PDA

View Full Version : Perpetuum Mobile

baltasar
04.02.2006., 22:30
......PERPETUM MOBILE ..... pojam koji podrazumjeva "stroj" koji, najkrace receno, pokrece sam sebe. Stoljecima su ljudi pokusavali osmisliti i sprovesti u praksu ideju da se napokon konstruira nesto slicno ali bez ikakvog uspjeha....???? dali se "dogodio" PERPETUM MOBILE , onoliko koliko ja znam NIJE, i ima li tko zamisao kako bi mogao da se "dogodi".........??????

Maisie
04.02.2006., 22:33
:bang:

dhr°
04.02.2006., 23:14

Firkragg
05.02.2006., 09:21

intelektualac
10.02.2006., 19:16
primjer:
:mikroval:

é-đovanda
10.02.2006., 21:40

Njorthr
23.02.2006., 22:10
Zasto ne odgovorite na ovu temu,tema je ozbiljna...
sad u vezi samog stroja..tj. perpetuum mobile kako ga ja vidim stroj bi se trebao sastojati od vise strojeva koji u srzi nisu perpetuum mobile ali zato ako se povezu u cjelinu cint ce taj stroj savrseno dobro, osim sto ce ga vrijeme izjedati s vremenom i trebat ce se popravljati...inace us troju bi trebala biti jedinica za negativno trenje.

etejid :)
24.02.2006., 09:16
......PERPETUM MOBILE ..... pojam koji podrazumjeva "stroj" koji, najkrace receno, pokrece sam sebe. Stoljecima su ljudi pokusavali osmisliti i sprovesti u praksu ideju da se napokon konstruira nesto slicno ali bez ikakvog uspjeha....???? dali se "dogodio" PERPETUM MOBILE , onoliko koliko ja znam NIJE, i ima li tko zamisao kako bi mogao da se "dogodi".........??????

ne vide ga oni koji si ne dopuste da vide sire :) perpetum mobile vec postoji i zove se život :)

henry lee
24.02.2006., 09:34
Iz razloga dominacije i manipulacije mulinacionalnionalnih koorporacija , ne možeš ili ako znaš ne bi trebao znati za otkrića ruskih i drugih malih znanstvenih laboratorija koji su tijekom vremena otkrivali razne male naprave koje nisu u interesu velikh organizacija , a koreliraju upravo sa tim što pitaš i bave se iskorištavanjem razlike u ekvipotencijalima te gravitacijko uzgonskim silama odnosno konjugacijama sferne dinamike . Newton je davno srušen i njegovi aksiomi , Einstein je obični prepisivač od Fitzgeralda . Perpetuum mobile može funkcionirati bez problema ukoliko bi današnji fizičari priznali da zemlja vrši rad što molim te lijepo danas ne misle i zato na tim prgmatičnim trgovinsko-hipnotizirajućim logikama i ne mogu shvatiti da je perpetuum moguć ... nego i dalje prodaju motore sa unutarnjim izgaranjem i naftu ... DAKLE moguć je sve dok se zemlja kreće ili dok sunce sija ... što ne znam koliko će ak ovak nastavimo ...

Njorthr
24.02.2006., 14:17
Neki su znanstevnci otkrili kako iz obicnh kvarcnih kristala izvuci energiju i ukljuciti 50 lampi (neznam koliko je to wata jer nisam siguran koje su tada koristili ), to je napravio jedan covjek s opremom dostupnom svakom malogradanu , taj pokus nje mao nikakvih vidljivih efekata na sam kristal.. dakle to je moguce..
I mora se jos jedna stvar shvatiti...ako gledamo danasnje strojeve i danasnji opci ustroj iskoristavanja energije mozemo viditi da velik postotak energje u raznm oblicima odlazi u nekakav prostor okolo samog izvora na koji zelimo utrositi energiju (u obliku stetnh plinova i svakakvih drugih sranja) dakle ako shvatimo da energiju ne trosimo mozemo uvidjeti da je samo pretvaramo u drugi oblik( sam zivot je po tome pitanju specifcan zato jer zivot jos nitko nje uspio ''napraviti'').

red_shrike
24.02.2006., 20:37
Pa, ja radim jedno čudo za koje su mi na naprednima rekli da je perpetuum mobile i popljuvali unatoč tome što se ne protivi nikakvim zakonima, nego samo izgleda kao da se protivi. PM je nemoguć, ali je zato moguće napravit uređaje koji če proizvodit energiju jako jako dugo vremena za male pare - no to nije isplativo. Isto kao što je NASA napravila žilet koji traje 20 godina, isto tako nema smisla prodavat struju preko uređaja koje saki debil sa imalo mozga može sam napravit u vlastitom dvorištu.

Leviant
25.02.2006., 00:39
N:E etreba nasa napravit žilet koji traje 20 godina , napravi ga sam
stavi obični žilet u umanjeni model keopsove piramide i brij se sa njim
koliko želiš

red_shrike
25.02.2006., 09:00
dam ti ja keopsovu piramidu na određeno mjesto :azdaja:

FANCY
25.02.2006., 09:47
Iz razloga dominacije i manipulacije mulinacionalnionalnih koorporacija , ne možeš ili ako znaš ne bi trebao znati za otkrića ruskih i drugih malih znanstvenih laboratorija koji su tijekom vremena otkrivali razne male naprave koje nisu u interesu velikh organizacija , a koreliraju upravo sa tim što pitaš i bave se iskorištavanjem razlike u ekvipotencijalima te gravitacijko uzgonskim silama odnosno konjugacijama sferne dinamike . Newton je davno srušen i njegovi aksiomi , Einstein je obični prepisivač od Fitzgeralda . Perpetuum mobile može funkcionirati bez problema ukoliko bi današnji fizičari priznali da zemlja vrši rad što molim te lijepo danas ne misle i zato na tim prgmatičnim trgovinsko-hipnotizirajućim logikama i ne mogu shvatiti da je perpetuum moguć ... nego i dalje prodaju motore sa unutarnjim izgaranjem i naftu ... DAKLE moguć je sve dok se zemlja kreće ili dok sunce sija ... što ne znam koliko će ak ovak nastavimo ...
Baš tako. Može se ali nesmije. Pa oko nas je toliko energije da je prosto za nevijerovat da se vozimo na naftu, ložimo drva, ugalj, zagrađujemo rijeke, gradimo atomske elektrne itdd a treba samo malo dobre volje bez fuckin kapitilastičkih sr..nja o podijelama na pametne i glupe, bogate i siromašne, crne i bijele, kraljevsku krv i malograđansku i sve druge bisere ove nam prekrasne planete.
Kad se riješimo ovih predrasuda e onda ćemo možda nešto postići ,neki sklad a ovako dok je burzi i dionica, komičnih zakona o ograničanju sloboda i stvaranju i izražavanju, tajni o ovome ili onome, osuđeni smo biti čađe i u duševnom i u tijelesnom smislu, kako nas možda zovu neki izvanzemaljci napredniji od nas.
Sve više mislim i pribojavam se da će prvo morati da se dogodi neki planetarni rat i tek nakon toga da se ujedini cijeli svjet, sve vijere i nacije u jednu složnu zajednicu koja će funkcionirati kao jedinstvena organizacija za napredak i dobrobit svih ljudi i živih bića na ovoj planeti.

1.Kad više nebudemo ubijali živa bića radi prehrane, nego meso budemo sami proizvodili nekim što ja znam procesom od neke druge materije.

2. Kad nebudemo morali kupovati, vodu, struju, hranu, i uopće nešto što nam treba za život rad stvaranje, odmaranje itdd.

3. Kad svatko bude radio ono što želi radit i u čemu je najbolji, jer zna se kad neko radi nešto što voli i za što je nadaren, on stvara duplo više nego onaj koji radi isti posao zato što je na na to primoran iz nekog razloga.

4. Kad za naš rad nebudemo dobijali plaću, nego ono pod broj 2 navedeno.

5. Kad novac i materijalno nebudu osnovna vrijednost u životu, nego osnovna vrijednost bude, pomoć drugim bićima, sklad i suživot sa svima, rad za dobrobit svih a ne samo sebe.

6. Kad sve bude slobodno, ali baš sve slobodno i svima dostupno u svakom trenutku tj da nitko nema nikakva ogranicenja, naravno u skladu i redu sa svima drugima.

Sve ovo gore navedeno je jedini mogući način da opstanemo, prežvimo kao ljudska rasa, sačuvamo svoju prekrasnu planetu i proširimo svoje poglede prema nečemu višem duhovnom, svetom ili izvanzemaljskom, neka protumači svatko kako mu se sviđa.
Evo kad ovih par osnovnih točaka ispunimo, bit ćemo perpetum mobile na zemlji i u svemiru.
Ovo gore je za neke ljude teško razumijeti jer možda još nisu na toj točki razmišljanja što neznači da za godinu dvije neće biti, pa im se unaprijed ispričavam, a oni koji razumiju ove gore točke od 1 do 6 dodajte vašu viziju perpetum mobile, jer tek sam ustao pa mi mozak još malo kasni.

red_shrike
25.02.2006., 11:04
Živila anarhija! Tebe bi zanimalo da proguglaš o Makhnu i njegovom pokretu za vrijeme Ruskog civilnog rata u Ukraini

Rinna
25.02.2006., 11:23
napravio ga je Dragan Mihalak iz Osijeka, ima nesto o tome na http://gau.psp.efos.hr

uglavnom tip je pun sebe i nudili su mu veliku lovu ali on ceka nobelovu nagradu :rolleyes: :rolleyes: :rofl:

'peacocks' fan
25.02.2006., 11:34
napravio ga je Dragan Mihalak iz Osijeka, ima nesto o tome na http://gau.psp.efos.hr
uglavnom tip je pun sebe i nudili su mu veliku lovu ali on ceka nobelovu nagradu :rolleyes: :rolleyes: :rofl:
pricao mi je nest o tome lega s ekonomije, kaze da se lik strasno uzjebo. hvalio se kako su mu nudili milijun kuna za taj njegov izum :rolleyes:

Rinna
25.02.2006., 11:54
pricao mi je nest o tome lega s ekonomije, kaze da se lik strasno uzjebo. hvalio se kako su mu nudili milijun kuna za taj njegov izum :rolleyes:
da, bio je na svakom predavanju iz sociologije :flop: ne sjecam se vise ali mislim da su mu nudili vise.... znam samo da je odbio jer hoce vise a nema ni za odjecu ili internet pa su studenti morali za njega skupljati

Firkragg
07.03.2006., 08:52
dali se "dogodio" PERPETUM MOBILE

Mozda i je, meni.. :rofl: :rofl: :lol:

http://img45.imageshack.us/img45/8310/p10100308fy.jpg

:rofl:

igor1976
07.03.2006., 10:58
PM je nemoguć i točka.

Ali...

Danas se na internetu može pronaći dosta članaka koji govore kako je napravljen overunity stroj i sl.

Mislim da su to samo strojevi koji na neki nama nepoznat način iskorištavaju energiju koja se slobodna nalazi u prostoru koji nas okružuje.

Nikola Tesla je tu energiju nazvao "Radiant energy".
Ja ću je nazvati slobodnom energijom.

Mišljenja sam da Elektromagnetski spektar nije jedini spektar koji postoji u prirodi, a to zaključujem zbog npr. telekineze. Koja energija savija žlice i vilice? Kaže se snagom uma. Mislim da je um samo kontrolni mehanizam za upravljanje tom slobodnom energijom koja vrši rad na žlicama.

Iz eksperimenata za koje sam čuo ili pročitao zaključujem da je tu slobodnu energiju moguće "uhvatiti" nekim drugim nama poznatim oblikom energije koja bi trebala vibrirati određenom frekvencijom i amplitudom.

Firkragg
07.03.2006., 11:33
Energija mora da mi dolazi iz vakumiranog kikirikija, iz jednog od prijasnjih nastavaka :rofl:

dorlic
07.03.2006., 21:42
Dali je netko čuo za orgon - energija koja je prožeta svemirom i koju bi možda mogli koristiti besplatno i jednostavno?

igor1976
08.03.2006., 11:01
Energija mora da mi dolazi iz vakumiranog kikirikija, iz jednog od prijasnjih nastavaka :rofl:

Istina, dakle:

E=mc^2

Znači 100 grama vakumiranog kikirikija daje:

E=0,1 kg * 3*10^8 m/s [J]

E=30 MJ :)

Danijel Domazet
09.03.2006., 13:04
PM je nemoguć i točka.

Ali...

Nema 'ali'!

bizz
09.03.2006., 14:09
Nema 'ali'!

Ima. Ali izgleda ovako:

Perpetuum mobile prve vrste - 'stroj koji može beskonačno dugo vršiti koristan rad, bez dovođenja energije izvana'. Ovakav stroj se, naravno, kosi sa zakonom očuvanja energije, a kako je taj zakon prošao zaista rigorozne (direktne i indirektne) provjere, može se sa velikom sigurnošću reći da takav stroj nije moguće konstruirati.

Perpetuum mobile druge vrste - 'stroj koji pomoću samo jednog toplinskog rezervoara može beskonačno dugo vršiti koristan rad ('pomoću samo jednog toplinskog rezervoara' znači da su i uređaj i njegova okolina na istoj temperaturi kao i toplinski rezervoar)'. Funkcioniranje ovakvog uređaja se kosi sa tzv. drugim zakonom termodinamike, a koji kaže da je maksimalni rad koji može dati neki stroj jednak razlici toplinskih energija dvaju toplinskih rezervoara pomoću kojih taj stroj radi. U slučaju perpetuum mobile-a razlika tih toplinskih energija bi bila jednaka nuli, pa prema tome taj stroj ne bi mogao vršiti koristan rad.

Perpetuum mobile treće vrste - 'uređaj koji bi se beskonačno dugo gibao, bez dovođenja energije izvana, ali i bez vršenja korisnog rada'. Takav uređaj se ne kosi niti s jednim zakonom fizike, pa je prema tome moguć. Npr. zvrk koji se vrti u bestežinskom stanju, nema razloga da se prestane vrtiti. Ili, atom vodika se također može smatrati jednom vrstom perpetuum mobile-a.

Danijel Domazet
09.03.2006., 15:05
Perpetuum mobile prve vrste - 'stroj koji može beskonačno dugo vršiti koristan rad, bez dovođenja energije izvana'. Ovakav stroj se, naravno, kosi sa zakonom očuvanja energije, a kako je taj zakon prošao zaista rigorozne (direktne i indirektne) provjere, može se sa velikom sigurnošću reći da takav stroj nije moguće konstruirati.

Dakle, da bi preletio paris-texas avion mora potrošiti nešto goriva.

Perpetuum mobile druge vrste - 'stroj koji pomoću samo jednog toplinskog rezervoara može beskonačno dugo vršiti koristan rad ('pomoću samo jednog toplinskog rezervoara' znači da su i uređaj i njegova okolina na istoj temperaturi kao i toplinski rezervoar)'. Funkcioniranje ovakvog uređaja se kosi sa tzv. drugim zakonom termodinamike, a koji kaže da je maksimalni rad koji može dati neki stroj jednak razlici toplinskih energija dvaju toplinskih rezervoara pomoću kojih taj stroj radi. U slučaju perpetuum mobile-a razlika tih toplinskih energija bi bila jednaka nuli, pa prema tome taj stroj ne bi mogao vršiti koristan rad.

Dakle, toplina neće usred zime ulaziti s vana i grijati našu sobu, nego obrnuto.

Perpetuum mobile treće vrste - 'uređaj koji bi se beskonačno dugo gibao, bez dovođenja energije izvana, ali i bez vršenja korisnog rada'. Takav uređaj se ne kosi niti s jednim zakonom fizike, pa je prema tome moguć. Npr. zvrk koji se vrti u bestežinskom stanju, nema razloga da se prestane vrtiti. Ili, atom vodika se također može smatrati jednom vrstom perpetuum mobile-a.
Zar postoji zvrk koji se beskonačno dugo vrti bez vanjskih utjecaja? Volio bih ga vidjeti.

bizz
09.03.2006., 15:23
Zar postoji zvrk koji se beskonačno dugo vrti bez vanjskih utjecaja? Volio bih ga vidjeti.

Misli se na stroj kojem je jednom predana energija, bez daljnjeg dovodjenja energije.

Zvrk koji bi se jednom zavrtio u bestezinskom stanju (vakuumu) ne bi imao razloga da stane, osim u slucaju vanjskog djelovanja.

Mrax
18.08.2006., 22:49
Pa zar vi ne čitate stručne literature i slične novinske članke.
Miroslav Štambek iz sarajeva je konstruirao termogravitacijskimotor koji jedino ima kočnicu da ga se zaustavi, a kad se otpusti sam počinje vrtjeti.
Ma Perpetum mobile nije bio moguć prije zbog tehnologije koja je stara.
Kako radi:
jednostavno:
1.Tjelo se po remenici spušta zbog gravitacije prema dolje kroz običan zrak.
Po fizici bi se zaustavio ako dođe do doljnje točke........??????
2.Tjelo koje se po remenici spustilo do doljnje točke ulazi u posudu sa vodom
sa doljnje strane i čim je ušlo u tekućinu na njega djeluje sila uzgona koja ga tjera gore.
3. Pročitajte prve dvije točke bezbroj puta i imate perpetum mobile.....

Sve vam je slikovito prikazano u majstoru 7-8 /06
pročitajte pa komentirajte

Jedino je tajna što je i patentirao kako tjelo ulazi u posudu a da ne iscuri voda.
p.s. Rekli su i da je zemlja ravna ploča , a tako i da perpetum mobile nije moguć. Što je sa klatnom na satu.?

Endimion17
19.08.2006., 10:11
kriste isuse :D:D:D

neki nikad neće naučiti da je promatranje sustava = petljanje u sustav

i prema ovome, nema perpetuum mobilea. ma jeste li vi IKAD ucili fiziku? :zubo:

enax
19.08.2006., 20:33
Miroslav Štambek iz sarajeva je konstruirao termogravitacijskimotor koji jedino ima kočnicu da ga se zaustavi, a kad se otpusti sam počinje vrtjeti.
Kako radi:
jednostavno:
sa doljnje strane i čim je ušlo u tekućinu na njega djeluje sila uzgona koja ga tjera gore.

Haha, bas nam je prosle godine profesor s energetike pricao za ludjaka koji mu je dosa s takvom zamisli. Jasno na papiru, jer u stvarnosti stroj nebi mogao raditi. Stvar je u tome da tijelo pri ulasku u posudu mora savladati tlak koji ga stisce prema dolje i tek onda kad udje pocinje djelovati uzgon prema gore. Tako da stvar stoji u mjestu. Ako ne vjerujes, nije nesto tako tesko za napraviti, pa si uvijek mozes sloziti to i sam doma. Ako ti je bed za curenje vode, samo stavi crijevo koje ce konstantno puniti spremnik.

Jedino je tajna što je i patentirao kako tjelo ulazi u posudu a da ne iscuri voda.
p.s. Rekli su i da je zemlja ravna ploča , a tako i da perpetum mobile nije moguć. Što je sa klatnom na satu.?

Za zemlju je uvijek postojalo indicija da je okrugla, sto su i mnogi tvrdili. Za perpetuum mobile toga nikad nije bilo jer se krsi s osnovnim fizikalnim zakonima. I da, sto je s klatnom na satu? Kaj se ono beskonacno njise? I ne djeluje li na njega sila onog utega koji visi ispod sata?

maniche
20.08.2006., 17:55
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=324988

Endimion17
20.08.2006., 19:11

vjerojatno nekakav mobitel kojeg puni toplina ruku, svjetlost itd. vjerojatno sve iskombinirano. mozda i treskanje pri hodanju.
to bi bio izvrstan mobitel.

Koki007
20.08.2006., 20:23
mozda i treskanje pri hodanju.

LOL ,to mi nebi palo na pamet ni za 100 godina, ali u clanku pise konstantan izvor energije sto iskljucuje sve izvore koje si naveo (jedino ako nisu malo napuhali istinu)

Attack
20.08.2006., 20:29
:lol: To mi nebi palo na pamet ni za 100 godina, ali u clanku pise konstantan izvor energije sto iskljucuje sve izvore koje si naveo (jedino ako nisu malu napuhali istinu)
jesi ti pao s marsa ili sa krova??? :confused:

ručni satovi koji rade na "treskanje" postoje već godinama da nekaže desecima godina :s

Koki007
20.08.2006., 21:20
jesi ti pao s marsa ili sa krova??? :confused:

ručni satovi koji rade na "treskanje" postoje već godinama da nekaže desecima godina :s

Evo sad prvi puta cujem za takve sate, mi takve na Marsu nemamo :). Nisam mislio da je glupa ideja, samo mi smijesno zvuci ovo na "treskanje", zanimljiv izvor energije.

Antimon2
22.08.2006., 12:57
E moj Koki ti si stvarno pao s Marsa kad nisi čuo za takve satove. Ali tvoje izjave su čak i manje smiješne od nekih izjava ovog trusta mozgova koji se skupio na ovoj temi. :rofl:

Koliko je vas uopće završilo srednju školu ?

Antimon2
22.08.2006., 13:00
Zasto ne odgovorite na ovu temu,tema je ozbiljna...
sad u vezi samog stroja..tj. perpetuum mobile kako ga ja vidim stroj bi se trebao sastojati od vise strojeva koji u srzi nisu perpetuum mobile ali zato ako se povezu u cjelinu cint ce taj stroj savrseno dobro, osim sto ce ga vrijeme izjedati s vremenom i trebat ce se popravljati...inace us troju bi trebala biti jedinica za negativno trenje.

Cccccccccc, za umrijeti od smijeha. Nijedan stroj nije PM ali kad se povežu onda je PM ?!?!!? Samo u matematici minus i minus daju plus, a npr. u stvarnom životu glupan i glupan daju 2 glupana.

Hmmm
22.08.2006., 15:19
Kratko pitanje i komentar od neznalice.

Sto nije PM nekakav stroj koji daje vise energije nego sto uzima, a ne sto vi ovdje tvrdite daje energiju bez icega ?

Endimion17
22.08.2006., 20:43
Kratko pitanje i komentar od neznalice.

Sto nije PM nekakav stroj koji daje vise energije nego sto uzima, a ne sto vi ovdje tvrdite daje energiju bez icega ?

evo, bizz je lijepo napisao:

Hmmm
22.08.2006., 22:46
Ali zar nije na neki nacin nuklearna energija nekakav free energy ... odnosno reaktor vrsta PM-a :rolleyes: .
Koliko sam skuzio, proces je dosta efikasan i daje puno energije.
1kg urana ima iznimnu energiju, zar ne?
Isto tako ovaj fuzijski koji bi kao trebali napravit ... po mom misljenju jedan takav reaktor je osnova za istrazivanje svemira i nekakve energetske ''osiguranosti''.
Kada bi se gledale makroimplikacije takvog otkrica.

Mozda offtopicarim ali ionako je vise manje kompletno te se ispricavam na neznanju kojeg sigurno nemam u prirodnim znanostima.

M3NT4L
22.08.2006., 22:50

Mozda da gledamo s drugacije strane....Ljudski vijek neka je 70 godina..jedna kg urana moze napajati zarulju 27 000 godina...To bi mogli smatrati vjecnim strojem s obzirom na nas zivotni vijek..ali to opet nije to...

Danijel Domazet
22.08.2006., 23:09

Pseudoznanost...

http://comment.zdnet.co.uk/rupertgoodwins/0,39020691,39281444,00.htm

Endimion17
22.08.2006., 23:39
Ali zar nije na neki nacin nuklearna energija nekakav free energy ... odnosno reaktor vrsta PM-a :rolleyes: .
Koliko sam skuzio, proces je dosta efikasan i daje puno energije.
1kg urana ima iznimnu energiju, zar ne?
Isto tako ovaj fuzijski koji bi kao trebali napravit ... po mom misljenju jedan takav reaktor je osnova za istrazivanje svemira i nekakve energetske ''osiguranosti''.
Kada bi se gledale makroimplikacije takvog otkrica.

Mozda offtopicarim ali ionako je vise manje kompletno te se ispricavam na neznanju kojeg sigurno nemam u prirodnim znanostima.

nema free energy. gdje je itko našao komad obogaćenog urana?
PM je PM i nema mijenjanja definicije. ako nešto radi 50000 godina, ne radi vječno.

Hmmm
23.08.2006., 09:25
ALi 50000 godina je cijela vjecnost za jednog covjeka, narod ili ljudsku vrstu zar ne. Pa nitko ne zna tocno sto se desilo prije 3 tisuce godina a kamoli prije 10 tisuca.

Mozda ne za matematicare i fizicare u racunanju, 50k godina jest vjecnost. Cak i 10k, pa mozda i 5k godina.

mala maza
24.08.2006., 21:06
pa taj se pm mora nekako pokrenut.:confused: .hm kaj pm nebi bio slican onoj igracci-njigalu il kaj je vec ..visi par kuglica..pomaknes jednu ona lupi u drugu i bla bla..radi samo!
savrseno jednostavno! a vi tu filozofirate.. :bang: hocu nobelovu:klap:
:B

Endimion17
24.08.2006., 23:38
pa taj se pm mora nekako pokrenut.:confused: .hm kaj pm nebi bio slican onoj igracci-njigalu il kaj je vec ..visi par kuglica..pomaknes jednu ona lupi u drugu i bla bla..radi samo!
savrseno jednostavno! a vi tu filozofirate.. :bang: hocu nobelovu:klap:
:B

ma ljubim te u oko! :zubo: :cerek: :zubo:

blue_one
25.08.2006., 21:25
pa niste baš nešto konkretno iskomentirali ovog bosanca - sarajliju i njegov PM sad je dole (gravitacija) - sad je gore (uzgon).

Ovako na prvu loptu ima neke logike zar ne?

Endimion17
25.08.2006., 22:10
pa niste baš nešto konkretno iskomentirali ovog bosanca - sarajliju i njegov PM sad je dole (gravitacija) - sad je gore (uzgon).

Ovako na prvu loptu ima neke logike zar ne?

ima djetetu u nižim razredima osnovne škole i pustinjacima po kamenjarima koji piju kavu s izvanzemaljcima i nude im šljive.

stvar je u tome da će svatko čim bolje promisli, te ako manje misli i ide napraviti pokus, vidjeti da se kinetička energija tijela koje ide gore dolje u tekućini raspe i prijeđe u unutarnju energiju čestica tijela i vode. i onda tijelo titra prigušeno.
kad tako ne bi bilo (što je nemoguće, ali ajmo zamisliti) onda bi recimo tanker stalno skakao u moru i slično. ta ideja isključuje trenje, dakle međumolekularne sile. dakle, nema ni vodikovih veza. dakle, voda bi ključala na -80°C, dakle, ne bi bilo života.
sve je povezano. PM je samo maštarija.

blue_one
25.08.2006., 22:42

eh da....
kada bi nam jedan takodobro došao u kućnom buđetu....

zato se tako lako polakomimo i zaboravimo razmišljati na način: ŠTO NE VALJA U OVOJ SLICI :)

Ajde još budemo malo razmislili pa javili se opet.
Stvar je u tome da sam slučajno otovrio ovu temu pa sve ovo pišem dost na brzinu bez malo pomnijeg razmišljanja-analize ....

nije da se pravdam, ali i to što ti pišeš ima neke logike :top:

BodomChild
23.09.2007., 13:02
PM je moguc :lol:
energija moze nastati djelovanjem neke sile (npr. bacim kamen->kineticka en.)
pa tako imaju sile koje djeluju stalnokao sto je gravitacijska (koja djeluje samo prema dolje) i magnetna (veoma zanimljiva jer u kombinaciji s drugim magnetima moze djelovati u svim smjerovima)

morbidangel
23.09.2007., 14:08
Kako radi:
jednostavno:

Ne radi jer:
Uzgon = gustoća fluida x 9.81 (gravitacijsko ubrzanje) x volumen tijela

Uzgon se ne povećava sa dubinom, voda ima veliki otpor zbog adhezijskih i kohezijskih sile... adhezija i kohezija je vrlo jaka i treba puno energije da se tijelo odvoji od tekućine tj. uzgon neće dati "zamah" koji bi tijelo vratio gore. Osim toga pri spuštanju velik dio energije će se izgubiti na "toplinu" - kinetička tijela u toplinu vode...

primite na znanje da će se sankcionirati svako ruganje, ismijavanje i omalovažavanje sugovornika i tema sa pozicija općeprihvaćenih, školskih i mainstream spoznaja.
teme izvan pozicija općeprihvaćenih spoznaja moraju biti suvislo obrazložene.

LOL, glupost sama po sebi:s :s :s znači ako ovaj lik iznad nema pojma i piše gluposti to mi ne smijemo istaknuti?:flop:

Ako smijem pitati na koji je to suvisli način obrazložena ova tema:confused:

Ševa
23.09.2007., 19:17
primite na znanje da će se sankcionirati svako ruganje, ismijavanje i omalovažavanje sugovornika i tema sa pozicija općeprihvaćenih, školskih i mainstream spoznaja.

Jesi li to ti sve sam smislio :confused:

Odlična stvar za neko uputstvo o podforumu :misli:

Luster_do_poda
23.09.2007., 19:39
Hrvatska ima problema sa školstvom kad ljudi nisu čuli za fiziku...

Nije ovo svijet čarolije, već jasno definiranih zakona... Ono, trenje, možda ste čuli... I zakon očuvanja energije. Koji lijepo kaže kako se energija NE može stvoriti. Samo pretvarati iz jednog oblika u drugi. Tako da je 1 uvijek 1, nikad 2... A ako i dobiješ 2, to je zato jer je energija od negdje uzeta i to nije perpetuum...

PM bi bio moguć u svijetu teoretske fizike, na papiru, gdje ne postoje mehanički faktori koji ograničuju naš svijet. Ili eventualno u fizici nekakvih nuklearnih energija gdje su zakoni kojiput i zanemarivi...

morbidangel
23.09.2007., 20:12
Jesi li to ti sve sam smislio :confused:

Odlična stvar za neko uputstvo o podforumu :misli:

ne, vidi: http://www.forum.hr/announcement.php?f=141&a=201

morbidangel
23.09.2007., 20:13
Hrvatska ima problema sa školstvom kad ljudi nisu čuli za fiziku...

Nije ovo svijet čarolije, već jasno definiranih zakona... Ono, trenje, možda ste čuli... I zakon očuvanja energije. Koji lijepo kaže kako se energija NE može stvoriti. Samo pretvarati iz jednog oblika u drugi. Tako da je 1 uvijek 1, nikad 2... A ako i dobiješ 2, to je zato jer je energija od negdje uzeta i to nije perpetuum...

PM bi bio moguć u svijetu teoretske fizike, na papiru, gdje ne postoje mehanički faktori koji ograničuju naš svijet. Ili eventualno u fizici nekakvih nuklearnih energija gdje su zakoni kojiput i zanemarivi...

Ni u svijetu teorijske fizike;)

Luster_do_poda
23.09.2007., 21:18
Ni u svijetu teorijske fizike;)

Ma to samo rekoh, da im dam šansu... :zubo: :zubo:

mandragora
23.09.2007., 21:56
Ne radi jer:
Uzgon = gustoća fluida x 9.81 (gravitacijsko ubrzanje) x volumen tijela

Uzgon se ne povećava sa dubinom, voda ima veliki otpor zbog adhezijskih i kohezijskih sile... adhezija i kohezija je vrlo jaka i treba puno energije da se tijelo odvoji od tekućine tj. uzgon neće dati "zamah" koji bi tijelo vratio gore. Osim toga pri spuštanju velik dio energije će se izgubiti na "toplinu" - kinetička tijela u toplinu vode...

LOL, glupost sama po sebi:s :s :s znači ako ovaj lik iznad nema pojma i piše gluposti to mi ne smijemo istaknuti?:flop:

Ako smijem pitati na koji je to suvisli način obrazložena ova tema:confused:

ako lik piše gluposti ne znači da ti moraš crtat karikature all ower, pregazit ga bagerom, namazat govnom i posut perjem. bilo tko te može navuć na tanak led da bi dokazao da si budala tako što će te uplesti u onaj dio o kojem nemaš pojma. floskule stari moj koje više ovdje ne pale.

ako misliš da je ovdje glupo vrati se svojem jatu na pz!

red_shrike
24.09.2007., 00:04
Ček ček, možda bi bilo moguće u everettovoj teoriji multiverzuma. Recimo da energija spontno nekako pređe iz jednog svemira u drugi. Hm. Al ii tada je to opet neka energija, e jebemu , dajem otkaz.
Imam pitanje, kolika bi efikasnost trebal biti da bi je proglasili praktično 100%? Znači, 99%, 99.9, 99.99,... ? Koliko bi po vama bilo dosta?

Endimion17
24.09.2007., 08:26
Ček ček, možda bi bilo moguće u everettovoj teoriji multiverzuma. Recimo da energija spontno nekako pređe iz jednog svemira u drugi. Hm. Al ii tada je to opet neka energija, e jebemu , dajem otkaz.
Imam pitanje, kolika bi efikasnost trebal biti da bi je proglasili praktično 100%? Znači, 99%, 99.9, 99.99,... ? Koliko bi po vama bilo dosta?

Ali čemu i tih 99.99999999999999999%? Nama treba >100%. U tome je bit. Treba nam energija, a >1 se nikad neće ništa prevesti. :)

morbidangel
24.09.2007., 14:02
ako lik piše gluposti ne znači da ti moraš crtat karikature all ower, pregazit ga bagerom, namazat govnom i posut perjem. bilo tko te može navuć na tanak led da bi dokazao da si budala tako što će te uplesti u onaj dio o kojem nemaš pojma. floskule stari moj koje više ovdje ne pale.

ako misliš da je ovdje glupo vrati se svojem jatu na pz!

Daj molim te, saberi se i razmisli o značenju teksta koji pišeš;)

Perpetum mobile je nemoguć i ljudi koji znaju imalo fizike to ni ne pomišljaju napraviti.

Ovo ukošeno su floskule?:confused:

Mišo
11.08.2008., 21:38
zanima me jel iko ima kakvih ostvarivih ideja, barem u teoriji, o proizvodnji perpetuuma mobilea, ako već ne potpuni perpetuum mobile onda barem da iskoristivost bude na nekih devedeset posto. meni je u glavi inducirana struja, i inducirano magnetno polje koji uzrokuju jedni druge. nisam tolko jak u fizici trenutno, al, jel bi se tu dalo nešt izvest?

Bus Glaukus
11.08.2008., 21:46
zanima me jel iko ima kakvih ostvarivih ideja, barem u teoriji, o proizvodnji perpetuuma mobilea, ako već ne potpuni perpetuum mobile onda barem da iskoristivost bude na nekih devedeset posto. meni je u glavi inducirana struja, i inducirano magnetno polje koji uzrokuju jedni druge. nisam tolko jak u fizici trenutno, al, jel bi se tu dalo nešt izvest?

Pa, ima transformatora kojima je iskoristivnost 90-postotna.:kava:

To nije perpetuum mobile.:kava:

dobrimag
11.08.2008., 22:21
Baš me zanima, kolika je iskoristivost u nuklearnim elektranama. Točnije kad se uran pretvara u energiju, koliko od te energije se može iskoristiti?
Pretpostavljam da ta energija se koristi za zagrijavanje (vode?) koja onda pokreće turbine. To je dosta niska iskoristivost?

Mišo
11.08.2008., 22:25
Baš me zanima, kolika je iskoristivost u nuklearnim elektranama. Točnije kad se uran pretvara u energiju, koliko od te energije se može iskoristiti?
Pretpostavljam da ta energija se koristi za zagrijavanje (vode?) koja onda pokreće turbine. To je dosta niska iskoristivost?
3 posto, u atomskim bombama treba bit devedeset sedam posto barem, oprosti, nuklearnim ne atomskim

oblak
11.08.2008., 22:36
pa onako... koliko se meni čini svemir je perpetuum mobile a ono unutar njega nije jer kad bi bilo nastala bi neravnoteža i svemir ne bi bio ono što je do tada bio
osim kada se ne bi mogli izumiti mini svemiri... da iz ničega nastane nešto ili tok energije koji svemir ne bi registrirao da postoji

Endimion17
11.08.2008., 23:02
dobro kakva je ovo tema?
mišo, zašto ne koristiš tražilicu? spojit ću ovo kad nađem stariji thread.

Mišo
12.08.2008., 04:08
dobro kakva je ovo tema?
mišo, zašto ne koristiš tražilicu? spojit ću ovo kad nađem stariji thread.
jbg, sorry, nisam gledo, al imam ja jednu bolju temu za raspravu, sad bi mogla osvanit uskoro.:)

svasta
12.08.2008., 10:33
električni grijači blizu su 100% iskoristivost. Šteta što ne vrijedi obrat.

Q-bit
12.08.2008., 11:21
ja imam ednu genijalnu ideju ali neznam kako obijasniti :(

pseudomorgoth
12.08.2008., 11:40

možeš barem ugrubo objasniti o čemu se radi?

Lord Fluffy
12.08.2008., 11:40

aaaaaaaaaawwww.. bući bući bu. :cerek:

pseudomorgoth
12.08.2008., 11:44
aaaaaaaaaawwww.. bući bući bu. :cerek:

:confused:

mellon
12.08.2008., 12:41
Meni nije jasno zašto se ljudi stalno zamaraju perpetuum mobileom kad ima toliko energije oko nas koju neznamo iskoristit.

pseudomorgoth
12.08.2008., 12:47
Meni nije jasno zašto se ljudi stalno zamaraju perpetuum mobileom kad ima toliko energije oko nas koju neznamo iskoristit.

To je u redu, ali ipak tražimo dalje...
p.s. zašto si ne staviš neki avatar od Gospodara prstenova? Ja sam satvio Feanora

Koki007
12.08.2008., 15:33

Bez brige brzo cemo naucit kad cemo bit prisiljeni na to....

Q-bit
14.08.2008., 16:10
hmm ...
ajmo samo reci da nam treba 13 komada letva jedan drveni kolut i puno zglobova (onakvih ko na ormaru)
ali pustimo to ...
imam ja jedno pitanjne :)
sta bi bilo kada bis enapravio bazen s 10 000 l i kada bi bio dolje otvor
sirine slaufa za zaljevanje vrta
e i kad bi ta cjev isla natrag gore u bazen (bazen je visok oko 1,30 m)
dali bi ta sva voda stvarala dovoljan pritisak da gura vodu u slauf i opet ulazi u bazen sa malom pomoci podtlaka?

The Whisper
14.08.2008., 19:25
hmm ...
ajmo samo reci da nam treba 13 komada letva jedan drveni kolut i puno zglobova (onakvih ko na ormaru)
ali pustimo to ...
dali bi ta sva voda stvarala dovoljan pritisak da gura vodu u slauf i opet ulazi u bazen sa malom pomoci podtlaka?

nebi. Dio energije se uvijek gubi. Odlazi na toplinsku energiju npr. Stalo bi ti to kad-tad :D

mukotrpak
14.08.2008., 19:38
Kako je išla ona arija iz Rigoletta? Ah da

perpetuum mobileeeeee
žene su kobileeeee
muški suuuu jaaaaaarciiiiii
djecaaaaa magarciiiii

Stvarno tko sam ja
15.08.2008., 19:40
hmm ...
ali pustimo to ...

trenje čini čuda, ili bolje rečeno sprečava ih. Perpetum mobile je baš zbog trenja nemoguč u večini slučajeva s kojima sam se sreta

mukotrpak
16.08.2008., 07:33
trenje čini čuda, ili bolje rečeno sprečava ih. Perpetum mobile je baš zbog trenja nemoguč u večini slučajeva s kojima sam se sreta

Tako je. I to se zove treći zakon termodinamike

Big Scorpy
19.08.2008., 10:13
hmm ...
ali pustimo to ...

ne, ne bi radilo jer pritisak ovisi o visini stupa vode a ne o volumenu. samo bi ti se poravnala visina vode u cijevi i bazenu (slauf vaga)

gocat
19.08.2008., 12:44

Ima jedna super patkica perpetum mobile.

Kroz sredinu patkice kroz bok je provedena šipka, i patkica na toj šipki pluta na vodi.

Na kljunu patkice je maaali uteg, i kada on sa kljunom padne na vodu, voda ulazi u unutrašnjost patkice kroz malu rupu. Kako je voda ušla u unutrašnjost patkice, kljun se podiže, jer je voda unutar teža. Kako se patkica podigne, voda izlazi na rupu u predjelu guzice :D natrag van u vodu.

Kako voda izađe van iz patkice, kljun ponovno pada u vodu i 'pije ju'.

To je radnja koja se ponavlja non stop. :)

Stvarno tko sam ja
19.08.2008., 14:15
Ima jedna super patkica perpetum mobile.

Kroz sredinu patkice kroz bok je provedena šipka, i patkica na toj šipki pluta na vodi.

Na kljunu patkice je maaali uteg, i kada on sa kljunom padne na vodu, voda ulazi u unutrašnjost patkice kroz malu rupu. Kako je voda ušla u unutrašnjost patkice, kljun se podiže, jer je voda unutar teža. Kako se patkica podigne, voda izlazi na rupu u predjelu guzice :D natrag van u vodu.

Kako voda izađe van iz patkice, kljun ponovno pada u vodu i 'pije ju'.

To je radnja koja se ponavlja non stop. :)

vidiš, vidiš, znam vidio sam to......ali neznam bili tako u beskonačnost:confused:

mukotrpak
19.08.2008., 22:06
Jesi li siguran da to nije žedni Pajo i da u tu stvar uopće ulazi voda? Ako je žedni Pajo onda radi malo drugačije.

gocat
20.08.2008., 00:17
Jesi li siguran da to nije žedni Pajo i da u tu stvar uopće ulazi voda? Ako je žedni Pajo onda radi malo drugačije.

Aj objasni kak radi taj žedni pajo :D

mukotrpak
20.08.2008., 11:41
Žedni Pajo je uređaj koji se uči na jednoj od općih fizika a služi za ilustraciju primjene topline isparavanja. Pajo se sastoji od dva spremnika, većeg (dupe) i manjeg (glava) međusobno povezanih cijev (vrat). Glava je manja od dupeta a cijela se stvar može ljuljati na riti tako da izgleda kao da se glava klanja. U Paji je eter a ispred Paje posuda sa vodom na sobnoj temperaturi. Na Pajinoj glavi je kljun od filca ili nečeg drugog poroznog. Stavlja se u pogon tako da se zagnjuri u vodu. Pajo se uspravi sa mokrim kljunom iz kojeg počinje hlapiti voda i hladiti glavu zbog odvođenja topline koja se troši na isparavanje. Glava se hladi dok ne postigne temperaturu rosišta za eter, eter se kondenzira u glavi i preteže ju te ona kljukne u vodu. Voda natapa kljun i grije glavu na temperaturu iznad vrelišta etera, eter isparava, glava postaje lakša od tijela i Pajo se ispravlja. I tako radi sve dok je relativna vlažnost zraka ispod 100% (ilitiga dok nema magle) i dok je sobna temperatura iznad vrelišta etera. Nikakav perpetuum mobile. Koristi razliku temperatura dva spremnika: vode i ohlađena kljuna

BeerMan
20.08.2008., 21:55
Možda bi se dalo nešto napraviti s magnetima kad bi postojao materijal koji bi kad se stavi izmedju dva magneta,spriječio djelovanje jednog magneta na drugi. To bi bilo potrebno u fazi približavanja. Kad magneti dodju u najbliži položaj,ta zaštita izmedju njih se makne i magneti se počnu odbijati i onda opet ispočetka.

mukotrpak
21.08.2008., 08:08
A šta misliš koliku bi energiju trebao za uguravanje tog materijala?

BeerMan
21.08.2008., 21:27
A šta misliš koliku bi energiju trebao za uguravanje tog materijala?

Pa taj materijal može biti u obliku tanke pločice koja se rotira i nebi trebalo puno energije za njeno okretanje.

mukotrpak
21.08.2008., 22:17
Isto kao što ne treba puno energije za okretanje rotora generatora. Ako ga opteretišp trošilima treba.

legi0nar
24.08.2008., 21:23
Čuo sam da je to stroj koji se pokreče s malo potrošnje energije. Nije mi baš jasno - vidio sam na forumu da je o otome tema,ali je to nešto sasvim deseto , nešto o mobitelima . Dakle , što je to ?

srki
24.08.2008., 22:41
Nisam te baš skužio.
Ako hoćeš znati kakav je to stroj: To je stroj koji netroši energiju za obavljanje rada znači beskonačni izvor energije. On je prema zakonima termodinamike nemoguć.
Ako hoćeš znati koji stroj troši malo enerije: Led dioda troši malo energije.

legi0nar
24.08.2008., 22:49
Nisam te baš skužio.
Ako hoćeš znati kakav je to stroj: To je stroj koji netroši energiju za obavljanje rada znači beskonačni izvor energije. On je prema zakonima termodinamike nemoguć.
Ako hoćeš znati koji stroj troši malo enerije: Led dioda troši malo energije.

o joj LED diode.

Nego kako su uspjeli napraviti taj stroj ? mislim dal postoji

legi0nar
24.08.2008., 23:01
hmm ...
ali pustimo to ...

tlak vode je takav da bi se raina vode u šlaufu izjednačila do razine vode bazena , znaći ne

legi0nar
24.08.2008., 23:06
Što kažete na supravodljivost pri sobnoj temperaturi i magnete. Kuće lebde , auti lebde , obućeš magnetne tenisice i ti letiš (brijem da bi najk prvi te tenke napravio) :D samo što treba izmisliti supravodljivi materijal pri sobnoj temperaturi :mad: sada su napravili neke vrste keramike koje se mogu hladiti tekućim dušikom te pri toj temp. postaju supravodljivi. Zapravo , ne bih se čudio da Amerik...,ovaj znanstvenici već imaju tu tehnologiju razvijenu pri sobnoj temperaturi ali oko nafte se ipak novac vrti ,a i ratovi - bilo bi dosadno zbog njih - mislim : bio bi mir u svijetu :rolleyes:

tomislav50
29.08.2008., 13:46
hmm ...
ali pustimo to ...

To ti je već poznati - sifonski efekt, to ti se događa tako da popuniš crijevo jedan kraj imaš uronjen u bačvu vina, a drugi začepljeni spustiš nešto niže od nivoa vina u bačvi, i točiš si vino bez problema dok god je nivo vina u bačvi viši od kraja crijeva koji držiš u ruci . . . . . ajd živio !!!,

na tvoju žalost obratan sifon - ni u kom slučaju neće proraditi, tj. da vrtiš jednu te istu tekućinu kroz crijevo te ju istačeš i natačeš u tu istu posudu, mogao bi u neku drugu posudu koja ima toliko niži nivo od posude iz koje istačeš koliko je potrebno da se pokrije trenje tekućine kroz crijevo . . . .

oblak
11.09.2008., 17:50
pepetuum mobile je nemoguć za napravit isto kao nać kamen mudraca i eliksir života... kaj ne?? :D
al možemo se samo zabavit idejom što bi bilo kad bi bilo
ljudi kao prvo ne bi morali plaćat struju hahah!
a i vozili bismo se zrakom i cestom bez problema
to bi bilo fora
neki čudesan svijet... magic :zubo:

navigator1
20.09.2008., 13:59
meni se nekako cini da je orgonska čelija pravi perpetuum mobile, jer ne trosi nista a radi stalno.:s

legi0nar
20.09.2008., 16:19
pepetuum mobile je nemoguć za napravit isto kao nać kamen mudraca i eliksir života... kaj ne?? :D
al možemo se samo zabavit idejom što bi bilo kad bi bilo
ljudi kao prvo ne bi morali plaćat struju hahah!
a i vozili bismo se zrakom i cestom bez problema
to bi bilo fora
neki čudesan svijet... magic :zubo:

Ja znam i otkriven je pepetuum mobile !

Reć ću vam uskoro što je to ali prvo želi čuto 5-10 ideja ljudi da vidim što bi to moglo biti (nije orgon!) - jako jako jako jednostavno!

srki
20.09.2008., 16:51
1) Generator u svemiru.
2) Hidroelektrana koja vraća vodu u branu
3) nešto s ZPE
4) nešto s magnetima
5) ne znam.

Aj sad reci kako radi taj tvoj perpetuum mobile.

legi0nar
20.09.2008., 16:52
1) Generator u svemiru.
2) Hidroelektrana koja vraća vodu u branu
3) nešto s ZPE
4) nešto s magnetima
5) ne znam.

Aj sad reci kako radi taj tvoj perpetuum mobile.

magneti :top: reci kako!

UBERSOLDAT
20.09.2008., 16:53
- pepetuum mobile kad bi i bio moguć nebi bio iskoristiv, osim u svrhu akumulatora mehaničke energije....npr. ako i uspijemo napraviti stroj koji može u sebe akumulirati npr. 50J mehaničke energije, prilikom opterečenja od njega oduzmemo npr. 30J u svoje neke svrhe,.... u pepetuum mobile uređaju bi ostalo pohranjeno 20J, dok onih 30J nikad nebi mogli sami povratit bez ulaganja nove energije, jer pepetuum mobile neproizvodi energiju, već je samo održava da ne poklekene 2.zakonu termodinamike. tj. da nepobjegne u okolinu u obliku topline....sve u svemu neupotrebljivo za neku širu primjenu!

UBERSOLDAT
20.09.2008., 16:56
magneti :top: reci kako!

Znam na šta misliš, ali nije to pepetuum mobile...jer se s vremenom potroši utrošena energija za industrijsku magnetizaciju tih trajnih magneta koja čak 3 puta veća nego što ti magneti mogu dati.

Nakon nekog vremena bi te magnete mogao baciti, a pepetuum mobile bi bio sve neefikasniji s vremenom!

G-star*
20.09.2008., 16:58
- pepetuum mobile kad bi i bio moguć nebi bio iskoristiv, osim u svrhu akumulatora mehaničke energije....npr. ako i uspijemo napraviti stroj koji može u sebe akumulirati npr. 50J mehaničke energije, prilikom opterečenja od njega oduzmemo npr. 30J u svoje neke svrhe,.... u pepetuum mobile uređaju bi ostalo pohranjeno 20J, dok onih 30J nikad nebi mogli sami povratit bez ulaganja nove energije, jer pepetuum mobile neproizvodi energiju, već je samo održava da ne poklekene 2.zakonu termodinamike. tj. da nepobjegne u okolinu u obliku topline....sve u svemu neupotrebljivo za neku širu primjenu!

ne mora biti perpetuum mobile radi energiju 'iz ničega' a naša je krivica što je dobor ne koristimo

legi0nar je li to možda supravodljivost magneta

srki
20.09.2008., 17:05
ne mora biti perpetuum mobile radi energiju 'iz ničega' a naša je krivica što je dobor ne koristimo

Problem je što nemožeš napraviti energiju iz ničega.

Pomoću supravodljivosti možeš napraviti pm 3. vrste, ali on je potpuno drugačiji nego ostali pm-ovi.

I kak onda radi taj tvoj pm?

legi0nar
20.09.2008., 17:09

nije supravodljivost , mada sam prije mislio da je to to - mislim to i je perpetuum ,ali ovaj radi na sobnoj temperaturi :D
evo dajem link

Perendov rotor (http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0&feature=related)

Evo kako radi (http://www.youtube.com/watch?v=s0Y2xzjty3U&feature=related)

Pogledajte još neke videe na ako vam nije jasno.

Ako vam ni tada neće biti jasno objasnit ću vam

lampion
21.09.2008., 10:20
Žedni Pajo je uređaj koji se uči na jednoj od općih fizika a služi za ilustraciju primjene topline isparavanja. Pajo se sastoji od dva spremnika, većeg (dupe) i manjeg (glava) međusobno povezanih cijev (vrat). Glava je manja od dupeta a cijela se stvar može ljuljati na riti tako da izgleda kao da se glava klanja. U Paji je eter a ispred Paje posuda sa vodom na sobnoj temperaturi. Na Pajinoj glavi je kljun od filca ili nečeg drugog poroznog. Stavlja se u pogon tako da se zagnjuri u vodu. Pajo se uspravi sa mokrim kljunom iz kojeg počinje hlapiti voda i hladiti glavu zbog odvođenja topline koja se troši na isparavanje. Glava se hladi dok ne postigne temperaturu rosišta za eter, eter se kondenzira u glavi i preteže ju te ona kljukne u vodu. Voda natapa kljun i grije glavu na temperaturu iznad vrelišta etera, eter isparava, glava postaje lakša od tijela i Pajo se ispravlja. I tako radi sve dok je relativna vlažnost zraka ispod 100% (ilitiga dok nema magle) i dok je sobna temperatura iznad vrelišta etera. Nikakav perpetuum mobile. Koristi razliku temperatura dva spremnika: vode i ohlađena kljuna

imam gotovo istu patkicu kod kuće samo s tom razlikom što se kod nje koristi sila teža vode koja se polako prelijeva iz jednog "spremnika" u drugi.
i nakon nekoliko dana patkica stane. da bi se ponovno pokrenula treba ručno protresti da se voda ulije u jedan od spremnika.

Paradox_master
07.10.2008., 22:04
zar nije perpetuum mobile na neki način vrijeme..niko ga ne pokreće jel nemožemo utjecati...dokaz npr...generator pokreće turbina da turbina stane generator se ne miče...mi kao ljudi možemo sve zaustaviti ali vrijeme ne(u smislu 4.te dimenzije ne ono sati minute..na štoperici i te gluposti itd.)
vrijeme ide u beskonačnost....a ništa ga ne pokreće!
jesta da je ovo kaj sam sad rekao glupo i nema baš veze al :D

Stvarno tko sam ja
08.10.2008., 13:11
vrijeme niti koristi niti troši energiju dakle, uloženi rad podjelimo s dobivenim 0/0=0------> Nula je različito od jedan iz čega zaključujemo da vrijeme nije perpetuum mobile

legi0nar
08.10.2008., 13:19
vrijeme niti koristi niti troši energiju dakle, uloženi rad podjelimo s dobivenim 0/0=0------> Nula je različito od jedan iz čega zaključujemo da vrijeme nije perpetuum mobile

živa zabluda !

Rezultantna sila bi trebala biti 0 da bi proizvedena energija bila konstantna

Stvarno tko sam ja
08.10.2008., 13:29

živa zabluda !

Rezultantna sila bi trebala biti 0 da bi proizvedena energija bila konstantna

ja neznam ko je ovdje u zabludi.........nije rijetkost da je rezultanta sila nula, probaj gurnit zid pa češ vidit dokle si doša. To je zbog sile i protusile, zato se kaže da je sila gravitavcije jedina prava sila jer nema svoju protusilu. A i rezultanta sila nema ama baš nikakve veze s ovom raspravom o perpetuum mobilu.:D A i nevidim kakve veze ima konstanta proizvedene energije s ovom raspravom:ne zna:

navigator1
13.10.2008., 20:35
http://www.youtube.com/watch?v=ohap0KAo7kE

http://www.youtube.com/watch?v=ydZViLLIrX4

http://www.youtube.com/watch?v=4pG0iQyCuqo&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=EfN5yVI2vK4

http://www.youtube.com/watch?v=LXy7uokE4IM

dovoljno???

Stvarno tko sam ja
14.10.2008., 18:34
http://www.youtube.com/watch?v=ohap0KAo7kE

http://www.youtube.com/watch?v=ydZViLLIrX4

http://www.youtube.com/watch?v=4pG0iQyCuqo&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=EfN5yVI2vK4

http://www.youtube.com/watch?v=LXy7uokE4IM

dovoljno???

neeee, u krivu si.......... NIje li prvi stroj stao? a ovi koji čak nisu ni napravljeni bi stali u stvarnosti.....a ovaj s magnetnim polovima nije dobar jer se oni troše, stao bi na kraju.........Nmoguče je napraviti perpetuum mobile i fizika je to DOKAZALA i postoje i dva zakona zašto je nemoguče samo sam zam im zaboravio imena a ovo zadnje nije ni bio perpetuum...svaki od njih nakon nekog vemena bi stao

legi0nar
14.10.2008., 20:34
neeee, u krivu si.......... NIje li prvi stroj stao? a ovi koji čak nisu ni napravljeni bi stali u stvarnosti.....a ovaj s magnetnim polovima nije dobar jer se oni troše, stao bi na kraju.........Nmoguče je napraviti perpetuum mobile i fizika je to DOKAZALA i postoje i dva zakona zašto je nemoguče samo sam zam im zaboravio imena a ovo zadnje nije ni bio perpetuum...svaki od njih nakon nekog vemena bi stao

zaboravio imena ? :lol::lol:

zakon o očuvanje energije i zakon o očuvanju količine gibanja? :top:

Nisam ja rekao da je ono perpetuum mobile, jer se zapravo koristi magnetna energija, ali energija potrebna da se ti magneti napune je ZNATNO manja nego energija koja se dobiva ovakvim 'generatorom'

9ak
14.10.2008., 20:54
zaboravio imena ? :lol::lol:

zakon o očuvanje energije i zakon o očuvanju količine gibanja? :top:

Nisam ja rekao da je ono perpetuum mobile, jer se zapravo koristi magnetna energija, ali energija potrebna da se ti magneti napune je ZNATNO manja nego energija koja se dobiva ovakvim 'generatorom'

Energija koja se koristi za megnetiziranje je ogromna. Ostaje ti samo manji dio energije u magnetu. Nekako sumnjam da bi bilo što mogao priključiti na izlaz takvog "generatora".

navigator1
14.10.2008., 21:58

...i svemir ce jednog dana stati.

GoGs
15.10.2008., 02:39
...i svemir ce jednog dana stati.vjerojatno kad bude sprovod Chuck Norrisa :D

JoWaN
15.10.2008., 02:48
vjerojatno kad bude sprovod Chuck Norrisa :D

A vjerovatno ni onda:D

OT: Vrlo vjerovatno da ce stat da, ali nas ionako onda ni nece biti vise.
A vjerovatno ni Zemlje ni Suncevog sustava.

Stvarno tko sam ja
15.10.2008., 09:42
...i svemir ce jednog dana stati.

to je dokaz da perpetuum ne postoji

Legionar, nisu to ti zakoni ali i to je točno

srki
15.10.2008., 13:27
Jel misliš možda na termodinamiku?

legi0nar
15.10.2008., 17:48
Energija koja se koristi za megnetiziranje je ogromna. Ostaje ti samo manji dio energije u magnetu. Nekako sumnjam da bi bilo što mogao priključiti na izlaz takvog "generatora".

nisam rekao da je mala, nego da je znatno manja, i nisam rekao da je perpetuum mobile, ali na nekin način za nas, ljude i je.

Zamisli one male magnetiče s kojima se djeca igraju što dođu po 5-6 kuna, ti su ti magnetu u ovom rotoru, i sada zamisli koliko se magnetske potencijalne energije pretvori u el. struju! taj generator se jednako može koristiti kao i oni u elektranama ili slično

9ak
15.10.2008., 18:06
nisam rekao da je mala, nego da je znatno manja, i nisam rekao da je perpetuum mobile, ali na nekin način za nas, ljude i je.

Zamisli one male magnetiče s kojima se djeca igraju što dođu po 5-6 kuna, ti su ti magnetu u ovom rotoru, i sada zamisli koliko se magnetske potencijalne energije pretvori u el. struju! taj generator se jednako može koristiti kao i oni u elektranama ili slično

Treba ti ogromna energija da magnetiziraš te magnete. Onda bi ti opet trebao ogroman broj tih magneta da napraviš generator. Pa zato što su mali iamo bi gubitke zbog toga što ne možeš uskladit sva polja tih malih magneta. Obična glupost. Bolje je imat nuklearku nego se zanosit takvim sitnicama i vremenom razvit hladnu fuziju.

legi0nar
15.10.2008., 18:53
Treba ti ogromna energija da magnetiziraš te magnete. Onda bi ti opet trebao ogroman broj tih magneta da napraviš generator. Pa zato što su mali iamo bi gubitke zbog toga što ne možeš uskladit sva polja tih malih magneta. Obična glupost. Bolje je imat nuklearku nego se zanosit takvim sitnicama i vremenom razvit hladnu fuziju.

oprosti, ali ne mogu se složit s tobom. onaj rotor stvarno dobro funkcionira sa svim tim magnetičima koji su prema određenom kutu i radijusu kružnice posloženi da im iskoristivost bude što veća, tako da je rasprava za mene gotova :top:

Ako imaš pitanja reci, ali oko nekih stvari znanstvenici se ne mogu složiti, je l'? :cerek:

9ak
15.10.2008., 18:55
oprosti, ali ne mogu se složit s tobom. onaj rotor stvarno dobro funkcionira sa svim tim magnetičima koji su prema određenom kutu i radijusu kružnice posloženi da im iskoristivost bude što veća, tako da je rasprava za mene gotova :top:

Ako imaš pitanja reci, ali oko nekih stvari znanstvenici se ne mogu složiti, je l'? :cerek:

Da stvar funkcionira već bi bila u upotrebi. Prejednostavno je da nisu pokušali.

Stvarno tko sam ja
15.10.2008., 19:03
Za svaki od ovih strojeva postoji određeni kut i određena okolnost pod kojima bi stali. Mogu oni radit 2 milijarde godina pa tek onda stat ali oni nisu perpetuum mobile

legi0nar
15.10.2008., 20:33
Za svaki od ovih strojeva postoji određeni kut i određena okolnost pod kojima bi stali. Mogu oni radit 2 milijarde godina pa tek onda stat ali oni nisu perpetuum mobile

upravo to ! ali sa naše potrebe su pravi perpetuum mobile!

Stvarno tko sam ja
15.10.2008., 21:59
Ali mi ne pričamo o našim potrebama nego o perpetuum mobileu i to je glavna razlika

Smrad1106
25.03.2010., 14:04
trenje je u dosta slučajeva ključno kolko sam shvatio...pa možda Victor Schauberger tu ima nešto za reć!?

kolak22
26.03.2010., 23:44
Pa i da su ga i napravili,nece ga otkrit jer se nikome neisplati...

Edmond Halley
26.03.2010., 23:54
Moderatori, de, tako vam svega, ispravite naslov teme... :kava:

GregogSamsa
27.03.2010., 00:05
vi nemate pojma sta je perpetum mobile. i nemoguc je. sam je sebi kontradiktoran. amen

horn
28.03.2010., 18:08
vi nemate pojma sta je perpetum mobile. i nemoguc je. sam je sebi kontradiktoran. amen

Upravo tako pepertum mobile je nemoguć sam po sebi i nije otkriven nitiće ikad biti otkriven i teorije zavjere u ovom slučaju su bez veze.

Međutim ima ljudi koji za različite strojeve koji transformišu energiju kažu PM pa je za neke hidroelektrana PM jer oni nemoraju ulagati energiju.
Takvi su uređaji mogući i čovječanstvo nije otkrilo sve uređaje koji transformišu energiju iz okoline u iskoristiv rad, pa kad su takvi uređaji i rentabilni na osnovu gradnje i održavanja uspoređujući ih sa uređaima koje trenutno koristimo da transformišu energiju.Ako novoizumljeni uređaj nebi stvarao loše posljedice po ekologiju bio bi odličan a takvo nešto može se napraviti.

antekatavic
01.06.2011., 20:14
Poštovani
Zanima me da li bi dolazilo do permanentnog efekta sifona u slučaju da imamo veliki zatvoreni rezervar koji je jednim dijelom ispunjen vodom, a povise vode da je vakum... iz dna tog rezervara ide cijev i spaja se ponovno na isti rezervar na njegovom vrhu i ide skoro do površine vode.

Također me zanima da li je moguće iskoristiti potencijalnu energiju vode pod pritiskom iz velikih dubina?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i srdačan pozdrav!

Bob Dean
02.06.2011., 17:46
PM će možda jednog dana biti moguć kada se u potpunosti savlada teorija gravitacije,nanotehnologija (ili čak atotehnologija) i u potpunosti razjasni pojam "tamne tvari".

pronto
05.06.2011., 21:49
Zna se da je perpetuum mobile nemoguć ali (ne zna se da) je moguć zahvaljujući našem neznanju.

Možda ovo zvuči uvrnuto pa da pokušam objasniti.

Stroj koji bi koristio nama nepoznatu vrstu energije zahvaljujući našem neznanju za nas bi bio perpetuum mobile.

Neustrasivi
05.06.2011., 22:09
Zna se da je perpetuum mobile nemoguć ali (ne zna se da) je moguć zahvaljujući našem neznanju.

Možda ovo zvuči uvrnuto pa da pokušam objasniti.

Stroj koji bi koristio nama nepoznatu vrstu energije zahvaljujući našem neznanju za nas bi bio perpetuum mobile.

Jasno,sto je za ovaj pdf porusit nekoliko teorija.
Ko pivu popit.:kava:

saburo
17.06.2012., 16:04
Jasno,sto je za ovaj pdf porusit nekoliko teorija.
Ko pivu popit.:kava:

imam originalnu ideju za perpetum mobile ali treba na startu dosta love da se izgradi prototip,ali trebam i dobrog matematicara :Pivo:
treba dosta proracuna napravit a stvar je slozena :D

Martian7
17.06.2012., 18:28
Lijepo vas molim, ispravno je: perpetuum mobile, dakle s dva u.

(meni je latinski, iz kojega ovo potječe, materinji jezik, pa me dotična pogreška jako bode u oči)

Icuk
05.09.2013., 13:30

Moja zamisao je sljedeća:

Postavimo dva para kondenzantorskih ploča na stranice četverokutnika tako da suprotne ploče predstavljaju kondenzatore. Na jedan par ploča kondenzatora dovedemo izmjenični napon, a na drugi par ploča isto izmjenični napon samo pomaknut u fazi za 90 stupnjeva. Slijedi da će se atomi u prostoru kondenzatora polarizirati u ravni. Odnosno atomi će se vrtjeti oko jezgre u ravni. Ako sada u taj prostor kondenzatora ubacimo prsten od metala, u prstenu će se inducirati struja. Rotacija elektrona oko atoma će međudjelovanjem s elektronima u prstenu potjerati struju kroz prsten. Ako sada na ploče kondenzatora dovedemo toliko velik napon da prsten na neki način postane vanjski omotač jednog velikog umjetnog atoma, tim prstenom će kružiti elektroni oko velike jezgre koja se nalazi u središtu prstena. Kako je energija inducirane struje rezultat kruženja elektrona oko jezgre velikog umjetnog atoma ta energija je znatno veća od energije potrebne za održavanje električnog polja na pločama kondenzatora. Preko povratne veze dovedemo energiju na ploče kondenzatora a višak energije korisno utrošimo.

Ukratko to bi bilo to.
Molim Vas komentirajte da li je ovo moguće. Kada bi neko imao tehnologiju pa isprobao ovo možda.

Gedeon
05.09.2013., 13:46
Kak ti misliš inducirat više energije nego pucaš unutra? Ako išta, energija će se gubiti zagrijavanjem prstena (jer prsten ima neki otpor).

Ovo s "velikim umjetnim atomom" je za :rofl:

Icuk
06.09.2013., 06:38
Kak ti misliš inducirat više energije nego pucaš unutra? Ako išta, energija će se gubiti zagrijavanjem prstena (jer prsten ima neki otpor).

Energija dovedena na ploče kondenzatora služi samo za održavanje električnog polja. Elektroni pri gibanju oko jezgre imaju jako veliku energiju. Višak energije doveden izvana potiče od tog gibanja elektrona. To je dodatna energija uvedena u sustav. Otud višak energije. Na toj ideji se i temelji ideja.

Ovo s "velikim umjetnim atomom" je za :rofl:

Smiješno ili ne nisam mogao na drugi način dobro opisati kako radi sustav.

randy101
06.09.2013., 12:02
omg veliki umjetni atom wtf, nisam bas razumio ali zakoni fizike nalazu da nemos dobit vise energije nego sto ulozis pa ti to pada u vodu, vjerojatno bi napravio ako ista neku vrstu uzasno neucinkovite grijalice :rofl:

Gedeon
12.09.2013., 04:10
omg veliki umjetni atom wtf, nisam bas razumio ali zakoni fizike nalazu da nemos dobit vise energije nego sto ulozis pa ti to pada u vodu, vjerojatno bi napravio ako ista neku vrstu uzasno neucinkovite grijalice :rofl:

Ali onda tu toplinsku energiju iskoristiš za zagrijavanje vode i, i, onda tu vodu odvedeš na turbinu, i, i, onda ta turbina pokreće generator... i... i... FREE ENERGY!

randy101
12.09.2013., 04:23
Ali onda tu toplinsku energiju iskoristiš za zagrijavanje vode i, i, onda tu vodu odvedeš na turbinu, i, i, onda ta turbina pokreće generator... i... i... FREE ENERGY!

ahhahahah ma da to bi zauvijek rjesilo nase potrebe :rofl:

amir_b
20.12.2013., 22:09
nije supravodljivost , mada sam prije mislio da je to to - mislim to i je perpetuum ,ali ovaj radi na sobnoj temperaturi :D
evo dajem link

Perendov rotor (http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0&feature=related)

Evo kako radi (http://www.youtube.com/watch?v=s0Y2xzjty3U&feature=related)

Pogledajte još neke videe na ako vam nije jasno.

Ako vam ni tada neće biti jasno objasnit ću vam

Ako nije problem možeš li nam reči čemu služi onaj kabl na lijevoj strani ovog "stroja"
(lik garant ovo sra.je vrti bušilicom)

murinac
25.12.2013., 14:48
U koju kategoriju treba svrstati vodenicu i vjetrenjaću.

amir_b
26.12.2013., 23:25
U koju kategoriju treba svrstati vodenicu i vjetrenjaću.
U krš i starudije:rofl:

murinac
27.12.2013., 08:51
Taj krš i starudija su nešto naj bolje što imamo.

Vatanen
27.12.2013., 21:40
Taj krš i starudija su nešto naj bolje što imamo.
Hidroelektrane i vjetrenjace i danas masovno upotrebljavamo,ali to nije perpetum mobile :)
To su strojevi koje pogoni Sunce.Sunceva energija isparava vodu i pogoni rijeke a takodjer pokrece i vjetrove.Citava Zemlja je jedan veliki stroj koji pogoni Sunce.

miky-maus
05.01.2014., 10:58
Perpetum mobile Jednostavno i prosto
http://www.youtube.com/watch?v=RkLfpXpO5sQ

http://www.youtube.com/watch?v=bmjBTSdCiVg

lampion
06.01.2014., 09:29
možemo li mi uopće imate perpetum-mobile kad na sve oko nas utječe gravitacija i usporava/zaustavlja procese..
U Svemiru toga nema, tamo je perpetum-mobile.de moguć

tobra st
03.03.2014., 12:57
Perpetuum mobile je moguć samo poredak koj vlada na kuli zemaljskoj to ne zanima.To je stroj koji uz pomoć sile teže okreće sebe a ima snage okretati i nešto drugo.Np;generator,elisu prekooceanskog broda.....Samo što neki još uvjek misle da je zemlja ploča koja pluta na moru a kad im kažeš da je kugla nevjeruju jer nema konopa na kojem visi .

mrachni hajduk!
08.03.2014., 15:35
Perpetuum mobile je moguć samo poredak koj vlada na kuli zemaljskoj to ne zanima.To je stroj koji uz pomoć sile teže okreće sebe a ima snage okretati i nešto drugo.Np;generator,elisu prekooceanskog broda.....Samo što neki još uvjek misle da je zemlja ploča koja pluta na moru a kad im kažeš da je kugla nevjeruju jer nema konopa na kojem visi .

Molim? Ja tebe nista ne razumijem.

tobra st
15.03.2014., 18:11
Mnogi mene ne razume a ja znam da sam u pravu.Moj stroj ne zagađiva vode,zemlju,ono što na zemlji raste, ne truje atmosveru,potpuno ekološki.Svi zakoni u fizici postoje samo je rebus težak a stroj za nevjerovat jednostavan.

haram
15.03.2014., 22:34
Mnogi mene ne razume a ja znam da sam u pravu.Moj stroj ne zagađiva vode,zemlju,ono što na zemlji raste, ne truje atmosveru,potpuno ekološki.Svi zakoni u fizici postoje samo je rebus težak a stroj za nevjerovat jednostavan.

Pa daj ga onda napravi i dopeljaj auto njime i imaš pivo od mene :Pivo: i pozdrave od Nobela i kompanije.

Da, postoje svi zakoni u fizici, samo ih neki ne kuže.

tobra st
16.03.2014., 14:09
E moj nobele.Izgleda da ću morat pisat knjige,nisam znao da će to ovako početi.Hvala na pivu alkohol ne trošim.Nisam napisao autom u Zagreb nego brodom preko oceana a da nisam siguran ne bi ni tvrdio da se može napravit.Sve što čovjek zamisli moguće je samo je problem što postoje dvi vrste inteligencije.Prva je:prirodna koju ti je dragi bog podarija(N.Tesla) Druga,umjetna(škole knjige). Ta umjetna mene koči i spremna je uništit ovaj planet za svoje dobro.Što će biti sutra nije njh briga.A sad ću ti naoisati jednu priču pa mi odgovori što sam s tom pričom htio reć.
Kad sam bio mali na rijeci sam čuva kravu i vola kad ožednim ja u rijeku i napijem se.Danas kad bi otišao do te rijeke trebao bi ponit vode da se mogu žedan mogu naoit.

haram
16.03.2014., 15:16
E moj nobele.Izgleda da ću morat pisat knjige,nisam znao da će to ovako početi.Hvala na pivu alkohol ne trošim.Nisam napisao autom u Zagreb nego brodom preko oceana a da nisam siguran ne bi ni tvrdio da se može napravit.

Auto/brod -u čemu je razlika ako je motor u pitanju (osim što je ovo s autom malo lakše izvedivo)? Inače, ljudi su u svašta sigurni, pa i da je zemlja ravna ploča, ili šuplja kugla sa unutarnjim suncem i rupama na polovima...

Sve što čovjek zamisli moguće je samo je problem što postoje dvi vrste inteligencije.Prva je:prirodna koju ti je dragi bog podarija(N.Tesla) Druga,umjetna(škole knjige). Ta umjetna mene koči i spremna je uništit ovaj planet za svoje dobro.Što će biti sutra nije njh briga

Prije bih rekao da glupost uništava naš planet.
Inače, Tesla je upisao studij tehničkih znanosti u Gracu, i završio ga u Pragu. Bez te "umjetne inteligencije" teško da bi napravio nešto više od vodenice na potoku.
A netko je rekao i "Sve je moguće ako ne znate o čemu govorite".

.A sad ću ti naoisati jednu priču pa mi odgovori što sam s tom pričom htio reć.
Kad sam bio mali na rijeci sam čuva kravu i vola kad ožednim ja u rijeku i napijem se.Danas kad bi otišao do te rijeke trebao bi ponit vode da se mogu žedan mogu naoit.

Pojma nemam šta si htio reć? Da si otkrio zagađenje?

tobra st
16.03.2014., 18:15
Razliku između broda glupo je komentirat
Izvini nisam zna da je Gracu Tesla jedini pohađa
Nije bit u zagađenju nego što se više nemoš ni vode napit a da ti je ne naplate.Oni dobiju bezpovratna srestva za inovacije a mogu napravit ništa meni kredit ili prodaj da prodam kuću

haram
16.03.2014., 19:48
Razliku između broda glupo je komentirat
Izvini nisam zna da je Gracu Tesla jedini pohađa
Nije bit u zagađenju nego što se više nemoš ni vode napit a da ti je ne naplate.Oni dobiju bezpovratna srestva za inovacije a mogu napravit ništa meni kredit ili prodaj da prodam kuću

Što smo tražili, to smo i dobili -privatizacija svega i svačega. Jednom sam gledao dokumentarac kako se i lokalno stanovništvo u Americi bori za pitku vodu koju im je tvornica za flaširanje kompanije Nestle otela. Ali za to je kriva politika, a ne znanost.

Oprosti, ovo ostalo te baš nisam razumio. Jel pišeš sa nekog mobitela?

tobra st
17.03.2014., 12:01
Pozdrav haram.Nepišem s mobitela nego namjerno radim greške a neke mi se i omaknu.62god ima 3mjeseca da sam počeo koristiti računalo napravim grešku pa neznam kako popraviti,naučit ću ja to ima vrimena.Mislio sam da ćeš napisat i sad si pijan a tvrdiš da ne piješ.Pošto mi vjeruješ da nepijem vjeruj da je P.M. moguć.Politika šuti a znanost ne vjeruje,omalovažavaju me a kažu da ja njh omalovažavam.Politika je bila spremna pomoć ali me znanost odbila,ima od toga već 7god.Jasam jedan od onih koji su imali srednju školu a sad je više nemaju jer je trogodišnja. Kaznili su nas jer smo za tri godina uspili svladati ono za što oni tvrde da je potrebno 4god. I sad jedan od tih tvrdi da je P.M.moguć.Ja ga nemam više namjeru radit ali sam spreman ispred TV kamera nacrtat ga pa da vidim ko će onda reći da nisam u pravu .Za ostalo će mo se dogovorit ljudi smo.Neću bit jeftin rođen sam kao sirotinj mogu takvi i umrit.
A sad da ti objasnim zašto taj stroj ne može u automobil a u brod može.Motor od auta teži rećemo odprilike 300kg a daje snagu 100KV dok ovaj moj stroj za itu snagu trebao bi težiti minimaln 13 000kg zavisi opet koju bi soecifičnu težinu koristio za pogon unekim slučajevima to bi prelazilo i 20 000kg ali to nema veze jer svoj automobil puniš besplatnom energijom.A sad opet dolazimo do onoga hoće li ti dati da se napiješ vode a da neplatiš.

Shadowcaster
23.06.2014., 17:43
Ovo me podsjeća na onu emisiju Globalno sijelo kada je gostovao profesor matematike koji je tvrdio da je pronašao grešku u matematici i da je Pi=3.12 okruglo na 2 decimale.
Otišli su na PMF profesorima i pitali u emisiji da što misle o tome i njegovom dokazu a frajer je mrtav hladan rekao da je dokaz Pi-a nešto što svi studenti prve godine faksa znaju riješiti.

Garofeeder
23.06.2014., 17:53
Pogledaj si ovo...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pi_(broj)...

Ili uzmi sa stola pivsku bocu, izmjeri joj opseg (koncem) i promjer (sublerom) pa podijeli... Javi rezultat...

Profesora posjeti u ustanovi, ali ga nemoj zajebavati s mjerenjem boce i ne spominji mu rezultat....

Shadowcaster
23.06.2014., 18:24
Ne kuzim, ti tvrdis da Pi nije 3,14159 26535 89793 238 itd?

Garofeeder
23.06.2014., 18:27
Ne kuzim

Taj dio mi je jasan...

Shadowcaster
23.06.2014., 18:34
A dobro :D mislio sam da se tu ne kuzimo. teško je kada na chatu nema intonacije pa nekada ono što bi se u razgovoru shvatilo se ne shvati (barem ja ne). Ali moram ovdje reci da postoji i onaj lik sto je cak u Vecernjaku izasao da je izmislio onu Gravitanu (http://gravitana.com.hr/)što je kao neka vrsta perpetuum mobilea. Sviđa mi se kod njega samo to što vrlo svesrdno gura svoju ideju i vrlo je uporan. Nema sta.

Garofeeder
23.06.2014., 18:41
A dobro :D mislio sam da se tu ne kuzimo. teško je kada na chatu nema intonacije pa nekada ono što bi se u razgovoru shvatilo se ne shvati (barem ja ne). Ali moram ovdje reci da postoji i onaj lik sto je cak u Vecernjaku izasao da je izmislio onu Gravitanu (http://gravitana.com.hr/)što je kao neka vrsta perpetuum mobilea. Sviđa mi se kod njega samo to što vrlo svesrdno gura svoju ideju i vrlo je uporan. Nema sta.

Shvatio i ja (malo sporije, al jebiga) :zubo:

Imas par postova prije nekog polupismenog penzica kojem samo treba da ga netko malo pogura s par milijuncica i evo perpetuuma.... Metoda stapa i kanapa... Znanost ga, nazalost, omalovazava....

Shadowcaster
23.06.2014., 18:50
Ma no. Mozda i on ima tu ideju. ali da ... znanost je kur** koja ne želi pomoći inovatorima. Uostalom, u ovo vrijeme smisliti izum koji je tehnološki mogao zamisliti i Arhimed je stvarno postignuće svoje vrste. I pošto naša država daje novce na sve i svašta, može komotno na to. Bolje uložena lova nego ostale masterplan investicije.