PDA

View Full Version : Detalji na zidovima - slike, fotografije...

stranice : [1] 2

chiquita
14.11.2005., 11:59
s obzirom da na topiku sam svoj majstor vrvi od topika kako nešto popraviti, postaviti, spojiti na struju itd. mislim da je ovoj temi bolje mjesto ovdje.

naime kaj, :D, stavila bih nešto na zid. imam velik prazan dio zida iznad trosjeda kojeg bih upotpunila nečime.
slike slikara i sl. ne dolazi u obzir. toga nemam nigdje u stanu niti bih time voljela upropastiti zid, jednostavno mi se to ne sviđa.
treba mi nešto inspirativnije.
nešto kreativno.

prije nekog vremena sam u onoj anđinoj emisiji na trenutak, ali sam ona trenutak, uhvatila dio emisije gdje je nekome uređivala neku spavaću sobu i na zid postavila polovice kugle, ajmo tako reći. više njih i raznih dimenzija. onako u gornji kut zida. i to je baš fora izgledalo. s ozbirom da nisam gledala tu emisiju i više nikad o takvom nečem nisu pričali niti pokazivali što je to za mene je ostala misterija.

onda mi je palo na pamet da bih mogla izvesti nešto od školjaka. ali nemam ih dovoljno za nešto veliko...
vidjela sam na švapskoj televiziji ideju kada su na komad drva žicom vezali dva reda prozirnih flaša koje su do raznih razina punili sa nekom tekućinom u boji. baš je fora izgledalo....

i tako.

moje pitanje je, imate li vi štogod "umjetničko" vaših ruku djelo u vašim stanovima, posebice na zidovima?:D

Bocca della Verita
14.11.2005., 12:10
da, bas u dnevnom boravku, iznad trosjeda, imamo prepariranu sabljarku.
divno se uklopila :zubo:

ma zajebavam se, nemam nista, trenutno.
ne volim slike po stanu, al mi se razne skulpture i reljefi svidjaju.

kako ti se cini ideja da povise trosjeda stavis usku policu na koju mozes slagati sve sto ti se sviidja?

DarthFlake
14.11.2005., 12:17
aha slika kao umjetnicko djelo ne dolazi u obzir ali nekakva reljefna izvedba ( sto isto spada u umjetnicko djelo) dolazi u obzir..
cudna si ti :zvrko:

ja sam na svoj prazni zid stavila slicice karanfila...na papiru cca 10x10 cm sam nacrtala razlicite boje i šare karanfila koje sam proslog ljeta poslikla u maminom vrtu i onda ih takve poljepila po zidu u 1x1 m kocku

prije toga sam od crnog papira i nekakvog polu prozirnog papira za zamatanje napravila nesto kao vitraže..
teme su bile proljece tj. razni cvjetovi biljcica koje cvatu u proljece..

prije toga sam dala isprintati jednu lijepu sliku kaj sam sama pofotkala negdi na veci format pa to zaljepila..

tak kak mi dosadi tak mjenjam..

sljedeci plan je UV lampa i malo igranja sa oblicima i svjetlom koje ce taj dio zida osvjetljavati..al za to moram dovesti zicu do tog dijela pa to stalno odgadjam.

al to spada u slikarije..pa vjerujem da te to ne bi zanimalo..

si iz zagreba? odi u neki "hobby" ducan..ima obicno imaju takovih svakakvih stvari za nekakvo uredjenje pa ce ti vjerojatno nesto upaliti zaruljicu.

magic
14.11.2005., 12:18
nabavi onaj ćilim s jelenima u shumi.

polly
14.11.2005., 12:20
Ja (vraga ja, to moj muž vješa) na uskom komadu zida između prozora i vrata za balkon imam dvije afričke maske.
Možda tak nešto?

Školjke možeš kupiti u dućanima tipa casa, pa ćeš valjda imat dosta za umjetničko djelo.

Ja sam školjke pokeljila na ono nadsvjetlo od kupaone s kupaonske strane.
Znam da grozno zvuči, ali stvarno lijepo izgleda.

A moš umjesto slike okačit neku od onih poznatih tapiserija "Dva jelena i srna na pojilu s tužnim vrbama" :D

polly
14.11.2005., 12:21
magic kaže:

odi vrit
to je bila moja ideja, samo mi je dugo tipkanje trajalo

Cats
14.11.2005., 12:22
Cure, to s jelenom je ako je sjeverna soba. Ako je na jug onda mora bit gondola. :top: :fengšui strućnjak: :D

hasselbaink
14.11.2005., 12:24
neku izrazitu cupavu tapiseriju, pa ju onda mozes cesljati kad ti je dosadno.

polly
14.11.2005., 12:25
Cats kaže:
Cure, to s jelenom je ako je sjeverna soba. Ako je na jug onda mora bit gondola. :top: :fengšui strućnjak: :D

pa valjda kao svaka moderna žena gondolu ima na televizoru :rolleyes:

a na stoliću ajfelov toranj od šibica (na tableiću, se razme)

magic
14.11.2005., 12:26
komad stiropora s nabodenim znachkama i privjescima.

polly
14.11.2005., 12:29
magic kaže:
komad stiropora s nabodenim znachkama i privjescima.

:lol: :lol: :lol:

jesemti, sve mi suze krenule na oči

polly
14.11.2005., 12:30
samo kaj mi značke nekak više pašu u forcimer
tak da odmah susedi, poštar i gosti vide nobl i velesvjetski ukus domačice

chiquita
14.11.2005., 12:34
Bocca della Verita kaže:
da, bas u dnevnom boravku, iznad trosjeda, imamo prepariranu sabljarku.
divno se uklopila :zubo:

ma zajebavam se, nemam nista, trenutno.
ne volim slike po stanu, al mi se razne skulpture i reljefi svidjaju.

kako ti se cini ideja da povise trosjeda stavis usku policu na koju mozes slagati sve sto ti se sviidja?
jako mi se sviđa ideja. imam dvije ovakve police ali mi dragi neda da drugu zašarafin iznad trosjeda. kaže past će mu sve na glavu.
:D
http://www.ikea.com/PIAimages/21516_PE106467_S4.jpg

Cats
14.11.2005., 12:34
polly kaže:
samo kaj mi značke nekak više pašu u forcimer

:nono: Tamo se na počasno mjesto nasuprot ulaznih vrata trebaju postavit lovački trofeji. Da svak ko dođe odma vidi status domaćina. :D :D :D

Ćiki, ima ti dragi pravo, to s policom je riskantno s obzirom na seizmičku kartu RH. Osim ako je baš u tome poanta, jel. :zubo:

magic
14.11.2005., 12:35
..a na kauch nek posjedne onu lutku u chipkastoj haljini i staklenim okama te nacrtanim izvirujucim zubima, uzrokom mojih nocnih mora iz djetinjstva...

chiquita
14.11.2005., 12:37
polly kaže:
pa valjda kao svaka moderna žena gondolu ima na televizoru :rolleyes:

a na stoliću ajfelov toranj od šibica (na tableiću, se razme)

umjesto tornja imam onu drvenu ticu šta cigarete iz drvene škatulje vadi ako pritisneš tipku.:D

Cats
14.11.2005., 12:38
chiquita kaže:
http://www.ikea.com/PIAimages/21516_PE106467_S4.jpg

Pa daj isprintaj ovu sliku na veliki format, stavi to na zid i docrtavaj ukrasne predmete na nju po želji. :cheer: Ntebože, koja dobra ideja. Mogla bi i ja to doma učinit. :D :D :D

EDIT: Ovo zapravo moraš napravit ako ne iz drugog razloga a ono iz počasti prema mom jubilarnom postu. ;)

penelop@
14.11.2005., 12:39
Nemate vi sve skupa blage veze:rolleyes:

Na zid se obavezno moraju stavit ukrasni tanjuri. Ja imam Kaliforniju, Kumrovec, Minken i jos puno toga.
Onda neke punjene ptice. Sad ih mozes naci koliko god hoces, jelenji rogovi i gobleni.
Na zavjese, cipkane obavezno moras okacit one male mede, zeke, leptirice...
Na tv miljetic ispod gondole, na WC dasku cupavas a ne zaboravit obuci i drzac cetke za WC.

chiquita
14.11.2005., 12:39
vi se svi zajebajete a ja ozbiljno pitala.

polly
14.11.2005., 12:40
i leptire (ručni rad, napravljeni od starih najlonki, ofarbani vodenim bojama, sa špenadlama - očima) na firange OBAVEZNO

penelop@
14.11.2005., 12:40
chiquita kaže:
umjesto tornja imam onu drvenu ticu šta cigarete iz drvene škatulje vadi ako pritisneš tipku.:D

Caplja je obavezan detalj u hodniku kod drzaca kisobrana a izrezbareni sah na pocasnom mjestu u izrezbarenoj hrastovoj vitrini sa porculanom i kristalnim casama

polly
14.11.2005., 12:42
a po trosjedu razbacaj (kao nemarno a ustvari planski) jastučiće
heklane, spojene od kvadratiča sa reljefnom (kad već voliš reljefe :D ) ružom u sredini

penelop@
14.11.2005., 12:42
Na krevet svileni prekrivac (moze i isntetika, ma ko ti to kuzi:rolleyes: ) sa bogatim volanima i cipkom u Ivica Serfezi plavoj boji sa oslikanim konjima koji se propinju.
I povise kreveta fotografija "Posljednja vecera" u zlatnom okviru

polly
14.11.2005., 12:43
penelop@ kaže:
.
I povise kreveta fotografija "Posljednja vecera" u zlatnom okviru

neeeeeeee
Posljednja većera mora biti vilerov goblen

penelop@
14.11.2005., 12:45
polly kaže:
neeeeeeee

Nisam bash sigurna, ima ti danas onijeh fotografija sto izgledaju ko ulje (maslinovo) na platnu. Mozda to i nije dobra ideja, kad bolje promislim, mogu joj policiju poslat jer ce mislit da je to drmnula u Vatikanu:D

Cats
14.11.2005., 12:45
polly kaže:
neeeeeeee

Tu bi dala za pravo polly, ipak je ona moderatorica Gastronomije i kuži se u večere. :s :D :D

magic
14.11.2005., 12:49
polly kaže:
a po trosjedu razbacaj (kao nemarno a ustvari planski) jastučiće
heklane, spojene od kvadratiča sa reljefnom (kad već voliš reljefe :D ) ružom u sredini

:moli: polly, mustru za ruzhicu heklat :moli:

nemoj na pm, to sigurno svih zanima!

magic
14.11.2005., 12:57
chiquita kaže:
vi se svi zajebajete a ja ozbiljno pitala.

jedna lijepa fototapeta svakako bi upotpunila toplinu vashega doma.

recimo palme kraj mora.

Cats
14.11.2005., 13:05
Pazi sad kreativna ideja, samo za tebe: na strop na dvije špage objesiš dasku malo kraću od kauča. Na tu dasku zavežeš puno špagica koje su tolko duge da ih možeš dohvatit iznad glave dok sjediš. Mogu bit i raznobojne u duginim bojama (tzv PACE stil), crven-bijeli-plave (tzv nostalgičarski stil), obične (tzv natural stil) ili po želji. I onda na te špagice zavežeš sve ono šta ti je praktično imat pri ruci dok si na kauču, kao recimo daljinski, fajercag, teveprogram, kućnog ljubimca, kutiju s maramicama, ukrasnu biljku, bombonjeru i tako dalje. To ti se zove instalacija i super je kuul. A ako malo puhne imaš i mobile. :top:

Ma kakva Anđa, kakvi bakrači... :cool: :D :D

chiquita
14.11.2005., 13:05
magic kaže:
jedna lijepa fototapeta svakako bi upotpunila toplinu vashega doma.

recimo palme kraj mora.

da sigurno.

chiquita
14.11.2005., 13:06
Cats kaže:
Pazi sad kreativna ideja, samo za tebe: na strop na dvije špage objesiš dasku malo kraću od kauča. Na tu dasku zavežeš puno špagica koje su tolko duge da ih možeš dohvatit iznad glave dok sjediš. Mogu bit i raznobojne u duginim bojama (tzv PACE stil), crven-bijeli-plave (tzv nostalgičarski stil), obične (tzv natural stil) ili po želji. I onda na te špagice zavežeš sve ono šta ti je praktično imat pri ruci dok si na kauču, kao recimo daljinski, fajercag, teveprogram, kućnog ljubimca, kutiju s maramicama, ukrasnu biljku, bombonjeru i tako dalje. To ti se zove instalacija i super je kuul. A ako malo puhne imaš i mobile. :top:

Ma kakva Anđa, kakvi bakrači... :cool: :D :D

možda da sa stropa objesim na špagicu ličku kapu?

Cats
14.11.2005., 13:08
chiquita kaže:
možda da sa stropa objesim na špagicu ličku kapu?

Ako je taj predmet kod vas često u upotrebi dok sjedite na kauču, svakako. :top: :D

mwm
14.11.2005., 13:09
Meni na zidu kraj kauča stoje 4 pipe - svjetlo pivo, tamno pivo, crno vino, bijelo vino. I polica sa čašama.
Još da mi je nać neki automat za češkanje jaja ... :cool:

tilla
14.11.2005., 13:21
Cats kaže:

andja je niš prema tebi:top:

iznad kauča na nekih 160 imam otisak cipele.
kad dodju gosti svi se čude toj intervenciji u prostoru!

Slonić Tonić
14.11.2005., 13:27
Pa samo staviš sliku Tita i sve si rješila

chrissy
14.11.2005., 14:53
Nije valjda da se nitko nije sjetio puzzla!? :eek:
To je, onak, totalno kreativno... :D

Bocca della Verita
14.11.2005., 22:25
ja ostajem kod police.
bila ona prava ili naslikana, i to mi je savrsena ideja!

a paranoicnog li tog tvog muskog!!! boji se da mu ne padne na glavu??
to se njemu ne da busilicu paliti i buzati rupe

ma kako moze pasti??? kako??

stavi policu!
iz principa :zubo:

Dora Maar
16.11.2005., 14:41
Ja sam došla na ideju da uokvirim vlasnički list i da to stavim na zid. Pa nek si svatko misli...:) To bi nazvla konceptualnom umjetnošću :)

NoWa
16.11.2005., 14:55
hasselbaink kaže:
neku izrazitu cupavu tapiseriju, pa ju onda mozes cesljati kad ti je dosadno. ajme kako me ovo nasmijalo:top::rofl:

ja imam slike, al kuzim da ti se mozda to en sviđa.

prijateljica je napravila neki raster koji je ogroman i zakon je:top:

daš to izradit sa sadrzajem kojeg god zelis.;)

georgeWtheNuclear
17.11.2005., 03:23
magic kaže:

Ili ono kaj su bake imale na zidu s porukama tipa: "Kuharice manje zbori da ti rucak ne izgori"
Meni je to guba.

georgeWtheNuclear
17.11.2005., 03:25
tilla kaže:
intervenciji u prostoru!

:)

antonhy
14.02.2006., 15:00
Molim Vas,pomagajte.
Kupili smo stan i sad krečemo u uređenje.
U dnevnom boravku imali bi trosjed neke krem-sive boje, wenge ormar za TV (onak dosta nisko i minimalistički).Tepih i možda koji zid tamno crveni da malo razbijemo tu tamno-bijelu kombinaciju.S obzirom da će nam ostati dosta praznog prostora,trebali bi nešto staviti na zidove.Moj dragi nije baš ljubitelj slika pa sam mislila da stavimo neke fotografije odnosno postere.Ne znam da li ste bili na stranici www.allposters.com ima fenomenalnih crno bijelih fotografija.
E sad,preko njih se mogu naručiti te iste fotografije,ali kad bi ih sve naručila to me ne bi baš jeftino ispalo.
Da li znate,gdje u Zagrebu ima za kupiti takvih ili sličnih postera?

Ili možda imate neku drugu dobru ideju šta bi mogli staviti na zid?

Hvala,

Dexxxter
14.02.2006., 15:59
Ili možda imate neku drugu dobru ideju šta bi mogli staviti na zid?

Digitalac u ruke i sigurno ce ispasti nesto dobro. Par svojih fotki sam dao uokviriti i dosta ljudi veli da su dobre, a stvarno sam "običan amater" što se tiče fotografije.

Zvuči pomalo kao da hvalim samog sebe, ali da se napraviti sasvim dobrih fotki i bez neke profi opreme. Za neka ogromna povećanja je rezolucija ograničavajući faktor, ali možete probati i vidjeti rezultat.

Tuco-il brutto
14.02.2006., 19:57
Baš ste originalno uredili dnevnu, niski tv stolić, crveni zid, krem namještaj.
No,
Postoji tehnika laserskog printanja na velike površine, recimo daske. samo nađeš fotografiju koja ti se sviša, crno bijele nisu loše i to odštampaš.
Sliku možeš i skinuti sa neta.
A za štampanje se raspitaj u grafičkim i foto radnjama.

Pollux
15.02.2006., 06:25
ja bih pitao, gdje ima nekakav izbor okvira za slike...naime vidio sam u nekim kucama - stanovima mrak tanke i elegantne okvire koje nigdje nisam mogao naci... (antonhy, web je mrak...naruciti cu nesto :))

antonhy
15.02.2006., 14:34
Ne znam kakve točno okvire tražiš,ali znam da su moji frendovi prije par mjeseci kupili fakat super okvire (crne.srebrne i crvene, od skroz tankih do ful debelih;onak totalno jednostavni)u Ikei..

Jel zna netko neke stranice sa kojih bi mogla skinuti te fotke?

xxGaladrielxx
15.02.2006., 17:09
za ispis na vecim povrsinama (ne spominjem medij jer nije uvjetom) min. rezolucija mora biti 150 dpi-a i tesko da ces na netu pronaci takve slike.
Postere fakat prodaju na hrpu mjesta i sve su samo ne skupi: od algoritma do trgovackih centara.
posteri u algoritmu (http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvodi&Korak=kategorija&kat=449) (malo se sporije ucitavaju stranice)

Violator
16.04.2006., 02:57
gdje kupiti kopije slike poznatih slikara (npr. Van Gogh) na internetu (ili kod nas HR gdje ima)?

naravno, da su slike kvalitetne...

vinova lozinka
16.04.2006., 20:31
Imaš u prošlom ili pretprošlom broju Globusa članak o poznatom imitatoru velikih majstora.

Tessy
18.04.2006., 20:46
violator:
gdje kupiti kopije slike poznatih slikara (npr. Van Gogh) na internetu (ili kod nas HR gdje ima)?

naravno, da su slike kvalitetne...

Imas negdje u 6. ili 7. mjesecu na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu izlozbu koja se zove "Cash & Carry", gdje se po smijesno malim cijenama prodaju radovi studenata akademije. Ne samo da kupis original, vec mozes sakupiti kolekciju radova mladih umjetnika koji ce kroz koju godinu, neki od njih, biti i afirmirani. Uz to ces im i pomoci.:)
Jedan ti originalan rad vrijedi vise nego bezbroj kopija.

hammond
19.04.2006., 23:36
Ovako: Dnevni i kuhinja su mi spojeni...ofarbani u žarko narančastu i žutu boju...
Trebao bih neke slike koje bi mi podigle prostor- neke šarene, a da su recimo zelene, plave, crvene- i to kvadrati , krugovi...
Teško mi je opisati...znam da sam davno tu na forumu vidio takve slike po zidovima ''šarenih stanova''..
Ako tko ima neki link, bit ću zahvalan...

snick
20.04.2006., 08:49
Imas negdje u 6. ili 7. mjesecu na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu izlozbu koja se zove "Cash & Carry", gdje se po smijesno malim cijenama prodaju radovi studenata akademije. Ne samo da kupis original, vec mozes sakupiti kolekciju radova mladih umjetnika koji ce kroz koju godinu, neki od njih, biti i afirmirani. Uz to ces im i pomoci.:)
Jedan ti originalan rad vrijedi vise nego bezbroj kopija.
Zanimljivo!
Zna li netko kad točno?

Crow Jane
20.04.2006., 08:55
www.allposters.com

Ja pokupovala gotovo čitav opus Kandinskog i Miroa... :D

PS: Ne platiš carinu :o

ja sam matilda
21.04.2006., 11:13
mislim da ti sama boja zidova dosta podize...i previse

enigma
21.04.2006., 12:36
pogledaj u Ikei, imaju dosta dobar izbor.

vikica
21.04.2006., 16:56
Zna li netko kad točno?
Prvo, hvala tessy za informaciju. Doista zanimljivo. Sigurno cu doci! ;)
A evo copy-paste s njihovog weba:
Studenti ALU (slikarstvo, kiparstvo, grafika) po drugi puta organiziraju otvoreni dan za javnost pod nazivom "LAST MINUTE".
• Vrata matične zgrade Akademije u Ilici 85, biti će otvorena 18. lipnja 2005. od 10 sati ujutro do 20 sati navečer.
• "LAST MINUTE" je prilika posjetiteljima da upoznaju i kupnjom djela (crteži, slike, skulpture, grafike...) pomognu mladu hrvatsku likovnu scenu te za ugodno druženje po atelijerima uz grickalice i pića.
• Vašim dolaskom potičete KREATIVNOST i DJELOVANJE studenata.
Željno Vas očekujemo!
STUDENTI ALU

Tinchi
21.04.2006., 17:21
Jedan ti originalan rad vrijedi vise nego bezbroj kopija.Da, ovo je super shema :top: :)

Madame Hooch
21.04.2006., 18:13
ja sam si dovukla dobre reprodukcije u ograničenim (certificirano) količinama iz muzeja po Evropi, putujući okolo ...

Van Gogha iz V.G. Museuma u Amsterdamu
Redoute-a iz NHM-a u Londonu
Duerera sa izložbe pred 3 godine u Beču

uglavnom, kad je negdje neka dobra izložba, onda organizatori otvore i prikladan shop u predvorju iste ...naši domaći baš i nisu spretni u tome, ali uče polako, pa znam da u Muzeju za Umjetnost i Obrt ima shop, a pretpostavljam da ima i u Mimari

još jedna dobra ZG adresa je podrum u Algoritmu

Tessy
23.04.2006., 18:04
Madame Hooch:
ja sam si dovukla dobre reprodukcije u ograničenim (certificirano) količinama iz muzeja po Evropi, putujući okolo ...

Van Gogha iz V.G. Museuma u Amsterdamu
Redoute-a iz NHM-a u Londonu
Duerera sa izložbe pred 3 godine u Beču

uglavnom, kad je negdje neka dobra izložba, onda organizatori otvore i prikladan shop u predvorju iste ...naši domaći baš i nisu spretni u tome, ali uče polako, pa znam da u Muzeju za Umjetnost i Obrt ima shop, a pretpostavljam da ima i u Mimari

meni su cesto zanimljiviji plakati koji najavljuju takve velike izlozbe - znaju biti izvanredan spoj suvremenog dizajna i nekog klasicnog umjetnickog djela - nego same reprodukcije djela. uz to, plakati su originalna djela dizajnera koja postoje samo u tom mediju, oni nisu reprodukcije, i zato su za mene vrijedniji jer su (multi)originali.
i nasi muzeji imaju zanimljivih, i cesto se mogu, kao i reprodukcije i razglednice kupiti na tim vecim izlozbama.
mislim da jos uvijek u klovicevim dvorima u zg traje izlozba 'haska slikarska skola', van gogh, mondrian itd, pa pretpostavljam da ima i reprodukcija u nekom obliku...

drago mi je da vam se svidjela ideja za odlazak na alu.:)
(treba provjeriti informaciju za datume za ovu godinu, vidim gore da pise 2005.)

Taun We
02.05.2006., 20:07
Unaprijed se ispričavam ako postoji koja tema s ovakvom tematikom, malo sam u žurbi pa ne stigoh pogledati...

Daklem, stvar je u tome što se selim u stan - unajmljeni stan u kojem ne smijem bušiti rupe po zidovima zbog instalacija i bla bla.
Pa me zanima ako ima možda netko kakav dobar savjet kako na zid objesiti išta bez zabijanja čavala. :zubo:
Postoji li možda kakva ljepljiva masa/traka/nešto što bi moglo poslužiti takvoj namjeni?
Palo mi na pamet možda upotrijebiti male samoljepive kukice na kojima se obično vješaju ručnici u kupaonama (glup primjer, ali ne znam kako da objasnim), ali one ne drže baš najbolje.
Anyone? :confused:
:)

mvi
02.05.2006., 20:43
Svojevremeno sam vidio reklamu za neke takve samoljepljive trakice od proizvođača Tesa, ali nekako mi je to sumnjivo, pogotovo jer je zid hrapav.

hajdi
02.05.2006., 21:20
Postoji neka 'ljepljiva masa' slična plastelinu, bijela (ima za kupit u knjižarama ili u bauhausima i sl., desetak kuna košta), al to bi ti eventualno moglo poslužit da zalijepiš poster i sl., sumnjam da bi baš sliku s okvirom držalo...

Isto tako ti držači/kukice za ručnike... nije to za teške stvari...

Tessy
02.05.2006., 21:50
Taun_We:
Pa me zanima ako ima možda netko kakav dobar savjet kako na zid objesiti išta bez zabijanja čavala. :zubo:
Postoji li možda kakva ljepljiva masa/traka/nešto što bi moglo poslužiti takvoj namjeni?

Mislim da nema drugog rjesenja osim cavla ili sarafa tj nekih pravih kukica.
Ta ljepljiva masa (slicna plastelinu) drzi samo tezinu papira, a i sve ostale obostrano ljepljive trake ne mogu drzati tezinu okvira...

Jazon
02.05.2006., 21:54
Muka mi se prisjećati svog podstanarstva, ali bilo pa prošlo :mad:

Prvo što mi je baba rekla kada sam uselio u stan da niš' ne smijem bušiti po zidovima. Ali ona je imala zabijene čavle na kojima su visjela uskršnja jaja, pa sam ih ja poskidao i objesio svoje slike :D

polly
02.05.2006., 22:02
ima od henkela neko ljepilo u tubici, ima ga za kupiti po ovim bau-nekaj, koje baš služi za ljepljenje slika na zid
ja sam u bivšem uredu zakeljila sliku sa okvirom i držalo je
istina da je okvir bio laganiji od klasičnih okvira
zatim ti postoje kukice za slike koje pričvrstiš sa 3-5 tanka čavlića, kao špenadle, pa ne oštećuju jako zid
ima ih za kupiti za beton, ciglu, drvo
meni su na betonu savršeno držale

bodul
04.05.2006., 22:11
Mozes zalipiti sa silikonom , samo je upitna nosivost boje , jer silikon drzi i do 100 Kg po cm2.

Taun We
05.05.2006., 12:48
Hvala vam svima na prijedlozima. :)
Silikon mi baš ne dolazi u obzir, to bi zeznulo zid a ne da mi se kasnije to popravljat, a i nisu ti okviri baš tako teški, otprilike dva dekagrama svaki.
Našla sam neku masu za ljepljenje od Henkela, probat ću s tim, nadam se da će držat...mislim, nisu ti okviri tak teški.

bodul
05.05.2006., 21:46
A tu masu od H. , mislis da je lakse skinuti?

Profinjena
06.05.2006., 09:28
Jao, nemoj samo slucajno stavljati one male drzace za rucnike koji se inace stavljaju u kupaonicu! Bila sam biser i to napravila na jednom zidu koji je nosivi, pa se treba busiti bas busilicom, sto nisam htjela, pa sam izabrala taj drzacic za rucnik...Uglavnom, super je drzalo, slika je stajala koliko sam zeljela, ali...kad sam ju jednog dana skinula, htjela sam skinuti i taj drzac... povukla sam i toliko je cvrsto drzao da je otkinuo ogroman komad zida, boje, zbuke, stagod... :rofl: Nisam znala da li se smijati ili plakati, moralo se kasnije zid gletovati, izravnavati tu rupu, prebojavati, koma uglavnom. Tako da - NEMOJ, ni u kom slucaju :nono:

Claire
22.06.2006., 07:22
www.allposters.com

e ja bas tamo gledala neke francuske vintage postere... hocu si kupit jedan veliki za blagovaonu i da je na temu vina ili slicno...
e sad me zanima jel ima negdje u zg za kupit takvih postera...
hm... to su kao starinske reklame... i radije bi ih vidila u zivo, nekako iz iskustva znam da na ekranu nije ko u zivo a bas mi se neki jako svidjaju...

krokodajl
22.06.2006., 14:33
www.allposters.com

A kaj još plaćaš osim cijene postera?

Snooch
16.10.2006., 01:04
Nemam pojma gdje da postavim ovo pitanje, ali nekako mi najbolje paše u ovaj topic pa what the hell. Htio bih si kupiti nekakve ok i fora plakate ili uokvirene slike za sobu, ali nemam pojma gdje se u Zgb-u to može kupiti... U profilu i algoritmu je katastrofalno loš izbor... Ima jos neko mjesto?? Hvala unaprijed...:zubo:

snick
16.10.2006., 07:03
Kika

tahita
17.10.2006., 11:28
ajoj. sto je fora?
naruci preko neta

krokodajl
17.10.2006., 19:47
U kiki ima jako lijepih slika, ali su bezobrazno skupe, barem meni. :(

krokodajl
17.10.2006., 20:31
(duplić, ne da se obrisat)

artemide
26.10.2006., 11:00
www.allposters.com izbor presavršen!! dostavljaju i kod nas .prije par godina naručila sam 2 cca 50x70 postera (print + poster) došli su me s dostavom cca. 400 kn. prezadovoljna jer takve motive nisam nigdje drugdje pronašla.''
ikea ima dobar izbor - posteri, razglednice, canvas (platna) + okviri.
u zagrebu je nešto bolji izbor u bauhausu i mercatoru ali motivi su ???
a neki art motivi - u 'librariji' u gundulićevoj možda.
sve u svemu www.allposters.com

krokodajl
27.10.2006., 17:01
Artemide, može malo detaljnije od tom sajtu? Kaj se sve plaća? Koliko treba da dostave? Kak se plaća? Meni ne želi otvoriti stranicu. :(

Ipanema
27.10.2006., 20:41
Ja vidla jako velik izbor u Kiki i Mercatoneu.

artemide
28.10.2006., 11:06
Choose from 300,000 Posters & Prints, Designer-Framed Prints,
Canvas Transfers and More...100% Guaranteed! to ime je reklama..
doista je izbor beskonacan - mozes cijeli dan pregledavat ponudu po temama - fotography , art,architecture, animal, education, humor, cartoons...
50x70 (u inchima su dimenzije na siteu) art print na debljem papiru - nijeposter 30$ + dostava ? moras prvo naruciti i unijeti sve podatke da bi na kraju vidjela racun ali mislim da nije previse, malo su promijenili formu narudžbe - placa se kreditnom karticom a dostava je mislim bila u okvirno max 2 tjedna...upravo sam bila na stranici pa ne znam kako tebi ne ucitava www.allposters.com

ivana_5
17.03.2008., 07:27
Sviđa mi se i jedno i drugo ali nemam ideje...... nigdje nisam našla neki post o tome pa evo nebi bilo loše da date svoje ideje ili stavite slikice koje su na zidu u Vašim stanovima i kućama

elegant
17.03.2008., 08:45
Sviđa mi se i jedno i drugo ali nemam ideje...... nigdje nisam našla neki post o tome pa evo nebi bilo loše da date svoje ideje ili stavite slikice koje su na zidu u Vašim stanovima i kućama

dakle ... mogu ja?! :kava:

ne volim prazne zidove po stanu ... ko prvo!

drugo ... MM se bavi fotografijom i dobro mu ide, pa red da se i neka njegova djela vide ... a treće, kupujem umjetničke slike .... pa to iskombiniraj u stan od 50m2.

Novi Kolacic
17.03.2008., 09:00
ja imam jedno-jedino "umjetnicko" djelo u stanu. i to home made. sama sam ga radila. uzela hrpu radova od moja dva klinca iz prvih vrtickih dana. aprstrakcija cista! to sve poslozila kao neki kolaz na kanvas (jel' se ovako kaze ono umjetnicko platno?) premazala ljepilom za tapete i poslije prelakirala.

meni se jako svidja a na taj nacim sa sacuvala njihove prve radove. ko zna mozda jednog dana na tome i zaradm hrpu love:lol:

nakon selidbe u junu cu poslikati to remek-djelo u svoj njegovoj ljepoti:lol:

Mirella
17.03.2008., 10:19
ja imam jedno-jedino "umjetnicko" djelo u stanu. i to home made. sama sam ga radila. uzela hrpu radova od moja dva klinca iz prvih vrtickih dana. aprstrakcija cista! to sve poslozila kao neki kolaz na kanvas (jel' se ovako kaze ono umjetnicko platno?) premazala ljepilom za tapete i poslije prelakirala.

meni se jako svidja a na taj nacim sa sacuvala njihove prve radove. ko zna mozda jednog dana na tome i zaradm hrpu love:lol:

nakon selidbe u junu cu poslikati to remek-djelo u svoj njegovoj ljepoti:lol:

Kako kreativno i super ideja tako sačuvati dječije radove. :top:

Ja imam pun dnevni boravaka slika, tata mi je pasionirani skupljač istih pa sam neke pobrala od njega,a neke sam dobila za vjenčanje. :DA Fotografije MM, mene i naše djece imam uramljene, svaku za sebe i one krase zidove u hodniku ispred soba.

ivana_5
17.03.2008., 10:48
I ja imam ideju staviti u hodnik slike obitelji od supruga i mojih roditelja seste itd..
u spavaću bih stavila neku lijepu fotografiju u velikom formatu ali za dnevnu nemam pojma.....

elegant
17.03.2008., 11:34
I ja imam ideju staviti u hodnik slike obitelji od supruga i mojih roditelja seste itd..
u spavaću bih stavila neku lijepu fotografiju u velikom formatu ali za dnevnu nemam pojma.....

mi ćemo u spavaću veliku sliku ... D. Jordan Cvek ... iznad kreveta

na komodu ću staviti okvir za slike koji je u vidu manjeg trodjelnog panela i u njega staviti 9 obiteljskih fotki

u hodnik nešto od uramljenih postera i sličnih uraljotina ... raznih fotki, razlegnica ....

iznad stola za ručavanje ... uramljen plakat, format A2
po kuhinjskom zidu razne male slikice ....

u boravku, uglavnom umjetničke slike, a u radnom dijelu štit sa dvije sablje ... tamo su ionako uglavnom police sa knjigama.

negdje u boravak ću postaviti jedan veći panel ... nešto u vidu par spojenih okvira za slike, a postavljenih kao slikarsko platno (iz Home sweet home) za izložiti još par fotki od MM, koje će se naravno učestlo mijenjati :D

hanacro
17.03.2008., 14:36
I mene je dugo mučilo kako iskombinirati slike i fotografije ( kojom se pomalo i bavim :mig: )
Trenutno stanje: na stepeništu, u dva reda koji prate liniju stepenice, složila sam crno bijele obiteljske portrete, A4 formata, ne okvirene, samo pod staklom, cca 20-tak kom ... i s tom " malom kućnom izložbom " sam nekako i najzadovljnija :cerek:
U blagavaoni imam nekoliko akvarela i ulja na platnu...ali sam primjetila da me pomalo guše...i da više ne uživam u njima kao prije...tako da im je budućnost, ne izvjesna :lol:
U boravku, opet neka moja koinstlacija i kolaži obiteljskih fotografija.
U spavaćoj sobi, na komodi više malih ovira sa fotkama, a iznad noćnih ormarića, opet samo pod staklom, fotke nekih nama posebnih pejsaža sa raznih putovanja.....
Eto, za sada je to tako...dok mi ne dođe da opet sve presložim i dodam nešto novo....što svako-malo radim :D

Btw, i kupaona bi uskoro mogla dobiti koju fotkicu... možda kakvu " morsku "....

elegant
17.03.2008., 15:43
I mene je dugo mučilo kako iskombinirati slike i fotografije ( kojom se pomalo i bavim :mig: )
Trenutno stanje: na stepeništu, u dva reda koji prate liniju stepenice, složila sam crno bijele obiteljske portrete, A4 formata, ne okvirene, samo pod staklom, cca 20-tak kom ... i s tom " malom kućnom izložbom " sam nekako i najzadovljnija :cerek:
U blagavaoni imam nekoliko akvarela i ulja na platnu...ali sam primjetila da me pomalo guše...i da više ne uživam u njima kao prije...tako da im je budućnost, ne izvjesna :lol:
U boravku, opet neka moja koinstlacija i kolaži obiteljskih fotografija.
U spavaćoj sobi, na komodi više malih ovira sa fotkama, a iznad noćnih ormarića, opet samo pod staklom, fotke nekih nama posebnih pejsaža sa raznih putovanja.....
Eto, za sada je to tako...dok mi ne dođe da opet sve presložim i dodam nešto novo....što svako-malo radim :D

Btw, i kupaona bi uskoro mogla dobiti koju fotkicu... možda kakvu " morsku "....

joooj bum ti ja došla pomoć u premještanji i razmještanju ... tu sam ekspert ... dok sam živjela sa roditeljima, mama i ja smo bar dvaput godišnje ispremještale namještaj i ukrase po kući ... na sav užas naše muškadije :zubo:

slično bu i u novom stanu, ali on to još ne zna

Mirella
18.03.2008., 13:41
slično bu i u novom stanu, ali on to još ne zna

:lol::rofl:

nina333
23.03.2008., 17:43
Fotografije bih stavila u dnevnu sobu, uz slike, ali malo ljudi ima smisla za to kako ih razmjestiti. U hodnik samo jednu, koja je, osim što nam je, naravno, jako draga, posebna ili karakteristična, više njih, ako hodnik nije velik, može ispasti neukusno.

night_train
24.03.2008., 09:31
crno bjele fotke :kava:

Vraith
25.07.2008., 18:31
Znate di ima za kupit velike okvire za postere(100 cm) a da nisu od stakla nego od plexiglasa,jer mi trebaju cim laksi,a i stakleni su dosta skupi(iznad 100 kn-Bauhaus,Kika).?

Ninochka_zg
01.08.2008., 09:39
u hr su preskupi (imam A0 format i trazih gdje nabaviti plexi sa non reflex obradom). odi u ikeu i tamo ih imas svih dimenzija te sjajne i manje sjajne.
ako bas inzistiras na hr, onda u prolazu oktogon, s desne strane ulaza iz bogoviceve imas galeriju koja drzi takve stvari no upozoravam na cijenu.

dubac
04.11.2008., 07:35
Evo da se tu ubacim, a da ne otvaram novu temu. Kako postaviti slike na zid? Naime imam par umjetničkih slika većih dimenzija od kojih jedna već visi (dimenzija te je recimo 90x80, a stavit ćemo jednu 90x90 i jednu isto nekih 80x70).
Da li slike stavljati u ravninu prema gornjem ili donjem rubu okvira ili je to nebitno ili prema centru slike. Imamo mali problem i u visini, naime ja sam visoka 162 a muž 194 pa se i oko visine slike teško dogovorimo. Meni se sve čini previsoko, njemu prenisko...
Sve opcije su otvorene. Zid je betonski pak kad ih jednom stavimo...

bulthaup
04.11.2008., 07:40
Evo da se tu ubacim, a da ne otvaram novu temu. Kako postaviti slike na zid? Naime imam par umjetničkih slika većih dimenzija od kojih jedna već visi (dimenzija te je recimo 90x80, a stavit ćemo jednu 90x90 i jednu isto nekih 80x70).
Da li slike stavljati u ravninu prema gornjem ili donjem rubu okvira ili je to nebitno ili prema centru slike. Imamo mali problem i u visini, naime ja sam visoka 162 a muž 194 pa se i oko visine slike teško dogovorimo. Meni se sve čini previsoko, njemu prenisko...
Sve opcije su otvorene. Zid je betonski pak kad ih jednom stavimo...

Pravilo je da sredina slike bude na visini od 150cm. Ko zeli da prostor napravi vizuelno visim, stavi slike malo nize.

dubac
04.11.2008., 10:27
Nama su stropovi dosta visoko (za današnje novogradnje), odnosno 265 cm. Postavljanje sredine slike od 100 cm na 150, to bi značilo da mi slika počne na samo metar od poda, to mi se ipak čini malo prenisko :misli:
Da li se dakle usredotočiti na centar slike, pa da svi "centri" budu u razini, ili se ravnati prema rubu okvira (svi donji rubovi slika približnih dimenzija u istoj ravnini?)? http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/p075.gif

bulthaup
04.11.2008., 11:07
Nama su stropovi dosta visoko (za današnje novogradnje), odnosno 265 cm. Postavljanje sredine slike od 100 cm na 150, to bi značilo da mi slika počne na samo metar od poda, to mi se ipak čini malo prenisko :misli:
Da li se dakle usredotočiti na centar slike, pa da svi "centri" budu u razini, ili se ravnati prema rubu okvira (svi donji rubovi slika približnih dimenzija u istoj ravnini?)? http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/p075.gif

Ovo je samo pravilo, a svako ga moze sebi prilagoditi. U tvom slucaju mozes ih dici malo vise. Ja bih stavio da su sredine na istoj visini, ali to je takodje zavisi od licnog ukusa i da li je ispod pod ili neka ravna povrsina, kao komoda ili kauc. Meni je samo grozno, kada ljudi dignu slike previsoko, a to se vrlo cesto radi.

mali miš
04.11.2008., 17:04
ja sam ljubitelj pop arta ali nikako da nadjem nesto u zg :ne zna: samo sam jednom naletila na glavnom na ekipu koja je prodavala slike tog tipa al oni inace zive u spanjolskoj i pobjegli su mi :(
ako itko vidi/zna gdje to mogu naci pliz javite, mogu biti i posteri,printovi,platno ... tnx :)

dubravkolev
06.11.2008., 18:00
Prije svega pozdrav svima, dosta dugo čitam i pregledavam ovu temu ali nisam do sad bio baš aktivan. Počeo sam pomalo uređivati dnevni boravak, komoda za tv je naručena, sjedeća garnitura isto, tepisi su već doma, uglavnom jedino što bi mi još trebalo su slike. Najviše mi se sviđaju i želio bi staviti slike napravljene od zrnaca pijeska u raznim bojama. Dolaze u obzir i druge tehnike ali samo da su slični motivi na slikama.

Bio bi jako zahvalan kad bi netko napisao gdje bi se to kod nas (Zagreb) moglo nabaviti? Jedino gdje sam uspio naći par takvih slika je u centru Mandi ali je izbor jako jako mali, skoro pa nikakav.

To bi trebalo izgledati ovako nekako
http://img381.imageshack.us/img381/459/m054xd3.th.jpg (http://img381.imageshack.us/my.php?image=m054xd3.jpg)http://img381.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
http://img112.imageshack.us/img112/6903/senegal239xk9.th.jpg (http://img112.imageshack.us/my.php?image=senegal239xk9.jpg)http://img112.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Amethyst
12.11.2008., 13:34
Ja sam takve slike od "pjeska" vidjela u Emazzeti ,neki Afrički motivi .
Oko 150 kuna slika.

ta.ja
12.11.2008., 15:18
Problem je veranda. Suprug je odabrao boju za zidove (boja marelice). Inače nemam problema s tom bojom, ali mi nikako ne paše u ovoj prostoriji. Molim vas za savjet - s kojom bojom (mislim na boju detalja) bih mogla razbiti utjecaj te boje?
Sutra ću staviti slike, jer bih voljela slikati boju na dnevnom svjetlu.
Hvala svima!!!!!!!!!!!!!!!!!!

atlantis
12.11.2008., 17:49
mene zanima zna li netko gdje se može nabaviti veća količina okvira za slike različitih veličina ali istog dizajna i boje :)

moongirl
12.11.2008., 19:24
stvarno? koliko si platio slike ako se smije znati?

moongirl
12.11.2008., 19:42
to nije puno. mislim da ću im se javiti na meil. hvala na informaciji.:top:

mucica69
16.11.2008., 18:01
Upravo su mi dostavili sliku !!! U katalogu su malene slikice i stvarno se ne vidi baš previše , tako da ni očekivanja nisu bila prevelika , ali stvarno je savršena ,
mislim da ću se počastiti sa još jednom - dvije :cerek: Šteta što u katalogu
nisu bolje slike jer uživo stvarno puuuuunooooo bolje izgleda !!!!!

dubac
16.11.2008., 19:49
Ima i ovo:http://www.pikaslika5.com/step.jsp?page=244326

mucica69
16.11.2008., 20:31
da vidjela sam .... ali meni osobno je to "preklasično" , a cijene su strašne :flop:
pošalji upit pa ćeš vidjeti , sorry ali meni je 1500kn za sličicu 40x50 stvarno previše , a ako želiš i okvir ... :mad: pa to su dekorativne slike , a ne unikatna djela akademskih slikara , halooo

Kladi
16.11.2008., 20:58
čula sam, al nisam nikad bila da u Zagrebu na Akademiji studenti prodaju svoje radove po popularnim cijenama.

zna li netko n ešto više o tome?

mali miš
17.11.2008., 11:35
čula sam, al nisam nikad bila da u Zagrebu na Akademiji studenti prodaju svoje radove po popularnim cijenama.

zna li netko n ešto više o tome?

e da, znam samo ovo-to je jednom godisnje (bar bilo do sad) negdje u 6om mjesecu. ja sam im jedne god.poslala mail i javili su mi kad se to odrzava.nazalost nisam mogla ici :(
a sad mi bas trebaju slike za stan ... ako saznas nesto vise javi :)

oona
17.11.2008., 13:04
ajd, zniranaca vam, procitajte ovaj topic od pocetka....:rolleyes:

anita
21.11.2008., 22:02
da vidjela sam .... ali meni osobno je to "preklasično" , a cijene su strašne :flop:
pošalji upit pa ćeš vidjeti , sorry ali meni je 1500kn za sličicu 40x50 stvarno previše , a ako želiš i okvir ... :mad: pa to su dekorativne slike , a ne unikatna djela akademskih slikara , halooo

Pa ne misliš valjda da bi unikatno djelo akademskog slikara dobila za 1500 kn.
Slažem se da je 1500 za ovo opisano puno.

infra red
21.11.2008., 22:18
Pa cini se da mozes dobiti i akademskog slikara za te novce. Na netu sam pogledala Galeriju Apolon i npr. neke slike Vasilija Jordana su 250 eura.
Nadam se da su to originali.

Link http://www.galerija-apolon.hr/slike.php?ID=32

dubac
22.11.2008., 15:25
Koliko ja vidim ulje na platnu Jordanovo je 3500€, a ono za 250€ su grafike.

ta.ja
22.11.2008., 19:04
Definitivno se razbacujete nekim opasnim ciframa, koje su meni malo pretjerane za slike - nisam neki umjetnik niti ljubitelj umjetnina (ne pucam tako visoko da bih plaćala slike čija je cijena izražena u eurima). Zato sam se zadovoljila slikom (70 x 50) za 80 kn kupljenom na štandu u Konzumovom centru na Škurinjama - biti će ukras na zidu, a nije neki izdatak

arenx
22.11.2008., 21:55
Na http://www.aukcije.hr/browse.php?id=3&page=2 se može nešto naći.

Zlockica
30.11.2008., 20:28
...sa slikama covjek ili popravili ili pokvari dojam prostora...zgodno mi je kad covjek sam nesto napravi i time da svoj neki touch...

...ovo su neki moji radovi...http://img58.imageshack.us/img58/2801/dsc07959xc0.th.jpg (http://img58.imageshack.us/my.php?image=dsc07959xc0.jpg) http://img100.imageshack.us/img100/59/dsc07958zk3.th.jpg (http://img100.imageshack.us/my.php?image=dsc07958zk3.jpg) http://img396.imageshack.us/img396/7834/dsc07955zm7.th.jpg (http://img396.imageshack.us/my.php?image=dsc07955zm7.jpg):cerek:

artful_dodger
26.12.2008., 15:45
trebaju mi okviri za postere, veličine 60x80, u zagrebu. pomagajte:ne zna:

M.B.
28.12.2008., 15:03
ja sam prije dvije godine našla dosta tih okvira u mercatoneu. pogeldaj tamo ili po tim velikim trgovačkim centrima.

Teeja
20.01.2009., 00:15
Meni je super vidit fotografije na zidu umjesto umjetničkih slika... recimo moj otac nije prof. fotograf ali ima oko za detalje, tako da nam zid krase slike "potopljene" rive, agave i razbijenog stakla na stanici u velikom zoom-u...

Još da ga nagovorim da i u hodnik stavi pokoju jer su zidovi prebijeli...

MeDiOkRiTeT
20.01.2009., 11:11
Meni su fenomenalne slike poput ovih, al su jako skupe :(
http://www.ajngel.hr/images/galerie/Kovacpostav1V.jpg

ombia
20.01.2009., 13:35
Mene ne sablaznjava ta pomisao jer moje slike za mene imaju i emotivnu vrijednost i to veliku. Dar su dragih ljudi ili njihovih ruku djelo.

bulthaup
21.01.2009., 07:33
Ako je slika lijepa i meni draga, onda mi kako vrijeme prolazi postaje jos draza.

kupusichka
21.01.2009., 08:24
Ima ko ideju di ima neobičnih i lijepih ZIDNIH okvira za fotografije u ZG?:s

zbezuknuta
04.02.2009., 11:28
b00k!
ja sam ovdje nova pa se nadam da se pitanje ne ponavlja :)
mene zanima zna li netko gdje bi se mogle printati fotografije na platna, ako je netko vidio na foru onih sto se mogu kupiti u LIVINGu. Platno rastegnuto po drvenom okviru.
meni to izgleda predobro jer mi bilo kakav okvir ide na zivce pogotovo ako je obicno staklo pa mi uvijek smeta refleksija, a na ovaj nacin je mat i sa skrivenim okvirom. nadam se da ste skuzili na sto mislim :mig:
thx

crvenkapica33
04.02.2009., 11:40
znam da ovi rade jer sam pitala :zubo:

http://www.badrov.hr/Novi_proizvodi/slike%20na%20platnu/index.htm

ima raznih dimenzija, mislim da je jedino visina definirana, a u duljinu može koliko hoćeš :ne zna: (koliko se sjećam)

možda i drugi foto dućani to rade :ne zna: raspitaj se u obližnjem

zbezuknuta
04.02.2009., 11:45
hvaaalaaaaa puno :)))))
jel znas dal odma oni mogu postaviti taj okvir ispod?

crvenkapica33
04.02.2009., 11:59
mislim da to i ide na nešto jer sam kod njih vidjela ovu žensku u vjenčanici i nije izgledalo ko krpa nego ko slika :zubo:

ma nazovi ih i pitaj, (ako si iz zg-a, oni koliko znam imaju na svakom ćošku dućan)

zbezuknuta
04.02.2009., 12:01
budem thx

bedacha
04.02.2009., 12:44
Pozdrav! Trebala bi pomoć, kupili smo sliku na ovu foru:
http://http://img19.imageshack.us/img19/4079/productimg1216544080354id1.th.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=productimg1216544080354id1.jpg)
Došla je smotana u tuljcima i sad bi je trebalo uokviriti.... da li netko zna gdje bi se to moglo napraviti u Zagrebu? pitali smo na par mjesta, ali kažu da se ne može... ljepiti ne žele jer ne garantiraju da će se držati, a ako bi španali ne bi ispalo ravno.... :ne zna:
Hvala :)

Švrćo08
05.02.2009., 08:51
Takve slike - kompozicije - najljepše izgledaju bez okvira, međutim, mogu se i uokviriti u tanki okvir u boji podloge ili čak nešto sasvim kontrastno i to onda super izgleda. Vidjela sam to kod frendice na zidu - ona je inače ak. slikar.

ta.ja
05.02.2009., 21:33
http://http://img19.imageshack.us/img19/4079/productimg1216544080354id1.th.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=productimg1216544080354id1.jpg)
Došla je smotana u tuljcima i sad bi je trebalo uokviriti.... da li netko zna gdje bi se to moglo napraviti u Zagrebu? pitali smo na par mjesta, ali kažu da se ne može... ljepiti ne žele jer ne garantiraju da će se držati, a ako bi španali ne bi ispalo ravno.... :ne zna:

Slika je fenomenalna!!!!!!!!!!!
Već je vidim u svom dnevnom boravku :cerek:
Gdje ste ju kupili? I koliko love? Odgovor može i na pm.
Hvala! :)

Plavabarbie
07.02.2009., 13:00
i mene to zanima..
ja bih isto nesto ovakvo.. :rofl:

bedacha
07.02.2009., 15:11
E bay, naša je ispala oko 50 funti s dostavom :D ali mi nismo kupili ovu koju sam postala, nju sam prvu našla na tu foru i ne znam koja joj je bila cijena...
I ako će ikome trebati tako nešto uramiti, rade vam to u galeriji Zagi na Jarunskom placu.... mi danas ostavili svoju.... :)

ombia
07.02.2009., 22:00

Ovo se NE uokviruje. Barem ja ne bih a niti sam igdje vidjela da se to uokviruje.

Ciklama
08.02.2009., 11:48
znam da takve stvari radi i firma vector design....osim toga oni imaju mogucnost "printanja" na kojekakve materijale...plocice,drvo, pleksiglas i sl...

meni osobno su te slike bez rame preeedobre, pogotovo kada su neki apstraktni motivi + veliki formati....:cerek::cerek::cerek:

bedacha
09.02.2009., 11:38
Ovo se NE uokviruje. Barem ja ne bih a niti sam igdje vidjela da se to uokviruje.

Znam da se ne uokviruje, neće ni naša imati okvir, ali ne znam pravi naziv za to kaj se s takvim slikama radi.... :D

ta.ja
09.02.2009., 12:07
Nadam se da ćeš, kad slika bude na zidu, staviti ovdje sliku da vidimo kako to izgleda :)

dady81
18.02.2009., 20:47
Mala pomoc...Kupio sam okvir za slike onaj u koje tri komada idu,pa ako netko ima neku adresu sa dobrim fotkama koje bi isprintao bio bi mu zahvalan...

mali miš
19.02.2009., 09:38
meni ovdje ima dobrih fotki : http://vi.sualize.us/

bulthaup
19.02.2009., 11:44
meni ovdje ima dobrih fotki : http://vi.sualize.us/

Super fotografije.

dady81
19.02.2009., 11:44
Nemam nista odredeno,bilo kakve zanimljive fotke...

bulthaup
19.02.2009., 11:45
Mala pomoc...Kupio sam okvir za slike onaj u koje tri komada idu,pa ako netko ima neku adresu sa dobrim fotkama koje bi isprintao bio bi mu zahvalan...

Na fotografskom dijelu ovog foruma imas dio, fotografi koje volimo i tu imas website raznih fotografa...

dady81
19.02.2009., 12:10
Hvala puno,nisam jos tamo pronjuskao.Usput,dali je netko kupovao slike sa aukcije.hr??ima ko kakva iskustva jel to o.k?

ta.ja
22.03.2009., 21:15
Uskoro će moj dnevni boravak krasiti ovakve slike

http://http://img440.imageshack.us/img440/5795/ruze.jpg (http://img440.imageshack.us/my.php?image=ruze.jpg)

Tehnika: rezanje škaricama na hamer papiru - ima neki njemački naziv za to, ali ja ga nisam zapamtila :D

mali miš
10.04.2009., 08:33
u zadnje vrijeme smisljam koje slike staviti na jedan zid u stanu koji sam zamislila da bude prepun slika (fotografija i printova), i tako surfajuci sam naisla na razne ideje rasporeda. evo par zanimljivih ideja, ako netko naidje na nesto tako bilo bi super da stavi fotku jer osim problema sto staviti na zid nije lako ni odluciti se kako te slike rasporediti - bar meni :D

http://img91.imageshack.us/img91/2968/photographswalls7.jpg

http://img166.imageshack.us/img166/163/photographswalls4.jpg

http://img185.imageshack.us/img185/9439/walllae.jpg

http://img185.imageshack.us/img185/1535/wall2.jpg

http://img185.imageshack.us/img185/7779/wall3.jpg

meni se sve tako svidja da se nemogu odluciti kako da ih slozim :ne zna: imam sve iste okvire samo razlicitih dimenzija...

rijecanka77
10.04.2009., 09:40
@mali miš;
Uzela si mi riječ iz usta. Jučer navečer baš kažem MM da moramo kupiti okvire za slike i na jedan zid staviti par naših najdražih slikica:cerek: :cerek: Sad smo u fazi uredjenja hodnika i radnog kutka, pa moram nešto smisliti, tamo bi stavila koju sliku...

Stavi još koju ideju - sliku ako nadješ....Ili stavi koji link...Ja još nisam ništa tražila.

sly47
10.04.2009., 10:13
joooooj sad ste našle o tome pricat :tuzni:

Ja sam nedavno imala akciju premještanja slika i tako to :raspa:
Premjestila sam male "pacice" kako ih popularno zove draga mi prijateljica iz spavace u hodnik iako je hodnik trebao ostati kakav je bio .... prazan i bijel :zubo: al pokleknula sam i eto pacici završili na zidu u hodniku. Bilo je još ideja za neku zanimljivu formaciju al nažalost nisam išla u ikeu po dodatne okvire a nisam htjela mješat sa nekim drugima pa smo složili ono kaj smo imali.
Slike su podložne promjenama al uglavnom putovanja i drage uspomene.
S vremenom bude formacija možda i promjenila izgled i povecala se brojem okvira možda u u nekom nepravilnom obliku :zubo:

http://i44.tinypic.com/5kft69.jpg

A u spavacu su došli veliki okviri puno skladniji u odnosu na ormar i ostatak sobe...
Tu planiram stavit 4 slike jednog trenutka. Recimo nas dvoje u jednom trenutku u više slika vjerovatno u sepija ili cb tehnici.

http://i41.tinypic.com/15oyt68.jpg http://i42.tinypic.com/29o0aw1.jpg

rijecanka77
10.04.2009., 10:41
Jako mi se svidjaju ovi okviri u spavaćoj sobi...bit će super kad ubaciš fotke :top: I ja bi nešto takvo, budući da mi je spavaća u kombinaciji sa izbjeljenim hrastom. Gdje si ove okvire kupila? I veličina je odlična, ni preveliki ni premali.

Ove slike u hodniku mi se malo manje svidjaju, ne da su ružni okviri, nego možda je još preprazno ili velik hodnik a premali okviri. No, ti najbolje znaš, tamo živiš. Ovako slikano zna i stvoriti pogrešan dojam. Nekako mi još nešto fali. Ionako si rekla da ćeš možda mijenjati. I da, bolji su mi ovi tamni okviri nego bijeli, ljepši mi je kontrast u odnosu na bijeli zid.:mig:

sly47
10.04.2009., 11:21
hvala. :)
Svi okviri su iz ikee. I moja soba je izbjeljeni hrast- ormar i nocni ormaric i bilo me strah da budu mi okviri razliciti u nijansi al taman su se poklopili. Ima ih još u vecim i manjim dimenzijama no meni su nekako sjeli baš ovi.

hmmm za hodnika... da ... otprilike slicne mislim djeliš sa još nekim ljudima :rofl:
U biti nekako to ovako na slici izgleda vece nego što realno je a niže sa okvirima nisam htjela više ici jer tu i sjednem kod oblacenja cipela pa da ne bi bilo rušenja na dnevnoj bazi :zubo:
Trenutno je ova formacija jer nisam imala novih okvira pa sam iskoristila one koje imam ... Mislim da cu ih sigurno još vremenom nadopuniti samo to ne smijem reci dragom. :zubo:
Mada evo sad me nagovaraju da da i ovima promjenim poredak u red bijelih-bijelih pa onda crni. :misli:

Ideje su bile ovakve... (hvala c. :kiss:)

http://i44.tinypic.com/2202sh.jpg

http://i39.tinypic.com/2vkattf.jpg

mali miš
10.04.2009., 16:17
evo jos par ideja:
http://img207.imageshack.us/img207/4351/zidna.jpg

http://img207.imageshack.us/img207/1106/wall6r.jpg

ja se stvarno nebi nikako mogla odluciti dali staviti sve iste okvire ili potpuno razlicite - sve mi se svidja :cerek:
ali kad vec imam otprije sve iste bar o tome nemoram razbijat glavu haha samo da ih nekako slozim :)

mali miš
12.04.2009., 17:38
ovo mi je isto fora - ja sam si takav "pano" stavila u kuhinju i popikala svakave fora slike, ulaznice, flyere, uspomene :)

http://img17.imageshack.us/img17/9674/panox.jpg

pikac
20.04.2009., 15:53
Halo ljudi,
U stanu kod frenda koji živi u Londonu sam na zidu vidio fotografiju isprintanu na platnu…izgleda genijalno.
Zna li netko gdje se tako što može napraviti u ZG???

boxer-kai
20.04.2009., 16:19
Radi i Badrov na platnu,imas na njegovoj stranici i cijenik

crvenkapica33
20.04.2009., 16:22
badrov radi, ja pitala

http://www.badrov.hr/Novi_proizvodi/slike%20na%20platnu/index.htm

inače bila je već tema :mig:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=132354&page=3

eh da, zanimljivo da obojica imate po dva posta od dva, baš na ovoj temi i još friško registrirani :rofl:

murtila
09.05.2009., 17:29
@mali miš,

Odlična rješenja za slike,a posebno mi se sviđa u prvom postu(br.109)
slika 1( štipalice kao držači slika)
slika 4(poviše narančastog trosjeda)
iako su mi ove dvije nekako više za tinejđerske sobe

Ma sve su odlične ....i zanimljive
A i ja sam imala nekad davno sličan "pano" na koji sam (kao i ti) stavljala
osim slika i svakakve druge uspomene :top:

pic
10.05.2009., 12:50
mozda neka tapiserija, npr ovu je moja mama radila, 3d prikaz krajolika
http://img139.imageshack.us/img139/4297/p5090023.jpg

Labinčica
12.10.2009., 10:58
Pozzzz forumoljupci,

Gdje je u Zagrebu najeftinije napraviti print na platnu. Ono da izgleda kao pravo ulje na platnu. Našao sam nekoliko print studia ali cijene su im oko
1000Kn za dimenziju 90x160 cm što mi je jako puno. Naime svi oni to nude
s time da oni stave to na drveni okvir, što vjerojatno povećava cijenu, a meni to ne treba jer imam taj okvir pa bih sam to namontirao....

Dakle treba mi samo print na platno po što manjoj cijeni i zadovoljavajuće kvalitete.

Ako se dobro sjećam jedan kolega mi je govorio da ima negdje za 280kn m2 samo sam izgubio kontakt i ja i kolega, naravno samo za print...

Ako ima gdje u istočnom dijelu grada to bi mi bolje odgovaralo, ali nije problem

Tnxxxx

libe2404
18.11.2009., 12:00
Pozdrav

Naime, planiram naručiti neke postere preko www.allposters.com, pa me zanima da li je već neko preko njih naručivao, kakava su iskustva, koliko traje dostava i najvažnije da li stigne neoštečeno?

Hvala

lord varg
11.02.2010., 00:27
http://img18.imageshack.us/img18/9422/88364253.jpg
fotografija na kamenu a za koj dan ide na kameni zid

mali miš
11.02.2010., 09:15
http://img18.imageshack.us/img18/9422/88364253.jpg
fotografija na kamenu a za koj dan ide na kameni zid

prvi put cujem za tako nesto..molim te stavi sliku :mig:

i btw nabavila sam onu bijelu magnetnu plocu - predobra stvar za zid, sve sam strpala na nju, od magneta s putovanja do raznih ulaznica za koncerte i razglednica. bas je kul :cool:

PLAVI GOLUB
11.02.2010., 11:44
mišek hoćemo sliku..:mig:

meni je ovo na kamenu super ..jer je slika kažuna..:cerek:..zanima i mene,kako će to izgledati na zidu..:ceka:

mali miš
11.02.2010., 19:31
evo par slikica mojih zidova :)
jos uvijek razmisljam kako rasporediti slike na jedan prazan zid tako da zasad imam samo ovo na zidovima:

ovo je bijela ploca i par detalja s ploce i oko nje
http://img193.imageshack.us/img193/8237/zid1.jpg http://img64.imageshack.us/img64/396/bemine.jpg http://img15.imageshack.us/img15/5286/parilp.jpg http://img705.imageshack.us/img705/5672/guster.jpg http://img15.imageshack.us/img15/7702/romavz.jpg

a ovo je slika u hodniku
http://img294.imageshack.us/img294/2554/cabd.jpg

kad napokon objesim ostale slike obavjestit cu vas :D

bulthaup
12.02.2010., 08:38
MM, lijepa boja zida u hodniku, a fino se uklopila uz fotografiju mog omiljenog grada.

mali miš
12.02.2010., 09:16
MM, lijepa boja zida u hodniku, a fino se uklopila uz fotografiju mog omiljenog grada.

hvala bulthaup :) ja isto obozavam ny, a kad sam kupila sliku nisam jos znala di cu je smjestiti, ali kad sam dosla doma i prislonila je na zeleni zid - to je bilo to :D

fasinain
12.02.2010., 13:37
neznam jel ovo bilo, al evo zanimljiva ideja :)

http://i49.tinypic.com/bhzorp.jpg

i evo dva linka al iz drugog kuta
1 (http://www.desiretoinspire.net/storage/readers-homes/4043782477_1310c7f87c_o.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVER SION=1265137235098)
2 (http://www.desiretoinspire.net/storage/readers-homes/4043783241_15e9f59af3_o.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVER SION=1265137289621)

fasinain
12.02.2010., 14:11
http://i46.tinypic.com/knlnp.png

mali miš
12.02.2010., 17:52
nisu slike, ali se mogu izmedju ostalog i slike staviti na to ;)
http://img9.imageshack.us/img9/490/objectframes.jpg

neobicni okviri
http://img641.imageshack.us/img641/8331/wraparoundthecornerfram.jpg http://img694.imageshack.us/img694/8331/wraparoundthecornerfram.jpg

ima i obrnuto
http://img203.imageshack.us/img203/9936/cornerframes.jpg

mali miš
14.02.2010., 12:49
ovo mi je skroz fora pogotovo jer je DIY, a i lako je za izvest, jedino ne znam di da nabavim ove "role" razlicitih velicina, imam od wc papira i onih kuhinjskih papira i to je to :ne zna:

http://img28.imageshack.us/img28/8871/coolr.jpg

evo link (http://www.apartmenttherapy.com/la/how-to/how-to-make-your-own-round-art-gallery-085837) gdje objasnjvaju kako napraviti

murtila
14.02.2010., 14:23
@mali miš,

zanimljivo, pogotovo ove od rola,
čini mi se da sam ove kutne vidjela negdje u nas ali se ne mogu sjetiti, ako tko zna
imam baš jedan stup gdje bi mi to dobro došlo

i meni se sviđa tvoja boja zida a i slika je super legla:top:

koliko se sjećam, i prije si stavljala neke zanimljive rasporede, štipalice su mi bile fora

još nisam došla do toga, mislim do slika i montiranja po zidovima, mogla bi ubrzo počet i razmišljati gdje koju staviti :D

u gradu na štandu, ljeti se može naći od studenata neloših slika za malo novaca
tako sam uzela jednu sliku i dobila dva paspatua pa nzm koji da stavim
koji vam se više sviđa, ići će mi u sobu sp. koja je za sada crna sa detaljima tamne crvene

http://i45.tinypic.com/k4ti4o.jpg http://i47.tinypic.com/m9aa1k.jpg

mali miš
14.02.2010., 14:38
jos par ukrasa za zid koje mozete samo napraviti :)

http://img521.imageshack.us/img521/6397/bloggw.jpghttp://img522.imageshack.us/img522/2200/birdsu.jpg
pricice izrezane iz papira :)

isto se moze izrezati i ovo:
http://img98.imageshack.us/img98/4904/dsc0182ps.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/5825/wallflowerflowerdecorat.jpghttp://img651.imageshack.us/img651/5825/wallflowerflowerdecorat.jpg

Vodenna
14.02.2010., 15:32
murtila, za slike-meni je ona sa narančastim okvirom bolje sjela, al bojim se da bi ti uz taman namještaj bolje odgovarala crvena:mig:

mišiću-fora su mi te tvoje ideje:top:

onak zelena je moja donja kupaonica...gušter je za 10

murtila
14.02.2010., 16:15
murtila, za slike-meni je ona sa narančastim okvirom bolje sjela, al bojim se da bi ti uz taman namještaj bolje odgovarala crvena:mig:

Ma, ova boja i nije baš narančasta, više je oker,
to je slikano mobom, pa su boje malo drugačije, i crvena je malo tamnija
da, na namještaj bi bila bolje crvena,

mali miš
14.02.2010., 22:43
@waterlily guster mi je skoro pa najdraza szvat u stanu - uspomena iz barcelone gaudi guster :)

@murtila ako imas vec crvene detalje u sobi onda ona s crvenim okvirom :top:

Zvrksa
15.02.2010., 10:50
mali miš,
možda da pitaš u dućanima tkaninama...oni imaju takve velike (šire) role, samo ih je teško rezati jer su ujedno napravljene od dosta debelog kartona

Dadushka
15.02.2010., 11:52
a ovo je slika u hodniku
http://img294.imageshack.us/img294/2554/cabd.jpg

odakle je ova slika :cerek: ::ja sam new york junkie::

Dadushka
15.02.2010., 11:54
ovo mi je skroz fora pogotovo jer je DIY, a i lako je za izvest, jedino ne znam di da nabavim ove "role" razlicitih velicina, imam od wc papira i onih kuhinjskih papira i to je to :ne zna:

evo link (http://www.apartmenttherapy.com/la/how-to/how-to-make-your-own-round-art-gallery-085837) gdje objasnjvaju kako napraviti

ovo je baš fora, neobično.. mogla bi iskopirati to :misli:

mali miš
15.02.2010., 12:40
odakle je ova slika :cerek: ::ja sam new york junkie::

razumijem te u potpunosti i ja volim ny, posebno slike :cerek:
ovu sliku iz hodnika sam kupila na mjestu za koje sam se najmanje nadala da cu kupiti ista a kamoli ovakvu sliku - mandi :) i to je bilo prije pola godine sigurno. kostala je nesto sitno, a zato je i takve kvalitete - vec se spigala, uskoro cu je morati zamjeniti :flop:
u medjuvremenu sam u ducanu Nova (ilica i jurisiceva) vidjela super crno bijele za 100 kn, a od frenda sam cula da je tamo kupio veliku (tipa 1x1m)-nisam je jos vidjela ali po njegovom opisu se cini ok. zaboravila sam cijenu, ali znam da nije prevelika.
radije dajte vise novaca pa ce i slika potrajati duze - bar se nadam da je tako :)

inace, neki dan sam prosla sve galerije u centru zagreba i izbor im je katastrofa. ako i imaju nesto ok cijene su urnebesno visoke.

Dadushka
15.02.2010., 13:13
ja sam prije vidjela u intersparu sliku new yorka u 3 dijela, i nema više.. sad čekam da opet dođe, predobra je :D

mali miš
15.02.2010., 13:53
dobro je kod tih jeftinih slika sto ih mozes zamjeniti kad ti dosade, a nije ti zao novaca :D

iako ne zelim takve slike po cijelom stanu, tako da sad skupljam lovu da narucim sliku kod jednog slikara :cerek: jedva cekam

Vodenna
15.02.2010., 18:04
ja imam nekoliko skupljih slika, sad bi ih već skinula, al mi je žao love, da mi stoje negdje bezveze:ne zna:
a opet ima krasnih stvarčica, al mi fali zidova

elllena
07.03.2010., 13:41
http://2.bp.blogspot.com/_pHVqbhTsVmo/SetFNDvENYI/AAAAAAAACs8/Pm_DMXsI6r4/s400/polka_circles+wall+decor.jpg

Da li je netko vidio ovo za kupiti kod nas ili ima ideju kako da to napravim?

elllena
07.03.2010., 13:43

Jel netko ovo doma napravio?

mali miš
31.03.2010., 09:13
kakva mora biti kvaliteta digitalne slike da bi to na printu velike dimenzije izgledalo dobro?

maler & CO.
31.03.2010., 17:46
kakva mora biti kvaliteta digitalne slike da bi to na printu velike dimenzije izgledalo dobro?

kvaliteta je kakvu napravi aparat. priprema materijala za print druga je stvar.

odneseš sliku nekome tko se bavi grafikom i napravi ti to, dobiješ cd i odeš u studio...

ravnalo
02.04.2010., 21:04

i ovakav (http://www.rokton.com/) fotić :D

renchi_27
03.04.2010., 14:00
ovo s rolama je super! a kak to zakeliti na zid? s čim??

ja već godinama skupljam školjkice, imam čak i 3 polovice periske (tak su nađene u moru, pol po pol...) i sad bi si ja to htela staviti na jedan zid. al ne znam kak da to zaljepim... da najprije zaljepim s onim ljepilom (pištolj) na neku ivericu ili pluto? makar bi najprije tu podlogu trebala presvući u neki papir ili platno jer mi je ružna boja tog pluta. imam lepe zidove (bijele s crvenim crtama) pa si mislim da bi mi to samo poružnilo koncepciju moje sobe.

Francesca
03.04.2010., 18:23
mi imamo fotografije u tankom crnom okviru i sa antirefleksnim staklom, dimenzije su 50 x 100
fotografije su autorske i kad nam dosade, samo ćemo ih zamjenit ;)

Madame Hooch
04.04.2010., 11:49
ovo s rolama je super! a kak to zakeliti na zid? s čim??

ja već godinama skupljam školjkice, imam čak i 3 polovice periske (tak su nađene u moru, pol po pol...) i sad bi si ja to htela staviti na jedan zid. al ne znam kak da to zaljepim... da najprije zaljepim s onim ljepilom (pištolj) na neku ivericu ili pluto? makar bi najprije tu podlogu trebala presvući u neki papir ili platno jer mi je ružna boja tog pluta. imam lepe zidove (bijele s crvenim crtama) pa si mislim da bi mi to samo poružnilo koncepciju moje sobe.

školjke ti jako pašu samo u prostoriju (kuhinja, soba ...može i svijetli prošireni hodnik ili stubište) koji su namješteni u mornarskom stilu - to podrazumijeva bijelo-plavu ili bijelo-modru kombinaciju

2 ideje:
- nađeš stari okvir za slike i obojaš ga plavo, unutra bijela podloga i naljepiš školjke kako si zamislila
- uzmeš podlogu od valovitog kartona, ofarbaš modro, a za okvir kupi debelo uže od konoplje ili palmine, zalijepiš okolo i školjke kao gore

2 napomene:
* u oba slućaja sve treba posprejati fiksirom za pastele ili nekim drugim lakom, jer zbog puno neravne površine, prašina će ti uništiti cijeli dojam već za dva tjedna
** za rustikalniji efekt, dobro je pronaći latinska imena svih eksponata i klasičnim perom (gore tanko, dolje debelo) ih u krasopisu ispisati na displej (ja imam slično sa crtežima biljaka u hodniku)

ashley
16.04.2010., 06:27
Moze li mi netko pomoci i odgovoriti...
Htjela bi kupiti zidne naljepnice, ali nisam bas sigurna mogu li se one priljepiti na zid na kojem je edelputz. On je nekako ipak ravniji i nema tolikih izbocina kao bavalit pa se ipak nadam da moze...

Ovako izgleda:

http://img268.imageshack.us/img268/2833/edelputz.jpg (http://img268.imageshack.us/i/edelputz.jpg/)

A ovako nesto bi stavljala na zid:

http://cgi.ebay.com/Puppy-Wall-Window-Art-Paper-Decals-Stickers-SWST14_W0QQitemZ270460371141QQcmdZViewItemQQptZUK_ Wallpaper?hash=item3ef8b1c0c5

Ima li netko da je probao ili ima ikakvog iskustva...puno hvala!!!

envoy
16.04.2010., 09:46
Moze li mi netko pomoci i odgovoriti...
Htjela bi kupiti zidne naljepnice, ali nisam bas sigurna mogu li se one priljepiti na zid na kojem je edelputz. On je nekako ipak ravniji i nema tolikih izbocina kao bavalit pa se ipak nadam da moze...

Ovako izgleda:

http://img268.imageshack.us/img268/2833/edelputz.jpg (http://img268.imageshack.us/i/edelputz.jpg/)

A ovako nesto bi stavljala na zid:

http://cgi.ebay.com/Puppy-Wall-Window-Art-Paper-Decals-Stickers-SWST14_W0QQitemZ270460371141QQcmdZViewItemQQptZUK_ Wallpaper?hash=item3ef8b1c0c5

Ima li netko da je probao ili ima ikakvog iskustva...puno hvala!!!

Ja mislim da ti je ipak bolje (čitaj dugoročnije) rješenje to isto nacrtat na zid umjesto naljepit...koliko me pamet služi ima tu netko tko bi ti to mogao realizirat...prelistaj prethodne stranice...:mig:

Lilit
16.04.2010., 19:02
http://img91.imageshack.us/img91/2968/photographswalls7.jpg

ovo mi je genijalno i to planiram sad napravit ali neznam koju spagu, traku da uzmem, od cega a da bude dosta cvrsta a opet ne predebela da mogu kucica/stipaljke (one ukrasne) stavit?

ja sam do neki dan imala ovako komad trstike (ja sam iskoristila onu kao lezaljku ili moze i od roleta ili bilo cega)
http://www.inka-impex.si/pic.php?id=2847&mode=small
i onda po tome slike pokvacena sa spajalicama ali sam se zasitila toga nakon x godina..

Utpala
17.04.2010., 16:55
umjesto špage uzeti sajlu za zavjese, puno bolje, ljepše i urednije.

Lilit
17.04.2010., 21:35
sajla za zavjese? moze savjet di da to nadjem? i di da nadjem ljepe stipaljke/kvacice?

Utpala
18.04.2010., 09:32
sajla za zavjese? moze savjet di da to nadjem? i di da nadjem ljepe stipaljke/kvacice?

http://www.ikea.com/PIAimages/0091163_PE226437_S3.JPG

ali bi se to trebalo naći svuda gdje prodaju zavjese...

mali miš
19.04.2010., 18:36
ali mi se cini da su u ikei najjeftinije te sajlice...

Innuendaa
17.05.2010., 10:04
u zagrebu. gdje kupiti lijepu sliku, s okvirom, nije mi bitno da je original, moze biti replika, bitno mi je samo da mi se svidi i da mi uljepsa zivotni prostor. limit mi je 200kn. nemam ideje gdje traziti, osim po galerijama, a tamo mislim da je smijesno traziti nesto po toj cijeni... ili se varam?

hvala :)

more14
17.05.2010., 18:52
u zagrebu. gdje kupiti lijepu sliku, s okvirom, nije mi bitno da je original, moze biti replika, bitno mi je samo da mi se svidi i da mi uljepsa zivotni prostor. limit mi je 200kn. nemam ideje gdje traziti, osim po galerijama, a tamo mislim da je smijesno traziti nesto po toj cijeni... ili se varam?

Za tu cijenu ne možeš dobiti niti dobar okvir. Rekla sam dobar. Ali naravno možeš biti dosjetljiva pa kupiti gotovi okvir u emmezeti ili sličnim trgovinama po povoljnijoj cijeni, što znači da neće biti posebno kvalitetan, ali na zidu s lijepom slikom može izgledati kao pravi. Ja sam svoje slike kupovala preko aukcije.hr i možeš za stotinjak kuna potrefiti dobar akvarel ili pastel, samo malo truda i strpljenja. Kad to obaviš prema mjerama slike ideš po okvir, a još je bolje ako uzmeš veći i u nekoj knjižari kupiš paspartu u nekoj boji sa slike. Sistem sam svoj majstor. Nebi htjela sugerirati ništa posebno ali mislim da se može nešto naći za svačiji ukus.
http://www.aukcije.hr/browse.php?id=186&page=1

mali miš
19.05.2010., 19:28
imaju u Kare-u fora slika, bez okvira, na "platnu" (poput ovog mog ny-a gore u jednom postu)...motivi su merlinka, audrey, ny, paris...nemogu se sjetiti sta jos
meni su se recimo svidjele ove s motivima pariza, imaju 4 slike, svaka je po cca 100 kn, crno-bijele, mislim da su oko 50x50cm...

mali miš
19.05.2010., 19:33

prosla sam nedavno sve galerije u centru zg-a i nema sanse da za tu cijenu nadjes nesto...ja sam trazila poklon, i nakraju sam kupila jednu lijepu apstrakciju (autorica nije neko poznato ime), sa smedjim drvenim okvirom (nije los, ali to se bar moze promijeniti), velicine otprilike 30x50 cm za 1300 kn..e sad naravno da su ukusi razliciti, ali bez obzira na to u galerijama za 200tinjak kn neces naci nista, osim onih mini grafika s motivima zagreba :ne zna:

Innuendaa
21.05.2010., 09:13
hvala na odgovorima. da, nisam ni mislila da po galerijama mogu naci nesto takvo, zato sam i postavila pitanje.
More, hvala na linku, Mali mis, gdje je i sto je to Kare? :)
hvala

Aoife
21.05.2010., 10:02
Kare (http://www.kare.hr/) u zg imaš u Solidumu i u west gateu (valjda su do sad otvorili taj dućan u west gateu).

Osim toga, takva već odštampana platna imaš i u dućanima tipa Living (mislim da je taj - uglavnom neki dućan sa sitnicama za kuću kojeg ima u skoro svakom shopping centru), a isto i na mjestima tipa Mercatone samo tamo su motivi onak, niti urbani niti umjetnički, ako se mene pita.

Osim toga, netko je tu već stavljao link (ne da mi se tražiti) na neki foto studio koji može fotku koju ti doneseš otisnuti na slikarsko platno, bilo u originalnom obliku bilo da je prije toga obrade u pop-art ili nekom drugom stilu.

mali miš
23.05.2010., 15:23
otvoren je kare u west gate-u :)

grm
23.05.2010., 22:20
mi išli danas radi tobožneg sniženja tehnike u wg i usput vidjeli da je kare zatvoren, tj. rešetke na vratima. možda privremeno?
ti si vidjela da je otvoren bio u neko vrijeme??

Aoife
23.05.2010., 23:59
Svaki put kad sam ja bila su bile rešetke :ne zna:
Mislim unutra ima nekih stvari ali ja to stvarno nisam vidjela otvoreno :ne zna:

mali miš
24.05.2010., 19:04
Svaki put kad sam ja bila su bile rešetke :ne zna:
Mislim unutra ima nekih stvari ali ja to stvarno nisam vidjela otvoreno :ne zna:

ja sam bila prije cca 2 tjedna i cak sam kupila jedan okvir za sliku :D a cini mi se da jos nisu bili raspakirali niti izlozili sve stvari...ima jos jedna (ili vise) prostorija pozadi gdje su bile kutije, tako da ce vjerojatno s vremenom ducan biti veci...

Megich
15.07.2010., 12:52
Gdje bi mogla kupiti neke slike ili postere za na zid nesto u stilu pop art-a, rock tematike i sl. ?

mali miš
16.07.2010., 18:28
planiram objesiti slike na zid ... to vec pricam otkad postoji ova tema :D ali sad se stvarno primam posla...bas u tom zidu nalaze se cijevi od kupaonice pa me bilo malo frka kako to busiti. i onda slucajno saznam za cavlice koji se zabiju u zid bez busenja, tipli i svega sta uz to ide. prvo sam za probu objesila jednu sliku i to najvecu i eto drzi se vec tjedan dana...nije tresnula na pod :D
samo sam htjela podjeliti svoje otkrice sa vama. mozda vecina vas to vec zna, a mozda sam nekome i pomogla ;)
krajnji ishod cete vidjeti nadam se uskoro na ovoj temi

papi73
17.07.2010., 00:13
planiram objesiti slike na zid ... to vec pricam otkad postoji ova tema :D ali sad se stvarno primam posla...bas u tom zidu nalaze se cijevi od kupaonice pa me bilo malo frka kako to busiti. i onda slucajno saznam za cavlice koji se zabiju u zid bez busenja, tipli i svega sta uz to ide. prvo sam za probu objesila jednu sliku i to najvecu i eto drzi se vec tjedan dana...nije tresnula na pod :D
samo sam htjela podjeliti svoje otkrice sa vama. mozda vecina vas to vec zna, a mozda sam nekome i pomogla ;)
krajnji ishod cete vidjeti nadam se uskoro na ovoj temi

di tog ima i kaj da trazim :))))

Aoife
17.07.2010., 09:15
To sam se i ja pitala, a onda sam shvatila da priča o običnim čavlima :ne zna:
Nema bušenja zato kaj se zabijaju direktno u zid bez predbušenja :ne zna:
Samo ako je zid malo tvrđi (beton), bez debelog sloja žbuke, otišao bi čavao vrit :kava:

envoy
17.07.2010., 10:03
Možda misli na one čavle za beton. Ja sam ih zakucala u betonski i zid i slike drže bez problema. Tog ima po svuda. Bauhaus ziher.

-Iva-
17.07.2010., 11:25
Isto sam za slike zakucala čavle bez tipli, samo malo ukoso. I drži bez problema. Ne drži jedino ako stavljaš gore nešto što ćeš morati micati i stavljati npr. kalendar.

mali miš
18.07.2010., 08:33
cavli su ali imaju i neku plastiku na sebi na koju se onda zakaci slika ili sta vec. ima ih u zeljezarijama. i mogu se zakucat i u betonske zidove (to kaze moja kolegica koja si je tako objesila sve slike u stanu). ona mi je i kupila 2 kutije u nekoj zeljezariji na jarunu/srednjacima (ima 24 kom u pakiranju).

papi73
19.07.2010., 01:17
aj ti nama lijepo reci kaj da trazimo :) i ja sam sve picila pod koso kaj mi je trebalo u beton... ali, ali ali:) mene je teska frka bilo sto upiknuti u farbani beton, u stilu, gotov zid.... nemam snage ici 3. put raditi maleraj u stanu u roku od ni godine dana :confused:

bulthaup
19.07.2010., 08:06
cavli su ali imaju i neku plastiku na sebi na koju se onda zakaci slika ili sta vec. ima ih u zeljezarijama. i mogu se zakucat i u betonske zidove (to kaze moja kolegica koja si je tako objesila sve slike u stanu). ona mi je i kupila 2 kutije u nekoj zeljezariji na jarunu/srednjacima (ima 24 kom u pakiranju).

Ja mislim da je to nesto slicno kao sto ja odavno koristim. Plastika sa kukicom, kroz koju prolaze tri mala celicna eksera, koji se onda vrlo lako zakucaju u zid.:)

Kladi
19.07.2010., 08:35
Ja mislim da je to nesto slicno kao sto ja odavno koristim. Plastika sa kukicom, kroz koju prolaze tri mala celicna eksera, koji se onda vrlo lako zakucaju u zid.:)

i ja mislim da se o tim kukicama radi. plastiku naslonš na zid, čavlići vire na stranu prema tebi i onda samo po njima kuckaš dok ih ne izravnaš s plastikom, jel tak? i kod nas je to na tržištu barem 20-25g, mislim da mali miš samo nije znao za što služi, a drži svaka željeznarija.

nitta
19.07.2010., 14:53
Eto, konacno stiglo i moje dugo ocekivano nesto za na zid.:s
Super izgleda, boje su mrak samo mi se cini da sam se malo zeznula, jer na zidu kojem je ova slikica bila namijenjena sada ponosno visi plazma, koju je moj DS odlucio okaciti bas na taj zid!
Cini mi se da mi nema druge, nego se nepredvidjeno baciti u trosak farbanja nekih zidova koji nisu bili ni u dvogodisnjem planu intervencija ( iako nisam bas odusevljena da mi jedna boja prevladala u cijeloj kuci).

http://www.easilysharing.com/images/12981412117586646434.jpg (http://www.easilysharing.com/)

Kladi
19.07.2010., 16:18
ovo mi se sviđa!:top:

Francesca
19.07.2010., 18:37
mrak mi je ovo :cerek:

mali miš
19.07.2010., 21:14
i ja mislim da se o tim kukicama radi. plastiku naslonš na zid, čavlići vire na stranu prema tebi i onda samo po njima kuckaš dok ih ne izravnaš s plastikom, jel tak? i kod nas je to na tržištu barem 20-25g, mislim da mali miš samo nije znao za što služi, a drži svaka željeznarija.

to je to :top: samo ja prvi put vjesam slike u vlastitom stanu :D

TheEmpress
20.07.2010., 00:21
Sviđa mi se ideja, al ne sviđa mi se sami dizajn, ovja konkretni barem.

adriatica
20.07.2010., 08:25
@ nitta prekrasna slika, gdje si je kupila/naručila? :moli:

nitta
22.07.2010., 11:53
Kupila sam je preko ebay-a, dosla me malo vise od 100 eura.

exitmusic
26.07.2010., 11:00
postam ovdje, planiram staviti na zid magnet, nekih dimenziaj recimo 30X40 tam da možemo ključeve tak odlagati. gdje kupiti magnet, tanki za na zid staviti?

našla sam danas u lesnini policu vješalicu za ključeva na taj princip, drvena baza sa samo 3 skrivena magneta, a trebam barem 10 :raspa:

ombia
26.07.2010., 11:23
Kupila sam je preko ebay-a, dosla me malo vise od 100 eura.

Znala sam da je ebay :cerek: tamo sam i ja vidjala takve instalacije u svim mogucim bojama, super da ti je stiglo u jednom komadu.:top: I odlicno ide uz sivi zid.

Za magnet - mozda jednostavno premazati magnetnom bojom dio zida po nekoj sabloni kruga, cetverokuta itd.? E sad gdje se to kupi znam za net shopove ali nisu u Hrvatskoj.

Sandra October
26.07.2010., 19:22
postam ovdje, planiram staviti na zid magnet, nekih dimenziaj recimo 30X40 tam da možemo ključeve tak odlagati. gdje kupiti magnet, tanki za na zid staviti?

našla sam danas u lesnini policu vješalicu za ključeva na taj princip, drvena baza sa samo 3 skrivena magneta, a trebam barem 10 :raspa:

kako reče ombia - ako si u zgb imaš u hobby artovim dućanima magnetnu boju.. vidi http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=66&lang=hrvatski

Mira K
27.07.2010., 04:41
Eto, konacno stiglo i moje dugo ocekivano nesto za na zid.:s
Super izgleda, boje su mrak samo mi se cini da sam se malo zeznula, jer na zidu kojem je ova slikica bila namijenjena sada ponosno visi plazma, koju je moj DS odlucio okaciti bas na taj zid!
Cini mi se da mi nema druge, nego se nepredvidjeno baciti u trosak farbanja nekih zidova koji nisu bili ni u dvogodisnjem planu intervencija ( iako nisam bas odusevljena da mi jedna boja prevladala u cijeloj kuci).

http://www.easilysharing.com/images/12981412117586646434.jpg (http://www.easilysharing.com/)

Ova slika je predivna! Htjela bih nešto kupiti prijateljici za useljenje pa te molim za link. Hvala!

Black Molly
31.07.2010., 10:58
Zna li netko gdje bih mogla isprintati c/b fotografiju na platno većih dimenzija, tj. zavjesu? Nigdje nisam našla da netko printa tako velika platna, samo majice, torbice, jastučnice ...

Hvala!

ombia
31.07.2010., 21:09
Ova slika je predivna! Htjela bih nešto kupiti prijateljici za useljenje pa te molim za link. Hvala!

Ovo je vrlo upecatljiv poklon, pa svakako provjeri prije nego kupis jel bas hoce tako veliku sliku u stanu. Nije to sitnica za vidjeti, pogotovo ako se ne pogodi ukus 100%. :D

reia
01.08.2010., 16:34
print na platnoZna li netko gdje bih mogla isprintati c/b fotografiju na platno većih dimenzija, tj. zavjesu? Nigdje nisam našla da netko printa tako velika platna, samo majice, torbice, jastučnice ...

Hvala!

imaš fimu vectordesign.
oni ti printaju sve na sve.
meni su printati super folije na staklena vrata, te velike 'slike' koje si stavih u db. vidjela sam da čak printaju na medijapan (od tada smišljam uzorak, koji bi im odnijela).
kontakt i ime osobe koja sve to organizira, ti šaljem na pm.

nitta
02.08.2010., 09:55
www.ebay.co.uk - dimenzije su 60 x 100

Betty D.
02.08.2010., 09:55
Ova slika je predivna! Htjela bih nešto kupiti prijateljici za useljenje pa te molim za link. Hvala!Možda je tebi predivna, ali tko zna kakva je frendici? Osim ako ju jako dobro poznaš, pa znaš da joj se takvo nešto sviđa... Velika je, crvene boje... što ako mrzi crvenu boju recimo? :D

Ali kako sam rekla, ako ju poznaš, valjda znaš voli li takav tip slika, tu boju i jel joj se uopće uklapa u stan...

ombia
02.08.2010., 11:31
Možda je tebi predivna, ali tko zna kakva je frendici? Osim ako ju jako dobro poznaš, pa znaš da joj se takvo nešto sviđa... Velika je, crvene boje... što ako mrzi crvenu boju recimo? :D

Ali kako sam rekla, ako ju poznaš, valjda znaš voli li takav tip slika, tu boju i jel joj se uopće uklapa u stan...

Ne samo to, ja volim zelenu, pa obozavam, a ne bi si stavila zelenu sliku tih dimenzija u stan jer tako velike slike ne smiju ici u male prostore. Soba mora biti veca, plus jel pase uz namjestaj i boju zida.
Ne znam ja sam tu velika cjepidlaka i rado kupujem slike sebi ali drugima, to je zaista lutrija pogoditi.:ne zna: Jos ako frendica ima nekog s kim zivi i njemu se mora svidjeti.
I kod sebe same sam se jednom zeznula, na mom zidu (bitno je kakvo je dnevno svjetlo, boja zida koja jako mijenja tonove u koje na slici gledate) je slika bila nekako potisnuta, kao zadimljena a u galeriji bila super. Pa sam ju stavila u desetu prostoriju od planirane ali to je lako sa slikama dimenzije 30x30 cm.

Elektra
02.08.2010., 14:40

kako reče ombia - ako si u zgb imaš u hobby artovim dućanima magnetnu boju.. vidi http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=66&lang=hrvatski

Ovu boju sam nedavno kupila i s njom radila frendici okvir za slike s magnetiziranom površinom - link (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4752257&id=92526688173) - ali tu boju bi bilo dobro prefarbati nekom drugom akrilnom bojom jer je ona sama po sebi siva i nije baš nešto. :o A potrebna su ti 3 normalna sloja da bi 'magnet' funkcionirao. Za ove dimenzije koje ti želiš - to je čas posla! :) Toplo preporučam tu boju, brzo se suši (na njoj piše 24h, ali ja sam u 1 danu nanijela 2 sloja, posljednji sloj drugi dan i već navečer to farbala bež akrilnom bojom preko toga). :)

Mira K
02.08.2010., 23:43
Možda je tebi predivna, ali tko zna kakva je frendici? Osim ako ju jako dobro poznaš, pa znaš da joj se takvo nešto sviđa... Velika je, crvene boje... što ako mrzi crvenu boju recimo? :D

Hvala na pomoći, ipak si mi pomogla:) Uklapa joj se crvena boja uz sav namještaj ( u dnevnom joj je na zidu moderni stil ormara koji ima nešto crvene boje a drvo je wenge). Na suprotnoj strani joj je kutna garnitura u eko koži, crne boje. Neznam dali ću pogriješiti ali mi se čini da bi slika sa crvenom bojom to povezala. Jedini problem je što je zid jako veliki a ova slika je mala za taj zid. U produžetku je kuhinja isto crveno - wenge boje. Nemam sliku tog prostora pa vam je možda teško zamisliti a da mi pomognete. Ipak možda imate kakav savjet, ja bih htjela sliku za poklon jer je još uvjek nema. Možda mi možete nešto drugo predložiti ( stavite sliku da pokušam vizualizirati..) Puni ste predivnih ideja, hvala vam!

nitta
03.08.2010., 09:21
Prema ovom opisu prostora boje se savrseno uklapaju. E sad sto se tice velicine, ne znam bas, ako je zid jako velik a na njemu nema nista drugo osim te slike, bojim se da bi bila premala.Ja sam narucila jos jednu, trebala bi mi stici za dvadesetak dana koja je dosta veca (ali su drugacije boje i oblik).Kad stigne, stavit cu je na forum.

Mira K
04.08.2010., 10:24
Na linku koji si mi posla se ne mogu naći ove slike. Pod kojim nazivom ih naći? Možeš malo opisati proceduru narudžbe i ukupne troškove da mogu iskalkulirati, kao i vrijeme čekanja. Hvala na pomoći, valjda ću stići sa poklonom na vrijeme:)

Mirella
04.08.2010., 11:09
Mira K prekomplicirano je objasniti proceduru kupovanja na ebayu ovdje, osim toga već imaš cijelu temu na pdf Gospodarstvo o kupovanju preko ebaya http://www.forum.hr/showthread.php?t=114477a

miss-rebel
15.08.2010., 16:46
Ima li netko ovako nešto doma?
http://www.photoartomation.com/Images/Landscape/Artwork_Nature_00.jpg
Ja bi silom stavila fotografije u tom stilu u dnevni boravak, (samo ne tako velikog formata jer soba nije baš ogromna...) a dečko je protiv, veli da je tak nešt glupo stavljati u dnevni... i da nije ništa posebno. :ne zna:

Zanima me jel ima još netko neko kreativno rješenje sa fotografijama na zidu (osim onih štipaljki na špagi što sam vidjela prije par stranica itd.)
http://curbly_uploads_production.s3.amazonaws.com/photos/0000/0000/1695/photo-board_large.jpg
http://curbly_uploads_production.s3.amazonaws.com/photos/0000/0000/1699/photo-wall_large.jpg
evo još jedna zgodna ideja, slična toj sa kvačicama

http://www.poshlittle.com/baby/images/62/family_tree_wall_decor.jpg
ili recimo ovo, to može poslužiti nekome za dječju sobu

Francesca
16.08.2010., 13:15
mi imamo dvije fotografije dimenzija 50 x 100 u jednostavnim crnim tankim okvirima - što će ti više?

gox7
06.09.2010., 14:48
Pozdrav.

Zanima me da li postoji neki dućan u Zagrebu gdje se prodaju motivacijski posteri (ono slika u sredini, oko slike crni okvir i neki tekst ispod slike), veličina recimo A4 ili A3

Nadam se da sam na dobrom mjestu otvorio topic, ako nisam no hard feelings :)

Francesca
06.09.2010., 14:56
Znamo mi sto je poster al definiraj motivacijski :D

gox7
06.09.2010., 15:21
nešto tipa http://www.starstore.com/acatalog/ambition-poster-l.jpg

ili

http://www.starstore.com/acatalog/destiny-poster-l.jpg

vidio sam to u par filmova i serija da ljudi imaju takve postere uokvirene na zidu i čini mi se jako zgodno

Aoife
06.09.2010., 18:26
Ja znam za demotivacijske postere :zubo:

http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-ambition.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-adversity.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-Achievement.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-procrastination.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-potential.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-individuality.jpg

Mogu se nabaviti prek neta :kava:

Francesca
06.09.2010., 18:36
ojfe :rofl:

meni je motivacijski poste ono što je moja sister napravila svom sinu: format je valjda onaj B2 a na njem fino markerima u raznim bojama piše:
ŽELIM
HOĆU
MOGU

:lol:

Ivekica
06.09.2010., 18:39
ojfe :rofl:

meni je motivacijski poste ono što je moja sister napravila svom sinu: format je valjda onaj B2 a na njem fino markerima u raznim bojama piše:
ŽELIM
HOĆU
MOGU

:lol:
i meni bi trebao takav jedan :lol:

Francesca
06.09.2010., 18:49
i meni :tuzni:

mali miš
06.09.2010., 19:00
ja sam napokon okacila svoje okvire na zid..jos samo da ubacim par slika koje fale pa cu poslikat da vidite za sta je meni trebalo dvije godine :facepalm:

gox7
06.09.2010., 19:47
Ja znam za demotivacijske postere :zubo:

http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-ambition.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-adversity.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-Achievement.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-procrastination.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-potential.jpg
http://www.stumbleuponyang.org/demotivational-posters/demotivational-poster-individuality.jpg

Mogu se nabaviti prek neta :kava:

mea culpa, iz nekog razloga ja to zovem motivacijski :)

imaš možda link neki?

Aoife
06.09.2010., 20:14
Ne znam dal si skužio :misli:
Ovo je parodija na motivacijske postere :zubo:

Takvih stvari ima na ebayu, potraži pod "(de)motivational poster"

gox7
06.09.2010., 20:34
joj tak svejedno kak se zovu :zubo:

da li se može kupiti u hrvatskoj?