PDA

View Full Version : Perike

darin
17.02.2006., 22:25
Jel nosi netko od vas perike u svakodnevnom zivotu?
Di ih kupujete, koliko ih placate, kako ih odrzavate?

Za sada znam samo za Apropos kos Strossmayerovih, a voljela bih znati postoji li veci izbor istih u Zg.

Tnx :)

AFRODITA69
18.02.2006., 01:04

Za sada znam samo za Apropos kos Strossmayerovih, a voljela bih znati postoji li veci izbor istih u Zg.

imam dvije,od prave ljudske kose,super friz(postepeno sisano )malo valovito,jako sexy look.jedna je tamno smeda sa cokoladnim/broncanim pramenovima,a druga je boja meda sa jako blond i bez bronca pramenovima.imaju duze siske onako na stranu,sisano u spic odostraga do pola leda.niko ne kuzi da nije tvoja kosa...medutim,nikad ni jednu nisam imala jer mi sama pomisao na periku bas nije privlacna.zasto sam ih kupila-jer su frizevi tako izuzetno dobro posisani da rijetko koji frizer ovak posisa kosu na postepeno...nazalost-kupljene su u ny-u i to cjena jedne je bila oko 250$.
momentalno su u originalnim plasticnim vrecicama i u kutiji u ormaru.
u zagrebu sam usla u jedan ducan sa tim umjetnim repovima i perikama i nista mi se nije dopalo..sve je bas onak starinsko,kaj se tocno kuzi da imas periku.taj ducan je bio iz ilice prema cvjetnom...za druge neznam.

*_spike
18.02.2006., 16:02
Baš sam nedavno kupio dvije u Aproposu, jednu zagasitosmeđu (boja se zove "tigrove oči" :rolleyes:), a drugu kričavo zelenu, za kad idem na partije :).

hana
18.02.2006., 18:12
joj bas sam neki dan rekla staroj kako bi kupila periku - nikakvu pravu covjecu kosu nit ista, samo malo ljepsu i uvjerljiviju od ovih za maskare - recimo crnu ravnu kosu i isfurala to za van... samo se nasmijala i pogledala me s onim svojim "opet laprdas" ali ja mislim da je bas kul :zubo:

AFRODITA69
18.02.2006., 21:24
joj bas sam neki dan rekla staroj kako bi kupila periku - nikakvu pravu covjecu kosu nit ista, samo malo ljepsu i uvjerljiviju od ovih za maskare - recimo crnu ravnu kosu i isfurala to za van... samo se nasmijala i pogledala me s onim svojim "opet laprdas" ali ja mislim da je bas kul :zubo:

cool je bas kao i extenzije.samo nesmije se vidjeti da je perika.onda postaje jako uncool i scarry.

hana
18.02.2006., 21:31
ma lako za to da se ne smije vidit, pa namjestis kako spada ali prob je sta ako ti neko u guzvi povuce periku i ostanes bez kose :horor:

AFRODITA69
18.02.2006., 21:45
ma lako za to da se ne smije vidit, pa namjestis kako spada ali prob je sta ako ti neko u guzvi povuce periku i ostanes bez kose :horor:

nisam misla na namjestanje da se nebi vidlo da je perika,nego na kvalitetu.ako perika nije super kvalitetna,odma se uoci.narocito gdje se perike toliko puno ne nose kao zagreb recimo.inace,perike obicno imaju cesljic pri kraju i na vrhu da se ucvrste za kosu.prave perike nisu vise ko kape sa gumom ispod kak su nekad bile nego mrezaste,potpuno prozracne,sa cesljicima da ti fakat ne moze ispasti ni da te potegne netko.i imaju onu elastik traku koju stisnes na kolko si najkomfornija da mozes mlatarati glavom a da ti se ni ne pomakne.ove za partije to nemaju,ali prave skupe ne ispadaju tako lako.licno,ja ih ne nosim,ali za tako nesto dam vise love ali da bude kvalitetno.ipak to imas glavi u koju ti svi bulje.specijalno ako ides van,gdje te gledaju i tak i onak.i narocito muski.
tako da kad se fakat odlucis da ces furati periku,das lovu za nekaj kaj fakat lici na nesto i ne ispada s glave.druga stvar je biti hrabar i pojaviti se negdje gdje te inace znaju sa kompletno drugom frizurom,bojom kose i duzinom.osim ako ne mislis to furati samo gdje te nitko nezna.u zagrebu jos uvjek malo cudno gledaju na tako nesto(danas dugokosa crnka,sutra blondina do ramena,preksutra crvenkokosa sa spiralama i sl)i perika je jos uvjek objekt za skrivanje celave glave,i treba malo vise hrabrosti ako nije halloween party.ovdje se to nosi jako puno i ne trebas toliko razbijati led,iako ja kad sam negdje nova u novoj firmi jos uvjek moram prolaziti kroz pitanja i poglede kad danas dodem sa dugom kosom ravnom a sutra valovitom i u pramenovima-iako ja favoriziram extenzije(instant)a ne perike.
cak mislim da bi izvan nasih granica(italija recimo)nasla puno vise nego u zg,pa ako se vec cure odlucite...kupite jednu ali vrjednu.

hana
18.02.2006., 21:57
ja sam mislila kupit jednu - ne pravu koja ipak izgleda malo kvalitetnije i isfurat ju di me niko ne zna :D ali strah me tog spadanja perike a neku skupu ne namjeravam kupit, ili da profuram neku losu di me znaju pa ako me utlace sta izvodim kazem "maskare su" :zubo:

AFRODITA69
18.02.2006., 22:00
ak je samo za jedanput isprobati onda se ne isplati davati lovu.ali za cesljice si pogledaj da ih ima jer uvjek se sjetim jedne zene na vlaskoj...vjetar je puhal,ona jadna se zatrcala za tramvajem a perika zletela na ulicu do...svi smo umirali od smjeha(klinci,poc. srednje)a ona...mo's misliti.

Durica
18.02.2006., 22:02
Ima na Kaptolu jedan dućan s perikama, ne sjećam se više kako se zove. Za njega znam radi ne baš ugodnog događaja (od žene koja je izgubila kosu zbog kemoterapije) :(

darin
19.02.2006., 01:47
druga stvar je biti hrabar i pojaviti se negdje gdje te inace znaju sa kompletno drugom frizurom,bojom kose i duzinom.osim ako ne mislis to furati samo gdje te nitko nezna.

mene je malo preplasila ta nasa malogradjanstina, pa sam se zapitala da li da ju kupim, ali bas me briga :cerek:
ove sta sam ja gledala su od sintetske kose, i dobre su, kvalitetne i mogu apsolutno proc pod vlastitu kosu, samo sta su dosadne i nemastovite...obicne boje, kestenjasta, plava...kratka i najobicnija duga. ja sam htjela malo radikalnije, a u svakom slucaju radje cu dati za par perika po 700 kn nego za jednu frizuru 600 a prodje za mjesec dana :D

pomislila sam kad sam otvarala topic da bi ga netko mogao misinterptetirati tj povezati sa ovim sta je durica navela...ispricavam se ako sam nekom priredila potencijalne emotivne neugodnosti...

bbsan
19.02.2006., 01:58
Ozbiljno razmišljam o kupnji kvalitetne muške perike (s dužom kosom) jednog dana. Uvjeren sam da bi dobro izgledao s dužom kosom, a zbog bavljenja sportom i niza praktičnih razloga (nikad ne sušim kosu fenom, čak ni kad je vani -10) nemam želju puštat svoju kosu, nego imat svoju kratku frizuru u nekim situacijama i dugu, periku u nekim drugim.

Patagonija
19.02.2006., 09:12
Kupila sam jednu u Aproposu, prije nešto manje od godinu dana i planiram kupiti još jednu :cerek:

Nikako mi nije jasno zašto je toliko neuobičajeno nositi perike i kako ženama to nije super zabavna i zgodna fora! Mislim, ako nosimo različite hlače, majice, ruževe... zašto ne nosimo perike? :confused: Pa 100put je logičnije jednostavno šaltati perike nego mučiti kosu stalnim prefarbavanjima, a da ne govorim da jednom kad ju odrežeš treba čekat godinama da naraste, rolajz.

Kupila sam crnu, dugu, ravnu i koštala je nekih 1200 kuna. Održavanje nije nikakav problem, dali su mi posjetnicu od svog salona gdje ju odneseš da ti je oni operu i srede, ali možeš ju normalno i sama prati (nekim blagim šamponom) i češljati, jedino je ne smiješ sušiti fenom, nego je treba pustiti da se sama posuši.

Ja sam svoju nosila ljetos po Dubrovniku za van i baš mi je bio gušt :cerek: Nije bilo nikakvih prečudnih reakcija, osim što su mi na ulazu za Jazzanovu neki nepoznati ljudi, s oduševljenjem (!), komentirali da izgledam kao Pepeljuga :rofl: ali to je zato što imam prirodno plavu kosu i vrlo svijetli ten, pa sa crnom izgledam pomalo kao Morticia Addams.., ali to sam i htjela :cerek:

Nosala sam je i po Zagrebu, pojedinci me jesu čudno gledali, ali kažem to je zbog kombinacije crne kose i svjetlog tena, a ne zato kaj su kužili da je perika. :D Čak mi je i frendica koja je frizerka rekla da je super i da nema šanse da 'laici' skuže da nije prava.. Iako mene, u stvari, uopće previše ne smeta da li kuže ili ne kuže.. pa i za crvene usne i ostalo se kuži da nisu 'tvoje' pa to nikoga ne dira. :D

Uglavnom, skoro svi su super pozitivno reagirali, jedino sam susjede iz ulice jako zbunjivala tim promjenama :rofl:

Izbor perika u ZGu je, istina, nikakav i osim toga moraš kupiti onu koja ima šiške, jer se inače vidi prijelaz kod kose i nisu toliko dobre.. Ali ovo da te netko povuče pa mu ona ostane u ruci nije točno - jako su čvrste & stabilne. A i nemaju me ljudi baš običaj potezati za kosu :rofl:

Sad si planiram kupiti crvenu, za malo 'konvencionalnije' prigode :D

U svakom slučaju, od mene thumbs up za nošenje perika :-)

harlequin
19.02.2006., 09:51
ja ih imam tri :D
jedna crna - frizura kao na Patagonijinom avataru, druga plava - duga i treća roza duga :zubo:
i baš su mi cool :cerek:
(kupila u Aproposu)

Lapulapu
19.02.2006., 10:01
kad mi kosa nije sređena, nataknem turban :raspa:

bbsan
19.02.2006., 10:51
nepoznati ljudi, s oduševljenjem (!), komentirali da izgledam kao Pepeljuga :rofl: ali to je zato što imam prirodno plavu kosu i vrlo svijetli ten, pa sa crnom izgledam pomalo kao Morticia Addams.., ali to sam i htjela :cerek:Hoćeš reć da je tvoja slika na avataru? Više baca na modernu Pepeljugu, nego na Morticiu.;)

Patagonija
19.02.2006., 15:02
Hoćeš reć da je tvoja slika na avataru? Više baca na modernu Pepeljugu, nego na Morticiu.;)

Nije moja slika na avataru :D

Moja perika je duža, čak su i šiške malo duže :D

Lali Puna
19.02.2006., 15:34
da nisu toliko skupe - noisla bih. ovako mi je to previše novaca za nešto što me ne veseli baš i toliko, a i možda me prođe za koji mjesec.

offtopik - darin, misinterpretirati?!?!?!

darin
19.02.2006., 20:28
offtopik - darin, misinterpretirati?!?!?!

:D
kaj nije jasno? :cool:

POROTA
20.08.2007., 13:33
Da li znate da li itko u Zagrebu ili široj okolici od perikara otkupljujekosu za perike? :)

Ja imam preko pola metra svjetlo smeđe kvalitetne valovite kose koja mi je dopizdila... Pa ako mogu spojiti ugodno s korisnim.... Teško mi je odlučiti se na šišanje, ali ako bi ponuda bila dobra, pomoglo bi mi pri odluci.
Čuo sam da se za kvalitetnu kosu može dobiti i do 500€ kod perikara... Samo nemam pojma ko izrađuje opće to kod nas.. Ko i ostatak Hrvatske, svi samo uvažaju...

AFRODITA69
20.08.2007., 17:17

ja sam nosila instant umetke..one koje sama stavis i skines ali nije ko perika u cijelom...perike su mi scarry.bas scarry.onak su totalno uocljive..ne postoji nitko na kome se perika ne skuzi.razumijem ako si ocelavila..ali inace,mislim da je to nepotrebno.a odrzavaju se ko umetci.bar kod mene ima bezbroj sampona,sprejeva,cak i museva za umjetnu kosu..cesljeva i svega toga.ja jos imam sve svoje repove i umetke doma ali od kako imam friz koji volim,ne stavljam ih vise.
al perike su mi...brrrr.
mislim,imala sam ja neke doma..zbog boje i friza..izgledalo je jako prirodno i nije se kuzio onaj prelaz ko na perikama obicno..i tjeme..ali vidla sam na cesti zene sa skupim komadima i svejedno se kuzi i nekak odustala.

*minii*
20.08.2007., 17:52
hm..... prije 5 mjeseci sam se ošišala..... i sad nosim frizuru ala Posh Spice i ponekad bi ful voljela imat dugu kosu..... razmišljam da kupim samo rep,.... pa kad stavim svoju kos u sitan repić i samo utaknem taj duži rep..... do negdje pola leđa... je to moguće? i koliko bi taj rep odprilike koštao?

AFRODITA69
20.08.2007., 18:01
naravno da je moguce.ja imam puno repova doma..svakakvih vrsti..kracih,duzih,postpenih,spiralnih,i tak sam cesto furala..jer isto imam sada kracu..vec god i pol..i to i kadkad dobro dode.malo je manji izbor u zg(sve sam ja to ispregledala)ali nadde se ako nemas neku kriticnu boju inace.

nisamlu
21.08.2007., 00:03
ako zelite `repove` obratite mi se na pp:D

POROTA
21.08.2007., 22:05
Oživim ovaj topic nakon godine i poli onda vi klafrate dalje o svojoj zaboravljenoj temi a meni niko ništa :(

nisamlu
21.08.2007., 23:39
Da li znate da li itko u Zagrebu ili široj okolici od perikara otkupljujekosu za perike? :)

Ja imam preko pola metra svjetlo smeđe kvalitetne valovite kose koja mi je dopizdila... Pa ako mogu spojiti ugodno s korisnim.... Teško mi je odlučiti se na šišanje, ali ako bi ponuda bila dobra, pomoglo bi mi pri odluci.
Čuo sam da se za kvalitetnu kosu može dobiti i do 500€ kod perikara... Samo nemam pojma ko izrađuje opće to kod nas.. Ko i ostatak Hrvatske, svi samo uvažaju...

u srbiji za tu kosu mozes da dobijes max 50 eura sto je i normalno posto sada mozes da kupis tresu human hair sirine 120 cm a duzine 60 za nesto vise od 100 evra :D

POROTA
22.08.2007., 07:58
u srbiji za tu kosu mozes da dobijes max 50 eura sto je i normalno posto sada mozes da kupis tresu human hair sirine 120 cm a duzine 60 za nesto vise od 100 evra :D

Hvala na odgovoru :)
Znači ništa od mog nauma :) Hehe :)

A put do Srbije i nazad me dvostruko više košta :D

wondergirl21
22.08.2007., 16:18
ja bi periku, tamno smedu tak da mogu povremeno imat drugaciju kosu, al su mi preskupe

*sarah*
24.08.2007., 11:52
hm..... prije 5 mjeseci sam se ošišala..... i sad nosim frizuru ala Posh Spice i ponekad bi ful voljela imat dugu kosu..... razmišljam da kupim samo rep,.... pa kad stavim svoju kos u sitan repić i samo utaknem taj duži rep..... do negdje pola leđa... je to moguće? i koliko bi taj rep odprilike koštao?
da, kosta to otprilike 10 eura. bar sam ja kupila za tolko, 60 cm

kurjoza
24.08.2007., 14:49
Ja bi neku periku s onak fino isfeniranom gustom plavom kosom, stepenasto sisanom, da se ne gnjavim feniranjem svoje valovite kose 4 puta tjedno - al moram priznati da mi se tuđa ljudska kosa gadi...

ima li sto za mene? da izgleda prirodno, nosila bi je samo za bad hair dayse

nisamlu
24.08.2007., 14:53
Ja bi neku periku s onak fino isfeniranom gustom plavom kosom, stepenasto sisanom, da se ne gnjavim feniranjem svoje valovite kose 4 puta tjedno - al moram priznati da mi se tuđa ljudska kosa gadi...

kvalitetnu periku od vestacke kose (posto ti se ljudska kao sto kazes gadi) ne mozes naci ispod 200 eura, tako da je pametnije da prevazidjes to sto ti se gadi i kupis od prave kose :D ako si zainteresovana obrati mi se na pp

nisamlu
24.08.2007., 14:54

10 eura :eek: :eek: :eek:

bas me zanima kakva je to kosa kad je tako jeftina. kakav ima mehanizam za stavljanje?

Kanotla
25.08.2007., 12:05
http://www.afrocare.com
pogledajte tu, možda ima nešto kaj tražite!

plavusa_18
29.08.2007., 21:44

a gdje si to kupila?

AFRODITA69
30.08.2007., 17:17

o's kupit to kaj trazis???
imam ja,srednja duzina,super sisano, uvjek ko frisko isfenirano,duze siske na stranu,tamnije plavo(blond)s medenim pramenovima(boja kak ima beyonce),super naturalno izgleda..imam ih tri-tu blondu,smedu sa broncanim pramenovima i crvenu(ko moja,bordo)...ali svaka perika se kuzi,pa da je neznam kak prirodna...moja je posve naturalna ali svejedno ako netko dobro gleda...

AFRODITA69
30.08.2007., 17:18
e da i nije ljudska kosa nego kanekalon..najvjernije ljudskoj kosi..

AFRODITA69
30.08.2007., 17:21
tak neki friz
http://www.skinz.org/celebrity/ciara/ciara-wallpapers-3.jpg
i boja..samo malo krace mozda..ili...

plavusa_18
30.08.2007., 19:42
o's kupit to kaj trazis???
imam ja,srednja duzina,super sisano, uvjek ko frisko isfenirano,duze siske na stranu,tamnije plavo(blond)s medenim pramenovima(boja kak ima beyonce),super naturalno izgleda..imam ih tri-tu blondu,smedu sa broncanim pramenovima i crvenu(ko moja,bordo)...ali svaka perika se kuzi,pa da je neznam kak prirodna...moja je posve naturalna ali svejedno ako netko dobro gleda...

ja bi to kupila... tu plavu s medenim pramenovima, koliko je duga je odprilike? i za koliko bi ju prodala?

plavusa_18
06.09.2007., 17:44

a gdje si kupila taj rep? i dali ima u plavoj boji?:)

Maiden
06.09.2007., 20:56
gdje je apropos? Ja bi kao Uma Thurman u paklenom šundu:)

Kanotla
06.09.2007., 23:23
u importanne galeriji.

*leona*
07.09.2007., 00:17

Brrrrrrr! :horor:

Ma, što će ti perika, Darin?! Nisi valjda imala ispad poput Britney?:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

BIK01
09.10.2007., 10:51

Najbolji i najveći izbor ima dućan QUINCE,Nova Ves 7

*minii*
19.10.2007., 19:56
ste gledale Big Brother večeras? :hebemu:

one plesačice od Colonie su imale umetke - rep..... ja bi tako nešto...... ali ne

tako dugačko...... di nabavit? kako vam se to čini?

*sarah*
19.10.2007., 21:27
kupila sam u H&M prije godinu dana negdje. nije prava kosa. moj je plavi, al bilo je i drugih boja, stavlja se sa spangom, onom kakvu cistacice nose

candy girl
20.10.2007., 14:45
ste gledale Big Brother večeras? :hebemu:

one plesačice od Colonie su imale umetke - rep..... ja bi tako nešto...... ali ne

tako dugačko...... di nabavit? kako vam se to čini?
znam na kaj misliš a to možeš naći u bilo kojem frizer priboru
ima svih boja i veličina
možeš i naručiti taj umetak u boji svoje kose
ali moraš čekati 10 dana ako baš hoćeš u boji svoje kose

*minii*
20.10.2007., 15:19
kupila sam u H&M prije godinu dana negdje. nije prava kosa. moj je plavi, al bilo je i drugih boja, stavlja se sa spangom, onom kakvu cistacice nose

H&M? a u kojem gradu? misliš da će toga bit u Ljubljani u H&M? koliko para?

*minii*
20.10.2007., 15:21
znam na kaj misliš a to možeš naći u bilo kojem frizer priboru
ima svih boja i veličina
možeš i naručiti taj umetak u boji svoje kose
ali moraš čekati 10 dana ako baš hoćeš u boji svoje kose

hvala! Imam pramenove ali svejedno djelujem ko plavuša. voljela bi malo deblji

rep a ne umetak od dvije špage.... znaš li možda koliko to odprilike košta? hvala

candy girl
20.10.2007., 15:50
hvala! Imam pramenove ali svejedno djelujem ko plavuša. voljela bi malo deblji

rep a ne umetak od dvije špage.... znaš li možda koliko to odprilike košta? hvala
repovi su puno deblji i nisu jadni
imaš u svim nijansama plave kose
ravne,kovrčave itd.
imaju kopču koja se ne kuži ispod repa tak da ti djeluje prirodno
cijene su od 30 kn pa na dalje...
imaš dosta frizer pribora u gradu...
ali nemoj ići u onaj na kvatriću jer radi neka arogantna baba i nemaju neki izbor

inan
27.11.2009., 22:47
Ja imam jako puno kose, zna li netko neki trik kako ju uspješno sakriti, jer kada nosim periku mi izgleda kao da imam neku izbočinu na glavi iako nosim onu 'čarapu'. :flop:

kandina
29.11.2009., 19:32
Jeste ikad vidjeli negdje samo šiške na clip on??? Cijeli život sam imala šiške i onda ih pustila i sada sam se opet malo zaželila tog look-a, a ne bi opet prolazila agoniju puštanja istih.

Nikita Durango
01.05.2010., 20:25
Moze li mi neko dati linkove ili me uputiti gfje bi mogla kupiti periku da nije preskupa i da je koliko toliko kvalitetna.Voljela bih onu crnu sa vamp siskama koje idu na spic na sredini.Ako iko zna posaljite mi na pm ili ovdje.Hvala.

Zhuta
02.05.2010., 10:44
Moze li mi neko dati linkove ili me uputiti gfje bi mogla kupiti periku da nije preskupa i da je koliko toliko kvalitetna.Voljela bih onu crnu sa vamp siskama koje idu na spic na sredini.Ako iko zna posaljite mi na pm ili ovdje.Hvala.

Našla sam par linkova sa velikim izborom lijepih perika, kosa izgleda jako vjerodostojno, samo ni jedna nema šiške u špic i sumnjam da ćeš tako lako nać to za neku pristojnu cijenu (ove su 25$), no mislim da bi mohla sama ošišat već postojeće šiške :ne zna:

Žemska
20.05.2010., 19:08
Gdje se u Zagrebu mogu naći kvalitetne perike? I kako prepoznati kvalitetnu periku? :zubo:

Luxurious
08.04.2011., 23:41
Ja imam 2 perike. Jedna je smeđa, kupljena na ebay-u za stotinjak kuna. Valovita, duuuuuga, smeđa. Jako dobro izgleda i po danu :mig:
Druga je isto sa ebay-a, ali preko jedne djevojke koja se bavi s tim. Našla sam je, a gdje drugdje nego na fejsu. :)
Naći ćete je ako upišete "Perike Jeftino" ili "Perike Tajči". Ta je ljubičasta i malo se više vidi da je umjetna pa ju nosim samo za večernje izlaske...
Sve u svemu, odlična stvar za promjenu izgleda...
Više bih vam preporučila valovite, nego ravne (ako se radi o sintetici) jer se jako petlja :(
Sada sam u potrazi za clip-on ekstenzijama pa ako netko zna gdje se mogu nabaviti neka javi (jako mi je važno da se mogu farbati - sintetika ne dolazi u obzir)

RabidXPanic
09.04.2011., 08:13
Ja imam 2 perike. Jedna je smeđa, kupljena na ebay-u za stotinjak kuna. Valovita, duuuuuga, smeđa. Jako dobro izgleda i po danu :mig:
Druga je isto sa ebay-a, ali preko jedne djevojke koja se bavi s tim. Našla sam je, a gdje drugdje nego na fejsu. :)
Naći ćete je ako upišete "Perike Jeftino" ili "Perike Tajči". Ta je ljubičasta i malo se više vidi da je umjetna pa ju nosim samo za večernje izlaske...
Sve u svemu, odlična stvar za promjenu izgleda...
Više bih vam preporučila valovite, nego ravne (ako se radi o sintetici) jer se jako petlja :(
Sada sam u potrazi za clip-on ekstenzijama pa ako netko zna gdje se mogu nabaviti neka javi (jako mi je važno da se mogu farbati - sintetika ne dolazi u obzir)

http://stores.ebay.com/minihouse8888?_rdc=1
dobar seller, jeftino je poprilično a dobra je kosa (prava je).

lovator
28.09.2011., 23:19
htio bi curi kupit ovu periku (http://www.stidljivko.com/sex-shop/perika-plava-kleopatra/315.aspx) pa me zanima je li ovaj kanekalon ista vridi?

MeInWonderland
10.04.2012., 08:44
U potrazi sam za perikom, kratki crni bob sa ravnim šiškama :D
Naime, treba mi za neki shooting pa da probam i ovdje, ukoliko netko ima, da posudi, iznajmi, nešto. Ili ako itko zna nekoga tko je posjeduje ili gdje bi se dalo nabaviti, malo je hitno :cerek:
Sve što sam do sad gledala su neke druge frizure koje mi ne odgovaraju pa su i savjeti gdje pogledati dobrodošli :D

nina1702
05.11.2012., 09:07
bok svima!
nadam se da ću pomoći svima koji traže kvalitetne ali ne i skupe perike.
Imam alopeciju i bila sm primorana kupiti periku.
Nakon dosta traženja "naletila "sam na oglas na Njuškalu i kupila periku sa kojom sam jako zadovoljna. Cura prodaje perike iz NJemačke koje su kvalitetne i nisu skupe.ima svih duzina i boja na izbor!pogledajte njene oglase.isplati se!
Ja sam zadovoljna!
Provjerite evo i linka!

Nadam se da sam od pomoći.....

http://www.njuskalo.hr/ekstenzije-kosu/perike-kvalitetne-svih-boja-duzina-dostava-gratis-oglas-6264313

NINA

Luxurious
05.11.2012., 09:27
bok svima!
nadam se da ću pomoći svima koji traže kvalitetne ali ne i skupe perike.
Imam alopeciju i bila sm primorana kupiti periku.
Nakon dosta traženja "naletila "sam na oglas na Njuškalu i kupila periku sa kojom sam jako zadovoljna. Cura prodaje perike iz NJemačke koje su kvalitetne i nisu skupe.ima svih duzina i boja na izbor!pogledajte njene oglase.isplati se!
Ja sam zadovoljna!
Provjerite evo i linka!

Nadam se da sam od pomoći.....

http://www.njuskalo.hr/ekstenzije-kosu/perike-kvalitetne-svih-boja-duzina-dostava-gratis-oglas-6264313

NINA

Perike kopje prodaje nisu iz Njemačke, nego iz Kine..
Ljudi, istražite prije nego što kupujete.
Evo - to je baš jedna od navedenih, za cca 130kn, a cura prodaje za 200.
http://bit.ly/SMlpHX

nina1702
08.11.2012., 09:29
Dragi Luxurious,
molim te da ne širiš netočne informacije!
Za tvoju informaciju izdan mi je račun koji nije imao veze sa KINOM!
Nije lijepo da me nazivaš lažljivicom zbog svojih pretpostavki!
To što je slika kao kod nekih drugih oglasa ne znaći da su kupljene na istom mjestu!
Ta cura ima deal sa prodavačem iz Nemačke.

Možeš ti širiti male mudrosti pa čak i velike ali pretpostavljati je drek znati....

Luxurious
08.11.2012., 09:35
Dragi Luxurious,
molim te da ne širiš netočne informacije!
Za tvoju informaciju izdan mi je račun koji nije imao veze sa KINOM!
Nije lijepo da me nazivaš lažljivicom zbog svojih pretpostavki!
To što je slika kao kod nekih drugih oglasa ne znaći da su kupljene na istom mjestu!
Ta cura ima deal sa prodavačem iz Nemačke.

Možeš ti širiti male mudrosti pa čak i velike ali pretpostavljati je drek znati....

Oprosti, nisam te nazvala lažljivicom, samo komentiram što vidim.
A to ne znači da lažeš. Moguće je da su prvo naručene iz Kine u Njemačku pa se proslijeđuju dalje jer slike su jasne kao dan. Točno piše ime sellera koji prodaje tu periku.
Postoji jedino šansa da se ne radi o perikama sa slike, ali mi onda nije jasno zašto se ne uslikaju TE konkretne perike pa postave slike.

Meni nije bio cilj nikoga uvrijediti, nego pomoći.
A tebi hvala što si mene uvrijedila jer kada u neke stvari uložiš vrijeme (kao ja u tako posprdno nazvane male mudrosti), a netko te "posere", pitaš se koja je duhovna razina ove zemlje i vrijede li te male mudrosti ikome..

TheProvense
08.11.2012., 11:17
nina1702, smiri strasti i skockaj se malo..žena je htjela pomoći..a drugi je par rukava što te to toliko uzdrmalo, s obzirom da si se ulogirala na forum baš da prodijeliš sa ostatkom hrvatske svoju kupovinu na njuškalu i linkanje iste..

Luxurious
08.11.2012., 18:06
Perike kopje prodaje nisu iz Njemačke, nego iz Kine..
Ljudi, istražite prije nego što kupujete.
Evo - to je baš jedna od navedenih, za cca 130kn, a cura prodaje za 200.
http://bit.ly/SMlpHX
Ispravak linka:
http://www.ebay.com/itm/28-Long-Gold-Blonde-Straight-Cosplay-Wig-70cm-124L-Free-Shipping-/220877274814?pt=US_CSA_MWA_Wigs_Extensions&hash=item336d4fbebe

nina1702
23.11.2012., 13:02
Nemam ja sto smirit strasti!hvala na savjetu! smetaju me tude pretpostavke
Koje nisu utemeljene na konkretnim cinjenicama.
Danima sam kopala i trazila dobru periku a nudili su mi fakat
Svasta i to za velike pare.
Kakve veze ima kada sam se ulogirala i stavila link?
Pa htjela sam pomoci i bilo bi mi puno lakse da je i meni netko
sugerirao di i za koliko.
Nisam ju kupila na nevideno vec sam otisla i provjerila kvalitetu.
Pa mislim da sam sa pravom stavila njen link.
Slika perike sa fotica nije ista kao i ona sa slike....svjetlo,kontrast itd.
Pa neka i stavi sliku i sa kineskog e bey-a ako nisu kineske i
I provjereno su dobre,briga me!

ventures
01.12.2013., 01:32
Koji u Zg dućanu prodaju perike ili ljepila ( tapes ) za stavljanje i pribor općenito vezan za perike ?

supergirl1
01.12.2013., 08:12
Quince kod Kaptola perike, za pribor probaj ih nazvati pa vidi

alexamona
21.12.2013., 10:33
jel ima neki provjereni salon koji drzi perike,kvalitetne naravno

u nekom mallu mozda

matea2289
03.01.2014., 20:33
QUINCE - Nova Ves 7, ZG

USLUGA:
Neljubaznost, neprofesionalnost, bez trunke ljudskosti... Mislim da u životu nisam imala gore iskustvo u trgovini bilo čega, a kamo u ovako teškoj situaciju za osobu koja je bolesna, u strahu, koja pri samom pogledu u ogledalo u svoj novi odraz ima pune oči suza.
Pri ulasku u trgovi dočeka vas pogled prodavačice: "što ste mi sad došli smetati", nakon toga Vas tražio dokumentaciju: doznake, povijest bolesti, dijagnozu...Da bi vas uputila kako imate pravo na periku u iznosi od 500-tinjak kuna, no da vam doktor nije ispravno popunio doznaku i morat ćete donijeti novu. Mi odgovaramo kako bismo voljeli pogledati perike jer nam pod hitno treba, pa ćemo onda vidjet cijenu i što se/ koliko se može umanjiti doznakom. Pitamo za neki katalog, općenito nas zanimaju modeli, cijene itd. Očito je na prvi pogled da nam perika treba, pod hitno, bez obzira na cijenu. Prodavačica frka nosom i govori kako oni nemaju katalog (smiješne li ideje, da imaju katalog onoga što prodaju). Pitamo li možemo li negdje vidjet kakve perike nude (u trgovi je vidljivo nekoliko ofucanih, zastrašujućih perika na stalcima) i puno kutija bez ikakvih slika, uputa i sl, tražimo periku kraće frizure, svijetlo smeđe boje. Prodavačica, sada već iznimno izirirana našim suludim "prohtjevima" upućuje nas se da se raskomotimo pokazujući nam na vrata na kojima piše PRIVATE, kada zbunjeno stojimo drsko nam se kaže da odložimo kaput na vješalicu koja je na suprotnom kraju prostorije od onog na koji smo bili prvi puta upućeni. Treba nam perika, trudimo se izdržat. Sjedamo za stol, Ana skida maramu sa glave, suze u očima su vidljive, ruke joj se tresu, dubokodiše. Prodavačice donosi periku nedefinirane boje i bez ikakvog pitanja počinje joj je navlačit na glavu pred ogledalom. U šoko Ana jauke, jer zbog bolesti ima osjetljivu kožu. Pita da li imaju ikakvu higijensku kapu/čarapu. Prodavačica ponovno frkne nosom i govori kako nam isto nije potrebno. Na što dolazi netko pod nazivom "Direktor" koji nas napada (doslovno, verbalno napada): Što si mi mislimo? Što će nam to? Od kuda nam ideja za to? U nekoj drugo trgovi? Ma da? To će nam naplatit, bilo gdje. Itd. Ana se ispričava, zbunjena, nije htjela nikako uvrijediti… „Direktor“ ljutit, odlazi. Nastavljamo sa isprobavanje perika. Prodavačica ih je donijela cca. 5 – 6 kroz duži vremenski period. Svaku je bez imalo nježnosti, truda, suosjećajnosti navlačila, povlačila i „narihtavala“ na Ani koja je trudi izdržat. Na sva pitanja o drugoj boji, prodavačica, odgovara sa ne, o drugoj veličini, također, ne... Kada pokazujemo na jednu od onih već spomenutih sa lutke, imaju li nešto slično, malo umjerenije odgovara nervozno kako nam je to već pokazala i kako mušterija istu nije htjela ni probat, vadi ju ponovno – radi se o boji koja nije ni slična onoj za koju smo pitali. Vidim kako su suze u Aninim očima opasno dolaze rubu, prijete izlijevanjem, uskačem i govorim kako je bolje da odemo po onu u prethodnoj trgovini i dajem joj znak da odlazimo. Priupitam prodavačicu o mogućnosti zamjene „turbana“ koji sam nedavno kupili kod njih koji Ani ne odgovara prodavačica govori kako nema šanse za zamjenu, sada je druga godina, bila je inventura (pri kupnji sam se informirala o zamjeni i rečeno mi je kako neće biti nikakvih problema samo neka sačuvam račun). Sada ni ja nema više snage. Oblačim kaput i odlazimo. Ana se zagrne, !zahvali!, pozdravi i izlazi. Pozdravljam prodavačicu i pri samom izlasku iz trgovine okrećem se suznih očiju preda prodavačici te joj mirnim glasnom kažem: „Za kraj Vam samo želim reć kako ste izuzetno neljubazni i neprofesionalni“. Suze me izdaju dok to govorim. Prodavačica govori doviđenja i zatvara vrata gurajući me iz trgovine istima.
CIJENA:
U pravilu između 500-1000kn, ima i nekoliko koje dosežu 2000kn.
PROIZVOD:
Perike su sa zastarjelim frizurama, onima kakve su se nosile u 90-ima (prošlog stoljeća). Lasi su sjajne. Bolje… nedefinirane. Sve su svemu, i izdaleka je vidljivo da se radi o perici.
DOZNAKE:
Primaju doznaku u punom iznosu koji Vam je odobrio lječnik.
OSOBNO MIŠLJENJE:
Ukoliko želite periku iz „zabave“ cijene su niže nego u ostalim trgovina pa će Vam to biti prihvatljivo, no izbor modela i boja je uistinu uzak.
Ukoliko Vam treba perika kao posljedica bolesti, molim Vas nemoj te ići u ovo trgovinu, pogotovo ne sami, zbog Vas.

isabela1
10.01.2014., 13:51
QUINCE - Nova Ves 7, ZG

Dućan sa dugogodišnjom tradicijom i besprijekornom reputacijom.Ovo što čitam je apsolutno nevjerojatno.Raspitajte se prije nego što svoja subjektivna opažanja stavljate u javnost!!