PDA

View Full Version : P O M O C molim VASSS

stranice : 1 [2] 3

Septembar
30.05.2003., 22:42
Rita kaže:
Bilo bi lijepo da je netko u ime forumasa na pogrebu,mada smo u mislima svi sa njom. Vanja je rekao da bi isao ako sazna kad i gdje
i Rajna je u Sa, mozda mogne i ona

mudrica
30.05.2003., 22:46
naslov ove teme, ovaj vapaj za pomoć.....ježim se. voljela bih ugasiti kompjuter i zaboraviti ovaj tužni reality story, ali ne mogu.

Shtefitza
30.05.2003., 22:51
Sorajic... cuvaj svoju djecu. Cuvaj se. Budi njezan prema sebi. Znas da bi ona tako htjela... :(

Septembar
30.05.2003., 22:56
by Drito :
nataniel kaže:

"Krhkost nas gradi, nevjerojatna krhkost a nismo toga svjesni kada smo zlocesti,igramo igrice,kada laprdamo i loshi smo prema drugima i prema sebi.
...
Ne zaboraviti svoju lomljivost, i ne zaboraviti lomljivost drugih.Ne zajebavati se s ljudima."

prekrasno si ovo napisala...
citam topic o soraji po treci put....i tek sad sam se uspio skoncentrirat na neke stvari...i sad su mi navrle suze...kad sam ovo procitao...nisu zapravo bas navrle...ne mogu, imam zidine....ali gledam svoju malenu ljubav kak spava pored mene nakon citavog dana rada, slike mi prolaze kroz glavu, slike voljenih, nevjerojatne emocije, sranja, picka mu materina da mu picka materina....hvala ti na podsjetniku, stvarno hvala

da ponovim citam topic o soraji po treci put....i tek sad sam se uspio skoncentrirat na neke stvari...i sad su mi navrle suze...kad sam ovo procitao...nisu zapravo bas navrle...ne mogu, imam zidine....ali gledam svoju malenu ljubav kak spava pored mene nakon citavog dana rada, slike mi prolaze kroz glavu, slike voljenih, nevjerojatne emocije, sranja, picka mu materina da mu picka materina....
bas se vidi da se rune zidine
dobro je cut "muskarcine" da ih dira ipak
eno bodula ko dijete place

dobar znak da smo ranjivi i krvavi, i KRHKI
i da se moramo cuvati
svaki dan i cas uzeti sebi, i prozivjeti

Tila
30.05.2003., 23:00
Sorajiću, jednostavno ne znam što bih ti napisala:( ... Vjerujem da to trenutno ne znači puno, ali svi smo mislima uz tebe i male anđeliće.

seaShore
30.05.2003., 23:06
jadna... žao mi je

Septembar
30.05.2003., 23:08
eto ja hocu vjerovat da svako zlo nosi neceg dobrog

ma koliko nestvarno izgledalo, ipak nas je ova sudbina tolike uzdrmala i zamislila nad sobom i svojim milim i dragim

debelakrava
30.05.2003., 23:10
tako sam tuzna...danas je bio los dan...dans i jucer, na vijestima poginulo dijete jer se igralo u silosu, poginula tri nogometasa, majka izbola sina....i soraja...nemogu to ni vjerovat...
placem ko kisna godina
zasto zasto
drzite se
ona ce uvijek biti tu

Tila
30.05.2003., 23:17
Septembar kaže:
eto ja hocu vjerovat da svako zlo nosi neceg dobrog
ma koliko nestvarno izgledalo, ipak nas je ova sudbina tolike uzdrmala i zamislila nad sobom i svojim milim i dragim

i ja sam o tome maloprije razmišljala... zamaramo se nebitnim stvarima, svađamo se bez veze, a nismo ni svjesni koliko smo krhki dok ovako nešto ne doživimo. :(

Nastassja
30.05.2003., 23:18
... ne znam što bih rekla... ovo me doista potreslo...
...ne bih ni došla ovamo da nisam pročitala jedan post na drugom podforumu koji je upućivao da se ovdje nešto tužno događa... čitajući od samog početka, nadala sam se da nije ipak najgore...
:( ... na žalost ipak je...
...dragi Sorajin mužu, iskreno suosjećam s tvojom boli...i znam da ti u ovom trenutku nije dovoljno reći da ti ostaju dva prekrasna djeteta...
... ne znam što bih rekla... naježila sam se sva... nedavno sam se i sama vratila iz bolnice dok sam kod kuće morala ostaviti muža sa 16-mjesečnim sinom... i bilo me strah... ipak, tu sam...

... nekako se čovjek nada da se ovakve stvari ipak ne događaju, bar ne tada kada te dva djeteta tako trebaju... ali život ipak zna biti nepravedan... žao mi je Soraja, žao mi je što tvoja djeca neće moći reći kako imaju najljepšu mamu... :cry:

Shtefitza
30.05.2003., 23:38
U totalnom sam soku. Voljela bih znati da je ovo samo ruzna sala.

Kako se moglo tako nesto dogoditi? Rodjeno je dvoje djece, dvije ili jedna posteljica, dio je falio, zasto se to nije primijetilo. Kako nije bila pokrivena pravim antibiotikom? Da li je bila na svojim redovitim kontrolama? Kako je glupo sada analizirati prosle propuste. Besmisleno... :(

Sorajic, sto se ti sve moras pitati, cime ces se ti sve muciti u dolazecim mjesecima... Ne mogu zamisliti. Voljela bih da je ovo samo ruzna izmisljotina...

milena
30.05.2003., 23:39
BESMRTNA PESMA
(Miroslav Antic)

Ako ti jave :
umro sam...
a bio sam ti drag,
onda ce u tebi odjednom nesto posiveti,
na trepavicama magla,
na usni pepeljast trag.

Da li si uopste ponekad mislio :
Sta znaci Z I V E T I ???

Ako ti jave, umro sam,
evo sta ce biti :

Hiljadu sarenih riba
leprsace mi kroz oko.
I zemlja ce me skriti...
i korov ce me skriti...
A ja cu, za to vreme,
leteti visoko,
visoko...

Zar mislis da MOJA ruka, koleno ili glava,
moze bude sutra
koren breze...
il' trava ?!?!?!...

Ako ti jave,
umro sam...
- N E V E R U J !!!!!!!!!!!!!!!
Ja to ne umem...
Na ovu zemlju sam svratio,
da ti namignem malo,
da za mnom ostane nesto...
...kao...leprsav trag...

I zato ne budi tuzan !
Toliko mi je stalo
da ostanem u tebi,
budalast i...
cudno drag...

Nocu,
kad gledas u nebo,
i ti namigni meni,
neka to bude tajna...

U prkos danima sivim,
kad vidis neku kometu
da nebo zarumeni,
UPAMTI...
to JA, jos uvek sasav,
letim i...
Z I V I M...

LJUBAV CE PREZIVETI

debelakrava
30.05.2003., 23:43
nemojte pisat pjesme...tako je tuuuuuuzno...
sve mi se manta po glavi...
kvragu...to stvarno nije fer

ble
30.05.2003., 23:49
Kada je topic krenuo bio mi je smjesan.

Kada je soraja zavrsila u bolnici mislio sam koja neslana sala.

Sada ne znam sto da mislim.... neopisiva je tuga koju mozes osjetiti za nekoga koga ne znas.... neopisiva je ljutnja sto je osjetis zbog nepravde koju vidis... zamrzis zivot i pitas se gdje smisao i da li on uopce postoji :cry:

I dalje se potajno nadam da je sve ovo sala... oprostio bi je u svakom trenutku nadajuci se da je soraja medju nama...

Sorajicu sve sto mogu je dati ti podrsku u svemu sto dolazi kao sto ce cijeli ovaj forum (i sire) ti dati... i vise od toga... Ovo je doista uzasno!:cry:

Chloe
30.05.2003., 23:52
:cry:

Moje saućešće... :(

...

butters
30.05.2003., 23:54
Strašno...

Virtuel@
31.05.2003., 00:01
:cry: :cry: :cry:
sorajicu,
iskreno saucesce tebi, malenima i njezinim roditeljima...
pazi malene, gledaj ih kako rastu i veseli se svakom njihovom danu. njihova bi mama sigurno tako htjela...

Spinnaker
31.05.2003., 00:11
Citam ovo sat vremena........i sve cekam kad ce neko napisat da je ovo zajebancija.....
Inace bas i ne placem......ali evo......ma ne znam sta da napisem,sve mi izgleda glupo.
Sorajicu,ne mogu uopce ni zamislit kako se sad osjecas......drzi se..
Molim te primi moju sucut....

bigblue2010
31.05.2003., 00:15
Ovo je prestrasno. Nadala sam se prvih par stranica da je zeka, ali... Moja sucut svima.:(

Nije mi jasno kako se to dogodilo. Netko mora odgovarati, pa svi znaju da se posteljica mora pregledati.
Citala sam negdje da zene kojima je ostao dio posteljice u maternici imaju problema s laktacijom ,a Soraja je dojila :confused: . Ako je rodila carskim, mozda je nesto drugo ostalo unutra?

lucija
31.05.2003., 00:42
Saučešće :( Sorajiću, djeci i svima koji su je voljeli.

idiotluci
31.05.2003., 00:45
...cesto navracam na ovaj forum... skupilo se tu jako dobro drustvo... znam da volite da se zezate i tako... sinoc kad sam citala, pomislih, sutra ce sve biti ockej... sve je to samo onako... sala... a danas...
...ne mogu da verujem...
:cry: :cry: :cry: :cry:

326
31.05.2003., 00:47

već sam par sati u šoku i uopće ne znam šta napisati..

moje iskreno saučešće sorajiću, bebama, obitelji i prijateljima.

stvarno ne mogu vjerovati da se to stvarno dogodilo :(

Gazda
31.05.2003., 00:51
Tek sad sam ovo vidio..joj, tako mi je zao..moje saucesce svima..Soraja je bila super osoba.:( :(

Tinchi
31.05.2003., 01:01
Moja sućut :(

Zbog ovakvih stvari poželim urlati i vrištati... poželim svim doktorima zavrnuti vratom.. Kako joj pol posteljice mogu ostaviti??? Jao, jao :mad:

Ne znam, žao mi je jako, čitam topic od jutra, ne mogu vjerovati.. Ne znam što bih rekla...

Znam S. samo iz postova a ovako me dirnulo.. Prava ljubav definitivno ima užasnu snagu...

Stari, drži se, ne znam što da ti velim.. Želim ti puno puno snage... Koju svakako imaš... Zbog sebe, i klinaca ponajviše...

bodul
31.05.2003., 01:04
Duboko me dirnula vijest.
iako se jos uvijek u podsvijesti nadam da je sve neslana sala .

Na svijet oko nas sam joj posvetijo jednu pricu koja nema zeze sa njom , mozda i ima .

bodul
31.05.2003., 01:07
http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=13445

Ame®icano
31.05.2003., 01:08
Za ne povjerovati... jucer bila tu... Mozemo ne vjerovati, mozemo ne zeljeti da vjerujemo, ali zivot tece dalje, mi ostajemo.

Po procitanom ovdje, bio si dobar suprug, ostani dobar otac. Ne predaji se. I ne zaboravi... jer put do zaborava je kratak, a Soraja neka putuje sto sporije, da bi ostala u sto duzem sjecanju... tebi, svima.

Rekoh vec ranije, kazem i sada... ne poklekni sada kada te djeca najvise trebaju.

Lumo
31.05.2003., 01:17
Ne znam kako vama,ali moj mozak jednostavno odbija prihvatiti cinjenicu da je vise nema:( .Jos jucer sam se smijala njenim postovima.Eto sjedim vec satima za kompom i sve si mislim kad ce netko napisati da je to samo sala.Suprug me blijedo gleda nist mu nije jasno,a meni suze samo klize.Znam da su sve ove nase rijeci koje smo ispisali tu,slaba utjeha,ali nek ti budu podsjetnik da nisi sam.Skupi snage,mada znam da je to jako tesko,i misli na dva andjelcica koja imas jer i njima isto sad treba puno ljubavi i paznje.Jos jednom kazem,iskreno mi je zao :( :( :(

Starfish&Coffee
31.05.2003., 01:46
Sorajic, jako mi je zao. :( Zadnje vrijeme nisam puno na forumu, sasvim slucajno sam kliknula na ovaj topic... Prestrasno. Cuvaj se i budi jak za Soraju i svoju djecu.

Shtefitza
31.05.2003., 02:50
nataniel kaže:

Voli vas nataniel,bash sve.:( Yebiga

Nat, i mi tebe volimo.

If blood will flow when flesh and steel are one
Drying in the colour of the evening sun
Tomorrow's rain will wash the stains away
But something in our minds will always stay
Perhaps this final act was meant
To clinch a lifetime's argument
That nothing comes from violence and nothing ever could
For all those born beneath an angry star
Lest we forget how fragile we are

On and on the rain will fall
Like tears from a star like tears from a star
On and on the rain will say
How fragile we are how fragile we are

On and on the rain will fall
Like tears from a star like tears from a star
On and on the rain will say

Shtefitza
31.05.2003., 02:56
magic kaže:
Unutarnje krvarenje, kako izgleda uzrokovano cistom ili miomom koji je pukao i iskrvario u trbushnu shupljinu.

Za sada se sam "sljepio" ali oni preporuchuju vadjenje krvi iz trbuha zbog opasnosti od sepse.

Nalazi grozni.

Ne znam shto i kako da kazhem Junioru.

Magic, ... Kakvi grozni nalazi. Molim te, javi se sto prije, sa dobrom vijescu. Nadam se da je operacija samo da se sprijece priraslice. Ne znam sto da ti kazem. Cuvaj se! :) I vrati nam se brzo natrag (Junioru, menazeriji i Forumu)

cekpi
31.05.2003., 03:56
Isuse Bože, fakat ne zank kaj da velim na sve ovo...........................sad sam prvi put nakon dugo vremena zaplakal, ovo je nesto prestrašno

Sorajic ako ikako mogu pomoć ja, mi, citav forum samo reci..........

"Gledo sam te sinoć. U snu. Tužan. Mrtvu
U dvorani kobnoj, u idili cvijeća,
Na visokom odru, agoniji svijeca,
Gotov da ti predam život kao žrtvu.
Nisam plakao. Nisam. Zapanjen sam stao
U dvorani kobnoj, punoj smrti krasne,
Sumnjajući, da su tamne oci jasne,
Odakle mi nekad bolji život sjao.
Sve baš, sve je mrtvo: oči dah i ruke,
Sve što očajanjem htjedoh da oživim
U slijepoj stravi i u strasti muke,

U dvorani kobnoj, mislima u sivim.
SAmo kosa tvoja još je bila živa,
Pa mi reče: Miruj! U smrti se sniva."

Shtefitza
31.05.2003., 06:10
Sorajic, ja sam u totalnoj komi od tuge. Ne mogu zamisliti kako si proveo ovu noc.

cabon
31.05.2003., 06:12
...i godine i rat i toliko zla, ne znam sto misliti a jos manje sto reci
ako njen suprug opet navrati ovamo kako da mu kazem da netko negdje na drugom kraju svijeta suosjeca...prijatelju zao mi je i nadam se da ima raja ...

soks
31.05.2003., 07:03
Shtefitza kaže:
Magic, ... Kakvi grozni nalazi. Molim te, javi se sto prije, sa dobrom vijescu. Nadam se da je operacija samo da se sprijece priraslice. Ne znam sto da ti kazem. Cuvaj se! :) I vrati nam se brzo natrag (Junioru, menazeriji i Forumu)
joj magic to bi trebalo što prije operirati jer je krv u unutrašnjoj šupljini idealna za mikroorganizme.

bodul
31.05.2003., 07:52
drugi dio price posvecen Soraji sam upravo ovdije ostavio

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=13445

Winona
31.05.2003., 08:38
tvoja voljena ostavila ti je najljepsi poklon na svijetu i u njemu ces svakid an vidjeti dio nje.

Pollux
31.05.2003., 09:12
Niti sam vas poznavao niti sam pratio rasprave ovdje...

Iskreno mi je zao i ociju punih suza citam ovo.

Ne mogu vjerovati, i da je bar sve ovo sala, ali zivot nije sala. Spoznali ste najokrutniji oblik njegovih cudnih puteva i to je jako tuzno. Znam da kao i ja svi forumasi stoje uz tebe i zele ti da kroz ovo prodjes najbezbolnije koliko je to moguce. Drzi se covjece, ne daj losim mislima blizu, brini se za najvrednije ti sada sto u zivotu imas jer tvoja djeca su ti to sada.

Tuzno je to jako, ja ne znam kako bih se ponjeo u toj situaciji ali vjerujem da ces ti to prebroditi i ako ti to znaci a vjerujem da znaci puno ljudi je uz tebe i na ovaj nacin i koji god drugi mozemo pomoci cemo ti sigurno svi.

Cuvaj se, brini se za svoju djecu i cuvaj najljepsa sjecanja uvijek...
polako, prebroditi ces ti to.

pozdrav stari...

SpOokey
31.05.2003., 09:57
jucer sam procitala Sorajin post i navecer vidjela sta ima novo.....kad sam procitala da ju umrla nisam mogla vjerovat da se tako stvari mogu u trenu okrenuti

nisam znala Soraju i rijetko dolazim na Forum, vidim da su je mnogi postovali i voljeli
a ti skupi snage da izdrzis sve
i primi moje najiskrenije saucesce
:( :( :( :( :( :( :(

sunshine
31.05.2003., 10:37
procitala sam jos sinoc cim sam stigla kuci
i nisam mogla vjerovati
tako mi je zao :(
tako beskrajno zao

bila je divna osoba
svi smo to vidjeli

cuvaj djecicu

moja iskrena sucut :(

zvoncica
31.05.2003., 10:43
Iskreno saučešće. Nema riječi kojima se može opisati tuga koja me obuzme kad se ovako nešto desi... I potpuno je nebitno sto se nikad nismo sreli - osim virtualno - evo cijeli forum place...Ne mogu shvatiti ni prihvatiti da se čovjeku sav njegov svijet moze raspasti u komade u samo dva dana.
Sorajiću, želim ti da skupis svu snagu jer mali anđeli, tvoja djeca te sad trebaju duplo vise...

indian
31.05.2003., 10:55
Jebote koji užas..
Soraja mi nikad nije bila posebno draga, šta sad, istina je ...al ovo....strašno :(

Kako je sve prolazno, jedan dan sve imaš..a sutra :(
Moje iskreno saučešće.

indian
31.05.2003., 10:57
nataniel kaže:
Sjecam se jednog decka sa Zdravlja, davno, tumor je bio u pitanju,sjetim ga se cehsto,a on se vishe ne javlja........

nat, i ja...al prilicno sam sigurna da je sve bilo izmišljeno..(jel bitno sad već zašto i kako?)

magic..drž se, ne misli na ovo!

flint
31.05.2003., 11:00
...
trenutno mi samo psovke na pamet padaju...tako mi je zao

zbogom S

Claire
31.05.2003., 11:20
ja cu po svom starom obicaju radije vjerovati da se ovakve stvari NE dogadjaju na forumu... i da ovakve tragedije slusam i gledam samo na poslu... yebi ga... meni je forum bijeg od realnosti i hocu da ovde umiremo samo od ljubavi i sexa...

i sad... trazim neki dokaz da je ovo sve laz...

daklem... da je fakat zaostali komadic posteljice uzrok sepsi... ne bi ona TEK nakon mjesec dana od poroda osjetila bolove...
inace... simptomi su opisani dobro (bol, smrad... itd)

ne bi ona mogla sjedit za kompjuterom...

:(

~*~Stojanka~*~
31.05.2003., 11:25
Neznam sta bih rekla da ti ublazim bol i tugu koju osecas sem da se 'drzis'i da budes jak za vasu decicu.Iako nisam znala tvoju dragu ja ipak mislim da ona sada zeli da budes srecan i da budes hrabar za vasu decicu .

Zivot je surov ali ostaju nam lepe uspomene i secanja na osobe koje su nam drage i koje je Bog uzeo ...

Ja ti iskreno,od srca zelim sve najbolje -da budes HRABAR i da nadjes snagu koja ce ti pomoci da prebrodis sve ovo

Molim se za vas

Essenca
31.05.2003., 11:42
:eek: :eek: :eek: :eek:

vicko
31.05.2003., 11:46
Ima li tko fotografije te donedavno sretne obitelji? Da napravimo jedan mali "In Memoriam" na IMF-ovci online?

lady a
31.05.2003., 11:50

Tužna sam...Jako....Neopisivo....

Moja iskrena sućut...

Poljubi male anđele...

~*~Stojanka~*~
31.05.2003., 11:51
Nisam sve citala ali me zanima da li oni imaju blizance ?
kako se zovu decica?

Winona
31.05.2003., 12:09
vicko kaže:
Ima li tko fotografije te donedavno sretne obitelji? Da napravimo jedan mali "In Memoriam" na IMF-ovci online?

ma bas im TO sad treba :rolleyes:

Da ih se i javno razvlaci, sucut mozes izjaviti i bez slike :mad:

NiS
31.05.2003., 12:11
Uzasna vjest ide sa foruma na forum.
Ne postoje rijeci kojima bih opisala bol i tuga koju koju osjecam. Nedavno sam i sama postala mama i sada tek vidim koliko smo srece imali moja djevojcica i ja.
Sorajicu, zao mi je.
Moras biti hrabar zbog svoje djece.
Zao mi je.
:( :( :(

lady a
31.05.2003., 12:22
Sorajiću, Bluescat me zamolio da ti kažem da je i njemu jako,jako žao....:(

Minam
31.05.2003., 12:29
Tek sad sam sve ovo procitala...veoma sam tuzna, uplasena, i pokusavam da shvatim da se iza tih tipkanja nalaze pravi ,zivi ljudi. :cry:

Minam
31.05.2003., 12:33
Zaboravih da pitam da li je potrebna pomoc?

Legion
31.05.2003., 13:27
Strašno. Neznam kaj da napišem.
Moja iskrena sućut.

sweet Irma
31.05.2003., 14:11
ne mogu vjerovat:( ne znam šta me tjeralo da i danas uključim komp. sada tu sjedim i plačem.
koliko god jedni druge na forumu doživljavamo virtualno, toliko u ovakvoj situaciji iza svih nickova počinjemo osjećat žive, ljude od krvi i mesa. kakva tuga.
moja iskrena sućut

M@3X
31.05.2003., 14:13
Koliko rijeci malo znace u ovim momentima i kako nisu dostatne da bi izrazile sve ono sto mislimo,zelimo i osjecamo...

Sigurno je teska noc iza Sorajica i malih Sorajinih andjela...

Moje iskreno saucesce.

Ona ce vjecno bditi nad vama,ma gdje sada bila.

"Voljeni nikad ne umiru,dok zive oni koji ih vole."

misery-
31.05.2003., 14:21
čitam ovo iz stranice u stranicu i žurim da na sljedećoj vidim da je to neka loša šala.... stvarno, žao mi je onako.. iz dna duše i stvarno nije fer ni ništa..

Sorajić, divim ti se što se tako dobro nosiš s tim.. drži se i nastavi - zbog nje i zbog djece..

Love2Bounce
31.05.2003., 14:27
M@3X kaže:
"Voljeni nikad ne umiru,dok zive oni koji ih vole."

:s lijepo receno... jako lijepo...

:( :cry: :cry: :cry:

jos uvijek kad pogledam ovaj topic, se najezim... cijelo vrijeme osjecam neku sjetu... kad pomislim kako je Sorajicu u ovim trenucima, izbezumim se, vidi se koliko ju voli, bit ce mu tesko, tesko... a tej djecica... slatke bebice, kada je napisao da je dobio poziv o smrti minutu nakon sto su bebice zaplakale, to me dodatno potrefilo... :(

Shaft
31.05.2003., 14:56
:( moje saučešće

Sachi
31.05.2003., 15:24
:cry: Moje saučešće također! :( :cry:

Pale Blue Eyes
31.05.2003., 16:41
Claire kaže:
ja cu po svom starom obicaju radije vjerovati da se ovakve stvari NE dogadjaju na forumu... i da ovakve tragedije slusam i gledam samo na poslu... yebi ga... meni je forum bijeg od realnosti i hocu da ovde umiremo samo od ljubavi i sexa...

daklem... da je fakat zaostali komadic posteljice uzrok sepsi... ne bi ona TEK nakon mjesec dana od poroda osjetila bolove...

KAk SOrajic nije osjetio smrad iz pice...:confused:

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=13139

xena
31.05.2003., 17:01

sve je moguce...mene je mjesec dana nakon spontanog pocelo boliti...isti slucaj - komadic placente ostao....srecom kiretaza je bila na vrijeme i nije doslo do sepse. Bolilo je samo nocu kad bi lezala :confused: Danju ama bas nista :rolleyes:
NIkome u stvari nije bilo jasno poslije kako nije doslo do sepse.

Umi
31.05.2003., 17:10
:( :( :( Stvarno ne znam sto bih rekla....nisam na ovom forumu, cula o tome na jednom drugom...uzasno tuzno, nevjerovatno...nadam se da ce doktor koji je bio na porodjaju i svi ostali koji su odobrili izlazak iz bolnice nakon "kontrole"...biti kaznjeni odgovarajucim sudjenjem, mjerama...

:mad:

Iskreno saucesce:(

Sorajic, budi jak, pusi bebe

_wes_
31.05.2003., 17:19
:( moje saucesce takodjer :(

Bell@ Baggins *
31.05.2003., 17:22
Claire kaže:

u pravilu se simptomi za sepsu pojavljuju u okviru 5 do 7 dana nakon poroda :rolleyes:

Shtefitza
31.05.2003., 17:23
Sorajic, nadam se da imas nekog prijatelja u blizini. Nekoga tko ce za tebe obavljati hrpu poslova u ovom trenutku. Nemoj se ustrucavat zvati nekog. Trebas pomoc.

Gospon Pes
31.05.2003., 17:26
Bell@ Baggins * kaže:
navodno se simptomi za sepsu pojavljuju u okviru 5 do 7 dana nakon poroda :rolleyes:
Kaze xena:
mene je mjesec dana nakon spontanog pocelo boliti...isti slucaj - komadic placente ostao

Shtefitza
31.05.2003., 17:43
http://www.ivillage.co.uk/pregnancyandbaby/parent/postnatal/qas/0,9583,36_158561,00.html

Uzet cu si vremena da i prevedeom, za sada samo link.

Shtefitza
31.05.2003., 18:09
Pitanje:
IMala sam krvarenje cetiri tjedna nakon poroda. Odveli su me u bolnicu na hitnu dilataciju i kiretazu. Izgubila sam skoro trecinu svoje krvi. Oporavila sam se, ali jos uvijek ne razumijem kako se to dogodilo. Moj doktor mi je objasnio da je ostao komadic posteljice. Uhvatio se za maternicu i prouzrokovao krvarenje. TO je najstrasniji dogadjaj koji mi se dogodio. i ne mogu si pomoci. Brinem se da mi se ne dogodi opet sada ili u nekoj od slijedecih trudnoca. Moj doktor i sestra su mi rekli da je ovo rijetkost i da nema skoro nikakve sanse da se ponovi u slijedecoj trdnoci. Pokusala sam se raspitati tako da bih mogla o tome nesto procitati i bolje razumjeti sto se dogodilo, ali ne mogu naci nikakve informacije.
Mozete li mi pomoci informacijama ili barem uputiti me na neki izvor koji bi mi pomogao?
Hvala,
Jackie

Odgovor:
Draga Jackie,

Ovo je poznato kao "kasno postpartalno krvarenje" i stvarno je iznimno rijedak slucaj. Komadic tkiva posteljice ostaje povezano s cirkulacijom, i ako se odvoji od mjesta gdje je uraslo, taj dio maternice nastavlja krvariti. Mislim da zapravo potcjenjujemo ucestalost "uraslih posteljicnih fragmenata" jer u vecini slucajeva oni uzrokuju trenutno pojacano krvarenje i vecina zena ne iskusi ono sto si ti iskusila.

Nakon izbacivanja placente, jedan od zadaka lijecnika ili sestre je da pregleda placentu da bi vidjela da li koji od "kotiledona" ili reznjeva fali. Ovo se dogadja posevno ako babica ili lijecnik izvrsi manualno uklanjanje placente ili ako je posteljica zadrzana u maternici nesto duze nego uobicajeno. PRegledati posteljicu ne garantira uvijek da ce se pronaci nedostajuci dijelici. Ali povecava izgled.

Drugi znak zadrzanog fragmenta je da pazimo ne bi li vidjeli pojacano krvarenje u ranom postnatalnom periodu ili "subinvoluciji" uterusa gdje se maternica smanji kako bi trebala.

Zadrzani fragmenti posteljice mogu rezultirati u tegobama dojenja, kao i u stavljanju zene u rizik od infekcije.

Zene koje prijevremeno rode (prije termina) su pod vecim rizikom da im se ovo dogodi. U slucaju da se i dogodilo kod jedne trudnoce, nema opasnosti od povecanog rizika za reteniranom placentom kod slijedece trudnoce.

NAdam se da sam te malo ohrabrila i drago mi je sto si sada ok.
Peg

Nina-Zg
31.05.2003., 18:13
"Though thou loved her as thyself,
As a self of purer clay,
Though her parting dims the day,
Stealing grace from all alive;
Heartily know,
When half-gods go,
The gods arrive."

Strasno sam ozaloscena . Tesko da se veca tragedija moze zamisliti. Moje duboko saucesce Sorajicima, familiji i svima koji su ju voljeli ...
Sorajicu zelim da nadje snagu i utjehu u njegovim malim andjelima .

Bell@ Baggins *
31.05.2003., 18:27
hm, izgleda da je pravilo da pravila nema. U ovom slučaju kojeg je Stefica navela nije ni došlo do sepse, kao što ju nije dobila ni xena. Ali što kada do sepse dođe i kada je u lošem stanju već pola unutrašnjih organa. Ako simptomi za takvo stanje traju samo par dana prije kolapsa, onda praktički za preživljavanje nema nikakve šanse :rolleyes:

debelakrava
31.05.2003., 18:51
mene je tako strah...meni draga osoba je trudna i rodit ce 3 tjedna prije vremena...to joj je vec druga trudnoca ali still....
nadam se da ce nas soraja sve cuvati zauvijek

kinara
31.05.2003., 18:56
uhh...ne mogu vjerovat....?!!?!?!?!?!?!?!?!?
pratila sam jucer do 3.strane i danas dodjem i procitam...

Sorajicu, moja sucut...
pusa bebicama...
cuvajte se...

TaSi
31.05.2003., 19:11
Sorajiću, ti i tvoja djeca dobili ste svojeg vlastitog anđela čuvara na nebu

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

krijesnica
31.05.2003., 19:54
ma ne mogu virovati, rasplakala san se... moje iskreno saučešće......drž' se :(

xena
31.05.2003., 20:18
Bell@ Baggins * kaže:
hm, izgleda da je pravilo da pravila nema. U ovom slučaju kojeg je Stefica navela nije ni došlo do sepse, kao što ju nije dobila ni xena. Ali što kada do sepse dođe i kada je u lošem stanju već pola unutrašnjih organa. Ako simptomi za takvo stanje traju samo par dana prije kolapsa, onda praktički za preživljavanje nema nikakve šanse :rolleyes:

Eh...ja sam otisla ginekologu dva dana nakon sto sam osjetila bolove (kao trudovi) ali posto nije bilo krvarenja i posto me danju (kad bi dosla na pregled) ama bas nista nije bolilo - on me uvijek slao doma kao sve je b.o.
Kad sam treci put u deset dana sva zbunjena dosla na pregled onda se moj vrli doktor izdero na mene i reko mi da odlucim (sama molim vas lijepo :( ) jel hocu da mi napravi kiretazu i da vidi sto je. Ja sjedila na poliklinici sva u komi, naisla mi frendica i pita sta je...uzme me za ruku..odvede na prijemni u bolnici i ja napravim kiretazu.
Nalaz - ostaci placentae.

Eto - doktori :mad: Sestra sto mi za par dana dala nalaz gledala me ko neko cudo :confused: kad sam je pitala zasto rekla je samo "mala imala si srece vise nego si teska"
Doktoric nije uopce reagirao niti komentirao.

plavva
31.05.2003., 20:22
boze. uzasno. uzasno, uzasno.
:(:(:(:(:(:(:(

soks
31.05.2003., 20:27
xena kaže:
Eh...ja sam otisla ginekologu dva dana nakon sto sam osjetila bolove (kao trudovi) ali posto nije bilo krvarenja i posto me danju (kad bi dosla na pregled) ama bas nista nije bolilo - on me uvijek slao doma kao sve je b.o.
Kad sam treci put u deset dana sva zbunjena dosla na pregled onda se moj vrli doktor izdero na mene i reko mi da odlucim (sama molim vas lijepo :( ) jel hocu da mi napravi kiretazu i da vidi sto je. Ja sjedila na poliklinici sva u komi, naisla mi frendica i pita sta je...uzme me za ruku..odvede na prijemni u bolnici i ja napravim kiretazu.
Nalaz - ostaci placentae.

Eto - doktori :mad: Sestra sto mi za par dana dala nalaz gledala me ko neko cudo :confused: kad sam je pitala zasto rekla je samo "mala imala si srece vise nego si teska"
Doktoric nije uopce reagirao niti komentirao.
imala si sreće. Najgore je od svega što žena, ako ne zna, može takve bolove koji se javljaju samo navećer zanemariti.:rolleyes:
Pogotovo ako te još doktor pošalje doma :mad:

Reebok
31.05.2003., 20:32
drzi se, sorajicu...

necu lagati da znam kako se osjecas, ne mogu to ni zamisliti...

drago mi je jedino da su djeca jos mala, i da ne mogu osjetiti tu bol... hvala bogu barem na tome...

volio bih ti reci jos nesto, osjecam da bi trebao, ali jednostavno nemam rijeci... zao mi je...

i koliko god to otrcano i lazhno zvuci, siguran sam da je sad na nekom lijepom mjestu kakvo i zasluzhuje, i da pazi na sve vas... negdje gdje nema boli, tuge, placha, samo ljubav i srecha...

i jednog dana cete se sresti opet, tamo.... i tad vas vise nikad nista nece moci razdvojiti... a do tad pazi na djecu, njenu i tvoju, cuvaj ih i voli, jer ce njen duh uvijek biti u njima...
i pazi na sebe isto, jer dok si ti ziv, ona zivi u tebi...

i svaki put kad postane pretesko, svaki put kad pomislis da ces se slomiti, pogledaj bebe, i pogledaj gore u nebo... i siguran sam da ces ju ugledati kako ti se smjeska, i gleda te ocima punim ljubavi....

nije nestala, samo joj je tijelo prestalo raditi... ona je jos uvijek tu, medju nama, u nasim srcima, mislima, dusama... svuda oko nas...

i govori ti koliko te voli... samo nachuli unutarnje uho, i cuti ces ju...

andjele nash... zbogom... zahvaljujem ti svojim suzama za sve one trenutke kada si me razveselila svojim pizdarijicama koje si pisala... a znala si stvarno bedastoche pisat, ludice jedna... :D hvala ti shto si svojim postojanjem uljepsala nase zivote... necemo te zaboraviti... zbogom...

zao mi je sto cu ti ovim postom vjerojatno nanijeti dodatnu bol, ali... morao sam to reci...

Teče i teče, teče jedan slap;
Što u njem znači moja mala kap?

Gle, jedna duga u vodi se stvara,
O sja i dršće u hiljadu šara.

Taj san u slapu da bi mogo sjati,
I moja kaplja pomaže ga tkati.

zbogom kapljice nasha... baci pogled sa oblaka na nas ponekad...

Dune
31.05.2003., 20:55
Ja sam u zalosti od kako sam procitala ovaj tekst i molim se Bogu da je prihvati u carstvo svoje.

Nemojte me molim vas shvatiti pogresno, ali ja ovo sve citam,pa citam i ne mogu se odgnati mislju da moze biti i necija neskana sala. Neko je evo stavio i jedan njen post od prije kada pise o tacki G i tamo ona na kraju pise u muskom rodu :( . Ne znam ja sto bi sve to neko uradio,ali me zalosti ako ovoliko ljudi place iz necije obijesti. Zato,ako je neko u Sarajevu, gdje sam ja shvatila da je ona, neka provjeri istinitost ovog teksta. Ja sam vec zamolila neke prijatelje, ali nisu jos nista saznali ni culi za ovo.

Dune
31.05.2003., 21:00
Je li neko od vas licko poznavao ovu zenu?:confused:

mala
31.05.2003., 21:18
Sorajicu....

ne mogu vjerovati da je sve ovo istina...da se sve dogodilo tako brzo i naglo....
...jako mi je zao....nisam poznavala Soraju...ali iz ovih svoh procitanih postova sam shvatila da je bila jako draga, pazljiva i voljena zena....

....isplakala sam se....i nije mi zao zbog svih ovih suza....vjerujem da je ona zasluzila i vise od ovog mora suza....ali toje trenutno sve sto joj itko od nas ovdje moze dati a tebi pokazati....

.....nemoj se prepustiti boli jer je to najgore sto ti se sad moze dogoditi (uz ovo sto se dogodilo) misli na svoje andjele...
....djeca osjete sve...a pogotovo blizanci ( i sama sam blizanka i osjecam sve to)....voli svoju djecu...vjerujem da ih volis...ali daj im sve sto si htio dati njoj a vise nemas prilike....na zalost...:(

....ne daj se...budi jak....moje iskreno saucesce....

...svi smo uz tebe...puse bebama....

soks
31.05.2003., 21:33
Dune kaže:
Je li neko od vas licno poznavao ovu zenu?:confused:
nije nitko

bodul
31.05.2003., 22:39
Zasto volim Soraju ?
Cudno je voljeti nekog tako na daleko .
Soraju nikad nisam vidio, neznam joj ni prezime , ime , vijeru , ni boju kose , ni godine , ni visinu, nista , nisam joj nikad uputio ni jedan privat M. , iako sam to zelio , ali sam mislio necu sad , zena ima svojih obveza, , muza , dicu, bice vrimena , ...
Samo sam citao njene postove, i nista vise .
Cijeli dan mi suze lagano klize niz lice , na pomisao na nju, a grlo mi se steze i neko cudno nezadovoljstvo me obuzima , nemir, klize mi suze i kad ne mislim na nju , ZASTO?
Pitam se zasto mi je tako draga ?
Analiziram sebe , ne necu ponovno pregledavati njene postove , hocu da mi ostane u sijecanju tocno onakva, kakvu sam je dozivio , kako je se sijecam iz prvog utiska , bez sitnih i nevaznih detalja , nek mi samo ostane njena osobnost , cista i nepromijenjena.
Sto me je to tako vezalo za nju, iako nisam odma bio svijestan toga ?
Mislim i premisljam cijeli dan . Ne mogu smisliti nista , a mislio sam da sam pametan , ... Ne vidim stablo od grma , i napokon razmaknem grm i ugledam deblo .
Rijesenje moje zagonetke se nalazi u mojoj proslosti.
A sto mi se svidilo kod nje?
Spontanost , jednostavnost, iskrenost, otvorenost, ...
Nije se nikad sramila svoje spolnosti , svojih osijecaja , svoga tijela ...
Otvoreno je pricala o sebi i drugima , o stvarima koje je okruzuju, bez laznog stida i dvostrukog morala .
To je ono sto me fasciniralo , ono sto mi je nedostajalo, ono sto trazim .
Zasto joj nisam nikad poslao PM ? bili to sto bilo promijenilo ?
Dopisivao sam se sa jednom zenskom , ali nisam uspio ostvariti tako blizak kontakt sa njom , uvijek sam zudio da mogu popricati o bilo cemu sa nekim iz VL , ali mi to dosad nije uspijelo , docim bi se dotakao neceg osobnog , zid sutnje bi nastao, nisam imao srece.
Soraji nisam poslao ni poruku ni meil , a imao sam osijecaj da sa njom mogu pricati o bilo cemu i da ce mi bez oklijevanja odgovoriti na bilo koje pitanje .
Cekao sam , ali nisam docekao.
Zasto tako divne osobe nestaju prve? kud odlaze ?

viky
31.05.2003., 23:27
Citam ovaj topic i tesko mi je bilo sto napisati. Muci me moja tuga, ali ne zelim uopce takvo nesto usporedivati. Pomalo se osjecam otupljeno zato sto sam i sama jako tuzna pa mi je tesko sloziti ista suvislo. Nisam nista procita od onog sto je Soraja pisala, osim nesto malo danas.
Zelim samo reci da ne mogu ni zamisliti bol koju prozivljavaju njeni najblizi. Iskreno suosjecam sa svima i neka vam Bog da snage da izdrzite.:(

ragib-18-sa
01.06.2003., 00:13
moze li se znati nesto vise o tome

alfred stokes
01.06.2003., 00:15
Evo i u ovom nekom virtualnom svijetu, koji mi uglavnom služi kao neki ventil desila smrt i zaozbiljno nas je svih pogodila. Nestvarno.
Moje saučešće i .....
Ma nema prave riječi.ZBOGOM.

gipsy_girl
01.06.2003., 00:18
citam ove tekstove vezane za soraju u njenu bolest, smrt....
Zaista tesko je u to sve povjerovati, iskreno ja ne vjerum da neko moze da pise o svojoj intimi i tako teskim gubicima na forumu, da objavljuje smrt nakon pola sata , ucesnicima foruma....kome pada na pamet kompjuter u tako teskim momentima....nikome normalnom.....

sve potsjeca na bajku sa tuznim krajem u kojem narator(saraja a kasnije navodni muz) zeli da privuce paznju i vidi koliko ljudi se na sve to upecalo.....

Takva bolest i tuzan ishod je moguc ali samo sam skepticna i mislim d asve ovo nije istina.
Ako jeste neka muz objasni kada i gdje je sahrana, da nam adresu da posaljemo telegram saucesca ili nesto slicno....
Nista konkretno, samo hrpa jadikovki, a mislim da je ova prica izmisljena potpuno.....

Rita
01.06.2003., 00:48
gipsy-girl,vidi se da nisi bas nesto vezana na neki forum.Neki od nas smo tu vec vise godina i stvarno se vezes za ljude.Imam i neka prijateljstva sad u RL koje sam stekla preko ovog foruma i jako mi je drago za to.Ne mogu si ni zamislit da bi to mogla bit neslana sala jer smo svi tu velika obitelj.Recimo kao kvart.Volimo se i svadjamo,mrzimo i opet mirimo.I sta je najvaznije uvijek je netko tu,ko oni susjedi sto uvijek sjede na prozoru i znaju sve sta se desava u kvartu.Uvijek netko da kazes bok,sta te muci i sl.

cekpi
01.06.2003., 00:53
koiko se samo klonova stvorilo u par dana, sram vas bilo:mad:

Vanjushka
01.06.2003., 01:11
Ovo je odurno postalo!!! mogli bi kladionicu otvoriti???

Dajte ostavite se toga. Koga zanima, saznace nekako sta je istina. A ne sada tu se prepucavate, castite izrazima tipa glupaco, kretenu itd.
Bezveze.

Rev
01.06.2003., 01:14
da li itko zna što je s Sorajićem?
kako mu je....?
gdje je?
kako su djeca?

razumijem da ne želi ili ne može pisati nama o onome što se dogodilo, zbog boli, ili jer ga ovo mjesto podsjeća na nju....

ima li itko na forumu da je poznavao bilo koga iz te obitelji?

sladjancica
01.06.2003., 01:17
:w prvi put sam na forumu i procitam ovu tuznu pricu... dragi tata, drzi se i cuvaj uspomenu na tu divnu zenu...cuvaj svoje andjelcice i sebe... pricaj im o njoj.. neguj uspomene... jako, jako mi je zao...

M@3X
01.06.2003., 01:57
Zao mi je sto se na ovu temu javljaju ljudi da istresu svoj skepticizam,medju ovo more suza...

Ni mene niko ne zna u RL,ali postojim.
Isto sam iz BiH.

Malo sam predaleko da skoknem na kaficu u Zagreb (mada bih voljela)...moj zivot ima svoj ritam koji to u ovom momentu ne dozvoljava...

A ovde sam skoro 2 godine...

Moja majka je umalo podlegla nakon samo JEDNE noci bolova!

Zenu nista godinama nije bolilo!
I jedno vece je legla sasvim normalno,da bi se probudila usred noci sa uzasnim bolovima!
Nakon toga skoro 2 godine povlacenja po bolnicama...
A te veceri je saznala i za tumore i upalu i da se nesto unutra zagnojilo (neke kesice od tumora ili tako nesto vezano za to,tada sam bila u soku i ne mogu se sjetiti).
Hitna operacija i ciscenje toga iz nje,vadjenje jednog jajnika...
Onda danima nakon toga niz manjih zahvata da se sve odstrani i dobro iscisti,ali sve mali zahvati,jer nije imala snage za vece zahvate,ne bi ih mogla izdrzati...temperatura,groznica...
Nakon toga rijeci doktora da je CUDO sto je prezivjela,da smo imali srece...
A da zena nikada ranije nije imala nikakvih bolova,nicega...legla je to vece kao i svako drugo...
Tata je cak prokomentarisao da i ne bi trebala doktoru jer je vjerovatno zabolio zeludac,jer joj nije sjela vecera...punjene paprike...
A sta je sve bilo u njoj...ko zna koliko dugo...a da je nije nista zabolilo do te veceri,da nije nista osjetila...

Imali smo srecu da je ostala sa nama...

Zivot nije bajka,zivot nisu kratke crtice iz medicinskih prirucnika,zivot nas cesto iznenadi...i ljudska snaga u pojedinim momentima,ali i ljudska krhkost...

Ja znam da se u tom periodu nisam ponasala logicno,bar ne logicno za ljude ciji je zivot tekao NORMALNO!
Moj se zivot okrenuo iz korijena,promijenio se za jednu noc.

Svako ko je citao Sorajine postove zna da jedna tako vesela i pozitivna osoba ne bi bila u stanju uraditi to za sta je indirektno ili direktno optuzujete...

cabon
01.06.2003., 06:00
gipsy_girl kaže:
citam ove tekstove vezane za soraju u njenu bolest, smrt....
Zaista tesko je u to sve povjerovati, iskreno ja ne vjerum da neko moze da pise o svojoj intimi i tako teskim gubicima na forumu, da objavljuje smrt nakon pola sata , ucesnicima foruma....kome pada na pamet kompjuter u tako teskim momentima....nikome normalnom.....

sve potsjeca na bajku sa tuznim krajem u kojem narator(saraja a kasnije navodni muz) zeli da privuce paznju i vidi koliko ljudi se na sve to upecalo.....

Takva bolest i tuzan ishod je moguc ali samo sam skepticna i mislim d asve ovo nije istina.
Ako jeste neka muz objasni kada i gdje je sahrana, da nam adresu da posaljemo telegram saucesca ili nesto slicno....
Nista konkretno, samo hrpa jadikovki, a mislim da je ova prica izmisljena potpuno.....

...kada bih se znao i htio molit bogu molio bih se da napravi tako da si ti cigancice u pravu a svi mi da smo budale

blaznica
01.06.2003., 06:27
žalosno je da je tek jedna osoba posumnjala u cijelu priču.
hebate, svi su se smijali amerikancima kako su popušili marsovce i orsona wellsa, ali ljudska patetika ne poznaje zemljopisne dužine i širine.
ovo je divan slučaj za sociopatologiju, psihoanalizu i srodne grane.
žalosno, ljudi, žalosno.
okrenite se stvarnom životu, ne koristite forum za dokazivanje sposobnosti suosjećanja, osjećajne dubine i sličnih pizdarija.
kao da priželjkujete grozote da se oko njih skupite brzinom kokoši.
idealna publika za sapunice.

Claire
01.06.2003., 07:24
blaznica kaže:
okrenite se stvarnom životu, ne koristite forum za dokazivanje sposobnosti suosjećanja, osjećajne dubine i sličnih pizdarija.

:top:
bravo!
po meni... ljudskije je ne povjerovat u ovako neshto... nego ispalit suosjechanje odma na prvu...

VelmaX
01.06.2003., 08:52
blaznica kaže:

Ne znam što ti radiš na ovom forumu i na ovom topicu.

Vjerojatno si pratio vijest o smrti Soraje i dojurio da zaviriš, iako je nisi poznavao.

Neki od nas su ovdje malo dulje i za njih je Sorajina smrt stvarna smrt osobe koju su poznavali i s kojom su se družili.

Žalost zbog gubitka prijatelja je stvarna žalost koju mnogi stvarno osjećaju ovih dana.

Odakle ti pravo da ovako sa strane upadaš i izruguješ se ljudima koji žale zbog nečije smrti?

To nije ništa manje neumjesno nego da dođeš na sprovod nepoznatoj osobi i počneš ismijavati nazočne.:flop:

Dragonfly
01.06.2003., 09:01
Čitam ovo i nemam pojma tko je Soraja. Iskreno, nikad nisam pročitala niti jedan njen post.

Ali čitam ove i gledam kako su se ljudi podijelili na dvije strane; one koji izražavaju sućut i one koji sumnjaju.

Ljudskije je ne povjerovat u ovo nego izrazit gomile svojih osjećaja.

Ljudi smo i sve što činimo je ljudsko. Nema ljudskijeg i manje ljudskijeg.

Pa kakve veze ima jel' ovo istina ili nije?

Mislim da to najmanje igra ulogu u svemu.
Jer šta se može dogodit ako nije? Zar će netkom pasti kapa s glave zato jer je istresao emocije iz sebe van? A oni drugi koji nisu i koji su sumnjali ispali su "nadrasa" koja ima savršenu mogućnost percepcije i nije ih lako prevest žedne preko vode?:D

U krajnjoj liniji ovdje se ne žali za Sorajom. Većina ljudi koja je ovdje napisala manje ili više lijepe riječi pisala ih je sebi. Svi ovi postovi na forumu upućeni su nama samima.

Ova priča, istinita ili ne, samo je okvir, triger koji budi reakcije u nama. I govori o nama. Postovi su samo ogledalo, slika nas samih. Refleksija na priču.

I naše reakcije odraz su nas samih i našeg poimanja svijeta oko sebe. I kao što reče netko ovdje, ovo je dobar primjer za psihoanalizu, ali ne Soraje i njenog supruga, nego nas koji smo reagirali na priču. I nema pobjednika, nema boljih i lošijih, onih koji su "popušili" eventualnu neistinu i onih koji nisu.

Meni je žao Soraje i njenog supruga. Mogu shvatit bol koju prolaze. I čak ako je ova priča lažna, to ne umanjuje moje suosjećanje i tugu dok čitam ovaj post. I neću si ispasti glupa ni patetična niti u jednom trenutku. Jer to nije tuga za Sorajom. To je tuga za svim onim dragim ljudima koji su otišli iz mog života ili pate u ovom trenutku. A ova priča samo je otključala ta sjećanja.
I zato za sve Soraje i Sorajiće dižem oči ka nebu i zahvaljujem se što su postojali

gipsy_girl
01.06.2003., 09:14
neko rece...da sve podsjeca na pricu za neku od spanskih telenovela...:flop:
Ljudi se iza maske interneta i racunala mogu predstaviti kako god zele, smisliti pricu koja ni priblizno ne odgovara stvarnosti, a zasto,pa zato pa da bi vidjeli reakciju ljudi i iskusali svoje sposobnosi poigravanja sa tudjim misljenjem i emocijama.

Neko je rekao da ste svi na formu velika porodica...OK..imam i ja prijatelja preko nekih foruma, ali oni su mi prijatelji u real life,idemo na kavicu,sok,idemo na zurke skupa to su pravi prijatelji. :)
Koliko god smatrao da su ljudi preko foruma iskreni prijatelji toliko to sve treba prihvatiti sa sumnjom, jer te ljude nisi nikad u zivotu vidio, niti potvrdio da je sve to tako u stvarnosti kao sto pisu...

Zasto Sorajin muz ne napise gdje i kada je bila sahrana, ja zivim blizu Sarajeva, mogla sam da odem, ili zasto nije dao neke konkretne podatke???? ......:confused:

Koji bracni par sjedne za komp i istresa svoju intimu tek tako, o sexualnom zivotu, djeci,bolesti...dajte ljudi...sve je ovo samo dobra farsa :eek:

Dragonfly
01.06.2003., 09:33
No dobro i šta ako i je farsa?
Šta onda?:D
A ti si sad tu došla pametovat o tome i pokazat svima ljudima ovdje što je bolesno, a što nije? Unijet svjetlo istine u ove mutne vode? Onako intelektualno i racionalno pokazati kao si pametna i kako vidiš ono što drugi ne vide?
:) :)

Još jednom: uopće nije bitno jel' ovo ovdje istina ili nije. I većina ljudi ovdje vjerojatno sebi ni ne postavlja pitanje o autentičnosti ove priče.
Tko se tu igra sa tuđim emocijama?! Ili je tebe tako strah pokazati vlastite, jer u slučaju ako ovo ispadne farsa, nećeš se moći sutra pogledati u ogledalo? Kao ono, nasjela si? A to ne bi mogla podnjeti?

Ajde gipsy, pusti ljude nek plaču, suosjećaju i glume španjolske i ine sapunice..Imaju pravo na to(iako uopće ne mislim da se o tome ovdje radi).
U ovom svijetu gdje je sve proračunato i gdje svatko pazi da ima dovoljno jake kočnice da ne "nasjedne" ponekad je poželjno uključiti taj autopilot..pa bila ovo sve istina ili ne..u krajnjoj liniji, cijeli život je farsa; a možda je dio ovoga ovdje najiskrenije što će neki od ovdje prisutnih ikada moći u svome životu izreći..
;)

VelmaX
01.06.2003., 09:34
gipsy_girl kaže:
Ljudi se iza maske interneta i racna mogu predtaviti kako god zele, smisliti pricu koja ni priblizno ne odgovara stvarnosti, a zasto pa da bi vidjeli reakciju ljudi i iskusali svoje sposebnosi poigravanja sa tudjim misljenjem i emocijama.

Pa dobro da si nam otvorila oči.
Bez tebe bismo još uvijek mislili da je nešto takvo nemoguće.:rolleyes:

Čuj, svi smo mi svjesni činjenice da su neki likovi na forumu možda lažni likovi.
No trebaš i ti biti svjesna da su neki od njih (većina njih) stvarni likovi koji pišu istinu o sebi i svom životu.

Nitko od nas nema čvrstih dokaza za bilo koju od tih mogućnosti, a svatko vjeruje u ono što se njemu čini istinito.

Ako sumnjaš i ne možeš suosjećati, nitko te ne tjera na to.
Odsurfaj dalje, to je najbolje.

Gospon Pes
01.06.2003., 09:37
Musice-zmajice, jesam ti skoro rekla da ja tebe jako volim? :D
Pogotovo kad ovak nekom bukvicu ocitas. :D

Rekoh jucer nekome na PM, pa da ponovim i javno:
Povjerovati u ovu pricu i pokazati emocije nije znak gluposti, nego ljudskosti.
Za koju neki nisu ocito sposobni...

gipsy_girl
01.06.2003., 09:40
ha ha ha ljudi bas ste smijesni ali i pateticni moram priznati .......... :top:

naravno da svako ima pravo da vjeruje u sta hoce, ali nepojmljivo je da neko se pojavi i tako pise a svi odmah kukumacu, zaplakuju i suze brisu.....
i jos hoce da salju novac za pomoc na ziro racun.... :))))

divni ste ,samo vi vjerujete u te price i suaosjecajte i naravno trosite svoje vrijeme misleci kako je tom jadnom muzu, a slozena vam je filmska prica.....
samo naprijed, samo se i dalje palite i vjerujte to pokazuje velicinu intelekta a isto tako naivnost vecine vas ovdje...... vjerujete i dalje....go ahead !!!

Dragonfly
01.06.2003., 09:50
Hihi, cigančice, nemoj me nasmijavat..:D ;)

divni ste ,samo vi vjerujete u te price i suaosjecajte i naravno trosite svoje vrijeme misleci kako je tom jadnom muzu, a slozena vam je filmska prica.....

Em si bahata, em si plitka, em ideš u krivom smjeru... A ti ne trošiš svoje vrijeme uvjeravajući nas ovdje u našu plitkost, neinteligenciju i patetičnost?

Daj prosim te odrasti. Pa sve je ovdje patetika! Odi na LJES samo i vidi koliko tamo tek patetike ima! A na US-u tek! Mogli bi dobro zaradit prodavajući je.

I šta onda? Kakve to veze ima? Postovi svih ljudi ovdje govore o njima samima i nemaju veze sa Sorajom i Sorajićem.. I nemaju veze s inteligencijom. Ovo nije intelektualan topic; da je, bio bi na znanosti.
A o naivnosti bi se dalo pričati..tvojoj..jer ako doista misliš ovo što pišeš, onda si jako naivna..naivnija od svih ovdje.;)

VelmaX
01.06.2003., 10:01
gipsy_girl kaže:
naravno da svako ima pravo da vjeruje u sta hoce, ali nepojmljivo je da neko se pojavi i tako pise a svi odmah kukumacu, zaplakuju i suze brisu.....

Ovdje si se ti pojavila niotkuda, mi smo tu već dugo.;)

Meni je nepojmljivo da netko tako pronicljiv i pametan kao ti svoju teoriju bazira na nepovezanim fragmentima s raznih topika.

Recimo, novac za pomoć nitko nije tražio niti ga hoće.
To je bio prijedlog nekog od forumaša, no u svakom slučaju za takve akcije potrebno je imati opipljive činjenice.

Ja se nadam da će i to uskoro biti riješeno.

allegra
01.06.2003., 10:02
gipsy_girl kaže:
samo naprijed, samo se i dalje palite i vjerujte to pokazuje velicinu intelekta a isto tako naivnost vecine vas ovdje...... vjerujete i dalje....go ahead !!!

Cigančice,

vidim da ti je ovo treći post na forumu - sve danas napisano :eek:
Treba biti jako pronicljiv da se u tako kratko vrijeme dodje do ovako definitivnih zakljucaka.

Steta je sto za svoje zakljucke, tako mudre i pronicljive, moras jadna registrirati novi nick :o
Pretpostavljam da onda pod svojim regularnim nickom prodajes sasvim drugaciju osobnost - naivnost i suosjećajnost (čitaj: glupost).

Ljudi obično sve procjenjuju po sebi ... što znači da i meksička sapunica padne na pamet onome tko ju i sam piše :rolleyes:

viky
01.06.2003., 10:15
Daj se makni s ovog topica. Budi bar toliko obzirna pa istresaj svoje sumnje na PZK gdje je cijeli topic takav.
Ako je sve i izmisljeno pogodilo me je zato sto se tragedije dogadaju i ne mogu ostati imuna cak ni na romane za koje znam da su izmisljani.
Kao sto ti je vec receno, zasto ti gubis vrijeme ovdje. Mi smo naivni i glupi pa smo nasjeli, ali sto takav um kao ti radi ovdje medu nama. Zasto trosi vrijeme da budalama otvori oci.:flop:

Mislim da ti imas neki drugi nick na ovom forumu i sada si da ne ispadnes bezosjecajna/an stvorila/o novi. Eto, to je bas jadno.:flop:

Dragonfly
01.06.2003., 10:42
Ima nas svakakvih.

Netko kaže da net nije autentičan. Kažu: get a life. Ima u tome nešto. Međutim, priča o Soraji tipična je preslika društva u cjelini. Stvarnog društva. Mikrokozmos neta prikazuje makrokozmos stvarnoga života.

Osobno sam na netu upoznala prekrasne ljude s kojima sam u kontaktu i u stvarnom životu, a koje ne bih sigurno srela nigdje drugdje iz jednostavnog razloga jer žive na različitim duljinama i širinama.

Upoznala sam i one dvolične i manje krasne. Zar nije tako i u RL-u? Mješavine svega i svačega. Kažu da net koriste ljudi da se sakriju.

Hahahahaha..na to ću se samo slatko nasmijati. Poznajem ljude u stvarnosti koji godinama nose maske. Ne treba im net za to.;) Poznajem ljude koji nigdje nisu bili iskreniji, nego na netu. Poznajem....Jel' jasno? Ako smo u mogućnosti živjeti sami sa sobom preispitujući se konstantno i radeći na sebi neće nam biti potrebna nikakva maska nikakav net da se sakrijemo ili izrazimo svoje pravo ja. Bit će nam sasvim svejedno ako se priča o Soraji pokaže patkom, ako je naša reakcija bila u skladu sa nama; jer došla iz dubine naše duše.

Nije bitna nit vrsta reakcije; i ona "skeptična" jednako je vrijedna kao i ona "patetična" ili "emocionalna". Ako je prava i ako oslikava nas onakve kakvi jesmo. "Skeptici" pušu na hladno. "Patetičari" reagiraju emocionalno. I to je u redu.

Međutim, ono što nije u redu jest da jedni pretpostavljaju svoj način razmišljnja ovim drugima. Da oni oprezniji nazivaju one manje oprezne glupima i naivnima.

Isto tako nije u redu da oni manje oprezni i emocionalniji ove druge nazivaju bezosjećajnima i krutima.

I nije bitno tko će kakav ispasti ovdje. Nije bitno jel' ovo istina ili izmišljotina. Ono što se mjeri jest tko će kakav ispasti pred samim sobom.

Septembar
01.06.2003., 11:19
gipsy_girl kaže:
ha ha ha ljudi bas ste smijesni ali i pateticni moram priznati .......... :top:

samo naprijed, samo se i dalje palite i vjerujte to pokazuje velicinu intelekta a isto tako naivnost vecine vas ovdje...... vjerujete i dalje....go ahead !!! gipsy ciji si ti klon??? eto tebi ne vjerujemo da imas pojama o cemu pises.
da si ukljucila i ono malo mozdanih celija koje imas, uspjela bi skuzit da se nitko nije pojavio "niotkuda" (osim tebe)

Lisa
01.06.2003., 12:19
dragonfly, ti se meni svidjas:top: !!!!!

xena
01.06.2003., 12:35
Lisa kaže:
dragonfly, ti se meni svidjas:top: !!!!!

i meni :top:

M@3X
01.06.2003., 13:03
Licemjerno je to sto "mudrice Bozije" nazivaju licemjerima i glupanima ljude koje je ta vijest potresla,iz puke potrebe da dokazu svoj "brilijantni um" i da se pokazu superiornima...

Ok,mozda jeste pametniji od vecine,ne znam vas,svasta moze biti...
Ali ako jeste,tema kao sto je necija smrt nije ni mjesto ni povod za raspravu o tome.

I kao sto je Dragonfly vec napisala - i kad bih saznala da sam prevarena,ne bi me bilo stid sto sam pokazala emocije i 'nasjela'...bilo bi mi drago sto neko tamo negdje nije mrtav!

'Savrseni',dopustite i vi sebi poneku gresku u zivotu.Nije sve u zivotu zbrajanje bodova koliko ste puta bili u pravu!

baka
01.06.2003., 13:30
Bez emocija i logički.
Sorajić se više ne javlja.Javljao se dok je bio sam, dok se nije skupila oko njega obitelj,dok nije htio uspaničiti njezine roditelje.Tada su mu forumaši bili utjeha i ventil.
Bez obzira što se nekome njezina i njegova reakcija činila čudna, za nju ima opravdanja.I zato ja mislim (i bojim se) da je to sve istinita i stvarna tragedija.

svastikuti
01.06.2003., 13:38
"racionalne" ne bi ni nas bilo !

Blaise
01.06.2003., 14:13
Dragonfly:s

Ja cu vam reci ovo: upalila sam svijecu za Soraju. Ako je istina, za njezinu dusu. Ako nije istina, tek onda ce joj trebati. Detektivske analize me ne zanimaju, prica izgleda vrlo realno i meni je bilo jako, jako zao. Ako sam ispala budala, bas me briga. Bolje da ispadnem naivac, glupaca, sentimentalni lakovjerni bedak. Konacno, ako sam to ja - ponosna sam sto sam takva. Ne bih se mijenjala.

debelakrava
01.06.2003., 14:32
ma samo sam htjela rec kako je sthefitza stavila jedan PRESAVRSEN post o tome jeli to istina ili nije http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=13492 i skrenula paznju na ono bitno: bilo to istina ili ne tkva se stvari DOGADJAJU svaki dan, svake minute, svuda oko nas...
to je ono sto je vazno...soraja, istinita ili neistinita zastrasujuc je i tragican primjer nemarnosti i povrsnosti u bolnicama. ako se same ne osvijestimo i pocenmo brinuti za svoje zdravlje nitko nece.
ajmo bit pametni ljudi
pusa ogromna

blaznica
01.06.2003., 14:51
Blaise kaže:
Dragonfly:s

Ja cu vam reci ovo: upalila sam svijecu za Soraju.

sjećate se i one babe koja je platila misu za eden da ustane iz invalidskih kolica. to je to. i sapunice su prepune
osjećaja .
u čemu je razlika, ako stvarnost nije bitna?
nevjerojatno je koliko se ljudi pale na kič.

luca
01.06.2003., 15:06
blaznica kaže:

u nekoj TV seriji je 100%tna vjerojatnost da je lik i njegova sudbina izmisljena.

vecina nas ovdje pise iskreno. zato mislimo da postoji neka vjerojatnost da ovo nije izmisljeno.

dok postoji barem 1% vjerojatnosti da se ovo stvarno desilo, mislim da je pristojno (na topicu koji ce mozda citati ozalosceni suprug) suzdrzati se od komentara koji ce zasigurno povrijediti obitelj preminule.
zar je toliko tesko biti pristojan (ako vec netko nema niti tuge niti sucuti niti ...) jer postoji barem SUMNJA da se nekog povrijedi?

ne znamo tocno sto je istina, ne znam kako netko moze biti 100% siguran da je neistina (osim ako je autor). a ako niste sigurni, zasto riskirate da povrijedite nekoga tko vam nije ucinio nikakvo zlo i tko je u patnji?

do koje mjere se mora ispasti "faca"?

Blaise
01.06.2003., 15:07
blaznica kaže:
sjećate se i one babe koja je platila misu za eden da ustane iz invalidskih kolica. to je to. i sapunice su prepune
osjećaja .

Ne znam o kojoj babi pricas i kakve to veze ima.
Nevjerojatno je koliko se ljudi prave pametni bez pokrica, a jos je nevjerojatnije da svi ovi pametni padobranci tako sumnjaju.
Sto nam zapravo zelite reci?

blaznica
01.06.2003., 15:07
VelmaX kaže:
Ne znam što ti radiš na ovom forumu i na ovom topicu.

Vjerojatno si pratio vijest o smrti Soraje i dojurio da zaviriš, iako je nisi poznavao.

što radim ovdje? poslan mi je link.
ne izrugujem se ja, nego vam se izruguje autor ove cijele priče.
baš on nema poštovanja prema tragično preminulima.
eto, tako ja to vidim.

xena
01.06.2003., 15:09
blaznica kaže:
osjećaja .

Definiraj mi kič molim te ?
:o

Stvarnost je relativna, tu si u pravu.
Medjutim, net je velikoj vecini ljudi koji se s njime sluze postao vrlo stvaran dio stvarnosti. Komunikacija koja se ostvaruje na netu izjednacuje se sa drugim oblicima komunikacije. Ljudi se nalaze preko neta i upoznaju ponekad lakse nego izvan njega.

Mojoj frendici s jedne mailing liste momak se ubio tako reci pred njenim ocima (stupanj soka morao je biti nebu pod oblake) i svi smo mi u roku od par sati saznali preko te iste mailing liste. Od nje naravno. Izlila je u to pismo onoliko emocija koliko joj je trebalo. Neki od nas su se zaprepastili, neki nisu. Neki su otisli na sprovod, neki nisu.
Cijela situacija ovisi o percepciji.

Istovremeno ima ljudi koji u stvarnosti izvan neta lazu ko psi svakodnevno i izazivaju sazaljenje i uzivaju u njemu. Sigurno svi znate takve pacijente. Tako da je rasprava u korist i protiv komunikacije netom u ovakvim slucajevima totalno nebitna.

ela38
01.06.2003., 15:13
Evo vec par dana citam sve ovo i ne mogu vjerovati. Htjela ili ne ova prica mi se uvukla pod kozu i bas sam nekako zalosna. Vec dugo pratim ovaj forum i grozno je ovo sto se desilo toj obitelji.
Kako sam pratila njene postove tako i danas pregledavam sto se desavalo nekad u proslosti. I naletim na jako stari thread
http://forum.monitor.hr/showthread.php?threadid=30984&highlight=soraja (http://)

i sad sam potpuno zbunjena, nesto mi se datumi ne poklapaju.
No, nebitno kamo srece da sve ovo ipak nije istina, lako cu za ovih par dana sto sam u komi zbog price koja me je iskreno dotukla.

luca
01.06.2003., 15:13
blaznica kaže:
što radim ovdje? poslan mi je link.
ne izrugujem se ja, nego vam se izruguje autor ove cijele priče.
baš on nema poštovanja prema tragično preminulima.
eto, tako ja to vidim.

prihvacam "rizik" da budem ruglo psihopatu. ne prihvacam mogucnost da namjerno povrijedim ozaloscene.

ela38
01.06.2003., 15:16
ispricavam se, ne znam ubaciti link, pa evo ovako

http://forum.monitor.hr/showthread.php?threadid=30984&highlight=soraja

blaznica
01.06.2003., 15:43
dobila sam PM, u kojoj mi je navedeno da sam nepoželjna na forumu. ja sam padobranac, novopridošlica i dr.
osim što je nepristojna, poruka je izrazito šovinistička, nema što. dovoljno je biti drugačiji (od krda, matice, čega vam drago, odmah šiiiic).

nisam ni mislila dugo ostati. :)
ne da mi se istraživati kako djeluje patetični overdose :B

Kiki
01.06.2003., 15:46
Tko ti je poslao PM?
I zasto ne objavis njegov sadrzaj?

Sto se tice istrazivanja na djelovanje overdose patetike, mozes komotno pocet sama na sebi.
Zar se nisi obrusila na forum tek kad ti je poslat link na neciji smrtni slucaj (nije sad bitno da li je smrtni slucaj lazan ili pravi)?
Meni je tek to patetika.
:rolleyes:

Blaise
01.06.2003., 15:46
Vidjela sam tamo odgovore barem tri forumasa koji su o ovome pisali. Kako se nitko toga nije sjetio? I povezao?
Ako je netko znao, a sutio, moze i njega biti sram.
Blaznica, ako nam se autor ove price narugao - to nista lose ne govori o nama. Dapace.

north wind
01.06.2003., 15:47
luca kaže:
prihvacam "rizik" da budem ruglo psihopatu. ne prihvacam mogucnost da namjerno povrijedim ozaloscene.

Tako je, luca. :top:
Ovakvim vrstama "humora" mogu se služiti samo umobolnici. Normalni ljudi ne. I normalnima takav "humor" nije ni najmanje smiješan. :flop:

luca
01.06.2003., 15:47
zao mi je sto si dobila taj PM.
ta osoba ne predstavlja sve ljude na ovom forumu.

(inace i dalje stoji sve sto sam (ti) odgovorila....)

luca
01.06.2003., 15:54
ela38 kaže:
ispricavam se, ne znam ubaciti link, pa evo ovako

http://forum.monitor.hr/showthread.php?threadid=30984&highlight=soraja

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=13526

Vanjushka
01.06.2003., 15:55
:Man in black: kaže:
Možda "Vanja oko panja" :D

Mislim zbog ovog ":)))))" :rolleyes:

Ajmo zamoliti admine da provjere moj IP i od te cure, sta li je. Ako je ono moj klon, ja cu na potpis staviti da jebem sam sebe u guzicu, jel valja :)))

Inace, ovo :))) je chaterski fazon ;)

Ko zna, mozda je i Soraja moj klon :D ali to je bar lako provjeriti, zar ne.

Ibiza
01.06.2003., 15:56
Kako si nisi sjetio da si prije 7 mjeseci tješio Soraju kad je izgubila bebu (ja nisam tako često ovdje). Nekako mi nije jasno kako je ponovo zatrudnila i rodila u ovom kratkom vremenu?

Neki bolesnik se ljepo naslađuje na ovome!

(Inaće tko je duže na netu vidio je dosta ovakvih slučajeva, čak je bila reportaža na CNN-u o ovom fenomenu - ljudima kako traže pozornost tvrdeći da su bolesni ili umiru...)

north wind
01.06.2003., 16:01
Ibiza kaže:
Kako si nisi sjetio da si prije 7 mjeseci tješio Soraju kad je izgubila bebu. Nekako mi nije jasno kako je ponovo zatrudnila i rodila u ovom kratkom vremenu?

Neki bolesnik se ljepo naslađuje na ovome!

(Inaće tko je duže na netu vidio je dosta ovakvih slučajeva, čak je bila reportaža na CNN-u o ovom fenomenu - ljudima kako traže pozornost tvrdeći da su bolesni ili umiru...)

Za ti ne znaš da postoje i tzv. "prijevremeni" porodi, pogotovo kad se radi o blizanicma? :eek:

grandpa the du du monkey
01.06.2003., 16:07
blaznica kaže:
sjećate se i one babe koja je platila misu za eden da ustane iz invalidskih kolica. to je to.

:D :D

Inače ovi ovisnici i emocionalne nezrele osobe koje liju suze za nepoznatim osobama su me navele na jednu pomisao, a ta je da imam osjećaj da ti ljudi ujutro uz kavu liju suze (i tko zna što još) nad smrtovnicama u novinama. Baš kao što blaznica kaže - "patetični overdose".

Ibiza
01.06.2003., 16:09
Najranije je mogla zatrudniti oko Nove godine, a rodila je prije mjesec dana - dakle nakon 4 mjeseca trudnoće i da budu zdravi ? :flop: :flop: :flop:

blaznica
01.06.2003., 16:38
Kiki kaže:
Tko ti je poslao PM?
I zasto ne objavis njegov sadrzaj?

ebi ga. postoji neka vrsta diskrecije, čak i na forumu. da je osoba to htjela napisati javno, napisala bi.
nije mi poslan link zbog smrtnog slučaja , nego zbog priče i reakcija.

ps: nisam se OBRUŠILA na forum, em sem padobranka :D

Kiki
01.06.2003., 16:43
E, pa, upravo tako.
Ako ga nisi bila spremna objavit, nisi ni trebala spominjat da si ga dobila.
Ako je netko gnjida da ti salje takve PM, to ne znaci da su svi na forumu takvi.

njasa
01.06.2003., 16:55
smiling little cow kaže:
:D :D

Inače ovi ovisnici i emocionalne nezrele osobe koje liju suze za nepoznatim osobama su me navele na jednu pomisao, a ta je da imam osjećaj da ti ljudi ujutro uz kavu liju suze (i tko zna što još) nad smrtovnicama u novinama. Baš kao što blaznica kaže - "patetični overdose".

da patetricna sam naivna i emocjonalna. kad visim da dite gladuje zaj mi ga je, kad vidin covika kako prosi za kruv zaj mi ga je, kad vidin zenu koja je isprebijana zaj mi je... sta je gore poja previse velika emocjonalnost ili tvoja nesposobnost da suosjecas sa nekim?!?!

blaznica
01.06.2003., 17:13
Kiki kaže:
E, pa, upravo tako.
Ako ga nisi bila spremna objavit, nisi ni trebala spominjat da si ga dobila.

shvatit ću to dobronamjerno, kao tvoje mišljenje, a ne nedajbože pouku. :)
bez brige, znam gledati pojedinačno.

i da ne bi bilo zabune. ja na to sve gledam kao na tipično iskorištavanje ljudske empatije, koja je u osnovi dobra, i bez koje ne bismo mogli funkcionirati.

JaBitTe
01.06.2003., 17:33
a ne, to negledam :p samo mi jos to treba.

Dragonfly
01.06.2003., 17:37
Neka bakica zapalila sviću za Eden iz neke sapunice..

I šta sad?

Zar su njene emocije drugačije i manje prave od mojih ili vaših koje su recimo, potaknute smrću bližnjeg?

Zar postoji vaga na kojoj piše:

"eh, draga, ovo je previše patetično..znaš tvoje emocije i suze izazvane su nestvarnim događajem teve serije i ne mogu se mjeriti sa bisernim suzama tvoje suside koja plače za svojim kerom jer on postoji u stvarnosti i starno je otiša orat njive božje" bip!...:rolleyes:

Šta je stvarnost?
Stvarnost kreiramo mi sami.

Netko se zeza s ovim ljudima?
Pa što? To ne govori o njima, nego o njemu/njoj.
Nitko se ne može zezati sa nama ako mi to sami ne dopustimo.

A što je istina?

Eh, oko toga i filozofi koplja lome..

Istina je da je ovaj topic, odgovarao on stvarnim činjenicama ili ne, izazvao gomilu emocija. Svih vrsta.

Istina je da su ovakve stvari moguće i da treba obratiti pažnju na njih. Mnoge buduće majke mogle su iz ovoga izvući pouku za kasnije.

Istina je da je ovaj topic izazvao hrpetinu dilema i polemika među forumašima što ne samo da je dobro, nego je odlično. Sve je živnulo i svatko od nas dobio je veliku mogućnost preispitati sam sebe. I ako je laž, svejedno od nje ima velike koristi.

Istina je da još uvijek ne znamo što je istina.:D

Šta se najgore može dogoditi ljudima koji su ovdje izrazili svoju "patetičnu overdose sućut" ako se pokaže da ovo ne odgovara stvarnim činjenicama? Mogu li izgubiti novac? Ugled? Imanje? Status? Obraz?

Šta će biti ako se pokaže da je ipak sve bila laž sa onima koji su izrazili svoje sumnje u istinitost ovih navoda? Hoće li skočiti i viknuti pobjedonostno: "A šta smo mi rekli? A vi još lakovjerno gutate ovu patetiku.."

Jesmo li mi ovdje na sudu? Utvrđujemo li mi ovdje policijski dosje nečiji? Ovisi li nečiji život o istinitosti ove priče?Jesmo li detektivi i suci?
Sumnja uvijek postoji; oko svega i u svemu. I dobro je da je ukazano na nju.
Međutim svatko ima pravo osjećati što hoće i kako hoće.

Ovo je forum?

Ljudi moji, ovo je život...I to kakav život..To je onaj život u kojemu čovjek kolabrira na sred trga i od hiljadu prolaznika nitko ne prilazi, jer šta ako je pijan? Šta ako je drogiran? Ako mu pomognem samo ću imati problema poslije s policijom i hitnom..A tako mi se žuri..Ma vjerojatno nije ništa..Neka dođe hitna i prvo utvrdi jel je stvarno pao u nesvjest, jer to se mene ne tiče..Pa ne poznam ga...A šta ja sad tu mogu šta je pao; nisam doktor..

U takvom svijetu koji se otuđuje, svaka emocija je patetična i prenapuhana. Za sve se traži neki dokaz.
Iskreno moram priznati da nisam naletjela niti na jedan patetičan post na ovih više ni sama ne znam koliko stranica...

I kao što reče luce:"Prihvacam "rizik" da budem ruglo psihopatu. ne prihvacam mogucnost da namjerno povrijedim ozaloscene. "

A detektiva nek se igraju drugi. Oni koji su za to ovlašteni. Koji vode ovaj forum. I ako je ovo nečija šala, ako su time povrijeđena pravila i statut Foruma, krivac će biti banan. To tako ide. Za to postoje admini i moderatori.

Vanjushka
01.06.2003., 17:41
njasa kaže:
da patetricna sam naivna i emocjonalna. kad visim da dite gladuje zaj mi ga je, kad vidin covika kako prosi za kruv zaj mi ga je, kad vidin zenu koja je isprebijana zaj mi je... sta je gore poja previse velika emocjonalnost ili tvoja nesposobnost da suosjecas sa nekim?!?!

Sanjice, nemoj biti iskljuciva. I ja kad vidim gladno dijete dacu mu koju marku, ali Sanjice problem je u tome sto ja i svi mi vidimo tu samo text i nista drugo! kapish ;)

Vanjushka
01.06.2003., 17:43
Dragonfly kaže:
svasta nesto :)

Dragonfly, ja tebe :s udaj se za mene.

blaznica
01.06.2003., 17:48
Dragonfly kaže:
I ako je ovo nečija šala, ako su time povrijeđena pravila i statut Foruma, krivac će biti banan.

a zašto? sve je ispalo dosta produktivno, posjetitelja ko u priči, od navale prijeti raspad sistema :D... nemoš doć do riječi ;) što se veli, mnogi bi vlasnici (pokretači, kotači...) foruma dupe dali za ovakav slučaj :D

Shtefitza
01.06.2003., 17:49
Dragonfly! :top:

Marakana
01.06.2003., 18:06
blaznica kaže:
a zašto? sve je ispalo dosta produktivno, posjetitelja ko u priči, od navale prijeti raspad sistema :D... nemoš doć do riječi ;) što se veli, mnogi bi vlasnici (pokretači, kotači...) foruma dupe dali za ovakav slučaj :D

:D Da...ko zna koliko još soraja , čuči u prikrajku.......na marginama foruma........
Možda i ti........;)

VelmaX
01.06.2003., 18:20
Vanja oko panja kaže:
problem je u tome sto ja i svi mi vidimo tu samo text i nista drugo! kapish ;)

Kako misliš ništa drugo?

Pa ja vidim ljude, od kojih većina piše iskreno ono što misli i osjeća.

Ja sam tebi samo tekst, je li Vanja?;)

Ti si za mene ipak osoba, čitala sam neke tvoje topice iz kojih sam stekla nekakvu predodžbu o tebi. Imam osjećaj da te u neku ruku poznajem, osjetila sam neke tvoje brige i dvojbe, tvoje postojanje obogaćuje moju sliku svijeta.;)

Nemoj ovo shvatiti preosobno, to vrijedi za sve čije sam postove čitala.:D

Gospon Pes
01.06.2003., 18:53
blaznica kaže:
Dakle, za sve koji to do sad nisu shvatili:
Soraja je Anderlon. :D :D :D

Inace, kad drugi put nekog citiras, bilo bi lijepo ne vaditi samo sto ti pase u racun.
Dragonfly onaj citat nije tako napisala.

Hallon
01.06.2003., 19:15
Pa koji je vama qrac s tim klonovima??? Kaj da je uopće bitno dal je netko nečiji klon. Jednog dana dok se budete prestali maltretirati s tim tko je čiji klon, onda će i oni koji se kloniraju skužiti da nije fora i da je bezveze....

grandpa the du du monkey
01.06.2003., 19:40
njasa kaže:

joj, brižna. vjerojatno se sva treseš kada čitaš crnu kroniku, o potresu u Alžiru, gladoj djeci. Svako malo uplaćujete donacije ili puštate suzu za gladnu djecu kada ne želite jesti nešto za ručak jer vam nije fino itd. itd.? Yeah right!

idiotluci
01.06.2003., 19:40
...meni je zao sto je ovaj post otisao u tri matere rosne...
...moderatori bi mogli obrisati postove ovih silnih "intelektualaca", jer im ovde zaista nije mesto...
...volim ovaj forum, mada se sama cesto ne javljam, redovno pratim dogadjanja...
...ali, eto, zbog nekoliko prepotentnih picopevaca, koji su se pojavili u poslednjih nekoliko dana, sve mi se nekako smucilo...
...ko su, bre, oni, pa da postavljaju nekakva merila, kako neko treba da se ponasa i kako da reaguje u odredjenim situacijama...
...sta kome puca prsluk ako sam ja naivcina (sa srcem k`o Rusija ;) ), pa verujem ljudima...

...pozdrav ekipi ovog foruma...

blaznica
01.06.2003., 20:04
Gospon Pes kaže:
Inace, kad drugi put nekog citiras, bilo bi lijepo ne vaditi samo sto ti pase u racun.

eno, ispravila sam... kad već misliš da je bitno. ja ne vidim kaj mi tu 'ne paše', samo nastojim bit ekonomična i citirati ono na što repliciram. no čini mi se da je problem vtome kaj to ne shvaćam kakti sveto pismo, ne? :D
aj ljudi bok, dosta mi je mazohizma za danas.
morti bi vam fakat bilo zdravo da prejdete malo i na sado.
:B :B :B

Lisa
01.06.2003., 20:08
blaznica kaže:
morti bi vam fakat bilo zdravo da prejdete malo i na sado.
:B :B :B
nej se brinut,sve mi to prakticiramo :B :D

MaMu
01.06.2003., 20:08
:confused:

Sorry svima ali
ja sam zaista zacudjena, nakon svega...

KAKO je moguce da je netko 01.11.2002. imao spontani pobacaj, a NEKOLIKO mjeseci kasnije vec ima dvije bebe od mjesec i pol???

-------------------
Soraja
Veteran Foruma

Registered: Aug 2002

lebowski
dragi moj leb....
citav danas dan naposlu sam bljak zbog grozne stvari koja mi se desila i umjesto da lezim kuci i sve morala sam doci na posao jer imam jedan pravo jeben slucaj!!!!!!!!!

a ono sto mi se desilo sinoc je nesto najgore sto se i jednoj djevojci/zeni moze desiti.............

trudim se da ucestvujem u razgovoru na poslu jer niko ne zna i ne zelim da znaju bar ne jos.............trudim se da odgovaram i pisem vama na fljesu ali grozno mi ne ide.............

jednom rjecju ja sam izgubila bebu
svako malo na poslu idem u wc i isplacem se ko kreten.................
a tebi hvala na divnim rjecima od srca stavrno
pusa velika opet tebi jer izgleda da nam je jednostavno sudjeno da ti uvjek prvi saznas za sve.......kako za vjencanje, tako i za bebu kada si prvi csetittao eto toliko

Report this post to a moderator | IP: Logged

01-11-2002 16:11
01-11-2002 16:11

Shtefitza
01.06.2003., 20:26
Meni su od onoga tko je izmislio ovu neslanu salu jos gori ovi lesinari koji su se pojavili, i svoju slavu grade na tudjim suzama.

Istina je da se skoro svaki Forumas na pocetku svoje forumske karijere posvadja sa svima. Tako najbolje dobije paznju. :rolleyes: :D

Medjutim rijetko se ljudi hvataju za ovako morbidne teme i na njima grade svoju reputaciju inteligentne i promucurne osobe.

Dobrodosli novi clanovi, nadam se da ce se pokazati da za reci imate nesto zanimljivije. Za sada, vidim, vas interes je jedino u prekopavanju po smetlistu tudjih osjecaja.

krijesnica
01.06.2003., 20:33
ma što je reka neko par postova prije: draže mi je i da ispadnem (emocionalni) papak u ovoj situaciji nego da povrijedin nekoga ožalošćenoga...
[QUOTE]
...meni je zao sto je ovaj post otisao u tri matere rosne...

...sta kome puca prsluk ako sam ja naivcina (sa srcem k`o Rusija ), pa verujem ljudima...

Shtefitza
01.06.2003., 20:36
krijesnica kaže:
ma što je reka neko par postova prije: draže mi je i da ispadnem (emocionalni) papak u ovoj situaciji nego da povrijedin nekoga ožalošćenoga

I meni. :) :cool:

Mos mislit koja nesreca sto sam ispala necool jer sam priznala da sam se rasplakala... :rolleyes: :D

blaznica
01.06.2003., 20:41
Shtefitza kaže:
Meni su od onoga tko je izmislio ovu neslanu salu jos gori ovi lesinari koji su se pojavili, i svoju slavu grade na tudjim suzama.

baritze, znaš kaj. nemrem otič, a da ti ne velim... aptchiha, schmrtz schmrtz... pardon, da si schalabachtera izvadim:

naj si luka rezati kaj bu suzu za zagorske brege zmamil proč ampak sem rodoljubna pak mi je ta solza slavnejša od slapov niagare, vrag mu mater onom kaj si drugač hoče
:D

dora
01.06.2003., 20:43
blaznica kaže:
baritze, znaš kaj. nemrem otič, a da ti ne velim... aptchiha, schmrtz schmrtz... pardon, da si schalabachtera izvadim:

naj si luka rezati kaj bu suzu za zagorske brege zmamil proč ampak sem rodoljubna pak mi je ta solza slavnejša od slapov niagare, vrag mu mater onom kaj si drugač hoče

Jebote, na cem si ti?! Kaj, vrucina a?! :confused:
Ak tak djeluje na tebe... pa daj zastedi za klimu!!!

VelmaX
01.06.2003., 20:47
Shtefitza kaže:
Medjutim rijetko se ljudi hvataju za ovako morbidne teme i na njima grade svoju reputaciju inteligentne i promucurne osobe.

Baš su se inteligentno postavili.;)

- To nije moguće jer ja to nikad ne bih napravio.
- To nije istina jer se već događalo da netko nekog prevari na netu.:rolleyes:
- To ne može biti istina jer ovo nije stvarnost...

Pa ako nije istinita priča o Soraji, istinite su naše reakcije na tu priču.

Ne vidim ništa patetično niti kičasto u tome da me može potresti jedna teška (i moguća) ljudska tragedija.

A pogotovo ne smatram patetičnim obzir prema čovjeku koji je možda zaista proživio takav životni udarac.

dora
01.06.2003., 20:51
Cemu ljudi potreba da se opravdavate?! Pa kvragu, vi ste ovaj topic dozivjeli kako ste dozivjeli, drugi onako kak su oni dozivjeli, neki treci ga nisu ni citali... sta ljude razvrstat na one koji su plakali citajuci i njima udijelit ulogu svetaca sa empatijskim mocima, ovi koji su citali i smatrali to sve gluposcu... sta za njih reci da su manje ljudi od vas?!

Mislim nije greda... cemu osporavti da se razlicito misli o istoj stvari, nije li to bit foruma opcenito?!

Oke, tema je malo cudna, ne sporim, al ipak... tema ko tema...

Vanjushka
01.06.2003., 21:01
VelmaX kaže:
Kako misliš ništa drugo?

Pa ja vidim ljude, od kojih većina piše iskreno ono što misli i osjeća.

Ja sam tebi samo tekst, je li Vanja?;)

Ti si za mene ipak osoba, čitala sam neke tvoje topice iz kojih sam stekla nekakvu predodžbu o tebi. Imam osjećaj da te u neku ruku poznajem, osjetila sam neke tvoje brige i dvojbe, tvoje postojanje obogaćuje moju sliku svijeta.;)

Nemoj ovo shvatiti preosobno, to vrijedi za sve čije sam postove čitala.:D

:top: vjestice, nisi me razumjela. Ono gladno dijete vidim, sa pruzenom rukom prema meni, ali ja mrtve djevojke ili zene jos ne vidjeh :rolleyes: (Boze, kako ovo samo morbidno zvuci)

Nisi ti meni samo text, kao i niko drugi. Ja vecinu vas imam oblikovane, neku sliku u glavi sam stvorio. Znam da sam sto posto u krivu, i da niko od vas ne izgleda tako, ali imam sliku svakog od vas, tj svakoga sa kim cesce razmjenim neki post.

Znaci, nisi shvatila poantu mog posta ;)

Baj d vej, ljudi, de smirite se. Nemojte prejudicirati. Saznacemo sve, mozda se taj sorajic javi ili saznamo da je sve fol. Samo strpljivo. Sta vam je, sad svako ziv, od Sarajeva do Johanesburga, na svim mogucim forumima trazi istinu o Soraji.

grandpa the du du monkey
01.06.2003., 21:03
Shtefitza kaže:
Istina je da se skoro svaki Forumas na pocetku svoje forumske karijere posvadja sa svima. Tako najbolje dobije paznju.

E pa vidiš ja nisam novi forumaš, a s druge strane ne vidim zašto netko novi ne bi dao mišljenje i oko ovog pitanja. To što tebi možda taj novi djeluje provokativno samo zato što ima drugačije mišljenje od tvojeg, well...

Ovi patetični ispadi me podsjećaju na one babe koje posjećuju sve sprovode i sline po široj i užoj rodbini pokojnika, iako ne poznaju dotične osobe. Što su vam one role model? ccc

dora
01.06.2003., 21:04
Vanja oko panja kaže:
Sta vam je, sad svako ziv, od Sarajeva do Johanesburga, na svim mogucim forumima trazi istinu o Soraji.

:D :D :D

Dune
01.06.2003., 21:26
Hmmm, za sve je kriv Einstein i njegova teorija relativnosti. Kaj sad? Za nju su nasa 4 mjeseca 8. Cudno,a? :top:

Pale Blue Eyes
01.06.2003., 21:39
Claire kaže:
bravo!
po meni... ljudskije je ne povjerovat u ovako neshto... nego ispalit suosjechanje odma na prvu...

ma nije Claire, sam se zavaravas ;)

Njih je vise i oni su u pravu... ;) mi smo heartless, cold blooded animals :rolleyes:

missy
01.06.2003., 22:31
Čitam Soraju već neko vrijeme, tu, na forumu, i bila mi je jako simpa.
Moram priznati, kada sam vidjela onaj post... bila sam u suzama skroz, iako zaista, ne poznam je... Mozda uopce ni ne postoji.

Ali evo jedan prijedlog, mozda morbidan, ali puno manje nego neki drugi koje sam vidjela ovdje :rolleyes:
Neki s foruma (Vanja, koliko znam) su iz Sarajeva, kao i Soraja. Vijesti o smrtima se mogu pronaći u novinama, sarajevskim.
Mozda bi bilo dobro da on to provjeri... Čisto da oni koji su osjećali (kao i ja) u tom trenutku bol znaju da su zaista s pravom bili suosjećajni i boljelo ih je, ili da se neki drugi zapitaju kako su ti njihovi postovi izgledali nakon svega..

Nadam se da se nitko neće uvrijediti :( :( :(

Kiki
01.06.2003., 22:42
smiling little cow kaže:

Ovi patetični ispadi me podsjećaju na one babe koje posjećuju sve sprovode i sline po široj i užoj rodbini pokojnika, iako ne poznaju dotične osobe. Što su vam one role model? ccc

Ti si se nasao komentirat ovu temu. :rolleyes:
Za one koji ne znaju, smiling cow (odnosno...tata, deda, dudu majmunce itd....) je bio taj koji je rezirao svoje "samoubojstvo" prosle godine na forumu u ime svoje bolesne zabave.
Ti si, duso, ovdje najpateticniji medju pateticnima. Nema nista bolesnije i pateticnije nego rezirat svoju smrt ne bi li citao komentare ozaloscenih i perverzno uzivao u ljudskim rekacijama nakon tvoje "smrti".
Bolje bi ti bilo da se latis patetike ovdje i odes kod kakvog psihologa i proradis na svom mentalnom sklopu. :flop:

dora
01.06.2003., 22:56
Kiki kaže:
Za one koji ne znaju, smiling cow (odnosno...tata, deda, dudu majmunce itd....) je bio taj koji je rezirao svoje "samoubojstvo" prosle godine na forumu u ime svoje bolesne zabave.

Glupo pitanje, al kak znas?! :confused:

Gospon Pes
01.06.2003., 23:00
A mozda tak jer je vec tada bila na forumu kao i ja npr. i mnogi drugi i citali smo topic... :D

Vanjushka
01.06.2003., 23:00
Ljudi, niko nije u petak umro od sepse u bolnici Kosevo.
Pale??? izvoli ;)

xxGaladrielxx
01.06.2003., 23:01
zvao si bolnicu?

grandpa the du du monkey
01.06.2003., 23:02
Kiki kaže:
Ti si, duso, ovdje najpateticniji medju pateticnima. Nema nista bolesnije i pateticnije nego rezirat svoju smrt ne bi li citao komentare ozaloscenih i perverzno uzivao u ljudskim rekacijama nakon tvoje "smrti".
Bolje bi ti bilo da se latis patetike ovdje i odes kod kakvog psihologa i proradis na svom mentalnom sklopu. :flop:

:D :D :D Sačuvaj me jeftine psihologije! :rolleyes:

Nego, je li mantra obavijestio pola hemisfere o Sorajinoj smrti?

Vanjushka
01.06.2003., 23:05
xxGaladrielxx kaže:
zvao si bolnicu?

Ja sam zvao jos jucer, ali ne znam sorajio ime ni prezime. Tako da ne daju informacije, ali bi mi sigurno potvrdila med. sestra da je neko umro.

Pale, izvolton :)))

dora
01.06.2003., 23:08
Vanja oko panja kaže:
Pale??? izvoli ;)

Sori, Vanja, simpa si mi... al nisi valjda ocekival da netko fakat je umro?! :confused:

dora
01.06.2003., 23:09
Gospon Pes kaže:
A mozda tak jer je vec tada bila na forumu kao i ja npr. i mnogi drugi i citali smo topic... :D

Cuj, mislila sam da ak vec neko prodaje maglu na velko (tip-ubil bum se) da ak sljedeci put dojde, lepo uzme drukci nick... al isti... pa to je totalno bedasto! :rolleyes: :D :cool:

njasa
01.06.2003., 23:10
smiling little cow kaže:
joj, brižna. vjerojatno se sva treseš kada čitaš crnu kroniku, o potresu u Alžiru, gladoj djeci. Svako malo uplaćujete donacije ili puštate suzu za gladnu djecu kada ne želite jesti nešto za ručak jer vam nije fino itd. itd.? Yeah right!

gladnoj djeci u alziru ne, ali pomazem koliko god mogu osobama koje su oko mene i kojima mogu pomoc... a neki su jednostavno previse zaokupljeni samim sobom da bi mogli o bilo kome drugome razmisljali.

indian
Ja sam malo otišlana prvu stranu di postaju Soraja iSorajić :rolleyes:

Ma dajte, pa iz aviona se po stilu pisanja, smajlićima, točkicama vidi da to piše ista osoba!

tequila
dora kaže:
Sori, Vanja, simpa si mi... al nisi valjda ocekival da netko fakat je umro?! :confused:
dora..pun qurac si naporna

Vanjushka
01.06.2003., 23:11
dora kaže:

Pa otkud znam, ja sam se u prvi mah sokirao. Ali nisam vjerovao jer sam imao slicno iskustvo.

dora
01.06.2003., 23:14
moonlightequila kaže:
dora..pun qurac si naporna

Tak se ti doma s mamom mos razgovarat ak ti samarcinu ne stisne! :mad:

Vanjushka
01.06.2003., 23:15
Joj nemojte sad ono "znao sam"... ja jesam sumnjao od pocetka, ali me opet sve jako rastuzilo.

Kiki
01.06.2003., 23:15
smiling little cow kaže:
:D :D :D Sačuvaj me jeftine psihologije! :rolleyes:

A cuj, tvoja terapija sigurno ne bi bila jeftina, to je sigurno.

xxGaladrielxx
01.06.2003., 23:17
pa dobro Vanja kaj mislis da bi ti na telefonu takvu stvar potvrdili?
ili dali bilo kakvu informaciju?

dora
01.06.2003., 23:18
Vanja oko panja kaže:
Joj nemojte sad ono "znao sam"... ja jesam sumnjao od pocetka, ali me opet sve jako rastuzilo.

Ovo sve opravdava moju tezu o netu... al necu sad o tome. ;) :D

Pale Blue Eyes
01.06.2003., 23:19
Vanja oko panja kaže:
Pale??? izvoli ;)

nekako nisam sigurna da bi mnogi to prihvatili kao istinu... :D

al cu reci ovo..

Sorajicu, FUCK OFF! bolesniku jedan ljigavi! :2up: daj se odi ljeciti... :bljak:

cabon
01.06.2003., 23:20
...znao sam

grandpa the du du monkey
01.06.2003., 23:21
Kiki kaže:
A cuj, tvoja terapija sigurno ne bi bila jeftina, to je sigurno.

ti to iz vlastitog iskustva?

yawn! :D

dora
01.06.2003., 23:24
Pale Blue Eyes kaže:

al cu reci ovo..

Sorajicu, FUCK OFF! bolesniku jedan ljigavi! :2up: daj se odi ljeciti... :bljak:

Valjda mislis Soraja/Sorajic... :D ;)

Nemojte tak... covjek se zabavio... vjerojatno jaaako dobro (mozda je pio i Lasko ko zna). Ajd, jel bi mogli smisljat 2 godine gluposti i onda inscenirat vlastitu smrt on-line?! :D

Hej, ja ne bi imala ni vremena ni volje... al Soraja :top: .

Svaka cast!

pricalica
01.06.2003., 23:27
Soraja, carice (mozda care, sve je sad neizvesno)!
Uspela (o) si da uzburkas forume diljem bivse Yuge.

Da se razumemo, i ja sam ovde “padobranac”. Nisam citala Sorajine postove, niti mi je mrska niti draga. Ispratila sam link sa jednog drugog foruma. Reagovala onako ljudski: cudilo me je u celoj prici sto-sta (i Sorajino i “Sorajicevo” ponasanje), ali dobro, pomislih - “to sto ja ne bih to tako, ne mora da znaci da je jedino moguce, raznih ljudi – raznih cudi”. Tako sam samo bila skepticna, ali potresena, i ljuta na “mesare sa Koseva”! I tako sve do linka koji je postovala ela38. Sada pocinjem da verujem da je Soraja jedna ambiciozna naucnica i da radi na istrazivanju “kako ljudi sa Balkana reaguju na nesrecu nekih im, samo virtuelno, poznatih i dragih (i manje dragih) osoba...”, ili tako nekako. Rezultati su dosta zanimljivi za posmatranje. Kako se reaguje “na prvu loptu” kad su saosecanje i solidarnost u pitanju, to ohrabruje. Ipak je obeshrabrujuce kako se na glasove razuma (gipsy_girl, Claire, blaznica – ako je neko izostavljen neka oprosti) krece “djonom” i arogantno, sve kao “pa sta i ako je neistina, bas smo se lepo isplakali, odlozili planirano putovanje, uzeli slobodan dan na poslu...” – pa ljudi smo, pobogu. Ok, ali budite ljudi i kada vam se kaze da ste uzalud suze ronili, a nemojte svoj opravdani bes (koji pokusavate da sakrijete i ne priznate), da iskaljujete na onima koji nisu naseli, ili ako vam se vise svidja, nisu dovoljno dobri, plemeniti, saosecajni, kao eto vi.

Soraji: ako nije tako nesto (istrazivanje) bilo inspiracija za ovu celu “ujdurmu”, onda je tebi, Sorajice, jako potreban doktor, samo, ovoga puta kreni na vreme.

Ostalima: nemojte da mi saljete PM, vec sam skupila moj padobran, ne morate da me terate, odo’ sama.

Moderatorima: valjda ste shvatili da bi bilo dobro da preuredite forum i onemogucite postojanje “klonova”. U protivnom, uvek ce postojati sumnja da je svako od nas Soraja.

Uz pozdrave, zelim vam svima svako dobro.
:)

dora
01.06.2003., 23:31
pricalica kaže:
Soraja, carice (mozda care, sve je sad neizvesno)!
Uspela (o) si da uzburkas forume diljem bivse Yuge.

Da se razumemo, i ja sam ovde “padobranac”. Nisam citala Sorajine postove, niti mi je mrska niti draga. Ispratila sam link sa jednog drugog foruma. Reagovala onako ljudski: cudilo me je u celoj prici sto-sta (i Sorajino i “Sorajicevo” ponasanje), ali dobro, pomislih - “to sto ja ne bih to tako, ne mora da znaci da je jedino moguce, raznih ljudi – raznih cudi”. Tako sam samo bila skepticna, ali potresena, i ljuta na “mesare sa Koseva”! I tako sve do linka koji je postovala ela38. Sada pocinjem da verujem da je Soraja jedna ambiciozna naucnica i da radi na istrazivanju “kako ljudi sa Balkana reaguju na nesrecu nekih im, samo virtuelno, poznatih i dragih (i manje dragih) osoba...”, ili tako nekako. Rezultati su dosta zanimljivi za posmatranje. Kako se reaguje “na prvu loptu” kad su saosecanje i solidarnost u pitanju, to ohrabruje. Ipak je obeshrabrujuce kako se na glasove razuma (gipsy_girl, Claire, blaznica – ako je neko izostavljen neka oprosti) krece “djonom” i arogantno, sve kao “pa sta i ako je neistina, bas smo se lepo isplakali, odlozili planirano putovanje, uzeli slobodan dan na poslu...” – pa ljudi smo, pobogu. Ok, ali budite ljudi i kada vam se kaze da ste uzalud suze ronili, a nemojte svoj opravdani bes (koji pokusavate da sakrijete i ne priznate), da iskaljujete na onima koji nisu naseli, ili ako vam se vise svidja, nisu dovoljno dobri, plemeniti, saosecajni, kao eto vi.

Soraji: ako nije tako nesto (istrazivanje) bilo inspiracija za ovu celu “ujdurmu”, onda je tebi, Sorajice, jako potreban doktor, samo, ovoga puta kreni na vreme.

Ostalima: nemojte da mi saljete PM, vec sam skupila moj padobran, ne morate da me terate, odo’ sama.

Moderatorima: valjda ste shvatili da bi bilo dobro da preuredite forum i onemogucite postojanje “klonova”. U protivnom, uvek ce postojati sumnja da je svako od nas Soraja.

Uz pozdrave, zelim vam svima svako dobro.

Svaka cast, ovo se trazi! Pamtno i smisleno! :top:

MaMu
01.06.2003., 23:40
1. Pricalica ljepo si to napisala...

2. Sad si ja nekaj opet mislim... pa moguce je i da je ova vijest da u bolnici niko od sepse nije umro LAZNA...

3. I tak se mi ljepo vrtimo u krug....

4. Pricalice jos jednom cestitam....:top:

:closed:

Gospon Pes
01.06.2003., 23:42
dora kaže:
Cuj, mislila sam da ak vec neko prodaje maglu na velko (tip-ubil bum se) da ak sljedeci put dojde, lepo uzme drukci nick... al isti... pa to je totalno bedasto! :rolleyes: :D :cool:
Hehe, ali to je napravio. :D Evo ti ga tu, pa pitaj. :D
Mozda bi budala i "ostala mrtva" da nije nekome ispricao tko je sve tuzne pozalio pa ga je izdao...tak nesto je bilo... :D

debelakrava
01.06.2003., 23:42
da stvarno..u bolnici bi sigurno htjeli zataskat takvu stvar (ipak je vecim dijelom njihova krivica)...al necu dalje pricat, pale ce opet napisat da sam bolesna...

grandpa the du du monkey
01.06.2003., 23:48
Gospon Pes kaže:
Hehe, ali to je napravio. :D Evo ti ga tu, pa pitaj. :D
Mozda bi budala i "ostala mrtva" da nije nekome ispricao tko je sve tuzne pozalio pa ga je izdao...tak nesto je bilo... :D

yawn! :D

Gospon Pes
01.06.2003., 23:49
Pale Blue Eyes kaže:

Kad te nije bilo briga dok je jos postojala mogucnost da je prica istinita, kaj sad glumis? :rolleyes:
Reci im otkud ti informacija, pa tko ne vjeruje, neka provjeri. :D

Sto se mene tice, mozete sad svi krepati, ja vise nikog ne bum zalila. :D
Osim ako do tada zaboravim da sam ovo napisala. :D

Vanjushka
01.06.2003., 23:50
xxGaladrielxx kaže:
pa dobro Vanja kaj mislis da bi ti na telefonu takvu stvar potvrdili?
ili dali bilo kakvu informaciju?

Pale has spoken :)))

Ma dajte ljudi, kazem vam sutra se storija nastavlja ;)

Paw
02.06.2003., 00:00
indian kaže:
Ja sam malo otišlana prvu stranu di postaju Soraja iSorajić :rolleyes:

Ma dajte, pa iz aviona se po stilu pisanja, smajlićima, točkicama vidi da to piše ista osoba!

Iskreno, u početku povjerovala! Ali zaista stil pisanja je isti, još tada kada sam čitala te postove bilo mi je jako čudno da netko poput Sorajića, svijestan ili nesvijestan ženine smrti ima živaca za toliko smajlića. Iznenadili su me uopće njegovi postovi nakon "njenog odlaska u bolnicu", mislila si ja; il je tip lud ili toliko osamljen, tip i nije forumaš pa da je ovisan o forumu. Meni da se nešto desi (anedajbože), mom dečku bi zadnje na pameti bilo da to piše po forumu, il bi bio sa mnom, il bi neki frend bio s njim, ne znam?! Pa i to da je trudnoća trajala samo 4. mj. :rolleyes: , sve u svemu dobra šala a i rasplakala se ja nakon dužeg vremena, pa sav onaj čemer koji čupio u meni provalio vanka. To je okej, valjda sam zato i ovdje; da se nasmijem, izjadam, isplačem, pomognem, družim, naučim nešto novo. Djece još nemam, ali nakon ovog kada jednog dana rodim, pitati ću dali je izašla cijela! :cool:

Usput! Bila kod mene večeras frendica koja je rodila nedavno, ispričam ja njoj Sorajin slučaj i pitam je kako se skuži to sa posteljicom dali je izašla cijela vani. I ona kaže: "kada je porod u cijelosti gotov, babica i liječnik provjere posteljicu (koja izgleda kao crna vreća puna krvi i plodne vode) dali "curi", propušta. Sljedeće dane pri pregledu rukom ti stisnu potrbušnicu, ako osječaš bolove, ako krvariš pri tom pritisku ili ako imaš obilan iscjedak tada je sigurno dio posteljice ostao u maternici, pa se mora na operaciju da se to istruže. Ali i onako ti svaki dan obave i gin. pregled tako da su male šanse da ti se tako nešto dogodi". :)

Pale Blue Eyes
02.06.2003., 00:03
Gospon Pes kaže:
Kad te nije bilo briga dok je jos postojala mogucnost da je prica istinita, kaj sad glumis? :rolleyes:
Reci im otkud ti informacija, pa tko ne vjeruje, neka provjeri. :D

Sto se mene tice, mozete sad svi krepati, ja vise nikog ne bum zalila. :D
Osim ako do tada zaboravim da sam ovo napisala. :D

ovo sam vec napisala na moderatorima...

Posto mi vec ovo debelo ide na *****.... nazvala sam sinoc svog dobrog frenda Sarajliju i objasnila o cem se radi i pitala ga postoji li nacin kako mogu potvrditi vjerodostojnost o necijoj smrti.... onda mi je on rekao da od njegovog dobrog frenda djevojka radi kao doktorica u Kosevo bolnici...on ga je tada kontaktirao

malo prije me nazvao....

and guess what?

nitko nije umro u 16 i 40 pri operaciji od posljedica sepse...

VelmaX
02.06.2003., 00:05
Baš me zanima zašto se za argumente tipa "već je bilo prijevara na netu" smatra da su razumni.
Potpuno su beskorisni i ništa ne znače osim da postoji mogućnost prijevare. To svi ionako znamo.

Ova priča je dobro izrežirana i na temelju samo tog topica nije moguće sigurno zaključiti je li u pitanju istina ili laž.
Moguće je samo sumnjati i ništa više od toga.

No, iz prethodnih Sorajinih topica vidi se da ona nije uvijek govorila istinu pa je najvjerojatnije ovdje riječ o prijevari.

Mene jedino čudi da oni koji su Soraju redovito čitali nisu zapazili kako njezina trudnoća brzo napreduje.;)
Da jesu, do ovog zadnjeg topica ne bi ni došlo.:D

Patagonija
02.06.2003., 00:09
Javite Sorajiću! Aleluja!:closed:

Gospon Pes
02.06.2003., 00:10
Patagonija kaže:
:s :D :s

Princeza
02.06.2003., 00:13
VelmaX kaže:
Mene jedino čudi da oni koji su Soraju redovito čitali nisu zapazili kako njezina trudnoća brzo napreduje.;)
Da jesu, do ovog zadnjeg topica ne bi ni došlo.:D

Istina, ali nasjelo je i dosta ljudi koji nisu pratili Sorajin lik i djelo. :rolleyes:

Dune
02.06.2003., 00:17
:rigo: :rigo: :rigo: :rigo: :rigo: :rigo:

Leloo
02.06.2003., 00:17
Sama ideja je totalno bolesna.
Ali barem nas je uspio zbliziti...Iznenadila sam se koliko tu toplih i suosjecajnih ljudi ima.SAmo ne znam tko ce sljedeci put povjerovati kada se nesto uistinu desi:rolleyes:

grandpa the du du monkey
02.06.2003., 00:20
treća sreća! :D :p

Gospon Pes
02.06.2003., 00:24
Leloo kaže:
SAmo ne znam tko ce sljedeci put povjerovati kada se nesto uistinu desi:rolleyes:
Svi koji su i sad vjerovali. :D

allegra
02.06.2003., 00:26
A dobro, bolje da je ovako ispalo :D nego da je stvarno istina

Sad kad ponovno gledam početak topica, čini mi se da je netko radio eksperiment na forumskoj populaciji (vjerojatnije nego da se radi o bolesniku) ... naime cijelo vrijeme se u u "Sorajinim" i "Sorajićevim" postovima inzistira na točnom vremenu (te pregled ginekologa u 17,30, te ginekolog radi do 17, te operirat će je u 19 ili štojaznamkad) ... sjećam se da mi je to i u početku bilo malo čudno, ali pomislila sam gle kako pedantni ljudi, čista suprotnost meni :D

No da ... poruka autorima ove farse ... moćda da za slijedeće eksperimente osmisle manje morbidne teme

Minam
02.06.2003., 00:28
Samo se nadam da nema onih koji su razocarani sto prica nije istinita

Vuco
02.06.2003., 00:28
Sad mi je jasno zašto nikad ne zalazim u Ženski kutak :D

..a unda
02.06.2003., 00:34
Patagonija kaže:

:lux:

Cat32
02.06.2003., 01:46
Ja sam nova ovde, i dugo sam razmisljala da li da se javim..
Posto sam slucajno procitala sve u vezi takozvane "Soraje", ja sam se jako potresla, sve sto sam citala, ja sam proziljavala kao da je istina, kao da se to sve dogadja, i zamisljala "Soraju" i njenog muza i njenu decu..prosto sokirana sto je tako umrla, nocima nisam mogla da spavam i zbunjena mislila zasto je "Soraja" morala da umre, i kako je to tesko, sto moramo svi jednoga dana umreti..
Ne mogu da verujem da je to neka laz, da se neko to igra tamo sa nasim osecanjima, da nas pravi da zalimo, da placemo, da smo tuzni..kako neko moze da bude tako bolestan, a tako dobro da isprica sve detalje..Nisam svesna..
Pitam se kad ce svemu doci kraj..I dokle ce da se palimo na lazi?
Ja sam sad dosla i vise necu ulaziti u ZK, jer posle ove "Sorajine smrti" nekako mi se sve smucilo..

KokuZ
02.06.2003., 03:13
Hahahaha, ovo je ljudi tragedija! Ali od vas koji kukate i shvatate internet ozbiljno. Nisam sve citao (ko ce citati toliko cmizdrenje)
Zar nikad niste culi da kod poroda posteljica MORA IZACI NAPOLJE, nema sanse da ostane unutra. Ako ne izadje odmah sa bebom, onda se stimulira za izbacivanje.
Jeste li ikada u zivotu imali biologiju?
Idite uzgajati banane, a ne provoditi dane preseravajuci se o temama: pusenje, karanje, jebanje, i ostalo kada nemate osnovnog pojma.
Ne provaljujte se vise, Tite vam!

Rita
02.06.2003., 03:23
KO je tebe pustio s lanca:rolleyes:???Ish,ish natrag u svoju jazbinu:D

Bell@ Baggins *
02.06.2003., 07:11
KokuZ kaže:
Hahahaha, ovo je ljudi tragedija!
Zar nikad niste culi da kod poroda posteljica MORA IZACI NAPOLJE, nema sanse da ostane unutra. Ako ne izadje odmah sa bebom, onda se stimulira za izbacivanje.
Idite uzgajati banane, a ne provoditi dane preseravajuci se o temama: pusenje, karanje, jebanje, i ostalo kada nemate osnovnog pojma.
Da, naravno da posteljica mora izaći, ali se može dogoditi da komadić ostane, zato doktori obično provjeravaju je li izašla cijela. Da si žena ne bi se samo tako cerekao :rolleyes:

Crow Jane
02.06.2003., 07:46
Pathetic. :rolleyes: :rigo:

Ja sam povjerovala prvom postu, ok...ali ovo je već prevršilo mjeru znanstvene fatastike. :rolleyes:

VelmaX
02.06.2003., 07:46
KokuZ kaže:
Hahahaha, ovo je ljudi tragedija! Ali od vas koji kukate i shvatate internet ozbiljno. Nisam sve citao (ko ce citati toliko cmizdrenje)

Ti očito nemaš pojma o porodu, a očito nemaš pojma ni da nemaš pojma.:D

Rajna
02.06.2003., 07:50
Nema me na netu dva dana, i vidi...

Jednostavno nemam ni rijeci, ni komentara.

Kao stvarna osoba osjecam se kao pravi izvanzemaljac na ovom topicu. Ne znam mozete li me shvatiti.

Usput odgovaram onima koji me pitaju hocu li na sprovod, jer i ja zivim u Sarajevu: Svakako bih otisla na sprovod, da igdje u gradu, ili u novinama (pregledala sve novine od subote, nedjelje i jutros) nadjoh obavijest o sahrani, na bilo koje ime ciji podaci odgovaraju ovima datim na netu.

Rajna
02.06.2003., 07:52
I jos za one koji nas koji smo reagirali s velikom tugom nazivaju idiotima: kako ocekujete da reagira mama dvoje djece? Od kojih je jedno jos beba?

Ne stidim se svoje reakcije i ipak je smatram ljudskijom od automatske sumnje.

Zapravo, osjecam se katarzicno.

Winona
02.06.2003., 07:54
Ipak je obeshrabrujuce kako se na glasove razuma (gipsy_girl, Claire, blaznica – ako je neko izostavljen neka oprosti) krece “djonom” i arogantno, sve kao “pa sta i ako je neistina, bas smo se lepo isplakali, odlozili planirano putovanje, uzeli slobodan dan na poslu...” – pa ljudi smo, pobogu. Ok, ali budite ljudi i kada vam se kaze da ste uzalud suze ronili, a nemojte svoj opravdani bes (koji pokusavate da sakrijete i ne priznate), da iskaljujete na onima koji nisu naseli, ili ako vam se vise svidja, nisu dovoljno dobri, plemeniti, saosecajni, kao eto vi.

VelmaX
02.06.2003., 08:05
Ja mislim da je obeshrabrujuće da su neki ljudi, samo zato da ne ispadnu glupi, spremni bezobzirno postupati prema drugima.:flop:

Nitko od onih koji su javno izražavali svoju sumnju nije imao baš nikakav argument osim općepoznate činjenice da je moguće izvesti prijevaru na netu.

Ako je netko na temelju takve stvari došao do definitivnog zaključka - svaka čast na razumu.
O bezobzirnosti da ne govorim.

Crow Jane
02.06.2003., 08:21
Ma ne znam, no ja nekako ne mislim da je moguće da ako ti umre netko kog voliš - ti postaš po Forumu, i čistiš inbox? :confused:
Come on!:rolleyes:

gogo
02.06.2003., 08:23
Soraja/ic javi se.

Ne sramim se svoje reakcije i drago mi je da nisam išao đonom na one koji su bili skeptični. Skoro sam napao PBE, ali evo nisam :D

Bilo bi mi zaista drago da je sve neistina no ono najgore je što znam i za stvarne slučajeve.

Pozdrav,
gogo

Carlos
02.06.2003., 08:24
Pale Blue Eyes kaže:
ovo sam vec napisala na moderatorima...

Posto mi vec ovo debelo ide na *****.... nazvala sam sinoc svog dobrog frenda Sarajliju i objasnila o cem se radi i pitala ga postoji li nacin kako mogu potvrditi vjerodostojnost o necijoj smrti.... onda mi je on rekao da od njegovog dobrog frenda djevojka radi kao doktorica u Kosevo bolnici...on ga je tada kontaktirao

malo prije me nazvao....

and guess what?

Svaka cast na ovome,a svaka cast i Vanji sto je provjerio.
I jos nesto za one koji tvrde da ti nece potvrditi informaciju o smrti iz bolnice,to je cista glupost....a uostalom ja mislim da u Rijeci neko umre od sepse to bi pisalo u Novom Listu u crnoj kronici jer se radi o skandalu...isto tako i u Vecernjem ako se desi u Zagrebu.
Posto je Soraju Lebowski tjesio kada je bila izgubila bebu lani u studenom a i i sada je izrazio sucut radi njene smrti: mislim covjece da si ti debil u svakom slucaju(znao ili neznao da se radi o sprdacini) a i svi oni koji su smislili ovu pricu su kreteni do iznemoglosti.
Sve mi se cini da od onih 4 000 clanova ima 3 500 klonova..par stotina naivaca ko sto sam ja i desetak debila koji izmisljavaju price jer neznaju sta bi drugo radili.
Pozdrav svim normalnim ljudima koji posjecuju ovaj forum.

sailor
02.06.2003., 08:25

Jebo vas Orson W. :mad:

Odeš tjedan dana na godišnji, i onda naivno listaš stare postove, i ništa ti nije jasno

:mad:

Magic, i ti se zajebavaš, jelda? Sad se kupaš negdje na Susku :confused:

Lisa
02.06.2003., 08:35
Rajna kaže:
I jos za one koji nas koji smo reagirali s velikom tugom nazivaju idiotima: kako ocekujete da reagira mama dvoje djece? Od kojih je jedno jos beba?

Ne stidim se svoje reakcije i ipak je smatram ljudskijom od automatske sumnje.

potpisujem!
I ja imam bebu i prvo sto sam pomislila procitavsi pocetnicki post bilo je : jadne bebe!
Ne sramim se ni sekund sto sam ispala naivna nasjevsi na ovu pricu.
Onaj koji ju je izmislio mozda se je fino nasmijao nasim emocijama ,no to me ne tangira ni pet posto.Ako ga to zabavlja....
Zalosno je to sto se ovakve price stvarno i dogadjaju!
A i moje vlastito iskustvo od pred par mjeseci mi je pokazalo kak je zivot nepredvidiv i krhak!
Jesmo li svi trebali odmah posumnjati? Ne sumnjam u svakog ni u RL jer bi postala paranoidna i polazim od onog : ak me lazes, lazes zapravo na prvom mjestu samog sebe!
Pa ko voli nek izvoli!
Ja stojim iza svojih reakcija!

:cool: :D

xxGaladrielxx
02.06.2003., 08:38
pa zakaj bi netko bil bedast ako ne prati datume postova? kaj bi trebao voditi i radni dnevnik tak da prati vjerodostojnost svakog posta?
sjecam se jako dobro Sorajinog topica "zauzeto" 1. i 2. put. Takodjer i onog kad je pobacila i bilo mi je jako zao curke, ali znam samo da ga je pisala prosle godine.
Ma zapravo Leb, sram te bilo! Svaki modetaror mora biti dobro informiran i o menstrualnim ciklusima forumasica jer za slucaj da bude u nekom trenutku agresivna, ne pristupas odmah radikalno.

smotana2001
02.06.2003., 08:43
Mene nije bilo od petka i imam što i za vidjeti.
Grozno, ne kužim kako se sve to moglo dogoditi.
Vjerovala sam, nije me sram priznat, nisam vidla onaj topic o pobačaju. Sad više ništa ne znam i ne znam u što da vjerujem.
Ali svaka čast onome ko je uspio uzdrmat cijeli forum i još neke pride.

Magična, ubijem te ako se zafrkavaš. Ali držim ti fige, ne vjerujem da bi ti tako nešto mogla odigrat.:o

monique
02.06.2003., 08:44
Došla sam na posao jutros, otvorila topic da vidim što je sa sorajom i naplakala se tako da uopće nisam mogla zadržati glasno jecanje..
Mislim, valjda je to normalna reakcija na takvo što, naročito da, ako si majka i brineš se i za klince i za...
Ma nema veze.
Bez obzira na sve suze drago mi je da nije nitko umro, pogotovo ne majka mjesec dana starih blizanaca.
Pa ako sam syebana i naivna neka..

soks
02.06.2003., 09:02
Carlos kaže:
Pozdrav svim normalnim ljudima koji posjecuju ovaj forum.
:D :D :D :s

Tija
02.06.2003., 09:07
sailor kaže:

Magic, i ti se zajebavaš, jelda? Sad se kupaš negdje na Susku :confused:

Ne. Bila je naručena u 10, sad je protokoliraju.
Upis i te fore, još ne zna da li će joj ponavljati pretrage.

sailor
02.06.2003., 09:29
Tija kaže:
Ne. Bila je naručena u 10, sad je protokoliraju.
Upis i te fore, još ne zna da li će joj ponavljati pretrage.

Aj' prenesi joj pozdrave ;)
I reci joj da san na odmet uvatija ugora od preko 2 kila i da sada ne znan što ću s njim ;)

Tija
02.06.2003., 09:34
Moš ga i bacit, ne volim ugora:B
A ona će ovih dana jesti na račun države:D ;)

sailor
02.06.2003., 09:37
A ništa, onda samo pozdravi ;)
S ugorom ću se snaći... možda nekoj vlajni prodam rep :B

kiki-j-zg
02.06.2003., 09:42
Bok svima! Ja eto spadam među one "glupe" koji su se iskreno rastužili na vijest da je Soraja u bolnici. Srećom nisam bila ovdje kada je Sorajić javio za tobožnju smrt nego sam danas odmah pročitala da je sve bila nečija jako, jako neukusna šala.
Možda je nekima to bila dobra fora, ali nešto tako neukusno nisam još do sada vidjela.
Igrati se na tako bolestan način. Fuj!

magdalena99
02.06.2003., 09:52
nije mi jasno kako ste to mogli povjerovati.

nije uopce stvar u tome da se datumi ne poklapaju i sve ostale nelogicnosti.

nego tko normalan moze u trenutku dok mu iznenada od sepse umire zena, pisati po nekom forumu, s dva djeteta stara mjesec dana?
molim vas, nemojte mi reci da je to normalno.

kad netko blizak umire, posebno na taj nacin, onda to sasvim drugacije izgleda.

malo bolesna sala, ali ima nas svakakvih.
ne znam sto su htjeli postici, vidjeti tko ce za njima plakati i kukati? svasta. bolesno.

gogo
02.06.2003., 09:57
magdalena99 kaže:
nije mi jasno kako ste to mogli povjerovati.

nije uopce stvar u tome da se datumi ne poklapaju i sve ostale nelogicnosti.

nego tko normalan moze u trenutku dok mu iznenada od sepse umire zena, pisati po nekom forumu, s dva djeteta stara mjesec dana?
molim vas, nemojte mi reci da je to normalno.

ma gle. stvar je u tome da smo pratili priču. Muž je izvještavao od kuće i bio je konektan. Zašto ne bi javio? S nama je bio u kontaktu.
Meni je jedino sunjivo bilo što ubacuje one tužne smajliće. Mislim si pa šta sad još i to ubacuje? Naime mora kliknuti na Get MOre i izbarati tok smajlića , a inače baš ne piše po forumu. Ne znam. I dalje se nadam da će se javiti i sve razjasniti.

pozdrav,
gogo

misery-
02.06.2003., 10:01
mdaj, sad ste svi zapeli na smajliće:rolleyes:

ja mislim da bih se ja isto javila da mi neko umre.. ne znam, ako bi mi bilo teško i to:rolleyes: ipak na forumu pišem skoro sve:o i stavljam puno smajlića.. šta, sad znači da bi lagala?:rolleyes:

ok, prevario/la nas je.. bad joke i nadam se da muŽ/joj je bar malo žal..

i fakat ne znam kakva bi to wicked osoba toliko vremena smišljala psinu..

ja još uvijek vjerujem, briga me:p :(

VelmaX
02.06.2003., 10:02
magdalena, ja mislim da je od svih razloga za sumnju ovaj koji ti navodiš najmanje sumnjiv.

Upravo takva bizarna reakcija može se očekivati kad se nekome život sruši u jednom danu.

Nitko nije normalan kad mu sasvim neočekivano umre tako bliska osoba.

lebowski
02.06.2003., 10:02
Pa mozda se i ona javi, ne znam, sa spikom da je bila klinicki mrtva tri dana, ali je srecom sahranjena sa laptopom pa ako je netko u blizini, nek ode na Bare i iskopi grob ne znam, 30. u 5. redu. Ima i takvih slucajeva.

Blues
02.06.2003., 10:05
strpljen, spašen.
čitam od prvog sorajinog posta i sad znam zašto nisam ništa napisala. sumnja je postojala otkad je soraja postala /on/, no tjeskobu i tugu mi nije izazvao "udovac" već svi vaši postovi, izrazi sućuti, tužne pjesme, toliko brižnih riječi i ljudi... i meni je došlo, naglašavam, samo došlo zaplakati. no nije me sram, kao što me ne bi bilo sram i da sam ipak nešto napisala.
ljudski je i vjerovati i sumnjati, a poigravati se tuđim osjećajima....?!?!?!:flop:

VelmaX
02.06.2003., 10:08
Smajlići su i meni bili malo čudni, ali ne možeš biti siguran zašto ih je stavljao.
Sve te sumnjive detalje možeš strpati pod zajednički nazivnik - čovjek ni sam ne zna što radi, zbog šoka.

VelmaX
02.06.2003., 10:16
lebowski kaže:
Pa mozda se i ona javi, ne znam, sa spikom da je bila klinicki mrtva tri dana, ali je srecom sahranjena sa laptopom pa ako je netko u blizini, nek ode na Bare i iskopi grob ne znam, 30. u 5. redu. Ima i takvih slucajeva.

lebowski, ti si opravdano osumnjičen za zataškavanje dokaza.
Nemoj se sad izvlačiti duhovitim komentarima.:D

Gospon Pes
02.06.2003., 10:19
Kad ja umrem, moj muz se nece sjetiti javiti na forum, pa sam upravo odlucila da cu to sama preuzeti.
Ste gledali film "Ghost"?
Ja cu zajebavati lebowskog i dotle mu pisati preko compa dok ne povjeruje i javi vam. :D
I tko prvi posumnja, evo me k njemu. Svi bute imali frizuru na jezeka, pa da vidimo cija majka crnu vunu prede. :D
Ako ima dobrovoljaca za ulogu Ode Mae Brown nek se jave.

Bercana
02.06.2003., 10:20
:D He he he- koja sapunjara majko mila. Sorajevici su mi zajebali petak, nakon 5 case rum kole sam pocela cmoljiti (u sebi naravno:o ) i nazdravljati za sve zive i nezive, pa mi je onda frendica prosula sestu casu...ali ja se nisam obazirala nego trk preko banovog trga do ducana i po jos jednu.
A sad ozbiljno, ako su se fakat zajebavali na nas racun, moram priznati da su uspjeli, a ta osoba koja je to pisala ocito nije dozivjela smrt voljene osobe. Gade mi se takvi ljudi, gade, gade, gade....:bljak:

monique
02.06.2003., 10:22
Gospon Pes kaže:
Kad ja umrem, moj muz se nece sjetiti javiti na forum, pa sam upravo odlucila da cu to sama preuzeti.
Ste gledali film "Ghost"?
Ja cu zajebavati lebowskog i dotle mu pisati preko compa dok ne povjeruje i javi vam. :D
I tko prvi posumnja, evo me k njemu. Svi bute imali frizuru na jezeka, pa da vidimo cija majka crnu vunu prede. :D
Ako ima dobrovoljaca za ulogu Ode Mae Brown nek se jave.

mogu ja mijenjala bi glas

Crow Jane
02.06.2003., 10:23
VelmaX kaže:
magdalena, ja mislim da je od svih razloga za sumnju ovaj koji ti navodiš najmanje sumnjiv.

Upravo takva bizarna reakcija može se očekivati kad se nekome život sruši u jednom danu.

Nitko nije normalan kad mu sasvim neočekivano umre tako bliska osoba.

Da, dobro...bizarna reakcija, OK...ali vrijeme? Kak imaš vremena za pizdariye po forumu, a djeca ti plaču, ne znaš kaj da im daš za jest, a u međuvremenu ti žena u bolnici... pa gle, npr. ja sam sad bila doma 2 dana i nije mi palo na pamet se logirat i ćaskat na Forumu, jer sam htjela provest što više vremena sa svojima....u tome mislim da je caka sveg ovog. Nastranu kaj je bolesna šala. :rolleyes: A iskreno se nadam da je.:rolleyes: