PDA

View Full Version : Brakovi Za Papire

stranice : [1] 2

PowerLock
29.05.2003., 17:50
BRAKOVI ZA PAPIRE
Mozda bi bilo dobro na jednom mjestu sakupiti informacije o procedurama i cijenama sklapanja brakova za papire u popularnim destinacijama nase dijaspore:

Velika Britanija - cijena 5000 GBP, ako je osoba vec u Britaniji, a vise (do 6.500) ako jos nije u zemlji. Procedura prilicno jednostavna bez pretjeranih provjera. Najbolje mjesto za nalazenje partnera sa papirima- Gay klubovi. Istospolni brakovi se ne priznaju. Od vjencanja do drzavljanstva 3-4 godine

USA - U velikim gradovima cijena je oko 10000 USD, procedura komplicirana, potrebno da partneri doista zajedno zive zbog ucestalih provjera imigracijskih vlasti, koje znaju baniti i po noci i provjeravati da li zajedno spavate u krevetu. Osim inicijalnih 10000 dolara od onoga koji kupuje papire ocekuje se i da djelomicno uzdrzava partnera za vrijeme cijele procedure. Koliko sam skuzio ovdje se to uglavnom radi preko rodbinskih veza i sa provjerenim partnerima i nije ni izdaleko tako jednostavno kao u Evropi. Od braka do drzavljanstva - oko 5 godina.

Belgija - Cijena 6000 Eura, procedura vrlo jednostavna, provjere rijetke. Priznaju se u istospolni brakovi za imigracijske svrhe, pod uvjetom da partneri mogu dokazati da je veza stabilna (tj da je trajala barem godinu dana prije sklapanja "gradjanskog saveza", partnere moguce pronaci i preko oglasa. Od braka do drzavljanstva najmanje 5 godina.

dalje...

Winona
29.05.2003., 21:35
ja odgovorila na starom topicu.

Koliko kosta ne znam, ali za 3 godine se moze podnjeti zahtjev.

Nisam cula da provjeravaju, mozda ako im zaista neki ljubomorni lik ( bivsa cura ili slicno ) dojavi pa provjere.

Zrinska
29.05.2003., 21:51
.....ljigavo.

Winona
29.05.2003., 22:00
onda zrinska brak na papiru nije za tebe.

I ?

Nije ni za mene.

Ali mozda nekome pomognem savjetom.

Osobno mnogo gorih "zlocina" svaki dan prodje nekaznjeno, ljudi pokrradu pola drzave i jos im i cestitaju :rolleyes: a kad se netko ovako izbori za svoje mjesto pod suncem, odvratan je.

Osim toga sad ti bu Kika dosla ;)

Zrinska
29.05.2003., 22:04
Neka Kika dodje,nece me pojesti-nego vidim da je to novimGastarbajterima bas u diru.....:rolleyes:

Annatar
30.05.2003., 08:09
PowerLock kaže:
BRAKOVI ZA PAPIRE
Mozda bi bilo dobro na jednom mjestu sakupiti informacije o procedurama i cijenama sklapanja brakova za papire u popularnim destinacijama nase dijaspore:

...

USA - U velikim gradovima cijena je oko 10000 USD, procedura komplicirana, potrebno da partneri doista zajedno zive zbog ucestalih provjera imigracijskih vlasti, koje znaju baniti i po noci i provjeravati da li zajedno spavate u krevetu. Osim inicijalnih 10000 dolara od onoga koji kupuje papire ocekuje se i da djelomicno uzdrzava partnera za vrijeme cijele procedure. Koliko sam skuzio ovdje se to uglavnom radi preko rodbinskih veza i sa provjerenim partnerima i nije ni izdaleko tako jednostavno kao u Evropi. Od braka do drzavljanstva - oko 5 godina.

...Ne znam odakle ti ovo, osim ako ne uračunavaš troškove života, a za kojih $10000 USD nije ni približno dovoljno. Od vjenčanja do državljanstva potrebno je tri godine, jer je to poseban slučaj, s time da se ne smije iz zemlje izbivati dulje od šest mjeseci do godine dana.

Gospon Pes
30.05.2003., 08:33
Zrinska kaže:
.....ljigavo.
Ljigavo bi bilo zeni/muzu glumiti da ga obozavas, a zenis se zapravo radi papira i zabijes mu/joj nogu u guzicu cim ti vise ne treba.
No ovako kako je to Power opisao, rijec je o "poslovnoj suradnji", ne o braku i ne znam zasto bi to bilo ljigavo.
Osim ako ne mislis da je sramota da varaju drzavu. :D

Winona
30.05.2003., 09:02
Gospon Pes kaže:
Ljigavo bi bilo zeni/muzu glumiti da ga obozavas, a zenis se zapravo radi papira i zabijes mu/joj nogu u guzicu cim ti vise ne treba.
No ovako kako je to Power opisao, rijec je o "poslovnoj suradnji", ne o braku i ne znam zasto bi to bilo ljigavo.
Osim ako ne mislis da je sramota da varaju drzavu. :D

Pesica, koliko ih ionako vara da vole muza ne radi papira ali iz nekih drugih jednako ljigavih razloga .:rolleyes:

( imala prilike ovdje vidjeti, kaze meni poznanica, joj brak joj je sranje, i zali se svaki put kad me vidi, ja pitam pa kaj se ne rastavis, a ona meni - a tko bi mi onda platio novi auto ? :flop: )

Gospon Pes
30.05.2003., 09:26
Meni je muz rekao da me zeni radi ustede na porezu. :D:D:D
A je se usrecil...hehe... :D

U biti je bilo koji oblik glumatanja iz interesa ljigav.

FFE
30.05.2003., 12:22
Zrinska kaže:
.....ljigavo.

A kaj se cudis i snebivas, kao da nisi nikada cula za ovako nesto. Ak' se nekima zeni zbog papira i legalnim sredstvima je to dopusteno, pa nek' rade kaj im je volja.

PowerLock
30.05.2003., 13:32
Annatar kaže:
Ne znam odakle ti ovo, osim ako ne uračunavaš troškove života, a za kojih $10000 USD nije ni približno dovoljno. Od vjenčanja do državljanstva potrebno je tri godine, jer je to poseban slučaj, s time da se ne smije iz zemlje izbivati dulje od šest mjeseci do godine dana.

Cini mi se da u LA nemozes proci jeftinije od 10 000 (bez troskova zivota) ako hoces sklopititi brak sa nekim s kim bi to moglo proci. Jedan poznati mi se raspitivao nedavno i to je ispalo tako kako je ispalo. Mozes uvijek pronace neke meksikanke koje su drzavljanstvo dobile par mjeseci prije tebe i koje ce biti nesto jeftinije od ovovog iznosa, ali takve ce imigracija skuziti dok si reko keks. Druga osoba mora biti pristojne inteligencije, imati stalno zaposlenje i snazan ekonomski interes da bi "brak" imao sanse za uspjeh. Dogovori se obicno sklapaju tako da partner digne bankovni kredit u visini iznosa na svoje ime kojeg predlagatelj braka "isplacuje" cca 3-5 godina, dok se procedura ne obavi - tako da oba partnera imaju neku sigurnost da ih drugi nece zaye...

Pretpostavljam da se izvan najvecih gradova (NYC, LA, SF, CHC) moze proci i bitno jeftinije. Moj kompa otisao je u medjuvremenu na Floridu i sada tamo trazi zenu svog zivota - i kaze da mu niko dosada nije trazio 10000.

gea
30.05.2003., 13:45
oce mene netko ozenit za papire? donesem i dvajst deka mljevene franck kave sa sobom. i ne zgledam tak lose. ha?:s

Winona
30.05.2003., 13:57
Najbitniji dio si izostavila ;)

gea
30.05.2003., 14:12
to sam ak dodje voda do grla, izvlacim ko adut iz rukava...:rolleyes:

JaBitTe
30.05.2003., 15:27
Zrinska kaže:
.....ljigavo.
ma fuj ih bilo :p,
al lova je lova :o

gea kaže:
oce mene netko ozenit za papire? donesem i dvajst deka mljevene franck kave sa sobom. i ne zgledam tak lose. ha?:s
premalo kave :rolleyes:

gea
30.05.2003., 15:28
i krasevu bombonjeru? a sad?:D

JaBitTe
30.05.2003., 15:30
a jel punu bursu? :D

gea
30.05.2003., 15:34
punu puncatu. i kikiriki.:D :D ;) :D

JaBitTe
30.05.2003., 15:41
kako smo krenuli, trebat ce nam kamion :D

gea
30.05.2003., 15:45
nema veze. papiri su papiri.:)

JaBitTe
30.05.2003., 15:54
a sto ce tebi papiri?, ti si daleko u galaxiyi :p

Kiki
30.05.2003., 16:33
Alo vas dvoje, ne chatajte!

penelop@
30.05.2003., 17:57
Osobno nikog ne poznam ko se tako ozenio ali znam za 99% pouzdanu pricu.
Cura je dosla iz Bosne prije 5-6 god. U Bosni perspetkiva 0, tu joj je frendica nasla tipa koji ju je ozenio za 15000 DM. S njim nikad nije zivjela, pocetni kapital ( oko pola iznosa joj je posudila ta frendica). Ostatak je cura tipu davala mjesecno ( navodno je radila po 2-3 posla) i dobila papire. Sad normalno zivi i radi.
Sto je tu ljigavo, pojma nemam. Cist racun duga ljubav

cunac
30.05.2003., 18:17
penelop@ kaže:

Sto je tu ljigavo, pojma nemam. Cist racun duga ljubav

Znaci po tebi cilj opravdava sredstvo ?
Koje je moralno opravdanje za varanje drzave , bas me zanima tvoje razmisljanje.

cunac
30.05.2003., 18:20
FFE kaže:
A kaj se cudis i snebivas, kao da nisi nikada cula za ovako nesto. Ak' se nekima zeni zbog papira i legalnim sredstvima je to dopusteno, pa nek' rade kaj im je volja.

To nije dopusteno legalnim sredstvima. Brak iz interesa je u vecini imigracijskih zakona eksplicitno naveden kao nelegalan nacin.

FFE
30.05.2003., 19:30
cunac kaže:
Koje je moralno opravdanje za varanje drzave , bas me zanima tvoje razmisljanje.

A to kaj drzava vara ljude? To se nikada nisi zapitao?

FFE
30.05.2003., 19:30
cunac kaže:
To nije dopusteno legalnim sredstvima. Brak iz interesa je u vecini imigracijskih zakona eksplicitno naveden kao nelegalan nacin.

Ahahaha, ma daj ti dokazi samo da je to brak iz interesa.

JaBitTe
30.05.2003., 19:48
zar nevidis da cijenu ugovaramo

FFE kaže:

da se slozim jednom sa Tandlom :top:

cunac
30.05.2003., 20:17
FFE kaže:

Znaci ako netko krade i ti krades ?
Interesantna logika no dosta kaze o osobi. :D

cunac
30.05.2003., 20:18
FFE kaže:
Ahahaha, ma daj ti dokazi samo da je to brak iz interesa.

Pa dokazuj da nije bona fide. Dapace dovoljno je da prebace teret na tebe da ti dokazes da nije :D

Septembar
30.05.2003., 21:00
cunac kaže:
Koje je moralno opravdanje za varanje drzave , bas me zanima tvoje razmisljanje. pa ne pljackaju banku
ti ljudi koji placaju za papire obicno su vemo radisni i spretni, i zarade te pare, i jos dosta plus- sto na kraju ide drzavi u porez
drzava trazi da taj partner koji dovodi ima stabilna primanja, (nikakvia soc. pomoc i slicno) i izdrzava svog partnera. tak da ona u biti nist ne odvaja/gubi
ne vidim sto je varanje
drzav

ali meni je prodavanje mene i mog mira

imala sam gomilu ponuda otkako sam se rastala... ali nema tih para za koje bi SEBE prodala
ovdje u swe se placa oko 20.000€ (pogotovo ak imas drzavljanstvo) za 2 godine "zajednickog zivota"
nemorate se vjencat, vanbracna zajednica se isto prizna. kontrole su svakih 6 mjeseci- god dana, neke blankete popunis, i gotovo

ko voli nek zivoli
jag, nej tack!

cunac
31.05.2003., 02:39
Septembar kaže:
pa ne pljackaju banku
ti ljudi koji placaju za papire obicno su vemo radisni i spretni, i zarade te pare, i jos dosta plus- sto na kraju ide drzavi u porez
drzava trazi da taj partner koji dovodi ima stabilna primanja, (nikakvia soc. pomoc i slicno) i izdrzava svog partnera. tak da ona u biti nist ne odvaja/gubi
ne vidim sto je varanje
drzav

Ta kategorija imigracije nije zamisljena da poveca radnu sposobnost drzave, jer takovi vizu mogu dobiti u vecini slucajeva i normalnim putem, vec iz ljudskih razloga da bracni partneri budu zajedno i osnivanje zajednice je osnovna premisa. Samim time sto ljudi lazu vec stvaraju probleme onima koji ne varaju jer drzava onda pokusava kontrolirati i provjeravati istinitost veze i "probni" rok traje godinama. Znaci direktno uzrokuju probleme drugim ljudima i trose resurse drzave ,a time i novce koje ja placam u porez.

Uopce je irelevantno da li su ti ljudi spretni i radisni , posteni u svakome slucaju nisu ,a sklonost zaobilazenja zakona je vrlo gadna navika.

Ako prodjes kroz crveno svjetlo i policajac te ne uhvati da li si ti ipak nacinio prekrsaj ?

ingrid
31.05.2003., 03:38
daj cunac oladi malo!

sretno sam udana i osobno nikad ne bih usla u brak radi papira, ali ne osudjujem ljude koji to cine. svak se snalazi kako zna, i trazi svoje mjesto pod suncem. ne smatram to prevarom niti sebe niti drzave, vec u vecini slucajeva spasavanjem osobne egzistencije.;)

penelop@
31.05.2003., 05:44
cunac kaže:

Svaki cilj ne opravdava svako sredstvo. Gadan primjer: Da je meni jedina pomoc bubreg zdravog covjeka kojeg bi morala ubiti da sebe spasim to nikad ne bi ucinila. Da sam u bezizlaznoj financijskoj situaciji u svojoj zemlji a da me u drugoj ceka posao jedino moram nekom platiti da se sa mnom ozeni. Ucinila bi to bez razmisljanja.
Zena nije nikom nista lose napravila. Nije se udala iz ljubavi? Jebiga, malo se brakova zbog toga sklapa, neki se zene zbog nadolazeceg djeteta, neki zbog stanja i imanja a lazu partneru da ga vole. Ona nikom nista nije lagala.
Osim toga. Da ti imas jako dobru frendicu koja smije ostati u Kanadi samo ako se uda, bi li pomogao zeni?

Winona
31.05.2003., 08:41
cunac kaže:

a drzava ne vara tebe, svako malo povisujuci poreze, pronevjerujuci milione maraka i jos dobijes po prstima kad se usudis pitati gdje je taj zajednicki novac

( i da ovo vrijedi i za Hrvatsku, Njemacku i za SAD )

Winona
31.05.2003., 08:44
Nije se udala iz ljubavi? Jebiga, malo se brakova zbog toga sklapa, neki se zene zbog nadolazeceg djeteta, neki zbog stanja i imanja a lazu partneru da ga vole. Ona nikom nista nije lagala.

Ja znam sasvim legalne brakove koji vec godinama pocivaju na lazi ( nevjeri s njene strane ).

:rolleyes:

Izmedju zakona i morala, biram ovo drugo. ;)

Dalle
31.05.2003., 09:46
Evo malo i mene u ovom carobnom svijetu ljuvbavi.

Molio bi nekog da mi objasni na koji se to nacin drzava pljacka ako se u drzavu doje na takav nacin..

Ako jedan mladic / djevojka od svojih 20-tak godina dodje u neku drzavu, ta drzava nije potrosila jedne £, $, kr, € da ga skoluje ili bili sta drugo.

Onog dana kad dobijes papire, imas vec i posao i moras placat porez toj drzavi.

Tu nema pljacke drzave vec drzava dobije jos jednog poreznog obaveznika.....:confused:

Gospon Pes
31.05.2003., 10:22
Winona1 kaže:
a drzava ne vara tebe, svako malo povisujuci poreze, pronevjerujuci milione maraka i jos dobijes po prstima kad se usudis pitati gdje je taj zajednicki novac

( i da ovo vrijedi i za Hrvatsku, Njemacku i za SAD )
Tako je!
Samnom drzava ni fifty-fifty ne dijeli, nego sebi uzme 52% MOJE love. I sad ti odi radi... :rolleyes: A da bar ta lova ode za nesto korisno. Vecinom je spiskaju politicari koji si svaka tri mjeseca povisicu udijele, a ionako imaju sve zive povlastice.
Nis mi drzave nije zao i svaka cast onome tko nju zajebe, iako je u slucaju fingiranog braka najcesce ne zajebe nitko, vec je zbilja dobila jos jednog clana kojeg moze derati porezom.

FFE
31.05.2003., 10:34
cunac kaže:
Interesantna logika no dosta kaze o osobi. :D

Jesi ti bedast ili kaj? Nisi nesto bistar momak. Ako kazem da drzava krade svoje ljude (pardon-vlast), zasto bi pojedini gradjanin bio posten prema takvoj drzavi, odnosno vlasti. Ja osobno se nikada ne bih udala iz interesa, niti to podrzavam, ali ako netko vidi jedinu mogucnost izlaska iz svoje teske situacije preko zenidbe, zasto to ne bi ucinio. Pa poglec si okolo, daj se ne pravi tak' mudar, kao da ti nisi dosao iz pripizdine u nekakvu Kanadu, pa sada vidis Boga u njoj. Da si tesko zivio i jedva cekao mogucnost da odes nekamo gdje je bolji zivot, ti kak' ti ne bi. Aj' se ne pravi pametan.:rolleyes:

FFE
31.05.2003., 10:36
Winona1 kaže:
Ja znam sasvim legalne brakove koji vec godinama pocivaju na lazi ( nevjeri s njene strane ).

A da, ovo je fakat tako. Koliko ih ima koji prakticki ne egzistiraju, ali se svi prave da egzistiraju. Hvala Bogu, bolje onda biti posten i reci..:"cuj, ovakva je situacija, to, to i to..."

Annatar
31.05.2003., 11:21
cunac kaže:
Interesantna logika no dosta kaze o osobi. :D Klin se klinom izbija, iliti "fight fire with fire", kaže stara poslovica. Prema mojem osobnome iskustvu, sasvim je u pravu.

Ako netko tebe toljagom, onda ti njega isto toljagom. Ako tebe netko kruhom, onda i ti dotičnog ili dotičnu kruhom.

Šljaka svaki put :D

Mad Nomad
31.05.2003., 13:34
Ma kakva opravdavanja vi trazili za to, cinjenica je da to nije ispravno. Da li je ispravno da netko tko je gladan udje u samoposlugu i ukrade hranu samo zato sto je gladan, a nema novaca za platiti? Zaboravlja se da su zakoni i pravila nastali da naprave razliku izmedju zivotinja i ljudi. Sve ovo sto sam procitao prije ovoga se svodi na opravdavanje zivotinjskog ponasanja.

Malo pogledajte film Changing Lanes (http://echonews.com/847/movie_reviews.html) (Ben Affleck, Samuel Jackson). Bit ce vam mnogo jasniji moj stav.

Kiki
31.05.2003., 13:53
Odgledala film.
Tvoj stav mi jos nije jasan.
Brak za papire nije u redu samo s legalnog stajalista, ali ne i s moralnog (ako ti je to jedini izlaz) ili bilo kojeg drugog.
A osim toga svi znamo kako je PRAVEDAN legalni sistem. (Sad mi pada na pamet jedan OJ Simpson primjerice.) :rolleyes:

cunac
31.05.2003., 16:26
FFE kaže:
Jesi ti bedast ili kaj? Nisi nesto bistar momak. Ako kazem da drzava krade svoje ljude (pardon-vlast), zasto bi pojedini gradjanin bio posten prema takvoj drzavi, odnosno vlasti. Ja osobno se nikada ne bih udala iz interesa, niti to podrzavam, ali ako netko vidi jedinu mogucnost izlaska iz svoje teske situacije preko zenidbe, zasto to ne bi ucinio. Pa poglec si okolo, daj se ne pravi tak' mudar, kao da ti nisi dosao iz pripizdine u nekakvu Kanadu, pa sada vidis Boga u njoj. Da si tesko zivio i jedva cekao mogucnost da odes nekamo gdje je bolji zivot, ti kak' ti ne bi. Aj' se ne pravi pametan.:rolleyes:

Bedast ili ne barem sam posten. U Kanadu sam dosao posteno i legalno, zivio tesko nisam niti u Zagrebu ,a ne zivim tesko niti ovdje.
Znaci imam tesku situaciju jer nemam recimo auto ,a bas mi treba i onda buduci da je to OK ukradem jedan jer ,a sto se moze bas mi je trebao. To je nazalost ta balkanska logika i unutrasnji (ne)moral.

cunac
31.05.2003., 16:30
Kiki kaže:
Odgledala film.
Brak za papire nije u redu samo s legalnog stajalista, ali ne i s moralnog (ako ti je to jedini izlaz) ili bilo kojeg drugog.
A osim toga svi znamo kako je PRAVEDAN legalni sistem. (Sad mi pada na pamet jedan OJ Simpson primjerice.) :rolleyes:

to sigurno nije jedini izlaz, to je nacin da se postigne cilj , ili mi zelis reci da bi te osobe prestale egzistirati da ne dobiju vizu zemlje u koju zele ici ?
Kao sto rekoh ti onda neces zamjeriti ako ti netko ukrade auto jer mu je to bilo jedino rijesenje da se proveze :D

Winona
31.05.2003., 16:34
Mad Nomad kaže:
Ma kakva opravdavanja vi trazili za to, cinjenica je da to nije ispravno. Da li je ispravno da netko tko je gladan udje u samoposlugu i ukrade hranu samo zato sto je gladan, a nema novaca za platiti? Zaboravlja se da su zakoni i pravila nastali da naprave razliku izmedju zivotinja i ljudi. Sve ovo sto sam procitao prije ovoga se svodi na opravdavanje zivotinjskog ponasanja.

Malo pogledajte film Changing Lanes (http://echonews.com/847/movie_reviews.html) (Ben Affleck, Samuel Jackson). Bit ce vam mnogo jasniji moj stav.

Po opisu tvog stanja u Hrvatskoj ( po tvojim rjecima , ne na razini dostojnoj covjeka ) da si bio solo i da ti je to bila jedina sansa doci za Canadu - sigurna sam da bi postupio isto :p

No zaboravih, da si ti nas dezurni moralizator , kojemu je nasladje popovati iz nekakve tkz. sigurnosti u kojoj misli da se nalazi.

Vjerujem da znas bar jedan brak ( poznanici, prijatelji, vlastiti ) gdje je veza izmedju supruznika samo materijalna i eventualno briga o zaj. djeci....kakva je to brak ?;)

I ne, takvi ne varaju drzavu, nego sami sebe sto smatram mnogo jadnijim :flop:

Winona
31.05.2003., 16:40
Zaboravlja se da su zakoni i pravila nastali da naprave razliku izmedju zivotinja i ljudi.

Razlika izmedju covjeka i zivotinje je velika.

Na covjekovu stetu ;)

Kiki
31.05.2003., 17:06
cunac kaže:
to sigurno nije jedini izlaz, to je nacin da se postigne cilj , ili mi zelis reci da bi te osobe prestale egzistirati da ne dobiju vizu zemlje u koju zele ici ?
Kao sto rekoh ti onda neces zamjeriti ako ti netko ukrade auto jer mu je to bilo jedino rijesenje da se proveze :D

Usporedba nema veze s nicim.
Ako meni netko ukrade auto, licno me ostetio.
Uzeo je moje imanje.
Ako netko nekog ozeni za novac, nitko nije ostecen.
Drzava u pitanju dobije jos jednog poreznog obveznika.

Annatar
31.05.2003., 17:32
Mad Nomad kaže:

...Ma tko traži opravdanja?!? Nigdje nisam napisal da je OK krasti, nego oko za oko, zub za zub.

A ljudi su 1000 puta gori od životinja. 1000 puta.

Annatar
31.05.2003., 17:33
Kiki kaže:
Uzeo je moje imanje.
Drzava u pitanju dobije jos jednog poreznog obveznika. Upravo tako!!!

Annatar
31.05.2003., 17:36
cunac kaže:
...
Kao sto rekoh ti onda neces zamjeriti ako ti netko ukrade auto jer mu je to bilo jedino rijesenje da se proveze :D Krađa automobila koji ti ne pripada nema veze s biti spriječen da živiš tamo gdje želiš. Ova planeta pripada svima, a ne samo jednoj određenoj grupi ljudi. Po tvojem ispada da, dok šaka političara ili jedna određena grupa ljudi ne odluči da je OK da ljudi žive gdje hoće, dotle je to ilegalno i nemoralno. To je absurd, jer sjeti se --

"zemlja ne pripada nama, mi pripadamo zemlji" - rekao je?

A možda najvažnije pitanje za tebe čunac je, slažeš li se ti s time, te vidiš li istinitost gornjega navoda?

Kiki
31.05.2003., 17:38
Ajme meni, Annatar, ovo je vec drugi put da se slazemo.
:eek: :D
Svaka cast za gornji post. :s

Mad Nomad
31.05.2003., 20:03
Kiki kaže:
Odgledala film.

Odgledala, ali izgleda nisi razumjela (svi ljudi citaju, ali svi ne razumiju procitano).

Film pokazuje sto se u stvari dogadja kada covjek uzme zakon u svoje ruke, a ovdje se upravo o tome i radi. Kazes da "Ako netko nekog ozeni za novac, nitko nije ostecen." Kada ja parkiram na mjestu na kojem je zabranjeno parkiranje, recimo ispred opcine, da li sam ja nekoga ostetio ako je vise od polovice parkirnih mjesta slobodno i ima mjesta za sve? Zar bih ja sada trebao uzeti zakon u svoje ruke i ne platiti kaznu, zato jer je ionako opcina uzela moj novac iz poreza?

Zakon je ono sto nas dijeli od kaosa. Kada bi svatko uzimao zakon u svoje ruke i prekrajao ga po svojim mjerilima to bi bilo uzasno.

Mad Nomad
31.05.2003., 20:08
Annatar kaže:
Ma tko traži opravdanja?!? Nigdje nisam napisal da je OK krasti, nego oko za oko, zub za zub.

Kada bi svi isli po sistemu "oko za oko, zub za zub.", dobio bi vendetu, besu, osvetu, ... kako god je hoces nazvati. Svaka ostecena strana bi sama odredjivala koliko smije naplatiti od ove druge, tako da bi se jedna strana uvijek nalazila vise ostecenom od ove druge, pa bi odlazila na ponovnu naplatu. Zar su Albanci profitirali sa svojim nacinom dijeljenja pravde (Besa)? Samo su sebe promovirali u - primitivan narod.

Kiki
31.05.2003., 20:14
Mad Nomad kaže:
Odgledala, ali izgleda nisi razumjela (svi ljudi citaju, ali svi ne razumiju procitano).

Joj, sto volim kad se netko postavi nadmocno i s visoka.
Kad toliko vjerujes u zakon i pravni sistem, kako to da je OJ jos uvijek na slobodi (a to je samo jedan primjer neizvrsenja pravde koji je bio jako publiciran)?
I opet, nisu svi prekrsaji jednaki.
Procitaj ponovo ono sto je Annatar napisao.
Dalje, zakoni su drugaciji u svakoj zemlji.
Da ja npr odem u Saudijsku Arabiju i malo se prosetam bez feredze, da li bi time stvarno ostetila njihovu drzavu???
Ili se samo ne bi drzala nekog lijevog zakona u kojeg i ovak i onak ne vjerujem?
Postoje velike razlike izmedju nezakonja kad se ozenis za papire ili kad otudjis neciju imovinu. Meni to nije isto.

Mad Nomad
31.05.2003., 20:17
Annatar kaže:
Krađa automobila koji ti ne pripada nema veze s biti spriječen da živiš tamo gdje želiš. Ova planeta pripada svima, a ne samo jednoj određenoj grupi ljudi.

Opaaa. Jos jedan komunista. Sve je nase, neovisno o tome tko je koliko ulagao? ;)
Tocno tako je i srpska propaganda prije pocetaka pokolja nad Hrvatima govorila da je Jadransko more i Hrvatska zemlja "nase" i da ne pripada Hrvatima, vec - svima.
Ako je netko ulagao u infrastrukturu, industriju, nova radna mjesta, ekologiju, u nekoj razvijenoj zapadnoj zemlji, zasto mislis da ti imas pravo tu doci nepozvan iz svoje siromasne zagadjene prcije - neovisno koje si rase ili nacije?

Po tvojem ispada da, dok šaka političara ili jedna određena grupa ljudi ne odluči da je OK da ljudi žive gdje hoće, dotle je to ilegalno i nemoralno. To je absurd, jer sjeti se --

Auto-ceste, skole, industrija, pruge, mostovi, stanovi ... sve to nije s neba palo. Sve to se gradilo iz poreza koji je netko odvajao iz svojeg dzepa. Tko si pa ti da sve to dobijes besplatno samo zato jer si TI zakljucio da mozes zivjeti gdje hoces bez da pitas gazdu da li mozes uci u njegovu kucu?

Eto, skitnici se svidjela tvoja kuca i eto njega u tvoju spavacu sobu. Da nastavim s tvojom logikom - apsurdno je da grupa ljudi (tvoja obitelj) odlucuje da li je OK da skitnica zivi gdje hoce - pa i u tvojoj spavacoj sobi. Vidis li koliko je bedasto to sto govoris?
Ako se ne slazes s ovim, molio bih te da tocno kazes s cime se ne slazes. Rado cu ti pokazati gdje ti je logicka pogreska.

Winona
31.05.2003., 20:19
meni Mad nije odgovorio, mora da se prepoznao u opisu :D

Kiki
31.05.2003., 20:32
Mad Nomad kaže:
Opaaa. Jos jedan komunista. Sve je nase, neovisno o tome tko je koliko ulagao? ;)
..................................
Ako je netko ulagao u infrastrukturu, industriju, nova radna mjesta, ekologiju, u nekoj razvijenoj zapadnoj zemlji, zasto mislis da ti imas pravo tu doci nepozvan iz svoje siromasne zagadjene prcije - neovisno koje si rase ili nacije?

Dakle, osim sto ljudi na ovom forumu citaju bez razumijevanja, jos su i komunisti. Svi odreda. Koliko nas god ima.
Pogotovo oni koji se ne slazu s Mad Nomadom.;) :D
Zasto si ti dosao u Kanadu iz svoje zagadjene prcije?
Jesi li im i ti prije nego sto si doso ulagao u infrastrukturu, industriju i nova radna mjesta?
Ili tek nakon sto si dosao i postao njihov porezni obveznik.
I jesu li te to oni headhuntirali (pa bas otisli headhuntirat u nasu prciju) ili si ti SAM i NEPOZVAN podlozio zahtjev za selidbu tamo pa te oni uzeli?

Vuco
01.06.2003., 00:19
Brak za papire je protuzakonit i kada bih za tako nešto saznao prijavio bih policiji.

cunac
01.06.2003., 02:07
Vuco kaže:
Brak za papire je protuzakonit i kada bih za tako nešto saznao prijavio bih policiji. :top:

cunac
01.06.2003., 02:11
Kiki kaže:

I jesu li te to oni headhuntirali (pa bas otisli headhuntirat u nasu prciju) ili si ti SAM i NEPOZVAN podlozio zahtjev za selidbu tamo pa te oni uzeli?

Samim time sto postoji zakonska procedura za dobivanje vize/radne dozvole si pozvan.
Moras ukljuciti i mozak ne samo prstice :D

cunac
01.06.2003., 02:21
Kiki kaže:
Kad toliko vjerujes u zakon i pravni sistem, kako to da je OJ jos uvijek na slobodi (a to je samo jedan primjer neizvrsenja pravde koji je bio jako publiciran)?

A bio je kriv ?
Koliko ja znam sve je bilo po zakonu i propisu.

I opet, nisu svi prekrsaji jednaki.
Procitaj ponovo ono sto je Annatar napisao.

Ali to ne mijenja cinjenicu da su prekrsaji , kazne nisu iste.

Dalje, zakoni su drugaciji u svakoj zemlji.
Da ja npr odem u Saudijsku Arabiju i malo se prosetam bez feredze, da li bi time stvarno ostetila njihovu drzavu???
Ili se samo ne bi drzala nekog lijevog zakona u kojeg i ovak i onak ne vjerujem?

Postoji jedna interesantna pravnicka caka ,a to je da nepoznavanje zakona te ne oslobadja krivnje. Od tebe se ne trazi da vjerujes u zakon i da ga smatras pravednim , ali se od tebe ocekuje da ga postujes. Meni je recimo glupo voziti lijevom stranom , mislis da bi bilo ok da vozim desnom u GB jer tako vjerujem ?

Postoje velike razlike izmedju nezakonja kad se ozenis za papire ili kad otudjis neciju imovinu. Meni to nije isto.

Isto kao sto vecina "zemljaka" u HR smatra da je placanje poreza samo za budale. :flop:

cunac
01.06.2003., 02:25
Annatar kaže:
Krađa automobila koji ti ne pripada nema veze s biti spriječen da živiš tamo gdje želiš. Ova planeta pripada svima, a ne samo jednoj određenoj grupi ljudi. Po tvojem ispada da, dok šaka političara ili jedna određena grupa ljudi ne odluči da je OK da ljudi žive gdje hoće, dotle je to ilegalno i nemoralno. To je absurd, jer sjeti se --

A možda najvažnije pitanje za tebe čunac je, slažeš li se ti s time, te vidiš li istinitost gornjega navoda?

Ja se slazem sa tom tvrdnjom , no u ovom trenutku je to utopija. Zakoni su ono sto nas dijele od zivotinja i dok ljudska svijest ne bude na takovom nivou da joj ne bude potreban zakon ja cu postivati zakone okoline u kojoj zivim i ocekujem da i drugi to isto rade. Mozes se boriti za promjenu zakona no do tada je ovako kako je.

cunac
01.06.2003., 02:29
Kiki kaže:
Uzeo je moje imanje.
Drzava u pitanju dobije jos jednog poreznog obveznika.

recimo postoji quota koliko ih moze dobiti vizu i onda netko legalan izvisi dakle direktno je netko ostecen

Ta osoba nije mogla dobiti vizu normalnim putem i za to sigurno i postoji razlog.

Kiki
01.06.2003., 02:33
Zakon nije ono sto nas dijeli od zivotinja nego moral i svijest.
Meni ne treba zakon da znam kako da se propisno ponasam.
Naravno, ne kazem da zakona uopce ne bi trebalo biti, ali neki su stvarno ridiculous.
Meni npr apsolutno ne pada na pamet da se drzim zakona ko pijan plota.
Eto, u nekim US states je protuzakonita sodomija. Da li to znaci da ce osoba koja tu i tamo (ili pak stalno) prakticira isto prestat prakticirat taj seksualni akt zato jer je protuzakonit?
Najbolje da svaki put nakon sto dragu jebu u dupe odu u obliznju policijsku stanicu i prijave sami sebe jer su eto prekrsili zakon. :rolleyes:

Kiki
01.06.2003., 02:41
Evo jos malo blesavih zakona. Ovaj put iz Kanade.....
Bas me zanima da li se vi svega toga drzite ko pijan plota zato jer su zakoni....:rolleyes:

If you happen upon an injured migratory bird in a Canadian national park, you are required to kill it immediately. If not, you can be fined $300.

Street musicans must not give children balloon animals in Victoria, British Columbia.

In Glace Bay, Nova Scotia, all cyclists are required to carry a kerosene lantern, which can be seen plainly.

Canada's criminal code states that anyone, "offending a public place with a bad smell" is liable to two years in jail.

In February 1999, a judge in Collingwood, Ontario sent a summons to a retired schoolteacher. The offence - letting the Canadian Flag snap too loudly in the wind.

Toronto and Halifax both have laws forbidding anyone to "spy" on people in city parks.

Margarine was banned from Canada in 1886. However, in Quebec it is illegal for margarine to be the same color as butter. For years, it was illegal in that province to have margarine in your refrigerator. It costs $100,000 per month for Quebec to produce non-butter colored margarine.

Halifax County has a bylaw that makes it illegal to knock, ring a doorbell or shout after 10 pm.

Everytime beavers build a dam in a waterway in Canada's national parks, they are breaking the law. Blocking a waterway in a national park brings a fine of $100. Wonder how the government plans to collect. Any ideas?

Kiki
01.06.2003., 02:46
cunac kaže:
recimo postoji quota koliko ih moze dobiti vizu i onda netko legalan izvisi dakle direktno je netko ostecen

Ta osoba nije mogla dobiti vizu normalnim putem i za to sigurno i postoji razlog.

Quote za broj viza se odnose iskljucivo na radne vize, a ne na one koji se ozene ili koji ilegalno dodju.
Ilegalci su ilegalni pa njih nitko (legal) ni ne vidi ni ne cuje.
Kad ih pak uhvate, uglavnom idu prvim ekspresom van iz zemlje.
Ozenjenji nemaju nikakve kvote za dobivanje viza.
Najbolje jos da ce im vlada rec..."Cujte, mi znamo da ste se vi ozenili, ali ne mozemo vas primit u zemlju jer smo vec imali 50 parova ove godine, a to nam je kvota".
Dakle, nitko nije ostecen.
Kako god okrenes, racunica vam ne stoji.

Gazda
01.06.2003., 03:09
Kiki kaže:
Dakle, osim sto ljudi na ovom forumu citaju bez razumijevanja, jos su i komunisti. Svi odreda. Koliko nas god ima.
Jesi li im i ti prije nego sto si doso ulagao u infrastrukturu, industriju i nova radna mjesta?

ajde Mad Nomad, cekamo odgovor..:D

Mad Nomad
01.06.2003., 03:12
Kiki kaže:

Onaj tko je razumio film svakako ne bi napisao ono sto si ti napisala. To je konstatacija, a ne nadmocnost.

Ako "i ovak i onak" ne vjerujes u neki lijevi zakon, kazes da takav zakon ne postujes? Interesantan pristup.

Koje su to VELIKE razlike?

Kiki
01.06.2003., 03:19
Razlike sam objasnila vec gore.
Ako ih ti ne vidis, onda te zalim.

Isto tako, film sam razumijela (i nije bas nesto intelektualno zahtjevan, ako cemo pravo ;)), ali ja jos uvijek ne smatram da nam je relevantan na ovom topiku.

Mad Nomad
01.06.2003., 03:20
Kiki kaže:

Ajde Kiki ne histeriziraj. Nigdje nisam rekao SVI.
Uostalom, zar to jos jednom ne dokazuje da svi ljudi citaju, ali da svi ne razumiju procitano. Kada spominjem tebe, ti nisi SVI, a kada spominjem Annatara, niti on nije SVI. Procitaj jos jednom moj post.

U SAD sam bio pozvan i otisao o njihovom trosku. Nakon toga u Kanadu. Nemoj mjeriti ostale po svojim mjerilima.

Gazda
01.06.2003., 03:22
Mad Nomad, to sta su te pozvali ne znaci da ti nisi iz siromasne i zagadjene prcije. Mislim da ti nemas nikakvog prava bit u Kanadi. :B

Kiki
01.06.2003., 03:31
A u Kanadu su te isto zvali il si doso nepozvan????;)
I jesi li im davao svoj dio za infrastrukturu i tak prije nego sto si doletio iz svoje prcije?
Koja su to moja mjerila?
Ja sam ovdje dosla na fakultet i ostavila im dobrano puno novaca za to.
Radim sama za sebe i uredno placam porez.
Kakva su to onda moja mjerila i po cemu si ti to bolji????:rolleyes:

Gazda
01.06.2003., 03:40
Mad Nomad kaže:
Auto-ceste, skole, industrija, pruge, mostovi, stanovi ... sve to nije s neba palo. Sve to se gradilo iz poreza koji je netko odvajao iz svojeg dzepa. Tko si pa ti da sve to dobijes besplatno samo zato jer si TI zakljucio da mozes zivjeti gdje hoces bez da pitas gazdu da li mozes uci u njegovu kucu?

Eto, skitnici se svidjela tvoja kuca i eto njega u tvoju spavacu sobu. Da nastavim s tvojom logikom - apsurdno je da grupa ljudi (tvoja obitelj) odlucuje da li je OK da skitnica zivi gdje hoce - pa i u tvojoj spavacoj sobi. Vidis li koliko je bedasto to sto govoris?
Ako se ne slazes s ovim, molio bih te da tocno kazes s cime se ne slazes. Rado cu ti pokazati gdje ti je logicka pogreska.

Glupost. Drzava odredjuje imigracijsku politiku i zato usporedba sa skitnicom ne lezi. Kad bi razmisljali ko ti onda ne bi bila dozvoljena nikakva imigracija, jer eto ti imigranti nisu platili za infrastrukturu. Ili bi ih se bacilo u rezervate bez iti jednog rezursa.

A zaboravljas i na reciprocitet. Mozda jednom neki recimo Kanadjanin, rodjen u Kanadi, pozeli zivjet u Poljskoj. Ima li on pravo ic u Poljsku zivjet? Kad Kanada ne bi dozvoljavala imigraciju da li bi bilo ok pustit Kanadjane da igdje idu?

Mad Nomad
01.06.2003., 04:12
Da malo ponovimo gradivo da se malo bolje razumije procitano:

Annatar:
Ova planeta pripada svima, a ne samo jednoj određenoj grupi ljudi. Po tvojem ispada da, dok šaka političara ili jedna određena grupa ljudi ne odluči da je OK da ljudi žive gdje hoće, dotle je to ilegalno i nemoralno. To je absurd, jer sjeti se --

Mad Nomad
Opaaa. Jos jedan komunista. Sve je nase, neovisno o tome tko je koliko ulagao?
Tocno tako je i srpska propaganda prije pocetaka pokolja nad Hrvatima govorila da je Jadransko more i Hrvatska zemlja "nase" i da ne pripada Hrvatima, vec - svima.

Odakle nekome pravo da prisvaja sebi pravo da moze otici zivjeti u bilo kojoj zemlji svijeta, bez da prethodno pita "mogu li"? Vize se izdaju kao odgovor "jeste, mozes zivjeti u nasoj zemlji". Onome kojemu ne izdaju vizu u biti kazu "zao nam je, ali ne dozvoljavamo ti da zivis u nasoj zemlji". I ne odnosi se to samo na Hrvate (zato sam i napisao "neovisno koje si rase ili nacije"). Ako Kinez sa 2 razreda osnovne trazi vizu - nece je dobiti. Ako se koristi ilegalnim rabotama, kao sto je to zanidba za papire i udje u zemlju, takav sigurno nece koristiti zajednici. Takav ce i dalje krsiti zakone. Postoji razlog zasto je nekome uskracena viza.

Kao primjer, vise od 50% kriminalaca u Norveskoj cine dodjosi iz bivse Jugoslavije koji su dosli kao izbjeglice. Vize su filteri koji filtriraju korisne od nekorisnih jedinki (za tu zemlju nekorisne). I ne radi se samo o tome da li je netko ostecen s tim brakovima za papire. Radi se o tome da ce netko s takvim stavom i dalje nastaviti sa slicnim metodama "zaobilazenja zakona", sto u biti destabilizira zajednicu.

JaBitTe
01.06.2003., 10:34
Mad Nomad kaže:
Nemoj mjeriti ostale po svojim mjerilima.

Mad Nomad kaže:
Uostalom, zar to jos jednom ne dokazuje da svi ljudi citaju, ali da svi ne razumiju procitano.

ja ovde prvi citat ne razumijem :confused:

Winona
01.06.2003., 11:20
Vuco kaže:
Brak za papire je protuzakonit i kada bih za tako nešto saznao prijavio bih policiji.

naravno prije toga bi prijavio na koji si ti sve nacin dosad varao :rolleyes:

I prije nego sto odgovoris, ne poznam osobu koja barem jednom nije prevarila drzavu ;)

( bilo to utaja neke dodatne zarade, bilo to biti na bolovanju kad nisi bolestan, bilo to svercanje speceraja iz inozemstva - za one u Cro, ma sjetit ces se vec ti necega ;) )

Gospon Pes
01.06.2003., 11:26
Vuco kaže:
A meni si na PM cjenik poslao... :rolleyes: :D :B

FFE
01.06.2003., 11:29
Mad Nomad kaže:
Ajde Kiki ne histeriziraj. Nigdje nisam rekao SVI.
Uostalom, zar to jos jednom ne dokazuje da svi ljudi citaju, ali da svi ne razumiju procitano. Kada spominjem tebe, ti nisi SVI, a kada spominjem Annatara, niti on nije SVI. Procitaj jos jednom moj post.

[B]

U SAD sam bio pozvan i otisao o njihovom trosku. Nakon toga u Kanadu. Nemoj mjeriti ostale po svojim mjerilima.

Aj' se ne preseravaj.:rolleyes:

FFE
01.06.2003., 11:30
Vuco kaže:

A reci ti nama koje bi dokaze skupio i prilozio?

FFE
01.06.2003., 11:33
Mad Nomad kaže:

Aj' se ne preseravaj jos jednom.A koji ***** si ti dosao pozvan, i svi su Ameri zudjeli za tvojom kreaturom, ma bez tebe bi svi pomrli, da ne kazem pocrkali skup' sa Kanadom.:rolleyes: Fakat si ....nemam takve grde rijeci...:rolleyes:

FANCY
01.06.2003., 12:23
Motrim ja motrim što se dešava.
A kolko košta meso po kilogramu, žensko do 25 godina a muško do 30-ak, mislim ako netko već zna jer nisam sa cijenama načisto.??:confused:
Neki spominjaše nedavno svoje neostvaerene mogućnosti u Hr pa se zato sele na zapad ili??
Ah sve je to život.:D

Mad Nomad
01.06.2003., 12:35
Kiki kaže:
Zakon nije ono sto nas dijeli od zivotinja nego moral i svijest.

Pa se zato moralno zalazes za nemoral?
Priznat ces da sklapanje brakova za papire nije moralan cin, a isto tako ces priznati da se s takvim sklapanjem brakova slazes. Onda? Koji te to moral i svijest dijeli od zivotinje?

Meni ne treba zakon da znam kako da se propisno ponasam.

Zakon je potreban bas za takve kao ti, kojima jos nije jasno sto je ispravno, a sto ne.

Mad Nomad
01.06.2003., 12:38
Kiki kaže:
A u Kanadu su te isto zvali il si doso nepozvan????;)
I jesi li im davao svoj dio za infrastrukturu i tak prije nego sto si doletio iz svoje prcije?
Koja su to moja mjerila?
Ja sam ovdje dosla na fakultet i ostavila im dobrano puno novaca za to.
Radim sama za sebe i uredno placam porez.
Kakva su to onda moja mjerila i po cemu si ti to bolji????:rolleyes:

Koliko se sjecam (mozda se varam, pa me ispravi ako grijesim, a ako grijesim unaprijed se ispricavam), dobila si privremenu vizu da bi se mogla skolovati, a kada ti je istekla, da bi ostala udala si se za papire (mislim za pedera).

cunac
01.06.2003., 13:14
Winona1 kaže:

I prije nego sto odgovoris, ne poznam osobu koja barem jednom nije prevarila drzavu ;)

( bilo to utaja neke dodatne zarade, bilo to biti na bolovanju kad nisi bolestan, bilo to svercanje speceraja iz inozemstva - za one u Cro, ma sjetit ces se vec ti necega ;) )

To samo kazuje s kakvim se osobama druzis :flop:

Kiki
01.06.2003., 14:46
Nomad, onaj tko je kriminalac vec ce nac nacin da udje u zemlju.
Na bilo koji nacin.
Odakle tebi pravo da omalovazavas Kineza s dva razreda osnovne i kazes da on ne moze biti koristan clan u nekoj zajednici???
Sto mislis tko ti servira tvoj Chinese takeaway ili cisti kuce i offices?
Sigurno ne doktor fizike.

Odakle nekome pravo da prisvaja sebi pravo da moze otici zivjeti u bilo kojoj zemlji svijeta, bez da prethodno pita "mogu li"?

Je, isto tako su prvi iseljenici u Ameriku i Australiju pitali Aboridzine i Indijance da li se mogu uselit u njihovu zemlju.
Sta ti radis tamo?
Pa nisu ti papire izdali domoroci nego dosljaci kao i ti.
Ajd se ti lijepo vrati pa napravi sve po propisima onih kojima zemlja zaista pripada, a ne po propisima onih koji su je oteli, a domoroce pobili ili poslali u rezervate.

Also, nisi mi jos odgovorio kad se tako drzis zakona ko pijan plota, da li bi se prijavio na policiju nakon recimo sodomije ako bi se nalazio u USA state gdje je to zabranjeno?

Eh, da....gore si isto napisao da li bi ja vozila po desnoj strani ulice jer mi je glupo da vozim po lijevoj u UK.
Odgovor, ne bi jer bi time direktno ugrozila svoj zivot i zivote ostalih oko sebe.
Udajom za pipire i sodomijom ne ugrozavas nikoga.
To je razlika.
Ima li jos nesto sto ti nije jasno?

Vuco
01.06.2003., 14:48
Forum je opet ne šljaka, pa ću malo skratiti u nadi da će mi primiti post.

Svaki put kada dođem na "Dijasporu" uvijek me iznova fascinira u kojoj su mjeri razmišljanja nekih odraslih ljudi naivna, da ne kažem djetinjasta.
Ljudi, ako već radite nešto protuzakonito, onda barem morate biti svjesni posljedica.
I morate biti svjesni da ni nepoznavanje zakona ne štiti od kazne.
Pred sudom se ne može reći: "Druže sudija, nisam znao.... uostalom siromašan sam, pa sam morao". To sud ne zanima.

Ne kažem ja da ne razumijem ljude, kojima je to jedini izlaz. Koji su prisiljeni na takve radnje da bi si i svojim obiteljima omogućili bolji život, ali s druge strane zašto bih ja na primjer ostao bez posla da se netko zaposli tko je na ilegalan način došao u zemlju i zašto bi taj još dodatno uživao u poreznim i inim olakšicama za bračne parove, a taj brak je sklopio iz čisto materijanih razloga?
Izgledam li ja možda kao Caritas? :eek:

Brak kao takav u zakonskim odredbama ima svoje funkcije i svoje značenje, a sigurno ne služi kao zamjena za azil.
Zato su brak i obitelj zaštićene ustanove, a nepoštivanje će biti, i mora se, kazniti.

A, ako baš hoćemo onda se svako krivično djelo može na razne načine opravdati. Samo, onda se ne moramo čuditi zašto je svijet u kurcu i zašto ne postoji pravna država.

Kiki
01.06.2003., 14:57
Mad Nomad kaže:
Koliko se sjecam (mozda se varam, pa me ispravi ako grijesim, a ako grijesim unaprijed se ispricavam), dobila si privremenu vizu da bi se mogla skolovati, a kada ti je istekla, da bi ostala udala si se za papire (mislim za pedera).

Krivo mislis.
Udala sam za prijatelja koji nije gay (a i da je bio, kakve to veze ima????)
Novac nikad nije razmijenio ruke i samim time nisam prekrsila nikakav zakon.
Naime, u UK je takav cin protuzakonit jedino ako jedna strana plati drugu.
Ostalo je tzv grey area. Nije protuzakonito, al im nije bas drago.
A sad kad si vec iznio to van, reci mi, kako sam ja to konkretno ostetila Englesku tim cinom?
Placam porez, radim sama za sebe, nikad ni penija nisam uzela od drzave (jedino sam im novce ostavila, sto skolovanjem, sto porezom), kladim se da zaradim bar duplo vise nego ti.
Doprinosim ekonomiji.
Dakle, tvoja teorija o ostecenju drzave od strane onih kao ja pada u vodu.
Ne velim da nema ljudi koji zele iskoristiti sistem, ali vecina ljudi na social securtiy ne moze opstat i vodit zivot dostojan covjeka. Uvjeravam te da vecina imigranata zeli RADIT i DOPRINIJET drustvu u koje su dosli te stvorit bolji zivot za sebe i svoje potomke.

BTW, ti nikad, ali ama bas nikad nisi prekrsio nikakav zakon, jel????
Provjeri gore malo onu listu sa zakonima iz tvoje "prcije" pa vidi dal jesi ili nisi.
Mozda tvoja kanadska zastava ispred kuce preglasno pucketa na vjetru. Pazi se, jer ti svaki cas policija moze doc pred vrata.
:B

JaBitTe
01.06.2003., 14:57
pajdo,
po mojem skromnom khmmmm misljenju,
brak kao baza zajednice je prevazidjen u cijeloj zapadnoj Europi abogami ni istok nezaostaje, sto se tice brakorazvodnih parnica. Stoga ako si (bio ) u braku onda mozes izvuci zakljucke,
a ako nisi, ............e onda pajdo ;) zelim ti mnogo srece u svim funkcijam i svim zancenjima braka.
Trebat ce ti, vjeruj mi :cool:

Kiki
01.06.2003., 15:02
Mad Nomad kaže:
Pa se zato moralno zalazes za nemoral?
Priznat ces da sklapanje brakova za papire nije moralan cin, a isto tako ces priznati da se s takvim sklapanjem brakova slazes. Onda? Koji te to moral i svijest dijeli od zivotinje?

Ne zalazem se za nemoral, ali mi je apsurdno sto sve ide pod nemoral ovih dana.
Ajd sad ti malo citaj s razumijevanjem pa se vrati na moj post o sodomiji.
Da li je nemoralno ako ti svoju zenu u dupe...jelte?
Ako se to vama svidja, oboje zelite to i u procesu ne hurt nikoga, gdje je tu nemoral?
A vidis neke states u USA ce rec da si nemoralan.
Isto tako, sklapanje brakova za papire nije NEMORALNO. Nije idealno, priznajem, ali nije nemoralno.
Ako obje strane znaju na cemu su, zasto ne.
Vise je nemoralno kada zena ozeni muskarca zato jer je pun para (ili muskarac zenu, svejedno). A to nit je protuzakonito nit iko trepne okom, a dogadja se svaki dan.
Kako sam onda primjerice ja nemoralnija od neke sponzoruse???
Ja nikog nisam prevarila.

Zakon je potreban bas za takve kao ti, kojima jos nije jasno sto je ispravno, a sto ne.

Bas. :rolleyes: Ja sam poznati kriminalac. Mozes moje ime nac na svakoj interpol "wanted" listi.
Daj ne drami i ne prodaji lazni moral.
Totalno si arhaican.

sasa_rijeka
01.06.2003., 15:48
dovoljno sam dugo na zapadu da sam skontao da se od postnenja nemoze prezivjeti odnosno da kao i kod nas sistem se zasniva na laznim obecanjima,muljanjima prodavanju suplje ili kako se to vec sve ne zove..
kada drzava poput uk moze da napravi agresiju na drugu drzavu samo zato sto je neko izvalio a zna se ko-da ta drzava ima wmd pa je kompletno sjebe sta je onda zenidba za papire?
apsolutno nista...stovise smatram da je to i pozeljno ako je to jedini nacin na koji ta osoba moze da ostane u doticnoj zemlji...
gledam ovoga vlasnika haroca koji je iz egipta-sto se kaze multimiioner al da bi izbjego placanje taxe svako malo izlazi iz uk jer ovde postoji neki zakon koji tocno kaze koliko se moze da ostane u zemlji a da se neplaca taxa pa on samim time moze se reci zajebava taj zakon-

ja licno znam jednu curu koja se je udala za engleza pre mozda 7 godina al ga vidi mozda 5 puta godisnje-neznam tocno kolko je platila ako je platila ista al svacam ljude koje to rade-
da mu je....mater i ja bi se sutra ozenio za papire ako bi moro -zivo me zaboli jel moralno ili ne...mogu ja biti moralan cjeli svoj zivot al cu kao takav da krepam od gladi--mozda je i onaj jado sto prodaje big issue na ulici 100 posto moralan i zato sto je vidi nasto je dosao
mogu da se kladim da je recmo toni bler napravio milion nemoralnih stvari i ko se buni protiv toga?

poruka za kraj:KAPITALIZAM I MORAL NE IDU ZAJEDNO!

Vuco
01.06.2003., 15:59
sasa_rijeka kaže:

poruka za kraj:KAPITALIZAM I MORAL NE IDU ZAJEDNO!
Pa zakaj onda svi tako žarko hrle u taj nemoralni kapitalizam? Čak brakove sklapaju da bi došli ili ostali? :confused:

A, najbolji su mi onda kada mi počnu pamet soliti kako je isti taj kapitalizam nemoralan.

Meni je kapitalizam super, a pravna država također. ;)

Vuco
01.06.2003., 16:04
JaBitTe kaže:
pajdo,
po mojem skromnom khmmmm misljenju,
brak kao baza zajednice je prevazidjen u cijeloj zapadnoj Europi abogami ni istok nezaostaje, sto se tice brakorazvodnih parnica. Stoga ako si (bio ) u braku onda mozes izvuci zakljucke,
a ako nisi, ............e onda pajdo ;) zelim ti mnogo srece u svim funkcijam i svim zancenjima braka.
Trebat ce ti, vjeruj mi :cool:
Pajdo, na to sam ti odgovorio u svom postu.
Ne možemo s jedne strane podržavati nezakonske radnje i obezvrijeđivanje braka, a s druge strane čuditi se propadanju morala i visokom broju razvoda.
Jel' tako? ;)

Winona
01.06.2003., 18:02
cunac kaže:
To samo kazuje s kakvim se osobama druzis :flop:

Pogresno.

Ne druzim.

Promatram. :p

Koliko ih svaki dan posalje desetine postova na racun drzave ( ako rade za drzavnu firmu ).

Kradu drzavu.:p

Ili poslodavca ( ako je privatna firma )

A ovdje se nabacuju nekim moralnim blatom :bljak:

Winona
01.06.2003., 18:08
postanje na Forumu pod radnim vremenom nije kradja ?

Vuco, dok ne nadjes neki Scheinehe pa nemoj gubit vrijeme uzalud :rolleyes: ja znam barem za ´4 Hrvata koji su ovdje ilegalno.

Samo cekaju da ih kreatura poput tebe prijavi. :flop:

Gospon Pes
01.06.2003., 19:15
Veli meni muz neki dan da nismo normalni. Brak nam traje vec 16 godina, a to danas trebas svijecom trazit.
Rekoh ja na to da ajmo bit in, pa se rastat, ali prije idem trazit njemacko drzavljanstvo.
Sad se ne usudim jer me bu Vuco isao tuziti. :(
Ali bez njemackih papira se ne rastajem. :2up:
Znaci, dobre su sanse da moj muz tuzi Vucu... :D

cunac
01.06.2003., 19:43
Winona1 kaže:
Pogresno.

Ne druzim.

Promatram. :p

Koliko ih svaki dan posalje desetine postova na racun drzave ( ako rade za drzavnu firmu ).

Kradu drzavu.:p

Ili poslodavca ( ako je privatna firma )

A ovdje se nabacuju nekim moralnim blatom :bljak:

Ili samog sebe ako je njihova firma :D

cunac
01.06.2003., 19:47
Kiki kaže:
Krivo mislis.
Udala sam za prijatelja koji nije gay (a i da je bio, kakve to veze ima????)
Novac nikad nije razmijenio ruke i samim time nisam prekrsila nikakav zakon.
Naime, u UK je takav cin protuzakonit jedino ako jedna strana plati drugu.
Ostalo je tzv grey area. Nije protuzakonito, al im nije bas drago.
A sad kad si vec iznio to van, reci mi, kako sam ja to konkretno ostetila Englesku tim cinom?

Pa ako si tako cool zasto nisi mogla dobiti vizu legalnim putem. Imam dosta prijatelja koji su ju dobili.Mozda postoji dobar razlog za to sto ju tebi nisu dali?

Placam porez, radim sama za sebe, nikad ni penija nisam uzela od drzave (jedino sam im novce ostavila, sto skolovanjem, sto porezom), kladim se da zaradim bar duplo vise nego ti.

Je, sigurno kao web dizajner :B

cunac
01.06.2003., 19:51
Kiki kaže:

Doprinosim ekonomiji.

Da li si sigurna da nisi oduzela posao nekome tko je vec bio tamo, legalno ? Vec samim time ostecujes drzavu , a jos ako si jako sposobna pa si oduzela posao petorici :B

Vuco
01.06.2003., 20:40
Winona1 kaže:
Vuco, dok ne nadjes neki Scheinehe pa nemoj gubit vrijeme uzalud :rolleyes: ja znam barem za ´4 Hrvata koji su ovdje ilegalno.

Samo cekaju da ih kreatura poput tebe prijavi. :flop:
Ako policiji prijavim krivično djelo onda sam.... kreatura :eek: :D

Ok, sad ozbiljno, malo sam pretjerao, ne bih odmah trčao policiji, uostalom i sam poznajem dva takva slučaja.... ali da mi ne odgovara i da mi je odvratno to stoji.
I da je protuzakonito, koliko god okrećali. A taj zakon ima svoju smisao, ne samo kao zaštita braka kao takvoga, nego i zbog prekomjernog useljena. Pa ti zamisli situaciju da se ti zakoni ukinu i da ljudi svako tri četiri godine sklapaju nove brakove samo zbog papira.
Jeli to ono što želiš?

Vuco
01.06.2003., 20:54
Gospon Pes kaže:
Veli meni muz neki dan da nismo normalni. Brak nam traje vec 16 godina, a to danas trebas svijecom trazit.
Rekoh ja na to da ajmo bit in, pa se rastat, ali prije idem trazit njemacko drzavljanstvo.
Nego, znaš kak' ćemo?

Ja ću šutit', a nek' on tebi samo sredi papire. Onda se rastani, uzmi mene i sredi i meni papire.
Tak' smo glupe Švabe duplo zajebali.

A nitko nam ništ' nemre dokazat', sve dok ja ispunjavam svoje bračne obaveze. :D

Mad Nomad
01.06.2003., 20:54
Kiki kaže:
... kladim se da zaradim bar duplo vise nego ti.

Kada si toliko dobra, zasto nisi mogla dobiti vizu legalnim oputem?

Uvjeravam te da vecina imigranata zeli RADIT i DOPRINIJET drustvu u koje su dosli te stvorit bolji zivot za sebe i svoje potomke.

Zeljeti je jedno, a moci - nesto je sasvim drugo.

Mad Nomad
01.06.2003., 21:08
Kiki kaže:
Isto tako, sklapanje brakova za papire nije NEMORALNO. Nije idealno, priznajem, ali nije nemoralno.

Krsiti zakone nije moralno.
Ti ih krsis i tvrdis da si i dalje moralna.
Ne vidis problem u tome?

JaBitTe
01.06.2003., 21:18
cunac kaže:

je, bas tako :eek: anikad posta nije opalila na "web-dizajnu" :cool:
sad ce da trazi da to, jos ide moderirat :D

Mad Nomad
01.06.2003., 21:31
Kiki kaže:
Odakle tebi pravo da omalovazavas Kineza s dva razreda osnovne i kazes da on ne moze biti koristan clan u nekoj zajednici???
Sto mislis tko ti servira tvoj Chinese takeaway ili cisti kuce i offices?

Vize se dobijaju na osnovi potreba koje ima ekonomija doticne zemlje. Oni koji dobiju vizu, dobili su je zato sto duznosnici te zemlje procjenjuju da imaju sanse dobiti posao. Oni koji ne dobiju vizu, ili je nisu dobili zato sto takvog zanimanja ima na pretek ili nemaju nikakve struke. Zajednicko im je da je malo vjerojatno da ce dobiti ikakav posao, pa tako otpada i korist koja ta zajednica moze imati od te individue. Koji bi to posao mogao dobiti netko sa 2 razreda osnovne skole? Taj ni urede ne moze cistiti bez srednje skole. A i broj radnih mjesta za servira nije beskonacan. Sto im drugo preostaje nego kriminal? - sto je vec vidjeno u Norveskoj.

Dalle
01.06.2003., 21:40
Ajme meni sto se nacita pametnih izreka i razih misljenja, pa mi dodje da i ja nesto napisem. Eto toliko da me se popravi oni POSTS broj..

Zeniti se radi papira i nije bas tako moralno,
a dali je moralno zenitit se samo zato jer je cura trudna, dali je moralno abortirati, dali je moralno misliti kada misli mogu nemorlne biti

Sto je moral, gospodo moja?

Kiki
01.06.2003., 22:04
cunac kaže:
Pa ako si tako cool zasto nisi mogla dobiti vizu legalnim putem. Imam dosta prijatelja koji su ju dobili.Mozda postoji dobar razlog za to sto ju tebi nisu dali?
Di sam ja to napisala da sam ja cool?
Mozda sam i mogla dobit vizu legalnim putem, ali ovo je bilo jednostavnije.
Osim toga ne daju oni samo tako vizu olako nekom tko je tek zavrsio faks pa jos media faks. Da sam mozda zavrsila neki science ili tako, ajde, al ovako ne.
Uostalom sto to ima veze?
Hvatas se na neke slamke.....prvo na zakon, nakon sto sam navela glupave zakone u USA i Kanadi kojih se nitko ne drzi i navela da ja osobno nisam ucinila nista nezakonito, sutite nesto o tome.
Onda ste se uhvatili morala, ovoga, onoga, a sad se mene proziva da "zasto nisi ovako, a zasto nisi onako"?
Vizu sam dobila kako sam je dobila, ostetila nikog nisam u procesu pa bi mogli i zavrsit raspravo O MENI.

Ha, cuj, ima web dizajnera i web dizajnera.
Ja si komotno priustim dizajnersku odjecu, par egzoticnih holidays na godinu, trosobni stan u centru Londona i savings pa si ti racunaj. :B
Apropos, nepisanja po web dizajnu, pisala sam na starom forumu nesto pa me Ivek (svojedobno moderator tamo) popljuvao. :rolleyes:
Od onda nit pisem tamo nit mi se da trosit svoje vrijeme tamo na stvari koje imaju veze s poslom.

PowerLock
01.06.2003., 22:04
Mad Nomad kaže:
Vize se dobijaju na osnovi potreba koje ima ekonomija doticne zemlje. Oni koji dobiju vizu, dobili su je zato sto duznosnici te zemlje procjenjuju da imaju sanse dobiti posao. Oni koji ne dobiju vizu, ili je nisu dobili zato sto takvog zanimanja ima na pretek ili nemaju nikakve struke. Zajednicko im je da je malo vjerojatno da ce dobiti ikakav posao, pa tako otpada i korist koja ta zajednica moze imati od te individue.

Trla baba lan.... Zapadne ekonomije temelje se na samo jednom jedinom zakonu - zaknu ponude i potraznje. Ukoliko postoji potraznja za partnerima koji ce nekom kroz brak omoguciti ostanak u nekoj zemlji - i postoje partneri koji su to voljni uciniti - sve drugo je pitanje prihvtljive trzisne cijene.

U cijenu naravno osim novcanog iznosa spada i rizik da te neko ne uhvati ili cinka - ali s danom dodjele novog pasosa sve to postaje proslost, a jedna barijera na putu zivotnog uspjeha je uklonjena - a sa stajalista pojedinca - to je jedino sto je bitno. Kraj price.

U medjuvremenu da rekapituliramo:

GB - cca 5.000 GBP / samo mjesani brakovi

USA cca 10000 USD/ samo mjesani br - procedura komplicirana

Svedska 20000Eura

Belgija 7000 Eura / moguce i za istospolne veze

I Najnovija informacija koja se odnosi na Australiju a koju sam dobio PM-om jest da je tamo cijena oko 10000 AUD, moguce je i sklopiti i istospolni "civil partnership agreement" a u Melburnu navodno postoji i odvjetnicki ured u kojem rade odvjetnici iz vise zemalja ex-YU koji su specijalizirani za posredovanje u ovim slucajevima.

Winona
01.06.2003., 22:08
Gospon Pes kaže:

Pes dobila bi drzavljanstvo cak i da se razvedes.

Kiki
01.06.2003., 22:08
cunac kaže:
Da li si sigurna da nisi oduzela posao nekome tko je vec bio tamo, legalno ? Vec samim time ostecujes drzavu , a jos ako si jako sposobna pa si oduzela posao petorici :B

Jel se ti iuvijek nabacujes blatom ili samo kad ti ponestane argumenata?
Sto ti nije jasno?
Zakon prekrsila nisam. U Engleskoj nikad nisam bila ILEGALNO.
Dosla sam legalno i imala studentsku vizu, a zatim sam se udala.
Novac nije razmijenio ruke.
Zakon nije prekrsen.
Nikog nisam ostetila jer nisam otisla u vec established firmu nego radim sama za sebe.
Oni koji su kanili otvorit web design biznis mogli su to ucinit bez da ja ulazim u kakvu ekvaciju.
Ako imaju talenta za to, ja ih sigurno ne sprecavam u poslu.
I evo i tebi jedan za kraj....:B
Jesil se zapitao da li i ti uzimas posao onima sto su rodjeni u Kanadi???
Zar i ti njih tako ne ostecujes?

Winona
01.06.2003., 22:11
Vuco kaže:
Ako policiji prijavim krivično djelo onda sam.... kreatura :eek: :D

Ok, sad ozbiljno, malo sam pretjerao, ne bih odmah trčao policiji, uostalom i sam poznajem dva takva slučaja.... ali da mi ne odgovara i da mi je odvratno to stoji.
I da je protuzakonito, koliko god okrećali. A taj zakon ima svoju smisao, ne samo kao zaštita braka kao takvoga, nego i zbog prekomjernog useljena. Pa ti zamisli situaciju da se ti zakoni ukinu i da ljudi svako tri četiri godine sklapaju nove brakove samo zbog papira.
Jeli to ono što želiš?

Ja zelim da svatko za sebe nadje najbolji put.

Tako dugo dok to ne ide meni iz dzepa. A ne idu mi lazni brakovi.

Sto ti zelis , to samo dragi Bog zna.:rolleyes:

I zasto ne biti dosljedan...odma da si prijavio ta dva ilegalna slucaja

p.s. ne moram ja nista zamisljati, sranja se dogadjaju svaki dan i to od malo vecih riba nego sto su jadne Ruskinje udate za papire ;)

Winona
01.06.2003., 22:13
Vuco, ganjas male jer do velikih ne mozes, ne ?:p

Kiki
01.06.2003., 22:16
Mad Nomad kaže:
Ti ih krsis i tvrdis da si i dalje moralna.
Ne vidis problem u tome?

Eh, da ja sad tebe malo kvotiram:"citaj s razumijevanjem"!
Ja sam vec gore objasnila da su neki zakoni apsolutno blesavi.
Jos mi nisi odgovorio na moje pitanje o sodomiji ili relevantnost kanadskih zakona koje sam nabrojala na prethodnoj stranici. :rolleyes:

Gospon Pes
01.06.2003., 22:23
Vuco kaže:
Nego, znaš kak' ćemo?

Ja ću šutit', a nek' on tebi samo sredi papire. Onda se rastani, uzmi mene i sredi i meni papire.
Tak' smo glupe Švabe duplo zajebali.

A nitko nam ništ' nemre dokazat', sve dok ja ispunjavam svoje bračne obaveze. :D
Vuco, :love:, znala sam ja da si ti naš. :D:D:D

Kiki
01.06.2003., 22:45
Mad Nomad kaže:

Po istoj logici su onda oni koji rade zakone ili koji rade u zakonskom sistemu (politicari, odvjetnici i ini) najmoralniji ljudi na svijetu. :rolleyes:
Nuff said.
Meni je tebe zapravo zao.
Mnogo si naivan.
Gutas sve sto ti serviraju bez da neke stvari dovedes u upit. :rolleyes:

Mad Nomad
02.06.2003., 02:06
Barem ne krsim zakon, niti pozivam na njegovo krsenje.
Ma koliko se svi oni koji se zalazu za krsenje zakona trudili naci opravdanje/objasnjenje svojih postupaka, sve to je licemjerno. Onaj tko se zeni samo da bi dobio papire je u prekrsaju, jer je svrha nezakonita. Svrha nije zasnivanje obitelji, vec dobijanje papira. Mnogi misle da je takvo krsenje zakona beznacajno, te ce rado potpisati da su "cistunci" zato jer ne krse "velike" zakone. Koja je razlika izmedju kradje cokolade, usisivaca ili automobila? - Nikakva. Kradja je kradja.

U biti postoje dvije vrste ljudi. Jedna koja sve moze napraviti legalno kroz pravni sustav, a druga ce ulaziti u prkrsaj, pokusavati nalaziti precice, zaobilazne puteve, koristit slabosti sustava, rupe u zakonima i svakojake gimnastike da bi dosli do svojeg cilja. Onaj koji nije u stanju svoj cilj postici legalno kroz pravni sustav, htio to priznati ili ne, je slabic i inferiornija jedinka. Onaj kojemu su oci vece od zeluca, onaj cija je ambicija veca od njegovih stvarnih mogucnosti, takav poseze za "alternativnim" metodama. Ovim prvima, koji nisu slabici, koji sve mogu legalno - to nije potrebno.
To je bottom line.

cunac
02.06.2003., 02:11
Kiki kaže:
Jel se ti iuvijek nabacujes blatom ili samo kad ti ponestane argumenata?
Sto ti nije jasno?
Zakon prekrsila nisam. U Engleskoj nikad nisam bila ILEGALNO.
Dosla sam legalno i imala studentsku vizu, a zatim sam se udala.
Novac nije razmijenio ruke.
Zakon nije prekrsen.
Nikog nisam ostetila jer nisam otisla u vec established firmu nego radim sama za sebe.
Oni koji su kanili otvorit web design biznis mogli su to ucinit bez da ja ulazim u kakvu ekvaciju.
Ako imaju talenta za to, ja ih sigurno ne sprecavam u poslu.

U tvome slucaju nisi prekrsila zakon jer imas dobrog prijatelja pa si se uspjela provuci. Zastupala si tezu generalno da se nikome ne nanosi steta ako se kupi brak i na osnovu toga se steknu papiri sto u osnovi nije tocno jer jednostavno povecavas pool ljudi koji traze posao pa netko mora izvisiti ako ti radis, I u tvome slucaju ti oduzimas posao samimi time sto ga imas jer bi ga radio netko drugi. Jos uvijek nisi objasnila zasto si se trebala udati za papire tj. zasto nisi mogla dobiti vizu po osnovi svojih sposobnosti i znanja ?

I evo i tebi jedan za kraj....:B
Jesil se zapitao da li i ti uzimas posao onima sto su rodjeni u Kanadi???
Zar i ti njih tako ne ostecujes?

Teoretski ne, jer sam na osnovu toga i dobio vizu , tj. nema ljudi koji rade ovo sto radim,:D

I daj mi pojasni cime ja to blatim tvoj lik i djelo ? Svasta.

cunac
02.06.2003., 02:18
Kiki kaže:
Eh, da ja sad tebe malo kvotiram:"citaj s razumijevanjem"!
Ja sam vec gore objasnila da su neki zakoni apsolutno blesavi.
Jos mi nisi odgovorio na moje pitanje o sodomiji ili relevantnost kanadskih zakona koje sam nabrojala na prethodnoj stranici. :rolleyes:

Ti znaci smatras da si iznad zakona tj. samo zakoni koji tebi imaju smisla su i aplikabilni. Uopce ne ulazim u smislenost zakona , postoji ZAKONSKI nacin da ih promijenis ili ukines i to je to do tada su zakon i tocka.

Vidis to su ljudi o kojima sam pisao na "Zagreb tak imam te rad" , misle da su iznad zakona. Well, have nice day, meni je dosta.

cunac
02.06.2003., 02:21
Upss, Kiki ignoriraj ono o dobivanju vize , propustio sam tvoj odgovor

Kiki
02.06.2003., 02:39
cunac kaže:
Ti znaci smatras da si iznad zakona tj. samo zakoni koji tebi imaju smisla su i aplikabilni. Uopce ne ulazim u smislenost zakona , postoji ZAKONSKI nacin da ih promijenis ili ukines i to je to do tada su zakon i tocka.

Ne, ne smatram da sam iznad zakona i da su na mene aplikabilni samo zakoni koji meni imaju smisla.
However, ne drzim da su zakoni mjerilo necijeg morala ili nemorala kao sto neki ovdje pokusavaju dokazat.
Isto tako, jos mi vas dvoje (cunac i nomad) niste odgovorili da li se pridrzavate onih zakona koje sam vec nabrojala na prethodnoj stranici ili i vi smatrate da su besmisleni?
Uporno izbjegavate odgovor na to pitanje.
Ako se ne drzite takvih zakona da li to znaci da ste i vi nemoralni?
Ili da su svi koji ih se ne pridrzavaju nemoralni?
Ja sam samo pokusala ukazati na razliku izmedju morala i zakona te razlike izmedju raznih zakona. Nisu svi prekrsaji jednako teski, ma koliko god vi pokusavali uvjerit u suprotno nit su svi prekrsaji kaznjivi zakonom nuzno nemoralni i wrong.
Analogno tome...posto ja nisam tehnicki gledano prekrsila niti jedan zakon drzave u kojoj zivim jer novac nije razmijenio ruke, ja sam takodjer oprana sve krivice koju mi namecete i ocito sam vrlo moralna osoba. :D

Mad, kakve ti sad pak kradje spominjes?
Jos nisi (procitao i...) razumio sadrzaj mojih prvih postova o nejednakosti nezakonitog djela.
Kradja nekog ostecuje. Brak za papire ne.

Mad Nomad
02.06.2003., 02:55
Kiki kaže:
Nisu svi prekrsaji jednako teski, ...

... kao ni kazne. ;)

cunac
02.06.2003., 03:21
Kiki kaže:
Ne, ne smatram da sam iznad zakona i da su na mene aplikabilni samo zakoni koji meni imaju smisla.
However, ne drzim da su zakoni mjerilo necijeg morala ili nemorala kao sto neki ovdje pokusavaju dokazat.
Isto tako, jos mi vas dvoje (cunac i nomad) niste odgovorili da li se pridrzavate onih zakona koje sam vec nabrojala na prethodnoj stranici ili i vi smatrate da su besmisleni?

Da li si ti procitala te zakone. Kako da ih prekrsim , dabar nisam, smatram da ne smrdim , a ostali jednostavno nisu aplikabilni.
Vec sam ti rekao da ne ulazim u smislenost zakona.

Analogno tome...posto ja nisam tehnicki gledano prekrsila niti jedan zakon drzave u kojoj zivim jer novac nije razmijenio ruke, ja sam takodjer oprana sve krivice koju mi namecete i ocito sam vrlo moralna osoba. :D

Apsolutno, no ti si zastupala tezu da je brak iz racunice i za pare OK iako je to nelegalno. Inace ovo sto si ti napravila , braki iz interesa nisam siguran da je OK (tj. sumnjam da ste rekli da je takav aranzman nego ste ga prikazali kao pravi brak sto implicira da niti to nije OK ) no vjerovati cu ti na rijec.

Kradja nekog ostecuje. Brak za papire ne.

Vec sam ti naveo zasto brak za papire ostecuje, imigracijski zakon je u vecini slucajeva smieljen tako da ne kanibalizira postojecu radnu populaciju.
Inace ako ja skopiram tvoj web dizajn i prodam ga nekome da li smatras da je to tebe ostetilo, nista ti nisam oduzeo fizicki , sve sto si ti napravila je i dalje tamo gdje je bilo. prodao sam kupcu za kojega ti ne znas , no nekak mislim da ti bas ne bi bilo svejedno.

Kiki
02.06.2003., 03:28
Naravno da nije, ostetio si moj copyrigh, ali....ako ja za to ne znam....i vuk sit i koza cijela. Nije nikom pala dlaka s glave.

BTW, ne izvlaci se ne neaplikabilnost onih zakona.
Jos uvijek nisi disprove my point.

Mad Nomad
02.06.2003., 03:58
Kiki kaže:

Sto ti uporno imas nesto protiv zakona? Neki su ti mozda cudni, kako sto je sve cudno nekome tko dodje iz jednog kulturnog okruzenja u drugo. Kod nas se na susjeda, koji ti nocu suska njegovom zastavom pa ne mozes spavati, ide na pas mater, pa ga onda za kontru susjed sa zastavom optuzuje da je kontra Hrvatske, jer mu smeta sahovnica (kako to nasi znaju lijepo izvrnuti). Ovdje se samo pozoves na zakon i sve je gotovo u tren.
In February 1999, a judge in Collingwood, Ontario sent a summons to a retired schoolteacher. The offence - letting the Canadian Flag snap too loudly in the wind.

Dobro odgojen covjek nema potrebu za krsenjem zakona. Kulturan covjek nikome ne ide u posjetu u 10 sati nocu. Kod nas to nije prevedeno u zakon, vec u obicaj. Ovdje je i jednom gradu postao zakon. Vjerojatno je netko imao gadnu naviku da uznemirava ljude nocu, pa je to doslo do zakonske regulative.
Halifax County has a bylaw that makes it illegal to knock, ring a doorbell or shout after 10 pm.

Ako si u parku s partnerom, sjedis na klupi i pricas, vjerojatno ne bi voljela da te netko iz grmlja spijunira i slusa vase privatne razgovore. Vjerojatno je netko i to obicavao, pa je u dva grada to provedeno u zakon.
Toronto and Halifax both have laws forbidding anyone to "spy" on people in city parks.
Sto je ovdje besmisleno?

Isto tako, ako normalan covjek drzi do svoje higijene, a netko zaudara stravicno, osobno ne bih volio da je u mojoj blizini.
Canada's criminal code states that anyone, "offending a public place with a bad smell" is liable to two years in jail.

I da ne idem dalje, jer vec postaje zamorno... samo da znas da je ovdje procedura donosenja zakona drugacija od one koju poznajes iz Hrvatske. U Hrvatskoj zakone donosi zakonodavno tijelo - Sabor (Statutory law), a ovdje je mjesavina Statutory i Common Law. Common Law u biti znaci da pravosudje donosi zakone koji postaju primjer za rjesavanje ostalih slucajeva. Kada se pojave slicne okolnosti kod nekog novog slucaja, onda se on rijesava po obrascu onog prvog. Vjerojatno neki stari zakoni nisu aplikabilni na danasnju situaciju, no i tu se zakonodavac sluzi zdravim razumom, tako da to nikome ne predstavlja problem. Sada se mi mozemo prepirati oko toga da li je to dobar sistem ili ne, da li je zakon dobar ili ne, ali to nece promijeniti potrebu da se zakon postuje. U svakom slucaju to ti ne bi trebao biti izgovor da krzis zakon ili da zagovaras krsenje zakona.

Kiki
02.06.2003., 04:09
Znas sto, nomad....mozes ti to logicno pokusat objasnit kako god hoces, ali cinjenica ostaje da su ti zakoni nebulozni i da si ih vjerojatno i sam prekrsio (mozda i ne znajuci), a ako nisi te, sigruno jesi neke druge.
Ovako samo cjepidlacis i ostavljas dojam jednog jako suhoparnog covjeka.
I sama cinjenica da nisi htio odgovorit na moje pitanje neko vrijeme, nego tek kad sam par puta ponovila i pitala za odgovor, govori o pravom stanju stvari.
Ovo gore je samo izvlacenje i ne vjerujem da predstavlja ono sto zaista mislis.
BTW, kao sto rekoh iz Cro sam otisla jako mlada i nisam upoznata sa sudskim i zakonskim sistemom kod nas.
Osla sam vec u 4om srednje.
Zadnja godina srednje ovdje i faks, dalje znate.....
Tako da se moje iskustvo ne bazira na necemu iz Hrvatske.
Tebi se ocito Hrvatska jako zamjerila jer iskoristis svaku mogucu priliku da opanjkavas Hrvatsku, Hrvate i nase obicaje, zakone ovo ono....
Vidis, ja takav experience nemam.

Kiki
02.06.2003., 04:13
Eh, i da odmah dodam (prije nego me optuze): Nisam komunist i nisam HDZovac.
:D ;)

cunac
02.06.2003., 04:17
Kiki kaže:
Naravno da nije, ostetio si moj copyrigh, ali....ako ja za to ne znam....i vuk sit i koza cijela. Nije nikom pala dlaka s glave.

BTW, ne izvlaci se ne neaplikabilnost onih zakona.
Jos uvijek nisi disprove my point.

Pa neaplikabillni su na mene i nisam prekrsio niti jedan. Mislio sam da je to jasno, Koji je tvoj point to mi nije jasno.;)

PowerLock
02.06.2003., 04:19
:rolleyes: Neki ljudi gledaju na zakone kao da su oni svrha sami sebi i pocetak i kraj svega. A drugi ljudi gledaju na vlastite ciljeve i kako da ih postignu, te na zakone gledaju iskljucivo kao na jedno od sredstava pri postizanju tog cilja. Ako je nekome cilj da ne ide u vojsku u zemlji u kojoj je zakonom propisano da je sluzenje vojnog roka obavezno - onda je ta osoba prisiljena prekrsiti zakon, i za to nije kriva ta osoba nego zakon koji joj ne omogucuje da svoj cilj ostvari legalno. I tu je jedino vazno da osoba koja krsi zakon bude upoznata i spremna prihvatiti moguce lose posljedice svoje odluke.

Zakone pise vecina za vecinu. Kada si u manjini moras se snaci.

Mad Nomad
02.06.2003., 04:22
Kiki kaže:
Znas sto, nomad....mozes ti to logicno pokusat objasnit kako god hoces, ali cinjenica ostaje da su ti zakoni nebulozni i da si ih vjerojatno i sam prekrsio (mozda i ne znajuci), a ako nisi te, sigruno jesi neke druge.

Kao sto i Cunac kaze, Dabar nisam, smatram da ne smrdim, nemam zastavu ispred kuce, ne virim iz grmlja u parku, ne odlazim ljudima u posjete po noci ...
... i ne nagovaram ljude da krse zakone udajom za papire.

PowerLock
02.06.2003., 04:30
Boze mili, Nomadov zivot zvuci tako dosadno......:no:

ADEX
02.06.2003., 04:42
Mrsko mi sve ovo citati. Eto samo da se prijavim.

Ja sam dosao tako sto mi je draga poslala papire (vjernicke pa za sest mjeseci da se vjencate), kod mene je malo drugacija prica jer nije bilo teorije da je dovedem u izbjeglicke kampove Holandije a ona vec je ganjala papire za Australiju. I kada je dobila bila je ta mogucnost da se nadjemo opet nakon par godina u Australiji.
Nastavili smo tamo gdje smo stali 92.

Kada smo zavrsili vjencanje i onda je trebalo srediti papirologiju u imigracinom. I sluzbenica na salteru je bila prijatno iznenadjena da ima i takvih koji su se stvarno vjencali. Jer obicno neko dodje na vjerenicku vizu a da bi ostao vjenca se za nekog drugog :D

ADEX
02.06.2003., 04:58
Sada sam malo prelistao ovaj topic.

Pa vi se zajebajete oko te rupe u zakonu.
Hajde ljudi, neka se svako snalazi kako zna i umije.
Lako je dobiti te bracne papire i ugovoriti brak zbog papira, ali vecina to zelju za dolaskom i ostankom u toj zemlji, plati na drugi nacin.
Sto zivcima, sto brigama, i sta na kraju vecina vidi da i nisu nasli ono u toj zemlji sta su ocekivali.

Brakova na papire u Australiji koliko hoces i kakvih hoces. Svi znaju da je to rupa u zakonu i da iskoristava maksimalno.

Evo zadnji primjer. Momak i djevojka, oboje fakultetski obrazovani ali jednostavno nemogu uci u proces ulaska u Australiju, ima previse kandidata.
Njihova prijateljica sredi da se "kao" udaje za momka svoje prijateljice a njen brat za prijateljicu.
Kada su oboje dosli u Australiju, obavili papirologiju i zive skupa kao muz i zena. Ovim dvoma zahvalni do kraja zivota. Rade oboje i nedavno su se razveli od svojih donatora i vjencali a kumovi im bili njihovi donatori. Ocekuju uskoro bebicu.

Kakav nemoral, malo su preskocili sistem i nikom nista.

Issa
02.06.2003., 05:20
bas si i ja razmisljam jel da se javim na ovaj topic.
Ja znam jedan takav primjer moje blize rodbine, udala se zena za starca od 80 godina u Australiju. Umro joj je muz i za nju stvarno nije bilo zivota u Hr. Potpuno to podrzavam i drago mi je da su sretni.

Sto ne podrzavam:
3 miliona ilegalnih meksikanaca ce dobiti zelenu kartu jer su vec ionako tu. Ocu ja zelenu kartu, al zajeb, ne moze, ja sam usla legalno u zemlju i imam privremenu dozvolu boravka, meni ne moze zelena karta. Ja se sad moram patiti tko zna jos koliko da bi se izborila za nesto vise.

Rita
02.06.2003., 05:27
Ko ti kriv kaj nisi meksikanerica,vis to ne bi bilo lose.Odes u Meksiko i tam smuljas papire,onda ilegalno predjes u USA i onda ti tu sve daju,bes pol frke;) :D:D.Fakat jadno.KAd se sjetim kak se covijek mora patit po tom INSu ,joj:rolleyes:
Ajde sad za ozbac,ja sam se udala za amera i dobila sve papire,ali vidi cuda;)mi se VOLIMO:D.Zivimo zajedno i planiramo zauvijek ostati zajedno.
Znam dosta ljudi ovdje koji su se ozenili za papire,mislim da mi je frend rekao da ga je kostalo 5 somova ali prije desetak godina.Kad se "rastajao "od zene kupio joj je par finih skija na poklon:D:DKAd bi sve rastave prosle tak civilizirano:D

Issa
02.06.2003., 05:31
gle tko mi se ruga ;)
neznas si ni inbox obrisat da ti ljudi mogu PM poslati, a rugas se
;) :B :B :B :B

Gazda
02.06.2003., 06:52
Mad, vidim da se drzis tih zakona ko pijan plota. Moram rec, da kad bi se u zivotu za sve moglo propisat zakon i kad bi sve funkcioniralo tako da se ljudi slijepo drze zakona, onda bi sve bilo lako i jednostavno. Ali sta mislis zasto postoje odvjetnici i sudstvo? Zato sta je nemoguce imat zakon primjenjiv u svim situacijama. Jednostavno u zivotu nije sve crno i bijelo. Zato nekada i nije grijeh ne postovati slijepo zakon. Recimo ti actually tvrdis da su zakoni o zabrani kucanja na vrata iza 10 navecer normalni? Pa sta ti pijes covjece?! Ajd se lijepo odseli u Austrougarsku...

Winona
02.06.2003., 08:12
Mad Nomad kaže:
Kao sto i Cunac kaze, Dabar nisam, smatram da ne smrdim, nemam zastavu ispred kuce, ne virim iz grmlja u parku, ne odlazim ljudima u posjete po noci ...
... i ne nagovaram ljude da krse zakone udajom za papire.

moze bit da ovo gore nisi.

Ali imas ti vec svojim zala.:rolleyes:

Mozda si bas ti jedan od brakova na papiru, jer sa zenom dijelis samo financijsku stranu braka i birgu oko djece, ono sto brak cini brak, tebi je nepoznato :rolleyes:
( da mi se da trazit, izvukla bi i tvoje citate )

Da pojasnim moje vidjenje braka na papiru ( koje se sigurna sam razlikuje od tvojega, jer bi ti se cijeli moralni sistem srusio )
brak na papiru - prakticna strana funkcionira sve u sesnaest a opet ti isti legalno udani/ozenjeni nisu vodili ljubav godinama ( ja to razlikujem od seksa ) i vise pojma nemaju zasto su se uopce uzeli.

Tipican primjer ovoga sto vidim oko sebe ( sad ce Mad reci da toga u Canadi nema ;-)) ....muz drka na net stranice a zena ima savrseno cistu kucu.
Ugledni gradjani rekao bi netko.
Ja kazem- brak na papiru.

Svak se cese gdje ga svrbi, a ti se nekako na nekoliko stranica topica ceses intezivno :D

Romana
02.06.2003., 10:17
Ma ljudi moji sta se svadjate,nek svatko zivi kako mu je drago i onako kako je najbolje za njega/nju.Bez ili sa sex-om,sa ljubavi ili bez nje,sa tipomi ili kokom sa puuuno novaca,od socijalne pomoci,u pravom ili laznom braku,ma koga briga.......

cunac
02.06.2003., 12:20
Gazda kaže:
Mad, vidim da se drzis tih zakona ko pijan plota. Moram rec, da kad bi se u zivotu za sve moglo propisat zakon i kad bi sve funkcioniralo tako da se ljudi slijepo drze zakona, onda bi sve bilo lako i jednostavno. Ali sta mislis zasto postoje odvjetnici i sudstvo? Zato sta je nemoguce imat zakon primjenjiv u svim situacijama. Jednostavno u zivotu nije sve crno i bijelo. Zato nekada i nije grijeh ne postovati slijepo zakon. Recimo ti actually tvrdis da su zakoni o zabrani kucanja na vrata iza 10 navecer normalni? Pa sta ti pijes covjece?! Ajd se lijepo odseli u Austrougarsku...

Nitko ne tvrdi da su normalni , kao sto rekoh postoje legalni nacini za promjenu i ukidanje zakona. Inace kako ti odredjujes koji zakon je dobar koji nije , sto koristis kako mjerilo ? Sebe ? Kao sto vidis mi nemamo isto misljenje pa po tvojoj logici niti isti zakoni ne vrijede za nas , ne vidis li tu "malo" problema ?

cunac
02.06.2003., 12:22
Winona1 kaže:
moze bit da ovo gore nisi.

Ali imas ti vec svojim zala.:rolleyes:

Mozda si bas ti jedan od brakova na papiru, jer sa zenom dijelis samo financijsku stranu braka i birgu oko djece, ono sto brak cini brak, tebi je nepoznato :rolleyes:
( da mi se da trazit, izvukla bi i tvoje citate )

Da pojasnim moje vidjenje braka na papiru ( koje se sigurna sam razlikuje od tvojega, jer bi ti se cijeli moralni sistem srusio )
brak na papiru - prakticna strana funkcionira sve u sesnaest a opet ti isti legalno udani/ozenjeni nisu vodili ljubav godinama ( ja to razlikujem od seksa ) i vise pojma nemaju zasto su se uopce uzeli.

Tipican primjer ovoga sto vidim oko sebe ( sad ce Mad reci da toga u Canadi nema ;-)) ....muz drka na net stranice a zena ima savrseno cistu kucu.
Ugledni gradjani rekao bi netko.
Ja kazem- brak na papiru.

Svak se cese gdje ga svrbi, a ti se nekako na nekoliko stranica topica ceses intezivno :D

Interesantno kako u nedostatku argumentata uvijek padas u osobne napade i sex. Way to go.

gea
02.06.2003., 12:44
Kiki, nemoj poludit, al jace je od mene. necu cetat vise, cpr.

DOBRO, OCE MENE NEKO OZENIT ZA TE PAPIRE VISE!!!???:D

sasa_rijeka
02.06.2003., 13:06
ma zajebi sve ove price o postenu te laznom moralu
pa niko nije lud..sutra da nadjem na ulici novcanik sa 1000 funti odma bi ga stavio u djep
ne zato sto sam lopov niti bitanga nego zato sto je takav sistem
deru me na svakom koraku.pocevsi od insurance taxe,service charge,kansl taxe ovog onoga i sta covjeku
drugo preostaje nego da i sam pocne da mulja

ja sam sto posto ZA brakove za papire ako obje strane se dobrovoljno sloze sa tim

nema osobe na forumu ovdje koja nesto nije smuljalja ili planira da smulja
evo ja sam prvi na toj listi ako vec moram da kazem

ja pak najvise volim da muckam sa mojim CV -mislim to je zivi show..danas sam istipko tako dobar
da mislim da bi mogo da dobijem poso i u house of commons
zezam se naravno

ps.gea ozenit cu te ja ako mi kupis cokoladu
mislim da je posteno!

gea
02.06.2003., 13:37
dogovoreno!!!! ja tebi cokoladu, ti meni papire:D :cool: :D

ma ne brini, znam i kuhat. ej, a kam idem?

Winona
02.06.2003., 14:54
cunac kaže:
Interesantno kako u nedostatku argumentata uvijek padas u osobne napade i sex. Way to go.

Za mene to jest argument. Mnogi zive u laznom braku.

Samo si to nemaju hrabrosti priznati. :p

Mnogo je gore varati sebe nego drzavu.;)

FFE
02.06.2003., 14:57
Winona1 kaže:

Mnogo je gore varati sebe nego drzavu.;)

:top:

A na kraju krajeva, kakvo je to varanje drzave? Naprotiv, drzava dobija novoga clana koji joj placa porez, trosi u njoj i ona zapravo profitira.

Annatar
02.06.2003., 17:21
Mad Nomad kaže:
Kada bi svi isli po sistemu "oko za oko, zub za zub.", dobio bi vendetu, besu, osvetu, ... kako god je hoces nazvati. Svaka ostecena strana bi sama odredjivala koliko smije naplatiti od ove druge, tako da bi se jedna strana uvijek nalazila vise ostecenom od ove druge, pa bi odlazila na ponovnu naplatu. Zar su Albanci profitirali sa svojim nacinom dijeljenja pravde (Besa)? Samo su sebe promovirali u - primitivan narod. Vendetta, umjetnost Kanlija, je prastara i sveta disciplina. Kada bi na ovome svijetu bila egzaktna Vendetta, onda zakoni ne bi bili potrebni. Osim toga, bit oko za oko, zub za zub jest da se onoga koji ti je nešto učinio kazni točno onoliko i na onaj način na koji je taj ili ta dotična tebe oštetio/la ili unesrećio/la.

A Besa, dragi moj Mad Nomad, je zadana riječ, i Albancima koji drže do sebe je ona svetinja. Stoga, molim, malo manje barataj pojmovima koji ti nisu poznati. Osim toga, nemaš pravo da albanski sistem vrednovanja ne radi, jer oni svi zajedno napreduju i probijaju se kao jedna cjelina. To je potpuno drugačiji mentalitet od našega, a čini se da su tebi takve stvari abstraktne.

Annatar
02.06.2003., 18:17
Mad Nomad kaže:
Opaaa. Jos jedan komunista. Sve je nase, neovisno o tome tko je koliko ulagao? ;)Nemaš me pravo tako zvati jer sam ja sve samo ne komunist. Zapravo sam teški antikomunist i vjerujem u kapitalizam. Ali ne i u truli kapitalizam.

Auto-ceste, skole, industrija, pruge, mostovi, stanovi ... sve to nije s neba palo. Sve to se gradilo iz poreza koji je netko odvajao iz svojeg dzepa. Tko si pa ti da sve to dobijes besplatno samo zato jer si TI zakljucio da mozes zivjeti gdje hoces bez da pitas gazdu da li mozes uci u njegovu kucu?Tvrdnja o infrastrukturi ti ne stoji, još više stoga što si i sam stranac u toj Kanadi. Kak je onda u redu da ti dođeš zato kaj to netko određuje, a onaj drugi ne? Po čemu si to molim te ti bolji od onoga drugoga, da ti možeš doći tamo, a on ili ona ne, tim prije što Kanada i ovako i onako prima određen broj ljudi na godinu!
Znači, netko određuje tko i koliko smije negdje drugdje živjeti, tj. tebi dozvoljava da tu infrastrukturu koristiš, a drugome ne? To je absurd!!!
A isto tako molim te prisjeti se da su ti isti Kanađani došli i istisnuli domoroce, a sada se oni uzimaju za pravo određivati tko i koliko smije tamo kod njih živjeti? Lijepo, baš lijepo!
Koje licemjerje!

Kak si samo brzo zaboravil da si i TI došel iz po tebi "siromašne zagađene prčije"! Eto, tvojim vlastitim riječima...

Kakve veze to ima molim te, ako i ja zajedno s njima ulažem u tu istu infrastrukturu od poreza na ono kaj tam zaradim?! Osim toga i ti si tam došel a da te nisu zvali.
Ako se ne slazes s ovim, molio bih te da tocno kazes s cime se ne slazes. Rado cu ti pokazati gdje ti je logicka pogreska.TOČNO, NE SLAŽEM SE. Ne slažem se s usporedbom kuće i zemlje, jer to nikako nije i ne može biti i nije isto!

Annatar
02.06.2003., 18:21
Kiki kaže:
Ajme meni, Annatar, ovo je vec drugi put da se slazemo.
:eek: :D
Svaka cast za gornji post. :s
*naklon bez riječi*

Annatar
02.06.2003., 18:27
Vuco kaže:
Brak za papire je protuzakonit i kada bih za tako nešto saznao prijavio bih policiji. Odlično. A sada, hrvatski Emineme, dalje nastavi držati glavu u pijesku i srkati ga :D

Annatar
02.06.2003., 18:32
cunac kaže:
Ali to ne mijenja cinjenicu da su prekrsaji , kazne nisu iste.A sada jedno pitanje: kaj u slučaju da je brak sklopljen iz interesa, samo za papire, a supružnici zatim spoznaju da zaista osjećaju nekaj jedno prema drugome te da žele i nadalje živjeti u toj bračnoj zajednici?*

O časni suci, kamo su sada otišli vaši argumenti o moralu i kršenju zakona? Je li i u tome slučaju zakon "prekršen", te da li je i dalje to djelo "nemoralno"?

--
*Nemam veze s gornjim primjerom

Annatar
02.06.2003., 18:39
cunac kaže:
Ja se slazem sa tom tvrdnjom , no u ovom trenutku je to utopija. Zakoni su ono sto nas dijele od zivotinja i dok ljudska svijest ne bude na takovom nivou da joj ne bude potreban zakon ja cu postivati zakone okoline u kojoj zivim i ocekujem da i drugi to isto rade. Mozes se boriti za promjenu zakona no do tada je ovako kako je. Ne gospodine, zakoni nisu ono kaj nas "dijeli" od životinja, nego bi to trebala biti svijest. Jer po ovom tvojem ispada da si onda netko može uzeti za pravo da određuje što je pravo a što krivo. Zar ja ne znam misliti sam za sebe, nego trebam nekoga drugoga da mi kaže što je pravo a što krivo?

Znači, recimo, kada Hrvatska država odredi da se na automobil koji sam kupio vlastitim novcem njima moram platiti trošarinu, oni su u pravu kada to učine, jer oni znaju što je dobro za mene, te su time automatski u pravu i ja im zaista trebam dati novac za nešto što sam već platio i što je moje, inače sam nemoralan?

Molim direktan odgovor na pitanje, a ne primjerom!

DA ILI NE?

Annatar
02.06.2003., 18:47
Kiki kaže:
Quote za broj viza se odnose iskljucivo na radne vize, a ne na one koji se ozene ili koji ilegalno dodju.
Ilegalci su ilegalni pa njih nitko (legal) ni ne vidi ni ne cuje.
Kad ih pak uhvate, uglavnom idu prvim ekspresom van iz zemlje.
Ozenjenji nemaju nikakve kvote za dobivanje viza.
Najbolje jos da ce im vlada rec..."Cujte, mi znamo da ste se vi ozenili, ali ne mozemo vas primit u zemlju jer smo vec imali 50 parova ove godine, a to nam je kvota".
Dakle, nitko nije ostecen.
Kako god okrenes, racunica vam ne stoji. Opet točno, jer se vize za supružnike ne uračunavaju i ne odbijaju od kvote za useljenike.

Annatar
02.06.2003., 18:54
Ako Kinez sa 2 razreda osnovne trazi vizu - nece je dobiti. Ako se koristi ilegalnim rabotama, kao sto je to zanidba za papire i udje u zemlju, takav sigurno nece koristiti zajednici. Takav ce i dalje krsiti zakone. Postoji razlog zasto je nekome uskracena viza.Ma nemoj. A kaj ti znaš da taj Kinez nije fenomenalan iscjelitelj te je možda u stanju pomoći drugima, recimo akupunkturom? Može biti i odličan kuhar, te ljudima koji su ga u svoju zemlju "primili" tako praviti užitak.
A može i "s dva razreda osnovne" raditi posao koji domoroci ne bi htjeli raditi, dakle opet je koristan. Zašto bi takva osoba bila nužno kriminalac? Opet jedan absurd. :rolleyes:

Annatar
02.06.2003., 18:57
Kiki kaže:
...
Eto, u nekim US states je protuzakonita sodomija. Da li to znaci da ce osoba koja tu i tamo (ili pak stalno) prakticira isto prestat prakticirat taj seksualni akt zato jer je protuzakonit?
Najbolje da svaki put nakon sto dragu jebu u dupe odu u obliznju policijsku stanicu i prijave sami sebe jer su eto prekrsili zakon. :rolleyes: :D
Dobra, dobra! Nastaviš li ovako, još malo pa bu tilt! Osvojila buš i bonus! :D

Annatar
02.06.2003., 19:04
FANCY kaže:
Motrim ja motrim što se dešava.

...

Neki spominjaše nedavno svoje neostvaerene mogućnosti u Hr pa se zato sele na zapad ili??
...Neki fakat ne paze na detalje. A dotični na koje se u gornjem tekstu aludira su naveli da nisu u tadašnjoj domovini (USA) bili u mogućnosti ostvariti svoj puni potencijal. Nigdje nije spominjana Hrvatska ili Zapad u tom kontekstu.

FANCY, sjedi dole i evo ti komad za kraj tromjesječja. Drugi puta buš morti bolje "motrio". :)

Annatar
02.06.2003., 19:16
cunac kaže:

Je, sigurno kao web dizajner :B 'Kinez s dva razreda osnovne je nekoristan.'

'Je, sigurno kao programer.'

'Je, sigurno kao sysadmin.'

'Je, sigurno kao liječnik.'

"Opaaa, još jedan komunist."

Dobro, koji je vama dvojici vrag?!! Jeste vi normalni??? Ili samo MORALNI???

cunac
02.06.2003., 20:02
Annatar kaže:
Ne gospodine, zakoni nisu ono kaj nas "dijeli" od životinja, nego bi to trebala biti svijest. Jer po ovom tvojem ispada da si onda netko može uzeti za pravo da određuje što je pravo a što krivo. Zar ja ne znam misliti sam za sebe, nego trebam nekoga drugoga da mi kaže što je pravo a što krivo?

Kao sto i sam kazes trebala bi biti svijest no buduci da znamo da se ljudi bez zakona ponasaju gore nego zivotinje ostavljam ti za domacu zadacu da rijesis taj metalni paradoks. Sto se tice razmisljanja , siguran sam da je vrlo mali broj ljudi koji se ne pretvore u zivotinje ako imaju priliku sto sam nazalost mogao i vidjeti uzivo.

Znači, recimo, kada Hrvatska država odredi da se na automobil koji sam kupio vlastitim novcem njima moram platiti trošarinu, oni su u pravu kada to učine, jer oni znaju što je dobro za mene, te su time automatski u pravu i ja im zaista trebam dati novac za nešto što sam već platio i što je moje, inače sam nemoralan?

Molim direktan odgovor na pitanje, a ne primjerom!

DA ILI NE?

Da trebas im dati novac. Isto kao sto trebas platiti porez. Nema primjera nego samo surova istina. To je jedan od nacina financiranja drzavnoga aparata.
Ako ti se ne svidja imas opcuju da ne uvozis auto.

cunac
02.06.2003., 20:03
Annatar kaže:

Dobro, koji je vama dvojici vrag?!! Jeste vi normalni??? Ili samo MORALNI???

Vadis stvari iz konteksta i pokusavas ih prikazati onako kao sto nisu. Odi na ponovno citanje. Sto se tice normalnosti i morala ja sam sa svojim zadovoljan. Svatko treba zivjeti sa samim sobom.

cunac
02.06.2003., 20:06
Annatar kaže:
A sada jedno pitanje: kaj u slučaju da je brak sklopljen iz interesa, samo za papire, a supružnici zatim spoznaju da zaista osjećaju nekaj jedno prema drugome te da žele i nadalje živjeti u toj bračnoj zajednici?*

O časni suci, kamo su sada otišli vaši argumenti o moralu i kršenju zakona? Je li i u tome slučaju zakon "prekršen", te da li je i dalje to djelo "nemoralno"?

--
*Nemam veze s gornjim primjerom

Je. Odi polozi logiku ili barem nauci izvlaciti logicne zakljucke. Mijesas uzrok i posljedicu.

Annatar
02.06.2003., 21:18
cunac kaže:
Kao sto i sam kazes trebala bi biti svijest no buduci da znamo da se ljudi bez zakona ponasaju gore nego zivotinje ostavljam ti za domacu zadacu da rijesis taj metalni paradoks. Sto se tice razmisljanja , siguran sam da je vrlo mali broj ljudi koji se ne pretvore u zivotinje ako imaju priliku sto sam nazalost mogao i vidjeti uzivo.A ja tebi dajem za domaću zadaću: pročitati "And then there were none" (možeš cijelu novelu lako naći preko Google-a na puno web stranica).
Onda se možemo dalje adekvatno raspravljati o gore navedenom paradoksu. Kratka je novela, da se ne bi splašil beletristike.
Da trebas im dati novac. Isto kao sto trebas platiti porez. Nema primjera nego samo surova istina. To je jedan od nacina financiranja drzavnoga aparata.
Ako ti se ne svidja imas opcuju da ne uvozis auto.No further questions, Your Honor.

Annatar
02.06.2003., 21:21
cunac kaže:
Je. Odi polozi logiku ili barem nauci izvlaciti logicne zakljucke. Mijesas uzrok i posljedicu. Logiku sam položil dvaput, svaki puta s više nego prolaznom ocjenom, kod različitih profesora. Ne izvlači se da ne odgovoriš, jer bez obzira koji je uzrok a koji je posljedica, nisi mi odgovoril na pitanje: oni se vole. Kaj sada??? Jesu i dalje nemoralni, te jesu li, kada se sve zbroji i oduzme, prekršili zakon(e)?

Vuco
02.06.2003., 22:12
Annatar kaže:
Odlično. A sada, hrvatski Emineme, dalje nastavi držati glavu u pijesku i srkati ga :D
A ti nastavi tražiti papirušu. :B :B

I drži se teme, uostalom.

cunac
03.06.2003., 01:06
Annatar kaže:
A ja tebi dajem za domaću zadaću: pročitati "And then there were none" (možeš cijelu novelu lako naći preko Google-a na puno web stranica).
Onda se možemo dalje adekvatno raspravljati o gore navedenom paradoksu. Kratka je novela, da se ne bi splašil beletristike.
No further questions, Your Honor.

Dude, to sam procitao u originalu jos prije 20 godina. :D (na krivoga si se namjerio,jako volim SF) Nista ne mijenja na stvari.

cunac
03.06.2003., 01:08
Annatar kaže:
Logiku sam položil dvaput, svaki puta s više nego prolaznom ocjenom, kod različitih profesora. Ne izvlači se da ne odgovoriš, jer bez obzira koji je uzrok a koji je posljedica, nisi mi odgovoril na pitanje: oni se vole. Kaj sada??? Jesu i dalje nemoralni, te jesu li, kada se sve zbroji i oduzme, prekršili zakon(e)?

jesu jer je premisa kriva
odi ponovi gradivo, mozda si prepisivao;)

Annatar
03.06.2003., 08:03
cunac kaže:
Dude, to sam procitao u originalu jos prije 20 godina. :D (na krivoga si se namjerio,jako volim SF) Nista ne mijenja na stvari. Da sada upotrijebim izraz tvojeg dragog prijatelja i pobočnika, čini se da si pročitao ali nisi razumio. Jer da si fakat razumio, onda bi ti bilo kristalno jasno da paradoksa nema, i da zakoni nisu potrebni.
Kada meni netko napravi uslugu, osjećam se obaveznim mu je i vratiti u trenutku kada mu/joj je ona potrebna, jer je to pitanje Časti. Nema to veze s moralom ili zakonom. Taj sistem savršeno funkcionira, i prema mojem iskustvu oduvijek je funkcionirao.

Zakoni bi trebali postojati da štite ljudsku dobrobit i da pomažu ljudima, a ne da im budu prepreka i da im otežavaju život. A nažalost, od ove dvije zadnje stvari, i jedna i druga je točna. Zakon štiti slabe od jakih; ali to je protivno prirodi, kojoj se ljudi tako silno pokušavaju oduprijeti. Pa ipak, samo su još gori od životinja, i to svakim danom sve više.

I napokon što je to moral? Moral je individualno mjerilo. Moral je nestalno mjerilo i mijenja se. Nekada je bilo nemoralno ne ići u Nedjeljom u crkvu. Bilo je i nemoralno seksati se s nekim prije braka. Je li to nemoralno i danas? Nije. Znači, moral je isto kao i ukus, u svakoga drugačiji. Što je danas moralno, sutra je notorna glupost i besmislica. Kako si onda može netko uzimati za pravo da na račun morala drugima određuje što je moralno, a što nije? Od kada je onaj prvi u pravu, a onaj drugi u krivu? Sada može netko tvrditi da postoje opće smjernice, ali se čak i one razlikuju od društva do društva, što cijeli koncept baca u vodu. Kakva besmislica!

Annatar
03.06.2003., 08:06
cunac kaže:
jesu jer je premisa kriva
odi ponovi gradivo, mozda si prepisivao;) A možda su u šumi. Ne izvlači se, nego direktno odgovori na pitanje: jesu li to dvoje i dalje nemoralni, te jesu li s obzirom na konačno stanje stvari prekršili zakon(e)?

Annatar
03.06.2003., 08:08
Vuco kaže:
A ti nastavi tražiti papirušu. :B :B

I drži se teme, uostalom.
A ti si je vidim već našao :D

Odi me prijavi policiji. Ups, pa ja sam ovdje legalno. Vidi vraga :D

cunac
03.06.2003., 12:56
Annatar kaže:
Da sada upotrijebim izraz tvojeg dragog prijatelja i pobočnika, čini se da si pročitao ali nisi razumio. Jer da si fakat razumio, onda bi ti bilo kristalno jasno da paradoksa nema, i da zakoni nisu potrebni.

procitao i razumio , no isto tako razumijem i ljudsku prirodu tako da prica ostaje ono sto je utopija i SF

cunac
03.06.2003., 12:57
Annatar kaže:
A možda su u šumi. Ne izvlači se, nego direktno odgovori na pitanje: jesu li to dvoje i dalje nemoralni, te jesu li s obzirom na konačno stanje stvari prekršili zakon(e)?

Koji dio u recenici
jesu jer je premisa kriva nisi razumio.

kljucna rijec je JESU

Dobro i lose ne ponistavaju jedno drugo:D
Sto se mene tice EOD.

Mad Nomad
06.06.2003., 03:00
Covjek se moze maknuti par dana, a da ga ne doceka kilometar tekstova.

Gazda kaže:

Taj zakon nije donio parlament, da se razumijemo. Taj zakon je donio lokalni sudac. Kao sto sam prije rekao, nemojte suditi druge po svojim mjerilima. Mjerilo stvaranja zakona u Hrvatskoj i u Kanadi je razlicit. Kod nas zakone moze stvarati samo Sabor. Ovdje zakon moze stvarati i parlament i sudac. Lokalni sudac, ako se susretne s novim slucajem kojeg s nicim ne moze povezati, konacnu presudu pretvara u zakon. Toga u Hrvatskoj nema. Ako ti neki zakon ne izgleda normalan, moze biti da je tako, ako je presuda lokalnog karaktera. Svakome je normalno ono s cime se svakodnevno susrece, a nenormalno ono s cime bas i nema dodira. Ima ljudi koji ce ti banuti na vrata bez najave u bilo koje doba dana i noci, bez da vide ista pogresno u tome. Sama cinjenica da takav zakon postoji znaci da je postojao razlog zasto je donesen - da je to doslo do suda i da se konacna presuda pretvorila u zakon. Tamo ti lijepo stoji da taj zakon ne vrijedi za cijelu Kanadu, vec samo za taj grad.

Treba znati da copor ovaca ide onim smijerom kojim ga pastir vodi. Ako pravni sustav stiti privatno vlasnistvo, ako stiti od ugroze privatnosti, to su pravci kojima pastir usmjerava copor. S druge strane, ako pravni sustav ne stiti svih podjednako, ako otima vlasnistvo i stiti kriminal, onda se copor usmjerava da trazi vezu za svaku najmanju sitnicu koja je potrebana za funkcioniranje normalnog zivota, da koketira s kriminalom i da na kraju izokrene sve vrijednosti. Sama cinjenica da vecina sudionika na ovom threadu ne vidi nikakvo zlo u kupovanju brakova dosta govori o drustvu iz kojeg ti ljudi dolaze.

Vezano za to, da spomenem vaznost koja se ovdje pridaje "history" jedne osobe. Osoba koja u svojem rekordu ima zapisane stvari koje bas i nisu naslijedje postenog covjeka, ne moze raditi u drzavnim ustanovama (policija, vojska, opcina itd), a niti u velikim korporacijama. Osoba koja je "fleksibilna" glede zakona, podlozna je "podmazivanju", jer boze moj, "sto je to lose u tome ako se covjek snasao - nikog nije ostetio". Nitko iz vladinih ustaniva nije blesav uposliti nekoga koji postuje i primjenjuje samo one zakone koji mu se svidjaju, a ignorira one koje mu bas i nisu po gustu. Isto vazi i za korporacije.
Iz svega gore navedenog se isto tako moze izvuci zakljucak zasto ljudi koje se vole "snalaziti" bas i ne vole Kanadu. Za njih je Hrvatska Eldorado. Tamo covjek koji je na odsluzenju zatvorske kazne (uvjetne) moze raditi u drzavnoj sluzbi. Dis' bolje. :D

Gazda
06.06.2003., 03:17
Mad Nomad kaže:
Taj zakon nije donio parlament, da se razumijemo. Taj zakon je donio lokalni sudac. (...)

Jako dobro znam Kanadski sustav, buduci da isti sustav ima i NZ. Ali, mi ne znamo je li ovaj konkretni zakon donio sudac ili parlament, jer to nigdje ne pise. Osim toga, zakoni koje donose suci, se ne mogu naci u zakonicima, vec jedino iscitavanjem presuda ili u specijaliziranim pravnim tekstovima. Ako je taj zakon netko postavio na net, a rijec je ocito o lokalnom zakonu, onda je taj zakon donijela neka lokalna administracija koja ima ovlasti za donosenje takvih zakona (recimo ovdje se takvi zakoni zovu "bylaws"). No, uopce nije bitno KAKO je donesen zakon, jer zakon je jos uvijek idiotski. Pretpostavljam da je zakon iz bogtepita kojeg razloga donesen prije 150 ili tako nesto godina, zaboravljen i nitko ga ne primjenjuje, a u slucaju da ga netko primjeni, vjerujem da bi upravo sudstvo donijelo odluku da se taj zakon proglasi neustavnim.

Mad Nomad kaže:
Svakome je normalno ono s cime se svakodnevno susrece, a nenormalno ono s cime bas i nema dodira. (...)

Taj zakon je jos uvijek nepotreban, jer postoje zakoni o public disturbance i sl. koji bi bili vise nego dostatni, zato sta se mogu sire interpretirat, a ovaj zakon je tolko rigorozan da bi teoretski i tvoj prijatelj koji ti zakuca na vrata u 23:00 mogao platit kaznu. Zato je taj zakon glupost koja se prepricava na netu.

Mad Nomad kaže:
Treba znati da copor ovaca ide onim smijerom kojim ga pastir vodi. (...)

Ok, ali ako ima zakon protiv braka za papire, jedino sta on stiti je osjecaj rasne superiornosti prosjecnog anglosaksonca/francuza/nijemca itd. Sad ces rec, da ali englezi imaju svoju bogatu drzavu koju su sami sagradili i zasto bi sad nekakav Paki profitirao dolazeci iz svoje siromasne zemlje? Pa, zato sta su Englezi bogati na njegovoj grbaci. Obogatili su se kolonijalizmom i iskoristavanjem zemalja koje su u tom trenutku kad su kolonizirane, bile na drukcijem razvojnom stupnju, i nisu se mogle obraniti od okupacije. Zato mislim da krsenje zakona kao brak za papire ima prihvatljivu moralnu podlogu. Uostalom i mi smo bili kolonija (talijanima, austrijancima, madjarima..)

Mad Nomad kaže:
Vezano za to, da spomenem vaznost koja se ovdje pridaje "history" jedne osobe. (...)

Da, ali kod nas je radit za drzavu nekakav status, a u stranim zemljama je to niska i necijenjena pozicija. Ako si "snalazljiv", radis u privatnoj korporaciji. Mos mislit kako Kanada nije korumpirana. Ja, sieher.:D

Mad Nomad
06.06.2003., 03:18
Annatar kaže:
Vendetta, umjetnost Kanlija, je prastara i sveta disciplina. Kada bi na ovome svijetu bila egzaktna Vendetta, onda zakoni ne bi bili potrebni. Osim toga, bit oko za oko, zub za zub jest da se onoga koji ti je nešto učinio kazni točno onoliko i na onaj način na koji je taj ili ta dotična tebe oštetio/la ili unesrećio/la.
Da li ti, kada te netko pogodi kamenom ides traziti kruh, pa s njime gadjas onoga koji je tebe pogodio ili trazis kamen potpuno iste velicine ili pak trazis najveci kamen koji ti je na dohvatu ruke. Mala je vjerojatnost da ces odabrati isti kamen i da ces vratiti onome koji te je pogodio bas istom mjerom pogodivsi ga na potpuno isto mjesto gdje je on pogodio tebe. Kako je ta vjerojatnost mala, slijedi zakljucak da pravdu koju dijele ostecene strane po sistemu oko za oko - zub za zub, NIKADA nije primjerena. Sud je taj koji razmatrajuci cinjenicno stanje hladne glave odredjuje primjerenu kaznu.
A Besa, dragi moj Mad Nomad, je zadana riječ, i Albancima koji drže do sebe je ona svetinja. Stoga, molim, malo manje barataj pojmovima koji ti nisu poznati. Osim toga, nemaš pravo da albanski sistem vrednovanja ne radi, jer oni svi zajedno napreduju i probijaju se kao jedna cjelina. To je potpuno drugačiji mentalitet od našega, a čini se da su tebi takve stvari abstraktne. U pravu si. Besa je zadana rijec - da ce ubiti onoga koji mu je krivo pogledao kcer, a onda otac onoga ciji je sin ubijen daje Besu da ce se osvetiti za smrt svojeg sina tako da ce poubijati sve muske potomke te obitelji - i tako igraju tenis dok cijelo selo ne bude istrijebljeno.

Mad Nomad
06.06.2003., 03:31
Annatar kaže:
Nemaš me pravo tako zvati jer sam ja sve samo ne komunist. Zapravo sam teški antikomunist i vjerujem u kapitalizam. Ali ne i u truli kapitalizam.

Na rijecima - da, ali djelom pokazujes da bi radije da su sva mjesta na zemlji jednako dostupna tvojoj malenkosti, jer kao sve to pripada nama, sve je to "nase". Meni to zvuci malo komunisticki, ma sto ti rekao.

Tvrdnja o infrastrukturi ti ne stoji, još više stoga što si i sam stranac u toj Kanadi. Kak je onda u redu da ti dođeš zato kaj to netko određuje, a onaj drugi ne? Po čemu si to molim te ti bolji od onoga drugoga, da ti možeš doći tamo, a on ili ona ne, tim prije što Kanada i ovako i onako prima određen broj ljudi na godinu!

Ja mogu doci ovdje, jer su predstavnioci ove zemlje procijenili da cu doprinositi ovom drustvu, a da mu necu biti na teret. Mnogi koji su se "snasli" padaju na teret velfera, koji se izdvaja i iz mojeg dzepa.

Znači, netko određuje tko i koliko smije negdje drugdje živjeti, tj. tebi dozvoljava da tu infrastrukturu koristiš, a drugome ne? To je absurd!!!

Zasto bi bio apsurd? Onaj koji nesto vrijedi ce doprinositi drustvu tako da ce ulagati u novu infrastrukturu. Onaj koji je na velferu - nece.

A isto tako molim te prisjeti se da su ti isti Kanađani došli i istisnuli domoroce, a sada se oni uzimaju za pravo određivati tko i koliko smije tamo kod njih živjeti? Lijepo, baš lijepo!
Koje licemjerje!

Kao sto su Turci i Srbi istjerali Hrvate iz Bosne. I sto sad tu mozes?
Istjerati sve Srbe i Bosance i dati cijelu Bosnu Hrvatima?

Mad Nomad
06.06.2003., 03:35
Annatar kaže:
Ma nemoj. A kaj ti znaš da taj Kinez nije fenomenalan iscjelitelj te je možda u stanju pomoći drugima, recimo akupunkturom? Može biti i odličan kuhar, te ljudima koji su ga u svoju zemlju "primili" tako praviti užitak.
A može i "s dva razreda osnovne" raditi posao koji domoroci ne bi htjeli raditi, dakle opet je koristan. Zašto bi takva osoba bila nužno kriminalac? Opet jedan absurd. :rolleyes:

Ako ovo, ako ono ... ako je zaista ono sto ti tvrdis, onda ce predstavnici vlade doticne zemlje procijeniti da on moze samostalno zivjeti bez pomoci drzave, da ce moci pridonositi razvoju tog drustva i dobit ce vizu, pa ce tako moci legalno uci.

Kazem ti, ako nije dobio vizu, onda postoji razlog.

Mad Nomad
06.06.2003., 03:57
Gazda kaže:
No, uopce nije bitno KAKO je donesen zakon, jer zakon je jos uvijek idiotski. Pretpostavljam da je zakon iz bogtepita kojeg razloga donesen prije 150 ili tako nesto godina, zaboravljen i nitko ga ne primjenjuje, a u slucaju da ga netko primjeni, vjerujem da bi upravo sudstvo donijelo odluku da se taj zakon proglasi neustavnim.

Tocno tako - sudstvo, a ne Mujo, Haso, ti, ja ili netko deseti.

Ok, ali ako ima zakon protiv braka za papire, jedino sta on stiti je osjecaj rasne superiornosti prosjecnog anglosaksonca/francuza/nijemca itd. Sad ces rec, da ali englezi imaju svoju bogatu drzavu koju su sami sagradili i zasto bi sad nekakav Paki profitirao dolazeci iz svoje siromasne zemlje? Pa, zato sta su Englezi bogati na njegovoj grbaci. Obogatili su se kolonijalizmom i iskoristavanjem zemalja koje su u tom trenutku kad su kolonizirane, bile na drukcijem razvojnom stupnju, i nisu se mogle obraniti od okupacije. Zato mislim da krsenje zakona kao brak za papire ima prihvatljivu moralnu podlogu. Uostalom i mi smo bili kolonija (talijanima, austrijancima, madjarima..)

Pa i ne bih se bas slozio s takvim reciprocitetom.
Gledaj danas. Zapadne zemlje se bogate na Hrvatima takodjer, kao sto su se bogatile na Indijskom caju i zacinima. Tko nas tjera da kupujemo uvozne mobitele? Tko nas tjere da kupujemo uvozna aute? Zapadne zemlje umjetno stvaraju potrebe da bi dobile potrosace i na njima zaradile. To je isto kolonijalizam. Zar bih ja sada sebi trebao krasti Njemacka ili Finska bogatstva zbog toga?

Da, ali kod nas je radit za drzavu nekakav status, a u stranim zemljama je to niska i necijenjena pozicija. Ako si "snalazljiv", radis u privatnoj korporaciji. Mos mislit kako Kanada nije korumpirana. Ja, sieher.:D

Niti jedna zemlja nije cijepljena od kriminala. Razlika je sto neke imaju mehanizme borbe protiv toga, a neke ne. Neke ga cak i stite.

Gazda
06.06.2003., 04:30
Mad Nomad kaže:
Pa i ne bih se bas slozio s takvim reciprocitetom.
Gledaj danas. Zapadne zemlje se bogate na Hrvatima takodjer, kao sto su se bogatile na Indijskom caju i zacinima. Tko nas tjera da kupujemo uvozne mobitele? Tko nas tjere da kupujemo uvozna aute? Zapadne zemlje umjetno stvaraju potrebe da bi dobile potrosace i na njima zaradile. To je isto kolonijalizam. Zar bih ja sada sebi trebao krasti Njemacka ili Finska bogatstva zbog toga?

Da, krades tako da dodjes tamo i pruzas im jeftiniju radnu snagu ko i svaki imigrant. I dobro jutro da se na nama bogate. Zato jedan Hrvat i moze moralno prihvatljivo otic tamo brakom za papire.

cunac
06.06.2003., 12:00
Gazda kaže:
Da, krades tako da dodjes tamo i pruzas im jeftiniju radnu snagu ko i svaki imigrant.

Zasto mislis da im je legalni imigrant jeftina radna snaga ? U IT recimo to bas ne drzi vodu previse, dapace je obrnuto.

I dobro jutro da se na nama bogate. Zato jedan Hrvat i moze moralno prihvatljivo otic tamo brakom za papire.

moralno prihvatljivo tebi :flop:

Mad Nomad
07.06.2003., 15:11
Gazda kaže:
Da, krades tako da dodjes tamo i pruzas im jeftiniju radnu snagu ko i svaki imigrant.

Opet moram reci: Ne sudi druge po svojim mjerilima. Ako si ti mozda jeftina radna snaga, ili se kreces medju ljudima koji su jeftina radna snaga, zasto mislis da i svi drugi MORAJU biti jeftina radna snaga? Istina je da dobar dio imigranata u prvo vrijeme ima manju placu nego rodjeni Kanadjanin, ali nemaju svi, sto opet ovisi od osobe do osobe, odnosno o kvaliteti iste, odnosno o onome sto ja nazivam - kvaliteti genetskog materijala. Primjera radi, Kinez s VSS Kanadskom diplomom, koji je rodjen u Kanadi, ima manju placu od mene za isti posao koji radi duze od mene.
Jednostavno, ja to radim kvalitetnije.

I dobro jutro da se na nama bogate. Zato jedan Hrvat i moze moralno prihvatljivo otic tamo brakom za papire.

Nije prihvatljivo kako god da okrenes. Ne mozes TI odredjivati sto je prihvatljivo, a sto ne. Mogu ti nabrojati bezbroj primjera gdje je takvo sto stupasto. Prvo, Srbi su i krenuli u osvajacki rat jer su zakljucili da je moralno prihvatljivo u Hrvatskoj pobiti i protjerati ljude, zauzeti teritorij, porusiti 200 crkava itd. Tako su napravili, jer su zakljucili da su im Hrvati nesto duzni (kao sto si ti zakljucio da su nam zapadne zemlje nesto duzne). Silovali su negdje oko 50.000 zena u Bosni, jer su isto tako zakljucili da im Bosanci nesto duguju. Isto tako su pustali zarobljenim Albancima struju kroz testise, jer su smatrali da su im Albanci nesto duzni i da je sve to moralno prihvatljivo. E, pa vidis - nije.

Zar ti sada ne postaje jasnije zasto se onaj koji se tako ponasa posprdno naziva Balkanac? Svatko tko dolazi iz zaostale sredine, gdje civilizacija tek treba doci (civilizacija=ustroj, pravila, red, zakon), misli da moze tek tako uzeti zakon u svoje ruke. Bilo da se radi o Bantu-bantu plemenu iz Afrike, bilo da se radi o nekom zabacenom selu u Kini, bilo da se radi o nekoj blisko istocnoj zemlji ili bilo kojoj drugoj zaostaloj sredini na kugli zemaljskoj, svi oni imaju zajednicku osobinu - uzimanje zakona u svoje ruke, jer su ONI zakljucili da je to moralno prihvatljivo.

I opet cu ponoviti. Sama cinjenica da vecina sudionika na ovom threadu ne vidi nikakvo zlo u kupovanju brakova dosta govori o drustvu iz kojeg ti ljudi dolaze, a to zaostalo drustvo je dobro poznato pod nazivom - Balkan.

Mad Nomad
07.06.2003., 15:29
Gazda kaže:

I da. Zaboravio sam jos reci da to sto se na nama zapadne zamlje bogate, to je posljedica NASE gluposti i niceg drugog. Sisa se ovca koja se da sisati. Dakle, cak i da uzmes pravdu u svoje ruke, odabrao si pogresan cilj za odstrel. Odnosno, odabrao si nekoga koji bi trebao prikriti pravi razlog osiromasenja Hrvatske - Hrvatsku glupost.

Mogu ti opet dati primjer "tehnologije Hrvatske gluposti". Sabor i afera oko novog sustava za glasovanje. Sabornici su okrivili tehnologiju, a ne svoju glupost - kao sto ti okrivljujes zapad sto se bogate na nama, a ne Hrvatsku glupost. Iz pogresnih premisa donosis pogresne zakljucke, a s pogresnim zakljucima odobravas pogresno ponasanje - kupovanje brakova.

Dakle, kako god da okrenes, sve ono sto tvrdis ti ne drzi vodu. Pusta na sve strane.

Mad Nomad
07.06.2003., 19:06
Kiki kaže:
Tebi se ocito Hrvatska jako zamjerila jer iskoristis svaku mogucu priliku da opanjkavas Hrvatsku, Hrvate i nase obicaje, zakone ovo ono....

Vjerujem da znas razliku Hrvatska=zemljopisni pojam, Hrvati=stanovnici Hrvatske. Dakle, o prekrasnoj Hrvatskoj zemlji, moru i klimi - sve najbolje. Glede ljudi, nekome koji ne cita s razumjevanjem to moze zvucati kao opanjkavanje.

Mad Nomad
07.06.2003., 19:26
i jos mi jedna stvar upada u oci.

Kiki kaže:
... ne bi drzala nekog lijevog zakona u kojeg i ovak i onak ne vjerujem?

Ti si moderator ove grupe. Moderator je tu da konzistentno pravi red na osnovi prethodno utvrdjenih pravila. Vise puta sam vidio da nisi konzistentna u tome, no ovo gore objasnjava "fleksibilnost".

Kiki
07.06.2003., 19:42
Daj, Mad, vec i galebovi na moru znaju da ti se Hrvatska zamjerila i da ne propustas ni jednu priliku da nas obavjestis o divotama Kanade i nedostacima Hrvatske. Mislim da te vise nitko ozbiljno ne shvaca.

P.S.
Primjedbe na moje moderiranje mozes uputiti adsministartoru. S konkretnim primjerima, molim.

Kiki
07.06.2003., 19:47
BTW, kad se neceg uhvatis, ti ne znas stat. Nikog nisi uvjerio u tocnost i ispravnost svojih stavova. Na ni jedno moje pitanje (ili Gazdino ili Annatarovo ili bilo cije drugo) nisi odgovorio konkretno, nego si se izmotavao.
Naravno, Gazda, Annatar i ja smo Balkanci, a ti si ugladjeni Kanadjanin i posve si u pravu. :rolleyes:

Nina-Zg
07.06.2003., 23:39
Vec je godinu dana na snazi novi zakon o imigraciji u Canadi koji je uklonio diskriminaciju po bracnom ili seksualnom opredjeljenju.
Znaci da vise ni ne postoji kategorija vjerenika (10 godina garancije) a nije ni potrebno biti u braku vec se priznaju i slobodnije veze (common law; conjugal partners) pa cak i homoseksualne. Kao sponzor obavezni ste uzdrzavati tu osobu tri godine. Jednom kad sa urednom vizom dodirnete tlo Canade nitko vas vise ne moze istjerati.
Jedino sto sada morate biti u radnom odnosu i imati sigurne prihode barem godinu dana i, ako ste osudjeni da placate alimentaciju - morate to uredno ciniti ili gubite privilegiju (da privilegiju,ne pravo) sponzoriranja.

Pa, dobrodosli! Vrata su vam sirom otvorena!

Gazda
08.06.2003., 02:16
Nina-Zg kaže:
. Kao sponzor obavezni ste uzdrzavati tu osobu tri godine.

Ha, ha, zivjele sponzoruse :):)

Mad, ako ces se pocet branit napadima na necije moderiranje jer si ostao bez drugih argumenata, onda bolje suti. Nemam ti vise sta puno za rec..

PowerLock
08.06.2003., 03:32
Nina-Zg kaže:
ili gubite privilegiju (da privilegiju,ne pravo)

Eh da - sada cu ici malo offtopic i ovo razraditi. Naime u ovoj citiranoj diferencijaciji sazeta je u jednom sustina svih razlika izmedju monarhistickih drzava sa anglo-saksosanskim common law pravnim sustavom i Republika u kojim se koristi rimsko pravo.

Sve bitne stvari koje definiraju gradjanina u prvima su privilegije koje ti se daju u dobroj vjeri, ali i vrlo brzo ukidaju ako se ogrijesis o sustav. Dok su u drugima neotudjiva prava.

Prvi smatraju da je i zivot privilegija pa ti ga se stoga smrtnom kaznom moze oduzeti - drugi vjeruju da je zivot vrhunska svetinja i pravo, pa je u Hrvatskoj ili Italija najveca moguca kazna 20 godina.

Prvi medjutim vjeruju slobodnu volju pojedinca i slobodno trguju privilegijima , nagradama i kaznama svodeci ukupnost medjuljudskih odnosa na ugovorni tip koje sa svojim bliznjima sklapamo pojedinacno i kolektivno. U Republikama drzava je mnogo stroza jer neotudjiva prava balansira sa "obavezama"
Zato u prvima nema obaveznog sluzenja vojnog roka niti osobnih iskaznica, a i porezi su manji - dok se u drugima pojam drzavnosti uzdize u nebesa a drzava sebi dopusta da kao kolektivno tijelo u mnogo vise slucajeva odlucuje sto je bolje za njene pojedince.

Privilegiji, nasuprot Prava.

Ovoliko sam se raspisao jer mi se, kada sam procitao Ninin post, ucinilo da je jako vazno da oni koji se spremaju na odlazak u inozemstvo u sebi unaprijed razluce u kakvom sistemu zele zivjeti - onom u kojem moras cesto zrtvovati mnoge aspekte osnovnog ljudskog dostojanstva, koje se u Hrvatskoj tradicionalnoj kulturi smatra prirodjenim PRAVOM, da bi zaradio neke sitne privilegije, koje tek nakon jako puno zrtvovanja postaju znacajne ili tamo gdje samom cinjenicom da zivis i postojis uzivas i odredjena neotudjiva prava ali i vrlo jasne obaveze prema zajednici. Ako ste medju prvima Engleska, Australija, Novi Zeland, Kanada mjesta su za vas -- ako ste medju drugima drzte se NJemacke, Italije, Francuske, a tek onda i drugih evropskih kontinentalnih zemalja.

SAD su kombinacija oba drustvena sustava, i tu uz malo spretnosti mozete pronaci okruzenje sa drustvenim vrijednostima koije vam odgovaraju.

U protivnom moze vam se dogoditi kao meni da 9 godina provedem u Engleskoj prije nego skuzim da ta drzava doista nije za mene i da me se zivo jebe za njihove PRIVILEGIJE.

Eto tol'ko od mene u off topicu!

Mad Nomad
08.06.2003., 04:49
Kiki kaže:
Daj, Mad, vec i galebovi na moru znaju da ti se Hrvatska zamjerila ...

Opet ti. Hrvatska se ne moze zamjeriti nikome - pa ni meni, jer je to zemljopisni pojam. Kako mi se moze zamjeriti more, kako mi se mogu zamjeriti rijeke i planine?

Mad Nomad
08.06.2003., 04:51
Kiki kaže:
BTW, kad se neceg uhvatis, ti ne znas stat. Nikog nisi uvjerio u tocnost i ispravnost svojih stavova. Na ni jedno moje pitanje (ili Gazdino ili Annatarovo ili bilo cije drugo) nisi odgovorio konkretno, nego si se izmotavao.
Naravno, Gazda, Annatar i ja smo Balkanci, a ti si ugladjeni Kanadjanin i posve si u pravu. :rolleyes:

Bla, bla, bla ...

Mad Nomad
08.06.2003., 05:01
Gazda kaže:
Mad, ako ces se pocet branit napadima na necije moderiranje jer si ostao bez drugih argumenata, onda bolje suti. Nemam ti vise sta puno za rec..

Pa ako cemo pravo i nemas. Upstalom, cemu toliko uzbudjenje o povlacenju paralele izmedju Kikine "fleksibilnosti", odnosno nekonzistentnosti prema postivanju/nepostivanju zakona i njene nekonzistentnosti kod, recimo, zakljucavanja tema? Ako se sjetis sto je sve dopustala onom Risu, a drugima je za sitnicu zakljucavala temu.

Gospon Pes
08.06.2003., 10:37
Gazda kaže:
Da, krades tako da dodjes tamo i pruzas im jeftiniju radnu snagu ko i svaki imigrant. I dobro jutro da se na nama bogate. Zato jedan Hrvat i moze moralno prihvatljivo otic tamo brakom za papire.
Dodjes tamo nepozvan, das se iskoristavati i onda imas pravo osvetiti se njima za tvoju vlastitu glupost?
Pa ne bih bas rekla. :B
Nisam protiv braka za papire, ali sam protiv gluposti kao sto je ova tvoja. Reci jasno da gledas svoj interes i to je to. Ne pricaj mi o nekom moralnom pravu jer ono ne postoji.

Vuco
08.06.2003., 15:26
Gospon Pes kaže:
Reci jasno da gledas svoj interes i to je to. Ne pricaj mi o nekom moralnom pravu jer ono ne postoji.
To je to, onak' ukratko.

:closed:

Ame®icano
08.06.2003., 16:42
Nekoliko rijeci, bez citiranja ikoga...

Koliko god nekome bio "blesav", zakon je zakon i mora se postovati.

Tvrditi da je nesto u redu da bi opravdalo svoj cin, iako je taj cin protivzakonit, je vrlo nemoralno.

Novac ne mora razmijenuti ruke da bi zakon bio prekrsen, vec je za to dovoljan cak i usmeni dogovor.

Suci ne sprovode svoje zakone, nego one koji su izglasani u parlamentu.

It's not a lie, if you believe it's truth.

Kiki
08.06.2003., 17:56
Mad Nomad kaže:
Ako se sjetis sto je sve dopustala onom Risu, a drugima je za sitnicu zakljucavala temu.

Off topic:

:eek: :eek:
Molim???
Ovo je meni novost.
Ris je skoro po defaultu bio brisan. Pogotovo s onim njegovim copy-paste bljezgarijama sa srpskih vijesti.
Medjutim, kad sudjeluje u raspravi kao i svaki normalni sugovornik, nemam ga zasto brisat. Pogotovo ne zato jer se tebi ili meni ne svidja ono sto on kaze.
Tvoj problem je, meni se cini, jedino taj sto ja vodu ne tjeram na tvoj mlin.
Uostalom, ako imas primjedbu na nekog ili na nesto sto je napisano, postoji gumb za prijavljivanje posta moderatoru ili mi se mozes obratit na PM kao sto to drugi cine.
To si napravio samo jednom na starom forumu dok je Pollux jos bio sumoderator i to zbog neceg sto je Pollux krivo napravio.
Sjecam se toga jer cak i nakon sto ti je bilo objasnjeno da je Pollux napravio propust, ti si i dalje drvlje i kamenje bacao po meni. :rolleyes: :rolleyes:

Gazda
10.06.2003., 05:48
Gospon Pes kaže:
Dodjes tamo nepozvan, das se iskoristavati i onda imas pravo osvetiti se njima za tvoju vlastitu glupost?
Pa ne bih bas rekla. :B
Nisam protiv braka za papire, ali sam protiv gluposti kao sto je ova tvoja. Reci jasno da gledas svoj interes i to je to. Ne pricaj mi o nekom moralnom pravu jer ono ne postoji.

Imas pravo. Ponovno sam procito i slazem se da sam napiso glupost. Povlacim izjavu.

kat
10.06.2003., 15:55
moja frendica se prije par godina udala za papire.. bez ikakvih obaveza i sl. eto za par mjeseci ide produziti vizu i ako sve bude islo ok dobiti ce neogranicenu...
njemu ok a i njoj isto .. tako da ja mislim da to uopce nije ljigavo,..

btw. mislim da nije vise od 5000 dm platila

ArtDirector
14.06.2003., 21:19
DRUSTVO
kakav vam je ovo topic???
ozeniti se /udati se za papire - sramotno :confused:

Winona
14.06.2003., 21:27
sramotno je ovakvim postom zapoceti svoj suzivot na ovom Forumu

( vidim da ti je ovo prvi post a nije iskljucena ni opcija da si neciji klon )

ArtDirector
15.06.2003., 08:15
Winnona1, ja se osvrnuh na cinjenicu a ti na moju osobnost. Lijepo su te odgojili i doma i u skoli!!!

Gazda
15.06.2003., 08:33
Kad te ja odgojim...
Za pocetak se probaj jasnije izrazit.

Winona
15.06.2003., 08:48
ArtDirector kaže:
Winnona1, ja se osvrnuh na cinjenicu a ti na moju osobnost. Lijepo su te odgojili i doma i u skoli!!!

zlato ti si se ovrnuo na karakter osoba koje se udaju za papire ( mora da su onda i tebe odgajali u istoj skoli :D a doma su odavno digli ruke od tebe ) :D

Winona
15.06.2003., 08:48
Gazda - ma to je klon neke kukavicr koja se pod nickom 1 ( toplo se nadam da ima samo jednog klona ) boji izraziti

ArtDirector
15.06.2003., 09:34
ArtDirector je samo jedan jedini - neponovljivi - dakle original.
Winnona krijes se pod nickom osobe koja mijenja izgled ovisno o trenutacnom psiholoskom stanju Nije mi uopce cudno sto ti je njezino ime zapelo za oko i dusu.
BTW, takve/takvi se obracaju meni kad osjete potrebu promijeniti image.

Gazda, imas previsoko misljenje o samome sebi. Bolje bi ti odgovarao nick "Suzanj".

Zar je uopce potrebno kometirati psiholosko stanje, odgoj, moral ... osobe koja je u stanju ozeniti se/udati se za papire?
Koji je sljedeci korak? (Za neke druge papire?)

Winona
15.06.2003., 10:05
vec vidim da ces biti popularan na Forumu :D

porijeko mojeg nicka nema nikakve veze s glumicom W.R. ali ionako je prica preintimna da bi tebi isla objasnjavati.
Zakjucujes napreca i nestrucno

iz iskustva Art Direcora nema nego samo Art sranja :D

Winona
15.06.2003., 10:05
Gazda nije li to malo merkwürdig ?;)
Tip ima 4 posta i sva cetiri na ovom topicu :B

ArtDirector
15.06.2003., 10:57
Winnona
U mom prvom postu sam napisao "sramotno" jer je to moje misljenje koje sam htio izraziti u svezi s vjencanjem zbog dobivanja dozvole za obitavanje u nekoj "boljoj/sretnijoj" zemlji, zbog cega si me napala kao kobra.

Nestrucno i neumjesno si me etiketirala "kukavicom i klonom".
Najozbiljnije se bojim za tvoje psiholosko stanje - ovo zakljucujem nakon citanja tvojih pedesetak postova.
Bojis se svega i svacega. Ili ti seksualni zivot nije bas u redu ili je nesto drugo u pitanju!?
Umjesto tangi hodaj bez gacica u bijelim poluprozirnim hlacama, to ce proizvesti jos vecu reakciju suprotnog spola (od 13 do 93 g.) a vjerojatno i zenskog.

Ovim i prethodnim postom tebi i Gazdi sam samo htio naglasiti da se mogu spustiti i na niske grane - na vasu razinu, ako je potrebno.

"U jednoj minuti mozes unistiti prijateljstvo koje si gradio/gradila desetljecima."

Winona
15.06.2003., 12:31
mozda bi me i diralo da sve opisano nije cisti promasaj :B

a izbor mog donjeg rublja prepustam SVOM partneru i sebi, ti biraj svojoj partnerici ako ju imas ili ak ti da da se izjasnis

Niakd nisam bila zainteresirana za izazivanje interesa sirkog msa, sasvim mi dostaje cinjenica da je On zaintersiran.

p.s. kaj se tice seksualnog zivota, svak se cese gdje ga svrbi, a gdje se ti ceses, to smo procitali :jumping:

Cao
:W odo ja na kupanje

Winona
15.06.2003., 12:32
Winnona

tko ti je ovo :confused: Ne znam ni jednu WiNN onu na Forumu :D

cicibella
15.06.2003., 13:08
ArtDirector kaže:

Zar je uopce potrebno kometirati psiholosko stanje, odgoj, moral ... osobe koja je u stanju ozeniti se/udati se za papire?
Koji je sljedeci korak? (Za neke druge papire?)

Cilj opravdava sredstvo. Zar tako nije najjednostavnije? Vjerojatno mnogi zagovornici ovakvog postizanja ciljeva sebe vole nazivati intelektualcima. K tome poneki rade u drzavnim sluzbama drzave cije zakone tako olako shvacaju. Bez uvrede, ali to mi je pomalo gnusno.

Usput nisam klon. Ovo je moj prvi post ponukan citanjem gornjih postova i nevjericom da se, iako anonimno, javno mogu iznositi ovakvi biseri.

ArtDirector
15.06.2003., 13:08
Winona1

Vidim da volis imati zadnju rijec pa ti ju prepustam.
Okus soli i sunca mmmmmmmmmmmm
Lijep dan ti zelim!

Daleka_Obala
26.08.2004., 06:26
(Dizem staru temu)

Sto se tice morala, zakona i udaje/zenidbe za papire.

Evo ovako.

Za Au znam da postoji 'dobra stara tradicija' mail-order brides. Prije je bilo uglavnom iz Filipina, a u ovo kompjuterizirano novo doba, vrlo su popularne internet-brides iz bivse SSSR.

Potpuno legalno.

Neki tipus koji ne moze u Au naci ropkinju, pardon, suprugu da mu sluzi 24/7, fino naruci zenu iz Filipina/SSSR koja bi mu trebala ljubiti stopala jer je izvukao iz neke siromasne pripizdine i onda je uveze ko stoku u Au.

Nakon sto je poveci broj tih zena pozavrsavao po hitnoj pomoci i prihvatilistima za zene zrtve nasilja u kuci, Au je donjela zakon da osoba s australskim drzavljanstvom moze sponzorirati samo odredjeni broj supruznika izvana, i u slucaju razvoda moraju cekati odredjeni broj godina prije nego sto mogu sponzorirati novog.
(ok, nasla sam:
the number of approved sponsorships which can be made is limited to two, a minimum of five years apart)

Razlog tome je bio sto su neki tipusi sponzorirali i do 7!!! zena jednu za drugom!!!
Dovede je u Au, misli da ce mu biti ropkinja, ako mu se na bilo koji nacin suprostavi - isprebija je ko stoku, ona zavrsi u prihvatilistu, hitnoj ili na groblju :( on odluci da kuchka nije vrijedna i nadje sebi novu.

Zakonski je jos uvijek dozvoljeno uvoziti zene kao stoku.
OK, limitirano je na 2 zene u razmaku od 5 godina, ali je dozvoljeno.

Moralno - pitam se pitam.. Kakva vrsta muskarca trazi zene iz Filipina ili ex-USSR?
Je li to mozda vrsta muskarca koja jos uvijek zivi u uvjerenju da zene moraju biti pregnant barefoot in the kitchen?
A takvih zena je sve manje i manje u Australiji?
Muskarac kojem ne treba zena nego ropkinja?

Moralno nije.
Legalno jeste.

Prema tome, ko se zeli zeniti ili udavati za papire, neka im je, sve dok druga strana zna o cemu se radi.

To nije nista nemoralnije od udaje ili zenidbe za novac ili status.

I na kraju - u nekim se tradicijama jos placa miraz - nesto kao zenidba za novac? I brakovi ugovoreni dok su buduci muz i zena jos bili u pelenama?

Kako zakoni tretiraju takve brakove - ako je mlada u Australiji, nikad buduceg zenika nije vidjela, on njenoj obitelji plati miraz, ona ga dovede u Au?

Da li se i to tretira kao 'novac za papire'?

ADEX
26.08.2004., 06:43
Sad ces vidjeti nema odgovora jer tema nije o komunistima i ustasama i ostalim looserima.

Kod mene ova indijka na poslu je u pravoj frci jer je vec odbila tri ugovorena braka. Sada su joj dovukli tesku artiljeriju Familije: Djeda iz N. Zenlanda.

Mala ce ili se slomiti pod silnim pritiskom i ispiranjem mozga ili ce prolupati.

Daleka_Obala
26.08.2004., 06:56
Ili ce skinuti sari, oprati tocku s cela i sa smjeskom napokon shvatiti da je u Australiji i da moze opstati nezavisno od rodbine i klubova iseljenika :D
I da se cak :gulp!: i NE MORA UDATI ako nece!!! :D :D :D

ADEX
26.08.2004., 06:59
Daleka_Obala kaže:
Ili ce skinuti sari, oprati tocku s cela i sa smjeskom napokon shvatiti da je u Australiji i da moze opstati nezavisno od rodbine i klubova iseljenika :D
I da se cak :gulp!: i NE MORA UDATI ako nece!!! :D :D :D Nazalost nije tako. Stvari su puno gore nego sto izgleda.
Iako radi finansijski je jako ovisna od roditelja. Mudro su joj uvalili da ona od svoje place otplacuje neke kredite. Tako da o finansijskoj neovisnosti nema ni govora.
Konstantno naricanje o obicajima, tradiciji i slicnim stvarima.

Itd itd...

Daleka_Obala
26.08.2004., 07:07
Aw, shit. Wouldn't want to be in her shoes....

Je li joj palo na pamet javiti se nekom savjetovalistu za zene? Mislim da ima cak i ethnic services bas za takve situacije?

Secundo
26.08.2004., 08:19
Kome treba zena iz kataloga? Pa, onima koji drukcije ne mogu naci zenu. Osim toga, sto fali Filipinkama? Kolegica mi je sa Filipina, i uopce nije losa. Oni su tamo veliki katolici, bas kao i mi Hrvati, pa barem nece biti natezanja koju vjeru ce klinci imati.

Iznenadilo me je jako sto su ove iz Rusije mahom akademicarke. Koji seljober ce izdrzati da mu je zena pametnija?

Vilko
26.08.2004., 10:45
Neznam da su Filipinke toliko i neiskusne.
U Whyally ,gdje sam zivio 25 godina ,vidio sam "dosta tih starijih"
muskarca sa mladim zenama Filipinkima.
Znadem i vidio sam mnoge dok su starci radili one su paradale po
shopping centu , gubile vrijeme i bile dosta "KOKI", neke su i flirtale !

Vidio sam i muskarce oko 55 godina i startali su novu familiju i sve je bilo u redu.
A cuo sam o dosta slucaja kao sta pisete , gdje su bile zrtve , mislim da ima svakakovih slucaja.

:) ;) :cool:

Vilko
26.08.2004., 10:52
Nisam zelio mjesati sa gornjim licno znadem i imam pet prijatelja
sa bivseg posla ,koji su sada oko 55-60 godina.

Svi su bili u Vietnamu, veterani, vidjeli su i dozivjeli svasta.
Njih pet se je vratilo u Vietnam poslije rata i ozenili Vietnamise
djevojke.
To je sada 30 godina ...svi su i dalje zajedno imaju familiju i sretni su ...nije bilo lagano 30 godina unatrag sa stigmom "Vietnamka".

U stvari koliko znadem bilo ih je mnogo koji su to napravili ,ali ja pisem samo o kojima znadem.

:) ;) :cool:

FANCY
26.08.2004., 20:30
Daleka_Obala kaže:
(Dizem staru temu)

Sto se tice morala, zakona i udaje/zenidbe za papire.

Evo ovako.

Za Au znam da postoji 'dobra stara tradicija' mail-order brides. Prije je bilo uglavnom iz Filipina, a u ovo kompjuterizirano novo doba, vrlo su popularne internet-brides iz bivse SSSR.

Potpuno legalno.

Neki tipus koji ne moze u Au naci ropkinju, pardon, suprugu da mu sluzi 24/7, fino naruci zenu iz Filipina/SSSR koja bi mu trebala ljubiti stopala jer je izvukao iz neke siromasne pripizdine i onda je uveze ko stoku u Au.

Nakon sto je poveci broj tih zena pozavrsavao po hitnoj pomoci i prihvatilistima za zene zrtve nasilja u kuci, Au je donjela zakon da osoba s australskim drzavljanstvom moze sponzorirati samo odredjeni broj supruznika izvana, i u slucaju razvoda moraju cekati odredjeni broj godina prije nego sto mogu sponzorirati novog.
(ok, nasla sam:
the number of approved sponsorships which can be made is limited to two, a minimum of five years apart)

Razlog tome je bio sto su neki tipusi sponzorirali i do 7!!! zena jednu za drugom!!!
Dovede je u Au, misli da ce mu biti ropkinja, ako mu se na bilo koji nacin suprostavi - isprebija je ko stoku, ona zavrsi u prihvatilistu, hitnoj ili na groblju :( on odluci da kuchka nije vrijedna i nadje sebi novu.

Zakonski je jos uvijek dozvoljeno uvoziti zene kao stoku.
OK, limitirano je na 2 zene u razmaku od 5 godina, ali je dozvoljeno.

Moralno - pitam se pitam.. Kakva vrsta muskarca trazi zene iz Filipina ili ex-USSR?
Je li to mozda vrsta muskarca koja jos uvijek zivi u uvjerenju da zene moraju biti pregnant barefoot in the kitchen?
A takvih zena je sve manje i manje u Australiji?
Muskarac kojem ne treba zena nego ropkinja?

Moralno nije.
Legalno jeste.

Prema tome, ko se zeli zeniti ili udavati za papire, neka im je, sve dok druga strana zna o cemu se radi.

To nije nista nemoralnije od udaje ili zenidbe za novac ili status.

I na kraju - u nekim se tradicijama jos placa miraz - nesto kao zenidba za novac? I brakovi ugovoreni dok su buduci muz i zena jos bili u pelenama?

Kako zakoni tretiraju takve brakove - ako je mlada u Australiji, nikad buduceg zenika nije vidjela, on njenoj obitelji plati miraz, ona ga dovede u Au?

Da li se i to tretira kao 'novac za papire'?
Vjerujem da je ovo točno što si navela, ali nemoj krivit one koji si uvoze žene a još manje one koje su uvezene na tah način.
Problem nije u ljudima nego u zakonu koji se tako jadno postavio prema tom pitanju,
Vjerujem da su osobe koje rade po svim tim institucijama za zbrinjavanje tih žena koje su na neki način završile po tim centrima a dolaze iz bivšeg USSR ili neke istočne zemlje, upoznati sa svim tim problemima..
A dali se itko zapitao dali je to loše ili dobro e to je već druga pjesma, bitno da im je nacija mirna pa tako i svi ti psihopati koji više nebi znali što bi sa sobom pa rade slične stvari.
Sve sami iskompleksirani, a ni u CH nije bolje..
Ponekad se stvarno zgrozim kad vidim one filipinke ili tajlanđanke od 20-ak god. koje više liče na djecu nego na ženu a idu pod ruku sa požutjelim staronjom od 50 i kusur...
Možda je negdje ljubav u pitanju:confused: ali ipak bojim se da sam u zabludi..

Daleka_Obala
26.08.2004., 23:46
Pa upravo u tome i jeste problem - sto je zakonsito, a sto moralno.

Procitala sam citavu temu i o tome se uglavnom diskutiralo, kako je platiti nekome ze brak kako bi se dobili papiri nemoralno i nezakonito. Zato sam i navela primjer necega sto je sasvim zakonito - ali, bar za mene - potpuno nemoralno.

sweetmango
26.08.2004., 23:55
Annatar kaže:
Ne znam odakle ti ovo, osim ako ne uračunavaš troškove života, a za kojih $10000 USD nije ni približno dovoljno. Od vjenčanja do državljanstva potrebno je tri godine, jer je to poseban slučaj, s time da se ne smije iz zemlje izbivati dulje od šest mjeseci do godine dana.

Ja znam odalkle mu to jer sam ja to napravio i platio tocno tolko i dao jos sa strane u dvije godine jedno 5 hiljada. Od vjencanja do drzavljanstva treba najmanje pet godina a 3 godine do permanent green card a i to ovisi u kojem state zivis. Znaci nije tocan tvoj komentar. Hvala

ADEX
26.08.2004., 23:57
Secundo kaže:
Iznenadilo me je jako sto su ove iz Rusije mahom akademicarke. Koji seljober ce izdrzati da mu je zena pametnija? Pokazalo se da ruskinje i nisu tako kvalitetna "roba" (da se izrazim tako). Bez obzira sto imaju mahom akademska zvanja one dolaze u Australiju sa onim naivnim gledanjem da je ovo zemlja dembelija, sjaj i bljestavilo. Onda se razocaraju u sve to i zamisli, treba i raditit. Novokomponovani muzevi, muku muce da im ugode u pocetku ali poslije kada stave sve na papir pred svoju dragu, dolazi do kratkog spoja. Ovo se odnosi na one koji sa dobrom namjerom se zene preko neta. Onda dovedu tako neku koja izgleda kao avion i frka.

Sto se azijatkinja tice, one kotiraju jako visoko u ocima prosjecnog aussie muskarca. Odgajane su u onoj starinskoj azijatskoj maniri da zena treba muskarcu da ugodi. A toga vise nema u modernom australskom drustvu. Emancipacija i sloboda i ravnopravnost polova je dovela do toga da se prosjecan aussie bloke osjeca vrlo nesigurno.

Starfish&Coffee
26.08.2004., 23:59
Daleka, brak za papire nije legalan, bar ne u USA. Mail order bride nije nuzno za papire. Stereotip muskaraca koji trazi mail order bride je da zeli zenu koju moze dominirati, no on s njom zeli ostati u braku. Kakvog je takav brak kvaliteta to je drugo pitanje. Brak za papire s druge strane usluga za uslugu. Ti meni lovu, ja tebe ozenim na dvije godine i poslije toga sporazumni razvod. Izmedju nas je cisto poslovni odnos. Takav brak nije legalan i INS ce sigurno istrazivati sto im se ucini sumnjivim.

Starfish&Coffee
27.08.2004., 00:01
Ahh, sad vidim da si napravila razliku izmedju "mail order" i braka za papire. :D Oops. :D

Daleka_Obala
27.08.2004., 00:20
Starfish&Coffee kaže:
Daleka, brak za papire nije legalan, bar ne u USA. Mail order bride nije nuzno za papire. Stereotip muskaraca koji trazi mail order bride je da zeli zenu koju moze dominirati, no on s njom zeli ostati u braku. Kakvog je takav brak kvaliteta to je drugo pitanje. Brak za papire s druge strane usluga za uslugu. Ti meni lovu, ja tebe ozenim na dvije godine i poslije toga sporazumni razvod. Izmedju nas je cisto poslovni odnos. Takav brak nije legalan i INS ce sigurno istrazivati sto im se ucini sumnjivim.

Brak za papire nije legalan nigdje, ali se dogadja.

Sto se tice brakova gdje je jedna strana drzavljanin, a druga nije, svacega sam se nagledala. I brakova gdje sve pocme iz ljubavi (barem s jedne strane) a zavrsi tragedijom. Brakovi gdje zena dodje izvana i jedini kontakt joj je muz i njegova obitelj - i onda ona sa djecom i par slomljenih kostiju zavrsi na hitnoj. A mislila je da mora trpiti, inace ce morati nazad odakle je dosla - i jos uz to izgubiti djecu (ps. u tim slucajevima IPAK moze dobiti stalnu vizu na osnovu marriage breakdown due to domestic violence).

A vidila sam i slucajeva gdje je drzavljanin otkrio prekasno da je iskoristen/iskoristena samo radi papira, gdje su cak podignute i lazne optuzbe o domestic violence, (tako da ga ona - a bilo je i slucajeva gdje je to bio ON - moze napustiti i razvesti se i ipak dobiti stalno drzavljanstvo)... Ima svakakvih sranja.

Drzava ne moze iskorijeniti lazne brakove za papire. Kako drzava moze znati da 'stranac' ne glumi ljubav prema 'drzavljaninu' - ako ni 'drzavljanin' sam to ne vidi? Drzava ne moze narediti paru da se nikada ne smiju razvesti. Cak ni par koji se zaista iz ljubavi vjencao ne moze garantirati da ta ljubav nece jednog dana puknuti i da nikada nece doci do razvoda.

Meni je nekako prihvatljivije da obje strane znaju da je brak samo za papire i da tu ljubavi nema. Nego sve te situacije gdje 'stranac' 'domacega' laze i vara da se radi o ljubavi.Moralno, ne zakonski govoreci, of kors.

Sto se tice istrage - kako je moguce dokazati da se tu NIJE radilo o ljubavi koja je jednostavno nakon dvije godine 'pukla'?

Prijatelj mog muza je Englez koji se ozenio za Australku. Nakon 3 godine braka - nakon sto su kupili kucu - ona je ostavila NJEGA. I natovarila mu na vrat dug za kucu.On dan danas ne zna zasto ga je ostavila. A da je situacija bila obrnuta, svi bi mislili da je brak bio za papire.

ADEX
27.08.2004., 00:41
Daleka_Obala kaže:
Aw, shit. Wouldn't want to be in her shoes....

Je li joj palo na pamet javiti se nekom savjetovalistu za zene? Mislim da ima cak i ethnic services bas za takve situacije? Ma zatvoren krug, sva poznanstva, drustvo, feste , kompletan krug u kojem se krece je isprepleten, rodbinom i prijateljima rodbine.

Starfish&Coffee
27.08.2004., 00:41
Daleka_Obala kaže:
Sto se tice istrage - kako je moguce dokazati da se tu NIJE radilo o ljubavi koja je jednostavno nakon dvije godine 'pukla'?

Muz i ja smo isli na interview kod INS-a. Osim svih mogucih formulara trebalo je priloziti dokaz o prihodu, zaposlenju, placanju poreza, zajednickoj adresi, zajednicke fotografije. Ukoliko im se ucinite sumnjivim razdvoje vas i postavljaju vam pitanja nadajuci se da ce vas uhvatiti u lazi. E sad, sto je summjivo... vjerojatno bi bilo sumjivo da je moj muz imao mali prihod recimo ili bio nezaposlen, a da sam ja bila s lovom. Pojma nemam sto jos.

Mi nismo bili uopce sumnjivi, cak tip nije htio pogledati nas vjencani album. Odugovlacili smo s predajom papira. Tek nakon godinu i nesto nakon vjencanja smo se sjetili poceti s papirologijom tako da je odmah bilo vidljivo da zurbe nije bilo. Jos jedan plus pretpostavljam.

Moj muz je pitao tipa za naj-dozivljaj u sluzbi. Odgovor: slike i video kasete parova kako konzumiraju brak. :D

Daleka_Obala
27.08.2004., 01:05
Inspekcija bane na vrata, otkriju da 'muz' i 'zena' ne spavaju u istoj sobi. Dapace, cak ne zive pod istim krovom. Sto ce rec? "Ah, znate, kako je to u braku, malo smo se posvadjali, ali ce nas proci" :rolleyes:. Ajde sad ti dokazi da lazhu.

Zasto nemate zajednicki racun?
Ja sam muzu predala potpunu kontrolu nad financijama, jer moja tradicija/religija/osobno vjerovanje/blablabla to nalazhe.

Zasto nemate zajednicke fotografije?
Nasha tradicija/religija/osobno vjerovanje/blablabla zabranjuje fotografiranje ljudi.

Mozhes u nedogled.

Za sve sto nekako 'ne stima' se moze naci neko opravdanje. Sluzbenici NEMAJU te ovlasti da istrazuju u detalje da li je to lazh ili istina. To povredjuje Privacy Law.

Iskreno recheno, mozes dokazati da je brak lazhan jedino ako se radi o dva totalna idiota.

Starfish&Coffee
27.08.2004., 01:22
Da naravno da mozes odgovoriti na svako pitanje, ali odgovori trebaju biti konzistentni jedni s drugima. Ako tebe i papirnatog muza ispituju u dvije razlicite prostorije postoji sansa da cete se uznervoziti i poceti lupati gluposti. Ja osobno ne znam nikoga kome je zeleni karton bio oduzet ili neodobren, ali sigurna sam da se desava.

Inace, ja ne mislm da je zenidba za papire uvijek nemoralna. Sto ako je osobi to jedina zansa za kakav takav normalan zivot? Cak i ako nije zivotna egzistencija u pitanju, iako nije najcasnija situacija, sigurno nije na mom popisu najgorih nemoralnih cinova. Mail order bride mi se recimo cini ljigavije.

Shtefitza
27.08.2004., 01:27
Meni je nezamislivo da te ispituju tako u dvije odvojene prostorije. Stojaznam. Recimo da me pitaju koju pastu za zube voli koristiti moj muz. Nemam pojma. Ili recimo dezodoran. Znam dva, ali on koristi i neki treci. Ili koje hlace ima u ormaru. Ne znam da li sam ja povrsna supruga ili sto bi me mogli pitati sto zna zena, a ne zna "papirnata zena"?

Shtefitza
27.08.2004., 01:28
Mislim, ne moram se za to spremati, jer je stranac ko i ja...ali me uvijek zanimalo. Kako bi se covjek snasao da ga stvarno o tome pitaju...

Evo... znala bih reci sto voli jesti! :D Jel to dovoljno?

Starfish&Coffee
27.08.2004., 02:06
Shtefitza kaže:
Recimo da me pitaju koju pastu za zube voli koristiti moj muz. Nemam pojma. Ili recimo dezodoran. Znam dva, ali on koristi i neki treci. Ili koje hlace ima u ormaru. Ne znam da li sam ja povrsna supruga ili sto bi me mogli pitati sto zna zena, a ne zna "papirnata zena"?

To su ti upravo i ispravni odgovori. Da znas sve te detalje izgledalo bi da je nauceno. Ja znam koju pastu moj muz koristi samo zato sto i ja koristim istu. Samponi su neki plavi i zeleni, a cesto krade moje skupe. :mad: Hlace? Ima ih suvise!! Prepun ormar. :mad:

Rita
27.08.2004., 03:44
Nas nisu nis pitali ,ocito im nismo sumnjivi a ja se bas nadala da ce bit ono zanimljivo barem:D:D
NEgo jer zna netko amerikanku koja bi zenila naseg za papire,frend mi je tu vec godinama na crnjaka i nikak da ga udomim:rolleyes:, lagani je idealista i trazi ljubav svog zivota ali mu bas i ne ide:D Ajde koja dobra dusa:top:

Daleka_Obala
27.08.2004., 04:18
Secundo kaže:
Kome treba zena iz kataloga? Pa, onima koji drukcije ne mogu naci zenu. Osim toga, sto fali Filipinkama? Kolegica mi je sa Filipina, i uopce nije losa. Oni su tamo veliki katolici, bas kao i mi Hrvati, pa barem nece biti natezanja koju vjeru ce klinci imati.

Iznenadilo me je jako sto su ove iz Rusije mahom akademicarke. Koji seljober ce izdrzati da mu je zena pametnija?

nemam nista protiv Filipinki (pardon, Pilipinki - kod njih ne postoji F, svako F postaje P :D ), ali imam protiv osoba koje misle da sebi mogu nabaviti ropkinju po cijeni koliko treba da joj plati za podnosenje molbe za vizu.

Denys
27.08.2004., 10:13
Daleka_Obala kaže:
nemam nista protiv Filipinki (pardon, Pilipinki - kod njih ne postoji F, svako F postaje P :D ), ali imam protiv osoba koje misle da sebi mogu nabaviti ropkinju po cijeni koliko treba da joj plati za podnosenje molbe za vizu.

Istina, i sto je najzalosnije ima ih koliko hoces, bar u NL.
Meni je iskreno zao tih zena. Sve su udane sa pred bracnim kontraktom sto znaci u slucaju rastave naci ce se prakticki na ulici.
Upoznala sam jednu indonezanku kod koje svaki dan na stolu mora biti 5-6 razlicitih jela koje naravno ona mora pripremiti za svog muzica. Moze kupovati odjecu samo na snizenjima i to u najjeftinijim ducanima ako on to odobri. Raditi ili skolovati se "nije joj potrebno" jer muzic dovoljno zaradjuje. Ma sve u svemu, odvratno.
:bljak:

happygoose
27.08.2004., 10:57
Starfish&Coffee kaže:
Da naravno da mozes odgovoriti na svako pitanje, ali odgovori trebaju biti konzistentni jedni s drugima. Ako tebe i papirnatog muza ispituju u dvije razlicite prostorije postoji sansa da cete se uznervoziti i poceti lupati gluposti. Ja osobno ne znam nikoga kome je zeleni karton bio oduzet ili neodobren, ali sigurna sam da se desava.

Inace, ja ne mislm da je zenidba za papire uvijek nemoralna. Sto ako je osobi to jedina zansa za kakav takav normalan zivot? Cak i ako nije zivotna egzistencija u pitanju, iako nije najcasnija situacija, sigurno nije na mom popisu najgorih nemoralnih cinova. Mail order bride mi se recimo cini ljigavije.

Niti ja ne mislim da je to nuzno nemoralno.

Ono sto mene smeta je aspekt, u kojem doticna osoba zeljna da se uda/ozeni i ode, tu svoju ambiciju skriva, laze, i skriva ti iza ledja.Radi poskrivecki, ne dajuci onoj drugoj osobi sansu da sam odluci prakticki o svom zivotu.
Znam nekoliko ljudi koji su se pozenili, i maknuli zene u svoju zemlju.Nekima je brak uspio, nekima nije.A svi su bili za papire.
Isto tako poznajem zensku osobu, za koju sam u to vrijeme vjerovala da joj je jedini cilj udati se za papire i zgibat van.Kao sto sam rekla na pocetku, to po meni nije nemoralno, ali prelazi granicu onoga trenutka kad nisi iskren prema partneru.Ona po mom misljenju nije bila postena jer je svim frajerima tvrdila da je bas u njega zaljubljena.No to je njen zivot, i nemam je pravo suditi.Nadam se da je nasla sto je trazila i da je sretna.Svatko je krojac svoje sudbine.
Tko zna sta bih ja ucinila na njenom mjestu.
;)

Shtefitza
27.08.2004., 12:43
Jedna prijateljica ruskinja je bila mail order bride. Ona je htjela otic iz Rusije jer nije imala perspektivu. A muz je bio nezenja koji se htio "srediti". Imali su par godina lijepog zivota, s tim da je on imao bolest koja je stvar pogorsavala... na kraju su se rastali, u suzama. I polunadom da ce jednog dana opet profunkcionirati... stojaznam. Zivot nikad nije jednostavan. Ipak su koketirali, hodali mjesecima, on putovao tamovamo dok konacno ona nije dosla tu. Oboje zgodni, pametni, duhoviti... ali valjda je taj sistem prepojednostavljen.

On je strpljivo godinama ucio nju jezik, obicaje (on je iz neke bogate tradicionalne obitelji i od nje se naucilo da "pravilno": jede za stolom, salje darove za bozic s individualiziranim porukama... )

Stvari postanu tako isprepletene i komplicirane. Oni su se stvarno zavoljeli, ali nije islo. Previse je bilo tih komunikacijskih jazova. A i on se umorio biti ucitelj, sto je svakako morao biti, jer ona o Americi nije znala gotovo nista. O EVropi i evropskoj kulturi zna da joj ja skidam kapu...

el_mariachi
16.07.2005., 11:47
U zadnje vrijeme sam upoznao nekoliko osoba koji su do papira dosli vjencanjem. Platili su izvjesnu svotu novca i poslije nekoliko godina dobili papire. Neki/e od njih su se usput i "klepili" sa bracnim partnerom a neki nisu. No svi su htjeli doci do papira...
Jel to prostitucija ili kruh nas svagdanji?

Kiwi
16.07.2005., 14:13
Odakle su te osobe?Iz nekih strasno siromasnih zemalja poput Albanije?
- ima ljudi koji bi rekli da je to za njih prostitucija
a ima i onih koji bi pricali o nekoj snalazljivosti -
Poznato je da uvijek ima ljudi koji su mentalno cak i kao odrasli ljudi na nivou jednog malog dijeteta...
Ja toleriram ta vjencanja ako se netko boji da ga recimo iz SAD-a posalju natrag u ...sta ja znam - Irak,Somaliju....

mr X
16.07.2005., 17:34
ma, fuck...
baš jučer gledamo mladu zanosnu brazilku kako se ruku pod ruku sa nekim metuzalemom šetka po trgovinama...jadno izgleda.
pobogu, svi znaju da tu od ljubavi nema ni "l"...

btw ovdje u mjestu gdje se nalazim u ch jedna se bosanka udala za nekog starog srbina. ona dobije vizu a on dobije 10k chf za tu uslugu...e sad, ona je bila prezgodna da bi to njegovom oku promaklo pa je uz onih 10 k htio još ponešto na što ona (uzevši između ostaloga njegov mrtvački izgled) nije pristala. tako je došlo do svađe za koju u međuvremenu zna cijeli kanton. sada treba doći do rastave koja u ch jako puno košta pa je problem tko će snositi te troškove...the story goes on and on...

& ontopic: da, u nekom smislu je to doista prostitucija. meni osobno se gadi i sama pomisao...

happygoose
16.07.2005., 17:48
stajaznam.....:D ali kad vec pitash..................

Mene to ne smeta...bilo bi ipak idealno kad se ljudi dogovore i kad oboje znaju u sta se upustaju....sta je vecinom slucaj...

prostitucija ili snalazenje.....to je nasha sadasnjica, svako radi kako mu pashe i sta mu savjest dopusta.....koliko se neki zgrazali i to osudjivali.

Mislim da je puno veci problem "dovlacenje" na silu djevojaka za dogovorene brakove, ili onih koje na silu udaju pa iz recimo VB posalju natrag u Iran ili Pakistan.....

Maxima
16.07.2005., 19:22
Mislim da je na ovo pitanje tesko dati odgovor. Ja sam u Nl i trebam tri godine biti u vezi sa osobom koja ima nl drzavljanstvo da bih dobila drzavljanstvo. Da sve nije jednostavno niti nimalo lako govori cinjenica da sa tom osobom moras biti u dobrim odnosima bez obzira jesi li u braku ili nisi jer o njemu ovisi tvoja dozvola boravka.
Ako ta osoba sa kojom ti zivis ili ne zivis nema veze, koja dakle garantira za tebe odluci da te zezne ona to moze napraviti vrlo elegantno, pismom ind -u koji predstavlja ovdje ministarstvo pravosudja koje ti izdaje dozvole boravka i sl krasote.
Dakle ta osoba pise pismo da ste vi prekinuli relaciju recimo mjesec dana prije isteka te tri godine, i ministarstvo to prihvaca i onda ti izvisis sto se tice i vize a naravno i drzavljanstva. Jer iako vi recimo i zivite na istoj adresi to za fajno ministarstvo ne znaci nista. Za tebe znaci jer ces morati placat advokata da dokaze suprotno a to ide tesko.

E sad, to gore napisano moglo ti se desiti i sa osobom sa kojom si napravio neki dogovor i platio pa ides na rizik a moglo ti se desiti i sa nekim kojeg si zaista volio..i nije bilo dogovora ni placanja.....

Pozdrav

M.

Spot Perdita
16.07.2005., 20:30
el_mariachi kaže:
U zadnje vrijeme sam upoznao nekoliko osoba koji su do papira dosli vjencanjem. Platili su izvjesnu svotu novca i poslije nekoliko godina dobili papire. Neki/e od njih su se usput i "klepili" sa bracnim partnerom a neki nisu. No svi su htjeli doci do papira...
Jel to prostitucija ili kruh nas svagdanji?

Prvenstveno se radi o necemu sto je protiv zakona :zvrko:

piper
16.07.2005., 23:42
Vjencanjem do papira - prostitucija ili normala?
Prostitucija.

Nemam nista protiv prostitucije. Sve ima svoju cijenu, tako i bas svaka zemska pitschka. Pa bili to to viza, domovnica, putovnica, drzavljanstvo, dijamanti, kuca, stan, auto, ili snop listica sa slikama/fotkama mrtvih predsjednika.

mitzy
17.07.2005., 20:11
Neke stvari su ipak prepuštene osobnoj savjesti...ja to tako gledam...:cool:

ADEX
18.07.2005., 04:14
Bolje pitaj, koliko trenutno kinezi placaju u Hrvatskoj, Bosni, Srbiji za vjencanje da dodju do papira. ;)

Rita
18.07.2005., 05:04
Bash, ne optuzuj jer nikad ne znas kaj te ceka u zivotu. MEni je uzasno zao tih zena (ruskinja, kineskinja, ...) koje se prodaju tako, nije im lako i da im je bilo bolje doma sigurno to ne bi odabrale.
Imam par frendova koji su dobili drzavljanstva u USA tako sto su si platili, ozenili se za papire. Ne znam ni jednu zensku iz nasih krajeva koja je to napravila ali zato muskih barem 10tak u mom selu.NI jedan od njih nije zivio ni pet minuta s tim zenskama, cist racun duga ljubav. Kad su zene u pitanju to je mislim ipak teze postici.

ADEX
18.07.2005., 05:42
Znam ja za jednu, dosla onako "preko slike" skoro zavrseni student medicine. On, cekica u tvornici.

U pocetku veliki shok, nasao joj je nekakav posao u ciscenju. Njoj, drama i depresija. Poslije doslo dijete, doslo i drugo, zivot ide dalje.

Znam da momci pecaju preko neta, price, poruke, chatovi, telefoni... jedna je dosla, ono macka, faks, inteligencija, moderna...On, gradjevina, po sest dana tjedno.

Pricao joj kako ima kucu, ima auto, ima, ima...

I stvarno sve to ima, samo sto mu je kuca raspadajuca u cetvrti gdje ujutro narkomane kupe bagerima, auto ima samo sto je staro sto godina i koristi se za posla tj. kako se auta ovdje i koriste.

Cura dosla, pala u depresiju, jede, ne prestaje, izoblicila se.

Tezi zajeb.

Secundo
18.07.2005., 08:12
Tamo na ŽuD-u piše jedna cura što očekiva od svojeg muža, a to je u biti da podmiruje račun njezine kreditne kartice. On odgovovoran za prihode, ona za rashode. E, sad, nije rekla da bi zato išla preko sedam gora i sedam mora, ali ako takvog bogatuna ne nađe u svojoj okolini, možda pristane na ovakav kompromis.

I tko ono reće, ako žena već mora prodavati svoju lijepotu da bi preživila, neka to barem čini pod okriljem braka ...

Zar u "dobra" stara vremena temelj braka nije bio uzajama pomoć u preživljavanju? I puno veza koje bi danas pukle su opstale jednostavno zato što svako za sebe ne bi mogao preživiti. Prema tome, ako je biranje žene iz kataloga prostitucija, onda je već i tada postojala.

Rizik zajeba postoji na obadvije strane: On može biti kučni terorist i doživotno zlorabiti njezinu ovisnost, a s druge strane ona može biti pametna i snalažljiva, pa otkantat muža nakon što stekne trajnu dozvolu boravka. Ovo zadnje se desilo jednom frendu :( Slomila mu je srce :(.

ADEX
18.07.2005., 08:20
Secundo kaže:

Rizik zajeba postoji na obadvije strane: On može biti kučni terorist i doživotno zlorabiti njezinu ovisnost, a s druge strane ona može biti pametna i snalažljiva, pa otkantat muža nakon što stekne trajnu dozvolu boravka. Ovo zadnje se desilo jednom frendu :( Slomila mu je srce :(. Ruskinje ovdje haos prave. Samo da udju u zemlju, za ostalo ce se one snaci same :D

Secundo
18.07.2005., 08:27
E da, ova spomenuta je iz Ukraine ;)