PDA

View Full Version : Analni otvor / anus

chesnjofka
25.02.2006., 07:18
Pozdrav svima
Oko dva tjedna osjećam neugodan svrab na analnom otvoru.Nemam nikakvih bolova ili krvarenja ali je dosta neugodno.Da li je to kakva infekcija ili početak nečeg ozbiljnijeg.:rolleyes:

ZakS
25.02.2006., 16:17
ozbiljno mislim da nest ozbiljnije nije.. za pocetak promjeni deterdzent, omeksivac i sapun (koristi samo onaj na kom pise da je za intimne dijelove tijela..).. inace postoji vise mogucih uzroka tome, od gljivicnih infekcija, analnih fisura, hemoroida, cak i glisti ili- dijabetesa.. DR ce ti reci (narocito nakon pregleda) vise.. ¤

Hrvach
26.02.2006., 21:04
može te tako svrbjeti nakon obavljene nužda
rješenje - definitivno detaljno pranje nakon, ako nije moguće onda bi bilo dobro koristiti vlažne maramice (toaletne) umjesto toaletnog papira
jer sa papirom zapravo još više sve nadražuješ

problem mogu biti i hemoroidi, i unutrašnji i vanjski, i sve već gore navedeno...
pokušaj povezati problem tj. utvrditi da li se pojavi samo nekada ili traje stalno

ako je stalno, odi do dr. svoga, to ti je najbolje

Lapulapu
27.02.2006., 06:47
crijevni paraziti i povišeni šećer. provjeriti obavezno.

Dora K
27.02.2006., 06:50
Dobro ti kaže Lapulapu, moguće da su gliste. Trebao bi napraviti pretrage, krvnu sliku, pregled stolice i mikroskopski pregled na jajašca.
Ili jedeš nekaj ljuto.

eXeR
28.02.2006., 23:14
hehehe, počeši se :P jk

Morph
02.03.2006., 16:39
glističko:zubo: Oxiuris equi (www.personalweb.unito.it/ezio.ferroglio/atlante/parassiti_cavallo/oxiuris/testo.html#id)

Sintomo principale: prurito a livello anale con conseguenti lesioni da autotraumatismo ("coda di topo")
pruritus-svrbež

poirot
03.03.2006., 08:52
ozbiljno mislim da nest ozbiljnije nije.. za pocetak promjeni deterdzent, omeksivac i sapun (koristi samo onaj na kom pise da je za intimne dijelove tijela..).. inace postoji vise mogucih uzroka tome, od gljivicnih infekcija, analnih fisura, hemoroida, cak i glisti ili- dijabetesa.. DR ce ti reci (narocito nakon pregleda) vise.. ¤ he, he, koliko vas je ovo boldano skužilo kao 'analnih fiksacija' :lol: :D

chesnjofka
03.03.2006., 20:21
Hemeroide imam,ali su nekak tiho.Jedini ak je i taj svrbež od njih.Brišem se sa vlažnim maramicama(higijenskim) i ne svrbi me stalno nego povremeno.Primio na znanje sve gore navedeno,ako ne prestane odo ja na teret HZZO-u

chesnjofka
03.03.2006., 20:22
Ah da, danke lijepo

Madame Hooch
03.03.2006., 20:25
šupak ? :rofl: :rofl: :rofl:

poirot
03.03.2006., 20:27
Prkno, čmar, guzni otvor, where the sun don't shine :rofl:

Lapulapu
05.03.2006., 11:11
Hemeroide imam,ali su nekak tiho.Jedini ak je i taj svrbež od njih.Brišem se sa vlažnim maramicama(higijenskim) i ne svrbi me stalno nego povremeno.Primio na znanje sve gore navedeno,ako ne prestane odo ja na teret HZZO-u

imala sam sličan problem upravo od onog vlažnog toalet papira. Čak i od onog 'namirisanog' toalet papira. Kad sam izbacila te fensi šmensi pizdarije sve je prošlo.

banderas
11.03.2006., 19:09
glističko:zubo: Oxiuris equi (www.personalweb.unito.it/ezio.ferroglio/atlante/parassiti_cavallo/oxiuris/testo.html#id)

Sintomo principale: prurito a livello anale con conseguenti lesioni da autotraumatismo ("coda di topo")
pruritus-svrbež
Kako se od ovoga liječi :confused: ?

Noemi
11.03.2006., 19:18
Vermox protiv glista i trakavica,pa ako ne pomogne,dalje na pretrage.

tzar
12.03.2006., 13:26
ma šta odma,vermox,pa nisu ljekovi bomboni.prvo pretraga,brisa anusa i stolice a onda lijek.veća je mogućnost da je to iritacija wc papirom,ili sapunom...ja ne kužim pa ko tu sve daje savjete:rolleyes:

Noemi
12.03.2006., 13:30
Gle,da se svakom klincu koji dodje da ga ceska guza rade brisevi,kolabiralo bi nam zdravstvo.

A vecernje ceskanje oko guze je karakteristicno za "crvice"
A btw,gliste i trakvice se dokazuju iz nativnog preparata stolice:mig: Ne iz brisa.
A sad oprotstite gospon doktor,idem ja nazad gulit krumpire:hekla:

tzar
12.03.2006., 18:30
ma znam da je nativni preparat stolice,nemoraš to meni govorit.i nisam mislio na klasičan bris nego na perianalni otisak,kojim se mogu dokazati jajašca nekih glista,također nativno.ja ne znam noemi dal si ti gospođa doktorica,al nemreš prepisivat lijekove napamet,bez dijagnoze.nije mebendazol bezopasni bombon,ili se ti voliš sama odmah kljukat antibioticima na najmanji znak neke bolesti:nono:,a zdravstvo će prije kolabirat,ak će se lijekovi neracionalno prepisivat,šapom i kapom,a to i je najveći problem.

Noemi
12.03.2006., 20:02
Ajde idi pitaj lijecnika opce prakse koliko perianalnih otisaka je uzeo ove godine:rofl:
Osim toga tom metodom se MOGU dokazati jajasca NEKIH glista,ali nije da je 100 posto pouzdana,zar ne?

Dijagnoza se moze postavljati i na temelju iskustva i znanja,ne treba za svaku stvar raditi pretrage.

To mi je otprilike kao da imas pacijenta s gnojnom anginom,napravis bris i onda cekas rezulatate 4-5 dana da bi prepisao antibiotik.

Nije najveci problem zdravstva prepisivanje lijekova sakom i kapom;) Ali ovo nije ni vrijeme ni mjesto.
Kao sto ni argument ad hominem nije neka jaka stvar na zdravstvu.

Neka cesnjofka sama odluci sta ce i kako ce,na kraju krajeva to je i smisao ovog topica.:)

Btw-nemoras i nemres se pise odvojeno:raspa:

tzar
12.03.2006., 20:51
ma daj me nemoj,pa grlo pogledaš i vidiš stanje,pa onda prepisuješ,a osim toga tu je i anamneza koja će dat smjernice dal je to virusna angina di se ne prepisuje antibiotik ili bakterijska di se daje.baš zbog toga što je to najvjerojatnije neka iritacija suludo je davat mebendazol bez dijagnoze.osim toga jesi ti doktorica,ako nisi nemaš kaj puno pričat.p.s.za pravopis mi ne nenamjerno nego svjesno capu.:kiss:

malidego
14.11.2006., 18:54
Bok svima!
Tek sam se sada uključio. Ja imam isti problem već godinama. Iritantni svrbež koji se javlja pretežno navečer ili po noći. Perianalni otisak - niša otkriveno. Liječnica opće prakse propisala mast Faktu. Mazao sam i kasnije se opet pojavilo. Ima li tko ideju što bi se još moglo poduzeti? Kod kojeg liječnika specijaliste uopće ići?
Hvala na odgovorima, vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u temetiku.

lianne
14.11.2006., 22:01
Bok svima!
Tek sam se sada uključio. Ja imam isti problem već godinama. Iritantni svrbež koji se javlja pretežno navečer ili po noći. Perianalni otisak - niša otkriveno. Liječnica opće prakse propisala mast Faktu. Mazao sam i kasnije se opet pojavilo. Ima li tko ideju što bi se još moglo poduzeti? Kod kojeg liječnika specijaliste uopće ići?
Hvala na odgovorima, vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u temetiku.
jesu ti radili koprolosku pretragu?
perianalnim brisom se mogu utvrditi jajasca parazita koji imaju tendenciju izlaska iz anusa i "ljepljenja" jajasaca u okolicu.no nisu svi endoparaziti takve naravi.tako da treba zatraziti koprolosku pretragu da se pregleda strucno parazitoloski(traze se jajasca,clanci trakavica,dijelovi parazita...)
u nekoliko slucajeva invazije djecjim glisticama na perinatalnom nije nadeno nista,niti koproloskom nije nadeno nista,a djeca su imala gliste.jednostavno valjda jajasca su bila oprana tusiranjem,a koproloskom pretragom nije pronadeno nista,jer je invazija bila manja.mame su naknadno donjele glisticu koju su pronasle direkt na fecesu.pouka:virite u wc nakon nuzde(koliko god gnusno bilo)

lianne
14.11.2006., 22:04
Hemeroide imam,ali su nekak tiho.Jedini ak je i taj svrbež od njih.Brišem se sa vlažnim maramicama(higijenskim) i ne svrbi me stalno nego povremeno.Primio na znanje sve gore navedeno,ako ne prestane odo ja na teret HZZO-u svrbez je jedan od osnovnih simptoma hemeroida,tako da bi se ja mozda prvo tu orjentirala ako si vec imao problema...

LaHana
15.11.2006., 06:51
Ja sam se pre dva meseca vratila iz Tunisa i vec mesec dana imam iste te simptome. Sumnjam da sam inficirana nekim parazitima.

LaHana
15.11.2006., 16:30
Da li je neko imao slicne simptome posle ovakvih putovanja?
Ja nekako mislim da sam navukla neku infekciju.:confused: :confused:

alexxx
15.11.2006., 16:35
zašto više netko ne promijeni naziv? il će se sad teme zvat ´´bubreg il kak se već zove´´ :D

LaHana
15.11.2006., 16:46
Ja sam ozbiljno postavila to pitanje, zapravo nadovezala sam se na temu.
Bila sam kod lekara i sve je o.k. ali ja se nekako plasim infekcija, pa sam mozda malo i umislila.
Pozdrav! :)

alexxx
15.11.2006., 16:47
pa, ako te baš strah, odi i moli i kumi analizu stolice.

LaHana
15.11.2006., 16:53
Moracu da to uradim, jer sam stvarno hipohondricna.
Pa cu javiti da li sam umislila ili nisam.
Pozzz:) :) :) :) :) :) :)

lianne
15.11.2006., 19:18
neka jajasca se mogu cak i inhalirati!tako da se ne poberu paraziti samo necistim rukama!
savrsena si meta ako si bila na novom podrucju gdje je druga situacija sto se tice parazita.
i kada se putuje u neku egzoticniju zemlju uvijek se dobro informirati o lokalnim zarazama i parazitima.
odi doktoru,posebice ako imas neke simptome!

malidego
15.11.2006., 19:54
jesu ti radili koprolosku pretragu?
perianalnim brisom se mogu utvrditi jajasca parazita koji imaju tendenciju izlaska iz anusa i "ljepljenja" jajasaca u okolicu.no nisu svi endoparaziti takve naravi.tako da treba zatraziti koprolosku pretragu da se pregleda strucno parazitoloski(traze se jajasca,clanci trakavica,dijelovi parazita...)
u nekoliko slucajeva invazije djecjim glisticama na perinatalnom nije nadeno nista,niti koproloskom nije nadeno nista,a djeca su imala gliste.jednostavno valjda jajasca su bila oprana tusiranjem,a koproloskom pretragom nije pronadeno nista,jer je invazija bila manja.mame su naknadno donjele glisticu koju su pronasle direkt na fecesu.pouka:virite u wc nakon nuzde(koliko god gnusno bilo)

Nisu mi radili koprološku pretragu. To je pretpostavljam neka vrsta analize, kako navodiš, na parazite. Koji se liječnik uopće bavi time?
Da li je možda moguće da imam neku vrstu hemeroida, iako nemam bolove, niti čvoriće? Cijela ta situacija mi je za izluditi. To traje već godinama, moj liječnik opće prekse nekako baš i nema ideju što učiniti.
Jednom prilikom sam bio kod dermatologa na pregledu madeža i usput pitao za to, da nije slučajno kakav nadražaj kože. Dermatolog mi je samo dao hibitanae da dezinficiram svak dan i naveo da je možda moguće da je nastao neki "mini otvor" pored anusa koji to izaziva.Katastrofa. Naravno da nije dalo rezultata. Dobro da mi nije preporučio jabuku da izrežem na 7 krišaka i pojedem svaki dan jednu. :) Pa ako ne uspije još jednu turu, pa još jednu, pa još jednu.....
No da ne duljim, kojem liječniku specijalisti da odem? Hvala na odgovorima.

lianne
15.11.2006., 20:24
Nisu mi radili koprološku pretragu. To je pretpostavljam neka vrsta analize, kako navodiš, na parazite. Koji se liječnik uopće bavi time?
Da li je možda moguće da imam neku vrstu hemeroida, iako nemam bolove, niti čvoriće? Cijela ta situacija mi je za izluditi. To traje već godinama, moj liječnik opće prekse nekako baš i nema ideju što učiniti.
Jednom prilikom sam bio kod dermatologa na pregledu madeža i usput pitao za to, da nije slučajno kakav nadražaj kože. Dermatolog mi je samo dao hibitanae da dezinficiram svak dan i naveo da je možda moguće da je nastao neki "mini otvor" pored anusa koji to izaziva.Katastrofa. Naravno da nije dalo rezultata. Dobro da mi nije preporučio jabuku da izrežem na 7 krišaka i pojedem svaki dan jednu. :) Pa ako ne uspije još jednu turu, pa još jednu, pa još jednu.....
No da ne duljim, kojem liječniku specijalisti da odem? Hvala na odgovorima. koproloska pretraga je pretraga fecesa.postoji nekoliko metoda,a kod mene u kvartu se radi u domu zdravlja u laboratoriju.ljecnik opce prakse ti da uputnicu,u ljekarni kupis posebnu bocicu za koprolosku pretragu i pocetak fecesa uzmes i utrpas u to,te odnesec u labos.sad kako to tocno ide kod tebe najbolje da pitas svog doktora.
uzsa-tebe nitko ne shvaca ozbiljno-misle na valjda neku fistulu,ali to dkroz drugacije izgleda(ovo sto ti je dermatolog rekao)
moguce da imas unutarnje hemeroide.oni se manifestiraju na drugaciji nacin nego vanjski,a tocno koji su simptomi tocno ne znam.probaj progooglati,a cak tu na zdravlju negdje imas temu o hemeroidima,pa mislim da i tamo pose nesto o tome.
samo znam da se oni utvrduju kod kirurga specijalista za kojeg isto moras imati uputnicu.on ti sa spekulumom otvori anus i pregleda rectum i dio debelog crijeva,te utkrije ako imas unutarnje hemeroide.
morao bi malo jace stisnut tog svog doktora jer ocigledno nesto se desava,a svi te ili ne shvacaju ozbiljno ili ti prepisuju neke terapije na slijepo bez pregleda i bez pouzdane dijagnoze.

LaHana
16.11.2006., 11:55
Lianne, hvala ti na odgovoru! I ja sam razmisljala o tome da se neka jajasca mogu cak i inhalirati i da je veci rizik u egzoticnim zemljama. Zato sam zabrinuta, a posebno i stoga sto se pripremam zatrudneti. Bila sam kod dr opste prakse, ali kao sto si rekla, uopste me nije shvatio ozbiljno. :mad: Posto sam imala i mucnine i stomacne tegobe, on je smatrao da je to samo obican stomacni virus. :rolleyes:
Sutra cu otici u privatnu laboratoriju i to proveriti.
Nadam se da ce sve biti o.k.:)
Pozdrav!
:) :) :)

Kakadu
17.11.2006., 17:08
Meni se čini da jednostavno imate gliste.

Trki
17.11.2006., 20:36
I ja sam imala ista iskustva. Nakon pregleda kod homeopatice i njenih preporuka u potpunosti je nestao. Kod mene se radilo o velikoj količini gljivica u crijevima. Osim tog nesnosnog svrbeža imala sam i eksplozivne stolice, proljeve, napuhavanja, vjetrove bez kontrole. Tajna je u tome da sam imala netoleranciju na laktozu iz kravljeg mlijeka i veliku količinu gljivica u debelom crijevu. Kada se spojilo da pojedem nešto mliječno i slatko loš ishod je bio zagarantiran. Predloženo mi je da izbacim sve od kravljeg mlijeka, sve slatko i sve sa kvascem. To je bilo za mene dovoljno. Više nema ništa od navedenog. Teško je u današnje vrijeme ubrzanog života paziti da se ne jede ništa gdje se skriva šećer, kvasac i mlijeko, ali to je preduvjet za život bez svrebeža. Sada je prošlo 7 mjeseci zadovoljna sam.

lianne
17.11.2006., 21:52
Meni se čini da jednostavno imate gliste.
gledala sam bas emisiju o ljudskim parazitima i alarmantan je podatak da cak 70% svjetske populacije ima nekog parazita u ili na sebi!i cak 30% to ni ne zna.
a sto se tice samih djecijih glistica nije istina da ih odrasli ne mogu imati-samo to je puno rjede i toj dobnoj populaciji,ali je itekako moguce!

LaHana
18.11.2006., 11:28
Juce sam uradila test na crevne bakterije, gljivice i parazite. Cekam rezultate u ponedeljak. Ipak sam htela sve proveriti, jer sam i ja nedavno citala da mnogi ni ne znaju da imaju nesto od ovih napasti u svom organizmu.

Pozdrav!:kiss:

Lilit
16.09.2007., 15:22
Vermox protiv glista i trakavica,pa ako ne pomogne,dalje na pretrage.

pa sta se lijekovi daju tako bez recepta ili je to nesto sta inace ide bez recepta?

Juce sam uradila test na crevne bakterije, gljivice i parazite.

mozes malo objasnit kakav je to test? samo das stolicu na pregled ili?

Ivanka0000
11.04.2008., 23:29
Evo da kratko i jasno, ovo je već po neznam koji put da sam dobila nekakve grčeve od kojih sam jedva stajala, morala sam sjest, al me svejedno bolilo.

Jednostavno boli me anus. Ne peče, ne svrbi, jednostavno ko da me iznutra "nešto" stisne. Šta se tiče probave ona je ubrzana,ali mislim da to nema veze, jer se ti bolovoi u anusu znaju javljati za vrijeme ovulacije, pritom me još i jajnici počnu jako boljet.

valneahana
12.04.2008., 07:03
Evo da kratko i jasno, ovo je već po neznam koji put da sam dobila nekakve grčeve od kojih sam jedva stajala, morala sam sjest, al me svejedno bolilo.

Jednostavno boli me anus. Ne peče, ne svrbi, jednostavno ko da me iznutra "nešto" stisne. Šta se tiče probave ona je ubrzana,ali mislim da to nema veze, jer se ti bolovoi u anusu znaju javljati za vrijeme ovulacije, pritom me još i jajnici počnu jako boljet.

možda su hemeroidi a što se tiče grčeva ja ih imam jako često,valjda što stolicu imam dva puta tjedno ali meni za grčeve pomaže čaj od stolisnika,doslovno dva gutljaja čaja i sve je mirno

chilimama
12.04.2008., 17:54
.... jer se ti bolovoi u anusu znaju javljati za vrijeme ovulacije, pritom me još i jajnici počnu jako boljet. Ne smijem sigurno tvrditi, ali moguće je da se radio upravo ginekološkim problemima...nema ti druge nego po redu od ginekologa pa na dalje ako nedajbože treba...:)

Hobby
13.04.2008., 01:05
Meni to zvuči kao bol u debelom crijevu.
Obavezno odi liječniku.

dichy
19.04.2008., 11:34
Ako si imala porod i još k tome težak, moguće da postoji razderani mišić koji zna jako boliti - to se meni dogodilo, nisu me zašili kako treba - znaš kako je u bolnicama - ko na traci!

Sex-machine
19.04.2008., 11:51

hehe,, daj decku da ti procisti anus, pa ce prestat. lol jk

abuxl
19.04.2008., 13:23

kontraktibilnost misica karlice i bolovi se javljajuu kao nekakvi grcevi mogu se javiti kod problema sa probavom , kod promena vremena, kod dugog sedenja
i fizioloskih mehanizama tipa ovulacije naravno.
Ako dobro razmislis i setis se kad te je to "dole" bolelo tj grcilo se shvatices mozda i pravi uzrok.
Do tada ne uzbudjuj se samo ti ganglioni u karlici malo cudnije reaguju.
Doktoru uvek mozes otici ali se dobro seti kad , kako i koliko cesto se to javja da ti ne postavlja cudna pitanja a ti odgovaras jao nisam uporedjivala..

Shifty Gypsy
19.04.2008., 14:21
Jooooj, nemrem odoljet, nemrem ali moram, možda je nešto ozbiljno. Odi kod doktora. Da sam bar prvi bio.

Johnny B.
20.04.2008., 07:45
...Jednostavno boli me anus. Ne peče, ne svrbi, jednostavno ko da me iznutra "nešto" stisne...
Kada ti se to dogodi prvo odi na WC (tamo znaš što moraš obaviti :D ), zatim sjedni na stolicu, noge podvuci što više ispod stolca, a tijelo nagni prema naprijed i nasloni se na stol (kao da si zaspala za knjigom), ubrzo ćeš osjetiti poboljšanje, a bolovi će proći kroz par minuta.

FiZiXeY
06.10.2011., 21:01
Prije par dana (3 otprilike) počeo sam dobivati grčeve u debelom crijevu (tamo negdje ispod želuca - znam da ima veze s probavom pa pretpostavljam da je riječ o debelom crijevu). Uz njih je, naravno, slijedila i rijetka stolica, odnosno prolijev. Nije prvi put da mi se to dogodilo pa mi to i nije toliko strašno, nego sam primjetio da mi se područje oko anusa nekako zacrvenilo, i počelo je grozon peckati. Sutra ujutro moram ići na jedan put, pa se iskreno nadam da postoji neko barem privremeno rješenje, ili nešto što će mi ublažiti bol.
Molio bih da mi ukratko objasnite uzrok, te da mi preporučite nekakvu kremu, ili možda tabletu koja će pomoći.

P.S. Bi li tableta protiv bolova barem malo ublažila peckanje?

Hvala!

leeloo27
06.10.2011., 21:46
Vjerovatno ti je iziritirana sluznica. Probaj namazati sa nekom malo masnijom kremom, trebalo bi pomoći. Možeš si eventualno kupiti neku kremu za hemeroide pa s time mazati (ta se može i izunutra mazati).

FiZiXeY
06.10.2011., 21:50
Vjerovatno ti je iziritirana sluznica. Probaj namazati sa nekom malo masnijom kremom, trebalo bi pomoći. Možeš si eventualno kupiti neku kremu za hemeroide pa s time mazati (ta se može i izunutra mazati).
Samo mi još, molim te, reci kakva bi to trebala biti krema (osim što je masna). Baš bilo kakva će pomoći (čak i za ruke ona :/ ??? ) ili ipak treba nešto posebno imati. Nisam baš iskusan niti previše medicinski obrazovan :(
Još jedno pitanje - koliko će to crvenilo i ta bol trajati?

leeloo27
06.10.2011., 21:54
Ako ti je iziritirano samo izvana možeš sa becutan kremom ili melemom ili nekom sličnom kremom (sa takvim kremama se bebama guze mažu kad su im iziritirane). Al ako nije samo na koži nego i unutra onda ti je najbolje uzeti neku kremu za hemeroide.

flyingappletree
07.10.2011., 08:18
za vanjsku primjenu : sudo cream za kožu oko anusa, a za sam anus i unutarnju primjenu hemopropin koji dolazi i s kanilom.
(ne kužim točno što je sve zahvaćeno crvenilom)
koliko znam faktu sad ide na recept.

Forumas-zg
07.10.2011., 13:55
Samo mi još, molim te, reci kakva bi to trebala biti krema (osim što je masna). Baš bilo kakva će pomoći (čak i za ruke ona :/ ??? ) ili ipak treba nešto posebno imati. Nisam baš iskusan niti previše medicinski obrazovan :(
Još jedno pitanje - koliko će to crvenilo i ta bol trajati?
Ajoj, nadam se da nećeš ovo pre kasno pročitati: mislim da ti nije pametno ići na put dok ne vidiš što je. Naime, crvenilo perianalne regije i svrbež, osobito ako ih prati bol - mogu ukazivati na PERIANALNI APSCES, što je hitno kirurško stanje, poput upale slijepog crijeva! :( Najbolje ti je otići negdje na hitnu da to pogledaju, eto ja se ipak nadam da nije i držim ti fige :top: ali na tvom mjestu bih otišao. Ako se apsces hitno ne operira, vrlo lako može nastati SEPSA, a onda se vrlo teško može pomoći. Ovako ako ga se riješi na vrijeme, sve bude OK i dapače isti dan te puste doma. Ali, iako operacija nije tako složena, izvodi se u općoj anesteziji, tj. uspavaju te, jer bi inače bilo previše bolno. I izvijesti nas što je bilo i kako je završilo!

hrvoje dr.
07.10.2011., 16:58
Prije par dana (3 otprilike) počeo sam dobivati grčeve u debelom crijevu (tamo negdje ispod želuca - znam da ima veze s probavom pa pretpostavljam da je riječ o debelom crijevu). Uz njih je, naravno, slijedila i rijetka stolica, odnosno prolijev. Nije prvi put da mi se to dogodilo pa mi to i nije toliko strašno, nego sam primjetio da mi se područje oko anusa nekako zacrvenilo, i počelo je grozon peckati. Sutra ujutro moram ići na jedan put, pa se iskreno nadam da postoji neko barem privremeno rješenje, ili nešto što će mi ublažiti bol.
Molio bih da mi ukratko objasnite uzrok, te da mi preporučite nekakvu kremu, ili možda tabletu koja će pomoći.

P.S. Bi li tableta protiv bolova barem malo ublažila peckanje?

Hvala!
Vjerojatno dermatitis,trebali bi se javiti dermatologu. Perianalni apces izgleda drugačije,ali ga nemogu isključiti ovako preko foruma. Do tada mazati neutralnim kremama npr. Nevenova mast i slićno.

FiZiXeY
07.10.2011., 17:00
Srećom pa nije bilo ništa strašno - sluznica je bila iziritirana i smirila se već nakon jedne noći. Hvala na pomoći!

hrvoje dr.
07.10.2011., 17:01
Srećom pa nije bilo ništa strašno - sluznica je bila iziritirana i smirila se već nakon jedne noći. Hvala na pomoći!
To se zna desiti nakon proljeva.

goran23
03.07.2012., 21:32
Imam jedan problem. U samoj blizini anusa mi se pojavila nekakva bubuljica. Slikao sam mobitelom, i ako se ne varam malo je plavkaste boje.
Znam da moram doktoru.
Šta bi to moglo biti? hemeroidi ili nešto drugo? Na dodir boli, nije neka strašna bol, ali boli. Zbog nje imam i problema sa čiščenjem anusa.

Znam da je gadna tema i unaprijed se ispričavam ali eto...

ako netko nešta zna o tome, molim da napiše.
Hvala

Lesli Eldridž
04.07.2012., 16:41
Imam jedan problem. U samoj blizini anusa mi se pojavila nekakva bubuljica. Slikao sam mobitelom, i ako se ne varam malo je plavkaste boje.
Znam da moram doktoru.
Šta bi to moglo biti? hemeroidi ili nešto drugo? Na dodir boli, nije neka strašna bol, ali boli. Zbog nje imam i problema sa čiščenjem anusa.

Znam da je gadna tema i unaprijed se ispričavam ali eto...

ako netko nešta zna o tome, molim da napiše.
HvalaHemoroidi. Imaš posebnu temu o hemoroidima...

zrikonjavk
15.07.2012., 23:34
Pozdrav svima.

Valjda nisam puno fulao temu, i nadam se da mi necete zamjeriti na "normalnom" rijecniku, posto nisam bas upoznat s doktorskim nazivima... :)

Ovako, nakon obavljanja velike nuzde, brisanja toaletnim papirom, nakon nekog odredjenog vremena, bilo neugodnih vjetrova ili ne, na gacama se pojavi smedjkasti trag, nekad uz prisustvo "vode". :503: Dali imam neku vrstu bakterije, ili nesto drugo, neznam, kod doktorice nisam bio, trazio sam na internetu po raz. forumima dali se nekome tako sto dogadja, ali nisam uspjeo nista naci, pa pitam Vas...

Do cega bi mogao biti problem?

leeloo27
16.07.2012., 10:04
Znači imaš sluzi u stolici?

Trebao bi otići kod doktora, pogotovo ako ti se to događa često.

hrvoje dr.
16.07.2012., 10:12
Pozdrav svima.

Valjda nisam puno fulao temu, i nadam se da mi necete zamjeriti na "normalnom" rijecniku, posto nisam bas upoznat s doktorskim nazivima... :)

Ovako, nakon obavljanja velike nuzde, brisanja toaletnim papirom, nakon nekog odredjenog vremena, bilo neugodnih vjetrova ili ne, na gacama se pojavi smedjkasti trag, nekad uz prisustvo "vode". :503: Dali imam neku vrstu bakterije, ili nesto drugo, neznam, kod doktorice nisam bio, trazio sam na internetu po raz. forumima dali se nekome tako sto dogadja, ali nisam uspjeo nista naci, pa pitam Vas...

Do cega bi mogao biti problem?
Prehrana?
Stres?
Stolica?
Dosadašnje bolesti i ev. th.?

zrikonjavk
17.07.2012., 02:35
Znači imaš sluzi u stolici?

Trebao bi otići kod doktora, pogotovo ako ti se to događa često.

ok....hvala... samo jos jedno pitanjce, kod doktora opce praske ili???

leeloo27
17.07.2012., 08:39
Kod opće prakse pa će možda slati stolicu na analizu i po potrebi dati uputnicu za gastroenterologa. I nisi Hrvoju odgovorio kakva ti je prehrana u zadnje vrijeme, jel piješ nešto od tableta i sl. , jer i to može biti jedan od uzroka zbog čega se pojavljuju ovakvi simptomi. :)

zrikonjavk
17.07.2012., 10:41
Prehrana?
Stres?
Stolica?
Dosadašnje bolesti i ev. th.?

Prehrana mi je standardna, jedem malo manje povrca, jer mi neodgovara, ali skoro sve...

Stolica, stalno uredna, max dvaput dnevno, i to samo nekad...

Stres??? Kao i kod svakog :D

Tablete? Nikakve. Nisam cesto bolestan...

Johnny B.
17.07.2012., 10:51
Da nije možda problem u pojedinoj hrani koja mu iritira probavni sustav? :ne zna:

leeloo27
17.07.2012., 11:02
U kojem smislu ti ne odgovara povrće? Ne voliš ga ili ti smeta?

Hrvoje je gastroeneterolog, tako da mu malo pojasni šta te točno pati, ak ti netko može reći šta bi moglo biti i koje pretrage bi možda trebao napraviti to je on. :)

Da nije možda problem u pojedinoj hrani koja mu iritira probavni sustav? :ne zna:

A nije isključeno, može biti od svačega.

zrikonjavk
17.07.2012., 11:14
U kojem smislu ti ne odgovara povrće? Ne voliš ga ili ti smeta?

Hrvoje je gastroeneterolog, tako da mu malo pojasni šta te točno pati, ak ti netko može reći šta bi moglo biti i koje pretrage bi možda trebao napraviti to je on. :)

Nevolim vecinu povrca, neodgovara mi....jedem sve salate, grasak, kupus, grah...

Mahune, kelj, poriluk, spinat nula bodova... :(

OK, vidjet cu s Hrvojem.... tnx:)

zrikonjavk
17.07.2012., 11:16

Pa nemam pojma, stolica je uredna, nezz kako to saznati.... :503:

leeloo27
17.07.2012., 11:33
Pa pitam te šta ti to znači da ti ne odgovara. :) Jel imaš proljeve od toga, jel te bole crijeva, imaš plinove...? I kažeš da imaš 2 stolice dnevno, jesu li normalne boje, strukture i tak to...?

Gle neka hrana ti potiče stvaranje sluzi u crijevima tako da ne mora nužno biti ništa ali opet sluz može biti i simptom nekih malo ozbiljnijih stvari pa ne bi bilo loše provjeriti. Kažem najpametnije bi ti bilo otići kod opće prakse, objasniti šta ti se događa, vjerovatno ćeš morati dati stolicu na analizu pa nakon toga će ti opće prakse reći šta dalje.

zrikonjavk
17.07.2012., 11:47
Pa pitam te šta ti to znači da ti ne odgovara. :) Jel imaš proljeve od toga, jel te bole crijeva, imaš plinove...? I kažeš da imaš 2 stolice dnevno, jesu li normalne boje, strukture i tak to...?

Gle neka hrana ti potiče stvaranje sluzi u crijevima tako da ne mora nužno biti ništa ali opet sluz može biti i simptom nekih malo ozbiljnijih stvari pa ne bi bilo loše provjeriti. Kažem najpametnije bi ti bilo otići kod opće prakse, objasniti šta ti se događa, vjerovatno ćeš morati dati stolicu na analizu pa nakon toga će ti opće prakse reći šta dalje.

Jednostavno nemogu zvakat, gutat neke namirnice.....kuzis...ono kad neide unutra...

stolica koliko primjetim je u redu...i boja i struktura...sve...

Sutra mi radi doktorica prije podne, pa cu otici do nje....pa se javim sta je rekla...tj. sta je bilo...:)

Johnny B.
17.07.2012., 15:00
...A nije isključeno, može biti od svačega.
Pitam zato jer sam ja morao izbaciti kavu, mlijeko i mliječne proizvode i većinu povrća (od rajčice je bilo posebno khm... "vjetrovito" :zubo: ), te dodati par žlica mekinja svaki dan kako bi mi se probava kolko tolko sredila, pa bi možda bilo dobro da za početak proba tim smjerom :ne zna:

hrvoje dr.
18.07.2012., 14:28
Prehrana mi je standardna, jedem malo manje povrca, jer mi neodgovara, ali skoro sve...

Stolica, stalno uredna, max dvaput dnevno, i to samo nekad...

Stres??? Kao i kod svakog :D

Tablete? Nikakve. Nisam cesto bolestan...
Potrebno je regulirati prehranu (vidjeti što smeta,individulano!!)
Učiniti DRP da se provjeri tonus analnog sfinktera,ev. tvorbe u rektumu,osnovna obrada stolice i krvi.

zrikonjavk
26.07.2012., 16:50
Potrebno je regulirati prehranu (vidjeti što smeta,individulano!!)
Učiniti DRP da se provjeri tonus analnog sfinktera,ev. tvorbe u rektumu,osnovna obrada stolice i krvi.

Nosio sam 3 stolice na pregled, svi nalazi NEGATIVNI...a OPET se ponavlja ista stvar. Sad me doktorica uputila na Endoskopiju. Ime mi se nimalo nesvidja i neznam sta je to....ali ako je potrebno, nema druge...

Idem_doma
27.07.2012., 12:15
Endoskopija je zajednički naziv za određenu vrstu pretraga u kojoj se medicinski instrument (dugačka ugl. metalna cijev, ili fleksibilna, s kamerom, mislim) uvodi u dio tijela po izboru, npr. gornji dio probavnog sustava. S obzirom na to što tebe muči, vjerojatno bi to bilo debelo crijevo. Mogla je u tom slučaju napisati i rektoskopija, ne znam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Endoscopy

hrvoje dr.
28.07.2012., 17:22
Nosio sam 3 stolice na pregled, svi nalazi NEGATIVNI...a OPET se ponavlja ista stvar. Sad me doktorica uputila na Endoskopiju. Ime mi se nimalo nesvidja i neznam sta je to....ali ako je potrebno, nema druge...
Kolono?
Neznam što zanče "svi nalazi neg"?
Prrvo je trebala uputiti kod GE,ali danas je to uobičajna praksa da se već šalje kao dobar dan.

zrikonjavk
30.07.2012., 20:39
Kolono?
Neznam što zanče "svi nalazi neg"?
Prrvo je trebala uputiti kod GE,ali danas je to uobičajna praksa da se već šalje kao dobar dan.

znaci da ti pregledi na koje je slala stolicu su negativni, tj. u redu.... salmonela, i jos neke dvije stvari, sad nezz tocno koje... nije nalaz kod mene....

nikica112
15.10.2012., 06:31
već duže vrijeme me muči crvenilo i svrab oko anusa,mislio sam da su hemeroidi ali mi se čini da nije,neznam više što bi koristio

Rizlamen
23.12.2012., 10:30
Ljudi imam jedan problem i ubija me to.
Sinoc mi se na dupetu tocno tik do otvora stvorila nekakva izraslina i boliiiiiii za popizditi :503:
Nemogu normalno sjesti, leci, hodati pogotovo.
Pa me zanjima sta mislite sta bi to moglo biti? Cir mozda?
Kako se to tretira i koliko to traje?

Lesli Eldridž
23.12.2012., 14:54
Ljudi imam jedan problem i ubija me to.
Sinoc mi se na dupetu tocno tik do otvora stvorila nekakva izraslina i boliiiiiii za popizditi :503:
Nemogu normalno sjesti, leci, hodati pogotovo.
Pa me zanjima sta mislite sta bi to moglo biti? Cir mozda?
Kako se to tretira i koliko to traje?Hemoroidi. Evo ti teme pa pitaj tamo... http://www.forum.hr/showthread.php?t=180473&page=127