PDA

View Full Version : Krštenje djeteta - običaji, odjeća, papiri, kumovi, restorani

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

La roux
27.04.2011., 18:51
ovo boldano mi se sviđa! koji je to restoran?

Restoran "Elite",Nova Gradiška :mig:

blalla
27.04.2011., 19:58
aha, rekla si naš slavonski čobanac pa sam mislila da i to nosite od doma

La roux
27.04.2011., 22:27
aha, rekla si naš slavonski čobanac pa sam mislila da i to nosite od doma

A i ja to tako sročila kao da vam pišem iz Zanzibara,pa ne znate za čobanac :rofl:

username_12
28.04.2011., 15:29
ako smo muž i ja vjenčani,dovoljna je potvrda o kumstvu od jednog od nas???jelda???
tak nam je rekao naš svećenik,a ja nisam sigurna u ništa što on kaže,jer je pijandura...

Ani4
28.04.2011., 16:11
ako smo muž i ja vjenčani,dovoljna je potvrda o kumstvu od jednog od nas???jelda???
tak nam je rekao naš svećenik,a ja nisam sigurna u ništa što on kaže,jer je pijandura...

Da, potrebna je potvrda o svim obavljenim sakramentima od jednoga.

Rowena
03.05.2011., 21:45
Evo prodajem krasan krsni komplet za curice 0-3 mjeseca. Štrikan je, ručni rad. Sastoji se od bijele štrikane haljinice, bez rukava ukrašene roza cvjetićima na naramenicama i uz rub haljinice. Uz haljinicu ide i štrikani bijeli bolero sa roza rubom, kapica u retro stilu bijela štrikana, ukrašena roza satenskom trakicom te bijela trakica za kosu, s laganom gumicom, ukrašena roza cvjetićem. Uz sve to idu i pripadajuće štrikane bijele cipelice/šlapice ukrašene rozim cvjetićem. Presladak komplet za curicu,našoj malenoj nažalost malo premali. Ako je netko zainteresiran neka mi se javi na pp. Cijena je 250 kn. Kompletić je potpuno nov i nenošen te samo čeka bebicu koja će ga obući!!

http://img847.imageshack.us/i/fotografija1.jpg/
http://img7.imageshack.us/i/fotografija2s.jpg/

Dadaika
05.05.2011., 08:14
kako se krecu cijene s fotografom u zagrebu,i jel mi mozete nekog preporucit?a da nije preskup.

Death-of-Art
05.05.2011., 08:17
Jel vama glupo npr. ako doma slavite krštenje tj. u vrtu bi stavili stolove...imati plastične tanjure?

tina
05.05.2011., 08:22
Jel vama glupo npr. ako doma slavite krštenje tj. u vrtu bi stavili stolove...imati plastične tanjure?

mi smo imali plasticne case, jednostavno zato sto ih nisam imala dovoljno. tanjura jesam, ali vjerojatno bih i njih uzela plasticne da mi je sfalilo, a ne kupovat novi servis da mi stoji za eto neku priliku. mozda nije fensi, al.... :kava:

Death-of-Art
05.05.2011., 08:26
mi smo imali plasticne case, jednostavno zato sto ih nisam imala dovoljno. tanjura jesam, ali vjerojatno bih i njih uzela plasticne da mi je sfalilo, a ne kupovat novi servis da mi stoji za eto neku priliku. mozda nije fensi, al.... :kava:

Pa iskreno... ni mi nemamo dovoljno tanjura. Tj. imamo , ali su različiti svi. :rolleyes:
I ono, to mi izgleda nakaradnije nego da stavim plastične tanjure.

A osim toga...kod nas je kao plan - ručak u 2, krštenje u 4, janjetina u 6.
Što znači da bi baš odmah nakon ručka trebala sve tanjure staviti na pranje u suđericu tako da bi bili spremni kasnije za janjetinu.

A još torta...kolači.

Ma daaaaj...

Uzet ću tri paketa plastičnih tanjura i čaša i bok. :zubo:

Ani4
06.05.2011., 10:53
I mi smo za krstitke imali plasticne tanjure, cak i jedan dio casa.

E, s gdje ste uzele svijece i krsne kosuljice?

Carla B.
06.05.2011., 11:00

Moja sveki je krojačica i u pola sata sašila prekrasnu krsnu košuljicu, a svijeću naručila u cvjećarnici. Prekrasna! Žena je omotala nekakvim materijalom poput svile ili tako nešto, ali je mat materijal, nije sjajan i od njega napravila sitne cvjetiće tako da pravo ne uvene i da ostane za uspomenu onakva kakvu sam kupila. Inače muž išao naručiti i stvarno sam se bojala da će donijeti neki kič, a ono ispalo savršeno. Nula od kiče, tako ukusno i lijepo izvedeno. Probat ću slikati i staviti. Cijena-80-100kn, ne sjećam se točno.

Have a nice day
14.05.2011., 10:55

Ovdje smo uzeli prekrasnu svijeću i košuljicu:

http://svijece.net/svijece-za-krstenja/

just z
14.05.2011., 21:48
jel imate kakav prijedlog što obući bebi od 4 mjeseca za ljetno krštenje (kolovoz)..?

imala sam u glavi bodić-polo majica i neke jednostavne hlačice da se dijete ne preznojava.
ovako nešto
http://www.obaibi.fr/110214/53088_821_F2/Ensembles-salopettes/Ensemble-salopette-courte-garcon.jpg

jel ovo preobično?

a kakve sandalice na nogice..?

valneahana
15.05.2011., 10:08
jel imate kakav prijedlog što obući bebi od 4 mjeseca za ljetno krštenje (kolovoz)..?

imala sam u glavi bodić-polo majica i neke jednostavne hlačice da se dijete ne preznojava.
ovako nešto
http://www.obaibi.fr/110214/53088_821_F2/Ensembles-salopettes/Ensemble-salopette-courte-garcon.jpg

jel ovo preobično?

meni je ok

mi jučer imali krštenje

starija od 3 i pol godine imala bijele predivne mokasine,bijele najlonke,pamučni bijeli šos na volančiće i bijelu pamučnu najobičniju majicu koja po sredini na jednom dijelu ima kao viseće volančeke

manja od 10 mjeseci imala bijele najlonke,bez cipela jer ih izuje za sekundu,i pamučnu bijelu haljinicu,onako uzorak kao da je zgužvana i tamo di su gumbići i dolje po rubu ima prljavo bijelo nešto izvezeno od konca,nije klasična čipka nego tako nešto

uglavnom to što su nosile obadvije na krštenju mogu komotno nositi i ovako svaki dan tako da mi je to super jer ćemo iskoristiti

grozim se onih plastičnih najlonskih haljina s velima i inim,dijete se kuha u tome,jučer s nama bila beba obučena u to,žao mi je bilo bebice

bili u okrugljaku,hrana fantastična,u gradu vruće a tamo lijepo ugodno radi potoka i hladovine,park za djecu je super

Ani4
15.05.2011., 16:17

ovako nešto

jel ovo preobično?

Tako nesto slicno su i moji decki imali, samo sto nije bilo bez/bijelo vec svijetlo plavo.
A sandalice... Hm, pa mozda mu i ne trebaju, mala je bebica, pogotovo ako trebas kupovati posebno za tu priliku. Dovoljne su samo carapice.

Have a nice day
16.05.2011., 12:48
Mi smo imali fešticu za krštenje u Baschieri 2 i bili smo prezadovoljni. Hrana je bila super, cijena pristupačna, ambijent ugodan, posluga za svaku pohvalu!:top:. I dozvolili su da donesemo tortu za svoje goste!:top: Stvarno preporučam svima!:top:

just z
17.05.2011., 10:38
Tako nesto slicno su i moji decki imali, samo sto nije bilo bez/bijelo vec svijetlo plavo.
A sandalice... Hm, pa mozda mu i ne trebaju, mala je bebica, pogotovo ako trebas kupovati posebno za tu priliku. Dovoljne su samo carapice.

a glupo mi da bude bos, ovakve bi sandalice, samo neke svijetle..jel vidio netko negdi u tom stilu bež ili svijetloplave..? ne znam koji uopče broj 14-15 valjda?

http://www.c-and-a.com/de/de/shop/Shop/ProductImg/FRONT_detail_overview/55355_2.jpghttp://www.c-and-a.com/de/de/shop/Shop/ProductImg/FRONT_detail_overview/55352_3.jpg

Ines Zgb
04.06.2011., 14:46
da li je netko imao profi fotografa na krstitkama? zanima me kak se krece cijena?

mandy
04.06.2011., 15:43
Na savici se otvorio dućan/krojačka radnja sa opremom za krštenje..imaju 50% sniženo sve
Zvonimira Rogoza br. 1 na platou

Have a nice day
04.06.2011., 15:49
Ako netko treba lijepi štrikani kompletić za krštenje za bebačice 0-3 mjeseca, naka mi se javi na pp pa pošaljem slikice.:)

Ines Zgb
04.06.2011., 21:08
da li je netko imao profi fotografa na krstitkama? zanima me kak se krece cijena?

uz gore navedeno pitanje,zanima me jos dal je tko imao catering i kak se krecu cijene za cca 15-20 ljudi? dal je obavezno prisustvo konobara?

pcelicakarla
04.06.2011., 21:12

imala ja cijena oko 900kn

Ines Zgb
04.06.2011., 21:16
imala ja cijena oko 900kn

tak povoljno? ak nije tajna,kaj ste papali,kaj je ukljucivalo u tu cijenu,koji catering? ste imali konobara,sudje ?

pcelicakarla
04.06.2011., 21:25
tak povoljno? ak nije tajna,kaj ste papali,kaj je ukljucivalo u tu cijenu,koji catering? ste imali konobara,sudje ?

to je cijena fotografa:cerek:

Ines Zgb
04.06.2011., 21:28
to je cijena fotografa:cerek:

:lol::lol: ok,onda sljedeca pitanja,koliko fotki,dal su radili i album kakvi,ono kak imaju npr za svadbu i tko ?:D
crkva i doma ili samo crkva?

jao pocela me loviti panika :rolleyes:

pcelicakarla
04.06.2011., 21:32
:lol::lol: ok,onda sljedeca pitanja,koliko fotki,dal su radili i album kakvi,ono kak imaju npr za svadbu i tko ?:D
crkva i doma ili samo crkva?

jao pocela me loviti panika :rolleyes:
.
ne znam napamet koliko fotki, složene slike u predivan album, napravio album i za kumove, to nam je poznanik pa smo prošli i nešto jeftinije
sutra nađem broj pa ti javim na pp

Ines Zgb
04.06.2011., 21:34
.
ne znam napamet koliko fotki, složene slike u predivan album, napravio album i za kumove, to nam je poznanik pa smo prošli i nešto jeftinije
sutra nađem broj pa ti javim na pp

moze,hvala :D

ANA2411
08.06.2011., 22:39
Bog cure, trebala bi mi pomoć malog cemo krstit za mjesec dana, ima nas dosta (familija :)) pa nećemo moć doma napravit ručak doma.
Dali koja od Vas ima iskustva sa restoranima u Rijeci da imaju ok klopu i jos bolje cijene. Nisam uopće sigurna da znam kako se kreću cijene meni za cca 30 osoba

Ines Zgb
08.06.2011., 22:50
da li netko zna slasticarnicu na podrucju Zagreba koja radi fine torte?

Nisana
09.06.2011., 10:31

MELI! mmmmmm......:klopa:

Od kad smo ih otkrili samo kod njih uzimamo i torte i kolače! :cerek::cerek::cerek:

http://www.meli.com.hr/

LelaSt
16.06.2011., 16:26
Pokusavam saznat informacije prije nego odemo upisat se za krstenje :) ja bi htjela da mi kuma bude osoba koja ima sve sakramente, ali ima djete i ne udana je, stvar je da bi ona htjela crkveno vjencanje a njen partner odgadjdja da obavi ostale sakramente jer je krsten, pa to sve kao stoji vjencat ce se.. al krstenje ce ocito bit prije toga :) zna li tko da li bi ona mogl bit kuma.. ovisi li to o sveceniku il nista od toga.

Bamby
16.06.2011., 16:42

Srčeko, meni radili svadbenu i bila je prefina: http://www.srceko.com.hr/
I nisu jako skupi :mig:

Ines Zgb
16.06.2011., 19:29
Srčeko, meni radili svadbenu i bila je prefina: http://www.srceko.com.hr/
I nisu jako skupi :mig:

jao,sad sam gledala i mmmm a kaj je najgore na dijeti sam :lol: a najradije bi isla da malo probamo kolacica :D
sutra saljem mm po malo kukija :lol:

da nisu skupi to je pozitivna stavka :top:

Plavooka Sanja
16.06.2011., 19:32
Pokusavam saznat informacije prije nego odemo upisat se za krstenje :) ja bi htjela da mi kuma bude osoba koja ima sve sakramente, ali ima djete i ne udana je, stvar je da bi ona htjela crkveno vjencanje a njen partner odgadjdja da obavi ostale sakramente jer je krsten, pa to sve kao stoji vjencat ce se.. al krstenje ce ocito bit prije toga :) zna li tko da li bi ona mogl bit kuma.. ovisi li to o sveceniku il nista od toga.

iskreno, nemojte to niti spominjati da je ima dijete, a nije udana u crkvi. ima sve sakramente, donesite tu potvrdu iz njene župe i gotovo. zašto bi ovo uopće spominjali? :mig:

Ines Zgb
16.06.2011., 19:52

ruzno receno al nemoj pricati da zena ima dijete i sve ostalo. vazno da ima sakramente i basta. ak ti je zupnik neki zajebanovic samo ces si skomplicirati sve a nema potrebe :mig:

Bamby
17.06.2011., 16:12
jao,sad sam gledala i mmmm a kaj je najgore na dijeti sam :lol: a najradije bi isla da malo probamo kolacica :D
sutra saljem mm po malo kukija :lol:

da nisu skupi to je pozitivna stavka :top:

Dat će vam oni kutiju besplatnih uzoraka :D :D.

Ines Zgb
17.06.2011., 19:31
Dat će vam oni kutiju besplatnih uzoraka :D :D.

kaj da? ooo Srceko malo :klopa:: lol:

svidja mi se kaj imaju popis torti :top:

vedra
17.06.2011., 23:27
a kak se uopće dogovara krštenje??oprostite meni mutavoj na pitanju!!
jel ja zovem župnika ili idem tamo?želim krstit malu u crkvi koja nema veze s nikim od nas roditelja, a bome ni kumova!
u grožnjanu, a ja sam u rijeci..bila sam tamo jedan dan, al župnik je bio na putu, a ja budalasta nisam zvala prije jer sam očekivala valjda da svećenik mora uvijek bit u crkvi:rolleyes:!!
e sad bi ga kao trebala zvat pa dogovorit sastanak ili kako???
ma ja sam budala koja odugovlači te krstitke jer mi bed zvat svećenika:bonk:

Bamby
18.06.2011., 08:39
kaj da? ooo Srceko malo :klopa:: lol:

svidja mi se kaj imaju popis torti :top:

Nama su dali kutijicu da isprobamo :cerek:

Bamby
18.06.2011., 08:40
jel ja zovem župnika ili idem tamo?želim krstit malu u crkvi koja nema veze s nikim od nas roditelja, a bome ni kumova!
u grožnjanu, a ja sam u rijeci..bila sam tamo jedan dan, al župnik je bio na putu, a ja budalasta nisam zvala prije jer sam očekivala valjda da svećenik mora uvijek bit u crkvi:rolleyes:!!

Svaka crkva ima župni ured koji radi tad i tad... i onda je župnik tamo :mig:

spuzva bob
18.06.2011., 08:49

Zovi svećenika da se dogovoriš kad je tamo, pa odite osobno. Trebat će vam i otpusnica iz vaše župe, mi smo imali krštenje u svojoj župi ali znam da je drugi par morao to donijeti.

katjes
18.06.2011., 11:12
e ni meni nije jasno to sa dogovaranjem krštenja a sad vidim i neke otpusnice? mi bismo (odnosno naši roditelji bi htjeli, nas nije briga :rolleyes:) krstili malu ovo ljeto u mjestu A. Ja krštena u mjestu B, a moj nevjenčani suprug u mjestu C koje je u inozemstvu :D
Na stranu sad to što nismo vjenčani, navodno u mjestu A vlada neki svećenik liberalnih nazora pa ga to neće smetati..
Nego, kakva je papirologija?
I još jedno pitanje- jel jako neobično da dijete ima 2 kuma? Mislim, ja znam (samo) jedan takav slučaj..

marina3
18.06.2011., 11:28
ruzno receno al nemoj pricati da zena ima dijete i sve ostalo. vazno da ima sakramente i basta. ak ti je zupnik neki zajebanovic samo ces si skomplicirati sve a nema potrebe :mig:

ovo je istina nejbolje nista ne spominjat jer sam ja imala problema 2 x

LelaSt
19.06.2011., 20:58
A recite mi, jel se ona kao kuma treba ispovjesit prije mise i pricestiti? I mi kao roditelji?

Ines Zgb
19.06.2011., 21:00
A recite mi, jel se ona kao kuma treba ispovjesit prije mise i pricestiti? I mi kao roditelji?

Nije uvjet,osim ak svecenik nije zadrt. ja sam prije god dana bila kuma i nitko se nije ispovijedio :brukica: al cu se zato ispovijediti za krstenje svoje curke :)

LelaSt
19.06.2011., 21:10
Uh, nadam se da nije ni ovi, pitat cu ja prije kako ide procedura :-) hvala na odgovrima.

Ines Zgb
19.06.2011., 21:13
Uh, nadam se da nije ni ovi, pitat cu ja prije kako ide procedura :-) hvala na odgovrima.

kod nas se dan ranije ima neki sastanak di on izlaprda kaj ima i to je to. al fakat nitko ne spominje ispovijed,ni kad sam bila drugoj frendici kuma,a niti kad sam sestricni bila firmana kuma :brukica: pravi vjernici :lol:

Dadaika
19.06.2011., 21:16

mi smo jucer krstili malog,u crkvi u preckom,i dan ranije u petak smo svi isli na ispovijed.nas svecenik to trazi

Dadaika
19.06.2011., 21:21
tortu smo narucili u slasticarni cukeraj u zagrebu,i bila je prefina.uzeli smo tortu ledeni vjetar i onu su je ljepo ukrasili.a rucak smo imali u restoranu beebop,na rudeskoj cesti.i prezadovoljni smo

forum mamica
19.06.2011., 21:30
tortu smo narucili u slasticarni cukeraj u zagrebu,i bila je prefina.uzeli smo tortu ledeni vjetar i onu su je ljepo ukrasili.a rucak smo imali u restoranu beebop,na rudeskoj cesti.i prezadovoljni smo

Joj, čula sam za taj restoran.
Daj mi, molim te, reci, koliko ste platili meni po osobi i jel piće uračunato u cijenu?

Dadaika
19.06.2011., 21:46
Joj, čula sam za taj restoran.
Daj mi, molim te, reci, koliko ste platili meni po osobi i jel piće uračunato u cijenu?

po osobi 130kn,taj nas meni, al bez pica.nas je bilo 17 i izaslo nas je 3100kn.jucer je bilo jako vruce,i puno se popilo hehe.racunaj otprilike oko 180kn po osobi.

forum mamica
19.06.2011., 22:04
po osobi 130kn,taj nas meni, al bez pica.nas je bilo 17 i izaslo nas je 3100kn.jucer je bilo jako vruce,i puno se popilo hehe.racunaj otprilike oko 180kn po osobi.

Hvala! Hm, pa bome nije ni jeftino.

Ines Zgb
19.06.2011., 22:20
mi cemo imati catering doma,sa njihovim sudjem al bez konobara,i za 20 ljudi nas traze 2200,bez pica.

mislim da ce nas doma to jeftinije doc nego u restoranu :ne zna:

just z
29.06.2011., 14:10
još davno sam pikirala u okaidi-u ovaj kompletić ali dok je malac narastao, nestalo ga..di da nađem nešto slično, lagano,da bebaču nije vruće za ljetno krštenje (21.8.)??

undercover
29.06.2011., 16:23
jel moraju biti hlacice na tregere? imaju finih svecanih a tankih hlacica u onom ducanu "Z" ( onaj francuski)na katu u Areni. imaju i mozda na tregere al me to nije zanimalo pa nisam zapamtila. pogledaj imaju skroz finih stvari.

edit: evo imaju i ove hlacice http://www.z-enfant.com/5-naissance/457_combinaison---ensemble/133703501-pap-salopette-et-tee-shirt.html

blalla
29.06.2011., 16:50
Pa iskreno... ni mi nemamo dovoljno tanjura. Tj. imamo , ali su različiti svi. :rolleyes:
I ono, to mi izgleda nakaradnije nego da stavim plastične tanjure.

A osim toga...kod nas je kao plan - ručak u 2, krštenje u 4, janjetina u 6.
Što znači da bi baš odmah nakon ručka trebala sve tanjure staviti na pranje u suđericu tako da bi bili spremni kasnije za janjetinu.

A još torta...kolači.

Ma daaaaj...

Uzet ću tri paketa plastičnih tanjura i čaša i bok. :zubo:

vidim da imamo isti problem, ne problem ali situaciju.
ja sam odlučila imati u vrtu krstitke party, tipa bruch, s plastičnim tanjurima, nas 15tak, nemam ni stolica toliko:rofl:
kupit ću one malo tvrđe plastične tanjure i bog!:p

Ines Zgb
29.06.2011., 20:46
jel zna netko gdje je najjeftinije kupiti cugu? Zagreb i okolica

just z
29.06.2011., 22:14
jel moraju biti hlacice na tregere? imaju finih svecanih a tankih hlacica u onom ducanu "Z" ( onaj francuski)na katu u Areni. imaju i mozda na tregere al me to nije zanimalo pa nisam zapamtila. pogledaj imaju skroz finih stvari.

edit: evo imaju i ove hlacice http://www.z-enfant.com/5-naissance/457_combinaison---ensemble/133703501-pap-salopette-et-tee-shirt.html

hvala :mig:
sutra sam tamo!!!!!!! (i ne moraju bit tregerice)

kika78
29.06.2011., 23:04
jel zna netko gdje je najjeftinije kupiti cugu? Zagreb i okolica

Vrutak (kod Zagorske ulice, malo je spetljano za nać ga, moraš u dvorište skroz ući kod jedne porte, ko da ulaziš u krug neke tvornice...) :mig:

http://www.vrutak.hr/hrv/index.asp?page=kontakt

Oni ti čak primaju nazad cugu koju ne otvoriš i vraćaju novac (uz predočenje računa). Samo ne znam na koju količinu to rade (ono, želim vratiti 2 Cole :rofl:), treba pitati (mi smo vraćali poveću količinu pive :D)...
E da, i imaju oooogroman izbor vina (u podrumu).

Bamby
30.06.2011., 09:25
mi cemo imati catering doma,sa njihovim sudjem al bez konobara,i za 20 ljudi nas traze 2200,bez pica.

mislim da ce nas doma to jeftinije doc nego u restoranu :ne zna:

Koji catering? :mig:

Ines Zgb
30.06.2011., 10:38
Koji catering? :mig:

zlatna zvona :)

Have a nice day
30.06.2011., 14:47
Evo ako nekome treba profesionalni fotograf za krstitke, moja sestra je na raspolaganju.Mi smo u Zagrebu. Lijepe slike s Krštenja su zagarantirane. Ako je netko zainteresiran, neka se javi na pp, pa ću vam dati kontakt.:)

Avilu
30.06.2011., 15:34

Mi smo isto njih uzeli za catering na krštenju. I isplao je jeftinije nego u restoranu, a i bolje za sve nas jer smo bili doma.

Bamby
01.07.2011., 07:55

Ja jučer spomenula catering i odmah panika a ODOJAK??? :rolleyes: Balkane moj :kava:

mandy
01.07.2011., 08:14
u Zlatnoj medalji je za 15 ljudi, piće, hrana i desert račun bio 1200 kn

Ines Zgb
01.07.2011., 08:45
Ja jučer spomenula catering i odmah panika a ODOJAK??? :rolleyes: Balkane moj :kava:

:lol: ista stvar i kod nas... ja reko,bit ce pajceka al ne na taj nacin... samo je bilo ovo :rolleyes: :lol:... reko ko voli neg izvoli... bogmec mi to ne treba za eventualno 2-3 ljudi:kava:

u Zlatnoj medalji je za 15 ljudi, piće, hrana i desert račun bio 1200 kn

to je tam blizu Radnicke? to nam nikako nije blizu a i iskreno,ne da mi se bit u restacu,ljepše mi je u domacem okruzenju :)

mandy
01.07.2011., 09:14
to je na Savica šancima...ulica je Čulinečka

Bamby
01.07.2011., 09:39
:lol: ista stvar i kod nas... ja reko,bit ce pajceka al ne na taj nacin... samo je bilo ovo :rolleyes: :lol:... reko ko voli neg izvoli... bogmec mi to ne treba za eventualno 2-3 ljudi:kava:

Ajde pliz ako ti se da napiši mi u pp šta si sve uzela od klope :), gledam sve ono i ja bi sve uzela :klopa: :cerek:

Rowena
02.07.2011., 13:24
Ako nekome treba slatki krsni kompletić za malu curicu 0-3 mj. neka mi se javi na pp. Kompletić je potpuno nov i nemošen, prodajem ga jer je našoj curici premali. Štrikan je,končani, ručni rad. Sastoji se od bijele štrikane haljinice, bez rukava ukrašene roza cvjetićima na naramenicama i uz rub haljinice. Uz haljinicu ide i štrikani bijeli bolero sa roza rubom, kapica u retro stilu bijela štrikana, ukrašena roza satenskom trakicom te bijela trakica za kosu, s laganom gumicom, ukrašena roza cvjetićem. Uz sve to idu i pripadajuće štrikane bijele cipelice/šlapice ukrašene rozim cvjetićem.

http://imageshack.us/photo/my-images/847/fotografija1.jpg/

Uživo je još ljepši.:)

Have a nice day
02.07.2011., 13:35
Evo ako nekome treba profesionalni fotograf za krstitke, moja sestra je na raspolaganju.Mi smo u Zagrebu. Lijepe slike s Krštenja su zagarantirane. Ako je netko zainteresiran, neka se javi na pp, pa ću vam dati kontakt.:)

Zaboravila sam napisati da također možete računati i na umjetničku obradu fotografija, a cijena nije velika.:) Ima još slobodnih termina, tako da se slobodno javite.

~Angelica~
04.07.2011., 13:59
Imate kakvu slastičarnicu (područje Zagreba) za preporučiti. Naručila bi tortu za krštenje svojem kumčetu.

inoxica
04.07.2011., 16:19
Imate kakvu slastičarnicu (područje Zagreba) za preporučiti. Naručila bi tortu za krštenje svojem kumčetu.

Meli :cerek: po meni najbolji kolači i torte :s:s

~Angelica~
04.07.2011., 22:53
Meli :cerek: po meni najbolji kolači i torte :s:s

Probala sam ih jednom i zarekla se nikad više. Torta je bila mješavina kamena i gume, a muffini koje je slavljenica naručila su bili toliko tvrdi da sam se bojala da ću razbiti pločice ako mi slučajno koji ispadne.
Možda sam naletila kad su imali loš dan, ali mene ti kolači više ne budu vidli. :D

kika78
05.07.2011., 12:56

"Ema" na Malešnici ili "Cukeraj" na Jarunskom placu :klopa:

http://slastice-ema.hr/

http://www.cukeraj.hr/

Cukeraj je nešto skuplji...

Ines Zgb
05.07.2011., 14:37

ema je meni radila svadbene kolace al ne znam kakvi su jer nisam jela :brukica: al su drugi rekli da je fina.

i muzeva firma je za godisnjicu uzela njihovu tortu i isto je ekipa rekla da je fina

kika78
05.07.2011., 15:26
I mi smo imali njihove kolače na svadbi i svi su ih jaaako nahvalili :)
Meni su prefini i svako malo žicam muža da idemo kod njih po kolače :D

~Angelica~
05.07.2011., 16:06

Zahvaljujem. :mig:

freya7
05.07.2011., 17:50
popljuvali me svi za obleku za krštenje :(

Krstitke su krajem srpnja....nikakve bakanalije niti satensje fešte nećemo imati, a biti će jako vruće....
i muž i ja i starija curka ćemo biti laneno izdanje pa sam kupila i takvu haljinicu u benettonu

da li vam se preobičnom čini za krstitke ?
meni je jako slatko
a sad ne znam, možda je preobično :ne zna

haljinica, a gacice idu ispod....
http://img844.imageshack.us/img844/5199/haljinica.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/844/haljinica.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

mafri
05.07.2011., 18:06

Krstitke su krajem srpnja....nikakve bakanalije niti satensje fešte nećemo imati, a biti će jako vruće....
i muž i ja i starija curka ćemo biti laneno izdanje pa sam kupila i takvu haljinicu u benettonu

meni je jako slatko

http://img844.imageshack.us/img844/5199/haljinica.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/844/haljinica.jpg/)

Prekrasno je zaista!!!!:cerek:
Divno....nije jednostavno,taman je...
Moja ce imati haljinicu bjelu na roza ruzice i til roza ispod....roza cipelice sa bjelo ruzicom i jos neku trakicu oko glave....
Ja nevoli satenske stvari i one svecane haljine za djevojcice niti odjelca satenska za djecake...to mi je kicasto....volim jednostavnost kao sto je i sam cin krstenja jednostavan i nevin....
Nit mislim pravit svadbu od krstenja :D

hera86
05.07.2011., 18:07
meni je ovo preslatko i ja svoje dijete neću oblačit u nekaj dugačko, veliko, satensko, nešto lijepo i jednostavno, a o je upravo ovo.:top:

mafri
05.07.2011., 18:13
meni je ovo preslatko i ja svoje dijete neću oblačit u nekaj dugačko, veliko, satensko, nešto lijepo i jednostavno, a o je upravo ovo.:top:

Pa da!Ovo odjelce moze nosat i poslje....:cerek:
Ja sam sina u satensko odjelo oblacila :rolleyes:
Totalno bezveze i kicasto...250 kn platila...tad obuko i vise nikad....

extreme
05.07.2011., 18:58

meni je jako slatko

:s:s:s
jednostavno, slatko , :cerek:

ni ja ne volim ni saten, ni roze ružice, ni kič, ni til, ništa tog tipa...

i svijeća nam je bila jednostavna, ja osmislila, i baš je predivna.. bez one roza bombice okolo :D

kika78
05.07.2011., 19:05
freya7 - preslatko je :top:

Meni je lagano zlo kad vidim bebe u onom kičastom, šljaštečem "satenu" (čitaj; polyesteru) ili dečkiće u odijelima ko za svadbu :flop:

Na našim krstitkama je bilo 20ero djece odjednom i stvarno su kikači bili svakojako obučeni - od full šminke do casual robice.
Mi smo spadali u ovu drugu kategoriju (imali malo svečanije ali pamučne hlačice, pamučnu košuljicu-body i jednobojni prslučić preko. I baš smo bili bombon :cerek:

Meni osobno je ovo tvoje premedeno :cerek:

Ines Zgb
05.07.2011., 19:26

meni je jako slatko

preslatko je :cerek:

mi cemo za Crkvu imati malo "svecaniju" haljinu,a cim dodjemo doma ide u rozo bijelu "običnu" haljinicu :D

freya7
05.07.2011., 21:23
hvala vam curke na podršci :)
super mi je kaj bu nam to ostalo i za šminku za more...da se malo španciramo po moru :)
a možda se i pošpanciramo i po varaždinu krajem kolovoza.....hahaha

kompletić sam uzela u benetonu za 127kn :) na sniženju.....

samo da moj bumbar ne naraste do 23.7. :lol:

a kakvu sam starijoj curki kupila haljinicu:cerek::cerek:
http://img827.imageshack.us/img827/9692/haljinica2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/haljinica2.jpg/)

al nije bilo manjih brojeva u zari za bebolinu pa sam ovu u benetonu

a što se fešte tice, kod nas na terasi je fešta....ali ovaj put samo najuže...za prvu curku sam imala valjda 20ljudi uz svoje najbliže.........

ovaj put je malo privatnije, i iskreno ne da mi se....s bebom od mjesec dana i curkom od 20mjeseci.....nemam snage jednostavno

mafri
05.07.2011., 22:15
hvala vam curke na podršci :)
super mi je kaj bu nam to ostalo i za šminku za more...da se malo španciramo po moru :)
a možda se i pošpanciramo i po varaždinu krajem kolovoza.....hahaha

kompletić sam uzela u benetonu za 127kn :) na sniženju.....

samo da moj bumbar ne naraste do 23.7. :lol:

a kakvu sam starijoj curki kupila haljinicu:cerek::cerek:
http://img827.imageshack.us/img827/9692/haljinica2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/haljinica2.jpg/)

al nije bilo manjih brojeva u zari za bebolinu pa sam ovu u benetonu

a što se fešte tice, kod nas na terasi je fešta....ali ovaj put samo najuže...za prvu curku sam imala valjda 20ljudi uz svoje najbliže.........

ovaj put je malo privatnije, i iskreno ne da mi se....s bebom od mjesec dana i curkom od 20mjeseci.....nemam snage jednostavno

Super!
A volim ja ruzice,samo nevolim kiceraj a pod tim podrazujevam saten recimo onaj sjajni pa heklarije raznorazne i tak...to mi je kic jbga...
Ljepe ruzice decentne su mi bas super!:cerek:

just z
05.07.2011., 23:08

ma tko te popljuvao :rofl: nemaju pojma!!!

ovo je predivno! odma si curicu poželim:)

inače, mm i ja razgovarali di ćemo radit ručak-u restoranu ili kod kuće (u Dalmaciji).bili smo više za opciju resttoran..
i kaže meni nekidan šogorica:"Oni (svekar i svekrva) su sve pripremili za krštenje (vjerojatno janje, pršut itd..), ja ću spremit pašticadu..kad će bit krštenje? 21.8.?...."

Super! znači oni su odlučili umisto nas! bez da su nas išta pitali! i sad bi ja trebala rintat i posluživat taj dan kad krstim svoje dite!!! i šta sad???

nightfall
06.07.2011., 06:54

inače, mm i ja razgovarali di ćemo radit ručak-u restoranu ili kod kuće (u Dalmaciji).bili smo više za opciju resttoran..
i kaže meni nekidan šogorica:"Oni (svekar i svekrva) su sve pripremili za krštenje (vjerojatno janje, pršut itd..), ja ću spremit pašticadu..kad će bit krštenje? 21.8.?...."

Super! znači oni su odlučili umisto nas! bez da su nas išta pitali! i sad bi ja trebala rintat i posluživat taj dan kad krstim svoje dite!!! i šta sad???

I kaj bi ti sad? Ja bi ih odj... sa smješkom na licu. I naši su skloni raditi planove koji uključuju nas (npr. sveki je objavila da ona ima sve spremno za roštilj na viksi, maloj bi rođendan mislim (ili mom mužu), i obavijestila nas da samo nek mi još kupimo čevape...Rekli smo da nema šanse, da nek si otkaže to roštiljanje ili nek roštilja bez nas pošto si je složila raspored a da nas nije ni pitala). Tak da mi generalno odbijamo išta za što se unaprijed nismo dogovorili :rolleyes:

Mi smo imali catering doma, naše posuđe,klopa iz restača. Desetak ljudi, na terasi, kraj 6. mjeseca. Imali smo konfor svoje kuće i klopu bez kuhanja i nakuhavanja.

extreme
06.07.2011., 07:05

kako oni mogu odlučiti umjesto vas? i zašto bi vi morali pristati na njihove ideje, pogotovo ako se prethodno nisu konzultirali s vama?

mafri
06.07.2011., 07:24

Bome bi ih ja stavila na mjesto :o
I moji su ubjedjeni da cemo kod sveki pravit....e bo necemo :rofl:
Mogu oni kontat sto im volja,al ja zna dicemo....na terasu kod mene doma....

mandy
06.07.2011., 08:18
freya haljinica je preslatka :cerek:

Moji su bili stariji u cyan kratkim hlačicama i košulji (neki rockerski stil), mlađi u običnim plavim hlačama i bijeloj vestici, obojica bosi tj u čarapama :D

just z
06.07.2011., 13:21
hvala vam na podršci..
ma oni su takvi, vjerojatno su mislili da bi mi doma, pa nisu ni pitali. a to im je prvi unuk od sina, nasljednik loze:rolleyes:

večeras ću s mm-om razgovarat, pa ćemo im to reći.. jer ima jedan super restorančić uz rijeku, ispred livada, dica se mogu igrat, hrana dobra..

ok bi mi bilo da je doma da nas je samo 10, ali ima nas 30-ak najuže rodbine, ma ko će sve to nakuhavat, spremat, prat suđe (ok, pere mašina)..

ancika
06.07.2011., 13:50

prekrasno.žmi smo isto tako imali jednostavno.
nasla sam u zari duge bijele hlace i kosuljicu bijelu sa kratkim rukavima. crna dugmeta. svi su komentirali kako je presladak.

iako su me sestra i mama popljuvale kad sam rekla da necu ona satenska odjela, kao to je krstenje pa moras. uzas

ali na kraju su priznale da je bebac bio presladak.

freya7
06.07.2011., 16:13
hvala curke :)

srce mi je na mjestu :)

just z
06.07.2011., 21:28
freya7 pretpostavljam da će ti ispod imat bodić..? nešto mora držat pelenu. pitam jer ja mome namjeravam obući bodić bez rukava , tregerice i košuljicu.

danas sam našla bijele tregerice u okaidi-u i košuljicu u claydeux u areni:cheer: presretna sam, samo moram čekat košuljicu 2 dana da je pošalju iz splita jer nije bilo broja..pa ću sve slikat i okačit ode:)
a ne znam uopće što na nogice..za cura ima sandalica koliko hoćeš, a za dečke ništa!

undercover
06.07.2011., 23:31
freya7 pretpostavljam da će ti ispod imat bodić..? nešto mora držat pelenu. pitam jer ja mome namjeravam obući bodić bez rukava , tregerice i košuljicu.

danas sam našla bijele tregerice u okaidi-u i košuljicu u claydeux u areni:cheer: presretna sam, samo moram čekat košuljicu 2 dana da je pošalju iz splita jer nije bilo broja..pa ću sve slikat i okačit ode:)
a ne znam uopće što na nogice..za cura ima sandalica koliko hoćeš, a za dečke ništa!

meni su bose noge kod deckiju super za vidjet. nikakve cipelice ili carape. samo bose nogice:cerek:

Ines Zgb
06.07.2011., 23:40
Ja sam htjela samo carapice da ima,ali neeee,kak bu bosa :blabla::blabla:
U jednom trenu sam pukla i rekla da nece imati ni carape i da cu joj jos nalakirati nokte i to svaki nokat s drugom bojom,i to kricave boje.

freya7
07.07.2011., 07:54

ne znam..jer ima te hlacice/gacice..pa možda neće trebati, ali ak bude stavila bi joj neki jako tanki bodić..imaju super tanke u petit bateau...al ne da mi se dati puno love....nadam se da će biti popust....

a čarapice mislim staviti-u crkvi je hladno.......samo moram naći neke slatke a da nisu kičaste???
pomoć????

just z
07.07.2011., 10:10
ne znam..jer ima te hlacice/gacice..pa možda neće trebati, ali ak bude stavila bi joj neki jako tanki bodić..imaju super tanke u petit bateau...al ne da mi se dati puno love....nadam se da će biti popust....

a čarapice mislim staviti-u crkvi je hladno.......samo moram naći neke slatke a da nisu kičaste???
pomoć????

i ja sam mislila neki skroz tanki bez rukavića.. di je petit bateau? :misli:
pa koliko su skupi bodići tamo?

Ines Zgb
07.07.2011., 10:17

ima ga u cc1,gore na katu,nasuprot c&a...

a za cijene ne znam

just z
07.07.2011., 10:20
ne bi da mi bude bos,ovakve bi sandalice, skroz jednostavne
http://cgi.ebay.co.uk/CONGUITOS-CRIB-BABY-WHITE-CANVAS-SANDALS-19-EUR-3-UK-/400218087862?pt=UK_ClothesShoesAccessories_BoysSho es_BoysShoes_JN&hash=item5d2edb61b6

samo ne znam kupovat na ebay-u..a po dućanima nisam ništa našla:tuzni:

ili ovako nešto
http://www.petitpatapon.com/index.php/en_us/baby-boy/shoes-1/classic-white-leather-sandals.html

just z
07.07.2011., 10:21
ima ga u cc1,gore na katu,nasuprot c&a...

a za cijene ne znam

ahaaaa da....sad sam se sjetila:bonk:
nisam bila tamo od kad se arena otvorila:)

tnx!

Ines Zgb
07.07.2011., 10:23
ahaaaa da....sad sam se sjetila:bonk:
nisam bila tamo od kad se arena otvorila:)

tnx!

:mig:

freya7
07.07.2011., 16:33

a cijena tog tankog bez rukava na tanke bretele- je cca 50kn na sniženju
ima jako tanke bretele, za curke....ovak tipa http://www.petit-bateau.fr/e-shop/product/66617/01O/body-a-bretelles-.html
http://www.petit-bateau.fr/e-shop/product/66241/69P/body-a-bretelles-bebe-imprime.html
e sad valjda ima i za dečke :mig:

ima u cc1
i mislim da ima u vlaškoj nasuprot importane galerije

just z
07.07.2011., 18:15
super su bodići, baš ću otić pogledat.
ma neću propast zbog jednog bodića.

danas sam uzela ove tregerice i sandalice u okaidi-u..oboje su bile zadnje:cheer:
http://www.okaidi.fr/110318/53534_800_F2/Salopettes/Salopette-courte-lin/coton-garcon.jpghttp://www.okaidi.fr/110404/53850_144_F2/Chaussures/Sandales-bebe-en-jean-garcon.jpg

još čekamo košulju da dođe

kika78
07.07.2011., 19:17

danas sam uzela ove tregerice i sandalice u okaidi-u..oboje su bile zadnje:cheer:
http://www.okaidi.fr/110318/53534_800_F2/Salopettes/Salopette-courte-lin/coton-garcon.jpghttp://www.okaidi.fr/110404/53850_144_F2/Chaussures/Sandales-bebe-en-jean-garcon.jpg

:cerek::cerek::cerek:
Preslatko :)

~Angelica~
08.07.2011., 08:03
Napokon sam naručila tortu za svoje kumče. Odluka je pala na Cukeraj iz razloga što su mi oni jedini odgovorili na mail (upite sam slala na 6 različitih adresa).
Četvrtasta torta, 16 šnita, 4 vrste čokolade, tičino masa, cijena oko 500 kn :facepalm:
Jesu te torte inače tak skupe ili sam ja nasjela na najskuplje u gradu ?

Have a nice day
08.07.2011., 09:07
Ne znam kakve su cijene torti, ali sigurno će biti fiiiina:D. Inače, oblekica je preslatka svima koji su stavili:).
Nego,je li se netko odlučio za fotografa? Mi smo imali i mislim da je to stvarno odlična i praktična ideja, jer s obzirom da "imaš posla" tijekom obreda, teško je uhvatiti slikice.:)

Bamby
08.07.2011., 12:52

Ja danas bila i htjela tako nešto ali nisam našla :mama:. Koji je to broj?

Ines Zgb
08.07.2011., 12:53
Napokon sam naručila tortu za svoje kumče. Odluka je pala na Cukeraj iz razloga što su mi oni jedini odgovorili na mail (upite sam slala na 6 različitih adresa).
Četvrtasta torta, 16 šnita, 4 vrste čokolade, tičino masa, cijena oko 500 kn :facepalm:

mi cemo platiti tortu 250 kn za 20 ljudi :ne zna:

Bamby
08.07.2011., 12:55
mi cemo platiti tortu 250 kn za 20 ljudi :ne zna:

Gdje si na kraju uzela tortu?

Ines Zgb
08.07.2011., 13:00
Gdje si na kraju uzela tortu?

pa Srceko ... ti si mi i preporucila...

ak si bila zadovoljna,zakaj nisi ponovo uzela kod njih?? :confused:

Ines Zgb
08.07.2011., 13:01

:lol::lol::lol::lol:

oprosti,malcice sam te zamjenila :lol::lol::lol::lol:

vrucina cini svoje :rolleyes:

Bamby
08.07.2011., 13:02

Ma ja ce tek uzeti, naravno u Srceku, samo pitam za kaj si se odlucila :mig::mig:. Znam da je jaffa bila odusevila ekipu :D. Mi cemo krstiti u 8 mjesecu pa imam vremena :)

Bamby
08.07.2011., 13:04
:lol::lol::lol::lol:

oprosti,malcice sam te zamjenila :lol::lol::lol::lol:

vrucina cini svoje :rolleyes:

Koju si uzela? Mene sad muči odjelce pošto gospon ima 8 mjeseci skoro a obleku nosi za godinu dana...

Ines Zgb
08.07.2011., 13:07
Ma ja ce tek uzeti, naravno u Srceku, samo pitam za kaj si se odlucila :mig::mig:. Znam da je jaffa bila odusevila ekipu :D. Mi cemo krstiti u 8 mjesecu pa imam vremena :)

i mi smo u 8 mj... a ja volim sve unaprijed dogovoriti... mi smo uzeli kinder bueno mislim :misli:

jos smo uzeli suhe i polusuhe i sve skupa cemo platiti 480 kn...

a sveki ce doma napraviti par kremastih...

jedva cekam :klopa: :lol:

Ines Zgb
08.07.2011., 13:09
Koju si uzela? Mene sad muči odjelce pošto gospon ima 8 mjeseci skoro a obleku nosi za godinu dana...

mi cemo u Crkvi imati malo "svecaniju" haljinu jer sam vise spiz... na zivce od komentara staraca,al cim dodje doma ide u lijepu normalnu bijelo rozu haljinicu.

makar,mislim da cu joj ispod morat obuci nekaj ko kratke bicke zbog vrucine... kad ju nosimo da joj bas kozu ne oderemo :rolleyes:

Bamby
08.07.2011., 13:15
mi cemo u Crkvi imati malo "svecaniju" haljinu jer sam vise spiz... na zivce od komentara staraca,al cim dodje doma ide u lijepu normalnu bijelo rozu haljinicu.

makar,mislim da cu joj ispod morat obuci nekaj ko kratke bicke zbog vrucine... kad ju nosimo da joj bas kozu ne oderemo :rolleyes:

Moja svekrva još ni nezna za krstitke da izbjegnem teror, zbog njenih idiotarija i nisam krstila djete do sada pa sad skrivamo da ne maltretira. Obuči ću mu neke tregerice i košulju i sandalice i gotovo. Ona svilena odjelca su mi koma :rolleyes:

just z
08.07.2011., 13:16
Ja danas bila i htjela tako nešto ali nisam našla :mama:. Koji je to broj?

tregerice su 6 mj. a sandalice 6-12..
sve mu je malo veliko, ali taman će još malo narasti za misec i po dana.

imaš okaidi u WG..

ima i u "Z" kompletić bile trergerice i polo majica, i prvo sam bila to uzela, pa se predomislila..makar te tregerice iz "Z"-a uopće nisu loše, skroz su jednostavne, i lagane. i ima veličina 3,6,9 mj.

sad me zvala žena iz claydeux-a, stigla naša košuljica:cheer:

Ines Zgb
08.07.2011., 13:18
Moja svekrva još ni nezna za krstitke da izbjegnem teror, zbog njenih idiotarija i nisam krstila djete do sada pa sad skrivamo da ne maltretira. Obuči ću mu neke tregerice i košulju i sandalice i gotovo. Ona svilena odjelca su mi koma :rolleyes:

ma ne bu full u svilenom al ono :rolleyes:

sad ratujemo oko cipela...

ja reko da ne treba al ono,pa kaj bu bosa :eek:

joj,Bože....

Bamby
08.07.2011., 13:20
tregerice su 6 mj. a sandalice 6-12..
sve mu je malo veliko, ali taman će još malo narasti za misec i po dana.

imaš okaidi u WG..

ima i u "Z" kompletić bile trergerice i polo majica, i prvo sam bila to uzela, pa se predomislila..makar te tregerice iz "Z"-a uopće nisu loše, skroz su jednostavne, i lagane. i ima veličina 3,6,9 mj.

sad me zvala žena iz claydeux-a, stigla naša košuljica:cheer:

Meni treba za 12mjeseci, budem otisla u wg :)

just z
08.07.2011., 13:20

joj,Bože....

a vidiš ja nisam mogla bez cipelića..ali da nisam našla isto bi bio bos i baš me briga..

Bamby
08.07.2011., 13:21

joj,Bože....

Samo ti njima lijepo reci moje djete - moja stvar. Ja bum uvijek napravila po svom, bez obzira kaj vele, al da vjestici sad kazem za krstitke pa posjedila bi za mjesec dana od maltretiranja :mad:

just z
08.07.2011., 13:21
Meni treba za 12mjeseci, budem otisla u wg :)

ima tamo i benetton i zara,i još pokoji dućan, valjda ćeš nešto naći,
držim fige...

soks
08.07.2011., 13:31
moj malac se zove Ivan, htjela sam mu dati krsno ime Pavao, ali ne znam zašto, svi se bune.

just z
08.07.2011., 13:36
moj malac se zove Ivan, htjela sam mu dati krsno ime Pavao, ali ne znam zašto, svi se bune.

šta te briga za druge, ako tebi to nešto znači daj mu Pavao..
Papa je bio dobar čovik..
i ja bi curicu Paulu:)

Ines Zgb
08.07.2011., 14:57
e da,koja je sema sa krsnim imenima,da li to jos postoji?

kika78
08.07.2011., 15:24

Ti nasjela na jedne od skupljih u gradu :D
Ali su im kolači i torte :klopa:

Edit; ko ima priliku neka proba tortu iz "TortaGo" (http://www.tortago.hr/) od Oreo keksa - nešto najfinije što sam u životu probala (ma svi na ročkasu su se snebivali kako je torta fina :s:s:s)
Onda vjerujem da su im i druge tako dobre...

sanja00
08.07.2011., 16:37

Kod nas ne!! Čak kad sam se udavala prije pet godina tadašnji svećenik mi je izbrisao moje krsno ime.

~Angelica~
08.07.2011., 16:54
Ti nasjela na jedne od skupljih u gradu :D
Ali su im kolači i torte :klopa:

Ma mogu biti fini do neba i natrag, ali nedam da netko radi budalu od mene.
Priča je ovakva: Nazovem u Cukeraj da se raspitam oko cijene, dostave i opčenito vrsti torte. Kažem ženi da bi htjela čoko biskvit, čoko parfe + šumsko voće+ gornji biskvit + tičino masu, da bude lijepa zaglađena. Kaže žena da se to ne radi, navodno takva torta nije stabilna i dovoljno kompatibilna za tičino. Ja naravno nasjednem na priču, jer ipak je ona slastičarka. Na kraju mi uvali tortu sa 4 vrste čokolade i zaračuna 500 kn + dostava.

Poslije mi vrag nije dao mira pa sam nazvala i Emu iz Malešnice i opišem tortu kakvu želim, kaže ženska nema problema. Takve torte se rade i ne raspadaju se.
Ne moram ni spominjat da je cijena torte duplo manja.

Tak da sam nakraju otkazala Cukeraj i naručila u Emi. :D

Have a nice day
08.07.2011., 17:53

Kako ne postoji? Normalno da postoji. Mi smo sada u 5.mjesecu normalno nečakinji pisali 2 imena, tj i krsno ime.

Inače, Ivan Pavao mi je jako lijepo i imat će maleni dobrog zaštitnika na Nebu.:) Također, ove godine je papa proglašen blaženim pa je zgodno,bar meni. A i lijepo da ima ime po tako dobrom čovjeku.

Ines Zgb
08.07.2011., 18:14
Kako ne postoji? Normalno da postoji. Mi smo sada u 5.mjesecu normalno nečakinji pisali 2 imena, tj i krsno ime.

Inače, Ivan Pavao mi je jako lijepo i imat će maleni dobrog zaštitnika na Nebu.:) Također, ove godine je papa proglašen blaženim pa je zgodno,bar meni. A i lijepo da ima ime po tako dobrom čovjeku.

pa kaj ja znam...
ja sam 2 puta bila kuma i nitko nije pitao za ime :ne zna:

ja bi voljela da postoje jos krsna imena

freya7
08.07.2011., 18:17

ajme divno :cerek::cerek::cerek:
ja sam vidjela slatke sandalice za curicu u cartersu....99kn
možda ih ubodem

ina22
08.07.2011., 18:18
pa kaj ja znam...

Možeš imati krsno ime, ali ne moraš svugdje. Ja sam čula da nije obavezno nigdje ako je u onom katoličkom kalendaru. Ja osobno ne vidim smisao krsnog imena :ne zna:

Ines Zgb
08.07.2011., 18:27
Možeš imati krsno ime, ali ne moraš svugdje. Ja sam čula da nije obavezno nigdje ako je u onom katoličkom kalendaru. Ja osobno ne vidim smisao krsnog imena :ne zna:

al kak to ide? ja velim sveceniku da u krsni list upise ili kad on prilikom krstenja pita koje je ime? :ne zna:

e da,ja bi voljela dobiti krsni list,da ga imam doma.
dal se to jos izdaje?

kika78
08.07.2011., 18:43
Ma mogu biti fini do neba i natrag, ali nedam da netko radi budalu od mene.
Priča je ovakva: Nazovem u Cukeraj da se raspitam oko cijene, dostave i opčenito vrsti torte. Kažem ženi da bi htjela čoko biskvit, čoko parfe + šumsko voće+ gornji biskvit + tičino masu, da bude lijepa zaglađena. Kaže žena da se to ne radi, navodno takva torta nije stabilna i dovoljno kompatibilna za tičino. Ja naravno nasjednem na priču, jer ipak je ona slastičarka. Na kraju mi uvali tortu sa 4 vrste čokolade i zaračuna 500 kn + dostava.

Poslije mi vrag nije dao mira pa sam nazvala i Emu iz Malešnice i opišem tortu kakvu želim, kaže ženska nema problema. Takve torte se rade i ne raspadaju se.
Ne moram ni spominjat da je cijena torte duplo manja.

Tak da sam nakraju otkazala Cukeraj i naručila u Emi. :D

Bravo, pametno! :)
500kn za tortu je stvarno previše (a šnite su im ko flis papir tanke).
Ema je isto preeefina a nisu tooliko skupi.
Ma mislim da u Cukeraju ne rade ništa što nije po njihovoj špranci :ne zna:
Samo ono za što imaju recept i u stalnoj im je ponudi...

Have a nice day
08.07.2011., 20:20
pa kaj ja znam...

Na Krštenju kad vas pita za ime kažete oba imena. I na crkvenoj potvrdi će Vam isto pisati oba imena.:)

ina22
08.07.2011., 20:50
al kak to ide? ja velim sveceniku da u krsni list upise ili kad on prilikom krstenja pita koje je ime? :ne zna:

e da,ja bi voljela dobiti krsni list,da ga imam doma.
dal se to jos izdaje?

ovo prvo stvarno ne znam...

a ni za krsni list ne znam da li se može dobiti doma, ali sad si me sjetila da mi ni potvrdu nismo dobili još :lol::lol::lol: Velečasni taj dan nije imao vremena napisati, pa smo ga par puta podsjetili i rekao da bude, pa još nije :D Prošla skoro godina dana.

ina22
08.07.2011., 20:56
A može usput pitanje, zašto želite da vam dijete ima krsno ime posebno? Jel to neki vjerski razlog ili? I da li se krsno ime još negdje piše osim na crkvenim papirima?

Ines Zgb
08.07.2011., 21:21
A može usput pitanje, zašto želite da vam dijete ima krsno ime posebno? Jel to neki vjerski razlog ili? I da li se krsno ime još negdje piše osim na crkvenim papirima?

ne znam,meni je lijepo kad netko ima krsno ime :ne zna:

a i voljela bi joj dat ime koje joj ima tata,baka i deda... ovak joj nismo mogli dat jer bi se netko nadurio...

malo sam luda,kaj da velim...

mislim da ne... da sam pise na krsnom listu...

al mene zanima da li se bas izdaje krsni list,kak se nekad davno izdavao ( kaj zgleda ko npr. rodni list)...

onak ko potvrda,to mi je bzvz :ne zna:

luda sam,znam :lol:

ina22
08.07.2011., 21:33
Ines, ne mislim da si luda :lol: Samo me zanimalo, jer kao što sam rekla meni to nema smisla pa da mi možda objasnite zašto :) A ovo za taj krsni list stvarno ne znam :ne zna: Najbolje pitaj u Crkvi :)

Ines Zgb
08.07.2011., 21:40
Ines, ne mislim da si luda :lol: Samo me zanimalo, jer kao što sam rekla meni to nema smisla pa da mi možda objasnite zašto :) A ovo za taj krsni list stvarno ne znam :ne zna: Najbolje pitaj u Crkvi :)

joj,vec vidim da cu se prepirat sa svecenikom :rolleyes:

Have a nice day
09.07.2011., 11:22
Meni je isto lijepo da netko ima krsno ime to mi se sviđa. Meni bi bilo zgodno da se i inače piše u dokumentima:)

machkala
09.07.2011., 13:21
ja sam svojoj curici za krštenje kupila ovu haljinicu i ove cipelice...ručni rad..

cura koja to radi ima zlatne ruke,zbilja je super!!!

pogledajte fotke i uvjerite se sami:cerek: ako koga zanima, ona ima profil na fejsu preko koga i prodaje pa dam link na pp ako koga zanima!!

http://i56.tinypic.com/2qtehk1.jpg

60kn veličina 68-74

http://i52.tinypic.com/2emeceg.jpg

cipice 50kn,trakica 15kn

maza1
09.07.2011., 14:20
ne znam,meni je lijepo kad netko ima krsno ime :ne zna:

a i voljela bi joj dat ime koje joj ima tata,baka i deda... ovak joj nismo mogli dat jer bi se netko nadurio...

malo sam luda,kaj da velim...

mislim da ne... da sam pise na krsnom listu...

al mene zanima da li se bas izdaje krsni list,kak se nekad davno izdavao ( kaj zgleda ko npr. rodni list)...

onak ko potvrda,to mi je bzvz :ne zna:

luda sam,znam :lol:

dobije je se papir na kojem piše Uspomena Krštenja
papir A4 sa slikom isusa i piše ime djeteta i datum kad je kršteno, kumovi, isto ko kad je pričest i krizma. malo je tvrđi papir nije obični.
nigdje nema rubrika da se posebno upisuje krsno ime

Ines Zgb
09.07.2011., 17:07
dobije je se papir na kojem piše Uspomena Krštenja
papir A4 sa slikom isusa i piše ime djeteta i datum kad je kršteno, kumovi, isto ko kad je pričest i krizma. malo je tvrđi papir nije obični.
nigdje nema rubrika da se posebno upisuje krsno ime

hvala.

ma to je ono kaj smo i mi dobili za sakramente. mislim ok je to ali ja bi kak ima moja mama.

ko dokument, i izmedju imena i prezimena pise krsno ime u zagradi...

al to je moj problem kaj bi ja :facepalm:

Rowena
09.07.2011., 22:08
ja sam svojoj curici za krštenje kupila ovu haljinicu i ove cipelice...ručni rad..

cura koja to radi ima zlatne ruke,zbilja je super!!!

pogledajte fotke i uvjerite se sami:cerek: ako koga zanima, ona ima profil na fejsu preko koga i prodaje pa dam link na pp ako koga zanima!!

http://i56.tinypic.com/2qtehk1.jpg

60kn veličina 68-74

http://i52.tinypic.com/2emeceg.jpg

cipice 50kn,trakica 15kn

Ako nekome treba, imam i ja sličan kompletić za prodati, novi je,nenošeni, ručni rad.:D

just z
10.07.2011., 09:52
stigla nam je i košuljica :cheer:
ona mi je ipak favorit

sve zajedno izgleda ovako

http://i52.tinypic.com/2hs6rh2.jpg

btw, kako je to sve bezobrazno skupo-pa ipak su to stvari za bebe
(260 kn! bebi košulja-srećom smo je uzeli na sniženju za 155)

e sad još trebamo naći svijeću - di da pogledam? ne bi ništa prekičasto, nego nešto jednostavno da se uklopi u sve ovo.

ne znam šta nam još treba:misli:

kika78
10.07.2011., 09:59
just z, svijeća imaš za kupiti u većini baby dućana s robicom i opremom za bebe (skoro svi drže i krsni program pa ima i svijeća) a imaš i u onom dućanu sa suvenirima, kad ideš od trga prema katedrali, s desne strane :mig:

A možeš i preko net-a naručiti;

http://secure.blamar.hr/shop/45-svijee-za-krtenje
http://dtp.hr/shop/index.php?cPath=157_194
http://www.pozivnice-vjencanje.com/tag/svijece-za-krstenje/
http://www.sveisvasta.hr/ducan/ukrasi-za-krstenje/svijeca-za-krstenje-35-cm.html

just z
10.07.2011., 10:02
hvala kika, ma uopće to nisam primjećivala prije..:bonk:

kika78
10.07.2011., 10:06
:mig:
Tako sam i ja isto... hodala po gro baby dućana u potrazi za oblekicom ali svijeću sam na kraju posebno išla kupovati u taj dućan kod katedrale :D
Tek kasnije sam skužila da skoro svi dućani drže i krsni program :bonk:

Have a nice day
10.07.2011., 10:29
Meni su od ovih najljepše sa svijeće.net, baš mi se sviđaju.:)

just z
10.07.2011., 10:34
meni se ne sviđa sav taj til na svijećama (kao što je na ovoj http://shop.svijece.com/svijece-za-krstenje-osn/svijeca-za-krstenje-2-5x42-cm-saten-masna-plava01.html )

jel ih možda netko ode uzimao? koja im je cijena..?

edit:vidila sam na fejsu..po 130 kn.. malo too much..

Have a nice day
10.07.2011., 10:45
Mi smo. Uzeli smo svječicu i krsnu košuljicu, čini mi se da je bilo 225 kn ili tako nešto.

Have a nice day
10.07.2011., 10:48
pa čini mi se da su i u dučanima slične cijene,a ove su mi prekrasne i osobne.:)

just z
10.07.2011., 11:10
Mi smo. Uzeli smo svječicu i krsnu košuljicu, čini mi se da je bilo 225 kn ili tako nešto.

vidim da si prominila link:mig:
sad je ok!

stvarno su prekrasne ali malo mi je to skupo..robica je bila skoro 400 kn:eek:
a još nam treba tanki bodi bez rukava, svijeća, košuljica (ali možda se to kod nas čak dobije u crkvi..)

bar da mi hlačice još koji put obuče.stvarno mi je glupo platit nešto 150 kn da obuče jednom i nakon toga bude izložbeni primjerak..

~Angelica~
10.07.2011., 12:39
Ja sam svojem kumčetu naručila svijeću sa www.svijece.net i baš sam zadovoljna.
Nego zar nije neki običaj da kuma kupuje svijeću ?

marija82
10.07.2011., 12:43
molim za savjet. 22.7. dečko mi je kum na krštenju sinčiću od najboljeg prijatelja. inače smo iz rijeke. gdje nabaviti svijeću, robicu (ni sama ne znam što se nosi u tim prigodama danas, neka košuljica krsna preko "civilne" robice ili što već, ja sam se krstila ima tome već skoro 20 g. :D)... koji poklon odabrati? razmišljala sam o posrebrenoj žličici za jelo za dijete, ne mogu se sad sjetit di sam to vidjela u ri. :misli: hvala! :)

just z
10.07.2011., 12:50

nemam pojma..radije bi sama odabrala nego da muško (kum) bira:D

a može se naručit preko neta?

Have a nice day
10.07.2011., 17:35
Nazovite ih na mob, sve se dogovorite i poslat će slikicu na mail, kad bude gotovo. Da, da mi smo uzeli ovu lijepu unikatnu, prvi put sam krivo napisala link.:)

*zlata*
10.07.2011., 18:57
molim za savjet. 22.7. dečko mi je kum na krštenju sinčiću od najboljeg prijatelja. inače smo iz rijeke. gdje nabaviti svijeću, robicu (ni sama ne znam što se nosi u tim prigodama danas, neka košuljica krsna preko "civilne" robice ili što već, ja sam se krstila ima tome već skoro 20 g. :D)... koji poklon odabrati? razmišljala sam o posrebrenoj žličici za jelo za dijete, ne mogu se sad sjetit di sam to vidjela u ri. :misli: hvala! :)

Dječjih pribora za jelo ima za kupiti u Lesnini, ima super od villeroy&boch kompletića (ja sam kupila prijateljičinoj maloj za krštenje)
Svijeću možeš naručiti i sa neta, a mislim da ih ima i u onoj knjižari iza dva lava.
Robicu, u bilo kojem dječjem dućanu - ima ih nekoliko u toweru, a u gradu ima Benetton, Prenatal, Zara ......

Ines Zgb
10.07.2011., 20:57
meni se ne sviđa sav taj til na svijećama (kao što je na ovoj http://shop.svijece.com/svijece-za-krstenje-osn/svijeca-za-krstenje-2-5x42-cm-saten-masna-plava01.html )

jel ih možda netko ode uzimao? koja im je cijena..?

edit:vidila sam na fejsu..po 130 kn.. malo too much..

mi smo sad uzeli. 230 kn svijeca i kosuljica. ja sam pre,pre zadovoljna.

kaj god sam pozeljela ,oni su napravili.

i da,narucila sam putem maila. stavila slikicu jednog i drugog,napomenula promjene. kad su bile gotove,dobila sam mail sa izgledom i dal je ok. ak ne da poprave.

svakako preporuka za njih

kika78
10.07.2011., 21:40

Da, inače svijeću i košuljicu kupuje kum/kuma.
Ali i ja sam to sama kupovala (kum me zamolio jer radi po cijele dane)...

Bamby
11.07.2011., 08:21
stigla nam je i košuljica :cheer:
ona mi je ipak favorit

sve zajedno izgleda ovako

http://i52.tinypic.com/2hs6rh2.jpg

btw, kako je to sve bezobrazno skupo-pa ipak su to stvari za bebe
(260 kn! bebi košulja-srećom smo je uzeli na sniženju za 155)

e sad još trebamo naći svijeću - di da pogledam? ne bi ništa prekičasto, nego nešto jednostavno da se uklopi u sve ovo.

ne znam šta nam još treba:misli:

Uspjela sam naći ovakve hlačice vel. 18 i taman mu je, sandalice su nam isto slične samo bež iz cartersa... Ostala mi još samo košuljica za naći :cerek:

Bamby
11.07.2011., 08:25
mi smo sad uzeli. 230 kn svijeca i kosuljica. ja sam pre,pre zadovoljna.

kaj god sam pozeljela ,oni su napravili.

i da,narucila sam putem maila. stavila slikicu jednog i drugog,napomenula promjene. kad su bile gotove,dobila sam mail sa izgledom i dal je ok. ak ne da poprave.

svakako preporuka za njih

Ja sam mislila uzeti svijeću i košiljicu u Barbareli http://www.barbarela.hr/sto-radimo/krsni-program ali ove su isto prekrasne i u nedoumici sam :kava:.

P.S. Odustali smo od cateringa, najvjerojatnije cemo u Bon Appetit, bila sam jednom tamo i hrana je vrhunska :klopa:

Ines Zgb
11.07.2011., 20:35
Ja sam mislila uzeti svijeću i košiljicu u Barbareli http://www.barbarela.hr/sto-radimo/krsni-program ali ove su isto prekrasne i u nedoumici sam :kava:.

P.S. Odustali smo od cateringa, najvjerojatnije cemo u Bon Appetit, bila sam jednom tamo i hrana je vrhunska :klopa:

kaj bi pojedinci kod mene dali da odustanemo od cateringa :lol:

al ja sam pretvrdi orah da bi me neko u mojoj kuruzi j... :lol: :durica

freya7
12.07.2011., 12:17
pitaju me moji kaj da kupe za krstitke....
uglavnom
kuma kupuje svijeća,košuljica,nakit-dogovorili preslatke naušnice bijelo zlato i vjerovatno će dati lovu makar sam ja rekla da ne želim niš više...
svekići i šogor- križić, predivan su kupili prošloj curki, kombinacija 3 zlata

e sad moji starci i baka ne znaju kaj da kupe....tu idu dva poklona
glupo mi je da daju lovu, nek ima neku uspomenu dijete al mi je debilno da se kupuje hrpetina zlata....ne vjerujem da će ikad nositi sve to...........
pa molim neke prijedloge????
baka je pitala da kupi neku malu narukvicu-kombinacija zlata i koralja....???
ima te li kakve prijedloge a da nije zlato???

Ines Zgb
12.07.2011., 12:29
uglavnom
kuma kupuje svijeća,košuljica,nakit-dogovorili preslatke naušnice bijelo zlato i vjerovatno će dati lovu makar sam ja rekla da ne želim niš više...

glupo mi je da daju lovu, nek ima neku uspomenu dijete al mi je debilno da se kupuje hrpetina zlata....ne vjerujem da će ikad nositi sve to...........

za sad smo dobili:

od kuma kombinacija 2 zlata -ogrlicu i nausnice i od svekija hranilicu.

i mene pitaju kaj da kupe a ja nemam pojma

rekla sam stan u Zagrebu :lol:

mandy
12.07.2011., 12:58
ja se nisam bunila lovi :D uplatila je klincima na štednju ...možda da su cure pa bi prihvatila neki nakit

ancika
12.07.2011., 13:00
moj je od kuma dobio predivni lancic od bijelog zlata sa privjeskom andjela,
dobio je jos od drugih:lancic zuto zlato sa krizem, 2 narukvice. jedna od bijelog druga od zutog zlata, djecju bibliju, adidas tenisice, okvir za slike do godine dane, hranilicu, putni krevetic, igracke, dosta robice i nesto eura, dolara i kn sve skupa u vrijednosti u kunama oko 3000.

bilo nas je 35 najuzih.

negdje kumovi kupuju tortu, svijecu i odjecu ali mi smo to sve sami.

netko je rekao za onaj til oko svijece. meni je to kicasto ali smo uzeli jer vosak curi.

maza1
12.07.2011., 14:29
uglavnom

meni su preslatki privjesci od swarovski kristala
cijena cca 300 kn
curica će sigurno htjeti nositi na lančiću kad će biti veća
moja nećakinja dobila preslatko nježno rozo srce, ima i medek, križić, leptir
meni je to predivan poklon, samo se poslije stavi na uzicu ili lančić
šteta što nema nešto slično i za dečke, imaju čak i hello kitty naušice

http://www.swarovski.com/Web_AA/en/877254/product/Rose_Heart_and_Butterfly_Mini_Pendant.html?rc_pdp= 1

http://www.swarovski.com/Web_AA/en/658907/product/Butterfly_Light_Amethyst_Mini_Pendant.html?Catalog CategoryName=91103&isPromotion=true

http://www.swarovski.com/Web_AA/en/878446/product/Teddy_Mini_Pendant.html?CatalogCategoryName=0109

http://www.swarovski.com/Web_AA/en/0801/category/Charms/Childhood.html

http://www.swarovski.com/Web_AA/en/0805/category/Charms/Nature.html

freya7
12.07.2011., 17:47
hvala vam curke na info :)
ma znam da će doboti lovu, ali svi hoće nešto za uspomenu :)

sjetila sam se da mi je i super uspomena oni anđeli slikice od ele svaline ili privjesci
http://www.angels-by-ella.com/index.php?route=product/category&path=35
http://www.angels-by-ella.com/index.php?route=product/category&path=36_37

Have a nice day
21.07.2011., 09:52
Inače koraljne narukvice za bebe curice su vam jaaako slatke, a vele da je dobro da ih bebe nose,jer promijene boju,ako beba slučajno ima temperaturu (to nam je rekao susjed koji je zlatar). Zato je tradicija da bebice to nose.:)
Izgleda ovako:
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.zlatarna-krizek.hr/images/katalozi/proizvodi/koralji/nosece/Dsc03259.jpg&imgrefurl=http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php%3Ff%3D93%26t%3D53268&usg=__81wVZOCMM59iKyh8MRLjgAXnglk=&h=350&w=350&sz=30&hl=hr&start=0&zoom=1&tbnid=SptgCnE9av0wUM:&tbnh=135&tbnw=193&ei=icMcTtPrENDrsgakqe3vBg&prev=/search%3Fq%3Dnarukvice%2Bod%2Bkoralja%2Bza%2Bbebe% 26hl%3Dhr%26rlz%3D1T4GGHP_hrHR423HR423%26biw%3D122 9%26bih%3D727%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=rc&page=1&ndsp=21&ved=1t:429,r:4,s:0&tx=42&ty=67

A također mogu kupiti i robicu za krštenje, neki zgodan privjesak za lančić, možda unikatni ili tako nešto.

Ili mogu fotografa uzeti, pa da imate lijepe,umjetničke fotografije s Krštenja!:)

just z
21.07.2011., 13:50
Ili mogu fotografa uzeti, pa da imate lijepe,umjetničke fotografije s Krštenja!:)

opet reklama:rolleyes:

inače, mene brine kako ćemo mi to odradit.. misa je u 8,30 i moramo bit na misi a krštenje je na kraju..
znači malog moram probudit u najkasnije 7,30, podojit,sredit, obući, molit Boga da se ne pokaki ili pobljuca (pogotovo ne u crkvi)..
do 9,30 će već biti gladan jer on može bez cice izdržat max 2 i po sata..sreća da je crkva odma dvi minute od kuće pa ćemo brzo doć doma..

nadam se i da neće vrištat u crkvi jer mi nikad nije prihvatio dudicu i ne znam kako ću ga smirit...
čak sam razmišljala da mu dam AD prije mise (nije da ga nije nikad probao-iako ga već dugo nije papao...) :brukica:

imate kakav savjet??

i moram se sama našminkat i frizuru sredit jer ko će me primit u 6 ujutro??
a baš sam se namjeravala prepustit u ruke profesionalcima...:rofl:

šteta što ne može bit samo krštenje u subotu ujutro npr. u 10, kako budu vjenčanja...
možda da malo više platimo fratru?? :facepalm:

mafri
21.07.2011., 16:19

inače, mene brine kako ćemo mi to odradit.. misa je u 8,30 i moramo bit na misi a krštenje je na kraju..
znači malog moram probudit u najkasnije 7,30, podojit,sredit, obući, molit Boga da se ne pokaki ili pobljuca (pogotovo ne u crkvi)..
do 9,30 će već biti gladan jer on može bez cice izdržat max 2 i po sata..sreća da je crkva odma dvi minute od kuće pa ćemo brzo doć doma..

nadam se i da neće vrištat u crkvi jer mi nikad nije prihvatio dudicu i ne znam kako ću ga smirit...
čak sam razmišljala da mu dam AD prije mise (nije da ga nije nikad probao-iako ga već dugo nije papao...) :brukica:

imate kakav savjet??

šteta što ne može bit samo krštenje u subotu ujutro npr. u 10, kako budu vjenčanja...

Pa kako tako rano!? :eek:
Mi smo starijeg u 11 sati na misi krstili i to cini mi se na pocetku mise
Sad malu kad budemo jos nemam pojma hocel bit isto tako ili ce rano....al ista crkva isti fratar,valjda ce bit isto :ne zna:
Ajme to u 8 i po bas rano...ona meni oko 9 sati spava nakon ustajanja u 7 sati...inace poludi...urla od umora...ja cu obavezno bocicu ponjet pa ako ogladni dat joj....:ne zna:

Have a nice day
21.07.2011., 22:37

imate kakav savjet??

Nije reklama i nije u redu tako govoriti. Dala sam ideju,zato jer smo i mi imali fotografa.Neki ljudi stvarno nemaju pametnijeg posla, nego druge osuđivati i optuživati. Oprostite na off topicu. Onda sam reklamirala i narukvicu iz zlatarne i robicu iz ducana i svašta nešto!

bubasta
22.07.2011., 08:57

imate kakav savjet??

U nas se moze sasvim normalno krstit dijete subotom, bez mise, znaci samo obred krstenja, ne znam zasto ne bi moglo :ne zna:...i kako vidim, vecina mojih je tako i radila, imali su samo obred

Mi smo odredili otprilike kad nam i u koliko sati pase, pop je bio slobodan i sve je bilo gotovo jako brzo . Krstenje nam je bilo u 11 ipo, iza smo isli vani na rucak , malome sam nakon krstenja u autu dala jest (sisao je ) i fino je prespavo skoro cijeli rucak :D

just z
22.07.2011., 09:19
U nas se moze sasvim normalno krstit dijete subotom, bez mise, znaci samo obred krstenja, ne znam zasto ne bi moglo :ne zna:...i kako vidim, vecina mojih je tako i radila, imali su samo obred

Mi smo odredili otprilike kad nam i u koliko sati pase, pop je bio slobodan i sve je bilo gotovo jako brzo . Krstenje nam je bilo u 11 ipo, iza smo isli vani na rucak , malome sam nakon krstenja u autu dala jest (sisao je ) i fino je prespavo skoro cijeli rucak :D

zato što je to mala župa u dalmaciji di ćemo ga krstit, i tamo tako ne rade..a u susjednoj župi se može bez problema..ali to (susjedna jel..) nije naša župa pa mm neće:rolleyes:

kikaI
29.07.2011., 19:28
Inace od svog zupnika trebas imati potvrdu da imas sve sakramente jer ces to trebati dati sveceniku koji krsti dijete.
N

zanima me šta sve piše na toj potvrdi..?

Have a nice day
29.07.2011., 20:33
Piše datum Vašeg (kuminog) krštenja i krizme. Kumino ime i ime kuminih roditelja i mislim da je to sve.

rea021
30.07.2011., 09:53
šta mislite o krštenju u privremeno improviziranoj "crkvi"?

prije desetak dana smo se preselili i sada spadamo u drugu župu i ne možemo krstiti dijete u crkvi u kojoj smo htjeli (u kojoj smo se vjenčali, ja sam imala krizmu, pričest..) a ta nova župa u koju spadamo mise održava u starom skloništu...
ok, ako i ne gledamo na to kao mjesto, građevinu, ja bi zaista voljela da i krštenje imamo u našoj staroj crkvi više zbog nekih sentimentalnih razloga...
problem je što nam u župi moraju dati odobrenje da dijete krstimo negdje drugdje, razgovarali smo jučer telefonski sa svećenikom i naravno da je rekao da bi oni voljeli da to ipak obavimo kod njih, da oni znaju da nije baš lijepo i još svašta nešto da nas odgovori od naše želje, i sve to stoji šta je rekao i čini se stvarno uredu čovjek.. ali sad mi neznamo kako da ga odbijemo, a da se ne naljuti jer možda nam zatreba nekad, a i sigurno će nam doći posvetiti stan... danas idemo k njemu na razgovor/dogovor..

maza1
31.07.2011., 00:03

prije desetak dana smo se preselili i sada spadamo u drugu župu i ne možemo krstiti dijete u crkvi u kojoj smo htjeli (u kojoj smo se vjenčali, ja sam imala krizmu, pričest..) a ta nova župa u koju spadamo mise održava u starom skloništu...
ok, ako i ne gledamo na to kao mjesto, građevinu, ja bi zaista voljela da i krštenje imamo u našoj staroj crkvi više zbog nekih sentimentalnih razloga...
problem je što nam u župi moraju dati odobrenje da dijete krstimo negdje drugdje, razgovarali smo jučer telefonski sa svećenikom i naravno da je rekao da bi oni voljeli da to ipak obavimo kod njih, da oni znaju da nije baš lijepo i još svašta nešto da nas odgovori od naše želje, i sve to stoji šta je rekao i čini se stvarno uredu čovjek.. ali sad mi neznamo kako da ga odbijemo, a da se ne naljuti jer možda nam zatreba nekad, a i sigurno će nam doći posvetiti stan... danas idemo k njemu na razgovor/dogovor..

tak smo se i mi preselili u novo mjesto, a i dalje išli na misu u staru crkvu. nisam htjela malog krstiti u crkvi u koju nikad nisam ušla niti bila na misi.
došla sam po potvrdu i rekla da želimo malog krstiti u župi gdje sam se ja krstila, pričestila, firmala i na kraju vjenčala.
nije bilo nikakvih problema.
ako vas bude odgovarao samo recite da ste sentimentalno vezani za staru crkvu i da tako želite.
a dijete kad krene u školu će ionako ići u tu crkvu na misu, pričest, pa mislim da svećeniku to ne bi trebalo predstavljati neki problem.
krštenje nije nešto što se samo obavi bilo gdje.
po meni to mora imati neki slijed, priču.
crkva u koju idem, znam svećenika i logično mi je da on krsti dijete. ne poznam novog svećenika i nije mi prirodno da mi krsti dijete.
a dijete kad krene u školu i na misu u tu crkvu sa svojim prijateljima, pričestiti će se tamo itd. i to će biti normalan slijed.
ali krštenje ipak mora krenuti od nekih korijena roditelja.

blalla
28.08.2011., 09:39
Pa kako tako rano!? :eek:
Mi smo starijeg u 11 sati na misi krstili i to cini mi se na pocetku mise .:

i kod nas misa u 1130h

imate li koji prijedlog za svijeće ili košuljicu on line
a da ne bankrotiram:D

blalla
28.08.2011., 09:40
zanima me šta sve piše na toj potvrdi..?

vjerovatno datumi mjesta:ne zna:

Have a nice day
28.08.2011., 13:01
i kod nas misa u 1130h

imate li koji prijedlog za svijeće ili košuljicu on line
a da ne bankrotiram:D

Meni su ove svijeće i košuljice najdraže:

blalla
28.08.2011., 14:50
Meni su ove svijeće i košuljice najdraže:

hvala, to su one jako skupe, odlučila sam svijeću sama ukrasiti:mig:

dada007
28.08.2011., 17:31
čitam o ovim mjestima krštenja i u koje doba dana i nije mi jasno zašto svećenici kompliciraju. treba se slušati želja roditelja, sve ostalo su njihove neke fix ideje i soljenje pameti. ja sam za oba djeteta imala samo obred jer nije bilo moguće u nedjelju pod misom i sve je bilo bez problema, rekla sam koji datum i u koje vrijeme bi nam odgovaralo i oni su se složilii.i druga župa nije problem, drugo dijete sam krstila na moru u mjestu iz kojeg dolazim i trebala mi je samo suglasnost župnika iz sadašnje župe da se može krstiti drugdje i to je čista formalnost.
Uglavnom ako vam počmu govoriti da bi bilo bolje u nedjelju krstiti ili u određenoj župi neka vam ne bude neugodno odbiti ako to nije vaša želja, oni govore što bi kao trebali govoriti a najbitnije je da se dijete krsti i blagoslovi,to je veliki dan za roditelje i bebu.

Ani4
28.08.2011., 18:13

Sva moja djeca su se krstila u "mojoj" crkvi, u kvartu gdje sam ja odrasla i obavila sve sakramente. Takoder smo trebali donjeti potvrdu od nase zupe i pitali su nas zasto zelimo tamo krstiti. Ja sam rekla da zelim da se krste tamo gdje sam ja krstena i to je bilo sve.

koka7
29.08.2011., 12:04
evo kod nas su po novom svecenici odredili da ce krstenja obavljati samo prve nedjelje u mjesecu!!!!
ne znam sta ce s tim postici ili koji im je cilj ali ja
cu inzistirati da se nasa beba krsti onda kad to nama odgovara tj.nasoj obitelji i kumovima!!!

dada007
29.08.2011., 12:08
Ma svašta! Umjesto da čestitaju na djetetu i želji roditelja da se dijete krsti oni smo postavljaju uvjete, ucjenjuju.... mislim da su i oni sami zaboravili bit krštenja i sve pretvorili u posao i formalnosti.Čast iznimkama ali....

Komax Alpha
29.08.2011., 22:26
Malo je kriva tema, ali možda tu budem imala više sreće:)Da li netko ima za prodati haljinicu za krštenje 62 broj, da nije sjajna i sa volanima, nešto pamuk, lan kombinacija i cipelice

ivy11
02.09.2011., 09:05
pozz svima.
uskoro imamo krstitke za našu curicu, pa me zanima da li ste davali svećeniku kakve novce?

znam da službena pristojba za krštenje ne postoji, ali da li ste davalai šta kao za potrebe crkve poslije obreda krštenja?

i koliko bi bilo primjereno dati (znam da to ovisi o mogućnostima), ali čisto me zanima neki prosjek koji se daje, ako ste šta davale?:)

forum mamica
02.09.2011., 09:12
pozz svima.
uskoro imamo krstitke za našu curicu, pa me zanima da li ste davali svećeniku kakve novce?

znam da službena pristojba za krštenje ne postoji, ali da li ste davalai šta kao za potrebe crkve poslije obreda krštenja?

i koliko bi bilo primjereno dati (znam da to ovisi o mogućnostima), ali čisto me zanima neki prosjek koji se daje, ako ste šta davale?:)

Mi smo dali 400kn.

dada007
02.09.2011., 10:39
Mi smo dali 400kn.

A nemoj zezati! 400 kn?!

Dolores O'Riordan
02.09.2011., 11:16
Meni su rekli da je običaj 200 kn i toliko i planiram. Ali nije u Zagrebu. Meni je 400 previše.

luma1
02.09.2011., 11:23
mi smo dali 100 kn...mislim da je to dosta za 5 min posla...još mi je rasplakao dijete,tak da si mislim da je i tih 100 kn puno...:D
kad smo došli na dogovor,morali smo otvoriti obiteljsku knjižicu (inače nas crkva ne prizna kao obitelj...:eek:) i platili 300 kn...čisto dosta...:mig:

Helly7
02.09.2011., 11:30
pozz svima.

Mi smo dali 200kn, jer smo drito pitali koliko ljudi daju. Pa je to bio prosjek, iako se svečenik raspičao kak je za prošlo krštenje dobio 100€, od nekih povratnika iz Njemačke... Uglavnom žicao je više! :503: Ovaj novi smajlić baš tu paše!

luma1
02.09.2011., 11:31
evo kod nas su po novom svecenici odredili da ce krstenja obavljati samo prve nedjelje u mjesecu!!!!
ne znam sta ce s tim postici ili koji im je cilj ali ja
cu inzistirati da se nasa beba krsti onda kad to nama odgovara tj.nasoj obitelji i kumovima!!!

a kod nas prve i zadnje subote u mjesecu... i mi došli na dogovor,htjeli prvu subotu u 9 mj,a on veli da njih nema jer idu na proštenje u Ludbreg...:rofl:
i sad si odaberi...:rolleyes:

lunica26
02.09.2011., 11:46
Mi nismo platili ništa,nisu htjeli uzeti.Birali smo termin.I kuma nije trebala nikakve potvrde nositi.Pitali su jel vjenčana u crkvi,mi smo rekli da je i to je to.SVaka čast.

ivy11
03.09.2011., 16:48
Meni su rekli da je običaj 200 kn i toliko i planiram. Ali nije u Zagrebu. Meni je 400 previše.

hvala svima na odgovoru. mislim da ćemo i mi dati oko 200kn.:)vidim da je to neki prosjek, pa da ne odudaramo. he he

blalla
04.09.2011., 07:03
sve je dogovoreno za 11.09
robica kupljena,lanena bijela košuljica i hlače na tanke plave prugice, i naravno bijele cipelice:cerek:
svijeću sam sam ukrasila:mig:
i konfetijere isto :mig:

planiramo dati 200kn

ancika
04.09.2011., 15:36
mi nismo nista dali. nije ni pitao. mi se nismo ni sjetili. bas smo skrti :)

MiNa8
04.09.2011., 17:05
Kod nas krštenje plaća kum/kuma i to obično bude koliko tko da, ali je nekako uobičajeno dati 200 kn.

Dolores O'Riordan
05.09.2011., 11:03
Nama su krstitke 24.09. I obući ću mu nekakvo krsno odjelce koje je dobio. Hlačice onako pamučne, košuljica i nešto kao sakoić. E sad me zanima da li da ispod obučem bijeli bodi i štramplice. Ne bih htjela da mu je prevruće ili prehladno. Možda samo bodi kratkih rukava??

zlatna ivkica
05.09.2011., 11:29
da, obuci mu bodić kratkih rukava i bijele čarapice, nece mu biti hladno, a za sakoić budes vidjela, možda mu nece ni trebati osim u crkvi :)

general Martok
05.09.2011., 11:40
Red je da se i svećeniku (i remeti ako ga crkva ima) dade, bar 100 EUR (odnosno 50 EUR remeti), kao i da se svećenika pozove na ručak.

dada007
05.09.2011., 11:56
Red je da se i svećeniku (i remeti ako ga crkva ima) dade, bar 100 EUR (odnosno 50 EUR remeti), kao i da se svećenika pozove na ručak.

Glupost

general Martok
05.09.2011., 12:07
Glupost

Samo za škrce, koji k tome još nisu iz Dalmacije, NHF. Mi u Dalmaciji tako radimo (za otoke ne znam, jer su oni škrti :D )

maza1
05.09.2011., 12:20

što je to remeta? nikad čula :eek:

da ne bi dala za krštenje 100 eura i još ga zvala na ručak
pa nije mi on rodbina.
očito je to tako u malim mjestima gdje se svi znaju i dobri su sa svećenikom
nama je naš dobar ali nam nije prijatelj da ga zovemo doma

dada007
05.09.2011., 12:24
Samo za škrce, koji k tome još nisu iz Dalmacije, NHF. Mi u Dalmaciji tako radimo (za otoke ne znam, jer su oni škrti :D )

Ha, ha, ha... pokušavaš provocirati. U redu mi je pozvati svećenika na ručak, i dati nešto novaca ako se može i koliko se može ali 100 eura mislim da je ipak malo puno osim ako plivaš u lovi. Većina svećenika neće ni uzeti novac jer razumiju ljude i što znači imati obitelj pa će rađe vratiti novac roditeljima i reći da kupe djetetu pelene ili što mu već treba.
Ako si ti dao toliko za krštenje a ja ne ne znači da je tvoje dijete više kršteno od moga:mig:

general Martok
05.09.2011., 12:33
što je to remeta? nikad čula :eek:

da ne bi dala za krštenje 100 eura i još ga zvala na ručak
pa nije mi on rodbina.
očito je to tako u malim mjestima gdje se svi znaju i dobri su sa svećenikom
nama je naš dobar ali nam nije prijatelj da ga zovemo doma

Remeta je zvonar.

A zvat svećenika na ručak sasvim je normalno svugdje u Dalmaciji.

@dada
Ne provociram, no kažem ti kako se radi, od 500 kn do 100 EUR. I ne, nije "više kršteno" nijedno, jer se nijedan sakrament ne može kupiti, kao ni sv. Misa. A odgovorio sam ti onako jer si ti prva počela provocirat sa svojim spartanskim "glupost" postom. Toliko. ;)

kika78
05.09.2011., 13:13
Čula za takav običaj ali mi to ne prakticiramo..
Dali smo svećeniku (tj. kum je dao) ne znam kolko para ali da ga još zovem na ručak...
I bili smo jedini (bar kolko sam vidjela) koji smo mu tutnuli kovertu (a na našim krstitkama se krstilo još 13ero kikača)

maza1
05.09.2011., 13:15
Remeta je zvonar.

A zvat svećenika na ručak sasvim je normalno svugdje u Dalmaciji.

@dada
Ne provociram, no kažem ti kako se radi, od 500 kn do 100 EUR. I ne, nije "više kršteno" nijedno, jer se nijedan sakrament ne može kupiti, kao ni sv. Misa. A odgovorio sam ti onako jer si ti prva počela provocirat sa svojim spartanskim "glupost" postom. Toliko. ;)

najbolje dati crkvi što više baš im treba,a pogotovo novac treba dati zvonaru koji zvoni kad se dijete krsti. koja glupost.

ne može se kupiti ni jedan sakrament ali ga legalno platiš 100 eura :lol:

sorry što sam off ali svećenici u dalmaciji se očito smatraju bogovima, ali nažalost sve više je priča iz dalmacije da oni to debelo iskorištavaju
( čitaj jutarnji - onaj svećenik što je iskorištavao mlade cure :eek:)

general Martok
05.09.2011., 13:26
ali nažalost sve više je priča iz dalmacije da oni to debelo iskorištavaju
( čitaj jutarnji - onaj svećenik što je iskorištavao mlade cure :eek:)

Moš' mislit kako su novine (pogotovo Jutarnji) istinoljubive kad su u pitanju svećenici i Crkva. Kad se samo sjetim laži koje su natrpali o jednom mom prijatelju svećeniku, a kasnije ispalo kako nijedan od tih navoda nije istina. (a što sam ja znao od samog početka). No, nitko se od novinara nije ispričao, a kamoli odgovarao. Što se sve ne gura pod firmom novinarskih sloboda. :rigo:

maza1
05.09.2011., 13:50
Moš' mislit kako su novine (pogotovo Jutarnji) istinoljubive kad su u pitanju svećenici i Crkva. Kad se samo sjetim laži koje su natrpali o jednom mom prijatelju svećeniku, a kasnije ispalo kako nijedan od tih navoda nije istina. (a što sam ja znao od samog početka). No, nitko se od novinara nije ispričao, a kamoli odgovarao. Što se sve ne gura pod firmom novinarskih sloboda. :rigo:

govorim o onom koji se sexao s curama za novac i to priznao

smatram da bi crkva trebala biti neprofitna i pogotovo krštenje bi trebalo biti besplatno.
naravno da svatko uvijek da nešto novaca i to je uglavnom 200 kn a tko može neka da više.
ali ovaj običaj da se u dalmaciji daje 100 eura je stvarno previše i onda on to fino strpa sebi u džep i još dođe jesti i piti.

Bubi28
05.09.2011., 21:19
Mi sutra idemo dogovorit krštenje za maloga i bas me ludo zanima sta ce biti.
Nismo vjencani u crkvi, nismo u kvartu tom prijavljeni a zivimo tu, nismo nikad bili na misi tu, mislim da ce bit veselo :503: A uz to mislim da ce se crkva srusit kad udemo u nju :lol:

mops0807
06.09.2011., 19:39
zna li netko moze li dijete krstiti svecenik koi je u mirovini?:ne zna:

Bubi28
09.09.2011., 20:59
Eto da podnesem izvjestaj. Svecenik je super prvi put nas je vidio i reka je da nema problema za malog da ce ga krstit i ujedno cemo obavit i crkveno vjencanje (nije ni reka da moramo dolazit na mise ispovjedi itd...)Bez ikakvih tecajeva i ostalog samo se moramo pojavit taj dan malo ranije i to je to. Ja u soku, mislila bit ce problema kad ono super :s

morena st
19.09.2011., 22:12
Evo i nas čeka krštenje naše curice , planirali smo to obavit idući mjesec pa me zanima kako se kreću cijene po restoranima. Prijateljica je nedavno krstila svog malenog i kaže da je platila 40 E po osobi :eek:. Meni je to preeeviše, a i ne planiram naručivat svadbeni jelovnik od 5 sljedova.

micek-jerry
24.09.2011., 12:15
Pliz, trebam preporuku za dobar catering na području Zg. Imali bi krstitke za mjesec dana, za jedno 20-ak ljudi :mig:

maryy84
25.09.2011., 13:43
:504: Pozvana sam na krstitke, mali od dečkovog brata se krsti, već kad se mali rodio pred 2 mj, iako ja i njegova žena nemamo nikakav odnos ( :D čitaj ne podnosimo se, napočetku sam nastojala biti fina i draga no kako mi je ženska svaki put krenula mi spuštat kad bi me vidjela a kasnije i ne pozdravljat ako nisu njegovi starci bili u blizini :503: krenula sam i ja u ofenzivu ,tj ne dopuštam da me netko gazi bez milosti a nisam mu ništa žao napravila u životu ) kupila ja malom poklon i došla donjet poklon bila 15 minuta i pokupila se ća. To sam više učinila radi maleckog koji mi je sladak :) i radi njegovih staraca a i da nemože nitko pljuvat po meni, mada sam sigurna da ženska pljuje po meni neovisno o tome . E sad pošto dećko ne radi, još studira, a ja da on je reko da on ne namjerava kupovat ništa malome, da smo uostalome kupili malome poklon kad se rodio te pošto dečko povremeno radi bratom honorarno da se on bome njemu đjabe naradio i da nema namjere mu kupovat ništa a i da tako postupim i ja i da kad za koju godinu budemo imali više para ( trenutno ja štedim da bi mogli krenut renovirat neki prostor ja i on,inače skupa smo 6 i pol godina- da jaaaaaaaaako dugo )da ćemo kupovat malcu više poklona. E sad meni je bed iako ja nju ne podnosimitd :503: doć u crkvu praznih ruku, a da uzmem makar njoj cvijet ? Inače kad je rodila poslala sam joj i brzojav prije nego šta sam se nacrtala s poklonom pa se žena nije niti sjetila zahvaliti se :kava:

larazg
25.09.2011., 13:50
iz elementarne pristojnosti pojavi se na krstitkama i donesi joj buket cvijeća.

ako je ona (kako iz tvojih navoda se da zaključiti) nepristojna pokaži barem da si ti odgojena i pristojna što i jesi jer si i sama napisala da bih joj donjela cvijet..
znaš, umijeće je naučiti izdići se iz ljudskih karakternih osobina koje se u žargonu nazivaju malodušja, bahatluci, nekulture i primitivizmi i ostati dosljedan sebi..
kada to naučiš a na dobrom si putu, tada ćeš shvatiti što znači u punom smislu riječi biti i ostati 'Čovjek'

sretno :kiss:

maryy84
25.09.2011., 14:03
Teško je ostati dosljedan sebi kad te netko gazi i gazi iznova ( glupi primljeni ženska osim kad joj svekar i svekrva nisu i blizini me niti ne pozdravlja pravi se luda a kad jesu onda je onako bljah fina draga ,fuj odgvartno mi to, zatim nakon što već godinu dana radim ona me nedavno pita zar ti još ono studiaš ? a zna jako dobro da sam diplomirala pred godinu dana, razgovori koji ona vodi su uvijek ja pa ja pa ja i opet ajmo još malo o meni kako je meni teško u životu itd....) mada se trudim najviše iz razloga jer su si oni braća jer i jer su si dobri. Znači cvijet je ok ideja i amen i meni neće biti bed ? Inače neće biti nikakvog domjenka niti ručka nakon toga.

bugaboo
25.09.2011., 19:25
Pliz, trebam preporuku za dobar catering na području Zg. Imali bi krstitke za mjesec dana, za jedno 20-ak ljudi :mig:

Mirabela catering sa Trešnjevke, http://www.catering-mirabela.hr/:mig:

(mi narucili za drugu prigodu, ali smo bili jako zadovoljni)

maryy84
27.09.2011., 20:45
Dečko mi pak govori da se ne brinem i da ne nosim ništa jer da nećemo ić na nikakav domjenak niti ručak i da ako se pojavim da je to već lijepa gesta s moje strane ?!?!

mandy
28.09.2011., 07:31
Ja kad idem na krštenje ne nosim roditeljima ništa. Djetetu dam poklon jer se dijete krsti. Kupi dječju Bibliju i napiši posvetu, nije skup poklon a ljepa je uspomena.

majaa
28.09.2011., 10:08
Dečko mi pak govori da se ne brinem i da ne nosim ništa jer da nećemo ić na nikakav domjenak niti ručak i da ako se pojavim da je to već lijepa gesta s moje strane ?!?!

njoj definitvno nemoj nositi ništa. ako već hoćeš neku sitnicu, onda to uzmi za dijete. to je djetetovo krštenje, a ne majčino (plus odnosi u kakvima ste...)

maryy84
28.09.2011., 16:19
A da uzmem malcu neku igračku, nije ljubitelj formalnih darivanja tipa neki lančić zlatni koji malac neće nikad ni nositi najv. a i na zadnjem krštenje od frendice od frendice sam čula da su dobili po 5-6 zlatnih lančića i nisu znali više šta bi s njima ?

cezar5
28.09.2011., 16:56
A da uzmem malcu neku igračku, nije ljubitelj formalnih darivanja tipa neki lančić zlatni koji malac neće nikad ni nositi najv. a i na zadnjem krštenje od frendice od frendice sam čula da su dobili po 5-6 zlatnih lančića i nisu znali više šta bi s njima ?

mi smo sada nedavno krstili malog i dobio je od kumova predivnu narukvicu od bijelog zlata, ali malu i stvarno ne znam šta ćemo s njom :ne zna:
dobio je još i zlatni lančić koji je plaćen 1000 kn i meni to stvarno nema smisla, bolje da mu je taj novac uplaćen na štednju
još je dobio i veliku košaru sa masu poklona od kumova i brdo igračaka, stvarno dobro dođu i vjerojatno bi maleckom dobro došlo
možeš kupiti i nešto od robice, neki ljepi kompletić ili nešto slično

rina82
23.10.2011., 21:12
Jel netko nedavno kupovao robicu za krštenje za curicu? Uzela bi neku lijepu bijelu haljinicu, i bijeli bolerić, pletenu bijelu kapicu sa cvijetićem, i pletene cipelice, pa ako je netko to vidio negdje takve stvarčice da mi napiše di ima :moli: :moli: :moli:

turbo chick
24.10.2011., 11:27
U ZG-u najbolja opremica za krštenja, sve po narudžbi i unikatno:

Barbarela na Kustošiji !

Mi naručili sineku odjelce sa šeširićem i kravatom ,bež od pamuka i lana...ma savršeno ! (nije baš jeftino ,ali jednom u životu je to krštenje)
Svi bil oduševljeni, a njemu jaaako udobno u tome, jer većina je tih odjelca sintetika-saten (to obući na bebu ?? užas !)

turbo chick
24.10.2011., 11:29
Evo i nas čeka krštenje naše curice , planirali smo to obavit idući mjesec pa me zanima kako se kreću cijene po restoranima. Prijateljica je nedavno krstila svog malenog i kaže da je platila 40 E po osobi :eek:. Meni je to preeeviše, a i ne planiram naručivat svadbeni jelovnik od 5 sljedova.

Koliko ja znam , cijene u Zg-u su do 170 kn po osobi sa pićem !

turbo chick
24.10.2011., 11:44
mi smo sada nedavno krstili malog i dobio je od kumova predivnu narukvicu od bijelog zlata, ali malu i stvarno ne znam šta ćemo s njom :ne zna:
dobio je još i zlatni lančić koji je plaćen 1000 kn i meni to stvarno nema smisla, bolje da mu je taj novac uplaćen na štednju
još je dobio i veliku košaru sa masu poklona od kumova i brdo igračaka, stvarno dobro dođu i vjerojatno bi maleckom dobro došlo
možeš kupiti i nešto od robice, neki ljepi kompletić ili nešto slično

Moj je sinek na krštenju ,hvala ti Bože, uglavnom dobio lovu, pokoji poklon...a i kada se rodio kada su nam ljudi dolazili doma doneli su lovu, tako da je mali skupiooooo love i love ! :)
Kum je naravno uz lovu kupio i lančić što je lijepo za uspmenu, pa zlato uvijek ima svoju cijenu, a i to je ok običaj.

Hvala Bogu kaj smo u ZG-u, pa ljudi shvaćaju da će bebi mama i tata sve kupiti kaj mu treba, za te novce kaj daju ili staviti to na štednju.

Neka sitnica za uspomenu je ok uz novce, jer kada se više skupi novaca roditelji mogu kupiti konkretnu stvar koju beba treba (hranilica, nova auto sjedalica, kolica..) a ne sada 100 igračaka,hlačica i majica i dr.

*Simba*
24.10.2011., 12:52
Jel netko nedavno kupovao robicu za krštenje za curicu? Uzela bi neku lijepu bijelu haljinicu, i bijeli bolerić, pletenu bijelu kapicu sa cvijetićem, i pletene cipelice, pa ako je netko to vidio negdje takve stvarčice da mi napiše di ima :moli: :moli: :moli:

Ja sam htjela da moja malecka bude kao princezica na krštenju pa sam joj pronašla prekrasnu haljinicu u monsoonu (u sklopu asessoriza imaš na cvijetnom i na kvatriću). Doduše je bila skupa ali je stvarno bila prekrasna, a bolerić sam joj uzela obični pamučni u Zari.

ancika
24.10.2011., 13:03

pleteni boleric imas u h&m-u. bijeli prekrasni.

ha ha ja bas isla na ovu temu da nadjem koju ideju kao kuma nasoj princezi:)

poljubi mi ju

edit: imas na fejsu najjeftinije platnene pelene i tamo imas pletene kapice sa cvjeticima. nesto tipa ovo http://www.facebook.com/photo.php?fbid=262255907144588&set=a.262255343811311.56645.105054326198081&type=3&theater

sandrić
24.10.2011., 15:19
Ja kad idem na krštenje ne nosim roditeljima ništa. Djetetu dam poklon jer se dijete krsti. Kupi dječju Bibliju i napiši posvetu, nije skup poklon a ljepa je uspomena.

Slažem se u potpunosti! Ja osobno isto nemam običaj nešto poklanjat roditeljima bez obzira o kakvoj prigodi se radi ,ti ideš na/ne ideš na proslavu dječjeg sakramenta i po meni se podrazumijeva da djetetu nešto kupiš bilo to skromno ili ne znam šta.....Bila sam fala dragom Bogu i kuma krsna,pa je bio i muž,pa je i najuža familija krstila dijete....nijednom nisam roditeljima nosila poklon!

sandrić
24.10.2011., 15:22
Koliko ja znam , cijene u Zg-u su do 170 kn po osobi sa pićem !

150-200,ovisi o vrsti menija. Moš ti dobit i za 150 sa neograničenim pićem ali ćeš onda vrlo vjerojatno imat juhu i roštilj kao glavno jelo,a to mi nije neka fora,to mogu i doma napravit za 20-30 ljudi.....Znam jer radim u objektu koji se između ostalog bavi i proslavama razno-raznim....kod nas je cirka 180-200kn sa neog.pićem al je meni jebački,uključuje sve!
A šta su ovi imali za 300kn to samo dragi Bog zna :rolleyes:

rina82
24.10.2011., 20:14
pleteni boleric imas u h&m-u. bijeli prekrasni.

ha ha ja bas isla na ovu temu da nadjem koju ideju kao kuma nasoj princezi:)

poljubi mi ju

edit: imas na fejsu najjeftinije platnene pelene i tamo imas pletene kapice sa cvjeticima. nesto tipa ovo http://www.facebook.com/photo.php?fbid=262255907144588&set=a.262255343811311.56645.105054326198081&type=3&theater

hahaha, kupila sve u hm-a, bolerić, haljinu, bodi, još mi trebaju cipeloce i kapica

ancika
25.10.2011., 11:20
hahaha, kupila sve u hm-a, bolerić, haljinu, bodi, još mi trebaju cipeloce i kapica

ja sam svom kupila cipele u supernovoj u wenice. imali su dosta izbora. pogledaj i u c&a.

ivor6
29.10.2011., 18:31
dajte mi ideje kako obući dečkića za krštenje, ona odjela sa kravatama ili leeptir mašnama ne želim , mislila sam mu obuć košuljicu, preko neki đemper ii hlačice al po baby dućanima nemaju niš svečano sve je u obliku trenirkica, traperica ili samta pa me zanima jeste li vidjeli negdje tako nešto u bijeloj,bež ili svjetloplavoj boji hvala puno

Bubi28
29.10.2011., 20:04
dajte mi ideje kako obući dečkića za krštenje, ona odjela sa kravatama ili leeptir mašnama ne želim , mislila sam mu obuć košuljicu, preko neki đemper ii hlačice al po baby dućanima nemaju niš svečano sve je u obliku trenirkica, traperica ili samta pa me zanima jeste li vidjeli negdje tako nešto u bijeloj,bež ili svjetloplavoj boji hvala puno

Mi smo nedavno krstili bebinja i bija je bas u toj kombinaciji koja se tebi nesvida i bija je prepremeden. Pogledaj si na ebey-u mi smo odjelo tamo kupili i imas skroz opicenih stvari. Odjelo nas je kostalo 220 kn(u tu cijenu je uracunata postarina koja kosta vise nego odjelo) a odjelo se je sastojalo od 5 djelova sto mislim da kod nas nigdje nama za tu cijenu. Naravno ako ti nije hica ako je onda otpada ebay.

ivor6
29.10.2011., 21:49
bubi staviš mi link od kojeg sellera ste to kupili? hvala

Avilu
30.10.2011., 00:19

Ja sam za sina našla u Benettonu hlače i u Iani. Iamo je bijeli body sa kragnom i bež hlačice. Treba pogledati u Zari, Cartersu, Prenatalu i H&M-u, imaju jako zgodne stvari koje mogu biti i svečane, a poslije i nosive.
P.S. uletila sam mužu na profil :D, da ne ispadne :vidiga: da on zna sve dječje dućane

Bubi28
30.10.2011., 00:57
bubi staviš mi link od kojeg sellera ste to kupili? hvala

http://www.ebay.com/itm/370535995681?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Ali na njihovim slikama se nevidi kosuljica i opcenito izgleda losije odjelo nego sto je u stvarnosti. Uopce nije tako sjajno kako pari i ramena super sjedaju a na slikama pare neki nabori. Stvarno je super samo jedna veeeelika zamjerka selleru narucili bijelo a doslo je crno.

turbo chick
30.10.2011., 10:36
http://www.barbarela.hr/sto-radimo/krsni-program

ivor6
30.10.2011., 20:10
H&M i Carters nemaju niš prigodno pogledat ću u drugim dućanima koje ste naveli hvala

Ina79
30.10.2011., 22:35
probaj pogledat u Clayeux, može se naći nešto za iskombinirat, i u Okaidi. Ja sam svome ljetos kupila bež hlače u Idexe i bijelu košulju u Z fashion

maza1
31.10.2011., 10:46
H&M i Carters nemaju niš prigodno pogledat ću u drugim dućanima koje ste naveli hvala

imaš u C&A košulje s kravatama i bez, obučeš preko košulje vesticu i dolje trapke ili samterice i ispadne pravi frajer.
tako smo mi malog našeg krstili i bio je presladak.

ivor6
31.10.2011., 13:32
maza pa tako sam nešto i mislila al mi glupo trapke ili samterice za krštenje kao da mi nije dovoljno svećano al opet ništa "svečano"ne želim a jesam za*ebana ... no dobro super hvala ti ....