PDA

View Full Version : Bol, pritisak, probadanje u prsima / prsnom košu

stranice : [1] 2

Tinchi
19.02.2004., 22:17
Jest da je naslov funny ali..

Ponekad me strefi neka nedefinirana bol u prsima, jače je osjetim kad udahnem duboko do kraja. Onak kao da je u predjelu srca..

Traje obično par minuta (najviše 5-6) i zatim prestane.

Pojava ove boli paralelna je s početkom mog posla. Mama kaže da je to od stresa i živaca, frendica je zbog istog razloga išla doktoru i ova joj je odgovorila isto - da se manje nervira.

Što, sad trebam li se brinuti ili drmnuti Normabel ili Persen povremeno i samo pičit dalje? Događa li se to još kome?

Hana_
19.02.2004., 22:41
meni.

dok sam pusila jos vise...

..al imam neke problemcice vezane uz srce pa je i to valjda...

..ja cu sigurno ic slikat pluca..

..nije to stalno al zna se desit ovak kak ti kazes..

Hana_
19.02.2004., 22:43
menie da i ja cesto ..od kad me to malo boli...onak duboko disem..to mi je malo postala navika..al ne radim to tak jako vise :)

..nego sam imala osjecaj a jos uvijek ga nekad imam...ko da se gusim i ne mogu doc zraka ...to je psihicki valjda?!

Tinchi
21.02.2004., 13:44
Ma ako pušiš to su onda se vjerojatno pluća malo bune. :D

Evo ja smanjila pušenje na 5 na dan (osim kad idem van) i svejedno me zna strefit.

Jesi bila kod dr. zbog toga?

Ja mislim da su najviše živci, samo se pitam zašto to prije nisam imala.

Anteaa
21.02.2004., 14:25
Prestat pušit, cure. Ja sam stala 10-ak dana i ne mogu vam opisat koliko se bolje osjećam. Normalno dišem i srce ne bubeta. A još kad se sjetim koliko ću novaca uštedit... i kad se samo sjetim koje sve boleštine duvan navuče, ne pada mi na pamet više zapalit. Ma kad sad sve to zbrojim, nije mi jasno koji me vrag tira da počnen pušit?! :confused: I to sa 20 godina, a ne ko normalan svit u pubertetu... :rolleyes:

Violator
21.02.2004., 23:16
Tinchi kaže:
Jest da je naslov funny ali..

Ponekad me strefi neka nedefinirana bol u prsima, jače je osjetim kad udahnem duboko do kraja. Onak kao da je u predjelu srca..

Traje obično par minuta (najviše 5-6) i zatim prestane.

Pojava ove boli paralelna je s početkom mog posla. Mama kaže da je to od stresa i živaca, frendica je zbog istog razloga išla doktoru i ova joj je odgovorila isto - da se manje nervira.

Što, sad trebam li se brinuti ili drmnuti Normabel ili Persen povremeno i samo pičit dalje? Događa li se to još kome?

Sumnjam.. ali moguce da imas upalu prsnih misica. To je vrlo cesta pojava i ljudi zbediraju na to.

Hana_
21.02.2004., 23:22
ja prestala pusit ima vec fakat duugo....a nisam ni dugo pusila...onak 2 godine negdje...i kutiju sam imala cijeli tjedan...al svejedno je bila ta bol u prsima....

neznam...ja sam sad kad nema faksa samo kod doktora..sve to sad rjesavam...a ovo mi se neda...nestignem tolko toga...poludit cu...

Čočo san
22.02.2004., 09:02
Imala sam isti problem (zapravo, jos se ponekad javi)
i isla kod doktorice, poslali me na mnoge pretrage,
nisu nasli nista i rekli da se to neki zivac trza:confused:

alexxx
22.02.2004., 16:24
meni je bilo nesto slicno par dana.
pa su mi rekli da mi se upalila hrskavica izmedju rebra i prsne kosti i da ce proc samo od sebe.

lahor
24.02.2004., 00:40
Tinchi, znam tocno na kakvu bol mislis i ona ne dolazi od srca. Dogodi se i meni. Dakle, nemas razloga za brigu, a jos manje za uzimanje nekakvih Persena ili neceg goreg. Ako se dogadja bas jako cesto, javi se doktoru. Ali nemas beda, nije to srce :)

Ava Adore
24.02.2004., 10:42
Meni sve isto tako a uopće ne pušim. Gadni napadaji kašlja u 3 ujutro, srce preskače ili mi izgleda kao da je stalo sekundu-dvije, odvratno gadan i čudan osjećaj u grudima...

Rajna
24.02.2004., 11:11
Lahor, a od cega je u stvari ta bol, jer i meni se desi.

Takodjer mi se desi da mi srce napravi kao neku pauzu (odvratan osjecaj), nakon cega brzo zalupa nekoliko puta, a onda se vrati u normalu :(

Ovo mi se zna nekih dana desiti i po nekoliko puta.

Ava Adore
24.02.2004., 11:21
Rajna kaže:

Takodjer mi se desi da mi srce napravi kao neku pauzu (odvratan osjecaj), nakon cega brzo zalupa nekoliko puta, a onda se vrati u normalu :(

e pa to sam i ja pokusavala opisati... isto to... odvratan odvratan osjecaj...

lahor
24.02.2004., 13:29
Rajna kaže:
Lahor, a od cega je u stvari ta bol, jer i meni se desi.

Mislim da to ima veze sa zivcima, ali da me ubijes, nisam sto posto sigurna. Jedino sam sigurna da nije od srca.

Ovo sa pauzicom je druga stvar, tu se radi o nekoj blagoj aritmiji ili ekstrasistolama. Isto nista od cega se umire, i vrlo vjerojatno povezano sa stresom. Ipak, ne bih se upustala u neke detaljne analize jer definitivno nije moje podrucje.

Jones
02.03.2006., 18:16
Ovaj tjedan u ponedjeljak imao sam bolove u prsima, a imam ih i danas.
Nemam kašalj samo bol u prsima koja je konstantna ali nije jaka.
Kada udahnem punim plučima bol je jača, koji je to vrag.
Pušač sam (manje od kutije dnevno), mislim na najgore.
Možda ima kakve veze sa srcem jer sa boli povezano je i peckanje.

Da li bi trebao doktoru ?

Strah me da vam ne mogu objasnit ...

Pozdrav svima ...

MangoAnanas
02.03.2006., 21:57
Po ovom sto si napisao, mogla bi biti angina pectoris. Trebas obavezno otici doktoru. Nije nista strasno, da se srce lijepo lijeciti, i morati ces prestati pusiti.

Bilo bi idealno da su ti za vrijeme bolova snimili EKG. Ali dobro, sto je, tu je, nije nista strasno ako se lijeci. Nemas se cega bojati.

MadVlad
03.03.2006., 11:17
Mene zna razvaljivati u prsnoj kosti od kičme. Bol u prsima se također javlja kod psihičkih problema (anksioznost).

Jones
03.03.2006., 12:00
Po ovom sto si napisao, mogla bi biti angina pectoris. Trebas obavezno otici doktoru. Nije nista strasno, da se srce lijepo lijeciti, i morati ces prestati pusiti.

Bilo bi idealno da su ti za vrijeme bolova snimili EKG. Ali dobro, sto je, tu je, nije nista strasno ako se lijeci. Nemas se cega bojati.

Evo mene, došao upravo sa posla.
Da, vidiš sada me ništa ne boli, pošto na poslu radim fizički posao može biti
da je od napora. Kažeš srce ...
Ja i imam blagu tahikardiju pa možda je povezano. Inače nikada me nisu
boljela prsa. Ono neki dan je bilo za ne izdržat, malo je falilo da ne ostavim
sve i odem doktoru.
Idem sutra doktorica mi radi popodne.

VTi underhood
05.03.2006., 23:11
Evo mene, došao upravo sa posla.
Da, vidiš sada me ništa ne boli, pošto na poslu radim fizički posao može biti
da je od napora. Kažeš srce ...
Ja i imam blagu tahikardiju pa možda je povezano. Inače nikada me nisu
boljela prsa. Ono neki dan je bilo za ne izdržat, malo je falilo da ne ostavim
sve i odem doktoru.
Idem sutra doktorica mi radi popodne.

Definitvno može bit povezano s kičmom... ako ti se uklještio živac može tako bolit kao da će ti se srce raspuknut...

A veza s udisajem zraka također postoji jer kad udišeš, prsni koš se rasteže i naravno BOLI...

Mislim da ne trebaš misliti na najgore jer koliko sam ja informiran, najgore stvari NIKAD NE BOLE... sasvim naprotiv, prolazi dosta vremena dok ne počnu bolit da ni neznaš da ti je nešto...

Ali u svakom slučaju posjeti lječnika da si smiriš savjest i da vidiš u čemu je problem...

Marija_1963
10.03.2006., 16:19
jedno jutro me probudila bol u prsima (plućima, što li), nisam mogla udahnuti, a kad jače udahnem, boli ko sam vrag. Inače nisam pušač, nisam ni prehlađena, al brzo je prošlo, pa sam i zaboravila...možda bih trebala i ja malo do doktorice...al kad se sjetim čekanja, uputnica, prođe me volja...:rolleyes:

yeya
02.04.2006., 22:45
koji je mogući uzrok boli u prsima kod jednog dvadeset-i-nešto-godišnjaka? (radi se o mom dragom koji je pretvrdoglav da ode liječniku, a ja se brinem...)

VTi underhood
03.04.2006., 16:33
koji je mogući uzrok boli u prsima kod jednog dvadeset-i-nešto-godišnjaka? (radi se o mom dragom koji je pretvrdoglav da ode liječniku, a ja se brinem...)

Puno toga može biti... od sasvim jednostavnih stvari pa do nebaš tako jednostavnih...

U svakom slučaju, bilo bi dobro znati kakvi su ti bolovi... kad se javljaju...

Može biti samo previše cigareta... ili pak pojačana želučana kiselina koja može izazvati bol u prsima... Može biti i uklješteni živac pa se bol prenosi sa kičme na prsa (kad se "zaležiš" - to sam ja imao i nije nimalo ugodno)...

Uglavnom, nek se ne zajebava i nek ode kod doktora... velike su šanse da nije ništa obiljno, ali uvijk postoji ono ALI!!!

Zato ne treba tražit dijagnoze po internetu nego otić kod doktora da vidi što mu je...

MangoAnanas
03.04.2006., 17:20

Najvjerojatnije je ezofagealni refluks ili spazam, moze biti i muskulfiber ako je trenirao prsne misice, a moze biti i ishemija u slucaju hipertrofijske kardiomiopatije (sto i nije tako rijetka bolest) ili aortne stenoze. U svakom slucaju, trebalo bi izmjeriti tlak, napraviti EKG i/ili UZV srca. Moguce je da ima i neku neprepoznatu srcanu anomaliju. Moguce da ima obiteljsku hiperkolesterolemiju. Jel netko u obitelji mozda imao infarkt?

Svasta je moguce, a pitala si za moguce uzroke boli u prsima, ja sam ti ih rekla. Bilo bi najbolje da ode na pregled.

elala
03.04.2006., 18:54
široki spektar od neuroze do infarkta.

NeVeR
03.04.2006., 19:04

Daj vise detalja...ovak mozemo samo nadadjati...
Meni se recimo jednom ukljestio zivac izmedju misica i prsnog kosa...kad god bih duboko udahnuo i naprezao se, uzasno bi me bolilo...
Trebalo je par dana mirovanja da prodje...

Al, kazem, daj vise detalja..

yeya
03.04.2006., 20:10
Daj vise detalja...ovak mozemo samo nadadjati...
Meni se recimo jednom ukljestio zivac izmedju misica i prsnog kosa...kad god bih duboko udahnuo i naprezao se, uzasno bi me bolilo...
Trebalo je par dana mirovanja da prodje...

Al, kazem, daj vise detalja..

znam da bi trebao doktoru, on kaze da nema vremena i da ne zna ni tko mu je dr. (njegova je dr. otišla na specijalizaciju). dakle, dečko ne puši, uglavnom se zdravo hrani, pomalo trenira s utezima, vozi bicikl i tako. kao klinac je bio na nekoliko operacija (lomljenje kostiju i sl.) pa mislim da bi mu već otkrili urođenu srčanu manu. ja ne znam točno kakva je ta bol (ne boli mene), a on ne želi reći previše, kao sad je dobro, nije to ništa i slično.
ali hvala vam svima što ste mi sve rekli, sad mu mogu reći da je možda jako opasno (uz neki stručni termin koji zvuči strašno), možda me posluša pa ode doktoru.

Wazza
09.12.2006., 19:54
POzz,slucajno naidje na ovakvu temu.

Naime ja takodje imam jake bolove,sad tacno ne znam dje,odprilike oko prsa,strasno boli,ono nista se ne primijeti na meni,al najradije bi se ubio koliko boli.Kao mali sam imao sum na srcu,no to je kao prestalo.Ovi bolovi mi se najcesce javljaju ovako preko zime...
Ne pusim,ne drogiram se...Pijem cesce gazirane sokove.Ovi bolovi najcesce nestanu cim jedem nesto(smijesno ali istinito)pa se opet javljaju.Najteze mi je preko noci kada spavam,ma razara me:confused:

Da li neko ima predstavu odn. savjet sta dalje da uradim itd.
Doktoru cu otici sigurno...ali pored toga...

Shtefitza
10.12.2006., 17:07
.Pijem cesce gazirane sokove.Ovi bolovi najcesce nestanu cim jedem nesto(smijesno ali istinito)pa se opet javljaju.Najteze mi je preko noci kada spavam,ma razara me:confused:

A... da odes doktoru?
Imas zgaravicu?

Wazza
10.12.2006., 17:46
Neam zgaravicu...

x-type
10.12.2006., 18:14
možda je gušterača! neodređena bol u žličici, rebrima, zna se proširiti na leđa i ramena, samo ne bi trebala reagirati značajnije na udisanje.

Shtefitza
10.12.2006., 19:30
A... da se pregledas kod doktora?

Zvuci kao problem sa zelucem... ali...

Ivanicapeca
10.12.2006., 20:38

Pozdrav svima ...
Čuj, najgore je najlakše eliminirati rengenom srca i pluća.Najbrža i najjeftinija pretraga. Odmah znaš na čemu si.Odi sutra kod dr. pa na slikanje.
Sretno,držim fige;)

Wazza
10.12.2006., 21:43
možda je gušterača! neodređena bol u žličici, rebrima, zna se proširiti na leđa i ramena, samo ne bi trebala reagirati značajnije na udisanje.

Nista saznat cu ubrzo dok odem kod doktora.
Dosta simptoma mi je povezano s ovom bolescu "angina pectoris"
Nadam se samo da ce sve biti dobro,jer ova nedefinisana bol me dokrajci:mad:

CapsLock
06.01.2007., 16:48
Kad legnem na bok nakon nekih 15tak sekundi počinjem osjećat bol u prsima na strani na kojoj ležim. Bol se pojačava sve dok se ne dignem ili okrenem. Kad legnem na leđa osjećam bol po cijelim prsima ali blažu.
Ovo mi se događa zadnjih 6 mjeseci svakih 2-3 tjedna i traje par dana tjekom kojih ne mogu spavat jer ne mogu ležat.

Imate neku ideju u čem je problem? Planiram doktoru ali nikak da odem, uvjek nekaj iskrsne.

ante dumbledore
07.01.2007., 00:01
moguće priraslice kao posljedica preboljele upale pluća. također možda se radi o nezgodnom položaju za mišić. ev neka neoplazma čudne lokacije dolazi u obzir. koliko imaš godina?kako se hraniš, da li vježbaš dovoljno?imaš visok tlak, povišene lipide u krvi?pušiš li?imaš li astmu?ima li ti itko u obitelji plućnih kroničnih bolesti?

CapsLock
07.01.2007., 10:15
Imam 21 godinu, nisam imao upalu pluća, astmu nema nitko u obitelji, tlak mi je idealan, tjelesna težina isto. Jako se loše hranim i tjelesna aktivnost mi se svodi na šetnju do faksa i nazad.Ne pušim

ante dumbledore
07.01.2007., 11:59
da li se bol pojača pri dubokom disanju?

CapsLock
07.01.2007., 12:19
Kad izdahnem punim plućima

ante dumbledore
07.01.2007., 12:28
pa ne mogu ti bit siguran, jer ti je potreban bar jedan fizikalni pregled,auskultacijom pluća se mogu dosta dobro isključit dr uzroci, ja mislim da je to vjerojatno posljedica priraslica,a upalu pluća su manje-više svi imali bar jedamput, samo što ona može proći asimptomatski ili ne prepoznata kao takva(zamjena sa virozom npr)

CapsLock
07.01.2007., 12:57
Kaj su to priraslice?

ante dumbledore
07.01.2007., 13:14
priraslice ili adhezije su ti vezivni ožiljci koji su posljedica upalnih procesa. to ti je u plućima jedna kao nit koja veže list poplućnice za stijenku prsnog koša. a pošto poplućnica ima živčane završetke pomicanjem prsnog koša a time i priraslica se iritira poplućnica i onda te boli

ocuocu
19.03.2007., 18:27
evo vec 5. tjedan kasljem...prije 4 tjedna sam imao temp i kasljo stalno(znao sam se probudit u 4h od kaslja), al sa antibioticima se to rijesilo i oporavio sam se(osim kaslja)...onda sam iso opet zbog kaljsa i rekli su mi prije 3 tjedna da imam bronhitis(nisam nis uzimo od ljekova, slikao pluca bilo OK) i iso sam normalno u skolu i sve, i onda sam poceo dobivat temp(ujutrko ok, al osjetim jos u skoli-tresem se i dodjem doma temp je bila i do 39,5), kasalj se smirio malo al nije potpuno, kad sam doma onda je ok al kad odem negdje pocmem kasljat(od kasljanja sam osjeco bol u prsima)... i tak odem ja kod doktora i da mi neke antibotike, vadio sam krv i sve je ok sa nalazima. No jos me zna bolit u prsima, al ne ko prije u sredistu nego na lijevoj strani(neka tupa bol), a i kad disem dublje cujem hriptanje(kak se vec kaze) a i opcenito s enekak slabo osjecam zna mi se i zavrtit kad ustanem...

Jel to sve normalno, oce proc to samo od sebe il?
Inace nikad nisam imo neke alergije ni ikakvih problema sa disanjem do sada.

Unaprijed hvala na savjetima!

ante dumbledore
19.03.2007., 18:48
po svemu navedenom mislim da se radi o virusu,čak sam malko skeptik po pitanju 2 kure antibiotika...ako kašalj perzistira onda možda da napraviš mikrobiološku analizu na B.pertusis, to je bakterija koja može uzrokovati kašalj,posebice ako se nisi cijepio iako je to manje vjerojatno,ali i nakon cijepljenja nije 100% zaštita. ako ti se kašalj pojačava noću svakako nije na odmet uraditi bris nazofarinksa.ako se potvrdi B.pertusis preporučujem makrolide

ocuocu
20.03.2007., 06:04
uf...sad sam se probudio i boli me malo jace nek jucer, ali bol nije bas u prsima nego ispod 3-4 lijevog rebra(neznam kak da to opisem)... boli me cak i kad duboko disem

uf... kaj je sad to?

ocuocu
21.03.2007., 06:04
uf...sad sam se probudio i boli me malo jace nek jucer, ali bol nije bas u prsima nego ispod 3-4 lijevog rebra(neznam kak da to opisem)... boli me cak i kad duboko disem

uf... kaj je sad to?

Jel ima ko neku ideju kaj bi mi moglo bit(mozda nije povezano sa plucima)?
kad kasljem me isto boli, odnosno sad me boli cijelo vrijeme.

chickeneye
10.06.2007., 17:48
ok, malo se brinem, boli me lijeva,gornja strana prsnog koša...kad malo jace udahnem, zakasljem itd...
ima li tu neki misic koji se moze istegnut? ili su to pluca? srce je na sredini, kao ? al me buni ste se crta lijevo....valjda i ne boli na tu stranu ...

kika19
10.06.2007., 18:33
Ne znam baš dali su pluća jer kad pluća bole, boli te cijeli prsni koš (ja sam kronični asthmatičar pa znam). Moguće je da ti je to sve od kralježnice. Čula sam od jako puno ljudi da to može biti od pogrbljenog držanja.

ante dumbledore
10.06.2007., 19:18
pa ako se javlja kad zakašlješ il duboko udahneš onda je možda od priraslica,al ako se lokalizira prema lijevoj strani teorijski je još moguće srce(ako se širi u ruku) ili jednjak...najvjerojatnije pluća,mišić ne isključujem al ne čini mi se vjerojatnije od pluća,ali vjerojatnije od ovih dr(srce,jednjak-osim ako imaš još i žarenje u prsima ili žgaravicu)

chickeneye
10.06.2007., 20:08
sta su priraslice ? :zubo: da, kad se ispravim, duboko udahnem, ne ide u ruku ali do pazuha...

ante dumbledore
10.06.2007., 20:49
onda gotovo sigur priraslice ilitiga stručnije malo adhezije su vezivni ožiljci koji nastaje nakon upale,oni su ti na poplućnici koja prilikom disanja se trlja uz porebricu koja je izrazito inervirana i boli,tako da prilikom dubljeg udisaja ti dišeš značajno rebrenim disanjem i onda postoje velike ekskurzije pleuralnih listova,i eto ti boli
liječene:none

chickeneye
10.06.2007., 20:59
:)
krasno, ionako su mi rebarca uska
glavno da meni pleuralni listovi idu na ekskurziju :zubo:
ljecenje- none, znaci proc ce ... :rolleyes:
ok, hvala!

simple
12.06.2007., 19:32
onda gotovo sigur priraslice ilitiga stručnije malo adhezije su vezivni ožiljci koji nastaje nakon upale,oni su ti na poplućnici koja prilikom disanja se trlja uz porebricu koja je izrazito inervirana i boli,tako da prilikom dubljeg udisaja ti dišeš značajno rebrenim disanjem i onda postoje velike ekskurzije pleuralnih listova,i eto ti boli
liječene:none

Hmm...dif. dijagnoza pleuriticne boli je ipak malo opsirnija. Ako vec nismo zainteresirani priupitati za eventualne popratne simptome, barem bi trebalo pitati je li bolno podrucje osjetljivo na dodir, i drugo, mijenja li se bol promjenom polozaja...
:zubo:

dododo
13.06.2007., 10:49
bilo je vec par ovakvih tema, medju kojima i moja.

Mene je isto tak boljelo na lijevoj stani(ne sjecam se vise), a toj boli je prethodila neka žarka bol iza prsne kosti najvjerojatnije posljedica bronhitisa odnosno kaslja-kasljo sam cijelo vrijeme al doslovno, uglavnom ovo na lijevoj strani me bolilo par dana, jedan dan me cijelo vrijeme bolilo cak i kad hodam noramlno, inace nisam bas mogo spavat na toj strani i tak, brinuo sam se dosta, ali je proslo nakon 5 dana i tak nisam ni bio kod doktora.

Inace i sad me zna zabolit iza prsne kosti kad se naprezem i znam imat iskašljaj, ko i prije kad sam imo bronhitis, to je bilo prije nekih 10tjedana jer moguce da se jos nisam oporavio, iako vise ne kasljem? :confused:

ante dumbledore
13.06.2007., 23:04
Hmm...dif. dijagnoza pleuriticne boli je ipak malo opsirnija. Ako vec nismo zainteresirani priupitati za eventualne popratne simptome, barem bi trebalo pitati je li bolno podrucje osjetljivo na dodir, i drugo, mijenja li se bol promjenom polozaja...
:zubo:
pa priupito sam za karakteristiku boli...a mislim da osjetljivost na dodir je ovdje marginalana stvar jer da postoji eventualna patolgija koja bi izazvala osjetljivost na dodir bilo bi i drugih podataka u anamnezi,značajnih koje uglavnom ne preskoče ljudi,da ne kažem pacijenti...

Magaratz
14.06.2007., 08:18
Chickeneye koliko imas godina.....Ja sam prije godinu dvije imao bolove na lijevoj strani identicno kako si ti napisao/la.Otisao sam kod doktora i on mi je rekao da su misici poceli da mi se skupljaju zbog nedostatka fizicke aktivnosti,naglog gojenja i rasta kostiju.....danas vise ne osjecam te bolove desi se ponekad ali to traje dan dva onda odem u teretanu ili duzu setnjicu i sve prestane kad malo podignem fizicku formu

chickeneye
14.06.2007., 22:09
Zdravo,
1. hvala na odgovorima, pokusat cu biti detaljnija. 20 mi je god.
promjena polozaja-da-pogotovo kad se ispravim,osjetim vise kad disem,
zatim, kad se prestrasim pa mi srce uzlupa i tuce "po tome"
da, i kad pritisnem boli,
tjelesna aktivnost- redovito vozim bick. sto me cak navelo na to da mi se nije istegnuo mišić koji mi se zategne kad je svaki dan nosim na 4ti kat...ali evo prekjucer sam pomislila da bol popusta,jucer ju nisam nosila da bih danas opet bila koma...........sutra sam mislila do hitne za stud. jer mi je i karton doma.. :confused:

sto sad kazete ?:zubo:

FKIT
15.06.2007., 00:21
Zdravo,
tjelesna aktivnost- redovito vozim bick. sto me cak navelo na to da mi se nije istegnuo mišić koji mi se zategne kad je svaki dan nosim na 4ti kat...ali evo prekjucer sam pomislila da bol popusta,jucer ju nisam nosila da bih danas opet bila koma...........sutra sam mislila do hitne za stud. jer mi je i karton doma.. :confused:

ja mislim da si istegnula misic ili nesto vezano uz to,a i voznja bicikla je sama posebi dosta nezgodan polozaj jer ti je opterecenje gornjeg dijela tijela vecinom na ramenima i misicu iznad sisa:zubo: nisam strucnjak pa pisem zdravo seljacki,osim ako se nevozis bez ruku:zubo: :zubo:

chickeneye
15.06.2007., 10:29
iskreno, taj mi se odg najvise sviđa...jutros se opet dvoumim da li otici u dr. jer kad spavam na leđima(kao sinoć, manje boli) a na bok......ajmee

Cordelia
16.06.2007., 10:05
Ne znam baš dali su pluća jer kad pluća bole, boli te cijeli prsni koš (ja sam kronični asthmatičar pa znam). Moguće je da ti je to sve od kralježnice. Čula sam od jako puno ljudi da to može biti od pogrbljenog držanja.

Meni bilo. Na poslu me strefilo. Nisam mogla udahnuti od bolova. Doduše ja sam odmah znala da nisu pluća jer me žigalo nekako sastrane. Mislila sam da je srce. A ono sutra se bol pomakla na kićmu.

simple
16.06.2007., 11:23
Zdravo,

Po svemu sudeci, nema razloga za zabrinutost ili, sacuvaj Boze, strah :) . Bol je neuromisicnog podrijetla i nema veze s plucima i srcem. U svakom slucaju, ako bol ne popusti, moj je vjecni savjet posjet lijecniku. Forum jest utjeha za dusu, ali bez pravog pregleda i razgovora u 4 oka sve ovo moras uzeti s rezervom. Usput, mozes popiti uobicajeni analgetik tipa Brufen, Voltaren ako te bas smeta i ako naravno nisi alergicna na njih ili imas problema sa zelucem. Cak bi i "obicni" Lekadol trebao pomoci, uz postedu bolnog dijela.

renchys
16.06.2007., 16:47
sta su priraslice ? :zubo: da, kad se ispravim, duboko udahnem, ne ide u ruku ali do pazuha...

to se i meni dogadja...bila na svim pretragama, nista otkrili...rekla mi moja doktorica da mi se organi mozda jos razvijaju...jer kao organi mogu rast do 26. godine kod zena, a kod muskih cak i duze

chickeneye
17.06.2007., 12:20
weee, neka jos malo sise narastu :zubo: :rofl:

renchys
17.06.2007., 13:55
weee, neka jos malo sise narastu :zubo: :rofl:

eh da bar....al sise nisu organi...iako mojoj frendici su narasle u 20-oj...tak da uvijek postoji nada :)

kolikotoliko123
03.11.2007., 21:12
Je li normalno da me, nakon cijelodnevnog sjedenja pred kompom, užasno probada nešto u kostima (tamo oko prsa i gornjeg dijela leđa)?

Baya_Rober
03.11.2007., 22:36
normalno potpuno ja i dan danas imam neke napade bola

Merlina
03.11.2007., 22:45
Ja bih okrenula pitanje na da li je normalno da cijeli dan sjediš pred kompom i da te ništa ne boli :confused: ? Naravno, kretanje, vježbanje, plivanje, masaža i neće te boliti :)

KASIOPA
27.07.2008., 19:43
hmmm,ja imam konstantne jake bolove u zličici.kao da osjecam glad na tom mjestu umjesto u zeludcu :cry: nakon jela obicno osjecam mucninu..mislite da bi trebala kod doktora? nisam pušač ni alkoholicar..to je pocelo prije 3 dana i pojacava se.. hmm

techno mania
27.07.2008., 19:47
ja sam imao bolove ali ne kad se napregnem bilo je od prehlade ali i ja sam se prepao jer sam pet godina prije bolovao od tuberkuloze pa sam mislio evo je opet

techno mania
27.07.2008., 19:48
hmmm,ja imam konstantne jake bolove u zličici.kao da osjecam glad na tom mjestu umjesto u zeludcu :cry: nakon jela obicno osjecam mucninu..mislite da bi trebala kod doktora? nisam pušač ni alkoholicar..to je pocelo prije 3 dana i pojacava se.. hmm

naravno za sve treba kod doktora jesmo svi jebeni balkanci jebote bojimo se kod dokrtora

ZEUSICA
29.07.2008., 02:46
POzz,slucajno naidje na ovakvu temu.

Naime ja takodje imam jake bolove,sad tacno ne znam dje,odprilike oko prsa,strasno boli,ono nista se ne primijeti na meni,al najradije bi se ubio koliko boli.Kao mali sam imao sum na srcu,no to je kao prestalo.Ovi bolovi mi se najcesce javljaju ovako preko zime...
Ne pusim,ne drogiram se...Pijem cesce gazirane sokove.Ovi bolovi najcesce nestanu cim jedem nesto(smijesno ali istinito)pa se opet javljaju.Najteze mi je preko noci kada spavam,ma razara me:confused:

Da li neko ima predstavu odn. savjet sta dalje da uradim itd.
Doktoru cu otici sigurno...ali pored toga...

Od svih navedenih opisa ovaj je najsličniji problemu sa srcem (angina pektoris).

Jaki bolovi, ne može se definirati točno mjesto, pojačavaju se na hladnoći, postojeći šum ... jedino nije spomenuto da li se javljaju pri fizičkom naporu.

Sad sam vidjela da je odavno post napisan, ali nadam se da je njegov autor bio kod doktora, odnosno da je živ i zdrav.

alener29
01.08.2008., 06:54
Mene isto jako probada u desnu cicu i to kad se zatrcim inace desno rame me boli istovremeno kao i ledja tu oko lopatice mislim da je od kicme nisam siguran?

marko-osk
14.08.2008., 21:48
Pozdrav ! Jucer mi se pojavila neka cudna bol u predjelu prsa. Mislio sam da je privremena ali tu je i danas. Nema problema sa gušenjem nego je bol blaga pri dodiru i jača pri dubokom udisanju. Sad, hoće li to još dugo trajat, ima li netko slična iskustva, trebam li se obratit liječniku ili je to samo privremeno !?
Uostalom, ozbiljno se bavim sportom pa ne znam dali je pametno nastaviti uz bolove. Možda je i srce..što se nadam da nije..zapravo ne vjerujem..ta bol mi se prije nije pojavljivala uopće. Molim za pomoć. Hvala :)

bourjois_girl
15.08.2008., 00:13
Pozdrav ! Jucer mi se pojavila neka cudna bol u predjelu prsa. Mislio sam da je privremena ali tu je i danas. Nema problema sa gušenjem nego je bol blaga pri dodiru i jača pri dubokom udisanju. Sad, hoće li to još dugo trajat, ima li netko slična iskustva, trebam li se obratit liječniku ili je to samo privremeno !?
Uostalom, ozbiljno se bavim sportom pa ne znam dali je pametno nastaviti uz bolove. Možda je i srce..što se nadam da nije..zapravo ne vjerujem..ta bol mi se prije nije pojavljivala uopće. Molim za pomoć. Hvala :)

buduci da se bavis sportom mogo bi bit pneumotoraks..ajd ti lijepo doktoru za svaki slucaj da ne bi bilo nismo znali :) pa da budes siguran...

bourjois_girl
19.08.2008., 18:26
i? novosti?

trebor
19.08.2008., 21:09
jao, kakav crni pneumotoraks?!

bourjois_girl
21.08.2008., 12:29
ajd budi pametan pa reci zast ne? idi ti marko ljepo pulmologu i amen

zlatka
21.08.2008., 19:57
Pa možda zato što je pneumotoraks perforacija pluća. A to se događa kada puknuto rebro probije pluća, recimo kod prometne nezgode.

bourjois_girl
21.08.2008., 21:21
greska u koracima...krivo... "zivim" s osobom koja je to prosla pred par mjeseci...
puknuta plucna opna il ovojnica,pleura kak kome lakse. događa se profesionalnim sportasima i ljudima vece i jace tjelesne građe, najcesce kod napora, al nije obavezno...ne radi se o puknucu plucnog krila niti ikakvom probijanju pluca..nego se između plucnog krila i plucne opne di je puknuta nakuplja zrak i prilikom disanja stvara bol... tak da zlatka malo si u krivu...

koješta
21.08.2008., 21:30
Također imam nešto takvo sličnog.Nešto me probode 4-5 sekundi kroz prsa i kad udahnem pojača se bol.Također kad se naglo ustanem zamagli mi se pred očima i jedva se pomaknem,isto traje oko 5 sekundi.To je tako svaki dan.

bourjois_girl
21.08.2008., 21:51
kojesta ne znam tocno sta bi ti rekla nisam strucnjak za takvo sto, al ova markova prica mi je tocna onome sto je prozivjela meni draga osoba...kod pneumotoraksa nisam vidjela da se spominje gubitak svjesti, magla pred ocima i sl...al ko sam ja da pricam iako sam o tome slusala mjesecima...nek se javi neko iz struke pa nek kaze...a btw kaj vas kosta otic doktoru da vas posalje pulmologu? nista...tebe marko pogotovo kad je takva situacija

anovi_sky
22.08.2008., 17:07
trebala bih pomoć ;)
Frend mi je prebolio upalu pluća prije otprilike 4 mjeseca, uz to je osjećao bol u prsima, to je prošlo, inače sportaš je i sada je ponovno počeo kašljat, i ponovno se javlja ta bol u prsima, pa me strah da opet ne dobije upalu pluća, a osim toga ima i nekih problema sa srcem, bio je kod doktora, jer ga možda jednom ili dva puta na dan zaboli na području srca, pije tablete i kao trebao bi više vježbat, no ništa ne pomaže, zanimalo me kako spriječit upalu pluća jer mi se čini da mu je oslabljen imunološki sustav.Pa please, pomagajte....:(

trebor
23.08.2008., 09:48
Kako uopće misliš da ti netko ovako forumski pomogne?!...Nemoj se ljutiti al post ti je toliko zbrkan i nerazumljiv, sa podacima nabacanim kao da se radi o problemu sa auto-karburatorom....."neki problemi sa srcem", "pije tablete", "kako spriječiti upalu pluća", "čini mi se da je oslabljen imunosustav"....:horor:...jao, anamneza iz pakla...gle, tvoj frend mora slijediti liječničke savjete...nema tu puno filozofije....:)

anovi_sky
23.08.2008., 10:28
Ma hvala svejedno, nisam baš najbolje upućena....

aleks5698
24.08.2008., 11:57
Kaze mi prijatelj da se zna desiti, kad negdje sjedne ili je miran, da ga pocne probadat u prsima s lijeve strane... ali samo kad duboko udahne ili izdahne... ta bol nece prestat tako dugo dok se ne suoci s tim i najbublje udahne. Onda osjeti strasnu bol koja odmah zatim prestane...

Ima li ko iskustva s takvim cim?:confused::ne zna:

trebor
24.08.2008., 12:41
ajd budi pametan pa reci zast ne? idi ti marko ljepo pulmologu i amen

Ma sve 5, nemoj se ljutiti, nemam namjeru ničije mišljenje omalovažavati...isprika ako tako izgleda...:)

Komentar na pneumotoraks ide u smjeru da je to akutna, turbo nezgodna stvar gdje čovjek, ukoliko pneumotoraks ima ( a često ima ) ventilnu komponentu, umre vrlo brzo ukoliko se hitno ne napravi torakocenteza odnosno postavi torakalni dren. Zrak se nakupi između dva lista pleure, ima ga sve više sa svakim udisajem, pluće s te strane kolabrira, srce biva potisnuto na drugu stranu prsnog koša, ubrzo i potpuno nemoćno da izbacuje krv u žile....krrr,grrr...gotovo...

Hoću reći, mada ne u nekom %-tku slučajeva, pneumotoraks ide puno dramatičnije i sa više ostale simptomatologije pa mislim da pokretač ove teme ne bi sjedio i pisao po forumu da je to u pitanju.

bourjois_girl
25.08.2008., 11:32
Ma sve 5, nemoj se ljutiti, nemam namjeru ničije mišljenje omalovažavati...isprika ako tako izgleda...:)

Komentar na pneumotoraks ide u smjeru da je to akutna, turbo nezgodna stvar gdje čovjek, ukoliko pneumotoraks ima ( a često ima ) ventilnu komponentu, umre vrlo brzo ukoliko se hitno ne napravi torakocenteza odnosno postavi torakalni dren. Zrak se nakupi između dva lista pleure, ima ga sve više sa svakim udisajem, pluće s te strane kolabrira, srce biva potisnuto na drugu stranu prsnog koša, ubrzo i potpuno nemoćno da izbacuje krv u žile....krrr,grrr...gotovo...

Hoću reći, mada ne u nekom %-tku slučajeva, pneumotoraks ide puno dramatičnije i sa više ostale simptomatologije pa mislim da pokretač ove teme ne bi sjedio i pisao po forumu da je to u pitanju.

???? ne znam sta bi ti rekla..kakvo jeb..o umiranje?? dragi mi je lezao mjesec dana s tim da se nije smio ustat ni jesti, osim jednom na dan na wc...bez drena a na snimci mu je poprilicna povrsina plucnog krila vec bila zasjenjena...tak da..drame pricas i tu plasis covjeka jos ce se uplasit i umrijet od straha a ne od boli u prsima :D:mig:

trebor
25.08.2008., 12:27
???? ne znam sta bi ti rekla..kakvo jeb..o umiranje?? dragi mi je lezao mjesec dana s tim da se nije smio ustat ni jesti, osim jednom na dan na wc...bez drena a na snimci mu je poprilicna povrsina plucnog krila vec bila zasjenjena...tak da..drame pricas i tu plasis covjeka jos ce se uplasit i umrijet od straha a ne od boli u prsima :D:mig:
:mig:.....hehehe, al da stvar bude smiješnija ja uopće ne plašim čovjeka...

Jasno da je stvar individualna ali mislim da je tvoje iskustvo odnosno iskustvo tvog dragog nešto od čega mi se diže kosa na glavi, a kako sam po "vokaciji" ajmo reći "kirurški nastrojen", rekao bi čak i svojevrsno igranje s glavom!!? Drago mi je da je sve prošlo OK ali....Imati kako kažeš veliku površinu plućnog krila "pod zrakom" a nemati dren...pa makar bila riječ o primarnom spontanom pneumotoraks ( PSP )...e to je nešto zbilja turboluda stvar....:eek:
Pneumotoraks se uvijek shvaća najozbiljnije i odmah ga se nastoji riješiti jer je potencijalno uistinu opasan po život...
No da ne pričam ja evo Slobodnjaka....http://medicinar.mef.hr/pdf/pneumotoraks.pdf

bourjois_girl
25.08.2008., 21:04
Pneumotoraks se uvijek shvaća najozbiljnije i odmah ga se nastoji riješiti jer je potencijalno uistinu opasan po život...

No ok..sve se slazem s tobom...al hocu reci ak lik sjedi tu za kompom onda sigurno nije u takvoj opasnosti da bu izdahnul svaki cas..a da je to za igrati...fakat nije tu se stvarno slazem s tobom...
ih..sad smo ga uplasili jadnog...:(

GreenEyes
10.09.2008., 12:23
Pozdrav ljudi!
Evo ja sam procito sve postove no nisam bas uspio naci ono s cime se ja suocavam...iskreno pomalo me strah..no nisam tip koji bas voli ici kod doktora i cinim to samo kad apsolutno moram....
No eto ..juce mi se bas pojavila bol u predjelu prsa i ta bol se javlja povremeno..ostra je i nema bas neke veze s polozajem tijela...nije konstanta da sad traje dugo..vec vecinom samo kao impuls prode...jesam li vec spomenio da je bol ostra i osjetim je u kranjem lijevoj dijelu prsnog kosa...znaci negdje ispod lijevog prsnog misica...da ilustriram...jel znate kako neki ljudi kada svira drzavna himna stave ruku na prsni kos krajnje lijevo..e tu negdje mi se javlja ta bol. Mislio sam juce da ce proc ali jos se pojavljuje i danas..juce me je bolilo i kad sa duboko disao --malo---al danas je bar to proslo...inace vidio sam da ste spominjali kako to zna doci i od ne kretanja--tj. nedovoljnog kretanja..i ako je to stvar najlakse je rijesiti..jer se bas i ne krecem puno..juce sam odlucio otici u setnju sa suprugom bas zbog toga..ali inace radim kod kuce kako freelancer i usput zavrsavam diplomski...sve u svemu poprilicni stresa i malo kretanja...a sto se tice kilaze---mislim da tu ne bi trebalo biti problema imam 26 godina--70-71 kg i oko 180cm.
Uistinu bi cijenio cuti je li se netko vec susreo s necim takvim ili je mozda cuo nesto takvo!!

Unaprije zahvalan na vasim odgovorima!

hungry_heart
10.09.2008., 15:47
GreenEyes...mene su zbog istih simptoma poslali na pretrage od krvne slike, rentgena, ultrazvuka (doduse meni je ta bol trajala doslovno 24 h dnevno, nisam ju osjecala jedino dok sam spavala)...na kraju apsolutno nista osim navodnog diskretnog suma na srcu!! Preporucili su mi da se bavim nekim sportom. I eto proslo je 3 godine od toga i nakon sto sam zaista pocela trenirati (sada samo trčim svaki dan), nisam od tada osjetila ni jednom da me probada. Ne kazem da je bol odmah nestala, pila sam neke tablete jedno vrijeme, ali postupno je odlazila.
Eto sta se trebalo desiti da se ja pokrenem :)

GreenEyes
10.09.2008., 18:32
hvala na odgovoru....ja se jos nadam da ce proc...blago receno ne volim ici kod doktora..ali eto mora nesto doci da bi se covjek pokrenio nazalost...sad i ja idem u laganu setnju sa suprugom i definitivno ne gledam vise Vijesti...nista drugo ne rade nego stvaraju nepotreban stres..koji sigurno ne godi..vec samo steti...jos jednom thx na odgovoru...

edge79
07.02.2009., 17:43
Uglavnom da ne kompliciram jer mi je malo i neugodno:rofl:

Na poslu se kao zajebavamo ono bodycheck kao u hokeju, i da ne duljim nije me vidio kolega i naletio sam mu punom silinom prsima na lakat.
Udarac u lijevu stranu 2-3cm ispod ključne kosti.
Ne pitajte po 30 godina nam je:rofl:

Uglavnom zabolilo jako al prošlo kasnije, drugi dan me počelo bolit jače, treći dan je počelo bolit full, a danas četvrti dan ubija u određenim položajima, boli to mjesto udarca i bol se širi ispod pazuha a imam osjećaj i da me boli sa zadnje strane ispod lopatice.

Da, da slikanje i to:D al to ću u ponedejeljak ak ne bu bolje, nije niš plavo i ne boli na nagle pokrete, samo u određenim pozicijama kad se kao krenem sagnut i boli ko ludo kad se zakašljem, e sad malo mi je čudno da je s danima sve gore a ne bolje.

Ideje?
Mišić, kost, živac?:ne zna:

Ivanicapeca
07.02.2009., 17:48
Uglavnom da ne kompliciram jer mi je malo i neugodno:rofl:

Na poslu se kao zajebavamo ono bodycheck kao u hokeju, i da ne duljim nije me vidio kolega i naletio sam mu punom silinom prsima na lakat.
Udarac u lijevu stranu 2-3cm ispod ključne kosti.
Ne pitajte po 30 godina nam je:rofl:

Uglavnom zabolilo jako al prošlo kasnije, drugi dan me počelo bolit jače, treći dan je počelo bolit full, a danas četvrti dan ubija u određenim položajima, boli to mjesto udarca i bol se širi ispod pazuha a imam osjećaj i da me boli sa zadnje strane ispod lopatice.

Da, da slikanje i to:D al to ću u ponedejeljak ak ne bu bolje, nije niš plavo i ne boli na nagle pokrete, samo u određenim pozicijama kad se kao krenem sagnut i boli ko ludo kad se zakašljem, e sad malo mi je čudno da je s danima sve gore a ne bolje.

Ideje?
Mišić, kost, živac?:ne zna:

Najvjerojatnije imaš hematom neki unutra. Stavljaj obloge od leda. Ipak, ja bih na tvome mjestu na hitnu da to odmah netko pogleda, zlu ne trebalo nekog unutarnjeg krvarenja, napuknuća rebra ili sl...bol bi ti trebao umanjiti neki Brufenčić.

edge79
07.02.2009., 17:50
Najvjerojatnije imaš hematom neki unutra. Stavljaj obloge od leda. Ipak, ja bih na tvome mjestu na hitnu da to odmah netko pogleda, zlu ne trebalo nekog unutarnjeg krvarenja, napuknuća rebra ili sl...bol bi ti trebao umanjiti neki Brufenčić.

Popio, slabe koristi:D

Ma ne znam nije kost čini mi se jer kažem ne boli na nagle pokrete, mogu micat ruku i taj mišić u svim smjerovima.

A ne znam ak ne bude bolje odoh na slikanje u ponedjeljak.:)

Registrovan
09.02.2009., 00:20
Pozdrav

Ja sam nesto slicno dozivio prosle sedmice kada sam igrao nogmet..Sudario sam se sa jednim likom, zapravo se on doslovno zabio u mene, i u tom sudaru sam dobio udarac u prsa, tacnije sa lijeve strane, odmah ispod lijeve strane prsa..Udarac je bio jako nezgodan..Nastaivo sam da igram ali sam osjecao bol..
Kada se zavrsio nogmet i kada sam dosao odma i istusirao se i kada je ohladilo, pocelo je tek onda jako da boli..No sutradan je bilo za nijansu lakse...Iz dana u dan je bol sve manji ali ga jos uvijek osjecam..Doduse zadnjih 5-6 dana samo u odredjenim pozicijama, npr kada ustajem i sjedam..Pricao sam jednim prijateljem doktorom i kaze da se moze desiti da je napuklo rebro ali da u tom slucaju to samo zarasta...

Ne znam da li smijem opet igrati fudbal??

papirlova
09.02.2009., 00:56
najbolje ti je da odes doturu i vidš šta je...to ti je moja preporuka...
Jebi ga i ja sam jednom na poslu tako radio bodycheck ali meni nije nista bilo :D

:rofl:

Nimoy
09.02.2009., 01:48
ež :grli:

marginalac
09.02.2009., 06:49
Edž znam ja jednog dobrog psihijatra. Imaš PM :mig:

edge79
09.02.2009., 08:24
Pozdrav

Ja sam nesto slicno dozivio prosle sedmice kada sam igrao nogmet..Sudario sam se sa jednim likom, zapravo se on doslovno zabio u mene, i u tom sudaru sam dobio udarac u prsa, tacnije sa lijeve strane, odmah ispod lijeve strane prsa..Udarac je bio jako nezgodan..Nastaivo sam da igram ali sam osjecao bol..
Kada se zavrsio nogmet i kada sam dosao odma i istusirao se i kada je ohladilo, pocelo je tek onda jako da boli..No sutradan je bilo za nijansu lakse...Iz dana u dan je bol sve manji ali ga jos uvijek osjecam..Doduse zadnjih 5-6 dana samo u odredjenim pozicijama, npr kada ustajem i sjedam..Pricao sam jednim prijateljem doktorom i kaze da se moze desiti da je napuklo rebro ali da u tom slucaju to samo zarasta...

Ne znam da li smijem opet igrati fudbal??

E točno to boli najviše kad se ustajem i sjedam, naravni i kad zakašljem ili udahnem jako, ma ne bi se previše zamarao al pošto nejde na bolje zgleda da ću otić poslikat to.

A kaj se marve s ofsajda tiče, hvala ekipa puno ste mi pomogli:rofl:

Silvercat
09.02.2009., 09:16
Puklo ti je rebro...:kava:

Ferdibrand
09.02.2009., 10:08
eutanazija :zubo:

edge79
09.02.2009., 10:44
Znao sam da ću nać sve odgovore na ofsajdu:rofl:

Uspjeli ste mi zaspamat temu, a fakat je sve gore u p....:zubo:

The Realist
09.02.2009., 10:53
Jebiga Edž :'(, drago mi je da smo se upoznali, pa makar i preko foruma :(

nero
09.02.2009., 10:57
Ja znam što ti je. :kava:

Ali neću reć :kava:

ST!
09.02.2009., 14:00
treba sjeci :kava:

edge79
09.02.2009., 17:50
Banda, ne može čovjek ni na zdravlje pobjeć od vas.:D

Uglavnom kontuzija mišića i napuklo rebro, kaže mišić bi mogao bolit i do dva mjeseca:rolleyes:

Pouka - Hokej na poslu=loša ideja:zubo:

ante dumbledore
09.02.2009., 23:07
ovom sa udarcem u lijevu stranu, idi doktoru jer često tu kad pukne rebro slezena se ne provede najbolje... a da skratim dugu priču, onda ona za par dana može prokrvarit i to gadno... možda je, možda nije šta'š se zajebavat, idi na UZV...
a ostala ekipa neojte previše oftopicirat.... :D

Silvercat
09.02.2009., 23:12
Puklo ti je rebro...:kava:

:kava:

The Realist
10.02.2009., 00:50
Banda, ne može čovjek ni na zdravlje pobjeć od vas.:D

Uglavnom kontuzija mišića i napuklo rebro, kaže mišić bi mogao bolit i do dva mjeseca:rolleyes:

Pouka - Hokej na poslu=loša ideja:zubo:

Ovo znam iz iskustva :D

bullshift
13.02.2009., 16:44
Vec 4 dana imam izrazito jaku bol u ljevoj strani prsnog kosa, proteze se skoro cijelom prednjom ljevom stranom, dok disem ili recimo zakasljem ocu odapet, neznam dali je to od cigareta ili neceg drugog.
Nisam se s nikime potukao ili slicnom nije bilo udaraca ni nista, nego samo od sebe.
btw imam 18 godina, pusim puno, ovo je sad prvi puta

hvala

Termination
13.02.2009., 22:38
Koji je tvoj razlog da ne odeš liječniku? Nijedna prsna bol nije za igru. Stvar se može kretati od upale nekog segmenta respiratornog sustava pa sve do problema sa srcem. Ne želim te plašit jer se na kraju može ispostavit da je stvar bezazlena, ali sigurno bi trebao napraviti internistički pregled i RTG prsnog koša...

bullshift
14.02.2009., 00:20
zadnjih mjesec dana sam bio kod doktora 3 puta, pa gripa pa ovo pa ono, eto danas se bol smanjila skoro pa da i nema, samo se nadam da ce tako i ostat a ne da se opet necu moc iskasljat a da se ne moram sjest jer se ocu raspuknut

4forum
15.02.2009., 01:21
predinfarktno stanje ti je to . požuri u hitnu !!

trebor
15.02.2009., 10:33
predinfarktno stanje ti je to . požuri u hitnu !!
:rolleyes:....daj molim te ne valjaj besmislice!

Ovdje se osim savjeta za otići liječniku ne može ništa drugo pametnog reći pa ključamo ovo.

Inače, za zadnjih 3-4 stranice Zdravlja ima preko nekoliko threadova sa "bolom u prsima"...Dajte malo pogledajte prije nego otvorite temu istog naslova.

mala-zg
18.02.2009., 08:08
Bok, jučer oko 17 sati me počelo jako probadati u prsima, kao da mi netko steze srce, bol se ponekad proširi na ljevu lopaticu i ljevo rame u početku je bila jaka, a kasnije ovisi o mojim pokretim, boli me kad jako udahnem, kada kasljem, kada pokusam nesto pokupiti sa poda lijevom rukom, kada spavam na lijevoj strani. danas me opet boli, a manje nego jučer, ali kada se uznemirim (ili pokusam napraviti neke stvari koje su gore vec spomenute) bol se pojačava. Ici cu kod doktora, ali tek posljepodne. Imam samo 20 godina. Zasto mi se ovo dogadja? Ne pušim vec mjesecim, nemam prekomjernu tezinu, nemam secernu bolest. Da li mi netko moze pomoci, bojim se.

Termination
18.02.2009., 14:02
Moguća je angina pectoris...

melps
18.02.2009., 23:15
ja sam imala vrlo slične simptome, također ne pijem, ne pušim, dobro malo se nezdravo hranim :p, pa me doktorica poslala na ultrazvuk srca i pluća, snimke su uredne ali ipak moram kod kardiologa sad u 3 mjesecu. moja doktorica mi je rekla da mi je to vjerojatno od stresa, a sad kaj će kardiolog reći ne znam. Ako se želiš uvjeriti da je sve u redu idi napravi nalaze :) samo, za kardiologa ćeš morati čekati oko mjesec i pol. E da imam i ja 21 godinu i nadam se da je samo od stresa :). pozz

Shain
19.02.2009., 08:31
probadati u prsima

Može biti upala jednjaka. Znam slučaj. Osoba je išla kardiologu, živjela je dvije-tri godinu u strahu jer nije vjerovala da je kardiološki sve u redu. Kasnije je prošlo samo od sebe, i to tako što je promijenila način ishrane: prestala je uzimati jako ljutu, hladnu ili jako vruću hranu i pića (vrela crna kava, obilnije porcije sladoleda, žestoka pića) i sl. Uz to je uvela redovitu rekreaciju, i tako je povećala otpornost organizma.

Bolove u prsima može uzrokovati i gastritis, upala žučnjaka, kralješnica.

Shain
20.02.2009., 13:14
Bol se ponekad proširi na lijevu lopaticu i lijevo rame (...) kada pokušam nešto pokupiti s poda lijevom rukom, kada spavam na lijevoj strani. Imam samo 20 godina.

Bol u dojci za vrijeme menstruacije ponekad se prenosi u ruku na istoj strani.

markowka
26.02.2009., 17:58
Bok, jučer oko 17 sati me počelo jako probadati u prsima, kao da mi netko steze srce, bol se ponekad proširi na ljevu lopaticu i ljevo rame u početku je bila jaka, a kasnije ovisi o mojim pokretim, boli me kad jako udahnem, kada kasljem, kada pokusam nesto pokupiti sa poda lijevom rukom, kada spavam na lijevoj strani. danas me opet boli, a manje nego jučer, ali kada se uznemirim (ili pokusam napraviti neke stvari koje su gore vec spomenute) bol se pojačava. Ici cu kod doktora, ali tek posljepodne. Imam samo 20 godina. Zasto mi se ovo dogadja? Ne pušim vec mjesecim, nemam prekomjernu tezinu, nemam secernu bolest. Da li mi netko moze pomoci, bojim se.

recimi boli li te nakon jela? ako da, idi svom lijecniku...ne brini, mlada si..srce je jos svjeze:)mene isto povremeno strcne oko njega...moze bit i od kichme

Shain
26.02.2009., 20:24
počelo jako probadati u prsima

Kod angine pectoris bolovi se neprekidni, a nisu u obliku probadanja. Najčešće su iza sternuma (prsne kosti).

Ako je lijevi inframamarni bol (ispod dojke), radi se o neurasteniji. Može trajati satima a da je opće stanje i dalje dobro, za razliku od angine pectoris.

Bijela Ofca
10.05.2009., 11:50
Imam 15 godina , od neke 6-8 godine života do danas mi se javlja bol u lijevom prsnom košu,tj. rebrima...ne znam ni ja....ugl. JAKO SE RIJETKO JAVLJA , ali kad se javi ja tih 10-ak ili 20-ak sekundi nemogu duboko disati ,nekad ni nikako ne mogu disati kako nebi osjetio tu bol,ona zatim prođe i nikom ništa i tako već nekih 7-8 godina :rolleyes:
Je li to može biti nešto ozbiljno ili ???
Jer mi se stvarno neda ići sad u doktora,a ono ako je do sad bili sve okej valjda će i do kraja :ne zna:
I još nešto,mislim da mi se čak 2 putA ta bol pojavila u desnom prsnom košu :ne zna:
šta je to?
da li da odem u doktora?

Iluzijonist
10.05.2009., 13:21
To se i meni znalo prije događat...ali več dugo nije :D onaj osječaj koda te netko probode s nožem i onda što ti dublje dišeš koda ti taj nož sve dublje u dublje u prsa neko zabija...sjeban osječaj :flop: ali ja nikad nisam išo kod doktora zbog toga...moj frend je išo i doktoru mu je reko da ima kao neku malu rupicu na srcu...ali ta če to proč samo od sebe :ne zna:

SuperCow
10.05.2009., 14:05
To se i meni događa, iako bol uglavnom traje puno duže, nekad čak i danima. Doktor mi je rekao da je često uzrok iskrivljena kralježnica ili plućna maramica, ali za svaki slučaj napravila sam i kardiološke pretrage koje su bile dobre. Odi kod doktora tek toliko da se budeš siguran da je sve ok, ali kažeš da je bol u rebrima a to meni izgleda kao porebrica ili plućna maramica tj. problemi s istom.

Bijela Ofca
10.05.2009., 14:09
To se i meni znalo prije događat...ali več dugo nije :D onaj osječaj koda te netko probode s nožem i onda što ti dublje dišeš koda ti taj nož sve dublje u dublje u prsa neko zabija...sjeban osječaj :flop: ali ja nikad nisam išo kod doktora zbog toga...moj frend je išo i doktoru mu je reko da ima kao neku malu rupicu na srcu...ali ta če to proč samo od sebe :ne zna:

Točno to,ma nije ni meni dugo...ali opet ....vjerojatno će samo proć :D

Ivanicapeca
10.05.2009., 15:20
Mišićno tkivo se "zaglavi" između rebara, pa "štipa". Događa se u adolescenciji, a hoće i poslije. Ništa strašno, iako neugodno. Lagno se istegnite i polagano pokušajte udahnuti što dublje i proći će.

Destructor
10.05.2009., 23:22
Ovo mi se dogada vec oko mjesec dana i ne znam sto je! Javi mi se bol u prsnom kosu,vise s ljeve strane i paralelno s tim u desnom uhu! I tako uvjek! Nekad cesce,nekad rjede kroz dan! Isto se dogodi kad popijem hladno gazirano pice! Ne boli jako ali je neugodno! Ekg uredan,sad cekam gastroskopiju! Ima li ko pojma sta bi moglo bit,i da li moze bit od stresa?

lost_17
22.05.2009., 11:32
može li od mišića i biti bol negdje otprilike ispod lijeve ruke i ta cijela strana i višlje malo u prsima (otprilike malo ispod ravnine ramena) ? hvala unaprijed!

Termination
22.05.2009., 14:52
može li od mišića i biti bol negdje otprilike ispod lijeve ruke i ta cijela strana i višlje malo u prsima (otprilike malo ispod ravnine ramena) ? hvala unaprijed!

Može ako se radi o upali ili istegnuću prsnih mišića. Takve boli ne traju dugo. Međutim, svaka bol koja traje dulje ili se učestalo ponavlja trebala bi biti istražena

Ventilator Jura
25.05.2009., 23:14
Evo ovako, situacija takva kakva je, kao što sam gore napisao, osjetim bol u lijevom dijelu pluća pri... ne toliko duuubokom udahu već kada su pluća barem pola puna osjetim bol, više udahnem, više boli, ako udahnem najviše što mogu boli jako ali prođe i onda mogu barem 4 puta udahnuti i izdahnuti duboko bez da boli jako ali se opet vrati... to se događa od kada sam se jučer (nedjelja 26.5.09) probudio... stvarno nije lako jer se ne smijem smijati, naprezati, kod najmanjeg uspuhavanja mi pada mrak na oči -.-'
može pomoć?:kava:

daso
25.05.2009., 23:40
Jesi išo na pretrage....
Jel se javljaju još neki simptomi tipa trnu ti prsti ili bolovi u vratu, kralježnici
Koliki ti je tlak?
Kakve su ti zdravstvene navike(pušenje,spavanje,alkohol, kava,slana jela, ljuto, jesi li u kondiciji)
Jel se smiruju pri naporu ili pojačavaju...

Ventilator Jura
26.05.2009., 14:41
a bio sam danas kod doktora, prvo misli da je srec, EKG je ok, šuma nema,
onda misli da su pluća, sluša, kaže sve u redu, vade krv, kažu da su nalazi super -.- ak oni neznaju šta mi je tko zna :confused:

daso
26.05.2009., 14:57
imaš par pitanja gore :kava:

Ventilator Jura
26.05.2009., 15:56
tlak neznam al rekla mi doktorica da je ok, navike... ne pijem, ne pušim
pri naporu sve isto osim što se uspušem i trebam disat punim plućima al nemogu jer boli, prsti ne trnu, sve ok
edit: e da imam nekakvu kongenitalnu anomaliju 6. kralješka pa mi to zna stvarat probleme

daso
26.05.2009., 16:34
Dakle prije svega, možda da odeš fizijatru....radi leđa....možda je povezano s prsištem.... zatim bih predložio kardiologa...a ako se i to pokaže neunčikovitim predlažem da napraviš pretrage katekolamina u serumu i urinu (vanilmandelična kiselina - VMA, adrenalin i noradrenalin, 5-HIA). Osim toga, nalaz kortizola u serumu i urinu u 8 sati ujutro i u 17 sati, kao i nalaze natrija, kalija, klorida i aldosterona.

Ivanicapeca
26.05.2009., 21:10
Evo ovako, situacija takva kakva je, kao što sam gore napisao, osjetim bol u lijevom dijelu pluća pri... ne toliko duuubokom udahu već kada su pluća barem pola puna osjetim bol, više udahnem, više boli, ako udahnem najviše što mogu boli jako ali prođe i onda mogu barem 4 puta udahnuti i izdahnuti duboko bez da boli jako ali se opet vrati... to se događa od kada sam se jučer (nedjelja 26.5.09) probudio... stvarno nije lako jer se ne smijem smijati, naprezati, kod najmanjeg uspuhavanja mi pada mrak na oči -.-'
može pomoć?:kava:

Meni je obično tako kad imam bronhitis:ne zna:

daso
26.05.2009., 23:30
U tom slučaju bilo bi kašlja, zadušivanja, simptomi prehlade....

lost_17
11.07.2009., 12:55
Može ako se radi o upali ili istegnuću prsnih mišića. Takve boli ne traju dugo. Međutim, svaka bol koja traje dulje ili se učestalo ponavlja trebala bi biti istražena

bol mi se još bila ponavljala, i bila sam kod dr. poslala me vaditi kks za početak i sve je bilo u redu osim sniženog željeza. ona misli da su to neuralgije i nije me slala na daljnje pretrage, nego je rekla da ako mi se ponovi da će me slati na ekg, ali da ću čekati do 6 mj na pregled...
bol mi se javlja dosta često i to nikada ne boli na istome mjestu, ugalvnom kao da "šeta" ta bol, nekada je probadajuća, nekada tupa i traje po par sekundi... inače imam 19 godina nepušim, nepijem alkohol, nepijem kavu. jedino imam nizak tlak... šta to može biti? :confused:

awia
11.07.2009., 13:09
ti imaš lijevi i desni prsni koš? :D

a sad ozbiljno, to se i meni povremeno događa. samo što mene boli u sredini i lijevo. onako malo probada malo je tupa bol?
dal ti srce brže kuca tada?
čak sam na hitnoj negdjeprije završila zbog toga jer nikako nije prestajala bol (inače prođe nakon cca pol sata, a sad me bolilo 3h) i glupa doktorica nije niš našla. samo mi dala neš protiv bolova i sterala me doma, samu, pješke, u 5 ujutro. divno hrvatsko zdravstvo.
al sumnjam da će ti nešto naći ko i meni

lost_17
11.07.2009., 14:35
hehe, boli me samo na lijevoj strani, ali nikada na istom mjestu
tako je, malo probada, a nekada je tupa bol, a srce mislim da mi nekuca brže tada, u početku je jer bi se uplašila, no sada više ne
i šta je ona tebi rekla da je bilo u tvome slučaju? i bolje da ti nije našla neku boleščinu :))
ja se nadam da nije ništa strašno

awia
11.07.2009., 16:05
u kolima hitne i na rebru su mi radili ekg, na oba je bio jako ubrzan puls i bio mi je povišen tlak. radila mi je i krvne pretrage nekakve.
nakraju je na nalazu napisala da imam žgaravicu :rofl:
neka mlada glupača, imala 20 i nešto sitno godina.
nisam mogla vjerovat da uz sve to sa srcem ona meni napiše da imam žgaravicu :lol:
znam kako boli žgaravica i gdje boli, a to definitivno nije bilo to jer je mene bolilo na sredini (između grudi) i s lijeve strane prsnog koša (al baš totalno sastrane, ne odnaprijeda)

Ivanicapeca
11.07.2009., 16:22
u kolima hitne i na rebru su mi radili ekg, na oba je bio jako ubrzan puls i bio mi je povišen tlak. radila mi je i krvne pretrage nekakve.
nakraju je na nalazu napisala da imam žgaravicu :rofl:
neka mlada glupača, imala 20 i nešto sitno godina.
nisam mogla vjerovat da uz sve to sa srcem ona meni napiše da imam žgaravicu :lol:
znam kako boli žgaravica i gdje boli, a to definitivno nije bilo to jer je mene bolilo na sredini (između grudi) i s lijeve strane prsnog koša (al baš totalno sastrane, ne odnaprijeda)

Pročitaj simptome GERB-a (http://www.medicina.hr/clanci/gastroezofagealna_refluksna_bolest.htm) pa ti možda bude jasnije i manje smiješno:top:
Dečko mi je imao takav napadaj da se uspaničario jer je mislio da ima infarkt i bilo mu je još gore. Ima GERB.

awia
11.07.2009., 17:44
ok, pročitala. evo što piše: "Bol povezana s GERBom može oponašati anginu pektoris te se tipično opisuje kao stiskanje ili žarenje ispod prsne kosti sa širenjem u leđa, vrat, čeljust ili ruke; traje nekoliko minuta do sati"

kod mene nije bilo ispod prsne kosti nego dosta niže na sredini i potpuno lijevo ispod rebara (nekih 10 cm ispod pazuha). jednjak se ne nalazi tamo gdje je mene bolilo.

SuperCow
11.07.2009., 18:01
Možda jednostavno nisi primjer iz knjige. Ali da je problem sa srcem na prvom ekg-u bi ti skužili.
Moj tata je prije pola godine završio na hitnoj misleći kako ima infarkt. Simptomi: bolovi po sredini prsne kosti, s lijeve strane rebara i u lijevoj ruci. Dijagnoza- gastritis.

lost_17
11.07.2009., 19:30
znači to može biti i od želudca... pijem tablete željeza koje dosta teško podnosim, bude mi muka i svaki dan me prvih par sati boli stomak... moguće da je to...

Tigrov friend
11.07.2009., 19:43
postoji i torokalni sindrom, sve je to povezano sa kičmom...
i ja sam brijo da je srce... kad mi kažu da je taj torokalni sindrom

Ivanicapeca
12.07.2009., 12:12
ok, pročitala. evo što piše: "Bol povezana s GERBom može oponašati anginu pektoris te se tipično opisuje kao stiskanje ili žarenje ispod prsne kosti sa širenjem u leđa, vrat, čeljust ili ruke; traje nekoliko minuta do sati"

kod mene nije bilo ispod prsne kosti nego dosta niže na sredini i potpuno lijevo ispod rebara (nekih 10 cm ispod pazuha). jednjak se ne nalazi tamo gdje je mene bolilo.

Imaš identične simptome kao moj dečko. Bio je na gastroskopiji i dijagnosticiran mu je GERB.

znači to može biti i od želudca... pijem tablete željeza koje dosta teško podnosim, bude mi muka i svaki dan me prvih par sati boli stomak... moguće da je to...

Vrlo moguće. Željezo jako pada na želudac.
Probaj uzimati Ranital ili Peptoran. Jedan dnevno bi ti trebao pomoći.

awia
12.07.2009., 13:52

i ja pijem željezo (otkad znam za sebe) i skužila sam da mi je puno lakše kad ga popijem naveče nakon večere, a ne ujutro. probaj

Azaleja
12.07.2009., 15:13
Imam ja dva pitanja za lost17: koje tablete željeza koristiš i na koji način ih piješ? Samo sa običnom vodom ili c vitaminom ili ih možda piješ uz kavu, mlijeko ili tako nešto? Jer ako ti nešto pada teško na želudac možeš tražiti promjene tableta željeza ako ih ne podnosiš.
Ako ti želudac teško podnosi tablete željeza-možeš ih slobodno piti nakon obroka bilo ujutro, iza ručka ili navečer, ako ih ne podnosiš na prazan želudac.
Meni se inače doktorica divila da kako mogu piti tablete za željezo na prazan želudac uz c vitamin i onda pojesti i da mi svaka čast, i uspjela sam popraviti željezo sa 2,9 na 9, 2.I
ako sam imala turu prvih mjesec dana heferola ( jake su jer su živo željezo,a meni su se pokazale dobre) a ima ljudi koji ih jako teško podnašaju, i to 2X na dan, ujutro i navečer. Također i sa hranom se da željezo popraviti.
I još jedno pitanje zbog čega piješ željezo?

Omen
30.07.2009., 23:09
Poštovanje,

ovako, imam problema s bolovima u prsima već poduže vrijeme. Nisam išao liječniku još zbog toga što se dogodi da ti bolovi prestanu skroz al se vrate nakon nekog vremena pa ću prvo postaviti pitanje tu prije tako da znam otprilike šta me čeka kad odem kod liječnika.

Pa ovako, presječe me nekoliko puta dnevno kada duboko udahnem ili zna doći samo od sebe. Mislim da najviše na desnoj strani prsnog koša al zna i na lijevoj. Također ponekad imam i --konstantne-- bolove s desne gornje strane leđa. Nadam se da nije ništa ozbiljno. Inaće sam pušač ali nisam okorijeli koji se loži na kutiju-dvije dnevno. Kutija minimalno 2 dana traje.

Molim stručnu pomoć ili nekog tko se susreo s takvom boli.

Hvala!!!

vigilanty
31.07.2009., 00:50
Koje si dobi? Neke druge tegobe ili bolesti?
Kakva je ta bol - oštra, mukla, poput pečenja, žarenja...? Širi li se nekud?
Javlja li se u naporu? Nakon jela? Ili se nakon jela smanji?
Javlja li se pri nekim pokretima?
Imaš li problema s podrigivanjem, ili žgaravicom?

Omen
31.07.2009., 06:02
Imam 21 godinu

Nemam nikakvih zdravstvenih problema niti sam ih ikada imao osim ovoga. Moglo bi se reći da u životu nisam bio bolestan (ne računajući temperature, prehlade i sl), nisam alergičan na ništa i to je to.

Nije povezano s ničim poput jela, napora ili sl. Samo dođe i ode. Po ovome mogu zaključiti da je oštra a nekad zna biti poput pečenja.

mara28
31.07.2009., 12:58
Poštovanje,

ovako, imam problema s bolovima u prsima već poduže vrijeme. Nisam išao liječniku još zbog toga što se dogodi da ti bolovi prestanu skroz al se vrate nakon nekog vremena pa ću prvo postaviti pitanje tu prije tako da znam otprilike šta me čeka kad odem kod liječnika.

Pa ovako, presječe me nekoliko puta dnevno kada duboko udahnem ili zna doći samo od sebe. Mislim da najviše na desnoj strani prsnog koša al zna i na lijevoj. Također ponekad imam i --konstantne-- bolove s desne gornje strane leđa. Nadam se da nije ništa ozbiljno. Inaće sam pušač ali nisam okorijeli koji se loži na kutiju-dvije dnevno. Kutija minimalno 2 dana traje.

Molim stručnu pomoć ili nekog tko se susreo s takvom boli.

Hvala!!!

http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/266/savjeti-za-zdravlje/Pusenje-i-visok-krvni-tlak-su-najcesci-uzrocnici-smrti.aspx
http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/233/bolesti-i-stanja-kod-muskaraca/Pusenje-umanjuje-plodnost-muskaraca.aspx
Evo ti dva linka na interesantne članke koji će te možda potaknuti na prestanak pušenja.
Ali u svakom slučaju trebaš otići liječniku jer je moguće da imaš neki problem sa plućima.

Omen
31.07.2009., 13:02
Iskreno ne interesira me prestanak pušenja. Interesira me šta mi je. prestati ću pušiti ukoliko je bol prouzrokovana pušenjem...to je sigurno.

ipak hvala na otvaranju uma :)

vigilanty
01.08.2009., 18:44
Nije srce.
Trebao bi otići liječniku da ti posluša pluća i pošalje eventualno na dodatne pretrage. Da li kašlješ, imaš temperaturu?
Eventualno može biti i problem s kralježnicom ili mišićima.

Cakan Jacobi
03.08.2009., 11:10
Bolovi koji vam se javljaju su posledica problema sa misicima na ledjima i to kod lopatica. Ako zelite nesto vise od tretmana javite se na PM.

KampferPanzer
14.08.2009., 18:21
Smrt ti ne gine..kupi lijes ili urnu jer nema ti spasa definitvno...

hotos
24.08.2009., 16:02
Bok svima,

Evo već neko vrijeme osjećam bol u prsima, zapravo javlja mi se bol u gornjem rubu lopatice desno. Bol je konstantna već nekoliko mjeseci, povremeno se javi bol u desnom ramenu i u zadnje vrijeme duž cijele desne ruke i šakei u zglobu. Radim uredski posao. Snimao sam rame u 11 mjesecu i RTG je bio ok. Ne krećem se, manje više sjedim ili ležim. Bol se pojača kad jako udahnem.

Ne znam što činiti!

Hvala na pomoći!

ko_ka
24.08.2009., 22:30
Bok svima,

Evo već neko vrijeme osjećam bol u prsima, zapravo javlja mi se bol u gornjem rubu lopatice desno. Bol je konstantna već nekoliko mjeseci, povremeno se javi bol u desnom ramenu i u zadnje vrijeme duž cijele desne ruke i šakei u zglobu. Radim uredski posao. Snimao sam rame u 11 mjesecu i RTG je bio ok. Ne krećem se, manje više sjedim ili ležim. Bol se pojača kad jako udahnem.

Ne znam što činiti!

Hvala na pomoći!

Savjet.. napravi RTG vrata. Vjerojatno zbog sjedilackog tipa posla iskrivljujes vrat i radis mu preveliko opterecenje u neprirodnom polozaju pa je moguce da ti pritisce zivce.

Slicno se i kod mene dogadjalo - RTG ramena ok, ultrazvuk uredan...kad ono RTG vrata los. Doktori zaboravljaju da zivci krecu od vrata..jeb--- ih rame (ono te boli od refleksije)

Termination
24.08.2009., 22:37
Savjet.. napravi RTG vrata. Vjerojatno zbog sjedilackog tipa posla iskrivljujes vrat i radis mu preveliko opterecenje u neprirodnom polozaju pa je moguce da ti pritisce zivce.

Slicno se i kod mene dogadjalo - RTG ramena ok, ultrazvuk uredan...kad ono RTG vrata los. Doktori zaboravljaju da zivci krecu od vrata..jeb--- ih rame (ono te boli od refleksije)

Slažem se. Više se kreći, pripazi na položaj tijela dok radiš i ne krivi se. Najvjerojatnije je problem u vratnoj kralježnici pa se pozabavi njome.

hotos
25.08.2009., 08:40

Moguće da je to. U zadnjih par dana mi se ista bol javlja i s lijeve strane u predjelu gornjeg ruba lopatice, također kad dublje udahnem. Ne znam kakve veze ima disanje s tim?

Hvala vam na odgovorimia.

ko_ka
25.08.2009., 09:04
Moguće da je to. U zadnjih par dana mi se ista bol javlja i s lijeve strane u predjelu gornjeg ruba lopatice, također kad dublje udahnem. Ne znam kakve veze ima disanje s tim?

Hvala vam na odgovorimia.

Nema veze samo disanje. Bar su meni tako objasnili da je dovoljno malo iskrivljenje, vece opterecenje i eto boli. Misici su ti oko lopatice vjerojatno sad zgrceni pa zato ta bol traje.

hotos
26.08.2009., 10:22
Hvala na odgovoru.
Gdje mogu privatno napraviti rentgen vrata i kojem doktoru se obratiti u zagrebu?

hotos
26.08.2009., 11:43
A kojem dokrotu da idem poslije radiologa? Ortoped, fizijatar....

Termination
26.08.2009., 21:40
A kojem dokrotu da idem poslije radiologa? Ortoped, fizijatar....

Ovisi o dijagnozi radiologa. Valjda bi trebao zznati tvoj odabrani liječnik. Ako je do kralježnice onda bi te mogla poslati kod neurologa i neurokirurga, ako je problem ortopedski onda kod ortopeda, kod fizijatra ćeš morat svakako...

electric_barbarella
08.09.2009., 09:44
danas sam sva izbezumljena, evo sjedim na poslu i ne izlazi mi iz glave kako sam se usred noci probudila dva puta s neopisivo jakom boli u prsnom košu! :eek:
i sada me josh uvijek boli ali ne tolko, doduse dovoljno da se ne mogu do kraja ravno drzati
prvo mi je palo na pamet da bi moglo biti od kicme jer inace imam problema s kicmom ali isto tako imam genetske sklonosti srcanim oboljenjima i pusac sam pa me strah neke od tih bolestina :(

najvise me bolilo na samoj glavnoj prsnoj kosti, izmedju rebara, kao da nije nista iznutra nego me boli sama...kost :ne zna:

jel ima netko ikakve ideje sta bi to moglo biti?

nisam se nigdje ni na treningu ozlijedila ni nista, to sam se isto pitala ali kvragu znala bi da me netko odalamio u prsni koš.

da, nisam napomenula da nisam skoro cijeli dan nista jela i odradila dosta naporan trening ako to ima veze s time iako takvu bol nisam nikada prije imala
a inace ne jedem bash i treniram dosta

S4sh4nn
08.09.2009., 11:29
ja to non stop imam meni su rekli da moze biti od kicme tak da se ne opterecivam previse u vezi toga a zna mi biti i u pasivnom i aktivnom stanju

rose123
08.09.2009., 11:34
a može biti i kostohondritis ili bolesti pluća
ili ništa od toga

hasnfefer
08.09.2009., 20:43
najvise me bolilo na samoj glavnoj prsnoj kosti, izmedju rebara, kao da nije nista iznutra nego me boli sama...kost :ne zna:
jel ima netko ikakve ideje sta bi to moglo biti?

Mene nekada zna zaboliti iz čistog mira, pa se malo rastežem, boli te baš kost jel' da? Nekada me zaboli nakon dugih vožnji bicikla! Ne opterećujem se s time, i nadam se da nije opasno!!

electric_barbarella
09.09.2009., 09:45
Mene nekada zna zaboliti iz čistog mira, pa se malo rastežem, boli te baš kost jel' da? Nekada me zaboli nakon dugih vožnji bicikla! Ne opterećujem se s time, i nadam se da nije opasno!!

da, bash sama kost, ne mogu uopce npr. na boku spavati kao inace nego samo na ledjima
ali iskreno mislim da mi je od trbusnjaka i kicme u kombinaciji, nista, danas preskacem trbusnjake
ma sva sam strgana, ko da godinu dana nisam trenirala
brijem da se samo moram opet vratiti u formu

Termination
09.09.2009., 10:04
Ja bih na tvom mjestu svejedno napravio rtg prsnog koša i kardiološki pregled...

instruktorxp
22.10.2009., 08:56
Osjetim nešto između boli i nelagode u prsima uvijek poslje treninga(teretana i kardio vježbe) i kada legnem u krevet,već duže vrijeme pa me zanima koje bi pretrage trebao napravit da utvrdim o čemu se radi? ekg sam bio nedavno radio i ispalo je sve normalno no mislim da ekg nije dovoljna pretraga...što bi osim problema sa srcem moglo bit u pitanju? nekad me pogađa u sredini prsa nekad u donjem desnom dijelu nekad u lijevom dijelu prsa...da napomenem da kod trčanja nikad nemam problema ne osjetim tu nelagodu dok recimo kod preskakanja užeta me već nakon par minuta počne jako pičit bol u prsima ne razumijem to...jučer sam odradio trening sa utezima samo bez kardia poslje popio šalicu kavu i opet me bilo stezalo...

vigilanty
24.10.2009., 23:41
Jako upućuje na gastro-ezofagealni refluks (GERB - ima i posebna tema). Radi se o popuštanju mehanizama koji bi trebali spriječiti vraćanje želučanog sadržaja u jednjak. Može se i treba napraviti gastroskopiju, da se dg. potvrdi i procijeni razmjer por. Zatim ide liječenje, uzročno, ako se utvrdi uzrok, te simptomatsko. Ako dovoljno dugo traje, izlječenje je moguće. Uz to treba provesti i dodatne mjere - izbjegavati kiselu hranu, kavu i cigarete, neke lijekove..., sve što nadražuje. Te treba spavati na malo povišenom.

bulba
21.12.2009., 19:35
Poštovanje! Imam 23 godine. Zadnjih 10 dana u središtu prsa imam osjećaj kao da mi je netko stao na prsa, kao da imam ciglu u prsima i osjećaj je jako neugodan. Ponekad imam osjećaj kao da mi nestaje zraka i osjećam kako kuca u prsima. Osjećaj pritiska je prisutan tokom cijelog dana, a posebice u večernjim satima. Tada mi se javlja i strah, odnosno neugodan osjećaj s mislima da ću umrijeti. Bio sam kod liječnice koja mi je napravila EKG koji je uredan, rekla je da imam sportsko srce. Inace, jedno sam vrijeme isao u teretanu (s prekidima cca po pola godine zadnje dvije godine, skidao kilazu, ucvrscivao masu i sl ugl. rekreativno) pa sam prije dva mjeseca prestao i onda opet prije dva tjedna krenuo (inace sam uzimao i određene proteinske napitke). No prije deset dana sam stao s tim aktivnostima posto su mi se pojavili ti simptomi, odnosno taj pritisak u grudima. Krvna slika mi je ugl OK, jedino mi je hemoglobin nizi (133, valjan raspon 138-175) i hematokrit 0,407 (0,415-0,530) i alkalna fosfataza 39 (60-142), urin OK. Dobio sam uputnice za slikanje srca i pluća i internistu. MENE ZANIMA pošto se to dugo ćeka, a mene zanima što mi se događa jer je stvarno osjećaj neugodan, DA LI JE NETKO imao ovakav ili slićan slučaj i da li možda zna što bi to moglo biti? Inaće, moram reći da sam primjetio da sam zadnjih tjedan dana dosta umoran, što pretpostavljam da je zbog hemoglobina.

Galijun
02.01.2010., 23:08
Ovako, imam 23.5 godine, nemam srčanih problema u obitelji, no zadnja 2 dana sam doživio nešto što me jako uznemirilo. Tijekom odnosa sam osjetio u prsima i čeljusti, tipičnu kada šprintam, dakle srce, donja čeljust...ali sam mogao disati normalno, nije bilo problema sa time. Ta je bol neugodna, no ne i paralizirajuća do kraja. Svi EKGi do sada su bili normalni i nikad nisam pokazivao nikakve znakove....ali me sada ovo jako brine... Sad ne znam jel riječ o nekom žešćem istegnuću ili imam fakat problema sa srcem...puls je uredan cijelo vrijeme...

I da, imao temperaturu danas, jednokratnu, 37.7 koja je nakon lijekova prošla...ne znam jel to umor od Nove godine i napora mojeg tijela ili je nešto ozbiljnije. Please, budite ozbilni u odgovorima. Hvala:(:(

ante dumbledore
03.01.2010., 14:20
šanse da se radi o srcu su, kao što i sam pretpostavljaš, minimalne, da ne kažem ne postoje. Zašto si do sada radio EKG? jesi sportaš? jeli bio coitus interruptus propter cordis? :D

debeli9
08.01.2010., 23:18
isti problem kod mene...i slicna prica i takoder sportsko srce... teretana, kilaza gore dolje i tak to...ekg i sve oke...samo jos imam i problema s probavom...al nista ne boli...takoder nemam pojma sta se desava i nitko od doktora nezna... :ne zna:

tara123
21.01.2010., 17:55
isti problem kod mene...i slicna prica i takoder sportsko srce... teretana, kilaza gore dolje i tak to...ekg i sve oke...samo jos imam i problema s probavom...al nista ne boli...takoder nemam pojma sta se desava i nitko od doktora nezna... :ne zna:

Ma to imam i ja stalno...naravno došlo odjednom i svaki put malo drukčije...al uglavnom koda mi slon sjedi na prsima ili koda me neko drži u škripu... i sad mi je isti taj osjećaj i da neću moć disat meni je od anksioznosti a vjerujem i vama pa se malo prestrašite i onda se pojača...i moji su nalazi svi ok!!! Al od toga se ne umire samo je gadno!!!

dr.Mika
21.01.2010., 18:30
Najbolje je obaviti ponovno pretrage, ali ipak mislim da je u pitanju depresija..

darija11
22.01.2010., 11:44
to su vam napadaji panike...ima nešto na netu o tome. sad friško.
otići do psihijatra i razgovarati o tome...dobit ćete neke tablete za pit ali samo kad vas uhvati napadaj.
totalno je psihički problem.
iz mog iskustva, treba jaaaako puno razgovarat o tome i podići si samopouzdanje. i sve će bit ok...ali stvarno!

bubamara25
22.01.2010., 20:46
Vrlo vjerovatno su to napadaji panike.
Meni se to događalo prije jedno godinu i nešto. Dvaput išla na Hitnu, EKG je bio ok, krv relat. OK, kod kardiologa bila, izluđivalo me to. Više nemam te simptome, jako rijetko i to samo kad sam pod velikim stresom. I sad ipak mislim da su to bili nekakvi napadi panike jer se to sve događalo prije teške operacije na koju sam trebala ići i zbog koje sam bila prestravljena.

flowerr
22.01.2010., 22:37
Ljudi to vam je panika, depresija, tjeskoba i preveliko nerviranje. Moj savjet vam je da ne razmišljate o nikakvom pritisku i nikakvim bolestima (jer to još više potiče paniku i osjećaj da ćete umrijeti), a ovo što ste otišli pregledati srce je dobro da vas uvjeri kako je sve ok. Inače posve je do psihe, što ne znači da s vama nije nešto u redu (događa se i najinteligentnijima!) a čitala sam nedavno da se ovo uglavnom mladima događa. Preporuka je da nikakve tablete ne uzimate jer postoji mogućnost navike, pokušajte si dignuti raspoloženje, budite opušteni i šta je bitno što više se smijite! :mig:

bulba
24.01.2010., 17:07
Evo prošlo nakon 15-ak dana, napravio i rtg srca i pluća i sve ok po tim nalazima. No, jedno prošlo, drugo došlo. Par dana nakon sto sam se riješio pritiska počelo mi se dogadjati sljedeće. Bolovi po cijelom tijelu, zuc, bubrezi, mjehur, misici. I to je prošlo kroz par dana. No par dana nakon nove godine otekla mi je zlijezda s desne strane iza uha, a potom i na lijevoj strani vrata niže uz povremenu bol s lijeve i desne strane potiljka, malo tipa, malo sjevajuca. Desni krajnik malo otecena, grlo ince ok. I to je svarno iritirajuce i deprimirajuce jer zadnja dva mjeseca ne znam šta se dogadja, po nalazma ok. Za koji dan idem kod kardiologa pa valjda bude nešto konkretnije mi rekao jer se ne mogu koncentrirati ni na Fax ni sport i općenito. Ako je netko imao problema sličnih komm slobodno

antunes
02.02.2010., 15:34
ljudi dragi,to se događalo i meni,otišo sam kod doktora napravio sve žive preglede trbušne šupljine,pluča srce ekg,vožnja bicikla pod opterečenjem ,mjerenje žila,kompletnu pretragu krvne slike i sve je bilo dobro.poslje sam skužio da mi se to dešava kad se jako iznerviram opterečen poslom ili nekim jebenim događajem.onda pokušam zaboravit na to i za 2-3 dana samo prođe niti ne osjeti,ali isto tako i dođe,nažalost.dakle netreba se samo nervirat i sve če biti uredu

aripekkanikola
07.02.2010., 15:48
Bok ljudi,
bio sam upravo postavio pitanje o sumamedu nesto nize, pa sam mislio kada sam vec tu da bih mogao mozda pitat da li netko prozivljava slicne stvari kao ja i da li mi moze netko dat neki savjet.

Ovako: Meni su krajem 10 mjeseca poceli jaki bolovi u prsima (lijeva strana) i to bas nekakvo stezanje. Mislio sam prvo da je nesto sa srcem, makar sam jos mlad (25 god), otisao sam kod doktora, pregledao srce i bilo je sve ok. Bolovi nisu prestajali pa mi je obiteljska doktorica dala fromilid uno koji sam pio 7 dana. To mi se bilo malo poboljsalo, jos me malo boljelo ali sam mislio da ce nestat kroz par dana, no onda mi se vratilo na staru razinu, stezanje, itd tako da sam opet zavrsio na fromilidu. Isao sam snimit pluca i na plucima nema nicega. Nakon daljnih sedam dana mi se to spustilo na neku podnosljivu razinu i nista, idem ja dalje.

Oko badnjaka negdje sam odjednom osjetio da me boli u pazuhu nesto. mislio sam da su limfni cvorovi, prepao se naravno i otisao gore u nemetovu gdje su mi rekli da to po njima nisu limfni cvorovi vec masno tkivo. svejedno su mi uzeli krv, cak su me i testirali na hiv (negativno) i poslali doma.

nakon nove godine onda redom: bol u vratu oko karotida, jake glavobolje, vrtoglavica, proljev (ustanovljena clostridija difficile, najvjerojatnije od fromilida) i onda opet bolovi u prsima, kasalj.

od pretraga sam bio kod kardiologa, pulmologa, kod 4 internista, kod nefrologa, neurologa....nitko mi ne zna rec o cemu je stvar. dao sam snimat glavu na MR, sve je cisto. krvna slika mi je ok osim blage anemije i u jednom trenu mali manjak kalija koji se u meduvremenu razrijesio. pluca sam dao snimit 2 puta, sve je cisto. sljedece o cemu razmisljam je MR prsa i vrata jer zbilja vise ne znam sta da radim, ubija me ovo.

Jedina sumnjiva stvar je bio beta HCG koji mi je ispao malo visok, bio mi je <0,5 kod referentnog intervala od 0-0. doktori su mi rekli da to moze upucivat na rak testisa, tako da sam se pregledat na UZV, i sve je cisto. sad kazu da moze bit tumor malih stanica pa da to dam pogledat na MR.

Od lijekova sam trosio fromilid u 2 navrata, onda medazol (radi clostridije) i onda sam morao prekinuti medazol radi upale grla i to lijecit sumamedom.

eto, to je to ja mislim. nadam se da ce se nekom dat citat ovo. Ako netko ima bilo kakav savjet, neka se slobodno javi. Hvala unaprijed.

femmelatin
07.02.2010., 20:54
Ako su svi tjelesni nalazi uredni i nitko ne zna što je, moglo bi biti:

http://www.anxietycentre.com/anxiety-symptoms.shtml

Lista je opširna, preskoči video i skrolaj dolje.
p.s. i to je izlječivo

bijela vrana
12.02.2010., 11:17
Citam sve ovo vasae,i ne mogu da vjerujem.
Potpuno jednako mjesto bola opisuje...ne znam sad koji korisnik.
Dakle,sa lijeve strane,oko 10 cm ispod pazuha,ali unutra,prema srcu.Iza rebara,ne znam kako da objasnim.
Bol pocinje lagano,i pojacava se a u isto vrijeme dolazi do ubrzanog rada srca i valjda usljed toga,do gusenja.
pocelo je prije 3 mjeseca sa tim bolovima.Dijagnosticirana mi upala pluca(na moju inicijativu slikala pluca jer prokleti doktori govorili da mi nije nista).I sad je bol ostala....javlja se ako ne mirujem tako da sam na bolovanju vec 3 mjeseca.Nema poboljsanja,nema dijagnoze....lezala u 2 bolnice..radili mi mamuni ct glave i eeg(valjda mislili da sam pukla),radili nekakve testove na zarazne bolesti.....i nista vise.
Pluca slikala neka 4 puta,na prvoj slici radilog ocitao svasta nesto...kasnije nije on ocitavao nego doktori koji su me slali na slikanje.Pa kazu i za tu prvu sliku da nema nista na njoj....kao ni na ostalima,a vidi i budala da ima.
Uglavnom..mene uzasno boli.

benitez
22.02.2010., 12:04
Mozeli mi netko reci jeli dovoljno napravit ekg i ultrazvuk srca da se moze iskljuciti da imam problema sa srcem. Jer i nakon tih pregleda jo me boli te nekad imam osjecaj ko da cu se srusit...

Maxim001
22.02.2010., 20:08
Imam cudne i neobjasnjive bolove ispod grla i u prsima. Imam osjecaj da sam jedno jutro krivo (na suho) popio antibiotik (imam lagani streptokok) i da me od tada boli. Kao da me zagreblo ili da sam krivo progutao. Sve je normalno i na momente me boli, na momente ne. Boli me kao da mi se nesto u tijelu steze pa otpusta, pa razvlaci i tako razne varijante. Tesko mi je objasniti i vidim da ne prestaje par dana. Takodjer me boli u prsima kada gutam i to jako kao da me nesto tupo udara.

Trebam li brinuti i sto poduzeti?

Hvala.

bashanti
25.02.2010., 12:08
Pa da je od tog krivo progutanog antibiotika, ne bi tako dugo tajalo. A da ipak odeš do dr.?

zli_pablo
10.03.2010., 10:16
Pozdrav,

jučer mi se pojavila jako oštra bol u predjelu prsa na desnoj strani.
Bol je jača ako dublje udahnem, ili ako duboko izdahnem, a ima veze i sa položajem tijela, jer sam primjetio da me pokretanjem zna zaboliti, a isto taako sam primjetio pri spavanju da jačina boli ovisi i o položaju tijela, a ne pojačava se pritiskom na mjesto. (a možda ne mogu točno do tog mjesa jer bol osjeam dublje u predjelu rebara)
Bol je lokalizirana na jednom mjestu.
Dok umjereno diše samo slabo osjetim lagani prtisak, a bol se pojačava kao što sam već napisao dubokim udahm i jako je slična boli kada se uklješti (ili upali) živac na vratu ili leđima.
Da mi se upalio živac pa da me zato boli?

becca
28.03.2010., 00:09
momak mi se već 3 tjedna žali na bol u prsima. boli ga ispod prsne kosti, nekad i pecka, kaže da osjeća pritisak...

u ponedjeljak ide kod doktora, ali molim vas ako me netko može smiriti ili dati kakav savjet barem? :moli:

hvala..

vincentny009
26.04.2010., 01:58
Evo bit ću što kraci.Imam 22 godine , bavim se sportom i idem
u teretanu 3-4 puta tjedno uz treninge.Jedini porok kojeg imam a mrzim ga je taj sto pusim cigarete od svoje osamnaeste godine, tocnije 4.5g.Uglavnom, ne konstantno ali uglavnom kada u danu popusim malo vise osjecam kao neki pritisak u prsima, nebih to nazvao bol ali kao da je neko peckanje ili tako nesto ali nije bolno.Inace sam lagani hipohondar pa se znam brinuti bezveze al evo sad sam prestao pusiti prije 2 dana pa me zanima je li taj problem normalan i da li je moguce da imam ono najgore sa kutijom dnevno cca i 4.5 g pusenja a i eto sad sam prestao.Molio bih vas za savjet i hvala svima, molim vas takoder da odgovarate samo ukoliko se razumijete ili imate neko iskustvo u tom problemu.

Ivanicapeca
26.04.2010., 08:14
Evo bit ću što kraci.Imam 22 godine , bavim se sportom i idem
u teretanu 3-4 puta tjedno uz treninge.Jedini porok kojeg imam a mrzim ga je taj sto pusim cigarete od svoje osamnaeste godine, tocnije 4.5g.Uglavnom, ne konstantno ali uglavnom kada u danu popusim malo vise osjecam kao neki pritisak u prsima, nebih to nazvao bol ali kao da je neko peckanje ili tako nesto ali nije bolno.Inace sam lagani hipohondar pa se znam brinuti bezveze al evo sad sam prestao pusiti prije 2 dana pa me zanima je li taj problem normalan i da li je moguce da imam ono najgore sa kutijom dnevno cca i 4.5 g pusenja a i eto sad sam prestao.Molio bih vas za savjet i hvala svima, molim vas takoder da odgovarate samo ukoliko se razumijete ili imate neko iskustvo u tom problemu.

Radim u udruzi maligno oboljelih i imamo dečka od 20 god s mikrocelularnim karcinomom bronha...s toga, ni godine više nisu zapreka.
Tvoje tegobe ipak ne moraju nužno značiti najgore. Dobro je da si poslušao govor svog tijela i shvatio to upozorenje te prestao pušiti. Ustraj u tome!
Odi kod svog liječnika opće prakse da te posluša i pošalje na slikanje pluća.

yedwy
26.04.2010., 16:13
Moguće je da imaš ali malo je vjeroajtno, intenzivno pušenje izaziva bol u prsima i drugim načinima osim Ca tako da ne znači nikakvu smrtnu osudu, ozbiljno preporučam da se držiš prestanka ili makar da smanjiš na neku normalnu mjeru, ako te više muči javi se kod svog doktora da ti slikne pluća...

vincentny009
26.04.2010., 16:56
Hvala na odgovorima, držat ću se prestanka sigurno jer sam se prilično zabrinuo.Ali nije mi jasno, mislim ja sam mislio da je takav neki osjećaj u plućima obično normalan kod svih pušača koji puše malo duže od par godina.Kao što sam rekao , nije to neka bol već kao ponekad neki pritisak ili nešto a što sam i inače pročitao u prednostima prestanka pušenja da se to gleda kao normalan simptom pušenja i prestaje s prestankom pušenja.A nisam spomenuo bio sam na slikanju pluća zadnji put prije 2 godine i svi nalazi su mi bili izvrsni, pluća čista, a tad sam pušio godinu dana već.Nadam se da nije ništa jer kažem stvarno nije da me to sad stalno muči, a skuzio sam i da kad pocnem misliti na to onda mi se cini da me vise muci , tako da je moguce da je na cisto psihickoj bazi.Pa zar je moguce da drugi pušači ne osjećaju baš ništa u plućima, mislim mora biti drugačiji osjećaj nego kad nepušiš, taj osjećaj mora jednostavno biti prisutan.

yedwy
26.04.2010., 17:07
Nije normalno za sve pušače, ja sam pušio 10g i po kutiju i pol nekad ali nikad me nije bolilo u prsima radi toga, ali je moguće da je od pušenja - to da...

I da 2g je puuuno vremena, ali rekoh vjerojatnost za malignitet je jako jako jako mala...

Secret
02.05.2010., 19:49
Svaka dva-tri dana me na 3-10sek. presjekne jaka bol u lijevoj (muškoj) sisi negdje oko bradavice, naglo me strese tak da se uhvatim za prsa i zaledim u boli kao da imam infarkt? Jel to nekakav problem možda sa srcem ili nema veze sa srcem? :ne zna:

yedwy
02.05.2010., 20:03
Iz datih podataka je nemoguće reći o čemu se radi ali bilo bi dobro otići kod svog doktora da napravi ekg iako infarkt ne boli tako...

Secret
02.05.2010., 20:26
Infarkt nemam sigurno jer sam mlad, to sam samo metaforički naveo, ali sam mislio da nije neki problem sa srcem.
Bio sam jednom davno kod doktora pa mi je rekao da nije to ništa bez ikakvih pretraga.

yedwy
02.05.2010., 20:48
Vjeroajtno i nije ali bez bar osnovnog pregleda i EKGa je nemoguće išta spekulirati, razloga za bol u prsima ima koliko i organskih sustava koji su u njima dakle - respiratorne, srčane, probavne, mišićno koštane, neurološke, vaskularne...

betty_boop_19
02.05.2010., 22:31
mene već isto par dana malo malo probode u prsima, baš kako je i secret opisao. bila sam prije tjedan dana na ekg*u, no tada me nije bolilo. ekg uredan. jedino tahikardija. ali inače mi se kod doktora i tlak povisi i otkucaji ubrzaju ("sindrom bijele kute" možda?). da li onda mogu isključiti srce kao uzrok? bol kakva mene uhvati je više neka "žareća" i onda mi srce počne opet ubrzano lupati? molim pomoć! hvala unaprijed!

ante dumbledore
03.05.2010., 14:19
po opisanom, najvjerojatnije se radi o anksioznom tipu boli, nikakvoj organskoj, posebice ne srcanoj etiologiji.

ema007
03.05.2010., 14:45
Iako nemam pojma o medicini potpuno sam isto htjela napisati što i ante d. Smiri se, ako treba uzimaj neke biljne tablete za smirenje, a ako si depresivan probaj s Aktivinom H (biljni antidepresiv)

meritas
04.05.2010., 22:56
Smiri se... pred par dana bio dečko 18 godina otpušten kao infarkt.

Sve je moguće, ali kolika je šansa da i ti budeš kao on?

Supp
31.05.2010., 14:05
Ovako bol se javlja vec dosta dugo vremena,nekih 5-6 mjeseci,nekada me zna boljeti u ledjima izmedju lopatica a nekad u prsima kada sjedim pa se naglo pomaknem,takodjer kada pritisnem prstom u predjelu prsnog koša javi se neugodna bol,bol nije jaka,odnosno neizdrziva...ali je ipak neugodna...dali je netko imao sličnih iskustava ili zna sto bi mogao bit problem?

Ako se pitate zasto nisam jos posjetio lječnika to je zato jer nemam zdravstveno osiguranje,ako je stvarno nesto ozbiljnije morat cu nekako rjesiti to zdravstveno osiguranje...

Hvala!

Bugy
31.05.2010., 14:08
da nije možda to zbog kralježnice?

jquery
25.06.2010., 23:49
Ej ljudi imam isti problem :ne zna:
Isao sam doktoru, sve su mi pregledali , EKG, slusali disanje, pritisak, slikao pluca, pregledali krv, urin, nema nista.
Zabolilo me ujutro nekih sat vremena nakon sto sam ustao, jedva sam dosao do kuce, bol je bila uzasna.
Samo mi je doktorica u hitnoj rekla da imam lupanje.
Par dana prije toga sam dobio bronhitis. Rekli su mi da sam se nahladio. Ali mi je nejasno i ranije sam se nahladjivao pa nikad me ovako nije boljelo :confused:
Kako vama prodje ovo , jeli jos neko imao slicno ?

malibu
19.07.2010., 18:41
evo priča: prije 3 mjeseca mi se javila bol u prsima/plućima uglavnom na desnoj strani gore, bol je prvo bila slaba i samo dok sam disala, nakon što sam se probudila bol se pojačala bilo je neizdrživo na udisaje tolko da sam skoro zvala hitnu, ugl u bolnici su mi slikali pluća i srce i sve je bilo ok, dijagnoza je bila neš sa živcem zapravo mi nisu ni rekli točno što je. da i imala sam neki osjećaj dok sam se saginjala ko da me nešto lagano grebe, ne bol nego neugodan osjećaj.dali su mi injekciju nekog teškog lijeka protiv bolova (jer nikakvi ketonali nisu pomagali) i onda me MALO popustilo. i niš otišla sam doma i za dan dva je prošlo samo od sebe. sada me opet isto tako boli, ne još tako jako, al glupo mi je i ić doktoru, nema smisla da me opet zrače, a nebuju mi pomogli..zna li netko o čemu se radi? molim vas da odgovaraju ili doktori ili oni koji znaju nekog tko je imao točno takve simptome. s plućima i srcem mi nije ništa!

jedino što mogu povezati sa uzrokom, iako je smiješno, je da sam prvi put bila jako sretna (vrištala sam do sreće) zbog određenog događaja, a sada sam se jako iznervirala. u obadva slučaja bol je počela baš nakon tih reagiranja.

malibu
26.07.2010., 08:35

ovo je čista glupost kojom bzvz plašiš ljude. mislim nie totalna glupost jer postoji i takva mogućnost, vjerojatno ako je pneumotorax u gorem stadiju bolesti. ja sam upravo prebolila pneumotorax.spontani. to znači da nije izazvan ničime, nema uzroka, sama od sebe se pojavila bol u prsima. otišla sam doktoru, poslikali me, ostala u bolnici. stavili su mi dren pod lokalnom anestezijom, injekcija dost boli al kaj sad, i boli jako prva 3h kad taj aparat izvlači zrak, a poslje dren mora ostati 4 dana (to je pravilo), onda se zaustavi protok zraka kroz dren, poslika, ako je slika dobra dren se vadi, ako nije mora biti još 4 dana. meni je bilo dobro, dakle bila sam u bolnici nepunih 6 dana, sada imam 1 šav koji vadim za 8 dana i nakon toga mogu nastavit sa životom samo u malo usporenijem ritmu, nesmijem se bavit teškim fizičkim aktivnostima i nesmijem ronit. za mj dana moram otić pulmologu da mi odredi što neću ubuduće smjet radit da se bolest nebi ponovila. STVARNO, NIŠTA STRAŠNO!! bilo mi je teško jedino jer nisam mogla spavati u bolnici, morala sam zbog drena ležati na leđima, doktori su stalno hodali..

Vrijeda
21.08.2010., 14:56
Od svih navedenih opisa ovaj je najsličniji problemu sa srcem (angina pektoris).

Jaki bolovi, ne može se definirati točno mjesto, pojačavaju se na hladnoći, postojeći šum ... jedino nije spomenuto da li se javljaju pri fizičkom naporu.

Sad sam vidjela da je odavno post napisan, ali nadam se da je njegov autor bio kod doktora, odnosno da je živ i zdrav.

Nikakva angina pektoris,to su tipični simptomi čira ili GERBa.

ddiinnos
19.09.2010., 22:39
Imam 17god i imam bol kod prsnog koša ali dolje na ljevoj strani izuzetno boli kad izdišem(naravno ne stalno to dolazi i prolazi ali u zadnje vrjeme bolovi su jači)ne puši ne drogiram se i nepijem trebal li otići doktoru i što mogu očekivati:ne zna:

BlackJack1o2
18.10.2010., 10:21
Pozdrav svima, sinoć mi se pojavila bol u lijevom donjem dijelu prsa, koja je ispočetka bila manja, ali kroz par sati se povećala. Bol nije konstantna, kada pokušam duboko udahnuti na tome mjestu me probode oštra bol, npr. ne mogu duboko udahnuti, zijevnuti, nakašljati se...kada legnem u bilo koji položaj skroz malo mogu udahnuti da me ne presječe, tako da sam noć proveo sjedeći...kada rukom malo pritisnem mjesto također boli...nisam se bavio u skorije vrijeme težim fizičkim aktivnostima, prehrana loša, pušač sam dvije godine...zna li netko o čemu se radi..?posjetio bih doktora, ali studiram daleko od doma pa bih tamo trebao po uputnicu tako da to nije izvedivo odmah...

jimmy101
18.10.2010., 10:56
Pozdrav svima, sinoć mi se pojavila bol u lijevom donjem dijelu prsa, koja je ispočetka bila manja, ali kroz par sati se povećala. Bol nije konstantna, kada pokušam duboko udahnuti na tome mjestu me probode oštra bol, npr. ne mogu duboko udahnuti, zijevnuti, nakašljati se...kada legnem u bilo koji položaj skroz malo mogu udahnuti da me ne presječe, tako da sam noć proveo sjedeći...kada rukom malo pritisnem mjesto također boli...nisam se bavio u skorije vrijeme težim fizičkim aktivnostima, prehrana loša, pušač sam dvije godine...zna li netko o čemu se radi..?posjetio bih doktora, ali studiram daleko od doma pa bih tamo trebao po uputnicu tako da to nije izvedivo odmah...

po tvom opisu isto to se dogodilo meni,spontani pneumotoraks..
otkazalo ti je plucno krilo,zrak je otisao tamo di nesmije..uglavnom nisam doktor al odi na hitnu,vjerojatno ces ostat u bolnici,5-10dana...pripremi se na to..daj boze da sam u krivu..

Josip4
19.11.2010., 12:08
Danas od jutra imam jaku bol na ljevoj strani (grudi), znači kad ne dišem ne boli, a kad počnem disati boli sve više, što više pokušavam udahnuti to više boli.

Naime to mi se dešavalo već nekoliko puta, ali uvijek je prestalo kroz par minuta, a sada već ne prestaje 4 sata, kao da mi je neki pritisak na lijevoj strani kraj srca.

margoth.
19.11.2010., 18:19
mene isto boli u prsima već 10-ak dana. bila kod doktorice, a ona me lagano otpilila....
ja imam osjećaj kao da me zapravo bole kosti, a ne pluća ili srce ; uglavnom prsna kost, a ponekad i rebra ili lopatica...i to uglavnom kad se jako sagnem.
i kad legnem....u prvo vrijeme dok se nekak ne namjestim horizontalno
i onda je ok.
i ujutro kad se dignem dok se ne postavim u vertikalu.
ima neko ideju što bi to moglo biti?
nisam radila ništa fizički naporno u zadnje vrijeme, a kad se više krećem mi je bolje.

šarpei
25.02.2011., 11:00
pozdrav
jucer sam 2 sata osjecala jaku bol u abdomenu/prsima..nemogu tocno definirati jer se sirila , pulsirajuca tupa bol.. ubodi nozem.. neznam kako bi tocno opisala..nakon toga puls mi je bio dosta ubrzan ..
i evo danas jos je , ko da sam sad trcala i zadihala se..
nisam htjela panicariti , pa ako zna ko sta o tome..
i da puls mi se od jucer do danas kretao od 75 do 84

delhrv
04.03.2011., 10:57
1. Kolko imaš godina?
2. Jel bol bila ispod lijevog rebra, na desnoj strani trbuha....
Moraš malo više podataka reč ;)

dire Dawn
08.03.2011., 20:32
vajld ges - napad panike :)

šarpei
12.03.2011., 14:25
imam 16 godina , i nije napadaj panike imam toga u obitelji pa znam kako izgleda
bol se sirila iz sredine prsa prema trbuhu
ubrza mi se puls i tesko disem

dire Dawn
12.03.2011., 19:12
godine nemaju veze s tim, a to što si opisala se meni događa kod napadaja panike..

sabina_
12.06.2011., 16:58
E ovako jedno pitanje...

imam 22 godine,već 3 godine pijem Yasmin(kontracepcijske pilule).Već duže vrijeme osjećam bol u lijevom prsnom košu,negdje između sredine grudi,i čak malo ispod lijeve dojke.Bol nije oštra,ali je nekako tupa. već sam se žalila na ovakvu bol kod liječnice,ali ona bi samo rekla da mi nije ništa,i dala mi neke tabletice za grlo. Vadila sam i krv par puta tijekom ove godine,i sve je u najboljem redu. Čak i koagulacija u krvi je skoro pa savršena. Ako nije od kontracepcije ova bol,da nije možda neka bolest...? jedna baka mi je prije nekoliko godina imala moždani,a nitko od ostalih članova obitelji nema nekih problema,ni srčanih problema,ni s tlakom,ni dijabetes,ni proširene vene...

Tlak mi je nizak,60-70/90-110. Redovito se rekreiram,i po par sati tjedno. Ne pušim,ne pijem alkohol.. Ne boli me ni rame,ni ništa,samo u sredini između grudi i ispod lijeve dojke,i to ne stalno,ali se ta bol konstantno vraća. Šta da radim? jel to možda angina pectoris? (Djedova sestra ima anginu pectoris). Panika me lagano hvata od te boli kojoj još ne znam uzrok...
Visoka sam 175,imam 67kg. Nisam pod stresom. Bol se javlja nekad ujutro,nekad po danu-navečer,i kad radim i kad se ne bavim nikakvom napornijom fizičkom aktivnošću.

Lagano sam tražila po forumu o ovako sličnoj temi,ali nisam našla ništa..nadam se da ćete mi moći odgovoriti.
Hvala

baffyca
16.06.2011., 17:10
već par dana me boli kraj desne lopatice i bol se širi prema dolje i kraj dojke,inače imam mastopatiju ali u lijevoj,bojim se da nije nešto s plućima,jel iko imao ovakve simptome

.sparrow.
18.06.2011., 09:29

Pozdrav svima ...
Moguce je imati takve bolove zbog srca, ali i zbog milijun ostalih stvari.
Savjetujem ti da se pazis interneta jer te moze dovesti do jos goreg stanja.
Kazes da te je strah da ne mozes objasniti...pokusaj razmisljati o boljem nacinu za objasniti jer to bi ti moglo spasiti zivot. Milijuni ostaju nedijagnozirani ili krivo dijagnozirani djelomicno i zbog toga sto pacijent ne moze, ili se ne trudi, objasniti simptome.
Kod mene su dugo bili prisutni slicni bolovi, a dijagnoze koje sam imala navodno nisu objasnjavale te bolove. Bolovi su se pogorsali nakon nekog vremena ali ja sam dugo vjerovala da je sve zbog stresa, starih dijagnoza ili hipohondrije pa sam i sama ignorirala citavu situaciju ali sam poslije skupo platila zbog toga.
Budi oprezan sa internetom i samodijagnozom, pokusaj objasniti doktoru o kakvim bolovima je rijec, i pokusaj se plasiti cigareta i ako ti budu rekli da si zdrav kao dijete. Ako se bolovi pogorsaju, nastave ili ako uz njih pocnes imati i druge simptome, otidji doktoru(vrati se doktoru). Nadam se da ces biti dobro...

Dee_Jay
25.06.2011., 22:04
Pozdrav! =)

Imam 16 godina i posjećujem u teretanu. Prije par dana na jednom treningu pri rađenju vježbe sam osjetio bol u prsima. Nisam siguran da li je to uopće srce, ali bol se proteže od centra grudnog koša prema lijevo.
Nakon toga bol je nastavila, a najjača je ujutro kada me čak boli i dok hodam, a inače me boli samo dok trčim, udahnem duboko ili podignem bilo kakav teret. Moguće je da je uzrok nepravilno disanje pri vježbi.

Treba mi bilo kakvo mišljenje prije nego posjetim doktora.
Hvala puno. =)

instruktorxp
29.06.2011., 20:10
Več dva dana imam ovaj problem...oštra bol mi se javi na lijevoj strani prsa ponekad pri udisaju no ponekad i pri samom određenom pokretu tijela...zanimljivo da kad sam u određenom položaju (legnem se na desnu stranu tijela) bol nestane...malo se probam udarat u lijevu stranu prsa i osjeti se skroz lagana nelagoda/bol...što bi moglo bit u pitanju?

Bugy
29.06.2011., 20:16
uklješten živac?

gamerz.ivan
03.07.2011., 00:37
Znaci doso sam malo sad tijekom raspusta u austriju i danas sam otiso sa rodacima na brdo neko pjeske 2 sata hoda do gore. Imam astmu te sam koristio vise puta danas onaj inhalator 10 puta sigurno, ne vjerujem da je manje a ni puno vise .Uglavnom doso sam u kucu oko 18 te sam poceo osjecat bol ostru u prsima oko 21 sat , znaci od zadnjeg puta kad sam iskoristio inhalator proslo je jedno 3:30 sata . Sad neznam jeli ta bol u prsima nastala zato sto sam puno koristio inhalator ili neki drugi razlog. I ima li nacina da se smanji ta bol ili mozda treba cekat neko vrijeme da prode.Vidio sam takoder da bol u prsima moze naznacavat infarkt.
Imam 16 godina 90kg i 183cm

BlueWhale
03.07.2011., 00:43
Znaci doso sam malo sad tijekom raspusta u austriju i danas sam otiso sa rodacima na brdo neko pjeske 2 sata hoda do gore. Imam astmu te sam koristio vise puta danas onaj inhalator 10 puta sigurno, ne vjerujem da je manje a ni puno vise .Uglavnom doso sam u kucu oko 18 te sam poceo osjecat bol ostru u prsima oko 21 sat , znaci od zadnjeg puta kad sam iskoristio inhalator proslo je jedno 3:30 sata . Sad neznam jeli ta bol u prsima nastala zato sto sam puno koristio inhalator ili neki drugi razlog. I ima li nacina da se smanji ta bol ili mozda treba cekat neko vrijeme da prode.Vidio sam takoder da bol u prsima moze naznacavat infarkt.
Imam 16 godina 90kg i 183cm

Nezahvalno je o tome preko interneta, pogotovo ako govoriš da je hitno. Ugl. Dali se bol pojačava tokom mjenjanja položaja prsnog koša i disanja ili je stalno istog intenziteta bez obzira mirovao, sjedio i ležao ili se micao?

gamerz.ivan
03.07.2011., 00:48
Nije istog intenziteta nekad kad duboko udahnem zna se pojacat,
a sad sto je to hitno ja da sam u dubrovniku ja bi vec bio u hitnoj i nek je nista opet da vidim sta je, nego ovdje nemam ni osiguranje nikakvo jos ce mi naplatit neku masnu lovu za pregled

Takoder sam primjetio da mi je u sjedecem polozaju bol veca

BlueWhale
03.07.2011., 00:52
Nije istog intenziteta nekad kad duboko udahnem zna se pojacat,
a sad sto je to hitno ja da sam u dubrovniku ja bi vec bio u hitnoj i nek je nista opet da vidim sta je, nego ovdje nemam ni osiguranje nikakvo jos ce mi naplatit neku masnu lovu za pregled

Vjerojatno je bol muskulo-skeletnog podrijtla (znači od kostiju i mišića), kako imaš astmu vjerojanto ti se više zamaraju i mišići za disanje na prsnom košu a kažeš da si i pješaćio dugo. Kod infarkta je bol preko cijelog prsnog koša, tupa bol koja se širi u lijevu ruku i vrat, neovisna o položaju i disanju. Ako si zabrinut odi si negdje premda ja ne mislim da je išta ozbiljno. Možeš si uzeti jedan Normabel od 2.5mg ili 5mg ako netko ima da ti opusti mišiće i malo te smiri. Dakako, ovo ne zamjenjuje liječnički pregled i ako misliš da ti je loše odi si negdje bez obzira na cijenu :)
Pogotovo ovo sa sjedećim položajem ukazuje da je bol podrijetla iz mišića ili kostiju (pitanje kralježnice, prsnog koša, kondicije...)

gamerz.ivan
03.07.2011., 00:56
Hvala ti na korisnom odgovoru , malo si me smirio/la , a sad cu pricekat do jutra ako me itad bude bolilo otic du do nekog obliznjeg doktora .:mig:

BlueWhale
03.07.2011., 00:59
Hvala ti na korisnom odgovoru , malo si me smirio/la , a sad cu pricekat do jutra ako me itad bude bolilo otic du do nekog obliznjeg doktora .:mig:

I ne koristi taj inhalator bez veze nego kad ti je stvarno potreban. To valjda znaš bolje od mene ako boluješ od astme. Javi kako je sutra. Lijep pozdrav!

deki00
05.07.2011., 15:41
Iznenadna bol u prsima/prsnom košu može nastati i kod spontanog pucanja plučne maramice tzv pneumotoraks!

Gesund
02.08.2011., 20:33
Pozdrav,

Znači ovako ... imam 18 godina i pušać sam od svog šestog razreda osnovne škole. Pušim 1 kutiju marlbora light dnevno. Sada se prebacujem na e-cigarete koje su dosta zdravije ali to je nebitno za ovu temu.

Uglavno u zadnje vrimene mi se pojavljuju bolovi u prsima. Oštra kratkotrajna bol (u većini slučajeva) dok mi nekad zna malo duže trajat (5 minuta) ali ne toliko oštra. Za to vrijeme nemam većih problema sa disanjem.

Ako trebam ić na kakvi pregled objasnite mi gdje i kako plz jer nisam baš puno šetao po bolnicama i želim to što brže obavit i da bude anonimno znači da roditelje ne miješam.

Hvala unaprijed

Regul
03.08.2011., 18:43
Pozdravljam sve, imam 24 god i prije 3 dana dogodilo mi se nešto čudno. Inače pušač sam (mogu reć bio) mnogo sam puta prestajao pušiti po par mjeseci ali opet ne bi do kraja izdržao i nastavio bih pušiti. Muči me slijedeće, prije točno 3 dana kasno navečer uhvatilo me kao malo gušenje u području vrata, pretpostavio sam da je od cigara, nije bilo ništa posebno samo mi je zasmetalo. Pošao sam leć a tu sam noć popušio sigurno jednu kutiju. Inače zadnjih 5 ili 6 mjeseci pušim između 10 i 15 cigara dnevno. Nakon te noći bol mi se mogo bih reći seli s jednog djela tijeli na drugi tako da se izrazim. Riječ je o desnom dijelu vrata i desnom ramenu, i desnom dijelu prsa. bol čak me do jučer znala probadat i na leđa. To nije jaka bol, dapače samo je iritirajuća u početku sam čak mislio da me je vjetar proboo, jer se zna i to dogodit. Pa evo nadam se da će netko znati nešto o tome, ja sam gotovo pa 100 % siguran da mi je to od cigara, ali ne znam šta i kako to odjednom tako. Po doktora mi se iskreno ne ide, ali morat ću na kraju sezone na pregled jer planiram raditi na brodu. Eto svaki odgovor je dobrodošao.

P.S. nisam zapalio cigar zadnja 3 dana i nadam se da više i neću.

*dax_zagreb*
23.08.2011., 09:10
Probudio sam se prije 15 minuta i od tada imam neprestanu UZASNU bol u prsima. Nemogu se pomaknut 2m jer onda zaboli da me sve presjece. Trenutno me boli. Neznam tocno od kud dolazi, osjecam je u prsima i to je to. Šta da radim?

Mela99
23.08.2011., 09:36
Mislim da je najpametnije da odeš doktoru, ako nemožeš sam, nek te netko odveze :ne zna:

*dax_zagreb*
23.08.2011., 09:40
Nemam nikog trenutno blizu.

Mela99
23.08.2011., 09:45
A da nazoveš svog doktora ili hitnu pa pitaš za savjet? :ne zna:
Vjerojatno nije ništa strašno, ali opet, nikad neznaš.
Držim fige da je sve ok!

*dax_zagreb*
23.08.2011., 09:54
Doktor je na moru, a hitnu mi se neda zvat. Neznam, trpit cu jos par sati bol pa cu vidjet. Još i nekako mogu sjedit nad kompom, ali da odem po sok recimo u kuhinju, to je takva bol da mi se vrti. Nevidim kak bi mogo sam do bolnice jer ne vozim.

leeloo27
23.08.2011., 09:55
Probudio sam se prije 15 minuta i od tada imam neprestanu UZASNU bol u prsima. Nemogu se pomaknut 2m jer onda zaboli da me sve presjece. Trenutno me boli. Neznam tocno od kud dolazi, osjecam je u prsima i to je to. Šta da radim?

Jel te boli svaki puta kad udahneš?

Stvarno ti ne bi bilo loše da nazoveš hitnu pa da ih barem pitaš šta da radiš, ako ništa drugo.

*dax_zagreb*
23.08.2011., 09:57
Jel te boli svaki puta kad udahneš?

Stvarno ti ne bi bilo loše da nazoveš hitnu pa da ih barem pitaš šta da radiš, ako ništa drugo.

Ma mene uopce ne boli kod disanja, mogu disat normalno. Mene jednostavno boli ko da cu dobit infarkt, iz prsnog kosa me boli uzas, ali nista me ne boli kad disem.

nevven
23.08.2011., 09:59
Ma mene uopce ne boli kod disanja, mogu disat normalno. Mene jednostavno boli ko da cu dobit infarkt, iz prsnog kosa me boli uzas, ali nista me ne boli kad disem.

Imas peptoran ili slicno doma?

*dax_zagreb*
23.08.2011., 10:01
Imas peptoran ili slicno doma?

nemam nažalost. nikada nisam imao ovakvu bol u životu.

nevven
23.08.2011., 10:07
Imas mlijeka i nekakvog kruha za pojest? Probaj se smiriti jer mozda nema nikakve veze sa srcem nego sa zgaravicom. I nemoj otezati sa zvanjem hitne ako ti je tak lose.

leeloo27
23.08.2011., 10:09
Ako je žgaravica, ni slučajno mlijeko piti jer još više digne kiselinu. Za žgaravicu za prvu ruku nije loše popiti malo sode bikarbone pomiješane sa vodom.

*dax_zagreb*
23.08.2011., 10:16
Nemam žgaravicu. Neznam ni šta imam samo znam da je bol jaka, ali se sada smirila dok sam za kompom. Otišao sam na WC i odma se opet pojavi. :rolleyes:

leeloo27
23.08.2011., 10:26
A u kojem dijelu te boli?

*dax_zagreb*
23.08.2011., 10:35
A u kojem dijelu te boli?

sredina prsa.