PDA

View Full Version : Testiranje na droge

stranice : [1] 2

indian
31.05.2003., 21:02
Konkretno me zanima.

Test mokraće...koliko je osljetljiv, na šta sve reagira?

Pušim travu..kolika bi pauza morala bit da test bude negativan?

Pink Lemon
31.05.2003., 21:17
cini mi se 3 mjeseca...ili je to za kosu...zaboravila sam izgleda.
Ko te to testira indian?
sjecam se kad je mama od jedne frendice (kemičarka) radila na izmisljanju i usavrsavanju tih testova. pa su joj trebali uzorci da to testira. pa je htjela nas testirat. umrle smo od stresa i panike :D :cool: Odustala je na kraju, valjda je i nju bilo strah da nesto ne otkrije.;)

indian
31.05.2003., 21:31
Pink Lemon kaže:
cini mi se 3 mjeseca...ili je to za kosu...zaboravila sam izgleda.
Ko te to testira indian?

E, jesi mi pomogla :D
Velika je razlika između korjena kose i mokraće ;)

Niko još ne testira, al mogao bi..da ukradem nekome mokraću? :D

Pink Lemon
31.05.2003., 21:37
sorry :) krenula sam pisat gornji post uvjerena u ta 3 mjeseca, a onda sam skuzila da bas i nisam sigurna u to.
onaj tip u American beauty je imao neki mali frizideric u kojem je drzao casice "ciste" mokrace jer ga je stari svako malo nenejavljeno testirao. probaj i ti tako. :D

indian
31.05.2003., 21:49
Pink Lemon kaže:
sorry :) krenula sam pisat gornji post uvjerena u ta 3 mjeseca, a onda sam skuzila da bas i nisam sigurna u to.
onaj tip u American beauty je imao neki mali frizideric u kojem je drzao casice "ciste" mokrace jer ga je stari svako malo nenejavljeno testirao. probaj i ti tako. :D

Ništa, ništa :)

A ovaj prijedlog s cistom mokraćom..ko će mi je dat? :D
Ja je nemam. :rolleyes:

Pink Lemon
31.05.2003., 21:54
ja bi ponudila svoju, al ti ne bi pomoglo.;)

326
01.06.2003., 01:39
pogledaj na spica (http://www.spica-info.hr/testovi.htm)

bloody sailor moon
01.06.2003., 10:45
zanima me da Li netko tu ima astmu??? evo, ja ju imam jaaakkooo duggoooo (vaLjda cijeLi život :D ) i fuLL me to muči...

koristite vi kakve Ljekove...?? išta? ja se staLno vucaram po doktorima i ništa.... jeste probaLi ić na kakve terapije? je uspijeLo??

heLp

muerte
01.06.2003., 20:14
Evo par savjeta za koje sam cuo,ne znam ali vrijedi probati:
- boravak na moru i morska voda i zrak je odlican lijek, ako mozes sto vise vremena provoditi na moru bili bi super.
- izbjegavaj zadimljene prostore i bavi se sportom sto vise.
- ne znam koje lijekove koristis ali za hitne situacije najbolji je Ventolin onaj u pumpici...

Sretno

Bluegirl
01.06.2003., 20:52
Hm ovak kao prvo dali uzimas lijekove redovito? I pravilno? Cesto sam cula kako pacijenti govore uzimam Becotide pri napadu a Ventolin svaki dan :eek: :rolleyes: .

Jesu te testirali na sta si alergican?

Ja imam astmu od svoje 13 godine ( u obitelji svi osim mame imamo) ali moja je blaga astma (iako sam vec imala napadaj u kazalistu (!) da nisam mogla hodat uzas!), nemam simptome svakodnevno ali nosim ventolin uvjek sa sobom (od nemilog dogadjaja moram svake tolko decku pokazat da ga nosim sa sobom :D).

Na kakve terapije mislis? Na hiposenzibilizaciju mozda?

Daj malo napisi kaj su ti dali doktori po kojima se vucaras. Da ti ne pisem traktate nepotrebno,

Reebok
01.06.2003., 21:00
u kosi ostaju tragovi dok god ju ne odrezhesh (tako su i saznali da su faraoni rokali po travi i dopu :D ), a urin... e jebiga, ovisi o kvaliteti testera, o organizmu, o chestochi konzumiranja.... mjesec do 6 mjeseci recimo bi bila crvena zona...

tequila
01.06.2003., 21:41
indian kaže:
A pusis je li ? Droga je losa. Bolje ti je ostavi se toga prije nego postanes ovisna i doguraS do horsa. Trava skodi..mos dobit i paranoiu.
Bolje sprijeciti nego lijeciti :D

Marakana
01.06.2003., 21:51
moonlightequila kaže:
A pusis je li ? Droga je losa. Bolje ti je ostavi se toga prije nego postanes ovisna i doguraS do horsa. Trava skodi..mos dobit i paranoiu.
:D :rolleyes:

misery-
01.06.2003., 21:53
sve o testovima na droge (http://www.meditronik.hr)

imam ja još linkova ako treba:o

Reebok
01.06.2003., 22:36
moonlightequila kaže:

tako je... jedan dim trave, i vec ces sutra krast novce da nabavish dop :D

ucili su to nas sve u shkoli i na obrazovno-promidzhbenim emisijama :D

indian
01.06.2003., 22:51
326 kaže:
pogledaj na spica (http://www.spica-info.hr/testovi.htm)

Hvala! :)

Evo šta kaže:

Period detekcije droga u organizmu - ovisi i o vrsti testa na urin koji se koristi:
alkohol: do 24 sata
amfetamini: 1 - 4 dana
barbiturati (s kraćim djelovanjem): 1 - 3 dana
barbiturati (s duljim djelovanjem): 1 - 3 tjedna
benzodiazepini (kratkotrajna ili jednokratna upotreba): 1 - 3 dana
benzodiazepini (dugotrajna ili kronična upotreba): 1 - 6 tjedana
kokain: 1 - 5 dana
LSD: 1 - 4 dana
metamfetamini (ecstasy): 1 - 4 dana
opijati: 1 - 4 dana
metadon: 1 - 4 dana
marihuana (povremena ili jednokratna upotreba): 1 - 7 dana
marihuana (dugotrajna ili kronična upotreba): 1 - 4 tjedna
Preciznije odrediti koliko će se THC zadržati u organizmu izrazito je teško jer se zadržava u masnom tkivu, te period detekcije ovisi o količini i učestalosti upotrebe, težini tijela, metabolizmu, postotku masnog tkiva i aktivnosti organizma.

ako još nekog zanima :D

indian
01.06.2003., 22:55
Luđakinja kaže:
sve o testovima na droge (http://www.meditronik.hr)

imam ja još linkova ako treba:o

A ova ovo:

Alkohol - 6 sati do 1 dan
Amfetamini - 1 do 4 dana
Barbiturati Kratko djelujući (Alobarbital, Alphenal, Amobarbital, Aprobarbital, Butabarbital, Butalbital, Butethal, Pentobarbital, Secobarbital) - 1 do 4 dana
Dugo djelujući (Barbital, Phenobarbital) - 2 do 3 tjedna
Benzodiazepini Kratkotrajna terapeutska upotreba - 3 dana
Dugotrajna kronična upotreba Benzodiazepina - 4 do 6 tjedana
Kokain - 2 do 5 dana
LSD - 1 do 4 dana
Marihuana Prigodno ('tu i tamo') konzumiranje - do 7 dana
Kronično konzumiranje Marihuane - do 30 dana, a u nekim slučajevima i više
Napomena: THC, Marihuanin primarni psihoaktivni ingredient, smješten je u tijelu u
masnim stanicama. On se od tuda lagano otpušta u krvotok i urin do nekoliko tjedana. Kronični korisnici i pojedinci s velikom masnoćom tijela su najozbiljniji za detekciju čak i nakon nekoliko tjedana.
MDMA (EKSTAZI) - 1 do 4 dana
Mescaline - 1 do 4 dana
Metadon - 1 do 7 dana
Metamfetamini - 1 do 4 dana
Methaqualone - do 14 dana
Nikotin - 1 do 2 dana
Opijati - 1 do 4 dana
PCP (Fensiklidini) Prigodno konzumiranje - do 7 dana
Kronično konzumiranjePCP-a - do 30 dana
Napomena: PCP je smješten u tijelu u masnim stanicama. On se od tuda lagano otpušta u krvotok i urin do nekoliko tjedana. Kronični korisnici i pojedinci s velikom masnoćom tijela najozbiljniji su za detekciju čak i nakon nekoliko tjedana.
Propoxyphene - 1 do 7 dana
Psilocybin (Mushrooms) - 1 do 3 dana
Steroidi (Anabolici) Oralno - 2 do 3 tjedna
Steroidi injekcijom - 1 do 3 mjeseca
Naldrolene - do 9 mjeseci
Triciklični Antidepresanti - 1 do 9 dana

Ree, prepadaš me tu (srećom) krivim informacijama ;)

indian
01.06.2003., 22:57
moonlightequila kaže:

Da, da..

Ti to iz iskustva? :rolleyes:

-Watashi!i!i!i-
02.06.2003., 01:20
Interesantne te statistike u kojima droge koje se pushe ostaju u bubregu duze neg one koje se jedu :rolleyes:

Reebok
02.06.2003., 04:51
indian kaže:
marihuana (povremena ili jednokratna upotreba): 1 - 7 dana
marihuana (dugotrajna ili kronična upotreba): 1 - 4 tjedna Napomena: THC, Marihuanin primarni psihoaktivni ingredient, smješten je u tijelu u
masnim stanicama. On se od tuda lagano otpušta u krvotok i urin do nekoliko tjedana. Kronični korisnici i pojedinci s velikom masnoćom tijela su najozbiljniji za detekciju čak i nakon nekoliko tjedana.

Ree, prepadaš me tu (srećom) krivim informacijama

Shto bi reklo, nakon dugotrajne uporabe - sto ne mora znacit svaki dan, nego povremena uporaba kroz dugi period - vrlo je realna detekcija i nakon vishe tjedana - recimo njih 6, tj, mjesec i pol dana...

a poshto tamo josh pishe...

Preciznije odrediti koliko će se THC zadržati u organizmu izrazito je teško jer se zadržava u masnom tkivu, te period detekcije ovisi o količini i učestalosti upotrebe, težini tijela, metabolizmu, postotku masnog tkiva i aktivnosti organizma.

...slobodno mozhesh pretpostaviti da je MOGUCE naci ga cak i nakon nekih 2 - 2 i pol mjeseca, ako ne i vishe...

dakle, moja laicka pretpostavka je bila 1-6 mjeseci, a znanstvenici kazhu 1-3 mjeseca...

pa moram priznat da sam ponosan sam na sebe, jer sam ti ono reko iz svog mishljenja, pa to shto sam fulao tri mjeseca i nije tak strashno :D

ali opet... ja nebi rekao da mozhes bit sigurna da nakon 3 mjeseca se nece nista naci, samo bi reko da vjerojatno nece...

dok nakon nekih 5-6 mjeseci zbilja mozhesh biti sigurna

jebiga, pa ipak ja moram bit u pravu, nemozhe shkorpija priznat greshku :D ;) :D

Reebok
02.06.2003., 04:57
Wat... nije u bubregu, nego u masnim stanicama... bar tako tamo gore pishe, iskreno neznam bash puno o tome...

a i nema veze nacin konzumacije, nego kemijske supstance u onome shta konzumirash...

neke se zadrzhavaju duzhe, neke krache... vjerojatno ima u drogama supstanci koje ostaju cijeli zhivot, ili barem par godina, samo shto to nisu supstance koje se mogu direktno povezati sa nekom drogom, nego su mogle doci u tijelo i na druge nachine...

Spinnaker
02.06.2003., 06:51
Da 6 mjeseci......ejjjjj.
U bolnici,kad ti se vadi krv i slicne jace pretrage onda stvarno moze nac nakon par mjeseci,a ovi povrsni testovi,kao mokraca ne mogu ni blizu.
I na kraju krajeva,test mokrace ti ne kaze koja je droga u igri,samo kaze jesi li uzim ili nisi.
Mene je prosle godine na Kasunima uvatilo,pokuca mi je na vrata od auta i opa.
Dobija sam nekih 1500 kn kazne itd i mora sam svaki ponediljak do 9 ujutro doc pisat.Ajde,nisam bas pusija u tom periodu(a ne pusim previse ni inace,cisto kad nemam sta radit vikendom,a ne da mi se vani),ali sam potega par serija.......i nije naslo nista.
I prije ce ti nac u bolnicama nesto,nego u drugim ustanovama,ili kako vec se zovu,pa ako mozes rade nemoj u bolnicu ic.

tequila
02.06.2003., 10:11
indian kaže:
Da, da..

Ti to iz iskustva? :rolleyes:
:D
Pa da - zar nije obvious
Cijeli moj post jednostavno Zraci iskustvom

Reebok
02.06.2003., 16:31
Spinnaker kaže:
I na kraju krajeva,test mokrace ti ne kaze koja je droga u igri,samo kaze jesi li uzim ili nisi.

sam se ti tjeshi... imash razne vrste testera... neki ce ti pokazat ima li droga u urinu, neki ce pokazat ima li koje od recimo 3 odredjene droge, a neki ce ti trazit samo odredjenu supstancu...

pakleni_patuljak
02.06.2003., 16:40
indian kaže:

Pa ti se drogiraš!??? :eek:

tequila
02.06.2003., 17:12
Reebok kaže:
sam se ti tjeshi...

pakleni_patuljak kaže:

:D :D :D
topic do jaja

Marakana
02.06.2003., 17:15
pakleni_patuljak kaže:
:D Ma ne, nije ona...neko joj je stavio u piće..:rolleyes:
Treba se klonit lošeg društva...i loših forumaša..nadrogirali je s postovima...loši

Ree...će je spasit......:s

lahor
02.06.2003., 17:45
Spinnaker kaže:
Da 6 mjeseci......ejjjjj.
U bolnici,kad ti se vadi krv i slicne jace pretrage onda stvarno moze nac nakon par mjeseci,a ovi povrsni testovi,kao mokraca ne mogu ni blizu.

Kod uobicajenih krvnih pretraga ne radi se nikakav test na droge. Nemojte se bojati raditi kompletnu krvnu sliku zato sto mislite da ce vam naci tragove droge jer to nije moguce. Morale bi se raditi posebne pretrage i to bi pisalo na uputnici ili sudskom nalogu.
THC se ne zadrzava u bubrezima vec se veze za masno tkivo.

Indian, pa kak to da moras na test? Nisi se valjda uvalila u neko sranje?

Reebok
02.06.2003., 18:21
Marakana kaže:
:D Ma ne, nije ona...neko joj je stavio u piće..

ma ne... stavili su vrh u špricu, i rekli "gle, brad pitt", i kad se okrenula u drugom smjetu, uštrcali joj travu u venu :D

tako to rade dileri... prvi put ti podvale, i onda si ovisan za cijeli zhivot, a oni od tvoje ovisnosti o marihuani zarade dovoljno za vilu u kolumbiji i 10'000 hektara posjeda :D

Marakana kaže:

spasim ju ja svako malo :rolleyes: :D

otvorio sam firmu... bavim se "uvozom, izvozom i ostalim djelatnostima u prometu" :rolleyes: :D :D

Reebok
02.06.2003., 18:28
i, btw, da sad nebi rekli da mi tu reklamiramo droge, slijedi jedan public service announcment:

DROGA UBIJA

i to NIJE LAZH!!!

ja se svako malo ubijem ko prasac :D

Marakana
02.06.2003., 18:30
Ree..noty boy...opet drogiraš ljude s postovima.....:rolleyes: :D

indian
02.06.2003., 19:37
Koji razvratnici na mom topicu :eek:

Pokvarit ćete i ono malo dobrih forumaša što je ostalo:D

Marakana kaže:
:..loši

:D :D :D

Toplo, toplo!
Ree...šta kažeš? ;)

Hvala svim brižnima koji se brinu ko me to testira, nisu nikakva sranja, samo mjere predostrožnosti.
Od prošlog petka..apstiniram. :rolleyes: :(

Tinchi
02.06.2003., 20:04
Mene samo zanima koliko mora proći ako želim dobrovoljno dati krv?

njasa
02.06.2003., 20:08
al su te panduri vatali pa moras pisat :D poznam momka koji je pusija 10 godina dnevno, uvatilo ga je i treba je ic na testiranje. nije pusija oko 20 dana i test je bija negativan.
za travu ti testovi dodu izmedu 60 i 80 kn
ze heroin oko 120- 150 kn
a za sve droge oko 180 kn...
ma ne brini pitanja na testovima nisu teska, proc ces ti to ;)

i tako...

pakleni_patuljak
02.06.2003., 21:00
njasa kaže:
i tako...

eee.. tek ovo me oduševilo do kraja! :o

Spinnaker
02.06.2003., 21:22
Reebok kaže:

sam se ti tjeshi... imash razne vrste testera... neki ce ti pokazat ima li droga u urinu, neki ce pokazat ima li koje od recimo 3 odredjene droge, a neki ce ti trazit samo odredjenu supstancu...

Kod nas u St te panduri salju u Sv.Kaja
Tu ti samo kazu jesi li prosa ili nisi.
Za sve drugo moras ic na hitnu,a tek tamo ti kazu sta si sve uzima,koliko i kad.
Mozda su kod vas u Zg organiziraniji.

I Njasa kaze da je lik presta pusit 20 dana i sve ok,to isto garant u Kaja?

indian
02.06.2003., 21:29
njasa kaže:
al su te panduri vatali pa moras pisat :D

Ljudi, koji vama je????! :s

Nije mi ništa, niko me nije ulovio (toliko blesasta nisam :D)..inforormiram se!

njasa
02.06.2003., 22:52
Spinnaker kaže:
I Njasa kaze da je lik presta pusit 20 dana i sve ok,to isto garant u Kaja?

ovaj kojeg ja znam je isa na higijensko pipi. al se u svetog kaja salju ljudi na travi? ja sam mislila samo heroin narkosi idu tamo... covik uci dok je ziv
trava cisti pluca...

Reebok
03.06.2003., 06:00
indian kaže:
Toplo, toplo!
Ree...šta kažeš? ;)

shta toplo?

osh da ti se popisham? :confused: :rolleyes: :D

pa i mogo bi... apstiniram vec skoro 3 dana :D :D :D

a mislim da je u ta tri dana moj organizam izvuko i zadnji atom THCa iz masnih stanica, sam da mi skine krizu :D

*Deathless*
04.06.2003., 14:34
danas je utvrđeno (al nije 100%) da imam astmu... poteškoće s disanjem su počele prije 2 godine, ali onda su naši "sposobni" doktori bili nesposobni to i utvrditi. ok, kaj je, tu je.
pitanje: ima netko na forumu isto tu bolest i kak se nositi s tim? je istina da je ljekovi drže bolest potpuno pod kontrolom? od ljekova uzimam tafen, a kad imam napad ventolin. postoje neki učinkovitiji ljekovi na našem ili stranom tržištu? u kojoj su bolnici u hr. najbolji stručnjaci?
zahvaljujem....

MaxB
04.06.2003., 14:56
Za sto koristis Tafen? Koristim Flixonase sprej za nos, a jedna doktorica mi je spominjala Tafen sto je tada bio novi lijek, ali ne znam koliko je ucinkovit.

Nemam astmu, srecom, ali imam alergijski rhinitis (alergija koja utjece na gornje disne puteve - nos, sinusi... ali i s grlom sam znao imati problema... a ponekad i s plucima...) koji mi zadaje dosta problema. Idem na hiposenzibilizaciju pa mi se alergija na grinje dosta smanjila, a za peludi sam zakasnio ove godine i to je ono sto me trenutno muci...

poteškoće s disanjem su počele prije 2 godine, ali onda su naši "sposobni" doktori bili nesposobni to i utvrditi
Ma... Velik broj njih je za ku*ac... Samo te zavlace... Ako se sam ne pobrines za sebe, nece ti biti dobro... Mislim, ono, posalje me otorinolaringologu na pregled i on ustvrdi da imam manje spino desno (ili tako nekako), odnosno da imam manji prolaz u desnoj nosnici - kakva korist od takvog "specijaliste"? To je i mene mogel pitati pa bih mu rekao posto teze disem kroz desnu nosnicu... Ma... Alergije su za*ebane jer nema pravog lijeka, a doktori te zavlace...

Ne znam, mozda da probas s hiposensibilizacijom ako je u pitanju alergijska astma? To je u biti jedina stvar koja te moze koliko-toliko izlijeciti jer pokusava otkloniti uzrok, a ne simptome (ovi lijekove koje trosis rjesavaju samo simptome).

Gilad Pellaeon
04.06.2003., 21:18
Kakvi su simptomi astme, onako u dvije recenice?
.....jer sam primjetio da imam neke poteskoce sa disanjem u posljednje vrijeme.

*Deathless*
05.06.2003., 08:32
tafen su mi propisali tek neki dan... treba mu neko vrijeme da počne djelovati, nekih tjedan, dva, tak da zasad ne znam reči dal je lijek učinkovit... ono kaj očekujem od njega je da drži bolest pod kontrolom i da mi se smanji broj napadaja po danu...
g.p., ovak, simptomi su ti teški udisaj i izdisaj, osjećaj da nemaš dovoljno zraka, pritisak u prsima... ako zbog toga odeš doktoru, prvo bude te preslušal i ak je astma u ranom stadiju, ne mora biti da bude bilo kaj tak našel. a onda dolazi test u kojem ti daju da udišeš provokatora za napad astme ( :D ovo smešno zgleda ) .
i onda ti mjere kolko te taj provokator zasmetal. ... i to je to.
a, sad, stvar je u tome da ti isti simptomi koje sam navela mogu biti i znak da nekaj s štitnjačom nije dobro, sa srcem, alergija na nešto, ili ... khm.. ono kaj doktori vele kad isprve niš ne najdu i zbunjeni su : sve je to na psihićkoj bazi.... :rolleyes:

Agirl
05.06.2003., 11:51
svake godine u ovo vrijeme dobijem alergiju koja mi se najcesce manifestira kasljem i to jakim.....

trenutno me spasavaju tablete Telfast a doktorica mi je dala Tafen kapi za nos ukoliko me bas bude iritiralo.
Jednom sam ih upotrijebila (imala sam bas velik napad kaslja) i kad ga udahnes osusi ti se cijela nosnica i mozes mirno spavati :D

*Deathless*
05.06.2003., 13:00
ja imam tafen aerosol... (isto se primjenjuje ko i ventolin) ..... i mene kašalj uopće ne muči. mislim da alergije nisu baš ista stvar ko i astma, al oke...

Bluegirl
05.06.2003., 14:45
Pa astma ti je alergija ne? Tvoji bronhi hiperreagiraju na neke podrazaje pa se zato javlja otezano disanje.

*Deathless*
05.06.2003., 18:15
ok onda... ja sam alergije uvijek povezivala s šmrcanjem i suzenjem očiju i sl. ...

MaxB
05.06.2003., 18:45
AFAIK astme mogu biti alergijske i nealergijske (pod tim se valjda smatraju i one za koje nije moguce odrediti uzrok). Ako je alergijska, pretpostavljam da bi bilo moguce lijeciti i/ili izlijeciti hiposenzibilizacijom (kao sto je slucaj s mojih rhinitisom - jos sam daleko od izljecenja, vjerojatno nikad necu niti biti potpuno zdrav glede rhinitisa, ali puno mi je pomoglo). Pretpostavljam da nealergijske lijece na specificne nacine ili se uopce ne lijece (uklanjanje ili ublazavanje simptoma bas se i ne bi moglo nazvati lijecenjem).

bloody sailor moon
06.06.2003., 00:01
pa imam ti neku pumpicu... za nos i imam i za usta.... e, sada sam umorna i neda mi se dići i ići vidjeti :D ja sam ti aLergična na dosta toga, ono, idem se testirat i sve pozitivno (skoro).... kad sam biLa manja mama me peLjaLa privatno i tip mi je nešto eLektirčno na Lice stavio, neke vaLove.. a ne znam... dobro, i nije pomogLo...

evo, prestaLa sam pred mjesec dana pušiti, više nisam mogLa.. kašLjaLa bih svaku minutu...

a napadaji... ah.... najgori mi je bio kad sam biLa na aLpama pred 3 godine....

jeL uopće astma izLječiva?

Love2Bounce
06.06.2003., 00:25
ne da sam se stiltala kad sam procitala ono za 6 mjeseci, nego ne znam ni sama sta... dajte ljudi, ne mozete to radit:D

nisam jako informirana o ovome. ali ono sto sam cula, je da se testom na mokracu koji se kupi u apoteci moguce otkrit ako si pusio travu u proteklih tjedan dana. e sad, ali, ako si krmak koji sjedi pred tv-om i ne bavi se nikakvom aktivnoscu, onda je moguce da ti se i duze zadrzi u organizmu, a ako se ipak bavis nekom aktivnoscu, onda mozda i prije nego prodje 7 dana nema sanse da ti se nesto otkrije...

tako sam cula... a sad, sta je na kraju tocno...

btw, jeste sigurni sto posto da kad se vadi krv radi nekih pretraga (npr. ono opca krva slika i to, ili neke pretrage opcenito) da tada nema opasnosti, da oni nece u to ulazit, sad, ici te pregledavat? mislim, iako, uvijek netko to moze zatrazit da ti ne znas, preko veze i to...

a ovo s kosom... okay sad jos i na to moram pazit, a kosa mi je prije ko luda ispadala, sad vise ne, pa je to malo bolja vijest...

ajme svasta...

LEGALIZE IT!

i tocka...

"light it up and take a puff, pass it to me now...":D :top:

Reebok
06.06.2003., 07:25
e jebiga seko...

imash testere urina po dve kune sedamsdevet lipa koji ti nece otkrit travu u krvi ako pishash po njemu dok ti je fruletina od pola metra u ustima :D

ja samo velim koliko dugo tragovi mogu ostati... a ako se neko zheli potrudit nachi ih, onda ce ih naci i nakon puno dulje vremena...

sto se tiche krvi... kako mislis preko veze? :confused:

ko bi to uopce mogo trazhit? neko bi morao znat kad ti idesh vadit krv, pa da nazove vezu, pa da veza zove nekog u labosu pa trazhi da se josh testira na "to", "to" i "to"... tak bi josh ishlo...

a da neko to ide bezveze radit... cuj, sve to dodje para, i vremena, a vjeruj mi - one babuskare u labosu nemaju ni jedno ni drugo na bacanje :D
osim toga, i da ti idu pretrazhivat, shta da i nadju neshto? pa nece ti doktorica zvat muriju :D

jebemu mater, pa ni ne smije... lijecnici su duzhni prijavit mriji samo tezhe ozljede koje ti netko nanese - pretuchen, pregazhen ili ustrijeljen, to dali se ti drogirash ili ne spada pod povjerljive doktor-pacijent podatke, kao recimo infekcija hiv-om i slicno... neshto kao odnos odvjetnik-klijent, ili svecenik-vjernik... ako prekrshe tajnost podataka, osim u takvim kritichnim slucajevima, automatski gube pravo na vrshenje svog posla... dozhivotno... a to njima nije za igrat se

a za kosu se isto tako nemorash bojat... testiranje kose bi te (ili ko vec daje na testiranje) doshlo barem jednu prosjechnu plachu (ili 3 hrvatske prosjechne plache :rolleyes: :D )

a shto se legalizacije tiche... iskreno, as far as I'm concirned - IT IS LEGAL ;)

pick it, pack it, fire it up, come a long - and take a hit from da bong :cool:

*Deathless*
06.06.2003., 08:45
eh.... sad sam vidla da su 2 teme astma..... bljadi još jednu prije postavila, al je skoro pa propala pa ju nisam vidla... more to moderator nekak spojiti ili nekaj takvog?:confused:

FFE
06.06.2003., 13:32
indian kaže:
Konkretno me zanima.

Na Cannabis je test pozitivan oko 3 tjedna, znaci, tek nakon mjesec dana ponovi pretragu i trebao bi biti negativan. na ostale droge je pozitivan do nekoliko dana.

misery-
06.06.2003., 13:34
Love2Bounce kaže:
da se testom na mokracu koji se kupi u apoteci moguce otkrit ako si pusio travu u proteklih tjedan dana.

testovi se mogu kupit u apoteci? mdaj, kak ja to nisam znala?!?!

koliko otprilike košta?

Love2Bounce
06.06.2003., 22:05
vidis, nemam pojma...

upravo u rukama imam neki od 36.23 kn. neko bijelo pakovanje. ne pise ime. pise nesto "abugnost test mop 1 ploč.-kut!" ako ti to sta znaci... i vrijedi do 2. mjeseca ove godine, dakle, valjda vise ne :) valjda se zove AbuGnoSt MOP, neam pojma, tako pise...

a inace je valjda dovoljno pitat tetu ili barbu u ljekarni, pa ce ti reci detaljnije... ali da, ima ih za kupit to pouzdano znam... te za mokracu. mislim da poplavi ako je pozitivno... ne sjecam se vise principa toga, sorry sto ne mogu pruzit vise informacija, mozda ce netko drugi znati... uglavnom, mislim da je ovaj koji sam navela test kojim se moze otkrit i uzimanje drugih droga npr. heroin and stuff, ili je to bio neki drugi... joj sad sam stvaarno sve zaboravila, a osoba koju bi mogla pitat je daaleko... valjda ce netko drugi znat nesto...

Marakana
07.06.2003., 18:51
A što si ti ,čistačica, noćna ,u nekoj ambulanti.....

jimmy jazz
07.06.2003., 20:28
bok, za astmu se preporucuju razlicite vjezbe disanja i tjela iz Yoge. trebalo bi pomoci, nemam konkretnih iskustava, ali po Bihar School of Yoga relaxacija i meditacija su jako ucinkovite.

a Yoga se sastoji jako puno od disanja, i relaxacije, i disanju se obraca najvishe paznje - so it's there for you to try it ;)

mogu ti opisati neke vjezbe a dalje je na tebi!

Love2Bounce
07.06.2003., 21:47
Marakana kaže:
A što si ti ,čistačica, noćna ,u nekoj ambulanti.....

sta drugi put?
ne, nisam nikakva cistacica, lumenu...
:rolleyes:
koja idiotska ideja...

Marakana
08.06.2003., 01:35
Takvu sam te doživio...

Love2Bounce
08.06.2003., 01:39
:confused: sta da ti kazem osim da ocito nisi sav svoj. ne zelim chatat na topicu, ako mi ista imas za reci ovog tipa, posalji mi PM i tocka. mislim, glupost... zbunio si me, i to me zivcira. najvise mrzim kad netko da nepotpun odgovor.

Marakana
08.06.2003., 01:45
pusti brigu na veselje...ne zamaraj se....;)

*Deathless*
08.06.2003., 09:00
bok :) ma, to mi je već davno palo na pamet da bi yoga mogla pomoći... ne moraš mi tu opisivati, vidimo se mi u beču (ne znam kad, možda na jesen dođem) :p . i nikola je odma tebe spomenul kad sam mu prekjučer rekla da bi yoga il nešt sl. moglo pomoći...

jimmy jazz
08.06.2003., 10:52
ok ;) mozda se vidimo prije jer ja mislim uskoro malo na put po hr, a to ukljucuje i northern areas.

u svakom slucaju za astmu je Yoga u cjelini!
pozdrav suncu - Surya namaskara, shashankasana, pranamasana, backward bending asanas..i puno ostalih asana.

a disanje: Nadi shodhana, bhastrika, kapalbhati...., duboko abdominalno disanje cjelo vrijeme (ili barem za vrijeme Yoge)

necu sad opisivati al sigurno ima na webu opisa..

evo par linkova

http://www.chrysalisyog.homestead.com/surya.html

http://www.chrysalisyog.homestead.com/

http://www.chrysalisyog.homestead.com/yogprinciples.html

jimmy jazz
08.06.2003., 11:11
ovo linovi gore nisu specijalno za astmu, al sve te asane pomazu.

jer astma kao poremecaj disanja je usko spojena uz nash duh i na fizickoj razini sa zivcanim sustavom, a to yoga fino moze korigirati ;)

kinara
08.06.2003., 15:35
ovo za yogu ti mogu osobno potvrditi da djeluje.
Ja ne mogu reci da sam imam/imala astmu (tj. niakd nije potvrdjeno), ali sam imala problema s disanjem.. onak, znalo mi se dogoditi da jednostavno ne mogu "udahnuti dovoljno"...i onda koliko god da disala, disala i disala, svejedno, je osjecaj bio da "nemam zraka"...uzaaas zivi... nikad nisam otisla na nikakve testove (shame on me, ali mi se stvarno nije dalo) tak da nemam nekakvu potrdu zasto to i kako...

anyway, idem na yogu vec godinu i pol i stvarno se ne sjecam kad mi se zadnji put dogodilo to da nemam zraka.. :)
Dakle, go for it! Nemre ti skodit.... :top:

jimmy jazz
08.06.2003., 18:53
yes, sure. Yoga -asane- su zapravo osvjestavanje disanja, koncetracija, opustanje, od-pustanje stvari koje nas opterecuju, i pustanje, produbljivanja toga sto nas drzhi na zivotu - disanja, zivotne energije - prane.

dolma
08.06.2003., 20:11
yoga super stver .trudim se barem cetri puta sedmicno da vjezbam a disanje praktikujem stalno kad stojim kad sjedim itd.
al bez pumpica jos ne mogu....
bice i to....

Reebok
09.06.2003., 03:05
a zakaj ti doma imaš tester na droge? :confused:

kLošar
09.06.2003., 22:10
možda je već tko napisao....možda nije...ali ...imaš medicinski ugljen....piješ tabletice 2 dana....end to je to....čista si.....

a sad...malo o kaznama.....ufatili su me s đoksom.... 8grama...prvi put...imam 2 prekšajne prijave zbog vožnje brze i saobraćajke...
18 godina.....srednjoškoLac....čemu se mogu nadati.....
iii pajkanima sam rekao ovima da sam kupijo dva tri put.od jednoga lokalnoga dilera...koji je pao više puta....i tak..ali to nije napisano.....
i sad mi je bad na sudu...ako bum moral sve to ponoviti...nebude valjda taj tip onda pozvan da svjedoči...ili nešt takfoga...:confused:

Reebok
10.06.2003., 10:28
o pizda ti materina drukerska, nabijem te nakurac...

e jesi pickica, majke mi moje... jebenih 18 godina, vec punoljetan, i ti si se usro i druko nekoga??? ma zasto???

sta si mislio, da ces u zatvor??? isti ti je kurac, dobio bi kaznu od nekih sto ojra ovako i onako...

ne boj se, brine se gamad murjacka za svoje drukere, nece niko saznat... al bas bi volio da ipak lik sazna ko mu je smjestio stangu u dupe...

papcino jedna... bas si papak, i to svinjski...

:rigo:

jesi ti svjestan sta rade takvima ko tebi??? jel ti znas da je zbog tog tvog drukanja, lik mozda najebo - ili ce najebat - na neku zatvorsku kaznu, i to vjerojatno poduzhu jer je vec pao... znas sta te ceka ako sazna???

e, ako se vec zbog toga znojis, onda cu ti jos spomenut i mogucnost da zbog toga on ubije boga u nekom drugom - za kog misli da je drukao... e, i taj bi mogao saznat za tebe - pa ces opet najebat...

a vjeruj mi - UVIJEK SE ZNA, U 99% SLUCAJEVA, KAD NEKO PADNE... A TAD SE ZNA I KO JE DRUKAO...

da meni neko tako kajlu smjesti i da znam ko je, cuclao bi cijev od utoke, majke mi ako nebi... a ja bi u medjuvremenu razmisljao dal da mu unakazim lice da bude rugoba cijeli zhivot, ili polomim koljena tako da nikad ne zarastu kako treba... u svakom slucaju bi imo potsjetnik za cijeli zivot, ako bi mu ikad opet palo na pamet da opet druka...

druko si, i to bez razloga... nemogu vjerovat... ne mogu jebeno vjerovat...

bloody sailor moon
10.06.2003., 10:53
o, death, boLujemo od iste boLesti.. možda sam te ja namjerno zaraziLa :E :E :E :E

Pepi
10.06.2003., 11:43
ja bih se složio s reeom (1-6 mjeseci). znam osobu koja radi na testiranju (znate da vas sad mogu testirati kad dolazite po radnu dozvolu npr.) i kaže da ima slučajeva kad ljudi ispadnu pozitivni i onda se kunu da su prije 6 mjeseci probali, pa suze, plač, al uzalud im - odjebali karijeru zbog gluposti, a ozbiljni ljudi, faks završili...
i uglavnom ne mogu dobit dozvolu, al sad ne znam kak ide dalje i nakon kolko mogu opet tražit ili jednostavno odu drugom doktoru, al ako niš popušili su uzalud 400 kn (ili više, ne znam kolko točno dođe) na liječnički.

drugs are bad, mmmmkey ?
----------------------------------
Slabost te vodi u ovisnost.
Oslobodi se alkohola i droge.

kLošar
10.06.2003., 16:31
inače taj tip čije sam ime reko je totalni papak...i kod nas je ustaljeno da svi koji padaju govore njegovo ime........dakLe...
kad kupiš ganju tome te prvome poduche......
a ono opet.....mada nema veze....nema nike bilješke kaj sam ja reko...pa mogu opet reć nešt drugo....

kakaf druker...mdaj....:rolleyes:

*Deathless*
10.06.2003., 17:11
jimmi, thnx na linkovima, pogledala sam... na onom čovječujku se ok vide pokreti... od sutra počinjem... :)

astma nije zarazna, eventualno naslijedna bolest. sjedni,1 iz biologije.

jimmy jazz
10.06.2003., 17:28
uh, uh, na kojima, mislish ovima?
http://www.chrysalisyog.homestead.com/forwardbends.html

to je ovak da dobis pojam o cemu se radi - fotke su dobre, ali nazalost bez opisa kak se ulazi u Asanu i na kaj se obraca paznja. tjelesno, fizicki, i kak je disanje - a to je tebi najvaznije.

i ne probati sve bez detaljnog opisa! mozes se povrijediti.
ima na netu sigurno s detaljnim opisima, al ja neznam gdje(nisam bash ucio Yogu s neta:))

disanje ti ide principijelno ovak, kad se "skvrcavas", savijas-izdisaj, kad se otvaras, "izvijas!, udisaj. cilj je u ritmiziranju, od-pustanju.

nikola je navodno stel dolazit k meni na yogu :D vishe puta se dogovarali, i sve, al je izabral druge nacine meditacije - spavanje!?! a sad bi ti mogel pokazati.. eto vidish. ljudi tek krenu dok im stvarno zatreba (a i ja sam isto tak izgleda :)). no nikad nije prerano...

na tom gore siteu ima opisano na kaj se treba obratiti paznja i svjest.

*Deathless*
10.06.2003., 17:38
khm... možda onda pametnije da ja kroz ljeto odem nekam kaj mi neko pokaže i tak, kaj na kraju ne napravim sebi više štete neg koristi... ovo o disanju kužim. u svakom slučaju, hvala... :)

jimmy jazz
10.06.2003., 17:43
yep! disanje mozes probati i sama, samo treba naci opis..well..

a neko ti treba pokazat u svakom slucaju! :) al siguran sam da ce nikola sad s menom svako jutro vjezbat :D :D

Reebok
10.06.2003., 19:50
pa jebiga, i ja sam totalni papak... :D

al ce ipak sutra jedan smrad cuclat cijev moje utoke :D

pa si ti misli koliko se mozhesh pouzdat u necije papcinstvvo kad ga zajebesh

tequila
11.06.2003., 11:33
Pepi kaže:
drugs are bad, mmmmkey ?
----------------------------------
Slabost te vodi u ovisnost.
Oslobodi se alkohola i droge.
just say:nono:
:jumping:

kloshar-'O-papcino-izdajnicka o kakvom crnom ugljenu ti baljezgas ?
mdaaaj - sto pusis kad ti skodi :p

bloody sailor moon
11.06.2003., 20:47
death, yebte, pa imam astmu, vaLjda znam da nije zarazna.... sam se zezam :rolleyes:

*Deathless*
11.06.2003., 21:13
jimmy kaže:
a neko ti treba pokazat u svakom slucaju! :) al siguran sam da ce nikola sad s menom svako jutro vjezbat :D :D

nikola? haha... bumo vidli... ak bude mu se dalo, a moreš ga malo i potaknuti, koristilo bude... ma već mi tu fali... sva sreća kaj je ljeto blizu... :) ajd pozdraf :mig:

Reebok
12.06.2003., 07:30
moonlightequila kaže:
just say:nono:

hmm... ne razumijem kraj te recenice, jebiga, malo sam spor, nejde mi to sa slikicama... :(

ali zvuci mi recenica poznato, ako malo razmislim, sigurno cu je se sjetiti! :D

just.... :confused:

just... :confused:

just... :confused:

JUST DO IT????? :rolleyes: :D :D ;)

jimmy jazz
13.06.2003., 23:12
evo jednostavne vjezbe disanja - kapalabhati.
kapala na Sanskrtu znaci "glava", a bhati sjajiti.. (primjeti se isti korijen hrvatskih i sanskrtskih rijeci;))

prijevod je to opisa(uz minorne moje dodatke) Swamija Sivanande, koji je bio lijecnik prije no sto se posvetio Yogi.

u toj vjezbi disanja cjelokupno aktivno disanje dolazi iz abdomena, trbuha, pomocu trbusnih misica- izdishemo samo kontrakcijom trbuha, naglim uvlacenjem trbusnih misica prema unutra(ispuhujemo takoreci zrak van), a udisaj dolazi automatski sam, nakon sto ih opustimo. Udisaj i izdisaj je kroz nos!

Sjedni u ugodnu, i stabilnu poziciju s prekrizenim nogama. Kicma treba biti uspravna, ako je potrebno, moze se sjesti na jastuk.
Stavi ruke na koljena. Udishi i izdishi brzo. Nema stanke disanja u toj vjezbi. Izdisaj je glavni dio. Udisaj je nesto sporiji, laganiji i duzhi. No izdisaj se mora raditi naglo i jako kroz kontrakciju abdominalnih misica unatrag.Kad udishes, samo otpusti adbodminalne misisice, ne trudi se udisati. naglasak je na "ispuhivanju" zraka van. Neki ljudi u tom slucaju automatski krive kicmu i saginju glavu. to nije pozeljno, glava i tjelo moraju ostati uspravni. jedini pokret je silovit pokret trbusnih misica.
Za pocetak se moze imati jedan izdisaj u sekundi, kasnije se moze ubrzati na dva izdisaju u sekundi. znaci radi se o brzim izdisajima.
Pocinje se jednom rundom u jutro koja se sastoji od samo 10 izdisaja. drugi tjedan radi i navecer jednu rundu. 3. tjedan 2 runde ujutro (20 izdisaja) i 2 na vecer. tako svaki tjedan produzuj za 10 izdisaja, dok ne dodjes do 100 izdisaja.

(nastavak je na engl. a govori o rezultatima i ciljevima te vjezbe)

It cleanses the respiratory system and nasal passages (
cisti dishni sustav i nazalne cjevi). It removes spasm in bronchial tubes. Consequently, Asthma is relieved and also cured in course of time. The apics of the lungs get proper oxygenation. Thereby they cannot afford favorable nidus(breeding grounds) for tubercle bacilli. Consumption is cured by this practice. Lungs are considerably developed. Carbon dioxide is eliminated in a large scale. Impurities of the blood are thrown out. Tissues and cells absorb a large quantity of oxygen. The practioner keeps up a good health. Heart functions properly. The circulatory and respiratory systems are tones to a considerable degree.

to je samo jedna vjezba. druga je npr. Bhastrika. puno uspjeha u disanju!

lahor
14.06.2003., 14:03
Pepi kaže:
znam osobu koja radi na testiranju (znate da vas sad mogu testirati kad dolazite po radnu dozvolu npr.) i kaže da ima slučajeva kad ljudi ispadnu pozitivni i onda se kunu da su prije 6 mjeseci probali, pa suze, plač, al uzalud im - odjebali karijeru zbog gluposti, a ozbiljni ljudi, faks završili...
i uglavnom ne mogu dobit dozvolu, al sad ne znam kak ide dalje i nakon kolko mogu opet tražit ili jednostavno odu drugom doktoru, al ako niš popušili su uzalud 400 kn (ili više, ne znam kolko točno dođe) na liječnički.

Jesi li siguran da imas tocne informacije? Mislis li na sistematski pregled prije stupanja u radni odnos ili na nesto drugo?
Da se tako nesto radi, to bi bilo u svim novinama. Mozda postoji mogucnost za testiranje na drogu kod nekih zanimanja, npr. policajaca, kontrolora leta, vozaca i sl., ali ne bih rekla da se to radi kod "obicnih" zanimanja. Takve stvari su propisane posebnim pravilnicima i ugovorima o radu i nikako ne vrijede za sve gradjane.
Osim toga, cisto sumnjam da testiraju na kanabinoide.

Pepi
14.06.2003., 17:22
lahor kaže:
Jesi li siguran da imas tocne informacije? Mislis li na sistematski pregled prije stupanja u radni odnos ili na nesto drugo?
Da se tako nesto radi, to bi bilo u svim novinama. Mozda postoji mogucnost za testiranje na drogu kod nekih zanimanja, npr. policajaca, kontrolora leta, vozaca i sl., ali ne bih rekla da se to radi kod "obicnih" zanimanja. Takve stvari su propisane posebnim pravilnicima i ugovorima o radu i nikako ne vrijede za sve gradjane.
Osim toga, cisto sumnjam da testiraju na kanabinoide.

ja sam se još malo raspitao kod dotične osobe i ovako stvari stoje- većina firmi, pogotovo ove cijenjenije tipa pliva i sl. traže test na droge. to je onaj test od 250 kn koji pokazuje sve (i kanabis) vrste. ako pojedinac padne test, doktor javi dotičnoj firmi da pojedinac nije zadovoljio test na droge i onda si ovaj razmisli dal će zaposlit ''narkomana''.
zato nemoj riskirati, lahore....a i drugi

lahor
14.06.2003., 17:51
To onda nije u sklopu onog standardnog pregleda kad se ides zaposljavati, nego kad zaposljavas kod odredjene firme. Vani to isto rade.

Mislim da je to preveliko zadiranje u privatnost.

Reebok
14.06.2003., 23:49
je zadiranje u privatnost...

zato je nash izbor ne se ici zapoliti u plivi, nego ostati raditi na kiosku...

jebiga... tak to ide, ako oces radit na odredjenom mjestu, prihvacas njihova pravila...

ako mene pitash, firma ima potpuno pravo birat kriterije i sve ostalo po cemu ce zaposlit nekoga... fuck it, po meni imaju pravo i na rasne i spolne kriterije...

nikad mi u glavu nisu isle one tuzbe tipa "nece me zaposlit jer sam crn"... sef je sef, i sef ima potpuno pravo birati koga ce a koga nece zaposliti, tu mu drzava nema sta odredjivat...

el_mariachi
26.06.2003., 15:44
Malo off:
Jel krenulo testiranje na droge pri zaposljavanju u CRO ? :confused:

Pepi
26.06.2003., 21:41
el_mariachi kaže:
Malo off:
Jel krenulo testiranje na droge pri zaposljavanju u CRO ? :confused:

par postova iznad imas odgovor, a da ti uštedim 3 sekunde - JE.

a sad ti meni reci kak si napisao ovo ljep ko slika iznad avatara ?
di je ta opcija, ja ne mogu naći. :confused:

lahor
26.06.2003., 21:46
Samo cekam kad ce nam i DNA poceti analizirati.....Da ne bi slucajno zaposlili nekog sa rizikom od neke bolesti.

Zivjelo samo-zaposljavanje.

mirrorball
27.06.2003., 09:47
...ovo za testiranje u Plivi - živa istina = čuo od jednog frenda da neka cura popušila (doslovno) posao jer bila pozitivna na "droge ljute"...

marjan III.
07.07.2003., 23:07
Reebok kaže:
e jebiga seko...

a za kosu se isto tako nemorash bojat... testiranje kose bi te (ili ko vec daje na testiranje) doshlo barem jednu prosjechnu plachu (ili 3 hrvatske prosjechne plache :rolleyes: :D )

j ebiga brate... u krivu si!
cjepidlačenje te košta oko180-200kn u zagrebu... info iz prve ruke(frendica najebala).
a pišanje je priča za sebe : ovisno o tome koliko je ko vješt test se može prevarit na barem 10 načina... najjednostavniji- popit dvije pive(ili litru vode) prije pišanja.

Natch
24.05.2005., 18:08
posto ne mogu sad nac topic koji je govorio o nacinima testiranja na droge, evo linka:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=266873

:w

magriz
24.05.2005., 21:18
Natch kaže:
posto ne mogu sad nac topic koji je govorio o nacinima testiranja na droge, evo linka:

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=266873

da i?
ovi testovi su kvalitativni, dakle pozitivno ili negativno. kod njih također postoji mogućnost lažno pozitivnog rezultata zato i uzimaju i krv i urin ako je test pozitivan, ali postoji i mogućnost lažno negativnog rezultata, ali onda, nikom niš.
drugo je pitanje tko takve instrumente i testove validira, kontrolira, umjerava i održava, ili je ista priča kao i s draggerima koje nitko ne umjerava, pa sad ti vjeruj očitanim promilima...

Natch
24.05.2005., 21:20
pa ukoliko je test pozitivan ide se na analizu krvi ili mokrace, lijepo pise...ovo je odgovor curi koja je pitala mogu li joj analizom krvi otkriti da je pusila travu...samo upozoravam da postoje i jednostavnije metode:top:

diacetylmorphine
24.05.2005., 21:49
Natch, koja je svrha ovog topica?

Natch
24.05.2005., 22:17
rekla sam, nisam mogla naci stari topic, di je neka cura pitala mogu li joj naci analizom krvi da je pusila travu. ja sam joj tad rekla da se to moze otkriti na mnogo nacina, pa se razvila diskusija na tu temu. ovime samo argumentiram svoje dosadasnje tvrdnje:)

Bocca della Verita
25.05.2005., 08:42
Natch kaže:
rekla sam, nisam mogla naci stari topic, di je neka cura pitala mogu li joj naci analizom krvi da je pusila travu. ja sam joj tad rekla da se to moze otkriti na mnogo nacina, pa se razvila diskusija na tu temu. ovime samo argumentiram svoje dosadasnje tvrdnje:)

a jesi uporna:rolleyes:

cura je postavila topic jer ide vaditi krv zbog zdravstvenih razloga.
i zato ju je zanimalo dali ce se na takvom testu krvi viditi da je koristila narkotike.
i dalje je odgovor isti- NECE!
opojna sredstva se otkrivaju samo ciljanim pretragama.
ako ih ne traze, nece ih ni naci!

evo i tog topica
http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=96879

imbehind
13.11.2005., 18:44
Moj mali rodjak (9) ima astmu i stvarno mu je lose.

Ima inhalator i djelomicno mu pomaze. Napadaji koji su se prije javljali samo kada je prehladjen, sada se javljaju i kada se uzbudi.

Gledao sam na TV-u prije godinu dvije doktoricu iz Klinike za djecje bolesti u Klaicevoj koja je za potrebe svoje kceri astmaticarke razvila poseban tretman koji se je pokazao jako uspijesnim.

Ako se netko od Vas, forumasa sijeca imena i prezimena doktorice bio bi mu jako zahvalan ako ih posalje na forum ili na mail kolja01@globalnet.hr

Ako imate druge doktore koje zelite preporuciti, slobodno to i napisite, kao i druge preporuke vezane uz lijecenje astme.

HVALA UNAPRIJED!

Kolja.

guinness
13.11.2005., 21:28
imbehind kaže:
Ako imate druge doktore koje zelite preporuciti, slobodno to i napisite, kao i druge preporuke vezane uz lijecenje astme.

HVALA UNAPRIJED!

Kolja.

Stav službene medicine je da još nije pronađen lijek protiv astme, a samim time se nameće i priznanje da je to nemoguće izliječiti (što je apsolutna glupost) nego da se ljudi na to trebaju naviknuti i živjeti s tim (i kupovati silne lijekove i ventolin pumpice ? :confused: ), što je isto tako neshvatljivo.

Kad smo kod astme poznajem dosta slučajeva ljudi (i djece) koji su se toga rješili. (mogu te s njima i upoznati pa poslučaj njihovu priču iz prve ruke)

O nekim rezultatima iz svijeta možeš pročitati i ovdje (http://groups.msn.com/TheHealthyPlan/allergiesandasthma.msnw).

Jedna Tanja
14.11.2005., 22:44
[QUOTE]imbehind kaže:
[B]Moj mali rodjak (9) ima astmu i stvarno mu je lose.

Ima inhalator i djelomicno mu pomaze. Napadaji koji su se prije javljali samo kada je prehladjen, sada se javljaju i kada se uzbudi.

Gledao sam na TV-u prije godinu dvije doktoricu iz Klinike za djecje bolesti u Klaicevoj koja je za potrebe svoje kceri astmaticarke razvila poseban tretman koji se je pokazao jako uspijesnim.

Ako se netko od Vas, forumasa sijeca imena i prezimena doktorice bio bi mu jako zahvalan ako ih posalje na forum ili na mail kolja01@globalnet.hr

HVALA UNAPRIJED!

- Kolja, ja bih tebi bila jako zahvalna, ako mi se javis na pvt, kada saznas o kakvom se tretmanu radi.

verica
14.11.2005., 22:48
Ne znam za te doktorice u Klaićevoj; za djecu koja imaju astmu je u Zagrebu svakako za preporučiti bolnica na Srebrnjaku, liječnici gore su pedijatri pulmolozi i svi su dobri stručnjaci. Jedan od njih je i dr. Richter koji odgovara na pitanja na forumu Pedijatrija na Cybermedu pa ako imate kakvih pitanja možete ga i tamo kontaktirati.

Vilko
16.11.2005., 14:46
PLIVA -pitanje i odgovori ; Astma,allergi (http://www.plivazdravlje.hr/?section=qa2&qa=13)

Elenoar
16.11.2005., 19:46
Imbehind, ja sam kao mala imala bronhijalnu astmu. Gusilo bi me pri svakoj malo jacoj tjelesnoj aktivnosti, a bila sam alergicna na prasinu i perje. Na prasinu sam jos uvijek alergicna, ali sada samo pocnem kihati i jako mi curi nos, nema vise nikakvih napada. Negdje s pubertetom mi se povuklo samo od sebe. Nije da se bas dobro sjecam svega, ali ako imas koje pitanje drage volje cu Ti pokusat pomoc.. Pozdrav! :w

šibenčanka
02.05.2006., 19:13
da li koristite seretide? koliko dugo? kakva su vaša iskustva? imate li kakvih neželjenih nuspojava?

jaja
02.05.2006., 19:44
Sin mi koristi, otprilike 2,5 godine
Nikakve nuspojave, bitno je isprat usta nakon uzimanja
Najbolja terapija na kojoj je bio :top:

šibenčanka
02.05.2006., 20:06
ja sam korsitila seretide 500 2x dnevno i to godinu dana, no nakon toga mi je počeo malo smetati, vjerojatno zbog zasićenosti - znojenje, lagana mučnina, tremor. nalazi su mi bili odlični pa sam prešla na 2x250. sad mi je ok, ali mislim da ćemo i to smanjiti na 2x100. uglavnom, slažem se, najbolja stvar za stmu, ikad!
zanima me samo šta se tiče nuspojava, je li netko imao nešto slično?

omni
16.05.2006., 20:46
Istina Seretide je doar lijek, ali ja sam prešao na Symbicort 160, 1 udah ujutro, jedan navečer. Njegova najveća prednost je što mogu podignuti dozu lijeka na 4 udaha ujutro i 4 udaha navečer kroz 7-14 dana kada osjetim da mi je lošije. Sve sam dogovorio sa svojim pulmologom. A najveća prednost je to što ne mijenjam inhalatore.

šibenčanka
18.05.2006., 09:18
nakon seretide 250 prešla sam na symbicort 160, koristila ga 3 dana i prekinula jer mi nije odgovarao. imala sam kraći zadah, točno se čulo "izdah/udah", pristisak na bornihijima mi je bio jak, a i količina ventolina u njemu mi je bila toomuch - tremor i lupanje srca.
u dogovoru sa dr vratih se na seretide i odmah mi je. očito symbicort nije za mene.
tebi je ok? da li si prije koristio seretide? ako da, koliko i da li si imao kakvih nuspojava?

Rosa
18.05.2006., 12:16
da li koristite seretide? koliko dugo? kakva su vaša iskustva? imate li kakvih neželjenih nuspojava?

Koristim seretide oko 3-4 godine, s tim da mijenjam koncetracije u dogovoru s pulmologom. Neko vrijeme sam bila na 250, sad sam na 100 2x (u stvari uzimam samo navečer, a kad osjetim da mi se malo pogorša stanje onda i ujutro). Jedno 6 mjeseci sam bila i bez lijekova. Uglavnom Seretide je super :top: , napokon lijek od kojeg sam zaista osjetila poboljšanje (Ventolin vidim jednom u dva tjedna i rjeđe). Preko ljeta dok sam na moru sam skroz bez lijekova :) . Kaže moj pulmolog da se uvijek malo "igramo", ovisno o godišnjem dobu i alergenima koji su prisutni, ali bitno je da je astma pod kontrolom (a nakon 30 godina "iskustva" zbilja i sama znam prepoznati kad mi je dobro, a kad nije). Jedino kad sam baš do grla u prašini uzimam i Claritine, da me manje svrbi nos.
I nemam nikakvih nuspojava.

Serse
18.05.2006., 18:54
nakon seretide 250 prešla sam na symbicort 160, koristila ga 3 dana i prekinula jer mi nije odgovarao. imala sam kraći zadah, točno se čulo "izdah/udah", pristisak na bornihijima mi je bio jak, a i količina ventolina u njemu mi je bila toomuch - tremor i lupanje srca.
u dogovoru sa dr vratih se na seretide i odmah mi je. očito symbicort nije za mene.
tebi je ok? da li si prije koristio seretide? ako da, koliko i da li si imao kakvih nuspojava?
ja sam sad na tom simbikuratz sranju. prosao sam sve moguce lijekove pa i seretide. nis ne pomaze :cry:

šibenčanka
18.05.2006., 19:04
ja sam sad na tom simbikuratz sranju. prosao sam sve moguce lijekove pa i seretide. nis ne pomaze :cry:

joj, baš mi je žao. meni je seretide odličan - ja sam bila koma, jedva sam disala prije 2 godine, i čim sam počela koristiti seretide sve je krenulo nabolje (kuc kuc u drvo).
koliko si bio na seretidu? kakv ti je nalaz spirometrije?

Serse
18.05.2006., 19:14
joj, baš mi je žao. meni je seretide odličan - ja sam bila koma, jedva sam disala prije 2 godine, i čim sam počela koristiti seretide sve je krenulo nabolje (kuc kuc u drvo).
koliko si bio na seretidu? kakv ti je nalaz spirometrije?
sve ide na gore vec godinama :mig:

otkad koristim ovaj simbikuratz sranje nemam problema, al stvar je u tome sta je proljece gotovo, morat cemo cekat jesen da vidimo kolko to funkcionira

Dobri
21.07.2006., 13:13
ja sam korsitila seretide 500 2x dnevno i to godinu dana, no nakon toga mi je počeo malo smetati, vjerojatno zbog zasićenosti - znojenje, lagana mučnina, tremor. nalazi su mi bili odlični pa sam prešla na 2x250. sad mi je ok, ali mislim da ćemo i to smanjiti na 2x100. uglavnom, slažem se, najbolja stvar za stmu, ikad!
zanima me samo šta se tiče nuspojava, je li netko imao nešto slično?

Pregledajući ovaj post, primjetia san ovo pitanje, ali nisam ima prilike odgovorit.
Ja već 4 godine imam probleme sa astmom, iako je to moglo biti i ranije, ali su me filali lijekovima za alergije, te je to pogoršalo stanje. Od tada nastojin što više sam spoznati, upoznati i proćitati.
Po mojoj spoznaji,seretide se sastoji od dvije stvari
a)Flutikazon...koji je kortikosteroid
b)Salmeterol (supstanca koja djeluje protuuplalno).
E, problem je što ste vi u startu imali VISOKE doze i to je pokazalo probleme koje inače izazivaju kortikosteroidi (lupanje srca, tremor imnoge druge stvari).
Nnaime poznato je da kortikosteroidi dugoročno stvaraju dodatne probleme koji se ne manifestiraju odmah a jedna od najgorih je osteoporoza kod žena i muškaraca i posebno kod muških stvaranje ovalnog lica svašta drugo.
Na žalost nama je to do sada bia jedini izbor.
Treba pročitati sve o kortikosteroidima i
Osobno, ja se nadam uspjehu novog lijeka za astmu, koji su razvili u Sarajevu sa USA i NJemcima i koji prema rezultatima na astmi nema nikakvih nus pojava
a imunološki po (GINA Kriterijima)-Kriteriji plućne opstrukcije izmjereni na pletizmografu (Fev1 i Fev 2,Ukupni otpori , vrijednosti PEF-a i dr.)
, Teški astmatičari postaju srednje teški, Srednje teški postaju laki a oni sa lakom često uredan nalaz.
Lijek se pvi mjesec uzima 3x tjedno, drugi 2x tjedno i nakon toga 1x tjedno.
Primjenjuje se sc (subkutano) ,injekcijom pod kožu.
Ovi rezulati bit će uskoro objavljeni a moj prijatelj mi je ispričao sve detalje oko toga jer je uključen u to i ja čekam priliku da dođem do tog lijeka.:top:
Lijep pozdrav svima
:top:

Extraordinary
21.07.2006., 14:15
ja imam astmu od kad znam za sebe. prvo je počelo s bronhitisom, valjda zbog pada imuniteta nakon menigitisa (koji sam dobila zbog cijepljenja protiv tuberkulaoze!) i u početku su pomagali jedino dextrametazon, amlupent, aminofilin i solomedrol (kortikosteroidi). sad sam na srebrnjaku, svako malo idem na hipersenzibilizaciju pa obavljam i spirometriju i feNO (mislim da se tak piše), spirometrija mi je savršena, ali feNO je u najboljem slučaju do 80 (normala je od 5 do 20). prije sam dosta dugo bila na flixotidu (pumpica, preko volumatika) i na seretidu jedno vrijeme nakon svakog spazma, nešto malo sam uzimala i singular, a sad bi trebala biti na symbicortu (prednost mu je da ga možeš uzimat i u spazmu). za napadaje koristim ventolin pumpicu kad pomogne, a ventolin sirup dosta šteti srcu i zato su najbolji lijekovi koji dolaze direktno u pluća. u svakom slučaju, već mi je preko glave svih tih sranja, imala sam hormonske poremećaje, nemam redovitu menstruaciju i užasno mi pada kosa. jedna frendica ima sličnih problema i lijekovi su joj uništili jajnike. više nisam imala živaca i čim mi se stanje malo stabiliziralo prestala sam uzimati sve lijekove. i pogodi kaj? skroz, ali skroz mi je isto. i to zna jednino mama i ona me zapravo podržava.
dobri drago mi je zbog tog novog lijeka, ali više jednostavno nemam povjerenja u ništa tog tipa. možda bi se trebali malo više posvetit alternativi, to mi je nekak zadnja nada..
pozdrav

Dobri
21.07.2006., 16:33
ja imam astmu od kad znam za sebe. prvo je počelo s bronhitisom, valjda zbog pada imuniteta nakon menigitisa (koji sam dobila zbog cijepljenja protiv tuberkulaoze!) i u početku su pomagali jedino dextrametazon, amlupent, aminofilin i solomedrol (kortikosteroidi). sad sam na srebrnjaku, svako malo idem na hipersenzibilizaciju pa obavljam i spirometriju i feNO (mislim da se tak piše), spirometrija mi je savršena, ali feNO je u najboljem slučaju do 80 (normala je od 5 do 20). prije sam dosta dugo bila na flixotidu (pumpica, preko volumatika) i na seretidu jedno vrijeme nakon svakog spazma, nešto malo sam uzimala i singular, a sad bi trebala biti na symbicortu (prednost mu je da ga možeš uzimat i u spazmu). za napadaje koristim ventolin pumpicu kad pomogne, a ventolin sirup dosta šteti srcu i zato su najbolji lijekovi koji dolaze direktno u pluća. u svakom slučaju, već mi je preko glave svih tih sranja, imala sam hormonske poremećaje, nemam redovitu menstruaciju i užasno mi pada kosa. jedna frendica ima sličnih problema i lijekovi su joj uništili jajnike. više nisam imala živaca i čim mi se stanje malo stabiliziralo prestala sam uzimati sve lijekove. i pogodi kaj? skroz, ali skroz mi je isto. i to zna jednino mama i ona me zapravo podržava.
dobri drago mi je zbog tog novog lijeka, ali više jednostavno nemam povjerenja u ništa tog tipa. možda bi se trebali malo više posvetit alternativi, to mi je nekak zadnja nada..
pozdrav

Razumim te u potpunosti, vidiš koji pakao si prošla zbog korikosteroida i ostalog.
Međutim ono zbog čega sam je oduševljen je da novi lijek nije izazvao niti jednu nus pojavu, da je bilo čišćenja plauća kod Astmatičara i da se mogao komotno koristiti sa svim pumpicama (fleksotide i seratide , kao i ventolin).
Poušavam doći do konkretnih podataka da ih prenesem.
U usporedbi sa tvojim iskustvom to djeluje jako obećavajuće i želim virovat u to-lakše se diše.
Ajd, sritno javit ću se sa konkretnim podacima ako mi dotur da ili ako ih objavi ova kompanija.:klap: :klap:

Dobri
22.07.2006., 10:08
pozdrav[/QUOTE]

Evo alternativnog savjeta svima sa svim opstrukcijama disanja u ovom toplinkom valu svi astmatičari bi mogli poć u gorski kotar -od Delnica na dalje na malo niže temparature, zrak bogatiji kisikom (ka neki vid oksigenaze).
Ja sa mora gren u Delnice i do prvog planinskog jezera.:p
Spiza-gljive, salate sezonsko voće i lešo mola.
Poziv svima u planine,dobrog ćete prepoznati po žutom šeširu ala Pancho Villa.
Pokusat ću vas sinjat mobitelom u forum, a ako ne puno lipih i sritnih dana, do povratka....
Vaš ...dobri.:W

Extraordinary
22.07.2006., 18:59
Evo alternativnog savjeta svima sa svim opstrukcijama disanja u ovom toplinkom valu svi astmatičari bi mogli poć u gorski kotar -od Delnica na dalje na malo niže temparature, zrak bogatiji kisikom (ka neki vid oksigenaze).
Ja sa mora gren u Delnice i do prvog planinskog jezera.:p
Spiza-gljive, salate sezonsko voće i lešo mola.
Poziv svima u planine,dobrog ćete prepoznati po žutom šeširu ala Pancho Villa.
Pokusat ću vas sinjat mobitelom u forum, a ako ne puno lipih i sritnih dana, do povratka....
Vaš ...dobri.:W
Hm ne znam baš. Preporučali su mi to doktori stalno i jednom smo ih čak slušali i pokupili se u Mrkopalj. Bilo mi je to definitivno jedno od najgorih razdoblja, možda zbog te nagle promijene klime. Gorski kotar je inače predivan i mislim da je i bolje otići u planine nego na more, ali taj put valjda nisam mogla gore proć kaj se zdravlja tiče. Ipak ne velim da nije savjet na mjestu, svatko reagira na svoj način i općenito mislim da bi stvarno moglo pomoć, ali moj je savjet da ne očekujete brda i doline, dobro se opskrbite svim mogućim lijekovima, ne čudite se previše ako nebude kak ste očekivali i.. uživate :D.
Dobri želim ti dobru zabavu.

Dobri
22.07.2006., 19:45
Hm ne znam baš. Preporučali su mi to doktori stalno i jednom smo ih čak slušali i pokupili se u Mrkopalj. Bilo mi je to definitivno jedno od najgorih razdoblja, možda zbog te nagle promijene klime. Gorski kotar je inače predivan i mislim da je i bolje otići u planine nego na more, ali taj put valjda nisam mogla gore proć kaj se zdravlja tiče. Ipak ne velim da nije savjet na mjestu, svatko reagira na svoj način i općenito mislim da bi stvarno moglo pomoć, ali moj je savjet da ne očekujete brda i doline, dobro se opskrbite svim mogućim lijekovima, ne čudite se previše ako nebude kak ste očekivali i.. uživate :D.
Dobri želim ti dobru zabavu.
Hvala, kada se vratim imat ću nove vijesti o novoj terapiji astme, Enkortenom.
Za sada znam da nema nus pojava, da jača imunitet i snagu a da kod nekih dovodi do ekspektoracije (izbacivanja nakupljenog sputuma u plućima), te da se nakon toga pacijenti osjećaju preporođeni.Jedino taj napor izbacivanja sputuma teško pada srčanim bolesnicima jer ih umori dok sve izbace.
Razgovatrat ću sa doturom (Primarijusom)koji dolazi u Split u 8 misec a član je tima koji je ispitiva ovaj lijek.
Podilit ću te informacije i još neke nove terapije dodatka vitamina sa vama.
Sritno do tada....:zivili: :zivili:

myway
08.10.2006., 17:31
Poštovani posjetitelji,
zanima me tko i što zna o tome koliko se zadržavaju nedopuštene spstance u krvi,kosi, bla - bla... etc,etc....:E
pitam vas jer ubrzo moram napraviti lječnički za brod pa ne znam što to sve uključuje s obzirom da pregled košta 150 eura! :flop:
prošli vikend sam se zaletio sa speedom a ovaj sa travom!:D
svaka informacija je dobro došla!!:rolleyes:
Hvala narode

brainiac
08.10.2006., 17:59
Speed se može otkriti u urinu do 4 dana nakon komzumacije,u slini do 3 dana,a kanabis do 3 dana u urinu,1 dan u slini i do 3 dana u krvi.Ako konzumiraš,pušiš travu redovito,može se otkriti i kasnije (čak 10 tjedana kasnije u urinu i 2 tjedna kasnije u krvi).

Obje supstance se mogu u kosi otkriti čak do 3 mjeseca nakon konzumacije. Stoga-šišanje na čelavo :)

myway
08.10.2006., 18:04
ajoj kompa! to je kara! znači nema šanse da se provučem???:eek:
misliti pozitivno neće biti dovoljno ovaj puta!!!:rolleyes:

Stana
08.10.2006., 18:10
ako ti otkriju drogu u krvi reci da nisi ti

brainiac
08.10.2006., 18:19
da,hehe,prodaj im da imaš dijabetes il astmu :)
i šišanje na čelavo.

ovo prvo bi ti moglo pomoć kod urina,no kod krvi nema pomoći.

Stana
08.10.2006., 18:22
ajd pogledaj pa nam javi koji je tvoj zaključak

myway
08.10.2006., 18:22
ako ti otkriju drogu u krvi reci da nisi ti
pravit cu se glup ko del boy - reći ću da je rodney kriv - mulac!:p

Stana
08.10.2006., 18:23
pravit cu se glup ko del boy - reći ću da je rodney kriv - mulac!:p

tako je

brainiac
08.10.2006., 18:30
e da,i pij puno vode.voda sama po sebi može biti diuretik,pogotovo ako nakon velike konzumacije vode naglo ju prestaneš piti.Tijelo je još uvijek naviknuto urinirati često,pa tako i izbacuješ metabolite van. Ili si kupi neki biljni diuretik.

oboji mokraću što jače. b vitamin daje intenzivnu (florescentnu :) ) boju.
i nikada nemoj da ti test na urin bude prvo uriniranje tog dana. Par puta se popišaj prije testa. :)

eto,toliko ja mogu pomoći.

Stana
08.10.2006., 18:39
ili odreži pišu pa nećeš morati napraviti test

hippooo
08.10.2006., 19:06
a koliko ostaje kokain?

brainiac
08.10.2006., 19:16
kod kokaina je test na mokraću pozitivan 2-3 dana nakon konzumacije. ako svako malo uzimaš,pozitivan je i duže... u kosi ostaje isto tako do 3 mjeseca,a u slini,ako se ne varam,samo 1 dan.

myway
09.10.2006., 16:56
hvala na pomoći brainac:top:
BTW: neću se šišati na ćelavo:D

brainiac
09.10.2006., 17:05
ma briga te :D

nema na čemu :top:

jebenigospodar
21.05.2007., 01:24
Da li neko zna jeli moguce biti pozitivan na testu za marihuanu ako se samo bilo u blizini nekoga ko ju je pusio !!!

jebenigospodar
21.05.2007., 01:26
da li neko zna jeli moguce biti pozitivan na testu za marihuanu ako se samo bilo u blizini nekoga ko ju je pusio ???

tvitica
21.05.2007., 07:36
Konkretno me zanima.

zavisi koliko dugo i kao učestalo pušiš.....:cerek:

Ako svaki dan pušiš tri mjeseca ...

ako rijeđe onda manje

tvitica
21.05.2007., 07:37
da li neko zna jeli moguce biti pozitivan na testu za marihuanu ako se samo bilo u blizini nekoga ko ju je pusio ???

ne nije moguće .....:kiss:

marijan_e
21.05.2007., 07:57
j ebiga brate... u krivu si!
cjepidlačenje te košta oko180-200kn u zagrebu... info iz prve ruke(frendica najebala).
a pišanje je priča za sebe : ovisno o tome koliko je ko vješt test se može prevarit na barem 10 načina... najjednostavniji- popit dvije pive(ili litru vode) prije pišanja.

ovo ti nije točno jer se može mjerit spec gustoća pa ti lako sazna

nukac
21.05.2007., 08:52
Sve koje zanima kako dugo droga ostaje u tijelu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Drug_test

Za marihuanu u urinu:

# 1 to 2 joints: 1 to 3 days
# Oral ingestion: 1 to 5 days
# Heavy smoker (daily): 10 days
# Moderate smoker: 5 days
# Chronic use (more than 5 joints a day): 14 to 18 days
# Retention time for chronic smokers may be 25 days or longer.

vozach ipo
21.05.2007., 11:44
evo iz mog iskusva....
u jedan petak san se bija napusia ka stoka i onda san jos bija malo povuka u nedilju navecer da bi ima test urina u drugi petak znaci proslo je puna 4 dana od kada nisam ali tada sam jako malo da bi u taj petak bio negativan:cerek: :cerek: ali samm sasvim slucajno ta 4 dana pija dosta čaja jer me bolilo grlo za popizdit i ocidia bi cili jedan limun i popija...

dakle nisam pao nakon 4 dana....:top: :top: :top:
inace sam pusia onako ne bas svaki dan

Blame Durf
01.08.2007., 08:09
Evo vec od seste godine idem na preglede zbog astme(sada imam 16:D). U zadnjih 4-5 godina, stanje mi je mnogo bolje, ne osjecam nikakve teskoce, nalazi su uglavnom ok, i ja se osjecam ok. I zbog toga sam prije godinu dana prestao uzimati lijekove(flixotid ili kako se vec zove). Ali se nalazi nisu promijenili! Ja im govorim da uredno uzimam lijekove i sve, a doktor mi je jedanput cak i smanjio terapiju(dok nisam nikakve lijekove uzimao)! Ima li jos itko da mu je bilo tako? I dali grijesim sto ne uzimam lijekove?(stara mi govori kako ce mi biti teze kasnije sto ne uzimam lijekove, ali ko slusa roditelje jos:zubo:?)

simple
01.08.2007., 10:52
Evo vec od seste godine idem na preglede zbog astme(sada imam 16:D). U zadnjih 4-5 godina, stanje mi je mnogo bolje, ne osjecam nikakve teskoce, nalazi su uglavnom ok, i ja se osjecam ok. I zbog toga sam prije godinu dana prestao uzimati lijekove(flixotid ili kako se vec zove). Ali se nalazi nisu promijenili! Ja im govorim da uredno uzimam lijekove i sve, a doktor mi je jedanput cak i smanjio terapiju(dok nisam nikakve lijekove uzimao)! Ima li jos itko da mu je bilo tako? I dali grijesim sto ne uzimam lijekove?(stara mi govori kako ce mi biti teze kasnije sto ne uzimam lijekove, ali ko slusa roditelje jos:zubo:?)

Pamet u glavu i ne lazi lijecniku jer sebi cinis zlo... Samoinicijativno prestajanje uzimanja lijekova s jedne, a negiranje toga s druge strane dovodi i lijecnika u nezgodnu situaciju. Covjek moze pomisliti da lijekovi ne djeluju pa ti ukljuciti druge lijekove s vise nuspojava, da ne navodim druge scenarije. A ako mislis da si ti pametniji od njega, cemu onda pitanja na forumu!? Ali tko slusa roditelje i druge koji ti zele dobro jos :zubo: ?

Blame Durf
01.08.2007., 22:43
Istina, vidis, nisam tako gledao... Imas pravo, doveo sam doktora u veoma nezgodnu situaciju a tako i sebe:flop: Bi li me on mogao, neznam, osloboditi prava na liječenje ili nešto ako mu kažem da sam lagao? To bi bilo bed:flop:.

edit: Ne mislim da sam pametniji od njega, covjek je prosao godine obrazovanja kako bi radio to sto radi danas, ali cuo sam da su neki jednostavni prestali uzimati lijekove kad vise nisu osjecali nikakve simptome i da im je bilo ok. Heh, to su svi oni seljački recepti za lijek kad malo bolje promislim... Ali opet, jako mi teška odluka pada, reci doktoru ili poceti uzimati lijekove.

simple
01.08.2007., 23:09
Istina, vidis, nisam tako gledao... Imas pravo, doveo sam doktora u veoma nezgodnu situaciju a tako i sebe:flop: Bi li me on mogao, neznam, osloboditi prava na liječenje ili nešto ako mu kažem da sam lagao? To bi bilo bed:flop:.

edit: Ne mislim da sam pametniji od njega, covjek je prosao godine obrazovanja kako bi radio to sto radi danas, ali cuo sam da su neki jednostavni prestali uzimati lijekove kad vise nisu osjecali nikakve simptome i da im je bilo ok. Heh, to su svi oni seljački recepti za lijek kad malo bolje promislim... Ali opet, jako mi teška odluka pada, reci doktoru ili poceti uzimati lijekove.

Moj ti je savjet da nista ne radis samoinicijativno. Najbolje je sve objasniti lijecniku i odrediti ispocetka sto i kako dalje. Znam da ti je neugodno priznati laz (i meni bi bilo), ali samo jasna i objasnjena situacija dovede sve na svoje mjesto bez nepotrebnih komplikacija. Vjerujem da ti nitko nece zamjeriti, uostalom radi se o tebi i tvom zdravlju, tj. tvojim nedoumicama i prihvacanju bolesti. A nitko ti pravo na lijecenje nece ukinuti niti moze.

TomislavXP
01.08.2007., 23:17
ja sam isto tako oko 13 ili 14 godina prestao uzimati sva ona inhalatorska čuda i počeo pušiti. Poslije toga niti jedan napadaj astme.

Naravno, ne potičem na uzimanje duhanskih preparata- Astma je prošla zbog ulaska u pubertet, i doktor je potvrdio isto.

Piggy
01.08.2007., 23:42
Doktor je točno rekao, ali sam si kopaš jamu pretjeranim pušenjem. Riskiraš povratak astme po stare dane.

TomislavXP
01.08.2007., 23:55
pa ostavljam se... hehe, zna proći i po par dana a da nezapušim. postalo već dosadno a i naporno za sinuse.

Blame Durf
02.08.2007., 07:14
Ja ne planiram pušiti jer ne budi bas ugodna sjecanja(jos onda kad sam imao simptome astme dim me je gusio, i nisam mogao biti s nikim u sobi ko je pusio). Tomislave, procitaj ovo:D

http://www.forum.hr/showthread.php?t=111282

Fakat, pusenje je bed, kao i ono sto sam ja radio.

Simple, Hvala!! Pomogao si mi u odluci da kazem doktoru iduci put da nisam dosta dugo uzimao lijekove jer nisam osjecao potrebu. FACOOOOOOOOOOOOO!:s

Melli
12.08.2007., 23:23
Lošinjski zrak je lijek za asmatičare, moj prijatelj godinama tam boravio po 2 mj godišnje i gdja. astma je nestala. I ak si propušila, baci pljuge.

studentica24
23.11.2007., 09:28
Kakva su vaša saznanja nakon koliko vremena mogu otkriti prisutnost droga u organizmu pomoću testova na droge koje su počeli upotebljavat po cestama lijepe naše?

brato
23.11.2007., 12:05
Kakva su vaša saznanja nakon koliko vremena mogu otkriti prisutnost droga u organizmu pomoću testova na droge koje su počeli upotebljavat po cestama lijepe naše?

Neznam samo koga misliš preveslati sa tim testom, jedino samu sebe!

Moj ti je dobronamjerni savjet, bacaj to na vrijeme dok ti nije kasno, jer poslije će ti biti žao...

Ako se pucaš već teškim narkoticima, bolje ti je da odmah počmeš razmišljati o liječenju...:mig:

žacko
23.11.2007., 17:53
krivi su vam testovi za razliku od dr Sakomana.
-opijati(heroin,methadon)-heroin u mokraći do sedam dana, heptanon 14-16 dana u mokrači
-amfetamini-do 7 dana
-marihuana-10 dana u mokrači ,metodom kose(dnk) do tri mjeseca
-tripovi-u kostima i zglobovima 6mjeseci,za urin neznam.

K&N
29.11.2007., 20:02
samo 7 dana da ostane heroin?
a kaj mislis kolko onda ostaje u kosi ili u krvi??
racunajuci da ne konzumiram stalno nego hm..mozda jednom mjesecno a zadnje je bilo proslu subotu??
jel bi znao netko kak da se to izbaci van?!!!:ne zna:

brato
29.11.2007., 22:15
samo 7 dana da ostane heroin?
a kaj mislis kolko onda ostaje u kosi ili u krvi??
racunajuci da ne konzumiram stalno nego hm..mozda jednom mjesecno a zadnje je bilo proslu subotu??
jel bi znao netko kak da se to izbaci van?!!!:ne zna:

jednom mjesečno, čekaj malo pa ćeš nam javiti dvaput mjesečno, zatim dvaput tjedno, dok ne dođeš da ga svakodnevno konzumiraš, ali onda ćeš ionako otići u neku stvar...

K&N
02.12.2007., 16:57
jednom mjesečno, čekaj malo pa ćeš nam javiti dvaput mjesečno, zatim dvaput tjedno, dok ne dođeš da ga svakodnevno konzumiraš, ali onda ćeš ionako otići u neku stvar...

iz toga razloga sto znam sto slijedi ne uzima se vise!
ne mislim bit olos zagreba nit zadnja budala koja nalazi spas u tome!
ja sam samo pittala jel zna netko odgovor a ne da mi se pametuje!

pyrus22
02.12.2007., 21:33
ako malo pušiš a to je za mene 1 dnevno onda si negativna za 2 tjedna sto posto.

starr*
03.12.2007., 11:41
ako malo pušiš a to je za mene 1 dnevno onda si negativna za 2 tjedna sto posto.

Ne mora biti. Ovisi ti i o metabolizmu koliko će trava ostat u organizmu.
Ja sam na svojim testovima pročitala da se trava vidi do tjedan dana a meni je test svejedno bio pozitivan nakon dva tjedna.
Kasnije sam pila ugljen i više mi nikad nije bio pozitivan.:mig:

janko32
17.12.2007., 12:56
idem na lijecnicki pregled za posao! koja je vjerojatnost da me testiraju na thc sto je jedino sto sam konzumirao!!??

jongerica
17.12.2007., 14:33
idem na lijecnicki pregled za posao! koja je vjerojatnost da me testiraju na thc sto je jedino sto sam konzumirao!!??

ne mogu te testirati protiv tvoje volje, ili još gore, ako ti ne znaš da te oni testiraju.
za to ih možeš tužiti.
što pojedinac radi u slobodno vrijeme njegova je privatna stvar.
vidite kak je to zajebano, prokletim pijandurama se alkohol vidi svega 24 sata, a ako zapališ joint po pravilu ne bi smio voziti 14 dana (pa na više) jer će ti aparat očitat da si pozitivan na THC.
a stričeke policajce ne zanima jesil ti pušio prije sedam dana ili si taman ugasio.
mislim, kakvu poruku nam šalju?

optical208
13.04.2008., 12:52
Mislim da ovo (ako već ne postoji tema) zaslužuje temu van one samo Trčanje.
Imam astmu, 18 godina i željela bih se početi baviti trčanjem.Imam onaj tip astme koja se aktivira ne na prašinu i pelud, već na kretanje... :(
Neki mi govore da s astmom nemam šanse trčati, ali mislim da bih u tome baš uživala. Imam malo...traume od trčanja u osnovnoj kad bih, doslovno, skoro umrla nakon 2 kruga trčanja, ali mi se čini da nije dobro da cijeli život zazirem od aktivnosti zbog astme.
Ima li onih koji imaju astmu i trče, koje ljekove preporučujete itd?
Ohrabrite me malo :)

I da..ono što me brine:
ako koristim ljekove i trčim, onda sam kao vitalna i izvježbana i tanja :), ali je loša strana: ljekovi protiv astme su kortikosteroidi (bar oni za koje znam) pa mi uništavaju srce...preporučujete li koji koji nije kortikosteroid?
ako NE koristim ljekove, niti ne mogu trčati pa sam sva debela i lijena i za par godina ću dobiti osteoporozu, ali imam zdravije srce.

Dvosjekli mač ili kako se već kaže :D

valneahana
13.04.2008., 13:07
Mislim da ovo (ako već ne postoji tema) zaslužuje temu van one samo Trčanje.
Imam astmu, 18 godina i željela bih se početi baviti trčanjem.Imam onaj tip astme koja se aktivira ne na prašinu i pelud, već na kretanje... :(
Neki mi govore da s astmom nemam šanse trčati, ali mislim da bih u tome baš uživala. Imam malo...traume od trčanja u osnovnoj kad bih, doslovno, skoro umrla nakon 2 kruga trčanja, ali mi se čini da nije dobro da cijeli život zazirem od aktivnosti zbog astme.

I da..ono što me brine:
ako koristim ljekove i trčim, onda sam kao vitalna i izvježbana i tanja :), ali je loša strana: ljekovi protiv astme su kortikosteroidi (bar oni za koje znam) pa mi uništavaju srce...preporučujete li koji koji nije kortikosteroid?
ako NE koristim ljekove, niti ne mogu trčati pa sam sva debela i lijena i za par godina ću dobiti osteoporozu, ali imam zdravije srce.

moj brat ima astmu i bavi se sportom bez problema ali umjereno,dapače sport se preporuča kod astmatičara ali s obzirom da ti imaš tegobe kad se baviš sportom neznam dali bi smjela,možda ti tegome imaš radi slabe kondicije i viška kilograma a ne od astme,iskreno prvi put čujem da netko ima astmu koja se aktivira na trčanje a med.sestra sam,i meni su dijagnosticirali astmu i dali kortikosteroide(flixotide) ali ja sam to prestala koristiti iz lijenosti i nemam tegoba tj. ja mislim da su malo pretjerali sa dijagnozom astme,više mislim da je alergija bila u pitanju.kortikosteroidi ne oštećuju srce,neznam od kuda ti to a i u tim lijekovima je stvarno minimalna doza kortikosteroida tako da nemogu štetiti jer da štete nebi se davali.

optical208
13.04.2008., 13:13
A dobro, ne znam jesu li kortikosteroidi, ali mi je doktorica rekla da neki sastojci ostecuju srce. najvise kod Sereventa, mislim. da, astma mi se definitivno aktivira kod kretanja, bilo kakvog. pluća mi počnu "svirati" i treba mi pola sata da normalno udahnem. ne vjerujem da je toliko do kondicije, da imam samo lošu kondiciju, jednostavno bih se umorila, a ne počela gušiti. :)
http://noni.mojblog.hr/permalink.aspx?id=47501
evo, ovdje ti piše da je pokreće tjelovježba :)

valneahana
13.04.2008., 13:20
A dobro, ne znam jesu li kortikosteroidi, ali mi je doktorica rekla da neki sastojci ostecuju srce. najvise kod Sereventa, mislim. da, astma mi se definitivno aktivira kod kretanja, bilo kakvog. pluća mi počnu "svirati" i treba mi pola sata da normalno udahnem. ne vjerujem da je toliko do kondicije, da imam samo lošu kondiciju, jednostavno bih se umorila, a ne počela gušiti. :)
http://noni.mojblog.hr/permalink.aspx?id=47501
evo, ovdje ti piše da je pokreće tjelovježba :)

može ju pokrenuti preveliko opterećenje ali pa nebuš ti odmah maraton trčala,svaki dan po malo da se pluća priviknu

kit_kat
19.04.2008., 12:22
moze li se standardnim testom mokrace (dakle tipa neko je bolestan pa ga dok. posalje na testiranje mokrace) otkrit prisutnost thc.a?

marijan_e
19.04.2008., 12:23
može ako se traži a mislin da se kad si bolestan ne traži thc

deelayla.
19.04.2008., 12:26
moze li se standardnim testom mokrace (dakle tipa neko je bolestan pa ga dok. posalje na testiranje mokrace) otkrit prisutnost thc.a?
teoretski može,ali to državu košta dodatnih 50 kn,tako da ti to neće tražit,,ne može zdrastvena ustanova tek tako gledat šta ti imaš od ilegalnih supstanci u urinu

Dobri
02.05.2008., 22:07
.................................................. ..........
..........................................Mislim da ovo (ako već ne postoji tema)
I da..ono što me brine:

Da ima takav lijek, samo se mora obaviti klinički pregled i poći po lijek u susjednu državu, za terapiju od mnajmanje 3 mjeseca koja se nosi doma. Ovisi i od toga kakove su vam financijske mogućnosti jer je skup, ali nije kortikosteroid, nije interferon i općenito nije steroid.
Registriran je u toj državi za astmu i ja ga koristim. Od tada ne koristim pumpice -niti jednu (iz navike nosim u džepu jedan ventolin) za svaki slučaj ili nepredviđeno zagađenje, ali ne koristim. Lijek se zove Enkorten.

sunco-kret
04.05.2008., 01:46
može ju pokrenuti preveliko opterećenje ali pa nebuš ti odmah maraton trčala,svaki dan po malo da se pluća priviknu
sve moraš pomalo, tako da se pluća priviknu na novi ritam disanja

sunco-kret
04.05.2008., 01:49
Da ima takav lijek, samo se mora obaviti klinički pregled i poći po lijek u susjednu državu, za terapiju od mnajmanje 3 mjeseca koja se nosi doma. Ovisi i od toga kakove su vam financijske mogućnosti jer je skup, ali nije kortikosteroid, nije interferon i općenito nije steroid.
Registriran je u toj državi za astmu i ja ga koristim. Od tada ne koristim pumpice -niti jednu (iz navike nosim u džepu jedan ventolin) za svaki slučaj ili nepredviđeno zagađenje, ali ne koristim. Lijek se zove Enkorten.
koliko košta? gdje se ide? može odg. i na private:eek:
unaprijed zahvaljuejem:cerek:

Dobri
04.05.2008., 19:21
koliko košta? gdje se ide? može odg. i na private:eek:
unaprijed zahvaljuejem:cerek:
Nema potrebe na odgovor na PM. ovo je tema o astmi i o tome triba pisati ovde i kako jedni drugima možemo pomoći svojim iskustvima.
Ovde prije svega treba odrediti tko pripada kojoj astmi po GINA kriterijima.
Laka astma;Srednje teška astma, Teška astma. Nisu svi u istoj kašeti iako je kod svih astma u pitanju. Treba diferencirati stanja prema stupnju oboljenja kako ga definira GINA.
Cijena svakog lijeka ovisi upravo o stupnju oboljenja, jer i terapija ovisi o tome.
Primjerice kod terapije Enkortenom, cijena mjesečno može oscilirati od 220 Eur do 700 Eur, sve ovisno o stupnju oboljenja te terapji i doziranju.U svakom slučaju doziranje opada sa napretkom liječenja. Bit ove terapije je djelovanje na osnovne uzroke bolesti a ne na posljedicu - simptome bolesti.
Ide se na Univerzitetski klinički centar Sarajevo, klinika za plućne bolesti.

UnExpected
04.05.2008., 20:52
Ako imaš astmu, prvenstveno je bitno da se redovito kontroliraš kod svog pulmologa.
Sva pitanja koja si postavila ovdje, trebala bi postaviti svojim liječnicima.
Niti jedan lijek ne smiješ uzimati na svoju ruku ni na temelju forumskih preporuka.
Astma ja kronična bolest i tvoja je dužnost o toj bolesti biti informirana, liječiti se i kontrolirati redovno.

Ako se aktivira na kretanje, trčanje slobodno zaboravi, ali ima aktivnosti koje će te manje uspuhati - jedan sat hodanja je ekvivalent pola sata trčanja!
Lagano rolanje možda? Plivanje?
Neke joga vježbe i vježbe disanja bi ti pomogle u prevenciji i dale dobru podlogu.
Ja trčati ne mogu ni u snu, ali paše mi: lagano rolanje, klizanje, bicikl, jahanje, ples i plivanje, pilates, joga i hodanje.
Trčanje mi je smrt!

Inače imam astmu skoro 30 godina, od malena. Zadnjih 10 godina se sam se liječila kombinacijom sereventa i flixotide-a, s tim da sam počela s konjskim dozama, pa smanjivala.
Sad sam konačno sišla s flixotide-a i liječim se jednom tabletom singulaira dnevno. Ventolin se ne sjećam kad sam zadnji put uzela. Inače je baš ventolin potencijalno štetan za srce.

Doktorica mi je rekla da singulair ne djeluje svima - tako da ti neću preporučivati ništa.
Što de enkortena tiče, u Hr nije registriran, polemike su velike i savjetujem oprez.
Opet - odi svojoj doktorici i razgovarajte. Ja sam zadnji put provela sat vremena u ordinaciji.

Od ostalih stvari dobro je - piti puno tekućine, laneno ulje 1-2 žlice dnevno, izbjegavati stres. Pošto je bolest psihosomatska, ja osobno idem i na psihoterapiju.

sunco-kret
04.05.2008., 22:27
Ako imaš astmu, prvenstveno je bitno da se redovito kontroliraš kod svog pulmologa.
Sva pitanja koja si postavila ovdje, trebala bi postaviti svojim liječnicima.
Niti jedan lijek ne smiješ uzimati na svoju ruku ni na temelju forumskih preporuka.
Astma ja kronična bolest i tvoja je dužnost o toj bolesti biti informirana, liječiti se i kontrolirati redovno.

Ako se aktivira na kretanje, trčanje slobodno zaboravi, ali ima aktivnosti koje će te manje uspuhati - jedan sat hodanja je ekvivalent pola sata trčanja!
Lagano rolanje možda? Plivanje?
Neke joga vježbe i vježbe disanja bi ti pomogle u prevenciji i dale dobru podlogu.
Ja trčati ne mogu ni u snu, ali paše mi: lagano rolanje, klizanje, bicikl, jahanje, ples i plivanje, pilates, joga i hodanje.
Trčanje mi je smrt!

Inače imam astmu skoro 30 godina, od malena. Zadnjih 10 godina se sam se liječila kombinacijom sereventa i flixotide-a, s tim da sam počela s konjskim dozama, pa smanjivala.
Sad sam konačno sišla s flixotide-a i liječim se jednom tabletom singulaira dnevno. Ventolin se ne sjećam kad sam zadnji put uzela. Inače je baš ventolin potencijalno štetan za srce.

Doktorica mi je rekla da singulair ne djeluje svima - tako da ti neću preporučivati ništa.
Što de enkortena tiče, u Hr nije registriran, polemike su velike i savjetujem oprez.
Opet - odi svojoj doktorici i razgovarajte. Ja sam zadnji put provela sat vremena u ordinaciji.

Od ostalih stvari dobro je - piti puno tekućine, laneno ulje 1-2 žlice dnevno, izbjegavati stres. Pošto je bolest psihosomatska, ja osobno idem i na psihoterapiju.
super, hvala na savjetu, moja mama odbija odlazak, misli da je samo alregija, meni se čini da je to bar početak astme, ako ne i više, ali joj ništa ne govorim

zuti17
28.07.2008., 12:25
tako je... jedan dim trave, i vec ces sutra krast novce da nabavish dop :D

ucili su to nas sve u shkoli i na obrazovno-promidzhbenim emisijama :D

nisi ti pametan:flop:

VanillaS
02.08.2008., 22:06
U grande sam nevolji. Otprilike u drugom mjesecu sam povukla crtu čisto iz znatiželje, al baksuz kakav jesam došlo je do mojih. Ovaj tjedan me vode na testiranje, a nigdje na topicu ne mogu pročitati koliko dugo kokain ostaje U KOSI. Računajte na to da će tata pljunut veliku lovu za što precizniji test. :mama:
UPOMOĆ :mama:
neću nikad više...:tuzni:

VanillaS
03.08.2008., 12:18
itko?

ST!
03.08.2008., 14:19
- Droga se iz tijela uglavnom izlučuje, no negdje se i deponira, i to zauvijek. Tako se konzumentu droge supstanca zauvijek nalazi u vlasi kose, naravno, po uvjetom da se ne ošiša. Ako je netko uzimao kokain prije deset mjeseci, a to se vrijeme nije šišao, u jednom dijelu vlasi naći će se tragovi kokaina, kaže toksikologinja jedinog privatnog forenzičkog laboratorija u Hrvatskoj Dan-Jar Biserka Riha.
Za analizu, dodaje, nije dovoljno uzeti jednu vlas, već cijeli pramen kose, no i od toga neće biti veće koristi ukoliko je kosa redovito kraćena, a konzument nije testiran neposredno nakon uzimanja supstance.

__________________________________________________ __________________________________________________ ___

eto malo san proogugla za tebe :)

gosinisha
03.08.2008., 15:05
ja napravio test na grass nakon 20 dana - nula bodova,potvrdjeno

jamajka_team
03.08.2008., 16:27
Bolje se rješavaj tih ovisnosti, ne znam šta to utječe na današnju mladež pa im je droga oblik spasa, idite prošetati ulicom i biti će dovoljno da shvatite da ima pametnijih stvari...

VanillaS
03.08.2008., 19:50
Makakva ovisnost, probala sam i gotovo. i sad ću najebat ak je ovo što st kaže istina.

ST!
03.08.2008., 22:17
Makakva ovisnost, probala sam i gotovo. i sad ću najebat ak je ovo što st kaže istina.

ne kazen ja da je istina nego neka doktorica :)
a posto si samo jedan put mozda se i ne otkrije :ne zna:

StuckMojo
03.08.2008., 22:28
držim fige

chu
10.09.2008., 03:00
e ljudi neka mi neko molim vas POMOGNE...da li mogu da mi nadju LSD u organizmu preko testova na mokracu??
u napred zahvalan...

systatika
10.09.2008., 20:02
Stavili su joj joint u piće. :)

Ida Bauer
29.09.2008., 15:27
Vidim da nema neka kvalitetna tema o astmi..pa eto..
Kašljem već 1,5 mj i to onako hroptajuće,ne iz grla već kao dublje iz pluća i sve pucketa nešto i svira,al i dok udišem i izdišem..katastrofa za čuti...potvrđeno nemam upalu pluća...moram još na rtg i neke još pretrage..
Veli doktorica da sam vjerojatno u početnom stadiju astme:ne zna::s:flop:..još mi je samo to trebalo...i još sam na betablokatorima koje astmatičari ne smiju uzimati.
Uglavnom,zanima me kako ste vi astmatičari prepoznali da imate astmu?:confused:
Osim toga kašlja zadnje dvije godine povremeno osjećam pritisak na dušnik ispod grkljana,kao da me netko guši i kao da teško dišem, ali sam to ignorirala i mislila da sam anksiozna.Jednom sam se usred plača počela gušiti,kao da su mi se pluća stisla pa nisam mogla udahnuti.Navodno i noću dosta glasno i teško dišem dok popijem alkohol:o.E da,i pušim,u zadnje vrijeme puno previše.
Kako vam se i kad pojavila?Koji su simptomi?Jel se može toga čovjek riješiti bez lijekova?Sve informacije dobrodošle.

Death-of-Art
29.09.2008., 16:30
Vidim da nema neka kvalitetna tema o astmi..pa eto..
Kašljem već 1,5 mj i to onako hroptajuće,ne iz grla već kao dublje iz pluća i sve pucketa nešto i svira,al i dok udišem i izdišem..katastrofa za čuti...potvrđeno nemam upalu pluća...moram još na rtg i neke još pretrage..
Veli doktorica da sam vjerojatno u početnom stadiju astme:ne zna::s:flop:..još mi je samo to trebalo...i još sam na betablokatorima koje astmatičari ne smiju uzimati.
Uglavnom,zanima me kako ste vi astmatičari prepoznali da imate astmu?:confused:
Osim toga kašlja zadnje dvije godine povremeno osjećam pritisak na dušnik ispod grkljana,kao da me netko guši i kao da teško dišem, ali sam to ignorirala i mislila da sam anksiozna.Jednom sam se usred plača počela gušiti,kao da su mi se pluća stisla pa nisam mogla udahnuti.Navodno i noću dosta glasno i teško dišem dok popijem alkohol:o.E da,i pušim,u zadnje vrijeme puno previše.
Kako vam se i kad pojavila?Koji su simptomi?Jel se može toga čovjek riješiti bez lijekova?Sve informacije dobrodošle.

shvatila sam da imam astmu kad sam se jedno jutro probudila i počela očajnički vapiti za kisikom.
to je bilo prije 10ak godina. kad je meni bilo 10ak godina.

dvije godine nakon toga počeli su simptomi slični bronhitisu - hroptanje u plućima, iskašljavanje krvave sluzi , kasnije je bilo i govora o TBC-u ali nalazi su bili negativni.

većina mojih poznanika astmatičara potvrdila mi je da je kod njih isto počelo s jakim kašljem i hroptanjem.

onda sam počela s ljekovima ventolin, flixotide, servent diskus (or something, koristila sam ga samo u par navrata)...

što se tiče lijekova...
a gledaj... ja jesam protivnik ljekova koji se dugotrajno konzumiraju...
ali što se tiče inhalatora..njega uvijek imam uz sebe barem zbog osjećaja sigurnosti..jer astma ti uvelike ovisi i duševnom stanju...dakle svaki napadaj tjeskobe može uzrokovati astmatični napad.
dakako..bitni su čimbenici pušenje, prašina, zagađen okoliš... i sve ostalo od čega slabi kapacitet pluća...
ali barem u mom slučaju psihički je napor na prvom mjestu jer sam prve simptome astme dobila nedugo nakon što mi je otac umro.

ventolin koristim samo po potrebi...i to kad me gušenje zbilja skrši.
u par sam navrata završila na hitnoj jer sam doslovno pala na koljena od kašljanja i nisam se mogla ustati niti prestati kašljati.

otad nema šanse da ne ponesem sa sobom ventolin.

daje mi u neku ruku osjećaj sigurnosti... pa nemam brige oko toga...čak i ako dobijem napad... znam da ću si to samo ušpricati i bit ću ok.

tako da... odi liječniku opće prakse..obavi sve pretrage..spirometriju, testove za alergiju i ostalo...

vjerojatno će ti dati 5000 ljekova...ali ja mislim da je jedan dovoljan, a to ti je inhalator koji djeluje odmah...
ovo ostalo moraš svako jutro i svaku noć...
meni se zbilja više neda s tim zajebavati.

i...da..vezano uz pušenje..pušim i ja..ali manje više umjereno..možda 5 cigareta dnevno...kad popušim cijelu kutiju obično me ujutro opak kašalj uhvati...
pa pokušaj barem smanjiti pušenje.

i...da...ako si zbilja protiv lijekova..ali zbilja zbilja...
onda kupi sebi eterično ulje od lavande i kad ti je teško u prsima namaži si par kapi ispod nosa...ili kapni u maramicu pa maramicu prisloni na nos i tako se inhaliraj...
i barem jednom tjedno kuhaj čaj od kamilice nad kojim ćeš se inhalirati tako da staviš zdjelu ispod lica a iznad sebe ručnik...
djeluje.
barem meni.

freya7
29.09.2008., 16:54
astma je kronična upalna bolest

naglasak na upalna, pa prema tome treba liječiti upalu....i zato treba uzimati ujutro i navečer najčešće lijek koji ti prepiše dr. a to je najčešće inhalacijski kortikosteroid(ako imaš 2,3 ili 4.stupanja astme)

ventolin je samo simptomatski lijek, liječi samo simptome,a ne i osnovan problem.....i zato završiš na hitnoj nakon nekog vremena jer to nije dosta za liječenje...

u svakom slučau bolje koristiti inhalator sa ics ili komb.inhalator sa ics+bronhodilatator svako jutro i večer nego se pumpati sa ventolinom.
ako se redovito koristi terapija ventolin će se minimalno koristiti.

to je kao da imaš pokvaren zub i piješ samo tablete protiv bolova,a ne ideš kod zubara da ga popravi....

Death-of-Art
29.09.2008., 17:14
astma je kronična upalna bolest

naglasak na upalna, pa prema tome treba liječiti upalu....i zato treba uzimati ujutro i navečer najčešće lijek koji ti prepiše dr. a to je najčešće inhalacijski kortikosteroid(ako imaš 2,3 ili 4.stupanja astme)

ventolin je samo simptomatski lijek, liječi samo simptome,a ne i osnovan problem.....i zato završiš na hitnoj nakon nekog vremena jer to nije dosta za liječenje...

u svakom slučau bolje koristiti inhalator sa ics ili komb.inhalator sa ics+bronhodilatator svako jutro i večer nego se pumpati sa ventolinom.
ako se redovito koristi terapija ventolin će se minimalno koristiti.

to je kao da imaš pokvaren zub i piješ samo tablete protiv bolova,a ne ideš kod zubara da ga popravi....

ne.
ja sam završila na hitnoj jer nisam imala ventolin uza sebe.
da sam imala nebi se to dogodilo.

i, ne hvala..terapija ujutro i navečer. been there, done that.
odjeb!...

pozdrav!

freya7
29.09.2008., 17:56
vjerovatno ne bi došlo do tolikog pogoršanja da si liječila upalu,odnosno osnovni problem....

ali ti znaš što je najbolje za tebe:top:

good luck

Death-of-Art
30.09.2008., 12:55
to se dogodilo neposredno nakon neprestane konzumacije lijekova.

Nemaš
Pojma.

freya7
30.09.2008., 18:04
rekla sam da ti znaš kaj je najbolje za tebe :top::top:

ne da mi se raspravljati.....peace:)

m_milica
01.10.2008., 07:16
Mislili su da imam astmu, davali mi lijekove za astmu i onda sam nasla drugog doktora koji mi je rekao da sve to nije istina. Tako da bih ja zbog vlastitog iskustva s doktorima preporucila drugo misljenje.

Ne kazem da dr pulmolog kod kojeg sam bila, i koji mi je rekao da imam astmu, ne zna nista, ali kod mene je jednostavno pogrijesio. Posumnjala sam u njegovo znanje kad sam se prigodom jednog bronhitisa osjecala tako lose da nisam mogla stajati na nogama, a on mi govori da ce mi proci za par dana i da mi nije nista ozbiljno. Slucajno sam otisla po drugo misljenje. I tako se svasta pokazalo.

Ukratko davali su mi ventolin potpuno bezveze i jos neke druge malo jace ljekiće...

toni26
01.10.2008., 08:45
I ja sam isto jako kašljao, dugo se nisam mogao riješiti kašlja... Otišao pulmologu i napravio sliku pluća, spirometriju i FENO test. I sve je bilo ok, osim tog FENO. I dr. rekla da je to astma, ali nije mogla ustanoviti uzrok jer, kao, nisam alergičan, spirometrija nadprosječno dobra... Al mi je ipak dala onaj Symbicort turbuhaler koji mi je fakat pomogao... Mada, kasnije sam razgovarao i s jednim psihijatrom koji je rekao da je to najvjerojatnije psihosomatski tj. da mi je to sve u glavi. Tjeskoba koja se manifestirala i na taj način. I nekako se slažem jer otkad sam počeo rješavati neke stvari i astma je nestala...
Ne želim reći da je svima tako, ali velikoj većini ljudi jest...

Multiverzum
02.10.2008., 22:31
Zanima me postoji li nekava tehnika disanja koja bi pomogla u slučaju asmatičnog napada, kada se pri ruci nema Ventolin ?

Čitao sam da Pliates vježbe disanja uvelike pomažu pri sprječavanju asmatičnih napadaja pošto jačaju muskulaturu koja pokreće disanje i aktiviraju manje aktivne dijelove pluća. Je li to istina ? Ima li tko iskustva s time ?

:misli:

Celine D.
04.10.2008., 14:10
prije vise od god.i pol pocela se javljat neka nugodna bol u prsima,to je vise poput nekog peckanja,zarenja kratko traje svega par sekundi i onda se opet pojavi. snimala sam lani u 3 mj.pluca i nalaz je u redu,ali ta nuegodna bol u prsima se opet pocela javljati,javlja se kao pritisak ili peckanje ili kao i pritisak i peckanje a ponekad i zakaljem,a taj kasalj zvuci grozno. jeli ovde rijec o astmi?:(

HollyP.S.
04.10.2008., 17:39
http://www.forum.hr/showthread.php?t=325889

Evo,ima topic o astmi pa si ovdje pročitajte...Ima zanimljivih stvari...

Multiverzum
04.10.2008., 20:49
prije vise od god.i pol pocela se javljat neka nugodna bol u prsima,to je vise poput nekog peckanja,zarenja kratko traje svega par sekundi i onda se opet pojavi. snimala sam lani u 3 mj.pluca i nalaz je u redu,ali ta nuegodna bol u prsima se opet pocela javljati,javlja se kao pritisak ili peckanje ili kao i pritisak i peckanje a ponekad i zakaljem,a taj kasalj zvuci grozno. jeli ovde rijec o astmi?:(

Mislim da je najbitnije mišljenje liječnika o tvojim simptomima. Astma se ne može snimiti rengenom već samo utvrditi simptomatološki i mjerenjem kapaciteta pluća (spirometrija - pušeš u neku cijev).
Napad astme može biti izazvan stresom, nekim alergenom, slabim stanjem imunološkog sustava i sl.

Simptomi asme su oteženano do gotovo nemoguće disanje, hripanje i šištanje u plučima, iskašljavanje sekreta i to kad te primi kao da je smak svijeta i ako nemaš pumpicu kod sebe (što se meni zna desiti), možeš završiti na hitnoj.

No, što se tiče peckanja, pritiska i sl. meni ti to liči na stres, pogotovo ako je probadanje ispod srca ili po sredini prsnog koša pa do kralježnice, kao da te netko pogodi strelicom.
Može lako biti da je samo psihosomatski simptom, pa trebaš odmora od svakodnevnih sranja, da oprostiš, od pritisaka i sl.

:)

Celine D.
04.10.2008., 22:40
radila sam spirometriju,skoro sam pukla ko cvrcak dok sam je radila a kemijskom dole na dnu pise nesto pocetne smetnje ventilacije tako nesto zadnji dio nije bas razumljiv,evo danas sam bila na Marjanu,isla na Marjanske skale i dok smo stigli do vrha jedva sam disala. i kasljala sam,od kucne prasine sam se skoro 2 puta ugusila,hvatala sam zrak na prozoru sobe. nasla sam na internetu da 40% ljudi koji ima alergijski rinitis imaju i astmu. meni je doktorica prepisala fliksonase koji koristim vise od god.dana,kad sam pitala zasto mi ga daje,relka je:"da ne dobijes astmu!"

Multiverzum
04.10.2008., 22:57
Da, vrlo vjerojatno se radi o možda početnoj fazi astme.
Ja sam kao srednjoškolac imao tzv. latentnu astmu (godinama), a da nisam ni znao. Javljala se tek kod jačih fizičih napora, ali i ubrzo prošla. Pošto nisam ništa poduzimao, s vremenom, uz sva ova zagađenja zraka, alergene, užasan presing na poslu, zaradio sam pravu kroničnu, tako da sada ako se ne čuvam mogu imati problema gotovo svaki dan.

Gledao sam film "the 11th hour", od Leonarda DiDicapria koji se bavi globalnim zagrijavanjem i klimatološkim promjenama, ono što me frapiralo tamo je izjava da je prije 50 godina u jednom prosječnom američkom školskom razredu bilo možda 1 do 2 djece s asmatičnim problemima, dok danas više od 70% djece već pati od nekih simptoma astme.
Nose pumpice kao mobitele.

Astma je izgleda sve raširenija i nekako bolest današenjeg doba poput srčanih oboljenja i depresije.
Nedavno sam razgovarao sa svojim liječnikom, čije dijete također pati od astme, pa mi je rekao, da astmu ne možeš liječiti antibioticima jer nema mikrobioloških uzročnika, niti nikavim anti virustnim lijekovima, jer je ne izazivaju virusi. Liječi se holistički, cjelovit pristup kvaliteti i načinu života te simptomatičkni tj. smanjenjem i otkanjanjem simptoma putem lijekova.

Au, jesam se raspisao. Evo, to ti je neko moje iskustvo. Pobrini se da problem kvalitetno riješiš u začetku.

Svako dobro :):)

Dobri
07.10.2008., 22:13
radila sam spirometriju,skoro sam pukla ko cvrcak dok sam je radila a kemijskom dole na dnu pise nesto pocetne smetnje ventilacije tako nesto zadnji dio nije bas razumljiv,evo danas sam bila na Marjanu,isla na Marjanske skale i dok smo stigli do vrha jedva sam disala. i kasljala sam,od kucne prasine sam se skoro 2 puta ugusila,hvatala sam zrak na prozoru sobe. nasla sam na internetu da 40% ljudi koji ima alergijski rinitis imaju i astmu. meni je doktorica prepisala fliksonase koji koristim vise od god.dana,kad sam pitala zasto mi ga daje,relka je:"da ne dobijes astmu!"

Sve počinje ventilatornim smetnjama, međutim svaka ventilatorna smetnja ne znači i astmu. Najraširenija je HOPB (Kronično Opstruktivna Bolest Pluća) a tek iza nje je astma.
Astma ima incidencu (broj oboljelih) cca.4% ukupnog puka a kod djece je to u porastu i do 15%.U svakom slučaju uzroka je mnogo i različiti su ka šta su različite i vrste astme. Ona se može kretati od alergijske do autoimune sfere, sa nizom podgrupa.U biti po GINA kriterijima ralikujemo 4 osnovna stupnja
-Ventilatorne smetnje
-Laka astma
-srednje teška i
-Teška astma.
U kojem stadiju je netko, ovisi o veličini FEV-1 i Fev-2, otpora pri disanju, izmjerenoj saturaciji kisika u krvi itd. Tek kada se po GINA kriterijima odredi stupanj oboljenja, tribalo bi prići terapiji, koja za svakoga nije ista, upravo stoga jer su i stupnjevi oboljenja različiti.
Mislim da svatko mora prije svega upoznati svoju situaciju (pravilno dijagnosticirati stupanj), pa tek onda donijeti odluku o terapiji. Sa tim se nije igrati, jer astma u kasnijim stadijima zahtijeva uzimanje lijekova za srce (stvara se plućno srce), nastupa osteoporoza zbog uzimanja kortikosteroida (fleksotide i seratide itd), aminofilini i svi skupa lijekovi oštećuju slunicu želudca itd i tada kreće spirala problema.
Sve trenutne postojeće terapije su simptomatske, to znači da uglavnom liječe POSLJEDICU-simptom a ne UZROK nastanka astme. Takova je situacija sa korištenjem grupe lijekova na osnovi Salbutamola (Ventolin i slično), do kortikosteroida ili njihovih kombinacija (Seretide, feixotide itd) i uglavnom su to bronhodilatatori.
Uzrok je na jednom drugom mistu a uprvo bi bilo poželjno riješiti uzrok jer bi to problem riješilo trajno.
Ja koristim lijek koji je u razvoju ali koji riješava ili djeluje na uzrok bolesti, da li će kod svih i uspjeti, vidit ćemo. Za sada su pumpice otpale.

Multiverzum
07.10.2008., 23:06
Pozz.
U potpunosti se slažem da se astmi i sličnim pulmološkim smetnjama treba ozbiljno i na vrijeme pristupiti. Ja to nisam učinio i sada mi stvara podosta poteškoća, posebno u bavljenju sportom. Zapravo, uvijek moraš njegdje u pozdadini biti svjestan da napad može nastupiti. A i ta pumpica koju nosiš kao da te sitgmatizira. Nekako je neprijatno to upuhivati, posebno među ljudima, posebno ako si "mlad".

Zanima me saturacija krvi kisikom. Znači li to da je krv prviše puna kisika kojeg se ne može riješiti zbog nemogućnosti normalne respiracije ?

Dobri
08.10.2008., 21:27
Pozz.
U potpunosti se slažem da se astmi i sličnim pulmološkim smetnjama treba ozbiljno i na vrijeme pristupiti. Ja to nisam učinio i sada mi stvara podosta poteškoća, posebno u bavljenju sportom. Zapravo, uvijek moraš njegdje u pozdadini biti svjestan da napad može nastupiti. A i ta pumpica koju nosiš kao da te sitgmatizira. Nekako je neprijatno to upuhivati, posebno među ljudima, posebno ako si "mlad".

Zanima me saturacija krvi kisikom. Znači li to da je krv prviše puna kisika kojeg se ne može riješiti zbog nemogućnosti normalne respiracije ?

Ne ne znači to, to je zasićenost krvi kisikom ili u okviru ukupne : GAS analize, prisutnosti plinova u krvi, za astmatičare je jedan od bitnih parametara saturacija kisika.
Veća saturacija, to je bolje vezivanje kisika u krvi itd.
Naravno kisik je najbitniji u toj analizi i puna zasićenost je ugranici od 99-100%.
Opstrukcije u disanju to obaraju i astmatičari su već od 93-94 %.
Naravno pri mjerenju su još bitni
-Vitalni kapacitet (V.C.max.) itd.
-Otpori pri disanju (ovaj pak parametar u mjerenju je najobjektivniji) jer u potpunosti nije ovisan o pacijentu i on bilo čime ne može uticati na njega , prilikom mjerenja.
Dakle saturacija kisika je samo jedan ali važan parametar.

metafin
06.01.2009., 14:18
pozdrav :)
nisam paničar ali u zadnje vrijeme(tri tjedna) mi se događaju dosta čudni simptomi...pred dosta godina mi je dijagnosticirana astma,no uspio sam je držati pod kontrolom odgovarajučom terapijom...
pred tri tjedna su se počeli događati,vračati,čudni simptomi:

grlo kao da mi je bilo nadraženo,uključujuči jaki svrbež nadraženost u grkljanu koji mi nebi dopuštao da dođem do zraka :confused:
u pojedini momentima,kada bi se npr naglo digao sa kreveta ujutro na wc,kao da bi momentalno ostao bez zraka uz svrbež u bronhima,koji bi bio popračen stanjem omamljenosti,tj niskog tlaka
na momente bi se zakašljao,kašalj bi bio popračen svrbežom u bronhima i plučima te mi ne bi dopuštao da ga vratim u pluća,pritom bi se morao saginjati da simptomi prođu

kod specialiste sam bio momentalno naručun,rađena je spirometrija u kojoj je utvrđeno da su mi nalazi u redu,tj da postoji mala vjerovatnost za astmu :confused:
pluća su slikana te je nalaz isto tako uredn,nema primječenih nepravilnosti
doktorica je prepisala terapiju serotidom dvije inhalacije tj udisaja na dan te singularom....simptomi nisu prestajali nego se povremeno pojavljaivali uz nadraženost u ždrijelu,grkljanju te svrbež u bronhima
ponovo sam se javi doktorici opće prakse koja me uvjerava ta nemam niti malo spazma u plučima,te da pluča normalno funkicioniraju :ne zna:
čim izađem van na hladnoču bronhi kao da automatski reagiraju,u međuvremenu mi sertotide nije odgovarao radi suhoće u ždrijelu,grlu,te pritom nisam mogao normalno gutati,zamijenjen je alvescom
simptomi su se smirili na par dana,kada sam promjenio klimu,no vrativši se nakon nekoliko dana doma opet je počelo isto,dignem se naglo,osjeti msvrbež,lagani titrajući u donjem djelu grla,bronha,koji ne dopušta udisaj,uz simptomi kao pred rušenje,niskim tlakom :confused:
naime u najboljim sam godinama kada bih trebao pucati od zdravlja a meni ovo,zaboravio sam reči da sam bio aktivni pušač 8 godina te sam automatski prestao pušiti nakon pojave ovih simptoma
otorinolaringolog je u međuvremenu rekao da je ždrijelo sa grkljanom malo nadraženo,doma me rade ludim i govore da si sve umišljam,a imam osječaj da i specialisti imaju isto mišljenje :ne zna:

o čemu bi se moglo raditi,možda KOPB?ili obična prehlada?
zaboravio sam reći da mi je doktorica prepisala klavax od 500 2x na dan te da se nakon popijene cijele doze osječam tek malo bolje :confused:

metafin
06.01.2009., 14:21
nadodao bih da mi ventolin ne pomaže u momentu kada osjetim taj famozni napadaj
dobro znam što je napadaj astme,ali ovo nema veze sa vezom? :rolleyes:

srce2008
06.01.2009., 18:11
Mozda ti bronhije nadrazuje hladnoca zraka kada si vani, ili pak ako si u zatvorenome, mozda ti neodgovara suhi zrak iz grijalica. Dah ti nije plitak i ne cuje se nikakvo piskutanje kada dises? Prati malo gdje si sve bio i radio prije nego te uhvatio napadaj.
Mozda imas kakvu alergiju, koja ti se tek sad pojavila... Jesi li mjenjao sta u prostoriji gdje spavas, stavio kakvu novu deku, farbao zidove ili sl.?
Mozda ova moja pitanja zvuce glupa, ali vidi malo, ako su ti nalazi uglavnom dobri, mozda je bas nekakva alergijska reakcija.

metafin
06.01.2009., 22:53
alergotest sam radio pred nepunih godinu dana,sve na sta sam alergican mi nije radilo simptome osim prašine? Nego dolazim do nove teorije,koliko povišena želučana kiselina ima veze sa ovakvim simptomima,jedan mi je scecialista rekao da idem na pregled kod gastroenterologa je da kiselina želučana zna izazivati,poticati asmatičke simptome?

metafin
06.01.2009., 22:56
simptome piskanja imam rijetko,kada legnem u krevet,i to ako legnem na što ravnije,što sam na uzdignutijem simptoma nema?po danu se ne javlja skoro nikad,piskanje

metafin
06.01.2009., 23:02
nisam radio ništa neobično u sobi niti stanu,dakle farbao ili nešto?moram napomenuti da su simptomi počeli na način da sam se jednoga hladnoga dana preforsirao u ekstreme,nemam kondicije,trčao sam iznad granica,nakon toga su simptomi počeli.je li moguče da su se bronhi toliko upalili da dovode do ovakvih simptoma?kašljem rijetko i suho,temperaturu nisam imao

Baya_Rober
07.01.2009., 10:23
mao jaca prehlada????

srce2008
07.01.2009., 12:46
Mislim da si od hladnog zraka navukao bronhitis, ili upalu bronhija. Kuhaj si čaj od kadulje, ona nevjerojatno čisti i umiruje nadražene dišne puteve, još bolje ako možeš nabaviti od nekog travara pravu kadulju, a ne onu "kupovnu".
Vezano za želudac i želučanu kiselinu, i kiselina može uzrokovati kašalj. Do toga dolazi kada se želučana kiselina vraća u jednjak, u biti to je žgaravica. Simptomi su oštar kašalj praćen gorkim okusom u ustima, a može doći i do promuklosti. Javlja se skoro uvijek poslije obroka ili noću, jer u horizontalnom položaju kiselina iz želuca dospijeva u dišne organe. Razgovor, pjevanje ili smijeh djeluju kao okidači zbog toga što se tada pomiče dijafragma, koja razdvaja želudac od gornjih dijelova tijela i omogućava prolazak kiseline. Kod većine ljudi javlja se i pečenje u grudima, ali neke osobe nemaju takve tegobe, pa nisu ni svjesne da kašlju upravo zbog toga.
Da bi se izbjegla ta pojava ne smije se jesti obilne, masne obroke i grickalice pred spavanje. Poželjno je da se smanji konzumiranje alkohola i kave, naravno i pušenje.

metafin
07.01.2009., 19:40
Mislim da si od hladnog zraka navukao bronhitis, ili upalu bronhija. Kuhaj si čaj od kadulje, ona nevjerojatno čisti i umiruje nadražene dišne puteve, još bolje ako možeš nabaviti od nekog travara pravu kadulju, a ne onu "kupovnu".

ja mislim da bi mogao biti bronhitis,ali pazi ne kašljem uopče,jako rijetko
hvala na odgovorima :)
inače stanje mi je pola dana bolje,onda drugu polovicu osječam strašno pečenje i nadraženost u predjelu ispod grkljanja

Baya_Rober
07.01.2009., 21:04
ako ne kasljes ne moze biti bronhitis

srce2008
08.01.2009., 11:19
Da, ako ne kašlješ nije bronhitis. Čuj, najbolje ti je da odeš izvaditi krv, ako imaš povišenu sedimentaciju, znaš da je riječ o nekoj upali, a ako ne, lako je moguće da imaš problema sa želucem.
Za sad nemoj se previse izlagati hladnoći, forsirati organizam, pij puno tekućine. Ako je od želuca ta kiselina, grickaj bademe, oni neutraliziraju kiselost.
Bez doktora tesko da ti mi ovdje na forumu mozemo pomoci.

srce2008
08.01.2009., 11:26
čim izađem van na hladnoču bronhi kao da automatski reagiraju.......kada sam promjenio klimu,no vrativši se nakon nekoliko dana doma opet je počelo

Ovo me buni...očito ti smeta hladnoća, a ne želudac. :D Nemoj pretjerivati sa antibioticima, doktori ih nekad stvarno daju napamet, kažeš da ti od njih ionako nije bilo bolje, znači da terapija nije bila baš najtočnija, a opet kako su ti dali terapiju kad nisu imali ni dijagnozu. Hmmmm :ne zna: a jesi fenomen... :D :mig:

metafin
08.01.2009., 13:12
izvaditi ču krv i provjeriti sedimentaciju,ma nebi mene to toliko brinulo da simptomi ne traju več dobra tri tjedna
inače hvala vam na savjetima

Baya_Rober
08.01.2009., 21:58
a nekad traju duze zbog ne adekvatne terapije

srce2008
09.01.2009., 12:10
Ovo šta Baya kaže je istina, krivi lijekovi još samo pogoršaju stvari. Sretno, i javi kako se odvija situacija. :w

Baya_Rober
09.01.2009., 14:40
ja sam godina mislio da imam OPB AL ispostavilo se da su sinusi

metafin
09.01.2009., 15:17
krv još nisam vadio,tek u ponedjeljak.danas se nešto čudno počelo događati,uglavnom,po noći dok spavam i prvih par sati ujutro je situacija pod kontrolom,ne osječam simptome,dok ne prođe određeno vrijeme,tada se opet vrača?danas popodne me nešto,neki škakljaj svako toliko tjera na suhi kašalj,nakon što iskašljam ostajem bez zraka,uz škakljanje?mama mi govori da se smirim i da ne fantaziram,a kod doktorice me sram ići više.imam još jedno pitanje,je li moguće da mi se unutar pluća,bronha nalazi strano tijelo koje stvara ove dugotrajne simptome,ili ono ima drugačije simptome?hvala na odgovorima još jednom

metafin
10.01.2009., 23:29
zaboravio sam nadodati da povremeno uz sve simptome imam osječaj knedle u grlu koju ne mogu progutati,tj kao da mi je grlo puno sekreta kojeg kada oču progutati se vraća i stvara nelagodu,pa moram ispijati velike količine tekučine da progutam sekret,uz konstantnu bol u donjem predjelu vrata kada nešto progutam

srce2008
14.01.2009., 12:16
...a kod doktorice me sram ići više...

Ovo ti je glupo razmišljanje, šta te ima biti sram ići kod doktora ako se ne osjećaš dobro.

Ako si počeo iskašljavati taj sekret, onda je bolje, organizam ti se čisti, nikako nemoj gutati nazad, nego ispljuni van. Nemoj paničariti, znaš da ti i psiha može uzrokovati svakakve napadaje.
To ti je nekakva neobična prehlada, vjerojatno nije ništa toliko ozbiljnoga. Vidit ćeš šta ti kažu krvni nalazi.

papandopulo
17.01.2009., 00:04
Naime imam alergijsku astmu koja mi je dijagnosticirana prosle godine, alergican sam na rast trava, brezu itd. Uglavnom ono sto cvjeta u proljece.
I na kucnu prasinu sam alergican, sad sam vec 10 dana u totalnom ludilu, kasljem, uzimam Ventolin kao sto mi je propisano(po potrebi), bio sam kod doktorice neki dan, a ona mi je rekla da mi je najvjerovatnije zbog vlage?!
Jucer se stanje pogorsalo i mislio sam da ce biti bolje ali evo sad se gusim u kaslju, ventolin ne pomaze skoro nista.
kakva su vasa iskustva sa tim, ako itko zna sta mi je pametno napraviti.:confused:

ante dumbledore
17.01.2009., 10:25
gle odeš kod doktora, može i u hitnu, pregleda te, ako imaš izražen bronhospazam koji ne reagira na ventolin, da ti još jednu inhalaciju al ovaj put u kombinaciji sa kortikosteroidom, il te stavi par danana oralne kortikosteroide, ako je već toliko strašno...al svakako se ne trebaš patit sa tim
a druga je opcija da imaš i neki infekt, koji je realna mogućnost s obzirom na sezonu....u tom slučaju kombinacija sa antibiotikom ide...svakako dakle ti je pametno otić kod doktora

papandopulo
17.01.2009., 12:00
Bio sam u srijedu kod svog doktora, rekla mi je da uzimam ventolin po potrebi i da je max doza 4X2 udaha i to je to.
Kao da sam odreagirao sad na prasinske grilje i vlagu.
Al meni se to nista ne smiruje

7poem
20.01.2009., 08:12
probaj piti omegu3-6-9

Treci kamencic
20.01.2009., 11:24
kod alergijske astme treba uzimati ljekove.. ventolin se uzima po potrebi..ali treba ti doktor propisati lijek koji trebas uzimati svaki dan..a ventolin po potrebi.. ja trenutno koristim Symbicort jer mi ništa prije nije pomagalo.. Symbicort ima učinak tj slično djelovanje kao ventolin.. znaci osim što je lijek koji moraš svaki dan koristit ima i djelovanje ventolina.. znaci 2u1..ako se počnem gušiti uzmem symbicort ako ne djeluje tek onda uzimam ventolin

alergijska astma se ne lijeci ventolinom i nije mi jasno kakav je to doktor koji ti nije dao lijek

intercepts
20.01.2009., 12:55
je li doktor pri slušanju pluća uočio spazam?kakvi su nalazi spirometrije?nemora biti astma,može biti jednostavno i alergijska reakcija.a ako te več guši,onda se to ne rješava ventolinom,postoji terapija koja onemogučuje djelovanje alergena na tijelo te pritom nema alergijskih reakcija poput tvojih.singular tablete,serotide kao inhalator u obliku praha,alvesco i simbicort kao inhalator koji sprečavaju uz napad astme i pojavu alergije!tvoje navedene simptome pred prolječe imam i ja,uz to sam i jako alergičan na određeno voče,ali uz terapiju koju sam ti napisao sada se bolje osječam,čak sam jeo i voče bez simptoma!

intercepts
20.01.2009., 13:04
moram ti napomenuti da je alergijska astma loše kontrolirana jako opasna,u periodu ne liječenja tijelo ti može navuči alergiju na nešto što nisi niti svijestan i što može izazvati burnu alergijsku reakciju(npr.na jagode a da nikada nisi bio alergičan na njih,tijelu je pao imunitet uz lošu kontrolu astme i eto problema,a tvoja alergija na prašinu je samo podloga)!kao meni na kiwi,jeo sam ga dosta puta i nikada ništa,zatim sam ga pojeo nakon dosta vremena i završio na hitnoj,jaka alergijska reakcija,oticanje tijela,kašalj,svrbež,nakon adekvatne terapije jedem kiwi normalno.tako mi je i sa prašinom,grinjama,i plijesan!samo da ti kažem da vlaga kao u tvome slučaju ne igra ulogu več vjerovatno plijesan!

Treci kamencic
20.01.2009., 14:36
vidiš tako sam i ja alergična na kiwi ali ne u tolikoj mjeri da završim u bolnici.. ono svrbež u grlu, pa lagano gušenje.. u tom trenutku ventolin smiri stvar.. ista stvar mi je sa jabukama i kruškama.. ali rečeno mi je da je to normalno pošto sam alergična na stabla.. doduše alergična sam na sve zeleno :rolleyes: pa tako i grinje i prašina.. jedino na što nisam alergična su ljekovi :rofl:

intercepts
20.01.2009., 18:06
meni ventolin nije pomogao.očito ovisi od imunološkog sustava osobe

ante dumbledore
20.01.2009., 21:53
ako je nešto posljedica alergijske reakcija ventolin je samo dodatno pomoćno sredstvo, nikako lijek izbor, tj etiološko il bar patofiziološko liječenje :D
alergijske reakcije se liječe protuupalnim lijekovima, te ovisno o težini reakcije još dodatnim stvarima, kao što su simpatikomimetici, infuzije... dakle ako imate alergije kortikosteroidi, antihistaminici, leukotrijenski antagonisti... dakle brohnodilatacija je samo potporno liječnje

intercepts
21.01.2009., 05:30
da te pitam usput,da li je moguča alergija na amoxicilin a da sam mjecec dana prije dobro podnio klavax?te da li je moguče da istodobno uzimanje singulara ujutro sa amoxicilinom blokira jaču alergijsku reakciju?povremeno osjetim svrbež očiju,usnice,kihnem i osjetim spazam?

sen.sanda
21.01.2009., 08:52
bog. mom sinu je dijagnosticirana astma, ima 13 i po god. do sada je imao 2 napada (jedan na snijegu, lani, drugi nedavno)
pulmolog je preporučio svakodnevno da pije singular (do otprilike proljeća), kod težeg disanja symbicort, a napada, ventolin.
radili smo i nalaze IgE.rezultat je 2131 kU/L. preporuka: nalaz alergena u klasi više nije preporučljiv.da li mi netko može pojasniti ovaj nalaz. hvala

ante dumbledore
21.01.2009., 13:51
u slučaju da na jedan preparat dobiješ "alergiju" a na drugi ne govori da je uzrok tome neka pomoćna tvar koja je polimer a oni bilo koje kem građe su jako pogodni za alergije ali i toksične reakcije koje su mnogo češće od alergijskih kad su lijekovi u pitanju

Erhard
15.03.2009., 11:27
Pozdrav!

Zanima me gdje se u Zagrebu moze kupiti PEF mjerac (mjerac vrsnog protoka zraka) te kolika mu je cijena?

Erhard
14.04.2009., 18:29
Pozdrav!

Zanima me ako mi moze netko objasniti. Naime kod osoba koje imaju astmu moze se cuti pri izdahu (ili udahu??) nekakvo "škripanje" tj. ""pištanje". Mene zanima da li to "pištanje" doktor čuje sa stetoskopom kada pacijent normalno dise ili kada naglo ispuse zrak kao kod spirometrije?

Hvala!

ante dumbledore
14.04.2009., 22:39
pod slušalicama se to čuje tijekom "normalnog" disanja, dakle disanja bolesnika koji ima napad, onako kako on diše u tom trenutku, posljedica je suženja bronhalnog lumena.

Celine D.
15.04.2009., 09:25
u slucaju da se razbolim od astme,dali se moram rjesit papige? znam da je pitanje pomalo glupo,al :ne zna:

peggica
08.05.2009., 21:29
Pozdrav,

imam djecaka od 13 godina,koristi lijek Simbycort već 9 mjeseci.Od 4 godine je koristio Seritide-bebihaler,galitifen idr. .Interesuje me da li je lijek "hormonski" i ako jeste,koje su posljedice korištenja tog lijeka (osim dobre strane da je pacijent dobro "naizgled" dok koristi lijek)

Molim Vaše mišljenje za korištenje lijeka Simbycort,imajući u vidu i gledajući sa 1 strane da je to ipak "jak lijek" .
Koliko vremenski se može koristiti taj lijek,koji lijek je u nizu poslije Simbycota ako dječak i poslije upotrebe tog lijeka nije dobro?

Unaprjed zahvalna majka

donatela
02.06.2009., 12:57
imam astmu od djetinjstva i povremeno mi se javljaju napadaji ,duze vrjeme nisam imala vecih problema ali sad kad sam promjenila posao gdje je prisutan svakodnevni fizicki rad stanje mi se pogorsalo,ujutro rano ustajem za na posao-u 04 h.ako je hladno van,odmah osjetim pistanje i hroptanje a kad pocnem raditi(vuci teske palete,nositi teske pakete s robom ,trcati vamo tamo itd,nakon sat vremena vise nemogu udahniti zrak i svako malo trcim uzet pumpicu,za astmu nitko na poslu nije znao dosad dok mi se stanje pogorsalo da sam morala doma usred smjene jer nisam mogla izdrzat! inace uzimam symbicort turbuhaler.pumpicu.
doselila sam u drugi grad i jos nemam svog pulmologa pa mi treba savjet i misljenje bih li trebala promjenit posao i izbjegavat takve fizicke poslove?sto da radim???

7poem
21.06.2009., 17:44
gdje se u zagrabu liječi alergijska astma u odraslih?

mishamu
21.06.2009., 21:24
ja imam alergijsku astmu i dosta loše nalaze, imala sam problema sa kašljanjem, gušenjem, probadanjem u plućima/leđima, a nos je uvijek curio :flop: dok nisam odselila.
a smeta mi (po nalazima) pelud, prašina, dlaka životinja i još dosta toga s tim da u zadnjih par godina nemam baš nikakve simptome osim što koji put kihnem, ne uzimam nikakve lijekove, ne brišem prašinu baš redovno, imam i zavjese i tepihe (što mi je dok strogo zabranio) pa čak i psa :)
zdravo se hranim i bavim sportom (čula sam da pomaže) a navodno je općenito za alergije super i domaći med pa njega dosta konzumiram i dobro sam (iako su mi rekli da nikad neću biti).

freya7
02.07.2009., 17:46
Pozdrav,

imam djecaka od 13 godina,koristi lijek Simbycort već 9 mjeseci.Od 4 godine je koristio Seritide-bebihaler,galitifen idr. .Interesuje me da li je lijek "hormonski" i ako jeste,koje su posljedice korištenja tog lijeka (osim dobre strane da je pacijent dobro "naizgled" dok koristi lijek)
Molim Vaše mišljenje za korištenje lijeka Simbycort,imajući u vidu i gledajući sa 1 strane da je to ipak "jak lijek" .
Koliko vremenski se može koristiti taj lijek,koji lijek je u nizu poslije Simbycota ako dječak i poslije upotrebe tog lijeka nije dobro?
Unaprjed zahvalna majka

symbicort se sastoji od dva lijeka:
1-budezonid: kortikosteroid koji liječi upalu jer astma je upalna bolest (jedini kortikosteroid koji mogu trudnice koristiti, pa samim time pokazuje da nije opasan)
2-formoterol-bronhodilatator koji širi bronhe, tj.olakšava disanje

za dijete koje mora koristiti kombiniranu terapiju symbicort je jako dobar izbor
vjerovatno će djetetu biti puno bolje od symbicorta
važno je da redovito uzima

gdje se u zagrabu liječi alergijska astma u odraslih?

poliklinika baruna filipovića i jordanovac,

te možes v.duh,kb dubrava,vinogradska

kayla
02.07.2009., 22:22
pit tablete za alergiju redovito, svaki dan od 4mj do 9mj......ne vidim u cem je problem.......a vlaga meni zna "oteknut" bronhe pa mi je tesko disat...zato izbjegavam mjesta s vlagom, pogotovo ak su na selu i u zelenilu

M-@-R-Y-O
11.07.2009., 10:07
Od rođenja patim od astme.Zato sam posteden nekih stvari,nesmijem se naprezati,uspuhati jer dolazi do otezanog disanja.Koristim ventolin,seretide i flexotide.Dali se ja mogu skroz rjesiti astme i kako??Molim vas odgovore:s

anja_st
09.12.2009., 02:17
Od rođenja patim od astme.Zato sam posteden nekih stvari,nesmijem se naprezati,uspuhati jer dolazi do otezanog disanja.Koristim ventolin,seretide i flexotide.Dali se ja mogu skroz rjesiti astme i kako??Molim vas odgovore:s

Bog !
ja je iman od 3godine. Ubolnici Djecje selo kraj makarske proveja san 5 godina. nakon toga se vratija doma i nakon par godina stanje se pocelo pogorsavat. Prezivija san sa tim ljekovima koje si naveja, a onda mi je doktorica dala Singulair tabletice koje se koriste prije spavanja. Svrha ovih tabletica je da blokiraju onu sluz koja se stvara u plucima. ove su se pokazale jako dobe i nemaju nikakvih nus pojava (navodno).
2000 g san operira nos i to je jako jako bitno! Do tada san prica kroz nos sta mi je jedna stara doktorica uspila pronac.
u meduvremenu san dosa do najboljeg ljeka za astmu na svitu sta postoji, a prirodni je.
radi se o frisko ubranom trputcu (neki ga zovu bokvica- mi smo se ka dica igrali na tucke sa ovom biljkom). nabere se kesa dvi. Samo pazi da je to negdi na cistom i nezagadjenom.
Kupis 1 kg domaceg meda (ne neka kineska sranja) po mogucnosti kaduljinog
2dcl domaceg maslinovog ulja i 2 limuna.
Biljka se smrvi u onaj mlin za meso i pomisa sa svin ovin navedenini i drzi u frizideru.
Pijes 2 zlice na taste i kad ides lec.
okus zna bit malo bljutav al nista strasno. Pokusas nista nepit i ni jest uru dvi da ti se to zadrzi na plucima.
u meduvrimenu moras poradit na sebi
Znaci kod otorinolaringologa provjerit jel nosni kanal cist.
Zrak mora ulazit kroz nost ker svaka druga kombinacija je opasna za zdravlje! Tu se zrak zagrijava filtrira itd...
onda upisi neki sport. moj savjetje da pokusas lagano trckarat i teretanica.
Ako ti je zgodno ni joga nije losa jer ima puno elemenata koji istezu kraljeznicui koncentriraju se na disanje. ( Zaboravija san rec i da postoji i skola disanja koju san isto prosa i ona je pri svin vecim centrima u hr-raspitaj se malo)
Nakon toga ka ojacas moj savjet je bilo koji hrvacki sport hrvanje, judo aikido bjj...
Svi oni vec u sebi sadrze kontrolu disanja i masu elemenata prije spomenute joge.
Ja nisan uspija u sportu ka Beckam ili lance Armstrong ( oba su astmasi!) al san bija u prvoj ekipi ragbijasa Nade i nakon toga 99 poceja trenirat hrvanje i bjj sta je stvarno super za astmu.
Eto nadan se da san pomoga.
Nedaj se i glavu gori!
Zaboravija san napisat da napravis test na alergiju kucna prasina, perje dlake domacih zivotinja itd znaju bit velika prepreka

Istrabiz.hr
09.12.2009., 03:53
Pojavio se još jedan čudotvorni napitak na našem tržištu. Kažu da postoje veoma dobri rezultati s njim. Radi se o dodatku prehrani VEMMA i kažu da ima pozitivnih rezultata s osobama koji boluju od astme. Volio bi da mi to još netko komentira ukoliko ima za to razloga. Rečeno je da je i za razbijanje žućnih kamenaca ! Molim da, ukojiko netko ima nekih pozitivnih rezultata, napiše par rijeći o tome .

vana25
09.12.2009., 09:53
Znam za jedan slučaj dobrog izliječenja (za sada) alergijske astme, ali kod 5-godišnjeg djeteta. Mali je redovito pio 3 puta dnevno flexotid i ventolin po potrebi, obično jedanput dnevno. Tearpija je bila bazirana na psihoterapiji njega i vjerojatno mame. Možda je bilo i tretmana bioenergijom, ali nisam sigurna.

Opium_Sores
23.12.2009., 15:50
Pozdrav svima,

Nisam siguran dal bih trebao ovo stavljat pod psihološke topice il ovdje, al here it goes...

već 4-5 mjeseci imam nešto što bi se moglo opisati kao napadaji panike.Počelo je s naglim buđenjima prije 6 mjeseci, kad bi me iz polusna digao osjećaj propadanja, ne znam, ko da jena tren sav život ispario izmene van. prije 4 mjeseca paosam i udario laktom o rebra. Ionda je sve krenulo nagore. Prvo sam mislioda su mi jednostavno rebra toliko natučena da mi se sve to događa-nesanica, osjećaj nekoordinacije pokreta, depresija, znojenje dlanova, trešnja, bolovi u prsima, pritisak na sljepoočnicama.
No bolovi kod rebara su prestali, a meni se sve češće počela javljati slabost, osjećaj umiranja i stezanje/težina/bol u prsima. Zbog toga sam prestao pušiti, jer bi mi se svaki put počelo vrtit u glavi. Svako malo sam završavao na hitnoj, i svaki put bi sve bilo u redu.
Nedavno sam i obavio kompletan pregledu u Suncu, gdje su mi našli da imam jako povišene imunoglobuline (320), te su mi dijagnosticirali alergijsku astmu.

Stvar je u tome, da li da pripišem sve ovo napadajima panike, astmi, objemu ili nečem četvrtom? Ne volim ovo u što sam se pretvorio, u depresivnog, slabog hipohondra koji ne može razmišljat o bilo čemu osim o tome kako mu je loše. Mislim, imam 23 godine, još nisam za staro željezo (valjda).

vigilanty
23.12.2009., 22:48
Može biti da je kombinacija psihičkih i alergijskih razloga. Naime, astma se smatra psihosomatskom bolešću. Naravno, prethodno postoji konstitucijaska sklonost. Također je mogućnost da se radi o paničnoj reakciji kao nadogradnji na iznenadni astmatski napad.
Najprije bi bilo najkorisnije napraviti alergološko testiranje, prvenstveno na inhalatorne alergene. A istovremeno, i privremeno, uvesti neki od anksiolitika.

intercepts
24.12.2009., 00:29
nabavi si antidepresive,tj počni ih pit,ovo je ipak više na psihičkoj bazi,biti če ti boljee vjeruj mi