PDA

View Full Version : Citati koje volimo (kraći stihovi i rečenice)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15

Mazoretkinja
10.03.2011., 19:24
' Najsretniji su oni koji poput djece žive iz dana u dan, navlače sa sobom svoje lutke, oblače ih i s velikim respektom obilaze oko ladice u koju je mama zaključala slatkiše. A kad su se domogli onoga što su željeli, gutaju punim ustima i viču: 'Još!' -To su sretna stvorenja. ' - Patnje mladog Werthera

nika_cro
11.03.2011., 11:52
"I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
— Audrey Hepburn

nika_cro
11.03.2011., 11:54
"Your heart just breaks, that's all. But you can't judge or point fingers. You just have to be lucky enough to find someone who appreciates you."
— Audrey Hepburn

aerossi
12.03.2011., 13:17
˝Troje može čuvati tajnu samo ako je dvoje od njih mrtvo˝ -B.Franklin (nisam siguran da li je to on:))
˝Čar kockanja je u gubljenju˝ -Dostojevski

Soul sister
13.03.2011., 07:33
Postoji muka odlučivanja kao i muka čekanja, a svijet je zatvoren i otkriva se tek kad uđemo u igru, kad ostvarujemo mogućnosti. Ni za jednu životnu stazu ne postoji vodič, svaka je neispitana, neponovljiva, zato je u životu avantura pravilo, a ne izuzetak, jer je putovanje kroz neispitane predjele, koje niko poslije nas ne može ponoviti, sve se staze potiru, uvijek se stvara nova konfiguracija, uvijek se ukazuje drugi pejzaž, druga klima za svakog posebno. Zato moram biti svoj vlastiti vodič, prvi i posljednji putnik na putu kojim samo ja mogu proći.

Meša Selimović, Tišine

Dead Souls
13.03.2011., 23:39
Postoji muka odlučivanja kao i muka čekanja, a svijet je zatvoren i otkriva se tek kad uđemo u igru, kad ostvarujemo mogućnosti. Ni za jednu životnu stazu ne postoji vodič, svaka je neispitana, neponovljiva, zato je u životu avantura pravilo, a ne izuzetak, jer je putovanje kroz neispitane predjele, koje niko poslije nas ne može ponoviti, sve se staze potiru, uvijek se stvara nova konfiguracija, uvijek se ukazuje drugi pejzaž, druga klima za svakog posebno. Zato moram biti svoj vlastiti vodič, prvi i posljednji putnik na putu kojim samo ja mogu proći.

Meša Selimović, Tišine

Predobro.

the barbiegirl
14.03.2011., 01:18
Blaženstva
3'Blago onima koji shvaćaju da im je Bog potreban[a]
jer je njihovo nebesko kraljevstvo.
4Blago onima koji tuguju,
jer će ih Bog utješiti!
5Blago krotkima,
jer će baštiniti zemlju.
6Blago onima koji su gladni i žedni pravednosti,
jer će je se nasititi.
7Blago milosrdnima,
jer će se i njima iskazati milosrđe.
8Blago ljudima čista srca,
jer će gledati Boga.
9Blago mirotvorcima,
jer će se nazivati Božjom djecom!
10Blago onima koje progone zato što su pravedni pred Bogom,
jer je njihovo nebesko kraljevstvo!
11Blago vama kad vas zbog mene budu grdili i progonili i lažno vam pripisivali kojekakva zla!

12Radujte se zbog toga, silno se radujte! Jer velika vas nagrada čeka na nebesima. Tako su progonili i proroke prije vas!

Sol i svjetlo
13'Vi ste sol čovječanstvu. Ali kakva je korist od soli ako obljutavi? Za što se može uporabiti? Ni za što, osim da se izbaci van, da ju ljudi pogaze.
14Vi ste svjetlost svijetu - grad na gori koji noću sjaji da ga svi vide.

15Svjetiljku ne palite da biste ju pokrili, nego da biste ju postavili tako da svijetli svima u kući.

16Neka vaša svjetlost svijetli pred ljudima tako da vide vaša dobra djela i da slave vašega nebeskog Oca.

Isus poučava o Zakonu
17'Nemojte pogrešno shvatiti da sam došao ukinuti Mojsijev zakon i zapise proroka. Nisam ih došao ukinuti, nego ispuniti.
18Zaista vam kažem: Sve dok postoji nebo i zemlja, nijedno slovce, nijedan potez pera u Zakonu neće nestati dok se sve ne ostvari.

19Prekrši li zato tko i najmanju zapovijed i druge tome pouči, bit će najmanji u nebeskom kraljevstvu. Ali oni koji poučavaju Božjim zakonima i pokoravaju im se bit će veliki u nebeskom kraljevstvu.

20Kažem vam, ne bude li vaša pravednost veća od pravednosti pismoznanaca i farizeja, nipošto nećete ući u nebesko kraljevstvo!'

O srdžbi
21'Čuli ste da je starima rečeno u Mojsijevu zakonu: "Ne ubij! Tko ubije, mora biti izveden pred sud.'
22A ja vam kažem: Tko se rasrdi na svojeg brata, odgovarat će pred sudom! Nazove li ga glupanom, odgovarat će pred najvišim sudom. A nazove li ga luđakom, odgovarat će za to u paklenome ognju!

23Stojiš li, dakle, pred žrtvenikom u Hramu prinoseći žrtvu Bogu pa se iznenada sjetiš da neki tvoj brat ima što protiv tebe,

24ostavi žrtvu pred žrtvenikom pa se najprije pomiri s njime, a tek onda dođi i prinesi žrtvu Bogu.

25Brzo se nagodi s protivnikom, prije nego što bude kasno, dok te nije izveo pred sud, a sudac bacio u tamnicu.

26Zaista ti kažem, odande nećeš izići sve dok ne isplatiš i posljednji novčić.

O preljubu
27'Čuli ste da u Mojsijevu zakonu piše: "Ne čini preljuba!'
28A ja vam kažem: Tko samo i pogleda ženu s požudom, već je u svojem srcu s njom počinio preljub.

29Ako te tvoje desno oko navodi na grijeh, iskopaj ga i baci. Bolje ti je da samo jedan dio tvojeg tijela bude uništen nego da sav budeš bačen u pakao.

30Pa makar te i tvoja desna ruka navodila na grijeh, odsijeci ju i baci od sebe. Bolje da ostaneš bez jednoga od udova nego da ti cijelo tijelo ode u pakao.'

O rastavi
31'Također ste čuli: "Tko otpusti svoju ženu, neka joj dade otpusnicu.'
32Ali ja vam kažem: Tko god se razvede od svoje žene, osim zbog njezina bluda, navodi ju na preljub. I tko god se oženi razvedenom ženom, čini preljub.'

O zakletvi
33'Čuli ste da u Mojsijevu zakonu piše: "Ne krši zakletve, nego izvrši ono na što si se Gospodinu zakleo.'
34A ja vam kažem: Ne kunite se nikako! Ni nebom, jer je Božje prijestolje,

35ni zemljom, jer je podnožje njegovim nogama, ni Jeruzalemom, jer je to grad velikoga kralja.

36Ne kunite se ni svojom glavom, jer ni jednu jedinu vlas niste u stanju učiniti bijelom ili crnom.

37Kad kažete: 'Da

O osveti
38'Čuli ste da u Mojsijevu zakonu piše: "Oko za oko, zub za zub!'[e]
39A ja vam kažem: Ne opirite se zlotvoru! Pljusne li vas, naprotiv, tko po jednom obrazu, okrenite mu i drugi!

40Ako bi se tko htio s tobom parničiti da ti otme košulju, daj mu i svoj ogrtač.

41Primoraju li te rimski vojnici da im poneseš opremu jednu milju, ponesi ju dvije.

42Zatraži li tko nešto od tebe, daj mu, i nemoj okrenuti leđa onome tko te zamoli da mu posudiš.'

O ljubavi prema neprijatelju
43'Čuli ste da u Mojsijevu zakonu piše: "Ljubi svoje bližnje, a mrzi neprijatelje!'
44A ja vam kažem: Ljubite i svoje neprijatelje i molite se za one koji vas progone!

45Tako ćete se ponijeti kao prava djeca svojega nebeskog Oca, koji daje da njegovo Sunce izlazi i nad zlima i nad dobrima te da kiša pada i pravednicima i nepravednicima.

46Jer ako volite samo one koji vas vole, kakvu nagradu možete očekivati? Ne čine li tako i pokvarenjaci?

47Ako ste ljubazni samo prema svojoj braći, po čemu se razlikujete od drugih? Tako postupaju i neznabošci.

48Budite, dakle, savršeni kao što je savršen vaš nebeski Otac.'

Dulce Lena
14.03.2011., 12:39
˝Troje može čuvati tajnu samo ako je dvoje od njih mrtvo˝

:s

Nijedno Božje stvorenje ne širi tračeve tako brzo kao odvjetnik :rofl:

C. J. Sansom: Raskol

Cahit
14.03.2011., 17:38
Dok je bio ispunjen sjećanjima na njihov zajednički skroviti život, pun nježnosti, radosti i čežnje, ona ga je u mislima uspoređivala s drugim. Obuze ga sramna spoznaja o vlastitoj osobi. Bio je sam sebi smiješan, trčkaralo svojih tetaka, nervozan i dobronamjeran sentimentalan glupan koji drži govore pojedincima i idealizira svoje vlastite lakrdijaške strasti, kukavan i smiješan jadnik čiju je pojavu ugledao u ogledalu. On instiktivno još više okrene leđa prema svjetlosti da ona ne primjeti kako mu se čelo oblilo rumenilom srama.

James Joyce - Mrtvi

cielo1
16.03.2011., 10:49
Mislim da je ovo napisao RobertLuketić u recenziji filma Brokeback Mountain i odlično mi je:
˝Što se događa kada svoj izbor žrtvujemo očekivanjima drugih, što kada se predomislimo, a alternative više nema, te kako poslije živjeti s neizmjernim žaljenjem zbog krive odluke?˝

Ova rečenica mi je u jednom trenutku života jako pomogla:
˝Prihvatiti stvari koje nam se ne sviđaju i koje ne možemo promijeniti.˝
Izgovorio ju je profesor Madariaga (Patricio Borghtetti) u telenoveli Rebelde

natalija
16.03.2011., 15:44
Ne smijemo dirati u idole; njihova nam pozlata ostaje na rukama.
M. Bovary, Flaubert

bejo
16.03.2011., 21:51
Teško da je ikada itko za nekog značio nešto tako veliko, kao što ti značiš za mene; isto tako ne vjerujem da je netko nekome bio potreban kao ti meni. Ja nisam dosad uspio u sebi izgraditi ništa čvrsto, nikakve norme. Ništa me nije zadovoljavalo. Ništa, osim tebe. Ali ja sam ostao ja: okrenut svemu, ne prihvaćajući ništa. Kako je to teško!... Uobražavao sam i još to sebi uobražavam, da sam sposoban za takvu igru. Sad ne znam jesam li to ja, ali znam da ništa drugo ne postoji. Život me uhvatio na lijevoj nozi. Strah me je. Strašno me strah. Životinja u meni taj strah obožava. Mislim da ću poludjeti jednog dana. Ali tu si ti.
U tom stravičnom odnosu osjećam te kao cvijet namijenjen da me spasi. Da me spasi tako što ću sve zaboraviti, i početi živjeti od čistog divljenja prema maloj ljubičastoj tratinčici izrasloj na rubu moje istrule spodobe. To je ljubav čista. Čista kao suza. To je radost.

Mogu sasvim nestati, ali jedno mi je jasno: nema ničeg većeg od riječi koje izmijene oni koji se zaista vole, od njihovih pogleda, dodira, od njihove ruke. Veliki svijet zasjenjuje male ljubavi, i one nestaju, a velike ljubavi smanjuju veliki svijet do mikroba i nadijevaju mu svoje ime, vladaju njime, pomažu mu da živi. Voljeti, to je ono Arhimedovo hvatište kojim možda nećemo pokrenuti planet, ali spasit ćemo ga od ustajalosti, od smrada, od smeća. Koliko smeća, Bože!

Voli me samo. Za jedan dan ti i ja možemo učiniti koliko drugi za jedno stoljeće.

Čitavog života gledao sam tvoje oči...
Ali... kakve ono boje bjehu tvoje oči?
Zelene?
Ne. To se zelenila brda moga djetinjstva.
Modre?
Ne. To se modrilo nebo moga djetinjstva.
Sive?
Ne. To se sivio život moga djetinjstva.
Čitavog života gledao sam tvoje oči.
Čitavog života gledao sam boje iz kojih se tkao moj život,
moj život daleko od mene,
moj život daleko od tvojih očiju,
moj život, zar gore može biti.

Veselko Tenžera, Pisma Ivani

Brzi Dado
17.03.2011., 19:53
Usredotoči se samo na one trenutke kad si postizao ono što si želio,i ta će ti snaga pomoći da postigneš štogod budeš htio. Coelho

Gonissetri
17.03.2011., 22:14
U svakoj se odrasloj osobi krije dijete koje je ta osoba nekad bila, i u svakom se djetetu krije odrasla osoba kojom će ono jednom postati. - John Connolly

Biti odrastao ne znači prestati biti dijete. Biti odrastao znači odrasti i ostati dijete. - Erich Kastner

Dublja značenja kriju se u bajkama što sam ih čuo u djetinjstvu, nego u istinama kojima me je naučio život. - Friedrich Schiller

Dulce Lena
18.03.2011., 15:46
Želite li biti sretni godinu dana, osvojite zgoditak na lutriji. Želite li biti sretni čitav život, volite svoj posao!
M. H. Clark

16 shells
18.03.2011., 22:28
Bio mi je pun kufer sakralizacije rada i svaki put kad bih u znoju lica svoga zarađivao koricu kruha, ispunjao me tako zarađen kruh takvom odvratnošću da bih sve izbljuvao, jer mi želudac ne bi ništa probavljao.

Emile Ajar - Pseudo

JanaFern
22.03.2011., 18:49
:cerek:

"I believe that everything happens for a reason. People change so that you can learn to let go. Things go wrong so that you appreciate them when they go right. You believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself, and sometimes good things fall apart, so that better things can fall together."

hyperactive_anki
23.03.2011., 08:15

"I believe that everything happens for a reason. People change so that you can learn to let go. Things go wrong so that you appreciate them when they go right. You believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself, and sometimes good things fall apart, so that better things can fall together."

Čije je to?

Iako nisam pobornik takvih misli :D

JanaFern
23.03.2011., 08:43
Čije je to?

Iako nisam pobornik takvih misli :D

ja sam na to naletila na fejsu i rekli tamo da je od M.Monroe! :eek:
premda ne bi nikad rekla da je ona to prozborila, no totalno ne vezano za nju meni je to jedan od naj citata :rofl:

evelyn
23.03.2011., 11:57
Život je ono što ti se dešava dok ti praviš planove za život.John Lennon

Cahit
23.03.2011., 12:54
Bar jedan osjećaj u meni jača sa svakom godinom koja prolazi - čežnja da vidim ždralove. U ovo doba godine stojim i promatram nebo. Danas ih nije bilo. Došle su samo dvije guske. Guske bi bile divne kad ne bi bilo ždralova.

Julian Barnes - Tišina (iz zbirke Stol od Četrunovine)

human_2zla
23.03.2011., 23:30
''Pijem na eks do dna do dna jer tu na dnu zbog nje sam ja''

John Lennon, Sinan poslije ukro...

softplaytime
24.03.2011., 20:36
''On je znao nju cijelu, svaki zavoj njenih oblik
a, svaku stranicu njena duha, pa kako ništa već nije imao tražiti, ništa otkrivati,
ništa predobiti - bio je sit'' Đuka Begović - Ivan Kozarac

softplaytime
24.03.2011., 20:39
i ovo
Ja sam nju, znate, volio. To je bila ljubav na prvi pogled, na posljednji pogled, na pogled do groba. Lolita, Vladimir Nabokov

16 shells
25.03.2011., 04:14
"If only I had an enemy bigger than my apathy I could have won"

Nuria Monfort
25.03.2011., 22:33
Smijem ja ovdje postati jedan tekst koji nađoh na netu? :) Ako ne smijem, nek' obrišu moderatori.
Izdvojila bih neke citate iz njega, ali sam tekst je u biti jedan citat pa ga ne bih željela cjepkati.

"mala je loše raspoložena večeras. nikad nije bilo gore željeti da si šejn. gasi tek upaljene cigarete, glas je plačan, i odlazi spavati prije pola deset.
ko da je bitno koliko je, debili.
urlam na telefon, čaj mi se hladi, htjela sam reći tamo još nešto u seminaru u vezi bulgakova, a možda sam radije njoj trebala reći ono što o majstoru i margariti jedino pamtim od prvog čitanja romana- da je najgori grijeh kukavičluk, i da goribor ima pravo kada kaže da onaj koji sa đavlom nije tikve sadio, sa đavlom ih neće ni brati.
nisam stigla, otišla je spavati. nisam se sjetila. možda mi komparativna i ne radi dobro, na koncu.
ona ne vjeruje da ti faks može raditi dobro, u dubinskom smislu.
ja vjerujem, valjda, al ja svašta vjerujem.

s malom se rijetko ne slažem. nekad se ipak, eto, ne slažem. ona više ne vjeruje da nešto znači izbor knjiga i muzike, večeras je mala
skroz loše raspoložena.
večeras mala vjeruje
da svi idemo u istom smjeru.
(u kurac ili do bestraga, skroz je svejedno)
večeras se i meni odjednom žestoko plače, jer i meni, izgleda, sve manje vjeruje. ne vjeruje mi da ja ne bi nikad, da ja stvarno ne bi-
NIKAD,
da ne mislim za ozbiljno.

uopće me ne sluša. jedna obitelj iz dokumentarca živi na splavi i nema nacionalnost, ponavlja ona, a ja joj ne stignem objasniti
da ja- čitavo vrijeme GRADIM tu jebenu splav
za sebe. za nas, valjda, ako poželi, ako samo POŽELI.
ja ću ju IONAKO SAGRADITI. ja ću, čim budem sigurna da znam način, otići i spaliti sve dokumente i papire, ja ću se preko narodnih novina odreći svega što nas je pokušalo „predodrediti“, ja ću odvezat (nekad uopće nije potrebno rezati, stvarno) konopac i kako mala onda može
plakati i vikati o nekakvoj tamo obitelji koja ju ni ne pozna, koja možda uopće nije duhovita, koja nikad s njom nije ujurila u šutku i koja ju nikada nije slušala kako joj na telefon kuka o prošloj noći, ili o ovoj, svejedno je.
kako mala može pričati o glupoj obitelji koja uopće NEMA POJMA koliko mala voli jazz i zanimljive dečke i njihova leđa i lijepu arhitekturu i koliko kvalitetno mala razmišlja.
o nekoj obitelji koja možda uopće ne bi skužila kakvo je nešto kada mala kaže da je 'baš onako, znaš',
kada i ja, tu, svaki dan i svaku noć kad smišljam što i kako dalje, GRADIM jebenu splav.
gradim ju za SEBE, jer nikad nisam pomislila da bi se ja mogla pobrinuti i za kog drugog, ali bi nakačila cijeli šlep na nju ako bi ONA poželjela sa mnom, pa barem to poželjela na sekundu, stvarno.

kako mala ne primjećuje koliko ja RADIM na tome da budemo najbolje, da živimo u borovoj šumi i mjerimo vrijeme „dužinama senki“.
i pazi, ne jednom, nego uskoro.
(i kako ne primjećuje da literatura i muzika mene katkada uče životu DOSLOVNO i da je to neviđena sreća)
i da imamo taj glupi salaš, makar u indijskim planinama ili u nizozemskom polju tulipana, ili barem na nekom dalmatinskom otoku, ili u pričama koje će mala pisati i s kojima će se proslaviti,
ako već ne na nekom panonskom bregu. možda mala nikad nije skužila koliko sam ja bila ozbiljna kada sam pričala o tom salašu. i da će svako zamišljeno mjesto iz priče koju mala napiše biti tisuću puta bolje od nekih mjesta na kojima će neki oni možda biti za stvarno.

(mala, zapamti, ljudi govore i misle da obožavaju puno tog šta samo naslućuju. vide da „ima tu nečega“ i zato se samo dive, a NISU mali prinčevi, nemoj NIKADA to zaboraviti)
m., ako ti nisi mali princ, nitko nije.

mala, ja nikad nisam bila ozbiljnija. svaku večer sadim s tim vragom tikve, i duboko dišem da otjeram kukavičluk.
(mene ta muzika i literatura koju svi oni toliko razumiju i vole i koja ih zato ne čini ništa posebnijima, uče katkada toliko DOSLOVNO, da se bojim da zbog nje neću preživjeti)

mala, ja se stalno pripremam.
dala sam već sašiti za svoj dio splavi jedan debeli pokrivač boje kao duboko modro more, a za tvoj jedan fini od paperjastog crvenkastog materijala.
i gle, komparativna me vjerojatno neće uspjeti zajebati, u međuvremenu čitam huckleberryja. jebote, taj mississippi. milina. možda čak bolje od oceana po kojima plovi ta obitelj. rijeke su uvijek nekako bile više kul.
kažem ti, ništa se ti ne brini, pripremam se, mogu i za obje, ako tebe uhvati frka nekad. učim kuhati najjednostavniju hranu, učim opraštati, učim čitati između redova, iduće slijedi- peći rakiju. treba znati, možda zatreba. ko zna na kojoj ćemo ju tržnici na svijetu imati prilike prodavati.
i mene je, zapravo, najčešće smrtno strah, al ne razmišljam o tome.

isuse, šta bih dala da sam danas petar pan."

mary counts walls. (http://minutcutanja.blog.hr/)

lawstudent
27.03.2011., 23:36
˝Troje može čuvati tajnu samo ako je dvoje od njih mrtvo˝ -B.Franklin (nisam siguran da li je to on:))
˝Čar kockanja je u gubljenju˝ -Dostojevski

Čitao si Kockara?
To mi je baš drag roman, ali rijetko koga znam da ga je pročitao. Valjda je ostao u sjeni remek-djela Dostojevskog.

mara1234
28.03.2011., 20:41
Baš razmišljam..
Koliko ničega od efekta bi isti ovaj citat napravio na podforumu Politike..

Tamo je Zaborav nešto kao Najteži Grijeh..

(lijepo je što nekom i ovakve rečenice vrijede toliko da budu zapamćene. svojesvrsna inspiracija..)

meša-kralj :)

čovjek se prvih 5 godina života uči pričati, a ostatak života ćutjeti i uvijek bolje savlada prvu lekciju,nego drugu.

zaustavit će te na svakom koraku,ogadit će ti svaki pokušaj, ponudit će ti bezbroj dokaza da je bolje ćutati, mirovati i gledati iz prikrajka!!

hodat ćemo bez razloga,smijat ćemo se bez razloga s jednim jedinim razlogom što smo živi i što se volimo. A kud ćeš veći razlog.

Ljubav je jedina stvar na svijetu koju ne treba obješnjavati ni tražiti joj razlog. Pa ipak to činim makar samo zato da još jednom pomenem čovjeka koji je unio toliko radosti u moj život.

aerossi
02.04.2011., 18:47
Čitao si Kockara?
To mi je baš drag roman, ali rijetko koga znam da ga je pročitao. Valjda je ostao u sjeni remek-djela Dostojevskog.

fenomenalan roman...poslije zlocina i kazne, njegov najbolji

silly_lovefool
03.04.2011., 14:47
Prava mudrost leži u tome da se očuva osjetljiva ravnoteža između skepticizma i lakovjernosti. Svijet je tako neobično i divno mjesto da će zbilja uvijek nadmašiti i najbujniju maštu; uvijek će biti nepoznatih stvari, a možda i takvih koje ne možemo spoznati. To je vrlo velika sreća za nas; jer bez obzira kakve druge pogibelji u budućnosti prijetile čovječanstvu, DOSADA nije među njima.

Arthur C. Clarke

.....O, taj sklad između tijela i duše! Mi smo to u svojoj ludosti sami rastavili te izmislili neki realizam, koji je tako jednostavan, i idealizam koji je tako isprazan.....

....Jer utjecati na nekoga isto je što i udahnuti svoju dušu nekom drugom čovjeku. Taj onda više nema svojih misli, ne izgara više od svojih urođenih strasti. Njegove vrline prestaju biti njegove. Njegovi grijesi - ako grijesi uopće postoje - samo neka vrsta pozajmice. On postaje odjekom neke tuđe svirke, glumi ulogu koja nije pisana za nj. Svrha života je samo-razvoj. Izraziti savršeno svoju osobnost - to je životni zadatak za svakoga od nas. A danas se svatko boji samoga sebe. Ljudi su smetnuli s uma svoju najsvetiju dužnost, dužnost prema samima sebi......

.....Ranije ga je samo glazba znala tako uzbuditi. Glazba ga je već često ispunjavala nemirom. No, glazba se ne da razložiti umom. ona ne stvara u nama neki novi svijet, prije bi se reklo kaos. Riječi! Puste riječi! kako li su grozne te riječi! Kako su jasne, zbiljske i okrutne! Nitko ne može pobjeći od njih! Pa ipak, kolike je magične moći u njima! Kao da su prožete snagom koja uobličava bezoblično; kao da imaju svoju glazbu, slatku poput zvukova violine ili lutnje. Riječi, samo riječi! Postoji li išta zbiljskije od samih riječi?.....

...Čovjek ponekad uživa u samooptužbama. kad se sami kudimo osjećamo kako nitko drugi više nema pravo to činiti. Razrješenje od grijeha daje nam ispovijed, a ne svećenik. .....

....No čini mi se da se moja strast ugasila i da više ni za čim ne žudim. Svu sam pažnju usredotočio na samoga sebe. Vlastita osobnost mi postaje teret. Htio bih pobjeći, nestati, zaboraviti....

.....Da, prošlost možemo uvijek uništiti; s pomoću kajanja, odricanja i zaborava. No od budućnosti nitko nije pobjegao. ....

Oscar Wilde (Slika Doriana Graya)

Ruby 07
05.04.2011., 15:14
" Čovjek prolazi kroz sadašnjost vezanih očiju. Smije samo naslućivati i nagađati što zapravo doživljava. Tek poslije, kad mu skinu rubac s očiju, može pogledati u prošlost i ustanoviti što je proživio i kakvog to ima smisla."
Kundera

ve-ra
08.04.2011., 20:04
Iz djetinjstva

Večer je bila topla, sumrak je padao
A ja sam bio dijete.
S ocem sam se vraćao kući
Mimo čempresa,
I čulo se kako more od ljeta
Umorno diše.
Po nebu su se posijale zvijezde
I mene je bilo strah
Jer smo bili dosta daleko od matere
I dao sam ruku ocu da me vodi.
A.M.

drvnaind
09.04.2011., 11:30
Neka admin briše ako mora, vrijedit će ako barem jedna osoba vidi ovo.

Za one koji ne znaju što se događa u Hrvatskoj. Pošto većinu stvari na ovim snimkama niste imali priliku vidjeti u našim cenzuriranim medijima.

http://www.youtube.com/user/crorevolutiontv

16.4. Zagreb. Trg Bana Jelačića. 12h

Masovni mirni antivladin prosvjed

Ljudi imamo pravo na bolji život. Ako netko tko čita ovo nema egzistencijalnih problema, ima posao i pita se zašto podržati ovakvo nešto evo odgovora: vaš susjed, prijatelj, građanin.....kopa po kontejnerima, skuplja ambalažu da preživi jer ga je na to ova vlada natjerala. Dosta je bilo korupcije. Ovo je prilika da iskažete svoje nezadovoljstvo i pokažete solidarnost.

Na otvorenju centra u Zagrebu ste mogli vidjeti kako se sudaraju dva svijeta. Jer smo mi to dopustili. Za one koji misle da ih se to ne tiče sve dok imaju svoju rutinu i odlaske u shopping, pitanje je vremena. Ne zatvarajte oči pred problemom. Ako imate danas ne znači da ćete imati i sutra.
Zar ovakvu budućnost želite djeci, da nemaju izgleda unatoč završenim visokim školama!? Penzioneri imaju sramotne mirovine, to su naše bake i djedovi. Braniteljima se manipulira, redovno čitamo o bizarnim odlukama sudstva i smiješnim kaznama za smrtne slučajeve koji se događaju svakodnevno, nedodirljiva elita, kriminal i mafija. Hoćemo li se usuditi reći dosta? Vrijeme je za buđenje iz kome.
I da podsjetim, nezaposlenost u Hrvatskoj je veća od 330 000 i otvorenih ruku prima nove članove.

Hvala. Nadam se da se vidimo jer zajedno smo jači.

Svi na ulice!

Angry Bird
09.04.2011., 13:21
Neka admin briše ako mora, vrijedit će ako barem jedna osoba vidi ovo.

moderator će sigurno obrisati ali ja sam vidjela. hvala.

softplaytime
09.04.2011., 16:01
''Rekao joj je upravo ono za čim je žudjela njena duša, no čega se njen razum bojao. Ona ne odgovori ništa, i na licu njezinu on je vidio borbu '' Ana Karenjina

Calipso
10.04.2011., 23:12
"Računao sam da ću se vremenom već zaljubiti u nju, a da neću ni primetiti... Ali ovih dana sam saznao da ne možeš a da ne primetiš kad se zaljubiš... O, primetiš... Primetiš, još kako..." :cerek::cerek:

"- Što ćeš prijatelju... Proleti život za čas posla... Je l' tako? Kao brzi vlak...
- Da, ali ne kao brzi... Prije kao teretni vlak...Vlak koji satima čeka na sporednom kolosijeku...pred nekim glupim signalom...Da bi onda najvećom brzinom projurio kraj najljepših pejsažna na svijetu..." :mudri:

Đ.Balašević "Kao rani mraz"

Patagonija
11.04.2011., 10:08
"We tried so hard. We were always trying to help each other. But not because we were helpless. He needed to get things for me, just as I needed to get things for him. It gave us purpose. Sometimes I would ask him for something that I did not even want, just to let him get it for me. We spent our days trying to help each other help each other. I would get his slippers. He would make my tea. I would turn up the heat so he could turn up the air conditioner so I could turn up the heat."

ve-ra
11.04.2011., 21:02
Velik si Gospodine, i hvale dostojan veoma; velika je tvoja snaga, i mudrosti tvojoj nema mjere.

vjerujem

Neocortex
13.04.2011., 17:57
"Većini ljudi život je prejak. I zato ga ne mogu izdržati bez opojnih sredstava. Vrlo je teško piti čisti život. Čovjek postaje melankoličan od toga, ili podivlja ili posrće. Samo ga najsnažniji podnose bez krivotvorenja, s cjelokupnim mirisom, samo najjači znaju u životu nadiruću opijenost trezveno i čisto živjeti.
Radi što hoćeš. Ali ćeš uvijek znati čega si se bojao. Bojati se isto je što i umrijeti. Isto kao i propustiti. Isto kao i nikada. Nikada više. Shvati, nikada, nikada više."

B.Hamvas

Savršeno! :s

ve-ra
13.04.2011., 18:44
Već je noć, gle, sad smo sami,
Tiho radio svira,
I nad pjesmom među nama
Od srca do srca
Brodi naša bolest laka
Kojoj sreća je ime,
Koja zaljubljene sjeća
Onog što si žele.

Daj mi usta da ih ljubim,
Ovij rukama moj vrat,
Ne zna ljubav za gubitak,
Niti poraz, niti sram.
Daj mi grudi da ih ljubim,
Prst nek opiše ti pas,
Nema poraza za nas.

Znaj da ljubav je ko more
Što se vječno hvata skala,
Val što sam iskopa raku
Opet digne se iz vala.
Kao i sad nek sve do zore
Tiho radio se čuje,
Prerano će ionako
Proći sve što tu je.

Daj mi usta da ih ljubim,
Ovij rukama moj vrat,
Niti poraz, niti sram.
Daj mi grudi da ih ljubim,
Prst nek opiše ti pas,
Nema poraza za nas.

trnoruža
14.04.2011., 10:59
Nije li mudrost baš to: Pomirenost sa svijetom koji nismo uspjeli da promijenimo. I sa životom na koji smo morali da pristanemo.

Ljiljana Habjanović-Đurović
Ženski rodoslov

John Holmes
14.04.2011., 19:29
Gaj Valerije Katul
''Zbogom, djevojko, Katul ti više nije jadan.''

avant-garde
15.04.2011., 16:44
Savršeno! :s

Da, ove riječi bi trebalo ponavljati svako jutro. :)

Nuria Monfort
15.04.2011., 21:20
There’s more to life than books you know, but not much more.

The Smiths - Handsome Devil

Dulce Lena
16.04.2011., 13:06
Pobjede zaboravljamo, no poraza se uvijek sjećamo.
A. Brashares: Zovem se sjećanje

la loba
17.04.2011., 12:55
SUTON

U suton, kada prve zvijezde
I prve gradske lampe sinu,
Kad ljubavnik o dragoj sanja,
A pijanica o svom vinu-

Ja tiho hodam pored kuća
U kojima se svijetla pale;
Sva zla, i nevolje, i sumnje
Najednom budu posve male.

I smiješim se u meki suton,
Od zapaljenih zvijezda svečan,
I osjetim dubinu svega,
I da je život vječan-vječan.

Dobriša Cesarić

condelli5
17.04.2011., 22:54
"Indifference and neglect often do much more damage than outright dislike."

Ovo je takva istina. :tuzni:

kkate
18.04.2011., 11:00
"Never say you know the last word about any human heart." - Henry James

rose medder
18.04.2011., 15:59
budnu mi rekoše..... i ti i svijet u kojem živiš...samo ste zrno pijeska na velikoj obali beskrajnog mora..... u snu im odgovorim..... ja sam beskrajno more....a svjetovi skupljeni na mojoj obali samo su zrno pijeska......

TheLudaMaca
19.04.2011., 22:30
Tesko je kada zivis za dan koji ne znas kada ces doci, za dan kada ces je ponovo videti...Tesko je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje bice koje je tvoja bolja polovina. Tesko je drugari...Zelim vam da nikada ne iskusite koliko je tesko, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...:)

trnoruža
21.04.2011., 16:00
Jesam li sretan ili nesretan? Nevažno pitanje, živim u zanosu.

A.Camus

ve-ra
22.04.2011., 19:47
Zakrita u koprene crne
misli da je svijet malen,
a srce neizmjerno,

Zakrita u koprene crne.

Misli da nježan uzdah
i krik nestaju
u strujanju vjetra.

Zakrita u koprene crne.

Ostavi balkon otvoren,
i zora kroz balkon
prosu čitavo nebo.

Jao, jao, jao, jao,
zakrita u koprene crne.

MindBlowing
23.04.2011., 11:46
'Onda sam poceo da je izneveravam.
To ne znaci da sam odavao nase tajne ili nju dovodio u nepriliku. Nisam otkrivao ono sto je trebalo da precutim. Ali sam precutkivao ono sto je trebalo da otkrijem. Nisam se opredelio za nju. Znam da je precutkivanje neupadljiva varijanta izdaje. Spolja ne moze da se zakljuci da li neko nesto precutkuje ili je samo diskretan, pun obzira, izbegava mucne i nezgodne situacije. Ali onaj, onaj ko se ne opredeljuje, zna to dobro. Precutkivanje podjednako izmice tle pod nogama nekoj vezi kao i neke od spektakularnijih varijanti izdaje.'

B. Slink - Citac

Biobajt
23.04.2011., 12:06
Consistency is the last refuge of the unimaginative. O. Wilde

anci_vu
23.04.2011., 16:19
''Obično uvijek i slicnim danima
prošlost se navali kao planina
na tom cu vrhu da sazrem
jer samo s njega nekad nazrem nas.''

Balašević, Svadbarskim sokakom

Nuria Monfort
25.04.2011., 11:17
Mlade djevojke zamišljaju život i vjeru riječima.

Meša Selimović, Derviš i smrt

anci_vu
25.04.2011., 11:27
''Znam da ce jos biti mladosti, ali ne vise ovakve. Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite, i ta ce mi mladost tesko pasti. A bit ce ipak da ste vi u pravu jer sam sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno. A ponovo pocinje kisa, kao sto vec kisi u listopadu na otocima.. More od olova i nebo od borova..
Udaljeni glasovi koji se mijesaju, glas majke, prijatelja, kceri, ljubavnice, broda, brata.. Na brzinu pokupljeno rublje pred kisu i nestalo je svjetla s tom bjelinom,
jos malo setnje uz more i gotovo...''

Gatita
25.04.2011., 16:12
"Trebalo bi ubijati prošlost sa svakim danom što se ugasi. Izbrisati je, da ne boli. Lakše bi se podnosio dan što traje, ne bi se mjerio onim što više ne postoji. Ovako se mješaju utvare i život, pa nema ni čistog sjećanja ni čistog života."
Meša?

GlupiNick
25.04.2011., 16:17
"Trebalo bi ubijati prošlost sa svakim danom što se ugasi. Izbrisati je, da ne boli. Lakše bi se podnosio dan što traje, ne bi se mjerio onim što više ne postoji. Ovako se mješaju utvare i život, pa nema ni čistog sjećanja ni čistog života."
Meša?

Da, Meša Selimović - Derviš i smrt. Inače moj omiljen citat (http://www.forum.hr/showpost.php?p=31870893&postcount=2224).

avant-garde
25.04.2011., 17:34
Jesam li sretan ili nesretan? Nevažno pitanje, živim u zanosu.

A.Camus

:top:

"U svijetu bez iluzija čovjek je stranac."

liquid_ice
26.04.2011., 07:52
"Kako dosad nisi naučila da sam ja momak kog svako može lagati, ali ga niko ne može slagati? I da glupa pravila ove igre u kojoj je tebi sve dozvoljeno poštujem jedino zbog toga što sam ih lično ja odredio?"

Mentta one
26.04.2011., 16:00
"Pukotina ima svaki zivot,
Kroz koje bližnji radoznalo zure
Motreći naše dane sto se žure.

I tako ništa nije posve naše:
Mi srčemo taj život kao vino
Iz tudjom rukom uprljane čaše..." Dobriša Cesarić; Pukotina ima svaki život

"Starimo. A bajke idu uz nas
kao stado za ognjem u daljini.
I pjesme su nam takve kao i mi.
Oteščale i tužne." Vesna Parun; Za sve su kriva djetinjstva naša

".....Nema malih boli. Ljudi vole male boli. One su lijepe, a ne bole mnogo.
Izgube li ih, priskrbit će sebi lako druge, još manje skupe i manje bolne - jer bol iskustvom otupljuje, a premnogo iskustva nudi se na vašaru u bescijenje. Ljudi vole kratke susrete, kratka pisma, male doživljaje za koje ne treba tražiti smisao daleko u zvijezdama ni u odviše opasnim, nepoznatim predjelima duše........
.........Nema malih boli. Nema malih boli pod ovim suncem." _ Kad ptica prestane voljeti, Vesna Parun :s

"U životu postoji posebno nevidljivo pravilo da se sve ono što je započeto jednoga dana, prije ili kasnije, mora i završiti. A to i nije neka radost.......... Nismo se voljeli dovoljno hrabro... u tome je bila naša nesreća. A to je već tvoj grijeh, jer je muška hrabrost u ljubavi tek neznatna. Ljubav je, zapravo, vaše djelo. Samo ste u tome nedostižne. Ti si tu negdje pokleknula, a s tobom je palo sve što je moglo biti, što je bila tvoja dužnost, tvoja zadaća, smisao života. I nisu muškarci odgovorni za ljubav. Voljeti treba hrabro. A ti si učinila najgore što žena može učiniti: uvrijedila si se, ustuknula i pobjegla. " Sandor Marai; Ester

ve-ra
27.04.2011., 20:51
Sutra mi je dan ispunjen.
Imam jedan sprovod,
a poslije idem u zubara.
M.E.

why?
27.04.2011., 21:37
"Miracles happen everyday, change your perception of what a miracle is and you'll see them all around you"

"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

Nuria Monfort
28.04.2011., 10:11
I kad bi ljudi malo bolje razmislili, uvjerili bi se, život nije vrijedan tolike brige...

I ljudi i rijeke - nikako im ne možeš vjerovati.

Proklet je to svijet, ne možeš ga jednim hicem ubiti.

Mi praštamo gotovo uvijek ono što shvaćamo.

Možda će neki čitatelji htjeti doznati što ja mislim o Pečorinu. Moj je odgovor - naslov ove knjige. "Pa to je zlobna ironija!", reći će oni. Ne znam.

Mihail Jurjevič Ljermontov, Junak našeg doba

viable
28.04.2011., 17:20
Kao i uvijek, ti si me pitala sta mi je najednom, a ja nisam mogao da ti objasnim da to uopste nije najednom, da je to stalno, da je to neka vrsta mog zastitnog znaka, nesto po cemu bih sebe poznao medju hiljadama meni slicnih, nesto sto se i ne trudim da sakrijem, jedan zlocudni tumor s kojim sam se rodio, tumor na mozgu i dusi koji se ne da ukloniti nikakvim operativnim putem ni zracenjem, ni cinjenicom da te volim i da ti volis mene…

Dario Dzamonja

viable
28.04.2011., 17:21
Voleo bih da tvoji buduci sinovi naslede boju moga glasa i kceri nose moju tugu u jastucicima od svile. Voleo bih da sacuvas moje najdivnije vrhove na horizontalama tvog dna i poneses moje oci kroz tisinu tudjih ociju i stanova, i moj oktobar kroz sve tudje aprile.

Mika Antic

liliana76
29.04.2011., 14:18
Sve moje ljubavi trajale su najviše sedam godina: kažu, telo se obnavlja svakih sedam godina. Uvek je predivno u početku. U sredini je još lepše. A na kraju ... zavisi od toga ko se prvi zasiti. Uvek je teško na kraju. Nikad nisam nekog volela, a da ga nisam još i "posle" volela. "Posle" ne postoji više ona povezanost glave s telom. Tad funkcioniše samo glava... Ali ipak nešto ostaje... nešto nalik na ožiljak. Ne u tužnom smislu te reči. Ostaje ožiljak koji nam služi na čast. Najlepše odlikovanje...

Francoise Sagan – Odgovori

Moj_Klon
30.04.2011., 22:58
There are some hurts that you never completely get over. And you think that time will diminish their presence and to a degree it does, but it still hurts because well, hurt hurts.

The best moments in reading are when you come across something - a thought, a feeling, a way of looking at things - which you had thought special and particular to you. And now, here it is, set down by someone else, a person you have never met, someone even who is long dead. And it is as if a hand has come out, and taken yours.

Moj_Klon
30.04.2011., 23:04
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort :)

....do you ever wish that sometimes you could freezeframe a moment in your day look at it and say 'this is not my life.'?

You never see the hard days in a photo album... but those are the ones that get you from one happy snapshot to the next.

Nuria Monfort
02.05.2011., 19:20
"Njihove su se strasti i nade zajedno s njima odavno ugasile."

Mihail Jurjevič Ljermontov, Junak našeg doba

Vera Wang
03.05.2011., 13:27
''To je kao vjetar - ništa, nemaš na čemu da stojiš, nizašto se ne držiš, ništa te ne drži, oči su ti prazne, srce ti je prazno, ostaje samo nemir..''

Meša Selimović, Magla i mjesečina

Adijana
04.05.2011., 00:01
"Tako obično biva. Oni koje želimo da vidimo ne dolaze u časovima kad na njih mislimo i kad ih najviše očekujemo, a pojavljuju se u nekom trenutku kad smo mislima najdalje od njih. I najšoj radosti zbog ponovnog viđenja treba tada malo vremena da se digne sa dna, gdje je potisnuta i pojavi se na površini." I. Andrić

"Danas sam čvrsto ubijeđena da niko nikoga ne gubi, jer niko nikoga ne posjeduje. To je istinsko iskustvo slobode: imati najvažniju stvar na svijetu,a ne posjedovati je." Jedanaest minuta, P. Coelho

avant-garde
06.05.2011., 17:39
"Djelovao je iskreno. Rođeni glumac."

E. Ajar

GlupiNick
06.05.2011., 18:09
„Sačuvaj me bože srpskoga poštenja i hrvatske kulture.“

Miroslav Krleža

kyk@15
11.05.2011., 02:23
Od svih si devojaka bila tiša,
zbunjena, sama, neprimetna, bleda.
Ej, zašto nisi bar porasla viša,
bar viša za pola pedlja?

Jedne je noći udarala kiša
tako krvnički ko čuvari reda...
Ej, zašto nisi bar porasla viša,
bar viša za pola pedlja,

jer kad si se o drvo kraj vrata
obesila jednom u svitanja seda,
između bosih nogu i blata
bilo je razmaka-samo pola pedla.

Cahit
11.05.2011., 11:41
"Postojalo je doba, svojevoljno to priznajem, kada sam smatrao plemenitim ne znati kamo ideš. Mislio sam da biti izgubljen znači nalaziti se u središnjim poglavljima vlastitog Buildungsromana, ali sam zatim postao vrlo usamljen na usponu po strmom, krševitom grebenu samospoznaje. Uporno sam čitao, i razmišjao i čitao, i pio, pokušavajući domisliti u čemu je smisao života i tko je kriv za sve to, prije nego što sam uopće počeo živjeti."

Aleksandar Hemon - Čovjek bez prošlosti

Limun Lady
15.05.2011., 18:21
''Nisam savršen, ali sam nedokučiv.''

Alexandre Dumas ''Grof Monte Christo''

FeetF1
15.05.2011., 18:29
To ništa jeste više nego nešto!
(This nothing's more than matter.)
(Laert o Ofelijinom ludilu, iz Hamleta)

GlupiNick
15.05.2011., 18:41
"S ljudima zajedno smrdi, ali je toplo. U samoćama – prazno."

Miroslav Krleža

rocknroll000
16.05.2011., 15:26
Dok živiš, budi živ. Goethe

Snovi stvaraju budućnost.

Ljubav, vjera, nada i pravda otišle su na spavanje. Kada se probude, na svijetu će biti puno bolje.

Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suza, a ona koja zaslužuje nikada te neće rasplakati. Marquez

Bolje da te ljudi mrze zbog onog što jesi, nego da te vole zbog onog što nisi.

eto..
p.s. ako netko ima neke rečenice poput ovih(pogodne za tetovažu) neka mi ih pošalje u privat. tražim nešto što će me na prvu dobit... ;))

Mrs_Brightside
16.05.2011., 18:22
''Bila sam tu jer me - iznenada- život bacio u Život. Nisam osjećala krivnju, strah ni stid. Što sam duže bila uz njega i slušala ga kako govori - bila sam sve uvjerenija da ima pravo : postoje trenuci u kojima treba riskirati, učiniti nešto ludo.''

Paulo Coelho.

uspavanka
16.05.2011., 18:22
" Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla poceti da te leci-krupnim. "

Fetiva
17.05.2011., 22:19
"There’s nothing to mourn about death any more than there is to mourn about the growing of a flower. What is terrible is not death but the lives people live or don’t live up until their death. They don’t honor their own lives, they piss on their lives. ... They look ugly, they talk ugly, they walk ugly. Play them the great music of the centuries and they can’t hear it. Most people’s deaths are a sham. There’s nothing left to die."

Charles Bukowski

no_escape
19.05.2011., 23:04
Sve velike stvari prvo nose strašnu masku, kako bi ostavile trag na srcima ljudi.

Ovaj svijet - čudovište energije. Bez početka, bez kraja, također bez povećanja i prihoda, ništa ne otkriva, ovaj je svijet želja za vlašću i ništa osim toga.

Koliko živih ljudi poznajete? Koliko ljudi koji su doista živi?

Mržnja je vrlo podcijenjen osjećaj.

Smatram sebe, osjećajnim i inteligentnim čovjekom. S dušom klauna zbog koje uvijek zabrljam. Ja sam lažni junak. Bogovi su se našalili samnom

Aida Vargas
19.05.2011., 23:16
Sve velike stvari prvo nose strašnu masku, kako bi ostavile trag na srcima ljudi.

Ovaj svijet - čudovište energije. Bez početka, bez kraja, također bez povećanja i prihoda, ništa ne otkriva, ovaj je svijet želja za vlašću i ništa osim toga.

Koliko živih ljudi poznajete? Koliko ljudi koji su doista živi?

Mržnja je vrlo podcijenjen osjećaj.

Smatram sebe, osjećajnim i inteligentnim čovjekom. S dušom klauna zbog koje uvijek zabrljam. Ja sam lažni junak. Bogovi su se našalili samnom

Sve od Morrisona, ako se dobro sjećam?

pozitivax
20.05.2011., 19:02
»Nije trebalo da je slušam, povjeri mi se jednog dana, ne treba nikad slušati ruže. Treba ih gledati i mirisati. Moja je obavila mirisom planetu, ali ja nisam znao u tome da uživam. Ta priča o kandžama, koja me je toliko razdražila trebalo je da me gane... »Nisam tada uopšte ništa shvatio! Trebalo je da je cjenim po djelima, a ne po riječima. Omamljivala me mirisom i nadahnjivala me. Nisam smio da pobjegnem! Trebalo je da pogodim njena osjećanja koja su se krila iza sitnih lukavosti. Ruže su tako pune protivrječnosti! Ali, bio sam isuviše mlad da bih znao da je volim«.
Mali Princ,Exupery...sve što treba znati o svijetu ,ženama,ljubavi i sreći.:)

Angry Bird
20.05.2011., 20:03
sve što treba znati o svijetu ,ženama,ljubavi i sreći.:)

i više od svega - o prijateljstvu :) :top:

Urbanna
20.05.2011., 23:10
"Kvaka je bila u tome, kako si je govorila, da treba biti hrabar i odvažan i ostaviti treaga. Ne trebaš promijeniti svijet, samo malo vlastite okoline. (...) Cijeniti svoje prijatelje, ne iznevjeriti svoja načela, živjeti punim žarom i plućima, i dobro. Iskusiti nove stvari. Voljeti i biti voljen, ako je moguće."

"Privlačnost života u kojem si predan samome sebi, užicima i osjećanju vjerojatno će se jednom istrošiti, no dotad imam još puno vremena."

"Svima se sviđam. To je moje prokletstvo."

"-I što je dalje bilo?
-Mislim da sam te na kraju preboljela. Kao herpes zoster.
-Ne, ozbiljno, što se kasnije dogodilo?
-Upoznala sam te. Sam si me izliječio od sebe."

"Mazimo, grlimo. Ili ni to. Mogli bismo samo ležati kao leševi i da nam bude neugodno ako hoćeš."

"Pitala se nije li joj suđeno biti jedan od onih ljudi koji cijeli život prožive pokušavajući nešto učiniti."

"Nekad, ne tako davno, svi su dečki željeli biti Che Guevara, no sada svi žele biti Hugh Hefner."

David Nicholls:"Jedan dan"

cajna_mjesavina
24.05.2011., 16:45
"Ne mogu živjeti čekajući da se ono što radim tebi svidi ili ne. Ne više. Ponašaš se kao da je sve što ja učinim dio tvoje životne priče. Ti si glavni lik, a ja sam nevažna osobica koja se ne pojavljuje sve do polovice romana. Pa usprkos onome što misliš, ljudi se ne dijele na važne i nevažne. Ja nisam nevažna. Ja imam vlastiti život, meni jednako važan kao i tebi tvoj, a u mojem životu ja sam ta koja odlučuje. "

J.M. Coetze: Sramota

-kći govori ocu
( po meni odlično ocrtava čest način odnosa na relaciji roditelj-dijete)

leek
25.05.2011., 13:07
"Jučer je bio smak svijeta. Danas imamo važnijeg posla!"

citat iz knjige "Muškarci koji mrze žene".

Tracy Jack
27.05.2011., 12:13
''Moram podnijeti dvije - tri gusjenice ako želim vidjeti leptira.'' iz Malog princa

tihomirka
30.05.2011., 11:11
„Sačuvaj me bože srpskoga poštenja i hrvatske kulture.“

Miroslav Krleža

valjda junaštva ( a ne poštenja ) ????????

sendleri
08.06.2011., 15:49
Između dva bića ništa se ne događa, a ipak postoji direktna svijest o dvije osobe, koje su u svari jedna. Sve kazuje da je ovakvu duboku direktnu spoznaju imao Ljermontov kada je napisao nadahnute stihove:

„Kada gledam u te oči sjajne,
Ja tada vodim razgovore tajne.
Al' ne sa tobom,
Već sa samim sobom“.

„Susreti sa istinom“-Slavinski

Sometimes It Hurts (http://www.youtube.com/watch?v=JSpgyGUebcU&feature=player_embedded#!)

Mouse on Mars
08.06.2011., 16:24
...There are things of which I may not speak
There are dreams that cannot die...

`My Lost Youth (http://www.yu4you.com/)` by Henry Wadsworth Longfellow :top:

halves
09.06.2011., 09:46
"A man takes his sadness down to the river and throws it in the river
---------but then he's still left
with the river. A man takes his sadness and throws it away
---------------------------------but then he's still left with his hands."

Boot Theory, Richard Siken

RubytheCuteOne
09.06.2011., 23:16
"It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul."
William Ernest Henley: Invictus

Hellenka
10.06.2011., 16:39
"Nobody deserves your tears, but whoever deserves will not make you cry"
- Gabriel Garcia Marquez (moj skoro najdraži pisac)

Eleanor.Rigby
13.06.2011., 12:30
"U meni je prirodna strast da proturječim, cijeli je moj život samo lanac tužnih suprotnosti srcu ili razumu. Kad vidim zanesenjaka, kao da me je netko polio hladnom vodom, a kad bih se često družio s mlakim flegmatikom, mislim da bi postao strastan fanatist." (Junak našeg doba, Ljermontov) :)

Nuria Monfort
13.06.2011., 15:51
‘Živi svaki dan kao da ti je posljednji’, to je bio uobičajen savjet, ali, molim vas, tko za to ima energije? Što ako počne padati kiša ili vam nateknu limfni čvorovi? Jednostavno nije praktično.

David Nicholls, Jedan dan

avant-garde
13.06.2011., 19:07
Quis custodiet ipsos custodes?

Juvenal

mayita..
14.06.2011., 23:19
"What is really beautiful must always be true."
Stendhal

čarolija :)
15.06.2011., 21:51
"Kasno je, sjećanja, uzalud se javljate, beskorisne su vaše nemoćne utjehe i podsjećanja na ono što je moglo da bude, jer što nije bilo, nije ni moglo da bude. A uvijek izgleda lijepo ono što se nije ostvarilo”

“Dvije lubenice pod jedno pazuho ne možeš staviti, dva dobra teško možeš sastaviti.”

“Hiljadu nečijih sretnih časaka biće kao ovaj, ali ovaj nikada više. Hiljadu tuđih ljubavi biće kao ova, ali ova nikad više.”

“Ni haljinu ne vrijedi krpiti, a kamoli ljubav.”

Meša Selimović

ve-ra
17.06.2011., 21:04
Blaženi čas i hip...

Blaženi čas i hip, najprvo kad sam ja
vidil tvoj obraz lip, od koga slava sja.
Blažena sva mista, kada te gdi vidih,
dni, noći, godišta, koja te ja slidih.
Blažen čas i vrime, najprvo kada čuh
ljeposti tve ime, kojoj dah vas posluh.
Blažene boljezni, ke patih noć i dan
cić tvoje ljubezni, za koju gubljah san.
Blaženi jad i vaj, ki stvorih dosade
želeći obraz taj sve moje dni mlade.
Blaženo vapinje, kad ime tve zovih,
i gorko trpinje, u željah kad plovih.
Blažen trak od uze ljuvene, u kojoj
stvorih plač i suze želeći da sam tvoj.
Blažena ljepos tva, blažena tva mlados,
pokli se meni sva darova za rados.

Adelii
17.06.2011., 22:24
Voljeti, taj glagol se ne mijenja po vremenima. Za mene postoji samo u prezentu. :)

Adelii
17.06.2011., 22:27
Zaljubljeni posjeduje samo ljubav. Izgubiti ljubav teze je nego nikako je ne pronaci.

Adelii
17.06.2011., 22:29
Onog casa kad spoznamo zasto nekog volimo, nestaje i ljubav i sva ovozemaljska ljepota...

Adelii
17.06.2011., 22:31
Nagle se srece naglo i zavrse i u trijumfu svom umiru, kao vatra i barut sto se u poljupcu potiru.

Adelii
17.06.2011., 22:37
AMANET-NURA BAZDULJ-HUBIJAR

Sputavamo zelje, htijenja, ceznje, sebe ili drugih radi. Samo je misao slobodna, siroka i duboka onoliko kolike joj dimenzije mozemo dati. To je utjesno, to je lijepo. Jedino tebi, moja nesanice, tvojim tuznim, djetinjim ocima i drhtavim trepuskama zabranjujem i plovidbu prostranstvima misli. Zabranjujem. A u zadnje vrijeme, svaki kucaj srca govori da davno skrivena misao na tebe, gospodari svim ostalim mislima... :)

Oktobar
17.06.2011., 22:50
"I umri da spaseš verovanje čisto
da si kadgod stao pred istinom golom
i da u životu nisi jedno isto
jednom zvao srećom, a drugi put bolom" (J. Dučič)

"Ponoć već je prošla, svjetlo mi se gasi,
Na baršunu crnom leži teška noć;
Čelom mi se truni spomen tvojih vlasi
Ljubavi daleka, kad ćeš, kad ćeš doć?" (A. G. Matoš)

18.06.2011., 14:18
Ceznem da ti kazem najdublje rijeci koje
ti imam reci; ali se ne usudjujem, strahujuci
da bi mi se mogla nasmijati.

Neprekidne strijele iz tvojih očiju čine da je moj bol vječito svjež

Tagore

Dalje zaista ne bih imao ništa više da ti javim. Jedino možda to: da si ostala najlepša medalja iz najlepšeg rata u kome su mi srce amputirali.

Miroslav Antic

“Ako si se uputio prema cilju i putem poceo da zastajkujes i da kamenjemem gadjas svakoga psa koji laje na tebe, nikad neces stici na cilj. “

Dostojevski

‎"Sve su Drine ovog svijeta krive; nikada se one neće moći sve ni potpuno ispraviti; nikada ne smijemo prestati da ih ispravljamo."

“Svi ljudi traze srecu, sa manje ili vise snage i upornosti, a najvise izgleda da je nadju i sacuvaju imaju oni koji je traze u zajednickoj sreci sto veceg broja ljudi sa kojima ih zivot vezuje.. Cudno je kako je malo potrebno da budemo sretni, a jos cudnije kako nam bas to malo nedostaje..”

Ivo Andric

“Sve srecne porodice lice jedna na drugu,svaka nesrecna porodica nesrecna je na svoj nacin”

Tolstoj

Cup&Cake
18.06.2011., 18:44
"Kad ste radosni, zavirite duboko u svoje srce i
otkrit ćete da vam je radost dalo ono što vam je dalo i
žalost. Kad ste žalosni, opet zavirite u svoje srce, i vidjet
ćete da odista plačete za onim što je bila vaša radost."
- Halil Džubran - Prorok

Na rubu pameti.
19.06.2011., 23:05
Srećom, knjige su i dalje na policama, a rečenice u srcu. Neću da ih skrnavim parafraziranjem, nipošto. Čekajte da im se ponovo vratim, pa da na vašu milost počnem kroz njih zahvalnošću ovdje da uzvraćam.

jaaakoo mi se sviđa citat, zanima me koja je to knjiga? :mig:

la loba
21.06.2011., 17:26
Nedostaje mi naša ljubav

Na jastuku
Bdim na ponoćnoj straži kao stari posustali ratnik
Kom svaki put
...Od riznice neba jedva zapadne mesečev zlatnik
Pod oklopom
Drhti košuta plaha večno gonjena tamnim obrisima straha
Koja strepi
I od mirnih obronaka sna

Nedostaje mi naša ljubav, mila
Bez nje se život kruni uzalud
Nedostaješ mi ti, kakva si bila
Nedostajem i ja
Onako lud

Ja znam da vreme ne voli heroje
I da je svaki hram ukaljalo
Al meni, eto, ništa sem nas dvoje
Nije valjalo

Kad potražim put u središte sebe, staze bivaju tešnje i tešnje
I skrijem se u zaklon tvog uha kao minđuša od duple trešnje
Al uspevam da još jednom odolim da prošapućem da te noćas ruski volim
Što su reči Kremen što se izliže kad tad

A bez nje ovaj kurjak menja ćud
Nedostajem i ja onako lud
Ja znam da vreme svemu menja boje
I da je silan sjaj pomračilo
Nije značilo

Ponekad još u moj filcani šešir spustiš osmeh ko čarobni cekin
I tad sam svoj Jer ma kako me zvali ja sam samo tvoj lični harlekin
Ponekad još suza razmaže tintu I ko domina padne zid u lavirintu
Tako prosto ponekad još stignemo do nas

Bez nje uz moje vene puže stud
Nedostajem i ja
Onako lud
Ja znam da vreme uvek uzme svoje
I ne znam što bi nas poštedelo?
nije vredelo

(Balašević)

Zehra
23.06.2011., 22:09
Tko zna?
Ah nitko, nitko nista ne zna,
krhko je znanje.

Bailar ~
25.06.2011., 22:57
Sallinger - ''Da ima milijun godina na raspolaganju, čovjek ne bi mogao obrisati ni pola 'jebi se' poruka na svijetu.'' :cerek: :zubo:

softplaytime
29.06.2011., 20:02
"I was, but then I realized that I was holding on to something that didn't exist anymore. That the person I missed didn't exist anymore. People change. The things we like and dislike change. And we can wish they couldn't all day long but that never works." Sarah Ockler ,Fixing Delilah

pozitivax
30.06.2011., 14:53
Ala je lep
Ovaj svet,
Onde potok,
Ovde cvet;
Tamo njiva,
Ovde sad,
Eno sunce,
Evo hlad!
Tamo dunav,
Zlata pun,
Onde trava,
Ovde zbun,
Slavuj pesmom
Ljulja lug.
Ja ga slusam
I moj drug.

J.J.Zmaj

himna sretnih ljudi :)

Kajsa
01.07.2011., 21:31
Želim da uradim s tobom ono što proljeće radi trešnjama....

nehljudova
02.07.2011., 17:04
Posljednji puta kada je razgovarao s ocem, majka je bila uhićena. Ponovo je krala kolačiće u trgovini. "Molim se za nju", rekao je otac i upitao Freda ima li Bibliju kod sebe. "Sveto pismo važno mi je kao i doručak, tata", odgovorio je Fred. I nije lagao. Ali nije ni doručkovao.

"Ja sam Ciganin. Moj svijet može biti obrnut od vašega. Znate li kako se kaže 'bog' na romskom jeziku?"
"Ne."
"Devel. Slično kao djevel (norveški vrag). Neobično, zar ne? Kada odlučiš prodati dušu, spiuni, važno je znati tko je kupuje."

Jo Nesbø - Nemeza

ljeto1983
03.07.2011., 17:35
Želim da uradim s tobom ono što proljeće radi trešnjama....

Ovaj mi se sviđa, čiji je?

Seks nije ljubav, seks je samo teritorij kojeg osvaja ljubav... (M. Kundera)

Kajsa
03.07.2011., 18:22
Ovaj mi se sviđa, čiji je?

Seks nije ljubav, seks je samo teritorij kojeg osvaja ljubav... (M. Kundera)

neruda najdraži :)

poput maramica pozdrava plove oblaci.....

avant-garde
05.07.2011., 18:42
Uhvatila se ona Regoču za uho i povika: - "Mrak je, Regoču!"
- "E, pa neka je", - odgovori Regoč. "Nije mrak došao k nama, nego smo mi došli k njemu."

avant-garde
05.07.2011., 18:51
neruda najdraži :)

poput maramica pozdrava plove oblaci.....

Nebo je mreža skamenjena od sjenovitih riba.
Ovdje zamiru svi vjetrovi, svi. I svlači se kiša.
...
Igraš se svakoga dana svjetlošću svemira. :)

nazovimo_uporna
05.07.2011., 20:59
"Zmija ima posvuda - rekla je bez okolišanja. - I ne pužu sve po zemlji."
Matildin posljednji valcer

:)

nikolinaviolina
06.07.2011., 18:08
Sluč.iz Budizma-"postoji put ali na njemu nema putnika"
"zar imamo problema u komunikaciji"?-ona poznata iz filma...i knjige.

broz 64
08.07.2011., 21:48
..nije sretan koji puno ima, nego koji malo treba...(sa drugog foruma)

bd novski
08.07.2011., 22:25
kajsa odlicna recenica i jos ljepsa misao

Nuria Monfort
10.07.2011., 17:59
Moj brat i ja znali smo jednu igru.
Ja bih pokazala stolac. I rekla bih: "OVO NIJE STOLAC."
Ptica bi pokazao stol. "OVO NIJE STOL."
"OVO NIJE ZID", rekla bih ja.
"OVO NIJE STROP." I nastavili bismo tako.
"VANI NE PADA KIŠA."
"CIPELA MI NIJE ODVEZANA!" vikao bi Ptica. Ja bih pokazala svoj lakat. "OVO NIJE OGREBOTINA."
Ptica bi podigao koljeno. "NI OVO NIJE OGREBOTINA!"
"ONO NIJE ČAJNIK!"
"NIJE ŠALICA!"
"NIJE ŽLICA!"
"NIJE PRLJAVO SUĐE!"
Zanijekali smo postojanje čitavim sobama, godinama, godišnjim dobima. Jednom, kad je vikanje bilo na vrhuncu, Ptica je duboko udahnuo. I iz svega glasa zaurlao: "JA! NISAM! NESRETAN! CIJELOGA! ŽIVOTA!"
"Ali, tek ti je sedam godina", rekoh ja.

Nicole Krauss, Povijest ljubavi

Anchy princess
10.07.2011., 18:47
.... bolje i bolni kraj, nego bol bez kraja .... :cry:
- ne znam otkud...

Hari Mata Hari---Azra :cerek:

Anchy princess
10.07.2011., 18:52
"Zmija ima posvuda - rekla je bez okolišanja. - I ne pužu sve po zemlji."
Matildin posljednji valcer

:)

upravo citam tu knjigu :cerek: :cerek: :cerek:

just kid
11.07.2011., 14:50
upravo citam tu knjigu :cerek: :cerek: :cerek:

jedna od najljepših knjiga koje sam čitala :cerek:

Mazoretkinja
11.07.2011., 21:23
Meni nije jedna od najljepših knjiga, ali obožavam taj citat i stalno ga objavljujem po forumu/facebooku i sl. :zubo:

123nick
12.07.2011., 06:42
If you tell grown-ups, "I saw a beautiful red brick house, with geraniums at the windows and doves on the roof...," they won't be able to imagine such a house. You have to tell them, "I saw a house worth a hundred thousand francs." Then they exclaim, "What a pretty house!"
Mali princ :cerek:

daisydai
13.07.2011., 13:53
Voleo bih da tvoji buduci sinovi naslede boju moga glasa i kceri nose moju tugu u jastucicima od svile. Voleo bih da sacuvas moje najdivnije vrhove na horizontalama tvog dna i poneses moje oci kroz tisinu tudjih ociju i stanova, i moj oktobar kroz sve tudje aprile.

Mika Antic

zna li netko od kud je ovo? predivno mi je. :cerek:

Taha
13.07.2011., 17:01
“Čovjek nije stvoren da bude pobijeđen. Čovjeka mogu uništiti, ali ga ne mogu poraziti”. :top: E. Hemingvej

barmen
13.07.2011., 17:05
"pristao bih živjeti cijelu vječnost na mjestu za koje je pouzdano utvrđeno da je na njemu nemoguće izvesti ikakav podvig." - jerofejev

supersayian
13.07.2011., 20:51
''As if you could kill time without injuring eternity.'' - H.D. Thoreau
''A person hears only what they understand.'' - J.W. Goethe
''Those who believe in telekinetics, raise my hand.'' - K. Vonnegut
''We are what we repedeatly do. Excellence, then, is not act, but a habit.'' - Aristotel

Vera Wang
14.07.2011., 13:42
Hiljadu nečijih srećnih časaka biće kao ovaj, ali ovaj nikada više. Hiljadu tuđih ljubavi biće kao ova, ali ova nikad više.

-Meša Selimović :s

Urbanna
14.07.2011., 17:06
Hiljadu nečijih srećnih časaka biće kao ovaj, ali ovaj nikada više. Hiljadu tuđih ljubavi biće kao ova, ali ova nikad više.

-Meša Selimović :s

aaaaah! :cerek::cerek:

DorianGray
14.07.2011., 19:09
Problem sa osobama koje ti se zavuku u srce je taj što ostave rupu kad izađu iz njega…

Nzm ko je to napisa/reka samo mi se urezalo u pamćenje xD

Tonnie
14.07.2011., 20:54
Voljeti ne znači vječito ponavljati da ti je žao.
- Erich Segal

Mnogi ljudi se boje biti sretni. Jer da bi bili sretni moramo mnogo toga promijeniti bilo u načinu života ili na nama. Uvijek mislimo da je bolje ne piti iz vrča sreće, jer ćemo patiti ako ga jednog dana ne budemo imali. I onda iz straha da ne bi jednog dana plakali jednostavno se prestanemo smijati.
- Paulo Coelho

Sve će proći. Ali kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?
- Meša Selimović

Nisu mi podigli spomenik i ime će mi uskoro biti zaboravljeno, ali sam volio nekog svim svojim srcem i dušom, a to je meni oduvijek bilo dovoljno.
- Nicholas Sparks

Tako je kratka ljubav a tako dug je zaborav.
- Pablo Neruda

Ako se nešto dogodi jedan put, ne mora značiti da će se dogoditi i drugi put. A ako se nešto dogodi i drugi put, onda će se sigurno dogoditi i treći i četvrti put.
- Paulo Coelho

Prihvatite ucijelo život moj, onako kako trajem s njim .. dok drugi prosniju sav zanos svoj, ja ga na svijetlo dana iznosim !
- J.W.Goethe

Angry Bird
15.07.2011., 18:17
Voljeti ne znači vječito ponavljati da ti je žao.
- Erich Segal

što to znači?

ja sam čula da voljeti znači nikada ne reći da ti je žao.

Tonnie
15.07.2011., 21:34
što to znači?

ja sam čula da voljeti znači nikada ne reći da ti je žao.

cula sam i ja tu izreku, ali ta izreka nema veze s ovim citatom. ovo je iz knjige 'Ljubavna prica' Ericha Segala i time se zeli reci da se ljubav ne sastoji samo od isprika nakon pogresaka. :mig:

BlackMolly
16.07.2011., 19:40
"Mogla sam poduzeti nešto, ali nisam. Hrabrost je izostala. I što sada hoću? Mogu birati. Birači su u prednosti, barem za vrijeme izbora. A nakon izbora? Opet imaš izbor. Možeš postati novi čovjek, unaprijediti znanje, iznaći formulu ili ostaviti glavu u pijesku. Mene su učili da je bolje ne vidjeti, ne čuti previše i ne poduzimati ništa. Balzamirati se. Možda sam baš zbog takvog učenja bila škrta prema sebi, uvjerena da će me drugi darivati. Koja glupost. Očito me materija ubila u pojam. Lagala mi. Odlučila sam izvući glavu iz pijeska i ponosno prošetati ostatkom života. Napokon gledati ispred sebe. Iza mene ionako nema previše toga za upamtiti. Osim možda ubijenog mi dostojanstva. Neću se sjećati prošlosti jer bi sjećanje zaustavilo moj bijeg. Dovoljno sam dugo bila kukavica. Navika da odustanem uvijek je pobjeđivala. Danas joj to ne dopuštam..."

Koa i kap vode pronađe put

borntobewinner
16.07.2011., 19:42
Sve nove ljubavi drukčije vrede.
Živi se svaki put iz početka.
Živi se da se nikad ne pada.
Da budeš snažniji posle oluje.
I da se u tvom srcu već sada
sto zlatnih zvezda unapred čuje.

Adelii
17.07.2011., 12:44
[QUOTE=Tonnie;34843091]Voljeti ne znači vječito ponavljati da ti je žao.
- Erich Segal

Mnogi ljudi se boje biti sretni. Jer da bi bili sretni moramo mnogo toga promijeniti bilo u načinu života ili na nama. Uvijek mislimo da je bolje ne piti iz vrča sreće, jer ćemo patiti ako ga jednog dana ne budemo imali. I onda iz straha da ne bi jednog dana plakali jednostavno se prestanemo smijati.
- Paulo Coelho

Sve će proći. Ali kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?
- Meša Selimović

Nisu mi podigli spomenik i ime će mi uskoro biti zaboravljeno, ali sam volio nekog svim svojim srcem i dušom, a to je meni oduvijek bilo dovoljno.
- Nicholas Sparks

Tako je kratka ljubav a tako dug je zaborav.
- Pablo Neruda

Ako se nešto dogodi jedan put, ne mora značiti da će se dogoditi i drugi put. A ako se nešto dogodi i drugi put, onda će se sigurno dogoditi i treći i četvrti put.
- Paulo Coelho

Prihvatite ucijelo život moj, onako kako trajem s njim .. dok drugi prosniju sav zanos svoj, ja ga na svijetlo dana iznosim !
- J.W.Goethe[/QUOTE

Ode To Solitude
17.07.2011., 15:00
“ Pravo beznađe je kada rješenje imaš u rukama, a onda ga ispustiš. Problem je katkada, što čovjek tražeći nečiju dušu, svoju dušu preda nekomu drugomu. "

" Vjerujem onomu koji govori iz srca. Najčešće, današnja odluka nije ista sutra. Što učiniti kad zaboravljamo što smo sami sebi obećali? Ako će ovom svijetu jednog dana doći kraj, zašto da čovjek žali za izgubljenom ljubavi? Uništava li ljubav sudbinu ili sudbina ljubav? Još nitko nije riješio tu zagonetku. "

borntobewinner
18.07.2011., 18:19
Pitaju me koje sam vjere? - A ja im odgovaram pitanjem: A koliko to Bogova ima?
Meša Selimović

Kajsa
19.07.2011., 08:04
Zar se ne bismo mogli zadovoljiti prekrasnim vrtom bez da vjerujemo da ima vilenjaka skrivenih u njemu?
Douglas Adams

DorianGray
19.07.2011., 12:52
čovjek želi da se zabavi,društvo od njega zahtijeva da bude dobar.A kad je dobar čovjek je rijetko sretan.A kad je sretan,čovjek je uvijek dobar..

The Picture of Dorian Gray,Oscar Wilde

rooster town
19.07.2011., 15:44
Beskorisno je smatrati da netko nekoga može posjedovati - tko u to vjeruje, želi samoga sebe varati.

Paulo Coelho - Jedanaest minuta

bktr
19.07.2011., 21:38
“I still find each day is too short for all the thoughts I want to think, all the walks I want to take, all the books I want to read, and all the friends I want to see.”

John Burrougs

BlackMolly
21.07.2011., 19:36
"Najvažnije stvari je najteže reći. To su stvari kojih se sramimo jer ih riječi umanjuju, a kad ih izgovorimo, stvari koje su se činile neograničenima dok su bile u našoj glavi, stisnu se na običnu, životnu veličinu. Ali ima tu još nešto, zar ne? Najvažnije stvari su preblizu mjestu gdje je zakopano naše tajno srce, kao putokazi prema blagu koje bi neprijatelji rado ukrali. I dogodi se da s naporom otkrijemo neku tajnu a da nas ljudi čudno gledaju, ne shvaćajući što smo uopće rekli ni zašto smo mislili da je tako važno da smo bili na rubu suza dok smo govorili. Mislim da je to najgore. Kad tajna ostane zaključana ne zato što nije ispričana nego zato što je nitko nije razumio."

Stephen King - Jesen izgubljene nevinosti

Kajsa
24.07.2011., 11:45
...When you fall in love, it is a temporary madness. It erupts like an earthquake, and then it subsides. And when it subsides, you have to make a decision. You have to work out whether your roots are become so entwined together that it is inconceivable that you should ever part. Because this is what love is. Love is not breathlessness, it is not excitement, it is not the desire to mate every second of the day. It is not lying awake at night imagining that he is kissing every part of your body. No... don't blush. I am telling you some truths. For that is just being in love; which any of us can convince ourselves we are. Love itself is what is left over, when being in love has burned away...
(Mandolina kapetana Corellija)

why?
24.07.2011., 21:36
˝Ljubav je šešir koji ti odlično stoji jedne sezone, a već sljedeće se svi smiju kad ga staviš na glavu. Pomalo pratim modu, i znam da uz kosu prošaranu mrazom uglavnom ne pristaju ošinuti majski modeli...˝

Balašević

romance-soul
24.07.2011., 21:58
"Ljubav: ili je osjećamo ili nema te sile na svijetu koja je može izazvati. Možemo se praviti da volimo. Možemo se naviknuti na drugu osobu. Možemo biti prijatelji cijeli život, biti suučesnici, stvoriti obitelj, doživljavati orgazme svaku noć, ali ipak osjećamo kako postoji neka jadna praznina u svemu tome, kako nešto važno nedostaje."

"Čudno je to kako je malo potrebno da budemo sretni, i još je
čudnije kako nam baš to malo nedostaje "- Ivo Andrić

"Način na koji vidite ljude ogleda se u načinu na koji se prema njima odnosite, a način
na koji se odnosite prema njima je ono što oni postaju."

mabyAnn
24.07.2011., 23:57
˝Što je odgovor?˝ Odgovora nije bilo. Nasmijala se i upitala ˝U tom slučaju, što je bilo pitanje?

˝Za što živimo već da zabavljamo svoje susjede i smijemo im se kada na nas dođe red?˝

˝Ljubomora su uglavnom trenuci koje misliš da su drugi proveli.˝

˝Samo se srcem dobro vidi, ono što je bitno, oku je nevidljivo˝

˝Naravno, pobjeda nije sve. Ona je ono jedino.˝

FeetF1
26.07.2011., 18:56
Fizičar Paul Dirac je kritizirao J. Roberta Oppenheimera (tvorca atomske bombe)
zbog njegovog zanimanja za poeziju:
Cilj znanosti je da teško razumljive stvari pojednostavi; a cilj je poezije da
jednostavne stvari donosi u nerazumljivom obliku. A to je nespojivo jedno s drugim! :rolleyes:

borntobewinner
27.07.2011., 11:32
Ja nisam hteo da menjam svet, meni je ovaj bio dobar.
Hteo sam samo da je volim...

Anchy princess
27.07.2011., 12:10
Zašto dušu muciti
Zašto ponos gubiti
I onako neceš moci
Istim žarom ljubiti

nije iz knjige ja msm. ne mogu se sjetit od kud mi :ne zna: al ne mogu je izbrisati iz glave :cerek:

anci_vu
28.07.2011., 13:02
Everybody wanna know why I’m walking round with a big smile on my face,
hey I’m happy and it shows!

papavero
31.07.2011., 17:14
THE TEMPEST EPILOGUE.

SPOKEN BY PROSPERO
Now my charms are all o'erthrown,
And what strength I have's mine own,
Which is most faint: now, 'tis true,
I must be here confined by you, 5
Or sent to Naples. Let me not,
Since I have my dukedom got
And pardon'd the deceiver, dwell
In this bare island by your spell;
But release me from my bands 10
With the help of your good hands:
Gentle breath of yours my sails
Must fill, or else my project fails,
Which was to please. Now I want
Spirits to enforce, art to enchant, 15
And my ending is despair,
Unless I be relieved by prayer,
Which pierces so that it assaults
Mercy itself and frees all faults.
As you from crimes would pardon'd be, 20
Let your indulgence set me free.

Bosanka 100%
02.08.2011., 18:07
to sam prevela iz slovenskog, tako da ne znam, da li je sve tocno napisano. Mislim da je to iz knjige Marlo Morgan, Mutant Fantasy, po kojoj u americi i australiji pljuju, jer je zena sve izmislila i napravila stetu aboriginima. Ali ima tu jednu recenicu od indijanaca (ne znam kakve to veze ima sa aboriginima :) )

Tek kad padne poslijednje drvo
Tek kad je otrovana poslijednja rijeka
Tek kad se ulovi poslijednja riba
Tek onda cete skuziti, da se novca ne moze jesti.

Indijanci Kri

btw: trazila sam na google kako se pise poslijednji/posljednji i dobila gomilu rezultata za obije variante. :))

Jao, ovo je stvarno duboko dojmljivo, zbilja te natjera da se zamisliš :s! Nikome ne bih preporučila da traži po googleu kako se ispravno pišu pojedine riječi. Radije nabavite ili eventualno posudite priručnik za hrvatsku gramatiku i pravopis, knjiga tog tipa barem ima dovoljno u našim knjižarama i knjižnicama. Mislim da je to mnogo pouzdanije!
Inače, evo meni omiljene rečenice, koja mi se čvrsto urezala u sjećanje. U pitanju je kratki odlomak iz Zagorkine "Gričke vještice", točnije trećeg nastavka "Malleus Maleficarum" kad su onu jadnu Jelicu Kušenku spaljivali na lomači. Jedna se druga djevojka (mislim da je to bila Dorica, kmetica gradskog suca Krajačića) onesvijestila od užasa vidjevši to, a priprosta neuka svjetina odmah navalila na nju misleći da je i ona vještica. Kao, zašto joj je teško gledati kako netko gori na lomači, sigurno i ona ima nešto na savjesti, itd. Tko zna što bi s njom napravili da je nije odbranio neki lik (ne mogu se sada sjetiti tko je točno to bio, najvjerojatnije čak sam Siniša glavom i bradom ili netko od prosvjećene remetinske mladeži). A tek kakvu je jezikovu juhu očitao svjetini, to je čisto da se naježiš! "Ako vi vjerujete da đavao može praviti tuču, nevrijeme, bacati uroke i bolesti na ljude i stoku, griješite! Sva je moć u Božjim rukama. Đavao nema nikakve ovlasti. Mislite li drukčije, vi naprotiv dajete veću vrijednost đavlu nego Bogu!". Svjetina se, dakako, zaprepastila pitajući se: "Zar je moguće da mi dajemo veću vrijednost đavlu nego Bogu?". Brrrrrrrr :eek::horor:!!!! Pravo im budi, dobili su što su zaslužili!
Nije baš doslovni citat iz knjige, ali smisao je u onome što sam rekla.

02.08.2011., 23:55
"Ako se jednog dana vratis, znaj da cu te cekati. Propustio sam priliku da kazem jednu recenicu: VOLIM TE. Mozda je sad kasno, ali voleo bih znas."

"Onaj ko je sposoban da oseca, zna da je moguce uzivati cak i pre nego sto dotakne drugu osobu. Reci, pogledi, sve to sadrzi tajnu plesa."

Paulo Coelho

"Svi idemo od jedne obale do druge, po tankom konopu svoje zivotne staze, i svakome se zna kraj, razlike nema."

"... jer je najpreci onaj kome je najteze."

"Zena je uvijek zanimljiva kad je zaljubljena, tada je pametnija, odlucnija, ljupkija nego ikad."

Mesa Selimovic

"Prekratki su trenuci moje svijesti. I da nisam ovo ja, nego voda koja je sebe pomislila, ponovo bih potonuo kao mulj, a zivot bi tekao iznad mene u svojoj nesvijesti."

Nedzad Ibrisimovic

"Ja stvarno ne mislim da vas dobro znam, ali ni neznani mi niste. Dozvolite, zato, da pljunem u pravcu onog grada gde ste me ostavili da vas cekam."

"Posle tebe ce ostati iste ulice, i deca sto uce u skoli da crtaju prolece, i raznosaci novina, i niko nece za tobom posuti kosu pepelom i poludelo kukati prema mesecu, mada si u sivim ocima nosila svet koji je vredeo vise nego svi ratovi, hidrocentrale i zgodici na berzi i ruletu..."

"Mi se nikad nismo vodili za ruke,
niti smo gledali zajedno zalaske sunca,ali
gledajuci ih u sutonu dana,bili smo bliski...
bliskiji nego mnogi drugi.."

"A tako bih voleo, ja koji sam mrzeo sve kraljeve, da postanes nocas kraljica, da te nose po gradskim trgovima, klanjaju ti se, klicu i pisu stihove o tvojim ocima i tvojoj kosi..."

"Hteo bih da ti bude dobro, sasvim dobro, u ime aorista moje ljubavi i davnoproslog vremena."

"Dalje zaista ne bih imao nista vise da ti javim. Jedino mozda to: da si ostala najlepsa medalja iz najlepseg rata u kome su mi srce amputirali."

"Kada te nema jer tako hocu, zaledim osmeh, u sebi kazem ime, udahnem duboko i pomislim: tako mi nedostajes."

Miroslav Antic

Queen_T
03.08.2011., 01:13
"Mozda bih trebao da ih mrzim, ali ne mogu. Ja nemam dva srca, jedno za mrznju, drugo za ljubav. Ovo sto imam, sad zna za tugu."

HummingBird
03.08.2011., 09:52
"Ja stvarno ne mislim da vas dobro znam, ali ni neznani mi niste. Dozvolite, zato, da pljunem u pravcu onog grada gde ste me ostavili da vas cekam."

"Posle tebe ce ostati iste ulice, i deca sto uce u skoli da crtaju prolece, i raznosaci novina, i niko nece za tobom posuti kosu pepelom i poludelo kukati prema mesecu, mada si u sivim ocima nosila svet koji je vredeo vise nego svi ratovi, hidrocentrale i zgodici na berzi i ruletu..."

"Mi se nikad nismo vodili za ruke,
niti smo gledali zajedno zalaske sunca,ali
gledajuci ih u sutonu dana,bili smo bliski...
bliskiji nego mnogi drugi.."

"A tako bih voleo, ja koji sam mrzeo sve kraljeve, da postanes nocas kraljica, da te nose po gradskim trgovima, klanjaju ti se, klicu i pisu stihove o tvojim ocima i tvojoj kosi..."

"Hteo bih da ti bude dobro, sasvim dobro, u ime aorista moje ljubavi i davnoproslog vremena."

"Dalje zaista ne bih imao nista vise da ti javim. Jedino mozda to: da si ostala najlepsa medalja iz najlepseg rata u kome su mi srce amputirali."

"Kada te nema jer tako hocu, zaledim osmeh, u sebi kazem ime, udahnem duboko i pomislim: tako mi nedostajes."

Miroslav Antic

To je to, dira baš u pravo mjesto. Nedostajanje zauvijek

BlackMolly
03.08.2011., 11:09
"Samo neprijatelji govore istinu. Prijatelji i ljubavnici beskonačno lažu, uhvaćeni u mrežu dužnosti."

Stephen King

08.08.2011., 19:41
Znam samo da u proljeće iza naše potamnjele baštenske ograde prosine nešto ljupko, prozračno i svijetlo pa ti se prosto plače, iako ne znaš ni šta te boli ni šta si izgubio.

Branko Ćopić

Kajsa
10.08.2011., 12:35
Uzalud motre oni koji čekaju

da dođem na ugao predati

svoje oružje, razum nadanja.

Svakog sam dana slušao

prijetnju, zamamu, bijes, laž,

a ja ostadoh sa svojom zvijezdom.

Pablo Neruda

la loba
11.08.2011., 20:25
"Znao sam da me povezuje s ljudima na trkalištu, s onom ruljom na boksačkoj utakmici, i to je bila istina, ja sam bio s njima, ja sam bio jedan od njih. Katherine je shvaćala da je u meni nešto što nije zdravo, zdravo u smislu u kojem se zdravo obično smatra. Privlačile su me sve krive stvari: volio sam piti, bio sam lijen, nisam imao ni boga, ni političkog uvjerenja, ni ideje, ni ideala. Skrasio sam se u ništavilu kao nekakvo ne-biće, i to prihvatio. Nisam bio čak ni zanimljiva osoba. Ali zanimljiv nisam ni želio biti: to je bilo i preteško. Zapravo sam želio samo nekakvo meko, maglovito mjesto za život i da me puste na miru. A s druge strane, kad bi se napio, vrištao bih, poludio, sasvim se razuzdao. Jedno se ponašanje nije poklapalo s drugim. No briga me." (Bukowski, Žene)

Nuria Monfort
11.08.2011., 21:15
Ako u svijetu nema ljubavi, mi ćemo načiniti novi svijet i ograditi ga visokim zidovima, obložiti ga iznutra mekanim crvenim baršunom, posvuda, iznutra i izvana, tako da će pad zvučati kao kad dijamant padne u draguljarsku kutijicu, pa se i ne čuje. Voli me, jer ljubav ne postoji, a pokušao sam sve kako bi postojala.

J. S. Foer, Sve je rasvijetljeno

la loba
12.08.2011., 20:15
"...kao što svako može da vam kaže, nisam baš dobar čovek. Ne znam pravu reč. Oduvek sam se divio lupežima, odmetnicima, kurvinim sinovima. Ne volim glatko izbrijane momke sa kravatom i dobrim poslićem. Volim očajnike, ljude razbijenih zuba, ...razbijenog duha i razbijene sudbine. Takvi me interesuju. Puni su iznenađenja i eksplozija. Volim i propale žene, pijane kurve što psuju, zarozanih čarapa i razmazane šminke. Zanimaju me perverznjaci, a ne sveci. Mogu da se opustim s klošarima, jer sam i sam klošar. Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo." Bukowski

Daisy Duck
14.08.2011., 00:21
Ljudi smrću nestaju. Njihov glas, smijeh, toplina njihova daha. Njihovi mišići. Naposlijetku i kosti. Nestane živi spomen na njih. To je i užasno i prirodno. Ali za neke postoji iznimka od tog rasplinuća. U knjigama koje napišu oni i dalje postoje. Možemo ih iznova otkriti. Njihov humor, ton glasa, raspoloženja. Pisanom riječju mogu vas razljutiti ili usrećiti. Utješiti. Mogu vas zbuniti. Promijeniti. Iako su mrtvi. Poput muha u jantaru, leševa u ledu, svega što bi prema zakonima prirode trebalo propasti, čudom tinte na papiru bude sačuvano. To je svojstvena čarolija. (D. Setterfield)

BlackMolly
16.08.2011., 15:35
"Nikada mi nije bila potrebna nečija zaštita, oduvijek sam se znala sama o sebi brinuti, a ljubavi sam uvijek dobivala dovoljno od ljudi oko sebe, ali i od sebe same."
"Važno je voljeti sebe, no je li dovoljno?"
"To je individualna stvar, meni je najčešće bilo dovoljno, a ako me usput još netko volio, još bolje. Srećom naučila sam voljeti samu sebe i sve svoje vrline, ali i mane. Jer, i mane su ono što nekoga čini onim što jest. Trebalo mi je neko vrijeme, no shvatila sam da volim sebe kada sam se prvi put uspjela nasmijati u trenutku kada sam zapravo htjela plakati. Bio je to dobar osjećaj. Tada mi je sinulo da je to suština ljubavi prema sebi – kad si u stanju sebi oprostiti poraz ili pogrešku i ne dati im veću važnost nego dobrim stvarima."

Merita Arslani – Anđeli će samo zaspati

20.08.2011., 01:22
Ne znam zašto, od svakog koga upoznam pokušavam da napravim savršenu tebe..I ne znam zašto se posle svega, uvek vraćam tvojoj nesavršenosti...Valjda je to ljubav, mila... "

FeetF1
21.08.2011., 13:53
Čovjek nije biće koje je očišćeno od zla ili od dobra.
Dobar je čovjek onaj koji u sebi ima više dobra nego zla.

Meša Selimović, O zlu i dobru (iz knjige Pisci, mišljenja i razgovori)

22.08.2011., 00:02
"Nije bio lijep, barem ne u uobičajenom smislu. Niti ružan. Te dvije riječi kao da nisu pristajale uz njega. Ali imao je nešto, nešto u sebi. Nešto, ne u pojavi, nego u očima."

" O da, povredila me... Nisam to hteo da priznam ni sebi, a još manje njoj.. Izgubio bih sve bitke tim priznanjem, a ovako, ne priznajući ni njoj ni sebi, gubio sam dvije najvažnije stvari u životu: nju i sebe .. "

‎''Znaš, saznao sam u koje je doba godine ovde najlepše... Ono doba, kada osetim miris cveća u vazduhu, kada sunce miluje moje lice, kada nije hladno, čak ni po noći... Kada se ni kiše ne bojim, čak ni mraka... Znaš li koje je to doba? To je ono doba... Kada si TI tu'' :cerek:

‎" .. Ostalo mi je nepoznato koga je zvao i gde je tražio svoju devojku, ali kad je pretražio sve, odjednom je počeo da je pronalazi u drugim curicama. Neke su imale takav nosić, neke su hodale kao ona, ili se smejale na isti način, zabacujući lepim pokretom glavu malo udesno, neke su slično njoj ćutale, neke pričale, i Popac ih je narednih godina vodao kao avganistanske hrtove, sakupivši, malo po malo, puno raznih detalja svoje velike ljubavi. Ali nikad mu nije uspelo da ih sve sastavi .. "

freak=)
22.08.2011., 10:49
Tko će se smilovati onima što čekaju? Lako ih je prepoznati po blagostim, po njihovu lažno pažljivu
pogledu - jest pažljiv, ali ne pazi na ono što gleda - po njihovoj odsutnosti.

Onaj koga čekamo, zato što ga čekamo već je prisutan.

Djevojka O

bhavatarini
23.08.2011., 02:42
Samo neki od meni jako dragih... :)

Umjesto da svoj svijet suzuješ, svoju dušu pojednostaviš, morat ćeš u svoju bolno proširenu dušu primati sve više Svijeta, naposljetku i cijeli Svijet, da bi možda jednom stigao do kraja, do mira. Taj je put prošao Buda, prošao ga je svaki veliki čovjek, jedan svjesno - drugi nesvjesno, ukoliko mu se posrećio smioni čin. Svako rođenje znači rastanak od Svemira, znači postavljanje granica, razdvajanje od Boga, mukotrpno rađanje novoga. Povratak u Svemir, dokidanje mukotrpne individuacije, obogotvorenje, međutim, znači: toliko proširiti svoju dušu da ona iznova može obuhvatiti Svemir.
~ Hermann Hesse, Stepski vuk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred svijeta čiji ciljevi nisu moji, čije me se radosti ne tiču.
~ Hermann Hesse, Stepski vuk

Sad sam shvatio: to je prijateljstvo, ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari, to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste, to ne može, jer zavisi od nas.
Ne mogu da mu kažem: budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem: biću ti prijatelj.
[…]
Ali, bilo ovako ili onako, u njegovo prijateljstvo nisam mogao sumnjati.
Ni on u moje. Zavolio sam ga, znam po tome što mi je postao potreban, što nisam zamjerio ničemu ma šta da je rekao i učinio, i što mi je sve njegovo postalo važno. Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razlog. Pa ipak to činim, makar samo zato da još jednom pomenem čovjeka koji je unio toliko radosti u moj život.
[…]
Pitao sam ga jednom, kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo. Prijateljstvo se ne bira, rekao je, ono biva, ko zna zbog čega, kao ljubav. A ništa ja nisam tebi poklonio, već sebi.
~ Meša Selimović, Derviš i smrt
* misli o prijateljstvu koje ja imam običaj ovako spojiti u "jedinstven citat", mada to nisu *

Trebalo bi ubijati prošlost sa svakim danom što se ugasi. Izbrisati je, da ne boli. Lakše bi se podnosio dan što traje, ne bi se mjerio onim što više ne postoji.

Opet sam sâm.
Možda je i najbolje tako, ne očekuješ pomoć i ne bojiš se izdaje. Sam. Učiniću sve što mogu, ne uzdajući se u podršku koje nema, i onda je moje sve što postignem, i zlo i dobro.

Sad uviđam: gubiti je strašno samo tako dugo dok se ne izgubi sve, jer gubiti malo donosi žalost i suze, i dok god možemo na preostalom mjeriti veličinu izgubljenog teško nam je, ali kada jednom izgubimo sve onda osjetimo lakoću za koju nemamo imena, jer to je lakoća prevelikog bola.
[…]
Sve izgubljeno je u mojoj svijesti, samo bez težine i gorkosti zemaljskih stvari; ja imam opet sve što izgubih, preobraženo i uljepšano - u sjećanju. I još: ja imam veliku slobodu onog koji ništa nema i mir onog koji je prežalio i konačno se rastao.
~ Ivo Andrić, Ex Ponto

Ovo je od svega najteže: kad se osjeti, da se je zašlo daleko, da se je na mjestu na koje se ne spada, da su dani koji prolaze zaludni, da izgubljeno vrijeme plače. Ja taj osjećaj kazujem prosto i možda nejasno, ali on mora da je dobro poznat ljudima koji nisu našli svog mjesta ili su ga izgubili.
~ Ivo Andrić, Ex Ponto

Dođe vreme kad se čovek nađe pred mračnim, neprelaznim jazom koji je godinama, polagano i nesvesno, sam sebi kopao. Napred ne može, natrag nema kud. Reči nestalo, suze ne pomažu; sramota ga da jaukne; a i koga da zove? Ne seća se pravo ni svoga imena. Tada vidi čovek da na zemlji postoji samo jedno istinsko stradanje, to je: muka nemirne savesti.
~ Ivo Andrić, Znakovi pored puta

Niko od nas nikad ne može znati kako izgleda u očima drugog čovjeka. Jer, ako je i najbolji psiholog, on to sam ne može proniknuti, a ovaj drugi neće mu to nikad u cijelosti iskreno kazati. Neće htjeti ili neće umjeti.
~ Ivo Andrić

Razuman čovjek prilagođava se svijetu, nerazuman čovjek uporno pokušava svijet prilagoditi sebi i tako cjelokupan napredak ovisi o nerazumnom čovjeku.
~ George Bernard Shaw, Čovjek i nadčovjek

Jedini poznat mi čovjek koji se ponaša razumno je moj krojač; svaki mi put nanovo uzme mjere. Ostali se ravnaju prema starima i očekuju da se uklopim u njih.
~ George Bernard Shaw, Čovjek i nadčovjek

Zavist je religija mediokriteta. Tješi ih, odgovara na zebnje koje ih glođu iznutra i, u najgorem slučaju, izaziva truljenje njihove duše i omogućuje im da opravdaju svoju zloću i pohlepu sve dok ne povjeruju da su to vrline i da će se vrata raja otvoriti samo bijednicima poput njih koji kroče životom ne ostavljajući ništa za sobom osim podmuklih pokušaja da ponize druge i da isključe, a ako je moguće i unište, one koji, zbog same činjenice da postoje i da su to što jesu, pokazuju siromaštvo svoga duha, uma i snage. Blago onomu komu isprazno prijete slaboumni jer im njihova duša nikad neće pripadati.
~ Carlos Ruiz Zafón, Anđelova igra

Kad bi se ti vozio u kočiji,
A ja nosio slamnati šešir,
I mi se jednog dana sreli na cesti,
Ti bi sišao i naklonio se.
Kad bi ti hodao u dronjcima,
A ja jahao na konju,
I mi se jednog dana sreli na cesti,
Ja bih sišao i naklonio ti se.

Želim ti biti prijatelj
Uvijek i zauvijek, bez prekida i raspada.
Kad se brda sravne
I rijeke presuše,
Kad munje i gromovi zavladaju zimom,
Kad kiša i snijeg opustoše ljeto,
Kad se stope nebo i zemlja -
Tek tada ću se rastati od tebe.

~ kineske prisege prijateljstva, 1. st. n. e.

Ra'isa
02.09.2011., 17:18
Hoće li itko iz budućih naraštaja pojmiti što je značila ta čokoladica sa slikom djeteta na omotu u zagušljivom stočnom vagonu 1938. godine? Ljudi za koje je stalo vrijeme, a prostor im se sveo na samicu, ćeliju, prostorijicu u kojoj se moglo samo stajati, vagon, krcat polumrtvim ljudskim tovarom; koji bijahu odbačeni, zaboravljeni, zbrisani sa spiska živih, koji bijahu izgubili imena i nadimke, numerirani i zapečaćeni, uz tovarni list upućeni u crno nepostojanje logora - ti su ljudi primili prvu vijest u toliko mjeseci iz svijeta u koji je njima pristup bio zabranjen: jeftinu dječju čokoladicu koja je govorila o tome da još nisu zaboravljeni i da još ima živih ljudi s onu stranu rešetaka.

Na putu u Čerdinj tješila sam se mišlju da se surovi Uralci jednostavno boje pogledati nas i da će svaki čovjek koji nas je sreo, vrativši se kući, šaptom ispričati ocu, ženi ili materi o dvoje ljudi - muškarcu i ženi - koje su tri vojnika vodila nekamo na sjever.

N. J. Mandeljštam

02.09.2011., 19:52
Ali do vraga sa starim uspomenama... Nisu one te koje me brinu... Mene sve više i više plaše nove uspomene... Što ih još nema? Gdje su se to zadržale?

Antigony
02.09.2011., 22:04
Žene su fleksibilne, kad im slomiš krila nastave letjeti na metli ;)

03.09.2011., 16:37
“Jer tako je to sa uspomenama, covjek nikad nije siguran.” Danilo Kiš

Ako muskarac prica lose o svim zenama, vjerovatno se opekao na jednu, onu koju je najvise zelio.

borntobewinner
06.09.2011., 15:46
Ja sam dva puta u životu imao ljubav, mislim onu pravu,
i oba puta sam pouzdano znao da je to zauvijek i da može prestati samo smrću,
i oba puta je tome došao kraj, a ja nisam umro.
Imao sam i jednog prijatelja, i ne bih mogao ni pomisliti
da se nas dvojica za života možemo razići,
ali ipak smo se već odavno razišli.

Svaki čovjek ima svoju dušu,
i on je ne može stopiti ni sa čijom drugom.
Dvije osobe se mogu posjećivati,
mogu razgovarati i biti jedna drugoj bliske.
Ali njihove duše su kao cvjetovi, ukorijenjene svaka na svom mjestu,
i nijedna ne može preći ka drugoj, jer bi se inače morala rastati od svog korijena,
a to joj nije moguće.
Cvjetovi šalju svoj miris i svoje sjemenje,
jer bi voljeli da se približe jedni drugima,
ali cvijet ne može ništa da učini da bi neka sjemenka došla na svoje mjesto.
To čini vjetar, a on dolazi i odlazi kako mu je volja.

Herman Hesse.

123nick
08.09.2011., 05:52
Pronađeš ljude nalik na sebe. I staneš tako i ne vjeruješ da ima netko kao ti-isti,baš isti na ovom drugačijem svijetu. I ništa ne moraš da kažeš. Sve se unaprijed zna i razumije.

oulu
08.09.2011., 18:13
Znate, ljudi godinama žive, ali zapravo su živi samo ona kada uzmognu raditi ono za što su rođeni.
Alessandro Baricco Ova priča

Nostra
10.09.2011., 21:49
" Želio je onu zbog koje će zaboraviti sve ostale. To je želio. To je oduvijek želio. Nađeš onu koja izbriše sve druge i to ti odmah riješi sve probleme, riješi ih tako što zaustavi svaku žudnju, jer kad počneš žuditi, tome nema kraja dok ti srce ne stane, i onda nema mira ni spokoja ni istinske sreće. Treba samo naći onu zbog koje će oslijepiti za ostatak svijeta. On je samo to želio, isto što i svi ostali. Činilo mu se da ne traži previše."

Mozon
11.09.2011., 10:56
Sva iskušenja, sva ispaštanja i sve patnje u životu mogu se mjeriti snagom i dužinom nesanica koje ih prate. Jer dan nije njihovo pravo područje. Dan je samo bijela hartija na kojoj se sve bilježi i ispisuje, a račun se plaća noću, na velikim, mračnim i vrelim poljima nesanice. Ali tu se i sve riješava i briše, konačno i nepovratno. Svaka preboljena patnja nestaje tu kao rijeka ponornica, ili sagori bez traga i spomena.

"Jelena ,žene koje nema"

Ivo Andrić

Tracy Jack
11.09.2011., 14:25
''I djevojka pribra sav svoj nared i svoj imetak. Napusti stan i grad svoje sreće i nesreće svoje. Još samo jedna spasonosna, utješljiva misao gonila je u široki svijet: - Živjet ću, živjeti! A sve ostalo, sve dotad bijaše puki san.''
Ante Kovačić, U registraturi

Kajsa
11.09.2011., 19:48
Tko li je ono rekao da je čovjek razumna životinja? To je najnesmotrenija definicija koja je ikad bila izrečena. Čovjek je sve, samo ne razuman !

Oscar Wilde

inazuma
12.09.2011., 13:10
"Ponekad mislim da sam nalik Linusu iz crtica o Snoopyju, samo sto ja ne ovisim o dekici vec o necemu drugomu. Ovisim o ljubavi. Ljubav mi je uvijek potrebna i cini se da mi je potrebnija nego drugim zenama. Bez nje ne mogu disati i neznam zivjeti. Svoju ljubav drzim u ustima, skrivam pod jastukom, stavljam u vaginu, ispisujem na papir..."

hyperactive_anki
12.09.2011., 13:26
"Ponekad mislim da sam nalik Linusu iz crtica o Snoopyju, samo sto ja ne ovisim o dekici vec o necemu drugomu. Ovisim o ljubavi. Ljubav mi je uvijek potrebna i cini se da mi je potrebnija nego drugim zenama. Bez nje ne mogu disati i neznam zivjeti. Svoju ljubav drzim u ustima, skrivam pod jastukom, stavljam u vaginu, ispisujem na papir..."

Čiji je ovo citat?

Moj doprinos - trnenutno u potpisu. :)

katarina_01
12.09.2011., 14:34
"Sve što je nekoć želio jatu, sad je činio sam za se; naučio je letjeti i nije mu bilo žao cijene koju je platio. Jonathan je otkrio da su dosada, strah i gnjev glavni razlozi zbog kojih galebovi žive kratko, a budući da se svega toga oslobodio, poživio je zaista dugo i lijepo." (Galeb Jonathan Livingston-R.Bach)

Mrs. Shankly
13.09.2011., 00:15
"What's your name,' Coraline asked the cat. 'Look, I'm Coraline. Okay?'
'Cats don't have names,' it said.
'No?' said Coraline.
'No,' said the cat. 'Now you people have names. That's because you don't know who you are. We know who we are, so we don't need names."
— Neil Gaiman (Coraline)

'Znaš kad sam tako s tobom negdje vani, kad jedva da mogu izmjeniti s tobom poneki pogled- znaš li zašto se onako držim? Ja zamišljam da smo tajni ljubavnici koji su se jedno drugom obećali, i to je samo naša tajna.'
-Nora

inazuma
13.09.2011., 09:30
Čiji je ovo citat?

Moj doprinos - trnenutno u potpisu. :)

Vjenčanje s Budhom - WEI HUI :cerek:
Hrpa tog se da naći i u Shangai baby, pogotovo mi je drag citat s paranjem svile, ali zagubila sam ga sad negdje...

broz 64
15.09.2011., 18:37
:::kad bi znali gdje se nalazi to "negdje", nebi nikad nista izgubili......
..neki klinjo sa TV-a

katarina_01
17.09.2011., 14:56
''Takav vam je život! Nije to nimalo ljepše od kuhinje, smrdi kao u njoj i tko hoće dobro jesti i piti, mora uprljati ruke; naučite ih samo poslije lijepo oprat; u tome je sav moral našega doba!''-Balzac,Otac Goriot

FeetF1
18.09.2011., 17:56
Prevodio sam porno filmove i naslove tih filmova i uživao u tome. No, nisam smišljao samo naslove pornića. Tko pjeva, zlo ne misli moj je naslov.
Ako postoji tabu na seks, postoji i tabu na slobodu...

Ivo Škrabalo (1934. - 2011.)

Kajsa
18.09.2011., 17:59
"If you love something, let it go. If it comes back to you, its yours forever. If it doesn't, then it was never meant to be."

Infernal woods
18.09.2011., 23:06
Ako se dobro sjećam, ljudi su uglavnom stoka, a to isto vrijedi i za vampire, je l' tako?
Moj tvorac Marlow... Teško govno.

30 dana noći (Ben Templesmith, Steve Niles)

Koliko se puta u svom životu čovjek susreće sa svakakvim lupežima i prevarantima? Mnogo puta. I od čega ti prevaranti žive? Od ljudske VJERE u nešto dobro.

Udarac ruskih bogova (Vladimir Aleksejević Istarhov)

U napadu plemenitosti, koja bi se prije mogla nazvati glupošću,
oni su u deklaraciju nezavisnosti velikodušno unijeli vrlo hvaljenu frazu:
"Svi ljudi su stvoreni jednaki".

Vječna religija prirode (Ben Klassen)

Nira88
19.09.2011., 23:43
"Ja sam samo ptica nosena vetrom, kako da postanem deo snova ii svemira gost..."

Interesuje me zna li iko ciji je ovo citat,jer sam ga negdje pocitala ali ne znam od koga je,ne mogu naci ili sam smotana jednostavno :D

kleopatra_23
20.09.2011., 00:19
You said I'd killed you... Haunt me then... Be with me always... Take any form, you drive me mad but don't leave me. You be so I cannot find you... I cannot live without my life, I cannot live without my soul...
Heathcliff , Wuthering Heights

Cahit
20.09.2011., 08:19
Čovjek bi htio biti div, ali je govno

- Jaroslav Hašek

freak=)
20.09.2011., 14:38
'...no ona sjedi sama u svojoj tugujućuj tišini. Kako bih joj volio donijeti utjehu.'

'Slušao je zvuk njezina odlaska, znajući da je u očajničkom mjestu koje se naziva usamljenost.'

'Njezina je krv pjevala za njim.'

Velika tajna - Berlie Doherty

Jurivaka
20.09.2011., 15:05
.......
Ah, smešnog li ovog jada moga,
Smešni jadi život ispuniše -
Stid me što sam verovo u Boga,
Boli me što ne verujem više.
.......
Jesenjin

Tracy Jack
22.09.2011., 12:21
''Stojim na platformi električnog tramvaja i nisam uopće načisto glede svog položaja u ovom svijetu, u ovom gradu, u svojoj obitelji.''
Kafka, Umjetnik u gladovanju

''Radije bih imao jedan pupoljak danas, nego cijelu hrpu cvijeća kad sam mrtav.'' Jesenjin

FeetF1
22.09.2011., 20:55
Dvadeset godina od danas bit ćeš više razočaran zbog stvari koje nisi napravio nego zbog onih koje jesi.
Zato odbaci brodsko uže!
Isplovi iz sigurne luke!
Zahvati vjetar u svojim jedrima!
Istražuj!
Sanjaj!
Otkrivaj!

Mark Twain

BlackMolly
25.09.2011., 19:14
Na Svijetu uvijek postoji jedna osoba koja čeka onu drugu, bilo da je nasred neke pustinje ili usred velikog grada. A kad se te osobe sretnu i njihovi se pogledi ukrste, sva prošlost i sva budućnost gube svaki značaj. Samo postoji taj trenutak i ta nevjerovatna sigurnost da je sve stvari pod suncem ispisala jedna ista ruka, ruka koja je stvorila po jednu dušu blizanku za svaku osobu i koja je u njima probudila ljubav bez koje ni jedan san ljudske rase ne bi imao smisla!

Coelho

Nuria Monfort
26.09.2011., 11:31
I svi misle da su jedinstveni, a zapravo nije nitko. Čovjek bi se mogao utopiti u beznačajnosti.

Ian McEwan, Okajanje

Aurora93
26.09.2011., 23:25
I svi misle da su jedinstveni, a zapravo nije nitko. Čovjek bi se mogao utopiti u beznačajnosti.

Ian McEwan, Okajanje

Divno.

Okajanje je meni toliko savršena knjiga da je smatram jednim velikim, prekrasnim citatom :cerek:

“Body cells replace themselves every month. Even at this very moment. Most everything you think you know about me is nothing more than memories.” —Haruki Murakami

Citat u mom potpisu - izrekao jedan lik iz iz X-Men filma (ne znam koji dio)... tako istinita i depresivna činjenica o duhovnoj ograničenosti ljudskog roda.

Kajsa
27.09.2011., 10:43
Sympathy constitutes friendship; but in love there is a sort of antipathy, or opposing passion. Each strives to be the other, and both together make up one whole.
Samuel Taylor Coleridge

la loba
28.09.2011., 08:36
Naš narod ne zna za mladost, jedva da zna za neko kratkotrajno djetinjstvo. Redovito se, doduše, javljaju zahtjevi da se djeci omogući neka posebna sloboda, osigura neka posebna pošteda, pravo na malko bezbrižnosti, na malko ludog landranja, na malko igre, da im se prizna to pravo i da im se omogući da ga ostvare; takvi se zahtjevi javljaju i gotovo ih svatko odobrava, nema ničega što bi valjalo više odobravati, ali isto tako nema ničega što bi u našem zbiljskom životu bilo teže prihvatiti. Pokušava se nešto učiniti u tom smislu, ali se ubrzo opet sve vraća na staro. Naš je život takav da se dijete, čim počne trčkarati i pomalo upoznavati svijet oko sebe, mora isto tako brinuti za sebe kao i odrasli; područja na kojima iz gospodarskih razloga moramo raštrkani živjeti prevelika su, imamo previše neprijatelja i nepredvidljive nam opasnosti posvuda prijete – ne možemo djecu držati daleko od borbe za opstanak, jer kad bismo to učinili, bio bi to njihov prijevremeni kraj.tim žalosnim razlozima treba pribrojiti i jedan koji nam uzdiže duh – plodnost našeg plemena. Jedan naraštaj – a svaki je mnogobrojan – potiskuje drugi, djeca nemaju vremena ostati djeca. Drugi narodi mogu voditi brigu o svojoj djeci, mogu podizati škole za njih, iz tih škola mogu svakodnevno kuljati djeca, budućnost naroda, to su ipak dugo ista djeca što iz njih dan za danom izlaze. Mi nemamo nikakve škole, ali u našem narodu izlaze u najkraćim vremenskim razmacima nepregledne čete djece, veselo cičeći ili cijukajući, dok još ne znaju pištati, valjaju se ili se uslijed pritiska kotrljaju dok još ne mogu trčati [….] I naravno, ma koliko to lijepo bilo, i ma koliko nam drugi na tome opravdano zavidjeli, mi ne možemo našoj djeci priuštiti pravo djetinjstvo. A to ima i svoje posljedice. […]
A naš narod nije samo djetinjast, on je u neku ruku i prerano ostario, djetinjstvo i starost drugačiji su kod nas nego kod drugih. Mi nemamo mladosti, mi odmah postajemo odrasli, stanovit umor i beznadnost provlače se u širokom tragu čitavim žilavim i nadobudnim bićem našeg naroda. Bit će da je s tim u vezi i naša nemuzikalnost; mi smo prestari za glazbu, njena uzbudljivost, njen polet ne pristaju našoj ozbiljnosti, pa joj umorni odmahujemo. […]

(Umjetnik u gladovanju, Kafka)

Urbanna
28.09.2011., 13:00
'Jesu li se u njemu uvijek sudarala dva vremena, različiti po svemu a neodvojiva: ne može ni iz jednog.'

'Na dan moje smrti, kad bude nošen moj tabut, ne misli da ću osjećati bol za ovim svijetom.'

'Tebi se čini smrt, a to je rađanje. Grob ti se čini tamnica, a duša je slobodna postala.'

'Sve je na njemu govorilo: iznenadi me, probudi me, zagrij me, i ja sam ga iznenađivao, budio, zagrijavao, vodeći očajničku bitku da ga održim na životu samrtnika, stalno na granici strave da neću uspjeti, a sva mi je nada u njemu. izvrnio sam duh naopako, grozničavo kopao po zakutcima da pronađem đavolske brabonjke u sebi, borio se sa mrtvacem da ne bude još jedan, i na trenutak odahnuo tek kad je sjeo sa nešto zanimanja i živosti na mlohavom licu, te su u mome nadanju porasla krilca.'

'Bilo bi lijepo da sam skitnica. On uvijek može da traži dobre ljude i druge krajeve, i nosi vedru dušu otvorenu za široko nebo i slobodan drum koji ne vodi nikuda, koji vodi svuda. Kad čovjeka samo ne bi držalo osvojeno mjesto.'

'Nije mi prijatelj, ili je čudan prijatelj koji mi siječe korijenje, potkopava temelja. Nema prijateljstva među ljudima koji drukčije misle.'

'Različiti smo, a opet isti.'

'Sve što je činio bilo je ludo, sve što je govorio bilo je neprihvatljivo, a samo bih njemu mogao da se povjerim, jer je nesretan ali pošten, ne zna što hoće, ali zna što radi, ubio bi - ali ne bi prevario.'

'Kad je teško - nije dosadno.'

'-Povjerovao bi ljubavi. Bio je dijete.
-Volio sam ga. Ja sam ga i doveo ovamo.
-Ne krivim tebe. Svi smo takvi. Krijemo ljubav, tako da je i ugušimo. Šteta, i za tebe i za njega.'

Meša Selimović: "Derviš i smrt"

*Znam da je bilo dosta citata iz Derviša, ali mislim da se ne ponavljam.

Jastučić
30.09.2011., 10:39
Ujutro sam bila listala bilježnice sa citatima, pa naletjeh na jedan od najdražih...

Lo-li-ta; vrh jezika prelazi put od tri stupnja niz nepce, da bi na trećem lupnuo o zube.
Ujutro je bila Lo, naprosto Lo, sto četrdeset i osam centimetara visoka, sa jednom čarapom na nozi. U hlačama je bila Lola. U školi je bila Dolly. U formularima je bila Dolores. Ali je samo u mom zagrljaju bila Lolita.

Vladimir Nabokov, Lolita

I još jedan iz iste knjige...

Ubiti nju, kao što su neki očekivali, nisam, naravno, mogao. Ja sam nju, znate volio. To je bila ljubav na prvi pogled, na posljednji pogled, na pogled do groba.

josefine
01.10.2011., 19:27
"Svijet se sve više boji; boje se što stare, boje se da ne izgube ono što imaju, boje se da neće postići ono što žele, boje se dosade, boje se da dosađuju drugome, žive u nekom neprestanom stanju panike i požude." F.Sagan: Predaja

Lachen
05.10.2011., 13:51
"I već tolika stoljeća možemo promatrati životinje kako se rađaju, trpe i crkavaju pred nama, a da se ni njima nikad nije dogodilo ništa izuzetno, osim što nastavljaju, bez prestanka, isti bljutavi slom što ga tolike druge životinje bijahu već doživjele. Pa ipak bismo morali shvatiti ovo što se događa. Neprekidni valovi suvišnih bića dolaze iz dubine vjekova da umru pred nama, a mi ostajemo i dalje tu, nadajući se...Nesposobni smo, dapače, pojmiti smrt, a u biti smo sami smrt."

L.-F. Celine: Putovanje nakraj noći

FeetF1
06.10.2011., 10:51
Nitko ne želi umrijeti. Čak i ljudi koji žele ići u Raj, ne žele umrijeti kako bi došli tamo. Pa ipak, smrt je odredište kojeg svi dijelimo. Nitko mu nikada nije umaknuo. I to je tako jer tako to treba biti. Upravo zato jer je Smrt vrlo vjerojatno jedno od najboljih izuma Života. To je agent životne promjene; raščišćava staro kako bi napravio mjesta za novo. Trenutačno ste vi to novo, ali jednog dana, ne predugo od sada, i vi ćete postepeno postati stari i nestati. Žao mi je što sam tako dramatičan, ali to je istina.

Steve Jobs

Urbanna
06.10.2011., 10:56
Lijepo je.

R.I.P. :(

Zeblaan
06.10.2011., 11:09
"Ako jednom odeš, nemoj se okrenuti, jer ako se okreneš moraš se vratiti, a ja ne želim da se vratiš odlazeći"

Sergej Jesenjin

FeetF1
06.10.2011., 19:55
Ovo naše materijalistično doba ne prija nikako pravoj poeziji i idealnom
shvaćanju...
(J. J. Strossmayer je to zabilježio 1875., ali kao da je to pisano za naše doba)

Rebelle Fleur
07.10.2011., 20:40
“S Tugom jednostavno treba umeti... Tuga je kao starica koja prodaje karanfile po kafanama, samo se uporno moraš praviti da je ne primećuješ pa će se kad tad okrenuti i otići, iako ti se u prvi mah čini da će zauvek cvileti kraj stola... I, pazi... Pokloniš li joj samo mrvicu pažnje neće se smiriti dok ti ne uvali čitavu korpu... I onda si gotov... Jer Tuga nikada ne zaboravlja lica galantnih mušterija... I nikada te više neće zaobići.”

“Cula su naelektrisala vrhove prstiju kojim sam joj doticao kozu i pratio besprekornu liniju glatkih ramena, tragajuci uzalud za malom, najmanjom greskom. Mirisala je na Indiju, na breskvu, na izvor, biseri su virili iz tek odskrinute skoljke njenih usana, osetio sam u bradi laki drhtaj, jeku jedne davne groznice za koju sam mislio da umire kad te obuzme i da se vise ne moze vratiti ako je jednom prebolis.
Da, zeleo sam je, jako sam je zeleo...
Dodirnuo sam joj mali prst na nozi, bezuspesno pokusao da nadlanicom uklonim beleg iz detinjstva sa njenog levog kolena, udubio se u cudni raspored sicusnih mladeza na tilu vitkih ledja...I trgao se.Uplasen...Koliko to na njoj ima tajnih mesta koja bih zeleo da poljubim? Ali ne sad. Jednom. Mozda...
Ja sam momak staromodan. Prevazidjen. Po mojoj religiji, moja zelja je samo pola zelje...
Lepo sanjaj, mali misu nabareni. Ko zna da li ces mi ikad vise biti tako blizu? Mozda cu se kajati, mozda cu morati da se napijem svaki put kad se setim ove noci...Neka...
Ako ikad budemo spavali zajedno, to ce biti onako kako sam zamislio. I kako Bog zapoveda. I niko nece spavati za vreme tog spavanja...
Laku noc, njene pospane oci...

Đorđe Balašević

Mazoretkinja
08.10.2011., 16:32
' A ti digni se na krilih nad zemaljske neravnosti, spuža, koj' po zemlji puzi, mora svaki trn ubosti. ' - Preradović

Mysterious girl
08.10.2011., 18:12
"Boli bi među ljudima bilo manje kad se oni ne bi tako neumornom maštovitošću zaokupljali da prizovu uspomene na prošle muke umjesto da podnose ravnodušnu sadašnjost." - Goethe, Werther

"Meni se pričinja kao da je u svakom odlaženju nešto užasno tajnovito; kao da zbilja iza nas ostaje komad života koji nigda, nigda više ne možemo dosegnuti." - Nehajev, Bijeg

Kajsa
10.10.2011., 19:05
Ali ona se katkad tako lijepo smiješi. Pa mi pet minuta u njezinu društvu bude kao da sam dobio na lotu. Hodam ulicom poput narodnog heroja, u trenutku narastem iznad svih zgrada, i u cijelom svemiru nema većeg i jačeg stvorenja od mene.. I zato me one tri ne zanimaju. Ne bi me zanimale ni da ih je tristo. Kad hoću tu jednu...

Balašević

Mysterious girl
10.10.2011., 20:02
"Ja sam bila jedna od onih koje su se najviše bojale, a glumeći srčanost da bih ohrabrila druge, postala sam i sama hrabra." - Goethe

"When you read a classic you do not see in the book more than you did before...you see more in you than there was before." - Clifton Fadiman

"Najveći je gubitak izgubljeno vrijeme." - Eugen Kumičić

Ode To Solitude
11.10.2011., 13:15
- Davno, pre svega, samo su usne bile. Ulice Rusije su velike. Hej, niko nas ne bi gledao
ako bismo se ljubili.
- Šašav si. Ne možeš stati u kofer! Koliko puta da kažem?
- Strah me je da me ne odmisliš. Na istoku strašne su mećave.
- Ja ih se ne plašim.
- A ovog drugog?
- Čega?
- Da ne zalutamo oboje u tom prostranstvu.
- Ne glumataj!
- Zaboravićeš me! Znam!
- Neću! Tetoviraću tvoju pesmu ovde, na dlanu, da znaš da te imam.
- Tetoviraj me celog!
- Bojim se da si veliki.
- Moja pesma je veća.Tetoviraj me, molim te.
- Prestani da se glupiraš!
- Zar sam zaista ogroman za tvoje srce?
- Davno, pre svih, samo su srca govorila.
- Sanjao sam te sinoć. Sneg, Sibir i tebe. Bilo je užasno, ali sam te poljubio i ti si bila srećna.
- Kao uvek kada me poljubiš.
- Ne. Kao nikad dosad. Posle sam pisao:
Ovo ti nikada nisam kazao:
Reč koju plašiš, ja volim.
Vidim tebe u snegu i sneg na tebi, mada vas nema.
( Mnogo je tebe kojoj više ne putujem)
Zima je već.
- Ali onda ti je ptica šapnula da nam sunce sve više puni zenice, pesniče?
- Nad mojim očima tvoje se veđe kikoću.
- Sanjaru!
- U mojoj srži tvoj biser okoštava.
- Morala sam ovako, znaš?
- Bezvredno! Ionako, ispisaću svoje ime po trgovima Amge!
- Nepotrebno!
- Nacrtaću tvoj profil na klupama Beograda!
- Nema razloga, kažem.
- Niko još nije saznao šta sve umem. Ni ja.
- Ti si lud, ali te volim, to znaš?
- Ne postoje potpune istine, osim te da ti čudno danas sve verujem.
- Davno, pre svega, samo su usne bile.
- Davno, pre svih, dva jezika su ćutala. Bila su prokleto velika da išta kažu.

Dečak jedan, dalek od svega, smireno prelistava pisma u meni.
Ona leže. Gledaju ga, a mene traže. Sanjao sam te u snegu Sibira.
To samo ja mogu da umislim! U sedam ili osam večeras? - piše na neadresiranoj koverti. Te noći me je mesec progutao. Skini mi ruku s leđa i stavi je na svoju. Sav sam od stihova prljav, a beo kad ih ne govorim.
Vazduh peva usnama mastila ovde, u Amgi, u usamljenoj ulici gde smo se ljubili - govori ptica sa drugog kraja sveta.

FeetF1
11.10.2011., 14:00
Pisac nikome ništa ne duguje osim svom pisanju. Čak ni čitatelju ne duguje
ništa osim da mu pruži mogućnost da može pročitati ono što je napisao.
Najbolji čitatelj ili čitateljica i ujedno najbolje ljudsko biće je ona osoba koja
me nagrađuje svojom nenazočnošću.

(Bukowski, iz dnevnika Kapetan je izašao na ručak a mornari su zauzeli brod)

inazuma
12.10.2011., 07:59
" U ovom životu bila sam mnogo toga. Od djevojčice sa šibicama, preko raznih princeza, ljubila uvijek pogrešne žabe. Sretala patuljke i tek ponekog princa - tuđeg. Borila se protiv raznih vještica, zlih čarobnjaka i napuštala balove u ponoć. Ostavljam tebi da završiš ovu bajku s`onim "Živjeli su srećno i zadovoljno..." ili da je izbrišeš. Samo je ne ostavljaj nedovršenom. "

FeetF1
13.10.2011., 10:34
Nad samim grobom (Ljube Stipišića Delmate), don Ivan se prisjetio pjesme koju su zajedno čitali i na koju je Ljubo poskočio s uzvikom – tako treba biti! A u toj pjesmi pokojnik ljudima okupljenim na vlastitom sprovodu kaže:
Nije vas trebalo doći toliko.
Bila su dovoljna četiri grobara.
I još jedan koji bi mi za čitav život rekao – hvala.
http://danas.net.hr/kultura/page/2011/10/13/0189006.html

(Jel netko zna odakle je ovaj citat? Očito nije Delmatina pjesma - jer bi onda
pisalo da je njegova, samo piše da su to njih dvojica "zajedno čitali", a po netu
ne mogu naći tko bi bio autor. Thanx!)

phillippa
14.10.2011., 00:37
Za stare je Grke riječ thekaeossini, pravda, često bila sinonim za ekthekissis, osveta, a Demiris je bio opčinjen objema.Pamtio je svaku uvredu koja je ikad nanesena, a onima koji su bili toliko zle sreće da nakopaju na glavu njegovo neprijateljstvo stostruko je uzvraćao.
Sidney Sheldon: Druga strana ponoći

Vidjela sam je natečenu i bolesnu u postelji, ali čak i tada su joj oči sjale blistavim lukavstvom.

opis princeze Elisabeth
Philippa Gregory:Kraljičina luda

terry_sokic
14.10.2011., 02:55
O bože molim Te, daj da đavo ispuni svoje obečanje.

K.Pološki-Čarobnjaci

mariola vidim da ne postojis kao clan vise al moram te ispraviti jer to je rekao jedan jedini i neponovljivi charles baudelaire u spleen-u pariza. tako da ne zanm od kuda je zalutao taj tvoj kresimir poloski sa tim carobnjacima. imam knjigu pri ruci mogu ti i reci tocno naslov price, al koliko se sjecam, majstor (C.B) je sreo vraga, pio, kartao i sladio se cijelu noc u dobrom drustvu i onda mu je vrag obecao kao da ce mu uzet dusu da mu nikad vise nece biti dosadno itd itd itd...

arna
18.10.2011., 15:12
-A zašto bi " leteći tanjuri" otimali Indijance?
Dovraga, nitko ne želi proklete Indijance. Pa ipak, u pitanju je nacionalni ponos. To što ti ne želiš vlastite Indijance još uvijek ne znači da hoćeš da ti ih netko drugi ukrade.-

Caroll Hill " Amanda svemirska plesačica"

terry_sokic
18.10.2011., 18:12
"Nemam novaca, nemam prihoda, nemam nade. Ja sam najsretniji čovjek na svijetu."

Henry Miller

i ima isto jos jedan fantastican samo se ne mogu sjetiti ali ide kao: ljudi su na mostu sadasnjice i rade, brinu i pripremaju se za sutra koje uvijek mora doci, i niti jedna budala se nije sjetila dignuti most u zrak i zivjeit trenutak. tako nekako. to je iz rakove ili jarceve obratnice ne sjecam se vise tocno :ne zna:
ako ga netko nade nek ga napise tocno :mig:

rider_26
18.10.2011., 23:45
''Nijedna priča nije ravna crta. Geometrija ljudskog života odveć je nesavršena i složena, odveć izobličena smijehom vremena i zbunjujućim zapletima sudbine da bi u svoj sustav zakona prihvatila ravnu crtu.''

Glazba s plaže, Pat Conroy

avant-garde
21.10.2011., 22:48
Above us only sky

John Lennon

sunny_july
22.10.2011., 17:53
Vremenom ćeš se navići na rastajanje. Naučit ćeš da se sećaš. A sećanje je isto kao i susret. I pomalo ćeš navići da voliš mnoga bića u uspomeni. Na kraju ćeš videti da si ti pomalo svi koje si nekad volela. Jednom ćeš morati da daš sve i da te ne boli. Naučit ćeš da sanjaš!

Đ. Balašević

Angry Bird
22.10.2011., 21:49
Vremenom ćeš se navići na rastajanje. Naučit ćeš da se sećaš. A sećanje je isto kao i susret. I pomalo ćeš navići da voliš mnoga bića u uspomeni. Na kraju ćeš videti da si ti pomalo svi koje si nekad volela. Jednom ćeš morati da daš sve i da te ne boli. Naučit ćeš da sanjaš!

Đ. Balašević
nije li to milorad pavić?

Urbanna
23.10.2011., 00:50
"Čim bi se dosegnula ova faza i bivša ljubav izgubila svoju privlačnost, oni koji pate od trajnog čemera najzad bi se riješili svoje opsesije, jer ljubav voli moć. Zato se samoubilački zaljubljujemo u druge, ali smo rijetko u stanju uzvratiti ljubav onima koji su samoubilački zaljubljeni u nas."

Elif Shafak: 'Kopile Istanbula'

Beast91
23.10.2011., 01:02
Show Less Than You Have, Speak Less Than You Know, Borrow Less Than You Possess - Shakespeare
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške.
Bog nam nikad ne stavlja teret na leđa da bi ih slomio, već da bi nam savio koljena.
Kada puno pričamo robovi smo svojih riječi, a kad šutimo gospodari smo svojih misli.
Ne boj se letenja - boj se pada.
Sa znanjem raste i sumnja.
Rana koja se krije, sporo i teško zacjeljuje.
Pred ulazom misli na izlaz.
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Everything will be ok at the end, if it is not ok, it is not the end.
Nije vazno da li je put trnovit,vec da li ste obuveni.

Eto, to su moje omiljene...

borntobewinner
23.10.2011., 14:56
She said she’d
Love me for eternity
But managed to reduce
It to eight months
For good behavior.
She said we fitted
Like hand in a glove
But then the hot
Weather came and such
Accessories weren’t needed.
She said the future
Was ours but the deeds
Were made out in
Her name.
She said I was
The only one who
Understood completely
And then she left me
And said she knew’ that I’d understand completely

Koja. Carska. Pjesma. :s :s :s

Kajsa
23.10.2011., 15:47
Sada mi je jasno da sam se već dugo kretao prema tebi i ti prema meni.

Premda nijedno od nas nije bilo svijesno postojanja drugoga prije nego smo se upoznali.

Za sve vrijeme u našoj je nesvjesnosti radosno lunjala neka slijepa izvjesnost

koja je jamčila da ćemo se sresti.

Poput dviju osamljenih ptica što svoj put preko golemih prerija pronalaze s pomoću nebeskih znakova,

tako smo se i mi sav svoj život kretali jedno prema drugome.

I tako ja sada hodam s jednom drugom osobom u sebi.

Premda mislim da sam se bolje izrazio onoga dana kad smo se rastajali,

kad sam ti rekao da smo od nas dvoje stvorili treću osobu.

I sada me to novo biće neprestano prati...

"Mostovi okruga Madison"

BlackMolly
24.10.2011., 16:52
"Mogle bi nas dijeliti daljine, prostranstva koja se ne mjere ljudskim metrom.
Moglo bi nas dijeliti vrijeme, prošlost ili budućnost nedostižna ljudskom životu.
Ali, vjeruj mi, čak i kad me nema pored tebe, zajedno živimo i zajedno smo Život."

avant-garde
24.10.2011., 17:14
I sada me to novo biće neprestano prati...

Predivno! Čini mi se da u filmu samo spominje kako su postali jedno (neodvojivi). Ne spominje se novo biće. Baš lijepo :)

Andy007
24.10.2011., 17:34
Može mi netko reć što znači sljedeći citat:
jučer sam bio pametan stoga sam želio mijenjati svijet.danas sam mudar stoga mijenjam sebe. hvala

Kajsa
24.10.2011., 18:37
Mi smo se sreli na ovoj zvijezdi što se zove Zemlja.
Naš put kroz vrijeme u ovaj čas (čas svijetli kao cilj)
stoji za nama dalek, gotovo beskrajan,
da smo već zaboravili naš početak odakle smo pošli.
Sada stoji ruka u ruci, pogled u pogledu.
Kroz naše ruke, i kroz naše poglede zagrlile su se naše duše.
O kada se opet rastanemo i pođemo na naše
tajne puteve kroz beskraj,
na kojoj ćemo se opet sresti zvijezdi?
I hoće li pri novom susretu opet naše duše zadrhtati
u tamnom sjećanju da bijasmo nekada ljudi
koji su se nekada ljubili na nekoj zvijezdi
što se zove Zemlja?....

A.B.Šimić

Mysterious girl
24.10.2011., 20:22
Može mi netko reć što znači sljedeći citat:
jučer sam bio pametan stoga sam želio mijenjati svijet.danas sam mudar stoga mijenjam sebe. hvala

Pa ja bih to protumačila tako da je puno pametnije mijenjati sebe nego mijenjati svijet. Ako već želimo mijenjati svijet, moramo krenuti od sebe samih. Često smo baš mi razlog šta je svijet oko nas (okolina) takav kakav je. :)

"Ali ja postojim samo kad sam s drugima, sam nisam ništa." - Karl Jaspers (ali nisam sigurna)

Aurora93
25.10.2011., 19:01
Pa ja bih to protumačila tako da je puno pametnije mijenjati sebe nego mijenjati svijet. Ako već želimo mijenjati svijet, moramo krenuti od sebe samih. Često smo baš mi razlog šta je svijet oko nas (okolina) takav kakav je. :)

Potpisujem. I dodala bih da biti pametan nije isto što i biti mudar. Pamet znači inteligenciju i naučeno znanje, što je svakako korisno, ali ne vrijedi ništa bez istinskog razumijevanja života, tolerancije, objektivnosti prema sebi i drugima - drugim riječima, mudrosti.

"And when he got up from his knees, he did so like a decent man: slow in the haunches, heavy with the weight of his life on this earth, sad for the people he loved. Brave." Anne Enright, The Gathering

alyn
25.10.2011., 22:40
najmračnija mjesta u paklu rezervirana su za one koji ostaju neutralni u vrijeme krize morala..

Mysterious girl
26.10.2011., 15:53
Potpisujem. I dodala bih da biti pametan nije isto što i biti mudar. Pamet znači inteligenciju i naučeno znanje, što je svakako korisno, ali ne vrijedi ništa bez istinskog razumijevanja života, tolerancije, objektivnosti prema sebi i drugima - drugim riječima, mudrosti.

To sam isto mislila reći, ali nisam znala kako se izrazit'. :D

"Ja sam ljubio Ofeliju. Četrdeset tisuća braće ne bi moglo sa svom količinom svoje ljubavi dosegnuti moju svotu." - Shakespeare, Hamlet