PDA

View Full Version : Citati koje volimo (kraći stihovi i rečenice)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15

anna_maria
27.10.2011., 19:53
'' ...vec sam shvatila, jos tada, tugu koja te obuzima kada druga osoba lezi na tebi. svaki put ode ( sto bi drugo i trebala uciniti, zauvijek ostati lezati?) i to je bio tuzan dio price. uvijek se osjeti taj predstojeci gubitak.''

Curtis Sittenfeld, Zlatne klupe

BetweenWorlds
28.10.2011., 10:18
Stranci uvijek,znaju najbolje:503:

Nuria Monfort
29.10.2011., 15:11
I don’t just want your heart. I want your flesh, your skin and blood and bones, your voice, your thoughts, your pulse and most of all your fingerprints, everywhere.
:cerek:

Isobel Thrilling

Kajsa
29.10.2011., 22:20
Uvijek je mirisala na Milano...

Prepoznavši njen parfem na stepeništu, zastao sam uplašen da je možda upravo otišla.

Ne, nije...

Pakirala je svoje stvari.

Pogledala me je preko ramena, i zadrhtala kao košuta, zatečena "in flagranti" sa mojim plavim puloverom prislonjenim na grudi.

Smislio sam hiljadu stvari koje ću joj reči, a i ona je ponešto smislila, koliko je znam...

Da smo rekli išta od toga, to bi potpuno zapetljalo stvar.

Ovako, stvar se odmotala kao klupko vunice ispušteno iz krila.

Zadivljujuće jednostavno...

- Samo sam htijela da imam nešto tvoje... Zauvijek...

Zumirao sam kristalnu kap u njenom lijepom oku, koja je svjetlucala kao titrava rosa na malenom zvončiću đurđevka.

Sretan sam ja momak...

Neki režiseri potroše čitav život čekajuci takvu scenu, i opet ne uspiju da je snime.

Hajde konju...

Reci joj...

Osjetio sam da uglovi usana izmiču kontroli.

Želiš nešto moje? Zauvijek?

- Da li bi prezime moglo da posluži?

Osmijeh ju je ostavio bez daha na trenutak, ali je šmrknula i nastavila da slaže stvari.

Ali oboje smo znali da to više nije potrebno.

Zagrlio sam je, s leđa, privila se uz mene i pritisnula mi ruke sa svoje obe.

- Neću da se miješam, Rida, ali trebat će ti neka veća torba. Morat ćeš i mene da spakuješ ako zaista misliš da

odeš odavde...

Balašević

FeetF1
01.11.2011., 08:31
Dobra osobnost je najbolji spomenik. Oni koji su vas voljeli i oni kojima ste pomogli pamtit će vas kad vas drugi zaborave. Uklešite svoje ime u srcima, ne u mramoru. - Charles Spurgeon

freak=)
04.11.2011., 19:54
‎''Svaki odnos između dvije osobe
potpuno je jedinstven.
Zato ne možeš na isti način voljeti dvije osobe.
To je prosto nemoguće.
Svakog čovjeka voliš drugačije zbog toga što jeste
i zbog jedinstvenog odgovora koji izaziva u tebi.
A što se bolje poznajete, bogatije su boje tog odnosa.''

William Paul Young

čarolija :)
05.11.2011., 16:57
Sto vekova ću ovako da te volim,
užasno da te volim,
sav od paperja i sav od zla...
Kad ti izgovaram ime,
ja sam i smešan i velik,
kao bog
koji se u jesen neizlečivo opio,
pa skita po vojničkim igrankama,
namiguje na ptice
i deli okolo svoja poslednja rebra...

leilani.
05.11.2011., 21:10
"Posljednih 5 godina moga života nije imalo zadan smjer. u ustajanju od nemila do nedraga, bez zaštitnika i sreće, bez skloništa i kompasa. nošena strujom. zaokuplena uzaludnim bijegom od same sebe, u potrazi za mjestom gdje ću preživjeti. ispijala sam rumkole, pušila travu, gutala ectasy i posluživala piće i ljubila usana i pušila kare i polagala ispite i sastavljala seminare i čitala knjige i pisala pjesme, uglavnom prilično loše"

Lucia Etxebarria: Ljubav, znatiželja, prozac i sumnje

*neuljepsan opis zivota mnogih ljudi*

Nuria Monfort
08.11.2011., 07:17
Događa se to u jesenjoj noći, kada pada kestenje po asfaltu
i kada se čuju psi u daljini, i kad se tako neopisivo javlja
čežnja za nekim, tko bi bio dobar, naš, bliz, intiman, drug,
i kome bi mogli da pišemo pismo. Ispovijedili bismo mu sve
što leži u nama. Pismo bi mu pisali, a njega nema.

Miroslav Krleža

freak=)
08.11.2011., 14:51
‎" Cekati. To je bila prva lekcija koju sam naucila o ljubavi. Dan se zavuce u nedogled,
pravis tisuce planova, zamisljas sve moguce razgovore, odlucujes promijeniti svoje
ponasanje u odredjenim stvarima - i postajes sve nestrpljiviji, ceznutljiviji, sve dok voljeni ne dodje.
A onda vise ne znas sta bi rekao. Ti sati cekanja pretvorili su se u napetost,
napetost je presla u strah, a strah cini da se sramimo izraziti osjecaje ... "

P. Coelho ( Veronika je odlucila umrijeti )

brioni
09.11.2011., 23:13
znati da postoje strasti, a ne osjećati ih - to je nešto strašno

boris vian
srcoder

Diamond2000
10.11.2011., 22:44
molim pomoć

Jednom davno imala sam krila i letjela preko visina.Bila su kao stvorena za mene

u subotu idem napraviti tattoo s tim natpisom, ali kada se kraj prevede na engleski loše zvuči. imate li ideju kako da ga prevedem, zamjenim ili imate ne umu nešto još bolje ;)

Mazoretkinja
11.11.2011., 14:43
' A vi, ako ste nadmoćan čovjek, idite pravo i uzdignute glave. Ali morat ćete se boriti protiv zavisti, klevete, osrednjosti, protiv cijelog svijeta. ' Vautrin, Čiča Goriot

Matahari
11.11.2011., 15:52
Vrata su izletjela iz vražjih šarki i uletjeli su u stan!
"Moje radno vrijeme je od jedanaest do dva, gospodo," bio bi im rekao Bogart, "s trosatnom pauzom za ručak. Molim da budete ljubazni i odete." Dok je meni tek izletjelo, "Hej! Moja vrata! Moja vražja vrata!"

Iz knjige Atlas oblaka od Davida Mitchella (meni je taj citat bio za potrgat se od smijeha :lol: )

almeria
12.11.2011., 00:40
Naravno da se sve ovo događa u vašoj glavi, ali zašto mislite da je zbog toga manje stvarno? (J.K.Rowling) :)

inazuma
12.11.2011., 11:18
Ja sam najljepšu pjesmu zaključao u njenoj kosi i sve sam svoje osmjehe sakrio u zavjesu kiše, a ona je predobro znala šta ta jesen nosi al nije htjela da prizna i nije nas bilo više.

Ko zna... mozda joj noćas neke slike ponovo znače, možda se zaista voli samo jednom u životu. A ja sam samo klaun koga su natjerali da plače sa željom da samog sebe igra za bjednu svotu.

Tetovirana jesen

fuzzy lili
17.11.2011., 00:38
Posudi mi smajl :)
Samo na kratko, tek toliko da mi se udomaći na usnama. Praktički mi ga rentaj, samo da se facijalni mišići naviknu na taj položaj izvijen prema nebu. Čisto uhodavanje, nešto kao državni poticaj. Kao da guraš auto da motor proštekće nakon par metara. Tek za prvu ruku, da nekako uđem u rutinu. Kažem ti, posudi mi ga. Fakat bi mi dobro došao ove jeseni i zime. Zbog svega toga, ali i zbog općeg dojma, stylinga duše i vanjštine potom- posudi mi smajl!

Nora Verde

borntobewinner
17.11.2011., 12:49
‎Zaljubit' ću se, odlučih iznenada. Jesen je, doduše, ali malo sam prestar da bih čekao samo na proljeća...

19.11.2011., 16:02
‎" .. Ostalo mi je nepoznato koga je zvao i gde je tražio svoju devojku, ali kad je pretražio sve, odjednom je počeo da je pronalazi u drugim curicama. Neke su imale takav nosić, neke su hodale kao ona, ili se smejale na isti način, zabacujući lepim pokretom glavu malo udesno, neke su slično njoj ćutale, neke pričale, i Popac ih je narednih godina vodao kao avganistanske hrtove, sakupivši, malo po malo, puno raznih detalja svoje velike ljubavi. Ali nikad mu nije uspelo da ih sve sastavi .. "

‎''Znaš, saznao sam u koje je doba godine ovde najlepše... Ono doba, kada osetim miris cveća u vazduhu, kada sunce miluje moje lice, kada nije hladno, čak ni po noći... Kada se ni kiše ne bojim, čak ni mraka... Znaš li koje je to doba? To je ono doba... Kada si TI tu''

Balas. :)

Muholovkaa
20.11.2011., 09:20
Posudi mi smajl :)
Samo na kratko, tek toliko da mi se udomaći na usnama. Praktički mi ga rentaj, samo da se facijalni mišići naviknu na taj položaj izvijen prema nebu. Čisto uhodavanje, nešto kao državni poticaj. Kao da guraš auto da motor proštekće nakon par metara. Tek za prvu ruku, da nekako uđem u rutinu. Kažem ti, posudi mi ga. Fakat bi mi dobro došao ove jeseni i zime. Zbog svega toga, ali i zbog općeg dojma, stylinga duše i vanjštine potom- posudi mi smajl!

Nora Verde

:top: ... neki čisto da imam ak' ono baš zagusti. Brijem da mi dobro stoji i da ću ga nositi časno i s puno odgovornošću...

vrh majke mi :cerek:

i još iz te knjige : Rekla sam ti : ''Nisam znla da imaš tako lijepe oči po danu.'' Smijale smo se mojoj spaljenoj asocijaciji. Pratila sam te Ilicom,a morala sam u Vlašku,htjela sam te još samo malo gledati...
... ''Ne volim baš ljude'' zvučalo je kao '' Razuvjeri me,molim te,ako znaš''.
''Ljude se ipak isplati voljeti.'' :D

Cahit
20.11.2011., 09:50
"Gospođice, ja nisam za tobom bio onako obično, gimnazijski zanesen.
U meni je sve do tabana minirano."

- Mika Antić -

lousil
20.11.2011., 12:34
znam da bih trebala napisati i neki citat, ali prvo želim reći da sam pročitala svih 127 stranica ovih citata i da sam skoro sve i zapisala, ispunila sam skoro cijelu bilježnicu, i to sa guštom jer sam shvatila da mnoge knjige nisam pažljivo čitala jer ima stvarno predivnih citata... a upravo ti citati su me ponukali da se dokopam nekih knjiga i pročitam ih, i hvala svima na tome! :D

Počela se penjati uz tribine, sve do vrha, a koraci su joj odzvanjali po metalnim stubama. Naslonila se na ogradu i zagledala se preko vrhova drveća u obzor na zapadu. Tako visoko iznad okoline osjećala se kao da ne pripada ovamo. Što je posve odgovaralo situaciji.
Pike, Krila

Nuria Monfort
20.11.2011., 21:06
Ja nisam hteo da menjam svet, deco, meni je ovaj bio dobar.
Nisam virio u mikroskope tragajući za virusima neotkrivenim, nisam listao encikopledije, išao na prosek...
Ja sam samo hteo da je volim, u Novom Sadu, na Dunavu, gde je postojao jedan stari gvozdeni most, preko kojeg je prelazila nekad, raspuštajući one svoje kose, kao mrežu svilenu u koju su se hvatale vlati mesečine, kao glupe deverike.
Ja nisam hteo da menjam svet, meni je ovaj bio dobar...
Hteo sam samo da je volim na Novom Sadu, na keju, gledajući u tvrđavu koja je poražena, posle toliko godina... I ljubeći je, pod onim mostovima kojih nema više...

Đorđe Balašević

Jennis
20.11.2011., 21:40
"I know people say life goes on, and it does, and no one tells you that’s not a good thing. Why is that? "
"There is no promise that can't be broken, no statement that can't be undone, no relationship that can't be ruined with the dreaded cliché "I met someone." No life is so stable it can't come unhinged with one bad snap decision."
"Why do people tell you things that are blatantly meant to hurt your feelings like you will be proud of them for being honest?"
"Who wants to deal with your dark places when you can run away to Disneyland?"
~Mad Men~

"U najjezivijoj noći
mene plaši samo jedna pomisao.
Da smo mogli nikad se ne sresti."
~Autumn in New York~

Rebelle Fleur
20.11.2011., 21:56
“When we say things like “people don’t change” it drives scientist crazy because change is literally the only constant in all of science. Energy. Matter. It’s always changing, morphing, merging, growing, dying. It’s the way people try not to change that’s unnatural. The way we cling to what things were instead of letting things be what they are. The way we cling to old memories instead of forming new ones. The way we insist on believing despite every scientific indication that anything in this lifetime is permanent. Change is constant. How we experience change that’s up to us. It can feel like death or it can feel like a second chance at life. If we open our fingers, loosen our grips, go with it, it can feel like pure adrenaline. Like at any moment we can have another chance at life. Like at any moment, we can be born all over again.”

Jennis
20.11.2011., 22:41
Pokušavajući razumijeti tebe izgubila sam sebe.

Pofua Sasaki
21.11.2011., 20:19
"Srce mi je uzdrhtalo... Što to znači? Da nisam ipak zaljubljen?
... Tako sam glupo stvoren da bi se to moglo od mene očekivati."

M. J. Ljermontov- Junak našeg doba

"Buditi znanjem želje u sebi a ne doviti se činu, letiti mišlju preko mora, preko zvijezda, a tijelom biti prikovan do groba na jedno mjesto, to je prokletstvo. Blaženi slaba uma ljudi!"

A. Šenoa- Prijan Lovro

fuzzy lili
22.11.2011., 02:11
"Nikada ne znaš što je ono što te zavelo. Ono u što si siguran jest da je to bilo namijenjeno tebi... nešto je imalo tvoje ime na sebi."

J. Baudrillard

fuzzy lili
22.11.2011., 17:19
- A da nisam htela?
- Htela si. Čuj, Kamalo: kada baciš u vodu kamen, on najbržim putem pluta da stigne do dna. Tako je to i kad Sidarta ima neki cilj, neku nameru. Sidarta ne preduzima ništa, on čeka, on razmišlja, on posti, ali istovremeno prolazi kroz svet kao kamen kroz vodu, a da ništa ne radi, a da se ne pomakne; on biva privučen, on se opušta i pada. Njegov cilj ga privlači, on ne dopušta da mu u dušu prodre bilo šta što bi bilo suprotno cilju. To je ono što je Sidarta naučio kod samana. To je ono što neznalice nazivaju činima, misleći da to izvode demoni. Ali, demoni ništa ne izvode, demoni ne postoje. Svatko može da baca čini, svatko može da postigne cilj ako ume da misli, ako ume da čeka, ako ume da posti.

Herman Hesse- Siddhartha

Nuria Monfort
24.11.2011., 08:43
Bit će da živimo istodobno na mnogo zvijezda u mnogo raznih života kad tako smo čudno iznemogli od čežnje za jedninom, a sve nam živote veže tanka nit i kad umiremo umire nas mnogo...

Vesna Krmpotić, Mnogostruki život

Nuria Monfort
24.11.2011., 19:51
It’s easy to take off your clothes and have sex. People do it all the time. But opening up your soul to someone, letting them into your spirit, thoughts, fears, future, hopes, dreams… that is being naked.

Rob Bell

Jesam krenula s citatima... :zubo:

borntobewinner
28.11.2011., 20:15
‎Puteva ima trista
da se ode iz detinjstva.
A, samo se retki sete,
da ostanu večno dete.' :cerek:

M. Antić

freshica
28.11.2011., 21:04
''Bio si moje najdraže i tu sam najteže pogrešio.''

M. Antić

daldowunder
29.11.2011., 11:18
'You should learn to ignore her. In
the great scheme of things, she's about as relevant as
birdshit on your windscreen.'
'I hate birdshit on my windscreen.'

tinder box, minette walters

Matahari
29.11.2011., 14:58
"Stare priče su poput starih prijatelja, treba ih se ponekad prisjetiti...." G. R.R. Martin :mig:

BlackMolly
01.12.2011., 21:39
"Jednog ću dana stići do samog vrha. Sumnjam da ću na toj nesvakidašnjoj visini vidjeti lik Buddhe ili Krista ili bilo koga blagoslovljenog tko je onamo stigao prije mene. Oni će nestati u eteru. Iznad mene će biti samo golemo prostranstvo Svega, beskonačno blažena potpunost Boga. Ali neću osjetiti poriv da pogledam gore, ne zato jer se plašim ugledati božansko licem u lice. Umjesto toga ću pogledati prema dolje jer ćete me vi slijediti, tek nekoliko koraka iza. Napokon ćemo se vidjeti u svjetlosti Boga, a u tom trenutku prepoznavanja pojavit će se, kao beskrajno svitanje, ono što mogu opisati samo kao ljubav."

Zašto se Bog smije - Chopra

bubbly*
01.12.2011., 22:06
obožavam ovaj topic, cijelog sam pročitala :cerek:

"I ona ljubav kakva god bila, priznajem, meni je valjala, ali duša se predala, srce odustalo. I šta mi ostade? Sjećanje da sam ti se nadala i nada da ću se barem još jednom, nekome tako nadati. Kao što nadah se tebi."

"Najveća ljudska greška je... Pokušati izbaciti iz glave ono, što ne izlazi iz srca."

Urbanna
02.12.2011., 09:43
"Čim bi se dosegnula ova faza i bivša ljubav izgubila svoju privlačnost, oni koji pate od trajnog čemera najzad bi se riješili svoje opsesije, jer ljubav voli moć. Zato se samoubilački zaljubljujemo u druge, ali smo rijetko u stanju uzvratiti ljubav onima koji su samoubilački zaljubljeni u nas."

"Alzheimer nije tako grozan kako se čini. Prošlost nije ništa drugo doli okovi kojih se trebamo riješiti. Strašan teret! Da barem nemam prošlost - znaš - da barem mogu biti nitko, početi od nule, jednostavno zauvijek ostati ondje laka kao perce. Bez obitelji, bez sjećanja i tih sranja."

"Gotovo je zora, još je samo kratak korak do onog tajanstvenog praga između noći i dana. Jedino vrijeme kad je još uvijek moguće pronaći utjehu u snovima, ali i prekasno izgraditi ih iznova."

Elif Shafak: "Kopile Istanbula"

softplaytime
02.12.2011., 11:11
"It wasn’t my day. My week. My month. My year. My life. God damn it."
— Pulp, Charles Bukowski

rejoflajt
04.12.2011., 22:34
"Najveća ljudska greška je... Pokušati izbaciti iz glave ono, što ne izlazi iz srca."

ovo je jebeno preistinito...:s:s:s

Urbanna
05.12.2011., 22:36
"Ljudi su gori nego živine. Pas, koga hraniš - čuva te, čovjek koga pomažeš - ubija te."

"Osveti se ljudskom rodu, ljudi nisu nego zvijeri! Ljudi su prokleti."

August Šenoa: 'Prosjak Luka'

Broxigar
06.12.2011., 22:34
"Kakva bi tišina nastala kad bi svi ljudi govorili samo ono što znaju" -Karel Čapek

:eek: :s

borntobewinner
07.12.2011., 21:45
Nikada me nećeš shvatiti. Mene zanesenu, romantičnu, ludu... Ne trudi se. Stvorena sam da budem voljena, a ne da budem savršena... :love:

triac
08.12.2011., 17:47
“If you're going to try, go all the way. Otherwise, don't even start. This could mean losing girlfriends, wives, relatives and maybe even your mind. It could mean not eating for three or four days. It could mean freezing on a park bench. It could mean jail. It could mean derision. It could mean mockery--isolation. Isolation is the gift. All the others are a test of your endurance, of how much you really want to do it. And, you'll do it, despite rejection and the worst odds. And it will be better than anything else you can imagine. If you're going to try, go all the way. There is no other feeling like that. You will be alone with the gods, and the nights will flame with fire. You will ride life straight to perfect laughter. It's the only good fight there is.” - Charles Bukowski

Pamy11
08.12.2011., 20:11
Od dana kada sam ga pročitala, pa evo, još i danas, smatram ovo najboljim citatom. I svaki dan mi na drugačiji način pokaže koliko istine ima u njemu: "Sretni nikad ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesretne. Svi primijete sreću u nesreći, a o nesreći u sreći razmišljaju samo blesavi. I iskusni..." Đorđe Balašević, Tri posleratna druga

nellie may
08.12.2011., 20:49
moze li se slovima na papir prenijeti sum vjetra,pjevanje ptica u sumi,ili slomljeno srce od boli? ne moze,kao sto se ne moze ni zivjeti od uspomena.... *nepoznati*

"Sve će proći. Ali kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?" Meša Selimović

Trebalo bi ubijati prošlost
sa svakim danom što se ugasi.
Izbrisati je, da ne boli.
Lakše bi se podnosio dan što traje,
ne bi se mjerio onim što više ne postoji.
Ovako se miješaju utvara i život,
pa nema ni čistog sjećanja
a ni čistog života.
M.Selimović

Rose_Belong
09.12.2011., 20:19
“If you're going to try, go all the way. Otherwise, don't even start. This could mean losing girlfriends, wives, relatives and maybe even your mind. It could mean not eating for three or four days. It could mean freezing on a park bench. It could mean jail. It could mean derision. It could mean mockery--isolation. Isolation is the gift. All the others are a test of your endurance, of how much you really want to do it. And, you'll do it, despite rejection and the worst odds. And it will be better than anything else you can imagine. If you're going to try, go all the way. There is no other feeling like that. You will be alone with the gods, and the nights will flame with fire. You will ride life straight to perfect laughter. It's the only good fight there is.” - Charles Bukowski

Mozes mi molim te reci iz koje je ovo knjige?

Hvala i ispricavam se na off.

Soul sister
09.12.2011., 21:17
Mozes mi molim te reci iz koje je ovo knjige?

Hvala i ispricavam se na off.
Nadam se da nećeš zamjeriti, ali mogu ti i ja pomoći - Factotum. (http://en.wikipedia.org/wiki/Factotum_%28novel%29) :)

alica u zrcalu
10.12.2011., 21:08
"One of the painful things about our time is that those who feel certainty are stupid, and those with any imagination and understanding are filled with doubt and indecision.", Bertrand Russell

Cahit
12.12.2011., 10:43
"Dvije stvari me ispunjavaju sve većim strahopoštovanjem i udivljenjem što ih više promišljam - zvjezdano nebo nada mnom i moralni zakon u meni."

- Immanuel Kant

mimma7
13.12.2011., 02:20
"Ta ne može ostaviti košaru s djetetom da plovi po podivljaloj rijeci."

IgrackaVjetrova
14.12.2011., 15:13
"Dvije stvari me ispunjavaju sve većim strahopoštovanjem i udivljenjem što ih više promišljam - zvjezdano nebo nada mnom i moralni zakon u meni."

- Immanuel Kant

I meni je ovaj najdraži.

A prije nekoliko dana mi se svidio jedan Kunderin:

"Bio je previše pronicljiv da bi se zavaravao kako vidi bit u nebitnom, ali i previše slab da ne bi tajno čeznuo za biti."

rizl
14.12.2011., 15:17
meni su ove dvije drage

"da bi laž pretvorijo u istinu moraš je samo dovoljno puta ponoviti"

i

"ponavljanje je majka znanja "

something sweet
14.12.2011., 17:50
"Zenom se ne radja. Zenom se postaje".
Simon de Bauvoir

Ovo mi se doista svidjelo:) samo ja bih to mozda cak ovako nekako rekla: ''Damom se ne radj. Damom se postaje''. a zena ili muskarac si vec sam po sebi od rodenja :)

bubu5
14.12.2011., 21:23
Čovjek ne mora imati rak da bi analizirao njegove simptome.
( Dan Brown)

Nuria Monfort
14.12.2011., 22:47
"I sve što sam shvatio jeste da nikada do kraja
neću upoznati sebe
ni tebe
ni svet
samo razgledam slike
koje tutnje po glavi na tamnoj magistrali sudbine
jer moja drskost je tvoja slabost
drskost da izvrnem sebe
kao rukavicu."

Ne znam odakle. :tuzni:

something sweet
15.12.2011., 14:15
Evo meni osobno najdraza:

U tom se polozaju ne moze izdrzati dugo; iz njega vode dva puta: ili u potpunu nesvjest ili u budenje.
Ovog puta se budim. Budim se u svijet svoga sadasnjeg zivota, znaci: u svijet bez Jelene. Zivim sa ljudima, krecem se medu predmetima, ali nju ne moze nista vise da dozove.
Izmedu nas je uvjek bilo tako: kad je nema, onda je nema kao da se zaista nikad, nikad vise nece pojaviti, a kad je tu, onda je prisutna tako kao da je to najprirodnija stvar na svijetu i kao da ce dovjeka i bez promjene ostati tu.
Ali sad mi se cini da je to bila obmana, samoobmana obmanutog covjeka.
U stvari, ona i ne zna za mene, a ja znam samo za nju.
Tako je, i tako je - istinu valja priznati - vazda i bilo.
Moglo bi se reci da sam uvijek zivio od sjecanja na jedno prividenje, a sada zivim od uspomena na ta svoja sjecanja.

Ivo Andric-Jelena, zena koje nema.

BlackMolly
15.12.2011., 20:40
"Njeguj svoje vizije; njeguj svoje ideale; njeguj glazbu koja ti dira srce, ljepotu koja ti se oblikuje u umu, ljupkost što ukrašava tvoje najistančanije misli, jer iz njih će nastati savršeni uvjeti i rajsko okruženje; ako im ostaneš vjeran, oni će na posljetku oblikovati svijet."

James Allen

Mot du Jour
15.12.2011., 21:11
" Glupost je jedan od fenomena koji uspješno odolijevaju svim društvenim promjenama. "

:ne zna:

papavera
16.12.2011., 21:05
Kad počnemo da se pitamo šta ćemo sa svojim životom (kod nekih se to pitanje postavlja i u mlađim godinama, a kod većine sa prvim pojavama starenja), to je znak da silazimo sa pravog puta i da život ne zna šta će sa nama. Jer, ne živimo mi život, kao što u svojoj slijepoj egocentričnosti mislimo, nego život upotrebljava nas, upravlja nama i odbacuje nas kad više ne možemo da poslužimo njegovim nama nepoznatim ciljevima. Poslije toga mi još „živimo„ neko vrijeme, ali samo po inerciji, krećući se sopstvenim pogonskim sredstvima, dok nas taj život ne skloni sa piste kao smetnju svom živom saobraćaju. Dešava se, naročito na putovanjima i kad ostanem duže sam, da izgubim račun o vremenu i o sebi u njemu, da mi posve nestane utvrđeno osjećanje vremena, kao što čovjeku nestaje daha, da gubim brzinu i padam kao mrtav predmet, sopstvenom težinom. Tada se gubi najprije sjećanje, pa svijest o sebi i svojim dimenzijama, planovima, dužnostima i potrebama, naglo slabi volja i odliva se snaga od nas. U tom stanju, kad bi potrajalo, ne bi se moglo živjeti ni onoliko koliko čovjek može izdržati bez vode ili bez hrane, jer od njega postaje živo ništa koje se gubi u opštem, bezimenom postojanju.“

Andrić

Nuria Monfort
19.12.2011., 17:30
“Da imam fotoaparat”, rekoh, “slikao bih te svaki dan. Tako bih znao kako si izgledala baš svaki dan u životu.” “Izgledam posve isto.” “Ne izgledaš. Stalno se mijenjaš. Svaki dan mrvicu. Da mogu, sve bih to zabilježio.” “Kad si tako pametan, reci u čemu sam danas drukčija.” “Prvo, viša si za djelić milimetra. I grudi su ti veće za djelić -” “Nisu!” “Jesu.” “NISU.” “Jesu.” “Što još, svinjo?” “Malo si sretnija i malo tužnija.” “Sreća i tuga se poništavaju, što znači da sam posve ista.” “Nipošto. Činjenica da si danas postala malo sretnijom ne mijenja činjenicu da si također postala i malo tužnijom. Svakoga dana postaješ malo više i jedno i drugo, što znači da si sad, upravo u ovom trenutku najsretnija i najtužnija što si ikad bila.” “Kako znaš?” “Razmisli. Jesi li ikad bila sretnija nego sada dok ležiš tu u travi?” “Valjda nisam. Nisam.” “A jesi li ikad bila tužnija?” “Nisam.” “Znaš, nije svima tako. Neki ljudi, kao tvoja sestra, svakim su danom sve sretniji. A drugi pak, kao Bejla Asch, postaju samo sve tužniji. A neki ljudi, kao ti, postaju sve više i jedno i drugo.” “A ti? Jesi li i ti sad najsretniji i najtužniji što si ikad bio?” “Naravno da jesam.” “Zašto?” “Jer me ništa ne čini toliko sretnim i tužnim kao ti.”

Nicole Krauss, Povijest ljubavi

FeetF1
21.12.2011., 16:30
Ništa u povijesti duha... nije ravno Nietzscheovoj avanturi; nikada nećemo završiti ispravljanjem krivice koja mu je bila
nanesena. U povijesti su zacijelo poznate filozofije koje su bile preokreute i izdane. Ali, do Nietzschea i nacionalsocijalizma
nije bilo primjera da je neka misao, sva ozarena plemenitošću i bolima jedne izuzetne duše, bila prikazana u očima svijeta paradom
laži i užasnim gomilanjem logoraških trupla. Propovijedanje nadčovječnosti koje se završava u metodičkoj proizvodnju podljudi,
činjenica je koja se bez sumnje mora razotkriti, ali i zahtjeva također i tumačenje. (...) Ne bi li tada trebalo okrenuti leđa pobuni
i ponoviti očajni Nietzscheov uzvik svojem vremenu: Zar moja i vaša savjest nisu više ista savjest?
(Albert Camus, Pobunjeni čovjek)

papavera
21.12.2011., 18:59
Postoje beznačajna, siva, prljava i sumorna mesta, za koja nas nekim čudnim slučajem veže ljubav.Nalazimo bezbroj misterija u kakvoj trafici, osećamo strašnu tajnu iza odškrinutog prozora na periferijskoj straćari, a neki nasip pokraj želetničke pruge, zarastao u korov, postaje nam očajnički cilj kome se omađijano vraćamo čitavog života.Kakvo je to prokletstvo?
S druge strane, postoje gradovi čuveni zbog svoje lepote, ali nam ne znače baš ništa, jer ih nikad nije ozarila naša ljubav, neki tajni smisao.Koračamo kroz njih zevajući od dosade.
Krivica nije do tih gradova - ona je u nama.
Zbog toga, najpametniji ljudi i ne putuju.Sede na trgu na kom su se rodili, i čekaju da svet dođe do njih."

Momo Kapor

sendleri
22.12.2011., 03:27
Subjektivan odnos nije moguće isključiti, čitanje je otkrivanje i prepoznavanje samoga sebe u tuđem djelu. A svatko se prepoznaje na svoj način i iz vlastita života.

Zvonimir Golob

deseti dar
23.12.2011., 09:24
Pa da pocnem ima ih nekoliko.....

Volio bih da ne mogu tako dobro vladati svojim srcem!!!!!!! P.Coelho

Tko je kadar ukrotiti svoje srce,kadar je osvojiti svijet!!!!! P.Coelho

Da te volim manje mozda bih mogao vise pricati o tome!!!!!!!! J.Austen

mimma7
23.12.2011., 13:55
NAJMANJA PESMA

Evo najmanje pesme! Manja je od zrna maka.
U njoj je jedan osmeh i pismo za jednog dečaka
Ako znaš ko ga šalje - što da ti pričam dalje.
Ako ne znaš ko ga šalje - šta te se tiče dalje. :p :)

M. Antić

softplaytime
25.12.2011., 13:48
“You say that you love rain,
but you open your umbrella when it rains.
You say that you love the sun,
but you find a shadow spot when the sun shines.
You say that you love the wind,
but you close your windows when wind blows.
This is why I am afraid, you say that you love me too.”
― William Shakespeare

Belial
25.12.2011., 17:22
"When you dance with the devil, you wait for the song to stop."

Nuria Monfort
27.12.2011., 18:42
Prozračan život. A zatim umiranje, dok oči mogu gledati u daljinu, i uhoditi beskraj. Ljudima takve stvari ne treba objašnjavati. Ljudi to znaju.

Alessandro Baricco, Kule od bijesa

Cup&Cake
27.12.2011., 22:40
Možda netko slučajno zna kako točno glasi ovaj citat na engleskom ili hrvatskom? Bila bih neizmjerno zahvalna. :)

"Moje słowa nie odpowiadają moim myślom a to poniża moje myśli" - Fyodor Dostoyevsky

triac
27.12.2011., 23:18
Možda netko slučajno zna kako točno glasi ovaj citat na engleskom ili hrvatskom? Bila bih neizmjerno zahvalna. :)

"Moje słowa nie odpowiadają moim myślom a to poniża moje myśli" - Fyodor Dostoyevsky

My words do not correspond with my thoughts, but only degrade them. :)

nellie may
28.12.2011., 09:54
"Kad ispustite čašu ili tanjur na tlo, začuje se glasan zvuk. Kad se razbije prozor, pukne noga stola ili kad slika padne sa zida, začuje se buka. Ali kad pukne srce, nastane tišina. Pomislili biste da će nešto tako važno napraviti najveću buku na cijelome svijetu ili da će se začuti neka vrsta ceremonijalnog zvuka poput udarca činele ili zvuka zvona. Ali ne, čuje se samo muk i gotovo poželite začuti neku buku koja bi skrenula pozornost s boli." Cecilia Ahern

softplaytime
28.12.2011., 19:13
"Kad ispustite čašu ili tanjur na tlo, začuje se glasan zvuk. Kad se razbije prozor, pukne noga stola ili kad slika padne sa zida, začuje se buka. Ali kad pukne srce, nastane tišina. Pomislili biste da će nešto tako važno napraviti najveću buku na cijelome svijetu ili da će se začuti neka vrsta ceremonijalnog zvuka poput udarca činele ili zvuka zvona. Ali ne, čuje se samo muk i gotovo poželite začuti neku buku koja bi skrenula pozornost s boli." Cecilia Ahern
Divno!

Pa ipak, ti su susreti tek kratka radovanja
Jer znam: na nekom raskršču neću te videti više
Pružit ćeš nekome dlanove, prestaće putovanja
I pod krov neki svratićes da se skloniš od kiše.
Miroslav Mika Antić-"Mi smo se suviše sretali"

Mazoretkinja
28.12.2011., 21:15
Sledećeg meseca, kad smo se slučajno sreli u opštini, interesovao se da li je sve u redu s nogom moje curice?
Rekoh da jeste. Ali da to nije moja curica. Nego curica mog prijatelja...
Nasmešio se značajno...
Reče da se nada da mi to nije neki preterano dobar prijatelj?
Činilo mu se, naime, da ta mala može biti samo moja i ničija. Tako mi se bar nekako stiskala uz grudi, dok sam je one noći nosao kliničkim hodnicima, kao nevestu...
Zar?
Rekoh Doktoru, ne trepnuvši, da mi to nije padalo na pamet...
A padalo mi je, naravno...
I pre i posle...
Te jeseni, naročito...

Đorđe Balašević, Jedan od onih života

discovery247
28.12.2011., 21:51
Endure. In enduring, grow strong.

emiraga
28.12.2011., 23:20
"Kad bi ona bila pahuljica, ja bih sigurno bio Januar. I ne bi nas mogli zamisliti, jedno bez drugoga" Balašević

ImaginaryGirl
29.12.2011., 20:47
"Da sam napravio ono, da sam rekao ovo,
na kraju te uvijek više proganja
ono što nisi učinio nego ono što jesi,
već učinjena djela uvijek se s vremenom
mogu racionalizirati,
ali djelo koje smo propustili
možda je moglo promijeniti svijet."

Dalmon Galgut, U nepoznatoj sobi

Gatita
30.12.2011., 09:22
I doista, ima li što ljepše nego navečer sjediti kraj vatre s kakvom knjjigom u ruci, dok vjetar udara u okna, a svjetiljka gori? (...) Tada ni na što ne mislite, a satovi prolaze. Šetate, ne mičući se, po zemljama za koje mislite da su pred vama, a misao vam se, udruživši se s maštom, gubi u pojedinostima ili nazire pustolovine. Ona se miješa s junacima iz knjige pa vam se čini da pod njihovom odjećom kuca vaše srce. - Flaubert, Madame Bovary

:cerek: :cerek: :cerek:

Tassia
30.12.2011., 23:18
Pljujem ja pomalo na vas, nadmeni budući.
Da se nismo ovako prljavi grizli i parili,
da nismo ovakvi nakazni pre vas krvarili i sanjarili,
voleo bih da vidim na šta bi ličio vaš okupani,
puderom posuti, razmaženi svet. M.A.

Tassia
30.12.2011., 23:21
Možda je dobro da znaš: posle tebe žene nemaju pravo ništa da uobražavaju.
M.A.

Tassia
30.12.2011., 23:30
Nemojte uzimati mnogo više nego što dajete, da vam ono što imate ne bude manje od onog što nemate.

mimma7
31.12.2011., 00:19
Jer kondom je najveća uvreda za ženu,
uvreda za ženu i dušu njenu.

S.V.

Nica
31.12.2011., 09:39
Da te volim manje mozda bih mogao vise pricati o tome!!!!!!!! J.Austen

Lijepo. :cerek: :)

Zauvijek ćemo biti pogrešivi. - Carl Sagan

FeetF1
01.01.2012., 13:54
Riječi ...spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti
vrlo često dublje od najmračnijega ponora.

Miroslav Krleža

FeetF1
01.01.2012., 15:27
Kad u jednom društvu nešto nije u redu s jezikom, nije u redu ni sa samim društvom.
T. Ladan

Nuria Monfort
01.01.2012., 17:13
Postoje ljudi koji vam izvade srce i postoje ljudi koji ga vrate na mjesto.

Elizabeth David

Aurora93
05.01.2012., 15:22
That long-drawn, wavering howl has, for all its fearful resonance, some inherent sadness in it, as if the beasts would love to be less beastly if only they knew how and never cease to mourn their own condition.
There is a vast melancholy in the canticles of the wolves, melancholy infinite as the forest, endless as these long nights of winter and yet that ghastly sadness, that mourning for their own, irremediable appetites, can never move the heart, for not one phrase in it hints at the possibility of redemption; grace could not come to the wolf from its own despair, only through some external mediator, so that, sometimes, the beast will look as if he half welcomes the knife that despatches him.

Angela Carter, The Company of Wolves

Dead Souls
08.01.2012., 16:55
Ali neko mora povesti narod, osloboditi ga straha, pripremiti ga na žrtve, da bi ga doveo do pobjede... U tom slučaju, vođe bi stekle ugled i zasluge. I šta bi se
desilo? Počeli bi da žive od tih zasluga, svakog dana bi postajale sve veće, njihov ugled bi se pretvorio u moć. Tako bismo, umjesto stare vlasti, dobili novu, možda i goru. To je istorija vlasti od pamtivijeka. Sve se ponavlja, od oduševljenja do nasilja, od plemenitosti do tiranije...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Meša Selimović

Mazimiš
09.01.2012., 20:23
Uspeh je sasvim drugacije ambalažiran...
Nekad su u pitanju veliki šareni paketi, ponekad male, tajanstvene kutijice, ali uvek je dobro zapakovan, i nikad nema uputstva za upotrebu.
Zato mu je tako teško naci meru...
Neki ga potroše sami, pa im presedne. Cuvaju ga, misleci da je vecit, ali ljuto se prevare. Uspeh je lako kvarljiiv i opasan po zdravlje kad mu istekne rok trajanja...
Neki ga naivno nutkaju svima, misleci da ima za cele svatove, i na kraju ga ostanu željni. I oni se zeznu, kao što su zeznuli i sve te kojima su dali tek da probaju.
I niko nije zadovoljan...

Mazimiš
10.01.2012., 18:07
Ponekad gradimo zidove oko sebe kako bismo vidjeli kome je dovoljno stalo da ih sruši ...

Mazimiš
10.01.2012., 18:13
VOLIO SAM VAS

Volio sam Vas; i ljubav još, možda,
Nije ugasla sva u srcu mom;
No nek Vas ona sad ne brine više,
Ja necu da Vas rastužujem njom.
Volio sam Vas nijemo i bez nade,
S ljubomorom i strepnjom srca svog;
Volio sam Vas iskreno i nježno,
Volio Vas tako drugi, dao Bog.

A.S. Puškin

Mazimiš
10.01.2012., 18:17
Izmedju mene i tebe

Između mene i tebe tako je malo prostora. U taj procjep
stao bi tek treptaj svjetlosti. U njeg se smjestila naša čežnja,
u njeg se smjestila naša ljubav.

Tako smo blizu ti i ja, a opet tako beskrajno daleko.
Dijeli nas tek djelić najmanjeg dijela. A ipak,
koliko god se trudio, koliko god težio i htio,
nikada me nećeš dosegnuti.

Između mene i tebe tako je malo vremena. U taj procjep
stao bi tek treptaj oka. U njeg se smjestio naš život,
u njeg se smjestila naša sudbina.

Tako smo slični ti i ja, a opet tako beskrajno drukčiji.
Usprotivilo nam se čudnovato prostranstvo neodređenih
razdaljina, prostranstvo kojeg nije potrebno prijeći.

Ne napreži se uzalud, jedini moj, ne širi svoje ruke
ne bi li me zagrlio. Između nas je more beskraja -
ne veće, ne dublje od nježnog dodira. Ali zar ne znaš?
To je more ljubavi i ono će nas zauvijek spajati.

A.P.Kezele

Mazimiš
11.01.2012., 08:27
Kad iduci puta budes razmisljala o dragim ljudima ne zaboravi misliti na sebe.

forzaMILAN
13.01.2012., 10:05
Upoznao sam je na keju, u jednom kafiću koji ne radi više...
U stvari, ne...
U tom kafiću sam je samo sreo prvi put ...
Upoznao je nisam još uvek?
Moj lepuškasti drugar se tih dana šmeckao sa njom, i ja tu realno nisam imao šta da tražim?
Srle Saks je bio kao reklama za žilet. Puno pipkanja po licu i zadovoljnih osmeha, a veoma malo teksta...
Bio je prvi jun, i ne sećam se zašto smo te godine tako rano išli na more, ali njemu se to učinilo kao sjajan povod da joj se obrati...
- Mogla bi mi dati adresu... Da ti se javim jednom kartom...
Stajao sam korak dalje, i istog časa poželeo da odustanem od puta, shvativši da ćemo se mimoići sa letom? Leto se upravo gnezdilo u njenoj kosi...
- Bila sam i ja u Istri... Doduše zimi... A čula sam da je i septembar božanstven? Baš me zanima kad je najlepše?
Srđa je još prvog jutra kupio špil razglednica, marku zalepio besprekorno, firmopisački nacifrao Njeno ime i adresu, ali dalje od datuma nije išlo...
- Smisli ti nešto, Petraš... Ti si dobar u tim stvarima...
OK...
Ništa lakše...
Saznao sam u koje doba godine je ovde najlepše... U ono doba godine kad si ti tu...

Balašević :cerek:

Mamina_Princeza
13.01.2012., 11:01
...“Iznenada shvatiš da se sve završilo...Stvarno...Nema povratka nazad...Ne kaj se...
Kad pokušavaš da se sjetiš gdje je sve zapravo počelo-otkrivaš da je sve počelo prije nego što si mislio...
Mnogo prije...I, tada, u tom trenutku, SHVATIŠ DA SE SVE DEŠAVA JEDNOM U ŽIVOTU!
KOLIKO GOD POKUŠAVAO-NIKADA NEĆEŠ IMATI ISTI OSJEĆAJ...
NIKADA VIŠE NEĆEŠ IMATI OSJEĆAJ DA SI...TRI METRA IZNAD NEBA...“

3MSC

bhavatarini
13.01.2012., 20:42
Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiß nichts von seiner eigenen.
~ Johann Wolfgang von Goethe

annie018
16.01.2012., 16:33
"...prelazim preko ljestvice oduševljenja, da zatim siđem u najizrazitiju sjetu; od srdžbe prelazim na pomirljivu blagost, od razboritosti na uzbuđenja pravog bezumlja. Na dnu moje duše zbiva se, što i u morskim zaljevima: naizmjence se javljaju plima i oseka."

/Vrtlog/ -Rivera-

malavolimalenu
23.01.2012., 17:33
OVO SU MOJI NAJDRAŽI CITATI :

"Ljubav koju podaris nekoj osobi,daje toj osobi moc, da te slomi."S.M. Mladi mjesec
Nije li čudno kako knjiga postane deblja kad se više puta pročita.?Kao da svaki put nešto ostane prilijepljeno na stranice.Osjećaji,misli,zvukovi,mirisi....I kad onda nakon mnogo godina ponovno prelistavaš knjigu,unutra otkriješ samu sebe,ali malo mlađu,malo drugačiju,kao da te knjiga sačuvala poput sprešanog cvijeta,istodobno i čudnu i poznatu. Krv od tinte
Priče se nastavljaju u beskraj,ne završavaju na zadnjoj stranici kao što i ne započinju na prvoj ♥

U životu postoje samo četiri važna pitanja: Što je sveto, što tvori duh, za što vrijedi živjeti i za što vrijedi umrijeti? Odgovor je na sva isti. SAMO LJUBAV
Ljudi čine pogreške, takav je život. No voljeti nikad nije pogrešno
(Romain Rolland)
Kada čovek dublje zagleda u dušu svijeta
lako shvati da na svijetu uvjek postoji
jedna osoba koja čeka onu drugu,
bilo to nasred neke pustinje
ili nasred nekog velikog grada...
I kada se te osobe sretnu
i njihovi pogledi se ukrste,
sva prošlost i sva budućnost
gube svaki značaj...
i samo postoji taj trenutak..

Paolo Koeljo
Morate razumjeti. Ja nisam posebna. Ja sam tek jedna obična djevojka visoka metar i pedeset osam i prosječna po svemu. No imam jednu tajnu. Možete izgraditi zidove ve do neba, ali ja ću pronaći način da ih preletim. Možete me sa sto tisuća ruku pokušati prikovati za tlo, no nekako ću se uspjeti oduprijeti. Mnogo nas je takvih, više nego što mislite. Ljudi koji odbijaju prestati vjerovati. Ljudi koji se odbijaju spustiti na zemlju. Ljudi koji vole u svijetu bez zidova, ljudi koji vole usprkos mržnji i odbijanju, koji se nadaju unatoč tome što nade baš i nema, i koji su u tome neustrašivi. Delirij,Lauren Oliver

Ali postoje u nama neke
neprevodive dubine
Postoje u nama neke stvari
neprevodive u riječi ♥

Ime ti ispišem u svakoj strofi...nevidljivom tintom ♥
Ponekad jos.
Suza razmaze tintu.
I ko domina padne zid u labirintu.
Tako prosto.
Ponekad jos stignemo do nas. ♥
The best things in life aren't things :)
And then he whisperd to her :˝The only way I can hurt you is by holding your hand too tightly :) ♥
Sve ima svoju ljepotu, samo to svako ne vidi. Konfucije
Ali za sada,samo mogu reći...da sam je,od trenutka kad sam je sreo..zavoljeo...I bez obzira na cijenu..ne možete pobjeći od ljubavi ! Original sin ♥
Because,reading is just dreaming with open eyes ♥
It's easy to take off all your clothes and have sex.People do it all the time.But opening up your soul to someone,letting them into your spirit,thoughts,fears,future,hopes,dreamas...That' s being naked.
Životinje ne hvata panika na osnovi glasina, biljke ne bujaju zato što je vrtlar obečao dodati gnojivo slijedećega tjedna, niti se kamenje kotrlja uzbrdo zato što drugo kamenje vjeruje da je časnije stajati višlje na brdu,samo se čovjek ponaša kao da su "društvo", "čast", "publika" i mnogo drugih neopipljivih stvari realne.
Some people feel the rain. Others just get wet. Bob Marley
EDGE OF NIGHT(Lord of the rings)
Home is behind
The world ahead
And there are many paths to tread
Through shadow
To the edge of night
Until the stars are all alight

Mist and shadow
Cloud and shade
All shall fade
All shall fade
Postoje neke stvari u koje vjeruješ....Ne znaš od kada, zašto i kako, ali jednostavno vjeruješ...Ponekad se desi da se ta nada poljulja, ali nikad da iščezne...
Vrijeme prolazi i umjesto da se gasi, postaje sve jača...I ako nekad sve jasno ukazuje suprotno tom uvjerenju, ti sve te znake ignoriraš, i vjeruješ samo svom srcu i onome što ti ono šapuće... Kao saveznici koji kriju tajnu, bodrite jedno drugo i šutite... Nikome ne govoriš o tome jer bi ti se možda smijali, ne bi te razumjeli ili bi te proglasili ludom... Zato takve stvari čuvaš u sebi, a sama pomisao na to ti izmami osmijeh na lice i oko srca je toplo...
Baš taj osjećaj ti daje snage da i dalje vjeruješ...Nije neka garancija, ali ponekad su osjećaji jači od volje i razuma... U životu sam se do sada vodila mnogo čime, pa nije uspjelo...Razumom, pričama, savjetima, vjerovala ljudima, pa nije uspjelo...Zato je sada red da dam priliku osjećajima...
Reči bi sve pokvarile samo sve ćutke pokraj mene stisla, sami, svoji, izbeglice iz besmisla ♥
Ponekad je teško shvatiti da vi niste TA osoba. Vi niste osoba koja mu izmami smješak na lice cim vas ugleda. Vi niste osoba koja mu moze jednom beznacajnom porukom popraviti dan. Vi nistr osoba na koju misli kad se probudi i prije nego sto zaspi. Vi niste osoba na koju ga podsjecaju pjesme, predmeti i rijeci. No stanite samo na trenutak i pokusajte to prihvatiti. Ako vam je doista stalo do njega i njegove srece, pustit cete ga da bude sretan, cak i ako njegova sreca ne ukljucuje vas. To je najplemenitije sto mozemo uciniti za nekoga do koga nam je stalo: Uciniti ga sretnim, ne mareci za vlastite osjecaje. Također, u vasoj blizini sigurno postoji osoba koja za vas ima iste osjecaje za vas,dajte joj priliku jer mozda je bas ona ta osoba koja ce vam promjeniti zivot.
Anamaria Macanović
Trabunjati na svoj način,to je gotovo bolje nego ponavljati tuđe istine; u prvom slučaju si čovjek, a u drugom nisi drugo nego papiga. Zločin i kazna
♥♥♥...Nije strašno kada si tužan...Ni kada si očajan...Ni kada si razočaran...Ni kada boli...Strašno je, kada si prazan...♥♥♥

bhavatarini
27.01.2012., 01:02
Nije li čudno što se ljudi tako rado bore za svoju vjeru, a tako nerado žive po njenim zakonima.

Wanda Warska
27.01.2012., 01:23
“Sva ljubav na svijetu čezne da progovori, samo se ne usuđuje, jer je strašljiva! To je tragedija svijeta.”

George Bernard Shaw

mimma7
27.01.2012., 23:10
"Samo se jedan čovjek rodio, samo je jedan čovjek umro na zemlji. Tvrditi suprotno čista je statistika."

J. L. Borges

child of time
28.01.2012., 01:39
"Okrutnost i samilost nose kromosomi;
Svi ljudi su milostivi i svi su ubojice.
Ludo zaljubljeni u pse, svoje Dachaue grade;
Spaljuju čitave gradive pa tepaju siročadi;
Glasno ustaju protiv linča, ali svi su za Oakridge;
Puni budućeg čovjekoljublja, al danas još za NKVD.
Koga da progonimo, za koga da osjećamo sućut?
Sve je to samo stvar onih trenutno nad nama,
Riječi na papiru, radija što trešte,
Komunističkih vrtića ili prve pričesti.
Samo kroz spoznanje vlastite suštine
Prestaje svaki čovjek biti mnogim majmunima."

Huxley, Majmun i bit

Nuria Monfort
28.01.2012., 11:08
Poslala sam ti poziv.
Poruku koju je vatra življenja ispisala na mom dlanu.
Nemoj skočiti na noge i povikati: „Da, to je ono što želim!
Učinimo to!“
Samo tiho ustani i pleši sa mnom.

Pokaži mi kako slijediš svoje najdublje želje,
Spiralno se spuštajući u bol unutar bola,
A ja ću ti pokazati kako posežem unutra i otvaram se
prema van
kako bih osjetila poljubac Misterija, slatke usne na mojima,
svakoga dana.

Nemoj mi reći da želiš držati cijeli svijet u svome srcu.
Pokaži mi kako se odvraćaš od okrivljavanja drugoga,
a da ne napuštaš samoga sebe kada si povrijeđen i bojiš se
biti nevoljen.

Ispričaj mi priču o tome tko si
i saznaj tko sam ja u pričama koje živim.
I zajedno ćemo se sjetiti da svatko od nas uvijek ima
mogućnost izbora.

Nemoj mi reći kako će divne stvari biti... jednoga dana.
Pokaži mi da možeš riskirati da budeš potpuno u miru,
uistinu pomiren sa stvarima kakve su upravo sada u ovom trenutku,
i opet u sljedećem i sljedećem i sljedećem...

Čula sam dovoljno ratničkih priča o junačkim pothvatima.
Reci mi kako se raspadneš kad udariš o zid,
naletiš na prepreku koju ne možeš prijeći snagom vlastite volje.
Što te nosi na drugu stranu zida,
prema krhkoj ljepoti tvoje vlastite čovječnosti?

I nakon što smo jedno drugome pokazali kako smo postavili i održali jasne,
zdrave granice koje su nam pomogle da živimo jedno pored drugoga,
riskirajmo prisjetivši se da nikad nismo prestali tiho voljeti
one koje smo nekad voljeli glasno.

Povedi me na mjesta na zemlji koja te podučavaju kako
plesati,
na mjesta na kojima možeš riskirati da dopustiš svijetu da ti slomi srce,
a ja ću te povesti na mjesta na kojima mi zemlja pod stopalima
i zvijezde iznad mene uvijek iznova zacijeljuju srce.

Pokaži mi kako se brineš za posao,
a da te on ne određuje.
Kada su djeca nahranjena,
ali još uvijek glasovi unutar
i oko nas
viču da želje duše imaju previsoku cijenu,
podsjetimo jedno drugo da to nikada nema veze s novcem.

Pokaži mi kako svome narodu i svijetu
daješ priče i pjesme koje želiš da djeca naše zemlje zapamte,
a ja ću tebi pokazati kako se trudim,
ne da promijenim svijet,
nego da ga volim.

Sjedni pored mene u dugim trenutcima zajedničke osame,
znajući našu apsolutnu osamu
kao i našu neosporivu pripadnost.
Pleši sa mnom u tišini i zvuku malih dnevnih riječi,
ne zamjerajući mi ni jedno na kraju dana.

I kad zvuk svih svečanih očitovanja naših najiskrenijih namjera
odumre na vjetru,
pleši sa mnom u beskrajnoj stanici
prije sljedećeg velikog udaha,
daha koji nas sve udahnjuje u postojanje,
ne ispunjavajući prazninu izvana i iznutra.

Oriah Mountain Dreamer

Jedna od ljepših stvari koje sam pročitala u svojem životu. :)

Angry Bird
28.01.2012., 12:31

bogme i meni :eek:

:s

mirela2211
29.01.2012., 20:40
bogme i meni :eek:

Također...

mimma7
29.01.2012., 22:19
Nisi li kadar sipati munje, prijatelju, okani se i grmljavine! :ne zna:

E.G.

Miss Gavella
02.02.2012., 11:05
Alkemičar je poznavao legendu o Narcisu, lijepom mladiću koji je svakog dana promatrao svoju ljepotu u jezeru. Bio je toliko opčinjen samim sobom da je jednog dana upao u jezero i utopio se. Kada je Narcis umro, došle oreade, gorske vile, i vidjele da se jezero pretvorilo u vrč slanih suza.
"Zašto plačeš?, upitahu oreade.
"Oplakujem Narcisa.", odgovori jezero.
"Ah ne čudi nas što oplakuješ Narcisa. Konačno, ti si jedino imalo priliku izbliza promatrati njegovu ljepotu.", nastaviše one. "A Narcis je bio lijep?", upita jezero.
"Tko bi to bolje od tebe mogao znati? Naposljetku, o tvoje se obale svakog dana naslanjao.", odgovoriše iznenađene oreade.
Na trenutak je jezero zašutjelo. Konačno reče:
"Oplakujem Narcisa jer sam mogao, svaki puta kada bi legao na moje obale, u dubini njegovih očiju, vidjeti kako se oslikava moja vlastita ljepota."

BetweenWorlds
02.02.2012., 14:50
nikad ne govorim o tebi..čuvam te za svoju tišinu

momina
02.02.2012., 18:41
Ako te je Bog doveo do toga, Bog će ti pomoći i da prođeš kroz to!! :)

Scarpeta
02.02.2012., 22:33
.........

slažem se :mig: i evo njena druga : poziv

Ne zanima me od čega živiš. Želim znati za čim čudiš i
imaš li hrabrosti snivati o ispunjenju želja srca svoga.

Ne zanima me koliko ti je godina. Želim znati jesi li spreman
riskirati da ispadneš budala zbog ljubavi, zbog svojih snova,
zbog ove pustolovine koju nazivamo životom

Ne zanima me koji planeti djeluju na tvoj mjesec. Želim znati
jesi li stigao do središta vlastite boli, jesu li te životna
razočarenja otvorila ili si se skrutio i zatvorio od straha da
ponovno ne osjetiš bol. Želim znati jesi li u stanju trpjeti
bol, moju i svoju, a da je pritom ne moraš skrivati ili
ublažavati ili izbrisati.

Želim znati znaš li se radovati, zbog mene ili sebe, i možeš li
divlje zaplesati i pustiti da te ekstaza preplavi sve do vrškova
prstiju, a da nas pritom ne upozoravaš neka budemo pažljivi,
realni, svjesni ljudskih ograničenja.

Ne zanima me je li priča koju mi pričaš istinita. Želim znati
jesi li spreman razočarati drugoga kako bi bio iskren prema
sebi; jesi li spreman podnijeti optužbe za izdaju, a pritom ne
iznevjeriti sebe; možeš li biti izdajica i samim time vrijedan
povjerenja.

Želim znati jesi li u stanju vidjeti ljepotu, pa i ako nije
lijepa, svakoga dana, i možeš li svoj život nadahnjivati
njezinom prisutnošću.

Želim znati jesi li dovoljno snažan da živiš s neuspjehom,
svojim i mojim, i da svejedno stojiš na rubu jezera i ushićeno
vičeš prema srebrnom punom mjesecu: "To!"

Ne zanima me gdje živiš i koliko novaca imaš. Želim znati jesi
li sposoban ustati, nakon noći ispunjene tugom i očajem, umoran
i do kostiju izubijan, i učiniti sve što je potrebno kako bi
nahranioš svoju djecu.

Ne zanima me koga poznaješ i kako si dospio ovamo. Želim znati
hoćeš li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.

Ne zanima me gdje si ili što ili s kim si studirao. Želim znati
što te u tebi samom gura naprijed u trenucima kad se sve ostalo
ruši.

Želim znati možeš li biti sam sa sobom i voliš li uistinu osobu
koja jesi u trenucima praznine."

momina
03.02.2012., 14:51
**Znaš prijatelju, ja sam nju volio. Ono mislim baš volio. Istinski, ludo i bez razmišljanja. Bila mi je jedina. Moja tajna, ona najveća. Sa mnogima sam bio, al' uvijek sam nju nosio u srcu. Najviše mi je trebala, a eto. Baš njoj sam najviše boli donosio. Nisam mogao da prihvatim činjenicu da volim, pa sam je tjerao od sebe. Stalno joj se vraćao , a ustvari bježao od nje. U jednom trenutku pokaza...o bih joj da mi je stalo, a u sljedećem dokazao da sam đubre. I najgore od svega, kad god bi se vratio, ona je bila tu. A sada..
-A šta sada? Prebolio si je?
Ma kakvi. Ima trenutaka kada je zaboravim na tren, ono kad alkohooml ubijem zadnji komad mene.
-Zašto joj sada ne odeš i kažeš sve?
Eh vidiš. Uspio sam šta sam htio. Otišla je od mene. Sad kad se vratim , više je nema. Kažu da voli drugog, znam da to nije istina.
-Idi do nje onda.
Ne mogu.
-Zašto?
Uključila je razum, prijatelju. Shvatila je da sam ipak preveliko đubre i da je ne mogu voljet' nikad. Voljet' onako, klasično. Ne mogu biti tu za nju, a uvijek ću očekivati da ona bude tu za mene. Ne mogu kad joj bude najteže doć' i zagrlit', mada znam da ona meni bi.
-Tebe je nemoguće shvatiti!

Eh prijatelju, znam.. To čujem često. Samo jedna osoba mi je rekla da me razumije.
-'Ko !? ..
Pa ona, druže.**

sova2136
03.02.2012., 17:10
...

...."

eh..da...to je to :s
...

nevjerojatno...istinito...

jeli to iz neke knjige ili ?

momina
03.02.2012., 18:28
stvarno ne znam odakle je..ali je savršena pričica..:cerek:

trešnjica
03.02.2012., 22:41
**Znaš prijatelju, ja sam nju volio. Ono mislim baš volio. Istinski, ludo i bez razmišljanja. Bila mi je jedina. Moja tajna, ona najveća. Sa mnogima sam bio, al' uvijek sam nju nosio u srcu. Najviše mi je trebala, a eto. Baš njoj sam najviše boli donosio. Nisam mogao da prihvatim činjenicu da volim, pa sam je tjerao od sebe. Stalno joj se vraćao , a ustvari bježao od nje. U jednom trenutku pokaza...o bih joj da mi je stalo, a u sljedećem dokazao da sam đubre. I najgore od svega, kad god bi se vratio, ona je bila tu. A sada..
Ma kakvi. Ima trenutaka kada je zaboravim na tren, ono kad alkohooml ubijem zadnji komad mene.
Eh vidiš. Uspio sam šta sam htio. Otišla je od mene. Sad kad se vratim , više je nema. Kažu da voli drugog, znam da to nije istina.
-Idi do nje onda.
Ne mogu.
-Zašto?
Uključila je razum, prijatelju. Shvatila je da sam ipak preveliko đubre i da je ne mogu voljet' nikad. Voljet' onako, klasično. Ne mogu biti tu za nju, a uvijek ću očekivati da ona bude tu za mene. Ne mogu kad joj bude najteže doć' i zagrlit', mada znam da ona meni bi.
-Tebe je nemoguće shvatiti!

Eh prijatelju, znam.. To čujem često. Samo jedna osoba mi je rekla da me razumije.
-'Ko !? ..
Pa ona, druže.**

baš mi je ovakvo nešto trebalo, savršeno je :s

Wanda Warska
03.02.2012., 23:06
For sale: baby shoes, never worn.

Ernest Hemingway

momina
05.02.2012., 11:51
baš mi je ovakvo nešto trebalo, savršeno je :s

eto baš mi je drago da ti je pomoglo,jer i meni je :mig:

rnr666
05.02.2012., 19:33
“Absence diminishes little passions and increases great ones, as a wind extinguishes candles and fans a fire.” Francois de La Rochefoucauld

bhavatarini
06.02.2012., 03:50
Misli rađaju patnju.
~ Stendhal

Dread
06.02.2012., 12:27
"Nema ništa teže od uzaludnog napora da se očitim glupostima oduzme njihova besmislena ozbiljnost"
(ne sjećam se odakle mi ovaj citat, možda iz knjige Amira Bukvića Aristotel u Bagdadu, možda od Ive Brešana Gorgone, možda iz neke treće.... :ne zna:)

_ribitza_
07.02.2012., 16:19
**Znaš prijatelju, ja sam nju volio. Ono mislim baš volio.
Balašević.

"Nemojte da se čudite što često ćutim, jer niko od Vas ne zna sa kakvom se budalom ja u sebi borim, ne dozvoljavajući joj da izađe van." - Ivo Andrić

Flypaper
07.02.2012., 17:30
Do the thing you fear most and the death of fear is certain.

Forgiveness is the fragrance that the violet sheds on the heel that has crushed it.

Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.

If you pick up a starving dog and make him prosperous he will not bite you. This is the principal difference between a dog and man.

Life is short, break the rules,
forgive quickly, kiss slowly,
love truly, laugh uncontrollably...
And never regret ANYTHING that makes you smile.

I've lived through some terrible things in my life, some of which actually happened. :D

M. Twain

Swagger
07.02.2012., 19:04
From this distant vantage point, the Earth might not seem of any particular interest. But for us, it's different. Consider again at that dot. That's here, that's home, that's us. On it everyone you love, everyone you know, everyone you ever heard of, every human being who ever was, lived out their lives. The aggregate of our joy and suffering, thousands of confident religions, ideologies, and economic doctrines, every hunter and forager, every hero and coward, every creator and destroyer of civilization, every king and peasant, every young couple in love, every mother and father, hopeful child, inventor and explorer, every teacher of morals, every corrupt politician, every superstar, every supreme leader, every saint and sinner in the history of our species lived there, on a mote of dust suspended in a sunbeam.

The Earth is a very small stage in a vast cosmic arena. Think of the rivers of blood spilled by all those generals and emperors so that, in glory and triumph, they could become the momentary masters of a fraction of a dot. Think of the endless cruelties visited by the inhabitants of one corner of this pixel on the scarcely distinguishable inhabitants of some other corner, how frequent their misunderstandings, how eager they are to kill one another, how fervent their hatreds.

Our posturings, our imagined self-importance, the delusion that we have some privileged position in the Universe, are challenged by this point of pale light. Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves.

The Earth is the only world known so far to harbor life. There is nowhere else, at least in the near future, to which our species could migrate. Visit, yes. Settle, not yet. Like it or not, for the moment the Earth is where we make our stand.

It has been said that astronomy is a humbling and character-building experience. There is perhaps no better demonstration of the folly of human conceits than this distant image of our tiny world. To me, it underscores our responsibility to deal more kindly with one another, and to preserve and cherish the pale blue dot, the only home we've ever known.

Carl Sagan

http://www.youtube.com/watch?v=nl5dlbCh8lY&feature=related

amphetamine
07.02.2012., 19:50
Žena nikad ne zaboravlja muškarce koje je mogla imati, muškarac nikad ne zaboravlja žene koje nije mogao imati.

sova2136
08.02.2012., 18:24
Ono što želiš zadržati za sebe već si izgubio.
Ono što daruješ zauvijek će biti tvoje.
...........

Čudno je kako nam je malo potrebno da budemo sretni i još je čudnije
kako često nam baš to malo nedostaje !

............

Život je PRILIKA- iskusi je.
Život je LJEPOTA -divi joj se.
Život je SAN - učini ga stvarnim.
Život je IZAZOV - suoči se s njim.
Život je ZADATAK - izvršavaj ga.
Život je IGRA - igraj se.
Život je DRAGOCJEN - njeguj ga.
Život je BOGATSTVO - čuvaj ga.
Život je TAJNA - pronikni je.
Život je OBEĆANJE - ispuni ga.
Život je TRAGEDIJA - uhvati se s njom u koštac.
Život je AVANTURA - usudi se.
Život je SREĆA - zasluži je.
Život je ŽIVOT - brani ga.

FeetF1
08.02.2012., 21:14
Osjećao sam da vrijeme nije samo proticanje, već i prisustvo.
Vidljivi trag nečije ruke što je davno zapisala neravne redove, prkosi smrti,
a riječi i njihov smisao žive neprekidno, kao izvor koji ne presušuje, kao svjetlo koje se ne gasi.

M. Selimović

_ribitza_
09.02.2012., 01:05
"Odbojna mi je bila ideja da postanem nešto, od toga mi je bilo muka... Da se oženim, napravim djecu, odlazim nekud na posao svakog božjeg dana i vraćam se. Ni u ludilu... Zar je čovjek samo za to stvoren: da izdrži sve to i onda umre?"

Bukowski

Nica
09.02.2012., 01:49
Alkemičar je poznavao legendu o Narcisu, lijepom mladiću koji je svakog dana promatrao svoju ljepotu u jezeru. Bio je toliko opčinjen samim sobom da je jednog dana upao u jezero i utopio se. Kada je Narcis umro, došle oreade, gorske vile, i vidjele da se jezero pretvorilo u vrč slanih suza.
"Ah ne čudi nas što oplakuješ Narcisa. Konačno, ti si jedino imalo priliku izbliza promatrati njegovu ljepotu.", nastaviše one. "A Narcis je bio lijep?", upita jezero.
"Tko bi to bolje od tebe mogao znati? Naposljetku, o tvoje se obale svakog dana naslanjao.", odgovoriše iznenađene oreade.
"Oplakujem Narcisa jer sam mogao, svaki puta kada bi legao na moje obale, u dubini njegovih očiju, vidjeti kako se oslikava moja vlastita ljepota."

Wow. :cerek:

OT: "When all is said and done, more is said than done." - Holtz, Lou

_ribitza_
09.02.2012., 12:27
Još bi nam mogla desiti se ljubav,
Desiti - velim,
Ali ja ne znam, da li da je želim,
ili ne želim. :cerek:

Cesarić

Luna Lovegood
09.02.2012., 16:22
“You can't argue with the dead, no matter what you say, they always have the last word.”

Jennifer Donnelly, A Northern Light

:D

hasnfefer
09.02.2012., 20:48
Ovo je predobro!

A sada

Bijesni Orlando by Lodovico Ariosto

prije nego nabacim koji citat moram reći da bih zapravo morao prepisati cijelu knjigu da vam dočaram Orlandov svijet...

...
O Marfisi vam, Astolfu, Grifonu,
O Aquiantu i drugima zbore
Stihovi, dok se kroz oluju onu
S raljama smrti trudni jedva bore.
Oluja jača vjetrina ne klonu,
Već bijesni, divlja, prijeti sve to gore
- A već tri dana traje silna jaka,
- Te da se stiša još nema ni znaka.

Treći dan jače vjetar se okomi
A morem bjesni sve jača strahota.
Jedan im val prednji jarbol slomi
Kormilo drugi, i sve u vir smota.
ko čelik tvrd je kog to ne prelomi
Mramornih grudi i jaka života
- Marfisa, koja nikad ne bi plaha,
- Prizna da tad se naužila straha.

...

Od straha nitko u selu ne osta
Ne nađe tamo ni stara ni nejaka
Al proste hrane on pronađe dosta
kakve se nađe u svakog seljaka.
Ne razlikujuć kruh od žira prosta
Glad ljuta nagna bijednoga junaka.
- da zubim kida, rukam grabi bijesno
- Do čega dođe, kuhano, ili prijesno

:D

Kajsa
10.02.2012., 13:41
Trebao sam samo da nadjem jednu koja me nece podsjecati na nju. Pogledao sam oko sebe, i desilo se cudo... Ni jedna me nije podsjecala na nju, kao sto me podsjetilo srce u tom izgubljenom trenutku trazenja. Sve su glumile princeze i svetice. Vjerovatno bi svaka od njih trazila da prestanem cugat', pusiti, da se ponasam pristojnije... Sve bi one trazile da ih drzim kao kap vode na dlanu, da ne zbijam sale na njihov racun... Trazile da ih izvodim na neka fina mjesta, i slicno. A ona... Ona je prihvatila svaki dio mene, i nikada nije trazila da se mijenjam... A promijenila me. Jedina je kojoj sam uistinu rekao sta osjecam. Nije trazila da je drzim kao kap vode na dlanu... Cinjenica da je volim bila joj je sasvim dovoljna. A ja sam kao trebao da joj nadjem zamjenu...

sova2136
10.02.2012., 15:16
Trebao sam samo da nadjem jednu koja me nece podsjecati na nju. Pogledao sam oko sebe, i desilo se cudo... Ni jedna me nije podsjecala na nju, kao sto me podsjetilo srce u tom izgubljenom trenutku trazenja. Sve su glumile princeze i svetice. Vjerovatno bi svaka od njih trazila da prestanem cugat', pusiti, da se ponasam pristojnije... Sve bi one trazile da ih drzim kao kap vode na dlanu, da ne zbijam sale na njihov racun... Trazile da ih izvodim na neka fina mjesta, i slicno. A ona... Ona je prihvatila svaki dio mene, i nikada nije trazila da se mijenjam... A promijenila me. Jedina je kojoj sam uistinu rekao sta osjecam. Nije trazila da je drzim kao kap vode na dlanu... Cinjenica da je volim bila joj je sasvim dovoljna. A ja sam kao trebao da joj nadjem zamjenu...

ufff...ovo je dobro!

FeetF1
10.02.2012., 18:47
Voditi ljubav sa ženom i spavati sa ženom su dva odvojena osjećanja, ono prvo je požuda, ovo drugo je ljubav.

Ne treba se stalno vraćati u prošlost. Dovoljno je već i to što joj i protiv svoje volje moramo poklanjati toliko vremena!

Milan Kundera

papavera
10.02.2012., 19:22
Žene se dijele na ničije, nečije i svačije.
Ti si naišao na ničiju.
Bolje bi mnogo bilo da si naišao na nečiju.
Jer nečija je nečija,
navikla je da pripada,
pa kako je jednom bila nečija,
može postati i tvoja.
A ova što je vazda ničija,
ni na šta nije navikla.
Nije ni morala da se navikava.

Depeche E.
11.02.2012., 09:42
Ti se meni bojiš doći,
A ja te tako željno čekam!

Ti misliš da ne vrijediš,
A ja ti želim reći da si vrijednija od svega.

Ti misliš da ne zaslužuješ
A ja ti kažem da je tvoje svo blago svijeta.

Ti čezneš za ljubavlju
A ja ti kažem: Ti si ljubav za kojom čezneš.

I zato - dođi mi i pokazat ću ti:
Izvor iz kojeg si potekla.

Pokazat ću ti za što si sve stvorena,
Da si iz bezuvjetne ljubavi potekla,
I da želim da mi se vratiš.

Osjeti ljubav u svom srcu
Začuj moj glas kojim ti šapćem:
Volim te i tu sam uz tebe – ZAUVIJEK!

Ovo mi je prekrasno :cerek:, a ispod je potpisana Tatjana :D

11.02.2012., 17:58
Znas prijatelju, ja sam nju volio. Ono mislim bas volio. Istinski, ludo i bez razmisljanja. Bila mi je jedina. Moja tajna, ona najveca. Sa mnogima sam bio , al' uvijek sam nju nosio u srcu. Najvise mi je trebala, a eto. Bas njoj sam najvise boli donosio. Nisam mogao da prihvatim cinjenicu da volim, pa sam je tjerao od sebe. Stalno joj se vracao, a ustvari bjezao od nje. U jednom trenutku pokazao... bih joj da mi je stalo, a u sljedecem dokazao da sam djubre. I najgore od svega, kad god bih se vratio, ona je bila tu. A sada.. -
A sta sada? Prebolio si je?
- Ma kakvi. Ima trenutaka kada je zaboravim na tren, ono kad alkoholom ubijem zadnji komad mene.
- Zasto joj sada ne odes i kazes sve? -
Eh vidis. Uspio sam sta sam htio. Otisla je od mene. Sad kad se vratim, vise je nema. Kazu da voli drugog, znam da to nije istina.
- Idi do nje onda. - Ne mogu.
- Zasto? - Ukljucila je razum. Shvatila je da sam ipak preveliko djubre i da je ne mogu voljet nikad. Voljet onako, klasicno. Ne mogu biti tu za nju, a uvijek cu ocekivati da ona bude tu za mene. Ne mogu kad joj bude najteze doci i zagrlit, mada znam da ona meni bi.
- Tebe je nemoguce shvatiti! - Eh prijatelju, znam.. To cujem cesto. Samo jedna osoba mi je rekla da me razumije.
- Ko !?
- Pa ona, druze....

3gotrip
12.02.2012., 05:21
-Ležaj andjela-čuvara
Nekog sna zasjeni šara.
Ležah tu gdje gusta trava
Sakri izgubljenog mrava.

Nevoljnog, od puta snena,
Noć ga ovi, izgubljena,
Tu gdje mu se smetnu puti,
Slomljena ga mogoh čuti:

- "Djeco, je l' vam suze sjaje?
Čujte oca uzdisaje!
Zjene tužne sad im zjape,
Vraćaju se, za mnom vape."

- Požalih ga "što ću?", rekoh
No, krijesnica, nedaleko,
Progovara:"Tko, sred jada,
Stražaru se noćnom nada?

- Moje svjetlo rasvjetljuje,
Oko njega bube zuje.
Sad zuj slijedi i ne pitaj;
Lutalico, kući hitaj!"

William Blake

mimma7
12.02.2012., 05:33
Ne, nisam ja princ Hamlet, nisam za to stvoren,
već dobro dođem ko jedan od prateće gospode
da uveličam paradu, počnem scenu dvije, pa odem,
savjetnik prinčev, oruđe kojim se lako služi,
ponizan, uvijek spreman da uslugu pružim,
elsatičan, pedantan, uvijek budan,
pun moralnih prodika i oprezno mudar, ali pomalo tup, i katkad, gotovo komičan-
gotovo, katkad, Luda.

T.S.Eliot, Ljubavna pjesma J. Alfreda Prufrocka

Wanda Warska
12.02.2012., 05:42
Ovo je tužna priča i tužan konac ima.
Ovo je tužna priča o ljudima i psima.

Dane i tjedne sami, prošla je zima i ljeto,
u sobi nekog hotela živjehu čovjek i pseto.
Jeli su ista jela, pili su ista pića.
Čovjek je živio pseći, jer to je tužna priča.

Pas se je zvao Petar, čovjek se zvao Sava.
U svakome psu je čovjek, u čovjeku pseto spava.
Godine tako su prošle, postoje takve krize,
čovjek, uz narav pseću — dobije želju da grize.

Ista ih sudba prati, isto ih grije ljeto.
Ne zna se tko je čovjek, ne zna se tko je pseto.
Zajedno laju na mjesec — samoća, jad i bijeda.
Čovjeku dlaka je bijela, a psu kosa je sijeda.

No jednog jesenjeg dana (jer, u jesen lišće žuti,
u jesen svaka ljubav svoj tužni konac sluti),
gospodar hotela je spavao na svome radnome mjestu
i osmoro dlakavih nogu izišlo je na cestu.

Pošli su korakom složnim u susret psećoj sudbini.
Oboje vidješe nebo i zvijezde u daljini.

No odjednom, očajni jauk razbije grad na pola:
iz prvog ugla banu siva šinterska kola,
i Sivi razapne mrežu na četiri strane svijeta.
Uzdrhtala je zemlja k'o srce velikog pseta.

Čovjek il' pas — svejedno, oboje stanu da laju.
Sada u kolima istim voze se istome kraju.
Jer, ovo je tužna priča i tužan konac ima.
Ovo je tužna priča —
o psima i o psima.

Vratar je sanjao vrata, velika i od zlata,
i kitu krizantema, i ljubav koje nema.
No, četiri para nogu, dva podvijena repa,
osmoro dlakavih šapa i četiri oka slijepa
prošli su pored njega. (Čovjek i pseto skupa).
Napolju bijaše hladno, i kiša ulicu kupa.

Ovo je tužna priča —
o psima i o psima.

Zvonimir Balog - Čovjek i pas (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PQ2y4wAvVbg)

Doll Fetish
12.02.2012., 09:18
STREPNJA
Ne, nemoj mi prici! Hocu izdaleka
da volim i zelim oka tvoja dva.
Jer sreca je lepa samo dok se ceka,
dok od sebe samo nagovestaj da.

Ne, nemoj mi prici! Ima vise drazi
ova slatka strepnja, cekanje i stra'.
Sve je mnogo lepse donde dok se trazi,
o cemu se samo tek po slutnji zna.

Ne, nemoj mi prici! Nasto to, i cemu?
Izdaleka samo sve k'o zvezda sja;
izdaleka samo divimo se svemu.
Ne, nek' mi ne pridju oka tvoja dva.

FeetF1
12.02.2012., 17:10
I najmlađi branitelji imaju sada već 40 godina, za nekoliko godina nas neće više biti, a ono što je napisano, što je snimljeno, to će ostati zauvijek.(...) Ako sam za nekoga budala, meni je važno da sam sebi nisam.

Predrag Matić Fred o pisanju knjiga i o sebi i svojim postupcima

mimma7
12.02.2012., 17:30
Dodir

Noćas me u snu takla neka ruka,
Ne znam koja,
Sasvim kratko,
Samo večnost do tri dok izbroja.
I od tog dodira dođe do spoja
Mene i nekog zvezdanog sveta
Ne znam sa kojom od bezbroja
Maglina, zvezda i planeta,
Sa kojom od duga.
Samo nijednoga nebeskog sloja,
Nijednog kruga,
Ne mogoh se setiti kad se prenuh

Sem one ruke
Zaboravih sve u trenu.

D.M.

ninili_
12.02.2012., 19:42
OK, imala je i mene. Ali ne previše. Tacno onoliko koliko sam i ja, tu i tamo, imao nju...

Ne znam zašto od svakog koga upoznam pokušavam da napravim savršenu tebe. I ne znam zašto se posle svega uvek vraćam tvojoj nesavršenosti.. Valjda je to ljubav, mila.

(Tri posleratna druga)

Wanda Warska
13.02.2012., 02:38
Čeznem da ti kažem najdublje riječi
Koje ti imam reći;
ali se ne usuđujem,
strahujući da bi mi se mogla nasmijati.
Zato se smijem sam sebi
I odajem tajnu svoju u šali.
Olako uzimam bol svoju,
strahujući da bi to mogla ti učiniti.
Čeznem da ti kažem najvjernije riječi
Koje ti imam reći;
ali se ne usuđujem,
strahujući da bi mogla posumnjati u njih.
Zato se oblačim u neistinu,
i govorim suprotno onome što mislim.
Ostavljam bol svoju da izgleda glupa
Strahujući da bi to mogla ti učiniti.
Čeznem da upotrijebim najdragocjenije riječi
Što imam za te;
ali se ne usuđujem,
strahujući da mi se neće vratiti istom mjerom.
Zato ti dajem ružna imena
I hvalim se svojom surovošću.
Zadajem ti bol
Bojeći se da nećeš nikada saznati šta je bol.
Čeznem da sjedim nijemo pored tebe
Ali se ne usuđujem,
jer bi mi inače srce iskočilo na usta.
Zato brbljam i ćaskam olako
I zatrpavam svoje srce riječima.
Grubo uzimam svoju bol
Strahujući da bi to ti mogla učiniti.
Čeznem da te ostavim zauvijek
Strahujući da bi mogla otkriti moj kukavičluk.
Zato ponosito dižem glavu
I dolazim veseo u tvoje društvo.
Neprekidne strijele iz tvojih očiju
Čine da je moja bol vječito svježa.

Rabindranath Tagore

bhavatarini
13.02.2012., 17:51
Sometimes people let the same problem make them miserable for years when they could just say, "So what." That's one of my favorite things to say. "So what." "My mother didn't love me." So what. "My husband won't ball me." So what. "I'm a success but I'm still alone." So what. I don't know how I made it through all the years before I learned how to do that trick. It took a long time for me to learn it, but once you do, you never forget.
~ Andy Warhol, The Philosophy of Andy Warhol

CallaNox
13.02.2012., 20:06
"Imao sam osjećaj da su prošlost i budućnost, uzrok i posljedica, pravilnosti i poveznice tek golema i složena izmišljotina koju na životu održavaju samo moji napori. Kada bih odustao, sve bi se raspršilo u iskonski kaos osjetila. To je zapravo sve što imamo. Ostalo je romantika i pričanje bajki. No te su nam bajke potrebne. Izgleda da su potrebne meni."
A.B.: Zovem se sjećanje

nehljudova
13.02.2012., 20:37
"Ja sam Ciganin. Moj svijet može biti obrnut od vašega. Znate li kako se kaže 'bog' na romskom jeziku?"
"Ne."
"Devel. Slično kao djevel (norveški vrag). Neobično, zar ne? Kada odlučiš prodati dušu, spiuni, važno je znati tko je kupuje."

Jo Nesbø, Nemeza

mimma7
14.02.2012., 18:31
Indijanci imaju profinjenu maštu, obogaćenu pjesničkom sugestivnošću. Indijanci izvlače metafore iz oblaka, iz godišnjih doba, iz leta ptica, iz životinja, iz biljnog svijeta: jednom riječju izražavaju čitavu rečenicu i jednim samoglasnikom su sposobni obuhvatiti značenje čitave misli i još uspijevaju spojiti različite pojmove pomoću jednostavnog mijenjanja tona. Indijanci...

Mogla bi se napisati izvanredna knjiga prevodeći samo indijanska imena njihovih mjesta: npr. Norridge-wak, što znači "račići koji su se sakrili u stijenu tako da se čini da tamo ništa nema i gdje je voda ustajala" ili moheganski "vuk gleda nešto što misli na njega kao zmija koja gleda račića": valja paziti na naglasak, inače nestaje smisao kao što su nestali Abenaki, iščezli sa svojim indijanskim selima i njihovim indijanskim zemljopisnim imenima, kako bi napravili mjesta za zemljopisna imena kao što su Boston, Philadephia, Kittery, York, Salem, gdje umjesto Indijanaca nalazite moderna klimatska liječilišta; upravo tamo gdje je mlada Lewisova samoljubivo promatrala svoju turobnu ljepotu. Ipak se radilo o jednom indijanskom ljetu,
to kaže

JAMES FENIMORE COOPER
američki pisac (1789.-1851.)

Nica
14.02.2012., 19:21
Each person must live their life as a model for others.

I hade no idea that history was being made. I was just tired of giving up.

- Rosa Parks

papavera
14.02.2012., 21:18
A postojao je jedan stari, gvozdeni most u Novom Sadu,
preko kog bi ona prelazila nekad...
i spustala svoje svilene kose, kao mreze, do onih talasa
i tu su se, kao srebrne deverike, hvatali prameni mesecine u njene uvojke...
Ja nisam hteo da menjam Svet, meni je ovaj bio sasvim dobar,
Nisam virio u mikroskope,
Nisam izmisljao lekove protiv retkih bolesti,
Nisam hteo da udjem u enciklopediju...Hteo sam samo da prelazim preko tog mosta, ponekad, s' njom...
I da je volim...
u Novom Sadu,
u gradu gde vise nema mostova.

garfield01
14.02.2012., 21:29
"Njihovi se pogledi susretoše i stopiše u jedno. U dodiru njihovih zjenica zadršće ljubav što u taj čas ne osjeti ni čeznuća, ni strasti, ni težnje ni želje-ljubav što se rodila u patnjama.
Ni ruke im se nisu dodakle ni usta primakla. Samo se suze u njihovim očima nijemo zagrliše čistim zagrljajem. Ni jedno nije progovorilo. Kao da su oboje željeli da se taj trenutak vine u vječnost."

M. J. Zagorka-Grička vještica

Shali Mar
14.02.2012., 22:02
...spavaj, srce moje,
I ne slušaj muziku u gostionicama,
I ne uzdiši, i ne plači nad rijekom
Sa svijetlima. Ruka će sigurno
Ugasiti svjetiljke. Spavaj.
Spavaj, srce moje. Vjetar, i zlato, i kosti,
I pepeo. Spavaj.

Tadijanović- Večer nad gradom

hannana
14.02.2012., 23:58
“People are lonely because they build walls instead of bridges.”

mimma7
15.02.2012., 00:15
Sokovi kolaju deblima, pupoljci se otvaraju s tihim praskom, i tama je puna šumova od rastenja. U sobi su noć i mjesečina. I život je u sobi. U pokućstvu nešto pucketa, stol krcka, a ormar škripi. Prije mnogo godina su ih oborili i rasjekli na komade, izblanjali su ih i zalijepili i pretvorili u predmete koji služe čovjeku, u stolce i krevete. Ali svakog proljeća, u noćima kada kolaju sokovi, javlja se nešto i u njima. Bude se, protežu, nisu više stvari, pribor, stol, neka namjena, već ponovo sudjeluju u onom strujanju i toku života napolju. Pod mojim nogama škripe i rastežu se daske na podu, pod mojim rukama pucketa prozorska daska, pa čak i prepuklo deblo lipe kraj puta pred vratima tjera debele, smeđe pupove. I za nekoliko tjedana imat će upravo takve zelene svilene listiće kao i krošnjasti i granati platan koji ga zasjenjuje.

Erich Maria Remarque, Povratak

mimma7
15.02.2012., 01:13
"Volim te" :)

Antonia Š.

malazara
15.02.2012., 13:26

Ovo je tužna priča —
o psima i o psima.

Ovo je tužna priča —
o psima i o psima.

Zvonimir Balog - Čovjek i pas (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PQ2y4wAvVbg)

prekrasno je rasplakala sam se

malazara
15.02.2012., 14:08
For sale: baby shoes, never worn.

Ernest Hemingway

ovo još gore tužno

shadowgirl
15.02.2012., 21:35
''Ubrzam korak kad osjetim da cu pasti... Izbacim iz brzine kad me stigne umor... Balansiram kad je potrebno... Al' ne vrijedi, ipak falis... Da mi nacrtas osmijeh onako lako, da me zagrlis onako jako... Odoljet cu, znam da hoću... I znam da cu nastaviti dalje i da cu to prezivjeti... Evo vrtim sunce između prstiju... Igram na pobjedu. Idem do kraja... Pa poletjet cu ili se slomiti... ''

''I ona ljubav kakva god bila, priznajem, meni je valjala, ali dusa se predala, srce odustalo. I sta mi ostade? Sjecanje da sam ti se nadala i nada da ću se barem jos jednom, nekome tako nadati. Kao sto nadah se tebi.''

''Nikada vise , necemo se uhvatiti za ruke ni hodati od ugla do ugla i pokucavati uzalud da se sjetimo dok sutimo, necega toliko ogromno važnog...''

''Tada nisam znao. Nisam mogao znati da ću jednoga dana mozda povrijediti nekoga tako duboko da nece moci da se oporavi. Da covjek nekad moze da povrijedi drugoga svojim pukim postojanjem. ''

''Sutio je , jer su njegove tajne bile mnogo mracnije ,mnogo dublje , zato jer je vjerovao da su njegove tajne uzrokovale njezine.''

"Zadovoljan sam sto sam prozivio vijek a nisam nikome naskodio. Ono sto je meni stete naneseno, davno sam zaboravio, gubitak je lakse podnijeti nego kajanje."

''Razmisli u sto se kunes, jer sve sto pocinje odanoscu zavrsava izdajom.''

malazara
16.02.2012., 13:22
Kolo od sreće uokoli
vrteći se ne pristaje:
tko je gori, eto je doli,
a tko doli, gori ustaje.

I. Gundulić

Disticha
16.02.2012., 13:41
Danima se pokušava sjetiti piva koje je pio.
Logično bi bilo započeti u prvom licu, ali na to ni ne pomišlja.
Sve to raslojavanje iznutra. Sve što bi morala prikupiti da bude jedna osoba. Kao kad prospeš vrećicu punu špekula. Trebalo bi ih skupljati ispod stolica, iza frižidera, u onom gadnom kutu iza plinske boce. I svejedno bi ostale one iza ormara, jer je crvotočan, i raspao bi se da ga se pomakne samo za milimetar, jednostavno bi ga izdale trule drvene noge.
Ako kažeš danima se pokušavam sjetiti, moraš imati sve špekule na broju. Tu nema kompromisa. Kao ljudi koji pišu nakon što su izišli iz logora, nevini kao sveci, svjedočeći istinu i samo istinu, sigurni u ono što govore koliko je uopće moguće biti siguran. Prvo lice, simpatično i privlačno kao naša najdraža prodavačica u dućanu, ne može izdržati konačnu i neizlječivu podvojenost. Nesposobnost da se bude sabran i sazdan od međusobno kompatibilnih dijelova. Svu tu šizofreniju na kroničnom početku. Razlog zbog kojeg pišem.
Dakle?

Slađana Bukovac-"Putnici"

Kajsa
16.02.2012., 14:49
Nakon nekog vremena uvidiš tanku crtu između držanja za ruke i vezanja za dušu. I naučiš da voljeti ne znači oslanjati se , a društvo ne znači sigurnost.
I naučiš da poljupci nisu ugovori, a pokloni obećanja.
I počneš prihvaćati svoje poraze uzdignute glave i otvorenih očiju, s ljupkosti odraslog čovjeka, a ne tugom djeteta.
I naučiš da sve puteve moraš sagraditi danas jer je sutrašnje tlo isuviše nesigurno za planiranje.
Nakon nekog vremena naučiš da i sunce opeče ako mu se previše približiš. Stoga sadi svoj osobni vrt i uređuj svoju dušu, umjesto da čekaš da ti neko pokloni cvijeće. I nauči da možes mnogo toga pretrpjeti. Da si uistinu snažan, i da uistinu vrijediš.

vivaxmaster
16.02.2012., 17:20
"Raise your words, not voice. It is rain that grows flowers, not thunder."- Rumi

Nerija
16.02.2012., 18:59
Nakon nekog vremena uvidiš tanku crtu između držanja za ruke i vezanja za dušu. I naučiš da voljeti ne znači oslanjati se , a društvo ne znači sigurnost.
.

prelijepo.:cerek:

hyperactive_anki
16.02.2012., 19:19
I počneš prihvaćati svoje poraze uzdignute glave i otvorenih očiju, s ljupkosti odraslog čovjeka, a ne tugom djeteta.
I naučiš da sve puteve moraš sagraditi danas jer je sutrašnje tlo isuviše nesigurno za planiranje.
Nakon nekog vremena naučiš da i sunce opeče ako mu se previše približiš. Stoga sadi svoj osobni vrt i uređuj svoju dušu, umjesto da čekaš da ti neko pokloni cvijeće. I nauči da možes mnogo toga pretrpjeti. Da si uistinu snažan, i da uistinu vrijediš.
Ko je ovo napisao?

Night_raven26
16.02.2012., 21:09
Što se, pak, tiče moje diobe ljudi na obične i neobične, priznajem da je ona unekoliko proizvoljna, ali ja i ne insistiram na tačnim brojčanim podacima.. Ja samo vjerujem u svoju glavnu misao. A ona se sastoji u tome da se ljudi već po prirodnom zakonu uopće dijele na dvije kategorije: na nižu (na obične), to jest, tako reći na materijal koji služi samo za rađanje sebi sličnih, i na ljude u pravom smislu, to jest ljude koji imaju dara ili talenta da u svojoj sredini kažu novu riječ.
Tu, razumije se, postoji beskonačno mnogo podjela, ali osobne crte obaju kategorija su dovoljno izrazite: prvu kategoriju, to jest materijal, općenito govoreći, čine ljudi koji su po svojoj prirodi konzervativni, uljudni, ljudi koji žive u poslušnosti i vole slušati.
Po mom mišljenju, oni su i obvezatni biti poslušni, jer to je njihova namjena i u tome nema apsolutno ništa što bi ih ponižavalo. Čitava druga kategorija gazi zakon, to su rušitelji, ili su, sudeći po njihovim sposobnostima, naklonjeni rušenju. Zločini tih ljudi su, razumije se, relativni i vrlo različiti; u većini slučajeva, u veoma raznolikim izjavama, oni traže obaranje postojećeg u ime nečeg boljeg. Ali ako je jednom od tih ljudi potrebno zbog svoje ideje pregaziti i preko mrtvog tijela i krvi, po mom mišljenju, on sam sebi to može dopustiti - uostalom, sve u zavisnosti od njegove ideje i njenih razmjera - to imajte u vidu. Prva kategorija je uvijek - gospodar svog vremena, a druga - gospodar budućnosti. Prvi održavaju svijet i brojčano ga umnožavaju; drugi pokreću svijet i vode ga cilju. I jedni i drugi imaju potpuno ista prava na postojanje. - Raskoljnikov

Kajsa
17.02.2012., 08:58
Ko je ovo napisao?

Veronica A.Schoffst

anna_maria
17.02.2012., 22:17
''Ima trenutaka kada me osjecaj usamljenosti iznenada obuhvati posvuda, naprosto po cijelom tijelu. Boli me svaka pora, mucno mi je do povracanja. Samoca se ne moze izbaciti, nema povracanja. Smijesne su sve vrste jadikovki.''

Mani Gotovac - Falis mi

la-zo
17.02.2012., 23:15
''Ne zanima me od čega živiš.
Želim znati za čim žudiš i imaš li hrabrosti snivati o ispunjenju želja srca svoga.
Ne zanima me koliko ti je godina.
Želim znati jesi li spreman riskirati da ispadneš budala zbog ljubavi,
zbog svojih snova, zbog ove pustolovine koju nazivamo životom.

Ne zanima me koji planeti djeluju na tvoj mjesec.
Želim znati jesi li stigao do središta vlastite boli,
jesu li te životna razočaranja otvorila ili si se skrutio i
zatvorio od straha da ponovno ne osjetiš bol.

Želim znati jesi li u stanju trpjeti bol, moju i svoju,
a da je pritom ne moraš skrivati ili ublažavati ili izbrisati.
Želim znati znaš li se radovati, zbog mene ili sebe,
i možeš li divlje zaplesati i pustiti da te ekstaza preplavi sve do vrškova prstiju, a da nas pritom
ne upozoravaš neka budemo pažljivi,
realni, svjesni ljudskih ograničenja.

Ne zanima me je li priča koju mi pričaš istinita.
Želim znati jesi li spreman razočarati drugoga kako bi bio iskren prema sebi;
jesi li spreman podnijeti optužbe za izdaju, a pritom ne iznevjeriti sebe;
možeš li biti izdajica i samim time vrijedan povjerenja. Želim znati jesi li u stanju vidjeti ljepotu,
pa i ako nije lijepa, svakoga dana, i možeš li svoj život nadahnjivati njezinom prisutnošću.

Želim znati jesi li dovoljno snažan da živiš s neuspjehom, svojim i mojim,
i da svejedno stojiš na rubu jezera i ushićeno vičeš prema srebrnom punom mjesecu: "To!"
Ne zanima me gdje živiš i koliko novaca imaš.
Želim znati jesi li sposoban ustati, nakon noći ispunjene tugom i očajem, umoran i do kostiju izubijan,
i učiniti sve što je potrebno kako bi nahranio svoju djecu.
Ne zanima me koga poznaješ i kako si dospio ovamo.
Želim znati hoćeš li i dalje sa mnom stajati u žaru vatre i ne posustajati.

Ne zanima me gdje si ili što ili s kime si studirao.
Želim znati što te u tebi samom gura naprijed u trenucima kad
se sve ostalo ruši.
Želim znati možeš li biti sam sa sobom i voliš li uistinu osobu koja jesi u trenucima praznine."

Oriah Mountain Dreamer

Lachen
19.02.2012., 12:16
I pusto, i tužno, i nikog da ruku ti dade
kada je duša raspeta...
Želje!..Ta našto zaludne želje i nade?
A ljeta bježe - najbolja ljeta!

Ljubit...al koga?...Privremeno - ne vrijedi truda,
a vječne ljubavi nema.
Pogledaš u se - prošlosti tamo ni traga:
tu bol i radost je nijema.

Strasti? - Uvijek je naslada bolesna i luda
pred umom u ništa pala.
A život, kad hladno pogledaš oko sebe svuda,
pusta je i glupa šala.

M. J. Ljermontov

kockasta
20.02.2012., 09:03
A book must be the axe for the frozen sea within us

franz kafka

malazara
20.02.2012., 14:09
Vrijeme za rađanje i vrijeme za umiranje;
Vrijeme za sađenje i vrijeme za čupanje posađenog;

Vrijeme za ranjavanje i vrijeme za liječenje;
Vrijeme za rušenje i vrijeme za građenje;

Vrijeme za plakanje i vrijeme za smijanje;
Vrijeme za žaljenje i vrijeme za radovanje;

Vrijeme za bacanje kamenja i vrijeme za skupljanje kamenja;
Vrijeme za grljenje i vrijeme za suzdržavanje od grljenja;

Vrijeme za traženje i vrijeme za gubljenje;
Vrijeme za čuvanje i vrijeme za bacanje;

Vrijeme za deranje i vrijeme za šivenje;
Vrijeme za ćutanje i vrijeme za pričanje;

Vrijeme za ljubav i vrijeme za mržnju;
Vrijeme za rat i vrijeme za mir.

ZA SVE POSTOJI VRIJEME

ovo sigurno nije točan citat i zapravo ne znam od kuda je da li mi netko može pomoći ? :)

kockasta
20.02.2012., 14:59
mislim da ti je to iz biblije. nisam sigurna :misli:

The rules are complex, multiform. There’s the shopping that needs doing out of working hours, the automatic dispensers where money has to be got. Above all there are the different payments you must make to the organizations that run different aspects of your life. You can fall ill into the bargain, which involves costs, and more formalities.

Nevertheless, some free time remains. What’s to be done? How do you use your time? in dedicating yourself to helping people? But basically other people don’t interest you. Listening to records? That used to be a solution, but as the years go by you have to say that music moves you less and less.

Taken in its widest sense, a spot of do-it-yourself can be a way out. But the fact is that nothing can halt the ever-increasing recurrence of those moments when your total isolation, the sensation of an all-consuming emptiness, the foreboding that your existence is nearing a painful and definitive end all combine to plunge you into a state of real suffering.

And yet you haven’t always wanted to die.

houellebecq :s:s :D

FeetF1
21.02.2012., 20:44
Budite zahvalni na ljudima koji vas čine sretnima – to su simpatični vrtlari zbog kojih naša duša procvjeta.
M. Proust

Lachen
22.02.2012., 21:24
Da bih se oslobodio
ovog šupljeg neprekinutog i određenog poretka
Kamo da pođem?
Kamo bih pošao?
Da umre spoznaja jestva
i
od snova
od parola
od ljudi
da budem oslobođen u svakom času
sada kada u meni
nema moći ni da mrzim
reci ti
kamo da pođem?
Ovo neprestano disanje
kamena na kamen stavljanje
omatanje kostiju svilom
poštivanje svile
to mi je sve grdno dojadilo
ja ne želim
da me zrak dotiče
da me oganj pije
niti da igdje ikakvo bilo
za me bije
Gledaj me, rđa povijest sve više
moje oči opija
poput pare se diže
dan
poput vapna upija.
U uskoj tami mog ždrijela
lažne budućnosti
kašalj hriplje
u posljednjim danima života
poput doživotna robijaša
ne želim
da mi sjećanja na vanjski svijet nadođu
ne želim
po stvari ili prilici ili zemlji ili smjeru
ili po vremenu, djelu
ili po krvnoj vezi
da me se ovdje prepozna
reci mi
kamo da pođem?

Kailash Vajpeyi

freak=)
22.02.2012., 23:36
‎"A ona? Ona je prihvatila svaki dio mene i nikada nije tražila da se mijenjam, a promijenila me."

Đ. Balašević

Kajsa
23.02.2012., 13:46
Poslao sam joj kišu. Nemojte se ljutiti vi koji ste joj blizu pa ste pokisli. Ona stvarno voli kišu, a ja volim kad je sretna ... Đ.B.

hasnfefer
23.02.2012., 19:50

Ovo je tužna priča —
o psima i o psima.

Ovo je tužna priča —
o psima i o psima.

Predobro! :top:

kockasta
23.02.2012., 20:04
meni se ova jos svida od houellebecqa ( once more :o :) )

I bathed for a long time under the sun and the starlight, and I felt nothing other than a slightly obscure and nutritive sensation. Happiness was not a possible horizon. The world had betrayed. My body belonged to me for only a brief lapse of time; I would never reach the goal I had been set. The future was empty; it was the mountain. My dreams were populated with emotional presences. I was, I was no longer. Life was real.

bhavatarini
24.02.2012., 00:31
[...] the point of philosophy is to start with something so simple as not to seem worth stating, and to end with something so paradoxical that no one will believe it.
~ Bertrand Russell, The Philosophy of Logical Atomism

mimma7
26.02.2012., 02:44
Teško je nešto reći o Puškinu onome tko ništa o njemu na zna. Puškin je veliki pjesnik. Napoleon je manje velik od Puškina. I Bismarck je u usporedbi s Puškinom ništa. I Aleksandar I. II. i III. jednostavno su mjehurići u usporedbi s Puškinom. I svi ostali ljudi su u usporedbi s Puškinom mjehurići, jedino u usporedbi s Gogoljem Puškin je sam mjehurić.
I zbog toga, umjesto da pišem o Puškinu, radije ću vam pisati o Gogolju.
S obzirom da je Gogolj tako velik da se o njemu ne može ništa napisati, ja ću ipak pisati o Puškinu.
Međutim, glupo je poslije Gogolja pisati o Puškinu. A o Gogolju se ne može pisati. Zbog toga radije ni o kome neću pisati.

banggz
26.02.2012., 20:54
''Emil je govorio da sreću moraš prevariti pa umreti pre nego što te napusti.. Jer kad spadneš na to da je se sećaš, onda je sve drugo samo sreća nije.''
Balašević, film' Kao rani mraz'

Ima ljudi koji mogu tako dobro da prikriju hod svojih misli i tok svojih osećanja da niko ne može pogoditi njihovu pravu prirodu.

''Ali izgleda da naše misli i naša osećanja neosetno i neprimetno, godinama, modeliraju naše lice, kao tiha, uporna voda površinu zemlje, i kad stane da se primiče starost, odjednom se otvore na njemu neočekivane brazde i ponori.
I svak može da pročita sve ono što je izgledalo zauvek skriveno.''
Ivo Andrić

MOJE JE TIJELO LOMAČA KOJU JE UPALILA MOJA DUŠA.
DANI SU MOJI IZBROJENI; SATOVI ĆE MOJI BRZO PROĆI;
MESO SE TROŠI, ŽIVCI SE IZJEDAJU, VATRA MOJIH MISLI PRELAZI U PEPEO.
JA ĆU IZGORJETI! JA ĆU IZDAHNUTI MLAD: JEDNOGA RANOG JUTRA, NE DOČEKAVŠI PODNEVA.
MINUT ĆU KAO KRATKI POŽAR, KAO ŽIŽAK ULJA, SJAJ MUNJE, LET METEORA.
ALI ĆU BITI RADOSTAN DA PLAMSAM I DA BUKTIM KAO KRIJES NAD GORAMA, KAO SUNCE USRED NEBA:
SMRTNIK ĆE IZGORJETI VESEO, AKO BUDE MOGAO ZASJATI."
Tin Ujević - Agni

Lolita Nordskov
27.02.2012., 19:21
"Danas znam, kao što sam znala i dok sam bila ona mala djevojčica koja se bori sa snom, da iza zavjese zatvorenih očiju postoje boje. Mame me, izazivaju da otvorim oči i ne spavam. Bljeskovi crvene i jantarne, žute i bijele šaraju mojom tminom. Odbijam ih otvoriti. Prkosim i stišćem vjeđe još jače da zapriječim put zrncima svjetlosti, koja mi odvraćaju pozornost i drže me budnom, ali su znak da s druge strane ima života."

Cecilia Ahern, Hvala ti na uspomenama

Rosemite
27.02.2012., 22:26
život je zanimljivo rvalište u kojem jedni padaju, drugi pobjeđuju, a ne zato što su gluplji ili pametniji, već zato što su jedni nespretni, drugi lukavi. Nespretne ne
treba žaliti, bili bi surovi kao i oni drugi, samo kad bi ih slučaj ili sreća bacili nekome na leđa. Ne treba se uzbuđivati ni zbog čega, i najbolje se svemu smijati, i paziti da ne dođes pod žrvanj.

Meša Selimović

bhavatarini
28.02.2012., 15:23
- Qui aimes-tu le mieux, homme énigmatique, dis? ton père, ta mère, ta sœur ou ton frère?
- Je n'ai ni père, ni mère, ni sœur, ni frère.
- Tes amis?
- Vous vous servez là d'une parole dont le sens m'est resté jusqu'à ce jour inconnu.
- Ta patrie?
- J'ignore sous quelle latitude elle est située.
- La beauté?
- Je l'aimerais volontiers, déesse et immortelle?
- L'or?
- Je le hais comme vous haïssez Dieu.
- Eh! qu'aimes-tu donc, extraordinaire étranger?
- J'aime les nuages... les nuages qui passent... là-bas... là-bas... les merveilleux nuages!

~ Charles Baudelaire, L'Étranger

tonchica
29.02.2012., 23:34
"Ako me i ne razumiješ u prvi mah, ipak se ohrabri,
ako me ne nađeš na jednom mjestu, na drugom potraži,
ja sam negdje stao i čekam tebe."

Walt Whitman

mUrMillo hRnIć
01.03.2012., 18:22
Vrijeme za rađanje i vrijeme za umiranje;
Vrijeme za sađenje i vrijeme za čupanje posađenog;

Vrijeme za ranjavanje i vrijeme za liječenje;
Vrijeme za rušenje i vrijeme za građenje;

Vrijeme za plakanje i vrijeme za smijanje;
Vrijeme za žaljenje i vrijeme za radovanje;

Vrijeme za bacanje kamenja i vrijeme za skupljanje kamenja;
Vrijeme za grljenje i vrijeme za suzdržavanje od grljenja;

Vrijeme za traženje i vrijeme za gubljenje;
Vrijeme za čuvanje i vrijeme za bacanje;

Vrijeme za deranje i vrijeme za šivenje;
Vrijeme za ćutanje i vrijeme za pričanje;

Vrijeme za ljubav i vrijeme za mržnju;
Vrijeme za rat i vrijeme za mir.

ZA SVE POSTOJI VRIJEME

ovo sigurno nije točan citat i zapravo ne znam od kuda je da li mi netko može pomoći ? :)

Opala. :top: Odma pripoznah. Pa to ti je ovo:

the Byrds - Turn turn turn (http://www.youtube.com/watch?v=fg73MRomwSA)

Preuzeto je iz biblije. Evo ti pa citaj. kaze wiki sljedece :

http://en.wikipedia.org/wiki/Turn!_Turn!_Turn!

mallena555
02.03.2012., 18:12
''Onda sam prijatelju shvatio sve iz nekog drugog kuta. Ona je bila uz mene kada to nisam ni znao a ponekad ni osjetio. Nisam shvaćao koliko je ljubavi posvetila i dala meni. Znaš, prisjetio sam se svega i bilo mi je žao što sam je pustio da ode. Jednostavno je postala umorna od moga nemara, još samo jedna teška greška. Brinula se za mene a ja to nisam shvaćao. Kad mi je govorila da ću jednom pogledati natrag i vidjeti sve greške nisam joj vjerovao. Ali, znaš, tek sad shvaćam da sam pustio najbolje što sam imao da ode"

karolina-lina
05.03.2012., 11:15
Ne idi ispred mene, mogu te ne slijediti. Ne idi iza mene, mogu te ne voditi. Jednostavno idi pored mene i budi mi prijatelj.

Imaš li prijatelja koji pati budi počivalište njegovoj patnji, ali ujedno i tvrda vojnička postelja: tako ćeš mu najbolje koristiti. A nanese li ti prijatelj zlo, tada kaži. Opraštam ti što si učinio meni, ali ono što si učinio sebi, kako bih ti to mogao oprostiti??
[Friedrih Nietzsche]

„Ne cijeni ljude po bogatstvu i gizdavoj vanjštini, već po praštanju i dobru srcu. Prevarit ćeš se silno u onima koji ti govore mazne riječi- o iz ustiju med i mlijeko , a kasnije udarci i psovke.“
[Ivan Dončević]

mallena555
05.03.2012., 21:22
„Ne cijeni ljude po bogatstvu i gizdavoj vanjštini, već po praštanju i dobru srcu. Prevarit ćeš se silno u onima koji ti govore mazne riječi- o iz ustiju med i mlijeko , a kasnije udarci i psovke.“
[Ivan Dončević]

u potpunosti se slažem, jako lijepo, pametno rečeno :) !!!!

bhavatarini
06.03.2012., 03:55
Markiz od Forlipopolija: Ja sam - ja!

~ Carlo Goldoni, Krčmarica Mirandolina

Ne mogu vjerovat da ovo još nisam stavila. A tako često ga koristim. I baš volim. :cerek: :rofl:

inazuma
06.03.2012., 08:32
''Onda sam prijatelju shvatio sve iz nekog drugog kuta. Ona je bila uz mene kada to nisam ni znao a ponekad ni osjetio. Nisam shvaćao koliko je ljubavi posvetila i dala meni. Znaš, prisjetio sam se svega i bilo mi je žao što sam je pustio da ode. Jednostavno je postala umorna od moga nemara, još samo jedna teška greška. Brinula se za mene a ja to nisam shvaćao. Kad mi je govorila da ću jednom pogledati natrag i vidjeti sve greške nisam joj vjerovao. Ali, znaš, tek sad shvaćam da sam pustio najbolje što sam imao da ode"

otkuda je to citati?? :cerek:

hope.cc
07.03.2012., 15:59
'Čudne su te emocije. Otkriješ kutak u sebi za koji nisi niti znao da postoji i još shvatiš da je tamo netko danima, mjesecima, godinama spavao, a nije plaćao stanarinu...' Đ.B.

'Nedostajala mi je tupo, gotovo opipljivo, jedan otkinuti dio mene, pomislih, ne mogavši da zamislim koji... glava, udovi, prsti, pipci i kraci? O, ne... sve je to nekako spolja. Ovo fali iz sredine....' Đ.B.

mallena555
07.03.2012., 22:42
"otkuda je to citati?? "
-Na to sam naišla na faceu , netko je stavio i kasnije je komentirano kao Balaševićev citat, ali pošto nisam pronašla i uvjerila se, iz tog razloga nisam htjela ovdije navoditi jer ne znam točno. :)( a lijep mi je pa sam ga morala "priljepit " tu :D )

BetweenWorlds
07.03.2012., 23:12
Ah,da,rijeci...nikada ih nisam pamtila.Kada bih i pokušala dolazile bi u sukob s jazom današnjeg vremena.Izbjegavala sam misliti na njih.Odbacivala sam ih kao sto gusjenica odbacuje cahuru i pretvara se u leptira.Njegove rijeci pamtim,jedine koje bih trebala odbaciti da oslobodim leptira,da poletim barem na tren.Ali ne...čini se da je moje vrijeme,vrijeme gusjenica,i da će tako ostati,dugo,dok netko ne skine cahuru koja je snazno pricvrscena,a otvara se samo jednom riječju...njegovom.

into.the.wild
08.03.2012., 01:41
I ja sanjam da sam tu
sputan u tom kutu bijednom
a snio sam da sam jednom
uživao sreću svu
Što je život? Mahnitanje.
Što je život? Puste sanje
prazna sjena što nas ovi
O, malen je dar nam dan,
jer sav život - to je san
a san su i sami snovi

bhavatarini
09.03.2012., 02:22
Tko ne može živjeti u zajednici ili je čak ne treba, jer je sam sebi dovoljan, taj nije član države, i prema tome je ili zvijer ili bog.

~ Aristotel, Politika

bhavatarini
09.03.2012., 22:19
Stillness is the only thing in this world that has no form. But then, it is not really a thing, and it is not of this world.

~ Eckhart Tolle

Giulietta
11.03.2012., 15:22
"Ja sam nju, znate volio.
To je bila ljubav na prvi pogled, na posljednji pogled, na pogled do groba."

Vladimir Nabokov - Lolita :mig:

Giulietta
11.03.2012., 15:30
"Ne ruši sve mostove, možda ćeš se vratiti.
Ostavi bar jedan most između srca i mene.
U samoći je lakše neshvaćeno shvatiti,
mogle bi te nazad vratiti uspomene. "
*Ivo Andrić

"Ja te ne volim više. Znaš li koliko sam bola morao podnijeti da bih rekao tu jednostavnu rečenicu!? Koliko sam morao žena poljubiti, u mraku se poigravati sa mjesecom u njihovim očima i paziti da ne izgovorim tvoje ime!? Bojao sam se ljubavi nakon tebe. Učio sam zaboravljati ulice kojima smo išli, izmišljao nove gradove rijeke, zvijezde.. Brisao sam kišu sa svojih pjesama. Pamtio sam tragove tvojih prstiju koji su skinuli nježnost s mene. Pamtio sam slike; riječi sam znao napamet. I trošio vrijeme da te zaboravim, da te ne volim. Molio se očajnički da to nestane iz mene, da se vratim na početak!"
*Željko Krznarić

"A mi smo se krili mrakom, ne želeći da itko sazna koliko smo potrebni jedno drugom... A svi su znali."
*Meša Selimović

M. Laševska
13.03.2012., 11:06
M. Kapor- Foliranti:
Vratite se, vratite se, vratite se, vratite se, vratite se, vratite se...
Smeli dečaci hladnog rata, devojke snažnih nogu posutih zlatnim maljama, vi što ste poslednje umele da verujete u naše ludačke planove o osvajanju sveta, o slavi i uspehu, vi kojima smo obećavali napuštene zamkove u brdima u kojima ćemo sedeti pokraj rasplamsale vatre i pasa i brda gramofonskih ploča sa Lujem Armstrongom i Elom Ficdžerald, vi kojima smo obećavali da ćemo ostati uvek mladi, nepromenjeni u svojim starim džemperima i somotskim pantalonama izlizanih kolena — sa vama smo želeli da imamo decu duge, paževski zlatne kose i večno prijateljstvo — uvek otvorena vrata za sve koji naiđu da prezime i crtaju u svojim blokovima, da jedu i da se okupaju, da popiju bocu vina i da čitaju knjige; hiljade zanimljivih knjiga sa ilustracijama u boji, stotine impresionističkih reprodukcija u izdanju »Skire« sa objašnjenjima na stranim jezicima koje ćete nam prevoditi reč po reč, sa ljubavlju i pažnjom.

magnificta
14.03.2012., 18:31
"...Došla je do granice za koju je znala ako je ne prijedje da će biti nesretna, a ako je prijedje možda još nesretnija." Dostojevski "Zločin i kazna"

Urbanna
14.03.2012., 22:47
M. Kundera: "Nepodnošljiva lakoća postojanja" :

"Ljubav se ne izražava žudnjom za tjelesnim sjedinjenjem (ta se žudnja odnosi na bezbroj žena), nego žudnjom za zajedničkim spavanjem (ta se žudnja odnosi samo na jednu ženu)."
"Voljeti nekoga iz sućuti znači, u stvari, ne voljeti ga."
"Čovjek, vođen svojim smislom za lijepo, pretvara slučajni događaj u motiv koji će zauvijek ostati u skladbi njegova života."
"Vjernost daje našem životu cjelovitost, bez nje bi se raspao na tisuće trenutnih dojmova kao u tisuće krhotina."
"Sjetio se poznatog mita iz Platonove Gozbe: Ljudi su najprije bili hermafroditi i Bog ih je rasjekao na dvije polovice, koje od tada lutaju svijetom tražeći jedna drugu. Ljubav je čežnja za našom vlastitom izgubljenom polovicom." :cerek:

lady vintage
14.03.2012., 22:53
Faust, Goethe:
"Proučio sam mudroslovlje, liječništvo, pa još i pravo. K tom na žalost i bogoslovlje i sve sam s marom proučav'o. Al jadna ostadoh budala što zna koliko je i znala."

Vrag u snjegu
15.03.2012., 14:17
Tin Ujević

Ne boj se! nisi sam! ima i drugih nego ti
koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ću i što sni
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.

mimma7
15.03.2012., 17:49
GROBLJE

"Groblje u Češkoj podsjeća na vrtove. Grobovi su prekriveni travnjakom i raznobojnim cvijećem. Skromni spomenici gube se u zelenilu lišća. Kad padne mrak na groblju gori bezbroj malih svijeća pa se čini kao da mrtvi priređuju dječji bal, jer mrtvi su nedužni kao djeca. Čak i kad je život bio pun okrutnosti, na grobljima je vladao mir. I za vrijeme rata, i za Hitlera, i za Staljina, za svih okupacija. Kad god je bila tužna, sjela bi u auto i odvezla se daleko od Pariza da prošeta nekim od seoskih grobalja koja je voljela. Ta groblja s plavim brdima u pozadini bila su lijepa kao uspavanka.
Za Franza, groblje je bilo ružno skladište kostiju i kamenja."

Milan Kundera - "Nepodnošljiva lakoća postojanja" :mig:

Artois
15.03.2012., 19:21
Johnny Cash:

"I hurt myself today
to see if I still feel
I focus on the pain
the only thing that's real..."

Emmam
15.03.2012., 19:38
„U ovoj zemlji ljudi ne cijene jutro. Bude se na silu uz pomoć budilice koja im razbija san kao oštricom sjekire i od tog trenutka znaju samo za žubu. Recite mi kakav može biti dan koji započinje takvim činom nasilja? U što se pretvaraju ljudi koji uz pomoć budilice svakog jutra dobiju jedan mali elektrošok? Oni se na taj način iz dana u dan privikavaju na nasilje, a odvikavaju od zadovoljstva, Vjerujte mi, karakter ljudi uvjetovan je njihovim jutrima.“

„Zavesti ženu za svaka budala. Zreo muškarac se poznaje po tome zna li je i napustiti"

Milan Kundera: Oproštajni valcer

karolina-lina
15.03.2012., 21:57
Bog nam je dao sjećanja tako da možemo imati ruže u prosincu.
(James Barrie)

Vlastiti nas grijesi zaprepašćuju kad ih vidimo na drugima.
(Goethe)

Osmjehneš li se djeci, oni uzvrate osmijehom.
Osmjehneš li se odraslima,
oni će se zapitati: Zašto se ovaj smije?
(Phil Bosmans)

karolina-lina
15.03.2012., 21:59
Johnny Cash:

"I hurt myself today
to see if I still feel
I focus on the pain

najljepša pjesma. *__*

inazuma
16.03.2012., 08:35
" Takve kao ti se ne ostavljaju. Nikad.
Ali ipak sam otišao jednog dana.
Naime, to je ono što mi, mangupi muškarci, često činimo bez razloga.
Ona nije poslala vojsku za mnom, iako sam itekako zaslužio da budem prebijen. Istina, tražila me je još dugo i zbunjeno, a onda je odustala.
Malena oficirka je izgubila bitku života. Ali ja, ja sam izgubio rat. "

" Ne vrijedi. Toliko sam puta vraćala sat, kupujući ti vrijeme.
Kasniš. Mnogo kasniš. Niko se toliko dugo ne čeka.
Čak ni ti. "

" Dalje zaista ne bih imao nista vise da ti javim. Jedino mozda to: da si ostala najlepsa medalja iz najlepseg rata u kome su mi srce amputirali. "
Miroslav Antic

" I zato necu ruzno pricati o tebi
ni pred Bogom, ni pred ljudima
ne voli se neko sto se mora
nego sto je ljubav sudbina.. "
Samardžić - Ljubav je sudbina

Cahit
16.03.2012., 10:50
Johnny Cash:

"I hurt myself today
to see if I still feel
I focus on the pain

Ovo nije pisao Johnny Cash, već Trent Razor. Johhny Cashova je obrada pjesme Trentova benda Nine Inch Nails

bhavatarini
16.03.2012., 22:13
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet! Wie trösten wir uns, die Mörder aller Mörder? Das Heiligste und Mächtigste, was die Welt bisher besaß, es ist unter unsern Messern verblutet – wer wischt dies Blut von uns ab? Mit welchem Wasser könnten wir uns reinigen? Welche Sühnefeiern, welche heiligen Spiele werden wir erfinden müssen? Ist nicht die Größe dieser Tat zu groß für uns? Müssen wir nicht selber zu Göttern werden, um nur ihrer würdig zu erscheinen?

~ Friedrich Nietzsche, Die fröhliche Wissenschaft

Mazimiš
17.03.2012., 12:39
Nosila je žuti pulover na kom je nekoliko izvezenih jaganjaca mirno paslo pod oblim brežuljcima grudi.Na vrh lijevog brdašca nakrivila se i neka kuća sa dimnjakom koji se pušio,zakucao sam na vratanca te kolibe jednim sasvim kratkim pogledom,no i to je već bilo pomalo nepristojno.(Đole)

Mazimiš
17.03.2012., 12:42
Najmanje dobro djelo daleko je bolje od najvece dobre namjere.

Mazimiš
17.03.2012., 12:43
Ne mogu shvatiti kako čovjek može gledati nebo i reći da nema Boga.
(Abraham Linkoln)

Mazimiš
17.03.2012., 12:44
Srce zaljubljenog čovjeka živi u tuđem tijelu.

Mazimiš
17.03.2012., 12:45
Kazete da ste nesrecni, mladi prijatelju? Strpite se! I dijamant je u osnovi ugljenik, ali je znao čekati!

bhavatarini
17.03.2012., 22:57
Wie soll ich meine Seele halten, daß
sie nicht an deine rührt? Wie soll ich sie
hinheben über dich zu andern Dingen?
Ach gerne möcht ich sie bei irgendwas
Verlorenem im Dunkel unterbringen
an einer fremden stillen Stelle, die
nicht weiterschwingt, wenn deine Tiefen schwingen.
Doch alles, was uns anrührt, dich und mich,
nimmt uns zusammen wie ein Bogenstrich,
der aus zwei Saiten eine Stimme zieht.
Auf welches Instrument sind wir gespannt?
Und welcher Geiger hat uns in der Hand?
O süßes Lied.

~ Rainer Maria Rilke, Liebes-Lied

Vafudr
18.03.2012., 00:57
Piece out our imperfections with your thoughts;
Into a thousand parts divide on man,
And make imaginary puissance;

mUrMillo hRnIć
18.03.2012., 12:47
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet! Wie trösten wir uns, die Mörder aller Mörder? Das Heiligste und Mächtigste, was die Welt bisher besaß, es ist unter unsern Messern verblutet – wer wischt dies Blut von uns ab? Mit welchem Wasser könnten wir uns reinigen? Welche Sühnefeiern, welche heiligen Spiele werden wir erfinden müssen? Ist nicht die Größe dieser Tat zu groß für uns? Müssen wir nicht selber zu Göttern werden, um nur ihrer würdig zu erscheinen?

~ Friedrich Nietzsche, Die fröhliche Wissenschaft

:top:

OT:

volin ove koji imaju neki povjesni znacaj. Npr.

"Now, I am become Death, the destroyer of worlds."

"Meine Ehre heißt Treue"

FeetF1
18.03.2012., 16:54
Čovjek ponekad doziva smrt kao oslobođenje sviju patnja, a onda predahne, prikupi snagu i nanovo poželi živjeti.
Mornar u času očajanja odluči zauvijek napustiti brod, a kad prespava noć, ponovno se ukrca. Nije u prirodi ratniku
dozivati smrt - nego je drugom nanijeti; nije ležaj meta moreplovcu - nego prostori i daljine.

Joža Horvat, Besa

19.03.2012., 23:02
"Te oči su definitivno dobitna kombinacija.." Balasević

Disticha
20.03.2012., 02:28
Tri strasti, jednostavne, ali iznimno snažne, vladale su mojim životom: želja za ljubavi, potraga za znanjem i neprobojno žaljenje za patnje čovječanstva. Ove su me strasti, kao velika krila, vodile ovamo i onamo, čudnim putem, preko dubokog oceana boli, dosežući sam rub očaja.

Želio sam ljubav, kao prvo, jer donosi ekstazu — ekstazu toliko moćnu da bih često žrtvovao cijeli svoj život za tih par sati užitka. Tražio sam ju, uostalom, jer oslobađa od samoće - te strašne samoće u kojoj nečija drhteća svijest gleda s ruba svijeta prema hladnom, beživotnom ponoru. Želio sam ju, na koncu, jer sam u savezu ljubavi vidio, u mističnoj minijaturi, viziju raja koju su sveci i pjesnici zamišljali. To sam želio i, iako se možda čini predobro za ljudski život, to sam, napokon, i pronašao.

S jednakom sam strašću potraživao znanje. Želio sam razumjeti srca ljudi. Želio sam znati zašto zvijedze sjaje. I želio sam shvatiti pitagorejsku vještinu prema kojoj broj ima kontrolu iznad tijeka. Dio ovoga, ali ne previše, sam i uspio.

Ljubav i znanje, koliko su mogle, nosile su me prema nebesima. No žaljenje me uvijek vratilo natrag na zemlju. Jeke bolnih uzvika odbijaju se u mom srcu. Gladna djeca, mučenici, bespomoćni starci koje njihova vlastita djeca mrze i cijeli svijet samoće, siromaštva i boli prave svinjariju od onoga što bi ljudski život trebao biti. Ja želim iskorijeniti zlo, ali ne mogu, te i ja sam patim.
Ovo je bio moj život. Smatram da je vrijedan življenja i rado bih ga ponovo proživio kad bi mi se pružila prilika.

Bertrand Russell, "Za što sam živio"

oulu
20.03.2012., 09:27
Čovjek ne može donositi djecu na ovakav svijet. Čovjek ne može vječno produživati patnju ili povećavati vrstu tih požudnih životinja koje nemaju trajnih čustava, nego samo hirove i taštine koje ih odvlače čas na ovu, čas na onu stranu.
Virginia Woolf, "Mrs Dalloway"

mimma7
20.03.2012., 10:04
SHE WAS CRAZY, HE WAS MAD

She was crazy, he was mad,
together they danced
He believed her to be the Queen of Sheba
she was convinced that he was a prince
and they were dancing together
in the wind and the weather
she was crazy, he was stark staring mad.

Look here, said the fellow with the grey flannel skin
and planted on his bald head: Keep off the grass
it's absolutely clear that you can't dance here
'cos you haven't got a licence, your credentials won't pass
and according to subsection A of paragraph Z
you're defaulting on your payments for the upkeep of the dead.

Look here, said the man with the two glass eyes
and plastered on his wall face: Vote for me
it's absolutely clear that you can't dance here
'cos you're clogging up the drains of our democracy
The machine is geared for action, the direction's straight ahead
and you ought to be at work producing poppies for the dead.

So they turned on the search lights and switched off the sun
and they built white walls 'round the dancing pair
Now from everywhere people come and stare
at the man and the woman who are dancing there
and the profit from the peepshow, the authorities said
will be spent on reporducing plastic popeyes for the dead.

Leon Rosselson

:)

fokylady
20.03.2012., 15:13
"Kad limeni šporet i IBM-ov PC postanu dio istog ambijenta, onda su ljudi zbunjeni."

Ozren Kebo, Sarajevo za početnike

freak=)
20.03.2012., 19:02
" Usamljenost je nešto najdragocjenije na svijetu ako čovjek zna kako da je iskoristi.
Ona doprinosi da se izgradi izdržljivost i dopušta čovjeku da hladno posmatra sebe i
sve svoje nedostatke i vrline; dopušta mu da dobije neku perspektivu o stvarima.
Omogućava mu da se suoči i da podnese mnoge stvari koje bi inače bile nepodnošljive."

Louis Bromfield ( Gospođa Parkington )

bhavatarini
21.03.2012., 11:57
:top:

OT:

volin ove koji imaju neki povjesni znacaj. Npr.

"Now, I am become Death, the destroyer of worlds."

"Meine Ehre heißt Treue"Oj, murmi! :w
E taj prvi citat mi je vjerojatno najdraži stih iz Bhagavadgite. Dugo vremena mi je bio u potpisu na jednom drugom forumu. Htjedoh i ovdje da ga stavim, al ne znam više zašto nisam.
A drugi ne smijem komentirat. :zubo:

Nego... da stavim prvi u originalu:

कालोऽस्मि लोकक्षयकृत्प्रवृद्धो लोकान् समाहर्तुमिह प्रवृत्तः । :cerek:

mUrMillo hRnIć
23.03.2012., 15:42
Ma ja znan bhavadgitu napamet. nekad je pijan citiram na indijskon;)

Ja ga stavih zbog Atomske bombe. A i Animal Mother iz kubrickovoga Full Retard Jacket je to ima na sljemu. Volem taj kvot.

Tassia
23.03.2012., 20:32
‎'' Kako prolazni mogu da budu zanosi,kako su neodredjeni i izukštani dok traju, kako se skupo plaćaju i gorko okajavaju kad prodju.'' Ivo Andric

Tassia
23.03.2012., 20:34
Ljubomoran čovek stvarno izmisli najveći deo svojih razloga za nesreću, i svoju i ženinu. Kao glad, ni ljubav nema očiju; ali ljubomora nema pameti. Čovek koji ženu muči ljubomorom, veruje da se naplaćuje za bol koji mu je ona zadala, a niko ga ne može uveriti da se vara u svojoj sumnji. Ljubomora je zato jedan oblik ludila. Najbolji dokaz, što čovek nije ljubomoran samo na današnjicu, nego je ljubomoran i na prošlost te iste žene. Ljudi koji su pre prošli kroz njen život - kakva vojska samih džinova!
J.D.

Tassia
23.03.2012., 20:35
Napravite malu domaću promaju, otvorite prozore i vrata, proterajte iz kuće novembarski smog, decembarske praznične mirise, januarsku čamotinju - nebeski sprej donosi nam mladi, sveži vazduh sa snežnih karpatskih njiva.
D.R.

Tassia
23.03.2012., 20:37
Sve je u meni danas šareno.
I u tebi je možda šareno.
U nama svima šarenog ima.
Bila je zima.
Prošla je zima.

nisam tu
23.03.2012., 23:27
"Znaš prijatelju, ja sam nju volio. Ono mislim baš volio. Istinski, ludo i bez razmišljanja. Bila mi je jedina. Moja tajna, ona najveća.
Sa mnogima sam bio, al' uvijek sam nju nosio u srcu. Najviše mi je trebala, a eto baš njoj sam najviše boli donosio. Nisam mogao da prihvatim činjenicu da volim, pa sam je tjerao od sebe. Stalno joj se vraćao, a ustvari bježao od nje. U jednom trenutku pokazao bih joj da mi je stalo , a u sljedećem dokazao da sam djubre.
I najgore od svega , kad god bi se vratio , ona je bila tu. A sada...
Ma kakvi. Ima trenutaka kada je zaboravim na tren , ono kad alkoholom ubijem zadnji komad mene.
Eh vidiš. Uspio sam šta sam htio. Otišla je od mene. Sad kad se vratim, više je nema. Kažu da voli drugog, znam da to nije istina.
-Idi do nje onda.
Ne mogu.
-Zašto?
Uključila je razum, prijatelju. Shvatila je da sam ipak preveliko djubre i da je ne mogu voljeti nikad. Voljeti onako, klasično. Ne mogu biti tu za nju, a uvijek cu očekivati da ona bude tu za mene. Ne mogu je kad joj bude najteže doć i zagrlit, mada znam da ona meni bi.
-Tebe je nemoguće shvatiti !
Eh prijatelju , znam.. To čujem često.
Samo jedna osoba mi je rekla da me razumije.
-Ko ?
Pa ona, druže... "

đole

karolina-lina
24.03.2012., 22:31
Te noći pisah sjedeć posve mirno,
Da ne bih majci u susjednoj sobi
Škripanjem stolca u san dirno.

A kad mi koja ustrebala knjiga,
Sasvim sam tiho išao po sagu.
U svakoj kretnji bila mi je briga
Da staričicu ne probudim dragu.

I noć je tekla spokojna i nijema.

A tad se sjetih da je više nema.

...
Dobriša Cesarić-Jedne noći.

Wanda Warska
24.03.2012., 23:51
Kad pomno razmotrim neobične navade pasa,
Moram zaključiti
Da je čovjek nadmoćna zvjerka.

Kad razmotrim neobične navade čovjeka,
Priznajem, prijatelji, ja sam zbunjen.

Ezra Pound - Meditatio

Wanda Warska
25.03.2012., 04:00
Da bih te volio

Da bih te volio, sudbini
predao sam svoje srce.
Više se nećeš moći osloboditi
-više se neću moći osloboditi!-
od kobnosti te ljubavi!
Ne mislim na to, ne osjećaš to;
ja i ti smo već ti i ja,
kao more i kao nebo,
a nebo i more postoje
bez svoje volje.

Ja nisam ja

Ja nisam ja.
Ja sam taj
što hoda pored mene, a ne vidim ga;
kojega, katkada, vidim,
i kojega, katkada, zaboravljam.
Taj što šuti, spokojan, kad govorim,
taj što oprašta, blag, kada mrzim,
taj što šeće tamo gdje mene nema,
taj što će ostati uspravan kad ja umrem.

Juan Ramón Jiménez

Cahit
26.03.2012., 08:46
Nijedna utopija ne može stalno da pruža zadovoljstvo svakome. Kako se čovjekovi materijalni uvjeti popravljaju, ljudi podižu svoj pogled naviše i postaju nezadovoljni onim što imaju, a što im je nekada i u snu izgledalo nedostižno.

- A.C. Clarke - Kraj djetinjstva

žena dijete
30.03.2012., 07:27
"Izgubio sam svoju kaplju rose," jada se cvijet jutarnjem nebu koje je izgubilo svoje zvijezde...

R. Tagore

žena dijete
30.03.2012., 07:29
"Izgubio sam svoju kaplju rose," jada se cvijet jutarnjem nebu koje je izgubilo svoje zvijezde....

R. Tagore

Ljutica
30.03.2012., 12:41
Ti si gospodar moje mržnje i moje žudnje. Ti upravljaš mojim snovima noću. Ti vladaš mojom kosom i mojim grlom i mojim tabanima. Ti gospodariš mojim dojkama mojim trbuhom mojim spolovilom mojom utrobom. Ja Ti robujem, ja sam Tvoja robinja. Ja volim svoga gospodara. Ja ne želim biti slobodna.

~ Amos Oz, Crna kutija

sken
31.03.2012., 01:03
Da, ona je to znala, i voljela njegov stalni smiješak i njegove smeđe oči. Voljela je njegov nemar u postupku s novcem i način na koji je znao posegnuti za pojas i dati njoj što je imao. A kad nije ništa imao, zatražio bi od nje ono što je ona imala, a ona je više voljela dati njemu nego da on njoj daje. Sve što je on njoj dao ona je čuvala da mu da opet natrag kad njemu ustreba. To je bila najbolja uporaba za njenu malu ušteđevinu, koju je ona znala.

Pearl S. Buck - Mati

sken
31.03.2012., 01:14
Ljubav je vjera, i njezini su obredi skuplji od obreda svake druge vjere; ona prolazi brzo, i to kao dječak kome je osobito stalo da svoj prolaz označi pustošenjem.

Honore de Balzac - Le Pere Goriot

tanveer
31.03.2012., 01:27
Mistakes were made.
Others were blamed.

T-shirt

_ribitza_
01.04.2012., 15:08
Ja imadem bezbroj lica
Ja imadem bezbroj duša
Za svakog po jedno lice i po jednu dušu
Tuđa moja lica
Tuđe moje duše
Moje lice nitko nije vidio od ljudi...

A.B.Šimić

FeetF1
01.04.2012., 19:13
Došao sam iz Hrvatske bez igdje išta, a ni tamo nisam ostavio nikakvu imovinu, tek nešto knjiga. Nadam se da će mi ih tamošnji prijatelji prebaciti ovamo. Sve što sam imao, a to je bilo jako jako malo, trošio sam na knjige. To je neophodno u svakoj borbi, ali ni pero ni zakovica ne vrijede ništa bez puške. Pero je samo priprema za borbu i podrška da se u borbi istraje.

(Bruno Bušić, 1975.)

žena dijete
02.04.2012., 10:42
"Isti ste kao i godišnja doba i premda u svojoj zimi poričete svoje proljeće , ipak proljeće, odmarajući se u vama, smije se u svojoj pospanosti i ne vrijeđa se"...

Gibran

bhavatarini
02.04.2012., 14:53
Chi comunica poco cogli uomini, rade volte è misantropo. Veri misantropi non si trovano nella solitudine, ma nel mondo: perché l'uso pratico della vita, e non già la filosofia, è quello che fa odiare gli uomini. E se uno che sia tale, si ritira dalla società, perde nel ritiro la misantropia.

~ Giacomo Leopardi, Pensieri

alica u zrcalu
02.04.2012., 16:04
MAGLA - Roman ili nivola
Miguel de Unamuno

"Je li ovaj moj život roman, je li nivola ili što li je? Je li sve ovo što mi se događa i što se događa onima koji me okružuju stvarnost ili mašta? Nije li možda sve ovo Božji san ili čiji već, koji će se raspršiti kad se On probudi te mu zbog toga upućujemo molitve i uzdižemo mu pjesme i hvalospjeve da ga uspavamo, da zibamo njegov san? Nisu li svi crkveni obredi svih religija način da se Bog održi u snu, da se ne probudi i da nas ne prestane sanjati? Jao, moja Eugenijo, moja Euge-nijo! I moja Rosarito..." (...)
Ne želite me pustiti da budem ja, da izađem iz magle, da živim, živim, živim, da se vidim, čujem, dodirujem, osjećam, da me boli, da budem. Znači to ne želite? Znači da biće fikcije mora umrijeti? Pa dobro, moj gospodine stvoritelju don Miguel, Vi ćete također umrijeti, Vi također, i vratit ćete se u ništa odakle ste izašli... Bog će Vas prestati sanjati! Umrijet ćete, da, umrijet ćete, makar to ne željeli; umrijet ćete i umrijet će svi koji budu čitali moju priču, svi, svi, svi do jednoga! Bića fikcije kao ja; isto kao i ja! Umrijet će svi, svi, svi. To vam ja kažem, Augusto Perez, fiktivno biće poput vas, isto toliko nivoleskno koliko i Vi. Jer Vi, moj stvoritelju, moj don Miguel, niste ništa više od nivolesknog bića i Vaši čitatelji su nivoleskna bića, isto kao i ja, kao Augusto Perez, kao Vaša žrtva... (...)

Soul sister
03.04.2012., 14:53
Ništa nikada ne počinje.
Ne postoji nikakav prvi trenutak; nikakva pojedinačna riječ iz koje, ili mjesto iz koga, proističe ova ili bilo koja druga priča.
Uvijek nailazimo na niti koje možemo slijediti do neke ranije priče, ako i do priča koje njoj prethode, međutim, činit će nam se da veze postaju sve oskudnije dok glas pripovjedača zamire, jer svako će doba željeti da priča bude ispričana kao da je njegova vlastita tvorevina.
Tako paganin biva posvećen, tragično postaje smiješno, veliki ljubavnici se raznježe, a demoni se pretvaraju u igračke na navijanje.
Ništa nije postojano. Lađica plovi tamo-amo, činjenica i mašta, um i stvar utkani u ustrojstva kojima samo ovo može biti zajedničko: da je negdje između njih skriven filigran koji će s vremenom prerasti u neki svijet...

Sada su imali vremena za sva svoja čuda. Za duhove i preobražaje; za strasti i dvosmislenosti; za podnevne vizije i ponoćnu slavu. Imali su vremena na pretek. Jer, ništa nikada ne počinje. Tako ni ova priča, pošto nije imala početak, neće imati ni kraj.

Utkani svijet, Clive Barker