PDA

View Full Version : Fiksni aparatić za zube (+FAQ)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

Violet Stooge
20.02.2009., 20:49
Imaš još voska? Stavljaj ga na tu žicu koja viri i neće te pikat, to je normalno i zamoliš je da ju ili skrati ili savije malo da te ne pika.

bitchy-as-usual
20.02.2009., 20:51
imam voska ko u priči.. dragi se potrudio nabavit ga :cerek: a zasto se to dogada? jer prije nije bilo tog viska i odjednom eto ga :horor:

nista stavit cu vosak na to onda

Violet Stooge
20.02.2009., 20:55
Pa kako se zubi pomiču, žica radi svoje i ona lagano nakon nekog vremena počne plesat po aparatiću pa odjednom na nekom kraju izađe, meni trenutno viri i gore i dole :D

bitchy-as-usual
20.02.2009., 21:04
hehe meni viri samo na lijevoj strani.. reci cu ja njoj u pon neka odreze :zubo:

::::annie::::
22.02.2009., 17:39
hello ppl!:)

evo ja sam ok, nisam nekih tjedan dana posjećivala temu jer mi je kompjuter bio na popravku....:rolleyes:aparatić više niti ne osjećam, još manje primjećujem..sad će biti malo više od 2 tjedna da ga imam..nemam nikakvih problema, ništa mi se nije otkinulo i zubi su me prestali boljeti poslije 4 ili 5 dana...:smalo me žica grebla isprve, ali više ne....:cool:ne mogu se požaliti, zadovoljna sam šta sam ga stavila i nije mi žao:top::cheer::cerek::W

Poluplave okice
23.02.2009., 13:02
evo i mene sa safirima na gornjim zubima :D
proslo je vec par sati od stavljanja i lagano ''osjecam'' zubeke..sve bu dobro sam da ne boli ko separatori :D

bitchy-as-usual
23.02.2009., 14:20
ja se vratila od ortodontice..bila opet zbog umnjaka..pa mi je usput zategnula zicicu jer je olabavila... 12.3 sam naručena pa sam joj rekla da ne zelim vise gumice nego zicice jer su mi prozirne full pozutjele i rekla je da nema problema

PROTINA
24.02.2009., 14:44
Evo ljudi moji ja svoj aparatić imam skoro 8 mjeseci.. vrijeme fakat leti..
i jaaaako sam zadovoljna.. polako se popunjavaju razmaci...a i donja čeljust se polako ispravlja.. baš sam zadovoljna!!:):)
još malo pa dobivam gumice za zagriz.. ali nikuda se ne žurim, skroz sam se priviknula. jedino me malo grebu žice kod mijenjanja i to donje ali vosak spašava stvar!

bitchy-as-usual
24.02.2009., 21:01
vidim da mnogi govore o separatorima i gumicama za zagriz..tko to mora imati?? meni nije receno da cu to nositi a opet mozda i hocu samo ne znam :zubo:

Violet Stooge
24.02.2009., 22:02
Gumice i ako ćeš ih trebati ćeš dobit dat će ti ih dosta kasno, ja sam ih dobila nakon 10 mjeseci, evo protina nakon 8 mj. tako da imaš do toga. Meni nije uopće rekla da ću ih nosit, samo mi ih je jedan dan stavila i rekla evo ovako ih stavljaj svaku večer :D

bitchy-as-usual
24.02.2009., 22:06
sama ih trebas stavljat?? :horor: kaj nije to da ti ona to stavi i to tak stoji? :mama: vec vidim koliko ce biti komplikacija :mama:

Violet Stooge
24.02.2009., 22:08
jao ma znaš kako je to lagano, pih ništa :mig: malo dijete bi to moglo stavit

annie018
24.02.2009., 23:14
evo ja danas bila na otisku, za 2 tjedna stavljam gornji aparatić,a donji malo kasnije...imala sam pravi foto shooting :mig: još ono najranije ujutro,da sam znala malo bi se našminkala :D uglavnom odlučila sam se za kombiniranu terapiju,gornji aparatić estetski damon,a donji obični metalni! Ona cura šta radi na pultu me malo prepala..rekla mi da se najedem dobro dok mogu,dok ne stavim aparatić :( odmah sam ogladnila :p
i pitala sam za taj estetski hoće li požutjeti,rekla je da nebi trebao..al mene opet malo strah! je li ikome od vas požutio, koji imate estetski?

Poluplave okice
25.02.2009., 08:51
vidim da mnogi govore o separatorima i gumicama za zagriz..tko to mora imati?? meni nije receno da cu to nositi a opet mozda i hocu samo ne znam :zubo:

za gumice su ti rekli a separatori su ti na ovom linku najdonja slika http://www.zubovic.com/fiksni_aparat.php

dakle njih nosis prije stavljanja aparatica da ti rasire prostor oko kutnjaka/šestica da stane metalni prsten na koji ide aparatic. neki nemaju te metalne prstenove vec ima aparatic azvrsava sa bravicom. ti prstenovi ti se vide na gornjoj slici istog linka.

bitchy-as-usual
25.02.2009., 09:14
pa ja imam ove gumice kaj svi imaju :confused:.. ali ni njih vise necu imat jer sam neki dan dogovorila da mi se stave zicice jer su mi gumice pozutjele.. separtore nemam pa ih očito neću ni imat :zubo:

pic
25.02.2009., 09:22
au dok se sjetim tih separatora dzizs, bil sam zivcan od bolova, cim se to prodje ostalo je nis.
gumice sam dobil nakon 1 god, lijevo gore trojka, dolje 6, desno gore 6, a dolje 3.. nadam se da sam dobro zapamtil da ne stavljam naopacke i sabotiram samog sebe haha :D
a kolko ste ih vi nosili dugo? meni predvidja mjesec, 2...

Poluplave okice
25.02.2009., 10:10
pa ja imam ove gumice kaj svi imaju :confused:.. ali ni njih vise necu imat jer sam neki dan dogovorila da mi se stave zicice jer su mi gumice pozutjele.. separtore nemam pa ih očito neću ni imat :zubo:

mislim da i dalje en kuzis o kojim gumicama je rijec :D gumice ti se stavljaju kako je pic rekao, zakacis jedan dio za neki gornji zub i jedan dio za donji zub i one ti ispravljaju zagriz. to si sama stavljas, kada ti ako ti ortodont rece i pokaze.

bitchy-as-usual
25.02.2009., 11:21
:horor: pa nisam baš shvatila :zubo: pokusavam si to predocit u glavi al bas ne ide :rofl: a to se nosi samo po noci jel tak? jer pretpostavljam da kad si to zakacis nemres pricat? :misli:
jebemu, pa ja cu pol zivota izgubit oko ovog aparatica :rofl:

Poluplave okice
25.02.2009., 11:25
:horor: pa nisam baš shvatila :zubo: pokusavam si to predocit u glavi al bas ne ide :rofl: a to se nosi samo po noci jel tak? jer pretpostavljam da kad si to zakacis nemres pricat? :misli:
jebemu, pa ja cu pol zivota izgubit oko ovog aparatica :rofl:

ovisi kako ti kazu da nosis, mojoj frendici je preporuceno sto vise i sto cesce, pa ih ona i preko dana nosi. mozes pricati s njima, sve je stvar navike :D i malo se naziru dok pricas :D
a predoci si sljedece: znas one male gumice koje se stavljaju kad se pletu sitne pletenice? :D e takve samo prozirne i zakacis ih na gornji zub, na bravicu i na donji pa ti ispravljaju zagriz.

bitchy-as-usual
25.02.2009., 11:56
ma onu stvar mogu pričat s tim :mama: meni ce to ziher trebat s obzirom da mi je prednja čeljust dosta "naprijed" pa ipak treba bit malo iza :rofl: kad ja vidim kak nešto pokusavam opisivat mogu se samo smijat

koliko se to cirka dugo nosi?

Beautifully Chaotic
25.02.2009., 13:51
moj frend to ima, uopće se ne konta ;) i u školi to nosi, a priča non-stop :D

grasevina
25.02.2009., 18:27
čitala sam ovdje na forumu da je dobar ortodont Tomislav Lauc, našla sam na netu da radi u Poliklinici Apolonija. može li mi netko tko je bio kod njega u zadnje vrijeme dati kakve informacije? koliko se brzo dođe na red za pregled, je li ugodan, koliko se kreću cijene aparatića kod njega...
naime, meni rastu oba umnjaka s lijeve strane, i već su 2/3 vani. na desnoj strani obrnuta situacija, tek su malkoc provirili. donja čeljust mi je u redu, svi zubi su lijepo poredani, samo mislim da ću vaditi taj 1 umnjak jer izgleda da je počeo gurati druge.
što se tiče gornje čeljusti, tu imam genetski: dvojke preko jedinica i to planiram ispraviti aparatićem. to mi nije jako smetalo, dok mi gornji umnjak nije počeo rasti i to koso, pa se bojim da će ih sve dodatno pogurati, pa ću imati rusvaj u ustima. hoću li zboga aparatića morati dodatno vaditi i četvorke?

NoWa
26.02.2009., 10:00
čitala sam ovdje na forumu da je dobar ortodont Tomislav Lauc, našla sam na netu da radi u Poliklinici Apolonija. može li mi netko tko je bio kod njega u zadnje vrijeme dati kakve informacije? koliko se brzo dođe na red za pregled, je li ugodan, koliko se kreću cijene aparatića kod njega...
mlad, zgodan i izgleda profesionalno:D
na red cekas vrlo malo. kakav je ne znam, nisam se jos odlucila za aparatić

koliko kod njega dođe safirni i jel plativo u ratama?:ne zna:

bila sam u dva ortodonta: Lauc i ova u poliklinici Štambuk rekli posve drugačiju stvar i posve drugaciji nacin stavljanja i nosenja aparatica. i sad kome da vjerujem:confused:
a namjerno sam isla u dva ortodonta da vidim jel imaju isto misljenje. nemaju. divota.

frend stomatolog mi je preporučio polikliniku Šlaj - Anić . da su najbolji

Poluplave okice
26.02.2009., 13:37
mlad, zgodan i izgleda profesionalno:D
na red cekas vrlo malo. kakav je ne znam, nisam se jos odlucila za aparatić

koliko kod njega dođe safirni i jel plativo u ratama?:ne zna:

bila sam u dva ortodonta: Lauc i ova u poliklinici Štambuk rekli posve drugačiju stvar i posve drugaciji nacin stavljanja i nosenja aparatica. i sad kome da vjerujem:confused:
a namjerno sam isla u dva ortodonta da vidim jel imaju isto misljenje. nemaju. divota.

frend stomatolog mi je preporučio polikliniku Šlaj - Anić . da su najbolji

to ce ti uglavnom puno ljudi reci za Slaja, ja sam cula sa svih strana da je najbolji. ali to ne znaci da nema drugih odlicnih ortodonata. ja idem kod Slaja i prezadovoljna sam za sad, prvi pregled ti je besplatan kao i vjerujem kod svakog ortodonta, naruci te uglavnom u roku 2 tjedna za prvi pregled, a kasnije ak se odlucis ides jednom mjesecno. mozes placati u ratama. da je skup, je, al kao kod njega ti idu i nasi celebrity-i pa ono :rolleyes: :D poznat je, vrhunski strucnjak je i to je jednadzba za visoku cijenu.
A sto su ti rekli ova dva ortodonta? Odi si i kod Slaja, bar samo po misljenje ak nista drugo.

bitchy-as-usual
26.02.2009., 13:53
vecinom svaki ortodont kaze drugacije.. meni je jedan (uzasno skup) sa trešnjevke.. da me ubiješ ne znam kak se zove.. trebala bih pitat tatu... rekao mi je da trebam vadit osmice pa da onda mora napravit dijagnostiku (da mi fino jos i dodatno lovu uzme) pa ce onda odluciti dal ce staviti metalni, safirni, lingvalni ili koji vec :rolleyes:

ova ortodontica kod oje idem sad rekla je da moraju četvorke van i rekla mi je da izaberem koji aparatić želim.. jer svi oni na kraju imaju isti rezultat.. isto kao sto mi je rekla da sa safirnim malo dulje traje.. ali ja sam rekla nema veze.. i full sam zadovoljna

i bila sam kod jos jednog ortodonta koji mi je rekao da bi vadio i osmice i četvorke :horor:

odlučila sam se za ortodonticu koja mi je rekla da amo četvorke idu van.. prvenstveno jer je bila najsimpaticnija, odgovorila na tisucu i jedno pitanje dok ovi drugi su jedva cekali da me se rijese.. ono oprostite što se raspitujem što treba radit sa mojim zubima :rolleyes:

frendica ide nekoj ortodontici u ilici.. jos je davno nosila aparatic al sad ce ga nosit opet (duga prica) i opet ide svojoj ortodontici.. žena je preskupa.. naplacuje jednu čeljust safirni 9000 kn.. ja svoj safirni placam 7000 kn

i nitko nemre reć da je ova bolja zato jer je skuplja
a zna se da imena puno ne znace. nowa ako ti je teško odlučiti se odi još jednom ortodontu da vidis i treće mišljenje.. ako hoces mogu ti nabavit broj ove žene u ilici tek toliko da vidis sto ce ti reci...
i onda ces trebat izabrat cija se tebi ideja vise svida, sto ti je povoljnije..jer jbg kad svi govore drugacije..nekako ces se morat odlucit

Poluplave okice
26.02.2009., 13:59
potpisujem bitchy. odi si po trece misljenje i odaberi ortodonta koji ce ti manje zubi izvadit :D ja na svu srecu nisam morala nijedan.

bitchy-as-usual
26.02.2009., 14:04
cura kojoj sam preporučila svoju ortodonticu placa istu cifru koja ja i ne mora vadit zube.. kako sam ljubomorna :zubo:
ja sam znala da cu nes morat vadit jer fkt ne stanu mi ovi zubi koje imam..preveliki su.. jbg pehista sam...

odes po trece misljenje i cekas da vidis sto ce ti reci.. e sad ak ti taj treci kaze nesto trece onda je to fkt zajeb.. bilo bi bolje da ti potvrdi misljenje jednog od 2 ortodonta di si bila.. al ponekad se to ne dogada.. onda ces zaista morat birat.. al bez brige svaki ortodont ima neku svoju viziju kako zube popravit.. kom god da odes izravanat ces ih i poslozit :mig:

plava trava
26.02.2009., 15:45
Zanimaju me negativne strane fiksnog aparatica za zube.

Znate li za nesto modernijeg na trzistu, a da je bez metala i zica po ustima?

Bila bih Vam zahvalna ako biste mi mogli reci kako se krecu cijene u Hrvatskoj (privatno), narocito u Rijeci.

Moj problem je u tome sto mi je gornja jedinica nije sasvim u ravnini s drugom, a od strane doktora ovdje u Italiji preporuceno mi je nosenje fiksnog aparatica cemu se ja jako cudim jer nije da je to neka strasna deformacija. Ali, on kaze da mobilni nista ne vrijede?!?! Ovdje je cijena 3.520 eura ako se problem rijesi u 2 godine, ako ne dodatnih 80 eura mjesecno nakon te dvije godine..

bitchy-as-usual
26.02.2009., 15:52
koliko ja znam nema negativnosti.... imas safirni aparatic koji je proziran ali ima metalnu zicu no ne vidi se to jako... cijene u hrvatskoj su od 2000-2500 eura... za rijeku ne znam...
mobilni ne popravlja takve stvari i nije bas djelotvoran...

imas dolje nize topic o fiksnim aparaticima..prolistaj malo :mig:

:::kevin:::
26.02.2009., 19:00
evo ja danas bila na otisku, za 2 tjedna stavljam gornji aparatić,a donji malo kasnije...imala sam pravi foto shooting :mig: još ono najranije ujutro,da sam znala malo bi se našminkala :D uglavnom odlučila sam se za kombiniranu terapiju,gornji aparatić estetski damon,a donji obični metalni! Ona cura šta radi na pultu me malo prepala..rekla mi da se najedem dobro dok mogu,dok ne stavim aparatić :( odmah sam ogladnila :p
i pitala sam za taj estetski hoće li požutjeti,rekla je da nebi trebao..al mene opet malo strah! je li ikome od vas požutio, koji imate estetski?

evo, ja sam ti zadovoljna vlasnica estetskog damona i na gornjim i donjim zubima. imam ga nešto manje od 2 mjeseca i uopće ni njmanje nije požutio taj prozirni dio...a pušim, pijem crno vino itd itd...nije da baš pazim...samo treba naravno stalno prat zube :D i nemaš brige...
i zubi mi praktički već ravni...nisam očekivala ovako brze rezultate :rofl: weee

NoWa
26.02.2009., 22:47
to ce ti uglavnom puno ljudi reci za Slaja, ja sam cula sa svih strana da je najbolji. ali to ne znaci da nema drugih odlicnih ortodonata. ja idem kod Slaja i prezadovoljna sam za sad, prvi pregled ti je besplatan kao i vjerujem kod svakog ortodonta, naruci te uglavnom u roku 2 tjedna za prvi pregled, a kasnije ak se odlucis ides jednom mjesecno. mozes placati u ratama. da je skup, je, al kao kod njega ti idu i nasi celebrity-i pa ono :rolleyes: :D poznat je, vrhunski strucnjak je i to je jednadzba za visoku cijenu.
A sto su ti rekli ova dva ortodonta? Odi si i kod Slaja, bar samo po misljenje ak nista drugo.ma Šlaj je za 500 eura skuplji od ovih. sto mi na rok od 1-2 godine godine zaista ne znaci mnogo, jer radim i nije mi problem izdvojit za to...

jedan ortodont: aparatic na obje celjusti, popravit zub, nosi se godinu dana
drugi ortodont: aparatic samo gore za pocetak, kasnije dolje, ne treba nista popravljat, nosi se dvije godine

zube sam vec izvadila, kad su počele rast te grozne osmice i unistile mi dotad savrsen osmijeh:tuzni:

sad me zanima sta ce treci rec:D

Poluplave okice
27.02.2009., 07:48
@ Nowa u principu ti kod dosta ortodonata ide prvo gornji a zatim donji aparatic. npr tak je slucaj kod mene i kod vise ljudi koje znam. a ovo za zub popravit, ne znam na kakav popravak ej mislio, al u principu aparatic mora ici na zdrave zube, pa ak imas kakve karijese, plombe za rijesit, rijesis kod svog zubara.

moj savjet ti je otici trecoj osobi, odi Slaju ili ovoj ortodontici kod koje ide bitchy, zenska zvuci super (ne bitchy, njena ortodontica :lol: ) :D
sala, bitchy :p :D

Ma`at
27.02.2009., 08:49
evo ja idem k istoj ortodontici kao i bitchy, i isto bi ti nju preporučila.
meni su prije i dva različita ortodonta isto rekli drugačije..jedan mi je htio vadit 4 zuba :eek: , a drugi 2, dok kod ove ne moram vaditi niti jedan zub, a i različitih mišljenja je bilo i što se tiće vremena nošenja aparatića...

nosim ga skoro 2tjedna i za sad je sve ok! :D

bitchy-as-usual
27.02.2009., 09:06
nowa je bila kod nase ortodontice maat.. nowa njen prijedlog je ziher bio prvi jel tako? :zubo:
kod svih ortodonata ide prvo gore aparatic pa dolje..a zasto treba ic dolje? meni je objasnjeno ovako? tebi aparatic pomice zube da sjednu na svoje mjesto.. time se mijenja simetrija zubi.. a tebi gornje i odnje jedinice trebaju biti "jednake".. ako ti si gore sve lijepo pomakne a dolje se ne nastima..kako bi to izgledalo? :horor:

bitchy-as-usual
27.02.2009., 09:07
btw nowa ovo za aparatic na obje čeljusti..ako si mislila odjednom da stavi aparatic i gore i dolje onda mislim da to ipak nije rekla moja ortodontica :zubo: sad odgonetavamo :rofl:

Zli Mali Medo
27.02.2009., 09:11
@ Nowa u principu ti kod dosta ortodonata ide prvo gornji a zatim donji aparatic. npr tak je slucaj kod mene i kod vise ljudi koje znam. a ovo za zub popravit, ne znam na kakav popravak ej mislio, al u principu aparatic mora ici na zdrave zube, pa ak imas kakve karijese, plombe za rijesit, rijesis kod svog zubara.

Gdje ide prvo ovisi o deformitetu. Nemaju svi isti deformitet.

Poluplave okice
27.02.2009., 14:04
Gdje ide prvo ovisi o deformitetu. Nemaju svi isti deformitet.

oke, rekla sam samo prema primjerima ljudi koje znam.. hvala na ispravku :mig:

bitchy-as-usual
27.02.2009., 14:26
pa sve koje ja znam prvo su stavljali gore pa dolje.. :ne zna:

Loknica
27.02.2009., 16:57
imam pitanje...
koliko vremenski traje skidanje fiksnog?

mene su danas napokon naručili na skidanje nakon duuuuuuuuuge 3,5 god... :rofl:

bitchy-as-usual
27.02.2009., 17:17
3,5 god? :horor: ja mislim da ti to traje puno brze nego stavljanje.. koliko znam stave neku tekucinu i bravice se odlijepe.. eh kad cu ja to docekat :zubo:

Beautifully Chaotic
27.02.2009., 17:26
hh :D

eto nakon 27 dana odljepila se bravica xD
ona skroz zadnja,
nazvala ja prije 1-1,5 h zubara, i odmah sutra u 10:30 ujutro će mi popravit. car :s:top::s

bitchy-as-usual
27.02.2009., 17:28
meni se srecom jos nije nis odljepilo a nosim ga tocno sad 23 dana :zubo: jedino mi je iskocila zica iz bravice.. al to je sredeno tako da je sad umjesto gumice zicica.. i drzi da bolje ne moze

bas sam neki dan isla zbog umnjaka ortodontici pa sam joj rekla da su mi gumice full pozutjele i da me to smeta i odlucila sam se za zicice.. tako da sljedeci put kad dodem stavljam zicice :zubo:

Beautifully Chaotic
27.02.2009., 17:57
onda ću i ja žičice ako me to bude pitao :D

Poluplave okice
27.02.2009., 18:22
ja moram priznat da ne razumijem o kojim to zicicama i gumicama pricate :D jer ja mislim da ja imam samo one prstenove oko sestica, bravice i zicu kroz njih. tak da ne kuzim o cem pricate :D

bitchy-as-usual
27.02.2009., 18:46
ma mozes ti to sama trazit od njega.. poluplava svaka bravica oko sebe i zicice ima gumicu.. koja drzi to sve.. ta gumica moze biti u boji.. ali postoji i zicica.. umjesto gumica je metalna sitnica zicica.. ja trenutno imam jednu na mjestu gdje je pukla gumica...

ja prstenove nemam.. ja imam tubice :zubo:

NoWa
27.02.2009., 19:24
moj savjet ti je otici trecoj osobi, odi Slaju ili ovoj ortodontici kod koje ide bitchy, zenska zvuci super (ne bitchy, njena ortodontica :lol: ) :D
sala, bitchy :p :Disla sam kod nje, divna je. samo mi je rekla drugaciju stvar od ovog prvog pa idem i po trece misljenje:mig:
nowa je bila kod nase ortodontice maat.. nowa njen prijedlog je ziher bio prvi jel tako? :zubo:
:

nije nije, tvoja je ova druga, sta je rekla "prvo gore, pa dolje".

bitchy-as-usual
27.02.2009., 19:26
a daj reci kaj je ona rekla od onog dvoje.. bas me zanima dal sam ju prepoznala..jer sam fkt zenu iscrpila pitanjima :zubo:

Violet Stooge
27.02.2009., 22:37
skidam aparatić za dva mjeseca :D ali! joj one gumice moram nosit 24 sata i više ne nosim gore na šesticama već na sedmicama i puno je jača sila i baš boli, sva sam nervozna od toga a moram stalno nosit.

Poluplave okice
28.02.2009., 07:54
vi koji idete kod Šlaja, znate mozda se moze ordianciju nazvati danas? oni su sad u selidbi, pa mislim da i subotom rade....

pandaaa
28.02.2009., 08:32
Ja svoj skinula prošli tjedan nakon 2,5 god. he he! nisam imala pojma da mi zubi zapravo tak izgledaju.:rofl:

bitchy-as-usual
28.02.2009., 10:20
joj cure blago vama. ja svoj nosim cirka mj dana i ono kad se sjetim koliko je toga jos ispred mene izbediram se sva.. nije da me nešto posebno aparatic sad smeta al bi definitivno mogla i bez njega :zubo:

Zli Mali Medo
28.02.2009., 10:27
vi koji idete kod Šlaja, znate mozda se moze ordianciju nazvati danas? oni su sad u selidbi, pa mislim da i subotom rade....

U selidbi? Bo. A kam se sele?

Beautifully Chaotic
28.02.2009., 11:00
joj cure blago vama. ja svoj nosim cirka mj dana i ono kad se sjetim koliko je toga jos ispred mene izbediram se sva.. nije da me nešto posebno aparatic sad smeta al bi definitivno mogla i bez njega :zubo:

drž' se :)
bila sam danas kod onog mog, popravio mi je lijepo bravicu, i lijepo mi je rekao da nisam kriva XD i da se svakom dogodi, lol. ako bude još koji put palo, onda će mi stavit prsten.
na sljedećem pregledu će mi također promjenit žicu i stavit na donju čeljust, al ono što me je oduševilo je napredak!
kaže mi da su se svi zubi okrenuli, i da su se čak prebrzo počeli popravljat :D :top:

barbara 15
28.02.2009., 11:37
čula sam da se pojavio nekakav novi oblik fiksnog aparatića koji se nosi s unutarnje strane zuba i da puno brže ide poravnavanje?
ima ko kakvih informacija?

Zli Mali Medo
28.02.2009., 11:44
čula sam da se pojavio nekakav novi oblik fiksnog aparatića koji se nosi s unutarnje strane zuba i da puno brže ide poravnavanje?
ima ko kakvih informacija?

Bjezi od toga, ionako je tesko odrzavati aparatic cistim, zamisli tek kako bi bilo da je iza zuba. Npr. kada ti se zapetlja masni dio prsuta, pa to nikad ne bi sama izvadila.

Oduvijek me fascinira zaziranje i skrivanje aparatica, shvatite da su deformirani zubi ruzni i njih ne biste trebali nikome pokazivati. :D

pic
28.02.2009., 12:49
e vi, s promijenjivim gumicama na aparaticu, ih gutate? :D
meni se dogodilo mislim 2x.. :( ne znam kak al skinule se:ne zna:

Poluplave okice
28.02.2009., 13:02
U selidbi? Bo. A kam se sele?

e sad...rekli su mi u koju ulicu al sam zaboravila :D uglavnom ne daleko od onog mjesta gdje jesu. idu valjda u neki novi, bolji fancy prostor :D ja sam narucena tek 30.3. pa su mi rekli da ce tad vec biti u novom prostoru..

annie018
28.02.2009., 13:43
evo, ja sam ti zadovoljna vlasnica estetskog damona i na gornjim i donjim zubima. imam ga nešto manje od 2 mjeseca i uopće ni njmanje nije požutio taj prozirni dio...a pušim, pijem crno vino itd itd...nije da baš pazim...samo treba naravno stalno prat zube :D i nemaš brige...
i zubi mi praktički već ravni...nisam očekivala ovako brze rezultate :rofl: weee

uu super sad mi je malo lakše,dosta mi je njih reklo da im nije požutilo! :top: jedva čekam počet s terapijom! :s

bitchy-as-usual
28.02.2009., 13:46
barbara zaboravi taj aparatić. ja sam se oko toga raspitala i čak vidjela kako ti izgleda.. prvo teško je odrzavati, drugo trebas se s tim naucit pricat.. ma sjebano je.. ako ti je vec do estetike uzmi safirni aparatić.meni su svi rekli da se uopće ne primjeti. čak sam 2 frendice testirala da im nisam ni rekla da ga imam i tek nakon pol sata su skuzile da ga imam... i to kad sam ja pitala "jel tebi nesto drugacije na meni" :rofl:

chaotic- blago tebi. pa koliko ga sad vec nosis??? :misli: ja idem 12.3 jedva cekam da vidim sto ce meni reci :zubo:
pic- kaj se tice gumica ako ih progutas to znaci da su pukle i da ti je na tom mjestu zica olabavila.. kad ti se to dogodi odi odmah ortodontici da stavi nove..moja preporuka je da stavis zicice..to nemre puknut.. ja imam jednu i super je.. :)

Beautifully Chaotic
28.02.2009., 17:49
28 dana ;)

bitchy-as-usual
28.02.2009., 17:52
cek cek ja sam pobrkala nes onda.. ti nosis damon ili? ne kuzim kako imas pomaka vec sad? ja nista ne vidim na svojim zubima :tuzni:

Zli Mali Medo
28.02.2009., 17:55
e sad...rekli su mi u koju ulicu al sam zaboravila :D uglavnom ne daleko od onog mjesta gdje jesu. idu valjda u neki novi, bolji fancy prostor :D ja sam narucena tek 30.3. pa su mi rekli da ce tad vec biti u novom prostoru..

Aha, ja sam sada na pocetku 3. :) A je l' blize Kvatricu ili dalje prema Dubravi?

Beautifully Chaotic
28.02.2009., 19:01
cek cek ja sam pobrkala nes onda.. ti nosis damon ili? ne kuzim kako imas pomaka vec sad? ja nista ne vidim na svojim zubima :tuzni:

jok, normalni metalni nosim...

pic
28.02.2009., 19:10
pic- kaj se tice gumica ako ih progutas to znaci da su pukle i da ti je na tom mjestu zica olabavila.. kad ti se to dogodi odi odmah ortodontici da stavi nove..moja preporuka je da stavis zicice..to nemre puknut.. ja imam jednu i super je.. :)

na cem si ti:) kakva zica, kakav ortodont. to su male latex gumice koje povezuju 2 zuba..
al no harm done, kazu da ih organizam moze izbacit normanlo van

bitchy-as-usual
28.02.2009., 19:28
ako nisi skuzila ovo je topic o fixnim aparaticima..a svaki fixni aparatic se sastoji od bravica gumica i zice..mozda si fulala topic :ne zna:

Violet Stooge
28.02.2009., 23:08
Bitchy pic nije fulala topic ali nije ni dobro objasnila o čemu je riječ, radi se o jednom tipu gumice koji poveže dva zuba, zakači se na dvije bravice kod kojih je razmak između zuba i počne ih spajat. I da organizam ih bez problema izbaci van.

Imala sam prije jednu tu gumicu i dok sam prala zube mi je pukla, zapravo mislim da se skinula a nisam imala živaca vraćat i bacila sam ju, razmak mi se bio stvarno smanjio ali preko noći kako je nisam imala sve se vratilo kako je bilo i ortodontica mi je onda rekla da sad ta dva zuba pustim na miru i sad nedavno mi je rekla da ćemo to sad uskoro ispravit.

Poluplave okice
01.03.2009., 09:13
Aha, ja sam sada na pocetku 3. :) A je l' blize Kvatricu ili dalje prema Dubravi?

morat cu i ja sad ici, zica mi iskocila iz bravice (ne skroz, vec samo iz jednog onog utora).
nemoj me uzeti za rijec, zenska mi je objasnjavala, i kao da je spominjala harambasicevu izmedju ostalog ali nisam nista sigurno. ja sam trazila tocnu adresu, a ona meni pocela ''ides ovuda, pa paralelno s ovim pa ono pa ovo...'' :D mislim da nije blize kvatricu
ma uglavnom i dalje mislim da cemo izlazit na istoj tramvajskoj stanici, masiceva, ak ides tramvajem... budu ti rekli uostalom..

NoWa
01.03.2009., 09:26
ima ko kakvih informacija?ima, duplo je skuplji:D

Poluplave okice
01.03.2009., 11:48
ima, duplo je skuplji:D

i teze je za cistit ga i malo se u pocetku teze prica s njim...
al kao sto je netko vec rekao, ak ti nije bed hodati okolo sa krvim zubima, onda ti ne treba biti bed hodati sa ''normalnim'' fiksnim.. uzmi si safirni i nitko ti ga nece skuziti odmah... ja sam s ljudima pricala i po sat vremena, a da nisu primjetili, a kad su skuzili svidjelo im se...

Beautifully Chaotic
01.03.2009., 11:54
nakon koliko vremena su vam dole stavili aparatić?

Poluplave okice
01.03.2009., 11:59

ja imam tek tjedan dana gornji :D nisu mi nis rekli..mom frendu su nakon godinu dana, al on ga sad nosi vec 2 i pol godine..meni su rekli da cu aparatic furat samo goinu i pol, pa mi ga mozda i ranije stave :ne zna:

Beautifully Chaotic
01.03.2009., 12:01
imaš li safirni ili?
kako se držiš? :)

inače, hvala na odgovoru :)

01.03.2009., 12:12
ljudi....imam pitanje :) čula sam se nedavno s ortodontom i rekao je da je normalno da osjećam kako mi se zubi miču, tako nešto, zbog aparatića :confused: problem je u tome šta ja ništa nisam osjećala nikakvo pomicanje, ravnanje bilo kakve vrste otkad sam stavila aparatić, znači pred skoro mjesec dana..jel to može značit da mi se ne ravnaju pravilno? :horor: znam da zvuči glupo, ali...:(:ne zna:

Beautifully Chaotic
01.03.2009., 12:18
ravnaju se, bez brige... osjećala sam bol prvih par dana, i jučer sam bila kod doktora, kad ono dođe da su se svi zubi okrenuli, i da su se prebrzo počeli popravljat... tak da ne brini... ;)

Violet Stooge
01.03.2009., 12:40
ljudi....imam pitanje :) čula sam se nedavno s ortodontom i rekao je da je normalno da osjećam kako mi se zubi miču, tako nešto, zbog aparatića :confused: problem je u tome šta ja ništa nisam osjećala nikakvo pomicanje, ravnanje bilo kakve vrste otkad sam stavila aparatić, znači pred skoro mjesec dana..jel to može značit da mi se ne ravnaju pravilno? :horor: znam da zvuči glupo, ali...:(:ne zna:

Ravnaju se oni bez brige, kad tad ćeš dobit taj osjećaj kao da ti se klimaju, to se najčešće osjeti kad ti promjeni žicu, kada sam ga stavila boljeli su me zubi tjedan dana i onda sve odlično, ništa ne boli ali mislim da ni ja nisam odmah osjećala to kao klimanje ali kasnije uf da, tako da samo mirno :mig:

Violet Stooge
01.03.2009., 12:42

Iskreno ne sjećam se točno ali za par mjeseci, meni je isto rečeno da ću ga nosit godinu i pol i stvarno je tako, čak ću ga i ranije skinut, sve mi je to nekako prošlo jako brzo pa sam izgubila osjećaj za vrijeme, prestanite brojat dane i oni će samo letit :cerek:

miss.she
01.03.2009., 13:45
Imam samo par pitanja za vas, jer bi i ja trebala nosit taj aparatić. Ovak ja sam maloljetna tako da mogu preko socijalnog, sad me samo zanimam jel u Osijeku dr.Pollak radi preko socijalnog (ja nisam iz Osijeka neg to mi je najbliže pa..) i čitala sam da su te kao safirne bravice najbolje pa jel mogu ja pitat za te, mislim pošto je preko socijalnog i još samo jedno ovak vaše osobno mišljenje, meni je samo jedan zub kriv dali ću ja to trebat nosit više od godinu i pol??
Hvala puuno....:)

bitchy-as-usual
01.03.2009., 14:01
ako ides preko socijalnog mozes dobit samo metalni..bar je meni tako rečeno..mozda postoji opcija da samo nadoplatis.. ali nisam sigurna u to :ne zna:

mene ljudi moji bole jedinice.. koje su me boljele u početku pa su prestale i sad me opet bole.. jel to normalno? s time da su me prvo boljele jedinice, pa su me počeli boljet četvorke i petice..pa su prestale pa su me počela dvojka boljet pa je prestala sad opet jedinice bole :horor:

a prošlo je skoro mjesec dana.. ne kuzim malo boli ovo malo ono.. ne boli me ovako ali ako probat zagrist i napravit pritisak na jedinice uff kako boli

Poluplave okice
01.03.2009., 14:38
imaš li safirni ili?
kako se držiš? :)

inače, hvala na odgovoru :)

da safirni.. za sad je oke, neusporedivo manje boli od separatora. u principu sami zubi su me boljeli prva da dana, a kasnije samo na pritisak i dodir, a kak nis ne zvacem jos onda nemam problema s boli..sutra mi je 7. dan i sad su onak samo ''utrnuti'' i ''osjecam'' ih, jedinice malo bole na dodir...
lagano pocinjem i zaboravljati na aparatic, u pocetku je grozan osjecaj kao da nemas kontrole (a i nemas :D ), kad sam nosila mobilni ko manja, cim bi zaboljelo ja bi ga vadila :rofl: a ovaj bi ponekad najradije pocupala van :mad: al sad sam oke :D

bitchy-as-usual
01.03.2009., 14:44
poluplave ti si sad stavila dolje ili? :confused: jebemu što sam ja zbunjena.. vise ne znam tko ima kakav aparatic gdje i koliko dugo :rofl:

Poluplave okice
01.03.2009., 15:06
poluplave ti si sad stavila dolje ili? :confused: jebemu što sam ja zbunjena.. vise ne znam tko ima kakav aparatic gdje i koliko dugo :rofl:

haha ne samo gornji imam

bitchy-as-usual
01.03.2009., 15:10
pa kako ga samo tjedan dana nosis??? :confused: koliko se meni cini ti se vec dugo na ovom topicu ?? :zubo:

Poluplave okice
01.03.2009., 15:48
pa kako ga samo tjedan dana nosis??? :confused: koliko se meni cini ti se vec dugo na ovom topicu ?? :zubo:

pa pocela sam se raspitivat pa ovo pa ono..pa prvi pregled, pa snimanje ortopana, pa otisak i eto napokon aparatic :D

bitchy-as-usual
01.03.2009., 15:53
a ja sebi brijala cijelo vrijeme da ti to vec dugo nosis :rofl: ajde tu smo svi negdje stavili aparatic.. u biti sad bi trebali napisat koji dan smo ga stavili tj datum kakav aparatic koliko nam je receno da cemo ga nosit i onda vidjet tko ce prije skinut :rofl:

Zli Mali Medo
01.03.2009., 17:51
da safirni.. za sad je oke, neusporedivo manje boli od separatora. u principu sami zubi su me boljeli prva da dana, a kasnije samo na pritisak i dodir, a kak nis ne zvacem jos onda nemam problema s boli..sutra mi je 7. dan i sad su onak samo ''utrnuti'' i ''osjecam'' ih, jedinice malo bole na dodir...
lagano pocinjem i zaboravljati na aparatic, u pocetku je grozan osjecaj kao da nemas kontrole (a i nemas :D ), kad sam nosila mobilni ko manja, cim bi zaboljelo ja bi ga vadila :rofl: a ovaj bi ponekad najradije pocupala van :mad: al sad sam oke :D

A onda ce doci stadij kada ces se sjetiti da imas aparatic kada ti se omota prsut ili kada ti na mejl dode obavijest da je netko nesto postoa na ovom topicu. :D

bitchy-as-usual
01.03.2009., 18:04
iskljucis tu opciju i nema podsjetnika :zubo:
a prsut ne jedem :rofl:

Poluplave okice
01.03.2009., 20:37
A onda ce doci stadij kada ces se sjetiti da imas aparatic kada ti se omota prsut ili kada ti na mejl dode obavijest da je netko nesto postoa na ovom topicu. :D

haha nemam podsjetnik na mail i vegeterijanka sam pa ak ce mi sta zapet, bit ce to špinat npr :rofl:

Zli Mali Medo
01.03.2009., 20:40
haha nemam podsjetnik na mail i vegeterijanka sam pa ak ce mi sta zapet, bit ce to špinat npr :rofl:

Spinat ne moze. ;) Ali moze nekaj tvrdo, tipa batat. :zubo:

bitchy-as-usual
01.03.2009., 20:43
poluplave i ja sam vege :rofl: nama je sudeno :rofl:

Poluplave okice
01.03.2009., 20:45
poluplave i ja sam vege :rofl: nama je sudeno :rofl:

hahahha presmijesno :D razmjenjivat cemo recepte, ja sam npr trenutno na shakeu od banane, sojinog mlijeka i nekog organskog kakaa :D to doruckujem jer vise ne jedem peciva jer bole zubi..al to ce mi brzo dosadit, a cokolino sam vec isfurala :D sad cekam novu inspiraciju za dorucak :D

bitchy-as-usual
01.03.2009., 21:21
ma ja sam cokolino jela prva 3 dana i onda sam skuzilada mogu jest zadnjim zubima.. i brzo sam poslala cokolino negdje :rofl:
kak me sad bole jedinice makar mi nije jasno zasto..al valjda tak treba bit sad jedem opet zadnjim zubima.. i neki dan odlucno ja idem jest dvopek :rofl: a sad zamisli kako je to kad te prednji zubi bole :rofl:

ali uspjela sam ja i to :rofl:

pic
01.03.2009., 22:32
mah ja sam vegan pa jedem kasicu (zob, banana, kivi, ljesnjak zmljeveno sve, zmuckano, zdruckano vilicom do zadenjg atoma :P) za dorucak, heljdu i tempeh za rucak, sve to mekano da se topi u ustima i fino :mig:

bitchy-as-usual
01.03.2009., 22:33
nije valjda da imam jos vege ljudi ovdje :rofl: :s

Poluplave okice
02.03.2009., 06:09
mah ja sam vegan pa jedem kasicu (zob, banana, kivi, ljesnjak zmljeveno sve, zmuckano, zdruckano vilicom do zadenjg atoma :P) za dorucak, heljdu i tempeh za rucak, sve to mekano da se topi u ustima i fino :mig:

ja nebi mogla to jest bez bar zlicice kakaa :lol: tempeh mi bas nikad nije pasao. ja sam vise sejtan osoba :D

puyol5
02.03.2009., 08:40
Imam 17 godina, i nosio sam aparatić 1 godinu i prije par dana sam ga skinuo i sve je bilo ok, i zubarica mi nije mogla uzeti otiske za onu "plastiku" sto drzi zube da se ne vrate, i kako nije mogla staviti valjda zbog toga jer je bilo malo krvi ona mi je stavila neku zicu IZA zubi, znaci ne vide se nikako, i sve je bilo dobro prvi dan , međutim ujutro kad sam se probudio pronasao sam pokraj glave tu nekakvu zicu crnu sto je bila zalijepljena sa necim bijelim.. a ja sam se bojao da se ne vrate zubi na staro nakon toga, al ono najgore se izgleda potvrduje , jer evo treci dan odkad je ispala ta zica i zubi su mi se poceli vracati na staro ,...... jedinica im ide prema naprijed pomalo, a dvica prema unutra...
A problem je sto je meni to bilo u petak a ona dolazi tek iduci petak da mi uzme otiske za onu "plastiku" i tek tada ce to vidjeti...
Pa moze li se to ikako rješiti a da se ne stavlja npr. ponovo aparatć... ili moze li se da ona stavi u petak ponovo takvu zicu koja mi je bila ispala pa da zadrzi zube ovakvim kao sto jesu pa da mi takvi ostanu za stalno...
A najveci je problem taj sto su se meni zubi vec u 2 dana pomjerili a kako li ce tek biti do petka.....
Molim vas savjet kako da se to sve dobro zavrsi ?
Molim vas ...

bitchy-as-usual
02.03.2009., 09:19
ono sto mene zanima u tom slucaju skidanja aparatic. ako skines fixni i ne nosis taj retainer zubi se vracaju na staro?? ako ti nosis retainer on ih zadrzava di trebaju biti ali kako to da nakon skidanja retainera (prestanak potpunog nosenja) ne vraca zube opet u krivi smjer???

Violet Stooge
02.03.2009., 09:37
Puyol5 zar ti ortodontica nije u gradu negdje i zar ne možeš otići do nje? Ne shvaćam kako će ona doći tek idući petak...Po meni bi trebao do nje da pogleda stanje i ili ti namjesti pravilno tu žicu natrag ili već nešto drugo napravi što misli da je najbolje. Samo također ne shvaćam kako nije mogla odmah na početku uzeti otisak za plastiku? To je kao da kažeš da ti nije mogla uzeti otisak za zube jer ideš stavljat aparatić, po meni je to nemoguće. No dobro sad je ovakvo stanje i bitno je to dal možeš otići do ortodontice?

Violet Stooge
02.03.2009., 09:46
ono sto mene zanima u tom slucaju skidanja aparatic. ako skines fixni i ne nosis taj retainer zubi se vracaju na staro?? ako ti nosis retainer on ih zadrzava di trebaju biti ali kako to da nakon skidanja retainera (prestanak potpunog nosenja) ne vraca zube opet u krivi smjer???

Pa ovako, plastiku bi trebalo nositi disciplinirano i ne shvaćati olako. Ako se ne nosi pravilno može se svašta dogoditi, jedna osoba je onda dobila mobilni da nosi a jednoj osobi se čak dogodilo to da je morala ponovno stavit fiksni, tako da se sa plastikom ne treba zezat. Koliko se nosi je teško reć jer sve ovisi do osobe, neki koliko i aparatić a neki pak cijeli život. Puyol5 je imao fiksni retainer a ima i mobilni, onaj koji se samo zatakne, većinom se dobiva mobilni.

puyol5
02.03.2009., 09:52
Puyol5 zar ti ortodontica nije u gradu negdje i zar ne možeš otići do nje? Ne shvaćam kako će ona doći tek idući petak...Po meni bi trebao do nje da pogleda stanje i ili ti namjesti pravilno tu žicu natrag ili već nešto drugo napravi što misli da je najbolje. Samo također ne shvaćam kako nije mogla odmah na početku uzeti otisak za plastiku? To je kao da kažeš da ti nije mogla uzeti otisak za zube jer ideš stavljat aparatić, po meni je to nemoguće. No dobro sad je ovakvo stanje i bitno je to dal možeš otići do ortodontice? Problem je u tome sto ja idem u jednog zubara u gradu a ta zena dolazi iz drugog grada... a ona ima svoj tamo posao kod kuce a ovdje dolazi samo petkom....
i kad sam skinuo aparat ona je vidila da je meso samo malo upaljeno i nije htjela nista riskirati i stavila mi je tu neku zicu ispod zubi i rekla da to drzim tjedan dana do iduceg pregleda kad bi mi trebala uzet otiske....
Al najveci je problem u svemu sto ta zica nije izdrzala ni dan , odmah je ispala, i meni se se kolko vidim vec pomalo poceli vracati zubi an svoje mjesto prije pocetka nosenja aparata.....i ako je meni evo nakon treceg dana poceli se zubi vracat natrag nezz kako ce tek biti u petak... daj Bože samo da se ne iskrive još više dotada...
A razlog sto nisam otisao u nje isti dan jest da mi je to ispalo petak vecer , znaci ona tada nije vise radila.... subotom ne rade... kao i nedjeljom... znaci tek u petak

Violet Stooge
02.03.2009., 09:56
A gledaj ti ništa onda sad ne možeš jedino mogao bi ju eventualno nazvati i objasniti situaciju pa žena ako ništa možda nađe vremena i dođe ranije do tebe, nikad ne znaš.

manzzini
02.03.2009., 09:57
Meni su se gore skroz ispravili zubi
jel će trebati proči neko vrijeme da se stabiliziraju ili odmah se skidaju?'
Dosta mi je tog aparatića

puyol5
02.03.2009., 10:00
A gledaj ti ništa onda sad ne možeš jedino mogao bi ju eventualno nazvati i objasniti situaciju pa žena ako ništa možda nađe vremena i dođe ranije do tebe, nikad ne znaš. OK, a sta mislis hoce li se do petka pogorsati situacija ako npr. zena ne moze doci sada....
i jel moguce da zube koje popravljas godinu dana , u samo nekoliko dana se vrate na staro ??:(

Violet Stooge
02.03.2009., 10:01
Manzzini koliko dugo ga nosiš i što ti je rekao ortodont? Od oka nije sigurno gledati jer da treba proći neko vrijeme da se sve učvrsti i stabilizira.

Violet Stooge
02.03.2009., 10:04
OK, a sta mislis hoce li se do petka pogorsati situacija ako npr. zena ne moze doci sada....
i jel moguce da zube koje popravljas godinu dana , u samo nekoliko dana se vrate na staro ??:(

Ne bi te htjela plašit ali da situacija će se definitivno pogoršat. Kada sam ja imala gumicu za ispravljanje razmaka između dva zuba dosta dugo i kako mi je puknula praktički preko noći razmak se vratio onako kako je i prije izgledao jer nije bilo ničega što će održavati to i stabilizirati.

puyol5
02.03.2009., 10:07
Ne bi te htjela plašit ali da situacija će se definitivno pogoršat. Kada sam ja imala gumicu za ispravljanje razmaka između dva zuba dosta dugo i kako mi je puknula praktički preko noći razmak se vratio onako kako je i prije izgledao jer nije bilo ničega što će održavati to i stabilizirati.
I kako je rjeseno to ???

Violet Stooge
02.03.2009., 10:09
Trenutno nikako. Aparatić nosim još 2-3 mjeseca i rekla je da na idućoj kontroli ćemo se bazirat na taj razmak i napravit nešto glede njega. Telefon u ruke i zovi ortodonticu i odmah ju pitaj kako će se to rješit i da te to brine.

manzzini
02.03.2009., 10:14
Manzzini koliko dugo ga nosiš i što ti je rekao ortodont? Od oka nije sigurno gledati jer da treba proći neko vrijeme da se sve učvrsti i stabilizira.

11 mjeseci
jer retainer puno smeta?

Violet Stooge
02.03.2009., 10:18
Ne smeta puno iako treba ti vremena da se privikneš na njega, mjesec dana ili tako nešto. Prvo vrijeme se nosi stalno a kasnije samo preko noći.

puyol5
02.03.2009., 10:20
Trenutno nikako. Aparatić nosim još 2-3 mjeseca i rekla je da na idućoj kontroli ćemo se bazirat na taj razmak i napravit nešto glede njega. Telefon u ruke i zovi ortodonticu i odmah ju pitaj kako će se to rješit i da te to brine. Aha, pa mislim ako ne mogne rjesiti ovo bili postojala mogucnost da nosim onaj obicni aparatic mjesto ovog fiksnog ili sta
???? a nemam ja njen broj vec imam od ovog zubara sto idem kod njega a sto dolazi ona u njega petkom, i evo zvao sam ga i objasnio sizuacija a on je rekao da ce nju zovnit pa ce mi javit....
a kako je tebi to bilo, jeli bio nosen aparatic pa skinut i to se napravilo pa opet nosis ili kako,.... odgovori na sva pitanja. heh

bitchy-as-usual
02.03.2009., 10:30
violet ali kako onda nakon nosenja retainera kako se zubi opet ne pocnu vracat na staro? ne ide mi to u glavu.. jer kad se skine fixni retainer je tu da ih drzi da se ne bi sjeb.. ali kako nakon tog skidanja ostanu normalni? :misli:

Violet Stooge
02.03.2009., 10:42
Aha, pa mislim ako ne mogne rjesiti ovo bili postojala mogucnost da nosim onaj obicni aparatic mjesto ovog fiksnog ili sta
???? a nemam ja njen broj vec imam od ovog zubara sto idem kod njega a sto dolazi ona u njega petkom, i evo zvao sam ga i objasnio sizuacija a on je rekao da ce nju zovnit pa ce mi javit....
a kako je tebi to bilo, jeli bio nosen aparatic pa skinut i to se napravilo pa opet nosis ili kako,.... odgovori na sva pitanja. heh

Da evo prijateljica nije pravilno nosila plastiku i sada će dobit mobilni jer su joj se neki zubi već lagano zarotirali i normalno uporno se vraćaju na staro stanje, lako moguće da tako bude i kod tebe. Ne, ja sam rješavala razmak dok sam imala aparatić i još ga imam, to je bila jedna gumica koja se zakači na dvije bravice i zubi se jedan drugome pomiču, ona je pukla i puf zubi se vratili kako su i bili.

Violet Stooge
02.03.2009., 10:44
violet ali kako onda nakon nosenja retainera kako se zubi opet ne pocnu vracat na staro? ne ide mi to u glavu.. jer kad se skine fixni retainer je tu da ih drzi da se ne bi sjeb.. ali kako nakon tog skidanja ostanu normalni? :misli:

Ovako, njegova terapija se postepeno smanjuje i na kraju kada bi se već svi zubi trebali stabilizirat se miče. Najčešće se nosi vremenski isto kao i aparatić, prvo vrijeme ga nosiš stalno, onda se nakon toga smanji nošenje za par sati, onda spadne samo noću i tako dok se potpuno ne skine.

puyol5
02.03.2009., 10:44
Da evo prijateljica nije pravilno nosila plastiku i sada će dobit mobilni jer su joj se neki zubi već lagano zarotirali i normalno uporno se vraćaju na staro stanje, lako moguće da tako bude i kod tebe. Ne, ja sam rješavala razmak dok sam imala aparatić i još ga imam, to je bila jedna gumica koja se zakači na dvije bravice i zubi se jedan drugome pomiču, ona je pukla i puf zubi se vratili kako su i bili. Aha, daj Bože da i meni tako bude..... pomozite Bože da mi ne bude još gore stanje........
A kolko kosta taj mobilni, i kolko se on nosi u prosjeku....

Violet Stooge
02.03.2009., 10:48
Bitchy sad sam tek vidjela da si pitala za fiksni, moram priznat da sa njim nisam dobro upoznata ali i tako u većini slučajeva se dobiva mobilni, rekla bi da se nakon fiknog koji se nosi par tjedana ili koliko već dobiva mobilni.

Violet Stooge
02.03.2009., 10:51
Aha, daj Bože da i meni tako bude..... pomozite Bože da mi ne bude još gore stanje........
A kolko kosta taj mobilni, i kolko se on nosi u prosjeku....

Ma nemoj se živcirat već će se nekako to rješit :mig:
Cijene mobilnog ne znam a o trajanju terapije je teško govorit jer to ovisi do osobe, može bit da ti da mobilni dok se zubi ne vrate i onda ti da mobilni retainer.

puyol5
02.03.2009., 10:57
Cijene mobilnog ne znam a o trajanju terapije je teško govorit jer to ovisi do osobe, može bit da ti da mobilni dok se zubi ne vrate i onda ti da mobilni retainer.aha skontao sam sve... samo ako budem uzimao ovi mobilni hoce li se trebat ponovno uzimat mjera ili sta......
a ko bude trebalo uzimat , i dok ona izmjesri i sve stavi ja mislim da ce mi u medjuvremenu staviti ponovo onu zicu koja mi je ispala

a ne vjerujem da bi mi ponovo stavljala fiksni, jer bi ja mislim ga opet trebao placati....

Beautifully Chaotic
02.03.2009., 13:00

mislim da je netko to već prije pitao, i da se mobilni novi oko godinu dana, da se stabiliziraju neka vlakna oko zubiju, ne znam točno.
al uglavnom, kad se to stabilizira onda se zubi ne bi trebali uskoro vraćat na nekakvo početko stanje. :ne zna:
nek me neko ispravi ako sam u krivu

puyol5
02.03.2009., 13:21
Cijene mobilnog ne znam a o trajanju terapije je teško govorit jer to ovisi do osobe, može bit da ti da mobilni dok se zubi ne vrate i onda ti da mobilni retainer. evo taman sam bio kod zubara, jer doktorica ona sto mi gleda za aparate nije dosla..... i kaze on da je problem sto se zubi vracaju taj jer nije dobro stavila ovu zicu iza zubi, i sad se oni pomalo vracaju, i da dodjem u petak kad ona dolazi i ona ce to vidjeti i valjda ce reci sto ce uraditi.... sam daj Bože da do tada ne budu se vratili na ono staro kakvo je bilo prije godine dana, a tada je bilo "Bože sačuvaj"....

Violet Stooge
02.03.2009., 19:25
Puyol5 do petka će ti se malo zubi pomaknut ali sigurno je da se neće stići vratit na stanje kakvo je bilo prije fiksnog aparatića tako da se ne živciraj i ne brini :mig:

puyol5
02.03.2009., 20:02
Puyol5 do petka će ti se malo zubi pomaknut ali sigurno je da se neće stići vratit na stanje kakvo je bilo prije fiksnog aparatića tako da se ne živciraj i ne brini :mig: eh daj Bože da bude tako.-....... jer evo pomalo su se od proslog petka pomakli z akoji mm

anydra
04.03.2009., 22:36
Molim za savjet! Može li dijete 11 godina staro nositi fiksni aparatić za zube? Čujem različita mišljenja, a ja ne želim pogriješiti. Neki kažu da je prerano, neki da nije. Zahvaljujem na svakom savjetu.

Violet Stooge
05.03.2009., 07:30
Anydra da zbilja ima mnogo različitih mišljena i zapravo nemoguće je znati što napraviti. Djete od 11 godina, razvija se i nimalo mu ne ide u prilog fiksni aparatić jer on napravi blokadu, stavljaš neki kalup na zube i ne smiju mrdat a nemoguće je da to ne utječe i na neke druge stvari. Sjećam se da mi se kiropraktičar ljutio što imam fiksni i da je to živi užas za razvijanje, svašta je rekao ali se zbilja više ne sjećam. Pa kolika je deformacija? Mislim da je samo opterećenje staviti djetetu fiksni, ako može pričekat kada bude imao koju godinu više ne vidim zašto ne pričekati.

Poluplave okice
05.03.2009., 07:39
mislim da ce ti vecina ortodonata reci da je je premlad za fiksni, sjecam se da sam ja negdje u toj dobi nosila mobilni i da cim bi zabolilo skidala bi ga... kao prvo jos ima dosta godina da se dijete razvije, a kao drugo kad zubi pocnu bolit i pomicat se mi ''odrasli'' :D, (dobro ajd govorit cu za sebe, ne znam kak drugi prozivljavaju), ja sam prezivcana, nista nemrem jesti i najradije bi sve odspavala. to je par dana mjesecno al svejedno, da mi netko to stavio sa 12 god odmah bi u dedinu radionu po neka klijesta i zicu precvikala :lol:
odi kod par ortodonata i vidjet ces sta ce ti reci...
sretno :top:

bitchy-as-usual
05.03.2009., 08:59
ma nije tako strašno :zubo:.. kad ga se stavi fkt je koma..ali prođe to..izdrzi se.. sad me zanima kako će mi proći prvo stezanje :zubo:

Zli Mali Medo
05.03.2009., 09:02
to ne utječe i na neke druge stvari. Sjećam se da mi se kiropraktičar ljutio što imam fiksni i da je to živi užas za razvijanje, svašta je rekao ali se zbilja više ne sjećam. Pa kolika je deformacija? Mislim da je samo opterećenje staviti djetetu fiksni, ako može pričekat kada bude imao koju godinu više ne vidim zašto ne pričekati.

Kiroprakticar, kaj on zna. :)

S druge strane, sve ovisi o deformitetu, npr. nekad je aparatic potreban da zaustavi razvoj donje/gornje celjusti i stavi ih u normalan odnos.

...:ana:...
05.03.2009., 10:14
za sve koji su kod Šlaja - ja sam jučer bila, preselili su u Štoosovu 26, to vam je paralelna ulica sa Škrlčevom, nije poblem naći, nova je zgrada, oni su u prizemlju i sve je moderno i fensi šmensi :)))

Zli Mali Medo
05.03.2009., 10:16
za sve koji su kod Šlaja - ja sam jučer bila, preselili su u Štoosovu 26,

Nadam se da su ordinacije vece jer kada dodem tamo nemam gdje stati jer svuda smetam s obzirom na velicinu. :D

05.03.2009., 11:30
Nadam se da su ordinacije vece jer kada dodem tamo nemam gdje stati jer svuda smetam s obzirom na velicinu. :D

nisu baš puno veće, čekaonica je veća, ima ogromnu telku i imaju recepciju... ma ja sam bila sva zbunjena jer sam vadila zub :(( pa nisam baš bila u stanju uočit sve :))

buba-os
05.03.2009., 15:28
bok, molim vas za informacije :) nemojte napisat da tražim stare postove,mislim čitala sam ih,al već me glava boli..
počet ću nosit fiksni,zanima me kolike su cijene? jel ja mogu birat da li ću metalni ili onaj kao prozirni,plastični il šta veći? mislim da li to ima veze s ispravljanjem zubi ili samo s izgledom i cijenom?
hvala na odgovoru!! :)

Poluplave okice
05.03.2009., 16:59
bok, molim vas za informacije :) nemojte napisat da tražim stare postove,mislim čitala sam ih,al već me glava boli..
počet ću nosit fiksni,zanima me kolike su cijene? jel ja mogu birat da li ću metalni ili onaj kao prozirni,plastični il šta veći? mislim da li to ima veze s ispravljanjem zubi ili samo s izgledom i cijenom?
hvala na odgovoru!! :)

mozes birati hoces li safirni ili metalni. ima veze samo s izgleodm i cijenom iako metalni nesto brze ispravi zube od safirnog. a cijene..ovisi kao prvo iz kojeg si grada..u zgu npr kod Šlaja ti je safirni 2500eura, metalni 2300, ostali ortodonti su ti nesto jeftiniji koliko sam primjetila. u tu cijenu ti je ukljucen aparatic i cijela ortodonotska terapija (dakle odlasci jednom mjesecno i po potrebi).

a ovaj novi prostor gdje su se Šlaj Anić preselili je full fancy :D meni se svidja. imaju sad koliko sam uspjela primjetiti 4 manje prostorije pa istovremeno moze biti toliko ljudi na pregledu. meni se svidja.

Zli Mali Medo
05.03.2009., 17:30
a ovaj novi prostor gdje su se Šlaj Anić preselili je full fancy :D meni se svidja. imaju sad koliko sam uspjela primjetiti 4 manje prostorije pa istovremeno moze biti toliko ljudi na pregledu. meni se svidja.

Nadam se da su maknuli onu rozu sobu, cim udem unutra padne mi testosteron na nulu. :D

05.03.2009., 18:04
Nadam se da su maknuli onu rozu sobu, cim udem unutra padne mi testosteron na nulu. :D

a meni je ta baš bila super :cerek: ... a mislim da su sad sve iste, sve bijelo a stolci tamnocrveni, koliko sam ja skužila...

buba-os
06.03.2009., 13:09
poluplave okice,puno hvala na informacijama!! :))

catenan
06.03.2009., 14:02

Evo malo i mog iskustva. Ne bih htjela nikoga isprepadati, ali iskreno bih voljela da sam neke stvari znala i ranije, s obzirom da mi ortodontica nije na vrijeme napomenula neke stvari. Kad sam sama malo istražila već je bilo kasno, a sve zato jer sam imala beskrajno povjerenje u nju.

Sada imam 34 godine, a prije nešto više od četiri godine sam stavila fiksni aparatić. Moram naglasiti da su mi gornji, a posebice donji zubi bili jako iskrivljeni. Moj stomatolog me godinama gnjavio da napokon stavim taj aparatić iz budućih zdravstvenih razloga (počela sam osjećati bolove u gornjim i donjim jedinicama, naročito tijekom noći...).

Po preporuci sam otišla kod te ortodontice (iz više izvora provjereno da je među najboljima, no u međuvremenu sam shvatila da su preporuke uvijek upitne i povrh svega individualan doživljaj, no dobro.)

Nakon četiri operacije (ekstrakcije) umnjaka, napokon sam dobila fiksni aparatić. Prvih nekoliko mjeseci sam trpjela užasne bolove, no zubi su mi se već u samo 2 mjeseca dosta ispravili. Iznenadila sam se kako se brzo vidio nekakav pomak.

Ortodontica mi je rekla da ću fiskni aparat morati nositi od 1,5 do cca 2 godine, a nakon toga naravno mobilni kako to već i ide.

Međutim, iz meni još uvijek nejasnog razloga, nakon samo 10 mjeseci, i unatoč mojim molbama da to još ne radi jer mi se činilo prerano, a i promatrajući vlastite zube i bol koju sam još uvijek osjećala nije mi se činilo da je došlo vrijeme za skidanje aprata, ortodontica ga je ipak odlučila skinuti. Rekla je da su se zubi savršeno ispravili i da je sve super.

Ne mogu vam to opisati, ali usprkos tome što sam totalni laik, osjećala sam da će nešto poći krivo.

6 mjeseci sam nosila mobilni aparat, ali već drugi dan nakon skidanja fiksnog aparatića jedan mi se donji zub pomaknuo u stranu i usprkos nošenju mobilnog aparatića, samo 5 minuta nakon šta bih ga skinula npr. tijekom jedenja, zub bi se opet pomaknuo. Glavni razlog tome je što mi se s tog zuba povuklo zubno meso, pa očito nije imao čvrst oslonac, ajmo to tako laički reći.

Za vrijeme tih šest mjeseci, iako sam disciplinirano nosila mobilni aparatić (u mom slučaju je to bilo non-stop, osim kad bih jela jer mi je tako ortodontica "naredila") čak mi se dosta pomaknuo zagriz tako da sam sad imala rupe između gornje i donje čeljusti. Majke mi, nisam mogla vjerovati da se to događa.

Nakon što sam stalno žugala da mi se ne sviđa kako se stvari odvijaju, ortodontica je odlučila da mi mora ponovno staviti fiksni aparatić jer da će to samo ići na gore. Da ste me samo vidjeli u tom trenutku! Stvarno mi je došlo da ubijem nekoga!

Nakon toga smo muku mučili dok smo ispravili taj zagriz, jer jedno s gumicama napravi ok, a na drugom mjestu se otvori rupa ili se neki drugi zub uslijed povlačenja gumicom iskrivi. Pa, šta da vam kažem, stvarno nisam mogla vjerovati da se sve to tako iskompliciralo.

Nakon što mi je ponovno stavila fiksni, nosila sam ga još 3 godine i prije nekih tjedan dana mi ga je NAPOKON skinula. Ne možete zamisliti koliko sam bila sretna. Više sam i zaboravila kako izgledam bez aparatića.

Očekivala sam da ću dobiti mobilni aparatić ili onu prozirnu plastiku, ali ortodontica je odlučila da će mi ipak staviti fiksni retainer i rekla mi je da ću ga morati nositi do KRAJA ŽIVOTA (da dobro ste čuli, do kraja života odnosno dokle god imam svoje prednje zube) jer da u mom slučaju postoji opasnost za recidiv tj. zubi mi imaju tendenciju ka vraćanju na staro mjestu.

U početku sam bila sumnjičava prema tome, ali sada sam presretna što sam dobila taj fiksni retainer na prvih 8 gornjim i prvih 8 donjim zubiju i već sam se naviknula na njih. Skoro ih uopće ne osjetim. To je jedna tanko pletena žićica koja se s nekim mliječno bijelim ljepilom (laički rečeno!) zalijepi za svaki zub i ide na prvih nekoliko zubi. U mom slučaju na 8 zubi, a nekima ide i na 6.

Nakon par dana dok sam jela Snickers čokoladicu ljepilo s jednog zuba mi je puklo na pola, ali to mi je ortodontica opet zalijepila i sve je o.k., samo ubuduće moram paziti kako grizem tvrdu hranu da se to opet ne bi ponovilo.

Morala sam se pomiriti s tim da ću doživotno nositi taj fiksni retainer, ali znam da je tako u mom slučaju bolje.

Eto to je moje divno iskustvo s fiksnim aparatićem, i zaista ne bih htjela nikoga uplašiti, ali moja vam je iskrena preporuka da istražujete po internetu sve što vas zanima jer mnoge odgovore i upute nećete dobiti od svog ortodonta (blago onima koji su ih dobili!).

Meni se usljed nošenja fiksnog aparatića povuklo zubno meso s jednog zuba i potpuno mi je korijen zuba isplivao vani što stvarno užasno izgleda. Mislila sam da ću raditi manju operaciju kako bi mi vratili zubno meso na taj zub, ali specijalist mi je rekao da mi to ne preporučuje jer mi ne može obećati da će to biti o.k. jer se najčešće to vrati nazad i da jednostavno nema smisla, već da ćemo to samo držati pod kontrolom i da pazim kako četkam zube.

Šta se tiče nošenja mobilnog aparata, moja vam je najiskrenija preporuka da budete poslušni i da stvarno taj aparatić nosite po točnim uputama ortodonta jer znam iz iskustva mojih prijatelja koji su isto u 30-ima stavili aparatiće i poslije su bili prelijeni za nošenje mobilnog aparatića da im se svima poneki zub pomaknuo s novog mjesta i da to jednostavno više nije sve onako kao po špagu kao što je bilo odmah nakon skidanja fiksnog aparatića.

Prolistajte malo razne web stranice, pogotovo one strane, koliko je važno nošenje mobilnog aparata upravo zbog toga jer uvijek postoji opasnost od recidiva. Problem je u tome što je kod djece to drugačije jer im kosti još uvijek rastu i ispravljanje zubi je puno efikasnije, dok je kod odraslih to sasvim druga priča i zato su puno češći recidivi. Pročitala sam da se odraslim osobama i godinama nakon što ne nose mobilne aparate zubi znaju pomaknuti, i stoga se preporuča cijeli život nositi mobilni aparat noću makar jednom tjedno.

Nisam stručnjak, ali znam samo što sam pročitala na mnogim američkim stranicama za ortodonciju, što ni sama nisam prije znala, pa zato i preporučam da se sami dobro informirate dok je na vrijeme.

Oprostite što sam se ovoliko raspisala, ali osjetila sam potrebu da podijelim svoje iskustvo, ako ikome mogu pomoći s tim informacijama bilo bi mi drago.

Pozdrav!

Zli Mali Medo
06.03.2009., 14:21
Evo malo i mog iskustva. Ne bih htjela nikoga isprepadati, ali iskreno bih voljela da sam neke stvari znala i ranije, s obzirom da mi ortodontica nije na vrijeme napomenula neke stvari. Kad sam sama malo istražila već je bilo kasno, a sve zato jer sam imala beskrajno povjerenje u nju.
Pozdrav!

Jebo te. :( A sto ti je rekao paradontolog, kako cetkati zube?

Poluplave okice
06.03.2009., 14:33
ajme grozno iskustvo, mogu si samo zamisliti tu muku :(
stvarno prvi put cujem da je netko tako brzo skinuo aparatic, ja ga mozda necu na donje zube dobiti za 10 mjeseci a tebi ga je vec isla skidati.
bed je kad si pod terapijom jednog ortodonta i eto tako ti se nesto dogodi, da ne mozes otici drugom ortodontu. ili mozes? :confused: sumnjam da se moze ak imas aparatic, al kad ti ga je skinula, mozda si trebala otici po drugo misljenje iako bi najvjerojatnije opet zavrsila s aparaticem..
ajd sad je sve iza tebe, ali bas tuzno iskustvo.

kad smo vec kdodzubnog mesa, jel vi koristite mozda specijalne paste za zube koje jacaju zubno meso? tipa lacalut? s obzirom da se zubi pomicu, ne znam jel bi stetilo kad bi se zubno meso islo jacat i poticat da bude cvrsce ili naprotiv je korisno?

buba-os
06.03.2009., 14:50
ja imam još jedno pitanje..kolko dugo otprilike vremena prođe od uzimanja otiska do stavljanja fiksne? s tim da mi prije toga mora vadit 1 zub..

Poluplave okice
06.03.2009., 14:53
ja imam još jedno pitanje..kolko dugo otprilike vremena prođe od uzimanja otiska do stavljanja fiksne? s tim da mi prije toga mora vadit 1 zub..

ja nisam morala vaditi nijedan zub, a razmak izmedju otiska i stavljana fiksnog mi je bio 2 tjedna.

buba-os
06.03.2009., 14:56
ok, thanks..e a jel ima kakve veze da li su mi izrasli umnjaci?? sad čitam neke stare postove,a i ortodontica mi ih je nešt spominjala al nisam skužila šta je govorila..

Poluplave okice
06.03.2009., 15:00
ok, thanks..e a jel ima kakve veze da li su mi izrasli umnjaci?? sad čitam neke stare postove,a i ortodontica mi ih je nešt spominjala al nisam skužila šta je govorila..

e sad to i mene zanima :D ja sam vadila jedan umnjak gornji neovisno od stavljanaj fiksnog,a drugi gornji mi ej malo izbio, izbija vec jedno pola godine. ortodont mi nista nije rekao, samo da ne moram nijedan zub vaditi i da umnjaci nemaju veze sa stavljanjem fiksnog. sam naravno treba paziti da se ne upali i sl.
ono sto mene brine je sto cisto sumnjam da ce taj moj umnjak ''prezivjet'' kad izraste jer kaj ja znam, ne treba mi :D pa me muci kaj ak dodjem u situaciju da ga moram vaditi (bas iscupati, ne operirati) a imam aparatic. mi to ortodont radi? moj zubar? se skida aparatic pa se vadi il kaj? :ne zna:

buba-os
06.03.2009., 15:03
joj onda dobro ak ti je rekao da umnjaci nemaju veze s fiksnim..još mi i to treba.. tek skupljam snage za vađenje 5. ili 6...

Zli Mali Medo
06.03.2009., 15:07
kad smo vec kdodzubnog mesa, jel vi koristite mozda specijalne paste za zube koje jacaju zubno meso? tipa lacalut? s obzirom da se zubi pomicu, ne znam jel bi stetilo kad bi se zubno meso islo jacat i poticat da bude cvrsce ili naprotiv je korisno?

Isto sam citao o aparaticu i ispitivao ljude pa sam se uplasio da mi se meso ne sjebe nosenjem. Cim sam stavio aparatic krenuo sam prati zube paradontaxom, ali sve je to kurac, ako zelis drzati gingivu u formi moras sto vise cetkati, odnosno masirati meso. To je to

Poluplave okice
06.03.2009., 15:08
joj onda dobro ak ti je rekao da umnjaci nemaju veze s fiksnim..još mi i to treba.. tek skupljam snage za vađenje 5. ili 6...

tu te nemam kaj savjetovat jer nisam vadila nikad nijedan zub osim tog umnjaka prije 3 mjeseca. dobila sam lokalnu, izvadjen u je u 3 sekunde, poslije nit je boljelo, nit ikakvih problema tako da samo hrabro :mig:
jesi se odlucila za ortodonta?

Poluplave okice
06.03.2009., 15:12
Isto sam citao o aparaticu i ispitivao ljude pa sam se uplasio da mi se meso ne sjebe nosenjem. Cim sam stavio aparatic krenuo sam prati zube paradontaxom, ali sve je to kurac, ako zelis drzati gingivu u formi moras sto vise cetkati, odnosno masirati meso. To je to

da to sam cula od vise ljudi i zubara. sam kaj ja sad cetkam sa ovim http://www.usporedi.hr/repository/20071123130513f1.jpg pa imam feeling da obicna cetkica puno vise pomaze zubnom mesu neg ova, iako ova super ocisti oko bravica. a iskreno mi je vec pun kujac cetkanja :D prije sam prala redovito zube, al ovo me sad vremenski ubija dok ocistim bravice, oko bravica, oko metalnog prstena a tek kad dobim donji fiksni... djizs :D

Zli Mali Medo
06.03.2009., 15:16
da to sam cula od vise ljudi i zubara. sam kaj ja sad cetkam sa ovim http://www.usporedi.hr/repository/20071123130513f1.jpg pa imam feeling da obicna cetkica puno vise pomaze zubnom mesu neg ova, iako ova super ocisti oko bravica. a iskreno mi je vec pun kujac cetkanja :D prije sam prala redovito zube, al ovo me sad vremenski ubija dok ocistim bravice, oko bravica, oko metalnog prstena a tek kad dobim donji fiksni... djizs :D

Ja s ovom desnom. Super je. Ali cetkam i sa sensodyne medium po danu i na poslu nekad :D http://farm4.static.flickr.com/3003/2732971029_49054ebc2b.jpg?v=0

Je l' se ovaj tvoja vrti ili vibrira?

Ja ne cistim bravice posebno. Jebi ga, nemam vremena ni volje. Ni oko prstena. Tko ce to nakon svakog jela, pogotovo ja koji jedem 7 put dnevno :D A cime cistis bravice i okolo prstena?

Poluplave okice
06.03.2009., 15:25
Je l' se ovaj tvoja vrti ili vibrira?

Ja ne cistim bravice posebno. Jebi ga, nemam vremena ni volje. Ni oko prstena. Tko ce to nakon svakog jela, pogotovo ja koji jedem 7 put dnevno :D A cime cistis bravice i okolo prstena?

ja mislim da se vrti, al ne puni krug vec samo onak lijevo desno jako brzo :rofl: dakle moze proci pod vibraciju i mislim da svaku minutu mijenja smjer :D
bravice cistim sa tom vibrirajuce-rotirajucom :D prvo drzim par sekundi iz smjera zubnog mesa prema bravica, pa onda iz smjera ''kraja'' zuba prema bravici. e onda imam jos jedan nastavak koji ima uzi taj dio s kojim se cetka pa s njim idem oko bravica, izmedju zice i zuba te oko prstenova. nemrem naci sliku na netu. i dva put dnevno sa tusem prodjem. a kad sam na faksu onda kalsicna cetkica tek toliko da nemam komade hrane na zubima :D

bitchy-as-usual
06.03.2009., 15:30
ja sam otiska i stavljanje fixnog aparatic obavila u sat vremena... ne kuzim cemu cekanje 2 tjedna :ne zna-, valjda ovisi o ortodontu

buba-os
06.03.2009., 15:40
tu te nemam kaj savjetovat jer nisam vadila nikad nijedan zub osim tog umnjaka prije 3 mjeseca. dobila sam lokalnu, izvadjen u je u 3 sekunde, poslije nit je boljelo, nit ikakvih problema tako da samo hrabro :mig:
jesi se odlucila za ortodonta?

u srijedu sam naručena kod ortodonta,al prvo mora vidjet koji zub ću vadit da bi se ostali mogli normalno izravnat.. jedan (5.) mi nije baš u istom redu kao ostali, pa mora vidjet da li će taj trebat vadit ili neki iza pa da se taj vrati u red.hehe.. e sad ne znam kak će ona to odlučit,nije mi baš bila jasna..

catenan
06.03.2009., 16:21
Jebo te. :( A sto ti je rekao paradontolog, kako cetkati zube?

Paradentolog mi je rekao da prvenstveno koristim ili Curasept četkicu koja se kupuje u ljekarnama i koja je po njoj odlična jer ima puno više vlakana od uobičajenih pa stoga bolje i čisti zube (baš sam sad skinula s interneta o tome, svašta nešto imaju od tih četkica) ili običnu medium.

Spomenula mi je i električnu četkicu, ali ortodontica mi je nedavno rekla ni slučajno s obzirom da imam problema sa zubnim mesom jer to samo pospješuje da bude gore. Jedino dolazi u obzir sonična električna četkica, jer se ona pomiče lijevo-desno, znači nikakvo kružno pranje električnom četkicom ne dolazi u obzir. Eto, nisam ni to prije nikad čula i baš sam se spremala na kupnju električne četkice, kad eto ... Inače, ta sonična koliko se sjećam u Technomaxa bila je preko 1000 kn (valjda sam dobro zapamtila!), tako da ne dolazi u obzir da to kupim već ostajem od običnih četkica za obične smrtnike.

Paradentolog mi je rekao da što se četkanja tiče s unutarnje strane prednje zube treba četkati okomito (a ne znam ni kako bi drukčije bilo). Ostale zube obavezno četkati pod kutem od 45 stupnjeva (otprilike postaviš je ravno i onda nagneš ukoso) odozdo prema gore donje, a odozgo prema dolje gornje, međutim kod donjih zubi je jako bitno četkicom se po zubnom mesu svakog zuba kretati lijevo-desno pa tek onda put gore jer ako četkaš samo od dole prema gore hranu tjeraš da uđe u neki sitni đepić između zubnog mesa i zuba pa tako umjesto da svaki zub očistiš, uguraš ostatke hrane u taj đepić. Taj se đepić pojavljuje samo kod odraslih osoba jer se tijekom godina zubno meso ustvari koliko se sjećam rekla je kost oko zubiju mijenja. Eto to mi je rekao paradentolog.

Probala sam tako četkati zube i malo mi je čudno, ali nadam se da će mi ovaj zub s kojeg se povuklo zubno meso barem ostati ovako. Ne mogu vjerovati da mi je korijen zuba potpuno izašao vani, ali dobra je vijest što barem imam zubnu kost sa ostale tri strane tako da ne postoji opasnost od ispadanja zuba, a osim toga ovaj fiksni retainer mi drži zube na okupu. :D

Zube inače perem sa Sensodyne pastom za zube već duže vrijeme, ali nisam primijetila neku bitnu razliku jer su mi zubi i dalje osjetljivi kad sam na zubarskoj stolici, a inače nemam problema kod preosjetljivosti zubi.

Ponekad me ovaj 'goli' zub zna baš boljeti, ali mi je netko rekao za Gengigel gel i nakon nekoliko danja mazanja uz rub zuba i desni prošlo mi je tako da :top: za taj gel. Čini mi se da dođe negdje oko 80-tak kuna.

Da mi je netko rekao da ću sve ovo morati prolaziti, nisam sigurna bili ikad pristala na nošenje fiksnog aparatića. Doduše, istina je da sada imam hollywoodski osmijeh, ali stvarno sam se za njega pošteno namučila.

E da, i paradentolog mi je još rekao da ne koristim zubni konac :confused:, odnosno barem ne na nove zube na koje je zalijepljen fiksni retainer jer tako samo tjeram hranu do žice, s obzirom da konac ne može proći normalno kroz zub. Preporučila mi je floser za zube, ali ja ga već imam jer sam ga nedavno zajedno s tušem za zube dobila na poklon kad sam tuš naručila telefonski u Apolonije. Tuš mi je Waterpick i stvarno je izvrstan. :top::top:

Što se flosera tiče, to je električni floser. Na vrhu tog aparatića je plastični vrh u obliku deblje iglice, tako da izvanredno prolazi između zubi i jednostavnije mi je s njim čistiti negoli s koncem.
Inače kod konca je jako bitno kad ga uvučete između zubi da ne trljate konac između zubi, već da ga samo provučete i potegnete put gore bez trljanja. To mi je paradentolog isto naglasio jer većina ljudi to krivo radi.

Eto sa svoje 34 godine očito iz početka moram učiti kako prati zube jer sve što sam radila radila sam krivo zato što mi je moj stomatolog govorio jedno, ortodont drugo, a sad paradentolog treće. Međutim, s obzirom da je paradentolog ipak specijalizirao paradentologiju najbolje zna o čemu priča.

Zli Mali Medo
06.03.2009., 16:29
Spomenula mi je i električnu četkicu, ali ortodontica mi je nedavno rekla ni slučajno s obzirom da imam problema sa zubnim mesom jer to samo pospješuje da bude gore. Jedino dolazi u obzir sonična električna četkica, jer se ona pomiče lijevo-desno, znači nikakvo kružno pranje električnom četkicom ne dolazi u obzir. Eto, nisam ni to prije nikad čula i baš sam se spremala na kupnju električne četkice, kad eto ... Inače, ta sonična koliko se sjećam u Technomaxa bila je preko 1000 kn (valjda sam dobro zapamtila!), tako da ne dolazi u obzir da to kupim već ostajem od običnih četkica za obične smrtnike..

Da, ja imam tu sonicnu, 600 kn u Tehnomaxu.

.
poklon kad sam tuš naručila telefonski u Apolonije. Tuš mi je Waterpick i stvarno je izvrstan. :top::top:.

Eee, ja bih uzeo Waterpick. Kaj je ta Apolonija? Daj mi podatke, pliz.

Taj elektricni floser kao poklon uz tus je pravilo ili? Ako nije, gdje ga mogu kupiti?

leamm
06.03.2009., 16:41
jeli zna netko koliko se dugo nose gumice za zagriz

catenan
06.03.2009., 17:31

.

Eee, ja bih uzeo Waterpick. Kaj je ta Apolonija? Daj mi podatke, pliz.

Taj elektricni floser kao poklon uz tus je pravilo ili? Ako nije, gdje ga mogu kupiti?

POSLALA SAM TI PODATKE O APOLONIJI NA PM. Električni floser dobivaš na poklon kod kupnje bilo kojeg Waterpik uređaja. Pregledaj stranicu sa linka koji sam ti poslala, imaš sve detaljno objašnjeno + cijene. Sretno!

Super stvar i tuš i floser!

catenan
06.03.2009., 17:33

Znači ipak sam krivo vidjela cijenu. Kakva ti je ta sonična, jesi li zadovoljan? Kako čisti? Nekako mi se to uvijek čini puno za četkicu, jer sigurno i nastavci koštaju s obzirom da se svako neko vrijeme treba mijenjati četkica. Ustvari, ti sigurno bolje od mene znaš kako to ide, pa slušam???!!

catenan
06.03.2009., 17:38

mislim da ti je to individualno, stvarno ovisi od slučaja do slučaja. Meni je ortodontica rekla da ću nositi nekoliko mjeseci, na kraju sam ih nosila više od godinu dana zato što bi s jedne strane zagriz ispravili, a onda bi se negdje drugdje otvorilo mjesta, pa bi povlačili s druge strane, i tako unedogled.

Najvažnije ti je da gumice redovito mijenjaš po nekoliko puta dnevno (ako su ti one koje se mijenjaju) zato što izgube na jačini tijekom nekoliko sati nošenja i da ih uporno nosiš kako ti ortodont kaže. Nemoj ih izbjegavati nositi jer tako samo produžavaš proces. Disciplina je najbitnija i stvarno je tlaka, ali se na kraju isplati, ja to najbolje znam nakon sve ove muke.

Ako imaš gumice bliže prednjim zubima, ili na prednjim zubima malo je nezgodno za vidjeti. Meni su na prvi pogled svi mislili da mi se pljuvačka rasteže pa je ljudima bilo malo odvratno, ali sama sam sebi rekla da me baš boli briga šta drugi misle jer to je sve za ljepši osmijeh. :D

Zli Mali Medo
06.03.2009., 17:43
Znači ipak sam krivo vidjela cijenu. Kakva ti je ta sonična, jesi li zadovoljan? Kako čisti? Nekako mi se to uvijek čini puno za četkicu, jer sigurno i nastavci koštaju s obzirom da se svako neko vrijeme treba mijenjati četkica. Ustvari, ti sigurno bolje od mene znaš kako to ide, pa slušam???!!

Sonicna stvarno dobro cisti. Zubi su glatki nakon pranja :) Neusporedivo bolje ocisti zube od rucne. Iplati li se, ne znam, duze peres rucnom i imas isti efekt :D

Nastavci traju po pola godine. Tri kostaju 100 kn, tako nesto.

Hvala za waterpick.

catenan
06.03.2009., 17:55
Sonicna stvarno dobro cisti. Zubi su glatki nakon pranja :) Neusporedivo bolje ocisti zube od rucne. Iplati li se, ne znam, duze peres rucnom i imas isti efekt :D

Nastavci traju po pola godine. Tri kostaju 100 kn, tako nesto.

Hvala za waterpick.

Drago mi je da sam pomogla! To s nastavcima je onda super. Jedino mi je sad horor sklepat tih 600 kn za četkicu. Ovi zubi su me oderali zadnjih godina! Ima li kraja! :mad:

Buttercup
07.03.2009., 13:34
Dobila sam separatore dolje, i za deset dana konacno i aparatic dolje dobivam. Glupi separatori bole više aparatića, mrzim ih. I nimalo mi se ne sviđa što mi je žena rekla o vađenju zuba i da mi se više neće širit gornji luk, kad je Šlaj rekao drugacije, morat ću njega tražit mi objasni. I novi prostor mi je bezveze :) , onaj stari je bio više obiteljski, ova mi je premoderan, pogotovo wc sa staklenim vratima :)

Za one koji imaju problema sa dubokim zagrizom...Jel se vama u profilu vidi da celjust lose stoji, meni je to baš na meni užasno ružno. I jel vas boli kad zglob zbog krivog zagriza?

I u vezi pomicanja zubiju nakon skidanja aparata. Imam frendicu koja je imala užasne zube i nakon dvije godine nošenja dobila savršen osmijeh, ali joj ortodontica nije baš naglasila da će joj se zubi vratit ako ne nosi mobilni. Nije ga puno nosila (dijelom i sama kriva) i dva tjedna nakon skidanja aparata zubi više nisu na mjestu. Užas. Nakon toliko muke i potrošenog vremena i novaca vratit se na staro.

Poluplave okice
07.03.2009., 15:36
Za one koji imaju problema sa dubokim zagrizom...Jel se vama u profilu vidi da celjust lose stoji, meni je to baš na meni užasno ružno. I jel vas boli kad zglob zbog krivog zagriza?

ja imam dosta dubok zagriz ali ne kuzi se to bas u profilu. ne boli me zglob, samo me muci sto ja nesvjesno grcevito stisnem zube i bas cvrsto zagrizem i onda me boli cijela celjust, ali sad pazim na to, pa mi je celjust opustenija.

meni ce u ponedjeljak biti 2 tjedna od stavljanja gornjeg aparatica. vise me ne bole zubi, mogu zagrist normalno, ali jos ne sa jedinicama, stovise danas me bas boli jedinica.. a ostale zube kad ih stisnem (zagrizem) imam onaj osjecaj pomicanje, sto nije neki bed jer sam se navikla vec. al postoji li u tih mjesec dana izmedju pregleda period od nekoliko dana/tjedan dana da vas zubi nit bole, nit se pomicu? ono kao da ni nemate aparatic.

bitchy-as-usual
07.03.2009., 17:20
postoji nekih zadnjih tjedan dana prije isticanja tog prvog mj nosenja :rofl:

ovo za zagriz ne znam..no znam da svaki put kad spavam stiscem zube i zagrizem i tu i tamo me zna zaboljet... i tako citavih ovih mj dana..al vec sam se navikla:zubo:

*tweety*
07.03.2009., 20:27
prosla su tri i pol tjedna tjedna otkako ga nosim... na donje zube ga necu ni dobit.. zubi su mi se pomakli, ja sam mislila da mi se cini al mi je i zubar rekao da mi super ide =)) gleda mi u zube i kaze: ahh bravo, savrseno! bila sam presretna, pogotovo kad i ja sama nakon 3 tjedna vidim razliku. ovaj tjedan idem po novu zicu.. imam prozirne gumice i nisu mi pozutile sto me cudi... sve u svemu ja sam zadovoljna, al jedva cekam da to sve zavrsi iako sam se navikla na njega.. =)

Zli Mali Medo
07.03.2009., 21:24
al postoji li u tih mjesec dana izmedju pregleda period od nekoliko dana/tjedan dana da vas zubi nit bole, nit se pomicu? ono kao da ni nemate aparatic.

Da. :D Mene zubi bole dan kada promijenim zicu, drugi dan malo manje, trece dan nesto i onda me opet nis ne boli i nis ne osjetim :D

zabranjena
08.03.2009., 02:05
ja bi htjela i trebala aparatic ali to mi je tako skupo:( ne znam sto raditi

boGhi
08.03.2009., 02:27
ma ja sam ti imala isti problem i stalno odgadala. cijene ti samo rastu i rastu...

probaj naci ortodonta s kojm se mozes dogovoriti oko placanja tijekom nosenja aparatica, na rate i koliko mozes s tim da otplatis sve s krajem terapije. to mi se cini kao fer! ja sam tako uspjela ispraviti svoj dzumbus. :)

Poluplave okice
08.03.2009., 09:44
Da. :D Mene zubi bole dan kada promijenim zicu, drugi dan malo manje, trece dan nesto i onda me opet nis ne boli i nis ne osjetim :D

a jebote, blago tebi :D meni evo 2. tjedan vec a i dalje ih ''osjecam'', pomicu se na pritisak...

@ zabranjena imas ortodonata (ako ne i svi) koji daju da se u ratama placa..

zabranjena
08.03.2009., 17:52
ma ja sam ti imala isti problem i stalno odgadala. cijene ti samo rastu i rastu...

probaj naci ortodonta s kojm se mozes dogovoriti oko placanja tijekom nosenja aparatica, na rate i koliko mozes s tim da otplatis sve s krajem terapije. to mi se cini kao fer! ja sam tako uspjela ispraviti svoj dzumbus. :)
joj hvala ti, vec dugo zelim ispraviti zubice ali nikako da to dode na red:( puno je to novaca
to mi je sad najveca zelja moram nekako ustediti novcice
koliko dugo si nosila aparatic?

bitchy-as-usual
08.03.2009., 18:19
ustedit novce ces tesko jer si ipak radi od 10000 kn na vise.. ali probaj sa starcima dogovoriti da nekako placate to u ratama..pa se zaposli i tako..ma da se skombinirat

tvuk
08.03.2009., 22:25

Koliko treba, odnosno dok se ne postigne ono što je potrebno, a i nakon toga se još neko vrijeme nose samo manje (npr. samo po noći) kako bi se zubi učvrstili u tom položaju.

ja bi htjela i trebala aparatic ali to mi je tako skupo:( ne znam sto raditi

Uzmi bilo kako, na rate ili samo bravice pa zasebno plaćaj preglede ili tako nešto, isplati se...

Whitepirat
08.03.2009., 22:42
imam 20 god i student sam. Dali ja plaćam protezu ili mi je besplatna?

zabranjena
08.03.2009., 23:56
@ zabranjena imas ortodonata (ako ne i svi) koji daju da se u ratama placa..

Koliko treba, odnosno dok se ne postigne ono što je potrebno, a i nakon toga se još neko vrijeme nose samo manje (npr. samo po noći) kako bi se zubi učvrstili u tom položaju.

Uzmi bilo kako, na rate ili samo bravice pa zasebno plaćaj preglede ili tako nešto, isplati se...hvala na savjetima, jako ste ljubazni na ovom podforumu:)

moram samo potraziti dobrog ortodonta

Poluplave okice
09.03.2009., 06:18
imam 20 god i student sam. Dali ja plaćam protezu ili mi je besplatna?

ako pod protezom mislis zubni aparatic, onda da, placas.

@ zabranjena bitchy ima dobru ortodonticu, i uvijek ti je dobro otici bar kod 2 ortodonta radi misljenja da vidis sta ce ti reci. prvi pregledi su ti besplatni kod svih. i ja ti preporucam Šlaja

bitchy-as-usual
09.03.2009., 08:53
zabranjena je čini mi se iz splita pa joj naši zg ortodonti ne znace bas puno :ne zna:

Poluplave okice
09.03.2009., 10:59
zabranjena je čini mi se iz splita pa joj naši zg ortodonti ne znace bas puno :ne zna:

lol, uopce ne gledamo profile :D

bitchy-as-usual
09.03.2009., 11:04
a to ti je ono "ja sam iz zg-a pa moraju bit svi drugi" :rofl: no ako cure recimo studira u zg onda bi i mogla tu ic kod ortodonta :zubo:

Poluplave okice
09.03.2009., 12:00
a to ti je ono "ja sam iz zg-a pa moraju bit svi drugi" :rofl: no ako cure recimo studira u zg onda bi i mogla tu ic kod ortodonta :zubo:

sto je najsmjesnije ja nisam iz zga :rofl:

bitchy-as-usual
09.03.2009., 12:42
a onda je to jednostavno ljubav prema zagrebu :rofl:

Poluplave okice
09.03.2009., 13:32
a onda je to jednostavno ljubav prema zagrebu :rofl:

:lol: sumnjam :D

bitchy-as-usual
09.03.2009., 13:37
:azdaja: :azdaja: cekaj kad te purgeri napadnu :rofl:

dea93
09.03.2009., 14:58
*purger napada* :D

kod mene je sve oke, zubići se pomiču i tak :D
pusa svima :cerek:

bitchy-as-usual
09.03.2009., 15:10
meni se nis ne pomice.. osim mozga mozda :rofl: al ne fkt ja nis ne vidim da se pomaklo.. zubi su mi isti ko prije a proslo je 5 tjedana od stavljanja... a mozda ja nisam te srece da mi se odmah pomice :tuzni:

zabranjena
09.03.2009., 16:35
@ zabranjena bitchy ima dobru ortodonticu, i uvijek ti je dobro otici bar kod 2 ortodonta radi misljenja da vidis sta ce ti reci. prvi pregledi su ti besplatni kod svih. i ja ti preporucam Šlajahvala jos jednom ali da ja sam iz splita bas kao sto Bitchy kaze. ali u svakom slicaju potrazit cu misljenje kod dva ortodonta

:mig:u pravu si!

eto ovom prilikom molim splicane ili one iz okolice za preporuku nekog dobrog ortodonta.

09.03.2009., 19:26
meni se nis ne pomice.. osim mozga mozda :rofl: al ne fkt ja nis ne vidim da se pomaklo.. zubi su mi isti ko prije a proslo je 5 tjedana od stavljanja... a mozda ja nisam te srece da mi se odmah pomice :tuzni:

ni meni se ništa ne pomiču :horor: bar koliko ja vidim....a dan poslije tebe sam ga stavila.. trebalo bi nešto, neki mali pomak barem.. ipak je prošlo više od mjesec dana :( :no:

annie018
09.03.2009., 19:55
ja u srijedu konačno stavljam aparatić nakon toliko čekanja!!
jooj jedva čekam!

bitchy-as-usual
09.03.2009., 19:55
a valjda nas dvije nismo te srece hehe kad ti je pregled?

streamg
09.03.2009., 20:01
evo ja sam ga stavio prije nekih 6 sati na gornju vilicu u fiziodentu, ništa me ne boli ali osjećam da su malo zubi osjetljivi, čudi me kaj je ono sve bilo brzo gotovo svega nekih 30min za uzimanje otiska i stavljanje aparatića, ljudi tamo rade ko na pokretnoj traci :D

09.03.2009., 20:14
a valjda nas dvije nismo te srece hehe kad ti je pregled?

ma rekao mi je da dođem za 2 i pol mjeseca ako je sve dotad u redu.. znači, na polovici 4. mjeseca idem opet.. :) ti si već bila? nešto sam čitala prije da ti je pukla neka gumica, pa da ti ju je zamijenila.. :D

bitchy-as-usual
09.03.2009., 20:16
tako dugo :horor: ja sam narucena za 5 tjedana... znaci 12.3 pa da vidim sto ce rec

09.03.2009., 20:40
da, da, tako dugo.. :D ah šta ću, tako mi je rekao.. mislim, možda bi trebalo to malo češće pregledavati, ali neću čovjeka učit njegov posao :) zapravo tako mi je bolje jer ne mogu sad svako malo do njega, pošto nismo u istom gradu... vidjet ćemo kako će taj pregled proći, želim znati da li će mi se bar dotada malo više ispraviti zubi :rofl::zubo:

rekreacija TZ
09.03.2009., 20:52
Veliki pozz svima,M O L I M Vas sve koji su radili fiksnu protetiku da mi odgovore da li je sam proces ugradnje bolan, koliko traje, i kakav je postupak . . . ? Inače,imam sve četri iskrunjene osmice,koje su mi problem jer su mi sve zube stjerale prema naprijed,vjerojatno ču dvije i izvadit a onda zbog gornje lijeve trice koja je sjela na dvicu,a i iste stvari na donjim jedinicama morati raditi dvije fiksne,pa me interesuje sama procedura

Please nek mi neko odgovori . . .Unaprijed zahvalan:s

Poluplave okice
09.03.2009., 21:09
Veliki pozz svima,M O L I M Vas sve koji su radili fiksnu protetiku da mi odgovore da li je sam proces ugradnje bolan, koliko traje, i kakav je postupak . . . ? Inače,imam sve četri iskrunjene osmice,koje su mi problem jer su mi sve zube stjerale prema naprijed,vjerojatno ču dvije i izvadit a onda zbog gornje lijeve trice koja je sjela na dvicu,a i iste stvari na donjim jedinicama morati raditi dvije fiksne,pa me interesuje sama procedura

Please nek mi neko odgovori . . .Unaprijed zahvalan:s

postavljanje aparatica je potpuno bezbolno. jedino ako ti budu stavljali prstenove, onda ces cca tjedan dana, desetak dana prije dobiti separatore a oni znaju bolit (ne njihovo postavljanje, vec oni sami)
postavljane traje do pola sata max. a sam postupak..prvo ti stavi prstenove na sestice ili sedmice, i onda postavi bravice na svaki zub, zalijepi ih, provuce zicu kroz njih i stavi gumicu oko svake bravice...

Annie Lou
10.03.2009., 01:07
Ja ne mogu spavat...
Sutra ujutro mi ga stavljaju na gornje zube.

Dolje sam morala vaditi umnjak, i izgleda da mi se upalio živac, tako da ću sa donjim aparatićem pričekat,
ali dolje kao ionako nema "puno posla".

Pitanjac: je li tko od vas morao vaditi dvojke?
Ja ću morat vaditi gornju desnu dvojku (lijeva mi nikada nije niti narasla)
pa će mi trojke "preuredit" u dvojke - malo istupit (jer su povampireno špičaste), popunit i tako...
Malo me strah kak će to sve izgledat kada će umjesto dvojke zjapit rupa... ali ionak ne može gluplje nego sad, ha? :D

bitchy-as-usual
10.03.2009., 09:12
ja bi na tvom mjestu tražila drugo mišljenje---da ti vade dvojke hmmm ne bih na to olako pristala

Annie Lou
10.03.2009., 09:19
Vadit će mi samo desnu gornju dvojku
jer mi lijeva nikada nije niti narasla, tj. nemam ju
pa da se postigne simetrija :)

+ Išla sam kod ortodontice koju si mi ti preporučila :D

Al svi su mi dali iste prijedloge / mišljenja ;)

Larija
10.03.2009., 09:21
Pozdrav!

Nova u procesu fiksacije:)
:confused:
Ja bila danas da mi postavi aparatić (uzet otisak i sl) i ortodont mi stavio bravice (bijele- kaže to je poliester i to ne na sve zube gore (nije na 7 i jednu 8), na krajevima stavio metalne) a za ostatak me naručio za tjedan dana (žica, gumice). :ne zna:

Toliko sam bila zbunjena da sam izašla a da nisam ni pitala zašto?

Sad sjedim i razmišljam!

Ima li netko odgovor.

bitchy-as-usual
10.03.2009., 09:28
Vadit će mi samo desnu gornju dvojku
jer mi lijeva nikada nije niti narasla, tj. nemam ju
pa da se postigne simetrija :)

+ Išla sam kod ortodontice koju si mi ti preporučila :D

Al svi su mi dali iste prijedloge / mišljenja ;)

uuu pa to je cudno da nikad nije narasla... jesi na kraju kod moje ortodontice ili??
zbog simetrije je logicno da mora vadit..ja moram obje gornje 4 iz tog razloga... a ovo za trojke je nekako logicno..al uvijek mozes pitat dal ti moze stavit umjetan zub :zubo:

a te rupe treba ti nekih 3 mj da se popune...

bitchy-as-usual
10.03.2009., 09:30
Pozdrav!

Ja bila danas da mi postavi aparatić (uzet otisak i sl) i ortodont mi stavio bravice (bijele- kaže to je poliester i to ne na sve zube gore (nije na 7 i jednu 8), na krajevima stavio metalne) a za ostatak me naručio za tjedan dana (žica, gumice). :ne zna:

Sad sjedim i razmišljam!

Ima li netko odgovor.

što se tice bravica na zadnjim zubima to je ook napravio..koliko znam na osmice se nikad ne stavlja.. meni je zadnja bravica na šesticama..
mislim da si fulala sa bijelim aparatićem jer to požuti vrlo brzo

ne kuzim ti ortodonta.. trebao je sve odmah staviti na zube..jer bravice bez zicica i gumica nemaju svoju svrhu

Samurai
10.03.2009., 11:46
pozdrav svima!
i ja u kratko vrijeme moram stavit fiksni aparatič i netko mi je preporučio polikliniku zubovič (martina poldrugač)! Znate li možda nešto o njoj, jeli dobra?
Zanima me još, dali ko nosi In-Ovation C od GAC-a, za koje mi je jedan uvaženi ortodont rekao, da su trenutno najbolje (i najestetskije) samoligirajuče bravice? HVALA

bitchy-as-usual
10.03.2009., 12:53
svi ortodonti su manje više okej..neki koštaju više neki manje... ne znam da li to gledas prema cijeni ili prema "imenu"

NoWa
10.03.2009., 13:35
27.03 stavljam aparatic:cerek:

danas sam dala otisak i skoro povratila kad su mi stavili onu masu na gornje zube:rigo:

NoWa
10.03.2009., 13:36
eto ovom prilikom molim splicane ili one iz okolice za preporuku nekog dobrog ortodonta.[/I]
u splitu je na dobrom glasu dr. Rak.

sto se placanja tice, aparatici jesu skupi, al placa se sve u ratama tako da ako mozes izdvojiti 1000 kuna mjesecno za to, nije bas neka strahota:mig:

Annie Lou
10.03.2009., 13:55
uuu pa to je cudno da nikad nije narasla... jesi na kraju kod moje ortodontice ili??
zbog simetrije je logicno da mora vadit..ja moram obje gornje 4 iz tog razloga... a ovo za trojke je nekako logicno..al uvijek mozes pitat dal ti moze stavit umjetan zub :zubo:

a te rupe treba ti nekih 3 mj da se popune...

Jesam, na kraju sam kod nje stavila aparatić - evo, danas u 11 :)

Koliko sam skužila, nije čudno da mi nije narasla dvojka, navodno sve više ljudi dolazi bez dvojki i četvorki, i navodno da će nam s vremenom ti zubi prestat rast :ne zna:
(ljudskoj rasi općenito - barem su mi tak već 3 zubarke rekle..)
Ali me zanimalo dal je tko to prošao.
Pokazala mi je par tih primjera (na onim kalupima) kako su vadili dvojke i trojke "pretvarali" u dvojke.
Taj me dio nekak najviše muči za sad - umjesto dvojke - RUPA.
I to skroz lijepo vidljiva..! :zubo:

bitchy-as-usual
10.03.2009., 14:31
Nowa di si ti na kraju otišla? kojem ortodontu? jebote ja ću reć ovoj svojoj da hocu popust koliko sam ju puta već preporučila i najbolje od svega svima kojima sam ju preporučila otišli su njoj i zasada su zadovoljni :zubo:

ja idem u četvrtak na pregled..počeli su me zubi jako boljet.. trojke dvojke i jedinice.. skuzila sam da u ovih 5 tjedana koliko imam aparatic malo me bole zubi pa ne pa opet bole i tako..jel to normalno-'''
nisam znala ovo za dvojke ali vjerujem da će ti ona to sredit kako treba.. ja kod nje vadim četvorke.. reci kad je rekla da će ti vadit tu dvojku? ja imam velik strah od vadenja jer sam prije godinu i pol vadila gornju lijevu sedmicu jer se zub skroz izokrenuo tako da sam ga mogla napipat na obrazu i više nije bilo svrhe da bude u ustima i isla sam kod privatnika koji mi ga je vadio dao mi je 2 injekcije i ja sam svejedno osjetila bol i kretenčina ga je i dalje čupao i čupao iako je vidio da mi suze cure od boli i da vrištim koliko god mogu vrištat s otvorenim ustima... nakon toga sam u šoku plakala i moze bit sretan da mu ordinaciju nisam digla u zrak a njega izmasakrirala..

nakon tog iskustva imam strah od vadenja jer meni ocito to injekcije ne djeluju kako treba... tako da cu ovoj svojoj rec nek mi odrveni cijelu facu i tijelo samo da nis ne osjetim :horor:

bitchy-as-usual
10.03.2009., 14:32
27.03 stavljam aparatic:cerek:

danas sam dala otisak i skoro povratila kad su mi stavili onu masu na gornje zube:rigo:

vidis meni ta masa uopce nije bila gadna tj nisam ju osjetila.. bas je bez okusa iako su mi rekli da navodno ima okus po menti..proizvođač kaze da ima, a meni to bilo skroz bez okusa..ma još bolje:D

Ma`at
10.03.2009., 14:49
vidim da nas dosta ide k istoj ortodontici :D

bitchy - stvarno si joj napravila promet! :D

evo moj status - nosim aparatić skoro mj. i sve je ok, ne bole me baš zubi (osim jedinica) čak i ponekad zaboravim da ga imam ... jedino mi se neki dan odljepila tubica na sedmici pa me žica užasno ispikala, al sve je već sanirano.

bitchy-as-usual
10.03.2009., 14:58
pa bas jesam.. razmisljam si kako jesam... slobodno me pohvali :rofl: mozda ipak dobijem popust :rofl:

evo mene danas trenutno bole trojke dvojke i jedinice.. s time da me desna strana full zulja pa stavljam vosak... vidis ja nemam problema sa tubicama.. jako pazim kako perem zube jer imam fobiju da cu stragt nes i da ce se odljepit :zubo: jedino sto mi je bio problem je bilo ono kad je žica iskocila ali to sam isto dala sanirat.

kad si naručena na pregled? meni je rekla prvi pregled nakon 5 tjedana..i nikako mi nije jasno zasto tako dugo?

boGhi
10.03.2009., 15:38
pozdrav svima!
i ja u kratko vrijeme moram stavit fiksni aparatič i netko mi je preporučio polikliniku zubovič (martina poldrugač)! Znate li možda nešto o njoj, jeli dobra?
Zanima me još, dali ko nosi In-Ovation C od GAC-a, za koje mi je jedan uvaženi ortodont rekao, da su trenutno najbolje (i najestetskije) samoligirajuče bravice? HVALA

Za polikliniku znam jer mi je sestra tamo stavila fixni. Ona nema zamjerki, ali se niti ne bavi time aktivno. Stavila je jedan od ovih "estetskih" varijanta pa se krece jako sporo.
sto se tice in-ovationa, isti je princip kao kod damon sistema koji sam osobno nosila. Prezadovoljna sam ucinkom i brzinom. Preporucam. iako za ovaj in-ovation mi se cini treba vise posjeta ortodontu(tako je napisano na stranicama linka), pa je pretpostavljam i sama terapija sporija od ove sa damon sistemom..chekiraj si damon na netu..imas negdje i linkova tu na tredu!

boGhi
10.03.2009., 15:43
aaaa. kontam..princip damona u estetskoj varijanti :mig:

d.a.d.o
10.03.2009., 18:34
Pozdrav!

Sad sjedim i razmišljam!

Ima li netko odgovor.

Pozz Larija, evo da ti ja probam odgovoriti...
Ja sam isto kao i ti dobio prvo bravice, pa tek za tjedan dana žicu... Mislim da je to čisto stvar navike ortodonta, bar je tako meni moj rekao... Nije ništa strašno, samo pripazi što jedeš sad u tih tjedan dana, jer sam ja odmah prvu večer navalio na šunku i kulen i odbio nekoliko bravica.. ali ništa za to, zalijepio je nove i sve 5.. :D
Sad ipak pazim više kako jedem :lol:

NoWa
10.03.2009., 18:51
Nowa di si ti na kraju otišla? kojem ortodontu? jebote ja ću reć ovoj svojoj da hocu popust koliko sam ju puta već preporučila i najbolje od svega svima kojima sam ju preporučila otišli su njoj i zasada su zadovoljni :zubo:
Kod Šlaj-Anića na kraju. Treći kod kojeg sam bila po misljenje, a preporuke je opravdao odmah na prvog pregledu. toliko truda oko objasnjavanja, pokazivanja slicnih slucajeva, razgovora...ma profesionalno:top:

tvoja ortodontica je isto simpatična i rekla mi je sličnu stvar kao ovaj (za razliku od Lauca u Apoloniji!), al ovog su mi preporučili bas svi frendovi stomatolozi:D

Zli Mali Medo
10.03.2009., 18:53
Kod Šlaj-Anića na kraju. Treći kod kojeg sam bila po misljenje, a preporuke je opravdao odmah na prvog pregledu. toliko truda oko objasnjavanja, pokazivanja slicnih slucajeva, razgovora...ma profesionalno:top:

tvoja ortodontica je isto simpatična i rekla mi je sličnu stvar kao ovaj (za razliku od Lauca u Apoloniji!), al ovog su mi preporučili bas svi frendovi stomatolozi:D

Pametan izbor. :D

nightmare
10.03.2009., 19:00
Joooj, kojih ja sve problema sa zubima nisam imalaa..najprije sam morala vadit dvije gornje dvojke, jer su mi još jedne dvojke, neznam kak da to objasnim, rasle doslovno u zubnom mesu i trebalo im je mjesta da izađu. Svaki zub vadih preko tri sata, korijeni nisu htjeli van.Okej, tjedan dana poslje, treba se doć na kontrolu. Dođem, sve okej, i trebam dobit aparatić, odnosno prstenove. (to je bilo u trećem mjesecu prošle godine.) Onda sam, kada sam došla kod ortodontice, saznala da imam oteklinu na nepcu koju ni samu nisam primjetila, i koja me na sam dodir jezikom užasno boljela! Onda odi opet na faks, saniraj oteklinu (rezali su mi to faking nepce da gnoj izađe van- ne baš ugodna scena:D) i okej. Idem opet kod ortodontice, i opet oteklina!!!!! Fuckit. I tako svee dok mi se nije to do kraja saniralo i do kraja prestalo se stvarat, i eto. Prije cca mjesec dana dobila sam donji fiksni aparatić, napokon:D i mogu reći da sam zadovoljna, je da u početku malo boli, ali poslje se navikneš. :) Sljedeći tjedan trebam dobit gornji, i to je to! :D
A svima koji se dvoume oko stavljanja fiksnog aparatića savjetujem da ga stave, jer se za ljepotu nešto i mora pretrpjeti, hehe! :D

Samurai
10.03.2009., 19:11
aaaa. kontam..princip damona u estetskoj varijanti :mig:

Da, In-Ovation je kao princip Damona u estetskoj varianti, a preporučio mi ga je najviše puta spominjani ortodont na ovom forumu (samo što je on malo skuplji od Zubovića) :)

Hvala Boghi! :top:

bitchy-as-usual
10.03.2009., 19:14
nowa drago mi je da si zadovoljna izborom..al meni je draže što sam ja uštedila par tisuća kn :zubo:

nightmare pa nemoj mi reci da si godinu dana sanirala te otekline? :horor: pa zar je tako gadno bilo?

Poluplave okice
10.03.2009., 20:22
Pametan izbor. :D

potpisujem zlocestog medu :D:D:D

Zli Mali Medo
10.03.2009., 20:54
Evo mog napretka nakon tocno godinu dana. Zubi se jako sporo pomicu, ali napredak je u luku neopisiv.

Na pocetku:
http://img382.imageshack.us/img382/521/zubimedohn9.jpg

Danas:
http://img24.imageshack.us/img24/2633/medo2.jpg

Violet Stooge
10.03.2009., 22:55
Zli mali medo napredak je odličan! Zubi su se divno raširili i pomaknuli i dobivaš onaj tzv. "holivudski osmijeh" :top:

10.03.2009., 22:57
potpisujem zlocestog medu :D:D:D

potpisujem i ja :D:D:D

Ma`at
11.03.2009., 07:05
:zubo:pa bas jesam.. razmisljam si kako jesam... slobodno me pohvali :rofl: mozda ipak dobijem popust :rofl:

evo mene danas trenutno bole trojke dvojke i jedinice.. s time da me desna strana full zulja pa stavljam vosak... vidis ja nemam problema sa tubicama.. jako pazim kako perem zube jer imam fobiju da cu stragt nes i da ce se odljepit :zubo: jedino sto mi je bio problem je bilo ono kad je žica iskocila ali to sam isto dala sanirat.

kad si naručena na pregled? meni je rekla prvi pregled nakon 5 tjedana..i nikako mi nije jasno zasto tako dugo?

imam pregled tek 30.3.
rekla mi je da obično bude taj prvi pregled za cca 5 tjedana, a da poslije zavisi kak se kreće situacija sa zubima :zubo:

ak ćeš staviti žičice umjesto gumica - javi dojmove!!!
i ja si razmišljam da ih stavim, iako mi ove prozirne gumice još nisu požutjele :):) ali još ima vremena da požute ....

Poluplave okice
11.03.2009., 08:05
Evo mog napretka nakon tocno godinu dana. Zubi se jako sporo pomicu, ali napredak je u luku neopisiv.

Na pocetku:
http://img382.imageshack.us/img382/521/zubimedohn9.jpg

Danas:
http://img24.imageshack.us/img24/2633/medo2.jpg

lijepa brada :D
kak to da ti gumice ne zute? meni tjedan dana od stavljanja budu super prozirne i onda odjednom pozute :(
a zičicu imam samo na jednom zubu...

ovo je moja before picture, a za after cu se strpit jos godinu dana :D
http://img12.imageshack.us/img12/1937/picture001dzk.jpg (http://img12.imageshack.us/my.php?image=picture001dzk.jpg)

jennifer
11.03.2009., 08:55
jebote ja ću reć ovoj svojoj da hocu popust koliko sam ju puta već preporučila i najbolje od svega svima kojima sam ju preporučila otišli su njoj i zasada su zadovoljni :zubo:

A ne, ne bitchy!!! Prvo ja dobivam popust onda se vi ostali dogovorite... :zubeki:

bitchy-as-usual
11.03.2009., 09:13
:rofl: rofl-,

idem od početka
Ma`at stavit cu sutra zicice pa javim kak izgleda.. doduse sad imam na dvojci jednu i moram reci da bolje izgleda jer nista nije zuto.. recimo bravica na dvojci mi bas lijepo izgleda a na svim drugim zubima su mi gumice pozutjele i sad i bravice izgledaju zute makar nisu.. i fkt izgleda gadnije.. tako da bjezim od gumica i stavlja zicice...

poluplave- imas bolje zube nego ja.. tj moji su sjebaniji.. i imas bijele zube :s tako ti je i meni bilo..prvih tjedan dana nista nije pozutjelo..a vec 8 i 9 dan gotovo... a jbg nekako izdrzavam s ovim sad na zubima dok mi to sutra ne promjeni i btw obje imamo zasad 1 žicicu na 1 zubu :zubo:

jennifer- tko prvi njegova djevojka :zubo: moraš doc ortodontici sa popisom "evo ovo su ljudi koje sam ja poslala k vama" :rofl:.. ja se samo šalim iako bilo bi u redu od nje da nam snizi cijenu..jer je barem 5 ljudi na moju preporuku otislo k njoj... al brijem da ona ni ne zna to :rofl:

ma glavno je meni da ona meni sve to dobro radi.. :)

Poluplave okice
11.03.2009., 09:28
poluplave- imas bolje zube nego ja.. tj moji su sjebaniji.. i imas bijele zube :s tako ti je i meni bilo..prvih tjedan dana nista nije pozutjelo..a vec 8 i 9 dan gotovo... a jbg nekako izdrzavam s ovim sad na zubima dok mi to sutra ne promjeni i btw obje imamo zasad 1 žicicu na 1 zubu :zubo:

ajmeee da baar!! to je slikano na umjetnom svjetlu, vani na suncu se kuzi da su mi zubi zuti i to me muci cijeli zivot. ne pusim, ne pijem kave/cajeve a zubi uporno zuti. svi zubari mi kazu ''joooj kak imas lijepe zube ovo ono'' a meni nis jasno :confused: sta je lijepo na zutim zubima :( to me frustrira bas. a nikad nisam htjela izbjeljivat i sl.
a ja sam skuzila da meni gumice zute od jednog zacina kojeg koristim u 90% jela, kurkuma se zove, puno vegeterijanca ju koristi, i žuta je do bola :lol:

Larija
11.03.2009., 09:51
mislim da si fulala sa bijelim aparatićem jer to požuti vrlo brzo

Ionako imam žućkaste zube, tako da će se uklopiti :) i i ove nisu doslovno bijele već nekako prozirne.

Sad mi je d.a.d.o. lijepo objasnio :):):) da tako radi naš zajednički ortodont i naravno da sam kasno vidjela njegov post :bonk: i da sam i ja ostala bez 2 bravice
Ništa, na prisilnoj dijeti do ponedjeljka :lol:

Poluplave okice
11.03.2009., 09:52
Ionako imam žućkaste zube, tako da će se uklopiti :) i i ove nisu doslovno bijele već nekako prozirne.

Sad mi je d.a.d.o. lijepo objasnio :):):) da tako radi naš zajednički ortodont i naravno da sam kasno vidjela njegov post :bonk: i da sma i ja ostala bez 2 :lol:

jel imas plasticne ili safirne? ne kuzim sad vise :D

jennifer
11.03.2009., 10:43
jennifer- tko prvi njegova djevojka :zubo: moraš doc ortodontici sa popisom "evo ovo su ljudi koje sam ja poslala k vama" :rofl:.. ja se samo šalim iako bilo bi u redu od nje da nam snizi cijenu..jer je barem 5 ljudi na moju preporuku otislo k njoj... al brijem da ona ni ne zna to :rofl:

ma glavno je meni da ona meni sve to dobro radi.. :)

Ma već sam joj ja rekla da smo joj napravile promet... :D
Šalim se, prošli put kad sam bila malo smo čavrljale o cijeni i o tebi :mig: pa nas je povezala.

Annie Lou
11.03.2009., 10:50
Sranje... nisam mislila da će to baš toliko bolit :/
Ne mogu percem zube dotaknut koliko me bole :/

Koliko vam je trebalo da se priviknete na aparatić?
I sluznica na bravice i žičice, i općenito na tu bol / pritisak?

Uglavnom, ovaj vosak je blažen, jer sam u roku par sati već imala ranicu od žičice na 6icama..

Larija
11.03.2009., 11:33
jel imas plasticne ili safirne? ne kuzim sad vise :D

Ma plastične. Ali nisu bijele :ne zna: ja sam mislila bijele, onako mliječno ali nisu.

Moram se fotkat da pratim napredak pa kad to obavim pokažem ti :)

bitchy-as-usual
11.03.2009., 11:43
Ma već sam joj ja rekla da smo joj napravile promet... :D
Šalim se, prošli put kad sam bila malo smo čavrljale o cijeni i o tebi :mig: pa nas je povezala.

da i ja sam s njom pricala pa je odmah povezala da si ju ti meni preporučila :rofl:

annie lue pa baš mi je čudno da te sve toliko iritira.. evo srećom ja u 5 tjedana koliko ga nosim nisam imala takvih problema.. jest da me malo žulja al stavim vosak i sve mi je ok

fala bogu da nemam nikakve ranice:D

Poluplave okice
11.03.2009., 12:12
@ Annie Lou naviknut ces se kroz par dana. meni vosak jos nije trebao, malo zulja ali nista tako jako da bi isla stavljat vosak..

Zli Mali Medo
11.03.2009., 12:33
lijepa brada :D

Hvala. :)

kak to da ti gumice ne zute? meni tjedan dana od stavljanja budu super prozirne i onda odjednom pozute :(
a zičicu imam samo na jednom zubu...

E ne znam. Ne brinem bas oko toga :D

A zakaj nosis aparatic? Koja ti je deformacija=? Overbajt?

Annie Lou
11.03.2009., 12:34
@ Annie Lou naviknut ces se kroz par dana. meni vosak jos nije trebao, malo zulja ali nista tako jako da bi isla stavljat vosak..

Ostale bravice su mi tak - malo žuljaju, ali ništa strašno,
no metalna bravica na desnoj šestici mi je baš izgrebala skroz sluznicu - tako da moram vosak stavit.

A zubi me stvarno dosta bole, nije nepodnošljivo, ali čim ih jezikom dotaknem me već jače bole,
probala sam jučer kuhanu cvjetaču zagrist i skoro umrla o__O
Već vidim da ću u narednih godinu dana zgubit barem 5 kila...

Poluplave okice
11.03.2009., 12:39
Hvala. :)

E ne znam. Ne brinem bas oko toga :D

A zakaj nosis aparatic? Koja ti je deformacija=? Overbajt?

jaaakooo duboki zagriz :D

@ Annie Lou ja prva tri dana nsiam jela nista sto nije bilo tekuce (juhe, jogurte, cokolino, pudinge...) sad vise od 2 tjedna nakon stavljanja aparatica ja nemrem jeidnicama zagrist jer malo bole tak da navikni se :D i od kad imam problema sa zubima unutar zadnja tri mjeseca (bolne jedinice, vadjenje umnjaka a sad i aparatic) sam izgubila 8 kg.. ne zalim se :D

bitchy-as-usual
11.03.2009., 13:39
svaka ti čast.. ja sam nekoliko dana nakon stavljanja aparatića išla jest čips..mos mislit kak je to izgledalo..svi zubi me bole ali ljubav prema čipsu je jača :rofl:
ja nemrem smršavit ni da hocu :mama:

annie018
11.03.2009., 14:27
ja danas konačno stavila gornji aparatić :cerek: i ne boli baš,samo mi trne zubi..i uopće nemam osjećaja kad jedem nešto malo tvrđe pa sam cili dan na čokolinu i instant juhicama :mig: za tjedna donji aparatić!

bitchy-as-usual
11.03.2009., 15:03
za tjedan dana ces vec dobit i donji??? tako brzo? zapravo zanima me po cemu se to odreduje..ja znam da cu ga morat nosit i dolje samo ne znam kad ce ga stavit..

Delboyko
11.03.2009., 16:17
Pozdrav svima!

Upravo sam došao od ortodonta koji mi je rekao mnogo toga što me brine i još malo onoga što me stvarno brine. Uglavnom ono što me malo brine je to da je situacija kako ona kaže "zakomplicirana". Ono što me stvarno brine je to što tražit 15 000kna za fiksni zubni aparatić... i to metalni. Bio sam kod dr. ćatić u kačićevoj ako neko zna.

Bez puno diskusije želio bi preporuke onih koji su fiksni aparatić skinuli i koji imaju pozitivna iskustva nakon što su ga skinuli.

Čitao sam od početka temu... nekih 10 stranica da bih skužio da ima 250 stranica. Vidio sam nekoliko preporuka u tih prvih 10 starnica ali jako malo u zadnjih 5.

Molim vas da mi razvedrite dan i preporučite nekoga s dugogodišnjim iskustvom a da će uspijet cifru dovest na 10 000 i manje.

HVALA :(

bitchy-as-usual
11.03.2009., 16:34
imas pm.. napisala sam ti gdje ja idem.. i jako sam zadovoljna.. znam da je ljudima danas problem lova i da pokusavaju naci najbolje moguce rjesenje.. ja sam zadovoljna ortodontici i nacinom rada, a i cijenom.. u svakom slucaju treba ti jos jedno misljenje jer je tako najbolje... ja sam isto isla kod 2 ortodonta i onda sam se odlucila za ovu trecu... :mig:

ima tu jos ljudi koji su kod drugih ortodonata pa ce ti i oni dat preporuku :mig:

Poluplave okice
11.03.2009., 16:41
ja ti preporucam da odes kod Šlaja na prvi pregled koji je besplatan da cujes misljenje, ali on je jako skup tako da ti po tom pitanju ne odgovara. ali ja bi otisla bar po misljenje

NoWa
11.03.2009., 17:04
ja ti preporucam da odes kod Šlaja na prvi pregled koji je besplatan da cujes misljenje, ali on je jako skup tako da ti po tom pitanju ne odgovara. ali ja bi otisla bar po misljenjenije jako skup, vec skuplji za nekih 500 eura od ostalih. 3000-3500 kuna nije neka strasno velika cifra ako to podijelis na razdoblje od godine-dvije nošenja aparatica:ne zna:
al nije za njega da, jer u Šlaja aparatić košta oko 16-17.000 (onaj safirni).

a radi tako da su mu rezultati fantastični. i da ga stomatolozi jednoglasno vole.

u svakom slucaju, ici po 2-3 misljenja pa se odlučiti:mig:

Poluplave okice
11.03.2009., 17:07
nije jako skup, vec skuplji za nekih 500 eura od ostalih. 3500 kuna nije neka strasno velika cifra ako to podijelis na razdoblje od godine-dvije nošenja aparatica:ne zna:

a radi tako da su mu rezultati fantastični. i da ga stomatolozi jednoglasno vole.

u svakom slucaju, ici po 2-3 misljenja pa se odlučiti:mig:

da istina, al covjek trazi nekog do 10000kn, pa Šlaj je u tom slucaju preskup..
mislim, ja idem kod njega, i prezadovoljna sam sa svime a i to s ratama je super kad se rasporedi u godinu i pol

bitchy-as-usual
11.03.2009., 17:18
svugdje se moze s ratama..samo čovjek hoce metalni jer je najjeftiniji i pritom želi ortodonta koji zna posao a da nema "pretjeranu" cijenu.. ocito da mu je i prva ortodontica koju je spomenuo preskupa.. i ja to shvacam.. iako placam aparatic na rate radije cu otplatit 14000 kn nego 16-17000 jer ono nije bas da mogu reci 2-3000 kn manje...

znam da je netko od cura s ovog topica spominjao ortodonta u zg vezano za metalni aparatic i bilo je full jeftino..samo da me ubijes ne znam kog koga

Delboyko
11.03.2009., 19:05
koliko vidim svi ste prošli sa 15000+ kna. Ako je to tako onda ću se prilagodit. Mislio sam da ću lako nać jeftinije jer na prvim stranicama se da pročitat da su manje više svi prošli sa 10000 i manje. Pa sam mislio.... :)

Koliko zubi imaju ulogu u cjeni? Jer zapravo mi jedan očnjak strši a ostalo je sve manje više dobro.

Larija
11.03.2009., 19:51
Koliko zubi imaju ulogu u cjeni? Jer zapravo mi jedan očnjak strši a ostalo je sve manje više dobro.

Nemaju uopće! cijena je fiksna bez obzira na broj krivih zubi :D

Kod nas u Slavoniji cijene su niže. Posebno kod onoga kod koga ja stavljam.

Beautifully Chaotic
11.03.2009., 20:10
koliko vidim svi ste prošli sa 15000+ kna. Ako je to tako onda ću se prilagodit. Mislio sam da ću lako nać jeftinije jer na prvim stranicama se da pročitat da su manje više svi prošli sa 10000 i manje. Pa sam mislio.... :)

ja sam prošla s 8 000, al sam iz krka :(
tako da bi ti to bilo malo daleko....

annie018
11.03.2009., 20:17
za tjedan dana ces vec dobit i donji??? tako brzo? zapravo zanima me po cemu se to odreduje..ja znam da cu ga morat nosit i dolje samo ne znam kad ce ga stavit..

joj mene nisam dobro otipkala..za 3 tjedna mi stavlja donji aparatić!

annie018
11.03.2009., 20:20
ja sam u zadru prošla (za kombiniranu terapiju damon estetske na gornjoj čeljusti i metalne na donjoj) s 12800 kn,naravno u ratama...

NoWa
11.03.2009., 21:24
dakle, zagreb nabija cijene. oh, iznenađenja li:D

bitchy-as-usual
11.03.2009., 21:29
pa ofc..ipak je ovo metropola :zubo:

Delboyko
11.03.2009., 21:29
a stavit negdje drugo od mjesta gdje živiš se ne isplati jer treba ići redovito na preglede...

ništa još malo prošvrljam pa javim...

do tada sam još uvijek otvoren za prijedloge

bitchy-as-usual
11.03.2009., 21:52
pa javi se ovim preporucenim ortodontima odi na besplatni pregled...

Delboyko
11.03.2009., 21:58
pa javi se ovim preporucenim ortodontima odi na besplatni pregled...

budem :)