PDA

View Full Version : Omiljene (kupovne) slastice: keksi, čokolade, bomboni ...

hana
15.03.2006., 21:57
Ja sam od nedavno ponovno zaljubljenik u kekse. I to one obicne - cajne. Petit B. ili pak Speculaas...njam... Uz caj naravno... Cak mi se cini da nemaju ni puno kalorija, pola kutije Speculaasa manje od 200 kalorija...
Naravno njam su i oni sa mrvicama cokolade, napolitanke, jafa keksi :klopa: ali mislim da su ipak malo "zesca" poslastica od ovih cajnih :zubo:
Anyway koje volite? I dal neko pece svoje kekse ako da primam recept :D i pitanje koliko ti home made keksi mogu stajat dugo? Recimo da ih stavim u one limene kutije?

x-type
15.03.2006., 22:01
da, speculasi su i meni zakon. ja inače zadnjih par mjeseci tamanim isključivo ove kekse s mrvicama čokse, i to najviše Koestlinove Koexe koji su posebniji od ostalih zbog narančine korice.

hana
15.03.2006., 22:03
ja sam vec neko vrijeme u potrazi za keksima koji bi odgovarali onima koje sam dobila uz kavu u jednom kaficu, naime ti u kaficu su oni mali pakirani svaki za sebe u omotic a proizvodnja je neka znj zemlja i znj firma ali su takoooo njam. jedino sta na omotu pise o sastavu je da sadrze i malo karamele, okusa sta li vec. ali nikako nac u ducanima nesto slicno :(

emili
16.03.2006., 06:54
:zvrko: meni su zakon od Kraša oni krašuljci s komadićima čokolade.....da mi se dokopati njihova recepta .....

Khan
16.03.2006., 09:17
Obožavam speculaas, negdje vodje na forumu je bio i odličan recept za njih (isproban dva puta) samo sam ja dodao više začina (4x više:eek: ) da bi dobio zadovoljavajući okus.

mozaik
16.03.2006., 10:14
Evo moj isprobani recept za keksiće za kojima svi luduju. Bolji su od krašuljaca ;)

potrebno je:
za mjeru koristiti šalica = 2,5 dl

2 i 1/4 šalice oštrog brašna
1 šalica maslaca (250 g)
malo soli
1 šalica smeđeg šećera
1/2 šalice šećera
1 prašak za pecivo
2 jaja
1 i 1/2 šalice sjeckane čokolade
1 šalica sjeckanih oraha ili lješnjaka
Pomiješaj maslac sa šećerima, jajima, brašnom i ostalim, žličicom vadi smjesu veličine oraha u protvan tako da ostaviš dovoljan razmak kako se ne bi zalijepili jedan za drugi i peci 10 minuta na 180 C.

emili
16.03.2006., 10:22
mozaik, a jel ti ostanu onak cijeli komadići čokolade u keksićima kad su pečeni?:cerek:

mozaik
16.03.2006., 10:56
Aha, ali ne smiješ čokoladu presitno nasjeckati. Najbolje je ako kupiš gotove čokoladne komadiće. Umjesto oraha možeš dodati lješnjake ili grožđice, a možeš i umjesto dijela brašna dodati zobene pahuljice.

enigma
16.03.2006., 11:05
ja obozavam petit kekse u toplom mlijeku :o, inace nisam zaljubljenik suhog keksa.

emili
16.03.2006., 11:28
Aha, ali ne smiješ čokoladu presitno nasjeckati. Najbolje je ako kupiš gotove čokoladne komadiće. Umjesto oraha možeš dodati lješnjake ili grožđice, a možeš i umjesto dijela brašna dodati zobene pahuljice.

hvala na receptu, svakako ću isprobati

(nisam vidjela kod nas za kupiti gotove čokoladne komadiće.
gdje tog ima?)

Patagonija
16.03.2006., 11:33
Loacker napolitanke :Slin:

A s mrvicama čokolade su mi najbolji oni Grisson, valjda se tak zovu.. Ima ih na dežurnoj pumpi u Jagićevoj :o

mozaik
16.03.2006., 11:59
hvala na receptu, svakako ću isprobati

(nisam vidjela kod nas za kupiti gotove čokoladne komadiće.
gdje tog ima?)

Vidjela sam ih u Konzumu, a vidjela sam i u Metro katalogu.

dobardan
16.03.2006., 21:27
Kraš domaćice i krašuljci i krašopisi i .......
ma šta god bitno da je slatko i da deblja:D

cutecat
20.03.2006., 14:07
Loacker napolitanke (posebno one s tamnom cokoladom), Kraseve dijetne napolitanke, Kras nougat napolitanke, Bosanski lokum, Cajni kolutici, Leibnitz petiti beurre s cokoladom.

chrissy
20.03.2006., 14:24
Kraš mi ima definitivno najbolje kekse (šteta kaj nemaju speculaas, ti su mi zakon) - volim krašuljke i krašotice, al apsolutni favorit su mi njihovi lada keksi, samo ih u zadnje vrijeme baš i nema po dućanima... i petit su mi dobri... cerek:
ah, ogladnila sam...

xavierkat
20.03.2006., 14:34
...moji homemade chocolate cookies sa svim i svacim :cerek: (pao bi i receptich, ali nemam ga kod sebe...)...joooooj...
...a osim toga...Stroopwafel...tako nesto fino rijetko se nadje :cerek:

BBlue
20.03.2006., 16:41
Kraš mi ima definitivno najbolje kekse (šteta kaj nemaju speculaas, ti su mi zakon) - volim krašuljke i krašotice,

Evo, ovo je vrlo slično krašoticama... a nije teško napraviti

1 prašak za pecivo
100 g mljevenih lješnjaka
70 g šećera u prahu
1 jaje
150 g maslaca
200 g brašna

nutella

Umijesiti tijesto, tanko razvaljati, rezati kekse, od kojih polovicu s rupicom. Peći na 180 stupnjeva, 10-12 minuta. Gornje kekse posuti šećerom u prahu, spajati s ugrijanom nutellom.

3nina3
20.03.2006., 19:42
Joj evo jedan recept finih keksića,moa stara je to davno izvukla iz nekog američkog časopisa;

Kolačići iz snova

-2 1/4 šalice brašna (oštro i glatko),
-3/4 male žličice sode,
-mrvicu soli,
-1 šalica otopljenog margarina,
-1 šalica šećera,
-1 jaje,
-narančina korica (1-2 naranče)
-za ukras bijela i crna čokolada,
Tijesto-Umješa se prvo brašno sa sodom i sol.U zdjelu gdje će se miksati,stavi se margarin i šećer,doda se jaje i korica te se dobro izmiksa.Polako dodajemo brašno s dodacima.Malo ostavimo da odstoji i onda radimo kuglice (veličine promjera 1-1,5 cm),stavljamo ih na masni papir koji smo prethodno stavili u protvu.Pečemo na 170° oko 10 minuta.Keksići se dosta povećaju tak da ih malo jače rzdvojite dok ih stavljate u protvu.Dok se ohlade,rastopite bijelu i crnu čokoladu te svaku zasebno izlijte u vrećicu za ''pisanje'' ili jednostavno u običnu malu vrećicu i sa škarama malo odrežite kut da možete lijepo pisati sa čokoladom.Prvo sa crnom čokoladom ispisujete okomito preko kolačića ''cik-cak'' linije,zatim sa bijelom čokoladom radite isto te ''cik-cakove'' ali vodoravno tako da se ''križaju'' sa crnim cik-cakovima.dobit ćete ko mrežu.

Nadam se da ste skužile kaj mislim?Uglavnom kolačići su prefini i zbilja lijepo izgledaju,ja ih znam pred božićne blagdane peći i onda ih još posipam onim srebrnim dekorativnim bonbončićima.Baš svečano izgledaju onda..:cerek:

Lapulapu
21.03.2006., 08:56
.Stroopwafel...tako nesto fino rijetko se nadje :cerek:

joj....nisi me smio podsjetiti :Slin: :zvrko:

nikad ništa savršenije nisam probala.

mujsapujsa
22.03.2006., 00:46
[...a osim toga...Stroopwafel...tako nesto fino rijetko se nadje :cerek:[/QUOTE]
Mljac,stvarno nešto prefino,ali ja se ubijam(kad si dopustim) u čokoladnim Kraš
napolitankama i domaćica sa ledenim mlijekom.
Odoh u špajzu sad!

Kyra
22.03.2006., 06:53
ja sam vec neko vrijeme u potrazi za keksima koji bi odgovarali onima koje sam dobila uz kavu u jednom kaficu, naime ti u kaficu su oni mali pakirani svaki za sebe u omotic a proizvodnja je neka znj zemlja i znj firma ali su takoooo njam. jedino sta na omotu pise o sastavu je da sadrze i malo karamele, okusa sta li vec. ali nikako nac u ducanima nesto slicno :(

Mali Caffe' na Korzu? ;)

Ontopic: volim gotovo sve kekse. Od Mulino Bianco pa do Kraševih napolitanki. Nedavno sam u Ikei kupila neke Pepperkakor (valjda se tako piše) koji su jako slični Speculaasu, samo imaju mrvicu jači okus. :cerek:

thinker4
14.06.2007., 22:29
zanima me dali znate gdje bi u zg mogao kupiti one keksiće koje dobijete uz kavu u večini kafića, naime mojoj curi se to jako sviđa pa bi joj to pokušao nabaviti, puno hvala na pomoči:)

Cika Strile
14.06.2007., 23:06
zanima me dali znate gdje bi u zg mogao kupiti one keksiće koje dobijete uz kavu u večini kafića, naime mojoj curi se to jako sviđa pa bi joj to pokušao nabaviti, puno hvala na pomoči:)

Možda u Nami? :kava:

Cika Strile

LadyZg
15.06.2007., 06:46
Joj kak si ti dobar...blago tvojoj curi :p

Školjka
15.06.2007., 07:40
U Ilici (s desne strane, kada se ide od Trga) ima ona jedna specijalizirana trgovina s kavom, cajevima isl., pa mozda tu ima. A i u Vlaškoj (blizu Opto Centra) ima specijalizirana tgvoina sa svim vrstama kave i svim stvarima za kavu, salicama i to, pa pogledaj i tu.
Kafici te keksice nabavljaju negdje na velikom, moze pitati u nekom kaficu u kojem si dobar s konobarem.

gven_s
15.06.2007., 07:55
Ja uz kavu obično grickam amarette.
Dugo su kod nas bili preskupi,pa sam ih vozila iz Italije.
Sad ih ima u Metrou za neku sitnu paru(oko 20kn 500g).

Skočkica
15.06.2007., 08:34
Jaaj kak si ti super!!:cerek:
Najbolje bi bilo da pitaš u kafiću..
Tako sam u 1 bircu dobila uz kavu mali paketić sa 2 Orbit žvakaće.. Pakiranje je preslatko pa sam pitala konobara gdje nabaljaju takva pakiranja žvakaća.. I dobila još usput zalihe za nekih mjesec dana!:zubo:

larazg
15.06.2007., 08:35

misliš na one pseće kolačiće?:)

pa getro, neka veleprodaja

thinker4
15.06.2007., 13:53
hvala na pomoči i na komplimentima

Ava Adore
15.06.2007., 13:55
Metro :s

pivka
15.06.2007., 14:09
znam da par birceva takve keksiće nabavlja u krašu.nazovi trgovinu u sklopu tvornice na ravnicama pa vidi dali ih ima tamo za kupit.

Lilit
15.06.2007., 14:16
jel mislite na one keksice sta su ful hrskavi, smedji i koda imaju karamele unutra ili neceg drugog sta nemaju ni jedni keksi iz ducana?
te i ja trazim :D

Maslina
15.06.2007., 18:28
Mislim da su ti keksići s cimetom. Slični su ti Koestlinovi Spekulas.

pivka
15.06.2007., 18:37
mogu bit i paprenjaci.
pa da,ziher su ti!
ima ih u dućanu na kvatriću,di se busevi okreću.franja kava mislim da se zove dućan

Miss Marple
15.06.2007., 18:58
Ne znam.... ali bih ja tebe za uz kafu...sweet :cerek:

angie stone
15.06.2007., 20:22
meni to stara jučer dobila od frendice. sad svaki dan uz kavu pojedem par komada. mljac :cerek:

Lali Puna
15.06.2007., 20:33
kaj samo ja ne znam na koje kekse tip misli? kaj samo ja dobivam različite kekse uz avu u bircevima?!?!

ditta
15.06.2007., 21:34
Ma, sigurno misli na spekulas keks, onaj sa cimetom.
Taj najcesce daju i uz kavu i uz caj. Ima ga za kupiti u svakom Konzumu.

Lilit
15.06.2007., 23:34
Mislim da su ti keksići s cimetom. Slični su ti Koestlinovi Spekulas.

nope
ovi koje ja volim nisu slicni spekulasu
ja spekulas obozavam ali ovo nije isti okus jednostavno
prepisem sastav ovog "mog" kad ga opet dobijem :zubo:

eleuthera
16.06.2007., 00:58
Joooj, Spekulaas. :p :cerek:
Baš sam neki dan razmišljala kak ih nisam dugo jela i kak ih moram kupit.

Bolji su mi od Domaćica. :no:

Andariel
29.06.2007., 17:20
nope
ovi koje ja volim nisu slicni spekulasu
ja spekulas obozavam ali ovo nije isti okus jednostavno
prepisem sastav ovog "mog" kad ga opet dobijem :zubo:

misliš možda na ove keksiće?

http://www.imagesforme.com/thumbs/798lotus.jpg (http://www.imagesforme.com/viewer.php?id=798lotus.jpg)

ja sam to nedavno prvi put dobila uz nes i bio mi je predobar..i odmah sam se sjetila da sam vidjela na forumu topik o keksima :zubo:

Lilit
29.06.2007., 22:41
da to su ti :)
nekad dobijem i od druge firme neke ali isti djir...

Hella Good
29.06.2007., 22:56
da... to su u biti spekulas, mozda mrvicu aromatičniji, ali to ovisi o proizvođaču . kako bilo njami :)

Lilit
29.06.2007., 22:59
ma ti keksi i spekulas keksi nemaju isti okus
spekulas su s bademom ili tako necim a ovi su kao karmelizirani
:mad: :zubo:

Hella Good
29.06.2007., 23:06
ne.. karamelizirani su i s cimetom, ali kazem, aroma moze biti drugačija, razlikuju se speculas od koestlina i npr. nekih kaj sam kupila u intersparu, njihova marka.

slatkiše znam u dušu :D

Lilit
29.06.2007., 23:09
samo su jedni spekulas keksi i ti intersparovi nisu spekulas za mene i gotovo.
a pravi spekulas i ovi iz kafica nemaju isti okus, tako da sanse da imaju iste sastojke su prilicno nepostojece. a kad se docepam oba primjera cu ti prepisat sastojke pa ces vidit ;)

Hella Good
29.06.2007., 23:11
hahaha, ok:D al budimo realni, kad ih dipaš u nes od vanilije, nijedan nije loš :D
(ja sam ipak mozda mrvicu više specijalzirala sladolede i tu problematiku)

Lilit
29.06.2007., 23:13
daleko od toga da je ijedan od ta dva los.
stvar je samo u tome da spekulasa ima u ducanima a ovog iz kafica nema tj mozda i ima ali jos nismo otkrile di :)

Hella Good
29.06.2007., 23:15
ma ima ziher, kao što su rekli ljudi, ima ziher u nekom dućkasu tipa metro... ko da ihbricevi nabavljaju tajnim kanalima:mig: i mora da su strava jefini, čim ih dobiješ uz kavu :D me like it

Lilit
29.06.2007., 23:16
ja ih u metro nisam vidila ali to neznaci da ih nema. ako ih neko vidi neka prijavi :D

Ava Adore
29.06.2007., 23:23
kaj samo ja ne znam na koje kekse tip misli? kaj samo ja dobivam različite kekse uz avu u bircevima?!?!pa razliciti su... ili on misli na tocno neke odredjene :D ili je poanta da su bilo kakvi keksi samo zapakirani jedan po jedan ko u bircu :confused:

Lilit
29.06.2007., 23:35
mislim da je i postavljac topica mislio na kekse cija je slika stavljena na stranici prije

mayabela
30.06.2007., 00:45
da, to su ti keksi koji se služe uz kavu, i nisu speculas! imaju onaj fini okus jer su karamelizirani, kao što je netko spomenuo, a spec. se rade s bademom

moj prijatelj ih nabavlja na veliko preko zastupnika koji mu dobavlja i šećer u vrećicama, mislim da toga vjerojatno nema po trgovačkim centrima

Lilit
02.07.2007., 12:00
dakle evo mene sa dokazima :D

Lotus - original caramelised biscuit
wheat flour, sugar, vegetable oil and fat, soy flour, candy sugar syrup, raising agent (sodium hydrogen carbonate), salt,spice (cinnamon)
contains: wheat, soya
produced in factory handling: egg

produced in belgium by lotus bakeries

sad jos da se docepam spekulasa :lol:

tadukepa
02.07.2007., 12:27
vanilin kiflice home made by me.

allayna
01.05.2008., 12:41
Čokolada, keksi, bomboni, torte, kolači... Napišite što je vama naj slatkiš i mkako se osjećate dok ga grickate:D... Ja biram Ferrero Rocher i Milku sa cijelim lješnjacima... mmmmmm....zamislite Rocher veličine nogometne lopte...ajme, koja perverzija:D...

darling
01.05.2008., 14:05
Ferrero je moja najomiljenija fabrika na svetu i sve sto prave volim.
Te kuglice i Lindt ekselens s bademima i pomorandzom su mi najdrazi industrijski slatkisi.

morino
01.05.2008., 19:21
ferrero roche,milka caramel,kinder lade

finky
01.05.2008., 20:43
jako sam probirljiva što se tiče industrijskih proizvoda... uvijek kupujem jedne-te-iste...
dakle:
hanuta
raffaello
rittersport marzipan
moulino bianco keksi cour di mela i oni od smokve njihovi
lu pim's jaffa
lu Barni punjeni biskvit

od domaćih moto keksi naranča-čokolada
dorina punch

i to je priti-mač to

dejan1471
01.05.2008., 21:12
Bilo šta samo da je slatko i slasno.čokolada kolač torta bananica tortica mond bounty i sve ostalo.A onda kad se udebljam ebi ga dijeta.

TincH
01.05.2008., 21:13
Tema za mene :s

Generalno čokolada i sladoled :klopa:
Kekse i bombone rijetko kupim, nisam neki veliki obožavatelj.

Pojedinačno:
Dukat mousse desert
Kinder Pingui i milch šnite
Nika čokolada s keksom
Dorina ledena, keks-naranča
Kandit čoksa s lješnjak punjenjem
bilo koja high quality tamna čoksa s narančom

sladolede mi je Ledo sve povukao najdraže, pa tek čekam novog kandidata :tuzni:

x-type
01.05.2008., 21:23
od industrijskih slatkiša ubijam za Mozart kugle. od čoxi kad se zaželim mliječne onda Dorina naranča i bijeli Rittersport s lješnjacima (inače nisam ljubitelj bijele čoxe). sladoled - Sunny, King od kikirikija i Queen od vrhnja s višnjom. keksi - Manner napolitanke u obliku kruga i Kraševi Lili keksi. i da kompletiram s bombonima - Campino naranča.

ali kralj slatkiša je Kraš Tortica. i ova od naranče je odlična, ali bitno da je tortica. kakvu drogu stavljaju u nju - ne znam, ali mene pere totalno!

*XXX*
02.05.2008., 09:34
ferrero roche mi je definitvno najfiniji, ostali dobrI: rafaelo, twix, snickers, kinder bueno, kinder pingvin, kinder milch schnite, tofife, mon cheri, ...

Gipsyqueen
02.05.2008., 10:17
Ne jedem baš slatko, ali kad jedem dam si oduška.:zubo:
Najviše volim tamne čokolade, kupujem najčešće Lindtovu i Frey. :cerek:
Obožavam marcipan na sve načine pa volim i Mozart kugle, Ritter sport od marcipana, one zlatne štange od marcipana...

Od sladoleda volim SVE iz Orijenta, pogotovo Pozdrav s juga.:klopa: Od kupovnih volim kombinacije sa šumskim voćem, jogurtom, vanilija, čokolada...
Inače ne volim kikiriki, ali volim ga u kombinaciji s čokoladom ili sladoled poput Snickersa.:D Puno vrsta koje sam voljela je Ledo povukao pa ih neću ni nabrajati jer će me to odmah zbedirati. Oh why, but why. :tuzni:
Sladoled je općenito moj najdraži "slatkiš" i kad me uhvati ludilo mogu pojesti sama cijelo pakovanje.:o:zubo:

spyker22
02.05.2008., 10:20
zamislite Rocher veličine nogometne lopte...ajme, koja perverzija:D...

Ja sam perverznjak :D

x-type, predlažem ti da Manner zaminiš s crvenim Loacker. Najbolje koje sam ikad proba! Manner su preslatke, ove crvene Loacker su savršene.

spyker22
02.05.2008., 10:44
Od sladoleda volim SVE iz Orijenta, pogotovo Pozdrav s juga...

Da, da..dobre su one stvarčice iz Orijenta... :D

Gipsyqueen
02.05.2008., 10:52
Da, da..dobre su one stvarčice iz Orijenta... :D

Da dobre, naaajbolje.:D

Napolitanke od Loackera su isto fenomenalne.:s

Zaboravila sam dodati da volim i razne integralne kekse, chocolate chip verzije i od Milke onu s keksima, lješnjacima/grožđicama i marcipanom. Te tri mi jedino valjaju, Milka mi je inače preslatka.:D

spyker22
02.05.2008., 11:04
Napolitanke od Loackera su isto fenomenalne.:s

Nisu fenomenalne, nego savršene :mig:

Zaboravila sam dodati da volim.. ..od Milke onu s keksima, lješnjacima/grožđicama i marcipanom.

Mrzim tu s grožđicama...al ima marcipan Milka??
Najbolja Milka mi je bila neka Limited edition verzija za pritprošli Božić, s cimetom i nekakvim pekmezom od šljiva, al su je nakon blagdana ukinuli..šteta..zašto? :ne zna:

Gipsyqueen
02.05.2008., 11:10
Nisu fenomenalne, nego savršene :mig:

Mrzim tu s grožđicama...al ima marcipan Milka??
Najbolja Milka mi je bila neka Limited edition verzija za pritprošli Božić, s cimetom i nekakvim pekmezom od šljiva, al su je nakon blagdana ukinuli..šteta..zašto? :ne zna:

Ja volim tu s grožđicama kad želim nešto baš slatko:klopa:. Inače je prejaka i skoro nitko ju ne voli:o.

Bila je Milka od marcipana, ali je nestala kao i ta "Božićna". Bilo je još par verzija koje su izašle u vrijeme blagdana, ali ih poslije nisam nigdje vidjela. Ta s pekmezom je bila predobra. :s
Poludim kad tako ukinu neke proizvode, isto mi se događa i sa šminkom.:mad:

Valjda prodaja ne ide kako su željeli ili je nekim linijama proizvoda u startu suđeno da traju "jedno ljeto".:tuzni:

allayna
02.05.2008., 12:06
e da ne zaboravin:

- knoppers
- hanuta
- manner tortchen
- snickers
- giotto
:D

>Ladybug<
02.05.2008., 18:14
tamna cokolada s: s: s:
mozart kuglice.......
toblerona
after eight

i sve od marcipana s: s: s:
milka je svima super al meni je preslatka.........

x-type
02.05.2008., 18:32
meni je najbolja milka ona s jogurtom i cornflakesima

Nucleus
02.05.2008., 21:49
A bajaderu nitko nije spomenuo. Sram vas bilo!

Gipsyqueen
02.05.2008., 22:47
A bajaderu nitko nije spomenuo. Sram vas bilo!

Očito i nismo neki patrioti kad je slatko u pitanju.:zubo::o

Meni su bajadere fine, ali preslatke. Ako već moram izabrati nešto naše, onda radije biram griotte:D. Kad sam nosila naše bombonijere u inozemstvo nekim frendovima za poklon svi su bili oduševljeni baš bajaderom i griottama.:D

rokolina
02.05.2008., 23:05
Bajadere su zbilja high class. Mozda i jesu malo preteske no point i je u tome da je to sofisticirani slatkis i da to ne treba jesti u ogromnim kolicinama. Onak, jedna - dvije uz kavu. No moze i u ogromnim kolicinama :mig:.

Netko je spomenuo Kras Tortice i to je fakat za mene naj nenadjebiviji slatkis! Ali - kao sa svim najboljim stvarima u zivotu - sa njima treba oprezno, jer ako nisu dovoljno svjeze i hrustave pretvaraju se u sasvim prosjecnu napolitanku, ali svjeze dostizu savrsenstvo!:cerek:

Nucleus
02.05.2008., 23:09
Meni su bajadere fine, ali preslatke. Ako već moram izabrati nešto naše, onda radije biram griotte

Ma u redu je da ti bajadere nisu najbolje, ali da ih nitko ni ne spomene!?:eek:
Meni su Mozart kugle bile najbolje, davno-pa dosadile. Milky Way odličan kad se pojavio, mislim da najbolje reagiramo na nove okuse, pa sam se tako jedno vrijeme drogsao sa Milkom Nuss nugat. Nekima preslatka, meni ekstaza.
Ali da su domaće slastice podcijenjene, jesu.

Gipsyqueen
02.05.2008., 23:19
Ma u redu je da ti bajadere nisu najbolje, ali da ih nitko ni ne spomene!?:eek:
Meni su Mozart kugle bile najbolje, davno-pa dosadile. Milky Way odličan kad se pojavio, mislim da najbolje reagiramo na nove okuse, pa sam se tako jedno vrijeme drogsao sa Milkom Nuss nugat. Nekima preslatka, meni ekstaza.
Ali da su domaće slastice podcijenjene, jesu.
True, ali ima i iznimaka.:D
Moja mama npr. kad god ide u goste kupuje klincima naše slatkiše. Činjenica je da većina ljudi zapostavlja naše proizvode - zato je i pokrenuta akcija Kupujmo hrvatsko. Mnogima se čini da je Milka pojam, a imamo i mi solidnih čokolada u toj klasi.
Ako već kupujem čokoladu, radije kupim neku kvalitetnu nego da jedem Milku.:D

Nucleus
02.05.2008., 23:54
True, ali ima i iznimaka.:D
Moja mama npr. kad god ide u goste kupuje klincima naše slatkiše.

Bravo za mamu!
Naše čokse s rižom su mi bolje od bilo koje druge, pogotovo od one bali i takvih poluproizvoda.

Gipsyqueen
03.05.2008., 13:44
Bravo za mamu!
Naše čokse s rižom su mi bolje od bilo koje druge, pogotovo od one bali i takvih poluproizvoda.
:o

Mi našu s rižom non-stop kupujemo, najčešće Mikado.:s:s:s
Nju sam zaboravila dodati na popis. Ne jedem ju često, ali mi je fina.:D

ValiGali
03.05.2008., 20:08
U zadnje mi je vrijeme hanuta broj jedan.
Volim kinder bueno, duplo. Najbolja mi je varijanta kombinacija čoksa-lješnjak-keks. :D

Gandalfa
03.05.2008., 20:26
Milka, milka, milka i to ona s "mjehurićima".

akont-ciko
03.05.2008., 20:33
gemišt:D

blured
03.05.2008., 20:42
slani štrukli od sira

argentina
05.05.2008., 14:30
čokolada, čokolada, čokolada i samo čokolada :cerek:

kad nisam u krizi onda moze i neki fini voćni kup il voćna salata.

Hana_
06.05.2008., 00:13
- slatki kruh, bobis
-mousse od cokolade, dukat
- tamna cokolada s chilijem ili narancom
- kolaci od malina ( ledeni vjetar)
- snickers sladoled, zatim kombinacija ljesnjaka i pistacija, sumsko voce...
-rafaello
-cokoladne napolitanke
-cokoladni liker koji sama zmiksam
-milka obicna
- dobra je ova mikado cokolada s brusnicama

ma ne znam, ima toga

Noemi
06.05.2008., 17:46
ekleri:cerek:

gotovanka
21.05.2008., 11:05
kikiriki u cokoladi, after eight, cokolada sa komadicima narance,sacher torta,mandul-pita, baklave (al grcke), ......aaaaaa slabo mi jeeeee....:s:s:s

alessia
29.05.2008., 17:46
pandoro,:cerek:, mogla bi se ubit u njemu

hentai_girl
31.05.2008., 08:16
Kinder Bueno, Dorina sa keksom i ona ful-kul, Kinder jaje :D, Bajadere, Ledo sladoledi, jabuke, narance...
pita od jabuka, orehnjaca, palacinke sa sirom i pekmezom... mmmm...

njasa
31.05.2008., 08:31
trenutno uzivam u tamnim cokoladama sa 70% i vise kakaa. svaki dan posli rucka kockicu- mmmmm
a od kemije volim gumene bombone :zubo:

Valderama
31.05.2008., 08:38
princess krofne

Zenabr1
31.05.2008., 08:57
Obozavam zele bombone,cokoladu,-sladoled:mig::mig::mig::mig:

prolaznica-
31.05.2008., 09:12
Obožavam Rafaelo, rekla sam svima kad god me netko poželi raspoložiti i usrećiti da mi kupi Rafaelo. Dugi po redu mi je omiljen slatkiš čokolada Milka sa jogurtom i čipsom. :lux:

dt2007
02.06.2008., 08:19
Ferrero Roche,Raffaelo,Bajadera,Duplo,Snickers,Mars,Twix,B ounty.....

Ice Tea™
03.06.2008., 00:15
Sladoledi, posebno King. :cerek: Raffaello. Čokoladu obožavam u svim oblicima, al posebno Milku noisette, zatim Kinder bueno & pingui, Ferrero Rocher, Mousse, a tek bajadera... :s E da, i gumeni bomboni. Bolje da ne nabrajam dalje jer lagano dolazim u napast da odjurim na benzinsku pošto trenutno nemam ništa slatko pri ruci. :rofl:

vedra
03.06.2008., 07:42
munchmallow- najboji slatkiš svih vremena...:cerek::cerek:
još mi je dobar i kinder pingui..

Killi
03.06.2008., 08:05
Bajadera; rum pločice (Kandit); rafaelo

Inanna
03.06.2008., 08:23
- sladoled (King, King Double, Magnum)
- Raffaello
- Milka Noisette
- Lindt kugle
- žele bomboni

petra593
06.06.2008., 17:21
Marzipan , onaj veliki, umotani kao bombon u prozirnu foliju
Dorina - jaffahttp://www.smilies.4-user.de/include/Essen/smilie_essen_092.gif (http://www.smilies.4-user.de)
Banankohttp://www.smilies.4-user.de/include/Essen/smilie_essen_080.gif (http://www.smilies.4-user.de)
Bounty

tadukepa
07.06.2008., 07:53
mozart kugle i bajadere

chiquita
07.06.2008., 08:06
sjeća li se itko raidersa?

kiketz
07.06.2008., 12:02
Rafaelo, Twix, KitKat/Leo :)

Serenità
07.06.2008., 12:18
Obožavam Rafaelo, rekla sam svima kad god me netko poželi raspoložiti i usrećiti da mi kupi Rafaelo. Dugi po redu mi je omiljen slatkiš čokolada Milka sa jogurtom i čipsom. :lux:

ej, ti bi onda pala u nesvist da si bila u uto na mom mistu!
došla na fax odgovarat 2 predmeta kad me dočeka frendica s uranjenim poklonom za rođendan. kutija raffaella bila je među darovima! mmmm :cerek:
opet zahvaljujem, Maria!

sita
07.06.2008., 12:46
Čokolade i praline koje mi je mama donijela iz Belgije. Nikad nisam probala nešto bolje. Topilo se u stima... mmm...

A inače volim skoro sve slatkiše.

millie
07.06.2008., 12:47
Marcipan, grehote (Griotte), tortica, životinjsko carstvo, munchmallow (od Crvenke), kolumbo, općenito Kraševe čokse jer nisu preslatke kao Milka (osim milkine s marcipanom), domaćica kesi i čok. napolitanke, čokolada s punčem i cijelim lješnjacima (isto Kraš), Ferrero i Mozart kugle, Casalli čok. bonboni s rumom i kokosom...e i sad se sjetih- oni prženi bademi s onim narančastim šećerom kaj se kupuju u rinfuzi u Kraševim dućanima, jest da je za strgat zube al' finooo...

šminkerica
09.06.2008., 20:07
kinder bueno white :s:s:s,od kad se pojavio ne odvajam se od njega, otkriće mi je!ali prijateljujem ja i s drugim slatkišeima, bolje da ih ne nabrajam jer mi već sline cure.....:klopa:

ivuschka
09.06.2008., 22:03
upravo se skidam s ovisnosti o čokoladi, i ne ide mi, nikako.:( a dijabetes vreba iza ugla LOL )
pimsići, moto, rocher, mousse, tortica, milka nougat, sve samo čokolada, bez ikakvih dodataka :cerek: ( osim naranče u pimsićima i novoj tortici , mmmm)

Valsharess
10.06.2008., 10:31
praline (može i K+) i one oriđiđi belgijske školjkice
makar, ja sam više ovisnica o slanom, jedan čips od feferona i ja najsretnija na svijetu (strani, naši im nažalost nisu ni do koljena)

Josey_Wales
10.06.2008., 11:32
Od jucer niti jedan vise, bio sam kod zubara i busio mi je zub...:( Sto se tice marcipana to mi je nesto najodvratnije sto sam ikad jeo, ima okus i miris po djecjem Karbofix ljepilu za kolaz... Ima jos jedan slatkis koji mi je ful odvratan, a to su oni mali crni gumasti gadovi, mislim da se zovu Negro ili slicno
http://www.eurofoodmart.com/images/product_images/product_image_1828.jpg

josip1980
11.06.2008., 10:11
Meni su najdraže belgijske praline.Kims.imaju neku svoju verziju Griotta.zove se Vivere.Kras se moze sakrit.

peggy bundy
11.06.2008., 22:10
obožavam one praline u obliku morskih životinjica :D, milku cream i noisette,
ferrero rocher , rafaello, rum pločice, a pogotovo Moju prvu čokoladu :cerek:

..bella7..
14.06.2008., 19:45
punjenje čokolade :cerek::cerek: milka&dorina
i kremasti kolači
:klopa:

Punio4
17.06.2008., 10:47
Likoricija :D
Pogotovo domaća iz inozemstva kaj se prodaje na metre :D

I rahat lokum :)

hermaed
09.10.2008., 22:38
sjeća li se tko tih keksa? bili su okrugli, veliki. bilo ih je i u drugim oblicima, ali ove sam baš zapamtila. ne znam jesu li se samo ti veliki okrugli zvali panini ili svi skupa...:confused: uglavnom, sjeća li ih se tko? bilo je to prije gotovo 20 godina:D

regica
10.10.2008., 20:35
Koji su vam najdrazi? Ja sam sad u u fazi napolitanki :rofl:, one Jadro original. Neko vrijeme su mi krasotice bile mrak, al me proslo. Kaj se tice cokolade, najbolja mi je bijela milka, mikado s rizom i ona noissette milka. Napominjem da se to kod mene mjenja svakih par mjeseci. Kaj vi velite?

alessia
10.10.2008., 21:22
od keksa obožavam domaćice i mislim da se zovu harmonija, isto su kraševi; od čokolada mi je naj s marcipanom od niedereggera. Iako u kriznim situacijama svaka čokolada dobro dođe,:D

regica
10.10.2008., 21:36
Joj da, domacice! :top:

Nucleus
10.10.2008., 22:52
Napominjem da se to kod mene mjenja svakih par mjeseci. Kaj vi velite?
I kod mene isto. Trenutno su mi najjači oni punjeni jabukom samo ne znam jel su Pannini ili kak se zovu. Imaju slične sa komadićima čokolade, sa kakaom, sve već izgustirah sad su jabuke inn!

ivuschka
11.10.2008., 13:26
PIMS jaffiće :cerek:
mogu ih danima jesti bez prestanka...
i ferrero rocher :cerek:

njasa
11.10.2008., 13:52
spekulacijus iz lidla (onaj sa bajamima) i cokolada sa 60% kakao iz lidla- mljac!!!!!

*XXX*
11.10.2008., 17:23
ferrero rocher, krašuljci i napolitanke su mi među omiljenima

TincH
11.10.2008., 18:55
Kekse ne jedem često, nisam neki uber ljubitelj, a čokolade su dobre sve :s
Oduševila me nova Dorina s limunom i zelenim čajem :s

plagra
11.10.2008., 21:10
Volim čajne kolutiće od keksa i napolitanke Kraš a od čokolade Milku sa cijelim lješnjacima,after eight...

mujsapujsa
11.10.2008., 21:46
I kod mene isto. Trenutno su mi najjači oni punjeni jabukom samo ne znam jel su Pannini ili kak se zovu. Imaju slične sa komadićima čokolade, sa kakaom, sve već izgustirah sad su jabuke inn!

i ja sam se navukla na ove ponjene jabukom,mljaaaaaaac

rokolina
12.10.2008., 14:51
sjeća li se tko tih keksa? bili su okrugli, veliki. bilo ih je i u drugim oblicima, ali ove sam baš zapamtila. ne znam jesu li se samo ti veliki okrugli zvali panini ili svi skupa...:confused: uglavnom, sjeća li ih se tko? bilo je to prije gotovo 20 godina:D

Mislim da su se zvali Banini, ne panini.
Da bilo ih je oko cetiri vrste, razlicitih oblika. Ja sam isto na to brijala ali se vise ne sjecam jesu li doista bili dobri ili je to bilo zbog intenzivne reklamne kampanje, jer nisi se mogo okrenut a da ne naletis na reklamu "tu su banini.." ili slicno.

hermaed
13.10.2008., 12:49
Mislim da su se zvali Banini, ne panini.
Da bilo ih je oko cetiri vrste, razlicitih oblika. Ja sam isto na to brijala ali se vise ne sjecam jesu li doista bili dobri ili je to bilo zbog intenzivne reklamne kampanje, jer nisi se mogo okrenut a da ne naletis na reklamu "tu su banini.." ili slicno.
daaaaaaaaaaaaaaaa! imaš pravo! banini, kao banat, ne panini!! kako su bili fini... tko zna, možda ih ima za kupiti još negdje u srbiji? to su tamo i radili, zar ne?
još jednom, hvala na "ispravku sjećanja" :)

rokolina
14.10.2008., 00:47
Nema problema.:)

Kad bi se samo jos netko mogao sjetiti Zlatka keksa s cokoladnim prelijevom, isto iz osamdesetih.
Vec tolko trabunjam o istima a da nitko ne reagira da se vec pitam nije li to bio plod moje tinejdzerske (uslagirane) maste!:ne zna:

hermaed
14.10.2008., 08:05
na žalost, Zlatka keksa se ne sjećam. raspitat ću se, možda je nekome ostalo u pamćenju

ZorcJ
14.10.2008., 08:41
Nisam bas preveliki ljubitelj kupovnih slastica, ali od keksa najvise volim Loacker napolitanke (crvene, ljesnjak).

Hollow Point
11.02.2009., 21:07
kinder bueno white :s:s:s,od kad se pojavio ne odvajam se od njega, otkriće mi je!ali prijateljujem ja i s drugim slatkišeima, bolje da ih ne nabrajam jer mi već sline cure.....:klopa:

Ne znam zašto, ali već dugo ih nisam vidio u dućanima. :( Jel se još proizvode???

šminkerica
12.02.2009., 00:01
pitala sam zašto ih nema i prodavačica mi je rekla da je to samo ljetno izdanje! :( koja glupost, a svima je ukusniji od običnog..no, zato jedva čekam ljeto! ako opet dođe u prodaju pokupovat ću zalihu za cijelu zimu! :p :ovisnica:

Hollow Point
12.02.2009., 18:36
Znam jednu koja je isto ovisnica, zato i pitam. :D Al da su bolji od običnih, jesu.

Belle
26.03.2009., 16:45
Nedavno sam u Beogradu otkrila Noblice, a jos vece otkrice bilo mi je da ih ima i kod nas- njam :)

Makar
26.03.2009., 18:02
J a sam ovisnik o Lindt čokoladama-sve vrste....

memento mori
31.03.2009., 22:03
obožavam raffaelo, snickers, lindt čokolade pogotovo one tamne i tanke, loacker napolitanke sve vrste, twix, zelene i smeđe čokoladice iz merci bombonjere, onu čokoladnu bombonjeru sa čokoladicama u obliku morskih životinja, knoppers....
a odrekla sam se svega toga u korizmi, pa sad ovdje iskaljujem bijes zbog toga!!!! e da volim i cantuccine, one tvrde keksiće sa puno badema.....

mujsapujsa
31.03.2009., 22:13
mmmmmmm cantuccini :Slin::Slin: u stanju sam pojesti onu vrećicu u sekundi
(ali ne smijem :tuzni: )

regica
31.03.2009., 22:16
Ja se navukla na cokoladne nesquik loptice/pahuljice. I nije neka delikatesa al me veseli :D

ANUŠKA
02.04.2009., 15:58
Čokolade i praline koje mi je mama donijela iz Belgije. Nikad nisam probala nešto bolje. Topilo se u stima... mmm...

A inače volim skoro sve slatkiše.

Imaš toga i u Zgb. Zovu se Leonidas i imaš ih u Medvedgradskoj , iza Kaptol centra ! Nisu baš jeftine , ali kad te uhvati želja...

trativremka
05.04.2009., 02:23
:cerek: dorina noisette
http://online.konzum.hr/images/products/042/04211564.gif

pic
05.04.2009., 15:23
Aha, ali ne smiješ čokoladu presitno nasjeckati. Najbolje je ako kupiš gotove čokoladne komadiće.
di se mogu kupit? konzumu ima?

peri
06.07.2009., 14:59
Meni su od slatkiša najbolji MENTOS BOMBONI.:):):)

Pogotovo oni vočni. Kad ih krenem jest nemogu se zaustavit. Njam Njam Njam

tina88
07.07.2009., 15:16
Kraš čokoladne napolitanke, Milka s jogurtom.

7734
09.07.2009., 12:18
hmmm....
u 2009.deftinitivno

KIT KAT-marelica i breskva(nešto najfinije slatko što sam stavio u usta)
Mentos-Banana
Pringles-Kebab(slano)
Meiji-Zelena čokolada od pistacija
DORITOS-Teriyaki chicken pizza(slano)
KIT KAT-Karamelizirani krumpir(ovaj je zaista njam)

naime cura i ja svakih par mjeseci obavljamo šoping preko jednog japanca
jako je skupo ali stvarno vrijedi probati sva čuda koja im padnu na pamet...:cerek:

ovak je izgledalo par zadnjih rundi:-)

http://i27.photobucket.com/albums/c192/franjo7734/bbbb/june08037.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c192/franjo7734/bbbb/dec036.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c192/franjo7734/bbbb/jan001.jpg

Cetripenula
09.07.2009., 13:51
hmmm....
u 2009.deftinitivno

KIT KAT-marelica i breskva(nešto najfinije slatko što sam stavio u usta)
Mentos-Banana
Pringles-Kebab(slano)
Meiji-Zelena čokolada od pistacija
DORITOS-Teriyaki chicken pizza(slano)
KIT KAT-Karamelizirani krumpir(ovaj je zaista njam)

naime cura i ja svakih par mjeseci obavljamo šoping preko jednog japanca
jako je skupo ali stvarno vrijedi probati sva čuda koja im padnu na pamet...:cerek:

ovak je izgledalo par zadnjih rundi:-)

http://i27.photobucket.com/albums/c192/franjo7734/bbbb/june08037.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c192/franjo7734/bbbb/dec036.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c192/franjo7734/bbbb/jan001.jpg

Pa gdje to sve postoji? :klopa: Da ne oftopičarim, ja si najviše volim špekulase :D

7734
09.07.2009., 14:18
Pa gdje to sve postoji? :klopa: Da ne oftopičarim, ja si najviše volim špekulase :D

only in JAPAN

:cerek:

e da i sad sam se sjetio
nescaffe od jagode i brusnice
i
capuccino karamela naranča

vrh-un-ski

Cetripenula
09.07.2009., 22:15
I hate you 7734 :kava:

7734
10.07.2009., 09:21
ma mrzim ja sebe kad vidim kaj sve još moram probati:rofl:

skup je to sport:D
al je sladak:cerek:

newest adition:

KIT KAT-Butter roasted corn

e ovo je svrš totalni

matrix11
10.07.2009., 22:36
napokon su dosli i kod nas - skittles :s:s:s

njasa
11.07.2009., 11:48
ma mrzim ja sebe kad vidim kaj sve još moram probati:rofl:

skup je to sport:D
al je sladak:cerek:

newest adition:

KIT KAT-Butter roasted corn

e ovo je svrš totalni

a kad nas vec mamis, daj link/stranice di to kupujes pa da se i mi bacimo na taj skupi sport!

volim rafaelo, i taaamne cokolade. super mi je lindt sa mentom :cerek:

p.s. volim i gumene bonbone, ali ne bi o tome previse.... :o

marcipanka
11.07.2009., 16:42
jaffa:s:s (ali samo onaj od crvenke:D)...

pugollina
11.07.2009., 17:03
napolitanke kraš
ferero rošero
snickers
milka cijeli lješnjak i nougat ...

harakiri2
13.07.2009., 19:28
Kraš čokoladne napolitanke
Jaffa cakes
Milka waffel sa čokoladom

vvrazja
13.07.2009., 20:24
napokon su dosli i kod nas - skittles :s:s:s

di si nasao skittlese?-sorry za offtop.

ja obozavam kinder bueno i toblerone

matrix11
13.07.2009., 22:09
di si nasao skittlese?-sorry za offtop.

plodine, ali nakon toga i u vecini ostalih nasih lanaca :mig:

spyker22
13.07.2009., 22:50
Nisam bas preveliki ljubitelj kupovnih slastica, ali od keksa najvise volim Loacker napolitanke (crvene, ljesnjak).
Može li bolje?

Gipsyqueen
14.07.2009., 00:08
Može li bolje?

Nisu ni plave loše, a tek smeđe.:cerek: :Slin:

L_U_D_A
15.07.2009., 14:06
ovo mi je vrh što se tiče ponude u hrvatskoj, bez konkurencije. pogotovo ova sa narančom.

http://www.loacker.it/img/user/1293d300_imgtg6O3n.jpg

Gipsyqueen
15.07.2009., 14:51
ovo mi je vrh što se tiče ponude u hrvatskoj, bez konkurencije. pogotovo ova sa narančom.

http://www.loacker.it/img/user/1293d300_imgtg6O3n.jpg

Obožavam takve kombinacije.:s :Slin:

Inače ne volim kekse, ali kupujem ih otkad me jedan zlotvor navukao na Loacker.:o :cerek:

L_U_D_A
15.07.2009., 15:24
jes probala ove? orgazmičko iskustvo..:cerek:
loacker, svaka ti dala!

Gipsyqueen
15.07.2009., 16:07
jes probala ove? orgazmičko iskustvo..:cerek:
loacker, svaka ti dala!

Nisam, ali obožavam tamnu čokoladu s narančom.:s :zvrko:
Na njihovom sajtu sam vidjela i neki Eiswaffel Loacker. Takvih kod nas nema.:tuzni:

http://www.loacker.com/1282d1288.html

spyker22
15.07.2009., 16:30
Obožavam takve kombinacije.:s :Slin:

Inače ne volim kekse, ali kupujem ih otkad me jedan zlotvor navukao na Loacker.:o :cerek:
A je se daš lako navuć http://www.smilies.4-user.de/include/Frech/smilie_frech_068.gif

Prvi put kad sam ih vidio, mislio sam da su to neke austrijske. Nije im ime baš talijansko...

Dwarf980
18.07.2009., 21:43
Plazma keks je definitivno numero uno.....:D

Pa sad je bambi izbacil niz novih hebenih kekasa wellnes špreha i prejebeni su.....onda oni grancarole isto..pogotovo oni sa čoksom..perverzija.....

I tako....a od čoksi bueno white je u te jebo....corny sa narančom.....isa ti..predobro....

Ostalo probavam izbjegavat kolko tolko.....osim ak si ne radim palačinke tu i tam..jednom u mjesec dana onda kao nadjev obavezno ide noisete milka tranu....

Jooj sad se sjetio onih školjkica belgijanera.....krut te hebo...i to je fino.....

laella
29.09.2009., 21:26
Crni Ferrero Rocher iliti Rondnoir mi je slatko otkriće godine :cerek:
Ne mogu vjerovati da sam to tek jučer otkrila :confused:

the redCat
30.09.2009., 14:53
Jogurt od straccatele....ne smijem ga ni pogledati ako je u onoj kantici od kg, ja to slistim začas
Odavno ja više ne radim spežu pa ne kupujem te slatke gluposti, prije sam tamanila Rafaello:cerek:
Ah da zaboravila Mozart kugle...donio suprug veliki paket s poslovnog puta...ostavila mu dva komada...A ja baš ne volim marcipan, ali u ovome obožavam. Al je skupo, a ode začas, bar kod mene :)

alessia
30.09.2009., 19:23
Nisam, ali obožavam tamnu čokoladu s narančom.:s :zvrko:
Na njihovom sajtu sam vidjela i neki Eiswaffel Loacker. Takvih kod nas nema.:tuzni:

http://www.loacker.com/1282d1288.html

te sam ja vidjela i u getrou i mercatoru :)

..Lana..
01.10.2009., 09:33
...Speculas, Ferrero Rocher, Bajadera, Ritter Sport marcipan, Munchmallow.....:klopa:

....ima toga još hrpu, samo se sad trenutno ne mogu sjetiti.......:zvrko:

Gipsyqueen
01.10.2009., 11:03
te sam ja vidjela i u getrou i mercatoru :)

:eek: :trk:

Thanx.:s

Dodajem i da volim Domaći kolač od Koestlina, samo ga rijetko ima. Našla sam ga samo u Mercatoru. :(

Dlapek
01.10.2009., 14:23
Frey crna čokolada s punjenjem od brusnice

ta.ja
01.10.2009., 14:44
U zadnje vrijeme sam smanjila kupovinu slastica, ali i napravila kompromis. Umjesto kolica punih raznoraznih čokolada i keksa, zadovoljim se čokoladicom Kandi kokos koja me uvijek čeka kraj blagajne :)

Dlapek
01.10.2009., 20:51
U zadnje vrijeme sam smanjila kupovinu slastica, ali i napravila kompromis. Umjesto kolica punih raznoraznih čokolada i keksa, zadovoljim se čokoladicom Kandi kokos koja me uvijek čeka kraj blagajne :)
Ja uopće ne kupujem ni kekse ni bombone ni zezalice-kremice.
Ali crnom čoksom se počastim.
Mislim da imam i sad barem kilu raznoraznih.A pojedem samo kockicu.To mi dosta.

laella
02.10.2009., 16:10
A pojedem samo kockicu.To mi dosta.
Eh, blago tebi :tuzni:
Kod mene čokolade imaju kratak životni vijek :D

Edit: sve osim bijele čokolade. Ta bi mogla stajati do sudnjeg dana kraj mene

vivien79
02.10.2009., 21:03
Ferrero Roche
Lindt i Frey crne čokolade - i ona talijanskog proizvođača Novi
Dukatov Mousse od čokolade
:s:s:s:s:s:s:s:s

Dlapek
03.10.2009., 00:04
Eh, blago tebi :tuzni:
Kod mene čokolade imaju kratak životni vijek :D

Edit: sve osim bijele čokolade. Ta bi mogla stajati do sudnjeg dana kraj mene

Bijela čokolada ne postoji.
To što se tako zove je neki bućkuriš od maslaca i mlijeka.

dorica505
05.10.2009., 20:35
Imam jedno pitanjce ;)
Nasla sam si suuuper kekse,od Mavrovića neki bio,zovu se Irokezi ili Irokezići od čokolade,i prefini su.A na odjelu su za šećeraše i može ih se jedino kupiti u DM-a,pa me zanima ako itko zna koliko imaju kalorija i jesu li štetni?(znam da je ovo zadnje malo glupo pitanje,no referiram se u odnosu na čokoladu i tome slične namirnice)
Unaprijed hvala ;)

laella
07.10.2009., 17:45
Bijela čokolada ne postoji.
To što se tako zove je neki bućkuriš od maslaca i mlijeka.
Zato ja to ni ne volim :D

Eyecandy
08.10.2009., 14:43
Jooj, čokolade od riže, Milke velike sve vrste, tortice Kraš, Domaćica, Rafaelo, crne čokse, čokoladne napolitanke Kraš, Snickers, After eight, Ferrero Rocher, i sve slične pi*darije, njami : ovisnica-viskog-stupnja-rizika:

Teeja
09.10.2009., 01:44
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=3659094

trenutno slinim nad ovim :cerek:

laella
09.10.2009., 22:19
Uf, probah ovaj novi Konzumov proizvod "Čokolačići"... Slaaaatkoooo, preslaaaatkoooo
Meni dosta

Lara G*G*
12.10.2009., 11:32
Kinkatzove domino kocke...ajme...marzipan, žele od naranče, gingerbread i sve preliveno čokoladom :s inače sve što ima marzipana u sebi je moj no.1

..Lana..
13.10.2009., 13:01
Kinkatzove domino kocke...ajme...marzipan, žele od naranče, gingerbread i sve preliveno čokoladom :s inače sve što ima marzipana u sebi je moj no.1

....oooooo daaaa, kako sam mogla zaboraviti Domino kockice......:klopa: :klopa: :klopa:....meni je to preprefino........i nema kraja mojoj sreći kad ih se dočepam, kod sebe ih jako rijetko mogu naći......:tuzni:

tina88
20.10.2009., 12:34
Rum pločice i Koestlin pereci :cerek:

vixen
20.10.2009., 13:33
Ferrero Roche
Lindt i Frey crne čokolade - i ona talijanskog proizvođača Novi:s

Novi čokolade su mi vrh. bolje i od lindta a njihov namaz od lješnjaka je fenomenalan...nakon njega mi nutella ima okus po zašećerenoj masnoj blj:no:

ivuschka
20.10.2009., 15:33
....oooooo daaaa, kako sam mogla zaboraviti Domino kockice......:klopa: :klopa: :klopa:....meni je to preprefino........i nema kraja mojoj sreći kad ih se dočepam, kod sebe ih jako rijetko mogu naći......:tuzni:

fino :cerek:
ali još je bolji eldorado , ah, bili su to dani :tuzni:

vivien79
20.10.2009., 15:44
Novi čokolade su mi vrh. bolje i od lindta a njihov namaz od lješnjaka je fenomenalan...nakon njega mi nutella ima okus po zašećerenoj masnoj blj:no:

:five: za Novi čokolade!

a ovo od lješnjaka nisam još probala ali sad definitivno hoću!!!

tina88
21.10.2009., 09:37

Nisam shvatila, tko je proizvođač tog namaza i gdje ga se ima kupiti?

vixen
21.10.2009., 11:36
Nisam shvatila, tko je proizvođač tog namaza i gdje ga se ima kupiti?

talijanski proizvođač, tvrtka "Novi". ne znam ima li ga kod nas (eventualno u coop-u :misli: ). ja ga kupujem u trstu

..Lana..
22.10.2009., 08:00
fino :cerek:
ali još je bolji eldorado , ah, bili su to dani :tuzni:

....joj, da i to.....onaj zeleni žele unutra......:klopa: ......meni nije bolji od kockica, ali da je bio dobar, to stoji......:cerek: ....to sam kao školarka papala svaki dan.....:cerek:

Leptiric
22.10.2009., 12:55
ja izbjegavam kupovinu ovakvih stvari jer mm uvijek sve pojede...

micek-jerry
23.10.2009., 18:13
otkrila sam Dorina bubbleadu, noisette, čokoladu s mjehurićima. odlična!
uzela ju jer je bila neka akcija, a bila sam skeptična jer mi je takva od Milke bila bezveze.

piki
21.11.2009., 15:07
Dakle ekipa, bila sam s mužem prije tjedan dana u nekoj savršenoj čokoladnici u City centru One Zagreb na katu!! La chocolate ili tak nekak se zove.Dakle koja divoticaaaaaa...
Fenomenalne prefine ručno rađene belgijske praline, prefinee tamne čokolade s raznim okusima i carstvo marcipana, ručno rađene čokse, čokoladni bomboni s punjenjem, gumeni bomboni, figure razne za poklone za Božić...jaaaaooo.. i neki savršeni čajevi koje kuham svaki dan i uživam..danas idem opet nakrcat zalihe. DEFINITIVNO TOPLO PREPORUČUJEM PROBATI!

Deanna
21.11.2009., 18:04
Dakle ekipa, bila sam s mužem prije tjedan dana u nekoj savršenoj čokoladnici u City centru One Zagreb na katu!! La chocolate ili tak nekak se zove.Dakle koja divoticaaaaaa...
Fenomenalne prefine ručno rađene belgijske praline, prefinee tamne čokolade s raznim okusima i carstvo marcipana, ručno rađene čokse, čokoladni bomboni s punjenjem, gumeni bomboni, figure razne za poklone za Božić...jaaaaooo.. i neki savršeni čajevi koje kuham svaki dan i uživam..danas idem opet nakrcat zalihe. DEFINITIVNO TOPLO PREPORUČUJEM PROBATI!

nisi bila s mužem, nego radiš tamo, kako piše na jednom od 3 posta koja si napisala (u ostala 2 ih reklamiraš). Samo ti nakrcaj zalihe :kava:
jednom sam tamo usput kupila neku čokoladicu, ništa posebno.

da sad ne promašim ceo fudbal, jedem životinjsko carstvo što maznuh djetetu, i posebno zato što mi je trenutno sve zabranjeno voće (od danas dijeta i nema večere i to, pa pomislih da će mi samo čitanje ovoga odvratiti misli od slatkoga) mi je trenutno najbolja na svijetu.

yslp
21.11.2009., 18:51
:rofl:
e- da i ja ne profulam temu, kiki :cerek: , milka čokolada od lješnjaka, rafaelo - sve klasično, a dobro

Kladi
21.11.2009., 21:41
nisi bila s mužem, nego radiš tamo, kako piše na jednom od 3 posta koja si napisala (u ostala 2 ih reklamiraš). Samo ti nakrcaj zalihe :kava:

:rofl::top:

bolje su mi čokoladice u prizemlju, preko puta ulaza u interspar!:mig:

laella
22.11.2009., 00:11
Kad smo kod Kiki-ja, koji od ovih novih Kiki-ja odgovara onom starom, jedinstvenom, one and only okusu Kikija?
Probala sam više varijanti, imam dojam da sam ih probala već sve, ali ne mogu naći stari Kiki okus :(

lee.loo.
22.11.2009., 12:48
potpis. točno to smo neki dan mama i ja komentirale pred policom s kikićima - sve neki šareni, drugačija ambalaža, okusi ovi i oni i nemreš skužit koji je onaj kakav je prije bio jedan jedini.:ne zna:

da ostanem on topic, evo par omiljenih iz rukava (iako ih ima puno više, al za to bi trebalo vremena): munchmallow, svi ferrero proizvodi, frey čokolada s kavom, m&m's s kikirikijem i na temu specijaliziranih dućana s čokoladom tipa la chocolate - najnovije otkriće u west gate-u - leonidas!!:top::s ista fora, raznorazne belgijske praline na komad, cijena 10 dkg 30 kn, al nekaj bolje već dugo nisam probala. papali smo kremicu od maline u tamnoj čokoladi, irish coffee kuglice, nougat praline, pa nekakve s mousseom od kave..mljac

leptirica 2
22.11.2009., 15:51
Ima ih:Rafaello,kinder čokolada,napolitanke manner od lješnjaka,puding Pudiss Campina 330 gr,jaffa keks i mliječna čokolada:D

tina88
14.12.2009., 10:40
Ulkerovi keksi Tempo; njam njam :cerek:

Mint čokoladice After Eight; mmmmmmmmmm, nešto pre pre predobro :cerek:

bauble neu
14.12.2009., 16:21
Ferrero Rondnoar, jedini noviji slatkiš koji mi se sviđa

Gipsyqueen
14.12.2009., 16:25
Ulkerovi Tutku keksi.
Domino i Speculas iz Lidla.:cerek:

dalmatin
14.12.2009., 16:51
...ma ovih dana u uredu smo pričali o raznim keksima...i ja se sjetila nekih keksa, i opisala ih drugima, ali nitko nije skužio o kojima se radi....:ne zna:
...ne sjećam se tko je proizvođač i kako se zovu....mislim da ih sada rijetko ima na policama u dućanima....
...polukružnog su oblika (nešto kao neki roščić), a tijesto im se sastoji od tijesta sa čokoladom i običnog tijesta (tako da su šareni)...po sebi nemaju nikakav preliv....
..ma baš me kopa kako se zovu, ne da mi mira...:mad:

Michael Collins
17.12.2009., 14:39
Pitanje-gdje se u Slavoniji mogu nabaviti American DOnuts,dakle krofne,ali one s rupom,kakve imaju u Simpsonima?

Ja znam samo da ima u Osiječkom McDoladsu,ali te su mi male i skupe...

mujsapujsa
17.12.2009., 16:01
domino kocke

Peppa Pig
17.12.2009., 16:33

:rofl: :rofl:
primjer malo bistrije prodavacice :rofl: :rofl:

on topic: gumelini (veseli zoo :cerek:)

tina88
17.12.2009., 17:44
Kandid praline :)

jpnsankaijuku
24.01.2010., 20:03
dorina čokolada s lješnjacima,pringles čips,domino kocke,munchmalow,ferrero, wherters bonboni

saharasaharović
25.01.2010., 09:31
čipi-čips običan,milka lješnjak čokolada...

sunce moje
25.01.2010., 13:32
Speculas keksi, Mikado s rižom i predobri Truffels (čoko tartufi, zlatna kutijica) iz Interspara, da me ubiješ nemrem se sjetit koji je proizvođač.

manc
25.01.2010., 13:35
Bronhi, al oni tvrdi, koji cupaju plombe :zubo:

kodo
25.01.2010., 15:59
mikado riža,505 bonboni,vočne napolitanke koestlin...

ninjanippon
25.01.2010., 22:14
domino,rafaelo,bonboni svileni lješnjak...

dankec
22.03.2010., 11:45
Kraš napolitanke s čokoladnim preljevom. Kad su friške nema ih SVIJET! Evo sad mi sline cure...

blalla
22.03.2010., 17:26
sad sam se sjetila, obožavam kekse margerite, ono ako linzer pa spojeno s marmeladom, u našoj lokalnoj pekari.
radila sam ih doma, milijun puta ali to nije to.

sjajna07
10.02.2011., 10:31
Stranica za sve nas slatkoljupce :s
"Svi mi koji u kući imamo posebnu ladicu/ormarić za slatko"
http://www.facebook.com/pages/Svi-mi-koji-u-kuci-imamo-posebnu-ladicuormaric-za-slatko/193957813947893

Dobri prijedlozi čime možemo napuniti naše kutijice da ne dođe do krize.. :D

Rio Bravo
10.02.2011., 12:50
obicno skocim do Lidla,slastice :top:,ne pamtim imena.

miss xy
10.02.2011., 13:01
choko cookies, milka sa jogurtom i jagodom, bajadera, tofife......:cerek:

Rio Bravo
10.02.2011., 13:02
choko cookies, milka sa jogurtom i jagodom, bajadera, tofife......:cerek:

milka nije loša,ali kada se jednom proba original,ovo što nama prodaju nije vrijedno spomena,iz protesta ne kupujem istu kod nas.
Bajadera ludilo !

Mabrouka
28.06.2011., 18:31
Uf ne znam hoće li biti ljutih što dižem temu iz veljače, ali evo pitanje. Da li znate koje dobre Rum kocke osim ovih od Koestlina? Ne mogu ih stalno raditi (mm ih obožava), pa evo tražim dobro, površno rješenje. Pekare izbjegavam(o).
Zna li tko?

Orphea
28.06.2011., 19:36
obicno skocim do Lidla,slastice :top:,ne pamtim imena.

Mramorni kolač iz Lidla:klopa:, često ga imam doma.

*zlata*
28.06.2011., 20:02
http://www.yachtsupplycroatia.com/hr/trgovina-za-opskrbu-plovila/hrana-slastice-i-grickalice-grickalice-319/mulino-bianco-settembrini-smokva-250-g-195 evo ovo, podavila bi se u tome

i od jabuke su mi isto super

Freakette
28.06.2011., 21:15
Mulino Bianco ima odlične kekse :cerek: Meni su naj naj oni okrugli s rupom, pola žuti, a pola smeđi.

patientia
28.06.2011., 21:56
Bez nekog posebnog redoslijeda:

http://img707.imageshack.us/img707/9352/72suchardsensationsoistu.jpg

http://img864.imageshack.us/img864/9236/rittermarzipan.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/7964/grancereale20croccante2.png

http://img14.imageshack.us/img14/9063/0000279200.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/5241/36270600.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/9121/bigschokoreismilchw100.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/2366/kras20nougat.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/6848/man1020.jpg

http://img820.imageshack.us/img820/1226/choceur.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/7379/13269gewuerzspekulatius.jpg

Tourniquet_
29.06.2011., 10:42
Ovi keksi prefini (sa čoksom naravno), jela bi ih dan i noć..al su skupi :tuzni:

http://img29.imageshack.us/img29/2734/keksi.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/29/keksi.jpg/)

+ Dorina punč