PDA

View Full Version : Frizura - šminkanje - nokti - sve što nas čini još ljepšima

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Taychy
11.04.2010., 20:57
Drage moje forumašice,
moj dan je 16.10.2010.
Nakon dana i dana provedenih čitajući ovu temu, pomogle ste mi puno, puno.. Našla sam 3 moguće frizure, a odluka će pasti nakon što probam vjenčanicu, koju sam isto tu našla:rofl:
E sad je još ostao veliki problem-šminka. Saznala sam za mnoge vizažiste za koje prije nisam čula, a bome i za sve te cijene koje su :eek:. E, pa sad molim forumašice koje se time bave da mi se jave (vidjela sam da ih ima, al sam se malo pogubila). Područje rada: Novi Zagreb, Cijena: max 250 Kn. Ja sam inače vjerojatno noćna mora za vas jer imam masnu i problematičnu kožu. Pa, ono što mi je bitno (kao i većini) da mi ten izgleda besprijekorno i da se ne sjajim!! Pa ko se želi s tim primiti u koštac neka se javi!! :)
Još samo nešto.. Moj dragi ima velike probleme sa podočnjacima, pa bi i njemu trebala neka šminka da se to prekrije. Ima netko iskustva s tim??
Ispričavam se na podužem postu.

MakeUpForEver
12.04.2010., 18:53
Drage moje forumašice,
moj dan je 16.10.2010.
Nakon dana i dana provedenih čitajući ovu temu, pomogle ste mi puno, puno.. Našla sam 3 moguće frizure, a odluka će pasti nakon što probam vjenčanicu, koju sam isto tu našla:rofl:
E sad je još ostao veliki problem-šminka. Saznala sam za mnoge vizažiste za koje prije nisam čula, a bome i za sve te cijene koje su :eek:. E, pa sad molim forumašice koje se time bave da mi se jave (vidjela sam da ih ima, al sam se malo pogubila). Područje rada: Novi Zagreb, Cijena: max 250 Kn. Ja sam inače vjerojatno noćna mora za vas jer imam masnu i problematičnu kožu. Pa, ono što mi je bitno (kao i većini) da mi ten izgleda besprijekorno i da se ne sjajim!! Pa ko se želi s tim primiti u koštac neka se javi!! :)
Još samo nešto.. Moj dragi ima velike probleme sa podočnjacima, pa bi i njemu trebala neka šminka da se to prekrije. Ima netko iskustva s tim??
Ispričavam se na podužem postu.

Poslala sam ti pp.

MiaVita
12.04.2010., 20:02
ima tko kakvih fotkica punđi na stranu? zakeljite pliz ak imate, puno hvala!

Žaklin
14.04.2010., 17:47
pozdrav svima,
zna li netko nekog vizažista ili salon gdje ok šminkaju, a području španskog, prečkog, malešnice, a da nije preskupo
osobno iskustvo mi je dobra preporuka, hvala!

svasta_nesto
14.04.2010., 21:35
žaklin, ako dobiješ neku preporuku, slobodno proslijedi :cerek:

natali_pu
15.04.2010., 09:56
imate u Puli cure koje rade šminku i frizuru u "paketu" za 500,00 kn, zovu se Taxi make up jer putuju. Za područje Istre ne naplaćuju putni trošak dok za ostatak Hrvatske naplaćuju putni trošak i dolaze za minimum 5 osoba. Ako nekome treba broj šaljem na pm.

Lady Dee
15.04.2010., 15:27
makeupforever odakle si
imam i ja kožu kao taychi pa treba netko

MakeUpForEver
16.04.2010., 22:04
makeupforever odakle si
imam i ja kožu kao taychi pa treba netko

Iz Zagreba sam. Kad bi ti trebalo šminkanje?
Ne brini, koža nije problem. :)

He, he, sorry, tek sad vidjeh da je 18.9.

Maja D.
18.04.2010., 08:13
Cure, trebala bi mi mala pomoć!

Da li netko ima broj od Ane Rajić? Trebala bi mi za 30.04.

mlada.mama142
18.04.2010., 10:09
Molila bih curke ako imaju kakve slikice vjenčanih fruzira sa spuštenom kosom ili nekakva punđa ali da pokriva uši- ja imam malo klempave uši i to bih htjela sakriti...a da imam poludugu kosu

Mayo
18.04.2010., 11:01
Cure, trebala bi mi mala pomoć!

Da li netko ima broj od Ane Rajić? Trebala bi mi za 30.04.
Šaljem ti na PM.

MakeUpForEver
18.04.2010., 18:08
ima tko kakvih fotkica punđi na stranu? zakeljite pliz ak imate, puno hvala!

http://www.modelbride.com/content/view.php?content_id=005478&category_id=007308

MakeUpForEver
18.04.2010., 18:10
Molila bih curke ako imaju kakve slikice vjenčanih fruzira sa spuštenom kosom ili nekakva punđa ali da pokriva uši- ja imam malo klempave uši i to bih htjela sakriti...a da imam poludugu kosu

http://www.modelbride.com/category/007308.shtml

goodgirl29
18.04.2010., 20:29

http://tinypic.com/r/5u3a1h/5

IVA26
18.04.2010., 20:39
cure trebam vasu pomoć svadba mi je sljedeću subotu ,bila sam na probnom šminkanju i našminkala me je cura ok..ali problem je što na dan vjenčanja ja moram putovati kod nje kući da me sminka iako smo se dogovorili da ce ona doci k meni, ali ona je svoje termine prebukirala pa ne može stići sve obići . i zato sam ljuta strašno najrade ne bi niti otisla jer smatram neprofesionalno da ona meni pet dana ranije kaze da dogovor otpada, :(.

Ako znate nekoga molim Vas broj ne pm

IVA26
18.04.2010., 20:39
treba mi za zagreb

~Angelica~
18.04.2010., 21:54
cure trebam vasu pomoć svadba mi je sljedeću subotu ,bila sam na probnom šminkanju i našminkala me je cura ok..ali problem je što na dan vjenčanja ja moram putovati kod nje kući da me sminka iako smo se dogovorili da ce ona doci k meni, ali ona je svoje termine prebukirala pa ne može stići sve obići . i zato sam ljuta strašno najrade ne bi niti otisla jer smatram neprofesionalno da ona meni pet dana ranije kaze da dogovor otpada, :(.

Imaš PM.
Bilo bi ok da nam kažeš o kome je riječ.

Francesca
18.04.2010., 22:00
Iva i ja mislim da bi trebala napisati o kome se radi čisto da i druge cure ovak ne zezne

schlümpfine
18.04.2010., 22:16
jel ima netko iskustva da je radila svecanu frizuru u salonu Evelin, Glamour, Korina?
Za te salone sam cula da dobro rade al ne znam nikog bas s osobnim iskustvom.

Za koje ste vi cule da su naj?:) Thanks

Francesca
18.04.2010., 22:18
kod Evelin ti se sve moguće face friziraju pa je onda valjda među najboljima, no ne znam iz osobnog iskustva jer ne nosim te svečane frizure :ne zna:

Makeup-mac
19.04.2010., 08:40
Bilo bi dobro da znamo o kome se radi,tako da i ostale cure ne nasjednu na tako nešto.Nikada mi nije bilo jasno kako NEKE vizažistice sebi mogu u jednoj suboti naručit i po nekoliko mladenki,a na kraju svakoj kasni...a bome dobro naplate.

mladac
19.04.2010., 08:46
Bilo bi dobro da znamo o kome se radi,tako da i ostale cure ne nasjednu na tako nešto.Nikada mi nije bilo jasno kako NEKE vizažistice sebi mogu u jednoj suboti naručit i po nekoliko mladenki,a na kraju svakoj kasni...a bome dobro naplate.

pohlepa :mad:
samo im nije jasno da je taj ekstra novac kratkog vijeka, kasnije ih niko neće zvat. ja prva nebi htjela biti ko na traci za svoje vjenčanje... a još i platit masno za to

tinka83
19.04.2010., 08:49
Iva, adje molim te napiši o kome se radi.. :moli:

Poles.ana
19.04.2010., 10:04
Ja nazvala svoju šminkericu i naručila se za probno. Da li je probno inače baš sva šminka (podloga, sve ful detaljno) ili samo indikativno?
Nije mi potrebno da bude nešto extra, samo da vidim na što ću ličiti...
Ponukana vašim iskustvima, pitala sam ju za cijenu budući da je najrazvikanija šminkerica za vjenčanja i stvarno gotovo svaka mladenka se šminka kod nje: sve me bilo strah kad ono- cijena šminkanja mladenke je 150 kn! :cerek: a ako je i dekolte, ramena, šljokice do max 200 kn. :rofl:
Barem još nešto što je ostalo po originalnoj cijeni... :mig:

Makeup-mac
19.04.2010., 10:13
budući da je najrazvikanija šminkerica za vjenčanja i stvarno gotovo svaka mladenka se šminka kod nje
Poznam sve vizažistice koje rade sa mladenkama,al da je neka tako razvikana a k tome još tak jeftina...baš me zanima o kojoj vizažistici se radi.Jer profesionalke i nisu baš tak jeftine...al dobro opet je pitanje kako šminka i sa kojom šminkom!!

Ja nazvala svoju šminkericu i naručila se za probno. Da li je probno inače baš sva šminka (podloga, sve ful detaljno) ili samo indikativno?
Nije mi potrebno da bude nešto extra, samo da vidim na što ću ličiti...
Ponukana vašim iskustvima, pitala sam ju za cijenu budući da je najrazvikanija šminkerica za vjenčanja i stvarno gotovo svaka mladenka se šminka kod nje: sve me bilo strah kad ono- cijena šminkanja mladenke je 150 kn! :cerek: a ako je i dekolte, ramena, šljokice do max 200 kn. :rofl:
Barem još nešto što je ostalo po originalnoj cijeni... :mig:

imenka
19.04.2010., 11:21
ana p. to je skroz ok cijena.
inače ne vidim razlog zašto bi šminkanje bilo skuplje od toga? ionako našminka za pola sata i to je to.
previše se danas zarađuje na samom brendu vjenčanja i ljudskim osnovnim potrebama.
veliš da ti je za vjenčanje i odmah cijena skoči za 100%

Poles.ana
19.04.2010., 11:58
budući da je najrazvikanija šminkerica za vjenčanja i stvarno gotovo svaka mladenka se šminka kod nje
Poznam sve vizažistice koje rade sa mladenkama,al da je neka tako razvikana a k tome još tak jeftina...baš me zanima o kojoj vizažistici se radi.Jer profesionalke i nisu baš tak jeftine...al dobro opet je pitanje kako šminka i sa kojom šminkom!!

Profesionalka, bavi se time više od 20 godina, ima svoj salon, šminka ne samo mladenke, nego i gotovo sve revije, događaje i radi s najkvalitetnijom šminkom. Čak ti da i male uzorke šminke za popraviti si preko noći-dana.
Sve, sve, sve cure koje sam pitala su mi mi preporučili baš nju, a ja sam znala za nju jer je šminkala gotovo sve maturantice. Žena stvarno ima posla preko glave, ja sam se zabilježila gotovo 9 mjeseci ranije, ali nisam točno znala koliko košta. Čitala sam vaše diskusije i preplašila se cijene. Danas pitala i ostala taaaako ugodno iznenađena! :cerek:
Žena je valjda skontala da mladenke nisu naivne da padaju na ime i riječima kao "svadbeni paket", "vjenčana šminka" nego da je bolje imati puno cura koje će platiti 200 kn (i ne samo za svadbu, nego i za ostale prilike) nego 2-3 mladenke po suboti koje će platiti 400-500 kn :mig:

Francesca
19.04.2010., 12:05
mislim da je ključno i to kaj žena nije iz Zagreba, nas tu deru kak tko stigne

Mischa
19.04.2010., 12:08
Moja sminkerica npr. radi na jednoj nasoj telki...radi odlicno i ne dere...naplacuje realno...a sminka prekrasno...

tinka83
19.04.2010., 13:06
mislim da je ključno i to kaj žena nije iz Zagreba, nas tu deru kak tko stigne

potpis

svasta_nesto
19.04.2010., 13:47
mischa koliko je realno?

ja skupljam ponude i mogu reći da je raspon cijena zaista velik.

sad, nije mi cilj najjeftinije nego najrealnije. ali sad da me baš netko odere za pola sata posla... nisam raspoložena. sory.

Mischa
19.04.2010., 14:13
mischa koliko je realno?

ja skupljam ponude i mogu reći da je raspon cijena zaista velik.

sad, nije mi cilj najjeftinije nego najrealnije. ali sad da me baš netko odere za pola sata posla... nisam raspoložena. sory.

Meni je realno sve u rasponu izmedju 200-300 kn..moja naplacuje 250 kn.. i to mi je ok cijena..naravno za sve ono sto nudi

Makeup-mac
19.04.2010., 14:32
Pa meni je realno i dat za šminkanje od 300-500 kn,al da se onda posveti mladenki i njezinim...a ne da nju brzo našminka i juri dalje...i naravno da je bitno da taj dan dodje do mladenke doma...

imenka
19.04.2010., 14:45
Pa meni je realno i dat za šminkanje od 300-500 kn,al da se onda posveti mladenki i njezinim...

ako to onda ne znači da za svaku od njezinih naplaćuje po 300 do 500kn.

meni je iskreno, ma kako god da te našminka (a sve su to nijanse, i pretežno ono kako osoba želi) sve to puno što je iznad kojih 100ak kn.

Francesca
19.04.2010., 15:02
cure budite malo i realne - znate vi koliko košta sva ta šminka? pa one ulože po par tisuća eura u to i kad bi naplaćivale po 100 kn - kad bi se isplatile???
ja znam koliko šminke ja imam od Mac-a i koje su cijene, a Mac je jedna od jeftinijih marki

tinka83
19.04.2010., 15:06
meni moja naplaćuje 500 kn za šminkanje mladenke (moje malenkosti) i po 300 kn za ostale (seka, mama i kuma).. malo je skupo, ali nekak si mislim, kud sve tuda i to, a jako mi je bitno da sam si lijepa na taj dan.. :zubo: ne, nisam uobražena... :rofl: na kraju bum pljunula 1.400 kn za to, ali ako dobro obavi posao, neće mi bit žao..

svasta_nesto
19.04.2010., 15:08
Meni je realno sve u rasponu izmedju 200-300 kn..moja naplacuje 250 kn.. i to mi je ok cijena..naravno za sve ono sto nudi

250 probni isto?

imenka
19.04.2010., 15:34
cure budite malo i realne - znate vi koliko košta sva ta šminka? pa one ulože po par tisuća eura u to i kad bi naplaćivale po 100 kn - kad bi se isplatile???
ja znam koliko šminke ja imam od Mac-a i koje su cijene, a Mac je jedna od jeftinijih marki

zato ću si ja radije ono što mi treba pokupovat sama, pa se sama crtat.
svaka čast onome tko si to može priuštit, al mislim da se dobro zarađuje na tome(kao i na svemu oko vjenčanja), al tu sam već offtopic.

Mischa
19.04.2010., 15:41
Fran, ok, kupuju one šminku...pa opet se one isplate i sa 200kn i sa 1000kn po osobi...

Ne mozes mi reci da ti npr. odes sada kod nekog razvikanog da te nasminka za rodjendan i on ti naplati npr. 200kn (karikiram) i skuzis da te super nasminkao/la i odlucis za svadbu opet otici kod te osobe...ovaj put kao buduca mladenka...i sad cijena vise nije 200 nego 500kn...a ne mozes mi reci da na mladenku potrosi puno vise sminke...niti da ima toliko fiksatora da se toliko cijena dize...uostalom svaki vizazist koji drzi do sebe bi i "normalnom" puku i mladenkama isto naplacivao...ali dobro

I da, apropro sminke..i mi kupujemo u firmi malo malo pa naodgradnje programa, pa strankama ne zaracunavamo zato vise cijene..ako kuzis kaj hocu reci

Francesca
19.04.2010., 15:58
Mischa - nisam ja rekla ništa za ove koje naplaćuju za normalno šminkanje 200 a za mladenku 500, te su nekorektne
A i tko to radi?
Kod Butkovićke je 500 za sve, i za mladenke i za ne mladenke. Tak je valjda i kod svih ostalih.

Na kraju krajeva, ima šminkerica za 250 kn i za 500 - svatko bira po svom džepu, ali to smo već prošle

Ja sam samo napomenula da budeter realne i da se stavite na njihovo mjesto pa da onda sigurno ne bi naplaćivale 100 kn i još išle kod mladenke doma ;)
Jednostavno vam se to ne bi isplatilo

schlümpfine
19.04.2010., 19:06
ja placam 400 kn s time da je probno ukljuceno.. cini mi se za to dosta para al nadam se bar da cu za te pare dobiti kvalitetno i lijepo..

na probno idem kod nje, a na dan vjencanja dolazi kod mene..
za 10 dana imam probno pa sam bas znatizelja kak ce to ispast..
bila je i frendica kod nje pa je bila zadovoljna, a nije najlaksa po tom pitanju jer se i sama sminka super pa valjda budem i ja hehe

svasta_nesto
19.04.2010., 21:13
tko te šminka?

meelitaa
19.04.2010., 22:13
zato ću si ja radije ono što mi treba pokupovat sama, pa se sama crtat.
svaka čast onome tko si to može priuštit, al mislim da se dobro zarađuje na tome(kao i na svemu oko vjenčanja), al tu sam već offtopic.

potpisujem :top:

Mayo
19.04.2010., 22:15
ja se ne znam šminkat i nije mi žao dati novce da me netko za taj dan sredi kak treba.. više bi mi bilo žao dati četiri znamenke za cipele :zubo:

schlümpfine
19.04.2010., 22:23
tko te šminka?

nena.. ima i web site.. cini mi se jako draga zenskica

meelitaa
19.04.2010., 22:25

ma kojih par tisuća eura samo za šminku nema šanse.... Nemojte se zavaravat jer i tečaj za vizažista i sva oprema ti dođu max 8000kn kod poznatih vizažista u RH. Tu nema šminke ni 3000kn.
Moja sestra je htjela ić za vizažisticu jer je završila kozmetičku tako da sam upoznata s tim.
Mislim da te ogromne cifre od 500kn nisu uopće opravdane ni realne, smatram da to ne vrijedi više od 200kn pa makar ona koristila chanel i slično. Na jednu mladenku ne potroši više od 50 kn materijala da koristi najskuplje marke:lol::lol:...
Ma koliko nju jedno sjenilo skupo došlo ona njega koristi na 100 cura helloo
s tim da ako ste fakat daleko od nje ok je da zaračuna više jer ipak treba doć do vas..

imenka
19.04.2010., 22:42

uf, to mi je još jedan razlog protiv.

mladac
19.04.2010., 22:57
po meni je nekih 200-300kn realna i ok cijena (pogotovo mi se isplati za cure koje nemaju svoju šminku)

gledam po sebi:
puder koji koristim košta 270kn, rumenilo ako hoćeš neko ipak malo postojanije je tipa 200 - 250kn.
maskara je cca 100kn, umjetne trepavice 70kn, neko sjajilo/ruž (50-....kn), sjenila, tuš....
podloga za puder, podloga za sjenilo, fiksatori, kistovi...

dođe to do lijepe svote novaca ako nemaš već svoju neku zalihu... a di su tu živci i nervoza...

a svaka vizažistica kaj drži do sebe će i oprat kistove...

tak da je meni koliko toliko i ok cijena...

Poles.ana
19.04.2010., 23:22
S time da ne znam da li mi je ova uračunala trepavice i ja dolazim kod nje. Ali stvarno nisam znala koliko će me koštati, izabrala sam najbolju i ful provjerenu.
Znam da se cure onda poslije ful sprijatelje s njom, a cijena e stvarno ok, i za svaku priliku idu kod nje...
Tako da joj je valjda takva politika. :rofl::cerek:

Mayo
20.04.2010., 08:18
Poles.ana, a koja je to vizažistica, kako se zove?

Francesca
20.04.2010., 08:22
ma kojih par tisuća eura samo za šminku nema šanse.... Nemojte se zavaravat jer i tečaj za vizažista i sva oprema ti dođu max 8000kn kod poznatih vizažista u RH. Tu nema šminke ni 3000kn.
Moja sestra je htjela ić za vizažisticu jer je završila kozmetičku tako da sam upoznata s tim.
Mislim da te ogromne cifre od 500kn nisu uopće opravdane ni realne, smatram da to ne vrijedi više od 200kn pa makar ona koristila chanel i slično. Na jednu mladenku ne potroši više od 50 kn materijala da koristi najskuplje marke:lol::lol:...
s tim da ako ste fakat daleko od nje ok je da zaračuna više jer ipak treba doć do vas..

govorim o pravim vizažistima a ne o ovima koji su završili tečaj i dobili osnovnu šminku za početak

gle, znam koliko imam ja šminke doma i kolika je vrijednost mog koferčića a ne da nemam ni osnovno...

no dobro, svatko ima svoju filozofiju

ja samo tvrdim da se sa jednim tekućim puderom i jednim u kamenu i sa dva sjenila ne može dobro našminkati za svadbu i :amen:

sjajit ćete se na slikama ma kakvu god kožu imale, nećete imati dobro osjenčano lice i na kraju krajeva, tolike novce ćete potrošiti na štošta a ono što je u prvom planu - vaše lice - bit će uobičajeno kao i uvijek

nemojte me krivo shvatiti, ja se ne zalažem da sve platite šminkanje 500 kn, i ne kažem da nema dobrh šminkerica za 250-300 kn, ali odite kod profesionalnog vizažista, upravo zbog podloge koju si same ne možete napraviti doma nikako

drea_zg
20.04.2010., 09:49
Kod Butkovićke je 500 za sve, i za mladenke i za ne mladenke. Tak je valjda i kod svih ostalih.

Moram pohvalit profesionalnost. Bile neki dan moje kumice i ja, nisam imala probno, al smo si pospominale ne :kava: Uopće ne sumnjam u genijalnu šminku na the day :mig:

svasta_nesto
20.04.2010., 10:48
nena.. ima i web site.. cini mi se jako draga zenskica

nena mrkonjić?
tu imaš i probno u toj cijeni?
dolazi ti doma?

schlümpfine
20.04.2010., 11:07
nena mrkonjić?
tu imaš i probno u toj cijeni?
dolazi ti doma?

da, da ta nena.
http://www.sminkanje-nena.com/

rekla mi je da je u startu da je cijena od 350-500 kn ovisno o tome kakve umjetne trepke se hoce i sl..
dogovorile smo se 400 kn.. probno je ukljuceno.. za probno idem kod nje, a na dan vjencanja ona dolazi k meni..

frendica je vec kod nje imala probno i bila je zadovoljna.. moje je za 10tak dana

Makeup-mac
20.04.2010., 14:03
Baš tako treba realno razmišljati...

Jer neke vizažistice se bave samo šminkanjem mladenki i možda za neke časopise i modele,al one žive samo od šminkanja.Ne rade 8 sati u nekoj firmi pa još da se bave šminkanjem.Što znači da te koje se bave šminkanjem profesionalke kao što su Simona Antunović,Nena Mrkonjić ili možda i Saša J. imaju diplomu,a ne tečaj šminkanja.I tu je već velika razlika u cijenama vizažista,znam da ima i vizažistica koje nisu razvikane al one neke imaju svoj stalni posao na tv ii kazalištu.Naravno da ovdje cure imaju različite stavove i različita razmišljanja,al mislim da se još puno toga ima za reć po pitanju šminkanja.Al zato smo ovdje da dijelimo svoja mišljenja i iskustva.
-Mischa - nisam ja rekla ništa za ove koje naplaćuju za normalno šminkanje 200 a za mladenku 500, te su nekorektne
A i tko to radi?

Na kraju krajeva, ima šminkerica za 250 kn i za 500 - svatko bira po svom džepu, ali to smo već prošle

Ja sam samo napomenula da budeter realne i da se stavite na njihovo mjesto pa da onda sigurno ne bi naplaćivale 100 kn i još išle kod mladenke doma ;)
Jednostavno vam se to ne bi isplatilo

svasta_nesto
20.04.2010., 14:15
http://www.makeup-renata.com/make-up-renata.htm

Renata mi je dosad najviše sjela od svega što sam vidjela.
pogledajte prije iposlije slike u galeriji :eek:

ima nade za mene :rofl:.

ok.
a kako stojimo s geliranjem noktiju?
preporuke? cijene?

schlümpfine
20.04.2010., 23:47
hm kaj se tice slika u toj galeriji, ona ima prije i poslije fotke..
po mom misljenju,puno ostalih vizazistica nema to na tu shemu jer ipak nije svakom ugodno da mu se slike poput "prije" reklamiraju po neciju stranici..

kaj se tice tih fotki, dobar dio ih je i dobrano photoshopiran.. nemam nista protiv photoshopa.. :D
svatko ko se i minimalno sminka na dnevnoj bazi moze se odlicno nasminkat da razlika izmedju prije i poslije bude vrlo upecatljiva..
kad se sjetim nekih svojih "prije" i "poslije" di sam se sama sminkala su nebo i zemlja tak da ono..:) sve je to relativno:mig:

Zvrksa
21.04.2010., 07:32
evo, samo da se malko i ja ubacim
u potpunosti se slažem s ovim što je francesca napisala... dobar vizažist koristi kvalitetnu šminku koja je full skupa (MAC se kod nas ni ne može nabaviti, a i vani su mu cijene poprilične) i ona ne šminka pola sata nego sat vremena (a isto toliko i probno) i još dođe doma... znači, minimalno potroši svoja 3-3,5 sata i još potroši benzin i to za za 500kn (i kad se to tak sagleda ne čini mi se tak strašno)

meni se najvećim gubitkom novca u tim svadbenim troškovima čini visok najam vjenčanice, ali o tome smo već raspravljali puno puta - svatko od nas ima neke svoje prioritete za koje je spreman dati više novca:kava:

svašta nešto, ak si nju odabereš mislim da se ne ćeš razočarati..ima moje najtoplije preporuke:top:

schlumpfine... imam i ja svoje prije i poslije fotke (prije i nakon šminkanja kod Renate) i to neobrađene... i samo mogu reći - nebo i zemlja
mislim da dovoljno govori i činjenica da sam najviše komplimenata na svadbi dobila upravo za izgled lica:s

Makeup-mac
21.04.2010., 07:33
Moja rodica hoda kod www.cheche.hr i kaže da je jako zadovoljna...:top:

http://www.makeup-renata.com/make-up-renata.htm

Renata mi je dosad najviše sjela od svega što sam vidjela.
pogledajte prije iposlije slike u galeriji :eek:

ima nade za mene :rofl:.

ok.
a kako stojimo s geliranjem noktiju?
preporuke? cijene?

svasta_nesto
21.04.2010., 09:42
naravno da photoshop radi svoje! da nije toga, ne bi si ni uzela fotografa za vjenčanje :lol:.

vjerujem da prije i poslije slike Renata i svi ostali čije sam radove gledala stavljaju u galerije i na web stranice u dogovoru sa svojim klijentima. ne bih se ni ja ugodno osjećala da me netko "kači" po internetu kao svoju reklamu, ali ako vizažist/fotograf/frizer/netko sličan ima dopuštenje osobe ili para da iskoristi slikice - zašto ne.

ići ću kod Renate na probno pa ću vidjeti...

hvala za preporuku za nokte.
ajmo ljudi, još noktiju mi treba, dajte preporuke :cerek:

tinka83
21.04.2010., 09:50
ja bum isto renatu lijepo zamolila da me ne stavlja na net... :zubo: nakon šminkanja ok, ali prije - bože sačuvaj! :lol:

i ja isto jedva čekam probno, baš me zanima kak ću izgledat... samo što imam ja još do toga... :D

svasta_nesto
21.04.2010., 10:41
kad ti je probno?

tinka83
21.04.2010., 10:42
ma nemam pojma, nismo se još dogovorile.. :zubo: viš kad mi je svadba, ja imam još vremena.. :frajer:

schlümpfine
21.04.2010., 10:44
a kolko vi placate kod renate ako smijem pitati?:)

sretno s probom..:mig:

za noktice ne znam ko dobro radi jer imam prirodno jako crvste nokte pa ih nikad ne geliram te cu si ih ja dati samo u french nail stilu namazati..

tinka83
21.04.2010., 10:56
za mladenku 500 kn (uključeno probno šminkanje u cijenu), a za ostale 300 kn... :D

Poles.ana
21.04.2010., 11:39
Nisam odgovorila: moja šminkerica je Asminka iz Pule, i Natali_pu ju je preporučila, i Lavida je bila kod nje... Ma sve mladenke iz Istre više manje idu kod nje jer ima i neke "taxi cure" koje dolaze po ostalim gradovima.
A mislim da radi sa Gil Cagne preparatima, a ja o njima nemam pojma! Mislim, ni o kojima jer se šminkam... :lol:
Javim vam kad prođe svadba ili kad budem išla na probno, s time da naglašavam da sam svakako htjela samo nju da me šminka, rezervirala sam se 9 mjeseci prije i nije mi uopće bila bitna cijena.
Iskreno sam mislila da je skuplja jer stvarno je jako poznata, i cijena baš iznenadila! :cerek: Ugodno, dakako! :rofl:

schlümpfine
22.04.2010., 10:15
curke, koj salon i koju stilisticu biste najvise preporucile za svecanu vjencanu frizuru?
Za sad su mi rekli da su saloni Evelin, Renata i Glamour najsigurniji za to al da treba i kod njih trazit bas posebnog stilista da bi bilo kak treba..
A ja ne znam koji je od tih naj i ko od tih stilista onda to naj radi..
pa ako imate kakav savjet ili preporuku, pls help:)

Francesca
22.04.2010., 10:57
ak se odlučiš za Evelin, onda traži vlasnicu, Evelin jelte ;)

Makeup-mac
22.04.2010., 11:01
Evelin je na porodilnom za mjesec dana treba rodit,al njezin tim jako dobro rade...ak se odlučiš za Evelin, onda traži vlasnicu, Evelin jelte ;)

Francesca
22.04.2010., 11:11
make up - ti si iz zg-a?

Makeup-mac
22.04.2010., 11:45
Živim na relaciji Zagreb-Beč...radim kao savjetnik u kozmetičkim kućama,pa tako imam dosta kontakta sa svim tim uljepšavanjem od frizera,vizažista,stilista, itd.
make up - ti si iz zg-a?

Zvrksa
22.04.2010., 21:29
vjerujem da prije i poslije slike Renata i svi ostali čije sam radove gledala stavljaju u galerije i na web stranice u dogovoru sa svojim klijentima.

bez brige, ne bude vas sigurno stavila bez vašeg dopuštenja...
mene nije:mig:

make-up
22.04.2010., 22:12
Cure! ja sam vizazist. iz zgb sam. sminkam s Chanel, MAC, make up 4ever, bobbi brown itd. dolazim doma. :)

goodgirl29
26.04.2010., 10:59
malo da maknemo temu sa sminke... :)
jel imate prijedlog sto staviti u kosu na ovakvu frizuru?

http://www.imagesforme.com/upload/38e30353.jpg

ja sam htjela veo, ali mislim da nikako ne pase na ovo :(

schlümpfine
26.04.2010., 11:31

mozda da stavis kakvu lijepu ruzicu sa lijeve strane ( di kosa ne pada)

ili mozda one tijare koje nisu izduzene, a decentne i prekrasne..:)

ja cu isto imat valjda tako nesto, poludignuto, s pundjom al da mi dio kose na stranu i pada buduci da imam dugu kosu pa mi ju je nekak bad svu strpat iza..

ovisi o vjencanici dosta sto da uzmes kao accessoires..
kakva ti je vjencanica?
I jel znas vec u koj ces salon?

tinka83
26.04.2010., 11:45
slažem se sa schlumpfine, mislim da bi ti neka decentna tijara super išla na ovu zurku... :D i neki cvijet bi dobro išao, samo zavisi kakva ti je vjenčanica... :mig:

goodgirl29
26.04.2010., 11:47
vjencanica je sirena, jednostavna jako :) ima nesto perlica po gornjem dijelu... dajte ako imate slike tijere na kakvu mislite, nije mi uopce na pamet pala :) a nije losa ideja moram priznati :)

tinka83
26.04.2010., 11:52
http://www.forum.vjencanjesnova.com/viewtopic.php?f=21&t=214&p=167688

evo pa malo škicni... :mig:

schlümpfine
26.04.2010., 11:54
vjencanica je sirena, jednostavna jako :) ima nesto perlica po gornjem dijelu... dajte ako imate slike tijere na kakvu mislite, nije mi uopce na pamet pala :) a nije losa ideja moram priznati :)

mozda nekaj ovak:
http://www.bridalgems.co.uk/shop/images/t47.jpg

jel tu su ovi mini cveteki od perlica napravljeni, a spomenula si da imas nesto perlica na gornjem dijelu pa bi to bilo mozda ?
ovo ti je inace s e bay-a, 14 gbp

ili pak ovako
http://cgi.ebay.co.uk/Bridal-Prom-Wedding-Veil-Crystal-Pearl-Tiara-Comb-T136_W0QQitemZ130385529045QQcmdZViewItemQQptZUK_We dding_Clothing?hash=item1e5b9548d5

ili
http://cgi.ebay.co.uk/Bridal-Wedding-Veil-Swarovski-Crystal-Tiara-Comb-T461_W0QQitemZ140401772970QQcmdZViewItemQQptZUK_We dding_Clothing?hash=item20b09909aa

http://cgi.ebay.co.uk/Fine-Lines-Crystal-Silver-Wedding-Tiara-T1072_W0QQitemZ110522496465QQcmdZViewItemQQptZUK_W edding_Clothing?hash=item19bba775d1

schlümpfine
26.04.2010., 11:59
imas mozda fotku od vjencanice? po tome bi bilo lakse odrediti koja najvise ide uz nju..
ili mozda kakav lijepi cvijet..
a imas i onih cesljica s raznim perlicama i cirkoncicma.. to je isto opcija za stavit na jednu stranu..:)

goodgirl29
26.04.2010., 12:14
http://i47.tinypic.com/1zxy04x.jpg

evo slikice :)
predobra mi je ova prva s ebaya, ali istice..... jos 15 min............

schlümpfine
26.04.2010., 12:31
http://i47.tinypic.com/1zxy04x.jpg

evo slikice :)
predobra mi je ova prva s ebaya, ali istice..... jos 15 min............

oh da prekrasna je.. ta prva s e bay-a bi ti isla..:cerek:
to je stalni seller ak se ne varam.. odi mu na popis stvari koje stavlja na aukcije pa nadji opet istu tijaru ako ti se svidja.. sigurno ih stalno stavlja na prodaju..
a nije ni skupa..:)

ja gledam sebi vec neko vrijeme po ducanima i mogu ti reci da su skupe, ove najminimalisticnije su od 25 GBP pa na dalje.. ove kaj se meni svidjaju kostaju i oko 40-50 GBP pa se isplati uzet s e bay-a
ipak je to samo zica i nesto perlica i cirkoncica.. bitno je da nadjes ono sto ti se najvise dopada:mig:

mladac
26.04.2010., 12:37

http://www.imagesforme.com/upload/38e30353.jpg

http://daily.wedshare.com/wp-content/uploads/2009/08/silk-roses-hair-clips-bridal.jpg
http://daily.wedshare.com/wp-content/uploads/2009/08/silk-bloom-flower-twigs-and-honey.jpg
http://daily.wedshare.com/wp-content/uploads/2009/08/bridal-silk-flower-hair-clip-pin-lg.jpg
http://www.marieclaire.com/cm/marieclaire/images/w7/hair-accessory-1208-3-lg.jpghttp://www.marieclaire.com/cm/marieclaire/images/0D/hair-accessory-1208-4-lg.jpg
http://tracker.stylehive.com/event/linkredirect.htm?url=http%3A%2F%2Fwww.pinupgirlclo thing.com%2Fwhite-orchid-hair-clip.html&ref=pinupgirlclothing.comhttp://tracker.stylehive.com/event/linkredirect.htm?url=http%3A%2F%2Fclickserve.cc-dt.com%2Flink%2Ftplclick%3Flid%3D41000000028401487 %26pubid%3D21000000000110984%26redirect%3Dhttp%253 A%252F%252Fwww.urbanoutfitters.com%252Furban%252Fc atalog%252Fproductdetail.jsp%253Fitemdescription%2 53Dtrue%2526itemCount%253D60%2526startValue%253D1% 2526selectedProductColor%253D%2526sortby%253D%2526 id%253D17901661%2526parentid%253DW_ACC_WHATSNEW%25 26sortProperties%253D%252BsubCategoryPosition%252C %2526navCount%253D81%2526navAction%253Dpoppushpush %2526color%253D%2526pushId%253DW_ACC_WHATSNEW%2526 popId%253DWOMENS_WHATSNEW%2526prepushId%253D&ref=urbanoutfitters.com
http://images.asos.com/inv/Z/1/11/918752/Cream/image1xl.jpg

schlümpfine
26.04.2010., 12:40
mladac, ovi cvijetovi s prve slike sto si postala su mi onak WOW:cerek:
jel znas mozda di ih ima i od kud su? thanks

goodgirl29
26.04.2010., 12:48
schlümpfine, u pravu si, stvarno je previse... uzet cu si vjerovatno ovu, bas sam se sad zapalila za nju :cerek:
ali bas gledam, dosta je velik izbor, mozda si i ti nadjes nesto po svom ukusu :mig:

schlümpfine
26.04.2010., 12:52
je, u pravu si, stvarno je previse... uzet cu si vjerovatno ovu, bas sam se sad zapalila za nju :cerek:
ali bas gledam, dosta je velik izbor, mozda si i ti nadjes nesto po svom ukusu :mig:

da, da ova je super.. sigurno ce ti jako lijepo stajati uz vjencanicu.. a ide i bas zbog tih decentnih cvijetica s laticama od perlica pa se jako uklapa u taj look..
mozda da si jos stavis i narukvicu od sitnih perlica ili decentne nausnice..
ne znam kakav ti je plan s nakitom al ja bi nesto od nakita definitvno jos uzela uz to..:)

ja vec jednu imam, al posto cu imati 2 vjencanja u 2 dana, maticno pa crkveno, razmisljam sta da si jos uzmem jer nisam sigurna..
a i jedna frendica me zbunila rekavsi da je tijara koju imam mozda malo predramaticna uz tu raskosnu vjencanicu..
pa razmisljam da mozda tu koju imam nosim uz jednostavnu vjencanicu za maticno vjencanje,a da jos nesto drugo nadjem za ovu raskosnu..
hm hm tricky

mladac
26.04.2010., 12:59
mladac, ovi cvijetovi s prve slike sto si postala su mi onak WOW:cerek:
jel znas mozda di ih ima i od kud su? thanks

jedva našla :D
http://daily.wedshare.com/2009/08
negdje na donjem djelu :mig:

Mischa
26.04.2010., 13:00
Curke pazite...sve ove bljestave rajfove, tijare itd ce vam na carini tretirati kao nakit...ja se opekla...

I da, sad sam se cula sa svojom sminkericom...i jos jednom sve potvrdila..

goodgirl29
26.04.2010., 13:01
da, da ova je super.. sigurno ce ti jako lijepo stajati uz vjencanicu.. a ide i bas zbog tih decentnih cvijetica s laticama od perlica pa se jako uklapa u taj look..
mozda da si jos stavis i narukvicu od sitnih perlica ili decentne nausnice..
ne znam kakav ti je plan s nakitom al ja bi nesto od nakita definitvno jos uzela uz to..:)

ja vec jednu imam, al posto cu imati 2 vjencanja u 2 dana, maticno pa crkveno, razmisljam sta da si jos uzmem jer nisam sigurna..
a i jedna frendica me zbunila rekavsi da je tijara koju imam mozda malo predramaticna uz tu raskosnu vjencanicu..
pa razmisljam da mozda tu koju imam nosim uz jednostavnu vjencanicu za maticno vjencanje,a da jos nesto drugo nadjem za ovu raskosnu..
hm hm tricky

uzet cu definitivno neki nakit, potrazit cu nesto slicnog tipa, narukvicu definitivno, i vjerovatno ogrlicu, moram to jos potraziti, nekako sam prvo htjela rijesiti frizuru, pa da onda uklapam dalje :)

daj nam slikicu tijare da vidimo, haljine ti znam :mig:

goodgirl29
26.04.2010., 13:03
Curke pazite...sve ove bljestave rajfove, tijare itd ce vam na carini tretirati kao nakit...ja se opekla...

I da, sad sam se cula sa svojom sminkericom...i jos jednom sve potvrdila..

:eek: pa jesu oni ludi :azdaja:

Mischa
26.04.2010., 13:12
Goodgirl to sam se i ja pitala..

Ja sam narucila rajf i carinik me UVJERAVAO da je to tiara..

schlümpfine
26.04.2010., 13:15
nemam slikicu tijare nazalost, a u RH mi je vec skupa s 1.vjencanicom..
al izgleda nesto kao
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140401807011&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

mozda je jos mrvicu visa, al ne puno

trenutno mi crv ne da mira zbog ove:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140401772970&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

niza je i decnetnija i ima te cvijetice, a i 1 str. haljine na boku imam ruze pa bi mozda ova isla na tu raskosnu hm hm
a i nije skupa pa se mozda budem kockala.. za 20-tak mi mi istice aukcija..

kaj se tice carine.. ja zivim u londri pa nije bad..
ako koja od vas hoce bidat moze poslat i na moju adresu..
sam ja sam u rh 2 puta jos.. sad 3 dana ovaj tjedan i onda za svoje vjencanje 5 dana od 20.5. :mig:
ak kojoj tak mogu pomoci, nema bada

al ne bi na te cifre trenala biti neka velika carina.. mislim stvarno dave..
kaj nije do iznosa od 300 kn oslobodjeno carine po novom?
malo sam zbunjena

mladac
26.04.2010., 13:20
do 160kn se smatra zanemarive vrijednosti i trebalo bi bit oslobođeno carine :ne zna:
ja dosta nakita naručujem s neta i nikad mi nisu carinili.. istina nisam nikad naručivala tijaru ili tak neš, al prstenje, ogrlice, lančiće i rajfove da...

goodgirl29
26.04.2010., 13:21
...za 20-tak mi mi istice aukcija..

kupi :top:
ako ti ne bude valjala, javi se kad dodjes u hr :p

schlümpfine
26.04.2010., 13:25
ajoj.. sad vidim da im je dostava u roku 4-15 dana:eek: od uplate..
tak da nema sanse da mi dodje do cetvrtka, a u cet letim za zg..
htjela sam isprobat tijaru na probi frizure.. grrr
nis, otici cu do par robnih kuca danas pa vidjet kaj se nudi..
ak nis ne nadjem onda cu bidat.. vidim da je stalni seller pa par dana ni sim ni tam..

jel koja imala kakva iskustva u salonu ljepote renata u frankopanskoj?
ja cu ici tamo na probu i frizuru jer sam cula da imaju najvise iskustva s tim svecanim.. nadam se da bude sve ok i da bum zadovoljna

Mladenka-smb
26.04.2010., 13:47
Molim ljepo za preporuku za salon u samoboru. trebala bi neku iskusniju frizerku jer ova moja nezna raditi ljepo. super šiša al nije za frizure pa je svaka preporuka dobro došla.

Mladenka-smb
26.04.2010., 13:49
ajoj.. sad vidim da im je dostava u roku 4-15 dana:eek: od uplate..
tak da nema sanse da mi dodje do cetvrtka, a u cet letim za zg..
htjela sam isprobat tijaru na probi frizure.. grrr
nis, otici cu do par robnih kuca danas pa vidjet kaj se nudi..
ak nis ne nadjem onda cu bidat.. vidim da je stalni seller pa par dana ni sim ni tam..

jel koja imala kakva iskustva u salonu ljepote renata u frankopanskoj?
ja cu ici tamo na probu i frizuru jer sam cula da imaju najvise iskustva s tim svecanim.. nadam se da bude sve ok i da bum zadovoljna

i ja bi išla tamo al mi je predaleko za putovati taj dan,pa si tražim bliže. moja sestrična je bila kod njih,dosta je platila al je imala predivnu frizuru i sve je stajalo kako treba čak do jutra! prijateljice su bile za maturalnu tamo i stvarno su imale divne frizure i bile su jako jako zadovoljne. nisam čula neka loša iskustva za taj salon.

Mischa
26.04.2010., 14:56
Pitanje za curke koje ce imati otvorene cipele (peeptoe) ili sandale...kojom bojom ćete nalakirati nokte na nogama? :zubo:

Francesca
26.04.2010., 14:57
Pitanje za curke koje ce imati otvorene cipele (peeptoe) ili sandale...kojom bojom ćete nalakirati nokte na nogama? :zubo:

imala french i gore i dolje ;)

tinka83
26.04.2010., 14:58
viš, to sam si i ja razmišljala.. nemam pojma kak da nalakiram nokte.. :ne zna: mislim da ću možda samo french... :mig:

Mischa
26.04.2010., 14:59
meni french na noznim prstima nije lijep, pogotovo zato sto ne volim imati kandze na nogama...a opet glupo mi je nokte farbati u crveno

tinka83
26.04.2010., 15:02
ja isto inače ne puštam nimalo nokte na nogama, zato ni ne znam kaj da napravim... mislim da ću imati prozirni lak i onda samo gore malo sa bijelim, čisto da lijepo izgleda..

Mischa
26.04.2010., 15:05
Ma ja sam se dogovorila sa frizerkom koja u fušu radi i nokte (prekrasne) da ce mi ih ona srediti prije svadbe...tak da cu u subotu na dan svadbe imati puno tretman...em ce mi prckati po kosi, em ce mi farbati nokte :D

A noge...fakat ne znam...ma ofarbat cu ih bijelo i bok..valjda

Francesca
26.04.2010., 15:08
pa ne morate imati kanđe da bi imale french :ne zna:
mislim ja nemam
ok nisu odrezani do mesa ali nisu ni kanđe, kak bi onda nosila zatvorene cipele

tinka83
26.04.2010., 15:13
ma da, zato sam i ja mislila staviti, a ja nemam duge nokte.. to se samo gore malo potegne i to je to... kaj ne? :mig:

Mischa
26.04.2010., 15:16
ja bum si nokte na nogama ofarbala u plavo bijelu kombinaciju

tinka83
26.04.2010., 15:17
a inače ti je svadba u plavo-bijeloj kombinaciji ili?

Mischa
26.04.2010., 15:23
a inače ti je svadba u plavo-bijeloj kombinaciji ili?

aha...i dragi i ja volimo plavu boju...tako da nam je to tema...a i oboje smo dinamovci

tinka83
26.04.2010., 15:24
pa onda se tak poigraj malo sa plavom! :cerek:

Mischa
26.04.2010., 15:26
Ma opcenito cu imati sve nesto na rimski stil (osim cipela)..tako da cu se mozda cak i stvarno poigrati s tim noktima

svasta_nesto
26.04.2010., 16:57
ja ću frenč dolje, kandže gore :kava:

goodgirl29
26.04.2010., 17:19
ja cu isto french :)
nekako mi je to elegantno

imenka
26.04.2010., 21:36

heh, to se i ja pitam, vidim da ste nešto oko plave. ja naime ne volim baš svoj palac, malkice je khmmh nemal:tuzni:

french mi ne izgleda baš , a ni klasično crveno mi ne paše.
a volim otvorene cipke.
doduše možda uzmem baš mali peeptoe.

Mayo
26.04.2010., 21:41
uf, french na nožnim prstima mi grrrrrozno izgleda, pa da su i najljepši na svijetu :D
doduše, ne volim ga baš ni na rukama otkad sam vidjela neku klinku u tramvaju koja ga je valjda furala u prvi osnovne.

mislim da ću si ja nalakirati nokte i na rukama i na nogama nekim svijetlozlatnim ili mliječnobijelim lakom.

imenka
26.04.2010., 21:44
ma na rukama ću blago roza i neću predugačke nokte. i da su moji prirodni, kakvi god.

a možda najbolje istim lakom i noge :ne zna:

Blanche1
26.04.2010., 23:48
pozdrav, cure!!
Ako netko zna za kakvu dobru frizerku i šminkericu na području Siska i Petrinje, neka se javi!!!
Hvala unaprijed!

petrunjela1981
27.04.2010., 16:09
Kao što neke cure ovdje znaju, mene je za vjenčanje šminkala M. Butković i bila sam prezadovoljna. E sad...idem na jednu svadbu krajem 5. mjeseca i trebam vizažisticu koja bi mi došla doma, a da nije preskupa ( ipak nije moje vjenčanje:mig:). Prihvatljivo mi je do 250 kn.
Važno mi je da ima kvalitetnu šminku (jer mi se koža dosta masti) i parcijalne trepavice. Inače se ne šminkam jako, tako da ne bi htjela fasadu i jaku šminku jer to nisam ja. Hoću da mi napravi lijepu podlogu, naglasi moje zelene oči...ništa prenapadno.
Zato cure, ako mi imate koga ( ili sebe) za preporučiti, javite mi se na pm. Thanks

Francesca
27.04.2010., 16:24
Kao što neke cure ovdje znaju, mene je za vjenčanje šminkala M. Butković i bila sam prezadovoljna. E sad...idem na jednu svadbu krajem 5. mjeseca i trebam vizažisticu koja bi mi došla doma, a da nije preskupa ( ipak nije moje vjenčanje:mig:). Prihvatljivo mi je do 250 kn.
Važno mi je da ima kvalitetnu šminku (jer mi se koža dosta masti) i parcijalne trepavice. Inače se ne šminkam jako, tako da ne bi htjela fasadu i jaku šminku jer to nisam ja. Hoću da mi napravi lijepu podlogu, naglasi moje zelene oči...ništa prenapadno.
Zato cure, ako mi imate koga ( ili sebe) za preporučiti, javite mi se na pm. Thanks

imam sličnu situaciju kao ti samo bi ja i ovaj put butkovićku ali mi je zauzeta

naručila sam si jednu curu doma ali nije me još šminkala pa ako hoćeš pričekati jer je meni svadba 15.5. da vidiš moje komentare ili ako hoćeš mogu ti poslati broj

inače cura šminka modele mojoj frendici koja je fotograf
dolazi doma, 250 kn

annnna
27.04.2010., 19:59
vidim da ste ovdje sve vec iskusne s tim profesionalnim sminkanjima...
e sad, treba mi savjet. nikad u zivotu nisam bila na profesionalnom sminkanju, i iskreno nisam bas ljubitelj toga...
stvar je u tome da kad sam izjavila ispred svojih prija, kume, mame i zapravo bilo koje osobe zenskog roda da cu se sama nasminkati za svoje vjencanje, sa svih strana me docekalo :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:, uz poneki :rolleyes:...

ja za svoje vjencanje zelim doslovno samo laganu crtu olovkom, rimel, skroz lagani puder i rumenilo... moje je misljenje da mi se vise isplati za te novce kupiti stvarno kvalitetnu sminku koja ce mi kasnije i ostati i sama se nasminkati, no sve zene oko mene vicu "ma moras, bitno ti je za fotke, bar taj dan budi posebna, ovo, ono"...

sto vi mislite? i je li stvarno za fotografije toliko bitno da si profesionalno nasminkan? :confused:

mihaela8
27.04.2010., 20:04
sto vi mislite? i je li stvarno za fotografije toliko bitno da si profesionalno nasminkan? :confused:

Je.
Ali ako ćeš se ti osjećati čudno i opterećeno s "viškom" šminke zanemari komentare prijateljica i budi svoja.

Makeup-mac
28.04.2010., 07:42
Iskreno...uzmi si profi šminkericu i napomeni joj da želiš full prirodan makeup.
vidim da ste ovdje sve vec iskusne s tim profesionalnim sminkanjima...
e sad, treba mi savjet. nikad u zivotu nisam bila na profesionalnom sminkanju, i iskreno nisam bas ljubitelj toga...
stvar je u tome da kad sam izjavila ispred svojih prija, kume, mame i zapravo bilo koje osobe zenskog roda da cu se sama nasminkati za svoje vjencanje, sa svih strana me docekalo :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:, uz poneki :rolleyes:...

ja za svoje vjencanje zelim doslovno samo laganu crtu olovkom, rimel, skroz lagani puder i rumenilo... moje je misljenje da mi se vise isplati za te novce kupiti stvarno kvalitetnu sminku koja ce mi kasnije i ostati i sama se nasminkati, no sve zene oko mene vicu "ma moras, bitno ti je za fotke, bar taj dan budi posebna, ovo, ono"...

Lady Dee
28.04.2010., 11:05
Puno ljepše izgleda na slikama kad si profi našminkana.
Kad te našminka izgledaš ono kao da imaš previše šminke,
ali na slikama je predobro i što je najbolje prirodno je.
Kad se sama našminkam uopće se ništa ne vidi a isto volim
tako malo maskare i najbolje sjajilo i ništa više.

drea_zg
28.04.2010., 11:30
imam sličnu situaciju kao ti samo bi ja i ovaj put butkovićku ali mi je zauzeta.... jer je meni svadba 15.5....

je je krcata je na taj datum :rofl:

B.K.
28.04.2010., 12:31
Cure,

ako netko ima broj od simone antolovic ili marije butkovic neka mi javi na pm...
moj datum je 4.6.2010., nadam se da taj datum nije prebukiran :mig:

Mischa
28.04.2010., 12:36
Cure,

ako netko ima broj od simone antolovic ili marije butkovic neka mi javi na pm...
moj datum je 4.6.2010., nadam se da taj datum nije prebukiran :mig:

Necu tvrditi, ali sumnjam da su ti slobodne...daj Boze da jesu..brojceke nazalost nemam, ali ima Fran

Francesca
28.04.2010., 12:55
google je naš prijatelj :cerek:

http://www.marijabutkovic.com/

imenka
28.04.2010., 13:04

nije. ako se znaš sama dobro našminkat, koža ti se ne sjaji pretjerano i poznaš svoje lice, ne moraš.

ma u biti, ne morate niti biti našminkane, sve to sredi fotošop :D

B.K.
28.04.2010., 13:11
hvala Fran :top: idem guglati...

annnna
28.04.2010., 13:34
Puno ljepše izgleda na slikama kad si profi našminkana.
Kad te našminka izgledaš ono kao da imaš previše šminke,
ali na slikama je predobro i što je najbolje prirodno je.
Kad se sama našminkam uopće se ništa ne vidi a isto volim
tako malo maskare i najbolje sjajilo i ništa više.

meni je bitnije da uzivo izgledam prirodno, nego da uzivo izgleda ko da imam previse sminke, a za fotografije mi i nije toliko bitno... valjda :ne zna:

imenka
28.04.2010., 13:48
ha fotke će ti biti bitne kasnije.
ja sam šminkala svoju kumu ljetos, koja ne voli imati puno šminke. čak nije niti sjenilo htjela, nego si je stavila sama par poteza +gustu maskaru. napravila sam joj dobru podlogu i mrvu rumenila, da sakrijemo crvenilo i sve. i održalo joj se o večeri. a na slikama izgleda super:top:

annnna
28.04.2010., 13:58
e pa tako bi i ja nesto... a kad bi kupovala neku kvalitetniju sminku, koju marku da uzmem? cula sam da svi preporucuju mac...

mladac
28.04.2010., 16:46
e pa tako bi i ja nesto... a kad bi kupovala neku kvalitetniju sminku, koju marku da uzmem? cula sam da svi preporucuju mac...

njega nemaš u hrvatskoj, graz ti je najbliži... ili ak se hoćeš kockat s nijansama - net

kupi si nešto onda od ove kozmetike "višeg" ranga... dior, ysl, givenchy...
(sam ne znam koliko ti se to isplati, kad će ti na kraju ispast da ti malo kvalitetniji puder bude jednak cijeloj cijeni šminkanja :ne zna:)

annnna
28.04.2010., 17:21
trenutno sam u svedskoj, ovdje sam vidila da ga ima u stockholmu, a to mi je blizu...

a isplati se jer ce mi ostati i nakon vjencanja...:mig:

mladac
28.04.2010., 17:34
a gle najbolje ti otić i vidjet kaj ti točno treba i koliko bi te to izašlo, pa vidiš šta ti se najiše isplati... jer nije da ćeš primer i fiksator stavljat svaki dan.
pa si izračunaš, možeš otić i na neko njihoo probno šminkanje (pa ti ženskica sve preporuči i objasni)...

make-up
28.04.2010., 18:56
MAC puderi su jako jako njezni, dapace! jako slabo prekrivaju i po meni su pretekuci. Chanel puderi su klasa za sebe. fantasticni su. ali nisu bas za svaki dan ako imas lijepu kozu :)

annnna
28.04.2010., 19:02
hvala svima na savjetima :), odlucila sam otici sa kolegicom u stockholm napravit djir po parfumerijama, malo vidit sta sve ima u ponudi, sto meni zapravo treba i kako se krecu cijene... ona ima malo vise smisla za sve to i iskustva, pa eto...

Tikiii
28.04.2010., 19:04

hej :D. malo sam pronjuškala po netu, i mogu ti reč da mi je ova friz fakat presupp. nije preteška, malo svečanija. nije bas da pokriva usi cijele, ali donekle nece doci do izrazaja. nadam se da sam pomogla ;)

http://i164.photobucket.com/albums/u39/LetThemEatCupcakes/Hair%20and%20Makeup/eva-longoria-updo-hair-styles.jpg

Francesca
28.04.2010., 19:50
MAC puderi su jako jako njezni, dapace! jako slabo prekrivaju i po meni su pretekuci. Chanel puderi su klasa za sebe. fantasticni su. ali nisu bas za svaki dan ako imas lijepu kozu :)

mislim ovako nešto ne bi trebala uopće napisati ako se baviš šminkom
ako nisi upoznata, MAC ima više linija proizvoda i naravno da linija select ne prekriva savršeno jer je lagana i koristi se za svaki dan
linija Fix prekriva savršeno i nije uopće nježna i da ju stavljam svaki dan mislim da bi mi lice otišlo k vragu
o liniji koja se koristi za air brush uopće neću pričati jer nju i koriste samo profesionalci

što se tiče chanela slažem se da su jako dobri i dosta stvari sam prije koristila od chanela ali od njihovih pudera sam izgledala kao da sam pobrašnjena :ne zna:
imala sam ih priliku isprobati na jednom tečaju šminkanja i baš sam bila razočarana jer sam si htjela od njih sve nabaviti a na kraju sam odustala

tako da si dobro sve isprobajte od nekoga tko liniju koju želite već koristi

make-up
28.04.2010., 20:05
fix je izvrsan proizvod,(pogotovo studio fix volim), ali kad netko kupuje tko nije upoznat sa svime,uglavnom kupi u macu face and body foundation tj. face foundation,koji ja osobno ne volim. ako nista drugo, znam da su meni to cure u MACu davale UVIJEK prije nego sto sam se pocela baviti sminkom.
air brush nisam niti spomenula s obzirom da se sam se obracala curi koja se ne bavi sminkom i ne koristi air brush.

ja jako volim chanelove pudere, pogotovo teint innocence i pro lumiere.

Francesca
28.04.2010., 20:19
pa svi znamo da svaki proizvođač ima više linija proizvoda i da svaki ima svoju namjenu ;)

mladac
28.04.2010., 22:16
po meni je čak givenchy photo perfexion najbolji za nekog tko želi lagani i prozračni look. ne znam kako bi na nekoj podlogi djelovao, meni je on no.1. svakodnevni puder od svih koje sam imala/imam.
tako da annnna probaj svakako i njega ako imaš di

mladac
28.04.2010., 22:16
po meni je čak givenchy photo perfexion najbolji za nekog tko želi lagani i prozračni look. ne znam kako bi na nekoj podlogi djelovao, meni je on no.1. svakodnevni puder od svih koje sam imala/imam.

meelitaa
28.04.2010., 22:24
cure molim vas za pomoć
kupila bi primer tj bazu i fiksator, koje marke su dobre, što mi je najbolje kupit da drži a da nije preskupo? Inače imam mješovitu- ljeti i masnu kožu ukoliko stavljam puder a vjenčanje mi je baš u ljeto...
Bila sam u Mülleru i pozaboravljala sam već šta mi je žena sve pokazala tj koje marke, moram se prvo posavjetovat s vama da vidim šta bi uopće došlo u obzir:) da ne bi kupila neku glupost jer se uopće u to ne kužim :lol:

meelitaa
28.04.2010., 22:26
i da di kupiti umetke za kosu? Kakve i koliko to uopće košta?

Lady Dee
29.04.2010., 12:39
ja ti imam umetke za kosu.
sastoji se od tri komada koji se kače na moju kosu i s njima imam dugu kosu.
kupila sam u frizerkom salonu u koji idem. oni se stavljaju kao šnalice i nevide se
pričvrste se za kosu i izgledaju prirodno.3 kom 800 kn

zlocka
29.04.2010., 13:49
jel imaš kakvu sliku?
ja sam isto razmišljala, moja kosa je poluduga, pa da je malo produžimo...

svasta_nesto
29.04.2010., 14:11
zloćka,ako ti je sad poluduga, za godinu ćešprodavati, ne kupovati kosu :D

zlocka
29.04.2010., 14:58
da bar
meni raste vrlo sporo, npr farbam se svaka 3-4mj, a izrast mi je mali

Afraid
29.04.2010., 16:00
cure moje jedne i jedine su klipse extenzije FOXYLOCKS....6ookn koštaju preguste su,predobre,prava kosa koju možeš normalno peglat,farbat i šta sve ne....cura koja drži tu firmu se zove Imogen i imaju svoju stranicu....fakat preporučam....kad ih naručiš stignu ti za tjedan dana iz uk....sve cure koje znam su zadovoljne.....na jubito je brdo tutorijala od imogen kako s njima radi zurke,ali i od drugih cura koje daju komentare kako su zadovoljne......dobije se 10 komada....ovdje u zg frizerke doslovno pljačkaju jer prodaju samo 3 reda po čak 800-1000kn...ma yea right!!!!....ja ću imati foxice na svojoj svadbi.....kupila sam si neke jeftinije prek ebaya da se učim na njima,a foxice štedim da mi budu nove novcate za wedding....

zlocka
29.04.2010., 16:19
thx...već vidim da će se mojim curama to svidjeti :D

meelitaa
29.04.2010., 17:27
hvala Afraid
jel možeš stavit link stranice?? il pošalji pp :)

leonardal
29.04.2010., 23:00
ja sam danas bila na probnoj frizurici,slike su ne baš najbolje ali otprilike je to to naravno smotano na brzinu u 15 min izgledat će nadam se puno bolje...
imam leptirić ukosnicu i male leptiriće kopćice
http://picasaweb.google.hr/silvijalks/ProbniFriz#

zlocka
29.04.2010., 23:09
slatko :cerek:

tinka83
30.04.2010., 07:53
leonarda, super mi je frizurica... ja ću imati nekaj slično... :cerek:

goodgirl29
30.04.2010., 08:29
ja sam danas bila na probnoj frizurici........

jako je lijepa frizura :top::top:

Lady Dee
30.04.2010., 09:39
i moje su foxylocks.
ja sam moje dobila u kompletu kao 3 komada, a neznam
valjda su me zeznuli
a šta sad da radim.
stavim slikice od probnih frizura.

Afraid
30.04.2010., 14:32
i moje su foxylocks.
ja sam moje dobila u kompletu kao 3 komada, a neznam
valjda su me zeznuli
a šta sad da radim.
stavim slikice od probnih frizura.

misliš frizerka ti je rekla da su foxice i dala 3 komada????jbt banana prava.....samo kupujte s originalne stranice i pri naručivanju označite international,jer ako ne onda se neće htjet naručit.....ugl to vam je to....a na jubito imate brdoooo videa od vlasnice Imogen....plava ženska i ima velike plave oči i glas dubok ko muško

Mladenka-smb
30.04.2010., 14:45
ja sam danas bila na probnoj frizurici,slike su ne baš najbolje ali otprilike je to to naravno smotano na brzinu u 15 min izgledat će nadam se puno bolje...
imam leptirić ukosnicu i male leptiriće kopćice

plis,di si nabacila te leptiriće :cerek:
prekrasna ti je frizura,baš onak romantična. eh,kad bi ja imala tak dugu kosu...

nelly13
30.04.2010., 15:08
najbolji salon za šminkanje i frizuru u velikoj gorici je definitivno salon Fancy, zakon šminkaju a i dugo drži šminka. točno ti naglase ono što treba, a sakriju ono što netreba, imaju u sojarij koji, uz tamnjenje, ne suši kožu i smanjuje nastanak bora i sl.
sad imaju i neke akcije pa vam sad definitivno vrijedi pogledati!!!!!!!!!!!!!

leonardal
30.04.2010., 21:19
plis,di si nabacila te leptiriće :cerek:
prekrasna ti je frizura,baš onak romantična. eh,kad bi ja imala tak dugu kosu...

veliki leptirič sa e baya samo 8 kn:eek:
a male kupila u bosni u nekoj trgovini metalni su sa cirkonima oko 10kn
p.s.inače na frizuri je dole jedan mali umetak koji mi doda još 10 tak cm na moju dužinu:mig:

MakeUpForEver
30.04.2010., 21:46
cure molim vas za pomoć
kupila bi primer tj bazu i fiksator, koje marke su dobre, što mi je najbolje kupit da drži a da nije preskupo? Inače imam mješovitu- ljeti i masnu kožu ukoliko stavljam puder a vjenčanje mi je baš u ljeto...
Bila sam u Mülleru i pozaboravljala sam već šta mi je žena sve pokazala tj koje marke, moram se prvo posavjetovat s vama da vidim šta bi uopće došlo u obzir:) da ne bi kupila neku glupost jer se uopće u to ne kužim :lol:

Od primera (ovih koji se mogu kupiti kod nas) imaš Estee Lauder Face Primer Plus, Chanel Sheer Illuminating Base ili Lancome Make-up Base. Istina koštaju, ali ti i dugo traju, jer ih stavljaš jako malo. Mislim da i Revlon ima svoj primer, al se ne mogu sjetiti kak se zove.
Ako ti se i kapci maste, pa ti se sjenilo skuplja u pregibu i tu postoji primer. U Sephori imaju sjajnu američku kozmetiku Too Faced, a njihov Shadow Insurance odlično rješava taj problem. Košta 109 kn.
Od jeftinijih imaš Artdeco eyeshadow base, a cijena je oko 55 kn.
Što se tiče fixatora, odličan ti je Diego Dalla Palma make-up fixer. Sephorin fixator zaobiđi, jer strašno šprica i ima ga svugdje, a najmanje na licu.

make-up
03.05.2010., 18:38
Od primera (ovih koji se mogu kupiti kod nas) imaš Estee Lauder Face Primer Plus, Chanel Sheer Illuminating Base ili Lancome Make-up Base. Istina koštaju, ali ti i dugo traju, jer ih stavljaš jako malo. Mislim da i Revlon ima svoj primer, al se ne mogu sjetiti kak se zove.
Ako ti se i kapci maste, pa ti se sjenilo skuplja u pregibu i tu postoji primer. U Sephori imaju sjajnu američku kozmetiku Too Faced, a njihov Shadow Insurance odlično rješava taj problem. Košta 109 kn.
Od jeftinijih imaš Artdeco eyeshadow base, a cijena je oko 55 kn.
Što se tiče fixatora, odličan ti je Diego Dalla Palma make-up fixer. Sephorin fixator zaobiđi, jer strašno šprica i ima ga svugdje, a najmanje na licu.

Bravo, Makeupforever! kao da sam ja pisala :):) volim jako i Chanel, i Estee Lauder primere!! Too faced je isto u redu, kao i Guerlain Ombre eclat eye primer. ali moram reci da ja ne volim fixatore. opcenito mi nemaju smisla. vise volim bazu dobro fiksirati puderom u prahu itd. ali na kraju nikad ne stavljam fiskator jer nisam primjetila nikakvu razliku :/

MakeUpForEver
03.05.2010., 21:23
Bravo, Makeupforever! kao da sam ja pisala :):) volim jako i Chanel, i Estee Lauder primere!! Too faced je isto u redu, kao i Guerlain Ombre eclat eye primer. ali moram reci da ja ne volim fixatore. opcenito mi nemaju smisla. vise volim bazu dobro fiksirati puderom u prahu itd. ali na kraju nikad ne stavljam fiskator jer nisam primjetila nikakvu razliku :/

He, he, hvala.:mig:
Moram priznat da u početku bavljenja sa šminkanjem ni ja nisam koristila fixatore, jer k'o što ti kažeš kad se sve dobro fiksira puderom ne vidi se razlika. Međutim, u zadnje vrijeme su strašno popularni, pa sam ih nabavila jer ih neke klijentice traže. I zaista dobro dođu ako netko ima jaaaakooo masnu kožu i boji se da mu ni dobra podloga neće pomoći.:top:

imenka
03.05.2010., 21:33
hehe, cure s iskustvom, mogle bi snimit koji tutorial i stavit na jutjub

meelitaa
04.05.2010., 09:32
hvala cure na savjetima, super ste :top:. Ja sam bila u Műlleru neki dan i ženska me našpricala nekim fiksatorom, neki japanski ja mislim zaboravila sam kako se zove al na bazi vode je i lice mi se cjeli dan nije zamastilo inače mi se ispod šminke zamasti jako kad je vruće a sad ništa...

a primere mi je od nekih drugi marki pokazivala, al sam sam naletila na brzinu usput da vidim jel ima toga u nas :lol: pa nisam niš popamtila. Chanel su imali al nije imala tester... MakeUpForEver koliko koštaju ti pimeri i koji je po tebi najbolji za masnu kožu?

meelitaa
04.05.2010., 09:44
sad sam pretraživala net i gledala slike primera pa sam se sjetila od primera mi je pokazala clarins a za treći nisam sigurna 100% možda smashbox (uglavnom bio je na bazi vode)

mladac
04.05.2010., 19:09
sad sam pretraživala net i gledala slike primera pa sam se sjetila od primera mi je pokazala clarins a za treći nisam sigurna 100% možda smashbox (uglavnom bio je na bazi vode)

smashbox su cure na kozmetici jedno vrijeme hvalile
i od shiseida SV isto

zlocka
04.05.2010., 19:11
kako im se kreću cijene?

mladac
04.05.2010., 19:50
kako im se kreću cijene?

fakat ti nemam pojma. vidim da je na brigettesboutique (http://www.brigettesboutique.com/SMASHBOX_Photo_Finish_Foundation_Primer_p/sma013.htm) smashbox 24$

shisheido nisam našla oak na brzinu pa ne znam cijenu

make-up
04.05.2010., 21:52
preporucam smashbox, svi proizvodi su mrak!

MakeUpForEver
06.05.2010., 19:51

Ako si rekla da je japanska firma, možda je to Shiseidov Smoothing Veil ili Kanebo.
A Smashbox nažalost nema kod nas. Ako ćeš uzimat ikoji, onda ti njega preporučam, jer se može nabaviti i u oil free verziji (iako i Laura Mercier ima svoj- probala sam tester i nije loš).
Dakle, puni naziv je Smashbox Photo Finish Light Foundation Primer. Ne znam cijenu jer ga ni ja nemam, ali ako si u mogućnosti, nabavi ga preko neta.

P.S. Evo cure, još jednog odličnog savjeta (ja ga se pridržavam kad idem u kupovinu kozmetike)- većina ženskih časopisa tipa Elle, Cosmo, In Style, Glamour... svake godine objavljuje listu najboljih proizvoda, tzv. Best beauty buys koju čine preparativni i dekorativni proizvodi, a oni proizvodi koje izabere najviše čitatelja dobivaju nagradu Reader's choice ili pak ako ih izaberu njihovi urednici onda je to Editors pick. Neki se proizvodi godinama ponavljaju kao najbolji (znam jer redovito pratim), pa kad krenete u šoping nećete pogriješiti ako kupite nešto s tog popisa. Neke stvari se srećom kod nas mogu nabaviti, a za one koje ne mogu tu je internet. :)

meelitaa
06.05.2010., 20:10
Ako si rekla da je japanska firma, možda je to Shiseidov Smoothing Veil ili Kanebo.
A Smashbox nažalost nema kod nas. Ako ćeš uzimat ikoji, onda ti njega preporučam, jer se može nabaviti i u oil free verziji (iako i Laura Mercier ima svoj- probala sam tester i nije loš).
Dakle, puni naziv je Smashbox Photo Finish Light Foundation Primer. Ne znam cijenu jer ga ni ja nemam, ali ako si u mogućnosti, nabavi ga preko neta.

P.S. Evo cure, još jednog odličnog savjeta (ja ga se pridržavam kad idem u kupovinu kozmetike)- većina ženskih časopisa tipa Elle, Cosmo, In Style, Glamour... svake godine objavljuje listu najboljih proizvoda, tzv. Best beauty buys koju čine preparativni i dekorativni proizvodi, a oni proizvodi koje izabere najviše čitatelja dobivaju nagradu Reader's choice ili pak ako ih izaberu njihovi urednici onda je to Editors pick. Neki se proizvodi godinama ponavljaju kao najbolji (znam jer redovito pratim), pa kad krenete u šoping nećete pogriješiti ako kupite nešto s tog popisa. Neke stvari se srećom kod nas mogu nabaviti, a za one koje ne mogu tu je internet. :)

hvala na savjetima:s:s
eee da moguće da je fikastor bio kanebo, budem pogledala opet. šta misliš kakav je on? on je na bazi vode i rekla mi je cura tamo da je dobar, nije previše ni skup koliko se sjećam manje od 200kn košta

MakeUpForEver
06.05.2010., 20:17
hvala na savjetima:s:s
eee da moguće da je fikastor bio kanebo, budem pogledala opet. šta misliš kakav je on? on je na bazi vode i rekla mi je cura tamo da je dobar, nije previše ni skup koliko se sjećam manje od 200kn košta

Nema na čemu. Uvijek mi je drago ako mogu pomoći.:)
Kanebo je jako kvalitetna kozmetika i sigurno s njom nećeš pogriješiti. Ipak ako si skeptična, probaj tražiti tester. Ili ponesi malu posudicu da ti ga unutra malo stave, jer na kraju krajeva ti ćeš ga kupiti i nositi, pa je uvijek bolje, prvotno isprobati.:mig:

Eh, baš sam smiješna. Sad sam tek vidjela da je to fixator. A fixator, ako je u spreju, teško da možeš staviti u posudicu, pa onda poprskati po licu. Niš onda, dođi ujutro u parfumeriju, malo si ga pošpricaj po licu, pa ćeš vidjeti kako će ti se ponašati do kraja dana.

meelitaa
06.05.2010., 20:29
ženska me našpricala tad s testerom i super mi je bilo do kraja dana mi se lice uopće nije zamastilo :top: al smrdi malo ko lak za kosu hehehe
al budem ja otišla još jednom probat dok bude vruć dan pa hodat po vani da vidim jel će držati

MakeUpForEver
06.05.2010., 20:39
ženska me našpricala tad s testerom i super mi je bilo do kraja dana mi se lice uopće nije zamastilo :top: al smrdi malo ko lak za kosu hehehe
al budem ja otišla još jednom probat dok bude vruć dan pa hodat po vani da vidim jel će držati

Da, fixatori obično imaju takav miris, jer sadrže alkohol. Diego dalla Palma fixator (imaš ga u Iris parfumerijama) također ima miris po laku za kosu. Al nema veze, bitno je da radi svoju zadaću. Kad isprobaš ili kupiš koji od fixatora, javi kako je izdržao.

meelitaa
06.05.2010., 20:42
Da, fixatori obično imaju takav miris, jer sadrže alkohol. Diego dalla Palma fixator (imaš ga u Iris parfumerijama) također ima miris po laku za kosu. Al nema veze, bitno je da radi svoju zadaću. Kad isprobaš ili kupiš koji od fixatora, javi kako je izdržao.

da, budem ja otišla i tamo pogledat taj.. trebala bi par dana samo ić svaki dan probat drugi fiksator :lol::lol:
najbolje da se ja našminkam i odem da me oni tamo testerom našpricaju pa ga ni ne moram kupovat:lol::lol:- just kiding
javim obavezno koji sam kupila i nakon svadbe jel izdržo, ak s mog lica koje se po vrućini zamasti nenormalno kad imam puder i sve spadne bude dobar onda je stvarno dobar :)

Francesca
07.05.2010., 07:55
cure samo da vas obavijestim da imate chat samo za sebe, bivše stanarke su uspješno preseljene ;)

peg_bundy
07.05.2010., 23:55
Ej zene...molila bi neke savjete...di u Zg ili u Jaski da odem na frizuru i sminkanje? Kako se krecu cijene i tako to? Kuma sam i uzela bi i za mladu vjerojatno isto sve...hvala! :)

nelly13
08.05.2010., 10:37
odi u goricu, frizerski salon Fancy, zakon su !!!! nisu skupi a profesionalani! pogledaj što sam prije napisala. reci mi što ćeš sve raditi pa ću se raspitati za cijenu.

peg_bundy
09.05.2010., 12:22
odi u goricu, frizerski salon Fancy, zakon su !!!! nisu skupi a profesionalani! pogledaj što sam prije napisala. reci mi što ćeš sve raditi pa ću se raspitati za cijenu.

Hvala Nelly, ali to mi nikako nije prakticno... :(

Elektra
10.05.2010., 08:54
He, he, hvala.:mig:
Moram priznat da u početku bavljenja sa šminkanjem ni ja nisam koristila fixatore, jer k'o što ti kažeš kad se sve dobro fiksira puderom ne vidi se razlika. Međutim, u zadnje vrijeme su strašno popularni, pa sam ih nabavila jer ih neke klijentice traže. I zaista dobro dođu ako netko ima jaaaakooo masnu kožu i boji se da mu ni dobra podloga neće pomoći.:top:

U principu, ako je otpočetka naneseno sve kako spada, fiksator je suvišan, a i ako nije naneseno kako spada - bojim se da fiksator neće pomoći. :o

cure molim vas za pomoć

Što se tiče baza, ja imam Smashbox i Shiseido Smoothing Veil baze i Shiseido mi je ipak bolji, bolja mi je tekstura i tome sl. Cijena mu je paprena kod nas - do 300kn iako se online može nać za oko 150kn. Čisto za usporedbu, i ja imam mjšovitu kožu i koristim Shiseido SV već najmanje godinu i pol i još uvijeg ga ima 1/3 tako da se isplati kupiti. :)

No, ako tražiš nešto jeftinije, a koliko sam skužila tražiš, preporučila bih ti e.l.f. kozmetiku - jako je hvaljena kozmetika, a zaista povoljna i znam da su cure mahom hvalile njihove baze za makeup tako da bi mogla to isprobati - link (http://www.eyeslipsface.co.uk/product~prodID~176.htm).

No, kod nas osim Shiseida imaš i Estee Lauder, Clinique i dr. baze tako da vjerujem da bi bilo koja od tih bila okej, samo i koštaju. :) Čini mi se kako je Estee Lauder baza do 200kn :misli: ali nemoj me uzeti za riječ.

Za fiksator - kao što sam gore spomenula - moje je mišljenje kako je to višak, jer ukoliko šminka nije u startu nanesena kvalitetno - nijedan fiksator neće pomoći da se ona očuva i održi satima. :)

Elektra
10.05.2010., 09:08

Kako on izgleda na fotkama? jel' blješti? :)

Za fotke je bitno da si dobro našminkan, a sad, da li žeš se sama našminkati ili će te netko drugi našminkati - nije uopće bitno, bitno je da je dobro. Ako to znaš sama - super, ako nisi baš naj u tome, možda ipak bolje da uzmeš nekog.

I ne znam koliko dođe šminkanje u Švedskoj, ali samo dok kupiš kvalitetan primer i puder već će te ispast poprilična cifra tako da nisam sigurna da li će ti se isplatiti ukoliko već sama nemaš šminku otprije. :ne zna:

peg_bundy
10.05.2010., 09:26
ZENE, di u Zg ili u Jaski da odem na frizuru i sminkanje???? Kako se krecu cijene i tako to? Kuma sam i uzela bi i za mladu vjerojatno isto sve...hvala! :)

petrunjela1981
10.05.2010., 18:41
preporucam smashbox, svi proizvodi su mrak!

make-up! Imaš pm:)

Mayo
10.05.2010., 22:59
Curke, može mi neka od vas poslati Renatin broj na PM?
Jel se ja to dobro sjećam da ona ne naplaćuje probno? Kolika joj je cijena?

Može i još neka druga šminkerica na području Zagreba koja ne naplaćuje probno.. Ne treba za mene nego za frendicu.
Hvala!

annnna
13.05.2010., 08:28
I ne znam koliko dođe šminkanje u Švedskoj, ali samo dok kupiš kvalitetan primer i puder već će te ispast poprilična cifra tako da nisam sigurna da li će ti se isplatiti ukoliko već sama nemaš šminku otprije. :ne zna:

thanks na info... :mig:
ma udajem se u splitu :D, ne ovdje, tako da ako bi i isla na sminkanje to bi bilo u splitu... mislila sam samo mozda iskoristit to sto sam sad u svedskoj sto se ponude tice, jer vidim da dosta cura kaze kako se neke kvalitetne marke u nas ne mogu nabaviti...

Zvrksa
13.05.2010., 12:28
Curke, može mi neka od vas poslati Renatin broj na PM?
Jel se ja to dobro sjećam da ona ne naplaćuje probno? Kolika joj je cijena?

imaš na njenoj stranici http://www.makeup-renata.com/kontakt.htm
ne naplaćuje probno... cijena joj je 500kn za mladenku i ak se dobro sjećam po 300kn za kumu i ostale (za njih nema probno)

cavalli
13.05.2010., 13:10
Cure, molim vas hitnu pomoć! Može li mi netko preporučiti dobru vizažisticu u splitu??? Čula sam za Nadu Gamulin pa ako netko ima njen broj, ali svaka druga preporuka je isto tako dobrodošla. Pir je za manje od 10 dana pa mi je hića......:moli:

Mayo
13.05.2010., 13:32
imaš na njenoj stranici http://www.makeup-renata.com/kontakt.htm
ne naplaćuje probno... cijena joj je 500kn za mladenku i ak se dobro sjećam po 300kn za kumu i ostale (za njih nema probno)

Hvala ti :)
Već sam se snašla, a u međuvremenu je i stranica proradila, jer kad sam gledala nije mi se otvarala.

Zvrksa
13.05.2010., 21:11
nema na čemu... rijetko sam tu, pa ne reagiram odmah:mig:

leonardal
13.05.2010., 22:26
moji noktići
http://i436.photobucket.com/albums/qq81/capasta/privatno/th_P5131633.jpg (http://s436.photobucket.com/albums/qq81/capasta/privatno/?action=view&current=P5131633.jpg)http://i436.photobucket.com/albums/qq81/capasta/privatno/th_P5131638.jpg (http://s436.photobucket.com/albums/qq81/capasta/privatno/?action=view&current=P5131638.jpg)http://i436.photobucket.com/albums/qq81/capasta/privatno/th_P5131639.jpg (http://s436.photobucket.com/albums/qq81/capasta/privatno/?action=view&current=P5131639.jpg)

Pahuljica14
14.05.2010., 11:32
Leonardal noktići su ti prelijepi...baš su super :cerek::cerek:
I ja bi takve!!!!

svasta_nesto
14.05.2010., 11:45
Leonardal noktići su ti prelijepi...baš su super :cerek::cerek:
I ja bi takve!!!!

:top:

gdje si ih radila?

Francesca
14.05.2010., 14:15
Meni su noktići malo too much nakićeni za vjenčanje, sorry :ne zna:
ajde da si to stavila samo na prstenjak ali na sve mi je previše

zlocka
14.05.2010., 14:16
meni nisu loši, no možda je cvijetić malo previše. sama ljubičasta dekoracija mi je :cerek:

Zvrksa
14.05.2010., 17:03

meni je također malko preveč

leonardal
14.05.2010., 23:41
to su leptiriči i meni su ok ja volim šljoke i leptiriće i nevolim uobičajene stvari;-)

mladac
15.05.2010., 08:22
meni su super, pogotovo ako je i tema ljubičasta :top:

schlümpfine
15.05.2010., 16:14
fora su, al mi je mrvu prevec za vjencanje..
ja cu sebi french gore a na nozne crveni..:)

Amabel
15.05.2010., 16:26
Leonardal najbitnije da su tebi divni :mig: Uostalom pa nekome su previše i crveni nokti, a nekome je french seljački tako da ... :D

mrva5
15.05.2010., 17:34
Curke da li koja zna vizažisticu koja radi na području Bjelovara? Thanks

Amabel
15.05.2010., 17:51
Prije nego kupite Shiseido SV probajte pitati da vam ga malo daju u kutijicu da probate. Jer meni to čudo ništa ne valja :ne zna:

KIARA OS
15.05.2010., 23:23
fora su, al mi je mrvu prevec za vjencanje..
ja cu sebi french gore a na nozne crveni..:)

Tako sam i ja imala ;) Na nožnim sam crveni jer sam imala crvene cipelice ;)

schlümpfine
15.05.2010., 23:58
hihi supi... ja cu imat jarko crveni ruz, crvene nokte na noznim prstima i french na noktima ruku, mada tu se jos premisljam dal i njih u crveno sibnut :D

Elektra
16.05.2010., 12:34
thanks na info... :mig:
ma udajem se u splitu :D, ne ovdje, tako da ako bi i isla na sminkanje to bi bilo u splitu... mislila sam samo mozda iskoristit to sto sam sad u svedskoj sto se ponude tice, jer vidim da dosta cura kaze kako se neke kvalitetne marke u nas ne mogu nabaviti...

Pa sad, kod nas nemaš MAC, MUFE, Urban Decay, Bobbi Brown i sl. US marke, ali mislim kako je ipak kod nas izbor dobar - Chanel, Estee Lauder, Clinique, Guerlain, YSL, Givenchy... tako da, ima izbora samo je pitanje što točno tražiš. :)

E da, Illamasqua je brand koji je isto poprilično dobar i jako hvaljen pa pogledaj i njihove stvarčice ako ih ima u Švedskoj. :)

Ti očito ne zalaziš na ovu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=534375) temu. :zubo:

imenka
16.05.2010., 13:46
Cure, molim vas hitnu pomoć! Može li mi netko preporučiti dobru vizažisticu u splitu??? Čula sam za Nadu Gamulin pa ako netko ima njen broj, ali svaka druga preporuka je isto tako dobrodošla. Pir je za manje od 10 dana pa mi je hića......:moli:

evo pogledaj na ovom topicu (http://www.forum.hr/showthread.php?p=26691596#post26691596)

Francesca
16.05.2010., 15:37
Ti očito ne zalaziš na ovu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=534375) temu. :zubo:

prije jesam al više ne :zubo:
ipak sam ja malo starija teta ;)

čak sam i jednom otišla kod jedne noktarice ali nije zadovoljila moje kriterije :rofl:

Lady Dee
19.05.2010., 12:48
cure koje su se udale 15.05. kako su vam frizure izdržale s obzirom na kišu i vlagu??

vicky25
19.05.2010., 16:56
Ja inace imam ravnu kosu, a imala sam lokne, izdržale su cijeli dan i noc, i sutra sve dok nisam oprala kosu, i to na figaru, ako imas dobru frizerku sve ce ti izdržati, preporuka, ako radite probnu nek vam napravi kompletnu frizuru...

Lady Dee
20.05.2010., 11:14
ma joj znaš šta je meni problem!!!
to što ti ja imam one ekstenzije na česljiče i sad u subotu bila na frizuri loknice i to sve i sve super ali
ih je uništila ona kiša i vlaga tako da sam imala ravne te ekstenzije i jasno se vidjelo da imam ekstenzije
sva sreća mojoj frizerki prijateljici koja je napravila neki pleter u glavi :) pa sam nekako izdržala.
eh zamisli da mi se to dogodi na dan vjenčanja.
toliko sam bila happy zbog ekstenzija a sad razmišljam da mi napravi frizuru s mojom kosom koja je do ramena i to
neku klasičnu punđicu ma da sam rekla da to nikad neću
uh al sam se raspisala
pozz

svasta_nesto
22.05.2010., 23:45
ja sam trenutno u potrazi za salonom gdje bih sredila nokte.

imate kakvu preporuku? i koja je realna cijena za to?

Francesca
23.05.2010., 08:44
pod sredila podrazumjevaš manikuru i lakiranje ili i geliranje?

imenka
23.05.2010., 08:49
vidjela sam mislim neku cijenu u salonu preko puta mažuranca u ZG da je sniženje na 170kn, sad samo u prolazu sam bila, pa ne znam jel i geliranje, al mislim da je bilo nešto kao french gel pisalo.

svasta_nesto
23.05.2010., 09:38
mislim i na gel. i eventualno neki mali nail art.

zlocka
23.05.2010., 09:40
tu se orijentiraj na cijene, oni rade sa alessandro materijalom
http://www.bliss-studio.com/index.php/pedman

jeftinije je ako imaju kakvu akciju posalonim ili privatno

Mayo
23.05.2010., 10:21
Moje cjeloživotno grickanje noktiju je konačno došlo na naplatu :tuzni:
Puštam nokte i imam sreću da mi brzo rastu, ali gel je neizbježan. E sad, rekle su mi cure u salonu gdje se inače depiliram da one rade s nekakvim novim gelom koji traje cca dva tjedna, a skida se otapanjem umjesto rašpanja, tako da se nokat ne oštećuje. Ima li koja od vas kakva iskustva s tim, kako to izgleda, jel drži i sl? Ja nemam blagog pojma o geliranju pa ne znam ni u kakvoj je ova prednosti pred ostalim metodama.

Svasta, moja mama je dugo godina išla u Pikeu (http://www.pikea.hr/nokti.htm) i bila je jako zadovoljna.

A ovaj moj salon je na Jarunu iza Crvenog križa, ne znam koliko ti lokacija odgovara. Cijena jednog ovakvog geliranja kakvo sam opisala je 150 kn sad na akciji, mislim da je inače 200 kn. Planiram ići početkom lipnja pa ti mogu javiti dojmove i pitati rade li nail art ako dotad ništa drugo ne nađeš.

zlocka
23.05.2010., 10:25
to je samo geliranje 200? ili cijeli french sa rašpanjem i sl.
jer neki naplačuju posebno svaku od stavki, pa se sve treba zbrojiti.
čula sam za taj gel, ali nisam probala, već dugo nisam bila na geliranju - jednostavno nemam ni vremena ni novaca
čekam da mi se kuma vrati sa puta, da diplomira, pa ćemo imat tulum noktiju :rofl:

Mayo
23.05.2010., 10:31
to je samo geliranje 200? ili cijeli french sa rašpanjem i sl.
jer neki naplačuju posebno svaku od stavki, pa se sve treba zbrojiti.
čula sam za taj gel, ali nisam probala, već dugo nisam bila na geliranju - jednostavno nemam ni vremena ni novaca
čekam da mi se kuma vrati sa puta, da diplomira, pa ćemo imat tulum noktiju :rofl:
Pa znaš kaj, ja sam shvatila da je sve, cura mi je rekla da je to cijena tretmana pa sam nekako povezala da je kompletan, ali kako sam teletabis za to bolje da pitam da ne bi bilo... cijena mi nije nešto sumnjiva jer ovaj gel kraće traje, pa te u principu ispadne 400 kn mjesečno.

Uglavnom, provjerit ću ja još to, hvala za upozorenje :)

Blago vama koje imate lijepe nokte.. moji em su kratki em su široki, kako će to izgledati na fotkama nemam pojma.. skrivat ću si ruke koliko god ću moći :tuzni:

zlocka
23.05.2010., 10:33
ma daj, sve se da srediti.
trebaju biti mrvicu duži i onda ti ih djevojke sa gelom produže. a kad je gel gore, nije ti do grickanja.
moji su stvarno ok od kada nejdem na geliranja, jer ih turpijanje oslabi i stanji.
baš sam ih jučer rezala, jer su mi bili predugi, nisam više mogla tipkati :lol:

Mayo
23.05.2010., 10:39
ma kontroliram se ja sad, evo nisam grizla već skoro dva mjeseca, stalno ih lakiram nekakvim bezbojnim lakovima za jačanje (Deborah, Allessandro) pa se ni ne zaboravim jer odmah osjetim lak.. ali sad je kasno.. nema veze, sama sam si kriva kad sam glupa i nekarakter :bonk:

a od svih cura koje su gelirale sam čula da nokti izgledaju strašno kad se gel skine, upravo zbog tog rašpanja.. ne mogu si ni zamisliti da mi netko rašpa ove moje jadne noktiće, zato mi se ovaj gel koji se otapa i čini kao dobro rješenje.

Bella80
23.05.2010., 12:29
mm, da... sam da podijelim s vama iskustvo oko geliranja noktiju.

prije par godina je bio baš alessandro salon na vlašoj i pomamila sam se za geliranim noktima... htjela sam imati duge jer su moji vječito bilo kratki i nikada nisam imala ni volje ni vremena sama ih uređivati, a htjela sam nokte iz snova... :cerek:

i tako sam ja lijepo otišla tamo, pljunula 300 i nešto kuna za ugradnju noktiju gelom, french i čak mi je stavila jedan cirkon na prstenjake svake ruke... i odmah da napomenem, radili su savršene nokte... cure, stvarno savršene!! izgledali su totalno prirodno, nisu bili kandžasti, nedorašpani... a to je sve što ja vidim više manje danas na curama sa umjetnim noktima... NE NA SVIMA, ali na dobroj većini...

uglavnom izgledali su famozno... otišla sam na jedno održavanje, izgledali su još bolje i onda više nisam mogla odlaziti jer nisam imala novaca, a nisam imala niti novaca da odem da mi ih one skinu. :(

pa sam ih odlučila skinut sama... sa rašpicom... lijevu ruku sam skinula dobro jer sam dešnjak pa mi lijeva ruka uvijek ispadne dobro... a desna... ajme majko mila. samo ću vam ovo reći, baka mi je morala prat kosu dva tjedna jer su mi nokti bili totalno uništeni...

i sad ćete reć, pa sama si si kriva munjo, jel tak?...:lol: ali iskreno, lijeva ruka je bila super odrađena što se tiče skidanja gela, ali mi je noktima trebalo fakat dugo da se oporave... danas su super, ali mislila sam da sam ih uništila u nepovrat.

tak da dobro razmislite, i financijski i svakako, dal si to želite napraviti... :)

to je samo moje iskustvo, ne mora značiti da je svima tako i da je to zlatno pravilo... :cerek:

head over heels
23.05.2010., 12:38
Osim ovog sa skidanjem gela, potpuno se slažem :mig:
Radi klavira nikada nisam smjela imati duge nokte, pa mi je sa 20-nešto konačno puklo da želim imati i ja jednom u životu duge lijepe nokte. No nakon što sam stavila gel (a blagi Bože bili su divni :cerek:), naletila sam na članak o učincima po prirodni nokat, ustrašila se, i skinula ih nakon 3 mjeseca. To je bilo pred više od godine dana, oni i dalje užasno izgledaju i pucaju na pogled :(
Da napomenem, odmah sam ih stavila i na Allesandrovu kuru za "oporavak", pljunula love na to strašno, i učinak i dalje = nula :flop: Sad se samo bojim na što liče nokti nakon par godina geliranja :eek: Dovoljno da kažem da je moja noktarica izjavila da ona i dalje gelira jer se boji pogledati na što to "ispod" liči :eek:

Bella80
23.05.2010., 12:45
Osim ovog sa skidanjem gela, potpuno se slažem :mig:
Radi klavira nikada nisam smjela imati duge nokte, pa mi je sa 20-nešto konačno puklo da želim imati i ja jednom u životu duge lijepe nokte. No nakon što sam stavila gel (a blagi Bože bili su divni :cerek:), naletila sam na članak o učincima po prirodni nokat, ustrašila se, i skinula ih nakon 3 mjeseca. To je bilo pred više od godine dana, oni i dalje užasno izgledaju i pucaju na pogled :(
Da napomenem, odmah sam ih stavila i na Allesandrovu kuru za "oporavak", pljunula love na to strašno, i učinak i dalje = nula :flop: Sad se samo bojim na što liče nokti nakon par godina geliranja :eek: Dovoljno da kažem da je moja noktarica izjavila da ona i dalje gelira jer se boji pogledati na što to "ispod" liči :eek:

gle, nitko zdrave pameti ne bi se složilo sa mojim načinom skidanja gela...:lol::lol:

ali da, to se i ja isto pitam... kako je moguće da nokat koji je preplavljen nečim što nema u sebi prirodnih vitamina može rasti i ostajati jak kad ima žena koje imaju problema sa prirodnim noktima (cvjetanje, pucanje i sl.) baš zbog recimo pomanjkanja vitamina.

vidiš kak je to od osobe do osobe drugačije. ja sam ti poslije svog fijaska koristila alessandro lak za nokte za obnovu (onaj xtra hardner koji košta 100 kuna skoro) i nokti su mi se oporavili. redovito sam ih rašapala, svaki dan mazala s tim lakom i s vremenom su se oporavili... danas fakat mogu reć da imam lijepe nokte (kad ih sredim :lol:) iako naravno, onakve dužine kakva mi je najpraktičnija za posao koji uključuje svakodnevno tipkanje po tastaturi i papire. :mad:

head over heels
23.05.2010., 13:06
Ma daj, ja ne samo da sam s njim mazala, nego sam uzela i onaj sa biotinom, i kremu njegovu za nokte...:rolleyes: mislim, žalibože novca...:(
A ništa, dragi se pomirio s tim da neće imati feši-ženu, i ok :rofl:

zlocka
23.05.2010., 13:12
meni se nokti oporave nakon manje od mjesec dana :mig:
a ne koristim ništa. s time da si sama nikako ne mogu srašpati gel, nego moram ići da mi to oni naprave.

goodgirl29
23.05.2010., 13:16
proslo ljeto napokon sam uspjela imati prekrasne noktice, i sama sam si radila french, bas su bili svrseni. i prije mora, uspjela sam se nagovorit da odem na geliranje, i bili su krasni. ali... kad je gel odradio svoje... strahota!!! plakala sam od muke kako je to izgledalo... i onda sam si kupila Trind, koristila neko vrijeme, i rezultati su bili ocigledni! tri tjedna svakodnevnog mzanja i skidanja, ali isplatilo se svake kune...

Francesca
23.05.2010., 13:50
idem na geliranje već 4 godine i ne pada mi na pamet imati nokte bez gela
napokon se osjećam kao žena sa lijepim, njegovanim i urednim noktima
što je najbolje, sa njegom noktiju nemam apsolutno ništa osim što svaka 3-4 tjedna pljunem 140 kn na održavanje
prirodni nokti su mi očajni, tanki, lome se u svim smjerovima i na svim duljinama
kako će mi nokti izgledati kada jednog dana skinem gel, nemam pojma, ali planiram ga skinuti tek u visokoj trudnoći pa onda nek i budu do mesa - zaboli me...

iako, nokat raste i obnavlja se, tak da ovo što vidim da mi izrasta - izgleda mi sasvim normalno. bar za sad.

normalno da ovo što vam izrašpaju kad skidaju gel ne izgleda dobro, ali gel se tak ni ne skida, nego se ostavlja tanak sloj gela dok ne izraste nokat u potpunosti, tak bar moja noktarica radi, i zato nema lomljenja i osjetljivih noktiju

Mayo
23.05.2010., 14:24
Fran, zašto ćeš skidati u visokoj trudnoći?

svasta_nesto
23.05.2010., 14:25
ja sam oslučila za vjenčanje imati gelirane nokte.

poslije toga ionkao idem na godišnji i dva mjeseca neću vidjeti civilizaciju što je dovoljno da nokti izrastu, gel nestane i opet na jesen dođen na posao s normalnim, ispucalim i izgriženim noktima.

ili nastavim s geliranjem, kako me uhvati inspiracija, ali za svadbu ide gel.

ono što me mučilo je cijena, imam ok salon u kvartu, ali tamo je gelirane + nail art minimum 400 kn.
a ja cicija :lol:pa tražim nešto povoljnije.

svasta_nesto
23.05.2010., 14:26
Fran, zašto ćeš skidati u visokoj trudnoći?

mora... na porodu nokti moraju biti prirodni.
sve trudnice skidaju lak prije odlaska u rodilište.

goodgirl29
23.05.2010., 14:30

a i nije bas lako rukovati s malom bebom s nokticima :)

Francesca
23.05.2010., 14:36

poslije toga ionkao idem na godišnji i dva mjeseca neću vidjeti civilizaciju što je dovoljno da nokti izrastu, gel nestane i opet na jesen dođen na posao s normalnim, ispucalim i izgriženim noktima.

ili nastavim s geliranjem, kako me uhvati inspiracija, ali za svadbu ide gel.

ono što me mučilo je cijena, imam ok salon u kvartu, ali tamo je gelirane + nail art minimum 400 kn.
a ja cicija :lol:pa tražim nešto povoljnije.

ja sam išla kod ovih jedno vrijeme i lijepo cure rade, tanke fine

http://www.professionails.hr/contact.html

onda je bilo 250 kn a sad ne znam

postali mi preskupi pa idem kod jedne cure doma

zlocka
23.05.2010., 14:45
eto, fran ima nekog tko radi doma, imam i ja, pa ako neka zainteresirana nek pošalje pm
možete otići prije da vidite dal vam se uopće sviđa

ono što kaže fran, sa geliranim noktima se osječam kao zadovoljna žena, ponosna na sebe, ne znam kako opisati to, jednostavno je osječaj divan :lol:

Mayo
23.05.2010., 14:46

ček,i ti grizeš nokte? :zubo:

ja u biti nemam izbora.. jer ovi nokti koje sad imam nikako ne izgledaju... nekima je to skidanje gela traumatično, nekima nije.. mojoj kumi se nokti jesu uništili, ali su se jako brzo oporavili..

aaa, sad se sjećam da sam davno negdje čitala ovo za lak, ali nisam povezala s geliranjem..

svasta_nesto
23.05.2010., 14:48
a i nije bas lako rukovati s malom bebom s nokticima :)

i to svakako, ali postoje i medicinski razlozi zašto nokti ne smiju biti ni lakirani prilikom poroda. vidim se, sikusna kao da sam troje rodila :lol:

cure, pošaljite info na pm slobodno o tim kućnim radinostima, ako cure žele još mušterija, dogovorit ćemo se...:top:

svasta_nesto
23.05.2010., 14:49
meni više pucaju sami od sebe, ali gricnem tu i tamo ponešto. uglavnom katastrofa :rolleyes:

goodgirl29
23.05.2010., 14:58
i to svakako, ali postoje i medicinski razlozi zašto nokti ne smiju biti ni lakirani prilikom poroda. vidim se, sikusna kao da sam troje rodila :lol::

haha, naravno :mig: i ne samo prilikom poroda, prilikom svakog boravka u bolnici :) a cuj, i iskustva nikad dosta :mig:

vidjela sam jednom curku, nije htjela gelirat nokte, i teta u salonu joj je stavila neke umjetne, ali stvarno su jako dobro izgledali, ne kao oni plasticni iz dm-a. cak su joj i stajali koji dan, znaci prala je kosu i sve... :) tako da mozda geliranje za taj dan nije jedina opcija ako vas je strah kako ce biti kasnije...

zlocka
23.05.2010., 15:05
ja sam jednom imala umjetne, tj tipse. izdržale su dva tjedna bez problema. zapravo na nekim prstima i duže.
kasnije su mi neki nokti bili prekratki, pa mi je žena stavila po jednu ili dvije tipse + gel i znalo je držat i po mjesec dana.
samo ja onda tražim da ih se dovoljno skrati da mogu tipkat i delat s njima, no neke si cure ostave dovoljno duge da se kuži kako nokti nisu pravi

Francesca
23.05.2010., 15:11
ali tipse nisu ovo što je good girl napisala

meni isto često stavi tipsu kad mi pukne nokat, ili na palčeve gdje mi se iz nekog razloga frču prema unutra onda mi svaki drugi mjesec stavi tipsu

nakon mjesec dana to mi normalno izraste i onda se odreže kao i svaki prirodan nokat :ne zna:
nikad mi se tipsa nije odljepila ni ništa

Mischa
23.05.2010., 15:21
Hmm, sto se tice geliranih nokti..

Da pokucam, fala Bogu imam super kvalitetne i cvrste noktice..ali kada je krenulo kod nas s tim gelom, meni vrag nije dao mira i ja sam stavila gel na noktice (glupaca)...naravno da, iako je to sve lijepo izgledalo, meni to nije bilo to...i nakon cca mjesec dana sam umjesto na popravljanje otisla na skidanje...

Prilikom skidanja nokti su mi se unistili toliko da su bili tanki, tanki..a o boli koju sam pritom osjecala necu ni pricati...

To je trajalo mjesecima dok mi se nokti nisu regenerirali, odnosno ponovno narasli...i danas, koliko god mi liejpo to sve izgleda i koliko god mi se ne da lakirati svakodnevno nokte, nema tih novaca zbog kojih bih ja ponovila tu svoju avanturu zvana "gel"..pa makar mi dan prije svadbe puknuo nokat

zlocka
23.05.2010., 15:22
meni jesu, redovito kada sam bila vikendima u azilu i radila sa pisma.
ovako kada nisam išla, trajale su oko mjesec dana i onda sam ih skidala

Francesca
23.05.2010., 15:27
meni jesu, redovito kada sam bila vikendima u azilu i radila sa pisma.
ovako kada nisam išla, trajale su oko mjesec dana i onda sam ih skidala

tipse si skidala?

pa tipse se ljepe onim specijalnim ljepilom za nokat - kak ti onda to skine?

očito ne pričamo o istom :ne zna:

tipsa je komad plastike koji ne prekriva cijeli nokat nego samo gornju trećinu nokta + produžetak
lijepi se na nokat i rašpa i preko dolazi normalno gel kao i na prirodan nokat

zlocka
23.05.2010., 15:48
znam što je tipsa
može se skinuti rašpanjem

Francesca
23.05.2010., 15:51
znam što je tipsa
može se skinuti rašpanjem

pa jedino rašpanjem kao i nokat

no dobro, bitno da mi pričamo o istome ;)

zlocka
23.05.2010., 16:30
ja sam ih skidala jer mi nokti brzo rastu, pa nije baš nekak izgledalo nakon mjesec dana, a i ispod nokat više nije trebao tipsu :mig:
al nekak mi je draže imati samo gel

Francesca
23.05.2010., 18:33
da, kužim te
ja idem otprilike svaka 3 tjedna jer ne volim imati preduge nokte a i ne volim kad mi se izrast vidi

Zekica 84
23.05.2010., 22:15
Htjela bih sve obaviti na jednom mjestu....šminku, nokte, frizuru.... ima li netko iskustva po tom pitanju?

zlocka
23.05.2010., 22:43
na nokte preporučam ići ranije :ne zna:
meni se prvi dan čim stavim gel sve čini čudno
kao da imam kvačice na prstima i ne usudim se ništa raditi, sve pipkam, baš je neki čudni osječaj
sljedeći dan se smiri i sve je ok

Francesca
23.05.2010., 22:56
potpisujem zloćku a i vrijeme se bezveze gubi na taj dan :ne zna:

svasta_nesto
23.05.2010., 23:21
moj je plan to riješiti u četvrtak.
ali zapravo bih već sad otišla na jedno geliranje jer će to a mene biti potpuno novo iskustvo.