PDA

View Full Version : Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom (I.dio)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

macka
26.02.2008., 14:56
recite mi molim vas jel to skupo dati za povratnu kartu za stuttgart 120 eura??:ne zna:

120 eura? majke ti, pa za te pare mozes i sa Croatiom i Lufthansom?! sta su tolike takse??? :confused:

krleza 75
26.02.2008., 18:57
Da li netko ima iskustva s ovom kompanijom..

nukac
26.02.2008., 19:57
jel zna netko kakva je situacija s dječjom hranom u ručnoj,tj.prtljazi koja ide s nama u avion?npr.ja za svog sina moram noit bocu vode,kašice u prahu i sokiće.

Hm, nemam iskustva s tim. Iako, jedamput je par ispred mene s djetetom imao dječju hranu u bočici, pokazali su je na security, i onda je žena morala probati to iz flašice, i onda su prošli... Valjda to tako ide. Provjeri na Germanwingsovim stranicama. :top:

nukac
26.02.2008., 19:58
recite mi molim vas jel to skupo dati za povratnu kartu za stuttgart 120 eura??:ne zna:

evo sad sam upravo gledala na germanwings, ja bi išla u 4 mjesecu

To je dosta. E sad, dva su ti scenarija, da kupiš kartu, ili da čekaš neku akciju. Sad, može biti da ćeš proći jeftinije, ali možda će biti i skuplje... Ali ako ti je to OK cijena, onda kupuj kartu. :top:

ane_007
27.02.2008., 09:05
To je dosta. E sad, dva su ti scenarija, da kupiš kartu, ili da čekaš neku akciju. Sad, može biti da ćeš proći jeftinije, ali možda će biti i skuplje... Ali ako ti je to OK cijena, onda kupuj kartu. :top:

pa ovako, karta za "tamo" je 35 eura , a za natrag je 19 eura, samo su takse jaaaaaaako puno (znači takse su još oko 70 eura):flop:, sad stvarno ne znam, vidim da vi ovdje pišete o dosta jeftinim kartama, jel postoji mogućnost da padne cijena tih taksi do 4 mjeseca???:(:ne zna:
ja stvarno nemam pojma a i meni se čini da je to dosta skupo
postoji li još neka kompanija da pogledam osim germanwingsa:ne zna::confused:

nukac
27.02.2008., 09:12
120 EUR za tu kartu je dosta. Sad, kao što sam ti rekao, možda će imati akciju, i cijena karte će biti manja. A možda i neće.
Germanwings je jedini koji iz ZG leti direktno do Stuttgarta.

macka
27.02.2008., 09:24
uh, Stuttgart... ja 'citala' Minhen :bonk: :o
e jeb'ga onda, sve mi se cini da ce platiti te pare... kad takse zahebu cijelu stvar :rolleyes:

ane_007
27.02.2008., 09:56
120 EUR za tu kartu je dosta. Sad, kao što sam ti rekao, možda će imati akciju, i cijena karte će biti manja. A možda i neće.

ja letim iz splita, pa jel moguće da neću uspit naći jeftiniju kartu?:(
a ja već mislila proći jeftino...
znači postoji mogućnost da padne cijena taksi do 4 mjeseca

richi
27.02.2008., 11:26
ja vjerujem, da nece vise pasti cijena; jer je split-stuttgart i stuttgart-split dosta frekventirani letovi!!!!! Ima dosta, sto kupuje i skuplje karte, zato nece pasti cijena na toj ruti!

richi
27.02.2008., 11:28
stvarno budi sretna sa tom cijenom!!!

nukac
27.02.2008., 12:31
ja letim iz splita, pa jel moguće da neću uspit naći jeftiniju kartu?:(
a ja već mislila proći jeftino...
znači postoji mogućnost da padne cijena taksi do 4 mjeseca

Cijena taksi je uvijek ista. Padne cijena leta, ali samo ako Germanwings ima neku akciju. Obicno imaju barem jednu akciju mjesecno, ali i ne moraju imati.

ane_007
27.02.2008., 13:36
ok, hvala vam puno!

danijel t
27.02.2008., 14:16
jel mi može ko šta reči o skyservic, kakvi su im uvjeti letenja od Zagreba do Toronta

nukac
27.02.2008., 18:00
jel mi može ko šta reči o skyservic, kakvi su im uvjeti letenja od Zagreba do Toronta

Nemam iskustva s njima, ali iz drugih foruma: cijena im je ista ili veća ako ideš s presjedanjem. Ne lete direktno, nego se zaustavljaju u Dublinu, radi goriva (ne izlazi se iz aviona, ali se čeka 45 min). Lete s Boeingom 757, u bazičnoj konfiguraciji, bez monitora ispred sjedala. Nije baš preudoban let, jer je B757 avion s jednim prolazom, nakon nekog vremena postaje klaustrofobično. Zato, jedino odaberi njih jedino ako je dobra razlika u cijeni. :kava:

carica_i
27.02.2008., 19:54
pa ovako, karta za "tamo" je 35 eura , a za natrag je 19 eura, samo su takse jaaaaaaako puno (znači takse su još oko 70 eura):flop:, sad stvarno ne znam, vidim da vi ovdje pišete o dosta jeftinim kartama, jel postoji mogućnost da padne cijena tih taksi do 4 mjeseca???:(:ne zna:
ja stvarno nemam pojma a i meni se čini da je to dosta skupo
postoji li još neka kompanija da pogledam osim germanwingsa:ne zna::confused:

To je puno, takse su stvarno previše. Ja kad sam letila do Kelna prošle god karta u jednom smjeru s taksama mi je bila 36eura, to se konstantno mjenja, jer rodica koja je putovala iz njemačke do Splita uspila je naći jako povoljnu kartu za samo 19 eura s taksama, to je već jako povoljno!

mamica?
27.02.2008., 23:00
ako rezerviram kartu na netu (i namjeravam nazvati da provjerim rezervaciju)moram li podić kart u roku od nekoliko dana ili ju podižem prije leta?

dadopg
27.02.2008., 23:44
ako rezerviram kartu na netu (i namjeravam nazvati da provjerim rezervaciju)moram li podić kart u roku od nekoliko dana ili ju podižem prije leta?

u principu, danas sve kompanije a i agencije forsiraju max 7 dana trajanje rezervacije, nakon toga ti agencija ili ti moze obnoviti rezervaciju ako naravno preostane mjesta na letu, iako sam cuo da ako to rade vise puta da dobivaju nekakve negativne poene od strane aviokompanije.

ako kupis kartu, ako je u elektronskom obliku, dobit ces je na mejl, i ne brines, ako je papirnata,, pitati ce bilo tko, dal sustav na internetu ili agencija kamo da ti posalje adresu, unutar 14 dana ces imati kartu, bilo kako bilo, nakon kupnje karte dobijes je odmah. to je bit zar ne? :)

nukac
28.02.2008., 07:05

Ako ideš Germanwingsom, oni nemaju karte. Dobiš na mail potvrdu o rezervaciji, koju isprintaš i to je to. Kad dođeš na aerodrom, eventualno pokažeš tu rezervaciju. Iako je dovoljno samo dati putovnicu. Oni te imaju u sistemu, samo po prezimenu vide da si to ti, i daju ti bording pass... :top:

nukac
28.02.2008., 07:18
To je puno, takse su stvarno previše. Ja kad sam letila do Kelna prošle god karta u jednom smjeru s taksama mi je bila 36eura, to se konstantno mjenja, jer rodica koja je putovala iz njemačke do Splita uspila je naći jako povoljnu kartu za samo 19 eura s taksama, to je već jako povoljno!

E sad... VIše manje je to puno, ali opet... Cijena karte najčešće ovisi o sreći. I ja sam jedamput letio za 2 EUR, to je bila cijena sa svim taksama. U subotu idem u London, kartu sam platio 25 EUR. Ali s druge strane, dva puta sam išao i platio kartu 110 EUR. A onda je nakon 2 tjedna cijena pala na 45 EUR. Ali nema veze. Tak da... jedamput platiš jeftino, nekad malo skuplje, nekad preskupo... Sve ovisi o sreći.... :top:

Amabel
28.02.2008., 09:48
Ja sam prošli tjedan u kupila povratnu kartu za Koln i platila 88€ i sljedeći dan mi stigne na mail akcija od Germanwings ista karta 60€. Koji sam srećković ;(

lunalu
29.02.2008., 08:34
Moze li se preko neta rezervirat karta za juznu ameriku nekoliko mjeseci unaprijed- npr u listopadu za ozujak 2009.?

Trazim na netu, ali ne nalazim nikakve informacije o letovima i cijenama za 2009. Jel to uboicajena praksa da nema informacija prije iduce godine ili ja nesto krivo radim? rezervirala bih ranije jer sam cula da su karte puno jeftinije ako ih se rezervira/kupi nekoliko mjeseci prije puta...

Hvala:s:s

Frish
29.02.2008., 14:06
U redu nekoliko mjeseci, ali ti pitaš za više od godinu dana unaprijed. Naravno da nećeš naći letove i rezervacije istih toliko unaprijed. Mislim da bi negdje na ljeto već mogla.

Amabel
01.03.2008., 13:03
Još jedno blesavo pitanje od mene. Putujem Airbusom u New York i imam mogućnost biranja sjedala. Ima li tko savjet gdje je najbolje sjediti tj. u kojem dijelu aviona. Nemojte se smijati pitanju jer sam se već svašta naslušala oko tih glupih sjedala. Ili da gledam na to da je do prozora jer su tamo samo 2 sjedala? Hvala.

Frish
01.03.2008., 16:06
Ako moraš često na wc, onda nemoj do prozora, jer ćeš morat dizati ljude svaki puta.

lappino
01.03.2008., 16:43
Još jedno blesavo pitanje od mene. Putujem Airbusom u New York i imam mogućnost biranja sjedala. Ima li tko savjet gdje je najbolje sjediti tj. u kojem dijelu aviona. Nemojte se smijati pitanju jer sam se već svašta naslušala oko tih glupih sjedala. Ili da gledam na to da je do prozora jer su tamo samo 2 sjedala? Hvala.

Pa da si pogledala par stranica prije, vidjela bi da je nukac stavio link... (http://www.seatguru.com/)

Mr. Generator
01.03.2008., 18:03
Zna li neko nazive kompanija koje vrše niskotarifne letove od Zagreba do Londona i gdje mogu dobi više informacija o tome???

zelena
01.03.2008., 18:26
probaj naći stranice ryanaira, wizzaira i easyjeta. oni su niskotarifni prijevoznici, s tim da nisam sigurna voze li svi iz zagreba, čini mi se da ne, ali sve pogledaj na njihovim stranicama ;)

edit: sad vidjeh da si iz vukovara, onda ti je bliži let iz budimpešte do londona, mislim da to nudi wizzair.

Pink touch
01.03.2008., 18:58
Pitaj na podforumu Turizam, tamo ćeš sigurno saznati više informacija.

Ja sam išla Wizzairom iz Splita, a mislim da leti i iz Zagreba. Povratnu kartu sam platila oko 90€, naravno što prije rezerviraš bolje ćeš proći, ja sam rezervirala oko 2 mjeseca prije polaska.

Amabel
01.03.2008., 19:28
Pa da si pogledala par stranica prije, vidjela bi da je nukac stavio link... (http://www.seatguru.com/)

Pa pogledala sam ja gotovo cijeli topic no da sam što shvatila sigurno ne bi pitala.

Il Bestione
02.03.2008., 09:09
imaš od zadra do londona i dablina, bar je bilo..šteta što samo tamo lete...

misteryman
02.03.2008., 13:46

Šta nije imao germanwing let za london za nekih 30 eura :rolleyes:

Evo baš gledam na njihovoj stranici ..ima let Zagreb-London

btw. Germanwings je jedna od najuspješnjih niskotarifnih zrakoplovnih tvrtki u Europi. Za cijene od 19 eura, koje uključuju naknade, Germanwings leti prema više od 60 destinacija u Europi. U prošloj godini Germanwings je prevezao preko 7,1 milijuna putnika. U floti se nalazi ukupno 27 aviona tipa Airbus A319 i Airbus A320.

dr.kronja is back
03.03.2008., 00:29

meni su rekli da za zadar iz bilo kojeg grada u evropi moras preko zagreba:ne zna:

kendi_99
03.03.2008., 11:40
edit

richi
04.03.2008., 17:51
meni su rekli da za zadar iz bilo kojeg grada u evropi moras preko zagreba:ne zna:

ovi, sto su ti to rekli, nemaju pojma o turismu i zrakoplovne tvrtke...:lol::bonk:

Zadar je direktno povezan sa 10 gradove u evropi

London
Dublin
Bec
Praha
Dortmund
Friedrichshafen
Köln
Stuttgart
Goteborg
Pula
Zagreb:mig:

nukac
05.03.2008., 10:33
Zna li neko nazive kompanija koje vrše niskotarifne letove od Zagreba do Londona i gdje mogu dobi više informacija o tome???

Ako baš hoćeš oi ZG, onda Wizzair (http://www.wizzair.com). Isplati se pogledati i Ryanair (http://www.ryanair.com) iz Zadra i Pule i Easyjet (http://www.easyjet.com) iz Splita ili Ljubljane. :top: Nekad i normalne aviokompanije znaju imati akcije, i karte od oko 100 EUR, obično Adria (http://www.adria.si) iz Ljubljane, i Croatia (http://www.croatiaairlines.hr) iz Zagreba

dr.kronja is back
05.03.2008., 15:55
ovi, sto su ti to rekli, nemaju pojma o turismu i zrakoplovne tvrtke...:lol::bonk:

Zadar je direktno povezan sa 10 gradove u evropi

London
Dublin
Bec
Praha
Dortmund
Friedrichshafen
Köln
Stuttgart
Goteborg
Pula
Zagreb:mig:

ali ja sam u usa,da li mi oni iz continental arlinesa i nase tur. agencije ne govore to zbog razlike u tezini prtljage :ne zna:

richi
05.03.2008., 17:13
nema to veze, mislim, sa tezinom. Ja vjerujem, da nemaju pojma o lowcost tvrtke u evropi - tako, kao kod nas nebi niko znao, da se moze sa Southwest-om letit jeftino od A do B u SAD-u.

Evo par tvrtke:

Iz Londona i Dublina leti www.ryanair.com
Iz Cologne, Stuttgart i Dortmund leti www.germanwings.com
Iz Beca i Praga leti www.skyeurope.com
Iz Friedrichshafena leti www.intersky.biz
Iz Goteborg leti www.scandjet.com

A ovo, sto one misle, su letovi preko Zagreba sa poznatim tvrtkama kao Lufthansa, Croatia Airlines, AUA....nacionalne prjevozniki.

dr.kronja is back
06.03.2008., 00:01
nema to veze, mislim, sa tezinom. Ja vjerujem, da nemaju pojma o lowcost tvrtke u evropi - tako, kao kod nas nebi niko znao, da se moze sa Southwest-om letit jeftino od A do B u SAD-u.

Evo par tvrtke:

Iz Londona i Dublina leti www.ryanair.com
Iz Cologne, Stuttgart i Dortmund leti www.germanwings.com
Iz Beca i Praga leti www.skyeurope.com
Iz Friedrichshafena leti www.intersky.biz
Iz Goteborg leti www.scandjet.com

A ovo, sto one misle, su letovi preko Zagreba sa poznatim tvrtkama kao Lufthansa, Croatia Airlines, AUA....nacionalne prjevozniki.

hvala:top:

nukac
06.03.2008., 06:42
A najbolja stranica za sve low cost letove ti je www.skyscanner.net :top:

mmm_da
10.03.2008., 12:28
zanimaju me povratne avionske karte na relaciji split-zurich i split-budimpešta...može li kakva pomoć...šta jeftinije to bolje,naravno :)

nukac
10.03.2008., 13:36
zanimaju me povratne avionske karte na relaciji split-zurich i split-budimpešta...može li kakva pomoć...šta jeftinije to bolje,naravno :)

Direktno i jeftino nemaš ništa. Ni za Zurich, ni za Budimpeštu. Opcije su ti Germanwings preko nekog njemackog grada, Easyjet iz Splita do Geneve pa onda vlakom do Zuricha, ili jednom tjedno imas Intersky iz Splita za Fridrichshafen (blizu Zuricha).

richi
10.03.2008., 17:40
naravno imas i malev-a iz splita za budapest ili croatia airlines iz splita za zurich

vaci
10.03.2008., 21:05
mislim da malev leti samo u sezoni iz splita (lito)

slavaz
10.03.2008., 21:29
pozdrav...ako neko zna još koju kompaniju koja krajem 5 mjeseca leti na liniji split-berlin osim germanwingsa..nek mi javi :moli:
najjeftinije šta sam našla preko germanwingsa je povratna karta za 200-ak eura...
puno hvala ;)

jimi_bass
11.03.2008., 15:33
zna li itko išta o turističkim putovanjima do perua, najjeftinije opcije, cijene avionskih karata? ako ste već putovali podijelite iskustvo...

hvala

Doyle
11.03.2008., 18:04
Pozdrav svima. Zanimalo bi me nesto, unaprijed se ispricavam ako je napisano negdje naprijed ali ima stvarno puno strana za citati. Dakle, letim sa Ryanairom i cijena je super povoljna. Ali zanima me da li treba placati ona 4 dodatna Eura za prtljagu i što se dogodi ako ne platim a iman prtljagu?? Unaprijed hvala

nukac
11.03.2008., 18:13
Ako ne platiš unaprijed a pojaviš se s velikom torbom, platit ćeš još više, platit ćeš 4 EUR za check-in i 18 EUR za torbu. Pogledaj si na njihovim stranicama.

lioness
12.03.2008., 09:15
postovani,

mislite li da postoji mogucnost nekakve i ikakve kombinacije letova tako da se iz zg-a dodje do kanade, montreal, recimo od sredine 4. mjeseca pa 2 tjedna boravka tamo, a da bude sto jeftinije?

x-type
12.03.2008., 09:39
postovani,

mislite li da postoji mogucnost nekakve i ikakve kombinacije letova tako da se iz zg-a dodje do kanade, montreal, recimo od sredine 4. mjeseca pa 2 tjedna boravka tamo, a da bude sto jeftinije?

pogledaj Brittish Airways, 300 gbp iz Londona, do tamo probaj ubosti neki Wizz ili tako nešto. za Montreal baš nemaš neku ludnicu od izbora iz Europe, Toronto je puno lakše naći

nukac
12.03.2008., 10:00
Probaj pogledati Zoom airlines (http://www.flyzoom.com), oni ti imaju jeftine karte od Londona do Kanade, pa čak i do Montreala.

Jedini problem je što oni lete s Gatwicka, a Wizzair dolazi na Luton, pa moraš mijenjati aerodrom, a to je skoro 100 km.

Amabel
12.03.2008., 10:08
Zna li netko nekakvu povoljnu ponudu za povratnu kartu Zgb-Nyc, 18.07.-08.08. Ja sam slala upite u hr. agencije i cijene su poprilično visoke. Našla sam ok ponudu na Travelocity no frendovi me uvjeravaju da kod njih nikad nije prikazano stvarno stanje raspoloživosti. Zna li netko kako se kupuju karte na Travelocity? Da li se karta printa kao na Expedia ili ju šalju? Hvala puno.

nukac
12.03.2008., 10:32
Probaj pogledati na kayak.com ili aviokarte.com.hr. Eventualno tamo pogledaš za cijenu, a onda odeš na stranicu aviokompanije i vidiš jel nude istu cijenu.
Probaj pogledati Airfrance, znaju imati niske cijene. Zatim pogledaj ponudu Contitnetala iz Koelna ili Berlina (za obje destinacije imas Germanwings iz ZG), zatim pogledaj cijene iz Londona i iz Municha. Jedno vrijeme je Emirates iz Hamburga imao akciju, cijena je bila 380 EUR za povratnu kartu. Uglavnom, ako hoćeš jeftino, moraš biti malo i fleksibilna. I možda i prespavati noć negdje u Europi.

Frish
12.03.2008., 10:38
Teško ćeš u špici sezone naći tako povoljne karte. Probaj kao što su ti rekli sa www.kayak.com, pa sa te stranice se prebacuješ na sajtove avio kompanija i odmah vidiš da li ima slobodnih mjesta.

lioness
12.03.2008., 10:45
ajme meni, odusevljena sam s vama!! ovo je valjda najaktivniji topic na forumu, koliko odgovora tako brzo :cerek:

lioness
12.03.2008., 10:47
flexibilnost nije upitna ako se radi o par dana ... provesti dan- dva u europi, kanadi, usa ili gdje god da treba, isto nije problem ... dapace, vidjet cemo jos nesto dok smo na putu

Amabel
12.03.2008., 16:37
Nukac hvala na preporukama. Sve sam to više manje prošla i za sada je Travelocity najpovoljniji. Presjeda se u Munichu. Ja ipak preferiram let iz Zagreba jer je ova karta koju sam našla 1020$. Toliko me dođe i iz Munich, Graza, Kolna i sl. Iz Zagreba mi je najjednostavnije jer idem sama.

Amabel
12.03.2008., 16:50
Za sada je ovo najjeftinije http://https://secure.edreams.com/edreams/shared/amadeus3/ecommerce/eTicketPaymentMP1.jhtml;$sessionid$O3SNCKSQZM5IXQF IS1IBNWWAVCLN2IV0?dyn_server=192.168.150.208:5850 (http://secure.edreams.com/edreams/shared/amadeus3/ecommerce/eTicketPaymentMP1.jhtml;$sessionid$O3SNCKSQZM5IXQF IS1IBNWWAVCLN2IV0?dyn_server=192.168.150.208:5850) . Ima li tko iskustva s kupovanjem karata preko te agencije? Takodjer kako je letjeti s Malev Hungarian? Hvala.

nukac
12.03.2008., 17:52
Upitaj Vaci. Ona je putovala s Malevom, mislim da ih je naveliko hvalila...

Doyle
12.03.2008., 18:28
Nas cetvero idemo u Dublin u 10 mjesec iz Zadra sa Rynaiarom. Danas kupio 3 karte po 0.01 E plus takse i kad san isao kupiti cetvrtu digli cijenu na 20 E. Oce li to jos padat ili da tu cetvrtu kupin odma da ne bi jos porasla?? Kako cesto snižavaju cijene??

aircanada
12.03.2008., 19:09
mislim da malev leti samo u sezoni iz splita (lito)

cak ni tak (barem nisam naisao na ovo lito), vec samo preko zagreba.

vaci
12.03.2008., 19:20
Za sada je ovo najjeftinije http://https://secure.edreams.com/edreams/shared/amadeus3/ecommerce/eTicketPaymentMP1.jhtml;$sessionid$O3SNCKSQZM5IXQF IS1IBNWWAVCLN2IV0?dyn_server=192.168.150.208:5850 (http://secure.edreams.com/edreams/shared/amadeus3/ecommerce/eTicketPaymentMP1.jhtml;$sessionid$O3SNCKSQZM5IXQF IS1IBNWWAVCLN2IV0?dyn_server=192.168.150.208:5850) . Ima li tko iskustva s kupovanjem karata preko te agencije? Takodjer kako je letjeti s Malev Hungarian? Hvala.

malev mi je bija zakon, imali su ful povoljnu kartu, a uz to kako ja volim imat papir u rukama :D išla sam je kupit u njihov ured u zagrebu (20 eura više onda dođe) :D
kako je avion kasnija sa plesa (ofkors, neznam jel sa plesa ijedan ikad na vrime krenija :rolleyes: ) došli smo u bpestu na knap tako da nas je let za NY pričeka (svaka im čast, nukac kaže da se to inače ne prakticira uvijek) možda zato jer je nas 15ak u zegeu čekiralo kartu za ny, neznam

jedino sam imala preveliku rupu u bpesti na povratku iz NY, tipa nekih 5-6 sati :rolleyes:

avioni udobni, filmovi dobri, klopa isto, slatkiši - nemam zamjerke :)

Amabel
12.03.2008., 20:21
Upravo mi je javio jedan poznanik da mi je našao let preko Delte s presjedanjem u Parisu za 600€. Sutra saznajem detalje. Bilo bi super da uspije.

nukac
13.03.2008., 07:37
Nas cetvero idemo u Dublin u 10 mjesec iz Zadra sa Rynaiarom. Danas kupio 3 karte po 0.01 E plus takse i kad san isao kupiti cetvrtu digli cijenu na 20 E. Oce li to jos padat ili da tu cetvrtu kupin odma da ne bi jos porasla?? Kako cesto snižavaju cijene??

Kod ryanaira nikad ne znaš... Ja bi na tvom mjestu kupio kartu. To se zove peh.

aaston
13.03.2008., 12:03
Povratna za Peking ili HongKong, termin 9. ili 10. mjesec.

Onako nabrzinu čini se da je od linijskih najeftinije iz Venecije s BA. Turkish iz Zagreba je skuplji. Oasis sam pogledao ali s obzirom da se treba dokoturati do Londona i nije baš neka povoljna opcija.

Još ću potražiti detaljnije ali ako netko ima slučajno nekakvu drugu ideju pa makar i nekovencionalnu dobro bi došlo :s :)

nukac
13.03.2008., 13:37
Povratna za Peking ili HongKong, termin 9. ili 10. mjesec.

Onako nabrzinu čini se da je od linijskih najeftinije iz Venecije s BA. Turkish iz Zagreba je skuplji. Oasis sam pogledao ali s obzirom da se treba dokoturati do Londona i nije baš neka povoljna opcija.

Još ću potražiti detaljnije ali ako netko ima slučajno nekakvu drugu ideju pa makar i nekovencionalnu dobro bi došlo :s :)

Probaj pogledati AirNewZealand. Nedavno sam dobio njihov newsletter za letove iz Londona do Hong Konga, a imaš ih i iz Frankfurta i Municha. I Emirates iz Municha ili Zuricha ili Frankfurta.

Iako mi se čini da je iz Londona najpovoljnije. Oasis je 560 dolara, to je čisto povoljno. Za London nađeš kartu za 100 EUR i manje. Jedino kaj moraš mijenjati aerodrom u Londonu. Iz Lutona na Gatwick. Iako, ako uzmeš Croatiju, ona leti direkt za Gatwick.

Broj jedan
13.03.2008., 14:49
Pogledaj, mozda nadjes nesto na zuji.com

matematičarka_
13.03.2008., 18:41
Trebala bih ovo ljeto ići iz Zagreba u Chicago, i za par dana nazad. Nisam nikad ni avionom letila pa se uopce u to ne kuzim, moze mi netko reći koja bi cca bila najjeftinija opcija za povratnu kartu? nisam sigurna da zelim previše presjedati, ali ako je puno jeftinije može. Hvala

aaston
14.03.2008., 13:06
Probaj pogledati AirNewZealand. Nedavno sam dobio njihov newsletter za letove iz Londona do Hong Konga, a imaš ih i iz Frankfurta i Municha. I Emirates iz Municha ili Zuricha ili Frankfurta.

Iako mi se čini da je iz Londona najpovoljnije. Oasis je 560 dolara, to je čisto povoljno. Za London nađeš kartu za 100 EUR i manje. Jedino kaj moraš mijenjati aerodrom u Londonu. Iz Lutona na Gatwick. Iako, ako uzmeš Croatiju, ona leti direkt za Gatwick.

Thx. Bacit ću pogled na ove opcije iz Munchena. :s

Ovo za Oasis pretpostavljam da je u jednom smjeru. Opet ne izgleda mi baš povoljno jer je BA iz Venecije nekih 4900kn (ali mislim da je već sad frka s datumima) a na Oasis treba dodati i put do Londona.

phi
14.03.2008., 13:13

Ovo za Oasis pretpostavljam da je u jednom smjeru. Opet ne izgleda mi baš povoljno jer je BA iz Venecije nekih 4900kn (ali mislim da je već sad frka s datumima) a na Oasis treba dodati i put do Londona.

Oasis ti je 376 funti povratna s taksama. :)

Frish
14.03.2008., 15:25
Trebala bih ovo ljeto ići iz Zagreba u Chicago, i za par dana nazad. Nisam nikad ni avionom letila pa se uopce u to ne kuzim, moze mi netko reći koja bi cca bila najjeftinija opcija za povratnu kartu? nisam sigurna da zelim previše presjedati, ali ako je puno jeftinije može. Hvala

Ovo što sam na brzinu našao, cijene u srpnju bi bile između $1150 i $1250 s jednim presjedanjem, najčešće u Njemačkoj. Možda i padnu nešto malo, pogotovo ako naletiš na neku akciju.

matematičarka_
14.03.2008., 15:43
Ovo što sam na brzinu našao, cijene u srpnju bi bile između $1150 i $1250 s jednim presjedanjem, najčešće u Njemačkoj. Možda i padnu nešto malo, pogotovo ako naletiš na neku akciju.

joj hvala ti puno :kiss:
mozes mi dati neki link gdje to mogu pogledati??? jer me zanima i cijene u svibnju, možda bi tad išla!

i btw. jel uopće postoje kasni (noćni) letovi iz zg-chicago sa presjedanjem??

gledala sam na aviokarte.com.hr
i za 4/5 mjesec ispada ovako

ZAGREB -> CHICAGO -> ZAGREB

28.4. 2008 4.5. 2008

Od Do Avio prijevoznik Cijena
EUR Minimalni boravak Maksimalni boravak Uvjeti primjene
ZAGREB CHICAGO DELTA AIR LINES 345
ZAGREB CHICAGO AIR FRANCE 345
ZAGREB CHICAGO AUSTRIAN AIRLINES 349
ZAGREB CHICAGO AUSTRIAN AIRLINES 369

za ove piše da su raspoloživi

jel to bude konačna cijena ili se na to nešto dodaje? pomozite. nisu nimalo loše cijene :confused:

raimunda
14.03.2008., 15:43
Zanima me jel se kod tih low-cost aviokompanija kartu treba odmah kupiti (npr.sad za 8 mjesec) ili ih je moguce i rezervirati?

aircanada
14.03.2008., 16:36
Zanima me jel se kod tih low-cost aviokompanija kartu treba odmah kupiti (npr.sad za 8 mjesec) ili ih je moguce i rezervirati?

moras ju kupiti, ako je rezervacija i moguca, moras ju potvrdit kupnjom u roku od 7 dana...

Brinettaa
14.03.2008., 16:59
ljudi ujutro putujem..
treeba mi hitno jedna informacija,.,,

dali smijem imati slucajno svije rucne prtljage ??????????????
ne bi bile obe skupa teze od 5 kg :)

molim hitan odgovor..hvala :mig:

Iva
14.03.2008., 17:16
ljudi ujutro putujem..

valjda ovisi kako gdje.
smijes sto posto imati jednu torbu (manji kofer) do 8 kg, torbu s laptopom i zensku torbicu (torbu).

aircanada
14.03.2008., 17:17
ljudi ujutro putujem..

velicina rucne prtljage ne ovisi samo o tezini, vec i velicini. Ima odredjene dimenzije koje smiju bit. Ja znam da sam ja imao ruksak, manji, i laptop i proslo je. Jer zajedno nije bilo vece od 6kg i odredjene velicine. Najbolje ti je uzet jedan malo veci ruksak, koji odgovara dimenzijama, i stavit oboje unutra dok putujes avionom. Mozes i kesu eventualno, iako ti ja to bas ne bi preporucija.

raimunda
14.03.2008., 18:54
moras ju kupiti, ako je rezervacija i moguca, moras ju potvrdit kupnjom u roku od 7 dana...

Hvala na odgovoru, aircanada ;)

nukac
14.03.2008., 19:28

Ovo za Oasys je za povratnu kartu. Na Kayaku.

kaduljica
14.03.2008., 21:10
imam jedno pitanje, koje će se možda činiti glupim: propao mi let s TAP-om za Lisabon ( kmek kmek ), pa me zanima, na koji način da uopće dođem do Lisabona za što jeftinije pare? nemam iskustva u on line bookinzima, tak da mi je svaka pomoć dobrodošla :s

aaston
14.03.2008., 22:27
Ovo za Oasys je za povratnu kartu. Na Kayaku.

Oasis ti je 376 funti povratna s taksama. :)

Da, sad sam napokon stigao pogledati. Karta je stvarno 557$ na kayaku ali kad te prebace na oasis stranicu opet iznova upisuješ datume i karta na kraju dođe 376 funti kao šta je Phi rekla, a to je ustvari 757$=3600kn (takse uključene)

Cijena je još uvijek ok ali bojim se da kayak opako laže :ne zna:

Frish
14.03.2008., 22:47
...Cijena je još uvijek ok ali bojim se da kayak opako laže :ne zna:

Sumnjam da to sam kayak po svome korigira cijene, jer ionako moraš sa njega otići na stranicu avioprijevoznika. Znaju nekad odstupati, ali najčešće sam nailazio na cijene koje su te, možda desetak dolara više.

aaston
14.03.2008., 22:53
Sumnjao ili ne ali ovaj put laže. Lupio sam datume 01.09-16.09. Rezultat je kao šta sam napisao gore.

Amabel
15.03.2008., 15:23
Opet ja ;) Opcija zagreb-new york za 600€ je preko Parisa no mora se mijenjati aerodrom. Kako putujem sama prvi put i isprepadana sam to ne dolazi u obzir. Našla sam kartu zagreb-zurich-new york operated by swiss a. i u povratku new york-vienna-zagreb by austria a. za 1055$ preko travelocity. Možete li mi vi iskusniji reći jesam li dobro izabrala i da li da kupujem kartu. Ima opcija i preko Munich 20$ jeftinije no leti se united operated by lufthansa, a čitala sam da se ljudi na nju žale. Hvala vam još jednom.

richi
15.03.2008., 19:07
imam jedno pitanje, koje će se možda činiti glupim: propao mi let s TAP-om za Lisabon ( kmek kmek ), pa me zanima, na koji način da uopće dođem do Lisabona za što jeftinije pare? nemam iskustva u on line bookinzima, tak da mi je svaka pomoć dobrodošla :s

mozes sa germanwingsom direktno zagreb-lisabon rezervirat sa presjed. u kölnu.

znas li ti, zasto taj let propao? Prestane TAP za zagreb ili sta?

conan
15.03.2008., 20:02
Sumnjao ili ne ali ovaj put laže. Lupio sam datume 01.09-16.09. Rezultat je kao šta sam napisao gore.

Gdje letiš?

x-type
15.03.2008., 20:29
Opet ja ;) Opcija zagreb-new york za 600€ je preko Parisa no mora se mijenjati aerodrom. Kako putujem sama prvi put i isprepadana sam to ne dolazi u obzir. Našla sam kartu zagreb-zurich-new york operated by swiss a. i u povratku new york-vienna-zagreb by austria a. za 1055$ preko travelocity. Možete li mi vi iskusniji reći jesam li dobro izabrala i da li da kupujem kartu. Ima opcija i preko Munich 20$ jeftinije no leti se united operated by lufthansa, a čitala sam da se ljudi na nju žale. Hvala vam još jednom.

ajd pogledaj Malev. ne mogu doći do točne cijene jer mi ide na živce stranica, ali bez taksi se nađe za 320€ (znači s taksama max 100% više, a to je još uvijek povoljno, a vjerojatno su takse i nešto manje od 100% cijene)

Amabel
15.03.2008., 20:35
ajd pogledaj Malev. ne mogu doći do točne cijene jer mi ide na živce stranica, ali bez taksi se nađe za 320€ (znači s taksama max 100% više, a to je još uvijek povoljno, a vjerojatno su takse i nešto manje od 100% cijene)

Ma gledala sam već, Malev je 5300kn. Već sam luda od expedia.com, travelocity.com i sve ostalo ;)

Frish
16.03.2008., 10:05
Ma gledala sam već, Malev je 5300kn. Već sam luda od expedia.com, travelocity.com i sve ostalo ;)

Jesi navela za koje datume? To je vrlo važna stvar.

matematičarka_
16.03.2008., 15:09
Može meni netko pomoći.. nije mi jasno otkud mi na aviokarte.com.hr zg-chicago-zg (19.5-25.5.) ispada oko 350-400 eura, a svugdje drugdje po 600-700 ? :rolleyes:

sa aviokarte.com.hr

19.5. 2008 25.5. 2008

ZAGREB CHICAGO KLM 369 + 1M VLSXHR
ZAGREB CHICAGO AUSTRIAN AIRLINES 369 SU+ 12M WLAP1Y7W

za ta dva piše raspoloživi, al ni ne znam kako se tu gleda vrijeme kad ide na toj str

niš mi više nije jasno..

Amabel
16.03.2008., 15:31
Jesi navela za koje datume? To je vrlo važna stvar.

Naravno da sam navela datume.

Bilobrkster
16.03.2008., 15:38
imam problema sa Malevom.

aj probajte odabrat povratni let Zagreb - New York 1.07. - 13.07. i one najjeftinije opcije od 195€ i kliknit next

meni svaki put izbacuje neki Error :mad:

vaci
16.03.2008., 15:41

jap, i ja sam ostala šokirana jer im je to hot deal, dakle jeftinije ne idu :zubo:

kako sam ja dobro prošla onu zimu :o mogu se tuć nogom da ne kažem di, šta će tek bit kad budem išla za s.francisco - bubreg ću morat prodat :D

vaci
16.03.2008., 15:43
imam problema sa Malevom.

aj probajte odabrat povratni let Zagreb - New York 1.07. - 13.07. i one najjeftinije opcije od 195€ i kliknit next

meni svaki put izbacuje neki Error :mad:

ispast će ti oko 5300 kn (kad nakalemi takse)
kako, zašto toliko - ne kužim.
Nazovi njihovu poslovnicu u st ili bolje u zg-u (sposobniji su :D ) pa nek ti oni pogledaju

Bilobrkster
16.03.2008., 16:21
imaš li možda broj? i znaš li ima li kako jeftinije osim mađara?

EVO ja znam, AirFrance = 630€ s taksama tj 4600kn Zagreb - Pariz - NY :cheer:

Amabel
16.03.2008., 17:50

Pa gdje si ti to našao? Na njihovoj stranici ispadne 763,06€.

kendi_99
16.03.2008., 18:09
iskustva s lufthansom??? :mig:

Bilobrkster
16.03.2008., 18:33
pa evo ovdje:

http://www.max-save.org/thumbs/21656http___www.airfrance.hr_-.png (http://www.max-save.org/viewer.php?id=21656http___www.airfrance.hr_-.png)

iz nekog razloga je slija crna ali klikni i u novom tabu/prozoru će ti se otvorit :mig:

Amabel
16.03.2008., 18:38
pa evo ovdje:

http://www.max-save.org/thumbs/21656http___www.airfrance.hr_-.png (http://www.max-save.org/viewer.php?id=21656http___www.airfrance.hr_-.png)

iz nekog razloga je slija crna ali klikni i u novom tabu/prozoru će ti se otvorit :mig:

Da, ali ako uzmeš u obzir da imaš dan lufta i moraš prenoćiti opet te dođe na isto. Osim ako ne budeš cijeli dan i noć na aerodromu.

Bilobrkster
16.03.2008., 18:46
ooops, nisam vidio da je pri odlasku dan lufta :brukica:

aaston
16.03.2008., 20:25
Može meni netko pomoći.. nije mi jasno otkud mi na aviokarte.com.hr zg-chicago-zg (19.5-25.5.) ispada oko 350-400 eura, a svugdje drugdje po 600-700 ? :rolleyes:

sa aviokarte.com.hr

19.5. 2008 25.5. 2008

ZAGREB CHICAGO KLM 369 + 1M VLSXHR
ZAGREB CHICAGO AUSTRIAN AIRLINES 369 SU+ 12M WLAP1Y7W

za ta dva piše raspoloživi, al ni ne znam kako se tu gleda vrijeme kad ide na toj str

niš mi više nije jasno..

Zato jer nisi kliknula na konačnu cijenu pa si dobila samo golu cijenu karte u eurima bez taksi. Konačnu cijenu dobiješ u kunama.
U ovom tvom konkretnom slučaju za konačnu cijenu baca neku debilnu cifru pa bi to trebala provjeriti sa jednom od agencija za prodaju avio karata.

vaci
16.03.2008., 21:52

imaš broj na njihovom webu, ne da mi se sad tražit :zubo:

meni su uz njih igrali još delta da me bila volje kljusat do bpeste vlakom (a nije me bila), a znam da mi frendovi dolaze klm-om ili air franceom pa pretpostavljam da se i tu da šta izvuć.
e da, i Austrian airlines sam pratila onda

matematičarka_
16.03.2008., 23:40
Zato jer nisi kliknula na konačnu cijenu pa si dobila samo golu cijenu karte u eurima bez taksi. Konačnu cijenu dobiješ u kunama.
U ovom tvom konkretnom slučaju za konačnu cijenu baca neku debilnu cifru pa bi to trebala provjeriti sa jednom od agencija za prodaju avio karata.

i mislila sam da je tako nešto :rolleyes: ali ono čovjek se nada do kraja:o

nego, ako mi avion wien-chicago(united airlines) dolazi u 10.13 u Chicago (imam cca 25km do tamo nemam pojma jel to kroz centar ili šta), jel se često dogodi da kasni po pol sata sat? jer u 12 moram bit na jednom mjestu fak, a ceko bi me vozac na airportu

aaston
17.03.2008., 06:05

nego, ako mi avion wien-chicago(united airlines) dolazi u 10.13 u Chicago (imam cca 25km do tamo nemam pojma jel to kroz centar ili šta), jel se često dogodi da kasni po pol sata sat? jer u 12 moram bit na jednom mjestu fak, a ceko bi me vozac na airportu

Iako se čini da vremena ima dovoljno nikad se ne zna. Treba voditi računa da ti treba vremena dok se iskrcate, dok pokupiš prtljagu i na kraju da riješiš ulazne formalnosti... i to sve ako nema kašnjenja.

Teško je predvidjeti, na tvom mjestu bi ostavio mogućnost da ćeš malčice kasniti :ne zna:

nukac
17.03.2008., 07:49

Obično ovi letovi preko bare kasne. A i doći ćeš u Chicago u vrijeme najveće gužve, ako ćeš morati proći kroz centar, vjerojatno ćeš kasniti. A da kreneš dan ranije?

nukac
17.03.2008., 07:54

Al ti je to još uvijek najjeftinije od svih. I jeftinije nego iz drugih Europsih mjesta. Jedini problem je promjena aerodroma u Londonu. :ne zna:

Nata07
17.03.2008., 09:10
zna li netko najpovoljniju opciju za povratnu kartu Zagreb-Frankfurt??

nukac
17.03.2008., 09:33
Najpovoljnija opcija je Lufthansa, zna se naći za 100 EUR povratna, sa svim taksama.

nukac
17.03.2008., 09:36
iskustva s lufthansom??? :mig:

Moja iskustva su OK. Jest da je mjesta u avionu minimalno, pogotovo na preko-barnim letovima, i da nemaju one monitore ispred svakog sjedala (tek su ih počeli urgađivati), ali sve u svemu, klopa je dobra, cuga je besplatna (alkoholna, američke kompanije naplačuju alkohol), stjuardese su koliko-toliko ljubazne, ne kasne previše... Uglavnom, njemačka pouzdanost koja nije zapakirana u celofan. :top:

aircanada
17.03.2008., 09:42
Letovi za kinu? Ne znam je postoje "low budget" kompanije, ali ako je netko letio tamo, jel ima koju kompaniju za preporuku? Jos pogotovo ako ide iz Kieva ili Moskve... (ne mora bit bas Bejing, moze nesto okolo takodjer)
Hvala

aaston
17.03.2008., 10:15
Al ti je to još uvijek najjeftinije od svih. I jeftinije nego iz drugih Europsih mjesta. Jedini problem je promjena aerodroma u Londonu. :ne zna:

Ova promjena aerodroma i nije neki problem. Sjećaš se možda gdje je bilo govora o tome na ovoj temi ili na onoj o Londonu? :misli:

nukac
17.03.2008., 10:20
uppps.... krivo... :(

nukac
17.03.2008., 10:20
Ne sjećam se. Ali sam imao sličan problem, trebao od Gatwicka do Lutona pa sam malo googlao i našao na ovaj link (http://www.londontoolkit.com/travel/gatwick_luton_transfer.htm).
Na kraju sam ipak odlučio ostati u Londonu na jednu noć, tako da ti ne mogu ispričati iskustva.

kaduljica
17.03.2008., 11:25
mozes sa germanwingsom direktno zagreb-lisabon rezervirat sa presjed. u kölnu.

znas li ti, zasto taj let propao? Prestane TAP za zagreb ili sta?

propao mi je jer su gadovi u Kompasu lagali da imaju jeftine karte do Lisabona, a na kraju je ispalo da mi je povratna karta više od 3000kn. a neću ni spominjati da reklamiraju karte (povratne) po 98 € koje uopće ne postoje, to je samo reklama. mislim stvarno. :kava:

nukac
17.03.2008., 11:38
propao mi je jer su gadovi u Kompasu lagali da imaju jeftine karte do Lisabona, a na kraju je ispalo da mi je povratna karta više od 3000kn. a neću ni spominjati da reklamiraju karte (povratne) po 98 € koje uopće ne postoje, to je samo reklama. mislim stvarno. :kava:

No comment na to. :rolleyes:

Kaj se tiće jeftinih letova, probaj pogledati Skyeurope iz Beča (direktan let, do Beča ima buseva). Osim Germanwingsa s presjedanjem, probaj pogledati i Wizzair/Easyjet kombinaciju preko London-Lutona. Samo tu moraš svaku kartu kupiti posebno, i ostaviti dosta vremena između.

Bilobrkster
17.03.2008., 13:39
imaš broj na njihovom webu, ne da mi se sad tražit :zubo:

Skužio tek poslije pa poslao emajl na kojeg mi odgovoriše ovo:

"Postovani,

Zahvaljujemo na upitu u svezi kojeg smo slobodni ponuditi kako slijedi:

MA 471 01JUL 2 ZAGBUD 1025 1115
MA 090 01JUL 2 BUDJFK 1155 1530
MA 091 10JUL 4 JFKBUD 1745 0825+1
MA 470 11JUL 5 BUDZAG 0905 0955

Cijena za online kupovinu (www.malev.com):
EUR 991.00 (ukljucene aerodromske pristojbe)

Srdacno,

Kristina Aničić
Sales Representative and
Reservation and Ticketing Agent

Malév Hungarian Airlines
phn: +385 1 4836 935 / +385 1 4836 936
fax: + 385 1 4836 937
hotel Westin, Krsnjavoga 1
10000 Zagreb, Croatia
e-mail1: anicic.kristina@malev.hu
e-mail2: zagreb@malev.hu
www.malev.com"

nukac
17.03.2008., 14:09
Ako možeš malo prilagoditi dane, rispadne ti manja cifra. Za Sat 28 Jun 2008 to Mon 7 Jul 2008 ispadne oko 1000 dolara, što je oko 700 EUR.
No, najpovoljnije ti je iz Londona, ako trebaš gledati na cijenu, svakako uzmi u razmatranje. Ispada oko 700 $ iz Londona, što je manje od 500 EUR.

frxy
17.03.2008., 17:32
Treba da putujem u julu na Island, pa bih molila informacije o jeftinijim letovima do Rejkjavika (ako je neko upoznat).

S tim da u obzir ne dolazi London.

Nasla sam neki let iz Zagreba do Pariza za 100 EUR (za jednu osobu), ali je onda iz Pariza preko Icelandic Expressa poprilicno skupo :/ (928.00 EUR za dve osobe)

conan
17.03.2008., 17:43
Treba da putujem u julu na Island, pa bih molila informacije o jeftinijim letovima do Rejkjavika (ako je neko upoznat).

S tim da u obzir ne dolazi London.

Nasla sam neki let iz Zagreba do Pariza za 100 EUR (za jednu osobu), ali je onda iz Pariza preko Icelandic Expressa poprilicno skupo :/ (928.00 EUR za dve osobe)

www.icelandexpress.com možeš do Londona Ryanom ili wizijem pa onda icelandexpressom do Islanda....uvjerljivo najjeftinija solucije

frxy
17.03.2008., 18:11
Kao sto rekoh, ne dolazi u obzir London, posto cu imati sengesku vizu :/ (Iz BiH sam)

nukac
17.03.2008., 19:03
Imaš Germanwings, iz Koelna za Island.

matematičarka_
17.03.2008., 19:19
Obično ovi letovi preko bare kasne. A i doći ćeš u Chicago u vrijeme najveće gužve, ako ćeš morati proći kroz centar, vjerojatno ćeš kasniti. A da kreneš dan ranije?

kolko skuzih to nije centar.. a koliko to obično kasne?

Purgeraj
17.03.2008., 21:06
Ako baš hoćeš oi ZG, onda Wizzair (http://www.wizzair.com). Isplati se pogledati i Ryanair (http://www.ryanair.com) iz Zadra i Pule i Easyjet (http://www.easyjet.com) iz Splita ili Ljubljane. :top: Nekad i normalne aviokompanije znaju imati akcije, i karte od oko 100 EUR, obično Adria (http://www.adria.si) iz Ljubljane, i Croatia (http://www.croatiaairlines.hr) iz Zagreba

Nemrem prežaliti kaj Easyjet ne leti iz zagreba, a ne glupi Wizzair. Možeš nosit najviše prtljage, let je naugodniji - valjda imaju bolje rute kaj ja znam - uopće mi je najbolja niskotarifna kompanija. I s njim bi nama dolazili ljudi pa bi letjeli svaki dan, kao iz Ljubljane. Za Wizzair u Engleskoj nitko ne zna, pa zato leti 3 put na tjedan. Nemreš spojit vikend, ništa. Mislim, tragično da još uvijek za vikend u London trebaš ići iz Ljubljane!!! To nas je neki mafijoso koji je pobral lovu od Wizzaira ozbiljno zaribal.

aaston
18.03.2008., 06:15
Ne sjećam se. Ali sam imao sličan problem, trebao od Gatwicka do Lutona pa sam malo googlao i našao na ovaj link (http://www.londontoolkit.com/travel/gatwick_luton_transfer.htm).

Sad sam malo bolje pogledao ovaj link, opisane su veze za između svih londonskih aerodroma :top:
Šteta da se zagubi, postat ću ga gore u onu temu o korisnim linkovima.

nukac
18.03.2008., 07:11
kolko skuzih to nije centar.. a koliko to obično kasne?

Eh, teško ti je to reći. Ovisi o puno stvari. Može biti da će taj dan kasniti, može doći i ranije....

conan
18.03.2008., 08:16
Kao sto rekoh, ne dolazi u obzir London, posto cu imati sengesku vizu :/ (Iz BiH sam)

Za tvoju informaciju U.K. tranzitna viza ti nije potrebna ....ali ako ne želiš preko Londona icelandexpress ti vozi i za druge gradove....u svakom slučaju najjeftinija
solucija...

frxy
18.03.2008., 13:03
Mislila sam da ne mogu. A ako mogu... pa divno :D

conan
18.03.2008., 18:55
Mislila sam da ne mogu. A ako mogu... pa divno :D

http://www.raptim.nl/popups/timaticweb/webdocsI/spdbmainv.html

gemistar
19.03.2008., 19:38
da se malo raspitam,jel ko kad letia za zurich,koliko traje let sa germanwingsom,koliko je maksimum prtljaga kg itd...

nukac
20.03.2008., 06:36
Germanwings ne leti do Zuricha direktno, već s presjedanjem u Stuttgartu ili Koelnu. Maksimalna prtljaga je 20 kg. Uglavnom, najbolje je otići na njihove stranice i provjeriti koliko dugo traje let.

matematičarka_
20.03.2008., 10:17
Eh, teško ti je to reći. Ovisi o puno stvari. Može biti da će taj dan kasniti, može doći i ranije....

aaston,nukac...
jel bude dosta 3sata i 20 minuta?:) ono ziher. (ne mislim na situacije kad netko otme avion i slično, nego ziher u normalnim uvjetima :) )
mislim jel to kaj kasne misliš na pol sata, i sl. ili je to često i 3 sata?

nukac
20.03.2008., 12:09
U principu bi trebalo biti dosta. Ali ti to nitko ne može garantirati. :mig:
Sve ovisi o karmi, kakva će ti biti karma taj dan. :)

matematičarka_
20.03.2008., 12:31
U principu bi trebalo biti dosta. Ali ti to nitko ne može garantirati. :mig:
Sve ovisi o karmi, kakva će ti biti karma taj dan. :)

znači da se obratim nekom vraču :)

ma ne znam, ići ću ja onda dan ranije. :o kad baš moram :ne zna: a i ispadne 100 eura manje, pa se mogu bar malo zapit za tu lovu u chicagu :D

nukac
20.03.2008., 12:47
znači da se obratim nekom vraču :)

ma ne znam, ići ću ja onda dan ranije. :o kad baš moram :ne zna: a i ispadne 100 eura manje, pa se mogu bar malo zapit za tu lovu u chicagu :D

No kaj se onda buniš? Odeš dan ranije, prošećeš po Magnificent Mile (http://www.themagnificentmile.com/), odeš malo u shopping... Malo sjedneš na Lake Michigan, eventualno odeš u posjetu akvariju (http://www.sheddaquarium.org/)... Odeš malo do Millenium Parka (http://www.millenniumpark.org/)... Jedino ako ne bude snijega... Vjetar će vjerojatno puhati... :)
Imaš u Chicagu kaj raditi za cijeli dan, pa i više. Ah Chicago....

vanelic
20.03.2008., 17:19
matematičarka, znam da će ovo zazvučati kao reklama, ali za sljedeći broj našeg Travela (izlazi 01.04.) napisao sam članak "10 razloga za odlazak u Chicago", a imaš i dosta info na mom Backpack blogu. pitaj me na pm ako te nešto zanima...
pozz

matematičarka_
20.03.2008., 22:15
No kaj se onda buniš? Odeš dan ranije, prošećeš po Magnificent Mile (http://www.themagnificentmile.com/), odeš malo u shopping... Malo sjedneš na Lake Michigan, eventualno odeš u posjetu akvariju (http://www.sheddaquarium.org/)... Odeš malo do Millenium Parka (http://www.millenniumpark.org/)... Jedino ako ne bude snijega... Vjetar će vjerojatno puhati... :)
Imaš u Chicagu kaj raditi za cijeli dan, pa i više. Ah Chicago....

ma dan ranije mogu samo na jedan koji stiže u 19.30.. ali dobro bit će još dana ;)

firestarter_17
21.03.2008., 15:34
Molio bih nekoga za jednu informaciju u vezi duty free shopa na zagrebačkom aerodromu. Zanima me mogu li plaćati u funtama ili da uzmem neku drugu valutu sa sobom?

Amabel
25.03.2008., 18:24
Moja potraga za kartom Zgb-NYC je napokon završena. Frend je našao kartu preko Parisa s Air France za 599€. Tako sam happy ;)

night_train
26.03.2008., 07:49
:misli:
evo jedno pitanje...
prije par mjeseci smo uhvatili jefitne karte za Berlin (germanwings)... i neki dan idemo vidjet ''vlastitu stranicu'' ili kak se vec zove... medjutim, nismo mogli naci pasword pa su nam poslali novi... i kod pregleda ''dosadasnjih bukiranja'' nema naseg leta... e sad, pise tamo da ako mijenjas profil ne mora znaciti da ce ti pisat letovi koje si imao prije preimenovanja (nije mijenjan username, nego samo lozinka)...
evo, samo pitam za iskustva prije nego nazovem tamo... znam da ionako karta ide na na stvarno IME putnika... ali... cist da znam...
thx

ivanah
26.03.2008., 09:03
trebam pomoć...kupila sam karte za london preko wizzaira, pa me zanima kako mogu na njihovoj stranici provjeriti da nisu slučajno promijenili vrijeme ili datume.. hvala

nukac
26.03.2008., 09:11
trebam pomoć...kupila sam karte za london preko wizzaira, pa me zanima kako mogu na njihovoj stranici provjeriti da nisu slučajno promijenili vrijeme ili datume.. hvala

Ovo ti je link (http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?sid=&module=C3&language=EN)

Hannah
26.03.2008., 11:08
Molio bih nekoga za jednu informaciju u vezi duty free shopa na zagrebačkom aerodromu. Zanima me mogu li plaćati u funtama ili da uzmem neku drugu valutu sa sobom?

mislim da možeš, iako nisam 100% sigurna.
al najsigurnije ti je s karticom, npr. mastercard sigurno primaju.

nukac
26.03.2008., 14:12
Ako nekog zanima, Lufthansa (http://www.lufthansa.com) na svojim stranicama za 2.travanj najavljuje neku veliku rasprodaju karata. Pa, živi bili pa vidjeli. Taman stigneš isplanirat godišnji... :top:

mezzapazza
26.03.2008., 16:09
Pozdrav,

koji je najelegantniji i najjeftiniji nacin da krajem aprila ili pocetkom maja dodjem do SF-a? Vidim da Lufthansa ima popuste, ali kartu treba kupiti do sutra, a to se ne usudjujem jer razgovor za vizu mogu zakazati tek 8.4. Ili da je kupim na blef (non-refundable je)?

2lava
26.03.2008., 16:18
ako radis i imas radnu knjizicu i pokoju kreditnu karticu, velika je vjerojatnost da ces vizu dobiti.

mezzapazza
26.03.2008., 16:23
ako radis i imas radnu knjizicu i pokoju kreditnu karticu, velika je vjerojatnost da ces vizu dobiti.

Savjetujes mi da kupim kartu dok jos nemam vizu? Sto ako mi je ne daju? Cujem da neke aviokompanije znaju refundirati u tom slucaju.

Frish
27.03.2008., 07:31
Mislim da refundiraju ako kupiš kartu sa nekakvim refund osiguranjem koja je naravno skuplja od same karte. Inače ne vraćaju novac.

raimunda
27.03.2008., 07:43
Imam 2 pitanja vezana za Clickair (Dubrovnik-Barcelona na ljeto).
Dakle, sad bi na jednu kreditnu karticu uzela 4 karte.
1. Postoji li kakva mogucnost da ja tu nesto zeznem tj.da mi skine svu tu lovu a ne dobijem te karte, brojeve sta li? Ovo mi je prvi put da tako kupujem pa me zanima koliko je to sigurno? Ili je mozda bolje da uzmemo karte na vise kreditnih kartica?

2. Treba li upisat samo broj putovnice ili osobne? Ili oba?

raimunda
27.03.2008., 13:17
Svjetski putnici, di ste? Upomoc....

ivanah
27.03.2008., 15:33
nukac hvala :)
sa zadovoljstvom sam utvrdila da još nisu ništa promijenili!

lorena_5
27.03.2008., 21:13
Moja potraga za kartom Zgb-NYC je napokon završena. Frend je našao kartu preko Parisa s Air France za 599€. Tako sam happy ;)

Evo sam i ja rezervirala sada.:) 2 karte, polazak 23.7., povratak 19.08, =1505, 68 Eura. :) A trazila sam svugdje karte ispod 6000kn u onda naletim na tvoj post.:) bolje i ovako nego 13000kn..Vidit cemo..

mezzapazza
28.03.2008., 02:31
Mislim da refundiraju ako kupiš kartu sa nekakvim refund osiguranjem koja je naravno skuplja od same karte. Inače ne vraćaju novac.

UPDATE: Kupila i ja. Air France ZG-SF preko Pariza.
Rece mi zena da refundiraju ako doneses odbijenicu.

Fida
28.03.2008., 09:57
Jel netko rezervirao nešto s Ryan Airom nedavno? Nisam putovala s njima par godina i jučer rezervirala put Zadar- Dublin (voze samo 6 mjeseci u sezoni). Najjeftinija karta u tom razdoblju (s pristojbama) bila je 60 eura. E sad to i nije toliko loše pa sam htjela rezervirat tri karte , međutim tad se cijena automatski povećala na 110 eura. Tad smo odlučili rezervirat jednu po jednu tako da smo bar prvu dobili jeftinije. U prvom stepu su nas već pitali dal nosimo torbe jer da je za jednu torbu i airport check in nadoplata 26 eura !!!!!!!!!! Tako da smo izabrali opciju online check in i bez torbi!Na kraju su nam još skinuli 8 eura jer plaćamo mastercardom tako da ti se čini da nesmiješ opće kliknut mišem a da ti i to ne naplate!:D Ne znam šta im je, al ovo za prtljagu me prilično razbjesnilo. Kod nas nikako da bude pravi low cost (za usporedbu- Dublin -London jednosmjerna 18 eura sa svim!). Ima još tko takvih iskustava s njima?

raimunda
28.03.2008., 11:28
^^Svasta. Ne mogu virovat na koje cake sve treba obratiti pozornost. Ja kupujem popodne preko Clickaira 4 karte, pa cemo vidit sta ce ispast na kraju.

nukac
28.03.2008., 11:50
Jel netko rezervirao nešto s Ryan Airom nedavno?

Ja sam nedavno koristio Ryanair. Maribor-London - 25 EUR povratna, Trst-London - 20 EUR povratna. Nisam uzimao torbu i uzeo sam on-line check-in, pa sam time ušparao 26 dodatnih EUR za torbu i check-in. U avion možeš unijeti torbu veličine 55*40*20 cm i tešku 10 kg, što ti je dosta za par dana. Kad letiš klošarskim Ryanaiom, ponašaš se ko klošar da prodješ jeftinije. Ili uzmeš na dvije do tri osobe samo jednu torbu za dolje (recimo za kozmetiku da ne moraš nositi one plastične vrečice). Ako kartu kupuješ na Visa Electron karticu, ne naplačuju nikakvih 8 EUR za kupovinu. Tako da me je zadnja karta došla ravnih 20 EUR.

I još jedna zanimljiva stvarčica. Imali su akciju, karte po 10 EUR ili 10 funti, sve uključeno u cijenu (naravno, osim torbe i check-ina). E sad, ako si kupio povratnu kartu London-Dublin-London, platio si 20 funti. Ako si kupio London-Dublin posebno, Dublin-London posebno, platio si 10 funti + 10 EUR. To ja zovem pljačka.

el oso
28.03.2008., 11:58
nukac, spomenuo si visa electron karticu kojom si platio let!?
jel to ona obična, debitna kartica (obično bude devizna od npr zabe???)?
pitam se jer već godinama muku mučim s tim karticama (nemam kreditnu), a dosta često sam na putu, pa su mi uvijek drame s tim...:flop:

nukac
28.03.2008., 12:35
nukac, spomenuo si visa electron karticu kojom si platio let!?
jel to ona obična, debitna kartica (obično bude devizna od npr zabe???)?
pitam se jer već godinama muku mučim s tim karticama (nemam kreditnu), a dosta često sam na putu, pa su mi uvijek drame s tim...:flop:

To je takva obična kartica. VIsa Electron. Nije nikakva kreditna, već debil/tna. :top: Sve kupujem s njom preko interneta.

lorena_5
28.03.2008., 16:35
Evo..nasla sam kart za New York preko Air France, 1505 eura za 2 osobe. Problem? Ne dobivam karte na ruke nego kao neku elektronsku ptovrdu e-mailom i to je to. S druge strane, netko mi je spomenuo dodatne troskove na aerodromu? O cemu se tu radi? Jer smo zvali aerodrom u ZG-u i zena rekla da se nista vise ne placa?
S druge strane, teta iz jedne turisticke agencije nam je do sada prodavala neke karte od 13000kn i kad smo joj rekli da smo nasli jeftinije ona nam kaze da ce nam i ona nac. Pa sta nam nije odmah dala jeftinije?Vec nam danima trazi jeftinije i tek kad sam ja sama nasla kartu 2000kn jeftiniju ona meni nadje istu tu kartu koja je u nje opet 800 kn skuplja nego da sam je ja sama kupila online?? Ista firma, isti let, isto sve, samo je kod nje 800kn skuplje? Zasto?Kako? Pa ako i ima koji trosak aerodromski ne dodje 800-900kn? Samo sta nam teta u agenciji daje kartu na ruke i to je to.
Putujem avionom prvi put tako da stvarno nista neznam, a kao do sutra bih trebala kupiti te karte koje sam rezervirala online. Pa molim koga za pomoc? Da uzmem ove karte online za 1505 eura? Ipak je to air france, po meni jedna od 3 najjace avio firme na svijetu, pa nece me oni zajebat tako sta ne dobivam kartu na ruke nego samo e-mail potvrdu? A ova teta iz agencije mi nije draga. Ona vec 10dana nama uvaljuje karte od 13000kn, a mogla je pronaci ove od 11800 i prije 10 dana al ih nije nasla dok joj ja nisam rekla za njih? I kako sad da ja njoj vjerujem? Znam da ona ubire neku proviziju od 350kn, al opet me karta izadje dosta skuplje. A opet uz tu njenu cijenu (800kn vecu) moram platit i put do ZG-a za sebe i dragog. Tako da cu opet doc do 12500-13000kn? Pomoc?Savjet? Anything?

Amabel
28.03.2008., 17:15
[QUOTE=lorena_5;13301153]Evo..nasla sam kart za New York preko Air France, 1505 eura za 2 osobe. Problem? Ne dobivam karte na ruke nego kao neku elektronsku ptovrdu e-mailom i to je to. S druge strane, netko mi je spomenuo dodatne troskove na aerodromu? ...

Ne vidim u čemu je problem što ćeš imati e-ticket. Sve više agencija koristi upravo takav način izdavanja karata. Ja sam danas kupila kartu i nije bila mogućnost da mi ju izdaju elektronski (let kojim ja idem to ne omogućuje) i frend mi je morao ručno pisati kartu. I sad ja moram paziti na nju umjesto da sam im u sistemu ;)
Btw. i ja idem s Air France.

Frish
28.03.2008., 19:38
Evo..nasla sam kart za New York preko Air France, 1505 eura za 2 osobe. Problem? Ne dobivam karte na ruke nego kao neku elektronsku ptovrdu e-mailom i to je to. S druge strane, netko mi je spomenuo dodatne troskove na aerodromu? O cemu se tu radi? Jer smo zvali aerodrom u ZG-u i zena rekla da se nista vise ne placa?
S druge strane, teta iz jedne turisticke agencije nam je do sada prodavala neke karte od 13000kn i kad smo joj rekli da smo nasli jeftinije ona nam kaze da ce nam i ona nac. Pa sta nam nije odmah dala jeftinije?Vec nam danima trazi jeftinije i tek kad sam ja sama nasla kartu 2000kn jeftiniju ona meni nadje istu tu kartu koja je u nje opet 800 kn skuplja nego da sam je ja sama kupila online?? Ista firma, isti let, isto sve, samo je kod nje 800kn skuplje? Zasto?Kako? Pa ako i ima koji trosak aerodromski ne dodje 800-900kn? Samo sta nam teta u agenciji daje kartu na ruke i to je to.
Putujem avionom prvi put tako da stvarno nista neznam, a kao do sutra bih trebala kupiti te karte koje sam rezervirala online. Pa molim koga za pomoc? Da uzmem ove karte online za 1505 eura? Ipak je to air france, po meni jedna od 3 najjace avio firme na svijetu, pa nece me oni zajebat tako sta ne dobivam kartu na ruke nego samo e-mail potvrdu? A ova teta iz agencije mi nije draga. Ona vec 10dana nama uvaljuje karte od 13000kn, a mogla je pronaci ove od 11800 i prije 10 dana al ih nije nasla dok joj ja nisam rekla za njih? I kako sad da ja njoj vjerujem? Znam da ona ubire neku proviziju od 350kn, al opet me karta izadje dosta skuplje. A opet uz tu njenu cijenu (800kn vecu) moram platit i put do ZG-a za sebe i dragog. Tako da cu opet doc do 12500-13000kn? Pomoc?Savjet? Anything?

Dobiješ potvrdu na e-mail koji možeš, a i ne moraš isprintati i ponijeti sa sobom na aerodrom i na temelju toga ili samo imena i prezimena (odnosno, putovnice) dobijaš boarding pass. Isto tako odmah pitaj ako ti mogu odmah dati i boarding pass za ostale letove do New Yorka, jer presjedaš minimalno jednom, pa da ne moraš kada sletiš na idućem aerodromu letat okolo kako bi dobila boarding pass za idući let.

A to za cijenu iz agencije, pa razmisli malo. Kako bi oni zarađivali ako ne bi na tu cijenu koju ti nađeš online oni nadodali svoju "maržu". Te agencije preskočiš ako se snalaziš kupovinom online.

I ne, nema više nikakvih dodatnih troškova. Kada kupiš kartu, onda ju kupiš sa aerodromskim taksama (provjeri što ti sve piše kod kupovine).

lorena_5
28.03.2008., 21:00
thanks frish :) ti si mi ovdje naj..:) smirenje za zivce.:) Ma znam da mi nemaju sto naplatit, pise mi lijepo da su uracunate takse u cijenu i to. Jedino sta pise u dodatnoj naplati je nekih40 eura za registraciju online (u biti 10 eura je online registracija, a 45 je kao telefonom) i pretpostavljam da je to sve sta se ima jos naplatit?cak sam na jedno mjesto vidila da prtljaga do 23 kg ide besplatno isto...mrzim tete u agencijama.

Amabel
28.03.2008., 22:02
thanks frish :) ti si mi ovdje naj..:) smirenje za zivce.:) Ma znam da mi nemaju sto naplatit, pise mi lijepo da su uracunate takse u cijenu i to. Jedino sta pise u dodatnoj naplati je nekih40 eura za registraciju online (u biti 10 eura je online registracija, a 45 je kao telefonom) i pretpostavljam da je to sve sta se ima jos naplatit?cak sam na jedno mjesto vidila da prtljaga do 23 kg ide besplatno isto...mrzim tete u agencijama.

Ja sam kupila kartu u Adria Airways i rekli su mi da mogu ponijeti dva kofera svaki 20kg te jednu ručnu torbu u avion i plus moja ženska orbica.

Frish
28.03.2008., 22:03
Tu smo da pripomognemo, jer je tako nekako i meni bilo prije godinu dana kada sam planirao svoje putovanje u NYC. :mig: Čekaj, ti znači još nisi kupila karte? Pretpostavljam da nisi kada spominješ još tih €40 dodatno, jer kada platiš preko neta određenu cifru, to bi trebalo biti to. Nema više nekakvih naplata na samom aerodromu, jedino u slučaju da ne nosiš sa sobom puno više od dozvoljene kilaže (mislim na prtljagu :D), tada bi ti mogli dodatno naplatiti, ali mislim da to onda zavisi od avioprijevoznika. I preporučam ti da zaobiđeš agenciju i prođeš malo jeftinije, jer mene su iz Americana poprilično oderali prošle godine kada sam platio kartu 5.900 kn. Prošao bih sigurno skoro soma kuna jeftinije da sam ju sam kupovao, ali mi je bilo bed jer bih onda trebao platiti "u šusu", a ovako sam preko AmEx-a plaćao idućih 6 mjeseci. I ne zaboravi si uplatiti putno osiguranje u nekoj od osiguravateljskih kuća. To ti je nekih 150 kn, a uključuje osiguranje od ozljeda, odnosno ako će ti trebati medicinska pomoć, osgiranje u slučaju smrti, te osiguranje prtljage. Bez toga ne idi.

lorena_5
29.03.2008., 08:39
znam to sam i planirala, osiguranje mislim.:) Samo sam msilila da se to preko aviokompanije rijesi al ok, osiguravajuca kuca neka, no problem.:) Inace, u ovom trenu dragi zove air france u ZG-u i kupuje karte sto smo mi nasli, a ne zla teta u agenciji. Pa sta bude. Nisam glupa pa da ne vidim da me oce oderat. I kaze dragi da cu je ja nazvat i rec joj da necemo preko nje jer je njemu neugodno. I sa gustom cu je nazvat pa nek place tamo. Ne mogu zaboravit da mi je nasla najskuplje moguce karte a mi joj rekli da nam treba sta jeftinije. A bilo je jeftinijih u ponudi. Ma. Hvala Frish, once again.:) I ovoj curi sta je rekla da je nasla karte preko Air Francea.:) I svima ostalima. :) Jos ako netko zna dobru knjizaru rabljenih knjiga negdje po manhattanu? :cerek:

dabar
29.03.2008., 15:45
Pozdrav ljudi!
Mene zanima zna li netko nesto u vezi medjunarodnih prostora na aerodromima? Tj za pocetak postoji li takvo nesto...zanima me jer putujem u SAD sa studentskom vizom, ali bih htio i skociti do neke karipske drzave kad sam vec tamo, a nije bas sigurno da ce me pustit natrag u ameriku, navodno ovisi o immigrant officeru da ako se njemu sprdne da me ne pusti natrag u ameriku, da se onda nikako ne mogu vratit..pa mi je pala na pamet ideja da odem na karibe nekoliko dana prije isteka vize, i kad se vracam ne napustim prostor aerodroma vec se odmah ukrcam na povratni let za hrvatsku, koji vec imam rezerviran, i zato ne mogu direktno u hrvatsku sa kariba, nego moram preko amerike, ali ne bih zapravo ulazio opet u SAD nego samo prek aerodroma...
Hvala

ZEUSICA
31.03.2008., 21:56
http://sta-lj.com/letalske-karte/q/rezultati?povratna=Y&dest_koda=NYC&drzava=us

pošaljite upit i njima, na njihov e-mail. Mene obavještavaju o akcijama i sl.

Amabel
31.03.2008., 22:11
Treba mi karta Zagreb- Berlin Schonefeld u razdoblju 01.04.-01.06. datum nije fiksan. Trebala bi tamo biti dvije noći i to preko tjedna. Zna li netko ima li još koja kompanija osim Germanwingsa? Naime kod njih sam najjeftinije nšla za 150€. Hvala.

nukac
01.04.2008., 07:58
Imaš samo Germanwings, što se tiće Zagreba. Ako baš hočeš proći jeftinije, pogledaj polaske iz Splita. Iako nećeš proći jeftinije. Treba doći do Splita.

Amabel
01.04.2008., 09:36
Imaš samo Germanwings, što se tiće Zagreba. Ako baš hočeš proći jeftinije, pogledaj polaske iz Splita. Iako nećeš proći jeftinije. Treba doći do Splita.

Hvala ti. Gledala sam i Split no ista je cijena. Inače sam istu kartu do sada plaćala 7o-ak eura.

nukac
01.04.2008., 10:26
Hvala ti. Gledala sam i Split no ista je cijena. Inače sam istu kartu do sada plaćala 7o-ak eura.

Općenito su u zadnje vrijeme malo poskupile karte. Teško je više naći stvarno jeftinu kartu. Još ti jedino možda ostaje verzija preko Londona, Wizzairom/Ryanairom/Easyjetom do Londona, a onda od tamo do Berlina. Samo moraš paziti na aerodrome u Londonu. Ako moraš mijenjati aerodrom, onda se ne isplati. I još jedna verzija - iz Klagenfurta vozi Tuifly na Berlin-Tegel, znaju imati jeftine karte (od 12 sati danas imaju akciju). Iz Zagreba do Klagenfurta je oko 3 sata autom. Pa ako ti dodje financijski jeftinije...

Fida
01.04.2008., 17:18
Pa je- svi su poskupili. Nadam se da je to zato jer počinje sezona češćih putovanja (bliži se ljeto i to) a ne trend, jer se te jeftine kompanije po cijenama sve više bliže normalnim.Pogotovo Ryan :mad:-ma zapravi i Wizz:(. Bit će bolje valjda, možda je Easy jet još ostao normalan :ne zna:

nukac
02.04.2008., 06:39
Ma ni Easyjet ti više nije normalan s cijenom. Ryanair naplačuje 26 EUR za torbu i check-in, Easyjet 15 EUR, Wizzair 12 EUR. S tim da ako uhvatiš akciju i ne nosiš torbu, s Ryanairom možeš stvarno jeftino putovati. Prije par tjedana su imali akciju, kupio sam povratnu kartu za 20 EUR.

lorena_5
02.04.2008., 08:32
Pitanje..kako se skupljaju one frequent flyer miles? Jel to trebas negdje ukucavat nesto, upisivat, imat neku karticu?Kako to ide? I sta se moze postic tocno time?:) Mislim, jel to sta vise letis vise milja skupis i onda te milje mozes zamijenit za besplatan let kao?Jel to onda vrijedi za firmu istu ili? Sorry ako zvucim glupo.:) I just don't know. :ne zna:

telmo
02.04.2008., 09:09
Ma ni Easyjet ti više nije normalan s cijenom. Ryanair naplačuje 26 EUR za torbu i check-in, Easyjet 15 EUR, Wizzair 12 EUR. S tim da ako uhvatiš akciju i ne nosiš torbu, s Ryanairom možeš stvarno jeftino putovati. Prije par tjedana su imali akciju, kupio sam povratnu kartu za 20 EUR.

daj mi reci kad smo kod ryanaira koja je ovo fora airport/online check in...ako se odabere airport plaća se 8 eura,a online ne košta ništa?
Da,stavrno nije normalno da torbe naplaćuju po 26 eura komad,međutim evo imaju akciju iz zadra 2 povratne 40 (bez prtljage) i što je najvažnije to je za 10 dana.....

Hannah
02.04.2008., 09:35
Pitanje..kako se skupljaju one frequent flyer miles? Jel to trebas negdje ukucavat nesto, upisivat, imat neku karticu?Kako to ide? I sta se moze postic tocno time?:) Mislim, jel to sta vise letis vise milja skupis i onda te milje mozes zamijenit za besplatan let kao?Jel to onda vrijedi za firmu istu ili? Sorry ako zvucim glupo.:) I just don't know. :ne zna:

evo tu ti pise dosta toga:
http://www.croatiaairlines.com/hr/nbspnbspMilesMorenbspnbsp/program/tabid/61/Default.aspx

nukac
02.04.2008., 09:38
daj mi reci kad smo kod ryanaira koja je ovo fora airport/online check in...ako se odabere airport plaća se 8 eura,a online ne košta ništa?
Da,stavrno nije normalno da torbe naplaćuju po 26 eura komad,međutim evo imaju akciju iz zadra 2 povratne 40 (bez prtljage) i što je najvažnije to je za 10 dana.....

Ako imaš torbu u prtljažniku, ne možeš ići na online-check in. Online-check-in je samo ako nemaš prtljage za prijaviti. A procedura je jednostavna, odeš na Ryanairovu internet stranicu, ispuniš formular, upišeš broj putovnice i isprintaš boarding pass. Kad dođeš na aerodrom ideš direktno na security check. I najbolje je to, što automatski dobivaš priority boarding, pa uhvatiš dobra mjesta u avionu.
Ryanairovo objašnjenje zašto naplačuju check-in je kao žele ljude natjerati da više koriste online i time pojednostave proceduru. Moš si mislit. Jedino objašnjenje je zarada.

nukac
02.04.2008., 09:43

Frequent flayer milje se isplate ako dosta letiš godišnje i uglavnom na dulje relacije. I moraš biti lojalan jednoj kompaniji, odnosno grupaciji kompanija. 3 su najveće grupacije aviokompanija: one oko Lufthanse (Miles and More program), one oko Airfrancea (Flying blue program) i one oko British airways.
Ako recimo uzmeš Miles and more program, milje možeš skupljati na letovima Croatije, Adrije, Lufthanse, Austrijana, Uniteda, US Airwaysa, Singaporea, Thai, Air New Zealand, SAS, Spanair, BMI.... Kad skupiš dovoljno milja dobivas tzv. besplatne karte. Karte i nisu baš besplatne, jer dobiješ samo avionsku kartu, takse i pristojbe moraš platiti. Kod Miles and more možeš već za 15000 milja dobiti besplatnu kartu unutar Europe.

zlocko2
02.04.2008., 15:03
Da li netko ima iskustava sa pisanjem reklamacija avio kompanijama (zbog kašnjenja letova, propuštanja veze i ostanak u hotelu do prvog mogućeg leta) i da li to urodi plodom (refundiranjem troškova karte, barem dijelom)?

Unaprijed se ispričavam ako je bilo riječi o tome, ali dosta mi je hitno....pa da mi se bar javi gdje je bilo riječi o tome..

hvala....

:moli:

lorena_5
02.04.2008., 17:56
thanks guys.:) A ako sam vec kupila kartu u air france, za NY iz Zagreba..i sad bi skupljala te milje..i jel ih oni meni automatski racunaju ili ja moram rec da ih skupljam il sta?

dadopg
02.04.2008., 18:30
thanks guys.:) A ako sam vec kupila kartu u air france, za NY iz Zagreba..i sad bi skupljala te milje..i jel ih oni meni automatski racunaju ili ja moram rec da ih skupljam il sta?

jesu ti poslali karticu? ako jesu, kod checkina je samo daj i reci da te upisu, da ti se let automatski ubaci.
ja sam zadnje karte kupio online, i uglavnom svi sustavi vec imaju da upises svoj broj i automatski ti se obracuna.

ali ovo kod checkina nemas frke, samo im daj onu kobasicu od broja i to je to.
poz

lorena_5
02.04.2008., 19:18
kupila sam online karte, nitko me nista nije pitao za milje..znaci da pitam kod check ina u 7. mjesec?:cerek:

dadopg
02.04.2008., 19:22
kupila sam online karte, nitko me nista nije pitao za milje..znaci da pitam kod check ina u 7. mjesec?:cerek:

dobro, to sada ovisi, gdje si kupila? na samoj stranici airfrancea? jesi se registrirala? imas svoj broj?
kada kupujes kartu preko sistema airfrancea moras biti logirana sa svojim brojem, onda se automatski doda rezervacija pod tvoj account i kada ostvari let, i milje.
ako imas broj, i ako jos nisi na kucnu adresu dobila karticu, onda zapisi taj broj, ali vjerujem da ce do 7mj doci.

dadopg
02.04.2008., 19:23
edit: znaci kod checkina te zena nece registrirati, tj kreirati ti account, to moras sama napraviti na stranici airfrancea, moze biti bilo koja, ako ti ne ide francuski, moze biti i airfrance.us
na checkinu samo dajes svoj broj i kazes da te doda, i na boarding passu ce ti se pokazati taj broj.

Broj jedan
02.04.2008., 19:34
Kad se prijavis na kucnu adresu ce ti doci papirna kartica, a tek po prvom ostvarenom letu dobice plasticnu sa pin-om da mozes pratiti svoj status. Ako trebas putovati prije nego sto dobijes papirnu karticu napisi si onu kobasicu od broja na kartu i samo pokazi prilikom chekiranja.
Ima jos neka sistem da ne dobijas isti iznos milja u ekonomskoj klasi, nego zavisi od jos nekog slova na karti Y, M,H ili tako nekako, nije mi jasno sta je, tako da razlika moze biti jako velika.

Milko63
02.04.2008., 20:18
Ako imaš torbu u prtljažniku, ne možeš ići na online-check in. Online-check-in je samo ako nemaš prtljage za prijaviti. A procedura je jednostavna, odeš na Ryanairovu internet stranicu, ispuniš formular, upišeš broj putovnice i isprintaš boarding pass. Kad dođeš na aerodrom ideš direktno na security check. I najbolje je to, što automatski dobivaš priority boarding, pa uhvatiš dobra mjesta u avionu.
Ryanairovo objašnjenje zašto naplačuju check-in je kao žele ljude natjerati da više koriste online i time pojednostave proceduru. Moš si mislit. Jedino objašnjenje je zarada.

Ej, daj molim te pomozi. Kupio sam kartu preko ryanaira, nemam prtljagu, sve riješio preko interneta, i sad slijedi problem: odabro opciju: O bags & Online check in, i ispostavilo se da je to opcija za putnike iz europske unije a ja to nisam!! Na aerodromu mi kažu da ću sad morat platit taksu za airport check in, ali ja bi i dalje htio proći jeftino, pa ako imaš ikakav savjet da i dalje neplaćam nikakvu taksu molim te javi mi. Hvala

nukac
03.04.2008., 06:23
Ej, daj molim te pomozi. Kupio sam kartu preko ryanaira, nemam prtljagu, sve riješio preko interneta, i sad slijedi problem: odabro opciju: O bags & Online check in, i ispostavilo se da je to opcija za putnike iz europske unije a ja to nisam!! Na aerodromu mi kažu da ću sad morat platit taksu za airport check in, ali ja bi i dalje htio proći jeftino, pa ako imaš ikakav savjet da i dalje neplaćam nikakvu taksu molim te javi mi. Hvala

To je još jedna glupost Ryanaira. I ja sam bio u dilemi prvi puta. Ipak se radi o 8 EUR. Uglavnom, napravio sam se malo lud, i ispunio to kao da sam državljanin EU, i sve je prošlo. Kasnije kad te pita za državu, imaš Croatia, tako da je sve OK.
Nisam imao nikakvih problema na aerodromu. :top:

aircanada
03.04.2008., 08:38
koje aviokompanije sve lete iz europe za peking?
hvala

nukac
03.04.2008., 09:16
hvala

Sve veće. Lufthansa, AirFrance, KLM, British, Finnair, onda imaš još Emirates, Quatar, možda Turkish, SAS, Air China...

aircanada
03.04.2008., 09:56
Gledao sam Lufthansa i British Airlines, i sve lete preko London /Frankfurt.. A kako sam dosta na istoku europe, volija bi da ne moram ic na zapad da bi isa za aziju. no hvala za ove ostale..

nukac
03.04.2008., 10:11
Gledao sam Lufthansa i British Airlines, i sve lete preko London /Frankfurt.. A kako sam dosta na istoku europe, volija bi da ne moram ic na zapad da bi isa za aziju. no hvala za ove ostale..

No, onda ti jedino ostaje Turkish ili Malev. Za ostale moraš ići prvo na zapad. :top:

Amabel
03.04.2008., 23:22
Nukac samo da se pohvalim da sam kupila karte za Berlin s Germanwings i to po 70€ (2€ karta + takse). Opet imaju neku akciju. Imam sreće ;)

nukac
04.04.2008., 11:32
Eto, to ti se zove good luck. :top:
Nema ljepše stvari nego kupiti jeftinu kartu. :top: Čak bolje od kupovine cipela.

sandrad
04.04.2008., 14:14
rezervirali smo karte preko wizzaira za london u 7 mjesecu. 160 ura povratna karta.
dobili smo na e-mail odmah potvrdu --Reservations wizzair-- i confirmation code .-- i to smo isprintali. nakon 2 dana nam stiže iračun da smo platili ali bez imena putnika samo konačna cijena.

pitanje glasi: dali je ta potvrda sa ovim kodom dovoljna za put ili moramo dobiti još nešto
thanks

x-type
04.04.2008., 18:25
hvala

LOT iz Varšave ;) brijem da je tebi iz Ukrajine to najpogodnije

lorena_5
06.04.2008., 15:28
prijavila sam se na flying blue, air france, to cudo za skupljati milje.:) Nisam procitala sve pa neznam sta se tocno dobiva bla bla...al eto, imam svoj pin i dobijem karticu kad odletim negdje prvi put. :p Valjda.:)

prilika
07.04.2008., 08:46
Mene zanima kupnja Germanwings avionskih karata. Te karte je moguće kupiti samo preko Interneta i putem kreditne kartice? Koje sve kartice prihvaćaju i koliko je sigurno dati njima preko Interneta broj kreditne kartice? Nemam svoju kreditnu karticu, pa da li onda mogu kupiti kartu preko kartice od neke druge osobe? Šta ako ta druga osoba ne putuje samnom? Nemam printer, pa me zanima da li mogu tu potvrdu o uplati odnosno elektronsku avio-kartu snimiti na CD i naknadno isprintati u fotokopiraoni ili se mora odmah isprintati? I još me zanima zna li netko da li postoje direktne željezničke veze Koln-Bruxelles ili Koln-Amsterdam i koliko dugo traje vožnja? Kakvi su hosteli u Kolnu, Bruxellu i Amsterdamu, da li se mogu samo rezervirati hosteli preko Interneta, a platiti tek kada se tamo dođe?

nukac
07.04.2008., 09:12
OK, krenimo redom. Za GW se kartice plaćaju kreditnim karticama, a može i Vizom Electron. Onaj koji kupuje kartu, odnosno čija je kartica, ne mora biti putnik. Može ti bilo tko kupiti kartu. Sigurnost takve kupovine nije ništa manja nego prilikom kupovine u dućanu.
Karta se ne mora odmah isprintati, može se i kasnije, ionako kartu dobiješ i mailom, a i ako se registriraš uvijek možeš kasnije se ulogirati i isprintati.
No, ionako ti to ne treba, na aerodrom dođeš s putovnicom i oni ti daju boarding pass. Za svaki slučaj možeš si napisati confirmation number.

Za željezničke veze, najbolje ti je provjeriti na www.bahn.de ili www.thalys.com.
Za hostele pogledan na www.hihostel.com, www.hostelsclub.com, www.hostelworld.com (ovi zadnji su najmanje pouzdani). Kod ni jednog od njih ne moraš platiti odmah nego tek u hostelu, ali trebaš karticu za rezervaciju, jer prilikom rezervacije plaćaš 10% ili tako nešto kao garanciju.

vedra
08.04.2008., 12:28
a karte za australiju??znam da vjerovatno to već negdje tu piše al nemam vremena sad sve prgledavati..
hvala.....

nukac
08.04.2008., 13:27
A misliš da se nama da po 50-ti put pisati jedne te iste stvari? Pretraži malo...

Frish
08.04.2008., 13:30
Kakve su ovo gluposti? Već nekoliko dana čekiram kayak.com za kartu od Zagreba do Pittsburgha za kraj rujna i dobijam bijesne cifre od $2144. Do NYC je oko $970, po kojoj to logici do Pittsburgha može koštati više nego duplo više? I to mi izbacuje samo za Austiran Airlines.

A na Lufthansinim stranicama dobijam cifre kao da letim oko svijeta prvim razredom: €3.469!!!

EDIT: Sad sam privjerio na expediji i dobio cifru od $1050 što mi je mnogo logičnije.

nukac
08.04.2008., 17:40
Probaj pogledati na US Airways, oni lete za Pittsburg. Ili Air France. Znaju imati jeftine karte.:top:

keksich20
08.04.2008., 20:52
najjeftinija moguca karta za chicago za visoku sezonu, ljeto... gdje ? :D

vanelic
11.04.2008., 10:15
LUFTHANSA AKCIJA!!!

Evo baš gledam na www.lufthansa.de
Imaju odličnu akciju: Frankfurt-Caracas za samo 400 eura!!! (povratna, s taksama)
Kartu treba kupiti do 14.04., a putovati u 5. ili 6. mjesecu.
E da tada samo još imam slobodna vremena.... :)

phi
11.04.2008., 10:59
LUFTHANSA AKCIJA!!!

Evo baš gledam na www.lufthansa.de
Imaju odličnu akciju: Frankfurt-Caracas za samo 400 eura!!! (povratna, s taksama)
Kartu treba kupiti do 14.04., a putovati u 5. ili 6. mjesecu.
E da tada samo još imam slobodna vremena.... :)

Ima i Condor (http://www10.condor.com/tcf-us/index.jsp) iz Njemačke za 300-400 eur povratnu s uključenim taksama za Santo Domingo, Recife, Salvador da Bahia (Brazil), i još destinacija. Treba kupiti do nedjelje, a letovi su od slijedećeg tjedna, pa do 6.-7. mjeseca (kako koja destinacija).
:)

xfairguy
14.04.2008., 12:11
Ima zanimljivih cijena,evo sa airarabia.com za 250-300 eura se može iz Istanbula na Šri Lanku, u Indiju ili Maleziju.

aaston
14.04.2008., 13:14
Da i ja dam svoj doprinos:

Condor sa polaskom (samo) 01.06. Frankfurt-Anchorage (Alaska) 576 eura uključujući takse, naletih slučajno :D.
S obzirom na udaljenost i uobičajene cijene ovo je pravi posao.

Da GO dozvoljava ne bi oklijevao :s

nukac
14.04.2008., 19:07
AAstone, ti si nešto pitao za Kinu? Nadam se da nisi kupio kartu za Oasys Hong Kong, jer su neki dan propali... Ode još jedna jeftina aviokompanija u povijest...:flop:

aaston
14.04.2008., 19:22
AAstone, ti si nešto pitao za Kinu? Nadam se da nisi kupio kartu za Oasys Hong Kong, jer su neki dan propali... Ode još jedna jeftina aviokompanija u povijest...:flop:

Propali? Jebi ga... :(

Nisam kupio samo radi toga jer bi mi cijena puta od HK do Pekinga i natrag, plus cijene autobousa između različitih londonskih aerodroma, pojele uštedu koju bi imao sa Oasis.
Na kraju ispada da me dođe skoro kao i linijski letovi koji su već sada 6mjeseci unaprijed više od 6000kn po osobi. Kad dođe vrijeme vidjeti ću šta se nudi od Condora, Air Berlina i sličnih... ako i oni ne vrisnu do tada :zubo:
Sad sve igra od Alaske do Zanzibara, bitno da je avio karta povoljna mjesec dva prije polaska :D

Kako to inače ide kad neka kompanija propadne, da li uopće vrate ljudima novac koji su unaprijed platili za kartu?

Bilobrkster
14.04.2008., 22:45
može li se sa Mastro PBZ karticom (ona koja se koristi za internet bankarstvo) kupit kartu kod Croatia Arlinesa? A ako ne, jel veća cijena ako kupim kod tete na šalteru? domaći je let ZG-ST...

nukac
15.04.2008., 06:53
Kako to inače ide kad neka kompanija propadne, da li uopće vrate ljudima novac koji su unaprijed platili za kartu?

Hm, vjerojatno vrate, ali ne baš tak lako. Valjda to postane stečajna masa i onda namiruju vjerovnike. :ne zna: To znači da možda dobiješ lovu, a možda i ne.
Znam samo da je Cathay Pacific ponudio ljudima koji su kupili Oasisove karte popust za njihove letove.

lioness
15.04.2008., 08:55
jutro!

nasli smo povratnu kartu zg - frankfurt - montreal croatiaairlines + lufthansa za 4300,00 kn. nize od toga nema, jel' da? islo bi se za 10 d

nukac
15.04.2008., 09:06
Probaj još pogledati na Airfranceovim stranicama, možda oni imaju nešto niže. Ako ne, onda kupuj... :top:

lioness
15.04.2008., 09:26
Probaj još pogledati na Airfranceovim stranicama, možda oni imaju nešto niže. Ako ne, onda kupuj... :top:

hvala :kiss:

pogledah, izgleda da je najjeftinija povratna 5000 po osobi, tako da cemo upiknut onu kombinaciju. imamo srece da mozemo bit malo fleksibilni, jer za jedan dan razlike cijena raste za 800 kn, a jos jedan za 1600 kn

max-19
16.04.2008., 22:23
slucajno sam negdje vidio da lufthansa npr. nudi wireless za vrijeme leta, pa me sad zanima dali je to istina, jel se plati sta i to...

absoluta
17.04.2008., 09:59
ima li netko preporuku kojom niskobuđetnom kompanijom doći do Nice?

iz Splita, Zagreba ili Slovenije?

:cerek:

night_train
17.04.2008., 15:20
... mozda ovo nije topic za to... ali.. ipak ima veze sa aerodromima...

.nda... evo, prije par sati smo prosli carinsku kontrolu na Plesu.... ajme meni.... dogodilo se to da su sletila dva (a mozda i 3 aviona) u isto vrijeme, i nastao je totalno zacep i na kontroli putovnica... u pokrajnjoj kabini je bio neki mali ''samit, seminar ili sto vec'' gdje su neke face klimale glavama jer im je netko nesto pokazivao na kompu...
Za to vrijeme je ekipa cekala da se gospodje skinu s telefona i pocnu radit..
E sad, nije toliki bad sto smo cekali (svudgje se dogodi cekanje)... ali face policajki.... to je nesto tuzno.... da su bar stroge, da su nasmijane... nesto.... to su bila lica koja pate jer nemaju frizuru, jer nemaju sminku, koje nemaju sretan brak... ono... kad bi nesto ''zapelo'' ne bi pozvale pomoc ili osobu uputile nekom drugom izvan reda... ne... one bi otisle sa papirima negdje ''iza''... uzdisale su kao da smo im mi krivi sto smo uopce tamo, stenjale... uz međusobnu spiku su pregledavale putovnice, turistima nisu mogle reći ni ono ofrlje ''ugodan dan, boravak...''...

Da ne spomenem da se moja torba izvrtila nekoliko puta prije nego sam uopce uspjela proci do nje... :rofl:

Mozda mi se nije sredio tlak, mozda mi je bilo dosta kiše i čudnog vremena u Berlinu... ali svejedno me po tko zna koji put ''razvesele'' ljudi koji su nekim drugim turistima prvi kontakt s nekom zemljom....

Sandi
17.04.2008., 20:11
kako (najjeftinije) do ženeve? ima li ko iz zagreba (ili okolice:D ) da ima izravan let; po mogućnosti niskobuđetni? ili to ide sa presjedanjima? možda dio s vlakom?

malo sam izvan opticaja...

nukac
18.04.2008., 07:16
Od ljeta imaš iz Splita Easyjet, direkt do Geneve. Druga opcija je jedino Croatia do Zuricha.

ima nas svakakvih
18.04.2008., 19:04
bok,
frend treba doći iz vojvodine u zg. jel nekaj jeftino? pa nek ide i iz bg ak je jeftinije

dadopg
18.04.2008., 19:18
bok,
frend treba doći iz vojvodine u zg. jel nekaj jeftino? pa nek ide i iz bg ak je jeftinije

ja uvijek kada idem za suboticu, mislim da bus od 300tinjak kuna povratna i nije tako puno, jedino sto je skoro 8h voznje. i ja bi volio naci avion povoljan :)

ima nas svakakvih
18.04.2008., 20:16
navodno da ima neki avion bg-zg a karta je 70€...samo pitanje koja kompanija...to je unatrag par mjeseci prošljakalo

nukac
20.04.2008., 11:54
Ne postoji direktna veza Srbija-Hrvatska. Odnosno, vjerojatno će od ljeta biti Beograd-Pula. Jedino postoji Ljubljana-Beograd.

matematičarka_
21.04.2008., 23:46
zagreb-chicago - AirFrance ili United Airlines?

Airfrance: 12/05/2008 AF 2055 - Economy - 06:50 Zagreb (ZAG) - Croatia
- 08:55 Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France
12/05/2008 AF 050 - Economy - 13:15 Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France
- 15:20 Chicago, O'Hare Intl (ORD) IL - Usa
19/05/2008 AF 051 - Economy - 17:30 Chicago, O'Hare Intl (ORD) IL - Usa
- 08:50
+1 Day Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France
20/05/2008 AF 1254 - Economy - 09:40
+1 Day Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France
- 11:40
+1 Day Zagreb (ZAG) - Croatia
Passenger : 1 Adult

Total : 702.27 EUR = 5132 kn

This fare includes taxes and the service fee

ili

United Airlines -presjedanje u Frankfurtu, 4 sata..

Traveler Base fare Taxes & fees* Total
Adult 1 EUR 459.00 USD 382.04 USD 1,108.04
Total price: USD 1,108.04 = 5102 kn

*Additional taxes/fees/surcharges (award travel is exempt from select taxes/fees/surcharges)

?

aaston
22.04.2008., 06:27
........

Zašto ne ideš sa Deltom za 4543kn (jedino nema leta za 12.05. nego 13.05 ili ranije)?

Ako već moraš birati između ova dva na tvom mjestu bi odabrao preko Frankfurta sa UA samo radi kompliciranosti pariškog aerodroma.

nukac
22.04.2008., 06:32
Slažem se s Aastonom. Radije biram Frankfurtski nego Pariški aerodrom. U FRA je sve puuuuno jednostavnije. :top:

Frish
22.04.2008., 06:56
Primjetio sam da su cijene koje izbacuje kayak mnogo, mnogo više od onih koje nalazim na expediji. Da kayak ne "pregledava" toliko kompanija i letova kao expedia? :confused:

nukac
22.04.2008., 07:12
U zadnje vrijeme je Kayak u banani. Pogotovo ako gledaš cijene iz ZG. Ispadaju takve smiješne cijene. Čak i na lufthansinim stranicam dobiješ jeftinije... :ne zna:

lioness
22.04.2008., 07:46
ljudi, karta za kanadu je v djepu! 4300 kn + jednokratno 350 kn. jeeeej.

btw, germanwings je opet sa nekim akcijama u igri

NoWa
22.04.2008., 08:28
kad sami pronađete neku kartu, to nekad i nije best buy. Mislila sam da sam ubola najjeftinije karte do New Yorka dok nisam dosla u generalturist i zena mi je ustedila masu love. Zato preporučujem double check kod kupnje skupljih karata. Tete u agencijama znaju naći povoljne karte:)

lioness
22.04.2008., 08:34
ma jeftinije od ovog nema. na kraju se sve kupilo preko ulix-a

matematičarka_
22.04.2008., 13:25
Ovo je sa deltom:
Ovo 12h NY; jel to u tih 12h ne smijem napustit aerodrom itd.. ili smijem??? mislim zbog tog što sam stranac.

6:50am
ZAG 11:04am
ORD

Arrives 13 May Multi-stop
Paris-De Gaulle
(9 hr 55 min layover)
New York-Kennedy
(12 hr 15 min layover) 35 hr 14 min Delta 8506
CRJ 700
operated by Brit Air For Air France
In-Flight Services Coach (T)
View Seats
Delta 8554
77W
operated by Air France
View Seats
Delta 6027
CRJ 900
operated by Freedom Airlines Inc
View Seats
From kn2,670 round trip
+ kn1,882 Taxes/Fees = kn4,552

nukac
22.04.2008., 17:17
Ovo je sa deltom:
Ovo 12h NY; jel to u tih 12h ne smijem napustit aerodrom itd.. ili smijem??? mislim zbog tog što sam stranac.

U USA imigracijsku kontrolu prolaziš odmah nakon što dođeš iz Europe, što znači, odmah nakon prvog leta si ušla u USA i slobodno ideš kuda hoćeš. Oni imaju odvojene internacionalne od domaćih terminala, na domaćim nema imigracijske kontrole. :top:
Jedino ne znam kako je s prtljagom, ali mislim da moraš pokupiti prtljagu, i onda je ponovno čekirati. No to još provjeri. Ja nisam siguran. :ne zna:

vedra
23.04.2008., 20:01
jedno pitanjce..
za 1.5. za london i 4.5. natrag sam našla najjeftiniju moguću kombinaciju iz pule za lon-stan i natrag lon-lut za zagreb i tako za dvije osobe ispada 2360 kn..
šta mislite dal se više isplati čekati zadnji dan pa možda uleti koji last minute ili da odmah uzmem ove karte..
tek sam danas saznala da idemo slijedeći tjedan za london pa zato tako kasno uzimam karte!!

nukac
23.04.2008., 20:08
jedno pitanjce..
za 1.5. za london i 4.5. natrag sam našla najjeftiniju moguću kombinaciju iz pule za lon-stan i natrag lon-lut za zagreb i tako za dvije osobe ispada 2360 kn..
šta mislite dal se više isplati čekati zadnji dan pa možda uleti koji last minute ili da odmah uzmem ove karte..
tek sam danas saznala da idemo slijedeći tjedan za london pa zato tako kasno uzimam karte!!

Uh, Wizzair vjerojatno nećeš naći jeftinije. Oni u zadnje vrijeme nemaju nikakve akcije. Ryanair bi se mogao naći. Probaj pogledati iz Trsta, zna biti jeftinije. Odeš vlakom do Monfalconea, više nema vlakova do Trsta.

vedra
24.04.2008., 10:55
Uh, Wizzair vjerojatno nećeš naći jeftinije. Oni u zadnje vrijeme nemaju nikakve akcije. Ryanair bi se mogao naći. Probaj pogledati iz Trsta, zna biti jeftinije. Odeš vlakom do Monfalconea, više nema vlakova do Trsta.

ma gledala sam i iz trsta i ljubljane,uopće mi nije bitno od kuda krećem..al mislim da je ovo gore što sam napisla definitivno najjeftinija kombinacija, pula je cijeli 5 mjesec na nekakvoj akciji i ful je jeftina,samo nema aviona 4.5. za natrag zato je ova kombinacija sa wizzom..samo me zanima kako inače bude,dal se desi da zadnji dan padaju cijene drastično ili da kupim ove odmah dok još nisu narasle cijene..

tamo je ryan air, za natrag wizz..

Astraliszg
24.04.2008., 12:21
@matematičarka: Ovo za Air France mislim da ti je ipak puno skuplje od 5132 kn. Ja sam probao rezervirati još prije mjesec i pol dana kartu ZG - NYC za 623 eura i nakon što sam odabrao letove i izbacilo mi cijenu i sve i nakon što sam upisao osobne podatke, broj putovnice i sve ostalo na zadnjem koraku mi je samo izbacilo poruku "no flights available". Nakon toga sam ih zvao telefonom pa je ispalo da karta nije kako piše na internetu 623 eura nego nekih 850 eura. Na tvoj mjestu uzeo bih Deltu jer je najjeftinija, naravno pitanje ti je jel još postoje slobodna mjesta po toj cijeni.

unspeakable
25.04.2008., 01:58
Nemam baš nekih iskustava s plaćanjem avionskih karata preko neta pa me zanima postoji li uopće mogućnost da se karticom plati i na rate? :o

Frish
25.04.2008., 07:06
Nemam baš nekih iskustava s plaćanjem avionskih karata preko neta pa me zanima postoji li uopće mogućnost da se karticom plati i na rate? :o

Ne znam za avio kompanije, ali ja sam to riješio sa AmEx-om. Oni ti mogu pronaći letove i predložiti neke cijene i onda ti dati na tipa 6 rata, samo moraš računati da će ti dignuti cijenu nekih 400-tinjak kuna.

matematičarka_
27.04.2008., 14:16
Usa 08:50
+1 Day Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 11h10mn non-stop,
A 340 Tempo

AF1254 09:40
+1 Day Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 11:40
+1 Day Zagreb (ZAG

ovo je puno premalo u parizu ? :(

lappino
27.04.2008., 15:13
Puno premalo da vidiš Pariz ili da promijeniš avion? Koliko imaš vremena na CDG između dolaska aviona iz USA i polaska aviona za ZG?

matematičarka_
27.04.2008., 19:23
Puno premalo da vidiš Pariz ili da promijeniš avion? Koliko imaš vremena na CDG između dolaska aviona iz USA i polaska aviona za ZG?

pa piše ti - 50 min :confused:

ma da promijenim avion, pariz drugom prilikom:mig:

Frish
27.04.2008., 20:39
Kako 50 minuta? Napisala si da dolazi u Pariz u 11.10, a idući let za Zagreb imaš u 11:40. To je pola sata i ja osobno ne bih išao tom kombinacijom. Ti vidi, ako se usudiš, jer ne znam kakve su procedure u slučaju da ti let iz SAD-a kasni i ne stignete na let za Zagreb.

ivan07402334
27.04.2008., 21:11
imam za 2 osobe paket putovanja koje zbog ne mogucnosti slobodnih dana ne mogu iskoristit, ako netko zeli mogu mu prepustiti po povoljnoj cijeni
uplaceno je skoro 5000 kn za dvije osobe
dobro je to sto se moze izabrati termin, mjesto, hotel cak i destinacija
jer nije nista fiksno bilo jos definirano pa se taj iznos novaca moze potrosit na bilo koji paket u njihovoj ponudi
Tunis je ono sto se namjeravalo uzet
pa ako netko zeli odvest dragu ili dragog moze jako povoljno proci
ima vise termina 5.5 7.5. 14.5.
ako je netko zainteresiran moze mi se javiti na ivan2000@net.hr

matematičarka_
27.04.2008., 21:41
Kako 50 minuta? Napisala si da dolazi u Pariz u 11.10, a idući let za Zagreb imaš u 11:40. To je pola sata i ja osobno ne bih išao tom kombinacijom. Ti vidi, ako se usudiš, jer ne znam kakve su procedure u slučaju da ti let iz SAD-a kasni i ne stignete na let za Zagreb.

ne, pa u 11:40 je u zagrebu.
dolazi u Paris u 8:50
iz parisa krece 9:40

to je 50 min
mislim da neću uzet taj

Frish
27.04.2008., 22:00
Krivo sam čitao. Ja osobno ne bih uzimao ako nemam minimalno sat vremena između letova. Ne treba mi naletavanje po aerodromu i briga hoću li stići ili ne.

lappino
28.04.2008., 01:32
OK, u Parizu je 1 sat knap, ali ono totalni knap. Agencija ti ne bi ni trebala ponuditi takvu varijantu. Ako je razlika samo 50 minuta, zaboravi!

aaston
28.04.2008., 07:09
Čak i da na knap stigne na vezani let, šanse da čekirana prtljaga stigne skupa s tobom su skoro nikakve. To znači da ćeš uzaludno čekati torbu na Zg aerodromu dok će ona ostati u Parizu i stići tak drugi dan (uz malo sreće).
Identična stvar mi se desila prošle godine na Barajasu :rolleyes:

matematičarka_
28.04.2008., 11:08
slazem se da ne bi trebali nudit tu opciju, mislim kaj bi netko tko ne putuje puno ili nikad nije bio u parizu mogao znati da to ne stigne :confused: ako već oni ne znaju.
glupi su do boli.

telmo
29.04.2008., 16:40
jel moguće da se sa sky europom ne može promijenit ime na karti??

Tursiops truncatus
29.04.2008., 22:36
Usa 08:50
+1 Day Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 11h10mn non-stop,
A 340 Tempo

AF1254 09:40
+1 Day Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 11:40
+1 Day Zagreb (ZAG

ovo je puno premalo u parizu ? :(

Necu te nagovarati da ne bih bila kriva ako nesto podje po zlu :-), ali i ja sam imala otprilike toliko vremena na CDG za presjedanje (prije 5 godina). Stigla sam na vrijeme (jedva, ali na vrijeme), bez problema i nije mi se uopce bilo tesko snaci na aerodromu. Ne sjecam se tocno da li kod odlaska ili dolaska (ili oboje), ali vozila sam se busom od jednog do drugog terminala i sve mi se cinilo savrseno povezano.
Mislim, stigla bih na vrijeme i da Air France-ov let iz Chicaga nije sletio cca pola sata prije predvidjenog i da Croatia za Zg nije debelo kasnila :-)

matematičarka_
30.04.2008., 05:02
Necu te nagovarati da ne bih bila kriva ako nesto podje po zlu :-), ali i ja sam imala otprilike toliko vremena na CDG za presjedanje (prije 5 godina). Stigla sam na vrijeme (jedva, ali na vrijeme), bez problema i nije mi se uopce bilo tesko snaci na aerodromu. Ne sjecam se tocno da li kod odlaska ili dolaska (ili oboje), ali vozila sam se busom od jednog do drugog terminala i sve mi se cinilo savrseno povezano.
Mislim, stigla bih na vrijeme i da Air France-ov let iz Chicaga nije sletio cca pola sata prije predvidjenog i da Croatia za Zg nije debelo kasnila :-)

weeell, hvala na informaciji, ali već ja kupila united :mig: inače volim rizike ali ovo je malo previše za moj želudac :D
btw. mislim da je (?) poprilična razlika dal kod odlaska ili dolaska ti je bila takva situacija.. lakse je kod odlaska