PDA

View Full Version : Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom (I.dio)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

tvornica
02.05.2008., 21:16
Pozdrav,

prvi put u zivotu pokusavam rezervirati avionsku kartu prek neta.

Kad pokusam rezervirati kartu za 1 osobu, cijena je jedna, a kad pokusam rezervirati kartu za vise osoba, cijena leta se dize.

Tocnije, radi se o letu zagreb-koln sa german wingsom.

U cemu je stvar?

Hvala

Frish
02.05.2008., 23:42
Da se možda ne podiže na duplo ako tražiš za dvije osobe ili čak troduplo ako je za tri osobe? :mig:

tvornica
03.05.2008., 12:30
:)

da budem tocnija, kad pokusam rezervirati za jednu osobu cijena karte je 22,02 eura + taksa, a kad pokusam rezervirati za 4 osobe cijena je 30 eura + taksa po osobi

travelaround
04.05.2008., 15:29
Iznos ti je različit zato što ti sve karte ne ulaze u isti razred cijena koji ovisi o popunjenosti aviona. Vjerovatno po jeftinijoj varijanti imaš još jednu - dvije a ona treća ti je u višem cijenovnom razredu pa ti je i prosjek veći za tri karte.

Klasnic
07.05.2008., 01:24
Pozdrav. evo šta meni budi sumnju!
rezerviran je veceras let(povratna karta)split-stuttgart, Preko Germanwingsa.
Plaćeno je sa običnom visa electron karticom, let je u nedjelju, a nikakav mail nisam dobio. Također, na stranici Germanwingsa, pisalo je pending, sad nigdi n vidim svoju prijavu?di mogu vidit nju, i kakav mi je status?
kad bi se ovo moglo rješit?

matematičarka_
08.05.2008., 05:50
jel postoji neko posebno pravilo za međunarodne letove za prtljagu? moram imat lokot neki ili šta?

a glede ovog "check in", u boarding pass.. može malo objašnjenje šta kako gdje kada trebam napravit? let mi je u ponedjeljak, kartu sam kupila online united airlines..

nukac
08.05.2008., 06:55
jel postoji neko posebno pravilo za međunarodne letove za prtljagu? moram imat lokot neki ili šta?

a glede ovog "check in", u boarding pass.. može malo objašnjenje šta kako gdje kada trebam napravit? let mi je u ponedjeljak, kartu sam kupila online united airlines..

Nemaš nikakvog pravila za prtljagu, osim onog o tekućinama u ručnoj prtljazi.

A što se tiće check-ina, dođeš u ZG na šalter za check-in od Star Alliance, i naprave ti check-in do konačne destinacije. A ti samo sjedneš u avion i uživaš. :top:

matematičarka_
08.05.2008., 07:15
Nemaš nikakvog pravila za prtljagu, osim onog o tekućinama u ručnoj prtljazi.

A što se tiće check-ina, dođeš u ZG na šalter za check-in od Star Alliance, i naprave ti check-in do konačne destinacije. A ti samo sjedneš u avion i uživaš. :top:

konačne? a ak presjedam u frankfurtu?? u biti ne znam ni kaj je check in? i kaj je boarding pass? ;) zašto ima tolko tih kompliciranja:o mislim piše mi na united.com da moram check in-at se 24 h prije leta???
i kaj ak sam kupila kartu online jel trebam neš ispintat itd ili?*

matematičarka_
08.05.2008., 08:24
e a kaj se tiče ručne prtljage, jel smiju parfemi, tonik, aceton - tj. takve tekućine?

Hannah
08.05.2008., 09:35
da, smiju, ali ako njihova ukupna kolicina ne prelazi 50 ml.
dakle, bolje ti je ne nositi ih.

nukac
08.05.2008., 09:46
e a kaj se tiče ručne prtljage, jel smiju parfemi, tonik, aceton - tj. takve tekućine?

U ručnu prtljagu smiju, do 100 mL, ne do 50 ml. Iako za aceton ne znam, on je ipak kemikalija.

Evo sa stranice Croatiaairlinesa:

Na mjestu kontrole bit će provjereno sadržava li vaša ručna prtljaga tekućine te ostale zabranjene predmete. Tekućine trebaju biti u zasebnom pakiranju ne većem od 100 ml te trebaju biti pohranjene u prozirnu plastičnu vrećicu kapaciteta do 1 l po putniku.
Nova pravila ne ograničavaju količinu tekućina koje možete kupiti u trgovinama koje se nalaze nakon mjesta provjere karte za ulazak u zrakoplov (boarding pass) ili u samom zrakoplovu prijevoznika EU zemalja.

Kaj se tiće check ina, kartu bi trebala isprintati, za svaki slučaj. Ako ništa drugo, da eventualno na granici imaš kaj za pokazati ako te pitaju.
Boarding pass je na neki način karta za ulazak u avion, na kojoj piše kojim letom ideš, u koliko sat počinje ukrcaj u avion, na kojem sjedalu sjediš... Uglavnom, ako su aviokompanije članice iste alijanse (united, croatia, lufthansa jesu), na polaznoj točki dobiješ boarding pass za sve slijedeće letove, i prtljaga ti od polazne točke ide direkt na odredište.

Frankie
08.05.2008., 10:39
šta kažete na novi pretraživač karata na adriatica.net ?

lappino
08.05.2008., 10:42
Dobar je, za lokalni (vrlo daleko od HR) let mi izbacuje cifru cca 80% skuplju nego sto je dobijem od bilo koje ovdasnje agencije...

nukac
08.05.2008., 11:14
šta kažete na novi pretraživač karata na adriatica.net ?

Pretraživač je obično sranje. Zašto? Ako kupiš kartu Wizzaira preko njih, naplate ti 200 kuna SERVICE FEE!!!! Obični porez na budale. :flop::flop::flop:

nukac
08.05.2008., 11:19
Nema još detalja, ali pojavilo se na stranicama Clickaira... Nove destinacije.
Osim DUbrovnik - Valencija, 2 x tjedno, utorkom i subotom, uvodi se i let Ljubljana - Barcelona. :top:

matematičarka_
08.05.2008., 11:44
Kaj se tiće check ina, kartu bi trebala isprintati, za svaki slučaj. Ako ništa drugo, da eventualno na granici imaš kaj za pokazati ako te pitaju.
Boarding pass je na neki način karta za ulazak u avion, na kojoj piše kojim letom ideš, u koliko sat počinje ukrcaj u avion, na kojem sjedalu sjediš... Uglavnom, ako su aviokompanije članice iste alijanse (united, croatia, lufthansa jesu), na polaznoj točki dobiješ boarding pass za sve slijedeće letove, i prtljaga ti od polazne točke ide direkt na odredište.

gdje dobijem taj boarding pass?

kaj se tice parfema i sl. jel to mogu stavit u običnu prtljagu ili i tamo ima limit što se tekućina tiče?

phi
08.05.2008., 11:54
gdje dobijem taj boarding pass?

kaj se tice parfema i sl. jel to mogu stavit u običnu prtljagu ili i tamo ima limit što se tekućina tiče?

Nemaš nikakvih limita u predanoj prtljazi, ali pazi gdje i kako stavljaš da ti se ne razbije. :mig:
Boarding pass dobiješ na check-innu.

djerdap
08.05.2008., 17:01
Vezano za Germanwings... Da li netko zna da li imaju oni svoj biro (na Plesu, primjerice) ili kontakt ovdje u Zagrebu?

nukac
08.05.2008., 18:51
Evo detalja za Ljubljana - Barcelona let

Letovi kreću od 1.7., 2 puta tjedno. Cijena je već od 43 EUR u jednom smjeru

XG 1335 14:15 (BCN) 16:20 (LJU)
XG 1336 17:00 (LJU) 19:00 (BCN)

night_train
08.05.2008., 19:00
Vezano za Germanwings... Da li netko zna da li imaju oni svoj biro (na Plesu, primjerice) ili kontakt ovdje u Zagrebu?

Nekako mislim da sve ipak ide online.... :misli:

Jedini, mislim da sam vidjela letak na staklu agencije prema Glavnom kolodvoru... ne znam koja je... ali najbliza onoj ljekarni (na uglu kod Glavnog), ispod nekih skela... vjerojatno samo sredjuju neku varijantu bukiranja opet online...

tomi555
08.05.2008., 20:31
Nekako mislim da sve ipak ide online.... :misli:

Jedini, mislim da sam vidjela letak na staklu agencije prema Glavnom kolodvoru... ne znam koja je... ali najbliza onoj ljekarni (na uglu kod Glavnog), ispod nekih skela... vjerojatno samo sredjuju neku varijantu bukiranja opet online...

croatia express, mislim da ti oni to mogu sredit al naravno uz odredenu naknadu...
inače nude i karte wizzair-a i ryanaira

_she_
08.05.2008., 21:44
Zanima me plaćanje avio karata kod STA agencije :confused:
Na stranicama ne pišu načini plaćanja...?

aaston
09.05.2008., 05:52
croatia express, mislim da ti oni to mogu sredit al naravno uz odredenu naknadu...
inače nude i karte wizzair-a i ryanaira

I koja je korist od toga osim eventualno za one koji su informatički nepismeni?

1.Imaš mogućnost otići direkt na stranice avio prijevoznika i kupiti kartu
2.Imaš mogućnost da to isto napravi netko drugi i za to ti uzme dodatne pare
Prednost kupovine preko posrednika? Ne vidim ni jednu.

Vrijedi za low cost kompanije.

nukac
09.05.2008., 07:24
Jedino ako nemaš kreditnu ili debilnu karticu. Onda ti je malo problem. Ali uvijek možeš nekoga zamoliti da to učini za tebe, i to bez neke naknade.

ČmareC
09.05.2008., 10:47
ej ljudi imam pitanje :D

zasto nisam mogao sa visom electron preko ryan aira bookirat kartu,stisno sam jedno 1000 puta i samo jednom sam uspio da mi pise "pending" naravno potvrdu nisam dobio i let mi je propao :(!!

zasto oni ne primaju amex ?

i da,kad se bookiraju sa drugim karticama el se prezime mora picati sa c ili č kao moje (čmarec):D

fala

natalija
09.05.2008., 10:52
Molim savjet od nekoga tko zna-kupila sam kartu Zadar-Dublin sa Ryanairom ali nisam platila onih 30ak € za torbu koju predajem u prtljagu, pa me zanima zna li netko mogu li to naknadno napraviti preko interneta prije puta ili kad dođem na aerodrom?
I drugo, što moram napraviti za on-line check in?

nukac
09.05.2008., 11:22
Molim savjet od nekoga tko zna-kupila sam kartu Zadar-Dublin sa Ryanairom ali nisam platila onih 30ak € za torbu koju predajem u prtljagu, pa me zanima zna li netko mogu li to naknadno napraviti preko interneta prije puta ili kad dođem na aerodrom?
I drugo, što moram napraviti za on-line check in?

Napravi preko interneta prije puta. Jeftinije je. Ako imaš torbu koju predaješ, onda ne možeš napraviti on-line check in. Online check-in je samo ako nemaš prtljage. :top:

nukac
09.05.2008., 11:23
i da,kad se bookiraju sa drugim karticama el se prezime mora picati sa c ili č kao moje (čmarec):D

fala

Prezime pises bez nasih slova, znaci ti si cmarec. :top:

natalija
09.05.2008., 12:22
Napravi preko interneta prije puta. Jeftinije je. Ako imaš torbu koju predaješ, onda ne možeš napraviti on-line check in. Online check-in je samo ako nemaš prtljage. :top:

Hvala Nukac :top:! Nisam do sada imala posla sa Ryanom pa sorry ako te gnjavim ali imam još jedno pitanje: logiram se sa onom šifrom koju sam dobila u mailu od njih i tamo mi ponudi opciju da nadoplatim za torbu cca 30€ :ne zna:? A ovo mi je jasno da ako imam torbu da ne mogu on line check-in napraviti.

nukac
09.05.2008., 13:17
Hvala Nukac :top:! Nisam do sada imala posla sa Ryanom pa sorry ako te gnjavim ali imam još jedno pitanje: logiram se sa onom šifrom koju sam dobila u mailu od njih i tamo mi ponudi opciju da nadoplatim za torbu cca 30€ :ne zna:? A ovo mi je jasno da ako imam torbu da ne mogu on line check-in napraviti.

Da. Logiraš se na njihovim stranicama i kupiš torbu i check-in. Ukupno je 30 EUR (poskupili su, bilo je 26 prije mjesec dana). Odeš pod My flights - Manage my bookings.

natalija
09.05.2008., 13:40
Nukac, hvala još jednom :s!

Guruzaman
10.05.2008., 17:32
Kojom kompanijom bi se moglo do Svedske?

Piamia3
11.05.2008., 21:25
Pozdrav!

Molila bih vas jednu informaciju,
namjeravam putovati u Koln iz Zagreba gdje bih trebala preuzeti jednog malog psića,planirala sam ići sa Germanwingsom, ali nigdje na njihovoj stranici ne nalazim informaciju smije li mali psić (štene) u kabinu.
Ili, ako ne znate, molim vas informaciju gdje bih mogla pitati u vezi toga.

Hvala!

nukac
12.05.2008., 07:02
Kojom kompanijom bi se moglo do Svedske?

SAS leti iz ZG do Stockholma. Imali su i akciju, mislim da je karta bila po promotivnoj cijeni za oko 150 EUR. WWW.flysas.com :top:

nukac
12.05.2008., 07:06
Pozdrav!

namjeravam putovati u Koln iz Zagreba gdje bih trebala preuzeti jednog malog psića,planirala sam ići sa Germanwingsom, ali nigdje na njihovoj stranici ne nalazim informaciju smije li mali psić (štene) u kabinu.

Hvala!

Ovo (http://www.germanwings.com/en/Infos-and-Services/Frequently-asked-questions-booking_FAQ-What-arrangements-are-there-for-transportation-of-animals.htm) ti je s njihovih stranica o prijevozu malih životinjica.

phi
12.05.2008., 07:10
Pozdrav!

Hvala!

Imaš Tuifly (http://www.tuifly.com/de/index.html) iz Rijeke. Mala životinja u kabini je 25 eur.

Piamia3
12.05.2008., 14:08
:):)Puno hvala!

KHS
12.05.2008., 20:59
Pozdrav ljudi!

Malo sam retardiran za ove stvari. Putujem u Krakow iz Zagreba i trebam si pronaci sto jeftiniji prijevoz do tamo. Naravno, avionom jer mi se ne da putovat više od 10 sati.

Iz Zagreba vidim nema letova do Krakowa... Ima li što iz Ljubljane? Iz Splita ima do Varšave? Možda Budimpešta?

Pomozite! Tnx

nukac
12.05.2008., 21:15
Nemaš baš neki izbor za Krakow. Jedino što imaš iz blizine (relativne) je iz Dubrovnika, vozi Centralwings. Ostalo ti je još preko Londona, samo što to traje i nije baš jeftino.

*Ana#
13.05.2008., 01:25
Zna li itko kako najjeftinije doci do Pariza? Zivim u Splitu, no u obzir dolaze i letovi iz Zagreba i susjednih drzava.. Hvala! :)

55et
13.05.2008., 06:06
SAS leti iz ZG do Stockholma. Imali su i akciju, mislim da je karta bila po promotivnoj cijeni za oko 150 EUR. WWW.flysas.com :top:

Vidi i Adria iz Ljubljane.Ja letim 10.7.za Stockholm povratna 230 EU.Imaju promo jer jim je nova linija.

nukac
13.05.2008., 07:00
Zna li itko kako najjeftinije doci do Pariza? Zivim u Splitu, no u obzir dolaze i letovi iz Zagreba i susjednih drzava.. Hvala! :)

Ako hoćeš jeftino, najbolje ti je iz Venecije. Imaš Ryanair, Easyjet i Vueling. Probaj pogledati i Air France iz Zagreba, jer kad ubrojiš sve dodatne troškove, možda te ispadne jeftinije.
I još je jedna opcija. Odeš Germanwingsom do Koelna (ako nađeš jeftino) i onda vlakom (Thalys) do Pariza (4 sata). Ili Easyjetom do Londona i onda vlakom do Pariza (2 sata).

Catalyst Group
13.05.2008., 21:45
Nego, gledam germanwings sajt, jerbo ću vjerojatno krajem srpnja u Koln na dva dana i skužim da su uveli direktno bukiranje letova iz Zagreba za Stockholm, Barcelonu, London i hrpu drugih gradova... normalno, sa presjedanjem... ali ovo je ful nova opcija ako se ne varam?

Možda uvede još neke gradove, ala Oslo, Helsinki, itd...

Ima ko kakav info?

*Ana#
13.05.2008., 23:39
Ako hoćeš jeftino, najbolje ti je iz Venecije. Imaš Ryanair, Easyjet i Vueling. Probaj pogledati i Air France iz Zagreba, jer kad ubrojiš sve dodatne troškove, možda te ispadne jeftinije.
I još je jedna opcija. Odeš Germanwingsom do Koelna (ako nađeš jeftino) i onda vlakom (Thalys) do Pariza (4 sata). Ili Easyjetom do Londona i onda vlakom do Pariza (2 sata).

Znala sam da ces mi ti odgovoriti. :rofl: Uvijek kad provirim na ovaj topic, tu su tvoji postovi s najboljim savjetima, ponudjenim brojnim opcijama.. Definitivno najvise pridonosis temi. :s I tnx na iscrpnom odgovoru, najbolja mi se cini varijanta do Koelna ili Londona pa vlakom do Pariza. :)

nukac
14.05.2008., 06:16
Samo pogledaj za karte za vlak isto rano, jer je ko i kod avionskih karata. Cim ranije kupis, manja cijena.

nukac
14.05.2008., 09:21
Znala sam da ces mi ti odgovoriti. :rofl: Uvijek kad provirim na ovaj topic, tu su tvoji postovi s najboljim savjetima, ponudjenim brojnim opcijama.. Definitivno najvise pridonosis temi. :s I tnx na iscrpnom odgovoru, najbolja mi se cini varijanta do Koelna ili Londona pa vlakom do Pariza. :)

He he... :top: Uvijek treba imati plan B. :lol:
Mozda ti je najbolje da kombiniras i London i Koeln. Posjetiš 3 grada u cijenu jednog. :top:

icegirl78
14.05.2008., 11:34
ima li netko ideju kako najpovoljnije do varšave? našla sam preko beča za 3.300 kn. je li to o.k.?

nukac
14.05.2008., 12:10
3300 kn je previše. Za tu lovu možeš doći do New Yorka. I još pogotovo ako je iz Beča. Probaj pogledati Adriu iz Ljubljane. :ne zna:

icegirl78
14.05.2008., 13:47
o.k. hvala nukac! :)

IvanOs
14.05.2008., 13:51
Putujem Austrian Airlinesom Beč-New York, kakvi su im avioni, usluga, hrana.... Hvala!

tomi555
14.05.2008., 21:27
nukac, dal se zna kad dolaze novi Dash-evi u flotu Croatia Airlines-a, možda u lipnju kad počinju s letovima za Podgoricu i Prištinu?
jesi poslao koji trip report na airlines.net?

*Ana#
15.05.2008., 00:38
He he... :top: Uvijek treba imati plan B. :lol:
Mozda ti je najbolje da kombiniras i London i Koeln. Posjetiš 3 grada u cijenu jednog. :top:

Hm, hm, mudro zboris. Bila sam u Londonu, ali to nije razlog da ga ponovno ne posjetim. :cerek::D

nukac
15.05.2008., 06:35
nukac, dal se zna kad dolaze novi Dash-evi u flotu Croatia Airlines-a, možda u lipnju kad počinju s letovima za Podgoricu i Prištinu?
jesi poslao koji trip report na airlines.net?

Prvi Q400 je trebao doći 12.5., no međutim isporuka kasni tjedan dana, tako da iz Kanade kreće 16.5., pa se očekuje u HR u nedjelju ili ponedjeljak.

telmo
16.05.2008., 17:44
daj nukac (ili netko drugi ako zna) nek pomogne.....
koja je to šema sa prijavljivanjem prtljage kod easy jeta..vidim da naplaćauju kabinsku prtljagu,a što je s prtljagom koja se čekira? to se nigdje ne spominje??

tomi555
16.05.2008., 17:57
daj nukac (ili netko drugi ako zna) nek pomogne.....
koja je to šema sa prijavljivanjem prtljage kod easy jeta..vidim da naplaćauju kabinsku prtljagu,a što je s prtljagom koja se čekira? to se nigdje ne spominje??

nikakva se kabinska prtljaga ne naplaćuje, a kod čekirane odabereš pri bookingu broj torbi i plaćaš oko 9 eura mislim po komadu

nukac
16.05.2008., 18:03
Telmo, stvar je obratna nego si napisao. Kabinska prtljaga je besplatna (do 10 kg, dimenzije 55x40x20cm), dok se checkirana prtljaga naplaćuje 15 EUR za povratnu kartu (7.50 EUR za jedan smjer) i masa je do 20 kg.

telmo
16.05.2008., 22:12
Telmo, stvar je obratna nego si napisao. Kabinska prtljaga je besplatna (do 10 kg, dimenzije 55x40x20cm), dok se checkirana prtljaga naplaćuje 15 EUR za povratnu kartu (7.50 EUR za jedan smjer) i masa je do 20 kg.

hmmmm....to je i meni logično,al evo šta meni izbacuje:
Prtljaga
2 putnik(a) u ovoj rezervaciji može prijaviti ukupno 2 komad(a) kabinske prtljage za svaki let na ovoj rezervaciji. Ograničenje od 20 kg težine kabinske prtljage (po putniku) ne povećava se dodatnom kabinskom prtljagom.2 Komad(a) predane prtljage po jednosmjernom letu kombinacija između svih putnika
2 prijavljena prtljaga €12.00

e sad...kabinska prtljaga,jel bi to onda trebalo značit čekirana prtljaga??
Glupo malo........

nukac
17.05.2008., 08:08
Očito je netko u Easyjetu zeznuo prijevod na hrvatski... :ne zna:

holden
17.05.2008., 13:29
da li netko ima prijedlog
kako najjeftinije do Lime (Peru), sa povratkom iz La Paz (Bolviija)

Teeja
21.05.2008., 13:49
Gdje god gledam na netu svakakve cijene se vrte za London.. da li mi neko moze rec gdje je najbolje gledat za jeftine karte za London u 7. mjesecu i da je polazak iz Zagreba

nukac
21.05.2008., 20:11
Samo 2 stranice: www.wizzair.com i www.croatiaairlines.hr

sofi
26.05.2008., 23:21
da li neko zna nesto o letovima do kube, npr iz zg? neka najjeftinija varijanta? koliko prije rezervirati, koja kompanija itd?

nukac
27.05.2008., 06:17
Iz ZG nemaš nekih direktnih letova. Najbolje ti je pogledati na www.odklop.com. Uglavnom imaju lastminute ponude. Iz Njemačke imaš www.condor.com i www.airberlin.com

moonlightshadow
28.05.2008., 10:06
Poštovanje svima,
malo sam gledao prethodne stranice i nisam uspio naći ovaj podatak. Dali će nam raditi probleme ako nosimo nešto lijekova. Recimo dvije, tri kutijice tableta?
Letimo Wizzairom u Pariz iz Budimpešte. Na njihovoj stranici piše samo da se lijekovi ne smiju nositi u prijavljenoj prtljazi. Ništa se ne spominju lijekovi za ručnu prtljagu. Isto tako spominje se da tekućina ne smije biti u pakiranjima većima od 100ml, dali se to striktno provodi? Unaprijed hvala svima.

lappino
28.05.2008., 10:12
Normalni lijekovi u ručnoj prtljazi (osim tabletica s likovima leptirića, zvjezdica i štajaznam čega) nisu problem. Za svaki slučaj, ponijeti recept, da se npr. u Emiratima ne zagrmi na mandatory 4 year sentence.
Količina tekućine u predanoj prtljazi nije problem. Ako se nosi sa sobom, max. 100 ml po komadu u prozirnoj vrećici. Znači, polalitarske kokakole isključene. To se (koliko sam vidio) striktno provodi.
Edit: nešto mi se čini da je izuzetak hrana za bebe...

moonlightshadow
28.05.2008., 10:31
Znači recimo šampon od 250 ml ne prolazi?

lappino
28.05.2008., 10:38
Pa stavi ga u predanu prtljagu, osim ako je uopće ne namjeravaš predavati...

sofi
28.05.2008., 13:04
Iz ZG nemaš nekih direktnih letova. Najbolje ti je pogledati na www.odklop.com. Uglavnom imaju lastminute ponude. Iz Njemačke imaš www.condor.com i www.airberlin.com

hvala puno......

sweet_dance_girl
28.05.2008., 14:21
pozdrav raspisanoj ekipi! ideja i mogucnosti na stotine.. a isto tako i mojih planova..Zanima me let avionom iz zg-a za Istambul,naravno-najpovoljnije.molim vas ako imate kakve informacije da mi javite-nije hica s vremenom

nukac
28.05.2008., 17:00
Za istambul imaš Turkish airlines. Direktno iz ZG (odnosno ponekad je međuslijetanje u Ljubljani). Možeš gledati za cijenu na njihovim stranicama ili na stranicama Croatiaairlinesa. Nekad su jedni jeftiniji, nekad drugi, a svi se voze u istom avionu. :ne zna: Ako hoćeš još jeftinije, onda je malo kompliciranije. Vjerojatno preko Njemačke, ili Mađarske ili nešto treće. To pogledaj na www.skyscanner.net

wanted0202
28.05.2008., 19:55
Upravo ispunjam rezervaciju preko neta croatije airlinesa za kartu. sad me interesira kad budem putovao jel kartu kupim u njihovu uredu u gradu (meni dubrovniku) ili sam udem u avion rekavsi svoje ime..:??? kako to funkcionira, nisam inace nikad kupovao karte ovako

Frish
28.05.2008., 21:03
Ako je elektronska (e-ticket), onda nema papirnate karte. Jednostavno sa brojem karte ili što će ti već pisati prilikom online kupovine odeš na aerodrom i na check-inu dobiješ boarding pass. Mogao bi si isprintati ako možeš tu rezervaciju/kupovinu.

tyna
28.05.2008., 23:49
pokušala sam kupiti / rezervirati kartu za dublin iz zadra ( akcija 10 € ) na ryanairovoj stranici ali...

kad kliknem na reklamnu za cheap flights from zadar uopće nemam opciju bookinga.

u čemu je catch ?
:ne zna:

( ili su sve karte već dobrano rasprodane?:()

help.

:D

nukac
29.05.2008., 06:21
Vjerojatno je to samo reklama. Nažalost. :ne zna:

Foxy lady
29.05.2008., 09:34
isto imam (vec isprintanu) elektronsku kartu, kupljenu u agenciji.
e sad - putujem iz zg za frankfurt pa washington pa miami (nije bilo drukcije) :) pa me zanima kada predam taj isprintani papir kod nas na plesu da li dobijem normalnu aviokartu za sve gdje cu presjedat ili kako to uopce ide? :ne zna:
(a putujem sama pa se bojim da ne ostanem negdje na pola puta) :D

itapita
29.05.2008., 09:50
il će ti dati boarding passove za cijeli put odma na Plesu, al veća je vjerojatnost da neće pa ćeš se morat chekirat za svako novo presjedanje

lestrt
29.05.2008., 10:00
Da bi dobio boarding pass za elektronsku kartu samo odeš na checkin i daš putovnicu (za domaće letove vjerojatno prolazi i osobna).
U principu ti ne treba ništa osim ID-a, no uputno je imati isprintanu elektronsku kartu (to su oni papiri koje dobiješ kad kupiš takvu kartu u agenciji). Meni nikad nisu trebali, ali sam ih uvijek imao. :)

nukac
29.05.2008., 10:10
Papire je dobro imati čisto da znaš u koliko sati imaš koji avion... :ne zna:

Frish
29.05.2008., 13:58
il će ti dati boarding passove za cijeli put odma na Plesu, al veća je vjerojatnost da neće pa ćeš se morat chekirat za svako novo presjedanje

Meni su dali borading pass za oba leta do NYC, ali možda ima veze što sam oba leta imao sa istom firmom - Lufthansom. Isto je tako bilo i na povratku.

Asin
31.05.2008., 16:27
e, da jos pitam a kaj je s prtljagom, jer nju automatski sele na sljedeci let??? ne trebas cekat pa ju opet predavat?

prevarena_ri
31.05.2008., 19:23
Bok, zanimaju me ove zrakoplovne pristojbe? Zanima me konkretno za Bali. Kolike su i da li to ide po osobi, kad se plaća i sve to.. Hvala!

Frish
31.05.2008., 19:28
Kada obavljaš check in i dobijaš boarding pass(ove) provjeri da li prtljagu podižeš na konačnoj destinaciji ili ju moraš podići negdje na prelasku. Mislim da skoro uopće prtljagu ne vidiš do zadnje "stanice".

raimunda
01.06.2008., 10:17
Letim ovo ljeto Clickairom u Barcelonu. Zanima me nesto u vezi onih isprintanih karata. Znaci ja sam te karte isprintala u trenutku kad sam ih kupila ali se u medjuvremenu promijenilo vrijeme polijetanja. Trebam li sta sad ponovno printat ili ne?

bullseeredd
01.06.2008., 13:30
dali netko zna koliko ima od Ljubljanskog željezničkog kolodvora od njihovog aerodroma? I koja je veza za taj aerodrom?! Hvala unaprijed

lappino
01.06.2008., 13:57
dali netko zna koliko ima od Ljubljanskog željezničkog kolodvora od njihovog aerodroma? I koja je veza za taj aerodrom?! Hvala unaprijed

Od ljubljanskog autobusnog kolodvora (odmah je do željezničkog) najlakše je busom. Evo ti linkovi na red vožnje.

http://www.prevozi-markun.com/

http://www.lju-airport.si/vsebina.asp?IDM=15

Trajanje vožnje: 30 - 45 minuta.

bullseeredd
01.06.2008., 14:09
Od ljubljanskog autobusnog kolodvora (odmah je do željezničkog) najlakše je busom. Evo ti linkovi na red vožnje.

http://www.prevozi-markun.com/

http://www.lju-airport.si/vsebina.asp?IDM=15

Trajanje vožnje: 30 - 45 minuta.

HVALA!!:s

moonlightshadow
01.06.2008., 16:42
Ljudi može jedna brza pomoć...sutra letim u Pariz...torba mi ima 20 kg...piše da mi je dozvoljeno 20 kg...hoće mi raditi probleme oko toga? Letimo wizzairom...Nebi ništa vadio...a i nemam nešto u što bi stavio dio pa nosio u avion...nositi ću ovako...što mislite hoće mi naplatiti? i koliko bi mogli...gledao sam na njihovoj stranici ne kažu kolko naplate...Još jedna sitnica, dali mi oni tamo na aerodromu daju ono što se zakači na torbu sa adresom, imenom i prezimenom i sl. jer to nemam...ponavljam jetim ujutro ako netko može na brzinu napisati bio bi mu zahvalan...

ombia
01.06.2008., 16:53
Dozvoljeno je 20 kila i imas 20 kila i mislis da ce te kazniti? :D Ja sam nekoliko puta imala 2-3 kile viska i nisu naplatili, moje je iskustvo da najvise naplacuju na prekooceanskim letovima.

A one etiketice sa odredistem bi trebali imati na salteru ali ne daju automatski, pitaj direktno da ti daju.

I - dobar provod :top:

ombia
01.06.2008., 17:22
e, da jos pitam a kaj je s prtljagom, jer nju automatski sele na sljedeci let??? ne trebas cekat pa ju opet predavat?

Da. Osim ako ne kazes drugacije. Ja kad letim preko Zagreba, zelim kofer dobiti prije zadnje destinacije jer su unutra stvari koje ne nosim dalje, predajem rodbini na Plesu.:D

moonlightshadow
01.06.2008., 17:23
Ma ima 23 kg krivo sam napisao...

ombia
01.06.2008., 17:37
Ako bas nista ne mozes ostaviti a i let nije dug, pokusaj riskirati. Ja uvijek uzmem i ruksak ili neku board torbu, mozda da u nju smjestis nesto?

night_train
01.06.2008., 18:26
one cedulje se mogu uzeti i prije chekiranja... na svakom salteru postoji kutijica s tim...
najcesce stampane s logom neke aviokompanije...

ombia
01.06.2008., 18:33
Logicno bi bilo uzeti bas od kompanije s kojom putujes, da se lakse uoci ako prtljaga ide krivim smjerom ili zaluta kod krive kompanije.

raimunda
02.06.2008., 12:39
Da citiram samu sebe :Letim ovo ljeto Clickairom u Barcelonu. Zanima me nesto u vezi onih isprintanih karata. Znaci ja sam te karte isprintala u trenutku kad sam ih kupila ali se u medjuvremenu promijenilo vrijeme polijetanja. Trebam li sta sad ponovno printat ili ne?

Zna li itko?

nukac
02.06.2008., 13:07
To trebaš samo eventualno radi sebe da znaš kad ti ide avion. Što se tiće aerodroma, treba ti samo putovnica, jer ionako traže putnike prema tome, ne prema elektronskoj karti. Nju imaš samo za svaki slučaj. :top:

raimunda
04.06.2008., 08:03
Nukac, muchisimas gracias ;)

Frish
04.06.2008., 10:44
OK, imam vizu na 5 godina izdanu prošle godine kada sam išao u NYC. Pošto planiram najesen u Pittsburgh u privatni smještaj, što znači neću imati nikakve hotelske i slične rezervacije, zanima me da li moram dobiti pismo od domaćina u kojem stoji da ću biti kod njih ili sada kada imam vizu više ne moram ništa predočavati na check pointu kada sletim u SAD-u?

telmo
04.06.2008., 10:53
u intersparu je akcija u suradnji sa czech airlinesom....za svakih 100 potrošenih kuna dobijete 1 bod..za 50 skupljenih bodova imate pravo na kupovinu povratne karte za 999 kuna (sve uključeno) prema 10-tak europshih odredišta.leti se izg via prag.....
ko ne misli ić a kupuje u sparu mek mi proslijedi bodove biću mu jako zahvalan :top::top::top:

J.Poljak fan club
04.06.2008., 14:14
Da li netko zna kada avio kompanije otprilike kreiraju cijene letova za slijedeću godinu 3,4 mjesec?
Konkretno me zanima Turkish,ali i sve ostale koje imaju letove za Bangkok.

nukac
04.06.2008., 15:01
Meni se to ne čini baš povoljnim. Trebaš potrošiti 5000 kn (vjerojatno i više) da bi za to dobio pravo na kupnju karte za 1000 kn. I to samo za 10 odredišta. Ako imaš malo sreće i strpljenja, za 1000 kn kupiš 2 do 3 karte prema Europskim odredištima (neka čak i iz ZG).

nukac
04.06.2008., 15:03
Da li netko zna kada avio kompanije otprilike kreiraju cijene letova za slijedeću godinu 3,4 mjesec?
Konkretno me zanima Turkish,ali i sve ostale koje imaju letove za Bangkok.

Dosta kompanija ima već istaknute cijene. Probaj pogledati preko Kayaka, Expedije, ili Amadeusa (tamo pogledaš otprilike koje kompanije lete, pa odeš na njihovu stranicu i provjeriš cijenu) :top:

telmo
04.06.2008., 17:22
Meni se to ne čini baš povoljnim. Trebaš potrošiti 5000 kn (vjerojatno i više) da bi za to dobio pravo na kupnju karte za 1000 kn. I to samo za 10 odredišta. Ako imaš malo sreće i strpljenja, za 1000 kn kupiš 2 do 3 karte prema Europskim odredištima (neka čak i iz ZG).

da sad kupujem na silu u intersparu samo radi ovih karata ne isplati se definitivno,ali ja sam dosad potrošio 300 kuna,a imam več 55 bodova :D:D:D
p.s. prednost je i ta što možeš otići u jedan grad,a vratiti se iz drugog...

Amabel
06.06.2008., 11:54
Čitala sam da su ukinute papirnate karte no da ih oni koji su ih dobili mogu normalno koristiti. Ja sam kupila kartu za NYC za 18.07. u Adria A. i dobila papirnatu kartu. Bude sve bilo ok ;)
Btw. malo sam se crvenila u utorak dok su mi domaćice leta Germanwingsa objašnjavale da više nema slobodnog biranja sjedala i neka pogledam na kartu koje je moje mjesto ;) Koji sam biser ;)

Doyle
06.06.2008., 12:50
Slijedeće godine u 3 mjesec planiram u Egipat. Sad, išao bi sa Tuifly iz Munchena. Mogu kupiti kartu u jednom smjeru za Kairo, a za Luxor ne mogu. U cemu je stvar, zasto ne mogu kupiti kartu za Luxor u jednom smjeru?

Teeja
06.06.2008., 13:31
di se moze nac najpovoljnija karta za dubai i barcelonu povratna? sve sta san gledala su astronomske cijene

nukac
06.06.2008., 13:36
di se moze nac najpovoljnija karta za dubai i barcelonu povratna? sve sta san gledala su astronomske cijene

Za Barcelonu imaš Clickair iz Ljubljane ili Dubrovnika. To je najbliže što imaš. Ima još Ryanair iz Venecije ili Graza ali za Gironu (koju oni reklamiraju kao Barcelona).
Za Dubai, imaš Munich, Beč ili Beograd. Probaj pogledati last-minute ponude na www.odklop.com

džejn
06.06.2008., 13:55
[QUOTE=Teeja;14383064]di se moze nac najpovoljnija karta za dubai i barcelonu povratna? sve sta san gledala su astronomske cijene[/QUOTE

Za Barcelonu ti je najpovoljnija varijanta krenut iz Venecije (ne znam samo koliko ti je skupo ić do tamo, iz zg-a se može nać povratna karta vlakom za 220kn...) Ja sam kombinirala clickair i myair pa me izašlo oko 70 eura sve skupa (dosta rano sam kupila karte). Od low-cost kompanija iz venecije leti još i vueling , a s ryanom se ne isplati zajebavat, jerbo leti iz trevisa u gironu - izgubiš masu vremena, a ne izađe te puno jeftinije. Naravno, sad preko ljeta cijene su u svim kompanijama puno više, pogotovo ak ideš neposredno prije puta kupovat...

vekmar
06.06.2008., 21:57
ovako, ja bi trebala pomoc ako iko zna kojom kompanijom je najbolje ici u argentinu (buenos aires) sa time da bi se prvo iz zagreba islo u brazil (rio de janeiro) pa tek onda u BA.

kosooki
07.06.2008., 12:48
nemam pitanja samo sam ljut sto sam bookira preko ryanair karte za maltu iz venecije i jos sam mislio da sam dobro prosao jer je cijena bez taksi bila 0.01 eura kad danas gledam isti let sve besplatno nema taksi nicega samo prtljaga..ne mogu virovat..na nas 4 sta idemo to je usteda od 150 eura..poludio sam :D
inace nikad nisam vidio da netko daje cak i taxe besplatno i to sugavi ryanair koji naplacuje prtljagu 30eura :rolleyes: to nesto novo s taksama ili ja to prije nisam primjeciva...

nukac
07.06.2008., 13:59
Eh kosooki, osnovno pravilo je: nakon što kupiš kartu NE SMIJEŠ više gledati koliko je cijena, upravo radi toga. Murfijev zakon, kad kupiš kartu, drugi dan će ta karta biti jeftinija. I onda nastaju frustracije... :top:
Uh, koliko puta sam psovao mater, Ryanairu, Germanwingsu, Condoru... :rofl:

nukac
07.06.2008., 14:03
ovako, ja bi trebala pomoc ako iko zna kojom kompanijom je najbolje ici u argentinu (buenos aires) sa time da bi se prvo iz zagreba islo u brazil (rio de janeiro) pa tek onda u BA.

Probaj pogledati Lufthansu, Air France, Swiss ili Iberiju. Možda čak i TAP. Uglavnom, mislim da ti je najbolje uzeti kartu do Rija, a onda koristiti njihove lokalne aviokompanije, tipa TAM ili GOL (neka verzija Ryanaira). Mislim da na www.skyscanner.net imaš i Južnu Ameriku, pa tamo lako provjeriš cijene za te lokalne linije i koje kompanije su najpovoljnije.
A od Europe do Južne amerike bi ti preporučio da pogledaš na www.kayak.com, probaj pogledati iz ZG, a onda pogledaj i neka druga polazišta (tipa Venecija, Munich, Frankfurt, Stuttgart, Ljubljana, London). :top:

Teeja
07.06.2008., 14:15
Za Barcelonu imaš Clickair iz Ljubljane ili Dubrovnika. To je najbliže što imaš. Ima još Ryanair iz Venecije ili Graza ali za Gironu (koju oni reklamiraju kao Barcelona).
Za Dubai, imaš Munich, Beč ili Beograd. Probaj pogledati last-minute ponude na www.odklop.com

hvala :top:

kosooki
07.06.2008., 20:34
Eh kosooki, osnovno pravilo je: nakon što kupiš kartu NE SMIJEŠ više gledati koliko je cijena, upravo radi toga. Murfijev zakon, kad kupiš kartu, drugi dan će ta karta biti jeftinija. I onda nastaju frustracije... :top:
Uh, koliko puta sam psovao mater, Ryanairu, Germanwingsu, Condoru... :rofl:

imam kupljenih par karata nekoliko mjeseci unaprijed pa mi je sada gust gledati koliko kostaju ali kad sam vidio ovo dobro nisam pao u nesvijest :eek:
sad sam isao vidjeti na ryanair stranici gdje je uoce ta akcija i nista ne mogu naci..jos sam preplacen na njihov newsletter (i sve moguce avio kompanije) i nikakvu obavijest nisam dobio o akciji da se ni takse ne placaju :flop:

vekmar
08.06.2008., 21:14
Probaj pogledati Lufthansu, Air France, Swiss ili Iberiju. Možda čak i TAP. Uglavnom, mislim da ti je najbolje uzeti kartu do Rija, a onda koristiti njihove lokalne aviokompanije, tipa TAM ili GOL (neka verzija Ryanaira). Mislim da na www.skyscanner.net imaš i Južnu Ameriku, pa tamo lako provjeriš cijene za te lokalne linije i koje kompanije su najpovoljnije.
A od Europe do Južne amerike bi ti preporučio da pogledaš na www.kayak.com, probaj pogledati iz ZG, a onda pogledaj i neka druga polazišta (tipa Venecija, Munich, Frankfurt, Stuttgart, Ljubljana, London). :top:

ma sve nesto cudno ispada sa tim kartama. meni ispada povratna karta zg-frankfurt-rio 4000eura:eek:. dok je prek agencije ispalo 1200eura. hvala puno:), probat cu i ovako al ako ne ide, mislim da cu ipak preko agencije jer mi je nekako sigurnije a brazil je upitan jer se neckamo izmedju brazila i perua.

beare
08.06.2008., 23:09
evo upravo sam kupio elektronsku kartu preko Alitalie, no nešto mi tu smrdi.
Ima li tko kakva iskustva s njima?
Naime piše mi da za direktne letove ne mogu uzeti elektronsku kartu, no kad sam pokušao kupiti karzu mogao sam bez problema...sad me zanima hoće li imati kakvih problema s time kod chek-ina, ili je to samo za gradjane Srbije, pošto putujem iz Beograda?

kemik
09.06.2008., 22:41
jel zna netko, postoji li u zagrebu ured Qantasa? trebale bi mi nekakve karte od njih, a nemrem ih naći nikako :(

nukac
10.06.2008., 06:59
Qantas ti je Oneworld member kao i British, Iberia, Malev, pa probaj pogledati u njihovom predstavništvu, možda imaju i Qantas.
No, uvijek možeš kupiti on-line od njih, ili preko neke agencije (E-tours...)... :top:

E da, sad sam našao da imaju office u Ljubljani.
Ljubljana QA Travel Aviation#
Trstenjakova 1a
Open hours: 9am-4pm Mon to Fri +386 1 436 0298

Frish
10.06.2008., 10:56
Zna li netko bih li mogao u kolovozu kupiti kartu za Pittsburgh, PA za manje od $1200. Kako sam izkombinirao sve moguće datume preko Expedie, najjeftnije što sam našao bilo je za $1208 što mi je malo too much. Preko naših agencija stvar je još gora. Prvo su mi u Generalturistu nudili kartu za preko 7 somova kuna, pa kada sam im rekao po kojoj sam ja cijeni našao, našli su mi za 6400. Opet previše.

Frankie
10.06.2008., 11:03
Jel ima netko kakvih iskustava s aviokarte.hr ?
hvala !

u2croatia
12.06.2008., 13:08
Zna li netko bih li mogao u kolovozu kupiti kartu za Pittsburgh, PA za manje od $1200. Kako sam izkombinirao sve moguće datume preko Expedie, najjeftnije što sam našao bilo je za $1208 što mi je malo too much. Preko naših agencija stvar je još gora. Prvo su mi u Generalturistu nudili kartu za preko 7 somova kuna, pa kada sam im rekao po kojoj sam ja cijeni našao, našli su mi za 6400. Opet previše.

na aviokarte.hr imaš za 5800 kn. postoji vrlo izgledna mogućnost da ti isposluju još nižu cijenu.

Frish
12.06.2008., 16:04
na aviokarte.hr imaš za 5800 kn. postoji vrlo izgledna mogućnost da ti isposluju još nižu cijenu.

Stranica im trenutno ne radi, ali svejedno sam probao i na njihovoj stranici prije nekoliko dana naći nešto i nisam našao ništa ispod 6.000+ kuna. Ne znam od kuda ti 5.800 ili varijanta da bi mi našli i jeftinije.

u2croatia
13.06.2008., 00:45
Stranica im trenutno ne radi, ali svejedno sam probao i na njihovoj stranici prije nekoliko dana naći nešto i nisam našao ništa ispod 6.000+ kuna. Ne znam od kuda ti 5.800 ili varijanta da bi mi našli i jeftinije.

nisi rekao koji datumi ti igraju. i dali se radi o povratnoj ili one way karti. no uglavnom...sve što sam napisao je sa njihovog weba.

uglavnom:

aviokarte (http://www.aviokarte.hr)

http://img211.imageshack.us/img211/8484/screenoh8.png

expedia (http://www.expedia.com)

http://img136.imageshack.us/img136/4807/screen1nw1.png

uglavnom, sretno u pronalaženju što jeftinije karte. :) :top:

sway
13.06.2008., 07:15
pri izlasku iz zemlje,šta se sve treba prijaviti? čujem da se laptop ne prijavljuje,a fotić od cca 2000kn?kamera?

Frish
13.06.2008., 08:17
Ja sam imao i kameru i digitalac i nisam ništa prijavljivao. Sve mi je bilo u chekiranoj prtljazi.

SmoothOperatress
14.06.2008., 11:23
Pozdrav:)
Trebam do Los Angelesa u srpnju ili kolovozu, ali sve karte na koje nailazim su jako skupe ili ima jeftinija varijanta samo u jednom pravcu, a meni treba povratna - negdje za kolovoz ili pocetak rujna. Ima netko ideju da li mogu naci neku povoljnu povratnu kartu ovako u zadnji cas? sasvim mi je svejedno koja kompanija i da li cu morati prespavati negdje dan/dva...hvala:)

ČmareC
15.06.2008., 13:55
bok ljudi!

sorry,ak je bilo,ali koja mi je najjeftinija opcija do Egipta (Kairo) Iz Zg ili nekih okolnih zemalja ?

Frish
15.06.2008., 17:54
Trebam do Los Angelesa u srpnju ili kolovozu, ali sve karte na koje nailazim su jako skupe ili ima jeftinija varijanta samo u jednom pravcu, a meni treba povratna - negdje za kolovoz ili pocetak rujna. Ima netko ideju da li mogu naci neku povoljnu povratnu kartu ovako u zadnji cas? sasvim mi je svejedno koja kompanija i da li cu morati prespavati negdje dan/dva...hvala:)

Imaš problem kao i ja. Idemo u špici sezone i sad je već kasno za povoljne, a kamoli jeftine karte. Jedino ako želiš malo riskirati, pa pričekati za nekakav last minute flight. Meni samo do Pittsburgha je povratna od $1250 na dalje.

nukac
16.06.2008., 06:47

Probaj pogledati iz Londona. Od tamo znaju biti najjeftinije karte.

nukac
16.06.2008., 06:51
bok ljudi!

sorry,ak je bilo,ali koja mi je najjeftinija opcija do Egipta (Kairo) Iz Zg ili nekih okolnih zemalja ?

Najbolje je pogledati na www.odklop.com. A iz Njemačke imaš Tuifly i Airberlin.

Frish
16.06.2008., 14:15
Kako mi je trebala karta u kolovozu do Pittsburgha, nisam nalazio ništa jeftinije od $1250 na expediji do cca 6.500 na aviokarte.hr, ali kada sam ih jutros nazvao da mi oni pokušaju složiti ponudu, za par sati mi se javila cura sa cijenom od 5.250 kn! Čak kada mi nije pasao zadnji let iz Frankufrta do Zagreba jer je bio na knap, našla mi je jedan par sati kasnije, za istu cijenu. Nakon što mi u Generalturistu nisu mogli naći jeftinije od 6.500, nisam mogao vjerovati kada su mi rekli za ovu cijenu. :)

u2croatia
16.06.2008., 15:34
Kako mi je trebala karta u kolovozu do Pittsburgha, nisam nalazio ništa jeftinije od $1250 na expediji do cca 6.500 na aviokarte.hr, ali kada sam ih jutros nazvao da mi oni pokušaju složiti ponudu, za par sati mi se javila cura sa cijenom od 5.250 kn! Čak kada mi nije pasao zadnji let iz Frankufrta do Zagreba jer je bio na knap, našla mi je jedan par sati kasnije, za istu cijenu. Nakon što mi u Generalturistu nisu mogli naći jeftinije od 6.500, nisam mogao vjerovati kada su mi rekli za ovu cijenu. :)

eto vidiš da ti nisam lagao. :)

Frish
16.06.2008., 16:03
Bili su mi preporučili generalturist i totalno su me razočarali sa onim što su mi ponudili. Prvo je bila kombinacija od preko 7 somova, pa su kao našli nešto od 6.500 kn. Sutra ovo sigurno kupujem.

SmoothOperatress
16.06.2008., 19:08

Super! Cestitam:)
Idem sad izvidit sta se nudi na aviokarte.hr...a i rekli su mi moji kod kojih idem u LAu da ce od tamo probat nesto iskemijat. Ja bi isla 25.7...wish me luck:D

Frish
16.06.2008., 22:13
Nemoj tražiti na webstranici, jer ćeš dobijati ogromne cifre. Nazovi ih, reci destinaciju i cca od kada do kada bi bila tamo, pa će te nazvati kroz par sati sa ponudom.

Amabel
16.06.2008., 23:53
Nemoj tražiti na webstranici, jer ćeš dobijati ogromne cifre. Nazovi ih, reci destinaciju i cca od kada do kada bi bila tamo, pa će te nazvati kroz par sati sa ponudom.

Probaj otići u adria airways na zrinjevcu. Meni su našli najpovoljniju kartu za nyc.

Suuun
17.06.2008., 19:54
zanim me,ako neko moze pomoć,koje je vrijeme potrebno za chec-in na aerodromu u Koelnu, zanima me jer bi vlakom trebala iz Amsterdama stić u Koeln u 9:35, a avion bi polijetao u 11:05 i sad više nisam pametna, dali je to dovoljno vremena ili ipak nije. Svaki savijet je dobro došao :top:

Y.P.
18.06.2008., 00:43
jel zna tko gdje se u ZG (osim na aerodromu) mogu kupiti one zip vrećice od 1L šta idu u carry on prtljagu (za spremanje tekućina)???

nukac
18.06.2008., 06:28
zanim me,ako neko moze pomoć,koje je vrijeme potrebno za chec-in na aerodromu u Koelnu, zanima me jer bi vlakom trebala iz Amsterdama stić u Koeln u 9:35, a avion bi polijetao u 11:05 i sad više nisam pametna, dali je to dovoljno vremena ili ipak nije. Svaki savijet je dobro došao :top:

Ovisi o aviokompaniji. Germanwings (pretpostavljam da letiš s njima) ima 40 minuta. E sad je pitanje, jel stižeš u 9:35 na aerodrom ili na Hauptbahnhof. Ako dolaziš na aerodrom, vremena imaš dosta. Ako na Hauptbahnhoff.... mislim da ti je onda ili na knap ili kasniš. No, ja uvijek volim ostaviti puno vremena, bolje da ja čekam avion nego da mi pobjegne. :ne zna:

nukac
18.06.2008., 15:04
Trenutno Austrian ima neku akciju za prekooceanske letove.

New York from 579 EUR
Washington from 609 EUR
Chicago from 629 EUR
Toronto from 659 EUR
Mumbai from 699 EUR
Delhi from 699 EUR
Beijing from 749 EUR
Tokyo from 819 EUR

Cijene su iz Beča. I još: Low prices to the U.S. and Asia. And the best thing about the offer: book online between 19 and 22 June 2008, and you’ll save an extra 10%! Simply enter the code "Fernweh08" in the field "voucher" when booking online.

Amabel
18.06.2008., 17:42
Putujem u USA i zanima me dopuštaju li amerikanci unos (originalno zatvorene boce) maslinovog i bučinog ulja. Ja sam pronašla info da ne smijem unositi meso, biljke, sjemenje, no što je s uljem? To nosim kao poklon mojim gurmanima u NYC ;)

Amabel
18.06.2008., 17:49

Probaj vidjeti da li ti vlak prolazi kroz stanicu aerodroma. Kada sam ja bila, ukrcala sam se u brzi vlak ICE (s aerodroma za centar) i na Hauptbahnhofu sam bila za taj čas.

"
Train/S-Bahn:
S-Bahn, line S13:
Cologne/Bonn (airport) - Köln (main train station)
(all day, every 10-30 minutes - every 60 minutes at night)
Ticket price: 2,10 EUR/one-way.
Journey time: 15 minutes.
Stops: Cologne/Bonn Flughafen - Köln Frankfurter Strasse - Köln Trimbornstrasse - Köln Messe/Deutz - Hauptbahnhof (main train station, underground station)

From the airport train station many other cities are available by ICE high-speed train. The ticket costs 12 EUR to Cologne main train station."

Wapa
20.06.2008., 13:51
Mozda sam promasila temu, ali mi se cini da biste vi ljudi ovo mogli znati jer se u sve razumijete.
Putujem za mjesec dana u London na par dana, a putovnica mi istice u 9.mj. Da li ima neki propis da putovnica mora biti vazeca najmanje ne-znam-koliko prilikom ulaska u stranu zemlju?

outrageousss
21.06.2008., 15:05
pozdrav!

zanima me s kojom kompanijom letjeti, trebala bi Zagreb- Izmir - Zagreb.. koja bi bila najjeftinija opcija, da li je netko putovao vec ? Croatia Airlines nema let za Izmir, nego do Istanbula a onda bi morala 9 sati putovati busom do Izmira :( nisam drugo nista uspjela naci.. sve je uglavnom do Istanbula..

jel ima netko neki drugi prijedlog, ponudu, informaciju za taj let. Puno hvala na odgovoru.

outrageousss
21.06.2008., 17:22
zagreb - izmir s turkish airlinesom je 417€ s tim da let traje oko 6-7 h sa stajanjima :(

zagreb - istanbul s croatia airlinesom je 350 € plus troskovi do izmira busom, ili avionom za oko 100-injak € za povratnu kartu, zg-ist 1 h letenja, i od ist-izm 1 h

to je sve od ponude sto sam ja nasla.. aj jel ima netko drugi prijedlog ili da izaberem izmedju ova dva? cini mi se bolji ovaj let croatia airlinesom

kosooki
21.06.2008., 23:22
zagreb - izmir s turkish airlinesom je 417€ s tim da let traje oko 6-7 h sa stajanjima :(

zagreb - istanbul s croatia airlinesom je 350 € plus troskovi do izmira busom, ili avionom za oko 100-injak € za povratnu kartu, zg-ist 1 h letenja, i od ist-izm 1 h

to je sve od ponude sto sam ja nasla.. aj jel ima netko drugi prijedlog ili da izaberem izmedju ova dva? cini mi se bolji ovaj let croatia airlinesom

bolja ti je prva opcija jer ti je jeftinija za 50eura jer ces i u drugoj opciji morati cekati na avion za izmir a ako sve odmah rezerviras sa turkish ispadne te jeftinije..
zagreb istanbul ti je 2 sata voznje samo su oni jednu vremensku zonu ispred nas pa ispadne jedan sat..

outrageousss
22.06.2008., 12:34
evo gledam si ipak s cro airl. zato sto bi osla u zg kupit kartu jer ne znam kako bi kupila ovu za turk airl. nemam karticu pa ne mogu online rezervirati i platiti.
tako da bi to bilo ZG-IST 2500kn i od istanbula do Izmira 30€ povratna karta za bus...a a a :D sta kazes ? :)

biba123
23.06.2008., 12:18
Ima li netko iskustvo s Etihad Airways-om? I jel neka agencija u Hrvatskoj moze izdati njihove karte? Ili nam ostaje samo opcija online rezervacija i kupovine karte...?

ČmareC
23.06.2008., 20:47
Ljudi de malo pomoci asap,sad sam sa wizzairom rezervirao kartu za London za frenda i mene,ali sam u njegovo prezime jedno slovo viska slucajno ubacio :rolleyes:,kako da to sad promjenim ? nikako da skuzim koji im je broj pozivnog centra u Madjarskoj.

Hvala :s:s

taksim
23.06.2008., 21:01
Ima li netko iskustvo s Etihad Airways-om? I jel neka agencija u Hrvatskoj moze izdati njihove karte? Ili nam ostaje samo opcija online rezervacija i kupovine karte...?

Kompanija iz UAE? Navodno da kopira Emiratese i Qatar Airways (plemenska nademetanja, ko ce imati bolju avio kompaniju :D), prema tome sve najbolje.

Vjerujem da ti svaka agencija moze prodati njihove karte, a tu je i dobri stari online nacin.

Weedeemer
24.06.2008., 02:39
bok, znate mozda gdje preuzeti karte od germanwingsa i koliko dana nakon uplate?

hvala

kosooki
24.06.2008., 09:34
evo gledam si ipak s cro airl. zato sto bi osla u zg kupit kartu jer ne znam kako bi kupila ovu za turk airl. nemam karticu pa ne mogu online rezervirati i platiti.
tako da bi to bilo ZG-IST 2500kn i od istanbula do Izmira 30€ povratna karta za bus...a a a :D sta kazes ? :)

evo ti kontakt podaci turkisha u zagrebu
TURKISH AIRLINES

Zračna luka Zagreb
telefon: ++ 385 01 456 2008, ++385 01 626 5158
fax:++385 01 456 2008

e-mail: turkish-airlines@zg.t-com.hr

Zagreb, Jurišiceva 12/1
telefon: ++385 01 492 1854, ++385 01 492 1855, ++385 01 492 1856
fax: ++385 01 492 1853

e-mail: turkish-airlines@zg.t-com.hr

znaci imas ih u centru grada i na aerodromu pa ti vjerojatno tu i mogu izdati kartu ako vec nemas karticu a i bolje je ici avionom nego se tramakavati autobusom..

kosooki
24.06.2008., 09:36
bok, znate mozda gdje preuzeti karte od germanwingsa i koliko dana nakon uplate?

hvala

kod low cost kompanija nema preuzimanja karata dovoljno se pojaviti na check inu sat i pol prije leta pokazati putovnicu i dobiti ces boarding pass..mozes jos eventualno isprintati mail na koji su ti poslali potvrdu rezervacije za svaki slucaj..

nesho
24.06.2008., 09:52
Ljudi de malo pomoci asap,sad sam sa wizzairom rezervirao kartu za London za frenda i mene,ali sam u njegovo prezime jedno slovo viska slucajno ubacio :rolleyes:,kako da to sad promjenim ? nikako da skuzim koji im je broj pozivnog centra u Madjarskoj.

Imam sličan problem, meni na računu nisu napisali porezni broj od firme pa sam mislio tražiti da promijene. Onaj stari broj više ne vrijedi, a novi se izgleda može zvati samo iz Mađarske, jer me izbacuje svaki put kad nazovem. Poslao sam mail pa ću vidit hoće li biti šta od tog. Na sreću imam još 4 mjeseca do leta pa mi nije hitno za odgovor.

kosooki
24.06.2008., 10:25
Imam sličan problem, meni na računu nisu napisali porezni broj od firme pa sam mislio tražiti da promijene. Onaj stari broj više ne vrijedi, a novi se izgleda može zvati samo iz Mađarske, jer me izbacuje svaki put kad nazovem. Poslao sam mail pa ću vidit hoće li biti šta od tog. Na sreću imam još 4 mjeseca do leta pa mi nije hitno za odgovor.

ja sam zabunom isto kod wizzair-a stavio mr. umjesto miss. i poslao im mail prije mjesec ipo dana i nitko nije odgovorio nista a na nijedan telefon ih ne mogu dobiti..jel netko imao ovakav problem mozda..mislim da se ne bi dogodilo da kolegicu ne puste u avion :D

outrageousss
24.06.2008., 12:04
kosooki thanks na info!

SmoothOperatress
24.06.2008., 17:42
Da li da putujem u USA Lufthansom ili Unitedom? Lufthansom sam vec isla i skroz sam zadovoljna bila. United je jeftiniji, ali to je sve sto znam o toj kompaniji

Loza1
24.06.2008., 18:01
Putovala bih pocetkom kolovoza na Kubu, na 10 dana. Ne bih htjela ici s nekakvom turistickom agencijom, vec bih voljela ici sama i sama istraživati tu zemlju. Prvi problem koji se pojavio - kako naći neku povoljnu avio kartu do Havane? Molim pomozite.... Svaka je ideja dobro došla.

kapljica vode
25.06.2008., 08:03
Pozdrav!
Molila bih nekoga tko je nedavno putovao Ryanairom ako može reći koliko se naplaćuje prtljaga?
Hvala :)

Cohiba
25.06.2008., 09:17
Putovala bih pocetkom kolovoza na Kubu, na 10 dana. Ne bih htjela ici s nekakvom turistickom agencijom, vec bih voljela ici sama i sama istraživati tu zemlju. Prvi problem koji se pojavio - kako naći neku povoljnu avio kartu do Havane? Molim pomozite.... Svaka je ideja dobro došla.

Mislim da je preko Pariza najjeftinija.

jaglenac
25.06.2008., 09:24
pozdrav!
bil mi netko mogao reći kako prodati avionsku kartu preko neke agencije, i je li to uoće moguće ili sam nešto zabrijala?

kosooki
25.06.2008., 13:18
Pozdrav!
Molila bih nekoga tko je nedavno putovao Ryanairom ako može reći koliko se naplaćuje prtljaga?
Hvala :)

posto zbog prtljage moras obaviti check in ryanair ti to naplacuje ukupno 30eura na povratnom letu..

55et
25.06.2008., 19:51
Sta je potrebno da se priznaju bodovi.Ukrcaj na avion ili samo podignuti boarding karta.Moram kenslati let ali bi htio da se mi priznaju bodovi jer sam ipak kupio kartu.

flight
28.06.2008., 08:15
Posto prvi puta letim avionom, molio bih savjet vezan uz smjestaj baterija
za fotic i sl. Na nekoliko foruma sam procitao kako se baterije mogu nositi
u rucnoj prtljazi (koja ide u kabinu), a opet na drugim mjestima kazu kako
iskljucivo ide u kofer (koji ide u bunker) i da se ne smiju nositi u rucnoj prtljazi.

Kakva su pravila? :misli:

Tekucine (gelovi i sl.) posto sva pakiranja prelaze 100ml stavljam u kofer koji ide u bunker - to je OK?

kosooki
28.06.2008., 10:45
Posto prvi puta letim avionom, molio bih savjet vezan uz smjestaj baterija
za fotic i sl. Na nekoliko foruma sam procitao kako se baterije mogu nositi
u rucnoj prtljazi (koja ide u kabinu), a opet na drugim mjestima kazu kako
iskljucivo ide u kofer (koji ide u bunker) i da se ne smiju nositi u rucnoj prtljazi.

Kakva su pravila? :misli:

Tekucine (gelovi i sl.) posto sva pakiranja prelaze 100ml stavljam u kofer koji ide u bunker - to je OK?

pa ja uredno nosim fotoaparat, dapace slikajem i snimam za vrijeme leta i nikad mi nitko nista nije rekao..ista stvar ti je i s mp3-om..
svu kozmetiku stavi u kufer jer ti stvarno nece biti potrebna gore osim ako se ne radi o letu zagreb sydney pa se zelis malo nasminkati prije nego te doceka momak na aerodromu :D

D-Jurica
02.07.2008., 18:32
Ovako imam pitanje! Ja putujem Germanwingsom i posto se karata kupuje online...sta ja kasnije imam u biti kao kartu? cime dokazem da sam platio kartu i tako to? nisam nikada putovao avionom ili kupovao karte preko interneta, pa mi je ovo malo novo!

Weedeemer
02.07.2008., 19:02
...upisao sam krivo (nepotpuno) ime na kartu od germanwingsa, hoce li biti problema radi toga?

Frish
02.07.2008., 20:48
Ovako imam pitanje! Ja putujem Germanwingsom i posto se karata kupuje online...sta ja kasnije imam u biti kao kartu? cime dokazem da sam platio kartu i tako to? nisam nikada putovao avionom ili kupovao karte preko interneta, pa mi je ovo malo novo!

Putovnicu. Možeš si isprintati potvrdu ili itinirary ako si dobio na email nakon kupovine, tek toliko.

beare
02.07.2008., 21:19
zanima me je li netko koristio beogradski aerodrom, kako od željezničke postaje do tamo?

vanelic
03.07.2008., 22:59
društvo, samo da vam javim. preko travelocity.co.uk imaju super akciju u listopadu: jednosmjerna karta Cairo-Dubai-Johannesburg u kombinaciji Emiratesa i South African Airwaysa za cca 2000kn first class (takse ukljucene). izgleda nevjerovatno, ali cini se istinito. bukirao sam, dobio confirmation number, e-ticket number, broj sjedala u prvoj klasi itd itd. Zatim sam zvao osobno preko telefona travelocity u Engleskoj i ured Emiratesa koji su mi potvrdili da je sve u najboljem redu... :)

Frish
04.07.2008., 07:00
Još da trebam u Johannesburg... :)

Cohiba
04.07.2008., 10:38
...Emiratesa i South African Airwaysa za cca 2000kn first class (takse ukljucene). izgleda nevjerovatno, ali cini se istinito.

First Class, jos Emirates :s

Tu ce pilot malo caskati s tobom, a limuzina te vozi do aviona.

Nevjerovatno jeftino :s

Weedeemer
05.07.2008., 00:17
...upisao sam krivo (nepotpuno) ime na kartu od germanwingsa, hoce li biti problema radi toga?

bump

trapava
05.07.2008., 15:38
Da li da putujem u USA Lufthansom ili Unitedom? Lufthansom sam vec isla i skroz sam zadovoljna bila. United je jeftiniji, ali to je sve sto znam o toj kompaniji

Definitivno Lufthansom! Putovala i jednim i drugim, kazes i sama da si zadovoljna Lufthansom pa ne znam sto bi mijenjala? United radi u kooperaciji sa Lufthansom tako da ako ne naznacis da hoces iskljucivo da letis Lufthansom mozda te i smijeste u United i ako si platila kartu za Lufthansu!
Iz mog iskustva ti mogu rec da je usluga sa Lufthansom mnogo bolja nego u United, karta im je mozda jeftinja, ali zato ce ti naplatit alkoholna pica, moguce sad i bezalkoholna i grickalice(jer to rade na domestics flights)stjuardese su :flop::flop:UZAS!!!
Mozda jedina pozitivna strana Uniteda sto imaju vise mijesta izmedju siceva...ako nemas duze noge neces imat problem, mada meni ni to ne smeta, Njemac je Njemac..i u zraku najvise vjerujem nijima:top:

Mylo
09.07.2008., 11:57
jeftineavionskekarte.com, jel to pouzdana stranica?, ko kupovao preko toga?

telmo
09.07.2008., 13:59
u tijeku je akcija na sky europeom koja traje do nedjelje,ima karata ( sa svim taksama,sve uključeno) za 2 (dva) eura !!

KapitalL
09.07.2008., 18:24
u tijeku je akcija na sky europeom koja traje do nedjelje,ima karata ( sa svim taksama,sve uključeno) za 2 (dva) eura !!
da, vidim akciju al kako nać te karte?
nije vrag da moraš ko luđak pretraživat ručno dan po dan, destinaciju po destinaciju :eek:

VashTheStampedo
09.07.2008., 18:54
Pozdrav....

Zanima me kakva iskustva imate sa presjedanjem sa Gatwicka na Heathrow?
Dali ako checkiram do kraja svog putavanja dali mi se i prtljaga onda prebaci na Heathrow ili moram sam prenijeti sa Gatwicka, pa ponovo checkirati.

Nasao sam da postoje autobusne linije koje prevoze izmedju ta 2 aerodroma za 19 funti.

Hvala

telmo
09.07.2008., 21:05
da, vidim akciju al kako nać te karte?
nije vrag da moraš ko luđak pretraživat ručno dan po dan, destinaciju po destinaciju :eek:

a pazi,teško je očekivat da ćeš nać te karte za 2 eura u ljetnim mjesecima,ali za jesen i zimu se već može nać...
sky europe pokazuje konačne cijene sa taksama i sa svim uključenim i ima recimo jako puno karata po cijeni od 29 eura...a ovo recimo za 2 eura našao sam si beč-sofija u 10. mjesecu kad je kod nas praznik,također nije skup ni copenhagen ili amsterdam
nećeš tražiti dan po dan.......recimo ja gledam 2-3 mjeseca unaprijed
kad si mogu složit neki produženi vikend i onda pucam po svim destinacijama i rezerviram ono što mi je najjeftinije,uopće nije bitno gdje

Weedeemer
16.07.2008., 18:23

ako znate mozda...
da ne kopam po njihovim stranicama jer imaju tone pravilnika

puno hvala na odgovoru.

Frankie
25.07.2008., 10:07
Za do Frankfurta, jeste probali kad kombinaciju s busom do Beča i onda s airberlinom VIE - FRA ? Kojim busem ste išli do Beča ?
thx !!

ČmareC
25.07.2008., 10:45

Ponavljam se :) anyone ?

Frish
05.08.2008., 14:01
Je li itko kupovao karte preko aviokarte.hr? I, da li se ikome dogodilo da su imali ikakvih problema sa nekom od agencija koje su im prodale karte, tipa da bi došli na aerodrom i da vas ne bi bilo u sustavu?

ČmareC
19.08.2008., 15:06
WTF ???

Sad zovem wzzair zbog onoga od prije (sto sam sjebo ime od frenda pri rezervaciji karata) zovem na broj Mađarska +36 1 470 9499 i kaze automat da su se brojevi centara promjenili i da pritisnem na broj drzave iz koje zovem,izbifla mi 20-ak zemalja,a Hrvatske nigdje...Da ne pricam da sam im mail poslao prije cca. 2 mjeseca i odgovora nema...

Mislim ono...profesionalnost je cista 0 :flop::flop::flop::flop::flop:

Irkre
21.08.2008., 10:19
Pozdrav....

Zanima me kakva iskustva imate sa presjedanjem sa Gatwicka na Heathrow?
Dali ako checkiram do kraja svog putavanja dali mi se i prtljaga onda prebaci na Heathrow ili moram sam prenijeti sa Gatwicka, pa ponovo checkirati.

Nasao sam da postoje autobusne linije koje prevoze izmedju ta 2 aerodroma za 19 funti.

Hvala

Možda prekasno odgovaram, ali prtljaga ti ne odlazi s aerodroma na aerodrom, barem ne ako do zg-a letiš s croatiom (oni to nemaju organizirano). ja sam imala nedugo tu kombinaciju pa sam odustala jer su mi u agenciji to tako rekli

lunalu
21.08.2008., 15:41
Ja samputovala u ozujku s Malevom u Bangkok i s Iberiom u portugal pred mjesec dana. Sve na letovima s iberiom se placalo ekstra- pice, hrana , grickalice i to ne bas jeftino...

MAlev nam je bio super. Let fenomenalan, avioni prostrani, usluga fenomenalna- samo su bile stare stjuardese ( ali jako usluzne). Iako nema veze sad s letovima u sustini, moram reci da me jako smeta to sto imaju tako lose stranice. Nisam mogla nikako registrirat u Duna Club za bodove po tom letu jer im nije funkcionirala stranica. Sad kad je napokon profunkcioniralo ne prepoznaje mi broj leta. I tako cu sad lijepo ispusit bodove...A to nije bas lijepo!!!

A s Iberijom isto tako, napravili su njihovi neki glupi programeri takav formular da se ne moze upisat znak @ pri upisa maila,a registracija se ne moze napravit bez upisane mail adrese....Pa ti budi pametan....

U svakom slucaju, cini mi se da s iberijom vise necu nigdje...

GLista23
25.08.2008., 16:10
jel netko moze preporucit koja je najbolja avio kompanija za putovanje do New Yorka?
Imam na izbor Lufthansu, British Airways, Delta Air i Malev...
Ono, zanima me u biti u kojem avionu ima najvise mjesta za noge:)))
Kvaliteta hrane mi i nije neki faktor:))

nukac
25.08.2008., 19:43
Od ponuđenih, najbolji je British - hrana dobra i ima dosta mjesta. Lufthansa - ako hoćeš pouzdanost. Delta - ko sve američke kompanije naplaćuju alkoholna pića na letu. Malev - vjerojatno najjeftiniji...

FlyGoodBye
25.08.2008., 20:34
jel netko moze preporucit koja je najbolja avio kompanija za putovanje do New Yorka?

i ovisno kud letis... Air France mi nisu omiljeni radi usluge i (ne)cistoce, ali kod njih uvijek ubodem prilicno povoljnu tarifu.
Ono sto savjetujem i tebi i svima ostalima, to je da kad napravite rezervacije na liniji da sto prije kupite kartu jer cete se vrlo neugodno iznenaditi kad vam s vremenom porastu avio taxe koje zadnjih 6 mjeseci rastu ko gljive radi poskupljenja goriva.

FlyGoodBye
25.08.2008., 20:40
Jel ima netko kakvih iskustava s aviokarte.hr ?
hvala !

imam ja. to mi je poslovni suradnik. ima vrhunske avionce i dobro rade posao. mozes imati povjerenje. ako ti trebaju avio karte na linijama, mozes pitat i mene, to mi je struka. ciao.

Amabel
26.08.2008., 00:34

Ja sam letila s Delta operated by Air France i let je bio super. Ništa od hrane i pića se nije plaćalo. Filmovi su bili izvrsni, većina je ovaj tjedan stigla u hr. kina. Meni nije bilo dosadno ;-)

Hannah
26.08.2008., 06:41
sto se tice mjesta za noge u ekonomskoj klasi to je manje vise isto. a izdrzat ces...nije bas komfor tih 7 sati leta.

Frish
26.08.2008., 06:45
imam ja. to mi je poslovni suradnik. ima vrhunske avionce i dobro rade posao. mozes imati povjerenje. ako ti trebaju avio karte na linijama, mozes pitat i mene, to mi je struka. ciao.

Jučer kupio kartu za SAD u poslovnici u Miramarskoj. Za sada sve 5. Nadam se da će i na aerodromu. :)

BTW, ako letim sa par različitih avioprijevoznika do destinacije, da li svejedno mogu dobiti sve boarding passove do zadnje destinacije ili ću morati na svakom aerodromu letati po kartu? Kada sam letio u New York, svi su mi letovi bili Lufthansini, pa sam dobio obje karte odmah u Zagrebu na putu tamo i obje na povratku na JFK-u.

Hannah
26.08.2008., 06:51
sve ti ovisi.

ako jos presjedas u usa, onda te nece checkirati za tamo jer je to vremenski predaleko i nemaju te letove pred sobom u komp. (npr. ako letis zg-frankfurt-san francisco-honolulu, checkirat ce te vjerojatno do sf, a tamo ces morati napravit check in za honolulu).
uglavnom, pri check in-u u zg reci ce ti do kud su te checkirali, a gdje moras sam.

Frish
26.08.2008., 09:18
Pretpostavio sam bi tako moglo biti. Presjedam u Chicagu. Nadam se da ću imati dovoljno vremena između letova, koji su od dva do dva i pol sata.

A da li ja prolazim check point na prvom aerodromu u SAD-u, u ovom slučaju u Chicagu ili na krajnjoj destinaciji? Jer ako moram prolaziti check point, čekati u redu za to i onda još tražiti boarding pass za idući let i tražiti drugi terminal, neće mi dva sata biti dovoljno. Da li oni koji lete dalje imaju kakvu prednost pred ostalim putnicima na check pointu?

Hannah
26.08.2008., 09:57
Pretpostavio sam bi tako moglo biti. Presjedam u Chicagu. Nadam se da ću imati dovoljno vremena između letova, koji su od dva do dva i pol sata.

A da li ja prolazim check point na prvom aerodromu u SAD-u, u ovom slučaju u Chicagu ili na krajnjoj destinaciji? Jer ako moram prolaziti check point, čekati u redu za to i onda još tražiti boarding pass za idući let i tražiti drugi terminal, neće mi dva sata biti dovoljno. Da li oni koji lete dalje imaju kakvu prednost pred ostalim putnicima na check pointu?

obicno samo trebas naci gate iduceg leta i checkirati se na salteru koji je ispred samog izlaza. to pitaj usput, stjuardesu, ili na aerodromu na info salteru kojih ima svako malo.
a imas ii saltere gdje se cekiraju svi putnici na terminalima, al tu zna bit poveca guzva.

nukac
26.08.2008., 10:08

U USA je to zajebano, jer je razlika između internacionalnog i domaćeg terminala. Dolaziš na internacionalni terminal, prolaziš graničnu kontrolu, uzimaš torbu i prolaziš carinu, a onda odlaziš na domaći terminal i ponovno radiš check-in.

Frish
26.08.2008., 10:45
Imam dva sata i 45 minuta između ta dva leta, pa pretpostavljam da bi to trebalo biti i više nego dovoljno vremena.

BTW, bih li ja sada kada već od prošlog puta imam vizu trebao sa sobom imati kakvo garantno pismo kod ulaska u SAD ili sada kada vizu imam na 5 godina mogu putovati i bez takvih "dokaza"?

SmoothOperatress
26.08.2008., 11:25
BTW, bih li ja sada kada već od prošlog puta imam vizu trebao sa sobom imati kakvo garantno pismo kod ulaska u SAD ili sada kada vizu imam na 5 godina mogu putovati i bez takvih "dokaza"?

Ja sam ga imala, ali me nitko nije trazio da ga pokazem...samo su me pitali gdje cu biti, sta sam po zanimanju...i onda me frajer poceo ispitivat koja je razlika kod mog zanimanja Hrvatske i USA, pa da mu objasnim :zubo:...to je ajmo rec malo potrajalo, ali nikakvih problema nije bilo...najvise vremena mi je otislo na cekanje prtljage, jer su u isto vrijeme sletili 4 mrcine aviona...

SmoothOperatress
26.08.2008., 11:36
Definitivno Lufthansom! Putovala i jednim i drugim, kazes i sama da si zadovoljna Lufthansom pa ne znam sto bi mijenjala? United radi u kooperaciji sa Lufthansom tako da ako ne naznacis da hoces iskljucivo da letis Lufthansom mozda te i smijeste u United i ako si platila kartu za Lufthansu!
Iz mog iskustva ti mogu rec da je usluga sa Lufthansom mnogo bolja nego u United, karta im je mozda jeftinja, ali zato ce ti naplatit alkoholna pica, moguce sad i bezalkoholna i grickalice(jer to rade na domestics flights)stjuardese su :flop::flop:UZAS!!!
Mozda jedina pozitivna strana Uniteda sto imaju vise mijesta izmedju siceva...ako nemas duze noge neces imat problem, mada meni ni to ne smeta, Njemac je Njemac..i u zraku najvise vjerujem nijima:top:

Hej...hvala ti na odgovoru, tek sam ga sad vidjela, a vratila sam se u Hr prije par dana:)
Odlucila sam se bila za United na kraju i mogu rec da nemam neko lose iskustvo iza sebe. Naplacivanje pica i grickalica se odnosi samo na domestic flights, jer na prekooceanskim letovima ne naplacuju, stovise mozes kad god se sjetis otici do repa i uzeti sebi cugu ili nesto za grickat. Stjuardese na putu od Frankfurta do LA su bile u prosjeku valjda 55+ godina, stvarno ne znam zasto su ih sve skupili odjednom:D i jos su sebi uzele 4 reda sjedala uz prozor i prekrile ih nekom krpom iza koje su spavale...to je bilo bas nesimpaticno...ali kad sam isla nazad, LA - London, sve je bilo ok...nije bilo kasnjenja ni tamo ni nazad, iako su me prije puta upozorili da su americki avioni skloni kasnjenju...oba puta smo letjeli Boeingom 777...ali kad se usporeduje sa Lufthansom, slazem se da je Lufthansa na visem nivou...a i imam duze noge:)...no, svejedno oteknu na tako dugom putu, bez obzira s kim putujes:D

TroYa
26.08.2008., 15:11
Bok,

idem na put desetak dana, preko Bečkog aerodroma. s obzirom da do Beča mislim autom, zanima me ima li tko iskustva s parkingom? izračunala sam da, ako ostavim auto na aerodormu, će me koštati cca 80€. Kolega mi je predložio da ostavim auto "negdje" na dozvoljenom parkingu u najbližem mjestu (mislim da je to Schwechat). da li je već netko radio nešto slično?

Constatinopol
28.08.2008., 21:07
propade još jedna avionska kompanija (http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/scotland/glasgow_and_west/7586654.stm) :flop:

Tvrtko1995
29.08.2008., 02:32

Chicago je uzas nad uzasima. Specijalno ako dolazis kasnije (uvece). Nista ne radi, nitko te ne ferma, nikoga za pitati a poslije 10PM mozes samo plakati ako ostanes tamo. Pripremi se za uzas.

Frish
29.08.2008., 08:48
Chicago je uzas nad uzasima. Specijalno ako dolazis kasnije (uvece). Nista ne radi, nitko te ne ferma, nikoga za pitati a poslije 10PM mozes samo plakati ako ostanes tamo. Pripremi se za uzas.

Gle, ako imam kartu, mjesto u avionu me čeka. Fućka se meni kako to oni tamo funkcioniraju. I BTW, tamo dolazim u nedjelju oko 6 popodne.

kikej
29.08.2008., 13:03
Ponavljam se :) anyone ?

WIZZAIR - Pozivni centar ili mail

Moja prijateljica je isto greškom upisala krivo prezime pri rezervaciji karte kod Wizzair-a Zagreb-London i sad nikako ne može stupiti u kontakt s njima - u Zračnoj luci u Zagrebu ne znaju ništa, na mailove nitko ne odgovara, na sve one telefonske brojeve se nikoga ne može dobiti, ... Ovo je stvarno suludo - molim za bilo kakvi savjet, jel netko zna agencije koje s njima surađuju ili tako nešto? Hvala!!! :s

ČmareC
29.08.2008., 13:59
WIZZAIR - Pozivni centar ili mail

Moja prijateljica je isto greškom upisala krivo prezime pri rezervaciji karte kod Wizzair-a Zagreb-London i sad nikako ne može stupiti u kontakt s njima - u Zračnoj luci u Zagrebu ne znaju ništa, na mailove nitko ne odgovara, na sve one telefonske brojeve se nikoga ne može dobiti, ... Ovo je stvarno suludo - molim za bilo kakvi savjet, jel netko zna agencije koje s njima surađuju ili tako nešto? Hvala!!! :s

Evo ti kopija mog posta sa druge teme,ja sam svoj problem rijesio :mig:

Sto se tice wizza i njihovog ne odgovaranja na mail,problem je u tome sto oni odgovaraju samo kad je sljedece u ptanju :

* oštećenom, zakašnjelom, izgubljenom ili ukradenom prtljagom
* zakašnjelim ili otkazanim letovima
* nepravilnim ili nedopuštenim postupanjem s putnicima

Ja sam ih zvao jer sam imao onaj problem ( ubacio sam jedno slovo viska u prezime kad sam rezervirao kartu) i ne javljaju se jer nemaju pozivni centar za Hr vise..navodno.

Onda mi je frendica koja zivi u Madjarskog nazvala njih i u roku 2 minute su to ispravili i poslali mi novi mail,besplatno naravno...

Tako da ako imate nekih problema,ne vrijedi ih zvati iz Hr,nego treba nekoga kontaktirati tko zivi u Madjarskoj,Poljskoj...pa da vam on to rijesi...

Frish
29.08.2008., 14:06
Pa kakve su to gluposti? Ako prodaju karte u Hrvatskoj, onda bi se trebalo moći barem nazvati iz Hrvatske. Fućkaš ti te jeftine aviokompanije kada masno platiš grešku zvanjem u inozemstvo i samom zajebancijom oko svega.

Paranoid.eyes.
01.09.2008., 11:22
pozdrav , imam jedno pitanje. Na Ryanairu odlucili promjeniti rutu i datum putovanja. Međutim, sada su karte koje kupujemo jeftinije, a povrata novca čini se nema. Da li itko zna da li je moguce kupit jos jednu kartu za ostatak novaca ili je to jednostavno propalo? Hvala na odgovoru, dosta nam je to vazno i hitno :)

kikej
04.09.2008., 13:09
Evo ti kopija mog posta sa druge teme,ja sam svoj problem rijesio :mig:

Sto se tice wizza i njihovog ne odgovaranja na mail,problem je u tome sto oni odgovaraju samo kad je sljedece u ptanju :

* oštećenom, zakašnjelom, izgubljenom ili ukradenom prtljagom
* zakašnjelim ili otkazanim letovima
* nepravilnim ili nedopuštenim postupanjem s putnicima

Ja sam ih zvao jer sam imao onaj problem ( ubacio sam jedno slovo viska u prezime kad sam rezervirao kartu) i ne javljaju se jer nemaju pozivni centar za Hr vise..navodno.

Onda mi je frendica koja zivi u Madjarskog nazvala njih i u roku 2 minute su to ispravili i poslali mi novi mail,besplatno naravno...

Tako da ako imate nekih problema,ne vrijedi ih zvati iz Hr,nego treba nekoga kontaktirati tko zivi u Madjarskoj,Poljskoj...pa da vam on to rijesi...

Hvala puno!!!

elninjo7
04.09.2008., 19:58
Zanima me koje kompanije imaju izravni let rim-split izvan turističke sezoni?
također me zanimaju cijene?
hvala

night_train
04.09.2008., 20:07
Croatia... leti sigurno i van turisticke sezone... ako se uhvati karta na nekoj promo cijeni.... moze bit i manje od 200 eura...

SmAjLiĆ sMajL
04.09.2008., 20:44
..ja bih imala jedno pitanjce - smijem li nositi u prtljazi /pritom ne mislim na ručnu prtljagu/ lak za kosu?

miloshz
04.09.2008., 20:50
ako nije u rucnom, smes. ne smes sa sobom nositi.

SmAjLiĆ sMajL
04.09.2008., 21:07
..znam za ručnu prtljagu..sve sam ja to pročitala, ali nigdje se ne navodi baš ovo, pa me zanimalo..

..a recimo alkohol, jel se isto smije nosit u prtljazi? normalnoj, ne ručnoj..

Frish
04.09.2008., 21:10
..znam za ručnu prtljagu..sve sam ja to pročitala, ali nigdje se ne navodi baš ovo, pa me zanimalo..

..a recimo alkohol, jel se isto smije nosit u prtljazi? normalnoj, ne ručnoj..

Pa kada mi je bf išao natrag doma za SAD, nosio je brlju sa sobom najnormalnije. Naravno u prtljazi, ne sa sobom, jer bi inače bilo :zivili:

SmAjLiĆ sMajL
04.09.2008., 21:19
Pa kada mi je bf išao natrag doma za SAD, nosio je brlju sa sobom najnormalnije. Naravno u prtljazi, ne sa sobom, jer bi inače bilo :zivili:

..pa jel se to ne vidi preko onog rendgena kud ide prtljaga? pa da ne bi imale probleme neke..

Smajliii
04.09.2008., 21:36
da ja vas pitam.. koliko otprilike kosta povratna karta zagreb-toronto?

richi
04.09.2008., 21:42
da ja vas pitam.. koliko otprilike kosta povratna karta zagreb-toronto?

neznam tocno, ali gledaj na www.skyserviceairlines.com ! Jedamput sam naso kartu za 390 Eura Zagreb-Toronto-Zagreb. Imaju ponekad neke akcije.

SmoothOperatress
05.09.2008., 10:45
....a recimo alkohol, jel se isto smije nosit u prtljazi? normalnoj, ne ručnoj..

Letila je frendica samnom za USA i imala 3 votke u prtljazi...uglavnom, kad smo stigli i uzeli kofere osjecao se vrlo cudan miris iz njenog kofera i kad ga je otvorila pukle flase i razlila se votka po koferu i stvarima :zubo:...mozes nosit, ali prvo vidi da li stvarno ima smisla i da nema tog alkohola tamo gdje ides...a ja sam kupila parfeme na povratku i imala sam to u svojoj rucnoj prtljazi, imala sam i flasu vode i nisu i ju uzeli...zavisi...dok su frendu uzeli tekucinu za lece iz rucne jer je kolicina tekucine bila veca od dozvoljene. Sad ti u duty free shopovima zapakiraju stvari koje kupis hermeticki:D, da ih kao ne otvaras dok ne stignes...ali najzajebanija je kontrola nakon koje ulazis u dio gdje su terminali...poslije te nitko vise ne pita sta si kupio u ducanima u tom dijelu...

Frish
05.09.2008., 11:37
..pa jel se to ne vidi preko onog rendgena kud ide prtljaga? pa da ne bi imale probleme neke..

Ma kakve probleme? Tekućinu smiješ nositi u prtljazi koja ne ide sa tobom u kabinu.

geolog
05.09.2008., 19:52
U 11. mjesecu putovat ću s djetetom u Prag avionom. Našao sam preko easyjeta jeftinu opciju. Iz Venecije preko Londona. Znam da je malo glupo no vrijeme mi nije problem,a osim toga htio bih da mi se dijete malo provoza. Kakvih iskustava imate s easyjetom? Kasne li puno? Cijena je za dvoje 338 eura. Presjedanje u Londonu nije problematično, svaki put se čeka preko 3 sata do otvaranja check-ina. Pošto ćemo doći noćnim vlakom u Veneciju zanima me kako doći a stanice Venezia Mestre na aerodrom Marco Polo (ne znam da li postoji drugi) molim vas pomozite. I pošto prvi put putujem low-cost kompanijom možete li mi objasniti kako to funkcionira? Hvala

lappino
06.09.2008., 04:09
Kako od stanice Mestre do aerodroma Marco Polo?

Ovako:

Red vožnje ATVO Fly Bus (http://www.atvo.it/images_doc/linee/Fly_Bus_(dal_1_al_14.09.2008).pdf)

Ovo im je stranica... (http://www.atvo.it/index.php?lang=en&area=23&menuid=35)

stoneisland
06.09.2008., 06:31
U 11. mjesecu putovat ću s djetetom u Prag avionom. Našao sam preko easyjeta jeftinu opciju. Iz Venecije preko Londona. Znam da je malo glupo no vrijeme mi nije problem,a osim toga htio bih da mi se dijete malo provoza. Kakvih iskustava imate s easyjetom? Kasne li puno? Cijena je za dvoje 338 eura. Presjedanje u Londonu nije problematično, svaki put se čeka preko 3 sata do otvaranja check-ina. Pošto ćemo doći noćnim vlakom u Veneciju zanima me kako doći a stanice Venezia Mestre na aerodrom Marco Polo (ne znam da li postoji drugi) molim vas pomozite. I pošto prvi put putujem low-cost kompanijom možete li mi objasniti kako to funkcionira? Hvala

funkcionira kao i svaka druga kompanija, dodjes na check-in na aerodrom i to je to, placas konzumaciju u avionu, ako oces jest/pit...
oprosti, ali ovo je uzasno glupo.
potrosit ces cijeli dan da dodjes do praga, koji je 6 sati voznje od zagreba. tih 6 sati samo da dodjes do venezije. onda dok dodjes na aerodrom, check-in obavis, stignes u london, cekat drugi let i onda jos od ruznye do grada.
kad bi cijena tih karata ispala 200e, onda bi rekao super, ovako, jos ces potrosit za vlak, za buseve, pa na klopu i cugu i ispast ce te 400+ eura.

za te novce ste uredno mogli iz zagreba letit za prag, ja s csa nisam placao kartu vise od 250e, a za klinca je sigurno karta jos jeftinija.

Frish
06.09.2008., 09:26
Ni meni nije bilo najjasnije zašto bi netko putovao u Prag preko Venecije i Londona iz Zagreba. Niti ćeš išta vidjeti, a potrošit ćeš duplo više vremena.

petraaa
06.09.2008., 16:42
Pozdrav :)

Namjeravam putovati u Nizozemsku u studenom ili prosincu. Gledala sam malo po tim agencijama sto ste ovdje spominjali karte za Amsterdam,mozda bolje Eindhoven,no sve se krecu oko 350 eura-Lufthansa, Croatia Airlines 2200 kn...

postoji li nesto povoljnije mozda?

Hvala:)

ČmareC
07.09.2008., 12:56

Namjeravam putovati u Nizozemsku u studenom ili prosincu. Gledala sam malo po tim agencijama sto ste ovdje spominjali karte za Amsterdam,mozda bolje Eindhoven,no sve se krecu oko 350 eura-Lufthansa, Croatia Airlines 2200 kn...

Probaj Wizz iz Budapest,mi smo nasli za 36 eura one way do Eindhovena,bus ti je do Amsterdama 17 eura ako se ne varam...:mig:

petraaa
07.09.2008., 15:37
hvala ti puno puno..preracunato dodje 366 kn u jednom smjeru..zbilja povoljno..hvala ti puno:top::):)

znas li mozda koliko traje voznja od Ams do Eind?

ČmareC
07.09.2008., 21:39
hvala ti puno puno..preracunato dodje 366 kn u jednom smjeru..zbilja povoljno..hvala ti puno:top::):)

znas li mozda koliko traje voznja od Ams do Eind?

cca. 2 h :mig:

phi
08.09.2008., 06:48

A jesi probao pogledati SkyEurope (http://booking.skyeurope.com/skysales.aspx) iz Trsta? Povratna zna biti ispod 50 eur, imaš samo jedan let i Trst je ipak bliži nego Venecija :mig:

nukac
08.09.2008., 06:55

Imaš iz Zagreba Germanwings do Koelna, a onda možeš vlakom do Amsterdama. Mislim da je vremenski puno manje, jer vlak od Koelna do Amsterdama oko 3 sata.

sway
10.09.2008., 18:30
koje dimenzije prtljage smiju biti? što se tiče kofera i ručne prtljage? i gdje mogu nabaviti one prozirne vrečice za spremanje tekućine,ako sam dobro zapamtila jedna bočica ne smije prelaziti 50 mililitara?

Frish
11.09.2008., 07:40
koje dimenzije prtljage smiju biti? što se tiče kofera i ručne prtljage? i gdje mogu nabaviti one prozirne vrečice za spremanje tekućine,ako sam dobro zapamtila jedna bočica ne smije prelaziti 50 mililitara?

Na svakoj stranici od svake avio kompanije i svakog aerodroma imaš popis restrikcija.

sway
11.09.2008., 16:55
hvala!

nellaaa
11.09.2008., 19:21
Ciao!
Imam jedan upit.I trebala bih hitan odgovor.Koliko je rizično kupovati kreditnom karticom avionske karte preko neta,jeste li imali loših iskustava?
Jer svi mi govore da je to dosta rizično i da je kasnije karticu,odnosno taj kreditni račun najbolje poništiti.
Kakva su vaša iskustva,kako vi to prakticirate?
Hvala na pomoći

Frish
12.09.2008., 07:13
Ciao!
Imam jedan upit.I trebala bih hitan odgovor.Koliko je rizično kupovati kreditnom karticom avionske karte preko neta,jeste li imali loših iskustava?
Jer svi mi govore da je to dosta rizično i da je kasnije karticu,odnosno taj kreditni račun najbolje poništiti.
Kakva su vaša iskustva,kako vi to prakticirate?
Hvala na pomoći

Onaj tko ti je to rekao vjerojatno je vjerovao da će u srijedu biti smak svijeta. :rolleyes: Glupost na kvadrat.

Velike kompanije imaju najbolju zaštitu prilikom kupovine online i mogućnosti prijevare (ne sa njihove strane, naravno) su minimalne.

miljanaxl
12.09.2008., 14:51
ja sam nekoliko puta putovala iz dubrovnika za prag i povratna avionska karta je bila oko 200 eura (unaprijed kupljena) a sad ne mogu naci nishta slichno?

petraaa
13.09.2008., 19:18
cca. 2 h :mig:

hvala ti :)

@nukac: pretrazila sam germanwings stranicu,al nis ne leti od zagreba do koelna...?!

msporis
13.09.2008., 20:10
koje sve niskotarfine avio kompanije lete iz hrvatske i eventualno još ljubljane?

zasad našao wizzair , germanwings i easyjet (ljubljana), ryanair je sam prek ljeta a treba preko zime (doček nove). lokacija zasad nije utvrđena, a ide se u vlastitom aranžmanu :D

alter ego blagajnice
13.09.2008., 22:42
Gledam na easy jetu: cijena moje povratne karte za xy destinaciju 180 eura za 2 osobe uklj. takse i pristojbe.
uz to ispod imam :
Pristojbe drugih operatera u za zračne luke te državne takse i porezi
po odrasloj osobi ili djetetu €25.00 (po osobi)
Ukupne pristojbe za prtljagu i sportsku opremu €42.00 (ukupan iznos)

ukupna cijena karte za 2 osobe je 220 eura.

Zašto mi naplaćuju pristojbu za prtljagu i pristojbe drugih operatera?

Unaprijed hvala.

comi1
13.09.2008., 23:13
ovo je nevjerovatnnoooooooooooooooooooo
radi frend rezervaciju na 4 prozora za nas cetvoricu za barcelonu s ryanom.
cijene bile povratna 20,napravi za jednog i zablokira mu komp i krene ponovno i gadovi promjene cijenu na 35 i povratak 10..
razmisljamo sto sada...brzo uzmemo samo povratak po 10...radim rezervaciju za 3. i krenem za 4 covjeka i napravim sve i potvdim i zbloksa mi se stranica...idem ponovno i gad mi opet promjeni cijenu na 35!!!
sjebali su nas 3 puta i promjenili nam cijenu kad smo bili vec potvdili
za ovako nesto treba imat stvarno daraaa

remix
14.09.2008., 12:06
ryan ima takav sustav, cak i ako ne kupis kartu a cesto klikas po odredenim datumima cijena ide gore... pricekaj tjedan dana, uletiti ce neka akcija i cijena opet ide dole na par eura :)

msporis
14.09.2008., 12:15
i easyjet isto.. surfao sam par puta za london, i cijena je svaki put išla gore... danas je već malo dolje :D svašta :D

msporis
14.09.2008., 12:54
inače, ne znam koliko je to jeftino skupo, ali sve skupa me traži 116 eura za povratnu kartu. naplaćuje 35 eura za pristojbe drugih operatera bla bla bla... jesu li to te aerodromske takse?

i drugo pitanje, od kuda i kojom firmom najjeftinije do barcelone avionom? iz zg sam al dolaze u obzir i ljubljana, eventualno graz. ide se u prosincu pa zadar i pula ne igraju jer tada ryanair ne leti tamo

comi1
14.09.2008., 13:03
meni se desilo to da vec kad sam placao s karticom da mi je u tom trenutku promijenio cijenu...
znam ja za to recimo da onii promatraju ulaze za datume,logaritmi,broj ljudi koliko stavis i jos neke stavari..
pa zato smo i isli po jednog covjeka kupovat na vise prozora i kod potvdivanja karte(dakle zadnji korak-nakon toga si vlasnik sifre tj karte) i u tom trenutku kaze da traa..lla..lla..i moras ponovno i kad tamo ono cijena veca da boli glava s 10€ na 35 prema barci a nazad je bilo i dalje 10€ pa sam brzo kupio za nazad...
tako da sam brzo kombinirao dalje i jedva nekako isčupao situaciju s Clickairom
inace cijene se mijenjaju konstanto to i je bit low.a al da pogodis bas taj moment prilikom placanja trebas imat takvu smolu kakvu vec dugo nisam vidio..hehe
inace mislim da od 20€ povratna s svime nece bit niza a prije koji dan je bila povratna sa svime 2€ al nam nije dan odgovarao i sve su im karte bile jakooo povoljne al sada se lagano dizu

alter ego blagajnice
14.09.2008., 15:50
Gledam na easy jetu:
Pristojbe drugih operatera u za zračne luke te državne takse i porezi
po odrasloj osobi ili djetetu €25.00 (po osobi)
Ukupne pristojbe za prtljagu i sportsku opremu €42.00 (ukupan iznos)

Zašto mi naplaćuju pristojbu za prtljagu i pristojbe drugih operatera?

dok se još ovo nije izgubilo u šumi objavaka molim odgovor jer sam stvarno zbunjena. :ne zna:

comi1
14.09.2008., 17:28
inače, ne znam koliko je to jeftino skupo, ali sve skupa me traži 116 eura za povratnu kartu. naplaćuje 35 eura za pristojbe drugih operatera bla bla bla... jesu li to te aerodromske takse?

i drugo pitanje, od kuda i kojom firmom najjeftinije do barcelone avionom? iz zg sam al dolaze u obzir i ljubljana, eventualno graz. ide se u prosincu pa zadar i pula ne igraju jer tada ryanair ne leti tamo

stari,evo ja sam uzeo kartu za barcelonu krajem 11mj i sa svime na cestu me je dosla 50€ iz trevisa-venecija za grionu(RyanAir) -povratak El Prat(ClickAir) Marco Polo-gl aerodrom venecije
s time da imas jos nekih cca 1h u od grione do barce i kosta ti mislim nekih 21€ transfer povratna
a do marco polo je nekih par € a do trevisa mislim 5
a iz ZGa kupujem HZ koji ide u ponoc i u veneciji je oko 7h ujutro a Ryan leti popodne oko 17h tako da jos stignes malo porci po veneciji ili padovi
tako da mi se cini najbolja i najjeftinija ta kombinacija inace jos imas i myair i vuelig air
vlak krece u ZG oko 21,30h i u zg si ujutro oko 4h

msporis
14.09.2008., 17:58
koliko košta vlak, nema cijena na netu?

comi1
14.09.2008., 18:03
mislim da je cca 220kn al je moras kupit ranije..ja cu ici sljedeci tj kupit

alter ego blagajnice
14.09.2008., 20:57
Na easyJet-u sam našla povoljan let iz Milana za Marakeš, prvi tjedan siječnja za 45eura sa svim.
Zna li netko neku avio agenciju koja bi me dovezla do Italije ili Hrvatske za sličnu svotu jer im je povratna 14x ojra?

luka_fc
15.09.2008., 10:54
zanima me jel moguće ako si bukirao kartu preko Ryanaira, Germanwingsa il neke druge jeftine kompanije to kasnije otkazati: zamjeniti let il dobit novac nazad?

nukac
15.09.2008., 20:11
zanima me jel moguće ako si bukirao kartu preko Ryanaira, Germanwingsa il neke druge jeftine kompanije to kasnije otkazati: zamjeniti let il dobit novac nazad?

Letove ne možeš otkazati. Ne možeš dobiti lovu nazad (teoretski, možeš dobiti nazad lovu koju si platio za aerodromske pristojbe, ali ne i za cijenu leta. Uglavnom je to tolika hebada, a na kraju ti uzmu manipulativne troškove, pa dobiješ par eur). Možeš promijeniti datum polaska, ali i to košta, ovisi o kompaniji. Uglavnom, nekad je jeftinije kupiti novu kartu nego zamijeniti datum polaska.