PDA

View Full Version : Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom (I.dio)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Auer
13.02.2009., 18:43
Austrian Airlines ima akciju Valentines special.
Sve karte bukirane na Valentinovo (sto ce reci sutra) imaju popust 20%. To valjda vrijedi samo za internet booking.

aircanada
13.02.2009., 20:39
Imam pitanje :D
Ja sam kupio 2 karte, preko weba. Wizzair i germanwings, jel. Imam oba koda. Sa time idem na check in (naravno, i putovnicom)?

travelaround
14.02.2009., 13:02
Možeš zapisati kod ili isprintati mail.
Nego, ima li netko da je kupio danas kartu za Austrian airlines na ovoj akciji za valentinovo?
Svaki put kad izaberem let ne izbaci mi nikakav popust nego traži ostale podatke o kartici pa me malo frka. Vjerovatno se kasnije obračuna?

Auer
14.02.2009., 17:40
Možeš zapisati kod ili isprintati mail.
Nego, ima li netko da je kupio danas kartu za Austrian airlines na ovoj akciji za valentinovo?
Svaki put kad izaberem let ne izbaci mi nikakav popust nego traži ostale podatke o kartici pa me malo frka. Vjerovatno se kasnije obračuna?

Love is in the air

It’s this simple: book on 14 February 2009 only, and enter the voucher code Love09. We’ll show you the 20% price discount the moment you select a flight, and take the relevant amount off the cost of your booking right there and then. The discount is valid for all flights operated by Austrian – to all cities and in all classes!

Joaninho
14.02.2009., 18:28
Nije to konacna cijena. Ako putuje sa rucnom od 10 kg cijena je jos dodatnih 10 eura, ako uzima jos jednu torbu/kao ti/ onda je 30. Na kraju svega vam jos zaracunavaju trosak kartice. Ovisi koju imate, najmanje je 5 eura, ali meni su znali uzeti i 15.
E da i morate prijaviti check in, ne mozete putovati na on line check in-u ako niste drzavljani EU.

Ja sam putovao na taj način i to je bila konačna cijena. Ručna prtljaga se ne naplaćuje. Ako nemaš ništa za check-in, onda ni to ne plaćaš.
Što se tiče online check-in-a, ako je jedini razlog zbog kojeg ga ne možeš napraviti to što nisi državljanin EU, oni će ti refundirati novce. Barem sam tako pročitao na njihovmim stranicama.
Jednostavniji način je pri kupnji odabrati da si državljanin EU i ne platiti ništa. Kasnije nećeš moći napraviti online check-in, ali ga bez problema napraviš na aerodromu i ne naplate ti ništa (metoda provjerena u Trstu, Londonu i Portu).
Ako plaćaš Visa Electron karticom ne uzimaju nikakvu naknadu (kartica PBZ-ovog deviznog računa provjereno radi).

suncana75
15.02.2009., 11:24
Ja sam putovao na taj način i to je bila konačna cijena. Ručna prtljaga se ne naplaćuje. Ako nemaš ništa za check-in, onda ni to ne plaćaš.
Što se tiče online check-in-a, ako je jedini razlog zbog kojeg ga ne možeš napraviti to što nisi državljanin EU, oni će ti refundirati novce. Barem sam tako pročitao na njihovmim stranicama.
Jednostavniji način je pri kupnji odabrati da si državljanin EU i ne platiti ništa. Kasnije nećeš moći napraviti online check-in, ali ga bez problema napraviš na aerodromu i ne naplate ti ništa (metoda provjerena u Trstu, Londonu i Portu).
Ako plaćaš Visa Electron karticom ne uzimaju nikakvu naknadu (kartica PBZ-ovog deviznog računa provjereno radi).

Ne preporucam svercanje na Ryan-u, ali tko voli nek izvoli. Ako je vec karta 0,01 euro onda mi je glupo izvoditi monade, a lijepo pise da mozes napraviti on line check in jedino ako si iz EU. Ima tu ljudi koji kazu da mozes staviti i 15 kg u rucnu prtljagu i sl. usudila bih se reci dezinformacije o Ryan-u. Naravno da mozes svasta, ali ako ti ne dozvole ukrcaj sam si si kriv. Zato mi se cini da je postenije sa strane putnika koji su koristili njihove usluge da kazu kako stoje stvari i sto se moze, a sto ne.
Ja sam isto napravila greskom rezervaciju na online check-in ali sam isto tako na aerodromu u Venezii platila check-in.

Prije 2 mjeseca su mi naplatili sa istog ovog racuna proviziju od 6 eura za povratnu kartu po osobi. Vidjela sam da sada imaju neku akciju sa Visom pa trenutno ne naplacuju.

On aciD
15.02.2009., 13:00
Ne preporucam svercanje na Ryan-u, ali tko voli nek izvoli. Ako je vec karta 0,01 euro onda mi je glupo izvoditi monade, a lijepo pise da mozes napraviti on line check in jedino ako si iz EU. Ima tu ljudi koji kazu da mozes staviti i 15 kg u rucnu prtljagu i sl. usudila bih se reci dezinformacije o Ryan-u. Naravno da mozes svasta, ali ako ti ne dozvole ukrcaj sam si si kriv. Zato mi se cini da je postenije sa strane putnika koji su koristili njihove usluge da kazu kako stoje stvari i sto se moze, a sto ne.
Ja sam isto napravila greskom rezervaciju na online check-in ali sam isto tako na aerodromu u Venezii platila check-in.

Prije 2 mjeseca su mi naplatili sa istog ovog racuna proviziju od 6 eura za povratnu kartu po osobi. Vidjela sam da sada imaju neku akciju sa Visom pa trenutno ne naplacuju.

koliko su ti extra naplatili?:kava::D

ja sam isto greskom napravio rezervaciju za online check-in

suncana75
15.02.2009., 13:27
koliko su ti extra naplatili?:kava::D

ja sam isto greskom napravio rezervaciju za online check-in

Isti iznos kao sto ti je na net-u bio prikazan. Ovisi ti o destinaciji, nije uvijek ista cijena. Ne sjecam se vise, ali ispod 10 eura.

comi1
15.02.2009., 16:48

prije se moglo ispravit podatke i sve je uredno prolazilo ali unazad nekoliko mjeseci se to vise nemoze....
ali tu se moze skombinirat da se prijavi kao EU i dojde na aerodrom i ide na cekiranje uz odredenu dozu serece se prodje za dzabe a nekad se mora platit ovisno od aerodorma i bakice tamo i njenog osjecaja taj dan.
nitko te nece zbog toga skinut s aviona.
APP-ja koristim..tj ako prode prodje..super ako ne ,platis isto kao i preko neta tako da mozes samo usparat.
placa se sve visa electron-nema nikakve provizije...tako da i to nije problem
moja zadnja iskustva....venecija=marko polo/proslo...barcelona/griona...platio
sto se tice prtljage tu se isto moze unesti u avion...ali s nekim stilom..par cm tamo ili vamo ti nitko nece nista ili koju kg..al neces sada unesti u avion paletu robe..
sto se tice stirca ryana mislim da je malo ispao papak koji diskirminira EU i non EU..jer mi kao da smrdimo...
PS.netko je pisao da se moze ostvarit povrat para eventualno placenih za cekin/pa bi molio da netko tko je to radio mi pojasni..jel im treba mejlati ili kaj..

comi1
15.02.2009., 16:56
prije se moglo ispravit podatke i sve je uredno prolazilo ali unazad nekoliko mjeseci se to vise nemoze....
ali tu se moze skombinirat da se prijavi kao EU i dojde na aerodrom i ide na cekiranje uz odredenu dozu serece se prodje za dzabe a nekad se mora platit ovisno od aerodorma i bakice tamo i njenog osjecaja taj dan.
nitko te nece zbog toga skinut s aviona.
APP-ja koristim..tj ako prode prodje..super ako ne ,platis isto kao i preko neta tako da mozes samo usparat.
placa se sve visa electron-nema nikakve provizije...tako da i to nije problem
moja zadnja iskustva....venecija=marko polo/proslo...barcelona/griona...platio
sto se tice prtljage tu se isto moze unesti u avion...ali s nekim stilom..par cm tamo ili vamo ti nitko nece nista ili koju kg..al neces sada unesti u avion paletu robe..
sto se tice stirca ryana mislim da je malo ispao papak koji diskirminira EU i non EU..jer mi kao da smrdimo...
PS.netko je pisao da se moze ostvarit povrat para eventualno placenih za cekin/pa bi molio da netko tko je to radio mi pojasni..jel im treba mejlati ili kaj..

da se malo ispravim....venecija/treviso..jer stric ryan neleti s marka:)

eXecutioner
15.02.2009., 18:18
propao mi izlet u Utrecht, ali definitivno idem u Barcelonu na vjencanje prijatelja. I sad moji pajdasi gledaju opciju s Lufthansom iz Graza. Islo bi se 24.07. (petak), a vracalo se natrag 28.07. (utorak) i sad me zanima najjeftinija varijanta. Jer cijena Lufthanse je 270eura. I jos moram doci do Graza.

nukac
15.02.2009., 18:34
Za Barcelonu ima iz Venezije, i to mislim da čak 3 verzije, Clickair i VUeling s Marca Pola i Ryanair iz Trevisa. Možda čak i Myair. A preko ljeta ima i Ryanair iz Graza.

Joaninho
15.02.2009., 18:36
I njima je jasno da je to čista diskriminacija i zbog toga vraćaju lovu ako ih se traži. Tu informaciju sam našo na ovoj stranici:
http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php?sect=bag&quest=fees&xtmc=online%20check%20in&xtcr=1

"Where a passenger is unable to avail of online check-in by reason only of not being the holder of either a valid passport or a National Identity Card, issued by the government of an EU/EEA country, any airport check-in fee paid will be refunded upon application."

Ne znam kako to funkcionira jer (kao što sam već napisao) to nisam ni plaćao. Odabrao sam da sam iz EU i nikad nije bilo nikakvih problema.

eXecutioner
15.02.2009., 18:51
nasao sam na CA stranicama, kartu za 1560kn kaj mi se cini donekle prihvatljivo. Jer svi ovi vueling i clickair naplacuju jos kovceg i slicno pa dode skoro na isto.

nukac
15.02.2009., 19:37
To ti je oko 200 EUR, kaj je dosta povoljno. Još pogledaj Clickair ima i iz Dubrovnika, ali ako sve zbrojiš nećeš proći jeftinije od 200 EUR. JEdino ako nađeš hiperjeftini Ryanair. Ako kartu platiš sa svim skupa kakvih 60-tak EUR.

comi1
15.02.2009., 20:27
I njima je jasno da je to čista diskriminacija i zbog toga vraćaju lovu ako ih se traži. Tu informaciju sam našo na ovoj stranici:
http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php?sect=bag&quest=fees&xtmc=online%20check%20in&xtcr=1

"Where a passenger is unable to avail of online check-in by reason only of not being the holder of either a valid passport or a National Identity Card, issued by the government of an EU/EEA country, any airport check-in fee paid will be refunded upon application."

Ne znam kako to funkcionira jer (kao što sam već napisao) to nisam ni plaćao. Odabrao sam da sam iz EU i nikad nije bilo nikakvih problema.

ja sam platio u Grioni-Barceloni..nakon rasprave..a bakica mi nije nit napomenula da bi mogao dobit nazad lovu.
tu se spominje neka aplikacija...nista ne kuzim...pretpostavljam da im se moram napisat mejl ili nesto,bas bi volio da netko tko je to radio uputi nas laike u to!?
idem u edinburgh iz zadra pa cu opet uzdat se u srecu..dok ne saznam za proceduru..hehe

roninLS
16.02.2009., 12:45
Ja imam jedno pitanje ako mi neko može pomoći bio bi zahvalan! Radi liječenja bi trebao putovati u Rim oko 6 puta godišnje, znači svaka dva mjeseca i sada tražim kako bi mi najlakše bilo i najjeftinije prebacivati se do tamo! Najbolje bi bilo avionom, jer me trajekt iscrpi! Dubrovnik i Split mi nisu daleko, mogao bi letjeti ali samo ako mi se uklopi u financije jer sam čuo da su karte jako skupe!
hvala

ivankica
16.02.2009., 20:56
Ja imam jedno pitanje ako mi neko može pomoći bio bi zahvalan! Radi liječenja bi trebao putovati u Rim oko 6 puta godišnje, znači svaka dva mjeseca i sada tražim kako bi mi najlakše bilo i najjeftinije prebacivati se do tamo! Najbolje bi bilo avionom, jer me trajekt iscrpi! Dubrovnik i Split mi nisu daleko, mogao bi letjeti ali samo ako mi se uklopi u financije jer sam čuo da su karte jako skupe!
hvala

Iz Dubrovnika i Splita ti lete Croatia Airlines i Air one.
Ako kupuješ kartu on-line na CA daje gratis kartu nakon pet kupljenih.Tako
da ako putuješ često možda ti se to isplati.Mislim da su cijene povratne karte
od 1200 pa nadalje s tim da ove jeftinije teže nađeš.
Ali ni trajekt nije baš neka povoljna verzija

phoenix2012
17.02.2009., 16:15
mislim putovat do londona iz splita pocetkom srpnja i nazad pocetkom kolovoza, koliko su obicno karte za taj period i ima li uopce karti direktno iz splita ili se mora presjedati?

sanjo77
17.02.2009., 17:41
Da li neko zna šta se dešava kad kontrolori leta štrajkaju?Danas sam doznao da će na isti dan kad ja letim iz Milano Linate kontrolori leta štrajkati od 12 do 16:00.Meni let ide u 17:00.Nadam se da ako otkažu let da vrijede ista pravila kao kod normalnih otkaza letova (stave te na slijedeći let kojim raspolažu)?

Pa kakve mizerne sreće ja to ima nemogu vjerovati ljudi moji...:(

aircanada
17.02.2009., 17:47
Imam i ja nesto za rec i dosta vazno za pitat;
Wizzair, ugodno me iznenadili, novi avion bio, sve pristojno lipo, bez kasnjenja. Ono sto me neugodno iznenadilo (iako mislim da nema veze sa njima) je to sta su na traci za pokupit prtljagu, barem 4-5 kovcega bili malo i malo vise otvoreni...
Germanwings; bez zamjerki, jedno da imaju mista ua noge u avionu :D

Ono sta zelim pitat, a jako je vazno, zracna luka Cologne/Bonn, ima 2 terminala meni zanimljiva, D i B/C. Avion mi slijece na D, i drugi polazi (germanwings terminal) sa B/C. Ako nemam check in prtljagu, da li ja mogu taj komad, izmedju ova dva terminala, prec tranzit zonom? Nisam se mogao danas uvjerit, ali zena na recepciji germanwings (sumnjam da me dobro svatila) mi je rekla da ne moze, iako mi je to jaaaaako sumnjivo!

Auer
17.02.2009., 22:41
Imam i ja nesto za rec i dosta vazno za pitat;
Wizzair, ugodno me iznenadili, novi avion bio, sve pristojno lipo, bez kasnjenja. Ono sto me neugodno iznenadilo (iako mislim da nema veze sa njima) je to sta su na traci za pokupit prtljagu, barem 4-5 kovcega bili malo i malo vise otvoreni...
Germanwings; bez zamjerki, jedno da imaju mista ua noge u avionu :D

Ono sta zelim pitat, a jako je vazno, zracna luka Cologne/Bonn, ima 2 terminala meni zanimljiva, D i B/C. Avion mi slijece na D, i drugi polazi (germanwings terminal) sa B/C. Ako nemam check in prtljagu, da li ja mogu taj komad, izmedju ova dva terminala, prec tranzit zonom? Nisam se mogao danas uvjerit, ali zena na recepciji germanwings (sumnjam da me dobro svatila) mi je rekla da ne moze, iako mi je to jaaaaako sumnjivo!

Ne poznajem taj aerodrom, ali u pravilu ako dolazis izvan sengen zone u sengen zonu moras proci pasosku kontrolu.
A ako ides iz non-sengena opet u non-sengen (npr. USA-Cologne-Zagreb) onda ne moras na pasosku vec bi to trebalo biti sve uvezano.

Ovdje bi trebalo biti detaljno:
http://www.koeln-bonn-airport.de/data/files/downloads/terminalwegweiser.pdf

eXecutioner
18.02.2009., 17:17
ispada mi da je Ryan najjeftiniji, a i ide iz Graza kaj mi je najblize... samo me zanima kod Ryana. Pise da je 1 bag and online check in 30eura, a dvije su vec 70eura. Pa me zanima jel to 1 torba od 15kg i smije se imati 1 rucna torba ili ne? to vec onda ide u kategoriju od dvije torbe?

btw koga mogu pitati za jeftini smjestaj u Barceloni?

suncana75
18.02.2009., 18:02
ispada mi da je Ryan najjeftiniji, a i ide iz Graza kaj mi je najblize... samo me zanima kod Ryana. Pise da je 1 bag and online check in 30eura, a dvije su vec 70eura. Pa me zanima jel to 1 torba od 15kg i smije se imati 1 rucna torba ili ne? to vec onda ide u kategoriju od dvije torbe?

btw koga mogu pitati za jeftini smjestaj u Barceloni?

To je torba /kofer/ od 15 kg za "dole" i 10 kg rucne prtljage/isto moze biti kofer onih manjih dimenzija/ za "gore" u avion. Dakle ako kupis jednu torbu mozes ustvari nositi dvije ukupne tezine 25 kg.

eXecutioner
18.02.2009., 18:41
ok, a znaci nema veze kakvih je dimenzija ova rucna prtljaga? sorry na noob pitanju, ali letio sam samo jednom prije 7-8 godina pa se ne sjecam...

aircanada
18.02.2009., 20:19
ok, a znaci nema veze kakvih je dimenzija ova rucna prtljaga? sorry na noob pitanju, ali letio sam samo jednom prije 7-8 godina pa se ne sjecam...

ima ti veze, i to dosta gledaju. Mora ti biti do nekih dimenzija, jer ne stane u gornje ladice u avionu.

nukac
18.02.2009., 21:21
mislim da je dimenzija torbe za gore 55 x 45 x 20 (u UK je 25).
Veća ne ide u njihov rentgen aparat. Ponekad znaju vagati i ručnu prtljagu ne smije biti teža od 10 kg.

filipfrka
18.02.2009., 21:48
zna li ko koliko otprilike dode karta za juznu afriku?

aircanada
18.02.2009., 22:25
Veća ne ide u njihov rentgen aparat. Ponekad znaju vagati i ručnu prtljagu ne smije biti teža od 10 kg.
sad kad sam letio germanwingsom i wizzairom, prvo sam stavio check in prtljagu, koja po njihovim pravilima moze do 20kg, i onda sam samo na tren stavio prtljagu sta ide sa mnom, koja nije smijela bit vise od 10kg.

Catalyst Group
19.02.2009., 00:37
Pozdrav ekipo, hitno trebam moguće (najjeftinije) prijedloge za sljedeći let

28.02. - 04. ili 05.03. iz Zagreba do Atlante... povratna karta!

Hvala unaprijed!

nukac
19.02.2009., 07:30
Za ove datume imaš AirFrance i Lufthansu za 645 EUR, to je izgleda najjeftinije. S tim da bi ja odabrao Lufthansu.:top:
Evo ti s www.lufthasa.com

Sat 28 Feb 08:55Zagreb 10:30Frankfurt LH2479 13h25 Economy (S)
Sat 28 Feb 11:55Frankfurt 16:20Atlanta LH444 Economy (S)
Thu 5 Mar 18:10Atlanta 09:00+1Frankfurt LH445 13h30 Economy (S)
Fri 6 Mar 12:15Frankfurt 13:40Zagreb LH3482 Economy (S)

Total Price for all passengers 637.42= EUR 637.42

Catalyst Group
19.02.2009., 13:26
Za ove datume imaš AirFrance i Lufthansu za 645 EUR, to je izgleda najjeftinije. S tim da bi ja odabrao Lufthansu.:top:
Evo ti s www.lufthasa.com

Sat 28 Feb 08:55Zagreb 10:30Frankfurt LH2479 13h25 Economy (S)
Sat 28 Feb 11:55Frankfurt 16:20Atlanta LH444 Economy (S)
Thu 5 Mar 18:10Atlanta 09:00+1Frankfurt LH445 13h30 Economy (S)
Fri 6 Mar 12:15Frankfurt 13:40Zagreb LH3482 Economy (S)

Total Price for all passengers 637.42= EUR 637.42

btw. ja sam našo Croatia Airlines do Pariza i od tamo Air France... za oko 4300... znači 300kn jeftinije...

...zašt mi preporučaš Lufthansu? Pitam informativno. :mig:

Također, jel će ti letovi pojeftiniji pred sami polazak, tipa dan - dva prije?

E da, preko kojeg sajta si to gledao?

NoWa
19.02.2009., 14:43
czechairlines.com
Garantirana cijena Zagreb-Prag-Madrid -180 € - takse uključene!

za prag je 95 eura, al bez taksi

nukac
19.02.2009., 16:37
btw. ja sam našo Croatia Airlines do Pariza i od tamo Air France... za oko 4300... znači 300kn jeftinije...

...zašt mi preporučaš Lufthansu? Pitam informativno. :mig:

Također, jel će ti letovi pojeftiniji pred sami polazak, tipa dan - dva prije?

E da, preko kojeg sajta si to gledao?

Ja sam gledao preko www.lufthasa.com.
Mislim, razlog zašt preporučam Lufthansu je čisto radi aerodroma u Parizu, tam je čista ludnica kak je sve zakomplicirano. S Lufthansom je sve tipi-topi.
Ne isplati ti se čekati, ovo su neke posebne cijene i sigurno neće padati.
A ovo što si našao provjeri jesu li letovi vezanio, jer ako kupiš posebno kartu Croatije, posebno za AF, onda ćeš morati uzeti prtljagu u Parizu, izači van iz aerodroma i ponovno se čekirati. Pa tako i za nazad.
E da, pogledaj još BA (www.ba.com), ali iz dubrovnika, jer za 3 i 4 mjesec reklamiraju New York za 400 EUR, s tim da ti oni plačaju jednu noć u hotelu u Londonu. :top:

sanjo77
19.02.2009., 16:49
Niko mi ne odgovara pa da probam još jednom.

Da li neko zna šta se dešava kad kontrolori leta štrajkaju?Danas sam doznao da će na isti dan kad ja letim iz Milano Linate kontrolori leta štrajkati od 12 do 16:00.Meni let ide u 17:00.Nadam se da ako otkažu let da vrijede ista pravila kao kod normalnih otkaza letova (stave te na slijedeći let kojim raspolažu)?

Pomozite ako nešto znate,full sam zabrinut...

suncana75
19.02.2009., 17:38
Niko mi ne odgovara pa da probam još jednom.

Pomozite ako nešto znate,full sam zabrinut...

Ja bih na tvome mjestu sigurno poslala mail na customer service aerodroma sa kojega letim i kompaniji sa kojom letim. Ako su imalo ozbiljni vrlo brzo ce ti odgovoriti. Meni su npr danas iz Spanjolske odgovorili u roku od pola sata. Ili uvijek imas onaj neki telefonski broj na kojem ti se javljaju operateri i pomoci ce ti sigurno. Sve ti to ovisi od kompanije do kompanije i od aerodroma do aerodroma kakva im je procedura.

Catalyst Group
19.02.2009., 22:25
Ja sam gledao preko www.lufthasa.com.
Mislim, razlog zašt preporučam Lufthansu je čisto radi aerodroma u Parizu, tam je čista ludnica kak je sve zakomplicirano. S Lufthansom je sve tipi-topi.
Ne isplati ti se čekati, ovo su neke posebne cijene i sigurno neće padati.
A ovo što si našao provjeri jesu li letovi vezanio, jer ako kupiš posebno kartu Croatije, posebno za AF, onda ćeš morati uzeti prtljagu u Parizu, izači van iz aerodroma i ponovno se čekirati. Pa tako i za nazad.
E da, pogledaj još BA (www.ba.com), ali iz dubrovnika, jer za 3 i 4 mjesec reklamiraju New York za 400 EUR, s tim da ti oni plačaju jednu noć u hotelu u Londonu. :top:

Ok, fala na ovome...

Kaj se tiče letova sa Croatijom i Air Franceom, to je ko jedna karta, dakle ne treba se čekirati dva puta...

Daj mi još samo reci do kada se karte u principu mogu kupiti ako govorimo o prosjeku... tj. kad let biva rasprodan? Da li misliš da bi cijene još mogle rasti?

nukac
20.02.2009., 09:15
Najbolje ti je kupiti čim prije, jer na kraju bi mogle još i poskupiti. Trenutno su ti te karte na akciji. Za avione nemaš nešto kao last-minute, uglavnom na kraju par dana prije puta, ako je avion pun prodaju po 3 puta većoj cijeni, ako je avion pun. I često se zna desiti da prodaju više karata nego imaju mjesta u avionu...

Festis-swe
20.02.2009., 11:26
Pozdrav,

zanima me najjeftinija avionska veza Zagreb - Prag. Nije bitno da li ima presjedanja ili cega. Gledao sam wizzair i r.air ali nista nisam bas nasao.
Molim pomoc ako netko zna. Odlazak 6.3 povratak 15 ali ako ima nesto jeftinije neke okolnije dane samo napisite.
Lp,
:s

nukac
20.02.2009., 12:03
Par postova iznad:

czechairlines.com
Garantirana cijena Zagreb-Prag-Madrid -180 € - takse uključene!

za prag je 95 eura, al bez taksi

Festis-swe
20.02.2009., 12:14
Znam vidio sam to bio na stranici ali je ukupna cijena povratne karte oko 320 €. :(((((. Pa zar nema neka jeftinija avio kompanija???

djizus1
21.02.2009., 16:09
od 3-10. mjeseca Krk i Pula ce biti povezani sa Zurichom (Helvetic airways), a od 4.-10. mjeseca sa Krka ce prema Njemačkoj vozit Air Berlin

Catalyst Group
21.02.2009., 21:44
Najbolje ti je kupiti čim prije, jer na kraju bi mogle još i poskupiti. Trenutno su ti te karte na akciji. Za avione nemaš nešto kao last-minute, uglavnom na kraju par dana prije puta, ako je avion pun prodaju po 3 puta većoj cijeni, ako je avion pun. I često se zna desiti da prodaju više karata nego imaju mjesta u avionu...

Hm, a kud onda smjeste ljude, potrapju ih na wc... hehe

mashuga
21.02.2009., 22:02
hej,,jel netko zba sta za kuwait..koja bi agencija bila najbolja...:-S

nukac
21.02.2009., 22:49
Hm, a kud onda smjeste ljude, potrapju ih na wc... hehe

U principu aviokompanije imaju statistiku koliko ljudi se ne pojavi na letu. Recimo, ako u prosjeku 10% ljudi ne dođe na let, to znači da možeš prodati 10% više karata nego imaš mjesta u avionu.
Problem je kad se pojavi više ljudi nego ima mjesta u avionu. To se rješava tako da ti nude lovu ako odustaneš od leta. Jednom prilikom su mi nudili 400 EUR na ruke ili 800 EUR u avionskim kartama, te hotelski smještaj za jednu noć ako odem drugi dan. :top:

Catalyst Group
24.02.2009., 21:30
Propao mi put u Atlantu (vidi temu o vizama), ali mi se javila neka druga opcija...

Dajte mi recite kako najjeftinije doći od Zagreba do New Yorka, zatim od New Yorka do Londona, te iz Londona do Zagreba...

Gledao sam jednosmjerne karte za ZG-NY, i koštaju gro više nego povratne (oko 4300kn minimalno).

London Zagreb će biti Wizz Air, no ZG-NY i NY-LON su škakljivi...

TNX!

btw. trebao bih termin za travanj - skužio sam da su cijene iste ko i za recimo listopad... mislio sam da je za toliki period unaprijed jeftinije, ali nije...

deda86
24.02.2009., 21:58
direktno zg- ny - nikak
probaj nekak zg - london - ny, zg - london možeš isto s nekim low costom, a onda uzmeš povratnu kartu london - ny - london. Možeš nać za 4. mjesec virginovu kartu od 330 funti, cca 2800 kn, British ima od 314, cca 2700.

Catalyst Group
25.02.2009., 02:40
direktno zg- ny - nikak
probaj nekak zg - london - ny, zg - london možeš isto s nekim low costom, a onda uzmeš povratnu kartu london - ny - london. Možeš nać za 4. mjesec virginovu kartu od 330 funti, cca 2800 kn, British ima od 314, cca 2700.

Nisam niti mislio direktno... :mig:

Vidiš, ovo čak nisu loše ideje, ima još netko kakvu?

dalija2502
26.02.2009., 15:32
sorry ak je pitanje vec bilo..ugl zagreb-cairo u svibnju..kojom kompanijom i sto jeftinije povratna karta za 10ak dana..prvi let avionom;)

aaston
26.02.2009., 20:58
Jednom prilikom su mi nudili 400 EUR na ruke ili 800 EUR u avionskim kartama, te hotelski smještaj za jednu noć ako odem drugi dan. :top:

Daj mi reci, pretpostavljam da si došao na kraju čekiranja?

akcija1
26.02.2009., 21:21
sorry ak je pitanje vec bilo..ugl zagreb-cairo u svibnju..kojom kompanijom i sto jeftinije povratna karta za 10ak dana..prvi let avionom;)

Predpostavljam Turkish airlinesom da su najjeftinije
Sto jeftinije ti sve ovidsi kada rezerviras kada kupis i sl..
moras tocne datume navesti nabolje ti je nazovi turkish u jurisicevoj ili neku putnicku asgenciju
croatia ne leti do tamo

nukac
26.02.2009., 21:43
Daj mi reci, pretpostavljam da si došao na kraju čekiranja?

Niti ne... mislim da sam došao kakvih 2 sata prije leta. Uglavnom, let je bio u subotu, iz USA prema Europi...

deda86
27.02.2009., 11:02
ekipa ak neko imam kakvih iskustva...
jel bi mi 3 i pol sata trebalo na gatwicku na istom terminalu biti dovoljno za promjenu letova ak imam posebno kartu do londona, a posebno za dalje? (znači ulazak u UK, podizanje prtljage, pa onda natrag na checkiranje...)

Catalyst Group
27.02.2009., 11:22
Yap...

Nora49
28.02.2009., 12:59
Imam pitanje što se tice rayanirovih letova osijek-frankfurt.
Na stranicama piše da ce jeftine karte biti u prodaji samo do 3. ožujka.
E sad, pitanje za vas malo iskusnije... kolike su šanse da se te cijene opet vrate na ljeto i kak to sve funkcionira u rayanairu?
E i, Frankfurt Hahn je onaj glavi aerodrom u frankfurtu ili?

MaliZeleni10
28.02.2009., 15:05
Ne, aerodrom Hahn je od grada Frankfurta udaljen oko 100 km, u pravcu Trier,Luxemburg.

EDIT: Sad sam provjerio, viamichelin.com kaze da ima 123 km najkracom rutom.

suncana75
28.02.2009., 15:25
Imam pitanje što se tice rayanirovih letova osijek-frankfurt.
Na stranicama piše da ce jeftine karte biti u prodaji samo do 3. ožujka.
E sad, pitanje za vas malo iskusnije... kolike su šanse da se te cijene opet vrate na ljeto i kak to sve funkcionira u rayanairu?
E i, Frankfurt Hahn je onaj glavi aerodrom u frankfurtu ili?

Oni ti imaju stalno akcije. Dakle, kad ova zavrsi pocinje neka druga. Moze biti malo losija ili malo bolja, nemaju ti oni nekih velikih oscilacija u cijeni. Govorim o tome da se karte ipak znatno ranije kupe. Moje iskustvo je da je najbolje kartu kupiti 2-3 mjeseca unaprijed. Ne znam na koju ciljnu skupinu oni pikiraju u Osijeku da ce letjeti sa njima. Recimo da karte Pula-London u ljetnim mjesecima nece nikako biti jeftinije nego sada. To sam 100% sigurna. Najbolje ti je ulogirati se kod Ryan-a da ti stalno salju vijesti na mail. Tako unaprijed nekih 24 sata prije nego akciju objave na sluzbenoj stranici imas vec informaciju o tome kakve ce biti cijene. Nekada mi to znatno olaksa, jer se najbolji termini /vikend, praznici/ odmah rasprodaju.

Nora49
28.02.2009., 18:09
Puno vam hvala :)

akcija1
03.03.2009., 20:06
Zakljucio sam da su letovi CA iz Zagreba tako napravljeni da upadaju u valove najvecih konekcija prema trecim destinacijama i da se s CA uglavnom prevoze putnici koji putuju u tranzitu u nekim od jakih europskih cvrista.
Npr. ZAG-Brisel Zag povratna avio karta s CA je 233 eur izravni let, s Lufthansom preko Munchena je 174 eur, a s CSA 199 eur preko Praga.
Nije mi jasno kako je moguce da budu jeftinije karte s presjedanjem nego na izravnom letu jos domaca avio kompanija
Ja krajem mjeseca letim za Madrid s Lufthansom preko Munchena i kupio sam povratnu za 205 eur

aaston
03.03.2009., 21:00
Zakljucio sam da su letovi CA iz Zagreba tako napravljeni da upadaju u valove najvecih konekcija prema trecim destinacijama i da se s CA uglavnom prevoze putnici koji putuju u tranzitu u nekim od jakih europskih cvrista.
Npr. ZAG-Brisel Zag povratna avio karta s CA je 233 eur izravni let, s Lufthansom preko Munchena je 174 eur, a s CSA 199 eur preko Praga.
Nije mi jasno kako je moguce da budu jeftinije karte s presjedanjem nego na izravnom letu jos domaca avio kompanija
Ja krajem mjeseca letim za Madrid s Lufthansom preko Munchena i kupio sam povratnu za 205 eur

Isto kao šta je moguće da povratna karta bude jeftinija od jednosmjerne i to kod iste kompanije na istom letu :D

aircanada
04.03.2009., 13:27
Isto kao šta je moguće da povratna karta bude jeftinija od jednosmjerne i to kod iste kompanije na istom letu :D

ne, to mi je razumljivo.
Imas Malev, oni imaju cijene od 99eura karta, 120 eura, 150 eura itd..
Ako uzimas povratnu, mozes bukirat ovo sjedalo od 99 eura, dok ako uzimas u jednom smjeru, mozes samo uzet sjedalo od 250 eura :) Time namjestaju nekakav prohod koz njihovu kompaniju, pokusavaju namait ljude. Ima veze i sa zemljom di putujes, jer u neke zemlje mozes ici samo ako uzmes povratnu, itd..
Ali mi nije jasno da ja iz splita dodjem u njemacku za 45 eura (to je jos skupo, bez akcija) a do zagreba mi je preko 60 eura!

akcija1
04.03.2009., 15:09
prije par godina sam trebao ici u Barcelonu u jednom pravcu i vratiti se autom i teta u CA mi je nasla nesto via Frankfurt i rekkla mi da bez obzira sto ne podlijezem viznom rezimu Kraljevine Spanjolske imam kartu za jedan smjer da me mogu deportovati meni to bilo cudno ok da mi trreba viza za tu zemlju i otisao vlakom

aircanada
04.03.2009., 17:41
prije par godina sam trebao ici u Barcelonu u jednom pravcu i vratiti se autom i teta u CA mi je nasla nesto via Frankfurt i rekkla mi da bez obzira sto ne podlijezem viznom rezimu Kraljevine Spanjolske imam kartu za jedan smjer da me mogu deportovati meni to bilo cudno ok da mi trreba viza za tu zemlju i otisao vlakom

stvar je u tome da ti ne treba viza turisticki, i mislim da si ogranicen na 90 dana da mozes tako bit u drzavama EU-a. Nije problem uc, ali moraju imat dokaz da se namjeravas i vratit nazad. Jer nemas dozvolu zivit tamo, vec samo,kao sta sam reka, turisticki posjet.

SANVAN
04.03.2009., 20:06
Bila sam poslusna i isla na Kayak kupiti karte za TRS-EWR za 06/09 sve super, prebaci me na Lufthans cijena za dvoje oko 800 $, kad upisem zemlju Croatiu i moje podatke preracunava i da 840 EUR razlika 2000 kuna
.... sta sad:ne zna: gdje sam pogrijesila ili je to to:confused::confused:

lovecranberries
06.03.2009., 16:29
trazim povratnu kartu iz zagreba do munchena i ne mogu naci nista ispod 1000 kn...moze pomoc molim vas??

:cerek:

aircanada
06.03.2009., 19:16
trazim povratnu kartu iz zagreba do munchena i ne mogu naci nista ispod 1000 kn...moze pomoc molim vas??

:cerek:

a sa cime si gledao-la?

SANVAN
06.03.2009., 20:37
Pomoc znam da sve pise isla sam 10 str. unazad ...
ali mene je STRAH kupiti kartu za NYC preko interneta.....let je iz Trsta .... ispisem jedan papir i stim dalje:(:(:( joj , joj, u pitanju je 6000.... znam da puno vas letite tako pa vas molim da me ohrabrite:s:s

lovecranberries
06.03.2009., 22:11
croatia airlines, germanwings...lufthansom...

Frish
06.03.2009., 22:24
ali mene je STRAH kupiti kartu za NYC preko interneta.....let je iz Trsta .... ispisem jedan papir i stim dalje:(:(:( joj , joj, u pitanju je 6000.... znam da puno vas letite tako pa vas molim da me ohrabrite:s:s

6 somova kuna je jako puno za let do NYC. Gdje si to našla?

EDIT: Na Expediji našao let u svibnju za $365.

aircanada
06.03.2009., 22:51
Neznam kad letis, ali 4. mjesec za ameriku pa dalje, imas od 2600 kuna povratni let AirFrance. odakle ti izvukla 6000, osim ako ne ides 1st class :D

Sandi
07.03.2009., 05:53
da li wizzair naplaćuje naknadu ako se kupuje sa visom electron? ryanair i easyjet ne, ali kad ja kod wizzaira dodam 'visa / visa electron' karticu ukupna cijena za platiti mi lijepo poraste za povratni let 8 €. sad si ja mislim da je to možda zato što su visu i visu electron svrstali zajedno, ali kad se kupi karta da li tih 8 € bude naplaćeno za visu electron ili ne?

SANVAN
07.03.2009., 19:40
Neznam kad letis, ali 4. mjesec za ameriku pa dalje, imas od 2600 kuna povratni let AirFrance. odakle ti izvukla 6000, osim ako ne ides 1st class :D

Ma to je za dvoje tj. tocnije 5740,00kuna .Let je u lipnju preko AVIOKARTE, najbliže mi je iz Trsta pa je to TRS-EWR, zelim na EWR pa je zato skuplje..... si ti nasa nesto za manje ???? i opet to pitanje KUPNJA INTERNET:confused::confused::confused:

aircanada
07.03.2009., 19:56
Ma to je za dvoje tj. tocnije 5740,00kuna .Let je u lipnju preko AVIOKARTE, najbliže mi je iz Trsta pa je to TRS-EWR, zelim na EWR pa je zato skuplje..... si ti nasa nesto za manje ???? i opet to pitanje KUPNJA INTERNET:confused::confused::confused:
za to ne znam onda, ja sam ti reka za JFK.
Inace, svi ode kupuju uglavnom preko neta, low budget jedino tako i mozes kupit. Mislim da ti nema straha, ipak ne znam stranicu di placas, ali uglavnom ne bi trebalo bit nekih problema.

SANVAN
07.03.2009., 20:04
za to ne znam onda, ja sam ti reka za JFK.
Inace, svi ode kupuju uglavnom preko neta, low budget jedino tako i mozes kupit. Mislim da ti nema straha, ipak ne znam stranicu di placas, ali uglavnom ne bi trebalo bit nekih problema.

Preko AVIOKARTE HR. mislim da ci se lakse sporazumit ako mi dodje do problema:lol:

aircanada
07.03.2009., 20:14
Preko AVIOKARTE HR. mislim da ci se lakse sporazumit ako mi dodje do problema:lol:

ako se ne varam, ovde ih je dosta kupovalo preko njih...
ja osobno nisam nikad.

Frish
07.03.2009., 21:12
Ja sam svoj za svoj zadnji let kupovao preko aviokarte.hr i kao što sam već prije spominjao, prošao sam dosta povoljno.

SANVAN
07.03.2009., 21:16
Ukratko moje zadnje iskustvo sa Lufthansom:

Let je za San Francisco,

Kartu sam kupio u 6. mjesecu za 19.12. 15.12. Lufthansa mi salje mail da im se javim jer kao nesto moraju da promjene u povratku. Nista strasno, mijenjaju u povratku prvi let 1 sat unazad, sve ok.

U Zagrebu 19.12. ujutro oko 5:30 odbija mi se check in jer je kao karta neispravna,i upucuju me da se javim na salter Lufthanse koji radi od 7:00, a let je u 6:55 :s Na moje proteste upucuju me na salter Croatije, gdje mi uzasno neljubazni sluzbenici objasnjavaju da je do mene i da necu moci na let dok ne vidim sa Lufthansom. Na moje jos vece proteste (vec sam se vidio u zatvoru :zubo:) nalaze rjesenje da kao mogu da uplatim 200 eura da bi mi check in bio odobren.

U najkracem, u povratku sam se pismeno zalio Lufthansi i jos uvijek cekam svoje pare i objasnjenje.

Ejlaaaaaaaa si ti rijesio ovaj svoj preblem gore?????
Toga je mene strah.

nukac
08.03.2009., 18:17
Neki dan sam dobio ponudu od Lufthanse, iz ZG do NYC je karta 330 EUR (povratna sa svim taksama). Mislim da je danas zadnji dan....

Sandi
08.03.2009., 18:28
da li wizzair naplaćuje naknadu ako se kupuje sa visom electron? ryanair i easyjet ne, ali kad ja kod wizzaira dodam 'visa / visa electron' karticu ukupna cijena za platiti mi lijepo poraste za povratni let 8 €. sad si ja mislim da je to možda zato što su visu i visu electron svrstali zajedno, ali kad se kupi karta da li tih 8 € bude naplaćeno za visu electron ili ne?

zar nitko nezna? :(

lovecranberries
08.03.2009., 18:38
karta do munchena?

nukac
08.03.2009., 19:33
karta do munchena?

Povremeno Lufthansa ima akciju, mislim da je 120 EUR povratna. Ali samo Lufthansa...

firestarter_17
08.03.2009., 19:40
Bila je nedavno ta akcija, mislim da prošli tjedan, za 149 eura povratna karta sa svim taksama, ali to je već prošlo.

kosooki
08.03.2009., 23:31
moze netko malo meni pomoci :D

na expedii sam nasao let iz venecije za barcelonu za 60 dolara (pocetak 10.miseca), ujutro u 10 sati sto mi savrseno odgovara s obzirom da vlak iz zagreba dolazi oko 7..jos pise nesto da je taj let operated by clickair kao i svi njihovi letovi iz venecije..medutim kada odem na stranice clickaira i iberie nema sanse da nadjem taj let u 10, samo druga dva koja idu iza podneva..cak sam pokusao i na nekim drugim stranica naci taj let ujutro i 10 i nigdi ga nema..
jel to neki fantomski let :ne zna:

nukac
09.03.2009., 06:28
Možda je Vueling?

Frish
09.03.2009., 07:29
Isto, ne znam koliko je željeznička stanica udaljena od venecijanskog aerodroma, ali nekako mi se čini premalo vremena ako iz Zagreba polaziš u 7. I još neka vlak kasni u polasku... :ne zna:

nukac
09.03.2009., 10:26
Najbolje je sići na Venezia Mestre. Marco Polo Aerodorm je blizu, nekih 20-tak minuta busom.

globetrotter
09.03.2009., 10:51
clickair i vueling spajaju se u jednu kompaniju, a poslovat ce pod vueling brendom, pa mozda jos uskladjuju termine letova. na liniji venecija-barca leti i myair, probaj kod njih provjeriti kakav im je raspored.

Frish
09.03.2009., 11:02
Ne znam da li je bilo takvo ili slično pitanje, ali me zanima slijedeće: da li je moguće da netko od radnika na aerodromu, pogotovo onih koji rukuju sa prtljagom, otvori i ubaci nešto zbog čega bi vlasnik prtljage mogao biti uhićen? Primjerice, da li bi se mogla ubaciti droga nekome u putnu torbu nakon check in-a? Iz ne znam kojeg mi je to razloga neki dan palo na pamet, pa me zanima da li je putnik zaštićen od takvih situacija.

ČmareC
09.03.2009., 11:17
zar nitko nezna? :(

4 E tamo,i 4 nazad,sve ti skinu sa vise :mig:

kosooki
09.03.2009., 12:44
Možda je Vueling?

nije vueling isao sam odmah i to provjeriti :D

my air sam isto pogledao ali oni petkom lete ujutro oko 7 sto mi ne odgovara jer vlak dolazi tek u 7 u veneciju...

izgleda da cu morati cekati onaj let u 12:40 :rolleyes:

aircanada
09.03.2009., 12:54
Ne znam da li je bilo takvo ili slično pitanje, ali me zanima slijedeće: da li je moguće da netko od radnika na aerodromu, pogotovo onih koji rukuju sa prtljagom, otvori i ubaci nešto zbog čega bi vlasnik prtljage mogao biti uhićen? Primjerice, da li bi se mogla ubaciti droga nekome u putnu torbu nakon check in-a? Iz ne znam kojeg mi je to razloga neki dan palo na pamet, pa me zanima da li je putnik zaštićen od takvih situacija.

teoretski moze, ali moras imat na umu da i oni prolaze kontrole kao i ti, pa uvest neku drogu/ili neki drugi predmet koji izaziva krivicnu radnju, nije lako. Prvenstveno da zastite sebe (govorim o zracnoj luci kao kompaniji), pa i aviokompanije.

Frish
09.03.2009., 13:52
teoretski moze, ali moras imat na umu da i oni prolaze kontrole kao i ti, pa uvest neku drogu/ili neki drugi predmet koji izaziva krivicnu radnju, nije lako. Prvenstveno da zastite sebe (govorim o zracnoj luci kao kompaniji), pa i aviokompanije.

:eek: Gaddem! Već se vidim u sobici dva sa dva, sa lampom uperenom u lice, dva nigera od pola tone, a ja se molim da mi srce odapne. :rofl:

A niš. Morat ću riskirat. :D

SANVAN
09.03.2009., 13:53
Kako to da nisi provjerio status karte/rezervacije online prije leta?:ne zna:[/QUOTE]

Ejla moze objasnjenje na koji nacin da provjerim taj ststus karte -rezervaciju prije leta??? zovem agenciju... idem na str.aviokompanije ili nesto trece.... prvi put sam kupila karte preko interneta za NYC pa me zanima kako ide ta provjera:ne zna: letim tek u 6 mjesecu. Hvala NoWa:s

stacy
09.03.2009., 15:16

nisam sigurna za ubacivanje droge, ali iz pouzdanih izvora znam da otvaraju kofere i kradu vrijedne stvari iz njih.

aircanada
09.03.2009., 15:45
:eek: Gaddem! Već se vidim u sobici dva sa dva, sa lampom uperenom u lice, dva nigera od pola tone, a ja se molim da mi srce odapne. :rofl:

A niš. Morat ću riskirat. :D
Neznam cega se bojis, osim da stvarno ti sam/a ne ides namjerno u neko krivicno djelo pa ce pokusat njih optuzit. Jer ic mislit o tome da ce ti neko nesto podvalit je ravno teoriji zavjere, odnosno da si neka velika faca koju zeli cija ili efbijaj "maknit" :top:
nisam sigurna za ubacivanje droge, ali iz pouzdanih izvora znam da otvaraju kofere i kradu vrijedne stvari iz njih.
to i vrapci na grani znaju, ali istini na vidjelo, to je jos uvijek manji postotak.
Ja sam na Cologne/Bonn vidio od ~60-70 torbi, barem 5-7 uredno otvorenih, di je sadrzaj ispadao po onoj traci. Steta i sramotno...

Frish
09.03.2009., 17:48
Zajebancija, ljudi, zajebancija. :mig:

*eva*
10.03.2009., 00:11
dragi forumasi! dobih na poklon vikend za dragoga i sebe (bilo kada do kraja 2009 osim u periodu 6-9 mj jer mi to ne odgovara zbog posla) u jednom od 15 europskih gradova.
u vecini sam vec bila pa bi izbor suzila na ove:
rim, napoli, madrid, lisabon, catania, istanbul

u rimu i madridu sam bila ali bi isla opet jer su mi to skoro pa najdrazi gradovi na svitu. a najvise me vuku lisabon i catania. baljezgam..svi me vuku:cerek:

e sad...googlam naravno i sama ali bi vrlo bila zahvalna na savjetima na kojim stranicama da pogledam najjeftinije avionske karte za ove destinacije. upoznata sam naravno sa easyjetom i ryanairom ali pokusavam naci neki dobar pretrazivac letova koji nalazi vise kompanija pa da se recimo pretplatim na newsletter i pratim ponudu. buduci da sam vrlo fleksibilna s datumima to mi se cini najbolje. sa braca sam pa mi letovi iz venecije i ostalih stranih gradova ne dolaze u obzir jer mi je onda jeftinije spicit direktno trajektom i vlakom do rima ili nekog drugog tal gradica koji je u ovom predivnom paketicu sto dobih!

aj navalite savjetima i odusevite me pronalaskom neke karte od splita do lisabona za 60 ojrica!!!:rofl: salim se...znam da ste forumasi ne carobnjaci:mig:

aircanada
10.03.2009., 06:23
http://www.skyscanner.net/ ti je dobar pretrazivac.
a za pretplatit se, moras zasebno na svaku kompaniju. germanwings, wizzair, ryanair i ako nesto, ce ti porkit znatan broj letova.

inace, preporuke za Lisabon i istambul! :D

kika11
10.03.2009., 06:52
Treba mi karta za dijete od 16 godina , Do Osla , povratna za Uskrs, Može se krenuti iz Zagreba, Ljubljane, samo bih željela da je najpovoljnija opcija.
Zahvaljujem

nukac
10.03.2009., 07:52
dragi forumasi! dobih na poklon vikend za dragoga i sebe (bilo kada do kraja 2009 osim u periodu 6-9 mj jer mi to ne odgovara zbog posla) u jednom od 15 europskih gradova.
u vecini sam vec bila pa bi izbor suzila na ove:
rim, napoli, madrid, lisabon, catania, istanbul

Lisabon je teško naći za 60 EUR. Recimo nekih 120-200 EUR je cijena na koju možeš računati. Ustvari se najviše isplati uzeti TAP, direktno iz ZG. Pogledaj na www.flytap.com.

kika11
10.03.2009., 08:07
Kako da kupim najjeftiniju kartu za Oslo, za Uskrs, za dijete koje će samo ići na put , ima 16 godina, Živimo u Rijeci, ali može i opcija ljubljana, Zagreb, Trst, Venecija...

nukac
10.03.2009., 09:16
Kako da kupim najjeftiniju kartu za Oslo, za Uskrs, za dijete koje će samo ići na put , ima 16 godina, Živimo u Rijeci, ali može i opcija ljubljana, Zagreb, Trst, Venecija...

Hm, zar ne leti Norwegian iz Rijeke ili Pule?

PS. baš gledam datume, jedino lete iz Splita u to doba i to samo jednom tjedno.
Druga opcija - pogledati na Lufthansinim stranicama, iz ZG.

panties
10.03.2009., 10:58
u 9. mjesecu iz milana 66 eura! u 6. mjesecu ponovo iz milana 63 eura.

iz splita/zagreba mnogo tesko za 60 eura.

akcija1
10.03.2009., 14:54
karta do munchena?

Ne znam kada ti treba, Lufthansa ima akciju do Munchena iz Zagreba povratna sa svim mogucim taxama za 119 eur.
Odes na www.lufthansa.com izaberes zemlju croatia i kliknes na Top Offers , nadjes njemačke gradove ukucas munchen i datuje kad ides vracas se i trazis on ce ti izbaciti tu akcijsku cijenu
ja sam kliknuo odlazak 22.3., povratak 26.3. i povratna karta za te datume izadje TOTAL 99,75 EUR.

akcija1
10.03.2009., 15:00
Treba mi karta za dijete od 16 godina , Do Osla , povratna za Uskrs, Može se krenuti iz Zagreba, Ljubljane, samo bih željela da je najpovoljnija opcija.
Zahvaljujem

Nema niti iz Zagreba niti iz Ljubljane direktni
Oko uskrsa je sada jako tesko ili teze naci neku jeftiniju varijantu jer je Uskrs velika je migracija ljudi s jednog mjesta na drugo.
Pogledaj na CSA preko Praga ,Malevu preko Budimpeste pogledaj i na Lufthansi Odes na www.lufthansa.com izaberes zemlju croatia i kliknes na Top Offers , nadjes Europa ukucas Oslo i datume kad ides vracas se i trazis on ce ti izbaciti neku najnizu cijenu.
Pise da imaju akciju iz ZAG do Osla 179 eur pa trazi na webu ima li na datume na koje ti hoces da ides.

kika11
10.03.2009., 16:00
Hvala proučit ću , tražim najjeftiniju opciju za povratnu kartu.

Skattemus
10.03.2009., 16:04
Ukoliko se chekiras na pocetnoj destinaciji a prtljaga ide do kraja, onda ti ne moze nitko otkazati let. A ako nisu dva spojena leta, ne moras otkazati 5 min prije, mogao si ranije. Npr. banka ti ponisti transakciju. I kako to bas dva puta i oba puta u PariZu? Zanimljivo.

kika11
10.03.2009., 22:36
Gledala sam opsciju preko lufthanse, ali mora presjedati u Frankfurtu, a dijete prvi put putuje samo.
Imali još nešto? Pliz!

kika11
10.03.2009., 22:37
Ne postoje niti te jeftine karte, bar ih ja nisam našla, ako netko ima nešto povoljno, molim vass da mi napišete!
Zahvalna!

panties
11.03.2009., 00:00
mislim da ako nije dugo presjedanje, tj cekanje sljedeceg leta nece biti problema. decko/cura ima 16 godina i zna se snaci samo 1-2 sata, a i tako kad dijete samo putuje onda se sa stjuardesama dogovorite da ga pripaze malo.

ja sam prvi put sama putovala za izmir preko istanbula kad sam imala 12 godina, i sjecam se jedne fine stjuardese koja me odvela do mog mjesta u avionu, sve vrijeme me provjeravala jel sve ok, onda kad smo sletili izvela me i odvela do njihovog saltera gdje me njihova uposlenica uzela, i odvela da jedem u mcdonaldsu (koja avantura!) i onda me otpratila do aviona za izmir. uglavnom sam uvijek bila pod nadzorom.
ozbiljne kompanije to ozbiljno i shvataju tako da ne bi trebalo biti problema.

*eva*
11.03.2009., 15:22
http://www.skyscanner.net/ ti je dobar pretrazivac.
a za pretplatit se, moras zasebno na svaku kompaniju. germanwings, wizzair, ryanair i ako nesto, ce ti porkit znatan broj letova.

inace, preporuke za Lisabon i istambul! :D

thanx! ma zapeh za taj lisabon a stvarno mi se ne ispati davat puno novaca za kartu za samo dva dana. a ionako sam vec toliko istrazila lisabon i portugal da iduce proljece sigurno idem na turu od 10 dana!!! vuce me za poludit!!!

nukac zahvaljujem i tebi. ako budem isla u lisabon jos cu najvjerojatnije sa tapom. ali sve mi se cini da cu se zaletitu neki od gradova u italiji. blize je a buduci da se radi o samo dva dana cini mi se logicnije.

aaston
11.03.2009., 20:25
Ne postoje niti te jeftine karte, bar ih ja nisam našla, ako netko ima nešto povoljno, molim vass da mi napišete!
Zahvalna!

www.kayak.com
Najpovoljniji letovi su iz Venecije ali bojim se da nema direktnih.
Za datume oko Uskrsa najeftinije karte daje za KLM, cifra 223$
Možeš i direktno okrenuti www.klm.com

Nešto skuplja cijena je Lufthansom.

Za maloljetnike ne bi trebalo biti problema jer kao šta ti je već odgovoreno kompanije bi trebale imati riješenu pratnju na profesionalnom nivou.
Oko toga se ne bi trebalo previše brinuti. Dovoljno da ga doprate pred pravi izlaz i gotovo. Za to je najbolje direktno nazvati poslovnicu kompanije čiju kartu misliš kupiti i pitati ih za proceduru.

Kupi kartu što prije jer bi se jeftinije karte za te dane mogle brzo prodati.

Skattemus
12.03.2009., 01:37
Ne mislite da ste offtopic?

alter ego blagajnice
12.03.2009., 10:54
@ nukac i ekipa

molim pomoć.
Prijateljica putuje iz Denvera, USA za Zagreb zajedno sa kćerkom od 2 godine tako da bi trebala nešto sa manje presjedanja.
Leti između 05.06-15.06, a vraća se između 20.07.-31.07.
Što bi joj mogla preporučiti?

P.S. ne mora biti Denver samo da je neki aerodrom u blizini, kao što može i Budimpešta umjesto zagreba.

nukac
12.03.2009., 12:05
Trenutno mi izbacije neke lude cijene od 2000 EUR. Važno je koliko je mala stara, odn. jel još uvijek infant (nema svoje sjedalo) ili child (ima svoje sjedalo). Jer cijena za malu bebicu je 80% manja.

alter ego blagajnice
12.03.2009., 12:09
Između 2-3 godine.

nukac
12.03.2009., 13:26
Lošija verzija, jer takva mala curica plaća ko da je odrasla osoba...
Uglavnom, izbacije mi cijene oko 2000 EUR... BRRR...

alter ego blagajnice
12.03.2009., 13:42
zato sam i pitala jer sam se uplašila da radim nešto krivo.
Strašne cijene. :horor:

Frish
12.03.2009., 13:48
Ja sam za istu relaciju našao od $1690 na kayaku, što je isto ogromna cifra, ali sam siguran da bi se dalo naći i dosta jeftinije.

alter ego blagajnice
12.03.2009., 14:02
u kojim datumima i relacijama jer može sletjeti u ZG, Veneciju, Budimpeštu ili Beč?

panties
12.03.2009., 14:11
a da sleti u london pa iz londona za zagreb jednom od onih jeftinih kompanija? mislim da bi se za london mozda moglo naci dosta jeftinije nego direkt za zagreb bec il budimpestu...

alter ego blagajnice
12.03.2009., 14:35
gledala sam london, ali nije neka velika ušteda 1600 dolara den-lon.

aaston
12.03.2009., 14:45
Trebalo bi možda probati s lomljenim letovima. NY-Lon, Lon-Zg i Den-NY ili bar Den-NY i NY-Zg:ne zna:
Mislim da unutar SAD ima LC kompanija?
Ima presjedanja ali ako je to jeina opcija...

deda86
12.03.2009., 15:00
BA london - denver, 0 stops, 10.6.-npr 27.7 -->798,60 GBP za 1 odraslu osobu i jedno dijete zajedno.... jedino kaj onda do londona nekak treba doć...

samo usporedbe radi Lufthansa za te datume otprilike, direktno frankfurt - denver, 1 adult+1child(2-11) cca 1500-1600 eura

nukac
12.03.2009., 16:50
Uf, ne znam kaj im je došlo, cijene su nabrijane do daske. Neki dan je Lufthansa imala ponudu od ZG do NYC za 330 EUR povratna karta. A sad su cijene skoro 5 puta veće...

SANVAN
12.03.2009., 17:32
Uf, ne znam kaj im je došlo, cijene su nabrijane do daske. Neki dan je Lufthansa imala ponudu od ZG do NYC za 330 EUR povratna karta. A sad su cijene skoro 5 puta veće...

Grozotaaaaa, ja sam u nedilju 08.03.2009. kupila kartu za 2850,00 a sada je ista karta 4800,00 pa stvarno :top::top: za mene....

aaston
12.03.2009., 20:23
Ove cijene gore su za dvije odrasle osobe ili za jednu? :eek:

nukac
12.03.2009., 20:28
ZA JEDNU. :eek::horor: Katastrofa.

Btw, ako nekog zanima neko dalje putovanje do kraja svibnja, baš je danas Austrian dao neku akciju, koja traje do nedjelje. Ima NYC za 330 EUR, Peking za 400 EUR...Polasci su iz Zagreba. Nije baš velik izbor destinacija, ali ima povoljnih cijena.

aaston
12.03.2009., 20:45
Evo maloprije sam bacio pogled za navedene datume i ispada Denver-Venecija 880 eura/po osobi :ne zna:
Za Beč je nešto skuplje, Continental nekih 940 eura.

Dudo81
12.03.2009., 21:07
Upravo kupujem kartu NY-SFO, ista usluga, ista cijena, isti termin. Delta Air ili Virgin America?

nukac
12.03.2009., 21:43
VIrgin America... :top:
Usluga baš i nije ista... :) Po forumima su ocjenjeni kao jedni od najboljih...
A i s njihovih stranica:
Virgin America is the first U.S. airline with mood lighting.
There are 3000 MP3s onboard every flight.
You can plug in to 110v power at your seat.
You can order fresh food when you want it, from the screen at your seat.
Red, our in-flight entertainment system, has over 25 pay-per-view Hollywood movies on demand.
Virgin America is a cashless airline. Place your order, swipe your card, and you’re done.

Dudo81
12.03.2009., 21:55
VIrgin America... :top:
Usluga baš i nije ista... :) Po forumima su ocjenjeni kao jedni od najboljih...
A i s njihovih stranica:
Virgin America is the first U.S. airline with mood lighting.
There are 3000 MP3s onboard every flight.
You can plug in to 110v power at your seat.
You can order fresh food when you want it, from the screen at your seat.
Red, our in-flight entertainment system, has over 25 pay-per-view Hollywood movies on demand.
Virgin America is a cashless airline. Place your order, swipe your card, and you’re done.

Ja isto nekako više naginjem Virginu. S druge strane LHR-JFK-LHR putujem preko Virgin Airlines-a pa sam možda mislio Delt-u unutar SAD onako za promjenu.
Virgin will be. tnx nukac

Jasminka88
14.03.2009., 19:36
Jel mi može netko preporučiti kojom kompanijom do Argentine,Buenos Aires? Hvala ...

MaliZeleni10
15.03.2009., 18:58
Za sve koji traze povoljne avio-karte, toplo preporucam ovu web adresu: :top::top:

www.jeftinekarte.com

aircanada
15.03.2009., 20:06
neznam zasto reklamiraju jeftine karte, kad nisu :D
za low cost definitivno; skyscanner (http://www.skyscanner.net/)
Niti jedan drugi pretrazivac mi ne daje ovako dobre rezultate low cost kompanija!

panties
15.03.2009., 20:11
slazem se za skyscanner, ali ponekad zna i slagati ;). ne krivim ih, of kors, al ono taman se obradujes, kad ono.....il u jos gorem slucaju, trazis, izbaci ti super jeftine karte, trazis drugi put, tih ni na mapi. a sve u razmaku sat vremena. :D ali sto jes jes, skyscanner je naj od svih tih pretrazivaca.

nukac
16.03.2009., 19:43
Najbolje za dobit jeftinu kartu je:
1. www.kayak.com
2. www.skyscanner.net
3. reklamni emailovi različitih avio-kompanija, od onih jeftinih aviokompanija do onih skupih.
Primjer: neki dan su Lufthansa, a onda nakon par dana i Austrijan, nudili kartu iz ZG za NYC za kakvih 330 EUR (uključene sve takse).
A osnovno pravilo: fleksiblinost, što znači prvo kupiti jeftinu kartu a onda planirati godišnji. Jer ako prvo isplaniraš destinaciju i datum, teško je naći jeftinu kartu baš za tu destinaciju i taj datum.

I još dosta drugih finta ima...

Lola
19.03.2009., 12:34
imam pitanje u vezi wizzaira. dakle, kad mi pokaze cijenu leta, dolje pise da cijena
iskljucuje manipulativne troskove. koliki su ti troskovi, na ostalim low costovima to
nisam primijetila.

nukac
19.03.2009., 12:54
Svi ti to još kasnije naplate.
Ti manipulativni troškovi su: plačanje torbe, check-ina (za Ryanair) i naknade za plačanje karticom i eventualno rezervacija sjedala. Ovisi od kompanije koje i koliko naplačuju.

dado1977
21.03.2009., 10:38
Imao bi jedno pitanje oko parking na aerodormu u Trevisu, trebao bi parkirati 4 dana auto, da li kod aerodroma ima kakav normalan čuvani parking?

On aciD
21.03.2009., 10:58
Imao bi jedno pitanje oko parking na aerodormu u Trevisu, trebao bi parkirati 4 dana auto, da li kod aerodroma ima kakav normalan čuvani parking?

evo jedan al ne pise dal je cuvan:D
http://www.alipark.it/it/index.htm

aaston
21.03.2009., 17:23
evo jedan al ne pise dal je cuvan:D
http://www.alipark.it/it/index.htm

Krivo, ovo je blizu Marco Polo u Veneciji. Čovjek je tražio u Trevisu :)

btw. Ima long term parking na aerodromu

eMeM
23.03.2009., 14:54
Ajoj ja sada u 3. mjesecu gledam karte za 9. mjesec za tenerife i ono cifre su :horor: zadnju ponudu što sam dobila je 4.600 kn za jednu osobu, al et curi sam rekla da ono to mi je malo puno, pa mi je dala ponudu za let iz venecije 2.900 kn ali da joj za dva dana moram rezervirati :eek: ! Ipak ono tko živ tko mrtav do 9. mjeseca ali odakle da ja njoj iskeširam 6.000 kn za dva dana :( Pa eto nije mi jasno kako je tako jako skupo :ne zna: tako da moram u neku potragu za jeftinom ali sigurnom aviokonpanijom, jer mal mal pa neki aviončić padne s neba, te me još više strah leta :mama:

Frankie
23.03.2009., 14:58
ajoj !
a ja u 9. mjesecu idem u Mexico iz Zagreba za oko 3300kn (436 eura)..
probaj i ti pratiti specijalne ponude airfrancea a pogledaj i iberiu

alter ego blagajnice
23.03.2009., 16:04
gdje sve ideš?

suncana75
23.03.2009., 17:04
Ajoj ja sada u 3. mjesecu gledam karte za 9. mjesec za tenerife i ono cifre su :horor: zadnju ponudu što sam dobila je 4.600 kn za jednu osobu, al et curi sam rekla da ono to mi je malo puno, pa mi je dala ponudu za let iz venecije 2.900 kn ali da joj za dva dana moram rezervirati :eek: ! Ipak ono tko živ tko mrtav do 9. mjeseca ali odakle da ja njoj iskeširam 6.000 kn za dva dana :( Pa eto nije mi jasno kako je tako jako skupo :ne zna: tako da moram u neku potragu za jeftinom ali sigurnom aviokonpanijom, jer mal mal pa neki aviončić padne s neba, te me još više strah leta :mama:

Probaj preko Londona. Sa Ryanom do Londona pa onda na Tenerife. Ili pogledaj sa presjedanjem u Barceloni, imas puno kompanija s kojima mozes na Tenerife iz Barcelone. U svakom slucaju sa low cost kompanijama sa presjedanjem ce ti doci jeftinije nego ovo tu sto ti kao nude u agenciji. Sigurnih avio kompanija nema, kao ni sigurnih pjesackih prijelaza na kojima nema sanse da te lupi auto.

On aciD
23.03.2009., 17:19
Krivo, ovo je blizu Marco Polo u Veneciji. Čovjek je tražio u Trevisu :)

btw. Ima long term parking na aerodromu

ups zajeb:eek::D
a ja zabrijao da sam procitao onaj u veneciji:rofl:

eMeM
23.03.2009., 17:41
Hvala svima na savjetima :s :top: :s

nukac
23.03.2009., 18:15
Ili iz Municha, Tuifly, Condor ili Airberlin, ili iz Beča, Airberlin... A bus do Municha je oko 50-70-tak EUR povratna...

Mushmula
23.03.2009., 20:03
Prvi puta putujem s Wizz Airom pa sam odlučila malo prošvrljati po njihovim pravilima za prtljagu i iznenadila sam se kad sam vidjela da u predanoj prtljazi ne smije biti tekućine. Naime, nosim leće. I vidim da svi pišu da se tekućina ne smije prevoziti samo u ručnoj prtljazi. Je li zaista kod Wizz Aira obrnuto!? I vidim da su nekima oduzimali dosta kozmetike na aerodromu pod isprikom da se to može "pretvoriti u tekućinu". Je li to zaista tako?!? Ne bi voljela da me opljačkaju već na aerodromu! :D Dosta su me već opljačkali prilikom kupnje karte :mad:

akcija1
24.03.2009., 14:47
bok,
hocu da gledam u londonu nogometnu tekmu engl-cro, tekma je 9.9.
nasao sam na lufthansi povratni let zagreb-minhen london i obrnuto za 175 eura total sa svim mogucim taxama.

Dal je ova cijena OK ili bi mogao jeftinije proci s niskotarifnim ,u radnom sam odnosu nemam vremena da idem iz ljubljane,trsta venecije i sl... u obzir dolazi samo iz zagreba.

koliko vi placate do londona s niskotarifnim ?

dotl
24.03.2009., 16:20
pozdrav
zanima me kada wizzair izlazi s kasnijim terminima letova
konkretno zanima me kraj 11,. mjeseca zagrebv-london
vidim da imaju samo do 24.10. za sada
hvala

ciceron 7
24.03.2009., 18:29
jel zna netko gdje mogu nabavit putnu torbu da točno paše po mjerama od Ryanair-a ?? jel ima neko sliku kak bi trebala izgledat, da netrebam mjerit svaku torbu :rofl: jel ima neko kakav prim il bilo sta??
thx!

aaston
24.03.2009., 20:18
Pa treba izgledati kao torba koja ne prelazi dozvoljene mjere? Pitanje stoljeća :s :rofl:

ciceron 7
25.03.2009., 07:12
Pa treba izgledati kao torba koja ne prelazi dozvoljene mjere? Pitanje stoljeća :s :rofl:

to sam i sam znao, pitao sam jel ima neko sliku il prim, da vidim, jer doma nemam ni jednu putnu torbu, vec samo kovceg pa pitam, Bože oprosti mi...
:confused:

solitaire
25.03.2009., 08:21
to sam i sam znao, pitao sam jel ima neko sliku il prim, da vidim, jer doma nemam ni jednu putnu torbu, vec samo kovceg pa pitam, Bože oprosti mi...
:confused:

ako zelis uzeti torbu u kabinu ona kod ryana ne smije u pravilu preći ove mjere: 55cm x 40cm x 20cm, biti natrpana teža od 10 kg, i ne smije unutra biti tekućina u boćicama većim od 100ml, a ovdje imas primjere kabinske prtljage:

http://www.samsonite.co.uk/bags-and-luggage/carry-on/cMDEPT_UK_BAGS_LUGGAGE-atBag_Size_10-p1.html?sorter=price-desc

ako ne mislis prtljagu nositi u kabinu (tada je chekiras), moze biti bilo kakvih dimenzija, i tezina, ali za vise od 15 kg moras dodatno doplatiti...

ovdje ti je vjerojatno sve objasnjeno (klikni na prva dva pitanja):
http://www.ryanair.com/site/HR/faqs.php?sect=bag

Sretan put!

ciceron 7
25.03.2009., 10:58
ako zelis uzeti torbu u kabinu ona kod ryana ne smije u pravilu preći ove mjere: 55cm x 40cm x 20cm, biti natrpana teža od 10 kg, i ne smije unutra biti tekućina u boćicama većim od 100ml, a ovdje imas primjere kabinske prtljage:

http://www.samsonite.co.uk/bags-and-luggage/carry-on/cMDEPT_UK_BAGS_LUGGAGE-atBag_Size_10-p1.html?sorter=price-desc

ako ne mislis prtljagu nositi u kabinu (tada je chekiras), moze biti bilo kakvih dimenzija, i tezina, ali za vise od 15 kg moras dodatno doplatiti...

ovdje ti je vjerojatno sve objasnjeno (klikni na prva dva pitanja):
http://www.ryanair.com/site/HR/faqs.php?sect=bag

Sretan put!

Hvala ti puno solitaire! :top:

btw. aaston, evo ti primjera kako se treba odgovoriti na nečije pitanje, naravno ako želiš nekom pomoć :mig:

aircanada
25.03.2009., 11:18
torba moze bit i kesa, sve dok ne prelazi zadane gabarite i kilazu. Neznam cemu toliki problemi i cudjenja.

deda86
25.03.2009., 22:44
ak nekog zanima, lufthansa ima akciju iz zagreba za new york, 4. i 5. mjesec od 533 eura ima već karte, ali brzo nestaju...

znam da se može iskombinirati i jeftinije, ali s obzirom kakve cijene lufthansa inače ima, ovo mi se čini ok, pogotovo kaj je to cijena za let iz zga, s jednim presjedanjem

Frish
26.03.2009., 06:42
To sam i ja vidio i prva mi je reakcija bila: to nije povoljno. Kad god tražim karte preko Lufthanse, dobijam cifre od par somova eura. Naravno, ne za NYC, ali za još jedno presjedanje u SAD-u. Za razliku od Air Francea, gdje bih našao vjerovatno najpovoljniju kartu, možda čak i povoljniju nego kad bi se kombinirale različite avio kompanije.

ciceron 7
26.03.2009., 06:53
Da li pri mijerenju putne torbe se racuna od poda, tj. kotaca (torbe) il od pocetka torbe? meni je 58cm duzina, a treba bit 55cm...
sad me zanima jel dopustaju ako malo prelazi granicu 3,4 cm ili bas mora tocno bit 55cm? jer ostale mjere sve pašu...
jel imao neko slicna iskustva ?
thx!

nukac
26.03.2009., 08:27
ak nekog zanima, lufthansa ima akciju iz zagreba za new york, 4. i 5. mjesec od 533 eura ima već karte, ali brzo nestaju...

znam da se može iskombinirati i jeftinije, ali s obzirom kakve cijene lufthansa inače ima, ovo mi se čini ok, pogotovo kaj je to cijena za let iz zga, s jednim presjedanjem

Ah, prije kakvih 15-20-tak dana su imali akciju, karta je bila 330 EUR. Par dana kasnije je i Austrian imao istu akciju... Poskupili i oni...:ne zna:

solitaire
26.03.2009., 13:00
Da li pri mijerenju putne torbe se racuna od poda, tj. kotaca (torbe) il od pocetka torbe? meni je 58cm duzina, a treba bit 55cm...
sad me zanima jel dopustaju ako malo prelazi granicu 3,4 cm ili bas mora tocno bit 55cm? jer ostale mjere sve pašu...
jel imao neko slicna iskustva ?
thx!

Previše paničaris!

njima je samo u interesu da sve torbe stanu u boxeve iznad sjedala, pa zato postoje propisi o broju, tezini i veličini. bez obzira sto se cherikanje torbi placa, lakse im je da putnici imaju rucnu prtljagu jer se sami brinu o njoj.
kad dodjes na red za ulazak u avion, avionskim kompanijama je najvise u interesu da se to sto brze ukrcaju putnike, a ne maltretiranje putnika.

i da moja torba je imala trbuh od 3-4 cm, i nitko me nije zbog toga krivo pogledao, a kamoli izbacio iz aviona. ako slucajno nekome budu smetali tvoji kotaci, mozes ih otpiliti.

prošeći do obližnjeg aerodroma, i vidjet ces da funkcionira kao malo bolji autobusni kolodvor. normalni ljudi rade na njemu, kojima centimetar-dva-tri ne znači ništa u životu.

suncana75
26.03.2009., 13:19
Previše paničaris!

njima je samo u interesu da sve torbe stanu u boxeve iznad sjedala, pa zato postoje propisi o broju, tezini i veličini. bez obzira sto se cherikanje torbi placa, lakse im je da putnici imaju rucnu prtljagu jer se sami brinu o njoj.
kad dodjes na red za ulazak u avion, avionskim kompanijama je najvise u interesu da se to sto brze ukrcaju putnike, a ne maltretiranje putnika.

i da moja torba je imala trbuh od 3-4 cm, i nitko me nije zbog toga krivo pogledao, a kamoli izbacio iz aviona. ako slucajno nekome budu smetali tvoji kotaci, mozes ih otpiliti.

prošeći do obližnjeg aerodroma, i vidjet ces da funkcionira kao malo bolji autobusni kolodvor. normalni ljudi rade na njemu, kojima centimetar-dva-tri ne znači ništa u životu.

Uglavnom je tako, ali ne mora biti. Nas su npr na svim aerodromima uglavnom pustali sa svim i svacim, ali u Parizu su nam uredno svu rucnu prtljagu/svima/ gurali u one njihove boxove/ryan/za izmjeriti torbu. Svi koji iz bilo kojih razloga u to nisu ugurali torbu morali su se vratiti i platiti dodatnu prtljagu. Bio je zadnji cas prije leta i najveca sreca u svemu je bila da je let bio odgodjen sat vremena radi magle, inace ne bi stigli na avion. Dosli smo na vrijeme na aerodrom, medjutim bila je guzva i na sve smo dugo cekali.... I eto. Ja uvijek nosim rucnu prtljagu u onom koferu cvrstom, ne platnenom, jer ima tocno te dimenzije i nema napuhavanja. I uvijek sve stane i iako sam jako komotno zensko uspijem cak i shopping spakirati u te dimenzije i tezinu.

Frish
26.03.2009., 13:21
Previše paničaris!

Sve je to OK, ali ovo sa piljenjem kotača i šetnjom do obližnjeg aerodroma su mi malo nebuloze. NHF.

ciceron 7
26.03.2009., 16:58
solitaire ne panicarim, vec ne zelim nista prepustit slucaju, zasto bih bezveze platio 40 ojra (tam i natrag) za prtljagu kad mogu đabe...
moram se raspitat, dobra ti je ova da prepilim kotace :lol:
idem prvi put sa avionom negdje tak da neznam nista u vezi prtljage, prijave, itd. sve sto ima veze sa avionom sam amater, laički receno...
tak da malo informiranja prije neceg ne stedi nikome
:kava:

solitaire
26.03.2009., 17:54
Sve je to OK, ali ovo sa piljenjem kotača i šetnjom do obližnjeg aerodroma su mi malo nebuloze. NHF.

mislila sam da jedno popodne otiđe na kavu na pleso, krk, osijek, ljubljanu, odnosno najbliži aerodrom, jer to je dozvoljeno, tako može vidjet će da nije sve tako strogo kako izgleda.
piljenje kotača je šala za šarmiranje osoblja. da su kotači uvjet za dimezije, bile bi ručke za nositi torbu jer i one izlaze iz gabarita.

žao mi je one koji su imali neugodnosti sa prtljagom, ja nikad nisam, a jednom sam imala i 3 kom ručne prtljage bez ikakvog šarmiranja (2 manja ruksaka i vrečicu, ali nije bio ryan). chekirana prtljaga mi je isto prosla sa 16 kg kod ryana (uvijet je bio 15, ali je prijateljica ispred mene imala 13).

izgleda da sam imala sreće. oprostite ako sam vas krivo uputila, držite se pravila i sigurno ćete poletjeti bez dodatnih troškova!

maritzab
26.03.2009., 18:09
je li netko u zadnje vrijeme putovao lufthansom?? trebala bih račun.... :(

Frish
26.03.2009., 18:48
Kakav crni račun? :confused:

nukac
26.03.2009., 20:11
Kakav crni račun? :confused:

Obično je bijeli... :misli::ne zna::lol:

maritzab
26.03.2009., 20:19
passenger receipt, što dobiješ kad bookiraš kartu preko maila....

itapita
26.03.2009., 21:55
A da pogledaš na mail?

dotl
26.03.2009., 21:57
jel zna itko vozi li wizzair iz zagreba za london u 11. mjesecu?
vidim da nema datuma dalje od 23.10. a prosle godine sam sam letio iz lodona u zagreb u studenom
hvala

aircanada
26.03.2009., 22:07
jel zna itko vozi li wizzair iz zagreba za london u 11. mjesecu?
vidim da nema datuma dalje od 23.10. a prosle godine sam sam letio iz lodona u zagreb u studenom
hvala

zar nije max 6. mjeseci za rezervacije?

dotl
26.03.2009., 22:48
pitam jer vidim da ima letova iz budimpeste vec i za ranu 2010

night_train
28.03.2009., 17:12
Ekipa.... negdje sam procitala i sad ne znam gdje... pa pitam opet...

Ukoliko letim do nekog odredista s dvije razlicite aviokompanije... npr Lufthansa pa British.... kako ide chekiranje?
... sve odjednom u Zg (npr)?
Naime, sajtovi za karte mi daju upozornje da moram imat min. 2 sata izmedju dva leta... Ako je samo setnja po tranzitu onda mi se to cini okej... ali ako moram ponovo chekirat prtljagu... onda.... :misli:

aircanada
28.03.2009., 17:15
Ne mozes odjednom, moras cekirat svaku odakle leti njihov avion. Dakle, ako ides LH pa BA, preko Londona (teoretski) , za NY moras u zagrebu LH i onda u Lononu BA.
ALI mislim da mozes cekirat ako su iste grupacije aviolinije.

kemik
28.03.2009., 18:44
Pozdrav letačima na topiku :)

Nakon dugog vremena imam jedno teoreCko pitanje za vas:

Kako je moguće da je jednosmjerna karta SKUPLJA od povratne? (Da pojasnim, ne dvije jednosmjerne, nego jedna jednosmjerna).

Primjer: Croatia za Zurich. Jednosmjerna na dan koji meni treba je 1900 kn, a povratna s kretanjem tjedan dana ranije i povratkom isti taj dan 1550.

Ne razumijem. Naprosto ne razumijem...

(i, da, ako netko ima prijedlog kako najjeftinije letjet Zurich-Zagreb, slušam :) )

aircanada
28.03.2009., 19:18
Jednostavno, politika firme.
Stvar je u tome da je cijena sjedala kod jednosmjerne recimo 250 eura,a cijena sjedala kod povratne je 99 eura po smjeru. A i kompanijama je u interesu imat pune avione, i zbog taksi itd, pa im je u interesu da se kupi povratna kod njih.

kemik
28.03.2009., 19:22
da, ali ja ću kupit povratnu a ukrcat ću se samo na jedan smjer :confused:

mislim, zašto bi itko ikad, pod ovakvim uvjetima, kupio jednosmjernu kartu? :D

aaston
28.03.2009., 20:10
Hvala ti puno solitaire! :top:

btw. aaston, evo ti primjera kako se treba odgovoriti na nečije pitanje, naravno ako želiš nekom pomoć :mig:

Hvala ti na poduci i na primjeru. Nažalost, ja sam ti pizda poznata po tome da nikome ne pomažem, pogotovo ne tamo nekim anonimusima s foruma tako da je ovo uzalud. :D

Frish

Ukoliko letim do nekog odredista s dvije razlicite aviokompanije... npr Lufthansa pa British.... kako ide chekiranje?
Naime, sajtovi za karte mi daju upozornje da moram imat min. 2 sata izmedju dva leta... Ako je samo setnja po tranzitu onda mi se to cini okej... ali ako moram ponovo chekirat prtljagu... onda.... :misli:

Ne mozes odjednom, moras cekirat svaku odakle leti njihov avion. Dakle, ako ides LH pa BA, preko Londona (teoretski) , za NY moras u zagrebu LH i onda u Lononu BA.
ALI mislim da mozes cekirat ako su iste grupacije aviolinije.

Pa, ako kupuješ karte u kompletu preko agencije, primjerice, onda čekiraš prtljagu samo na aerodromu sa kojeg krećeš. Jedino ako imaš primjerice presjedanje u SAD-u, onda moraš pri prvom slijetanju u SAD-u pokupiti prtljagu i ponovno ju čekirati za idući let.

NoWa
http://www.malev.com/offers/companion Zagreb/Split - Madrid, Atena, Kijev, Sofija... za 100 eura - do sutra.

aircanada
28.03.2009., 20:22
http://www.malev.com/offers/companion Zagreb/Split - Madrid, Atena, Kijev, Sofija... za 100 eura - do sutra.
vazno napomene! samo ako se bukira za dvije osobe, barem kako sam ja procitao.

red berries
28.03.2009., 22:18

Ja sam letila sa dvije aviokompanije i nisam morala dva puta cekirati prtljagu, teta na salteru mi je na nju priheftala zadnju konacnu destinaciju i to je bilo to...

aircanada
28.03.2009., 22:24
Ja sam letila sa dvije aviokompanije i nisam morala dva puta cekirati prtljagu, teta na salteru mi je na nju priheftala zadnju konacnu destinaciju i to je bilo to...
nemoj davat dezinformacije. ili barem nepotpune informacije
Ako letis sa 2 kompanije, a obe su unutar Star Alliance, ILI obe su unutar grupe OneWorld, onda je moguce cekirat, ali ako ides, naprimjer Lufthansom i BA, onda nije moguce, i jedan od razloga zasto se preferira 2h izmedju letova je bas ovaj!

kemik
28.03.2009., 22:39
aircanada, ti širiš dezinformacije ;)

ja sam letjela zagreb-frankfurt lufthansom, a frankfurt-sydney (preko singapura) qantasom. svoju sam prtljagu vidjela u zagrebu i nakon toga u sydneyu

aircanada
28.03.2009., 22:52
Kad sam ja isao, nije mi htjelo cekirat, doduse, to je bilo prije ~8 mjeseci, mozda se nesto i promjenilo. Znam da nisam mogao ni kartu ni prtljagu cekirat do kraja, vec na presjedanju samo mora... Jel to samo mene zahebalo, ili se nesto promjenilo u zadnje vrime?

deda86
29.03.2009., 00:05
aircanada, ti širiš dezinformacije ;)

ja sam letjela zagreb-frankfurt lufthansom, a frankfurt-sydney (preko singapura) qantasom. svoju sam prtljagu vidjela u zagrebu i nakon toga u sydneyu

a di i kak si kartu kupila?

jer postoji šansa da ak si kupila vezanu kartu u CA da ti le let do frankfurta bio njihov, samo u lufthansinom avionu kao codeshare partner.

ja se sjećam isto kad sam išao u SAD, do londona sam išao s CA, dalje sa Britishem, i samo sam u zagrebu checkirao prtljagu, a British nije u Star Alliancu

zapravo se radi o tome da ak kupiš kod neke kompanije vezanu kartu za destinaciju X, dovoljno je prije prvog leta checkirati prtljagu, bez obzira koje kompanije su
ali ak uzimaš odvojene karte, npr zagreb-frankfurt lufthansa, a posebno npr quantas do sydneya, onda se moraš prvo checkirati u zgbu, u frankfurtu podignuti prtljagu, i ponovo se checkirati za sydney s quantasom...i onda je potrebno checkiranje ta 2 sata ranije, ponekad traže čak i 3 sata ranije, ovisi o destinaciji

aircanada
29.03.2009., 00:11
1. musko sam :P
2. vezanu kartu mozes kupit jedino preko agencije ili ako su u istoj grupaciji, ako se ne varam, a ja nikad ne kupujem preko agencije. Cak mi i nije problem sa tim presjedanjima.

kemik
29.03.2009., 00:13
zgb-fra sam kupila na stranicama croatia airlinesa, dva mjeseca NAKON što sam fra-syd kupila preko agencije, koja ju je kupila direktno od qantasa. sasvim sigurno nisu bili nikakvi vezani letovi u pitanju...

lappino
29.03.2009., 05:19
...
Ako letis sa 2 kompanije, a obe su unutar Star Alliance, ILI obe su unutar grupe OneWorld, onda je moguce cekirat, ali ako ides, naprimjer Lufthansom i BA, onda nije moguce, i jedan od razloga zasto se preferira 2h izmedju letova je bas ovaj!

A vidi ovo: pred cca godinu dana, nakon što mi je ukinut let od CA za Minhen sa nastavkom za Koreju sa LH (sve dakle Star Alliance), na šalteru od CA u ZaBregu su me rebukirali na Air France (dakle druga/konkurentska grupa) na Pariz pa opet na Koreju, sve ista klasa, i skupa s prtljagom...
...
...
...koja je, je li, došla tek nakon tri dana...:zubo:
(Ovo sa prtljagom zapravo nema veze s konkretno ovim slučajem, to mi se dogodi u cca 10% letova, a zadnji mi je put AF uspio prebaciti torbu s terminala na terminal na CDG sa samo 30 minuta pauze.)
...
Istovremeno, probano pred par tjedana, imao sam let na istoj ruti s jednom alijansom, kolega je mijenjao kompaniju na pola rute, odbili su mu čekirati prtljagu do kraja, kao "nije naš let"...

night_train
29.03.2009., 09:47
...zanimljiva iskustva....

nego, kako mogu znati jesu li karte 'vezane' i da kompanije spadaju pod recimo Star.A. ako kupujem online? (mozda ne kuzim jer sam zensko... :D) ... Ako mi sama online agencija 'spoji' letove jel to znaci nesto tako?

mozda ovaj popis (http://www.staralliance.com/en/meta/airlines/index.html) :misli:

Ovo sve pitam i za inace, ne samo za ovo sto me trenutno zanima...
Gledam karte za Edinburgh (jer mi mozda nece pasati datumi iz Zadra koji voze samo sri i ned).... sad recimo gledam preko skyscanner..

npr, postoji varijanta Wizz do Londona pa easy jet... oni mi definitivno ne spadaju pod istu 'grupu'... jelda? .. i sad imam samo opciju (bez spavanja tamo... jelte :) )sat i pol... a treba recimo 2h... kako god okrenes i ako racunas na mozda kasnjenje... mozda nije dosta...

ili CA pa BA .. ovi drugi nisu na listi.......

I na kraju... sto ako prvi avion kasni i na knap si s tim vremenom izmedju..?... Procitala sam ovdje da se pozdravis s ovim drugim (ako je druga kompanija, grupa... ) :(... sjednes ko u filmu Terminal i cekas prazno mjesto. :rofl:... iskustva? :)

aircanada
29.03.2009., 11:05
Istovremeno, probano pred par tjedana, imao sam let na istoj ruti s jednom alijansom, kolega je mijenjao kompaniju na pola rute, odbili su mu čekirati prtljagu do kraja, kao "nije naš let"...
Upravno se to meni desilo, i to mi je rekla gospidjica iz CA, za salterom prilikom check-in u Zagrebu. Znam 100% da sam morao sam ici po prtljagu.

@Night train
Star Allinace (http://www.staralliance.com/en/meta/airlines/index.html) i One World (http://www.oneworld.com/), imas jos tih grupacija. ALi sam gotovo siguran dan low budget kompanije ne spadaju u ikoju grupaciju, jer su im politike skroz drugacije, a i financiranje.

night_train
29.03.2009., 13:07
nda... sve je to zapravo dio cijene i eventulanog komoditeta.. ... fala @aircanada... :)
odoh jos malo zapetljat krizaljku (avionsku, jelte )

slatkica1505
29.03.2009., 17:47
Možda mi neko od vas može pomoć:ne zna:

Koliko se odprilike kreću cijene avionske karte do Tajlanda ( Bangkok ) i nazad?:confused:
nije mi bitno odakle se poljeće (:D ) Split, Zagreb, ili iz Njemačke.
Gledala sam po netu al mi cijene nisu baš:eek: sigurno ima jeftinijih:kava:

deli
30.03.2009., 03:42
Kako to da nisi provjerio status karte/rezervacije online prije leta?:ne zna:

Ejla moze objasnjenje na koji nacin da provjerim taj ststus karte -rezervaciju prije leta??? zovem agenciju... idem na str.aviokompanije ili nesto trece.... prvi put sam kupila karte preko interneta za NYC pa me zanima kako ide ta provjera:ne zna: letim tek u 6 mjesecu. Hvala NoWa:s[/QUOTE]

pa ako si kupila na internetu onda idi taj isti website i provjeri rezervaciju prije polaska. sigurno ima na meniju gdje mozes vidjeti svoju rezervaciju, kako ju mozes mjenjati i slicno. vjerovatno postoji i rubrika contact gdje mozes vidjeti koga nazvati itd.
Najbolje je rezervaciju provjeriti sa avio kompanijom sa kojom letis.

U biti sve to nije potrebno jer ako se let iz bilo kojih razloga promijenio trebali bi ti poslati e-mail na istu e-mail adresu koju si koristila kad si kartu rezervirala

deli
30.03.2009., 03:56
Zahvalna!

Evo ti ovi http://www.norwegian.no/graphics/dst/ue-flights-Split-Oslo.htm
lete dva puta tjedno direktno iz Splita ako ti ova informacija nije stigla prekasno

nukac
30.03.2009., 17:12
...zanimljiva

Ovo sve pitam i za inace, ne samo za ovo sto me trenutno zanima...
Gledam karte za Edinburgh (jer mi mozda nece pasati datumi iz Zadra koji voze samo sri i ned).... sad recimo gledam preko skyscanner..

npr, postoji varijanta Wizz do Londona pa easy jet... oni mi definitivno ne spadaju pod istu 'grupu'... jelda? .. i sad imam samo opciju (bez spavanja tamo... jelte :) )sat i pol... a treba recimo 2h... kako god okrenes i ako racunas na mozda kasnjenje... mozda nije dosta...

Kod LCC prijevoznika (a to su i Wizz i Easy), ne postoji code-share, i ne postoje vezani letovi (čak ni među dva leta iste kompanije, osim možda kod Germanwingsa ili AirBerlina). LCC prijevoznici su STROGO point-to-point prijevoznici. Kod svih njih čekirat se može samo za jednu destinaciju, a ne od početka do kraja putovanja ako ima više putovanja. 2 sata između dva leta je možda dovoljno, ali vrlo vjerojatno premalo za uhvatit drugi avion, jer moraš praktično izaći iz aerodroma i ponovno ući na druga vrata. Ako zakasniš na let, propadne lova i sve...

panties
30.03.2009., 17:36
da, za LCC ja obicno ostavim puno vise od 2h. najdraze mi je citav dan. tako 100% znam da cu stic, ako bude kasnjenja i slicno.

aaston
30.03.2009., 20:27
I ja mislim da kod LCC su 2 sata pristojan rizik i da je bolje ostaviti dosta dulji gap između letova.

aircanada
30.03.2009., 20:32
Ja sam za onaj od 3h, jer obicno cekam prtljagu pola ure (iz nekog razloga, osim sta sam pehist, i uvik imam neke avanture na putovanjima) jer je uvik zadnja u zadnjem krugu :D
Volim malo sist na aerodromu, obicno pojedem neki sendvic, gledam ljude iz raznih krajeva svijeta :D

sendra
31.03.2009., 11:43
imala bih pitanje , vjerujem da će netko znati, nukac zasigurno, ja letim 02.07.2009 iz tenerifa za london Ryanairom i slijećem u London u 16;20 po planu i onda uzimam slijedeći let iz Londona za Venice , isto Ryanair, u 19;05 te me zanima po Vašim iskustvima da li će mi to biti dosta vremena za iskrcaj, prtljagu, ponovo chekiranje i ponovni ukrcaj?
hvala unaprijed

aircanada
31.03.2009., 11:46
3h? cak i da kasnis pola sata, imas jako puno vremena. Obicno je i 2h dosta, osim ako ti avion ne kasni satima..sto je jako rijetko slucaj.

nukac
31.03.2009., 11:54
To ti nitko ne može garantirati da ćeš stići. Teoretski bi trebalo biti dosta. U praksi se može svašta desiti.
Recimo, zadnji puta kad sam išao na Kanarske, baš je bio neki pješčani oblak, i oni su imali ILS sustav na remontu, pa se ni jedan avion nije mogao spustiti, nego su svi bili preusmjereni na Fuerteventuru, i onda smo tamo čekali 2 sata u avionu, da se taj oblak raziđe, pa su onda svi avioni sa Fuerteventure krenuli na Tenerife i nastala je neopisiva gužva. Uglavnom, kasnili smo skoro 4 sata sveukupno.

sendra
31.03.2009., 12:22
To ti nitko ne može garantirati da ćeš stići. Teoretski bi trebalo biti dosta. U praksi se može svašta desiti.
Recimo, zadnji puta kad sam išao na Kanarske, baš je bio neki pješčani oblak, i oni su imali ILS sustav na remontu, pa se ni jedan avion nije mogao spustiti, nego su svi bili preusmjereni na Fuerteventuru, i onda smo tamo čekali 2 sata u avionu, da se taj oblak raziđe, pa su onda svi avioni sa Fuerteventure krenuli na Tenerife i nastala je neopisiva gužva. Uglavnom, kasnili smo skoro 4 sata sveukupno.

shodno ovome o čemu smo pričali , eto baš danas na Live Flight Information javljaju ovu poruku za destinaciju London - Tenerife

1115 FR 8166 London-Stansted - Tenerife South DELAY
Eta 1150 technical fault

što bi to moglo značiti? dakle ta je destinacija izgleda malo riskantna za planiranje daljnjih letova, a ja već kupila kartu, možda bolje da se osiguram i za let idući dan dok su još karte kolko tolko povoljne pa zapičim u Trst ili Pulu

countrygirl
31.03.2009., 14:51
Nikad nisam putovala avionom, a planiram ovo ljeto ići u Norvešku ( Oslo - Trondheim )pa ako imate kakvo iskustvo, informaciju, savjet, dobro bi mi došlo.
Otkud polijeće avion..cijena karte s pristojbama...cijene u Oslu, što pogledati, gdje odsjesti...je li tko koristio couchsurfing...
Unaprijed hvala!

aircanada
31.03.2009., 15:00
Nikad nisam putovala avionom, a planiram ovo ljeto ići u Norvešku ( Oslo - Trondheim )pa ako imate kakvo iskustvo, informaciju, savjet, dobro bi mi došlo.
Otkud polijeće avion..cijena karte s pristojbama...cijene u Oslu, što pogledati, gdje odsjesti...je li tko koristio couchsurfing...
Unaprijed hvala!
Avion polijece sa aerodroma, odnosno piste. :ne zna:
A sve o Oslu/Norveskoj, imas posebnu temu za to.

aircanada
31.03.2009., 17:23
copy paste sa jednog naseg portala:
Tako su u međunarodnom redovnom prijevozu uz Croatiju Airlines na hrvatske zračne luke slijetali avioni još 32 strane zračne tvrtke, 18 niskobudžetnih kompanija te čak 60-ak kompanija u čarter prijevozu.
Jel mi tko moze pomoc. Znam za Wizzair, Ryanair, Germanwings, SkyEurope, Norwegian, EasyJet... Znam da ih ima jos, ali bi bas volija sastavit listu.

nukac
31.03.2009., 17:58
copy paste sa jednog naseg portala:

Jel mi tko moze pomoc. Znam za Wizzair, Ryanair, Germanwings, SkyEurope, Norwegian, EasyJet... Znam da ih ima jos, ali bi bas volija sastavit listu.

Tuifly, Flybe, Thomsonfly, Clickair, Airberlin, Jet2, Danube wings

butterflyeffect
31.03.2009., 19:16
pozdrav forumasi!

imam pitanje, zar nije malo cudno da nema letova za portugal iz njemacke preko germanwingsa u 8. mj, vrhuncu sezone? dal to znaci da ce tek doci ili da su sve karte prodane? za sada ima croairlines za 2300 po osobi, no surfam netom u nadi da se mozda nadje nekakva jos jeftinija varijanta

aircanada
31.03.2009., 20:00
Cologne/Bonn -> Lisabon
05.08.09 ---- 4U602 ---- 10:00 – 12:05
cijena 45 eura
Kako nema? svaki dan vize.

akcija1
31.03.2009., 20:20
Pozz,
Dal je netko kada letio za Tallin ?
Ja trebam putovati u X mj na 4 dana i nema nikako konekcija do tamo.
Sto mislite do Helsinkija pa na brod 2,5 sata ?

Collien
31.03.2009., 20:23
Pozz,
Dal je netko kada letio za Tallin ?
Ja trebam putovati u X mj na 4 dana i nema nikako konekcija do tamo.
Sto mislite do Helsinkija pa na brod 2,5 sata ?

A odakle bi isao?

aircanada
31.03.2009., 20:24
probaj www.airbaltic.com
inace, cuo sam od par ljudi koji su bili tamo, da je prekrasan grad, i jedna je od mojih sljedecih destinacija.

aircanada
31.03.2009., 20:28
London Stansted do Tallinn imas i to, www.easyjet.com
imas i www.germanwings.com

butterflyeffect
31.03.2009., 20:37
Cologne/Bonn -> Lisabon
05.08.09 ---- 4U602 ---- 10:00 – 12:05
cijena 45 eura
Kako nema? svaki dan vize.

a na kojem si sajtu to nasao? moram proguglat koliko je karta do cologne/bonn...

Collien
31.03.2009., 20:41
pa na germanwingsu. (germanwings.com) ima ih bas jeftinih. :D
i imas zg-cologne/bonn za 50 eura (jedan smjer), cak sam i za 17 nasla, samo ti se treba pokolopiti. :D

aircanada
31.03.2009., 20:48
www.skyscanner.com je super stranica, ali steta sta nisi pogledao Linkovi za pomoc, na vrhu ovog PDFa..

butterflyeffect
31.03.2009., 20:53
gledala sam i na germanwingsu i skyscanneru ... valjda se jos trebam nauciti kvalitetno koristiti istime :)

malo mi je problem sto sam vremenski limitirana, godisnji mogu uzet jedino 1. - 15.8, pa se opcije smanjuju

Collien
31.03.2009., 20:56
pa ovo sto sam ja gledala je upravo pocetak mjeseca. :D odi na gemanwings pa jos malo pokusavaj. ;) ima jeftiinih. :D
e da, i low fare calendar. super stvarcica, samo sta trenutno ne radi. probaj sutra. :)

butterflyeffect
31.03.2009., 21:02
najjeftinija verzija ispadne cca 270 eura po osobi sto je cca 2000 kn...

da li se ikada dogodi da bude jedna cijena karata, pa padne, ili samo i iskljucivo cijena karte raste? cisto da znam dal da kkupimo odmah danas te za 2300 ili da pricekamo malo, mozda uleti neka prilika

butterflyeffect
31.03.2009., 21:02
pa ovo sto sam ja gledala je upravo pocetak mjeseca. :D odi na gemanwings pa jos malo pokusavaj. ;) ima jeftiinih. :D
e da, i low fare calendar. super stvarcica, samo sta trenutno ne radi. probaj sutra. :)

e, pa probala sam vec jucer na to low fare, nije funkcionirao.. nis, budem sutra :mig:

akcija1
31.03.2009., 21:31
iz Zagreba do Tallina
Ja sam nasao nesto na CA i Scandinavian preko Kopenhagena ali jaaakoooo skupo

panties
31.03.2009., 21:34
butterfly, jel bi ti problem bio ici do venecije/milana?

izadje karta ryanair+easyjet sve skupa oko 90 eura. samo trebas doc do milana sta ti je jos nekih 60 eura. znaci sve skupa 150 po osobi!

ili samo easyjet ima 134 eura+onih do milana.

countrygirl
31.03.2009., 21:38
ima li direktan let zagreb-oslo ili treba presjedati negdje?

aircanada
31.03.2009., 21:44
www.norwegian.no iz rijeke/splita za oslo

butterflyeffect
31.03.2009., 22:06
butterfly, jel bi ti problem bio ici do venecije/milana?

izadje karta ryanair+easyjet sve skupa oko 90 eura. samo trebas doc do milana sta ti je jos nekih 60 eura. znaci sve skupa 150 po osobi!

ili samo easyjet ima 134 eura+onih do milana.

ma daj?? interesantno... budem pogledala, hvala

butterflyeffect
31.03.2009., 22:17
cek, nova sam u svemu tome, pa mi nije jasno! kako mislis ryanair + easyjet? od kud do kud sa ryanairom, a od kud do kud sa easyjetom?

uspjela sam naci ovaj let easyjet od milana do lisabona

panties
31.03.2009., 22:30
ide ryan milano->madrid, pa iz madrida easyjetom do lisabona :D, nazad isto tako, easyjetom do madrida, pa onda madrid->milano ryanom
oznaci da vidis i indirektne letove.

Collien
01.04.2009., 07:45
dobila mail, ryan ima karte za 5 eura za rezervacije do 2.4. u ponoc.

Doria22
01.04.2009., 08:44
Ljudi, ne znam jesam li na krivoj temi, al nisam nagla temu di postavljate pitanja, savjetujete se i pricate onako opcenito. Odmah se ispricavam ako sam nekim slucajem offtopic. Dragi i ja bi otisli na putovanje u 12 mjesecu. Ljeti ne mozemo jer ja radim cijelo ljeto, kao i on. Pa sad imam nekoliko pitanja: sta mislite di se po vasem misljenju najvise isplati ici u tom periodu (sobzirom na vrijeme)? Sta bi ste mi vi preporucili? Onako, tjedan dana bi odvojili za to :)

nukac
01.04.2009., 09:04
Ako hoćete toplo vrijeme, izležavanje na plaži, kod bazena ili kupanje, a za približno 500 EUR po osobi, predlažem Kanarske ili Madeiru. Ako hoćete potrošiti malo više možda Karibi nisu tako loši.

Doria22
01.04.2009., 09:14
Nukac, hvala ti na odgovoru... U 12 mj se na Madeiri moze kupat? Ta cifra nam je ok po osobi, Karibi su nam ipak malo preskupi. Zapravo sam imala nesto drugo na umu, tipa Madrid, Barcelona itd, al Madeira mi zvuci jako dobro :)

aircanada
01.04.2009., 10:04
@ leptirov efekt :)
reci ti meni odakle kreces i di ti je destinacija, te kad bi isla.
Prvo pitas za njemacku, a sad oces ic preko italije ?!

cipelić
01.04.2009., 10:14
Molim vas odgovor ako netko zna.
Naim putujem sa tetom uskoro i problem je njena težina,ima problema sa zdravljem,ja mislim da ima cca 120 kg..i veliki trbuh..Kako će biti sa vezanjem u avionu :rolleyes: ?? Čula sam da postoji produžetak za pojas pa sad ne znam :ne zna: ...kompanija je Turkish airlines...

deda86
01.04.2009., 11:01
Molim vas odgovor ako netko zna.
Naim putujem sa tetom uskoro i problem je njena težina,ima problema sa zdravljem,ja mislim da ima cca 120 kg..i veliki trbuh..Kako će biti sa vezanjem u avionu :rolleyes: ?? Čula sam da postoji produžetak za pojas pa sad ne znam :ne zna: ...kompanija je Turkish airlines...

pa problem bi bio da ima 220 kg, ovak mislim da ne bi trebalo biti problema

ciceron 7
01.04.2009., 11:12
dobila mail, ryan ima karte za 5 eura za rezervacije do 2.4. u ponoc.

dobio sam i ja, no mene zanima gdje su te karte po 5 eura?
gledo sam i nisam ni jednu naso po 5 eura :ne zna:
kak funkcioniraju te njihove akcije, pise booking period 31.3.-2.4. :ne zna:

aircanada
01.04.2009., 11:15
Mislim da su 5 funti, i to samo letovi iz Engleske...

alter ego blagajnice
01.04.2009., 12:18
ryan air nudi sve ljetne destinacije za 1euro.
takse uključene u cijenu.

www.rajanejir.hr

ciceron 7
01.04.2009., 12:23
ryan air nudi sve ljetne destinacije za 1euro.
takse uključene u cijenu.

www.rajanejir.hr

lol, da, al ne danas, prvi april

lappino
01.04.2009., 12:24
Lufthansa nudi sve destinacije po 18,5 pfeniga, takse ekstra dva dukata.

http://луфтханза.хр

Nisam mogao odoljeti...:zubo:

occhidigatto
01.04.2009., 14:25
Ako mi netko može pomoći, tražim neki jeftiniji let za New York??? Nije mi bitno gdje se presjeda.

Collien
01.04.2009., 17:24
dobio sam i ja, no mene zanima gdje su te karte po 5 eura?
gledo sam i nisam ni jednu naso po 5 eura :ne zna:
kak funkcioniraju te njihove akcije, pise booking period 31.3.-2.4. :ne zna:

ja sam nasla pula-london, ali ne sjecam se vise koji tocno datum. mislim da 11.7. ali nisam 100% sigurna. :D to sam samo onako brzinski gledala. :D

suncana75
01.04.2009., 18:56
ja sam nasla pula-london, ali ne sjecam se vise koji tocno datum. mislim da 11.7. ali nisam 100% sigurna. :D to sam samo onako brzinski gledala. :D

Imate npr Pula- London od 14.05 do 16.05 ili do 19.05. Povratna 10 eura. Ja ih uvijek nadjem i to vrlo jednostavno, samo vrtim tjedne. Odaberite opciju flexible days, pa vam otvori odmah 7 dana polazak i 7 dana povratak. I naravno to u principu nisu letovi za drugi tjedan, nego za mjesec dva. ovo je cijena sa taxama.

panties
01.04.2009., 19:11

ma mislim da je njoj da sto jeftinije stigne do lisabona!

butterflyeffect
01.04.2009., 21:10

haha, nisam ni skuzila da se obracas meni :D

krecem iz zagreba i isla bih u periodu od 1.8 - 15.8.. ma ja zelim samo krenut i doc do portugala za sto manje para , a ne znam koje su sve veze moguce, a ovo za italiju sam se referirala na panties koja mi je dala savjet za jeftiniju varijantu

butterflyeffect
01.04.2009., 21:13
ma mislim da je njoj da sto jeftinije stigne do lisabona!

tako je :top:

aircanada
02.04.2009., 12:39
haha, nisam ni skuzila da se obracas meni :D

krecem iz zagreba i isla bih u periodu od 1.8 - 15.8.. ma ja zelim samo krenut i doc do portugala za sto manje para , a ne znam koje su sve veze moguce, a ovo za italiju sam se referirala na panties koja mi je dala savjet za jeftiniju varijantu

jasno je meni, pa svima je u interesu doci do destinacije sta jeftinije, ali ako kreces iz zagreba, nije isto pitat za cijene iz njemacke ili italije ili madjarske.
TAP ti ima iz zagreba - lisabon (direktno), za 2300kn povratna (31.07.-12.08) najjeftinija varijanta. nesto skuplja je 02.08-12.08, 2600 kn. Ne djeluje toliko skupo, pogotovo ako znas da neces morat presjedat i mucit se sa drugim linijama.

aaston
02.04.2009., 13:12
A put do okolnih zemalja isto košta pa kad se ta cifra pribroji cijeni jeftinije karte u konačnici ne ispadne uvijek da se uštedi :mig: