PDA

View Full Version : Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom (I.dio)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41

kosooki
08.12.2010., 23:18
Evo ja bi imao jednu zamolbu. Ako ima koja dobra duša da bi mi pomogla u snalaženju svim ovim bespučima interneta i malo me podučila. Ako ima netko iz Splita sa dobrom voljom da mi pomogne i dovoljno vrmena da se nađemo i da mi pomogne da organiziram jedan put za dvije osobe u 7. mjesec. Naravno da bi tom nekome u znak zahvalnosti dao i nekakvu naknadu po dogovoru. HVALA

Ja ti mogu pomoci, trenutno nisam u Splitu, biti cu oko Bozica, ali vjerojatno se dosta toga moze i preko interneta rijesiti. Javi se na PM.

Naravno nikakva naknada nije potrebna.

aaston
09.12.2010., 09:57
Evo ja bi imao jednu zamolbu. Ako ima koja dobra duša da bi mi pomogla u snalaženju svim ovim bespučima interneta i malo me podučila. Ako ima netko iz Splita sa dobrom voljom da mi pomogne i dovoljno vrmena da se nađemo i da mi pomogne da organiziram jedan put za dvije osobe u 7. mjesec. Naravno da bi tom nekome u znak zahvalnosti dao i nekakvu naknadu po dogovoru. HVALA

Nije mi jasno nešto... ako se ne snalaziš sa organizacijom i spremna si platiti naknadu za pomoć - zašto jednostavno ne odeš u turističku agenciju? Ako ti ne odgovaraju njihovi aranžmani uvijek ti mogu skrojiti nešto po tvojim afinitetima.

nasmijanonebo
09.12.2010., 10:48
vjerujem da bi joj kosooki bolje poslozio nego ovi u agenciji:mig:

travelaround
09.12.2010., 11:17
vjerujem da bi joj kosooki bolje poslozio nego ovi u agenciji:mig:
Da, samo neka se drzi dalje od Ryanaira i Zemunika da ne izazove bijes Zadra30:D

=cro= cop
09.12.2010., 14:30
pozdrav!

Kupio sam karte preko germnawings i poslal su mi na e-mail code registracije i neka dva fila koje nemogu otovorit , koji zavrasavaju sa .ics (probao na netu naci program koji otvara taj file, ali bezuspjesno).
Pa me zanima jesu opce vazna ta dva fila, posto sam dobio code registracije s kojim bi valjda trebao doci na chek in 2 sata prije.

sesaqr6
09.12.2010., 15:51
kupio sam karte za wizz za let u london ... odabrao sam registraciju putem Interneta i sad imam onaj kod koji sam dobio na mail...daj mi samo recite kad i kako moram isprintat kartu i onda sa isprintanom kartom dolazim na Pleso na normalni check in zbog prtljage i putovnica ili moram ici prvo na njihove neke saltere...puno hvala na odgovoru...vidim da imam slicno pitanje kao crocop....pliiiz help nekog ko je letio s wizzom

sandra555
09.12.2010., 16:27
kupio sam karte za wizz za let u london ... odabrao sam registraciju putem Interneta i sad imam onaj kod koji sam dobio na mail...daj mi samo recite kad i kako moram isprintat kartu i onda sa isprintanom kartom dolazim na Pleso na normalni check in zbog prtljage i putovnica ili moram ici prvo na njihove neke saltere...puno hvala na odgovoru...vidim da imam slicno pitanje kao crocop....pliiiz help nekog ko je letio s wizzom

imaš odgovor na Londonu. jedino ak te odgovor ne zadovoljava :ne zna:

funkster
09.12.2010., 16:31

ako si odabrao opciju online check in onda mozes 7 dana prije leta otici na njihov site i napraviti online check in. onda si isprintas tu kartu i s kartom dodes na saltere na Plesu i predas prtljagu ako imas.

sesaqr6
09.12.2010., 16:32
imaš odgovor na Londonu. jedino ak te odgovor ne zadovoljava :ne zna:

hehehe thnx sandra....naravno da zadovoljava....jedino me muci malo to printanje karte....jer danas sam dobio nava dva file-a na mail od wizza u obliku računa...pa sad sam malo zbunjen

sandra555
09.12.2010., 17:03
hehehe thnx sandra....naravno da zadovoljava....jedino me muci malo to printanje karte....jer danas sam dobio nava dva file-a na mail od wizza u obliku računa...pa sad sam malo zbunjen
A ti fajlovi su vjerojatno faktura i to ti ne treba. naime ja kad sam to dbila u objašnjenju je pisalo nešto ovako:
U privitku se nalazi faktura u elektroničkom obliku koja odgovara Vašoj rezervaciji. Fakturu izdaje Wizz Air Hungary u skladu s važećim propisima Mađarske i ona se smatra izvornom, tj. originalnom fakturom (datoteka s proširenjem mssign)....

To je valjda ako firma kupuje karte ili bog te pitaj čemu to služi. Uglavnom, ne treba, samo isprintaj onaj prvi mail kkoji sam ti rekla.

funky business
09.12.2010., 22:26
Ova Croatijina akcija koja je trebala počet u ponoć počela je oko 22:30 najkasnije, sva sreća da sam vidio to na facebooku. E neka mi sad netko kaže da je face sra*e :) Ima dosta karata po cijeni od 89 €, a idući cjenovni razred je 98 € što je također extra povoljno. Ja uzeo London za 667 kn i bez ikakvih poteškoća platio :mig:

kontra
10.12.2010., 12:14
akcija na aviokarte.hr (http://www.aviokarte.hr/kupite-avio-kartu-danas-sutra-ili-prekosutra-i-letite-vec-po-cijeni-od-64500-kn/)

congiuntivo
10.12.2010., 14:40
Ova Croatijina akcija koja je trebala počet u ponoć počela je oko 22:30 najkasnije, sva sreća da sam vidio to na facebooku. E neka mi sad netko kaže da je face sra*e :) Ima dosta karata po cijeni od 89 €, a idući cjenovni razred je 98 € što je također extra povoljno. Ja uzeo London za 667 kn i bez ikakvih poteškoća platio :mig:

Ako se karte za trajanja akcije kupe preko nekih od booking sajtova tipa Expedia i sl. onda ima povratnih karata za 67€, 73€ itd. jer se ne obračunava TSC kojeg vam uredno obračunaju kad kupujete preko CA sajta. Eto, just an idea...maloprije sam našao frendici na talijanskoj Expediji CA let, ZAG-LHR povratni za 67€. :)

amstel
10.12.2010., 16:19
pozdrav!

Kupio sam karte preko germnawings i poslal su mi na e-mail code registracije i neka dva fila koje nemogu otovorit , koji zavrasavaju sa .ics (probao na netu naci program koji otvara taj file, ali bezuspjesno).
Pa me zanima jesu opce vazna ta dva fila, posto sam dobio code registracije s kojim bi valjda trebao doci na chek in 2 sata prije.

Acrobar Reader otvara taj dokument, a u njemu pišu svi podaci kupnje i rezervacije, zajedno sa uvjetima. To isto imaš i na mailu i to isprintaš

comi1
10.12.2010., 16:27
Ako se karte za trajanja akcije kupe preko nekih od booking sajtova tipa Expedia i sl. onda ima povratnih karata za 67€, 73€ itd. jer se ne obračunava TSC kojeg vam uredno obračunaju kad kupujete preko CA sajta. Eto, just an idea...maloprije sam našao frendici na talijanskoj Expediji CA let, ZAG-LHR povratni za 67€. :)

da,al ima jedan mali zajeb..a taj je da ti na kraju(kod samog placanja) sajtovi zaracunaju fee i tak da te ispadne samo jeftinije cca 20tak kn..:mig:

comi1
10.12.2010., 17:15
da,al ima jedan mali zajeb..a taj je da ti na kraju(kod samog placanja) sajtovi zaracunaju fee i tak da te ispadne samo jeftinije cca 20tak kn..:mig::bonk::bonk::bonk::bonk::bonk:

sve mi se izmjesaloooo...ebukers i expedja su ok:top: i tamo se spara cca 100kn po karti:top:

edremers:flop:

mislim da sam spreman za tunis:brukica:

Toma Sawyer
10.12.2010., 17:31
105kn i to ako imaš internet bankarstvo. inače još koju kunu skuplje.
A da apliciraš za green card u USA? :lol:

comi1
10.12.2010., 17:47
:bonk::bonk:

za ovakve stvari president Obama potpisuje odmah primitak u USA drzavljansto i to za specijalne doprinose homlend sikjuriti departmentu:D

odose paareee preko bareeee......

congiuntivo
10.12.2010., 18:03
105kn i to ako imaš internet bankarstvo. inače još koju kunu skuplje.
A da apliciraš za green card u USA? :lol:

Ja sam uvijek kupovao na Expediji (pričam o međunarodnim letovima) i to VISA karticom deviznog računa, transakcija je odmah vidljiva preko Internet Bankarstva i iznos je IDENTIČAN onome što piše prije final stepa, pogotovo kad sam kupovao preko talijanske Expedije (Iznos prikazan u Eurima), kod američke se nekad znalo dogoditi da sa žiro računa skinu IDENTIČAN iznos ali po prodajnom tečaju dolara pa je nešto malo skuplje kad se preračuna u kune po tom tečaju. Ebookers i Edreams, Rumbo, Opodo i sl. najčešće imaju booking fee kao i brojne ostale stranice. S obzirom da dosta često kupujem međunarodne letove preko interneta tih 20€ (a nekad i više) po karti na kraju ispadne i ne baš tako naivan iznos. A te priče o odlaženju para ovamo i onamo su presmiješne jer ako malo bolje pogledate razloženu cijenu cijele karte, onda ćete vidjet da je npr. za ovu ponudu sama karta nekih mizernih par eura dok su ostatak iznosa takse. Meni se za nešto toliko virtualno poput "izdavanja elektronske karte od strane kompjutera" - karte koju ionako sam pronađem i kupim, zbilja ne daje svaki put tih 20€ ili koliko već. Suit yourselves. :mig:

just__me
10.12.2010., 21:50
Trebam malu pomoc vas iskusnijih. Naime, imam u planu putovanje u 8. mjesecu i sad me zanima kada je najbolje uzeti avionsku kartu? Sto prije ili cekati neke akcije za taj period? Nemamo tocno odredenu destinaciju, nego cemo se ravnati prema sto jeftinijoj karti, ali zanimljivi su nam Pariz, Berlin, Madrid, Irska...ma u biti cijela Europa. :)

I koji su najjeftiniji low cost avioprijevoznici koji lete iz nase okolice? (Budimpesta, Beograd, Zg, Osijek, Graz, Ljubljanja...) Mozda Ryanair, Eassy jet?

Unaprijed hvala na svim odgovorima i ispricavam se ako su pitanja banalna, ali jako smo mladi i neiskusni po pitanju putovanja. :)

aaston
10.12.2010., 21:53
8. mjesec je vrijeme kad se najviše putuje i čisto sumnjam da ima akcija u zadnji trenutak. Po mom mišljenju kartu bi za taj period trebalo kupiti čim prije.

Hijo_de_Puta
11.12.2010., 19:20
Dobra večer svima ! Vi iskusniji nemojte mi zamjerit šta upadam ko padobranac, ali htio bih čuti vaše savjete glede sljedećeg..

Za novu godinu dakle vrlo brzo bih trebao provesti nekoliko dana u Španjolskoj, točnije u Madridu ( možda Valencija-dvoumim se još ). Koja opcija je najprihvatljivija do tamo, najbezbolnija? Preko Zagreba-lufthansa i csa ima, Venecija s vuelingom spainairom ryanairom, ili Budimpešta s wizzairom. Svaka od tih opcija ima neke nedostatke i prednosti; naravno žao mi je što prije nisam mogao planirati put jednostavno stvari su se tako odvijale. Pošto sam najbanalniji primjerak amatera , baš totalni amater glede putovanja pitao bih vas vezano za plaćanje karti preko interneta..Imam u zabi tekući račun i mastercard karticu pa bi me zanimalo mogu li s njom platiti letove..za ryanair znam da treba hypo kartica prepaid ona.

Unaprijed zahvaljujem :)

nvnk
11.12.2010., 22:48
OK, koliko vidim ovdje (http://www.bud.hu/print/english/passengers/terminal_map/?article_print=yes&article_hid=2960), terminali 2A i 2B nisu međusobno ni približno toliko udaljeni koliko je od njih udaljen terminal 1. No, može li se među njima (još kad se uzme u obzir u schengenska sigurnosa kiontrola) izvesti presjedanje s aviona na avion u 80 minuta u odlasku, odnosno u 40 minuta u povratku?

Ima li tko slična iskustva?

x-type
12.12.2010., 08:32
OK, koliko vidim ovdje (http://www.bud.hu/print/english/passengers/terminal_map/?article_print=yes&article_hid=2960), terminali 2A i 2B nisu međusobno ni približno toliko udaljeni koliko je od njih udaljen terminal 1. No, može li se među njima (još kad se uzme u obzir u schengenska sigurnosa kiontrola) izvesti presjedanje s aviona na avion u 80 minuta u odlasku, odnosno u 40 minuta u povratku?

jel radiš novi check in? ako ne, onda 80 min nema problema, a 40 moraš bit prvi na izlazu, iako ja nikad ne preporučujem nikome ništa ispod sat vremena.
ako imaš check in ponovni (i uzimanje prtljage), onda je 80 min na knap, a 40 nema šanse.

akcija1
12.12.2010., 11:42

2B je non Schengen, 2A je Schengen a T1-je terminal za samo niskotarifne aviokompanije.
Izmedju 2B i 2A treba max. 15minuta sa security checkom i kontrolom putovnica. Ispobano ja letio s Malevom Sarajevo Budapest Amsterdam.
Koliko se sjecam s foruma T1 je udaljen poprilicno , mislim par kilometara od 2B i 2A.

eric the king
12.12.2010., 13:16
kupio sam karte CA sad na ovoj akciji, jel moguce naknadno rezervirat sjedala u avionu jer sam sad skuzio da je to besplatno, a nisam napravil to?

nukac
12.12.2010., 13:20
Kod Croatije naknadno znači - kod checkina. Najranije 23 sata prije puta, ako napraviš online.
Eventualno ako ili odeš u poslovnicu pa ti to neljubazna teta napravi, ili preko telefona.

pod pekon
12.12.2010., 13:57
Bok!
Planiram put u London pocetkom petog mjeseca.Idem ja i jos 5 mojih prijatelja, znaci 6 nas je.E sad zanima me sto je najpovljnija opcija za doci do tamo.Wizzair navodno jos uopce nije siguran da li ce letiti za London u svibnju.Gledao sam zatim Easyjet i tamo bi me povratna karta dosla oko 75€ sto mi kazu ljudi da je dosta skupo i da se moze proci jeftinije?Treca opcija mi je Ryanair kojim sam mislio ici iz Zadra,ali kod njih se ne moze jos rezervirati karta jer idu letovi za London od 27.03. sljedece godine.Znate li mozda koliko bi me kod njih dosla karta i sto da radim jer cini mi se da dosta ljudi rezervira karte za svibanj pa ne bih htio cekati? Npr. na letu iz ZG-LND 02.05. ostalo je samo 6 mjesta. E i da li se dobivaju nekakvi popusti na grupu?Hvala

kosooki
12.12.2010., 14:22
Bok!
Planiram put u London pocetkom petog mjeseca.Idem ja i jos 5 mojih prijatelja, znaci 6 nas je.E sad zanima me sto je najpovljnija opcija za doci do tamo.Wizzair navodno jos uopce nije siguran da li ce letiti za London u svibnju.Gledao sam zatim Easyjet i tamo bi me povratna karta dosla oko 75€ sto mi kazu ljudi da je dosta skupo i da se moze proci jeftinije?Treca opcija mi je Ryanair kojim sam mislio ici iz Zadra,ali kod njih se ne moze jos rezervirati karta jer idu letovi za London od 27.03. sljedece godine.Znate li mozda koliko bi me kod njih dosla karta i sto da radim jer cini mi se da dosta ljudi rezervira karte za svibanj pa ne bih htio cekati? Npr. na letu iz ZG-LND 02.05. ostalo je samo 6 mjesta. E i da li se dobivaju nekakvi popusti na grupu?Hvala

Krenimo redom :D
Kako trenutno stoji situacija, Wizzair nece letjeri vise iz Zagreba.
Ryanair ti vec ima karte za tvoje razdoblje koje su u prosjeku oko 150 eura prve dvije koje kupis, ostale 4 su po vecoj cijeni. Kad bi kupova svih 6 odma onda ih sve placas po visoj cijeni. I ryanair ti ima vrijeme dolaska kasno navecer doci ces u London iza jednog sata. Easyjet ti je vjerojatno najbolji, jer ne moras placati put do Zadra a i normalnija vremena dolaska, mozes ponijeti vise prtljage gore plus dole imas pravo 20kg a ne 15 pa mozes to podijeliti s nekim iz ekipe da ne uzimate svi prtljagu i slijece na Gatwick koji je blize Londonu nego drugi aerodromi. A i cijena karte je najmanja.
Iako bi moga riskirati pa cekati npr. veljacu i neku akciju Ryanaira i onda ubosti po 5-15 eura kartu, plus ostali troskovi.

Ovo gdje si vidio da je ostalo 6 mjesta, to ti znaci da je ostalo 6 mjesta po toj cijeni, kad se to rasproda idu mjesta po visoj cijeni i tako dalje.

Imas akciju i Croatie Airlines za 600kn ako kupis jos danas ali za putovanja do 10.04., trenutno najbolja opcija.

pod pekon
12.12.2010., 15:01
Krenimo redom :D
Kako trenutno stoji situacija, Wizzair nece letjeri vise iz Zagreba.
Ryanair ti vec ima karte za tvoje razdoblje koje su u prosjeku oko 150 eura prve dvije koje kupis, ostale 4 su po vecoj cijeni. Kad bi kupova svih 6 odma onda ih sve placas po visoj cijeni. I ryanair ti ima vrijeme dolaska kasno navecer doci ces u London iza jednog sata. Easyjet ti je vjerojatno najbolji, jer ne moras placati put do Zadra a i normalnija vremena dolaska, mozes ponijeti vise prtljage gore plus dole imas pravo 20kg a ne 15 pa mozes to podijeliti s nekim iz ekipe da ne uzimate svi prtljagu i slijece na Gatwick koji je blize Londonu nego drugi aerodromi. A i cijena karte je najmanja.
Iako bi moga riskirati pa cekati npr. veljacu i neku akciju Ryanaira i onda ubosti po 5-15 eura kartu, plus ostali troskovi.

Ovo gdje si vidio da je ostalo 6 mjesta, to ti znaci da je ostalo 6 mjesta po toj cijeni, kad se to rasproda idu mjesta po visoj cijeni i tako dalje.

Imas akciju i Croatie Airlines za 600kn ako kupis jos danas ali za putovanja do 10.04., trenutno najbolja opcija.

Pa da, CA je najbolja,ali zbog obveza mozemo samo ici prvih 10-ak u svibnju.
Znaci sa Easyjet bi nas karta izasla svakoga oko 75€ plus prtljaga 20€, znaci oko 95€?Tu su ukljucene i pristojbe?

Zasto je jedan dan cijena oko 65€, a samo sutra dan 35€?Sto ne bi trebalo biti da sto manje ostaje mjesta da to ide jeftinije?:ne zna:

kosooki
12.12.2010., 15:48
Pa da, CA je najbolja,ali zbog obveza mozemo samo ici prvih 10-ak u svibnju.
Znaci sa Easyjet bi nas karta izasla svakoga oko 75€ plus prtljaga 20€, znaci oko 95€?Tu su ukljucene i pristojbe?

Zasto je jedan dan cijena oko 65€, a samo sutra dan 35€?Sto ne bi trebalo biti da sto manje ostaje mjesta da to ide jeftinije?:ne zna:

Pa to je cijena u konacnici ukoliko nemas posebnih zahtjeva kao sta je priority boarding ili visak kilograma u prtljazi.

Cijena ti cesto oscilira, jedan dan imaju akciju pa drugi dan vrate cijene na staro, pa opet imaju akciju i tako to ide :D

eric the king
12.12.2010., 16:14
Kod Croatije naknadno znači - kod checkina. Najranije 23 sata prije puta, ako napraviš online.
Eventualno ako ili odeš u poslovnicu pa ti to neljubazna teta napravi, ili preko telefona.

hvala nukac, bum je sutra nazval:D

nvnk
12.12.2010., 20:58
jel radiš novi check in?

Kartu sam kupio kao jedinstvenu, pa ga u načelu ne bih trebao raditi, ali to se nikad ne zna 100%, siguran ću biti tek kad me na Plesu checkiraju "do kraja". :rolleyes:

Izmedju 2B i 2A treba max. 15minuta sa security checkom i kontrolom putovnica. Ispobano ja letio ...

E, to sam htio ćuti. :top:

Tak mi se temeljem one karte i učinilo da bi moglo bit, ali sam htio ipak ćuti iz prve ruke. :cool:

nvnk
12.12.2010., 21:06
.... put u London ... .... i tamo bi me povratna karta dosla oko 75€ sto mi kazu ljudi da je dosta skupo i da se moze proci jeftinije?

Naravno da se može proći jeftinije, ali to uopće ne znaći da je povratna za London (i to još, ako sam dobro shvatio, iz tvog grada u kojem živiš, dakle bez prethodnih gnjavaža s putom do nekog udaljenog aerodroma) za 75 € "skupa". :ne zna: Nek se ne uvrijede tvoji kompići koji su ti tako rekli, ali reći da je 75 € "skupo", meni djeluje pomalo razmaženo. :rolleyes:

Sve u stvari ovisi o tome koliko si fiksno vezan za datum (dan, tjedan ili mjesec) leta.

Ako si se baš nameračio letjeti jeftinije od "skupih" 75 € za povratnu kartu, možda ćeš morati ići i 2-3 mjeseca ranije ili kasnije. :ne zna:

Da podsjetim: Easy nije Ryan, njegove su karte jeftine, ali ne i ultra-jeftine.

x-type
12.12.2010., 21:06
E, to sam htio ćuti. :top:

Tak mi se temeljem one karte i učinilo, ali sam htio ipak ćuti iz prve ruke. :cool:

a gle, ak nisi bio u Budimpešti na aerodromu nikad, od 2A do 2B check in šaltera ti treba kojih 5-10 minuta hoda, ovisi koliko ti se ljudi nađe na putu i kroz koliko krivih vrata prođeš. a ostalo što se tiče vremena potrebnog za izlazak iz aviona, kontrolu bla bla to znaš kako je, svugdje je u principu isto.

nvnk
12.12.2010., 21:11
Hvala obojici na odgovorima! :top:

nvnk
12.12.2010., 21:12
kontrolu bla bla to znaš kako je, svugdje je u principu isto.

No, da, nije baš svudgje isto - ali valjda nigdje (pa ni u Pešti) nije ko u bolesno paranoičnom Londonu. :rolleyes:

UglyKidJoe
12.12.2010., 21:25

S druge strane, ljudi uvijek zaborave da ako nisi iz ZD ili OS opet moraš nešto izdijeliti da do tih destinacija dođeš - i to se računa kao dio karte.
Povoljno je ono što si nađe za svoje dane putovanja ne ono što Mate kaže da je putovao za 1 cent ili akcije povodom vulkanskog riganja: bilo jednom sad se samo spominjalo. :eek:

nukac
12.12.2010., 21:41
Iz Zadra se možda isplati ako je 4 ili 5 ljudi, pa odu tamo autom i dijele troškove. Za jednu osobu je to ovako = 20 EUR iz ZD, to je oko 120 EUR iz ZG.
Čak i onaj WIzzairov let, koji ide u 8 ujutro, to je uludo bačen novac na jedno noćenje u hotelu. Ja to računam +50 EUR za kartu drugim prijevoznikom.

pod pekon
12.12.2010., 22:32
Naravno da se može proći jeftinije, ali to uopće ne znaći da je povratna za London (i to još, ako sam dobro shvatio, iz tvog grada u kojem živiš, dakle bez prethodnih gnjavaža s putom do nekog udaljenog aerodroma) za 75 € "skupa". :ne zna: Nek se ne uvrijede tvoji kompići koji su ti tako rekli, ali reći da je 75 € "skupo", meni djeluje pomalo razmaženo. :rolleyes:

Sve u stvari ovisi o tome koliko si fiksno vezan za datum (dan, tjedan ili mjesec) leta.

Ako si se baš nameračio letjeti jeftinije od "skupih" 75 € za povratnu kartu, možda ćeš morati ići i 2-3 mjeseca ranije ili kasnije. :ne zna:

Pa da...ja se slazem da je cijena od 75€ dobra cijena i ne trazim jeftinije od toga,ali i sami znate kako to ide...ovaj putovao ovako ovaj onako pa sam zato i postavio pitanje tu s obzirom da nemam iskustva sto se toga tice.

nukac
13.12.2010., 06:30
Znači da ti frendovi samo traže izgovore kako ne bi išli... Najbolje ti je - kupi kartu za sebe, pa tko želi s tobom neka kupi, tko ne želi - nek ostane doma. :top:

arubi
13.12.2010., 12:43
Sto preporucate za let, osim easy jeta u kombinaciji paris - london da pratim?

nukac
13.12.2010., 13:15
Za PAris - AirFrance i Croatiju, imaju akcije po 99 EUR za povratnu, za London još i Croatiju. I to je to.

arubi
13.12.2010., 13:29
Ne iz Hrv vec iz Pariza za London. Mislim da nema nista povoljnije od Easya. Cekat cu akciju neku. Thx.

nukac
13.12.2010., 13:50
Avionom iz Pariza za London? Tu baš i nema previše izbora. U principu prati akcije na vlakovima (Eurostar), jer dođeš puno puno brže.

sandra555
13.12.2010., 13:52
Ne iz Hrv vec iz Pariza za London. Mislim da nema nista povoljnije od Easya. Cekat cu akciju neku. Thx.

Ima i ovdje nešto:
http://www.cityjet.com/

posoljeni zrak
13.12.2010., 14:10

prtljagu od 22 ne moraš kupit, jer u onih 75 ti je već zaračunat mali kufer, a zaračunate su i sve takse i sve ostalo. ako vam treba više prtljage od malog kufera, s obzirom da vas je 6, možete uzet (primjerice) 3 kufera po 22 eura što po glavi dođe 11 a ne 22 novčića.

tamo di je cijena 65, prije nekog vremene je bila 35. karte po 35 su prodane, pa po 40, po 45, 50... ako oćeš ić easyjem, kupi odmah te što misliš jer će i one skočit.

akcija1
13.12.2010., 22:05
Ovaj vikend akcije iz Sarajeva i Skoplja preko Zagreba za Evropu, 109 eur.
Rizicno mi je tako dugo planirati godisnji, dali je OK imam gdje spavati u Frankfurtu, da odem na kratki Citybreak samo za vikend iz Sarajeva u subotu ujutro u FRA sam u 10:30h, povratak sutradan u nedjelju u 18h, u SA sam u 22h za 109 eur ?

sesaqr6
14.12.2010., 13:49
danas sam dobio ovaj mail od Wizz-a:

Poštovani putniče/putnico,

žao nam je što Vas moramo izvijestiti da je jedan od letova na Vašoj rezervaciji otkazan.

Pozivni centar Wizz Aira će Vas kontaktirati kako biste razgovarali o mogućim opcijama.

bla bla bla

luuud sam sad....sto sad mogu. zbog njih sam sad propustio jeftine karte na CA....sto mogu sad napraviti...dal mogu trazit da mi samo vrate uplatu na račun?? jel imao netko ovakvo iskustvo

kosooki
14.12.2010., 14:05
danas sam dobio ovaj mail od Wizz-a:

Poštovani putniče/putnico,

žao nam je što Vas moramo izvijestiti da je jedan od letova na Vašoj rezervaciji otkazan.

Pozivni centar Wizz Aira će Vas kontaktirati kako biste razgovarali o mogućim opcijama.

bla bla bla

luuud sam sad....sto sad mogu. zbog njih sam sad propustio jeftine karte na CA....sto mogu sad napraviti...dal mogu trazit da mi samo vrate uplatu na račun?? jel imao netko ovakvo iskustvo

Jel to let iz Zagreba za London, za kad ti je bio?
Ponudit ce ti ili povrat novca ili besplatno prebacivanje na neki drugi njihov let. Znam za slucaj da su jednom isto tako otkazali let i onda su ponudili drugi za 2 dana, medutim ta osoba ih je pitala da li je mogu prebaciti na let iz Budimpeste i napravili su to bez problema. Povratak je bio normalno u Zagreb.

sesaqr6
14.12.2010., 14:12
let je zg-london... u 3.mj....zbog njih sam sad propustio jeftine karte CA, a koliko vidim uopce nece letit u 3.mj pa sam sad lud jer cu na kraju sad kupit po normalnoj cijeni karte u CA....

kosooki
14.12.2010., 14:32
let je zg-london... u 3.mj....zbog njih sam sad propustio jeftine karte CA, a koliko vidim uopce nece letit u 3.mj pa sam sad lud jer cu na kraju sad kupit po normalnoj cijeni karte u CA....

ne znam koliko si platio kartu kod Wizzaira ali vidim da Easyjet ima za 3.mjesec povratne karte vec od 65eura iz Zagreba pa ih kupi tu..to nije skupo..

sesaqr6
14.12.2010., 14:55
50Eur je bilo kod Wizz-a povratna...ma reci cu im da mi vrate love pa cu onda gledati...lose mi je kod Easyjet-a jer oni imaju poslijepodne let za London pa gubim cijeli dan na nista

sesaqr6
14.12.2010., 15:18
postoji li šansa da CA napravi ponovo ovakvu akciju u pocetkom iduce god

kosooki
14.12.2010., 15:19
50Eur je bilo kod Wizz-a povratna...ma reci cu im da mi vrate love pa cu onda gledati...lose mi je kod Easyjet-a jer oni imaju poslijepodne let za London pa gubim cijeli dan na nista

Ponedjeljkom ti polaze u 12:20 iz Zagreba, Wizzair je polazio takoder tu negdje, mislim u 11:45. I onda u povratku ti je kasnije let za Zagreb, pa se ne moras dizati ujutro u 4 da bi uhvatio wizzairov let za Zagreb.

sesaqr6
14.12.2010., 15:23
hvala ti na odg...ali ja imam fiksne datume kad moram ici i imam i hotel rezerviran za te datume....a petkom lete poslijepodne..... nazalost mislim da cu morat sa platit 2400kn povratnu kartu sa CA za 2 osobe umjesto 1000kn sa wizz-om... :(

pagli
14.12.2010., 15:30
Ima li netko informaciju o nekoj akciji ili kako doci do najpovoljnije opcije za kartu do Bangkoka -isla bi iz Zagreba ,(ali ako postoji neka druga povoljnija opcija mogu doci i do Beca ,Venecije...) 14,15 ili 16.02 2011 znaci flexibilna sam glede polaska ,a povratak bi trebao biti opet izmedu 22 i 27.02.2011 ...hvala

congiuntivo
14.12.2010., 16:26
Ima li netko informaciju o nekoj akciji ili kako doci do najpovoljnije opcije za kartu do Bangkoka -isla bi iz Zagreba ,(ali ako postoji neka druga povoljnija opcija mogu doci i do Beca ,Venecije...) 14,15 ili 16.02 2011 znaci flexibilna sam glede polaska ,a povratak bi trebao biti opet izmedu 22 i 27.02.2011 ...hvala

Par ideja od ovoga što sam sad vidio na kayak.com (flexible dates)

Iz ZG Turkish Airlines oko 820€ povratna
Lufthansa 920€

Iz Budapest EgyptAir ima dobre cijene (preko Kaira) 660€ povratna

Iz Beča i Venecije slično, možda da pogledaš Emirates, ali koliko sam sad vidio sve se kreće oko 650-700€ iz tih gradova.

Ima i iz Londona Air India za 570€ ako ti se potezat do Londona nekim low costom. :mig:

jure.motovilec
14.12.2010., 18:37

ovo vjerojatno znači da wizz ukida i ovu liniju. možda dobijemo sad neku normalnu tipa malmoe :D

nukac
14.12.2010., 19:39
Samo što opet imamo već viđenu situaciju s Wizzairom, ukidanje linije nakon što su već prodane karte... Pa sad ako si isplanirao putovanje, a oni ukinuli let - dobiješ povrat love za taj let, ali ne dobiješ povrat za sve druge stvari koje si eventualno unaprijed uplatio...
A još svinjskije je - pošalju ti mail 3 dana nakon velike Croatijine akcije.

aaston
14.12.2010., 19:51
Da, postupak im je totalno bezobziran. Ali valjda misle da bi čovjek trebao biti sretan šta mu vrate lovu :rolleyes:

UglyKidJoe
14.12.2010., 21:29
hvala ti na odg...ali ja imam fiksne datume kad moram ici i imam i hotel rezerviran za te datume....a petkom lete poslijepodne..... nazalost mislim da cu morat sa platit 2400kn povratnu kartu sa CA za 2 osobe umjesto 1000kn sa wizz-om... :(

Ne možeš hotel prebaciti? Uplaćeno prije?

Toma Sawyer
14.12.2010., 21:30
Imperijo, hoćeš li uvratiti na ove objede? :zubo:
:ceka:

alpha200
16.12.2010., 10:57
Jel slucajno netko zna :-D
drzavljani EU. linija BEC-SPlit za boarding jel treba putovnica ili mogu i s osobnom.tx

jure.motovilec
16.12.2010., 11:15
ako je eu osobna iskaznica onda može, ukoliko je hrvatska ne može

alpha200
16.12.2010., 12:08
ako je eu osobna iskaznica onda može, ukoliko je hrvatska ne može

Osobna je EU , jeli to sigurno? dobija sam mail od CA da koliko oni znaju na pass kontrol treba imat putovnicu.

jure.motovilec
16.12.2010., 14:56
hm, nisam sto posto siguran. vidio sam prije par dana ekipu na aerodromu s osobnama.

aaston
16.12.2010., 19:56
Osobna je EU , jeli to sigurno? dobija sam mail od CA da koliko oni znaju na pass kontrol treba imat putovnicu.

Oni se postavljaju izgleda kao veći Papa od Pape. Ako su zakoni dviju država takvi da se granica može preći s osobnom onda stvarno ne vidim razloga zašto bi za let avionom trebalo posebno ići raditi putovnicu. Jer aerodromi su u principu granični prijelazi.

Nemam EU osobnu i nisam na takav način prelazio ali nema smisla to šta oni kažu. Na tvom mjestu bi to još dodatno provjerio.

akcija1
16.12.2010., 19:58
Planiram kupiti sutra kartu Croatie Sarajevo Zagreb Frankfurt za 109 eur. Ako otkazem let, vracaju mi se samo neiskoristene aerodromske taxe. Sta mislte mogu li dobiti nazad 80 eur ? Ne vraca se TSC (15 eur) i cijena avio karte

arubi
16.12.2010., 20:24
Kako nisam morala printati kartu zg-paris, totalno sam ju zaboravila isprintati za nazad pariz-zg,
jel to mogu tamo dobiti besplatno i predati samo putovnicu ili cu morati dodatno placati? :misli:
(easy jet)

nukac
16.12.2010., 20:31
Kod Easyjeta se checkin još uvijek ne plaća. Normalno odeš na šalter i dobiješ boarding pass.

arubi
16.12.2010., 20:35
Savrseno, merci :)

tina-tina-tina
17.12.2010., 20:16
Jedno pitanje... Na stranici CA sam pročitao da je moguće plaćanje samo kreditnom karticom. Ja nemam kreditnu, ali imam debitnu VISA Electron karticu. Da li mogu tako platiti?

(Koristim je za plaćanje svega na internetu -- Ebay, Amazon, itd)

congiuntivo
17.12.2010., 20:19
Jedno pitanje... Na stranici CA sam pročitao da je moguće plaćanje samo kreditnom karticom. Ja nemam kreditnu, ali imam debitnu VISA Electron karticu. Da li mogu tako platiti?

(Koristim je za plaćanje svega na internetu -- Ebay, Amazon, itd)

Ja sam na sajtu CA bez problema plaćao Visa Electron karticom (PBZ), ne znam kako je sa debitnim karticama ostalih banaka. :)

tina-tina-tina
17.12.2010., 20:53
Ja sam na sajtu CA bez problema plaćao Visa Electron karticom (PBZ), ne znam kako je sa debitnim karticama ostalih banaka. :)

To je super. Ma isto je to sve... Bitno je da je VISA. :)

Hvala ti!

akcija1
17.12.2010., 21:40
Kupio sam kartu iz Sarajeva preko Zagreba do Frankfurta za 813 kuna. karta je 75 kuna, TSC 112 kuna, a ostalo su taxe (626 kuna).
Ako otkazem let, jel istina da dobijam nazad tih 626 kuna ?

Pise ovo "Otkazivanje
Povrat novca za kartu nije moguc, osim za neiskoristene pristojbe.
Povrat pristojbe za gorivo i osiguranje (Fuel and Security Surcharge) nije dozvoljen."

Doria
17.12.2010., 21:55
Ne dobijes dio za Fuel etc natrag, pitanje je koliki ti je to dio taxi. Znaci taxe minus to :).

akcija1
17.12.2010., 22:57
Adult traveler(s)
Bosnia and Herzegovina Passenger Tax 76.00 HRK
Airport Security Charge 49.00 HRK
Bosnia and Herzegovina Passenger Service Charge 134.00 HRK
Airport Tax 108.00 HRK
Passenger Service Charge on International Departures 189.00 HRK
Tax description unavailable (OYCB) 60.00 HRK
Croatian Civil Aviation Authority Tax 10.00 HRK
626.00 HRK
x 1 odrasla/e = 626.00 HRK
ukupne pristojbe = 626.00 HRK

Otkazivanje
Povrat novca za kartu nije moguc, osim za neiskori?tene pristojbe.
Povrat pristojbe za gorivo i osiguranje (Fuel and Security Surcharge) nije dozvoljen.

Koja je stavka ovaj Fuel and Security ?

Doria
17.12.2010., 23:16
Izgleda da ga nema ukljucenog u tu promo cijenu (bio bi ti uredno naveden kao sve ove ostale), dakle da 626 HRK dobijes natrag.

telmo
18.12.2010., 07:57
nikad nisam dosad bookirao let preko EXPEDIE ili nekih sličnih stranica za booking,e sad mislim ići za uskrs negdje i 1.opcija mi je minsk - na expediji je povratna karta iz zagreba(!) u polasku via beč,u povratku via frankfurt (samo ) 210 dolara,zanima me koliko je ovo pouzdano (vjerojatno postavljam glupo pitanje ali.....),jer cijena za ovakvu destinaciju mi se zaista čini i više nego pristojna

nukac
18.12.2010., 12:08
Expedia je pouzdana, jedino ako slučano dođe do nekih otkazivanja letova, malo je problema onda jer se onda ne zna ko pije a ko plaća... Mislim da je Frish imao nekih problema radi jednog otkazanog leta...

telmo
18.12.2010., 12:13
Expedia je pouzdana, jedino ako slučano dođe do nekih otkazivanja letova, malo je problema onda jer se onda ne zna ko pije a ko plaća... Mislim da je Frish imao nekih problema radi jednog otkazanog leta...

kako cijena samo 210 USD,a uključuje austrian i lufthansu...konkretno da idem samo s lufthansom cijena je oko 600 eura na njihovoj stranici

TIA002
18.12.2010., 12:19
jel mi netko može pomoć.
Za dva tjedna putujem u Stockholm i presjedam u Frankfurtu. Od Zg-Frankfurta letim Lufthansom a Frankfurt-Stockholm SAS, interesira me dali u Frankfurtu preuzimam prtljagu pa je ponovno chekiram ili prtljagu vidim na finalnoj destinaciji. Inače karta je kupljena u croatia airlines. Prvi put presjedam pa ne znam postupak a imam malo vremena.
Hvala

Prolaznica
18.12.2010., 12:33
jel mi netko može pomoć.
Za dva tjedna putujem u Stockholm i presjedam u Frankfurtu. Od Zg-Frankfurta letim Lufthansom a Frankfurt-Stockholm SAS, interesira me dali u Frankfurtu preuzimam prtljagu pa je ponovno chekiram ili prtljagu vidim na finalnoj destinaciji. Inače karta je kupljena u croatia airlines. Prvi put presjedam pa ne znam postupak a imam malo vremena.
Hvala

Prtljagu vidiš (i skupljaš) na finalnoj destinaciji. Ako imaš malo vremena na presjedanju neka te ne začudi ako ćeš u Stockholmu morati posjetiti lost&found office. U Frankfurtu i Munchenu je trenutno, zbog zimskih uvjeta, totalni kaos. Ja sam se jučer vratila i imala sam presjedanje u Munchenu i još uvijek čekam da mi pronađu prtljagu :ceka:

Prolaznica
18.12.2010., 12:37
Jel slucajno netko zna :-D
drzavljani EU. linija BEC-SPlit za boarding jel treba putovnica ili mogu i s osobnom.tx

Evo iz prve ruke, s našom osobnom se može putovati samo u države gdje i inače možemo ulaziti bez putovnice. Ja sam tako letila iz Zg za Budimpeštu i ispunili su mi onaj kartončić, isti kao i kad idemo u Sloveniju. Malo su me Mađari blijedo gledali kad sam stigla, ali prošla sam (i vratila se) bez problema.

jure.motovilec
18.12.2010., 12:47
Ta prtlaga skoro nikad nije izgubljena, samo nije na istom letu na kojem je putnik :D
a kad je ovakvo ludilo ko zadnja dva dana, uglavnom dolazi sa zakašnjenjem. jebo snijeg.

tina-tina-tina
18.12.2010., 13:53
Imam nekoliko početničkih pitanja... :)

1. Idem u Pariz iz Sarajeva, ali ima presjedanje u Zagrebu. Kako se dešava to presjedanje? Da li se uzimaju stvari pa se prebacuju u drugi avion, ili to sve oni urade?
2. Mi smo mislili ponijeti svako po torbu ili ruksak (standardne veličine -- sigurno do 20kg)... Da li to možemo ponijeti sa sobom u avion, ili moramo to ostaviti dole?
3. Budući da imamo oko 7 sati "pauze" do polijetanja za Pariz iz Zagreba, šta predlažete da radimo, ali da se potroši što manje para? Naravno, dosadno je sjediti na aerodromu tako dugo. Da li ima nešto zanimljivo u blizini aerodroma Pleso? Vidim da karti da je centar Zagreba daleko...

Hvala!

UglyKidJoe
18.12.2010., 14:04
nikad nisam dosad bookirao let preko EXPEDIE ili nekih sličnih stranica za booking,e sad mislim ići za uskrs negdje i 1.opcija mi je minsk - na expediji je povratna karta iz zagreba(!) u polasku via beč,u povratku via frankfurt (samo ) 210 dolara,zanima me koliko je ovo pouzdano (vjerojatno postavljam glupo pitanje ali.....),jer cijena za ovakvu destinaciju mi se zaista čini i više nego pristojna

Pouzdano bez problema - doduše nije avio-karta ali sam hotel platila bez problema.
Zapravo, više puta sam sa različitim web-engineima bookirala boravke i nikad nisam imala niti najmanjeg problema. jednom u Bernu nisi JOŠ primili jer sam booking izvršila navečer kasno a več se prijepodne pojavila kod njih ali najnormalnije sam dobila sobu a oni su provjeravali status i sve je bilo u redu i to čak sa Agodom, siteom jugoistočne Azije.

Nikad se nemoj čuditi nego čopi što možeš - oni se moraju izvlačiti čak i ako je bila pogreška. Ja sam tako jednom nabasala na hotel u središtu Pariza za - 11EUR i to preko Kayaka. :D Znači - može se. :mig:

UglyKidJoe
18.12.2010., 14:11

1. Idem u Pariz iz Sarajeva, ali ima presjedanje u Zagrebu. Kako se dešava to presjedanje? Da li se uzimaju stvari pa se prebacuju u drugi avion, ili to sve oni urade?
2. Mi smo mislili ponijeti svako po torbu ili ruksak (standardne veličine -- sigurno do 20kg)... Da li to možemo ponijeti sa sobom u avion, ili moramo to ostaviti dole?
3. Budući da imamo oko 7 sati "pauze" do polijetanja za Pariz iz Zagreba, šta predlažete da radimo, ali da se potroši što manje para? Naravno, dosadno je sjediti na aerodromu tako dugo. Da li ima nešto zanimljivo u blizini aerodroma Pleso? Vidim da karti da je centar Zagreba daleko...

Hvala!

1. Ako ti je let vezan, dakle sa jednom avio-kompanijom onda je to njihov posao.
2.Pogledaj kakvi su to uvjeti avio-kompanije. Koliko me sjećanje služi, letite sa CA tj. u kartu vam je već uključena prtljaga: čemu to vući sa sobom kad postoje drugi da se o tome brinu? :cerek:
3. Boraviti to vrijeme na zg kontejnerskom terminalu bi bio apsurd sam po sebi. I na boljim aerodromima se nema što toliko raditi a kamoli ovdje. Opet... do ZG bi svaki morao platiti bus Plesa koji jedini vozi do grada - cijena 30kn i nazad. Čak i nije daleko. Postoji opcija (pošto ste bez kofera) dokopati se Velike Gorice odakle imate autobus do ZG za 10kn. It`s up to you. :p

jure.motovilec
18.12.2010., 15:18
pa ne moraju se dokopat baš V.G. Busna stanica za taj 268 zetov bus je odma na zagrebačkoj kad se izadje s one koja vodi do kontejnera. to je cca 10 min pjehe,
i bus je besplatan :D ili 20 kuna jer je druga zona ;) ili 16 ako je karta kupljena van vozila.

i kakvo je to presjedanje od sedam sati. nisu baš normalni ovi u CA. a baš sam ih nahvalio maloprije :)

jure.motovilec
18.12.2010., 15:20
inače ovo što trenutno KLM radi nekim putnicima u amsterdamu nije normalno.
easyjet se ovaj put ponaša kao pravi gospodin u usporedi s ovim gornjim škartom od prijevoznika

UglyKidJoe
18.12.2010., 15:36
pa ne moraju se dokopat baš V.G. Busna stanica za taj 268 zetov bus je odma na zagrebačkoj kad se izadje s one koja vodi do kontejnera. to je cca 10 min pjehe,
i bus je besplatan :D ili 20 kuna jer je druga zona ;) ili 16 ako je karta kupljena van vozila.

i kakvo je to presjedanje od sedam sati. nisu baš normalni ovi u CA. a baš sam ih nahvalio maloprije :)

Ok, fala na ispravci - rijetke su prilike vodile u VG ovu građanku "Vel`kog Grada" a i onda z autom.:cerek: :top:

UglyKidJoe
18.12.2010., 15:37
inače ovo što trenutno KLM radi nekim putnicima u amsterdamu nije normalno.
easyjet se ovaj put ponaša kao pravi gospodin u usporedi s ovim gornjim škartom od prijevoznika

Ništ` čudno - već sam čula za njihove svinjarije. :flop:

sandra555
18.12.2010., 15:52

A ni ne mora do Zagreba. Zašto ne provesti vrijeme u Velikoj Gorici. Odeš s aerodroma do glavne ceste (Zagrebačka) kod Zubaka ima autobusna stanica prema gorici i voziš se s autobusom 268 4 stanice. Kad siđeš pređeš cestu i došeći do parka Franje Tuđmana. Malo tamo prošeći, popi kavu u kojem od birceva i proći će ti vrijeme.

tina-tina-tina
18.12.2010., 15:57

Evo gledam kartu... Znači idemo ulicom koja vodi od aerodroma (Rudolfa Fizira), i izađemo na Zagrebačku ulicu. Tu se nalazi stanica za autobus koji ide za Zagreb? Koliko traje vožnja do Zagreba? Gdje u Zagrebu staje taj bus?

UglyKidJoe, šta mi možeš preporučiti u Zagrebu? Nešto bi pojeli (ima li negdje McDonald's ili slično)? Niko od nas nije bio nikad u Zg. :)

tina-tina-tina
18.12.2010., 15:59
A ni ne mora do Zagreba. Zašto ne provesti vrijeme u Velikoj Gorici. Odeš s aerodroma do glavne ceste (Zagrebačka) kod Zubaka ima autobusna stanica prema gorici i voziš se s autobusom 268 4 stanice. Kad siđeš pređeš cestu i došeći do parka Franje Tuđmana. Malo tamo prošeći, popi kavu u kojem od birceva i proći će ti vrijeme.

I to nije loša opcija. Ali budući da se radi o 7 sati vremena, a niko od nas nije bio u Zagrebu nikad, bilo bi cool ako bi otišli i do Zagreba.

Ima li McDonald's u Velikoj Gorici? :D

nasmijanonebo
18.12.2010., 16:05
autobus vozi do glavnog kolodvora. voznja moze trajati cca 30 min kad nije prometna spica (odlazak/dolazak s posla) do sat vremena (kad su velike guzve).
s glavnog kolodvora imate tramvaj br.6 i br. 13 do glavnog ZG trga (besplatan je tramvaj jer od trga do 2 stanice u bilo kojem smjeru je bepslatno). od gl.kolodvora do trga imate 2 tram.stanice. kod trga ima mcdonalds u jurisicevoj (kad dodjes s tramvajem na trg, pa se ode s trga u ulicu koja vodi ravno desno, i odmah je tu mcdonalds. tramvaji idu svakih 7 do 13 minuta. voznja traje max 5 minute.
ima i kraj nebodera fast food lokalcic (neboder je najvisa zgrada na trgu) -fast food di ima pizze i pomfrije raznih vrsta sa puno vrsta umaka (dobijes pomfri i 2 vrste umaka, po zelji). e da na Trgu ima i pekara Pan pek- veliki izbor..na Cvjetnom trgu ima "palacinkoteka", ima u bogovicevoj i na trgu standova sa kobasicama, hot dogom itd.
ima i "Pingvin" sendvic bar,meni nije los za pojesti s nogu. pingvin bar sa dosta dobrim izborom sendvica (toplih i hladnih, te salate) je u teslinoj. od Trga ides ka jugu pa druga od Trga..ma pitas nekog, nema beda.sve je to jako jako blizu :mig:, nije centar Zg uopce velik :rofl:
porsecite se bogovicevom, cvjetnom, malo u gornji grad..stignete u 2 sata obici malo gornji grad (mozete pjeske stepenicama), bogovicevu, "cvjetni" trg itd. ..(bogoviceva i cvjetni trg su pjesacka zona zagreba), katedrala je kod Trga.. ..ostatak vremena pice, jelo s nogu, knjizara profil ili algoritam di mozete do mile volje dzaba listati casopise ili knjige itd..to ako vam bude jako hladno

p.s. u V Gorici nema Mcdonaldsa. Ima dosta birceva, to stoji.

Toma Sawyer
18.12.2010., 16:14
od kad to nema McDonaldsa? :misli:

tina-tina-tina
18.12.2010., 16:15
Hvala puno na detaljnom odgovoru, nasmijanonebo!

Uglavnom, to sve možemo obaviti za 5-6 sati? Nećemo se sad nešto puno zadržavati nigdje, samo da vidimo malo Zagreb. To je super.

Nadam se da nije teško "izaći" s aerodroma i doći na Zagrebačku ulicu da uhvatimo autobus...

autobus vozi do glavnog kolodvora. voznja moze trajati cca 30 min kad nije prometna spica (odlazak/dolazak s posla) do sat vremena (kad su velike guzve).
s glavnog kolodvora imate tramvaj br.6 i br. 13 do glavnog ZG trga (besplatan je tramvaj jer od trga do 2 stanice u bilo kojem smjeru je bepslatno). od gl.kolodvora do trga imate 2 tram.stanice. kod trga ima mcdonalds u jurisicevoj (kad dodjes s tramvajem na trg, pa se ode s trga u ulicu koja vodi ravno desno, i odmah je tu mcdonalds. tramvaji idu svakih 7 do 13 minuta. voznja traje max 5 minute.
ima i kraj nebodera fast food lokalcic (neboder je najvisa zgrada na trgu) -fast food di ima pizze i pomfrije raznih vrsta sa puno vrsta umaka (dobijes pomfri i 2 vrste umaka, po zelji). e da na Trgu ima i pekara Pan pek- veliki izbor..na Cvjetnom trgu ima "palacinkoteka", ima u bogovicevoj i na trgu standova sa kobasicama, hot dogom itd.
ima i "Pingvin" sendvic bar,meni nije los za pojesti s nogu. pingvin bar sa dosta dobrim izborom sendvica (toplih i hladnih, te salate) je u teslinoj. od Trga ides ka jugu pa druga od Trga..ma pitas nekog, nema beda.sve je to jako jako blizu :mig:, nije centar Zg uopce velik :rofl:
porsecite se bogovicevom, cvjetnom, malo u gornji grad..stignete u 2 sata obici malo gornji grad (mozete pjeske stepenicama), bogovicevu, "cvjetni" trg itd. ..(bogoviceva i cvjetni trg su pjesacka zona zagreba), katedrala je kod Trga.. ..ostatak vremena pice, jelo s nogu, knjizara profil ili algoritam di mozete do mile volje dzaba listati casopise ili knjige itd..to ako vam bude jako hladno

UglyKidJoe
18.12.2010., 16:15
Evo gledam kartu... Znači idemo ulicom koja vodi od aerodroma (Rudolfa Fizira), i izađemo na Zagrebačku ulicu. Tu se nalazi stanica za autobus koji ide za Zagreb? Koliko traje vožnja do Zagreba? Gdje u Zagrebu staje taj bus?

UglyKidJoe, šta mi možeš preporučiti u Zagrebu? Nešto bi pojeli (ima li negdje McDonald's ili slično)? Niko od nas nije bio nikad u Zg. :)

Pa ako niste nikad bili u ZG - onda tu nema spora :D što ipak više vrijedi vidjeti (sorry VG ali ZG je ipak ZG unatoč svim nedostacima).

Do ZG ima cca oko pola ure vožnje - mislim ne više, ali ne znam niti koji dan ste tu.
Evo `vako - 268 vozi na Glavni kolodvor, staje pored Zagrebačke banke. Odmah pored je pothodnik (ispod pruge Glavnog Kolodvora) a dok još niste ušli u njega nalazi se jedan McDreck :cerek:
Čim izađete iz pothodnika ulazite u Importanne galeriju, a desno su vam pokretne štenge koje vas izbace na Tomislavov trg. Lijepi trg, dio Zelene potkove grada Zagreba za prošetati se. Ako želite na famozni Trg (bana J.Jelačića) zicnete si na tram broj 6 koji često vozi. Za jednu stanicu ste na Zrinjevcu, a druga je Trg. U Jurišićevoj je drugi McDreck :mikrocerek:
Ravno imate Katedralu, kafići su u Tkalči do koje se dolazi kad gledate na sjever sa Trga pa prolazom između 2 zgrada i onda nalijevo; ili u Bogovićevu.
Možda se malo šetnuti po Gornjem gradu - kafića barem ne nedostaje :E

Sad... da ne duljim ovdje - imaš PM pa mi reci što bi te još interesiralo.:D
Ili na rubriku Zagreb - tko zna što još kojem forumašu padne napamet.

Ne bih vas vodala posvuda po gradu već da malo dobijete dojam o onom najglavnijem.

Toma Sawyer
18.12.2010., 16:20
a znači ipak ima McDrek. :zubo:

UglyKidJoe
18.12.2010., 16:20

E da - vidiš kako se Pingvina nisam sjetila. To im je puno bolja opcija od McDrecka a bogme i od onog fast fooda u Neboderu...:bljak:
Samo krumpirići vrijede - pizze su o`čaj.

UglyKidJoe
18.12.2010., 16:22
a znači ipak ima McDrek. :zubo:

Ne bih znala - mislim da ne vrijedi onaj sendvičak pa i ne pratim razvoj mreže. Ipak, mislim da ima McDrecka i u VG ali to bi se i meni trebalo potruditi ga pronaći - a nemam baš neke volje. :E

UglyKidJoe
18.12.2010., 16:24
Hvala puno na detaljnom odgovoru, nasmijanonebo!

Uglavnom, to sve možemo obaviti za 5-6 sati? Nećemo se sad nešto puno zadržavati nigdje, samo da vidimo malo Zagreb. To je super.

Nadam se da nije teško "izaći" s aerodroma i doći na Zagrebačku ulicu da uhvatimo autobus...

Škicni na Gmaps kako izvesti tu avanturu - ja sam uvijek išla sa Pleso busom.
Ma ono što zbilja vrijedi sve ćete vidjeti, a radi se o centru ili kad budete prolazili sa ovim busom npr. Muzej suvremene umjetnosti, dvoranu Vatroslav Lisinski.

tina-tina-tina
18.12.2010., 16:49
Škicni na Gmaps kako izvesti tu avanturu - ja sam uvijek išla sa Pleso busom.
Ma ono što zbilja vrijedi sve ćete vidjeti, a radi se o centru ili kad budete prolazili sa ovim busom npr. Muzej suvremene umjetnosti, dvoranu Vatroslav Lisinski.

http://i.imgur.com/ASk9k.png

Je li ovo izvedivo? :D

Hvala svima na komentarima!

sandra555
18.12.2010., 17:28
U Velikoj Gorici ima McDonalds. Nalazi se malo prije zadnje stanice autobusne linije 268.
Meni se ovo sa razgledavanjem Zagreba čini malo nategnuto vremenski jer ako je 7 sati razmak između dva leta treba ipak oduzeti vrijeme koje će potrošiti od kada izađe iz aviona na ulicu i kada se vraća treba ipak biti oko sat vremena ranije na aerodromu. Od samog izlaza s aerodroma do Glavnog kolodvora u ZG će potrošiti sigurno sat vremena ako će ići na 268 jer će u tom slučaju vjerojatno ići pješice do Zagrebačke, pa dok čeka bus... Ostati će oko 2-3 sata max za po gradu. Ja osobno ne volim biti tako na knap i u žurbi, ali ako vam to ne smeta onda probajte :top:

UglyKidJoe
18.12.2010., 17:28
Je li ovo izvedivo? :D

Hvala svima na komentarima!

Zašto ne? U Parizu ćete se još i više nahodati - bit će vam žao svaki put zaroniti u podrum po metro. :cerek:

Putnik92
18.12.2010., 17:31
kako cijena samo 210 USD,a uključuje austrian i lufthansu...konkretno da idem samo s lufthansom cijena je oko 600 eura na njihovoj stranici

Ne zamaraj se puno tim "tričarijama", prodaja avio-karata je poput velikog arapskog bazara, na jednom te mjestu opelješe a na drugom prođeš skoro zabadava, kakve si sreće ili koliko si snalažljiv, ili na kog prodavača naletiš... Jednostavno kupi povoljnije.

jure.motovilec
18.12.2010., 17:43
Naravno da je izvedivo, imaši pavement za pješake. to je cca 1 km ili deset minuti relativno umjereng hoda.

comi1
18.12.2010., 17:43
...a da proba jos skoknut do Trakoscana,jedan fini lijepi dvorac...okolo ima jezero.:D

to je kad ide od kolodvora....pa na crnomerec..pa ona na Preseckog..i tam iza kleti skrene leve..i male jos hoda i tam je:D:s

..u povratku predlazem kafanu na beckog od lakta...:D

cura ima par sati u zg-kukuruziste airport,a vi ste slozili obilazak pola hrvatske i opisali sve sendicare u gradu:s
pa nije valjda zena retardirana,uzet ce kartu u ruke ili gps..eventualno skoknut do glavnog kolodvora...eventualno do trga...pojest,popit kavu i to je to..
ja se nebi oprerecivao trcanjem i trazenjem svih mogucih ovdje savjetovanih lokacija...
a McSmece imas i na terminalu inportanea..

tina-tina-tina
18.12.2010., 19:11
Kad sam kupila kartu na CA sajtu, dobila sam informacije na mail. Da li ja da sad isprintam taj mail i to ponesem na aerodrom u Sarajevu? To dajem na šalteru? Na karti ima 4 ljudi...

I zar je McDonald's toliko loš da ga svi zovu smeće, drek i slično? Heheh.

sandra555
18.12.2010., 19:51
Kad sam kupila kartu na CA sajtu, dobila sam informacije na mail. Da li ja da sad isprintam taj mail i to ponesem na aerodrom u Sarajevu? To dajem na šalteru? Na karti ima 4 ljudi...

I zar je McDonald's toliko loš da ga svi zovu smeće, drek i slično? Heheh.

kartu isprintaj, a McDonalds ovisno o ukusima. ja osobno ga jako volim, ne jedem BigMac, ali McCountry mi je nešto... mmm... za prste polizat :cerek:

tina-tina-tina
18.12.2010., 20:11
kartu isprintaj, a McDonalds ovisno o ukusima. ja osobno ga jako volim, ne jedem BigMac, ali McCountry mi je nešto... mmm... za prste polizat :cerek:

Pa i ja volim McChicken. :D

Da li je karta ono što sam dobila mailom, ili idem na web check-in sa onim brojem i tamo će biti karta? Ili se tamo trebam prijaviti dan prije, a ipak isprintati kartu?

Oprostite ako su pitanja smiješna, ali tako je to kad nikad nisi putovao avionom. Hehehe.

Toma Sawyer
18.12.2010., 20:43
...a da proba jos skoknut do Trakoscana,jedan fini lijepi dvorac...okolo ima jezero.:D

to je kad ide od kolodvora....pa na crnomerec..pa ona na Preseckog..i tam iza kleti skrene leve..i male jos hoda i tam je:D:s

..u povratku predlazem kafanu na beckog od lakta...:D

cura ima par sati u zg-kukuruziste airport,a vi ste slozili obilazak pola hrvatske i opisali sve sendicare u gradu:s
pa nije valjda zena retardirana,uzet ce kartu u ruke ili gps..eventualno skoknut do glavnog kolodvora...eventualno do trga...pojest,popit kavu i to je to..
ja se nebi oprerecivao trcanjem i trazenjem svih mogucih ovdje savjetovanih lokacija...
a McSmece imas i na terminalu inportanea..

kao i uvijek, domišljat... :cerek:

UglyKidJoe
18.12.2010., 22:18

Pa i ja volim McChicken. :D

Da li je karta ono što sam dobila mailom, ili idem na web check-in sa onim brojem i tamo će biti karta? Ili se tamo trebam prijaviti dan prije, a ipak isprintati kartu?

Oprostite ako su pitanja smiješna, ali tako je to kad nikad nisi putovao avionom. Hehehe.

Cure, nakon foto dokumentacije u kojem se sa tim sendvičima ne događa ništa godinama i čak ga neće niti mravi niti bakterije....:rolleyes: :confused: :rolleyes::flop::ne zna::rolleyes:

Ipak, na samim putovanjima kad je čovjek gladan k`o pas i nemaš želje istraživati9, priznajem i ja griješim dušu...:E

nukac
18.12.2010., 22:49
Ja radije odem u Burger King, ako baš moram.
Iako, nakon one jedne PP prezentacije (ima i blog na netu sa slikama), kako Kinezi od mrtvih pilića rade ukusnu piletinu, radije odem u takve nekakve Burgernešto ili Mcdrecknešto, nego u neki jeftini kineski restoran. :)

lappino
19.12.2010., 06:23
Ovdje kod mene su bolji, tu ti odmah na kutiji "piletine" piše nešto kao "No chicken was harmed during preparation of this meal"...:zubo:

Inače, ja sam uvijek za izlijetanje s aerodroma radi posjete civilnim krajevima, pa makar imao vrlo ograničeno vrijeme. Jest da sam poradi toga koji put znao okasniti na avion, ali Bože moj...:zubo:

UglyKidJoe
19.12.2010., 10:15
Ovdje kod mene su bolji, tu ti odmah na kutiji "piletine" piše nešto kao "No chicken was harmed during preparation of this meal"...:zubo:

:rofl::lol::rofl::cerek:
Da doista se počneš dublje zamišljati nad smislom rečenoga....:rolleyes:

nasmijanonebo
19.12.2010., 11:04
dosta o hrani, za to imate pdf gastronomija.
ja sam predlozila mjesta za jelo s nogu, jer je cura pitala, ali nema smisla da sad i ovdje raspravljamo o kvaliteti hrane.

UglyKidJoe
19.12.2010., 22:12
dosta o hrani, za to imate pdf gastronomija.
ja sam predlozila mjesta za jelo s nogu, jer je cura pitala, ali nema smisla da sad i ovdje raspravljamo o kvaliteti hrane.

JaVol Gestaphina! :cerek:

wob
20.12.2010., 09:59
Ajmo pomoč / prijedlog .

Imam let iz Zg luke Plesu prema Barceloni na staru godinu 31.12 u 8.30 ujutro.
Pošto san iz Splita , treba bi se nekako dokotrljat do Zagreba .

Solucija 1. Svojim autom krenut prema Zg , izaslo bi me goriva negdje 500 kn . Ali kad u koliko sati krenut , gdje auto parkirat . Ako parkiram u zracnoj luci koliko ce me kostat 9 dana auto na parkingu :ne zna:

Solucija 2 . Autobusna karta za nas dvoje povratna 600 kn. Dolazak ujutro na autobusni kolodvor. Trebam hvatat pleso prijevoz , povratna karta 120 kn za nas dvoje.. Sve skupa cca 700 kn :ne zna:

Ili.. ?

jure.motovilec
20.12.2010., 10:38
ja glasam za noćni bus u 23 i 59. manje naporno (vozaču), ista cijena.

nukac
20.12.2010., 10:39
Auto parkirat negdje u Novom Zagrebu (tipa DUgave ili Travno) i od tamo hvatat Pleso prijevoz (stoje kod staračkog doma nasuprot Mamutice).
Parkiranje na aerodromu bi te vjerojatno koštalo sigurno oko 700 kn.

nvnk
20.12.2010., 11:12
Auto parkirat negdje u Novom Zagrebu (tipa DUgave ili Travno) i od tamo hvatat Pleso prijevoz (stoje kod staračkog doma nasuprot Mamutice).
Parkiranje na aerodromu bi te vjerojatno koštalo sigurno oko 700 kn.

Ne bi, parking P2 je "longterm", 9 dana na njemu je oko 450 kn.

Također, parkiranje u novozagrebačkim kvartovima sa ST regama znalo bi biti "skuplje" i od tih 700 kn koje spominješ. :mig: (Osobito za wobov auto očekujem da je "nakićen" amblemima koji nisu baš za 9 dana NZG-a. :zubo:)

BTW, wobe, vidim da u kalkulaciji imaš samo benzu, ne i cestarinu? Znači li to da misliš ići po staroj cesti? Znalo bi u zimsko doba biti naporno. :rolleyes:

kosooki
20.12.2010., 11:26
Ako se odlucis za parking nije losa opcija ni privatni parking (http://www.zagreb-airport-parking.com/) , za 9 dana 360kn iako se i ta cijena vjerojatno moze dogovoriti :mig: Plus besplatni transferi u oba smjera..

nvnk
20.12.2010., 11:48

Hvala!

Ako ti je zrakoplovna karta jedinstvaena za oba segmenta puta (a kako se čini, ona to jest) tada ti je najjednostavnije svu prtljagu čekirati. U tom će ti slučaju premještanje s aviona na avion biti na Plesu obavljeno u okviru usluge koju si platila. Sa sobom u kabinu ponesi samo najnužnije (novac, osobne dokumente, mobitel, putne dokumente/karte, rezervacija smještaja i slično). Zagubljivanje čekirane prtljage se u zrakoplovnom putničkom prometu događa, ali prerijetko da bi se čovjek zbog toga zahebavao s tegljenjem prtljage pri presjedanju (osim ako nije riječ o LCC-u, jer se onda radi o bitnoj razlici u cijeni).

Glede razgledavanja Zagreba, istina je, na Plesu kod međunarodnih dolazaka postoji mogućnost za putnike u tranzitu da prije ulazne kontrole putovnica skrenu lijevo, prođu sigurnosnu provjeru, ta da odmah odu u međunarodnu čekaonicu. No, ta je uistinu preotužna za cca 6 sati čamenja, za "zabavu" postoji tek jedan djutić (ne preskup, ali i poprilično bijedno opskrbljen) te jedan šank s pijačom i sendvičima (dosta skup).

Ako se odlučiš ići u razgledavanje Zagreba, predlažem da se ne opterećuješ previše time hoćeš li do ZG-a ići Pleso-busom ili ZET-ovim brojem 268, jer je ovaj drugi, u konačnici, u jednom smjeru tek 10 kuna jeftiniji. Doduše, taj drugi je i frekventniji, tako da ti predlažem da se po izlasku iz aerodromske zgrade informiraš o voznom redu Pleso-busa, ako taj kreće u nekom kraćem roku (5-6 minuta), odi odmah na njega, previše ćeš vremena izgubiti pješaćenjem do ZET-ove stanice te još i (eventualnim) čekanjem 268-mice.

Ako uistinu i odeš Pleso-busom, izađi na zadnjoj stanici, na Autobusnom kolodvoru. Odatle dalje pak ili tramvajem br. 6 do Trga bana Jelačića ili brojem 8 do Draškovićeva (pa odatle razgledavanje započneš pješke - Jurišićevom prema Trgu ili starom Vlaškom prema katedrali).

Moj ti je prijedlog da se ne zamarati traženjem nekog specifičnog fast-food-a. Jednostavno kad usput naiđeš na nešto što ti se čini OK - kupi tu nešto i pojedi, premalo ćeš imati vremena za traženje nekog Pingvina ili McD-a ili bilo čeg sličnog. (Fast-food-ovi koje su ti do sada spomenuli, nisu jedini u centru ZG-a, daleko od toga.)

S obzirom na cajtnot, uvijek imaj spreman plan povratka. Npr. ako se odlučiš vraćati Pleso-busom s Autobusnog kolodvora, unaprijed na terminalu kad se iskrcaš provjeri vozni red i odredi si bus s kojim ideš nazad.

Ako ćeš ići s Autobusnog kolodvora prema centru, morat ćeš se u tramvaju cca dvije stanice švercati. Evo plana ZG-tramvaja s jasno ucrtanim dijelom koji je besplatan:

http://www.zet.hr/media/46452/zona%20besplatnog%20prijevoza.jpg

jure.motovilec
20.12.2010., 11:56
pleso prijevoz ide svakih pola sata i neuspredivo je udobnija i brža opcija a time i bolja opcija
osim ako se ne švercaš. tada je 268 bolji izbor i dovede te ravno na glavni (željenički) kolodvor (sa stražnje strane).
od tuda je pješke najbolje i najljepše upoznat zagreb. meni možda najdraža šetnja zagrebom.

nasmijanonebo
20.12.2010., 12:29
Također, parkiranje u novozagrebačkim kvartovima sa ST regama znalo bi biti "skuplje" i od tih 700 kn koje spominješ. :mig: (Osobito za wobov auto očekujem da je "nakićen" amblemima koji nisu baš za 9 dana NZG-a. :zubo:)

Dugave je problematicno za ST rege, Travno ne toliko, ovisno koji dio Travnog:mig:. Dugave republika i Dinamo:eek::rofl:

alpha200
20.12.2010., 13:58
Ma jel moguce da CA avion dolazi u St u 21:50 , a da zadnji bus od Pleso promet ide u 21:10??
jel zna tko kako doc do Splita (s busom) i koliko traje putovanje.e znan da ide 37 (trogir -split) jel ima jos koji bus?

kosooki
20.12.2010., 14:04
Ma jel moguce da CA avion dolazi u St u 21:50 , a da zadnji bus od Pleso promet ide u 21:10??
jel zna tko kako doc do Splita (s busom) i koliko traje putovanje.e znan da ide 37 (trogir -split) jel ima jos koji bus?

uvijek te ceka ili bus ili kombi, u zavisnosti koliko se ljudi skupi :top:

alpha200
20.12.2010., 14:11
uvijek te ceka ili bus ili kombi, u zavisnosti koliko se ljudi skupi :top:

to od ovih Pleso promet? ili neki drugi?
tx

daria25
20.12.2010., 15:46
LIJEPO MOLIM

Dakle, molim pomoc. Nisam bas vicna kombiniranju ili pronalazenju jeftinih letova a i nisam dosad imala preveliku potrebu jer do sad kad sam putovala avionom sam selila sebe i svoj zivot, obleku, knjige, kompjuter itd i jednostavnost je bila najvaznija. Sad sa skolskim ruksakom se mogu vucarat po vlaku il kombinirat kako bi dobila najjeftiniju opciju (prije sam uvijek direktno iz Zg-a Air franceom ili Swissom)

Pa oni koji se vise razumiju u to, ako moze pomoc pri pronalasku rjesenja.
Trebam doci iz Zagreba u Santiago de Chile, jedan smjer (ako je jeftinija opcija), 13. 04. 2011, plus minus 2 dana.

Pomazite. Hvala :kiss:

kosooki
20.12.2010., 16:06
to od ovih Pleso promet? ili neki drugi?
tx

Da to je pleso prijevoz, zimi kad nema puno letova polazi nakon slijetanja leta, nema neki fixni raspored.
Ako ga slucajno ne bude, stanica autobusa broj 37 ti je odma kad prijedes parking i izadjes na cestu.

comi1
20.12.2010., 17:33
Dugave je problematicno za ST rege, Travno ne toliko, ovisno koji dio Travnog:mig:. Dugave republika i Dinamo:eek::rofl:

A joj,nasmijano..pa odakle ti vadis sve ove "provjerene info"..:D
a travno i dugave su udaljene toliko medusobno..da su jedni sigurni a drugi ne,pa jos podjela travnog..:misli:
mora da je to ono ki u one amerike..da se tocno zna po ulici gdje je sigurno gjde ne:misli:

sto se tice ST rega,moze mu bit (ne)problamaticno bilo gdje da ostavi...jer zet je besplatan i majmuni su mobilni:mig:

nukac
20.12.2010., 17:36
Uh, za jednosmjerne karte sumnjam... Ni jedan LCC ne vozi na toj relaciji, a kod "normalnih" aviokompanija je često jednosmjerna karta znatno skuplja od povratne karte. Najbolje ti je otići na www.kayak.com, pa provjeriti kombinacije povratna/jednosmjerna, polasci iz Zagreba, ili možda Venecija, jer od tamo zna biti poprilično jeftinije. :)

daria25
20.12.2010., 18:03
Uh, za jednosmjerne karte sumnjam... Ni jedan LCC ne vozi na toj relaciji, a kod "normalnih" aviokompanija je često jednosmjerna karta znatno skuplja od povratne karte. Najbolje ti je otići na www.kayak.com, pa provjeriti kombinacije povratna/jednosmjerna, polasci iz Zagreba, ili možda Venecija, jer od tamo zna biti poprilično jeftinije. :)

Nadoh za 795 dolara iz Venecije jednosmjernu?

Wed Apr. 13 $795
Economy
Multiple Airlines VCE
MULT VCE 7:05p SCL 11:15a 7:05p
SCL 11:15a
22h 10m 2

Economy - from $795 Cost per TicketTotal Orbitz $795.49$795.49Go CheapTickets.com $795.49$795.49Go Travelocityclick to see rates Expedia.comclick to see rates

Flight Details

Flight Information – Wed Apr 13 2011
This flight leaves on Wednesday and arrives on Thursday.
Alitalia
Flight 1474 Departs: 7:05p
Marco Polo (VCE) Arrives: 8:10p
Fiumicino (FCO)
Coach | McDonnell Douglas MD82 (Narrow-body Jet) | 1h 05m
Layover in Rome, Italy (FCO) for 1h 40m
Alitalia
Flight 674 Departs: 9:50p
Fiumicino (FCO) Arrives: 4:50a
Guarulhos Intl (GRU)
Coach | Boeing 777-200 (Wide-body Jet) | 12h 00m
Layover in São Paulo, Brazil (GRU) for 3h 10m
TAM Linhas Aereas
Flight 8214
Operated by LAN Airlines Departs: 8:00a
Guarulhos Intl (GRU) Arrives: 11:15a
Arturo M. Benitez (SCL)

Kako najjeftinije do Venecije, pretpostavljam vlakom, koliko je karta?

nukac
20.12.2010., 18:12
Vlakom je mislim 15 EUR u jednom smjeru, ako kupiš ranije. Jedini bad je što dolazi rano ujutro u Veneciju.
A koliko ti dođe povratna, lupi bezveze datum povratka...

daria25
20.12.2010., 18:21
Vlakom je mislim 15 EUR u jednom smjeru, ako kupiš ranije. Jedini bad je što dolazi rano ujutro u Veneciju.
A koliko ti dođe povratna, lupi bezveze datum povratka...

1526 dolara povratna Alitaliom iz Venecije i do Venecije. 1000 eura Airfranceom direkt iz Zagreba.
Jedini problem je sto zadnji datum koji mi daje sistem je tamo negdje u 12. mjesecu.
Tak sam i prosli put kupila kartu, lupila bilo koji datum jer nisam ni mislila da cu se vracat u Hrvatsku, i sad nemam mogucnosti mijenjati nista ni uz nadoplatu i il idem il gubim kartu. Pa se moram vratit natrag u Cile. Jako kratak godisnji. Opet uzimat povratnu ne mogu jer u 12. mjesecu 2011. sigurno necu dobit godisnji. Imam pravo na 15 slobodnih dana godisnje. :D Daklem, jednosmjerna :kava:

Od zeljeznickog kolodvora do aerodroma, vrijeme i novac, hau mač? :D

nukac
20.12.2010., 18:36
Izađeš na stanici Venezia Mestre, od tamo vozi bus na aerodrom (moraš na Marco Polo, ne na Treviso), mislim da je približno 15-tak min. Cijena je par eureka, ak me dobro služi pamćenje nekih 3 eureka.

daria25
20.12.2010., 18:43
Odlicno, fala. Eurek. :cerek::rofl:

wob
20.12.2010., 19:23
Najbolje bi bilo možda doc dan ranije u Zg , uzest neki jeftin smještaj i onda ujutro po komodu se busom dokotrljat do zracne luke pleso.. Imate neki smještaj da je ok i jeftin za predlozit ?

nukac
20.12.2010., 19:36
http://www.booking.com/hotel/hr/buzz-hostel.html?sid=4e340971e84f263855633a6f6c949930;c heckin=2010-12-30;checkout=2010-12-31
Ili ovo u Velikoj Gorici: http://www.booking.com/hotel/hr/rooms-zimmer-airport-zagreb.html?sid=4e340971e84f263855633a6f6c949930;c heckin=2010-12-30;checkout=2010-12-31
Možda dogovoriš sa ljudima da ti čuvaju i auto...
Ja sam u Splitu imao pozitivna iskustva s vlasnikom jednog hostela, reko mi gdje u centru mogu ostavit auto a da ne platim.

wob
20.12.2010., 19:42
http://www.booking.com/hotel/hr/buzz-hostel.html?sid=4e340971e84f263855633a6f6c949930;c heckin=2010-12-30;checkout=2010-12-31
Ili ovo u Velikoj Gorici: http://www.booking.com/hotel/hr/rooms-zimmer-airport-zagreb.html?sid=4e340971e84f263855633a6f6c949930;c heckin=2010-12-30;checkout=2010-12-31
Možda dogovoriš sa ljudima da ti čuvaju i auto...
Ja sam u Splitu imao pozitivna iskustva s vlasnikom jednog hostela, reko mi gdje u centru mogu ostavit auto a da ne platim.

Vidiš moga bi ljude nazvat na tel i pitat koliko traze za smještaj za jednu noc.. I jel bi mogli auto pricuvat :kava:

wob
20.12.2010., 20:11
Šta da kažem .. Evo ima još dobrih ljudi na ovoj planeti . :s
Covjek prati turizam i ponudi se preko pm-a za pomoc..Tako da sam osigurao smještaj i parking misto u Zg ! :top:

nukac
20.12.2010., 20:15
Rekoh ti ja... :)

amstel
20.12.2010., 21:44
Nije nikakav bauk parkirati auto sa ST regama u ZG...jbg, vremena se mijenjaju, napreduje tehnologija, auti, društvo, pa eto i budale napreduju...:D

NZG je siguran, za neke buduće koji budu pitali :mig:

nasmijanonebo
20.12.2010., 21:53
A joj,nasmijano..pa odakle ti vadis sve ove "provjerene info"..:D
a travno i dugave su udaljene toliko medusobno..da su jedni sigurni a drugi ne,pa jos podjela travnog..:misli:
mora da je to ono ki u one amerike..da se tocno zna po ulici gdje je sigurno gjde ne:misli:

sto se tice ST rega,moze mu bit (ne)problamaticno bilo gdje da ostavi...jer zet je besplatan i majmuni su mobilni:mig:

ja sam u jednom od tih naselja:lol: (Travno/Dugave)
e ne znas ti ratove izmedju dugava i travnog:rofl:, dobro, mirno je sad..opet info iz prve ruke, comi :lol:, a ne od frendicinog bratica :D
a neces vjerovati. zna se di se krecu "huligani" u oba kvarta. ma nema frke, sigurno je u oba naselja. ali dugave su radikalniji dinamovci:rofl:
kod mene je sigurno, kod moje zgrade (a jos kad velim da imam garazu, mogla bih otvoriti biznis da rentam garazu splicama koji lete iz ZG :rofl:)..u mom ulazu jedan splico ima stan (to mu dodje kao vikendica), dolazi redovno sa ST regama i nikad nista.
p.s. amstel, ti iz NZG?

apropos prijevoza ST-ZG:
moze se i nocnim vlakom iz ST za ZG, rano ujutro je u ZG, pa drito sa vlaka na bus za Pleso.

comi1
20.12.2010., 23:38
ja sam u jednom od tih naselja:lol: (Travno/Dugave)
e ne znas ti ratove izmedju dugava i travnog:rofl:, dobro, mirno je sad..opet info iz prve ruke, comi :lol:, a ne od frendicinog bratica :D
a neces vjerovati. zna se di se krecu "huligani" u oba kvarta. ma nema frke, sigurno je u oba naselja. ali dugave su radikalniji dinamovci:rofl:
kod mene je sigurno, kod moje zgrade (a jos kad velim da imam garazu, mogla bih otvoriti biznis da rentam garazu splicama koji lete iz ZG :rofl:)..u mom ulazu jedan splico ima stan (to mu dodje kao vikendica), dolazi redovno sa ST regama i nikad nista.
p.s. amstel, ti iz NZG?

apropos prijevoza ST-ZG:
moze se i nocnim vlakom iz ST za ZG, rano ujutro je u ZG, pa drito sa vlaka na bus za Pleso.

hehe,nasmijano...moram priznt da su mi cudne te tvoje info iz prve ruke:mig:

eto vidis ipak smo istjerali istinu iz tvoje garaze na svjetlo novozagrebackog dana.
dakle nije ipak tak opasno,kak od bratic od fredice prica...
naravno da u tvojoj zgradi mora bit sigurno,samo da ak je ko na forumu...hehe
znaci ti si ona koja poljevas vrucom ljeti a hladnom vodom zimi s balkona?!
nasmijano,u tvom ulazu statisticki ima vise od jednog splice...jer naveci dalmatinski grad poslije st je zg:mig:
mislim kakve vi to tamo vodite ratove jos,a svi udisete isti "zrak"...hehe
a te djecije ratove vode svi..brat protiv sestre,volovica vs ferenscica..ipak smo na balkanu pa tak bi bilo ok i da se ponasamo:cerek:

ps-prijedlog za koelgu is st..sada kad smo ustvdili da ipak nije tak napeto u nzg,nek kupi jedan dinamov sal(sada nisu skupi..hehe) i stavi iza u auto..a kasnije ga u st iskoristi...i podturi pricu da ga je oteo u "u centru zloglasnih dugava na dimamovom znaku"...tak da je ubio dvije muhe jednim salom:D

nasmijanonebo
21.12.2010., 08:24
a sto ces, znam i negativne primjere sa ST regama.
a o tim ratovima :D, uvijek mi je to bilo smijesno i blesavo, a na kraju to zavrsava tako da se ekipa iz jednog naselja (npr.travno) masovno vjencanjem ode u drugi kvart (dugave) ili obratno:rofl: (ljubav sve pobjeduje:lol:)

p.s. wob si je sve sredio i mirno ce spavati :D

jure.motovilec
21.12.2010., 09:24
ne znam više na kojem topiku ovo da pišem jerbo ih o avionima imamo bar 5 pa evo ovdje pošto je najstariji ili?

Flight delays and cancellations might occur at Frankfurt Airport due to wintry weather and reduced visibility.

Checking in baggage the night-before your flight at FRA is currently not possible today and tomorrow (December 20 and 21) because the airport’s automated baggage handling system is already operating at peak capacity. Thank you for your understanding

totalni kolaps i ne predvidja se normaliziranje uskoro; heathrow isto u kurcu

Heathrow is operating a reduced flight schedule today, Tuesday 21 December. Please click here for a full list of the flights that Heathrow's airlines have told us they plan to operate today.If your flight is not on this list, it is unlikely it will operate today. Please do not travel to the airport unless your airline has confirmed you will be able to fly.If your flight is on the list, please contact your airline for confirmation before leaving for the airport.Further snow is forecast across Europe today and there may be further delays and cancellations.You can also check the live flight information board below which shows the current status of each flight. If the flight status shows ‘contact airline’, your flight will not be operating today.Regular updates will be provided on this site, via Twitter, our iPhone / Android mobile apps and our flight text service.We are truly sorry for the disruption the weather is causing to our passengers. We are doing everything we can to get you on your journey.

da baš, boli vas kurac za putnike glavno da ste izvjesili novi ''gubitak'' od 75m milja eura dnevno (BA).
kako još nisu propali nakon tih silnih gubitaka. :rolleyes:
počinjem mislit da su jedino lcc-ovi pošteni. bar ne lažu.

eo link (http://www.frankfurt-airport.com/content/frankfurt_airport/en.html) na sa jednom stranom sa otkazanim letovima

Annnete
21.12.2010., 11:24
Jure, kakva je situacija s Parizom i s easyjom? I ukoliko ti otkažu let zbog vremenskih neprilika, jel oni obavjestavaju na mail? Do dana putovanja ili?

Ja se nadam da će se sve skupa normalizirat kroz koji dan :moli:.....

nukac
21.12.2010., 11:34
Dobiješ mail. Možeš ili otkazati putovanje i dobit lovu nazad, ili promijeniti datum.

jure.motovilec
21.12.2010., 11:36
pa nije dobra ni loša trenutno.

zadnja dva leta su otkazana al tad(i sad) je bio haos u cijeloj z. europi pa su ispušili ovi kraći letovi.
al za easy samo pohvale jer su stvarno pokušali odradit svaki let ako su imali na dispoziciji avione. bar koliko sam ja pratio; a pratio sam po 12 sati dnevno i schipol i bristol i birmingham i pleso i de gaulle i gatwick.

nadajmo se normalizaciji do petka ako ne bude snijega. zasad je de gaulle ok al ne svidja mi se nikako ovoliko snijega po britaniji. od tamo uvijek počne kaos.

Lych
21.12.2010., 11:43
Da li kojim slučajem znate od kuda bi se mogle "ćopiti" jeftine karte
nemam neke fiksne datume, samo "malo razgledavam"
Kayak mi "daje" iz Venecije za nekih $ 1300

Isto tako me interesiraju Caribi (onaj aerodrom na St.Marteenu je zaista interesantan) :)

Isto sam tako iz Venecije našao za Caracas za menje od $ 600

Imate li vi nekih prijedloga?!

Ovo je sve u fazi gledanja, čisto procjene radi za koliko bi se mogla "ubosti" povoljna karta.

Sve više čačkajući po Kayaku slažem se s Nukac-em kako je to najbolja tržilica:kava:

tnx

wob
21.12.2010., 12:00
Da li kojim slučajem znate od kuda bi se mogle "ćopiti" jeftine karte
nemam neke fiksne datume, samo "malo razgledavam"
Kayak mi "daje" iz Venecije za nekih $ 1300

Isto tako me interesiraju Caribi (onaj aerodrom na St.Marteenu je zaista interesantan) :)

Isto sam tako iz Venecije našao za Caracas za menje od $ 600

Imate li vi nekih prijedloga?!

Ovo je sve u fazi gledanja, čisto procjene radi za koliko bi se mogla "ubosti" povoljna karta.

Sve više čačkajući po Kayaku slažem se s Nukac-em kako je to najbolja tržilica:kava:

tnx

Gledaj uzest let iz Frankfurta.. mislim da imaju daleko najpovoljnije letove oprema Sydneu . ja sam frendu trazio prekjucer i nasao za 2200 kn 28.12 i povratak 28.1 ..

J.Poljak fan club
21.12.2010., 12:04
Gledaj uzest let iz Frankfurta.. mislim da imaju daleko najpovoljnije letove oprema Sydneu . ja sam frendu trazio prekjucer i nasao za 2200 kn 28.12 i povratak 28.1 ..

Jer to neki Sydney u UK? :D

Negdje si zaj.... Samo ne mogu skužit koju brojku ili valutu. :mig:

nukac
21.12.2010., 12:14
Meni isto nekako malo ispada Sydney u Australiji za vrijeme božićnih blagdana za 2000 kn...

A prijedlozi za traženje: ja uvijek provjerim još i Budapest, Vienna, Munich i London. Eventualno radi Easyjeta dodati i Paris. Nekako mi je Kayak najbolja stranica, jer provjeri nekoliko različitih tražilica. Naravno, kad tamo nađem najjeftiniju kartu, provjerim još i www.edreams.com ili www.ebookers.com ili direkt na stranici aviokompanije koja ispadne najpovoljnija.
Za Karibe se isplati pogledati i na www.odklop.com ili www.skyscanner.net jer to su ipak čarteraške destinacije, pa bi tu moglo biti kakvih jeftinijih karata.

jure.motovilec
21.12.2010., 12:20
to je syney u jamerici al i to je premalo :D vavik zajebaje za sidney, traži melbourne :D

nukac
21.12.2010., 14:12
Danas je gadno samo još u Frankfurtu i London Heathrowu.
Evo ovaj Croatijin jutarnji u 7 je poletio tek oko pola 2. London je kasnio 3 sata, Paris 2 sata. Ostali su bili točni ili unutar sat vremena.

victor_maka
21.12.2010., 15:33
Meni isto nekako malo ispada Sydney u Australiji za vrijeme božićnih blagdana za 2000 kn...

A prijedlozi za traženje: ja uvijek provjerim još i Budapest, Vienna, Munich i London. Eventualno radi Easyjeta dodati i Paris. Nekako mi je Kayak najbolja stranica, jer provjeri nekoliko različitih tražilica. Naravno, kad tamo nađem najjeftiniju kartu, provjerim još i www.edreams.com ili www.ebookers.com ili direkt na stranici aviokompanije koja ispadne najpovoljnija.
Za Karibe se isplati pogledati i na www.odklop.com ili www.skyscanner.net jer to su ipak čarteraške destinacije, pa bi tu moglo biti kakvih jeftinijih karata.

Ja sam na kayaku gledao Venecija - Sao Paulo 23Feb-21Mar i izbacilo mi je 708 Eur najjeftinije. Istovremeno na stranici Iberije našao sam za 629 eura.

Kayak je OK, ali samo za nekakvu orijentaciju.

jure.motovilec
21.12.2010., 17:01
a da se javi CA (http://www.seebiz.eu/sr/kompanije/dubai-prodaje-aviokompaniju-emirates,101335.html) na tender?

:D

nukac
21.12.2010., 18:23
Zato sam i napisao, Kayak je orjentir koja kompanija je najjeftinija, a onda se cijene dodatno provjere na stranici aviokompanije, ili nekog drugog servisa.
Iako često servisi tipa edreams ili govolo znaju zeznut čovjeka, daju ti neku nižu cijenu, a onda kad upišeš broj kartice ti opale 20 EUR provizije.

aaston
21.12.2010., 20:43
Čamim u svom DB, gledam plesačice :cerek: na hrt2, čitam o zatrpanim aerodromima likujući iz čiste zavisti jer ne putujem nikamo.
Jesam li radi toga loš čovjek? Da li ću vječno gorjeti u paklu radi toga? :(

nasmijanonebo
21.12.2010., 20:57
aaston, nisi jedini:mig:
ima nas jos u tom klubu :cerek::rofl:
kazu psiholozi da je zavist i poticajna
("kod zrele osobe zavist može biti poticajna snaga koja je navodi na to da se više potrudi oko onoga što želi postići ili imati.")..slaba utjeha? :D

nukac
Da... pokušavam zamisliti kakav pakao bi bio primjeren za tebe... Vjerojatno aerodrom zameten snijegom, na kojem provodiš vjećnost čekajući da tvoj avion poleti... :rofl:

jure.motovilec
oćeš

aaston
21.12.2010., 21:07
Da... pokušavam zamisliti kakav pakao bi bio primjeren za tebe... Vjerojatno aerodrom zameten snijegom, na kojem provodiš vjećnost čekajući da tvoj avion poleti... :rofl:

Da... još ako je to ona katastrofalna finalna staklenikavez-čekaonica na aerodromu u Damsku. To bi bio pravi pakao :rofl:

edit: sad vidim da ste svi troje odgovorili u istoj minuti. Koji tajming :s :s :s

Putnik92
21.12.2010., 21:19
Iako često servisi tipa edreams ili govolo znaju zeznut čovjeka, daju ti neku nižu cijenu, a onda kad upišeš broj kartice ti opale 20 EUR provizije.

Ja do te točke nisam ni uspio doći - ne prihvaća mi telefonski broj: "u krivom je formatu" (a obavezan podatak) - pa sam unio njihov tel. broj help-deska, i ne prihvaća ni njega... :confused:

nukac
21.12.2010., 21:19
Pokušavam zamisliti i aerodrom na kojem bi se tvoj pakao mogao odvijati... Novosibirsk? He he ili onaj na Antartici s ledenom pistom... :rofl:

jure.motovilec
21.12.2010., 21:30
a da moderatorica merge-a ova dva topika, ionako se mi nadjebajemo na oba o istim temama?

aaston
21.12.2010., 21:35
Aha, jesi ti svjestan koji bi mix postova nastao u slučaju spajanja? Nema teorije da bi mogao pratiti tko je šta rekao ;)

nasmijanonebo
21.12.2010., 21:36
mislim da bi aaston uzivao u tim krajevima koje spominje nukac..:D
pa ti to nije neka kazna:lol:

nukac
21.12.2010., 22:02
Pa Aaston je morski, njemu bi bila kazna provesti vječnost okovan snijegom i ledom...

nasmijanonebo
21.12.2010., 22:24
a pitaj ti njega koja mu je zemlja jako legla za zivot pa ce ti biti jasnije:mig:
kao da ne znas da ovi sa mora vole snijeg, skijanje i te fore :D

nukac
22.12.2010., 06:59
[I]Flight delays and cancellations might occur at Frankfurt Airport due to wintry weather and reduced visibility.

Checking in baggage the night-before your flight at FRA is currently not possible today and tomorrow (December 20 and 21) because the airport’s automated baggage handling system is already operating at peak capacity. Thank you for your understanding

Btw, u tih 2 dana je u Frankfurtu ostalo zarobljenih 25000 komada prtljage...
Valjda će to do ljeta riješit... :ne zna:

lijalaura
22.12.2010., 15:56
pozdrav putnici :)

ovako zamolila bi info ako netko ima, naime tražim kartu multicity zagreb-belo horizonte (ili sao paulo ili rio de janeiro) i povratak lima - zagreb .. naravno polazak i povratak može biti neki obližnji grad ili europska metropola - londona,venecija etc ....

karta je za odlazak u 5.mjesecu i povratak u 6.mjesecu sljedeče godine .. zanima me dal netko zna iz iskustva dal cijene padnu negdje krajem 2.,početkom 3.mjeseca jer je završio kaneval u brazilu i nije još počelo ljeto - naše ljeto dakle to je neko među vrijeme između sezone karnevala i špice europske navale turista 7. i 8. mjesec

hvala ! :)

akcija1
22.12.2010., 17:21
Moja sestra zapela s CA iz Frankfurta preko Zagreba za Sarajevo i CA joj platila nocenje u hotelu Nacional na Miramarskoj i obezbjedila prevoz Pleso-hotel-Pleso

marleyy
22.12.2010., 17:40
Pozdrav :)

Po vremenskoj prognozi za petak najavljuju snijeg, a jos nisam dozivjela otkazivanje leta, a imam i plan B kako stici do cilja u petak...;)
Karte smo inace papreno platli, pa me zanima da li se cijeli iznos ili barem dio dobiva nazad...?

Nemojte me tjerati da surfam po stranici avio kompanije, ovih dana sam u stisci s vremenom...

Hvala unaprijed na odgovoru :))

jure.motovilec
22.12.2010., 19:16
da, cijeli iznos. ili ide rebuking ili karta za drugi let.

Julija246
23.12.2010., 10:15
U slucaju da niste kupili na nekim akcijama karte. Ja sam prosle godine kupila na akciji karte za Reykjavik i zbog vulkanske prasine nismo mogli otici gore. Pa nam nisu nista vratili, rekli su da je to elementarna nepogoda i da se ne vraca lova.
Da smo ih platili po normalnoj cijeni onda bi vratili :(

jure.motovilec
23.12.2010., 12:01
izlagali su te, imaš osnova za tužbu.

marleyy
23.12.2010., 20:17
da, cijeli iznos. ili ide rebuking ili karta za drugi let.

Obzirom na cijenu karata, priznajem... lakse se dise :)

Hvala na brzom odgovoru :mig:

posoljeni zrak
23.12.2010., 20:56
ne znam jeste li ovo već spominjali kao soluciju transporta tekućina u ručnoj prtljazi; jučer sam u apoteci kupila bočice od 1 dl, teta mi dala tri komada po nekih 2,80 kn, da više ne može.

SmthSpecial
24.12.2010., 01:09
Dragi ljudi, molim nekoga za malo strpljenja i pomoc! Prvi put letim i k tome jos i sama i šizovi me hvataju :o Znaci, totalni sam noob...
Letim iz Beograda za Atenu preko Frankfurta. Imam tocno 95 i 85 (odlazak i povratak) minuta izmedju letova. 1. Hocu li ja stici na taj drugi let? :D Sve se odvija na terminalu 1. Strah me jer mi svi govore da je u Frankfurtu kaos i tesko se snaci. 2. Moram li raditi ponovno check in i vukljaram li svoju prtljagu s jednog leta na drugi ili se ona "posalje" do drugog leta? Procitala sam ovdje da ne bi trebalo ako je isti avioprijevoznik, ali ja putujem do FRA Lufthansom, a do ATH Aegean Airlinesom, tako i u povratku.
3. Imam e-kartu za koju mi pise da isprintam. Je li to dosta? Kad dodjem na aerodrom, moram li ici na salter avioprijevoznika ili direktno na salter za check in?
4. Smijem li u rucnoj prtljazi nositi parfem za poklon? Smijem li ga zapakirati ili ga moram prenijeti do Atene nezapakovanog? Ili bolje da ga strpam u kofer?

Nemojte zamjeriti na pitanjima!

nukac
24.12.2010., 07:19
Lufthansa i Aegean su oboje Star, što znači da će te u BG čekirati do kraja, i da torbu vidiš u Ateni.
Sat i pol nije baš previše vremena za Frankfurt, ali da se stići. Tako da ne brineš. Ako i ne stigneš, oni će ti osigurat sljedeći let.
E-kartu isprintaj za svaki slučaj, radi granične kontrole, da imaš što za pokazat. Njemci ponekad znaju zezat. Na aerodromu ideš direkt na čekin. Oni na temelju prezimena nađu tvoju kartu u sistemu.
U ručnoj prtljazi je ograničenje tekućina. Pojedina bočica ne smije biti veća od 100 mL. A i ako je zapakirana, ne mođe se provjerit veličina, zato ili nezapakirana u ručnu (ako je manja od 100 mL), ili zapakirana u predanu prtljagu. :)

SmthSpecial
24.12.2010., 11:38
Nukac, puno hvala! :)

nukac
25.12.2010., 09:21
Zanimljivo je vidjet stranice zagrebačkog aerodroma danas... Croatia airlines ne leti, nema niti jedan let danas, samo AF, LH, Turkish i Austrian, i to je to...
Naravno, danas ne leti čak ni Ryanair, a ni Easyjet (općenito). Ipak daju ljudima slobodno na Božić.

jure.motovilec
25.12.2010., 11:13
slično je bilo i jučer. mislim da je zadnji let bio rome via SPU u 14 i 45.
možda je bio još neki al munich i franakfurt sigurno nisu.

sandra555
25.12.2010., 13:30
Zna li netko postoji li neka direktna linija Zagreb-Rim bez stajanja u Splitu? Ako postoji kojim danima to ima ili u kojem dijelu godine i s kojim avioprijevoznikom?

nukac
25.12.2010., 14:11
Ionako Zagreb Rim leti samo Croatiaairlines. U zimskom redu letenja, imaš samo dvije opcije, ili stajanje u Splitu, ili stajanje u Dobrovniku (srijedom i subotom).
U ljetnom redu letenja, ima i direktni 3 puta tjedno i to ned, uto, čet, ujutro u 9:10

sandra555
25.12.2010., 14:26
Ionako Zagreb Rim leti samo Croatiaairlines. U zimskom redu letenja, imaš samo dvije opcije, ili stajanje u Splitu, ili stajanje u Dobrovniku (srijedom i subotom).
U ljetnom redu letenja, ima i direktni 3 puta tjedno i to ned, uto, čet, ujutro u 9:10

Tnx

UglyKidJoe
26.12.2010., 12:38
ne znam jeste li ovo već spominjali kao soluciju transporta tekućina u ručnoj prtljazi; jučer sam u apoteci kupila bočice od 1 dl, teta mi dala tri komada po nekih 2,80 kn, da više ne može.

Svakako jeftinije negoli u Muelleru...:top:

seb629
26.12.2010., 14:02
koliko kosta najjeftinija karta avionom do australije iz zagreba ili okolice ili slicno? hvala

histria
26.12.2010., 14:07
Da li je ikada itko krcao bicikl na ove niskobuđetne letove?

Maca.
26.12.2010., 15:10
koliko kosta najjeftinija karta avionom do australije iz zagreba ili okolice ili slicno? hvala

Moja koštala 1270 eura,Zg-Melbourn,prošle godine.

nukac
26.12.2010., 18:06
Australija je iz ZG onako odokativno 1000 EUR na više. Najbolje je otići na www.kayak.com i tamo provjeriti po datumima i polascima.

akcija1
26.12.2010., 20:08
Da li je ikada itko krcao bicikl na ove niskobuđetne letove?

Can I bring my sports equipment or bike?

Sporting equipment including but not limited to large fishing rods, golf clubs, bicycles, scooters, fencing equipment, surfboards, bodyboards, snowboards and skis and large musical instruments including but not limited to cellos, harps, double bass and drums are inherently unsuitable for carriage by airlines operating fast turnarounds such as Ryanair. However, these items may be carried in the hold of the aircraft in addition to your personal checked baggage allowance up to a limit of 20* kilos per item upon payment of an additional discounted fee per item, per one way flight if booked online. If the item is not booked until arrival at the airport or through a Ryanair call centre the full fee will apply (Click here for rate details). Any item of sports equipment weighing over 20 kilos will be charged for the excess weight at the applicable rate per kilo. *Bikes have an weight limit of 30 kilos

Due to space limitations on the aircraft, we recommend that all sports equipment is booked online either at the time of booking or via the Manage My Booking section. Click here for details

Special advice for the carriage of bicycles
The pedals must be removed (or fixed inwards) and the handlebars must be fixed sideways. The bike MUST be contained in a protective box or bag. It is not necessary from a safety perspective to deflate typical tyres found on bikes and wheelchairs for carriage in the hold. However, to eliminate the small risk of them being damaged by bursting, you may wish to deflate the tyres.

copy-paste s stranice Ryana

histria
26.12.2010., 20:56
mislio sam da mi netko kaze iz iskustva,

lily03
27.12.2010., 11:12
kako se mogu kupiti karte za wizz air budimpešta-istanbul, probala sam preko interneta ali ne ide, nego mi se ovo pojavi:

Round trip tickets for Wizz Air flights Budapest – Istanbul (W6 297) and Istanbul – Budapest (W6 298) are conveniently available through many travel agencies.

Direct purchase of these tickets via our website is currently not available.

Please contact your nearest tour operator or ticket sales office.

za sve druge linije se normalno moze kupiti karta

nukac
27.12.2010., 12:24
Ovo mi je nesto cudno. pa prije su se mogle normalno kupit.

nasmijanonebo
27.12.2010., 12:57
kaze nvkv da to znaci da je sad ta linija po ovome sudeci postala carter linija:mad::ne zna:
moguce..mozda se wizz prepao da ne ide dobro prodaja karata za tu liniju a veliki interes agencija pa se dogovorili sa agencijama da one prodaju karte (vjerojatno unutar tur.aranzmana), i tako sebi osiguravaju popunjenost aviona?:ne zna::ne zna:
idem malo surfati po tim mađ. agencijama

edit:
da, mađ. agencije sad masovno oglasavaju aranzmane za istanbul sa wizzairom. :mad:
nemamo srece sa tim istanbulom
jest da su ti aranzmani povoljni (3 noci u IST +avion oko 1050 kn iz budimpeste) ali svejedno :flop:, ne zelimo svi preko agencije :D

marko_31
27.12.2010., 14:01
da, mađ. agencije sad masovno oglasavaju aranzmane za istanbul sa wizzairom. :mad:
nemamo srece sa tim istanbulom
jest da su ti aranzmani povoljni (3 noci u IST +avion oko 1050 kn iz budimpeste) ali svejedno :flop:, ne zelimo svi preko agencije :D

- nema to veze sa srećom, nego sa velikim igračem -Turkish airlinesom, i malim papkom -Wizzom...

nukac
27.12.2010., 14:08
Pa po velicini, wizz nije tako mali, jedini problem je sto su papci i ne usude se previse. Inovativnost im je na nuli, kopiraju druge, a umjesto da iskoraknu, oni se odmah ustrtare konkurencije. Vidimo sto se desilo u Zg, umjesto da su napali, oni su se povukli i to prije vremena i dosta ljudi doveli u nezgodnu situaciju jer im propalo putovanje. Vecina ljudi ce ako ikad ponovno dodju u zg dvaput razmislit prije nego kupi kartu.

nukac
27.12.2010., 14:13
Ntw, danas iz Lju kasne samo sat vremena (easy), sva sreca je na erodromu free wifi pa mogu izrabljivati svoj gejpod. Cak radi i internet radio. cuda moderne tehnologije 4 free.

nasmijanonebo
27.12.2010., 14:29
marko, kak je turkish airlines ucijenio wizz?
a kak objasnjavas da mađ.agencije masovno sad oglasavaju sa wizzom put iz Bpeste za IST za jako male pare? (tur.aranzman: wizzom do IST + 3 nocenja u hotelu sa 3 zvjezdice je cca 1050 kn)
turkish airlines nema tako jeftine carter letove za agencije, tocnije, ima, ali iz smjera IST i natrag. (Npr. IST-Dubrovnik-IST)

p.s. sorry ako sam ispala glupa, nisam bas upucena u finese aviobiznisa :D

marko_31
27.12.2010., 16:18
marko, kak je turkish airlines ucijenio wizz?
a kak objasnjavas da mađ.agencije masovno sad oglasavaju sa wizzom put iz Bpeste za IST za jako male pare? (tur.aranzman: wizzom do IST + 3 nocenja u hotelu sa 3 zvjezdice je cca 1050 kn)
turkish airlines nema tako jeftine carter letove za agencije, tocnije, ima, ali iz smjera IST i natrag. (Npr. IST-Dubrovnik-IST)

p.s. sorry ako sam ispala glupa, nisam bas upucena u finese aviobiznisa :D

-ma nisam baš rekao da ih je ucijenio, već Thy jednostavno ne da nikome previše dirati Tursku
-uz kvalitetu, točnost, udobnost, vrhunsko osoblje i avione nitko, a pogotovo wizz nema šanse
-svi low costovi, uz sve jači Turkish imaju jako malo šanse igrati u Turskoj na duže staze ( pa u Antalyu, Bodrum, Izmir - low costovi nerijetko sleću ili u zoru ili u 2-3 ujutro, pitam se zašto )
-eventualno mogu doći do Istanbula, ali dalje na obalu uz Turkish, Anadolujet i sunexpress, jedino mogu konkurirati čarteri i to većinom u zimskom periodu
-ma Turci su za nas izmislili turizam, štite maksimalno svoje interese, dok ćemo se mi prodati za šaku dolara/eura/funti

-o aranžmanima za Istanbul, ne bi vjerovala kakvih tamo ima "hotela" sa tri zvjezdice; također obzirom na puni avion od cca 150 ljudi dobije agencija više nego vrhunski popust; a i pitanje je što je točno u cijeni jer nisam vidio aranžman, a ne znam i ne razumijem politiku wizza da se maltene okreću čarteru - ali vidim da Antalyu i dalje nude u normalnoj prodaji...

neno1966
27.12.2010., 16:43
Ne bih rekao da je to neka urota Thy (btw. gledam u januaru možeš za 130 eura iz Venecije u Istanbul i sa pravim kompanijama) nego prije "nemoralna ponuda" agencija tipa puno za prazno. :kava:

nasmijanonebo
28.12.2010., 09:13
-ma nisam baš rekao da ih je ucijenio, već Thy jednostavno ne da nikome previše dirati Tursku
-uz kvalitetu, točnost, udobnost, vrhunsko osoblje i avione nitko, a pogotovo wizz nema šanse
-svi low costovi, uz sve jači Turkish imaju jako malo šanse igrati u Turskoj na duže staze ( pa u Antalyu, Bodrum, Izmir - low costovi nerijetko sleću ili u zoru ili u 2-3 ujutro, pitam se zašto )
-eventualno mogu doći do Istanbula, ali dalje na obalu uz Turkish, Anadolujet i sunexpress, jedino mogu konkurirati čarteri i to većinom u zimskom periodu
-ma Turci su za nas izmislili turizam, štite maksimalno svoje interese, dok ćemo se mi prodati za šaku dolara/eura/funti

-.

znam da su turci izmislili turizam za nase pojmove:mig: i da stite Thy i otud nema bas lcc letova za istanbul. i da jako stite svoje interese 8apsolutno razumljivo), sve mi je to jasno otprije. znam i da ISt ima bezbroj hotlea sa 3 zvjezdice blabla. ali mislim da je u ovom slucaju ipak kvaka u tome da su mađ.agencije zakupile wizz avione, kao sto sam vec rekla u par postova prije (wizz na dobitku, ne mora razmisljati hoce li popuniti avion, a agencije opet profitiraju sto su za male pare zakupili tu liniju) i da ovaj put to nema veze sa politikom cuvanja turskih interesa. da ima to veze sa politikom, turci ne bi uopce wizzairu dali sansu da sleti u istanbul, pa makar na sahibu koja nije glavni aerodrom:mig:

marko_31
28.12.2010., 09:38
-sve, ali baš nažalost sve, ima veze sa politikom tj. sa nečijim "višim" interesima
-od vrtića za našu djecu, pa do toga da li Easy, Ryan, Wizz lete za Dublin, Belfast ili Istanbul
-uostalom, pjesma sve govori , pozdrav :mig:
http://www.youtube.com/watch?v=YPYuhqIzc9k

nasmijanonebo
28.12.2010., 10:08
ma naravno da sve ima veze sa politikom, tu se 100% slazemo. uvijek je bilo tako i bit ce:D
ali ovdje su i agencije igrale prljavo:mig:
necemo vise o tome :)

akcija1
28.12.2010., 20:25
Letim s Dashom do Zagreba, dalje s Airbusom A 319 CA do Frankfurta.
Koja sjedista je najbolje da izaberem ?

kosooki
28.12.2010., 21:28
Letim s Dashom do Zagreba, dalje s Airbusom A 319 CA do Frankfurta.
Koja sjedista je najbolje da izaberem ?

Uvik exit redove, pogledaj na seatguru koja su to u zavisnosti od tipa aviona.

fireball.cro
29.12.2010., 07:57
Da li Wizzair gasi svoj let za London iz Zg, jer na njihovim stranicama ne može se više viditi raspored leta za London iz Zg iza 04.02.2011.g. ?

anayao
29.12.2010., 09:06
air asia uvodi letove za maldive. iran je vec dugo u planu....oboje iz kuala lumpura. navodno da bi trebali poceti letjeti negdje october/november :top:

takodjer i budapest-kuala lumpur je u planu od 2012 :top:

eric the king
29.12.2010., 11:07
Da li Wizzair gasi svoj let za London iz Zg, jer na njihovim stranicama ne može se više viditi raspored leta za London iz Zg iza 04.02.2011.g. ?

da:kava:

wob
30.12.2010., 09:28
Ja sam u šoku , ne mogu doc sebi vec pola sata :eek: :eek:

Zovem Teksi sluzbu u Zg jer me zanima koliko bi mi naplatio od Zg Hipodroma do Zracne luke Pleso. Lik mi mrtvo hladno kaže 120 kn bez racuna ! :eek:

Jesu oni normalni ?????

nasmijanonebo
30.12.2010., 09:37
jos si dobro prosao:rofl:
znaju drapati i puno vise, do 200 kn za tu relaciju.

wob
30.12.2010., 10:07
Pljackaju , iskorištavaju nas gdje stignu , ne samo taksi .. sve institucije . Sve je bazirano na istom modelu .

Gadi mi se više ovo sve skupa . Ako uđemo u jebenu eu do 2012 god. bježim iz ove žabokrecine

nasmijanonebo
30.12.2010., 10:20
eh, pa sto ne odes busom do aerodroma Pleso?

UglyKidJoe
30.12.2010., 19:17
Ja sam u šoku , ne mogu doc sebi vec pola sata :eek: :eek:

Zovem Teksi sluzbu u Zg jer me zanima koliko bi mi naplatio od Zg Hipodroma do Zracne luke Pleso. Lik mi mrtvo hladno kaže 120 kn bez racuna ! :eek:

Jesu oni normalni ?????

To su određene asocijacije u koje ne smiješ uperiti prstom jer ćeš biti proglašen neprijateljom Domovine. Kad oni štrajkaju - policije nema ni u bunilu. Čemu se onda čudiš izjavama o (ne)plačanju PDV-a?

Tursiops truncatus
30.12.2010., 20:49
jos si dobro prosao:rofl:
znaju drapati i puno vise, do 200 kn za tu relaciju.
Evo mog bratica je taksist oderao danas za 240kn od Plesa do hotela Dubrovnik. Navodno to inace moze kostat 180 do najvise 200kn - sto je opet poprilicno.
Tak da, wob, s ovih 120 si jos dobro prosao. Aerodromski bus uredno vozi pa stvarno najbolje s njim.

amstel
30.12.2010., 21:17
Ja sam odmah rekao tko je napao Čazmatransov bus dan prije utakmice Dinamo-Paok, sad vidite razlog i zašto. Ljudi se uhvatili onih nekih bad blue boysa, eto vam.

Koliko znam od sranja s Cammeom su spustili cijene, tako da ta ruta sada treba doći bitno jeftinije, imate cijene na njihovoj službenoj stranici. Od aerodroma do glavnog trga ima 16km. Dakle, po mojoj računici i službenom internet cjeniku ta vožnja treba stajati 112kn +- prtljaga(2.50kn komad).

nukac
31.12.2010., 13:11
Mislim da ovo s Istambulom i Turskom nije neka teorija zavjere, nego vrlo jednostavna stvar - Turska nema S EU potpisan Open Sky ugovor, sto znaci - za Tursku mogu letit samo kompanije registrirane u doticnoj drzavi iz koje zele letit; za Easyjet je to UK i Svicarska, za Ryanair Irska, za Wizzair Madjarska, Poljska, Bugarska... Takodjer vremena letova - posto je Turska relativno daleko iz EU (oko 3 do 4 sata leta, sto znaci skoro 8 do 9 sat block time po avionu), aviokompanije najradije takve letove obave po noci, kad po EU ne smiju letit (dosta aerodroma u EU je zatvoreno po noci), pa im avioni ionako spavaju negdje na aerodromu.

congiuntivo
31.12.2010., 16:40
Evo pozitivne vijesti, vjerojatno će i cijene pasti malo čim je konkurencija na THY liniji.

Croatia Airlines (Zagreb - Istanbul) from March 27 2011

Croatia Airlines launches 3 weekly flights to Istanbul:

Flight number: OU350
Departure city: ZAG
Departure time: 15.15
Arrival time: 18.10
Arrival city: IST
Aircraft type: A320
Day operating: 2,4,7

-------------------------------------------------------------------------------------------
Return
-------------------------------------------------------------------------------------------

Flight number: OU351
Departure city: IST
Departure time: 19.00
Arrival time: 19.55
Arrival city: ZAG
Aircraft type: A320
Day operating: 2,4,7

http://tesdfdfd.blogspot.com/2010/12/croatia-airlines-zagreb-istanbul.html

akcija1
31.12.2010., 17:49
to bi bilo odlicno, Istanbul uvijek ima skupu avio kartu. I Iz Sarajeva odakle imaju 2 leta dnevno(jedan Turkish, drugi BH Airlines) karta je uvijek od 205 eur pa na gore ...

CA ce vjerovatno na pocetku kao za Atinu i Barcu, oko 130-150 eur objaviti povratnu kartu ...

replayme
31.12.2010., 22:30
Kako od zagreba do cannesa avionom, od kud do kud, koliko gledah, nema direktnog?

x-type
01.01.2011., 12:55
Kako od zagreba do cannesa avionom, od kud do kud, koliko gledah, nema direktnog?

easy jet Zagreb - Pariz - Nica. ili kombiniraš s CA i/ili Air Franceom ako kojim čudom ispadne jeftinije.
ide Fly Niki iz Austrije za Nicu, može se naći po 100€ povratna ako datumi odgovaraju.

replayme
02.01.2011., 12:50
Thx, mislim da bi mi busom mozda bilo jeftinije, do uzmem, recimo easy jet zg paris to je 50eura, zg nica trenutacno 70 eura, to je znaci 120..
Budem vidjela kak je bus, vjerojatno ima direktna linija ili vlak.

akcija1
02.01.2011., 14:23
Nije avion, ali mozda ce nekome dobro doci. Uvedena je nova direktna linija Zagreb Ljubljana Zagreb.
Polasci iz Zagreba su svaki dan u 06:30h i 11:30h; polasci iz Ljubljane su svaki dan u 15:30h i 19:45h

x-type
02.01.2011., 14:38
Nije avion, ali mozda ce nekome dobro doci. Uvedena je nova direktna linija Zagreb Ljubljana Zagreb.
Polasci iz Zagreba su svaki dan u 06:30h i 11:30h; polasci iz Ljubljane su svaki dan u 15:30h i 19:45h

romobilom?

globetrotter
02.01.2011., 15:47
misli na autobus, cazmatrans u suradnji s integral brebusom. cijena 90 kn ili 12 eura.

navijačale
02.01.2011., 22:13
Pozdrav!

Imam par pitanja u vezi ove teme. Za uskršnje praznike planiram posjetiti Zurich na 5 dana avionom. Prvi put letim avionom pa imam par pitanja za vas.
1.Gledao sam na http://www.croatiaairlines.com/ i najjeftinija cijena iznosi 1238 kuna za osobu, a sad neznam da li ima još koja aviokompanija da nudi povoljniju cijenu.
2.Da li je bolje sada rezervirati karte ili kasnije?
3.Da li je bolje uzeti jeftiniju kartu i presjedati ili uzeti kartu bez presjedanja?
4.Je li rezervacija sjedala besplatna?
5.Kako je najbolje kupiti avionsku kartu s obzirom da nisam imao iskustva s kupovinom na internetu.

Bio bi vrlo zahvalan kada bi mi pomogli u vezi putovanja i ovog dijela s kupnjom avionske karte!

x-type
03.01.2011., 00:25
Pozdrav!

Imam par pitanja u vezi ove teme. Za uskršnje praznike planiram posjetiti Zurich na 5 dana avionom. Prvi put letim avionom pa imam par pitanja za vas.
1.Gledao sam na http://www.croatiaairlines.com/ i najjeftinija cijena iznosi 1238 kuna za osobu, a sad neznam da li ima još koja aviokompanija da nudi povoljniju cijenu.
2.Da li je bolje sada rezervirati karte ili kasnije?
3.Da li je bolje uzeti jeftiniju kartu i presjedati ili uzeti kartu bez presjedanja?
4.Je li rezervacija sjedala besplatna?
5.Kako je najbolje kupiti avionsku kartu s obzirom da nisam imao iskustva s kupovinom na internetu.

Bio bi vrlo zahvalan kada bi mi pomogli u vezi putovanja i ovog dijela s kupnjom avionske karte!

1. teško. CA je imala nedavno akciju, šteta što to nisi ubo. nekih low costa s ovih prostora prema ZRH nema. koliko vidim, ni Mađari preko BUD ili SLovenci iz LJU nisu ništa jeftiniji.
2. sad. za praznični vikend tih 1200 kn ni nije strašna cijena i bude samo rasla prema meni.
3. imaš li izbora? :)
4. da, uljučena je u cijenu karte
5. trebaš kreditnu karticu i e-mail. samo slijedi pažljivo korake prilikom kupovine karte i nigdje ne upisuj šđčćž.

6. ako baš ne moraš avionom, razmisli o vlaku, 58€ je povratna karta ako se ranije uzme.

navijačale
03.01.2011., 01:49
Hvala na informacijama, i ja si nekako mislim da će ipak odluka pasti na vlak.
Hvala!

felicidade
03.01.2011., 16:27
Zanima me postoje li jeftini (ili barem povoljni) letovi iz Hr ili okolice (Beč, Budimpešta) za Moskvu?

x-type
03.01.2011., 17:16
Zanima me postoje li jeftini (ili barem povoljni) letovi iz Hr ili okolice (Beč, Budimpešta) za Moskvu?

eventualno Siberia iz Budimpešte, Beča, Venecije, Münchena i Crne Gore (i sezonski Beograd), iako ni oni nisu nešto urnebesno jeftini.

UglyKidJoe
03.01.2011., 17:23
Thx, mislim da bi mi busom mozda bilo jeftinije, do uzmem, recimo easy jet zg paris to je 50eura, zg nica trenutacno 70 eura, to je znaci 120..
Budem vidjela kak je bus, vjerojatno ima direktna linija ili vlak.

Razmisli o TGV-u iz Pariza: za 3-4 sata si na odredištu. Znam da mi non-stop šalju ponude za akcije prema jugu.

congiuntivo
03.01.2011., 18:24

Aeroflot iz Zagreba je nekih 250 - 280€ povratna ali ako ćeš na opciju presjedanja preko Frankfurta ili Munchena (isto polazak iz ZG) Lufthansa ima karte od 170 € za povratnu, ovisno o datumu, što mi se čini skroz OK cijena. Vidi na www.kayak.com za datume i cijene.

felicidade
03.01.2011., 21:00
Bas sam pogledala na kayak.com-u (jako dobra i pregledna stranica), najjeftinije sto mi se ponudilo je ta opcija s lufthansom za 167eur sto je odlicna cijena. Hvala puno na preporuci!

congiuntivo
03.01.2011., 22:02
Bas sam pogledala na kayak.com-u (jako dobra i pregledna stranica), najjeftinije sto mi se ponudilo je ta opcija s lufthansom za 167eur sto je odlicna cijena. Hvala puno na preporuci!

:top:

Nema na čemu, glad to help. :) Da, ja sam napisao ovo od 170€ jer mi se čini da je ta od 167€ sa nekim malo predugim čekanjem u Munchenu, ali da, sajt je sam po sebi dobar i ima te flexible dates i možeš sve sama posložiti... ako ti na sajtu na kojeg te pošalje nije identična cijena, uvijek možeš svoje datume unijeti na Expediju ili Ebookers, ili neki sl. pretraživač. Good luck. :mig:

Tursiops truncatus
04.01.2011., 11:37
Koliko su pouzdane te informacije za Zg-NY i kad mislite da bi to doista moglo biti objavljeno, ako krece od svibnja?
Naime, trebala bih u 9. mjesecu ici. Bas sam jucer gledala i nisam bas imala srece (ili umijeca) jer je najeftinija karta sa jednim presjedanjem koju sam nasla bila cca 850 Eura. Moze jeftinije, zar ne?
Zapravo, najvise bi mi odgovaralo ici u jednom smjeru za NY a vracati se iz Chicaga (btw. nukac i ta linija je postojala nekad davno, JATom), ili obrnuto, ali cini se da bi me to doslo puno vise :( :ne zna:

Fuerteventura - tko leti iz Venecije za NY?

LUKOBRAN
04.01.2011., 13:03
evo tražim pomoć od vas koji ste upućeni, treba mi najjeftinija moguća opcija avionom iz bilo kojeg grada u hrvatskoj(poželjno bi bilo zg ili st) za Pariz...

datum bi okvirno bio od 28.03-30.03.2011.,bitno mi je da stignem na utakmicu 29. koja će vjerojatno biti u večernjim satima....
unaprijed hvala!

p.s. Easy jet je imao odličnu kombinaciju zg-paris za 75-95 eura povratnu,al je evo u zadnja 24 sata razgrabljena :mad: :(
molio bih ako može na pm(da me opet nebi preduhitrilo) neka opcija,sve su dobrodošle,bilo kakve kombinacije samo nek je pristupačne cijene :mig:

p.p.s. također sam iščitao iz teme da je već u 12. misecu trebalo uplatiti za one akcije croatia airlinesa,tako da to otpada...

nukac
04.01.2011., 13:05
Pouzdane ko lanjski snijeg... To su pregovori, što znači da možda uspiju a možda i ne. Isto kao i recimo novi terminal u Zagrebu, koji je trebao biti otvoren 2012, a sad je godina 2011, i još nije ni jedna lopata zapiknuta.

Inače za letove iz Venecije - vjerojatno je jeftinije ići s presjedanjem nego direktno, tako da je najbolje kontaktirati www.kayak.com. Također provjeri i Budimpeštu, nekad je jeftinija Venecija, nekad Budimpešta, a nekad i Beč.
Na Kayaku imaš i multicity opciju.

Btw, ne znam gdje si tražila, meni za neke bezvezne datume ispadne brojka 553 EUR, iz Zagreba, s Lufthansom, rujan 2011.

A za ovu multicity opciju dobijem 665 EUR, isto Lufthansa.

€665
Economy

Flight 1 Information – Tue Sep 6 2011
Lufthansa
Flight 5989
Operated by Croatia Airlines Departs: 6:45a
Pleso (ZAG) Arrives: 8:00a
Franz Josef Strauss (MUC)
De Havilland Canada DHC-8-400 Dash 8Q (Turbo-prop Plane) | 1h 15m | 269 miles
Layover in Munich, Germany (MUC) for 1h 20m
Lufthansa
Flight 7609
Operated by Continental Airlines Departs: 9:20a
Franz Josef Strauss (MUC) Arrives: 12:35p
Newark (EWR)
Boeing 767-200 (Wide-body Jet) | 9h 15m | 4037 miles
business | Fare code: ZRCHRW | 4 seats remain
economy | Fare code: SLRCHRW | 4 seats remain

Flight 2 Information – Thu Sep 15 2011
This flight leaves on Thursday and arrives on Friday.
Lufthansa
Flight 433 Departs: 10:30p
O'Hare Inter­national (ORD) Arrives: 1:40p
Frankfurt (FRA)
Boeing 747-400 (Wide-body Jet) | 8h 10m | 4329 miles
business | Fare code: ZRCHRW | 9+ seats remain
economy | Fare code: SLRCHRW | 9+ seats remain

Layover in Frankfurt am Main, Germany (FRA) for 4h 20m
Lufthansa
Flight 6006
Operated by Croatia Airlines Departs: 6:00p
Frankfurt (FRA) Arrives: 7:20p
Pleso (ZAG)

Tursiops truncatus
04.01.2011., 13:24
nukce,
jesi razmisljao da otvoris agenciju i nalazis ljudima karte za par % provizije. Mogo bi brzo skupit sebi za letove :)
+ dok si u Londonu mozes zaradit i kao vodic :D
Uglavnom - puno hvala!!!
Ne znam vise ni sama gdje sam jucer trazila karte (al od kayaka sam krenula), jer sam danas i sama nasla dosta povolnije, AirFranceom, iz Budimpeste. Ne znam ni kak sam nasla AF kad sam krenula od American A. za koji si rekao da vozi iz Bud.
Ne spremam to sto nadjem jer sam tek pocela to istrazivati i ne znam jos da li bi prvo NY ili Ch (ovisi o nekim drugim stvarima i moram sve izkoordinirati), i mislim kao ima jos dosta vremena za karte... al, sad na planu koji si mi dao cini se da zapravo a ovak povoljne karte ima jos malo sjedala (4, odnosno 9)? Ili me to ne mora brinuti?
Znas da li su te karte low cost i nema mogucnosti izmjene, odnosno, da li se dodatne izmjene papreno naplacuju?

jure.motovilec
04.01.2011., 13:25
air france ili croatia arilines ti imaju po 99 eura akcije. provjeri za taj datum. mada sumnjam, sigurno su brzo prilagodili.

edit: imaš easy iz zagreba za 85 eura cca. nije razgrabljeno :)
polazak 28. povratak 30.

Af ima za 100 eura 27-30.3

neće te nitko preduhitrit. ne brini :D

nukac
04.01.2011., 13:33
Ili eventualno iz Ljubljane za Pariz... Od tamo vjerojatno ima ako je iz ZG razgrabljeno.

jure.motovilec
04.01.2011., 13:35
tako je, neka kombincija, zagreb -pariz - ljubljana ili obrnuto će sigurno bit. s time da se s ljubljanom može kombinirat i da se ne plaća smještaj u parizu ako se ide samo na utakmicu. znači polazak 29, povratak 30. i to sad vidim za 80 eura

nukac
04.01.2011., 13:39
To su sve najjeftinije karte, tako da vjerojatno svaku izmjenu platiš popriličnu sumu novaca.

Evo što kaže za ovu cijenu:
The fare that you have selected is non refundable (except the unused taxes and fees) and cannot or only with restrictions be rebooked/cancelled. An administrative fee may be charged for refunds.

This fare is only valid if the flights are taken in the booked sequence. Otherwise the fare will be recalculated based on the actual flight routing.

U principu, možda ti je najbolje da uzmeš posebno kartu ZAG-NYC, a onda letove unutar usa odradiš lokalnim aviokompanijama (recimo Southwest i Jetblue su LCC kompanije koje lete NYC - Chicago)...
Btw, jedno kraće vrijeme sam živio u Chicagu...

LUKOBRAN
04.01.2011., 14:07
Ili eventualno iz Ljubljane za Pariz... Od tamo vjerojatno ima ako je iz ZG razgrabljeno.
koja je to kompanija iz ljubljane easy ili? to je čak i blizu ja sam kontao još i neke kombinacije iz milana ili budimpeštre za pariz :D

Hvala ljudi na trudu ! :top:

jure.motovilec
04.01.2011., 14:21
imaš easy iz ljubljane 29.3 oko 15 sati i stigneš na tekmu. povratak 30.3 u 8 i 20 za zagreb. to ti je najisplativija opcija ako ideš samo na tekmu. manje od 80 eura sada.