PDA

View Full Version : Cistac jetre

Una67
20.03.2006., 02:01
Da li netko zna neki dobar (provjeren?!) prirodan cistac jetre?
Thanks.

Pallas
20.03.2006., 07:16
Cuj, toga nema, ali da vidimo sto ce ljudi napisati.

MangoAnanas
20.03.2006., 07:36
Nije jetra prozor da ju mozes ocistiti :rofl:

slikarster
20.03.2006., 07:48
konjak.badelov. :D

Pallas
20.03.2006., 07:51
konjak.badelov. :D

A.k.a. "Mirogojcek"! :D :rofl: :s

El Pájaro
20.03.2006., 08:30
Da li netko zna neki dobar (provjeren?!) prirodan cistac jetre?
Thanks.

Ne znam sta bi to bio cistac jetre, al' eto kazu da je articoka dobra za jetru. To mozes procitat tu ---> http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/195/

te@
20.03.2006., 11:47
Artičoka. U kapsulama. Navodno pomaže.

Al je najbolje jedno mjesec i pol se suzdržavat od bilo kakvog alkohola, gaziranih pića, masne i začinjene klope. Navodno se jetra u tom razdoblju skroz regenerira.
Doduše, sumnjam da to vrijedi i za alkoholičara s cirozom jetre, vjerojatno samo za manje probleme s jetrom.

Pallas
20.03.2006., 11:49
Ciroza je zavrsno stanje. Zapravo oziljkavanje, slicno kao na kozi.

nivle
20.03.2006., 15:05
ima li netko recept kako najbolje iskoristiti artičok kao lijek ili je dovoljno samo konzumirat kao hranu?

pin_up
20.03.2006., 18:59
ima li netko recept kako najbolje iskoristiti artičok kao lijek ili je dovoljno samo konzumirat kao hranu?

Mislim da je najlakše kupit tablete od artičoke (pije se 1 dnevno), i amen:
http://www.encian.hr/index.php?izbor=proizvodi&id=36
Cijena je oko 60ak kuna. :top:

A postoje i šumeće tablete od artičoke za oko 30ak kuna, pije se 1 do 3 dnevno:
http://www.encian.hr/index.php?izbor=proizvodi&id=74

Saharun
20.03.2006., 19:13
Za potaknut rad jetre treba smanjiti unos soli i u prehrani preferirati namirnice bogate kalijem, rajčica, krumpir, zeleno lisnato povrće, banana.
I prirodne diuretike, hren, celer, mrkva, peršin, šparoge, radić, rikula, cikla, rotkvice.

te@
20.03.2006., 19:53

Moš ti jest artičok, dapače. Ali ti je npr. jedna kapsula "artičoke" ko 1 kila artičoka, pa ti vidi.

Ja osobno artičoke baš i ne volim, pa mi je bilo zgodnije uzimati te kapsule.

Saharun
20.03.2006., 19:57
Mislim da je najlakše kupit tablete od artičoke (pije se 1 dnevno), i amen:
http://www.encian.hr/index.php?izbor=proizvodi&id=36
Cijena je oko 60ak kuna. :top:

A postoje i šumeće tablete od artičoke za oko 30ak kuna, pije se 1 do 3 dnevno:
http://www.encian.hr/index.php?izbor=proizvodi&id=74

Moš ti jest artičok, dapače. Ali ti je npr. jedna kapsula "artičoke" ko 1 kila artičoka, pa ti vidi.

Ako možeš bolje ti je par dana jesti artičoke nego piti tablete ili kapsule. One nikada ne mogu nadomjestit prave artičoke.

te@
20.03.2006., 21:27
Ako možeš bolje ti je par dana jesti artičoke nego piti tablete ili kapsule. One nikada ne mogu nadomjestit prave artičoke.

Naravno da bi bilo bolje, al gle - trebalo bi ne par dana, nego mjesec dana svaki dan pol kile - kilu artičoka tamanit da bi se dobila koncentracija koja je u kapsulama. Mislim, malo teže izvedivo.

Saharun
20.03.2006., 22:32
Naravno da bi bilo bolje, al gle - trebalo bi ne par dana, nego mjesec dana svaki dan pol kile - kilu artičoka tamanit da bi se dobila koncentracija koja je u kapsulama. Mislim, malo teže izvedivo.
A koja joj to koncentracija treba, odnosno koja je prirodno potrebna?
I drugo, u priprodnoj artičoki nalazi se puno toga što u kapsulama nema jer se jednostavno ne može proizvest, a što je povezano sa djelovanjem artičoke. :)

Po meni to ti je razlika ko da jedeš u restoranu sa 5 zvjezdica ili u fastfudu. U obadva ćeš se najest, ali kako. ;)

Una67
21.03.2006., 01:00
Thanks na javljanju svima (cak i "biserima" :zubo: ).
Razlog zbog kojeg sam postavila post je da sam imala prije "recept" (izgubih ga! :rolleyes: ) kako napraviti prirodnu mjesavinu koja se preporuca popiti u jutro na gladan zeludac i onda postiti taj dan, a izvrsan je cistac iliti eliksir za jetru i generalno metabolizam.

Eto, pa ak se sjetite (ili saznate)....javite! :)

Pallas
21.03.2006., 08:57
I prirodne diuretike, hren, celer, mrkva, peršin, šparoge, radić, rikula, cikla, rotkvice.

Hm, diuretici bi potaknuli rad bubrega. Ne?

nivle
21.03.2006., 17:33

mislim da je tako bolje jer mi je jetra u koma stanju zbog hepatitisa tako da izbjegavam bilo kakve tablete

revolution
22.03.2006., 14:39
sirutka.

;)

WENZE
22.03.2006., 14:51
cuo sam za cesnjak i jogurt

imas i sumece tablete od articoke

DrSigmundFreud
23.03.2006., 08:43
Najbolji prirodni lijek je Sillymarin (Silybum marianum)

http://silymarin.com/

Lapulapu
23.03.2006., 08:44
mislim da je tako bolje jer mi je jetra u koma stanju zbog hepatitisa tako da izbjegavam bilo kakve tablete

a da :confused:

nas su još u bolnici kljukali Essenciale forte kapsulama i još dugo vremena nakon izlaska.

...pa sam zauvijek upamtila time uzrokovan specifičan smrad mokraće i znoja kao i natpis the most popular hepatoprotective drug :D

DrSigmundFreud
23.03.2006., 08:53
Ima još i ovaj link

http://www.liverdoctor.com/

Provjerena jeftina diejta i funkcoinira super, treba knjigu pročitati,

Taroth
23.03.2006., 09:25
sirutka yes...

puno odmora je prirodni procistac jetre...

DrSigmundFreud
23.03.2006., 09:34
Thanks na javljanju svima (cak i "biserima" :zubo: ).
Razlog zbog kojeg sam postavila post je da sam imala prije "recept" (izgubih ga! :rolleyes: ) kako napraviti prirodnu mjesavinu koja se preporuca popiti u jutro na gladan zeludac i onda postiti taj dan, a izvrsan je cistac iliti eliksir za jetru i generalno metabolizam.

Eto, pa ak se sjetite (ili saznate)....javite! :)

Sad sam tek vidio
...to bi ti trebao biti čaj od maslačevog korijena

(ako sam dobro potrefil na Hrvatskom) :confused: :zubo:

rivica
23.03.2006., 15:57
ovo je prava stvar za čišćenje jetre:

http://curezone.com/cleanse/liver/default.asp

Una67
24.03.2006., 01:40
Puno fala!! :) :top:

fic1984hr
25.03.2006., 21:49
Probaj malo pronaci o cajevima za ciscenje krvi.
Takva kura moze trajati i mjesec dana (npr. 3x na dan + kapi od koprive).
Vjerujem da to cisti i krv i jetru...a i bubrege.:D

Martinka
26.03.2006., 21:59
Znam neke ljude koji su riješili probleme sa jetrom napitkom od matične mliječi revita, ali naravno ovisi o stupnju oštećenja jetre.

fic1984hr
27.03.2006., 00:19
A kako mi uopce mozemo ustanoviti da je jetra ostecena!?
Kojim pregledom se to moze ustanoviti?!
Slab sam ja za tu medicinu...pa moram pitati!

Martinka
27.03.2006., 20:00
A kako mi uopce mozemo ustanoviti da je jetra ostecena!?
Kojim pregledom se to moze ustanoviti?!
Slab sam ja za tu medicinu...pa moram pitati!

Obično se kad vadiš krv rade jetrene probe.

fic1984hr
27.03.2006., 22:43
Ahaaa, pa da.
Kao da nikad to nisam radio...!
Za sada mi je to sve bilo u redu.
Mislim da su to 3 vrijednosti po kojima znamo, ali ne znam tocno sad koje...ali nije ni bitno!

Tammy
30.09.2006., 15:16
bio je nedavno clanak na iskonu. pij caj od korijena maslacka ili cicka uvijek svjeze pripremljen. kaze da bi se to trebalo pit 3-4 puta godisnje po 2 tjedna prije obroka

Tammy
01.10.2006., 17:19

Jesu ti na kraju pomogle te kapsule?? Nije meni bitno da li su svjeze ili u kapsuli, meni je bitno da li imaju isti ucinak??? A koliko se sjecam, articoke i nemaju bas fini okus....

Zita
01.10.2006., 20:00
Homeopatske tablete Hepeel N od Heela i Hepatodoron od Welede. Ja ih sažvačem 3 puta dnevno prije svakog obroka. Pomažu jetri da lakše izluči otrove iz tijela.

FFE
01.10.2006., 20:34
Cuj, toga nema, ali da vidimo sto ce ljudi napisati.

:rofl:

si cul pallase...caj od korijena maslacka...odmah se ASAT i ALAT smanjuju, a da o gama-GT i ne govorim, cak i kod alkoholicara.:s

koji strucnjaci na ovome forumu...:rolleyes:

sretnodijete
01.10.2006., 23:33
Juhica dr.Beilera-navodno jača i čisti jetricu.
uzeto sa:http://naturalways.com/recipe-Bieler-health-broth.htm

Dr. Bieler's Health Broth
Adapted from "Food is Your Best Medicine" (see below)

Wonderful for a Fall or Winter Detox

3 stalks of celery
3 whole zucchini
2 cups of string beans
1 cup of parsley
Dr. Bielers famous health broth recipe for energy, weight loss, and cleansing

Put 1 cup of water into a stock pot. Put the string beans in first and steam for about 5 minutes. Then put celery and zucchini into the pot and steam for another 5 - 7 minutes or until tender, but still crisp. Do not overcook. When done put the water that the vegetables have cooked in into the blender. Follow with the vegetables. Blend until liquefied. Add a teaspoon of raw unsalted butter and a large handful of parsley. Blend again until parsley is liquefied.

*Optional add 1 clove of garlic.

*Use organically grown vegetables whenever possible! Enjoy!

Štrikalica
03.04.2010., 16:26
Sori, moram dić stari topic.. ne vidim da imate topic o diureticima.. Zbog problema s jetrom i bubrezima pijem diuretike..riješila sam se 12 kg vode (kajaznam kolko je to u litrama), al me sve svrrrrrrrrrrrrrbiiiii... pogotovo na mjestima gdje su bili edemi - noge, zglobovi itd.. jel to normalno?