PDA

View Full Version : Braniteljski fond

stranice : 1 2 [3] 4

Blagajnica
08.05.2008., 10:52
pa skuplji bilježnik nego njezina dividenda. :mad:

P.S. što ako ne podigne?

P.P.S. hvala spy. :s

Blagajnica
10.05.2008., 20:49
I dalje stoji pitanje: što će biti s novcem ako joj je bilježnik predaleko, a ja sam u NeverNever Landu?

G. House
12.05.2008., 09:54
Pošalješ mail na fondhb@erste-invest.hr i oni ti najbolje odgovorem zar ne? :)

ruler
14.05.2008., 19:28
nisam vidio da je netko komentirao onu crticu iz novina tipa:
ako sanader zamijeni dionice ine za mol, to nece moci uciniti i branitelji nego ce fond morati njima isplatiti novce. jucer , prekjucer u sumrak listu...

pikado
15.05.2008., 20:01
Ako ne prodam dionice nakon što je istekao moratorij, da li će i dalje paraziti, krpelji i raznorazni nametnici u narednom periodu i dalje uzimati po 30 % u koje kakve zaklade od kojih koristi imaju samo Bog zna tko i koje kakvi stranački kandidati?

Osjećam se prisilnim dragovoljcem u ovom Fondu.

Medojed
15.05.2008., 21:21
Ako ne prodam dionice nakon što je istekao moratorij, da li će i dalje paraziti, krpelji i raznorazni nametnici u narednom periodu i dalje uzimati po 30 % u koje kakve zaklade od kojih koristi imaju samo Bog zna tko i koje kakvi stranački kandidati?

Ovo je najbolje pitanje koje sam pročitao ovuda. Zadire u samu suštinu svih problema našeg društva, a u našem fondu se izrazito ističe. Imamo problem - kako izmjeniti statut fonda, sastav uprave i potjerati sve ove nametnike što dalje od nas. Za ne vjerovati, da braniteljima netko odredi mentora koji će se brinuti o braniteljima (jer su ovi valjda glupi pa se ne znaju brinuti za sebe) a mentori ni primirisali b od branitelja. Prestrašno.

malimate007
16.05.2008., 09:55

Osjećam se prisilnim dragovoljcem u ovom Fondu.

cuj,za stipendije je sigurno da ih dobivaju djeca i zaista nemam nista protiv toga,i treba im dati stipendije,mozda bi ih davo samo studentima ali... nije bitno to je ok, ali za ove "socijalne slucajeve" koji se dobivaju po babama i stricevima,to bi pod hitno trebalo ukinuti

rubikon26
16.05.2008., 16:47
Braniteljima su dali mentore da oni sami ne razje...novce tj.dionice.I djelomično s slažem s tim tj.slagala sam se dok je trajala zabrana prodavanja dionica.Nikako se ne slažem s ovim čekanjem od 2mj za isplatu,i još manje s neisplatom dividende u cijelosti.Usporedite realne cijene ine i ht s braniteljskim dionicama.Nikako mi to nema smisla i kradu nas na veliko.:flop:

Jalnuški Diletant
16.05.2008., 20:52
Braniteljima su dali mentore da oni sami ne razje...novce tj.dionice.I djelomično s slažem s tim tj.slagala sam se dok je trajala zabrana prodavanja dionica.Nikako se ne slažem s ovim čekanjem od 2mj za isplatu,i još manje s neisplatom dividende u cijelosti.Usporedite realne cijene ine i ht s braniteljskim dionicama.Nikako mi to nema smisla i kradu nas na veliko.:flop:

A ti se odreci udjela u fondu, koje ti ionako nitko nije bio dužan dati, pa nećeš imat osjećaj da te itko krade.

Osim toga - kakva je to priča s neisplatom dividende u cijelosti?

Ja prekjučer digao bez ikakvih problema cijelu dividendu.

elov
17.05.2008., 09:52
jalni vidiš da si digel dividendu iako te niko nije prisiljaval da ju digneš!
Ja sam svoje podigel odma i šluus
Kaj se tiče stipendija slažem se u potpunosti a socijal je sumnjiova pogotovo bez objave imena branitelja,njihov status i ostalo:flop:
Kak da znam da XX nema mirovinu 5000 kn i prima socijalu:confused:

tahy
18.05.2008., 20:29
dali tko zna kako ide dividenda ,, g ili pg ????

rubikon26
18.05.2008., 21:53
Jalnuški Diletant,kome da se odreknem?Tebi u korist?kak ljudi mogu ispast bedasti kad su neinformirani i prave se pametni.Ovak,kaj si očekival da ćeš dignut dividendu da će ti usput napisat obavijest dal si dignuo 50%,70% ili 100%?Ovak,isplačena ti NIJE cijela dividenda jer je dio otišao zakladi,a dio još negdje.NISI dignuo CIJELU dividendu.Prvo se raspitaj prije nego ideš nekome nekaj odgovarat.I čitaj postove od prije,sve ti piše,nečeš ispadat ovak bedast.A ne bih se odrekla udjela nikad baš zbog ovakvih kao što si ti a takvih je puno.Da ne ulazim sad u raspravu s tobom,završavam ovaj post.I nek ti je sa srećom,žao mi je kaj sam uopće odgovarala kad znam da nećeš shvatiti.:=(

Ejč
18.05.2008., 22:05
Jel zna tko da li, ako se prodaju udjeli BF sada, a trenutno su u fondu samo INA i HT, da li na moje ime ostaje broj bodova kao referenca za kasniji priliv ostalih dionica (HŽ, šume....)?

Hvala

rubikon26
19.05.2008., 12:59
Mislim da ne.Ak se sad proda,onda je to to,ali daj provjeri još jer nisam sigurna. na str.erste investa imaš br.na koji možeš sve saznati pa bi bilo najbolje da ih nazoveš i pitaš.A kad saznaš,daj nam javi.Jako dobro pitanje!:top:

Edgar
19.05.2008., 20:17
Jalnuški Diletant,kome da se odreknem?........(

rubikone, žuti za trollanje

rekli smo da se nećemo ovdje tako razgovarati

sve što si napisao mogao si napisati mnogo pristojnije

walter
19.05.2008., 21:08
Jel zna tko da li, ako se prodaju udjeli BF sada, a trenutno su u fondu samo INA i HT, da li na moje ime ostaje broj bodova kao referenca za kasniji priliv ostalih dionica (HŽ, šume....)?

Hvala

Ako sad prodaš udjele, ne možeš više imati pravo na INU i HT, to je valjda samo po sebi jasno. Ali imat ćeš pravo na udjele u ostalim poduzećima koje se trebaju prebaciti. To bi se trebalo izvesti na način na dobiješ recimo B udjele u fondu, u koje će biti ukljućeni HEp, željeznice, vode i ostale onim redom kojim će stizati u fond. Provjeri u HVIDRI ili nekoj braniteljskog udruzi u kojoj postoji netko tko je dovoljno upućen da zna kako stvari stoje, i dovoljno pametan da ti to objasni.

U svakom slučaju, broj bodova bi morao ostati referenca, jer ne postoji drugi način po kojem bi se izračunao broj udjela.

pikado
19.05.2008., 21:34
Što će se dogoditi sa našim udjelima u braniteljskom fondu kada država i sadašnja vlada namjerava prodati dionice INA-e koje su u njezinom vlasništvu Molu, tako da će Mol biti većinski vlasnik. Da li će i tada u portfelju Fond imati INA-u ili MOL (da li će Mađaroni htjeti davati dividendu hrvatskim braniteljima)??? :s

elov
19.05.2008., 22:03
Što će se dogoditi sa našim udjelima u braniteljskom fondu kada država i sadašnja vlada namjerava prodati dionice INA-e koje su u njezinom vlasništvu Molu, tako da će Mol biti većinski vlasnik. Da li će i tada u portfelju Fond imati INA-u ili MOL (da li će Mađaroni htjeti davati dividendu hrvatskim braniteljima)??? :s
7% dionica Ine je braniteljsko, Mol za sad ima 25% naše ostaje 7% bez obzira kaj se prodaje dalje,država sa tim nema ništ samo BF

pikado
19.05.2008., 22:45
Kada MOL preuzme INA-u može joj se dogoditi da je totalno obezvrijedi jer u tom momentu MOL će biti većinski vlasnik.

malimate007
19.05.2008., 23:03
Ako sad prodaš udjele, ne možeš više imati pravo na INU i HT, to je valjda samo po sebi jasno. Ali imat ćeš pravo na udjele u ostalim poduzećima koje se trebaju prebaciti. To bi se trebalo izvesti na način na dobiješ recimo B udjele u fondu, u koje će biti ukljućeni HEp, željeznice, vode i ostale onim redom kojim će stizati u fond. Provjeri u HVIDRI ili nekoj braniteljskog udruzi u kojoj postoji netko tko je dovoljno upućen da zna kako stvari stoje, i dovoljno pametan da ti to objasni.

U svakom slučaju, broj bodova bi morao ostati referenca, jer ne postoji drugi način po kojem bi se izračunao broj udjela.

to je pitanje,ako pitas kosoricu onda nisi u pravu,ako pitas ove iz fonda onda jesi:ne zna:

rubikon26
20.05.2008., 08:46
rubikone, žuti za trollanje

rekli smo da se nećemo ovdje tako razgovarati

sve što si napisao mogao si napisati mnogo pristojnije

Je,istina.Sry,ne bu se ponovilo::grli:

rubikon26
20.05.2008., 09:29
Za Jalnuškog na ljepši način....1/3 dividende je isplačena nama,a ostatak je u zakladi...to je to

reno666
04.06.2008., 08:19
Kolika je cijena braniteljskog udjela i gdje se može provjeriti?

brzi66
04.06.2008., 22:09
Kolika je cijena braniteljskog udjela i gdje se može provjeriti?

pokušaj ovdje: http://www.erste-invest.hr/

reno666
05.06.2008., 06:15
Hvala brzi66

Kejos
09.06.2008., 01:33
možda je glupo pitanje ali kako neborbeni sektor može imat bod po danu isto ko i ja koji sam CIJELI ratni vijek (malo manje od dvije godine ) proveo u Bosni po orašjima.koraćama,međinama i inim selendrama boreći se za ovu smijuriju od države??

U2dva
10.06.2008., 11:07
možda je glupo pitanje ali kako neborbeni sektor može imat bod po danu isto ko i ja koji sam CIJELI ratni vijek (malo manje od dvije godine ) proveo u Bosni po orašjima.koraćama,međinama i inim selendrama boreći se za ovu smijuriju od države??

Pa šta ti misliš da je njima bilo lako svako jutro ustajati u 8 i biti na poslu do 3??
Pa još ako se potrefi radna subota? A tek ganjanje papira o invalidnosti i svemu potrebnom za mirovinu? Ne gine ti PTSP dijagnoza od svega toga.
A tek oni carinici kod Koprivnice.. Oni su tek bili izloženi neviđenoj opasnosti. Šta da su slovenci odlučili pomoći srbima i krenuli u napad? Al sva sreća pa su na vrijeme oni predvidjeli tu opasnost i sagradili tvrđave umjesto kuća.
A Vesna Girardi-Jurkić i Borislav Škegro, evo upravo se sprema knjiga o njihovim junaštvima. To će biti jedna od najdebljih knjiga na svijetu. Nešto kao Bosanski bonton, ili Sexualni život Nikole Tesle...

.

Kejos
11.06.2008., 22:37
mislim ono..nek dobe i oni nekaj nisam ja protiv toga al ne isto ko i ja...

elov
12.06.2008., 01:08
A Vesna Girardi-Jurkić i Borislav Škegro, evo upravo se sprema knjiga o njihovim junaštvima. To će biti jedna od najdebljih knjiga na svijetu. Nešto kao Bosanski bonton, ili Sexualni život Nikole Tesle...

e da su samo to narodni heroji,lako bi mi znjima,ali ih ima više od nas............

nulakuna
13.06.2008., 13:39
OMV od braniteljskog fonda želi kupiti dionice Ine (http://business.hr/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=18de04c6-c9d5-4129-92ab-0f34aaae4d3e&readcomment=1&commentID=d1e6a03c-11aa-4051-9858-2f16fd17899f#comment)
Ja kao branitelj sam protiv da se prodaje "moj" udio dionica INA-e bilo kome jer ja nisam prodao svoje udjele. Nitko nije dao pravnu formulaciju može li fond prodavati dionice ako udjeličari nisu prodali fondu udjele??? Jasno je da prodaja dionica služi isplati udjela, ali prodavati dinice jer ih netko sada želi sve otkupiti mi nije jasan razlog makar ponuđena cijena bila i ATH. Ako je 30% branitelja prodalo udjele 70% nije, pa prema tome smatram da se 70% dionica INA-e (od dijela koji je fond imao) i dalje mora nalaziti u portfelju fonda.

Nadam se da većina preostalih udjeličara razmišlja kao ja, jer ako ne - opet će nas preveslati i reći da su učinili nešto dobro za nas. :eek:

ruler
13.06.2008., 21:00
http://www.forum.hr/showpost.php?p=14048246&postcount=504

sumrak list danas:
Pitanje vremena kada ce fond prodati dionice INE. MOL-u u 10 mjesecu istjece lock'up ali on ima too much trezorskih dionica kojih se mora rijesiti.

Ovo s MOL-om mi izgleda kao bacenje pijeska u oci jer OMV nudi cash a znamo gdje smo. Braniteljima lova po cijeni koja ce tada vrijediti a za koju lovu ce oni to dati OMV-u, e to....

Slatky
01.07.2008., 18:23
pitanje: ja od starog imam nasledit dionice i to sam riješio u sudu i poslao u ministarstvo. pošto mi je otac poginuo imam pravo na maksimalan broj bodova. međutim dobio sam samo ono koliko je dana bio a bio je malo jer je poginuo. sad me zanima dali će ovo možda doći posebno ili su me zeznili i moram se žalit i dali postoji neki broj na koji će se netko javit jer ovo je nečuveno kako se ponašaju

malimate007
03.07.2008., 10:41
pitanje: ja od starog imam nasledit dionice i to sam riješio u sudu i poslao u ministarstvo. pošto mi je otac poginuo imam pravo na maksimalan broj bodova. međutim dobio sam samo ono koliko je dana bio a bio je malo jer je poginuo. sad me zanima dali će ovo možda doći posebno ili su me zeznili i moram se žalit i dali postoji neki broj na koji će se netko javit jer ovo je nečuveno kako se ponašaju

imao i ja takav slucaj ali,cim sam vidio rjesenje zalio sam se,nakon 1,5 god sam dobio novo rijesenje,sa max brojem bodova,pa di si do sada bio,odi u ministarstvo,odnesi tko je sve nasljednik i to je to,oni dalje sve rjesavaju,nemoj zvati fond jer oni zaposljavaju studente od kojih ja vise znam

Slatky
07.07.2008., 19:50
a nisam imao papir pa onda ostavinsku dok sam prošao sad je sve na meni i to im pošaljem i opet me zeznu,

malimate007
08.07.2008., 13:08
a nisam imao papir pa onda ostavinsku dok sam prošao sad je sve na meni i to im pošaljem i opet me zeznu,

joj,nema nista od slanja,ja sam pokuso pa je sve to neslavno zavrsilo,put pod noge i u ministarstvo,rade jako susretljivi ljudi koji ce ti sve objasniti i pomoci ali neznam zasto im nista sa postom ne funkcionira,ni ja nisam nista sredio dok nisam otiso kod njih i onda je sve bilo ok,kada sam im sve objasnio

debelakrava
14.07.2008., 10:53
branitelji su dovedeni u tako glupu situaciju koje uopce nisu svjesni. Prema nepotvrđenim scenarijima, nakon prodaje udjela u Ini , Braniteljski bi se fond okrenuo "podcijenjenim" dionicama koje su na neki način vezane uz državu - spominju se HPB, Croatia osiguranje , Petrokemija, kao i nekih hotelsko-turističkih kompanija. (http://www.seebiz.eu/hr/burze/fond-branitelja-zeli-prodati-dionice-ine%3f,20268.html)

nulakuna
14.07.2008., 12:23
I u Večernjem listu (http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3125239/index.do;jsessionid=183C9C4A2A8121BFA4AC900B05F50F 53.2)je sličan članak.

Posebno me u oko "uboo" ovaj dio:
– Držati se na samo dvije dionice, to je vrlo rizično, pogotovo sada kad potresi na burzi nisu ništa neobično...
Kao da postoje dionice koje manje padaju za ovih potresa od od Ine i HT-a? I kao da postoje dvije dionice koje su podcjenjenije od Ine i HT-a? Oni bi kupovali hotele i Petrokemiju? Kad su hoteli i Petrokemija davali ili kada će davati takvu dividendu kao Ina i HTe.

Međutim, ne bi trebalo niti ići u preveliku širinu kako bi se lakše pratila situacija – objašnjava jedan od Večernjakovih sugovornika, dodajući kako bi svaki burzovni stručnjak u ovom trenutku prodao Inu i dobivenim novcem stvorio novu vrijednost

Ovako razmišlja sitni špekulant koji ima maksimalno 24 dionice a ne 7% Ine. Dionica nije samo trenutna cijena na burzi, to je vlasništvo nad nečim. Ako želim biti sitni špekulant mogu udjele u fondu prodati i onda na burzi špekulirati do mile volje, po svom nahođenju i ne trebaju mi fond menadžeri.

Ako će branitelji biti sitni špekulanti trebaju se složiti s večernjakovim sugovornikom i prodati sve dionice i Ine i HT-a odmah i za te novce kupovati propale hotele Živogošće i Podgoru ili još bolje novce direktno pokloniti Maestru.

Ako su branitelji pravi branitelji onda bi obiteljsko srebro trebali štititi po svaku cijenu i nikako dozvoliti da se bar ovaj dio koji je na papiru njihov poklanja u bescijenje bilo kome. A o strategiji i strateškim ciljevima kontrole energije neću vas zamarati.

Špekulanti su na burzi neophodni i poželjni i njihovo spominjanje u ovom tekstu nije negativno u smislu njihovog djelovanja na burzi. Međutim netko tko ima 7% udjela u dvije najbolje firme u državi nebi smio razmišljati na isti način kao netko kome je primarni cilj kupiti i u što kraćem roku prodati dionice.

desert_eagle
14.07.2008., 22:41
šta je loše u tome ako prodaju dio ine u slučaju da se mol i omv potuču oko njih? u tom slučaju će ina debelo skočiti i ja mislin da onda neće opet tako skoro na tu razinu... uostalom ko nas pita išta? :D

nulakuna
15.07.2008., 11:10
Ne prodaju dio Ine nego sve. Da prodaju dio po dio kako branitelji prodaju udjele ne bih im ništa imao za prigovoriti. Međutim sad imam iz slijedećih razloga:

7% Ine je približno 2.000.000.000,00 kn a to je više nego što ima ijedan dionički otvoreni investicijski fond.

Fond HB je trenutno veći po imovini od Erste plavog obveznog mirovinskog fonda. A sve OIF Erste investa zajedno može staviti u mali džep. A kada u portfelju bude imao sve dionice biti će blizu najvećeg mirovinskog fonda u Hrvatskoj.

Druga bitna činjenica je (ne)likvidnost burze. Sa par milijuna se cijena nekim dionicama može dići 50%, a ovdje se govori o milijardama. U razdoblju siječan-travanj s burze povučeno "samo" 1,2 milijarde kn od strane mirovinskih fondova pa pogledajte kakav je to učinak imalo na burzu.

Nema dovoljno dionica na cijeloj burzi koje netko želi prodati po ovim cijenama za iznos o kojem se govori, tako da će imovina branitelja trenutno u obliku dionica Ine biti iskorištena za punjenje džepova onih koji nisu branitelji a imaju informacije o kojim se dionicama radi. I naravno onih koji im se usput prišlepaju. Pošto nema dovoljno dionica kupiti će se obveznice, tko normalan razmišlja dionice Ine zamijeniti za obveznice uz ovakvu inflaciju.

Ina ima kakvu takvu perspektivu razvoja i povećanja svoje fundamentalne vrijednosti a ovo planirano pumpanje cijena drugih dionica prilivom ogromne količine keša nema nikavo fundamentalno uporište.

Prema tome sve ovo je prevara branitelja!!!

G. House
15.07.2008., 14:16
Evo i moj post onda ovdi:

Da, kad bi Fond HB prodao svojih 7% Ine stvarno ne znam na koji način oni misle tu lovu ulupat u neke druge dionice na ZSE a da Crobex ne odleti preko 6000 bodova!
Pa tu govorimo o više od 2 milijarde kn!! Točnije, FHB kaže da neda dionice Ine ispod 4000kn (http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c56c963b-de9a-436b-990c-c523951a5603) pa govorimo o 2,8 milijardi kuna!

Al u drugu ruku, kad bi OMV, MOL ili neko treći ponudio 4000kn za dionicu INE, ja sam za prodaju! Na toj razini je Ina je već debelo precijenjena i dobro bi bilo prodati po toj cijeni.

A onda nek polaku kupuju druge dionice koliko uspiju a da im cijena ne ode u nebo. Ne bi loše bilo ni da kupuju još HTa, naprotiv. Em bi kupili i imali još dionica po jako diskontiranoj cijeni, em bi samim tim i porasla cijena HTa a time i vrijednost udjela, a to im je cilj, zar ne?

A ostatak love bi dobro došao za (vjerujem) povećanu isplatu udjela jer bi još dio branitelja prodao svoje udjele kad bi cijena udjela otišla preko 800kn.

Eto, to bi bio moj pogled na ovu situaciju. Dakle, po cijeni od 4000kn sam za prodaju, po cijeni manjoj od 2500kn (prosjek zadnja 3 mjeseca) nisam za prodaju.

×××L**S×××
20.07.2008., 17:44
Ina je upropaštena i pokradena firma.:flop: Od nje ostale su samo uspomene na dane kada smo znali da hrvatska Ina drži 70 % tržišta od 20 milijuna ljudi. Nastankom Hrvatske izgubila je ogroman dio tržišta, a o promašenim potezima tipa bijele noći u Rusiji da se i ne govori. Mnoge vlade (npr. Mađarska), shvatile su strateški interes svojih naftnih kompanija pa su ih dokapitalizirale, Mol i OMV su naglo ojačali.Za to vrijeme radi krađa i sukoba nekoliko struja unutar same Ine izgubilo se dragocijeno vrijeme za obnovu naših rafinerija:mad:. Sjetimo se samo problema s gorivom od prije nekih 7 ili 8 godina kada polovica novih automobila nije mogla koristiti inino gorivo. Danas Ina drži jedva 50 % hrvatskog tržišta a za petama su njoj slovenski Petrol:ne zna: (koja sramota) i OMV. Za obnovu rafinerija je već prekasno, pa je žalosna spoznaja da bez obzira kome se proda Ina rafinerije će se vjerojatno zatvoriti jer i Mol i OMV imaju mnogo kvalitetnije rafinerije u svojim državama iz kojih nam i dolazi njihov benzin.
Što se tiče prodaje braniteljskih dionica (Ine), to bi bio dobar potez jer će fond napokon početi stvarati dobit svojim vlasnicima (braniteljima), a ne da dijele onu sramotnu dividendu za 2005, 2006, i 2007 godinu od 29 kuna.
To je normalan posao fondova da kupuju kada je jeftino i prodaju kada vrijednost dionica poraste. Problem je što je za to potrebno znanje a ne da sjede sa te dvije dionice, gledaju u nebo i čekaju da Ina ili HT isplate dividendu.

emiliano
21.07.2008., 10:07
Jel' se zna kad bi trebala ići ta prodaja INA-e (ako je uopće bude) ?

mvake
21.07.2008., 13:53
o prodaji 7 % dionica INA'e ne odlučujemo mi nego oni vladini pizdolisci u upravi fonda koji se svi skupa kuže u financije ko tele u šarena vrata
prijevara je sve ovo

SLAVEN69
30.07.2008., 07:53
AKO BI DANAS ODLUČIO PRODATI UDJEL ŠTO UČINITI?DA LI SE DOBIJE LOVA ODMAH ILI SE ČEKA 2 MJESECA OD PREDAJE ZAHTJEVA?

×××L**S×××
31.07.2008., 21:48
AKO BI DANAS ODLUČIO PRODATI UDJEL ŠTO UČINITI?DA LI SE DOBIJE LOVA ODMAH ILI SE ČEKA 2 MJESECA OD PREDAJE ZAHTJEVA?

Nažalost moraš čekati 60 dana u kojima možeš i odustati od prodaje.:misli:

bolger
02.08.2008., 20:13
Jel zna netko kako ostvariti stipendiju za dijete?
Naime, branitelj sam, dijete je završilo srednju školu i kreće na faks. Školu je završilo sa odličnim (oslobođeno mature). Samohrani sam otac (supruga umrla prije četiri godine). ALI ... Još uvijek radim u HV. Pa sad, da li moje dijete ima pravo na stipendiju s obzirom da mi i tako bez pitanja uzimaju dvije trećine dobiti iz Fonda HB. Ja mislim da sam je zaradio. Imam oko 1300 dana Domovinskog rata, još oko 200 dana rata u interesu RH (ISAF misija u Afganistanu), nekoliko odlikovanja i medalja (domaćih i stranih) i tak. Kažu mi da moje dijete nema pravo na stipendiju jer da prelazimo cenzus :confused:. Sad me samo zanima kad ja to postajem branitelj, jer izgleda da to nisam tako dugo dok radim.

Van_Helsing
03.08.2008., 01:15
Naime, branitelj sam, dijete je završilo srednju školu i kreće na faks. Školu je završilo sa odličnim (oslobođeno mature). Samohrani sam otac (supruga umrla prije četiri godine). ALI ... Još uvijek radim u HV. Pa sad, da li moje dijete ima pravo na stipendiju s obzirom da mi i tako bez pitanja uzimaju dvije trećine dobiti iz Fonda HB. Ja mislim da sam je zaradio. Imam oko 1300 dana Domovinskog rata, još oko 200 dana rata u interesu RH (ISAF misija u Afganistanu), nekoliko odlikovanja i medalja (domaćih i stranih) i tak. Kažu mi da moje dijete nema pravo na stipendiju jer da prelazimo cenzus :confused:. Sad me samo zanima kad ja to postajem branitelj, jer izgleda da to nisam tako dugo dok radim.

sve to napisano ti ne znači skoro ništa... jedino je pitanje jeli ti primanja prilaze 1900 kuna po članu kućanstva... npr. ako ste u kućanstvu samo ti i to dite onda nesmiš imati primanja priko 3800... neka me neko ispravi ako griješin...

Apolon1212
03.08.2008., 19:29

Slažem se da, na žalost, sve navedeno vam ne vrijedi ništa. No nemojte se puno pozivati na činjenicu da ste bili i jeste branitelj. Žalosno je da nam država za preživjele branitelj tako malo mari. I moj je otac jedan od tih. Da vam pokušam pomoći: Država godišnje dijeli, mislim 2000-3000 stipendija, za proteklu godinu ih je dodjeljeno 2519, stipendije su zbog različitih traženih kriterija podjeljeni u katekorije A, B, C, D, E, F. Pgledajte na stranicama MZOŠ:http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=8440&sec=2265 informacije o kriterijima za dobivanje stipendije iz pojedine kategorije. Ako se od vremena kada sam ja tražio stipendiju nije ništa promijenilo onda se možete javiti na natječaj i za više od jedne kategorije, pa gdje dobijete. Ovo sam našao u jednom od pdf-ova na stranica MZOŠ: Za studenta kojem je jedan roditelj umro, nestao ili nepoznat priznaje se 300 bodova. 300 bodova je puno i svakako povečava vjerojatnost za dobivanje stipendije, tu je još i odličan uspjeh u srednjoj školi i postignut rezultat na razredbenom ispitu. Natječaj za dodjelu državnih stipendije ide tijekom jesenskih mjeseci, treba pratiti i biti upučen. Nadam se da će vam ove informacije pomoći i da ćete od ove naše države barem nešto dobiti za sve svoje godine službe.. Ako vas bilo šta zanima samo pitajte..

Van_Helsing
03.08.2008., 23:39
Slažem se da, na žalost, sve navedeno vam ne vrijedi ništa. No nemojte se puno pozivati na činjenicu da ste bili i jeste branitelj. Žalosno je da nam država za preživjele branitelj tako malo mari. I moj je otac jedan od tih. Da vam pokušam pomoći: Država godišnje dijeli, mislim 2000-3000 stipendija, za proteklu godinu ih je dodjeljeno 2519, stipendije su zbog različitih traženih kriterija podjeljeni u katekorije A, B, C, D, E, F. Pgledajte na stranicama MZOŠ:http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=8440&sec=2265 informacije o kriterijima za dobivanje stipendije iz pojedine kategorije. Ako se od vremena kada sam ja tražio stipendiju nije ništa promijenilo onda se možete javiti na natječaj i za više od jedne kategorije, pa gdje dobijete. Ovo sam našao u jednom od pdf-ova na stranica MZOŠ: Za studenta kojem je jedan roditelj umro, nestao ili nepoznat priznaje se 300 bodova. 300 bodova je puno i svakako povečava vjerojatnost za dobivanje stipendije, tu je još i odličan uspjeh u srednjoj školi i postignut rezultat na razredbenom ispitu. Natječaj za dodjelu državnih stipendije ide tijekom jesenskih mjeseci, treba pratiti i biti upučen. Nadam se da će vam ove informacije pomoći i da ćete od ove naše države barem nešto dobiti za sve svoje godine službe.. Ako vas bilo šta zanima samo pitajte..

uuuuu debelo grješiš.. čovik je pita za stipendije ministarstva branitelja.. to su one koje se isplaćuju od dividendi iz fonda i njih se koliko ja znan ni ne podili koliko ima novaca.. može ih se podiliti i više samo nema kandidata koji zadovoljavaju kriterije...

Apolon1212
04.08.2008., 07:14
uuuuu debelo grješiš.. čovik je pita za stipendije ministarstva branitelja.. to su one koje se isplaćuju od dividendi iz fonda i njih se koliko ja znan ni ne podili koliko ima novaca.. može ih se podiliti i više samo nema kandidata koji zadovoljavaju kriterije...

Priznajem, moja pogreška, ali je ovo sigurniji i jednostavniji način da se dobije stipendija..

Van_Helsing
04.08.2008., 15:14
Priznajem, moja pogreška, ali je ovo sigurniji i jednostavniji način da se dobije stipendija..

ne slažen se.. ode će je dobiti sto posto ako su mu primanja po članu kućansta ispod 1900 kuna... iznos stipendije je ako se ne varan 1000 kuna...

bolger
05.08.2008., 21:18
Zahvaljujem na odgovorima. ALI... Kao što sam napomenuo u naslovu, ako je tome tako kao što kažete, onda se ništa od povratka iz rata nije promijenilo. Naime od trenutka proglašenja oslobođenja RH svi samo pričaju o braniteljima, ali nitko ništa ne poduzima. Ja se slažem da su mnogi ljudi stradali tijekom Domovinskog rata. Ja nisam imao tu "sreću". Samo što sam ja za razliku od mnogih mojih kolega koji su bili npr. ranjeni i otišli na zbrinjavanje pa u penziju CIJELI rat proveo na terenu tj. crti. I sad se opet moram sam boriti za boljitak mojeg djeteta jer sam se u ratu očito borio za boljitak neke druge djece (isprika svima koje sam možda povrijedio). Nema veze. Samo ja i meni slični smo VEĆINA branitelja. To očito svi zaboravljaju. Nažalost zaboravlja to i ta većina. Nadam se da će kad tad postati toga svjesna.

Van_Helsing
06.08.2008., 01:13
Zahvaljujem na odgovorima. ALI... Kao što sam napomenuo u naslovu, ako je tome tako kao što kažete, onda se ništa od povratka iz rata nije promijenilo. Naime od trenutka proglašenja oslobođenja RH svi samo pričaju o braniteljima, ali nitko ništa ne poduzima. Ja se slažem da su mnogi ljudi stradali tijekom Domovinskog rata. Ja nisam imao tu "sreću". Samo što sam ja za razliku od mnogih mojih kolega koji su bili npr. ranjeni i otišli na zbrinjavanje pa u penziju CIJELI rat proveo na terenu tj. crti. I sad se opet moram sam boriti za boljitak mojeg djeteta jer sam se u ratu očito borio za boljitak neke druge djece (isprika svima koje sam možda povrijedio). Nema veze. Samo ja i meni slični smo VEĆINA branitelja. To očito svi zaboravljaju. Nažalost zaboravlja to i ta većina. Nadam se da će kad tad postati toga svjesna.

??? ti si nešto krivo zabrija.. nema veće pravo na stipendije ni dite poginulog branitelja nego šta im tvoje.. ako ditetu poginulog branitelja primanaj prilaze 1900 kn po članu kućanstva ni ono neće dobiti stipendiju... takva su pravila neznan šta ti od ovoga nije po volji...

bolger
06.08.2008., 14:45
??? ti si nešto krivo zabrija.. nema veće pravo na stipendije ni dite poginulog branitelja nego šta im tvoje.. ako ditetu poginulog branitelja primanaj prilaze 1900 kn po članu kućanstva ni ono neće dobiti stipendiju... takva su pravila neznan šta ti od ovoga nije po volji...

Kad netko sličan meni ode u mirovinu u većini slučajeva dobije oko 3500 kuna mirovine ako ima sreće. Pa sad, stanarina i režije, hrana, smještaj za dijete u mjestu studiranja, troškovi studiranja isl. Ni sa stipendijom od 1000 kuna nikako nije dovoljno. Dakle branitelj sa djetetom postaju socijalno ugroženi. Ispada da sam se borio za državu u kojoj ne mogu školovati dijete. TO mi nije po volji. Doduše ima toga još što mi nije po volji, ali ovo mi je sad aktualno.

Van_Helsing
07.08.2008., 00:11
Kad netko sličan meni ode u mirovinu u većini slučajeva dobije oko 3500 kuna mirovine ako ima sreće. Pa sad, stanarina i režije, hrana, smještaj za dijete u mjestu studiranja, troškovi studiranja isl. Ni sa stipendijom od 1000 kuna nikako nije dovoljno. Dakle branitelj sa djetetom postaju socijalno ugroženi. Ispada da sam se borio za državu u kojoj ne mogu školovati dijete. TO mi nije po volji. Doduše ima toga još što mi nije po volji, ali ovo mi je sad aktualno.

a jebi ga sad... zato ti dite isto tako ima pravo na izravan upad u dom... i to je ušteda.. i slične sitnice... taj isti fonda daje i novac i za razno razne stvari.. jednokratne pomoći... nađi na stranicama ministarstva dokument sa tin ko ima na šta pravo iz tog fonda.. nema puno stranica...

crobloger
07.08.2008., 06:08
mnogi naši kolege ne žele prodati udjele, ja neznam ni sam. cijena je na dan 04.08. 687,21 kn. ja ću svoje udjele prodati i uložit ću u stan koji mi stoji nedovršen a mogu ga rentati. imam 43 udjela i to je nekih 29.000 kn pa će dobro doći. kakva je vaša situacija, jel tko prodao i što mislite o tome. molim one koji imaju točne informacije da savjetuju druge. ja pratim vrijednost udjela i zadnjih dva tjedna najveća je bila 30.07. 691,02.
http://mojalova.blogspot.com

dayana5
10.08.2008., 16:05
Molim Vas , gdje pratite cijenu dionica braniteljskog fonda?

G. House
10.08.2008., 17:19
Molim Vas , gdje pratite cijenu dionica braniteljskog fonda?

http://www.hrportfolio.com/
http://www.erste-invest.hr/default.aspx

Pa dobro ljudi, ako se već nekako znate služite internetom, pa jel ima nešto lakše za koristiti od Googla? :ne zna:

dayana5
12.08.2008., 21:10
http://www.hrportfolio.com/
http://www.erste-invest.hr/default.aspx

Pa dobro ljudi, ako se već nekako znate služite internetom, pa jel ima nešto lakše za koristiti od Googla? :ne zna:
Nemoj se ljutiti zbog takvog pitanja, hvala na odgovoru!

mali febo
15.08.2008., 10:40
isplati li se sad prodati udjele obzirom na očekivani rast INA-e ?

Putnik
15.08.2008., 16:35
Ako se odlućim prodati udjele "danas" Dali dobijem današnju vrijednost udjela ili prema vrijednost udjela za 60 dana (dana isplate) ???

Van_Helsing
15.08.2008., 18:05
Ako se odlućim prodati udjele "danas" Dali dobijem današnju vrijednost udjela ili prema vrijednost udjela za 60 dana (dana isplate) ???

onu vridnost koja bude za 60 dana.. s tin da možeš odustati bilo kad u tih 60 dana....

Flo
18.08.2008., 09:11
mom ocu rekli u fini ili di,da nemože odustati u tih 60 dana...??

Van_Helsing
18.08.2008., 13:38
mom ocu rekli u fini ili di,da nemože odustati u tih 60 dana...??

ja san par puta pročita tu da se može odustati... ali neznan... a bojin se da neznaju ni oni u fondu sami... meni još nije jasno ni imaju li pravo oni koji sada prodaju udjele na udjele onih firmi čije će dionice tek doći.. jedni govore da, drugi ne.. nezna se ko pije, ko plaća...

(ja samo znan da ja ne pijen :D)

Sonic_Moronic
30.08.2008., 15:52
Hm... zanimljivo pitanje, da razmislimo... Mi posjedujemo UDJELE u fondu. Tim udjelima vrijednost se mijenja zbog situacije na tržištu ili sl. Priljevom novih dionica vrijednost UDJELA će rasti. No ako smo prodali udjele? NIŠTA nam neće rasti, jer ništa niti nemamo, dakle po mome...pušiona za one koji su prodali udjele, ala im vera, no nije mi niti žao, lijepo im se govorilo da ne prodaju.

Sonic_Moronic
30.08.2008., 16:00
No evo zanimljivo pitanje : JA bih kupio udjel od nekog kolege branitelja koji prodaje - mogu li to učiniti legalno, t.j. da ih prebacim na svoje ime nakon kupnje?

Van_Helsing
30.08.2008., 18:36
No evo zanimljivo pitanje : JA bih kupio udjel od nekog kolege branitelja koji prodaje - mogu li to učiniti legalno, t.j. da ih prebacim na svoje ime nakon kupnje?

i dont think so.. on može legalno prodati samo fondu, ti možeš legalno posjedovati samo svoje...

G. House
30.08.2008., 21:05
No ako smo prodali udjele? NIŠTA nam neće rasti, jer ništa niti nemamo, dakle po mome...pušiona za one koji su prodali udjele, ...

I ako prodaš sad udjele, kad uđu preostale dionice u fond, imaćeš pravo na njih. Samo nikom nije jasno kako misle izračunavat broj i vrijednost udjela, al to je druga priča.

Van_Helsing
30.08.2008., 22:45
I ako prodaš sad udjele, kad uđu preostale dionice u fond, imaćeš pravo na njih. Samo nikom nije jasno kako misle izračunavat broj i vrijednost udjela, al to je druga priča.

na to san ja i mislija akd sna reka da se nezna ko pije, a ko plaća... kad bi bija siguran da ću imati pravo na te nove koje dođu u fond odma bi podiga ove novce i sa njima kupija inu i ht... (dobijan punu dividendu, a ovako samo trećinu).

slobodnahrv
31.08.2008., 05:39
Faljen Isus i Marija

Osnivanje Braniteljskog fonda je vrh svih podvala i svinjarija koje su urađene u Državi.

Evo zašto.

1. Kao dobrovoljac od travnja 91' koji je Božjom milošću ostao živ ne prihvaćam i nikada neću prihvatiti da lopovske strukture koje su "pretvorbom i privatizacijom" ili čistim ratnim profiterstvom najprije pokrale a zatim i prodale nacionalnu imovinu tuđincu, sada odjednom nastupaju kao nekakvi dobročinitelji i dušobrižnici pa braniteljima dijele nekih ca. 7% iz zlatnih koka koje su oteli i (pre)prodali.
Najprije ukradu 100%, pa onda od tih 100% daju bijedu od 7% i sada bi im svi trebali biti sretni i zahvalni. Umjesto da svi - i branitelji i ne branitelji - skopčamo da je naše i samo naše svih 100% i nemaju oni što nama davati od našega, nego mi imamo njima uzeti sve natrag i još svi kriminalci moraju za sve odgovarati. Jedino tako možemo dostojno poštovati poginulu subraću i sve koji su ginuli za Hrvatsku kroz vijekove. Sve ostalo je kapitulacija, sve ostalo je prodaja duše za judine škude.

2. Podvala je tim odvratnija jer se naivni branitelji koji nisu skopčali da im se bacaju mrvice od njihovog posjeda sada najprije među sobom počinju čerupati oko tih istih mrvica. Posljedica je jasna - oslabljena snaga ionako nikada koherentne i umne braniteljske populacije (Što je opet tema za sebe zašto je to tako - i nije slučajno da je to tako. Kada je netko vidio nekoga tko kao branitelj može osim moralno i intelektualno parirati svim ovim režimskim prepredenjacima? Uvijek u ime branitelja nastupa neka poluobrazovana zbunjola koju ovi vozaju oko malog prsta. Što ne znači da nije dobar kao čovjek. Naprotiv, ali to ne pomaže u ovoj borbi sa pokvarenjacima.).

3. Dodatna je podjela unutar samog hrvatskog nacionalnog bića zbog Braniteljskog fonda jer ostatak koji nije upao u kategoriju branitelja (a namjerno je tu svrstano barem dvostruko više nego što je branitelja bilo od 90 do 95) jalan je na te koje vidi kao dobitnike na namještenoj lutriji. Dakle, najprije podjela unutar branitelja, a zatim podjela na nacionalnoj razini.
Da se ne zaboravi, već je dovoljno podjele i unutarhrvatskog jala svjesno napravljeno mirovinama bez pokrića, a ovo samo sve skupa dodatno "podebljava".

Stoga iz principa nisam i neću iskoristiti ništa što su mi lopovi i veleizdajnici - koji preko žrtvovanja naših ljudi grade svoje "karijere" i "ugled" - šalju pismima kao neki poklon.
Tko je uistinu sazdan od karaktera učiniti će isto i svim sposobnostima boriti se da se ovo đavolski stvoreno stanje preokrene u stanje "kako dragi Bog zapovijeda"!

Smrt Patentu, Sloboda Hakerima!

Bog i Hrvati

NenadX
06.09.2008., 14:00

Jel postoji kakva shema da se ta dividendica automatski ukljuci u obrt i da se tako povecava glavnica? Znam da nije puno, ali mic po mic, sljedecih 20-30 godina bi se nesto nakupilo...

G. House
08.09.2008., 10:28
Jel postoji kakva shema da se ta dividendica automatski ukljuci u obrt i da se tako povecava glavnica? Znam da nije puno, ali mic po mic, sljedecih 20-30 godina bi se nesto nakupilo...

Pa reinvestira se 1/3, 1/3 se isplaćuje članovima Fonda i 1/3 ide Zakladi za stipendiranje djece branitelja.

EXORCIST XXX
09.09.2008., 20:29
Faljen Isus i Marija

Osnivanje Braniteljskog fonda je vrh svih podvala i svinjarija koje su urađene u Državi.

Evo zašto.

1. Kao dobrovoljac od travnja 91' koji je Božjom milošću ostao živ ne prihvaćam i nikada neću prihvatiti da lopovske strukture koje su "pretvorbom i privatizacijom" ili čistim ratnim profiterstvom najprije pokrale a zatim i prodale nacionalnu imovinu tuđincu, sada odjednom nastupaju kao nekakvi dobročinitelji i dušobrižnici pa braniteljima dijele nekih ca. 7% iz zlatnih koka koje su oteli i (pre)prodali.
Najprije ukradu 100%, pa onda od tih 100% daju bijedu od 7% i sada bi im svi trebali biti sretni i zahvalni. Umjesto da svi - i branitelji i ne branitelji - skopčamo da je naše i samo naše svih 100% i nemaju oni što nama davati od našega, nego mi imamo njima uzeti sve natrag i još svi kriminalci moraju za sve odgovarati. Jedino tako možemo dostojno poštovati poginulu subraću i sve koji su ginuli za Hrvatsku kroz vijekove. Sve ostalo je kapitulacija, sve ostalo je prodaja duše za judine škude.

2. Podvala je tim odvratnija jer se naivni branitelji koji nisu skopčali da im se bacaju mrvice od njihovog posjeda sada najprije među sobom počinju čerupati oko tih istih mrvica. Posljedica je jasna - oslabljena snaga ionako nikada koherentne i umne braniteljske populacije (Što je opet tema za sebe zašto je to tako - i nije slučajno da je to tako. Kada je netko vidio nekoga tko kao branitelj može osim moralno i intelektualno parirati svim ovim režimskim prepredenjacima? Uvijek u ime branitelja nastupa neka poluobrazovana zbunjola koju ovi vozaju oko malog prsta. Što ne znači da nije dobar kao čovjek. Naprotiv, ali to ne pomaže u ovoj borbi sa pokvarenjacima.).

3. Dodatna je podjela unutar samog hrvatskog nacionalnog bića zbog Braniteljskog fonda jer ostatak koji nije upao u kategoriju branitelja (a namjerno je tu svrstano barem dvostruko više nego što je branitelja bilo od 90 do 95) jalan je na te koje vidi kao dobitnike na namještenoj lutriji. Dakle, najprije podjela unutar branitelja, a zatim podjela na nacionalnoj razini.
Da se ne zaboravi, već je dovoljno podjele i unutarhrvatskog jala svjesno napravljeno mirovinama bez pokrića, a ovo samo sve skupa dodatno "podebljava".

Stoga iz principa nisam i neću iskoristiti ništa što su mi lopovi i veleizdajnici - koji preko žrtvovanja naših ljudi grade svoje "karijere" i "ugled" - šalju pismima kao neki poklon.
Tko je uistinu sazdan od karaktera učiniti će isto i svim sposobnostima boriti se da se ovo đavolski stvoreno stanje preokrene u stanje "kako dragi Bog zapovijeda"!

Smrt Patentu, Sloboda Hakerima!

Bog i Hrvati

Istinu zboriš! Bravo!!!

reno666
10.09.2008., 08:41
Jedno pitanje nevezano baš za fond ali se tiče branitelja:
Dali branitelj kada navrši 53 godine starosti može ići u mirovinu?
Nije HRVI radi u ZET-u.
Hvala

Van_Helsing
10.09.2008., 20:14
ja ti predlažen da otvoriš novu tomeu o tome na pravu ili negdi drugo, ode ćeš teško dobiti odgovor...

stefano
22.09.2008., 17:56
Mislim prodati udjele i kupiti iste dionice koji fond ima i tako ostvariti 3 puta veću dobit kod podjele dividende.

nulakuna
22.09.2008., 22:34
Možeš. Idi u finu podnesi zahtjev, za 63 dana dobiješ novce i na burzi kupiš dionice. Na pdf dionice imaš više informacija o tehničkim detaljima kupnje dionica.
Samo postoji problem da ćeš izgubiti pravo na dionice koje još nisu u fondu a trebaju biti. I gubiš pravo na dividendu iz 2007. g.

G. House
26.09.2008., 22:13
Samo postoji problem da ćeš izgubiti pravo na dionice koje još nisu u fondu a trebaju biti.

:nono: Netočno. Rekoše da ćeš imati pravo i na ostale dionice kada uđu u fond ako sada prodaš. Nikom nije jasno na koji način misle obračunavat udjele, al ajde. Već smo pisali o tome.

Putnik
01.10.2008., 19:00
Ako Fond branitelja proda sve svoje dionice Ine Molu

Onda će past ili porast vrijednost udjela ??

spy
01.10.2008., 19:16
Ako Fond branitelja proda sve svoje dionice Ine Molu

Onda će past ili porast vrijednost udjela ??

samom prodajom se ništa ne dešava ...ako imaš 1 dionicu koja vrijedi 100 kuna imaš 100 kuna...a ako ju prodaš po 100 kuna opet imaš 100 kuna.... samo gotovine

U2dva
01.10.2008., 21:51
samom prodajom se ništa ne dešava ...ako imaš 1 dionicu koja vrijedi 100 kuna imaš 100 kuna...a ako ju prodaš po 100 kuna opet imaš 100 kuna.... samo gotovine
A gdje je onda tih 100 kuna u kešu? Može li se opipati, ili to i Jadranka kupuje stančić od 200 kvadrata po uzoru na svoje kolege, pa joj usfalilo keša?

Flo
01.10.2008., 22:35
ja ne kuzim kak ce to sad u fondu funkcionirati...treba mi otac dobiti lovu za 2tj. i kak ce oni sada racunati vri. fonda kad je ina vani?smo ht unutra?
mozda lupo pitanje,ali mi nije bas najajsnije..
+dal se moze na kraju odustati od prodaje udjela u roku dva mj. od dana podnesenog zahtjeva za prodaju?u fini baba rekal da ne,tu kazu da,da..kaj onda na kraju?

G. House
02.10.2008., 11:04
A gdje je onda tih 100 kuna u kešu? Može li se opipati, ili to i Jadranka kupuje stančić od 200 kvadrata po uzoru na svoje kolege, pa joj usfalilo keša?

ja ne kuzim kak ce to sad u fondu funkcionirati...treba mi otac dobiti lovu za 2tj. i kak ce oni sada racunati vri. fonda kad je ina vani?smo ht unutra?

:Pop:

Ne zna čovjek što da vam odgovori. :ne zna:

Pokušao sam nešto jednostavnije napisati, ali od ovoga jednostavnije ne može biti.. Jedino da probamo nekakvu usporedbu sa jabukama ako je baš potrebno. :ne zna:

SLAVEN69
02.10.2008., 13:37
08.08.2008.PODNIO SAM ZAHTJEV ZA PRODAJU UDJELA IZ BRANITELJSKOG FONDA. NA TAJ DAN UDJEL JE VRIJEDIO OKO 685 KN,DANAS VRIJEDI 618 KN,ŠTO JE OGROMAN PAD,A NAROČITO POSLJEDNJIH DANA-VIJEST DA ĆE BRANITELJSKI FOND PRODATI DIONICE INE ZA 2800 KN STRMOGLAVILO JE VRIJEDNOST UDJELA-PA KAKAV JE TO INTERES-UMJESTO DA SE LICITIRA I TRAŽI PUNO BOLJA CIJENA ,OŠTEĆUJU SE BRANITELJI A NETKO ĆE OPET IZVUĆI DEBELU PROVIZIJU...
SAMIM TIME ZAKON DA SE ISPLATA ODGAĐA 60 DANA JE U DANAŠNJE VRIJEME KRAHA BURZA STVARNO PONIŽAVAJUĆA I SRAMOTNA...MNOGI ĆE IZGUBITI OGROMAN NOVAC...STVARNO JADNO I NEPOŠTENO...
NA STRANICI ERSTE BANK IMATE GRAFIKON I VRIJEDNOST UDJELA PA POGLEDAJTE KOGA ZANIMA...
BILO BI PRAVEDNO DA JE ISPLATA U ROKU 3 DANA ILI ODMAH...

U2dva
02.10.2008., 15:02
:Pop:

Ne zna čovjek što da vam odgovori. :ne zna:

Pokušao sam nešto jednostavnije napisati, ali od ovoga jednostavnije ne može biti.. Jedino da probamo nekakvu usporedbu sa jabukama ako je baš potrebno. :ne zna:

Znam ja šta si ti objasnio, ali mi nije jasno kako jedan čovjek može odlučiti da se prodaje imovina fonda? Kao procijenio je da je sad povoljan trenutak za prodaju? Pa to i moja baba može procijeniti.. Dionica INE će uvijek postizati dobru cijenu tako da ju je uvijek povoljno prodati. bzvze..
I reci mi samo još nešto, što večinu zanima:
Prodane su jabuke, i kakve osobno koristi od toga ima pojedinac u fondu?
Kao što vidim tim novcima se namjerava otplatiti kredit koji je fond uzeo za isplatu udjela braniteljima koji su to htjeli.
Ostali bez jabuka, kruške nismo kupili, a pare razjebali..
I vrijednost udjela pala.. Krasno..
Objasni ti nama laicima jednu pozitivnu stvar od te prodaje..

:

Koliko ja vidim, nije baš tako. Ako je vrijednost fonda pala, ostali smo i bez dionce a i bez ''100 kuna''.

spy
02.10.2008., 16:51
Koliko ja vidim, nije baš tako. Ako je vrijednost fonda pala, ostali smo i bez dionce a i bez ''100 kuna''.

ok...ajd bok:top:

G. House
03.10.2008., 09:59
@U2dva
Htio sam ti objasniti kako se računa cijena udjela, objasnit ti da je 2+2=4 jednako kao 5-1=4, objasnit ti koliko je 2 milijarde kuna a koliki je kredit uzeo fond, reći ti da je cijena Inine dionice na burzi 2400kn a da je fond prodaje za 2800kn MOLu, ali neću jer imaš "bad attitude".
Potrudi se sam i shvati.. ili misli kako su te opet zajebali i pokrali.

Ostat ću :cool: ko spy.

Flo
03.10.2008., 11:14
a papci u fini opet meni tvrde da se ne moze odustati od prodaje??pa tko je tu lud... ako je tako,onda je to stvarno koma...

G. House
03.10.2008., 13:34
@Flo
Ovdje možete pronaći informacije o Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji.
Info telefon: 062 000 005 (radno vrijeme 08-19 sati)

Najsigurnije ti je da ih nazoveš i pitaš, samo ćeš tako sigurno znat.

U2dva
03.10.2008., 17:56
@U2dva
Htio sam ti objasniti kako se računa cijena udjela, objasnit ti da je 2+2=4 jednako kao 5-1=4, objasnit ti koliko je 2 milijarde kuna a koliki je kredit uzeo fond, reći ti da je cijena Inine dionice na burzi 2400kn a da je fond prodaje za 2800kn MOLu, ali neću jer imaš "bad attitude".
Potrudi se sam i shvati.. ili misli kako su te opet zajebali i pokrali.

Ostat ću :cool: ko spy.

Naravno da su me zajebali. Tko je uopće koga pitao da li branitelji žele prodati dionice INE, i to još mađarima??
Ja da sam htjeo prodavati, prodao bih već davno. To što pričaš o vrijednosti 2400-2800, to je u ovom trenutku beznačajno jer vidiš da su velike oscilacije na tržištu dionica, što MOL želi maksimalno iskoristiti. Al to će vrijeme pokazati.
To što imam loš stav prema tome, naravno da proizlazi iz toga što se manipulira udjelima u fondu kako ko hoće, ali da netko objasni konkretno kakva je korist od toga za pojedinca u fondu, o tome ni govora.

I manite mi se tih političkih izjava 2+2=4, i 100 kuna je sto kuna. U ovoj igri 2+2 nije uvijek 4, i 100 kuna u kešu nije 100 kao kuna u dionici dobre tvrtke.

Objasnite vi nama šta se napravilo sa tim novcima od prodaje??
Svaki branitelj kao suvlasnik fonda ima pravo to znati. Nigdje nisam saznao jasan i glasan odgovor. Muljaža kao i uvijek.
Jbte i fond koji gubi na vrijednosti, kao i sve u ovoj državi, čim se krpelji od biroktrata uhvate nečega..

Odoh prodati dok još mogu dobiti barem za kikiriki..

Klara22
03.10.2008., 18:49
Ja svoje udjele nisam prodala i cijelo vrijeme sam bila uvjerena da treba cekati ali sada malo sumnjam.Pa ako mi netko moze napisati da li je pametno cekati jer mi se ne zuri sto se tice novca ali ne zelim kasnije puno izgubiti

simobombola
05.10.2008., 14:13
imam jeno pitanje, naime, tata je umro prije 5 godina, nasa obitelj nije mogla raspolagati njegovim udjelom. Nakon toga smo kod javnog biljeznika isli na ponovno rapravu zbog naknadno utvrdjene imovine umrle osobe.

Javni biljeznik je tada prepisao taj udio na nas, te smo to rjesenje od biljeznika morali poslat u Zagreb u nadlezno Ministarstvo kako bi oni tamo prebacili udjele na nas da bi mogli raspolagati dalje snjima.

Problem je u tome sto smo to poslali prije 3 mjeseca i nismo dobili nikakav odgovor a receno nam je da cemo to dobit za mjesec dana.

Ako netko zna nesto o tome ili savjet molio bi da komentira.

Unaprijed hvala!

SharkyZg
06.10.2008., 11:40
Problem je u tome sto smo to poslali prije 3 mjeseca i nismo dobili nikakav odgovor a receno nam je da cemo to dobit za mjesec dana.

Unaprijed hvala!

1. nazovi ih u ministarstvo, reci da ti treba lova i da se požure.

2. odi u fond di imaš udjele sa potvrdom od javnog bilježnika i pitaj njih koja je procedura.

Edgar
07.10.2008., 21:17
Naravno da su me zajebali. Tko je uopće koga pitao da li branitelji žele prodati dionice INE, i to još mađarima??

A šta bi ti?

Da se raspiše referendum?

vorpatril
07.10.2008., 21:24
imam jeno pitanje, naime, tata je umro prije 5 godina, nasa obitelj nije mogla raspolagati njegovim udjelom. Nakon toga smo kod javnog biljeznika isli na ponovno rapravu zbog naknadno utvrdjene imovine umrle osobe.

Javni biljeznik je tada prepisao taj udio na nas, te smo to rjesenje od biljeznika morali poslat u Zagreb u nadlezno Ministarstvo kako bi oni tamo prebacili udjele na nas da bi mogli raspolagati dalje snjima.

Unaprijed hvala!

1) Jeste li uz rješenje o ostavini poslali i kopije osobnih iskaznica svih nasljednika navedenih u rješenju, kao i neki dokument iz kojeg je vidljiv MBG nasljednika ukoliko imate nove osobne?

2) Po zadnjoj info koju imam nove potvrde o udjelima (kako za slučaj kao vaš, tako i za sve ostale vrste prigovora) bit će poslane u prvoj polovici studenog.

U2dva
07.10.2008., 23:49
A šta bi ti?

Da se raspiše referendum?

Nego šta. Ako treba i referendum.
Uostalom, zabole me ona stvar za fond,
ja sam podneo zahtjev za prodaju udjela,
a vi onda rasprodajte i svoje gaće ako hočete,
i požurite dok još nešto vrijede..
Vrijeme će pokazati pravu istinu, al bojim se da će biti kasno..

Copy sa http://www.erste-invest.hr/
Vrijednost udjela
2.10.2008 - 634.01 Kn
3.10.2008 - 629.47 Kn
6.10.2008 - 619.95 Kn

:kava:

grunjac_
13.10.2008., 11:55
Jel se još može predić dividenda? Tnx

nulakuna
13.10.2008., 14:18
Može.

U2dva
13.10.2008., 14:28
* Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji

* Vrijednost udjela
6.10.2008 - 619.95 Kn
7.10.2008 - 613.06 Kn
9.10.2008 - 599.82 Kn

:misli:

danagirl
14.10.2008., 08:32
Vrijednost udjela
10.10.2008 - 584.39 Kn
9.10.2008 - 599.82 Kn
7.10.2008 - 613.06 Kn

:misli::misli::misli::misli:

Edgar
14.10.2008., 12:32
a što vama zapravo nije jasno?

U2dva
14.10.2008., 15:56
a što vama zapravo nije jasno?

Sve je jasno kao dan, jesi slijep??

Flo
14.10.2008., 16:00
danas je vec oko 620kn..nadam se da bu cobi ostao u zelenom do kraja tj...

darge
15.10.2008., 16:11
Stvari su se malo popravile
Vrijednost udjela
14.10.2008 - 638.58 Kn
13.10.2008 - 608.37 Kn
10.10.2008 - 584.39 Kn
:s:)

Flo
15.10.2008., 18:51
ma jesu vraga...sutra bu opet na 600kn..to vise nije normalno kako se ide gore dole...

Putnik
17.10.2008., 11:36
Danas su 2 milijarde kuna ušle u Fond branitelja

Kako to da sad nema porasta vrijednost udjela ???

Branitelji dobili 2 milijarde kuna (http://www.nacional.hr/articles/view/49391/)

Duh_ratnika
17.10.2008., 12:10

Branitelji dobili 2 milijarde kuna (http://www.nacional.hr/articles/view/49391/)

a čudnih ludi u pm... odakle ti novci? jeli ih neko donira ili je fond proda inu? sad je trenutno fondu vridnost ista ki šta bi bila d anije proda inu i da je ina sad na 2800 kn...šta znači da je zapravo proda i da je sadašnja cjena ine, udjel bi ima 10-15% manju vridnost... sad će o ulaganju tih dvi miljarde ovisiti daljnje kretanje fonda... a sad ga jedino ht pomiče, gori doli...

U2dva
17.10.2008., 12:19

"Pričekat ćemo da se situacija na tržištu kapitala stabilizira kako bismo mogli ulagati u dionice. Zasad ćemo konzervativno spremiti novac u bankovne depozite, i to u nekoliko najvećih banaka, te državne vrijednosnice, obveznice i trezorske zapise Ministarstva financija", rekao je Josip Glavaš, jedan od čelnika Fonda.

Malo češ se načekati da se situacija stabilizira.
A ovo ''konzervativno spremiti novac u nekoliko najvećih banaka''??, jel to ono kao Zagorac što je konzervirao dijamante i sad im više nitko ne može ući u trag...

Dok ne napišu točno :
XXX kuna smo uložili u XYZ banku, u ovoju državi više nikome ne vjerujem..

Na svojim stranicama daju nekakva izvješća poslovanja u .pdf formatu, koja se, naravno, ne mogu otvoriti..
Koji će mi k u pdf formatu, zašto ga jednostavno ne možeš pročitati na internetu i gotovo?

Vrijednost udjela
13.10.2008 - 608.37 Kn:rolleyes:
14.10.2008 - 638.58 Kn:)
15.10.2008 - 624.84 Kn:(

:kokice:

danagirl
29.10.2008., 07:49
Vrijednost udjela
27.10.2008 - 587.59 Kn
24.10.2008 - 595.61 Kn
23.10.2008 - 610.47 Kn

AND IT GOES DOWN AGAIN!!:flop:

...Drazen...
29.11.2008., 08:40
meni je priznato samo 45 dana:-S(u uredu HV-a u Pregradi)a u Karlovcu u 137. brigadi bio sam 6 mj....pa me zanima zna li netko mozda kome se obratiti....dali moram zbog toga u KA?....
Hvala

winnerica
08.12.2008., 10:03
Jel netko podizao dividendu i na koji način i gdje?!

Filozovka
12.12.2008., 11:46
Poštovanje! Ispričavam se ako smetam, ali ako mi možete pružiti savjet....
Otac mi je umro 01.12.2008., sudjelovao je u ratu kao dobrovoljac i ima negdje oko 3000 bodova, tj 30 udijela u BF. Da li ti udijeli idu u nasljedstvo? Ukoliko je moj otac primio obavijest o stanju (o količini bodova, tj. udijela po danima) a da nakon primitka te obavijesti nije učinio apsolutno ništa, da li su ti udijeli njegovi uopće? Da li je trebao dok je bio živ nešto učiniti, neku formalnost ili ne? Kome da se obratim za savijet u vezi tih udijela (na FINU ili...)

Ostavio je duga od 45 000kn (neplačene režije, minus na tekučem i kredit) pa samo zbog toga se interesiram, jer sam nasljedila taj dug, a kako još nije bila ostavinska rasprava htjela bi saznati svoje mogučnosti (jer za sad taj dug ja nikako ne mogu platiti). Ti udijeli i stari automobil su mu jedina imovina.

U2dva
12.12.2008., 12:36
Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti
www.mobms.hr
Info telefon: 01 3040 730

Na ovaj broj telefona se možeš informirati o svom slučaju,
ali mislim da prije ostavinske rasprave ništa ne možeš postići..
Ipak nazovi da dobiješ pravu informaciju..

Filozovka
12.12.2008., 13:11
Hvala. nazvala sam . rekli su mi da ću ih naslijediti i da se trebam javiti s papirom sa ostavinske rasprave i domovnicom kod njih pa će isto kao i ocu poslat potvrdu o vlastništvu nad udijelom i da s njim mogu na FINI podić dividendu ili xy.....Ne znam koliko se čeka na tu ostavinsku raspravau. Gledala sam po internetu i googlala, ali nisam nigdje pronašla neki xy broj dana koji se čeka (tjedan, dva, tri mjeseca, godinu xxxxxxxxx) jel bi vridilo da odem na sud zamolit da ubrzaju ili je to gubljenje vrimena?

U2dva
13.12.2008., 01:03
Hvala. nazvala sam . rekli su mi da ću ih naslijediti i da se trebam javiti s papirom sa ostavinske rasprave i domovnicom kod njih pa će isto kao i ocu poslat potvrdu o vlastništvu nad udijelom i da s njim mogu na FINI podić dividendu ili xy.....Ne znam koliko se čeka na tu ostavinsku raspravau. Gledala sam po internetu i googlala, ali nisam nigdje pronašla neki xy broj dana koji se čeka (tjedan, dva, tri mjeseca, godinu xxxxxxxxx) jel bi vridilo da odem na sud zamolit da ubrzaju ili je to gubljenje vrimena?
Ti podnosiš zahtjev za ostavinskom raspravom i navodiš podatke o čemu je riječ(u tvom slučaju-udjel u fondu, auto, i sva imovina koja je glasila na oca). Nisam osobno imao nikad ostavinsku raspravu ali mislim da kad podneseš zahtjev, treba proči neko određeno vrijeme(cca15 dana) i ako nitko drugi ne uloži zahtjev za istu imovinu, ili žalbu na tvoju, ti dobijaš presudu u svoje ime. Tako nekako ti to ide, al ti to sve provjeri u nadležnom sudu, a možda bi mogla i ubrzati da si nekog odvjetnika nađeš da to odradi u tvoje ime. Naravno, ako ne traži puno love da ti to odradi.:mig:

vorpatril
14.12.2008., 11:11

Prijava na sud za pokretanje ostavinske rasprave ide po službenoj dužnosti od strane Matičnog ureda. Kada budete išli raditi smrtni list, tada ćete prijaviti i svu pokretnu i nepokretnu imovinu koju je pokojnik posjedovao, te moguće nasljednike (supruga pokojnika, djeca). Poziv sa suda dođe relativno brzo. Sud može ostavinsku raspravu preraspodijeliti jednom od javnih bilježnika ovlaštenih za provođenje ostavinskih rasprava. Na raspravu je najbolje ponijeti sve dokumente kojima se dokazuje vlasništvo nad pokretninama i nekretninama. Znači i spomenutu Potvrdu o vlasništvu nad udjelima u Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata. Po okončanju ostavinske rasprave, preslikati redom:

Rješenje o ostavini
Potvrdu o vlasništvu udjela
Iskaznicu branitelja koju je pokojnik primio iz MOBMS-a
Osobne iskaznice svih u Rješenju navedenih nasljednika (samo onih koji naslijeđuju udjele)
Ako je u pitanju nova OI bez MBG preslikati i stari rodni list, Domovnicu gdje je vidljiv MBG ili i staru osobnu.
Sve to poslati u MOBMS, Zagreb.

Preporučam isto odnijeti i u Ured za obranu koji je pokojnika vodio u evidenciji, jer tako će i oni provesti činjenicu smrti, a i u bazi sudionika Domovinskog rata koju moraju redovno ažurirati, će upisati kao kontakt osobu onoga koji je naslijedio udjele.

Nadam se da sam pomogao.

Filozovka
15.12.2008., 11:31
Prijava na sud za pokretanje ostavinske rasprave ide po službenoj dužnosti od strane Matičnog ureda. Kada budete išli raditi smrtni list, tada ćete prijaviti i svu pokretnu i nepokretnu imovinu koju je pokojnik posjedovao, te moguće nasljednike (supruga pokojnika, djeca). Poziv sa suda dođe relativno brzo. Sud može ostavinsku raspravu preraspodijeliti jednom od javnih bilježnika ovlaštenih za provođenje ostavinskih rasprava. Na raspravu je najbolje ponijeti sve dokumente kojima se dokazuje vlasništvo nad pokretninama i nekretninama. Znači i spomenutu Potvrdu o vlasništvu nad udjelima u Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata. Po okončanju ostavinske rasprave, preslikati redom:

Rješenje o ostavini
Potvrdu o vlasništvu udjela
Iskaznicu branitelja koju je pokojnik primio iz MOBMS-a
Osobne iskaznice svih u Rješenju navedenih nasljednika (samo onih koji naslijeđuju udjele)
Ako je u pitanju nova OI bez MBG preslikati i stari rodni list, Domovnicu gdje je vidljiv MBG ili i staru osobnu.
Sve to poslati u MOBMS, Zagreb.

Preporučam isto odnijeti i u Ured za obranu koji je pokojnika vodio u evidenciji, jer tako će i oni provesti činjenicu smrti, a i u bazi sudionika Domovinskog rata koju moraju redovno ažurirati, će upisati kao kontakt osobu onoga koji je naslijedio udjele.

Nadam se da sam pomogao.
Super! Stavila post na print da je sve stand by ready kad krene.... Pravo mi je muka kad se sjetim da ću kad tad i ja ovo priuštit svojoj kćeri. Najradije bi joj savjetovala da me se odrekne i riješi se briga.

NENSI25
15.12.2008., 22:06
Koliko je danas stvarna i točna vrijednost udjela??:ne zna:

Filozovka
16.12.2008., 07:11
Koliko je danas stvarna i točna vrijednost udjela??:ne zna:

Imaš na erste link s grafom i stanjem u posljednja tri dana Stanje udjela (http://www.poslovni.hr/90827.aspx)

Nije baš lijep graf (vizualno je ali onim što prikazuje :flop::rolleyes: Stanje udjela svježe (http://www.erste-invest.hr/default.aspx?id=345) ali....

pljusak
11.01.2009., 13:02
Zašto fond branitelja kad je prodao naše dionice od Ine ne podjeli naš novac nama vlasnicima ili da mogućnost vlasnicima da rade sa tim novcem što žele. Radi se o novcu po svakom branitelju prema mom izračunu oko 20.000 kn, a sa preostalim novcem nek formiraju vrijednost udjela.

Duh_ratnika
11.01.2009., 13:33
Zašto fond branitelja kad je prodao naše dionice od Ine ne podjeli naš novac nama vlasnicima ili da mogućnost vlasnicima da rade sa tim novcem što žele. Radi se o novcu po svakom branitelju prema mom izračunu oko 20.000 kn, a sa preostalim novcem nek formiraju vrijednost udjela.

neznan kako si ti to računa ali ti je osnovna greška to šta nemaju svi jednaki broj udjela, dakle tih 20 000 bi tribali biti prosjek? nekako mi se puno čini za prosjek ali dobro... opet po sadašnjin pravilima mogla bi se podiliti samo trećina novca, jedna trećina bi išla za stipendije, a druga za ostale novčane poticaje..
ja san više za to da se to dalje ulaže, doduše ne na ovaj način na koji sad "ulažu" ali ok...

freelancer
28.01.2009., 15:37
http://www.forum.hr/showthread.php?t=136656&page=25
Informativni prospekt s godišnjim izvješćem za 2007

Ovo sam namjerno stavio ovdje, jer je isti objavljen 18.02.2008.

Dakle za 20-tak dana bi trebali saznati gdje i kako je FOND Branitelja radio u 2008, te gdje je otišla lova od INE! ;)

reno666
13.02.2009., 09:28
dali se negdje može pročitati visina braniteljskih udjela a da informacija b ude koliko toliko svježa a ne stara 7 dana kao na http://www.erste-invest.hr/

zvone-zap
24.02.2009., 20:42
I ja imam pitanje u vezi nasljeđivanja.
Molio bih one koji su imali takav slučaj da mi pošalju odgovor.
Dakle, koliko vremena treba od dana predaje svih dokumenata do dana kad kad izdaju potvrdu za udjele?

Zvonimir

danagirl
25.02.2009., 08:44
Navodno da se više za isplatu ne čeka rok od 60 dana već se isplata vrši odmah zna li netko da li je to točno?

amerdin
11.03.2009., 08:58
Navodno da se više za isplatu ne čeka rok od 60 dana već se isplata vrši odmah zna li netko da li je to točno?

ja čekam 60 dana...
isplata bi mi trebala bit 26.03 pa čemo vidijeti.....
stvarno računam na tu fucking lovu jer sam u gabuli....
ŽIVJELA HRVATSKA.....

freelancer
16.03.2009., 14:51
http://www.forum.hr/showthread.php?t=136656&page=25
Informativni prospekt s godišnjim izvješćem za 2007

Ovo sam namjerno stavio ovdje, jer je isti objavljen 18.02.2008.

Dakle za 20-tak dana bi trebali saznati gdje i kako je FOND Branitelja radio u 2008, te gdje je otišla lova od INE! ;)

Kako vidimo!
Od Izvješća za 2008 do dana današnjeg niti traga niti glasa. :o

U odnosu na prošlu godinu sa cijelogodišnjim Izvješćem za 2008 kasne MJESEC dana.

Lipo! :nono:

Tko zna zašto? :rolleyes:

U2dva
16.03.2009., 21:43
Kako vidimo!
Od Izvješća za 2008 do dana današnjeg niti traga niti glasa. :o

U odnosu na prošlu godinu sa cijelogodišnjim Izvješćem za 2008 kasne MJESEC dana.

Lipo! :nono:

Tko zna zašto? :rolleyes:

Imaš pravo jedan put da pogađaš.. :drp::drp: :lijevarukadesnidžep::ziba:

ruler
17.03.2009., 21:49
Mislim da je izuzetno bitno da se ovaj fond odrzi pa makar i na nacin da se ako dolazi do povecanog povlacenja udjela pronadje novih 250.000 udjelničara.

freelancer
20.03.2009., 13:30
Ajmo još malo O KRŠENJU ZAKONA:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2003_10_163_2341.html

Članak 8.
Upravni odbor:
– podnosi izvjeće o poslovanju Fonda Hrvatskom saboru na prvoj sjednici u tekućoj godini za proteklu kalendarsku godinu.

http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=2830

JA NIGDJE NISAM VIDIO RASPRAVU O GORE SPOMENUTOJ TOČKI!!!

Tko krši zakone i ide u zatvor??? :ne zna:

Članak 26.

Društvo za upravljanje Fondom će najkasnije do 31. ožujka svake godine izdati informativni prospekt Fonda s informacijama do 31. prosinca prethodne godine.
Informativni prospekt Fonda sadržava osobito:
1. podatke o Fondu,
2. datum osnivanja Fonda,
3. portfelj Fonda,
4. podatke o Društvu za upravljanje Fondom,
5. podatke o načinu obračunavanja troškova upravljanja Fondom,
6. godišnja financijska izvješća Društva za upravljanje Fondom revidirana od strane ovlaštenog revizora,
7. načela i strategija ulaganja,
8. i druge informacije.

Dakle čekamo još 11 dana i onda pišemo na redakcije novinstva i tv-a. :)

ruler
22.03.2009., 21:36
Tko krši zakone i ide u zatvor??? :ne zna:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bolesna-79godisnjakinja-sluzi-zatvorsku-kaznu-zbog-prodaje-sira/316819.aspx

G. House
02.04.2009., 21:30
Imovina Fonda branitelja 2,4 milijarde kuna (http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/imovina-fonda-branitelja-2%2c4-milijarde-kuna,41825.html)

ZAGREB - Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata trenutno ima 2,4 mld. kn od čega 1,2 mld. kn čine dionice HT-a, a ostatak je uložen u depozite banaka i trezorske zapise Ministarstva financija.

freelancer
06.04.2009., 11:17
Tu je i služb. izvješće:
http://www.erste-invest.hr/UserDocsImages/FOND%20HB%20-%20Informativni%20Prospekt%20za%202008.pdf

nrg
09.04.2009., 20:45
A što meni znači to izvješće banke ?
Pa nisam ja knjigovođa,da si to isprintam i spremim u arhivu ! Oćemo li mi šta dobiti od dividende ili ne ?
Jedino mi to nešto znači, sve drugo je mlaćenje slame, a to mogu i sam !

nulakuna
14.04.2009., 14:02
Koliko sam uspio dešifrirati izvješće, trebalo bi biti oko 16 kn dividende po udjelu.

Klara22
15.04.2009., 13:32
A kada ce biti dividenda?

nulakuna
17.04.2009., 16:22
Kad upravni odbor na čeli sa Suzanom donese odluku o isplati.

Eshyy
05.05.2009., 18:16
Zna li itko ima li ikakvih naznaka o isplati dividendi braniteljima?

Prošlu godinu je bilo već 11.travnja, a sad ni slovca. :confused:

nulakuna
06.05.2009., 10:17
Predizborna kampanja je važnija od nekakve dividende braniteljima, nema se vremena donijeti odluku o isplati. A i treba državi para za pokrpati proračunske rupe. Ne treba žuriti.:rofl:

Eshyy
07.05.2009., 18:56
Predizborna kampanja je važnija od nekakve dividende braniteljima, nema se vremena donijeti odluku o isplati. A i treba državi para za pokrpati proračunske rupe. Ne treba žuriti.:rofl:

Zato barem vraćaju povrat poreza na dohodak...:mig:

darge
29.05.2009., 17:21
Bojim se da je ta lova potrošena na druge stvari,sad kad su prošli izbori reći će da love nema fić-fuč.

angie969
02.06.2009., 23:21
Slušala sam raspravu u saboru (namjerno malim slovom) i jedan je od zastupnika spomenuo pitanje koje mu često postavljaju branitelji odnosno udjeloničar:) a interesira osobno i mene.
dakle u fond trebaju ući još neke tvrtke i sad ako prodam udjele da li to znači da sam prodala udjele tj profit fonda sadašnjih tvrtki i da kada uđu nove tvrtke u fond da ću ponovno ostvarivati pravo na dividendu ili ?
kad jednom prodaš više kasnije ne dobivaš ništa.
u raspravi u saboru odgovor na postavljeno pitanje nije dat jer su "gospoda" razgovarali o svačem nećem:( najmanje o pitanjima koje branitelje interesiraku.
nisam sigurna da li razumijete što pitam, valjda neko razumije moje zbrkane misli:eek:
hvala unaprijed na odgovoru

U2dva
02.06.2009., 23:25
Ako prodaš sad trenutne udjele npr. firmi ''X'' i ''Y'', više ne ostvaruješ dividendu na iste.. Međutim u narednom periodu (nadam se bližoj budućnosti), ako uđe udio firme ''Z'', ostvaruješ samo dividendu na taj dio i raspolažeš samo udjelom ''Z''..

angie969
03.06.2009., 22:09
Ako prodaš sad trenutne udjele npr. firmi ''X'' i ''Y'', više ne ostvaruješ dividendu na iste.. Međutim u narednom periodu (nadam se bližoj budućnosti), ako uđe udio firme ''Z'', ostvaruješ samo dividendu na taj dio i raspolažeš samo udjelom ''Z''..

hvala ti na brzom odgovoru tako sam i mislila jer tako je logično , međutim kako logika i pravda nisu u srazmjeru s ponašanjem države iskreno sam sumnjala da je moje razmišljanje ok. odo prodat i zgrabit ono što mogu a kasnije nek kapa neka sića.

markoprk
06.06.2009., 16:23
Bojim se da je ta lova potrošena na druge stvari,sad kad su prošli izbori reći će da love nema fić-fuč.

Nisam baš veliki obožavatelj FHB- prodah udjele prvi dan8 i ne pokajah se).
Što se tiče dividende postoji mogućnost da se ista isplati ali ne vjerujem u iznos od 16 kn po udjelu.
Ali ako i bude toliki iznos suuuuper.
Sada samo čekam da država dozvoli privatizaciju preostale državne imovine.
A vrlo vjerovatno će to morati napraviti uskoro kako bi pokrila minus u proračunu.Tada će se u Fond sliti još dionica pa će i dividenda biti malo veća.

darge
17.06.2009., 14:02
Nema ništa novog u vezi dividende?

Mucka01
17.06.2009., 15:43
Nema ništa novog u vezi dividende?

Kolika je bila dividenda na 20 udjela od pocetka........naime ja nisam nikakvu dividendu jos uzela....a planiram za bozic...da uzmem...?koliko bi to bilo do sada?hvala na odgovoru ako ima netko dobre volje

darge
18.06.2009., 20:22
Kolika je bila dividenda na 20 udjela od pocetka........naime ja nisam nikakvu dividendu jos uzela....a planiram za bozic...da uzmem...?koliko bi to bilo do sada?hvala na odgovoru ako ima netko dobre volje

Prva dividenda je bila pršle god. u 4mj., i još je nisi uzela.?

Mucka01
20.06.2009., 08:27
nisam nista uzela od pocetka......stoji sve....nadam se da nije propalo...

3007
20.06.2009., 10:59
Ništa nije propalo, iznos dividende je bio 21,79kn po udjelu, s tim da se radi o isplati zadržane dividende za protekle tri godine (piše u navedenim postovima, meni je ostalo u sjećanju 20-ak kn/udjel)

http://www.forum.hr/showpost.php?p=13363505&postcount=367
http://www.forum.hr/showpost.php?p=13541654&postcount=400

febitj
05.10.2009., 16:39
zna li netko kad će nove dionice u fond
i da li ću ih moći prodati odmah?

plava-bluza
12.10.2009., 21:14
Evo navodno ide dividenda do kraja mjeseca ili početkom slijedećeg

kuma6254
13.10.2009., 08:40
Pozdrav svima,može li mi netko odgovoriti kako trenutno stoje dionice,tj.udjeli u fondu.isplati li ih se prodavati ,koliko se čeka isplata,ili ih pak sačuvati za bolja vremena,ako ih uopće bude.

plava-bluza
13.10.2009., 14:28
Pozdrav svima,može li mi netko odgovoriti kako trenutno stoje dionice,tj.udjeli u fondu.isplati li ih se prodavati ,koliko se čeka isplata,ili ih pak sačuvati za bolja vremena,ako ih uopće bude.

Boljih će vremena zasigurno biti¸iako se niti sad ne može reći da je loše uostalom u fondu nisu udjeli u lošim kompanijama nego u onim visokoprofitabilnim. U Hr okvirima naravno.

Ljudi pogotovo oni koji nemaju pristup netu su skloni nasjesti na svakakve priče, nisam siguran da li ih netko namjerno plasira ili je u pitanju klasični gluhi telefon, al po meni je prodaja udjela klanje kokoši koja nese zlatna jaja.

Duh_ratnika
13.10.2009., 19:25
Boljih će vremena zasigurno biti¸iako se niti sad ne može reći da je loše uostalom u fondu nisu udjeli u lošim kompanijama nego u onim visokoprofitabilnim. U Hr okvirima naravno.

Ljudi pogotovo oni koji nemaju pristup netu su skloni nasjesti na svakakve priče, nisam siguran da li ih netko namjerno plasira ili je u pitanju klasični gluhi telefon, al po meni je prodaja udjela klanje kokoši koja nese zlatna jaja.

kompanijama? oćeš reći kompaniji, jer je još samo ht unutra + državne obveznice+ štednja u bankama... dividenda 20 kn po odjelu, udjel 700 kn, za jedan udjel kupiš skoro 3 dionice ht-a i dobiješ 30 kn po dionice odnosno 90 kn po "udjelu"...
i imaš pravo o nošenju zlatnih jaja, samo je pitanje kome ih nosi...
ali to je samo moje mišljenje...

morska alga
18.11.2009., 21:13
Zna li tko do kojeg su mjeseca rješeni zahtjevi za dionice HRVI-a?

subhunter
25.11.2009., 21:50

Ne znam do kojeg su mjeseca rješeni ali upravo je podijeljeno nekih 4000 dionica za HRVI. Na burzi se već neko vrime naveliko trguje sa dionicama Hotela Podgora i HTP Korčula i to za smišne novce. Brokeri trljaju ruke jer,citiram jednog od njih,sa jednog foruma:"Gladni branitelji prodaju dionice da bi platili dvi rate struje..."
Jedan poznanik ih je upravo dobio,prije nekih mjecec dana a zahtjev je podnio prije,otprilike,godinu i po. Sad,ne znam kad si podnio zahtjev ali ako nisi dobio sad,mogao bi ubrzo. Šuška se da država kreće u (napokon) privatizaciju ove dvi hotelske kuće. Govorim o Podgori i Korčuli jer se njihove dionice gotovo u pravilu dijele HRVI u zadnje vrime. Šuška se također,da bi cijena mogla narasti od sadašnjih 40-tak kuna (Podgora) i 160 (Korčula),do 500-600 po dionici,jer je dokupljuju jaki igrači. Ali i ne mora,to je burza...
I ovo je samo moje laičko mišljenje,nemoj ga se baš "hvatati". Samo sam pokuša pomoć koliko mogu i koliko znam.

mayamatt
04.12.2009., 18:44
Ima li netko saznanja kad će početi isplata dividendi?

darge
23.12.2009., 12:59
Ima li netko saznanja kad će početi isplata dividendi?

Od danas.

glk
23.12.2009., 16:53
Koliko je udjel?

gahan
23.12.2009., 20:17
Koliko je udjel?
21,57 kuna po udjelu

subhunter
24.12.2009., 21:40
Eto,digoh i ovu dividendu. Neću više nijednu,kakvo je ovo vrime došlo,sve me strah da nam udjeli nebi skliznuli 200-300 kuna. Pogotovo jer nas dušebrižnici uvjeravaju kako fond dobro posluje i da ne prodajemo. Baš zbog tog uvjeravanja ću se i rješit svog "bogatstva".
Iako teška srca.
Sretno ostalima. Dabogda vam cijena udjela skočila na 1000 kuna. Bar. Ja neću žalit...

tajeovo
29.12.2009., 16:26
što ako se dividende uopće ne dižu, da li se pribroje glavnici?
moj otac fizički nije sposoban (nalazi se u invalidskim kolicima),
što u tom slučaju?:ne zna:

Slatky
30.12.2009., 14:20
Što je sa onima koji nisu dobili dovoljno udjela zbog njihove greške, dali se to ispravlja.

toni_89
30.12.2009., 16:59
gledajte šta se meni dogodilo

moj brat i ja svaki imamo 17 udjela, ja sam dobio 380kn on je dobio 700 i nešto kn, kako je to moguće??

3007
30.12.2009., 19:00
Možda brat nije podigao dividendu za protekli period :ne zna:

toni_89
30.12.2009., 20:31
nije jbg tek sada sam ga pitao, nema panike nise gamad zaebala

kolt
07.01.2010., 08:53
jesam dobro shvatila iz ovog prije,
ako prije nisi digao dividendu sad ti se pribraja nova i to te ceka cijelo vrijeme na fini.
udovica i tek sam prije nekoliko meseci dobila papir da su udjeli na moje ime a one prije nisam mogla podignuti jer su glasili na suprugovo pa sad hocu li na fini automaski dobiti i proslu dividendu ili je po papala maca

pozitivax
11.01.2010., 17:18
Možda brat nije podigao dividendu za protekli period :ne zna:

Uh nisam ni ja svoju ....kaj ima neki rok ove godine za podizanje?
zna neko jel pametno sada prodati udjele?:(help

Duh_ratnika
11.01.2010., 18:47
Uh nisam ni ja svoju ....kaj ima neki rok ove godine za podizanje?
zna neko jel pametno sada prodati udjele?:(help

glavni čimbenik vridnosti udjela ti je cijena dionice HT-a, ta dionica je i danas skočila za 10 kn... ako ih staviš sutra na prodaju računati će ti se vridnost koja će biti 12. 3. , to je nešto prije HT-ove dividende tako da bi mu cijena mogla biti na vrhuncu, ali ti to niko sa sigurnošću nemože reći...

17.01.2010., 00:23
Pitanjce za znalce! Naime, žena mi je dobila rješenje kojim posjeduje neke udjele u HB fondu, kao i njene 2 sestre no nešto s time ne šljaka! Budući da spada kako piše u kategoriju C tribala bi imati maksimalan broj bodova podijeljen sa 3 no njoj piše kategorija C i zbroj bodova dobiven po kategoriji A? U čem je kvaka i kako doći do pravog broja udjela?

maderica
25.01.2010., 07:28
moj je suprug predao zahtjev u 10 mjesecu 2007 godine....mislim da je to već trebalo biti riješeno...dali ima netko ko je predao poslije, a dobio rješenje...ili da bar zna dokle su došli...hvala

Type R
05.02.2010., 15:22
Jel se dobivaju obavijesti na kućnu adresu o dividendi??
Jer ja još uvijek ništa nisam dobio

swatch
08.02.2010., 10:53
Ne šalju obavijesti o dividendi na kućnu adresu.Odeš u FIMU sa kopijom potvrde o udjelima i osobnom.Kažeš gospođi ili gospodinu na šalteru da želiš podići dividendu i to ti je to.

Imago Dei
08.03.2010., 16:00
zna li netko, da li je istina ono sto se prica na ulici u zadnje vrijeme, a to je da ce drzava u reviziju HB fonda? odnosno, kategorija branitelja i njihovih udjela u fondu?

Mucka01
26.03.2010., 19:01
kako li nam udjeli stoje,ma nek napravi se revizija vise svega od a do z..pa nemoze vojni policajac imati vise udjela od bolnicara.....ma gdje bio...stvarno nevolim raprave u tom smjeru,ali kad cujem i vidim...ziva sramota..

and
04.04.2010., 21:09
kako prodati udjele, ja bi svoje prodao?

Duh_ratnika
04.04.2010., 23:10
odeš u erste sa potvrdon i osobnon i kažeš ja bi proda... baciš potpis i čekaš 2 miseca... e da triba ti i nekakav bankovni račun..

bajki
06.04.2010., 09:39
Vlada je donijela odluku kojom se u braniteljski fond prebacuju dionice u iznosu od nekoliko desetaka milijuna kuna. Dali to znači da bi cijena udjela trebala otići gore?

somied
06.04.2010., 09:54
Pa recimo da bi unos imovine u fond trebao dovesti do porasta vrijednosti udjela. Pitanje je ovdje koliko se to moze primjetiti u ovom slucaju, jer je iznos mali prema imovini fonda.

emiliano
06.04.2010., 11:52
A kolika je imovina fonda ?

somied
06.04.2010., 13:21
Imovina Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (http://www.erste-invest.hr/UserDocsImages/Informativni%20prospekt%20s%20godisnjim%20izvjesce m%20za%202009.pdf)

cca 2.3 mlrd kn na 31.12.2009.

bajki
06.04.2010., 15:15
Znači povećanje cijene udjela samo na osnovi prenosa novih dionica bi trebao biti oko 2-2.5%.

emiliano
07.04.2010., 07:54
Tako i ja mislim, to bi dakle trebalo biti objavljeno ovih dana, baš da vidimo ...:ne zna:

huskybucka
14.05.2010., 16:17
Pozdrav!
Zanima me koja je cijena 1 boda u braniteljskom fondu?
I na koji nacin se to moze prodati?

nuša
14.05.2010., 16:33
Misliš jednog udjela?
Cijena je oko 780 kn... Bila jeneki dan na kratko i 800..
Zahtjev za prodaju podneseš u Fini. Moraš čekati dva mjeseca za isplatu, a cijena ti je ona koja bude na dan isplate..

huskybucka
14.05.2010., 16:40
Misliš jednog udjela?
Zahtjev za prodaju podneseš u Fini. Moraš čekati dva mjeseca za isplatu, a cijena ti je ona koja bude na dan isplate..

Hvala ti!

huskybucka
14.05.2010., 20:09
Dal netko drugi kupuje te udjele osim fine? Neki broker? I koliko oni placaju za to?

Jalnuški Diletant
20.05.2010., 09:57
Pozdrav!
Zanima me koja je cijena 1 boda u braniteljskom fondu?
I na koji nacin se to moze prodati?

http://www.erste-invest.hr/default.aspx?id=345

:)

subhunter
21.05.2010., 21:55
Dokle će ovaj braniteljski fond još padat ?
Proda sam svoje kad je bio 793,čak se nakratko popeo nešto preko 800 kuna a sad je krasnih 745. Pogođen termin s moje strane,nema šta ! Taman je sad T-HT naša past 20%.
Dobro,ne paničarim,isplata mi je 27-mog,dotle će past još 5-6 %.
Reka bi moj stari:"Da ja kape radim,ljudi bi se bez glava rađali..."

Duh_ratnika
27.05.2010., 14:09
Dokle će ovaj braniteljski fond još padat ?
Proda sam svoje kad je bio 793,čak se nakratko popeo nešto preko 800 kuna a sad je krasnih 745. Pogođen termin s moje strane,nema šta ! Taman je sad T-HT naša past 20%.
Dobro,ne paničarim,isplata mi je 27-mog,dotle će past još 5-6 %.
Reka bi moj stari:"Da ja kape radim,ljudi bi se bez glava rađali..."

prijatelju triba si malo ranije razmišljati o tome, znalo se kad će biti isplata dividende u HT-u, i znalo se da će posli nje pasti (doduše palo je nešto više od očekivanog).

p177
22.07.2010., 22:20
Zašto vrijednost udjela toliko pada već neko vrijeme, a fondu su dodane nove dionice? (napominjem da sam potpuni laik što se ekonomije tiče, samo me zanima kakva je situacija i što se događa s Fondom).

bilokoje
23.07.2010., 05:50
Ok, ali kad si potpuni laik onda nemoj postavljat potpitanja ;)
Fond čine dionice, čija cijena već neko vrijeme stagnira ili pada. Dok se one ne oporave neće ni fond.
A cijena dionica pada jer je loša ekonomska situacija u državi i svijetu

BrainCleaner
16.09.2010., 16:07
Znam za INU i THT ali me interesira koje dionice su došle
u fond Hrvatskih Branitelja nakon Ine i Tht-a.:ne zna:

freelancer
17.09.2010., 11:36
http://www.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/gospodarstvo/5561
Fond branitelja dobio 45,6 milijuna vrijedne dionice

Google čini luda, zar ne? :ne zna:

BrainCleaner
17.09.2010., 13:36
Ja svejedno nerazumijem ama baš ništa. Jest da mi je malo
više skleroza pojela mozak jer neznam dali je osim THT-a
i INE još nešto sjelo od firmi u Fond HB?
Hvala unaprijed. :ne zna:

emanuelle
17.10.2010., 13:39
jedno pitanjce - moj brat je dobio nekakve braniteljske dionice, odnosno nekakvu obavijest o udjelu ili bodovima (sad više nisam sigurna) i on je to jednostavno stavio u ladicu i uopće ne mari o tome. Kaže da ima malo bodova pa se neće s time bakćati. Mene zanima gdje i kako provjeriti koliko on ima udjela. Sorry zbog malo glupljeg pitanja :cerek: ali jednostavno ne znam koga bih pitala. Thanks unaprijed na odgovoru :mig:

spy
20.10.2010., 08:44
Kaže da ima malo

veličina nije važna manuel manuel manuel

Erste-invest d.o.o. za upravljanje investicijskim fondovima
Info telefon: 062 000 005 (radno vrijeme: 8 - 16 sati)
E-mail : fondhb@erste-invest.hr

www.mobms.hr

a vi ste neki lovatori kad se tak razbacujete....jesi možda slobodna ?

emanuelle
05.11.2010., 10:05
veličina nije važna manuel manuel manuel

Erste-invest d.o.o. za upravljanje investicijskim fondovima
Info telefon: 062 000 005 (radno vrijeme: 8 - 16 sati)
E-mail : fondhb@erste-invest.hr

www.mobms.hr

a vi ste neki lovatori kad se tak razbacujete....jesi možda slobodna ?

thanks za informaciju...
Vidiš da se ne razbacujemo kad je to sve skupa u ladici :p

FASHION GIRL
04.12.2010., 14:51
Pozdrav !! Totalni smo lumeni za sve ovo pa molim za pojašnjenje ako ima neka duša :)
Jedno pitanje: osoba ima vlasnički udio odnosno bodove kao hrvatski branitelj. Sad 100 bodova je 1 udio. Koliko po udjelu to iznosi dionica i dali on kao pojedinac te dionice može i prodati ?? :ne zna:
Hvala

Zego
04.12.2010., 15:30
Pozdrav !! Totalni smo lumeni za sve ovo pa molim za pojašnjenje ako ima neka duša :)
Jedno pitanje: osoba ima vlasnički udio odnosno bodove kao hrvatski branitelj. Sad 100 bodova je 1 udio. Koliko po udjelu to iznosi dionica i dali on kao pojedinac te dionice može i prodati ?? :ne zna:
Hvala

jedan udio bio 600, 700 kn. čini mi se. može prodati. al to nema veze sovom temom, odnosno ininim dionicama.

amile109
06.12.2010., 06:54
Dali imam pravo na možebitnu dividendu za 2010 godinu ako prodam udjele 01.01.2011. godine, s obzirom da sam bio vlasnik udjela cijelu ovu godinu? I kada će dividenda za 2009 godinu???

p177
11.12.2010., 09:18
Dali imam pravo na možebitnu dividendu za 2010 godinu ako prodam udjele 01.01.2011. godine, s obzirom da sam bio vlasnik udjela cijelu ovu godinu? I kada će dividenda za 2009 godinu???

Ovo bi i mene zanimalo.

prdik
27.12.2010., 16:57
Ima li tko informaciju kada će početi isplaćivati dividendu,prošle godine u to vrijeme je već bila isplata a i trebala bi biti malo izdašnija nego prošle godine.

p177
29.12.2010., 19:12
Ima li tko informaciju kada će početi isplaćivati dividendu,prošle godine u to vrijeme je već bila isplata a i trebala bi biti malo izdašnija nego prošle godine.

Ja sam im bio poslao mail prije nekih tjedan dana, ovo je bio odgovor:

Obzirom na izmjene i dopune zakona o Porezu na dohodak u kojem se isplata dividende uvjetuje kao isplata na žiro račune građana, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti traži odgovarajuće rješenje kako vršiti isplatu dividende za 2009. godinu. Također isto vrijedi za dividendu u 2010. godini.
Sve dodatne obavijesti, bit će objavljene u medijima i javnim glasilima.

Dakle, nisam saznao ništa konkretno.

snjeguljica32
14.01.2011., 00:41
ZANIMA ME UOPĆE KAKO SE RAČUNAJU TI BODOVI I DI SE TO MOŽE UNOVČIT??NAŠLA SAD MEĐU PAPIRIMA POSLANO MI 2006 GOD.NIŠTA NISAM RADILA NI ZVALA U VEZI TOGA,DA LI TO VRIJEDI??ILI JE PROPALO??

3007
14.01.2011., 07:59
Bodovi su izračunati na temelju vremena provedenog u ratu (broj bodova po danu ovisi o periodu rata i statusu -borbeni/neborbeni).
100 bodova = 1 udjel u FHB
Udjele možeš unovčiti predajom zahtjeva za prodaju, isplata je za oko 2 mjeseca, po tadašnjoj cijeni (trenutno oko 700kn, ovisno o stanju tržišta - možeš provjeriti na straanicama Fonda hrvatskih branitelja). Na temelju vlasništva nad udjelima imaš pravo na isplatu dividende, mislim da su do sada bile tri isplate po oko 20-30kn/udjel - ako ih nisi podizala, dobit ćeš zaostatke, ništa ne propada. Podizanje dividende i prodaju udjela možeš obaviti u FINA-i (a mislim da i u Erste banki).

snjeguljica32
14.01.2011., 17:04
Bodovi su izračunati na temelju vremena provedenog u ratu (broj bodova po danu ovisi o periodu rata i statusu -borbeni/neborbeni).
100 bodova = 1 udjel u FHB
Udjele možeš unovčiti predajom zahtjeva za prodaju, isplata je za oko 2 mjeseca, po tadašnjoj cijeni (trenutno oko 700kn, ovisno o stanju tržišta - možeš provjeriti na straanicama Fonda hrvatskih branitelja). Na temelju vlasništva nad udjelima imaš pravo na isplatu dividende, mislim da su do sada bile tri isplate po oko 20-30kn/udjel - ako ih nisi podizala, dobit ćeš zaostatke, ništa ne propada. Podizanje dividende i prodaju udjela možeš obaviti u FINA-i (a mislim da i u Erste banki).

ima 732 boda,nikad ništa nije podizano,koliko bi dobla za to? dividende i ostalo??
hvala na pomoći i informacijama!:top:

dit
15.01.2011., 11:10
ima 732 boda,nikad ništa nije podizano,koliko bi dobla za to? dividende i ostalo??
hvala na pomoći i informacijama!:top:

to ti je 7,32 udjela,vrijednost 1 udjela je cca 820 kn znači cca 6000,00 kn.moj ti je savjet da to NE prodaješ...kasnije bi trebale još neke tvrtke ući u imovinu fonda pa će i vrijednost fonda rasti....a ako prodaješ samo da znaš da je isplata za nekih 60 dana od dana predaje zahtjeva za prodajom koji podnosiš u FINI...a za dividendu ne znam kako nakdnadno ostvariti i niti kolika je bila prijašnih godina...

3007
17.01.2011., 15:36
Pročitaj si najbolje ovo:

http://www.erste-invest.hr/UserDocsImages/Naj%C4%8De%C5%A1%C4%87e%20postavljana%20pitanja%20 i%20odgovori%20za%20Fond%20HB.pdf

Prema točki 43. prodajom udjela ne gubi se pravo na novounesenu imovinu.

i ovo

http://www.erste-invest.hr/default.aspx?id=345

prdik
03.02.2011., 08:42
Ja sam im bio poslao mail prije nekih tjedan dana, ovo je bio odgovor:

Dakle, nisam saznao ništa konkretno.

Zapravo izgleda da je i ovu našu dividendu država uzela sebi a branitelje tko j...,žiro račun se otvori za par minuta tako da to nebi trebao biti problem.
Sve ovo u svezi fonda HB je još jedna velika prijevara branitelja, kao primjer recimo ovo:

(financiraju se Zaklada hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i
članova njihovih obitelji i Fond za stipendiranje hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji).
Znači o tim ljudima bi se trebala brinuti država jer oni su se za nju borili a ne opet mi branitelji koji srećom nismo nastradali.Svaka čast onima koji su dali svoje živote ali za njihovu djecu trebala bi se brinuti država a ne opet mi koji možda i sami jedva preživljavamo a opet nećemo imati uvjete da dobijemo recimo neku pomoć ili dijete stipendiju.
Zato odlazim iz fonda i dosta mi je te "legalne"pljačke.Imam puni ratni staž.

luanti
08.02.2011., 11:18
nije mi jasno zašto većina branitelja koja hoće prodati svoje dionice priča o nekoj krađi kako im je država uzela dividendu i lažu sami sebe i druge
Dividenda dolazi krajem drugog ili početkom trećeg mjeseca i to za 2009 i 2010 godinu i neće trebati otvarati žiro račun samo treba malo pratiti i sve se sazna i nemojte više nagovarati ljude da bježe iz fonda jer ih krivo savjetujete. Kad su moji prijatelji prodavali udjele bili su po 600 kn a sad je 840 kn i dobijemo još i dividendu i zato kome nije baš hitno neka ne prodaje

3007
08.02.2011., 11:36
Ne radi se tu o krađi, ali je činjenica da se unovčavanjem udjela i kupnjom npr. HT dionica - za jedan udio oko 2,5 dionice - dobiva (ili dobivala prethodne tri godine) dividenda u prosjeku 30-ak kn po dionici, odnosno oko 75 kn, dok je jedan udio u FHB davao oko 20kn. Naravno, statutom fonda je definirano da se isplaćuje samo jedna trećina, dok po trećina idu u reinvestiranje u fond te u humanitarne svrhe, tako da je sve po pravilima igre, no pretpostavljam da je prosječnom članu fonda (vlasniku 10 udjela) pametnije kupiti oko 25 dionica HT-a i podići 600-800kn dividende nego 200kn.
Moguće je da dividende HT-a ne bude ili da bude manja, ali će u tom slučaju i dividenda FHB također biti zanemariva.

prdik
08.02.2011., 13:15
nije mi jasno zašto većina branitelja koja hoće prodati svoje dionice priča o nekoj krađi kako im je država uzela dividendu i lažu sami sebe i druge
Dividenda dolazi krajem drugog ili početkom trećeg mjeseca i to za 2009 i 2010 godinu i neće trebati otvarati žiro račun samo treba malo pratiti i sve se sazna i nemojte više nagovarati ljude da bježe iz fonda jer ih krivo savjetujete. Kad su moji prijatelji prodavali udjele bili su po 600 kn a sad je 840 kn i dobijemo još i dividendu i zato kome nije baš hitno neka ne prodaje

Evo još jedna dezinformacija,upravo sam nazvao erste-invest i oni nemaju pojima još o isplati za 2009 g. a kamo li za 2010g.zato nemojte dovoditi branitelje u zabludu da će dobiti odmah novce za 2 god.
To da nije krađa nisi u pravu dobro pročitaj kamo dio novca od dividendi odlazi,i za taj dio jedino bi se morala brinuti država a ne opet mi branitelji,dok političari kradu šakom i kapom.

luanti
08.02.2011., 16:18
da si u subotu gledao tv čuo bi što je rekao predstavnik erste banke i čovjek iz ministarstva ko zna koga si ti dobio na telefon lakše mu je reći ne znam ništa nego da ti da odgovor. Emisija je bila oko 12.30 za branitelje ne znam naslov i lijepo su rekli da je problem žiro račun ali da je sad to sređeno i neće trebati žiro račun samo osobna i potvrda o OBI-u

Tvrd'ko
13.02.2011., 12:47
Pročitajte ovo..
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/66801/Default.aspx
Samo budala može sad prodavat udjele. Ako nisu propali dok je bila kriza , sad (kad nestane recesije) mogu samo rast. Prijatelji su mi po 550 Kn prodavali udjele, a sad su oko 840 Kn. Ja ih ne prodajem dok minimalno ne dosegnu razinu od 2000 Kn po udjelu.

U2dva
13.02.2011., 18:27
Pročitajte ovo..
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/66801/Default.aspx
Samo budala može sad prodavat udjele. Ako nisu propali dok je bila kriza , sad (kad nestane recesije) mogu samo rast. Prijatelji su mi po 550 Kn prodavali udjele, a sad su oko 840 Kn. Ja ih ne prodajem dok minimalno ne dosegnu razinu od 2000 Kn po udjelu.

I svaka tebi čast što ćeš u trenutku kad udjel dosegne 2000 kuna, imati da si uplatiš godišnju pretplatu u nekom staračkom domu..
Ja sam budala(...?) prije godinu dana prodao po 600 kuna, i uložio s frendom u mali kućni obrt. Okrenuo te novce već nekoliko puta, i sad imam, proporcionalno udjelima u fondu, oko pet puta više, a posao se napokon uhodao..

Čujemo se kad budeš dobio 2000 kn..
Ako Dečak prije toga ne izmisli neku maglu pa fond ishlapi, kao i mnogi ostali novci u ovoj državi...
Živio zemljače:mig:..

Tvrd'ko
13.02.2011., 19:21
Je li? Ti si u najvećoj krizi otvorio privatni obrt? Pa svaka tebi čast, ali zna se tko je to mogao napraviti i opstati u ovoj nepotističko - korumpiranoj državi. Da proizvodiš zlatne šipke propao bi ako nemaš podršku guzonja...
Znači da si, ili debelo potkožen ili si takav hohštlaper i muljator kojeg ova zemlja pored svih zatvorenika u Remetincu nije vidjela. Šta misliš koliko je mojih prijatelja ovdje u Dalmaciji prodalo udjele, pokrenulo obrt i propalo.... To je ovdje 100% nemoguće ostvarit na pošten način. Jedino ako si iz privilegiranog Zagreba imaš malo veće izglede. I nigdje više u Hrvatskoj. Ali kao što rekoh i tamo treba neki "Barba Luka"....:s
:lol:
A što se tiče udjela u fondu, još se ni pola državnih firmi nije privatiziralo. Pitam te koliko će vrijedit udjel kad se proda HEP,HŽ, Hrvatske šume, Hrvatske vode i ostale državne firme....Ja sam uvjeren za par godina. A onda ne da će udio biti 2000 kuna neko preko 4000!

U2dva
13.02.2011., 23:08
Je li? Ti si u najvećoj krizi otvorio privatni obrt? Pa svaka tebi čast, ali zna se tko je to mogao napraviti i opstati u ovoj nepotističko - korumpiranoj državi. Da proizvodiš zlatne šipke propao bi ako nemaš podršku guzonja...
Znači da si, ili debelo potkožen ili si takav hohštlaper i muljator kojeg ova zemlja pored svih zatvorenika u Remetincu nije vidjela. Šta misliš koliko je mojih prijatelja ovdje u Dalmaciji prodalo udjele, pokrenulo obrt i propalo.... To je ovdje 100% nemoguće ostvarit na pošten način. Jedino ako si iz privilegiranog Zagreba imaš malo veće izglede. I nigdje više u Hrvatskoj. Ali kao što rekoh i tamo treba neki "Barba Luka"....:s
:lol:
A što se tiče udjela u fondu, još se ni pola državnih firmi nije privatiziralo. Pitam te koliko će vrijedit udjel kad se proda HEP,HŽ, Hrvatske šume, Hrvatske vode i ostale državne firme....Ja sam uvjeren za par godina. A onda ne da će udio biti 2000 kuna neko preko 4000!

Vidiš labude kako ti je ograničen pogled na svijet.. Vidiš samo ono što želiš da vidiš.. Niti sam ''potkožen'', niti iz Zagreba, niti imam nekoga da me gura. Sve što imam je volja za radom, upornost i vjera u sebe.
Recimo da smo kupili stroj za proizvodnu plastičnih vrećica svih namjena, i dali si truda, našli 20-ak stalnih partnera koji uzimaju od nas proizvode, a za nas dvojicu je toliki i kapacitet proizvodnje, taman da imamo dovoljno i posla i zarade.
To što su tvoji prijatelji prodali udjele pa otvorili kafiće, to je pjesma za sebe, a ja ti tvrdim da u bilo kojem dijelu RH posla ima samo za one koji hoće i raditi..
Nedavno u večernjaku opširan članak kako u RH nedostaje građevinskih radnika(zidara, tesara, keramičara...), i da se iz Bosne dovoze ljudi koji hoće raditi.. Pitam te ja zašto naši ne rade te poslove? Jel, treba uznojit dupe i zasukat rukave. To je problem, a ne što imaš nekog da te gura ili šta si već nadrobio..
Imam ja takvih kao ti i ovdje oko sebe, cijeli dan u birtiji-kladionici, kukaju, pljuju po državi, ali kad sam došao u tu istu birtiju i razglasio da zidam garažu i da trebam par ljudi da mi pomognu, i da ću platiti, šta misliš da li se netko od njih javio, ili je neki dečko koji je slučajno tu bio, doveo svog strica da mi to odradi? A tog strica nisam nikad vidio da krade Bogu dane u toj birtiji. Čovjek pošteno odradio, pošteno zaradio, i napomenuo me da ako budem opet nešto trebao raditi da ga zovem, sigurno će doći.. Uviđaš li ti razliku između njega, i prije spomenutih tipova?
A ova priča je svima poznata jer svi imaju takve slučajeve u susjedstvu..
Ne treba mijenjati državu, vlast i šta si sve već nabrojao, ima tko je i za to zadužen. Trebaš krenuti od sebe i promijeniti svijest.
Neće ti nitko prvi pomoći ako to ne kreneš sam raditi, a kad ljudi vide da si vrijedan, da želiš, trudiš se, hoćeš, možeš, tada ćeš vidjeti da pomoć i sama stiže i to od ljudi koji nešto vrijede. Oni koji ne vrijede, i dalje će ispijati cugu i pljuvati po državi i svemu, čak i zbog toga što ne mogu dobiti na kladionici..
Nadam se da sam bio jasan, i hvala ti za kompliment, citiram:
Znači da si, ili debelo potkožen ili si takav hohštlaper i muljator kojeg ova zemlja pored svih zatvorenika u Remetincu nije vidjela.

Ne ljutim se, ja takve kao ti u potpunosti razumijem, a i ti jednog dana, ako dođeš svijesti, pa ćeš razumjeti da se može mercedes u ovoj državi zaraditi i poštenim radom, uz odricanje npr. cjelodnevnog bančenja po birtijama..

Ne, nemam mercedesa, da me ne bi opet napao, vozim mali peugeot 207..

I da puno ne offtopicarim, znam da će udjeli vrijediti više kad se proda HEP, Hrvatske šume, vode, brda i planine, ali i da ćemo i mi koji smo prodali udjele, dobiti dio tih udjela srazmjerno vremenu provedenom u gardi, isto kao i ti, ali bez obzira što smo prodali dio prvostečenog udjela..
Takav je zakon zemljače..
Živio..

Tvrd'ko
14.02.2011., 03:11
Samo ti brajo rintaj u ovoj vukojebini, dok te netko ne sjebe. Vidim da si veliki idealista kad vjeruješ da se u ovoj državi dosad moglo poštenim radom obogatit. Poštujem taj stav, jer sam i ja nekad bio glupi idealista dok sam 5 godina ratovao da bi se drugi nakrali. Samo čuvaj se - otrežnjenje je nekad veoma bolno i depresivno. Da nisam odlučio uteć iz ove privatne prčije ne znam od čega bi sada živio. A vjerujem da sam tamo u 3 godine zaradio više nego bi ovdje u 30.
A što se tiče onih u kafićima, bolje im je i da se opijaju nego da ih naši vrli privatnici tretiraju kao roblje...Mi smo neradnička nacija jer nas je vlast takvima izgrađivala zadnjih 50-ak godina (i ona i ova), pa zato ne krivi nedužne ljude što neće da rade kad su odgajani logikom da budale ne idu na bolovanje!

prdik
14.02.2011., 11:41
Pročitajte ovo..

Mislim da udjeli previše ovise o dionici HT,tako ako ta dionica jako padne i onda će naši udjeli dolje a za prošlu godinu i dividenda baš neće biti kao 2009g.tako da je ovaj u pravu kad je sa tim novcem pokrenuo vlastiti posao.Ja osobno prodajem i ulazim u neki drugi inves.fond gdje će biti malo veća godišnja zarada od te dividende a i malo više rizika,pogotovo sada kad HT baš ne blista.

Tvrd'ko
14.02.2011., 14:19
Mislim da udjeli previše ovise o dionici HT,tako ako ta dionica jako padne i onda će naši udjeli dolje a za prošlu godinu i dividenda baš neće biti kao 2009g.tako da je ovaj u pravu kad je sa tim novcem pokrenuo vlastiti posao.Ja osobno prodajem i ulazim u neki drugi inves.fond gdje će biti malo veća godišnja zarada od te dividende a i malo više rizika,pogotovo sada kad HT baš ne blista.

Generalno gledano sve je rizik i nitko od nas nije vidovnjak, ali smatram da sad jednostavno nije dobro to prodavat i ulazit u nekakve veće rizike u ovo vrijeme.
Možda si i ti u pravu, budućnost će pokazat, ali trenutno mi se čini da se tržište još nije stabiliziralo...:confused:

prdik
16.02.2011., 09:56
Točno da je sve rizik ali napominjem još jedanput previše smo vezani za HT,pogledaj samo jučer koliko je udjel zaronio a još izgleda nema tome kraja.Zato izlazim jer neki drugi fondovi su vezani za više dionica,zapravo neznam još u koji ću ući.

obicna
19.02.2011., 19:18
večer ljudi.
danas sam slučajno među dokumentima doma našla od ujaka potvrdu da ima udio u tom fondu. i nađem na stranici erste investa da ima pravo na dividendu. e sad, on ništa nije tražio niti poduzimao sve ove godine :rolleyes:
što on sad treba učiniti?
vidim na web stranici fonda da se u finu treba doć sa određenom dokumentacijom, među kojom i kartica žiro ili tekućeg računa za taj fond. jel on uopće ima pravo to tražiti, ić u erste banku ili šta?

riina
26.02.2011., 13:28
Zapravo izgleda da je i ovu našu dividendu država uzela sebi a branitelje tko j...,žiro račun se otvori za par minuta tako da to nebi trebao biti problem.
Sve ovo u svezi fonda HB je još jedna velika prijevara branitelja, kao primjer recimo ovo:

(financiraju se Zaklada hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i
članova njihovih obitelji i Fond za stipendiranje hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji).
Znači o tim ljudima bi se trebala brinuti država jer oni su se za nju borili a ne opet mi branitelji koji srećom nismo nastradali.Svaka čast onima koji su dali svoje živote ali za njihovu djecu trebala bi se brinuti država a ne opet mi koji možda i sami jedva preživljavamo a opet nećemo imati uvjete da dobijemo recimo neku pomoć ili dijete stipendiju.
Zato odlazim iz fonda i dosta mi je te "legalne"pljačke.Imam puni ratni staž.
da mu redoviti prihodi mjesečno po članu kućanstva ne prelaze dvostruki iznos cenzusa iz članka 88. stavka 1. točke 5. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine, broj: 174/04, 92/05, 2/07 i 107/07 - u daljnjem tekstu: Zakon)
djeca poginulih branitelja ne mogu niti dobiti stipendiju zbog propisanog cenzusa...pa mene zanima tko su ta djeca?!!U prve dvije godine, 2006. i 2007. godine, dodijeljeno je oko tri tisuće stipendija, 2008. dodijeljeno ih je sedam tisuća, a 2009. i 2010. oko deset tisuća, dodao je Komar. Ukupno se za stipendije godišnje izdvoji 64-65 milijuna kuna.a zbog cenzusa djeca poginulih nemaju sanse za ovu stipendiju ,koja nije mala ,cak 1000 kn za studente

lucky07
28.02.2011., 10:57
vjerojatno je vec negdje bilo rijeci o tome, ali nikako da nadem... Zanimalo bi me da li imam pravo na ovu dividendu koja ce biti sada isplacivana, ako sam dala udjele na prodaju, a datum isplate mi je 31.3.?

VIVA PIVA
01.03.2011., 10:35
Pročitajte ovo..

kažu u članku vezano za žiro račune:

"Ministarstvo financija pokazalo je razumijevanje i problem je riješen. Dividenda će se ove godine isplatiti na jednak način kao i prethodnih godina, preko poslovnica FINA-e"

pa i trebali su pokazati razumijevanje pošto je Kosorica 2008 velikodušno isfinancirala Šukera s dvije milijarde kuna od prodaje INE:

Na prijedlog Društva, te uz suglasnost Upravnog odbora Fonda, u listopadu 2008. godine, Društvo je prihvatilo
ponudu za otkup dionica INA-R-A od strane mađarske naftne kompanije MOL, čime je došlo do likvidnih sredstava
potrebnih za zatvaranje REPO pozicije i isplate udjelničara Fonda. Prema investicijskoj strategiji Fonda definiranoj od
strane Društva, donesena je odluka da će se zbog globalne nestabilnosti, značajne averzije prema riziku kao i zbog
nepredvidljive dinamike isplata udjelničara, sva sredstva dobivena prodajom ulagati u trezorske zapise Ministarstva
financija, zatim aktivne REPO sporazume, te depozite kod lokalnih banaka kako bi se uz ostvarivanje prinosa zadržala
likvidnost i sigurnost poslovanja Fonda.

http://www.erste-invest.hr/UserDocsImages/FOND%20HB%20-%20Informativni%20Prospekt%20za%202008.pdf

Da li institucije rade svoj posao i istražuju zašto je nedodirljiva Kosor prodala dionice INE po 2800kn a sad su 3650kn i omogućila MOL-u skoro preuzimanje INE?

Žalosno je da nisam nigdje pročitao kako se odreći udjela u braniteljskom fondu bez da prodam udio ili poklonim nekome.
Zašto netko zbog sudjelovanja u ratu po defaultu dobiva udio u FHB?
Nisam tražio dionice,nisam dizao dividende i ne želim sudjelovati u tom kolektivnom mitu i kradezeovoj kasici prasici.
Ne moraliziram lažno,taj fond je još samo jedan od razloga zašto neki u društvu misle da su branitelji povlaštena parazitska kasta.

milko
04.03.2011., 11:08
svoje udjele iz fonda sam prodao prošle godine u prosincu.zna li tko imam li pravo na isplatu dividende koju sada najavljuju za 2009 i 2010 godinu?:mig:

Freeman4455
04.03.2011., 19:04
vjerojatno je vec negdje bilo rijeci o tome, ali nikako da nadem... Zanimalo bi me da li imam pravo na ovu dividendu koja ce biti sada isplacivana, ako sam dala udjele na prodaju, a datum isplate mi je 31.3.?

Dividendu iz Fonda HB neće moći podići članovi Fonda HB koji su:

- zahtjev za prodaju udjela podnijeli zaključno s 2. siječnja 2011. ili ranije

- prodali svoje udjele i ne raspolažu više nijednim udjelom

- prodali svoje udjele te im je datum isplate zaključno s 3. ožujka 2011. ili ranije.

Znači imaš pravo na dividendu.

lucky07
05.03.2011., 12:15
Dividendu iz Fonda HB neće moći podići članovi Fonda HB koji su:

- zahtjev za prodaju udjela podnijeli zaključno s 2. siječnja 2011. ili ranije

- prodali svoje udjele i ne raspolažu više nijednim udjelom

- prodali svoje udjele te im je datum isplate zaključno s 3. ožujka 2011. ili ranije.

Znači imaš pravo na dividendu.

Hvala, ovo je zbilja neocekivano:)

bajki
08.03.2011., 07:55
Jeli tko podigao dividendu?

reno666
08.03.2011., 08:05
ja sam

bajki
08.03.2011., 09:10
ja sam

Jesu tražili neke posebne papire ili ono standardno (oib, osobna)?

reno666
08.03.2011., 09:14
Potvrda o OIB-u i osobna i obavezno kopije oba dokumenta

ronjislav
08.03.2011., 10:20
Jel može neko reči zašto je fond u jednom danu skocio sa 790kn na 700kn? A HT i INA su u blagom porastu.JA sam podnio zahtjev za prodaju udjela dok su bile 840kn ,ali dobivam cijenu koja ce biti na dan isplate. 30.3 dobivam, jeli ce fond i dalje padat il?

nulakuna
08.03.2011., 10:53
Ina nije odavno u portfelju fonda tako da nema nikakve veze s istim. U cijenu 840 kn bila je uračunata i dividenda za dvije godine, tako da oni koji su prodali do 3. 1. nemaju pravo na istu a ti imaš. Doduše pad od 789.79 Kn na 702.26 Kn nije ni meni jasan jer je veći od iznosa dividende.

luanti
08.03.2011., 11:05
VIVA PIVA
pa kad ti ništa ne treba što se onda uopće javljaš i pišeš gluposti

ronjislav
08.03.2011., 11:44
Na sto imam pravo? Ja sam podigo dividendu kad sam podnio zahtjev za prodajom. 2000kn sam dobio

nulakuna
08.03.2011., 14:18
Imaš pravo na dividendu za 2009 i 2010. godinu.

ronjislav
08.03.2011., 14:22
aha,znaci to je 4000kn ukupno? jel ja to mogu odma podic tu lovu,sam im kazem to il?

nulakuna
08.03.2011., 14:24
Možeš odmah, ponesi OIB i osobnu...

Pražetina
09.03.2011., 04:04
jel trebaju rješenja o udjelima ili ne?

reno666
09.03.2011., 04:27
jel trebaju rješenja o udjelima ili ne?

ne trebaju

bajki
09.03.2011., 08:10
Potvrda o OIB-u i osobna i obavezno kopije oba dokumenta

OK! Thanks!

bajki
09.03.2011., 08:10
Jel može neko reči zašto je fond u jednom danu skocio sa 790kn na 700kn? A HT i INA su u blagom porastu.JA sam podnio zahtjev za prodaju udjela dok su bile 840kn ,ali dobivam cijenu koja ce biti na dan isplate. 30.3 dobivam, jeli ce fond i dalje padat il?

Vjerovatno zato što je krenula isplata dividende, pa se smanjuje vrijednost fonda.

G. House
10.03.2011., 12:11
HT je bio preko 315kn prije par tjedana, sad je 285kn. To je pad od oko 10%, zato je cijena udjela toliko pala. (Dionice HT-a čline preko 75% imovine fonda.)

emerge
14.03.2011., 19:41
Misliš jednog udjela?

Posteno nema sta, ne znam ko je to smislio, no nitko posten sigurno. Ne znam kakvi su uvjeti pri kupnji istih no kad bi bili ovakvi ja ih nikad ne bih isao kupovati pod tim uvjetima. Ko bi normalan kupovao dionice a da ne zna cijenu?? Logika nalaze da cijena i pri prodaji bude onakva kakva je bila na dan sklapanja ugovora o prodaji. Sve ostalo je prevara jer je prodavatelj tim stavkom hendikepiran u utakmici. Ali sta ces...glavnicu su pokupili svabe a nama braniteljima mrvice pa se jebi sa tim...

emerge
14.03.2011., 20:25

Evo skocilo sa 840 na 700,88 kn :flop:

luanti
16.03.2011., 07:31
pa uzeli smo dividendu ako bog da i slijedeće godine opet

prdik
16.03.2011., 18:48
pa uzeli smo dividendu ako bog da i slijedeće godine opet
dobio si samo mrvicu,da si prodao udjele i kupio dionice HT,dobio bi samo za jednu godinu dividende koliko si sada dobio za dvije godine,zato nema ti tu baš neke računice a udjel je pao sa 850kn na 695kn