PDA

View Full Version : Serumi za lice

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

samotna šetačica
14.02.2010., 12:27
Nakon duuuuugog kolebanja, pokleknula sam i kupila vichy aqualia thermal serum. I sad imam pitanje: jel se nekoj od vas pojave crvenkaste flekice neposredno nakon sto ga stavite?
Naime, stavila sam ga 3-4 puta, malu kolicinu samo za probu na celo i obraze, jer mi je brada u kaosu i nakon sto ga stavim, pojavi se neko lagano crvenilo. :confused: Ne pece, ne svrbi, brzo se povuce i kasnije je koza predivna, glatka i mekana.
Ne kuzim... Ne bi ga se htjela samo tako odreci...

Ja inače ovdje ne postam, ali redovito čitam kozmetiku i vidjela sam tvoje pitanje, pa... valjda neće smetati što se ne poznajemo. :)

Isto iskustvo, nažalost, i ja imam s tim serumom - kad sam ga kupila, primjetila sam da mi se, nakon stavljanja, počnu crvenjeti obrazi (inače imam mješovitu, neproblematičnu kožu sa sušim obrazima i pokojim prištićem na T zoni samo u PMSu). To bi trajalo minutu-dvije, onda bi se povuklo. Jedno sam vrijeme čak mislila da mi se samo čini. :)
Nakon mjesec dana, osim toga, primjetila sam da me povremeno, nakon nanošenja, svrbe neke točkice na obrazima. Nedavno su mi se - i tad sam konačno odustala od seruma :( - počeli pojavljivati i sitni crveni prištići, koji bi se povukli svaki put kad ga dan-dva ne bi koristila.
Zapravo mi je žao zbog toga jer mi je, osim "nuspojave", koža od njega bila predivna. :cerek: (Kupila sam ga kao jeftiniju alternativu Clarinsovom Hydra Quench serumu, koji je bio fantastičan :cerek: i trajao mi je jako dugo, ali sam se zaželjela promjene.)
Nikada nisam imala reakciju ni na što od kozmetike, osim što mi je tek kasnije palo na pamet da sam i dok sam koristila Oligo 25 (zelenu) znala primjetiti koji sićušni crveni prištić, ali nisam povezala da je zbog nje jer su se brzo povukli. :)

Možda ti se koža samo privikava na serum, smiješ mu dati šansu još par dana...ne znači da i tebi neće odgovarati. :)
Ali mislila sam da bi ti moglo biti korisno da znaš moje iskustvo. :)
Mislim da ću sama na neko vrijeme odustati od Vichya. :)

frupy
14.02.2010., 14:09
Hvala ti na iscrpnom odgovoru!:s
Ja sam se dugo odupirala kupnji tog seruma, jer mi kreme od vichyja nikad nisu pasale. Ali s obzirom da imam suhu i dehidriranu kozu, a on je tako hvaljen ovdje, konacno sam ga odlucila isprobati. E, sad, moja koza je uz to jos i osjetljiva i problematicna :rolleyes::rolleyes::rolleyes: pa sam namjerno stavila samo na jedan dio lica i to vrlo malu kolicinu.
I te flekice nisu neki veliki problem jer kao sto rekoh ne svrbe, ne peku i povuku se za 5 minuta, ali ipak...:ne zna:
Nista, koristit cu ga jos neko vrijeme, a ako se ovo nastavi, proslijedit cu ga majcici.:zubo:
Nemam bas iskustva sa serumima, imala sam samo 3 puta tester od avene seruma koji mi je bio prilicno dobar, ali nista spektakularno pa ga nikad nisam kupila.

Starleta
14.02.2010., 20:46
Ostaje, ostaje masni dio na površini. Vitamin E i glicerin nisu hidrosolubilni, tj. topivi u vodi, pa plutaju na površini, zato serum treba promućkati prije svake upotrebe. Ostatak askorbinske kao što si i napisala-dobro zatvoriti, eventualno popiti s vodom i šećerom (kao što ja radim) i to je to :mig:

Glicerol je topiv u vodi, vitamin E nije!
I koji vitamin E vi koristiti za taj serum?

Da li je tokoferil ili tokoferol?

velika je razlika!
Oba su oblika aktivna kada se uzmu na usta, ali "tokoferil" oblik nije moguće apsorbirati kožom.
Ako koristiti oblik tokoferil (mislim da je taj najčešće u kapsulama), on vam nema nikakav učinak u serumu!

I ovo je dosta visok postotak glicerola, preporučeno se stavlja oko 3-5%!
veće koncentracije mogu na koži ostaviti ljepljiv, sjajni film!

patientia
14.02.2010., 20:53
Meni je sumnjiv ovaj JGL-ov. Pise tokoferol acetate. Mislim, ako napravimo ester od tokoferola i octene kiseline, on ce biti tokoferil acetat. Ako tokoferol ostaje tokoferol, cega je onda taj acetat acetat?

A onda opet, u dodacima je samo alfa tokoferol, u prirodi je mjesavina 4 tokoferola i 4 tokotrienola i neki tvrde da samo alfa tokoferol nije dovoljan :ne zna:

Starleta
14.02.2010., 21:07
to su kapsule ili tekući?
Holyplantov?

patientia
14.02.2010., 21:12
Da da, Holyplant tekuci.

Starleta
14.02.2010., 21:28
E sad mi se sve zbrčkalo...
ja sam bila uvjerena da je taj od Holyplanta tokoferil:ne zna:

patientia
14.02.2010., 21:41
Mozda i je, tipfeler.

xena
14.02.2010., 21:50
Glicerol je topiv u vodi, vitamin E nije!
I koji vitamin E vi koristiti za taj serum?

Da li je tokoferil ili tokoferol?

velika je razlika!
Oba su oblika aktivna kada se uzmu na usta, ali "tokoferil" oblik nije moguće apsorbirati kožom.
Ako koristiti oblik tokoferil (mislim da je taj najčešće u kapsulama), on vam nema nikakav učinak u serumu!

I ovo je dosta visok postotak glicerola, preporučeno se stavlja oko 3-5%!
veće koncentracije mogu na koži ostaviti ljepljiv, sjajni film!

Tokoferil acetat tj. Vitamin E dl-alpha tocopheryl acetate koji ja koristim i koji sam preporučila za ovaj serum je mnogo stabilniji od tokoferola (koji nije acetat kako je Patientia primijetila i to na toj etiketi je neka bedastoća) i nije točno da se ne apsorbira kožom.
Kao što je rekla Patientia to je ester od tokoferola i octene kiseline, svjetložute je boje i nije topljiv u vodi. Tokoferol je tamnije boje i po tome ga je lako razlikovati.

Ja sam čitala neke postavke da se tokoferil acetat ne apsorbira preko kože (mislim od Ignaca Kuliera), ali mislim da je to netočno. Dokazano je da tokoferil i te kako djeluje preko kože i da je naročito koristan kao zaštita od UV zračenja, snažan antioksidans, smiruje kožu, hidratizira itd. - sve isto kao i tokoferol koji je čisti oblik vitamina E. Tokoferil je puno stabilniji od tokoferola i to je vjerojatno razlog zašto se upotrebljava u kozmetici. Naročito u kozmetici do.it.yourself jer se ide za sirovinama koje su stabilnije obzirom na uvjete koje imamo doma.
Avene ga ima u svim proizvodima, naročito u onima za zaštitu od sunca.

Ovaj postotak glicerina neće ostaviti ljepljiv film. Ovaj postotak je OK za suhu kožu i neće joj stvarati probleme, dok će za masniju kožu biti bolje upotrijebiti propilen glikol (ili staviti nešto manje glicerina). Ali to nije postotak koji koža ne bi mogla apsorbirati.

Ovaj serum je dobro uskladjen, don't worry :mig:

Manny Calavera
15.02.2010., 07:44
i ja sam svojevremeno koristila vichyev aqualia serum i bio mi je dosta dobar, nikakva ekstaza. inaće sam normalna prema suhoj i nemam većih problema sa nekim prištićima. koristila sam ga zimi i to kad bi došla s posla i skinula šminku onda bih njega stavila, tako da mogu noćnu normalno staviti-da mi ne bude previše krema 3x dnevno. i za to mi je bio čisto dobar, ali nisam osjetila da mi je sad koža nešto mekša ili bolja-više kao da je dobro održavao postojeće stanje. i onaj balm isto vichyev.

znam da je malo off, ali za one kojima baš fali hidratacija, meni je bila mrak avene-ova maska za hidrataciju (tester sam isprobala). preporučila mi je teta u ljekarni da si povremeno stavim tu masku umjesto kreme navečer (dosta je rijetka) i to mi je bilo savršeno. tester mi je trajao cijelo čudo vremena i posebno je bio mrak ljeti.

top-secret-koka
15.02.2010., 18:12
o c-serumu od xene jos ne mogu nista napisati jer ga kratko koristim, mogu se samo pohvaliti da ga moja osjetljiva koza odlicno podnosi - cemu se ja ne mogu nacuditi.

dosla sam samo pohvaliti tanaka masazu - koja je super i cije rezultate stvarno osjetim, nemam bore (zahvaljujem majci prirodi :s) ali muskulatura lica mi je sklona opustanju, krasno sam to srocila:rolleyes: uglavnom ja masazu radim malo jacim pritiskom i u ovih 15-tak dana rezultati se itekako vide. bilo je pocetnih problema sa aknama pa sam nakratko odustala, ali sad se stanje stabiliziralo i masaza je :top: da stvar bude bolja prije godinu dana sam trazila na netu nesto slicno, ali nazalost nisam naletjela na ovu masazu.

eto, xena :cerek: ustedila si mi odlaske sanji gosovic i masaze kod moje kozmeticarke, zapravo necu te puno hvaliti jer mirne duse mozes traziti proviziju,a te cifre koje bi mjesecno ostavljala bi bile pozamasne :D

xena
15.02.2010., 18:58
samo da mi gospodja gosovic i kozmetičarka ne pokucaju jednog jutra na vrata :rospija: :azdaja:

ja imam pik na besplatne stvari - to je prirodno pravo ljudskih bića da zahebu markentinške zavjere i pronevjere (pomada za ispod očiju 800 kuna moš mislit :rozi: )
Samo prije toga treba proći dobar autogeni trening :D

runolistSA
15.02.2010., 19:41
i ja sam zrtva masaze. ne pamtim kad mi je ovoliko aknica iskocilo odjednom na licu i vratu. cekam da prodju i pauziram pa cu joj dati jos jednu sansu ali sve se bojim da ce biti corak za mene.

xena
15.02.2010., 19:47
i ja sam zrtva masaze. ne pamtim kad mi je ovoliko aknica iskocilo odjednom na licu i vratu. cekam da prodju i pauziram pa cu joj dati jos jednu sansu ali sve se bojim da ce biti corak za mene.

e baš mi je žao, čitam na jednom drugom forumu, cure se bore s tim ali zasad uzalud - bude li dobrih vijesti javim ti :)
Ali izgleda da koža sklona aknama ne voli masažu pa gotovo :(

runolistSA
15.02.2010., 19:50
da, procitala sam tvoje upozorenje da se to moze desiti ali sam svjesno krenula u eksperiment. jos da vidis kako sam si lijepo napravila podsjetnik za redoslijed poteza i zalijepila na zid pored ogledala :D

kikibela
15.02.2010., 20:14
Hvala ti na iscrpnom odgovoru!:s
Ja sam se dugo odupirala kupnji tog seruma, jer mi kreme od vichyja nikad nisu pasale. Ali s obzirom da imam suhu i dehidriranu kozu, a on je tako hvaljen ovdje, konacno sam ga odlucila isprobati. E, sad, moja koza je uz to jos i osjetljiva i problematicna :rolleyes::rolleyes::rolleyes: pa sam namjerno stavila samo na jedan dio lica i to vrlo malu kolicinu.
I te flekice nisu neki veliki problem jer kao sto rekoh ne svrbe, ne peku i povuku se za 5 minuta, ali ipak...:ne zna:
Nista, koristit cu ga jos neko vrijeme, a ako se ovo nastavi, proslijedit cu ga majcici.:zubo:
Nemam bas iskustva sa serumima, imala sam samo 3 puta tester od avene seruma koji mi je bio prilicno dobar, ali nista spektakularno pa ga nikad nisam kupila.

Mislim da bi tebi bio puno bolji aqualia thermal mineralni balzam. On je savršen za zimu i suhu, dehidriranu kožu. ja sam ga imala od Nove godine i spašavao me u ovo vrijeme hladnoće, vjetra, grijanja.....kao da koža dobije nekakav pokrivač da se slikovito izrazim. Serum je puno vodenastiji i po meni prikladniji za ljeto.

frupy
15.02.2010., 21:07
Ma ne znam. Imam dosta akni po licu pa mislim da bi balzam napravio zesce s*anje jer je masniji.:ne zna:
Ako mi i lagani serum uzrokuje te sitne flekice, sta bi tek napravio balzam?:confused:
Enivejs, danas ga nisam stavila, ali probat cu jos koji put. Ipak mi je koza poslije super glatka i mekana. A otkud te flekice, nemam pojma..:ne zna:

top-secret-koka
16.02.2010., 14:20
Ma ne znam. Imam dosta akni po licu pa mislim da bi balzam napravio zesce s*anje jer je masniji.:ne zna:

ja ti na akne ne bi preporucila balzam, on je cudno mastano-kremast, super se upije, al ja sam jos dugo imala taj masni osjecaj na licu.

top-secret-koka
16.02.2010., 14:27
samo da mi gospodja gosovic i kozmetičarka ne pokucaju jednog jutra na vrata :rospija: :azdaja:

a nece, nece :rofl:
gosovicku sam stalno odgadjala, cinilo mi se da jos uvijek nisam kandidat za takvu tesku artiljeriju...

a moja kozmeticarka je zlatna, ona me i nagovarala da se sama masiram svaki dan, sve je slicno ovoj tanaka masazi, samo sto to ona izvodi puno duze i hmm kompleksnije, pa kad sam ja to isla sama izvoditi nikako nisam uspjela izdvojiti koji pokreti su najbitniji da izmasiram sve grupe misica....
....i onda eto xene na forumu :cerek:

top-secret-koka
16.02.2010., 14:31

nisam sklona aknama pa sam ih dobila, od masaze, samo na jednoj strani lica.. nakon pauze jos sam dobila nekoliko sitnijih pristica po vratu i to je za sada to.

pokusaj opet nakon duze pauze, masaza je stvarno odlicna :top:

frupy
16.02.2010., 14:34
ja ti na akne ne bi preporucila balzam, on je cudno mastano-kremast, super se upije, al ja sam jos dugo imala taj masni osjecaj na licu.

To sam si i mislila. Ostajem pri serumu, ako mi vise nece uzrokovati te flekice.
Jel neka od vas mozda probala i avene serum i ovaj od vichyja pa da ih usporedi? :moli:
Meni je ovaj od avene bio prilicno dobar, iako ne senzacionalan, ali sam ipak uzela aqualia thermal. Mozda sam ipak trebala uzeti avene...:ne zna:

kikibela
16.02.2010., 14:36
Ako mi i lagani serum uzrokuje te sitne flekice, sta bi tek napravio balzam?:confused:
Enivejs, danas ga nisam stavila, ali probat cu jos koji put. Ipak mi je koza poslije super glatka i mekana. A otkud te flekice, nemam pojma..:ne zna:

Sorry ja sam krivo skužila da imaš suhu kožu, ne na akne nikako balzam ali on je pravi melem za suhu kožu nešto najbolje što Vichy ima u ponudi.

top-secret-koka
16.02.2010., 14:39
ja sam imala oba i niti jedan mi nije senzacionalan, onako, dobri su, al ih vise ne bi kupovala :ne zna:

isti sam ucinak hidratacije imala kad sam se dobro naspricala hidrolatom ruzmarina i nakon toga stavila laganu kremu, tipa balea aqua ili tome slicno.

frupy
16.02.2010., 14:40
Ma ja sam poseban slucaj. Medicinski fenomen. :facepalm:
Imam suhu kozu kojoj fali i vlage i masnoce, ali s hormonalnim aknama po bradi, celjusti i vratu.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
I serum sam stavljala samo na ovaj "zdravi" dio lica, nikako ne na upaljene akne, iako mi i na tim mjestima fali vlage.

ancatdubh
16.02.2010., 17:20
To sam si i mislila. Ostajem pri serumu, ako mi vise nece uzrokovati te flekice.
Jel neka od vas mozda probala i avene serum i ovaj od vichyja pa da ih usporedi? :moli:
Meni je ovaj od avene bio prilicno dobar, iako ne senzacionalan, ali sam ipak uzela aqualia thermal. Mozda sam ipak trebala uzeti avene...:ne zna:

ja koristim avene serum jedno 3 tjedna i to je prvi proizvod nakon dugo vremena na kojem sam primjetila rezultate..od vichya nisam probala serum,ali sam koristila prije nekoliko god njihove proizvode i pre agresivni su mi.

avene mi je sad br jedan i kupit cu i neku kremicu uskoro od njih,a i serum kad ga potrosim:top:

vec sam i mamu navukla na serum:)

ancatdubh
16.02.2010., 17:25
Ma ja sam poseban slucaj. Medicinski fenomen. :facepalm:
Imam suhu kozu kojoj fali i vlage i masnoce, ali s hormonalnim aknama po bradi, celjusti i vratu.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
.

imam i ja periodicno bas problema na istim mjestima kao ti,najprije sam mislila da su jajnici,ali oni su u redu,sad jos samo idem stitnjacu provjerit.

ali kad pijem glinu,akne mi se ociste,ali nemora svakom djelovat.nekad ju stavljam i kao masku i super mi je dok frendici koja ima JAKO osjetljivu i suhu kozu lica, ne reagira dobro na masku od gline.a i treba napomenut da ju ne treba drzat pre dugo.

trenutno pijem i neke homeopatske pripravci pa bi mi se trebalo smirit,ali serum stavljam i preko tih par sitnijih aknica sta su ostale i nema problema:)

patientia
16.02.2010., 17:34
Offtopic, ali zapelo mi je za oci, homeopatski pripravci nisu lijekovi i ne smiju se nazivati lijekovima.

frupy
16.02.2010., 17:42
^^
Ajde, tako ti svega, nemoj i ovdje o tome! :moli:
Imas tamo svoju temu. :kava:

ancatdubh
16.02.2010., 17:46
Ajde, tako ti svega, nemoj i ovdje o tome! :moli:
Imas tamo svoju temu. :kava:

ne razumijem,htjela sam napisat sta koristim,nism znala da si tako neprijateljski raspolozena za savijete..necu vise:mig:

btw za tebe kao savrsenog potrosaca imas preradjenu glinu u tubici od 30 ml koja kosta cca 180kn..od collistara avjerujem i od "provjerenih" proizvodjaca da ne mislis da vračam ovdje..;)

patientia
16.02.2010., 17:52
Zasto bih uopce koristila glinu?

ancatdubh
16.02.2010., 17:55
Zasto bih uopce koristila glinu?

pa odi na "onu" temu pa si procitaj(volim ignorante):kava::mig:

patientia
16.02.2010., 18:02
Koju "onu" temu?

ancatdubh
16.02.2010., 18:12
Koju "onu" temu?

valjda s ne pravis blesava,ali forumasica se na moj dobronamjerni savjet sablaznila i komentirala da imam 2neku temu" za "te stvari"..o.k. nisam znala da je bogohuljenje spomenut neke stvari..nisam nikom nista prodavala ni tvrdila da je najbolje ikad pa neznam ni cemu slanje na "one" teme,ko da smo u kamenom dobu:bonk:
mislila sam da se mogu slobodno iskustva razmjnjivati,my bad:kava:

da nebudem skroz OFF..avene serum je zakon(eto,malo navijam za sintetiku da me ne poglasite vračem):raspa:

patientia
16.02.2010., 18:23
E stvarno, ako je meni jasno o cemu ti brijes...

frupy
16.02.2010., 18:27
ne razumijem,htjela sam napisat sta koristim,nism znala da si tako neprijateljski raspolozena za savijete..necu vise:mig:
btw za tebe kao savrsenog potrosaca imas preradjenu glinu u tubici od 30 ml koja kosta cca 180kn..od collistara avjerujem i od "provjerenih" proizvodjaca da ne mislis da vračam ovdje..;)

Ma neeeee, nije se moj post odnosio na tebe! :grli:
Odgovorila sam na patientijin post o homeopatiji jer sad prosipa pamet i izvan svoje teme na kojoj samo ona pise.:mig:
A sto se tice gline, bojim se da je ona bolja za masnokosce pa ju nisam nikad ni probala.:ne zna:

ancatdubh
16.02.2010., 18:31
Ma neeeee, nije se moj post odnosio na tebe! :grli:
Odgovorila sam na patientijin post o homeopatiji jer sad prosipa pamet i izvan svoje teme na kojoj samo ona pise.:mig:
A sto se tice gline, bojim se da je ona bolja za masnokosce pa ju nisam nikad ni probala.:ne zna:

aha,ok..onda ti se ispricavam..krivo smo se skuzile,mislila sam da se tu po defaultu nesmije spominjati nista prirodno:mig:

a lijekove sam odma prepravila u pripravke od straha :D ;)

patientia
16.02.2010., 18:33
Pa Xenin recept je potpuno prirodan.

ancatdubh
16.02.2010., 18:33
E stvarno, ako je meni jasno o cemu ti brijes...

sve pet,communication breakdown:mig:

patientia
16.02.2010., 18:34
Sad mi je jasno, mislila si da je frupy tebe potjerala s teme.

ancatdubh
16.02.2010., 18:37
Sad mi je jasno, mislila si da je frupy tebe potjerala s teme.

yes,mislim inace se ne bih na to osvrtala ali danas je moj dan-pms :Pop:s :cerek:

frupy
16.02.2010., 18:43
Nikoga ja ne tjeram, ali sve ima svoje mjesto.:kava:
ancatdubh, slobodno ti preporuci lijekove / pripravke / whatever.:mig:
A sad si me ipak zainteresirala i za avene "pripravak" :lol:, ovaj, pardon, serum... Dat cu jos malo vremena vichyju pa ako ne kliknemo, odoh ja po avene.:top:

Lilivanili
17.02.2010., 09:59
Pitanje za Xenu :)

Napravila sam prvi put serum sa vit C po tvom receptu, ispao je super, iako mi koža inače burno reagira na kozmetiku sa vit C i retinolima (zato sam potpuno prešla na prirodnu koz. i to je bio pun pogodak), ovaj serum osim početnog peckanja nije izazvao nikakve reakcije.
Instant posvijetli kožu, neke mrljice su već nestale :cerek: jako sam zadovoljna, ali ono što mi ne paše je količina glicerina (ne volim osjećaj glicerina na koži, baš me smeta i borim se sa željom da da se odmah umijem :D).
Drugi put sam napravila sa manjom količinom glicerina, askorbinska kis. se dobro otopila i serum je bio dobar prva dva dana, ali jučer sam primjetila da su se stvorili kristali na dnu bočice koji se ni nakon žustrog dužeg mućkanja nisu otopili.
Jel to normalno? :ne zna: Gdje sam pogriješila?
Inače serum držim u hladnjaku.

I da li bih se mogla umiti (samo sa vodom) pola sata- sat vremena nakon što stavim serum?

top-secret-koka
17.02.2010., 10:03
I da li bih se mogla umiti (samo sa vodom) pola sata- sat vremena nakon što stavim serum?

nisam xena, ali ja operem sve sa sebe pola sata nakon seruma, pa kolikogod da to je ili nije dobro.
ne bi mogla sa kiselom facom setat po svijetu :D

eyedetox
17.02.2010., 10:09
nisam xena, ali ja operem sve sa sebe pola sata nakon seruma, pa kolikogod da to je ili nije dobro.
ne bi mogla sa kiselom facom setat po svijetu :D

Ja također operem nakon nekog vremena a čini mi se da je Xena rekla da kad se serum jednom upije da više ništa ne znači na koži.
Btw. i meni su se napravili kristalići ali oko čepa od bočice al me ne smeta, promučkam i dalje mažem a ako ti smeta glicerin rekla je Xena da ga zamijeniš s Propilen glikolom

xena
17.02.2010., 10:16
Pitanje za Xenu :)

Napravila sam prvi put serum sa vit C po tvom receptu, ispao je super, iako mi koža inače burno reagira na kozmetiku sa vit C i retinolima (zato sam potpuno prešla na prirodnu koz. i to je bio pun pogodak), ovaj serum osim početnog peckanja nije izazvao nikakve reakcije.
Instant posvijetli kožu, neke mrljice su već nestale :cerek: jako sam zadovoljna, ali ono što mi ne paše je količina glicerina (ne volim osjećaj glicerina na koži, baš me smeta i borim se sa željom da da se odmah umijem :D).
Drugi put sam napravila sa manjom količinom glicerina, askorbinska kis. se dobro otopila i serum je bio dobar prva dva dana, ali jučer sam primjetila da su se stvorili kristali na dnu bočice koji se ni nakon žustrog dužeg mućkanja nisu otopili.
Jel to normalno? :ne zna: Gdje sam pogriješila?
Inače serum držim u hladnjaku.

Ja bi se umila nakon sat vremena. Čini mi se sigurnijim vremenom da se sve dobro apsorbiralo. Nakon toga vitamin C se ne može isprati s kože zasigurno.
Ja ga ne ispirem nego nakon njega stavljam avokadovo ulje za masažu koje isto tako ne ispirem nego samo obrišem višak. I poslije toga stavim kremu.
Tako da nisam kisela niti malo :p

Šta se tiče ovih kristala, pretpostavljam da ti se ili askorbinska nije dobro otopila ili da si stavila previše askorbinske pa je otopina možda bila malo prezasićena. Obzirom da si smanjila količinu glicerina, onda dodaj malo vode da nadoknadi tu količinu u ukupnom serumu.

Lilivanili
17.02.2010., 10:42
Šta se tiče ovih kristala, pretpostavljam da ti se ili askorbinska nije dobro otopila ili da si stavila previše askorbinske pa je otopina možda bila malo prezasićena. Obzirom da si smanjila količinu glicerina, onda dodaj malo vode da nadoknadi tu količinu u ukupnom serumu.

Bit će da je nešto od ovo dvoje, a ništa... mućkat ću opet.:D
Ja ga stavljam prije spavanja pa izdržim cijelu noć, ali ovo sa umivanjem mi je draža opcija.

top-secret-koka
17.02.2010., 10:43
Tako da nisam kisela niti malo :p

jesi, jesi :rofl:
cijeli dan konzervirana c-vitaminom :D

eyedetox
17.02.2010., 10:59
jesi, jesi :rofl:
cijeli dan konzervirana c-vitaminom :D

Ma Xena se sva balzamirala :lol: pa vidiš da žena ima unuka a samo jednu boru!

Skura
17.02.2010., 12:38
I ja se umijem nakon nekog vremena - po ure ujutro ili sat-dva navečer...
(smeta mi glicerol na licu užasno iako imam suhu kožu, al je zato nakon umivanja koža meka prekrasna :cerek:)

A ti kristali jeli moguće da ti se serum malo smrznuo u frižideru? :ne zna:

shakti
17.02.2010., 12:46
Ja se ne umivam nakon seruma, meni ga koža doslovno 'popije' odmah, pa mi se glicerin ni ne osjeti baš na koži...Ujutro stavim serum, pa za 5 min. kremu, pa puder.

Lilivanili
17.02.2010., 13:13
I ja se umijem nakon nekog vremena - po ure ujutro ili sat-dva navečer...
(smeta mi glicerol na licu užasno iako imam suhu kožu, al je zato nakon umivanja koža meka prekrasna :cerek:)

A ti kristali jeli moguće da ti se serum malo smrznuo u frižideru? :ne zna:

Da, koža stvarno bude meka i lijepa poslije, ali mene izluđuje taj osjećaj na licu. :D + sva sam si kisela.:rofl:
Zagrijem bočicu u rukama dok mućkam, a i pustim malo da stoji vani kad izvadim iz hladnjaka.
Mislim da sam fulala omjere i stavila previše kiselog.:D
Vratit ću se prvobitnom receptu, sad mi je to oke ako mogu isprati s lica. Sat vremena pretrpim za ljepotu. :)

top-secret-koka
17.02.2010., 15:36
Da, koža stvarno bude meka i lijepa poslije, ali mene izluđuje taj osjećaj na licu. :D + sva sam si kisela.:rofl:

slazem se :)
kako smo komplicirane, htjele bi biti lijepe, al nista ne trpit:D

meni se ulje od dietpharma vise podvuce pod nokte ili ostane na prstima nego sto uspijem iscijediti iz kapsule. danas odem u dm kupiti e-vit. od holyplanta i naravno, nema ga....

vi iskusne kemicarke, imate li neku preporuku e-vitamna sa e-bay :)

Estee Lauder
17.02.2010., 23:26
slazem se :)
kako smo komplicirane, htjele bi biti lijepe, al nista ne trpit:D

meni se ulje od dietpharma vise podvuce pod nokte ili ostane na prstima nego sto uspijem iscijediti iz kapsule. danas odem u dm kupiti e-vit. od holyplanta i naravno, nema ga....

vi iskusne kemicarke, imate li neku preporuku e-vitamna sa e-bay :)

I mene užasno nerviraju kapsule e vitamina. Meni ih je još ostalo 5 komada, jer sam pravila poduplane doze za tijelo i ruke. Vidjela sam u apoteci tekući E vitamin od NW , mislim da ima 50-tak ml i dođe 100 kn. A i ja ću gledati taj od holyplanta. Ja sam isto smanjila udio glicerina, ali opet nije to to. Originalan recept ima svoju draž bez obzira što i meni glicerin smeta na koži. :ne zna:
Ja ga samo ujutro stavim, držim sat vremena i mokrom blaznicom dobro isperem lice, jer naravno ne smijem pokvariti mukotrpno namazane okice.:rofl:

eyedetox
18.02.2010., 00:09
A kad sam ja rekla da se sva izbodem iglom dok probušim te kapsule da iscjedim kap ulja onda ste mi se smijale :mig:

top-secret-koka
18.02.2010., 07:23
NW - toliko sam slusala protiv tog branda i da je najgore sto se nudi u nasim ljekarnama, da mi vise nije opcija za nista....

osim toga, moja mama je davno imala to ulje - koliko se sjecam bilo je dosta namirisano limunom i gusto, ona je dobila pristeve na oziljku koji je tretirala, ali svi znamo da je to jako individualno, pa mozda je nekom to ulje ok.

ja cu naruciti sa neta, jeftinije je i veca mililitraza, samo moram uloviti malo vise vremena da vidim koje ulje, zbunise me cure sa tokoferolima i acetatima :D.

kolegica narucuje vitamine sa ove stranice i kaze da stize za 5-7 radnih dana :)
http://www.swansonvitamins.com/Search?keyword=vitamin-e+oil&doSearch=true&ntt=vitamin%2Be%2Boil&n=0&ntk=Level1&x=43&y=6

ovdje ih ima vise, tak da zaboli glava kod biranja....
http://www.swansonvitamins.com/Search?keyword=vitamin-e+&doSearch=true&ntt=vitamin-e%2Boil&n=0&ntk=Level1

aaaa sad vidim da postoji alfa, beta, gama i delta-tokoferol :rofl:
na kraju cu u serum uliti domace maslinovo ulje i amen :rofl:

xena
18.02.2010., 07:46
tokoferil acetat je skroz OK - ne brini :mig:
Tražite samo što čišći vitamin, bez puno aditiva - iako ih gotovo uvijek ima.
Taj što je bio namirisan - ni u ludilu...tu je vjerojatno vitamin samo u tragovima.

frogy
18.02.2010., 08:03
Napravila sam si serum i stavljam ga navečer. Ne umivam ga s lica, nego nakon nekih sat vremena od stavljanja na njega stavim noćnu kremu. Apropo vitamina E, ja imam nekakav u kapsulama, jednostvno te kapsule na vrhu prepržem škaricama i to je to. Ne mučim se iglom...

Lilivanili
18.02.2010., 19:27
Ja sam ga smućkala ponovo, ovaj put točno po receptu kojeg se najbolje strogo držati jer to je to.:cerek:
Ovaj put sam ga stavila u bočicu s pumpicom jer ga tako najlakše rasporedim po koži. Nema više hladnjaka, držat ću ga vani (inače se dosta stisne i razdvoji od ostatka smjesa glicerola i vit E), i tako ga jako brzo trošim.
Čak se nekako i privikavam na taj glicerol, ali svejedno nakon sat vremena umivanje.
I ja stavljam Holyplantov vit E, čini mi se jednostavnije i bezbolnije.:D

Hvala Xena, tvoji savjeti stvarno zlata vrijede.
Serum je pun pogodak, osim što mi je koža nevjerojatno meka (toliko da se stalno pipkam u nevjerici :rofl:) također sam primjetila da mi stisne pore kao i Ester. Baš me zanima dugoročni učinak.

deya
18.02.2010., 22:49
Curke, i oralni unos C vitamina (popiti ga, i to isti taj prahić koji stavljate/m na lice) ima super učinak na kožu.
Doduše, min. je 3g dnevno, i jest da ima laksativni učinak (al samo u početku, dok se tijelo ne navikne :) ).

U slučaju neke kraće kure od recim par mjeseci (proljeće idealno) pomalo povećavti dozu, i pomalo se "skidati",
jer tijelo na nagli prekid uzimanja vitamina C u većoj dozi, može reagirati simptomima skorbuta.

Estee Lauder
18.02.2010., 22:54
Curke, i oralni unos C vitamina (popiti ga, i to isti taj prahić koji stavljate/m na lice) ima super učinak na kožu.
Doduše, min. je 3g dnevno, i jest da ima laksativni učinak (al samo u početku, dok se tijelo ne navikne :) ).

U slučaju neke kraće kure od recim par mjeseci (proljeće idealno) pomalo povećavti dozu, i pomalo se "skidati",
jer tijelo na nagli prekid uzimanja vitamina C u većoj dozi, može reagirati simptomima skorbuta.

3 grama vitamina je nenormalno velika doza.:eek: Preporučuje se od 500- 1000 mg. Zna se da se višak c vitamina izbacuje mokrenjem, ali čemu pretjerivati.

xena
19.02.2010., 07:54
Doze vitamina C su uvijek tema za raspravu. Nekad se smatralo (imam jednu stariju knjigu - "Sveznanje o vitaminima") gdje piše da se vitaminom C čovjek ne može predozirati, da se višak jednostavno izluči i bok.
Danas se to više ne gleda tako, već se zna i zašto visoke doze mogu biti i štetne. Deya je spomenula laksativni učinak do kojeg dolazi zbog tzv "osmotskog učinka" tj odvlačenja tekučine u crijeva.

Najviša preporučena količina, po nekim izvorima, bi bila za one najugroženije koji trebaju više vitamina od prosjeka oko - 200 mg. Meni se čini da je to premalo - na kraju krajeva, Plivit C ima 500 mg :D

Najveća opasnost od prekomjernih doza je u tome što vitamin C u nekih ljudi povećava apsorpciju željeza što može biti vrlo opasno (inače je to poželjno, ali može doći do poremećaja). A i antioksidacijsko djelovanje može preći u prooksidacijsko (tako bar tvrde) ako su doze previsoke.

E sad - to je sve siva zona, o vitaminima i mineralima i mnogim dodacima prehrani se uvijek nešto tvrdi pa se onda mijenjaju tvrdnje i onda ono super korisno - postane beskorisno (evo samo sad nedavni slučaj sa ginkom - navodno niš koristi :rolleyes: ).

Ja uzimam dva puta po 500 mg, pa šta ispa - ispa :D Jedna moja kolegica uzima tri puta po petsto već godinama. Niti jedna niti druga nikad nismo prehlađene :top: Jel to zbog vitamina C - who knows? :ne zna:

Vitamini su u slobodnoj prodaji, pa svatko može eksperimentirati po svojoj volji - a važno je mislim i to da svačiji organizam to apsorbira drugačije (vjerojatno su zato istraživanja i toliko šarena) pa neka maxi doza nekome može biti vrlo korisna, a drugome navući probleme.

eyedetox
19.02.2010., 09:03
3 grama vitamina je nenormalno velika doza.:eek: Preporučuje se od 500- 1000 mg. Zna se da se višak c vitamina izbacuje mokrenjem, ali čemu pretjerivati.

Ja sam živjela u SAD-u 2 godine i nažalost bila par puta u bolnicama i tamo svaki doktor preporučuje 5 grama C vitamina :eek:
Amerima je to normalno i šopaju se općenito velikim dozama vitamina ali, doduše, i lošije se hrane od nas. Ja pijem 1 gram a kad sam bolesna 2 grama i mislim da je to ok jer pušim,malo spavam, loše jedem i stalno sam u zadimljenom a organizam ionako ne iskoristi cijelu tabletu već dosta pomokrimo a da se nije iskoristilo. Zato je moja filozofija: bolje više pa nek tijelo uzme koliko uzme. Naravno, s ostalim vitaminima tako ne razmišljam jer se neki nikako ne smiju uzimati previše

deya
19.02.2010., 21:48
U biti, i ja sam čitala razna mišljenja o vit. C.

Npr. Linus Pauling, dobitnik Nobelove nagrade za kemiju, propagirao je hiperdoziranje vitaminima, te je i sam to provodio.

I to, vitamina C čak 12 grama, a prema njegovim uputama u nekoj klinici u Švicarskoj liječili su ljude oboljele od raka debelog crijeva
još i većim dozama. Vitamin C je antikancerogen, i čak pola od te unijete količine se izbaci putem stolice.

Količina od 500 - 1000, pa i 3000 mg je sasvim u redu, a naravno da sad neke enoooormno veće doze mogu imati razna djelovanja na kemizam tijela.

frupy
19.02.2010., 21:50
Ponosno javljam da vise ne dobivam flekice od vichy seruma. :cheer:
S uzitkom ga nastavljam koristiti... :s

deya
19.02.2010., 21:52
Po tom principu gledajući, i C vitaminski serum :cerek: i jest djelotvoran - zbog velike koncentrcije djelatne tvari.

Za razliku od većine komercijalnih proizvoda, koji aktivne tvari najviše sadržavaju u reklami istog.

deya
19.02.2010., 21:57
Wow, frupy, dobar Ti je vichy serum!,:s joooj, i ja se premišljvam da li da ga uzmem (također mi vichy kreme ne pašu), a nisam uspjela dobiti tester u apoteci - rekli da serume baš i nemaju, nego samo kreme...

frupy
19.02.2010., 22:43
Zbilja mi je dobar, iako mi njihove kreme inace uopce ne pasu.
Malo me uhvatila panika zbog onih flekica, ali to ocito nije bilo zbog seruma.:ne zna:

Estee Lauder
19.02.2010., 23:56
Zbilja mi je dobar, iako mi njihove kreme inace uopce ne pasu.
Malo me uhvatila panika zbog onih flekica, ali to ocito nije bilo zbog seruma.:ne zna:

Stvarno je taj serum dobar, ja ga i oko očiju namažem i ništa me ne smeta, baš dobro hidrira i to područje.:)

Allexis
20.02.2010., 21:24
kupila novi serum :) zasada mi se čini dobar, iako mi ima nekako previše morski miris....

http://www.ljdlb.com/laboutique/im/articles/boutik_phytomer_lv_oxy_soufflemarinserumoxygenante nergisant.jpg

inače sam koristila hydracontinue, savršen je i tako fino miriši :cerek:, ali ga nije bilo....ali čim ga nađem, kupujem i njega....

http://www.ljdlb.com/laboutique/im/articles/boutik_phytomer_lv_hyd_serumhydranourrissantdensif iant.jpg

shakti
28.02.2010., 14:33
Xena, ili netko drugi...smiju li se kreme s retinolom/retinaldehidom koristiti za vrijeme dojenja? Nigdje ne mogu naći odgovor. Znam samo da se ne preporučuju trudnicama...

runolistSA
28.02.2010., 14:40
shakti, evo ti malo za citanje :)

http://www.google.com/#hl=en&source=hp&q=retinol+and+breastfeeding&aq=0&aqi=g1g-m1&aql=&oq=retinol+and+breas&fp=c5aa4278f68e4a4

bacih brzinski pogled i ispada da se smiju koristiti ali treba paziti na kolicinu.

shakti
28.02.2010., 16:06
shakti, evo ti malo za citanje :)

http://www.google.com/#hl=en&source=hp&q=retinol+and+breastfeeding&aq=0&aqi=g1g-m1&aql=&oq=retinol+and+breas&fp=c5aa4278f68e4a4

bacih brzinski pogled i ispada da se smiju koristiti ali treba paziti na kolicinu.

Hvala ti :kiss: I ja sam sad čitala i nađoh ono što sam i prije znala-baš to što si rekla, treba paziti na količinu. Nisam htjela koristiti kreme s retinolom tijekom trudnoće i prvu godinu djetetovog života, a sad kad ima već 13 mjeseci, razmišljam si...Ipak ću pitati liječnika.

Vorkosiganova
01.03.2010., 08:24
curke, napravila bih xenin serum, ali me muči taj e-vitamin. kako se on službeno navodi u sastavu? mislim, što treba pisati u sastavu da znam da je to e-vitamin i to čisti?
tenks.

xena
01.03.2010., 11:47
curke, napravila bih xenin serum, ali me muči taj e-vitamin. kako se on službeno navodi u sastavu? mislim, što treba pisati u sastavu da znam da je to e-vitamin i to čisti?
tenks.

Vitamin E je tokoferol koji ja do sada nisam vidjela u sastavima ulja i kapsula. To je čisti oblik vitamina E.
Ja koristim kapsule vitamina E od estera tokoferola koji se zove dl-alpha tocopheryl acetate

Vorkosiganova
01.03.2010., 12:22
tenks xena. aaaa...čije su te kapsule vitamina e?

Ivana1505
01.03.2010., 13:24
Bok Cure
Dali je neka od vas koristila ovaj serum TNS Essential serum (od Skin Medica-e)??
I ako je di ga je nabavila?

xena
01.03.2010., 13:28
tenks xena. aaaa...čije su te kapsule vitamina e?
Dietpharmove

jasmine
01.03.2010., 17:22
http://www.johnmasters.com/hfs.htm

ovaj serum je fantazija :s:s:s
imala sam tester i bilo mi ga je dosta za 3 većeri jer sam ga stavljala umjesto noćne kreme i lice je ujutro bilo fantastično. imala sam neke zaostatke prištića od pms-a i to se rješilo u te tri noći a koža je stvarno bila jako hidratizirana. mislim da mi je ovo najbolji hidratantni serum koji sam probala. najvažnije je da nejde nikakva krema na njega,malo mi je to bilo čudno al eto uvjerila sam se da je tako.
sad koristim i njihov serum sa c vitaminom i nakon prvog nanošenja sam isto zadovoljna al ću sačekati da ga potrošim do kraja da steknem kompletno mišljenje.
i da svi su za normalnu do suhu kožu a ja imam normalnu do mješoviti i savršeno mi paše.
na netu je ovaj prvi serum 180kn a kod nas je 250kn pa ga se isplati naručiti iz vana. :)

Vorkosiganova
02.03.2010., 08:38
hvala xena!

Mitchy
02.03.2010., 10:22
bok cure, evo da vam se pridružim....zanima me koja je razlika između seruma i hidratantne kreme? Imam 27. god, jel je rano da počnem koristiti serum? Inače imam mješovitu dehidriranu kožu.

shakti
02.03.2010., 11:48
bok cure, evo da vam se pridružim....zanima me koja je razlika između seruma i hidratantne kreme? Imam 27. god, jel je rano da počnem koristiti serum? Inače imam mješovitu dehidriranu kožu.

Nije, nije rano! :) A, s obzirom na opis stanja tvoje kože, mislim da ti je serum prijeko potreban! Serum ima veću koncentraciju određenih sastojaka od kreme, a s obzirom da imaš dehidriranu kožu, ja bi ti preporučila od Vichya Aqualia Thermal serum.

Mitchy
02.03.2010., 12:46
puno hvala shakti, znam da je ovo glupo pitanje ali me zanima kak se serum koristi? Dal ga stavljam umjesto kreme ili ispod kreme?

Skura
02.03.2010., 14:39
Ispod kreme ;)

Prvo serum, ostavi malo da se upije (vitaminske minimalno 15 minuta) pa krema nakon.

Mitchy
03.03.2010., 10:06
Pošto koristim hidratantnu kremu Avene hydrance legere, sad me zanima dal da uzmem serum od Avena ili Vichy Aqualia Thermal serum?

eyedetox
03.03.2010., 10:35
Pošto koristim hidratantnu kremu Avene hydrance legere, sad me zanima dal da uzmem serum od Avena ili Vichy Aqualia Thermal serum?

Ja mislim da je svejedno jer oba služe za hidrataciju tako da uzmi onaj koji ti više odgovara. Meni nijedan proizvod nije iz iste linije a kamoli od iste marke

Mitchy
03.03.2010., 10:51
Ja mislim da je svejedno jer oba služe za hidrataciju tako da uzmi onaj koji ti više odgovara. Meni nijedan proizvod nije iz iste linije a kamoli od iste marke

hvala, probat ću sa Vichy Aqualia Therma koji dosta cura hvali...:)

Vorkosiganova
05.03.2010., 11:57
evo, napravila sam xenin turboserum. moram reći da mi nije bio nikakav problem rastopiti c-vitamin-pustila sam da se samo polako otapa i tu i tamo sam promućkala i nije mi se činilo sad tegobno i dugo.
enivej, malo pecka kad ga se stavi, ali se odmah upije i stvarno je glatka koža od njega. malo mi je bilo čudno što je neka od vas pisala da joj ima malkoc previše glicerina-ni ja ne volim glicerin na koži, znojkam se od njega, ali tog glicerina ima toliko zanemarivo da ga gotovo ne osjetim. skoro je kao vodica serum (dodati ću kap dvije glicerina i još jednu kapsulu e-vit, jer mislim da mi se dosta tog dvoje zadržalo na žličici, a da nije sve otišlo u bočicu).
za sad mi se čini super, jedino što ne uspijem ga ujutro drž
ati pola sata prije kreme jer se dižem zadnji čas da se spremim prije posla-valjda to nije od presudnog značaja.

hvala još jednom xena i javim nakon nekog vremena kakvi su rezultati!

Zlatna cura
05.03.2010., 12:06
Je li netko probao ovaj novi serum od Diora ONE Essential i šta mislite o njemu?

Ja sam dobila semplić i stavljam ga dva dana i nekako mi je lice jako fino, iako mi kad sam ga stavila na kožu nije djelovao nešto posebno.

Mopsly
05.03.2010., 14:06
Da li je koja od Vas probala John Masters organics Vitamin C Anti aging face serum i kakva su iskustva?

jasmine
05.03.2010., 15:27
ja sam ga probala i odličan je kao i onaj drugi :mig:

Zlatna cura
06.03.2010., 00:00
Je li netko probao ovaj novi serum od Diora ONE Essential i šta mislite o njemu?

Ja sam dobila semplić i stavljam ga dva dana i nekako mi je lice jako fino, iako mi kad sam ga stavila na kožu nije djelovao nešto posebno.

Samo da se nadopunim: on nije anti-age niti protiv bora i sl., nego kao za detoksikaciju kože.

slatkish
07.03.2010., 12:10
jel netko imao phytomerov energizing oxygenating serum? ja imam tester i jako je fin na licu, pa me zanima što točno radi?
što to točno znači energizing? nikad mi to nije bilo jasno, za sjaj kože, ili što?

novabbb
09.03.2010., 20:21
ja sam ga probala i odličan je kao i onaj drugi :mig:

Ako na drugi misliš onaj sa zelenim čajem i ružom, da li znaš kakav je za kožu sklonu aknama?

Allexis
09.03.2010., 23:35
jel netko imao phytomerov energizing oxygenating serum? ja imam tester i jako je fin na licu, pa me zanima što točno radi?
što to točno znači energizing? nikad mi to nije bilo jasno, za sjaj kože, ili što?

imam ja taj souffle marine serum....prije njega sam imala od phytomera hydracontinue.....oba su mi jednako dobra, koža mi je mekana, glatka, izgleda svježe, prozračno....
evo linka što bi trebao raditi --> http://www.skinelite.com/phyt-006.html

galen0303
14.03.2010., 08:12
pozdrav svim damama ovdje,
nadam se da mi nećete zamjeriti ako se uključim:cerek:ja sam magistar farmacije po struci i slučajno sam naletio na ovu temu o serumima, a tražio sam nešto o vitaminima te sam naletio na xenin komentar:)recept joj je super:sjednostavan:top:i jeftin:Dsvaka čast, a vidim i da je odlično potkovana sa znanjem:):)što se tiče supstanci koje ona preporučuje mogu se naći u skoro svim apotekama, vitamin c ili sakorbiska bitno je da je bijel prašak jer ako je malo požutio lošijeg je kvaliteta, vitamin e u ovom slučaju ima više uloga, može služiti kao antioksidans da spriječi djelovanje slobodnih radikala u stanicama a takođe u koncentraciji do 1% može služiti i kao konzervans-u ovim koncentracijama obično se nalazi u klasičnim preparatima ali u serumima ga može biti znatno više.Glicerin je dosta gust pa se može njega staviti manje a e vitamina više da bi preparat bio manje ljepljiv.Što se tiče rastvaranja, slobodno možete zagrijati detilovanu vodu do 30 stepeni pa čak i 36, a sve to kontrolišite uz pomoć običnog toplomjera za mjerenje tjelesne temperature, jer i naš organizam je zagrijan na toj temperaturi i do nje se vit. c ne raspada.Nabavio sam i kolagen i dao je još jednu predivnu notu serumu koji ja radim.Vit e se može naći i u ampulama, nekad sam ga nabavljao iz madjarske i to je taj oblik koji vi tražite-tokoferol acetat.Inače, svi preparati koji su namijenjeni za upotrebu u obliku inekcija vrlo su zahvalni za izradu seruma , krema, losiona i sl.Propilen glikol ne koristim u kozmetičkim preparatima.
Ako kome treba ovih sirovina, slobodno neka mi se obrati, one su vrlo jeftine, možemo se organizovati i poslati.
Takođe, u serumu koji ja radim imam još jednu komponentukoju vam ne mogu reći ali bih volio da probate ako želite, jeer vidim da ste vrlo dobro potkovane i probale ste izuzetno kvalitetne i od poznatih proizvođača skuplje serume.Ovdje imam pozitivne reakcije na ovaj moj proizvod.Ko hoće neka mi se obrati i šaljem.
Sem ovog napravio sam jedan tonik protiv puknutih kapilara bilo gdje.Znate one sitne kapilare, modrice i sl.I to ako nekog interesuje slobodno neka se javi.
Hvala što se sve ovo pročitali i stojim vam na usluzi jer inače radim mnogo preparate i iz obalasti kozmetike i mnogo ljekova.
pozz

jasmine
14.03.2010., 09:59
Ako na drugi misliš onaj sa zelenim čajem i ružom, da li znaš kakav je za kožu sklonu aknama?

da na taj sam mislila al stvarno ne znam kako bi se ponašao na koži s aknama. on je po teksturi kao tekuća krema i stavlja se naveče umjesto nočne kreme i ja sam tako radila dok sam imala testera i samo ti mogu reći da vo par sitnih prištića što imam i što sam imala je tako omekšao da sam ujutro samo malo potisnula prstom i išli su van. :)
probaj tester užicati. :mig:

wani
14.03.2010., 19:44
Ja sam previše lijena za uradi sama. Kupila sam od Nathural W. double c serum jer mi je glycolic serum od Rougj koji sam do sada koristila samo navečer popravio kožu što se tiče čistoće ali i isušio lice. Moram priznati da mi očekivanja nisu bila prevelika s obzirom da sam komentare na serum pročitala nakon što sam ga kupila i nisu bili baš idealni. Ali vidi čuda, izgleda da mojoj mješovitoj koži ipak super odgovara. Smanjile su mi se flekice na licu, pore, i samo lice mi djeluje nekako svježije. Stavljam ga ujutno i navečer prije kreme.

frupy
14.03.2010., 21:55
Ipak na kraju nisam prezadovoljna s Aqualia Thermalom. :tuzni:
Pristici mi vise ne izbijaju i fino mi navlazi kozu, ali kao da sam usla u zacarani krug. To vjerojatno nije do ovog konkretnog seruma, mislim da bi se ista stvar dogodila s bilo kojim.
Naime, kad stavim serum, sve je divno i krasno, ali cim ga ne stavim ispod kreme, koza zateze, pecka, peruta se...:mad: Kao da se stvorila nekakva ovisnost koze o serumu i vise mi ni najhidratantnija ni najmasnija krema ne pomaze. Koza jednostavno STALNO trazi serum ispod kreme, a kad ga ne stavim, situacija s dehidriranosti je sto puta gora nego je bila prije nego sto sam kupila serum.
Jel ima jos netko ovakvih iskustava?:confused:

slatkish
15.03.2010., 07:23
imam ja taj souffle marine serum....prije njega sam imala od phytomera hydracontinue.....oba su mi jednako dobra, koža mi je mekana, glatka, izgleda svježe, prozračno....
evo linka što bi trebao raditi --> http://www.skinelite.com/phyt-006.html

hvala:five:, znaš možda cijenu kod nas, oko 300 kn?

top-secret-koka
15.03.2010., 07:50
Pristici mi vise ne izbijaju i fino mi navlazi kozu, ali kao da sam usla u zacarani krug. To vjerojatno nije do ovog konkretnog seruma, mislim da bi se ista stvar dogodila s bilo kojim.
Naime, kad stavim serum, sve je divno i krasno, ali cim ga ne stavim ispod kreme, koza zateze, pecka, peruta se...:mad: Kao da se stvorila nekakva ovisnost koze o serumu i vise mi ni najhidratantnija ni najmasnija krema ne pomaze. Koza jednostavno STALNO trazi serum ispod kreme, a kad ga ne stavim, situacija s dehidriranosti je sto puta gora nego je bila prije nego sto sam kupila serum.

frupy, nije ti to od vichy seruma, ova zima se otegnula, ako inace boravis u centralnom, pa izadjes van puse, hladno...pa opet u grijanjem isusen prostor... nema tu pomoci od nijedne kreme ako si mjesovita koza sklona dehidriranosti.
ma sad ce proljece :cerek:

kikibela
15.03.2010., 08:08
jqa bih rekla da koža traži ono što joj treba pa ako stalno traži serum daj joj ga. Još uvijek se grije u stanovima, još uvijek je hladno, puše stalno nešto, to je sve za kožu smrt. Trackaj serum do daljnjeg plus naravno kremu, škodit neće nikako.

frupy
15.03.2010., 19:56
frupy, nije ti to od vichy seruma, ova zima se otegnula, ako inace boravis u centralnom, pa izadjes van puse, hladno...pa opet u grijanjem isusen prostor... nema tu pomoci od nijedne kreme ako si mjesovita koza sklona dehidriranosti.
ma sad ce proljece :cerek:

jqa bih rekla da koža traži ono što joj treba pa ako stalno traži serum daj joj ga. Još uvijek se grije u stanovima, još uvijek je hladno, puše stalno nešto, to je sve za kožu smrt. Trackaj serum do daljnjeg plus naravno kremu, škodit neće nikako.

Ali ja sam 100% uvjerena da je to od seruma. Inace po zimi navecer koristim avene trixeru koja je ultra jaka krema. Po danu stavljam avene hydrance optimale rich i to ispod mac studio sculpta koji u sebi ima shea butter, a 1-2 puta tjedno stavim hidratantnu avene masku. I koza mi se onda ne peruta niti je dehidrirana. Ovo zatezanje je pocelo bas sa serumom. :ne zna:

eyedetox
15.03.2010., 22:43
Jel se može taj Vichy serum stavljat ispod svake kreme?

jasmine
16.03.2010., 10:22
Jel se može taj Vichy serum stavljat ispod svake kreme?

može :)

eyedetox
16.03.2010., 10:28
može :)

E baš dobro onda, počela sam koristiti Redermic kremu i iako je za suhu kožu jako mi je suha pa mi treba nešto ispod al sam se bojala da taj serum ne poništi djelovanje kreme

Estee Lauder
16.03.2010., 11:00
E baš dobro onda, počela sam koristiti Redermic kremu i iako je za suhu kožu jako mi je suha pa mi treba nešto ispod al sam se bojala da taj serum ne poništi djelovanje kreme

Nemoj samo stavljati ispod aha krema i krema sa retinoidima.

Skura
16.03.2010., 12:48
Nemoj samo stavljati ispod aha krema i krema sa retinoidima.

Onda poništava djelovanje AHA i retinoida? Ili?

(to nisam znala da se serumi ne smiju stavljati ispod tih kremica...)

jasmine
16.03.2010., 13:03

ta redermic za suhu kožu je i meni sa mješovitom djelovala kao presuha,kao da nije nimalo hidratantna i to sam baš kometirala sa onom svojom tetom u ljekrni p a mi rekla da tako djeluje jer ima puno silikona u njoj.
ja sam ispod nje koristila jedan drugi serum i sve je štimalo. :)

Blond_Fairy
16.03.2010., 14:21

Bit će da je onda taj serum pun silikona (a ne bi se ni čudila za Vichy), dakle ima se osjećaj da djeluje dok je na koži, a u stvari kožu isušuje i kad ga ne staviš naprosto skužiš kako ti je nakon duljeg perioda što si ga upotrebljavala koža postala dehidrirana. Zato što on nije radio ništa nego samo stvarao određen "zaštitni sloj" kvazi-vlage (kao neki film) na tvom licu, a ispod toga lice se i dalje isušivalo.
Klasična kvaka kozmetičke industrije, tj. ovih brendova koji samo filaju svoje preparate sa silikonima. Po mojem mišljenju inače, Vichy kozmetika je ugl. jako loša. Nekad nije bila, ali sad je. To su mi i mnogi rekli koji se u to puno stručnije kuže.

Nemoj ga više koristiti i nabavi neki drugi serum!

frupy
16.03.2010., 17:00
Bit će da je onda taj serum pun silikona (a ne bi se ni čudila za Vichy), dakle ima se osjećaj da djeluje dok je na koži, a u stvari kožu isušuje i kad ga ne staviš naprosto skužiš kako ti je nakon duljeg perioda što si ga upotrebljavala koža postala dehidrirana. Zato što on nije radio ništa nego samo stvarao određen "zaštitni sloj" kvazi-vlage (kao neki film) na tvom licu, a ispod toga lice se i dalje isušivalo.
Klasična kvaka kozmetičke industrije, tj. ovih brendova koji samo filaju svoje preparate sa silikonima. Po mojem mišljenju inače, Vichy kozmetika je ugl. jako loša. Nekad nije bila, ali sad je. To su mi i mnogi rekli koji se u to puno stručnije kuže.
Nemoj ga više koristiti i nabavi neki drugi serum!

Vjerojatno si u pravu. Ja inace ni ne volim bas vichy, ali sam se pomamila za ovim serumom nakon silnih pohvala. :zubo:
Silikoni me recimo u preparatima za kosu ni najmanje ne smetaju, ali mozda je s kremama drugacija prica.:ne zna:

Estee Lauder
16.03.2010., 17:15
Onda poništava djelovanje AHA i retinoida? Ili?

(to nisam znala da se serumi ne smiju stavljati ispod tih kremica...)

Naravno, djelovanje aha kremica je u ph od 3-4 i sve što je ispod kreme može mijenjati ph. A retinoidi se stavljaju na potpuno suhu kožu. Mislim da i oni traže kiselkastiji ph.:)

Allexis
16.03.2010., 18:17
hvala:five:, znaš možda cijenu kod nas, oko 300 kn?

souffle marin je 250 kn

hydracontinue je 300 kn

Skura
16.03.2010., 18:59
Naravno, djelovanje aha kremica je u ph od 3-4 i sve što je ispod kreme može mijenjati ph. A retinoidi se stavljaju na potpuno suhu kožu. Mislim da i oni traže kiselkastiji ph.:)

Baš je nešto o tome i Pat pisala na 'sve što niste znali...'

Hvala na info :)

Inače takvo nešto nisam nigdje pročitala.... (iako ne koristim takve preparate (još) dobro je znati ;))

Bluegirl
16.03.2010., 20:16
Bas sam neki dan nasla "recept" za CE serum na netu, došla sam pogledati i na Forum, kad ono, Serumašice mučkaju te serume več sve u 16 :D.

Ja ću ga počet mučkati sutra...znači nesmije metal? Jer sam došla na ideju, da ga zmiksam s onim malim mikserom za pravljenje pjene na kapučinu :D http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:BwnuRWLdqtcgRM:http://www.source-werbeartikel.com/produkt/l/LA2050375.jpg ali sad ništa :).

Jedino mi se sad komplicira večernja rutina...čiščenje...serum CE...Retin A...moisturizer...jel dobar rijedosljed? I sve barem pol sata razmaka (uf)?

Bluegirl
16.03.2010., 21:38
Razmišljam još kupiti airless pump bottle na ebayu...kad se natoči u flašicu serum, svakim pritiskom na pumpcu se diže cijeli serum, dok ga ne potrošiš (vidi tu (http://cgi.ebay.com/TWO-1-Oz-30-ml-Airless-Bottles-w-pump-cover_W0QQitemZ220427409092QQcmdZViewItemQQptZSkin _Care_test?hash=item33527f56c4) ) tako, da nije u kontaktu sa zrakom. Uzet cu neprozirnu :)

eyedetox
16.03.2010., 23:41
ta redermic za suhu kožu je i meni sa mješovitom djelovala kao presuha,kao da nije nimalo hidratantna i to sam baš kometirala sa onom svojom tetom u ljekrni p a mi rekla da tako djeluje jer ima puno silikona u njoj.
ja sam ispod nje koristila jedan drugi serum i sve je štimalo. :)

Pa jel to dobro da ima silikona ili ne?:confused:

Zlatna cura
17.03.2010., 00:32

Meni osobno je to koma i u kremama i serumima. Ali vidim da to neke žene sasvim cool podnose, vjerojatno im koža nije tako zahtjevna i "izbirljiva". :ne zna:

xena
17.03.2010., 07:40
Jedino mi se sad komplicira večernja rutina...čiščenje...serum CE...Retin A...moisturizer...jel dobar rijedosljed? I sve barem pol sata razmaka (uf)?

Nemoj stavljati serum uvečer ispod Retin A. CE serum stavi samo ujutro kao prvu stvar na čistu kožu, a nakon pola sata možeš dalje šta već stavljaš, hidratantnu kremu, sunscreen, puder itd. Apsorpcija Retin A bi bila vrlo upitna preko seruma ili preko kreme. Retin A bi trebao ići na potpuno suhu kožu nakon čišćenja ili pranja lica uvečer (dvadesetak minuta nakon), a eventualnu hidratantnu kremu stavi koji sat poslije, oko očiju može i nakon pola sata.

Ako želiš stavljati serum CE uvečer, onda ti je bolje da mijenjaš - jednu večer serum, drugu večer Retin A - tako je najsigurnije da dobivaš optimalnu korist od obadvije stvari.

Bluegirl
17.03.2010., 07:51
Aha, super, onda jedno ujutro drugo navečer :). I lakše mi je. Hvala Xena.

Btw. jesi več umješala feruličnu? Gdje si je nabavila?

xena
17.03.2010., 10:57
Aha, super, onda jedno ujutro drugo navečer :). I lakše mi je. Hvala Xena.

Btw. jesi več umješala feruličnu? Gdje si je nabavila?

Nisam još, imala sam kupovni (Skinceuticals ferulic - donijela mi jedna frendica iz Amerike) i to je fantastično. Kad budem nabavljala feruličnu, javim ti se - ima dosta siteova koji prodaju kozmetičke sirovine - pronaći ću neki povoljan. Htjela bih kupiti još nekih stvari, pa kad budem načistu šta mi sve treba- a i s lovom :D

Bluegirl
17.03.2010., 11:28
Ja sam ju gledala tu (http://www.bulkactives.com/ferulicacidnatural.htm). I ja si još gledam, šta bi mi sve trebalo :D pa ću onda naručivat :). Javi, ako ćeš naručiti, gdje si naručila!

Leonharda
17.03.2010., 11:31
bluegirl za što služi ta ferulic..nešto? :ne zna:

xena
17.03.2010., 11:34

U serumima bi trebao biti cyclomethicone - to je silikon koji služi samo da se serum bolje razmaže i da se sastojci ravnomjerno rasporede po koži i onda hlapi s kože. On ne može začepiti pore i ostaviti naslagu.
S druge strane, ima silikona koji stvaraju barijeru tj film na koži i oni mogu začepiti pore, i vremenom dođe do toga da se pola toga što želimo uopće ne upije u kožu. Takav je recimo polysilicone, ali njega može isto biti u serumima - samo je bitno da je na dnu liste jer on u minimalnoj količini ne škodi ali sprečava da se sastojci seruma skinu s kože tokom dana ili trljanjem drugih krema po serumu.

Trebalo bi izbjegavati silikone koji čepe pore i ostavljaju film što je dobro samo ako je krema zaštitna i ako treba spriječiti neku iritaciju (recimo u kremama za ruke ili silikoni koji se stavljaju na kosu).
Silikon u kreme trpaju jer se bolje razmazuju i jer je koža poslije toga puno glađa i finija na dodir, ali vremenom stvarno može doći do začepljenih pora i problema jer suha koža ne može primiti hidrataciju koju joj želimo dati.

xena
17.03.2010., 11:40
bluegirl za što služi ta ferulic..nešto? :ne zna:

ferulična kiselina je antioksidans kao i vitamini E i C - skupa s njima vrlo moćna i to je onda serum za bogove :cerek:

Leonharda
17.03.2010., 11:43
ferulična kiselina je antioksidans kao i vitamini E i C - skupa s njima vrlo moćna i to je onda serum za bogove :cerek:

Hvala na info! To stavljaš u onaj svoj popularni serum? Ako da u kojoj količini?

xena
17.03.2010., 11:46
Nisam još nabavila feruličnu, ali kad napravim prvu dozu sebi - doći će i recept :cerek:

eyedetox
17.03.2010., 11:50
Nisam još nabavila feruličnu, ali kad napravim prvu dozu sebi - doći će i recept :cerek:

Jao Xena ti ćeš mene skroz izluditi :azdaja:
Pratim te ko mačka mlade :cerek:

top-secret-koka
17.03.2010., 12:13
ima li netko iskustva sa hijaluronskim serumima?

jasmine
17.03.2010., 12:51
Jao Xena ti ćeš mene skroz izluditi :azdaja:
Pratim te ko mačka mlade :cerek:

:lol::lol::lol:

treba pogedati na redermicu na kojem je mjestu u popisu sastojaka taj silikon il kako je xena več rekla da se zove.
kako god bila meni je ta redermic linija fantastična. sad koristim onu xl il kako se već zove sa spf i ona mi je super iako nepodnosim te kreme s spf. :top:

Leonharda
17.03.2010., 13:02
Koju XL?

jasmine
17.03.2010., 14:00
redermic xl

top-secret-koka
19.03.2010., 10:41

jel' to recept di se feluricna mijesa sa votkom :lol:

kaj nitko nije probao neki hijaluronski serum :confused:

jasmine
19.03.2010., 10:56
ja sam koristila lierac mesolif serum sa hijaluronskom kiselinom al nije bio veliki postotak i uz to je bio sa c vitaminom i meni je odradio fantastično i bio predobar i od njega sam zavolila tu hijaluronsku kiselinu jer sam vidjela kakve ima učinke. :s:s

Leonharda
19.03.2010., 10:59

Ja sam ovaj koristila prošle godine, dobar mi je bio, brzo se upija a bore su se lagano ispeglale
http://astronutrition.com/media/catalog/product/cache/6/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/h/y/hyaluronic-acid-serum-anti-aging.jpg

Imala sam i ovaj i nije bio loš ali tada sam imala 20 i nešto godina tako da ne znam kako djeluje na bore

http://www.beauty-mania.rs/censura/images/product/7873/600/03e4c826.gif

top-secret-koka
19.03.2010., 11:04
super, znaci isplati se kupit :)

Leonharda
19.03.2010., 11:06
super, znaci isplati se kupit :)

Je, super je ali navodno da je dobro i piti hijaluronsku u kapsulama.
Iako je prvenstveno za zglobove i hrskavicu odlično i za bore

xena
19.03.2010., 12:07

felurična da (votka već radi :D) mora se miješati s alkoholom radi otapanja al ne mora biti baš votka :rofl: može i etanol ili neka rakija od žitarica, uglavnom što čišći alkohol koji smije na kožu.
A ako staviš propilen glikol umjesto glicerina, onda ti ne treba alkohol, jer je ferulična kiselina topiva u propilen glikolu
A onda možeš dodati i pola žličice hijaluronske kiseline u to - pa imaš serum CE-F(erulic)A(cid)-H(ijaluronic)A(cid) :cerek:

xena
19.03.2010., 12:11
Je, super je ali navodno da je dobro i piti hijaluronsku u kapsulama.
Iako je prvenstveno za zglobove i hrskavicu odlično i za bore

odlična stvar za zglobove, samo što da bi imala efekta za kožu ili primjerice čak i na punije usne - trebaju visoke doze, a onda je to previše skupo (bar kod nas u apotekama). Čim prestaneš piti - sve splasne (hijaluronska veže vodu u tkivo).

Skura
19.03.2010., 12:13
Leonharda, koliko imaš godina ako nije tajna?

Ja još nisam ni retinole ni hijaluronsku koristila, samo EA ceramide...

Al planiram :raspa:

34ta mi je na vratu ali imam dobar genetski kod :zubo:

Leonharda
19.03.2010., 12:41
Leonharda, koliko imaš godina ako nije tajna?

Al planiram :raspa:

34ta mi je na vratu ali imam dobar genetski kod :zubo:

U kolovozu 34 :rolleyes:
Mislim da se hijaluronska komotno može koristiti u našim godinama a usput i super ovlažuje kožu :top:

Skura
19.03.2010., 12:53
:five:

Ja ću u studenom 34 :)

Na eBayu ima ovog tvog seruma od Now Foods. :)
Baš ću ga pogledati i uzeti slijedeći mjesec. Cijena oko 110 kn :)

Bluegirl
19.03.2010., 13:45
:

Kakvi su ceramidi? Jesu stvarno tako dobri?

Skura
19.03.2010., 13:52
Kakvi su ceramidi? Jesu stvarno tako dobri?

Djelovanje ceramida vidiš isti tren - fino zaglade borice i na očigled nestanu :cerek:

Problem je što ceramidi ne rade neki trajni efekt kao napr. retinoli.

Al ja sam jako zadovoljna njima :cerek:

Bluegirl
19.03.2010., 13:55
Aha, jer sam se upravo počela tračkat s retinolom, pa dok ne "primi" :D.

Skura
19.03.2010., 14:04
Bluegirl, koliko ti imaš godina :)

(danas mi je to očito glavno pitanje :zubo:)

I ja bi se trackale retinolima ali sam nestrpljiva pa mi se ne da čekati godinu dana da vidim rezultate :zubo:

Zato se za sad još uvijek držim ceramida i vitaminskih seruma :rofl:

Inače uzela sam fantastičan serum od Matisa neki dan i uistinu sam zadovoljna s njim.

Ovaj: http://www.dermstore.com/product_Regenerating+Serum_13783.htm

On je kao za stresiranu, umornu i suhu kožu (a i stariju :zubo:) i uistinu vidim razliku.

Možda zato jer sam imala dobar tretman home-made serumom pa je ovo došlo baš kao nadopuna. Ali sam jako zadovoljna svojim licem :) i mislim da ovog proljeća neću imati problema tipa siva, umorna i opuštena koža :)

Bluegirl
19.03.2010., 14:11
Ja upravo mučkam svoj, zaboravila sam danas uzet na posao, da rastopim C vitamin sa centrifugom :D.

Ja imam 31 :). Nemam bas bora, ali ih ne želim ni dobit :).

Skura
19.03.2010., 15:04
Nisam ih ni ja namjeravala dobiti :rofl:

Al one se pojave nenado - doslovno preko noć. Isto kao i sijede... Ja sam tek nedavno otkrila jednu sijedu vlas i šokirala se :eek:

Isto je i s borom ispod oka - jednostavno sam se probudila s njom...

Ali, to je život ;)

I još uvijek mi daju bar 7 godina manje :rofl:

Bluegirl
19.03.2010., 15:50
Daj nemoj...probudila si se s borom :eek:, sad me plasis.

A joj moja siva kosa....neki dan kad sam imala izrast na plavim pramenovima, primetila sam da je neka kosa zblahana do korjena, tj da nema izrasta i kad sam se nagnula naprijed, da vidim, jel sam ja to poslje 30 poplavila (Blue ne :D) skužim da je to sijeda. I pričam to frizerki, a ona kaže, da da tu sam vam cijelo gnijezdo našla :O. Ja???? SIVA???? :lol:

Ja još isto prolazim hvala bogu za mladje, nije mi se jednom dogodilo na poslu, da traže nekog mojeg zanimanja pa misle da sam još student, onda jih ja razuvjeravam, da ja ipak imam odredjenu naobrazbu :lol:. Prije 2 godine mi je jedna (okej stara!) teta rekla, a ja sam misla, da imate 16 godina :D. Valjda je zaboravila naočale :cerek:.

jasmine
19.03.2010., 16:11
da da draga bore dođu u snovima. :lol::lol:
i meni se jedna preko noći pojavila pa sam bila očajna al sad se volimo :cerek:

top-secret-koka
19.03.2010., 16:13
felurična

eto mi jedan :vidiga:

a evo i tebi

:B

davno je moja frendica to muckala, pa joj se feluricna nije otopila sat vremena, onda je procitala da ide u votku, a onda je neceg stavila previse pa joj bilo ljepljivo na licu, mi smo pisale :rofl: kad nam je opisivala svoje dozivljaje

top-secret-koka
19.03.2010., 16:15
bas se pitam da li bi hijaluronski serum bio dovoljan sam ispod spf kreme?

morat cu probati :D

Skura
09.04.2010., 09:39
Curke što mislite o ovome?

http://oth.strawberrynet.com/skincare/adrien-arpel/retin-all-facial-capsules/34831/?CatgId=1

ADRIEN ARPEL Retin-All Facial Capsules

An absolute facial beauty treatment
Helps improve the quality of skin texture
Effectively eliminates the appearance of wrinkles
Lightweight texture ensures easy penetration
Visibly regains skin's youthfulness & radiant
Suitable for all skin types

Mitchy
09.04.2010., 14:35
[QUOTE=Skura;25638443]Bluegirl, koliko ti imaš godina :)

(danas mi je to očito glavno pitanje :zubo:)

I ja bi se trackale retinolima ali sam nestrpljiva pa mi se ne da čekati godinu dana da vidim rezultate :zubo:

Zato se za sad još uvijek držim ceramida i vitaminskih seruma :rofl:

Inače uzela sam fantastičan serum od Matisa neki dan i uistinu sam zadovoljna s njim.

Ovaj: http://www.dermstore.com/product_Regenerating+Serum_13783.htm

On je kao za stresiranu, umornu i suhu kožu (a i stariju :zubo:) i uistinu vidim razliku.

Možda zato jer sam imala dobar tretman home-made serumom pa je ovo došlo baš kao nadopuna. Ali sam jako zadovoljna svojim licem :) i mislim da ovog proljeća neću imati problema tipa siva, umorna i opuštena koža :)[/QUOTES

Skura vidim da se dosta kužiš u kozmetiku pa bi te molila jel mi možeš nekaj preporučiti za moje borice? Imam 28. i prek noći mi se pojavila jedna poveća bora ispod oka, inače koristim Vichyev serum i okoloočnu kremu od MG 93.

Skura
09.04.2010., 14:50
Draga, i meni se ta jedna pojavila nedavno, a par mjeseci prije toga i Jasmine.

Jednostavno to tako mora biti - one se pojave doslovno preko noći. Jedino je možeš ublažiti sa pravilnom njegom i dobrom hidratacijom - ali je izbrisat nećeš ;)

Btw, možda tebi nije prava bora kao meni - jer imaš manje godina, možda ti je koža dehidrirana iako mislim da ne bi trebala biti uz 93 :ne zna:

Vichyev serum je za hidrataciju, možda da sam za proljeće uzmeš neki vitaminski? Ili da smučkaš Xenin VitaminCserum - fantastičan je ;)

Štogod uzela to ti nije za okoločno područje. Za to područje treba i posebni okoločni serumi ;)

(i ne razumijem se ja toliko, učim od cura još ;) i tražim odgovore kao i ti ;))

Arges
09.04.2010., 14:52
Djelovanje ceramida vidiš isti tren - fino zaglade borice i na očigled nestanu :cerek:

Problem je što ceramidi ne rade neki trajni efekt kao napr. retinoli.

Al ja sam jako zadovoljna njima :cerek:

Je li možda netko probao Ceramide complex kojeg ima u Kemigu?

Skura
09.04.2010., 14:54
Ne, daj detalje :zubo:

Arges
09.04.2010., 15:00
Našla sam na popisu aktivnih kozmetičkih komponenti koje oni imaju u ponudi pa kaže ovako u opisu:

"Sadrži fosfolipide i sfingolipide. Sprečava oštećenje DNA molekule i povećava stupanj obnavljanja UV-zrakama oštećenih keratinocita. Koristi se za regenerativnu njegu kože (uključujući zaštitu od sunca). Zbog svojeg stimulirajućeg učinka na stanični endogeni korektivni sistem može se smatrati prirodnim faktorom zaštite protiv UV-zrakama uzrokovanog starenja."

Ne znam cijenu, ali danas poslije posla idem k njima pitati koliko košta, kako se sve može primijeniti i ostale detalje.

Skura
09.04.2010., 15:04
Javi please :)

Arges
09.04.2010., 15:16
Javi please :)

...as salty sweat drips from her breast... (sorry, nisam mogla odoljeti, volim tu pjesmu :))

Naravno, javim kad saznam cijene i detalje. Imam još pitanjaca za njih vezano i uz druge kozmetičke komponente pa ću sve lijepo ovdje izreferirati sve što nam može biti od koristi.
Naime, i meni se preko noći javile nekakve borice oko očiju, kao da me sunce sprljilo pa se hvatam u koštac s tim prije nego uzme maha.

Skura
09.04.2010., 15:41
Osim seruma i kremu sa zaštitnim faktorom :azdaja:

Btw, muž me dobio tom pjesmom :rofl: (ili ja njega :misli: :rofl:)

Arges
13.04.2010., 09:23
Ah, grijesi od par puta kad sam nespremna plandovala po suncu pa izgorjela ispod očiju.

Napisala ja jučer postčinu, sve u detalje o Ceramide Complex-u, što kako, koliko i svašta i lijepo se na kraju ispričala za duljinu posta, a kad ono komp se izlogirao kad sam ga slala i ode sve...

Uglavnom, Ceramide Complex CLR(P) iz Kemiga košta 90 kn i nešto lipa, pakiranje od 50 ml. Ne stavlja se direktno na kožu već se koristi u vodenastim, emulzijastim ili gelastim pripravcima za njegu, 5-10%, ili u vodenoj fazi kod spravljanja krema. Dobila sam i specifikaciju proizvođača, a teta mi nabavila i neka izvješća o istraživanjima i testiranju ceramida. Ja sam napravila vodenasti pripravak, tipa serum i koristim ga već tri dana i stanje je bolje, koža oko očiju se umirila, hidratizirala, onaj "sprljeni" izgled je nestao, a vidi se i učinak na bore. Nije tipa "čarobno nestaje preko noći", ali poboljšanje je vidljivo.

Arges
13.04.2010., 09:34
E sad ovako, ceramidi su jedino učinkoviti ukoliko dolaze u "lyotropic" obliku, u formi lamelarnih tekućih kristala, a ovo što sam kupila je upravo to. Da ne duljim ovdje o ceramidima i ostalim podacima koje sam pročitala jer postoji zasebna tema o ceramidima, evo receptić:

10 ml destilirane vode
1 žličica glicerola
10 iscijeđenih kapsula Dietpharmovog vitamina E (ili pola žličice tekućeg)
16 kapi Ceramide Complex-a

Glicerol i vitamin E dobro izmiješati. Zasebno pomiješati destiliranu vodu i kapi Ceramide Complex-a, lagano izmiješati, ne energično i to uliti u glicerol i vitamin E i opet vrlo lagano izmiješati. Ulije se u bočicu (ne mora nužno biti tamna jer nije fotoosjetljivo) i čuva na temperaturi od 10 do 20 Celzija. Ja stavljam samo navečer ispod očiju (cijeli polumjesec i sljepoočnice), na gornje kapke ne stavljam. Može se koristiti i po danu, meni se navečer bolje uklapa u rutinu. Prije upotrebe treba promućkati, ali ne energično već izokretati bočicu naopačke i vraćati u prvotni položaj 3-4 puta.

eyedetox
13.04.2010., 11:58
Opet novi recept :eek:
Jel glicerol isto što i glicerin?:ne zna:

Arges
13.04.2010., 13:21
Jest, glicerol je glicerin.:)

Skura
13.04.2010., 13:37
A jeli možemo s ceramidima poboljšati Xenin recept - u biti je sve isto samo bi uz vitamin c dodali još ceramide :) i stavili u tamnu bočicu?

Ha, što mislite cure? Ovo zvuči super!

Lilivanili
13.04.2010., 18:16
Ovo je i meni odmah palo na pamet :D, da li se može još poboljšati odlična stvar?
Xena što ti misliš?

aaatina
14.04.2010., 08:51
Da li Balea ili Alvereda imaju neki serum koji je za hidrataciju,ne zanima me (još) borba protiv bora?! Svi koje sam ja vidjela čini mi se da su protiv bora?!

Arges
14.04.2010., 13:11
A jeli možemo s ceramidima poboljšati Xenin recept - u biti je sve isto samo bi uz vitamin c dodali još ceramide :) i stavili u tamnu bočicu?

Ha, što mislite cure? Ovo zvuči super!

Meni je isto sinula ova ideja, ali ja ne bih dirala Xenin recept, sam po sebi je jednostavan, ali fenomenalan.
Nisam sigurna u kombinaciju ceramida i askorbinske kiseline jer ovi "lanci" ceramida, kristalići su delikatni (zato se i ne smije energično miješati ni mućkati). Komponente su iste kao kod Xeninog seruma, ali ono najvažnije, aktivne tvari su drugačije. Može se napraviti i emulzija s ceramidima, ali to onda traži emulgator, a emulgator traži zagrijavanje, a ceramidi se stavljaju na ispod 35 Celzija, pa to bespotrebno komplicira stvar. Ova jednostavna vodena mješavina je sasvim dovoljna.

Ja bih isto voljela%

HaylieNS
14.04.2010., 15:26
Da li Balea ili Alvereda imaju neki serum koji je za hidrataciju,ne zanima me (još) borba protiv bora?! Svi koje sam ja vidjela čini mi se da su protiv bora?!

Balea ima Aqua serum - http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2010/03/balea_serum_teaser1.jpg, procitala sam nekoliko pohvala za njega, a ja sam ga uzela tek pre neki dan, za sad mi se cini ok. :)

aaatina
15.04.2010., 10:33
Balea ima Aqua serum - http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2010/03/balea_serum_teaser1.jpg, procitala sam nekoliko pohvala za njega, a ja sam ga uzela tek pre neki dan, za sad mi se cini ok. :)

Njega nisam vidjela,hvala puno na odgovoru,kupit ću ga,koliko košta? Napiši dojmove nakon par dana korištenja? Stavljaš li ga prije kreme ili samo serum koristiš?:)

gyioia
15.04.2010., 12:39
Bok! Vidim da pisete o xeninom serumu. Mozete li mi dati informaciju gdje se moze nabaviti i sto je u njemu? Hvala :)

frogy
15.04.2010., 12:45
Bok! Vidim da pisete o xeninom serumu. Mozete li mi dati informaciju gdje se moze nabaviti i sto je u njemu? Hvala :)

Imaš ovdje http://www.forum.hr/showthread.php?t=137264&page=21

gyioia
15.04.2010., 14:08
hvala :)
pokusat cu i ja miksati.
moze li netko tko je iz zagreba napisati gdje je kupio sastojke i ambalazu, i koja je cijena. :)

Pacificgirl
16.04.2010., 09:38

Ja sam baš jutros sebi kupila Balein serum za hidrataciju Aqua, probala sam na ruci, super je tekstura, lagano se razmaže i odmah se upije, ne ostavlja masan trag, čini mi se da bi mi moglo biti odlično! :top: :D

http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2010/03/balea_serum_teaser1.jpg

marija82
16.04.2010., 09:40
meni je super taj serum. niš lošiji od vichyjevog aqualia. :top:

ovchica
16.04.2010., 12:32
hvala :)
pokusat cu i ja miksati.
moze li netko tko je iz zagreba napisati gdje je kupio sastojke i ambalazu, i koja je cijena. :)

Vitamin C u dm-u: Das Gesunde Plus, cijena 14-15 kuna
Destilirana voda - Konzum, 5 kuna
Glicerin: Kemig, Bauerova 5, 100 ml 10 kuna
:)

Skura
16.04.2010., 14:55
Ili glicerin u bilo kojoj apoteci - ista cijena.
Vitamin E - u DM-u od naturalwealtha (ja mislim...) ili Vitamin E kapsule u apoteci pa cijediš ;)

Tamne bočice smo kupovale u Ilici 11 - u prolazu, imaju prešana ulja i svašta nešto a ja se ne mogu jednostavno sjetiti imena :zubo: (a i nisam suvisla danas :zubo:)

gyioia
16.04.2010., 15:30
Hvala vam puno!!!
Jedva cekam da isprobam :D

ovchica
17.04.2010., 07:59
Ili glicerin u bilo kojoj apoteci - ista cijena.
Vitamin E - u DM-u od naturalwealtha (ja mislim...) ili Vitamin E kapsule u apoteci pa cijediš ;)

Tamne bočice smo kupovale u Ilici 11 - u prolazu, imaju prešana ulja i svašta nešto a ja se ne mogu jednostavno sjetiti imena :zubo: (a i nisam suvisla danas :zubo:)

U ovoj mojoj apoteci niš nema... A tlaka mi je do Kemiga uvijek ići :ne zna:

Estee Lauder
17.04.2010., 13:07
Ja sam baš jutros sebi kupila Balein serum za hidrataciju Aqua, probala sam na ruci, super je tekstura, lagano se razmaže i odmah se upije, ne ostavlja masan trag, čini mi se da bi mi moglo biti odlično! :top: :D

http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2010/03/balea_serum_teaser1.jpg

I ja ga danas kupila, da usporedim sa vichy-jevim.:cerek:

Slash's_bitch
17.04.2010., 14:10
Estee, molim te javi dojmove, meni je Vichy izazivao prištiće.

Estee Lauder
17.04.2010., 19:06

Stavila sam ga danas na lice, samoga, potpuno je isti kao vichy, isto hidratizira, omekšava kožu, matira, čak i oko očiju se isto ponaša. Ne trebam ništa iznad staviti kao i kod vichy-a.
Jedina razlika je u mirisu koji je kod oba jako diskretan, ali nije isti. :ne zna: I naravno u cijeni koja je 5 puta manja.:top:

Meni nije vichy izazivao prištiće samo kad bi ga svakodnevno koristila proširivao mi je pore.

Slash's_bitch
18.04.2010., 10:35
Hvala ti. :cerek: A dat ću mu šansu, možda mi bude dobar jer sam probala i kremu iz iste linije i bila mi je ok. :top:

Zvonchica
18.04.2010., 16:56
Ma jel može meni netko konkretno reći za što taj serum služi..? I sa koliko godina ga je preporučljivo uzimati?
I hvala!:)

eyedetox
18.04.2010., 17:00
Ma jel može meni netko konkretno reći za što taj serum služi..? I sa koliko godina ga je preporučljivo uzimati?
I hvala!:)

Ja mislim da serume za hidrataciju mogu koristiti svi kojima fali vlage neovisno o godinama :)

runolistSA
18.04.2010., 17:00
pa sluzi za hidrataciju koze i mozes ga koristiti bez obzira na godine :)

Zvonchica
18.04.2010., 17:02
Aha! Pa onda bi mi to čudo čak i dobro došlo!:D
Hvala vam!:)

Pacificgirl
18.04.2010., 17:06
Aha! Pa onda bi mi to čudo čak i dobro došlo!:D
Hvala vam!:)

Odličan je, ja imam 24 godine i mješovitu kožu (suhi obrazi, masna T-zona) i meni je super i za cijelo lice, pogotovo za oko očiju, nakon 3 dana korištenja, jako sam zadovoljna! :top::cerek:

Zvonchica
18.04.2010., 17:14
Eto godište smo.. Zato sam i pitala s koliko godina je preporučljivo..jer nisam znala na što djeluju..

A ako se koriste ti serumi..vidim nakon njih se stavi krema za lice.. Jel postoji kakvo pravilo, što još koristiti uz to za njegu lica..a da sve skupa ne bude previše za kožu? Kakav efekt imaju onda termalne vode? One onda baš i nisu potrebne..ili se to može sve skupa koristiti..i tako..maltretirati lice?:D

Btw. jednom su mi u ljekarni "testirali" lice - zaključak mješovita, malo dehidrirana..pa mi je teta i preporučila Vichy Aqualia liniju za njegu.. Koliko dođe njihov serum?

Pacificgirl
18.04.2010., 17:17
Eto godište smo.. Zato sam i pitala s koliko godina je preporučljivo..jer nisam znala na što djeluju..

A ako se koriste ti serumi..vidim nakon njih se stavi krema za lice.. Jel postoji kakvo pravilo, što još koristiti uz to za njegu lica..a da sve skupa ne bude previše za kožu? Kakav efekt imaju onda termalne vode? One onda baš i nisu potrebne..ili se to može sve skupa koristiti..i tako..maltretirati lice?:D

Btw. jednom su mi u ljekarni "testirali" lice - zaključak mješovita, malo dehidrirana..pa mi je teta i preporučila Vichy Aqualia liniju za njegu.. Koliko dođe njihov serum?

Ja sam ga mazala i samog na cijelo lice, i kombinirala -krema na lice, a serum oko očiju...Mislim da je za nas mješovite malo previše serum pa krema, bar meni ne treba baš toliko hidratacije :rofl: A termalne vode možeš pošricati nekad između, ne znam, ja sam od njih odustala jer nisam nikakve promjene nikad vidjela. :zubo: Serum mi se sviđa jer nemam više osjećaja suhoće oko očiju i na obrazima.:s

Zvonchica
18.04.2010., 17:26
Paaa dooobro... Prvo ću si ja nabaviti neke testeriće pa vidjeti koji ću uzeti!

U svakom slučaju..hvala na svim odgovorima! Sad sam sretna!! Znam za što služi serum!! Jeeeeiiiiiijjj!!!!:jumping:

Pacificgirl
18.04.2010., 17:29
Paaa dooobro... Prvo ću si ja nabaviti neke testeriće pa vidjeti koji ću uzeti!

U svakom slučaju..hvala na svim odgovorima! Sad sam sretna!! Znam za što služi serum!! Jeeeeiiiiiijjj!!!!:jumping:

A kad budemo starije, onda ćemo tražite one protiv bora, a ne ove za vlagu...Kad budeš išla po testere obrati pažnju na to, da ne trebaš masne protiv bora nego hidaratantne.:mig:

Zvonchica
18.04.2010., 17:34
Ma hvala ti Pacific!! Baš si susretljiva!!:mig:

Pacificgirl
18.04.2010., 18:35
Ma hvala ti Pacific!! Baš si susretljiva!!:mig:

Nema na čemu, ma šta da radim kad sam kozmetički freak i nema mi pomoći....:lol::lol: :D Javi koje si serume probala i kakvi su ti! :mig:

madona83
22.04.2010., 10:37
Pozdrav iz Beograda!!Drage forumasice iz susedne drzave,da li kod vas ima da se kupi Olay total regenerist serum 7 in 1?I ako ima,koja je cena i moze li neko da mi objasni kakva je situacija sa slanjem robe u Srbiju,ko ima iskustva sa tim

Estee Lauder
22.04.2010., 17:52
Pozdrav iz Beograda!!Drage forumasice iz susedne drzave,da li kod vas ima da se kupi Olay total regenerist serum 7 in 1?I ako ima,koja je cena i moze li neko da mi objasni kakva je situacija sa slanjem robe u Srbiju,ko ima iskustva sa tim

Ja taj Olay uoće nisam vidjela kod nas u zd-u.:)

Pacificgirl
22.04.2010., 18:14

U Sarajevu ima, kosta oko 12 eura, a situaciju sa slanjem robe ne poznajem...:ne zna:

Slash's_bitch
22.04.2010., 22:38

Ovdje imaš Olay proizvode, ne znam jel imaju i to što tražiš pa pogledaj malo. Shipping ti je oko 3 funte. :mig:

http://www.cheapsmells.com/productPaging.php?brand=Olay&productSex=&pricerange=&category=&pageNo=4

Dandy_080
22.04.2010., 23:33

I meni isto! :( Sad me jako srah seruma! :horor:
Zaobilazim ih u širokom luku! :D

Just a Girl
23.04.2010., 06:49
Ja taj Olay uoće nisam vidjela kod nas u zd-u.:)

u zagrebu ga ima u mulleru, ne znam ima li u zadru muller :misli:.

jasmine
23.04.2010., 10:53
da ima gau mulleru,ja sam ga jednom,nedavno kupila i jako je fini serum.

kikibela
26.04.2010., 08:09
Za ove serume tipa uradi sam gdje se kupuju kapljice ceramid complexa?

eyedetox
26.04.2010., 11:04
Za ove serume tipa uradi sam gdje se kupuju kapljice ceramid complexa?

Kemig, Bauerova 5 u Zagrebu :mig:

deya
26.04.2010., 15:01
O-ho, ovo je odličan receptić sa ceramidima! :cerek:
moguće bi se moga dodati uneki gotovi hidradantni serum...
Balea ima odličan beauty lift serum za oko očiju - totalno je
vlažan i hidrirajući osjećaj na koži.
Usporedila bih ga s Vichy-jevim aqulia serumom - samo što je Balein bolji.

Vichy-jev serum uzela sam prije tjedan dana, i čisto sam
ga željela isprobati - kad je naveliko hvaljen na Forumu.
Dobar je, ali mi je barem duplo jači osjećaj hidriranja s Baleinim.

Arges
26.04.2010., 15:17
Može se dodati u gotove roizvode, ali u tom je slučaju najbolje u gelaste proizvode. Ima također u Kemigu gel crvenih algi, u njega se može umiješati i to je super stvarčica.

Evo prijavak za tjedan i pol svakodnevnog korištenja seruma s ceramidima, ovog uradi sam. Dakle, spaljeni izgled kože ispod očiju je nestao gotovo potpuno, ostale su po dvije linijice sa svake strane, ali su znatno ublažene. Područje oko očiju djeluje malo svežije, koža kao da je nabubrila vlagom i rezultat je super izgled kože, malo je i svjetlija pa manje dolaze podočnjaci do izražaja. U svakom slučaju, vratila se vlažnost, opći izgled puno bolji.

Ako ćeš stavljati u neki gotovi preparat ili sama napraviti serum po receptu s prethodne stranice, vodi računa da ceramida staviš do 10% i da ne miješaš energično.

Estee Lauder
26.04.2010., 16:55
O-ho, ovo je odličan receptić sa ceramidima! :cerek:
moguće bi se moga dodati uneki gotovi hidradantni serum...
Balea ima odličan beauty lift serum za oko očiju - totalno je
vlažan i hidrirajući osjećaj na koži.
Usporedila bih ga s Vichy-jevim aqulia serumom - samo što je Balein bolji.

Vichy-jev serum uzela sam prije tjedan dana, i čisto sam
ga željela isprobati - kad je naveliko hvaljen na Forumu.
Dobar je, ali mi je barem duplo jači osjećaj hidriranja s Baleinim.

Koji je to točno serum od balee?

Žabica22
26.04.2010., 16:57
balea je super stavr

Skura
27.04.2010., 16:10
Može se dodati u gotove roizvode, ali u tom je slučaju najbolje u gelaste proizvode. Ima također u Kemigu gel crvenih algi, u njega se može umiješati i to je super stvarčica.

Evo prijavak za tjedan i pol svakodnevnog korištenja seruma s ceramidima, ovog uradi sam. Dakle, spaljeni izgled kože ispod očiju je nestao gotovo potpuno, ostale su po dvije linijice sa svake strane, ali su znatno ublažene. Područje oko očiju djeluje malo svežije, koža kao da je nabubrila vlagom i rezultat je super izgled kože, malo je i svjetlija pa manje dolaze podočnjaci do izražaja. U svakom slučaju, vratila se vlažnost, opći izgled puno bolji.

Ako ćeš stavljati u neki gotovi preparat ili sama napraviti serum po receptu s prethodne stranice, vodi računa da ceramida staviš do 10% i da ne miješaš energično.

Ovo zvuči super :cerek:

Trebala bi se i ja jednom odvuči do Bauerove... Jedino što mi uopće nije usput :( pa stalno odgađam...

eyedetox
27.04.2010., 21:59
Koji je to točno serum od balee?

Mislim da o ovome pričaju, ja sam ga zimus kupila ali mi je bio preslab za zimu

http://www.gofeminin.de/perfekt-gepflegt/anti-aging-alles-was-sie-wissen-muessen-d7390c149029.html

Estee Lauder
27.04.2010., 22:14
Mislim da o ovome pričaju, ja sam ga zimus kupila ali mi je bio preslab za zimu

http://www.gofeminin.de/perfekt-gepflegt/anti-aging-alles-was-sie-wissen-muessen-d7390c149029.html

Uzela sam ga danas, za oko očiju mi je bolji onaj aqua serum, ovaj mi ima nešto ljepljivo u sebi pa mi zategne kožu, ali lijepo je zagladi i osvježi. Meni je vichy ipak najbolji:top:

Pacificgirl
28.04.2010., 01:32
Uzela sam ga danas, za oko očiju mi je bolji onaj aqua serum, ovaj mi ima nešto ljepljivo u sebi pa mi zategne kožu, ali lijepo je zagladi i osvježi. Meni je vichy ipak najbolji:top:

I mi smo pisale o Aqua serumu :D

Estee Lauder
28.04.2010., 15:20
I mi smo pisale o Aqua serumu :D

Taj balea aqua serum je najsličniji vichy aqualia serumu i za tu lovu ovaj balein i nije puno lošiji. :cerek:

Pacificgirl
28.04.2010., 17:08
Taj balea aqua serum je najsličniji vichy aqualia serumu i za tu lovu ovaj balein i nije puno lošiji. :cerek:

Vichy nisam probala, ali ovaj Balea mi je tako dobar da ni nemam namjeru! :top:

SocialButterfly
28.04.2010., 21:39
Ja baš trenutno koristim Vichy Aqualiu i odlična mi je :top: Ne mogu doduše potpuno razlučiti utjecaj toplijeg vremena i samog seruma, ali ne znam kad mi je zadnji put koža bila ovako "ugodna". Ništa ne zateže, pecka, smeta, dio prištića se i povukao... Mrak :s

Mada, sad me mamite s ovom Baleom :o

eyedetox
28.04.2010., 21:48
Kad stavljaš taj Vichy serum samo navečer ili i ujutro?

Lake
29.04.2010., 13:04
cure, ja sam gledala ovaj balein serum ali našla sam samo za okolo očiju, jeli ima za cijelo lice?

Estee Lauder
29.04.2010., 13:38
cure, ja sam gledala ovaj balein serum ali našla sam samo za okolo očiju, jeli ima za cijelo lice?

Ima, to ti je iz aqua linije, on je na pumpicu i ima 30 ml.:)

Lake
30.04.2010., 07:57
Ima, to ti je iz aqua linije, on je na pumpicu i ima 30 ml.:)

hvala, kupila sam jučer u drugom dm-u, u mom nije bilo...i super je serum, baš koža izgleda super nakon njega, zdravo i blistavo :lux:
doduše ja prvo moram stavit DDML pa onda serum :top:

top-secret-koka
30.04.2010., 09:03
pa taj serum od balee nije nista novo ili je :confused:

ne sjecam se kad sam ga kupila, al ima vec dugo-dugo, malo je laksi od vichya, al je super za ljeto ispod spf kreme, jer su one uvijek malo masnije i ova kombinacija je mojoj mjesovito-dehidriranoj kozi bila stvarno odlicna.

e sad, nadam se da je to stari serum i da mu nisu mijenjali sastav :)

Estee Lauder
30.04.2010., 12:35
pa taj serum od balee nije nista novo ili je :confused:

ne sjecam se kad sam ga kupila, al ima vec dugo-dugo, malo je laksi od vichya, al je super za ljeto ispod spf kreme, jer su one uvijek malo masnije i ova kombinacija je mojoj mjesovito-dehidriranoj kozi bila stvarno odlicna.

e sad, nadam se da je to stari serum i da mu nisu mijenjali sastav :)

Mislim da je to stari serum, dođe 21 kn i ja ga uglavnom trljičam oko očiju, baš mi dobro hidratizira to područje, za lice po potrebi, ako mi se malo isuši.:top:

Da i taj za lice je bjelkaste boje kao i vichy, a onaj balein za oči je prozirne boje i pomalo ljepljiv.

SocialButterfly
30.04.2010., 12:53
Kad stavljaš taj Vichy serum samo navečer ili i ujutro?

Samo navečer, ispod kreme :) Stavim dva stiska pumpicom na čitavo lice :)

jasmine
30.04.2010., 14:33
hvala, kupila sam jučer u drugom dm-u, u mom nije bilo...i super je serum, baš koža izgleda super nakon njega, zdravo i blistavo :lux:
doduše ja prvo moram stavit DDML pa onda serum :top:

zašto ddml pa serum,to je jedno te isto samo u drugom obliku i drugi proizvođač? :ne zna::)

Lake
01.05.2010., 15:21
zašto ddml pa serum,to je jedno te isto samo u drugom obliku i drugi proizvođač? :ne zna::)

probala sam nakon umivanja stavit samo serum pa me zateže...a ddml me ne zateže nimalo, dapače on je spas za moje lice...tj kad se umijem stavim njega pa serum jer mi se sviđa kako koža lijepo sjaji nakon njega, super izgleda, svježe i zdravo!

jasmine
01.05.2010., 19:08
probala sam nakon umivanja stavit samo serum pa me zateže...a ddml me ne zateže nimalo, dapače on je spas za moje lice...tj kad se umijem stavim njega pa serum jer mi se sviđa kako koža lijepo sjaji nakon njega, super izgleda, svježe i zdravo!

a jel onda na to staviš još i kremu,jer u principu bi trebala s obzirom da ddml nemože ići sam kao ni serum a sad dal ti je to dvoje samo dovoljno za hidratizaciju i zaštitu baš i neznam. probaj ddml pa kremu bez seruma ili serum pa kremu bez ddml-a.:)

Lake
01.05.2010., 20:38
heh, ja kao step 3 stavim puder :D
navečer bi trebala stavit kremu nakon toga svega, istina, samo da se odlučim koju ću noćnu kupit :rofl:
ali inače DDML je step 3/3, kao ide prvo face wash, pa onda tonik i onda on, ne treba krema, tako piše bar

mardar
01.05.2010., 20:47
ne nakon ddml ide obavezno krema,4 su koraka,imas onu njihovu superdeference,tako nesto mislim(mislim na clinique)

Lake
01.05.2010., 21:19
ne nakon ddml ide obavezno krema,4 su koraka,imas onu njihovu superdeference,tako nesto mislim(mislim na clinique)

http://www.jednostavnolijepa.com/liceatijelo/278-clinique-3-step-skin-care
po ovom je u 3 koraka pa sad...kako ko voli! ja ću isto stavljat kremu, ne može odmoći

mardar
01.05.2010., 21:26
e pa zato ti i je lice tako dehidrirano,otidi u limoni i imas njihovu savjetnicu,pa ces viidt sta kaze,jucer je bila u jokera,nazovi i dogovori:)

jasmine
01.05.2010., 21:31

pa da,i ja sam uvjerena da na ddml i na ddmg obavezno ide krema,sami bez kreme i nemaju svrhe.

jasmine
01.05.2010., 21:33
po ovom je u 3 koraka pa sad...kako ko voli! ja ću isto stavljat kremu, ne može odmoći

neželim ti pametovati al ovo nije u redu. :ne zna:
ajd probaj kremu staviti na ddml,serum ti stvarno nema nikakvog efekta na to stavljati. :)

Skura
01.05.2010., 22:00
heh, ja kao step 3 stavim puder :D
navečer bi trebala stavit kremu nakon toga svega, istina, samo da se odlučim koju ću noćnu kupit :rofl:
ali inače DDML je step 3/3, kao ide prvo face wash, pa onda tonik i onda on, ne treba krema, tako piše bar

Itekako treba krema!!! Pa DDML je ovlaživač, isto kao i neki serum i NE SMIJE se koristi sam!

3 steps su pravila čišćenja a ne njegovanja kože.

Znači kad očistiš kožu sa 3 steps naneseš kremu pa tek onda puder.

Pitala sam te ja već jeli ti možda u tome problem, ti si odgovrila da znaš da nakon DDML ide krema i da je koristiš, a sad rečeš da samo puder staviš.

Pa nije ni čudo što ti je koža tako dehidrirana!

DDML nije dovoljan!

OK, oni su prepisali dio PR priopćenja iz Cliniquea...

Evo ti:

http://www.clinique.com/product/CATEGORY4918/PROD13786/Skin_Care/Moisturizers/index.tmpl

Pogledaj how to use it...

Skura
01.05.2010., 22:04
I još nešto - ili serum ili DDML...

Jer nijedan serum ti ne djeluje preko DDMLa - svi idu na očišćeno lice - a ne moisturizirano...

Ovako bezveze bacaš lovu, a licu ti neće biti bolje...

Ili prvo serum pa DDML, pa krema, pa puder...

I normalno je da te od seruma zateže koža, zato se oni NIKAD ne koriste sami (osim ako na serumu nije drugačije navedeno...)

mardar
01.05.2010., 22:34
I još nešto - ili serum ili DDML...

Jer nijedan serum ti ne djeluje preko DDMLa - svi idu na očišćeno lice - a ne moisturizirano...

Ovako bezveze bacaš lovu, a licu ti neće biti bolje...

Ili prvo serum pa DDML, pa krema, pa puder...

I normalno je da te od seruma zateže koža, zato se oni NIKAD ne koriste sami (osim ako na serumu nije drugačije navedeno...)

to sam i ja rekla,krema mora ic,imam lice ko i lake,i ja ocistim lice rougj sapunom za osjetljivu kozu,koji odlicno skida sminku,zatim serum pa krema,jer je serum voda za kozu,ne zastita ni hrana,tako da kazem,i u tebe je lake 100%dehidrirana a ne suha koza,ako ces icu u dermatologa ne idi na krizine vec u nekog dobrog privatnika,jer ce ti na krizinama sranje napravit
i ako trebas dobru i povoljnu kozmeticarku javi se na pm jer ovde ne mogu to pisat,ja sam ih puno prosla dok nisam ovu slucajno nasla

Lake
02.05.2010., 12:35
cure, sve ok, sve ja vas kužim ali tek sam kupila serum ima 2 dana i samo ga isprobala tako na brzinu jednom preko ddml i jednom ispod...i iskreno bolje mi je sjeo preko ddml jer ljepše koža tako izgleda iako možda nije pravilno...što se krema pak tiče uzela sam nekidan EA VD i još se moram odlučiti za neku noćnu, nju recimo nisam odavno koristila i to je neki propust po meni u cijeloj priči

Lake
02.05.2010., 12:52
OK, oni su prepisali dio PR priopćenja iz Cliniquea...

Evo ti:

http://www.clinique.com/product/CATEGORY4918/PROD13786/Skin_Care/Moisturizers/index.tmpl

Pogledaj how to use it...
pa da, rekla sam da bi i ja stavila noćnu kremu definitivno, treba kožu malo i nahranit, ne samo hidratizirat...samo ju trenutno nemam pa sam stavljala običnu...a po danu mi se čini da bi bilo previše prije guerlaina još i kremu stavit, jer je on baš ko krema

TheEmpress
09.05.2010., 13:20
Za vas koje koristite onaj Balea Aqua serum. Dal ga koristite umjesto kreme, prije kreme? :misli: Na Balea temi mi je samo jedna cura odgovorila, ona ga stavlja umjesto kreme. :ne zna:

Kya
09.05.2010., 14:12
ja ga stavljam prije kreme, serumi se i inače tako trebaju koristiti. ali ako ti paše njega samoga koristiti, tj. ako ti je to dovoljno, zašto ne?:)

deya
10.05.2010., 21:33
I ja također volim osjećaj hidratacije na koži,
pa tako nakon čišćenja, nanesem Vichyjev serum,
te povrh njega Balein aqua serum, koji mi je mrvicu gušći i nalik fluidu.
Iako je u stvari i Balein serum - serum, pa bi iznad trebala ići kremica,
meni ovako zaista odgovara.

Možda je to stoga što je sad toplije vrijeme, i cirkulacija i prokrvljenost kože
su mi puuuuno bolji nego zimi - tada si nikako nisam uspjela iskombinirati njegu
koja bi mi bila i hidratantna, i njegujuća za kožu,
a da me pretjerano ne masti i čepi pore... :ne zna:

anomaly
13.07.2010., 15:11
hello. imam ja pitanjce za iskusne,imam mješovitu do masnu kožu koja je bila strašno izdehidrirana tretmanima protiv akni.sad mi se koža nešto oporavila pošto sam izbacila većinu tih agresivnih beskorisnih sranja i masti mi se prilično,ali tako je bilo i prije:jako sam je isušivala pa se ona počela kompenzatorno jače mastiti,a bila dehidrirana. palo mi je na pamet da koristim neki lagani serum za hidrataciju,samo da nije komedogen. sviđa mi se(barem po pročitanom)John Masters hidratantni tonik od zelenog čaja i ruže no to je kao više za normalnu/suhu kožu pa neznam ak bi mi pasao...ima ko kakvu preporuku za nekaj do 300 kn??imam 23 godine

lida
13.07.2010., 16:34
hello. imam ja pitanjce za iskusne,imam mješovitu do masnu kožu koja je bila strašno izdehidrirana tretmanima protiv akni.sad mi se koža nešto oporavila pošto sam izbacila većinu tih agresivnih beskorisnih sranja i masti mi se prilično,ali tako je bilo i prije:jako sam je isušivala pa se ona počela kompenzatorno jače mastiti,a bila dehidrirana. palo mi je na pamet da koristim neki lagani serum za hidrataciju,samo da nije komedogen. sviđa mi se(barem po pročitanom)John Masters hidratantni tonik od zelenog čaja i ruže no to je kao više za normalnu/suhu kožu pa neznam ak bi mi pasao...ima ko kakvu preporuku za nekaj do 300 kn??imam 23 godine

kupi si vichy odličan je a i nije skup...:s

mardar
14.07.2010., 10:43

isti problem u mene,caritin serum je daleko najbolji,i kosta oko 350kuna,otidi u martimex po malo testera,ja sam imala vichy,i nije mi ok,bolji mi je balein od 20 kuna,a caritin serum mi je u 2 dana stavljanja popravio stanje lica

anomaly
14.07.2010., 23:20
hvala cure,bum vidjela kaj bum na kraju skombinirala...:)
digla sam danas u bio&bio tester za John Masters serum za masnjikavu aknama sklonu kožu pa bum vidla kak mi to leži...
ak na upali valjda ću probat Caritu,o njima sam čula samo najbolje.

Leonharda
15.07.2010., 08:25
Kakao se toćno zove taj Caritin serum kojeg hvalite?

mardar
15.07.2010., 08:45
Kakao se toćno zove taj Caritin serum kojeg hvalite?

loogon serum,imas ih vise vrsta,ali ja sam probala taj za hidrataciju,i odlican mi je,i onaj od pamuka je isto dobar,a loogon krema je isto odlicna,imas vise na martimex str o njima:)

lida
15.07.2010., 16:54
Meni je od balee serum nekako ljepljiv a od vichya mi se odmah upije i nije mi ljepljivo lice.

Andjelcic
16.07.2010., 14:54
loogon serum,imas ih vise vrsta,ali ja sam probala taj za hidrataciju,i odlican mi je,i onaj od pamuka je isto dobar,a loogon krema je isto odlicna,imas vise na martimex str o njima:)
meni je ta caritina krema cak bolja od seruma :top:

slatkish
07.08.2010., 17:33
prijavljujem da mi je od vichyevog seruma izašlo cijelo brdo sitnih, i ne tako sitnih prištića po licu i vratu:mad:
prije sam ga koristila, većinom zimi, i sad ga stavim nakon dugo vremena jer mi joža mrvu dehidrirana i ovo:rolleyes:

TheProvense
12.08.2010., 13:44
dobila sam testere od "avene soothing hydrating serum"..koristim oko tjedan dana i prezadovoljna sam..svakako kupujem proizvod..
ovo mi je prvo korištenje (ijednog) seruma i mene osobno je oduševilo to što nisam imala nikakve popratne nuspojave, prištići, osipi, peckanje i sl.
koža mi je inače izrazito netolerantna i reagira na sve već nakon prvog stavljanja, ali na ovo ne, čak ni nakon tjedan dana korištenja :s :s (znači, to je to :lux:)
i da, lice zaista izgleda zdravo, prozračno i divno nakon seruma :raspa:

croatian_girl
12.08.2010., 13:54
TheProvense koliko košta? :)

Sigurna
12.08.2010., 17:27
Ja danas dobila nekakav tester od Afroditinog seruma. Hoće ga tko? :ne zna: