PDA

View Full Version : Električno podno grijanje

karolinaxf
26.03.2006., 19:05
Kao prvo - sorry ako sličan thread već postoji - ili ovaj search na forumu baš ne radi ili ja baš ne znam s njim :o

Radi se o grijaćoj mrežici koja se postavlja u ljepilo (fleksibilno naravno) ispod pločica.
U Majstoru stalno hvale ovakva rješenja, dok na forumu čim se spomene pojam grijanje + električno svi urlaju kako je to neisplativo skupo itd....

Razmišljam o ugradnji u kupaonu cca 6 kvadrata i u kuhinjski pod (cca 80x300).
Kuća je prizemnica s klasičnim grijanjem.

Zanima me iskustvo iz prve ruke s postavljanjem i korištenjem ovakvog električnog podnog grijanja.
I naravno gdje kupiti za ugradnju u "sam svoj majstor" aranžmanu (na području ZG).

hvala!

Codegun
27.03.2006., 07:28
Kao prvo - sorry ako sličan thread već postoji - ili ovaj search na forumu baš ne radi ili ja baš ne znam s njim :o

Radi se o grijaćoj mrežici koja se postavlja u ljepilo (fleksibilno naravno) ispod pločica.
U Majstoru stalno hvale ovakva rješenja, dok na forumu čim se spomene pojam grijanje + električno svi urlaju kako je to neisplativo skupo itd....

Zanima me iskustvo iz prve ruke s postavljanjem i korištenjem ovakvog električnog podnog grijanja.
I naravno gdje kupiti za ugradnju u "sam svoj majstor" aranžmanu (na području ZG).

hvala!

i mene ovo zanima kad bi bilo ekonomično ja bih takvo grijanje po svim podovima za cijelu kuću

cd_covers
27.03.2006., 08:20

hvala!

http://www.stipsa.hr/ ti je zastupnik, a u Zagrebu te iste proizvode možeš naći u ABC interijerima (Elektra).
Ja sam gledao istu stvar prije dva mjeseca, ali sam se odlučio za klasično podno grijanje (samo tamo gdje su pločice) spojeno na sustav centralnog grijanja preko termostatskih ventila koji su baš za podno grijanje.
Uglavnom što se tiče ovih električnih imaš verziju sa gotovom mrežicom koja se samo prostre ispod pločica i verziju gdje imaš običan kabel koji grije i koji onda sam raspoređuješ u krugove. Ovo prvo je lakše za izvesti a ovo drugo jeftinije.
Pozdrav.

karolinaxf
28.03.2006., 13:21
"klasično" podno mi nije u igri jer je trenutno grijanje "klasično", a za njega moram i "skidati" podaove što mi je za kuhinju nemoguće (armirani beton cca 10 cm)

ajde ljudi jel ima netko to električno podno?
jel troši ili trošiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? ;)

velman
30.01.2009., 19:16
ciao.ja postavljam podna grijanja električna i nećeš pogrešiti ako staviš.
imaš 2 tipa podnog el.grijanja na mrežici kao šta znaš a postoji kao žica koji ide u glazuru a ne kao ovaj na mrežici na glazuru.Kvaliteta grijanja je ista ali je jeftinija verzija za 20% od grijaća na mrežici.Ako imas mogucnosti staviti grijaće u glazuru stavi,naravno ako ti pod nije još gotov.
Za kupatila se koristi cca 150W po kvadratu a u ostali dnevnim prostorima 100W po kvadratu

adrian1
31.01.2009., 10:06
ciao.ja postavljam podna grijanja električna i nećeš pogrešiti.......
Ovima kojima odgovaras cisto sumnjam da ce vise trebati, posto postovi imaju 3 godine:kava:
Sta se tice razlike u cijeni od seta na mrezici i kabela od 20%,brzo se to istopi posto ovaj set na mrezici je super za brzinski rjesit jednu prostoriju, ukljucuje i termostat, s jednostranim su napajanjem i svatko si ga sam moze postavit u par sati i zagletovat s fleksibilinim ljepilom.Jedino tko nema instrumenat da mu netko izmjeri otpor prije i nakon montaze ako sumnja da ga je negdje ostetio

haugO
07.02.2009., 21:44
ciao.ja postavljam podna grijanja električna i nećeš pogrešiti ako staviš.
imaš 2 tipa podnog el.grijanja na mrežici kao šta znaš a postoji kao žica koji ide u glazuru a ne kao ovaj na mrežici na glazuru.Kvaliteta grijanja je ista ali je jeftinija verzija za 20% od grijaća na mrežici.Ako imas mogucnosti staviti grijaće u glazuru stavi,naravno ako ti pod nije još gotov.
Za kupatila se koristi cca 150W po kvadratu a u ostali dnevnim prostorima 100W po kvadratu

:kava:

je to snaga za poreč ili pazin?:ne zna:

Stari Zeke
01.05.2009., 05:07
Pozdrav!
Spremam se postaviti električno podno grijanje u kupaonici, gledam DANFOSS EFSM150 set koji uključuje sve potrebno za montažu. Interesiraju me iskustva s postavljanjem - koje su cake, na što treba posebno paziti? Hvala!

lcarevi5
01.05.2009., 19:22
Prvo trebaš stavit kutiju fi 60 na visinu od cca130cm.Tu će ti bit termostat.U kutiju dovedeš kabel 3x1.5.Iz kutije ti trebaju ić dvije tićino cijevi od 20mm.Kroz jednu ti ide senzor koji stavljaš malo dalje od mrežice ili između nje ako je kidaš i formiraš po potrebi.U drugu ti ulaze dva kabela od podnog grijanja(crveni i plavi-obićno)..........Termostat ti pokriva kutiju...

bricki
22.06.2009., 11:17
http://devi.com.hr/9DAA3198-A241-4FF9-818F-DA0F55DF6B7B.W5Doc?frames=no ali provjerio sam i Danfos tako da su i jedni i drugi ok.

yeya
03.09.2009., 20:08
Molila bih nekog tko je postavio sebi Devi mrezicu da mi kaze koliko je zadovoljan s takvim grijanjem.

ELTI
05.09.2009., 08:58
Po mom misljenju je ovo najskuplje grijanje sto se tice utrosene energije, a sumnjam da se bas moze i dobro zagrijati prostor sa 100W po m2, mozda u Dobrovniku ili sl. primorskim mjestima ali u unutrasnjosti definitivno ne. Jos jedna bitna stvar, struja za grijanje se placa po visoj tarifi jer se obicno vise grije po danu kad je visa tarifa.

yeya
05.09.2009., 13:35
to se koristi za dogrijavanje prostora, a ne grijanje. 100W je 100W, trosilo se to na zarulju ili na podno grijanje.

bricki
06.09.2009., 17:17
Ima i mrežica sa žicom od 150 w po m2.Istina je da se nemože ugrijat prostor sa tim podnim grijanjem ali kao što yeya kaže služi samo za dogrijavanje prostorije i ugodniji osječaj kad stojiš na pločicama.

F10EXX
07.09.2009., 06:46
Ima i mrežica sa žicom od 150 w po m2.Istina je da se nemože ugrijat prostor sa tim podnim grijanjem ali kao što yeya kaže služi samo za dogrijavanje prostorije i ugodniji osječaj kad stojiš na pločicama.

Moja sestra ima podno grijanje po cijelom stanu, samo sto nije ta mrezica nego Devi kabel ugradjen u estrih pri vrhu. Isto tako je nekih 100 i nesto W po kvadratu, i to je sasvim dosta za jedino grijanje, i jos nije postavljeno svuda, tipa ispod kade, kuhinjskih elemenata, kreveta i takvih nekih mjesta, i stvar je genijalna. Istina da je mali stan, oko 30 kvadrata, no sa time i kuhanjem na struju, klimom, kompom 24/7 i jos hrpom elektronike racun nikad nije bio preko 250 kn. Stan je u ZG. Jednostavno ti je stvar u tome da ne moras grijat ko konj, jer vec ako je pod na kakvih 26,27 stupnjeva ti je toplo dok stojis, a zrak u sobi ti moze bit i 18-19 i nece ti biti hladno. Kupila je i 3 ona programabilna regulatora koje namjestis na vrijeme kad hoces da bude toplo, a on ce nakon par dana sam skuzit kad treba pocet grijat. Tako da npr ujutro kad ides na posao stavis neznam od pol 8 da bude toplo do 8, onda ce ti pocet grijat kad je jeftina struja i zagrijat na to koliko vec treba, a takodjer kad dodjes s posla ti opet bude toplo jer stavis da bude od 4-5 popodne. Takodjer kad ides spavat ugasis barem sat i pol do 2 prije kako bi ti se stiglo ohladit (ljepse spavat u hladnom), a i beton dosta dugo drzi toplinu.

yeya
07.09.2009., 07:37
Hvala, F10EXX, takvo jedno iskustvo sam htjela cuti! :top: Ja cu mrezicu staviti samo u kupaonicu, bit ce mi dosta 0.5 ili 1m2, buduci da je kupaonica jako mala.

hrca0902
10.09.2009., 17:35
ako netko treba imam sve vrste grijaca za pod,zid,asvalt,drvoo,zljebove....
0917362377

deksonja
13.09.2009., 13:10
Ja imam Danfoss-ov sistem s tim da sam kupio digitalni termostat.
Situacija je sljedeća.
To sam prvenstveno stavio iz razloga jer kad stavim pločice više neću moći ništa staviti.
Mrežica je 4m2. Koristi se gotovo nikad, ne gotovo nikad već toliko se koristi da sam termostat skinuo s napajanja da mi bezveze ne gori.
Ideja je bila da će se koristiti kad će biti malo dijete i te spike, da se pod brže suši, ono da se ima ne ;-)
Ovo malo znači tri puta što sam isprobao da vidim da li radi pokazalo se da treba bar dva sata da se na podu nekaj.
Osjećaj hodanja po toplim pločicama je super ali za tih desetak minuta što gackaš minimalno dva sata grijati pod - neisplativo.

Kuhinja - topli pod, naticanje zglobova....proguglaj.

U kupaonici imam veliki Danfossov radijator koji služi za primarno grijanje.
Kako je kupaonica dosta velika cca 3,5*2,5m a treba joj dosta da se zagrije.Centralno sam palio sat do dva prije prvog jutarnjeg korištenja i to je ok temperiralo prostor ... ali ženi nedovoljno tako da sam popizdio i uz ova dva grijanja u Metrou za 300 kn kupio el.grijalicu - puhalicu koju sam montirao na zid.

To se pokazalo "vrhunskim" rješenjem. Uz klasično grijanje ujutro se prije tuširanja fino na daljinski upali i sve skupa radi max deset minuta. Ona vrlo brzo digne temperaturu u kupaoni, osjećaj ugode je mmmmmmm.
Znači puhalica, nikakvi infragrijači i sl.

Vrhunska greška: Što umjesto el.podnog grijanja u kupaonici nisam razvukao cijevi centralnog da griju pod, najjeftinije, najekonomičnije, najugodnije.

yeya
13.09.2009., 15:09
deksonja, a koja ti je jacina te mrezice? i gdje je ugrađena? u ljepilo od pločica?

deksonja
13.09.2009., 18:17
mislim da je 150W/m2 , ugrađena je na nacin da sam je prvo pricvrstio tiplama koje dobijes uz mrezicu pa onda lagano pregletao ljepilom za plocice kako bi bila donekle zasticena od nahodavanja majstora od keramike.NA to je kasnije keramičar stavljao ljepilo i pločice...btw ako koristiš el.grijaci pod moraš koristiti flexibilno ljepilo.
Na to sam jos dok se radila keramika stavio karton budući da ta mreža jako krhko djeluje.
Princip je da je mrežu slažeš tamo gdje ćeš najviše stajati, znači ispred umivaonika, na mjestu gdje ti stoje noge dok jel obavljaš nuždu, ispred kade, ispred tuš kabine....

Mom rođaku koji je provukao grijanje pomoću cijevi centralnog je kasnije bilo žao što ih nije povukao i ispod kada budući da bi mu na taj način kad se kupa voda u kadi bila duže toplija, bar on tak misli :-)

yeya
13.09.2009., 18:32
hvala puno!
samo sad sam opet u dilemi trebam li to stavljati ili ne.

deksonja
13.09.2009., 19:58
Ne znam, meni u jednu ruku žao što sam to montirao ali s druge strane tko zna vjerojatno ću to jednog dana koristiti.
4m2*150W =0,6kW/h puta recimo deset sati je 6kw*0,7kn = 4,2 kn, znači 10 kuna za jedan ugodni zimski vikend s toplim pločicama u kupaoni :-)
Nije ni puno nije ni malo, a da li je neophodno nije.

S druge strane ti imaš malu kupaonicu moglo bi biti zgodno, stvar osobne odluke.

yeya
13.09.2009., 20:29
Da, mislim da cu ja to ipak staviti. Imas sifon u kupaonici?

deksonja
13.09.2009., 21:36
Imam ali kao da nemam...

Ah, dao se nagovorit.
Kao rekao mi ma nećemo ga stavit u sredinu da se vidi nego ga stavio malo sa strane.
Na kraju ispao ispod veš mašine.
Sve bi to bilo ok da je protočni ali neeeeeee.
"Majstor" samo izvukao krak tak da je sifon slijepa ulica pa ga sad svaka dva mjeseca moram ručno punit vodom kad osjetim da smrdi.
Kao ima fora da se nalije voda pa na vrh malo jestivog ulja da sporije hlapi ali nije to to, sifon MORA biti protočan i dobro ga je imat za ne daj Bože.

Ovo mi je škola...

yeya
14.09.2009., 06:29
ja imam protocni, ali mi ga je vodoinstalater stavio blize sredini nego sam htjela. a mrezica ne moze preko sifona pa cu moci staviti samo 0.5 m2 mrezice.

deksonja
14.09.2009., 09:59
mrežica samo drži formu, znači nitko ti ne brani da mrežicu škarama malo prerežeš pa zamakneš na mjestu gdje ti je sifon, sve je to vrlo fleksibilno.

Ivanicapeca
14.09.2009., 10:04
Samo želim reći kak sam bila u posjeti u Njemačkoj kod ljudi koji ovo imaju ugrađeno u kupaoni. Odlična stvar, i super osjećaj kad zimi iz kade staneš na topao pod. Imaju normalno centrano grijanje, ali pod (struja) pale gase po potrebi.
Osobno ne bih to nigdje ugrađivala osim u kupaoni.

yeya
14.09.2009., 15:13
Deksonja, hvala opet!

Osobno ne bih to nigdje ugrađivala osim u kupaoni.

Slazem se! Nego, znas li mozda koliko je vremena trebalo da se pod zagrije?

baxy
15.09.2009., 00:06
I mene čisto zanima, za 10ak dana renoviram nekoliko kupaona (svaka je po 2,5 m2) pa me zanima koliko tome treba da malo ugrije pod.

F10EXX
15.09.2009., 11:46
Deksonja, hvala opet!

Ovisi gdje je postavljeno i o snazi. Ako je postavljeno u ljepilo, onda vrlo brzo, a sigurno manje vremena tusiranja. Ako je u estrihu, onda ipak malo vise, no obicno se tamo postavlja kad je to primarno grijanje.

deksonja
15.09.2009., 12:33
Zaboravita na ideju za 30 min se odohtuširati ajde da malo ugrijem pločice.
Pločica se temperira minimalno sat i pol naviše (malo sam i rekao) da se nešto konkretno osjeti, a iako vam možda ne čini da je pločica topla istovremeno stanite na negrijani i grijani prostor.

Lapulapu
15.09.2009., 12:35
Pa zato postoje timeri, zar ne :moli: : tješi se :

deksonja
15.09.2009., 14:37
Timer je super stvar i ja ga imam, uspio smuljat da mi uz mrežu prodaju dig.timer, a ne onu danfoss analogiju.
Tu je najvažnije pitanje da li sve to ima smisla, odnosno da li ima smisla par sati grijati pločice za max 3-4 minute koje ćeš provesti na pločicama prije i poslije tuširanja.
Druga stvar je ako netko grije konstantno ali mislim da su takvi rijetki.
Možda recimo ljudi koji po stanu hodaju bosi, sve im je u tepisima....slažem se za njih je ovo super rješenje.

BTW kroz kupaonski pod mi prolaze i cijevi za centralno koje su toplinski izolirane, zatim polegnute u stiropor debljine 6 cm (one su na gornjih 3 cm) pa ide glazura pa pločice.
Taj dio poda je uvijek ugodan za stat na njega iako je glazura između, a cijevi ful izolirane.
Napominjem da imam plinski kondenzacijski bojler što će reći da su radijatori srednje topli (35-50 stupnjeva).

F10EXX
15.09.2009., 17:11
Zaboravita na ideju za 30 min se odohtuširati ajde da malo ugrijem pločice.
Pločica se temperira minimalno sat i pol naviše (malo sam i rekao) da se nešto konkretno osjeti, a iako vam možda ne čini da je pločica topla istovremeno stanite na negrijani i grijani prostor.

Neznam kakav ti to sustav imas, kod moje sestre se ugrije u nekih 30 min, a ima u estrihu kablove, dok je kod strica toplo vec nakon 10-15 min, on ima ugradjeno u ljepilo ispod plocica.

deksonja
15.09.2009., 19:00
Da ga nisam maknuo iz napajanja sad bi ga išao upaliti i štopati da vidim koliko mu treba ali ne da mi se :-)

Drago mi je za tvoju sestru i strica ali kod mene i kod mog brata koji ima identičan sistem to nije slučaj.

Živim u kući, a prostorija ispod kupaonice nije grijana ali to kod mene ne bi trebalo imati previše veze budući da je mrežica odozdo dobro izolirana.
Možda, kažem možda u stanu u kojem je ispod topla kupaonica, a obično su kupaonice iznad kupaonica na čijem je stropu sigurno temperatura oko 26-27 stupnjeva pa se kroz deku dio topline prenosi na sestrin/stričev pod tako da je početna temperatura poda oko 20 stupnjeva....

Opet ne znam o čemu pričamo, da li o kontinentu gdje su zime obično do ispod -10 stupnjeva ili primorju ili Dalmaciji.
Kad mi se frend useljavao u stan, došli smo u malo pogledati kako napreduju radovi, a u stanu cca 18-19 stupnjeva, a radijatori ugašeni
Kaže on ma ispod njega stan, sa strane drugi, gore treći, a toplana grije ko blesava....e lako je tako stan zagrijat ;-)

Nego napisao si da sestra ima ugrađene kablove u glazuri? El.mrežica je debljine 2-3 mm, kakve kablove ima?

Ne znam šti ti znači toplo, topli pod ili topla kupaonica? Ako je u pitanju kupaonica mogu ti reći da bi temperiranje kupaonice isključivo pomoću ta moja 4m2 mrežice trajalo barem jedan dan.

F10EXX
15.09.2009., 21:15
Da ga nisam maknuo iz napajanja sad bi ga išao upaliti i štopati da vidim koliko mu treba ali ne da mi se :-)

Drago mi je za tvoju sestru i strica ali kod mene i kod mog brata koji ima identičan sistem to nije slučaj.

Živim u kući, a prostorija ispod kupaonice nije grijana ali to kod mene ne bi trebalo imati previše veze budući da je mrežica odozdo dobro izolirana.
Možda, kažem možda u stanu u kojem je ispod topla kupaonica, a obično su kupaonice iznad kupaonica na čijem je stropu sigurno temperatura oko 26-27 stupnjeva pa se kroz deku dio topline prenosi na sestrin/stričev pod tako da je početna temperatura poda oko 20 stupnjeva....

Opet ne znam o čemu pričamo, da li o kontinentu gdje su zime obično do ispod -10 stupnjeva ili primorju ili Dalmaciji.
Kad mi se frend useljavao u stan, došli smo u malo pogledati kako napreduju radovi, a u stanu cca 18-19 stupnjeva, a radijatori ugašeni
Kaže on ma ispod njega stan, sa strane drugi, gore treći, a toplana grije ko blesava....e lako je tako stan zagrijat ;-)

Nego napisao si da sestra ima ugrađene kablove u glazuri? El.mrežica je debljine 2-3 mm, kakve kablove ima?

Ne znam šti ti znači toplo, topli pod ili topla kupaonica? Ako je u pitanju kupaonica mogu ti reći da bi temperiranje kupaonice isključivo pomoću ta moja 4m2 mrežice trajalo barem jedan dan.

Devi kablovi, 18W po metru. Toplo mi znaci topli pod, dakle pod koji nije hladan na dodir. Zice su ugradjene u plivajuci estrih na tvrdom stiroporu 5cm, tako da je prilicno izolirano odozdo, i nema toplane. Stan je u Zagrebu u staroj zgradi na zadnjem katu, jedini susjedi su joj negrijani tavan i stubiste.

Stric ima Devimat 150W po m2 mrezicu u ljepilu za plocice, i to pocne grijati za 10 minuta. Govorim o toplom podu koji je na osjet topao kad mokar stanes iz kade ili tusa.

Sto se tice grijanja, to je sestri jedini izvor grijanja, mislim da je ukupna instalirana snaga oko 3000W, stan ima 30 kvadrata, a podijeljeno na tri sustava (kupaona, spavaca soba i dnevna/kuhinja). Kupaona je dimenzija cca 1.70x2x30, uz to da kablova nema ispod kade i oko WCa. I to sasvim lijepo grije cijeli prostor.

yeya
15.09.2009., 22:47
hmm, cini se da cu ja onda ugraditi devi, a ne danfoss mrezicu. :D

Ivanicapeca
16.09.2009., 16:22
Deksonja, hvala opet!

U nešto prekratko, gotovo momentalno :top: Sjećam se da sam upalila i otišla u sobu po stvari i kad sam stala na pod već je bilo toplo.

EDIT: ne zaboravite da je to Njemačka, a ljudi su onak, bolje stojeći, tak da sumnjam da su radili s nekim šrotom od materijala. E da, i pločice su terakota.

deksonja
16.09.2009., 18:44
Drago mi je da ima ljudi koji su zadovoljni.
Zima samo što nije došla pa ću zapisati sve relevantne podatke, nafrljiti to podno grijanje i upaliti štopericu da vidim čija majka crnu vunu prede :-)

Stari Zeke
28.10.2009., 04:04
Pozdrav,

imam Danfoss podno električno grijanje; grijača mreža utopljena je u ljepilo za pločice i na to su stavljene gress pločice. Zanima me da li postoji opasnost od pucanja ljepila i sl. uslijed neprestanog rada podnog grijanja? Hvala.

Codegun
28.10.2009., 07:52
Pozdrav,

imam Danfoss podno električno grijanje; grijača mreža utopljena je u ljepilo za pločice i na to su stavljene gress pločice. Zanima me da li postoji opasnost od pucanja ljepila i sl. uslijed neprestanog rada podnog grijanja? Hvala.

ljepilo je pretpostavljam fleksibilno a podno grijanje ima neki termostat/senzor negdje u podu, tako sam barem vidio kod susjeda. Mislim da nema nikakve opasnosti za ljepilo, najveća opasnost prijeti od elektre i njihove uplatnice

del23
25.11.2009., 19:51
mislim da je 150W/m2 , ugrađena je na nacin da sam je prvo pricvrstio tiplama koje dobijes uz mrezicu pa onda lagano pregletao ljepilom za plocice kako bi bila donekle zasticena od nahodavanja majstora od keramike.NA to je kasnije keramičar stavljao ljepilo i pločice...btw ako koristiš el.grijaci pod moraš koristiti flexibilno ljepilo.
Na to sam jos dok se radila keramika stavio karton budući da ta mreža jako krhko djeluje.
Princip je da je mrežu slažeš tamo gdje ćeš najviše stajati, znači ispred umivaonika, na mjestu gdje ti stoje noge dok jel obavljaš nuždu, ispred kade, ispred tuš kabine....

Mom rođaku koji je provukao grijanje pomoću cijevi centralnog je kasnije bilo žao što ih nije povukao i ispod kada budući da bi mu na taj način kad se kupa voda u kadi bila duže toplija, bar on tak misli :-)

Ej jedna me sitnica muči u osvm postu.....(el to samo ja vidim:confused:)
Gdje si ti to točno karton postavio :confused: :confused: ???
Jer koliko ja znam karton je izolator i sa snagom od 150W koliko imaš nema šanse da ti toliko treba da zagrije....... netko je tu nešto zamrljo......

del23
25.11.2009., 19:56
hmm, cini se da cu ja onda ugraditi devi, a ne danfoss mrezicu. :D

Inače Danfoss je grupa koja je kupila DEVI, i vi imate ustvari DEVI komponente električnog grijanja koji je usput rečeno po mojim iskustvima među najkvalitetnijim ako ne i najkvalitetniji proizvođač! :kava:

yeya
26.11.2009., 10:24
Ja sam na kraju kupila Danfoss, bilo mi je jednostavnije, brze i puno jeftinije (dobila sam popust). Nije jos sve smontirano, iako je mrezica ugrađena pred kojih mjesec dana. Javim dojmove kad isprobam!

kečap
26.11.2009., 10:25
[/QUOTE]Ja sam na kraju kupila Danfoss, bilo mi je jednostavnije, brze i puno jeftinije (dobila sam popust). Nije jos sve smontirano, iako je mrezica ugrađena pred kojih mjesec dana. Javim dojmove kad isprobam!
[QUOTE]
vi to o podnom grijanju?

del23
27.11.2009., 15:49
:confused:

yeya
28.11.2009., 08:32
vi to o podnom grijanju?

Da, naslov teme je "Električno podno grijenje".:mig:

i_got_2_dogs
05.02.2010., 22:27
mene zanima dali se moze riješiti šta sa tim podnim grijanjem ako imaš problema sa plijesni po kuči? imamo jako hladne zidove i podove jako je teško zagrijati stan pa se stvara plijesan po odječi i namještaju plijesan a nema po zidovima nigdje...Help!

yeya
05.02.2010., 23:33
Ako cete renovirati stan, bolje je ugraditi toplinsku izolaciju. Preporucam temu Vlaga u zidu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=497598).

i_got_2_dogs
06.02.2010., 01:38
thanks ,ne preuređujemo ali čemo očito trebat radi očitog problema :(

Igor1711
01.04.2010., 09:36
ljepilo je pretpostavljam fleksibilno a podno grijanje ima neki termostat/senzor negdje u podu, tako sam barem vidio kod susjeda. Mislim da nema nikakve opasnosti za ljepilo, najveća opasnost prijeti od elektre i njihove uplatnice

kad sve zbrojiš i oduzmeš, ta opasnost o kojoj govoriš i nije tako velika.

uzmi u obzir da postoje dvije tarife (regulacijom se da maksimalno iskoristiti jeftina), pa uključi u to trošak instalacije, pa to usporedi sa cijenom i potrošnjom plina i cijenom takve instalacije pa atesti na spremnik pa iznajmljivanje istoga, pa pitanje poskupljenja plina koji je za razliku od pitanja poskupljenja električne energije manje socijalno pitanje.
i na kraju krajeva tu je i pitanje komfora, nabave energenata i sl.

lijepo bi bilo kad bi se na jednoj mikrolokaciji napravile dvije identične kuće sa različitim tipovima grijanja, e to bi onda bila prava usporedba.

:mig:

Qwasy6
18.04.2010., 17:03
Trenutno uredujem kupaonu i razimisljam o ugradnji elek. grijanja, pod mi je svega 4m2, tako da mislim da bi mi 2m2 te mrezice bilo dosta, mozda cak i manje. Mrezica bi se stavljala u ljepilo, posto je pod vec napravljen. na mjestu di ce biti tus stavljam wedi fundo podlogu, koja najvjerojatnije nece biti ogradena sa nicim, sada ono sto me zanima, dali je moguce da voda dode u doticaj sa mrezicom ako je u ljepilu a ne u glazuri, dali je moguce staviti elektricno podno ispod samog wedi fundo, i koje ljepilo treba biti(trenutno doma imam BASIS lasselberger-knauf unutarnje ljepilo za plocice, dali je to dobro ili treba neko drugo)..

e da, YEYA, vidim da si konacno ugradila nakon dugog premisljanja, kakvi su dojmovi?

Malavida
27.04.2010., 15:23
Mene najvise zanima ovo podno grijanje koje ide u estrih,kabeli ili zice (vjerovatno se mislilo na isto).I da li ta varijanta moze ici i u kupaonicu ili se tamo preporuca ono drugo el.podno,tj mrezica?
Mene zanima koliko to kosta,bar otprilike?
I ako netko to ima da li je zadovoljan?

podnog
25.08.2010., 20:08
Za bilo kakva pitanja o el. podnom grijanju obratite se na p.p. Pozdrav

iva_4
18.10.2010., 20:29
pozzdrav...
mene zanima podno grijanje za prostoriju od 46 m2. to je dnevni boravak i blagavaona. da li se isplati, što se tiče troška. kuća je dobro izolirana (86 cm zidovi, kamen), kvalitetni pvc prozori... čitala san da ima dva tipa grijanja, na mrižicu i na neku cijev.. molim preporuke.. hvala

Mme Pipi
02.02.2011., 21:50
Dižem temu :mig:
Vidim da se po forumu puno više raspravlja o klasičnom podnom, nego o električnom grijanju, pa teško nailazim na korisne informacije.
Zanima me ima li tko iskustva s električnim podnim kao primarnim grijanjem. Kolika je potrošnja i može li se uopće s njim grijati čitava kuća - lokacija Dalmacija.
Hvala!

WTF
04.02.2011., 02:17
Dižem temu :mig:
Vidim da se po forumu puno više raspravlja o klasičnom podnom, nego o električnom grijanju, pa teško nailazim na korisne informacije.
Zanima me ima li tko iskustva s električnim podnim kao primarnim grijanjem. Kolika je potrošnja i može li se uopće s njim grijati čitava kuća - lokacija Dalmacija.
Hvala!

http://www.elpos.hr/Naslovnica.aspx

nazovi, pitaj

Lee Champa
04.02.2011., 18:31
...Kolika je potrošnja i može li se uopće s njim grijati čitava kuća - lokacija Dalmacija.
Hvala!

Potrošnja je ista kao i kod toplovodnog podnog grijanja!:top:
Ako za kuću trebaš 15 kW po satu (drvo, loža, plin...), onda to je to:kava:
Može se grijati čitava kuća!:top:

fiumano
15.06.2011., 17:04
Mi smo stavili električno podno grijanje u cijeli stan i zadovoljni smo. Stavio sam elektrine grijaće kablove ispod estriha, a u kupaonicu devi mrežicu. Sve su devireg 550 termostati. Po zimi ne prelazi 1200 kn struja, a cijeli stan je na struju, ne koristimo nikakav drugi energent.
Kompletna insatalacija me koštala 12.000 kn, a sve sam sam postavio i spojio. Nije problem, samo strpljenja i volje.
Ako nekom treba pomoć ili ima kava pitanja slobodno neka se javi.

Igor1711
11.07.2011., 06:33
uskoro planiram postavljati električne grijaće kabele u estrih. slojevi su sljedeći: 4cm stiropor, 7cm estrih, keramičke pločice. imam jednu malu dilemu - da li da radim estrih u dva dijela na način da se prvo postavi stiropor, jedan sloj estriha, na njega položim kabele pa onda iz drugog puta zalijem ostatkom estriha ili

da se na postavljeni stiropor postave nekakvi odstojnici, na njih armaturna mreža, za nju vežem kabele (tako da kabeli budu otprilike u sredini budućeg estriha), pa onda iz jednog puta zalijem sve estrihom.

koliko su električni grijaći kabeli otporni na gaženje, jer ako se postavljaju na razmaku od 10-tak cm teško mi je vjerovati da se neće prilikom ugradnje estriha (ili prilikom povčaenja istih po prostorijama) koji put ili više nagaziti na njih?

Igor1711
11.07.2011., 06:35
Mi smo stavili električno podno grijanje u cijeli stan i zadovoljni smo. Stavio sam elektrine grijaće kablove ispod estriha, a u kupaonicu devi mrežicu. Sve su devireg 550 termostati. Po zimi ne prelazi 1200 kn struja, a cijeli stan je na struju, ne koristimo nikakav drugi energent.
Kompletna insatalacija me koštala 12.000 kn, a sve sam sam postavio i spojio. Nije problem, samo strpljenja i volje.
Ako nekom treba pomoć ili ima kava pitanja slobodno neka se javi.

kolika je visina estriha? i u kojem se sloju nalaze grijaći kabeli?

podnog
19.07.2011., 21:45
uskoro planiram postavljati električne grijaće kabele u estrih. slojevi su sljedeći: 4cm stiropor, 7cm estrih, keramičke pločice. imam jednu malu dilemu - da li da radim estrih u dva dijela na način da se prvo postavi stiropor, jedan sloj estriha, na njega položim kabele pa onda iz drugog puta zalijem ostatkom estriha ili

da se na postavljeni stiropor postave nekakvi odstojnici, na njih armaturna mreža, za nju vežem kabele (tako da kabeli budu otprilike u sredini budućeg estriha), pa onda iz jednog puta zalijem sve estrihom.

koliko su električni grijaći kabeli otporni na gaženje, jer ako se postavljaju na razmaku od 10-tak cm teško mi je vjerovati da se neće prilikom ugradnje estriha (ili prilikom povčaenja istih po prostorijama) koji put ili više nagaziti na njih?

Ovako,
Na izolaciju (stiropor) postaviš građevinsku foliju naravno, gore poslažeš rabic mrežicu koju međusobno povežeš vezicama! Zatim izračunaš koliki razmak da ostavljaš da ti na kraju ne bude previše ili premalo kabela,i vežeš ga vezicama za rabic mrežicu.Uvijek grijače odmaknuti 10 cm od zidova!!!
Pri nalijevanju estriha svakako malo rukama malo odignuit grijače, odnosno rabic mrežicu prema vrhu ( to je posao mastora koji radi glazure, ali mu treba napomenuit za svaki slučaj) i senzor uvijek mora biti malo viši od grijaćih kablova! I za kraj da napomenem[B] OBAVEZNO STAVITI ADITIV ZA GRIJANI ESTRIH

Pozdav

bonaca55
20.07.2011., 18:44
ovako nekako
http://3.bp.blogspot.com/-udq9KKbq5E0/ThXtyFe0K_I/AAAAAAAAAT0/P2MySID8MpE/s1600/SAM_0531.JPG

Igor1711
22.07.2011., 07:51
hvala obojici...

elek
11.10.2011., 18:15
I kako je prošla montaža? Da li si zadovoljan urađenim poslom?

Igor1711
12.10.2011., 07:27
I kako je prošla montaža? Da li si zadovoljan urađenim poslom?
a posao je urađen, instalirano nekih cca. 8,5kW grijača na 80-tak m2 (u wc i kupaonici mrežice, a ostatak stana kabeli). Nakon odrađenog estriha kabeli ispitani ohmski i megerisani. sve ok. grijanje još nije paljeno, a to bi trebalo biti tamo negdje oko Božića kad se preselimo.
iznad kabela ima nekih 6cm estriha, pa se nadam mogućnosti akumulacije i korištenju jeftine struje u što većoj mjeri.

ninoras
12.10.2011., 08:28
a posao je urađen, instalirano nekih cca. 8,5kW grijača na 80-tak m2 (u wc i kupaonici mrežice, a ostatak stana kabeli). Nakon odrađenog estriha kabeli ispitani ohmski i megerisani. sve ok. grijanje još nije paljeno, a to bi trebalo biti tamo negdje oko Božića kad se preselimo.
iznad kabela ima nekih 6cm estriha, pa se nadam mogućnosti akumulacije i korištenju jeftine struje u što većoj mjeri.

Savjet.

Upali grijanje i postupno grij estrih prije postavljanja pločica ili bilo čega što se lijepi! To se radi da bi se izbjeglo pucanje pločica.

elek
12.10.2011., 09:51
Savjet.

Upali grijanje i postupno grij estrih prije postavljanja pločica ili bilo čega što se lijepi! To se radi da bi se izbjeglo pucanje pločica.

Upravo tako, ali temperaturu dizati postepeno da se izbjegne mogućnost pucanja!

Igor1711
12.10.2011., 19:44
Savjet.

pločice su već postavljene, ima jedno 10 dana, a postavljane su 30-tak dana nakon ugradnje estriha. grijanje se neće paliti sve do zime. kužim ovo, postupno zagrijavanje, ali prije keramike?
trebam li biti zabrinut?

elek
13.10.2011., 05:33
pločice su već postavljene, ima jedno 10 dana, a postavljane su 30-tak dana nakon ugradnje estriha. grijanje se neće paliti sve do zime. kužim ovo, postupno zagrijavanje, ali prije keramike?
trebam li biti zabrinut?

Ne trebaš, ali sad ćeš duže vremena trebati privikavati podlogu na grijanje! Znaci ne diži naglo temperaturu, samo strpljenja i bit će sve OK.

ninoras
13.10.2011., 11:54
Ne trebaš, ali sad ćeš duže vremena trebati privikavati podlogu na grijanje! Znaci ne diži naglo temperaturu, samo strpljenja i bit će sve OK.

Tako je!

Kreni sa grijanjem ranije (dosta), ako možeš regulirati temp. poda , kreni sa 20, pa svaka dva dana stupanj gore...

Igor1711
18.11.2011., 06:38
možda glupo pitanje, ali je li potrebno svake sezone privikavati podlogu na grijanje, tj. je li potrebno svake sezone podizati temperaturu postepeno?

ninoras
18.11.2011., 08:43
možda glupo pitanje, ali je li potrebno svake sezone privikavati podlogu na grijanje, tj. je li potrebno svake sezone podizati temperaturu postepeno?

Ne...

Po pravilima struke, nakon što se estrih osuši i prije postavljanja pločica treba postupno estrih grijati do preko max temp na kojoj će estrih biti grijan u budučnosti ( u mojem slučaju voda 45 stupnjeva 7 dana)

Prije toga, u fazi zalijevanja estriha, izrađuju se dilatacijske fuge, ili se naknadno zarezuje estrih 2/3 debljine na mjestima gdje želimo da pukne. Na mjsetima iznad dilatacija, pločice se fugiraju silikonom. Preporuka mojeg proizvođača grijanja je dilatira svakih 8m2 ili svakih 8m dužnih.

E sada praksa, kako se volim igrati IR mjeračlem temperature, zaključio sam sljedeče.

Prije par mjeseci temp poda je par dana bila 28 stupnjeva, a u najhladnijem danu prošle godine, temp poda je bila 23, i to je ujedno i najviša izmjerena temp. poda. Zaključak, pod je puno topliji ljeti nego zimi... (i toliko o proširenim venama, hemeroidima, proširenim žilama, artritisima, srčanim tegobama i ostalim idiotarijama koje su davno trebale biti apsolvirane)

Znači da sažmem odgovor. Potrebno je polako i postupno odraditi prvi ciklus grijanja i hlađenja estriha, tijekom kojega isti mora odraditi svoje i popucati gdje treba. Nakon toga treba samo osigurati da temp. estriha ne može preči max sigurnosnu i to je to...

Igor1711
18.11.2011., 11:24
po toj logici moj je estrih već odradio svoje, jer je izliven po onim nesnosnim prošloljetnim vrućinama, ali kako god, riskirati pucanje keramike neću i postupno ću zagrijavati pod. :mig:

ninoras
18.11.2011., 12:01
po toj logici moj je estrih već odradio svoje, jer je izliven po onim nesnosnim prošloljetnim vrućinama, ali kako god, riskirati pucanje keramike neću i postupno ću zagrijavati pod. :mig:

Napisao sam da sam grijao na 45 stupnjeva...

Samo polako...

grgurmali
21.11.2011., 08:53
Molim za savjet oko ugradnje podnog grijanja.

Dnevna soba u prizemlju, površine 48m2, strop 3,15m, sjeverna orjentacija sa velikim prozorima prema vrtu.
Pod ima hidro izolaciju, najlon i 24 cm stiropora te je po vrhu estrih.
Osnovno grijanje je peć na drva.

Našao samo elekrično podno grijanje prihvatljive cijene (http://www.stipsa.hr/podno-grijanje-prostorija.htm) i zanima me mogu li iznad podnog grijanja na jednom dijelu staviti pločice/mramor (manji dio) a na drugom bambus parket ili laminat?

Nova vikendica u Dalmatinskoj Zagori - povremeno korištenje kroz cijelu godinu.

Hvala unaprijed.

geto2
28.11.2011., 13:05
Procitati o Elektricnom podnom grijanju

Electric radiant floor heating systems are becoming quite common. They are energy efficient, comfortable and aesthetically pleasing because you cannot see that they are there. Radiant floor heating systems work by placing an electric heating mat beneath the tile or floor surface, which works much like an electric blanket only it heats the floor from underneath.
Lack of Sheid
*

The Learning Channel reports that there is growing concern that radiant heat produces and releases electromagnetic field (EMF) radiation, and that this radiation can in turn lead to higher cancer rates. A Radiant Electric Emissions Test, or "REET" can measure your radiant floor heating system to determine the EMF levels. Purchasing radiant flooring that has passed this REET test is generally safer as it emits less EMFs.
High EMF Levels
*

When considering the purchase of an electric radiant heating system, look for products that are made with dual wire electromagnetic frequency radiation canceling technology. Many of the cheaper products are single-wire systems, and these systems emit high levels of EMF, thus potentially increasing an individual's risk of cancer, according to The Learning Channel.
Cancer Risk
*

While most household appliances produce EMF, the average American is generally exposed to 1 mg or less of electromagnetic fields each day. For those with radiant floor heating that does not have a "shield," an individual may face exposure to significantly higher amounts of Electromagnetic radiation. What is most surprising is that TLC reports that some scientists and individuals argue that using some radiant floor heaters is sometimes the equivalent of exposing you to the same amount of radiation as pressing your face directly against a microwave while it is operating.

Read more: The Health Concerns With Radiant Floor Heat | eHow.com http://www.ehow.com/list_6503380_health-concerns-radiant-floor-heat.html#ixzz1f0NonMqC

geto2
28.11.2011., 13:06
Electric floor heating systems

Electric floor heating systems comprise an arrangement of heating cables or films incorporated in the thickness of the floor below a covering. Heat is produced by the flow of electric current through the incorporated heating elements. This current may generate low-frequency magnetic fields around the heating elements, the field strength varying according to the type of heating cable used.
State-of-the-art electric floor heating systems produce only negligible magnetic fields. These systems employ two-core heating cables in which the magnetic fields of the adjacent supply and return conductors cancel each other out. The generally greater distance between supply and return conductors in single-core cable floor heating systems, on the other hand, may result in stronger low-frequency magnetic fields during the heat-up phase.

Floor heating systems incorporating two-core heating cables pose no risks in terms of magnetic field exposure.
While it is not yet known whether magnetic fields generated by single-core cable floor heating systems constitute a health risk, there is evidence to suggest that even relatively weak low-frequency magnetic fields may increase the risk of childhood leukaemia.

The following precautions help to minimise exposure to the magnetic fields generated by single-core heating cable systems:

•Whenever possible, heat up spaces while they are unoccupied.

•Do not place mattresses and bed bases directly on the floor - use a bed frame. The additional distance from the floor reduces magnetic field exposure

grgurmali
01.12.2011., 16:28
Electric floor heating systems

Pročitao sam i izgubio vrijeme na gluparije za koje bi bilo najbolje da pobrišete.

podnog
02.12.2011., 16:59
Pročitao sam i izgubio vrijeme na gluparije za koje bi bilo najbolje da pobrišete.

Potpisujem!

Igor1711
04.01.2012., 21:08
evo ima već 15-tak dana grijem se na električno podno grijanje. nakon uspješnog predgrijavanja prostorija (nije ništa popucalo, Bogu hvala) prešao am na rad po jeftinoj tarifi. grijanje radi od 22-07 i 13-16 (uvjetno rečeno radi - radi otprilike 5-7 sati u ovom periodu). ovo su podaci za dnevni dio sa kuhinjom gdje su instalirana 2 grijača, jedan od 2900W i onaj u kuhinji od 500W. postavljenja temperatura poda je 29°C i u periodu kad ne radi tj. kad je skupa tarifa, padne za nekih 4-5°C a temperatura zraka varira u svega 1°C gore-dole, i kreće se oko 21 stupanj.
ono što mi se jako sviđa je to što su prostorije tople, ne samo podovi, nego i zidovi, pa mislim da bi ciljana temperatura zraka mogla ići za stupanj niže a da ugoda ostane ista.
kabeli su elektrini, a regulaciju i prateće algoritme sam radio sam.
trenutno se zabavljam sa mjerenjima i poboljšanjima algoritma upravljanja pa ako netko ima kakav hint ili preporuku za literaturu vezanu za podno grijanje bio bih zahvalan.

milorad888
25.07.2012., 07:20
Molim nekoga da mi pomogne,naime kolega keramičar mi je postavio el.podno grijanje (mrežicu) a kad je došao električar i probao spojiti dolazi do velikog pada napona te nakon nekog vremena izbaci osigurač,Da li je netko imao sličan problem ili možda iz iskustva zna šte se dešava.Hvala unapred.

kavasaki
25.07.2012., 13:12
Molim nekoga da mi pomogne,naime kolega keramičar mi je postavio el.podno grijanje (mrežicu) a kad je došao električar i probao spojiti dolazi do velikog pada napona te nakon nekog vremena izbaci osigurač,Da li je netko imao sličan problem ili možda iz iskustva zna šte se dešava.Hvala unapred.

Daj malo više podataka pa će netko probati i pomoči

1. da li je grijača mreža prije puštanja pod napon ispitana omski

2. koliko kvadrata se pokrili sa tom mrežom ( računaj 150W/m2 )

3. koji je napojni kabel koji je došao do termostata

4. Koji je njegov osigurač 6,10,16 B,C

5. Kako ste zaključili da je došlo do pada napona ( koji je kabel što napaja
stan/kuću/garažu)

milorad888
26.07.2012., 06:30
evo podataka redom
1.napojni kabel kuće je 5x6mm2
2.Napojni kabel grijanja je 3x1,5mm2
3.Osigurač je 16A
4.Pad napona se vidio jer je kod prvog paljenja bilo spojeno zajedno sa halogenom (12V)rasvjetom kupatila
5.Omski je sve ok

milorad888
26.07.2012., 06:31
Zaboravio sam napomenuti da se čulo zujanje u osiguraču

kavasaki
26.07.2012., 14:29
Zaboravio sam napomenuti da se čulo zujanje u osiguraču

E za početak provjeri spoj na osiguraču, 80% sam siguran da ti je klimav spoj/otpustio vijak

milorad888
21.08.2012., 05:26
Električar mi je provjerio sve spojeve,zamjenio osigurač grijanje se ponaša isto,
Kad okrećem termostat pali se zelena lampica i kad se nakon pola kruga upali crvena izbaci osigurač.

jesiyea
23.08.2012., 00:03
Pozdrav,

ima li koja preporuka koje ele. podno grijanje (Maker, Model s kolikim grijacima na spomenutu kvadraturu) staviti u kupaonicu (6.5m2) a koje u hodnik (4.4m2) stana.
Dali je znacajna usteda naspram nekog drugog grijanja??

Hvala

Muljuzator
23.08.2012., 08:28
Električar mi je provjerio sve spojeve,zamjenio osigurač grijanje se ponaša isto,
Kad okrećem termostat pali se zelena lampica i kad se nakon pola kruga upali crvena izbaci osigurač.

Nek izmjeri otpor tog strujnog kruga kad je termostat na max. i napiši koliki je.

kavasaki
23.08.2012., 19:08

vidim gore si spomenuo da na istom tom str. krugu su i halogenke, da li su one upaljene kad pališ podno, ako imaš puno halogenki i onaj toroidni transformator oni znaju povući dosta struje prilikom paljenja

jesiyea
24.08.2012., 18:58
Moze onda jedno kratko pitanje:

Dali se moze stavljat elek. podno grijanje ispod namjestaja??? ili mora biti samo ispod slobodnih povrsina??

Hvala

kavasaki
25.08.2012., 06:51

Dali se moze stavljat elek. podno grijanje ispod namjestaja??? ili mora biti samo ispod slobodnih povrsina??

Hvala

ma možeš di oćeš staviti grijače, samo ne vidim poantu stavljanja recimo u kuhinji ispod elemenata, em ti je veći trošak prilikom kupnje + veću površinu griješ

izraćunaj di ide namještaj (koja god prostorija bila) i postavi samo ispod slobodnih mjesta

jesiyea
25.08.2012., 12:27
ma možeš di oćeš staviti grijače, samo ne vidim poantu stavljanja recimo u kuhinji ispod elemenata, em ti je veći trošak prilikom kupnje + veću površinu griješ

izraćunaj di ide namještaj (koja god prostorija bila) i postavi samo ispod slobodnih mjesta

haha, procitaj jos jednom sta si napisa pa ces vidit da nisi nista odgovorija
a netribas se pravit pametan pa govorit o kuhinjskim elementima jer o tome nije bila rijec, a ako nezelis pomoc onda nemoj nista ni govorit.

bonaca55
25.08.2012., 12:31

Hvala

pa naravno da mozes... kod mene je u dnevnom boravku postavljeno po cijeloj povrsini, osim
gdje ce mi se postavit Kaminska pec "tu stvarno nije potrebno":D

kavasaki
25.08.2012., 14:08
haha, procitaj jos jednom sta si napisa pa ces vidit da nisi nista odgovorija
a netribas se pravit pametan pa govorit o kuhinjskim elementima jer o tome nije bila rijec, a ako nezelis pomoc onda nemoj nista ni govorit.

mudrijaš, kaj si pitao to si i dobio

nigdje nisi naveo u koju prostoriju ide (naveo si namještaj), a ja sam ti dao samo primjer mudrijašu,
to se zove : ČITAJ SA RAZUMIJEVANJEM

što se mene tiće možeš staviti i u kavez sa hrčkom

živ i zdrav mi bio

jesiyea
25.08.2012., 18:28
pa naravno da mozes... kod mene je u dnevnom boravku postavljeno po cijeloj povrsini, osim
gdje ce mi se postavit Kaminska pec "tu stvarno nije potrebno":D

Hvala,

dali su postavljeni kabeli u estrih ili sada one elek. folije ispod (predpostavljam drvene podloge - parketa ili laminata)
Dali imas samo podno grijanje, i jeli dovoljno?? ili imas jos koju grijalicu?? Svasta mi sada nude.

U odlucivanju sam koje podno grijanje da stavim, pa molim pomoc pri odlucivanju.

Hvala

bonaca55
25.08.2012., 19:08
Hvala,

dali su postavljeni kabeli u estrih ili sada one elek. folije ispod (predpostavljam drvene podloge - parketa ili laminata)
Dali imas samo podno grijanje, i jeli dovoljno?? ili imas jos koju grijalicu?? Svasta mi sada nude.

U odlucivanju sam koje podno grijanje da stavim, pa molim pomoc pri odlucivanju.

Hvala
kabeli su postavljeni u estrih.kao grijanje imam podno u Dnevnom,kuhinji i kupatilu( u sve tri prostorije su postavljene plocice).uz to je predvideno za zimu kaminska pec.
kuca se nalazi blizu mora :) pa mislim da ce to biti dovoljno.
moram priznat da jos nisan isproba po pravoj zimi, ali je ugodno hodat po toplom podu.
http://3.bp.blogspot.com/-udq9KKbq5E0/ThXtyFe0K_I/AAAAAAAAAT0/P2MySID8MpE/s1600/SAM_0531.JPG

jesiyea
25.08.2012., 20:05
mudrijaš, kaj si pitao to si i dobio

nigdje nisi naveo u koju prostoriju ide (naveo si namještaj), a ja sam ti dao samo primjer mudrijašu,
to se zove : ČITAJ SA RAZUMIJEVANJEM

što se mene tiće možeš staviti i u kavez sa hrčkom

živ i zdrav mi bio

kaj buš-buš, kaj nebuš, buš buš :mig:

ako nisi razumija onda pitaj, jer nije sramota pitat, a pravit se pametan to predpostavljam da OBOZAVAS :durica

pa da ti onda objasnim onda: prvenstveno sam mislija na dnevni dio a sada prosirujem pitanje i na spavaci dio (ispod ormara i kreveta) zbog danas-sutra razmjestaja namjestaja, necu sigurno kužinu, pardon kuhinju, micat

...ali, nebi tija da te sad opet uvridim tako da akoš se pravit pametan, šuti i mući, akoš nesto pametno rec, onda izvoli

ajde, da smo mi živi i zdravi, živija

kavasaki
27.08.2012., 08:03
kaj buš-buš, kaj nebuš, buš buš :mig:

ae :kava:

jesiyea
28.08.2012., 20:29
kabeli su postavljeni u estrih.kao grijanje imam podno u Dnevnom,kuhinji i kupatilu( u sve tri prostorije su postavljene plocice).uz to je predvideno za zimu kaminska pec.
kuca se nalazi blizu mora :) pa mislim da ce to biti dovoljno.
moram priznat da jos nisan isproba po pravoj zimi, ali je ugodno hodat po toplom podu.

Hvala,

neznam jos nista al imam jos vrimena za odlucit pa cemo vidit.

Prodavaci iz Sj. HR mi savjetuju te kabele i u estrih priko cilog stana (sta oni vise i koriste takvo grijanje, zbog vece hladnoce nego mi doli) a ovi moji na jugu da stavim ove nove folije povise estriha i ispod parketa (naravno spremnog za podno grijanje) ali ove folije idu samo na slobodne povrsine (sta mi neodgovara, jer danas - sutra cu sigurno okrenit raspored stana)
Neznam dali ima veze debljina parketa s ovim grijanjem??
Naisa sam negdi na info da temp. poda nesmi biti veca od 26C (za drvene podloge), znate li vi sta o tome??
Termostat je automatski?? sam se pali - gasi kad postigne zeljenu temp?? Gdje je senzor temperature (predpostavljam poda)??

Najblizi sam da stavim foliju u hodnik (jer nista u njemu necu micat, on je kakav je) a te kabele u dnevni i sobe priko cileg stana pa da onda mogu minjat namjestaj kao ocu.

Hvala

jesiyea
28.08.2012., 20:30
ae :kava:

nisam nista drugo ni mislija

have a nice day

bonaca55
29.08.2012., 04:13
Hvala,

neznam jos nista al imam jos vrimena za odlucit pa cemo vidit.

Prodavaci iz Sj. HR mi savjetuju te kabele i u estrih priko cilog stana (sta oni vise i koriste takvo grijanje, zbog vece hladnoce nego mi doli) a ovi moji na jugu da stavim ove nove folije povise estriha i ispod parketa (naravno spremnog za podno grijanje) ali ove folije idu samo na slobodne povrsine (sta mi neodgovara, jer danas - sutra cu sigurno okrenit raspored stana)
Neznam dali ima veze debljina parketa s ovim grijanjem??
Naisa sam negdi na info da temp. poda nesmi biti veca od 26C (za drvene podloge), znate li vi sta o tome??
Termostat je automatski?? sam se pali - gasi kad postigne zeljenu temp?? Gdje je senzor temperature (predpostavljam poda)??

Najblizi sam da stavim foliju u hodnik (jer nista u njemu necu micat, on je kakav je) a te kabele u dnevni i sobe priko cileg stana pa da onda mogu minjat namjestaj kao ocu.

Hvala
Termostat je automatski (zeljena temperatura) treba izabrat vrstu i debljinu poda,senzor temperature je naravno u podu .ja se nisam puno mislija folija ili kabel jer je nova gradnja.grijace folije su inace vise za renovacije kada se mjenjaju plocice ili laminati.koliko san procita na stranici mog proizvadaca limitiranje temperature kod grijace folije 28°(vrlo tanka)

ramzes 2
28.01.2013., 02:11
Dali mi može netko objasniti kakva je to grijaca folija i dali je mogu staviti na estrih pa zalijepiti pločice preko ?

Stavio bih 3 kvadrata u kuhinju pa da ne razbijam estrih ,ako je moguce tako.

I naravno , neka trgovina sa takvom folijom u Zg , Vž , Kc ili Čk ?

Hvala

Termozona
28.01.2013., 07:19
Folije su samo za suhu ugradnju, tj. za laminat ili parket. Inače se ljepilo za pločice ne ulovi za estrich jer folija "smeta". Treba vam mrežica.

Ima na i-mall.hr. Gratis dostava po cijeloj HR.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Berkut
28.01.2013., 15:13
Planiram staviti električno podno grijanje ispod laminata..( tj na njega planiram postaviti laminat..:D)..
Pa me sad zanima na što moram pripaziti kod odabira laminata za to.. i kakav je postupak kod postavljanja s obzirom da ispod laminata ide i ona spužva za izolaciju..??
Tnx nas odgovorima...

olanik
07.02.2013., 19:51
Postavili su majstori u kupatilu podno grijanje danffos 4 m x 0,5 i na 2 m okrenuli mrežu u kontra smjeru odmakli 10 cm od prve nisu prerezali kablove već samo mrežu.Bliža strana radi,druga ne, što bi moglo biti, je li moguće da su strujni kabel i ovaj dovodni pogrešno spojili?
Je li podno grijanje ipak više troši od rečenih 150 w po m2 i je li moguće da treba 2-3 h da se ploha zagrije.Je li bolje držati ga non stop upaljenim jer kad dostigne temperatutu automatski je održava?

Ante1967
08.02.2013., 06:48
Postavili su majstori u kupatilu podno grijanje danffos 4 m x 0,5 i na 2 m okrenuli mrežu u kontra smjeru odmakli 10 cm od prve nisu prerezali kablove već samo mrežu.Bliža strana radi,druga ne, što bi moglo biti, je li moguće da su strujni kabel i ovaj dovodni pogrešno spojili?
Je li podno grijanje ipak više troši od rečenih 150 w po m2 i je li moguće da treba 2-3 h da se ploha zagrije.Je li bolje držati ga non stop upaljenim jer kad dostigne temperatutu automatski je održava?

Pitanja su ti na mjestu samo ih treba postaviti prije ugradnje ali idemo po redu.
ne znam dali sam dobro shvatio da od te mreže koju su drugi dio zaokrenuli , polovica ne radi, što bi bilo nemoguče jer ima početak i kraj ako je nisu rezali i onda ili cijela radi ili ne radi.
ako piše onda i troši 150w u radu. što se tiće vremena da se zagrije to ovisi o više detalja kao naprimjer dali je u glazuri mreža ili u ljepilu od keramike , koliko su debele pločice, jesu keramičke ili kamene marmete, da skratim najbrže zagrije kad je mrežica u ljepilo montirana i kad su tanke keramičke pločice.
svako podno grijanje je tromo grijanje koje zagrijava neki materijal pa je bolje da stalno gori namješteno na neku manju normalnu temperaturu i da samo dogrijava nego gasi pali pa stalno zagrijava od početka.
nadam se da je pomoglo

olanik
08.02.2013., 07:09
Pitanja su ti na mjestu samo ih treba postaviti prije ugradnje ali idemo po redu.
ne znam dali sam dobro shvatio da od te mreže koju su drugi dio zaokrenuli , polovica ne radi, što bi bilo nemoguče jer ima početak i kraj ako je nisu rezali i onda ili cijela radi ili ne radi.
ako piše onda i troši 150w u radu. što se tiće vremena da se zagrije to ovisi o više detalja kao naprimjer dali je u glazuri mreža ili u ljepilu od keramike , koliko su debele pločice, jesu keramičke ili kamene marmete, da skratim najbrže zagrije kad je mrežica u ljepilo montirana i kad su tanke keramičke pločice.
svako podno grijanje je tromo grijanje koje zagrijava neki materijal pa je bolje da stalno gori namješteno na neku manju normalnu temperaturu i da samo dogrijava nego gasi pali pa stalno zagrijava od početka.nadam se da je pomoglo

jeste taj okrenuti dio ne radi, a rezali su samo mrežu ne ona onaj plavi i crni kabel.Što bi moglo biti jesu pogrešno struju s njom povezali? Ako su joj tu ipak prerezali kablove a da nisam vidio bi li onda samo taj dio radio? Stavljena je u ljepilo odmah ispod pločica iznad eštriha.Negdje je debljina pločica 8 mm a negdje čak 2 cm ispod kamena.

Ante1967
10.02.2013., 08:25
jeste taj okrenuti dio ne radi, a rezali su samo mrežu ne ona onaj plavi i crni kabel.Što bi moglo biti jesu pogrešno struju s njom povezali? Ako su joj tu ipak prerezali kablove a da nisam vidio bi li onda samo taj dio radio? Stavljena je u ljepilo odmah ispod pločica iznad eštriha.Negdje je debljina pločica 8 mm a negdje čak 2 cm ispod kamena.

teoretski je nemoguće da pola radi a pola ne iz jednostavnog razloga što se taj cijeli krug sastoji od jedne žice u komadu koja se cik cak ljepi na mrežicu. Da bi spojili grijać morate uzeti početak i kraj te žice tj. grijača. Grijać ustvari ta žica u presjeku izgleda ovako. U sredini je tanka žica pa pvc izolacija pa na tu izolaciju mrežasta žica ili ti ga plašt kao onaj na antenskom kabelu i na kraju završna pvc izolacija. Od srednje žice uzme se početak i kraj i spoje na nulu i fazu u termostatu i to je grijača žica, plašt služi i spaja se na uzemljenje. Znaći da su prekinuli žicu na sredini nebi se spojio strujni krug i nebi ni pola grijača radilo.
Mislim da jedini problem može biti ako je dio koji ne grije dublje položen tj. da su pločice iznad njega puno deblje pa treba puno duže da probije toplina.

olanik
10.02.2013., 17:57
teoretski je nemoguće da pola radi a pola ne iz jednostavnog razloga što se taj cijeli krug sastoji od jedne žice u komadu koja se cik cak ljepi na mrežicu. Da bi spojili grijać morate uzeti početak i kraj te žice tj. grijača. Grijać ustvari ta žica u presjeku izgleda ovako. U sredini je tanka žica pa pvc izolacija pa na tu izolaciju mrežasta žica ili ti ga plašt kao onaj na antenskom kabelu i na kraju završna pvc izolacija. Od srednje žice uzme se početak i kraj i spoje na nulu i fazu u termostatu i to je grijača žica, plašt služi i spaja se na uzemljenje. Znaći da su prekinuli žicu na sredini nebi se spojio strujni krug i nebi ni pola grijača radilo.
Mislim da jedini problem može biti ako je dio koji ne grije dublje položen tj. da su pločice iznad njega puno deblje pa treba puno duže da probije toplina.

nakon 24 h istina, ipak radi cijela ploha ali sad novi problem.prije kad je radilo pola termostat je došao o 4 od 5 mogućih podioka i pločice su bile užarene.sad na toj mreži i drugoj koja mi je u maloj banji termostat radi opet čitav dan i ne može više od 2 zagrijati.zašto ne može do 3 ili 4 doći?

Rameau
11.02.2013., 01:29
Planiram staviti električno podno grijanje ispod laminata..( tj na njega planiram postaviti laminat..:D)..
Pa me sad zanima na što moram pripaziti kod odabira laminata za to.. i kakav je postupak kod postavljanja s obzirom da ispod laminata ide i ona spužva za izolaciju..??
Tnx nas odgovorima...

Bekrut, i ja namjeravam ugraditi el. podno grijanje ispod parketa pa sam proveo noći na netu, dodijavao ovlaštenim instalaterima s pitanjima, itd. da Ti odgovorim... Laminat je dosta zahvalniji od parketa u pogledu posljedica koje mogu nastati prilikom zagrijavanja takvog materijala. (Ja sam se ipak odlučio na 3-slojni hrastov parket). Pravilo je nekakvo da se grijači kabel/mreža ugrađuju u estrih. Jedan od glavnih razloga ovakvog postavljanja je ravnomjerna raspodjela temperature u gornjem sloju estriha (4,5 - 5 cm debljine) jer je drvo jako osjetljivo kako na nagle promjene temperature i vlažnosti tako i na nepravilnu raspodjelu temperature, kažu parketari. Najveća pozornost daje se samoj podlozi - estrihu, čija vlažnost ne smije prelaziti otprilike 1,5% u trenutku postavljanja. Postoje i faze sušenja estriha, prirodna i prinudna, čiji postupak možeš pronaći na netu. Kod parketa se možeš odlučiti na "plivajuće" postavljanje i postavljanje ljepljenjem. Ovo drugo malo bolje prenosi toplinu iz estriha u parket. Što se laminata tiče mislim da je priča slična kao i s 2-slojnim ili 3-slojnim parketom. Evo ti uostalom jedan od linkova koji će ti koristiti. http://www.parketi-hrast.com/podno-grijanje/

Berkut
11.02.2013., 14:21
Bekrut, i ja namjeravam ugraditi el. podno grijanje ispod parketa pa sam proveo noći na netu, dodijavao ovlaštenim instalaterima s pitanjima, itd. da Ti odgovorim... Laminat je dosta zahvalniji od parketa u pogledu posljedica koje mogu nastati prilikom zagrijavanja takvog materijala. (Ja sam se ipak odlučio na 3-slojni hrastov parket). Pravilo je nekakvo da se grijači kabel/mreža ugrađuju u estrih. Jedan od glavnih razloga ovakvog postavljanja je ravnomjerna raspodjela temperature u gornjem sloju estriha (4,5 - 5 cm debljine) jer je drvo jako osjetljivo kako na nagle promjene temperature i vlažnosti tako i na nepravilnu raspodjelu temperature, kažu parketari. Najveća pozornost daje se samoj podlozi - estrihu, čija vlažnost ne smije prelaziti otprilike 1,5% u trenutku postavljanja. Postoje i faze sušenja estriha, prirodna i prinudna, čiji postupak možeš pronaći na netu. Kod parketa se možeš odlučiti na "plivajuće" postavljanje i postavljanje ljepljenjem. Ovo drugo malo bolje prenosi toplinu iz estriha u parket. Što se laminata tiče mislim da je priča slična kao i s 2-slojnim ili 3-slojnim parketom. Evo ti uostalom jedan od linkova koji će ti koristiti. http://www.parketi-hrast.com/podno-grijanje/

hvala na info...:D
Makar ja laminat mislim postaviti na industriski pod (neka vrsta epoksi smole),koja je nakon 10 godina lagano popucala i malo izblijedila,pa bi samo na taj pod postavio taj laminat(uzorak imitacije pločica) i podno na jednom mjestu 2 kvadrata ispod njega...

Ante1967
14.02.2013., 13:21
nakon 24 h istina, ipak radi cijela ploha ali sad novi problem.prije kad je radilo pola termostat je došao o 4 od 5 mogućih podioka i pločice su bile užarene.sad na toj mreži i drugoj koja mi je u maloj banji termostat radi opet čitav dan i ne može više od 2 zagrijati.zašto ne može do 3 ili 4 doći?

termostat reagira na sondu koja je u ljepilu zajedno sa grijačem. Znaći ne osječa toplinu i temperaturu prostora nego poda. Ako je sonda krivo postavljena tj. ako je preblizu grijaču , onda će termostat ustvari sonda misliti karikirano rečeno da su pločice zagrijane na tu temperaturu a neće skužiti da ga ustvari grije direktno grijač jer mu je preblizu. sonde se stavljaju između dva grijaća na sredinu, moguče je da ti je sonda preblizu grijaču i prerano se isključi jer misli da je pod zagrijan.

olanik
14.02.2013., 17:53
termostat reagira na sondu koja je u ljepilu zajedno sa grijačem. Znaći ne osječa toplinu i temperaturu prostora nego poda. Ako je sonda krivo postavljena tj. ako je preblizu grijaču , onda će termostat ustvari sonda misliti karikirano rečeno da su pločice zagrijane na tu temperaturu a neće skužiti da ga ustvari grije direktno grijač jer mu je preblizu. sonde se stavljaju između dva grijaća na sredinu, moguče je da ti je sonda preblizu grijaču i prerano se isključi jer misli da je pod zagrijan.

e to bi moglo biti jer evo 7 dana ne grije iznad 2.5 non stop je na toj cifri.
ima li sad ikakve pomoći tomu.ali kako je prije opet jedna grijala na 5 a sad kad obe rade ne ide preko 2.5

Ante1967
15.02.2013., 14:45
e to bi moglo biti jer evo 7 dana ne grije iznad 2.5 non stop je na toj cifri.
ima li sad ikakve pomoći tomu.ali kako je prije opet jedna grijala na 5 a sad kad obe rade ne ide preko 2.5

Sta to znaci jedna ili obadve. Dali je jedan grijac koji ti u tekstu dijelis kao dva ili su to dva grijaca na jednom termostatu. Sto se tice popravka moras skinut plocicu di je sonda i provjeriti je i nazad zaljepiti plocicu. Sondu kad mi radimo uguramo u cijev od struje u pod da ude nekih 30 cm od zida sa kojeg se spusta . Ne znam di su je oni montiri. Grijac kao takav nemoze jace ili slabije grijati on ili radi ili ne radi ali uvjek istu temperaturu isijava znaci nemoze oslabiti ili slabije grijat nego prije. Moze negdje nesto prekidat termostat sonda ili spoj pa da malo radi malo ne radi pa ti se cini da slabije grije. Mozda termostat ili sonda dobro ne
Citaju temperaturu. Ja bi to sve otpojio za probu i grijac direktno spojio na struju i pustio da vidim dali ce se cijeli pod zagrijati . Ako se obadva dijela zagriju znaci grijac dobar greska u termostatu ili sondi. Uh valjda nisam pretjerao sa informacijama . Pozdrav

olanik
16.02.2013., 21:18
Sta to znaci jedna ili obadve. Dali je jedan grijac koji ti u tekstu dijelis kao dva ili su to dva grijaca na jednom termostatu. Sto se tice popravka moras skinut plocicu di je sonda i provjeriti je i nazad zaljepiti plocicu. Sondu kad mi radimo uguramo u cijev od struje u pod da ude nekih 30 cm od zida sa kojeg se spusta . Ne znam di su je oni montiri. Grijac kao takav nemoze jace ili slabije grijati on ili radi ili ne radi ali uvjek istu temperaturu isijava znaci nemoze oslabiti ili slabije grijat nego prije. Moze negdje nesto prekidat termostat sonda ili spoj pa da malo radi malo ne radi pa ti se cini da slabije grije. Mozda termostat ili sonda dobro ne
Citaju temperaturu. Ja bi to sve otpojio za probu i grijac direktno spojio na struju i pustio da vidim dali ce se cijeli pod zagrijati . Ako se obadva dijela zagriju znaci grijac dobar greska u termostatu ili sondi. Uh valjda nisam pretjerao sa informacijama . Pozdrav

Jedan grijač.Naime u većem kupatilu je ploča 2 m2. 4 je duga standardno 0.5 široka.Na drugom metru je okrenuta tako da grije 2 m u jednom a 2 u drugom pravcu 5 cm je između njih.Imam 4 mreže u stanu neovisne, i upalio sam ih i 2 dana sve rade oko 3.je li moguće da ne mogu jače jer je stan u izgradnji pa se vrata ulazna otvaraju i još nema sobnih vrata pa je temperatura niža.bi li one ipak za 2 dana mogle postići onu 5 na termostatu ako je u stanu hladno ima li to veze.

Ante1967
17.02.2013., 08:57
Jedan grijač.Naime u većem kupatilu je ploča 2 m2. 4 je duga standardno 0.5 široka.Na drugom metru je okrenuta tako da grije 2 m u jednom a 2 u drugom pravcu 5 cm je između njih.Imam 4 mreže u stanu neovisne, i upalio sam ih i 2 dana sve rade oko 3.je li moguće da ne mogu jače jer je stan u izgradnji pa se vrata ulazna otvaraju i još nema sobnih vrata pa je temperatura niža.bi li one ipak za 2 dana mogle postići onu 5 na termostatu ako je u stanu hladno ima li to veze.

nema smisla da se čeka dva dana da se zagrije , pa to treba biti puno brže u tome i je svrha. Može se desiti da konstantno negdje dolazi hladan zrak na pod ali to je samo teoretski. u svom stažu izvođenja radova od 25 godina samo mi teorija hoda oko toga. Rekao sam ti šta da ti električar napravi. Ponoviću ti jedini test. Spojite grijač direktno bez termostata i sonde na 220V i popite kavu , za 30 minuta mora zagrijati i biti vrući pod , ako nije onda grijaći nevaljaju, ili su neki loši sa premalo wata , ako griju i super je onda tražite grešku u neispravnom termostatu, krivo spojenom termostatu ili loše postavljenoj sondi , to je jedini način da provjeriš.

olanik
17.02.2013., 10:16
nema smisla da se čeka dva dana da se zagrije , pa to treba biti puno brže u tome i je svrha. Može se desiti da konstantno negdje dolazi hladan zrak na pod ali to je samo teoretski. u svom stažu izvođenja radova od 25 godina samo mi teorija hoda oko toga. Rekao sam ti šta da ti električar napravi. Ponoviću ti jedini test. Spojite grijač direktno bez termostata i sonde na 220V i popite kavu , za 30 minuta mora zagrijati i biti vrući pod , ako nije onda grijaći nevaljaju, ili su neki loši sa premalo wata , ako griju i super je onda tražite grešku u neispravnom termostatu, krivo spojenom termostatu ili loše postavljenoj sondi , to je jedini način da provjeriš.

je li grijac cio u podu ili ga ima i bocno?zasto pitam jer je uradjena i keramika i hidroizolacija,pa ne znam je li pametno sad do razvaljivati.model je danfos 130.mislim da je termostat pogresno spojen.

Batina
16.12.2013., 14:54
Molim za pomoc, kupio sam dvije mreze za el. podno grijanje 2x0.5m i prodavac me je uvjerio da se bez problema one mogu spojiti na isti termostat. Sada dolazi majstor i kaze da to ne moze i da cijela mreza mora biti u komadu.
Jel to istina i jel netko spajao mozda vec ovako?

Termozona
19.12.2013., 11:20
Molim za pomoc, kupio sam dvije mreze za el. podno grijanje 2x0.5m i prodavac me je uvjerio da se bez problema one mogu spojiti na isti termostat. Sada dolazi majstor i kaze da to ne moze i da cijela mreza mora biti u komadu.
Jel to istina i jel netko spajao mozda vec ovako?

Naravno da može. Samo ih treba spojiti paralelno. Znači plava žica na plavu i smeđa na smeđu ili koje su već boje u igri.
Na jedan termostat se može spojiti onoliko mrežica ukupne jakosti koliko podnosi termostat. Obično 16A tj. do 3600W mrežica. To može biti 10kom od 360W ili 2kom od 1800W.
U praksi to znači maksimalno 3 jer toliko žica stane na klemu kod termostata.

oceanSpirit
22.12.2013., 07:58
Bok svima, molim savjet.

Zelio bi staviti podno grijanje, stan je na drugom katu. Nemam dovoljno visine da stavim stiropor pa majstor predlaze odma na podlogu ici sa 1cm etafon, pa alu reflektirajuca folija, pa gradjevinski najlon (nebitno) pa na to podno grijanje (kabeli) pa 5 cm betona.

Ispod moje prostorije jedan je stan grijan a drugi je garaza. Podloga je debela samo par centimetara, ispod ide trstika (stara gradnja).

Molim za misljenje

TRD1111
22.12.2013., 16:53
nešto mi to ne izgleda kao nešto što bih preporučio,bez tvrđe podloge, ja to nikad sebi nebih tako radio

oceanSpirit
22.12.2013., 18:36
nešto mi to ne izgleda kao nešto što bih preporučio,bez tvrđe podloge, ja to nikad sebi nebih tako radio

KAko mislite tvrdje podloge, ima cca 5-6 cm betona. Ispod je trstika, pa donji kat

TRD1111
22.12.2013., 19:11
onda ok,nisam skužio da ima beton
,