PDA

View Full Version : Depresija - druženje, razgovori, podrška

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

BOG
27.09.2004., 12:34
Hmmm, dakle, u danasnje vrijeme depresija je vrlo "popularna" kao tema u razgovorima i, na zalost kao bolest od koje sve vise stanovnika svijeta pati.
Sad, da li je sirenje iste posljedica danasnjeg vremena, odraz nehumanog sustava vrijednosti, poslovnih i zivotnih pritisaka koji su pod jarmom kapitalistickog ustrojstva svijeta sve veci ili ne... Ne znam, a iskreno, niti zelim, a nisam ni potkovan da bi o razlozima razmisljao, tj. govorio - osim cisto sportski:)

Ali, nailazio sam u dnevnim novinama, casopisima, na netu razlicite testove, popise simptoma, itd., i primjenjujuci iste na svoje prijatelje, obitelj i naravno prije svega sebe, otkrio sam da svi oni vrlo vjerojatno (izmedju 75% i 95%) pate od depresije... Sto, naravno ne moze biti istina. Dakle, ne samo da su testovi nepouzdani, oni su jako nepouzdani - naglasavam, ne radi se o "pravim", medicinskim testovima, ako takvi uopce postoje.
I u tom svijetlu, radije cu se pouzdati u komentare forumasa, ako im vjecna tema depresije nije vec navrh glave da mi kazu sto znaci kad se neka osoba osjeca ovako:

Dakle, razdoblja nesanice izmjenjuju se s razdobljima polunormalnog spavanja, otprilike jednom mjesecno emocije se otmu kontroli i nastupa razdoblje od dva tri dana - ponekad do sedam dana nekontroliranog pesimizma, tuge, tjeskobe, osjecaja bezizlaznosti i besperspektivnosti, bezvoljnosti i emotivnog mrtvila. Prehrana je slaba i cesto neredovita, tj. svodi se na jedan obrok dnevno; svako toliko desava se da okolinu - drustvo, obitelj, prijatelje, kolege nije moguce smisliti!
............
Ma totalno sranje - mislim ti skokovi koji se dogadjaju - i kako vrijeme odmice, sve je manje kontrole moguce! To me blago zivcira.

dakle, jesam li ja depresivan?

Ispricavam se na duzini.

eena_
27.09.2004., 13:57
mislim da "opsjednutost" depresijom djelomično potječe i otuda što na tvu gledamo reklame i serije koje pokazuju nerealan život, pa onda sve u RLu izgleda tamnije. Ono: depresivan si ako nisi skočio tri metra u zrak kad si zagrizo XY čokoladicu.

BOG
27.09.2004., 14:05
mislim da "opsjednutost" depresijom djelomično potječe i otuda što na tvu gledamo reklame i serije koje pokazuju nerealan život, pa onda sve u RLu izgleda tamnije. Ono: depresivan si ako nisi skočio tri metra u zrak kad si zagrizo XY čokoladicu.
evo, slazem se s voim, s tim da bi naglasak stavio na idiotske serije (uglavnom americke, naravno) u kojima se stvarnost prikazuje ili malo pomaknuto ili totalno izvrnuto - i podsvjesno nam salje poruku (tj. salje podsvjesnu poruku) da tako treba biti - a posto nije, to postaje izvor frustracija.

Ali to zapravo nije ono sto sam zelio znati. Zanima me u biti, kako utvrditi jesam li ili nisam depresivan do te mjere da to trebam ic rjesavat medicinskim putem. Naglasavam da imam sve manje kontrole u stanjima "downa".

mrkenangelo
27.09.2004., 14:10
BOG kaže:
dakle, jesam li ja depresivan?

Ispricavam se na duzini.
jesi.

na dužini se nikad nije potrebno ispričavati :D

Whatever
27.09.2004., 14:10
BOG kaže:

Ali to zapravo nije ono sto sam zelio znati. Zanima me u biti, kako utvrditi jesam li ili nisam depresivan do te mjere da to trebam ic rjesavat medicinskim putem. Naglasavam da imam sve manje kontrole u stanjima "downa".

To ćeš najbolje sam odrediti, bez ikakvih testova.
Da li ti takva stanja izrazito smetaju u svakodnevnom životu? Da li te takva stanja ometaju u obavljanju svakodnevnih obveza na školi/faxu/poslu? Da li ti smetaju u odnosima s bliskim osobama? Da li traju neprekinuto duže vremena?

Ako je na sve ovo odgovor da, onda bi mogao razmislit o posjeti psihologu/savjetovatelju.

mrkenangelo
27.09.2004., 14:13
Whatever kaže:
[B]Da li te takva stanja ometaju u obavljanju svakodnevnih obveza na školi/faxu/poslu?B]
a ovo je izrazito glupo pitanje, kad se radi o depresiji, a i večini poremećaja koji su sve više zastupljeni u društvu. znam iz iskustva da je moguće sve to što si nabrojao obavljati bez ikakvih problema, a ipak imati problema.

BOG
27.09.2004., 14:23
znam iz iskustva da je moguće sve to što si nabrojao obavljati bez ikakvih problema, a ipak imati problema.

A ovo je izuzetno tocno.... No sve se osipa u zadnje vrijeme.... te se neki znakovi pocinju pojavljivati i na tom drustveno/poslovnom planu.

U prethodnim posjetima psihicima - anksioznost. Vjerojatno zato sto se u biti tesko otvaram.... Pa je najlakse zakljuciti ocito i povrsno... A onda vise ne odlazim kod njih.
Ne volim brijati da oni nisu u pravu - postoji rizik od hipohondrije... ma ne znam!

:zubo: ....duzine tekst, mrki, duzine teksta..... za ovo drugo se ne ispricavam:D

mrkenangelo
27.09.2004., 14:28
BOG kaže:
A ovo je izuzetno tocno.... No sve se osipa u zadnje vrijeme.... te se neki znakovi pocinju pojavljivati i na tom drustveno/poslovnom planu.

U prethodnim posjetima psihicima - anksioznost. Vjerojatno zato sto se u biti tesko otvaram.... Pa je najlakse zakljuciti ocito i povrsno... A onda vise ne odlazim kod njih.
Ne volim brijati da oni nisu u pravu - postoji rizik od hipohondrije... ma ne znam!

:zubo: ....duzine tekst, mrki, duzine teksta..... za ovo drugo se ne ispricavam:D
gle, slatkice, ja zaista mislim da ti imaš problem, ali mislim i da taj problem nije toliko velik da bi te trebalo hospitalizirati ili liječiti nekakvim tabletama.
fora je u tome da možeš pomoći sam sebi, ali je ta fora najteža na svijetu - moraš odjebati sebe, reći "ma jebem te BOG-že i nabijem te na ***** goni se u 3" i odlučiti biti nešto drugo. ono što je najbitnije su strahovi, kojima ne smiješ dopustiti da postoje. moraš ih ubiti. eto, to je fora.

BOG
27.09.2004., 14:37
....dobra fora. Ali ocito se nikad nisam klepnuo dovoljno jako....
Mislis da imam problema, ali nisu toliko teski da bi trebalo poduzeti neke, nazovimo ih drasticne, mjere... dakle, ja sam cak i po psihickim problemima "ni vrit ni mimo".... Mislim da je samo too ni vrit ni mimo stanje dovoljno da te odvede u ludilo!!!
Jer, ako i kad mi se desi da predjem neku granicu, ta ipak malo zaglibim, tj. padnem s uzeta u provaliju.... Onda cu past kvalitetno! Ja to zelim izbjeci - ali nalazim se doslovno, "ni vrit ni mimo".
Porazavajuce, doista.

Jer ja mogu "normalno" funkcionirati u drustvu, itd.

Ali ne mogu.

Natch
27.09.2004., 14:46
a cime se inace bavis? postoje li neke aktivnosti koje ti sluze kao dnevni okvir? studiras ili radis? postoje li druge stvari koje te vesele? druzis li se s ljudima? sto to ne funkcionira i zasto?

(ili si u depresiji bas zato sto pokusavas pobjeci od zivota, obaveza i ljudi? ;))

BOG
27.09.2004., 14:58
mrkenangelo - inbox....

Oooovako... BOG se bavi, osim sto se bavi trkeljanjem po forumu u funkciji BOGa, slijedecim aktivnostima:

Radi u marketinskoj agenciji - kreativa
Pise poeziju i prozu koja je po njegovu, a i uvjerenjima jos nekih ljudi oko i izvan "oko" njega dobra, ali on to ne objavljuje.
Vozi i kupuje stare automobile odredjene marke jer ga to do jedne razine usrecuje - nedavno se zarekao da nece vise kupovati kante jer prepoznao je da mu je to kao sut od dva tri dana do tjedan srece...
Putuje u kantama diljem ljepe nase.
Surfa i friklajmba kad nadje vremena i tokom ljeta kad ga ima.
Mrzi ljude i drustvo.
Izlazi van, oblokava se i zavodi s vise ili manje uspjeha.
Bulji u ogledalo i ne shvaca u koga to zapravo gleda.

Evo, BOG u kratkim crtama radi to.

sto se tice depresije zbog bijega... Da, zelim pobjeci od ljudi i svijeta i drustva i to... Ali to je posljedica depresije, tjeskobe i nezadovoljstva - bijeg nije uzrok.

eena_
27.09.2004., 16:09

slažem s onim što Whatever kaže. To ne znači da će te odmah staviti pod dva ključa, elektrošokove i umrtvljujuću terapiju, nego ćeš samo pričati

God has spoken!

PS - ovo je Century gothic font? Bah! Ja sam više očekivala:rolleyes:

mrkenangelo
27.09.2004., 16:10
eena_ kaže:
slažem s onim što Whatever kaže. To ne znači da će te odmah staviti pod dva ključa, elektrošokove i umrtvljujuću terapiju, [/FONT]
a možda i hoće...

BOG
27.09.2004., 16:12
a možda i hoće...
This is not a nice thing to say.....:mama:

...:zvrko:

mrkenangelo
27.09.2004., 16:36
BOG kaže:
This is not a nice thing to say.....:mama:

...:zvrko:
da, samo što to meni uopće nije zajebancija - to je moja najgora noćna mora! stravično je tako postupati sa živim ljudima!

Natch
27.09.2004., 18:42
BOG kaže:
mrkenangelo - inbox....

Oooovako... BOG se bavi, osim sto se bavi trkeljanjem po forumu u funkciji BOGa, slijedecim aktivnostima:

Pise poeziju i prozu koja je po njegovu, a i uvjerenjima jos nekih ljudi oko i izvan "oko" njega dobra, ali on to ne objavljuje.
Vozi i kupuje stare automobile odredjene marke jer ga to do jedne razine usrecuje - nedavno se zarekao da nece vise kupovati kante jer prepoznao je da mu je to kao sut od dva tri dana do tjedan srece...
Mrzi ljude i drustvo.

sto se tice depresije zbog bijega... Da, zelim pobjeci od ljudi i svijeta i drustva i to... Ali to je posljedica depresije, tjeskobe i nezadovoljstva - bijeg nije uzrok.

hm, zvuci zanimljivo. kao da tim silnim aktivnostima bjezis od unutrasnjeg nereda. a sta te 'dize'? pretpostavljam razne vrste uzbudjenja, ljubav i to...imas li mozda ljubavnih problema?

a ova sivo-crna raspolozenja hvataju te ocito kad imas prazne hodove, sta kazes? :)
(tebi bi trebala neka zgodna sisata psihologica;))

Natch
27.09.2004., 18:46
BOG kaže:
razdoblja nesanice izmjenjuju se s razdobljima polunormalnog spavanja, otprilike jednom mjesecno emocije se otmu kontroli i nastupa razdoblje od dva tri dana - ponekad do sedam dana nekontroliranog pesimizma, tuge, tjeskobe, osjecaja bezizlaznosti i besperspektivnosti, bezvoljnosti i emotivnog mrtvila. Prehrana je slaba i cesto neredovita, tj. svodi se na jedan obrok dnevno; svako toliko desava se da okolinu - drustvo, obitelj, prijatelje, kolege nije moguce smisliti!
............

te nesanice, mozes li ih s bilo cime povezati? (stres na poslu, ljubavne patnje, drogiranje, previse kave?).

isto taj pesimizam, ima li nekakav uzrok? da li mu prethodi nekakav neuspjeh, odbijanje, socijalna fobija itd.

prehrana: zivis li sam, pa ti se ne da kuhati? :D salim se, ali zasto ne nadjes kakvu finu curu? ;)

377chiara
27.09.2004., 18:55
mili ti JESI depresivan
i nemoj si dati davati dijagnoze od svakakvih salabajzera ovdi
idi psihologu barem
mozda pomogne razgovor
a mozda ces dobit i tablete, za neko vrime

sve ali sve sto si nabrojao su simptomi depresije (kojih opet ima vise vrsti, reaktivna, depresivna neuroza itd.)

najgore sta si mozes ucinit je cekat da samo od sebe bude bolje
drugo najgore je dat se ovdi na forumu ljecit od onih koji su jos sjebaniji od tebe
ajd sretno

planinar
27.09.2004., 18:58
BOG kaže:
mrkenangelo - inbox....

Mrzi ljude i drustvo.

Je li Bog skraćeno od Bogdan?
Zvaću te Bogdan (ili Bogomdan).
Dakle, ako sniziš kriterije po kojima se samoocjenjuješ, bolje ćeš se uklapati u svoj svijet.
Nemoj se tražiti u ogledalu, nego u nekom živom biću – recimo biljci koja se suši tu pored tebe ili psu koji nije dugo nahranjen jer izgleda tužno i ne zna se dobro grebati za hranu.
Svoje depresije iskoristi na pravi način – poznaješ se bolje nego netko tko nije bio u depresiji – imaš tu (ne)sreću što si hiperosjećajan – neke stvari zbog toga bolje zamjećuješ – no, jesu li bitne?
Evo, u glupoj sam situaciji dijeljenja savjeta, a ako ti se ne sviđaju, što ti ja mogu, sam si to tražio. Ali, tako privlačiš pažnju, zar ne?
:w

GothicA
27.09.2004., 19:39
Depresija je bolest i s tim se ne treba zezati. Ja sam mislim na vreme krenula poslagivat kockice jer nisam željela završit na antidepresivima.
Stanje totalne bezvoljnosti, nervoze ili tjeskobe, tuge i beznađa, sve ti se gadi, imaš osjećaj da te nitko ne voli, živcira te sve , ništa ti se neda, nekad ti se samo plače, umire ti se, dođe ti da poludiš. Ništa nema smisla, u glavi ti se grče misli, nemožeš spavat, pa možeš spavat, pa jedeš, pa 5 dana ne jedeš.
Živi užas i ako se tako osjećaš brzo kreni s radom na sebi. Ak misliš da nisi sposoban za rad, odi po profesionalnu pomoć (makar im ja ne vjerujem).
Nije to za zajebavat se. Meni nije bilo svejedno kad sam pred manje od godinu dana išla čitat o depresiji i našla simptome. Od 20 ja sam ih imala 19.

malisan
28.09.2004., 08:47
Mislim da ipak razmjena iskustava na forumu dovodi do boljeg razumijevanja vlastitog problema.

BOG
28.09.2004., 09:04
Oulrajt, hvala na savjetima:)

Nego, trenutno je stanje dobro, ali ovaj BOG ce ipak potraziti strucnjakusu jer mu se ne da papati antidepresive&shit te biti emotivni zombi.
Da, sve aktivnosti koje poduzimam (dobro, ne se, ali vecina) ovdje su da sakriju/popune rupu ili pokrpaju nered u meni - hitovi gdje se preko njih mogu koncentrirati na jedan osjecaj koji je dovoljno jak da zatomi druge, a ima cvrstu potporu u stvarnom svijetu (sto cesto nije slucaj s drugim osjecajima koji me znaju muciti)... To se pogotovo odnosi na kupovanje autiju - sto ja smatram pomalo extremnim primjerom...
Problemi kod te tehnike su, osim financijskih, sto se samoobmanjujem i sto ta "sreca" traje cca. 3 dana i onda sve po starom uz dodatak hrpe problema. Dakle lose. Ali skinuo sam se:D

BOG je od Bog

Istina, katkad kazem na zalost da je istina, ali poznajem se jako dobro - predobro - jer kad umislis da znas tako mnogo.... e onda si u govnima, trust me.

Nesanice.... Pa meni je u ovom razdoblju kompletan zivot stres... Vise se to ne da fokusrat na odredjeni segment.
Hrana.... Jednosrtavno mi nije do toga.
Pesimizam... crta koju oduvijek imam, potencirana trenutnim overloadom.
Nemam ljubavnih problema. Imam kaos, ali ne probleme;)

Hvala ljudi. Valjda je sve bilo u dobroj namjeri

:)

377chiara
28.09.2004., 09:19
ipak potraziti strucnjakusu jer mu se ne da papati antidepresive&shit te biti emotivni zombi.

ako si se ikad ovako osico nakon antidepresiva onda si uzimao pogresne
jebeno pogresne
uzimam antidepresive (uz terapiju) nekih misec i po i uz njih me bole stare rane i smijem se i placem i brinem i strahujem
ALI imam i volje za borit se sa zivotom

ukoliko nisi probo, nego lupas napamet, ne lupaj bezveze

BOG
28.09.2004., 09:24
Bojim se te mogucnosti, iskreno... Osobnih iskustava nemam, no imao sam prilike biti u blizini i pomagati davnasnjem prijatelju koji je svoju emotivnu alvariju rjesavao na antidepresivima, prvo kod kuce, a onda u ustanovi. Danas je okej, studira i sve:) . No dok sam ga gledao, dok sam pricao s njim, dok je odvaljivao rjeci iz objesene vilice s zgrusanom slinom u kutevima.... Pa recimo da sam razvio strah od ljekova koji se koriste za terapiju kod ovakvih poremecaja/bolesti.

Ukoliko netko ima drugacija iskustva, nek me razuvjeri, naravno da je dobrodosao.

Doista me strah emotivnog tupila izazvanog kemijom.

377chiara
28.09.2004., 09:28
tako su djelovali antidepresivi prije 10-ak godina

doduse i nekih modernih ima i danas s takvim djelovanjem

al mene bi takvi ubili, upravo mi trebalo nesto da me kickne iz kreveta
otkad to uzimam svu silu sam iscitala i istrazila

nemam te namjeru u nista uvjeravat, sta ce mi to?

svejedno, danasnji antidepresivi (uzima ih mnogo vise ljudi nego sto mislis, dosta njih ovdi na forumu) ne cine ovisnim i ne umrtvljuju
bas zbog tog rasirene predrasude mnogi ne potraze pomoc na vrime

Whatever
28.09.2004., 10:04
BOG kaže:
Bojim se te mogucnosti, iskreno... Osobnih iskustava nemam, no imao sam prilike biti u blizini i pomagati davnasnjem prijatelju koji je svoju emotivnu alvariju rjesavao na antidepresivima, prvo kod kuce, a onda u ustanovi. Danas je okej, studira i sve:) . No dok sam ga gledao, dok sam pricao s njim, dok je odvaljivao rjeci iz objesene vilice s zgrusanom slinom u kutevima.... Pa recimo da sam razvio strah od ljekova koji se koriste za terapiju kod ovakvih poremecaja/bolesti.

Ukoliko netko ima drugacija iskustva, nek me razuvjeri, naravno da je dobrodosao.

Doista me strah emotivnog tupila izazvanog kemijom.

Ma ovdje se općenito treba razlučit o čemu se govori. Ima hrpa tema o depresiji, a u stvari se radi o čitavom rasponu, od malo lošijeg raspoloženja do stvarne bolesti - kliničke depresije. Stvar terminologije - svatko tko je malo u bedu ili ima loš dan se odmah prozove depresivnim...

BOŽE (:D) koliko se meni čini iz tvojih postova, ti nisi depresivan u smislu potrebe za terapijom i lijekovima, nego vjerojatno si u nekoj down fazi koja je prolazna. Svi to imaju, to je normalno i proći će, čini mi se da si dovoljno i sposoban da sam riješiš to stanje.

Dakle, od depresivnih epizoda do liječenja antidepresivima je veeeeeliki korak pa se nema smisla previše zabrinjavat, nego poradit na tome da te ta epizoda prođe, sam ili uz pomoć drugih.

mrkenangelo
28.09.2004., 10:09
BOG je jako mlad, a ja bih rekla da premalo uživa u svim strastima svog mladenačkog duha :D . drugi bi rekli da premalo jebe :D al brijem si da je u pitanju ipak kvaliteta navedenog čina.

BOG
28.09.2004., 11:39
BOŽE () koliko se meni čini iz tvojih postova, ti nisi depresivan u smislu potrebe za terapijom i lijekovima, nego vjerojatno si u nekoj down fazi koja je prolazna. Svi to imaju, to je normalno i proći će, čini mi se da si dovoljno i sposoban da sam riješiš to stanje.

E sad, ni ja ne smatram da su ljekovi nesto sto bi meni trebalo - vjerujem da se iz svega mogu izvuci i bez pomoci kemije (koja ocito i nije tako strasna)... Ali, cvrsto sam uvjeren da to nije prolazna faza downa - jer prolazne faze ne traju po nekoliko godina (nekoliko je u ovom slucaju oko dvije tri) s manjim ili vecim intenzitetom. Mene smeta, a i brine to sto vise nemam kontrole nad tim - i sto sa svakim downom/izvlacenjem iz njega ostaje manje raspolozivog prostora za manevrirnje - trosi se, dovraga!
Da sam sposoban rjesiti ga sam, rjesio bi. ao sto sam uostalom i rjesavao dosad. Kazem, ni vrit ni mimo, ali neugodno i nepotrebno. Ne bi tu bezveze trkeljao da nemam vecu kolicinu sranja od one s kojom se mogu, vise ili manje uspjesno nositi.

Mladi gospodin BOG uistinu je mlad, no, sex je kvalitetan bez iznimke; dok je uzivanje u mladalastvu... pa nije bas uzivanje.... Fjbg, hocu normalno funkcionirat bez faza buljenja u zid i samounistavanja....

mrkenangelo
28.09.2004., 11:48
BOG kaže:
Mladi gospodin BOG uistinu je mlad, no, sex je kvalitetan bez iznimke; dok je uzivanje u mladalastvu... pa nije bas uzivanje.... Fjbg, hocu normalno funkcionirat bez faza buljenja u zid i samounistavanja.... i sam kažeš da nekaj ne štima. a sigurna sam da si upravo ti taj koji najbolje zna kaj ne štima. razmisli, popravi, idi dalje.

Whatever
28.09.2004., 11:59
mrkenangelo kaže:
i sam kažeš da nekaj ne štima. a sigurna sam da si upravo ti taj koji najbolje zna kaj ne štima. razmisli, popravi, idi dalje.

Gore si mladom gospodinu Bogu ponudila mogući razlog zašto je u bedu, ali se nisi ponudila da budeš dio rješenja :nono: :D

mrkenangelo
28.09.2004., 12:03
Whatever kaže:
Gore si mladom gospodinu Bogu ponudila mogući razlog zašto je u bedu, ali se nisi ponudila da budeš dio rješenja :nono: :D
mladi gospodin BOG mi je malo prezelen

Whatever
28.09.2004., 12:10
mrkenangelo kaže:
mladi gospodin BOG mi je malo prezelen

Kako znaš koliko je star, ne piše mu u profilu... Hmmm... sumnjivo je to meni :D

Enivej, ja sam u najboljim godinama ;) :D

Đizs, moderator zachatava topic. Ovim putem si dodjeljujem javnu opomenu i obećavam da ću bit bolji. :)

mrkenangelo
28.09.2004., 12:34
Whatever kaže:
Kako znaš koliko je star, ne piše mu u profilu... Hmmm... sumnjivo je to meni :D

Enivej, ja sam u najboljim godinama ;) :D

Đizs, moderator zachatava topic. Ovim putem si dodjeljujem javnu opomenu i obećavam da ću bit bolji. :)
nije bitno koliko TI imaš godina, TI si moderator :D

377chiara
28.09.2004., 12:55
BOG kaže:
E sad, ni ja ne smatram da su ljekovi nesto sto bi meni trebalo - vjerujem da se iz svega mogu izvuci i bez pomoci kemije (koja ocito i nije tako strasna)... Ali, cvrsto sam uvjeren da to nije prolazna faza downa - jer prolazne faze ne traju po nekoliko godina (nekoliko je u ovom slucaju oko dvije tri) s manjim ili vecim intenzitetom. Mene smeta, a i brine to sto vise nemam kontrole nad tim - i sto sa svakim downom/izvlacenjem iz njega ostaje manje raspolozivog prostora za manevrirnje - trosi se, dovraga!
Da sam sposoban rjesiti ga sam, rjesio bi. ao sto sam uostalom i rjesavao dosad. Kazem, ni vrit ni mimo, ali neugodno i nepotrebno. Ne bi tu bezveze trkeljao da nemam vecu kolicinu sranja od one s kojom se mogu, vise ili manje uspjesno nositi.

Mladi gospodin BOG uistinu je mlad, no, sex je kvalitetan bez iznimke; dok je uzivanje u mladalastvu... pa nije bas uzivanje.... Fjbg, hocu normalno funkcionirat bez faza buljenja u zid i samounistavanja....

ti JESI depresivan
i kod mene je trajalo predugo (preko godinu dana s tim da je islo sve na gore) da bi bila "obicna" losa faza :rolleyes:
zasto se mucis kad je pomoc nadohvat ruke?
i time ne mislim samo na tablete one te samo malo pogurnu
da risis sam ono sto ne valja
nece one nista umisto tebe risavat

BOG
28.09.2004., 13:19
Ma odlucio sam ici potraziti pomoc.
Osjecam se kao zdnji idiot. Mislim, ako ne mogu izaci na kraj sa samim sobom.... koji onda ***** mogu?!
ali nije bad, valjda ce se i takve stvari popravit. hvala u svakom slucaju - na neki nacin bilo je potrebno;)
:W

377chiara
28.09.2004., 13:25
BOG kaže:
Ma odlucio sam ici potraziti pomoc.
Osjecam se kao zdnji idiot. Mislim, ako ne mogu izaci na kraj sa samim sobom.... koji onda ***** mogu?!
ali nije bad, valjda ce se i takve stvari popravit. hvala u svakom slucaju - na neki nacin bilo je potrebno;)
:W

ego nam je cesto najveci problem
pa sta ako ne mozes sve sam risit u zivotu? pazi katastrofe :rolleyes:
jel sam popravljas zub?
jel sam pravis svoje cipele?
svoj tv?
ne?
e pa onda, u cem je problem?

mrkenangelo
28.09.2004., 13:40
odgovor na tvoje pitanje u čemu je problem: dok bez problema mogu podijeliti priču o svojim seksualnim iskustvima sa prijateljima, čak i znancima, ono što doživljavam u meditacijama ne volim dijeliti ni sa kim. u tome je fora.

377chiara
28.09.2004., 13:49
mrkenangelo kaže:
odgovor na tvoje pitanje u čemu je problem: dok bez problema mogu podijeliti priču o svojim seksualnim iskustvima sa prijateljima, čak i znancima, ono što doživljavam u meditacijama ne volim dijeliti ni sa kim. u tome je fora.

mila ako vidis da si ne mos pomoc sama ima samo dva puta
1) cuvat za se (nego culi su oni i vecih sranja od onog sta ces im ti rec) i patit se, ko voli nek izvoli

2) istrest to iz sebe i pomoc si, nista vise ne zasluzujemo nego da se osicamo gud

Sedmica
28.09.2004., 23:03
Ako shevis onda to nije depresija:D

Natch
28.09.2004., 23:05
malo mu se skupilo.

BOG
29.09.2004., 08:55
malo mu se skupilo.

Stresno zanimanje....:D :W

zlatokosa.princeza
21.03.2006., 19:43
Evo ovako,
u zadnjih mjesec dana kao da mi se svijet ruši. Grozno se osjećam i ne znam kako si pomoći. Situacija u obitelji mi je i vise nego grozna, plaću na poslu ne dobivam već 2 mjeseca, radim dodatni posao za minimalac, nemam nikakvu vezu, kad išta započnem, nitko mi ne odgovara, počela sam razmišljati i živjeti moralnije nego prije. Ne izlazim van, najčešće navečer sjednem pred tv i jedem, tako se opuštam. U tih zadnjih kritičnih mjesec dana sam dobila 6 kg i ima osjećaj da se gadim ljudima kad me pogledaju. 3 puta tjedno se bavim aerobnom aktivnošću, ali niti to me ne oraspoložuje. Trenutno mi je najbliži prijatelj otputovao vrlo daleko. Svakog dana me boli glava, osim vikendom. Svakog jutra odlučim da počinjem s dijetom, ali onda navečer to preksim keksima i čokoladom. Nemam bas nikakvu ženku prijateljicu, a tako bi mi sad dobro dosla...
Mislim da mi i nije kriza zbog financijske situacije jer znam da će se u bliskoj budućnosti popraviti naglo nabolje, ali ove ostale svari, koje mozda i ne zvuče prestrašno meni svaki dan zadaju grč. Prije nekoliko godina sam bila anoreksična, anksiozna i kaj sve već ide uz to.

Bila bih stvarno zahvalna kad bi mi bilo tko objasnio što mi je, i ono sto je najvažnije kako da si pomgnem.

pa_ja
21.03.2006., 21:19
a jooooooooooooooj, ne znam!! probaj ne razmišljat o tome, i družit se s nekim smiješnim ljudovima!! :top: ;)

Crimson Petal
21.03.2006., 21:33
fantastican savjet, nema sto. :bang:

Morska vila
21.03.2006., 21:53
probaj ne razmišljat o tome, i družit se s nekim smiješnim ljudovima!! :top: ;)

Ok, znam da je ovo kao trebala biti potpora, al mislim stvarno,,,, :rolleyes:

Zlatokosa, mislim da se slazes da jednostavno tako vise ne mozes. Mnogo toga te tisti i muci i jednostavno ti treba pomoc. Necu ulaziti sad zasto nemas prijateljicu, al sigurno postoji neka jos bliska osoba koja ce te saslusati i cije ce ti drustvo pomoci. u svakom slucaju, na tvom se mjestu ne bi puno mislila, raspitaj se za pomoc pshioterapeuta. Imam tako jednog poznanika koji je isto tako upao u takvo stanje i dva tri puta otisao je na sastanke i izasao je puno snazniji i jaci. Dosta toga ti se skupilo i moras to nekako rijesiti, nemoj govoriti, proci ce samo od sebe i sl. jer moras se sama potrudit da ti bude bolje. I ja sama odlazim na terapije i puno mi je pomoglo. Nadam se da ces skupit snagu i pocet borbu sa tim. Zelim ti puno srece, vidjet ces, bit ce to sve u redu, znam da su to samo rici, al jednom kad prodje, skoro pa da i neces moci vjerovat da se to dogadjalo upravo tebi... :kiss:

blablablabla
21.03.2006., 23:20
Ne znam sto ti je jer te ne poznajem dovoljno da bi ti to mogla reci, ali u depresiji jesi.
Razmisli sto te dovelo do tu gdje si sad. Zasto nemas prijateljice? Zasto ti nitko ne odgovara u vezi? U cemu uzivas osim u gledanju tv-a (zar je ovo uopce neka velika uzivancija? :rolleyes: )
Mozda stres+depresija?

I ja sam nedavno pisala kako sam pod stresom. Jos uvijek jesam, ali neke stvari radim drugacije. Kad se zelim zabaviti i osjecam da mi je bilo dosta rada, izadem i ispusem se, a sve brige ostavim iza sebe! Nakod sto se malo opustis i probleme je lakse rijesiti :kiss:

dobardan
22.03.2006., 01:18
pa prvo definitivno poradi na tome da nađeš prijatelja ili prijateljicu, valjda ima na poslu netko s kim bi se mogla zbližiti ili se upiši na neki fitnes pa uz to što ćeš skidati kile sigurno ćeš upoznati nekoga novog. A onda mislim da će definitivno sve krenuti na bolje. :) Izlazit ćeš van, upoznavati ljude a s time i dečke pa tko zna....imat ćeš navečer pametnijeg posla nego se pretrpavati čokoladom i keksima i što je najvažnije imat ćeš s kim podjeliti probleme a to je takvo olakšanje kad znaš da je netko uz tebe i daje ti podršku.
Kažeš da te financijska situacija ne zabrinjava previše i da si sigurna da će biti bolje:top:

ja isto imam groznu fazu i hrpu briga i problema ali to sve se nije pretvorilo u depresiju nego u anksioznost, tako da otprilike znam kroz šta prolaziš....

ajde, biti će bolje, pa ne može uvijek biti ovako ( i bjež' od čokolade;) )

drž' se:kiss:

Jumangi
22.03.2006., 15:23
i ja sam se nedavno tako osjećala...sada sam punoooo bolje:) ...prije svega moraš si dati vremena jer je vrijeme ključno za ovakva stanja....i ja sam otvorila topic ovdje na psihologiji "Kad sve krene nizbrdo"...javila se hrpa ljudi sa dobrim savjetima...pogledaj ak uloviš vremena i drž se:kiss:

shinobi
22.03.2006., 17:58
Uh nisi jednina primjetio sam da su ljudi masovno loše volje.
Nitko nije dobre volje i svima kao da fali inspiracije i nade u buducnost.
Ono što sam još primjetio je i to da se puno lošije osjecam u mraku.
Evo mrak je pri kraju,dani su sve duži,sunca ima svakim danom sve više pa ce sigurno se popraviti i tvoje stanje barem za 3-4% samo zbog sunca . :)
Pokušaj raditi ono što voliš ,ili sve ono što si željela raditi u životu a dosad nisi zbog raznih razloga.
Možda upoznaš nekoga tko voli to što i ti a sama spoznaja da nisi sama u tome što voliš je ljepa.
Ja sam nedavno poceo se bavit karateom jer sam to oduvijek želio i oduvjek sam želio svirati bass gitaru i eto sad na tome radim ,volim svirati pjevati a i fizicke aktivnosti poboljšavaju raspoloženje ,vježbaj barem 3 puta na tjedan po sat vremena najmanje ,poslije vježbe sam sretan i nezabrinut.
Potrudi se da radiš ono što ti voliš i jednostavno kao što bare kaže stoj na svjetlu pa ce sve ostalo doci samo po sebi.
Pokušaj i popraviti malo financijsku situaciju tako da smanjiš troškove ako nemožeš povecati stalan priljev novca.
Ništa na silu samo polako.
Nije lako ali ako se stvarno trudiš isplatit ce ti se.
Kreci se samo se puno kreci neka ti srce brzo kuca i nezaboravi živiti život punim plucima.
Neznam za ostale forumaše ali tek kada me znoj oblije tek tada ja udahnem pravi život ,tek tada sam zaista sretan,krecite se neka vam srce brzo kuca .
To je moj savjet svima.

tomika_os
22.03.2006., 18:13
samo se molim te...nemoj udebljati...sredi se i počni se boriti za svoje mjesto...ne dobivaš plaću, kažeš? vrijeme je da to prekineš...ne daj da te tlače...

zlatokosa.princeza
22.03.2006., 18:44
svima vam hvala za postove, trebalo mi je ovako lijepih riječi. hvala na podršci i savjetima. psihoterapeutu ne budem išla jer sam to godinama prakticirala i izuzetno se razočarala, a promijenila sam ih sigurno 10-ak. svi oni odmah prepisuju medikamente koji ne djeluju bas dobro na mene. pokušat ću s ustrajnijim vježbanjem.danas sam evo već počela ujutro i odmah su ljudi na poslu priijetila da sam nekako vedrija.
javljat ću vam svima kako napredujem.

res publica
22.03.2006., 18:45
samo se molim te...nemoj udebljati...

jako konstruktivno...:rolleyes: možda se nekima ne čini tako,ali debljanje joj je sad najmanji problem,ako je uopće. većina ljudi koji padnu u depresiju izgube po 10ak kila,što je za organizam puno gore.

Jumangi
22.03.2006., 19:05
shinobi ti je manje više sve rekao...zapravo je fizička aktivnost jako bitna...a i stižu nam ljepši dani, pod suncem stvarno sve izgleda puno bolje:) ...
što se tiče psihoterapeuta: ja sam pokušala sama kroz svoje stanje, ali jednostavno nije išlo pa sam potražila pomoć stručnjaka....bila sam nekoliko put i osjećala sam se bolje...da ne duljim, sve je stvar osobnog izbora....sve je na tebi!
drž se!!:kiss:

tomika_os
22.03.2006., 22:00
jako konstruktivno...:rolleyes: možda se nekima ne čini tako,ali debljanje joj je sad najmanji problem,ako je uopće. većina ljudi koji padnu u depresiju izgube po 10ak kila,što je za organizam puno gore.
znam ali ako se budeš gadno udebljao...onda će ti i biti još više teže izgubiti ih kasnije kada budeš izlazio iz depresije...nekada i u depri moraš misliti na svoj izgled :zubo:

Jumangi
22.03.2006., 22:20
znam ali ako se budeš gadno udebljao...onda će ti i biti još više teže izgubiti ih kasnije kada budeš izlazio iz depresije...nekada i u depri moraš misliti na svoj izgled :zubo:

na forumu ima zaista puno tema gdje se možeš našaliti s ostalima...psihologija nije mjesto za ovakove izjave...neki zaista pokušavaju pomoći, pa te lijepo molim, i ja, da se suzdržiš od komentara koji nisu od pomoći ama baš nikome OVDJE....:)

Crimson Petal
22.03.2006., 23:37
nekada i u depri moraš misliti na svoj izgled :zubo:

kod prave, full-blown klinicke depresije, fizicki izgled ti se nalazi ravno na prvom mjestu odozada po vaznosti. :rolleyes:

nedavno sam slusala na predavanju da je za depresiju uglavnom vezan gubitak tezine (sto ima veze s gubitkom apetita, a to je valjda vezano za s gubitkom interesa za sve zivo, pa tako i hranu). iako, naravno, mogu se ljudi i udebljati. vjerojatno to varira od osobe do osobe.

res publica
23.03.2006., 01:18
na forumu ima zaista puno tema gdje se možeš našaliti s ostalima...psihologija nije mjesto za ovakove izjave...neki zaista pokušavaju pomoći, pa te lijepo molim, i ja, da se suzdržiš od komentara koji nisu od pomoći ama baš nikome OVDJE....:)

:top: nije mi jasno što to ovako neozbiljne ljude privlači na ovako ozbiljne teme (u to ubrajam i onog gore "druži se s nekim smiješnim ljudovima")...egzotika valjda...ljudi,dajte se suzdržite.

XeiX
23.03.2006., 03:58
Cemu se suzdrzavati? Zasto je savjet da se druzi s nekim smijesnim ljudovima tako glup? Pa jel ne cezne ona za prijateljicom? Jel joj nije frend otputovao? Sto to znaci? Da se nema kome pojadati i da je nema tko nasmijati i utjesiti.

Nema nista gore nego se okruziti negativnim ljudima i dozvoliti im da ti definiraju realnost.

Zato, izadji medju neke smijesne ljudove.

I drugo, mozda je rijec o zimskoj depri, nedostatku vitamina d i sunceve svjetlosti. Proljece stize, make sure da odes na Sljeme prvi suncani vikend. Stopi se s prirodom i da vidis kako ce ti biti bolje.

I da, potrazi strucnu pomoc. (Ovo je disclaimer)

Taroth
23.03.2006., 07:49
kreni na planinarenje... sa nekim planinarskim drustvom (ako si u zg, barem ih tu ima puno)... super ce ti biti pentrati se po brdima, a i super ljudi ima tamo :)
(imaju i 'sekcije' za mlade of kors)

ili... kreni na rolanje... imas grupe koji se sastaju i rolaju zajedno... mozes ih naci na forumu, a imas i neke tipa www.rolanje.com

Crimson Petal
23.03.2006., 11:45
Zasto je savjet da se druzi s nekim smijesnim ljudovima tako glup?

ajd procitaj jos jednom cijeli post pa reci kako je odlican.

a jooooooooooooooj, ne znam!! probaj ne razmišljat o tome, i družit se s nekim smiješnim ljudovima!!

yes of course, covjek kad je depresivan, bas mu je lako ne razmisljati o svom stanju. i sto se tocno podrazumijeva po smijesni ljudovi? mozda bi savjet bio da se ne ode sad druzit' s ljudima koji su isto klincu pa bi im zajedno bas bilo :zvrko:. vidis kako si to lijepo srocio. :D ali u pitanju je opcenito nacin na koji je onaj prvi post napisan. depresivcima bas i ne pomazu izjave tipa "ah sto sad, pa proci ce to, druzi se sa smijesnim ljudovima i sve ce biti za 5." :rolleyes:

ajd, whatever, zenska vjerojatno ima 15 godina. :kava:

res publica
23.03.2006., 18:35
Cemu se suzdrzavati? Zasto je savjet da se druzi s nekim smijesnim ljudovima tako glup? Pa jel ne cezne ona za prijateljicom? Jel joj nije frend otputovao? Sto to znaci? Da se nema kome pojadati i da je nema tko nasmijati i utjesiti.

Nema nista gore nego se okruziti negativnim ljudima i dozvoliti im da ti definiraju realnost.

Zato, izadji medju neke smijesne ljudove.

I drugo, mozda je rijec o zimskoj depri, nedostatku vitamina d i sunceve svjetlosti. Proljece stize, make sure da odes na Sljeme prvi suncani vikend. Stopi se s prirodom i da vidis kako ce ti biti bolje.

I da, potrazi strucnu pomoc. (Ovo je disclaimer)

zato što takvi postovi vrijeđaju, minorizirajući problem,da ne govorim o tome da se njihovi autori sramote. ako je cura stvarno u depresiji, onda je bolesna i treba joj stručna pomoć, a ne neki "smiješni ljudovi" koji je mogu samo iritirati.
u depresiji je sve crno i druženje s neopterećenim i neozbiljnim ljudima kojima je sve povod za šalu može samo pogoršati situaciju, jer depresivna osoba osjeća jaz između svog i njihovog raspoloženja.

Marijancica
23.03.2006., 18:55
Evo ovako,
u zadnjih mjesec dana...
...
Bila bih stvarno zahvalna kad bi mi bilo tko objasnio što mi je, i ono sto je najvažnije kako da si pomgnem.
Ja mislim da si se ti opustila, kao grana na vjetru, pa sto bude, bude. Ti si gospodar svojega zivota, ti trebas uzeti probleme koje imas kao sanse za nesto, a ne kao licnu tragediju. Sto se hrane tice, - PRESTANI JESTI. Ti jedes samo zato da sebe utjesis zbog drugih problema, time si nabijes tezinu, pa se onda osjecas jos jadnije, i tako u krug. Izadji iz kruga, prestani jesti, kao pocetak. Pogledaj sve svoje probleme, i pokusaj otkriti za sto bi to mogla biti sansa, onda uzmi drugi problem, ... itd.

Ne, ovaj svijet nije savrsen, mi nismo u raju jos. Ako budes dobra, mozda ces kao nagradu poslije smrti zasluziti biti u raju, ali ti se to zasad nece dogoditi. Zato, uzmi kormilo svojega zivota u svoje ruke, i pocni kormilariti. Ponekad ces naici na buru, ali ces ponekad mirno ploviti... :kiss:

zamm
23.03.2006., 18:58
[QUOTE=..., a ne neki "smiješni ljudovi" koji je mogu samo iritirati.
[/QUOTE]

Takav je život. I mene mnogi iritiraju. Zato - U BOJ, protiv svega i svakoga. To je riješenje za depru.

XeiX
23.03.2006., 21:28
Malo je nas ovdje dovoljno strucnih - psihologa ili psihijatara koji bi bili kvalificirani dijagnosticirati i tretirati njezinu depresiju. Iako sporni post jest malo djetinjast, nije zlonamjeran. Nisam niti ja.

3nina3
23.03.2006., 21:54
samo se molim te...nemoj udebljati...sredi se i počni se boriti za svoje mjesto...ne dobivaš plaću, kažeš? vrijeme je da to prekineš...ne daj da te tlače...
Slažem se,bolje đaba ležat nego đaba radit:mig:

Sudeći po ostalim simptomima,u depresiji jesi,mislim da bi se trebala više socijalizirati,barem se druži sa rodbinom,glavno je da nisi sama jer ako smo emotivno nestabilniji,tada smo meta za tamne misli i bezvoljnost.Rekla si da si bolovala od anoreksije i da si bila anksiozna,znači i psihički si nestabilnija i podložnija da svaka promjena-svjesna ili podsvijesna-ostavi jaki utjecaj na tebe.Možda ne bi bilo loše da pođeš na razgovore sa psihologom,ipak razgovor sa stručnom osobom puno koristi,možda se uzrok tvoje osjetljivosti nalazi duboko potisnut u tvome djetinjstvu ili tako nešto.Želim ti sreću i slušaj srce!:kiss:

Crimson Petal
23.03.2006., 22:05
Sto se hrane tice, - PRESTANI JESTI.

savrsen savjet za osobu koja je izjavila da se vec jednom borila s anoreksijom. mozda da pokusas procitati cijeli post?

Ako budes dobra, mozda ces kao nagradu poslije smrti zasluziti biti u raju

yup. :Pop: :rofl:

Opsesija
23.03.2006., 23:10
Svaki covjek je ponekad u depri!Pa tako i ti!
Jednostavno kao sto si napisala neke stvari ne idu kako bi trebale ,polako se ruse,ali to ne znaci da ce se srusiti!Umjesto da jedes navecer i utapas se u samosazaljnju bilo bi bolje da napravis nesto...
Pocni mjenjati neke stvari u svom zivotu ,za koje mislis da ne valjaju!
Obitelj...sve na svoje vrijeme nikad ne moze biti sve savrseno ,zivot nam se sasoji od problema moras znati.
Sve ce to proci ,samo nemoj svoju pozitivnu energiju trositi uzalud ,kao npr. na neke stvari na koje i ne mozes previse utjecati...neije potrebno i onda sto se dogodi...upravo ovo sto ti se dogodilo pala si u depru sad ,sad moras cekati da ti se baterije napune i da krenes opet "puna" energije naprijed al nadam se da ces onda znati gdje ces ju trositi!
Sretno!

pa_ja
24.03.2006., 00:22
ajd procitaj jos jednom cijeli post pa reci kako je odlican.

a jooooooooooooooj, ne znam!! probaj ne razmišljat o tome, i družit se s nekim smiješnim ljudovima!!

yes of course, covjek kad je depresivan, bas mu je lako ne razmisljati o svom stanju. i sto se tocno podrazumijeva po smijesni ljudovi? mozda bi savjet bio da se ne ode sad druzit' s ljudima koji su isto klincu pa bi im zajedno bas bilo :zvrko:. vidis kako si to lijepo srocio. :D ali u pitanju je opcenito nacin na koji je onaj prvi post napisan. depresivcima bas i ne pomazu izjave tipa "ah sto sad, pa proci ce to, druzi se sa smijesnim ljudovima i sve ce biti za 5." :rolleyes:

ajd, whatever, zenska vjerojatno ima 15 godina. :kava:

ah, što sam izazvala veliki gnjev pametnih, dobrih i ozbiljnih ljudova (o da, ljudi)!! :rolleyes: :rofl:
naravno još stojim iza svojih riječi, jer je najvažnije NE RAZMIŠLJATI i DRUŽITI SE SA SMIJEŠNIM LJUDOVIMA!!
da malo pojasnim, probaj što manje bit doma sama pred tv-ov, više se kretati i stalno bit okružena nekim SMIJEŠNIM LJUDOVIMA, tj. ljudima koji su dobre volje, puni pozitivne energije!! ne triba ti neka prijateljica s kojom bi cilo vrime pričala o svom lošem stanju, o tome NE SMIJEŠ mislit!! jer najgore ti je onda kad razmišljaš o tome, a razmišljaš kad si sama doma, kad na poslu sjediš i ne pričaš (ne smiješ se) sa ostalima, kad ti ono što radiš ne oduzima dovoljno pažnje!! zato pokreni se, ispuni dan!! i doma dođi cila iscrpljena, bit ćeš preumorna za mozganje, i kad vidiš krevet odma ćeš zaspat!!!!:top:
a za hranu, nemoj ić na nikakve dijete jer onda samo još više misliš o hrani!!;)

P.S.pa baš i nemam 15.god,al neka!
imam sličan problem ko i teta zlatokosa, i pokušavam sebe uvjerit da poslušam svoj savjet, al mi baš i ne ide, pa se nadam da će zlatokosi pomoć (prije 25.7.), a onda bi to i meni dalo nadu!!
ah šta ću kad sam sebična!!:cerek:

res publica
24.03.2006., 01:07
Svaki covjek je ponekad u depri!Pa tako i ti!

oprosti,ali to nije istina,neznaš očemu govoriš. istina,svatko je ponekad u "depri", meaning ima problema,loše se osjeća itd. da je u depri, vidi i sama, ali cura pita jeli u depresiji, koja je bolest, stanje koje je dugotrajno i koje neće proć samo od sebe ako se ne prepozna i liječi. "depre" dođu i odu, ali depresije baš i ne.

Jumangi
24.03.2006., 15:37
oprosti,ali to nije istina,neznaš očemu govoriš. istina,svatko je ponekad u "depri", meaning ima problema,loše se osjeća itd. da je u depri, vidi i sama, ali cura pita jeli u depresiji, koja je bolest, stanje koje je dugotrajno i koje neće proć samo od sebe ako se ne prepozna i liječi. "depre" dođu i odu, ali depresije baš i ne.

slažem se s tobom...ljudi, depresija je ozbiljna bolest....bolest koja se liječi antidepresivima...koju, kad imaš ili spoznaš da ju imaš, ideš psihoterapeutima....bolest zbog koje su ti poremećne najnormalnije životne potrebe / funkcije kao što je apetit, spavanje (često se javja insomnija - odnposno ne možeš zaspati...to je ozbiljan problem koji izjeda iznutra)....bolest kodkoje ti se dešava da nekontrolirano počneš plakati bez obzira gdje si i s km si.....halo, trebam li još nabrajati za one koji ne razumiju ozbiljnost ovg problema!?:rolleyes:

Crimson Petal
24.03.2006., 18:07
naravno, kad 90% ljudi ne kuzi razliku izmedju stanja "biti u bedu/depri" i stanja "klinicke depresije" koja je prava pravcata bolest, psihijatrijska dijagnoza, iz koje se ne mozes trgnuti sam od sebe.

no, nadam se da pokretacica teme ipak nije klinicki depresivna. :)

Morska vila
24.03.2006., 21:08

:s :s :amen:

zlatokosa.princeza
24.03.2006., 21:33
primijetila sam da mi je sa suncem sve nekako lakše, ne dizem se ujutro bezvoljno kao prije, samo da takvo vrijeme potraje.
istina je kako je netko prije rekao da me neke stvari svjesno ili podsvjesno nekad poljuljaju, zapravo vrlo često.
promijenila sam posao pa i je i to dovoljno da mi se zivot okrene. bez obzira na odlicnu atmosferu uredu, izgleda da mi je nekako odjednom previse toga. teško se nosim s promjenama i nadam se da će se s vremenom sve stabilizirati.
ne bih rekla da sam u kliničkoj depresiji.

pa_ja
24.03.2006., 23:06
primijetila sam da mi je sa suncem sve nekako lakše, ne dizem se ujutro bezvoljno kao prije, samo da takvo vrijeme potraje.
istina je kako je netko prije rekao da me neke stvari svjesno ili podsvjesno nekad poljuljaju, zapravo vrlo često.
promijenila sam posao pa i je i to dovoljno da mi se zivot okrene. bez obzira na odlicnu atmosferu uredu, izgleda da mi je nekako odjednom previse toga. teško se nosim s promjenama i nadam se da će se s vremenom sve stabilizirati.
ne bih rekla da sam u kliničkoj depresiji.
drago mi je što ipak nije riječ o kliničkoj depresiji!!!!:D i nadam se da će lijepo vrijeme potrajati, i da će tvoje raspoloženje biti ljepše i od vremena!!:kiss:

bbsan
24.03.2006., 23:27
Zlatokosa, prvo malo podrške u nadi da ćeš se osjećat bolje...

...a onda i kritika:
Kažeš da nemaš baš prijatelja. Nije ni čudno, jer si očito osoba koja ne pokazuje puno razumijevanja za druge. Kad su dejtovi u pitanju, negdje na forumu si napisala kako ćeš ponudit muškarca da ti platiš piće, i ako pristane da on odmah otpada. Totalno idiotsko ponašanje iz dva razloga: prvo, ti si ga ponudila, i drugo, možda njemu cvjetaju sve ruže inače, a u trenutku kad je izašao s tobom je on npr na minimalcu i ništa mu ne ide. Dakle: ne geldaš svijet iz tuđe perspektive, samo iz svoje.

To je loše. Pokaži više razumijevanja za druge, pa će s vremenom (ne odmah) to razumijevanje biti spontano uzvraćeno.

Ovo nije zlonamjerna kritika ;) Svima nam može biti bolje ako se promijenimo na bolje.

Opsesija
25.03.2006., 09:45

Još će mi neki formaš govoriti što znam a što ne…strašno.
Ja dobro znam što je depresija i mislim da sam curi dala sasvim o.k. savjet …
Tko je uopće rekao da depresija nije bolest to nitko ne usporava !!!
Koliko ja znam depresija se može a i ne mora liječiti jer ponekad se samo «napune baterije» (to opet zavisi o intenzitetu i o vrsti).Ponekad je u pitanju trauma i njen intenzitet a koliko vidim u ovoj prici se ne radi o tome pa vidim da to i nije toliko strasno!
Ljudi koji pate dugo od depresije (na to ne mislim mjesec ,dva) ,da oni se trebaju liječiti, jer očito ne znaju kako si pomoći dok ovi s manjim intenzitetom ,oni si mogu pomoći jer situacija i nije tako strašna jer mogu i dokučiti sami neke stvari jer se možda samo moraju trgnuti…a zato je potreban samo trud i ništa vise…Dok kod ove druge naveden situacije…tu je zbilja potrebna psihološka pomoć!

Dovoljno da čitaš autoricu i vidjeti češ da sam u pravu.

res publica
25.03.2006., 15:55
Još će mi neki formaš govoriti što znam a što ne…strašno.
Ja dobro znam što je depresija i mislim da sam curi dala sasvim o.k. savjet …
Tko je uopće rekao da depresija nije bolest to nitko ne usporava !!!
Koliko ja znam depresija se može a i ne mora liječiti jer ponekad se samo «napune baterije» (to opet zavisi o intenzitetu i o vrsti).Ponekad je u pitanju trauma i njen intenzitet a koliko vidim u ovoj prici se ne radi o tome pa vidim da to i nije toliko strasno!
Ljudi koji pate dugo od depresije (na to ne mislim mjesec ,dva) ,da oni se trebaju liječiti, jer očito ne znaju kako si pomoći dok ovi s manjim intenzitetom ,oni si mogu pomoći jer situacija i nije tako strašna jer mogu i dokučiti sami neke stvari jer se možda samo moraju trgnuti…a zato je potreban samo trud i ništa vise…Dok kod ove druge naveden situacije…tu je zbilja potrebna psihološka pomoć!

Dovoljno da čitaš autoricu i vidjeti češ da sam u pravu.

podcjenjuješ moje mišljenje jer sam forumašica!?:rolleyes:
iz navedenog vidim da pojma nemaš što je klinička depresija, jer se u tom slučaju ne mogu samo "napunit baterije". depresija manjeg inteziteta prelazi u veću, ako se ne prepozna i liječi na vrijeme. i jednom zasvagda-iz depresije se ne možeš trgnuti, već te netko ili nešto mora gurnuti, bio to psihoterapeut, lijekovi ili kopernikanski obrat nabolje u životu.

naravno, lako je sad dijagnosticirat da je riječ samo o depri nakon što se cura javila i rekla da joj je bolje.

Zrinska
25.03.2006., 16:30
jednom zasvagda-iz depresije se ne možeš trgnuti, već te netko ili nešto mora gurnuti, bio to psihoterapeut, lijekovi ili kopernikanski obrat nabolje u životu.
.
Istina,savjeti tipa daj se saberi! su glupi.

Opsesija
25.03.2006., 17:21
podcjenjuješ moje mišljenje jer sam forumašica!?:rolleyes:
iz navedenog vidim da pojma nemaš što je klinička depresija, jer se u tom slučaju ne mogu samo "napunit baterije". depresija manjeg inteziteta prelazi u veću, ako se ne prepozna i liječi na vrijeme. i jednom zasvagda-iz depresije se ne možeš trgnuti, već te netko ili nešto mora gurnuti, bio to psihoterapeut, lijekovi ili kopernikanski obrat nabolje u životu.

naravno, lako je sad dijagnosticirat da je riječ samo o depri nakon što se cura javila i rekla da joj je bolje.

Znaš koliko ti znaš o depresiji?
Koliko poznajes mene toliko i tu bolest!
Pišeš "naravno, lako je sad dijagnosticirat da je riječ samo odepri nakon što se cura javila i rekla da joj je bolje".
Dobro, jel ti čitaš što ja pišem pročitaj ponovno moj prvi post, jer sam to odmah napisala!
Takve depre dodu i produ!

res publica
25.03.2006., 21:11
Znaš koliko ti znaš o depresiji?
Koliko poznajes mene toliko i tu bolest!

na moju veliku žalost o depresiji znam jako puno, a bilo bi mi puno draže da sam još uvijek jedna od onih koji pojma nemaju. tebe ne poznajem, niti bih te htjela upoznati, ali tvoji postovi pokazuju da je tvoje znanje o depresiji na razini srednjoškolskog udžbenika iz psihologije, dakle jako površno.

Jumangi
25.03.2006., 21:59
na moju veliku žalost o depresiji znam jako puno, a bilo bi mi puno draže da sam još uvijek jedna od onih koji pojma nemaju. tebe ne poznajem, niti bih te htjela upoznati, ali tvoji postovi pokazuju da je tvoje znanje o depresiji na razini srednjoškolskog udžbenika iz psihologije, dakle jako površno.

res publica zašto trošiti riječi objašnjavajući nekim ljudima nešto o čemu pojma nemaju:rolleyes: ...zapravo ni sami ne znaju koliko su sretni što nikada nisu imali prilike iskusiti pravu depresiju....depresiju ne bih poželjela ni najgorem neprijatelju...

res publica
25.03.2006., 22:31
res publica zašto trošiti riječi objašnjavajući nekim ljudima nešto o čemu pojma nemaju:rolleyes: ...zapravo ni sami ne znaju koliko su sretni što nikada nisu imali prilike iskusiti pravu depresiju....depresiju ne bih poželjela ni najgorem neprijatelju...

imaš pravo, jumangi, to je i meni palo na pamet, ali jednostavno ne mogu otrpjeti kad netko ne priznaje ignoranciju koja je tako očita, a radi se o tako ozbiljnoj stvari.

misery-
26.03.2006., 18:00
slažem se s Ninom. ovo je topic o konkretnom problemu, a ne za preprike laika* o tome što je a što nije depresija. ovdje je bitno da Zlatokosa shvati što joj je, pa predlažem da se koncentrirajte na to. jednostavnim guglanjem svatko može saznat koji su (trenutni) kriteriji za dijagnozu depresije.

* jesam nekome dignula živac, ha? :)

neke postove sam obrisala, jednostavno zato što se očekuje (tj. ja očekujem) za nijansu kvalitetniju raspravu na ovom podforumu.

Helder
26.03.2006., 19:14
Evo ovako,
u zadnjih mjesec dana kao da mi se svijet ruši. Grozno se osjećam i ne znam kako si pomoći. Situacija u obitelji mi je i vise nego grozna, plaću na poslu ne dobivam već 2 mjeseca, radim dodatni posao za minimalac, nemam nikakvu vezu, kad išta započnem, nitko mi ne odgovara, počela sam razmišljati i živjeti moralnije nego prije. Ne izlazim van, najčešće navečer sjednem pred tv i jedem, tako se opuštam. U tih zadnjih kritičnih mjesec dana sam dobila 6 kg i ima osjećaj da se gadim ljudima kad me pogledaju. 3 puta tjedno se bavim aerobnom aktivnošću, ali niti to me ne oraspoložuje. Trenutno mi je najbliži prijatelj otputovao vrlo daleko. Svakog dana me boli glava, osim vikendom. Svakog jutra odlučim da počinjem s dijetom, ali onda navečer to preksim keksima i čokoladom. Nemam bas nikakvu ženku prijateljicu, a tako bi mi sad dobro dosla...
Mislim da mi i nije kriza zbog financijske situacije jer znam da će se u bliskoj budućnosti popraviti naglo nabolje, ali ove ostale svari, koje mozda i ne zvuče prestrašno meni svaki dan zadaju grč. Prije nekoliko godina sam bila anoreksična, anksiozna i kaj sve već ide uz to.

Gledaj...ako tražiš da ti drugi pomognu, onda možeš biti sasvim sigurna da će tvoji problemi biti riješeni samo nakratko. Nakon nekog vremena ponovno će izbiti na površinu, jači nego ikada prije. To bi bilo samozavaravanje. To je u stvari linija najmanjeg otpora, koja nikada ne vodi do rješenja.

Dakle, možeš pomoći jedino sama sebi. U stvari problem i nije nigdje drugdje. Sigurno se pitaš kako? No ovaj odgovor ti nitko ne može dati. Kada bi ti ga netko dao, to sigurno ne bi bilo rješenje za tebe. Isključivo sama u sebi ga moraš pronaći. Kako? Tako da sebi konačno postaneš prijatelj, jer to do sada nisi bila.

pivka
28.03.2006., 09:39
Evo do jučer sam mislila kako se čovjek lako može boriti sa depresijom i kako to nije tako teško.Lagana terapija sa ljekovima i nekako guraš.Dok me sinoć u pola 2 nije probudio telefon i sa druge strane je bila zabrinuta susjeda.Naime moja mama je otišla od kuće u totalnom stanju šoka i depresije.I došla kod susjeda da je vode negdje, da ona ne može izdržati u kući,i da želi ići što dalje,pokriti se po glavi biti u mraku i izbjegavati ljude.
Mama inače od 90ih odlazi kod psihijatra.jer ju je strašno pogodio rat.(nije da je netko nastradao,sli jednostavno je to strašno doživjela).Pa se kćerka (meni je ta žena maćeha.ali kao da je majka)udala za nekog debila u SRBIJU :eek: i stara godinama nije čula za nju.I ponekad je moj stari bio naporan i isto tako nije kužio težinu slučaja.I odjednom se sve skupilo i žena je jednostavno pukla.I inače je jako emotivna i burno reagira i na cucka kad joj grize cvijeće.
Došli smo oko pola dva u Vrapče i bili tamo do 4 sata.Psihijatrica ju je ispitala i uzduž i poprijeko.Uglavnom ništa pametno.Danas će ići svojoj doktorici koja će odlučiti dali je za hospitalizaciju.
E sad konkretno ako je naravno netko imao sličnih situacija,kako se najadekvatnije posvetiti ovakvoj osobi.Da me nebi krivo shvatili žena nije psihički bolesnik tipa šizofrenik,ili da je pukla pa da hoda ulicom i priča sama sa sobom.Jednostavno ju je nekaj stislo i doživjela je slom.
Nažalost iz nekog samo njoj poznatog razloga ne želi ići na psihoterapije koje navodno jako pomažu.Kod nas je još ljude jako sram reći da imaju bilo kakvih psihičkih poteškoća.Znam da joj treba jako puno razumjevanja od strane obitelji,ali je i ona isto tako dosta teška osoba.I moram naglasiti da apsolutno nije bilo nikakvih stresnih situacija da bi se desila ovakva drama.

blondie_30
28.03.2006., 13:05
Nažalost iz nekog samo njoj poznatog razloga ne želi ići na psihoterapije koje navodno jako pomažu..

Gle, ja mislim da bi kod nje u trenutnom stanju bili potrebniji lijekovi (vjerojatno antidepresiv + sedativ) pa kad se malo stanje sredi psihoterapija. Mislim da je otislo predaleko za samu psihoterapiju (i mislim da se uopce ne radi o psihozi nego o zapustenoj depresiji, PTSPu ili nesto slicno). Imas jako puno na Psihologiji pod Anskioznost.

.I moram naglasiti da apsolutno nije bilo nikakvih stresnih situacija da bi se desila ovakva drama.

To i je tipicno. Simptopi buknu kad je sve OK, dok je organizam pod stresom sve nekako ide, kad se jednom stvari srede onds stres pocne "izlaziti"....

Vidi na http://www.forum.hr/showthread.php?t=34996

pepa07
28.03.2006., 14:07
Imaš o tome na www.depresija.org pa pogledaj!!!

pivka
29.03.2006., 08:14
hvala na stranici,obavezno ću pogledati!
e sad o bolnici Vrapče.ono je ljudi moji katastrofa u kojim uvjetima ljudi borave i djelatnici rade.ali glavno da su izvana obnovili fasadu.Ministre (bilo koji)sram te može biti!ako su ti ljudi psihički i duševni bolesnici ne zavrijeđuju da im žbuka pada sa glave,nehigijena na svakom uglu.Horor.Gradi se novi dio rebra,stara sveučilišna bolnica u koju su uloženi enormni novci propada.a ustanova u kojoj borave ljudska bića samo što se nije urušila.Da divna im je ambulanta,centar za spavanje.ali bolnički odjeli su :bljak:
i dali tamo ljudi(pacijenti)smiju pušiti.jer tamo se dimi sve u šesnest.Mislim to je hebena bolnica,a ne birtija!!!!!

Doloromos
22.04.2006., 15:12
Kako je to prokleto!
Kad si depresivan vrijeme nikad da prodea kad si sretan samo leti.
Pesimisti bi rekli da nikad onda nije dobro jer ako si sretan kratko traje,a kad si nesretan onda vrijeme stoji.
Depresija je stanje koje se javlja kada covjek ne moze utjecat na okolinu,na probleme-bespomocnost.Cim se nade nacin kako nesto popravit,makar sitnicu odmah se bolje osjecamo.
Sve je to prirodno da je covjek depresivan samo sto je danas preslo granicu.
Ne zivimo vise prirodnim tokom,nema selekcije,kvallitetne hrane,cistog zraka,napretkom medicine(oliko je god pomogla toliko je i uzela) i sta je najvaznije nametnuta su nam velika ocekivanja : obitelji,uspjesan brak,posao,nerealna ocekivanja,a za to je kriva najvise televizija.Roditelji optereceni financijskom situacijom nemaju vremena za djecu.Nema vise zajednica,obitelji se drze u manjim skupinama nego prije.
Koliko god nam se cinilo da imamo slobode,krivo nam se cini.
Za smanjenje depresije treba ici u prirodu,biti posten prema sebi,svojim osjecajima,kretat se....znaci koristit suvremeni zivot(tehnologiju,zdravstvo,koristit grad) zajedno sa iskonskim tipom zivota.
Zivimo previse u umjetnom stanistu pa nam to ne odgovara.Cak prenapucenost nam steti jer covjek nije stvoren da bi zivio u tako velikoj populaciji.
Zatim koristenje antidepresiva(lijekova) da nas potaknu na zivot nisu toliko dobri jer to je zamjena za sigurno i lagano propadanje.
Da si ispunjen,sretan treba ispunjavat ono kako nas je priroda napravila,mora se prihvatit uloga koja si u drustvu.Moras imati djecu,zenu,posao da bi bio sretan jer bez toga ne mozas postici istinsku srecu jer je covjek tako programiran
Nasi zakoni(pravo...)nisu toliko savrseni kako izgledaju....svugdje u svijetu dolazi kriza,recesija.Ne smije covjek gledat da je on toliko iznad svega....
Priroda uvijek pobjeduje!
Tako da glavni uzrok depresije je nacin danasnjeg zivota,cesto potisnut odgovor.
Mi smo vrsta i trebamo se tako i ponasat(jest,spavat,radit....),pokusat biti bolje osobe...tako kad se nesto desi ne moze si sebi prebacivat jer znas da si napravio sta si najbolje mogao.
Ludi se igraju s prirodom u smislu kako smo mi pametni pa idemo klonirat,....ne mozemo se igrati Boga....
Ako ne slusas svoju savjest i napravis to sta se trazilo,normalno da ce ti to biti na dusi i kadtad ce ti se vratit(makar smatram da ima ljudi koji nemaju bas cistu savjest,ne znam...)
Tako da je to neki opci razlog depresije danas.
....sto ljudi nazivaju "bolest"

DarthFlake
22.04.2006., 16:45
malo sam spajala jer ak cemo o depresiji neka bude sve na jednom mjestu

Doloromos
22.04.2006., 17:48
:top: ok

_Altanta_
22.04.2006., 19:50
doloromos, odličan tekst! :top:

Doloromos
23.04.2006., 02:32
Jucer sam sanjao tako dobar san....dan prije toga isto...kad smo kod esx,a meni je glupo i nezrelo pricat o tome na takav nacin,ali evo;)
Sanjao sam kao jedan stariji covjek prica o nekoj zeni curi jednom mladicu,nesto mu prica zabavno tj. scena je kao on je stariji ,ali je u drustvu mladeg pa se prisjeca svojih dana i ushicen je time sto je sa mladim.Taj mladic podjsjeca ga svojih dana.....
Ja stojim sa strane i nemam sta komentirat....na to me pogleda stariji i vidi da nista necu reci...one se na to ne obazire nego nastavi se smijuljit svojem iskazu.tj. svojim dozivljajima,poistivjecuje se sa mladim,makar taj mlad covjek mozda i nema neki seksualni zivot.heh.....stariji covjek je toliko dobro raspolozen da on vodi naraciju(pricu).
Kasnije dan nakon toga sanjam kako sam ja pokraj neke cure i svidamo se jedan drugom....ja nju primim i gricnem ju za uho hehe...onako zivotinjski,sa gustom,naravno u normalnoj,raspolozenoj situaciji......igra......ona se smije.....a pokraj je opet stajao neki "stariji tip....koji se smijao mojom reakciji(meni je bilo malo neugodno sto on gleda,ali sam smatrao da je to normalno....sta je on sve radio u svojoj mladosti;)......nesto mi je rekao to mi je u magli...kao "svida mi se sto si napravio" hehe.
Toliko sam se osjecao dobro u tom snu....nije bilo stresa,samo prirodno ponasanje(seksualne prirode)....
Jednim djelom taj san pokazuje psihicko seksualno sazrijevanje....mladic i stariji covjek(sibolika ne sad homo heh)!
Naravno mozda sam bio ugrozen hehe,ali to je druga tema.Hocu reci nikad dosta;)....
Sad je zakljucak.....da se nemam bedirat sto nemam takav neki iskren odnos,nevezan,mastovit....nekako isonski prirodan bez prebacivanja bili trebao ili ne....cisto urodeno prirodno ponasanje covjeka,muskarca ako mogu reci.
Cudni su ti snovi,nekad ti otvore oci.
Prije sam se bedirao sto nemam iskren odnos,ali sada sam se uvijerio da je to samo mastanje,da svatko to hoce....tu neku iskrenost.
Nema tu dobrih fredova,zena,cura.....svi tome tezimo.....
Ne bi to bilo toliko posebno da svi imamo,lako se seksat,pitanje je kako i skojom osobom.
Svakog muci ljubav.....vecina se pomiri da nece naci ljubav(svoga zivota)...dali nam ostaju samo snovi pitanje je.
Sto smo stariji misli nam se razgranaju....tko ce tako razmisljati kao ja pitam se,treba li to i dalj traziti??
Jednostavan je odgovor(da se ne bediramo;)....ne treba o tome previse razmisljat.Doci ce samo od sebe(nadamo se)....
Sad sam dosao iz vana,lijepe cure su bile pa su mi pobudile mastu hehe tj sjecanje .......

Doloromos
23.04.2006., 02:38
Ty Atlanta btw.
Nije da si vezana za moju pricu :top:

Doloromos
23.04.2006., 11:31
Sto ja isto pricam kad dodem malo pripit iz vana.......
Nema veze sa temom lol.Ali jedino ima veze ova prica sa depresijom je da su ljudi cesto depresivni radi ljubavi.....
Tako da sam mislio reci kako svi traze nesto savrseno,velika su ocekivanja!
Cesto je ta "ljubav" uzrok depresije :E

Ona007
23.04.2006., 12:32
Bila sam sokirana ka sam radila u business centrima svijeta i vidjela da vecina tih naprlutanih i vjecno sjajecih faca zivi na antidepresivima.
Moje je pitanje, sto ce im takav zivot?
Depresivna stanaj se javljaju kad smo svjesni da ne mozemo dostici nekakve ciljeva koji bi za nas 'bilo normalno dostic' po drustvenim normama.

No zar nije jednostavnije zapitat se, gdje sam tu ja, sto JA u stvari zelim, sto me cini sretnim i sto trebam napravit da dodjem do tog 'cilja'?

Ovdje u V Britaniji stanje sa uzimanjem antidepresiva je strasno, odes doktoru, pozalis se da si 'nezadovoljan' nemas dovoljno energije i sl. i dobijes kutijicu antidepresiva u roku od 10 min.

Stanje organizma se ne ispituje, krvna slika ( mozda si malokrvan - to isto moze izazvat depresivna stanja), mozda su ti hormoni poremeceni ( isto moze rezultirat depresijom), mozda nemas dovoljno sunca.. moze bit svasta!

Covjek nije robot, nije nikakva neosjetljiva mashina.. nekad obicni vitamin B ili zeljezo mogu cuda napravit...........

Nedavno sam citala studiju da biljka ST john's Worth ( gospina trava, kantarion) bi mogla ustedjeti svjetskom zdravstvu milijarde zbog svojih jakih antidepresivnih svojstava.

Doloromos
23.04.2006., 16:58
Ma sada gledat krvnu sliku i hormone....prvo treba gledat opcu sliku,globalno ,a ne sudit da je covjek sam kriv tj. da je problem u tebi.
To ti je tako....cesta je depresija,a ljudi nisu dovoljno jaki da se odupru.Ja ih ne uzimam,ali sam cesto depresivan(vec kako sam napisao gore,svi ocekuju od tebe,nerealna ocekivanja)....ja sad radim na tome da vidim koje su prave vrijednosti,sto ja mogu i koji mi je cilj.
Treba se borit,ali nije tu rijec o meni nego govorio sam globalno zasto je tako;)
Dobro svatko ima razlicite uvijete,okolnosti u zivotu,nitkom nije bajno.
Nekim ljudima stvarno trebaju jer bez njih ne mogu zivjeti,funkcionirati.
Medicina grubo receno sve ostavlja na zivotu,onaj covjek koji je trebao umrijet prirodnom smrcu,medicina ga jos drzi na zivotu 10 godina,danas smrtnost kod porodaja je skoro nikakva,a samo prije 50 god. to je bila cesta pojava.To hocu reci da nema prirodne selekcije.Radaju se djeca od osoba koja si bile slabe psihicki(recimo morali su uzimat antidepresive)...takva djeca tj. roditelji prenose slabe gene.Cjelokupno covjecanstvo slabi....
Danas zene teze zatrudnju jer im je slabiji organizam,uvijeti za zivot su nezdraviji,to sve priroda osjeti.
Uzimaju atnidepresive jer se ne mogu osjecat normalno,a razlog je gore post naveden;).
Nije covjek stvoren da zivi cijeli zivot u gradu,na betonu,necist zrak,buka itd....pa nije ni cudo zasto je depresivan!Ipak smo stvoreni u prirodi....ovo zvuci kao da sam neki hipi hehe.
Dok si mlad to toliko ne osjetis.....zasto se svi stariji ljudi vracaju na selo tj. idu u prirodu,izlete....jer im organizam to trazi!
Ta depresija je uzasna,nista ne radis onda.....i to je zacarani krug.......umjesto da nesto podzimas ti sjedis glavom prema dole.,a dok se nekako izvuces onda treba toliko toga nadoknadit pa se opet zbediras hehe...
Najjaci opstaju,ja se nadam da sam jedan od njih;)

Opsesija
25.04.2006., 16:59

A ti si prorok ili mozda vidovita?HA???
Ja bih cak i pozeljela ne bih pozeljela nikome smrt!
Kaj ste si vi ovdje umislili?

Jumangi
28.04.2006., 19:57
nedavno sam citala studiju da biljka ST john's Worth ( gospina trava, kantarion) bi mogla ustedjeti svjetskom zdravstvu milijarde zbog svojih jakih antidepresivnih svojstava.

istina:top: glavni je sastojak biljnog antidepresiva Aktvin H:)

Opsesija
29.04.2006., 10:07
slažem se s tobom...ljudi, depresija je ozbiljna bolest....bolest koja se liječi antidepresivima...koju, kad imaš ili spoznaš da ju imaš, ideš psihoterapeutima....bolest zbog koje su ti poremećne najnormalnije životne potrebe / funkcije kao što je apetit, spavanje (često se javja insomnija - odnposno ne možeš zaspati...to je ozbiljan problem koji izjeda iznutra)....bolest kodkoje ti se dešava da nekontrolirano počneš plakati bez obzira gdje si i s km si.....halo, trebam li još nabrajati za one koji ne razumiju ozbiljnost ovg problema!?:rolleyes:

Neki ljudi ne mogu shvatiti jer nisu niti mrvu empaticni ,niti su se kad nalazili u takvoj situaciji!
Zbilja je najlakse hajmo saku antidepresiva i to je to sve ce proce ,sve ce biti super,BRAVO!!!

nefretiti0000
03.05.2006., 09:57
Sa 30 god.osjećam da sam došla do zida. Život u tradicionalnoj obitelji bez razumijevanja, podrške (baš suprotno - čim bih otvorila usta uvijek optužbe u stilu "sama si kriva, sve ispada onako kako sam rekla" itd). Odlična i perspektivna učenica, no zbog natezanja oko svake kune, odlučila početi raditi, a kasnije završiti fakultet. Svakodnevna putovanja, premala plaća da bi pokrila podstanarstvo i ostale troškove, nedostatak vremena, zatim bolje radno mjesto, ali bez def. radnog vremena - i sve je ostalo samo san. Zatim smrt zaručnika, tugovanja, depresije, "pomoć" mojih u svemu tome..stres na poslu, problematični međuljudski odnosi, loše ljubavne veze..sve je to ostavljalo tragove..obratila se psihijatru za pomoć, nisam mogla plaćati terapiju, a lijekove ne podnosim..izvukla se ipak iz depresije, no opet novi problemi - sa zdravljem, poslom (smanjenja i neisplate plaće), roditeljima.. Napokon upoznajem dečka do kojeg mi je stalo i izvrsno se slažemo, no svi ti problemi utječu i na nas. Nakon kroničnog umora, pada imuniteta i stalnih viroza, odlazim kod interniste i šok - punkcija štitnjače čije rezultate iščekujem, a zbog dijag.pretraga koje sam prije obavljala velika je vjerojatnost da je dijagnoza loša (već čujem mamu kako "sam si sama kriva"). Plačem non-stop, ne mogu raditi, sva sam izvan sebe - bojim se najgoreg, a nemam snage nositi se s tim. Taman sad kad sam imala prilike srediti si život, bojim se da sam sve uništila i da je prekasno. Ima li neki drugi izlaz osim onog očitog..?

demosten
03.05.2006., 10:10
Život nije lak,
Pun je pitanja, boli,
Život nije lak,
Pun ljudi koji mislite da znate,
no jedva poznajete,
No uvijek morate znati da nas izazovi određuju
A zapreke pokazuju što možemo,
Moramo pozdraviti svoje nevolje,
I ma što dobili od života
Nikada dati manje od 110% od sebe,
A na kraju radnog dana,
Prepustimo se blažnoj tami,
I nađemu utjehu u onim
nježnim riječima: "Laku noć..."

coflek
03.05.2006., 10:23
a zbog dijag.pretraga koje sam prije obavljala velika je vjerojatnost da je dijagnoza loša (već čujem mamu kako "sam si sama kriva"). Plačem non-stop, ne mogu raditi, sva sam izvan sebe - bojim se najgoreg, a nemam snage nositi se s tim. Taman sad kad sam imala prilike srediti si život, bojim se da sam sve uništila i da je prekasno. Ima li neki drugi izlaz osim onog očitog..?

Uz takve izjave tvoje mame nije ni cudo sto osijecas da si za sve sama kriva... Nabila ti je komplexe i sve sto ti se dogadja ti mislis da si samo ti tome krivac. Ok, za puno stvari u zivotu sami smo si "krivi", ali to je nasa odluka, potez...tog trenutka u zivotu i trebamo se znati nositi s tim.
S obzirom da nemas potporu u roditeljima, bit ce ti tesko prihvatiti dijagnozu ako ce biti losa, pa se uzdaj u se i svoje kljuse. kuish? Imas li prijatelja kojima se mozes povjeriti? Kazes da imas decka, zar se ne mozes njemu povjeriti? kakav je to decko ako nije uz tebe u tim teskim trenucima? Nek ide s tobom kod doktora...lakse ce ti biti cuti dijagnozu kad je neko s tobom.
I nemoj očajavati. Suoči se s tim i misli pozitivno.
Sretno!

arna
03.05.2006., 12:21
Osjećaš se neispunjena, ponižena,misliš da ti drugi mrse planove,da si žrtva i da nikad ne možeš učiniti ono što hoćeš. Ali osvjesti da si ti jedina koja imaš moć i autoritet u svom životu, nadvladaj stara ograničenja i znaj da slobodno možeš biti ono što jesi. To ti je teorija ukratko. A praktično, potrudi se mijenjati svoja razmišljanja. Roditelji obično rade najbolje što znaju (često su i sami puni strahova, nezadovoljstva i trauma iz prošlosti). Dosta si stara da si samostalna od njih i nema potrebe da očekuješ njihovo priznanje, pohvalu ili bilo što drugo. Teško da će oni promjeniti svoju sliku o tebi, ali zato to ti možeš. Slušaj svoje srce, voli se , voli svog dečka i pronalazi male stvari koje ti donose radost. Tako će ti se i zdravlje popraviti.

Self-portrait
03.05.2006., 13:07
Hej , zivot si , u stvari ne sredimo - bas nikad . Vazno je shvatiti da su to - iluzije .
Postoje periodi kad su stvari (zivot) sredjeni, a postoje i pakleni periodi . Mozda si sad u jednom takvom , glavu gore, zasjace sunce, uskoro .
Uzivaj u trenucima, u onome sto je u tvom zivotu o.k., sitnicama koje te vesele , zaboravi na ono sto je konstantno lose . Svima nam je tako , svi svoje krizeve imamo .
I ja sam dugo razmisljala u stilu : e jos ovo moram sredit, pa ovo, pa ovo...i onda ce sve bit super ! Mos mislit ! Usrecis se u jednoj stvari, dobijes drugi problem...itd .
Negdje sam procitala (i cini mi se kao zgodna usporedba) da zivot (obaveze, probleme) trebamo shvatiti kao licenje mosta : cim konacno zavrse licenje, treba pocet ispocetka !

Gledaj vedrije, ili bar - samoironicnije , shvati ovo kao prolaznu fazu . Sretno !:)

DarthFlake
03.05.2006., 13:07
stavila sam vam pod depresiju jer mi se cinite depresivni..:zubo:
ak se tak ne osjecate (sto vam ne vjerujem bas) vratim vas natrag na zasebni topic.
i svatko sam svoj smisao zivota odredjuje..
IMHO

Jumangi
03.05.2006., 14:39
Neki ljudi ne mogu shvatiti jer nisu niti mrvu empaticni ,niti su se kad nalazili u takvoj situaciji!
Zbilja je najlakse hajmo saku antidepresiva i to je to sve ce proce ,sve ce biti super,BRAVO!!!

znaš kak se kaže: "nikad ne reci nikad"!;)
al ja ti stvarno od sveg srca želim da se nikada ne nađeš u takvoj situaciji!!!!:)

a što se lijekova tiče, pa zar misliš da svi ljudi odmah posegnu za lijekovima!!???:bang:

oblaci samo oblaci
03.05.2006., 17:32
Sa 30 god.osjećam da sam došla do zida. Život u tradicionalnoj obitelji bez razumijevanja, podrške (baš suprotno - čim bih otvorila usta uvijek optužbe u stilu "sama si kriva, sve ispada onako kako sam rekla" itd). Odlična i perspektivna učenica, no zbog natezanja oko svake kune, odlučila početi raditi, a kasnije završiti fakultet. Svakodnevna putovanja, premala plaća da bi pokrila podstanarstvo i ostale troškove, nedostatak vremena, zatim bolje radno mjesto, ali bez def. radnog vremena - i sve je ostalo samo san. Zatim smrt zaručnika, tugovanja, depresije, "pomoć" mojih u svemu tome..stres na poslu, problematični međuljudski odnosi, loše ljubavne veze..sve je to ostavljalo tragove..obratila se psihijatru za pomoć, nisam mogla plaćati terapiju, a lijekove ne podnosim..izvukla se ipak iz depresije, no opet novi problemi - sa zdravljem, poslom (smanjenja i neisplate plaće), roditeljima.. Napokon upoznajem dečka do kojeg mi je stalo i izvrsno se slažemo, no svi ti problemi utječu i na nas. Nakon kroničnog umora, pada imuniteta i stalnih viroza, odlazim kod interniste i šok - punkcija štitnjače čije rezultate iščekujem, a zbog dijag.pretraga koje sam prije obavljala velika je vjerojatnost da je dijagnoza loša (već čujem mamu kako "sam si sama kriva"). Plačem non-stop, ne mogu raditi, sva sam izvan sebe - bojim se najgoreg, a nemam snage nositi se s tim. Taman sad kad sam imala prilike srediti si život, bojim se da sam sve uništila i da je prekasno. Ima li neki drugi izlaz osim onog očitog..?
Zao mi je sto se tako osjecas i sto ti se to dogadja.
Ali nastoj u svemu tome naci nesto pozitivno, a to pozitvno si ti, ti si ta koja se izvukla iz depresije pa ces i iz ovoga.
Nemoj sada potonuti, treba ti snage i smirenosti. Znam da ti nije lako ali pokusaj se smiriti i ove dane dok cekas nalaz provesti vise sa dragim ,ili prijama koje te razume.
Nece biti ono najgore, nece, moras biti duboko uvjerena u to.
Ako ti majka i kaze "sama si kriva", to je zato sto ne zna drugacije iznjeti emocije, sad ne misli na roditelje, misli samo na sebe.
I javi se, cim mozes!!:kiss:

Opsesija
03.05.2006., 18:35
znaš kak se kaže: "nikad ne reci nikad"!;)
al ja ti stvarno od sveg srca želim da se nikada ne nađeš u takvoj situaciji!!!!:)

a što se lijekova tiče, pa zar misliš da svi ljudi odmah posegnu za lijekovima!!???:bang:

Gle, duso moja nemas ti meni sto zeljeti ili ne!
Sto ti znas tko ili sta sam ja?!
Pa jedna velika vecina ,jer se ljudima ne da boriti...jer "nemaju snage" ,tesko je biti jak!

Jumangi
03.05.2006., 20:43
Gle, duso moja nemas ti meni sto zeljeti ili ne!
Sto ti znas tko ili sta sam ja?!
Pa jedna velika vecina ,jer se ljudima ne da boriti...jer "nemaju snage" ,tesko je biti jak!

:rofl: :rofl: :rofl:
a vidim ti sve znaš....pa daj nam onda objasni kak se to bori protiv depresije....ja sam spremna za alternativu....ajde mooooolim te objasni nam!!!!!

Opsesija
03.05.2006., 23:49
Ti jos od necega bolujes kad se tako valjas po podu???
Zbilja mi nije jasno!
Vec je sve objasnjeno ne vidim potrebu.
Mogu ti dati par linkova a da ti sad pisem zbilja oprosti al mi se ne da!

Opsesija
04.05.2006., 13:40
Izvolite!

http://www.apollolight.com/new_content/circadian%20rhythms_disorders/depression/depression_stats_symptoms.html

http://mentalno.plivazdravlje.hr/depra/

Što je depresija?

Samo ime depresija dolazi od latinske riječi i znači potištenost. Kada liječnici govore o depresiji, misle na niz srodnih psihofizičkih stanja koje karakteriziraju poremećaji raspoloženja, tj. afektivni poremećaji. Oni se prepoznaju kao sniženo raspoloženje, negativni osjećaji te crne misli. Prate ih i tjelesni simptomi poput umora, iscrpljenosti te poremećaja sna i apetita. Čini se kako je neupućenost goleme većine stanovništva koja je "izvan medicine", glavni krivac što je "neformalna" upotreba riječi depresija postala "in". Tako svako malo netko na poslu, u tramvaju ili čak u krugu obitelji izjavi da je u "depri". Srećom, obično se radi samo o lakšem, prolaznom padu raspoloženja. Problem je što ta učestala i olaka upotreba riječi depresija "zavede" mnoge zdrave ljude pa često ne shvaćaju ozbiljno ni (pravog) bolesnika u svojoj sredini, onog kojemu treba pomoć jer je u (pravoj) depresiji.
Tko obolijeva od depresije?
Podaci govore da trenutno od depresije boluje 3 do 4 posto stanovništva industrijski razvijenih zemalja. Zasad se čini da su žene ugroženije od muškaraca, jer se kod njih depresija dijagnosticira dva do tri puta češće nego kod "jačeg spola". No te brojke mogu biti i posljedica činjenice da muškarci zbog stida rjeđe traže liječničku pomoć.
Trenutno u Hrvatskoj od nekog oblika depresivnog poremećaja pati najmanje između 100.000 i 200.000 osoba, a svaki peti Hrvat doživjet će barem jednu depresivnu epizodu u životu.
Svjetska zdravstvena organizacija predviđa da će do 2010. već 30 posto ljudi trpjeti od depresivnog poremećaja, a da će 2020. ta bolest biti drugi najčešći uzrok smrtnosti u svijetu (zbog samoubojstva ili sekundarnih bolesti koje depresija izaziva). Prema podacima oko 15 posto najtežih depresivaca, koji su liječeni u bolnici, sami okončaju život zbog velike patnje. Smatra se da više od dvije trećine samoubojstava počine bolesnici koji su u teškoj depresiji.
Što uzrokuje depresiju?
Iako su neki simptomi bolesti vezani uz psihu, moderna medicina depresiju smatra tjelesnom bolešću. Radi se o bolesti središnjeg živčanog sustava u čiji su nastanak "presudno upleteni" fiziološki i živčani čimbenici. Bolest se pojavljuje kada u dijelu mozga zaduženom za raspoloženje dođe do "kvara". Pri tome se pod raspoloženjem podrazumijeva cijeli raspon osjećaja, na čijem dnu se nalazi duboka depresija, u sredini je ravnodušnost, a vrh zauzima euforija. Stoga depresija nije neopipljiva, nematerijalna bolest "u mislima" bolesnika, nego vidljiva promjena u živčanim stanicama i kemijskim procesima u mozgu.
Najčešće bolesti vode vanjski čimbenici, kao što su pretrpljeni stres, nepravilna prehrana, manjak svjetla, slaba tjelesna aktivnost, alkohol te neki lijekovi i narkotici. Pokazalo se da neke osobe imaju urođenu sklonost (predispoziciju) depresiji, koja se genetski prenosi. Tako osobe s urođenim "kvarom" na živčanom sustavu mogu oboljeti i od malog životnog udarca, pa čak i bez njega, dok oni s prirodno snažnim živčanim sustavom mogu odoljeti i vrlo teškim udarcima.
Biološka psihijatrija stoga govori o depresivnoj građi, koja je zapisana u genetskom kodu a označava osobitu sklonost razvijanja depresivnoga poremećaja.. Pojednostavljeno, mozak se ponaša kao elektro-kemijski sustav koji se sastoji od stotina milijardi živčanih stanica. Te se stanice "kupaju" u stotinama kemijskih tvari, pri čemu svaka živčana stanica i kemijska tvar imaju određeni zadatak. Kada neke tvari nema dovoljno ili ako su živčane stanice odumrle, dijelovi mozga mogu ostati "izvan funkcije".
Pojava depresije povezana je sa smanjenom aktivnošću nekih moždanih hormona u tvarima zvanim neuroprijenosnici (neurotransmiteri). Njih živčane stanice (neuroni) koriste za međusobnu komunikaciju, odnosno prijenos impulsa preko sinapse, tj. sićušne pukotine koja razdvaja živčane stanice. Neki od neuroprijenosnika, poput serotonina, noradrenalina i dopamina imaju prirodnu antidepresivnu funkciju, koju ne mogu provoditi ako se njihova razina u mozgu smanji.
Drugi bitan čimbenik za nastanak depresije je poremećeni stresni mehanizam, odnosno prekomjerno lučenje stresnih hormona, poput kortizola i CRH-a. Zna se da više od polovice depresivnih bolesnika ima povećanu količinu hormona kortizola, koji uništava moždane stanice i remeti kemiju mozga.
Najčešći simptomi depresije su:
- potištenost, turobno raspoloženje, navala crnih misli i sjećanja;
- intenzivna tuga, samosažaljenje, napadaji plača;
- osjetljivost, ranjivost, razdražljivost ("sve me smeta");
- strah, tjeskoba, zabrinutost, strepnja ("nešto strašno će se dogoditi");
- pesimizam, beznađe i bespomoćnost ("nema mi spasa", "nikad mi neće biti bolje");
- osjećaj bezvrijednosti, krivnje i suvišnosti ("nitko me ne voli", "nitko me ne treba");
- osamljenost, osjećaj nepripadanja ili nezaštićenosti ("potpuno sam sam na svijetu");
- nesposobnost uživanja u ranije ugodnim stvarima ili aktivnostima ("ništa me ne veseli");
- bezvoljnost, letargija ("ništa mi se ne da");
- oslabljena koncentracija i poremećaj pamćenja;
- umor, iscrpljenost, manjak energije;
- značajno smanjen ili povećan apetit;
- nesanica ili prevelika potreba za snom;
- tjelesni bolovi koji nemaju tjelesne uzroke;
- želja za smrću ili planiranje samoubojstva ("ne mogu više izdržati", "bolje da me nema").
Čega se treba čuvati
Depresivne simptome uzrokuju kemijski i živčani poremećaji u mozgu, no u njihovom izazivanju sudjeluju brojni čimbenici:
- stresni događaj (trauma) - smrt ili bolest bliske osobe, razvod, raskid ljubavne veze ili prisnog prijateljstva, gubitak posla, selidba, teška ozljeda, dijagnoza teške bolesti, izloženost nasilju, uhićenje, suđenje, osuda na zatvor, katastrofa poput potresa ili požara itd.;
- kronična izloženost stresu - stres na poslu, u školi ili u obitelji, loši međuljudski odnosi, slab društveni život;
- manjak svjetla;
- neki lijekovi - kontraceptivna sredstva, steroidi, rezerpin, sedativi;
- alkohol ili droge;
- alergije;
- nepravilna prehrana - siromašna složenim ugljikohidratima i nezasićenim masnim kiselinama;
- prethodne bolesti - poremećaj rada štitnjače, dijabetes, moždani udar itd.;
- genetska sklonost - urođena slabost živčanog i hormonskog sustava, nepravilnosti u građi mozga.
Životni problemi
Bolovati od depresije ili nekog drugog poremećaja raspoloženja ne znači "biti lud", "glup" ili "nemoralan". Ne postoji razlog zbog kojeg se treba stidjeti otići psihijatru ili nekome objasniti taj svoj potez. Stid je samo jedna od posljedica depresije, i kako terapija napreduje tako stid blijedi. Prilikom pregleda važno je iskreno i iscrpno upoznati liječnika sa simptomima bolesti. Prema simptomima, držanju i načinu govora te drugim vanjskim pokazateljima, liječnik će odrediti način liječenja. Prepisat će uzimanje jednog od brojnih antidepresiva, a po potrebi i psihoterapiju.
Razgovorna terapija
Psihoterapija je dobrodošla pomoć depresivnom pacijentu, prvenstveno u razdoblju prije nego počnu djelovati lijekovi. Kada mu se stanje poboljša, od terapeuta može naučiti neke praktične "antidepresivne" vještine.
Prije nekoliko desetljeća liječnici su depresivne pacijente liječili isključivo "razgovornom terapijom", odnosno psihoterapijom. Ne treba se čuditi, jer većina psihoterapijskih tehnika osmišljena je prije nego se otkrila biološka narav depresije, i prije no što su proizvedeni učinkoviti lijekovi.
Danas dobar terapeut pacijentu treba prije svega pružiti društvo, pažnju, razumijevanje, utjehu i nadu, posebno u razdoblju prije nego antidepresivni lijekovi počnu djelovati. Kada se pacijentu "razbistri" stanje pa je spreman za aktivno sudjelovanje u terapiji, tada od terapeuta može naučiti neke praktične "antidepresivne" vještine: kako se kvalitetnije ophoditi s ljudima, kako bolje organizirati život i izbjegavati stresne situacije, kako tražiti ono što želi i suprotstaviti se onome što mu ne ide "u račun", općenito kako se afirmirati u društvu.
No psihološke teorije o nastanku depresije i terapijske tehnike koje su na njima utemeljene, imaju i krupnih nedostataka.
Psihoanalitička terapija, kojoj je temelje postavio Sigmund Freud, polazi od pretpostavke da depresiju uzrokuju traume u ranom djetinjstvu. Najpogubnije od njih su odsustvo roditeljske pažnje te neuspjeh da se zadovolje roditelji. Stoga psihoanalitičari depresiju liječe tako da navedu pacijenta da "osvijesti" pretrpljene traume u djetinjstvu, koje je s vremenom "potisnuo".
Nema dvojbe da su stresovi pretrpljeni u djetinjstvu iznimno pogubni za živčani sustav, jer mogu izazvati fiziološku preosjetljivost na stres, pa i kroničnu pojačanu aktivnost stresnog mehanizma. No upitno je koliko depresivni pacijent može profitirati od prizivanja stresnih iskustava u svijest, čak kad proces prisjećanja potisnutih trauma ne bi trajao mjesecima ili godinama.
Eto pa citaj!
Mozda nesto inaucis nije dovoljno samo osjecat!
Kad se vec toliko smijes...

Jumangi
05.05.2006., 18:53
A ti znas kakva sam ja?
Zanimljivo!
Molim i drugi put!

ne i nikad te ne bih željela upoznati...:amen:

Opsesija
06.05.2006., 14:19
ne i nikad te ne bih željela upoznati...:amen:

Jesam li te mozda nudila???
Nisam te ni pitala sto bi ti zeljala!
Vec sam ti samo rekla (samo sto ti nisi shvatila poantu) da si ista kao i svi drugi ljudi koji samo osuđuji a nemaju pojma ...misle da su oni ono najvaznije na svijetu!
Tuzno!

Jumangi
06.05.2006., 21:44
Jesam li te mozda nudila???
Nisam te ni pitala sto bi ti zeljala!
Vec sam ti samo rekla (samo sto ti nisi shvatila poantu) da si ista kao i svi drugi ljudi koji samo osuđuji a nemaju pojma ...misle da su oni ono najvaznije na svijetu!
Tuzno!

bejbe mislim da si upravo ti ta koja nije shvatla poantu svojih riječi, jer valjda nisi ni čitala (očito) jer da jesi shvatila bi da si ti ta koja osuđuje...samo sam opisala svoje iskustvo, koje ti btw nemaš...
a iz ovoga gore se vidi i da si vrlo sebična....:D :D

Jumangi
06.05.2006., 21:45
i kako si ti samo došla do zaključka da samja najvažnija na svijetu i da pojma nemam:confused:

Opsesija
07.05.2006., 01:28
bejbe mislim da si upravo ti ta koja nije shvatla poantu svojih riječi, jer valjda nisi ni čitala (očito) jer da jesi shvatila bi da si ti ta koja osuđuje...samo sam opisala svoje iskustvo, koje ti btw nemaš...
a iz ovoga gore se vidi i da si vrlo sebična....:D :D

A otkud ti znas da ga ja nemam???
Ti si vidovota,ma znala sam ja to svi ste vi ovdje na forumu!
Ma naravno ja nista nisam citala cudi me sto uopce znam citat...

Molim te prestan pisat sramotis se!

I da jos nesto vidis zanimljivo ocito ima istine u mom malom tekstu dok si poslala dva posta!
Nesto te je pogodilo neka istina!

Jumangi
07.05.2006., 11:53
A otkud ti znas da ga ja nemam???
Ti si vidovota,ma znala sam ja to svi ste vi ovdje na forumu!
Ma naravno ja nista nisam citala cudi me sto uopce znam citat...

Molim te prestan pisat sramotis se!

I da jos nesto vidis zanimljivo ocito ima istine u mom malom tekstu dok si poslala dva posta!
Nesto te je pogodilo neka istina!

:bicedobro: aha...tvoja istina:D

Opsesija
07.05.2006., 12:18
Jumangi, ja ne poricem da ti nisi u depri ja ne poricem da depresija nije bolest...
Ja samo poricem ono sto ti govoris o meni jer ti mene ne znas i nemas me pravo osudivati!
Kao nitko ovdjer jer ni ti ni nitko ovdje ne zna ni tko sam ni sto sto sam otkud ti pravo?

DarthFlake
07.05.2006., 14:43
drage cure i decki ili decki i decki ili cure i cure.. (sto god da ste :)
osobe rasprave o tome ko je kome iritantan i sl. mozete nastaviti na PM.
Hvala na razumjevanju!

-maky-
11.05.2006., 20:01
ja sam jako depresivna osoba...nemojte me da pričam o tome izazvat ću sveopća samoubojstva forumaša...;

Opsesija
11.05.2006., 20:07
ja sam jako depresivna osoba...nemojte me da pričam o tome izazvat ću sveopća samoubojstva forumaša...;

Pa evo upravo si ti to potakla/o!!!
Znaci prijesti...recimo tako...ali zapravo ne neki nacin i zelis rec tj. zelis se izjasniti sto si i kako si!!!

-maky-
13.05.2006., 17:42
pa želim se izrazit ko sam šta sam i kako sam ali sumnjam da to iko želi čitat a da čak neko i želi ostatak če zaključit da sam željna pozornosti

Opsesija
13.05.2006., 18:35
pa želim se izrazit ko sam šta sam i kako sam ali sumnjam da to iko želi čitat a da čak neko i želi ostatak če zaključit da sam željna pozornosti

Svi mi sumjamo...zapravo samo i to radimo...
Koga briga ko ce sto misliti ...vazno je da ljudi znaju sami sto zele i sto misle! A ostatk nije vazan ...to sto ce neki misliti ovome treba paznje...predstavlja se kao zrtva bla bla bla koga briga...vazno je imati sebe!

kiddo96
13.05.2006., 22:30
Dragi bog, ti si po meni zbog nečeg zabrinut, nešto te jako muči a to vrlo lako može preći u depresiju. Simptoma ima mnogo i doktori ih ne prepoznaju uvijek. Ja recimo ne bi ni znala da ima depru da se nisam počela rušiti u busu, morala sam sići nisam imala zraka, osjećala sam neopisiv strah nezna o dčega, srce mi je lupalo prejako i znojila sam se. Imaš neke brige koje te muče, jako pokušaj to riješiti i misli pozitiovno. i JAvi

SOMETIMES I FEEL LIKE I DONN'T HAVE A PARTNER, SOMETIMES I FEEL LIKE I DONT HAVE A FRIEND...
UNDER THE BRIDGE DOWNTOWN ...
HA?

Astrice
25.05.2006., 01:03
Ah trebao bi naš Miki tamo otići ili netko od ministara zdravstva ( a oni su većinom bezosjećajni),osobno nisam nikad bila u Vrapču čak ni u posjeti . Dok u Jankomiru sam bila i to na 7 odjelu di su po mom mišljenju najgori slučajevi i odjeli im pristojno izgledaju.

Doloromos
27.05.2006., 14:19
Mozda je netko od vas;), ali recimo sami odraz zivota, tj. napretka i zivota u betonskoj dzungli, prenapucenosti, brzeg tempa zivota, neprirodnog jednim djelom......ide na party-e i uzima Antidepresive,extasy.
Hocu reci na neki nacin je to moralo doci bas sada jer je to odraz okoline u kojoj zivimo. mj. gdje cemo se nakljukati tableta da se opustimo(grublje govoreci).
Naravno da "ti je bilo dobro"-Upoznao si mozda partnera-icu, bio si veseo, ugodno si se osjecao, skako ,otplesao- tijelo ti je dobilo rekreaciju, uzitak i drustvo....bez kocnica je svatko pokazao svoje pravo lice. Mozda nije tako bar svaki put, ali bar je tako zamisljeno.
Hocu reci da ti ljudi koji nisu depresivni, produktivniji su, opusteniji , rade nesto od "zivota", ne mislim sada na prodavanje i sredivanje nego ne sjede doma i razmisljau o negativnim stvarima,ali to je samo jedan dio.

Osim toga to je zamjena za sigurno i lagano propadanje.Svaki otrov u malim kolicinama ima neceg dobrog.
Zamislite da ima takva terapija gdje ti puste muziku, daju ti antidepresive i druzite se zajedno sa slicnim problemima. Mozda glupo zvuci, ali davalo bi rezultata.
Vecina ljudi koja zalazi na takva mjesta misle samo na sebe, da se zadovolje u svojoj maloj sebicnosti. Na takvim mj. pravih vrijednosti nema...ali do sada sam 3 osobe upoznao koje nisu iskvarene , ide na pratye i konzumiraju.
Uz tu cijelu iskvarenu sliku vecinu klinaca koja se drogira i privremenog samozadovoljenja.....ostaje dobar provod, makar ja nikad se nisam ugodno osjecao tamo.

Ustvari ne svida mi se....dosao sam uvijeren, sa stavom da cu nesto reci , ali sada sta vise mislim izgleda mi umijetno.
Nema veze iz ovog posta cemo izvuci nesto dobroga kao i od antidepresiva haha!
....sad sam se sjetio zasto sam poceo pisat :top: jer sam nedavno upoznao osobu koja tamo zalazi ,ali skroz je normalna, nije kvarna, gleda stvari pozitivno,radi, skoluje se nekako uskladuje zivot usprkos takvom nacinu zivota gdje se "ubije" 2-3 puta mj. i osim toga vise puta mj. pusi.
Mozda je on iznimka, ali morao sam pogledati drugacije na takve stvari.

nefretiti00
28.08.2006., 13:31
Ima li netko iskustva s alternativnim metodama liječenja depresije? Takodjer molim preporuku za dobrog psihijatra u Zgb koji pacijente ne kljuka samo lijekovima (koje ne podnose)?

melani26
28.08.2006., 13:43
eto..prvi puta na forumu i nabasam na ovu temu ..ludnica...prema dosad videnom ako i nisi lud..ovdje poludis...:rolleyes:

Astrice
28.08.2006., 16:34
@Nefretiti to ti se isplati samo ako imaš blaži oblik depresije. Ja nisam al razmišljam i o toj opciji. Glede psihića ne mogu ti pomoć al znaj da ih ima koji ne inzistiraju na ljekovima odmah.

Lali
28.08.2006., 20:22
Ima li netko iskustva s alternativnim metodama liječenja depresije? Takodjer molim preporuku za dobrog psihijatra u Zgb koji pacijente ne kljuka samo lijekovima (koje ne podnose)?

Od alternativnih metoda su super meditacije -recimo budisticka- vipassana, yoga , autogeni trening i takve stvari...Probaj, meni je pomoglo :top:

Astrice
28.08.2006., 20:36
Meni je žao što autogeni u biti nisam ni prakticirala.

jimmy jazz
28.08.2006., 20:44
Od alternativnih metoda su super meditacije -recimo budisticka- vipassana, yoga , autogeni trening i takve stvari...Probaj, meni je pomoglo :top:

hm! vipassanu i ostale introspekcijske vjezbe iz joge nebi nikak preporucil za depresiju, pogotovo bez dobrog ucitelja, koji te vodi kroz to i prema kojem morash imati puno povjerenja.
joga svakako, ali ona koja aktivira, npr iyengar ili neka meksha varijanta ashtange joge.

Xerex
28.08.2006., 20:50
Ja u pravilu ne volim depresivne ljude a mrzim emo klince. :E :rolleyes:

Mislim ono - jadan ti, cura te ostavila, umro ti pas, imaš dosadan posao - koje su to patnje.

U drugim dijelovima svijeta ljudima u ratovima ili od gladi ili od čega već ne umiru članovi obitelji, bivaju ranjavani i ostaju invalidi - što sve ne - a ipak nisu depresivni (ili ako jesu, bar imaju razloga biti).

Ja mislim da je to štos sa čovječanstvom - što si razvijeniji, to si nesretniji. :o

Ljudi u siromašnim zemljama su sretni jer uspijevaju prehraniti obitelj, ljudi u SAD-u su tužni jer su im ukinuli omiljenu TV seriju. :rolleyes:

Astrice
28.08.2006., 21:02
Joj Herex ti to gledaš kao milioni drugih a ne mora biti nijedan od navedenih razloga. Ja ti to ne mogu objasnit jer ja povremeno padnem u depresiju al ne onu koju zapadnu depresivci. Bolje ti je da nađeš živi primjer nego tome soliš pamet ostalima ovdje. Daklem tako je mislio i bivši dečko moje borderline frendice pa se uvjerio u suprotno. Osim toga ljudi ne dobiju dijagnozu depresije zbog onoga o čemu ti pričaš već zbog ludog tempa života i stresa. BTW misliš da životinje nisu depresivne. I ne stavljaj mi SAD kao primjer,tamo ima svega i svačega.Pazi invalidi su drugo oni znaju da im to ostaje cijeli život i nema druge a ako to nisu od neke bolesti mogu i oni pasti u depru. Čemu onda PTSP kod branitelja. Jel iz hobija?

KCN
28.08.2006., 21:31
E Xerex, kad ti se jedno jutro dogodi da neces moci ustati iz kreveta (a pritom se nece raditi o mamurluku, gripi isl), vrati se na ovaj topic.

Ne kad neces htjeti, nego kad neces MOCI.

wannabenot
28.08.2006., 21:59
E Xerex, kad ti se jedno jutro dogodi da neces moci ustati iz kreveta (a pritom se nece raditi o mamurluku, gripi isl), vrati se na ovaj topic.

potpisujem, kobejnica. ekipa brije da je depresija filing ko kad si u bedu. kad je doživiš tek tad znaš kaj je a postane opako tek kad se dobiju simptomi koje si gore navela. o da. :hekla:

i jednom za uvijek. kad si tužan, u bedu NISI DEPRESIVAN. Oni koji ne kuže razliku nek se prebace na politiku ili si rode koje dijete i sve će bit u redu. :roll:

KCN
28.08.2006., 22:33
potpisujem, kobejnica. ekipa brije da je depresija filing ko kad si u bedu. kad je doživiš tek tad znaš kaj je a postane opako tek kad se dobiju simptomi koje si gore navela. o da. :hekla:

i jednom za uvijek. kad si tužan, u bedu NISI DEPRESIVAN. Oni koji ne kuže razliku nek se prebace na politiku ili si rode koje dijete i sve će bit u redu. :roll:
Fala srce.
(Ja danas jedva ustala, ali ustala. Sutra, who knows? Bude mala, bijela tabletica pa deri dalje. Jeb' ga.)

Astrice
29.08.2006., 23:00
Samo ipak postoje blaga i malo jača depresija. Ja sam u ovoj prvoj kategoriji bar tako mislim,zato jer mogla sam se ustati iz kreveta ako je to doslovno. A da sam bila bezvoljna to jesam.I uvijek sam se uspjela natjerat da izađem van makar zbog zraka iako nisam htjela nikog vidjet od ljudi.

Lali
29.08.2006., 23:04

O, daa. Ko iz Prozac Nation...."gradually and then suddenly..." :eek: Jednog se dana probudis i ustanovis da nemas pojma di je poslo krivo, al je definitivno doslo do zida.

Astrice
29.08.2006., 23:08
Mislim da nema boljeg opisa od toga,pa slični su većina Lali na našem forumu. Op.a. ne mislim na ovaj forum nego jedan drugi.

Lali
29.08.2006., 23:08
Fala srce.
(Ja danas jedva ustala, ali ustala. Sutra, who knows? Bude mala, bijela tabletica pa deri dalje. Jeb' ga.)

Daj podijeli malo tih malih bijelih tableticama i s nama. :klopa: ....Da lakse disemo :D

KCN
29.08.2006., 23:10
Astrice mudro zboris al ti iritantan avatar za popizdit. :rolleyes:

Astrice
29.08.2006., 23:12
Daj podijeli malo tih malih bijelih tableticama i s nama. :klopa: ....Da lakse disemo :D
Ja ne bi tableticu hvala lijepo.

KCN
29.08.2006., 23:12
Ma daj, pa jebemu guta ih svaki drugi coik kojeg znam.
Os od prozaka, luxete, seroxata itd itd itd. Ne pamtim im vise imena.
Rijecju, podizaci serotonina.
Kad se skines s toga, najebo si.:zubo:

KCN
29.08.2006., 23:13
Ja ne bi tableticu hvala lijepo.
Ok. Depresivna si. I lijecis se kako? Samo mi nemoj pricati o setnji uz more, rijeku, jezero isl sranja.

Lali
29.08.2006., 23:18
hm! vipassanu i ostale introspekcijske vjezbe iz joge nebi nikak preporucil za depresiju, pogotovo bez dobrog ucitelja, koji te vodi kroz to i prema kojem morash imati puno povjerenja.
joga svakako, ali ona koja aktivira, npr iyengar ili neka meksha varijanta ashtange joge.

Brijes? Znam da nije preporucljivo za anksiozne, ali nisam ziher da malo vipassane ne bi pomoglo nekome tko je u depresiji.

KCN
29.08.2006., 23:21
E bravo, bravo. Nema puno veze s temom (a ocito i ima), ali sad ste me sjetili.
Ja bih na yogu. Stresan posao, depra, opće nezadovoljstvo, nikakva ishrana i fizicka aktivnost.
Gdje i sto u Zagrebu?

Astrice
29.08.2006., 23:31
Pošto sam u Zagrebu a Sava, Bundek i Jarun su mi predaleko tu je za početak neki park. Rekoh da sam u blagoj depresiji dakle mogu se micat.A nakon 2 i pol godine pauze krenut ću opet na Sljeme. A onaj tko to ne može može i na Bliznec ima i tam nešto svježeg zraka tj. bar ostataka.

Lali
29.08.2006., 23:31
KCN, imas Yogu u svakodnevnom zivotu. Cisto su ok za pocetak al nisu bas jeftini, ja kad sa isla sam placala 200 kn. Al oke, za to mozes ici 3 puta tjedno. I da, sve je bilo puno starije ekipe koja je djelovala kao da dolazi tam samo zato da negdje moze u miru lezati 20 minuta a bez da je maltretiraju klinci, muzevi i zene :D

KCN
29.08.2006., 23:35
Pošto sam u Zagrebu a Sava, Bundek i Jarun su mi predaleko tu je za početak neki park. Rekoh da sam u blagoj depresiji dakle mogu se micat.A nakon 2 i pol godine pauze krenut ću opet na Sljeme. A onaj tko to ne može može i na Bliznec ima i tam nešto svježeg zraka tj. bar ostataka.
Ne samo da si blago depresivna nego i jebeno podlozna sugestijama.
Koji kurac s tim avatarom???:confused:

Sljeme je zakon.
Bilo bar 1926 kad sam ja bila last time.

KCN
29.08.2006., 23:36
KCN, imas Yogu u svakodnevnom zivotu. Cisto su ok za pocetak al nisu bas jeftini, ja kad sa isla sam placala 200 kn. Al oke, za to mozes ici 3 puta tjedno. I da, sve je bilo puno starije ekipe koja je djelovala kao da dolazi tam samo zato da negdje moze u miru lezati 20 minuta a bez da je maltretiraju klinci, muzevi i zene :D
Ak imas kakav broj telefonate yoge ajd mi pliz PM.
Thanks.

Lali
29.08.2006., 23:40
Ok. Depresivna si. I lijecis se kako? Samo mi nemoj pricati o setnji uz more, rijeku, jezero isl sranja.

Ja isto ne rokam tabletice. (Zato i kazem da udjelis, kriza je trenutno :D) Ne volim lijekove, jer imam prilike gledat ljude oko sebe koji se godinu za godinom ne mogu skinut s njih. Pa dok ide bez njih - ide.
A inace se "lijecim" odlascima psihicu, pokusavanjem sredjivanja svog (sjebanog) zivota, trudim se da izlazim i druzim se, meditiram itd. Kad nesto od toga zakaze onda vristim, histeriziram, izmlatim jastuke, uvjeravam se da je to sve skupa samo egzistencijalni vakuum a ne dijagnoza :rofl:

A gledajuci vecinu ljudi danas, cini mi se da i nisam previse u krivu.

Astrice
29.08.2006., 23:42
KCN daj si utuvi u glavu da postoji i blaga depresija ili mi se ne obraćaj više. I kaj ti opet smeta moj avatarI što ako mjenjam avatar nije mi ni prvi ni zadnji.Da 26' hehehe ti mora da si hodajući duh il si tamo bio u prošlom životu.

KCN
29.08.2006., 23:56
KCN daj si utuvi u glavu da postoji i blaga depresija ili mi se ne obraćaj više. I kaj ti opet smeta moj avatarI što ako mjenjam avatar nije mi ni prvi ni zadnji.Da 26' hehehe ti mora da si hodajući duh il si tamo bio u prošlom životu.
Isusova majko pa kaj si ti tak ljuta?
Ok, postoji i blaga depresija. Pa nisam rekla da ne postoji...

Ma koji se ja kurac tebi obracam ovako obzirno????!!!!!

Nadrkana si, jebe te sto tko o tebi misli (zato si glupaco mijenjala jebeni avatar), radis kratke rezove jer si nesigurna (...ili da ti se vise ne obracam, koji k???), i KCN je zensko, pas mu mater.
Prvi put vjerojatno ne napadnem nekog na ovom forumu i naletim na nadrkušu. A Sljeme je neiteligentna kokoško bila šala!!!!
O majku mu dragu.
Depresija (BLAGA) je tvoj najmanji problem.

KCN
29.08.2006., 23:58
I daj odi rađe spat nego kaj drkaš po tom avataru.
I pocni pit.
Tablete ili nesto. Svejedno.

Astrice
30.08.2006., 00:02
Što se mene tiče ti slobodno brij svoj film i usput popij tableticu pred spavanje doktorice.

wannabenot
30.08.2006., 08:10
E bravo, bravo. Nema puno veze s temom (a ocito i ima), ali sad ste me sjetili.
Ja bih na yogu. Stresan posao, depra, opće nezadovoljstvo, nikakva ishrana i fizicka aktivnost.
Gdje i sto u Zagrebu?

ja bi isto al mi se neće samoj. ajmo zajedno. kaj veliš, kobejnica? :D

jimmy jazz
30.08.2006., 09:16
Brijes? Znam da nije preporucljivo za anksiozne, ali nisam ziher da malo vipassane ne bi pomoglo nekome tko je u depresiji.

obrijal sem se vjutro;

nemresh s meditacijom i povlacenjem unutra reshiti unutarnje probleme, mozhe se lako desiti da otkrijesh josh vece komplexe koji te mogu povuci josh dublje, ili da i dalje plutash na povrshini. (npr TM itd.)

stanje depresije je stanje disbalansa, kad jedna kvaliteta mentalne energije prevlada, i kad je jako tesko ne identificirati se s njom. vipassana je povlacanje, metoda introspekcije, a coveku u depresiji nedostaje nuzni odmak od sebe da bi opce mogel nekaj neutralno! promatrati kod sebe. kod depresije nemash neutralnosti, ili jako malo. potrebna je aktivnost, razne vrste, da se covek na kratko udalji od tih misli, da aktivira svoju vitalnu energiju, onda se more lakshe suociti dubljim mentalnim komplexima.
dakle, introspekcija, neutralno promatranje da, ali uz odgovarajuce izrazhavanje i djelovanje prema van - muzika, sport, rad, umjetnost, kreacija. kod coveka u depresiji je doslo do blokade energije, i on tu nagomilanu energiju mora izraziti, i pustiti vun.

nefretiti00
31.08.2006., 08:08
Autogeni trening i joga - o tome sam i ja razmišljala. Može li se autogeni trening uspješno prakticirati samo na temelju priručnika ili je bolje ići na neki tečaj? Gdje u Zagrebu? Također bih molila informaciju gdje se održavaju preporučeni tečajevi joge?

Astrice
31.08.2006., 15:10
Ja sam išla kod Grudena onda a ima ih još koji drže autogeni trening. Mislim da je bolje proći tečaj za koji mislim da i nije tako skup.

Lali
31.08.2006., 17:36
obrijal sem se vjutro;

nemresh s meditacijom i povlacenjem unutra reshiti unutarnje probleme, mozhe se lako desiti da otkrijesh josh vece komplexe koji te mogu povuci josh dublje, ili da i dalje plutash na povrshini. (npr TM itd.)

stanje depresije je stanje disbalansa, kad jedna kvaliteta mentalne energije prevlada, i kad je jako tesko ne identificirati se s njom. vipassana je povlacanje, metoda introspekcije, a coveku u depresiji nedostaje nuzni odmak od sebe da bi opce mogel nekaj neutralno! promatrati kod sebe. kod depresije nemash neutralnosti, ili jako malo. potrebna je aktivnost, razne vrste, da se covek na kratko udalji od tih misli, da aktivira svoju vitalnu energiju, onda se more lakshe suociti dubljim mentalnim komplexima.
dakle, introspekcija, neutralno promatranje da, ali uz odgovarajuce izrazhavanje i djelovanje prema van - muzika, sport, rad, umjetnost, kreacija. kod coveka u depresiji je doslo do blokade energije, i on tu nagomilanu energiju mora izraziti, i pustiti vun.

Pa dobro, da, uz vanjske aktivnosti, naravno da sjedenje doma i meditiranje nece nikome pomoci...
Sto se tice toga da ljudima u depresiji nedostaje nuzni odmak od sebe da bi mogli nesto neutralno, brijem da to ovisi o osobi. Inace se zen introspekcijske vjezbe koriste u DBT skills za lijecenje borderline poremecaja, koji bi prema svim definicijama trebali imati jos tri puta manju sposobnost objektivnog promatranja od depresivaca. Vjerojatno ima razloga zakaj su ih tam stavili ;)

KCN
31.08.2006., 17:47
ja bi isto al mi se neće samoj. ajmo zajedno. kaj veliš, kobejnica? :D
ja sam za
bum ti poslala PM
ak me zajebajes nema veze
danas sam manje nadrkana neco inace :D

KCN
31.08.2006., 17:48
Ja sam išla kod Grudena onda a ima ih još koji drže autogeni trening. Mislim da je bolje proći tečaj za koji mislim da i nije tako skup.
Ona misli :s

Astrice
31.08.2006., 18:42
Doktorice jel si popila svojepilulice danas?

KCN
31.08.2006., 19:50
Doktorice jel si popila svojepilulice danas?
odjebi na sljeme

wannabenot
31.08.2006., 21:05
sad ste me podsjetile na priču kad me uhvatio prvi napad panike. nemam blage koji mi je, srce lupa, imam filing da ću poludjet, umirem od straha da mi se starci ne vrate dome i ne nađu me takvu i tako ja lijepo nazovem 94 i pitam ljubaznog stričeka kaj da napravim u takvom stanju. i veli meni striček kaj ne bi malo prošetala po maksimiru. :rofl:

nego, kaj piješ kobejnica? helexe?

Astrice
31.08.2006., 21:06
Hehehe dobra fora je bila.

wannabenot
31.08.2006., 21:15
Je, danas mi je smiješna.

Astrice
31.08.2006., 21:22
I meni je isto smiješno kad sam se izgubila na Sljemenu, a onda baš i nije bilo.

jimmy jazz
31.08.2006., 21:22
dekle, morate se voljeti..i se bu dobro!

Astrice
31.08.2006., 21:23
Ne razmem te niš.

jimmy jazz
31.08.2006., 21:28
razmesh, razmesh..

dersu
31.08.2006., 21:36
Dakle, razdoblja nesanice izmjenjuju se s razdobljima polunormalnog spavanja, otprilike jednom mjesecno emocije se otmu kontroli i nastupa razdoblje od dva tri dana - ponekad do sedam dana nekontroliranog pesimizma, tuge, tjeskobe, osjecaja bezizlaznosti i besperspektivnosti, bezvoljnosti i emotivnog mrtvila. Prehrana je slaba i cesto neredovita, tj. svodi se na jedan obrok dnevno; svako toliko desava se da okolinu - drustvo, obitelj, prijatelje, kolege nije moguce smisliti!
............

1. jedan od kljuceva je u pravilnoj ishrani. moras jesti zdravo, a sta je to zdravo e to moras proucit, jer je to prava nauka. nedostatak odredjene sastojke u organizmu povecavaju sklonost k depresiji.

2. sa samim mijenjanjem prehrambene navike, pocinjes mijenjat i zivotnu filozofiju. tu je drugi kljuc! optimizam se uci, al da bi se naucio tijelo mora bit zdravo!

wannabenot
31.08.2006., 21:36
dekle, morate se voljeti..i se bu dobro!

samoljublje ima veze sa depresijom? daj, ovo zvuči ko američki self-help lit. Možeš ti i bolje :mig:

jimmy jazz
31.08.2006., 21:42
a nije americko, neg cisto nepatvoreno Krstjanstvo!
drugoljublje.

dersu
31.08.2006., 21:45
je, je....
primjer:

posto ja volim sebe, onda volim i Jimmija :D

jimmy jazz
31.08.2006., 21:50
ma jedno ide s drugim skupa, ak volish sebe, volish i druge, ak volish i druge oko sebe, volish i sebe.

wannabenot
31.08.2006., 21:50
a nije americko, neg cisto nepatvoreno Krstjanstvo!
drugoljublje.

je imaš ti pravo. pravi krščani za napade panike nisu bili ni čuli. bojali su se samo lavova i požara. :rofl:

wannabenot
31.08.2006., 21:52
ma jedno ide s drugim skupa, ak volish sebe, volish i druge, ak volish i druge oko sebe, volish i sebe.

nije. postoji nešto što se zove ekstremni altruizam. sebe voliš manje nego druge. poniziš se do boli.

dersu
31.08.2006., 21:52

i onda ti je zivot ekstaza (tacnije orgazam :rofl: )

jimmy jazz
31.08.2006., 21:54
je imaš ti pravo. pravi krščani za napade panike nisu bili ni čuli. bojali su se samo lavova i požara. :rofl:
a simbol su im bile - Ribe!

jimmy jazz
31.08.2006., 21:54
nije. postoji nešto što se zove ekstremni altruizam. sebe voliš manje nego druge. poniziš se do boli.

u ljudskoj prirodi je iskati balans.

dersu
31.08.2006., 21:56

jimmy jel si poceo mijesat hrvatski s bugarskim?:confused:

wannabenot
31.08.2006., 21:59
a simbol su im bile - Ribe!

znam. gledala sam ko vadis al se mene više dojmio dio sa lavovima i požarom. :D

jimmy jazz
31.08.2006., 22:01
jimmy jel si poceo mijesat hrvatski s bugarskim?:confused:

glavno da se razmemo! ;) :Pivo:

wannabenot
31.08.2006., 22:01

je da. baš bi bilo zgodno da se mozak može izbalansirati ko npr. gume na biciklu :cerek:

jimmy jazz
31.08.2006., 22:02
znam. gledala sam ko vadis al se mene više dojmio dio sa lavovima i požarom. :D

stel sem reci, ak si Riba, drzhi se nekog od aspekti Krstjanstva i bolje bu ti u zivotu

jimmy jazz
31.08.2006., 22:03
je da. baš bi bilo zgodno da se mozak može izbalansirati ko npr. gume na biciklu :cerek:

pa mozak ne, al recimo emocije! ;)

wannabenot
31.08.2006., 22:04
stel sem reci, ak si Riba, drzhi se nekog od aspekti Krstjanstva i bolje bu ti u zivotu

ne, nisam riba. i da, znala sam da ćeš to isfurati na horoskop :grli:

dersu
31.08.2006., 22:04
glavno da se razmemo! ;) :Pivo:

pa ko ce tebe da razume, ako ne ja:kiss:

wannabenot
31.08.2006., 22:06
pa mozak ne, al recimo emocije! ;)

e vidiš. ja mislim da je balans mozga preduvjet za držanje emocija na okupu :mig:

jimmy jazz
31.08.2006., 22:08
pa ko ce tebe da razume, ako ne ja:kiss:

;) z Makedonkama sem se navek dobro razmel, to je vec pomalo Istok, moj kraj!

jimmy jazz
31.08.2006., 22:09
e vidiš. ja mislim da je balans mozga preduvjet za držanje emocija na okupu :mig:

ne pricaj gluposti. niko ne zna kaj je mozak i kak funkcionira, a kamoli nekakav balans u necemu nepoznatom? idi se rajshi bavi misticizmom, to se temelji na spoznaji ;)

dersu
31.08.2006., 22:10
;) z Makedonkama sem se navek dobro razmel, to je vec pomalo Istok, moj kraj!

ma mi smo si super!:top: :D

wannabenot
31.08.2006., 22:11
ne pricaj gluposti. niko ne zna kaj je mozak i kak funkcionira, a kamoli nekakav balans u necemu nepoznatom? idi se rajshi bavi misticizmom, to se temelji na spoznaji ;)

ma idem ja radije spavati. to mi najbolje leži :zubo:

jimmy jazz
31.08.2006., 22:12
:D ah, zensko po zenskom :D neda si dopovedati :D

jimmy jazz
31.08.2006., 22:15
ma mi smo si super!:top: :D

je, i vu to ime vuzhgi ga Blazh! :zivili: lujdi kaj su vidli malo sveta su tolerantniji ;)

Kirka-
01.09.2006., 14:43
Evo čituckala sam malo što se tu priča pa eto da i ja skomentiram nešto.
Vidim da se tu ljudi, uglavnom , izjašnjavaju protiv antidepresiva. Neznam odkud tolika averzija. Današnjni antidepresivi nisu onakvi kakvi su nekada bili, sukladno sa vremenom, makar u tome pogledu, medicina napreduje.Pila sam antidepresive neko vrijeme, a prestala kada smo zaključili (šrink i ja)da mi više ne trebaju. Nisam bila kao zombi, a nisam se ni navukla na njih (to su neke od teza koje su dane na forumu). Izregulirala sam si serotonin i ciao;)

Astrice
01.09.2006., 15:03
Ja ne želim pričat o tome kakvi su antideprisivi,ali činjenica da ih pije pola nacije me ne veseli. A ima ih koji piju i više od propisanog. Jer neki do njih dolaze preko drugih i kljukaju se na svoju ruku. Dal' bi se trebala ponositi s tim? Piti ih samo zato da bi funkcionirali zbog nedostatka serotonina. A to valjda znači da serotonin se dobije samo pijenjem ad-a.

Lali
02.09.2006., 14:17
Ja ne pricam protiv AD-a (jasno da ako ne mozes nikako drukcije da ces ih uzimat), nego samo protiv formule koja se nekako uvrijezila da se bez lijekova ne moze izvuci iz depresije i slicnih problema. Ili da se lijekovi dijele sakom i kapom bez psihoterapije koja ih prati. A to zasto se dijele vjerojatno ima neke veze i s marketingom farmaceutskih industrija, ipak je to jedan unosan biznis ;) U kojem doktori ne bi smjeli sudjelovati, ali sudjeluju.
Sto se tice navikavanja, ja znam dosta ljudi koji imaju gadnih problema sa skidanjem s AD-a. Sto i opet ima veze s tim da su sami lijekovi bez psihoterapije drogiranje, a ne terapija. Nakon par godina osoba koja je samo uzimala lijekove umjesto da rijesi probleme krene se skidat s lijekova, ali problemi su jos uvijek tu, i naravno da se vrate isti simptomi. I onda se opet ide na lijekove. To je meni malo besmisleno.

Astrice
02.09.2006., 15:11
Hej Lali baš je o tom marketingu pisao Misha na depresija forumu sjećaš se? Ako se ne sjećaš probaj prokopat malo.

Kirka-
04.09.2006., 13:32
Ma slažem se ja s vama da su AD-i zloupotrebljavani, i slažem se da piti ih bez psihoterapije nema slmisla. I ne, ne ponosim se time što sam ih pila (čime se tu popogu ima tko ponositi?), ali niti se ne sramim. Prije svega sama sam sebi zaslužna na tome što mi je psihičko stanje bolje, ali AD su mi takodjer pomogli da ubrzaju cijelu stvar oko oporavka makar za malo malo. A kada si u teškoj depresiji godinama, i kreneš kasno na liječenje (što je sulčaj kod mojeg slučaja) malo malo znači puno i prema tome - hvala im.hehe:s

Astrice
04.09.2006., 16:08
Pa to sam i ja htjela reć većinom pomažu u teškoj depri.

Astrice
29.10.2006., 15:16
Skoro dva mjeseca,a izgleda da ovdje niko više nema što napisati ili ako ima topić je predaleko.

ciganka
30.10.2006., 17:09
Skoro dva mjeseca,a izgleda da ovdje niko više nema što napisati ili ako ima topić je predaleko.

Pa evo, i mene muci taj problem, piti AD ili ne?
U rujnu sam bila kod psihijatra na evaluaciji, poslije 1,5-satnog ispitivanja on je preporucio psiho-terapiju jedno 6 mjeseci, bez AD. Sada je kraj listopada i ja se ne osjecam nista bolje (bila sam jednom kod psihologa, radim na sebi koliko mogu). Iskreno, ne osjecam se bas jako lose (ako usporedim sa mojim stanjem ljetos kada sam uglavnom lezala u krevetu i plakala), sposobna sam obavljati osnovne kucanske poslove i brinuti se oko djece, voziti auto, otici u setnju, ali sve to uz napor. Ali nema tu energije, htijenja, mirnoce, da ne kazem srece (o tome se vise ne usudjujem ni mastati).
Da li bi mi AD pomogli da mi se podigne nivo energije, naravno uz terapeuta i rad na sebi? Ako da, koji, jer pod temom Anksioznost sam naisla na dosta slucajeva gdje su i doktor i pacijent lutali od AD do AD dok na kraju ne bi nasli odgovarajuci, a u medjuvremenu pacijent pati od nuspojava (koje me strase najvise). I gdje se povlaci ta crta da AD jesu potrebni ili ne?
Pretpostavljam da je moje pitanje u stvari, da li da vjerujem procjeni psihijatra ili ne?
Evo, ako ovo ne ozivi temu, onda :flop:

scarms
02.11.2006., 00:00
meni prvo nije jasno, preporučena je psihoterapija, a bio je u tom razdoblju samo jedan posjet psihologu. možda bi bilo drugčije da ih je bilo više.
osobno psiholozi su mi draži od psihijatara; bliži su mi - jedni se bave društvenom, drugi prirodnom stranom stvari, a meni su društvenjaci oduvijek prisniji.
a sad da odgovorim: dosta ih ovdje zazire od svih lijekova pa tako i AD-a, ali ja nisam jedna od takvih. ipak, nisu ni antidepresivi čudotvorni. preporučujem zasad vjerovati psihijatru. u mjesec dana ni AD-i ne bi ništa više promijenili pa ne može ni psihoterapija. ja bih nastavila još jedno mjesec do dva ovako, a ako se stanje nepromijeni na bolje ... :misli: :blabla:

ciganka
05.11.2006., 16:57
meni prvo nije jasno, preporučena je psihoterapija, a bio je u tom razdoblju samo jedan posjet psihologu. možda bi bilo drugčije da ih je bilo više.
osobno psiholozi su mi draži od psihijatara; bliži su mi - jedni se bave društvenom, drugi prirodnom stranom stvari, a meni su društvenjaci oduvijek prisniji.
a sad da odgovorim: dosta ih ovdje zazire od svih lijekova pa tako i AD-a, ali ja nisam jedna od takvih. ipak, nisu ni antidepresivi čudotvorni. preporučujem zasad vjerovati psihijatru. u mjesec dana ni AD-i ne bi ništa više promijenili pa ne može ni psihoterapija. ja bih nastavila još jedno mjesec do dva ovako, a ako se stanje nepromijeni na bolje ... :misli: :blabla:

O tome sam i ja razmisljala. Kod psihologa idem jednom u 3 tjedna zato sto mi je prilicno skupo (Canada), do sada sam obavila 2 seanse i moram reci da nemam sto reci. Samo otkrivamo toplu vodu, a bojim se da ce se tako i nastaviti. Zasto ne koristiti AD ako to povecava nivo serotonina u mozgu, a to je ono sto nam treba da bi se osjecali bolje?
BTW, moze li mi netko reci iz osobnog iskustva kakve su vam nuspojave bile kada ste poceli koristiti AD? Je li jako strasno, ili ovisi od doze? Moram priznati da ne znam puno o tome, ali bila sam ljetos pocela koristiti Effexor SR, kada sam se presiftala na vecu dozu (po preporuci GP) odmah me taj dan copilo tako jako da sam se uplasila da cu umrijeti, bila sam kao na iglama, nervozna, hiperaktivna, a svejedno tako umorna, ma ne znam ni objasniti, uglavnom odmha sam sutradan bacila AD i rekla sebi da ga vise nikada necu koristiti, ali sada, nakon nekoliko mjeseci i bez vidnog pomaka naprijed, umorila sam se. Sada mislim da bih trebala poceti sa AD opet. Ne znam, zbunjena sam :confused:

scarms
05.11.2006., 17:40
BTW, moze li mi netko reci iz osobnog iskustva kakve su vam nuspojave bile kada ste poceli koristiti AD? Je li jako strasno, ili ovisi od doze? :

ja nikad nisam osjetila nikakve nuspojave, al bojim se da sam ja poseban slučaj jer ionako nikad nisam imala nuspojave ni s jednim lijekom koji sam uzimala , a na ovom forumu sam utvrdila da su drugi imali i to od manje strašnih do strašnih.. zato ne mogu reći hoće li ih bit i kakve će bit, al u biti to ti nitko ne može reći jer svaki organizam drugačije prima tu kemiju :mudri:

jez
14.12.2006., 16:01
moja je proča jako zamršena, i iskreno rečeno neda mi se razmišljati o tako puno stvari. brijem da već znate o čemu se radi.
ukratko imam sve što jedan sretan čovjek može imati, hobi, lijepu osbu, super odnose u kući, ljubav, živim u kraju koji mi se sviđa, prijatelje, ... ali..uvijek postoji ali...

moje mišljenje kako je sve to počelo: u prvom srednje počeo sma slušati metal, čitao riječi pjesama sa neta koje su bila divna podloga za razvoj plijesni, moga neraspoloženja. kao svaki mulac bilo mi je fora biti u depri kao da sam klosar da mi nista ne ide...bla bla znate već.
konstantno sam bio u deprsiji još sa ogromnim problemima koje sam imao...sve je to ličilo na ništa, ja sam znao dan ima biti zatvoren u mračnoj sobi koja je već počela smrditi sa svijećama kraj sebe.
da ne okolišam sve sam to lijepo sredio, jako sretno se zaljubio, čak se i promijenio jedno vrijeme više nisam bio u bedu, sve je lijepo izgledalo, raspoloženje super no opet tonem lagano. ubediram se na najmanju sitnicu, gotovo kriv pogled i što je najgore to me dugo drži. kad mi netko nešto kaže za 3 minute uopće se ne sjećam da sam ga vidio a kamoli razgovaroa s njim. ponekad zaboravim ručat prije odlaska od kuće. koncentracija je NULA... ne mogu zapamtiti ništa...ništa.... ništa mi se neda sve mi je crno a o crnim mislima da ne govorim.

muči me to što imam sve ajde da ja imam neke probleme, ili potrebe ali sve sve sve, a jako me je strah da ta moja bolesna psiha ne povrijedi osobu koju volim i koja to ne zaslužuje...
naljutim se na nju odjednom, odbrusim joj iako sam poznat po toleranciji i trpljenju (jaaaako puno mogu trpiti tuđe ispade i slično ali o o nome što se u meni dešava neću govoriti).
doslovno mi niušta ne fali...molim vas za pokoji savjet... neku dobru knjigu ili nešto... jer ne želim biti u depresiji kad već imam sve što mogu poželjeti...i ne želim je povrijediti..

-ParadoX-
14.12.2006., 16:04
Kritika cistog uma...

Dadli
15.12.2006., 13:33
ljudi,sad sam pisala poveći post sa svim svojim problemima (na sreću sada stvar prošlosti), al sam glupa ga slučajno izbrisala...:bonk:
Da skratim priču, ono šta je mene spasilo je slijedeća spoznaja:

DEPRESIJA JE BOLEST,TO NISAM JA.

Kad sam ovo shvatila(a trebalo mi je duuugo,obolila sa 17, sad mi je 25.g.)sve je krenulo na bolje.
Druga stvar koju sam shvatila

JA SAM ZNALA DA JE MENI TOOOLIKO LOŠE DA NEMA TE RIJEČI KOJA ĆE ME UČINIT NE SRETNOM NEGO BAREM NORMALNOM OSOBOM,SA SVAKODNEVNIM PROBLEMIMA I BRIGAMA,VEĆ DA OSJEĆAM PATOLOŠKU TUGU I OČAJ U SEBI i da je to FIZIOLOŠKE NARAVI i tako se treba i liječit.Tako da pijem AD već 2g. i nikada ama baš nikada nikada nikada nikada nisam požalila,za mene jednostavno nije bilo alternative!!!!
Išla sam i idem psihijatru,al to mi je više kao bonus u cijeloj priči,razgovor je jaaako bitan,i paše mi,al bez tableta ja neznam di bi danas bila:bang:

Nikad nisam bila niti ću bit za tablete,al ako je nekome jako loše(a vjerujte mi,bilo mi je) apsolutno!!!!!
Uf,ma šta ja pričam,sjećam se da mi je doktor rekao da u jednom jako malom postotku ljudi AD ne pomažu, i da takvi ljudi dobivaju faking elektrošokove,ma ja sam bila spremna na sve, elektrošokovi su mi se činili ko poljsko cvijeće prema boli koja me ubijala iz dana u dan...

Nije da sada cvrkućem od sreće na tabletama, naprotiv, i dalje sam pomalo negativna i ogorčena,al takva sam oduvijek,po prirodi, to sam sada ja,a ne depra!!!
:kiss:

azrail
15.12.2006., 14:54
muči me to što imam sve ajde da ja imam neke probleme, ili potrebe ali sve sve sve, a jako me je strah da ta moja bolesna psiha ne povrijedi osobu koju volim i koja to ne zaslužuje...
..

to je najgore kad misliš da imaš sve a opet nisi dobro a još je gore kad ti to drugi konstantno tupe da si stvarno sretnik jer imaš puno toga što drugi nemaju pa se onda uz to što se osjećaš jadno,nikakvo,bezvrijedno osječaš još i nezahvalno i sebično jer bože dragi tražiš ljubav za koji oni očito nemaju sluha..eto moji meni to non stop tupe da sam sebična i bezobrazna i nezahvalna jer da imam SVE kao da nemaju nimalo mozga da je to sve toliko šugavo relativno i da bi trebali imat makar malo obzira prema tuđim željama i nezadovoljstvima...što se tiće depresije ja sam pred nekih par godina imala kriznu fazu i stvarno mi je bilo teško a ovi moji kreteni koji nisu željeli prihvatit da dijete njih savršenih i besprijekornih može imat problema već su me još više bacali u bed proglašavavši me lijenom i bezobraznom..evo još uvijek sam bijesna na njih i njihove savršene živote zbog kojih nemogu shvatit da ja neznam uživat u životu i da kvragu neznam kako da budem zadovoljna zar je to tako teško za razumijet?ponekad mi se tako gade..
nisam ti niš pomogla samo sam se malo izlajala o tome kako je to kad si depresivan a to ti drugi ne dozvoljavajiu da budeš pa si ti sam ni ne dozvoljavaš da to jesi već se osjećaš krivim što si uopće rođen..

ciganka
15.12.2006., 15:22
U mom slucaju, ne znam sto me vise muci, depresija ili anksioznost.
Meni se cini da sam ja oduvijek bila sklona takvim raspolozenjima, sjetim se nekih primjera iz djevojastva i sada znam odgovore: A&D. Nakon jedno 8-9 godina normalnog zivota sprpalo me bas jako. Jos uvijek se oporavljam, u posljednjih 5 tjedana i sa AD. Pomaci su tu, iako neznatni, ali crnih misli ima vrlo malo, sto me prije vrlo opterecivalo. Moj trenutni problem je strasna nervoza ako ne uzmem anksiolitik koja me najvise drzi ujutro i dopodne, a kako se vecer priblizava, polako odlazi. Uz to, imam strasnu averziju prema svim tipovima obaveza, iako ih svakodnevno izvrsavam, ali mi ne donose nikakvo zadovoljstvo. Posjetila sam psihologa 3 puta, procijenila sam da mi ne moze nesto posebno pomoci, uostalom imam muza za svakodnevni razgovor. On nije strucnjak, naravno, ali meni su sve stvari jasne i sto bi se trebalo samo sto ih nisam u stanju napraviti. Bez posla sam vec nekoliko mjeseci, uopce mi ne nedostaje, cak sto vise, imam osjecaj da ne bih mogla podnijeti i tu obavezu. Pokusavam raditi na sebi koliko mogu (aktivnosti, razgovori).
Drma me i hipohondrija, pa se cesto uspanicim da imam neku terminalnu bolest (rak pluca, posto pusim), nisam sigurna da li me je i to moglo dovesti do ovoga stanja. Ako netko ima slicna iskustva, molim da se javi.
Pozdrav:)

osbourne
15.12.2006., 20:42
hvala na odgovorima...samo da napisem dok nisam zaboravio 8dolsovno) da je tvoj suprug upravos trucnjak jer te voli i zna te kakva jesi. psihicu su strucnjaci u jendom smjeru ali mislim da je bliska osoba jako dobra terapija možda bi ona trebala otići na razgovor i raditi s tobom..dakle da muž ode na razgovor i savjete primjenjuje na tebi...vama!
što se tiče nervoze... i cijele ove priče,..počinjem shvaćati da je to u našim glavama bezveze...ljudi drago treba se pomaknuti...
ja jesam danas! zamislite nisam sjedio 10m sati na internetu i deprimirao se nego sam digao tetku i očistio akvarij, radio neka stakla u dvorištu i vrijeme je prebrzo prošlo, skoro sam zakasnio na autobus za grad...sad kad sam došao doma čeka me još posla...predivan osjećaj.
imam predivan hobi (životinje, priroda, ekologija) i tome dajem mnogo pažnje..i sad me čeka podmirivanje mojih životinjica;)!

dakle savjet koji sma primijenio na sebi...dignite se iz stolica i ulinite nešto...što se nervoze i depre tiče...ako ga nemate, nađite si hobi...sigurno na svijetu postoji nešto što bi vas zanimalo!
vrt? teraristika? konjički klub? slikanje? sport? šretnje prirodom? fotografija?....
vidite da sam dobre volje sada;)

ciganka
16.12.2006., 15:46
JA SAM ZNALA DA JE MENI TOOOLIKO LOŠE DA NEMA TE RIJEČI KOJA ĆE ME UČINIT NE SRETNOM NEGO BAREM NORMALNOM OSOBOM,SA SVAKODNEVNIM PROBLEMIMA I BRIGAMA,VEĆ DA OSJEĆAM PATOLOŠKU TUGU I OČAJ U SEBI i da je to FIZIOLOŠKE NARAVI i tako se treba i liječit.Tako da pijem AD već 2g. i nikada ama baš nikada nikada nikada nikada nisam požalila,za mene jednostavno nije bilo alternative!!!!
Išla sam i idem psihijatru,al to mi je više kao bonus u cijeloj priči,razgovor je jaaako bitan,i paše mi,al bez tableta ja neznam di bi danas bila:bang:

Nikad nisam bila niti ću bit za tablete,al ako je nekome jako loše(a vjerujte mi,bilo mi je) apsolutno!!!!!
Uf,ma šta ja pričam,sjećam se da mi je doktor rekao da u jednom jako malom postotku ljudi AD ne pomažu, i da takvi ljudi dobivaju faking elektrošokove,ma ja sam bila spremna na sve, elektrošokovi su mi se činili ko poljsko cvijeće prema boli koja me ubijala iz dana u dan...

Nije da sada cvrkućem od sreće na tabletama, naprotiv, i dalje sam pomalo negativna i ogorčena,al takva sam oduvijek,po prirodi, to sam sada ja,a ne depra!!!

Obicno se odlucujemo na AD kada smo iscrpili sve druge mogucnosti, barem je to bio slucaj sa mnom. A kada mi je bilo najteze, umjesto da sam ih odmah pocela koristiti (ali tu je malo z.... napravio i moj GP, nije znao da li da mi prepise AD ili ne, pa mi je preporucio neke natural herbs, a na razgovor kod psihijatra sam cekala 2 mjeseca), najvecu krizu sam prebrodila bez njih.
I da, gledala sam na TV-u pricu o zeni jednog poznatog americkog politicara koja prima elektrosokove, to joj olaksa depresiju na nekih 9 mjeseci, pa onda opet. Kaze da je toliko zahvalna na tome, jer je bila u tako dubokoj depresiji godinama da joj nista drugo nije pomagalo. Mislim da ljudi koji to nisu iskusili ili nikada nisu bili u kontaktu sa osobom koja pati od toga ne mogu razumjeti.
Pretpostavljam da je fora u tome sto mi izvana izgledamo savrseno normalno, a unutra nas sve razdire.
Ni ja po naravi nisam sretna ni optimisticna osoba, pa ne ocekujem da mi AD to pruze. Zelim samo mir sa samom sobom, a sto se mene tice, ne moram se naglas nasmijati vise nikada. :cerek:

ciganka
16.12.2006., 15:57
hvala na odgovorima...samo da napisem dok nisam zaboravio 8dolsovno) da je tvoj suprug upravos trucnjak jer te voli i zna te kakva jesi. psihicu su strucnjaci u jendom smjeru ali mislim da je bliska osoba jako dobra terapija možda bi ona trebala otići na razgovor i raditi s tobom..dakle da muž ode na razgovor i savjete primjenjuje na tebi...vama!
što se tiče nervoze... i cijele ove priče,..počinjem shvaćati da je to u našim glavama bezveze...ljudi drago treba se pomaknuti...
ja jesam danas! zamislite nisam sjedio 10m sati na internetu i deprimirao se nego sam digao tetku i očistio akvarij, radio neka stakla u dvorištu i vrijeme je prebrzo prošlo, skoro sam zakasnio na autobus za grad...sad kad sam došao doma čeka me još posla...predivan osjećaj.
imam predivan hobi (životinje, priroda, ekologija) i tome dajem mnogo pažnje..i sad me čeka podmirivanje mojih životinjica;)!

dakle savjet koji sma primijenio na sebi...dignite se iz stolica i ulinite nešto...što se nervoze i depre tiče...ako ga nemate, nađite si hobi...sigurno na svijetu postoji nešto što bi vas zanimalo!
vrt? teraristika? konjički klub? slikanje? sport? šretnje prirodom? fotografija?....
vidite da sam dobre volje sada;)

To je upravo ono sto mi i muz stalno govori, posvetiti se necemu sto volimo. Ti si sretan je imas takav lijepi hobi, sigurna sam da ce ti to puno pomoci. Ja, na zalost, nemam nikakvih hobija, bas me nista ne usrecuje ovih mjeseci. Stvari koje su me prije interesirale (citanje, sminkanje, shopping:confused: ) me uopce ne zanimaju. Opet kukam, cini mi se da sam upravo pronasla jednu stvar u kojoj uzivam.:rofl:

Fruit
16.12.2006., 16:08
Zadnje 2-3 godine svaki mi je doktor pripisivao Ad ali normalno ja sam bila uvjerena da ce depresija nestati ili ne znam sto,ali prije 3 mjeseca vidjela sam da ili cu poluditi ili krepati ako nesto ne poduzmem i tako sam pocela trositi Ad i sad se osjecam puno bolje i jako mi je zao sto ih nisam pocela trositi kad mi ih je doktor prvi put pripisao.

ciganka
16.12.2006., 16:56
Zadnje 2-3 godine svaki mi je doktor pripisivao Ad ali normalno ja sam bila uvjerena da ce depresija nestati ili ne znam sto,ali prije 3 mjeseca vidjela sam da ili cu poluditi ili krepati ako nesto ne poduzmem i tako sam pocela trositi Ad i sad se osjecam puno bolje i jako mi je zao sto ih nisam pocela trositi kad mi ih je doktor prvi put pripisao.

Da, svima se nama cini da to mozemo rijesiti sami, a kada nas scepa za gusu, onda nema druge do AD. Moj najgoriji period je prosao bez AD, ali sam se prilicno umorila i kada su mi se crne misli pocele opet intenzivnije vrtiti po glavi, odmah sam se prihvatila tog stapa da mi pomogne da to lakse prebrodim. Uz to, kontala sam, dolazi zima, nema svjetlosti, hladno, aktivnosti ogranicene, fali familija, bolje da ja sada krenem na AD jer ako me scepa u sred zime, biti ce mi bas gadno.
Fruit, kazes koristis AD tri mjeseca. Kada si pocela osjecati znatnije poboljsanje, kako ti je sa nervozom, imas li je, jesi li dobila energiju? Hajde podijeli iskustvo :kiss:

ivana2009
16.12.2006., 18:28
moram ovo pitati jer iskreno nemamm pojma što je to. AD,štoje to?punimriječima i imam jedno pitanje kod psihijatra sam naručena tek 22.1.2007(KBC Rebro) ali do tad imam osjećaj da ću poludjet, grozne opsesivne misli mi se vrte po glavi da se sama sebi gadim. E sad da li je pametno kupi aktivin h iako znam da počinje djelovat tek za 2 tjedn.sve mi ide krivo...prvo umodusu nemaju termina do siječnja a ni u centru za duhovnu pomoć odem kod doktorice i onami lijepo da uputnicu za rebro i tam mi fino kažun 22.1. a pošto sam ja katolik i dodajte tumalo fantastike a poprirodi sam jako plašljiva svemu vjerujem, katastrofa je..

ivana2009
16.12.2006., 18:45
da li aktivin h ide na recept?

Dadli
16.12.2006., 20:46
Obicno se odlucujemo na AD kada smo iscrpili sve druge mogucnosti, barem je to bio slucaj sa mnom. A kada mi je bilo najteze, umjesto da sam ih odmah pocela koristiti (ali tu je malo z.... napravio i moj GP, nije znao da li da mi prepise AD ili ne, pa mi je preporucio neke natural herbs, a na razgovor kod psihijatra sam cekala 2 mjeseca), najvecu krizu sam prebrodila bez njih.
I da, gledala sam na TV-u pricu o zeni jednog poznatog americkog politicara koja prima elektrosokove, to joj olaksa depresiju na nekih 9 mjeseci, pa onda opet. Kaze da je toliko zahvalna na tome, jer je bila u tako dubokoj depresiji godinama da joj nista drugo nije pomagalo. Mislim da ljudi koji to nisu iskusili ili nikada nisu bili u kontaktu sa osobom koja pati od toga ne mogu razumjeti.
Pretpostavljam da je fora u tome sto mi izvana izgledamo savrseno normalno, a unutra nas sve razdire.
Ni ja po naravi nisam sretna ni optimisticna osoba, pa ne ocekujem da mi AD to pruze. Zelim samo mir sa samom sobom, a sto se mene tice, ne moram se naglas nasmijati vise nikada. :cerek:

Baš tako:five:

Dadli
16.12.2006., 20:49
moram ovo pitati jer iskreno nemamm pojma što je to. AD,štoje to?punimriječima i imam jedno pitanje kod psihijatra sam naručena tek 22.1.2007(KBC Rebro) ali do tad imam osjećaj da ću poludjet, grozne opsesivne misli mi se vrte po glavi da se sama sebi gadim. E sad da li je pametno kupi aktivin h iako znam da počinje djelovat tek za 2 tjedn.sve mi ide krivo...prvo umodusu nemaju termina do siječnja a ni u centru za duhovnu pomoć odem kod doktorice i onami lijepo da uputnicu za rebro i tam mi fino kažun 22.1. a pošto sam ja katolik i dodajte tumalo fantastike a poprirodi sam jako plašljiva svemu vjerujem, katastrofa je..

Ljudi,ja neznam za vas,ali ja sam išla kod privatnog psihijatra...;)
Mislim,ja sam imala i poteže panične napade uz depru tako da čekanje na red u nekakvoj bolnici nije dolazilo u obzir..je da je skupo,ali ak neću za to dat..:mig:

Dadli
16.12.2006., 20:51

AD su antidepresivi...a šta ti je to Aktivin h?!?!?

ivana2009
16.12.2006., 20:53
a koliko otprilike koštaju privatni psihijatri?aktivin h je antidepresiv na biljnoj bazi(gospina trava i još nešto)

Dadli
16.12.2006., 21:33
a koliko otprilike koštaju privatni psihijatri?aktivin h je antidepresiv na biljnoj bazi(gospina trava i još nešto)

A joj,ako ti je stvarno tako loše,sumnjam da će ti to pomoć...:nono: Mislim,ne želim te obeshrabrit,ali znam kad je meni bilo loše da bi mi to pomoglo kolko i da sam pojela čokoladu...:rolleyes:
Mene je svaki tretman koštao 200 kn,u početku sam išla 3 put tjedno,al kažem,ja sam imala i panični poremećaj tako da neznam da li bi ti morala ići tako često...;)

ivana2009
16.12.2006., 22:02
ma znam da neće ali mi treba nešto što će me barem malo smirit jer imam ispit sad 8.1. a taj moram proć jerr sam prošli pala baš zbog bezvoljnosti

daaamir
16.12.2006., 22:17
ljudi,sad sam pisala poveći post sa svim svojim problemima (na sreću sada stvar prošlosti), al sam glupa ga slučajno izbrisala...:bonk:
Da skratim priču, ono šta je mene spasilo je slijedeća spoznaja:

DEPRESIJA JE BOLEST,TO NISAM JA.

Kad sam ovo shvatila(a trebalo mi je duuugo,obolila sa 17, sad mi je 25.g.)sve je krenulo na bolje.
Druga stvar koju sam shvatila

Dakle da se umiješam jer imam malo iskustva sa time, moraš si srediti život na način da radiš ono što voliš, družiš se sa ljudima koji unose pozitivu u tvoj život i neće ti trebati nikakav pils. Vjeruj mi to jer sam ja bio teži slučaj probao sam sve AD koji su na tržištu u hr, o antipsihoticima raznim neurolepticima, anksioliticima u količinama koje nisu normalne. Naravno psihič mi ih je davao jer nije znao što je samnom, a bilo mi je samo gore. Na kraju krajeva promijenio sam društvo, našao posao koji mi se sviđa i promijenio kompletni životni stil, te sam sada novi čovijek. Došli smo do zaključka i ja i mr.psihič da mi lijekovi nikad nisu bili potrebni, te da mi nije bio niti potreban niti njihov tretman. Dakle biti će ti onako kako si sama napraviš.

Dadli
17.12.2006., 10:17
Dakle da se umiješam jer imam malo iskustva sa time, moraš si srediti život na način da radiš ono što voliš, družiš se sa ljudima koji unose pozitivu u tvoj život i neće ti trebati nikakav pils. Vjeruj mi to jer sam ja bio teži slučaj probao sam sve AD koji su na tržištu u hr, o antipsihoticima raznim neurolepticima, anksioliticima u količinama koje nisu normalne. Naravno psihič mi ih je davao jer nije znao što je samnom, a bilo mi je samo gore. Na kraju krajeva promijenio sam društvo, našao posao koji mi se sviđa i promijenio kompletni životni stil, te sam sada novi čovijek. Došli smo do zaključka i ja i mr.psihič da mi lijekovi nikad nisu bili potrebni, te da mi nije bio niti potreban niti njihov tretman. Dakle biti će ti onako kako si sama napraviš.

Meni je to ko da kažeš čovjeku koji boluje od raka da će ozdravit ak promjeni prijatelje..;)

Ok,ja mislim da je veliki dio bolesti,pa tako i ovako nešto poput depresije znak da nešto u životu radiš krivo...i u tom smislu moraš posložit stvari u životu drugačije...

Tako da lijekovi bez tvog angažmana ne pomažu puno...ali i dalje odgovorno tvrdim da su mene spasili prvenstveno AD...:top:

Dadli
17.12.2006., 10:21
ma znam da neće ali mi treba nešto što će me barem malo smirit jer imam ispit sad 8.1. a taj moram proć jerr sam prošli pala baš zbog bezvoljnosti

Odi do doktorice opće prakse,možda ti ona da nešto...nemoj na svoju ruku...i nazovi Rebro i slaži im da imaš panične napade pa će te puno brže primit...(kad sam ja zvala i rekla isto-samo šta je u mom slučaju to nažalost i bila istina,naručili su me maltene odmah)..

ciganka
17.12.2006., 14:58
Da li nekoga muci i anksioznost uz depresiju? Mene to drma zajedno, tako da ni sama ne znam sto mi je gorije. Sada je definitivno anksioznost, jer od kada se probudim rano ujutro do predvece ne napusta me, bez obzira da li sto radim ili ne.

Pijem AD vec punih mjesec dana, situacija jeste bolja sto se tice crnih misli i opcenito raspolozenja, ali jos uvijek imam nedostatak energije koji mi bas smeta.

Trebala bih uskoro ici traziti posao, to me strasi...

kajuu
17.12.2006., 15:18
doslovno mi niušta ne fali...molim vas za pokoji savjet... neku dobru knjigu ili nešto... jer ne želim biti u depresiji kad već imam sve što mogu poželjeti...i ne želim je povrijediti..[/QUOTE]

Zapucaj u Mladinsku knjigu i kupi si : Knjiga životnih zakona(Templeton):top:

DaVinci
17.12.2006., 20:55
Antidepresivi ništa ne rješavaju, samo čovjeka čine otpornijim i neosjetljivijim na probleme.
AD imaju slično djelovanje kao ecstasy, samo slabije i postupnije. Onda si maznite bonkas, pa ste mirni. :zubo:
Slažem se u potpunosti sa onim što piše ovdje:
http://www.geocities.com/ss06470/index.htm
Ali to naravno nije popularno mišljenje niti među farmaceutskim kompanijama koje žele prodati svoje bonkase, niti među psihijatrima, koji se ne žele gnjaviti sa psihoanalizom i pokušati stvarno pomoći osobama sa depresijom.
Moja depra je sve gora, ali sam shvatio da se ona pogoršala prije svega zbog konkretnih problema koje imam u životu i naravno stoga što sam joj genetski sklon.
Nikakva tableta mi to neće riješiti.

jez
18.12.2006., 15:21
pokušavam se oraspooložiti uz glazbu, metal mi na uši izlazi i ubija me lagano, te sam htio skinuti indijansku glazbu (čije mi torente naravno ne da jer ne bi bilo fora...) ali kad se sjetim da će me to još ukomirati jer nema više nit prirode gdje sviraju ni njih skoro...opet se ukomiram. sta da radim...?

res publica
18.12.2006., 15:39
pokušavam se oraspooložiti uz glazbu, metal mi na uši izlazi i ubija me lagano, te sam htio skinuti indijansku glazbu (čije mi torente naravno ne da jer ne bi bilo fora...) ali kad se sjetim da će me to još ukomirati jer nema više nit prirode gdje sviraju ni njih skoro...opet se ukomiram. sta da radim...?

neznam baš koliko je voliš, ali klasika, posebno mozart, je highly recommended kod lošeg stanja. opušta, podiže koncentraciju i raspoloženje. budući da se bliži božić, preporučujem i ščelkunčika od čajkovskog.

ciganka
18.12.2006., 17:26
neznam baš koliko je voliš, ali klasika, posebno mozart, je highly recommended kod lošeg stanja. opušta, podiže koncentraciju i raspoloženje. budući da se bliži božić, preporučujem i ščelkunčika od čajkovskog.

Nisam neki strucnjak sto se klasike tice, ali ja je jos uvijek ne mogu slusati, otkako me sprpala ova depra. Baca me u totalni bed, najvise mi odgovaraju Rage Against Machine...

ivana2009
18.12.2006., 18:52
dana mi je moja doktorica dala uputnicu gje piše hitno za psihijatra i dok ne odem dala mi je da izdržim Misar tablete, ali mislim da nije shvatila da sam u koliko mi je loše jermi nije dala ništani za nesanicu nego samo neke upute bez obtira koliko joj je stalo da mipomogne i to što je pred kraju za spewcijalizaciju za psihuijatra il tak nešto,nisam ju dobro razumjela. Kakve su to tablete uopće jel iih netko koristio?

Dadli
19.12.2006., 09:03
dana mi je moja doktorica dala uputnicu gje piše hitno za psihijatra i dok ne odem dala mi je da izdržim Misar tablete, ali mislim da nije shvatila da sam u koliko mi je loše jermi nije dala ništani za nesanicu nego samo neke upute bez obtira koliko joj je stalo da mipomogne i to što je pred kraju za spewcijalizaciju za psihuijatra il tak nešto,nisam ju dobro razumjela. Kakve su to tablete uopće jel iih netko koristio?

Ja sam pila te tablete...mislim da mi ih je psihijatar dao da ih pijem prije ispita jer nisam mogla normalno izlazit na ispite,bila sam u komi...pa neznam sad,mislim da sam popila 1 tabletu dva sata prije ispita ili tako nešto...pitaj doktoricu,vidim da je tebi isto bed zbog ispita....I ne brini,bit ćeš ok, kolko god ti to sad zvučilo nemoguće....:top:

ivana2009
19.12.2006., 12:13
Ja sam pila te tablete...mislim da mi ih je psihijatar dao da ih pijem prije ispita jer nisam mogla normalno izlazit na ispite,bila sam u komi...pa neznam sad,mislim da sam popila 1 tabletu dva sata prije ispita ili tako nešto...pitaj doktoricu,vidim da je tebi isto bed zbog ispita....I ne brini,bit ćeš ok, kolko god ti to sad zvučilo nemoguće....:top:
nadam se. Danas kad sam se prubodila bilasam bezvoljna i nisam otišla na Rebro a pošto sutra MORAM na faks otići ću poslije a od razloga zašto nisam otišla taj jer mme mama nonstop nešto zapitkuje zašto ne učim tak da ću iskoristit to što sutra moram na faks .Čitala sam o tom lijeku i dosta su me uplašile neuspojave. meni je ljekarnik napisao da ih pijem 2 do 3 na dan one su od 0,25mg. kako si ih ti pila?

jez
19.12.2006., 13:59
ja sam sada u naponu dobre volje iako sma malo umoran, slušam neku lijepu glazbicu, ljudi dajte, ajde malo raspoloženja, blagdani su, darujte nekome dar makar malog djedića nekom dragom pa ćete vidjeti kako je ta osoba sretna, te će i vas automatski učiniti.
uz to planiram si preurediti sobu pa se nadam da ce to malo utjecati na moju psihu:cerek: eto snalazim se, dajte, mrdnite se, blagdani su učinimo/te nešto za sebe! SEBE! jer život nam je nešto najvrijednije, to vidim sada kada sam okej raspoložen,
ovom bih prilikom predložio jednu knjigu koju imam doma i koju sam 3 ili 4 puta počinjao čitati i opet planiram jer je nikad nisam dovršio! svakako je nabavite da li u knjižnici ili u knjižari nije skupa 90ak kuna

DON MIGUEL RUIZ...GLAS ZNANJA (PRAKTIČNI VODIĆ DO UNUTARNJEG MIRA)

"Rađamo se u istini, ali odrastamo vjerujući u laži...Jedna od najvećih laži u priči o čovječanstvu jest laž o vlastitom nesavršenstvu...."

ivana2009
19.12.2006., 15:02
ja sam sada u naponu dobre volje iako sma malo umoran, slušam neku lijepu glazbicu, ljudi dajte, ajde malo raspoloženja, blagdani su, darujte nekome dar makar malog djedića nekom dragom pa ćete vidjeti kako je ta osoba sretna, te će i vas automatski učiniti.
uz to planiram si preurediti sobu pa se nadam da ce to malo utjecati na moju psihu:cerek: eto snalazim se, dajte, mrdnite se, blagdani su učinimo/te nešto za sebe! SEBE! jer život nam je nešto najvrijednije, to vidim sada kada sam okej raspoložen,
ovom bih prilikom predložio jednu knjigu koju imam doma i koju sam 3 ili 4 puta počinjao čitati i opet planiram jer je nikad nisam dovršio! svakako je nabavite da li u knjižnici ili u knjižari nije skupa 90ak kuna

DON MIGUEL RUIZ...GLAS ZNANJA (PRAKTIČNI VODIĆ DO UNUTARNJEG MIRA)

"Rađamo se u istini, ali odrastamo vjerujući u laži...Jedna od najvećih laži u priči o čovječanstvu jest laž o vlastitom nesavršenstvu...."

nadam se da je knjiga dobra

Dadli
19.12.2006., 17:13
nadam se. Danas kad sam se prubodila bilasam bezvoljna i nisam otišla na Rebro a pošto sutra MORAM na faks otići ću poslije a od razloga zašto nisam otišla taj jer mme mama nonstop nešto zapitkuje zašto ne učim tak da ću iskoristit to što sutra moram na faks .Čitala sam o tom lijeku i dosta su me uplašile neuspojave. meni je ljekarnik napisao da ih pijem 2 do 3 na dan one su od 0,25mg. kako si ih ti pila?

Ja sam Misar pila samo prije ispita da smirim nervozu...inače sam pila antidepresive(i još pijem), Cipralex u kombinaciji sa Velafxom...nemoj se bojat nuspojava...to ti i na Andolu sve piše...mislim,uvijek je moguće,al sumnjam..
Zanima me,jesi rekla mami i općenito starcima da ti nije dobro?!?!

ivana2009
19.12.2006., 17:21
nisam, dokne dobijem stručnu dijagnozu jer bimi rekli da samo umišljam

ivana2009
19.12.2006., 17:31
ja nisam dobila još nikakve Ad iako me ovaj misar smiruje donekle još uvijek miprođu sumanute ideje kroz glavu a tu i tam se zna rasplakat. Sam da mi daju termin na rebru što prije. Trebala sam danas ali pošto me bezvoljnost opet uhvatila i nisam se mogla dić iz krevbete do 13h

ivana2009
19.12.2006., 17:32
tak daću sutra .MORAM! ali skužila sam da mi ipak nismo toliko izgublčjheni slučajevi jer smo svjesni svog problema.

Dadli
19.12.2006., 17:50
tak daću sutra .MORAM! ali skužila sam da mi ipak nismo toliko izgublčjheni slučajevi jer smo svjesni svog problema.

Pa naravno!!Najteže je to prepoznat!!Ma vidjet ćeš,bit će ti dobro,samo moraš bit strpljiva,meni su AD počeli djelovat tek kroz kojih mjesec-dva,a još dok je on pogodio dozu i varijantu koja meni pomaže....:rolleyes: Jebeš ispite, i ja sam tad sve stavila na stranu i eto,kad mi je postalo bolje sve nadoknadila i diplomirala:top: Tvoje zdravlje je najvažnije...;)

ivana2009
19.12.2006., 19:50
ali najviše se mrzim kad vidim da je sve ok ondapomislimm ajkd da pokušam ponovno pomislit oće li me to proć i naravno sve opet krene nizbrdo. neželim dolazit u takve napasti alikao da mi netko govori da ja za to nisam sposobna.nisam dovoljno jaka.užas

ivana2009
19.12.2006., 19:51
ali zahvaljujem Bogu što sam pronašla ovaj forum da nisam bila bi još jače u komi i mislila da sesamo menbi ovo dešava

Dadli
19.12.2006., 20:52
ali zahvaljujem Bogu što sam pronašla ovaj forum da nisam bila bi još jače u komi i mislila da sesamo menbi ovo dešava

Nisi jedina,vjeruj mi,ima nas puno..
Kad je meni bilo najgore,mislila sam da jednostavno nije moguće da se neko osjeća stravičnije i gore od mene....jednostavno to je takva bol i patnja da je nemože niko shvatit tko kroz isto nije prošao...već sam se vidjela u luđačkoj košulji do kraja života s jedinim ciljem kako da se iz nje izvučem da taj život okončam..:mama:
Ali eto,sad sam dobro,završila sam fax i radim i šta je najbolje,fakat o svemu tome pričam jer sam skužila da ima puno u onoj the truth sets you free..;) i da mi je razgovor s ljudima pomogao(mada nisam nikad razgovarala s nikim ko je kroz to prošao,a dobro bi mi tad došlo:rolleyes: ..)...ne sramim se ničega i znam da nisam ništa umislila,štoviše,nebi se svako znao sa tim nosit...kad upoznaš depresiju(u mom slučaju+panični poremećaj i hipohondriju) skužiš da se ponekad teže ne-ubit nego ubit...to je nešto stravično...barem meni bilo...:(
Al kažem,ne brini,stat ćeš na noge,samo budi strpljiva i radi stvari koje ti odgovaraju i u kojima uživaš(koliko je god to moguće) i uz pomoć doktora i lijekova i razgovora ćeš ozdravit:kiss:

ivana2009
19.12.2006., 21:32
Nisi jedina,vjeruj mi,ima nas puno..
Kad je meni bilo najgore,mislila sam da jednostavno nije moguće da se neko osjeća stravičnije i gore od mene....jednostavno to je takva bol i patnja da je nemože niko shvatit tko kroz isto nije prošao...već sam se vidjela u luđačkoj košulji do kraja života s jedinim ciljem kako da se iz nje izvučem da taj život okončam..:mama:
Ali eto,sad sam dobro,završila sam fax i radim i šta je najbolje,fakat o svemu tome pričam jer sam skužila da ima puno u onoj the truth sets you free..;) i da mi je razgovor s ljudima pomogao(mada nisam nikad razgovarala s nikim ko je kroz to prošao,a dobro bi mi tad došlo:rolleyes: ..)...ne sramim se ničega i znam da nisam ništa umislila,štoviše,nebi se svako znao sa tim nosit...kad upoznaš depresiju(u mom slučaju+panični poremećaj i hipohondriju) skužiš da se ponekad teže ne-ubit nego ubit...to je nešto stravično...barem meni bilo...:(
Al kažem,ne brini,stat ćeš na noge,samo budi strpljiva i radi stvari koje ti odgovaraju i u kojima uživaš(koliko je god to moguće) i uz pomoć doktora i lijekova i razgovora ćeš ozdravit:kiss:

nadam se da hoću i klad se budem prisjećala toga nešto poput ružnog sna koji je prošao.znam da će to biti dugotrajan proces ali neka samo da to prođe.