PDA

View Full Version : Medeni mjesec/Bračno putovanje (zbirna tema)

stranice : [1] 2

zoreena
04.06.2003., 13:17
Ja i moj dragan planiramo u drugoj polovici osmog mjeseca na medeni mjesec 2 tjedna, pa neznam, nebi da je negdje bas predaleko, ja sam se dvoumila izmedju Italije, Grcke, (mozda Spanjolske) i Hrvatskih otoka, pa ako netko moze dati kakav savijet, prijedlog, kritiku, nije bitno, ako imate zelje da me savijetujete bila bih zahvalna.

:)

gea
04.06.2003., 14:06
nemoj hrvatske otoke. skupi su i nis novog ne bus vidla ni dozivjela. mislim, znam da je medenjak pa i ne bute bas puno jurili po lokalnim znamenitostima, al odite u tursku ili grchku

zoreena
05.06.2003., 12:14
Bilo bi lijepo kad bi netko napisao neko mjesto gdje je bio da je mirno, more blizu, cisto, ne preskupo narocito, i tako.......

zoreena
06.06.2003., 22:12
Ej a sta kazete u Turskoj za Antalya? To vidim dosta se reklamira, jel netko tamo bio? Koje je mjesto tamo dobro?

zoreena
16.06.2003., 12:28
Zar bas nitko nezna?

:(

mudrica
16.06.2003., 12:34
puno mi mjesta pada napamet, ali najviše madeira.
Prekrasan otok, romantičan, ima dosta aranžmana (preporuka TUI), a možda -ako ste kratki s novcima -uzeti u obzir i last minute aranžmane.

može se iskombinirati i s portugalom, ali mislim da je za medenjak madeira savršena i sasvim dovoljna

zoreena
16.06.2003., 12:42
Hvala mudrice punoooo :)

..jos ako bi mi mogla nesto vise reci o tome otoku, gdje se nalazi, kakv je ...bla...bla...ako ti se da..........

Princeza
16.06.2003., 12:43
Probaj vidjeti starije topice. Buduci da vi zelite medeni mjesec na moru, vidi topice o ljetovanjima. :) Sigurno ces naci nesto.

Evo, ja bih ti bez imalo griznje savjesti preporucila Taorminu ili neki drugi grad na Siciliji, a vise o cijelom otoku mozes naci na posebnom topicu.

mudrica
16.06.2003., 12:46
1. odi u atlas airtours (andrašecova), oni imaju dosta kataloga stranih agencija (najviše od TUI jer s njima dobro surađuju), odmah ćes vidjeti i cijene i opise i fotke otoka

2. odi na google, upiši madeira i uživaj

otok pripada portugalu (južno), priroda je ...uf, teško je opisati - prekrasna, ostaješ bez riječi, mjesto je cijelo u mozaicima - kuće, pločnici. meni je sve to izgledalo kao jedan veliki park.
klopa i cuga (vino!) je također fenomenalno.
da ne duljim - idi po točkama 1. i 2. redoslijedom koji ti najviše paše

Princeza
16.06.2003., 12:52
Evo ti link na topic o Siciliji (http://www.forum.hr/showthread.php?threadid=4756) . :)

Btw, Atlas Airtours imas i u Gajevoj, kraj kavane Boban. Odlicni aranzmani, odlicne cijene! :s Za ovo ljeto ti daju i besplatan tranfser do Ljubljane, odakle se leti, i besplatno zdravstveno osiguranje za inozemstvo (koje je inace stavka od parsto kuna). :)

zoreena
16.06.2003., 21:26
Ma super ste, hvala na savjetima, inace ja sam iz Slavonije pa mi nisu bas usput agencije u Zagrebu pa zato bas neznam, al cu ih preko neta pogedati...

hvala, hvala........................:)

zoreena
16.06.2003., 21:53
Ovo za Siciliju je dobro, al u ovom prospektu od atlasairtoursa ove godine imaju samo Sardiniju, dal je netko tamo bio?

zoreena
17.06.2003., 14:40
Kada bi birali sto bi izabrali?

Grcke otoke ili Sardiniju? I zbog cega?

zoreena
17.06.2003., 22:21
Ja opet pala u zaborav, smrc :(

rafaela
18.06.2003., 08:02
Toskana + Korzika:top: :top:

S tim da na Korziku ideš brodom.

Princeza
18.06.2003., 11:08
Luciana kaže:
Kada bi birali sto bi izabrali?

Grcke otoke ili Sardiniju? I zbog cega?

Iskreno, ne znam. Nisam bila ni na grckim otocima, ni na Sardiniji, a o obje destinacije sam cula fantasticne dojmove. :) Doduse, bila sam u Grckoj i bilo je super.

Probaj malo prosurfati i kreni na feeling. ;) Imas puno agencija na netu, ali najbolje ti je da ides sa etabliranim, provjerenim. ;)

zoreena
18.06.2003., 13:25
Bilo bi super kad bi netko tko je bio tamo nesto napisao.

Mislim da cu preko atlas air tours nadam se da su oni o.k.

:rolleyes:

GoldenSurferFromCRO
09.05.2005., 14:02
Svi vec znate da se uskoro zenim pa je red za sada da pocnem pomno isplanirati kamo nakon oltara i restorana. Htio bih odmah u nedjelju ujutro na aerodrom, povesti zenicu i 2 klinceka na daleku destinaciju.

Bali je iskljucena jer je predalo i preblizu tsunamija i teroristickih prevrata, a i ima puno bas Aussieja..

Bas sam oko bacio na Djevicanske otoke ili mozda na Kubu...Kazu da je 14 dana jeftino i to je bolje nego 7 dana....pa mzoda bih uzeo 14 dana, nego da li Karibik je bolje mjesto nego Indik?

Prvo pogledajmo moj zahtjev: Trazim prekrasnu plazu pjeskovitu na kilometre, a obvezna palma! Tako da mogu trcati po plazi uzduz poprijeka a palma nek bude meni vjerni prijatelj. A preko noci me ne zanima nekakvi glupi plesovi i diskaci, ne zanima me roljanja niti pijancevanja jerbo vodim zenu i deckice. Kapito?
A ak bude ruzno vrijeme mozda posjetim koju zanmenitost, spilja ili planinarenje, ili voznja brodom do nekih otoka?

Jako mi se svidjaju pacificka otocja, ali vjeruem da je tamo strahovito skupo, a ja bih takvu sliku, djevicanskog otocja, s prekrasnim plazama i prezelenim palmama, mirno mjesto, nema buke, a da ima zgodnih izletica. Pomzoi mi, je li Sejselski otoci, mozda Juznoafricka Republika pomaze, a mozda i Dominikanska Republika ili najvjerojatnije Kuba?!

Pomoz mi !!

Indi
09.05.2005., 14:20
Nemamo blage veze da se zenis, al drago nam je cuti da je tako :D

Juznu hemisferu zaboravi u ovo doba godine jer je tam sad jesen pa zima - jeftinije tada je, al risiras lose vrijeme. Ako zelis na Seychelle - jaaaaaaaaaaako skupo. Ako zelis negdje jako slicno Seychellima, onda Mauricijus ili Zanzibar (isto jako skupo). Inace ja bi ti preporucija Jamajku :frajer:

slavka
09.05.2005., 14:26
Pariz - romantika i erotika

GoldenSurferFromCRO
09.05.2005., 14:30
Draga Indi, vjencanje bude u zimi negdje u studeni ili u prosincu 2005 ili mozda u zimi 2006, datum se jos ne zna tocno, jer jos nismo se slozili oko mjesta vjencanja, ona bi opcinu a ja hocu katolicku crkvu.

A za destinacije, pa ja bih sliku sejselskih otoka, ak je skupo, hm,hm, nabaci brojku pa da vidim gdje sam ja lud...

Mislio sam da preko zime bude jeftino? A mozda Engleska, Njemacka i Francuska se seli na juznu hemisferu i tako bude skupo...

Pariz uopce nije mjesto romatnike, kazu mi frendovi da je tmao mnogo zgodnih francuskinja pa je vrlo lako skrenuti paznju u drugom smjeru, a osim toga imam 2 klinaca pa kako to vuci kroz Pariz?!

Ja bih plaze i ljencarenje pod palmama!!!

Indi
09.05.2005., 15:20
Neznam napamet cijene za Seychelle al znam da je jedna od najskupljih destinacija na svijetu. A sta recimo fali Maldivima ili Tajlandu??? Pjesak, palme i tsunami sigurno nece lupit 2x a i sad su im cjene tamo pale pa se isplati.

Ma ja ti kazem JAMAJKA!!!!!!!

Cohiba
09.05.2005., 15:45
Kuba :top:

Varadero ili otok Cayo Largo

bionda
10.05.2005., 09:17
Jamaica....Ocho Rios ili Montego Bay:top: ....strava

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 10:33
Uh, uh, jako zamamna mjesta, hm, hm, ako je sve to ispod 5000kn onda moze!!!

Nego kako to da sve znate o tome, vi to iz iskustva? Ili iz druga usta?

polly
10.05.2005., 10:57
Kad zbrojiš sve troškove, teško da možeš nešto naći ispod 5000 po osobi po tvojim željama.
Kad ti je već net dostupan, prosurfaj malo. Pogledaj ponude agencija.
Većina aranžmana ti je polupansion ili noćenje s doručkom a sitnu djecu trebaš prehranit i u podne i moraš piti. Zatim imaš i dio troškova (osiguranje, aerodromske takse,..) koji nisu obuhvaćeni cijenom aranžmana a obavezni su. Ako mjesto polaska nije Zgb moraš i do tamo doći.
I tak.

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 10:59
Nista mi nije tesko niti skupo ako s druge strane dobivam cisto pjeskovitu plazu i zelene palme!!!!

polly
10.05.2005., 11:02
Sam si stavio limit od 5000 kn.

Uz put, koji ti je to mali rover 98?

Cohiba
10.05.2005., 11:11
GoldenSurferFromCRO kaže:

Iz iskustva :cool: :jumping: :tulum: :gitara:

bionda
10.05.2005., 11:17

Iskustvo:D :D :D :D

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 11:26
Rover 214 Si 98.god. klima.

NEgo svi vi govorite iz iskustava, e pa recite mi molim vas koliko kosta te koliko dana ste proveli i kako ste se proveli.

Zar samo kazete: Muy Buena, oh-Yamaica, oh-Cuba, oh-French Indic Islands?!?! Sto ja trebam na osnovu toga izvuci?

polly
10.05.2005., 11:36
Pa kad ju već ženiš, kupi joj novi auto.
Nije rover loš, ali kaj će joj auto star 7 godina. OK dobiš ga za sitne novce, ali ako se nešto skrši bu vas to došlo puno preveč.

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 11:48
Ne brini se, zenin brat je automehanciar i autolimar tak da je to rjeseno. Bolji takav auto jerbo za male pare se vozika puno bolje od Yugaca i to je prvobitna bila namjera. A kada zenica dobije bolji posao i nakon godinu dvije mzoe ici na bolji i noviji ili novi novcati auto...svejedno...o tom potom.

Nego destinacija? Ovdje o tome pricamo...sto je najbolje za medeni mjesec za 4, friski bracni par plus 2 deckica, koja plaza i ljencarenje po suncu i toplo more te zelene palme?!?!?!

aaston
10.05.2005., 12:05

Do te cifre možeš otići u Tunis ili eventualno Kanarske otoke, mada nisam siguran kakve su im tamo plaže. Ono što bi ti htio ti je dosta dalje od Europe i bitno skuplje. Probaj neki last minute npr. ovdje (http://www.odklop.com)

Ostaje ti još solucija da za 5000kn kupiš par kubika pijeska, 2-3 palme, poveći lavor pun vode, kazetu ili CD sa zvukovima valova i sve to lijepo posložiš u dvorištu. Sunce imaš sigurno. :D

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 12:13
Last minute travels uopce nije losa, ali ja se nekako bojim da kada bacim oko na takvu opciju, u trenutku svadbe kada bismo trebali otici na medeni mjesec, ta destinacija bi isparila kao nepostojece i sto onda kako naci rezervnu?

Napraviti nekoliko opcija, pa ako prva padne, uzima se druga?

5000kn je samo okvir, naravno da mogu ici na skuplje jer se radi o jebezovnom medenom mjesecu pa jednom se vjenca u zivotu, zar nije tak?! Pa recimo da mi je 10.000kn limit po osobu, ali samo za nas dvoje dakle, 20.000kn je to plus djeca a za djecicu ocekujem samo badava spavanje i jedenje, dok za avion trebam dobiti popust. Molim?!

Indi
10.05.2005., 12:32
Evo konkretno - 2,5 tjedna Jamajka, let, krevet i puni pansion 3,500 CHF po osobi + ostali troskovi.

Mauricijus 2 tjedna, let, nocenje i dorucak 3,000 CHF po osobi + ostali troskovi.

Maldivi isto slicna cijena.

Tajland je bio najjeftinija opcija.

Sva ta mjesta nude pjescanje plaze i palme.

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 12:51
:eek: :eek: :eek:
Tako skupo, ah, ah, vidjet cu ja kaj bude nesto od toga, mislel sam negdje izmejdu 5000-10000kn, kadli ono previse od 10.000kn!!

Ali ja hocu pjescanu plazu i zelene palme imalo kupaca...mrzim jebene Aussieje, vise volim mirne plaze gdje mogu trcati a da ne spotaknem o razbijene flase ili mrtvace...

polly
10.05.2005., 13:01
1. Odobri si ukupan budget. Znaš koliko možeš/smiješ maksimalno potrošit.
Vodi računa o tome da cijena aranžmana nije sav trošak. Dodaj bar 50% više.
2. Odlući u kojem terminu ideš na putovanje.
3. Izaberi par (3-4) lokacija. Pri odabiru lokacija vodi računa o terminu putovanja. Pješčane plaže nisu ugodne u doba kiša. Ako jedna otpadne, ostaje druga.
4. Surfaj, surfaj. Imaš jako punnnno stranica turističkih agencija i puno komentara turista za pojedine destinacije i hotele kako je tamo, kakva je usluga i ostali dojmovi.

Ako hoćeš naljepit ću ti linkove.

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 13:05
Budi mi ljubazna pa mi posalji sve moguce linkove, samo na engleski i posebno uz neke komentare da vidim sto kazu ljudi...

polly
10.05.2005., 13:09
A čuj, ostaje ti onda npr. Tunis.
Pjesak ima, palme ima, nije skupo.
Prek Atlasa možeš ić i iz Ljubljane. Do aerodroma voze svojim busom tj. prijevoz je u cijeni aranžmana. Ako agencija nudi polazak iz npr. Beča onda do tamo moraš doći o svom trošku.
Na Tv se reklamira nekakava turistička agencija Kartaga, pa vidi kakve cijeni imaju. Oni idu i iz Zagreb.
U Tunisu ti je čisto OK.

Indi
10.05.2005., 13:12
Evo probat cu jos jednom - Tajland - mozes nac nocenje za svega nekih cca 5 dolara na noc, nece bit zesci luksuz al cete imat sve kaj vam treba (bungalow na samoj plazi - dakle pjesak i palme) - Tajland je mrak zemlja i definitivno jako povoljna. Mozes probat i Maleziju. Sto se tice last minute aranzmana - jedino kaj ti moze bit problem je viza (ako treba).

Dunj@
10.05.2005., 13:15
jel tko spomeno mal'dive...to su oni otoci pred indijom i svojevremeno su bili hit, a imaju baš to pješćane plaže, palme i aerodrome.

polly
10.05.2005., 13:24
Prvo - vize
http://www.mvp.hr/MVP.asp?pcpid=1161

zatim, komentari
http://www.holidaytruths.co.uk/

Šteta što ne znaš njemački, imam puno više takvih stranica. Svejedno evo ti ih pa nađi nekog da ti pomogne u čitanju
http://www.holidaycheck.de/index.php
http://www.hotelbewertungen.net/openhotelguide.php?pg=hn
http://www.urlaubsreklamation.de/hauptseite_1+2_fly_reklamationen.htm

Evo ti i jedna stranica sa sličicama jednog turista
http://www.alovelyworld.com/index2.html

Indi
10.05.2005., 13:26
Je spomenuli smo Maldive koji su jos uvijek hit i relativno je skupo tamo ic. Ali nebi preporucila maldive jer covijek zeli ludjacki nocni provod a toga tamo nema.

polly
10.05.2005., 13:27
A moš si mislit luđačkog provoda sa dvoje male djece.

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 13:28
Ne treabju mi nikakvi luksuz niti klima uredjaj u sobi niti TV ama bas nista treba mi samo dorucak i vecera, preko dana cu piti morsku vodu, a decki ce ionako jest kokose sa palme. Nama sto treba jeste cista pjescana plaza sa sto manje ljudi i sto vise zelenih palmi, te sto vise sunca a nikako kise.

Za Tunis sumnjam da imaju palme, meni palma oznacava pacificki ugodjaj, to tuniski turizam nema ili se mozda varam, moj frend je bio tamo kazu da su tamo muslimanke u drugom redu, da su u kaficima sve odreda muski arapi, no nekak mi se Tunis ne svidja jer se tmao mroa obici muzeje i kafice, a ja hoce samo pijesak, sunce i palme i tirkizno more!

Tajland uopce nije lose, ali se bojim mnogo turista i monsuma, inace sam za to, niej vazno sto je jeftino, meni je vaznije da nema puno Aussieja i drugih jebenih drkarosa, hocu samo pijesak,palma i sunce!

Meni se najvise svidjaju Maldivi, Sejselski otoci, Mauricijus, nesto sto ima na Pacifiku, a to se moze naci u Indiku posto je to blizu, a Karipski otoci su isto jako dobri, samo me brine za cijene i za nesnosne americke turiste
te se bojim za mnogo uragana...

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 13:30
Draga Indi, ne ne zelim ludjackog provoda!

ja zelim samo mir pjescane plaze, sunce i zelene palme!!! Ne trebaju mi ludjacki provod, toga imam sve odreda u ZG, ja hocu samo ostvarenej djecackog sna, to jest zalaz sunca na cisti horizont mora, tirkizno more kakvo to imaju Indijski i Tihi ocean, bijela plaza ili moze malo tamnija plaza, uglavnom da se mogu izlezavati 7 dana non stop a da mi nitko ne probudi!
A odonda da mogu uplivati u prekrasno more, a oko mene koralji i tirkizna voda! Hehe.

Provodi me ne zanimaju jer imam zenu i deckice!! Moze neko napusteno mjesto, samo da je mirno i fino.

polly
10.05.2005., 13:36
Kaj se dotikavlje pacifičkog ugođaj,
imaš palme i po našoj obali :rolleyes:

Ima jako zgodnih Tunižanki, i znaju biti znatno oskudnije obučene neg domaće puce na špici

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 13:39
a di su pjescane plaze i palme na nasoj obali? Bil sam na Bolu, nema toga nista. Na Korculi nema, zar mozda ima na Mljetu? Silba ima samo pjescane plaze, al nema palmi?

Je li se sjecas fotki sa Pacifika? Tirkizno more unadogled, bijeli pijesak i zelena palma, a ja lezim na grani palme! Hocu to!!! Hocu to!!

A tunsi ima palme? Tunizanke su u redu, ali ne namjervaam jebati njih, jer pobogu na medenom sam mjesecu, pored zene i deckica to ne treba napravit, zar niej tak?!

Indi
10.05.2005., 13:47
Ona ako hoces mir i tisinu i sunce i pjesak i palme i plavo more i tropski ugodjaj - MALDIVI - ALI onda odi BEZ djece i probaj nac last minute jer je tada stvarno jako povoljno (ja sam bila vec 4 puta i imam iskustva). Za Maldive netreba viza (dobis ju na aerodromu pa je to okej). Sezona (kad nece bit kise) na Maldivima ti je negdje od 11. pa do kraja 3. mjeseca, al je tada i najskuplje. Otoci su tako isfurani da svaki ima prakticno svoju skoro pa privatnu plazu - nema australaca i nema amera, al ima francuza, talijana, japanaca i njemaca - ak stvarno zelis idilu i ljencarenje na plazi onda odi na Maldive. Najjeftiniji aranzman last minute koji sam ja ikad za tamo nasla je bilo u 7. mjesecu (imali smo srece da nekim cudom niti jednom nije padala kisa) 7 dana polupansion u resortu sa 4 zvjezdice, ukljucen let i transfer me doslo 1,500 franaka. Takvu cijenu neces naci u sezoni.

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 13:50
hm, hm ovo jako zvuci preodlicno, ali znaci moram se zenit u 7. mjesecu?! Hm, hm...tvoju ponudu cu drzati na prvo mejsto. Svidja mis e maldivi!!!

Nego reci ti meni imas li kakvu fotku sa Maldivija ili mozda neki link da to vidim?

Indi
10.05.2005., 13:58
Imam miljon fotki sa maldiva al ih nemrem tu postat jer nemoze. Maldivi su ti pretezno prepuni ljudi koji su na medenom mjesecu i tocno potpadaju u kategoriju onog sta ti zelis ;)

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 14:06
Probat cu guglati pa da vidim.

Hm, kazes prepun mladenackih parova? Em, bit ce njima cundo kada dofuram deckice sa sobom, ja jako volim da deckici upijaju pacificki dozivljaj i da to bude Maldivi, a kazes da ne smetjau jedni drugome? Da je plaza dovoljno velika za svakoga?!

Indi
10.05.2005., 14:13
Ima i ljudi sa djecom, al su pretezno parovi ili ronioci (jer je to ronilacki heaven) - kazem nema nikad guzve na plazama. Maldivi su mali otoci i broj lezaja na otocima je rasporedjen tako da nitko nikom ne smeta na plazi. I kad sam bila u naj busy sezoni apsolutno nikad nije bilo guzve na plazi - idealno. BTW, it's indian ocean.

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 14:16
GOTCHA!!!

Guglao sam i odmah mi se stvorila prekrasna slika maldivske plaze! Pogodak! To je to ono sto trazim!

Znam da nije pacifik, ali treba mi neki pacificki ugodjaj ali i ovaj maldivski je skoro isti!!! Samo da na drugom kraju ne bude nista, samo bespuca mora sve unedogled!

Poceti cu polako istrazivati i vidjeti sto se mzoe najbolje izvuci iz svega toga. Cijena je tu negdje, samo trebam se ozeniti u 7 ili u8mj, ali to je isto kao da idem na more!

Meni je vecu gust iz EU zime doci u Maldive usred tropa! No kazes da je skupo, hm, hm, vidjet cu kaj mogu naci kakave popuste ili kaj ja nzam...

Mnogo hvala Indi, tvoj nick je mzoda zbog indijskog oceana?

Indi
10.05.2005., 14:22
Jelda su slike lijepe, a tek kad dodjes tamo :s Nije mi nick po tome :p

JAKO VAZNO za znat ti je da su 7. i 8. mjesec tamo WET SEASON i kao sto sam rekla - mi smo imalo jako veliku srecu taj put da nije padala kisa, sto su i domoroci rekli, inace riskiras da tada tamo pada kisa svaki bozji dan cijeli dan....Ostalih puta kad sam bila tamo je bilo jednom u 10. mj. jednom u 11. mj i jednom krajem 2. mj. :s :s :s i jos sto je plus, je da nema jetlaga jerbo je ili 3 ili 4 sata razlike - ovisno dal ides u ljeti ili zimi

GoldenSurferFromCRO
10.05.2005., 14:27
Moze li negdje dobiti precizna vremenska prognoza sto se tice Maldivija. Meni je nezgodno zeniti se u 7. il u 8. mj, pa paziti da ne bude kise i toplo je bilo na Jadranu pa bilo na Maldivijima. Meni vise pase u zimi pa da onda skoknem na dolje, ali imas pravo tada je onda skuplje, moram naci nekakvo rjesenje. Meni se da vjencat u zimi (nedje u 11/12mj,mozda u 1mj, kada svi odu na skijanje!!Haha!!)pa onda skok na tropski raj...

Indi
10.05.2005., 14:30
evo ti jos ovaj link - probudilo mi lijepa sjecanja http://images.google.ch/images?q=maldives&hl=en&btnG=Search+Images

probaj ti i u 11. ili 12. mjesecu nace neki last minute za maldive - ima i toga al nije onak jeftino al opet nije ni 3 soma ;)

u tropskim podrucjima ti u principu uvijek ima kise, u suhoj sezoni se moze desit da ima kise i da pada recimo sat vremena svaki dan - precizne prognoze nema. generalno pravilo je wet season 4 ili 5 mjescec pa do negdje 10. mjeseca a ostatak je high season iliti suha sezona.

franka72
13.05.2005., 14:46
GoldenSurferFromCRO
Maldivi - muz i ja bili na medenom

ali prije par godina mislim da je za nas 2 kostalo cca17 000 all inclusive
evo

El Tomo
14.05.2005., 00:01
GOTCHA!!!

Guglao sam i odmah mi se stvorila prekrasna slika maldivske plaze! Pogodak! To je to ono sto trazim!

Razmisli i o alternativnim, ali manje poznatim destinacijama. Samim time te manje poznate destinacije su jeftinije, manje je guzve, a pretjerana izgradnja ne narusuje okolis.

Netko je spomenuo Tajland - nije losa preporuka, ali po mojem ukusu previse betonizirano i turisticko. Naravno, postoje i zabacenije destinacije ali nisam siguran koliko si spreman u tom slucaju odreci se hotelskog konfora.

Umjesto skupih azijskih destinacija, predlazem ti Pulau Perhentian u Maleziji. Poprilicno je jeftin jer je nepoznat, a otoci i more su predivni. Nije badava National Geographic tu destinaciju proglasio u top 10 prije dvije godine kada sam ondje bio. BTW, to je moj izbor za medeni mjesec, tako da ja oko toga necu imati problema :D

Ako sada pocnes traziti aranzmane (ili negdje sredinom ljeta), mozes pronaci jeftine charter letove do Phuketa - Tajland (350-400 USD) ili Penanga - Malezija (400-500 USD). No, u tom slucaju morat ces do otoka doci busom ili zeljeznicom. Iz Phuketa mozes busom, ali dosta dugo traje (oko 12 sati). Iz Penanga je znacajno krace - 6-7 sati ako me sjecanje ne vara. Ili nesto skuplji let do Kuala Lumpura pa zeljeznicom ili vlakom do otoka.

Cijena nocenja u top hotelu iznosi 50 do 80 USD (300-450 kn) za cetveroclanu obitelj, iako se moze i jeftinije proci.

Cijena hrane za cetveroclanu obitelj dnevno nikako ne moze preci 20 USD.

Uglavnom za tjedan dana u top hotelu potrositi ces oko 3000 USD - 18000 kn (2000 USD za prijevoz, 500 USD za hotel, 150 USD za hranu, oko 250 USD za zeljeznicu/vlak/brod), sto je manje nego 5000 kn po osobi.

Evo ti link:
http://www.impression.com.my/Perhentianmain/perhentian.htm

A evo ti i moje slike:
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tjurkic/album?.dir=7cb6&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tjurkic/my_photos

Vjerojatno trazis ovakve palme:
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tjurkic/detail?.dir=7cb6&.dnm=916c.jpg&.src=ph

Ili ovakve plaze (ova je 2 km duga):
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tjurkic/detail?.dir=7cb6&.dnm=15ca.jpg&.src=ph

Ili zalazak sunca:
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/tjurkic/detail?.dir=7cb6&.dnm=44cc.jpg&.src=ph

Viza za maleziju ti ne treba. Kisna sezona traje od 10. do 1. mjeseca, a ostalo vrijeme je otvoreno. Mi smo bili krajem 1. mjeseca, nije palo ni kap kise, a plaze su bile doslovno napustene - desetak ljudi na 2 km plaze.

Kuba je skupa, jako skupa. Dominikanska republika je ok, ali sigurnost je ocajna (bio frend prije godinu dana, nisu im dali nos proviriti iz hotelske rezidencije koju cuva vojska). Jamajka takoder ne odise sigurnoscu.

Evo ti link na top plaze u svijetu:
http://www.bugbog.com/beaches/best_beaches.html

Dakle, Tajland je lijep iako malo preturisticki:
Khao Lak
Ko Lanta
Ko Tao, Ko Samui - istocna obala

Australija je top destinacija, posebno coral reef - no on bas i nije za kupanje. Ali Whitsunday islands su odlicna destinacija.

Baci pogled i na Novi Zeland...

Pacificke destinacije su daleko daleko preskupe, kao i vecina karipskih.

Scarllet O'Hara
08.04.2007., 16:57
Mislim da je pitanje jasno.. ima tko kakvih prijedloga?

conan
08.04.2007., 19:44
Napiši nešto više , kada se ženite , gdje bi na toplo ili hladno , možda jedna velika metropola ili egzotični tropski otok i na kraju koliko mislite potrošiti ?

fondovi
09.04.2007., 09:38
kružna tura po Sri Lanci (7 dana)......Maldivi (9 dana)....iako je sad neka frka na Sri lanci nek te to ne brine.....stranci su sigurni....

La Havre
09.04.2007., 17:14
Bled i Bohinj

http://www.youtube.com/watch?v=K_q_FRITcKc

stankoooo
09.04.2007., 18:52
za oko 15000 kuna mozes otici na krstarenje sredozemljem. moras autom otici do italije (ne znam tocno koje mjesto) i odatle krstarenje traje 3-4 tjedna.

prijateljica je ovo putovanje poklonila sestri i znam da su mladi bili odusevljeni

metju78
09.04.2007., 20:43
Blize i jeftinije a opet luksuzno - NICA i CANNES
Dalje i skuplje a opet luksuzno - BAHAMI ili HAVAJSKO OTOČJE
Ili najbolje..Medeni mjesec na Mjesecu..sitnica za platiti..bili bi prvi koji su to učinili..

ross
10.04.2007., 08:14
najbolje na cruise!!!

honeybee5
10.04.2007., 17:09
Mene nekako najvise privlaci neki mediteranski otok, Sardinija, Korzika, Mallorca, Santorini..... Cruise nije loša opcija. Bila sam na krstarenju i iako nisam bila odusevljena sa idejom o odlasku na criuse, moram reci da sam se iznenadila, nisam ocekivala da ce biti tako dobro. Sve moje predrasude su pale u vodu! I da, definitivno bi isla ponovno!!! ;)

La Havre
12.04.2007., 14:30
Cramel

http://www.carmelcalifornia.com/

ross
13.04.2007., 08:11
Cramel

http://www.carmelcalifornia.com/

gdje dođe to?
jesi bila?

....Ana....
15.04.2007., 23:40
Sejšeli se čine vrlo zanimljivim, Kenija također, a nije loš izbor ni neki grčki otok.... Australija? Novi Zeland?

Vutra
15.04.2007., 23:52
pozdrav

evo planiramo bracno putovanje u 10. mjesecu, posto je bracno i prvo "posteno" nebih zalio lovu
dakle isli bi gdje sutra u zivotu zbog obaveza sigurno necemo moc
ja sam tip neke orijentalne egzotike, turska, egipat, arapski poluotok, daleki, bliski, juzni, ma bilo koji istok, dok je ona vise za pjescane plaze, palmice i kokose, npr bahami, kanari, maybe bali, havaji, znaci neko otocje, plaze, more, plaze, vjetar, plaze, sunce, e i umalo zaboravih PLAZE
posto se ja bas ne pitam previse, samo kad je u pitanju novcanik, vjerovatno cemo zavrsit na nekoj hm, plazi

sto dragi forumasi preporucuju?

aaston
16.04.2007., 06:31
A zašto ne spojiti orijent sa plažama? ;)
Tajland, Malezija, Indonezija (Bali), Šri Lanka. Par dana ostavite za plaže, par dana za unutrašnjost. Ako idete na dva tjedna vremena ima dovoljno i za jedno i za drugo.

fondovi
16.04.2007., 07:45
pozdrav

evo planiramo bracno putovanje u 10. mjesecu, posto je bracno i prvo "posteno" nebih zalio lovu
dakle isli bi gdje sutra u zivotu zbog obaveza sigurno necemo moc
ja sam tip neke orijentalne egzotike, turska, egipat, arapski poluotok, daleki, bliski, juzni, ma bilo koji istok, dok je ona vise za pjescane plaze, palmice i kokose, npr bahami, kanari, maybe bali, havaji, znaci neko otocje, plaze, more, plaze, vjetar, plaze, sunce, e i umalo zaboravih PLAZE
posto se ja bas ne pitam previse, samo kad je u pitanju novcanik, vjerovatno cemo zavrsit na nekoj hm, plazi

još jednom preporučam.....sedam dana Sri Lanka...kružna tura, (hramovi, slonovi, divljina, neisfurani turizam)...i onda devet dana Maldivi (otočić veličine Zrinjevca, all inclusive)...... bili žena i ja ja u srpnju i kolovozu 2005... ako te zanima, mogu ti više reći na privat....
ps....svaka uložena kuna zlata je vrijedna..

funkster
16.04.2007., 07:52
Tajland :top:

fondovi
16.04.2007., 07:55
nije ni Tajland loš...samo je možda previše komercijaliziran...isto kao i Bali....

funkster
16.04.2007., 08:47
nije ni Tajland loš...samo je možda previše komercijaliziran...isto kao i Bali....

Neki dijelovi jesu, ali neki dijelovi i nisu. Mislim da bi zenica bila jako zadovoljna. Naci cu neke slike hotela i inih stvari kad ulovim vremena sto mislim da bi za nju bilo dovoljno da odluci :) A i kad se ide na bracni put, ne treba bas birati mjesta koja su ''nekomercijalna'' barem sto se mene tice. U Tajlandu imaju i savrsene plaze, povijesne gradevine (jedino sto su pretezno budisticke), vrhunske hotele koje za te novce mogu naci rijetko gdje u svijetu, a ako im je vec do opustanja najbolje je dati malo vise love za vrhunski hotel i gustati.

fondovi
16.04.2007., 08:58
Neki dijelovi jesu, ali neki dijelovi i nisu. Mislim da bi zenica bila jako zadovoljna. Naci cu neke slike hotela i inih stvari kad ulovim vremena sto mislim da bi za nju bilo dovoljno da odluci :) A i kad se ide na bracni put, ne treba bas birati mjesta koja su ''nekomercijalna'' barem sto se mene tice. U Tajlandu imaju i savrsene plaze, povijesne gradevine (jedino sto su pretezno budisticke), vrhunske hotele koje za te novce mogu naci rijetko gdje u svijetu, a ako im je vec do opustanja najbolje je dati malo vise love za vrhunski hotel i gustati.

hm...uspio sam proći tajlad od bangkoka do singapura... dio vlakom...orientom....super je ....posebno most na rijeci Kwai..... ali i dalje mislim da je tamo turizam previše komerijaliziran... a osim toga.....bračno putovanje s ženom može biti razočaravajuće jer nemožeš u potpunosti uživat u čarima tajlanđanki, zar ne?:top:

Natch
16.04.2007., 09:01
hm...uspio sam proći tajlad od bangkoka do singapura... dio vlakom...orientom....super je ....posebno most na rijeci Kwai..... ali i dalje mislim da je tamo turizam previše komerijaliziran... a osim toga.....bračno putovanje s ženom može biti razočaravajuće jer nemožeš u potpunosti uživat u čarima tajlanđanki, zar ne?:top:

ovo je prejako :D
onda ostavis zenu doma, sta :D

osim toga, tajlandjanke se ne prostituiraju jer vole zapadnjake.
a postoji i velika opasnost od spolnih bolesti.

fondovi
16.04.2007., 09:08
ovo je prejako :D
onda ostavis zenu doma, sta :D

osim toga, tajlandjanke se ne prostituiraju jer vole zapadnjake.
a postoji i velika opasnost od spolnih bolesti.

"dječje" bolesti možeš i tu pokupiti.... u pravu si...one se ne prostituiraju, nego vole novac zapadnjaka....:) :)

Natch
16.04.2007., 09:15
"dječje" bolesti možeš i tu pokupiti.... u pravu si...one se ne prostituiraju, nego vole novac zapadnjaka....:) :)

ne vole novac, nego su presiromasne.
po meni su oni koji zloupotrebljavaju te sirote curice kriminalci.

fondovi
16.04.2007., 09:27

u pravu si....čisti kriminal...
samo je li kriminal i kad te neka naša cura traži da joj kupiš parfem ili nekaj drugo u istoj situaciji?....
jednom je jedan odvjetnik rekao.....u našu vezu svatko ulaže ono što ima... ja novac, a ona "ljubav":...

Natch
16.04.2007., 09:28
u pravu si....čisti kriminal...
samo je li kriminal i kad te neka naša cura traži da joj kupiš parfem ili nekaj drugo u istoj situaciji?....
jednom je jedan odvjetnik rekao.....u našu vezu svatko ulaže ono što ima... ja novac, a ona "ljubav":...

to je drugo. jedno je kad se netko prostituira jer nema od cega zivjeti, a drugo je kad si s nekim u vezi.

funkster
16.04.2007., 09:29

Natch, kriminalke su one, jer 90 % slucajeva bjelaca koji zavrse u braku ovdje ostanu bez vecine svojih financija kao i imovine. Ima slucajeva iskoristavanja ali vecinom one to rade samovoljno, naime zato i postoje udruge sex-workera koje javno obznanjuju da je to posao koji vole i traze clanove, jednako kao sto imaju i svoj go go bar. Tako da je to jedna opsirna tema za raspravu kojoj ovdje nije mjesto.
@ fondovi: sto znaci komercijalno? A zenu bi na bracno putovanje bas i trebalo odvesti ovdje da joj se dokaze da ni najljepse zene nece pokvariti njihovu ljubav :D a ako uspiju, jebiga nisu stvoreni jedno za drugo :D

Natch
16.04.2007., 09:30
ma sve ok, ali ovdje je tema bracno putovanje a ne sex-turizam.

funkster
16.04.2007., 09:38
ma sve ok, ali ovdje je tema bracno putovanje a ne sex-turizam.

Slazem se. Zasto Tajland odmah povezivati sa sex turizmom kada ima uvjete da ispuni svacije zelje?

fondovi
16.04.2007., 09:46
komercijalno znači da je prevelika gužva...previše stranaca oko tebe.... odnose prema tebe je isključivo komercijalan.... nema spontanosti..... to je moje razmišljanje i iskustvo....usporedba Tajlanda i Sri lanke....

natch: inače....i sex-turizam je turizam, zar ne?...:)
pa nije samo Tajland poznat po tome...što je s amsterdamom....kubom....

dzontra
12.05.2007., 10:50
što preporučate za bračno putovanje??
jel ima nešto egzotičnije inostrano do 5500-6000 kn po osobi? može malo detalja...hvala!

ross
14.05.2007., 09:10
jel ima nešto egzotičnije inostrano do 5500-6000 kn po osobi? može malo detalja...hvala!

inostrano ne postoji,eventualno INOZEMNO!!!

dzontra
14.05.2007., 13:07
inostrano ne postoji,eventualno INOZEMNO!!!

lapsus sory...inozemno...! ;)

marioreni
14.05.2007., 13:44
Santorini.....

ross
14.05.2007., 13:57
criuse...........

suncica2307
14.05.2007., 15:00
CRUISE...DEFIIIIIINITVNO..............MSC CROSIERE VAM TOPLO PREPORUČAM .......

honeybee5
14.05.2007., 16:18
Cruise nije loša ideja ukoliko ste aktivniji tipovi s obzirom da si svaki dan u drugoj luci! Svakako prekrasno iskustvo! Ukoliko bi ležerniji medeni, mođda neki od mediteranskih otoka, Sicilija, Korzika, Cipar ili recimo Madeira???

....Ana....
14.05.2007., 20:12
Portugal, Španjolska ili Grčka.... Nije preskupo, lijepe plažice, dobar noćni život....

nukac
14.05.2007., 20:17
Madeira... Ili Kanarski otoci... Ili Azori.
A ni Pariz nije lose, samo onda treba vise love.

....Ana....
14.05.2007., 20:36
Paaaariz!! Ja bih!! Super ideja, ali i skupa.... :)

ross
15.05.2007., 09:04
CRUISE...DEFIIIIIINITVNO..............MSC CROSIERE VAM TOPLO PREPORUČAM .......

na kojem si bila? gdje si išla?

ja bio na lirici-transatlantik

honeybee5
15.05.2007., 19:45
Ja sam ti bila na cruisu 12 dana, polazak iz Savone, zatim Barcelona, Casablanca (Maroko), Kanarski otoci odnosno Lanzarote i Tenerife, nakon toga Madeira, pa Malaga. Mraaak!!!!! Toplo preporucam!

grogo bolger
15.05.2007., 19:46
u tursku, istambul, lipo jeftino :top:
a i gospođa odma može malo učit kako da se ponaša :top: :top:

crnka st
17.05.2007., 18:00
Ja imam samo 4 dana..pa preporučite nešto (bez aviona)..ja bi negdi u Italiju i to 03.06.-06.06

....Ana....
17.05.2007., 21:21
Ja imam samo 4 dana..pa preporučite nešto (bez aviona)..ja bi negdi u Italiju i to 03.06.-06.06

Ako Italija, onda definitivno Toscana (ja sam bila, sto se Italije tice, samo u Trstu, Veneciji i Veroni pa mozda nisam kompetentna, ali kazu mi mnogi da je tamo diiiivno)! Inace, ja bih, da imam samo cetiri dana, opet u Prag! Zaaaakon grad! Budimpesta je isto cool.... Ako zelis ici preko neke agencije, mislim da bi ti cetiri dana za navedene destinacije doslo nekih 800 - 1600 kn, barem sam ja nailazila na takve cijene, ostavljam mogucnost da su se cijene u posljednje vrijeme promijenile (iako sumnjam da se to dogodilo u bitnoj mjeri). I, da.... Uvijek je bolje ici u vlastitom aranzmanu ;)

sora
20.05.2007., 10:03
Imate li kakvu preporuku za bracno... ali za 10 mjesec. Tada je u Europi vec relativno zim, zim a mi bi isli u toplije krajeve.. plazica i to...

conan
20.05.2007., 19:33
Imate li kakvu preporuku za bracno... ali za 10 mjesec. Tada je u Europi vec relativno zim, zim a mi bi isli u toplije krajeve.. plazica i to...

Tenerife , Gran Canaria, Sharm el Sheikh za relativno malo novaca a za malo više
Tajland ili Mauricijus.

Marija_lj
23.05.2007., 10:40
Može li i meni preporuka od onih koji su eventualno bili- bračno, Bali, 7.mj? Za i protiv?! http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a015.gif Ili neki drugi prijedlog..:D

stela25
23.05.2007., 12:18
Ako bi na Bali onda do 7 mj, poslje ne preporucam jer krece sezona nevera

dzontra
23.05.2007., 13:37
Tenerife , Gran Canaria, Sharm el Sheikh za relativno malo novaca a za malo više
Tajland ili Mauricijus.

jel mi može netko nešto reći o tom Sharm el Sheikhu??? čini mi se da bi to mogla biti destinacija koju ću odabrati za bračno putovanje...
Cijene, primjedbe, pohvale???

Marija_lj
23.05.2007., 14:26
Pa išli bi 10.07. jedno tjedan-dva? Jel' tada već loše vrijeme?

matija74
23.05.2007., 14:42

Ovo nije tocno jer je najveca sezona 7 i 8 mjesec.Kisna pocinje u 10.

conan
23.05.2007., 17:01
jel mi može netko nešto reći o tom Sharm el Sheikhu??? čini mi se da bi to mogla biti destinacija koju ću odabrati za bračno putovanje...
Cijene, primjedbe, pohvale???

Ja sam bio 2 puta u Sharm i posljednji put (ove zime) vidio sam velike pomake u smislu kvalitete i sve pohvale njima. Mislim da je to jedna jeftina dobra destinacija iz razloga što je tamo sunce zagarantirano , more je predivno te puno
puno izleta nude u neposrednoj blizini pa čak Luxor , Cairo i Petra u Jordanu.
Vrlo je bitna samo jedna stvar u Sharmu a to je koji ćete hotel odabrati jer ih tamo ima oko 300 koji se protežu na 20-tak kilometra dužine pa zato nebi trebali biti daleko od Namme i od mora . Ako se budete odlučili za tu destinaciju , raspitajte se prije za hotel i lokaciju istoga i tek onda se upustite u rezervaciju.

Ako te još nešto zanima slobodno mi pošalji P.P. ....

ciao

mali_tomica
25.05.2007., 10:44
u Opatiju odeš i gotovo.

Marija_lj
28.05.2007., 10:29
A što kažete na Dominikansku republiku kao opcija za bračno putovanje?

Mooky Sissa
10.06.2007., 01:14
Dobar apartman sa finim i velikim krevetom i eventualno jakuzzijem. Mjesto radnje zaista nije vazno!

El Tomo
10.06.2007., 14:32
Za egzoticnije destinacije osim Tajlanda, Balija ili Mauricijusa, toplo preporucam Yucatan - Meksiko i/ili Belize. A jos toplije unajmljivanje neke jedrilice i krstarenje po kontinentalnom dijelu karipskog otocja. A mozete i do samih otoka, ali to ce vas onda puno vise stajati.

Naravno, sve ovisi o vasim potrebama i zahtjevima, pa vam mozda spavaje u kabini jedrilice nikako ne odgovara, a vi zelite apartman u acapulcu...

KAELA
10.06.2007., 15:29
ja bum na bračno definitivno na Santorini. To mi je otok ko stvoren za to.

MeDiOkRiTeT
10.06.2007., 18:56
ljudi, jel netko bio na rodosu, dragi i ja smo planirali krenuti 20.8. na honeymoon :cerek: :cerek: :cerek: i jedino što nam preostaje su kreta i rodos pa me zanimaju vaša iskustva - koji fakultativni izlet se isplati, koji hoteli, da li u Rodosu baš ili izvan... thnx outfront :kiss:

SS FRITZ
10.06.2007., 19:09
Zapali na Dominikanu,Punta Cana isplati se nečeš požaliti!!

kAso
10.06.2007., 19:49
Vidim da se svi slazete oko Santorinia i oko krstarenja ... nas zanima i da se moze ici malo roniti, mozda neko planinarenje i razgledavanjei slicni stvari... Da li se sve to moze u Santorini-u (:confused: ) i jos kao sto je buduca gospoda spomenula za do 6000 tisuca po glavi (shvacam da recimo oprema za ronjenje ne ulazi u cijenu). Znaci karta i smjestaj + hrana...

Romantika... romantika i puno romantike...

P.S. Da li ima neko hladno mjesto na kojem bi se mogla iznajmiti brvnarica negjde na planini i da ima neki kamin fini lijepi za vatricu... To je isto opcija... Radi se o kraju 05. mjeseca.... :s :s :top: :top:

ivanar
29.08.2007., 10:37
Spremamo se na bračno putovanje u 11 mjesecu.Za sada su nam opcije:Maldivi,Bali,Dominikanska r,Sejšeli,Mauricijus i Tajland.Molim vas komentare za i protiv i nove prijedloge.Htjeli bi nešto sa prekrasnim plažama na kojima nema hrpa ljudi,gdje se može roniti i normalno kupati u moru i gdje se može otići na 1-2 izleta.

mouse
29.08.2007., 11:34
Ja sam ti bila na cruisu 12 dana, polazak iz Savone, zatim Barcelona, Casablanca (Maroko), Kanarski otoci odnosno Lanzarote i Tenerife, nakon toga Madeira, pa Malaga. Mraaak!!!!! Toplo preporucam!

Kad si bila i kojim brodom?

Cohiba
30.08.2007., 07:32
Spremamo se na bračno putovanje u 11 mjesecu.Za sada su nam opcije:Maldivi,Bali,Dominikanska r,Sejšeli,Mauricijus i Tajland.Molim vas komentare za i protiv i nove prijedloge.Htjeli bi nešto sa prekrasnim plažama na kojima nema hrpa ljudi,gdje se može roniti i normalno kupati u moru i gdje se može otići na 1-2 izleta.

Za bracno Maldivi only. Prekrasne plaze, a nigdje nikoga....

batik
30.08.2007., 08:15
Ako si Hrvat i Katolik, možeš 8 dana biti besplatno u Rimu u "Hrvatskoj kući".
Svaki brak do 6 mjeseci starosti ima (tj. imao je, ne znam kako je sada), pravo na tih osam medenih dana...

Mitri
30.08.2007., 14:28
ljudi, jel netko bio na rodosu, dragi i ja smo planirali krenuti 20.8. na honeymoon :cerek: :cerek: :cerek: i jedino što nam preostaje su kreta i rodos pa me zanimaju vaša iskustva - koji fakultativni izlet se isplati, koji hoteli, da li u Rodosu baš ili izvan... thnx outfront :kiss:

Bila ja, isto na bračnom. Ako niste surferi, nikako zapadna obala, jer stalno puše. Mi smo bili na sjeveru otoka u Kalithei, blizu samog grada Rodosa, u hotelu Aldemar Paradise Royal Mare i bili smo jako zadovoljni. Rentali smo auto jer nismo htjeli biti ovisni o grupama pa smo prošli cijeli otok uzduž i poprijeko, a i izleti preko agencije bili su jako skupi. Ak te još kaj zanima, pitaj!
Sretno!

Tempion
30.08.2007., 19:14
Za bracno Maldivi only. Prekrasne plaze, a nigdje nikoga....

Ja sam bila na Baliju na bračnom...bilo je savršeno...:cerek:

conan
31.08.2007., 13:22

Mi smo na bračnom putovanju bili u Dubaiu 3 dana pa zatim u Bangkoku 3 dana te zatim na Phuketu 8 dana . Toplo preporučujem....:top:

p.s.i mi smo bili u 11.mj. koji je sigurno najbolji za putovanje na te destinacije

Bisqit
31.08.2007., 17:43
mi planiramo neku kombinaciju 3 dana dubai, 7 dana maldivi, pa s obzirom da je sretni dogadaj 19.04., zanima me je li netko bio u to doba tamo? znam da je to taman pred monsune - je li to stvarno na knap pa da se strpimo i odemo kasnije ili...?

Germinal88
01.09.2007., 12:22
ima malta 4500 po osobi, puni pansion

El Tomo
01.09.2007., 14:29
ima malta 4500 po osobi, puni pansion

:confused: :confused:
Pa sto ces na malti, i to jos na bracnom putovanju?

I sto to ima toliko interesantog u Dubaiju?

anasplit
25.10.2007., 13:18
Mi smo za bračno bili na Baliju. Bilo je odlično i preporučam svima...

mamen
25.10.2007., 19:13

A Mauricijski otoci? Ja bi tamo definitivno!

eruditio
27.10.2007., 19:22
ja razmišljam o nekom wellnessu, može i u Hrvatskoj...
ima li netko takvih iskustava?
termin bi bio početak 5.ili 9. mjeseca

El Tomo
27.10.2007., 20:21
ja razmišljam o nekom wellnessu, može i u Hrvatskoj...
ima li netko takvih iskustava?
termin bi bio početak 5.ili 9. mjeseca

Po meni daleko najbolji wellness sto se tice cijene i ponude - hotel Zora u Primostenu. All inclusive van sezone dode oko 350 kuna, hrana odlicna (tri koplja bolja od obliznjeg i puno vise izreklamiranog Solarisa), sauna, bazen, masaza. Za all inclusive dobijete sve osim masaze. Moja preporuka.

midnightX
31.10.2007., 08:22
Mi smo za bracno bili na Sejselima i bilo je fenomenalno! Prekrasan je i Mauritius i to bi svakom isto preporucila za medeni mjesec. Znam da su malo sluplje destinacije, ali necete pozaliti makar samo na tjedan dana. Let je fakat naporan, al kad dodes tamo, zaboravis na sve. Ja i moj muzic putujemo na Tobago za 2 mjeseca, vec odbrojavam polako!

midnightX
31.10.2007., 08:30

Ja glasam za Mauritius! Sve su ti plaze relativno puste (osim vikendom), a i kad je najveca guzva nije ni blizu ko na Jadranu. A i uvijek si mozes naci i pustu plazicu za sebe i svog dragog. Plaze du fakat genijalne, predivan bijeli pijesak, a voda cista, cista, cista! Cijeli otok je zasticen koraljnim grebenom tak da nema morskih pasa kaj je meni bilo bitno :). I sve ti je jeftino. Klopa, cuga, obleka, bus, taksi. Jedino su hoteli skuplji, ali ima i jeftinijih.

pero09
01.11.2007., 11:22
Mi bili na Antigua-i (Karibi). Toplo preporučam :top: . Pustite domaće agencije i pogledajte malo na TUI-u ili sličnim stranim operaterima. Hrpa zanimljivih ponuda, posebnih pogodnosti itd.
Antigua, otok veličine Raba, bivša engleska kolonija (tak da se možeš sporazumjevat), tem zraka 30, mora 27 kroz cijelu godinu, samo što je od travnja do listopada kišna sezona. Reklamira se kao otok sa 365 pješčanih plaža (istina!) za 365 dana! Oko otoka koraljni grebeni, čisto more, nema m. pasa, u središtu otoka prašuma. Svi resorti su all inclusive, s vrhunskom klopom i cugom (a ne ko hrvatski AI)! Puno zanimljivh izleta, po i oko otoka po normalnim cijenama, npr. gliserom oko pola otoka do malog otočića na kojem domaćin grila jastoge, sa cugom koliko hoćeš je 80 dolara.
I za kraj mali savjet oko smještaja; u TUI-u nude parsto (200 za nas dvoje) eura popusta ako rezervirate 60 dana prije polaska, ali samo za najlošiji apartman. To iskoristite, a tamo za 400 dolara nadoplatite za najbolji koji imaju!:mig:

Relief
19.11.2007., 21:11
Za egzoticnije destinacije osim Tajlanda, Balija ili Mauricijusa, toplo preporucam Yucatan - Meksiko i/ili Belize. A jos toplije unajmljivanje neke jedrilice i krstarenje po kontinentalnom dijelu karipskog otocja. A mozete i do samih otoka, ali to ce vas onda puno vise stajati.

Naravno, sve ovisi o vasim potrebama i zahtjevima, pa vam mozda spavaje u kabini jedrilice nikako ne odgovara, a vi zelite apartman u acapulcu...

Odlična preporuka krstarenje jedrilicom oko karipskog otočja. :top:

El Tomo
20.11.2007., 13:26
Odlična preporuka krstarenje jedrilicom oko karipskog otočja. :top:

Mi smo u Gvatemali vidjeli najam jedrilice sa skiperom za neku sicu reda nekoliko stotina eura/tjedan za 6 osoba. A jedrilicom se moze obici obala Gvatemale, Hondurasa, pa sve do Belizea i njegovih koraljnih otoka. Na zalost, mi za to nsimo imali vremena. S druge strane, standard jedrilica i skipera je bolji u Belizeu, ali su cijene gotovo dvostruko vise (a mislim kako razliku standarda ipak nije tolika).

tomislav56
05.02.2009., 15:54
Takoder bi htio upozoriti na agenciju ULIX. Kod njih sam kupovao svoju kartu za bracno putovanje, pa sam 2 dana izgubio u Parisu. Buduca supruga i ja smo isli u Vegas na vjencanje i medeni mjesec. U Parisu smo imali transfer let. kada smo se trebali ponovo cekirati, ispalo je da nam je rezervacija i karta ponistena. Morali smo kupiti nove karte o svom trosku i sve ostalo. U ULIXU su rekli kad smo ih kontaktirali da je nasa greska. Pa, bili smo na avionu, ne kuzim sto smo to napravili da bi nam bile karte ponistene.

nitsumi
07.02.2009., 06:53
a najbolje bi ti bilo u egipat,blizu je i nije skupo,par stotina eura a vidit ces i piramide sfingu i sve drugo.

zeljka2905
07.02.2009., 16:47

Ja preporucijem Malediven....ako je draga fan od dobrih plaza onda je to najbolji izbor...nikako ne Bali...bili i moram reci da su im plaze koma :rolleyes:..pogotovo nakon Malediva...A i na Malediven je sve to nekako drugacije, mirnije i po meni vise za jedno predivno bracno putovanje nego igdje drugdje :mig:

Renata
07.02.2009., 17:12
Maldivi. Jedina zamjerka im je vrlo visoka cijena.

http://www.greenglobetourism.com/uploaded_images/1170830817_Wonderful_Maldives_Beach.jpg
http://www.e-travel.ie/longhaul/images/cities/maldives.jpg
http://www.photopost.com/photopost/data/500/maldives-helengeli-village.jpg
http://travelmodule.csiadmin.co.uk/data/landing_images/maldives%20landing%202.jpg

Imam prijatelja koji je vidio "svijeta i planeta" i kaže da kad je stigao na Maldive,
prvo mu je došla misao "to zbilja postoji".....

aaston
07.02.2009., 17:34
Ovaaaaaj... a kome vi to odgovarate? Ne bi htio kvariti veselje, ali ljudi su za savjet pitali prije skoro dvije godine.
Do danas su se možda već i rastali :zubo:

anse22
09.02.2009., 12:13
Pa tema bi se mogla malo i aktualizirati s obzirom da stalno ima ljudi kojima ovakvi savjeti trebaju...evo npr. meni :mig: maldivi su mi san,ali ipak zbog cijene neostvarivo nazalost jer mi je to previse novaca za jedan odmor :tuzni:

suncana75
10.02.2009., 09:40
Pa tema bi se mogla malo i aktualizirati s obzirom da stalno ima ljudi kojima ovakvi savjeti trebaju...evo npr. meni :mig: maldivi su mi san,ali ipak zbog cijene neostvarivo nazalost jer mi je to previse novaca za jedan odmor :tuzni:

Sve ovisi o tome kakvi su vam afiniteti. Nekome ce biti lijepo i u Babinoj gredi ako se vole i ako im je super zajedno. He-he. Ipak je to honey moon. Ja ti iz vlastitog iskustva mogu reci da je predivno i jako, jako romanticno na 1.Santoriniju, u 2.Rimu ili u 3.Parizu. Ako se nema bas strasno puno novaca, a mislim da su malobrojni koji ga danas imaju bas za bacanje. Blizu je, jeftino, jako jednostavno doci i sigurno se necete razocarati. Ne treba bas previse komplicirati da bi bilo lijepo!!!!!:cerek:

JaMaBaDa
10.02.2009., 10:23
Maldivi... http://www.kuredu.com
bila sam, ali ne na bračnom....svakako za preporučiti.. Bookirati je najbolje preko Londona ili neke Njemačke agencije, odnosno sve preko weba..jer kod njih je to puno, puno povoljnije!Stvarno je doživljaj sjajan i neponovljivo iskustvo!

Lyysssyyyy
10.02.2009., 10:50
Maldivi... http://www.kuredu.com
bila sam, ali ne na bračnom....svakako za preporučiti.. Bookirati je najbolje preko Londona ili neke Njemačke agencije, odnosno sve preko weba..jer kod njih je to puno, puno povoljnije!Stvarno je doživljaj sjajan i neponovljivo iskustvo!

u kojem si smještajnom objektu bila? malo sam to pogledala i usporedila cijene 2tjedna u bonthi garden bungalovu je 1120eura a u mislim o'beach villi duplo

Foxy lady
10.02.2009., 12:51
Sve ovisi o tome kakvi su vam afiniteti. Nekome ce biti lijepo i u Babinoj gredi ako se vole i ako im je super zajedno. He-he. Ipak je to honey moon. Ja ti iz vlastitog iskustva mogu reci da je predivno i jako, jako romanticno na 1.Santoriniju, u 2.Rimu ili u 3.Parizu. Ako se nema bas strasno puno novaca, a mislim da su malobrojni koji ga danas imaju bas za bacanje. Blizu je, jeftino, jako jednostavno doci i sigurno se necete razocarati. Ne treba bas previse komplicirati da bi bilo lijepo!!!!!:cerek:

santorini za honey moon je idealan, preko agencije platis 4000kn po osobi jos dobijes neke popuste ili ne znam kakve pogodnosti jer ste novopeceni bracni par i tjedan dana uzivate na stvarno jako romanticnom,mirnom i za opustit mozak i dusu mjestu...:cerek:

JaMaBaDa
10.02.2009., 14:01
u kojem si smještajnom objektu bila? malo sam to pogledala i usporedila cijene 2tjedna u bonthi garden bungalovu je 1120eura a u mislim o'beach villi duplo

Pa da.. ja sam ti bila u tim bungalovima Bonthi Garden.. mada po mom mišljenju su ti najbolji Beach villas. Sada vidim da imaju 9 tipa apartmana što kada sam ja bila nije bilo u opticaju.. Južna strana otoka je puno ljepša...a što se tiče wother bungalova ( to su baš oni na stupovima- na vodi) mislim da su puno precjenjeni a da nije baš tako drugačije... i svakako ti preporučam AI uslugu..

red berries
10.02.2009., 14:07
Ja samo da se oglasim u veezi Thailanda i o tome da tamo ne treba dovoditi zene...Mislim da jedna zemlja poput Thailanda ima puno drugih cari osim zena, naravno o onima koji idu s tim ciljem tamo i nema..Ugl mislim da bi tvoja zena uzivala, ja sam isla s deckom i bilo nam je super, stoga samo naprijed ako se odlucite za to...Plaze su predivne...

Ulixtravel
13.02.2009., 14:46
Takoder bi htio upozoriti na agenciju ULIX. Kod njih sam kupovao svoju kartu za bracno putovanje, pa sam 2 dana izgubio u Parisu. Buduca supruga i ja smo isli u Vegas na vjencanje i medeni mjesec. U Parisu smo imali transfer let. kada smo se trebali ponovo cekirati, ispalo je da nam je rezervacija i karta ponistena. Morali smo kupiti nove karte o svom trosku i sve ostalo. U ULIXU su rekli kad smo ih kontaktirali da je nasa greska. Pa, bili smo na avionu, ne kuzim sto smo to napravili da bi nam bile karte ponistene.

Poštovani gospodine, prvo se odlučite koji je vaš problem pa onda blatite agenciju. Nama vas identite nije poznat no očito je da ste ovdje sa misijom da napakostite ljudima koji predano i profesionalno obavljaju svoj posao sto je ocito mnogima trn u oku.
Imate li nekih problema slobodno nam se obratite na mail aviokarte@ulixtravel.com .
Nemamo običaj komunicirati na ovaj način no ocito smo prisiljeni.

Citati vasih nebuloznih postova slijede:

Evo htio bi sve one koji planiraju ici na neko putovanje da izbjegavaju ULIX. Prije par mjeseci trebao sam ici u NY i kod njih sam kupio kartu. Prelet mi je bio preko Parisa. Sve je bilo ok dk se nisam trebao cekirati za slijedeci let. Ispalo je da moje karte, odnosno rezervacije nema. Morao sa ostati u Parisu 2 dana dok se to sve nije rijesilo i to o svom trosku. Ispalo je da mi je karta ponistena i ponovo preprodana. Sad ih tuzim jer se prave ludi i tvrde da sam je ja sam ponistio. Da, usred leta sam se predomislio i isao njih zvat da mi otkazu kartu, ma mislim stvarno.

Dakle, malo ste isli u New York malo u Las Vegas. Zanimljivo. Da ne komentiramo koliko nemogucih situacija ste naveli u svom postu.

Lyysssyyyy
14.02.2009., 17:55
Evo link, https://secure.traveltainment.de/booking/exp/ibe/index.php?KID=360010 pa tko kuži njemački, u svakom slučaju jeftinije nego s našim agencijama, maldivi, paradise island resort & spa, po meni ovo nije puno s obzirom na destinaciju

Lyysssyyyy
14.02.2009., 17:57
Uglavnom sam za razdoblje navela 5. mjesec s letom iz Munchena

twilightx
16.02.2009., 21:56
Maldivi! Maldivi, Maldivi, Maldivi! Mislim da mi nigdje vise nece biti tak lijepo ko na Maldivima!

Lyysssyyyy
16.02.2009., 22:07
Maldivi! Maldivi, Maldivi, Maldivi! Mislim da mi nigdje vise nece biti tak lijepo ko na Maldivima!

Na kojem otoku si ti bila? reci kako ti je bilo, koliko si platila :mig:

zeljka2905
24.02.2009., 12:58
Slazem se, Maldivi su predivni...i cure svakako ako mozete ici idite, necete pozaliti...

mala cica
24.02.2009., 13:09
definitivno preporučam dubai jer možeš skijati,šetati,plivati i nevjerojatno je luksuzan...ne može ti ni u kojem slučaju biti dosadno...plaže su predivne,more čisto,a ako ti se skija imaš i umjetno skijalište...extra izbor za bračno...sretno...

Dlapek
24.02.2009., 13:13
Pariz.
Romantičan, privlačan,istovremeno i ogroman i mali,nudi bezbroj mogućnosti.
Rado ćete se vraćati da obnovite medene dane.

Vanity
24.02.2009., 13:18
Ja sam si odavno isplaniral da budem išel na bračno putovanje na krstarenje po Karibima. I još uvijek to hoću.... Nebitno po kojoj cijeni.

alabrale
24.02.2009., 13:23
http://skopelos.travel/mammamia/

ako ste gledali film onda ce te tamo ic sigurno...

twilightx
02.03.2009., 13:02
Na kojem otoku si ti bila? reci kako ti je bilo, koliko si platila :mig:

Bila sam na Olhuveli Beach & Spa Resort, prosle godine u cetvrtom mjesecu. A kaj da kazem? Deset najljepsih dana u mom zivotu? :)

Pogledaj slikice na Tripadvisor.com, stranica je odlicna.

Cijena je bila oko 50.000 kn za nas dvoje zajedno, to je za JWV.

Funky Monkey
13.07.2009., 15:13
Koji hotel u Dalmaciji bi preporučili za par od 25 god. Razmišljali smo recimo o Makarskoj rivijeri i cifri od oko 1000€.

Puno hvala na prijedlozima i savjetima ;)

nasmijanonebo
13.07.2009., 15:38
imas puno hotela u dalmaciji..nisi naveo/la sto je bitno za mladi par? lokacija hotela, vrsta plaze, sadrzaji, ponuda mjesta di je hotel (znamenitosti,priroda itd) kvaliteta hotela itd itd..

aircanada
13.07.2009., 15:40
ma stoj doma, zakljucaj se u kucu, prethodno se opskrbi svime i svacim ;) , i uzivaj :D

ubojica vampira
30.03.2010., 17:39
recite mi vaše prijedloge kamo ić na medeni mjesec?

ili gdje ste vi bili???

Sht
08.09.2010., 11:17
E ovako, namjeravamo uskoro, što prije, zapičit negdje na medeni. Ali gdje, e o tome već par tjedana razbijamo glavetinu.

Naime, mislimo da su ponude tipa Tunis i Egipat nešto što možemo napraviti i jednom drugom prilikom.

Ono što mi tražimo (dobro, ajde, više ja :) ) je chillanje na plaži, obavezno mora biti toplo (da presječem ovaj jad od vremena šta mi cijele godine para dušu u ZG), bez velikog presinga za izletima i raznoraznim okolnim pizdarijama zbog kojeg nam odmor postaje umor... ali opet, da se može nešto i vidjeti, tu i tamo...

Preferiramo, dakle, egzotične krajeve, ali vidjeli smo da su oni bogami papreno skupi. Recimo, meni osobno najviše je zapeo za oko Bali (prema onome što sam čitao ovdje po forumu), ali nisam siguran koliko bi on ispunio ono što tražim. Dakle, sunce, more, plaža, malo noćnog života, koktelčić, koji izletić...
:ne zna:

Turska nam se činila zanimljivom, no čuli smo da je prilično skupa. E sad, ajde, čovjek i to pregrmi, ako se isplati, ako se ima što viditi.

O Kubi sam jednom davno čitao jedan topic na ovom forumu, i zaključio da to nije mjesto za mene. Bar ne sad. Previše muvinga. (osim u onom striktno turističkom izoliranom resortu, ali čemu onda samo zbog plaže ić skroz do Kube? :confused::confused:)

Uglavnom, kao što vidite, mi ni sami neznamo šta bi, pa dajte pomagajte ako ikako možete. :rofl:

Sht
08.09.2010., 11:59
Evo recimo, kak ovo miriši?

http://www.kompas.hr/Packages/Package.aspx?idPackage=640&lang=hr-HR&tabId=raspolozivost&idAranzmanPolazak=9409&idDestinacija=13093

hvala...

Buda83
08.09.2010., 12:10
Budući da si naveo da su ti Tunis i Egipat dostupni i kasnije, osobno bi svrstao u tu skupinu i Grčku i Tursku...manje više sve što je tu na par sati leta od doma...

Na Baliju sam bio i meni odgovara, ima sve što ti tražiš, ali činjenica je da je skupo do tamo doći.

http://www.lastminutecentar.com/?gclid=CI3pm-fX96MCFVf-2AodJ02fJQ

Pogledaj si ovaj link možda se nađe nešto što ti odgovara cjenovno i kao lokacija...

Ipak je rijeć o medenom pa se slažem da mora biti ekstra.

nukac
08.09.2010., 12:14
Ili pogledaj na www.odklop.com, tamo su last-minute ponude uglavnom različitih njemačkih turističkih agencija. Polasci su uglavnom iz Municha ili Austrije.

nasmijanonebo
08.09.2010., 12:23
imas ogromnuuuuuuuu temu o medenom mjesecu na podforumu "Vjencanja"..pa baci pogled i tamo, tamo se raspisali nadaleko i nasiroko

Sht
08.09.2010., 12:51
imas ogromnuuuuuuuu temu o medenom mjesecu na podforumu "Vjencanja"..pa baci pogled i tamo, tamo se raspisali nadaleko i nasiroko

Jel možeš bacit link?

Ove opcije za put iz Munchena... neznam, nekako nisam sklon tome :ne zna:
Što jednostavnije, to je naša maksima. Pa i neka platimo malo više.

Buda83
08.09.2010., 12:58
A jbg. probaj onda http://www.jammark.hr/ oni znaju imati dobru ponudu istina nisu sve iz ZG, ali imaju dosta toga organizirano.

nukac
08.09.2010., 13:04
Uglavnom teško da ćeš naći neke egzotičnije destinacije iz Zagreba... Naime, iz HR nema dovoljnog interesa. Ako pogledaš i ponude zagrebačkih agencija, uglavnom su polasci iz Ljubljane. Ovaj link koji si dao je isto polazak iz Ljubljane, što znači ako ideš autom, računaj parking na aerodromu (mislim da je 7 dana 54 EUR, s tim da moraš računati 8 dana) a i 2 vinjete jer jedna traje 7 dana, što je 30 EUR.

Sht
08.09.2010., 13:28
Evo ovak...

Stvarno sam puno čitao ovaj podforum (Turizam), stvarno jesam.

Dakle, suma sumarum (a vi potvrdite ili opovrgnite)

--> Santorini svi podržavaju kao mjesto za medeni mjesec, ali Grci su neljubazni i opet moraš pazit koji dio otoka ćeš dobit zbog vjetra (a on meni ozbiljno može sjebat cijeli odmor, jer imam problema sa sinusima)

--> Bali je super i jeftin (mislim, za po tamo, hrana i pijača tamo je jeftina, što se meni izuzetno sviđa, no nema all inclusive aranžmana, što mi se ne sviđa, jebo sam polupansion u guzicu na tako dalekom putovanju!!), ima puno varijanta, egzotika, lijepe plaže, krajolik... ALI, more je prljavo, uz napomenu da je sada još uvijek kišna sezona (ako sam dobro shvatio).
Uz sve to, ide i veliki minus: cijena :)

--> Maldivi je bolja verzija Balija u pogledu prirodne ljepote, s manje izleta, skuplja u pogledu tamošnje potrošnje, zapravo, IDEAL za medeni mjesec i za odmor iz snova (ono o čemu smo svi balkanci maštali kao klinci), ALI je skup ko đubrivo, a opet tu je i sezona kiša koja još uvijek traje.

--> Sejšeli, Dubai i slično, još skuplja varijanta, defintiivno otpada kao mogućnost

--> Tajland - iskreno, nisam imao vremena a ni snage pročitati cijeli topic od 8 tisuća podstranica, ali koliko sam ulovio - to je mjesto za otić sa frendovima. Kolko sam skontao, zavisi dosta i gdje si, i zapravo nisam siguran koliko je pogodan za ono što ja tražim - plažu, sunce, chillanje i natruhe zabave.

--> Turska - topla, moderna, ali i prilično skupa izvan pansionskog aranžmana. Puno izleta, ne sviđa mi se to. A i sad je taj razmazan (iako znam da su oni puno liberalniji u pogledu toga nego recimo Tunižani)

--> Azori, Kapverdski otoci, Madeira - baš i nije ista kategorija, ali slično, udaljeno od obale u oceanu, lijepo, ali iskreno ne znam što se još tamo nudi i koliko je skupo... Slabo sam viđao ove ponude...

--> Kuba - skupa, a nisam siguran dal je to ono što želim

--> Trinidad i Tobago - moja skrivena želja, ali nigdje nisam vidio ponudu za put tamo, niti znam što čovjek uopće tmao može doživjeti.

Ispravite ako sam negdje pogriješio u dojmu.

nasmijanonebo
08.09.2010., 14:09
ne znam otkud to da je turska skupa izvanpansionski..prvi put cujem
koga god znam da su bili, rekli su da to nije istina..a i Srbi masovno pisu o Turskoj na svojim forumima o putovanju pa sam i tamo citala da je vrlo povoljno (i pansionska i izvanpansionska potrosnja)..
ima prekrasnih plaza tamo..
frendica mi je sa muzem bila lani u filipiniima na medenom mjesecu. bili su smjesteni u nekom resortu ali su nesto malo i obilazili. sve su sami organizirali (tj. muz) samo sto je bed sto moras preko hong konga presjedati za filipine a karta nije bila jeftina (za honk kong preko londona)..
ali sve na filipinima je bilo izuzetno jeftino a prekrasno..vidjela sam fotke (plaze sa bijelim pijeskom, palmama itd) i pala sam na dupe od ljepote a i od prica o cijenama.

nukac
08.09.2010., 14:14
Uz Azore i Madeiru ti idu Kanarski otoci. Avion do tamo je poprilično skup, ali je zato smještaj tamo poprilično jeftin. Aranžmani na onoj stranici Odklop su otprilike 400 do 500 EUR po osobi (avion+hotel) ali su polasci iz Municha ili Austrije (kao što sam rekao, uglavnom izvan sezone nema niti jedan aranžman da bi polazak bio iz ZG). Kanarski se mogu naći i jeftinije, ali onda je to neka Ryanair kombinacija, nekad i dulje čekanje na presjedanje.
Ova opcija je super, jer nema previše nekih izleta, ustvari odabereš jedan otok (recimo Tenerife), uglavnom se smjestiš na jugu otoka jer je sjever malo hladniji, unajmiš auto na 2 dana i u vlastitom aranžmanu obiđeš otok i znamenitosti. Ostalo se kupaš, ili u oceanu, ili u hotelskom bazenu. Ocean je poprilično hladan (oko 18°C) i dosta veliki valovi, tako da nema nekog plivanja.
Ima i zabave, ako je želiš. Vanpansionska potrošnja - cijene iste ili jeftinije nego u HR. Naime, zato jer imaju autonomiju, porez je manji nego u kontinentalnom dijelu EU.
Uglavnom - moraš odlučiti koliko para misliš potrošiti, i onda primjereno tome vidit destinaciju.

Buda83
08.09.2010., 14:27
Možda bi bilo malčice lakše ako bi znali okvirni iznos kojim barataš, pa se uz tvoje želje i ukalupi neko mjesto iz ponuđenog.

Imaš puni panson svugdje pa tako i na Baliju, osobno ne volim da mi dan diktira vrijeme obroka pa ako sam već u hotelu bitno mi je da imam doručak i eventualno večeru, jasno ako se ne mislite puno micati onda vam je ručak bitan...samo ne misliš da će te povuči ako se uputite na neko dalje putovanje želja da istražujete?

Sht
08.09.2010., 14:36
Možda bi bilo malčice lakše ako bi znali okvirni iznos kojim barataš, pa se uz tvoje želje i ukalupi neko mjesto iz ponuđenog.

Imaš puni panson svugdje pa tako i na Baliju, osobno ne volim da mi dan diktira vrijeme obroka pa ako sam već u hotelu bitno mi je da imam doručak i eventualno večeru, jasno ako se ne mislite puno micati onda vam je ručak bitan...samo ne misliš da će te povuči ako se uputite na neko dalje putovanje želja da istražujete?

A mislim, istraživati... :ne zna:
Da mi je do toga, sam bi si uplatio putovanje i organizirao ga, spavao po hostelima i otkrivao čari zemlje barem 3 tjedna. Ovako, u 10 dana sad da ću ja nešto istražiti, bilo gdje :ne zna:

Kolkom cifrom? Ajmo reć do 10 tisuća kuna za hotel+avion, iako i to je relativno, jer jako mi je bitno što dobijam za novac, pa mi negdje recimo 10 tisuća ili 11 je dati puno previše, a negdje mi je puno dati i 4!

Buda83
08.09.2010., 14:47
A mislim, istraživati... :ne zna:
Da mi je do toga, sam bi si uplatio putovanje i organizirao ga, spavao po hostelima i otkrivao čari zemlje barem 3 tjedna. Ovako, u 10 dana sad da ću ja nešto istražiti, bilo gdje :ne zna:

Kolkom cifrom? Ajmo reć do 10 tisuća kuna za hotel+avion, iako i to je relativno, jer jako mi je bitno što dobijam za novac, pa mi negdje recimo 10 tisuća ili 11 je dati puno previše, a negdje mi je puno dati i 4!

Ha čuj može se u 10 dana dosta toga ako se želi aktivni odmor, ako je ipak medeni pa se ide na onu "klopica, plažica, masažica..." onda ti je svejedno..

10 tisućica hmmmm pa probaj ako nisihttp://www.putuj.com/ ubaci iznos i kontinent pa ti izbaci ponudu koja ti je organizirana za tu lovu...

Studentica
20.11.2010., 21:30

preko cega si bila?

ljubce
21.11.2010., 08:11
ne znam otkud to da je turska skupa i
ali sve na filipinima je bilo izuzetno jeftino a prekrasno..vidjela sam fotke (plaze sa bijelim pijeskom, palmama itd) i pala sam na dupe od ljepote a i od prica o cijenama.

ahhh Filipini :rolleyes:
Obisli smo dosta pomenutih zemalja (Maldivi, Tajland, Zanzibar, Kenija, Bali, Turska,...), ali Filipini su ostali u najlepsem sacanju:top:
izvinjavam se sto cu ovde postaviti koju slicicu sa Filipina

http://usera.ImageCave.com/ljubcici/1.jpg

http://usera.ImageCave.com/ljubcici/a8.jpg

http://usera.ImageCave.com/ljubcici/P7070224.JPG

http://usera.ImageCave.com/ljubcici/pu7.JPG

http://usera.ImageCave.com/ljubcici/pu4.bmp.jpg

E da sto se tice medenog meseca moja preporuka su Togian ostrva u Indoneziji na kojima smo mi bili, stvarno fenomenalno,ali samo za parove sa bas avanturistckim duhom:cerek:
Ostrva su duboko u okeanu, do tamo se dolazi veoma tesko, ali vredi se pomuciti:ne zna:
Tamo nema struje, vode, telefona... ma kao da ste se vatili duboko u proslost...
Plaze fenomenalne, imate na svom ostrvu veoma skroman bungalovcic i potpuno ste sami:D
Tusirate se kisnicom koja se skuplja u bunarima, jedete ribu, pirinac, voce i povrce i to je to od hrane... pravi medeni mesec, sa mrezom razapetom medju kokosima na pelepoj plazi, i vremena na pretek da se posvetite voljenoj osobi, i da se podsetite kako izgleda zvezdano nebo, i koliko je prijatna apsolutna tisina.

teah
14.12.2010., 12:49
Jel može kakva preporuka...
kumovi smo u 6mj. i htjeli bi mladencima pokloniti bračno putovanje!
Pošto nismo baš neki putnici, neznamo ni di ni šta..:mig:
Svaki savjet je dobro došao!:)

nasmijanonebo
14.12.2010., 13:10
kakvi su vam tipovi vasi, tj. mladenci..vole li putovati, vole li samo pasivni odmora ala ljetovanje na moru-ljencarenje, kupanje itd. ili vole aktivni odmor -skitanje po gradovima itd..? ili vole kombinaciju jednog i drugog..ideja puno pa zato moramo znati vise o mladencima da dar bude pogodjen:mig:
i naravno, novac, do koje svote biste dali?
p.s. odlicni ste kumovi, bolji dar ne mozete dati :top: :s :cerek:

teah
16.12.2010., 13:00
Pa recimo kombinacija jednog i drugog, kum jako puno radi,pa mislim da bi mu dobro došo jedan odmor..

A za cifru neznam, jer neznam ni kako se baš krecu tak bracna putovanja!
Jel se može naci nešta za oko 6 tisuca ?

klon3
18.11.2011., 10:37
bok,
gdje da idemo sad krajem 11. mjeseca? imamo samo 4 dana i glupo je vrijeme?
pada li nekom na pamet gdje bi nam moglo biti super s obzirom na vrijeme i kratki period koji imamo?

hvala

Airbus A340
18.11.2011., 10:38
bok,
gdje da idemo sad krajem 11. mjeseca? imamo samo 4 dana i glupo je vrijeme?
pada li nekom na pamet gdje bi nam moglo biti super s obzirom na vrijeme i kratki period koji imamo?

hvala

Rim :top:

sandra555
18.11.2011., 10:43
negdje na skijanje u Alpe. Čak i ako ne skijate lijepo se zavučete u neku kolibicu... :cerek:
Npr. negdje gdje je i neko jezero u blizini... Zell Am See ili slično
http://www.zellamsee-kaprun.com/en

podgoričanin
18.11.2011., 11:49
Kad je medeni mjesec pravac Verona :)

Buda83
18.11.2011., 11:57
Neke toplice u Austriji, finjak smještaj, grijani bazen u staklu, pogleda na okolna brda u snjegu, sanjke (hebeš skije to je svak za sebe, ovak je stiskavac), probajte da niste baš među hiljadu ljudi, kuhano vino i posle raspašoj uz vatricu.

55et
18.11.2011., 12:48
Blizu i vrhunsko.
http://www.falkensteiner.com/de/hotel/bad-waltersdorf?gclid=CKyAvN-bwKwCFcbwzAod4QMWqQ

nasmijanonebo
18.11.2011., 15:11
Rim.
Ako ste katolici i frisko vjencani par imate i besplatan smjestaj tamo:mig:

UglyKidJoe
18.11.2011., 15:36
Rim.
Ako ste katolici i frisko vjencani par imate i besplatan smjestaj tamo:mig:

:confused:

nasmijanonebo
18.11.2011., 15:41
He, istina:D
Ne mogu javno pricati kak je moguce.

UglyKidJoe
18.11.2011., 15:47
He, istina:D
Ne mogu javno pricati kak je moguce.

Pa što onda spominješ...:cerek:

nasmijanonebo
18.11.2011., 15:48
uvijek postoji pm.

UglyKidJoe
18.11.2011., 17:35
Pa što onda spominješ...:cerek:

uvijek postoji pm.

... naglas! :cerek:
Sve pet! :mig:

wob
18.11.2011., 17:41
Jebote koje ideje .. Gdje ste bili na medeni mjesec ? Bili smo u toplicama 4 dana ! :rofl:

mbeginner
18.11.2011., 19:40
Jebote koje ideje .. Gdje ste bili na medeni mjesec ? Bili smo u toplicama 4 dana ! :rofl:

Super ideja ali za 50 godina braka :mudri:

nasmijanonebo
18.11.2011., 20:51

hehe, to sam i ja pomislila..ma rim je super, romantican, a nije predaleko i taman se stigne obici u ta 4 dana.

wob
18.11.2011., 21:47
Definitivno ROME!!
Evo bacio sam oko i na avio kartu , 27.11-30.11 povratna iz Zg sa Lufthansom 1150 kn !! Na booking.com imate smjestaj do 200 eu za 4 noci u dvokrevetnoj sa kupatilom kakvog hocete . Grad vam je extra za mladence a i inace jedan od najljepsih gradova na svitu . Meni osobno i najljepsi od svih di sam do sad bio ! :kava:

nasmijanonebo
18.11.2011., 22:03
je, jedan od najljepsih i najromanticnijih metropola:cerek:

klon3
18.11.2011., 23:00
ljudi hvala, stvarno, rim nam nije ni pao na pamet a i inače prošli smo italiju cijelu osim rima... nekako smo naginjali na pariz, al opet nejde mi se tako nešto ak bu magla i slinavo vrijeme cijelo vrijeme...

ljubce
20.11.2011., 19:31
Po meni ti je najbolja kombinacija nesto lepo ali neobicno, Rim, Prag, Pariz... zvuce dosta izlizano
Mozes na primer sa muzem otici u Jordan, i za ta 4 dana se super provesti, obici mrtvo more, Petru, Wadi Rum pustinju u kojoj ces nociti u beduinskom kampu... i za sve to ti je dovoljno 4 dana, a cak ako izbacis Wadi Rum, mozes se lepo i kupati u Aqabi.
Jordan je relativno mala zemlja, pa mozes sve bitno obici za kratko vreme.
Sto se novca tice potrosices mozda duplo vise, ali ces se provesti 10 puta bolje, ipak je to medeni mesec i nemoj da gledas na 200-300 eura.
Povratna karta Zagreb-Aman 24.11. u 19h, a povratak 28.11. u 10 ujutru si u Zagrebu kosta 390 eura sa svim taxama, a sto je takodje bitno iskoristila si vikend :)
Smestaj je relativno povoljan, hrana takodje
U svakom slucaju zelim vam predivan medeni mesec :)

Buda83
21.11.2011., 07:46

Koliko će stići vidjeti od Rima u 4 dana od kojih ima 2 odpadaju na sim i tam putovanje, idu na medeni mjesec, a ne na školski izlet na speedu.

Ja bi radije bio na toplom i u toplom sa svojom ženom i prljavim mislima, ali to sam opet ja, neko bi radije smrzavao dupe u velegradu uz dozu histerije da mogu doma reć da su bili u Rimu.

Pih sa čime se ljudi zamaraju, kad me pitaju di sam bio na medenom mjesecu, kaj bu susedi rekli.

drasko2002
21.11.2011., 09:17
koliko ste cijenom ograniceni? avionom u sat i pol prodjete pol europe. al venecia i firenca mi pada na pamet kao jako romanticni gradovi za medeni mjesec (koliko god to otrcano bilo), a autom ste u veneciji za 3, u firenci za 6 sati...
i budimpesta je predobar grad za pogledati. a sto se tice hladnoce, obuci se - hladno ti je i u hrv i tamo...

UglyKidJoe
21.11.2011., 09:22
Koliko će stići vidjeti od Rima u 4 dana od kojih ima 2 odpadaju na sim i tam putovanje, idu na medeni mjesec, a ne na školski izlet na speedu.

Ja bi radije bio na toplom i u toplom sa svojom ženom i prljavim mislima, ali to sam opet ja, neko bi radije smrzavao dupe u velegradu uz dozu histerije da mogu doma reć da su bili u Rimu.

Pih sa čime se ljudi zamaraju, kad me pitaju di sam bio na medenom mjesecu, kaj bu susedi rekli.

Uvijek mogu rec da su bili na kavi i erhmm...nesto usput - u Rimu. :cerek:
Koje su to tek face.

Buda83
21.11.2011., 09:42
Kaj reći:ne zna:

Meni nikak nije uspjelo za 1.5 h biti od doma do negdje u Europi avionom, čak ni u Splitu (živim u Zagrebu), let možda traje 1.5 h ali sve drugo traje još dodatna 3 h minimalno, govorim o ček inu, ček autu, do aerodroma od aerodroma, kada je let ujutro, popodne navečer...no dobro valjda se to može, pojma nemam, meni puno para za malo užitka.

Kaj se tiče hladnoće, ko voli nek izvoli, ja budala mislio da je medeni mjesec mokre plahte i to ne. Naravno da je hladno i kod nas,a di nije u Europi hladno u 11 mj.

Ja jedva dočekao da dođem doma sa svadbe, da si ženu :Placebo: (ima tu i mladih čitatelja pa neću biti prost) u vjenčanici. Jedno je 3 tjedna pa se nađe vremena za sve, ja da imam 4 dana bi si to malo drugačije zamislio. Oblozi, upale i to ne.

drasko2002
21.11.2011., 09:47
ima nas koji ne apstiniramo prije braka ;)

:D

Buda83
21.11.2011., 09:50
:cerek: Dobar, ali ja bi se onda zapitao ako je situacija takva čemu svadba, Desanka se može i bez papira, a i nema papirologije kad nekaj uleti na kaj se Veseljko digne iz mrtvih:cerek:

nasmijanonebo
21.11.2011., 09:57
ja nisam Rim prepporucila da bi se oni pravili vazni pred susjedima da su bili u Rimu, nego jer je relativno blizu, jer je stvarno krasan i romantican grad, a moglo bi se puno toga vidjeti u 2-3 dana uz dobar plan.
Neki parovi vole dinamicnost, neki vole mirnije (ovo se ne odnosi na radnje u krevetu:rofl:).

wob
21.11.2011., 10:08
U tom slucaju im ne treba nigdje ic . Šta ce im i toplice ako je svrha " prljave misli i raspašoj . Mogu ostat i doma 4 dana pa udaraj ..

Buda83
21.11.2011., 10:11
Nisam se ja osvrnuo na lokaciju već na komentar di ste bili!!!! Penzija i to.

Lokacija je manje bitna u ovom aranžmanu, to je medeni mjesec a ne advent u Beču, više mi zvuči penzija šetali smo gradom i išli u muzeje, nego drpali smo se u jacuzziju.

Sorry moje skromno mišljene.

nukac
21.11.2011., 10:15
Pa ako već nekud žele ići... Pa nije medeni mjesec samo f**k, neki ljudi žele imati slike koje bi pokazivali ljudima... :)
Ja bi preporučio Španjolsku, Barcelona bi mogla biti super za kratko, a nije baš prehladno. Ili Lisabon.
Iako se meni ni London ne čini ko loš izbor, Preko dana je cca 13°C. A jeftino je doći do njega.

Buda83
21.11.2011., 10:15
U tom slucaju im ne treba nigdje ic . Šta ce im i toplice ako je svrha " prljave misli i raspašoj . Mogu ostat i doma 4 dana pa udaraj ..

Mogu ić i u šumu pa brat kestene.

Od kad su takve stvari postale penzija. Toplice-wellnes meni znače opuštanje, nek si žemska malo ode na masažu, aroma terapiju,blatnu kupku... fina većera, negliže ovo i ono, a ne da si buše žuljeve.

Nije bitno, kako god bitno da se oni zabave.

drasko2002
21.11.2011., 10:25
@ buda - a eto, misljenja, zelje i planovi se razlikuju od covjeka do covjeka...

drasko2002
21.11.2011., 10:30
Nisam se ja osvrnuo na lokaciju već na komentar di ste bili!!!! Penzija i to.

Lokacija je manje bitna u ovom aranžmanu, to je medeni mjesec a ne advent u Beču, više mi zvuči penzija šetali smo gradom i išli u muzeje, nego drpali smo se u jacuzziju.

Sorry moje skromno mišljene.

jebat se mozes i u becu za vrijeme adventa, jednako zestoko kao i da imate kolibu na slapovima nijagare.

sandra555
21.11.2011., 10:44
jebat se mozes i u becu za vrijeme adventa, jednako zestoko kao i da imate kolibu na slapovima nijagare.

Nije to baš sam tak nakon što cijeli dan hodaš i navecer se vratiš u hotel i noge i guzica te bole od hodanja. Meni onda baš i nije neko drm tras bam na pameti nego samo da si namočim noge da se malo odmora i da legnem spavat. Nije mi baš do toga da onda jašim po nekome ili da netko jaši po meni :kava:

nasmijanonebo
21.11.2011., 10:57
svi smo mi razliciti. neki bas na putu imaju jaci libido jer su u drugacijoj okolini, promjena itd..ali ovo vec prelazi u seksologiju:rofl:

Buda83
21.11.2011., 11:34
Nije to baš sam tak nakon što cijeli dan hodaš i navecer se vratiš u hotel i noge i guzica te bole od hodanja. Meni onda baš i nije neko drm tras bam na pameti nego samo da si namočim noge da se malo odmora i da legnem spavat. Nije mi baš do toga da onda jašim po nekome ili da netko jaši po meni :kava:

Kaj reći Sandra, my kind of woman :s:s

Vjerujem da bi nakon opuštajućeg tretmana ( ili u najmanju ruku romantike) bila i više nego željna/voljna/opuštena/zainteresirana... to boldly go where no one has gone before. :cerek:

Kaj se tiče Beča, adventa, Niagare,Rima, Austrije....ja i tvrdim da je lokacija (geografska) u ovoj situaciji potpuno nebitna, čovjeku sam savjetovao bližu lokaciju koja je trenutno idilična po mom mišljenju, isto tako godišnje doba ide u prilog lokaciji, ali napraviti nešto drugačije od klasičnog ski aranžmana na koji svi sad hrle, možda malo intimnije s obzirom na prigodu, a najmanje mi je bitno kaj ću reći nekome kak mi je bilo na medenom mjesecu, kaj misliš kak mi je bilo, pa nisam u Louvru gledo slike ili bacao u onu fontanu u Rimu kovanice.

Voditi ljubav sa ženom ili mužem postala penzija, kuda ide ovaj Svijet.:ne zna:

Make love not war. Peace :rozi:

nasmijanonebo
21.11.2011., 11:40
kao sto rekoh, tu smo svi mi drugaciji, kako bi stulhofer rekao:D
netko moze sex i nakon sto se popne na vrh visoke planine ala himalaja, ande(znam jednog tipa koji to radi sa svojom curom:rofl:, to nisam ja:D) a netko nemre ni nakon masaze/welnessa jer zaspi od ugode.

Buda83
21.11.2011., 11:50
A ko što ja rekoh :cerek: meni je ovo prigoda za uživanje (jedan u drugome, hrani, piću, možda kazališnoj predstavi i ponajviše krevetu i ako je moguće sve prethodno navedeno iz kreveta), ne određujem što je za koga uživanje, ja sam samo iznio prijedlog koji mi odgovara prigodi.

U Rim/Beč/Pušću... možeš kad hoćeš turistički, medeni bi trebao biti jedan i potpuno je nebitno gdje se nalaziš.

Kaj se tiče onih stvari, spadamo u onu skupinu ljudi koji....hajmo reći da nam je lijepo i nemamo problema po tom pitanju.

Tu podvlačim crtu u ovoj raspravi.

Mladencima želi da se lijepo provedu na svoj način gdje god da odu.

drasko2002
21.11.2011., 11:57
@ sandra - mozes se ti j... od jutra, pa imati slobodno za prosetati... inace odite u neke toplice koje imaju i hotel i tam uplatite spa i sve imas na jednom mjestu...
al vec rekoh - svi smo razliciti...
uostalom, ok za vas zene, al svaka cast tipu koji moze j... vise od 4-5x zaredom, pa makar i s odmorom izmedju (ovo ne mislim 4-5x cijeli dan, nego unutar 3-4 sata)

nasmijanonebo
21.11.2011., 12:30
prestat cemo sad sa seksologijom. pokretacu teme smo iznijeli neke prijedoge i to raznolike, pa neka vidi koji je prijedlog odgovarajuci. u svakom slucaju, kao sto je Buda rekao, neka imaju lijep medeni mjesec:cerek:

sandra555
21.11.2011., 13:02
neka nam pokretač teme svakako javi gdje je bio i kako su se proveli :cerek:

nukac
21.11.2011., 13:09
netko moze sex i nakon sto se popne na vrh visoke planine ala himalaja, ande(znam jednog tipa koji to radi sa svojom curom:rofl:, to nisam ja:D) a

Osjeća li se to zavist?? :ne zna::p:rofl::rofl:

nasmijanonebo
21.11.2011., 13:23
ma kakva zavist, meni je to bilo smijesno kad sam to cula.

memento mori
23.10.2012., 11:47
Gdje putujete na medeni mjesec, kakvi su dojmovi, prijedlozi, kritike?

House`s Mistres
23.10.2012., 18:35
I ja pitam.. Trebam prijedloge i savjete! :cerek:

snjegović
24.10.2012., 09:14
želite li romantiku ili avanturu ... grad ili plažu ... hrvatsku, evropu, aziju ili antarktik ... kopno ili more .... 2 dana ili 2 mjeseca????
ono ... ljudi ... pa dajte par natuknica što vas otprilike zanima!!!

U mom slučaju .... 10 dana Londona .... nije moglo biti ljepše :)

sapporo
24.10.2012., 10:21
ma odite u las vegas ....to će biti najbolji test za oboje....ako tu ne dođete u iskušenje živjeti ćete zajedno dugo i sretno ko...a možda da odete prije potpisa za svaki slučaj pa ako vidite da ste jedno za drugo vjenčanje tamo riješite za par minuta...

House`s Mistres
24.10.2012., 10:43
Las Vegas mi nije nešto privlačan, da bi baš potrošila lovu da to vidim...
Kad bi imali para ko blata, otišli bi na mjesec dana krstarenja sjeveroistočnom Amerikom - Nova Engleska (Vermont, New Hampshire, Maine, Connecticut,...)
Pošto nemamo, zadovoljili bi se Europom, ili Tunisom, premda sam ja već bila.
San mi je otići u Irsku, al mislim da ni za to nemamo para, pošto su preko agencijskih paketa putovanja prema zapadu Europe jako skupa (Irska, Škotska, Engleska....) Koliko sam vidjela, jel.

Ni centralna Europa ne bi bila loša... Bilo bi super napraviti neku turu Prag, Varšava, Krakow, Beč ili nešto slično.... Ono, stara europska jezgra...Preksutra započinjemo s Budimpeštom :)
Nije nam do izležavanja na plaži, to možemo svako ljeto pa bi isključili Maldive, Bali, Bahame i ostale egzotične predjele s kojih se vjerojatno ne bih vratila doma, kakve sam sreće, jer bi me pojeo morski pas/raža/meduza/koralj/bilošta.

Nemamo mjeseca dana vremena za medeni, a sumnjam da se u Aziju isplati ići na manje od dva tjedna uopće... Bilo bi super vidjeti Japan, Tajland, Indiju, Maleziju al jebiga, ni love ni vremena. :(

Da skratim, dakle... Tražim prijedloge za:
- zapadnu Europu (Irska, Škotska, Engleska)
- sjevernu Europu (Švedska, Finska, Norveška,...)
- ostalo, ak piknete kakvu dobru ideju (Nizozemska, Češka, Poljska, Švicarska,....)
- Tunis i to znam da ima jeftino, tu ne trebam pomoć :)

EDIT: sad pročitah puno pozitivnih kometara za Madeiru, Portugal.... Zaboravila sam njega stavit na popis, pa tko je bio ili zna nešta o tome, molim savjete! Najjeftiniji način za doći do tamo, hoteli/bungalovi, koji grad, kako...? Hvala!

FLORIOS
25.10.2012., 09:02
Evo ako nekom treba ideja za Honey Moon da podijelim svoje iskustvo...moj novopečeni mužić i ja smo proveli 3 tjedna u 2. mjesecu ove godine ovako:

1. Let Venecija - Miami
2. Miami, South beach partijanje 4 dana
3. Let Miami - San Jose, Costa Rica
4. 2 dana u San Joseu i 5 dana na obali (Montezuma beach)
5. Let San Jose - Miami
6. Krstarenje po Bahamima 4 dana
7. Rent a car i put ka Key Westu i 2 noćenja tamo
8. Povratak u Miami, još jedno noćenje u centru i povratak u Veneciju

Bilo je savršeno, nema čega nije bilo! Od partijanja po South Beachu, do prekrasnih plaža Bahama i divljine Costa Rice. :-) Sve smo to odradili u svom vlastitom aranžmanu. Troškovi puta, znači vize, avioni, hoteli, rent a car i cruise su bili 27 000kn za nas dvoje!

sapporo
25.10.2012., 10:14
Nemamo mjeseca dana vremena za medeni, a sumnjam da se u Aziju isplati ići na manje od dva tjedna uopće... Bilo bi super vidjeti Japan, Tajland, Indiju, Maleziju al jebiga, ni love ni vremena. :(

Da skratim, dakle... Tražim prijedloge za:
- zapadnu Europu (Irska, Škotska, Engleska)
- sjevernu Europu (Švedska, Finska, Norveška,...)
- ostalo, ak piknete kakvu dobru ideju (Nizozemska, Češka, Poljska, Švicarska,....)
- Tunis i to znam da ima jeftino, tu ne trebam pomoć :)

EDIT: sad pročitah puno pozitivnih kometara za Madeiru, Portugal.... Zaboravila sam njega stavit na popis, pa tko je bio ili zna nešta o tome, molim savjete! Najjeftiniji način za doći do tamo, hoteli/bungalovi, koji grad, kako...? Hvala!

budući da nemaš ni love ni vremena odi u portugal 10ak dana....obiđi sjever portugala - porto, bragu, aveiru, coimbru ....ako ti seda možeš se zaletiti i do lisabona...tu te neće vjerujem pojesti ni koralji ni meduze iako sam u belemu vidio najveću meduzu u životu....zapamti što južnije to toplije pa vidi u kojem mjesecu ideš....kad leti ryan da se iskombinirati turbo jeftine letove za porto...za madeiru ti je vjerojatno najbolje tap-om iz lisabona.....sjevernu evropu ako nemaš love zaboravi...

memento mori
30.10.2012., 18:08
nama su u najužem krugu dominikanska republika, tajland - otoci, maldivi, sejšeli, kuba, mauricijus. radi se o poklonu, 10 do 14 dana, išli bi u 12.mjesecu 2013.
dajte ljudi pomagajte, ne možemo se odlučiti, znam da ovdje ima onih s puno iskustva u putovanjima....

Cohiba
31.10.2012., 09:29
Maldivi ne mogu biti pogresan izbor. :ne zna:

sapporo
31.10.2012., 10:07
nama su u najužem krugu dominikanska republika, tajland - otoci, maldivi, sejšeli, kuba, mauricijus. radi se o poklonu, 10 do 14 dana, išli bi u 12.mjesecu 2013.
dajte ljudi pomagajte, ne možemo se odlučiti, znam da ovdje ima onih s puno iskustva u putovanjima....

o pa ti imaš još puno vremena do tada...buduću da seradi o poklonu i lova nije limit, googlaj te destinacije....odi na youtube....čitaj putopise - i na kraju će se samo od sebe iskristalizirati.....

memento mori
02.11.2012., 13:30
ima puno vremena do tad,ali trebali bi što prije priopćiti odluku kumi,tako da ona može početi tražiti. što ranije bukira bit će joj povoljnije..... znam da su sve nabrojene destinacije odlične i da ne možemo puno fulati,ali svejedno ako je netko bio i ima kakve dojmove,pozitivne/negativne, slobodno neka ih podijeli.... lakše ćemo se odlučiti!

divinica
02.11.2012., 14:51
i ja razmišljam o kubi ili tajlandu za prosinac 2013. pa me zanima otprilike koliko bi novaca trebalo za to, ono 10 dana je dovoljno, samo da nije 7, jer je to premalo :) šta predlažete??
hvala

goldietrickz
02.11.2012., 16:31
Evo ako nekom treba ideja za Honey Moon da podijelim svoje iskustvo...moj novopečeni mužić i ja smo proveli 3 tjedna u 2. mjesecu ove godine ovako:

1. Let Venecija - Miami
2. Miami, South beach partijanje 4 dana
3. Let Miami - San Jose, Costa Rica
4. 2 dana u San Joseu i 5 dana na obali (Montezuma beach)
5. Let San Jose - Miami
6. Krstarenje po Bahamima 4 dana
7. Rent a car i put ka Key Westu i 2 noćenja tamo
8. Povratak u Miami, još jedno noćenje u centru i povratak u Veneciju

Bilo je savršeno, nema čega nije bilo! Od partijanja po South Beachu, do prekrasnih plaža Bahama i divljine Costa Rice. :-) Sve smo to odradili u svom vlastitom aranžmanu. Troškovi puta, znači vize, avioni, hoteli, rent a car i cruise su bili 27 000kn za nas dvoje!

Ovo je meni odlično. I sam planiram nešto slično sa svojom dragom.

Berlin-New York pred Božić, tamo to provest i NG, onda za Puerto Rico, pa Miami, Tampa, Vermont, Toronto i kući, sve u mjesec dana.

jacobs kofi
03.11.2012., 22:08
Ja bi ono standardno, na Maldive ili možda Kuba... jednog dana kad se udam :D

FLORIOS
04.11.2012., 11:57
i ja razmišljam o kubi ili tajlandu za prosinac 2013. pa me zanima otprilike koliko bi novaca trebalo za to, ono 10 dana je dovoljno, samo da nije 7, jer je to premalo :) šta predlažete??
hvala

Evo ja ti sad idem sa mužem na Thailand od 04.-20.12. Išli bi i na duže ali nemamo više godišnjeg! :-( Mislim da ti je 10 dana premalo i šteta jer ti je karta ista cijena a za par dana više tamo ti i nije neka razlika u cijeni. Troškovi naravno zavise u koliko finom hotelu želiš odsjest i koliko ćeš putovat po zemlji ili biti smješten na jednom mjestu! Nama su ti povratne karte (Venecija-Bangkok) za dvoje sa taksama došle 9000kn, preko Austrian Airlinesa. Ako poželiš ima ih još na raspolaganju! :-) I smještaj koji sam rezervirala preko booking.com za 15 noćenja nam je 2500kn za dvoje (ajmo reć neka srednja klasa hotela). Evo to ti može biti neka orjentacija troškova ako želiš ići sad u 12. mjesecu. Mi ćemo potrošiti još nešto ekstra jer želimo ić i malo na sjever i malo na jug i otoke ali i kad uračunam troškove za to (avion, vlak, ferry) ne prelazimo 13000 kn za sve za nas dvoje! + đeparac naravno! :-)

FLORIOS
04.11.2012., 12:00
Ovo je meni odlično. I sam planiram nešto slično sa svojom dragom.

Berlin-New York pred Božić, tamo to provest i NG, onda za Puerto Rico, pa Miami, Tampa, Vermont, Toronto i kući, sve u mjesec dana.

Lijepa tura! :) Javi ako izrealiziraš obavezno!

goldietrickz
29.01.2013., 12:53
Lijepa tura! :) Javi ako izrealiziraš obavezno!

Realizirano. Umjesto portorika išli smo u kostariku, umjesto miamija bio je ny. Sve drugo odradjeno.

jana lemon
02.02.2013., 12:30
pozz, nisam naišla na neku prikladniju temu za pitat pa pitam tu, iako se ne radi o bračnom nego običnom putovanju. Dečko i ja smo se odlučili ovo ljeto umjesto da idemo na more tu kod nas proći negdje izvan Hrvatske na putovanje da malo vidimo svijet :) možete mi predložiti neke destinacije, imati ćemo oko 7000kn za sve troškove putovanja (znači od karte do smještaja, hrane...) gdje se može ići za te novce a da je lijepo, drugačije?? :)

FLORIOS
04.02.2013., 10:32
pozz, nisam naišla na neku prikladniju temu za pitat pa pitam tu, iako se ne radi o bračnom nego običnom putovanju. Dečko i ja smo se odlučili ovo ljeto umjesto da idemo na more tu kod nas proći negdje izvan Hrvatske na putovanje da malo vidimo svijet :) možete mi predložiti neke destinacije, imati ćemo oko 7000kn za sve troškove putovanja (znači od karte do smještaja, hrane...) gdje se može ići za te novce a da je lijepo, drugačije?? :)

7000 po osobi ili za dvoje???

marijab27
04.03.2013., 23:14
pozdrav svima! planiram medeni mjesec, datum je 1.7. pa ako mi možete pomoći sa svojim mišljenjima i idejama. mislim se oko dom. republike(punta cana), meksika ili kube. sad ne znam šta je najsigurnije od toga,jer sve šta sam pročitala po netu sve se svodi na kriminal, kriminal, uragani, kriminal, uragani :(
upomoććććć
hvala svima :mig:

nukac
06.03.2013., 06:50
A zašto ne radije Aziju? Maldivi, Bali, Malezija? Azija je ipak puuuno gostoljubivija što se tiće kriminala...

marijab27
06.03.2013., 14:30
maldivi su nam bili u prvom planu, ali smo odustali od toga... divni su, ali sad tražimo nešto više od samog mora i pijeske, nemaju nikakvih ponuda aktivnosti (osim morskih... ronjenja i to, a sama pomisao na dubinu i morske psiće me užasava)... :eek:
zamislili smo NE ogroman grad sa puno automobila i buke jer to imam i doma, već more, pijesak, hotel sa bazenima, koktelčiće, trgovine i suvenire, 1-2 izleta u grad ili slično, noć-dvi u diskaču i tako... Maldivi to nisu definitivno :503:

Zunicka
27.03.2013., 19:17
Ja bih preporučila Bali,idealna sezona,,miroljubivi ljudi,prekrasan otok koji možeš istraživati a ima i dosta toga želiš li noćne izlaske...Jedino su avio karte možda nešto skuplje.
I Mauricijus ti je dobar u to doba godine, isto se ima šta za vidjeti.

jana lemon
29.04.2013., 21:05
7000 po osobi ili za dvoje???

za dvoje 7000kn....evo sad sam opet gledala malo po netu...moram se odlučit između mora u Hrvatskoj ili negdje na putovanje izvan Hr.....molim vas preporuke??

FLORIOS
06.05.2013., 15:55
za dvoje 7000kn....evo sad sam opet gledala malo po netu...moram se odlučit između mora u Hrvatskoj ili negdje na putovanje izvan Hr.....molim vas preporuke??

Zavisi šta želiš od godišnjeg...šta ti je napeto? Samo more, party ili razgledavanje? Od onog šta sam ja bila za te novce preporučila bih Ibizu i Formenteru ako želiš prekrasne plaže i dobru zabavu. Ili Sardegna opet ako želiš prekrasne plaže, a i otok je dosta velik za road trip! Ili možda Grčka! Ugl. hrvatska obala je lijepa ali tirkizno more i pješčane plaže kao što su na Sardiniji i Formenteri se ne mogu usporediti sa našima jer NE Hrvatska NEMA najljepše more na svijetu...tako da bi se ja uvijek odlučila za van HR! :-)