PDA

View Full Version : Alergija na ambroziju

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

ambrozija
13.09.2004., 12:08
... prolaznice, nemoj me plašiti ... ja baš mislim napisati kako mi je već par dana bolje što se tične nosa i očiju, ali me češće počne gušiti ... sad više neznam šta da mislim ... možeš malo opširnije o hitnoj i problemima s disanjem?

tonka
13.09.2004., 14:20
Drage moji, dragi moji...
Mojem sinu (8 god) danas je dijagnosticirana alergija na drvo 1 i 2 ( jos moram saznati kaj to znaci), travu, zitarice, i ambroziju :mad:
Preporucili su jedino ventolin sprej koji treba koristiti u slucaju gusenja!!!!

Znam da ljudi oko mene imaju strasnih problema s alergijom....da li netko ima primjer slicnom mojem i na koji nacin pokusavate pomoci malenima.

Malom curi nos, oci su natecene...kuse i sto je najgore..strasno kaslje...onako suhi kasalj!!!

Molim pomoc!!! Zar ne treba nis drugo koristiti jedino ventolin ukoliko se pocne gusiti! :(

Pozdrav!

Prolaznica
13.09.2004., 17:32
amrozija kaže:
... prolaznice, nemoj me plašiti ... ja baš mislim napisati kako mi je već par dana bolje što se tične nosa i očiju, ali me češće počne gušiti ... sad više neznam šta da mislim ... možeš malo opširnije o hitnoj i problemima s disanjem?

ne plasim te, to su (na zalost) cinjenice. Dragi je godinama tolerirao simptome alergije (upaljene oci, napadi kihanja i smrcanja), sve dok ga nije pocelo gusiti pa je zavrsio u bolnici i tamo ostao par dana. Prva 2-3 dana je dobivao intravenozno nesto za olaksavanje disanja, mjerili su mu plinove u krvi, radili spirometriju i napravili alergo test.
Nakon sto je izasao, dobio je ventolin pumpicu koju koristi kad je frka sa disanjem, jos nekakav prah koji se udise 2x dnevno slijedecih mjesec dana (ubij me, ne znam mu ime), za mjesec dana mora opet doci na mjerenje plinova u krvi a u listopadu ili studenom bi trebao ici na hiposenzibilizaciju.
Njemu je dijagnosticirana alergijska astma pa je mora drzati pod kontrolom, u svakom slucaju savjetujem ti da popricas sa svojim doktorom, ciao :W

swaschta
16.09.2004., 13:12
amrozija kaže:

Alergija prerasla u bronhijalnu astmu. I vrlo specificnu. Pra vi problemi su iskljucivo krajem osmog i u devetom mjesecu. Preko godine nista ne trosim, kada ponestane zraka, spakiram se (obicno je to navecer iz 23 sata) i odem na hitnu u Draskovicevu. Ljubazno, ali zbilja ljubazno osoblje puno razumijevanja, izmjeri tlak i kisik i onda obvezno ide jedna injekcija, neki mali koktel koji odmah cisti bronhije. Injekcija se daje polako u venu, u protivnom te oblije mucnina i vrucina. No, dok jos primas, osjecas da nestaju problemi: zagusenost, kasalj, kihanje. Ludilo! Jedino sto to ne mogu nabaviti za doma.:D

Inace, ove sam godine vise u Njemackoj nego ovdje, ali sam dosao doma 12.09. i 13.-tog sam vec bio na hitnoj. Slijedeci se tjedan vracam gore, ali bojim se da cu jos jednom morati po "carobni" napitak prije polaska. No, navikao sam se. Jedina je mana sto se zile tanje, pa ih je teze naci. No, obzirom da je to kod mene samo godisnji slucaj, uspijem se oporaviti. Za sada.

CF
18.09.2004., 01:44
strašno za njih..

čuo sam na poslu da su počele harati neke viroze.. pa bi prije rekao da je to uzrok a ne ova nesretna ambozija
:o

Prolaznica kaže:
najfriskiji update o ambroziji ... dragi mi je ovaj vikend zavrsio na hitnoj na jordanovcu jer ga je strahovito pocelo gusit .... na hitnoj su nam rekli da su ovaj vikend udomili jos cca 10ak mladjih ljudi s istim problemima

meni osobno je ovo najbolja godina do sada - u ovih 11 godina sam najbolje prošao ambroziju..

i izgleda da se počeo smanjivat intezitet peludi
:s :s :s :s

sezona ambrozije završava
:Pop:

blanaris
18.09.2004., 20:55
Kao dugogodišnji alergičar ovu godinu iznimno loše podnosim.

Iako uspješno izbjegavam noćna gušenja, intenzivni kašalj koji se izemjenjuje kao podražajno suhi, pa onda uspješno iskašljavanje sluzi, uznemiruje ne samo moje ukućane nego i susjede.
Kolege na poslu s nevjericom prate vrlo uočljive simptome i čude se kako samo ove godine zaista loše.
Claritin poslušno pijem svako jutro, čak i kada nemam simptome, jer on održava sluznicu očiju i nosa u solidnoj ravnoteži. Ako ga izostavim, simptomi se odmah vrate.
Ove godine ne uspjevam zaustaviti sekret sinusa koji se cijedi u grlo, a maramica mi je zapravo potpuno suha. Gutajući noću svu tu sluz, dobila sam teški bronhitis (zeleni sekret), ali liječnik odbija dati antibitotike (glavobolje s prepunim sinusima i začepljene uši), jer sve je to "samo" zbog alergija, kaže on.
"Pojačao" mi je uobičajeni loratadin novim Telfastom, obavezno Teolin za preventivu astrme, sprej Becotide, također za preventivu gušenja. Ventolin samo izuzetno.

Poboljšanja uopće nema. Intenzivno kašljem, prepuna sam sluzi i trpeljivo čekam da se koncentracija peludi smanji, kako bi se organizam izborio i ojačao.

Ono što sam sama utvrdila kao propust u liječenju antihistaminicima, jeste da svi oni uništavaju cink u organizmu, a on je zapravo nužan za jačanje imuniteta.
Kupila sam šumeće tablete cinka s C vitaminom. Neće škoditi.

Svaka prospavana noć bez gušenja trebala bi biti zadovoljstvo, ali kašalj me doslovno rastura. Nadam se samo da ambrozija i crni pelin neće cvasti do prvog mraza, kako to piše u literaturi.

CF
19.09.2004., 11:57
blanaris kaže:
Kao dugogodišnji alergičar ovu godinu iznimno loše podnosim.

uh.. :(
claritin.. tablete.. otrovi

da li si probala alternativna liječenja?
:confused:

ja jesam
;)
možda mi je i zbog toga bolje, tko će znat
:confused:

CF
25.07.2005., 20:12
Bliži se osmi mjesec..

sezona ambrozije počinje

osjećate li simptome?
:(
meni za sada samo malo suze oči i nos mi je iznutra polu-začepljen

čitao sam u jednom časopisu da moderni uvjeti života utječu na porast alergija.
te da nemogućnost da se tijelo odupre parazitima poput glista utječe da se javlja alergija-
i nedavno je na tv bio dokumentarac upravo i tome
http://www.forum.hr/showthread.php?threadid=103255

kako god bilo, ja ću ipak radije suočavat sa peludi ambrozije nego sa glistama
:bljak: :zubo:

ex mayo
25.07.2005., 22:14
Moj najbolji prijatelj se rješio alergije na travu ambroziju na jedan vrlo jednostavan način, staničnom prehranom .. :)

http://www.nrg-fit.com/pomoc_kod_alergije.asp

250.000 ljudi je samo u ZG alergično na ambroziju ... imate više mogućnosti, nastaviti sa lijekovima ili poslušati one koji se bave sa prehranom, nutricioniste .... ;) :cool:

ps: nema te alergije (na bademe, orahe, gljive, mlijeko, lijekove, prašinu, sunce, pelud, ambroziju itd. ... astma) za koju osobno ne poznajem barem jednog čovjeka koji ima svoj rezultat sa staničnom prehranom .. :top:

http://groups.msn.com/TheHealthyPlan/allergiesandasthma.msnw

http://www.givemerelief.com/allergy

CF
26.07.2005., 18:34
pa.. definitivno treba paziti na zdravu prehranu-

snupix
31.07.2005., 20:47
reiki meni pomaze samo malo ublaziti simptome kad me pocme gusiti,mada znam nekog ko je redovito radeci sebi reiki potpuno uklonio alergije.
znam samo da mi homeopatija nije pomogla za astmu,no nikad se ne zna.
alternative ima svakakve-ona kvalitetna svakako pomaze za alergiju i opcenito-barem meni-naravno uz lijekove. koje mi da doktorica.
kod alergija je vazna preventiva!znaci- ne poceti uzimati lijekove kad simptomi vec pocmu, nego se priremiti prije+ izbjegavati alergen i cijelu godinu raditi na imunitetu i poboljsanju odgovora na stres.
pocelo je s hitnom a sad-svake godine pijem sve manje lijekova.
solar kaže:
pitanje 1.
da li si inicirana ili ti je netko davao tretmane (koliko tretmana)?

pitanje 2.
da li ti reiki nije pomogao samo vezano uz alergiju ili općenito?

p.s. ovo pitam iz praktičnih razloga (za osobnu upotrebu). :top:

wasted
02.08.2005., 13:41
meni su jučer krenuli prvi simptomi :(

prelijena sam da se s ikakvim metodama liječenja zajebavam :rolleyes:

ambrozija
03.08.2005., 14:10
...meni isto krenulo jučer...i još nemogu vjerovat vlastitim suzno-svrbljivim okicama...pa kud prije...očekivah simptome tek oko 12-og...pa na koliko to zrnaca po m2 reagiram:confused:

Adica
07.08.2005., 13:46
Je li tko probao "Nasaleze"? Vidjela sam oglas za to neki dan u novinama. Ako je netko probao, neka javi, molim, da li to ista pomaze i koja je cijena kod nas?

"Nasaleze je jedinstven, potpuno prirodan medicinski proizvod u spreju koji sadrzi mikronizirani, tj. vrlo usitnjen celulozni prah. Njegovo djelovanje karakterizira oponasanje prirodnoga zastitnog djelovanja nosne sluznice tako sto celulozni prah u doticaju sa sekretom sluznice tvori bezbojan gel koji sluznicu oblaze te ima funkciju dodatnog filtra za mikroorganizme i alergene kao sto je pelud. Dakle, Nasaleze pojacava nasu prirodnu barijeru prolasku alergena u pluca, formirajuci dodatni zastitni sloj na nosnoj sluznici."

Vise o njemu na:
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/zastupstvo/25/
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/190/
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/618/
http://www.nasaleze.com/

fortaleza
09.08.2005., 13:59
Prije nekoliko godina sam dobio alergiju.
Calritine...Telfast.... nula bodova....samo injekcije su mi pomogle.

Prošle godine sam se ohrabrivao kako sam dugo izdržao...nisam išao docu...naj.ebo ko grlica:D ...
Sve mogu podnijet...suzne oči, peckanje u grlu...tonu maramica...jednu nosnicu zatvorenu...
...ali kada mi se i druga počne skoro do kraja zatvarati popizdim:mad:

Ali prošle godine mi je bilonekako bolje u vezi druge nosnice...

...za sada se budim tek sa malo blokiranim nosom...:s

Ne idem još docu:eek:

Najjebenije je kada ležim na boku...zatvara mi se gornja nosnica....kada se okrenem na drugi bok...zatvori mi se suprotna...pa odi u :bonk:

CF
13.08.2005., 08:38
snupix kaže:
reiki meni pomaze samo malo ublaziti simptome kad me pocme gusiti,mada znam nekog ko je redovito radeci sebi reiki potpuno uklonio alergije.

ja sam kupio u algoritmu knjigu o bioenergiji i kako liječiti rukama, meni je to pomoglo..
ali čini mi se da ove godine ima manje peludi općenito

CF
13.08.2005., 08:39
wasted kaže:
meni su jučer krenuli prvi simptomi :(

prelijena sam da se s ikakvim metodama liječenja zajebavam :rolleyes:

najbrža metoda je pranje, umivanje lica i ruku
;)
pomaže odmah.. ali nažalost ne zadugo

CF
13.08.2005., 08:41
fortaleza kaže:

Najjebenije je kada ležim na boku...zatvara mi se gornja nosnica....kada se okrenem na drugi bok...zatvori mi se suprotna...pa odi u :bonk:

yep
same here

CF
13.08.2005., 08:43
Adica kaže:
Je li tko probao "Nasaleze"? Vidjela sam oglas za to neki dan u novinama.

u jutarnjem
još nisam kupio - imam dr theiss još
:zubo:

papa štrumf
21.08.2005., 18:12
Cro Fag kaže:

ali čini mi se da ove godine ima manje peludi općenito
:o ili će kasnije sezona početi, mene tek neki dan počelo hvatat a danas koma.

sims
25.08.2005., 21:55
mene jučer počeli zezat sinusi al ne znam da li zbog ambrozije. pijem neke tablete duracef, jel koristi netko to? btw, bole me sinusi ali nisu začepljeni??

magnolija25
26.08.2005., 20:45
ej, pozdrav svima... nova sam na ovom forumu...tj na ovom topicu
patim od ambrozije vec 4. ljeto/jesen...
pila sam belodin, claritin i clarinase.. sve jedno te isto i nista nije djelovalo
isto kao ni gnadion pumpica..
zastopan nos cijelo vrijeme, grlo svrbi ko da mi netko cesljem ide po njemu (fakat gadan opis ), oci peku
nije mi pomogao cak ni onaj theiss blocker, al dobra vijest koju imam je da sam probala nasaleze (istina kosta 68kn) ali fakat djeluje..tj samo mi nos nije zastopan ali sve ostale simptome imam i dalje..al i to je nesto.
otisla sam i kod onog frajera s rtl u kutinu i kupila caj od koprive i kadulje...
kadulja malo pomaze, al se ona ne pije nego se samo njome ispiru usta i grlo, a za koprivu nisam nista primjetila...
i ne morate bit budale ko ja i ic do kutine zbog toga, mozete kupit bilo gdje te cajeve...
zanima me da li se te injekcije kortikosteroida mogu uzeti sad za vrijeme ambrozije ili sam to morala prije pocet uzimat?
e da, kad sam bila na testiranju za ambroziju (2003.), imala sam nekakva 2++ za alergiju na ambroziju dok sam za neke druge alergije imala samo jedan+. pretpostavljam da to oznacava neki stupanj alergije, ali zna li itko od vas koliko tih stupnjeva ima? 2,4, 6? pa da otrpilike znam koliko je jaka ta moja alergija...thanx

LadyInRed
28.08.2005., 23:17
PITANJE!

na alergo testu prije godinu dana mi je utvrđena alergija na neke žnj trave, 2 vrste, kojih ima samo u dubokoj šumi i opasne su u proljeće. razlog odlaska na test je bila prestrašna urtikarija koja je započela upravo oko ovog datuma, krajem 8. mjeseca i liječila sam je mjesecima.

prije par dana izbijaju mi sitne piknjice (prištići) po dekolteu, licu i vratu. svrbe i šire se. ne prolaze, a gađam ih svim raspoloživim sredstvima (claritine, dimidril, beloderm krema...). prošle godine isto vrijeme - urtikarija.

unazad 3 godine, sami kraj 8. mjeseca ista stvar kao i ove godine, čudan osip i svrab. uvijek sam mislila da je od sunca, ali kako sam ove godine bila 3 puta na suncu, zadnji put prije mjesec dana, sunčanje potpuno "pada u vodu" kao razlog.

znam da je vrijeme ambrozije i ozbiljno počinjem sumnjati da mi se krajem 8- mj. ipak javlja alergija na nju. nemam drugih simptoma, osim povremenog laganog stezanja u grlu. pa me zanima da li je netko od vas, iskusnih u problemima s ambrozijom, ikada imao bilo kakve simptome na koži?

btw. živim u Zagrebu

hvala

CF
30.08.2005., 19:22
LadyInRed kaže:
zanima da li je netko od vas, iskusnih u problemima s ambrozijom, ikada imao bilo kakve simptome na koži?

osobno - ne-
nisam imao simptome na koži u ovo vrijeme..
ali imam općenito osjetljivu kožu

CF
30.08.2005., 19:34
korisno će biti pogledati kartu rasprostrenosti ambrozije u ovom trenutku:

www.pollenwarndienst.at/upload/load_maps/ambr083.gif

- krajem 8. mjeseca

sada je najgore

ambrozija
01.09.2005., 16:44
Cro Fag kaže:

sada je najgore

... a ja se upravo vratih iz Dalmacije ... lijepo disala, spavala, jela :-) ... stvarno sam se nadala da ću izbjeći veći dio ambrozije, a ti veliš "sada je najgore" :-(
... već nakon par sati boravka u bijelom Zg gradu, nos svrbucka ... daklem evo me medju vama braći i sestrama po ambroziji ... valjda će kratko trajati.

xxGaladrielxx
01.09.2005., 22:25
bjezte od bijelovarske zupanije :eek: :cerek:
nije danas ni u zg bolje, al kod njih skoro glavu katapultirala kihanjem

magnolija25
02.09.2005., 09:37
moja mama je zakljucila da me joj previse idem na zivce svojim brisanjem nosa i da ona to vise ne moze podnijet pa sad zahtijeva od mene da odem negdje gdje nema ambrozije na mjesec dana, ona ce platit sve troskove.
da li itko zna neko takvo podrucje u hr, jer koliko sam cula rasirila se i po dalmaciji?

lahor
04.09.2005., 11:43
Jel je vi jako osjećate?

Ja ove godine opet skoro ništa :)
Pijem Letizen, ali prije mi je i uz lijekove bilo grozno.

Ava Adore
04.09.2005., 13:49
Meni je evo počelo tek prije 2 dana... i sve je gore :rolleyes:

Leda
04.09.2005., 16:11
Ava Adore kaže:
Meni je evo počelo tek prije 2 dana... i sve je gore :rolleyes: isto.
sinoc sam mislila da cu umrijeti :mama:
danas je podnosljivije ali ne izlazim iz kuce :(
a izgleda da je i claritine poceo djelovati.

mujsapujsa
05.09.2005., 23:34
Moj klinac do danas je malo šmrckao i kihao a danas je počelo ozbiljnije.nos mu je skomiran,začepljen.Do maloprije sam mu roštala po nosu.I jadnom klincu nije jasno da će se s tom alergijom morati boriti cijeli život.Zaključio je da su doktori ustvari glupi jer ne mogu naći lijek protiv ambre. tj. alergije.

MrsV
10.09.2005., 20:39
Pozdrav svima.
Eto čitam malo ova vaša iskustva i vidim da puno vas ima problema. Ja nemam, ali moja kćer je alergičarka (sve vrste peludi- trava, drveća i korova) i bilo je zbilja grozno dok nismo napravili sve testove i specijalističke preglede vezane uz alergiju.
Prije je cijelu sezonu (od veljače do listopada) pila letizen, a sada otkako po preporuci specijaliste žvače Singular (lijek za sprečavanje alergijske astme) puno joj je bolje.
Sprej i tablete sada pije samo kad je frka tj. početkom proljeća i eto sad u doba ambrozije.
Taj Singular je zbilja super, doktorica veli da će te tabletice morati žvakati dvije do tri sezone i da bi joj trebalo biti puno lakše.

CF
11.09.2005., 12:50
magnolija25 kaže:

da li itko zna neko takvo podrucje u hr, jer koliko sam cula rasirila se i po dalmaciji?

sve je "zaraženo" ambrozijom -
ali najmanje je ima na naj, naj zapadnijem području istre
;)

moj savjet-
pobjeć iz zemlje skroz u periodu ambrozije-
a s vremenom se i odseliti skroz iz ove vražje rupe

Ava Adore
13.09.2005., 19:15
Jel zna netko jel može bolit grlo od toga? :confused:

CF
14.09.2005., 09:45
Ava Adore kaže:
Jel zna netko jel može bolit grlo od toga? :confused:

oh da!

moram uvijek paziti u ovo vrijeme da ne pijem niš jako hladno, neš odmah iz frižidera.. inače imam grlobolju sljedećih tjedan dana
:nono:

jutros sam čaj
:kava: :D :D

Robierre
14.09.2005., 23:07
Jel moguće da mi se ta alergija pojavila? Nisam imao nikad problema s alergijama, pa tako ni s ambrozijom. Ali zadnjih dana užasno šmrcam, pušem nos, začepljene su mi uši, krvave oči, muti mi se u glavi. Uglavnom, stanje kao neka prehlada. Ali nemam temperaturu, ni ne kašljem - negdje sam pročitao da se po tome alergija razlikuje od prehlade.
E sad ja sumnjam da mi se može samo tako odjednom pojavit. Kako je prošlih godina bilo sve ok?:eek:

Leda
15.09.2005., 21:04
Robierre kaže:
E sad ja sumnjam da mi se može samo tako odjednom pojavit. Kako je prošlih godina bilo sve ok?:eek: Nazalost, moze se samo tako odjednom pojavit :( .
Ako ti je stvarno jako lose, otidji kod lijecnika po lijekove, nema smisla muciti se.
A ako zelis biti siguran i znati na sto si tocno alergican, otidji napraviti testove.

CF
18.09.2005., 13:37
Leda kaže:
Nazalost, moze se samo tako odjednom pojavit :( .
Ako ti je stvarno jako lose, otidji kod lijecnika po lijekove, nema smisla muciti se.
A ako zelis biti siguran i znati na sto si tocno alergican, otidji napraviti testove.

točno,
makar najbolje će znati za par dana, kada pelud prestane kružiti - i kada simptomi nestanu sami od sebe--- i kada se sljedeće godine opet vrate u istom periodu
:D

Robierre,
koliko imaš godina?
16 godina je uobičajeno doba kada se počnu pojavljivat po prvi put - makar nije pravilo

Jedna Tanja
24.09.2005., 13:21
MrsV kaže:
Pozdrav svima.
Eto čitam malo ova vaša iskustva i vidim da puno vas ima problema. Ja nemam, ali moja kćer je alergičarka (sve vrste peludi- trava, drveća i korova) i bilo je zbilja grozno dok nismo napravili sve testove i specijalističke preglede vezane uz alergiju.
Prije je cijelu sezonu (od veljače do listopada) pila letizen, a sada otkako po preporuci specijaliste žvače Singular (lijek za sprečavanje alergijske astme) puno joj je bolje.
Sprej i tablete sada pije samo kad je frka tj. početkom proljeća i eto sad u doba ambrozije.
Taj Singular je zbilja super, doktorica veli da će te tabletice morati žvakati dvije do tri sezone i da bi joj trebalo biti puno lakše.

- Mozes li mi reci ko je proizvodjac tog lijeka i na bazi cega je napravljen (kemijski sastav)?! Hvala.

P.S. Imali smo vec temu "alergije"... btw!:hekla:

Jedna Tanja
24.09.2005., 13:22
Cro Fag kaže:
oh da!

moram uvijek paziti u ovo vrijeme da ne pijem niš jako hladno, neš odmah iz frižidera.. inače imam grlobolju sljedećih tjedan dana
:nono:

jutros sam čaj
:kava: :D :D

- Ja imam slican problem, ali kakve to veze ima s alergijom, mozes li mi objasniti? :rolleyes:

Hvala. :)

CF
27.09.2005., 20:56
Jedna Tanja kaže:
- Ja imam slican problem, ali kakve to veze ima s alergijom, mozes li mi objasniti? :rolleyes:

Hvala. :)

pa ima itekakve-
meni se je prije 10 godina proširila alergijska groznica upalom na sinuse - dobio sam upalu sinusa.. to sam išao slikat na rendgen - zbilja sam dobio upalu sinusa..

isto tako se može proširit na grlo..
tijelo je iscrpljeno, reagira pretjerano na sve -
u doba ambrozije - (k)ako popijem hladnu vodu to je dovoljno da se upali grlo

Jedna Tanja
28.09.2005., 01:20
Cro Fag kaže:
pa ima itekakve-
meni se je prije 10 godina proširila alergijska groznica upalom na sinuse - dobio sam upalu sinusa.. to sam išao slikat na rendgen - zbilja sam dobio upalu sinusa..

isto tako se može proširit na grlo..
tijelo je iscrpljeno, reagira pretjerano na sve -
u doba ambrozije - (k)ako popijem hladnu vodu to je dovoljno da se upali grlo

- Meni se to desava malo cesce, ne znam ima li veze sa alergijom, hm... :misli:

CF
28.09.2005., 18:51
Jedna Tanja kaže:
- Meni se to desava malo cesce, ne znam ima li veze sa alergijom, hm... :misli:

sumnjam..

oslabljeni imunitet prije
;)

mladen1
04.10.2005., 21:55
ja sam 17godina imo problema sa alergijama.naso sam lijek od kojeg sam ozdravio,a doktori su mi rekli da mi nema pomoći ali ja sam ipak uspio.ako nekog zanima ja cu mu objasniti to sam primjenio od ove godine i vise nema nikakvih problema.I sada sam najsretniji covijek na svijetu.

LadyInRed
13.10.2005., 09:45
jel ta ambrozija još uvijek divlja?! već par dana su mi sinusi zaštropani, curim, kišem, oči natečene, glava me boli:(
jaoj:(

FcBarca
17.10.2005., 12:17

mujsapujsa
17.10.2005., 22:29
mladen1 kaže:
ja sam 17godina imo problema sa alergijama.naso sam lijek od kojeg sam ozdravio,a doktori su mi rekli da mi nema pomoći ali ja sam ipak uspio.ako nekog zanima ja cu mu objasniti to sam primjenio od ove godine i vise nema nikakvih problema.I sada sam najsretniji covijek na svijetu.

Pliz,napiši šta si koristio.
Stvarno ti je prestalo??:w :w :W

gorantnt
06.11.2005., 22:07
Imam prijatelja koji je "umirao" kad je ambrozija cvala. Prosle godine je uzeo jedno 100% prirodno sredstvo za dizanje imuniteta. Kad je doslo vrijeme cvata, otisao je u vikendicu u Zagorju, sa fleksericom usao u polje ambrozije, sve pocistio a rekao je da je samo osjetio malo peckanje u nosu.

Takodjer imam frenda u Bedekovcini ciji sim je bio na pumpicama, ventolinu, na granici Astme, nakon jedne porcije maknuo se sa svih lijekova i spava ko beba, bez kasljanja.

Imam frendicu koja je 6 godina bila prvak drzave u atletici, sa jakim alergijama. Uzela ovo 100% prirodno sredstvo sa Novel registracijom u EU i potpuno rijesila alergije.

Ako nekoga zanima o cemu je rijec, neka mi posalje pm.

Jedna Tanja
08.11.2005., 12:56
gorantnt kaže:
Imam prijatelja koji je "umirao" kad je ambrozija cvala. Prosle godine je uzeo jedno 100% prirodno sredstvo za dizanje imuniteta. Kad je doslo vrijeme cvata, otisao je u vikendicu u Zagorju, sa fleksericom usao u polje ambrozije, sve pocistio a rekao je da je samo osjetio malo peckanje u nosu.

Takodjer imam frenda u Bedekovcini ciji sim je bio na pumpicama, ventolinu, na granici Astme, nakon jedne porcije maknuo se sa svih lijekova i spava ko beba, bez kasljanja.

Imam frendicu koja je 6 godina bila prvak drzave u atletici, sa jakim alergijama. Uzela ovo 100% prirodno sredstvo sa Novel registracijom u EU i potpuno rijesila alergije.

Ako nekoga zanima o cemu je rijec, neka mi posalje pm.

- A zasto nam ne bi napisao ovdje, da svi vidimo?!

gorantnt
08.11.2005., 13:44
Zato da ne ispadne reklama. Koga zanima neka mu ne bude tesko da mi posalje kratki pm ili e-mail. Poslati cu kompletne informacije i download knjige u pdf-u, a mogu poslati i neke druge linkove i korisne informacije kako u tiskanom obliku tako i cd i dvd sa prevodima lijecnika.

Alergije su bolesti imuniteta. Ovaj prirodni proizvod podigne i uravnotezi cjelokupni organizam pa tako i imumoloski sustav.

Web stranica se moze vidjeti ovdje i sve je prevedeno na hrvatski (ako se pojavi engleski treba izabrati Select country i Croatia.

Pritisni misem ovdje za link o proizvodu (http://www.sujansky.net)

Kako je proizvod registriran kao hrana u EU necete naci medicinske efekte jer to nije dozvoljeno, no cinjenice su takve kakve jesu. Zato stojim na raspolaganju da pomognem sa svim relevantnim podacima koje imam.

Pozdrav.

dobardan
05.01.2006., 14:47
Isto sam alergična na ambroziju, pelud drveća, trava, prašinu, neke tkanine....znači od kad procvijeta priroda ja gotova pa sve tako do zime....uz to još imam i bronhijalnu astmu...
Koristila sam razne lijekove, ništa nije naručito pomoglo pa sam sve bacila u kantu za smeće i neću se trovat lijekovima koji još i ne pomažu.
Kada me uhvati strašno kihanje odem u kupaonicu i umijem se hladnom vodom zatim stavim mokar ručnik na lice, to malo smiri situaciju,oči mi jesu stalno naotečene i crvene ali zato nosim naočale kud god idem da me ne pita svatko koga sretnem zakaj plačem:D

Jedino kaj mi je nos stalno začepljen i to sada cijele godine, mislim da je to više na psihičkoj bazi i da sam se navukla na kapi za nos a nemam pojma kak da legnem u krevet bez da nakapam a disat ne mogu...

Se još tko navukao na kapi, kak da se riješim toga?

Jedna Tanja
08.01.2006., 12:18
Isto sam alergična na ambroziju, pelud drveća, trava, prašinu, neke tkanine....znači od kad procvijeta priroda ja gotova pa sve tako do zime....uz to još imam i bronhijalnu astmu...
Koristila sam razne lijekove, ništa nije naručito pomoglo pa sam sve bacila u kantu za smeće i neću se trovat lijekovima koji još i ne pomažu.
Kada me uhvati strašno kihanje odem u kupaonicu i umijem se hladnom vodom zatim stavim mokar ručnik na lice, to malo smiri situaciju,oči mi jesu stalno naotečene i crvene ali zato nosim naočale kud god idem da me ne pita svatko koga sretnem zakaj plačem:D

Jedino kaj mi je nos stalno začepljen i to sada cijele godine, mislim da je to više na psihičkoj bazi i da sam se navukla na kapi za nos a nemam pojma kak da legnem u krevet bez da nakapam a disat ne mogu...

- Vjerovatno imas hronicni rinitis, mada mogu biti alergije ili sinusi u pitanju... Moj ti je savjet da prestanes s kapima. Ja sam ih isto koristila jedno vrijeme stalno, pa sam se navikla i ubrzo shvatila da je rezultat samo trenutan. Cesce ispuhuj nos, mozes uspricavati aqamaris ili neku slicnu tekucinu sa aloe-verom npr. Najbitnije je da ti nos i celo ne mrznu, kad ides napolje... Postoje i neke kineske masti na bazi kamfora, koje lijepo otvore nos kada se utrljaju sa strane i ispod nosa...

Sad ja imam pitanje. Sta se dodaje konzervama sa ribom, a da bi moglo izazvati alergiju?... Cekam vase odgovore.

Dobardan, do vidjenja!:D

millwall
15.02.2006., 15:06
A jeli ima ikakve koristi od hipersenzibilizacije!!!

mujsapujsa
15.02.2006., 23:23
A jeli ima ikakve koristi od hipersenzibilizacije!!!

Moj klinac ide na hipo od listopada svaki tjedan.Sad čekamo polovicu travnja da počnu pizdarije sa peludima pa bumo vidjeli.Inače,doktor kojemu ga vodim je jako dobar(nije alergolog) i dosta mu vjerujem i lik je rekao da bi simptomi trebali biti mali.Čekamo!

midiOkritet
26.02.2006., 21:46
Za one koji su imali prve simptome, ne duže od mjesec dana, bez ponovljenog učestalog kihanja i pretjeranoga suzenja očiju: nikako ne primati injekciju, jer je to prvi preduvjet za kasnije uspješno sprječavanje. Ako su simptomi kako je navedeno, imunosni sustav je dovoljno snažan i proradit će kako treba prije nastupanja simptoma, a nakon preveniranja kako slijedi: oko 20.02. početi intenzivno piti čaj od koprive: 2,5 ili više litara dnevno (umjesto ostalih tekućina). Coca-Cola, tetrapak-sokovi i slično ne dolaze u obzir. Alkohol dnevno najviše 0,5 i ne vremenski blizu uzimanju čaja. Nakon 10-15 dana spravljati mješavinu gospine trave, stolisnika i nevena. To piti 7 dana, vratiti se na koprivu 7 dana, opet na mješavinu. Ciklus ponoviti (cca. 2 mjeseca). Krajem ljeta ponoviti. Sljedeće godine (proljeće) bi čaj koprive trebao biti dostatan. Izrazita pomoć ovdje je prah sive ili plave gline koji se uzima oralno, zajedno sa čajem, uvijek prije jela. Cijepljeni i tabletizirani će se morati malo više (duže) pomučiti, bez medikamenata. Sretno.

sassssh
03.03.2006., 16:36
Meni je dragi alergičan na prašinu,grinje i pljesni,uglavnom sluznica mu je u komi i nedavno je opet bio na kontroli pa mu je doktorica spomenula neki aparatić Medinose,čim dođe plaća kupujemo pa vam javimo.

Jedna Tanja
03.03.2006., 21:32
Ja kad legnem da spavam, osjecam grebanje u grlu, skoro redovno ovih dana... Prvo sam mislila da je mozda zbog hladnoce u sobi... pa sam onda pomislila da udisem neku prasinu ili grinje??? Ne znam sta moze biti... To mi se i ranije desavalo u nekim situacijama, ali sad specijalno kad legnem spavati... :misli:

golum
14.03.2006., 02:27
u jednoj emisiji (mislim da je Globalno sijelo) bio je lik koji je izmislio prirodni lijek protiv ambrozije: nekakva otopina na biljnoj bazi u koju se imače vata i stavlja u nosnice tri puta na dan po petnaest minuta.
znam da je tip iz Kutine pa probajte nekako ga naći.
inače znam dosta ljudi kojima pomaže pijenje većih količina kalcija i to već sada.

skittles
21.03.2006., 17:57
Mene muči alergija samo na samom početku proljeća...tj. sad. Neznam kako to, još prije tjedan dana bio je snijeg a sad ja već kišem sve u 16...

sassssh
21.03.2006., 18:57
Evo kupili smo taj Medinose i čini se da stvar funkcionira.Cijeli vikend nije kihao a i curenje nosa se smanjilo.:D
Al šta je smiješan kad to zašteka:rofl:

Al Rassan
21.03.2006., 19:09
Evo kupili smo taj Medinose i čini se da stvar funkcionira.Cijeli vikend nije kihao a i curenje nosa se smanjilo.:D
Al šta je smiješan kad to zašteka:rofl:

Eli to samo za ambroziju ili za svu pelud i kolko košta?

Jedna Tanja
22.03.2006., 21:32
Kalcijum definitivno pomaze...
Procitala sam i da "macja kandza" pomaze kod alergija i bronhitisa, pa cu vam javiti kad popijem pakovanje ima li razlike... :hekla:
Neka svako napise poneki prirodni lijek koji zna, bicemo zahvalni...

mujsapujsa
23.03.2006., 00:06
Šta bi bila "mačja kandža"?
Pliz objasni.

sassssh
23.03.2006., 17:49
Eli to samo za ambroziju ili za svu pelud i kolko košta?
Za sve alergene koji se udišu,odnosno sve koji imaju "nosne" simptome.Košta oko 670kn.
Možda nam se čini ali ni oči mu više nisu tako nadražene.:confused:

Jedna Tanja
24.03.2006., 00:07
Šta bi bila "mačja kandža"?
Pliz objasni.

- Na latinskom pise ovako "Uncaria tomentosa L.", to je sve sto znam o nazivu... Jos je zovu "macji nokat". Sadrzi snazne imunostimulanse, tanine, katehine, oxindol-alkaloide, procijanide... Koristi se kod alergija, astme, herpesa, kod slabosti organizma i sporog metabolizma. Ne preporucuje se samo trudnicama i dojiljama.:)

bambi
28.03.2006., 15:48
Moj dragi je nažalost alergičan na sve žive biljke ...a ambroziju da ni ne spominjem ...najkritičnije je ljeti kad cvate ...doslovno kiše ...šmrca ...oći ga peku grozno ...jadan... uopče me strah sljedeči mjesec kad sve počne cvast ...joj bože to če biti grozno...ja sam nažalost samo alergična na sunce to sam zaradila prije dvije godine na Viru na ljetovanju ... doslovno sam se skoro ugušila jer mi je alergija udarila na pluča... nisam znala da kad sam se osipala mislila sam da je od hrane ili nešto ...a ono štanga ...sunce ...grozno :tuzni: no prošle godine nisam imala nikakvu reakciju pa možda je prošlo ...ja se nadam ...:s :moli:

Jedna Tanja
29.03.2006., 00:30
Imas srece pa nisi alergicna na hladnocu, kao ja... Od sunca se barem mozes skloniti (i ne izlaziti kad je najjace)...:)

Inace, ova "macja kandza" je jako dobro sredstvo. Dvije kapsule sat nakon dorucka i smrcanja i gusenja nema!:top:

Trijezni Pijanac
02.04.2006., 13:13
heej imam i ja jedan problem pa eto... riječ je o disanju, jako slabo dišem na nos. e sad,nije da sam prehlađen, alergičan (dobro, možda ima i tu nešto ali jako slabo), nego jednostavno slabo dišem na nos, i to u biti traje jaaaako dugo. tako da uglavnom dišem na škrge, ups usta :-(
onako, kad dišem na nos baš se glasno čuje.. prijedlozi?

Jedna Tanja
02.04.2006., 13:18
Ako nije hronicni rinitis ili neka rijetka vrsta alergije, mozda je stvar u anatomiji nosa (otidji na specijalisticki pregled kod ORL)...:w

Trijezni Pijanac
02.04.2006., 14:23
Ako nije hronicni rinitis ili neka rijetka vrsta alergije, mozda je stvar u anatomiji nosa (otidji na specijalisticki pregled kod ORL)...:w

fala fala, vjerojatno je ovo drugo, nikad nisam bio alergican osim na cokoladu.jel to moze biti ozbiljno? da mi slucajno kaze kako mi je volumen disnih putova premal u odnosu na volumen tijela ahahaa :rofl:

Jedna Tanja
03.04.2006., 01:49
A ko ti je to rekao? :misli:

P.S. Ako ne mozes uvecati volumen pluca, mozes smanjiti volumen tijela... :D

Trijezni Pijanac
03.04.2006., 23:31
A ko ti je to rekao? :misli:

P.S. Ako ne mozes uvecati volumen pluca, mozes smanjiti volumen tijela... :D

interna zajebancija

Jedna Tanja
04.04.2006., 00:48
A ja se primila?... Smrc... :tuzni:

Nimoy
04.04.2006., 04:07
glupo mi je otvarati novi topic pa ću postati ovdje, vezano uz alergiju ali ne na ambroziju nego na pelud i svemu što cvjeta na proljeće.

Čim je zatoplilo počeh kašljat, šmrcat(iako nema nikakve izlučevine, samo mi je sluznica otekla), čak i temperaturu sam imao u nekoliko navrata (jednom visoku), nemam osip(imao kao dijete), evo trenutno već 4 sata ne mogu spavat jer čim legnem počnem kašljat strašno, imam napadaje kašlja a nikakav sirup ne pomaže.

Prošle godine pio sam Claritine ali nije pomoglo, gotovo bez učinka. Gdje god pitam svi okreću glavu "ma, alergija,tu nema pomoći", a i nije toliko strašno s obzirom da proljeće traje relativno kratko. Svejedno ni rano ljeto nije ugodno, dok svi kišu, šmrcaju i kašlju tijekom zime ja sam zdrav ko dren a čim zatopli eto mene u krevetu i na sto muka.

Što napraviti? Ima li kakvih sličnih iskustava?

Hvala.

Šifra: Neispavani. :(

Jedna Tanja
04.04.2006., 12:49
Ja sam bila otvorila topic koji se tice alergija uopste, ali ovaj je prezivio, pa svi sad pisemo ovdje... :D
Savjetujem ti da prelistas sve sto se pisalo ovdje i na tom drugom topic-u (isto podforum Zdravlje), naci ces puno korisnih savjeta i zapazanja...
:w

*Lillian*
04.04.2006., 22:01
Pridruzujem se na ovom topicu jer sam alergicna na sve zivo-pelud, trave, korjenje, prasinu...Prepisan mi je Telfast i pumpica za nos, dok to uzimam osjecam vidno poboljsanje.Doktor rekao da je to najbolji lijek na trzistu za to.
Al cim jedan dan to ne uzmem, gotovo, sve je isto kao i prije. Problem je u tome sto bi ja to htjela izlijeciti da ne moram nista uzimati, jer opet mislim kakve su posljedice za uzimanje lijeka dugorocno-sigurno ne dobre.
Mislim da se odgovor krije u nekim prirodnim preperatima i jacanju imuniteta.
Probala sam piti aloeu veru, ali nije jos pomoglo
Prosli mjesec sam trebala ic na testiranje, al odbila sam, kao sto sve rijedje pijem lijek-osim kad stvarno prigusti, pokusavam si sama pomoci :)
Osim sto ce me doktorica ubiti :Snajper:

icegirl78
10.04.2006., 20:27
Al cim jedan dan to ne uzmem, gotovo, sve je isto kao i prije. Problem je u tome sto bi ja to htjela izlijeciti da ne moram nista uzimati, jer opet mislim kakve su posljedice za uzimanje lijeka dugorocno-sigurno ne dobre.

Moj dragi se bori tako da ne uzima NIKAKVE lijekove, i svake godine mu je sve lakše :top:
Kad se jednom navučeš na lijekove - gotovo je

Jedna Tanja
10.04.2006., 21:59
To izgleda vazi za sve farmakoloske preparate, obicna droga!... :mad:

foenemesis
18.04.2006., 12:06
navodno (moja mama je farmaceut pa joj je posao da prodaje takve stvari) postoji neki suuuper proizvod nasaleze 69kn koji pomaže. u obliku bijelog praha je i ušmkava se :)
ajd da to netko isproba prije neg što mene uhvati ambrozija u 8mj.

psihoanaliticar
20.04.2006., 10:16
baš ste jadni kaj se drogirate s tim ljekovima
ima stara narodna što nas ne ubije to nas čelića

ambrozija
20.04.2006., 13:09
...ne se bojte...nije još stigla pošast...to sam samo ja-njena imenjakinja:zubo:
...meni je malčice pomagala ona krema od dr.Theissa...možda sat-dva bi bila mirna s tim...ali čujem priča se okolo da bi i običan vazelin bio dovoljan ( :nono: aplikacija na nosnu sluznicu molim lijepo)
...probah i ovaj nasaleze...i nisam baš tako jako oduševljena...mislim stavljala sam i to (stavila bih i crnog vraga za malecki placebo efekt), ali nije to to, nekako se zgrudva u nosu vrlo brzo, pa onda čačkaš nos, pa te ljudi čudno glede:zubo:
...lako se meni zaje.avati sada...a mogu još četiri mjeseca, a poslije ću ovdje skupa sa vama plakati:mama:

psihoanaliticar
20.04.2006., 18:54
ja kišem i plačem cijelo proljeće i ljeto

cutecat
25.04.2006., 13:28

Imala sam vrlo slicne simptome kao ti, s posebnim naglaskom na astmu (narocito po noci-pred jutro, prakticki svaku noc sam morala koristiti pumpicu).
Ove jeseni sam na Zepterovom standu vidjela taj njihov prociscivac zraka (cisti od grinja, prasine, dlaka kucnih ljubimaca itd) koji se zove Therapy Air.
Uzela sam ga (unatoc ne bas maloj cijeni) jer mi se ucinilko da bi mi moglo pomoci. Napominjem, da me krivo ne shvatite , da ne prodajem Zepter (ovo je jedino njihovo sto sam kupila) ali nakon 6 mjeseci kako ga imam mogu reci da istu pumpicu koju imam od 10 mj. imam jos uvijek i da je vise nisam koristila.
U kuci stvarno pomaze i napokon normalno spavam.:top:

Jedna Tanja
25.04.2006., 13:38
Imala sam vrlo slicne simptome kao ti, s posebnim naglaskom na astmu (narocito po noci-pred jutro, prakticki svaku noc sam morala koristiti pumpicu).
Ove jeseni sam na Zepterovom standu vidjela taj njihov prociscivac zraka (cisti od grinja, prasine, dlaka kucnih ljubimaca itd) koji se zove Therapy Air.
Uzela sam ga (unatoc ne bas maloj cijeni) jer mi se ucinilko da bi mi moglo pomoci. Napominjem, da me krivo ne shvatite , da ne prodajem Zepter (ovo je jedino njihovo sto sam kupila) ali nakon 6 mjeseci kako ga imam mogu reci da istu pumpicu koju imam od 10 mj. imam jos uvijek i da je vise nisam koristila.
U kuci stvarno pomaze i napokon normalno spavam.:top:

- Hvala ti na savjetu, samo me zanima jedno... kako to funkcionise? Da to nije jonizator / ozonizator zraka? Ima jos proizvodjaca... zato pitam...
Hvala unaprijed... :w

sretnodijete
26.04.2006., 07:24
ja kišem i plačem cijelo proljeće i ljeto

Zalutao si na krivi topic-odi na psihologiju -potraži nešto pod mazohizam
Ako tako,"junački",možeš izdržati pol godine alergiju onda je ona obični " pichkin dim" a ne prava alergija.

ambrozija
26.04.2006., 09:22
...a jel' pomaže šta klima u stanu (ono bar da si doma miran od te peludi)?

Vanjushka
26.04.2006., 09:29
Alergican sam na sve zivo u proljece, ali drogiram se C vitaminom i pomaze, da budem iskren.

Nikakvi lijekovi.

cutecat
26.04.2006., 09:46
- Hvala ti na savjetu, samo me zanima jedno... kako to funkcionise? Da to nije jonizator / ozonizator zraka? Ima jos proizvodjaca... zato pitam...
Hvala unaprijed... :w

Therapy Air je najučinkovitiji sterilizator zraka. On djeluje:

Biološki - ozonizirajući zrak kao što je to prirodno i zamišljeno
Kemijski - ubijajući bakterije i zagađivače
OZON: VAŽAN KORISNI ČINITELJ U SAMOPROČIŠĆUJUĆOJ FUNKCIJI ATMOSFERE

Zahvaljujući Therapy Air-u i njegovoj jedinstvenoj "Therapy Air tehnologiji" (TAT®), možete udisati savršeno čist zrak, kao što je to prirodno i zamišljeno:

Therapy Air nečujno pročišćava zrak kroz proces pročišćenja u tri faze. Važno je napomenuti da uređaj ima kontroliranu proizvodnju ozona.
Ozon je snažni oksidator koji može uništiti vrlo raznovrsne viruse, bakterije i druge toksine. Također oksidira fenolike (otrovni spojevi metanola i benzena), pesticide, kemikalije koje proizvode otpad i aromatične (mirisne) spojeve.

Evo, to sam prepisala sa sajta, idi na www.therapyair.com pa pogledaj prezentaciju. Ili ih zovi da ti ga doma predstave...

psihoanaliticar
26.04.2006., 14:04
Zalutao si na krivi topic-odi na psihologiju -potraži nešto pod mazohizam
Ako tako,"junački",možeš izdržati pol godine alergiju onda je ona obični " pichkin dim" a ne prava alergija.

inače dobio sam injekciju prošle godine jer sam se skoro zagušio od peluda nekog bora, alergija na ambroziju mi nije toliko intenzivna kao na prašnu i grinje

a vi ste svi tu neke mimoze joj pazi imam alergiju :rofl: :rofl:

Jedna Tanja
26.04.2006., 18:05
Mimoze... :lol:

mujsapujsa
26.04.2006., 23:55
Evo vam malo iskustva sa hiposenzilibizacijom.Moj klinac je išao cijelu jesen
na pikanje,btw.alergičan je na pelud sad i poslije slavna ambrozija.
Zadnju injekciju je primio 15.4.
Sad je počelo šmrkanje i kašljucanje čini mi se malo manje nego lani.
Šprica se ujutro Tafenom i ponekad mu dam malo Claritina.Nadam se da Ventolin pumpicu nećemo baš morati često koristiti.
Malenom nije jasno da nema lijeka za to.

psihoanaliticar
27.04.2006., 16:08
zašto roditelji vole drogirati djecu "za njihovo dobro"???

možda će alergija oslabiti nakon puberteta
tko to zna

mujsapujsa
27.04.2006., 19:35
Dragi moj Psihoanalitičaru,po čemu ti misliš da roditelji vole drogirati djecu?
Šta bi roditelji trebali gledati kako im se djeca skoro pa guše i prepustiti se vremenu i čekati 4-5 godina da dođe pubertet i alergije možda prođu?
A možda i ne!
Moj klinac, kad ga ćopi alergija ne može disati,a onda ni spavati.
Da mu kažem da se malo strpi, par godina će brzo proći pa će mu možda
biti bolje.
Ja nisam uopće pobornik lijekova pokušali smo sa prirodnim lijekovima ali na
žalost ne pomaže.
I još, zašto ti ideš po injekcije?Zašto sebe drogiraš?Ili ti je to prirodno stanje?

psihoanaliticar
27.04.2006., 20:12
Dragi moj Psihoanalitičaru,po čemu ti misliš da roditelji vole drogirati djecu?
Šta bi roditelji trebali gledati kako im se djeca skoro pa guše i prepustiti se vremenu i čekati 4-5 godina da dođe pubertet i alergije možda prođu?
A možda i ne!
Moj klinac, kad ga ćopi alergija ne može disati,a onda ni spavati.
Da mu kažem da se malo strpi, par godina će brzo proći pa će mu možda
biti bolje.
Ja nisam uopće pobornik lijekova pokušali smo sa prirodnim lijekovima ali na
žalost ne pomaže.
I još, zašto ti ideš po injekcije?Zašto sebe drogiraš?Ili ti je to prirodno stanje?

ne idem na injekcije i ne drogiram se
to je bilo samo 2 ili 3 puta kad sam se skoro ugušio
a inače ako mi je tako loše kao što je bilo prošle godine na moru
odem od tamo i problem djelomično riješen

ambrozija
28.04.2006., 13:26
... e al' neki i nemogu ići amo-tamo po potrebi :tuzni:

psihoanaliticar
28.04.2006., 13:56
... e al' neki i nemogu ići amo-tamo po potrebi :tuzni:

onda smo u istom položaju

Eyes_Of_Truth
06.05.2006., 10:39
isla na inekcije svaki dan, nekad i po dva puta, bila sam alergicna na sve, prestalo je samo od sebe, sad mi je ostala samo ambrozija al ja si roknem par klaritina samo da maknem vampir look, al ide mi na zivce i to opako, maramica potrosim tonu, jedva gledam, svrbi nos stalno, al mene zato nema bas na zelenim povrsinama u proljece i ljeto :)

Jedna Tanja
06.05.2006., 14:37
Paj` sad ovamo...:frajer:

Ja sam proslog proljeca osjecala pomalo neke moglo bi se reci - alergijske senzacije, ali sam mislila da nece otici daleko, da sam mozda malo prehladjena i sl. Medjutim, ovog proljeca mi nista nije bilo dok sam postila (jela iskljucivo biljnu hranu) i pila kapsule s ekstraktom "macje kandze"...

Onda sam nekako istovremeno pocela jesti hranu zivotinjskog porijekla (poslije 7 sedmica apstiniranja) i prestala koristiti te kapsule (poklopilo se)... Sada umirem!!! Ne znam da li vise slinim, ili me davi u grudima (katkad i skripi), ili imam vise osipa (po dlanovima najvise), koji jos i svrbi... :horor:

Ne znam sta je uzrocnik, ali neka zivotinjska hrana jeste. Prvo sam probala iskljuciti jaja. Nista. Pa kefir (koji inace pravim sama)... opet nista. Sad cu probati s tom macjom kandzom i, ako za mjesec dana ne bude rezultata, odoh ja u vegetarijance!... :)

Moze li covjek za 7 sedmica neuzimanja zivotinjske hrane postati alergican na istu?!... :misli:

Hvala svima na savjetima i iskustvima... :w

zanzibar
08.05.2006., 08:16
Evo da se i ja uključim u raspravu sa svojim iskustvima ! Mene napadaju alergije u proljeće sa prvim otkosima trave ! Na svu sreću , ambrozija ne utječe na mene !
U užem krugu obitelji imam slučaj da mi je bratić alergičan na sve živo i neživo ! Kako njegovi roditelji su dobrostojeći i visoko kotiraju u političkom životu , bio je na testovima i pregledima kod vodećih europskih pa i svjetskih liječnika !
Evo nekih njegovih savjeta :

01. Claritine -- definitivno NE - jer je povučen i zabranjen u cijelome svijetu osim ISTOKA !
02. Tabletu obavezno uzimati na večer prije spavanja a ne preko dana !
03. Testirati sami sebe na lijekove jer ćeš sam prepoznati što ti najbolje odgovara
04. Koristiti vitamine- šumeće, magnezij, cevit i sl.
05. Redovito održavati kondiciju jer tijelo pri treningu stvara sebi zaštitu od svega pa tako i od alergija !
06. Kremica Dr. Theis - definitivno pomaže i otklanja svrab, kihanje ,pečenje i sl ( bar kod njega i kod mene )

Hvala svima koji su podjelili savjete iz vlastitog iskustva jer moramo se zajedno boriti protiv epidemije zvane ALERGIJA

psihoanaliticar
08.05.2006., 19:25
ljudi pa to vam je sve u glavi
nema alergije

mujsapujsa
08.05.2006., 22:55
ljudi pa to vam je sve u glavi
nema alergije

Tu si skroz u pravu.Sve je to u glavi a ono šta ljudi kišu,šmrču,kašlju,suze
a poneki se i guše to se njima samo čini.Sve je to u njihovoj glavi.
To je bilo i u tvojoj glavi kad ti se desilo gušenje(skoro).Samo ne kužim zašto si mijenjao okoliš kad ti se to desilo-A sve je to u glavi!!!!:rofl:

Jedna Tanja
08.05.2006., 23:06
Kako ne kontas da mu cinis gust, odgovarajuci na provokaciju... ignorisi ga i gotovo. Mi znamo zasto smo tu i toga treba da se drzimo?!... :five:

mujsapujsa
08.05.2006., 23:08
Baš sam glupa! U pravu si:kiss:

psihoanaliticar
09.05.2006., 15:40
ja ne provociram nego me zanima

zašto se netko sa alergijom ne bi bavio tjelesnom aktivnosti
nego samo doma sjedi i govori kako mu cijela priroda smeta

psihoanaliticar
09.05.2006., 15:42
kojim se tjelesnim aktivnostima bavite ??

danas sam trčao 6 minuta (naravno vani)
a zadnju minutu šprint i kaj još sam živ

psihoanaliticar
09.05.2006., 15:43
Tu si skroz u pravu.Sve je to u glavi a ono šta ljudi kišu,šmrču,kašlju,suze
a poneki se i guše to se njima samo čini.Sve je to u njihovoj glavi.
To je bilo i u tvojoj glavi kad ti se desilo gušenje(skoro).Samo ne kužim zašto si mijenjao okoliš kad ti se to desilo-A sve je to u glavi!!!!:rofl:

iznimke potvrđuju pravilo

inače u Zagrebu nema toliko borova kao u sjevernoj Dalmaciji
zato sam otišao :top:

Ona007
17.05.2006., 16:27
Kvragu! Evo i mene je uhvatila alergija na polen.. po prvi put u zivotu ..bar moja doktrorica misli da je to to..
Ja nikad u zivotu nisam imala nikakvu alergijsku reakciju i ovo je zbilja zbunjujuce..
sinusi zacepljeni.. ludjacki kashalj .. gubitak osjecaja mirisa.. ( ochi nishta !) i loshe mi je, non stop mi se spava i osjecam se malaksalo..
Je li to to?
Ima li netko neki dobar savjet?
Evo po prvi put sam kupila neke tabletice za hayfever pa cemo vidjeti .. :(
Jos se uvijek nadam da je ovo neka reakcija na klima uredjaj ili nazeb ili nesto slicno..

midiOkritet
17.05.2006., 18:04
Kvragu! Evo i mene je uhvatila alergija na polen..
Jos se uvijek nadam da je ovo neka reakcija na klima uredjaj ili nazeb ili nesto slicno..

Ne trošiti nikakve preparate, jer nakon toga nema povratka.
Ujutro dvije tablete Bayer aspirina (prije 9 h). Jednu oko 13 h. Jednu oko 16 h. Jednu oko 19 h. Dvije poslije 23 h. Ne prije.
Ne piti alkohol.
Dnevno piti ne manje od 2 l čaja od koprive. Kopriva se ubire u polju. Čaj od koprive nije Koprivit iz ljekarne.
Ovo raditi 72 sata. Zatim samo čaj još barem 3 dana. Ako povećate količinu čaja, još bolje.

Pozdrav !

Ona007
17.05.2006., 19:39
puno vam hvala ali nema sanse da mogu naci svjezu koprivu igdje oko mene.. :( ovdje nema polja :(

Jedna Tanja
17.05.2006., 21:39
Cekaj. Aspirin je, koliko znam, smrt za zeludac! Tolika kolicina?! :eek:
Pa ja to ne bih izdrzala ni 1 dan!...

Evo sta ja radim... i spasava me! Samo 2 kapsule dnevno "macje kandze" (u Hr se mozda pravi u nekom drugom obliku) i - nema osipa, nema gusenja!...

Bitno je popiti barem 1 kapsulu ujutro prije jela i jednu otprilike 1h prije rucka... kasnije (uvece) moze, a i ne mora... meni savrseno pomaze!...:raspa:

Organizam se na to navikava polako (dakle, efekat nije momentalan), ali zato poslije djeluje sjajno... i nema sanjivosti i ostalih narko-efekata kao kod Klaritina i svih tih hemikalija...:top:

Rubelj grill
23.05.2006., 19:21
Mene počinje nenormalno udarati na kihanje, ali samo kroz 5. mjesec. Prije 3 godine me prvi put ulovilo i od onda svake godine kraj 4. do početka 6. mjeseca mi nema spasa. Uvijek počinje tako da se zbudim jedno jutro između 5:30 i 6:00 i trk ispuhivat nos, kihat...

Pio sam Claritine, sada pijem Telfast, pomoglo prvih tjedan dana, a onda kao da se teijelo malo naviklo i sada rade po mojoj procjeni 60%, telfast popijem ujutro več predvečer ponovo počinje.

Nos mi doslovno curi, mogao bi sobu do stropa napunit maramicama, a kaj je najgore, čini mi se da je svake godine s kihanjem sve gore... do sada bi kihnuo 2-3 puta dok ne bi stignuo do maramice, ispuhao nos i prestalo bi. Sada znam po desetak puta zaredom kihnut i to mi strašno nadražuje sve to unutra, šupljinu, sinuse i kaj ti ja znam, a ispuhivanje ne daje željene rezultate.

Inače, treniram 4 puta tjedno, 2put u dvorani, 2 dana trčim na otvorenom i nit mi pomaže nit odmaže koliko ja kužim.

Počet ću se sad vitaminizirat kak spada i molio bih vas da mi netko da solidne argumente za odbacivanje telfasta, komentari tipa "zakačit ćeš se, to je kemija, to ti je đava" mi ne trebaju hvala.

Dwarf980
27.05.2006., 22:03
a ispuhivanje ne daje željene rezultate.

.

pa puhanje daje jos gore rezultate..kao prividno ti se nos ocisti a onda se jos jace zacepi od pritiska u nosu i sinusima....

Meni krenulo ovak i to prosle godine po prvi puta u zivotu....a ove godine pocelo prije tjedan i pol....lagano kihanje....curenje nosa i svrbez oka....i nadrazaj istog.....al ne prejako..poceo pit belodin i ajde kolko tolko ok ne strasno....al od kad sam oso na kavu u jedan birc di je svukud oko mene letjelo ono smece bjelo sa drveca kaos...sve se poduplalo...nos curi ko vodopad kisem ko mutav...i poceo sam lagano kasljat...da bi taj maleni kasljucak preraso u kasljanje da nemogu normalno spavat a ni disat da me ne smeta...isklasljavam smedju sluz...i sve me to zivcira...pijem claritine...neki sirup protiv kaslja...rokam po caju sa medom...i med solo....i nabavio si kapi za nos...pa cu sad kroz dan dva vidjet dal bu mi bolje...a ak nebu odo do doktora vidjet na kaj sam alergican jer nemam pijma na sta.....a do doktora ne stignem jerbo sljakam ko mutav i kad imam dan free se odmaram i ne pada mi na pamet ic u cekaone pune ljudi....da bi se testiro ...

Od sveg mene najmanje zivcira kihanje...to mi ne smeta skoro pa uopce cak mi je to kihanje i nekak fora.....a i mogu se solo natjerat da kihnem po nekoliko puta zaredom....al kasalj i nos me zivciraju najvise.....voda sam curi...a kad ga ispusem iz nosa mi izletavaju smedje krpice jebooo...

Jedna Tanja
28.05.2006., 02:42
Sve u svemu, podizanje imuniteta na sve nacine... ranije navedene... Koga ne mrzi, neka prelista...:hekla:

Ing
28.05.2006., 07:56
koje kapi su vam se pokazale kao naj za oči, koristim Alomide ali me dosta peku..., pa ako netko zna nešto bočle nek napiše
Hvala!

Dwarf980
28.05.2006., 10:05
navodno (moja mama je farmaceut pa joj je posao da prodaje takve stvari) postoji neki suuuper proizvod nasaleze 69kn koji pomaže. u obliku bijelog praha je i ušmkava se :)
ajd da to netko isproba prije neg što mene uhvati ambrozija u 8mj.

al ti ne koristi nis ak te vec nes copilo........mos se hebat ak ti je jedna pa malo druga nosnica zastopana...:flop:

Sljiva
13.06.2006., 23:06
Evo jedan trik, koji ja primjenjujem, kako si bar malo pomoći kad je nos začepljen.
Spavanje na boku. Kad spavam na boku, ona nosnica koja je više, bude koliko toliko otčepljena da se može donekle spavati. Naravno da to nije garantirano rješenje, ali meni pomaže bar malo. Jedino je problem što je takvo disanje ipak šumno, što mojoj ženi smeta i kad je sezona ambrozije i ja sam u komi, to je još naglašenije pa i ona nedužna trpi.
Kad je nos JAKO začepljen, onda ovo baš i ne pomaže. I tad sam očajan. A kad sam očajan onda primjenjujem kapanje nosa i to samo za spavanje.
Kapnem jedno veče jednu kap u jednu nosnicu a drugo veče jednu kap u drugu nosnicu. Prije sam koristio Otricorten, pa sad malo Operil, ponekad Efedrin a još davno sam koristio i Benil. Što je taj "prokrvljivao" nos...
Kaže na newsima čovjek da Operil nije indiciran za dugotrajno kapanje.

Jeste li čuli za antihistaminik Lentostamin?

oblaci samo oblaci
18.06.2006., 17:08
Evo sta ja radim... i spasava me! Samo 2 kapsule dnevno "macje kandze" (u Hr se mozda pravi u nekom drugom obliku) i - nema osipa, nema gusenja!...

Bitno je popiti barem 1 kapsulu ujutro prije jela i jednu otprilike 1h prije rucka... kasnije (uvece) moze, a i ne mora... meni savrseno pomaze!...:raspa:

Dva pitanjca, znas li slucajno je li moguce pronaci "macju kandzu" u inozemstvu?
U slucaju da nije, i da zamolim nekoga da mi kupi i posalje, kako tocno mora pitat, "macja kandza" ili ima i neki drugi naziv?
Unaprid hvala!!!:kiss:

Jedna Tanja
18.06.2006., 22:46
Vidi, ja negdje imam brosuru te kompanije koja je proizvodi i tamo pise latinski naziv... ali to mi nije pri ruci (nekome sam pisala ranije, prelistaj stranice ispred!)... Na pakovanju ima naziv na spanjolskom (valjda) - Una de gato. Iznad n ima kvaka (~)... :D
Nadam se da ce ti pomoci.:)

oblaci samo oblaci
20.06.2006., 09:46
Vidi, ja negdje imam brosuru te kompanije koja je proizvodi i tamo pise latinski naziv... ali to mi nije pri ruci (nekome sam pisala ranije, prelistaj stranice ispred!)... Na pakovanju ima naziv na spanjolskom (valjda) - Una de gato. Iznad n ima kvaka (~)... :D
Nadam se da ce ti pomoci.:)

Puno ti hvala. Srce si :kiss:
Krecem u potragu.

Arsen
01.07.2006., 23:09
Ako budete vjerovali Lentostaminu i sličnim preparatima, nikada se nećete izvući iz alergije. Bit će vam samo još gore, kao što je bilo i meni. Ja sam alergiju na pelud i prašinu riješio prehranom. A probao sam prije toga PUUUUUNO toga.
Akcija za čupanje ambrozije je jedna od najvećih gluposti što sam čuo. Istom logikom, mogli bi piočupati sve drveće, jer svuda je pelud. Mogli bi sve zaliti u beton i problem bi bio riješen. Malo morgen.

Sljiva
02.07.2006., 20:59
Ako budete vjerovali Lentostaminu i sličnim preparatima, nikada se nećete izvući iz alergije. Bit će vam samo još gore, kao što je bilo i meni.

Ovo je bio "teaser". Lentostamin je stari antihistaminik koji više ni ne postoji (koliko ja znam). To je bilo pitanje samo da vidim da li ima netko stariji (od 20 godina) tko zna za taj prastari "lijek". Al se od toga spavalo...:zzz:

Daj ti napiši o toj prehrani s kojom si ti sebi pomogao.

Arsen
02.07.2006., 21:18
Možda nema Lentostamina, ali ima more sličnih preparata. Svi djeluju na sličnom principu, svi podjednako truju i nakon njih ostaneš još bolesniji.
Ja sam prvo izbacio mlijeko i mliječne proizvode. Već to je puno pomoglo. Onda sam postao vegetarijanac, počeo sam paziti na E-sastojke i alergija je nestala u roku godinu dana. Liječnici su se čudili, jer su već digli ruke od mog slučaja.
Vjeruj mi, ništa drugo ti neće pomoći. Samo treba očistiti tijelo od otrova. Medicina nema trajno rješenje za alergiju. Samo "liječenje" unedogled.

Sljiva
02.07.2006., 21:51
Ja sam prvo izbacio mlijeko i mliječne proizvode. Već to je puno pomoglo. Onda sam postao vegetarijanac, počeo sam paziti na E-sastojke i alergija je nestala u roku godinu dana.

Koji su ti bili argumenti za izbacivanje mliječne hrane?
Inače, "E-sastojci" postoje svakakvi. Oznaka E-300 ti je vitamin C, na primjer.
To je samo šifarnik. Bitno je proučiti što je konkretno u pitanju, a ne samo gledati da piše E-nešto.
Možeš pogledati na link (http://www.ukfoodguide.net/enumeric.htm). Nije baš jako kompletan, ali za ilustraciju je dobar.

I još si napisao da si skroz prešao na vegetarijansku prehranu.
Koji su ti tu bili glavni argumenti?

Arsen
02.07.2006., 22:47
Hvala na savjetima, ali o E-sastojcima zaista znam puno. Iako ih ima i neškodljivih, puno je i onih drugih.
Mliječna hrana je, općenito, vrlo problematična. Uz ostalo je vrlo snažan alergen. Ali ima još toga. Možda ne znaš, ali u zemljama gdje se troši najviše mlijeka, ima i najviše osteoporoze. Ukratko, što više mlijeka-sve krhkije kosti. Mlijeko ima puno bjelančevina, a njih ionako imamo previše u prehrani. Zna se da hormon iz mlijeka IGF-1 potiče rast raka. Ovakav hormon jako je dobar za brzi rast teleta, ali ne i za čovjeka. Onečišćenja i ostatke krvi iz mlijeka gotovo je nemoguće ukloniti. O toj temi pišem već 10 godina. Pritisci su veliki, većinom od interesnih grupacija.
Vegetarijanska hrana je zdravija od "uobičajne", ako se pravilno primjenjuje. Mesna hrana ostavlja dosta otpada u organizmu, pa se nus-produkti sporije izbacuju. Zbog toga su bolesti u takvim okolnostima češće. Iako se danas biljke dosta prskaju, koncentracija otrova u mesu je kudikamo veća.
Uglavnom, metode koje spominjem meni su izvrsno pomogle.

Sljiva
02.07.2006., 23:10
O toj temi pišem već 10 godina. Pritisci su veliki, većinom od interesnih grupacija.

Gdje, šta, kako?

Jedna Tanja
03.07.2006., 17:26
Koji su ti bili argumenti za izbacivanje mliječne hrane?
Inače, "E-sastojci" postoje svakakvi. Oznaka E-300 ti je vitamin C, na primjer.
To je samo šifarnik. Bitno je proučiti što je konkretno u pitanju, a ne samo gledati da piše E-nešto.
Možeš pogledati na link (http://www.ukfoodguide.net/enumeric.htm). Nije baš jako kompletan, ali za ilustraciju je dobar.

I još si napisao da si skroz prešao na vegetarijansku prehranu.
Koji su ti tu bili glavni argumenti?

Dobro je sto si ostavio ovaj link, samo bismo trebali jos znati koji E-dodaci su otrovni, a koji manje ili nimalo?... Hvala.

LadyInRed
09.07.2006., 12:54
Što je zadnjih mjesec dana u zraku, umrijet ću od kihanja i curenja i svrbeža nosa:(:( Inače, nikada nisam imala problema tokokm ljeta. Sredinom 5. mj. bi nestajali i moji problemi s alergijom....:(

Sljiva
09.07.2006., 20:16
Što je zadnjih mjesec dana u zraku, umrijet ću od kihanja i curenja i svrbeža nosa:(:( Inače, nikada nisam imala problema tokokm ljeta. Sredinom 5. mj. bi nestajali i moji problemi s alergijom....:(

Mislim da sad drma trputac, među ostalim.
Google (http://www.google.hr/search?q=peludni+kalendar&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official)
Nezgodno je na ovim peludnim kalendarima zajednički nazivnik "trave" kad toga ima hrpetina biljaka.
Prema mom iskustvu, ambrozija u kontinetu počinje cvasti početkom kolovoza.

xxGaladrielxx
17.07.2006., 21:13
meni je tek jucer krenulo i vec mi ide krv iz nosa

papa štrumf
25.07.2006., 21:24
Pozdrav(od danas).

Evo jedne prigodne za društo u čošku:

Šmrcamo, kišemo, suze nam oči,
i tu nam nema pomoči.

Od jutra pa do mraka,
alergija nam tlaka.

Od toga nam je muka stalno,
na zdrave gledamo jalno.

Ali i sezona će jednom proči,
i opet čemo disati moči.

mujsapujsa
25.07.2006., 23:45
Zanemarivši č-ove i ć-ove (bez zlice) pjesmica je:top:
Dobra utjeha!

Ava Adore
25.07.2006., 23:53
Počelo za vikend :rolleyes: A baš sam si mislila da što je to, ove godine ništa, ponadala se :D

LadyInRed
26.07.2006., 11:51
Joj meni je sve gore:(:( A potrošila sam Flixonase, jedino što mi pomaže:( Zna li netko može li taj sprej bez recepta?

lahor
01.08.2006., 21:36
Nije li još malo prerano za ambroziju?

Sljiva
01.08.2006., 22:39

Mislim da upravo dolazi njeno vrijeme... :D

ambrozija
02.08.2006., 19:28
... od danas laganini osjećam simptome, ali sve se nadam nije to već prehlada ... ak' me pamćenje dobro služi lani je malo kasnije krenula

Sljiva
02.08.2006., 21:58
Koliko je ja viđam po gradu (zg) i okolici, nije baš da će sad procvjetati, vjerojatno ju je ipak ovo sunce malo usporilo. Ali, svejedno, tu je. Možda još tjedan dana. A što se tiče simptoma, možda je već negdje drugdje procvjetala pa neki već osjete pelud u zraku...nešto je divlje u zraku, divlja želja za bijegom odavde...

maderija
04.08.2006., 12:37
Imate na web stranici www.seljak.hr pod linkom ljekovito bilje jednog iskusnog kemičara pripravke za pomoć pri tegobama uzrokovanim raznim alergijama. tamo je i njegova kontakt adresa i broj telefona.

CF
07.08.2006., 17:06
prema mapi,
nalazimo se sada ovdje:

http://www.pollenwarndienst.at/upload/load_maps/ambr081.gif

CF
07.08.2006., 17:07

nije
;)
pogledaj mapu

CF
07.08.2006., 17:09
Koliko je ja viđam po gradu (zg) i okolici, nije baš da će sad procvjetati, vjerojatno ju je ipak ovo sunce malo usporilo. Ali, svejedno, tu je. Možda još tjedan dana. A što se tiče simptoma, možda je već negdje drugdje procvjetala pa neki već osjete pelud u zraku...nešto je divlje u zraku, divlja želja za bijegom odavde...

ambrozija je tu
;)
simptomi: nos polagano začepljen unutra u šupljini i ne može se ispuhat van.
mislim da je to prirodna reakcija tijela da začepi ulaz peludi
kihanje i polagano peckanje očiju , plus glavobolje koje su uvijek išle prije glavnih simptoma

CF
07.08.2006., 17:09
Pozdrav(od danas).

Evo jedne prigodne za društo u čošku:

Šmrcamo, kišemo, suze nam oči,
i tu nam nema pomoči.

Od jutra pa do mraka,
alergija nam tlaka.

Od toga nam je muka stalno,
na zdrave gledamo jalno.

Ali i sezona će jednom proči,
i opet čemo disati moči.

hahahahah

:jumping: :jumping:

:s :top:

lahor
07.08.2006., 17:28
nije
;)
pogledaj mapu

Onda se mogu smatrati sretnom, ja ništa ne osjećam.

Sljiva
07.08.2006., 22:33
prema mapi,
nalazimo se sada ovdje:

http://www.pollenwarndienst.at/upload/load_maps/ambr081.gif

Ili, još bolje...
http://www.pollenwarndienst.at/index.php?language=en&nav=&module=states&action=first_page&row=2&id_parent=42&register=_r3a&typeofpollen=ambr

Lajavica
08.08.2006., 23:38
Meni telfast super djeluje. Medjutim ja ga pocne pit dobrano prije nego se pojavi alergen - cca vec u veljaci buduci da sam alergicna na sve biljke a ne samo na ambroziju kao neki sretnici *sigh*

kerbi
11.08.2006., 19:49
Ma ja sam to riješio tak što sam susjedu alkiču zaprijetio da ču ga strgat ak više ne sredi dvorište (bokte izgledalo ko plantaža ambrozije). Neznam štas je radio, al sad tam ništ ne raste.

CF
12.08.2006., 08:58
na području zg sam imam prilike svaki dan vidjet ambroziju u hodu, pa vidim koliko naraste i koje je stanje.

eto,
pojavio se cvijet (ili tučak) na ambroziji.
:)
znate svi što to znači
;)

CF
12.08.2006., 16:39
pokušavam biti pozitivan i širiti pozitivne vibracije

peču me oči
:mama:

CF
15.08.2006., 11:17
sinoć sam imao prvi noćni atak od ambrozije,
probudio se oko 3 ujutro da pročistim nos a unutra grebe i smeta i ne da se van

sva sreća pa imam fliksni-nase pa je to pomoglo
:)

Sljiva
15.08.2006., 13:35
Evo, i mene danas draškaju nozdrve. Je, tu je. Definitivno.
Držte se, ko živ, ko mrtav.

Jedna Tanja
15.08.2006., 23:12
Ma tu je...nego sta! Jedno vrijeme sam bila mirna ujutro, sad cim otvorim prozor pocinje teci sluz i tesko disem... :tuzni:

Katy
17.08.2006., 06:18
Da li je netko skoro kupio Medinose nosni aparat za fototerapiju od Medikora. Pomaže li ?

LadyInRed
18.08.2006., 10:08
Interesantno, meni na alergo testu nije utvrđena alergija na ambroziju, ali je ipak osjetim ove godine:( Ali zato više nisam osjetljiva na plodove mora, sinoć isprobano:cheer:

Leda
18.08.2006., 15:10
Dosla sam ovdje provjeriti jel pocela sezona ambrozije u Zgbu... i vidim da vas vec drma. Ja jos nista ne osjecam :s

pčelica-maja
18.08.2006., 18:27
Interesantno, meni na alergo testu nije utvrđena alergija na ambroziju, ali je ipak osjetim ove godine:( Ali zato više nisam osjetljiva na plodove mora, sinoć isprobano:cheer:

meni na alergotestu je skoro za sve bilo crveno..al su rekli da je to sve u redu i stavili mi plusić(1) za grinje i ambroziju..al bitno da imam sve pojačane simptome alergije..

CF
20.08.2006., 07:58
Dosla sam ovdje provjeriti jel pocela sezona ambrozije u Zgbu... i vidim da vas vec drma. Ja jos nista ne osjecam :s

peču me oči
:mama:

al ovo je samo početak.
najgore tek dolazi s prelaskom na rujan..

tada je najbolje otić a ne sada
:p ;)

CF
20.08.2006., 08:01
meni na alergotestu je skoro za sve bilo crveno..al su rekli da je to sve u redu i stavili mi plusić(1) za grinje i ambroziju..al bitno da imam sve pojačane simptome alergije..

meni na testu iz 1994 nisu niš otkrili
da li balkanski mesari uopće mogu otkriti ambroziju???

jel oni uopće znaju za to?
:rolleyes: :zubo:

German
20.08.2006., 09:05
Je definitivno je počelo..:mad:
Ali barem sam se opskrbio zalihom Dimidrila. Ne znam kako je vama, ali meni osim toga ništa ne pomaže. A i može se dobro kombinirati s alkoholom..:zubo:

pčelica-maja
20.08.2006., 11:17
Je definitivno je počelo..:mad:
Ali barem sam se opskrbio zalihom Dimidrila. Ne znam kako je vama, ali meni osim toga ništa ne pomaže. A i može se dobro kombinirati s alkoholom..:zubo:

tebi dimidril pomaže? meni niš..al popijem pa se kao nadam da će mi bit bolje, a jedino šta mi mrvicu olakša je letizen(ne znam kak se piše)

papa štrumf
20.08.2006., 11:33
hahahahah

:jumping: :jumping:

:s :top:
:kiss:

Danas je gadno, oči suze. Stari je čak zbrisao na more :eek:

Skanicl
21.08.2006., 16:42
Jel zna netko mozda gdje se u Zgb mogu kupiti homeopatski lijekovi, ili barem brzo naruciti? Ima jedan lijek od neke meksicke biljke (Thryallis glauca) koji mi zacudo pomaze, nakon svih homeopatskih i inih lijekova koje sam bezuspjesno isprobavala tijekom godina, pa bih ga rado cim prije nabavila.

ljubica1
21.08.2006., 19:55
kod alergije na ambroziju primjenjujem kineske pripravke i s njima i homeopatijom izvrsno funkcioniram:s

Lea_zg
22.08.2006., 13:14
Čula sam za nekakve injekcije, navodno na Sv. Duhu, trebale bi se uzimati preko zime. Ako netko zna išta u vezi toga, pls neka napiše info. Mislim da se zove Pollinex R.
Inače sam probala Histazol, pa Dimidril, Claritine, Telfast i Letizen, Flixonaze (ne znam kako se piše). Luda sam više od te alergije. Ne znam šta da radim, ništa mi ne pomaže.
Moj dečko koristi Singulair u kombinaciji s Flixonaze, njemu je pomoglo......

Jedna Tanja
22.08.2006., 21:59
Jel zna netko mozda gdje se u Zgb mogu kupiti homeopatski lijekovi, ili barem brzo naruciti? Ima jedan lijek od neke meksicke biljke (Thryallis glauca) koji mi zacudo pomaze, nakon svih homeopatskih i inih lijekova koje sam bezuspjesno isprobavala tijekom godina, pa bih ga rado cim prije nabavila.

Kazi nam, kako se zove taj lijek? :moli:

mujsapujsa
23.08.2006., 01:15
kod alergije na ambroziju primjenjujem kineske pripravke i s njima i homeopatijom izvrsno funkcioniram:s

Kakve kineske preparate.Daj malo o tome i gdje ih nabaviš i ko ti je preporučio.Pašu li klincima?

Branimir_ZG
23.08.2006., 12:34
Pozdrav...

Jos sam nov ovdje, a nedavno sam se "navuko" na ambroziju valjda. Nisam se jos testirao, rekao mi je prijatelj da moram otici do Jordanovca na testiranje.
Zasad sam bio kod jedne dermatologice/veneroligice, jer je poznam, ona mi je rekla da imam klasicne simptome ambrozije, pa mi je rekla za tablete TELFAST 120 mb. Te sam poceo danas piti. Zanima me jel Vi to koristite i jel sta pomazu. Jos sam cuo za sprej Flixonase 0.05%, da je dobar, ali bez recepta kosta skoro 100 kn-a, pa cu to uzeti sutra dok mi moja doktorica napise recept. Kakve si Vase reakcije sa tim sprejem. Inace sam koristio Operil kapi za nos, dobre su, i djeluju kod zacepljenja za desetak minuta, ali poslje njih me nos pece i curi.
Ako ima neko kakve medicinske savjete, bio bi mu zahvalan.

Unaprijed se zahvaljujem

Pozdrav
Branimir

LadyInRed
23.08.2006., 13:46
Pozdrav...

klasicne simptome ambrozije,

misliš alergije na ambroziju?:D

Jos sam cuo za sprej Flixonase 0.05%, da je dobar, ali bez recepta kosta skoro 100 kn-a, pa cu to uzeti sutra dok mi moja doktorica napise recept. Kakve si Vase reakcije sa tim sprejem.

Ja sam već napisala na topicu, sprej je fantastičan. Meni je od svega isprobanog jedino ono pomogao a i dugo mi je trajao jer je dovoljno špricnuti jednom dnevno i miran si. Izvrsno sanira ono neugodno žarenje glave i sinusa uslijed alergije:)

pčelica-maja
23.08.2006., 16:53
Pozdrav...

Jos sam nov ovdje, a nedavno sam se "navuko" na ambroziju valjda. Nisam se jos testirao, rekao mi je prijatelj da moram otici do Jordanovca na testiranje.
Zasad sam bio kod jedne dermatologice/veneroligice, jer je poznam, ona mi je rekla da imam klasicne simptome ambrozije, pa mi je rekla za tablete TELFAST 120 mb. Te sam poceo danas piti. Zanima me jel Vi to koristite i jel sta pomazu. Jos sam cuo za sprej Flixonase 0.05%, da je dobar, ali bez recepta kosta skoro 100 kn-a, pa cu to uzeti sutra dok mi moja doktorica napise recept. Kakve si Vase reakcije sa tim sprejem. Inace sam koristio Operil kapi za nos, dobre su, i djeluju kod zacepljenja za desetak minuta, ali poslje njih jme nos pece i curi.
Ako ima neko kakve medicinske savjete, bio bi mu zahvalan.

Unaprijed se zahvaljujem

Pozdrav
Branimir

a sam bila koristila operil u spraju, bolji je..al to sam morala nekoliko puta dnevno nakapat..odnedavno koristim flixonase i puno mi je bolje..zadovoljna sam s njim..jedino šta je problem cijena..a doktorica mi ne želi svaki put napisat recept :(

ljubica1
23.08.2006., 22:46
Ja to rješavam homeopatijom,kalcijem,hitozanom i uspješno je.pozdrav iz Zagreba.

ljubica1
23.08.2006., 22:50
probaj s homeopatijom,kod mene je uspješno

ljubica1
23.08.2006., 22:53
za astmu koristi kina,malo očistiš organizam,posebno centar za pluća,onda ojačaš imunitet kordicepsom i uživaš u životu

ljubica1
23.08.2006., 22:55
ja sam na prirodnim pripravcima i izvrsno se osjećam

ljubica1
23.08.2006., 22:57
meni koristi hitozan,nije kemija,prirodan je i još čisti organizam od svega

ljubica1
23.08.2006., 23:00
koristi homeopatija i posebno se preporuča za trudnice,uz to se može koristiti kalcij za trudnice i po potrebi spirulina

ljubica1
koristi homeopatija i posebno se preporuča za trudnice,uz to se može koristiti kalcij za trudnice i po potrebi spirulina

ljubica1

ljubica1

ljubica1

ljubica1

ljubica1

ljubica1

ljubica1
23.08.2006., 23:08
pokušaj sa kordicepsom ,hitozanom i biokalcijem

ljubica1
23.08.2006., 23:14
uzmi kordiceps i ne trebaju ti maramice

JOPAC
24.08.2006., 13:12
:rofl: i ja sam vaš! svaki da mi je nos začepljen ujutro, sluznica nabubri i mogu se j! tokom cjelog dana također. rijetki su trenutci kad mogu normalno disat na nos:eek: . bio sam na operaciji devijatio septum (štemanje nosa) prije 9 mjeseci koja mi je navodno trebala pomoći pri disanju, ali niš od toga. Samo mi je gore. Doktor kaže da idem opet na operaciju ali da mi nemože garantirati uspjeh zbog alergije među ostalim kurvama od biljki ambroziji. Koristio sam i telfast i flixonase i claritine i sterimar i šmrko morsku vodu duboko u sinuse ali ništa ne pomaže! dali netko preporuča šta??

JOPAC
24.08.2006., 13:14
NIJE MI SE DALO ČITAT SVE OD PRIJE 3 GODINE ALI MISLIM DA JE SITUACIJA MNOGO GORA NEGO PRIJE SA TOM AMBROZIJOM

Count
24.08.2006., 19:53
Mene isto maltretira ambrozija već 20 godina. Kada sam počeo biti alergičar svi su se čudili kako to ja u 8.mjesecu alergiju imam? Danas svi znaju za ambroziju, manje-više, i to je dobra stvar jer se počelo nešto poduzimati oko toga- košnja, čupanje itsl. Udruga Bokci jedina radi kak spada- čupa ju iz korijena, blesavci iz Zrinjevca ju kose i onda ona opet raste i tak ukrug. Al dobro bolje išta nego ništa :zubo: . No, još dva tjedna ispred mene kihanja, šmrcanja, svrbeža očiju i moljenja da ne ode na pluća pa da kašljem k'o konj po noći i dišem na škrge :mad:. E da mi je more...:zubo: :mad:

Branimir_ZG
24.08.2006., 21:24
Prije par dana sam poceo koristiti Telfast 120 mg i zasad je malo bolje, vise ne kasljem i grlo me ne svrbi.
Sto se tice nosa, stvar je malo gora, danas sam poceo koristiti Flixonase i prvih par sati je bilo ok, ali evo vec je proslo 6 i pol sati od "smrkanja" i meni je desna nosnica zacepljena, a u uputama pise da bi to cudo trebalo djelovati 24 sata, izgleda da cu i ovu noc hroptati sa maramicama. Ako ne nista barem mi ne curi nos, ali onda kako se uspio i s cim zastopati???:confused:

Zanima me jel netko zna dokad ta ambrozija hara ZG-om, gledam po internetu i tako na nekim plakatima da to traje do listopada, ali mi je doktorica rekla da je najkriticnije od druge polovice kolovoza do negdje 10. rujna, koliko ona to prati, onda vec pocinje jenjavati i smanjuje se broj bolesnika.

malimrav85
24.08.2006., 22:22
Ambrozija se ove godine našalila sa mnom...
Inače je šica početkom 8.mjeseca. Reko dobro,ove godine budem na moru do 20. kad obično prestane kad ono padala cijelo vrijeme kiša i tek je sad špisa sezone. Živio telfast. POčnem sa 120mg pa nakon 2-3 tjedna idem na 18omg.

JOPAC
25.08.2006., 13:25
I MENI SE JAVLJA NE DISANJE:mad: a nos mi ne curi nego je sav zdehidriran

Branimir_ZG
25.08.2006., 16:27
Jel mozda neko ima problema sa Telfastom?

Koristim ga vec 4 dana i jucer i danas ujutro me boli glava za popizditi, kao nuspojave u receptu pise da oko 8 % ispitanika imaju te simptome, ali mi to netraje jako dugo, kakvih 30-60 minuta....

pčelica-maja
25.08.2006., 20:12
Prije par dana sam poceo koristiti Telfast 120 mg i zasad je malo bolje, vise ne kasljem i grlo me ne svrbi.
Sto se tice nosa, stvar je malo gora, danas sam poceo koristiti Flixonase i prvih par sati je bilo ok, ali evo vec je proslo 6 i pol sati od "smrkanja" i meni je desna nosnica zacepljena, a u uputama pise da bi to cudo trebalo djelovati 24 sata, izgleda da cu i ovu noc hroptati sa maramicama. Ako ne nista barem mi ne curi nos, ali onda kako se uspio i s cim zastopati???:confused:

Zanima me jel netko zna dokad ta ambrozija hara ZG-om, gledam po internetu i tako na nekim plakatima da to traje do listopada, ali mi je doktorica rekla da je najkriticnije od druge polovice kolovoza do negdje 10. rujna, koliko ona to prati, onda vec pocinje jenjavati i smanjuje se broj bolesnika.

da flixonase počne djelovat potrebna su 3-4 dana..najviše 5..ja imam i meni u uputstvima piše da treba tolko da počne djelovat..(3-4 dana)

Sljiva
25.08.2006., 21:56
Ja sam ove godine počeo koristiti Telfast i čini mi se dobar, zasad. Ne osjećam nikakve tegobe.
I još sam za probu izbacio mlijeko i mliječne prerađevine (koliko je moguće) jer sam čuo više puta kako mliječna prehrana potencira alergijske tegobe. Reći ću krajem rujna je li imalo veze.

CF
27.08.2006., 13:27
eto, tek toliko da se zna, sada smo u središtu sa ambrozije što se tiče vremena,
sada je najgore

http://www.pollenwarndienst.at/upload/load_maps/ambr083.gif

ali ni sljedeći tjedan ne bude neš bolje

CF
27.08.2006., 13:29
na karti se vidi da jedino područje bivše juge koje nije pogođeno amrozijom je zapadna slovenija.

ajmo svi na triglav

ljubica1
27.08.2006., 20:14
za sinuse je najbolji kordiceps

ljubica1
27.08.2006., 20:15
za sinuse je najbolji kordiceps

ljubica1
27.08.2006., 20:19
probaj hitozan ,isprobano a ako želiš nešto drugo može i spirulina.Sretno

zoser
28.08.2006., 14:52
Ja sam alergičan već godinama na ambroziju, pijem telfast i pomaže, ali od ove godine sam se okrenuo malo alternativnim ljekovima...pijem već mjesec dana sok "Noni" i evo već 3 tjedan nisam na telfastu...tako da djeluje...

ambrozist
28.08.2006., 17:24
Meni su pomogle tablete "allergy fighters" od twin labs-a. Pio sam i claritin i telfast i sve takve slične antihistaminike i koristio svakojake kapi za oči i gnadion za nos, i sve je pomagalo u stvarno minimalnim količinama, a otkako pijem ove tablete - puno bolje, skoro pa bez simptoma. Kuc, kuc, da se ne ureknem.
A tablete zapravo samo podižu imunitet, nemaju nikakve nuspojave, tipa pospanost i sl. (bar se nadam).

ANUŠKA
28.08.2006., 20:17
Dok čitam što ste napisali okružena sam s desetak upotrebljenih maramica , nekoliko paketa čistih , kuh. krpom ( isto za nos) i rolama wc papira ak mi usfali papira. Nekoliko puta sam zapljuvala ekran sa kihanjem ,a čini mi se ko da nekak slabije vidim jer gledam kroz zašpricane očale oteklih kapaka. Danas sam tak kihala na placu da su me kumice sažaljivo gledale.Pa dobro , koji je to vrag? Da kupim fajterse , hitozan, noni, praške i kapi ?Sve sam isprobala osim hiposenzibilizacije i prašaka od baba vračara. Počet ću ići kod travara i
bioenergetičara kolko sam očajna.Ima li nešto što stvarno djeluje? Meni je svke godine sve gore. :mama:

šnikerikik
31.08.2006., 11:08
Meni su pomogle tablete "allergy fighters" od twin labs-a. Pio sam i claritin i telfast i sve takve slične antihistaminike i koristio svakojake kapi za oči i gnadion za nos, i sve je pomagalo u stvarno minimalnim količinama, a otkako pijem ove tablete - puno bolje, skoro pa bez simptoma. Kuc, kuc, da se ne ureknem.
A tablete zapravo samo podižu imunitet, nemaju nikakve nuspojave, tipa pospanost i sl. (bar se nadam).

kad treba poceti piti te allergy fighters? meni ih je preporucila zena u ljekarni, da jedino za to dobiva pozitivne reakcije od alergičara, ali prekasno sam se sjetila kupiti ih, navodno ih treba mjesec dana prije pojave alergena poceti koristiti. znaci, ako se to pije, ne smije se piti telfast, claritin...? da znam za slj. godinu...
ja jos ne mogu vjerovati, ali ove godine mi je moja alergija na ambroziju mnogo,mnogo slabija nego prijasnjih godina. prije godinu dana, u ovo doba,vec mi je sve preslo na pluca, kasljala sam ko konj, nos je bio suh, nadrazen, bolan, trosila tone maramica -ugl.bila nesposobna za ista. a ove godine-evo tek ovih dana me oci svrbe,i malo grlo, i par puta dnevno imam seriju kihanja, sto mi je u usporedbi s prijasnjim godinama skoro pa nista.
e sad, ni sama ne znam zasto mi je bolje-mislim da su u pitanju vitamini, valjda sam ojacala imunitet.u 6.mjesecu sam pocela piti od Natural theiss ABC Ultra Plus (cca 120kn), a sad pijem Kalcij 800mg+C, i telfast od 1.8.

CF
31.08.2006., 17:52
na ovoj stranici ima zanimljivih informacija:

Hungary is currently the most heavily affected country in Europe (and possibly the entire world), especially since the early 1990s, when abandonment of communist-style collective agriculture left vast fields uncultivated, which were promptly invaded by ragweed.
http://www.answers.com/topic/ragweed

mađarska je najgore zasićena ambrozijom, što se tiče svjetskih razmjera,
možemo se samo tješiti da ne živimo tamo..
a baš kao što i piše u tekstu i meni su se javili prvi simptomi , početkom 1990tih - rezultat propasti komunizma
nevjerovatno kako se butterfly effect- domino efekt u ovom slučaju pokazao

CF
31.08.2006., 18:08
odakle je i došla, amerika je prekrivena ambrozijom :o :eek:

http://www.weather.com/maps/activity/allergies/usragweed_large.html

mega
01.09.2006., 00:29
Bok imam pitanje:

Mogu li simptomi alergije biti samo jaki kašalj (navečer suh/ujutro s iskašljavanjem) i neznatni problemim s začepljenjem nosa?

Naime od prošle subote (26.08.) imam lagane gore spomenute simptome, a zadnjih par dana teže,a čudno je to da me kašalj spopadne navečer i nemogu ga ni malo kontrolirat. (do sad nisam bio alergičan ,ali naravno stari mi je :)

FW190
01.09.2006., 09:16
Bok imam pitanje:

Mogu li simptomi alergije biti samo jaki kašalj (navečer suh/ujutro s iskašljavanjem) i neznatni problemim s začepljenjem nosa?

Naime od prošle subote (26.08.) imam lagane gore spomenute simptome, a zadnjih par dana teže,a čudno je to da me kašalj spopadne navečer i nemogu ga ni malo kontrolirat. (do sad nisam bio alergičan ,ali naravno stari mi je :)

Mogu, početni, kao da je nos uvijek lagano začepljen.
Ali to može biti i bilo kaj drugo.
Idi se testirat, to je začas gotovo.

Uvijek možeš jačati imunitet, generalno, za svaki slučaj.

Meni je puno gore one sekunde kad sam pod nekim stresom.

Tako da izbjegavaj stres :D

FW190
01.09.2006., 09:18
Ja sam alergičan već godinama na ambroziju, pijem telfast i pomaže, ali od ove godine sam se okrenuo malo alternativnim ljekovima...pijem već mjesec dana sok "Noni" i evo već 3 tjedan nisam na telfastu...tako da djeluje...

Ja isto ove godine ne želim pit tablete, i ok mi je.

Ali čini mi se da ove godine nije tako strašno (valjda zbog kišovitog ljeta).

Makar se bojim da ono najgore tek stiže :zubo:

Pomažu kreme za nos, i to ne mora biti pollen blocker, može i neka obična malo masnija, ili maslinovo ulje.

flower_girl
01.09.2006., 12:10
Koje proizvode (posebno ove prirodne) preporucate devetogodisnjoj djevojcici koja je alergicna na ambroziju? Moze li usput i informacija gdje se isti mogu nabaviti. Puno hvala! :s

ambrozist
02.09.2006., 16:59
kad treba poceti piti te allergy fighters? meni ih je preporucila zena u ljekarni, da jedino za to dobiva pozitivne reakcije od alergičara, ali prekasno sam se sjetila kupiti ih, navodno ih treba mjesec dana prije pojave alergena poceti koristiti. znaci, ako se to pije, ne smije se piti telfast, claritin...? da znam za slj. godinu...
ja jos ne mogu vjerovati, ali ove godine mi je moja alergija na ambroziju mnogo,mnogo slabija nego prijasnjih godina. prije godinu dana, u ovo doba,vec mi je sve preslo na pluca, kasljala sam ko konj, nos je bio suh, nadrazen, bolan, trosila tone maramica -ugl.bila nesposobna za ista. a ove godine-evo tek ovih dana me oci svrbe,i malo grlo, i par puta dnevno imam seriju kihanja, sto mi je u usporedbi s prijasnjim godinama skoro pa nista.
e sad, ni sama ne znam zasto mi je bolje-mislim da su u pitanju vitamini, valjda sam ojacala imunitet.u 6.mjesecu sam pocela piti od Natural theiss ABC Ultra Plus (cca 120kn), a sad pijem Kalcij 800mg+C, i telfast od 1.8.

Zapravo ih ne treba uzimati prije neg sto pocne alergija (barem u mojem slucaju). A sto se tice pijenja zajedno s ostalim tabletama mislim da nema problema oko toga, al najbolje pitati tetu u ljekarni. One su zapravo skup nekakvih vitamina (C, E, B6 i nekakav quercetin), i uzimaju se kao dodatak prehrani. Kostaju oko 190kn. Vani od 10-15$.

papa štrumf
03.09.2006., 08:03
Ako netko nezna u gradu je puno bolje šta se tiče alergije na ambroziju. Samo da je kakav stan rentat na mjesec dana, to bi bilo za pet.

mega
05.09.2006., 12:06
Mogu, početni, kao da je nos uvijek lagano začepljen.
Ali to može biti i bilo kaj drugo.
Idi se testirat, to je začas gotovo.

Uvijek možeš jačati imunitet, generalno, za svaki slučaj.

Meni je puno gore one sekunde kad sam pod nekim stresom.

Tako da izbjegavaj stres :D

Bio sam kod doturice, ove obiteljske, i zaključila je da je to upala grla. Sad sam na antibioticima, pa bumo vidili. Još nisam imao upalu grla koja toliko dugo traje :rolleyes:
U svakom slučaju izgleda da stvarno nije alergija :s

Škiljo
05.09.2006., 12:40
Pridužujem se svim očajnicima koji šmrču, plaču, cure i propuštaju na sve strane zbog te glupave ambrozije.:E Naime, probala sam do sada baš sve tablete koje se kod nas mogu nabaviti i moram priznati da mi niti jedne nisu baš nešto pomogle. Trenutno sam na Telfastu 180, Tizin kapima za nos, Alomid kapima za oči, Sterimaru, vitaminima, kalciju, ne jedem mlječne proizvode, itd. itd. itd........
Dakle, što god da napravim, učinak traje max 3 - 4 sata, a nakon toga Bože pomozi. Kapci su mi duplo veći i suzno - crveni, nos non-stop pun, kišem po 5 puta za redom, grlo peče i svrbi u isto vrijeme, a ponekad me sada i zaboli uho...sva sreća pluća su još ok. Spavam najviše oko 3 - 4 sata....
Što da radim???
Pročitala sam negdje ranije savjet "piti tabletu prije spavanja" ! Ok, ludilo će se smiriti za neko vrijeme, moći ću valjda zaspati, ali što onda ujutro kad treba ići na posao, a drugu tabetu ne smijem popiti???
I još jedna "sitnica".... dok sam vani u prirodi - manje više je podnošljivo, no kad se vratim u stan (Centar) - katastrofa!!!
HELP!!!!!

TRAMO
05.09.2006., 16:54
Ima netko iz Osijeka i okolice s iskustvima?

žirafica
06.09.2006., 18:31
meni je ove godine koma...
isla sam na hiposenzibilizaciju i stvarno manje kisem, a oci me samo malo peckaju (a prije sam ih iskopat htjela koliko je to svrbilo :zubo: ) ali nos mi je toliko zacepljen da ne mogu spavati uopce, disem na usta i svaki cas se budim... onaj strasan osjecaj da cu se ugusiti :flop:

a i kapi za nos koristim vec skoro 3 tjedna, a to nije bas preporucljivo... ima li alternativa? morska voda mi ne pomaze...

pijem Telfast, smrcem :zubo: Flixonase, pijem kalcij, vitamine, inhaliram se, al nikako taj nos rijesit :mad:

fortaleza
06.09.2006., 18:54
Zadnjih par godina više ne idem na injekcije...jer mi se neda i jer 500 kuna mi je bed dati....

...a to je najbolje rješenje na temelju mog iskustva a sve tablete su bezveze...

Prve godine su mi obje nosnice bile zatvorene kod spavanja prije nego što sam dobio injekcije ali sada samo jedna i da se izdržati...ali je fora kada se okrenem na drugu stranu na krevetu onda se i druga nosnica zatvara a suprotna otvara...mislim si jebemu mater pušem te ko konj, ništa ne izlazi a sada se samo okrenem i sve je čisto....

...par napadaja tijekom dana ali najgori je svrbež očiju...treba se kretati jer je tada nos odčeljen.

papa štrumf
06.09.2006., 19:59
...treba se kretati jer je tada nos odčeljen.
Bogami to je istina, tek sam to nedavno skužio. Sjednem na bicikl i odjednom dobro dišem :confused:

Bhakti
06.09.2006., 20:10
Ja sam već drugu godinu ambrozist :zubo: prošle godine sam ju budaletina kosio sa flaxericom...kao neće meni ništa bit od toga :rolleyes: no ne lezi vraže...trenutno su mi oči ko sarme, grlo peče a nos curi ko hidrocentrala, maramice sam odavno potrošio, paket salveta također, trenutno trošim zalihe toaletnog papira :D ...ne znam više što da radim, nos mi je groznom stanju - kao da sam sparing partner Mirka Filipovića, nema kapi i tableta koje nisam probao, čak sam i dlačice u nosu poštucao jer su me iritirale...jao jao jao, samo jedna stvar me interesira - kad će to prestati :mad: :mad:

Sljiva
06.09.2006., 20:33
Bogami to je istina, tek sam to nedavno skužio. Sjednem na bicikl i odjednom dobro dišem :confused:

To sam i ja skužio davno. :)
Mislim da je razlog tomumšto se kod fizičke aktivnosti ubrza cirkulacija i onda se s tim poboljšanjem poboljša cirkulacija i u nosu. To ja mislim.

Sljiva
06.09.2006., 20:36
ali je fora kada se okrenem na drugu stranu na krevetu onda se i druga nosnica zatvara a suprotna otvara...mislim si jebemu mater pušem te ko konj, ništa ne izlazi a sada se samo okrenem i sve je čisto....

Tu metodu ležanja za koliko-toliko upotrebljivo spavanje ja koristim već godinama. Mislim da je i mala razlika u krvnom tlaku zbog "visinske razlike" između dvije nosnice dovoljna da gornja bude donekle otčepljena.
No, ne može se stalno spavati i na bokovima. A kad legneš na leđa ili trbuh, onda se to pokvari i opet sranje.

FW190
07.09.2006., 08:34
Bio sam kod doturice, ove obiteljske, i zaključila je da je to upala grla. Sad sam na antibioticima, pa bumo vidili. Još nisam imao upalu grla koja toliko dugo traje :rolleyes:
U svakom slučaju izgleda da stvarno nije alergija :s

Ja sam kod moje genijalke bio tri puta u mjesec-dva, usred najjače najezde ambrozije, sa natečenim očima, šmrcajući, kišući, da bi mi ona rekla da imam upalu grla, dala antibiotike i nikom niš.

Tek kad sam na netu našao simptome alergije, otišao, rekao da imam alergiju, i ona kaže a, alergija, evo ti telfast i opet nikom niš...:rolleyes:

Dobra strana alergije je, doduše, što otkriješ neslućen užitak u trljanju očiju :D :D :D

A i kihanje jača pluća :rofl:

Leda
07.09.2006., 08:56
evo satrlo je i mene :cry:
od jucer ne funkcioniram.

odakle je i došla, amerika je prekrivena ambrozijom :o :eek:

http://www.weather.com/maps/activity/allergies/usragweed_large.html bila sam prije par godina u USA bas u vrijeme cvatnje ambrozije. nijednom nisam kihnula ni zasmrcala :s
cak ni alergiju na sunce nisam dobila. nevjerojatno nesto!

ambrozija
07.09.2006., 10:15
... ubit' ću se:tuzni:

žirafica
07.09.2006., 12:29
...ali nos mi je toliko zacepljen da ne mogu spavati uopce, disem na usta i svaki cas se budim... onaj strasan osjecaj da cu se ugusiti :flop:

napokon se naspavah nocas... nijedno buđenje do jutra, nosic prohodan totalno :D jupi!!! :)

ambrozija
08.09.2006., 08:43
napokon se naspavah nocas... nijedno buđenje do jutra, nosic prohodan totalno :D jupi!!! :)

... jel' to znači da je manje peludi u zraku:moli: ... meni nos manje curi, ali okice i grlo po starom:mama:

Škiljo
08.09.2006., 09:22
danas idem na 3. injekciju dexamet.-synopena, alergija svedena na minimalno šmrcanje, znam da su to kortikosteroidi :eek: , ali ljudi ja spavam normalno, dišem normalno i jedem normalno:D ....negdje sam pročitala da ću nakon ovih injekcija bit mirna cca 2 mjeseca....taman da ovaj užas završi!!
Cijelo vrijeme i dalje pijem Telfast 180, pa ćemo vidjeti kako dalje....

zizip
08.09.2006., 10:07
Alergija mi se razvila nakon poroda; nagađam da je ambrozija u pitanju jer se javlja od 2. polovine srpnja do sredine rujna (statistički još malo pa gotovo). Prve godine nisam ni skužila da se radi o alergiji pa sam mislila da sam se jako prehladila :bonk:
Prvo sam uzimala Belodin i bilo mi je poprilično dobro, ove godine mi je preporučen Telfast ali mi baš ništ nije pomoglo pa sam se vratila Belodinu.
Inače vježbam jogu i vježbe disanja i kad dođe ovo kritično doba samo pojačam dnevnu dozu vježbanja i simptomi se znatno smanje

ambrozija
08.09.2006., 11:52
....negdje sam pročitala da ću nakon ovih injekcija bit mirna cca 2 mjeseca....taman da ovaj užas završi!!

... ma kakva crna dva mjeseca ... ja joj odbrojavam dane - najdalje do 20.09.
... krenula je u slično vrijeme kao i lani, valjda će tako i završiti:s

ambrozija
08.09.2006., 12:41
... pada kiša, kiša pada, pada, pada ... blago nama:jumping: :trio: :rock: :tulum: :bicedobro:

žirafica
08.09.2006., 12:50
... pada kiša, kiša pada, pada, pada ... blago nama:jumping: :trio: :rock: :tulum: :bicedobro:

:jumping:
al kad stane bit ce gadno :zubo:

ambrozija
08.09.2006., 13:18
... ma nema veze ... ja sam ustvari jedno jako skromno čeljade i zahvalna sam i na ovom malom predahu ... trenutno osjećam samo posljedice, tipa ranica u nosu-nesmijem ga ni taknuti (jutros zadnji put ispuhala nos i stavila kapi u oči), okice lagano crvene i malo me pecka koža oko njih od silnog ćapanja ... e da boli me desno uho i grlo na toj strani-jel i to od ambrozije:confused:

papa štrumf
08.09.2006., 17:24
To sam i ja skužio davno. :)
Mislim da je razlog tomumšto se kod fizičke aktivnosti ubrza cirkulacija i onda se s tim poboljšanjem poboljša cirkulacija i u nosu. To ja mislim.Ma bog nas je kaznio zato šta smo ljenčuge.

ambrozija
11.09.2006., 12:00
... e ljudi neznam kako vi, ali ja lagano umirem ... u Zg sam od 02.09. (do tad sam bila na moru) ... tek 10-ak dana patnje i već mi je previše-stvarno sam razmažena ... 'oće ovo brzo kraju???

Sljiva
11.09.2006., 21:22
... e ljudi neznam kako vi, ali ja lagano umirem ... u Zg sam od 02.09. (do tad sam bila na moru) ... tek 10-ak dana patnje i već mi je previše-stvarno sam razmažena ... 'oće ovo brzo kraju???

Obzirom da nam se u doglednom vremenu smiješi lijepo jesensko vrijeme kojem se mnogi raduju, a mnogi tuguju, agonija se nastavlja do daljnjega. :zubo:

Paola_
11.09.2006., 22:07
Patim od te proklete ambrozije vec 6 god. (prije sam mislila da se radi o prehladi) i moram priznati da sam tek ove godine dozivjela preporod :-D.

Sve sam tablete isprobala ali nista nije djelovalo na mene, dok nisam probala Letizen. Popila sam 6 tabletica i toliko dana sam vec mirna, naravno uz ne izostavan Flixonase. Pa evo, ta dva preparata toplo preporucujem naciji koja i dalje pati :-;

Ava Adore
11.09.2006., 22:08
Svaki dan mi je sve gore :(

Sljiva
11.09.2006., 22:18
Patim od te proklete ambrozije vec 6 god. (prije sam mislila da se radi o prehladi) i moram priznati da sam tek ove godine dozivjela preporod :-D.

Sve sam tablete isprobala ali nista nije djelovalo na mene, dok nisam probala Letizen. Popila sam 6 tabletica i toliko dana sam vec mirna, naravno uz ne izostavan Flixonase. Pa evo, ta dva preparata toplo preporucujem naciji koja i dalje pati :-;

Iz mnogih dosad pročitanih postova se nameće pravilo: NEMA pravila.
Razni ljudi su naveli razne "lijekove" da im pomažu, iz čega možemo zaključiti da je to sve individualno.
Nekima pomažu starije generacije antihistaminika, nekima novije. I tako to, varijacije na temu.
Dakle, probajte sve ili skoro sve pa dok ne nađete ono što vam pomaže najviše koliko može.

Evo jedan link o grupama antihistaminika.
http://www.farmakologija.com/materia/r_ah.htm

Principessa
11.09.2006., 22:24
kako izgledaju ti simptomi...
ja inače u proljeće imam problema. al' na cvjetanje neko. nisam nikad mislila da je ambrozija u pitanju. btw u splitu sam... ima li ambrozije ovdi?
već 15 dana me boli grlo, procurio nos, imam problema sa sinusima pa pretpostavljam da je to od njih... uspila sam i dobiti herpes na usni... uši mi se začepile... sinusi su isto pocurili.. mislim sve je moguće objasniti sinusima i prehladicom, eventualno viroza... kako znati je li u pitanju ambrozija? :(

papa štrumf
12.09.2006., 08:58
ja inače u proljeće imam problema. al' na cvjetanje neko. nisam nikad mislila da je ambrozija u pitanju. btw u splitu sam... ima li ambrozije ovdi?
već 15 dana me boli grlo, procurio nos, imam problema sa sinusima pa pretpostavljam da je to od njih... uspila sam i dobiti herpes na usni... uši mi se začepile... sinusi su isto pocurili.. mislim sve je moguće objasniti sinusima i prehladicom, eventualno viroza... kako znati je li u pitanju ambrozija? :(
Ako se to svake godine u isto doba dešava valjda je alergija.

Sljiva
12.09.2006., 21:32

Ja sam vidio i čupao ambroziju u Cavtatu. Tako da je vrlo vjerojatno da je ima i oko Splita.
A znaš ti kako ta biljka uopće izgleda pa da provjeriš?
Da budeš sigurna, možeš otići na testiranje po zimi, kad te ništa ne smeta. Ne moraš čekati slijedeću godinu.

ccupavi
13.09.2006., 10:39
Privremena mjera za nestananak simptoma alergije je planina. Kad mi je najteže odem prema Sljemenu, več kod Medvedgrada nos slobodan, vratio mi se miris, dobiješ volju da i spavaš u šumi. Jedan doktor mi je rekao da ne zna zašto ali iznad 400 m(ili možda 500) alergije nema.......

lahor
13.09.2006., 11:29
Ja sam ju tek danas malo osjetila. Kihnula tri-četiri puta :)

Sve je to nula prema prijašnjim godinama kad sam bila totalno onesposobljena. Moja kombinacija je telfast+singulair+tafen, uzimam cisto iz straha od onih godina kad me ambrozija ubijala, a posljedice na bronhima bih osjećala do sredine studenog. Meni se posrećilo da mi se alergija jako smanjila, a očito sam našla i dobru kombinaciju lijekova pa sad normalno živim.

x-type
13.09.2006., 19:12
ljudi, molim pomoć: otprilike 3-4 tjedna mi curi nos. ok, to je definitivno alergija na nešto (prošao sam one faze kad sam mislio da sam prehlađen prije 5 godina). ali u nosu su mi se pojavil ei ranice koje su prilično bolne i na njih se hvataju, hm, šmrklji, i onda se to sve zasuši pa ne znaš jel je šmrkalj ili krasta bla bla... da li to sve može biti uzrokovano ambrozijom?
btw prije godinu dana sam bio na alergotestiranju, nisam reagirao na trave (nije bio posebni tester za ambroziju)
nekih respiratornih problema tipa da me tuši, ili pritisak u plućima - nemam. samo imam te eksterne pokazatelje, a to je dakle curenje nosa i te ranice.

Bhakti
13.09.2006., 19:30
Garant ambrozija, to što prije godine dana nisi reagirao ništa ne znači, jako puno ljudi u mojoj okolini je alergično od ove godine

x-type
13.09.2006., 21:05
možete li preporučiti neki sprej ili kremicu za ovo u nosu, a da je bez recepta? ili da idem ipak doktorici po neki sprejić koji mi bu prepisala?

žirafica
13.09.2006., 21:44
možete li preporučiti neki sprej ili kremicu za ovo u nosu, a da je bez recepta? ili da idem ipak doktorici po neki sprejić koji mi bu prepisala?

a ja ne vjerujem da ima nesto bas za te ranice u nosu...
probaj namazati s nekom hranjivom kremom tipa melem, stavi na stapic za nos i namazi... mislim da ne moze odmoci

a doktorica ti moze prepisati neki sprej (Flixonase, Tafen Nasale...) a njegova funkcija bi trebala biti sprecavanje simptoma alergije...

imas i sprejava s morskom vodom koji bi trebali pomoci...

i svakako se odi testirati tako da slijedece godine terapiju pocnes na vrijeme, prije nego sto ti nastanu ranice

sretno i javi ako nadjes neku kremu za ranice :)

žirafica
13.09.2006., 21:47
i da...
navodno je dobro uzimati cesnjak, bilo prirodni :zubo: bilo u kapsulama jer on smanjuje kolicinu sluzi... manje sluzi-manje puhanja-manje ranica :D

ambrozija
14.09.2006., 08:45
... meni je od utorka popodne do srijede navečer bilo relativno dobro pa sam pomislila da je manja koncentracija tog govanca u zraku i da ja polako ovu priču dovodim kraju ... but, sinoć opet ispočetka plus gratis krv iz nosa-samo krene, onako na čistu miru i teče, teče ... pravi raspad sistema
... ipak ukupno gledajući mi je bolje, nos mi ne curka stalno, niti su mi oči totalno u komi ... eto ja sam odlučila da ova sezona polako završava (za mene) :top:

ambrozija
14.09.2006., 08:47
... i da, ponedjeljak mi je bio definitivno najgori dan ... a vama???

Principessa
14.09.2006., 15:41
kupila sam belodin. rekla mi apotekarka dvije tablete dnevno, jednu ujutro na prazan stomak, a jednu navečer.
a u uputama piše 1 tableta dnevno. dajte vi koji ste koristili belodin:jel se 1 dnevno uzima?

Ava Adore
14.09.2006., 21:21
Jel ikome nateko kapak od tog? :D