PDA

View Full Version : Alergija na ambroziju

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

kaljinka
12.05.2009., 16:32
Oko Zagreba ti uglavnom počinje početkom kolovoza.
Ovisi o kiši, suši i tako to ali nisu velike varijacije.

hvala!:)

pitam jer mi je dijete počelo reagirati alergijski već sada a dokazanu ima samo alergiju na ambroziju.:rolleyes:

Sljiva
12.05.2009., 21:05
E, izgleda da nije samo ambrozija. :(

navaha
13.05.2009., 16:11
odite na pliva zdravlje stranicu i tamo imate za vece gradove kakva je koncentracija peludi ....tj peludni semafor

hyperactive_anki
13.05.2009., 16:28
1000.ti odgovor!!
dobivam li nagradu*
možda oslobađanje od alergije za ovu godinu?!

da, i ja mislim da sada nije ambozija... ali sam sigurn da je nekoliko biljaka odjednom... cvat...

kaljinka
13.05.2009., 19:32
odite na pliva zdravlje stranicu i tamo imate za vece gradove kakva je koncentracija peludi ....tj peludni semafor

hvala!:top:

jul_1
20.05.2009., 23:00
Evo i mog iskustva s alergijom. I ja sma alrgičan na sve i svašta osim na afrički bor i na dlaku kučnih ljubimaca. Najviše me muče grinje i ambrozija. Grinja sam se riješio tako da sam nabavio iz Njemačke antialergijsku posteljinu (stvar funkcionirra, spavama kao beba), a za ambroziju se piknem jednom godišnje u 8. mj. s injekcijeom volon forte A40 mg - kortikosteroidna i nemam nikakvih simptoma. Ali kako se ve godinama cijepim razmišljam o nekom drugom načinu zašite. Da li pomaže taj Nazaleze sprej i u kojoj mjeri, te medinose!?!

antik
25.06.2009., 15:29
inace osim ambrozije alergican sam još i na
1. korov
2. prašina
3. grinje

ali ove godine se super osjećam:top:

pijem neke tablete koje mi je dao jedan frend koji se bavi jogom a poboljšavaju stanje organizma

zovu se ashwananga ili tako nekako

Sljiva
25.06.2009., 21:56
Biljka "korov" još uvijek ne postoji. :D
Ono što mi zovemo korov je u stvari hrpa biljaka koja živi u svijetu oko nas. Obično za inicijalne grupne kožne testove lupe unutra pelud najčešćih biljaka koje se najjači alergeni.
"Prašina" i "grinje" su ti sinonimi za istu stvar: drek od kućnih grinja. Taj drek je ono što nas smeta. Nije to prašina sama po sebi niti prisutnost grinja samih.
Dakle, ljudski ostaci u obliku ljuskica kože i bilo što drugo što je grinjama probavljivo na kraju postaje nešto što smeta naš prolupali imunitet. Zanimljivo, ha?

harakiri2
26.06.2009., 21:28
ermmm imamo li neki općeniti topic o alergijama?

Johnny Boy
27.06.2009., 13:53
ermmm imamo li neki općeniti topic o alergijama?

čini se da se ovaj pretvorio kao općenit o alergijama što je mislim i OK jer je ambrozija aktualna od 7. do 10. mjeseca.

Sljiva
27.06.2009., 14:11
Na ovoj temi je već toliko priča ispričano da bi se naslov mogao promijeniti u "O (svim) alergijama"

pasion of love
27.06.2009., 17:21
jel itko od vas pokušao koristiti aloja veru? ona bi trebala biti dobra za imunitet.

harakiri2
28.06.2009., 17:49
čini se da se ovaj pretvorio kao općenit o alergijama što je mislim i OK jer je ambrozija aktualna od 7. do 10. mjeseca.

onda da pitam: bio sam nedavno u bolnici na epikutalnom testiranju na alergije (za one koji ne znaju to je ono sa flasterima koji se lijepe na leđa) i nađena mi je alergija na nikal. uz nalaz sam dobio upozorenje da se nikal nalazi u kvakama, slavinama, kovanicama itd. i sad mi nije jasno da li se taj nalaz odnosi samo na kontakt s predmetima koji imaju nikla ili i na unošenje nikla putem hrane? našao sam na Internetu da nikla ima značajan postotak u kakau, lješnjacima, bademima, soji. pa sad se mislim da li da prestanem jesti takvu hranu?

Johnny Boy
28.06.2009., 20:37
onda da pitam: bio sam nedavno u bolnici na epikutalnom testiranju na alergije (za one koji ne znaju to je ono sa flasterima koji se lijepe na leđa) i nađena mi je alergija na nikal. uz nalaz sam dobio upozorenje da se nikal nalazi u kvakama, slavinama, kovanicama itd. i sad mi nije jasno da li se taj nalaz odnosi samo na kontakt s predmetima koji imaju nikla ili i na unošenje nikla putem hrane? našao sam na Internetu da nikla ima značajan postotak u kakau, lješnjacima, bademima, soji. pa sad se mislim da li da prestanem jesti takvu hranu?

ovdje piše isključivo na kontakt s većinom metalnih predmeta. Imaš piercing možda? http://corrosion-doctors.org/Allergies/nickelallergy.htm

antik
02.07.2009., 10:49
od kad koristim tablete :top:ashwagandha (withania somnifera tablets)
www.prirodom-do-zdravlja.net

nema više nikakvih problema sa alergijom na ambroziju !!!!:top:

Sljiva
02.07.2009., 21:58
inace osim ambrozije alergican sam još i na
1. korov
2. prašina
3. grinje

Kako si dugo alergičan?
Što si dosad trošio od zapadnjačke medicine?

antik
03.07.2009., 06:52
koristio sam prošle godine Green Magma
nije mi pomagala
a alergičan sam oko 10 godina
ove godine prvi puta da mi je ok
čak je moja žena jučer našla ambroziju u dvorištu kako nam raste
a meni ništa nije smetala..
ove tablete koje sam naveo zaista mi pomažu
nije da reklamiram firmu
ali to je živa istina
i presretan sam zbog toga

tre
15.07.2009., 09:40
[QUOTE=antik;21361619]koristio sam prošle godine Green Magma
čak je moja žena jučer našla ambroziju u dvorištu kako nam raste
a meni ništa nije smetala..
/QUOTE]

Pa naravno da ti nije smetala jer sada nikome ne smeta, tek kad počne pustati pelud krajem 8og i cijeli 9i mjesec. ;)

Ekipo, jel iko zna (ili ima nekih iskustava) kakva je situacija s našom ljepoticom u Kini?
Kad bi barem nasao kartu kao sto je ona od Europe di se sve vidi....
Tamo sam vjerojatno karajem 8og i pola 9og...

Falac

rvisko
21.07.2009., 14:47
Kod mene je reakcija na ambroziju pocela juce (20.07.). Posecujem kao gost ovaj forum neko vreme ali sam sam se tek danas registrovao da bih video da li jos neko ima probleme. Ja sam iz Novog Sada, juce sam bio u Subotici gde su koncentracije polena vece (bliza je Madjarska) i od tada ne prestajem da kijam. U Novom Sadu prirodno-matematicki fakultet ima sajt na kom se moze pratiti kolicina polena (peluda) u vazduhu za Novi Sad i jos 10-ak gradova, kao i trend za naredni period: http://www.nspolen.com/sr/aeropalinoloski-izvestaji

tre
22.07.2009., 22:08
Ja sam eto vec 3 dana na sluzbenom putu u slavoniji (Osijek, Sl. Brod...) i moram priznat da nisam imao za sad nikakve reakcije.
Ti si valjda naletio na neku plantažu koja se malo ranije razbuktala. :mig:
Ljudi, ako ste mislili da je ambrozija korov, gadno se varate, samo se provozajte po novoizgrađenoj autocesti A5 Sl. Brod - Osijek i s one strane žice
(da nam se cestari ne naljute) možete uočiti drvo reda veličine 3 do 4 metra kako strši uz samu ogradu. Mislim, ono, kad to vidim odma se pocnem gusit...:)
Pa kaj su ti ljudi ćoravi, al neee, bitno da su polijepili plakate posvuda "unistavajte ambroziju..."

loccitane
23.07.2009., 18:28
Pridružujem se alergičarima na ambroziju. Mući me otprilike desetak godina. Uz to sam alergična i na voče: breskva, jabuka, trešnje, šljive, a definitivno mi je poguban badem i lješnjak.
Meni je zelena magma pomogla. Pijem je već dvije godine i alergija se smanjila. Bitno je ojačati imunitet prije nego što ona krene. Ne treba razmišljati o njoj i ne treba joj se dati i tko može neka osmi mjesec provede na moru!!!!

ambrozijana
29.07.2009., 11:36
Relativno sam friški sa ambrozijom - sedma godina i više nisam pametan kaj uzeti. I šmrcanje i kihanje nekak prebolim, ali noćno štopanje nosa, kada ne mogu disati hodajući prospavam noć. U jutro sam kao vampir, kao Sanader i Šuker u jednom - šalu na stranu, mislim da bi država sve koji imaju alergiju morali poslati o državnom trošku na more, jer je to jedino mjesto gdje se može normalno živjeti.

ambrozija
29.07.2009., 11:55
... ajoj evo mog poluklona :p
... ja odoh na more kad krene haračiti po Zg (očekujem ju cca. 13-15.08. i begam) - ali na žalost ne mogu izbivati dalje od 06.09. ... a lani se produžila agonija negdje tamo do 20-25.09. - tak da mi vjerojatno ni ove godine ne gine nekih 2 tjedna jada i užasa :(

Sljiva
29.07.2009., 13:07
Da ponovim: netko je ovdje spomenuo Medinose lani ili predlani. Na kraju sam odlučio riskirati tih 600* kuna i kupio ga.
Razlika je osjetna, nos je puno manje osjetljiv na pelud.
Evo, tu je na stolu kraj mene. Samo mijenjam baterije. :D

Ako nekog zanima.....Medinose (http://www.medikor.hr/proizvodi/proizvodi.aspx?kat=35)

Disklejmer: ovo NIJE reklama, već podsjetnik "kolegicama i kolegama" alergičarima da si mogu pomoći, jer ja sam isto isprobao na nečiju preporuku.

liebe
03.08.2009., 10:54
Ja sam "stara" alergičarka na ambroziju - jel vi već osjećate neke simptome ili? Naime, ja cijelo jutro kišem, ali me još ne svrbe oči i nos...

Sljiva
03.08.2009., 13:52
Ambrozija je među nama već neko vrijeme, samo u malim koncentracijama.
Ali, svakim danom.....

politika
04.08.2009., 00:47
Ja od juce vec pomalo osjecam tenziju u nosu i u grlu,ali jos nije pravo udarila,ocekujem je oko 17 avgusta da krene u napad!!!

Johnny Boy
04.08.2009., 09:28
I ja sam počeo osjećati simptome alergije pa danas krećem s gutanjem Rinolana. U rezervi još imam Letizen tablete i Flixonase sprej za nos ako jače zagusti. Jedva čekam 15.9. :mig:

Gutaperka
04.08.2009., 10:02
evo jutros u novinama čitam kako je med odličan kod alergije na ambroziju.Piše da je dovoljna žlica meda dnevno ali da bi tretman medom trebalo po mogućnosti počet prije sezone ambrozije.

Kažu da je ambrozija biljka koja je iz Amerike donesena u 20-tom stoljeću i da se imunitet Europljana zbog toga još nije imao vremena naviknuti na nju pa odatle tako burna reakcija

Ambrozini
05.08.2009., 06:59
uh izgleda da je pocelo, jutros sam imao seriju kijanja, i nos mi je poluzapusen...nije strasno jos uvek, ali cini mi se da su mi simptomi alergije ove godine nesto ranije poceli.

koji med? jel moze bilo koji ili odrejena vrsta (bagremov,livadski....)?

Gutaperka
05.08.2009., 07:38
uh izgleda da je pocelo, jutros sam imao seriju kijanja, i nos mi je poluzapusen...nije strasno jos uvek, ali cini mi se da su mi simptomi alergije ove godine nesto ranije poceli.

evo tu imaš članak o tome medu i ambroziji

http://www.jutarnji.hr/j2/zdravlje/clanak/art-2009,8,4,,171742.jl

KuiperBelt
05.08.2009., 10:20
zapravo nigdje ne piše tvrdnja da je med odličan kod alergije na ambroziju već da može pomoći, a to je velika razlika !

osim toga piše i da se o tome u zadnje vrijeme mnogo piše po portalima jer ljudi jednostavno tragaju za bilo kakvim rješenjem za svoje muke.
pored toga piše i da ne postoje čvrsti znanstveni dokazi niti studije koje su potvrdile kako je med učinkovit protualergen.
te da pčelari ne žele davati neke pretjerano optimistične izjave po pitanju toga.

moje iskustvo: moj muž nije alergičan na ambroziju, ali je na pelud i već godinama mući muku s time, ne da mu živjeti od početka svibnja do kraja lipnja. ne znam što nismo sve već isprobali u ovih 15 godina i tako smo došli i do meda.

domaći med provjerenog pčelara sa propolisom. uzimao ga je točno godinu dana od kraja alergijskog perioda, do početka novog. rezultat ravan nuli što se tiče alergije na pelud !

ali s obzirom da je sklon i gripama, prvu zimu smo prošli bez gripe i on i ja !

zatim smo probali soluciju mješavine med, propolis, cvjetna pelud jer bi navodno to moralo ublažiti alergijske simptome, međutim niti to nije pomoglo kod alergije na pelud, ali ni te godine nismo imali gripu.

KuiperBelt
05.08.2009., 10:44

Cvjetni (livadski) med (jedan od najboljih medova kažu pčelari)
- povoljno djeluje na opće stanje organizma. preporučuje se djeci, sportašima i starijima. medicina je potvrdila da ovaj med blagotvorno djeluje na stomačno-crijevna oboljenja, plućnih i bubrežnih oboljenja, bolesti srca i krvnih žila. povoljno djeluje na osobe kojima je potreban oporavak i dodatna energija.

Lipov med
- pozitivno djeluje na prehlade i dišni sustav. zbog svog jakog antibakterijskog svojstva predstavlja dobru preventivu kod angina i upala dišnih organa, dobro djeluje kod izbacivanja sekreta iz nosa i grla.

Bagremov med
- pozitivno djeluje na živčani sustav, umiruje.

Kestenov med
- pozitivno djeluje na probavne smetnje

Medljikovac (taman šumski med)
- bogat mineralima. preporučuje se za jačanje organizma. preporučuje se poslije teških peracija i trudnicama.

Vrijeskov med
- pozitivno utječe na probleme mokraćnog sustava

Med kadulje
- pozitivno utječe na dišne organe i ombrambeni sustav

naravno, tu nigdje ne piše da med liječi već da blagotvorno ili pozitivno djeluje i pri tome se misli na uzimanje meda kontinurano kroz daleko duži period od mjesec ili dva i to prvenstveno kao preventiva, a onda tek kao kurativa.

ako bi već uzimala ja osobno baš protiv ublažavanja simptoma na ambroziju, smilsleno mi se čini koristiti medove za jačanje organizma tj. imuniteta i to s time početi nekoliko mjeseci prije alergijskog perioda. naravno, mislim za ubuduće.

Ambrozini
05.08.2009., 20:25
Gutaperka, KuiperBelt, hvala na odgovorima. Probaću med u svakom slučaju ne može da odmogne, rekao bih da je ovaj lipov med najbolji :)

Kako jutros nisam stigao, sad ću napisati svoja iskustva sa alergijom pa možda nekom pomogne mada pretpostavljam da svi već dosta toga znamo. Evo ovako, ja sam već 6 godina alergičan na ambroziju. Prve dve godine mi je bilo najgore, pio sam neke lekove, koristio kapi za nos ali ništa nije pomoglo jer me je od tih lekova glava bolila, a alergija je bila strašna. E onda sam pre 3 godine primenio potpuno drugu taktiku i mnogo lakše prebrodim ova 2 meseca. Stvar je u tome da se striktno i najstrožije pridržavam svih mera za zaštitu od ambrozije:

-ujutru ne otvaram prozore
- ako moram da idem napolje a duva vetar nosim maramicu preko nosa
-kad se vratim obavezno tuširanje i promena odeće, ako je kraći izlazak npr do prodavnice po povratku mokrom rukom pređem preko kose
-ne idem u delove grada gde je dosta zelenila, neobrađene površine...već
izlazim samo u centar grada
-sušim veš u zatvorenoj sušionici
-kad duva vetar ne idem napolju uopšte, izuzev ako baš baš moram

meni je sve ovo pomoglo, stvarno i osećam se bolje nego ranijih godina.

KuiperBelt
06.08.2009., 08:32
koji god med nabaviš najbitnije je da bude od provjerenog pčelara koji ne tretira svoje pčele sa antibioticima, čije košnice su napravljene od prirodnih materijala ili barem onih koji ne puštaju razne kemikalije i boje jer to sve zatim ulazi u med, a onda med kod alergičara može napraviti više štete nego koristi. najbolja solucija je eko ili organski pčelar.

također još kod alergija pomaže ispiranje nosa sa otopinom morske soli, muž i ja koristimo Emser i pokazao nam se odličan (ja sam alergična na pseću dlaku, a imamo psa u kući). uz to dobiješ plastičnu spravicu za ispiranje. on prije nije mogao oka sklopiti po noći usprkos standarnim prepratima kod alergija na pelud, nakon što je počeo ispirati sa time barem može normalnije disati preko noći, a i preko dana.

senjorita mamita
08.08.2009., 12:31
prema peludnoj prognozi na stranicama instituta Andrija Štampar, ambrozija uopce nije aktivna nego kopriva. Nadam se da nisam sad i na koprivu alergicna :flop:

omahen
08.08.2009., 17:11
Neznam da li je neko vec govorio o spreju Flixonase, od kad ga koristim nemam nikakvih problema sa alergijom na ambroziju. Svako juto malo spricnem u svaku nosnicu i to je to. Isprobajte mozda vam pomogne. Meni je pomoglo.

ambrozija
08.08.2009., 18:40
... vidim tu se neki već muče sa ambrozijom ... kod mene još ništa (valjda reagiram na malo veće koncentracije - uf, fala k.... :D ) ... begam iz zg pred kraj tjedna, a vama želim uspješnu borbu protiv ove napasti ili bježite ako možete - čujemo se početkom rujna kad vam dođem tu malo plakati :p

mjau mjau
08.08.2009., 21:45
ja sam inače jako sojetljiv na tu fucking ambroziju, i samo me je***e onaj nos, kad nis nejde iz njega, a zrak nemre ulazit, pa nemrem spavat....
dodje mi da se ubijem...:mad:
samo, sad sam uzel leće, jedino me za njih malo brine, veli mi doktor da ih ne nosim dok je ambrozija u cvatu, pa majku mu, kaj do pol 10 mjeseca???:mad::mad::mad:

al jos me ne pere, tek ce tam oko pol 8 mjeseca...:kava::kava::mad::mad:

Ambrozini
09.08.2009., 07:37
prema peludnoj prognozi na stranicama instituta Andrija Štampar, ambrozija uopce nije aktivna nego kopriva. Nadam se da nisam sad i na koprivu alergicna :flop:

na našim stranicama trenutno stoji da je postoji visoka koncentracija koprive, ambrozija ima nisku koncentraciju polena ali da je u porastu :ne zna:

Johnny Boy
09.08.2009., 09:46
na našim stranicama trenutno stoji da je postoji visoka koncentracija koprive, ambrozija ima nisku koncentraciju polena ali da je u porastu :ne zna:

gdje gledaš te podatke o koncentraciji peluda?

Ambrozini
09.08.2009., 11:18
http://www.novibeograd.rs/
(u desnoj koloni ima "Merenje alergenskog polena")

http://www.nspolen.com/
na naslovnoj stranici sa desne strane uvek stoji šta je trenutno aktuelno, a gore imaš link za "Aeropalinološki izveštaj"

Logoo
10.08.2009., 09:54
Bok svima,

pročitao sam na nekom postu da je Beta 1,3D Glucana dobar za peludnu alergiju. Može li mi netko to potvrditi, alergija me pere 4. godinu i pijem telfast 120 ml. koji mi donekle pomaže, no prešao bi na nešto prirodno pa molim savjet.

Hvala

ambrozija
10.08.2009., 11:48
... eto ga, to je to :p ... sad je i službeno kod mene - danas u 11:30 kihnula par puta, nos me pecka, češka i curi sasma dovoljno da mi lagano ide na živce
... pogledah peludnu prognozu i vele da je 10-15 peludnih zrnaca po metru kubnom - ajd sad bar znam na koju količinu reagiram :p

alexxa
10.08.2009., 16:42
jedino što meni pomaže je flosteron injekcija. kupim u ljekarni za cca 50kn, odem do dr i nakon par minuta mogu opet normalno disati. znam da to nije dobro ali bez toga ne mogu ni spavati ni jesti od kašlja. jedino me brine što sam prošle godine morala nakon 3tj po novu dozu. valjda je koncentracija bila velika. sad sam na moru (čak i tu malo kišem) a ni ne pomišljam na povratak u slavoniju bez flosterona u guzi :D

Logoo
13.08.2009., 08:39
Ima li netko iskustava da podjeli samnom.... Hvala

Bok svima,

pročitao sam na nekom postu da je Beta 1,3D Glucana dobar za peludnu alergiju. Može li mi netko to potvrditi, alergija me pere 4. godinu i pijem telfast 120 ml. koji mi donekle pomaže, no prešao bi na nešto prirodno pa molim savjet.

Hvala

ChocoKao
13.08.2009., 14:22
Ja alergicna od kad znam za sebe. Pila sam i magmu i glukan i sve zivo i eto prije par dana opet pocelo, ovaj jesenski dio alergije. Ambrozija, valjda. Netko spomenuo da sad cvate kopriva ne znam nisam gledala peludni kalendar, tak mi je svejedno na kaj sam alergicna, za poludit mi je.
Gdje je onaj lik s laserima? Jel pomoglo?
Ja na radnom mjestu uopce ne funkcioniram, a alergiju mi hrani i rano ustajanje (ne tulumarim).
Kak je vama koji radite, od vas na forumu? Kak prezivljavate? Meni dodje da dam otkaz:D sad u doba krize mozda i necu morati:brukica::rolleyes:... Jedva doteturam na posao a kad idem do nadredjenih obavezno paket maramica pod ruku (samo da ovi nikotinski ovisnici ne skuze kak je alergija fora - mogu steku maramica strusit u 5 minuta, jel' mogu oni steku tak brzo:D?) i molim sve svece da me ne uslagira totalka pa onaj neugodnjak 'Oprostite, mozete sad sve ponoviti sto ste zadnjih 10 minuta:kava:'

dado111
13.08.2009., 21:10
svi koji sada imate problema s alergijom,mogu vam samo reći jedno:LECTRANAL ili LECTRANAL ACUTE,http://www.lectranal.com.hr/,alergičan sam već 7-8 godina na to zlo od korova ambroziju i ostale korove,jedino ali stvarnio jedino što mi je pomoglo je Lectranal,sada ga koristim,osjetim simptome alergije,ali skroz malo,malo kihnem,šmrcnem,ali sitnica,iako dosta vremena provodim vani,prije sam imao i čak napadaje gušenja zbog te travuljine,natečen nos,oči krvave,svrbež,uglavnom,morao sam skoro sve vrijeme provoditi u kući,uglavnom tablete su biljnog porijekla,nisam primjetio nikakve nuspojave,ali sam primjetio veliko poboljšanje,uglavnom simptome alergije sam već počeo prije osječati več krajem 7 mjeseca pa sve do 10-15 9.,a sada se stvarno super osječam,uglavnom ne radim za tu firmu da bi ih reklamirao,nego samo želim iskazati svoje zadovoljstvo lijekom i da pomognem ljudima koji imaju gadnih problema s tom prokletom alergijom,uglavnom probajte,prošle godine sam počeo koristiti LECTRANAL ACUTE u ovo vrijeme,te sam već osjetio veliko pobolšanje nakon jedno 5 dana,ljudi,probajte,pa javite kako se osjećate,bit će mi drago ako sam nekome pomogao.

ChocoKao
14.08.2009., 08:52
Probala sam Lectranal i bas nista nije pomogao, valjda svatko treba naci neki lijek koji koristi njegovom organizmu...

cicko
14.08.2009., 10:26
ja sam sinu kupila Rino horn, s tim nekoliko puta dnevno ispire nos, ne mogu reći da su svi simptomi nestali, ali čini mi se da na ovaj način bar donekle izbaci pelud iz nosa pa mu je ipak malo lakše disati. Naravno, uz to koristi i singular.

Branko
15.08.2009., 03:10
jedino što meni pomaže je flosteron injekcija. kupim u ljekarni za cca 50kn, odem do dr i nakon par minuta mogu opet normalno disati. znam da to nije dobro ali bez toga ne mogu ni spavati ni jesti od kašlja. jedino me brine što sam prošle godine morala nakon 3tj po novu dozu. valjda je koncentracija bila velika. sad sam na moru (čak i tu malo kišem) a ni ne pomišljam na povratak u slavoniju bez flosterona u guzi :D

Alexxa, molim te mozes li samo kratko napisati zasto Flosteron injekcija nije dobra? Da li ima neke nuspojave? ili?
Unaprijed hvala...

Sljiva
15.08.2009., 09:55
Flosteron (http://www.tegobe.com/vademecumi/krka/flosterv.html)

Logoo
15.08.2009., 12:40
Ima li netko iskustava da podjeli samnom.... Hvala

Dakle, ništa od bete g. Nego može li netko preporučiti dobre kapi za oči jer imam alergijski konjuktivitis. trenutno kapam s ALOMIDE kapima, ali mi baš ne pomažu.

hvala

Suey
15.08.2009., 21:12
Neznam da li je neko vec govorio o spreju Flixonase, od kad ga koristim nemam nikakvih problema sa alergijom na ambroziju. Svako juto malo spricnem u svaku nosnicu i to je to. Isprobajte mozda vam pomogne. Meni je pomoglo.

Flixonase je mene spasio pred par godina:s. Nisam ni znala da mi je krenula alergija na pelud, posebno ambroziju. Nisam mogla uopće disati, i još sam se uz to i prehladila.

Valjda sam i na pelud koprive alergična, jer me kihanje uhvatilo čim sam s mora došla u Zagreb, prije tjedan dana. Tu je netko napisao da oko 5.8. nije bilo aktivne peludi ambrozije, već samo koprive.

Ove godine sam otkrila da sam alergična na morsku travu, a prošle - na grinje.

To me sve sablažnjuje jer nikad ni na što nisam bila alergična, pa se pitam dokle ovo ide i strah me već - svake godine otkrijem novu alergiju:eek:

Uglavnom, popijem svaki dan jedan Flonidan ujutro, a ove godine nemam Flixonase, nego neki Tafen, isto na kortikosteoridnoj bazi, ali ona špricalica je koma - malo špricne, pa ne špricne, pa nisi ni siguran jel špricnula ili nije, a nije se za zezat s kortikosteoridima ( u uputama piše jednom samo).

solar
16.08.2009., 22:27
ja sam od jučer na aerius tabletama i na flixonaseu.. malo me svrbe oči, tu i tamo kihnem i ujutro se probudim natečenih kapaka.. vidjet ćemo hoće li taj aerius biti ok :ne zna:

Suey
17.08.2009., 08:36
Pls javi kakve su ti te tablete! Meni je danas koma, jedva sam došla na posao, cijelim putem kišem, suze oči, curi nos...Maramica mi je postala glavni modni dodatak:D

Evo, tek se sad malo smirilo. Popila sam ujutro Telfast, ali mislim da sam se zeznula, to je uglavnom samo za urtikariju, možda sam trebala Rinolan (nemam Flonidana više, ali mislim da je to dvoje isto). U peludnoj prognozi za danas stoji da su koncentracije peludi ambrozije jako visoke, a za sutra preporučuju poseban oprez!

ChocoKao
17.08.2009., 09:17
ja sam sinu kupila Rino horn, s tim nekoliko puta dnevno ispire nos, ne mogu reći da su svi simptomi nestali, ali čini mi se da na ovaj način bar donekle izbaci pelud iz nosa pa mu je ipak malo lakše disati. Naravno, uz to koristi i singular.

Pardon, evo me opet, sto je to Rino horn i kako se s time radi?
I sto mislisl pod ovim 'singular'?

ChocoKao
17.08.2009., 09:21
Flixonase je mene spasio pred par godina:s. Nisam ni znala da mi je krenula alergija na pelud, posebno ambroziju. Nisam mogla uopće disati, i još sam se uz to i prehladila.

Uglavnom, popijem svaki dan jedan Flonidan ujutro, a ove godine nemam Flixonase, nego neki Tafen, isto na kortikosteoridnoj bazi, ali ona špricalica je koma - malo špricne, pa ne špricne, pa nisi ni siguran jel špricnula ili nije, a nije se za zezat s kortikosteoridima ( u uputama piše jednom samo).

Evo alergicna sam od kad znam za sebe...
Nisam probala Flonidan - sto je to ? To su tablete? Tko ih proizvodi?
Flixonase isto nisam probala. To je kao spray? Probala sam neke spreyeve ali nisu pomogli no ako je ovaj dobar...
Tafen sam probala ali tablete a za ovo nisam ni znala da imaju. No, tablete nisu pomogle pa Tafen ne bi ...

ChocoKao
17.08.2009., 09:24
Pls javi kakve su ti te tablete! Meni je danas koma, jedva sam došla na posao, cijelim putem kišem, suze oči, curi nos...Maramica mi je postala glavni modni dodatak:D

Evo, tek se sad malo smirilo. Popila sam ujutro Telfast, ali mislim da sam se zeznula, to je uglavnom samo za urtikariju, možda sam trebala Rinolan (nemam Flonidana više, ali mislim da je to dvoje isto). U peludnoj prognozi za danas stoji da su koncentracije peludi ambrozije jako visoke, a za sutra preporučuju poseban oprez!

Meni su dvije dr rekle da svejedno pijem Telfast iako na njemu pise to sto pise. Nocas uopce nisam mogla spavati od alergije jedva sam doteturala na posao. Osjecam se grozno. Rinolan mi nista nije pomagao. Flonidan nisam probala. Kakav je taj?

ChocoKao
17.08.2009., 09:26
Da li je netko od vas pomisljao na posjet provjerenom homeopatu? Ja sam u fazi očaja, jako puno tableta sam dosad isprobala i zapravo mogu reci da sam samo primjetila sto sam starija da mi je sve gore i gore... Pogotovo sto se ujutro moram probuditi pa mi od toga jos i dodatno oslabi imunitet. Dakle, razmišljam o posjeti homeopatu. Da li je netko probao i da li je pomogllo?

solar
17.08.2009., 09:50
Flixonase isto nisam probala. To je kao spray? .

kortikosteroid u sprayu - meni je ok, najbolji od isprobanih.

Suey
17.08.2009., 10:05
Evo alergicna sam od kad znam za sebe...
Nisam probala Flonidan - sto je to ? To su tablete? Tko ih proizvodi?
Flixonase isto nisam probala. To je kao spray? Probala sam neke spreyeve ali nisu pomogli no ako je ovaj dobar...
Tafen sam probala ali tablete a za ovo nisam ni znala da imaju. No, tablete nisu pomogle pa Tafen ne bi ...

Flonidan, Rinolan, Claritin, Belodin...To ti je sve gotovo isto, samo drugi proizvođač. Sadrže loratadin, antihistaminik. Flonidan proizvodi Lek.

Telfast - uguglala sam i piše da sadrži "Fexofenadine", isto antihistaminik, i to non-sedating:D, znači, od njega ti se ne spava.

Nazalni sprejevi sadrže kortikosteroide, tako i Tafen i Flixonase.

surfam26
17.08.2009., 10:18
5 godina sam alergičan na ambroziju.

Evo da podjelim dosadašnja iskustva s konzumacijom lijekova antiasmatika.

Lectranal nisam pio jer se mora uzimati prije početka cvatnje ambrozije i to tri tablete dnevno.

Claritine tablete su mi pomogle kroz 7 dana, ali nakon toga opada njihgovo djelovanje

Telfast - ista priča kao s Claritinom.. 7 do 10 dana ok, nakon toga kao da ih nisam ni popio

Aureus me držao 2 tjedna ok, nakon toga izgubile djelovanje
Pio sam još neke tablete ne mogu se sjetit imena, ali su bile loše jer su me umarale i morale su se piti tri puta dnevno što je previše.

2009. se dogodio preokret- Testirao sam se da vidim na što sam sve alergičan - ispalo je da sam na ambroziju i pelin koji otprilike isto cvate kad i ambrozija. Doktorica mi je prepisala Xyzal tablete i upozorila da treba počet piti 10-ak dana prije cvatnje ovih korova- dakle krajem 6. mjeseca.

Od tada pijem jednu tabletu Xyzala dnevno i evo do danas sam ok, tu i tamo se iskišem ujutro i to je sve.
Međutim, sada je ambrozija još jača, pa osjetim simptome i preko dana (ali daleko manje nego prošlih godina kada nisam mogao ni spavat zbog kihanja)
Nabavio sam i zloglasni kortikosteroid Flixonase - sprej za nos. Uzimam ga svaki treći dan duplo manju dozu od propisane, ali stvarno djeluje evo već 2 tjedna.

Ova kombinacija Xyzala i Flixonase-a me drži 80% bolje nego lijekovi prošlih godina.

Svi su ti lijekovi loši i nisu pravo rješenje, ali nemam vremena za prirodnije i sustavnije metode liječenja. Mislim da svako mora otkriti koja kombinacija lijekova njemu najviše paše.

Ja već dugo nisam uživao u ljetnom zraku kao ove godine :)

Suey
17.08.2009., 10:30
Niti meni tablete baš nešto ne djeluju, što se hunjavice i svrbeža očiju i nosa tiče - počela sam ih piti ponajprije zbog urtikarije na moru.

Jedino što mi je pomoglo je Flixonase, a i s njim treba početi jedno 2 tjedna prije cvatnje korova. Tafen bi valjda trebao biti isti, vidjet ćemo, uzimam ga tek tjedan dana.

maca maradona
17.08.2009., 10:42
Pozdrav svima.
Javljam se na temu lasera u lijecenju ambrozije.
Naime, lani u 9. mjesecu sam bio na tretmanu u poliklinici Klapan.
Cijena: 1800 kn, 6 tretmana i bilo je bolje.
Navodno taj tretman daje rezultate 6-8 mjeseci, što znaci da se treba ponavljati svake godine.
Ove godine mi se ponovno javila reakcija na ambroziju, ali cu ici na jeftiniju verziju Medinose (Sljivin prijedlog).
Bumo videli.

ChocoKao
17.08.2009., 14:00
Flonidan, Rinolan, Claritin, Belodin...To ti je sve gotovo isto, samo drugi proizvođač. Sadrže loratadin, antihistaminik. Flonidan proizvodi Lek.

Telfast - uguglala sam i piše da sadrži "Fexofenadine", isto antihistaminik, i to non-sedating:D, znači, od njega ti se ne spava.

Nazalni sprejevi sadrže kortikosteroide, tako i Tafen i Flixonase.

Ah, probala Rinolan, Claritin i Belodin...
Ali nije mi se spavalo ni od Claritina. Nista vise :D, s obzirom da mi alergija po noci ne da mira.

Mozda da pokusam s tim Flixonasom.
Mora se u dogovoru s lijecnikom ili?

ChocoKao
17.08.2009., 14:05
5 godina sam alergičan na ambroziju.

Evo da podjelim dosadašnja iskustva s konzumacijom lijekova antiasmatika.

Lectranal nisam pio jer se mora uzimati prije početka cvatnje ambrozije i to tri tablete dnevno.

Claritine tablete su mi pomogle kroz 7 dana, ali nakon toga opada njihgovo djelovanje

Telfast - ista priča kao s Claritinom.. 7 do 10 dana ok, nakon toga kao da ih nisam ni popio

Aureus me držao 2 tjedna ok, nakon toga izgubile djelovanje
Pio sam još neke tablete ne mogu se sjetit imena, ali su bile loše jer su me umarale i morale su se piti tri puta dnevno što je previše.

2009. se dogodio preokret- Testirao sam se da vidim na što sam sve alergičan - ispalo je da sam na ambroziju i pelin koji otprilike isto cvate kad i ambrozija. Doktorica mi je prepisala Xyzal tablete i upozorila da treba počet piti 10-ak dana prije cvatnje ovih korova- dakle krajem 6. mjeseca.

Od tada pijem jednu tabletu Xyzala dnevno i evo do danas sam ok, tu i tamo se iskišem ujutro i to je sve.
Međutim, sada je ambrozija još jača, pa osjetim simptome i preko dana (ali daleko manje nego prošlih godina kada nisam mogao ni spavat zbog kihanja)
Nabavio sam i zloglasni kortikosteroid Flixonase - sprej za nos. Uzimam ga svaki treći dan duplo manju dozu od propisane, ali stvarno djeluje evo već 2 tjedna.

Ova kombinacija Xyzala i Flixonase-a me drži 80% bolje nego lijekovi prošlih godina.

Svi su ti lijekovi loši i nisu pravo rješenje, ali nemam vremena za prirodnije i sustavnije metode liječenja. Mislim da svako mora otkriti koja kombinacija lijekova njemu najviše paše.

Ja već dugo nisam uživao u ljetnom zraku kao ove godine :)

Eh ovako... I ja sam primjetila isto kao i ti, kad probam novi lijek mozda u pocetku djeluje a onda...
Ja se nisam testirala, ne da mi se to. Da li ti je dr mogla prepisati taj Xyzal i bez testiranja?
I svidja mi se ovo kako kazes 'nemam vremena za prirodnije i sustavnije metode lijecenja'. Nazalost ni ja isto.
Zapravo ne znam zasto su ti kortikosteroidi tak na crnoj listi da ljudi zaziru od lijekova s time? Morala sam uzimati neki Seretide diskus na bazi kortikosteroida ali dr mi je rekla da samo dva puta izgrgljam kako ne bi kortikosteroidi prodrli u tijelo i to je to... Ionako ne znam koji su negativni ucinci. Mislim da mi je zena rekla da se od toga debljas:ne zna::confused:, pa mislim ak je to to... Nije najgore...

Suey
17.08.2009., 14:34
Mislim da utječu na jetru, to, piše u uputama, moguće i na srce, ne sjećam se točno. Ja ti nisam ni na testiranje išla, moj doktor ni ne zna za moje alergije, jer imam u obitelji osobu koja je zdravstveni radnik, i teški alergičar, tak da sam dobila sprej od nje. Jedan mi je taman dovoljan za taj 8 i 9 mj. Čak se sjećam da sam ga i kupila dva puta, bez recepta. Ovaj put mi je dala Tefan, njoj je super, ali mislim da ću ipak po Flixonase i na testiranje, da mi ipak neki doktor ordinira po rezultatima testa što misli da bi bilo najbolje.

ChocoKao
17.08.2009., 14:41
Da, iako mi se ne da, i ja kao planiram na to testiranje. A budem valjda...

ROY2
17.08.2009., 16:02
kortikosteroid u sprayu - meni je ok, najbolji od isprobanih.

i meni isto je najbolji, koristim ga od prošle godine i mogu reći da sam se s njim preporodio, nakon što sam isprobao skoro sve ostale lijekove...ostaje još malo peckanje očiju, ali to se da izdržati...

Ambrozini
17.08.2009., 20:50
ja ne pijem nikakve lekove i iz godine u godinu lakse podnosim alergiju, samo da se ne izbaksuziram sada :D ali zato ovih mesec dana najstrozije se pridrzavam pravila zastite i izbegavanja ambrozije, evo danas npr mi je ceo dan bio zatvoren prozor sobe, i 3 puta sam prao kosu i menjao odecu kad god sam bio napolju. samo naporno je ovako, svaki cas moram prati majice, jer ih nemam toliko da mogu cekati sedam dana da se nakupi za ves masinu (racunao sam, trebala bi mi u proseku 21 majica :zubo:).

a kod mene je trenutno stanje tako da u poslednjih nekoliko dana imam po jednu veliku seriju kijanja i par manjih, ipak nos mi jos nije zapusen i oci ne suze ... uh samo da bude kise u narednom periodu to je jako bitno.

ChocoKao
18.08.2009., 09:51
hm, ja od rodjenja do prije par godina nisam pila nikakve lijekove...No morala sam poceti jer nemrem vjecito bauljat na poslu bez koncentracije i non-stop kihati. A van moram, dakle, bar do posla i natrag, to je minimum koji moram. No, cula sam na nekoliko strana da i moram piti lijekove kak mi se kroz godine ne bi skompliciralo jos jace...
Pa sad ne znam vise sto i kako... Ja isto najradije ne bi pila nist od tih otrova...

surfam26
18.08.2009., 12:29
hm, ja od rodjenja do prije par godina nisam pila nikakve lijekove...No morala sam poceti jer nemrem vjecito bauljat na poslu bez koncentracije i non-stop kihati. A van moram, dakle, bar do posla i natrag, to je minimum koji moram. No, cula sam na nekoliko strana da i moram piti lijekove kak mi se kroz godine ne bi skompliciralo jos jace...
Pa sad ne znam vise sto i kako... Ja isto najradije ne bi pila nist od tih otrova...

Xyzal ti može prepisati i bez testiranja. možeš ga kupiti i bez recepta u ljekarni (smuljaj da si ga već pila i da nemaš vremena ić po recept) - košta oko 90 kn.

U malim dozama kortikosteroidi navodno nisu opasni. Oni smanjuju simptome upale, odnosno simptome poremećaja u tijelu. I nekom logikom, ako lokalno potiskuju upalu, poremećaj se mora manifestirati na neki drugi način kao nuspojava. Nuspojave mogu bit svakave, odnosno manifestirati će se tamo gdje ti je tijelo najslabije. Mogu ti kao nuspojava npr. izbiti dva prišta i sve super, ali može bit i gore. Nemoj pretjerivat, drži se uputa, pokušaj čak i s manjim dozama od propisanih. Dobro, to je moj savijet, ja nisam doktor- možda nisam u pravu.

Dugoročno konzumiranje lijekova slabi organizam i oštečuje jetru- to već i mala djeca znaju. Ako samo sezonski gutaš lijekove (oko 2, 3m mjeseca), trebalo bi sve bit ok.
Ambrozija je stvarno generalno sranje, kao što je i sam moderan način života. Zato i jesmo takvi svi sje.ani.

solar
18.08.2009., 14:51
meni je nekoliko doktora reklo da moram koristiti antialergijske lijekove i da se alergija ne smije ignorirati.. moguće su komplikacije tipa asmatičnih napadaja, upala i sl.

Electric
18.08.2009., 17:11
Pozdrav alergicari,
Prvi put sam osjetio alergiju na Ambroziju prije nekih destak godina. Dosao sam s mora i mislio da sam stalno prehladjen i to se tkao ponavljalo svake godine nakon mora sve dok jednom nisam sa jednim terencem, vozeci offroad, uletio u polje ambrozije. Ventilacija je ucinila svoje + ovoreni prozori (mislio sam da cu umrijeti). Steglo me u plucima, nisam vise imao glasa (boja glasa mi se promjenila), oci, nos..da ne nabraja vise. Tada sam shvatio da me smeta ambrozija sto su i alerg. testovi pokazali.
Ono sto sam naucio od tog vremena a sto vec nije netko napisao je slijedece:
Kapanje nosa kad je zacepljen (npr Operil ili sl), ti ljekovi nakon par tjedana ostete sluznicu (stanje je) pa ti je reakcija na pelud koji zavrsi u nosu jos jaca.
Isto kao i kod ociju, cim se pocnes trljati po ocima, svrab je sve jaci i jaci....tako i kod curenja nosa treba potpuno izbjegavati puhanje nosa u maramicu, snazno smrkanje da ti unutrašnjost sluznice vibrira jer tako nema kraja smrcanju. Pobrisi kaj curi i to je to.
Inace koristim kombinaciju ljekova Letizen i po potrebi sprej za nos Nasonex. Iako sam u pocetku doslovno pishao na nos i kihao satima s ocima kao sarme, uspio sam zadnjih godina svesti simptome na podnosljivu razinu tako da uopce vise ne begam na more za vrijeme ambrozije.
Recimo za usporedbu, jucer, danas, nikakvih smetnji iako sam cijeli dan vani,...pa mozda nekom pomogne.
I jos jedna molba usput...daj pisite svaki dan kakvi su vam simptomi + dal ste na nekim lijekovima+dal ste se cuvali ili ne...tako da mozemo svi skupa kontrolirati neke nase nadri lijekove i pokusaje jer ovi semafori na webu su skroz bezveze (barem ovi koje sam nasao).

solar
18.08.2009., 18:28
evo nakon tri dana na aeriusu i flixonaseu danas mi je skroz ok.. kihnuo par puta, sluznica u nosu malo iziritirana, oči ne svrbe.
aerius mi je bolji od letizena kojeg sam koristio par sezona - uopće me ne uspavljuje i ne pojačava apetit!

Ambrozini
18.08.2009., 18:50
I jos jedna molba usput...daj pisite svaki dan kakvi su vam simptomi + dal ste na nekim lijekovima+dal ste se cuvali ili ne...tako da mozemo svi skupa kontrolirati neke nase nadri lijekove i pokusaje jer ovi semafori na webu su skroz bezveze (barem ovi koje sam nasao).

odlicna ideja :top: da napravimo zajednicki dnevnik. evo ja bih predlozio da napravimo malu formu tog dnevnika. Bitno je da svaki dan upisemo stanje uzrokovano alergijom, i to najbolje u poslepodnevnim satima. evo ovako ta forma bi izgledala ovako (usput upisujem danasnje stanje):

1. Oci - manji svrab, ne suze, malo se crvene ujutru
2. Nos - nije zapusen, ne curi, pod manjom tenzijom
3. Kijanje - jedna kraca serija
4. Koriscenje lekova - Ne
5. Opste stanje (ocene od 1 do 10) - 7

Sljiva
18.08.2009., 23:22
Dakle, razmišljam o posjeti homeopatu. Da li je netko probao i da li je pomogllo?

Probao. Nije pomoglo.
Išao sam tijekom dvije godine. Doktorica je rekla da mi ne može pronaći prikladnu terapiju pa sam onda odustao od toga.
No, to sam samo ja. Nekima pomogne, a nekima i ne.

tre
19.08.2009., 07:22
Dobar prijedlog za opci dnevnik stanja svakog od nas.
Mene kolje kašalj jucer i prekjucer, al danas za sada jos nista, jako malo, jedan kihanj, i jedno brisanje nosa.
Terapija: Sirup protiv kašlja Prospan da me malo manje svrbi grlo i tjera na kasalj,
Telfast 120 mg ujutro cim otvorim oci,
Flixonaze ujutro jedan ustrcaj, pa jos jedan navecer,
i Kalcij 400mg ujutro pa opet tolko navecer.
Imam konstantan osjecaj pritiska u prsima i malo tezeg disanja, al to i psiha pojacava pa se ne obazirem previse.
Cim me ne budi u isto vrijeme ujutro (kao prijasnjih godina) oko 4, znam da je podnosljivo.
Inace, semafor po meni uopce ne treba gledati u ovo doba kad svi znamo sta na njemu pise, samo me jos vise
zbedira kad vidim da su uzasno velike koncentracije, onda me pocne prat i psihicki... ;)

Suey
19.08.2009., 07:35
Jučer mi je bilo malo bolje nego prekjučer, što znači da nisam non stop imala maramicu u ruci:D. Popila sam Rinolan. Izgleda da na mene djeluje, jer me manje sve svrbilo, dok Telfast baš i ne.

No, nisam izdržala jučer - Tefan me jako peče za sluznicu, pa sam otišla kupiti Flixonase:cerek:, bez recepta je oko 99 kn. Već sam si ga popodne ušpricala, u svaku nosnicu jedanput.

Evo, danas sam bez tablete, samo Flixonase, dva šprica po u svaku nosnicu, onako kako piše, jedno dva, tri puta ispuhala nos, no, lakše dišem, oči su super, i ne suze danas ništa! Malo tu i tamo nos zasvrbi, ali ni približno kao prekjučer!

solar
19.08.2009., 13:03
danas dva puta kihnuo i jednom ispuhao nos :)

i dalje aerius i flixonase..

baby_boom
19.08.2009., 13:12
pozdrav kolegama alergicarima :D

neki dan kad sam se vratila s mora, alergija mi je bila nepodnosljiva. koristila sam do tada samo tafen. al sam prije 3 dana presla na flixonase, aerius i opatanol. i super mi je. danas nisam uopce kihala, mozda sam jednom dvaput uzela maramicu da obrisem nos, niis. jedino su mi oci malo crvene i malo me svrbe. mozda kapi nisu najbolje

maca maradona
19.08.2009., 13:45
da se prikljucim dnevniku...
jucer kupio Medinose i crvenio nos (izgledam kao klaun)
stanje nije bolje,
neznam koliko dana treba da to cudo proradi:confused:
lijekove odbijam i dalje piti
operil i ne pomisljam uzeti iako su noci gadne

mya_7920
19.08.2009., 14:06
Medinose meni ništa nije pomogao :o

Kišem, pijem tablete.
Nakon par godina mira, alergija je opet tu.

Sljiva
19.08.2009., 17:28
jucer kupio Medinose i crvenio nos (izgledam kao klaun)
stanje nije bolje,
neznam koliko dana treba da to cudo proradi:confused:

Tu ti nema brzog djelovanja. Bitno je da budeš uporan. Smiješ ti osvjetlati nos i više od 3 puta dnevno. Ali trebaš biti uporan.
Najviše će ti vrijediti kad ćeš ga koristiti prije slijedeće alergije, koja god je u pitanju.
Ali svakako ne prekidaj s ovim. Smetnje će se smanjiti za tjedan-dva.

Sljiva
19.08.2009., 17:29

Meni je, fala bogu, pomogao.
Kako svaki antihistaminik ne pomaže svakoj osobi jednako, tako izgleda da niti Medinose ne pomaže svima jednako.
A koliko dugo i koliko često si ga koristio?

Electric
19.08.2009., 17:52
Danas: 1 tabl Letizena ujutro, bio sam dva sata vani od 8 do 10 i poceo me zezati nos (lagano zacepljen + potreba za kihanjem+dosta nakupljana u nosu za ispuhati ali daleko od toga da bi curilo preko brade)...oci i ostalo ok. Drmnuo sam jedan sprej u nos oko 9....nije pomoglo....drugi u 10 i od tada oke...od 11 h do 17h sam bio na motoru (dakle vani) po Zagrebu....bez simptoma (odnosno u granicama normale)

Recimo ovo bi danas bilo po meni ocjenjeno sa:
Zagreb 3/10............ (10/10 kad rikavas iako si se istusirao, popio ljekove, isklimatizirao stan, presvuko, ne bio vani)

Electric
19.08.2009., 18:03

Kišem, pijem tablete.
Nakon par godina mira, alergija je opet tu.

kaj to znaci , nakon par godina mira? Da li si bila na desenzibilizaciji ili...?

Ambrozini
19.08.2009., 20:38
danas kod mene malo lošije nego juče, grlo me je počelo grebati, nos i dalje ok, pomalo zapušen ali ne curi, oči malo crvene ali ok ne peku, dve serije kijanja, sve u svemu ukupna ocena: 6/10.

inače bio sam napolju i to van grada, i dok sam čekao autobus na stanici uhvati me jedna jača kijavica, nos itd...srećom nije bilo vetra... i u jednom trenutku okrećem se iza sebe i vidim polje ambrozije :horor: ja se zabezeknuo jbt. a ovih par ljudi pored mene što su bili, pitaju šta se desilo? šta ste videli? :rofl:

srećom došao odmah autobus.

Sljiva
19.08.2009., 23:04
Pa to ti je normalno kod nas na selu, svi se čude, a gledaju u tu ambroziju svaki dan.

kaljinka
20.08.2009., 11:42
moj sin je neki dan imao pravi astmatični napadaj uzrokovan ambrozijom.:(
bilo je to poslije treninga i desilo se po prvi puta. strašno.:(

njemu je 9 god. i do sada je svake godine imao slabije ili jače alergijske reakcije uglavnom na koži ili začepljenjem nosa a sada ovo.

vodim sada tablicu kapaciteta pluća preko astma centra a uvela sam mu flixotide , flixonase , rinolan i po potrebi ventolin.

sa singularom smo zakasnili ove godine i to zato jer je jedna dr. rekla da to njemu ne treba!:mad:

Branko
21.08.2009., 10:46
Svasta sam pokusavao zadnjih godina, ali simptomi su se uglavnom progresivno umnozavali i postajali sve tezi.
Nedavno sam primio FLOSTERON injekciju i skroz sam ok. Preporucujem je toplo svima.
FLOSTERON je kortikosteroid produzenog dejstva. Nikakve nus pojave nemam. Ne bi ga valjalo cesto i dugo koristiti, ali kako mi rece doktorica, ucak i da ga primim 2-3 puta tokom sezone ambrozije, nista strasno, mnogo veca korist nego sto izazove neku stetu...

solar
21.08.2009., 11:11
ja sam od flosterona (par sezona za redom) imao jako loše nalaze (jetrene probe) pa mi ga je liječnica ukinula zauvijek..

RedHawk
21.08.2009., 14:05
Pozdrav svima.

Čitao sam forum neko vrijeme i odlučio se registrirat kako bi mogao dati savjet.

Prije 4 godine prvi puta sam osjetio alergiju na ambroziju. Prije 3 godine je već postala jako izražena, da bi prošle godine bilo neizdrživo pa sam kupvao neke od ovih proizvoda koje ste spomenuli kako bi malo ublažio simptome.

Ali treba znati slijedeće:

1) alergija je znak da naš imunološki sustav nije ok i treba riješavati pravi uzrok problema a ne samo poslijedice

2) većina anithistamika ima negativne nuspojave i dugoročno loše djeluje na naše tijelo, a kortikosteroide neću ni spominjati

Ove godine (osim rada na poboljšanju svog općeg zdravlja što onda utječe i na alergiju) sam s jednim prirodnim lijekom suzbio simptome nekih 80%.

U ponedjeljak sam došao u Zagreb iz USA i odmah me počelo svrbiti po nosu i očima. U utorak sam krenuo prirodnom terapijom. Utorak i srijedu sam bilo loše, stalno kihanje i svrbež i onda jučer poboljšanje i danas sam skoro skroz ok samo malo nos svrbi i to je sve.

Prirodni lijek je : jabučni ocat (apple cider vinegar - ACV)

tri puta dnevno treba staviti 2 jušne žlice u čašu, napuniti vodom sobne temperature i popiti. jabučni ocat treba biti prirodan i imati onu kao paučinu/sluzavu tvar u sebi - to znači da je živ.

treci dan cete vidjeti poboljšanje, netko i potpuno izliječenje

ACV ima i puno drugih pozitivnih svojstava a jedini minus je sto nije dobar za caklinu zuba pa nakon njega nemojte prat zube i trljat iducih sat vremena a dobro je i isprat usta vodom

kaljinka
21.08.2009., 16:01
RedHawk- moram priznati prvi put čujem da se alergije liječe jabučnim octom.:confused:
tj. znam da je zdrav ali ne i da djeluje na alergije.:ne zna:

daj nešto više o tome... i kako nabaviti takav "živi" ocat?

RedHawk
21.08.2009., 18:09
Kaljinka ne znam dali smijem reklamirat proizvođača ali ja sam ovaj domaći prirodni ocat našao u jednom našem velikom trgovačkom lancu tu u zagrebu. Ima ih i na drugim mjestima. Bitno je da mutne boje i ima one sluzi u sebi.

Evo danas osim blagog svrbeža nosa, kihnuo sam cijeli dan dva ili tri puta :) Još u utorak sam kihao svakih 10 sekundi.

Na internetu se može naći puno svjedočanstava o ACV i alergijama, teško će teži slučaj odmah riješit ali sigurno može pomoći.

Levaz
21.08.2009., 19:41
Pozdrav svima...!
Danas sam izluđen od peckanja grla krenul istraživat po netu da vidim kaj bi mi moglo pomoći,jer da idem kod dr. opet bi mi prepisala neke glupe antibiotike i tome sl... Uglavnom ništa korisno... I nađem sad ovaj post o jabučnom octu. ima kakve šanse da bi to i meni koristilo!?????? Inače sam već 10 g. alergičen na neke trave i ambroziju,i sva moguća gušenja i peckanja sam prošel,od gla ,očiju,nosa... Živi užas... Moram priznat da mi se u globalu smanjilla alergija kroz godine ali mi je užasno udarilo na grlo. Tako da me baš zanima ovaj odgovor... Trenutno koristim Telfast(makar je ko sveta voda- nit škodi nit koristi) i po potrebi ventolin pošto me svako malo astma ulovi...

Ambrozini
21.08.2009., 21:57
meni je danas situacija ok, kao i proteklih dana cak danas nisam ni kijao, oci, nos super ALI grlo me boli svaki dan, ne znam da li je to zbog ambrozije, nikada ranije me nije grlo bolilio od alergije :ne zna: nije to da kazem svrab, vec onako kao upala grla, uglavnom kupio sam one tablete sto se sisaju ali ne pomaze mnogo...potrosio sam pola tableta juce i danas ali nije bolje...a sta je to ocat?

CosmaShiva
21.08.2009., 22:07
..a sta je to ocat?

sirket.:D

Ambrozini
21.08.2009., 23:44
sirket.:D

a sirce :D ok

Electric
22.08.2009., 09:58
Thanks za info o octu, sigurno cu i to probati.......

Inace, za usporedbu (Zagreb):
20.08 2/10
21.08 3/10
22.08 5/10

Ili je ovo subjektivni osjecaj ili pomalo stvar jaca???

Suey
22.08.2009., 10:33
Prirodni lijek je : jabučni ocat (apple cider vinegar - ACV)

tri puta dnevno treba staviti 2 jušne žlice u čašu, napuniti vodom sobne temperature i popiti. jabučni ocat treba biti prirodan i imati onu kao paučinu/sluzavu tvar u sebi - to znači da je živ.

treci dan cete vidjeti poboljšanje, netko i potpuno izliječenje

ACV ima i puno drugih pozitivnih svojstava a jedini minus je sto nije dobar za caklinu zuba pa nakon njega nemojte prat zube i trljat iducih sat vremena a dobro je i isprat usta vodom

Nije dobar niti za želudac, možeš dobiti erozivni gastritis.

šnikerikik
22.08.2009., 13:25
meni je svaki dan sve gore, najjače mi udara na oči...Flixonase koliko toliko smiri nos...

ove godine nisam pila Allergy Fighters, i mnogo mi je lošije nego onda kad sam ga pila. Tako da sam si sad definitivno potvrdila da to ipak nešto i valjda, i da nije uzalud bačen novac (200 ili 300kn, nisam sigurna više). eto.

22.8. 7/10 :-(

RedHawk
22.08.2009., 13:28
Nije dobar niti za želudac, možeš dobiti erozivni gastritis.

Au contraire, ACV se upravo preporučuje kao lijek za gastritis:

Apple cider vinegar: contains malic acid (all other vinegar's contain acetic acid), which is highly beneficial to digestion; balances stomach pH; 2 tsp. in glass of water, 2-3 times daily as needed.

Bitno je razlikovati jabučne od ostalih ocata. Također, unatoč kiselom okusu, jabučni ocat ima lužnato djelovanje.

LoHu
22.08.2009., 18:43
Nakon 4 godine, prvi put da mi ništa ne pomaže. Popijem ujutro Telfast 180 i ništa. Prošlu nedjelju koma, ponedjeljak i utorak ništa, ali od srijede pa do danas totalna koma, čak me po prvi puta počelo boljeti i grlo. U totalnoj sam komi i molim Boga da konačno padne kiša... od jabučnog octa mi ide na povraćanje u bilo kojoj varijanti... Kaj je normalno da boli i grlo?

RedHawk
22.08.2009., 18:48
Evo mali update: danas malo svrbi nos, i kihnuo sam točno 4 puta (s tim da su 2 bila za redom) i to je sve. I dalje sam na dozi 3 puta dnevno, razmišljam od sutra povećati na 5 puta dnevno da vidim dali će možda simptomi do kraja nestati

Electric
22.08.2009., 20:19
LoHu, mozda si se usput i malo prehladila (u kombinaciji je to totalni uzas)

Ambrozini
22.08.2009., 20:29
ja danas nisam imao skoro nikakvih alergijskih reakcija. malo su me oci svrbile i suzile ali brzo je prestalo...a bio sam dosta napolju, pekli smo rostilj i moze biti da me je dim vise iritirao od polena... i dalje ne pijem nista za alergiju, ne koristim ni kapi, sprejeve

22.8. 8 / 10

Electric
22.08.2009., 21:01
ja danas nisam imao skoro nikakvih alergijskih reakcija. malo su me oci svrbile i suzile ali brzo je prestalo...a bio sam dosta napolju, pekli smo rostilj i moze biti da me je dim vise iritirao od polena... i dalje ne pijem nista za alergiju, ne koristim ni kapi, sprejeve

22.8. 8 / 10

ne kuzim onda ocijenu 8/10

Ambrozini
22.08.2009., 23:13
ne kuzim onda ocijenu 8/10

e ali to je i mene bunio kad vidim ostale ocene u odnosu na opisano stanje. ja upisujem 8 kao ok stanje. na primer ako je lose stavio bi 2 / 10. nesto slicno kao ocenjivanje filmova na imdb - u, dobri filmovi su ocenjeni 8, 9 a losi ispod 5 :D

Electric
23.08.2009., 08:56
Pa mogla bi se i ta logika koristiti ali mislim da ljudi ocjenjuju prema sistemu Nula, nista, simptoma = 0

Pokusavam poloviti parametre koji utjecu na jacinu simptoma i nikako da nadjem pattern po kojem to funkcionira....dal je u pitanju hrana, raspolozenje, duzina sna ili sto drugo....naime, i zena i neki frendovi su takodjer alergicni na ambroziju i gotovo svaki put su nam reakcije razlicite. Kad je nekom lose drugom je oke i obrnuto...(izbacujem situacije kada je moguce da smo razlicito bili izlozeni peludu)

kaljinka
23.08.2009., 13:21
Pa mogla bi se i ta logika koristiti ali mislim da ljudi ocjenjuju prema sistemu Nula, nista, simptoma = 0

Pokusavam poloviti parametre koji utjecu na jacinu simptoma i nikako da nadjem pattern po kojem to funkcionira....dal je u pitanju hrana, raspolozenje, duzina sna ili sto drugo....naime, i zena i neki frendovi su takodjer alergicni na ambroziju i gotovo svaki put su nam reakcije razlicite. Kad je nekom lose drugom je oke i obrnuto...(izbacujem situacije kada je moguce da smo razlicito bili izlozeni peludu)

to ti je kao kada su dvije osobe izložene istom virusu i jedan završi u krevetu na 8 dana a drugi samo par puta šmrcne . :ne zna:

mene ljuti kako to da i po ovakvom kišnom vremenu reakcije u dijeteta tako jake.:rolleyes:

zar nije rečeno kada pada kiša da su koncentracije manje?:ne zna:

papa štrumf
23.08.2009., 15:20
Alergičan sam barem 15 godina. Ništa nije pomoglo osim najprirodnije metode http://www.yogaprosess.com/croatia/rhinohorn.html

Ambrozini
23.08.2009., 20:51

da kapiram :)

kada je u pitanju hrana ja sam cuo da treba izbegavati voce (npr. lubenice), sto se tice duzine sna, hm ne znam, ja u letnjem periodu inace manje spavam ali ne drzim otvoren prozor i bas je vruce ali znam da je ujutru od 5 pa na dalje koncentracija polena velika i onda bolje mi je da se probudim znojav nego oteklih kapaka, nosa, grla...(sta cu drugo :ne zna:, ne mogu klimu da drzim ukljucenu celu noc)...

zar nije rečeno kada pada kiša da su koncentracije manje?:ne zna:

to sam i ja cuo. Prosle godine sam osetio veliko olaksanje kad je pala kisa, ali kod nas jos nema kise :(

inace danas kod mene stanje ok, jos ne verujem da me nije steglo, prvih godina sam bio u takvim situacijama da sam toliko kijao, potrosim dva pakovanja maramica i to ne bude dovoljno nego mi i majica bude mokra...

Ambrozini
23.08.2009., 21:03
Alergičan sam barem 15 godina. Ništa nije pomoglo osim najprirodnije metode http://www.yogaprosess.com/croatia/rhinohorn.html

pretpostavljam da se ovo moze koristi i kad nisu problemi samo sa ambrozijom...kako ti trenutno podnosis alergiju, imas li kijavicu, osecas svrab... ili ne?

papa štrumf
23.08.2009., 21:40
pretpostavljam da se ovo moze koristi i kad nisu problemi samo sa ambrozijom...kako ti trenutno podnosis alergiju, imas li kijavicu, osecas svrab... ili ne?
Korisno je za bilo kakvu alergiju. U odnosu na godine prije puno mi je bolje. Čak i kad bude loše ako si dugo vani opereš nos i ubrzo je puno bolje.

Electric
24.08.2009., 07:46
Nadam se da nas je vecina jucer slavila (barem u Zg)
23.08 0/10 (uz 1 Letizen)

Sto se tice klinaca, gadno je sto ne prepoznaju biljku ili ju ne respektiraju dovoljno, a kako se klinci svugdje zavlace dovoljan je jedan grmic ambrozije u parku kroz koji dijete skokne po loptu i evo ti problema.

Inace postoji postupak desenzibilizacije putem kapljica pod jezik. Znaci isti mehanizam kao i kod inekcija. Pripravak se zove Staroral i prepisuju ga po cijeloj Europi samo ne kod nas, no dobra je stvar sto ga se moze naruciti u susjednoj Sloveniji.

Ambrozini
24.08.2009., 16:11
uh danas kod mene bas lose... minimum 5 serija kihanja, nos curi, oci osetljive i suze, jos uvek nije zapusen nos ali i to je blizu, u poredjenju sa predhodnim danima dosta losije.

ocena 4 / 10 (ja opet po mom ocenjujem stanje)

odoh na tusiranje

Sljiva
24.08.2009., 23:23
Vratio sam s vikenda na moru. Bio sam u Biogradskoj regiji.
U Zagrebu sam imao slabe tegobe, recimo 3/10. Ali tamo me alergija razvalila. A i bura je zapuhala u nedjelju pa je sigurno donijela hrpu smeća s kontinenta.
Sva 3 dana sam bio u komi. Jačina tegoba od 8/10 do 10/10.
Sad se nadam smirenju kad sam došao u kontinent.

papa štrumf
25.08.2009., 12:39
pretpostavljam da se ovo moze koristi i kad nisu problemi samo sa ambrozijom...kako ti trenutno podnosis alergiju, imas li kijavicu, osecas svrab... ili ne?Da budem precizniji. Zadnjih 15 godina zbog ambrozije sam stalno kihao, suzile su oči, iz nosa je curilo i bio je začepljen, strašno je bilo. Sada mi skoro nije ništa. Prije je alergija bila prosječne jačine oko 9, sada je oko 1-2. 0 je kad nema alergije. Ali mora se napomenuti da sam sad više u kuči nego prije te imam znatno manje prašine u kuči, alergičan sam i na prašinu.

Ambrozini
25.08.2009., 21:25
Da budem precizniji. Zadnjih 15 godina zbog ambrozije sam stalno kihao, suzile su oči, iz nosa je curilo i bio je začepljen, strašno je bilo. Sada mi skoro nije ništa. Prije je alergija bila prosječne jačine oko 9, sada je oko 1-2. 0 je kad nema alergije. Ali mora se napomenuti da sam sad više u kuči nego prije te imam znatno manje prašine u kuči, alergičan sam i na prašinu.

da, bitno je u ovom periodu provoditi sto vise vremena u zatvorenom.

ono sto me cudi u odnosu na predhodne godine je to sto se simptomi alergije iz dana u dan drasticno menjaju, evo juce sam napisao kako lose je bilo, a danas skoro nista, alergija jako mala, nije mi to jasno, da moze tako brzo da se menja, a bio sam na istim mestima, proveo dan slicnih aktivnosti....a proslih godina kad me uhvati drzi konstatno 7 dana.

Daxo
26.08.2009., 00:05
evo ja sam alergičan desetak godina i ove godine od 1.8 uzimam Telfast i vjerovali ili ne, ako je 0 bez simptoma a 10 totalna koma, ove godine imam nakon buđenja ujutro 3/10 kroz dan 1/10, inače sam imao 8/10 recimo... stvarno ne znam dal tablete djeluju, čak sam bio u gradu na otvorenom od 9 do 3 neki dan i niti jednom kihnuo niti nos obrisao. Stvarno se čudim i nadam se da će ovo potrajat, mislim ne vidim razlog osim tih tableta zbog kojeg bi mi bilo tako dobro... možda jednostavno sam postao imuniji? :eek: a onima kojima ništa ne pomaže, suosjećam s vama totalno :(

maca maradona
26.08.2009., 07:56
Vratio sam s vikenda na moru. Bio sam u Biogradskoj regiji.
U Zagrebu sam imao slabe tegobe, recimo 3/10. Ali tamo me alergija razvalila. A i bura je zapuhala u nedjelju pa je sigurno donijela hrpu smeća s kontinenta.
Sva 3 dana sam bio u komi. Jačina tegoba od 8/10 do 10/10.
Sad se nadam smirenju kad sam došao u kontinent.

Ja takodjer bio na moru za vikend i kao i Sljivi totalna katastrofa.
Plivam i kisem. Medinose koristim redovno al jos nema pomaka.
Pomalo se navlacim na OPeril jer su mi navecer obe nosnice zacepljene, a ne mogu tako spavati.:flop:

nugi
26.08.2009., 08:04
Evo da i ja doprinesem svojim iskustvom u borbi sa ambrozijom. Oči peku, grlo boli, a nos je priča za sebe. Operacija septuma, kapanje čitav život, dišem na usta itd. Mislim da čitava priča oko imuniteta, baš skroz i ne stoji, možda je to u mom slučaju (nemam nikakvih drugih zdrastvenih problema, čitav život se bavim sportom, sve jedem i relativno pazim na zdravlje, prebolio sve dječje bolesti), a ostale lako prebolim ... Za oči jedino pomaže umivanje, za grlo, nekakav bombončić, a za najranjiviji nos sam našao rješenje sasvim slučajno (djetetu je stalno curila krv iz nosa i nakon opsežnih pretraga, zaključak rane u nosu, a lječenje sa bivacin masti, namazati lagano šupljinu nosa i njoj pomoglo), poučen iskustvom, nemam što izgubiti, probao i ja tretiram, 1 puta dnevno nekih mjesec, dva i ja više ne kišem i šmrcam. Prošle godine bi kihnuo 50-tak puta dnevno, a sada možda 5 puta. Ne znam jedino i nisam nikoga pitao za posljedice mazanja bivacin maščom u nos, u malo dužem razdoblju!
Nisam stručnjak ali osjećam promjene, ako je netko hrabar, neka proba!

ChocoKao
26.08.2009., 08:30
Bok,
evo me opet, alergija mi je u takvoj fazi da jedva gledam. Po noci vec dva tjedna spavam na rate, kao zec, kad mi se malo odcepi nos.
Na poslu sam kao zombi. Jos cu dobiti otkaz. Do proslog tjedna sam se jos mogla provlaciti jer je kao bila neka ljetna atmosfera godisnjih odmora, ali sad vise ne. A osjetila su mi otupila od umora zbog alergije i zato jer mi alergija ne da spavati.
Razmisljam da zovem doktoricu, ali ne znam sto uopce ocekujem od nje. Da joj se izjadam a ona da me pita kaj ja zapravo hocu, ako imam recepte...
Netko je spomenuo jabucni ocat... Pila sam to par sezona prije nekih 10-ak godina, bila je kao neka fora da se to pije u proljece bas radi idzanja imuniteta, u to doba sam jos mogla doci i do pravog jabucnog octa, ne sjecam se da mi je ista pomoglo. Mozda za gastritis malo.
Telfast 180 mg - kao sveta vodica.
Poludit cu. Sve mi je u magli. :(

solar
26.08.2009., 10:42
ako vam ne valjaju tablete promijenite ih.. ja sam par sezona pio claritine, pa par telfast, onda letizen a sada aerius.
u kombinaciji sa flixonaseom trebali bi moći normalno disati i noću.

Gabrielle Solis
26.08.2009., 10:58
pozdrav svima!
nisam citala cijeli topic jer nemam vremena, ali po ovome sta sam procitala vidim da otprilike imamo iste probleme.
ja sam nova medju alergicarima. do ove godine nisam nikad imala alergiju ni na ambroziju ni na bilo sta drugo. ove godine svrbi i boli grlo, nos zacepljen, a oci crvene, natecene, svrbe, suze ili su suhe... nisam se bila testirat, ali doktorica kaze da je najvjerojatnije ambrozija jer me bas pocelo hvatat kad je krenuo njezin pelud. pijem claritine vec 8 dana. pomogne mi mrvicu za grlo, ali za ostalo i ne bas. dobila sam jos i neke kapi za oci i sprej za nos, ali to ne koristim jer sadrze koritkosteroide, a cula sam da to nije dobro jer stanjuje sluznicu.
uglavnom, po savjetu kolegice s posla (njezina prijateljica je imala pozitivno iskustvo s tim) odlucila sam nabavit med za alergiju od radovana petrovica + "zutu kremu" koju treba stavljat na oci i u nos. pricala sam s njim i on mi je objasnio kako to sve treba koristit i rekao mi da konzumiram taj med godinu dana pa bi se trebala rijesit alergije. nije bas da vjerujem da to tako lako ide, ali pretpostavljam da mi med ne moze nastetit... zanima me ima li netko od vas iskustva s tim medom i tom kremicom?
hvala na svim odgovorima

sunce 11
26.08.2009., 11:52
ja već godinama muku mučim a alergijom pogotovo na ambroziju nema kaj nisam probala, sve moguće tablete, homeopatiju, hiposenzibilitaciju, svake godine posjetim Jordanovac jer se gušim pa sam već par puta ležala tamo...oči su mi koma,kašljem ko luda, već danima ne dišem na nos, kišem luda sam...na spavam i samo molim Boga za malo kiše....i jedva čekam zimu :s

ChocoKao
26.08.2009., 12:15
najgore je od svega što NE ŽELIM da padne kiša niti da dođe zima jer je ovo godišnje doba tak super, nemoras nositi 100 slojeva itd...
grozno mi je i treba mi da pocne padati ali kad se toga sjetim, pa jesenske depre,...
kako se vi snalazite na poslu?
ja eto bauljam nesto pocnem pa se ustanem pa se vratim pa odem po kavu pa opet zapocnem pa neide...

sunce 11
26.08.2009., 12:24
najgore je od svega što NE ŽELIM da padne kiša niti da dođe zima jer je ovo godišnje doba tak super, nemoras nositi 100 slojeva itd...
grozno mi je i treba mi da pocne padati ali kad se toga sjetim, pa jesenske depre,...
kako se vi snalazite na poslu?
ja eto bauljam nesto pocnem pa se ustanem pa se vratim pa odem po kavu pa opet zapocnem pa neide...

Ma znam ni ja ne volim zimu ali stavrno lakše dišem i napokon progledam...a na poslu izgledam koma nenašminkana jer stalno nešto trljam oči,pa kišem non stop a moje cure samo viču nazdravlje :rofl: mislim da im je već muka od mene i mom šmrcanja i kihanja...a kaj da radim??

Gabrielle Solis
26.08.2009., 12:51
Ma znam ni ja ne volim zimu ali stavrno lakše dišem i napokon progledam...a na poslu izgledam koma nenašminkana jer stalno nešto trljam oči,pa kišem non stop a moje cure samo viču nazdravlje :rofl: mislim da im je već muka od mene i mom šmrcanja i kihanja...a kaj da radim??

meni je tako bilo sve do danas. danas mi je malo bolje, ali znam da bi sutra opet moglo bit po starom. jean dan me boli i svrbi grlo tako jako da ne mogu ni gutat i budim se zbog te boli, drugi dan su oci te koje najvise bole, a treci dan se nos zacepi ko da mi je netko ugurao silikon unutra. na poslu se ne mogu skoncentrirat na nista... uglavnom jedva cekam 17h da zbrisem doma pa da svoje bolove prozivljavam tamo...
danas cu nabavit tu kremicu od petrovica pa cu isprobat od sutra ujutro. nadam se da ce pomoc jer budem li ovo trpila do zime zavrsit cu na vrapcu. :(

gagi983
26.08.2009., 16:23
pozdrav svima!
nisam citala cijeli topic jer nemam vremena, ali po ovome sta sam procitala vidim da otprilike imamo iste probleme.
ja sam nova medju alergicarima. do ove godine nisam nikad imala alergiju ni na ambroziju ni na bilo sta drugo. ove godine svrbi i boli grlo, nos zacepljen, a oci crvene, natecene, svrbe, suze ili su suhe... nisam se bila testirat, ali doktorica kaze da je najvjerojatnije ambrozija jer me bas pocelo hvatat kad je krenuo njezin pelud. pijem claritine vec 8 dana. pomogne mi mrvicu za grlo, ali za ostalo i ne bas. dobila sam jos i neke kapi za oci i sprej za nos, ali to ne koristim jer sadrze koritkosteroide, a cula sam da to nije dobro jer stanjuje sluznicu.
uglavnom, po savjetu kolegice s posla (njezina prijateljica je imala pozitivno iskustvo s tim) odlucila sam nabavit med za alergiju od radovana petrovica + "zutu kremu" koju treba stavljat na oci i u nos. pricala sam s njim i on mi je objasnio kako to sve treba koristit i rekao mi da konzumiram taj med godinu dana pa bi se trebala rijesit alergije. nije bas da vjerujem da to tako lako ide, ali pretpostavljam da mi med ne moze nastetit... zanima me ima li netko od vas iskustva s tim medom i tom kremicom?
hvala na svim odgovorima

med ti moze pomoci sigurno ja sam osjetio sa bagremovim, njega trosim jer mi je najbolji okus. popijem ga u vodi otopljenog ili sa mlijekom i kukuruznim pahuljicama uglavnom ujutro jednu zlicu.

svaki med je dobar za puno toga ali neki djeluju manje neki vise na odredjene segmente, tako da me ne cudi "med za alergiju". vjeovatno je samo neka vrsta ili mjesavina ali ko zna recept taj i zaradjuje jel tako.

med kupujte od domacih i manjih proizvođaca, pogotovo ako imate preporuke jer i sa medom se zna valjati posten narod.

samo naprijed.

e da i prestanak pusenja me je preporodio iako me jos uvijek cigareta zna smiriti kada puno smrcam ali uglavnom kada prestanete pusit svijet postane ugodnije mjesto i alergije se povlace.

kaljinka
26.08.2009., 16:52
ovdje većinom svi govore o redovnim alergijskim reakcijama i zanima me da li je netko imao baš astmu uzrokovanu ambrozijom?

koristi li netko ventolin?

kaljinka
26.08.2009., 16:53
ja već godinama muku mučim a alergijom pogotovo na ambroziju nema kaj nisam probala, sve moguće tablete, homeopatiju, hiposenzibilitaciju, svake godine posjetim Jordanovac jer se gušim pa sam već par puta ležala tamo...oči su mi koma,kašljem ko luda, već danima ne dišem na nos, kišem luda sam...na spavam i samo molim Boga za malo kiše....i jedva čekam zimu :s

kako to misliš "gušiš"? možeš li mi to malo objasniti?

ja sam tako zbunjena otkako je moj sin to imao i uvijek pazim da nosi ventolin a ako ide na sport ja dežuram u blizini.:rolleyes:

Electric
26.08.2009., 18:00
ChocoKao, tvoja prica prisjetila me dana kad sam isto tako rikavao. Da ne ispadnem "prepametan" jesi li probala bas sve od ovog sto cu nabrojati: S posla, ravno doma (ako ides autom obavezno klima plus zatvoriti dovod zraka), tusiranje i obavezno isprati nos vodom (dosta neugodno dok se ne naviknes, nesto kao primitivna metoda Rhonohorna, npr. kao da pijes vodu na nos, potegnes nutra van nutra van..), promjeniti frisku obleku, zatvoriti prozore i isklimatizirati stan (mozes proluftati nakratko da uneses novu dozu zraka prije klimatizacije), vrlo bitno antihistaminska tableta, kortikosteroidni sprej, pokusavati ne trljati oci ni puhati nos (koliko se to moze)....? Ebiga, bolje i to nego ostati bez noge.

Inace, pijem vec par dana ocat (pravi prirodni) nisam bas nesto poboljsanja osjetio (RedHawk, kako si ti ovih dana?)

A nije ni more kao sto je bilo (i meni na Pagu losije nego u Zg u istom periodu) vec sam posumnjao da sam alergican na jos nesto sto raste dole, no sad mi je malo lakse kad cujem da i drugi isto osjete...

Electric
26.08.2009., 19:35

ja sam tako zbunjena otkako je moj sin to imao i uvijek pazim da nosi ventolin a ako ide na sport ja dežuram u blizini.:rolleyes:

Meni kcer dise ventolin u proljece zbog alergijskog kaslja no to je trebala svega par puta. Cim udahne odmah je bolje, a astmu, hvala bogu za sad nije imala.
Ako sina muci astma uzrokovana peludom ambrozije, mislim da treba ovaj period preskociti treninge (pogotovo ako su vani) jer dok trce, ljudi udahnu puno vise zraka u jedinici vremena a zajedno s time i vecu kolicinu peluda. (uz dodatak da kad se trci dise se na usta pa nema filtracije zraka kroz nos nego sve ide direktno u pluca)...Sto vam vele doktori?

A pitala si koliko se sjecam za kisu? Da, nakon kise zna biti puno lakse. To je vrlo vjerojatno zato sto kisa padajuci kroz zrak pokupi pelud koji se naljepi na kapljice a jos bitnije je to da svaka kap izbombardira cvat ambrozije i istepe iz njega pelud koji se kisom ispere. Obicno drugi dan Ambrozija nema s cime nas zezati dok ne sazriju novi cvatovi.

Jos imam dodatak sto se tice vremena. Ako je temperaturna invezija (dole hladno gore toplo), onda ti nema vertikalnog strujanja zraka i sav pelud ostane u prizemnom sloju u velikoj koncentraciji (zamisli kao maglu). To stanje atmosfere najcesce mozes naci ujutro i predvecer.
Preko dana, vertikalno strujanje zraka usljed dizanja toplog zraka, rezrijedi malo koncentraciju ispustenog peluda jel ga posalje vislje u atmosferu. Sad jos iskombiniraj utjecaj vjetra na njihanje cvatova i ispustanje peluda i to ti je to. Zato ponekad kad nema nekog osobitog vjetra pred vecer, pocne nas ponovno zezati. A isto tako neki put usred dana, dosta popuhava vjetar a simptomi su manji.

Nadam se da sam ti barem malo pomogao.

Sljiva
26.08.2009., 20:08
Pomalo se navlacim na OPeril jer su mi navecer obe nosnice zacepljene, a ne mogu tako spavati.:flop:

Svaki dan špricni jednu nosnicu. I to svaki dan drugu.

A inače, kad ležiš na boku, onda ti se nosnica koja je više polako otčepi. Provjereno.

BTW, kad te alergija opali punom snagom, medinose onda i ne vrijedi ne znam koliko jer plivaš u alergenu.

dado111
26.08.2009., 21:32
ovdje većinom svi govore o redovnim alergijskim reakcijama i zanima me da li je netko imao baš astmu uzrokovanu ambrozijom?

koristi li netko ventolin?

imao sam prije problema sa disanjem kod velike koncentracije ambrozije a sada koristim flixotide diskus radi prevencije i nema više otežanog disanja i napada astme

kaljinka
26.08.2009., 21:39
imao sam prije problema sa disanjem kod velike koncentracije ambrozije a sada koristim flixotide diskus radi prevencije i nema više otežanog disanja i napada astme

mene zanima može li astma izazvana ambrozijom preći u kroničnu i javljati se u druga godišnja doba?

dado111
26.08.2009., 21:40
dali ima netko za preporučiti kakve dobre kapi za oči?,jer me užasno svrbe,inače ovo ostalo sve u granicama normale,nema problema sa začepljenim nosom i disanjem,koristim lectranal,fliksonaze i fliksotide.

dado111
26.08.2009., 21:42
mene zanima može li astma izazvana ambrozijom preći u kroničnu i javljati se u druga godišnja doba?

poslije cvjetanja ambrozije nemam nikakvih problema,i nema upalnog procesa,bio na testiranju ali to se nikad ne zna,dali može ostaviti posljedice i kasnije,ali mislim u većini slučajeva da ne

kaljinka
26.08.2009., 21:44
poslije cvjetanja ambrozije nemam nikakvih problema,i nema upalnog procesa,bio na testiranju ali to se nikad ne zna,dali može ostaviti posljedice i kasnije,ali mislim u većini slučajeva da ne

i ja se nadam...

dado111
26.08.2009., 21:49
i ja se nadam...

uglavnom savjetovao bih da se ne bavi sportom i udiše taj zrak pun peludi duboko u pluća,jer to se događa kod takvog fizičkog napora,dok traje ova visoka koncentracija peludi,tako sam i ja dobio prvi napadaj astme,nakon fizičkog sportskog napora,srećom nije bio prejak,ali nije bilo ni malo ugodno...

dado111
26.08.2009., 21:57
molim naziv dobrih kapi za oči

kaljinka
26.08.2009., 22:02
uglavnom savjetovao bih da se ne bavi sportom i udiše taj zrak pun peludi duboko u pluća,jer to se događa kod takvog fizičkog napora,dok traje ova visoka koncentracija peludi,tako sam i ja dobio prvi napadaj astme,nakon fizičkog sportskog napora,srećom nije bio prejak,ali nije bilo ni malo ugodno...

pa da, to se i desilo nakon tenisa.:(

Ambrozini
26.08.2009., 22:18
ljudi najvaznije je da se izbegne polen. Pisao sam to vec vise puta (nadam se da nisam dosadan), ali opet kazem na osnovu svog iskustva kazem nema boljeg leka od same zastite od ambrozije. Mora se paziti na sitne detalje. Oci, nos, grlo...ne smeju doci u kontakt sa cesticama polena.

evo jos jedan od predloga pored onih koje sam nabrojao na predhodnoj strani, npr. devojke bi mogle da nose ove letnje sesire, da se polen ne kupi na kosi, jer ne vredi umivanje ako je na kosi polena. nama muskarcima je lakse da uvek prilikom umivanja mokrom rukom predjemo i preko kose....pa onda neke tanke lanene kosulje preko majica, kad dodjes tamo gde ides skines kosulju ostanes u majici... ako je vetar mora maramica preko nosa... suncane naocare.

kod mene danas ok situacija nos, grlo, jedino se malo crvene oci ali ne suze. par puta kihnuo.

@kaljinka, i ja mislim da je bolje da dete pauzira sa sportskim aktivnostima na otvorenom, dok ne prodje sezona polena.

MeDiOkRiTeT
26.08.2009., 23:27
Pozdrav svim alergičarima, evo da se i ja prijavim za ovu sezonu :(
Prošle godine sam, zahvaljujući Forumu, otkrila Flixonase :s:s:s tako da ga sad kombiniram s Flonidanom i grlo je ok, nos koliko-toliko prohodan, ne žalim se, ugl puno bolje nego protekle 2 godine. Međutim, kao da ta alergija nekako mora "izbiti" na površinu - ove godine me užasno svrbe i peku oči, ne mogu uopće staviti leće (ni ne pokušavam jer bih bjeloočnicu mogla komotno preimenovat u crvenoočnicu), pa me zanima ima li netko dobrih iskustava s nekim kapima za oči? :(
Stvarno se ne volim kljukat ljekovima i užasno me obeshrabruje činjenica da moram uzimat cijeli set ljekova da bih preživjela neki period, al ne znam što drugo :ne zna: Ne da mi se ić kod doktora, ionako mi je dosad za ovaj slučaj više pomogao forum nego doktorka :top:
Btw čini mi se da je i u Dalmaciji nešto procvjetalo, jer me kihanje mučilo već pred kraj godišnjeg?

sunce 11
27.08.2009., 08:20

Pa ono počnem kašljati i teško dišem, gušim se zbog alergije i imam dijagnozu alergijaska asma uzimala sam dvije godine ventolin i kad sam završila u bolnicu jer sam ostala bez zraka promjenili su mi terapiju i sad koristim symbicort ventolin više ne. Čini mi se da je on ipak prikladniji za prave asmatičare a ja ipak asmu imam samo u proljeće i ljeto dok po zimi ni traga njoj...

Logoo
27.08.2009., 08:51
dali ima netko za preporučiti kakve dobre kapi za oči?,jer me užasno svrbe,inače ovo ostalo sve u granicama normale,nema problema sa začepljenim nosom i disanjem,koristim lectranal,fliksonaze i fliksotide.

I ja imam iste simptome, najveći problem OČI, molim pomoć

btw. jel čuo netko za dr. Mirka Kneževića u Kninu. On navosno pomaže kod alergija

kaljinka
27.08.2009., 09:28
Pa ono počnem kašljati i teško dišem, gušim se zbog alergije i imam dijagnozu alergijaska asma uzimala sam dvije godine ventolin i kad sam završila u bolnicu jer sam ostala bez zraka promjenili su mi terapiju i sad koristim symbicort ventolin više ne. Čini mi se da je on ipak prikladniji za prave asmatičare a ja ipak asmu imam samo u proljeće i ljeto dok po zimi ni traga njoj...

dakle i uz ventolin si ostala bez zraka?:eek:

u čemu je razlika između ta dva lijeka?

Logoo
27.08.2009., 09:36
Ljudi jel bino netko u ovoj poliklinici i dali mu je pomoglo ?

http://www.poliklinika-klapan.com/index.php?menuID=128

sunce 11
27.08.2009., 09:50
dakle i uz ventolin si ostala bez zraka?:eek:

u čemu je razlika između ta dva lijeka?

Da nebi vjerovala ali i uz ventolin kad sam došla u bolnicu nisam skoro uopće imala kisika u krvi...a ovaj drugi lijek je više za alergijsku asmu dok je venntolin više za prave asmatičare...tako je bar meni rečeno

kaljinka
27.08.2009., 09:51
Da nebi vjerovala ali i uz ventolin kad sam došla u bolnicu nisam skoro uopće imala kisika u krvi...a ovaj drugi lijek je više za alergijsku asmu dok je venntolin više za prave asmatičare...tako je bar meni rečeno

to ću svakako pitati doktoricu jer i moj sin ima alergijsku astmu.

sunce 11
27.08.2009., 09:57
to ću svakako pitati doktoricu jer i moj sin ima alergijsku astmu.

Da pitaj neznam di on ide kod doktora al meni su kad sam bila na Jordanovcu rekli da terapija sa ventolinom koju su mi dali u drugoj bolnici nije dobra za alergijsku asmu i da ima pumpica baš za alergijsku asmu (tu ja sad uzimam) a da svi daju olako ventolin koji je više baš za ljude koji imaju pravu asmu.
Ovo se spremam sutra probati iako nikad nisam bila pa javim jel kaj pomaže iako mislim da nemože odmoći http://www.slanasoba.com/

Gabrielle Solis
27.08.2009., 10:31
med ti moze pomoci sigurno ja sam osjetio sa bagremovim, njega trosim jer mi je najbolji okus. popijem ga u vodi otopljenog ili sa mlijekom i kukuruznim pahuljicama uglavnom ujutro jednu zlicu.

svaki med je dobar za puno toga ali neki djeluju manje neki vise na odredjene segmente, tako da me ne cudi "med za alergiju". vjeovatno je samo neka vrsta ili mjesavina ali ko zna recept taj i zaradjuje jel tako.

med kupujte od domacih i manjih proizvođaca, pogotovo ako imate preporuke jer i sa medom se zna valjati posten narod.

samo naprijed.

e da i prestanak pusenja me je preporodio iako me jos uvijek cigareta zna smiriti kada puno smrcam ali uglavnom kada prestanete pusit svijet postane ugodnije mjesto i alergije se povlace.

ma, ja sam cudna biljka. uvijek nastojim ne uzet lijek ako mogu pronac neki prirodni put da mi bude bolje. evo, npr. mucila sam se s tom alergijom i cekala da stvarno postane kriticno prije nego progutam prvi claritine. naravno da ta metoda nije za svakoga. samo za ludjake ko ja. :)

radi se bas o "medu za alergiju". sastav: 87% mijesani med, 12% cvjetni prah, 1% liopilizirana maticna mlijec. ja sam jutros uzela prvu zlicicu i ne lici mi na niti jedan med koji sam dosad konzumirala - izgleda kao gusta tekucina i moram priznat da i nije nesto posebno sladak. mislim da je fora u tom cvjetnom prahu koji se nalazi unutra i dok ga konzumiras kroz duzi period (meni je savjetovao upotrebu godinu dana) provodis hiposenzibilizaciju (mislim da se to tako zove). za razliku od onih medova koje kupis po ducanima, a koji su neogranicenog roka trajanja, ovaj traje samo godinu dana. mala teglica kosta 118,00 kn.
evo link:
http://www.radovanpetrovic.com/index.php?kat=mjesavine&page=med_alergija&link=1

cura koja ga pije je imala jako pozitivno iskustvo. ne znam hoce li ovo cudo imat ikakvog efekta na mene... znat cu iduce godine u ovo vrijeme. :) a do tada mi ostaje moja novootkrivena ljubav - claritine. :)

inace, vec dva dana me ne svrbe oci i nisu crvene. valjda je claritine proradio. nisam stavljala nikakve kapi. jedino me grlo nesto sitno grebe i nos je zastopan jace nego je bio. tesko je spavat s takvim nosom, ali natrpam si jastuka pod glavu da si je podignem pa se uspijem i naspavat. :zzz:
hvala bogu, nikad nisam pusila tako da se ne moram mucit s odvikavanjem.

ako se netko od vas odluci konzumirat ovaj med ili ga vec konzumira, bas me zanima da cujem iskustva...

a svim ambrozicarima porucujem da se drze! znam da nije lako, ali bar si tu medjusobno mozemo olaksavat dusu. :grli: lakse je kad ima netko ko prozivljava slicno pa s njim mozes popricat. :)

sunce 11
27.08.2009., 10:38
ma, ja sam cudna biljka. uvijek nastojim ne uzet lijek ako mogu pronac neki prirodni put da mi bude bolje. evo, npr. mucila sam se s tom alergijom i cekala da stvarno postane kriticno prije nego progutam prvi claritine. naravno da ta metoda nije za svakoga. samo za ludjake ko ja. :)

radi se bas o "medu za alergiju". sastav: 87% mijesani med, 12% cvjetni prah, 1% liopilizirana maticna mlijec. ja sam jutros uzela prvu zlicicu i ne lici mi na niti jedan med koji sam dosad konzumirala - izgleda kao gusta tekucina i moram priznat da i nije nesto posebno sladak. mislim da je fora u tom cvjetnom prahu koji se nalazi unutra i dok ga konzumiras kroz duzi period (meni je savjetovao upotrebu godinu dana) provodis hiposenzibilizaciju (mislim da se to tako zove). za razliku od onih medova koje kupis po ducanima, a koji su neogranicenog roka trajanja, ovaj traje samo godinu dana. mala teglica kosta 118,00 kn.
evo link:
http://www.radovanpetrovic.com/index.php?kat=mjesavine&page=med_alergija&link=1

cura koja ga pije je imala jako pozitivno iskustvo. ne znam hoce li ovo cudo imat ikakvog efekta na mene... znat cu iduce godine u ovo vrijeme. :) a do tada mi ostaje moja novootkrivena ljubav - claritine. :)

inace, vec dva dana me ne svrbe oci i nisu crvene. valjda je claritine proradio. nisam stavljala nikakve kapi. jedino me grlo nesto sitno grebe i nos je zastopan jace nego je bio. tesko je spavat s takvim nosom, ali natrpam si jastuka pod glavu da si je podignem pa se uspijem i naspavat. :zzz:
hvala bogu, nikad nisam pusila tako da se ne moram mucit s odvikavanjem.

ako se netko od vas odluci konzumirat ovaj med ili ga vec konzumira, bas me zanima da cujem iskustva...

a svim ambrozicarima porucujem da se drze! znam da nije lako, ali bar si tu medjusobno mozemo olaksavat dusu. :grli: lakse je kad ima netko ko prozivljava slicno pa s njim mozes popricat. :)

Ja mislim da je med super stvar samo ja pošto imam alergiju na travu,korove i stabla jako loše podnosim med odmah kad ga uzmem oči mi se zacrvene počnem kihati i tak kontra efekt potiče mi alergiju valjda zbog cvijetnog praha neznam...:ne zna:

Gabrielle Solis
27.08.2009., 10:44
A nije ni more kao sto je bilo (i meni na Pagu losije nego u Zg u istom periodu) vec sam posumnjao da sam alergican na jos nesto sto raste dole, no sad mi je malo lakse kad cujem da i drugi isto osjete...

moja doktorica ljetuje na pagu i bas mi je neki dan rekla da tamo ima ambrozije. ja sam bila u puli prije 2 tjedna i nisam imala alergiju. ali cim sam se vratila u zg uhvatilo me. :(

Gabrielle Solis
27.08.2009., 10:51
Ja mislim da je med super stvar samo ja pošto imam alergiju na travu,korove i stabla jako loše podnosim med odmah kad ga uzmem oči mi se zacrvene počnem kihati i tak kontra efekt potiče mi alergiju valjda zbog cvijetnog praha neznam...:ne zna:

mozes nazvat tog petrovica i objasnit mu svoje stanje pa ce te on savjetovat je li ti ok to uzimat i kako. samo je malo problem dobit ga jer je prezauzet, ali budi uporna. i ja sam zvala nekoliko puta prije nego sam pricala s njim. potrazi broj na stranici.
i meni je rekao da je moguce da cu lose podnosit med, ali da ga onda treba uzimat u manjoj kolicini. ti mu vec reci da ga lose podnosis pa vid sta ce ti rec. ne znam... :ne zna:

frot66
27.08.2009., 11:52
Bok ambrozičari!!

Tražeći nešto na web-u o ambroziji, naletih i na ovu temu. Alergičan sam na ambroziju unatrag 4 godine. Testirao sam se odmah u proljeće druge godine, i nažalost, došao u vaš klub.
Od onda, kada sam skoro "umro" od kašlja probao sam svašta. Petrovićev med i žutu kremu, homeopatske pripravke, akunpukturu, terapiju u slanoj sobi itd.
Trenutno koristim Flomidan tablete svako veče, špricnem ujutro u svaku nosnicu Tafen, a za oči koristim jednom dnevno kapi Efflumidex.
Izbjegavam preveliki boravak na otvorenom, u autu mi radi klima, navečer se obavezno istuširam i operem kosu. Prije spavanja si upalim pročiščać zraka i spavam normalno. Obavezno pojedem jednu kašiku meda ujutro i jednu prije spavanja otopljenu u mlijeku.
Vrlo bitno, a skoro sam zaboravio, prije mjesec dana sam dobio injekciju nečega (vjerojatno kortikosteroida), pa mi je možda i zbog toga bolje.
A možda je sve u glavi?

dainty
27.08.2009., 12:27
Meni je danas tak loše. :tuzni: Mislim da mi je ovo najgori dan ove godine.

Gabrielle Solis
27.08.2009., 12:47
Bok ambrozičari!!

Tražeći nešto na web-u o ambroziji, naletih i na ovu temu. Alergičan sam na ambroziju unatrag 4 godine. Testirao sam se odmah u proljeće druge godine, i nažalost, došao u vaš klub.
Od onda, kada sam skoro "umro" od kašlja probao sam svašta. Petrovićev med i žutu kremu, homeopatske pripravke, akunpukturu, terapiju u slanoj sobi itd.
Trenutno koristim Flomidan tablete svako veče, špricnem ujutro u svaku nosnicu Tafen, a za oči koristim jednom dnevno kapi Efflumidex.
Izbjegavam preveliki boravak na otvorenom, u autu mi radi klima, navečer se obavezno istuširam i operem kosu. Prije spavanja si upalim pročiščać zraka i spavam normalno. Obavezno pojedem jednu kašiku meda ujutro i jednu prije spavanja otopljenu u mlijeku.
Vrlo bitno, a skoro sam zaboravio, prije mjesec dana sam dobio injekciju nečega (vjerojatno kortikosteroida), pa mi je možda i zbog toga bolje.
A možda je sve u glavi?

ovaj med ti nista nije pomogao za ambroziju? :( sad mi prijateljica kaze da bolje da konzumiram med za podizanje imuniteta. ma, ne znam vise koga slusat. :( :( :( :( :(
mislim da djelovanje injekcije kortikosteroida traje samo 24 sata. bar je meni tako rekla doktorica...

Gabrielle Solis
27.08.2009., 12:49
Meni je danas tak loše. :tuzni: Mislim da mi je ovo najgori dan ove godine.

:( drzi se klimatiziranog prostora. ne izlazi vani. za vikend kazu da bi moglo past malo kise pa bi nam svima trebalo bit malo bolje. :top:

sunce 11
27.08.2009., 13:08
:( drzi se klimatiziranog prostora. ne izlazi vani. za vikend kazu da bi moglo past malo kise pa bi nam svima trebalo bit malo bolje. :top:

Da da svi čekamo malo kišu da nam bude malo bolje....joj da bar malo padne i onda ja malo izlazim u život van napokon

Logoo
27.08.2009., 13:23
Bok ambrozičari!!

A možda je sve u glavi?

I šta kažeš, ove kapi za oči su ti dobe ? Dali si još neke koristio ?

Gabrielle Solis
27.08.2009., 13:35
Da da svi čekamo malo kišu da nam bude malo bolje....joj da bar malo padne i onda ja malo izlazim u život van napokon

e, da... zivot! izlazak medju normalnu populaciju. vec sam zaboravila sta znaci izlazit, druzit se, trenirat... samo poso - kuca. u birtije ne stajem. :(

frot66
27.08.2009., 13:43
ovaj med ti nista nije pomogao za ambroziju? :( sad mi prijateljica kaze da bolje da konzumiram med za podizanje imuniteta. ma, ne znam vise koga slusat. :( :( :( :( :(
mislim da djelovanje injekcije kortikosteroida traje samo 24 sata. bar je meni tako rekla doktorica...

istinu ti prijateljica govori. To i ja radim. Doduše jedem običan med, a ne od Radovanovića. Moj problem je da se sjetim svega kad je vrijeme ambrozije. Med bi trebalo uzimati tokom cijele godine.
Preporučio bih i akunpukturu. Moja kolegica, koja je krenula na moj nagovor, nema nikakovih simptoma, a ne pije nikakve tablete:top:.

frot66
27.08.2009., 13:45
I šta kažeš, ove kapi za oči su ti dobe ? Dali si još neke koristio ?

ne, doduše sestra mi je rekla nabaviti neke još bolje, pa ti javim. Ovima ističe rok ovaj tjedan... Kapi su čisto OK, prije njih nisam mogao ujutro oči otvoriti...

šnikerikik
27.08.2009., 14:42
toplo preporučam kapi "Opatanol", ove godine ih koristitm, i nekoliko min nakon što nakapam prestane svrbež i peckanje. nanose se ujutro i navečer.
koliko sam shvatila ljekarnicu, to su nove kapi i baš napravljene za alergijski rinitis.
50kn sam platila bez recepta, s receptom bi bile oko 30.
traju 4 tjedna...
koliko se sjećam djelovanja kapi koje sam prije koristila, kortikosteroidnih, ove mi puno bolje i brže djeluju.
eto
;-)
kišo padni!

Gabrielle Solis
27.08.2009., 15:24
istinu ti prijateljica govori. To i ja radim. Doduše jedem običan med, a ne od Radovanovića. Moj problem je da se sjetim svega kad je vrijeme ambrozije. Med bi trebalo uzimati tokom cijele godine.
Preporučio bih i akunpukturu. Moja kolegica, koja je krenula na moj nagovor, nema nikakovih simptoma, a ne pije nikakve tablete:top:.

pit cu ovaj do kraja 9-og pa kad ga potrosim, nabavit cu taj za imunitet. a ako budem mogla, pit cu i jedan i drugi cijelu godinu pa da onda vidimo sta ce bit iduce god.
mozda odem i na akupunkturu. ali, iskreno, bojim se igala. cim ih vidim padam u nesvijest.

Ambrozini
27.08.2009., 18:39
danas losije i to poslepodne, smrcam stalno, vise serija kihanja, nos funkcionise, oci svrbe, grlo takodje malo boli

27.8 simptomi - 7 / 10

kaljinka
27.08.2009., 18:49
moj sin je danas uspio napuhati 400 jedinica što je skoro 100% za njegovu dob!:cerek:
nekoliko tjedana je bilo oko 80 % :rolleyes:

Sljiva
27.08.2009., 21:36
toplo preporučam kapi "Opatanol", .............
koliko sam shvatila ljekarnicu, to su nove kapi i baš napravljene za alergijski rinitis.

Misliš na konjunktivitis, ne rinitis. :kava:
Rinitis je u nosu.

šnikerikik
27.08.2009., 21:56
hm da,krivo sam se izrazila - neprestano koristim "rinitis" kao skup simptoma, pa samim tim i konjunktivitis.

Sljiva
27.08.2009., 23:48
...i imam dijagnozu alergijaska asma....

Gle, asTma. Nije asma.
Kao što se kava ne kuha u džezmi nego džezvi.

frot66
28.08.2009., 07:29
pit cu ovaj do kraja 9-og pa kad ga potrosim, nabavit cu taj za imunitet. a ako budem mogla, pit cu i jedan i drugi cijelu godinu pa da onda vidimo sta ce bit iduce god.
mozda odem i na akupunkturu. ali, iskreno, bojim se igala. cim ih vidim padam u nesvijest.

Ne boj se nije strašno. Bio sam i ja prošle godine. Negdje oko 15-tak puta. Problem je bio što nisam skupio u kontinuitetu, a kao što sam i prije naveo, ne djeluje na sve ljude isto. Nekome pomogne, nekome ne.
Mene je samo strah kašlja i da mi se to ne pretvori u astmu. Imam i neki disk za to, mislim da se zove SERETIDE, ali ga, na moju sreću, ne koristim.
Netko je prije spomenuo more i kako je tamo imao problema. To se meni dogodilio prošle godine u Pakoštanima. Kihnuo sam jedno 40-tak puta zaredom, nos se zatvorio, zbogom spavanje... Poslije skužim da je Vransko jezero par kilometara dalje, a taj je dan puhao vjetar...

frot66
28.08.2009., 07:33
:top:I šta kažeš, ove kapi za oči su ti dobe ? Dali si još neke koristio ?

Danas dobio MAXIDEX, kapao, za sada OK!!

Skattemus
28.08.2009., 08:35
Gle, asTma. Nije asma.

Đezvi:mig:

sunce 11
28.08.2009., 08:41

:top:

Gabrielle Solis
28.08.2009., 08:53
danas losije i to poslepodne, smrcam stalno, vise serija kihanja, nos funkcionise, oci svrbe, grlo takodje malo boli

27.8 simptomi - 7 / 10

i meni je bilo losije jucer popodne. ujutro je bilo ko da nemam alergiju, a popodne i navecer da ne pricam. strasno! :(

kaljinka
28.08.2009., 08:57
Gle, asTma. Nije asma.

jesi ti neki dežurni poklopac?:rofl:

MeDiOkRiTeT
28.08.2009., 09:33
Jel problem samo u meni ili je danas vani katastrofa?!:ne zna:
Btw, ima li netko iskustva s aparatom Medinose (http://www.medikor.hr/proizvodi/proizvodi.aspx?kat=35)... anyone?

mujsapujsa
28.08.2009., 09:40
Moj klinac zadnje 3 godine išao na hipo.
Alergičan je na pelud pred ljeto i na ambroziju,međutim zadnje 2 god simptomi su mu minimalni,samo jutarnja začepljenost nosa i to ne previše.
Mislim da ću se natjerat da ga odvedem kroz 9. mjesec na ponovno ispitivanje,da barem ne mora više kroz godinu ići svaki tjedan na pikanje

Logoo
28.08.2009., 10:01
toplo preporučam kapi "Opatanol", ove godine ih koristitm, i nekoliko min nakon što nakapam prestane svrbež i peckanje. nanose se ujutro i navečer.
50kn sam platila bez recepta, s receptom bi bile oko 30.
traju 4 tjedna...
koliko se sjećam djelovanja kapi koje sam prije koristila, kortikosteroidnih, ove mi puno bolje i brže djeluju.
eto
;-)
kišo padni!

Hvala, bum probal. Jel neko probao kapi cromolyn, čitao na cybermed-u da ih doktor preporučuje ?

Logoo
28.08.2009., 10:05

Danas dobio MAXIDEX, kapao, za sada OK!!

Hvala, javi jel ostalo ok i držim:top:

ChocoKao
28.08.2009., 10:54
ChocoKao, tvoja prica prisjetila me dana kad sam isto tako rikavao. Da ne ispadnem "prepametan" jesi li probala bas sve od ovog sto cu nabrojati: S posla, ravno doma (ako ides autom obavezno klima plus zatvoriti dovod zraka), tusiranje i obavezno isprati nos vodom (dosta neugodno dok se ne naviknes, nesto kao primitivna metoda Rhonohorna, npr. kao da pijes vodu na nos, potegnes nutra van nutra van..), promjeniti frisku obleku, zatvoriti prozore i isklimatizirati stan (mozes proluftati nakratko da uneses novu dozu zraka prije klimatizacije), vrlo bitno antihistaminska tableta, kortikosteroidni sprej, pokusavati ne trljati oci ni puhati nos (koliko se to moze)....? Ebiga, bolje i to nego ostati bez noge.

Inace, pijem vec par dana ocat (pravi prirodni) nisam bas nesto poboljsanja osjetio (RedHawk, kako si ti ovih dana?)

Electric, probala sam sve navedeno... To mi je redovna procedura. Eto jucer mi je bilo tak lose da nisam uopce imala volje za net.
Ocat, med, sve isprobano... Na moru je bolje, ali da, nije savrseno. No, ne sjecam se, nisam dugo bila na moru u ovo doba godine.
Pijem tablete, i jedno vrijeme sam se trudila tako ispirati nos, ali kako nema ucinka tj ako ima onda je to tipa 5 minuta, ili mi se nos iziritira i od te vode pa reagira i na to, onda to ne radim.
Sutra najavljuju kisu. To je bar par sati mira nakon kise, a onda ambrozija pocne odpustati taj svoj polen duplim intenzitetom. Sva sretna kak je dobila energije za dalje.

alexxa
28.08.2009., 12:23
frot66 i ja sam se gušila od alergijske astme... svaki dan i noć su mi u razdoblju ambrozije bili pakao! popila sam ne znam ni sama koliko sirupa protiv kašlja, nisam mogla ni jesti a odspavati sam znala samo par sati u danu u sjedećem položaju!
to što se osjećaš puno bolje je zbog injekcije kortikosteroida. mene je mama natjerala na to kad me prije 2 g više nije mogla gledati u tom stanju. od stalnog kašlja sam čak dobila upalu živca na leđima! od tada mi uz flosteron ama baš ništa dodatno ne treba i napokon normalno funkcioniram :)
evo u osijeku totalna nestašica flosterona jer sve više ljudi ima sve jače reakcije. sva sreća pa sam ja po svoju išla na moru. ne znam inače što bih sada :ne zna:

Sljiva
28.08.2009., 23:32

Primjer što kažu ljudi koji tvrde da su Sarajlije ili u blizini: http://www.mycity.rs/Srpski-jezik/Dzezva-ili-djezva.html

Sljiva
28.08.2009., 23:32
jesi ti neki dežurni poklopac?:rofl:

Ne, ja sam dežuni pokopac. :D

antik
29.08.2009., 11:52
dođe mi da se iselim iz rvacke zbog ambrozije....

maca maradona
29.08.2009., 12:11
dođe mi da se iselim iz rvacke zbog ambrozije....

...da, i meni, recimo u Madjarsku hehehe:lol:

maca maradona
29.08.2009., 12:16
Za one koji pitaju: koristim Medinose tjedan dana, i cini mi se da malo po malo djeluje.
Za one koji pitaju: bio sam kod Klapana prosle godine ali na kraju sezone ambrozije tako da ne mogu tvrditi da pomaze terapija njegovim laserom,
al mi je pomogla da se skinem s operila.
Ove godine sam oprezniji s operilom, samo navecer kapam, i nastojim po Sljivinom savjetu po jednu nosnicu svaki drugi dan, tako da rastezem navlacenje.
Jucer je bilo grozno popodne, bio sam vani cijeli dan pa je uzelo maha.
Danas je bolje.:)

Ambrozini
29.08.2009., 20:48
danas kod mene najgori dan. sve je zaskripalo, trebao sam da idemu bioskop navece ali nisam mogao, ustvari krenuo sam ali sve gore i gore me je stezalo, morao sam da se vratim. kako da gledam film u ovakvom stanju :( .

29.08 simptomi - 8 / 10

Electric
29.08.2009., 20:50
Kaj, svima dobro?!...nis se ne pise.

Meni danas dosta los dan. (jedino sto je bilo razlicito od ostalih dana je da sam malo spavao prosle noci)

Simptomi 7/10

Electric
29.08.2009., 20:56
danas kod mene najgori dan. sve je zaskripalo, trebao sam da idemu bioskop navece ali nisam mogao, ustvari krenuo sam ali sve gore i gore me je stezalo, morao sam da se vratim. kako da gledam film u ovakvom stanju :( .

29.08 simptomi - 8 / 10

Kao da smo se dogovorili :)....pogle tajming

Ambrozini
29.08.2009., 20:58
Kao da smo se dogovorili :)....pogle tajming

:rofl:
znaci i kod tebe lose danas

Ambrozini
29.08.2009., 21:02
a da probamo malo da definisemo ocenu simptoma,
evo ja sam stavio 8 / 10 danas jer je sve lose, non curi stalno, smrcam non stop,skoro pa zapusen skroz, kihanje u serijama na svaka 2,3 sata, oci peku, grlo boli. medjutim jos nisam u potpunusti izgubio culo ukusa i mirisa pa zato nije 9 /10...

Electric
29.08.2009., 21:05
:rofl:
znaci i kod tebe lose danas

Najlosiji dan ove sezone. A veselio sam se kisi. Nazalost nadrukao sam se prije podne kad je onaj vjetar sve digao. Nos predvecer prestao zezat ali oci bi iscupao van....Kod tebe bilo kise?

Electric
29.08.2009., 21:12
a da probamo malo da definisemo ocenu simptoma,
evo ja sam stavio 8 / 10 danas jer je sve lose, non curi stalno, smrcam non stop,skoro pa zapusen skroz, kihanje u serijama na svaka 2,3 sata, oci peku, grlo boli. medjutim jos nisam u potpunusti izgubio culo ukusa i mirisa pa zato nije 9 /10...

Otprilike si opisao moje stanje jedino me grlo ne boli. Mislio sam staviti ocjenu 8 ali me popustio nos pa sam smanjio na 7 (pala kisa u Zg). Inace, zena mi dan prezivjela sa simptomima 2-3. Ne razumijem kako. Inace ona zna kihati zeli si nos otrgnjuti a meni skoro nist. :ne zna:

solar
29.08.2009., 21:13
mene na poslu spašava klima.. a glede ventolina - imam ga jer u sezoni cvata ambrozije obavezno doživim 3-4 asmatična napadaja. uvijek me napadaj ulovi pred jutro i onda me ventolin spasi od gušenja. i nije prešlo u kroničnu astmu.
ovih dana mi je dobro, danas nisam ni kihnuo, ujutro sam par puta ispuhao nos i zasvrbile su me oči nakon onog vjetra.

e da - ti napadaji astme se uvijek dogode poslije kiše.. navodno pelud nabubri od vlage pa djeluje još agresivnije.

i dalje tablete aerius i flixonase spray.

frot66
30.08.2009., 09:20
frot66 i ja sam se gušila od alergijske astme... svaki dan i noć su mi u razdoblju ambrozije bili pakao! popila sam ne znam ni sama koliko sirupa protiv kašlja, nisam mogla ni jesti a odspavati sam znala samo par sati u danu u sjedećem položaju!
to što se osjećaš puno bolje je zbog injekcije kortikosteroida. mene je mama natjerala na to kad me prije 2 g više nije mogla gledati u tom stanju. od stalnog kašlja sam čak dobila upalu živca na leđima! od tada mi uz flosteron ama baš ništa dodatno ne treba i napokon normalno funkcioniram :)
evo u osijeku totalna nestašica flosterona jer sve više ljudi ima sve jače reakcije. sva sreća pa sam ja po svoju išla na moru. ne znam inače što bih sada :ne zna:

Alexxa, što je flosteron?

frot66
30.08.2009., 09:24
Istina, svih ovih dana mi je bilo relativno dobro. Jučer poslije vjetra nisam mogao disati. Ventolinu i SERITIDE diskusu izašao rok. Završio na hitnoj. Dobio injekciju nečega. Jedva zaspao. Danas ista stvar. U plućima mi sve zviždi. Idem popodne kod dežurnog na inhalaciju...:flop:

alexxa
30.08.2009., 10:47
http://www.tegobe.com/vademecumi/krka/flosterv.html

jbga, sve mi bilo savršeno do sinoć. izašla van, padala kiša i sad su mi kao malo suženi dišni putevi. nije valjda da mi flosteron već sad popušta?! nadam se da fantaziram. ako se počne pogoršavati odoh iz slavonije kvragu i posao i sve!!

MeDiOkRiTeT
30.08.2009., 11:58
Ja sam se veselila kiši međutim... ništa nije pomogla. Danas mi pogotovo teško pada disanje. A oči, oči su i dalje katastrofa... :(

kaljinka
30.08.2009., 12:35
Ja sam se veselila kiši međutim... ništa nije pomogla. Danas mi pogotovo teško pada disanje. A oči, oči su i dalje katastrofa... :(

meni to isto ne ide u glavu?!:rolleyes:

juče po najvećem pljusku moj sin je jako reagirao.:( oči otečene , crvene a danas ne prestake kihati.

sunce 11
30.08.2009., 14:12

Slažem se ja sam se tako jako veselila kiši ali jučer mi je bio najgori dan ove godine, jedva dišem, oči potpuna koma crvene jedva gledam.... :(

Ambrozini
30.08.2009., 19:28
Lose i danas. Oci nadrazene i suze, nos blokiran a grlo boli i svrbi.
Ni meni posle kise nije bolje.
Simptomi 8 / 10

Inace sad se vidi koliko nije tacno ono sto prikazuju da je najveca koncentracija polena Ambrozije od 15.8 - 15.9, jer meni do prekjuce sve bilo laganica, a zakljucujem po komentarima da je i drugima tako. Sad su izgleda pocele visoke koncentracije i sad je poceo period najgoreg, a ko zna koliko ce da traje...

nugi
31.08.2009., 08:09
Evo da i ja doprinesem svojim iskustvom u borbi sa ambrozijom. Oči peku, grlo boli, a nos je priča za sebe. Operacija septuma, kapanje čitav život, dišem na usta itd. Mislim da čitava priča oko imuniteta, baš skroz i ne stoji, možda je to u mom slučaju (nemam nikakvih drugih zdrastvenih problema, čitav život se bavim sportom, sve jedem i relativno pazim na zdravlje, prebolio sve dječje bolesti), a ostale lako prebolim ... Za oči jedino pomaže umivanje, za grlo, nekakav bombončić, a za najranjiviji nos sam našao rješenje sasvim slučajno (djetetu je stalno curila krv iz nosa i nakon opsežnih pretraga, zaključak rane u nosu, a lječenje sa bivacin masti, namazati lagano šupljinu nosa i njoj pomoglo), poučen iskustvom, nemam što izgubiti, probao i ja tretiram, 1 puta dnevno nekih mjesec, dva i ja više ne kišem i šmrcam. Prošle godine bi kihnuo 50-tak puta dnevno, a sada možda 5 puta. Ne znam jedino i nisam nikoga pitao za posljedice mazanja bivacin maščom u nos, u malo dužem razdoblju!
Nisam stručnjak ali osjećam promjene, ako je netko hrabar, neka proba!

Ljudi, moram sam sebe citirati, vidim da me nitko nije ozbiljno shvatio! Do prošle godine sam bio 2 mjeseca ko zombi, usljed "kuglica" ambrozije, imao sam terapije (belodin i ne sječam se kaj je još bilo), u nos stavljao onu celulozu(mislim da je "nasal") ili nekaj slično, med itd. i ništa, nikakvih pomaka na bolje!
Evo svi, koliko vidim "umirete" u ovom razdoblju, a ja sam skoro zaboravio da sam imao alergiju na tu opaku biljku!!
Probajte, nemate što izgubiti, obična "Bivacin" mast, koja se koristi kod ozlljeda(posjekotine, ogrebotine itd). Što se tiče grla, lakše podnosim peckanje grla, jer ne šmrcam, kišem, a i na oči skoro zaboravim!
Pozdrav!

Mostly Harmless
31.08.2009., 08:17
prešla na aeris + flixonase,

ah,
hodam okolo.
vani. :cerek:
i dišem!!!

:jumping:

hvala vam na preporuci!

Electric
31.08.2009., 09:06
Lose i danas. Oci nadrazene i suze, nos blokiran a grlo boli i svrbi.
Ni meni posle kise nije bolje.
Simptomi 8 / 10

Inace sad se vidi koliko nije tacno ono sto prikazuju da je najveca koncentracija polena Ambrozije od 15.8 - 15.9, jer meni do prekjuce sve bilo laganica, a zakljucujem po komentarima da je i drugima tako. Sad su izgleda pocele visoke koncentracije i sad je poceo period najgoreg, a ko zna koliko ce da traje...

Citao sam na forumu tekstove od prijasnjih sezona....uglavnom prica zavrsava negdje oko 15 makar je bilo i ljudi koji su 20.9. jos osjecali simptome.
Mislim da nebi trebalo biti losije nego protekli tjedan uz intervale losijih i manje losijih perioda.

Gabrielle Solis
31.08.2009., 09:24
Ljudi, moram sam sebe citirati, vidim da me nitko nije ozbiljno shvatio! Do prošle godine sam bio 2 mjeseca ko zombi, usljed "kuglica" ambrozije, imao sam terapije (belodin i ne sječam se kaj je još bilo), u nos stavljao onu celulozu(mislim da je "nasal") ili nekaj slično, med itd. i ništa, nikakvih pomaka na bolje!
Evo svi, koliko vidim "umirete" u ovom razdoblju, a ja sam skoro zaboravio da sam imao alergiju na tu opaku biljku!!
Probajte, nemate što izgubiti, obična "Bivacin" mast, koja se koristi kod ozlljeda(posjekotine, ogrebotine itd). Što se tiče grla, lakše podnosim peckanje grla, jer ne šmrcam, kišem, a i na oči skoro zaboravim!
Pozdrav!

ja ne stavim bivacin nego bepanthen - namazem malo na ocne kapke i ispod ociju (nikako u oci), malo na nos i ova 2 dana otkad to radim oci i nos su ko novi. iskreno, ne znam vise je li to ima veze s bepanthenom ili onim medom za alergiju kojeg sam spominjala ili je mozda claritine poceo djelovat, ali ja ne koristim nikave kapi ni za nos ni za oci i osjecam se poprilicno bolje. naravno, izbjegavam izlaske vani i nastojim boravit u klimatiziranom prostoru, ali prije bi me hvatalo svugdje... sad me jedino malo grlo grebe... stvarno vise nista ne kuzim...
zao mi je sta cujem da vas je dosta kojima je bilo stvarno lose ovaj vikend. izgleda da kisa nije puno pomogla... a toliko samo je prizeljkivali... :(

Tursiops truncatus
31.08.2009., 10:31
Moj muz je alergican na pelud i zadnja dva dana mu je jako lose. Uz uobicajeno pecenje i crvenilo ociju, kihajne, pun nos, suho grlo preko noci... jutros ima temperaturu i proljev. Jako je iscrpljen i sada ne zna da li su ovi simptomi takodjer povezani sa alergijom - da li je slicno bilo i nekom od vas? Citala sam vas, ali nisam stigla proci sve sranice...
Tesko je natjerat ga doktoru, ali ako se danas nista ne promjeni odvuci cu ga nekako.
Pije Tinidil, jednom dnevno. Nista drugo... Naravno, poceo ga piti tek kad su se pojavili simptomi, prije cca dva tjedna - pretpostavljam da bi trebalo poceti i prije?
Moze li na svoju ruku uzeti nesto drugo i sto preporucate?

Ovo proljece je pio Biobran kako bi ojacao imunitet. Ne znam da li zbog toga ili koncentracija peludi nije bila tako jaka, ali jedva da je nesto osjetio... do ambrozije.

Hvala!

Gabrielle Solis
31.08.2009., 12:13
Moj muz je alergican na pelud i zadnja dva dana mu je jako lose. Uz uobicajeno pecenje i crvenilo ociju, kihajne, pun nos, suho grlo preko noci... jutros ima temperaturu i proljev. Jako je iscrpljen i sada ne zna da li su ovi simptomi takodjer povezani sa alergijom - da li je slicno bilo i nekom od vas? Citala sam vas, ali nisam stigla proci sve sranice...
Tesko je natjerat ga doktoru, ali ako se danas nista ne promjeni odvuci cu ga nekako.
Pije Tinidil, jednom dnevno. Nista drugo... Naravno, poceo ga piti tek kad su se pojavili simptomi, prije cca dva tjedna - pretpostavljam da bi trebalo poceti i prije?
Moze li na svoju ruku uzeti nesto drugo i sto preporucate?

Ovo proljece je pio Biobran kako bi ojacao imunitet. Ne znam da li zbog toga ili koncentracija peludi nije bila tako jaka, ali jedva da je nesto osjetio... do ambrozije.

Hvala!

mislim da su temperatura i proljev povezani s necim drugim. to mi se ne cine kao simptomi alergije. mozda se varam...
u svakom slucaju, najbolje bi mu bilo da sutra ujutro ode kod doktora izvadit krv pa da po nalazima vidite ima li kakvu virozicu ili bakteriju. neka onda doktoru kaze da mu ne djeluje Timidil i trazi nesto drugo. ako mu je tako lose od alergije i ako mu lijek jos nije poceo djelovat, mogu mu na hitnoj dat lijek intravenozno pa ce trenutno osjetit olaksanje. mom tati su jedne godine tako napravili jer nije na vrijeme poceo uzimat lijek i bilo mu je odmah bolje. nakon toga je samo redovno nastavio piti Rinolan...
drzim fige.

Logoo
31.08.2009., 12:29
Pozdrav!

Probali bi ako nam otkriješ kako je koristiš, gdje je mažeš i koliko često :rofl:

nugi
31.08.2009., 13:47
Probali bi ako nam otkriješ kako je koristiš, gdje je mažeš i koliko često :rofl:

Stavim na mali prst, onoliko koliko je dovoljno da u tankom sloju ispunim unutrašnjost nosnice, izvrtim par puta po nosu, "kao da ga kopam", a ako se to nekome gadi, neka stavi na uhočistilicu i utrlja.
Radi se u količini jedva vidljivoj i tako jedan puta dnevno (kako se sjetim, ujutro ili uvečer).
Napominjem, ne znam za nuspojave, ja koristim već mjesec i pol i ne znam koliko dugo se smije koristiti, ali smatram se izlječenim, s obzirom da je već procvala ambrozija i da je ima u izobilju!!!

Gabrielle Solis
01.09.2009., 08:48
Stavim na mali prst, onoliko koliko je dovoljno da u tankom sloju ispunim unutrašnjost nosnice, izvrtim par puta po nosu, "kao da ga kopam", a ako se to nekome gadi, neka stavi na uhočistilicu i utrlja.
Radi se u količini jedva vidljivoj i tako jedan puta dnevno (kako se sjetim, ujutro ili uvečer).
Napominjem, ne znam za nuspojave, ja koristim već mjesec i pol i ne znam koliko dugo se smije koristiti, ali smatram se izlječenim, s obzirom da je već procvala ambrozija i da je ima u izobilju!!!

mislim da je Bivacin antibiotska kremica...

nugi
01.09.2009., 11:10
mislim da je Bivacin antibiotska kremica...

To je točno, čak i na njoj piše da je samo za vanjsku upotrebu, ali kao što sam ranije naveo, kirurg u vinogradskoj bolnici, nakon opsežnih pretraga, vezanih uz često krvarenje iz nosa moje kčeri, prepisao bivacin mast.
Pomoglo je njoj, a vidim i da pomaže meni, jer je očigledno da imam puno rana u nosu(operacija, dugotrajno kapanje itd.). Postoji i metoda tretiranja laserom( ili nešto slično-gledao sam na tv ali davno, pa se ne sjećam), koja isto tako pomaže da rane u nosu zacijele i samim tim sluznica, lakše podnosi sve napasnike( pelud, prašina itd.).

frot66
01.09.2009., 12:02
Ima li netko od vas problema s kašljem? Kako rješavate taj problem? Ja ne kišem više, ne curi mi nos (jako), ne peku me oči (povremeno), ali me ubija kašalj!!!

Logoo
01.09.2009., 18:23
To je točno, čak i na njoj piše da je samo za vanjsku upotrebu, ali kao što sam ranije naveo, kirurg u vinogradskoj bolnici, nakon opsežnih pretraga, vezanih uz često krvarenje iz nosa moje kčeri, prepisao bivacin mast.
Pomoglo je njoj, a vidim i da pomaže meni, jer je očigledno da imam puno rana u nosu(operacija, dugotrajno kapanje itd.). Postoji i metoda tretiranja laserom( ili nešto slično-gledao sam na tv ali davno, pa se ne sjećam), koja isto tako pomaže da rane u nosu zacijele i samim tim sluznica, lakše podnosi sve napasnike( pelud, prašina itd.).

Možda je to ovo

MeDiOkRiTeT
01.09.2009., 23:15
Ima li netko od vas problema s kašljem? Kako rješavate taj problem? Ja ne kišem više, ne curi mi nos (jako), ne peku me oči (povremeno), ali me ubija kašalj!!!
Haha ovako nekako je i meni bilo danas, čak nisam Flixonase stavljala ni sinoć ni večeras :s, samo Flonidan ujutro i samo me malo zezalo disanje - tj. pri dubljem udisaju bi mi dolazilo da zakašljem. Večeras - super. Od simptoma samo blagi svrbež očiju, ali ništa nepodnošljivo... :top:

nugi
02.09.2009., 09:14
Možda je to ovo

Da to je to!

kaljinka
02.09.2009., 09:17
moj sin je dobio opstruktivni bronhitis ali mi je ostalo nejasno je li u vezi s alergijom.:confused:

sada je pojačano na ventolinu i flixotidu ali još nema kašlja osim što se povremeno buni da slabije diše.:rolleyes:

ne znam da li kašalj tek slijedi i može li pojačati astmu.:(

Ambrozini
03.09.2009., 07:31
kos mene ovih dana ok, poslednja tri dana i jutros simptomi 2 / 10. :top:

sunce 11
03.09.2009., 07:34

E da je meni barem tako :(

Ambrozini
03.09.2009., 07:47
bice bolje, jos samo malo treba izdrzati, max 7 dana i onda bi trebalo poceti da opada koncentracija polena u vazduhu.

kaljinka
03.09.2009., 08:04
bice bolje, jos samo malo treba izdrzati, max 7 dana i onda bi trebalo poceti da opada koncentracija polena u vazduhu.

:s:s:s daj bože tim više jer tada izlazi iz rizične skupine astmatičara u vezi s gripom.:rolleyes:

nadam se da će ostma ostati samo "alergijska" i da neće preći u kroničnu...

sunce 11
03.09.2009., 08:22

joj nadam se već polako ludim kako me jako muči :(

Logoo
03.09.2009., 08:52

Kod mene isto puno, puno bolje.....2/10

Mislim da je to to do 15.2. a onda ajmo jovo nanovo.... :-(

sunce 11
03.09.2009., 09:14

Vidim svima je bolje, ja jedva dišem nadam se da ću se i ja uskoro moći pohvaliti da me popušta....

frot66
03.09.2009., 10:55
mene kašalj i dalje muči. Dobro zaspim i onda me probudi kašalj... Umoran sam za popiz...!!

MeDiOkRiTeT
03.09.2009., 11:57
Tek što sam se pohvalila, sutradan - polumrtva!
Rezime: sad jedva dišem, pluća škripe, navečer dišem kroz vlažnu maramicu (pamučnu), dijapazonu svojih droga sam pridružila i Alomide kapi za oči (tek sam ih jednom stavila, ne vidim efekt još...) i nastojim preživjet ovaj užas. :(

Electric
03.09.2009., 12:30
zadnja tri dana rekao bi da je nema vise. (samo Letizen tableta ujutro - simptomi 0/10 - lokacija: Zagreb, Jarun)

Sunce 11, jel mozda u tvojoj blizini "rasadnik" tog draca.
Zanima me tvoja mikro lokacija, cisto onako za usporedbu.

sunce 11
03.09.2009., 13:03
zadnja tri dana rekao bi da je nema vise. (samo Letizen tableta ujutro - simptomi 0/10 - lokacija: Zagreb, Jarun)

Sunce 11, jel mozda u tvojoj blizini "rasadnik" tog draca.
Zanima me tvoja mikro lokacija, cisto onako za usporedbu.

Ja sam ti Novi Zagreb istok tamo je ima za poluditi meni je baš dosta loše zadnjih dana :( Ništa.... imam puno prijatelja i rodbine na Jarunu pa možda da se nekom od njih preselim dok kod mene ne nestane :ne zna:

frot66
03.09.2009., 14:29
a što da ja kažem??!! Slavonija je puna!!

Ambrozini
03.09.2009., 16:23

mislis 15.8. ustvari prema kalendarima period visoke koncentracije je od 15.7. do 15.8, ali ja mislim da su ove dve sedmice (tjedna) kraj avgusta i pocetak septembra najgore. tako da mislim da ce ovo biti jos 7 dana i onda bi trebalo da popusti na umerene koncentracije i posle ciao ambrozia.

sto kaze Electric ni ja ne znam kako to da razlicito reagujemo i to sa velikim oscilacijama (dobro / lose) u kratkim intervalima. Moze biti da je ipak u pitanju lokacija, jer ako se vrsilo suzbjanje ambrozije u nekom mestu onda je to imalo efekta, zbog toga sto ovaj mesec gotovo da nije bilo vetra, i onda su stanovnici ociscenih podrucja mogli osetiti poboljsanje, a kada duva jak vetar onda ne vredi nista, 200 km se raznosi polen.

Sljiva
03.09.2009., 18:42
mislis 15.8.

Kad je čovjek napisao 15.2. mislim da je mislio na lijesku.
A onda cvate u to zimsko doba. Znam to jako dobro.

diavoletta
03.09.2009., 22:49

ja sam strašno kašljala, imala sam prave napadaje kašlja, osobito navečer, a pomogle su mi tabletice Rinolan.....pijem ih od 5-og mjeseca i dok sam na njima super je......a namjeravam ih pit dok se ne smiri stanje s ambrozijom i ostalim peludima

Logoo
04.09.2009., 11:32
Kad je čovjek napisao 15.2. mislim da je mislio na lijesku.
A onda cvate u to zimsko doba. Znam to jako dobro.

Točno, ljeska i ambrozija su moje bolne točke, s tim da me ambrozija razbija :flop:

Electric
04.09.2009., 14:27
[QUOTE=sunce 11;22362983]Ja sam ti Novi Zagreb istok tamo je ima za poluditi meni je baš dosta loše zadnjih dana :( Ništa.... imam puno prijatelja i rodbine na Jarunu pa možda da se nekom od njih preselim dok kod mene ne nestane :

Izgleda da se to govno siri kao svjetlost....(intenzitet opada s kvadratom udaljenosti) :cerek:

dancing shadow
04.09.2009., 16:33
Pozdrav ljudi,i mene muče isti problemi kao i vas.Sve je bilo O.K do prije tri godine. Prošle dvije su bile za nekako izdržati,ali ove godine je katastofa. Hvala Bogu da postoji Forum da se ne osjećam usamljeno jer me svi oko mene bijelo gledaju i uopće ne shvaćaju šta proživljavamo.

Ambrozini
04.09.2009., 17:22
opet lose. oci, nos, i kijavica. lice mi je crveno i ogrubilo od stalnog brisanja.

3.9 simptomi 7/10 :flop:

sunce przi kao da je polovina jula a ne pocetak septembra, dokle vise

solar
04.09.2009., 18:18
mene danas mučio kašalj a sad me svrbe oči..

ambrozija
04.09.2009., 21:31
... jadni mi :( ... al' ajd' evo malo kiše
... ja sam i ove godine na desetak dana pobjegla u Dalmatinsku zagoru, al ovo govno je i dolje - istina nisam ga vidjela (ovi dolje nisu ni čuli za ambroziju :D ), al' sam ga itakako osjetila. Mislim da je nema baš previše, ali dovoljno da ja reagiram ... pomagao mi je telfast u dozi od 120 mg - ovdje u Zg ne pomaže (kao što netko reče k'o sveta vodica :p ) ... uglavnom od sutra pojačavam dozu, ujutro i navečer :rolleyes: ... na Rabu je nema - uživacija od desetak dana, ni šmrcnula nisam :top:

ANUŠKA
05.09.2009., 07:56
Meni tek ovaj tjedan počeli svi simptomi: To znači buđenje u zoru zbog kihanja i curenja nosa , odlazak na spavanje nakon dva sata kad mi počne djelovati lijek koji bi se trebao uzimati 1xdnevno , a ne 3x.Cjelodnevni umor , pečenje očiju , curenje nosa , kihanje . Simptpmi 9/10. Ne gušim se kad pijem terapiju. Luda sam od toga. Svake godine ista priča i na kraju kao šlag na torti svaki rujan , kad ode ambrozija , dobijem upalu sinusa. Svake.
Prošle noći sam mazala nos sa kremom što je netko ovdje rekao i smatra se "izliječenim" . Mogu se samo nasmijati. Sad mi cure masni šmrklji. Eto , da se malo potužim . Šmrkavi pozdrav!

dancing shadow
05.09.2009., 18:02
Kiša mi nije pomogla niti malo!:confused:

senjorita mamita
05.09.2009., 19:32
I ove godine izostali simptomi ambrozije bez ikakvih lijekova:top:! Sve pripisujem matičnoj mliječi :s

KAROJE
06.09.2009., 02:39
Meni tek ovaj tjedan počeli svi simptomi: To znači buđenje u zoru zbog kihanja i curenja nosa , odlazak na spavanje nakon dva sata kad mi počne djelovati lijek koji bi se trebao uzimati 1xdnevno , a ne 3x.Cjelodnevni umor , pečenje očiju , curenje nosa , kihanje . Simptpmi 9/10. Ne gušim se kad pijem terapiju. Luda sam od toga. Svake godine ista priča i na kraju kao šlag na torti svaki rujan , kad ode ambrozija , dobijem upalu sinusa. Svake.
Prošle noći sam mazala nos sa kremom što je netko ovdje rekao i smatra se "izliječenim" . Mogu se samo nasmijati. Sad mi cure masni šmrklji. Eto , da se malo potužim . Šmrkavi pozdrav!

Sve sam ja to godinama isto proživljavao nema šta nisam probao od ljijekova osim kortikosterida.Nije bilo pomoći nisam više znao šta da radim ali za nevjerovat problem je riješila mala pčelica.

Dve žlice meda ujutro popodne i navečer + matična mlijeć+ saće + propolis, med mora bit od seljaka, ne industriski prerađn i mora bit vrcan u 7mj po mogućnost livadski.
Za nevjerovat kao rukom odnešeno niti da kihnem a kamoli gušenje što sam nekad imao.
http://vinkovci.com.hr/blog/hrvatska/med-umjesto-antihistaminika/

Nakon ovog životnog iskustva promjenio sam kompletnu psihologiju razmišljanja ,sad imam svoju košnicu.Ako je za čovjeka u Indiji krava sveta životinja onda je za mene sveta životinja ova mala pčelica hvala joj puno.

KAROJE
06.09.2009., 03:06
Nemojte molim vas da netko pomisli da je ovo neko zezanje odgovorno tvrdim ovo što sa napisao u predhodnom postu.Stojim iza svega svojim punim imenom i prezimenom i brojem telefona.

Med, propolis, pelud, matična mliječ, najučinkovitiji su prirodni odgovor na poremećaje i bolesti ovo moje iskustvo je dokaz tome.Ne treba pdcijeniti moć prirode možda smo tu i pogriješili.

dancing shadow
06.09.2009., 12:00
A gdje se to sve može kupiti,taj med,matična mliječ,propolois...:ne zna:

solar
06.09.2009., 20:14
karoje, i mene zanima matična mliječ.. gdje ju nabavljaš, u kojem obliku i kako ju konzumiraš? naime ja sam prošle godine probao s matičnom mliječi (pripravak s medom i propolisom) i nije mi baš pomoglo :ne zna:

kaljinka
06.09.2009., 20:36
općenito je teško pronaći pravu matičnu mliječ. ovo što kupim kod medara je 3 % u teglici meda i to ako im je za vjerovat.

tako da kupim sintetičku u ljekarni.:ne zna: