PDA

View Full Version : Sarajevo

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17

Lesli Eldridž
25.10.2011., 19:04
Jah imaju i dvije kafane Tito, ko voli da se fura na socijalističku koreografiju i stare pjesme (zabavne i rok naravno), to je dobro ljeti imaju finu baštu, a nije loše ni zimi. To su neki već rekli pa eto da dodam.

Čiribimbaš
25.10.2011., 21:11
Hvala ti Lesli jos par puta uvjeria si me da tamo ne iden:)je napisano je skoro sve ..razumin to si sve dobro objasnia neki poginili, neki otisli..sve mi je jasno..a pretpostavljan da imas vise od 45..mozda grijesin..malo je tema zamrla, ali sad ce to ozivit sad ce se ubrzo pocet rezervirat smjestaji odnosno ono sto je ostalo..i ako neko oce vidia san da postoji sarajevo free tour vodi je momak kojeg na tripadvisoru hvali toliko stranaca da je to cudo..na kraju mu se moze dat koja marka za trud i to je to..momka ne znan nego eto mozda ce se nekome to ucinit dobro..ima svoju stranicu..cini mi se bolji nego ostale ture po komentarima koje san procita..Lesli ako oces castin te s cin oces kad doden:)hvala ti na tipkanju..

Lesli Eldridž
25.10.2011., 21:42
Hvala ti Lesli jos par puta uvjeria si me da tamo ne iden:)je napisano je skoro sve ..razumin to si sve dobro objasnia neki poginili, neki otisli..sve mi je jasno..a pretpostavljan da imas vise od 45..mozda grijesin..malo je tema zamrla, ali sad ce to ozivit sad ce se ubrzo pocet rezervirat smjestaji odnosno ono sto je ostalo..i ako neko oce vidia san da postoji sarajevo free tour vodi je momak kojeg na tripadvisoru hvali toliko stranaca da je to cudo..na kraju mu se moze dat koja marka za trud i to je to..momka ne znan nego eto mozda ce se nekome to ucinit dobro..ima svoju stranicu..cini mi se bolji nego ostale ture po komentarima koje san procita..Lesli ako oces castin te s cin oces kad doden:)hvala ti na tipkanju..E hvala ti na ponudi. A nemam baš 45, malko manje...:)

Lesli Eldridž
25.10.2011., 21:43
A probaj i sa tim momkom da se povežeš, može bit da je dobro, ako ga hvale onda je valjda ok...

diogena
28.10.2011., 11:58
"Vidis, Sarajevo je srednjeg roda... Kao dete.. Zaigrano.. Prostodušno.. Naivno..
Beograd je, recimo, Taj Beograd.. Muskarčina.. Svaca i galamdžija u raspasanoj beloj košulji, na hoklici pred prepadnutim svircima.. I Zagreb je Gospon Zagreb.. Koketni geblovski brcici, prefrigani šmek preko jutarnje štampe.. Najveću larnu podigne kad zvecne kašičicom o rub porcelanske šoljice.
Pa Gospođa Ljubljana.. Snežna Kraljica. Uobražena, elegantna, racionalna.. Koja je tako hladno napustila taj brak iz računa, čim je shvatila da računa vise nema..
A Sarajevo.. Lakoverno, detinjasto.. Zato ono prvo i pruža ruke.."

Ćevapi Kod Želje ili Hodžića su obvavezni. Tek nakon što se pojedu pravi sarajevski ćevapi shvaća se da se orginal ne ponavlja .Poseban je osjećaj i ispijanje turske kave u malo drugačijim caffe barovima, kao što je "Miris" na Baščaršiji. Stolica nema, a kava dolazi u džezvicama i fildžanima. Naravno i s rahat-lokumom. U njemu je moguće naručiti i nargilu s okusima.
Buregdžinice su još jedno obavezno mjesto za posjetiti u Sarajevu, ali u Bosni je samo burek s mesom, a onaj sa sirom - sirnica
Otić u Sarajevo,a ne posjetiti Baščaršiju je kao doći u Rim,a ne vidjeti Rim J- Ove vrludave ulice odvest će vas i u pokoji kafić, slastičarnice ali i restorane s baščama gdje treba probati npr. begovu čorbu ili sogan dolme (punjeni luk) Vrlo blizu stare česme na Baščaršiji je i slastičarnica Saraj, koja datira još od 1922. godine. Bosanske baklave, tufahijama I kremastim tortama ne mogu odoljeti ni oni koji mrze kolače kao ja J
Begova džamija- prva je džamija u svijetu koja je dobila električnu rasvjetu, 1898 U neposrednoj blizini Begove džamije je Sahat kula, nacionalni spomenik BiH. Izgrađena je u 17. stoljeću, a posebna je po tome što sat na njoj navodno jedini u svijetu pokazuje lunarno vrijeme. Na njemu svaki dan otkucava ponoć točno u vrijeme zalaska sunca.
Kad se ide u Sarajevo,obvezan je posjet Vrelu Bosne riječ je o izvoru rijeke Bosne, a nalazi se na periferiji Sarajeva, pored Ilidže. Tamo ima jedan super restoran u drvu, pored kojeg plivaju labudovi.
Ono što turisti isto često obilaze je Vječna vatra koja više od 50. godina gori u znak sjećanja na osloboditelje grada od fašizma. Nalazi se u Ulici maršala Tita, a izgradili su je 1945. Vječna vatra je bila ugašena jedino za vrijeme opsade Sarajeva od 1992. do 1995. jer u gradu nije bilo goriva. Vrlo popularno mjesto za fotografiranje. Za one koji imaju više vremena, preporučam posjet Koševu- poznatom stadionu i uspinjanje na planinu Trebević .Od centra Sarajeva do vrha Trebevića može se popeti za sat i pol vremena,a omiljena skijališta su Jahorina, Igman i Bjelašnica.
Ono šta sam ja htjela uvijek posjetiti,ali nisam uspjela nikako stići je Sarajevski ratni tunel.Danas turistička atrakcija, za vrijeme rata velika tajna. Izgradili su ga 1993. tijekom opsade grada ispod sarajevskog aerodroma. U službenim razgovorima između ARBiH i UN-a imao je naziv "Tunel kojeg nema". Povezivao je dva teritorija koja je držala Armija Republike BiH, Dobrinju i Butmir, pa je tunel po tome i dobio ime - "Tunel D-B". Njime su dostavljali u grad hranu, vodu, oružje... Dugačak je 780 metara, a visok je 1,5 m. Na njemu je radilo 200 radnika puna četiri mjeseca. Za njega je vojska Republike Srpske saznala 1994. i pokušala ga uništiti, no to im nije pošlo za rukom. Od gotovo 800 metara danas je prohodno oko 25 metara zbog konstantnog podrhtavanja tla uslijed slijetanja aviona te zbog snijega i kiše. Unatoč tome, posjetitelja je sve više i svi žele vidjeti taj tunel spasa. Nešto najdraže od svega što opisiva Sarajevo je definitivno Inat kuća - simbol bosanskog ponosa.Priča o ovoj kući je toliko snažna da je postala jedna od najvećih sarajevskih legendi. Tijekom austro-ugarske monarhije, vlast je odlučila izgraditi vijećnicu, vrlo impozantnu i lijepu kako bi pokazala moć lokalnom stanovništvu. Zamislili su da to bude na samoj desnoj obali Miljacke. Zbog toga je trebalo srušiti okolne kuće, uz naknadu, a između ostalih i kuću starog Benderije, starosjedioca. On nije dao da mu se kuća sruši jer je ona za njega bila njegov duševni mir, već je tražio isplatu i da se kuća, ciglu po ciglu, kamen po kamen, prebaci na drugu stranu Miljacke. To su i učinili, a zbog njegovog inata prozvana je Inat kućom. Simbolizira bosanski inat i tamo stoji kao prkos različitim vladama i sustavima. Pretvorena je 1997. u restoran tradicionalne bosanske hrane, tamo treba definitivno jesti.
Ono što se isplati svakako vidjeti je Avazov toranj I gore popiti kavu,jer se vidi cijelo Sarajevo.
Što se tiče noćnog života preporučam The Club, Haciendu (na Baščaršiji), Male Daire, Nivea, City bar I city pub. A ovdje je link
Što se tiče hotela, toplo preporučam Banana city, jer su oni imali sve u jednom, tržnicu, biljar,teretanu, saunu… a sobe su super bile.

keira22
28.10.2011., 13:22
Pozdrav,

planiram na doček u Sarajevo pa me zanima Vaše mišljenje oko smještaja. Ide nas 5-6 i koliko sam uspjela skužiti i provjeriti hosteli su večinom zauzeti.
Ne želim platitit previše za sam smještaj a po mogućnosti biti što bliže centru.
Zanima me jel bolje otić u neki privatni apartman ili da idemo u hotel?
Savjeti, iskustava?

Unaprijed hvala

čarolija :)
28.10.2011., 13:59
@diogena Meni su iskreno kod Hodzica najgori cevapi, uopste nemaju taj smek sarajevskog cevapa. Zeljo mi je puno bolji (onaj ravni preko puta Havane, ne onaj na cosku), ali u Petici su mi najbolji. :)

Sto se tice nargile puno mi je bolja u Damasku, ili u Dairama nego u Mirisu. Mislim da Miris vise niko ne posjecuje, ja kad god prodjem prazno je.

Čiribimbaš
28.10.2011., 19:20
Keira kakve sobe zelis?evo imas hostel ferhadija imas i 4 i 6 i privatne sobe ..za nekih 20 eura..imas i ovi hostel enjoj koji nije bas u samom centru imas mozda 20 minuta pjeske ali je stvarno jeftino mislin da su sobe 11 eura..za hotele ne znan ,ali ne znan sta je po tebi puno za smjestaj...valjda ce ti pomoc neko..ali vama je najbolje apartman nac jer su hoteli skupi..a onako ces jest cevape i bureke..tako da se po meni ne isplati ic u hotel..imas na sobe.ba probaj tamo..

Lesli Eldridž
28.10.2011., 20:40
@diogena Meni su iskreno kod Hodzica najgori cevapi, uopste nemaju taj smek sarajevskog cevapa. Zeljo mi je puno bolji (onaj ravni preko puta Havane, ne onaj na cosku), ali u Petici su mi najbolji. :)

Sto se tice nargile puno mi je bolja u Damasku, ili u Dairama nego u Mirisu. Mislim da Miris vise niko ne posjecuje, ja kad god prodjem prazno je.Nargila nije bosanski i sarajevski produkt i do prije koju godinu je bila potpuno nepoznata. Ja je nikada nisam ni probao, niti imam namjeru. Neće oni napraviti bliski istok od nas u Sarajevu praveći nargilu i doner koji uopšte nisu bosanska tradicija. A ni ono kino od aladinki neće nikada biti naša tradicija. Pogledajte stare slike i fotografije iz perioda k und k i vidjet ćete da su i na razglednicama i na slikama i na fotografijama prikazane žene u nanulama kojih je bilo do rata. Sada ih više nema nigdje kupiti. Bosanska tradicija je nestala, a oduševljavate se stranim "specijalitetima"...

28.10.2011., 21:22
Nargila nije bosanski i sarajevski produkt i do prije koju godinu je bila potpuno nepoznata. Ja je nikada nisam ni probao, niti imam namjeru. Neće oni napraviti bliski istok od nas u Sarajevu praveći nargilu i doner koji uopšte nisu bosanska tradicija. A ni ono kino od aladinki neće nikada biti naša tradicija. Pogledajte stare slike i fotografije iz perioda k und k i vidjet ćete da su i na razglednicama i na slikama i na fotografijama prikazane žene u nanulama kojih je bilo do rata. Sada ih više nema nigdje kupiti. Bosanska tradicija je nestala, a oduševljavate se stranim "specijalitetima"...

Ja svoj grad poznajem vrlo dobro, znam kakav je bio, znam kakav je sad. Bez obzira na sve za mene je najljepsi na svijetu. :)

Sto se tice nargile ja nisam rekla da je domaci proizvod, ja sam samo rekla u kojem kaficu je nargila dobra. U krajnjem slucaju kada negdje putujes ne mora sve sto probas biti 100% domace, vazno je da je dobro. ;)

A tradicije i specijaliteta ima na sve strane, zavisi sta te tacno zanima. Ali nema logike da zene i u 21. vijeku hodaju u nanulama, a vjeruj da se imaju gdje kupiti. :)

Lesli Eldridž
29.10.2011., 07:44
Ja svoj grad poznajem vrlo dobro, znam kakav je bio, znam kakav je sad. Bez obzira na sve za mene je najljepsi na svijetu. :)

Sto se tice nargile ja nisam rekla da je domaci proizvod, ja sam samo rekla u kojem kaficu je nargila dobra. U krajnjem slucaju kada negdje putujes ne mora sve sto probas biti 100% domace, vazno je da je dobro. ;)

A tradicije i specijaliteta ima na sve strane, zavisi sta te tacno zanima. Ali nema logike da zene i u 21. vijeku hodaju u nanulama, a vjeruj da se imaju gdje kupiti. :)Ma ok je to sve, ali nanule su suvenir, teško da bi to iko više nosio osim starih žena po avlijama oko kuće ljeti... Ni aladinke se nešto ne nose, zar ne...?

keira22
29.10.2011., 11:59
Keira kakve sobe zelis?evo imas hostel ferhadija imas i 4 i 6 i privatne sobe ..za nekih 20 eura..imas i ovi hostel enjoj koji nije bas u samom centru imas mozda 20 minuta pjeske ali je stvarno jeftino mislin da su sobe 11 eura..za hotele ne znan ,ali ne znan sta je po tebi puno za smjestaj...valjda ce ti pomoc neko..ali vama je najbolje apartman nac jer su hoteli skupi..a onako ces jest cevape i bureke..tako da se po meni ne isplati ic u hotel..imas na sobe.ba probaj tamo..

Mene zanima kakva je situacija s Wc-ima jer nikad nisam bila u hostelu?

29.10.2011., 13:20
Ma ok je to sve, ali nanule su suvenir, teško da bi to iko više nosio osim starih žena po avlijama oko kuće ljeti... Ni aladinke se nešto ne nose, zar ne...?

A takav ti je odnos ponude i potraznje. Koliko ljudi nesto traze, toliko trgovci proizvode i nabavljaju. :)

Za aladinke ne znam, meni su licno ruzne i ja ih nikad nisam ni pogledala. :D

Čiribimbaš
29.10.2011., 14:27
obicno svi gosti djele wc ..sve ovisi kako u kojem imas i sobe dvokrevetne koje imaju svoj wc pa su onda one malo skuplje ..vama je najbolje nac apartman..to cete puno jeftinije doc nego hotel..

Lesli Eldridž
29.10.2011., 15:00
A takav ti je odnos ponude i potraznje. Koliko ljudi nesto traze, toliko trgovci proizvode i nabavljaju. :)

Za aladinke ne znam, meni su licno ruzne i ja ih nikad nisam ni pogledala. :DNema više trgovaca koji su izvorno Sarajlije pa i ne znaju za nanule. To je problem. A i potražnja je manja vremenom. Zato toga više nema. Nije im se isplatilo da više prave to... Kineska govna od proizvoda su zavladala cijelim svijetom...:kava:

Lesli Eldridž
29.10.2011., 15:02
obicno svi gosti djele wc ..sve ovisi kako u kojem imas i sobe dvokrevetne koje imaju svoj wc pa su onda one malo skuplje ..vama je najbolje nac apartman..to cete puno jeftinije doc nego hotel..Auuu, jao fuj, pa to je užasno.:facepalm:

Čiribimbaš
29.10.2011., 19:13
sta je uzas..dijelit wc?za vrijeme studija san zivija u zadru u dackom domu bilo nas je 40 na 4 tusa i 5 solja:)hoseteli nisu uzas ovisi kakve afinitete imas..ima ljudi koji nemaju nas novaca pa in je puno dat za smjestaj 30 eura za noc za hotel kad mozes spavat za 8 eura ..

mare1608
29.10.2011., 21:32
Molim vas ako tko zna neki smještaj za 5 studentica...naravno sporazumjeva se da je jako jako jeftin :D hvala unaprijed!!!

vivax
29.10.2011., 22:15
ovdje možete pretražiti više od 70 hotela i hostela u Sarajevu (http://www.hotelscanner.org/City/Sarajevo.htm), ne znam koliki vam je budžet, ali može se naći dosta dobrih opcija.

Čiribimbaš
30.10.2011., 10:39
Mare imas hostel Enjoy 20 minuta od centra grada cijena ti je 11 eura za dvokrevetnu sobu..pogledaj na Hostel bookers ili na Hostel World..isto tako imas studentski dom Bjelave to je malo dalje a tamo ti je cijena oko 11 eura isto sve je cisto i uredno..upisi na google studentski dom Bjelave..imas i hostel Travelers home koji je 18 eura po osobi, ali dorm od 8 ljudi..znaci jos troje bi van doslo..zakasnila si malo..bilo je smjestaja i za 8 eura..probaj na sobe.ba tamo su ti aprtmani i sobe..

30.10.2011., 12:11
Nema više trgovaca koji su izvorno Sarajlije pa i ne znaju za nanule. To je problem. A i potražnja je manja vremenom. Zato toga više nema. Nije im se isplatilo da više prave to... Kineska govna od proizvoda su zavladala cijelim svijetom...:kava:

U Sarajevu je svakako najmanje pravih Sarajlija, al nije to sad tema razgovora. :)

Uglavnom mislim da su trgovci vecinom prave Sarajlije, jer su radnje naslijedili od starijih generacija, samo je pitanje koliko je njima stalo do trgovine. ;)

Čiribimbaš
30.10.2011., 17:48
U Splitu je najmanje Splicana, u Zagrebu najmanje Zagrepcana pa onda isto nije nista cudno da u Sarajevu ima najmanje Sarajlija..

Lesli Eldridž
30.10.2011., 18:23
U Sarajevu je svakako najmanje pravih Sarajlija, al nije to sad tema razgovora. :)

Uglavnom mislim da su trgovci vecinom prave Sarajlije, jer su radnje naslijedili od starijih generacija, samo je pitanje koliko je njima stalo do trgovine. ;)Hehehe, te radnje je kupilo sve što je došlo sa strane, a najviše iz istočne Bosne ili Sandžaka.:mig:

triperica
30.10.2011., 21:53
Pozdrav svima,

na početku bih odmah htjela reći da nikad nisam bila u Sarajevu, ali sam čula sve same pohvale i za grad i za ljude :)
Ove godine planiram na doček tamo pa me zanimaju Vaša iskustva o Grand hotelu. Naime, idem preko jedne agencije pa nemam izbora birati gdje ću odsjesti, stoga me zanima kakav je hotel i da li je u blizini centra.

Hvala ;)

panties
30.10.2011., 21:56
triperice, zasto dolazis preko agencije?

triperica
30.10.2011., 22:48
Pa to nam se na prvu nekako učinilo najpraktičnijim, nemamo brige oko traženja smještaja, hrane i slično. Tek sutra idemo uplatiti, tako da se još uvijek možemo predomisliti ako ustanovimo da nam to nije najpametnije
Slušamo savjete :)

keira22
31.10.2011., 17:02
obicno svi gosti djele wc ..sve ovisi kako u kojem imas i sobe dvokrevetne koje imaju svoj wc pa su onda one malo skuplje ..vama je najbolje nac apartman..to cete puno jeftinije doc nego hotel..

Super, hvala..Bacam se u potragu za apartmanom :)

dorafabiana
31.10.2011., 18:39
Pozdrav svima,

na početku bih odmah htjela reći da nikad nisam bila u Sarajevu, ali sam čula sve same pohvale i za grad i za ljude :)
Ove godine planiram na doček tamo pa me zanimaju Vaša iskustva o Grand hotelu. Naime, idem preko jedne agencije pa nemam izbora birati gdje ću odsjesti, stoga me zanima kakav je hotel i da li je u blizini centra.

Hvala ;)

Mi smo za prošlu Novu Godinu preko agencije Autotrans išli u Srajevo, 4 dana, te bili smješteni u hotelu Grand. Hotel je super, mi smo imali sobu, koja je defakto bila kao apartman, prelijepo, savršeno čisto, sobe pretople, u biti sve najbolje:))) Svakako se vraćamo ponovno u isti hotel i svakako isti broj sobe:))) Hotel je blizu centra, za niti 5 minuta taksijem, bili smo na Baščaršiji, a taksi samo 5 km! Da ne pišem sad sve i svašta, ako te bilo što zanima samo pitaj, sa zadovoljstvom ću odgovoriti. Sarajevo je meni ostalo u najljepšem sjećanju, a nije da baš nisam putovala, ali Sarajevo je u svakom pogledu na mene ostavilo predubok dojam:))) Uživat ćete sigurno, da bar mi možemo ponovno za Novu Godinu, ali radi nekih obveza, nažalost tek na proljeće:)))

Čiribimbaš
31.10.2011., 19:32
Triperice sve ovisi jel volis istrazivat i kakav si tip i koliko novaca imas i tako to..agencija ima neke prednosti za neku vrstu ljudi isto tako samostalan nacin putovanja ima prednosti za drugu vrstu ljudi sad ti moras odredit sta ti se cini bolje i kakav si tip..znaci ovdje imas 127 stranica i onda kad procitas cilu temu onda postavis pitanje sto ti ostane nejasno i vjerojatno ces dobit odgovor..

Sunčiaa
01.11.2011., 18:28
tražim smještaj za 8-10 osoba u Sarajevu, čim bliže željezničkom kolodvoru za period 29/30.12-3/4.1.2012..molim ponude na pm..Hvala

triperica
01.11.2011., 21:04
Hvala, rezervirano! Jedva čekamo ;)

maria18
02.11.2011., 10:51
e imam pitanje za sarajlije :)

planiram cijeli prosinac i prvi tjedan siječnja provest sarajevu. sad me zanima ima li ovdje studenata koji bi mi mogli sugerirat neki vrlo jeftini smještaj (tipa posuđena soba u studentskom domu) ili klasika: neku babu u koje mogu jeftino unajmit sobu. malo karikiram, al znate šta mislim

unaprijed zahvaljujem!!!

Ri12
02.11.2011., 21:47
Pozdrav ljudi, je li netko išao na doček nove godine u Sarajevo sa Collegiumom? Kakav je bio doček, kakva muzika, jeste išli na taj organizirani doček ili ste sami išli u grad?
Hvala lijepo :)

Ceskek
03.11.2011., 06:54
Pozdrav ekipo,

Moze li preporuka za par dobrih restorana? Ne cevapdzinice ili piterije, nego bas restorani s domacom klopom. S autom smo pa polozaj i nije jako bitan.

Pozz...

Sent from my iPhone using Tapatalk

arbajram
03.11.2011., 09:50
Pozdrav ekipo,

Moze li preporuka za par dobrih restorana? Ne cevapdzinice ili piterije, nego bas restorani s domacom klopom. S autom smo pa polozaj i nije jako bitan.

Pozz...

"Inat kuca" ima ok hranu, ali je vise fancy tj nasminkana, tourist-oriented. Ako ces kombinaciju hrana + ambijent, idi u Inat kucu.

Sto se tice same hrane, po meni je bolja, a i jeftinija, hrana u jednom malom, prilicno neuglednom, restoranu, STAKLO. U onoj uličici gdje je Ferhatovic, Hodzic, ASDŽ , odmah ispod Vijećnice ... BTW, nije loš ni ASDŽ kao uostalom ni bilo koji od mnogih restorancica na BasCarsiji - gdje god odes tesko da ces pogrijesiti ...

Ceskek
03.11.2011., 10:56
"Inat kuca" ima ok hranu, ali je vise fancy tj nasminkana, tourist-oriented. Ako ces kombinaciju hrana + ambijent, idi u Inat kucu.

Sto se tice same hrane, po meni je bolja, a i jeftinija, hrana u jednom malom, prilicno neuglednom, restoranu, STAKLO. U onoj uličici gdje je Ferhatovic, Hodzic, ASDŽ , odmah ispod Vijećnice ... BTW, nije loš ni ASDŽ kao uostalom ni bilo koji od mnogih restorancica na BasCarsiji - gdje god odes tesko da ces pogrijesiti ...

Hvala na brzom odgovoru :s

Ukoliko ima jos sugestija, bit cu vrlo sretan :klopa:

pozz...

krug88
03.11.2011., 11:55
http://www.dveri.co.ba/

na Bascarsiji, kada ides prema Sebilju ulicom Saraci zadnja ulica lijevo =DDDD u istoj ulici Pod Lipom... =D

voorn7
03.11.2011., 14:27

Sto se tice nargile puno mi je bolja u Damasku, ili u Dairama nego u Mirisu. Mislim da Miris vise niko ne posjecuje, ja kad god prodjem prazno je.

eh eh napokon dobila info u vezi shishe.:D navukla se jos u maroku, fali mi:D a jel mi mozes nabaciti info di se to nalazi?

meni je mrkva ok za cevape ali nisam neki fan pa ono...vise me loze pite...na nagibu ak se ne varam:) ili kod nagiba, tak nes, nisma zapamtila bas najbolje:)

03.11.2011., 21:49
e imam pitanje za sarajlije :)

planiram cijeli prosinac i prvi tjedan siječnja provest sarajevu. sad me zanima ima li ovdje studenata koji bi mi mogli sugerirat neki vrlo jeftini smještaj (tipa posuđena soba u studentskom domu) ili klasika: neku babu u koje mogu jeftino unajmit sobu. malo karikiram, al znate šta mislim

unaprijed zahvaljujem!!!

U studenski dom se ne mozes ugurati, jer nema mjesta ni za studente. :)
Ali mozes naci jeftino neki stan, samo je pitanje da li ce ti iko htjeti iznajmiti za jedan mjesec. Uglavnom pokusaj potraziti u oglasima, ima svega. :)

eh eh napokon dobila info u vezi shishe.:D navukla se jos u maroku, fali mi:D a jel mi mozes nabaciti info di se to nalazi?

meni je mrkva ok za cevape ali nisam neki fan pa ono...vise me loze pite...na nagibu ak se ne varam:) ili kod nagiba, tak nes, nisma zapamtila bas najbolje:)

Kod Nagiba. :)

A sto se tice informacije, nisam ti bas najbolja sa objasnjvanjem. :)
Ne znam koliko se snalazis u Sarajevu, uglavnom je na Bascarsiji u jednoj ulicici pravo od dzamije Havadze Duraka (od glavnog ulaza). Mjesto nije nesto napucano, al nargila je odlicna. Ne znam tacno ulicu, ali ako nekog pitas sigurno ce ti znati objasniti gdje se nalazi.

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/282630_142778559135161_100002090537439_272079_8301 760_n.jpg :)

voorn7
04.11.2011., 09:33
tenk ju veri mach:mig:

naci cu ja vec to:D

a kad vec nes pisem onda svima preporucam kavicu kod zlatne ribice. odlican interijer,preludo, ko alisa u zemlji cudesa a wc me kompletno odusevio:) bilo me sram ic s foticem slikati ga:D ali mozda se odvazim slijedeci put:p

Lesli Eldridž
04.11.2011., 17:26
tenk ju veri mach:mig:

naci cu ja vec to:D

a kad vec nes pisem onda svima preporucam kavicu kod zlatne ribice. odlican interijer,preludo, ko alisa u zemlji cudesa a wc me kompletno odusevio:) bilo me sram ic s foticem slikati ga:D ali mozda se odvazim slijedeci put:pK'o kod kuće... Samo ovaj je bolji, ima i tv unutra...:D

aviJon
04.11.2011., 18:41
imam pitanje za sarajlije (možda malo glupo): šta donit domaćinima na poklon iz dalmacije:confused: razmišljam o nekakvom malinovom ulju, vinu i tako to, al neznam koliko je vama sarajlijama uopće takva vrst poklona interesantna??

Lesli Eldridž
04.11.2011., 19:37
imam pitanje za sarajlije (možda malo glupo): šta donit domaćinima na poklon iz dalmacije:confused: razmišljam o nekakvom malinovom ulju, vinu i tako to, al neznam koliko je vama sarajlijama uopće takva vrst poklona interesantna??Ma samo ti to donesi meni se to sviđa pravo...:D
Sad bez zezanja: baš to što si nabrojao su idealni pokloni za kontinentalce. Pravo, kvalitetno domaće cijeđeno maslinovo ulje koje se ne može kupiti u granapu je uz vino možda i najbolji poklon.
EDIT: može i loza ili travarica, pa onda pršuta domaća, kakav kozji sir uz to... Ma jbg sad sam ogladnio kad se sjetim toga i gozbi i delicija kod moje Gogili ili u Kokorićima...:D

aviJon
04.11.2011., 19:41
pa da, i ja računam da s tim ne mogu falit, boca maslinovog ulja, vina i rakije... ko nebi bia zadovoljan :D

Lesli Eldridž
04.11.2011., 19:43
pa da, i ja računam da s tim ne mogu falit, boca maslinovog ulja, vina i rakije... ko nebi bia zadovoljan :DJašta radi. Jebemu sad ću se istuširat pa odo' malo kvarit s mukom stečenu liniju nakon teške operacije završetka probavnog trakta...:D

Lokemon
07.11.2011., 09:25
Dobar dan svima!

Vidim da je thread malo zamro al imam dva lagana pitanja... :)
Rezervirao sam apartman kod Hajre za dvije osobe (cura i ja) za Novu Godinu (4 dana). Vrlo povoljno. Pa me zanima jel tko bio već tamo i kako to sve izgleda. Nije sad da trazim neki luksuz, uostalom kolko para tolko muzike tako da...
I drugo, kako izgleda doček NG na otvorenom, tj. tko pjeva i da li je bolje ici na otvoreno ili negdje po kaficima (ok, ovisi naravno o ukusu)? Prvi put nam je u Sarajevu pa sam uvjeren da ce nam biti super.

Hvala unaprijed! ;)

acm01
07.11.2011., 09:59
Ima li tko kakav link apartmana za cca 8 osoba,
znaci nekakav privatni smjestaj, stan, sa 3-4 sobe,
u centru...
Hvala :mig:

arbajram
07.11.2011., 10:52
Dobar dan svima!
I drugo, kako izgleda doček NG na otvorenom, tj. tko pjeva i da li je bolje ici na otvoreno ili negdje po kaficima (ok, ovisi naravno o ukusu)? Prvi put nam je u Sarajevu pa sam uvjeren da ce nam biti super.

Docek na otvorenom? Iskreno, bude toliko djece cca (13-17) sa petardama da je sasvim svejedno ko nastupa.
Bar je tako bilo par godina unazad kada sam i odustao od doceka na otvorenom u Sarajevu. Sada idem na primorske destinacije :D

A ko pjeva? To bi trebao znati Google (btw, mozda je jos rano da se to zna).

Jumai
07.11.2011., 14:34

Hvala unaprijed! ;)

Bude ogromna gužva ispred BBI centra, ne uspiješ doć ni blizu da bi skužio ko pjeva, a najčešće je i vrlo hladno. I petardi (topovskih udara) bude za nevjerovat, gruva ko usred rata.

Ekipa se najčešće preseli u Sloge, ali tamo moraš uć prije ponoći ako želiš ući jer nakon ponoći se stvori ogroman red na ulazu.

Ima zanimljivih kafića na tom potezu, vjerujem da ćeš naći nešto.

Ri12
07.11.2011., 21:45
Možete li mi reći da li je hotel Randon Plaza blizu Baščaršije ili? Ima li povezanost tramvajem? Da li netko ima iskustva dočeka nove godine u Sarajevu preko agencije Collegium? Hvala vam, lijepi pozdrav :)

tina-tina-tina
07.11.2011., 22:45
Možete li mi reći da li je hotel Randon Plaza blizu Baščaršije ili? Ima li povezanost tramvajem? Da li netko ima iskustva dočeka nove godine u Sarajevu preko agencije Collegium? Hvala vam, lijepi pozdrav :)

Hotel Radon Plaza nije blizu Baščaršije. Naprotiv... nalazi se na drugoj strani grada, ali tramvajem si za nekih 20-ak minuta na Baščaršiji. Tramvajska stanica je preko puta hotela.

09.11.2011., 20:33
Dobar dan svima!

Vidim da je thread malo zamro al imam dva lagana pitanja... :)
Rezervirao sam apartman kod Hajre za dvije osobe (cura i ja) za Novu Godinu (4 dana). Vrlo povoljno. Pa me zanima jel tko bio već tamo i kako to sve izgleda. Nije sad da trazim neki luksuz, uostalom kolko para tolko muzike tako da...

Hvala unaprijed! ;)

Ja sam cula da ove godine treba pjevati Nina Badric, odnosno ona je tako izjavila na In magazinu.

Inace meni se docek na otvoreno ne svidja, previse petardi, pijanih i ludih ljudi. Ja ga licno izbjegavam. :)

Lesli Eldridž
09.11.2011., 20:36
Još kad stave u flašu petardu i bace u vis iznad glava ushićene gomile na zimskom backstageu...

mikitomic
10.11.2011., 13:47
sretno sutra reprezentaciji bih protiv portugala,ja sam iz hrvatske i želim da prođe i hrv i bih i c gora pa da se možda i sastanemo u utakmicama ep,znam da se igra utakmica u zenici ali eto da znate da i ovdje imate podršku protiv onog umišljenog c ronalda i družine!

arbajram
10.11.2011., 14:55
sretno sutra reprezentaciji bih protiv portugala,ja sam iz hrvatske i želim da prođe i hrv i bih i c gora pa da se možda i sastanemo u utakmicama ep,znam da se igra utakmica u zenici ali eto da znate da i ovdje imate podršku protiv onog umišljenog c ronalda i družine!

hvala, takodje, :) ali ja bih ipak rekao: neka pobijedi bolji

Lesli Eldridž
10.11.2011., 16:43
Nije Ronaldo, mi ga nismo prepoznali pa smo mu na aerodromu, kad je stigao, skandirali: Messi:D

mikitomic
11.11.2011., 08:38
ne znam gdje se može gledat utakmica na kojim kanalima ,ja imam ftv i obn ali koliko vidim na txt-u njihovom tamo nema prijenosa, da bar usporedno mogu pratit rezultat

trance_energy
11.11.2011., 17:35

nemoj da te brine ako je daleko od carsije! taxiji su jaaako jeftini i u sarajevu je sve relativno blizu. mislim da ti se vise isplati taxijem (ako vas je troje npr) nego placati tramvaj. Mi smo prosle godine bili smjesteni cca 15 min hoda od carsije a taxi nam je bio 3.50KM na toj relaciji. :)
i da...u tramvaju nema svercanja. mislim da je kazna 28KM

a sto se tice collegiuma svi su vecinom studenti i mladji ljudi i alkohol na hektolitre tece. a sto se tice vodica ovisi na koga naletis...ima i panjina koji nista neznaju :504:

krug88
12.11.2011., 00:14
do Radon Plaze vam je taxi otprilike 8KM! cestitke na odlicnom rezultatu;)

Alexvg
12.11.2011., 18:01
Pozz svima :)
Možete mi preporučiti kojim putem je najbrže i najbolje doć do Sarajeva iz Zagreba? Dali ić na Banja luku ili preko Sl. Broda?
Hvala :)

Lesli Eldridž
12.11.2011., 21:28
Pozz svima :)
Možete mi preporučiti kojim putem je najbrže i najbolje doć do Sarajeva iz Zagreba? Dali ić na Banja luku ili preko Sl. Broda?
Hvala :)Preko Slavonskog Broda...

Bosnian2011
13.11.2011., 16:39
Nezaobilazna destinacija u Sarajevu - vrelo Bosne!

Vise slika na linku:
http://go2bosnia.com/discover-bosnia/item/50-spring-of-the-river-bosna.html

http://go2bosnia.com/images/stories/galerije/Vrelo%20Bosne/4%20Spring%20of%20river%20Bosna.jpg

http://go2bosnia.com/images/stories/galerije/Vrelo%20Bosne/22%20Spring%20of%20river%20Bosna.jpg

http://go2bosnia.com/images/stories/galerije/Vrelo%20Bosne/19%20Spring%20of%20river%20Bosna.jpg

keira22
13.11.2011., 19:17
Ima li tko kakvih iskustava s hostelom Tito 46??

Alexvg
13.11.2011., 21:05
Mi ćemo sad za vikend odsjesti baš u Titu, budem ti javio kak je mada mi se čini kao jedan od luksuznijih hostela u Sarajevu :)

Svi koji tražite smještaj, mi smo gledali preko ovoga www.realitica.com i ima super apartmana na super lokacijama za male novce ;)!

13.11.2011., 22:45
Nadjoh jedan lijep tekst o Sarajevu na internetu, pa preporucujem svima da ga procitaju, "poucan" je i poprilicno istinit. :)

http://www.dernek.ba/blog/1443645/Mjesto_za_dvoje/-vidi-sarajevo-je-srednjeg-roda-kao-dete-zaigrano-prostodu-no-naivno-lakoverno-detinjasto-

voorn7
14.11.2011., 09:17
pomoc!

di su te dairameee:504: i ta nargila?

bila sam u ulici toj, kraj djamije. e sad, jel sam bila u pravoj ulici je pitanje. jel to ulica u kojoj se nalazi Sac i Mrkva? ako je, usla sam, u ajmo ga nazvati haustor, ispred kojega je natpis za WC i naisla sam samo na nekakav Aladin s nargilama:confused:

heeelp:hebemu::503:

keira22
14.11.2011., 11:16
Mi ćemo sad za vikend odsjesti baš u Titu, budem ti javio kak je mada mi se čini kao jedan od luksuznijih hostela u Sarajevu :)

Svi koji tražite smještaj, mi smo gledali preko ovoga www.realitica.com i ima super apartmana na super lokacijama za male novce ;)!

Super, super...Ugodan provod želim :)

Auer
14.11.2011., 11:24
pomoc!

di su te dairameee:504: i ta nargila?

bila sam u ulici toj, kraj djamije. e sad, jel sam bila u pravoj ulici je pitanje. jel to ulica u kojoj se nalazi Sac i Mrkva? ako je, usla sam, u ajmo ga nazvati haustor, ispred kojega je natpis za WC i naisla sam samo na nekakav Aladin s nargilama:confused:

heeelp:hebemu::503:

Ako trazis male daire, idi prema sebilju, i kad stenes ispred sebilja gledas prema njemu, sa desne strane ti je malo prolaz (izmedju donera i neke zelenare-prodavnice). Prodji kroz taj prolaz, to je mali prolaz vjerovatno turiti misle da nema nista tamo.
Kad prodjes tuda i ima taj neki WC i lijevo je kafic sa nargilom, ali DESNO su ti Male Daire, trebalo bi pisati na zidu:

http://cache.virtualtourist.com/4/3934052-male_daire_amazing_place_Sarajevo.jpg

http://farm1.static.flickr.com/159/397455249_377d6f5238.jpg

A mozes i pitati nekoga kad dodjes kod sebilja.

voorn7
14.11.2011., 11:48
fala fala fala:)

skroz sam fulala:rofl:

c.mademoiselle
14.11.2011., 20:48
Evo odluka je pala , Nova godina u Sarajevu, hotel Astra Garni, ajmo iskustva :D sve je dobrodošlo

ivezri
18.11.2011., 09:07
Jedno pitanjce: kakve su ceste zimi u Bosni i u Sarajevu?kako je u gradu i bude li puno snijega, temperature pretpostavljam su debelo u minusu. Planiramo ići autom, pa se bojim jer nam auto baš i nije neki moćan u zimskim uvjetima. Hoće li to biti problem? Inače, prvi put u životu idemo u Sarajevo ja i muž i jako se veselim!

osoba_a
18.11.2011., 09:12
Jedno pitanjce: kakve su ceste zimi u Bosni i u Sarajevu?kako je u gradu i bude li puno snijega, temperature pretpostavljam su debelo u minusu. Planiramo ići autom, pa se bojim jer nam auto baš i nije neki moćan u zimskim uvjetima. Hoće li to biti problem? Inače, prvi put u životu idemo u Sarajevo ja i muž i jako se veselim!

Glavni pravci u BiH budu prohodni, temperature u Sa kako kad, od -15 do +5. Noćas je bilo -6.

arbajram
18.11.2011., 11:34

Snijega nema kao nekad, ni blizu. Velika je vjerovatnoca da ga za NG nikako i ne bude. Za orijentaciju: nekad je top skijaske sezone bio januar/februar, a sad je to pomjereno za februar/mart, jer je puno vise padavina.

Ceste se regularno ciste (nismo zimbabve, ma sta pricali na TV) i sa dobrim zimskim gumama necete imati problema.

I dobrodosli :)

ivezri
18.11.2011., 11:39
Super! Hvala na odgovorima.

petra_wb
20.11.2011., 14:12

Prosli vikend sam s drustvom odsjela tamo. Hostel se nalazi na super lokaciji, domacin Nero je super kul lik a hostel je cist i uredan. Jedini problem koji smo imali tamo je topla voda u kupaonicama :S Ides se kupat, cekas sto godina na toplu vodu, pa opali zestoko vrucu, pa te odjednom opali mlaz led ledene vode, show.
Ali opet, kad sve drugo uzmem u obzir, zanemariv je taj problem s vodom.
Mi smo u Sarajevo stigli oko 6 ujutro, i vec negdje oko 6.30 usli u hostel, tako da nema nikakve frke sa ranim dolascima...
Ako imas jos kakvih pitanja, slobodno :mig:

Jumai
20.11.2011., 14:33

Obvezno dobre zimske gume. Teško je predvidjeti temperaturu za novu godinu, ali postoji realna šansa da budu ispod nule, pa računaj na led. Pritom mislim na male ulice u gradu, meni se lakše bilo spustiti do 50m udaljene baščaršije autom, nego pješke.

kdance
20.11.2011., 23:38
zna li netko kako se kreću cijene iz Sarajeva za Split?(busem)

fairy wings
21.11.2011., 06:01
mislim da je 150 kn u jednom smijeru

Čiribimbaš
21.11.2011., 16:33
povratna je oko 250 kuna ..koliko znan..imas iz splita ujutro i tamo si u 2 popodne i nazad imas u 4 popodne iz sarajeva..

fairy wings
21.11.2011., 16:58
imas i u 21h autobus za nazad :mig:

kdance
21.11.2011., 17:20
pa to je super,pitan zato šta san nekidan pitala tetu na šalteru na kolodvoru.ona meni kaže da je povratna 550..isto tako i za Beograd.šta mi nema nikakve logike.i da je tako skupo..hvala :)

kdance
21.11.2011., 17:47
još jedno pitanjce-koliko daleko je Kupres od Sarajeva?i mogu li busom doći do Kupresa?

Čiribimbaš
21.11.2011., 19:20
je fair wings, ali onda ne možeš ić s ovin u 7 iz Splita ne možeš kupit povratnu kartu..a pojedinačna je skuplja..kdance jesi rezervirala smjestaj?

Čiribimbaš
21.11.2011., 19:23
zašto Kupres?možeš na Jahorinu ako želiš sniga vidit..tamo imaš staza možeš i opremu iznajmit..a od Sarajeva imaš autobus ujutro oko 9 misln i vraća ti se oko 4 popodne..nema ti smisla ić u Sarajevo autobuson i onda na Kupres..pogledaj malo o jahorini po netu..

Karlovski
21.11.2011., 19:27
Pozdrav ekipa.. trazim jednu informaciju.. Odlucili smo se da idemo za novu godinu u Sarajevo... Htio bi informacije iz prve ruke, cijene taksi usluga i gdje preporucujete docek nove godine? Htjeli bi neku lijepu atmosferu uz veceru, pice, uzivo muzika, sjedenje, plesanje... dakle nikakav kafic il klub nego iskljucivo nesto s manje guzve a da je opet odlicna atmosfera... Cuo sam primjere toga Sarajevska pivnica i Mala Basta... Pa bieto htio sto vise informacija o njima i naravno prijedloge nekih drugih uz kratak osvrt :) Hvala!!

Lesli Eldridž
21.11.2011., 20:31
Evo odluka je pala , Nova godina u Sarajevu, hotel Astra Garni, ajmo iskustva :D sve je dobrodošloKako mi domaći ne spavamo u hotelima ja ti nemam iskustva, ali imam prijatelje koji su tamo odsjedali i bili su ugodno iznenađeni. Kažu da je hotel super. Ima i 2-3 mjesta za parking, ali onda se auto mora stalno pomjerati ako onaj drugi izlazi...

kdance
21.11.2011., 21:50
zašto Kupres?možeš na Jahorinu ako želiš sniga vidit..tamo imaš staza možeš i opremu iznajmit..a od Sarajeva imaš autobus ujutro oko 9 misln i vraća ti se oko 4 popodne..nema ti smisla ić u Sarajevo autobuson i onda na Kupres..pogledaj malo o jahorini po netu..

pa Kupres zato šta tamo imamo smještaj osiguran..iako još nismo sigurni oćemo li tamo bit ili u Sarajevu..

hpiskor
21.11.2011., 21:56
Pozdrav ekipi sa foruma.hr! evo ovako jedno pitanjce! :D koji je najjeftiniji nacin za doci do Sarajeva iz Zagreba? za grupu od 6 studenata! skuzio sam da su ovi iz hž-a preretardirani da mi odogovre na ovo pitanje...a autobusni nisam ni zvao...pogledao sam zadnjih 10ak stranica ove teme i nisam vidio da je to itko pitao...uglavnom o gradu smo se manje vise informirali, našli smo privatni smještaj kod gazde od jednog našeg kolege koji studira stomatologiju dolje...2 stana, jedan za 4 i drugi za 3 osobe za 13€ po osobi za noc...navodno blizo bascarsije iako mi to malo smrdi...hehehehe...a valjda me nebi prijatelj prevario! :D evo malo sam skrenuo sa svog pitanja, nadam se skoroj pomoci....

fairy wings
22.11.2011., 13:34
gdje mozemo promijeniti novce u sarajevu?? cujem da je to moguce samo
u bankama a mi dolazimo u petak, nismo znali da je praznik :503:

Jumai
22.11.2011., 14:39
Možeš i u pošti, ona radi do 20h na novu godinu.

Ali to svake godine bude problem, što je najgore, ne možeš plaćat ni eurima.

osoba_a
22.11.2011., 16:13
Možeš i u pošti, ona radi do 20h na novu godinu.

Ali to svake godine bude problem, što je najgore, ne možeš plaćat ni eurima.

Pita za ovaj petak, dan državnosti.

Sad ima jedna mjenjačnica na baščaršiji ali ne znam da li radi u petak? ako dolazite autom, novac razmijenite negdje u republici srpskoj, tamo nije praznik

fairy wings
22.11.2011., 18:38
a nije nam bas srbija usput, dolazimo iz hr
mislim da cemo ipak ovde kod nas kupiti marke ali hvala na
informacijama za postu i mjenjacnicu :)

monika33
22.11.2011., 18:53
a nije nam bas srbija usput, dolazimo iz hr
mislim da cemo ipak ovde kod nas kupiti marke ali hvala na
informacijama za postu i mjenjacnicu :)

Republika Srpska nije isto što i srbija...kroz Republiku Srpsku prolazite kada idete u sarajevo (Banja Luka je npr. u Republici Srpskoj)

fairy wings
22.11.2011., 19:23
aha, samo sam proletila pa nisan skuzila.

Bosnian2011
22.11.2011., 20:59
Ovdje ne mozete naci cijene hotela, taksija i slicnih stvari - ali mozete vidjeti kako je Sarajevo izgledalo prije nesto vise od 100 godina (neke slike su iz 1884 godine) pa sve do 2 svjetskog rata.

http://go2bosnia.com/media/item/92-old-pictures-of-sarajevo.html

Dakle, ono sto danas obilazimo i gledamo kao turisti na ovim slikama mozemo vidjeti kako je izgledalo u toku gradnje ili cak kako je izgledala okolina prije gradnje nekih danas tako vaznih objekata :)

Album sadrzi oko 200 slika :)

Uzivajte :)

arbajram
23.11.2011., 10:19
u bankama a mi dolazimo u petak, nismo znali da je praznik

Ako imate racun u UNICREDIT banci (kod vas je to Zagrebacka), daleko najbolja opcija je dici novac sa bankomata, i to BEZ PROVIZIJE. Tako ja radim (samo s kunama :)) kada sam Hrvatskoj odnosno bilo gdje u Evropi gdje ima UC banka.
A bankomata UniCredit banke u gradu ima dosta.

23.11.2011., 21:38
Pozdrav ekipa.. trazim jednu informaciju.. Odlucili smo se da idemo za novu godinu u Sarajevo... Htio bi informacije iz prve ruke, cijene taksi usluga i gdje preporucujete docek nove godine? Htjeli bi neku lijepu atmosferu uz veceru, pice, uzivo muzika, sjedenje, plesanje... dakle nikakav kafic il klub nego iskljucivo nesto s manje guzve a da je opet odlicna atmosfera... Cuo sam primjere toga Sarajevska pivnica i Mala Basta... Pa bieto htio sto vise informacija o njima i naravno prijedloge nekih drugih uz kratak osvrt :) Hvala!!

Taksi je jeftin. Polazna cijena je 1,50 KM i voznja po 1 km je 1 KM. Barem u sarajevo taxi-ju. :)

Cula sam da je Mala Basta super, al nisam bila tako da ne mogu provjerene informacije dati. :)

u bankama a mi dolazimo u petak, nismo znali da je praznik :503:

Imas mjenjacnicu na carsiji, imas u BBI centru.
Meni je iskreno logicno da rade mjenjacnice bez obzira na to sto je drzavni praznik.

Karlovski
23.11.2011., 21:58
Taksi je jeftin. Polazna cijena je 1,50 KM i voznja po 1 km je 1 KM. Barem u sarajevo taxi-ju. :)

Cula sam da je Mala Basta super, al nisam bila tako da ne mogu provjerene informacije dati. :)
praznik.

uf, super za taksi :) to je dobra informacija :) a sto se tice male baste, i ja sam cuo, ali eto nisam bio nigdje pa ne znam :) hehe :) ajde pliz ako si iz Sarajeva da se raspitas malo po gradu di ce sta bit za novu pa mi javi na pm ili ovdje :) hvala! :)

krug88
23.11.2011., 22:59
ako mislis pod Pivnica Sarajevo - bivsi Internet, meni je extra mjesto, u centru grada je i volim cesto tamo otici, cijene su manje vise ok, znaju pretjerati sa cijenom rezervacije kada je neki praznik al et sta je tu je. mislim sada za Bajram da je bilo 40KM po osobi.=D http://www.pivnica-sarajevo.ba/

sto se tici Male Baste nisma ni ja bila ali sam cula da je super.

na ovja fol ja ti mogu preporuciti Stare Vrbe
http://www.vrbe.co.ba/

i tu sam bila vise puta i nije lose, zna biti starijih puno i ne znam ni u jednom od ovih kafica kako je za novu Godinu:(

memeggle
24.11.2011., 01:53

busom, zagreb mostar karta oko 60 km sa studentskim popustom, mostar-sarajevo 16 km, povratna

memeggle
24.11.2011., 01:57
još jedno pitanjce-koliko daleko je Kupres od Sarajeva?i mogu li busom doći do Kupresa?

daleko je, to ti je nepotrebna komplikacija

Andreitos
24.11.2011., 11:29
daleko je, to ti je nepotrebna komplikacija

Totalno se slažem. Najbolje se odluči ili ćeš u Kupres ili u Sarajevo. Ako ti je do snijega uvik možeš skoknit do Jahorine kako su ti već i napisali, puno je ljepša i staze su puno bolje nego na Kupresu. A i Sarajevo je posebno, dakle iskombiniraš malo razgledavanja, bančenja, i skijanja. Ako odeš na Kupres, najvjerovatnije ćeš bit smješten u centru mjesta, skijaška staza ti je udaljena par kilometara i treba ti auto do tamo, uvijek je gužva, staza je kratka i zadovoljavajuća jedino za one koji prvi put staju na skije. Dakle ostaje ti izležavanje u kući na toplom kauču s brdo hrane i pića što i nije loše ako takav vid zabave voliš za Novu godinu. A i Kupres meni osobno nije baš nešto lijep. Ljepši je Vlašić kao mjesto.

Karlovski
24.11.2011., 13:48
ako mislis pod Pivnica Sarajevo - bivsi Internet, meni je extra mjesto, u centru grada je i volim cesto tamo otici, cijene su manje vise ok, znaju pretjerati sa cijenom rezervacije kada je neki praznik al et sta je tu je. mislim sada za Bajram da je bilo 40KM po osobi.=D http://www.pivnica-sarajevo.ba/

sto se tici Male Baste nisma ni ja bila ali sam cula da je super.

na ovja fol ja ti mogu preporuciti Stare Vrbe
http://www.vrbe.co.ba/

i tu sam bila vise puta i nije lose, zna biti starijih puno i ne znam ni u jednom od ovih kafica kako je za novu Godinu:(

E hvala na postu, Stare Vrbe dosta dobro izgledaju, zapravo na isti fazon. da da, mislio sam na tu pivnicu, tamo negdje u Marijin dvoru, a cijene su im tamo dosta male,tjjeftino je usporedjujuci sa hrvatskom na koju sam navikao :) a za novu godinu je ulaz 40KM, ali je ukljjuceno 30KM u kuponu za trosit... tako da je to ok sasvim... slobodno saljite jos ponuda, sto ih je vise to bolje da se mozemo odlucit di cemo :) Hvala!

Shtriggah
24.11.2011., 13:54
Pozdrav ekipi sa foruma.hr! evo ovako jedno pitanjce! :D koji je najjeftiniji nacin za doci do Sarajeva iz Zagreba? za grupu od 6 studenata! skuzio sam da su ovi iz hž-a preretardirani da mi odogovre na ovo pitanje...a autobusni nisam ni zvao...pogledao sam zadnjih 10ak stranica ove teme i nisam vidio da je to itko pitao...uglavnom o gradu smo se manje vise informirali, našli smo privatni smještaj kod gazde od jednog našeg kolege koji studira stomatologiju dolje...2 stana, jedan za 4 i drugi za 3 osobe za 13€ po osobi za noc...navodno blizo bascarsije iako mi to malo smrdi...hehehehe...a valjda me nebi prijatelj prevario! :D evo malo sam skrenuo sa svog pitanja, nadam se skoroj pomoci....

nas 5 je išlo u 10.misecu vlakom, 370kn povratna, nisu nam dali nikakav studentski popust. doduše, zbog štrajka željezničara u republici srpskoj smo od naše granice do doboja išli busom pa onda dalje opet vlakom do sarajeva, i to još noćnim. ali po danu ajte, sigurnije je.

Pantera90
24.11.2011., 18:22
Pozz...ja i jos troje prijatelja isli bi oko Nove godine u Sarajevo vlakom iz Rijeke...po forumima citam da postoji grupna karta na koju se moze prijaviti do 5 ljudi i da je onda karta jeftinija...poslala sam poruku na mail za informacije i teta mi je odgovorila da popust postoji ako ima najmanje 6 osoba...teta na šalteru u Rijeci mi je rekla da je karta 480 kn i da ne postoji nikakav popust...

Imate li kakve informacije jer ako nema nikakvog popusta vise mi se isplati ici autobusom jer je cijena onda ista...hvala unaprijed

Lesli Eldridž
24.11.2011., 18:37
Pozz...ja i jos troje prijatelja isli bi oko Nove godine u Sarajevo vlakom iz Rijeke...po forumima citam da postoji grupna karta na koju se moze prijaviti do 5 ljudi i da je onda karta jeftinija...poslala sam poruku na mail za informacije i teta mi je odgovorila da popust postoji ako ima najmanje 6 osoba...teta na šalteru u Rijeci mi je rekla da je karta 480 kn i da ne postoji nikakav popust...

Imate li kakve informacije jer ako nema nikakvog popusta vise mi se isplati ici autobusom jer je cijena onda ista...hvala unaprijedPredugo ti traje putovanje vlakom, bolje je autobusom, ali najbolje je da idete onda autom (malo većim) jer dijeleći troškove imate tako najmanje troškove i najkraće putovanje...

Čiribimbaš
24.11.2011., 20:05
Pantera ima popusta i sigurno cete doc jeftinije nego autobus..pogotovo jer vas je 5..popust imas pravo i kada su 2 osobe, a kamoli 5..nazovi i reci da pita direktora ili nadredenoga ili nekoga..sto posto imas popust...znan da ga ima do beograda mora bit i do sarajeva..

Čiribimbaš
24.11.2011., 20:07
sad san vidia da vas je 4..sad ti je onako jos rano za kupovinu karata najvaznije ti je rjesit smjestaj..nazovi kolodvor u Zagrebu i pitaj koliko bi dosla povratna karta za 4 osobe Rijeka -Sarajevo..pitat cu ti ja kad buden prolazia priko kolodvora u Split..samo ne znan kad ce to bit..

Pantera90
24.11.2011., 22:03
Danas kad sam zvala kolodvor u Rijeci rekli su da je 480 kn povratna karta s popustom 20% i da nema većeg popusta za grupe...za mene kao studenta autobusna povratna karta košta 420 kn s popustom pa mi se čini da je za vlak to prevelika cijena s obzirom koliko putovanje traje.
Ako saznaš kakvu korisnu informaciju javi:))

Bosnian2011
25.11.2011., 18:09
Na sljedecim linkovima mozete pronaci oko 500 slika Sarajeva u periodu izmedju Drugog svjetskog rata i 90-tih godina. Dakle, dok se jos nije zapucalo

Oni malo stariji, koji se sjecaju svega toga, neka pripreme papirne maramice jer ce ih vjerovatno puci nostalgija, a oni malo mladji ce sigurno biti iznenadjeni kada vide kako nema pola zgrada koje su im danas uobicajene ili mozda kada vide sliku kako je izgledao njihov kraj kada su ga tek gradili.

http://go2bosnia.com/media/item/93-old-pictures-of-sarajevo-after-world-war-ii-vol-1.html
http://go2bosnia.com/media/item/94-old-pictures-of-sarajevo-after-world-war-ii-vol-2.html
http://go2bosnia.com/media/item/95-old-pictures-of-sarajevo-after-world-war-ii-vol-3.html

Lesli Eldridž
26.11.2011., 09:16
E prijatelju super slike. Baš da suze krenu. To je ono pravo Sarajevo. Vidi čaršije vidi ljepote. I vašingtonci se vide. I stari ćiro je tu. Uh, jebemu jest dobro bilo...

ciruss
27.11.2011., 11:00
POMOC!

trazim smjestaj u sarajevu negdje koji je do 60 kn noc ? hostele koje sam htjela su svi bukirani... moje pitanje glasi : ima li sanse nac neko mjesto tam a da je po toj cijeni za (trebalo bi nas 7ero ic, al cu smanjit to na 3) 3-4 ljudi...

ili mozda neku drugu preporuku gdje ic za novu da me dode tak jeftino ? jer povratna karta iz zagreba za sarajevo je oko 250 kn + taj hostel (misla sam ljubica..al nema mjesta) 47 kn noc

sta mislite ak je netko bio kod ljubice , oce nas moc negdje nas 3 progurat jos?

Hvala puno na bilokakvom korisnom odgovoru !

drIvoS
27.11.2011., 11:39
Pozdrav ekipa,

planiram sa 3 prijatelja dočekati Novu godinu u Sarajevu; mi smo inače iz Splita. Bio bih zahvalan da mi tkogod pomogne u odabiru apartmana svojim iskustvima.
Mi, naime, planiramo unajmiti apartman a želio bi da bude u centru i da bude lijepo namješten.
Cijenim svaki odgovor i sugestiju,
Zahvaljujem na pomoći

27.11.2011., 14:20
uf, super za taksi :) to je dobra informacija :) a sto se tice male baste, i ja sam cuo, ali eto nisam bio nigdje pa ne znam :) hehe :) ajde pliz ako si iz Sarajeva da se raspitas malo po gradu di ce sta bit za novu pa mi javi na pm ili ovdje :) hvala! :)

Nije problem, samo mi reci sta te tacno interesuje?
Neki party, svirka, ili neka "mirnija" vecera u restoranu ?

Dosta dogadjanja mozes pronaci i na ovoj stranici http://www.infobar.ba/, al mislim da jos nisu stavljena nikakva novogodisnja. :)

Hannibal_DC
27.11.2011., 14:53
Tek pocetkom decembra,ce odredjeni lokali poceti sa organizacijom doceka nove godine,tako da ako zelite neki konkretan prijedlog morate jos pricekati.No koliko vas planira slaviti?Koliko planirate novca izdvojiti?Sve su to vazni faktori.

Čiribimbaš
27.11.2011., 18:24
ciruss mozes i do Beograda s vlakon nocnim za 8 sati si tamo i karta ćete doć manje od 200 kuna 170 možda i tu razliku od cijene karte taman daš za smještaj..nađeš nešto za desetak eura..a tamo ti je jeftino ka i u Sarajevu..piće je možda po klubovima skuplje malo..al je hrana po fast foodovima u trgovinama stvarno jeftina..

krug88
27.11.2011., 20:25
javi se ti njima u ljubicici naci ce ti 100% nesto, i nek ti je sa srecom;)

Amina_sa
27.11.2011., 23:33
POMOC!

trazim smjestaj u sarajevu negdje koji je do 60 kn noc ? hostele koje sam htjela su svi bukirani... moje pitanje glasi : ima li sanse nac neko mjesto tam a da je po toj cijeni za (trebalo bi nas 7ero ic, al cu smanjit to na 3) 3-4 ljudi...

ili mozda neku drugu preporuku gdje ic za novu da me dode tak jeftino ? jer povratna karta iz zagreba za sarajevo je oko 250 kn + taj hostel (misla sam ljubica..al nema mjesta) 47 kn noc

sta mislite ak je netko bio kod ljubice , oce nas moc negdje nas 3 progurat jos?

Hvala puno na bilokakvom korisnom odgovoru !

Ima, novootvoreni hostel u starom dijelu grada Sarajeva 10 min udaljen od Sebilja, na ovom FB linku mozete vidjeti i promotivne cijene- zovite sto prije, kao i slike kako to sve divno izgleda!

http://http://www.facebook.com/hostelville

Karlovski
28.11.2011., 12:12
Nije problem, samo mi reci sta te tacno interesuje?
Neki party, svirka, ili neka "mirnija" vecera u restoranu ?

Dosta dogadjanja mozes pronaci i na ovoj stranici http://www.infobar.ba/, al mislim da jos nisu stavljena nikakva novogodisnja. :)

e hvala. mi bi htjeli onako da ima hrane, sjedit jest, pit, da je uzivo glazba i da je atmosfera onako sa ples, jelo, hranu :) tako sam nesto stekao dojam da je pivnica sarajevo, tamburasi ce svirat... uglavnom tako nesto, toga tipa, po mogucnosti da bude i koja narodna i slicno :) ne bi bas htjeli neki ustogljeni restoran da se samo sjedi...

LazySod
28.11.2011., 16:10
pozdrav,kako doc od zeljeznickog do sloge?jel blizu il trebam preko cijelog grada?voze li nocni tramvaji?kakve su cijene taxija?

Hannibal_DC
28.11.2011., 17:46
pozdrav,kako doc od zeljeznickog do sloge?jel blizu il trebam preko cijelog grada?voze li nocni tramvaji?kakve su cijene taxija?

Pa sad relativno je blizu,zadnji tramvaj polazi u 15 do 24 odnosno u 24 sata tako da se ne pouzdaj u bilo kakav nocni prevoz.Sto se tice taxija,nisu skupi polaze od 1,50km do 2,00km.Moja ti je preporuka "Crveni taxi" jer je najjeftiniji i najbrze ce ti doci.Eh ovako gledaj da uhvatis liniju Bascarsija-Zelj.stanica mislim da je broj 1,i izaci ces na Skenderiji.Potom predjes ulicu i nastavis prema BBI centru i kreces se prema vjecnoj vatri.Na prvom semaforu prije vjecne vidjeces centralnu banku i predjes ulicu.Ides pjeske uzbrdo nekih 20 metara i kod slasticarnice Brazil odnosno kod jednog malog parkica skrenes lijevo i ides isto nekih 20 metara.Vidjeces guzvu pri ulazu i natpis Cinemas ex.Sloga.

IVeK86
30.11.2011., 18:50
Pozdrav svima!

Jel može na pm neka preporuka za privatni smještaj za Sarajevo na 2 dana....? Nemam baš novaca za hotel pa mi treba nekaj jeftinije...

anchi_93
30.11.2011., 19:38
poz.. nas petnaestak također ide u sarajevo za novu..idemo s collegiumom i smješteni smo u hotelu italia...moilm vas preporuke,doživljaje,kakav je hotel,što je najbliže,gdje su najbolji ćevapi,mjesto za izać za noviu,ima li nešto posebno za novu u srajevu, najjeftiniji taxi... unaprijed hvala :D

memeggle
30.11.2011., 23:04
poz.. nas petnaestak također ide u sarajevo za novu..idemo s collegiumom i smješteni smo u hotelu italia...moilm vas preporuke,doživljaje,kakav je hotel,što je najbliže,gdje su najbolji ćevapi,mjesto za izać za noviu,ima li nešto posebno za novu u srajevu, najjeftiniji taxi... unaprijed hvala :D

crveni taksi po mom iskustvu najjeftiniji
ne brini, u Sa ti za novu nece biti dosadno.

Rainalcar
01.12.2011., 11:41
Može li mi neka dobra duša napisati vremena autobusa Sarajevo-Makarska i Sarajevo Split za sutra od 11:30 pa nadalje? I ako možete napisati prijevoznika, puno bi mi značilo, u inozemstvu sam, hvala

fairy wings
01.12.2011., 12:30
rainalcar, imas samo dva autobusa, jedan je ujutro u 10h, drugi je u 21h.
ovaj u 21h prijevoznik je autoprevoz mostar (vozi do splita)

Rainalcar
01.12.2011., 18:20
Užas :) Aj hvala ti

LazySod
02.12.2011., 04:36
Pa sad relativno je blizu,zadnji tramvaj polazi u 15 do 24 odnosno u 24 sata tako da se ne pouzdaj u bilo kakav nocni prevoz.Sto se tice taxija,nisu skupi polaze od 1,50km do 2,00km.Moja ti je preporuka "Crveni taxi" jer je najjeftiniji i najbrze ce ti doci.Eh ovako gledaj da uhvatis liniju Bascarsija-Zelj.stanica mislim da je broj 1,i izaci ces na Skenderiji.Potom predjes ulicu i nastavis prema BBI centru i kreces se prema vjecnoj vatri.Na prvom semaforu prije vjecne vidjeces centralnu banku i predjes ulicu.Ides pjeske uzbrdo nekih 20 metara i kod slasticarnice Brazil odnosno kod jednog malog parkica skrenes lijevo i ides isto nekih 20 metara.Vidjeces guzvu pri ulazu i natpis Cinemas ex.Sloga.

Hvala ti :s
Super grad :s :s

arbajram
02.12.2011., 09:22

Hotel Italia je u naselju Pofalici, cca 1km od glavne džade (kojom cirkulisu tramvaji) , dakle 10-ak minuta do iste. Nije los. Pofalici su recimo 1km od Marindvora, mozda 3-4km od Bascarsije

yvanna
04.12.2011., 17:33
ajmo neka dobra duša!!

treba nam preporuka di dočekati novu godinu. mislili smo u neki kafić/klub, al da ne naplaćuju upad po 20maraka i slično.. trg nam nikako nije opcija..

i da li postoji mogućnost da ako se upad i naplaćuje po kafićima i sl, da li nakon ponoći ima šanse za slobodan upad?

anamala
04.12.2011., 19:22
Jel zna netko gdje ići za novu u neku pivnicu ili restoran gdje svira narodna muzika i tamburaši. Naravno zanimaju me i cijene te jel sve uključeno a ako nije koliko ti treba za novu novaca za izlazak..
Hvala

Hannibal_DC
04.12.2011., 21:03
ajmo neka dobra duša!!

treba nam preporuka di dočekati novu godinu. mislili smo u neki kafić/klub, al da ne naplaćuju upad po 20maraka i slično.. trg nam nikako nije opcija..

i da li postoji mogućnost da ako se upad i naplaćuje po kafićima i sl, da li nakon ponoći ima šanse za slobodan upad?

Hmm vrlo tesko.Najmanji ulaz za proslovu nove ce vam biti 10km.ako nesto saznam javim vam.

Jumai
05.12.2011., 01:55
ajmo neka dobra duša!!

Napravi đir po Sarajevu, vjerujem da ćeš naći takav kafić. Meni su predložili Slogu, ali nisam htio ić tamo prije ponoći, a nakon ponoći ne možeš uć bez obzira koliko platio. Pa sam napravio đir i cca. 100m dalje naišao na kafić (jbga, zaboravio kako se zove, mislim afrika nešto, ali nisam siguran) u kojem je bilo skroz ok.

voorn7
05.12.2011., 09:56
i ja sam na sto muka.

bila sam u toj slogi i meni se to nis ne svidja.

osim konobara:cerek: vrlo usluzna celjad:D
masa ljudi koja stoji i gleda nauokolo. bzvz. kaj stvarno nema neko vece mjesto s normalnom muzikom i zivljom atmosferom?:503:

Lokemon
05.12.2011., 12:39
Pozdrav svima!

Cura i ja rezervirali 5 dana za vrijeme NG u Sarajevu pa nas zanima da li postoj ekoji lokali za preporučiti a da se ne mora prethodno rezervirati. Bilo bi i pozeljno bez narodne muzike.
Znam da je bilo par pitanja ali vidim isto tako samo 2-3 kafica koja su se spomenila.
Molio bih koju dobru dusu da odgovori ;) thx

krug88
05.12.2011., 15:23
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/javni-docek-nove-2012-godine-i-ovaj-put-na-trgu-djece-sarajeva/111205112

ev prvi text o organizaciji docega nove godine i programima koji ce biti organizovani tih dana =D nista konkretno al et

Hannibal_DC
05.12.2011., 19:04
i ja sam na sto muka.

bila sam u toj slogi i meni se to nis ne svidja.

osim konobara:cerek: vrlo usluzna celjad:D
masa ljudi koja stoji i gleda nauokolo. bzvz. kaj stvarno nema neko vece mjesto s normalnom muzikom i zivljom atmosferom?:503:

Vece i zivlje,hmm imas The Basement u kojem je subotom eletronska muzika i bude solidan dernek ili neki kafic gdje bude narodna,Barlotti itd.
Sto se tice nove u Slogi,ulaz ce najmanje biti 10km,i guzva ce biti uzasna.

05.12.2011., 20:32

Mislis od zeljeznicke stanice??

Mozes sjesti na zeljeznickoj (na okretaljci) na tramvaj broj 1 koji ide na bascarsiju i izadjes kod poste, to su ti cetiri stanice voznje. I kad izadjes iz tramvaja ides lijevo, znaci ne preko mosta nego u drugu stranu i ides neke 3-4 minute i izadjes na glavnu ulicu koja vodi prema Ilidzi, predjes tu glavnu ulicu ides malo uz brdo mozda minutu i prvo skretanje lijevo i ides malo i vidjeces gdje je sloga. :)

A mozes i uzeti taxi, jeftinije ce te doci .. ali pazi da te ne izlevati pa da te odveze skroz oko carsije, nego bi kod poste trebao skrenuti lijevo kuda bi ti i pjeske isao kad izadjes iz tramvaja.

Tramvaji voze do ponoci,a taksi je jeftin. Polazna cijena je 1,50 KM i voznja po 1 km je 1 KM.

voorn7
06.12.2011., 14:24
Vece i zivlje,hmm imas The Basement u kojem je subotom eletronska muzika i bude solidan dernek ili neki kafic gdje bude narodna,Barlotti itd.
Sto se tice nove u Slogi,ulaz ce najmanje biti 10km,i guzva ce biti uzasna.

aaaa basement..fkt..imas pravo, totalno zaboravila a kaj je najsmijesnije mislim da mi je to u kvartu, hrasno, kaj ne? znaci dobro je tamo? elektronika mi taman odgovara, sve osim narodne:mig:

slogu, mislim, da cu izbjeci u sirokom luku.:mig:

yvanna
06.12.2011., 17:28
hvala na odgovorima :)

najveći nam je problem što dolazimo samo dan prije stare godine, pa ne stignemo izvidit. a narodna muzika nam nije nikako prihvatljiva. ne znam, možda na kraju ostanemo u kući :D muški su nam punkeri, a mi cure pak volimo poslušati i punk, al najbolje se isplešemo na komercijalu, stranu. pa eto, ako pomaže za preporuku :)

ako netko nešto više sazna, npr programe po kafićima, napišite ovdje. ja sam naišla na recenzije za neki kafić/klub (?) sa f se zove. fris.. fis.. i onda još neka slova. kao, tamo je ok. ne znam..

unaprijed hvala svima na pomoći :)

Hannibal_DC
06.12.2011., 17:43
aaaa basement..fkt..imas pravo, totalno zaboravila a kaj je najsmijesnije mislim da mi je to u kvartu, hrasno, kaj ne? znaci dobro je tamo? elektronika mi taman odgovara, sve osim narodne:mig:

slogu, mislim, da cu izbjeci u sirokom luku.:mig:

Hehe da Hrasno je,Bosmal neboderi.Fino je mjesto,malo skuplje,jer ima dosta sminkercica i sponzorusa,ali uvijek sam se tamo fino proveo i oci odmorio:cerek:

Arienrhod
08.12.2011., 10:50
Za one koje zanima sto ce se dogadati na otvorenom za Novu Godinu: http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/69331-ko-ce-sarajlije-zabavljati-u-najludjoj-noci-zvijezde-veceri-nina-badric-i-tifa.html.

Lesli Eldridž
08.12.2011., 17:14
hvala na odgovorima :)

najveći nam je problem što dolazimo samo dan prije stare godine, pa ne stignemo izvidit. a narodna muzika nam nije nikako prihvatljiva. ne znam, možda na kraju ostanemo u kući :D muški su nam punkeri, a mi cure pak volimo poslušati i punk, al najbolje se isplešemo na komercijalu, stranu. pa eto, ako pomaže za preporuku :)

ako netko nešto više sazna, npr programe po kafićima, napišite ovdje. ja sam naišla na recenzije za neki kafić/klub (?) sa f se zove. fris.. fis.. i onda još neka slova. kao, tamo je ok. ne znam..

unaprijed hvala svima na pomoći :)Ahaaa, FIS. Pa dobro, nema tamo narodnjaka, više je zabavno, pomalo i rokersko. Ok mjesto za vas sudeći prema sklonostima u muzici. U centru je grada i sve vam je blizu. Samo, nemojte se razočarati, suzdržano je to sve u Sarajevu...

zambata14
08.12.2011., 20:48
nas 11 cemo n.god. docekati u restoranu stare vrbe. nas par iz zg-a a ostali domaci...
ne bijah u tom restoranu al predosjecam lom... :zivili:

gariful
12.12.2011., 14:20
Makar me i osobno čudi opsjednutost McDonaldsom. Kad je isti došao u moj grad prije cca. 15 godina, u njemu je neprestano bila gužvetina, treba si čekat 20min na kasi iako je radilo 6-8 kasa. Mislio sam da će godinama ta navala prestat, ali ne, čak je mc donalds promjenio lokaciju iz centra grada u jedan trgovački centar, ali gužve nisu pale, dapače, neprestano je prepun.

split :D
ali, jesi primjetio da je godinama samo 1 mcdonalds u gradu? u zagrebu ih imas maltene na svakom koraku, a u splitu se drzi godinama samo jedan. i to ovaj sta je u jokera je duplo manji nego sta je bio u marmontovoj. nisu oni uspili istisnit cevape, bureke, krafne kod mate i gusica, sendvice na bacama i u rizza, nema sanse :D

Bosnian2011
12.12.2011., 18:46
5 panoramskih prikaza u flashu vrela Bosne kod Sarajeva.

http://go2bosnia.com/discover-bosnia/item/108-panoramic-view-of-river-bosna-spring.html

Kliknete na sliku i drzeci tipku pomjerate je za 360 stepeni :)

Sunčiaa
12.12.2011., 19:32
jel netko od vas sarajlia slavio novu u Haciendi..naime zainma me, nude opciju za novu za 80 maraka s neograničenim pičem tokom večeri,pa me zanima da li to tak zaista funkcionira, da nije neka fora u tome..

arbajram
12.12.2011., 20:17
nas 11 cemo n.god. docekati u restoranu stare vrbe. nas par iz zg-a a ostali domaci...
ne bijah u tom restoranu al predosjecam lom... :zivili:

Dobro predosjecas :)

lilitop
13.12.2011., 20:12
Bok svima ;)

Može neke preporuke za Sarajevo kao npr gdje su najbolji (i pravi) bosanski cevapi? gdje se moze popit najbolja turska kava? neka mjesta ( klubovi) za izac?

Uglavnom, dolazim za novu godinu u Sarajevo, pa mozda neki novogodisnji event u nekom klubu?
Mozda ste vec pisali o ovome u ovom postu, ali predugacak je ( ljenost :O ) pa bi mi svaka smjernica u vezi Sarajeva i provoda dobro dosla :D
i da, također i ulica ( ili objasnjenje od bas carsije ides... ;) ) gdje se nalazi taj objekt

:D

Hannibal_DC
13.12.2011., 20:52
Bok svima ;)

Može neke preporuke za Sarajevo kao npr gdje su najbolji (i pravi) bosanski cevapi? gdje se moze popit najbolja turska kava? neka mjesta ( klubovi) za izac?

Uglavnom, dolazim za novu godinu u Sarajevo, pa mozda neki novogodisnji event u nekom klubu?
Mozda ste vec pisali o ovome u ovom postu, ali predugacak je ( ljenost :O ) pa bi mi svaka smjernica u vezi Sarajeva i provoda dobro dosla :D
i da, također i ulica ( ili objasnjenje od bas carsije ides... ;) ) gdje se nalazi taj objekt

:D

Bok i tebi:)
Stvar ukusa su cevapi,ali se zna gdje su manje vise najbolji i tu se svi slazu,znaci cevabdzinica Zeljo,Ferhatovic i Hodzic na Bascarsiji,moj licni favorit je Željo.Imas i Zmaj,ali on je u Hrasnom i blizu zeljeznicke odnosno autobuske stanice pa bujrum.Najbolja kafa turska ti je u Morica Hanu i Dibeku,takodjer na Bascarsiji oboje i blizu.Najbolji klubovi:Sloga,Basement,Korner Pub,City Pub,Downtown,Tabu,Pirates Pub,Hacienda,Djulagin Dvor...
Sarajevo se proteze u pravcu istok zapad,tako da ti je Bascarsija i centar grada na istoku dok je Ilidza i sam kraj grada na zapadu.

Faruk_Visca
14.12.2011., 08:10
Ako nekome treba smještaj u Sarajevu možda se možemo dogovoriti.

Naime, obitelji na proputovanju Sarajevo - Venecija (Treviso) potrebno prenoćište u odlasku i povratku (sredina januara 2012) na području Istre odnosno bilo gdje na putu prema Veneciji. Nemamo nikakvih posebnih uvjeta osim prihvatljive cijene, samo nam treba prostor pod krovom za prespavati. Ako neko zna nekoga ko bi bio zainteresiran molim da javite.

U obzir dolazi i zamjena za naš smještaj u Sarajevu.

Unaprijed hvala.

lilitop
14.12.2011., 17:58
Stvar ukusa su cevapi,ali se zna gdje su manje vise najbolji i tu se svi slazu,znaci cevabdzinica Zeljo,Ferhatovic i Hodzic na Bascarsiji,moj licni favorit je Željo.Imas i Zmaj,ali on je u Hrasnom i blizu zeljeznicke odnosno autobuske stanice pa bujrum.Najbolja kafa turska ti je u Morica Hanu i Dibeku,takodjer na Bascarsiji oboje i blizu.Najbolji klubovi:Sloga,Basement,Korner Pub,City Pub,Downtown,Tabu,Pirates Pub,Hacienda,Djulagin Dvor...
Sarajevo se proteze u pravcu istok zapad,tako da ti je Bascarsija i centar grada na istoku dok je Ilidza i sam kraj grada na zapadu.

Hvala ti na odgovorima na mojih 100 pitanja :) meni vise pase sve blize centru, jer blizu odsjedam.
Citajuci po forumu za cevape, ljudi vecinom hvale Ferhatovica i Hodzica, dok za Zelju kazu da je prenapuhan, namjenjen turistima al to nije prava stvar, ali, stigne se probat u sva 3 :D
A sto se tice klubova, u kojima je sevdah? neka ziva muzika eventualno?

krug88
15.12.2011., 21:59
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/sa-letu-stukama-tifom-i-ninom-badric-u-novu-godinu/111215085

taratara19
15.12.2011., 22:43

KOJI od ovih klubova pušta elektronsku muziku ili barem stranu komercijalu? Željele bi ići u Sarajevo par danaoko N.G ,ali ne želim biti ni blizu narodne muzike pa me zanima kakva je inače situacija u Sarajevu po tom pitanju?Vladaju li narodnjaci ili ima za svakoga ponešto?i još jedno pitanje koji dio je grada najbolji za odsjest?Hvala

Hannibal_DC
15.12.2011., 22:49
Sloga ti pusta stari rock i pop 90tih,Basement elektronsku isljucivo,pubovi vecinom rock i metal,mada City Pub pusta house,tako da ne moras brinut za narodnu u samom centru grada,tesko ces je naci.Ne vladaju toliko narodnjaci,moze se reci da je omjer pola/pola,narodnjacki klubovi nisu u samom centru.Za one koje zele mogu navesti spisak narodnjackih klubova pa ko voli nek izvoli.Koliko ste spremne novca izdvojit?Moj licni favorit je Hotel Bristol na Grbavici,tek je renoviran i nalazi se u mirnom dijelu grada daleko od spice centra.

taratara19
15.12.2011., 23:02
Sloga ti pusta stari rock i pop 90tih,Basement elektronsku isljucivo,pubovi vecinom rock i metal,mada City Pub pusta house,tako da ne moras brinut za narodnu u samom centru grada,tesko ces je naci.Ne vladaju toliko narodnjaci,moze se reci da je omjer pola/pola,narodnjacki klubovi nisu u samom centru.Za one koje zele mogu navesti spisak narodnjackih klubova pa ko voli nek izvoli.Koliko ste spremne novca izdvojit?Moj licni favorit je Hotel Bristol na Grbavici,tek je renoviran i nalazi se u mirnom dijelu grada daleko od spice centra.
Pa ne znam,ne želimo previše,mozda i neki privatni smještaj tražile smo po netu,ali uglavnom ono šta izgleda ok i u centru je vec je iznajmljeno.Pa recimo za 3 noći za nas dvije ne bi preko 150 eura.Nismo bile nikad u Sarajevu pa sam uglavnom gledala centar jer mi se to činilo kao najbolji izbor.Ako imaš još neki prijedlog bilo bi super.

Hannibal_DC
15.12.2011., 23:07
Sto se tice smjestaja raspitacu se za centar,posto sad idu praznici pa je guzvara,ako je neophodno mogu vam ponuditi i usluge vodica haha:D
Sto se tice doceka na otvorenom danas je objavljen plan.
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/sa-letu-stukama-tifom-i-ninom-badric-u-novu-godinu/111215085

taratara19
15.12.2011., 23:24
Sto se tice smjestaja raspitacu se za centar,posto sad idu praznici pa je guzvara,ako je neophodno mogu vam ponuditi i usluge vodica haha:D
Sto se tice doceka na otvorenom danas je objavljen plan.
baš ti hvala na informacijama.Ako budemo trebale vodiča svakako se javimo;-).
Možeš mi još reći ako znaš koliko se kreću cijene upada i pića onako čisto okvirno,i da li samo idu KM ili se uzimaju euri.

Hannibal_DC
15.12.2011., 23:27
Cijena upada za novu godinu ce biti vise nego inace,znaci od 10km do 50km,zavisno od lokala,pica su manje vise ista sokovi i obicno pivo su 3km,zesce oko 5km,kokteli oko 10km.Nazalost moracete promjeniti u KM jer po zakonu Eure vise niko ne prima,ima skoro godina godina.

taratara19
15.12.2011., 23:32
Cijena upada za novu godinu ce biti vise nego inace,znaci od 10km do 50km,zavisno od lokala,pica su manje vise ista sokovi i obicno pivo su 3km,zesce oko 5km,kokteli oko 10km.Nazalost moracete promjeniti u KM jer po zakonu Eure vise niko ne prima,ima skoro godina godina.
Da,tako sam i mislila.Hvala puno:)

Hannibal_DC
15.12.2011., 23:36
Nema na cemu sta god treba tu sam:top:

Lokemon
16.12.2011., 13:21
Hannibal DC dobi duh threada :p

Gore si negdje napomenu/la da bi mogao/la dati spisak narodnjačkih klubova. bilo bi vrlo vrlo dobro jer cura i ja idemo u SA za N.G. i ne želimo nikako slučajno završiti u nekom narodnjačkom klubu :)
I još pitanjce, dva... Da li je pametno rezervirati par dana prije upad u neki klub za N.G. ili tek tako uletjeti negdje gdje vidimo da nam je po volji? Da li uglavnom bude gužve u popularnijim klubovima tj. da ne bi ostali vani.
I drugo pitanje. Koje shopping centre za preporučiti osim BBI koji je u samom centru grada?

Unaprijed puno hvala ;)

Hannibal_DC
16.12.2011., 14:07
Eh ovako evo spiska klubova gdje ce za novu godinu biti sigurno narodna:Barlotti,Downtown,Tabu,Pirates Pub(vrlo vjerovatno),Bazeni,Attila-Mayers,Incognito itd(ne mogu se sad sjetiti),Jež(mozda)
Sto se tice sopinga imate Altu na Marin Dvoru,Importane centar isto blizu Alte na Grbavici,i stakleni grad na Skenderiji,to jeste ispod nje:mig:
Ako planirate biti samo na jednom mjestu,bolje rezervisite jer ce broj osoba biti ogranicen,sto pogotovo vazi za neka veca mjesta.Ako planirate lunjat iz kluba u klub ne treba vam,ali ce vam skuplje izaci,posto cete morati svaki puta platiti cijenu ulaza.

suskavi
19.12.2011., 15:54
Pozdrav!

Nas par se jučer dogovorilo tek da bi išli u Sarajevo. Naravno, u ovo doba, radi se o dočeku.. dvoje sigurnih, a dvoje još nagovaramo da idu :) hehe, pa nam fali ekipe, ako ćemo bit samo dvoje! jel tko imao iskustva dolaska u manjem broju (poput našeg) pa da se skompao s nekom grupom? hehehehe

Evo pitanja:

prvo: pošto smo se kasno sjetili, naravno da je dosta smještaja popunjeno, a ne mislimo bacati bas puno love na hotele.. pa ako tko zna gdje krenuti traziti privatan smjestaj, stan ili eventualne jeftinije hotele, da su relativno dostupni tj. da do centra mogu taksijem za 5-10 minuta? bio bih zahvalan

drugo: idemo busom iz zg, povratna karta preko iksice ili za mlade nije tako strasno ni skupa.. ima već od 270kn. Mi smo od 24 do 28 godina, pa ako se tko zeli priidruziti, mozemo se organizirati i dobiti i popust na grupu (samostalna organizacija ispadne jeftinija od agencije s glupim vodičem koji vas vodi di ne zelite).

pozdrav

Hannibal_DC
19.12.2011., 17:32
Evo nadam se da ce nekome biti od pomoci ova stranica sa hotelima:

http://hr.hotels.com/de110206/hoteli-sarajevo-bosna-i-hercegovina/

cicaprasica
20.12.2011., 20:35
ej bok ljudi!! idem u sarajevo za novu s jednom frendicom. imamo smještaj u hostelu ali me zanimaju neki klubovi ili kafići za doček. molim vas da isključite cajke ili bilo šta sličnoga.. sve ostalo dolazi u obzir, a i da su neke pristupačne cijene :D

Hannibal_DC
21.12.2011., 15:56
Prelistaj malo temu,opsirno smo pisali o tome;)

Hannibal_DC
21.12.2011., 16:08
Btw evo jedna odlicna stranica za sve one koji traze smjestaj,da je koliko toliko dobar i jeftin!Vecina su hosteli,ali ima i motela i hotela:

http://www.hostelsclub.com/city-hr-72-Sarajevo.html

Karlovski
21.12.2011., 20:52
Moze pomoc... jel iko zna ista vise o restoranu "Pod lipom"? vidim za novu godinu da je upad 60km... jel tu ukljucena hrana ili kako? opcenito kakav je restoran i kakva ce muzika bit? vidim da pise da je uzivo... uglavnom sve informacije dobro dosle, hvala :)

Lesli Eldridž
21.12.2011., 20:56
Moze pomoc... jel iko zna ista vise o restoranu "Pod lipom"? vidim za novu godinu da je upad 60km... jel tu ukljucena hrana ili kako? opcenito kakav je restoran i kakva ce muzika bit? vidim da pise da je uzivo... uglavnom sve informacije dobro dosle, hvala :)Ma daaaaj, za 60 KM možeš otići gdje hoćeš, a ne u tu rupu sa narodnjacima...

Karlovski
21.12.2011., 21:02
Ma daaaaj, za 60 KM možeš otići gdje hoćeš, a ne u tu rupu sa narodnjacima...

zato i jesam postavio ovdje pitanje :) bio sam jednom u sarajevu i ne znam gotovonista o tamosnjim restoranima :) onda... od tebe prijedlog? :)

Lesli Eldridž
21.12.2011., 21:04
Ma nisam ti ja relevantan za te stvari. Samo kažem da je to bezobrazno skupo za ulaz. A kakve su ti sklonosti?

Lesli Eldridž
21.12.2011., 21:05
Ako sam dobro shvatio za jedno je ulaz 60 KM?

Karlovski
21.12.2011., 21:10
Ako sam dobro shvatio za jedno je ulaz 60 KM?

pa da... za jedno.. ali ne znam, ako je ukljucena hrana u tu cijenu, vidim da se dobije sampanjac jos, muzika.. onda je to ok cijena.. ali se bojim da je to samo ulaz bez hrane, onda je preskupo... a bitno mi je da je uzivo muzika, domaca, hitovi.. nisam prezahtjevan :)

Lesli Eldridž
21.12.2011., 21:10
zato i jesam postavio ovdje pitanje :) bio sam jednom u sarajevu i ne znam gotovonista o tamosnjim restoranima :) onda... od tebe prijedlog? :)Hajd' dok čekam tvoj odgovor da ti kažem da to što gledaš nije za mlađe ljude. Eto to ti je generalno.

Lesli Eldridž
21.12.2011., 21:12
pa da... za jedno.. ali ne znam, ako je ukljucena hrana u tu cijenu, vidim da se dobije sampanjac jos, muzika.. onda je to ok cijena.. ali se bojim da je to samo ulaz bez hrane, onda je preskupo... a bitno mi je da je uzivo muzika, domaca, hitovi.. nisam prezahtjevan :)Ma nije ti to mjesto za živu muziku. Tamo ti rokaju narodnjaci. Nije za mlađe ljude (osim ako nešto nisu promijenili). Ne znam šta je sa cijenama i šta je uključeno u cijenu...
Evo ti link... http://www.podlipom.ba/Bosna/menu-card.php

Karlovski
21.12.2011., 21:14
Ma nie ti to mjesto za živu muziku. Tamo ti rokaju narodnjaci. Nije za mlađe ljude (osim ako nešto nisu promijenili). Ne znam šta je sa cijenama i šta je uključeno u cijenu...
Evo ti link... http://www.podlipom.ba/Bosna/menu-card.php

da... vidio sam meni... a bit cemo 3 noci tamo, za novu smo bas mislili tako nesto mirnije, uzivo muzika, hrana, pice... a ostala 2 dana bi isli po klubovima gdje ima zivota :) a pise da je uzivo muzika,a sad kakva ce bit ne znam... poslo sam im tamo upit na mail pa cu vidit :) hvala svakako na pomoci :)

Lesli Eldridž
21.12.2011., 21:26
da... vidio sam meni... a bit cemo 3 noci tamo, za novu smo bas mislili tako nesto mirnije, uzivo muzika, hrana, pice... a ostala 2 dana bi isli po klubovima gdje ima zivota :) a pise da je uzivo muzika,a sad kakva ce bit ne znam... poslo sam im tamo upit na mail pa cu vidit :) hvala svakako na pomoci :)Pa dobro, ako voliš taj starinski bosanski ambijent i nije ti skupo onda ok...

Samo Sa
22.12.2011., 12:35
Buduci da se postavljaju potpuno pogresne informacije, samo da ispravim. Restoran Pod lipom je fino mjesto, gdje se moze probati dosta bosanskih jela, gdje je kuhunja jako dobra, preporucujem corbe, puru, kombinaciju dolmi, a klepe definitivno! Cisto sumnjam da ce se tamo pustati narodnjaci, ne uklapa mi se u taj ambijent, sevdalinke da, ali narodnjaci nikako. Ne znam koliko je nekome bitno, ali u tom restoranu je rucao i Bill Clinton, tako da... A sto se tice cijena, malo je skuplje u odnosu na ascinice, kada je rijec o bosanskoj hrani. E sad je samo pitanje sta se dobije za tih 60 maraka i da li se to isplati...

Moram priznati da mi jako smeta sto pojedini gradjani Sarajeva pisu gluposti i iznose neistine, odnosno neko svoje vidjenje stvari, koje bas i nema veze sa stvarnoscu ili nisu bili u nekoj drugoj europskoj drzavi, gradu....

Lesli Eldridž
22.12.2011., 16:30
Buduci da se postavljaju potpuno pogresne informacije, samo da ispravim. Restoran Pod lipom je fino mjesto, gdje se moze probati dosta bosanskih jela, gdje je kuhunja jako dobra, preporucujem corbe, puru, kombinaciju dolmi, a klepe definitivno! Cisto sumnjam da ce se tamo pustati narodnjaci, ne uklapa mi se u taj ambijent, sevdalinke da, ali narodnjaci nikako. Ne znam koliko je nekome bitno, ali u tom restoranu je rucao i Bill Clinton, tako da... A sto se tice cijena, malo je skuplje u odnosu na ascinice, kada je rijec o bosanskoj hrani. E sad je samo pitanje sta se dobije za tih 60 maraka i da li se to isplati...

Moram priznati da mi jako smeta sto pojedini gradjani Sarajeva pisu gluposti i iznose neistine, odnosno neko svoje vidjenje stvari, koje bas i nema veze sa stvarnoscu ili nisu bili u nekoj drugoj europskoj drzavi, gradu....Meš' čini ti to na moj račun. Kad pišem narodna muzika onda i mislim na narodnu muziku (tu su i sevdalinke), a ima tu i starogradske ako te već interesuje. Turbo-folk NIJE nrodna muzika. Znaći pobrkao si pojmove, a nije ni čudo kakve su nam nove generacije koje NE ZNAJU šta je prava narodna muzika. A kako tvrdiš da ja kao nisam nikada bio vani, onda ne znaš sa kime imaš posla. Evo ako te interesuje, znaš li gde je Lombardia, Milano, Ballinzona, Geneve...? To je zadnje što sam pohodio prije par dana. Gdje ti ideš bogati i gde se krećeš kad NE ZNAŠ kakav je repertoar "Pod lipom" i kad pišem da to nije za prosječnog mlađeg čovjeka sa pretpostavljam rockerskim šmekom?
EDIT: A to što je Clinton bio u toj kafani ne znači da je i sada super dobra (mada nigdje ne tžvrdim ni da je loša-samo je prosječna sa ne baš najboljom hranom- daleko je to od izvrsne hrane). Kako si mlad onda se ni ne sjećaš gdje je Clinton popio kafu. U bivšoj "Hercegovini" koja se tad zvala gradskom kafanom. E odmah nakon toga u roku od par mjeseci je postala rupa i ubrzo je i propala. Eto da se zna da to što je nekad neko bio gost danas ništa, ama baš ništa, ne znači. Ne vršim antireklamu i ne odgovaram nikoga, ali tvrdim da je to bezobrazno skup restoran koji prodaje samo mjesto i ništa više. Sve ostalo je u prosjeku...

Karlovski
22.12.2011., 20:08
Evo jos jedno pitanje... The Club Sarajevo... Zna li iko sta vise o tome? uglavnom u restoranu bi trebali bit neki tamburasi (ima li neko informaciju koji su to, kakvi su, sta sviraju?), a u klubu ce bit neka 3 standardna DJ-a i navodno trubaci... e sad... ko zna sta ti DJ-evi pustaju? naravno mislim za novu godinu

Hannibal_DC
22.12.2011., 21:08
The Club se nalazi u centru kod Alipasine dzamije,poznatiji je i kao klub kod "Biće",prije dosta popularan klub kome je vremenom opala popularnost jer je raja uglavnom uvijek bila sminkerska koje se vremenom preselila u The Basement.Prostor nije velik ali su DJevi uvijek bili dobri,pustaju razne vrste elektronske muzike.Za tamburase nista ne znam.

Karlovski
22.12.2011., 21:19
The Club se nalazi u centru kod Alipasine dzamije,poznatiji je i kao klub kod "Biće",prije dosta popularan klub kome je vremenom opala popularnost jer je raja uglavnom uvijek bila sminkerska koje se vremenom preselila u The Basement.Prostor nije velik ali su DJevi uvijek bili dobri,pustaju razne vrste elektronske muzike.Za tamburase nista ne znam.

znaci iskljucivo elektronska muzika? nema nista domace? :) hvala :)

cupava.mala
23.12.2011., 10:10
Ljudi jel netko bio u Hotelu Hayat?kakav je?Jel za 2 noćenja sa doručkom za dvije osobe 450kn previše? :ne zna:
http://www.kupime.hr/ponuda/osjetite-duh-sarajeva/1419

Hannibal_DC
23.12.2011., 13:06
Puno nije posto ti dodje 50km noc sa doruckom,to je sasvim solidna cijena.

Samo Sa
23.12.2011., 14:22
Lesli, uopste mi ne pada napamet da se preko foruma prepirem sa tobom, iako je tvoj ton konstantno takav i ne znam zasto si se ti nasao prozvan ovdje. Dakle, ne znas ni ko sam, ni koliko mi je godina, a napadas me, nema logike... ;)
Nisam pripadnik nove generacije, predratno sam gradsko dijete, rocker citav svoj zivot i znam da si stariji od mene, preme nekim ranijim postovima i to uvijek postujem. Ja znam sta je nekad bila narodna muzika, ali pitaj nove generacije kad im spomenes pojam "narodna muzika", koji ces odgovor dobiti... ;)
Kad me vec pitas, o geografiji znam jako puno toga, jer i sam mnogo putujem za svoj ceif i uzivam u tome, a Europa mi je prioritet, dakle bio od Spanjolske do Turske, iskljucujem samo V.Britaniju i Baltik :) Eto da imas uvid i u to gdje ja putujem i gdje sam sve bio, ako je to tema i ako je bitno.
Inace, moj cilj je predstaviti svoj Grad u najboljem i najljepsem svjetlu, bez obzira sta neko mislio o tome, a svi znamo koliko mana imaju ostali europski gradovi. Spominje se kako se kod nas ludjacki vozi, slazem se da ima svakakvih idiota, koji se trkaju po gradu. Ali vozio si se italijanskim autoputom koliko vidim, sta mozes reci o njihovom nacinu voznje, prisustvovao sam ulicnim trkama ulicama Budipeste, da li si cuo za izreku da "Belgijanci voze kao krave", a o Istanbulu i voznji da ne pricam. Druga stvar je ulicna prodaja i prosjaci, pa koji to grad nema, eto opet Italija za primjer, Padova, Verona, Firenza, ne mozes pomaci od ulicnih prodavaca iz africkih zemalja, a tek nadaleko poznata i sminkerska Azurna obala.
Nemoj shvatati nista previse licno, nista se nije odnosilo na tebe, svi mi imamo svoj pogled na stvari i na sta bi to licilo da svi mislimo isto ;)
A buducim gostima zelim dobrodoslicu i da uzivaju u Sarajevu, a kad nadjem malo vremena, mozda i napisem koju vise o samom gradu, gdje otici, sta vidjeti i neke moje preporuke.

P.S. I dalje tvrdim da su klepe odlicne "Pod lipom", ako je ostala ista kuharica, a za cijene sam naveo da je skuplje nego sto bi trebalo biti, ali to je restoran u epicentru Carsije. Kada uporedis nase cijene hrane sa europskim, to je i dalje simbolicno :)

Lesli Eldridž
23.12.2011., 16:38
Lesli, uopste mi ne pada napamet da se preko foruma prepirem sa tobom, iako je tvoj ton konstantno takav i ne znam zasto si se ti nasao prozvan ovdje. Dakle, ne znas ni ko sam, ni koliko mi je godina, a napadas me, nema logike... ;)
Nisam pripadnik nove generacije, predratno sam gradsko dijete, rocker citav svoj zivot i znam da si stariji od mene, preme nekim ranijim postovima i to uvijek postujem. Ja znam sta je nekad bila narodna muzika, ali pitaj nove generacije kad im spomenes pojam "narodna muzika", koji ces odgovor dobiti... ;)
Kad me vec pitas, o geografiji znam jako puno toga, jer i sam mnogo putujem za svoj ceif i uzivam u tome, a Europa mi je prioritet, dakle bio od Spanjolske do Turske, iskljucujem samo V.Britaniju i Baltik :) Eto da imas uvid i u to gdje ja putujem i gdje sam sve bio, ako je to tema i ako je bitno.
Inace, moj cilj je predstaviti svoj Grad u najboljem i najljepsem svjetlu, bez obzira sta neko mislio o tome, a svi znamo koliko mana imaju ostali europski gradovi. Spominje se kako se kod nas ludjacki vozi, slazem se da ima svakakvih idiota, koji se trkaju po gradu. Ali vozio si se italijanskim autoputom koliko vidim, sta mozes reci o njihovom nacinu voznje, prisustvovao sam ulicnim trkama ulicama Budipeste, da li si cuo za izreku da "Belgijanci voze kao krave", a o Istanbulu i voznji da ne pricam. Druga stvar je ulicna prodaja i prosjaci, pa koji to grad nema, eto opet Italija za primjer, Padova, Verona, Firenza, ne mozes pomaci od ulicnih prodavaca iz africkih zemalja, a tek nadaleko poznata i sminkerska Azurna obala.
Nemoj shvatati nista previse licno, nista se nije odnosilo na tebe, svi mi imamo svoj pogled na stvari i na sta bi to licilo da svi mislimo isto ;)
A buducim gostima zelim dobrodoslicu i da uzivaju u Sarajevu, a kad nadjem malo vremena, mozda i napisem koju vise o samom gradu, gdje otici, sta vidjeti i neke moje preporuke.

P.S. I dalje tvrdim da su klepe odlicne "Pod lipom", ako je ostala ista kuharica, a za cijene sam naveo da je skuplje nego sto bi trebalo biti, ali to je restoran u epicentru Carsije. Kada uporedis nase cijene hrane sa europskim, to je i dalje simbolicno :)Hmmm, nije replika, nema potrebe, ali to da se u Sarajevu ludački vozi nisam samo ja naveo već sam potvrdio ono što su turisti ovdje naveli, tako da tvoja kritika nije na mjestu. Italijanski autoputevi? Je li to bilo pitanje? Sasvim normalni. Od Bergama do Milana su npr. 4 trake. Normalno se vozi, čak i ne prebrzo, kod nas se brže, znatno, znatno brže vozi (isfrustriranost vjerovatno, ali to je već širi sociološki problem, obradit ću ga na nekom podforumu, ne znam sad na kojem). Glede ravnosti ceste, ovo od Begama do Milana je izmemađujuće neravno ali i to je normalno jer je to strašno opterećen dio. Turska? Sasvim se normalno vozi, jeste gužva, ali se normalno voti. Provjerio prije tačno godinu. Prije 20 ili 30-35 godina to je bila ludnica. Nisu se poštovali semafori nego su se ljudi dogovarali na cesti i križanjima. I sve je funkcioniralo sasvim ok, meni je to i odgovaralo. Azurna obala je sasvim ok po pitanju prometa-milina prava. Španiju nisam obilazio, GB isto, ali vjerujem da je ok. Generalno ostoji problem u EU sa prosjacima ali to je već imigracija i globalna politika i nećemo o tome.
Nego da se vratimo na temu. Tvrdim da je ovaj restoran preskup i da ga "prodaje" samo centar, ništa više, ali ako su turisti navikli na više cijene njima nije ni preskupo, mada je i to piotanje jer se ovdje ipak očekuju niže cijene od tih. Muziku sam već opisao kakva je pa ko voli starogradske i pokuju sevdalinku bit će na svome. Generalno se sada svi podigli malko cijene jer je nova godina, ali ja bih ipak zbog cijena preporučio da se potraži još ponešto.

Lesli Eldridž
23.12.2011., 16:41
The Club se nalazi u centru kod Alipasine dzamije,poznatiji je i kao klub kod "Biće",prije dosta popularan klub kome je vremenom opala popularnost jer je raja uglavnom uvijek bila sminkerska koje se vremenom preselila u The Basement.Prostor nije velik ali su DJevi uvijek bili dobri,pustaju razne vrste elektronske muzike.Za tamburase nista ne znam.Da dobar opis, mada je i meni to čudno za tamburaše, to je nešto što je meni novost za to mjesto...:confused:

Lesli Eldridž
23.12.2011., 16:42
Ljudi jel netko bio u Hotelu Hayat?kakav je?Jel za 2 noćenja sa doručkom za dvije osobe 450kn previše? :ne zna:
http://www.kupime.hr/ponuda/osjetite-duh-sarajeva/1419Nije puno, i hvale ga, e sad kakav je ipak treba pitati one koji tamo odsjedaju, a to mi domaći nismo. Vjerujem da je dobar...:)

chopa
24.12.2011., 01:03
poštovanje

dobit centralu gl kolodvora je pravo čudo

ako ko ima kakav info kolko dodje povratna ZG-SA, bilo bi super

i ako ima kakvih popusta za studendariju i slično? :)

tnx

hiltica
24.12.2011., 07:49
Oko 300kn

Faruk_Visca
24.12.2011., 09:18
poštovanje

tnx

Sarajevo - Zagreb : 41 € povratna, ide tri puta dnevno

http://www.centrolines.ba/loc/template.wbsp?wbf_p_id=2

*vikach*
24.12.2011., 10:55
poštovanje

tnx

Ej, evo ja sam neki dan kupila povratnu zagreb-sarajevo za 280 kn s uključenim popustom za mlađe od 26 godina, drugih popusta nemaju :)

Faruk_Visca
24.12.2011., 16:34
Ako si član društva novinara popust je 50%.

krug88
25.12.2011., 17:53
http://www.city.ba/nocni-zivot/klubovi/1716-club-underground super mjesto u centru kod vjecne vatre, ja cu vjerovatno tu:D bice neki DJ iz Beograda, disco muzika 70te -80te :DDD karte su 10KM stajanje i 15KM sjedenje, predlozila bih jos cheers pub, http://www.infobar.ba/k/ko/cl/celtic_pub.php celtic pub. http://www.infobar.ba/k/ko/cl/the_pub.php the pub... ne znam sta organizuju za novu niti imal karata ali tu je onako super atmosfera bez seljakluka ali i bez one neke standardne muzike tipa jedna playlista i tako citavu godinu:DDDD

trance_energy
26.12.2011., 13:51
preporuka za neki jeftiniji app na jahorini? ili blizoj okolici

chopa
26.12.2011., 22:05
danas zvah gl kolodvor, veli meni majstorica na fontele, popusta nema, karta ZG-SA-ZG 370kn :durica

reko ja njoj, zaebi, imam sidu...:D

više mi se isplati otić autom nego vlakom, tako da ću to i uradit:rofl:

petra_wb
26.12.2011., 23:04
danas zvah gl kolodvor, veli meni majstorica na fontele, popusta nema, karta ZG-SA-ZG 370kn :durica

reko ja njoj, zaebi, imam sidu...:D

više mi se isplati otić autom nego vlakom, tako da ću to i uradit:rofl:

370 kn za vlak???? :eek:
povratna busom je nesto sitno ispod 300 kn.

črni
26.12.2011., 23:42
Tarife do Sarajeva:
Zagreb - Volinja povratna 90kn za 1 osobu kupljena na hž gl.kol
Bosanski Novi - Doboj 5e srb kondukteru (vrjedi za 2 osobe)
Doboj - Sarajevo 5e federalnom kondukteru ( " )

Ima i b) i c) varijanti za proć jeftinije ali ovo je bosanski smart price koji uvjek pali :D pa ko voli nek izvoli

ibbi333
27.12.2011., 22:48
http://www.saljidalje.hr/index.php?page=shop.product_details&category_id=1&flypage=flypage.tpl&product_id=127&option=com_virtuemart&Itemid=-1
ova ponuda mi se jako svida. :cerek:
a ono sto me zanima je koliko je to udaljeno od centra? nekak mi se cini van grada.pa da nebi bilo da se nakupujemo karata. :rolleyes:

anestezija123
27.12.2011., 22:58
Nije van grada, ali je dalje od centra, no imas tramvaj, karta 1.60 KM (oko 6kn) i pravac carsija. :D Javni prevoz nam je jako los, uvijek je guzva, puno ljudi stoji u tramvaju, tacnije klacka se. :D Ali Ilidza (tu vam je hotel) je prva stanica, tako da sto se toga tice nema problema. Ne znam ti reci nista o hotelu konkretno, to turisti neka kazu. :)

chopa
28.12.2011., 00:18
kakva je cesta SA-Mostar? isplati li se otić na kratki izlet tamo?

imal snijega trenutno u BiH? :)

1brato
28.12.2011., 04:54

imal snijega trenutno u BiH? :)

Cesta je ok, putuje se nekih 2h, cca 2 i pol sata. Ako ti nije problem odvojiti viška vremena onda se isplati.

LaBrujita
28.12.2011., 13:03
Bok ljudi, pročešljo sam prvih 100-ak stranica, moram jos ovo do kraja, ali nisam nigdje nasao nekakav info za hotel hayat, u centru je navodno, blizu Čaršije.. Ako može info od nekog tko je bio o dojmovima, isto tako ako moze procjena nekoga kolika je 'fer' cijena taksija od autobusnog kolodvora do tamo. Hvala svima koji su doprinijeli raspravi korisnima savjetima..

chopa
28.12.2011., 14:03
Cesta je ok, putuje se nekih 2h, cca 2 i pol sata. Ako ti nije problem odvojiti viška vremena onda se isplati.

tako puno? trebalo bi se 130km proći brže, biće da je puna zavoja ili?

Faruk_Visca
28.12.2011., 15:42
tako puno? trebalo bi se 130km proći brže, biće da je puna zavoja ili?

Ima svega, uzbrdo, nizbrdo, a najviše ćeš vremena izgubiti na vožnji iza nekog kamiona kojeg ne možeš preticati. Ipak, nije baš loša cesta, moglo bi i mnogo brže na nekim dionicama da nema policije. Ako imaš vremena svakako posjeti Mostar, ima se šta vidjeti, jedino što u ovom periodu ima vjetra, nisam iz Mostara, ali sam nekoliko puta odbolovo posjetu Mostaru.

Faruk_Visca
28.12.2011., 15:51
Bok ljudi, pročešljo sam prvih 100-ak stranica, moram jos ovo do kraja, ali nisam nigdje nasao nekakav info za hotel hayat, u centru je navodno, blizu Čaršije.. Ako može info od nekog tko je bio o dojmovima, isto tako ako moze procjena nekoga kolika je 'fer' cijena taksija od autobusnog kolodvora do tamo. Hvala svima koji su doprinijeli raspravi korisnima savjetima..

O samom hotelu ne znam ništa osim da fino izgleda i da je u srcu Baščaršije, blizu Sebilja.

Šo se taxija tiče mislim da ne bi trebalo biti više od 5 KM (2.5 €) od autobuske stanice do Hotela. Evo ti cijena taksi prevoza: http://www.sarajevotaxi.com.ba/index.html

Lesli Eldridž
28.12.2011., 17:26
Bok ljudi, pročešljo sam prvih 100-ak stranica, moram jos ovo do kraja, ali nisam nigdje nasao nekakav info za hotel hayat, u centru je navodno, blizu Čaršije.. Ako može info od nekog tko je bio o dojmovima, isto tako ako moze procjena nekoga kolika je 'fer' cijena taksija od autobusnog kolodvora do tamo. Hvala svima koji su doprinijeli raspravi korisnima savjetima..Cijena taxija je uvijek fer ako se uključi taximetar...:D

Lesli Eldridž
28.12.2011., 17:33

imal snijega trenutno u BiH? :)Ne isplati. Izgubit ćeš pola dana u putu. Cca 3 sata do Mostara, naročito sada kad ima snijega. Ako opet zapada, može se najebati na Bradini i zaglaviti iza kakvog kamiona i prenoćiti u planini u autu:D. Znači računaj najmanje 6 sati puta tamo i ovamo. I ako si već u Sarajevu šta ćeš u Mostaru. I obrnuto. Sasvim druga klima, a Sarajevo ima najpoganiju klimu na svijetu. Kiša, snijeg, vlaga, prljavština, smog... Ali zato su planine super, pa se isplati otići na planine oko Sarajeva jer nije daleko, a Mostar je već predaleko. Ako voliš mediteransku klimu onda idi u Mostar, ali da znaš da ima bure pa nije baš tako prijatno kao u proljeće kada je to najljepši dio BiH. Snijega u Sarajevu ima i niske su temperature. Zadnja 2 dana je -6 ujutro, a preko dana je jučer bilo -2, a danas oko 0. Trenutno je -1,8 (skoro -2) i vedro je. Odvratna vlaga u zraku, navečer puše vjetar, ali snijeg po gradu je očišćen i manje više je suho i može se fino hodati. Ali prokleti vjetar će pokvariti ugođaj. Nije loša atmosfera u gradu, kafei rade, okićeno je i evo spremam se malo da prošetam i odem na piće. Kako će biti za novu godinu budemo vidjeli, jer u Sarajevu se nikad ne zna-izmjenjaju se sva godišnja doba u danu...:kava:

fairy wings
28.12.2011., 17:48

nasi prijatelji su bili nedavno i nije im se svidio hotel :ne zna:

Lesli Eldridž
28.12.2011., 18:01
nasi prijatelji su bili nedavno i nije im se svidio hotel :ne zna:Eto to bi onda bila informacija iz prve ruke.Pouzdano znam da je hotel Astra Garni ok, ali cijene su mi nepoznanica. Ima još dobrih hotela. Sigurno je i Evropa ok, ali vjerujem da je i cijena žara. Ima i Bristol, koji je najnoviji, ali je vjerujem i cijena uuuu:503:

fairy wings
28.12.2011., 18:14
da, svi ti malo bolji kostaju, jbg. mi smo bili u hotelu grand, iza autobusne stanice, ok je hotel bio. cist, uredan, ugrijan, blizu centra. jedina zamjerka je
na dorucak koji je bio bezveze.

Lesli Eldridž
28.12.2011., 18:40
da, svi ti malo bolji kostaju, jbg. mi smo bili u hotelu grand, iza autobusne stanice, ok je hotel bio. cist, uredan, ugrijan, blizu centra. jedina zamjerka je
na dorucak koji je bio bezveze.Mislim da Astra garni nije preskup kao ovi drugi. A ako se kome ne sviđa doručak, u srcu je Baščaršije i nema smetnje za to, mada ovi moji prijatelji kažu da je sve bilo prva liga...

chopa
28.12.2011., 18:56
hvala svima na odgovorima oko cesata :)
budem odlučio na licu mjesta kad vidim vrijeme iz prve ruke isplati li se do mostara

btw kad smo već na toj tematici, idem preko broda-doboj-zenica-sa

a za nazad za Zagreb sam mislio preko banja luke, jer bih zelio vidjet travnik, vrbas i jajce
samo, za tu cestu sam čuo da je zajebana podosta, zimi pogotovo

Faruk_Visca
28.12.2011., 19:07
budem odlučio na licu mjesta kad vidim vrijeme iz prve ruke isplati li se do mostara

a za nazad za Zagreb sam mislio preko banja luke, jer bih zelio vidjet travnik, vrbas i jajce
samo, za tu cestu sam čuo da je zajebana podosta, zimi pogotovo

Bosanski Brod - Doboj - Zenica - Sarajevo je dobra cesta, čak imaš desetak km autoputa. :rofl:

Taj put preko Travnika i Jajca ti je jako loš, krivine pod pravim uglom, užas živi. Može se, ali ni blizu putu kojim namjeravaš doći.

Faruk_Visca
28.12.2011., 19:10
nasi prijatelji su bili nedavno i nije im se svidio hotel :ne zna:

Nemam pojma kakav je to hotel, prođem nekad pored njega i čini mi se uredu. Nisam od onih koji spavaju po hotelima, super mi je kad mi se ukaže prilika da prespavam na aerodromu, teško nađem manu i hostelu... pa volio bih znati kako se nekom može nesvidjeti onakav hotelčić. Mislim, šta ljudi očekuju?

*vikach*
28.12.2011., 20:29
ja bih lijepo molila ako netko zna na koji od ovih 5 brojeva zovem taxi? 1515? jel treba neki predbroj? hvala unaprijed :)
http://www.sarajevotaxi.com.ba/index.html

Lesli Eldridž
28.12.2011., 20:42
Bosanski Brod - Doboj - Zenica - Sarajevo je dobra cesta, čak imaš desetak km autoputa. :rofl:

Taj put preko Travnika i Jajca ti je jako loš, krivine pod pravim uglom, užas živi. Može se, ali ni blizu putu kojim namjeravaš doći.Od Visokog do Sarajeva je 27 km autoputa. Ima tu sveukupno još malo više od toga...

Lesli Eldridž
28.12.2011., 20:45

samo, za tu cestu sam čuo da je zajebana podosta, zimi pogotovoNipošto preko Jajca i Banjaluke, vozači su obični idioti, naročito su zajebani sa kamionima jer je usko. Preko Broda je najbolje...

nanica_27
28.12.2011., 21:03
Može par pitanja za Sarajlije - ja sam živjela 10 godina života (faks i nešto posla) u Sa, prije 4 godine udala se u Zg i dolazim samo turistički pa da isprovjeravam neke informacije: dolazi nas 8, mi imamo malu bebu pa ćemo sa nekim domaćim prijateljima u kućnoj atmosferi za novu, a ostali će na Ninu :), e sada - hoće se moći negdje u blizini u neki od klubova bez karte (dolaze iz inozemstva, stižemo svi 31.12. nemaju pojma ni šta bi niti imaju kad kupiti karte) tipa kod Biče, u Slogu, ima li još city pub...? Da znam ljude uputiti šta da traže u gradu :). I radi li šta na čaršiji i po gradu 01.01. - vodila bih ih malo turistički kad se probude u nedjelju. I Jahorina ili Bjelašnica - nisam bila 6-7 godina, jel se šta promijenilo?

Faruk_Visca
28.12.2011., 21:06
ja bih lijepo molila ako netko zna na koji od ovih 5 brojeva zovem taxi? 1515? jel treba neki predbroj? hvala unaprijed :)
http://www.sarajevotaxi.com.ba/index.html

Nema predbroja kada zoveš 1515.

Faruk_Visca
28.12.2011., 21:09
Može par pitanja za Sarajlije - ja sam živjela 10 godina života (faks i nešto posla) u Sa, prije 4 godine udala se u Zg i dolazim samo turistički pa da isprovjeravam neke informacije: dolazi nas 8, mi imamo malu bebu pa ćemo sa nekim domaćim prijateljima u kućnoj atmosferi za novu, a ostali će na Ninu :), e sada - hoće se moći negdje u blizini u neki od klubova bez karte (dolaze iz inozemstva, stižemo svi 31.12. nemaju pojma ni šta bi niti imaju kad kupiti karte) tipa kod Biče, u Slogu, ima li još city pub...? Da znam ljude uputiti šta da traže u gradu :). I radi li šta na čaršiji i po gradu 01.01. - vodila bih ih malo turistički kad se probude u nedjelju. I Jahorina ili Bjelašnica - nisam bila 6-7 godina, jel se šta promijenilo?

Za kaHvane i klubove ne znam.

Što se tiče rada za Novu godinu i poslije, radiće ponešto, baš danas jedan irget psuje gazdi sve po spisku jer će raditi za novu godinu i dan poslije...

Ali sigurno neće većina raje raditi.

x-type
28.12.2011., 21:10
koje su kultne i dobre slastičarne u Sarajevu gdje se mogu pojesti stvarčice tipa baklava, urmašice, kadaif i slično?

Hannibal_DC
28.12.2011., 21:31
Bilo sto na carsiji je dobro,kultne su vremenom oslabile tipa Egipat i sl,sada su vise aktuelne Sport i ove malo novije,ali na Bascarsiji bilo koja carsija manje vise ima taj repertoar kolaca.

krug88
28.12.2011., 21:41
ne znam koliko su ozbiljni tvoji prijatleji ja sma sada kupila za sebe i svoje drustvo karte za underground, tu ce biti dj lude 70te i 80te. rekli su mi da ce se moci uci i za novu godinu ali ne znam da li je ista cijena ulaza kao i rezervacije koja je 10 i 15 KM.

LaBrujita
29.12.2011., 12:16
O samom hotelu ne znam ništa osim da fino izgleda i da je u srcu Baščaršije, blizu Sebilja.

Šo se taxija tiče mislim da ne bi trebalo biti više od 5 KM (2.5 €) od autobuske stanice do Hotela. Evo ti cijena taksi prevoza: http://www.sarajevotaxi.com.ba/index.html

Hvala puno na odgovoru, hotel se na web-u cini ok, a bila je ponuda neka dosta povoljna (225 kuna za 2 nocenja po osobi) pa vjerujem da ce opravdat tu cijenu. Za taxi pitam koliko košta cisto da me majstor ne voza po cijelom gradu. Bas se veselim upoznavanju vaseg grada, pozdrav ljudi!

mrena:)
30.12.2011., 09:11
Hvala puno na odgovoru, hotel se na web-u cini ok, a bila je ponuda neka dosta povoljna (225 kuna za 2 nocenja po osobi) pa vjerujem da ce opravdat tu cijenu. Za taxi pitam koliko košta cisto da me majstor ne voza po cijelom gradu. Bas se veselim upoznavanju vaseg grada, pozdrav ljudi!

i mi kupili kupon :)
idemo slijedeći tjedan..vi?

cupava.mala
30.12.2011., 11:04
i mi smo uzeli kupon. :)
jeste zvali da pitate za slobodan termin?baš ste htjeli sljedeći tjedan?

voorn7
30.12.2011., 17:11
koje su kultne i dobre slastičarne u Sarajevu gdje se mogu pojesti stvarčice tipa baklava, urmašice, kadaif i slično?

jela sam turisticki i neturisticki kolace i uvijek sam se vracala Egiptu. meni on ocito najvise odgovara. i ima pristupacnije cijene od lokala po bascarsiji, a bome i razvikane palme, koja nije losa ali su cijene jako visoke.

Hannibal_DC
30.12.2011., 18:13
"Ovo je svakako rekordna turisticka godina u Sarajevu.Sto se tice zimske sezone trenutno je oko 30 000 gostiju u gradu sto je rekordno.Najvise je gostiju iz Hrvatske i Slovenije a ima i dosta Italijana".Tako rekose na dnevniku:D
Ovaj ce docek na trgu biti mozda jedan od najboljih u zadnjih 10 godina,samo sto ce zima biti.

voorn7
31.12.2011., 10:33
"Ovo je svakako rekordna turisticka godina u Sarajevu.Sto se tice zimske sezone trenutno je oko 30 000 gostiju u gradu sto je rekordno.Najvise je gostiju iz Hrvatske i Slovenije a ima i dosta Italijana".Tako rekose na dnevniku:D
Ovaj ce docek na trgu biti mozda jedan od najboljih u zadnjih 10 godina,samo sto ce zima biti.

bit ce najbolja samim time sto ce doc Kiril:cerek:

sarajevskoPivo
31.12.2011., 11:13
Od Visokog do Sarajeva je 27 km autoputa. Ima tu sveukupno još malo više od toga...

Ukupno ima 38km autoputa na dioniici Sarajevo-Visoko-Kakanj.

Putarina je 1,5km.

LaBrujita
31.12.2011., 11:28

da, idemo slj tjedan isto, bas se veselim, kupili i karte za bus i u cet krecemo..javim dojmove kad se vratim.. dobru zabavu!

mrena:)
01.01.2012., 17:11
i mi smo uzeli kupon. :)
jeste zvali da pitate za slobodan termin?baš ste htjeli sljedeći tjedan?

Vec smo rezervirali. Zvala sam ih prije nego smo kupon uopce kupili da provjerim da li mozemo doci iduci tjedan jer nam je to jedini slobodni tjedan i onda kupili bon i potvrdili rezervaciju.

Hannibal_DC
02.01.2012., 22:21
Mogu slobodno reci da je Sarajevo imalo najbolji docek u zadnjih 10 godina!Svaka cast mom gradu!:)

mojca1
02.01.2012., 22:30
I mi idemo za vikend kupili kupon,idemo autom,ako ima neko da je isto kupio kupon i ide ovaj vikend da ide s nama da podijelimo troškove puta.

yvanna
03.01.2012., 10:08
evo, mi se vratili iz sarajeva. bilo nam je i više nego odlično!! najbolji čevapi su mi u želji. zatim, nu jednom lokalu, ne znam ime, sam jela najfinije palačinke na svijetu. burek - preodličan!! oduševili su me ljudi. jako pristupačni, veseli, svi pitaju odakle smo pa se povede razgovor. ma divota!! visili smo u kafiću babylon, gdje smo i došli za novu godinu nakon ponoći, koji je isto fenomenalan. ma nemam uopće zamjerke. svašta smo prošli, svuda zašli i dojmovi su prekrasni. i bosanski policajci su isto zabavni i smiješni :rofl: sarajlije su super!!!!!! vratit ćemo se sigurno opet!

Faruk_Visca
03.01.2012., 10:48
Lijepo, ne bih da ti kvarim, ali ovo oko željinih ćevapa još nisam skont'o.

voorn7
03.01.2012., 11:02
evo, mi se vratili iz sarajeva. bilo nam je i više nego odlično!! najbolji čevapi su mi u želji. zatim, nu jednom lokalu, ne znam ime, sam jela najfinije palačinke na svijetu. burek - preodličan!! oduševili su me ljudi. jako pristupačni, veseli, svi pitaju odakle smo pa se povede razgovor. ma divota!! visili smo u kafiću babylon, gdje smo i došli za novu godinu nakon ponoći, koji je isto fenomenalan. ma nemam uopće zamjerke. svašta smo prošli, svuda zašli i dojmovi su prekrasni. i bosanski policajci su isto zabavni i smiješni :rofl: sarajlije su super!!!!!! vratit ćemo se sigurno opet!

drugi put probajte otic u zmaj na cevape:mig:

a ovo ostalo...slazem se. uvijek se lijepo vratiti:mig:

yvanna
03.01.2012., 11:03
a šta ja znam, mi išli u ferhatović, hodžić i želju. i u hodžića su nam bili najružniji. kajmak ne stave u lepinju pa se lijepo ne rastopi i dobili smo jogurt u čašići, onaj iz dućana :ne zna: a u želji.. nikad bolje čevape jeli nismo!

mojca1
03.01.2012., 11:13
recite vi koji ste bili kojim putem od Zagreba do Sarajeva ići autom,kakve su ceste i kolko vremenski treba autom

akcija1
03.01.2012., 11:30
recite vi koji ste bili kojim putem od Zagreba do Sarajeva ići autom,kakve su ceste i kolko vremenski treba autom

Zagreb -autocesta A3 (cestarina 68 kuna) do Slavonskog Broda-dalje granica-Bosanski Brod-Derventa-Doboj-Zenica-Kakanj-Visoko-Vogosca-Sarajevo (Kakanj Sarajevo autoput,placa se samo dionica Visoko SA 1 EUR)

Ceste OK,ciste se,nema snijega na cesti. Treba ti 5,5-6 sati.

krug88
03.01.2012., 12:37
Lijepo, ne bih da ti kvarim, ali ovo oko željinih ćevapa još nisam skont'o.

heheheh ;)

Hannibal_DC
03.01.2012., 15:02
Drzite se vi Želje i nemate brige:mig:

Lesli Eldridž
03.01.2012., 16:32
Mogu slobodno reci da je Sarajevo imalo najbolji docek u zadnjih 10 godina!Svaka cast mom gradu!:)Čak štaviše kako je prije par godina počeo doček na otvorenom ovo je najbolji doček na otvorenom ikad...

Lesli Eldridž
03.01.2012., 16:35
Drzite se vi Želje i nemate brige:mig:Ma daaaaj, to Specijalu ne može ni opepelit'...:durica

x-type
03.01.2012., 17:23
ja sam isto bio u Sarajevu ua NG, evo review.
ajmo odmah u glavu s hranom: ćevapi su nam najbolji bili u Hodžiću. kad smo pitali lokalce za Želju, rekli su da biramo između Hodžića i Ferhatovića, da nas j... Željo. i poslušali smo ih. jedino smo jednom zaglavili u onom Saraju jer je drugdje bila gužva i tamo nisu baš valjali, preslani i napuhavali su. ali su jetrica bila odlična tamo. inače smo išli dvaput na ručak u Inat kuću, izvrsne dolme, bosanski lonac ukusan, ali meso dosta žlundrasto. međutim, pite su im vrhunske. nigdje u gradu nisam ni približno tako dobru zeljanicu pojeo kao tamo. svi su nas upućivali u Asdž, ma to ni približno nije tako dobro. inače su me pite malo razočarale. ukusne, ali nije baš da ostavljaju bez daha. izuzetak su pite iz Inat kuće koje su senzacionalne. oko slatkiša - ja volim hurmašice jako pa sam njih tamanio. manje-više je to sve isto oko Baščarsšije, ali opet jedan lokal odskače - Kuća sevdaha, tamo je hurmašica za koplje iznad ostalih. po slastičarnama i lokalima se nađe salep - naravno da ga nisam propustio priliku kušati :)
Sarajevo me oduševilo, svi su pričali kako je grad prljav i zapušten, što uopće nije istina. ja sam išao s predrasudama tamo i jako su se razbile. mogu komotno reći da u centru Zagreba ima više smeća nego u centru Sarajeva. izuzetak je Miljacka koju bi zaista valjalo očistiti par puta godišnje.
ratne rane su vidljive, opet manje nego li sam očekivao. to je pak subjektivno jer su moji kolege pak očekivali da će ih manje biti. ok, oni su mlađi i ne znaju što je taj grad prošao sve (ne znam ni ja, ali imam ipak zorniju predodžbu od njih).
od muzeja sam obišao sam Tunel spasa i i Muzej atentata. Tunel spasa svakako valja posjetiti i barem na 10 minuta proživjeti ono što se tamo događalo između 1992. i 1995. Muzej atentata pak čovjeka ostavi bez daha kad se sjeti kakav velik i događaj se na tom mjestu dogodio (nažalost, svi znamo čime je to rezultiralo).
fantastičan je osjećaj stati tamo ispred Gazi Husrevbegova Bezistana pa se osvrnuti oko sebe: istočno je čisti orijent, zapadno je Austrougarska.
islamizacija je izuzetno primjetna i rekao bih malo pretjerana jer je očito da je Sarajevo taj islamski identitet izgradilo uglavnom nakon rata, kad su mnoge džamije očito i izgrađene.
vjerojatno najljepše sam se osjećao kad sam bauljajući po Saračima ušao u Morića Han. nisam imao što tamo je. uglavnom, doslovno me obuzeo neki orijentalni duh, nevjerojatan mir, a 5 metara iza tebe s druge strane uskog prolaza buka i strka glavne gradske šetnice :)
cijene po lokalima nisu nešto turbo niske. super je što se nađe svakakvih i dobrih lokala. na špici, naravno, tuku cajke. ali tamo ionako zalaze, citiram vodiča ljudi s 500€ na sebi i 5€ u džepu. čim se makne sa špice u centru ima odličnih pubova i lokala sa super ekipom i muzikom.
moram i malo o hotelu Alem u kojem sam bio smješten. hotel je žestoka katastrofa i svakako ga valja izbjegavati. ukratko, u sobu sam ulazio na neki sporedan ulaz iz dvorišta, nestalo mi je tople vode, za doručak sam pojeo pecivo i pekmez jer je sve ostalo bilo odvratno i nejestivo. jedino je osoblje jako simpatično i jlubazno, ali što im to vrijedi. e i hotelski restoran (zapravo konoba nekakva) je baš prljav. po zidovima vise prastare suhe smokve, paprike i češnjak. uređenje je dobro zamišljeno, ali poboge te trule smokve i paprike bi zaista trebalo izbaciti i prašinu pobrisati.
taksi je stvarno jeftini i preporučujem ga.
na kraju - ljudi. čuo sam priče o sarajevskom humoru i mentalitetu, ali nisam toliko vjerovao u to, dok se nisam uvjerio. na svakom koraku neke fore, često na vlastiti račun, nevjerojatan optimizam, ma baš poseban mentalitet. nema veze niti s Bosnom niti s Hercegovinom.
uglavnom, jako sadržajno, ja imam još dobra 3 dana što tamo raditi i intenzivno obilaziti da bih vidio i obišao sve što me zanima. :)

Lesli Eldridž
03.01.2012., 18:21
Ma pite su ti samo domaće kako treba. Ovo po gradu nije nešto. Čakštaviše većinom su loše...

x-type
03.01.2012., 20:08
Ok jasna stvar, ali u Inat kući je pravo dobra stvarno

Lesli Eldridž
03.01.2012., 20:50
Ok jasna stvar, ali u Inat kući je pravo dobra stvarno

Sent from my iPhone using TapatalkZnam, ali su i cijene bezobrazno velike...