PDA

View Full Version : Sarajevo

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Mala_Garava666
19.10.2009., 21:04
jel ko zna gdje i sta se ove godine organizuje za docek nove ?

maestranza
19.10.2009., 21:07
Na zalost edo...tih pravih Sarajlija je vaoma malo ostalo...

Nažalost, to se i meni čini, sad kad sam bila dolje, i stric i strina i bratići i stara susjeda i stariji teta i tetak, svi su se žalili da nije Sarajevo što je nekad bilo, da se sve više poseljačilo (valjda je to tako sad svugdje, jer bome nije ni Zagreb iznimka). :( :flop:

Edo2387
19.10.2009., 21:50
Nažalost, to se i meni čini, sad kad sam bila dolje, i stric i strina i bratići i stara susjeda i stariji teta i tetak, svi su se žalili da nije Sarajevo što je nekad bilo, da se sve više poseljačilo (valjda je to tako sad svugdje, jer bome nije ni Zagreb iznimka). :( :flop:

Ja sam doživio puno dobrih ljudi. Više nego bilo gdje drugdje, zato mislim da je se Sarajevo još "drži". Od taksista, konobara, ljudi koji prodaju suvenire itd. A što se tiče Zagreba. Pa odeš samo do Dubrave i vidiš divote a i po pojedinim tržnicama gdje je bilo doslovno "Džasmine Džasmine dira me Hakala"

maestranza
19.10.2009., 22:44
Ja sam doživio puno dobrih ljudi. Više nego bilo gdje drugdje, zato mislim da je se Sarajevo još "drži". Od taksista, konobara, ljudi koji prodaju suvenire itd. A što se tiče Zagreba. Pa odeš samo do Dubrave i vidiš divote a i po pojedinim tržnicama gdje je bilo doslovno "Džasmine Džasmine dira me Hakala"

Gle, ja živim u Dubravi, tako da mi ne trebaš ništa pričati što se toga tiče, i daleko od toga da u Sarajevu više nema dobrih ljudi ili ljudi s onom "sarajevskom" dušom, samo ti kažem što su mi rekli ljudi koji su cijeli svoj život proveli tamo, koji su cijeli rat bili tamo, a to je da se vide i osjete promjene, i to nažalost opet na gore. :(

Svejedno, meni je Sarajevo i dalje jedno od najdražih mjesta. :cerek: :cerek:

Edo2387
19.10.2009., 23:02
Gle, ja živim u Dubravi, tako da mi ne trebaš ništa pričati što se toga tiče, i daleko od toga da u Sarajevu više nema dobrih ljudi ili ljudi s onom "sarajevskom" dušom, samo ti kažem što su mi rekli ljudi koji su cijeli svoj život proveli tamo, koji su cijeli rat bili tamo, a to je da se vide i osjete promjene, i to nažalost opet na gore. :(

Svejedno, meni je Sarajevo i dalje jedno od najdražih mjesta. :cerek: :cerek:

Pa ja kažem samo šta je. Pa to znaju i ptice na grani da nije ko prije. Iskreno poslije one agresije na Sarajevo dobro je da ima bilo čega. Seljaka bez zemlje nakon rata ima svugdje. Spustili se "građani" sa brda. Meni cura živi u Sarajevu i čekam da završi faks pa će bit hvali Sarajevo drž se zapada. Ne planiramo živjet tamo, ali kad odemo u penziju ko zna :D. Da je ko nekad ko zna gdje bi bili. Ali ja želim reći da dosta ljudi kenja, nije ko nekad i te spike, a ja kažem da će se opet naići na rijetku dobrodošlicu koje u Zagrebu recimo nema...

Edo2387
19.10.2009., 23:04
btw u Zagrebu ionako ima najmanje purgera...

maestranza
19.10.2009., 23:08
btw u Zagrebu ionako ima najmanje purgera...

Uf, to pogotovo. :D A neki dan sam čula da trebaš biti negdje 3. ili 4. generacija rođeni Zagrepčanin da bi se mogao smatrati purgerom, tako da mislim da toga ima još i manje. :rofl:

Da se vratimo na temu, eh, da je ko nekad, svašta bi bilo, možda bih ti trenutno tipkala od tamo. :D Pozitivno je da sam pri zadnjoj posjeti baš primijetila da se bar materijalno dosta obnovilo, pa eto, kreće se nekamo. ;)

Edo2387
19.10.2009., 23:12
Uf, to pogotovo. :D A neki dan sam čula da trebaš biti negdje 3. ili 4. generacija rođeni Zagrepčanin da bi se mogao smatrati purgerom, tako da mislim da toga ima još i manje. :rofl:

Da se vratimo na temu, eh, da je ko nekad, svašta bi bilo, možda bih ti trenutno tipkala od tamo. :D Pozitivno je da sam pri zadnjoj posjeti baš primijetila da se bar materijalno dosta obnovilo, pa eto, kreće se nekamo. ;)

Barem deda ti treba biti rođen u Zg. Ma obnovilo se full puno. Rijetko gdje se može primjetit da je bilo rata. Kada bi ljudi vidjeli neke slike ne bi skužili šta je šta. ja sam baš neki dan 2 sata gledao jednu sliku da skužim di je to:D

krug88
20.10.2009., 16:01
hehe mi u Sa imamo salu na racun tih novokomponovanih Sarajlija, kad pocne skolska godina na faxu, pa dodju u Sa da zive mjesec - dva: "eto ima mjesec si rodjeni Sarajlija" hihihi ne znam mozda sam malo ruzno ispricala, ne idu mi vicevi najbolje, al nadam se da ste poentu skontali;)
a toga ima u svim gradovima;) binto je da je neko covjek, a odakle je i koje je vjere to je najmanje vazno=D

a ja jos uvijek nisam vidjela nigdje program za docek nove godine, to bude nekad u decembru tek... pa et cim cujem nesot javim!
a mozete i vi pratiti na www.sarajevo-x.com ili www.infobar.ba

Edo2387
20.10.2009., 23:15
Da li zna netko da li ima vlak na relaciji Zagreb-Sarajevo i neke informacije ako ima (trajanje vožnje,cijena...). Baš me zanima? :mig:

Neuhvatljivaa
21.10.2009., 08:31
Da li zna netko da li ima vlak na relaciji Zagreb-Sarajevo i neke informacije ako ima (trajanje vožnje,cijena...). Baš me zanima? :mig:

Ima voz.Sa-Zg svaki dan.Cijena povratne karte je 90 i nesto maraka.Jeftiniji je bus(sto me pravo iznenadilo)

Edo2387
21.10.2009., 10:16
Ima voz.Sa-Zg svaki dan.Cijena povratne karte je 90 i nesto maraka.Jeftiniji je bus(sto me pravo iznenadilo)

Sigurno je i duže putovanje...

Neuhvatljivaa
21.10.2009., 10:41
Sigurno je i duže putovanje...

Jeste ,duze se putuje vozom:)
Ja sam recimo juce bila u Zagrebu(na dan)i stigli smo za 5,5 sati autom

Edo2387
21.10.2009., 16:03
Jeste ,duze se putuje vozom:)
Ja sam recimo juce bila u Zagrebu(na dan)i stigli smo za 5,5 sati autom

Ma ja sam s autom u Sarajevu za 4 sata, ali mi se ne isplati ići samome. Autobusom oko 8-9 sati. Vozom se sigurno najviše vremena izgubi.

E sad da pitam malo o turističkoj ponudi. Neki restorani, koji su okej ali da nisu sad nešto pretjerano fancy a ni skupi. Uglavnom da se da dobro pojest za normalnu cijenu i di je okej ovako izvest nekog i slično?

Lesli Eldridž
21.10.2009., 18:03
Skupo ti je svugdje. Imaš Park prinčeva i cijene su nekad bile lude (ne znam sada, nisam odavno bio tamo), Imaš konobu Magarac, ali to je prekupo, pljačka prava. Jeste fino, ukusno, nema gužve, ali je papreno. Šahovski klub "Bosna" nije loš ljeti, fina bašča. Zimi je isto fino, nije gužvasto, ali je zato skroz malo raje tamo. Nekad je bila solidna "Sloga", jeftino, vrlo jeftino, ali je malo hladno, slabo je grijanje i nije fancy, malo je šminkerske raje. Imaš papanijade na Bazenima, tamo su ti ovi novi osviješteni naraštaji, i ne znam kakve su cijene, a kriminalni milje se tamo baš okupljao i nije preporučljivo bilo jedno vrijeme, ne znam kako je sad. "Avlija" nije loša bila dok sam išao tamo, ali su cijene mogle biti malo niže. Imaš "Aeroplan" na "slatkom čošetu", ali mislim da je i tamo malo skuplje, ali to nisam provjeravao. Šta ja znam ima toga još, ne pada mi na pamet.

Edo2387
21.10.2009., 18:42
Kad malo razmislim šta je skupo a šta jeftino je relativno, s obzirom na primanja. Meni recimo Sarajevo ima cijene još uvijek jeftinije nego Zagreb a i bolja je ponuda, pogotovo hrane. Recimo ovi fast food, čevabdžince i sl. imaju cijene jednake ko u Zg ili jeftinije ali je ponuda u Sarajevu puno bolja. U Bosni se još uvijek bolje jede. Tamo znam da nikad neću ostat gladan. Do sad sam samo išao po tim čevabdžinicama i fast food-ovima. (ko nije bio u havanni nek ode. Imaju predobar fritburger. To je na Malti). Čuo sam da se dobro jede i u restoranu od pivare?

krug88
21.10.2009., 19:28
Hrana u Pivari je extra, a nije vala ni preksupa, ima isto tako Restoran-pivnica bivsi Internet to je odmah do Bicakcica pretpostavljam da znas gdje je;), Avlija je extra jos uvijek, preko puta Avlije imas 4 sobe gospodje Safije imaju odlicnu web stranicu http://www.placetobe.ba/place.asp?tbl=subhijas&id=1, i u Hacijendi imas extra mexicku kuhinju, takodje imas Malu kuhinju kod Muzicke akademije, u Ferhadiji iza hotela Europa imas neki orjentalni restortan ima razlicitih kuhinja mislim da je Marokanski al nisam sigurna:$$$

ma jooj kod nas hrane imas na svakom koraku;)

Edo2387
21.10.2009., 20:01
Evo ja sam na nekom forumu pronašao par ponuda:
1. Park prinčeva
2. Vinoteka
3. Pivnica
4. Pappers
5. Via del Corso
6. Hacijenda
7. Magarac

pa ako neko ima iskustva, bujrum :mig:

P.S. znam di je The Club (Bičakčić) :mig:

Lesli Eldridž
21.10.2009., 20:12
Evo ja sam na nekom forumu pronašao par ponuda:
1. Park prinčeva
2. Vinoteka
3. Pivnica
4. Pappers
5. Via del Corso
6. Hacijenda
7. Magarac

pa ako neko ima iskustva, bujrum :mig:

P.S. znam di je The Club (Bičakčić) :mig:Park prinčeva je super, klopa je vrhunska. Pivnica-'nako, ljepša je atmosfera nego hrana, a i paradoksalno je da je tu piva među skupljim u gradu. Hacijenda je čujem dobra za mexičku hranu. Imaju dobre palačinke to sam provjerio, ali sve ostalo je srednja žalost. Kad se sjedi da se jede ide se na sprat uređen u pseudobosanskom stilu. Magarac ima najbolju kuhinju, sve je vrhunsko, sjedio sam tamo par puta i bio na jednoj svadbi. Sve je vrhunsko osim cijena koje su previsoke, ali ako ste iz Hrvatske onda je malo skuplje nego kod vas i proći će...
Ima još jedna dobra kafana preko puta zgrade Opštine Novo Sarajevo, zaboravio sam kako se zove, izvrsne su lignje toga nema ni u Hrvatskoj niti bilo gdje drugo. Cijene nisu loše. Znam da to drži bivši igrač FK Sarajevo, lokalna legenda.

krug88
22.10.2009., 15:03
4. Pappers je extra, jos nakon vecere se prebacis u torte i to koje su nekih 5 min setnje od pepersa ma cista 10tka hehehe
5. Via del Corso je super, ali je malo poskupo i vise nekako za starije nego za omladinu;) to je vise za poslovne vecere, po meni. ima u blizini super mjesto nesto kao picerija ali ima razne hrane zove se Futura(ili kod Samira hehhe) extra je hrana a nije ni preskupo;)

ja bih dodala i Del PAdrino ako ste za talijansku kuhinju nema boljeg restorana a nalazi se kod Narodnog Pozorista.

doktorinho
26.10.2009., 17:17
Nas par idemo u Sarajevo za doček 2010. Zanima me par stvari:
1. kakve su zime dole, koliko bude snijega, stanje cesta u Sarajevu i kroz Bosnu itd.
2. gdje se u gradu može dobro provest za Staru Godinu? Kakav bude doček vani?
3. da li ima slučajeva demoliranja auta sa HR tablicama?

Thx na odgovoru!

Edo2387
26.10.2009., 18:41
Nas par idemo u Sarajevo za doček 2010. Zanima me par stvari:
1. kakve su zime dole, koliko bude snijega, stanje cesta u Sarajevu i kroz Bosnu itd.
2. gdje se u gradu može dobro provest za Staru Godinu? Kakav bude doček vani?
3. da li ima slučajeva demoliranja auta sa HR tablicama?

Thx na odgovoru!

1. Dosta je hladno. Zime su jače nego u Zagrebu. Snijega padne dosta a i gradske ceste se slabo čiste. Sve dok pada snijeg nema ralica. Tek kad stane. Ostale okej. Možeš normalno putovat do Sarajeva.
2. Koliko znam doček bude kod Vječne vatre, znači u samom centru, ali ja to ne preporučujem pogotovo zbog zime. Za staru godinu možeš se provest gdje hoćeš. Svugdje ćeš se zabaviti. Imaš clubova u centru na svakom koraku.
3. Ima. Najbolje je parkirat na privatna parkirališta di imaš nadzor. Nije skupo a auto ti je na sigurnom. Ako ideš u hotel u cijenu ti je uračunata i garaža.

krug88
26.10.2009., 18:56
Ne mislim bas ovako. Naravo kada napada jako puno snijega bude malo teze i frka trka osjeti se u gradu, ali se trude sa grtalicama i nikada nam se nije desio neki zesci zastoj(kao u svakom gradu oko 7 ujutro je guzva jer tada ljudi idu na poslove, djeca u skolu i sl, ista situacija je u 4-5 jer tada se isti vracaju kucama). Konkretno mislim na Sarajevo za druge ne znam.
Snjega ima kako kad, neke godine jedva padne, neke napada 2m... al je konstantno zimi jako jako hladno;)
Sto se tice kafana provod je predobar, u zavisnosti od onoga sta zelis da slusas ali uglavnom u svim kafanama bude neka kombinacija zabavne i narodne muzike. Ja sam prosle godine bila u Cheersu i super je bilo ulaz se placao 10KM, nije bilo nikakve meze, niti je pice bilo uracunato, a muzika je bila ok zabavna, nije bilo traga narodnjacima, kafana je bila krcata(turista brdo). Moji muski prijatelji su bili vani na doceku i u city pubu i takodje im je bio nezaboravan provod.
A sto se tice demoliranja auta sa hr tablicama to 100% nigdje nema, znaci u gradu ce razbiti staklo samo ako mogu nesto ukrasti bez razlike da li je to nasa ili strana tablica. Najbolje ti je naci parking sa cuvarom ima na bascarsiji kod focinoghana dobar parking malo je skuplji a preko puta ima sa nocnim cuvarom malo jeftiniji ne sjecma se koliko tacno nekih 5-10 eura 24h.

Edo2387
26.10.2009., 21:06
Ne mislim bas ovako. Naravo kada napada jako puno snijega bude malo teze i frka trka osjeti se u gradu, ali se trude sa grtalicama i nikada nam se nije desio neki zesci zastoj(kao u svakom gradu oko 7 ujutro je guzva jer tada ljudi idu na poslove, djeca u skolu i sl, ista situacija je u 4-5 jer tada se isti vracaju kucama). Konkretno mislim na Sarajevo za druge ne znam.
Snjega ima kako kad, neke godine jedva padne, neke napada 2m... al je konstantno zimi jako jako hladno;)
Sto se tice kafana provod je predobar, u zavisnosti od onoga sta zelis da slusas ali uglavnom u svim kafanama bude neka kombinacija zabavne i narodne muzike. Ja sam prosle godine bila u Cheersu i super je bilo ulaz se placao 10KM, nije bilo nikakve meze, niti je pice bilo uracunato, a muzika je bila ok zabavna, nije bilo traga narodnjacima, kafana je bila krcata(turista brdo). Moji muski prijatelji su bili vani na doceku i u city pubu i takodje im je bio nezaboravan provod.
A sto se tice demoliranja auta sa hr tablicama to 100% nigdje nema, znaci u gradu ce razbiti staklo samo ako mogu nesto ukrasti bez razlike da li je to nasa ili strana tablica. Najbolje ti je naci parking sa cuvarom ima na bascarsiji kod focinoghana dobar parking malo je skuplji a preko puta ima sa nocnim cuvarom malo jeftiniji ne sjecma se koliko tacno nekih 5-10 eura 24h.

Nama je taksist pričao da grtalice ne izlaze na cestu sve dok snijeg pada jer dok očiste odmah napada (u Sarajevu su velike pahulje :D). Svake zime kad sam bio u Sa bilo je snijega i vozilo se ajmo reć po bljuzgi. Treba znat i vozit po snijegu pa nema problema. Šta se tiče auta, da maznut će ti nešto iz auta a ako nema šta onda će ti maznut cijeli auto ko mom frendu Audi A3, zato bolje pripazit...Tako da to 100% nije baš 100% točno.

krug88
26.10.2009., 23:01
ma ne ukrast hoce, i bljuzge ima al nije sad pola metra snjega na cesti ipak su neki normalni uslovi;) i naravno obavezni su lanci=DDDD po mahalam ima snjega i po metar dok god ne ociste stanari, negjde ima snjega dok se sam ne otopi, jer su stvarno male ulice.. al et u centru grada gdje je najbintiji saobracaj je ok, ja se sjecam prosle nove g nije bilo snijega za novu... vozili smo auto;)
a za kradju normala da ima kradja ko i svugdje ali nece niko maksuz pregledati tablice pa ukrasti jer je hr ili maksuz polupati prozore, ukrast ce ti golfa s pjesmom da su od rejsa tablice heheheheh

al ja licno da dolazim sa autom bilo gdje ja bih trazila negdje na sigurno da ga parkiram, ipak valja se vratiti kuci pa i da je auto zadnja krntija;)

doktorinho
27.10.2009., 12:56
eh ali problem je šta imamo apartman na malo brdovitijem dijelu Sarajeva (dobra stvar šta je relativno blizu centra).. ajde nadam se da će stanari očistit cestu ako padne snijeg :D

Golfovi su još uvijek in? hahaha sjećate se onog sketcha od Nadrealista, skrivene kamere, kad kradu golfove? Za pokidat se...

Muzika koje me zanima... ustvari lakše reć šta me ne zanima: turbofolk, HR komercijala, tuc tuc house techno šta već. Sve ostalo može. Ustvari najbolje bi bilo da naletimo na neku živu muziku.

Vječno pitanje: gdje su najbolji čevapi? :D Kažu Željo za gastarbajtere i turiste, ali nekima ok, Petica dobra i skupa, Mrkva dobra. Šta vi mislite o tome?

Edo2387
27.10.2009., 17:41
eh ali problem je šta imamo apartman na malo brdovitijem dijelu Sarajeva (dobra stvar šta je relativno blizu centra).. ajde nadam se da će stanari očistit cestu ako padne snijeg :D

Golfovi su još uvijek in? hahaha sjećate se onog sketcha od Nadrealista, skrivene kamere, kad kradu golfove? Za pokidat se...

Muzika koje me zanima... ustvari lakše reć šta me ne zanima: turbofolk, HR komercijala, tuc tuc house techno šta već. Sve ostalo može. Ustvari najbolje bi bilo da naletimo na neku živu muziku.

Vječno pitanje: gdje su najbolji čevapi? :D Kažu Željo za gastarbajtere i turiste, ali nekima ok, Petica dobra i skupa, Mrkva dobra. Šta vi mislite o tome?

Zaledila brava ha druže :D? Meni su recimo dobri kod Hodžića na baščaršiji. Odmah pored Sebilja (to ti je ona česma na baščaršiji),ne mislim na Hodžić
2. Mrkva mi je isto odlična. Recimo ja ne volim Želju ali moja cura da pa moram tamo često :D. Uglavnom nećeš fulat samo se drži baščaršije

maestranza
27.10.2009., 17:47

Ma kakvi gastarbajteri i turisti, svi moji koji su tamo cijeli život idu samo kod Želje :cerek:, sve ti je to stvar neke osobne "tradicije", ali eto, meni je Željo skoro pa najdraže mjesto u Sarajevu (obožavam ćevape, njegovi su mi savršeni :cerek: :cerek: :cerek:) i apsolutno glasam za njega. :D

Lesli Eldridž
27.10.2009., 19:23
Strancima hoće obit auto. Nadaju se da će nešto naći u autu, ne mora biti ni neki mamac, jednostavno obiju da protrkeljaju malo. Najopsanije je na javnim mjestima gdje je gust saobraćaj. Nipošto parkirati na Obali od Izloga do Drvenije. Tu redovno obijaju. Mrak je, furaju tramvaji i auti, ali ima malo prolaznika i tu će zaplatiti svi stranci. Nedavno sam u ulici Koševo (bivša Kralja Tomislava) vidio poljsko auto, razbijeno bočno staklo i sve pretrkeljano u njemu. Ista stvar kao i na Obali, ali tu je gužva preko dana, tamo se operiše u sitne sate. Ne parkirati kod Doma Armije. Ne čuva se, a iza 8 i ne naplaćuju. Tu je bilo obijanja i u sred dana. Izbjegavati zabačena mjesta. Ne parkirati u dvorištu iza opštine Srtari Grad. Mrak je i meni su tamo obili auto na bigairi hak, a bilo je i napada i premlaćivanja lokalnih kabadahija međusobno-tamo je Bronx i izuzetno je opasno zalaziti tamo. Najbolje je u BBI centar parkirati 0,5 KM/h, ali to nije rješenje za duži ostanak. Ima javnih garaža i tu bi dobro bilo parkirati, zavisi gdje ste odsjeli, ako nema hotel parking ili garažu. Najbolje je auto zdekovati na sigurno, pa sve ići pješke i taxijem. Zbog toga se stidim kakvo je Sarajevo, meni nikad u Hrvatskoj nisu ni ogrebali auto, a ovde ima sirotinje kriminalaca koji samo gledaju šta će maznut. Jbg kriza je, slabo policije ima i pazite gdje ostavljate aute. Po užem centru i čaršiji i ne treba auto ili taxi, sve je blizu. Ćevapćići su meni najbolji u jednoj ćevabdžinici kod apoteke Orao, druga ulica poprečno na ćošku, ne znam kako se zove, možda će neko znati naziv. Eto od sarajlije iz prve ruke...:mig:

doktorinho
27.10.2009., 20:54
Hvala Lesli ovo je puno pomoglo :top:

krug88
27.10.2009., 21:12
aaa sigurno mislis na Specijal, samo nisam sigurna koja ti je to apoteka=DDD(ako sam pogodila nisu losi cevapi, a ima ja mislim do ili sljedeca ulica banjalucki cevapi, to su oni spojeni sa bijelim lukom, meni su se dopali;))
Nikad ne jedem kod zelje, meni su Mrkva i Petica naj naj bolji;) a cijene cevapa su ja mislim svuda iste 3KM za peticu, 7KM za 10tku, osim kod Hodzica preko puta Petice ja mislim da su uvijek malo skuplji;) ovo govorim za cijene u centru, npr ima na stanici zeljeznickoj i u hrasnom Zmaj, raja ga hvale ali nisam jela nazalost nikad:(
Cula sam takodje za ove kod Sebilja da su dobri nisam jela jos, jer svaki put na kraju odem il u Peticu il u Mrkvu;)

Mozel se znati na kojem brdu ti je apartman, mozda ti mozemo pomoci sa nekim parkingom koji je tu blizu?! ;)

a u pubu Cheers, kao sto sam rekla gdje sam bila prosle godine, bila je uzivo muzika pravo dobra(mislim da je pjevala djevojka koja tamo haman svakog cetvrtka pjeva ali nisam sigurna);) al to ti je najbolje da ti javimo polovinom decembra kada se vise bude znalo, kod nas jos nisu pripreme za Novu pocele;)

Edo2387
27.10.2009., 22:17
Jeo sam u Zmaju na autobusnom. Meni nisu bili bogzna što

Lesli Eldridž
28.10.2009., 15:17
aaa sigurno mislis na Specijal, samo nisam sigurna koja ti je to apoteka=DDD(ako sam pogodila nisu losi cevapi, a ima ja mislim do ili sljedeca ulica banjalucki cevapi, to su oni spojeni sa bijelim lukom, meni su se dopali;))
Nikad ne jedem kod zelje, meni su Mrkva i Petica naj naj bolji;) a cijene cevapa su ja mislim svuda iste 3KM za peticu, 7KM za 10tku, osim kod Hodzica preko puta Petice ja mislim da su uvijek malo skuplji;) ovo govorim za cijene u centru, npr ima na stanici zeljeznickoj i u hrasnom Zmaj, raja ga hvale ali nisam jela nazalost nikad:(
Cula sam takodje za ove kod Sebilja da su dobri nisam jela jos, jer svaki put na kraju odem il u Peticu il u Mrkvu;)

Mozel se znati na kojem brdu ti je apartman, mozda ti mozemo pomoci sa nekim parkingom koji je tu blizu?! ;)

a u pubu Cheers, kao sto sam rekla gdje sam bila prosle godine, bila je uzivo muzika pravo dobra(mislim da je pjevala djevojka koja tamo haman svakog cetvrtka pjeva ali nisam sigurna);) al to ti je najbolje da ti javimo polovinom decembra kada se vise bude znalo, kod nas jos nisu pripreme za Novu pocele;)E jest Specijal. Banjalučke sam jednom probao u sljedećoj ulici. Ja lično ih ne volim, a ko ih voli nisu loši. Ja ostajem na tradicionalnim...

krug88
28.10.2009., 19:30
e ne znam stvarno jos nisam jela u Zmaju, javim cim prije;)

a sto se tice banjaluckih nisu losi, fino je probati nesto novo;) a moze biti da je ulica nize, mislim da je do one radnje sa robom za pokrivene zene. Al eto kad smo vec kod ovih ulicica preporucujem slasticarnu Wien kolaci su usper, probajte ledenu kocku necete se pokajat;)

ibrosaurus
28.10.2009., 19:30
zdravo svima,

evo sve sam procitao i stvarno ste dosta napisali i pomogli al evo da pitam i ja nesto i za par savjeta.

Planiram za Novu u Sarajevo s curom, krenuli bi 31.12. poslije posla oko 16 sati iz Zagreba autom... kolko mi treba do Sarajeva? minimalno i maksimalno? Sto se smjestaja tice, dosta je vec popunjeno ali ima jos hostela po prihvatljivim cijenama...Kako idemo autom treba mi i parking, nasao sam hostel hayat koji je kao ok po recenzijama - to je kao hotel a zadnji kat je kao pretvoren u hostel? zanima me vase misljenje dragi forumasi i svakako sam otvoren za prijedloge neke druge ako ih imate. Znaci smjestaj za dvoje od 31.12. do 03.01., parking za auto, pristojna kupaonica i da je blizu centra (bascarsije)...e da, i da ima grijanje i tople vode :-)

ps. radoznao sam malo, kolko se placa parkiranje u Sarajevu? i od kolko do kolko sati?

Edo2387
28.10.2009., 20:06
zdravo svima,

evo sve sam procitao i stvarno ste dosta napisali i pomogli al evo da pitam i ja nesto i za par savjeta.

Planiram za Novu u Sarajevo s curom, krenuli bi 31.12. poslije posla oko 16 sati iz Zagreba autom... kolko mi treba do Sarajeva? minimalno i maksimalno? Sto se smjestaja tice, dosta je vec popunjeno ali ima jos hostela po prihvatljivim cijenama...Kako idemo autom treba mi i parking, nasao sam hostel hayat koji je kao ok po recenzijama - to je kao hotel a zadnji kat je kao pretvoren u hostel? zanima me vase misljenje dragi forumasi i svakako sam otvoren za prijedloge neke druge ako ih imate. Znaci smjestaj za dvoje od 31.12. do 03.01., parking za auto, pristojna kupaonica i da je blizu centra (bascarsije)...e da, i da ima grijanje i tople vode :-)

ps. radoznao sam malo, kolko se placa parkiranje u Sarajevu? i od kolko do kolko sati?

Ako si divljak ko ja onda ti treba 4 sata minimalno (ali nemoj tako vozit, voziš curu hehe), prosjek 6 sati a maksimalno sve ovisi...Ja sam bi u Telalu a to ti je isti vlasnik od Hayata. Telal je nešto jeftiniji. Jedan do drugog su. Imaš i parking u tim hotelima. Nećeš fulat ako izabereš Hayat. A imaš puno hotela koji su povoljni i pristojni.Čuvani parking možeš nać do 10€ 24 sata (mislim da ima za 5€). Parkiranja po ulici kao u Zg ne preporučam. Slobodno pitaj ako te još šta zanima...

ibrosaurus
28.10.2009., 21:16
pa nisam baš divljak u zadnje vrijeme :-)
hvala na odgovoru, a daj mi reci taj čuvani parking....znači dolazim u Sarajevo oko 22/23 sata, jel se može u to vrijeme ostaviti auto na tom nekom čuvanom parkingu? Mislim, to je stara godina i to :-)
što se tiče ovog puta....mislio sam autom do Sl. Broda i onda dole preko Zenice.....jel to najbrži put? mislim piše posvuda da je al ... :-)
i jel trebam lance furat? znam da u Gorskom kotaru znaju zatvorit cestu i ne puštaju te bez lanaca pa brijem da je tak i u BiH kad padne?

Edo2387
28.10.2009., 22:09
pa nisam baš divljak u zadnje vrijeme :-)
hvala na odgovoru, a daj mi reci taj čuvani parking....znači dolazim u Sarajevo oko 22/23 sata, jel se može u to vrijeme ostaviti auto na tom nekom čuvanom parkingu? Mislim, to je stara godina i to :-)
što se tiče ovog puta....mislio sam autom do Sl. Broda i onda dole preko Zenice.....jel to najbrži put? mislim piše posvuda da je al ... :-)
i jel trebam lance furat? znam da u Gorskom kotaru znaju zatvorit cestu i ne puštaju te bez lanaca pa brijem da je tak i u BiH kad padne?

Može, oni rade cijelu noć. Ma u Bih sve radi i dućani nedjeljom :). Da idi do Sl. Broda,onda na Derventu, pa na Doboj, pa Zenica i Sarajevo. Nemoj na Banja Luku jer ćeš se izvozat, krivina do krivine. Možda je u kilometraži kraće,ali duže putuješ Jedino šta te dođe cestarina od Zg do Sl.Broda oko 80 kn ako se ne varam ali kad bi išao preko Banja Luke to bi potrošio u gorivu. Ponesi lance, cesta se čisti ali nikad ne znaš gdje možeš zapet,a i to ti je obavezna oprema po zimi pa i panduri provjeravaju da li imaš.

krug88
28.10.2009., 22:54
mah prvo odluci u koji ces smjestaj pa se javi za parking, jer bi bilo glupo da si ti smjesten na carsiji a mi ti preporucujemo parking u bbic ili dalje;)
ja ti mogu raspitati za dva parkinga na bashcarsiji jer sam tamo cesto samo javi ako ti carsija odgovara, oba su blizu Sebilja.

Edo2387
28.10.2009., 23:09
Sad ne znam da li pita općenito za parking kad ode vani pa da parkira ili da mu tamo auto bude cijelo vrijeme. Ako ide u hotel ima osiguran parking...

ibrosaurus
29.10.2009., 13:32
znači, pitam i općenito i za ostavit auto....inače ne mislim se baš nešto vozikat po gradu već planiram manje više sve pješice obić. Znači zanima me za ostavljanje auta ono, 3 dana negdje...smješten ću nadam se biti negdje oko centra, u Hayatu piše da imaju parking ali sam čitao na recenzijama istog da često nije bilo mjesta.
inače imam nekih poteškoća s rezervacijom, još ću pokušati par dana al ak ne uspijem moram tražit dalje....

krug, daj pitaj za ta dva parkinga kolko kostaju i oce bit neko tamo na staru godinu oko 23 sata..

thx

Lesli Eldridž
29.10.2009., 21:20
Ići bilo gdje par sati prije nove godine i tražiti smještaj sat-dva prije nove godine mislim da nije baš pametno. Kreneš dan ranije, nađeš smještaj koji ćeš bukirat telefonom ili mailom i napravio si pravu stvar. To sa hostelima i zajedničkim sobama i kupatilima ti nije pametno i ne znam da toga ima po Sarajevu, osnosno ako i ima ja se nisam interesovao kao starosjedilac. Jurnjava lošim i tebi nepoznatim bosanskim putevima i bogazama nije preporučljiva. Ja se ne bih baš usudio zimi kad zapada veliki snijeg ići na neki daleki put po Bosni. Imam dobro auto, super sam vozač (kakav samo ninđa može biti:D) i nerado bih to radio. Kreni barem dan ranije i polako i sigurno se dovezi do Sarajeva. Znaš za onu staru narodnu: Ko žurio vrat slomio...:mig: (nedaj Bože) Sretno.:)

krug88
30.10.2009., 01:22
znam da zvuci nevjerovatno, ali i mi u Sarajevu imamo dorm hostele. Jedna od boljih hostela, po meni, koji ima grupne sobe je HCC(nalazi se prva ulica desno od Katedrale), a ima i na vratniku Haris Youth Hostel, koji mozda nije nesto sto se tice ugodjaja i lokacije, ali imaju super ponude izleta. ugl ova dva sam cula da turisti hvale, za ostale ne znam;)

pitat cu nisam danas stigla, do 14 novembra cu ti 100% javiti:$ valjda ti to nije kasno;)

Edo2387
31.10.2009., 17:08
Evo jedne dobre stranice o Sarajevu. Smještaj,restoranovi,klubovi i ostalo. Nadam se da će pomoć nekome http://www.sonar.ba/index.php?lang=ba

doktorinho
02.11.2009., 19:11

Šta se tiče parkinga dok smo u apartmanu, to je osigurano. Vidim da ste već dali par prijedloga za čuvani parking u centru.. to će isto dobro doć.

Cinnamon Girl
02.11.2009., 22:03
Ne znam je li tko pominjao, ali evo mojih prijedloga za Sarajevo.

Najoriginalniji, najljepsi i srazmjerno s tim i pomalo skup restoran: 4 sobe gospodje Safije (http://www.placetobe.ba/foto_place.asp?galerija=3&tbl=subhijas). Ako nemate lovu za veceru, moze se otici tamo i nesto popiti u jednoj od predivnih prostorija.
Valjda isti vlasnik, dva kluba: Hacijenda i Baghdad. Baghdad je puno ljepsi, odlicno uredjen, ali nije bas popularan i posjecen. Hacijenda je iz nekog razloga uvijek puna.

http://www.sonar.ba/slike/4_sobe_gospodje_safije_1.jpg

Park princeva, ok, fina hrana, malo poskup. Prava domaca atmosfera i fina domaca hrana na jos boljoj lokaciji je restoran Kod Bibana, koji je nedaleko od Parka princeva. Narocito ljeti je prelijepo sjediti u sljiviku s pogledom na grad. Jeftin restoran. Zimi je, kad padne snijeg, takodje divna atmosfera unutra, ali ima naravno puno manje mjesta.

http://www.sonar.ba/slike/kod_bibana_1.jpg http://farm4.static.flickr.com/3141/2558974211_aa0b647aaa.jpg

Najbolje mjesto za pravi bosanski uzitak, dorucak ili rucak je Avlija. Narocito kad je hladno, jer unutra imate osjecaj da ste u pravoj avliji u neki fin, proljetni dan.

http://www.mysarajevoinfo.com/Photos/Avlija/1.FullSize.jpg

Jedan od najoriginalnijih kafica je Zlatna ribica. Tamo necete naci dvije identicne stvari. Sve solje, tanjiri, pepeljare, razni ukrasi i antikviteti (a ima ih na milion) su razliciti. WC ima mali tv, te sarene rucnike, sminku, parfeme, ine kozmeticke gluposti. Nalazi se nedaleko od vjecne vatre i Benettona.

http://farm3.static.flickr.com/2413/1535177800_95b5a804be.jpg

Na Bascarsiji ima toliko mijesta za jesti da je veoma lako zalutati. Ima jedan mali, predobar restoran (takodje veoma jeftin), zove se To be or not to be.

Ako zelite dobru pitu, onda definitivno Bosna u Bascarsiji (Bravadziluk bb).

U blizini svratite u Male Daire (prolaz kod Sebilja), na kavu, vodenu lulu, sok, stagod.
http://profile.ak.fbcdn.net/object3/1394/41/n47958564176_381.jpg

Lesli Eldridž
02.11.2009., 22:12
Auuu Ribica me podsjeti na stare dane kad sam se zabavljao sa bivšom ženom. Auuu, sve suze na oči idu.:cerek: Šalim se naravno za suze. Šta ja znam za Ribicu. Nekad je to Loša iz "Plavog orkestra" držao (prije rata), a sad neki sredovječni tip sa dobrim kokama oko sebe (moja je bila bolja, ali to je već druga priča:D). Ima svaki dan američkih novina da se pročita uz kaficu i to je prava stvar. NYT uz kafu...:mig: WC je genijalan, k'o kod kuće. Ima i aparat za brijanje i četkica za zube,...

Doctus_
03.11.2009., 16:35
Ima nešto u tom Sarajevu:http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/sarajevo/19185-Best-Travel-2010-Sarajevo-medju-top-svjetskih-destinacija-koje-vrijedi-posjetiti.html

Cinnamon Girl
03.11.2009., 16:40
Ja bas nesto nisam luda za Sarajevom, ali eto, nadam se da ce se drugima svidjeti. Zato sam dala neke interesantne prijedloge.

Edo2387
03.11.2009., 17:19
Ima nešto u tom Sarajevu:http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/sarajevo/19185-Best-Travel-2010-Sarajevo-medju-top-svjetskih-destinacija-koje-vrijedi-posjetiti.html

Ma ima svašta u tom Sarajevu :D

Bajic
04.11.2009., 09:49
Pozdrav svim forumasima! Kao prvo velike pohvale @ krug88, Edo2387, Neuhvatljivaa, Bosanac_TM87, Cinnamon Girl i SVIM ostalima koji su pridonijeli svoje!! :s Sto bi mi "turisti" bez vaseg truda i informacija! :mig:
A ljudi koji dodju ovjde da nesto pitaju, bilo bi lijepo da prije nego postavite pitanje, procitate koji post ispred vaseg ili malo prolistate barem...jer se cesto ponavljaju pitanja, jer se nitko nebi ni potrudio i pogledao da li je vec tako nesto receno tj. pitano! :rolleyes: Nisam ni ja sve, ali u nazad 2 godine jesam! :P
Ovaj "post" od "Cinnamon Girl" mi se jako svidio! Zasto, gdje kako i kamo otic i jos sa sliikom! Predobro, nekih od tih lokacija jos nitko nije naveo! Svakako mi je pomoglo pri odlukama di i kamo otic, vidjet, pojest i popit! :)
Uglavnom da ne duzim....Ja idem sa drustvom ovaj vikend u Sarajevo. Smjestaj vec imamo. Idemo prolsavit malo...tako da ce nam uglanvom zabava bit u prvom planu. Ali bi svakako htio preko dana u subotu htio provesti malo razgledavajuci grad! Sada imam vec svasta toga sto bih htio vidjet, ali necu sigurno se stici, pa cu se ogranicit na ovo blize centru...i imam jos par pitanja...

--Da li ima tko dobar link za kartu Sarajeva, eventualno sa nekim oznacima, koji bi si mogao isprintati kod kuce i unaprijed napravit neku rutu koju bi prosao, da nemoram pitati za svaku stvar koji bi htio pogledati di se nalazi, pa da izbjegnem gubeci vrijeme na setanje u krug...
--Gdje se kupuje karta za tramvaj, u tramvaju ili na kiosku? Koliko dodje i da li je sve ista cijena ili?
--Broj zutog taxija sam si zapisao, ali neznam koji je pozivni broj za Bosnu i Sarajevo? Da li se moze dogovorit mozda unaprijed cijena taxijem ili se uvijek pali taximeatr i to?
--citao sam za kocije, koje voze do vrelo Bosne, pa me zanima da li voze u ovo doba godine, koliko ljudi stane u kociju i jel se naplacuje 10km po osobi ili po voznji i od kuda krecu, ima neko odredjeno vrijeme polaska?
--Ima neki posebni dogadaj vikendom ili ovaj vikend? Koncert, sajam itd?! Koji bi bilo zgodno vidjet...
--Kada je ramazan? Jednom sam bio pa smo taman u to razdoblej dosli i bilo je poprilicno mirno, neki kafici nisu ni radili a u drugima nije bilo alkohlola, maakr inace ima...
--Da li trebam na nesto posebno pripazit ako idem u posjeti dzamiji, osim da skinem cipele?
--Ima li nesto sto je tipicno za Sarajevo, osim dzesve i ostlih sitnica koje se mogu kupit na Bascarsiji...da bi mogao ponesti ili kupit ko suvenir?
--Kada netko kaze nesto je "skupo/jeftino" to je prilicno relativno...ovisi koliko ko zaradjuje od kuda dolazi, koliko mu je nesto vrijedno platiti...pa da li tko zna mozda navesti neke cijene kao primjer, recimo prvenstveno za restorane, kao stu su "park princeva" ili 4 sobe gospoje Safije"...nemora biti tocna cijena, ali recimo ako bi isli svi na veceru koliko moze izaci po osobi, da li je 20km ili 50km po osobi...i tkao to...:ne zna:
Svakako unapriejd hvala svima koji su se uopce potrudili da procitaju sve nebuloze koje sam ovdje natrkeljao!:top:
So long....do citanja...:kava:

Bajic

Cinnamon Girl
04.11.2009., 10:16
Kartu Sarajeva je najbolje da odmah pri dolasku uzmes u "Sarajevo info" (Zelenih beretki 22a), knjizari BuyBook (Radiceva 4, blizu BBI centra, pitaj nekog) ili u bilo kojem hotelu. Daju se besplatno i na njima su oznake najbitnijih turistickih atrakcija, kao i nekih hotela, kafica, restorana itd.

Sarajevo nije bas neki veliki grad, prilicno je pregledan i lako je nogama stici na ona najbitnija mjesta kad se vec spustis u grad. Drzi se orijentacije po Miljacki i sve je ok. Neka centralna linija nek ti bude npr. od BBI shopping centra pa onda paralelno s njom Miljacka i Marsala Tita + Ferhadija vode do Bascarsije. To sto trebas, uglavnom je tu sa jedne ili druge strane.

Avlija i Safija su malo dalje, podno BBI, pa gore uz brdo, ali ipak dovoljno blizu da se moze hodati (uzbrdo je, ali malo kalorija sprzis, pa nije problem :). Kod Bibana je takodje uzbrdo ali od Inat Kuce, tamo svakako preporucam uzeti taxi, jako je jeftino. Mislim 5 KM (ni 20 kn).

Sto se taksija tice, mozes se sigurno voziti njima, narocito kad vas je nekoliko. Nisu skupi. Samo je najbolje ne uzimati one sa autobuske stanice, s kolodvora, jer oni nastimaju taximetar da juri ko lud i ne mozes se zalit.

Ramazan je nedavno bio, tako da ne moze biti opet.

Vrelo Bosne ostavi za neki ljetni posjet. Stvarno je lijepo i lijep je ugodjaj provozati se kocijom (samo kad je sunce i lijepo vrijeme), ali je sad to besmisleno, a i pitanje je voze li kocije po ovom belaju.

Ne znam koliko ce ti tramvaj biti potreban ako ces zivjeti u centru. A i kad zbrojis koliko cete platiti karte, izadje gotovo isto kao da podijelite taxi. Ali ako ustreba, mislim da se kupuju u kiosku.

Ako si iz Zg, cijene su otprilike iste i isto vazi za skupo/jeftino. Npr. pitu u Bosni mozes jesti za 2-3 KM po porciji. Pivo je 2-3 KM, zavisi kako gdje. Kava je 1-1,5 KM. U Safiji su glavna jela 10-15, predjela 3-8 KM. Kod Bibana su jela 3-12 KM.

Za dzamije nemam pojma, osim da moras izuti cipele. Vjerojatno je dovoljno ne ponasati se kao divljak, ne smijati se glasno, ne dovikivati se itd. Ono sto vazi i za svaku crkvu.

Suvenir iz Sarajeva.... Good question. Sta je suvenir iz Zg? :) Nikad ne kupujem suvenire. Kao zensko sigurno nalazim mnogo interesantnijim one fine posudice za secer, nakit i ino od bakra ili srebra. Sve je to na Bascarsiji urnebesno skupo i iskoristavaju se turisti i nikova potreba/zelja za suvenirom. Ima i dosta toga uvezenog iz Turske, sigurno stranci i nemaju pojma da to nije sarajevska stvar. Npr. mali tkani "bookmarks" ili novcanici. Turski su, a svi ih prodaju i kupuju kao bosanske.

Pozivni za Bosnu 387, za Sarajevo 033, tj. +387 33 ako zoves s inostranog broja. Nije lose kupiti bosansku sim karticu, imaju vec i za 10 KM i od toga je npr. 9 KM razgovora. Samo pitaj na raznim kioscima. Nisam sigurna da se sa inostranog broja moze nazvati taxi, ali ne sjecam se.

Ako ti zatreba jos nesto, pitaj.
Gdje cete odsjesti?

Edo2387
04.11.2009., 10:26
Pozdrav svim forumasima! Kao prvo velike pohvale @ krug88, Edo2387, Neuhvatljivaa, Bosanac_TM87, Cinnamon Girl i SVIM ostalima koji su pridonijeli svoje!! :s Sto bi mi "turisti" bez vaseg truda i informacija! :mig:
A ljudi koji dodju ovjde da nesto pitaju, bilo bi lijepo da prije nego postavite pitanje, procitate koji post ispred vaseg ili malo prolistate barem...jer se cesto ponavljaju pitanja, jer se nitko nebi ni potrudio i pogledao da li je vec tako nesto receno tj. pitano! :rolleyes: Nisam ni ja sve, ali u nazad 2 godine jesam! :P
Ovaj "post" od "Cinnamon Girl" mi se jako svidio! Zasto, gdje kako i kamo otic i jos sa sliikom! Predobro, nekih od tih lokacija jos nitko nije naveo! Svakako mi je pomoglo pri odlukama di i kamo otic, vidjet, pojest i popit! :)
Uglavnom da ne duzim....Ja idem sa drustvom ovaj vikend u Sarajevo. Smjestaj vec imamo. Idemo prolsavit malo...tako da ce nam uglanvom zabava bit u prvom planu. Ali bi svakako htio preko dana u subotu htio provesti malo razgledavajuci grad! Sada imam vec svasta toga sto bih htio vidjet, ali necu sigurno se stici, pa cu se ogranicit na ovo blize centru...i imam jos par pitanja...

--Da li ima tko dobar link za kartu Sarajeva, eventualno sa nekim oznacima, koji bi si mogao isprintati kod kuce i unaprijed napravit neku rutu koju bi prosao, da nemoram pitati za svaku stvar koji bi htio pogledati di se nalazi, pa da izbjegnem gubeci vrijeme na setanje u krug...
--Gdje se kupuje karta za tramvaj, u tramvaju ili na kiosku? Koliko dodje i da li je sve ista cijena ili?
--Broj zutog taxija sam si zapisao, ali neznam koji je pozivni broj za Bosnu i Sarajevo? Da li se moze dogovorit mozda unaprijed cijena taxijem ili se uvijek pali taximeatr i to?
--citao sam za kocije, koje voze do vrelo Bosne, pa me zanima da li voze u ovo doba godine, koliko ljudi stane u kociju i jel se naplacuje 10km po osobi ili po voznji i od kuda krecu, ima neko odredjeno vrijeme polaska?
--Ima neki posebni dogadaj vikendom ili ovaj vikend? Koncert, sajam itd?! Koji bi bilo zgodno vidjet...
--Kada je ramazan? Jednom sam bio pa smo taman u to razdoblej dosli i bilo je poprilicno mirno, neki kafici nisu ni radili a u drugima nije bilo alkohlola, maakr inace ima...
--Da li trebam na nesto posebno pripazit ako idem u posjeti dzamiji, osim da skinem cipele?
--Ima li nesto sto je tipicno za Sarajevo, osim dzesve i ostlih sitnica koje se mogu kupit na Bascarsiji...da bi mogao ponesti ili kupit ko suvenir?
--Kada netko kaze nesto je "skupo/jeftino" to je prilicno relativno...ovisi koliko ko zaradjuje od kuda dolazi, koliko mu je nesto vrijedno platiti...pa da li tko zna mozda navesti neke cijene kao primjer, recimo prvenstveno za restorane, kao stu su "park princeva" ili 4 sobe gospoje Safije"...nemora biti tocna cijena, ali recimo ako bi isli svi na veceru koliko moze izaci po osobi, da li je 20km ili 50km po osobi...i tkao to...:ne zna:
Svakako unapriejd hvala svima koji su se uopce potrudili da procitaju sve nebuloze koje sam ovdje natrkeljao!:top:
So long....do citanja...:kava:

Bajic

Pozdrav i tebi. ----Što se tiče mape, znam samo za ovu: http://www.navigator.ba/maps/sarajevo/index.php pa se nadam da će ti pomoći,za bolju ne znam.
----Kartu za tramvaj možeš kupiti na kiosku ali mislim da ne bi trebao imat problema s njima jer je puno jednostavnije nego recimo u Zg. Nemaju puno brojeva i uglavnom rade krug (od baščaršije do Ilidže).
----Pozivni broj za BiH je 00387 a za Sarajevo 033 pa kad zoveš zoveš 0098733 i broj koji trebaš...
-----Cijena se može dogovorit unaprijed ako se voliš cijenkat, ali ja najviše volim da se upali taximetar, jer vole te pojedinci prevarit
-----Mislim da sad kočije ne voze, naplaćuje se po kočiji a ne po osobi (više pitaj neuhvatljivu ili krug da li voze u ovo doba godine)
-----Ramazan je bio, 27.11 je Kurban Bajram:D
-----Pri posjetu džamiji, uglavnom trebaš skinut cipele i ne razgledat za vrijeme molitve,a kad je molitva to ćeš znat kad je puno cipela ispred:D, djevojke bi trebale biti zavijene maramom.
----Kupi dres od BiH, sad je to aktualno:D, šala mala, stvarno ne znam šta bi mogao kupit osim fildžana, džezvi i slično (neuhvatljiva i ekipa će više znati)
---Što se tiče restorana, prije ćeš platit 20 km nego 50 km po osobi. Za hrvatska primanja nigdje ti neće biti preskupo, nećeš past sa stolice kad vidiš račun a dobro ćeš se najest, ja nikad u BiH odnosno Sarajevu nisam ostao gladan. Slobodno pitaj ako te zanima još nešto. Pozdrav i sretan put. Uživaj

Cinnamon Girl
04.11.2009., 10:38
http://www.navigator.ba/maps/sarajevo/index.php pa se nadam da će ti pomoći,za bolju ne znam.
Jako losa karta, pola ulica na njoj nema, ne printaj bez veze, samo ces se zbunit :)

Edo2387
04.11.2009., 10:38
Hehe Cinnamon me malo prestigla...

Edo2387
04.11.2009., 10:40
Jako losa karta, pola ulica na njoj nema, ne printaj bez veze, samo ces se zbunit :)

Zato sam rekao da za bolju ne znam a geodet sam :D. Stvarno loše je prikazano Sarajevo na mapama. Recimo na google maps ni nema imena ulica

Cinnamon Girl
04.11.2009., 10:41
Zato sam rekao da za bolju ne znam a geodet sam :D. Stvarno loše je prikazano Sarajevo na mapama. Recimo na google maps ni nema imena ulica

Ma, znam, uzasno. Ja sam neko vece radila kartu Sarajeva, trebala sam obiljeziti neke znamenitosti za jedan clanak ovdje i NIJEDNU kartu na internetu nisam nasla!

Bajic
04.11.2009., 10:45
Ako ti zatreba jos nesto, pitaj.
Gdje cete odsjesti?

U boutique 36, to je preko preporuke a sobe mi izgledaju super! :) A nije sad nesto preskupo, mislim, prihvatljiva je cijena!
Neznam da li sam spomenuo da sam bio vec dva pta, ali onak smao na jedan dan u prolazu, pa nisam prakticki nsita stigao vidjeti...osim sto sam prolazio BArscasijom i pjesackom zonom po centru...i jeo cevape kod Zelje, sto su nam vec u zgb savjetovali, ali bi sada bas isprobao ova druga mjesta, za usporedbu, recimo Mrkva, Hodzica i burek i sirnice kod Bosne...i kakav je ono "poseban" napitak koji se moze popit ja mislim da je bilo u Mrkvi...
Pa vjerojatno cemo se vozit smao taksijem, ako cemo se vozit uopce... jer nam je kako svi vec kazu sve na dohvat ruke, osim ako cemo otic "kod bibana"... :) super, thx na brzim odgovorima, ako se jos neceg sjetim prije javim se..pozz

Bajic
04.11.2009., 13:16
Sad sam nasao jednu dobru stranicu di sam mnogo lokacij anasao di mislim ici...ali kolio sam vidio i ciao ima pirlicno mnogo muzeja, pa da li se mozda moze nesto psoebno odvojit iz ovoga, tj. sto se prikajuje u pojedinim navedenima, ako moze mozda netko pomoci, jer sve necu stici vidjeti! :)
-Bošnjački institut
-Brusa bezistan
-historijskis muzej
-muzej jevreja
-muzej sarajevo
-olimpijski muzej
-zemaljski muzej
:confused:

I koji je most, tj. kako se zove ili gdje se nalazi gdje je Ferdinand ubijen i gdje je zapoceo 2 scjetski rat? I sto nebi tamo trebao biti i neki mali ratni muzej? To bi rado vidio. I nisam jos nasao tunel muzej i ratnu dzamiju...i gdje se nalazi ona visoka nova zgrada gdje sa 35 katova, meni se cini di je sasvim gore kafic di je super pogleda na cijeli grad?
Daljnje sto se tice izlaska malo cemo svrljat naokolo, svakako pogledat onaj Bagdad! Super mi se cini...i da li ima negdje da sviraju cigani ili trubaci? To bi bilo super! Inace nismo bas ekipa koja slusa narodnu, ali ako je dobra zabava i na to cemo se prilagodit...ali ovo prvo bi mi/nam vise odgovaralo! :)
to bi me za sad jos zanimalo. thx

Cinnamon Girl
04.11.2009., 13:19
Vecina muzeja je, na zalost, bez veze. Ako vec hoces nesto stvarno i za drukciji dozivljaj, nadji tunel muzej.
Ako ne bude hladno, interesantno je uzeti kao atrakciju nesto sto se zove "snajperska ruta". Tu te vodic vodi rutom gdje se pucalo i prica ratne price.
Ili evt. zemaljski muzej.

Neuhvatljivaa
04.11.2009., 15:16
-----Mislim da sad kočije ne voze, naplaćuje se po kočiji a ne po osobi (više pitaj neuhvatljivu ili krug da li voze u ovo doba godine)

Ima ih i u ovo doba godine ali uvjek stoje mozda po 2 fijakera,ne vise.A cijena je 10km

Neuhvatljivaa
04.11.2009., 15:19
osim ako cemo otic "kod bibana"... :) super, thx na brzim odgovorima,

Kod Bibana obavezno,prelijepo mjesto,ustipci za 10:)I svakome preporucujem Ribicu,ekstra mjesto za vidfjeti puno starina i kao sto neko rece svaka stvar je potpuno drugacija.I da,u Ribici je najbolja topla cokolada:)

Neuhvatljivaa
04.11.2009., 16:13

Ima!Definitivno najljepsi i najpitomiji grad!

Cinnamon Girl
04.11.2009., 16:18
Definitivno najljepsi grad!
Ti ocigledno nisi puno putovala ili si samo veoma subjektivna ;)

Edo2387
04.11.2009., 18:53

Ja sam putovao puno pa opet mogu reć da je grad jako lijep a nisam iz Sarajeva. Ako zanemarimo neke stvari koje su posljedice rata, nečistoća, loši putevi i sl. grad je fantastičan. Ako govorimo o prirodi, strukturi položaju stvarno grad je super...Recimo Zg je puno veći ali nije zanimljiv

Edo2387
04.11.2009., 18:55
Sad sam nasao jednu dobru stranicu di sam mnogo lokacij anasao di mislim ici...ali kolio sam vidio i ciao ima pirlicno mnogo muzeja, pa da li se mozda moze nesto psoebno odvojit iz ovoga, tj. sto se prikajuje u pojedinim navedenima, ako moze mozda netko pomoci, jer sve necu stici vidjeti! :)
-Bošnjački institut
-Brusa bezistan
-historijskis muzej
-muzej jevreja
-muzej sarajevo
-olimpijski muzej
-zemaljski muzej
:confused:

I koji je most, tj. kako se zove ili gdje se nalazi gdje je Ferdinand ubijen i gdje je zapoceo 2 scjetski rat? I sto nebi tamo trebao biti i neki mali ratni muzej? To bi rado vidio. I nisam jos nasao tunel muzej i ratnu dzamiju...i gdje se nalazi ona visoka nova zgrada gdje sa 35 katova, meni se cini di je sasvim gore kafic di je super pogleda na cijeli grad?
Daljnje sto se tice izlaska malo cemo svrljat naokolo, svakako pogledat onaj Bagdad! Super mi se cini...i da li ima negdje da sviraju cigani ili trubaci? To bi bilo super! Inace nismo bas ekipa koja slusa narodnu, ali ako je dobra zabava i na to cemo se prilagodit...ali ovo prvo bi mi/nam vise odgovaralo! :)
to bi me za sad jos zanimalo. thx

Tunel muzej obavezno. to ti je na Butmiru, neboder Avaza ćeš vidjet, blizu autobusnog i željezničkog kolodvora je. Muzej koji govori o atentatu ti je uz Miljacku u centru grada, lako ćeš naći

Cinnamon Girl
04.11.2009., 19:45
Ja sam putovao puno pa opet mogu reć da je grad jako lijep a nisam iz Sarajeva. Ako zanemarimo neke stvari koje su posljedice rata, nečistoća, loši putevi i sl. grad je fantastičan. Ako govorimo o prirodi, strukturi položaju stvarno grad je super...Recimo Zg je puno veći ali nije zanimljiv

Lijep da, ali najljepsi na svijetu definitivno ne.

Lesli Eldridž
04.11.2009., 21:33
Muzeji. To je bilo pitanje. Dobri su muzeji. Između Marijin dvora (u žargonu Marindvora) i Tehničke škole, tačnije preko puta Tehničke škole se nalazi muzej. Dobar je to muzej. Treba doći ljeti divna je bašta i divno je uređena sa finim exponatima. Ima sve, i nošnje i praistorija i životinje i saso mange ima... Postoji i Muzej grada Sarajeva ali nezgodno je objasniti gdje je. Najbolje je da dođete do Baščaršije pa pitajte, nakon što uzmete turističku kartu. Toga ima po trafikama. Na slatkom ćošetu ćete to naći u trafici. Četvero ljudi će jesti obilno po različitim cijenama zavisno od mjesta. Može biti vrlo jeftino, ali i strašno skupo sa lošom hranom. Za Park prinčeva i obilnom hranom i pićem pripremite se za 150-170 KM. Ako ste "male hrane" i skromniji može i puno jeftinije. Ima i skupljih, pa proberite.

Neuhvatljivaa
05.11.2009., 16:35

Definitivno sam puno putovala,posao mi je bio vezan za stalna putovanja ali Sarajevo ima "ono nesto" sto malo koji grad ima.....Uostalom nije dzaba medju prvih 10 destinacija svijeta:)

Cinnamon Girl
05.11.2009., 16:41
Pa nije medju prvih 10 u smislu najljepseg, nego u kategoriji najinteresantnijih 10 putovanja za godinu 2010 koje oni predlazu. :)
Ja sam Sarajevo obozavala i prije rata sam cesto dolazila, ali rat, bijeda, status quo na mnogim planovima su ga definitivno srozali i unistili, tako da mi cak vise nema ni to nesto. Iako ga kao grad i ljude u njemu, tj. njihov mentalitet, i dalje vidim kao jako dragim.

Lesli Eldridž
05.11.2009., 17:01
Pa dobro sad što se tiče ljepote ne dam da je išta ljepše od alpskih zemalja, ali Sarajevo vjerovatno jeste vrlo interesantno. Priroda u okolini grada je super, tu su samo Alpe ljepše, a za uređenost i bijedu se može konstatovati da je loše po većini stvari, ali je ipak interesantno. Meni i nije za prvih 10 mjesta definitivno, ali fino je vidjet Sarajevo bez obzira na sklonosti, predrasude, bijedu... Za promjenu nije loše, mada nema pravih turističkih sadržaja niti je to Sarajevo ikada imalo u dovoljnoj mjeri. Vrijedi doći u Bosnu općenito, stacionirat se u Sarajevu pa malo sve obići. To je lijepo.

Edo2387
05.11.2009., 17:39
Pa dobro sad što se tiče ljepote ne dam da je išta ljepše od alpskih zemalja, ali Sarajevo vjerovatno jeste vrlo interesantno. Priroda u okolini grada je super, tu su samo Alpe ljepše, a za uređenost i bijedu se može konstatovati da je loše po većini stvari, ali je ipak interesantno. Meni i nije za prvih 10 mjesta definitivno, ali fino je vidjet Sarajevo bez obzira na sklonosti, predrasude, bijedu... Za promjenu nije loše, mada nema pravih turističkih sadržaja niti je to Sarajevo ikada imalo u dovoljnoj mjeri. Vrijedi doći u Bosnu općenito, stacionirat se u Sarajevu pa malo sve obići. To je lijepo.

Kako za koga, možda neko ne voli Alpe, zimu i sl. Možda su nekome ljepši "topliji" krajevi, oni uz more. Ali to je stvar ukusa

Lesli Eldridž
05.11.2009., 18:36
Kako za koga, možda neko ne voli Alpe, zimu i sl. Možda su nekome ljepši "topliji" krajevi, oni uz more. Ali to je stvar ukusaMislio sam općenito i ljeti i zimi. Meni se alpski predjeli najljepši i zimi i ljeti, a zimu vala mrzim kao godišnje doba. Mislim da je šteta ne otići na okolne planine kad se već dođe u Sarajevo. Crepoljsko, Barice (to je vama iz Hrvatske naročito interesantno jer je praktično u gradu, puno ljepše od uzvišenja gdje je slalom staza iznad Zagreba), Bjelašnica kao nevjerovatna planina (meni najljepša u okolini Sarajeva i možda u cijeloj BiH), prava divljina... Trebević je fin, ali miniran na bob stazi (linija) i ne preporučuje se tamo ići. Jahorina je prelijepa, ali je urbanistički uništena kao i Igman oko hotela Maršal.

runolistSA
05.11.2009., 18:48
i niko momku da kaze da je u toku jazz fest u sarajevu. preporucujem http://www.jazzfest.ba/artists.php?artist_id=178&lang=bh&godina=2009

sto se tice trebevica i mina, danas je odrzana konferencija za stampu gdje je receno da je izletnicki dio ociscen.

Bajic
05.11.2009., 18:56
i niko momku da kaze da je u toku jazz fest u sarajevu. preporucujem http://www.jazzfest.ba/artists.php?artist_id=178&lang=bh&godina=2009

sto se tice trebevica i mina, danas je odrzana konferencija za stampu gdje je receno da je izletnicki dio ociscen.

super, super! svakako cu se u tom pogledu malo daljnje interesirat! :)
A recite, da li je onaj "poznati" rokerski birc, di su se navodno bijelo dugme etc proslavili...zove slog?

Edo2387
05.11.2009., 18:58
Što se tiče restorana, konkretno bi upitao koji mi onda preporučujete? Volio bi negdje izvest curu na večeru, pa neka bude prigodan i da ne bude poskup. Recimo do 50km za nas dvoje. Ne mora biti ekstra fancy ali da nije neka rupa. Vidio sam tamo da ste nabrojali (mislim na ekipu iz Sarajeva) mnogo njih pa se sad baš ne mogu odlučit. Znači ukratno da nije skup, da je prigodan za izvest curu tamo, da je hrana okej. Glupo mi je curu pitat, želim je iznenadit. Btw za 8 dana sam u Rajvosa:top:

Bajic
05.11.2009., 19:02

Super! To zvuci zanimljivo i vrijedno za vidjet, malo cu se informirat vise o tome, sad jedno drugo pitanje, da li je onaj poznati rokerski birc, di su se navodno "proslavili" bijelo dugme etc zove "sloga"?

runolistSA
05.11.2009., 19:14
nemam pojma na koji birc mislis :D a o slogi su ljudi vec pisali cini mi se. jedino sto sad ima drugo ime. na vrh mi jezika a ne mogu se sjetiti. nije ni vazno, sloga ce vazda biti sloga :D

Cinnamon Girl
05.11.2009., 19:17
Cinemas?

Edo2387
05.11.2009., 19:17
Sada se zove Cinemas ali svi zovu Sloga:D

Bajic
05.11.2009., 20:04
a da li se pusta tamo onak rokerica itd? ponekad zna biti ziva muzika i tako? Znam da mi je netko, jednom pricao o takvom bircu, ali se nemgu sjetit da li je to taj birc. :)

Lesli Eldridž
05.11.2009., 20:21

sto se tice trebevica i mina, danas je odrzana konferencija za stampu gdje je receno da je izletnicki dio ociscen.Ah gledaj , ja sam bio tamo na liniji i oko linije je sve zasijano minama i nikad se neće očistiti. Ima dijelova gdje nema mina, a to je iznad puta. Dio prema Sarajevu je kontaminiran i nije preporučljivo tuda šetati. Šta ja znam, možda su sijali mine i iznad puta ponegdje i ne preporučujem ići tamo. Poznajem taj tren dobro i to je izgubljeno izletište za Sarajevo za sva vremena. Najbolji dio je zasijan minama.

Lesli Eldridž
05.11.2009., 20:23
Što se tiče restorana, konkretno bi upitao koji mi onda preporučujete? Volio bi negdje izvest curu na večeru, pa neka bude prigodan i da ne bude poskup. Recimo do 50km za nas dvoje. Ne mora biti ekstra fancy ali da nije neka rupa. Vidio sam tamo da ste nabrojali (mislim na ekipu iz Sarajeva) mnogo njih pa se sad baš ne mogu odlučit. Znači ukratno da nije skup, da je prigodan za izvest curu tamo, da je hrana okej. Glupo mi je curu pitat, želim je iznenadit. Btw za 8 dana sam u Rajvosa:top:Ako nećeš u ćevabdžinicu ili aščinicu nećeš naći restorana sa većerom za dvoje do 50 KM. Bolje ti nju pitaj gdje je najjeftinije ili se isprsi pa plati ako se i zajebeš...:D

Edo2387
05.11.2009., 20:30
Ako nećeš u ćevabdžinicu ili aščinicu nećeš naći restorana sa većerom za dvoje do 50 KM.

Pa ne mislim jest janjetinu. Pa u Hr nađem restoran di će dvoje jest za 200 kn. A koliko znam BiH je jeftinija od Hr. Al dobro nek bude do 100km, nisam cicija al ne želim se razbacivat ako nije potrebno

Lesli Eldridž
05.11.2009., 20:42
Pa ne mislim jest janjetinu. Pa u Hr nađem restoran di će dvoje jest za 200 kn. A koliko znam BiH je jeftinija od Hr. Al dobro nek bude do 100km, nisam cicija al ne želim se razbacivat ako nije potrebnoSve je skupo i nije jeftinije već skuplje nego u Hrvatskoj. Takve su nam cijene. U Hrvatskoj je jeftinije. Najjeftinije bi moglo biti u Šahovskom. E "Šahovski" je žargon za restoran ŠK "Bosna". Ne pitaj me gdje je, nek' te tamo cura odvede ne da mi se objašnjavat moram se gasiti.

Cinnamon Girl
05.11.2009., 21:08
Meni je Avlija bas romanticna, a nije skupa. Tamo uvijek parova, stvarno preporucam. Jeftino je i nije bas restoran i restoranski stimung, vise onako opusteno, a da nije bas ni kafic ili kafana.
Ili To be or not to be (Čizmedžiluk 5, Baščaršija)

Po danu bi mogli otici na rucak, umjesto na veceru u npr. Malu kuhinju. Ona radi samo do 17h ili 18h. Super je.

Edo2387
05.11.2009., 21:10
Sve je skupo i nije jeftinije već skuplje nego u Hrvatskoj. Takve su nam cijene. U Hrvatskoj je jeftinije. Najjeftinije bi moglo biti u Šahovskom. E "Šahovski" je žargon za restoran ŠK "Bosna". Ne pitaj me gdje je, nek' te tamo cura odvede ne da mi se objašnjavat moram se gasiti.

Pričaš ko da nisam bio u Bih. Ne pričaj da je skuplje. Ćevapi 7 km, reci mi di ćeš nać onakve ćevape u Hr za 30 kn. Išao sam u City Pub sa društvom i runda za nas petoricu 12km toga nema u Hr. Taxi da ne govorim. Start taksija u Zagrebu je 25kn (6 km) a po noći još više a kod vas 0.80 km (po noći). Mene je taxi u Sa od Bičakčića do Telala iznad Baščaršije odveo za 3 km još sam bio sa frendom tako da smo podijelili iznos:D, bilo je 3 ujutro, a u Zg bi te za takvu udaljenost odero za 15 maraka. I mogu se kladit da ću jest za manje nego misliš. Kad dođem iz Sarajeva, napisat ću gdje sam bio, šta sam jeo i pio i koliko je došlo...

panties
05.11.2009., 21:23
Sve je skupo i nije jeftinije već skuplje nego u Hrvatskoj. Takve su nam cijene. U Hrvatskoj je jeftinije. Najjeftinije bi moglo biti u Šahovskom. E "Šahovski" je žargon za restoran ŠK "Bosna". Ne pitaj me gdje je, nek' te tamo cura odvede ne da mi se objašnjavat moram se gasiti.

e vala bas kad neko lupi, onda bas lupi. pa bar se kod nas mos najest i napit za male pare. u hr kad odem redovno se za glavu uhvatim kolko za dan potrosim.

Neuhvatljivaa
05.11.2009., 22:50
a da li se pusta tamo onak rokerica itd? ponekad zna biti ziva muzika i tako? Znam da mi je netko, jednom pricao o takvom bircu, ali se nemgu sjetit da li je to taj birc. :)

Ziva svirka u Slozi je cetvrtkom i subotom,ponedeljkom latino plesovi.Ta 3 dana Sloga je najpunija.....

Neuhvatljivaa
05.11.2009., 22:52
Kad dođem iz Sarajeva, napisat ću gdje sam bio, šta sam jeo i pio i koliko je došlo...

Edo,Sarajevo i Sarajlije ti zele dobrodoslicu:top:

Bajic
06.11.2009., 09:02
Ja krecem za sarajevo...pricat cu dogodovstine...pozdrav:mig:

Neuhvatljivaa
06.11.2009., 09:13
Ja krecem za sarajevo...pricat cu dogodovstine...pozdrav:mig:

Sretno ,samo danas ti je ovdje pljusak!

Doctus_
06.11.2009., 11:54
Pričaš ko da nisam bio u Bih. Ne pričaj da je skuplje. Ćevapi 7 km, reci mi di ćeš nać onakve ćevape u Hr za 30 kn. Išao sam u City Pub sa društvom i runda za nas petoricu 12km toga nema u Hr. Taxi da ne govorim. Start taksija u Zagrebu je 25kn (6 km) a po noći još više a kod vas 0.80 km (po noći). Mene je taxi u Sa od Bičakčića do Telala iznad Baščaršije odveo za 3 km još sam bio sa frendom tako da smo podijelili iznos:D, bilo je 3 ujutro, a u Zg bi te za takvu udaljenost odero za 15 maraka. I mogu se kladit da ću jest za manje nego misliš. Kad dođem iz Sarajeva, napisat ću gdje sam bio, šta sam jeo i pio i koliko je došlo...

To što si naveo stoji, ali neke stvari su stvarno mnogo skuplje nego u Zagrebu. Recimo odjeća i obuća (markirana) su užasno skuplji nego u Zagrebu, bar kako sam ja upratio, zato Zagreb po tom pitanju :top:

Lesli Eldridž
06.11.2009., 16:07
Pričaš ko da nisam bio u Bih. Ne pričaj da je skuplje. Ćevapi 7 km, reci mi di ćeš nać onakve ćevape u Hr za 30 kn. Išao sam u City Pub sa društvom i runda za nas petoricu 12km toga nema u Hr. Taxi da ne govorim. Start taksija u Zagrebu je 25kn (6 km) a po noći još više a kod vas 0.80 km (po noći). Mene je taxi u Sa od Bičakčića do Telala iznad Baščaršije odveo za 3 km još sam bio sa frendom tako da smo podijelili iznos:D, bilo je 3 ujutro, a u Zg bi te za takvu udaljenost odero za 15 maraka. I mogu se kladit da ću jest za manje nego misliš. Kad dođem iz Sarajeva, napisat ću gdje sam bio, šta sam jeo i pio i koliko je došlo...Pa pročitaj bolje. Napisao sam ti ranije da je u ćevabdžinicama ili ašćinicama jeftinije. Ima ćevapćića i za 6 KM, ali svugdje je standard već 7. Taxi je vrlo jeftin i tu nema spora o tome nisam pisao, već su ti i drugi davali primjere da je to sramotno jeftino, njima se skoro i ne isplati raditi, a to je već druga tema, uzroci su višestruki. Već sam ranije negdje napisao da je odjeća i obuća znatno skuplja nego u Hrvatskoj. Za niže cijene odjeće i obuće mora se otići izvan Sarajeva u druge gradove. I opet je jeftinije u Hrvatskoj. Možda samo Visoko je još malo jeftinije.

Lesli Eldridž
06.11.2009., 16:08
To što si naveo stoji, ali neke stvari su stvarno mnogo skuplje nego u Zagrebu. Recimo odjeća i obuća (markirana) su užasno skuplji nego u Zagrebu, bar kako sam ja upratio, zato Zagreb po tom pitanju :top:Evo da ponovim po drugi put.
Već sam ranije prije mjesec možda napisao da je odjeća i obuća znatno skuplja nego u Hrvatskoj. Za niže cijene odjeće i obuće mora se otići izvan Sarajeva u druge gradove. I opet je jeftinije u Hrvatskoj. Možda samo Visoko je još malo jeftinije.

Lesli Eldridž
06.11.2009., 16:09
Ziva svirka u Slozi je cetvrtkom i subotom,ponedeljkom latino plesovi.Ta 3 dana Sloga je najpunija.....Ja prestao tamo ići. Ima li te tamo?

Lesli Eldridž
06.11.2009., 16:15
e vala bas kad neko lupi, onda bas lupi. pa bar se kod nas mos najest i napit za male pare. u hr kad odem redovno se za glavu uhvatim kolko za dan potrosim.Pročitaj dva-tri posta ranije. Ćevabdžinice jesu jeftine, i povoljnije je tu u Sarajevu nego kupiti ćevapćiće u Hrvatskoj, ali restorani su sličnih cijena ili čak i skuplji u većini slučajeva. Mogu ti navest ponovo gdje je strašno skupo, ali mislim da sam već to ranije napisao. Za jest je najjeftinije u ćevabdžinicama ili ašćinicama po čaršiji. Neuhvatljivaa je preporučila i doner. Nije loše ni to, mada to nije tradicionalno bosansko jelo. To sam ja prije raata (prije par decenija) mogao jesti samo u Istanbulu ili u Njemačkoj kod Turaka, ali ovde je to počelo masovno poslije rata da se jede čini mi se. Rek pred sami rat su se pojavili prvi doneri na čaršiji. I ni na šta nisu ličili, a sad već ima Turaka koji su donijeli recepte sa sobom, pa su i ovde malo uferčili kako se to pravi.:)

Edo2387
06.11.2009., 17:30
Pa pročitaj bolje. Napisao sam ti ranije da je u ćevabdžinicama ili ašćinicama jeftinije. Ima ćevapćića i za 6 KM, ali svugdje je standard već 7. Taxi je vrlo jeftin i tu nema spora o tome nisam pisao, već su ti i drugi davali primjere da je to sramotno jeftino, njima se skoro i ne isplati raditi, a to je već druga tema, uzroci su višestruki. Već sam ranije negdje napisao da je odjeća i obuća znatno skuplja nego u Hrvatskoj. Za niže cijene odjeće i obuće mora se otići izvan Sarajeva u druge gradove. I opet je jeftinije u Hrvatskoj. Možda samo Visoko je još malo jeftinije.

Pročitaj ti svoj post #1289 gdje si napisao SVE je skuplje u Bih nego u Hrvatskoj. Možda odjeća i obuća je jeftinija u Zg, nemam pojma jer je ne kupujem u Bih, ali 90% stvari je jeftinije u Bih

krug88
06.11.2009., 19:05
Jako mi se svidjaju i podrzavam ideje ove djevojke sto je nije ocaralo Sarajevo. Lijepo jeste, ali da je najljepse, tesko;) a posebno sa ovako slabom turistickom ponudom. Po meni nekom strancu se Sarajevo moze svidjeti jedino ako ima domace prijatelje koji ce mu pokazati njegove cari nasim ocima. Pa cak i tada ne mislim da svi moraju biti ocarani nasim gradom.

Ja sam licno tip Avlije i svaki put se obradujem kad odem s momkom na takva mjesta, ili npr meksicki restoran koji imas na Breki(dio Sarajeva u centru grada, doduse malo uzbrdo al et;))

http://www.city.ba/vodic/35/230/caballo
evo ovdje imas tacnu adresu, takodje isti restoran ima kod Velikog Parka ali ja imam lose iskustvo;)

100% mozes u gradu jesti za 50KM a da se ne obrukas;)
U Internetu, ja mislim da se sad zove pivnica, otprilike glavno jelo ti je od 12-18KM znaci za neko srednje jelo za dvoje neka bude 30KM, jos dezert za dvoje 10 km i pice za 10km;)

Preporucila bih ti jos jedan restoran Hot-wok cafe nalazi se preko puta ovog Interneta, talijanska kuhinja
http://www.infobar.ba/kategorije/katalog/gastro/hot-wok/kucna-ostava.html
evo imas ovdje cjenovnik;)

ili http://www.peppers.ba/ nema cjenovnik ali 100% mozes jesti za 50KM

sretno, uzivaj=D nadam se da ces ugodno iznenaditi djevojku;)

Sto se tice mina i planina hmm skakljiva tema. Bila sma na Trebevicu prije mozda 2-3 godine i shetala, mozda nije bilo najpametnije sa moje strane. U svoju odbranu mogu reci samo to da sam shetala asfaltom. Ko god zeli da ode isto mu savjetujem. Ni pod razno nemojte skretati na zelene povrsine, BiH ima i ljepsih zelenih povrsina, gdje mozete napraviti piknik i rostilj u sigurnim uslovima, kao sto su Barice isl=DDD (takodje ko god krene na Barice vidjet ce putem shumu ogradjenu znakovima "pazi mine", jer je primarno da se deminira dio koji se koristi, a suma se zaobilazi u shirokom luku:()

Lesli Eldridž
06.11.2009., 19:51
Sve je skupo i nije jeftinije već skuplje nego u Hrvatskoj. Takve su nam cijene. U Hrvatskoj je jeftinije. Najjeftinije bi moglo biti u Šahovskom. E "Šahovski" je žargon za restoran ŠK "Bosna". Ne pitaj me gdje je, nek' te tamo cura odvede ne da mi se objašnjavat moram se gasiti.@Edo 2387 baš sam napisao da je sve skuplje i jeste skuplje. Oprema za motocikle je npr samo malo preko granice znatno jeftinija u Hrvatskoj. Računari također (najnoviji modei komponenti koje se kod nas i ne mogu kupiti tamo su puno jeftiniji jer su ovde trgovci nezajažljivi kad i nabave to po narudžbi). Obuće, krpice, sve je jeftinije kod vas, naročito kad su sniženja koja ovde i nisu znatna. Po redovnim cijenama je ovde opet skuplje. Restorani su tu negdje, ali ovde ipak malo skuplji. Ćevapćići su vjerovatno ovde jeftiniji to nisam provjeravao, ne jedem u Hrvatskoj ćevapćiće. Na čaršiji je onda povoljnije jesti u ćevabdžinicama ili ašćinivama jr je tu jeftinije nego po restoranima. Probaj u Šahovskom, tamo nije bilo skupo nikad. Imaš i Hacijendu isto povoljnu i fino je mjesto na spratu, nema gore na spratu jalije i nabildanih mafijaških vojnika kao u prizemlju koje ti ne preporučujem ako ne voliš gužvu i ne nerviraju te obrijane glave. Ako ti to ne smeta onda možeš na piće i dole, ali piće je skupo, naročito kokteli koji ne valjaju. Šta ja znam, ako ne pretjerujete u extravaganciji može se relativno dobro prooći i u Parku prinčeva, ali možeš se tamo i opeći Bože saćuvaj ako samo malo zagrabiš po egzotičnijim i skupljim artiklima. Imaš i na Breki restoran dobar ali je skup, preskup, kao i Magarac u Hrasnom. Proberi, ali jeftino nećeš proći đe god da sjedneš. Vidjet ćeš da ćeš se iznenaditi i po Baščaršiji ako tražiš uz roštilj salate i piće. Neugodno iznenađenje te onda čeka. Imaš restoran i na Grbavici koji nije skup, a ni daleko od centra (to i jeste centar, malo širi), ali je sad teško objasniti gdje se nalazi. Ma imaš sad sve napisano i od mene i od drugih pa ako ti je cura iz Sarajeva nek' te ona vodi, znat će sve, a ako ćeš da je iznenadiš po ovim skupljim mjestima , jebiga isprsi se pa plati, nemoj biti cicija, žene to cijene...:D

Edo2387
06.11.2009., 19:59
@Edo 2387 baš sam napisao da je sve skuplje i jeste skuplje.

Ti onda nisi bio u Hrvatskoj kad tako tvrdiš. Ja živim u Zagebu, inače sam iz najskupljeg grada u Hr Puli a u Sarajevu sam svaka 2 mjeseca tako da znam šta pričam

Lesli Eldridž
06.11.2009., 20:09
Ti onda nisi bio u Hrvatskoj kad tako tvrdiš. Ja živim u Zagebu, inače sam iz najskupljeg grada u Hr Puli a u Sarajevu sam svaka 2 mjeseca tako da znam šta pričamNe znam za Pulu, ostali gradovi su jeftiniji, a ti meni naš'o Pulu kao primjer, a znaš i sam da je to najskuplji grad u Hrvatskoj. Skupo je Sarajevo, vidjet ćeš. Odeš li u Park prinčeva ili Magarac i malo li se zaneseš, ode vam 150-170 KM k'o od šale. Ako ste male hrane i znate probrati može to i na tim mjestima jeftinije, ali opet skuplje nego drugdje. Hajd' bolan jednom se živi ja sam za koku vazda bio spreman platiti baš puno.:D

Edo2387
06.11.2009., 20:28
Ne znam za Pulu, ostali gradovi su jeftiniji, a ti meni naš'o Pulu kao primjer, a znaš i sam da je to najskuplji grad u Hrvatskoj. Skupo je Sarajevo, vidjet ćeš. Odeš li u Park prinčeva ili Magarac i malo li se zaneseš, ode vam 150-170 KM k'o od šale. Ako ste male hrane i znate probrati može to i na tim mjestima jeftinije, ali opet skuplje nego drugdje. Hajd' bolan jednom se živi ja sam za koku vazda bio spreman platiti baš puno.:D

Ma nije problem,nikad nisam bio škrt, fala bogu imam za pristojan život ali nikad nisam volio potrošit više nego što je potrebno. Najgore mi je kad odem u neki restoran pa platim zrak i stolicu. A kad se zaneseš u Hrvatskoj ti ode i 300 maraka:D.A i to za Pulu ga pretjeruju, nije skuplji koliko pričaju. Nemojte mi po puli:cerek:. Kažem ti da sam bio u Sarajevu, svakih 2 mjeseca sam tamo tako da znam dosta

Lesli Eldridž
06.11.2009., 20:40
Uuuu ima i ovde restorana da potrošiš po 3 stoje k'o od šale, pa i više, ali nećemo ni da pišemo o tome. Nemoj da te navrati đavo kod Alemka. Dvije ribe i dvije kriške hljeba 150 KM i to još davno nekad prije par godina.:D To je tek katastrofa. A zamisli da naručiš nešto konkretnije. Ovo što smo ti naveli je za sitnu buraniju i podnošljivo je još, ali nikako jeftino. Jeftino ti je na čaršiji.

efos
06.11.2009., 22:24
Evo ja sam 2 puta bio u Sarajevu....inace sam iz Osijeka (HR)...vidim da se uspoređuju Zagreb-Sarajevo...u Zagrebu sam bio bezbroj puta..Zagreb je puno veci grad i bogatiji od Sarajeva (dobro uvijek je i bio no rat je ucinio svoje Sarajevu te ga je unazadio)..ali!!..ma koliko god to zvucalo cudno na mene je Sarajevo (a i na drugima, mojim poznanicima) ostavio nekakav duboki trag, ne mogu opisat ali u tom gradu vlada neka pozitivna vibra..ocito zbog ljudi i samog grada takav kakav je...Zagreb je VRLO hladan grad, bez duse i nekakvog cudnog osjecaja, ma koliko on bio bogat i razvijen...no kada uspoređujemo ta dva grada Zagreb je utjecajniji i bolji za zivot tj. za napredak osobe u zivotu, sto nazalost u Sarajevu nije tako....tako da mislim Sarajevo je definitivno grad osjecaja i ugodne klime ali nazalost pust grad za zivot tj. karijeru...
Prvi put kad sam dosao u grad, dosao sam vlakom (ja i prijatelj-studenti, malo turisticki)..vrlo brzo sam se snasao jer je grad jako pregledan (za razliku od Zagreba)...taxijem smo otisli do bascarsije te vecinu vremena proveli u centru...sto se hrane tice, otisli smo na cevape kod Zelje..moram reci da me nisu toliko inpresionirali (ne znam zasto no mozda mi taj dan nije bio za cevape :-))...otisli smo i do jedne slasticarnice (ne znam kako se zove ali je u istoj ulici gdje i Zeljo, vrlo su blizu..narucili baklavu i jos neki kolac na preporuku djelatnice-baklava je bila toliko tvrda i slatka da cu to uvijek pamtit..ocito sam naletio kad nisam trebao-no to nije ni vazno, glavno da smo mi jeli)...sto se tice Miljacke to je vrlo lijepa rijeka ali nazalost malo zapustena (puno smeca u njoj, za to su odgovorni komunalci grada)..sto se tice ponude-TRGOVINE-moram priznat da nije bila bas nesto..no mozda je ima u velikim trg. centrima po Sarajevu...najvise mi se sviđa avenija koja je arterija grada..vrlo je siroka i s obje strane zgrade..nesto jako lijepo i prostrano...no uocio sam da je promet malo zastekao-vozaci se ne drze propise, to mi je bio pomalo sok ali sam se vrlo brzo navikao..(anegdota: cekali mi kod semafora na prijelazu i crveno je, upali se zeleno a vozaci automobilima prolaze i dalje a njima crveno, tako da me jedan skoro zgazio :-))...grad se obnavlja jako dobro...sve u svemu volim Sarajevo i nadam se ponovnom viđenju s njim...

Neuhvatljivaa
06.11.2009., 22:57
Ja prestao tamo ići. Ima li te tamo?

Ja subotom obavezno.Hajde naleti da kafenisemo?

Edo2387
06.11.2009., 23:01
I ja mislim da je Sarajevo slab grad ako se želi napredovat poslovno, u obrazovanju i da je u tome nazadan u odnosu na Zagreb. Ali što kažeš Sarajevo ima neku vibru. Zagreb je običan veliki hladan i tmuran grad. Ima lijepe periferije ali se tamo rijetko ide s obzirom da u Zg svi trče za poslom faksom i slično. Ja studiram tu i jedva čekam da završim i da se vratim u Pulu jer je Zagreb stresan i nisam navikao na gužve, kiše, bljuzge i slično. Sarajevo je imalo eto tu nesreću zbog rata pa ga je to itekako unazadilo. Isto tako zbog prirodnog položaja se ne može širit kao Zagreb kojem nema kraja i sav je nepregledan, meni je ružan. Ali Sarajevo posebnim čini baš neka atmosfera a to je važno pa na ostalo i zaboraviš...

Edo2387
06.11.2009., 23:02
Ja subotom obavezno.Hajde naleti da kafenisemo?

Hoću i ja:D. Hajmo na kafu ja častim. Posebno Leslia, da se pokažem da nisam cicija

Edo2387
06.11.2009., 23:11
@Edo 2387 baš sam napisao da je sve skuplje i jeste skuplje. Oprema za motocikle je npr samo malo preko granice znatno jeftinija u Hrvatskoj. Računari također (najnoviji modei komponenti koje se kod nas i ne mogu kupiti tamo su puno jeftiniji jer su ovde trgovci nezajažljivi kad i nabave to po narudžbi). Obuće, krpice, sve je jeftinije kod vas, naročito kad su sniženja koja ovde i nisu znatna. Po redovnim cijenama je ovde opet skuplje. Restorani su tu negdje, ali ovde ipak malo skuplji. Ćevapćići su vjerovatno ovde jeftiniji to nisam provjeravao, ne jedem u Hrvatskoj ćevapćiće. Na čaršiji je onda povoljnije jesti u ćevabdžinicama ili ašćinivama jr je tu jeftinije nego po restoranima. Probaj u Šahovskom, tamo nije bilo skupo nikad. Imaš i Hacijendu isto povoljnu i fino je mjesto na spratu, nema gore na spratu jalije i nabildanih mafijaških vojnika kao u prizemlju koje ti ne preporučujem ako ne voliš gužvu i ne nerviraju te obrijane glave. Ako ti to ne smeta onda možeš na piće i dole, ali piće je skupo, naročito kokteli koji ne valjaju. Šta ja znam, ako ne pretjerujete u extravaganciji može se relativno dobro prooći i u Parku prinčeva, ali možeš se tamo i opeći Bože saćuvaj ako samo malo zagrabiš po egzotičnijim i skupljim artiklima. Imaš i na Breki restoran dobar ali je skup, preskup, kao i Magarac u Hrasnom. Proberi, ali jeftino nećeš proći đe god da sjedneš. Vidjet ćeš da ćeš se iznenaditi i po Baščaršiji ako tražiš uz roštilj salate i piće. Neugodno iznenađenje te onda čeka. Imaš restoran i na Grbavici koji nije skup, a ni daleko od centra (to i jeste centar, malo širi), ali je sad teško objasniti gdje se nalazi. Ma imaš sad sve napisano i od mene i od drugih pa ako ti je cura iz Sarajeva nek' te ona vodi, znat će sve, a ako ćeš da je iznenadiš po ovim skupljim mjestima , jebiga isprsi se pa plati, nemoj biti cicija, žene to cijene...:D

Sve ja to znam. Skupo je. Ali opet kad ja dođem u BiH sa 200 € bolje prođem nego s 200€ u Zagrebu. Jeftiniji je brate život u BiH, ali u skladu sa vašim plaćama vama je skup. Sve u svemu na isto negdje skoro dođemo. Kod nas veće plaće, veće cijene, kod vas manje plaće manje cijene. Evo u Hrvatskoj potrošačka košarica za 9. mjesec iznosi 6.607,04 kn što je oko 1700 maraka. ne vjerujem da kod vas toliko dođe mjesečan trošak. Normalno je da ima jeftinijih i skupljih stvari svugdje ali gledajući u globalu ja jeftinije prođem u Sarajevu. Što se tiče cure nisam cicija. Pa svakih 2 mjeseca idem za Sarajevo i to je trošak :D

Edo2387
06.11.2009., 23:17
Edo,Sarajevo i Sarajlije ti zele dobrodoslicu:top:

Eh, nikako da odgovorim, zaokupljen sam hranom i restoranima :D. Hvala na dobrodošlici

Cinnamon Girl
06.11.2009., 23:29
Nikad nisam podnosila Vucka, uvijek mi je bio uzasan :)

Edo2387
06.11.2009., 23:35

Haha. A Zagija sa Univerzijade?

krug88
07.11.2009., 00:42
Ma cini vam se za novac, prostor bivse Juge je tu negdje;) Evo podatak iz aprila 2009. godine: prosjecnoj porodici u BiH potrebno je mjesecno osigurati 1.651KM.
Ovo sam nasla na internetu, pa ne garantujem 100%, ali znam otprilike koliko sama trosim=DDD

Neuhvatljivaa
07.11.2009., 09:49
Hoću i ja:D. Hajmo na kafu ja častim. Posebno Leslia, da se pokažem da nisam cicija

Hajde ja imam njegov broj javi se meni pa se nadjemo sve troje:)

Neuhvatljivaa
07.11.2009., 09:53

Vucko je nas simbol,kojeg mi mnogo volimo!

Cinnamon Girl
07.11.2009., 10:08
Vucko je nas simbol,kojeg mi mnogo volimo!

Moguce je, ali ja sam isla u 4. razred osnovne kad su ga pokazali i ja sam bila razocarana. Bila sam ponosna na Olimpijadu, ali mi je on bio odvratan i svuda su ga uvaljivali. U sve reklame na TV, u programe, u razne sltakise, teke za skolu, svuda je bio taj ruzni Vucko i to sa tako ruznim imenom: Vucko! :)

Neuhvatljivaa
07.11.2009., 10:52
Moguce je, ali ja sam isla u 4. razred osnovne kad su ga pokazali i ja sam bila razocarana. Bila sam ponosna na Olimpijadu, ali mi je on bio odvratan i svuda su ga uvaljivali. U sve reklame na TV, u programe, u razne sltakise, teke za skolu, svuda je bio taj ruzni Vucko i to sa tako ruznim imenom: Vucko! :)

Recimo meni ime Vucko zvuci slatko,a i on mi je sladak skroz.Sve zavisi kako za koga ali o ukusima je glupo raspravljati:)

krug88
07.11.2009., 19:36
Zaboravila sam napisati da je u centru carsije otvoren jedan super kafic Balkancafe ima web: http://www.balkancafe.ba/en/ doduse malo cudan, ali kafana je extra, bila sam nekoliko puta kada je bila noc sevdaha, i odusevljena sam, posebno atmosferom, sjedili smo na podu, pili pice i uzivali u starim melodijama;)
Nalazi se u istoj ulici gdje i Kuca Sevdaha, ma nemozete fuliti;) bude i interesantnih tematskih noci kao sto su disko muzika isl, a cula sma da je i za Noc Vjestica bilo interesantno, nisam bila nazalost=D

ps. evo ovdje ima slika http://www.sonar.ba/experience.php?lang=ba&action=full&id=98&type=2&subtype=2

samo ja jos ni jendom nisam bila unutra kada su ovi stolovi heheh ja sam probala pod;) i shilteta=DDD

krug88
07.11.2009., 21:00
nemam pojma jesi li vec stigao u Sarajevo;) ako nisi evo jos jedan restoran http://www.dveri.co.ba/bosnian/onama.html nalazi se kod kafica jez, ili kod fast food-a wany =DDD

krug88
07.11.2009., 21:07

Jeste eto da je vec kraj festivalu:( ali dobor si primijetio, ja sam bila na konceretu Damira Imamovica i odavno se nisam tako fino provela, jedno drugacije iskustvo=DDD

insomniac_ica
09.11.2009., 23:38
ja i drustvo namjeravamo u sarajevo za novu godinu..
jeli iko bia u tom terminu?imate kakvu preporuku za agenciju i slicno?
jel tako da ce nam bit super?:D

Edo2387
10.11.2009., 00:17
ja i drustvo namjeravamo u sarajevo za novu godinu..
jeli iko bia u tom terminu?imate kakvu preporuku za agenciju i slicno?
jel tako da ce nam bit super?:D

Hoće biti će:D. Ja sam išao sa collegiumom, ali mislim da vam i ne treba agencija. Više se isplati ako se sami dogovorite. Što se tiče slavljenja nove, ne znam šta te zanima. Da li na otvorenom, neki birc, disco?

insomniac_ica
10.11.2009., 01:34
jeeeeej :D
e da..i mi se mislimo sa collegiumom..ali i opcija u vlastitom aranzmanu je otvorena-samo da bude mista u jeftinim hotelima
ti si zakljucia da bi ti bilo bolje bez agencije?
u kojem hotelu si bia?
di si ceka novu?...uf koliko pitanja :)
sta se naseg doceka tice..disco,klub,kafic svejedno..samo da ima puno ljudi..ali da je u centru..da mozemo izletit na glavni trg vidit situaciju i to

Edo2387
10.11.2009., 01:59
jeeeeej :D
e da..i mi se mislimo sa collegiumom..ali i opcija u vlastitom aranzmanu je otvorena-samo da bude mista u jeftinim hotelima
ti si zakljucia da bi ti bilo bolje bez agencije?
u kojem hotelu si bia?
di si ceka novu?...uf koliko pitanja :)
sta se naseg doceka tice..disco,klub,kafic svejedno..samo da ima puno ljudi..ali da je u centru..da mozemo izletit na glavni trg vidit situaciju i to

Ako mislite ići u vlastitom aranžmanu onda bi trebali već sad tražit hotele, ali otom potom. Ja i moje sruštvo smo išli sa collegiumom i došlo nas je oko 1.500 kn. Ako izračunaš koliko bi te došlo u vlastitom aranžmanu vidjet ćeš da možeš proć i sa 1.000 kn ako ne i manje. Mislim na prijevoz i smještaj. Ono što smo razgledali sa collegiumom možeš i sam. Uzmeš brošuru u info-turist i to je to. Sa collegiumom sam bio u hotelu Hercegovina. Hotel je predobar i ako ideš u vlastitom aranžmanu poskup, ali je i daleko od centra. On ti je na Ilidži a to ti je oko 12 km od centra. Novu sam dočekao u kafiću Barka i bilo je preluuuudo. Uglavnom našao sam dan prije taj kafić. Zato kad dođete, malo prošvrljajte po Baščaršiji i naći ćete 100% neki kafić ili disco. Sarajevo ti nema neki glavni trg kao Zagreb nego doček na otvorenom ti bude kod Vječne Vatre na ulici, ali to ti je ko da si na trgu. Ako te zanima još nešto slobodno pitaj.

insomniac_ica
10.11.2009., 02:36
:s:s:s
hvala na objasnjenju..pocet cu sutra onda trazit hotele
mi bi ostali 4-5 dana..npr 30.12.-2.1..jel to dosta?koliko ste vi bili?
dakle ima puno mista za zabavu?ne tribamo se brinit oko toga?:D

nego nekoliko ljudi mi je reklo da oni nece ipak za novu tamo zbog onih nereda nedavnih...koliko je taj strah utemeljen sta mislis?

Neuhvatljivaa
10.11.2009., 08:51
.... doček na otvorenom ti bude kod Vječne Vatre na ulici, ali to ti je ko da si na trgu. Ako te zanima još nešto slobodno pitaj.

Docek vise bude na platou kod Narodnog Pozorista a ne kod Vjecne vatre.:)

krug88
10.11.2009., 11:53
ma nema nikakvih nereda, u Sarajevu ih nije ni bilo... ako sta i bude jedino mirni protesti, ali za praznike slabo da ce ko protestvovati tada se slavi =D

krug88
10.11.2009., 11:59
Docek je nekada bio ispred Skenderije, ali odkad organizuju unutra doceke, prebacili su ga ispred Vjecne vatre(tu je bilo za 2009.godinu), gdje ce ove godine biti to jos ne znam;)

Neuhvatljivaa
10.11.2009., 14:43
Za 2009 godinu neznam gdje je bio docek,ali za 2008 bio je U SKENDERIJI i ispred Narodnog pozorista,gdje je takodje bio i za docek 2007

Edo2387
10.11.2009., 15:59
Docek vise bude na platou kod Narodnog Pozorista a ne kod Vjecne vatre.:)

Kad sam ja bio, za doček 2009. kod Vječne vatre je bila pozornica. Nastupali su Letu Štuke

Edo2387
10.11.2009., 16:01
:s:s:s

nego nekoliko ljudi mi je reklo da oni nece ipak za novu tamo zbog onih nereda nedavnih...koliko je taj strah utemeljen sta mislis?

Pa kako kome :D. Ma dosta je da vidiš ono šta treba i da se zabaviš. Ima mjesta za zabavu i lako ćeš naletit na nešto. Ma ne brini se za nerede. Nije baš tako opasno, kao i u svakom malo većem gradu

Neuhvatljivaa
10.11.2009., 21:54
Kad sam ja bio, za doček 2009. kod Vječne vatre je bila pozornica. Nastupali su Letu Štuke

Napisala sam da ne znam gdje je bio docek 2009,jer nbisam bila u Sarajevu uopste mjesecima,za 2008 nisam sigurna ali mislim da je bio U Skenderiji i pred Pozoristem a 2007 definitivno je bilo pred pozoristem i na platou skenderije jer sam bila malo tamo malo ovamo.I nije valjda da su nastupali samo Letu Stuke?

Edo2387
10.11.2009., 22:16
Napisala sam da ne znam gdje je bio docek 2009,jer nbisam bila u Sarajevu uopste mjesecima,za 2008 nisam sigurna ali mislim da je bio U Skenderiji i pred Pozoristem a 2007 definitivno je bilo pred pozoristem i na platou skenderije jer sam bila malo tamo malo ovamo.I nije valjda da su nastupali samo Letu Stuke?

A mislim da su bili još neki bendovi, ali ne toliko poznati a i bilo je to skoro prije godinu dana pa ishlapilo:D. A nisam bio tamo nego sam bio samo vidio 30.12 da rade pozornicu i vidio plan dočeka

lo-li-ta
10.11.2009., 22:54
dali mi tko moze dati informaciju o cijeni karte vlaka rijeka-sarajevo-rijeka. ?

lo-li-ta
10.11.2009., 22:55
dali je tko bio u hotelu saraj u sarajevu (stari grad) iskustava i dali preporucate?

Edo2387
10.11.2009., 22:56
dali mi tko moze dati informaciju o cijeni karte vlaka rijeka-sarajevo-rijeka. ?

Ja ne znam,preporučujem ti da nazoveš Hrvatske željeznice. A i mislim da ti je bus jeftiniji i prije stigne, ali možda imaš želju ići baš vlakom

Edo2387
10.11.2009., 23:03
Pitanje za Sarajlije: Znate možda da li netko iznajmuje stan i koliko bi me to koštalo? Bio bi od četvrtka do ponedjeljka. neuhvatljiva,krug88,leslie, ako imate neke prijatelje pa možda da pitate

Edo2387
10.11.2009., 23:04
dali je tko bio u hotelu saraj u sarajevu (stari grad) iskustava i dali preporucate?

Ja nisam, bila mi je sestra, bio sam samo u restoranu. Nije ništa posebno. Ima boljih za tu cijenu

lo-li-ta
10.11.2009., 23:09
znate li koliko kosta karta vlaka rijeka-sarajevo-rijeka?

lo-li-ta
10.11.2009., 23:11
dali je tko bio u hotelu saraj u sarajevu (stari grad) iskustva i dali preporucate? ako ne koji je bolji hotel al da je u centru? te koliko para za nocenje za novu godinu?

lo-li-ta
10.11.2009., 23:14
koji su ti bolji? i koja je cijena nocenja?

Cinnamon Girl
10.11.2009., 23:18
Pitanje za Sarajlije: Znate možda da li netko iznajmuje stan i koliko bi me to koštalo? Bio bi od četvrtka do ponedjeljka. neuhvatljiva,krug88,leslie, ako imate neke prijatelje pa možda da pitate

Ovdje (http://www.bookapartment.net/Bosnia/Sarajevo/Zlatko.aspx)mnogi moji prijatelji iznajmljuju i imaju jako pozitivna iskustva i sa stanom i sa tipom i sa cijenom i sa lokacijom!

lo-li-ta
10.11.2009., 23:21
[QUOTE=insomniac_ica;23467515]:s:s:s

zanima me dali si nasla hotele,kako se zovu?koliko para za nocenje?
kako namjeravate ici u sarajevo (prijev. sredstvo)?

Edo2387
10.11.2009., 23:50
Ovdje (http://www.bookapartment.net/Bosnia/Sarajevo/Zlatko.aspx)mnogi moji prijatelji iznajmljuju i imaju jako pozitivna iskustva i sa stanom i sa tipom i sa cijenom i sa lokacijom!

Ima ovaj Zlatko samo ali 270€, to mi je:eek:. Problem mi je zato jer idem sam i ako uzmem jednokrevetenu sobu, ne mogu nikog dovest (u mom slučaju curu) a ne da mi se cijeli dan s njom zujat po gradu, a opet mi je glupo uzet dvokrevetnu...Inače ovo nikad nisam znao, da li mi imamo pravo dovest nekog u sobu u hotelu, ako imamo jednokrevetnu, naravno da ta osoba neće prespavat?

krug88
10.11.2009., 23:59
naravno da nisu samo Letu Stuke bile, znam 100% da je bio Laka, i jos neki al se ne sjecam ko, nisam bila.

Ovaj stan je cini mi se extra, lokacija je odlicna;) a na slikama ne djeluje lose nimalo=DDD a ja stvanro ne znam, cak nisam ni znala da ima iko da stan na tako krakto vrijeme izdaje, tj vidjela sam na sonar.ba neki dan da ima neka "arapska soba" u ferhadiji, al ne znam koliko je.

a sto se tice hotela meni su bolji ovi mali po carsiji, nego ovi veliki, npr BB Divan i na taj fazon.

sto se tice cijene voza i busa nadji na internetu ima svaka zeljeznica web, kao i skoro svaki prevoznik.

ako koga zanima vise info za privatni smjestaj nek mi se javi privatnom porukom za maximalno 10 ljudi.

krug88
11.11.2009., 00:02
hmm to ti je shkakljivo pitanje, ali koliko sam mogla vidjeti za jednu osobu naplate haman koliko i za dvije jer ti uglavnom izdaju ili bracni krevet ili dvokrevetnu sobu, pa ne vidim zasto ne bi mogao dovesti nekoga;) a jednostavno mozes prije nego rezervises pitati, ko pita ne skita heheheh=DDDD

Edo2387
11.11.2009., 00:16
hmm to ti je shkakljivo pitanje, ali koliko sam mogla vidjeti za jednu osobu naplate haman koliko i za dvije jer ti uglavnom izdaju ili bracni krevet ili dvokrevetnu sobu, pa ne vidim zasto ne bi mogao dovesti nekoga;) a jednostavno mozes prije nego rezervises pitati, ko pita ne skita heheheh=DDDD

Baš to što kažeš, malo je škakljivo pitanje, pa da ne bi mi neko preko telefona reko, dečko nije ti ovo studentski dom :D. Jer imao sam iskustvo već u Banani City da je recepcionarka trčala za mnom i rekla kako ne smijem nikog dovodit :D.

Edo2387
11.11.2009., 00:24
Sad baš gledam ovaj hcc hostel i piše da je dvokrevetna 64 KM. Uzem to i na miru sam ali ne znam da li imaju wc u sobi ili moram dijelit, a to ne bi volio...

krug88
11.11.2009., 00:55
Inace mi je hcc jedan od boljih hostela u gradu, al nisam nikad bila unutra:(

Edo2387
11.11.2009., 00:59
Inace mi je hcc jedan od boljih hostela u gradu, al nisam nikad bila unutra:(

Ma sad nije bitno kad sam se dogovorio s tobom hehe. A je, lijepo izgleda na slikama

Cinnamon Girl
11.11.2009., 12:18
Ima ovaj Zlatko samo ali 270€, to mi je:eek:. Problem mi je zato jer idem sam i ako uzmem jednokrevetenu sobu, ne mogu nikog dovest (u mom slučaju curu) a ne da mi se cijeli dan s njom zujat po gradu, a opet mi je glupo uzet dvokrevetnu...Inače ovo nikad nisam znao, da li mi imamo pravo dovest nekog u sobu u hotelu, ako imamo jednokrevetnu, naravno da ta osoba neće prespavat?
Uvijek u hotelu mozes nekoga provuci, kao da oni znaju svako lice na pamet. Ti dobijes svoj kljuc (uglavnom magnetnu karticu) i ulazis i izlazis kad hoces.

Neuhvatljivaa
11.11.2009., 13:11
Edo ,ja se mogu raspitati ali tesko da znam ista ,jer malo ko od mojih poznanika izdaje stanove.Ako nadjem sta do cetvrtka-javim ti

Edo2387
11.11.2009., 13:22
Edo ,ja se mogu raspitati ali tesko da znam ista ,jer malo ko od mojih poznanika izdaje stanove.Ako nadjem sta do cetvrtka-javim ti

Snašo sam se već, svejedno hvala

Edo2387
11.11.2009., 13:24
Uvijek u hotelu mozes nekoga provuci, kao da oni znaju svako lice na pamet. Ti dobijes svoj kljuc (uglavnom magnetnu karticu) i ulazis i izlazis kad hoces.

A znaju. Ako ja ostavim ključ na recepciji i kada ga uzmem oni znaju koja je soba jednokrevetna a nas dolazi dvoje. Kažem ti u jednom hotelu je recepcionarka trčala za mnom

Cinnamon Girl
11.11.2009., 14:08
A znaju. Ako ja ostavim ključ na recepciji i kada ga uzmem oni znaju koja je soba jednokrevetna a nas dolazi dvoje. Kažem ti u jednom hotelu je recepcionarka trčala za mnom
Ne znam kad sam poslednji put bila u hotelu sa pravim kljucem. Vec godinama su vrata na magnetnu karticu i ona se nikad ne predaje na recepciji. Ja sam milion puta imala goste u svojoj sobi, nikad nisam bila zaustavljena. Dolazili su mi ujutro, poslijepodne, uvece. A godisnje spavam u prosjecno 12-15 hotela, jer putujem bar jednom mjesecno u razne gradove. I tako je poslednjih 5-6 godina u mom zivotu.

Edo2387
11.11.2009., 18:16
Ne znam kad sam poslednji put bila u hotelu sa pravim kljucem. Vec godinama su vrata na magnetnu karticu i ona se nikad ne predaje na recepciji. Ja sam milion puta imala goste u svojoj sobi, nikad nisam bila zaustavljena. Dolazili su mi ujutro, poslijepodne, uvece. A godisnje spavam u prosjecno 12-15 hotela, jer putujem bar jednom mjesecno u razne gradove. I tako je poslednjih 5-6 godina u mom zivotu.

ti očito ideš u luksuzne hotele, pa te niko ništa ne pita a ja u neke jeftinije pa sve znaju o meni :D. Bio sam u hotelu Hercegovina, e on je imao magnetnu karticu ali je mali i uvijek bi znali da sam došao sam. Lako je to u velikim hotelima ali u ovim manjim teže ćeš nekog dovest

Bajic
14.11.2009., 15:16
Pozdrav svima,
malo kasnim, jerbo sam bio malo u guzvi atkako sam se vratio iz Sarajeva.
Eto da kazem da na je bilo bas super, imali smo srece sa vremenom jer je bilo prilicno toplo i suho...malo smo bili u obilasku malo uzivali, nisam stigao sve vidjet sto sam si isplanirao, ali dobro bit ce "valjda" jos prilika...:rolleyes:
Nazalost opet se dogodilo nesto ruzno...zadnji dan, znaci sa subote na nedelju navecer su nam obili "dva" auto, jedan iza drugog... :eek::mad::flop:
razbili staklo na suvozacevom mjestu...jako steta...na srecu oba auta imaju kasko, ali svejedno, cijelu nedelju sam proveo sa sredivanjem auta, od policije do ciscenja, popravljanjem itd...do sada sam bio 3 puta i dva puta mi se to dogodilo, rekao bih cojek losa statistika....zao mi je za grad i za taj hotel gdje sam bio..i znam da oni tu nisu krivi, ali tesko ce se takve stvari nekim strancima objasnit, jer ce doci jednom i to dozivit i sumnjam da ce se ponovno vratit vec ce ta iskustva sirit dalje...:ne zna:
eto toliko od mene, vidjet cmeo da li cu i kada ponovno u SA...a inace nam je stvarno bilo predobro...ali eto to kao "secer" na kraju prije odlaska....

Lesli Eldridž
14.11.2009., 18:03
Pozdrav svima,
malo kasnim, jerbo sam bio malo u guzvi atkako sam se vratio iz Sarajeva.
Eto da kazem da na je bilo bas super, imali smo srece sa vremenom jer je bilo prilicno toplo i suho...malo smo bili u obilasku malo uzivali, nisam stigao sve vidjet sto sam si isplanirao, ali dobro bit ce "valjda" jos prilika...:rolleyes:
Nazalost opet se dogodilo nesto ruzno...zadnji dan, znaci sa subote na nedelju navecer su nam obili "dva" auto, jedan iza drugog... :eek::mad::flop:
razbili staklo na suvozacevom mjestu...jako steta...na srecu oba auta imaju kasko, ali svejedno, cijelu nedelju sam proveo sa sredivanjem auta, od policije do ciscenja, popravljanjem itd...do sada sam bio 3 puta i dva puta mi se to dogodilo, rekao bih cojek losa statistika....zao mi je za grad i za taj hotel gdje sam bio..i znam da oni tu nisu krivi, ali tesko ce se takve stvari nekim strancima objasnit, jer ce doci jednom i to dozivit i sumnjam da ce se ponovno vratit vec ce ta iskustva sirit dalje...:ne zna:
eto toliko od mene, vidjet cmeo da li cu i kada ponovno u SA...a inace nam je stvarno bilo predobro...ali eto to kao "secer" na kraju prije odlaska....Ooo ljudi nije me bilo nekoliko dana. Bio u Hrvatskoj na putu. E sad pročitah ovaj "doživljaj". Žao mi je, ali nažalost to je onaj ružni scenario za strance. To je taj negativni publicitet. Meni se nikada, ama baš niakada nije desilo nešto ružno van BiH i žao mi je kad ovo pročitam. Hajde sad što je bilo bilo je, ubuduće idite u kakve javne garaže gdje se čuvaju auti.:rolleyes:Upravo se sve desilo kako sam i napisao i "predvidio" ako ostavite auto na ulici gdje je to problematično. Gdje se to desilo? Koja je ulica?

Bajic
14.11.2009., 19:09
Ma nebih sad to govorio...cisto zbog ugleda hotela gjde smo bili....jer je vlasnik jako drag, bio je voljan platit stetu itd...vozio nas naokolo, ali tamo smo bili u principu sigurni,jer smo nasuprot hotel parkirali gdje je osoblje cuvalo "navodno" jer je a recepciji 24h netko..ali nije bilo ocito dovoljno...jbg

Cinnamon Girl
14.11.2009., 22:00
Prava steta. I tuga. Zbog takvih manijaka nadrlja i grad i njegovi dobri ljudi.

Bajic
15.11.2009., 09:26
Prava steta. I tuga. Zbog takvih manijaka nadrlja i grad i njegovi dobri ljudi.

Jepp! Ali fala bogu pa ja nemam takvo misljenje o ljudima, gradu...niti sam ogorcen, vec mi je samo zao da se to moralo dogodit! :rolleyes:

lo-li-ta
15.11.2009., 12:50
ovako,
ja i decko idemo u sarajevo za novu godinu. zanima nas gdje bi mogli izaci. kafici? restorani? sta bi mogli otic zanimljivo pogledati?
takoder nas zanima dali je tko bio u hotelu boutige 36?
i ako znate ko ce gostovati na doceku? i u koji bi zabavni klub il restoran mogli proslavit novu,(DOBAR PROVOD) ali da nije jako skupo. npr. jedan restoran uz zivu muzku,veceru.... cca. 450 max. po osobi. !

Lesli Eldridž
15.11.2009., 16:32
ovako,
ja i decko idemo u sarajevo za novu godinu. zanima nas gdje bi mogli izaci. kafici? restorani? sta bi mogli otic zanimljivo pogledati?
i ako znate ko ce gostovati na doceku? i u koji bi zabavni klub il restoran mogli proslavit novu,(DOBAR PROVOD) ali da nije jako skupo. npr. jedan restoran uz zivu muzku,veceru.... cca. 450 max. po osobi. !Misliš 450 kn po osobi? Pa ima toga koliko hoćeš.

Bajic
15.11.2009., 16:50
ovako,
i ako znate ko ce gostovati na doceku? i u koji bi zabavni klub il restoran mogli proslavit novu,(DOBAR PROVOD) ali da nije jako skupo. npr. jedan restoran uz zivu muzku,veceru.... cca. 450 max. po osobi. !

Ja sam bio vec u tom hotelu i super je! Mogu samo toplo preporucit...super urednej, cist, i blizu centra! A osoblje jako ljubazno!
Sto se tice sto vidjet i gdje otic...prolistaj zadnjih par stranica, mislim da je tam sve napisano, samo gdje bas za novu to mora netko drugi rec...

Neuhvatljivaa
15.11.2009., 17:20
Ja bih ti za Novu godinu preporucila definitivno Slogu.Tamo je uvjek odlicna atmosfera :)

Lesli Eldridž
15.11.2009., 17:30
Ma jašta, tu je najbolje...

runolistSA
15.11.2009., 17:59
meni je jedna od najboljih ng bila lutanje bez plana, od kafica do kafica jer u neka doba svi otvore vrata za slobodan upad i ja bih jedino tako nesto mogla preporuciti. naravno, ko voli :)

krug88
15.11.2009., 18:08
Moj prijedlog je Pivica, ili neki drugi slican restoran, jer ides s momkom=D Uglavnom svi organizuju neku muziku u zivo i jos imaju hranu i pice, to je to;) U Slogi je dobro al cetvrtkom i subotom, a za Novu mi to bas i nije neki provod;)

lo-li-ta
16.11.2009., 10:35
misla sam 450kn za dve osobe!
a sto se tice hotela butig 36 pitam jer sam ga rezervirala za novu, a nisu trazili nista akontacije. nego su mi samo poslali mailom potvrdu za rezervaciju.to mi je malo cudno,jer ipak mislim da su trebali uzet neku akontaciju.

lo-li-ta
16.11.2009., 10:37
Ja bih ti za Novu godinu preporucila definitivno Slogu.Tamo je uvjek odlicna atmosfera :)

sloga?moze malo vise informacija o njoj?

lo-li-ta
16.11.2009., 10:38
Moj prijedlog je Pivica, ili neki drugi slican restoran, jer ides s momkom=D Uglavnom svi organizuju neku muziku u zivo i jos imaju hranu i pice, to je to;) U Slogi je dobro al cetvrtkom i subotom, a za Novu mi to bas i nije neki provod;)

narodnjaci ili? uglavnom mi nismo za narodnjake....

lo-li-ta
16.11.2009., 10:44
usput... gdje se nalaze te famozne piramide? koliko su udaljene od centara?

Cinnamon Girl
16.11.2009., 11:01
usput... gdje se nalaze te famozne piramide? koliko su udaljene od centara?

:lol::lol::lol:

lo-li-ta
16.11.2009., 13:46
:lol::lol::lol:

mislila sam koliko treba do VIsokog?

:lol: :lol: :lol: :rofl:

lo-li-ta
16.11.2009., 13:47
Ja sam bio vec u tom hotelu i super je! Mogu samo toplo preporucit...super urednej, cist, i blizu centra! A osoblje jako ljubazno!
Sto se tice sto vidjet i gdje otic...prolistaj zadnjih par stranica, mislim da je tam sve napisano, samo gdje bas za novu to mora netko drugi rec...

da ti nisu tamo razbili auto?!

Cinnamon Girl
16.11.2009., 15:40
mislila sam koliko treba do VIsokog?

:lol: :lol: :lol: :rofl:

Znam sta si mislila, oprosti, ali nisam mogla da odolim.
Iskreno, nemoj trositi vrijeme i novac. To je obicno brdo kao i svako drugo i vec pri samom prolasku vlakom prema Sarajevu se vidi i prava je smijurija. Cak ni inozemne turiste vise ne mogu prevariti. I oni su prestali ici tamo.

Edo2387
16.11.2009., 17:16
Evo i ja se vratio iz Sarajeva, a bilo mi je super kao i uvijek. Uostalom ja više i ne idem zbog grada nego zbog cure, ali sam ovdje da vam pomognem ako nekog nešto zanima u vezi grada...:mig:

Lesli Eldridž
16.11.2009., 18:32
narodnjaci ili? uglavnom mi nismo za narodnjake....Nisu narodnjaci...

Neuhvatljivaa
17.11.2009., 17:44
sloga?moze malo vise informacija o njoj?

To je najveci kafic u gradu i obavetno ga posjeti ponedeljkom,cetvrtkom i subotom.Za Novu je u Slozi UVJEK bio odlican provod puste koju narodnu mada NIKADA nisu narodnjaci.Dakle neces pozaliti,Sloga je definitivno najbolja

Cinnamon Girl
17.11.2009., 18:12
Rekla je da NIJE za narodnjake.

Lesli Eldridž
17.11.2009., 19:56
Nema narodnjaka u Slogi. Nikada toga nije bilo tamo.

vaha
17.11.2009., 21:34
ok. pozdrav svima. zanima me par stvari vezano za Sarajevo pa ako moze mala pomoc :)

planiramo za Novu ici u Rajvosa ali ne znamo kako to tamo ide s novogodisnjim ponudama po klubovima. sto preporucate - da idemo na slijepo i nađemo nesto dan prije (ako je to moguce uopce) ili da rezerviramo ranije za neki klub? gdje se moze naci ponuda na internetu jer ja nisam uspio zasada naci nista (mozda je prerano). Također, od muzike bi recimo odgovaralo sve pa cak i narodna muzika ali samo da nije neki teski krkanluk (tipa pucanjava i sve sto ide uz krkane). kako se otprilike krecu cijene za te novogodisnje proslave i da li je ukljuceno pice i hrana cijelu noc? recimo u zg za 300-400kn dobijete neogranicenu konzumaciju hrane i pica cijelu noc.

i slobodno pisite kakav je provod za novu opcenito - da li je bolje otici u neki veci klub/restoran ili neki kafic sa strane ili sl.

eto to je to zasad pa ako moze koja informacija :)

Neuhvatljivaa
17.11.2009., 23:56
Nema narodnjaka u Slogi. Nikada toga nije bilo tamo.

Pa i kazem da nisu narodnjaci tamo sem za Novu i Bajram kada drma Brena sa pjesmom "Udji slobodno"-za Bajram pjevala 4 puta:D
Ali i tada puste 2 narodne,tako da ti garantujem da ce pjevati Udji slobodno i za Novu.Pretrpi te dvije i bice super muzika

Neuhvatljivaa
17.11.2009., 23:58
planiramo za Novu ici u Rajvosa ali ne znamo kako to tamo ide s novogodisnjim ponudama po klubovima. sto preporucate
i slobodno pisite kakav je provod za novu opcenito - da li je bolje otici u neki veci klub/restoran ili neki kafic sa strane ili sl.

eto to je to zasad pa ako moze koja informacija :)

Procitaj malo prijasnje postove,upravo je dosta pisano o tome:)

Edo2387
19.11.2009., 21:50
Je li tko bio u hotelu Suljović ili u Pansionu Europa? Oba su na Stupu...Zanimaju me iskustva. Btw koja je razlika između dvokrevetne sobe 2/1 i dvokrevetne sobe 1/2 ?!?

Cinnamon Girl
19.11.2009., 22:28
Dva odvojena single kreveta i dva spojena kreveta (kao bracni).

vaha
19.11.2009., 22:57
Procitaj malo prijasnje postove,upravo je dosta pisano o tome:)

Pa i nije bas na ova pitanja koja sam postavio. evo sad sam si dao malo vise vremena i nisam vidio konkretne informacije osim za klub Sloga :)

Pa eto molio bih ako neko moze reci kako se krecu cijene proslava u klubovima/restoranima te sto cijena sve ukljucuje i slicno. Da li je potrebno dosta ranije rezervirati? I koje klubove osim Sloge preporucujete :D

Inace mi smo mladici iz Zagreba :D 23 godine

Pozdrav

Neuhvatljivaa
20.11.2009., 09:28
Pa eto molio bih ako neko moze reci kako se krecu cijene proslava u klubovima/restoranima te sto cijena sve ukljucuje i slicno. Da li je potrebno dosta ranije rezervirati? I koje klubove osim Sloge preporucujete :D
Pozdrav

Cijene klubova-pa zavisi koji klub.Recimo od 20km do 50km(mozda ima i vise)U vecini slucajeva u cijenu uz rezervaciju dodje pice i hrana(ako je od 40-50km).....
Sto se tice ostalih klubova imas recimo Bicakcic,Jez,City pab,Havana(iako mala),Hacijenda.....To su recimo oni za koje ja znam da su provodi dobri,za ostale neznam.....

Darac79
20.11.2009., 11:41
Pratim ovu temu već jedno vrijeme i prikupio sam dosta informacija, čak sam preko jednoga od linkova našao smještaj u Sarajevu za Novu Godinu. Sad me zanima ... apartman mi se nalazi u ulici H.I. Trebinjca ... Koliko je to daleko od centra? ... Zna li se već što priprema Sloga za doček i na koji način inače rade rezervacije? .... Imali već tko iskustvo sa dočekom u Slozi (što nude za koju cijenu)? ... Koja je cijena pive u Sarajevskom kafiću? ... :O) ... toliko za sad ...

Darac79
20.11.2009., 12:15
Evo Vam ovaj link,ja sm bila i bilo mi je prelijepo..

http://apartmansarajevo.blogspot.com/

I ja idem tamo ove godine ... :O) ... kakav je gazda?

Edo2387
20.11.2009., 14:27
Pratim ovu temu već jedno vrijeme i prikupio sam dosta informacija, čak sam preko jednoga od linkova našao smještaj u Sarajevu za Novu Godinu. Sad me zanima ... apartman mi se nalazi u ulici H.I. Trebinjca ... Koliko je to daleko od centra? ... Zna li se već što priprema Sloga za doček i na koji način inače rade rezervacije? .... Imali već tko iskustvo sa dočekom u Slozi (što nude za koju cijenu)? ... Koja je cijena pive u Sarajevskom kafiću? ... :O) ... toliko za sad ...

To je jako blizu centra. 5 min hoda. Za Slogu ne znam. Piva Sarajevska oko 2-3 km u kafićima. A i ostala su jeftinija nego u Hrvatskoj. Karlovačko sam recimo kupio u dućanu jedva sam ga popio. Ne znam da li je za njihovo tržište drugačija ili što već zato ne preporučam, ostala su dobra.

Edo2387
20.11.2009., 14:30
I ja idem tamo ove godine ... :O) ... kakav je gazda?

Kakve su cijene dvokrevetnih soba i apartmana tamo?

vaha
20.11.2009., 14:48
Cijene klubova-pa zavisi koji klub.Recimo od 20km do 50km(mozda ima i vise)U vecini slucajeva u cijenu uz rezervaciju dodje pice i hrana(ako je od 40-50km).....
Sto se tice ostalih klubova imas recimo Bicakcic,Jez,City pab,Havana(iako mala),Hacijenda.....To su recimo oni za koje ja znam da su provodi dobri,za ostale neznam.....

e super to je to :)

daj mi reci jos molim te ovo za 50KM - da li je to neograniceno pice cijelu noc ili je to ono pice dobrodoslice :D jer u Zagrebu ispod 100KM ne mozes naci neogranicenu konzumaciju cijelu noc.

hvala ti

Edo2387
20.11.2009., 14:55
Pa i nije bas na ova pitanja koja sam postavio. evo sad sam si dao malo vise vremena i nisam vidio konkretne informacije osim za klub Sloga :)

Pozdrav

Ja sam mladić od 22 godine trenutno u Zagrebu hehe:D. Evo moje iskustvo. Ja sam slavio 2009. u kafiću Barka koji se nalazi na baščaršiji. Došao sam tamo 30.12 i pitao ima li mjesta za nas desetak i to je to. Platili smo po 50 €, ali smo pili i jeli cijelu noć i mislim da to nije preskupo. Međutim domaći su platili 50 maraka, a to znam jer mi je cura platila 50 maraka, inače ona je iz Sarajeva, zato ako vas ide više cjenkaj se. Meni je u toj Barci bilo super, sad sve zavisi da li voliš veća mjesta s više ljudi ili nešto manja. Btw muzika odlična domaća, čovjek je pjevo šta hoćeš :)

Doctus_
20.11.2009., 17:22
To je jako blizu centra. 5 min hoda. Za Slogu ne znam. Piva Sarajevska oko 2-3 km u kafićima. A i ostala su jeftinija nego u Hrvatskoj. Karlovačko sam recimo kupio u dućanu jedva sam ga popio. Ne znam da li je za njihovo tržište drugačija ili što već zato ne preporučam, ostala su dobra.

Kako ja ne mogu naletiti na pivu od dvije marke, nikako mi nije jasno. U onim kafićima u Štrosmajerovoj piva je 5-6 maraka, negdje 4-5 kao Jež i sl., a samo sam u Slogi naletio na sarajevsko od 3 KM. Inače sarajevsko pivo mi je ok, pitko i nema sutradan mamuranja. Valjda su to i drugi prepoznali, http://beer.trash.net/topten.php, jako zanimljivo.

Edo2387
20.11.2009., 17:35
Kako ja ne mogu naletiti na pivu od dvije marke, nikako mi nije jasno. U onim kafićima u Štrosmajerovoj piva je 5-6 maraka, negdje 4-5 kao Jež i sl., a samo sam u Slogi naletio na sarajevsko od 3 KM. Inače sarajevsko pivo mi je ok, pitko i nema sutradan mamuranja. Valjda su to i drugi prepoznali, http://beer.trash.net/topten.php, jako zanimljivo.

U city pub-u ako se ne varam uzeo sam 4 sarajevska 8 maraka, u okolnim kafićima isto. U Carpe Diemu na Čengić Vili Haineken 3 marke....A i ti naletio u strosmajerovu u najveći šminkeraj (central,quadro)

Darac79
20.11.2009., 18:04
Kakve su cijene dvokrevetnih soba i apartmana tamo?

Ja apartman za osmero plaćam 100 eura/noć ... nas i ide 7/8 tako da nas ispadne oko 15 eura noć po osobi ... Ali koliko sam vidio najčešća je cijena 10 eura noć po osobi. Preporuka ... smještaj kreni tražiti što prije jer ja sam poslao nekih dvadeset mailova a na samo dva sam dobio pozitivan odgovor. Za ovaj apartman i za jedan 4 kilometra od centra ...

Edo2387
20.11.2009., 18:36
Ja apartman za osmero plaćam 100 eura/noć ... nas i ide 7/8 tako da nas ispadne oko 15 eura noć po osobi ... Ali koliko sam vidio najčešća je cijena 10 eura noć po osobi. Preporuka ... smještaj kreni tražiti što prije jer ja sam poslao nekih dvadeset mailova a na samo dva sam dobio pozitivan odgovor. Za ovaj apartman i za jedan 4 kilometra od centra ...

Ma ja sam neki dan bio u Sarajevu. A za novu možda budem išao ali ja se lako nađem za smještaj u Sarajevu. Pitao sam te da usporedim cijene s obzirom da dosta putujem pa se interesiram i istražujem malo:mig:. Nije skupo zaista s obzirom da vas je osmero

Neuhvatljivaa
20.11.2009., 22:54
e super to je to :)

daj mi reci jos molim te ovo za 50KM - da li je to neograniceno pice cijelu noc ili je to ono pice dobrodoslice :D jer u Zagrebu ispod 100KM ne mozes naci neogranicenu konzumaciju cijelu noc.

hvala ti

Zavisi sve u koji kafic ides ali NIGDJE nemas neograniceno pice cijelu noc za 50km.Vecinom je to jedno pice,mjesto i jelo.Ostatak placas.

Edo2387
20.11.2009., 22:56
Zavisi sve u koji kafic ides ali NIGDJE nemas neograniceno pice cijelu noc za 50km.Vecinom je to jedno pice,mjesto i jelo.Ostatak placas.

U Barci je bilo za "bosance" 50 km jedeš i piješ koliko hoćeš

vaha
20.11.2009., 23:26

hm a jel ima negdje da se plati puna cijena pa da se derneci cijelu noc koliko hoces - ko ova Barka :D - jer prosli put su nas konobari odrali posteno :/ jest da smo bili na bazenima al svejedno :D

dobro, sad imamo neku listu klubova sa stranom/domacom muzikom. bi li sad mogli preporuciti sad nesto s narodnom muzikom ali kazem da nije neka seljacija zesca nego da je ekipa ok?

i cuo sam da se otvorio neki sevdah klub na baščaršiji - kako tamo inace bude?

hvala :)

krug88
21.11.2009., 00:00
ma bude raznih ponuda po kaficima, ali je jos rano za to, ako mozete strpite se petnaestak dana prije Nove, pa cemo vam poslati bar za ove kafane u centru, koje su nekako udarne.
ja licno izadjem neki cetvrtak i subotu u Slogu ali nikada tamo nisam slavila Novu i iskreno ne bih, jer je prostor malo veci, a uvijek ima vise ljudi nego sto realno moze stati, a ja sam tip osobe koja zeli proslaviti praznik sa prijateljima a ne na ledjima nekoga nepoznatog;)

sto se piva tice, cula sam da je sarajevsko jedno od boljih;) a cijene mislim da su oko 3KM pa navise, ne bih rekla da u flasama ima jeftinije. mozda toceno malo mozete naci u gradu za manje od 3KM=D
a sto je kafana "popularnija" to je malo i skuplja tako da one u strosi vjerovanto imaju nabijenu cijenu jer su vazda pune, meni iz nepoznatog razloga jer su mi sve bezze.

sto se smjestaja tice cijene se u centru grada krecu od 20 eura za bilo koji praznik, festival ili ljetnu sezonu. koliko ja znam nema nigdje jeftinije ali eto mozda ne znam bas sva mjesta za spavanje.(pod ovom mislim stvarno centar nekih 5min ravnice, ne neko brdo kojeg imamo i previse=DDD)

Edo2387
21.11.2009., 11:51
Sarajevsko 7 na listi piva :D. Meni je malkice kiselasto. Treba vodit računa da isto pivo nije isto u svakoj zemlji. Ja sam u Bih karlovačko skoro povratio. Recimo Heineken mi je svugdje okej

emanuela55
21.11.2009., 22:09
Ako znate da netko još uvijek nekim čudom ima slobodan apartman za 5 osoba na Vlašiću,bila bih zahvalna kada biste mi proslijedili email :))
:D

Lesli Eldridž
22.11.2009., 18:11
Probaj na Rostovu. Bolje je nego na Vlašiću, a i hotel Rostovo je super.

Neuhvatljivaa
22.11.2009., 21:17
Probaj na Rostovu. Bolje je nego na Vlašiću, a i hotel Rostovo je super.

E kad se sjetim Rostova i krivina i brda do njega-muka mi je.Sorry drug ali meni je Rostovo selo nasprem Vlasica.

emanuela55
23.11.2009., 11:22
a znate li ikoga da još uvijek ima slobodan apartman?:s

Darac79
23.11.2009., 12:15
a znate li ikoga da još uvijek ima slobodan apartman?:s

Ovaj apartman Ado je bio slobodan dok sam ja tražio
http://www.sobe.ba/s.sarajevo_smjestaj-bosanski.html

Charlly987
23.11.2009., 12:20
darac imas pm pls odg

Charlly987
23.11.2009., 12:25
da li mi netko tko ima iskustva moze pls odgovoriti !!!

smjestaj i apartmani na sobe.ba - koliko je to pouzdano? cuo sam od prijateljice da su slike tamo lazne i da se dogadjalo da ljudi budu smjesteni u nekakve podrume kod nekih baba, a covjeku s kojim su dogovarali smjestaj i koji je preko mejla opisivao apartman iz snova za gotovo nikakve pare, ni traga ni glasa. cak je i u njihovim medijima bila dignuta prasina oko toga prije nekog vremena.

zna li itko ista?????

thekrky
23.11.2009., 13:47
da li itko zna kakav je Pansion Sebilj, i da li je na dobroj lokaciji? Ulica je Bravadžiluk bb. Hvala:)

Cinnamon Girl
23.11.2009., 15:14
da li itko zna kakav je Pansion Sebilj, i da li je na dobroj lokaciji? Ulica je Bravadžiluk bb. Hvala:)

Pa to je Bascarsija. To ti je kao stanovati na Trgu Bana Jelacica u Zg :)
Centralno i mozda malo bucno. Ali jako romanticno.

Edo2387
23.11.2009., 18:41
da li mi netko tko ima iskustva moze pls odgovoriti !!!

smjestaj i apartmani na sobe.ba - koliko je to pouzdano? cuo sam od prijateljice da su slike tamo lazne i da se dogadjalo da ljudi budu smjesteni u nekakve podrume kod nekih baba, a covjeku s kojim su dogovarali smjestaj i koji je preko mejla opisivao apartman iz snova za gotovo nikakve pare, ni traga ni glasa. cak je i u njihovim medijima bila dignuta prasina oko toga prije nekog vremena.

zna li itko ista?????

Koliko znam bilo je problema sa hostelom Ljubičica. Kod njih bi se prijavili a oni bi vas smjestili po nekim kućama. Nemam iskustva sa sobe.ba ali mislim da ne bi trebalo biti problema. Uostalom nazoveš koja te soba/apartman zanima pa se raspitaš. Mislim da je nemoralno da pokažu neku sliku pa da nije tako, ali ako su adrese tu i ostale informacije trebalo bi biti pouzdano.

Lesli Eldridž
23.11.2009., 20:12
E kad se sjetim Rostova i krivina i brda do njega-muka mi je.Sorry drug ali meni je Rostovo selo nasprem Vlasica.Jest da nije Sarajevo, ali nekima je seoski ugođaj puno bolji nego na Vlašiću. Fin je i Vlašić, samo je urbanistički uništen, a priroda u Rostovu je meni i ljepša ili ti negdje. :mig:

Neuhvatljivaa
24.11.2009., 09:31
Hotel Rostovo jeste fin i provesce se dobro oni koji vole seoske idile ali Vlasic( i Pahuljica )su ipak najljepsi u Bih:)

efos
28.11.2009., 23:54
http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://slike1.sl.funpic.de/slikomat/datoteka/nyyhhnzyx2omnhzvmtgl.jpg&imgrefurl=http://crometeo.net/phpbb/viewtopic.php%3Ff%3D13%26t%3D5358&usg=__4VHtaiBtBcIe_fWWvBU0eQ0uyjA=&h=600&w=800&sz=183&hl=hr&start=8&um=1&tbnid=3x8ABAYyN9Xv_M:&tbnh=107&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3Davaz%2Bneboder%26hl%3Dhr%26sa%3DN%26u m%3D1
Odlican neboder u Sarajevu...kazu, najveci na balkanu...

Neuhvatljivaa
29.11.2009., 00:47
http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://slike1.sl.funpic.de/slikomat/datoteka/nyyhhnzyx2omnhzvmtgl.jpg&imgrefurl=http://crometeo.net/phpbb/viewtopic.php%3Ff%3D13%26t%3D5358&usg=__4VHtaiBtBcIe_fWWvBU0eQ0uyjA=&h=600&w=800&sz=183&hl=hr&start=8&um=1&tbnid=3x8ABAYyN9Xv_M:&tbnh=107&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3Davaz%2Bneboder%26hl%3Dhr%26sa%3DN%26u m%3D1
Odlican neboder u Sarajevu...kazu, najveci na balkanu...

Dnevni Avaz.Dakle,poznatiji kao Avazovov neboder.35-ti sprat je kafic,36-ti je vidikovac-prekrasan pogled na grad.Imaju zatvoreni i otvoreni liftovi(mnogo bolji je otvoreni )kojima se jako brzo stigne gore.Ja sam recimo na 13-tom spratu ali u Avazu na 35-ti stignem prije nego kod mene na trinaesti:)Liftovi nevjerovatno jure.
I da, za neboder kazu da je medju desetak najljepsih:)

lo-da
03.12.2009., 15:30
evo ovu godinu planiram dočekat u sarajevu pa ako mi netko može reći tko svira na trgu? tnx

silly_one
04.12.2009., 11:41
Ljudi, ima li koja dobra duša ovdje da mi malko pomogne? Naime, želim otići u Sarajevo za novu, i mislila sam da iman sređen stan kod jednog prijatelja od prijatelja (znate kako to ide) i sada je ispalo sranje. Da ne objašnjavam na dugo i na široko, nemamo stan. A tri prijateljice s kojima idem nisu za opciju "dođemo tamo 30. 12. ujutro pa idemo u potragu za hostelima" iako ja mislim da bi tako sigurno nešto našle. Ali, kako sam u manjini i kako nam je agencija zadnja opcija jer su cijene prevelike, ima li koja dobra duša među vama koja je bila tamo da mi preporuči neki hostel i da broj da zovnem, ovo što smo gledali po netu sve je već kao rezervirano pa stvarno ne znam. Ili ako znate nekog tko privatno iznajmljuje sobe. Pretty please

Edo2387
04.12.2009., 12:17
Ljudi, ima li koja dobra duša ovdje da mi malko pomogne? Naime, želim otići u Sarajevo za novu, i mislila sam da iman sređen stan kod jednog prijatelja od prijatelja (znate kako to ide) i sada je ispalo sranje. Da ne objašnjavam na dugo i na široko, nemamo stan. A tri prijateljice s kojima idem nisu za opciju "dođemo tamo 30. 12. ujutro pa idemo u potragu za hostelima" iako ja mislim da bi tako sigurno nešto našle. Ali, kako sam u manjini i kako nam je agencija zadnja opcija jer su cijene prevelike, ima li koja dobra duša među vama koja je bila tamo da mi preporuči neki hostel i da broj da zovnem, ovo što smo gledali po netu sve je već kao rezervirano pa stvarno ne znam. Ili ako znate nekog tko privatno iznajmljuje sobe. Pretty please

Probaj:- Hotel Telal (imaju i hostelski smještaj po 15€) http://www.hotel-telal.ba/
-Pansion Europa http://www.pansioneuropa.com/
-Haris hostel http://www.hyh.ba/
-Hotel Suljović http://www.suljovic.com/
-Hotel Banana city http://www.banana.ba/

U prijašnjim postovima ima privatni smještaj pa malo potraži. Negdje mora biti mjesta

Neuhvatljivaa
04.12.2009., 16:00
-Hotel Banana city http://www.banana.ba/

Ja nebih preporucila Bananu,daleko je od grada a najveca olos dolazi:flop:

Evropa je jos dalja ali bar dobra raja je tu smjestena.Mada iskreno,u evropi i banani imas uvjek slobodne sobe,slabo ko ide.Do grada ti treba pola sata tramvajem

Edo2387
04.12.2009., 19:59
Ja sam bio jednom u Banani, osoblje bi moglo biti bolje a sad što se tiče ološi, iskreno nisam nikog ni vidio ni čuo pa me boli briga. Preporučio sam joj to jer znam da vjerojatno ima mjesta jer sam ja jednom bio kad nigdje drugdje nisam našao smještaj pa eto u krajnjoj nuždi. A sobe su čiste i sve funkcionira (tuš,wc šolja,tv...). U pansionu europa nisam bio, ali namjeravam ići tamo. Što se tiče udaljenosti, to sam i preporučio s obzirom da na tim mjestima grada i ostane mjesta pa eto.

Neuhvatljivaa
04.12.2009., 23:28
Ja sam bio jednom u Banani, osoblje bi moglo biti bolje a sad što se tiče ološi, iskreno nisam nikog ni vidio ni čuo pa me boli briga. Preporučio sam joj to jer znam da vjerojatno ima mjesta jer sam ja jednom bio kad nigdje drugdje nisam našao smještaj pa eto u krajnjoj nuždi. A sobe su čiste i sve funkcionira (tuš,wc šolja,tv...). U pansionu europa nisam bio, ali namjeravam ići tamo. Što se tiče udaljenosti, to sam i preporučio s obzirom da na tim mjestima grada i ostane mjesta pa eto.

Sto se osoblja tice i ne mioslim da je lose.Niti sobe.Ali dovoljno je da se Banana nalazi na Heco pijaci a tamo nemozes proci koliko smrdi pa i nije bas neki ugodjaj.....Ljudi koji se smucaju tuda -nedaj Boze blizu ih.....
Europa je bolja,novija na boljoj lokaciji(u naselju a ne na pijaci)i sve je bolje ali recimo ni tu nebih preporucila zbog udaljenosti.Do tramvaja treba 15 minuta pjeske,pa tramvajem pola sata do Carsije.Recimo ako je u tome stos onda je bolji Hotel Sarajevo na Alipasinom polju(blizu tramvajske a jedna stanica od Europe ili 2 od Banane blize gradu)....Hotel je veci i odlican.Mislim da je moguce naci mjesto(bas zbog udaljenosti jer svi idu blize centru)

Edo2387
04.12.2009., 23:56
Sto se osoblja tice i ne mioslim da je lose.Niti sobe.Ali dovoljno je da se Banana nalazi na Heco pijaci a tamo nemozes proci koliko smrdi pa i nije bas neki ugodjaj.....Ljudi koji se smucaju tuda -nedaj Boze blizu ih.....
Europa je bolja,novija na boljoj lokaciji(u naselju a ne na pijaci)i sve je bolje ali recimo ni tu nebih preporucila zbog udaljenosti.Do tramvaja treba 15 minuta pjeske,pa tramvajem pola sata do Carsije.Recimo ako je u tome stos onda je bolji Hotel Sarajevo na Alipasinom polju(blizu tramvajske a jedna stanica od Europe ili 2 od Banane blize gradu)....Hotel je veci i odlican.Mislim da je moguce naci mjesto(bas zbog udaljenosti jer svi idu blize centru)

Hehe. Dobra si. Kolika je cijena noćenja u hotelu Sarajevo a koliko u ovim drugima koje sam naveo? To je pitanje na koje znam odgovor. Mogla si onda reći da je bolje ići u Radon Plazu. Ja sam naveo hotele koji su jeftini i koji su malo dalje od centra predpostavljajući da tamo ima mjesta jer je cura rekla da ne može nać smještaj u centru. Isto tako svakakvi ljudi se mogu smucat i oko hotela Radon Plaza jer se nalazi preko puta Banane. Kolko para tolko muzike. Meni u banani nije smrdjelo, jedino što ujutro počnu galamit na pijaci ali sigurno se ne dođe spavat u Sarajevo:D. Znam ja u centru isto dobre hotele i sigurno ima mjesta. Hajmo do hotela Europa ali ti plaćaš noćenje :D

Neuhvatljivaa
05.12.2009., 00:07
Hehe. Dobra si. Kolika je cijena noćenja u hotelu Sarajevo a koliko u ovim drugima koje sam naveo? To je pitanje na koje znam odgovor. Mogla si onda reći da je bolje ići u Radon Plazu. Ja sam naveo hotele koji su jeftini i koji su malo dalje od centra predpostavljajući da tamo ima mjesta jer je cura rekla da ne može nać smještaj u centru. Isto tako svakakvi ljudi se mogu smucat i oko hotela Radon Plaza jer se nalazi preko puta Banane. Kolko para tolko muzike. Meni u banani nije smrdjelo, jedino što ujutro počnu galamit na pijaci ali sigurno se ne dođe spavat u Sarajevo:D. Znam ja u centru isto dobre hotele i sigurno ima mjesta. Hajmo do hotela Europa ali ti plaćaš noćenje :D

To jeste cijena je u pitanju velike razlike,ali cura je trazila vjerovatno po centru sto znaci da joj pare nisu igrale toliku ulogu.
A moze,sljedeci put kada dodjes ja placam nocenje:mig:

Edo2387
05.12.2009., 00:08
Iskreno ni meni nije nešto banana ali nije loš kad se nema drugdje. Kažeš da pansion Europa nije loš? Iskreno ja gledam smještaj u tom dijelu grada jer mi više odgovara. Blizu je Vitkovca :cerek:

Edo2387
05.12.2009., 00:11
To jeste cijena je u pitanju velike razlike,ali cura je trazila vjerovatno po centru sto znaci da joj pare nisu igrale toliku ulogu.
A moze,sljedeci put kada dodjes ja placam nocenje:mig:

Hehe. Može. A i centru se može nać smještaj za 20-30€ (ne znam sad u ovo doba godine,možda malo teže). Po centru bi se uvijek dalo nać ali sve zavisi o novčaniku.

Neuhvatljivaa
05.12.2009., 00:13
Europa je izmislila smjestaj za Bananu.Nego dodji u Europu,placam smjestaj i zovem te na kaficu(do Europe mi treba pjeske 15 minuta-ja sam na Alipasinu):)

Edo2387
05.12.2009., 00:18
Europa je izmislila smjestaj za Bananu.Nego dodji u Europu,placam smjestaj i zovem te na kaficu(do Europe mi treba pjeske 15 minuta-ja sam na Alipasinu):)

Najvjerojatnije dolazim za novu godinu i još ne znam di ću se smjestit, sigurno ću pogledat za pansion Europu i obavezno idemo na kafu jer zadnji put nisam stigo. Kako misliš izmislio smještaj za bananu?

Neuhvatljivaa
05.12.2009., 00:20
Najvjerojatnije dolazim za novu godinu i još ne znam di ću se smjestit, sigurno ću pogledat za pansion Europu i obavezno idemo na kafu jer zadnji put nisam stigo. Kako misliš izmislio smještaj za bananu?

Kad je negdje puno bolje kaze se Izmislilo smjestaj.Recimo za nes kafu kazes da je izmislila kafu za ekspreso:)Ma objasnicu ja to tebi.I nemoj da se desi ko prosli put.:)

Edo2387
05.12.2009., 00:22
Kad je negdje puno bolje kaze se Izmislilo smjestaj.Recimo za nes kafu kazes da je izmislila kafu za ekspreso:)Ma objasnicu ja to tebi.I nemoj da se desi ko prosli put.:)

Haha. Ma skonto sam. Samo o kojoj Europi mi pričamo. Pansionu u Neždarićima ili hotelu na baščaršiji? :D

Neuhvatljivaa
05.12.2009., 10:58
Haha. Ma skonto sam. Samo o kojoj Europi mi pričamo. Pansionu u Neždarićima ili hotelu na baščaršiji? :D

Pricamo valjda o Europu u Nedzaricima:)

~Jesen
05.12.2009., 22:53
ej ljudi, pozdrav svima!
najte se ljutit ako je već bilo rečeno al pls nek mi netko kaže tko za doček svira u Sarajevu na otvorenom?

Edo2387
06.12.2009., 00:07
ej ljudi, pozdrav svima!
najte se ljutit ako je već bilo rečeno al pls nek mi netko kaže tko za doček svira u Sarajevu na otvorenom?

Mislim da to još nije definirano. Treba se strpit do polovice mjeseca

vsimic
06.12.2009., 10:42
Koliko znam bilo je problema sa hostelom Ljubičica. Kod njih bi se prijavili a oni bi vas smjestili po nekim kućama. Nemam iskustva sa sobe.ba ali mislim da ne bi trebalo biti problema. Uostalom nazoveš koja te soba/apartman zanima pa se raspitaš. Mislim da je nemoralno da pokažu neku sliku pa da nije tako, ali ako su adrese tu i ostale informacije trebalo bi biti pouzdano.

ja cesto koristim exploring BiH www.exploringbosnia.com za smjestaj i do sada je bilo sve OK... kako su rekli tako je i bilo... ako i nema na portalu ono sto trazis samo im se posalje mail sa upitom i brzo dobijes odgovor i eventaulnu ponudu

jure1111
09.12.2009., 01:13
sorry ako je vec napisano, al jel neko zna koliko kosta povratna karta za bus split-sarajevo? hvala

Cinnamon Girl
09.12.2009., 09:29
Nazovi 060/327-777 i pitaj.

riki-sa
10.12.2009., 04:37
ej ljudi, pozdrav svima!

za ovogodisnji docek na otvorenom jos se ne zna program,vjerovatno za 10-tak dana ce biti poznato.
do sada su gostovali,zadnje 3 god.:
2007 -plato ispred Skenderije- Halid Beslic,Hari Mata Hari,Zoster
2008- ispred vjecne vatre,Titova ulica,-Sandi C.,Irena i Strom,Z.Pusenje
2009- vjecna vatra,- Divlje jagode,SA-drum orkestra i Laka

Aurelié
10.12.2009., 22:28
oce mi neko objasnit di je Sloga otprilike ? hvala :)

riki-sa
11.12.2009., 19:32
oce mi neko objasnit di je Sloga otprilike ? hvala :)

Sloga je u centru grada,odmah do Hrvatske ambasade.Od vjecne vatre gdje je docek na otvorenom do sloge je 5 min..lagane setnje.

silly_one
11.12.2009., 19:46
povratna karta split - sarajevo je 260kn, imas 10% popusta za studente

Cinnamon Girl
11.12.2009., 22:34
povratna karta split - sarajevo je 260kn, imas 10% popusta za studente

Kuda se ide i koliko traje put, znas li?

silly_one
12.12.2009., 12:53
nažalost ne, to sam samo informativno pitala prošli tjedan, sad sam našla alternativu pa me nije detaljnije ni zanimalo :ne zna:

Pacificgirl
12.12.2009., 13:30
Kuda se ide i koliko traje put, znas li?

U ljetnom periodu se ide Jadranskom magistralom od Splita do Ploča, pa onda dalje Metković-Mostar-Sarajevo, ne znam jel i u zimskom tako...:) ,a put ti traje dosta dugo, oko 10-12h, moja frendica isla pa znam...

Cinnamon Girl
12.12.2009., 13:35
Strahota. Bas sam zato i pitala, pretpostavljala sam da se jako dugo putuje.

Pacificgirl
12.12.2009., 13:39
Strahota. Bas sam zato i pitala, pretpostavljala sam da se jako dugo putuje.

Da, iz Sarajeva do Ploča je oko 6 sati, i onda dok on dođe do Splita, to je tako nekako...Ne znam da li je vlakom brže..

Edo2387
12.12.2009., 15:07
Pa iz Pule se putuje oko 13 sati, a iz Zagreba oko 8-9. Onda je stvarno puno ako se putuje toliko. Izgleda da staje svakih 2 km

~Jesen
12.12.2009., 15:56
za ovogodisnji docek na otvorenom jos se ne zna program,vjerovatno za 10-tak dana ce biti poznato.
do sada su gostovali,zadnje 3 god.:
2007 -plato ispred Skenderije- Halid Beslic,Hari Mata Hari,Zoster
2008- ispred vjecne vatre,Titova ulica,-Sandi C.,Irena i Strom,Z.Pusenje
2009- vjecna vatra,- Divlje jagode,SA-drum orkestra i Laka

hvala ti, keep me posted!

e sad pitanja:
- što se pušta u toj Slozi?
- dal treba rezervirat mjesto, koliko je upad?
- dal mi treba putovnica za BiH?

hvala za odgovore:cheer:

silly_one
12.12.2009., 18:13
U ljetnom periodu se ide Jadranskom magistralom od Splita do Ploča, pa onda dalje Metković-Mostar-Sarajevo, ne znam jel i u zimskom tako...:) ,a put ti traje dosta dugo, oko 10-12h, moja frendica isla pa znam...

na stranici ak split pise da s polaskom u 7 ujutro se u sarajevo stize u 13 sati :ne zna: ne vjerujem da se bas 12h putuje :ne zna:

Neuhvatljivaa
13.12.2009., 09:33
e sad pitanja:
- što se pušta u toj Slozi?
- dal treba rezervirat mjesto, koliko je upad?
- dal mi treba putovnica za BiH?

E sad odgovori:)
1.U Slozi se uglavnom pusta strana muzika,mada za Novu Godinu nije pravilo.Tada bude bas svega:)
2.Rezervacija se uradi par dana prije Nove jer je velika potraznja i puno je.Moja jaranica je prosle godine otisla 2 dana pred Novu i nije stigla naci mjesto.Ulaz je-zavisi,oko 40,50km(rezervacija)
3.Ne treba ti pasos za BiH koliko znam,samo licna