PDA

View Full Version : Tuš-kabine

Kyra
10.04.2006., 12:57
Tražilica :eek: ne radi :D, ja sam tražila "pješke" :D 14 stranica unatrag i nigdje nisam našla ništa. Pa eto nama nove teme!

Tuš kabine: kakve imate, preporučate? Ja se nekako "bojim" vrata koje mi se uvijek čine krhka...A one s fiksnom staklenom stijenom su skupe (vidjeh dvije od Gorenja 4 i 6 tisuća kuna :horor: :( )

Svaki prijedlog i savjet je dobrodošao. Neći klasičnu kadu. Hoću tuš :D

:)

moja-kucica
10.04.2006., 13:34
Tražilica :eek: ne radi :D, ja sam tražila "pješke" :D 14 stranica unatrag i nigdje nisam našla ništa. Pa eto nama nove teme!

Tuš kabine: kakve imate, preporučate? Ja se nekako "bojim" vrata koje mi se uvijek čine krhka...A one s fiksnom staklenom stijenom su skupe (vidjeh dvije od Gorenja 4 i 6 tisuća kuna :horor: :( )

Svaki prijedlog i savjet je dobrodošao. Neći klasičnu kadu. Hoću tuš :D

:)

i mene je isto zanimalo pred 5 dana a sad je gotovo :) ..

na kraju sam kupio staklenu od kolpa sana... i da, nije to bas celik ako te to zanima.. mislim da je ona od pleksiglasa puno cvrsca ali meni je ruzna i gotovo..imas nekih proizvodjaca kod kojih im se nekoliko staklenih samo sasulo u tisucu komada kod raspakiravanja u trgovini...te navodno vise ne narucuju, al kolpa san bi trebao biti dobar...ja kupio u ferotermu cijelu kupaonu...

i mene cisto zanima sa stanovista odrzavanja kakve su ove staklene..nije valjda da nakon svakog tusiranja mora ic glancanje :confused:

Kyra
10.04.2006., 13:41
Imaš kakav link?

Ja bih, s obzirom na sve navedeno, uzela najradije nešto ovakvo (http://www.rareboxdoccia.com/americab03.html) tako da ima čim manje tih staklenih/plastičnih stijena...

I ne bih onu malu kadu metar sa metar :o :D

moja-kucica
10.04.2006., 13:48
Imaš kakav link?

Ja bih, s obzirom na sve navedeno, uzela najradije nešto ovakvo (http://www.rareboxdoccia.com/americab03.html) tako da ima čim manje tih staklenih/plastičnih stijena...

I ne bih onu malu kadu metar sa metar :o :D

ovo je moja samo pravokutna i sa prozirnim staklom..cijena 2600 + kada 1200
http://www.kerametal.hr/kolpasan%20files/tus-kabine-tkp-silver.jpg

tvoj link mi nista ne otvara..

meni su osobno najbolje kad je sa 2 strane zid, s jedne siporeks 7.5cm i sa jedna strane staklena vrata...

al za to nije bilo mjesta u ovoj kupaonici..

Kyra
10.04.2006., 13:49
Meni link normalno radi :confused:

Takva je baš na linku. Kutna i onda je napravljen zid tako da je na 3 strane zid a samo ispred staklo odnosno plastika.

Mi ćemo vjerojatno isto improvizirat taj zid...

zlocestoca
10.04.2006., 14:45
i mene cisto zanima sa stanovista odrzavanja kakve su ove staklene..nije valjda da nakon svakog tusiranja mora ic glancanje :confused:
staklene peres k'o prozore - ajax za stakla
plasticne idu malo teze - cillit bang (ruzicasti sa spricalicom protiv kamenca i ostalih cuda)

polly
10.04.2006., 18:06
moje kolegice na poslu jako hvale ajax sprej protiv kamenca
otuširaš se, pošpricaš taj sprej i ne lovi se kamenac
ja blagodati spreja ne mogu isprobat jer ne mogu kućne zvjeri natjerat da ga upotrebljavaju (zaborave, sunčice moje :rolleyes: )

nego, ja isto krećem u nabavku tuš kabine
vjerojatno će biti 80 ili 90 x 120, a možda čak napravimo zidanu pa samo vratašca instaliramo
i masažni stup
jedino mi žal kaj vražji račun neću moći iskoristit za povrat poreza, imat ću dovoljno zdravstvenih usluga u ovoj godini

za žitelje zagreba, Jadran na Drvinju ima dosta povoljnu ponudu

moja-kucica
10.04.2006., 20:06
za žitelje zagreba, Jadran na Drvinju ima dosta povoljnu ponudu

kod cijene je jedan drugi problem, a taj je kvaliteta...kod tih stvari jednostavno neznas sta je kvalitetno a sta nije jer ne bih htio da slucajno zapnem sa toalet papirom po staklu a ono pupuca u sto komada kako se desilo ovima u ferotermu...
po meni je bolje odluciti se za neku marku za koju cujes da je dobra pa onda izvidit situaciju i kupit najjeftiniju..
na kraju zakljucis da su cijene te iste svuda slicne :) ...

vidio sam kineskih hidromasaznih za 3 k kuna :confused: ..

nisam imao hrabrosti uzeti...

polly
10.04.2006., 20:21
eto kad ne pišem detaljno, kao svi će skužit kaj hoću reč :zubo:

povoljni su u tome što istu kvalitetu prodaju jeftinije od drugih
nisam baš detaljno razgledavala, ali prvi dojam je jako dobar
nisam ni ja pobornik "bitno da je što jeftinije"
prvo kvaliteta, ali opet ne volim ni da se od mene dela bedaka pa da previše plaćam

chiquita
10.04.2006., 20:33
i meni je predivan tuš koji ima sa tri strane zid i jedna je stijena staklena, il su vrata staklena pa se otvaraju ko prava vrata ili su šiber vrata :zubo: i to mi je super. i da dole nije neka tuš kada običnjača nego pločice (i ispod recimo podno grijanje ali ja sad recimo malo previše serem :zubo: )
vi koji to imate, jel to skupo za instalirati?kakva ti zidovi moraju biti?

polly
10.04.2006., 20:48
pa ako su još one miće mozaik pločice zgodnog uzorka
a tek ako su staklene :cerek:

mwm
10.04.2006., 22:21
Nije samo problem kakvo staklo izabrati, već i kakav okvir.
Moj savjet ti je da ne štediš na tome, jedan je jedan štedio pa mu je pukla pločica od vibracije nekvalitetnog okvira. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Kyra
11.04.2006., 06:42
Kužim...

Aluminijski okvir? Neka posebna plastika? Da li je bolje klasično otvaranje vrata ili klizni sistem?

polly
11.04.2006., 07:47
jutros me dočakao prospekt ABC interijera u kasliću
imaju nekakvu akciju
kutna 90x90, klizna vrata, staklo - 3.100
kutna 90x90, klizna vrata, staklo, duboka sa čičalicom u kutu - 3.400
kvaliteta se ne može iščitat sa papira

evo link, iako tu nema tih akcija
http://www.abc-interijer.hr/index2.php

kuku
11.04.2006., 08:09
Jeli netko kupio u Pevecu tuš kabinu.

Gledao sam i imaju akciju. Kada sa oplatom 650kn i tuš kada ( nije akcija ) 1.200 kn.

Jeli to uopće pametno stavljati ili ne.

flakey
11.04.2006., 09:04
kutna 90x90, klizna vrata, staklo, duboka sa čičalicom u kutu - 3.400
[/url]
takvu, ma točno takvu smo mi kupili prije 2 mjeseca u Bauhausu za 1990, ima ih jos uvijek, i kvaliteta je odlična...

Frankie
11.04.2006., 09:23
Jel netko probao na običnu kadu instalirati tuš kabinu tako da ima i jedno i drugo ? Jel postoji netko tko radi takve radove?

polly
11.04.2006., 09:32
metro - akcijska prodaja 13.04.-26.04.06.
hidromasažna kabina, 8 mlaznica, tuš na krovu, tuš na crijevo, spravica zamasažu stopala, radio, telefonski priključak (e to mi je neophodno, ne znam kak sam živjela do sad bez toga), duboka kadica sa sjedalicom, pjeskareno, kaljeno staklo, ventilator
2.700,00

kao što već rekoh, po slici ne mogu sudit o kvaliteti

polly
11.04.2006., 09:36
Jeli netko kupio u Pevecu tuš kabinu.

Gledao sam i imaju akciju. Kada sa oplatom 650kn i tuš kada ( nije akcija ) 1.200 kn.

Jeli to uopće pametno stavljati ili ne.

metro - polukružna 90*90*16 (visina kade) komplet (kada i vrata), vrata klizna sa magnetskim zatvaranjem
980 kn

bunnx
22.04.2006., 21:20
Da li netko kupio hidromasažnu kabinu na akciji u Metrou? Ako je kako je zadovoljan, koliko je koštala ugradnja...hvala :confused:

metro - akcijska prodaja 13.04.-26.04.06.
hidromasažna kabina, 8 mlaznica, tuš na krovu, tuš na crijevo, spravica zamasažu stopala, radio, telefonski priključak (e to mi je neophodno, ne znam kak sam živjela do sad bez toga), duboka kadica sa sjedalicom, pjeskareno, kaljeno staklo, ventilator
2.700,00

kao što već rekoh, po slici ne mogu sudit o kvaliteti

leje
23.04.2006., 09:00
Da li netko kupio hidromasažnu kabinu na akciji u Metrou? Ako je kako je zadovoljan, koliko je koštala ugradnja...hvala :confused:

Bila jučer u metrou, kada izgleda mrak:top: , vrata čvrsta, kada fino duboka da možeš u njoj i nešto oprat, prostrana, razne đinđe u njoj, ogledalo čak (ko se voli gledat:zubo: ), no načula sam (ponavljam načula) da hidromasažni dio nema vlastitu pumpu za stvaranje pritiska vode već je pritisak onakav kakav vam je inače po špinama tako da iskreno ne znak kakav je učinak masaže. No, kada sama po sebi meni izgleda super

flakey
23.04.2006., 12:54
Bila jučer u metrou, kada izgleda mrak:top: , vrata čvrsta, kada fino duboka da možeš u njoj i nešto oprat, prostrana, razne đinđe u njoj, ogledalo čak (ko se voli gledat:zubo: ), no načula sam (ponavljam načula) da hidromasažni dio nema vlastitu pumpu za stvaranje pritiska vode već je pritisak onakav kakav vam je inače po špinama tako da iskreno ne znak kakav je učinak masaže. No, kada sama po sebi meni izgleda super
hm... bila bi mi divna masaža s takvim pritiskom pošto nemam vodovod nego bunar i hidrofor pa kad pritisak padne, ajme veselja

B&B
24.04.2006., 10:36
Tuš kabina - plastika ili staklo? Šta mislite?

shirl
25.04.2006., 09:13
kyra-ako nisi kupila, vidjela sam jučer u novom katalogu baumax masažnu tuš kabinu za nešto manje od 3.000 kn. na fotki izgleda ok, trebalo bi je pogledati "uživo":zubo:

zlocestoca
25.04.2006., 09:45
moja je plastika
za staklo me bilo strah da mi se ne saspe u 1000000 komada i ne zreze me :zubo:
s druge strane staklena se vjerojatno lakse cisti (ubila sam se sa svojom dok nisam nasla odgovarajuce sredstvo za ciscenje)

flakey
25.04.2006., 19:34
staklo :top:

bunnx
26.04.2006., 20:15
ok provjereno zbilja je tako (nema vlastitu pumpu za stvaranje pritiska vode već je pritisak onakav kakav vam je inače po špinama )-kakav je učinak??:rofl:

leje
26.04.2006., 20:32
moja je plastika
za staklo me bilo strah da mi se ne saspe u 1000000 komada i ne zreze me :zubo:
s druge strane staklena se vjerojatno lakse cisti (ubila sam se sa svojom dok nisam nasla odgovarajuce sredstvo za ciscenje)

Aj ako ti nije bed otkri nam koje je to sredstvo pliiiiiz:kiss:

zlocestoca
27.04.2006., 07:26
Aj ako ti nije bed otkri nam koje je to sredstvo pliiiiiz:kiss:
cillit bang (sa spricalicom) - pogledat cu doma koji je to tocno

leje
27.04.2006., 08:16
cillit bang (sa spricalicom) - pogledat cu doma koji je to tocno

Tnx :top: . Nadam se da ne radiš za P&G:D

Per2o
28.04.2006., 22:13
Nego, zna li netko gdje bi covjek mogao nabaviti 80x80 kutnu tuš kadu, po mogucnosti s kabinom? Bio u Baumaxu, Bauhausu, Pevecu, Metrou... u Pevecu i Bauhausu imaju po 900kn kada + 1200 (ili 1400) kabina, sto mi je malo previse. "Kvadratnih" kada i kabina ima veci izbor i za manje novaca, a meni bi vise pasala kutna, zauzima manje mjesta...

Hvala!

građevinar
29.04.2006., 17:58
Vidio sam po 900kn kabinu u peveci, staklenu, kružnu.

moja-kucica
30.04.2006., 20:01
Vidio sam po 900kn kabinu u peveci, staklenu, kružnu.

nisam siguran jel pametno prvo gledati pod stupac cijena..mislim da je ipak bolje pogledati ko je to proizveo a onda pogledati cijenu..zvao sam 2 vodomestra za montazu kupaone i oba dva su me pitali za tus kabinu isto pitanje, "jel kineska"...puko sam od smjeha..reko, "pa sta ima lose u njima"..kazu da nemaju dobra iskustva s njim. pucaju...

sta se tice dileme, mislim da bi bilo dobro imati i tus kadu i kadu..treba i jedno i drugo u kuci..ako vec imas mogucnost...vecina se ipak samo tusira a kupas se vrlo rijetko al ipak je potrebna kada za neke stvari...oprat deku, djete, kosu, zaklat svinju :) ..

građevinar
30.04.2006., 21:57
Jasno je meni da se ne gleda cijena, al čovjek pita, a ja sam taman imao prospekt pod rukom.

B&B
02.05.2006., 08:34
Prijateljica koja radi u salonu sa kupaonskom opremom mi je savjetovala da svakako izbjegavam te jeftinjava kineske tus-kabine. Kaze da se to raspadne u vrlo kratkom roku i da radije stedim na drugim stvarima, ali ne i na tus-kabini.
Ona tvrdi da su te kineske ocajne.
A posto fakat ima iskustva - vjerujem joj.

Flo_Master
02.05.2006., 13:18
...Kaze da se to raspadne u vrlo kratkom roku i da radije stedim na drugim stvarima, ali ne i na tus-kabini....

Ova konstrukcija je tipicna.
"Nemoj stediti na ........" (upisite sami rijec na tockice) To ti kaze svaki majstor za svoje podrucje.

Npr. ne stedi na betonu, ne stedi na zeljezu, ne stedi na cigli, ne stedi na krovistu, ne stedi na crijepu, ne stedi na el. instalacijama, ne stedi na hidro izolaciji, ne stedi na toplinskoj izolaciji, ne stedi na prozorima, ne stedi na glazuri, ne stedi na parketu, ne stedi na plocicama, ....
"Ne stedi" se moze izvuci ispred zagrade (matematicki gledano).

Ljudi, kucu treba opremati uravnotezeno tako da nema velikih odstupanja u kvaliteti.

Per2o
10.05.2006., 14:38
Pronasao u Ferotermu Kolpa-san kadu i kabinu. Iako ime vuce na kinesko, nadam se da slovenci ipak nesto vrijede :)

Cijene - kada ~600, kabina ~1100 kn. Kutna, zaobljena, bas kakvu sam tražio. Jeftinije nego nonameovi iz Peveca, Bauhausa itd.

shaahab
26.06.2006., 23:23
gledam prijašnje postove nema slične teme, pa da pitam?..

gdje kupiti tuš kabinu do 3.000-3.500 kn(Max) ali da je ona ¨jednostavnija¨ bez masaže, da je od stakla i kada od keramike.

bio sam u abc interijerima nema neki izbor.
bio sam u jadran interijeru imaju takve¨jednostavne¨ keramička kada i 8mm staklo, samo neznam jer vrijede šta?

Natch
26.06.2006., 23:26
imas i u pevecu dvaput jeftinije :rolleyes:

shaahab
26.06.2006., 23:30
imas i u pevecu dvaput jeftinije :rolleyes:

ah...:rolleyes: :rolleyes:
ima i na jakuševcu 5X jeftinije...

shaggy000
27.06.2006., 11:07
ah...:rolleyes: :rolleyes:
ima i na jakuševcu 5X jeftinije...

Iste su i kod Peveca ili u nekom drugom dučanu...sve ti je to isto..samo drugo pakovanje

baracuda
28.06.2006., 07:57
odi vidi u metro...

shaahab
29.06.2006., 22:20
osjećam da me niste razumjeli..
kada sam stavio pod navodnike riječ ¨jednostavno¨, nisam mislio na ovu ponudu tuš-kabina u pevecu, bauhausu itd.

htio bih da je jednostavnog izgleda ali i da ima dobru kvalitetu, no nema veze mislim da sam našao..
kupio sam keramičku tuš-kadu , a deblje staklo s krom nosačima ću raditi po naruđžbi.

shaahab
29.06.2006., 22:21
odi vidi u metro...

bio sam .... slaba ponuda...

zmija6
01.07.2006., 20:08
probaj u ilici kolpa san to ti je u vrapcu

bruant
04.07.2006., 09:17
mi smo cijelu kupaonicu kupili u margoru (nakon pretrazivanja svih mogucih ducana!!).. ducane imaju u ul. cvijete zuzoric,grada mainza i negdje u vel gorici..imaju sve,od skupog do jeftinog,izuzetno su susretljivi,sve ti pokazu,izvuku gomilu kataloga...i jos smo dobili 20% popusta..htjeli smo sam 2 kvadrata onih skupih mozaika i nije bilo nikakvog beda,narucili su nam i stiglo je za rekordnih tjedan dana..stvarno ih preporucam :)

ivor6
01.08.2006., 10:14
Dali netko ima kakvih iskustva s ovakvom tuš kabinom koja se nalazi u Metrou.

may21
28.09.2007., 09:48
Da li netko zna gdje ima za kupiti takvih tuš kabina? Vidjela sam slike ne internetu ali nigdje nema tko ih prodaje i koliko koštaju.

Jelica Izjelica
28.09.2007., 10:01
Ima ih u Bauhausu

may21
28.09.2007., 10:08
U ravnini poda, u boji da mi se uklapa sa pločicama i raznih dimenzija?

cheff
30.09.2007., 08:15
imas u termo komercu i petrokovu

roberto32
03.01.2009., 12:32
pokusavam naci tus kabinu s tus kadom, dimenzija 80*100, stim da je tus kada malo dublja. nesto slicno ali manjih dimenzija sam do sada vidio u metrou (80*80). Da li ima netko kakav savjet... (moze i na pm).

Jos sam htio pitati kakva su vam iskustva s kabinama iz Metroa. meni se cine dosta Ok a cijene su povoljne u odnosu na trgovine kupaonskom opremom...:confused:

BBlue
03.01.2009., 16:56
kada (http://www.aquaestil.hr/cikola.html)

kabina (http://www.aquaestil.hr/pdf/kabine/eco.pdf)

Moj je izbor bila kada Čikola, za koju se radi kabina Nova Luna (mutno staklo). Dimenzije kutne kade su 90x90, sa sjedalicom, a kako je kada dublja od uobičajenih, za nju treba ta posebna kabina. Adaptacija kupaonice je završena prije nekih mjesec dana, prvi su dojmovi izvrsni.:top:

Cijena kade 2290 kn, kabina 2190 kn. Kupila sam ih u Bauhausu (oni su mi radili adaptaciju kupaonice - sjajan i brz posao). Što se kada u Metrou tiče, prema riječima prodavača iz Bauhausa - kvaliteta je odgovarajuća cijeni... a to ne bih kad je riječ o kadi, čija zamjena znači velike troškove (značajno veće od moguće uštede).

šumarko
04.01.2009., 18:33
U Metrou su kade kinsekog porijekla za koje ti kasnije treba više silikona nego za samu kadu jer pušta skoro pa na svim spojevima ,da ne govorim o lošoj izradi .Te kade su loša kopija skupih kada,nije da reklamiram domaće ali hrvatske kade su vrlo dobre po cijeni i kvaliteti a među njima prednjači Aquastil iz Ozlja.Ali kao i za sve treba ti dobar majstor koji ima ugovor da može potvrditi garanciju jer danas se bolja roba ugrađuje sa ovlaštenjem proizvođača.

sunflower_1
05.01.2009., 10:07
s obzirom da krećemo u renoviranje cijele kupaone molim za malu pomoć...
odlučili smo se za tuš kabinu..definitivno smo se odlučili za staklo jer je lakše za održavanje...
nije da mi je velika kupaona pa bi vjerojatno uzeli klizna al zanimaju me vaša iskustva ( možda su bolja klasična vrata ) i gdje preporučate da se kupuje..gledali smo u Metro, Bauhausu ( nije me se baš dojmio izbor ) a sad se spremamo pogledati i u Kolpu i Aquaestil..hvala

laella
05.01.2009., 19:30
ABC interijeri, Petrokov...

morino
05.01.2009., 19:42
s obzirom da krećemo u renoviranje cijele kupaone molim za malu pomoć...
odlučili smo se za tuš kabinu..definitivno smo se odlučili za staklo jer je lakše za održavanje...
nije da mi je velika kupaona pa bi vjerojatno uzeli klizna al zanimaju me vaša iskustva ( možda su bolja klasična vrata ) i gdje preporučate da se kupuje..gledali smo u Metro, Bauhausu ( nije me se baš dojmio izbor ) a sad se spremamo pogledati i u Kolpu i Aquaestil..hvala

odi u zapresic ima montkemija
to ti je skladiste i pogledaj češke rolloteknick kabine predobre su a duplo jeftinije od kolpe.
mi smo uzeli dvije za 2500 obe.
i prošla godina i dalje fino klize sam ih treba podmazat s vremena na vrijeme.

šumarko
05.01.2009., 21:35
Sve zavisi o kojoj cijeni je riječ,odnosno koliko si spreman izdvojiti.Mada i to nije uvijek mjerilo ali ako želiš kvalitetu razmjerno cijeni idi na stranicu www.inda.net ,svu tu robu ima Termocomerc i ABC interijer i Feroterm.Moja preporuka je da kupiš robu u specijaliziranim dučanima gdje drže isključivo sanitarnu opremu.Štedi na ostalim sanitarijama ,nemoj na kadi odnosno na kabini jer je to skupa i dugoročna investicija.

tonigirl
19.01.2009., 01:51
Da li je netko od vas radio tuš kabinu sam po mjeri, umjeto kupljene tuš kade da se radila kada od pločica, ista stvar i za veliku kadu? Mi namjeravamo napraviti kadu po svojim mjerama (180x210), na principu kako se rade bazeni. Da li je netko nešto slično radio?? Hvala

davor_sk
25.01.2009., 18:38
Da li je netko od vas radio tuš kabinu sam po mjeri, umjeto kupljene tuš kade da se radila kada od pločica, ista stvar i za veliku kadu? Mi namjeravamo napraviti kadu po svojim mjerama (180x210), na principu kako se rade bazeni. Da li je netko nešto slično radio?? Hvala

Ja nisam radio, ali se isto spremam napraviti tuš kadu od pločica, dimenzije su 90x130cm. Kupio sam tuš kanalicu (neću stavljati sifon) i ovaj mi tjedan dolaze majstori postaviti podno grijanje prije glazura i pločica. Čuo sam od ljudi da to obavezno treba staviti (električno ili klasično 'vodeno') jer zna biti dosta hladno i neugodno.

tonigirl
28.01.2009., 23:57
sigurno da je potrebno podno grijanje, jer bi na pločicama bilo jako hladno. Podno grijanje sam ja planirala staviti i ispod kade koju mislimo također raditi po mjeri od mozaik pločica, ali mi budući muž govori da neće bit potrebno (da neće biti hladno). Poznavajuć koliko sam zimogrozna mislim da će mi ipak ispuniti što sam naumila :cerek::cerek::cerek:

A kako to da nećeš imati sifon?? Kakva je to kanalica??

Gorran
03.02.2009., 11:53
vjerojatno uzeli klizna al zanimaju me vaša iskustva ( možda su bolja klasična vrata )

Prakticnija su klizna vrata, ali treba provjeriti dal se naknadno mogu kupiti kotacici po kojima klize vrata, jer su potrosni materijal..

Gorran
18.02.2009., 12:20
kada (http://www.aquaestil.hr/cikola.html)

kabina (http://www.aquaestil.hr/pdf/kabine/eco.pdf)
Cijena kade 2290 kn, kabina 2190 kn. Kupila sam ih u Bauhausu (oni su mi radili adaptaciju kupaonice - sjajan i brz posao).

Osim Aquastila imas takve kade i kabine jos od mont kemije. Povoljnije nego gore navedene cijene.:D

roki001
05.03.2009., 14:51
Da ispričam svoje iskustvo. Prije 3 godine renovirali smo kupaonu. Nismo željeli staviti najjeftinije materijale pa tako niti tuš kabinu. U trgovini termotehna u lučkom smo kupili dio sanitarija među kojima i tuš kabinu. Samo tuš kabina, znači okvir i stakla su koštala oko 3000 kuna. Stakla su debljine 6 mm, znači deblja i skuplja, a okvir je sjajni aluminijski. Tada nisam obraćao pažnju tko to proizvodi, jel sam vjerovao da po cijeni mora biti kvalitetno. Tuš kabinu je postavila ovlaštena firma.
nakon godinu i pol dana eksplodiralo je jedno klizno staklo samo od sebe u milion komadića. Otišli smo u trgovinu i nisu nam vjerovali. kupili smo drugo staklo i nakon godinu dana i to je taklo ponovo eksplodiralo, na svu sreću nije nikoga bilo u kupaonici. Nazvao sam i ispičao što se dogodilo i njihov šef se sjetio mog slučaja. Nakon dva dana se javio i na moje iznenađenje rekao da će nam dati besplatno novo staklo.
Kada sam ga pitao tko proizvodi kabinu i staklo, rekao je da nezna (moš mislit). Sumnja da je kineski uvoz. Firma termotehna je slovenska firma iz Maribora. MIsli sam da je to jamstvo kvalitete ali očito nije. Zato pazite gdje i što kupujete.
Ipak su ispali korektni iz firme, ali to nije rješenje, misli da ću se sa strahom tuširati ili ću sve baciti i uzeti plastiku koja ne može puknuti.
Pozdrav svima

ombia
05.03.2009., 18:56
Jeste nasli uzrok tog puknuca? Da ne spominjemo rizik da netko bude ozljedjen. :eek:

I ja imam staklenu stijenu i nisam jos cula za ovakav slucaj

roki001
06.03.2009., 09:14
na žalost nismo našli uzrok. idući tjedan će doći serviser iz forme koja mi je radila kupaonu i postavljala tuš kabinu pa će on ponovo postavit staklo i sve pregledat. Ali i serviser kaže da se s ovakvim problemom nije nikada susretao. Jel ako se sve normalno otvara i zatvara nebi smjelo biti problema.
Ja sumnjam u kvalitetu materijala ili samih nosača. Staklo je jako teško a drži se samo na dva nosača koji su na kotačićima.
I mene je strah, kažem da razmišljam da kupim najobičniju plastičnu tuš kabinu.
Al opet se to ne bi smjelo događati.
izgleda da nema sreće...zato pazite i kupujte samo provjereno...
ako netko ima sličan problem neka se javi...
:mad:

macy
05.05.2009., 09:09
Pozdrav,

da li netko ima iskustva s Montkemijinom hidromasažnom tuš kabinom Rhodos (starija verzija) ili po novom Jupiter?

Razmišljamo o kupnji baš tog modela pa me zanimaju iskustva.
Zahvaljujem:mig:

davor_sk
19.06.2009., 09:07
...
A kako to da nećeš imati sifon?? Kakva je to kanalica??

malo kasnim sa odgovorom, nadam se da nije kasno :)

evo informacija o kanalicama od Viege (http://www.viega.com/xbcr/en-com/637934_Brochure_Duschrinne_HR_g2_net.pdf)koju sam ja stavljao, vjerojatno ima još nekih proizvođača.

Francesca
21.06.2009., 23:03
prije dvije godine smo uzeli u Termocommercu tuš kabinu staklenu proizvođač Reflex

http://www.reflex.si/showpic.php?src=photos/39/L_700_Tai_v_modri_Zaprt.jpg&w=640&h=480&title=Reflex

ova linija samo što su vrata što se otvaraju dimenzija 90 cm i nemaju ovaj okvir, staklo smo uzeli onak mutno na kockice

prezadovoljni smo sa svim - pante drže uredno iako je montirana na knauf, čisti se vrlo lagano - nakon svakog tuširanja ju prebrišemo ručnikom a detaljno ju deobadom očistim 1-2 put tjedno...

cijena je kabine je bila negdje oko 2.500 kn a kada oko 1200 kn čini mi se...

ombia
22.06.2009., 11:35
Bas je lijepa kabina. Jos brze ces ju izbrisati onom strugalicom sa gumom, za prozore, u jednom potezu suho i ispolirano.

Francesca
22.06.2009., 11:37
Ombia - probala sam ali nezgodno nam (čitaj: mojoj goroj polovici) je to ;)

ombia
22.06.2009., 12:52
Ah pa bitno da obrise, manje je bitno s cim. :mig::D

Francesca
22.06.2009., 12:55
tak sam mu i ja rekla: dobro ljubavi, teško ti je s tim, sam ti onda daj s ručnikićem ;)

i fakat čovjek briše... i pipu obriše ;)

bullet
03.07.2009., 10:50
ima li kakva hidromasazna tus kabina (ali malo dublja da se moze dijete kupati) a da nije bas nekakvo smece od 2-3 kkn. nesto u rangu recimo 10 k kn?

Tomi95
11.07.2009., 07:34
Naime , ima li tko iskustva s ovom hidromasaznom tus kabinom koja je ujedno i turska sauna ???

kakvi su vasi dojmovi , buka i to , jer si upravo namjeravam kupit jednu...

Idem u renovaciju manjeg kupatila u kuci..

OOOOOOO
18.07.2009., 12:54
evo jedne moje iz slavnog metroa:)
http://img212.imageshack.us/img212/7241/tus1.jpg (http://img212.imageshack.us/i/tus1.jpg/)
http://img401.imageshack.us/img401/1905/tus2.jpg (http://img401.imageshack.us/i/tus2.jpg/)

Ivana-vg
11.01.2010., 12:46
Ne znam da li je već bila tema o tuš kabinama za kupaonice, pa ću postaviti pitanje. Tko ima iskustva u korištenjeu tuš kabine tj. da li kod kupovine tuš kabina ima neko pravilo na što obratiti pažnju, neka posebna "marka" tuš kabine? Zanimaju me one tuš kabine koje imaju već sve ugrađeno (sjedalicu, pipu, tuš i sl.). Hvala unaprijed:confused:

bobi i rudi
21.01.2010., 14:49
pozdrav,

mi smo adaptirali kupaonu i htjeli smo nestandardnu tus kadu 120x80 koja je na kraju ispala 118,5 x 77.

Kade su bile skupe a ono sto me iznenadilo je da je obloga za kadu skoro 2/3 cijene kade tako da smo se odlucili napraviti tus kadu od plocica, naravno uz adekvatnu hidroizolaciju kako nam susjedi nebi imali poplavu prilikom naseg tusiranja.

Kako je kada cudnih dimenzija odlucili smo dignuti zidiće tako da nam će nam za ulaz služiti samo staklena vrata koja jos moramo dati napravit.

Sa ta dva zidića smo izbjegli davanje puuuuno novaca za neke kutne tuš kabine nego nam treba samo jedno krilo vrata.

Podno grijanje u samoj kadi nije potrebno jer cim se pusti topla voda pločice više nisu hladne. Iako mislim da nije baš najmudrije stavljati el.grijanje ispod kade jer u slučaju kvara može biti "veselo".

A kod tuš kade obrati pozornost na srednju nogu, jer su mom prijatelju postavili tuš kadu pa kad je prvi put stao u nju ona se izvinula i odvojila od zida.

Marina29
16.03.2010., 08:36
Naime desilo mi se da su klizna vrata tuš kabine Kolpa San eksplodirala sama od sebe. Naravno o Kolpi opovrgavaju tu mogućnost. Ali kada mi je serviser promjenio vrata rekao mi je da je to česta pojava s dotičnim tuš kabinama.
Sreća je da nikoga nije bilo u kupaoni, jer bi teško stradao, to je užas na što je kupaona ličila, komadi stakla su bili svuda.
Želim ovim putem okupiti sve osobe kojima se desila ista situacija pa da pritisnemo Kolpu da nam svima ugrade nove kabine.
Više se neosjećam sigurno za vrijeme tuširanja, jer kažem da sam bio u kabini za vrijeme eksplozije ostao bi u najboljem slučaju gadno isječen i unakažen. Imam detaljne slike eksplozije ako nekoga zanima rado pošaljem.
Možete me kontaktirati na pp.

Lijepi pozdrav,

blister in the sun
19.04.2010., 23:43
marine, mozes molim te staviti fotku te tus kabine, pronaci na njihovim stranicama? katastrofa! :mad:

vsurlan
12.05.2010., 12:31
Naš Ivanićplast drži tuš kade, tuš kabine i wc sjedala i to u raznim dekorima:

tuš kade (http://www.ivanicplast.hr/proizvodi/tus-kabine-dekor-i-tus-kade/)
tuš kabine (http://www.ivanicplast.hr/proizvodi/tus-kabine-dekor-i-tus-kade/)
wc sjedala (http://www.ivanicplast.hr/proizvodi/wc-sjedala-i-sanitarni-pribor/)

mateja_04
18.05.2010., 18:04
imam problem. slažemo kupaonu, ali imamo kosi strop. kupit ćemo tuš kadu 90x90, ali nam po visini ne paše tuš kabina standardnih dimenzija. jel znate tko radi tuš kabine po mjeri??

katica zlatica
24.05.2010., 11:32
Bok svima,
Upravo sam kupila polukružnu (90x90) tuš kadu i odgovarajuću tuš kabinu.
Tuš kabina se otvara "na klasičan način" (iz 4 dijela je) od 6mm debelog stakla, prozirnog.
E, ja se užasavam čiščenja te kabine, ali MM je zapeo baš za nju.
Prodavač me utješio i pokazao mi na kabini naljepnicu "coated glass", kaže da se na njoj neće viditi fleke od vode.

Ima li netko iskustva sa održavanjem tih kabina (s čim, koliko često,....) ????

Petrac
03.06.2010., 19:45
Naime desilo mi se da su klizna vrata tuš kabine Kolpa San eksplodirala sama od sebe. Naravno o Kolpi opovrgavaju tu mogućnost. Ali kada mi je serviser promjenio vrata rekao mi je da je to česta pojava s dotičnim tuš kabinama.
Sreća je da nikoga nije bilo u kupaoni, jer bi teško stradao, to je užas na što je kupaona ličila, komadi stakla su bili svuda.
Želim ovim putem okupiti sve osobe kojima se desila ista situacija pa da pritisnemo Kolpu da nam svima ugrade nove kabine.
Više se neosjećam sigurno za vrijeme tuširanja, jer kažem da sam bio u kabini za vrijeme eksplozije ostao bi u najboljem slučaju gadno isječen i unakažen. Imam detaljne slike eksplozije ako nekoga zanima rado pošaljem.
Možete me kontaktirati na pp.

Lijepi pozdrav,

Javljam se jer se i nama desilo identično upravo danas. Naime bili smo vani cijelo poslijepodne i kad smo došli doma našli smo eksplodirana vrata od tuš kabine Kolpa San kupljenu prije 2,5 godine. Nikako nam nije jasno kako se to desilo s obzirom da su vrata bila ispravna, staklo smo prali sredstvima na bazi octa i sl. Da ne kažem da imamo doma malu bebu koju kupamo u toj kabini! Moj kontakt je pp pa predlažem da se čujemo i dogovorimo za daljnje akcije. Također imam fotografije incindenta.
lp,
Petra

blister in the sun
05.06.2010., 00:54
pricala sam u ferotermu s prodavacicom i oni tvrde ( kao i moj majstor) da su krivi oni koji su postavljali tus kabinu u vasoj kupaonici, nije pod dobrim kutem, zid sigurno nije skroz ravan, staklo je bilo pod nekim pritiskom i eksplodiralo je, ne vjerujem da je to samo od sebe

majstor52
09.06.2010., 10:59
pricala sam u ferotermu s prodavacicom i oni tvrde ( kao i moj majstor) da su krivi oni koji su postavljali tus kabinu u vasoj kupaonici, nije pod dobrim kutem, zid sigurno nije skroz ravan, staklo je bilo pod nekim pritiskom i eksplodiralo je, ne vjerujem da je to samo od sebe

Oprostite na mojoj slobodi,ali ovdje netko ne zna posao postavljanja tuš kabine!
Trgovac može znati,ali i ne mora.
Kada se postavlja tuš kabina,stranice se uz pomoč lajsne montiraju na zid,a na rubovima kade,gdje dolaze stranice postavi se silikon i na njega se utisne stranica.
Pitam sebe i sve ostale kakav se tu otpor može pojaviti,a da bude uzrokom pucanja stakla??
Ako je zid kosi,kosa je cijela stijena ,koja se sa ničim ne može kruto postaviti na tuš kadu.
Dakle ,skromno mogu zaključiti da ,ukoliko postoji uzrok pucanja ,on nikako nije uzrokovan samom montažom. Stranice dođu zapakirane i predmontirane iz tvornice ili kuda već'
One se samo poslože po tuš kadi i po kitu. Jedino čvrsto mjesto su dva vijka od cca 3 mm koji drže stranice za kutnu lajnu sa lijeve i desne strane .
Ako je zid kosi,polukružne lajsne sa gornje strane podignut če cijelu kabinu u zrak,ukoliko se ta kosina ne može kompenzirati u samim lajsnama sa strane. Nikakvim vijcima se ne može pričvstiti za stijenke tuš kade ,da bi došlo do naprezanja ili izvijanja.
Sve ovo pišem iz osobnog iskustva i volio bih da me trgovci ili proizvođaći tuš kabina demantiraju,argumentima naravno. Možda još uvijek mogu nešto naučiti.

Suna 80
23.07.2010., 10:18
Javljam se jer se i nama desilo identično upravo danas. Naime bili smo vani cijelo poslijepodne i kad smo došli doma našli smo eksplodirana vrata od tuš kabine Kolpa San kupljenu prije 2,5 godine. Nikako nam nije jasno kako se to desilo s obzirom da su vrata bila ispravna, staklo smo prali sredstvima na bazi octa i sl. Da ne kažem da imamo doma malu bebu koju kupamo u toj kabini! Moj kontakt je pp pa predlažem da se čujemo i dogovorimo za daljnje akcije. Također imam fotografije incindenta.
lp,
Petra

I nama se dogodila identična stvar prije nešto više od mjesec dana! Jeste uspjeli s reklamacijom?

Laura Scott
12.11.2010., 16:47
Pozdrav :)
Molim Vas, je li itko vidio nesto ovakvo IGDJE u Hrvatskoj za kupiti: http://www.heimwerker-tipps.net/badewanne-mit-integrierter-dusche/ (Ispricavam se sto je teks na njemackom, nadam se da ce slike dovoljno predociti sto trazim :mig:) Unaprijed hvala!

PS Postavila sam isto pitanje i na Sve o kupaonama, nemojte mi zamjeriti, zaista mi je bitno (a i hitno).

Nelly+4
13.11.2010., 22:36
Pozdrav :)
Molim Vas, je li itko vidio nesto ovakvo IGDJE u Hrvatskoj za kupiti: http://www.heimwerker-tipps.net/badewanne-mit-integrierter-dusche/ (Ispricavam se sto je teks na njemackom, nadam se da ce slike dovoljno predociti sto trazim :mig:) Unaprijed hvala!

PS Postavila sam isto pitanje i na Sve o kupaonama, nemojte mi zamjeriti, zaista mi je bitno (a i hitno).

Mislim da sam vidjela u Ferotermu u Splitu nešto slično , pogledaj kod njih, ako nema izloženo pitaj.

Elle Vk
14.11.2010., 14:37
Vodotehnika ima teuco kombinaciju kade i tuš kabine u jednom (model 383). Link ti je u prilogu.
http://www.vodotehnika.com/383_kombinacija_kade_i_tus_kabine/

papandopulo
14.11.2010., 22:04
Upravo danas to vidio u Bauhausu u Zagrebu-Zitnjak

Laura Scott
15.11.2010., 10:49
Hvala vam ljudi :s

Trazim nesto ovakvo za roditelje. Imaju kadu u kupaoni i lagano im postaje problem ulaziti u nju: iznimno je visoka, a nisu vise u cvijetu mladosti. Klasicna tus kabina nije opcija jer se tocno po sredini zida (i to poprilicno nisko :() nalazi prozor pa bi ga ugradnja kabine zatvorila. Eventualno tus kada i zavjese. Duo sistem mi se pak cini idealno rjesenje i drago mi je da ga ima u Hrvatskoj (cak i u Splitu, stanuju u okolici :))

vanished
18.11.2010., 10:31
ako nekoga zanima, u MD profilu ima tuš kabina 6mm kaljeno staklo dim 120x80 za 1.799 kn. ja sam malo gledalo okolo i to je super cijena.
mi smo uzeli zajedno s kadom od aquastila - sve skupa oko 3150kn.
jedva čekam prvo tuširanje u svojoj veeeelikoj tuš kadi:cerek:

Nelly+4
19.11.2010., 18:05
ako nekoga zanima, u MD profilu ima tuš kabina 6mm kaljeno staklo dim 120x80 za 1.799 kn. ja sam malo gledalo okolo i to je super cijena.
mi smo uzeli zajedno s kadom od aquastila - sve skupa oko 3150kn.
jedva čekam prvo tuširanje u svojoj veeeelikoj tuš kadi:cerek:

Možeš li reći je li staklo samo s jedne strane ili s dvije strane , i znaš li ima li slučajno 120*90 dimenzije?
bilo kako bilo to je povoljno...

makape
21.11.2010., 16:34
Vezano uz postove Marine, Petri i Sune:

--------------------------------------------------------------------------

Evo danas je i nama eksplodiralo staklo od Kolpa san tuš kabine. Imamo LUNA tip TKP 80/EK R550 SILVER.

Baš smo bili u kupaonici s bebom u rukama i BUM! U milijun komadića.

Oštetilo nam i kadu i pločice... Katastrofa... A najgore od svega kaj se više ne usudimo bebača kupati unutra...

Kaj ste vi napravili?

Marko

vanished
22.11.2010., 12:49
Možeš li reći je li staklo samo s jedne strane ili s dvije strane , i znaš li ima li slučajno 120*90 dimenzije?
bilo kako bilo to je povoljno...

oprosti, bili smo bez forum aza vikend , pa tek sada javljam.
dakle, dimenzije su samo 120x80. i staklo je s obje strane. dakle stavlja se na zid (2 stranice su zid), a staklo ide onako na L. ostvara se na dužoj stranici klizno. jako je lijepo :cerek:i zaista je jako povoljno :s

mateja_04
22.11.2010., 15:52
Da li je netko vidio gdje ima za kupiti tuš kabina 90*70? Ili možda kabina 90*90, da je za plitke kade i da se otvara prema unutra, ne prema van ili na povlačenje. Samo da vrata gurnem unutra kada je ne koristim.

kreso78
04.12.2010., 11:18
Vezano uz postove Marine, Petri i Sune:

--------------------------------------------------------------------------

Evo danas je i nama eksplodiralo staklo od Kolpa san tuš kabine. Imamo LUNA tip TKP 80/EK R550 SILVER.

Baš smo bili u kupaonici s bebom u rukama i BUM! U milijun komadića.

Oštetilo nam i kadu i pločice... Katastrofa... A najgore od svega kaj se više ne usudimo bebača kupati unutra...

Kaj ste vi napravili?

Marko

Pridružujem se gore navedenim postovima - i nama je prije 2 dana samo od sebe puklo staklo na kabini (model LUNA tip TKP 90/ECH bijela) / isto imamo bebaca ali sreca kad se to desilo nikog nije bilo doma. Znaci moguce je zamijeniti samo staklo? Koliki je trošak zamjene?

Očito da s ovom serijom nešto gadno ne štima!?!

makape
06.12.2010., 22:31
Zamijenili su nam cijela vrata. Staviti ćemo sigurnosne folije izvana i nadam se na taj način ublažiti problem.

casio
07.02.2011., 08:57
Jutros oko 5h, probudila nas je buka iz kupaonice.
Kad sam otvorio vrata imao sam što vidjeti.:facepalm:
Staklo na tuš kabini se doslovno rasprskalo u milijon komadića I to samo jedno pomično krilo.

Naime prije tri godine kupili smo Kolpa tuš kabinu u Fero-Termu. Kolpa tuš kabina Orion TKP 90/ECH H-90 R 550
Montažu je vršio ovlašteni serviser, a ne ja sam.
Sve je bilo super.
Prvo sam pomislio da su vrata pala sa nosača, ali ne jer su klizni mehanizmi i dalje na komadima stakla, a metalni dio kako gornji tako i donji koji nosi klizne mehanizme je gotovo netaknut, nije savninut ili bilo što slično.
Vrata nikako nisu mogla pasti prema van, već prema unutra. A da su pala onda bi povukla npr.policu sa gelovima za tuširanje ili tuš koji stoji na držaču uz pipu. Unutar kabine je sve netaknuto.
I jedini zaključak je da su se staklo doslovno rasprsnulo.

Sinoć smo tuširali sina 2,5 godine, pa ne želim ni pomisliti što bi bilo da se to dogodilo za vrijeme tuširanja.

Zvao sam servis, kažu garancija je 2.godine od kupnje i ugradnje. I potvrđuju da im to nije prvi slučaj, da do takvih situacija dolazi zbog greške u smaom staklu, jer treba određeno vrijeme da da do toga dođe, navodno nekakva žilica ostane u staklu pa se ona vremenom širi. Navodno to s euvijek događa noću. A zašto? nisu mi znali odgovoriti.
Sve u svemu oni garanciju ne priznaju jer je prošlo više od 2.godine, i nude jedino zamjenu u visini 680 kn.

Jednostavno sam ostao šokiran i još uvijek ne mogu vjerovati.

casio
07.02.2011., 09:22
Evo ovako to izgleda nakon rasprsknuća.:facepalm:
http://img211.imageshack.us/img211/1280/img9312w.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/2890/img9310m.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/6195/img9309b.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/2711/img9314f.jpg

tiziana
07.02.2011., 11:11
Strašno! Dobro je sve što se dobro završi.
Ja, međutim, imam jako dobro iskustvo s jednom tuš kabinom Kolpe Sana. Jest da je drugi model, ali sam prezadovoljna već više godina. Uspoređujući je s kabinama drugih proizvođača, koje vidim kod poznanika, vidim veliku razliku u kvaliteti.

nitta
07.02.2011., 12:29
Casio, zaista je velika sreca sto u tom momentu niste bili u kupatilu- prestrasno!!!
Poslije ovakvih slika i napisa nije mi bas svejedno stati u tus kabinu :horor:

casio
07.02.2011., 12:46
Casio, zaista je velika sreca sto u tom momentu niste bili u kupatilu- prestrasno!!!
Poslije ovakvih slika i napisa nije mi bas svejedno stati u tus kabinu :horor:

Ja sam se jutros skamenio kad me taj prasak probudio i kad sam to vidio.
To su sve sitni komadići, nema niti jednog komadića da je veći od npr.dna čaše.
Tu inače sina često tuširamo jer bude preumorna za kupanje u kadi, pa ga supruga, kao i sinoć sam otušira u tuš kabini
Ja sam s tuširao zadnji negdje oko 12h.
Ne želim ni razmišljati što bi bilo da se to dogodilo dok je netko a posebno mali bio u kupaonici.
Ili što da se to dogidilo dok su supruga briše, a ona to radi svakodnevno zbog kamenca koji ostaje na staklu.:facepalm:

Iskreno sad me stvarno strah uopće više tuširati se u tuš kabini, a dijete sigurno više neću tamo tuširati već u kadi.
Mislim da ćemo se toga riješiti pod hitno, jer očito nema veze što smo to skupo platili i u provjerenom dućanu od navodno provjerene marke Kolpa.

Ne znam, ja prije ovoga nikada nisam niti čuo da je to moguće, a kamoli vidio ili čuo da se to nekome dogodilo.

Fi Fi
07.02.2011., 12:50

istina,zaista grozno :flop:
sreća u nesreći da se desilo dok nikoga nije bilo,bar nešto

free spirit
07.02.2011., 12:55
Za Kolpine tuš kabine kojima se staklo iz čistog mira razleti sam čitala na forumu prije par mjeseci (kad sam odlučivala koje staklo naručiti), ne znam više koja tema, ali sam zapamtila da je bar troje-četvero ljudi već imalo takva iskustva.
Baš bi trebalo skupiti te ljude i pokrenuti postupak protiv Kolpe, jer se očito ne radi o osamljenom primjeru.

Marija6568
08.02.2011., 11:20
nemogu vjerovati! imam u dva stana kolpasanovu tus kabinu i nikad nista! sad smo bas imali namjeru kupiti kolpinu tus kabinu lunu za more..sad sam u nedoumici. predlazem da sve prijavite na potosacki kod !

klompica
08.02.2011., 12:35
čula sam da se staklo može premazati nekim proizvodom te da nakon toga ne ostaju tragovi kapljica vode, uvijek izgleda kao prebrisano.
premaz je potrebno ponavljati svakih par mjeseci...
postoji li to u hr za kupiti?

Avilu
08.02.2011., 13:53
čula sam da se staklo može premazati nekim proizvodom te da nakon toga ne ostaju tragovi kapljica vode, uvijek izgleda kao prebrisano.

Postoji, raspitivao sam se za to i u Ferotermu, a i u ABC interijeru su rekli da to imaju. Ili, barem su imali prije nekih 2 mjeseca...

casio
08.02.2011., 14:03

Meni se sinoć na PM javio neki tip, novoregsitrirani bez upisa:ne zna:, i ponudio mi je taj premaz koji se obnavlja jednom godišnje.
Isto tako nudi mi i foliju koja se može postaviti na staklo, pa u slučaju rasprsnuća neće doći do ozljeđivanja.
Ali to je moguće postaviti samo na glatko staklo, ne i na ono hrapavo (reljefno).:confused:

casio
08.02.2011., 14:07
nemogu vjerovati! imam u dva stana kolpasanovu tus kabinu i nikad nista! sad smo bas imali namjeru kupiti kolpinu tus kabinu lunu za more..sad sam u nedoumici. predlazem da sve prijavite na potosacki kod !

Ja sam jučer posalo dopis i uredništvu Potrošački kod, društvu za zaštitu potrošača ali i gospodi zlovencima u sjedište Kolpa San. Baš me zanima da vidim da li ću dobiti ogovor.:mad:

klompica
08.02.2011., 14:44
našla sam ovo
http://www.webgradnja.hr/katalog/2052/premaz-za-staklo-tus-kabina/

možda je netko već isprobao?

ima li veze dal je staklo glatko ili hrapavo samo za tu foliju ili za ovaj premaz?

dizajnstakla
08.02.2011., 16:10
Premaz protiv kamenca

Vidite radi vam se o slijedećem : taj vam premaz štiti staklo od kamenca, raznih masnoća i prljavštine. Potrebno je samo mlazom vode proći po staklu....voda će skliznuti i neće ostajati kamenac ako i ostane negdje mali trag od kapljice vode prebrišete krpom ali nemorate strugati i mučiti se s čišćenjem.
Prijateljski savjet vam je da ili se jako dobro zaštitite prije uporabe tekućine ili dajte nekome da to napravi tko je to već radio iz više razloga jer to stvarno nije skupo, a kada premazujete s tim morate imati jako dobro prozračenu kupaonu, ili ako nemate prozor prozračiti stan, jer su pare otrovne.....

Nadalje obavezno imati rukavice za ruke, bez toga ni počinjati jer možete jako oštetiti kožu. Nije zgorega imati zaštitu za oči jer se može destiti pri trljanju stakla da vam frcne kapljica. Maska za nos velim isto po potrebi jer su te pare dosta jake pa je moguća vrtoglavica.

Nikakav poseban alat vam nije potreban, par spužvica, krpica i brisača za staklo.

Može se nanositi na nove i rabljene površine. Za rabljene imam jednu tekućinu koja se namaže i ostane preko noći te nagrize kamenac, te potom se stavlja zaštita na staklo.
Treba pripaziti na sve metalne i plastične i gumene dijelove tuš kabine jer premaz nagriza, pa ostanu ružne fleke ako se ne zaštiti.

Inače nakon cijelog procesa premazivanja i prvog ispiranja tuš kabine tuš kabina je potpuno sigurna i može se tuširati.

Cijeli postupak premazivanja traje cca od 3 do 5 sati...

Armstrong
08.02.2011., 18:30
Jutros oko 5h, probudila nas je buka iz kupaonice.
Kad sam otvorio vrata imao sam što vidjeti.:facepalm:
Staklo na tuš kabini se doslovno rasprskalo u milijon komadića I to samo jedno pomično krilo.

Naime prije tri godine kupili smo Kolpa tuš kabinu u Fero-Termu. Kolpa tuš kabina Orion TKP 90/ECH H-90 R 550
Montažu je vršio ovlašteni serviser, a ne ja sam.
Sve je bilo super.
Prvo sam pomislio da su vrata pala sa nosača, ali ne jer su klizni mehanizmi i dalje na komadima stakla, a metalni dio kako gornji tako i donji koji nosi klizne mehanizme je gotovo netaknut, nije savninut ili bilo što slično.
Vrata nikako nisu mogla pasti prema van, već prema unutra. A da su pala onda bi povukla npr.policu sa gelovima za tuširanje ili tuš koji stoji na držaču uz pipu. Unutar kabine je sve netaknuto.
I jedini zaključak je da su se staklo doslovno rasprsnulo.

Sinoć smo tuširali sina 2,5 godine, pa ne želim ni pomisliti što bi bilo da se to dogodilo za vrijeme tuširanja.

Zvao sam servis, kažu garancija je 2.godine od kupnje i ugradnje. I potvrđuju da im to nije prvi slučaj, da do takvih situacija dolazi zbog greške u smaom staklu, jer treba određeno vrijeme da da do toga dođe, navodno nekakva žilica ostane u staklu pa se ona vremenom širi. Navodno to s euvijek događa noću. A zašto? nisu mi znali odgovoriti.
Sve u svemu oni garanciju ne priznaju jer je prošlo više od 2.godine, i nude jedino zamjenu u visini 680 kn.

Jednostavno sam ostao šokiran i još uvijek ne mogu vjerovati.

To što su vam rekli da se događa noću je čista glupost- to imajte na umu.
Tako svima kažu da ljude malo umire, jer se inače dešava suprotno, baš po danu jer ima više vibracija.
P.S kada treba gledati potrošački kod??

vldxmr
08.02.2011., 20:04
Ne znam, ja prije ovoga nikada nisam niti čuo da je to moguće, a kamoli vidio ili čuo da se to nekome dogodilo.

Ako se nije prije čulo za ovakve slučajeve, ne znači da ih nije bilo. Vjerojatno ih ima zanemarivo mali broj.
IMHO pretpostavljam da je kod zakrivljenih kaljenih stakala ovaj problem (tehnički defekt) izraženiji nego kod ravnih....rado me ispravite ako griješim...

casio
08.02.2011., 20:23
To što su vam rekli da se događa noću je čista glupost- to imajte na umu.
Tako svima kažu da ljude malo umire, jer se inače dešava suprotno, baš po danu jer ima više vibracija.

Ma to mi je najgluplji odgovor koji sam čuo. Kao eto to bi me trebalo umirit ako dođe do ponovnog prskanja stakla.:bonk:

P.S kada treba gledati potrošački kod??

Poslao sam dopis redakciji-urednici, pa sad ne znam koji je daljnji postupak pretpostavljam da oni zovu. Sačekat ću dva-tri dana pa ću ja njih zvati.

casio
11.02.2011., 07:52
Nakon što sam Kolpu prijavio društvu za zaštitu potrošača i redakciji potrošački kod, te im u sjedište firme u SLO poslao pismo, dobio sam od njih slijedeći odgovor. Možda nekome pomogne.

Poštovani,

šaljem Vam odgovor glede Vaše kabine TKP 90 ECH Orion. Meni osobno je žao što Vam se to dogodilo. Razlozi zbog kojih se to dogodilo su različiti. U najviše slučajeva krivac su ležajevi na kojima se sakuplja vodeni kamenac, koji jih zablokira i zbog toga se oni ne mogu okretati i pratiti luk tuš kabine. Na taj način dolazi do naprezanja u staklu koje je kaljeno i površinski tvrdo ali neelastično i ono pukne. Ne tvrdim da se to dogodilo kod Vas, ali nije isključeno.

Kod nas u Sloveniji radimo analize uzroka pucanja stakla, na bazi ležajeva koje serviseri donose sa terena. U 90% slučajeva se ispostavilo da su krivci vodeni kamenac i ležajevi. Ostalih 10% pukne zbog nepoznatog uzroka, jer je teško dokazat da je staklo puklo zbog fizičkog ili nekog drugog oštećenja.

Do sada smo imali otprilike 0,01% puknuća stakala na tom modelu, obzirom na cjelokupnu produkciju.

Molim vas za vašu adresu i tel. Broj, da dođemo u uvid, što se to dogodilo..

Suna 80
15.02.2011., 08:40
Nakon što sam Kolpu prijavio društvu za zaštitu potrošača i redakciji potrošački kod, te im u sjedište firme u SLO poslao pismo, dobio sam od njih slijedeći odgovor. Možda nekome pomogne.

Mi smo podnijeli tužbu protiv firme koja nam je prodala tuš kabinu...oni se izvlače da je kabina nestručno montirana ili da je do puknuća došlo mehaničkim putem...vidjet ćemo šta će sud odlučiti.
Nije istina da staklo puca noću, naše je puklo u sred dana.
Proizvođač je morao voditi računa o mogućem zadržavanju kamenca na kabini i to ne bi smio biti razlog da se ovakve stvari događaju.
Sreća je, ali i pravo čudo da još nitko nije nastradao zbog ovakvih stvari!

Isabella
20.02.2011., 09:50
Casio,nisam čitala sve ispočetka, samo sam nabrzinu vidjela slike. No, znam za identični slučaj (kamenac i pucanje nosača) Kolpa sanove tuš kabine kad su nakon četiri godine ljudi dobili od dobavljača novo staklo.
Edit: četiri godine od kupovanja

japa kolpasan
24.03.2011., 07:08
pridružujem se temi s nadom da će i moj post nekome pomoći...
jučer ujutro oko pola 4 su i kod nas eksplodirala vrata od tuš kabine Orion proizvođača "Kolpa san"
to je bilo strašno... kao da je neko detonirao topovski udar... kad smo supruga i ja uletili u kupaonicu stakla je bilo posvuda a sa poda se još dugo čulo pucketanje kao kad se peku kokice... Vrata su doslovce "EKSPLODIRALA" jer kako drugačije objasniti da je stakla bilo u wc školjki koja se nalazi iza nepomičnog dijela, koje je ostalo čitavo, oštećena su i vrata od letećih dijelova, a na rubu tuš kade je takav rez da ne želim niti pomisliti što bi bilo da se to dogodilo da se tuširao neko od djece..... STRAŠNO.....
a priča je počela već sa ugradnjom... prvu ugradnju (prije 3g.) je izvršio trgovac, kolpa sanov dobavljač tvrtka Margor (o kojoj mogu izreći samo riječi pohvale) kojem su se prva vrata također doslovce razletila... Na računu piše da nedaju garanciju na staklo, ali kako se radi o njihovom partneru koji sa njima radi godinama, uspio ih je pritisnuti da na ugradnju dođu njihovi majstori i to iz Slovenije!!! Uz to ih je obavjestio da mu se čini da detalji spoja nisu korektno napravljeni i da on ne želi više preuzeti odgovornost...
Začudo slovenci su poslali ekipu, očito samo zbog pritiska ekipe iz Margora (svaka im čast na poslovnosti), a kakvi su bili ovi "super slovenci" ne želim niti pričati.... ali pobjegli su nakon montaže, bez silikoniranja, bez da su se nekom javili da su gotovi, ugasili mobitel i via dežela!!!!
dakle kod mene,.... ne da su ugradnju izvršili stručnjaci ... nego njihovi doktori!!!!! pa priča o nestručnoj ugradnji nikako "ne drži vodu".... ukoliko nekome sve ovo može pomoći bit će mi drago.... a sve eventualne detalje znaju Margorovci iz V.Gorice kojima se ovim putem još jednom zahvaljujem... a meni preostaje da tražim druga vrata tuš kabine i da još dugo osjećam gorčinu kad pogledam oštećenja na kadi i vratima. Hvala dragome Bogu da nikoga nije bilo u kupaonici kad se to dogodilo, a Vama slovenci ____________ (....dopunite sami......)

Just a Girl
24.03.2011., 12:34
koje horor price s kolpinim kabinama :eek: :horor:.
dosad sam mislila uzeti bas njihovu tus kadu i kabinu a sad vise nisam tako sigurna :o. kojeg proizvodjaca preporucate kao alternativu? s cim ste zadovoljni? a da je otprilike u cjenovnom rangu kolpe...

Kladi
24.03.2011., 15:44
koje horor price s kolpinim kabinama :eek: :horor:.
dosad sam mislila uzeti bas njihovu tus kadu i kabinu a sad vise nisam tako sigurna :o. kojeg proizvodjaca preporucate kao alternativu? s cim ste zadovoljni? a da je otprilike u cjenovnom rangu kolpe...

Aquaestil iz Ozlja

za njihove proizvode nikad se ovako nešto nije čulo:ne zna:

Just a Girl
01.04.2011., 13:08
nakon ovih zastrasujucih prica s kolpinim kabinama, ja narucila reflex. tus kada kolpina, kabina reflex.
jel ima neko reflex kabine? kako ste zadovoljni?

tiziana
01.04.2011., 15:51
Super zadovoljna Kolpinom tuš kabinom koja ima i neki vid saune.

Halo Effect
02.04.2011., 04:40
Mislio sam da je ovo anti reklama jer su se uglavnom javljali ljudi koji bi na kraju imali max desetak postova u par godina, al kad se Casio javio onda je "genuine problem" :D
Ne vidim slike (cenzuriran mi je imiđ šak), ali ako je staklo u tisuću komada onda je to kaljeno sekurit staklo kao i na automobilima (bočna stakla a nekada davno i vjetrobrani). I da je netko bio u kupaoni ništa mu se ne bi trebalo (NE BI TREBALO) dogoditi. To je staklo tu radi sigurnosti ukućana. Posebno je važno da stakleni stolovi u kući (dnevni boravak ili kuhinja) budu od toga stakla. Djeca su nespretna, u igri se znaju zanijeti, posrnuti i pasti. Ukoliko ateriraju na stakleni stol, jedino što ih može spasiti teških ozlijeda je upravo - kaljeno staklo, koje se razbuca u tisuću komada a ne u nekoliko superoštrih giljotina. Naravno, još bi bolje bilo triplex staklo (sendvič staklo sa folijom u sredini. Ta folija drži raspadnuto staklo u jednom komadu).

Želim reći...nema potrebe za stvaranjem fobija od stakla kao stakla.

http://en.wikipedia.org/wiki/Toughened_glass

http://www.youtube.com/watch?v=eqV5W76U8Qg

http://www.youtube.com/watch?v=0QeLz_iUF6c

http://www.youtube.com/watch?v=HdAe3CJFA7s&feature=related

Francesca
02.04.2011., 13:54
nakon ovih zastrasujucih prica s kolpinim kabinama, ja narucila reflex. tus kada kolpina, kabina reflex.
jel ima neko reflex kabine? kako ste zadovoljni?

imamo mi, već 4 godine sve super :)

labellisima
02.04.2011., 21:07
Mi smo u kući zatekli već ugrađenu tuš kabinu,sad me baš kopka čija je i kakva je vrsta stakla na njoj.
Kaljena staka imaju inače dosta veliku tvrdoću ali malu elastičnost, a kako je ova kabina poluokruglih vrata možda je mogućnost pucanja i veća.
Nimalo ugodno za tuširanje saznanje da se možeš naći u brdu stakla.

law_os
02.04.2011., 22:59
Kako ide to s garancijama za tuš kabine od Kolpe i Aquaestila? Imaju li servisnu mrežu u cijeloj HR ili..?

tiziana
03.04.2011., 08:18
I nakon pet godina do nas dojuri serviser Kolpa Sana kada god treba promijeniti mlaznice za hidromasažu u tuš kabini (klor u vodi?), tri puta do sada. Samo mu javimo mailom da dođe.
Mislim da pokriva određeni teritorij u Hrvatskoj, nisam sigurna. Ne znam koliko je točno trajala garancija, ali nam ne uzme više od 50 kuna, uključujući i novu mlaznicu.
Vrata od kabine su jako lagana (staklo ili neka otporna plastika?) i jednostavno se čiste, a i ako se ne čiste tjedan ili dva, na njima ne ostaju tragovi vode ili čega već.

leona4
13.04.2011., 12:25
Ima li netko tuš kabinu postavljenu na pločice...tj. gdje su jedna ili dvije strane tuš kabine staklene ostalo je zid i pod u pločicama?

Koje pločice u tom slučaju najbolje odabrati? Kakvo je iskustvo sa vodenom plijesni i kamecem u tom slučaju?

Hvala!

Poštarelo
17.07.2011., 12:56
Planiram nabavku tus kabine sa kadom 90x90, koliko ste platili kolpine?
Ogranicen sam budgetom na oko 1700kn, ima neka preporuka u tom rangu?
Ove iz Bauhausa i Baumaxa mi bas ne ulijevaju povjerenje

Filipa
21.08.2011., 20:07
Bok svima!

Jel zna netko gdje bi mogla kupiti malu tuš kadu 70x70 cm, polukružnu...? Proizvodili su iste prije jedno 10 godina, imam takvu, ali budući da sam imala podstanare sad ju moram mijenjat jer je pukla na sto komadića, ali nigdje ne mogu naći tako malu...ova stara je kupljena u Trstu, sad je tamo isto više nemaju+pregledala sam ove poznatije centre, ništa...

Kladi
21.08.2011., 20:17
ne znam ti odgovoriti, ali pokušaj nazvati proizvođača aquaestil, predstavništvo u zg. isto tako kolpu i montkemiju pa pitaj da li ih uopće imaju u svom proizvodnom programu.

Filipa
21.08.2011., 20:50
hvala ti, pogledala sam sad na netu, imaju 70x70, ali samo kockaste...kao i svi ostali, a to je još uvijek preveliko za moju kupaonu. Sutra ću ih nazvati da vidim da li rade po narudžbi:)

pbaburic
29.08.2011., 11:43
Prije 4 godine sam dobio moždani udar. Dolazila mi je medicinska sestra koja me je prala 3 puta tjedno. Sada je izgleda došao kraj, pa me zanima kako da nađem i gdje pleksiglas pregradu sa kojim bih si složio curenje od tuša dok se perem?
U kadi mi je plastični stolčić na kojem sjedim dok s tuša curi voda.

Kladi
29.08.2011., 16:14
Prije 4 godine sam dobio moždani udar. Dolazila mi je medicinska sestra koja me je prala 3 puta tjedno. Sada je izgleda došao kraj, pa me zanima kako da nađem i gdje pleksiglas pregradu sa kojim bih si složio curenje od tuša dok se perem?
U kadi mi je plastični stolčić na kojem sjedim dok s tuša curi voda.http://www.kolpasan.si/image2/1237.jpg
kolpa-san

ima ih vodotehnika, abc interijeri, feroterm.....

jadranka183
31.08.2011., 05:56
noćas u 1 sat mi je eksplodirala tuš kabina od kolpa sana tkp 80/ek,kome se obratiti.ugrađena je 16.04.2009.

Tena33
31.08.2011., 12:03
a joj...zafrkana stvar, možda najbolje tamo di ste je kupili, ako to prodaju onda bi trebali znati kako možete riješiti taj problem. Garancije vjerojatno nemate nikakve pogotovo ako je nisu oni ugrađivali...a joj...sretno!

Aoife
31.08.2011., 12:59
Prelistaj malo iskustva po ovoj temi, ima ih već dosta kojima se desilo to isto

Kladi
31.08.2011., 15:20
opet Kolpa:rolleyes:

A.L.I.C.E.
13.09.2011., 14:41
ljudi, oprostite ako sam na krivoj temi, ne znam gdje da se obratim... ali... problem je sljedeći... kupili smo tuš-kabinu, sami smo odradili prijevoz, međutim, kad smo otpakirali paket kod kuće, dočekalo nas je iznenađenje. cijela jedna staklena stijenka bila je rasprsnuta u tisuću komadića. u trgovini naravno tvrde da se staklo razbilo prilikom transporta što je zapravo nemoguće. zašto se nije sve razbilo?! staklena stijenka je bila zapakirana razbijena. naravno, ne priznaju garanciju. kome se obratiti?

Kladi
13.09.2011., 15:07
uh-uh-uh....ne znam....iskreno, sumnjam da će ti priznat:ne zna: bojim se..

A.L.I.C.E.
13.09.2011., 16:32
hm.. da.. teško je dokazati da je bilo tako zapakirano..

Septembar
02.12.2011., 11:34
Cao, trebam pomoc
da li netko zna da li u hr Bauhaus ima ovakvih vrata za tus

http://www.bauhaus.se/zoom-decor-dusch.html

Pisala sam Bauhausu u hr ali nitko mi ne odgovoara

Ako nema tu znate li gdje ima

Tinchy_09
05.12.2011., 18:22
Pozdrav... Evo imam jedno pitanje... Kako upravo uređujemo kuću, došli smo na ovakvu ideju za tuš kabinu (na slici)... znači bez one kadice dolje... Da ima samo stakla koja se otvara poput vrata (ok, na slici su klizna, ali ovo je najsličnije što sam uspjela pronaći :) )
Moje pitanje jest, jesu li takve tuš kabine bez kadice dovoljno sigurne.. Tj hoće li bez te kadice curiti voda ispod pločica... Znam da ispod pločica ide posebna hidroizolacija no kako smo pričali sa raznim ljudima o tome, jedan čovjek nas je upozorio da je to vrlo opasno upravo zbog problema opisanog gore jer da ako nam voda uđe u podove, da će nam se cijela kuća natopiti vodom :/

Zanima me postoji li zbilja takva opasnost???

slika:
http://img24.imageshack.us/img24/7254/130943.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/24/130943.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

(valjda se vidi slika, ovo mi je prvi pokušaj stavljanja)

Danny1
05.12.2011., 19:32
Pozdrav... Evo imam jedno pitanje... Kako upravo uređujemo kuću, došli smo na ovakvu ideju za tuš kabinu (na slici)... znači bez one kadice dolje... Da ima samo stakla koja se otvara poput vrata (ok, na slici su klizna, ali ovo je najsličnije što sam uspjela pronaći :) )
Moje pitanje jest, jesu li takve tuš kabine bez kadice dovoljno sigurne.. Tj hoće li bez te kadice curiti voda ispod pločica... Znam da ispod pločica ide posebna hidroizolacija no kako smo pričali sa raznim ljudima o tome, jedan čovjek nas je upozorio da je to vrlo opasno upravo zbog problema opisanog gore jer da ako nam voda uđe u podove, da će nam se cijela kuća natopiti vodom :/

Zanima me postoji li zbilja takva opasnost???

slika:
http://img24.imageshack.us/img24/7254/130943.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/24/130943.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

(valjda se vidi slika, ovo mi je prvi pokušaj stavljanja)

Imala sam prilike vidjeti posljedice loše izvedenog tuša....zaista je polako voda prodirala kroz fuge (bile su obične umjesto silikonskih, ali nije to bila jedina greška) i ta vode je počela izbijati na zidu hodnika.....dakle van kupaone! Nakon toga sam gledala drugog majstora koji je istu tu tuš kabinu radio ponovo: postavio je nekoliko različitih slojeva (zapravo, neki slojevi nisu postavljani nego su to bili premazi) i trajalo je to ca. 7 dana (svaki sloj se morao dobro osušiti). Koliko znam sada je sve ok. Ja isto planiram u kupaonama takve kabine. Prekrasne su mi! Najbitnije je da je dobro izvedena izolacija.

Elle Vk
05.12.2011., 19:53
Ja imam takvu tuš kadu i meni je za sada savršena. Fuge su bisazzine kao i pločice, a ispod je hidroizolacija normalna. Važno je da imaš i dobar odvod koji odvodi veću količinu vode (ja imam viega kanalicu 120 cm).

Tinchy_09
06.12.2011., 10:09
Hvala na odgovorima :)
Znači, najbitnije je nabaviti dobrog majstora koji zna svoj posao :)

Danny1
06.12.2011., 10:40
Hvala na odgovorima :)
Znači, najbitnije je nabaviti dobrog majstora koji zna svoj posao :)

Kad nađeš - javi :)!! Ovaj gore opisani je zdimil skup sa svojim znanjem u Njemačku..... (nije ni čudo - tamo je i steko isto to znanje) :rolleyes:

Jenjas
17.12.2011., 08:48
Redom..bitna je izolacija ispod pločica, nagib pločica prema (preporučujem) linijskom sifonu i dobra izrada staklene tuš kabine (moje područje) :mig:

..moja jedna preporuka da se tuš kabina napravi ispod nivoa kupanone za barem 1 cm..sa time ste dobili malu nevidljivu kadicu koja onemogućava vodi da ide van tuša, i još jednom pravilan i dobar pad prema sifonu.. :kava:

seceruuu
22.02.2012., 21:56
dali netko zna gdje mogu kupiti brtve za tuš vrata, inox ručkice i nosače za vrata, jer imam staklo od 1 cm ali mi trebaju ti rezervni djelovi

wob
17.08.2012., 09:50
Pozdrav ljudi ..

Gotovo ljeto , zadnji gosti odlaze .. Meni u dva kupatila ostaje kao da je tsunami prosao . Nove dvije tus kade sa kabinama koje sam kupio u Baugausa pocetkom ljeta su se raspale . Kada ( pod) je pukao na nekoliko mjesta , klizna vrata su ispala iz vodilica . Uglavnom sve se raspalo . Tko je krivac , nekvalitetna tus kada i kabina od 1200 kn ili greska vodoinstalatera pri postavljanju , to me uopce ne zanima. Zelim dvi kvalitetne tus kabine kupit . Sta kupit , gdje gledat , koja marka ??
Vodite racuna da se radi o apartmanima , stotine turista tu prolazi i treba bit kvalitetno !!

DUJE3
17.08.2012., 11:05
Pozdrav ljudi ..

Gotovo ljeto , zadnji gosti odlaze .. Meni u dva kupatila ostaje kao da je tsunami prosao . Nove dvije tus kade sa kabinama koje sam kupio u Baugausa pocetkom ljeta su se raspale . Kada ( pod) je pukao na nekoliko mjesta , klizna vrata su ispala iz vodilica . Uglavnom sve se raspalo . Tko je krivac , nekvalitetna tus kada i kabina od 1200 kn ili greska vodoinstalatera pri postavljanju , to me uopce ne zanima. Zelim dvi kvalitetne tus kabine kupit . Sta kupit , gdje gledat , koja marka ??
Vodite racuna da se radi o apartmanima , stotine turista tu prolazi i treba bit kvalitetno !!

Jeftino i kvalitetno:ne zna:
Ne ide....
Kvalitetne tuš kade ; Villeroy & Boch, Duravit, Laufen, Huppe.....kabine ; Inda, opet Hueppe, Ducca...
Jednostavno spoj jeftinog i kvalitetnog ne ide, više ti ni Kolpasan nije jeftin...nešto što bi koliko-toliko moglo zadovoljit tvoje prohtjeve je možda naš Aquastil....ali pazi o kojoj se linij radi.

wob
17.08.2012., 11:07
Pa nisam ni napisa da zelim jeftino. Do 1000 eu za dvije tus kade sa kabinama. Jel to ok cijena ?

DUJE3
17.08.2012., 12:38
Pa nisam ni napisa da zelim jeftino. Do 1000 eu za dvije tus kade sa kabinama. Jel to ok cijena ?

Za te novce od ovih navedenih proizvođača, jedino ti aquastil onda dolazi u obzir, sve ove ostale tvornice su puno, puno skuplje....
Pogledaj linije Tempo iz programa aquastila...
S tim da bi ti nešto preporučija, svaku akrilnu tuš kadu, bez obzira na njeno podnožje, ja bi "pojačao" s ytongom, matunima, bilo čim....

wob
17.08.2012., 12:47
Nisam siguran da sam razumio. Kakvi matuni ?? Di ima u splitu to izest ?

DUJE3
17.08.2012., 13:37
Nisam siguran da sam razumio. Kakvi matuni ?? Di ima u splitu to izest ?

po "domaći", kažeš meštru, vodoinstalateru, da ti tuš kadu "pocoka"( jasno ako uzimaš akrilnu, plastičnu tuš kadu, kod keramičke, naravno, ovako nešto ne dolazi u obzir )....znat će on šta je to, ako ne zna šta je to, ne uzimaj ga....
Nego Slavene, jesi ti to ? :rofl:

Sponza ri
05.09.2012., 21:18
U potrazi sam za tus kadom (ukljucujuci vrata) i osim onih kineskih od 1000kn nisam naletjela na nista u slicnom tj. nesto vise, cjenovnim rangu.

ima li kada do 2000kn neke srednje kvalitete? ne trazim nesto posebno, osim da su vodilice za vrata dugotrajnijeg vijeka trajanja i da jednostavno kada nije teska za odrzavanje.
kakve su greenline?

nova sam u svemu ovome i ispricavam se na eventualno pogresnoj terminologiji no molim za savjet :)
je li bolje u startu dati nesto vise novaca ili postoje pozitivna iskustva i s jeftnijim kadama?

hvala :grli:

btw. trazim polukruznu 80x80

Kladi
05.09.2012., 21:22
zar nisi naišla na kolpa-san i aquaestil?
prve slovenske, druge naše

Sponza ri
05.09.2012., 21:39
jesam, ove druge, hrvatske.
napravio mi covjek ponudu u bauhausu, oko 4000kn bi me izaslo :/
i u jadran impexu sam dobila ponudu, 3700, mislim da je isto aquaestil.
kada oko 1000kn
vrata nesto vise od 2000kn
i faking pdv 25%

kolpa san su skuplje koliko sam cula, no ici cu i njih pogledat.

vidjela sam u pevec katalogu greenline, nisu skupe i naisla sam na jednu vizualno gotovo identicnu jednoj skupljoj koja mi se svidja, sunset linija. no sumnjam da je kvaliteta priblizno slicna. svakako cu ici pogledat.

Kladi
05.09.2012., 21:52
znam da i montkemija radi kade.
ima li kod tebe vodotehna pa da pogledaš?

Sponza ri
05.09.2012., 22:09
mislim da nema.

moguce da se cijene dosta razlikuju za iste/slicne artikle u razlicitim trgovinama?

predrag3003
17.09.2012., 22:05
Još jedna vrata na kolpinoj kabini su se raspala na komadice...:( Danas oko 12h, srecom nikog nije bilo u kupaoni. Kupljena prije 4 godine u Ferotermu. Da li se moze nekom javiti vezano uz to, buduci da je očito riječ o tvorničkoj grešci jer ima već previše takvih slučajeva.

casio
18.09.2012., 07:45
Još jedna vrata na kolpinoj kabini su se raspala na komadice...:( Danas oko 12h, srecom nikog nije bilo u kupaoni. Kupljena prije 4 godine u Ferotermu. Da li se moze nekom javiti vezano uz to, buduci da je očito riječ o tvorničkoj grešci jer ima već previše takvih slučajeva.

Možeš se javiti izravno u Kolpu ili fero Term, ali nema ti tu pomoći.
Meni se to dogodilo, eksplodirala su u zoru i raspršila se u komadiće ne veće od nokta. A zamisli dijete tuširamo u toj kabini svako veče. Kad me infarkt nije pogodio neće nikada i kad im to sve nisam odnio i strusio na glavu.

Naravno, ni nakon 20 mailova i pisama, nisu htjeli priznati da je to do njih već su nas optužili da nismo održavali kabinu. A žena mi oko te kabine visi više nego oko mene.:D te protiv kamenca, te protiv bakterija, te cilit te ovo te ono....ali džabe. Nigdje u uputama nema upozorenja na te klizače jer misliš da su napravljeni tako da će funkcionirati bez obzira što su u dotiaciju sa vodom (hrđa, kamenac....). Ma vraga, kineska sranja ubačena u kolpu.

Problem nastaje u klizačima (kotačićima), jer se oni blokiraju od nakupine kamenca, vrše pritisak na staklo jer prilikom blokiranja ti ih u principu fizički vučeš ali oni se ne rotiraju i tako dolazi do pucanja stakla.

SAVJET ZA UBUDUĆE: jednom mjesečno obavezno skinuti klizače, namočiti ih u ocat ili pošpricati sredstvom protiv kamenca (svejedno bitno da skineš kamenac), dobro očistiti, osušiti i nauljiti WD sprejom. A jednom godišnje promjeniti klizače (moja preporuka).
Ima ih samo u Fero Termu i jedan košta 80 kn, ja kupio prije 2 tjedna.
Gornji klizači nisu toliki problem, jer do njih voda rijetko dolazi, već treba obratiti pažnju i redovito održavati donje klizače.

Na žalost to je jedini način, naručiti novo staklo i ubuduće paziti-redovito skidati i održavati.

Još važnije: servis koji će ti doći promjeniti staklo će ti za svaki klizač naplatiti mslim oko 180 kn, zato si ih odi kupiti sam u Fero-term za 80 kn. Jbga 4 komada samo za dolje x 180 kn nije isto što i 4 komada po 80, a još imaš i 4 komada za gore, znači ukupno 8 komada.
Pa ti sad računaj + staklo.:504:

Ako sam pomogo bit će mi drago.

smoky 9999
10.10.2012., 16:53
Zna li netko otprilike koliko bi koštala najjeftinija tuš kabina sa kadicom, nova naravno.
Hvala.

liberty_pu
12.10.2012., 08:56
poštovani,

trebam savjet:
umjesto stare tuš kabine ugradio bi novu, ali razmišljam između par kutnih modela različitih proiuzvođača (radi se o kutnoj kadi 90x90x190)
1. voxort na akciji u ferotermu po nekih cca 1.800 kn - ima po dva klizača (4 klizača po vratima) + staklo 6 mm + u ferotermu kažu da je to njihova robna marka lpa da su im svi dijelovi lako dostupni i dobavljivi + magnet zaista jako zatvara vrata + vrata se dolje mogu otlačiti radi lakšeg čišćenja

2. kolpa san Q-line u ferotermu nekih 1.800 kn - vrlo slična voxortovoj, ali ima staklo 5 mm, slabiji magnet i nema duple klizače

3. kolpa san orion TKK 90 u ferotermu nekih 3.100 kn za gotovinu - iskreno ne vidim neke posebne razlike u odnosu na Q-line, a cijena je znatno veća

4. Delta Sara kabina - nisam ju vidio uživo, košta cca 2.500 kn

Iskreno - najviše me privlači gore navedeni Voxort no strah me je da li će njegov bočni profil (koji se hvata za zid) preći izbušene rupe na pločicama od bivše kabine. Naime taj profil na voxortu je samo 2,3 cm za razliku od npr. kolpe san koja varira od 3,5 do 4,2 cm

da li imam razloga za brigu?
ima li tko iskustva s Voxort tuš kabinama?
kakve su ove Delta tuš kabine?

HVALA!

#Leo#
27.10.2012., 15:42
Evo, molim za pomoć.
Naime, već neko vrijeme sam u potrazi za tuš kabinom koja treba imati tri staklene stranice, (znači, nemam, mogućnost staviti tuš kabinu u kut, nego na ravan zid). Dimenzije koje bi bile idealne su 80 * 100 cm, s time da bi mi bilo draže da su vrata klizna,ali i vrata na pante su opcija.
Do sada sam dobio par ponuda od privatnika za izradu takve izvedbe koju tražim, od kaljenog stakle 8 mm debljine, a cijene se kreću cca 7800 do 10000 kn bez pdv-a.
Da li je moguće proći jeftinije, pitam iz razloga što smo žena i ja obišli 10-ak salona kupaonske opreme, i samo u jednom smo naletili na tuš kabinu sa 3 staklene stranice.
Evo stavljam i dva linka, cijenio bih bilo kakav savjet gdje da potražim nešto slično.
LP

http://lh4.ggpht.com/--EYJnvsU2NA/TM...2520stakla.jpg

http://www.tuskabine.com/wp-content/...dovratnika.jpg

Kakadu
27.10.2012., 16:11
kod mene je obrnuto: jednoj kupaonici tuš kada dimenzija 80x80 bit će mi s 3 strane okružena zidom, tako da vjerojatno ne mogu nabaviti tuš kabinu, nego samo tuš kadu i namontirati nekakva klizna vrata s ove jedne slobodne strane. malo sam guglala, ali ništa pametno nisam pronašla o toj opciji. ima li netko sličnu kadu ili zna što da tražim i gdje?

Elle Vk
28.10.2012., 18:51
Kakadu tuš kade 80x80 imaju skoro svi, a 80 ti je premalo za klizna vrata - morat ćeš staviti obična. Međutim to nije problem naći.
Leo, ono što ti tražiš sam vidjela u Ferotermu i Termocommercu u Zgu kad sam ja tražila. Ako i nema izloženo, puno proizvođača to ima u ponudi (pa čak i Kolpa, Inda a ima i jeftinijih)

maystor1
28.10.2012., 20:26
http://www.kms-prom.hr/tus-kabine-duka/118-189

Ja sam fasciniran ovim...

Nema klizača,okova...samo staklo i nosač.

Dolje kadica od akrila ,niskopodna,sifon u glazuri, estrichu..

Inače imao sam polukružnu tuš kabinu s vratima bez točkića, s klizačima koji su gore klizili po alu profilu koji je odmah bio i okvir držač akrilnog stakla.Jedna fiksna ploha i vrata, mana je bila ta što sam je našao samo u kombinaciji od 70 cm, sve skupa, pa je bilo malo usko...malo malo pa bi se iz kupatilo čulo lupanje lakta o stranicu...

Za svaku preporuku, nije bilo točkića, pa se nije imalo što kvariti, eventualno podmazati s vremena na vrijeme...plastika na staklu blago zamućena, ne vidi se kamenac uz normalno održavanje, sigurnost zajamčena, sto puta sam zapeo i samo se savija, ne puca kao staklo...istalacija je bila laka, vodilice u zidu su bile utiplane a vrata i fisni dio sam samo "ubacio" između dva zida u dvije vodilice..poslije malo silikona i voila..

Ali eto zaljubih se u walk in...i trenutno je kut kupatila razrovan, a opcije se razmatraju...

http://www.1klik.hr/pretraga/1/9/V2FsayBpbi4udHXFoQ==?Walk%20in..tu%C5%A1

http://www.uredidom.com/Portals/0/Interijeri/tus_kabine/tus_kabina_03.jpg

http://www.akvabutik.com/images/tu%C5%A1-kabina-pivot-vrata-1500mm-510892_6970.jpg

libertas30
31.10.2012., 12:58
Pozdrav svima.Kupujemo stan, pa ćemo trebati i mjenjati postojeću tuš kabinu.Zanima me kod skidanja stare tuš kabine i tuš kade, da li se može iskoristiti postojeći stup i tuš ilil se i to mora zamjeniti?
Zbog malog prostora odgovaraju nam jedino dimenzije od 80x100 cm, a pošto smo iz manjeg mjesta moramo naručivati online i bez montaže, pa me još zanima da li je montaža jednostavno skini stare elemente i postavi nove ili je malo kompliciranije?
Dobili smo sljedeću ponudu pa me zanima vaše mišljenje:
KOLPA TUŠ KADA RUMBA 100X80/O 1 KOM 1.709,300
KOLPA TUŠ KABINA ORION TKK 80X100/CH SILVER 2.788,97

To izađe negdje oko 4500 kn.E sad ako mi uz to treba i stup (ili kako se već zove) onda je to dosta visoka cijena.
Šta mi još uz tu kadu i kabinu treba da bih dobio gotov proizvod?

svastamorac
31.10.2012., 13:09
Jesi razmišljao da zidaš tuš kadu? staviš pločice i vrata

libertas30
31.10.2012., 15:42
Ma kupaonica je već uređena, ima dobre pločice i sve ostalo, jedino je tuš kabina mala (80x80) i želimo ej zamjeniti novom, većom, i usput povećati prostor jer bi nam 100x80 bilo taman dovoljno.Znači nikakvi drugi radovi osim zamjene tuš kade i kabine

free spirit
31.10.2012., 16:04
Dobili smo sljedeću ponudu pa me zanima vaše mišljenje:
KOLPA TUŠ KADA RUMBA 100X80/O 1 KOM 1.709,300
KOLPA TUŠ KABINA ORION TKK 80X100/CH SILVER 2.788,97

ja imam isto tuš kadu rumba (120 x 80), ali sam zbog iskustva forumaša s kolpinim tuš kabinama uzela aquastil kabinu, a ne kolpu.

pogledaj malo ovu temu detaljnije, pa ćeš vidjeti zašto.

cici1810
01.11.2012., 16:29
Mi imamo Reflex, doduše imamo zadanu nišu pa su u pitanju samo vrata. I iznimno smo zadovoljni.
U Zagrebu ih drži Volfprom.

MARSILdoo
09.11.2012., 15:39
Prije mjesec dana smo si sami sazidali tuš kadu i nikada više ne bi kupio neku plastičarku!:D

quadzilla
09.11.2012., 17:16
Kako ste napravili? Samo od pločica "kadu"? Može neka slika. :=)

#Leo#
10.11.2012., 14:36
Situacija se malo promjenila, naime, kako je kupaonica malih dimenzija, ipak smo se odlučili na tuš kabinu 80 x 80 cm.
Dakle, i klizna vrata otpadaju, u igri su isključivo vrata na pante.
Ako netko zna gdje bi se mogla nabaviti takva 80 x 80 TROSTRANA tuš kabina (dakle, samo ne za "u kut" nego prislonjena uz ravan zid) od kaljenog stakla, "modernog" i "čistog" izgleda (bez okvira, samo okovi, pante,vrata, kaljeno staklo) molim lijepo da se javi....
Također pozivam sve koji se bave takvim radovima da bez ustručavanja daju svoju ponudu na PM, evo podataka :

tuš kabina 80 x 80 x 200 cm (visina)
kaljeno staklo 6 ( ili 8 ) mm
vrata na pante

Dakle, na umu imam nešto ovakvo (vrata mogu biti duž cijele stranice) :

http://www.livinghouse.co.uk/acatalog/shower-goldfish-3-sided-glass-enclosure.jpg

Hvala svima unaprijed.

dallylee
28.12.2012., 01:30
Evo i meni se upravo veceras rasprsnulo staklo od KOLPA SAN tus kabine. Samo od sebe, nitko nije bio u kupaoni.. doslovno je eksplodiralo i ostavilo srapnele stakla u vratima.
Vidim da se i drugima desavalo te je ocito da je problem u losem proizvodu koji je potencijalno opasan i proizvodjac bi trebao na proizvodu jasno naznaciti "Postoji opasnost od teskih ozljeda prilikom spontanog prsnuca stakla!"

Zanima me jeli itko uspio rijesiti spor sa kolpa san tvrtkom ili distributerima u HR?

Koliko uopce kosta to novo staklo?

Epos
28.12.2012., 09:40
ajd nek mi neko objasni zakaj hrvatine MORAJU imat najskuplji tus(kolpa) i staklene stjenke kabine? kaj fali plasticnima? kaj kod nas nije recesija?

baj d vej imam doma duboku polukruznu montkemijinu kadu 90x90 sa nekom ceskom kabinom sa plasticnim stjenkama i nema sanse da itko skuzi razliku da li je to staklo ili nije-pa cak i da se lupa po tome.

to sve sam prije par godina kupil u DID zapresic i zaista imaju povoljne cijene. ne radim tam nit imam veze s njima no stvari koje prodaju su 2 klase iznad kineskog smeca koje prodaju po bauhausu/baumaxu/pevcu a nisu preskupe.
montkemijine kade su vrhunske (tad su preselili proizvodnju iz zapresica negdje prema bosanskoj granici) i te ceske kabine su odlicno napravljene.
http://www.uredisvojdom.com/firm-products/273/did

jeeeRajt
29.12.2012., 12:57
mislim da se nitko neće truditi objasnjavati prednost stakla nad plastikom, jer ima previše aspekata od estetike do brige za okoliš :kava:

Epos
29.12.2012., 20:33
mislim da se nitko neće truditi objasnjavati prednost stakla nad plastikom, jer ima previše aspekata od estetike do brige za okoliš :kava:

nema se ko kaj truditi kad nema nekih prednosti- eto dodji meni doma i probaj skuziti jel plastika ili staklo ... nebus bil siguran 100% :)
velim da to nije onaj šrotex iz pevca ili baumaxa nego nekaj puno boljeg pristupacne cijene...

invisible f
11.01.2013., 18:42
Dragi ljudi,
gdje bi u Zg mogla kupiti ovako nešto?
http://www.aedilis-interijeri.com/VRATA-ZA-TUS/VRATA-ZA-TUS-SAMO-NEW-CEE/flypage.tpl.html
Naime, trebam samo obična vrata, širina je 97 cm tako da ne bi htjela nekakvu kliznu verziju. Kakvo staklo se najjednostavnije održava? Kolika je standardna visina vrata za tuš?
Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći.

Kladi
11.01.2013., 19:01
ovi proizvode:mig:
http://www.staklorez-buric.hr/katalog-20-staklene-tus-kabine.php

invisible f
11.01.2013., 19:09
70-ak km od Zg, dok mi uračunaju dostavu, i sve što uz to ide - mogla bi kupiti i neku markiranu (za koju nemam love) :-(....

Kladi
11.01.2013., 19:20
pa oni su svaki dan u zagrebu, kaj misliš da je pregrada ko milano??:zubo:

zovi, pitaj pa ćeš onda znati.

kaktak
12.01.2013., 15:40
ja sam stavio staklo na tuš kadu od staklorez Burić doo izrađena po mojim mjerama i željama
i svaki dan su u Zagrebu i koliko znam ne naplačuju dostavu jedino se čeka malo na isporuku

Stjepan38
16.01.2013., 16:51
Dragi ljudi,
gdje bi u Zg mogla kupiti ovako nešto?
http://www.aedilis-interijeri.com/VRATA-ZA-TUS/VRATA-ZA-TUS-SAMO-NEW-CEE/flypage.tpl.html
Naime, trebam samo obična vrata, širina je 97 cm tako da ne bi htjela nekakvu kliznu verziju. Kakvo staklo se najjednostavnije održava? Kolika je standardna visina vrata za tuš?
Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći.

Takva tuš vrata možeš pronaći u Kera termu (Šubićeva), od Aquaestila, zovu se Oasis 2D. Obavezno ih naruči sa premazom protiv kamenca, odlična stvar. Puno ćeš ih lakše održavati!!

Morgan...
22.01.2013., 20:42
Danas mi postavljali kolpa san kabinu i jedno mi je staklo samo od sebe eksplodiralo,,, to se čulo kao pucanj pištolja, :eek: ,,, staklo je bilo u milijun komadića i došlo mi je sve do ispod kuhinjskog stola,,, (a wc mi i nije baš blizu kuhinje),,, troje ljudi je u tom trenutku bilo u wc,,, ja san se toliko prepala,,, bilo je grozno,,, nikome nije bilo jasno od čega je toliko eksplodiralo,,,, sad čitan vaše komentare i žao mi je šta to nisan prije pročitala jer onda sigurno nebi kupila tu kabinu,,, sad bi me i bilo strah tuširat se u toj kabini, kad sam vidila kako to izgleda,,, slučajno takneš prstenom ili ručkom od tuša to bi se sve opet raspalo,,,, mislim da ću kupit sve plastične komade i zamjenit ove staklene,,, bit ću mirna znajući da opet onako neće eksplodirat je ono je bilo strašno!!!!!

delph
30.01.2013., 14:51
Dragi forumaši molio bih vas za pomoć oko izbora tuš kabine /kade .... ne mogu se odlučiti oko ova dva modela...

http://weltbad.at/product_info.php?info=p5_modell-amsterdam-165-cm.html

http://weltbad.at/product_info.php?info=p30_modell-granada.html
....
malo ste me prestrašili vašim iskustvima oko puknuća stakla na tuš kabinama... na obje ovdje vidim da je sigurnosno staklo
....ako je netko upućen u cijene molio bih vas da mi odgovorite da li su cijene ok ili se kod nas u HR može kupiti bolja stvar za isto novaca

unaprijed zahvaljujem svima na odgovorima

silent water
03.02.2013., 11:50
Poštovani znalci
Ovako.
Počeo sam s uređenjem prostora za kupaonu i sad slijedi instalacija vode i struje
Pitenje koje imam je gdje pustiti priključke za hidromasažnu tuš kabinu a usput ako netko zna kako to isto stoji sa hidromasažnom kadom
dakle na kojoj visini i da li u kutu, sredini ili gdje već
Postoji li opće neki standard ili sve ovisi o kadi ili kabini
Naime sad baš i nisam u stanju da kupim sve a kad se kupaona sredi možda mi se svidi neka druga izvadba

no u principu tuš kabina 95X95
a kada 140x140 polukružna
naime takav je prostor i to se uklapa
hvala

gospođo
04.02.2013., 20:20
Zanima me jel netko zna gdje se u Osijeku i okolici može pronaći tuš kabina koja ima tri strane staklo (plastiku.. svejedno), a s jedne strane zid. hvalaa

Elle Vk
05.02.2013., 21:39
Zanima me jel netko zna gdje se u Osijeku i okolici može pronaći tuš kabina koja ima tri strane staklo (plastiku.. svejedno), a s jedne strane zid. hvalaa

U Termocommercu (npr Inda) i Ferotermu

pikzibner7
27.02.2013., 23:15
Sličan problem -tuš kada netipičnih dimenzija 90x70 će ići uz jedan zid, opcija je da ćemo možda raditi jedan zid od staklene cigle. U svakom slučaju bi tuš -kabina bila od plastičnih panela, i da se po mogućnosti svaka stranica sastoji od tri -četiri panela, kad se sklopi, da zauzima čim manje mjesta. Zna li netko koja firma radi tako nešto po mjeri? Sve što sam do sada našao su kabine od stakla.

armand82
08.03.2013., 08:55
Pozdrav ljudi!!! Vidim ovdje ima puno vas kaj svašta znate,pa ajde mi pomozite pliz. Krećem u preuređenje kupaonice i prvo tražim kadu,ali...ja tražim tj. pokušavam nać pravokutnu duboku tuš kadu cca. 100-110 x 80-90(dubine 30). Našao sam ja,ali preko granice!!! Jel možda netko negdje vidio tak nekaj kod nas?

Kladi
08.03.2013., 14:20
Pozdrav ljudi!!! Vidim ovdje ima puno vas kaj svašta znate,pa ajde mi pomozite pliz. Krećem u preuređenje kupaonice i prvo tražim kadu,ali...ja tražim tj. pokušavam nać pravokutnu duboku tuš kadu cca. 100-110 x 80-90(dubine 30). Našao sam ja,ali preko granice!!! Jel možda netko negdje vidio tak nekaj kod nas?koliko vidim, ima na str.6 http://www.aquaestil.hr/e-katalog/akatalog_tus_2012/
Aquaestil :top:

Partfiš
08.03.2013., 14:37
Moze pitanje za nekoga tko je to radio.

Doma planiramo malo renovirati i napraviti tus kadu bez kade tj. samo plocice i sifon na podu a okolo staklene stijene (na dvije strane).

Koliko je skuplje u odnosu na postavljanje obicne tus kabine, stavljanje plocica i staklenih stijena? Koliko su plocice uopce trajne i koliko ce drzati prije nego sto nam procuri susjedima ispod?

Svako argumentirano "za" i "protiv" ce nam dobro doci.

Hvala

picajzla1
08.03.2013., 15:21

Doma planiramo malo renovirati i napraviti tus kadu bez kade tj. samo plocice i sifon na podu a okolo staklene stijene (na dvije strane).

Koliko je skuplje u odnosu na postavljanje obicne tus kabine, stavljanje plocica i staklenih stijena? Koliko su plocice uopce trajne i koliko ce drzati prije nego sto nam procuri susjedima ispod?

Hvala

i mene to zanima...imam istu situaciju!

oktogon
08.03.2013., 15:48
i mene to zanima...imam istu situaciju!

Ukupna cijena puno ovisi o željenom nivou luksuza.
Razlika može biti čak i 5000 kn ovisno o dimenziji kupaonice,stanju i željenom "nivou" izvedbe.
Kod opcije standarne tuš kabine ne moraju ići "ekstra skupe" izolacije i pločice kao niti fugirna masa a kod opcije bez tuš kade mora ići "gumena" izolacija, pločice koje su barem 100 kn skuplje po m2 (naravno za cijelu površinu kupaonice)

Radio sam neku ponudu za ekstra skupo (ali i super estestsko-fukcionalno) rješenje
Radi se otprilke o slijedećem....
Širina kupaonice je cca 150 cm prva varijanta je tuš kada+staklo,"niski-plitki sifon".... tuš kada + staklo
Druga opcija je Viega sifon (onaj sa "utorom od cca 1 cm) + pločice umjesto tuš kade i sve u svemu ova opcija izašla oko 3000 kn više.
Puno ovisi i koja se opcija sifona izabere....razlika je i po 1000 kn

Naravno majstor koji će to raditi mora biti vrhunski, imati znanje,alat,iskustvo i strpljenje....a ne samo postaviti pa nek se voda zadržava ili ima kontra pad...
AKo ide tuš kada onda podne pločice mogu biti i Gorenje po 80 kn/m2 i klasična fugirna masa a u slučaju opcije bez tuš kade moraju biti skuplje poločice + epo fugirna masa + skuplje ljepilo za pločice... Što se tiče tu obloge izbor ovih koje idu za na tuš kadu je veći a cijene niže.

armand82
08.03.2013., 17:26
koliko vidim, ima na str.6 http://www.aquaestil.hr/e-katalog/akatalog_tus_2012/
Aquaestil :top:

Hvala puno,al to mi je plitko...
Nešto ovakvo bi mi trebalo http://www.noks.rs/proizvodi/tus-kabine/kby1507/ ,a ak niš ne nađem bit će prvotna opcija o kojoj su upravo počeli raspravljat - zidanje tuš kade tih dimenzija.

Kladi
08.03.2013., 19:47
Hvala puno,al to mi je plitko...
Nešto ovakvo bi mi trebalo http://www.noks.rs/proizvodi/tus-kabine/kby1507/ ,a ak niš ne nađem bit će prvotna opcija o kojoj su upravo počeli raspravljat - zidanje tuš kade tih dimenzija.
izgleda da nisi ni pogledao na str. 6. kade Krapina i Krapina S

http://www.aquaestil.hr/products.asp?cid=5

dubina im je 30cm

keramičar
08.03.2013., 20:39

Hvala

Nesto malo je skuplje, ne puno niti znacajno.
Osobno dajem prednost tuševima sa kanalicom,( ako zelite ustedjeti moze i malo skuplja varijanta podnog sifona ) gdje su na podu pločice.

Prakticnije i funkcionalnije.
Ukoliko angazirate profesionalce, obrtnike, koji ce Vam izdati racun, a samim time i garanciju na hidroizolaciju ( najbitniji dio radova ) i sve druge izvedene radove, necete imati nikakvih problema niti strahova hoce li susjedima procuriti.

armand82
08.03.2013., 20:54
izgleda da nisi ni pogledao na str. 6. kade Krapina i Krapina S

http://www.aquaestil.hr/products.asp?cid=5

dubina im je 30cm

Vidil sam ja to,al ta mi ne paše. Meni bi baš zbog oblika kupaone trebala pravokutna te dubine...

Tabby
26.04.2013., 12:31
Imamo plitku tuš kadu 6 cm - dubine, e sada tuš kabina pušta na sve strane pa me zanima da li bi bila bolja tuš zavjesa ali me strah zato kaj je tuš kada tako plitka....

nina2006
26.04.2013., 13:05
Imamo plitku tuš kadu 6 cm - dubine, e sada tuš kabina pušta na sve strane pa me zanima da li bi bila bolja tuš zavjesa ali me strah zato kaj je tuš kada tako plitka....

:confused:
Pa šta ti nisu silikonirani spojevi?
Btw. nema to veze s visinom tuš kade jer na tržištu postoje i niže od 6cm pa ne puštaju. Isto tako se tuš kabine mogu namontirati i na pločice, pa nema puštanja.
I ovo s zavjesom i kabinom ne kužim:confused: Umjesto kabine bi stavio zavjesu?

Tabby
26.04.2013., 13:51
Ma jesu silikonirali spojeve ali jako loše i onda smo još mi jednom.. Kada ne pušta, ali kabina ko luda i sada razmišljam da stavim zavjesu umjesto kabine....

nina2006
26.04.2013., 14:12
Ma jesu silikonirali spojeve ali jako loše i onda smo još mi jednom.. Kada ne pušta, ali kabina ko luda i sada razmišljam da stavim zavjesu umjesto kabine....

Čudna neka kabina ako pušta i kad je silikonirana.
Možeš ukloniti sav silikon, pa silikonirati nanovo:mig:
Uvijek je ljepše vidjeti kabinu nego one plastične zavjese kakvog god modernog uzorka bile. Osim toga kabina je puno praktičnija jer joj je namjena upravo zaštita od prkanja okolnog kupaonskog prostora. Ukoliko je misliš skidati uzmi u obzir da je sigurno pričvršćena na zid vidama. Što znači da ćeš imati rupice na mjestima gdje je bila kabina koje je potrebno silikonirati. A budući da je to mehaničko oštećenje teško će ga biti sakriti, a da se unatoč tome ne vide krpanja.

bubaspara
17.05.2013., 21:50
Molim vas jel zna netko cijenu ovih vrata (70-80 širine)..ne mogu na netu pronaći:ne zna:

http://www.kms-prom.hr/tus-vrata-oasis-2d-aquaestil/p1354

danijel983
29.09.2013., 13:52
Pozdrav! Prije svega ti se zahvalio forumašici free spirit, koja me upozorila na možebitno pucanje stakla na kolpa san kadi. E sad, koja je alternativa njima? Znači cijena do 2500kn (samo kabina), bez masaže, neprozirno staklo (može i plastika, nakon čitanja u pucanju stakla čak bi radije plastiku), najbitnije je da se lijepo zatvara, da bude kvalitetna kolko tolko, bez tih masaža, radija i nemam pojma čega sve. I stvarno sam šokiran sa tim kolpa sanom. Pa nije to zaj... da staklo samo tako eksplodira. Jel to neovisno o modelu kabine ili su samo neki pogođeni s tom pojavom?

Vwovac
29.09.2013., 19:51
Pozdrav! Prije svega ti se zahvalio forumašici free spirit, koja me upozorila na možebitno pucanje stakla na kolpa san kadi. E sad, koja je alternativa njima? Znači cijena do 2500kn (samo kabina), bez masaže, neprozirno staklo (može i plastika, nakon čitanja u pucanju stakla čak bi radije plastiku), najbitnije je da se lijepo zatvara, da bude kvalitetna kolko tolko, bez tih masaža, radija i nemam pojma čega sve. I stvarno sam šokiran sa tim kolpa sanom. Pa nije to zaj... da staklo samo tako eksplodira. Jel to neovisno o modelu kabine ili su samo neki pogođeni s tom pojavom?

Aquaestil..Dosta kvalitetne-punac ima svoju(Čikola) već 7 godina bez greške..Zapravo mijenjao je jedan ili dva nosača vrata(kotačiće) ali sjaj je tu i staklo kod nje njih nije problem....

Kladi
29.09.2013., 20:05
i ja uvijek preporučam aquaestil.

ovo do sad samo se kolpi događalo, koliko znam

cici1810
29.09.2013., 20:36
Mi imamo Reflex staklena vrata na niši u kojoj je tuš, a i moja kolegica ima Refleksovu kutnu kabinu. Mislim da je ona uzimala preko Merkura, a mi smo uzeli u Zagrebu u firmi Volf-prom. Bili su iznimno korektni i cijena je bila oko 1700 za ta moja vrata. Za kabine ne znam, ali znam da sam vidjela da su kod MErkura bili nešto skuplji.

Inače imaju sada i predstavništvo u Zagrebu, pa svakako preporučam da se u slučaju interesa raspitate za ponude i kod Volf-proma i kod REflexa Zagreb. Moguće je nekad dobiti bolju cijenu kod zastupnika, nego kod njih.

Linije tuš kabina imaju na:http://www.reflex.si/hr/tus-kabine (s time da su to samo kabine, bez kada)...

danijel983
29.09.2013., 21:29
Meni nije uvjet da kupim i kadu. Mogu je kupit bilo gdje. Svejedno mi je. Aquaestil sam vidio da košta 3200kn polukružna kabina. Jedna jedina koja je u ponudi. Valjda imaju još koju. A ovo Reflex ću svakako pogledat. Hvala na preporukama!

Kladi
29.09.2013., 21:39
kako jednu? :misli:

gledaj http://www.aquaestil.hr/products.asp?cid=11

Vwovac
29.09.2013., 21:40
Meni nije uvjet da kupim i kadu. Mogu je kupit bilo gdje. Svejedno mi je. Aquaestil sam vidio da košta 3200kn polukružna kabina. Jedna jedina koja je u ponudi. Valjda imaju još koju. A ovo Reflex ću svakako pogledat. Hvala na preporukama!
Jedno 7,8 vrsta polukružni kabina na raspolaganju... :kava:
http://www.aquaestil.hr/home.html#/proizvodi/paravani/?lang=hr&p=paravani-za-tus-kade

danijel983
30.09.2013., 08:14
Da, ali samo jedna koja nije masazna. A ja nikako nebi masaznu.

Kladi
30.09.2013., 09:19
Da, ali samo jedna koja nije masazna. A ja nikako nebi masaznu.pa o čemu ti pričaš???

masažni stup je jedno, kada drugo, staklena kabina treće!

imaš čikolu, savanu, sunset, auroru

zovi feroterm ili petrokov i pitaj njih

danijel983
30.09.2013., 09:31
Tus kabina. Ne masazna. Ne kuzim sta nije jasno. Ok, vidio sam te paravane. Trebala mi je samo jos neka firma koja radi ok tus kabine buduci da sa kolpa san ima problema. To sam dobio i ok.

free spirit
30.09.2013., 09:58
danijel, kladi ti govori da se elementi tuš kabine kupuju odvojeno. nigdje ne piše da moraš kupiti kombinaciju koju si vidio na webu. dapače, možeš kupiti kolpinu tuš kadu, aquastilovu kabinu, i već nečiju mješalicu/tuš (koja u tvom slučaju neće biti masažna, jer to ne želiš).

danijel983
30.09.2013., 16:46
Ahaaaa! A pardon! Nisam to skužio. Ja sam mislio da je masažna tuš kabina masažna. Nema odvajanja. Ok. Ali teško pronalazim zastupnike i montažere za Aquaestill. Ima jedan u Zaboku. A poslao sam i mail u Aquaestill ali mi danas nisu ništa odgovorili. I našo sam tu na forumu da uvjetuju garanciju sa montažom od njihovog montera (što je ok) a ta montaža je 2000kn. To mi se čini nemoguće tako da to tek moram provjerit. Najzastupljenija je Kolpa.

free spirit
30.09.2013., 16:57
teško pronalazim zastupnike i montažere za Aquaestill
zaleti se do abc interijera, feroterma, kreive, špine (ne mogu se sjetiti ničeg drugog, ali sigurno ih ima), pa pogledaj što se nudi i kako to izgleda u živo. ne mora biti aquastil.

danijel983
30.09.2013., 17:20
Bio sam već u Zg ali samo baumax, pevec i tu po Zagorju sam nešto gledao. Problem je u montaži. Ne mislim plaćati da mi serviser dolazi iz Zg. Ne mora biti Aquastil. Samo da nije Kolpa. Jer me toga stvarno strah. Vjerovatno ću za vikend ponovo u Zg. Inače fero term (bar na internetu) ima samo Kolpa.

oktogon
30.09.2013., 22:09
Ahaaaa! A pardon! Nisam to skužio. Ja sam mislio da je masažna tuš kabina masažna. Nema odvajanja. Ok. Ali teško pronalazim zastupnike i montažere za Aquaestill. Ima jedan u Zaboku. A poslao sam i mail u Aquaestill ali mi danas nisu ništa odgovorili. I našo sam tu na forumu da uvjetuju garanciju sa montažom od njihovog montera (što je ok) a ta montaža je 2000kn. To mi se čini nemoguće tako da to tek moram provjerit. Najzastupljenija je Kolpa.

Opa Bato...2000,00 kn
Idem ih zvati za ovlaštenje... :lol:

Kladi
30.09.2013., 23:28
Ahaaaa! A pardon! Nisam to skužio. Ja sam mislio da je masažna tuš kabina masažna. Nema odvajanja. Ok. Ali teško pronalazim zastupnike i montažere za Aquaestill. Ima jedan u Zaboku. A poslao sam i mail u Aquaestill ali mi danas nisu ništa odgovorili. I našo sam tu na forumu da uvjetuju garanciju sa montažom od njihovog montera (što je ok) a ta montaža je 2000kn. To mi se čini nemoguće tako da to tek moram provjerit. Najzastupljenija je Kolpa.pa nazovi ih direktno. imaju ured u grada mainza u zgb.

meni ju je montirao vodoinstalater vulgaris :zubo:
bitno da je stručna osoba.

danijel983
01.10.2013., 08:07
Opa Bato...2000,00 kn
Idem ih zvati za ovlaštenje... :lol:

Evo provjerio ja. Kažu da montažu mora obavljati stručna osoba (što je normalno, neću valjda ja kad nemam pojma) i ne mora biti ovlašten od njih. Garancija je samo na staklo i na krom. Jel to ok garancija? Znači nije na te vodilice.

I žena iz BMT-a, koji je jedini zastupnik koji mi odgovara, kaže da ima kabina kakva meni odgovara, Nova Luna-1940kn i za nju mi preporuča kadu Lonja 1100kn sa oblogom. Pa eto, kako vam se čini to sve skupa?

Kladi
01.10.2013., 08:56
meni ok.
ja imam novu lunu na čikoli :zubo:

e sad...hoćeš li uzeti glatko staklo ili reljefno?

danijel983
01.10.2013., 09:00
meni ok.
ja imam novu lunu na čikoli :zubo:

e sad...hoćeš li uzeti glatko staklo ili reljefno?

Meni se reljefno više sviđa. Kakvo ti imaš? I kak si zadovoljan?

Kladi
01.10.2013., 09:51
Meni se reljefno više sviđa. Kakvo ti imaš? I kak si zadovoljan?imam glatko. mislim da je lakše čistiti nego reljefno kad se unutra zavuče kamenac, klor i sve ostalo
i djeluje mi finije.
al to je stvar izbora

danijel983
01.10.2013., 11:31
Ma nije meni bitno da je refljeno. Samo bi htio da je zaamuceno. A i ovo koje sam ja gledao je izvana reljefno a iznutra je glatko. Moram jos vidit.

danijel983
04.10.2013., 07:50
Evo našo ja u Agriji, imaju na lageru, odma za isporuku. Sutra se nadam to kupit odma.

danijel983
05.10.2013., 18:38
Evo kabina je kupljena. Sa oblogom, mutno staklo. Nisam je ni vidio. nadam se da će biti ok. Stiže negdje drugi tjedan. Kupio sm još i radijator (ja to zovem lojtra). Ta Agrija mi se pokazala najpovoljnija. Imaju dosta toga, samo što u prodajnom salonu imaju malo stvari. Hvala svima na sugestijama. Prebacujem se na temu keramičke pločice.

RosieBee
06.11.2013., 21:06
Može molim vas pomoć. Na početku sam uređenja kupaonice, kupaonica je veličine 180*230, što će reći da je jakooo mala, a ja sam oduvijek htijela nisku tuš kabinu sa fiksnom staklenom stijenom sa jedne strane, sa dvije strane zid (jel u kut!!) i da se na jednoj strani ulazi bez ikakve stijene. E sad s obzirom da ne mogu staviti jako dugačku stijenu,da li netko ima iskustva koliko bi mi široka trebala biti ta staklena stijena da mi ne prska voda po kupaonici dok se tuširam.

oktogon
09.11.2013., 18:17
Može molim vas pomoć. Na početku sam uređenja kupaonice, kupaonica je veličine 180*230, što će reći da je jakooo mala, a ja sam oduvijek htijela nisku tuš kabinu sa fiksnom staklenom stijenom sa jedne strane, sa dvije strane zid (jel u kut!!) i da se na jednoj strani ulazi bez ikakve stijene. E sad s obzirom da ne mogu staviti jako dugačku stijenu,da li netko ima iskustva koliko bi mi široka trebala biti ta staklena stijena da mi ne prska voda po kupaonici dok se tuširam.

Nije to baš sretna verzija jer pri tuširanju treba jako paziti.
Ako je dužina tuš kade 120-140 cm (što je na tako malu kuaponicu dosta-jer uzme puno) onda po dužoj strani staviti to fiksno staklo i to je to.
Nema tu pameti. Ali svakako to pruža komociju tuširanja jer treba paziti kad se tušira gdje se okreće "sušalica" tuša, malo nepažnje i ode voda van....a i bez toga voda se odbija od ziodve.... Po meni....bez veze...
Sebi to nebih nikada napravio.
Nešto slično smo radili za policiju gdje su bili boksovi kao slovo "U"... dubine 160 cm i opet poslije u prostoru ispred uvijek mokro. Jest da to nije nekome doma i da oni ne paze toliko ali....