PDA

View Full Version : Gdje ste zadnji put vani jeli? [Iskustva]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Dlapek
13.06.2012., 09:35
Asia,Nova Ves po DD preporuci.
I fino je bilo.
Fine nemasne rolice,hrskava patka u slatko kiselom umaku i svinjetina u unaku od naranče.
Meso je doista bilo hrskavo,nemasno,umak od naranče zericu presladak ali jako,jako dobar.
Malo crnoga vina.

CocoRocha
13.06.2012., 20:23
Deedy, fotografiju sam skinula sa njihove službene stranice, ali tvrdim da je identična u živo.

CocoRocha
13.06.2012., 20:29
Spominjala sam nedavno, kako iščekujem mjesto u gradu, gdje ću moći popiti koju čašicu vina i guštati u nekom zalogajčiću. Što reći, tri praščića su stigla u grad ...

Čitala sam o njima u Jutarnjem, a sada i na web-u sjedi&jedi http://sjediijedi.tportal.hr/inspiracija/196345/Tri-prascica-imaju-istoimenu-birtijicu.html

Nakon subotnje špice, javim koliko je dobra foccacia.

Zoey
13.06.2012., 21:38
Moram u ja pohvaliti Srbina. Bio sam prije neki dan tamo (istocna filijala, MZ). Jelo se mijesano meso, ustipci, mazalice, punjene vjesalice pa i baklave na kraju (kad je.bal...). I sve standardno, kako German veli, odlicno. :top:
A i objekt je renoviran u vrlo pristojan (za razliku od prijesnjeg, kad je u toj (tada) stracari sukljao dim iz kuhinju kroz rupu u staklu direktno u wc). :D

uzasnuta sam da si tamo uopce isao u wc. :horor:
:D

meni je zadnjih dva puta tamo bilo bezveze. onak, iskreno. uvijek jedem isto: punjenu vjesalicu. bila je bas prosjecna. :ne zna:

Krkimir
13.06.2012., 21:50
zahod kod Srbina na Ravnicama je sada u pristojnom stanju :kava:
barem muški ;)

Zoey
13.06.2012., 21:57
zahod kod Srbina na Ravnicama je sada u pristojnom stanju :kava:
barem muški ;)

cuj, ja se nikad tam nisam usudila otici prema wc-u. :D :ne zna:
ali dobro je znati. mada... ne znam kad cu tamo opet. nisam bas zadovoljna posjednjim rezultatima, premda je prije uvijek bilo fino (iako premasno).

spic
13.06.2012., 22:22
trattoria angelus u Varaždinu

2 tršćanska bifteka, 2 zelje salate, 2 čaše vina, lepinja sa češnjakom i lepinja obična = 340 kuna

evo i slike

http://i49.tinypic.com/rs7loi.jpg

http://i48.tinypic.com/v80684.jpg

moj biftek rare

Deedy
13.06.2012., 22:50
Asia,Nova Ves po DD preporuci.
I fino je bilo.
Fine nemasne rolice,hrskava patka u slatko kiselom umaku i svinjetina u unaku od naranče.
Meso je doista bilo hrskavo,nemasno,umak od naranče zericu presladak ali jako,jako dobar.
Malo crnoga vina.
O, drago mi je...
Da, taj umak od naranče je uvijek nešto presladak, gdjegod sam ga jeo.

A kakva je patka?
Jeba me patak, rijetko se odlučujem na patke u kineskom, bojim se neuspjelih izleta u tom smjeru (a cijena nikako nije minimalna).
Više sam patki pojeo u Kini, nego u Hrvatskoj (iako se ne usudih kušati one koje su visile koznakolko sati na štandovima po ulicama na +35 stupnjeva)
Ne znam jesi li probala rižine njoke (uz štogod povrća), ako nisi- svakako probaj drugi put. Ne bude li dobro- ja plaćam nadoknadu troška. Meni su otkriće. :)

Deedy, fotografiju sam skinula sa njihove službene stranice, ali tvrdim da je identična u živo.
Kul, fala. :top:

Spominjala sam nedavno, kako iščekujem mjesto u gradu, gdje ću moći popiti koju čašicu vina i guštati u nekom zalogajčiću. Što reći, tri praščića su stigla u grad ...

Čitala sam o njima u Jutarnjem, a sada i na web-u sjedi&jedi http://sjediijedi.tportal.hr/inspiracija/196345/Tri-prascica-imaju-istoimenu-birtijicu.html

Nakon subotnje špice, javim koliko je dobra foccacia.
Ke? Ovo zvuči super, još bolje od onoga na Trgu, što je bilo prilično 's nogu' (pisao sam o tom odličnom pršutu pod drvenom kućicom/ štandom, ali ovo se čini kao fini koncept, lijepo uređeno- posjetit ću ovih dana. Hvala za obavijest. ;)

uzasnuta sam da si tamo uopce isao u wc. :horor:

meni je zadnjih dva puta tamo bilo bezveze. onak, iskreno. uvijek jedem isto: punjenu vjesalicu. bila je bas prosjecna. :ne zna:
A ti kao da ne znaš da sam ja čistunac i da furt perem ruke, dobro da ih nisam već poderao.
Tako volim i prije jela oprati ruke. I uglavnom sam taj wc za to i koristio. Ali sad- sad je taj wc natprosječan u odnosu na ostale po restoranima. Razmeš?
A hrana- pa ne možeš uvijek isto naručivati, malo šaraj- punjena pljeskavica pa mazalice pa ćevosi pa uštipci (ako voliš ljuto) pa vješalice dimljene pa punjene, zapečeni grah, šopska salata. Roštilj ne da je natprosječan- nego je jedan od top 3 u gradu.
Tebi treba neko da ti digne raspoloženje- tada i roštilj bolje klizi. :raspa:

moj biftek rare

Lijepo izgleda. :top:

Student, a na biftekyma? Hm... Ja sam jeo pizze u SCu dok sam bio student
(lažem, ali zvuči taman dobro za nabijanje osjećaja krivnje) :B
haha

Emericzy
14.06.2012., 06:59
Lobby.

Nekako mi nije ulijevao povjerenje. Pio sam tamo često kavu, a restoranski dio bio mi je nekak japijevski; bez duha. A skup je. Uspješno sam ga izbjegavao. Jučer bio na poziv, o tuđem trošku, i ugodno sam iznenađen.

Jeo sam punjeni lungić s povrćem na žaru. Jako fino. Povrće možda mrvicu premekano. Ostali su jeli bifteke koji su izgledali lijepo, a oni su bili jako zadovoljni. Cijene su mi nerealne za hrvatsku svakodnevnicu. Četiri aperitiva, četiri mesna jela, bez salata, četiri (vrlo fina) deserta, četiri čaše vina, dvije flaširane vode, jedan espresso, 700 kuna. Po meni, to ne bi smjelo biti više od 500.

Ambijent koji mi se izvana nije sviđao, iznutra je zapravo simpatičan. Posluga OK; ništa posebno, ali nemam što ni kritizirati.

Vrlo dobro mjesto ako netko drugi plaća.

German
14.06.2012., 07:43
Cijene su mi nerealne za hrvatsku svakodnevnicu. Četiri aperitiva, četiri mesna jela, bez salata, četiri (vrlo fina) deserta, četiri čaše vina, dvije flaširane vode, jedan espresso, 700 kuna. Po meni, to ne bi smjelo biti više od 500.

Bože, pa to su cijene na razini "Baltazara".. :eek:

A ništa, očito žive od ekipe u susjedstvu koja si (još) može priuštiti takve cijene.. :o

Zoey
14.06.2012., 10:23
A ti kao da ne znaš da sam ja čistunac i da furt perem ruke, dobro da ih nisam već poderao.
Tako volim i prije jela oprati ruke. I uglavnom sam taj wc za to i koristio. Ali sad- sad je taj wc natprosječan u odnosu na ostale po restoranima. Razmeš?
A hrana- pa ne možeš uvijek isto naručivati, malo šaraj- punjena pljeskavica pa mazalice pa ćevosi pa uštipci (ako voliš ljuto) pa vješalice dimljene pa punjene, zapečeni grah, šopska salata. Roštilj ne da je natprosječan- nego je jedan od top 3 u gradu.
Tebi treba neko da ti digne raspoloženje- tada i roštilj bolje klizi. :raspa:

mislim da sam tamo kusala gotovo sve sto se nudi. i premasno je za moj pojam . i preslano malo. i onda sam papala tu punjenu vjesalicu kao meni najbolje od tog. zadnji put je bila prosjecna, sta sad tu ne valja? pa valjda mogu reci da je prosjecno i da mi nije po gustu. :D

ja tam ni ruke nikad nisam isla oprat, zato se cudim, znas. mokre maramice i idemo. prihvacam da je sad pristojno, bila sam otkako se preuredilo. mada vise nema onog sarma, moram priznat.

Zla patka
14.06.2012., 11:45
otisla i ja u asia, nova ves

a meni bilo bezveze :ne zna:
inace rijekto jedem u kineskim pa ne mogu usporediti, oni koji cesce jedu kazu da je neki na tresnjevci puno bolji

jelo se:
proljetne rolice - dlap veli da su bile fine, ne jako masne. ove koje smo mi jeli cu bile jako masne (ne znam kak je inace :D), meni nedovoljno zacinjeno, onaj crveni sos uz to presladak (16kn)

skampi pohani u bademima - bljutavi, ko tanasni cips u obliku zlice, osjetio se samo badem, sos uz to fino ljutkast (45kn)

tie pan, sipa s djumbirom - opet anemicno i bljutavo, pise u jelovniku da je ljuto, meni nije bilo, mozda naznake, ali sve nekako nedefiniranog okusa (69kn)

riza na pari (8kn)

pohani ananas - ja ga ne volim ni inace pa ne mogu komentirati objektivno, ali stiroporast (16kn)

pohane banane - ok, ali nema se tu sto puno fulat (16kn)

i jos boca mineralne 0,75 (20kn)

ok, priznajem, mozda se ne kuzim i to sve treba biti takvog okusa - u tom slucaju kineska kuhinja (u hrv) definitivno nije za mene
mozda sam trebala jesti neke od rezanaca, knedli ili njoki, ali s obzirom na ovo cini mi se da ne bih bolje prosla...ili bih? :ne zna:

Famas
14.06.2012., 20:21
KTC - Zabok. Grah s kobasom, zelje salata i dve šnite kruha - 19 kuna. (dva, tri ljuta feferona badave). Predivno.

Dlapek
15.06.2012., 07:09
O, drago mi je...
Da, taj umak od naranče je uvijek nešto presladak, gdjegod sam ga jeo.

A kakva je patka?
Jeba me patak, rijetko se odlučujem na patke u kineskom, bojim se neuspjelih izleta u tom smjeru (a cijena nikako nije minimalna).
Više sam patki pojeo u Kini, nego u Hrvatskoj (iako se ne usudih kušati one koje su visile koznakolko sati na štandovima po ulicama na +35 stupnjeva)
Ne znam jesi li probala rižine njoke (uz štogod povrća), ako nisi- svakako probaj drugi put. Ne bude li dobro- ja plaćam nadoknadu troška. Meni su otkriće. :)

ha
Budem,hvala jer ću sigurno opet otići u Asiu na Novoj Vesi.
Patka je bila vrlo dobra ali ne bih se
usudila upoređivati s onima u Kini.

tweetee
15.06.2012., 20:40
Danas lignje sa žara Kod Šime :mig:
Prekjučer i dan prije kebab u Thanasisu (Monastiraki, Atena) :cerek:

Pellaprat
15.06.2012., 20:58
Danas lignje sa žara Kod Šime :mig:
Prekjučer i dan prije kebab u Thanasisu (Monastiraki, Atena) :cerek:

Pa dobro kad danas ???:cerek: :D :mig:

Ja sam oko 12,30 "neškodljivo uklonio" jedan Šimin najveći biftek i apšmalcane mahuna-graškiće. Ak si još bila, to je onaj biftek koji je još trčao i muukao po terasi.:rofl: Onda rožadica, pa nazad doma majstorima u okrutnu stvarnost.:504:

tweetee
15.06.2012., 21:00
Lobby.

Nekako mi nije ulijevao povjerenje. Pio sam tamo često kavu, a restoranski dio bio mi je nekak japijevski; bez duha. A skup je. Uspješno sam ga izbjegavao. Jučer bio na poziv, o tuđem trošku, i ugodno sam iznenađen.

Jeo sam punjeni lungić s povrćem na žaru. Jako fino. Povrće možda mrvicu premekano. Ostali su jeli bifteke koji su izgledali lijepo, a oni su bili jako zadovoljni. Cijene su mi nerealne za hrvatsku svakodnevnicu. Četiri aperitiva, četiri mesna jela, bez salata, četiri (vrlo fina) deserta, četiri čaše vina, dvije flaširane vode, jedan espresso, 700 kuna. Po meni, to ne bi smjelo biti više od 500.

Ambijent koji mi se izvana nije sviđao, iznutra je zapravo simpatičan. Posluga OK; ništa posebno, ali nemam što ni kritizirati.

Vrlo dobro mjesto ako netko drugi plaća.

Meni je tamo klopa odlična. Prije su imali biftek punjen guščjom jetrom i omotan pancetom, s kroketima od paškog sira i umakom od tatufa - bio je :jumping:
Jela su im s karakterom, začinjena...
Deserti me se nisu dojmili, no ovih dana ću ponovno do njih pa slijedi provjera :D
Povremeno ih nude Kolektiva i sl. stranice i onda se isplati uzeti kupon.

tweetee
15.06.2012., 21:02
Pa dobro kad danas ???:cerek: :D :mig:

Ja sam oko 12,30 "neškodljivo uklonio" jedan Šimin najveći biftek i apšmalcane mahuna-graškiće. Ak si još bila, to je onaj biftek koji je još trčao i muukao po terasi.:rofl: Onda rožadica, pa nazad doma majstorima u okrutnu stvarnost.:504:

Malo prije :) Možda si bio i na večeri?
Dobro, ne baš malo prije, ali negdje od pola osam do pola 9. Prejeli se, ali ostavili mjesta za baklavice koje sam sinoć dovukla iz Atene :cerek:

Famas
15.06.2012., 22:13
Po cesti (od privatne male trgovine do birtije u kvartu) - frtalj kruha, 15 deka tirolske i kiselo mlijeko... Ultimativni doživljaj! (off topic, jedan sam od tvojih starih fanova, al su me zbanirali jugovići pa se sad reinkarnirah... sjetiti ćeš se :) )

rudi_aleksandar
16.06.2012., 23:36
Dva goluba u Maksimirskoj, terasa, hladovina, konobar s duhom popularnih zg restorana 80-ih, odličan roštilj i samoborski kotlet. Skroz povoljno kaj se kunica tiče.

tweetee
18.06.2012., 17:37
Lobby danas:
jeli se bifteci omotani slavonskim špekom, zapečeni s tartufima i sirom, uz krokete i umak od tartufa .
Za desert čokoladna rožata s višnjama u umaku i čokoladna torta.
Sve famozno kao i uvijek :cerek:

castanea
19.06.2012., 09:34
U subotu riblji restoran Foša (http://www.fosa.hr/) u Zadru.

Ambijent lijep, sjedili smo na terasi, atmosfera ugodna, konobari izuzetno ljubazni.

Jeli smo riblju juhu, file brancina sa žara, pire od poriluka i pitu od jabuka.
Juha prekrasna, ni prerijetka, ni pregusta, pomalo kremasta, riba taman dolazi do izražaja. File brancina sa žara je također bio odličan i nadopunjavao se s pireom od poriluka. Sve odlično osim pite koja je bila pomalo bljutava, nekako joj falilo okusa, jabuka nije dolazila do izražaja.
Ono što bi pohvalila je i odličan izbor maslinovih ulja.
Što se tiče veličine porcija ženski dio društva je bio zadovoljan, al su muški gunđali o malim porcijama.

O cijenama ne mogu jer nisam plaćala.

VK Girl
19.06.2012., 12:06
Po ovome mi se čini da ste jeli menu po 115 kuna. Sad znaš :mig:

I da samo dodam kako sam jaaaaaaako ljubomorna :tuzni:

Saharun
20.06.2012., 22:20
Opatija

http://www.yacht-club-opatija.com/

grancigul :s, jastog :s, zubatac :s:s

preporučam:)

samotna šetačica
21.06.2012., 13:41
Restoran "Dubravka", Dubrovnik

Sir i pršut za predjelo, pokoja maslina. Fino, iako s pršutom je teško pogriješiti :cerek:, zamjerka samo na činjenicu da kruh nije bio najsvježiji.
File brancina s povrćem za glavno jelo. Brancin savršen :cerek:. Nisam obožavatelj kuhanog povrća pa tu nisam objektivna, a i nije to neki gastronomski doseg. Kolega je jeo biftek sa žara i imao sve pohvale.
Za desert cheesecake/brownie + sladoled. Korektno, ali iskreno, bila sam malo razočarana činjenicom da nam nisu servirali rožatu, s obzirom da je u pitanju bila organizirana večera za veći broj ljudi među kojima i dosta stranaca. Toliko o angažiranom promoviranju domaće kuhinje.
Pili smo fino bijelo vino, ali ova neznalica za vina ne zna koje :o.

Konobari ne osobito ljubazni i ne osobito vični stranim jezicima, što je svakako mana za restoran s punom terasom u turističkom gradu usred sezone.
Pogled s terase: neprocjenjivo. :cerek:

Ukupna ocjena: fino, s osobitom naglaskom na stvarno ukusnog brancina, ali pomalo nemaštovito (hint: desert). :)

Deedy
22.06.2012., 11:19
Opatija

http://www.yacht-club-opatija.com/

grancigul :s, jastog :s, zubatac :s:s

preporučam:)

Joj jeo sam tamo prije koju godinu, fora je restorančić. :top:

Nego... ne vidim jastoga na meniju. :misli: Koja lova?

Grancigula je na salatu ili?

vipera
26.06.2012., 13:17
China house - Rapska ulica

jelo se: ljuto-kiselkasta juha - odlična :top:
wan-tan juha -ok, ali ništa posebno
piletina s povrćem, hruskava piletina s povrćem, riba s povrćem - sve odlično i ukusno + velika zdjelica riže kao prilog

ambijent je ok, ništa posebno, ugodan je i miran, konobarica je jako simpatična i brza, sve pohvale :)

Dlapek
26.06.2012., 14:59
Špiček
sjedili u vrtu
jela sam juhu od tikvica i boba - jako dobro s hrgicom vrhnja
kuhana junetina s grilanim povrćem,salata od krastavaca
kuruzni njihov kruh.
Probala sam teletinu ispod peke - mmmmmm....

Dlapek
26.06.2012., 15:00
otisla i ja u asia, nova ves

a meni bilo bezveze :ne zna:
inace rijekto jedem u kineskim pa ne mogu usporediti, oni koji cesce jedu kazu da je neki na tresnjevci puno bolji

jelo se:
proljetne rolice - dlap veli da su bile fine, ne jako masne. ove koje smo mi jeli cu bile jako masne (ne znam kak je inace :D), meni nedovoljno zacinjeno, onaj crveni sos uz to presladak (16kn)

skampi pohani u bademima - bljutavi, ko tanasni cips u obliku zlice, osjetio se samo badem, sos uz to fino ljutkast (45kn)

tie pan, sipa s djumbirom - opet anemicno i bljutavo, pise u jelovniku da je ljuto, meni nije bilo, mozda naznake, ali sve nekako nedefiniranog okusa (69kn)

riza na pari (8kn)

pohani ananas - ja ga ne volim ni inace pa ne mogu komentirati objektivno, ali stiroporast (16kn)

pohane banane - ok, ali nema se tu sto puno fulat (16kn)

i jos boca mineralne 0,75 (20kn)

ok, priznajem, mozda se ne kuzim i to sve treba biti takvog okusa - u tom slucaju kineska kuhinja (u hrv) definitivno nije za mene
mozda sam trebala jesti neke od rezanaca, knedli ili njoki, ali s obzirom na ovo cini mi se da ne bih bolje prosla...ili bih? :ne zna:

možda bio drugi kuhar?
Inače,ja u Hrvatskoj kod Kineza jedem uglavnom jela sa što manje sastojaka .Max 3.
Meso umak,nešto.
Deserte Kinezi ne znaju raditi po našem ukusu.

Deedy
26.06.2012., 15:17
A tek salate kakve su im. :facepalm:

U Rimu mi čajniz proprži alge na naglo- sve se puši kak je fino... (ok, to možda nije skroz salata), a ovi naši nešto sve kao zaslađeno, malo kiselo, malo ljuto. Ajd u p*:no:

Emericzy
26.06.2012., 17:27
Špiček
sjedili u vrtu
jela sam juhu od tikvica i boba - jako dobro s hrgicom vrhnja
kuhana junetina s grilanim povrćem,salata od krastavaca
kuruzni njihov kruh.
Probala sam teletinu ispod peke - mmmmmm....

Hjoj... volem Špičeka.

Zašto nemam love??? Zašto???

Aria95
26.06.2012., 20:03
Pizzeria Buf u Varaždinu (Supernova).

Pizze su ogromne, nigdje nisam jela tako veliku pizzu.
A i jako su fine.

Preporučam :cerek:

Jedino mi se piće činilo nešto skuplje.

German
26.06.2012., 20:42
Evo mene natrag s turneje po Beču i Madridu.. Neću sada nabrajati gdje sam sve bilo (uglavnom mi je bilo sve organizirano, što nije nažalost ostavilo puno slobodnog vremena za gastro-turneje), ali ću dva restorana izdvojit, prvi turski restoran "Kent" u 16. Bezirku u Beču. Pojeo odličan miješani roštilj (teletina i janjetina). Samo mjesto je totalno otkriće, nalazi se usred turske tržnice u Beču, s prekrasnim dvorištem punog zelenila.. :top:

A u Madridu gastro-orgazam sam doživio u restoranu "Los Galayos" na Plaza Mayor. Imali smo tapas meni s bezbroj slijeda, od Jamon Iberica (pred kojim se stvarno svi naši pršutari mogu sakriti), do prženih baby-lignja sa jajem na oko, španjolskim omletom, itd. itd. Da bi na kraju pervezija bila potpuna sam naručio Callos madrilenos, tj. tripice. Savršenstvo... :slin:

http://i46.tinypic.com/35avvxv.jpg

Saharun
26.06.2012., 22:14
Joj jeo sam tamo prije koju godinu, fora je restorančić. :top:

Nego... ne vidim jastoga na meniju. :misli: Koja lova?

Grancigula je na salatu ili?

bila posebna ekipa :mig: pa bilo i jastoga :D

grancigul na salatu, jastog sa frkancima, a zubatac od cca 7kg uzduž razrezan i pečen na gradele

o lovi nemam pojma, bio sam priveden :D

Pellaprat
26.06.2012., 22:30
Evo mene natrag s turneje po Beču i Madridu.. Neću sada nabrajati gdje sam sve bilo (uglavnom mi je bilo sve organizirano, što nije nažalost ostavilo puno slobodnog vremena za gastro-turneje), ali ću dva restorana izdvojit, prvi turski restoran "Kent" u 16. Bezirku u Beču. Pojeo odličan miješani roštilj (teletina i janjetina). Samo mjesto je totalno otkriće, nalazi se usred turske tržnice u Beču, s prekrasnim dvorištem punog zelenila.. :top:

A u Madridu gastro-orgazam sam doživio u restoranu "Los Galayos" na Plaza Mayor. Imali smo tapas meni s bezbroj slijeda, od Jamon Iberica (pred kojim se stvarno svi naši pršutari mogu sakriti), do prženih baby-lignja sa jajem na oko, španjolskim omletom, itd. itd. Da bi na kraju pervezija bila potpuna sam naručio Callos madrilenos, tj. tripice. Savršenstvo... :slin:

http://i46.tinypic.com/35avvxv.jpg

Predivno !

Jel su to fileki rađeni s šnitama choriza ? :eek:

spic
26.06.2012., 23:50
meni je premala porcija tih fileka :zubo:

German
27.06.2012., 05:39
Predivno !

Jel su to fileki rađeni s šnitama choriza ? :eek:

Da, i s krvavicom.. :)

Auuu, kad prije toga pojedeš cijeli odred hrane je i ta porcija skoro prevelika.. :D

Dlapek
27.06.2012., 07:25
Germane,
drago mi da si uživao.
Bit će valjda i više detalja.

Dlapek
27.06.2012., 07:26

Ako je u sklopu tapas slijedova onda je i prevelika.
A kad naručiš kao zasebno jelo dobiješ punu zemljanu zdjelu s tim da su ovi fileki puno zasitniji od naših jer su na rubu da budu hladetina,pa još s kobasicama i krvavicom,pokojim jamon dodatkom...

Frank Zappa
27.06.2012., 08:27
Joj Germane tripe izgledaju strašno:mig:

Morati ću probati rekreirati takvo jelo

irres
27.06.2012., 08:36
U Kolinasima, između Roča i Huma.
Super dvorište, jeli maneštru, fuže sa tartufima, domaće kobasice, pečeni krumpir i kupus...uz teran :top:

IamBlackShip
27.06.2012., 09:17
Ribice i tri točkice
trilje, kruh sa crnim maslinama, deci malvazije
jako jako fino :)
više nema prženih kozica na rikuli :(

Nigga, chill, ja sam ih sinoć jeo. :cerek: Inače, moram konstatirati da su mi Ribice po omjeru cijene i kvalitete, što bi Butki rekao, trenutno vjerojatno broj 1 u Zagrebu.

German
27.06.2012., 21:01
Germane,
drago mi da si uživao.
Bit će valjda i više detalja.

Pa i nema baš previše za ispričati, 48 sati u Madridu (od toga samo dva sata u vlastitoj režiji) je nažalost premalo, još je bilo jako vruće (+35) tako da nemaš baš neku želju okolo lajsat. Uglavnom, grad me oduševio u svemu, ali najviše u gastronomiji. Malo sam se opskrbio Chorizom i Jamonom (ali onaj jeftiniji od lopatice :zubo:), pa sada guštam doma.. A posjete bečkim heurigen-restoranima ne brojim, konfekcija koja je zanimljiva azijatima..

Dlapek
28.06.2012., 07:55
Pa i nema baš previše za ispričati, 48 sati u Madridu (od toga samo dva sata u vlastitoj režiji) je nažalost premalo, još je bilo jako vruće (+35) tako da nemaš baš neku želju okolo lajsat. Uglavnom, grad me oduševio u svemu, ali najviše u gastronomiji. Malo sam se opskrbio Chorizom i Jamonom (ali onaj jeftiniji od lopatice :zubo:), pa sada guštam doma.. A posjete bečkim heurigen-restoranima ne brojim, konfekcija koja je zanimljiva azijatima..

I ja sam zadnje u Madridu bila službeno,ali je konferencija trajala nekoliko dana pa sam imala vremena i za zujažu.
Moram priznati da je meni Madrid malo prehisteričan,ali gastronomski - skidam kapu do poda.
Ja sam dovukla pun kufer jamona,sira,vina,nekoliko vrsta kobasica,masline,ulje...
Užas.
Morala kupiti jednu torbu : stidi:

tweetee
28.06.2012., 08:45
Jupiter u Puli - odlične lignje sa žara i dobre pizze.
Stari Zagreb u Sesvetama - odlična gurmanska pljeskavica i to u pola cijene uz Day +.

CocoRocha
28.06.2012., 11:07
Jupiter u Puli - odlične lignje sa žara i dobre pizze.
Stari Zagreb u Sesvetama - odlična gurmanska pljeskavica i to u pola cijene uz Day +.

Pula je dobila pizzeriu koja izgleda obećavajuće, mogla bi postati konkurencija Jupiteru koji živi na staroj slavi, iako se nisu pomakli od početničkog entuzijazma.

Za novo otvorenu pizzeriu Tivoli,Veli Vrh u Puli saznala sam, tijekom čitanja nedjeljnog, ovdje se nalazi uvid u ponudu, koja izgleda primamljivo i svježe (http://www.sportskicentartivoli.hr/nekategorizirano/pizzeria-tivoli/). Jedina zamjerka za nešto tako atraktivno u ponudi je sam lokal koji se nalazi unutar sportskog centra.Eph-ovci je uspoređuju sa tršćanskim pizzama.

Inače meni je u blizini Pule, u Fažani, Sorriso jedna od boljih pizza koje sam kušala. Što znači, fino tijesto, lokalni sir, lokalni pršut i maslinovo ulje on top, sve to naravno iz krušne peći.

tweetee
28.06.2012., 21:41
Pula je dobila pizzeriu koja izgleda obećavajuće, mogla bi postati konkurencija Jupiteru koji živi na staroj slavi, iako se nisu pomakli od početničkog entuzijazma.

Za novo otvorenu pizzeriu Tivoli,Veli Vrh u Puli saznala sam, tijekom čitanja nedjeljnog, ovdje se nalazi uvid u ponudu, koja izgleda primamljivo i svježe (http://www.sportskicentartivoli.hr/nekategorizirano/pizzeria-tivoli/). Jedina zamjerka za nešto tako atraktivno u ponudi je sam lokal koji se nalazi unutar sportskog centra.Eph-ovci je uspoređuju sa tršćanskim pizzama.

Inače meni je u blizini Pule, u Fažani, Sorriso jedna od boljih pizza koje sam kušala. Što znači, fino tijesto, lokalni sir, lokalni pršut i maslinovo ulje on top, sve to naravno iz krušne peći.

Znači još nisi probala pizzu u Tivoliu?

Hvala na preporukama, isprobati ćemo. Naime, nekako mi se čini da je u Puli i oko Pule teško naći dobar restoran ako izuzmemo Batelinu za koju trebaš ponijeti hrpu gotovine ako se želiš najesti.
Prošlo ljeto je bila dobra klopa u Zembinom Amfiteatru po povoljnim cijenama, sad vidim da su cijene otišle u nebo i menu je posve izmijenjen. Valjda puca samo na bogate turiste.

Imaš li koji restoran u Puli i okolici za preporučiti gdje se može pojesti dobra riba i meso po normalnim cijenama. Ili mjesto gdje možemo pojesti friške srdele?

U subotu je kod placa imala štand neka pokretna gastro-radnja i srdele s kruhom i čašom vina prodavala za 10kn. Fino i friško. Voljela bih znati kuda se kreću i gdje ih se može naći kroz ljeto s tom ponudom.

tweetee
28.06.2012., 22:04
Danas pali bifteki kod Šime :cerek:

Zlatica Blatica
28.06.2012., 22:28

Hvala na preporukama, isprobati ćemo. Naime, nekako mi se čini da je u Puli i oko Pule teško naći dobar restoran ako izuzmemo Batelinu za koju trebaš ponijeti hrpu gotovine ako se želiš najesti.
Prošlo ljeto je bila dobra klopa u Zembinom Amfiteatru po povoljnim cijenama, sad vidim da su cijene otišle u nebo i menu je posve izmijenjen. Valjda puca samo na bogate turiste.

Imaš li koji restoran u Puli i okolici za preporučiti gdje se može pojesti dobra riba i meso po normalnim cijenama. Ili mjesto gdje možemo pojesti friške srdele?

U subotu je kod placa imala štand neka pokretna gastro-radnja i srdele s kruhom i čašom vina prodavala za 10kn. Fino i friško. Voljela bih znati kuda se kreću i gdje ih se može naći kroz ljeto s tom ponudom.

Tivoli nista posebno. Jestivo, ali daleko je to od jupitera. Jupiter i dalje broj 1

CocoRocha
29.06.2012., 10:22

Nažalost ili na sreću, vjerna sam samo obitelji Skoko što se tiče ribljih jela. Vlasnik je dugogodišnji ribar, koji u restauranu nudi samo ribu koja je svježe ulovljena toga dana. Znači, iz vrše na tavicu. Kako su svi zaljubljeni u more i ribu, meni dovoljan razlog da im pružam konstantnu podršku. Ne živim u Puli i nisam konstantan gost, ali svoje goste uvijek odvedem u Banjole.

U Istri se spominju još Ornela i Damir (http://www.damirornella.com/HR/index.html) i Marin Rendić (http://pepenero.hr/?lang=en).

Što se tiča srdelica i vina na placu za 10 kn. Super ideja za marendu.

Spameripo
29.06.2012., 20:57
Teta Olga u Pločama, i nije me fasciniralo ima puno boljih. A prije toga sam bio u Kineskom restoranu u Samoboru i kao uvijek fino, jeli smo patku s onim ljutim umakom.

Pellaprat
30.06.2012., 08:04
Teta Olga u Pločama, i nije me fasciniralo ima puno boljih. A prije toga sam bio u Kineskom restoranu u Samoboru i kao uvijek fino, jeli smo patku s onim ljutim umakom.

Što si jeo u Tete Olge u Rogotinu ?

Teta Olga spada u restorane koje pohodim svako ljeto više od desetljeća. Restoran, pa skoro birtija uređenjem i izgledom sigurno više spada u nekadašnje Kardeljevo nego u Ploče ali ima posebnog čara u tom uređenju socijalističke restoran-birtije koja na cijelom neretvanskom području ima najbolji brudet, žabe i vrhunsko osoblje što je za taj južni dio naše obale pravo malo čudo. Mnogi poznatiji restorani od Makarske do Dubrovnika mogli bi svoje konobare poslati u Tete Olge na tečaj o gostoprimstvu i profesionalnom odnosu prema gostima svejedno odakle dolazili.

nina 55555
30.06.2012., 08:50
jela prije 3 tjedna kod tete Olge i nisam impresionirana, pohane žabe tako tako puno previše kostiju i brudet od jegulje, jegulje jako male i zato smo morali vadit kosti iz usta, puno bolji restoran toga tipa je đuđa i mate

Pellaprat
30.06.2012., 09:08
jela prije 3 tjedna kod tete Olge i nisam impresionirana, pohane žabe tako tako puno previše kostiju i brudet od jegulje, jegulje jako male i zato smo morali vadit kosti iz usta, puno bolji restoran toga tipa je đuđa i mate

Đuđa i Mate su skroz druga priča restorana. O njima sam već jednom pisao jer mislim da imaju najbolju jegulju na ražnju i kruh ispod peke. Za Olgu me čudi da si dobila male jegulje, nadam se da se nisu pokvarili od lani.

Spameripo
30.06.2012., 11:14
Što si jeo u Tete Olge u Rogotinu ?

Teta Olga spada u restorane koje pohodim svako ljeto više od desetljeća. Restoran, pa skoro birtija uređenjem i izgledom sigurno više spada u nekadašnje Kardeljevo nego u Ploče ali ima posebnog čara u tom uređenju socijalističke restoran-birtije koja na cijelom neretvanskom području ima najbolji brudet, žabe i vrhunsko osoblje što je za taj južni dio naše obale pravo malo čudo. Mnogi poznatiji restorani od Makarske do Dubrovnika mogli bi svoje konobare poslati u Tete Olge na tečaj o gostoprimstvu i profesionalnom odnosu prema gostima svejedno odakle dolazili.

Naručio sam pohane lignje i dobio pržene i male također sam dobio male jegulje kao kolegica malo iznad.

ivkaa
30.06.2012., 11:16
Joj prve jegulje u životu sam pojela u Tete Olge.Ali to je bilo stvarno davno,kad bi stajanje u Tete Olge bilo obavezno kad bi negdje putovali.Iza su govorili da se pokvarila,ali sad svi kažu da je opet ok.Ja sad kad se vraćamo sa skijanja u Bosni idem u Đuđe i Mate na brodet od jegulja i žaba i bude mi dobro.

Kakadu
30.06.2012., 14:57
moram podijeliti s vama da smo jučer sat vremena autom kružili dok nismo našli klimatizirani restoran u zagrebu.:503:
ne znam jesam li ja jedina koja ne može uživati u toplom obroku na +40 stupnjeva.
uglavnom, na kraju smo završili u meksičkom u savskoj. hrana tako-tako (mislim da nema previše veze s meksikom), ali barem nismo disali na škrge.

CocoRocha
30.06.2012., 16:34
ne znam jesam li ja jedina koja ne može uživati u toplom obroku na +40 stupnjeva.

Nisi jedina, još kad k tome dodamo da platiš fini račun, a nisi uživao u jelu...

CocoRocha
30.06.2012., 16:42
Znači Balon otpada!
ne želim biti u istoj prostoriji s malom čeljusti.

Iz priča o Tončici, ne bih rekla da je Tončica mala čeljust :)

Danas sam doživjela iskustvo u Balonu, kojeg bi najradije zaboravila, ali ne mogu :visi:
Ali svakako ću ostaviti komentar, nakon što dođem k sebi.

Deedy
30.06.2012., 17:49
moram podijeliti s vama da smo jučer sat vremena autom kružili dok nismo našli klimatizirani restoran u zagrebu.:503:
uglavnom, na kraju smo završili u meksičkom u savskoj. hrana tako-tako (mislim da nema previše veze s meksikom), ali barem nismo disali na škrge.

Karaka (meksički na uglu Gajeve i Zelenog vala bližeg Trgu) ima klimu (barem je imala prošlo ljeto :D, ovo još nisam bio).
Ako si bila u Carambi, ona već dugo baš nema veze s meksičkim restranom. Ako bi bila u Mex Cantina restoranu- e onda mi je malo čudno, jer uglavnom dobivaju dobre kritike. :)

Pixie777
30.06.2012., 20:23
Pohvale Saloonu u Osijeku.
Nedavno smo tamo bili i prvo naručili pizzu koja je napravljena taman po mom ukusu; tijesto niti tanko niti debelo, taman pečeno, gore priloga taman koliko treba. Jela sam extra, a dragi mješanu.

ostali smo tamo par dana pa smo probali i mesnu platu za dvije osobe. Sočno meso, količinski dosta, nismo ni pojeli sve, a baš smo se "ubili". Cijena je 100 kn. Poprilično smiješna cijena za tu količinu i kvalitetu koju smo dobili.

Na koncu smo pili točeno pivo i guštali u pogačicama sa sirom. :D

Kakadu
30.06.2012., 20:38
Karaka (meksički na uglu Gajeve i Zelenog vala bližeg Trgu) ima klimu (barem je imala prošlo ljeto :D, ovo još nisam bio).
Ako si bila u Carambi, ona već dugo baš nema veze s meksičkim restranom. Ako bi bila u Mex Cantina restoranu- e onda mi je malo čudno, jer uglavnom dobivaju dobre kritike. :)

ma bila je mex cantina. jelo je bilo dosadno, maksička hrana na hrvatski način. očekuješ egzotičan okus, a dobiješ meso i povrće s malo soli i papra.

Zlatica Blatica
30.06.2012., 21:40
ma bila je mex cantina. jelo je bilo dosadno, maksička hrana na hrvatski način. očekuješ egzotičan okus, a dobiješ meso i povrće s malo soli i papra.

bas zato i meni mex cantina nije bas nesto. Ne mogu reci da ne valja, ali bas fali onog mex stiha. Ovo je bas ono sto ti kazes - meso i povrce u tortilji. Nimalo ljuto, ali bas nula. Ja sam jednom pitala da mi fajitas zacine malo vise, i tip je rekao da ne mogu jer onda to isparava :confused: :lol: a nije isto zacinit hranu dok se priprema (zaljutit) ili krcat gore tabasco, koji mi je odvratan.

Barba Branko
30.06.2012., 22:32
Prijatelji iz Austrije su me u petak pitali: gdje idemo na večeru? Odlučili smo se za Dvi murve. I zaista nismo požalili. Mada je od Dvi murve ostala samo jedna, kvaliteta hrane i usluge ostala je ista već decenijama. Ako netko želi u Poreču povesti društvo na večeru, pogotovo ako je riba u pitanju, ako pođe u Dvi murve, savim sigurno neće pogrešiti.

Kad idem vani, u neki restoran, idem isključivo tamo gdje je riba u glavnoj ponudi. Znam ih sve u Poreču i oni znaju mene. Netrebam ni naručiti zna se: B.B. će jesti škampe na pariški. Ovaj put su i moji Austriski prijatelji prihvatili preporuku. Bilo je fenomenalno. Tri sata smo se ugodno družili, uživalui u izvrsno pripremljenoj hrani, kao i u vrhunskoj, stručnoj, diskretnoj, ali uvijek prisutnoj posluzi.

Kada smo se razilazili rekli smo: Ovo je bilo veče za pamćenje.

Deedy
01.07.2012., 14:19

Računaj da su ti svi naši meksički takvi ili još gori. Ništa novo. Morat ćeš vani za bolji doživljaj meksičke hrane. :)

Famas
01.07.2012., 14:55
Klet Kozjak. Opet. I ne zadnji put. Kozjačka juha (fantastična nježna ljetna, dvobojna krem juhica - od tikvica i paradjza), teleća rebra ispod peke, svježa salata od paradajza i luka, mrzli gemišti od odlične graševine :)

CocoRocha
01.07.2012., 19:07
Balon, Prisavlje, Zagreb

Atmosfera: +40 ispod užarene tende, glazba patetična, netko je zavrtio iz naftalina Davora Radolfija.

Cilj nam je bio probati tuna steak ili bilo koji steak, Balon nam je bio najbliži, za Balon sam u par navrata čula da imaju dobar tuna steak i tako smo krenuli prema restaurantu. U Balonu sam na jednoj od najljepših terasa u gradu isprobala nekoliko tjestenina iz ponude. Uvijek su bili korektni, ali ništa posebniji od jednog homemade kreativnog ručka.

Jučerašnji promašaj, mogu objasniti samo kao moj loš izbor, i kao loš tajming za ručak na +40. Namjera mi je bila isprobati tuna steak, ali mi se valjda mozak na toj temperaturi zblesirao i naručila sam riblji menu. S obzirom na to da sam odrasla na ribi i da kod kuće uvijek imam domaći lov (dobre veze u Zagrebu), nikad, ali nikad ne jedem ribu u restaurantskoj ponudi osim u slučaju da sam na moru.

Na terasi tijekom subotnjeg ručka, tri su stola bila popunjena, tako da ne vjerujem pričama da Balon ne osjeća znakove recesije. Kad će biti posjećen, ako ne vikendom? Očito dišu zahvaljujući HRT-ovcima i Hypo-ovcima koji su im susjedi.

Couvert (uvijek nepoželjan, ali neizbježan): domaća pašteta od peradi na kukuruznom francuzu. Kao jedino jelo sa karakterom toga dana, iako u dvostrukom odnosu prema kruhu. Inače to mi je prvi couvert koji sam platila u Balonu, ne vidim razlog tome, ne smatram ih finim restačom.

Predjelo: tuna tartarski sa bučinim uljem i bučinim košticama. Nisam shvatila poantu ili sam dobila bljutavo meso tune bez začina, koje sam možda trebala sama uvesti u jelo? Možda samostalo kreirati tartar? Obožavam dobar tartar, ali ovo je bila čista p--------. Pokušala sam učiniti najviše što se moglo, nekoliko kapljica pendolina maslinovog ulja.

Rižoto sa tikvicama, kozicama i mini rajčicama. Boriiiing...gdje im je nestala cremosita ?
Kuhana riža i Ledo kozice, wtf? Rižoto mi je lagano kvario raspoloženje, tako da sam već tada postala sita i temperatura je postala nepodnošljiva, ali je ubrzo stigao brancin koji se nagutao dima. Kako ja volim onu savršenu tempiranost u Batelini, u Balonu samo nose i nose i nose, kao da te se žele riješiti na praznoj terasi.

Filet brancina na posteljici od blitve i krumpira, čitaj nije to bio mladi krumpir jer se ne bi kuhar usudio napraviti od njega masakr od mini kockica. Blitva i krumpir kao prilog, kad dobijem takvo nešto tradicionalno na tanjuru u restaču gdje plaćam couvert, očekujem orgazmičko iskustvo od blitve i krumpira. Bio je to samo prilog u obliku posteljice. Filet brancina, ni trunčice okusa soli, vjerojatno sam se razmazila tijekom djetinjstva, i Davidom Skokom. Možda je problem, da ne toleriram riblji menu koji mi se šepuri elegancijom na WMF posuđu, tražila sam samo iskrenost, nisam je dobila. Čista prevara, 0 bodova. Sramotno, ali istinito, one ljetne srdelice na gradelama nude puni spektar osjećaja, okusa i boja, dok je ovo bila neka čista p--------, koja se smjetila na WMF posuđu.

Desert, o bože mili da li se može pogriješiti sa slatkim. Oh, može. Semifredo koji se trudio zaokružit cjelinu, učinio je samo jednu dobru stvar, rashladio je užarenu atmosferu. Semifredo i cimet koji je vrištao iz semifreda, ništa od suptilnog doživljaja začina i naravno da ne zaboravim posteljicu od višanja sa likerom.

Moj dragi nije imao zamjerki na svoj menu, osim na moj tartar, složili smo se u jednom da su se u Balonu bahato precijenili. Njemu se očito isto zavrtilo u glavi i zaboravio je da nam je bio cilj probati steak ili je pametno procjenio situaciju. Jer se odlučio za klasiku unutar dnevnog menu-a, juha od rajčice po njegovim riječima imala je onu dozu kiselosti rajčice baš onako kako treba i meso sa roštilja korektno ispečeno
. Mislim da je apsolutno u svemu bolje prošao od mene, s obzirom na to da je dobio i bolji desert. Meni je osobno bilo neugodno, jer mrzim lažnjake, da ne spominjem kad se zajedno složite oko zaključka da ste moj riblji menu mogli kod kuće deset puta bolje pripremiti.

Moja poanta izlaska na ručak, nije jesti nešto što si i sama mogu složiti, pa s obzirom na to Balon, farewell.

Također, konobar nije predstavio couvert, već nam je ponudio nešto za početak, to nešto je blesavi pašteta od peradi. Jedino se trudio da imam leda uz sebe, kad god je led promjenio formu. No, što se tiče uslužnosti i želje za komunikacijom, nedostajao je onaj krajnji feedback sa gostom.

Couvert 2x
2x čaše Kozlović Malvazije
Jana 0,75

1 menu:
Juha od rajčice
Miješano meso sa roštilja i mladi pečeni krumpir sa salatom
desert

2 menu:
Tartar od tune
Rižoto
Filet brancina na posteljici od blitve i krumpira
desert
__________________________________________________ ____

470 kn (nisam nikada imala želju, kao što sam imala tada, lupiti si Janu u staklenoj boci o glavu, za umno osvježenje i prosvijetljenje.)

Mopsly
01.07.2012., 19:31
Danas bili na izletu i ručku u Zlatnim goricama i ostali (opet) oduševljeni :)
Sjedili smo na terasi i vjetrić je ugodno puhao, konobar i više nego uslužan, klopica prefina (teleća koljenica i mladi krumpir te puretina punjena mlincima omotana domaćom slaninom i mladi krumpir kao prilog te za desert štrudla od jabuka s preljevom od šumskog voća te štrudla od sira i marelica s preljevom od vanilije :cerek:)
Sa pićem i kavom ceh je bio 270 kuna
Vraćamo se uskoro opet! :)

Famas
01.07.2012., 20:20
Balon, Prisavlje, Zagreb

470 kn (nisam nikada imala želju, kao što sam imala tada, lupiti si Janu u staklenoj boci o glavu, za umno osvježenje i prosvijetljenje.)

Slično iskustvo još prošlog ljeta. Tamo me više nikada neće vidjeti.

xavierkat
01.07.2012., 22:33

skoro 500kn za meso s roštilja i ribu s blitvom? svašta, stvarno svašta.
žao mi je što je za tebe lekcija bila em skupa em neugodna, i stvarno me zanima kako takav restoran opstaje...

Dlapek
02.07.2012., 07:35

Također.
Jednom i nikad više.

VK Girl
02.07.2012., 08:15
Vidim da se traži restoran s klimom i jedan koji pouzdano znam da je ima je BIGGY u ulici Pokornog, stanicu od Kvatrića.
Što se tiče kvalitete hrane tu se ograđujem (jeli smo prosječnu pizzu), samo preporučam lokaciju s klimom

Saharun
02.07.2012., 08:40

Naručio sam pohane lignje i dobio pržene i male također sam dobio male jegulje kao kolegica malo iznad.

nešto ne štima kod Tete Olge, dok se gradila autocesta valjda su imali prometa pa su bili uzeli dobrog kuhara, sada se opet vratili na ispodprosjećnost.

Ja kad sam tamo odem do Lopoča

http://www.restaurant-lopoc.com/

brudet im je izvrstan, a što je meni još važno, i puru naprave super, taman toliko tvrdu koliko treba. :D

CocoRocha
02.07.2012., 13:05
Također.
Jednom i nikad više.

Zato sam se i odlučila napisati komentar o Balonu, na prisavlju da netko drugi tko čita forum, ne napravi istu, a skupu pogrešku.

Preporučam da pišete na forumu loša iskustva, da ne srljamo bzvz.

Barba Branko
02.07.2012., 21:58
Preporučam da pišete na forumu loša iskustva, da ne srljamo bzvz.
Isto tako i dobra iskustva, kako bi znali gdje provesti ugudnu večer.

CocoRocha
03.07.2012., 13:20
Isto tako i dobra iskustva, kako bi znali gdje provesti ugudnu večer.

;) naravno...

Saharun
04.07.2012., 08:18
Udbina, Lička kapa.

Daklen, ako grete starom cestom preporučan ovi restoran, odma iza Inine postaje u Udbini.

Izvrstan roštilj, umjerene cijene, ugodno osoblje.

Frank Zappa
04.07.2012., 08:41
Saharun me sada sjetio.

Restoran Jura u Krasnom. Mala cestica od pilane. Cijene su male spram zagrebačkih a malo veće za Liku. Preporučam teletinu i janjetinu pod pekom. Ne mora se naručiti unaprijed ali je dobro doć oko 13h na ručak:mig:.
Jako interesantna i dobra je teleća pljaskavica punjena krasnarskim sirom. Topi se u ustima. Sitnice koje su nas oduševile uz dobru klopu; drug koji je jeo peljsku je naručio pomfri i nije dobio iz škrinje već neparvilno narezan domaći lički mirisni žarko žuti krumpir. Za salatu smo tukli domaću turšiju, kiselo zelje i sviježe zelje, što nismo naručili ali su nam donjeli i nisu naplatili kao ni domaću (osrednju) šljivu i za finale. Naručili kavu a oni nam donjeli omanji 10x15cm pleh sa domaćom pitom od jabuka na kuću.

Cijena 350kn. U nju ide po kile janjetine, po teletine pod pekom, teleća pljeska i dvi runde velebitske, dakle 6 velikih piva. Preporuka:)

panorama
04.07.2012., 12:10
Prije par dana restoran "Mačak" na Savici u Lastovskoj. Klasična birtaška prevara : naručim za sebe i frenda dvije punjene pljeskavice a za prilog šampinjone s žara i jednu mješanu salatu. Pljeskavice bi za 38 kn mogle biti i malo veće a šampinjoni su došli na rostfrei ovalnom tanjuru kao 2 porcije a u stvari su bili taktički raspoređeni posvuda, eda bi izgledalo da ima više. Niti jedan ne veći od 2,5 cm u promjeru. Salata mizerna i uz 6 karlovačkih ceh je bio nemalih 180 kn. Kruh smo morali tražiti dva puta a na želju soljenke te flašica s uljem i octom, mlada se konobarica naprosto oglušila. Never again.

Barba Branko
04.07.2012., 22:24
Cijena 350kn. U nju ide po kile janjetine, po teletine pod pekom, teleća pljeska i dvi runde velebitske, dakle 6 velikih piva. Preporuka:)

Reci tipu neka odtvori restić negdje bliže. U Baderni, na primjer.

Frank Zappa
05.07.2012., 08:24
Reci tipu neka odtvori restić negdje bliže. U Baderni, na primjer.

Ma lako je njemu imati te cijene kada mu je sirana u dvorišću, krumpir u bašći a lička janjad i telad na dohvat ruke. Da vam ne govorim o područjima posebne državne skrbi i porezima. Još uza sve to on cilja na lokalno stanovništvo i turizam nije uzeo maha kao u Baderni, Poreču.

Ma neka ga tamo di je. Smiješno bi bilo jesti ličku janjetinu, krumpir, piti šljivovicu u Baderni. :mig:

Hote na izlet barba. Povedite unučad na Velebit i Plitvice, Lika je spas za vrućine i za džep.:)

Mark Ronson
05.07.2012., 10:22
Il Secondo u Sigetu...ugodno, klimatizirano, crni rezanci sa gamborima, tikvicama i cherry rajčicama...odlično, ledena torta neka njihova također izvrsna. Kolega smazo crni rižot...veli da je bio dobar...čaša malvazije, boca jane i šlag sa jagodama...sve 220kn. Korektno, usluga jako dobra. Idem opet.

Neona
05.07.2012., 15:00
Dragi i ja se vratili nedavno iz Murtera, pa evo par preporuka

Pizzeria Tungare - standardno izvrsna hrana u sezoni i van nje sa super ljubaznim predivnim konobarom. Pizze, lasagne izvrsne kao i uvijek. pizze su malo drugačijeg sastava i bogate nadjevom, lasagne (45kn) se dobe u glinenoj/keramičkoj posudi, pa si grabiš na tanjur, a ovo ostaje vruće. Lignje (45kn sa prilogom)su izdašne kaj se porcije tiče, a od ovog ljeta nude i dagnje koje su super spremljene. Dobro otvoreno bijelo vino, zeleni silvanac. Cijene malo višlje neg u ZG.

Restaurant Čigrađa u istoimenoj uvali, izvrstan couvert (zanimljiva pašteta od tune), velike porcije (jeli smo meso jer im je riba dosta skupa). Fino bijelo vino. Cijene nešto više ali da se preživit. Izuzetno ljubazni konobari.

Ribe svuda dole imaju prenabrijanu cijenu, a i nema je potrebe tak skupo plaćat kad mi koća pristaje jedno 700m od kuće svako jutro.

I još jedna bitna stvar, u oba dva lokala smo bili na terasi, a s nama je bio i pas , koji je dobio vodu i uopće nisu pravili problem oko njega. Pas je srednje veličine i pristojno se ponaša u javnosti jer idemo tam di primaju pse :) Naravno, sjeli smo udio restauranta di je bilo praznije da nekom od gostiju ne smeta prisustvo psa ispod stola

Barba Branko
05.07.2012., 20:51
Bravoooo Lika! :top: Aj lajk Lika, a posebno njene specijalitete, a bormeš i cijene. Nebih, da prostiš imao ništa protiv da ih vidim u Baderni. Za putovati u Liku malo mi je presdaleko, a i komplicirano.
Jedna moja jetrva se zove Lika! :D

Lakonoga777
05.07.2012., 21:29
Mex cantina u Savskoj nula bodova. Išla sam probat za promjenu, jer inače jedem u Karaki na zelenom valu , to nema veze sa meksičkom hranom. Tortilje loše, suhe,kao nekakva Hrvatska kuhinja na ''meksički način'', loše loše. Usluga isto mutava, ne znaju ni lijepo objasnit što ćemo dobit u meniju, ma loše. Nikad više!

Barba Branko
05.07.2012., 21:39
[QUOTE=Lakonoga777;40301334]Mex cantina u Savskoj nula bodova. /QUOTE]

Neznam tko to sada vodi, ali u moje vrijeme, kad je Mex Cantinu vodila Brankica, Mex Cantina je dobivama 10 od 10 bodova.

Dlapek
05.07.2012., 21:58
Mex cantina u Savskoj nula bodova. Išla sam probat za promjenu, jer inače jedem u Karaki na zelenom valu , to nema veze sa meksičkom hranom. Tortilje loše, suhe,kao nekakva Hrvatska kuhinja na ''meksički način'', loše loše. Usluga isto mutava, ne znaju ni lijepo objasnit što ćemo dobit u meniju, ma loše. Nikad više!
čudno.Meni je Mex Cantina vrlo dobar meksički restoran.Posluga korektna.

xavierkat
05.07.2012., 22:05
Hummus bar, Budimpešta
ja 'sendvič' s prženim patliđanom, on hummus. i dvije limunade. sve fino kao i uvijek, a i cijene su im super.
usrdno preporučam ako vas put dovede u budimpeštanski centar :)

Frank Zappa
06.07.2012., 09:27
čudno.Meni je Mex Cantina vrlo dobar meksički restoran.Posluga korektna.

Potpisujem

Posluga je za jedan meksički restoran odlična (ne nemetljiva, simpatična,pristojna, školovana ili dobro istrenirana). Jela su korektna a izbor meksičke cuge je super. Imaju jednu tekilu koju pijem bez ičega:)Po meni su najbolji u Zagrebu.

Jednio što je vruće. Imaju one stropne ventilatoriće ali je sparina.

Dlapek
06.07.2012., 09:34
Potpisujem

Posluga je za jedan meksički restoran odlična (ne nemetljiva, simpatična,pristojna, školovana ili dobro istrenirana). Jela su korektna a izbor meksičke cuge je super. Imaju jednu tekilu koju pijem bez ičega:)Po meni su najbolji u Zagrebu.

Nismo bili otkad ugrijalo.
Nekako mi je njihova hrana više zimska.
I potpuno se slažem s tobom.
A tu se svako toliko pojavi netko kaj ih popljuje bez navedenih valjanih razloga,pa valjda je i ovo jedan od tih marketinčkih postova.

German
06.07.2012., 10:00

Kao da u Meksiku imaju klimu?! Naručiš najljuće što imaju pa se na prirodni način ohladiš.. :D

Dlapek
06.07.2012., 10:03
Kao da u Meksiku imaju klimu?! Naručiš najljuće što imaju pa se na prirodni način ohladiš.. :D

hahaha
točno tak.
Si išel na Restorane?
Odi,odi ....hihihi

Frank Zappa
06.07.2012., 10:05
Kao da u Meksiku imaju klimu?! Naručiš najljuće što imaju pa se na prirodni način ohladiš.

Nekako mi je njihova hrana više zimska.

Imaju dosta salata i osvježavajućeg. A šta se tiče pljuvača pa na faceu ima grupa koja mrzi majku Terezu i obožava Fricla tako da me ništa ne čudi.

German
06.07.2012., 10:12
hahaha
točno tak.
Si išel na Restorane?
Odi,odi ....hihihi

Sad sam pohvalio majstora.. :rofl:

štemajzl
06.07.2012., 10:21
Nije li ovo oksimoron da meksičku hranu smatraš primjerenijom za zimu? :)

A nije mi ni jasno koji bi bio valjan razlog za izražavanje nezadovoljstva poslugom? :ne zna: U MC mi je klopa okej, ali nezainteresirana i distancirana (na loš način) posluga je glavni faktor koji mi ubije volju da bih opet tamo otišao. Svojim ponašanjem čine da se tamo ne osjećam ugodno. I tako je bilo svaki put, bez iznimke.

S druge strane, jasno mi je sasvim moguće da nekom drugom tko ima drukčija očekivanja odgovaraju baš takvi kakvi jesu

Tavanka
06.07.2012., 10:47
nedavno Sofra, stara ne u GG, bilo nas je 10 nakon treninga, znaci mesina - mijesano svasta na plate - valjda 10 porcija (iako mi se cini da je pametnije kad svako uzme svoje, nego kad oni sjedine jer mi se cini da bude manje), salate - 6kom, nesto krompira, 4 baklave, 2l vina i ne znam koliko vode i mineralne i da po jedna rakija
Hrana standardno dobra, s tim da smo se pomlatili za krpice, usluga 5 ovom turom, jedino mi je racun bio malo cudan, ispalo je 150kn/po glavi, hrane nije ostalo, tako da nije bilo nesto ni obilno
Zao mi je sto nisam proucila racun,... al mi se cini da su prije bili jeftiniji

tweetee
06.07.2012., 18:02
nedavno Sofra, stara ne u GG, bilo nas je 10 nakon treninga, znaci mesina - mijesano svasta na plate - valjda 10 porcija (iako mi se cini da je pametnije kad svako uzme svoje, nego kad oni sjedine jer mi se cini da bude manje), salate - 6kom, nesto krompira, 4 baklave, 2l vina i ne znam koliko vode i mineralne i da po jedna rakija
Hrana standardno dobra, s tim da smo se pomlatili za krpice, usluga 5 ovom turom, jedino mi je racun bio malo cudan, ispalo je 150kn/po glavi, hrane nije ostalo, tako da nije bilo nesto ni obilno
Zao mi je sto nisam proucila racun,... al mi se cini da su prije bili jeftiniji

Ima već neko vrijeme da su poskupili u Sofri.
Kod njih su mi best-buy bili teleći kotleti - mislim da su bili 65kn, a dobije se 2 kotleta, krumpir, šampinjoni i luk. U odnosu na to, preko 50 kn za klepe je previše. Nismo bili mjesec, dva pa ne znam kako je sad.

Inače, uvijek i svugdje mi je bolje naručiti svaku porciju zasebno jer se grupno uvijek dobije manja količina - sigurno ste i vi tako prošli, kako i kažeš.
Isto smo naučili s prilozima - za nas dvoje naručimo 1 porciju npr. pomfria pa kasnije još jednu ako treba jer ako naručiš 2 odjednom - dobiješ malo više od jedne.

Pellaprat
06.07.2012., 18:36
Kod njih su mi best-buy bili teleći kotleti - mislim da su bili 65kn, a dobije se 2 kotleta, krumpir, šampinjoni i luk.

Potpisujem teleće kotlete kao best-buy i dodajem savršeno rare pečen biftek po 80 kn. :s

Koliko je po novom ? :ne zna:

tweetee
06.07.2012., 21:38
Potpisujem teleće kotlete kao best-buy i dodajem savršeno rare pečen biftek po 80 kn. :s

Koliko je po novom ? :ne zna:

Sve je bilo poskupilo po nekoliko kn, sad na webu vidim da su kotleti 68, a biftek 88kn, s tim da za kotlete piše kako je somun u toj cijeni, a uvijek ga donesu bez da smo ga naručili (u tiskanom menuu u Sofri ne piše da je uključen, ako se dobro sjećam) i dodatno naplate. Ne volim takve ciganije kad mi na stol donose ono što nisam naručila niti taknula i uredno to naplate, a u tim slučajevima mi se za tih 10-tak ili sl. kn ne da trošiti energiju i živce i tražiti novi račun.

Btw. zadnje kad smo bili, imali su te nove više cijene i novi menu u kojem se još ni konobari nisu snalazili i jela sam nešto što su novo stavili - mislim da je bio ramstek s prženim lukom i neznamčimjoš, no nije to bilo dobro ukomponirano, a meso niti odležano niti dobro pečeno (ne mislim na stupanj pečenosti).

Što se bifteka tiče, toplo preporučam Lobby ako još nisi bio - najbolji biftek koji sam jela u gradu i šire, bilo da je onaj s guščjom jetrom koji su prije imali ili sad samo omotan slavonskim špekom, gratiniran tartufima i sirom, s kroketima od mislim paškog i s umakom s tartufima. Kod njih mi je svo meso, a i drugo što sam jela vrhunsko. Što se bifteka tiče, odlično meso i savršeno pečeno, bilo krvavo, bilo srednje - hoću reći, dobiješ ono što si naručio.

Deedy
06.07.2012., 22:54
Što se bifteka tiče, toplo preporučam Lobby ako još nisi bio - najbolji biftek koji sam jela u gradu i šire...

O kojoj količini (masi) i cijeni pričamo?
Tamo sam samo slastice jeo i pio nekoliko puta, nisam još bio na slanom dijelu menija

Barba Branko
06.07.2012., 22:56
U svom duuuugom vijeku bio sam u mloooooogo restorana i "restorana".
Danas sam bio u Istarskoj konobi Bujići, tri kilometra istočno od Poreča prema Baderni.

Nikad, ali zaista nikad, nisam imao prigode kušati ovako sofisticirano složen antré.

Lagan, osvježavajući, apetizirajući, ukusan, mirišljav i nadasve izazvajući.

Već i pred nekoliko godina imao sam prigodu kušati ovaj stručno i ukusno pripravljen antré, koji je, vjerujem kreacija shefa Antonija, ali danas me se posebo dojmio. Hvala Nevenka, hvala Frenki, hvala Antonio, hvala Sandro.

God Bless You All!

Dođite u Bujiće da vidite šta je klopa.

Tavanka
07.07.2012., 05:46
ma nama je Sofra blizu posla i do sada smo cesto tamo grupno jeli i bila je ok i kolicina i cijena,... ovo je sad ne znam,... steta

nego, sinoc restoran Odmor - Kastela :s :s :s
Latezina, olitiga brizle
cevapi
pomfri - al DOMACI od domacih krompira :s :s

tweetee
07.07.2012., 08:57
O kojoj količini (masi) i cijeni pričamo?
Tamo sam samo slastice jeo i pio nekoliko puta, nisam još bio na slanom dijelu menija

Na menuu im ne piše koja je gramaža bifteka u košuljici od slavonske slanine
gratiniranog sirom s tartufima uz krokete i s umakom od tartufa (145 kn), ali rekla bih da je najmanje 250 gr.

Prije su imali famozan biftek punjen gusjom jetrom, isto omotan pancetom/slaninom uz krokete od paškog sira i umak s tartufima koji je bio serviran u velikom dozeru/zdjelici za umak, dok ga je sad osjetno manje u gornjoj verziji i serviran je u puno manjoj dozi te je rjeđi. No, ova gornja, aktualna verzija ima slajsane tartufe i na samom bifteku u pristojnoj količini (nije riječ samo o nekoj tartufati ili ulju).

Cijena nije mala, ali jelo je kompletno i nemaš potrebe naručivati još nešto uz to. Možda će netko uzeti salatu, meni bi ona pokvarila doživljaj.

U svakom slučaju preporučam probati njihovu kuhinju, jela su im s karakterom, konkretno začinjena, vrlo ukusna (probala sam i juhu, predjela, glavna jela). Biftek svaki put preodličan. Prigrizak koji služe pri dolasku isto uvijek jako fini zalogaj.

Ponekad imaju ponudu na Kolektivi ili sl. ponudama, a uključeni su i u Day+ pa se cijela priča može zaokružiti s manje love.

Menu i cijene su im na webu.

June177
07.07.2012., 18:19
Prije par dana bila sam u Sofri u GG, jela sam hadzijski punjeni odrezak u umaku od povrca, bilo je ok, nista posebno. Prosli put sam jela teleci odrezak sa zara i to mi je bilo puno bolje. Prijatelj je jeo cevape i rekao je da mu bas nisu nesto, ja nisam probala. Mjesto je ugodno, konobari jako ljubazni, cijene ok.

Sent from my E10i using Tapatalk

tathinina
09.07.2012., 08:28
Jučer sam odvela obitelj na kupanje na Mrežnički Brig pa na ručak... Još sam postavila upit na temi "Preporučite mi restoran" i dobila preporuku za Ozalj, no inzistirali su na kupanju na Brigu, pa smo odabrali i restoran u blizini. DP u Donjem Zvečaju, čula sam za njega, pitala, no iako nisam dobila konkretnu informaciju, otišli smo tamo.

Moram priznati da smo bili dosta zadovoljni. Kad smo ušli, bila je dosta gužva (oko 16 sati), bila su dva stola slobodna. Odmah su nam rekli da janjetinu možemo dobiti odmah, ali da se sve ostalo čeka barem 45 minuta. Kako nam se nije žurilo, ostali smo tamo. Ne doživim uvijek da me upozore koliko ćemo čekati i moram priznati da mi se to sviđa jer nismo bili napeti i iščekivali hranu (iako smo bili gladni) pošto smo znali kad treba doći.

Hrana je zaista stigla za 45 minuta i svi šestero smo bili sasvim zadovoljni. Mislim da je ispalo oko 80 kn po osobi (jela se mesna plata za dvoje, no troje se najelo od toga, pastrva na žaru, jedna osoba si je sama složila veganski meni i ne mogu se sjetiti što je brat uzeo) bez deserta.

Za razliku od prije dva tjedna kad sam na drugom mjestu jela pastrvu, ova je bila zaista savršeno pripremljena i svježa. I ovo troje s mesnom platom je bilo jaaako zadovoljno.

U svakom slučaju, konobarica je bila super, ljubazna i profesionalna, atmosfera super, a cijenom smo bili poprilično oduševljeni. Tako da već imamo u planu opet navratiti tamo kad budemo na kupanju u okolici.

Evo, nisam baš neki postaš na gastronomiji pa sam možda predetaljno opisala, no htjela sam podijeliti s vama iskustvo.

jermyn
09.07.2012., 09:10
Što se bifteka tiče, toplo preporučam Lobby ako još nisi bio - najbolji biftek koji sam jela u gradu i šire, bilo da je onaj s guščjom jetrom koji su prije imali ili sad samo omotan slavonskim špekom, gratiniran tartufima i sirom, s kroketima od mislim paškog i s umakom s tartufima. Kod njih mi je svo meso, a i drugo što sam jela vrhunsko. Što se bifteka tiče, odlično meso i savršeno pečeno, bilo krvavo, bilo srednje - hoću reći, dobiješ ono što si naručio.[/QUOTE]

Bio nedavno, isti dojam, odlično meso i dobro pečeno. Onak kak je Mu trebao biti. Jeo sam T-bone, super...

Flamingo Noir
09.07.2012., 11:17
Ja u Lobbyju jeo jedan od boljih rizota sa skampima i tartufima

voorn7
09.07.2012., 13:56
za vikend wok n roll- zadovoljna:) istina, imaju fine i kvalitetne sastojke no nekako mi ih je premalo po porciji...da sad razjasnim, nisu porcije premale neg nekak je previse riže ili tjestenine naspram ostalog u glavnom jelu i prerijetke su juhe. stedi se. no za 100 kn za dvije osobe, nemam se kaj zaliti:mig:

kad sam vec bila tamo probala sam i frozen yougurth- jogurt sam po sebi je odlican no po meni stvar se usere s tim dodacima koji i nisu nesto kvalitetni:ne zna:

Deedy
09.07.2012., 14:00
Opa, lobby dobiva jako dobre kritike, bravo za njih. :top:

Evo ja ću usput (a kako je u skladu s ovim topicom) pohvaliti pizzeriju Spizza na Vrbanima (Palinovečka 19)- bio sam treći put tamo, ovaj put jeli namaze od tune s toplom lepinjom (a la pita bread, odnosno inačica tijesta za pizzu)- vrrrlo izdašna količina- gotovo da nakon toga ne možeš više ništa jesti, a cijena?
Cijena je 12 kuna.
Navali, narode! :D

(klimatizirano unutra, usluga dobra, uređenje odlično- novo i s ukusom dizajnirano- kako sam napisao i prije pol godine na Pizze topicu;
iza smo jeli još porciju brusketa (4 kom.) s pršutom i feta sirom (gore rikula, a kruh tamniji sa sjemenkama- najs). Bilo preslano, kombinacija fete i pršuta je previše, što sam previdio u sastojcima, inače bih zamolio da zamjene mozzarellom, makar i više koštalo. Cijena 25 kuna za 4 šnitice.

Svejedno, ocjena je odličan -5.

Na menuu im ne piše koja je gramaža bifteka u košuljici od slavonske slanine
gratiniranog sirom s tartufima uz krokete i s umakom od tartufa (145 kn), ali rekla bih da je najmanje 250 gr.
......
......

Hvala na detaljima. :top:

German
13.07.2012., 12:34
Evo čekaju se lignje Kod Šime.. :klopa:

Deedy
13.07.2012., 15:12

I? :D

Meni jučer u Ribicama i trotočju rekli kako nemaju jadranske (ne znam imaju li ih ikad, nakar su navedene u meniju) nego tek patagonike i to pržene. Ma daj... neću. Oću na žaru.

Kao alternativa je odlično poslužio morski pas na žaru i list na žaru (miksali smo dvije porcije nas dvoje, bilo je fino i jako pristojna cijena).

Danas u pivnici Kaptolske kleti na meniju s pilećim bečkim, salatom i prilogom (rest. krumpir), uz kolač za 40 kn.
Porcija je tolika da protrljaš oči kad donesu da se uvjeriš da ne vidiš duplo (da, velika je). :D

Plavooka Sanja
13.07.2012., 15:32
pohana grdobina i blitva s krumpirom u Bracere, Omiš. Prefino, svježe i ne preskupo. A, ambijent, neopisiv :cerek:

Fettucine s škampima i lososom u Masline, Marmontova, Split. Standardno fino, mjesto odlično, puno turista, a zaklonjeno. Preporuka!

tweetee
13.07.2012., 17:49
Pod Volat, Podgorica - prefine čorbe i pljeskavice punjene kajmakom, prebogate porcije zrelog voća :cerek:

Jezero, Skadarsko jezero - velike porcije - npr. 3 pastrve u porciji (u menuu stoji 500 gr), hrana ok, ali ništa posebno. Ugođaj na terasi iznad jezera jako lijep.

tweetee
13.07.2012., 17:54
Bio nedavno, isti dojam, odlično meso i dobro pečeno. Onak kak je Mu trebao biti. Jeo sam T-bone, super...

U Mu nikad, ama baš nikad nisam pojela dobro meso niti su ga znali dobro ispeči, tj. onako kako je naručeno. Mu mi je među najlošijim Zg restoranima i ne zalazim više tamo - radi li to još uopće ili je opravdano propalo???
Bili smo kad su otvorili, još par puta nakon toga i prekrižili ih.

tweetee
13.07.2012., 18:01

Mi bili danas, jeli lignje na žaru i blitvu - lignje vrrrrlo malecna porcija, blitva napravljena onako kako najviše mrzim - zalijana vodom u kojoj se kuhala i sve skupa zgnječeno. Okus tako razvodnjene blitve je bio grozan, uopće nije bilo slano, maslinjaka ni češnjaka nije vidjelo.

Sve u svemu hrana :( a posluga kao i uvijek :)

tweetee
13.07.2012., 18:05
Opa, lobby dobiva jako dobre kritike, bravo za njih. :top:

Hvala na detaljima. :top:

Moraš otići i probati :D

Doria
13.07.2012., 23:03
Pivnica Medvedgrad, Ilica.

Kod njih mi je prvo i osnovno super terasa, velika je, uopce se ne cuja buka od ulice, ima drveca, pa nije vruce, stalno protok zraka i ima ljudi, pa se cuje lagani zamor, bas je zivahno. Pod tjednom i nekim danima vikendom imaju i zivu muziku

Jela Zvoncicu (ala zagrebacki od piletine, uzela jer jedino on postoji u varijanti mali/veliki, ne mogu pojest cijelu porciju, a ne volim kad ostane) i zapeceni grah (da mi nije neugodno samo bi taj grah jela :o). Dakle, grah je divan, taman damski pikantan, strasno sam subjektivna s njim, prefin mi je. Pohani je bio komad bijelog mesa, prava sunka unutra, posluzeno s malo tartara i limuna. Uzeli smo jos i kiflice s sirom, nazalost nije bilo cvarkusa. One standarno fine, mekano tijesto, ukusan sir (kravlji).
Dragi je uzeo kotlovinu, brusi se na nju vec neko vrijeme i bio je zadovoljan. No zadovoljan u ok smislu, ne u jedva cekam da ju opet jedem smislu.
Frendovi su jeli Medin brlog, komad piletine s zara, par cevapa, jedna kobasica, restani krumpir i pohani grah. Ukrala komadic cevapa od jednog, fini, imao je okus po meso, mislim da bi se stupnjevanje pecenja svidjelo gastronima od tu jer su pri sredini bili roskasti.

Popilo se po par piva po osobi, ja jos palacinke s orasima i cokoladom (fine palacinke, nisu masne, obilno punenje orasima unutra.. zamjerka samo na to sto mislim da cokoladni sos nije bio "home made" topljena cokolada).
Konobar pristojan, nenametljiv. Wc (:zubo:) cist, s papirima.

Sve u svemu, vrlo zadovoljni, ceh sve skupa oko 340 kuna. We'll be back :klopa:

Deedy
14.07.2012., 00:04
Moraš otići i probati :D

Ako bih rekao da nemam namjeru, lagao bih. ;)

Emericzy
14.07.2012., 07:49
Dobro zvuči!!!

Pivnica Medvedgrad, Ilica.

...

Sve u svemu, vrlo zadovoljni, ceh sve skupa oko 340 kuna.

Za četvero?

Doria
14.07.2012., 09:45
Da! A pili smo tri x pol litre pive, tri x 3 deci pive i colu. Ti Medini brlozi su oko 60 kuna, kotlovina 60, Zvoncic mali 20, grah 14. Kiflice po pet kuna, palacinke 20.

tweetee
14.07.2012., 21:33
Ako bih rekao da nemam namjeru, lagao bih. ;)

Dojavi dojmove :raspa:

CocoRocha
16.07.2012., 17:26
U Mu nikad, ama baš nikad nisam pojela dobro meso niti su ga znali dobro ispeči, tj. onako kako je naručeno. Mu mi je među najlošijim Zg restoranima i ne zalazim više tamo - radi li to još uopće ili je opravdano propalo???
Bili smo kad su otvorili, još par puta nakon toga i prekrižili ih.

Mu je trenutno prazan i stoji poruka IZNAJMLJUJE SE.
Moja slobodna pretpostavka, priči je došao kraj ili ?

tweetee
16.07.2012., 18:34

Ne čudi me - čudilo me što je uopće radio koliko je već radio jer što reći kad ono što im je specijalitet restorana - meso - uopće ne znaju pripremiti :flop:

German
16.07.2012., 19:18

Evo tu piše sve.. (http://www.mu-steakhouse.com/)

Gipsyqueen
16.07.2012., 19:23
Boban - biftek, koji je za divno čudo bio dobar.:o :D

Deedy
16.07.2012., 20:00
Dojavi dojmove :raspa:

Hoću, no danas pod Gdje ste zadnje jeli... navodim Kod Šime, stejkovi od po 250g (makar me vuklo da nam naručim i po 300 ili čak 350g) :D. Ispostavilo se kako je ovo bilo sasvim dovoljno i odlično kvalitetom i okusom (srednje pečen).
:top:
Svakako topla preporuka za Kod Šime.
(bok i đipsi, sestri po biftecima, hehe)

yamadado
17.07.2012., 07:15
Jel bio tko u cheflji u jankomiru?

voorn7
17.07.2012., 07:28
napokon nesto po mom gustu:cerek:

Sokace, Novi Sad

restoran tradicionalne kuhinje. od pocetka (juhe) do kraja (pite od jabuka) fantazija. izmedju je naravno bila dimljena vjesalica i srpska salata:D i domace crno vino.

plus 10 za hranu, osoblje, ambijent, muzikashe:mig:

definitivno se vracam:)

edit: u potpunosti se slazem u vezi Mu-a. gori bifstek nisam u zivotu probala. tj. nemam pojma kaj je to uopce bilo.....

tathinina
17.07.2012., 08:33
Capuciner, preko puta katedrale. Nisam čula baš najbolje stvari o njemu, a prijateljica nas je vodila povodom diplome sinoć.

S obzirom na niska očekivanja bila sam dosta zadovoljna. Ne znam koliko je sve skupa koštalo, hrana nije bila jeftina, ali su porcije bile jako velike i jako ukusne.

Jedino imaju nešto slabiji izbor pića.

Frank Zappa
17.07.2012., 09:28
NK Trnje.

Poslovno sam išao pa evo osvrta. Cijene su nabrijane. Ok janjetina ali ništa posebno 280kn/kg. Osrednja viljamovka 20, pole 15, salata 30 a pivo 0.5l 18kn.

Dobar je ambijent. Drven i ugodan. Konobar je bio odličan, profesionalan, nenametljiv, ugodan. Ljudi zaziru od ovog mjesta jer dolaze neki šabani ali nije bilo nekih poznatih njuški niti primitivaca. Nešto je pirkalo i bilo je jako ugodno. Samo neprirodno mi je dati duplo više novaca za kilu janjetine nego je potrebno:mad: .

Sve u svemu ok ali skupo.

Za dva tjedna će utihnuti jaganjci u Zlatnoj potkovi, u Luke Jebalice a možda i zaplivaju u kalji kod Makija:)

Deedy
17.07.2012., 09:34
NK Trnje.

Poslovno sam išao pa evo osvrta. Cijene su nabrijane. Ok janjetina ali ništa posebno 280kn/kg. Osrednja viljamovka 20, pole 15, salata 30 a pivo 0.5l 18kn.

Dobar je ambijent. Drven i ugodan. Konobar je bio odličan, profesionalan, nenametljiv, ugodan. Ljudi zaziru od ovog mjesta jer dolaze neki šabani ali nije bilo nekih poznatih njuški niti primitivaca. Nešto je pirkalo i bilo je jako ugodno. Samo neprirodno mi je dati duplo više novaca za kilu janjetine nego je potrebno:mad: .

Sve u svemu ok ali skupo.

Za dva tjedna će utihnuti jaganjci u Zlatnoj potkovi, u Luke Jebalice a možda i zaplivaju u kalji kod Makija:)

ha... nego je potrebno- a tolko janjetina košta u Zgu, šta se može
Veliš da nije ništa posebno bila ili?

Frank Zappa
17.07.2012., 09:38
Veliš da nije ništa posebno bila ili?

Bila je dobra. No ima janjetine kada ti se i oči smiješe dok jedeš. Sjećam se jednom u Gospiću u Zlatnoj smo mazali janje i bilo je nadnaravno. Sreli smo mesara iz Splita koji je isto jeo isto janje i rekao je da u životu nije jeo bolje janje. Mesar od kakvih 60 godina! Za te novce želim ekstazu. Znam da je takva cijena a realno ne mora biti. Znam da ne mogu uspoređivati Liku od posebne državne skrbi i Zagreb ali primorje i otoci dođu jeftinije unatoč deračini i turizmu a nerijetko je riječ o boljoj janjetini.

malo off:

Volim rebra, plećku i glavu:D

Frank Zappa
17.07.2012., 10:20
Takenoko Centar Kaptol

Jako ugodna večera. Redom, dvaxSake Ozeki 32, mineralna 14, malvazija Kozlović 190. Za jesti: San Diego sushi meni 150 kn (dobije se 18 urmakija po izboru). Wok sa pilećim mesom 92, wok od grdobine 105. Ja sam pojeo wok od grdibine i bio je odličan, sočan samo bilo bi bolje da je više ribe:)

Takenoko je po meni zicer ako sam u gradu i želim nešto dobro pojesti i zadovoljiti potrebe moje squo koja jede ribu. Možda bi bilo bolje da malo spuste cijene

Klopa je bila odlična i konobar je bio super (gotovo neprimjetan a tu točno kada zatreba), pitao nas je treba li što obajsniti i unatoč mjestu i mojoj mornarskoj maji na fleku od farbe izostao je snobizam. Svakako jedno od boljih mjesta za pojesti u centru. Ne znam je li ovaj u Radničkoj isti?

mrhappy
17.07.2012., 11:55
Takenoko Centar Kaptol

Jako ugodna večera. Redom, dvaxSake Ozeki 32, mineralna 14, malvazija Kozlović 190. Za jesti: San Diego sushi meni 150 kn (dobije se 18 urmakija po izboru). Wok sa pilećim mesom 92, wok od grdobine 105. Ja sam pojeo wok od grdibine i bio je odličan, sočan samo bilo bi bolje da je više ribe:)

Takenoko je po meni zicer ako sam u gradu i želim nešto dobro pojesti i zadovoljiti potrebe moje squo koja jede ribu. Možda bi bilo bolje da malo spuste cijene

Klopa je bila odlična i konobar je bio super (gotovo neprimjetan a tu točno kada zatreba), pitao nas je treba li što obajsniti i unatoč mjestu i mojoj mornarskoj maji na fleku od farbe izostao je snobizam. Svakako jedno od boljih mjesta za pojesti u centru. Ne znam je li ovaj u Radničkoj isti?

Takenoko je po mom mišljenju definitivno najbolji restoran u Zagrebu, a sigurno u samom vrhu što se tiče cijele Hrvatske.
Veliki izbor zanimljivih jela, odlična i profesionalna usluga , po cijenama jeftiniji od nekad razvikanog Marcellina i sada precijenjenog Apetita, a nemjerljivo bolji.

grogo bolger
17.07.2012., 12:00
Sofra u GG.
-lagana večerica, begova čorba i male suđukice.
čorba mi je otkriće :Slin:

Frank Zappa
17.07.2012., 12:01
Usluga je toliko dobra da zaslužuju čitav odlomak hvale. Upućena, strpljiva prisutna, tempirana, profesionalna. Upravo su me oduševili.

Mrzim kada radi mamurna, napušena, bezobrazna, prljava, neobrazovana i neupućena osoba. Još kada ne zna ništa o hrani a i ne voli jesti:mad:

VK Girl
17.07.2012., 12:03
Usluga je toliko dobra da zaslužuju čitav odlomak hvale. Upućena, strpljiva prisutna, tempirana, profesionalna. Upravo su me oduševili.

Ah kako mi je drago ovo pročitati, nemaš pojma.:cerek:
U Takenoko dolazim sporadično (čitaj jednom u tri mjeseca) već godinama i uvijek me dočeka isto ljubazno, strpljivo i profesionalno osoblje i drago mi je da se to ne mijenja. Svaka čast :s

CocoRocha
19.07.2012., 09:30
Ah kako mi je drago ovo pročitati, nemaš pojma.:cerek:
U Takenoko dolazim sporadično (čitaj jednom u tri mjeseca) već godinama i uvijek me dočeka isto ljubazno, strpljivo i profesionalno osoblje i drago mi je da se to ne mijenja. Svaka čast :s

Kak se kreću cijene npr. sladoled od matcha čaja ?

Frank Zappa
19.07.2012., 09:44
Kak se kreću cijene npr. sladoled od matcha čaja ?

Imaš meni i cijene ne njihovoj stranici.

German
19.07.2012., 11:17
Evo, upravo probah čuvane fileke u Martini (napokon)! Savršenstvo!!! Najbolje fileke koje sam dosad jeo u Zagrebu. Ne mogu se odlučiti da li su bolje ove ili Madridske.. :D

Deedy
19.07.2012., 11:24
Imaš meni i cijene ne njihovoj stranici.

Ovo je tek djelomično točno. Naime, ima cjenik- ali tek onaj od dostave, u kojem nema svih deserata (jer ne dostavljaju sve što imaju u restoranu, jasno).
Inače, menu nema cijene na webu (ovaj koji nude u restoranu). Ne razlikuju se puno, ali eto baš ono što ona pita nema.
Po mojem iskustvu, cijene deserata su od 30 do 40 kn. Nikako jeftino, ali sve što sam tamo probao je bilo izvrsno. :top:

Pellaprat
19.07.2012., 11:35
Evo, upravo probah čuvane fileke u Martini (napokon)! Savršenstvo!!! Najbolje fileke koje sam dosad jeo u Zagrebu. Ne mogu se odlučiti da li su bolje ove ili Madridske.. :D

Znači bila Marija ! :mig:

Joj na kakve ja danas gluposti gubim vrijeme, a žlundrice mi na parsto metara. Joj, joj, :503:

Dlapek
19.07.2012., 11:41

jelda?
I ja isto mislim i ne mogu odlučiti.

Frank Zappa
19.07.2012., 12:00
Evo, upravo probah čuvane fileke u Martini (napokon)! Savršenstvo!!! Najbolje fileke koje sam dosad jeo u Zagrebu. Ne mogu se odlučiti da li su bolje ove ili Madridske..

Ma joj.:mad: Prošli četvrtak mi je rekla Marija da nema za koga raditi i da ih nije napravila a danas ko Pelle gubin vrijeme na gluposti i za gablec nabrzinu nekakvu piletinu:rolleyes:

mmmmm fileki:)

German
19.07.2012., 12:48
Znači bila Marija ! :mig:

Je, kaže da je pročitala na internetu kako joj hvale fileke.. :cerek:

grogo bolger
19.07.2012., 14:30
Napokon u Les Ponts u Green Golda :lux:

Ovaj tjedan obilazim restaće u kvartu pa i ovo došlo na red.
dakle:
-nekakav couvert, predjelo, 2 micro šnitice pršuta, par maslina, čeri rajčica, nekakva peciva, koja su bila očito podgijana u mikrovalnoj jer požilave :D

-odlična juha od rajčice, kad se doda izvrsnog maslinovo ulja, jako fino
-glavno jelo, pariško bečka kombinacija piletine punjenje camemmberom i puretina punjenja sa špekom i nekim sirom, par kuhanih mahuna, neki žuti umak i malo raznoraznih salata. Ok, ali puretina je očito nekakav cordon bleu smrznuti jerbo nije puretina već nešta mljeveno ala MCD
-juhica od marelice sa šlagom, jako fino

vinska karta je zanimljiva, najeftinije vino je 20kn za 1dl, ima i dom Perignona za one sa dubljim džepom :top:
Donesite nam čašu po čašu vode :zubo:

Sve u svemu, fora, konobari ljubazni i nenametljivi, sve jako fino izgleda.
110kn/glava.

Još sam malo posnimijo meni jerbo moram probati pijetla u vinu :s

Na terasi niko živ, svi piju kave u obližnjnn kafićiman :o

CocoRocha
19.07.2012., 20:56
Napokon u Les Ponts u Green Golda :lux:
Još sam malo posnimijo meni jerbo moram probati pijetla u vinu :s:o

Klasik. Iako nije za svakog.

Dlapek
20.07.2012., 07:54
jučer gablec u Baltazaru:
salata od kuhane junetine
kukuruzni kruh
čaša traminca
Neloše,preskupo.

Cats
23.07.2012., 21:30
Obiteljski ručak, hrana naručena iz konobe Didin san na Kajzerici - uštipci, crni rižoto i hobotnica ispod peke. Prefino, svi smo bili oduševljeni :s

Walpurgas
23.07.2012., 21:42
Prošli smo vikend dragi i ja upriličili road trip preko pola 'rvacke i susjedne nam Bosne i osim usputnih snackova, koji nisu vrijedni spomena, fino smo pojeli u Kostelskom Buku, koji je vrijedan spomena.

Tamo nas je poslala žena s graničnog prijelaza. Pitala nas je zašto ulazimo u BIH, na što sam ja odgovorila da idemo na ćevape, a ona je odvratila "e pa ne idete". Nakon kratkotrajnog tilta, pojasnila je da moramo otići tamo i tamo i jesti pastrvu. :D A tko smo mi da se suprotstavljamo službenim licima. :rofl:

Restoran se nalazi na ulazu u Bihać, uz istoimeni hotel. Sasvim je na rijeci Uni. Lijepo uređen unutrašnji dio i terasa koja pruža fantastičan pogled. Preko puta vodi slatki mali mostić do mjesta gdje je smješten "domaći" zološki. :D Mazili smo magare poslije večere i tako to. :D

Pogled je prekrasan, na lijepu Unu, vodopad i slapiće, a konobari su jako profesionalni i ljubazni preko svake mjere.

Ja sam jela "pastrmku" s roštilja, s blitvom i krumpir salatom kao prilog te salatu od krastavaca u umaku od vrhnja, jogurta i kopra. Muž je ipak uzeo mješano meso s roštilja (požalio se da su chevapi presuhi, ali ostalo je super); bilo je tu kotleta, pilećih ražnjića, teleće jetre, chevapa, punjene pljeskavice i sudžukice. Prilog je bio đuveč s rižom i pomfrit. Uz to je uzeo još i šopsku salatu.

Kruh je bio domaći, friško ispečen. Pili smo radler, domaći njihov, preminger.

Ceh je bio manji od 200 kuna :eek:, i to s napojnicom koja je bila skroz pristojna.

Ako vas put nanese, obavezno svratite! :top:

Barba Branko
23.07.2012., 21:52

Dođi u Poreč da probaš Palentarove fileke!
Još su bolje kad ih ja "Popravim".:D

June177
24.07.2012., 21:52
Lobby, biftek u umaku od tartufa, jako fino.

Tavanka
27.07.2012., 13:00
napokon Šime :klopa::lux:
biftek, tikvice i blitva, te domaci kruh :s
vrabci su bili daleko
jedina greska je sta sam uzela onaj od 250gr i sta mi nije napravio srednje pecen (na slici i izgleda, al je bio skroz pecen), al je bio preukusan, pa oprastam
cijena bez pica mislim da je oko 70kn

http://img805.imageshack.us/img805/1489/img2012072700597.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/805/img2012072700597.jpg/)

spic
27.07.2012., 13:42
biftek s prilogom i domaćim kruhom 70 kuna? :eek:
očekivao bi barem duplo veću cijenu :ne zna:

Tavanka
27.07.2012., 13:47

i ja
i to super biftek i super kruh i super grillana tikvica i nelosa blitva
najradje bi isla i veceras :cerek:, umjesto apaurina prije spavanja :)
I imaju mislim od 150gr-350gr
Najtoplija preporuka

Tavanka
27.07.2012., 13:48
to je radi vrabaca,pol ti pojedu pa i cijenu prepolove.

meni blizu nije dosao ni jedan :ne zna:
Mozra sindrom strasila :D

Dlapek
27.07.2012., 13:48

to je radi vrabaca,pol ti pojedu pa i cijenu prepolove.

Deedy
27.07.2012., 15:06

Kod Šime je poznat po vrlo pristojnim cijenama i odličnom bifteku (između ostalih finih jela). Nemaš što očekivati: sljedeći put dođi kod Šime. :)

tom8jerry
27.07.2012., 15:22
uf nama je jesti vani,jedino u mc donaldsu :zivili:

rokolina
27.07.2012., 23:58
jedina greska je sta sam uzela onaj od 250gr i sta mi nije napravio srednje pecen (na slici i izgleda, al je bio skroz pecen), al je bio preukusan, pa oprastam

To je bas simptomaticno - za Kod Sime ali i mnoga druga mjesta - da ti pod 'medium' uvijek uvale 'well done', Ja kad zatrazim 'medium rare' uvijek dobijem nesto sa eventualno blagom nijansom roza boje. Ne kuzim zakaj se kod nas tak boje krvavog mesa?

Inace, palceve gore za Kod Sime, uvijek. :)

Zla patka
28.07.2012., 11:44
mezzo mezzo

bijela, slavonska pizza
(svjeza rajcica, mozzarela, kulen, svjezi sir)

fino, tanko, hrskavo tijesto
paradajz je bio neki plasticni i kulen je bio osrednji, ali ne mogu reci da unatoc tome nije bilo ok, fino cak

ipak ne vrijedi 52kn, za taj novac bih ocekivala kvalitetnije sastojke :ne zna:

Vodenna
28.07.2012., 16:39
Na Murteru, neki restoran na M, na vodi, uglavnom nisam zadovoljna. Mali dobio jednu oradu za 90 kn, meso sa žara onak ok ajde....salata nezačinjena, mrzim to...al ajde, maloj se svidjele pločice u wc-u, neka imitacija školjaka fosila u kamenu.:rofl:

Prije toga restoran Petro mislim, Rastoke. Porcija od dvije pastrve, super fine, sa policama krumpira....a pileći odresci (ili pureći :misli:) isto super.
Jedino što se dugo čeka jer je uvijek gužvetina.

Barba Branko
28.07.2012., 21:51
Pisinium na Porečkoj tržnici. Roštilj kobasice sa pečenim mladim krompirom i ajvarom. 20 kuna. Prva liga!

BD-zg
28.07.2012., 22:12
Restoran da-ma dubrava kao leskovački roštilj uletjeli prvi put a nakon radnje i zednji put
Normativ 1,5kg mesa u velikom leskovačkom vlaku prijatelji mislil neče nam biti dosta pa uzeli još i mali vlak dodatnih 1kg mesine
Konobar nas je gledao jako začuđeno sa pitanjem ˝jel mi znamo što naručujemo???˝ono kao to je hrpa mesa itd itd
I ja sam njega začuđeno gledao kad smo dobili platicu dužine 40cm na kojoj su bile:
2 pljeskavice(20dkg svaka)
10 čevapa normalne veličine cca 20dkg
6 uštipaka 20dkg
1(JEDAN) svinjski ražnjič 10dkg
1pileči file 10dkg
2 svinjske vješalice cca 10dkg svaka
I to je kao trebalo biti veliki i mali vlak:rofl: meni je to izgledalo ko mješano meso za dvoje
Sve u svemu dobro nas je zaj...... za tu lovu mogli smo i bolje proči
Prvi put,zadnji put i nikad više:mig:

Krkimir
28.07.2012., 22:25
6 uštipaka 20dkg
1pileči file 10dkg
meni ovo izgleda kao 3/4 vlaka... nego, kako možete jesti toliko puno po ovakvoj vrućini? :ne zna:
i što je onda veliki vlak,
6 ćevapa, 4 uštipka, 1 pileći file i 2 vješalice? :bonk:

rokolina
28.07.2012., 22:26
Restoran da-ma dubrava kao leskovački roštilj uletjeli prvi put a nakon radnje i zednji put
Normativ 1,5kg mesa u velikom leskovačkom vlaku prijatelji mislil neče nam biti dosta pa uzeli još i mali vlak dodatnih 1kg mesine
Konobar nas je gledao jako začuđeno sa pitanjem ˝jel mi znamo što naručujemo???˝ono kao to je hrpa mesa itd itd
I ja sam njega začuđeno gledao kad smo dobili platicu dužine 40cm na kojoj su bile:
6 uštipaka 20dkg
1pileči file 10dkg
I to je kao trebalo biti veliki i mali vlak:rofl: meni je to izgledalo ko mješano meso za dvoje
Sve u svemu dobro nas je zaj...... za tu lovu ima i bolje klope
Prvi put,zadnji put i nikad više:mig:

Pa dobro ako je - a cini se da jest - vec iz aviona bilo vidljivo da tu nema dvije i pol kile mesine koju ste narucili, zasto to nitko odmah nije spomenuo konobaru?:confused:

Zbilja mi nije jasno zakaj ste, svjesni da pusite ko sivonje, nastavili jesti i uredno platili?:ne zna:

BD-zg
29.07.2012., 11:33
Pa dobro ako je - a cini se da jest - vec iz aviona bilo vidljivo da tu nema dvije i pol kile mesine koju ste narucili, zasto to nitko odmah nije spomenuo konobaru?:confused:

Zbilja mi nije jasno zakaj ste, svjesni da pusite ko sivonje, nastavili jesti i uredno platili?:ne zna:

Kolega je častio imao je informaciju da je tu dobra klopa i je spomenuo konobaru da to nije baš ta količina a konobar je rekao to je normativ fin dečko pa se nije htio prepirati ja bi ali žena me uvijek spriječi u tome:mig:

BD-zg
29.07.2012., 11:42
meni ovo izgleda kao 3/4 vlaka... nego, kako možete jesti toliko puno po ovakvoj vrućini? :ne zna:
i što je onda veliki vlak,
6 ćevapa, 4 uštipka, 1 pileći file i 2 vješalice? :bonk:

Klimatizirani prostor i kad si gladan nije problem:D
Pravi veliki vlak je pljeskavica,mala porcija čevapa, ražnjići,kobasice,vješalica i onda mučkalica i nosi se u sljedovima svaki ˝vagon˝ ima svoj prilog i salatu
E to ti je onda negdje oko 2kg mesa prijatelj često vozi robu za beograd pričao je za jedan restoran(da me j... ne mogu se sjetiti kak se zove) tko to pojede svi za stolom imaju besplatnu klopu:klopa:

Neona
31.07.2012., 08:56
Bili jučer na ručku u Mirjani, kod Rastoka na D1 - naručili tzv. 'Ličku platu' (police, svježi sir, janjetina i odojak sa ražnja i teletina ispod peke), porcija je kao za 2 ljudi, al 3 se mogu najesti od toga, mladi luk, salata od paradajza i luka, šopska salata, i štrudla od jabuka, sa pićem - 266kn. Simpa ambijent, zanimljiv menu, super posluga, dog friendly, čist wc...doći ćemo opet :)

atlantis
01.08.2012., 08:11
Kod frendice sinoć :cerek:

udana za Libanonca, on je kuhao :cerek:

hummus :) odličan
neki kao omlet od jaja, začina, brašna i luka :) jako, jako fino
i salata od svega i svačega :cerek:

super večer :)

tweetee
01.08.2012., 22:36
Nismo jeli jer je bila zatvorena :confused:
Ima li tko kakav info o tome što se događa? Spic, jesi li ti bio?

Nisam zvala, ali smo prolazili u njihovo "uredovno vrijeme" i nisu bili otvoreni što je jaaako čudno usred sezone.

Dlapek
02.08.2012., 06:53
Nismo jeli jer je bila zatvorena :confused:
Ima li tko kakav info o tome što se događa? Spic, jesi li ti bio?

Nisam zvala, ali smo prolazili u njihovo "uredovno vrijeme" i nisu bili otvoreni što je jaaako čudno usred sezone.

kad smo mi bili tamo otvarali su iza 18,a nekad i kasnije.

shtifke
02.08.2012., 08:40
tweetee, na godišnjem su ovaj i sljedeći tjedan.

Dlapek
02.08.2012., 09:49

hahahaha
Koji carevi,na godišnjem u sred ljeta.
Nema šanse da više odem tamo.Udarila slava u glave.

ot:
jučer u Les Ponts
juha od luka
prifiterole sa sladoledom i voćem
Juha malo bezlična,voljela bih da je jači sir i da se bolje osjeti vino.
Kolač savršen
70kuna

tweetee
02.08.2012., 11:22
kad smo mi bili tamo otvarali su iza 18,a nekad i kasnije.

Znam, kad smo dolje na GO svaki dan prolazimo pored Bateline i poznato nam je radno vrijeme.
Međutim, nikad u ovo vrijeme nisu bili zatvoreni.

tweetee
02.08.2012., 11:24

Jaaaako čudno :confused:
Zapravo, posve nevjerojatno!

Zla patka
02.08.2012., 11:53
tko zatvara restoran u sred sezone?! :confused:

tweetee
02.08.2012., 14:35
tko zatvara restoran u sred sezone?! :confused:

Inspekcija?

Dlapek
02.08.2012., 14:37
Inspekcija?

da ga jer zatvorila inspekcija na vratima mora biti zalijepljeno rješenje sa žigom.

shtifke
02.08.2012., 19:42
tweetee, što je čudno u tome da se ide na godišnji tijekom ljetnog perioda?
Dlapek, nije li bolje uzeti odmor nego, recimo, raditi preko one stvari?

Krkimir
02.08.2012., 19:46
pa :misli: možeš raditi ubitačno 2 mjeseca u sezoni i od toga živjeti ostatak godine,
ili možeš laganini cijelo vrijeme i zaraditi isto, što se mene tiče ja bi uvijek izabrao ovo prvo.

tweetee
02.08.2012., 21:15

Davide, ti si? :mig:

Apsolutno ništa nije čudno u ljetnom godišnjem, _osim_ ako je u pitanju sezonski posao poput ugostiteljstva u kojem je "žetva" upravo u tom periodu pa tajming godišnjeg nije logičan jer je financijska šteta nenadoknadiva. Doduše, dopuštam i situaciju da ove godine zbog krize prihodi nisu visoki kao prethodnih sezona pa i nije tolika šteta uzeti godišnji.

No, ne valja ni samo juriti za novcem (možda su/ste već dovoljno zaradili :)), odnosno lova je relativan pojam kao i value for money i osobno podržavam punjenje baterija bez obzira na propuštenu zaradu. Uostalom, ako se radi preko one stvari, kako kažeš, rezultat neće biti kao kad se kuha s guštom (ako gušta uopće ima kad je gostiju puno pa radiš ko marva).

Pellaprat
02.08.2012., 22:03

Kad vidim da Austrijanci počnu zatvarati lokale usred skijaške sezone potrudit ću se shvatiti i politiku obitelji Skoko.

Steći renome koji Batelina ima znači imati i nekakvu odgovornost prema gostima, a ovo je sve prije nego odgvornost. Dapače ovo mi sliči na ponašanje turističkih djelatnika u Dalmaciji ali ne i u Istri.

Otići usred sezone na godišnji, neodoljivo me podsjeća na Senka Karuzu koji je prema dogovoru prijepodne dočekao goste Gastroblogere, posjeo ih na svoju terasu, obavjestio ih da će ručak započeti juhom od sušene ribe koja se kuha par sati, stavio ribu kuhati i otišao spavati. Na kraju naplatio im 300 kn po osobi i uvalio vreće sa smećem da ih u odlasku odnesu.

Svaka Vama čast gospodo Skoke i Karuze, i Vama i Vašim čuvenim jelima, ja ću se ipak držati lokala gdje me tretiraju kao Gosta.:flop:

shtifke
02.08.2012., 22:51
Pellaprat, moje mišljenje je da ste malo zabrijali.

tweetee
02.08.2012., 23:39
Pellaprat, moje mišljenje je da ste malo zabrijali.

Nije, samo je u crnobijelome napisao kako stvari stoje iz perspektive gosta.

I ne mislim da su (smo) gosti razmaženi ili prezahtjevni ako očekuju kontinuitet usluge koji se osigura ili tako da lokal radi, a zaposlenici naizmjence koriste godišnji u sezoni, ili tako da se kolektivni godišnji organizira van sezone. Ništa na stvari ne mijenja činjenica da je ovdje riječ o obiteljskom poslu.

Tavanka
03.08.2012., 03:30
Kad vidim da Austrijanci počnu zatvarati lokale usred skijaške sezone potrudit ću se shvatiti i politiku obitelji Skoko.

Steći renome koji Batelina ima znači imati i nekakvu odgovornost prema gostima, a ovo je sve prije nego odgvornost. Dapače ovo mi sliči na ponašanje turističkih djelatnika u Dalmaciji ali ne i u Istri.

Otići usred sezone na godišnji, neodoljivo me podsjeća na Senka Karuzu koji je prema dogovoru prijepodne dočekao goste Gastroblogere, posjeo ih na svoju terasu, obavjestio ih da će ručak započeti juhom od sušene ribe koja se kuha par sati, stavio ribu kuhati i otišao spavati. Na kraju naplatio im 300 kn po osobi i uvalio vreće sa smećem da ih u odlasku odnesu.

Svaka Vama čast gospodo Skoke i Karuze, i Vama i Vašim čuvenim jelima, ja ću se ipak držati lokala gdje me tretiraju kao Gosta.:flop:

uf, moram se na ovo dotaknit, spominjanje Senka uz Davida me dotaklo :D
Senko je drag/ tj kako kome covjek, koji nije radnik ni kad je otvoren, napravio je sprdnju/show od "restorana" i sta je najludje na tome zaradjuje i ljudi se uglavnom vracaju.
Njegovo spavanje je dio tog showa i sasvim mi je normalno da ljudi koji nisu komodni da udju sami u kuzinu, otidju ca.
A i nadam se da Davidova hrana nije na nivou Senkove.

Mislim ne kuzim zasto ljudi ne bi mogli otic na GO usred sezone. Prvo glupo radit preko q. Drugo mogu mislit koliko ovi koji se dodju pokazat prvih 15 dana 8og trose energiju (bar vecina). Trece, mozda im je neka frka u obitelji.
Cetvrto, nadam se da ne rade samo zbog novaca, tako da mogu gustat u svom radu citavu godinu, a ne sad kuhat lose stvari jer ribe nema,..
Odnos prema gostu? Obaveza?
Mislim WTF?
Ti trebas bit tamo, na raspolaganju non stop ako se tom gostu sprde proc,...

edit: i Ana U. je zatvorena i na GO, mozda negdje skupa ljetuju,... nije valjda :D

German
03.08.2012., 05:58
Ajde, šta ste se uhvatili Bateline? Radi se o obiteljskom poslu s tri zaposlenika, mogu postojati sto dtugih razloga osim potrebe za odmorom za zatvaranje (bolest, smrtni slučaj, itd.)..:ne zna:

shtifke
03.08.2012., 08:36
tweetee, nije problem u tome da netko ima svoje mišljenje već je problem kad to mišljenje stoji na klimavim nogama. Problem je kad netko pokušava takvo mišljenje progurati koristeći retoriku zasnovanu na jeftinom sofizmu. Problem je također kada takvo "letimično pogledavanje" u konačnici završi kao difamacija. Po upisima Tavanke i Germana vidljivo je kako se može biti puno logičniji, realniji i da nije potrebno biti "poljoprivrednik" koji obožava orati nosom po stratosferi. Zlobnici bi rekli kako ta stratosfera začas može postati jedno tamno i smrdljivo mjesto na kojem gastronomija prestaje. Eto, takav prikaz nije crnobijeli već smeđi.
Tavanka, evo igrom slučaja i dotična je gospođica, koja je zatvorila restoran i uživa u GO, viđena u Puli pa nije isključiva tvoja šerlokovska konstatacija ;)

Tavanka
03.08.2012., 08:54
David, ako si ti, ozeni me :cerek:, taman se rastavljam :503:
i znam na 100m koja mi riba repom prodje preko ješke, tako valjda imam potrebne kvalifikacije :rofl:

Dlapek
03.08.2012., 08:54
tweetee, nije problem u tome da netko ima svoje mišljenje već je problem kad to mišljenje stoji na klimavim nogama. Problem je kad netko pokušava takvo mišljenje progurati koristeći retoriku zasnovanu na jeftinom sofizmu. Problem je također kada takvo "letimično pogledavanje" u konačnici završi kao difamacija. Po upisima Tavanke i Germana vidljivo je kako se može biti puno logičniji, realniji i da nije potrebno biti "poljoprivrednik" koji obožava orati nosom po stratosferi. Zlobnici bi rekli kako ta stratosfera začas može postati jedno tamno i smrdljivo mjesto na kojem gastronomija prestaje. Eto, takav prikaz nije crnobijeli već smeđi.
Tavanka, evo igrom slučaja i dotična je gospođica, koja je zatvorila restoran i uživa u GO, viđena u Puli pa nije isključiva tvoja šerlokovska konstatacija ;)

Gle,svi smo shvatili da si se regala da nam objasniš di su vlasnici Bateline.
Okej,otišli na godišnji.
Ali,ipak smanji malo doživljaj i spremi tešku artiljeriju.
Mi imamo pravo misliti da je,u najmanju ruku,neobično ako ugostitelj na obali u sred sezone zatvori restoran.

tathinina
03.08.2012., 09:13
Prošli vikend, Bistra (mislim Gornja :confused: ), pizzerija Plima. Prvo smo doduše lutali jer smo prošli kraj nje, a prijatelj je bio uvjeren da se zove Pluton ili "neko drugo svemirsko ime". Inače nisam pizza tip, ali tamo je bilo super. Dragi i ja smo jedva pojeli dvije trećine velike pizze (nakon cijelodnevnog fizičkog rada bez ručka), cijene su jaaako pristupačne, pizza praktički savršena, prostor ugodan, konobari izvrsni.

Pellaprat
03.08.2012., 09:40
Mislim ne kuzim zasto ljudi ne bi mogli otic na GO usred sezone. Prvo glupo radit preko q. Drugo mogu mislit koliko ovi koji se dodju pokazat prvih 15 dana 8og trose energiju (bar vecina).

Ok. Tavanka. Očito ostadoh neshvaćen.
Vjerojatno me u proteklih 40 god kontinentalni način života previše preuzeo pa te vaše "rad preko kurca" više ne razumijem. Nemam privilegiju niti rada preko kurca niti zatvaranja firme u kojoj radim kad mi se digne.
Ja se također bavim turizmom; iznajmljujem apartmane. Kako ne živim u mjestu gdje ih iznajmljujem, različite usluge moram platiti. No i pored tog minusa, u 4 mjeseca sezone na apartmanima zaradim više nego cijelu godinu na svom radnom mjestu na kojemu imam sasvim pristojna primanja. I to mislim da treba cijeniti. Cijeniti da lijepo i komotno živim zato jer sam imao tu sreću da sam rođen i imam kuću na moru, a ne npr u Bjelovaru.
Ne tražim ništa više od mojih Dalmatinaca i svih ostalih koji žive od turizma nego da onog trena kad dnevno za 4-5 apartmana naplatimo 200-300 eura to poštujemo kao novac za koji neki rade dva tjedna, a nama je to dato rođenjem. Ništa više ne bih želio nego samo malo više obzira i poštovanja prema ljudima od kojih dobro živimo.

tweetee
03.08.2012., 09:51

Svatko ima pravo na svoje mišljenje i ovdje ga u raspravi svi dajemo do znanja. Na istu stvar može se, kako je od davnina općepoznato, gledati iz više različitih perspektiva :kokice:
Tako sam ja bila napisala svoje mišljenje, a podržala sam i Peleov stav koji je dao pogled iz drugog ugla na istu stvar.
Slažem se i da se može desiti sto drugih situacija zbog kojih je nešto zatvoreno - kako je već rečeno, to može biti i viša sila tj. neki neugodni i neočekivani događaji.
Bilo kako bilo, ipak (osim u slučaju više sile, bolesti, smrti i sl. tužnih događaja za koje se nadam da nisu slučaj vezano uz Batelinu) je jaaaako čudno zatvoriti takav lokal u špici sezone. Ili možda nam to ne bi trebalo biti čudno jer svatko ima svoje razloge, no nelogično jest :)
Nego, kad si već tu, mogao bi se organizirati kakav forumski meeting uz domaćinstvo Bateline, što kažeš na to? :Pivo:

Pellaprat
03.08.2012., 10:17
Poštovani shtifke.:cerek:

Ovaj post iznad ne znam da li je smiješan ili žalostan. Vjerojatno oboje.

Ako je moj pogled kao gosta na gastroturizam i jedan nesvakidašnji potez vlasnika Bateline za Vas blaćenje, tada Vi imate problem s "čitanjem s razumijevanjem". Niti se služim sofizmima, niti ikoga vrijeđam niti koga blatim. Zašto bih blatio Batelinu kad sam tamo do sada jeo tri puta i bio izuzetno zadovoljan apsolutno svim osim što ne primaju kartice.
Dozvolite da ja zatvaranje lokala usred sezone zbog G.O. smatram bahatim, prepotentnim i neposlovnim. Pa to je samo moje viđenje tog postupka.

Vjerujem da ste Vi netko od vlasnika ili njima jako bliska osoba pa da Vam još napomenem, a što se tiče same Bateline. Kako vam već rekoh, hranom i uslugom sam svaki put bio izuzetno zadovoljan. No ne i oduševljen.
Batelinu u našim okvirima mogu jedino usporediti s Tramerkom. Kvaliteta priprave jela mi je vrlo slična, dijelom i pogled na gastronomiju. Razlika je utoliko što sam iz Tramerke uvijek otišao oduševljen, a ne samo zadovoljan. Ako ste ugostitelj onda razumijete što pišem, ako niste...nema veze.

Dlapek
03.08.2012., 10:57
Mislim ne kuzim zasto ljudi ne bi mogli otic na GO usred sezone. Prvo glupo radit preko q. Drugo mogu mislit koliko ovi koji se dodju pokazat prvih 15 dana 8og trose energiju (bar vecina).

D
Moram na ovo reagirati.
Zašto neki radnik iz Ericsona koji je sad na kolektivnom godišnjem ne bi unajmio apartman ili izašao na večeru.
Imaju solidne plaće,puno rade i ovaj tvoj komentar smatram više nego neumjesnim.
ot:
moram priznati da nisam nikad do sad naišla na restoran na našoj obali koji je početkom kolovoza zatvorio vrata bez ikakvog objašnjenja.

Tamika Melvin
03.08.2012., 11:02
I meni izgleda bahato kad se takav biznis zatvori usred sezone. I taj bih restoran prekrižila.
U stilu što ćete mi vi gosti, ne trebate mi , dovoljno sam zaradio.
Ako nekome ne treba novac neka zaposli voditelja restorana i ode na GO.
Da, ali onda se ne može visit nad svakom kunom i provjeravat.

Saharun
03.08.2012., 11:07
a da otvorite novu temu "mogu li turistički djelatnici na GO tijekom ljeta?"

Mislim, prekardašili ste :kava:

Dlapek
03.08.2012., 11:11
a da otvorite novu temu "mogu li turistički djelatnici na GO tijekom ljeta?"

Mislim, prekardašili ste :kava:

nitko nije rekao da ne mogu.
Samo se čudimo tome jer je neobično i neposlovno.

Tavanka
03.08.2012., 11:44
Moram na ovo reagirati.
Zašto neki radnik iz Ericsona koji je sad na kolektivnom godišnjem ne bi unajmio apartman ili izašao na večeru.
Imaju solidne plaće,puno rade i ovaj tvoj komentar smatram više nego neumjesnim.
ot:
moram priznati da nisam nikad do sad naišla na restoran na našoj obali koji je početkom kolovoza zatvorio vrata bez ikakvog objašnjenja.

Stvarno te nisam skuzila :ne zna:
Taj radnik nije rezervirao puni pansion u doticnoj konobi da je sad necim uskracen :ne zna: niti je ta konoba jedino mjesto i svatko ima pravo na izbor da radi/ne radi, ide u restoran ili ne. Meni je osobno najmrze kad me negdje kao gosta uzmu pod svoje, pa onda ocekuju da dolazim tipa svaki petak, preskocis jedn, onda kao di ste vi??
Mislim da nisu nikog zeznili time sto ne rade pa i ja sam u Ane poljubila vrata prekjucer, ok zena je izracunala da se moze ponasat kako se ponasa i fine

Osobno, moji si straci ne mogu priustit da ne iznajmljuju kucu u 8om mjesecu jer od toga zive, iako bi ja rado nekad ljetovala u svojoj kuci i uzivala u onom u cemu moji gosti uzivaju, al je cijena imanja kuce na najpopularnijem otoku, takva da ne udjem u nju od 04-10mj i zahvaljujuci tome mozemo odrzavati kamenu starinu i starci zivit bolje od ostalih penzionera.

Kad bi situacija bila drukcija, ne bi se osjecala trenutka obaveznom opravdavat sto kucu ne iznajmljujem 15 dana 8og mjeseca vec nakon sta radim cijelu godinu ko crnac malo odmaram.

nitko nije rekao da ne mogu.
Samo se čudimo tome jer je neobično i neposlovno.

Sad mozda sam se uplela u raspravu, a da dovoljno ne znam, posto nazalost kod Skoke nikad nisam bila.
Mislila sam da je to objekt koji radi cijelu godinu, a ne samo sezonski :ne zna:
Takodjer ne mogu priustit sebi da usred projekta odem na godisnji, ali kad si sam svoj sef i to mozes....

Poanta sam sam htjela reci, ako ja kao gost nemam obavezu da kod njih dolazim i punim im budget, ne vidim kakvu obavezu oni trebaju imati prema meni i svekolikom pucanstvu. Tona restorana i po obali zjapi prazna, sta bi oni sad trebali krenit prozivat po forumu ljude sto ne dolaze :ne zna:

Dlapek
03.08.2012., 11:48
Stvarno te nisam skuzila :ne zna:

Ja sam se samo osvrnula na rečenicu da oni koji se dolaze "pokazat" ionako se nisu umorili.
To me jako zasmetalo,jer ima jako puno ljudi koji teško rade cijelu godinu i ako im firme imaju kolektivni od 01.08 -15.08 nemaju baš puno izbora izabrat kako ti kažeš termin "za pokazivanje".

Krkimir
03.08.2012., 12:44
Tona restorana i po obali zjapi prazna, sta bi oni sad trebali krenit prozivat po forumu ljude sto ne dolaze :ne zna:
Uspoređuješ poznati renomirani restoran sa sumnjivim prčvarnicama? :ne zna:

shtifke
03.08.2012., 13:07
Da sam znao da ćete toliko kenjati nebi tweetee niti dao informaciju koju ja znam iz druge ruke.
Sukus svega je da su gospoda gastro znalci i kritičari uspjeli od te polupremise stvoriti hrpu konkluzija te time uspjeli pobiti osnove logičkog zaključivanja. Vrijedi napomenuti i preobražaj iz forme logike u formu psihoanalize u kojem, slikovito, Aristotel lagano oblači bijelu kutu i postaje stanoviti Freud te ubrzanim korakom žuri do matičnog ureda kako bi vlasnika i mene rodbinski povezao.
tweetee, ma zamisli da bagra sa foruma uleti čovjeku u restoran. Završio bi drugi dan u ludari. :) Ako ne već istu večer! A forumaši bi se raspršili po restoranu ko nutrije. :) Rileks ljudi, manje stresa.

Dlapek
03.08.2012., 13:11
Da sam znao da ćete toliko kenjati nebi tweetee niti dao informaciju koju ja znam iz druge ruke.
Sukus svega je da su gospoda gastro znalci i kritičari uspjeli od te polupremise stvoriti hrpu konkluzija te time uspjeli pobiti osnove logičkog zaključivanja. Vrijedi napomenuti i preobražaj iz forme logike u formu psihoanalize u kojem, slikovito, Aristotel lagano oblači bijelu kutu i postaje stanoviti Freud te ubrzanim korakom žuri do matičnog ureda kako bi vlasnika i mene rodbinski povezao.
tweetee, ma zamisli da bagra sa foruma uleti čovjeku u restoran. Završio bi drugi dan u ludari. :) Ako ne već istu večer! A forumaši bi se raspršili po restoranu ko nutrije. :) Rileks ljudi, manje stresa.

Ova bagra s foruma je već ulijetala čovjeku u restoran,ali nakon ovoga mislim da više neće.
Ja barem sigurno neću.
A ti se kloni filozofije i dociranja o bijelim kutama i ne pokušavaj nas uvjeravati da nisi insajder.E,sad jesi li branio ili učinio sve da posredno ocrniš Batelinu...
Divan si PR odradio.

Tavanka
03.08.2012., 13:25
Ja sam se samo osvrnula na rečenicu da oni koji se dolaze "pokazat" ionako se nisu umorili.
To me jako zasmetalo,jer ima jako puno ljudi koji teško rade cijelu godinu i ako im firme imaju kolektivni od 01.08 -15.08 nemaju baš puno izbora izabrat kako ti kažeš termin "za pokazivanje".

ma to je bilo pod dojmom mog otoka. Kad vidim na sta lici i kako se ljudi ponasaju (mislim na vecinu ljudi koja dolazi na Hvar, a ne na kolektivce i ostalo da ne bi opet bilo zabune) pozelim da sezona ne postoji

Uspoređuješ poznati renomirani restoran sa sumnjivim prčvarnicama? :ne zna:

ne znam odakle si prcvarnice izvukao, al ok
danas kada pisem hijeroglife :503:, tako odustajem, valjda puni mjesec

Krkimir
03.08.2012., 14:13
Imaš pravo, ako su zatvorili usred sezone jer im je vruće, jer su pukli, ili zato što im je jednostavno dopizdilo,
onda nisu poznati renomirani restoran nego hobi-prčvarnica kao i onaj Ugarkovićkin tapas bar. :kava:

shtifke
03.08.2012., 19:00
Dlapek, znači ako uspijem organizirati besplatnu večeru na tebe da ne računam? Na kraju ćemo tweetee i ja imati romantičnu večeru :)

tweetee
03.08.2012., 21:18

Pravi se javio za kenjkanje, a evo i izlazne strategije :lol:

Forum sigurno pratiš i otprije pa jako dobro znaš da bagra i nije baš bagra. A čovjek je valjda sposoban zadržati pažnju forumaša na stolu pa se ne bi razmilili, dapače, možda bi ga nečemu i podučili.

tweetee
03.08.2012., 21:19
Dlapek, znači ako uspijem organizirati besplatnu večeru na tebe da ne računam? Na kraju ćemo tweetee i ja imati romantičnu večeru :)

Ne može to tako - ili meeting ili ništa :durica
Uostalom, tko bi kuhao? :D

Deedy
03.08.2012., 22:14
Moram priznati da sam Kod Šime već postao kućni prijatelj :facepalm: na biftecima, ćevapima i ražljićima. I sve je odlično- jedna od najboljih ponuda u gradu. Cijene- najumjerenije u gradu za kvalitetu.
To je predzadnje (i još nekoliko puta prije toga) što sam jeo vani,

a zadnje je bilo u Sofri prije dandva- nisam oduševljen. Više me ni klepe ne mogu zadovoljiti, roštilj također (presuhi teleži ražnjići, ni u čemu me nisu oduševili- dapače). I iako je ljeto, poluprazan grad i predvečer, oni su prilično puni. Svaka čast na tome, ali gorenavedeno im nije baš nešto.
Jela poput Veseli Bosanac (janjetina na žlicu s povrćem) je već nešto.
Đuveč dolma (ne znam točan naziv) je katastrofa- tikvice siiitni ribane prelivene vrhnjem, preloše. :flop:
Očekivao bih puno više od Bosanaca u kuhinji. :D

Uskoro idem do Vunenog na Zlarin, tamo se veselim gđi Milki (i njenoj makedonskoj kuhinji + dalmatinski sprecijaliteti od plodova mora) i Vunenom himself.

Pellaprat
03.08.2012., 23:38
Više me ni klepe ne mogu zadovoljiti, roštilj također (presuhi teleži ražnjići, ni u čemu me nisu oduševili- dapače).

Jela poput Veseli Bosanac (janjetina na žlicu s povrćem) je već nešto.

Očekivao bih puno više od Bosanaca u kuhinji. :D

Šime:
Jesi li maznuo kojeg vrapca ili si na dijeti ? :zubo:

Sofra:
Otkada su poskupili jeo sam samo biftek i ostao je jednako dobar kakav je bio, a naprave ga baš kako tražim što posebno cijenim. Nema mudrovanja ni ako hoćeš hladno krvavo sirov ni prepečen.

Misliš li da su se u ovim drugim jelima sada pokvarili ? Što točno kod klepa nije dobro u odnosu na one prije ?

rokolina
04.08.2012., 00:36

A po konobi mu trce pantagane, according to Gastroblogers. Ma 'ko to moze platit'! :kava:

Senko je drag/ tj kako kome covjek, koji nije radnik ni kad je otvoren, napravio je sprdnju/show od "restorana" i sta je najludje na tome zaradjuje i ljudi se uglavnom vracaju.

Carevo novo ruho iliti muda pod bubrege? :ne zna:
Ima toga puno kod nas.

rokolina
04.08.2012., 01:00
I iako je ljeto, poluprazan grad i predvečer, oni su prilično puni. Svaka čast na tome, ali gorenavedeno im nije baš nešto.

.

:

Misliš li da su se u ovim drugim jelima sada pokvarili ? Što točno kod klepa nije dobro u odnosu na one prije ?

Ima li cinjenica da je Ramazan kakve veze s kvalitetom kuhanja? U svakom slucaju to moze doprinijeti vecernjom popunjenoscu restorana. :ne zna:

Inace, Sime - jedna od najboljih leso junetina ikad, odabrala blitvu kao prilog umjesto ne sjecam se vise koje krumpir varijante. Prije par mjeseci.

Kerempuh - jedna od najgorih leso janjetina ikad. Gomila janjeceg polu-zlundravog mesa s gomilom povrca, kuhano u nezacinjenoj vodi i servirano s istom. S druge strane, moj je gost uzivao u telecim jetricama. Prije par mjeseci.

tweetee
04.08.2012., 08:55
Sofra:

Klepe su, što se mene tiče, pokvarili još prije nekoliko godina. Smanjili su količinu punjenja na takvu da je treba tražiti mikroskopom i promijenili su sastav punjenja. Koliko se sjećam, nekad je to bilo puno finije, a poslije mi je bacalo na jetru kao da varaju i ne stavljaju čisto meso, već ubacuju iznutrice. Također, nekad je u vrhnjastom umaku bilo češnjaka, kasnije ga nisu stavljali.
Inače mi je plus bilo dobro kuhano tijesto - nikad nisu bile raskuhane, nego al dente. Minus mi je svakako cijena, pogotovo nakon što su ih pokvarili.
No, nisam klepe jela najmanje godinu dana pa ne mogu komentirati sadašnju situaciju.

Deedy
04.08.2012., 11:59
Nisu se u Sofri tolko pokvarili kolko mi takva jela baš ne pašu po ljeti (začinjeno i sl.). Drugo- u pljeskavicama se previše osjeća okus i miris mljevene paprike- previše po meni. Slično i u ćevapima. Znam da to ovisi i o trenutnoj inspiraciji onoga koji to miješa, ali svejedno :flop:
I tufahije su me zadnja dva puta neugodno iznenadile: jeeedva da su imale nekoliko zrna :eek: mljevenih oraha :misli: ono wtf?!

Klepe nisu loše, tijesto stvarno jest dobro, očito sam ih se zasitio. :ne zna:
Ima češnjaka- možda mi i to ne odgovara u ljetnom meniju.
Je- i onda odem do Šime i zveknem biftek ili kombinaciju (ražnjić + ćevape). To mi nije preteško :D
(ukratko- prezačinjeno mi je mljeveno meso u Sofri za ovo ljetno doba, eto)

Pellaprat
04.08.2012., 19:00
...a poslije mi je bacalo na jetru kao da varaju i ne stavljaju čisto meso, već ubacuju iznutrice. Također, nekad je u vrhnjastom umaku bilo češnjaka, kasnije ga nisu stavljali.
Inače mi je plus bilo dobro kuhano tijesto - nikad nisu bile raskuhane, nego al dente. Minus mi je svakako cijena, pogotovo nakon što su ih pokvarili.
No, nisam klepe jela najmanje godinu dana pa ne mogu komentirati sadašnju situaciju.

Ja sam ih jeo prije mjesec dana i bile su mi ok. Za jetru se slažem, mislim da je uvijek ima određeni postotak i taj varira, drugih iznutrica ne bih rekao da ima.
Nisam nikada dobio umak bez češnjaka.:ne zna:

Pellaprat
04.08.2012., 19:10
Drugo- u pljeskavicama se previše osjeća okus i miris mljevene paprike- previše po meni. Slično i u ćevapima. Znam da to ovisi i o trenutnoj inspiraciji onoga koji to miješa, ali svejedno :flop:

Nisam jeo ni ćevape ni pljesku. Kakva paprika ? Suha crvena ? Pa što to radi u bosanskoj pljeski i ćevapu ?:confused:
Za papriku u pljeski sam čuo samo u "leskovačkoj goveđoj ljutoj pljeskavici", ali oni zajedno s mesom melju svježu ljutu papriku i to 15 dag na pola kile govedine. Za suhu mljevenu papriku u ćevapima ili pljeski nikada čuo ni u bosanskoj, ni srpskoj verziji.

tweetee
04.08.2012., 20:39
Ja sam ih jeo prije mjesec dana i bile su mi ok. Za jetru se slažem, mislim da je uvijek ima određeni postotak i taj varira, drugih iznutrica ne bih rekao da ima.
Nisam nikada dobio umak bez češnjaka.:ne zna:

Mene definitivno smeta taj udio jetre jer su prije bile finije - čini mi se da je nekad nije bilo unutra ili je bio neznatni udio pa nisam primijetila :confused:
A i bez češnjaka sam bila jela...
Daklem, moram ponovno probati :)

Što se tiče pljeske, jede ju druga polovica kod njih (s kajmakom) i kaže da blago lupa ta paprika :rolleyes:

Deedy
04.08.2012., 20:52
Da ne kvotam jer se referiram na oboje (Pelle i tweety)- osjeća se baš mljevena i nije problem jer je ljuto, jer nije preljuto (pljesku sa sirom su jele moje nećakinje od 10 godina starosti, dakle nije ljuto, tek light ljutkasto), ali okus nije baš plemenit, da tako kažem. Ista stvar i za ćevape. Ok, možda je trenutna neinspiracija mikskuhara. Ali nije to to.
Presuhi (bez daška uzbuđenja) teleći ražnjići također- ništa, bzvz.

tweetee
04.08.2012., 21:15
Da ne kvotam jer se referiram na oboje (Pelle i tweety)- osjeća se baš mljevena i nije problem jer je ljuto, jer nije preljuto (pljesku sa sirom su jele moje nećakinje od 10 godina starosti, dakle nije ljuto, tek light ljutkasto), ali okus nije baš plemenit, da tako kažem. Ista stvar i za ćevape. Ok, možda je trenutna neinspiracija mikskuhara. Ali nije to to.
Presuhi (bez daška uzbuđenja) teleći ražnjići također- ništa, bzvz.

Ak ti se jede fina pljeska ovih dana, probaj gurmansku u Starom Zagrebu u Sesvetama (Kelekova 4) - preporučam, nama je odlična :top:
...i posve drugačija od Sofrine.

Emericzy
04.08.2012., 21:38
Mene definitivno smeta taj udio jetre jer su prije bile finije - čini mi se da je nekad nije bilo unutra ili je bio neznatni udio pa nisam primijetila :confused:
A i bez češnjaka sam bila jela...
Daklem, moram ponovno probati :)

Što se tiče pljeske, jede ju druga polovica kod njih (s kajmakom) i kaže da blago lupa ta paprika :rolleyes:

U klepe ne ide jetra, zaboga. Ide čisto sjeckano juneće meso i začini.

tweetee
04.08.2012., 21:56
U klepe ne ide jetra, zaboga. Ide čisto sjeckano juneće meso i začini.

A u Sofrine klepe???

Emericzy
05.08.2012., 05:17
A u Sofrine klepe???

Ne znam. Nisam ih jeo. Ali u startu se grozim nad opisom klepa kakve rade u Sofri. Po meni to više nisu klepe.

Kužiš, na primjer, palačinke mi možemo napuniti jetricama, poslagati u protvan, zaliti s vrhnjem i zapeći, ali je bedasto to jelo jednostavno nazvati 'palačinke', jer to ipak više nije to. Zna se što su 'palačinke'. Ovo bi bile, kajjaznam, 'zapečene palačinke s jetricama'.

Tako i te klepe. To je neko drugo jelo temeljeno na klepama, ali nisu klepe.

Klepe su trokutasti džepići od tijesta, slični raviolima, punjeni začinjenom sjeckanom junetinom (sličnom mesu za ćevape ali jače začinjenom) i kuhani. Točka.

Servirati ih se tako kuhane može na različite načine.

Što god sljedeće radiš s njima, ili kako god odstupaš od osnovnog recepta, trebao bi to kupcu naglasiti, jer ga inače varaš. Ne možeš sarmu od puretine ili sarmu od slatkog zelja jednostavno zvati 'sarma'.

tweetee
05.08.2012., 08:39
Ne znam. Nisam ih jeo. Ali u startu se grozim nad opisom klepa kakve rade u Sofri. Po meni to više nisu klepe.

Kužiš, na primjer, palačinke mi možemo napuniti jetricama, poslagati u protvan, zaliti s vrhnjem i zapeći, ali je bedasto to jelo jednostavno nazvati 'palačinke', jer to ipak više nije to. Zna se što su 'palačinke'. Ovo bi bile, kajjaznam, 'zapečene palačinke s jetricama'.

Tako i te klepe. To je neko drugo jelo temeljeno na klepama, ali nisu klepe.

Klepe su trokutasti džepići od tijesta, slični raviolima, punjeni začinjenom sjeckanom junetinom (sličnom mesu za ćevape ali jače začinjenom) i kuhani. Točka.

Servirati ih se tako kuhane može na različite načine.

Što god sljedeće radiš s njima, ili kako god odstupaš od osnovnog recepta, trebao bi to kupcu naglasiti, jer ga inače varaš. Ne možeš sarmu od puretine ili sarmu od slatkog zelja jednostavno zvati 'sarma'.

Razumijem tvoje gnušanje, ali i sam znaš da su recepti promjenjiva kategorija. Svaka kuća ima drugačiji recept za isto jelo.

Da ne pričamo o restoranima. A recepti se tada znaju razlikovati od originala zbog uštede, kako bi se što više zaradilo - tako tumačim jetru u nečemu što u Sofri nazivaju klepe. Nažalost, koliko znam, to su nam jedine "klepe" koje se nude u Zg. Ako gdje pripremaju originalne, molim te dojavi jer svi znamo da se Sofra fura na bosansku hranu, a nije to baš tako.

Primjerice, jako bih voljela znati gdje u Zg mogu kupiti pravu bosansku baklavu - u Sofri to nije to, mislim da stavljaju neku zamjenu umjesto oraha. Stoga je kupujem jednom godišnje, na božićnom sajmu Međunarodnog kluba žena od žena Islamske zajednice. Nažalost, ne poznajem osobno neku od tih žena a da bih mogla kupiti tijekom godine. U Islamskom centru postoji restoran i drže baklave, ali to također nije to, više sliče "sljastičarskim bakljavama" nego bosanskim.

Emericzy
05.08.2012., 08:43
jako bih voljela znati gdje u Zg mogu kupiti pravu bosansku baklavu - u Sofri to nije to, mislim da stavljaju neku zamjenu umjesto oraha. Stoga je kupujem jednom godišnje, na božićnom sajmu Međunarodnog kluba žena od žena Islamske zajednice. Nažalost, ne poznajem osobno neku od tih žena a da bih mogla kupiti tijekom godine.

Ne bi pomoglo ni da poznaješ. To su supruge i druga bliska rodbina veleposlanika islamskih zemalja u Zagrebu. Te baklave peku za prodaju samo taj jedan put godišnje, u humanitarne svrhe. (Lova se donira za nešto; mislim za dječju bolnicu.)

tweetee
05.08.2012., 09:54
Ne bi pomoglo ni da poznaješ. To su supruge i druga bliska rodbina veleposlanika islamskih zemalja u Zagrebu. Te baklave peku za prodaju samo taj jedan put godišnje, u humanitarne svrhe. (Lova se donira za nešto; mislim za dječju bolnicu.)

Ma nije ni potrebno da to bude neka od tih žena diplomata, ima u Zg dosta obitelji i žena bosanskog porijekla koje sigurno znaju napraviti takvu baklavu. Jednom davno, u bivšoj firmi sam jela isto tako odličnu koju je pekla majka jedne kolegice.
Šteta što toga nema nigdje za kupiti da čovjek može guštati svaki dan tj. kad poželi. Ili barem da mogu dobiti originalni recept pa sama napraviti.
Zadnje sam iz Atene nedavno donijela odlične baklave...

Emericzy
05.08.2012., 10:33
Ma nije ni potrebno da to bude neka od tih žena diplomata, ima u Zg dosta obitelji i žena bosanskog porijekla koje sigurno znaju napraviti takvu baklavu. Jednom davno, u bivšoj firmi sam jela isto tako odličnu koju je pekla majka jedne kolegice.
Šteta što toga nema nigdje za kupiti da čovjek može guštati svaki dan tj. kad poželi. Ili barem da mogu dobiti originalni recept pa sama napraviti.
Zadnje sam iz Atene nedavno donijela odlične baklave...

Najbolje baklave u povijesti jeo sam prije rata u Prištini. Došao sam nedavno opet, ali drek! Divne slastičarne na ćošku nema. Nema više ni ćoška. Malo ubavo raskršće cijelo je nestalo, zajedno sa starim kućama i tamo se sad križaju dvije ceste sa po tri vozna traka, ima sto semafora...

Ta je slastičarna imala točno 16 (šesnaest!) vrsta baklava. Osam slaganih i osam motanih. Hjoj...

tweetee
05.08.2012., 12:10
Najbolje baklave u povijesti jeo sam prije rata u Prištini. Došao sam nedavno opet, ali drek! Divne slastičarne na ćošku nema. Nema više ni ćoška. Malo ubavo raskršće cijelo je nestalo, zajedno sa starim kućama i tamo se sad križaju dvije ceste sa po tri vozna traka, ima sto semafora...

Ta je slastičarna imala točno 16 (šesnaest!) vrsta baklava. Osam slaganih i osam motanih. Hjoj...

E, da je nama u Zg takva slastičarna! :cerek:

Krkimir
05.08.2012., 12:33
bio je Miris dunja u Radićevoj gdje je bilo 4-5 vrsta ratluka, gazda je planirao raditi baklave ali to je navodno zatvoreno :ne zna:
a ratluk mu je bio 80 kuna/kila :bonk:

sandra555
05.08.2012., 15:26
Oro Goro u Oroslavju. Odlična pizza :cerek:

tweetee
05.08.2012., 15:53
Oro Goro u Oroslavju. Odlična pizza :cerek:

Nekad bila... prije puno godina...

Pellaprat
05.08.2012., 17:28
bio je Miris dunja u Radićevoj gdje je bilo 4-5 vrsta ratluka, gazda je planirao raditi baklave ali to je navodno zatvoreno :ne zna:
a ratluk mu je bio 80 kuna/kila :bonk:

Gazda je na vagu prodavao baklave rađene u Sarajevu iz slastičarnice Sarajbosna. Dolazile su jednom tjedno i odmah planule.

tweetee
05.08.2012., 17:40
Gazda je na vagu prodavao baklave rađene u Sarajevu iz slastičarnice Sarajbosna. Dolazile su jednom tjedno i odmah planule.

Ja bih to :503:

Pellaprat
05.08.2012., 18:49

Čikovi burek, kulaci ili klepe (sinonimi) formiraju se u kvadrate, ako se formiraju u trokute tada su to latice i uglavnom se rade bez nadjeva. Nadjev za klepe može biti teleći, juneći ,janjeći ili kokošji. Prema Aliji Lakišiću: "Bosanski kuhar".

Opet u istoj zbirci starih recepata u skoro svim receptima za klepe stoji "savijaju se na hamajliju" znači na trokut, a na jednom mjestu prema Ismetu Pilavđiću mogu biti i u mašnu, trokut ili kvadrat.

U niti jednoj recepturi za klepe nema jetre. Jetra dolazi u jedan burekčić oblika i tijesta kao za klepe ali taj se prži u dubokom ulju.

xavierkat
09.08.2012., 21:19
Rougemarin. dva specijala (rajčica, vratina, vrhnje s krastavcima i mladim lukom...). jako fino :cerek:

http://img269.imageshack.us/img269/6278/rougemarin.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/269/rougemarin.jpg/)

Barba Branko
09.08.2012., 21:45
U subotu (prošlu) htio sam u Piziniumu, kao i svake subote pojesti za ručak grill kobasice i mladi krumpir iz friteze. NEMA! Nema kobasica. I tako ti ja odem u pećenjarnicu na istoj toj Porečkoj tržnici. Kad tamo: ĆEVAPI! ali kakovi? Kakove nisam odavno jeo. Ukusni i sočni. U lepinji (somunu). Zaliveni finom Porečkom malvazijom. Morat ću ovo ponoviti. Da ne padne u zaborav.

German
10.08.2012., 16:05
U Omišu: Koboba "U našeg Marina" - odlične srdele na žaru, konoba "Ćaća" Cetinska jegulja na žaru - odlične, ali nažalost premala porcija (dobije se dvije, po mom mišljenju treba barem tri).
U Splitu-restoran Lapad u CC One - vrlo dobre tripice.. :)
Posebno moram pohvaliti glazbu u restoranu, sve neki Yu-rock (- svira pjesma "Nedelja kad je otišao Hase" od Zabranjenog pušenja i na kraju pjesme po restoranu trešti "Jugoslavija, Jugoslavija..".. :lol: )..

carmenn
10.08.2012., 18:47
U Asia čajniz na Novoj Vesi- standardno odlično: jeli smo kraljevske škampe pohane s bademimmmmmma :klopa: zatim raviole na pari punjene mesom i povrćem (ha, taktak) i standardnu zvijezdu odlaska tamo- rižine njoke s povrćem (2 porcije). Uživasmo. 138kn za dvoje, rekao bih super cijena s obzirom na količinu jela i sastojke.

Deedy, ima li gdje u Zg za pojesti al DOBRI sirovi Tiger skampovi repići ? Ili ću vječno plakati za Ban Thaiem....

carmenn
11.08.2012., 23:46
Ah.... sta reć, za tim možeš samo uzdisat....
Cijene malo iznadprosječne, no vrijedi svake lipe. Ljubazni i rijetko elegantno obučeni konobari sa savinutim malim vilicama umjesto igle za kravatu, ma nešto za rastopit se :)
Hrana, ima svega. Pizze, tjestenine, školjke, lazanje i sl., porcije velike, na nekim specijalnim tanjurima od prozirnog stakla, nerijetko pravokutnim.
Predivan ambijent, kao starinska rustikalna konoba...
Gužva gužva, bez rezervacije teško.
Prvo mi nije bilo jasno - otkud sad tako dobar restoran od nigdje(relativno je nov, par godina) , pa sam guglala, drži ga neki vrlo poznati schef..
Čovjek drži do svega, po meni baš vrhunsko mjesto, must see za restoranoljupce ako ste u blizini.
Ma iz Zagreba bi potegla do tamo na ručak !

carmenn
11.08.2012., 23:53
Ambijent identičan kao Santa Marija Vodice(dakle jako dobar), navodno je kuhar prije 6 godina radio tamo pa je sve prekopirao ili Boga pitaj?
I ime, radi dobre kobi ;)
Menu na prvi pogled kronično prevelik, kad vidim 150 ponuđenih jela prva asocijacija mi je: Nema šanse da sve bude friško.
Porcije prilično velike, no hrana jaaaaako prosječna, ćak na donjoj granici. No isto i jako jeftina, za tu cijenu bolje ni nemreš iskat. Glavna jela tipa 23 - 40 kn. Cuga je za Zg uvjete jako jeftina, konobar vrlo ljubazan.

Sutra smo via Slavagora ili Grgasova spilja, pa javim. U oba je klopa bila domaća i fakat jako dobra, nadam se da se nije puno promijenilo

Deedy
12.08.2012., 00:03
Deedy, ima li gdje u Zg za pojesti al DOBRI sirovi Tiger skampovi repići ? Ili ću vječno plakati za Ban Thaiem....

Iskreno i ukratko- ne znam. :ne zna:
Ali da, Ban Thai je bio simpatičan, šteta za taj restoran, šteta. :(

spic
12.08.2012., 08:11
Restoran Fjord - Limski kanal

Uz samo more s jako lijepom terasom. 50 metara od njega je restoran Viking sa osjetnom većim cijenama (dal su opravdane ne znam, ali ako se ne varam razlike u cijeni kilograma ribe su od 50 do 100 kuna :misli:, a ostala jela su 10-40 kuna skuplja).
Za predjelo lazanjice sa škampima - jako jako fino, lijepa porcija sa puno domaćih (bar su mi tako rekli) škampa i prefinim umakom - 69 kuna
Frend je jeo lazanjice s plodovima mora- također jako fino - 55 kuna

http://i47.tinypic.com/11mcpsh.jpg

Za glavno jelo list na žaru - uz njega se dobije blitva s krumpirom. List svjež i savršeno pečen. Izvana hrskav, taman da možeš neke sitne kosti pojest, a iznutra sočan sa kompaktnim mesom koje se drži za kost. Blitva nije bila ništa posebno. Kila lista je 260 kuna, ovaj moj primjerak piše da ima pola kile. Sad dal ima ne znam, ali jako fin je bio :top:

http://i45.tinypic.com/288b3v5.jpg

Frend jeo biftek u umaku od zelenog papra - klasika, za prilog je dobio pomfri i povrće na žaru - 100 kuna što mi se čini jako korektnom cijenom

http://i45.tinypic.com/1zeh72u.jpg

Popili smo svaki po deci malvazije. Kaže konobar da je iz Rovinja. 7 kuna deci, a vino je skroz korektno. Litra mineralne, 2 salate i kruh = 423 kune

Na kraju grappica na račun kuće :top:
Jako fino i dobro smo se najeli i restoran ima svakako moje preporuke. Posluga iznimno brza i nenametljiva. Imaju jako puno osoblja koje je organizirano i sve ide bez problema. Jedino mi je žao što frend nije baš ljubitelj školjaka pa nisam probao platu školjaka za 2 osobe... Ali bit će još prilike :)

Ranch Grill - Rovinj

Tu smo išli na blef, bilo je najbliže mjestu gdje smo kampirali. Jako lijepo uređen prostor, stolovi i klupe od punog drva, jako prozračno. Vani se vrtila 2 odojka i odma mi potekle sline :Slin: Restoran je poseban po tome što ima neka "makedonska jela", sad ne znam kolko to ima veze s makedonijom, ali uz jelo piše da je makedonsko.

Ja sam jeo pljeskavicu "Makedonka". Ogromna juneća pljeskavica punjena kačkavaljem, pršutom, lukom i gljivama. Savršeno pečena, stvarno pohvale ne to, iznutra fina sočna i roskasta. Za prilog se dobije domaći pečeni krumpir, dinstani grašak s pancetom (odlično :top:), kiselo zelje, luk i ajvar. Porcija je stvarno jako velika, ali i fina. 105 kuna

Frend je jeo pizzu s plodovima mora. Na njoj se dobije cijeli škamp, par cijelih dagnji i bogat nadjev od plodova mora s paradajzom. Tijesto jako fino, a plodovi mora još bolji :top : 70 kuna

točena piva 20 kuna :tuzni:
pljeskavica, pizza i 2 točene = 215 kuna

Na žalost nemam slike jer su nam se ispraznile baterije i na mobitelima i na fotićima.

Barba Branko
12.08.2012., 09:09
To je nekad bio Rivierin restoran. Pokojni Antun Restović ga je dao izgraditi u vrijeme dok su na drugoj strani Limskog kanala bile Vikingške kolibe, pravljene za produkciju filma Dugi brodovi. Sada ga drže u zakupu bivši djelatnici Riviere. Odličan restoran i kao što si reko cijene su zaista daleko, daleko niže od Vikinga. Ovdje je kvaliteta neupitna.

Ali dragi moj Špic! Ti kažeš:
Za glavno jelo list na žaru - uz njega se dobije blitva s krumpirom. List svjež i savršeno pečen. Izvana hrskav, taman da možeš neke sitne kosti pojest, a iznutra sočan sa kompaktnim mesom koje se drži za kost. Blitva nije bila ništa posebno. Kila lista je 260 kuna, ovaj moj primjerak piše da ima pola kile. Sad dal ima ne znam, ali jako fin je bio

Lipi moj, sezona lista oli ti švoje, počinje krajem rujna, a ti si jeo prošlogodišnjeg švoja iz zamrzivača. Što ne mora biti loše.

carmenn
13.08.2012., 14:02
Jučer :)
Naglašavam nedjeljom jer nedjeljom radi gospon Ivek(visok, mršav, recimo oko 5 banki, cini mi se prosjed) koji mijenja pica majstore koji rade preko tjedna(to smo jučer saznali). Iako su namirnice iste, vjerojatno i recept, mislim da na okus jela jaaaako utječe osoba koja ga spravlja.
E pa gospon Ivek kratko i jasno - ima šmek - za napravit iznenađujuće dobru pizzu.
Kapuciner mi je u sječanju kao jedan normalan prosječan korektan restoran(sad dugo nisam bila-godinu/dvije), a jučerašnja natprosječnost me nagnala na javljanje.
U igri je bila Mađarska i Vegetarijanska sa rajčicom i paprikom. Obje sočne, na prvoj slanina tanka blago hrustava, topi se u ustima. Sve je bilo taman kak treba bit, taman nadjeva, taman tijesto, taman pečena.
Konobar brbljav, uljudan, šali se, te nam je donio jako fino maslinovo ulje za stol- što kolko ja znam uz pizzu nije običaj. Njam, plus.

Mađarska pizza
Vegetarijanska pizza
4dl crnog vina
1 coca cola
Pola litre vode
Gemišt od 3 dl = SVE 131 KN

Cijena i više nego korektna, šta ne?

Dakle nedjeljom tamo, i zavirite ko radi ;)

Deedy
13.08.2012., 16:25
Je, njima je inače Ungarese odlična pizza. Okej, ja stvarno volim mirisno pečeno špekovlje na pizzi, ali oni to naprave vrlo dobro. Ne samo mršavi sijedi dužekosi, nego i nabijeni dečec koji inače radi.
:top:

Barba Branko
13.08.2012., 21:11

Mađari inače, gemišt od 3 dl zovu: hoszu lepes!

Deedy
13.08.2012., 22:06

Mađari inače, gemišt od 3 dl zovu: hoszu lepes!

BB, a di ste to jeli? Ća ste zaboravili napisati to? :misli:

Barba Branko
13.08.2012., 22:19
BB, a di ste to jeli? Ća ste zaboravili napisati to? :misli:

Deedy moj Deedy!
To je PIĆE a ne iće!:D

Deedy
14.08.2012., 08:07
Deedy moj Deedy!
To je PIĆE a ne iće!:D

A, Vi ste se nadovezali na tekst od carmenn, sad tek vidim... :D
Mislio sam da pišete o Vašem iskustvu u nekom restoranu, sve 5! :five:

shtifke
14.08.2012., 12:45
Barba Branko, čega je sezona u osmom mjesecu?

Špic, ja uvijek u Limu posjetim "Fjord" jer me privlaći taj socijalistički stajling. Ja se uvijek udavim u oštrigama i mješanim školjkama pa onda najčešće navalim na romba, vjerovatno španjolskog ali ko ga j*be kad je dobro.

Pellaprat
14.08.2012., 14:54
... čega je sezona u osmom mjesecu?

Batelini nije, drugog se nemrem sjetit. :rofl:

shtifke, jel gotov taj obiteljski štrajk ?