PDA

View Full Version : Rotaciona kosilica

Propolis
29.04.2005., 11:36
Eto, odlucio ja kupiti jednu, pa me zanimaju vasa iskustva s pojedinim tipovima...
Ja pikiram na neku od min 4KS, samohodnu, sa kosarom.
Gledao sam program "Husqvarne", cuo sam da su jako dobre (citaj: ne kvare se), ali skupoooooooo (min 4.270 kn).

Zahvaljujem na konstruktivnim prijedlozima :)

P.S.

Mislio sam ovo staviti u Vrt, ali tam se spominju samo kantice i lopatice...

Ruda
29.04.2005., 16:22
Prije bih se odlučio za ovu:
Honda Edition Nr 1., benzinska; 4,2 km/sat; 5,5 KS; 3,6 KW; širina noža 53cm, visina košnje 25-82 mm, težina 40,4 kg
Cijena 2599kuna
Bauhaus

Arion
30.04.2005., 14:37
Samohodnu ispod 5 KS nemoj kupovati, naročito ako ti teren nije ravan nego je brdo. Također obrati pažnju na "šasiju" najbolje su od lijevanog aluminija, ali i najskuplje, lim izbjegavaj a plastiku naročito.

Propolis
02.05.2005., 07:33
Ruda kaže:
Honda Edition Nr 1., benzinska; 4,2 km/sat; 5,5 KS; 3,6 KW; širina noža 53cm, visina košnje 25-82 mm, težina 40,4 kg
Cijena 2599kuna
Bauhaus

Neces vjerovati... U petak sam otisao u Bauhaus i bas mi za oko zapela ta kosilica. Cijena 2.999 kn. Reko', kaj je - tu je, moja je!
I fino je utovarim na kolica (sam, jer mi dopizdilo cekat prodavaca nakon nekih 20 min cekanja) i krenem prema blagajni, kad eto ti njega, i kaze da je od ponedjeljka cijena 2.599 kn. Odmah sam mu oprostio cekanje :D . I stvarno, tek sam doma otvorio "Vecernji" s njihovim prospektom i akcijom na kojoj je nova cijena...
Eto, za koju minutu idem po nju :top:

Hvala na savjetima!!

Codegun
02.05.2005., 08:43
Propolis kaže:
Neces vjerovati... U petak sam otisao u Bauhaus i bas mi za oko zapela ta kosilica. Cijena 2.999 kn. Reko', kaj je - tu je, moja je!
I fino je utovarim na kolica (sam, jer mi dopizdilo cekat prodavaca nakon nekih 20 min cekanja) i krenem prema blagajni, kad eto ti njega, i kaze da je od ponedjeljka cijena 2.599 kn. Odmah sam mu oprostio cekanje :D . I stvarno, tek sam doma otvorio "Vecernji" s njihovim prospektom i akcijom na kojoj je nova cijena...
Eto, za koju minutu idem po nju :top:

Hvala na savjetima!!

a jel ima neka da može bacat u košaru i na stranu ako nema "instaliranu" košaru?
Vidio sam na jednoj skupljoj da ima opciju "malčiranja". Da li netko zna kako to ona radi ili bolje rečeno što to uopće znači za kosilicu?
BTW, Malčiranje = kad pokosiš, nagrabljaš travu i staviš recimo oko vočke. Služi protiv isparavanja vlage oko vočke i kao gnojenje.

Littlefoot
03.05.2005., 12:40
Možda samo jedna sugestija ... sve je to ok, "konjske snage", košare, ovo i ono, ali - nitko ne govori o kotačima. Ak' su kotači dobri, košnja će biti zadovoljstvo. U protivnom, ako je kućište od tankog lima i kotači imaju osovinu u obliku vijka kroz to kućište ... well, ubrzo će kotači stajati pod sve većim i većim kutem prema okomici i onda da vidiš vraga ... Dakle, birajte kosilice s PRAVIM i čvrstim kotačima. Toliko (iz vlastitog iskustva čija je posljedica bila stavljanje kosilice na prugu pred jureći teretni vlak. Just kidding, ali mi je i to bilo na pameti).

konjina
03.05.2005., 14:58
Cijena 2599kuna
Bauhaus

Da li je tko na kraju kupio istu ?

-ok, koliko sam skuzio na fotki ta kosilica baca iza u kosaru, right ?
-Mene zanima kad se skine kosara da li ista moze kositi i bez nje, a da mi usta nisu puna trave.Konkretno, da li ima poklopac ili nešto što ne dopusta da trava ne leti posvuda vec ju laganu usmjerava prema dolje ?
-e sad ako ima poklopac da li se isti štopa (jer ak je malo visa trava u pitanju znam da se moja kosilica štopa iako baca na stranu bez da ima neki poklopac koji smanjuje snagu izbacivanja) jer mu poklopac dodatno smanjuje propusnost ?

Lp,
k

konjina
03.05.2005., 15:25
Honda 5,5 KS; 3,6 KW

-hm, kaj nije 3,6 kw * 1,3 = 4,68 KS

( mozda sam opet pijan, ali nekaj mi tu ne stima )

Propolis
04.05.2005., 07:16
konjina kaže:
Cijena 2599kuna
Bauhaus

Da li je tko na kraju kupio istu ?

-ok, koliko sam skuzio na fotki ta kosilica baca iza u kosaru, right ?
-Mene zanima kad se skine kosara da li ista moze kositi i bez nje, a da mi usta nisu puna trave.Konkretno, da li ima poklopac ili nešto što ne dopusta da trava ne leti posvuda vec ju laganu usmjerava prema dolje ?
-e sad ako ima poklopac da li se isti štopa (jer ak je malo visa trava u pitanju znam da se moja kosilica štopa iako baca na stranu bez da ima neki poklopac koji smanjuje snagu izbacivanja) jer mu poklopac dodatno smanjuje propusnost ?

Lp,
k

Kupio sam ja, jucer je testirana :D
Iz odredjenih objektivnih razloga malo sam zapustio dvoriste pa je trava bila poprilicno visoka. Zato sam najprije pokosio na visem polozaju, a kasnije jos jednom nisko.
Ima poklopac koji se automatski spusta kad se izvadi kosara. Inace, vadi se i stvalja vrlo jednostavno. Nisam pokusao kositi bez kosare jer mi za naknadno skupljanje trave treba barem tri sata. Radije sam u blizini imao tacke u koje stanu dvije pune kosare...
U svakom slucaju, s flaksericom mi je za cijelo dvoriste trebao cijeli cjelcati dan, bio sam zeleniji od islamskog fundamentalista, a jucer sam sve pokosio (dva puta) za pet sati (imam poprilicno veliko dvoriste). Procjenjujem da ce mi za redovitu kosnju trebati cca dva sata lagane setnje :D
Eto, do sada nikad nisam radio s takvim kosilicama pa ne mogu usporedjivati, ali ja sam (za sada) zadovoljan.
I jos nekaj, upalila je od prve, gotovo sam se prepao :D

ROAD RUNNER
04.05.2005., 07:45
Važna napomena kod kupnje kosilice:

Ako imate 100% ravno dvorište, kupite 4-taktni motor.

Ako imate dvorište pod nagibom, kupite 2-taktni jer 4-taktni hoće ostati bez ulja kad ga se nagne ili ulje zalije klip ako je cilindar horizontalno postavljen pa motor krepa i možeš ga baciti!!!

Codegun
04.05.2005., 07:59
ROAD RUNNER kaže:
Važna napomena kod kupnje kosilice:

Ako imate 100% ravno dvorište, kupite 4-taktni motor.

Ako imate dvorište pod nagibom, kupite 2-taktni jer 4-taktni hoće ostati bez ulja kad ga se nagne ili ulje zalije klip ako je cilindar horizontalno postavljen pa motor krepa i možeš ga baciti!!!

:top: jebote! Nikad ne bi mislio o tome, moj teren je u blagom padu, a baš sam mislio uzet 4-taktnu.

Propolis
04.05.2005., 12:10
Cek malo, kaj nije granica 15 stupnjeva??

konjina
04.05.2005., 12:31
E ovak, buduci da i ja trebam kosilicu potaknut postom jucer sam malo prozujao po trovackim centrima Grada Zagreba.

Baumax - nista mi se nije svidjelo, los izbor, ima nesto Tekumovih seka i malo B&S masinica, nista sto bi mene zadovoljilo.

Bauhaus - jos slabiji izbor, eventualno nesto kaj mi se svidja kosta iznad 4 000 kn.....

E sad Pevec....

Nasao sam dvije koje bi dosle u obzir:

B&S
2149 kn
4 KS
51 cm
koš 55 l (plasticni)
5 pozicija košnje ( svaki kotac posebno )
čelicni kuciste ( cini mi se ok)

B&S
2999 kn
5 KS
51cm
koš 60 l (plasticni )
5 pozicija ( s tim da jednim potezom spustas i dizes sve kotace )
čelično kučiste
samohodna

Buduci da me stara B&S ( 8 godina, 3.5 KS) jos uvijek dobro sluzi, osim kaj se kuciste raspuklo pa sad ne znam da li da ga mijenjam ( di ima za kupiti samo kucista, Jonsered ? ) ili da nju ponovno zavarim.
Uglavnom staru bi skrpo i otfuro na vixu, a ak to napravim onda mi pak ne treba samohodna jerbo doma mi je teren ravan reda velicine 2.5 sata kosnje pa ne znam ni sam da li samohodna vrijedi 1000 kn vise.
Misljenja ?

link na iste u prilogu

http://web.vip.hr/kos.vip/kosilice.pps

Lp,

k

Ruda
05.05.2005., 20:48
konjina kaže:
Honda 5,5 KS; 3,6 KW

-hm, kaj nije 3,6 kw * 1,3 = 4,68 KS

( mozda sam opet pijan, ali nekaj mi tu ne stima )
Mislim da si u pravu, nisam uopće na to obračal pažnju, prepisal sam iz novina.
3,6kW * 1,36....ak se ne varam

bodul
05.05.2005., 23:10
Najbolje su one kao mali traktor , i kosi ispod sijedala , i ima kosaru iza.
E sad se vise ne sijecam kojeg je tipa .
Ali je vazno paziti , ako je teren sa pokojim kamenom ili drugim otpadom , da zna izletiti kamen ko metak .
Zato za podrucje dalmacije , gdije ima mijesanog terena bolje su one na nailon nit. , samo im je mana sto nikad kraja poslu .
Ono sto mozes za 1 dan pokositi sa traktoricem , to ti triba 5 dana sa trimerom.

konjina
06.05.2005., 09:13
Bok,
jucer obisao i Gramat - bezveze
Merkur - bezveze
Metro - bezveze

....tako da sam se odlucio i kupio na slijedecu kosilicu iz Peveca :

B&S
2999 kn
5 KS
51cm
koš 60 l (plasticni )
čelično kučiste
samohodna

-malo sam ju jucer doma pogledao i jedina zamjerka mi je to sto se visina rucke za drzanje odredjuje tako da postoji koji prolazi izmedju dva plasticna nazubljena "kotacica", odnosno princip isti k'o na tendama, maticom pritisnes plastiku i to je to, ako se strga ta plastika nije bad jer je kuciste metalno, tako da ako mozes samo zategnuti vijke i to se drzi.
Ne znam naviknut sam na ovu svoju koju pomocu rucke naginjes, manevriras s njom puno jednostavnije nego s ovom, al kaj je tu je.
Mislim da je za travnjake i ostale ravne vece povrsine savrsena, ali ako se treba provlaciti izmedju vocaka, po vinogradu i sl. malo kompliciranija.
Btw jucer primjetih i jednu od 4.5 KS koja ima i el.starter,a kosta 3600 kn...

Lp,
k

rosenkranz
06.06.2005., 12:56
ma ljudi popravljajte i varite svoje stare kosilice kolko možete, jer takve više ne rade. nema motora do starih brigssovih i hondinih i onih čvrstih čeličnih kučišta, ovo je danas sve šrot. Moja stara mio standard osijek kosi travu metar visoku i sve smelje bez problema:s

dizzy_boy
13.04.2006., 07:42
Kupujem rotacionu kosilicu za travnjak pa sam gledao nešto model JONSERED LM2155MD. Cijena je 3.965,00kn.

Specifikacija:
Motor Briggs & Stratton XRM 55
Snaga 4.0 kW / 5.5 KS
Zapremina cilindra 190 cm³
Zapremina spremnika goriva 1.5l
Veličina guma prednje/zadnje 8"
Samohodna, nepromijenjiva brzina 4.2 km/h
Rezna širina 55 cm
Rezna visina, min-maks 24-100 mm
Koraci rezne visine 7 koraci
Podešavanje rezne visine Individual
Materijal reznog kućišta Steel
Težina 38 kg

Ima li tko prijedlog za nešto malo jeftinije, a podjednako dobro?

Imam Jonsered trimer i s njime sam super zadovoljan pa me vuče k tom brandu i za rotacionu.

Imam teren od cca 2000 do 2500 kvadrata i sve je ravnica.

droljko
13.04.2006., 14:24
Mislimovo rotaciona me skroz zbunilo. Zar za te novce ( a i to ti puno) možeš kupiti one profi što rade lijevo -desno

dizzy_boy
13.04.2006., 14:42
A kak ću s tom "lijevo -desno" kositi travnjak oko kuće?!?

keš
13.04.2006., 16:15
ti ideš ravno a ona lijevo deno.

dizzy_boy
13.04.2006., 19:40
Dečki, da sam htio strižnu pitao bi za strižnu. Hoću rotacionu!

keš
14.04.2006., 22:36
pa si ju kupi;)

droljko
15.04.2006., 12:26
Dečki, da sam htio strižnu pitao bi za strižnu. Hoću rotacionu!

Bote pa što nas pitaš, imaš određenu količinu novaca zna što hoćeš i lijepo kod peveca: kuc, kuc ja došo da kupim, hvala ,doviđenja

champ
19.04.2006., 08:33
S obzirom na površinu koju trebaš kositi, tebi bi ustvari najviše odgovarala traktorska kosilica, koja u odnosu na svoje mogučnosti i nije tako skupa. Ja sam prošle jeseni kupio na akciji MTD, i mogu reći da mi se težak posao pretvorio u pravo zadovoljstvo! Ako možeš, skupi još nešto novaca i nečeš požaliti zbog investicije!

Inače, termini strižna i rotacijska kosilica odnose se uglavnom na traktorske kose za košenje sijena. Rotacijska izgleda nešto drugačije, kosi travu ali ju ne samelje poput obične kosilice, o kakvoj ti pričaš.

dizzy_boy
19.04.2006., 08:51
Kupio sam jučer model iz prvog posta.
Kapacitet košnje je 3000 kvadrata na održavanom travnjaku.
Jedva čekam da isprobam :)

vedran v.
15.06.2007., 20:44
ovako kupio sam kosilicu koja ima 32 ccm.kada sam je kupio nisam je dirao nekih godinu dana dok mi je itekla garancija.Kada mi je trebala pokušao sam je upaliti prvi put i ona je radila nekih 10-tak minuta.išao sam i na servis ali oni nisu znali što je.ja sam pokušavao nešto prčkat po karburatoru,ali bezuspješno.ako netko zna šta je ili ima nekakvih dijelova neka mi odgovori
MOLIM ODGOVOr!!!!

Zvon
15.06.2007., 21:21
v v. reci nekaj više o tom stroju. Ovak ni patuljci pojma nemaju :D

vedran v.
16.06.2007., 08:19
a zvone reci mi koje podatke da ti dam

Zvon
16.06.2007., 21:19
Kakva kosilica, kakav motor, kakvo gorivo ...

vedran v.
16.06.2007., 21:30
ovako kosilica je tavel ima 32 ccm i koristi benzisko gorivo

vedran v.
16.06.2007., 21:31
kosilica je talon

Zvon
16.06.2007., 21:33
Kakva je to? Kosilica s nožem i 4 kotača? 32ccm je premalo.
Dakle, kosilica s flaksom? 2 taktna ili 4 taktna (mješavina benzina i ulja ili čisti benzin)?

vedran v.
16.06.2007., 21:39
to ti je kosilica sa najlonom.ima dva takta.mješavina benzina i ulja

Zvon
16.06.2007., 21:58
išao sam i na servis ali oni nisu znali što je.ja sam pokušavao nešto prčkat po karburatoru,ali bezuspješno.ako netko zna šta je ili ima nekakvih dijelova neka mi odgovori

Gle, poslije ovoga ... teško bez pregleda.
Jesi li nalijal mješavinu ili čisti benzin?

cd_covers
18.06.2007., 12:08
Bok,
jucer obisao i Gramat - bezveze
Merkur - bezveze
Metro - bezveze

....tako da sam se odlucio i kupio na slijedecu kosilicu iz Peveca :

B&S
2999 kn
5 KS
51cm
koš 60 l (plasticni )
čelično kučiste
samohodna

a ja sam prije mjesec dana u Merkuru za 2799 uzeo B&S 6 KS, 51cm, koš za travu, izbacivanje sa strane i malčiranje, samohodna sa velikim zadnjim kotačima, 5 pozicija visine sa centralnim podešavanjem, kvalitetno kučište...

sve isto ili bolje,i još je jača i jeftinija....po čemu je to onda izbor u Merkuru bezveze...

champ
18.06.2007., 20:07
a ja sam prije mjesec dana u Merkuru za 2799 uzeo B&S 6 KS, 51cm, koš za travu, izbacivanje sa strane i malčiranje, samohodna sa velikim zadnjim kotačima, 5 pozicija visine sa centralnim podešavanjem, kvalitetno kučište...

sve isto ili bolje,i još je jača i jeftinija....po čemu je to onda izbor u Merkuru bezveze...

:rofl: :rofl: :rofl:

Čovječe, pa ovo su ti sve postovi iz 2005., samo ih je ovaj Vedran V. podigao iz naftalina!

U Merkuru je izbor bez veze, zato što kosilice nemaju ugrađene 30 mA FID-ovke! Budući cinšpula može dati čak 40 mA, to je dovoljno da ubije strojara-operatera!

Zvon
18.06.2007., 22:27
U Merkuru je izbor bez veze, zato što kosilice nemaju ugrađene 30 mA FID-ovke! Budući cinšpula može dati čak 40 mA, to je dovoljno da ubije strojara-operatera!

... Zato ja čekam da se pojave modeli s dizel motorom, bez struje (i naravno bez common rail-a) :D :D :D

cd_covers
19.06.2007., 08:00
Čovječe, pa ovo su ti sve postovi iz 2005., samo ih je ovaj Vedran V. podigao iz naftalina!

tak mi i treba kad ne čitam ....:D :D

Hela777
09.04.2008., 19:08
I mi moramo kupiti novu kosilicu, ali se dvoumimo između Viking i Husqvarna. Meni nekako ova plastika (polimer) kod Vikinga izgleda lomljivo? Ima li tko kakvih iskustava s Viking kosilicom? Puno biste mi pomogli, pa unaprijed zahvaljujem! Tnx i pozdravek svima:)

dizzy_boy
09.04.2008., 19:57
Viking = STIHL. Ja bi ti svakako preporučio Husqvarnu, ak već nećeš Jonsered ;) Iako se te dvije, koliko sam ja uspio viditi, razlikuju samo po boji. Ja imam Jonsered i zadovoljan sam, a stvarno imam puno za kosit. Moj brat ima Husqvarnu i isto tak je zadovoljan. U svakom slučaj Vikingove kosilice mi se baš uopće ne dopadaju. Očito sam subjektivan, ali tu se nemre niš.

Lee Champa
10.04.2008., 18:03
Imam prilično za kositi! Kupovali smo one "na guranje" pa samohodne za 2-4 k kuna. Zaboravite samohodne sa plastičnim zupčanikom u kotaču:flop:
Nabije se trava i slomi plastični kotač ili pukne mali zupčanik! Takva je samo za kositi u tegli:top:
Za veće površine >500m2 treba kupiti pravu kosilicu - skuplju!

3007
11.04.2008., 08:01
Već sam nekoliko godina sretni vlasnik jedne takve (STIGA combi 55 - oko 4kkn u ono vrijeme) i prilično sam zadovoljan, ali isto imam probleme s pogonskim kotačem s integriranim zupčanikom s unutrašnjim ozubljenjem (rezervni košta oko 220kn). Zanimljivo je da se spomenuto nabijanje trave kod moje kosilice pojavljuje samo na lijevom kotaču, dok je desni potpuno čist. Razmišljam o poboljšanju zaštite pogonskog sklopa - za sad je, tvornički, samo limena ploča koja očito ne štiti baš savršeno. Skupljam ideje, pa ako je tko radio na tome...

zmiklauz
12.04.2008., 14:51
viking kosilice su odlične a plastika ti je samo prednost i nebude pukla sigurno ali ak očes pravu kosilicu pogledaj SOLO oni su br 1 u kosilicama

TINEM
14.04.2008., 19:34
IMAM VIKING 5,5 KS A KOSIM cca 1000 m2 I SUPER SAM ZADOVOLJAN.

grabancijas
21.04.2008., 17:42
Prosim lijepo ako netko ima iskustva s ovim:

http://www.foton-perkins.com/lawnmover-hr.htm

...da se ne zaje....
:s

uplakani
21.04.2008., 19:20
Prosim lijepo ako netko ima iskustva s ovim:

http://www.foton-perkins.com/lawnmover-hr.htm

...da se ne zaje....

ma živo sranje

grabancijas
22.04.2008., 07:33
Fala!:top:

champ
22.04.2008., 07:45
ma živo sranje

Mislim stvarno, ovako argumentirana diskusija posebno puno doprinosi informiranosti onih koji nešto pitaju. Uplakani, vrlo sam siguran da ti u životu nisi niti sjedio na takvom traktoriću (ovaj model nisi u životu vidio, kao ni ja), ali si zato dovoljno drzak i bezobrazan da pametuješ i učiš druge o stvarima o kojima nemaš blage veze.

Što ne valja na ovome traktoriću, Brigss&Stratonov motor, ili nešto drugo? Ja već nekoliko sezona prilično puno, i na teškim terenima koristim sličan traktorić (MTD), koji košta svega kao dvije samohodne kosilice. Komfor u radu, brzina i sve drugo jednostavno su neusporedivi, a taj traktorić nadživjet će najmanje 10 kosilica, ako ne i više..

Ako imaš viška negativne energije, idi se prosipati negdje drugdje, poštedi nas više svojih gluposti i nebuloza!

uplakani
22.04.2008., 07:57
champ , gdje nestade smisao za humor ?? hebate zar ne vidiš o čemu se radi ?Čovjek ima jedan jedini post i reklamira svoju firmu Ove kosilice nitko živ nije do sada vidio

A ti si kao nešto kivan na mene ?? Što hebe tvoje kokoši ??

I da pohvalim grabancijaša, čovjek je skužio zezanje, ipak se radi o pronicljivom čovjeku što je na ovom forumu raritetttttttttttttttttt :)

champ
22.04.2008., 08:18
uplakani, a ti si baš 100% siguran da se radi o prodavaču? Ne tvrdim ništa, pa stoga se suzdržavam pisati stvari kakve ti pišeš.

uplakani
22.04.2008., 08:23
Ja već nekoliko sezona prilično puno, i na teškim terenima koristim sličan traktorić (MTD)

Kad si me vukao za jezik ovo moram pokomentirati Nadam se da neće biti protumačeno kao prekoračenje nužne obrane.

Vidi sručnjak (valjda se takovim smatraš) ovo tvoje sjedanje za "traktor" pokazuje da ti nemaš pametnija posla na kojima ćeš zaraditi novce i platiti čovjeka (20 kuna/sat) da obavi najtrivijalniji mogući posao Hoću reći da ti ustavri u RL "lapiš". Hebate možeš li zamisliti da jedan Pevec ( a supruga Višnja mu sjedi na blatobranu i pjeva) kosi svoj travnjak ??

uplakani
22.04.2008., 08:25
uplakani, a ti si baš 100% siguran da se radi o prodavaču? Ne tvrdim ništa, pa stoga se suzdržavam pisati stvari kakve ti pišeš.

no zato si 100% bio siguran da je pojma nemam i navlio da me grizeš

champ
22.04.2008., 08:42
Vidi sručnjak (valjda se takovim smatraš) ovo tvoje sjedanje za "traktor" pokazuje da ti nemaš pametnija posla na kojima ćeš zaraditi novce i platiti čovjeka (20 kuna/sat) da obavi najtrivijalniji mogući posao Hoću reći da ti ustavri u RL "lapiš". Hebate možeš li zamisliti da jedan Pevec ( a supruga Višnja mu sjedi na blatobranu i pjeva) kosi svoj travnjak ??

Ovakve gluposti uopće nema smisla komentirati.. Traktorić koristim na malo više mjesta, kosim s njime poveči voćnjak ispod vinograda, kosim između redova u vinogradu, kosim doma po vrtu, kosim i po šumi iza dvorišta.

Ti se kao malo zezaš, a malo si ozbiljan, tako da ti nitko ništa nebi smio predbaciti. Možda jednom u životu shvatiš da postoje i ljudi koji imaju više od par stotina kvadrata travnjaka oko kuće.

Amerikanci su poznati po svojim farmama i velikim okućnicama, stoga su oni prvi imali potrebu napraviti nešto bolje od obične kosilice za travu. Ako ti nemaš takve potrebe, onda barem šuti - ispast ćeš pametniji. A smisao za humor ti je nevjerojatan, šteta da svoj talent rasipaš ovdje!

uplakani
22.04.2008., 09:02
Ma ti si meni ipak simpatičan (kao i onaj exA samo što on ne kuži ništa) U par navrata si hvalio ovu svoju kosilicu i očito je da uživaš u radu sa njom No meni je zanimljivo otkud to zadovoljstvo ?' Od buke koju stvara? Od krajenje jednostavnog posla koji sa njom obavljaš i za koji ti ne treba ni promil kreativnosti ? Od "lude" brzine kojom je voziš?

To mi izgleda kao kad bi netko bio odušljeven sa radom na onim pneumatskim čekićima i kupio si jedan jer ga opijaju nesnosne vibracije, buka i prašina. Čista perverzija

champ
22.04.2008., 09:20
Pa već sam i ranije pisao o tome - u tom voćnjaku gusta trava raste vrlo brzo, i to takva vrsta trave (sijena) koja bi ubrzo sezala do pojasa. Budući da se radi o voćnjaku, ne želim koristiti herbicide, nego sam isprobao sve moguće tehnike: ručno košenje dva puta na godinu (živa muka), čeona kosilica (trava se nabire, rezultati ne izgledaju bajno), rotaciona kosilica (potrga se svaka za 2-3 sezone), trimer poslije kojeg ti treba rehabiltacija u toplicama....

Kad poslije takvih iskustva sjedneš na traktorić, i za manje od sat vremena dobiješ nisko i lijepo pokošen travnjak, a pri tome si uživao u slalom vožnji između voćaka, što više reči? Nekadašnja muka i fizički napor pretvorila se u relaksaciju, a traktorić nije ni osjetio neki veliki napor.

Long live MTD i Pevec, koji ga je prodavao na akciji! :zubo: :headbang:

uplakani
22.04.2008., 09:49
Sve je to lijepo ali se nismo razumjeli. Svoje dragocijeno vrijeme iskorisiti da zaradiš 1000 kuna i plati susjeda da ti obavi taj posao za 200 Ostane ti u plusu 800 kuna, a kad sam to radiš u minusu si 1000 Kapiši??

grabancijas
22.04.2008., 14:44
Hebate..koliko frke zbog jednog malog pitanjca.
Čovjeku sam rekel fala jer se je udostojio odgovoriti.
Kao prvo, nažalost, nije moja firma.
Kao drugo...imam iz Bauhausa samohodnu 5,5KS koja mi je prenaporna za raditi, što zbog 2500 kvadrata, što zbog neredovitosti košnje (vikendica).
Nisam baš doma s lovom, a ovo je trenutno najpovoljnije kaj se nudi na tržištu i pretpostavka mi je da ću s traktorskom kosilicom prije pokositi i lakše izaći na kraj sa 2-3 tjedna velikom travom.
Čul sam da tip prodaje puno kineskih pihdarija, pa sam odlučio tu priupitati ako tko zna nešto o toj kosilici.

Mir braćo...samo sam pošteno priupitao.

champ
22.04.2008., 15:49
Pretpostavka ti je sasvim točna, s traktorićem ćeš pokositi brže i puno lakše! Ne znam o kojoj cijeni se radi, vidio sam ovih dana MTD RS 125/96 po cijeni od 7.990 kn. Nju sam isprobao, i nakon tri sezone nemam baš nikakvih primjedbi na nju. Ona ima bočno bacanje, relativno lagano izbacuje travu kada kosi zapuštenu livadu s visokom travom.

amater_total
29.04.2008., 17:12
Sve je to lijepo ali se nismo razumjeli. Svoje dragocijeno vrijeme iskorisiti da zaradiš 1000 kuna i plati susjeda da ti obavi taj posao za 200 Ostane ti u plusu 800 kuna, a kad sam to radiš u minusu si 1000 Kapiši??

Nisam baš dobro razumio ovo. Vjerojatno sam glup...

uplakani
30.04.2008., 17:00
Nisam baš dobro razumio ovo. Vjerojatno sam glup...

ne bi rekao da si glup, prije bi rekao da nisi poduzetnik pa imaš vremena na bacanje i za obavljanje trivijalnih i zaglupljujućih poslova

dizzy_boy
30.04.2008., 21:02
ne bi rekao da si glup, prije bi rekao da nisi poduzetnik pa imaš vremena na bacanje i za obavljanje trivijalnih i zaglupljujućih poslova

Sad se pak meni čini da sam glup ... Ček da vidim jel sam na dobrom pdf-u ... Čini mi se da sam kliknuo na Sam svoj majstor ... Ne kužim ...

uplakani
01.05.2008., 05:49
Sad se pak meni čini da sam glup ... Ček da vidim jel sam na dobrom pdf-u ... Čini mi se da sam kliknuo na Sam svoj majstor ... Ne kužim ...

hmmmm a što čovjek da ti veli ? Sam svoj majstor je pokret koji bi trebao ,prije svaga ,da promovira KREATIVAN posao

hebate znam susjeda koji je , po tvojim kriterijima, najveći SAMOVAC On svakih nekoliko dana pere svog limenog ljubimca

No dobro , nemam ništa protiv, možemo se dogovoriti da pranje auta i mehaničko košenje trave budu novoustoličeni hobiji. Možemo ići i korak dalje pa hobijima proglasiti pranje zuba i svakodnevno tuširanje Šta neeeeee??

Dok se na nekim "zapadnim" forumima ljudi diče time kako su napravili mini podmornicu (pravu pravcatu) nekima je ovdje njaveći domet kupiti kosilicu i udri sa njom dok ponestane benzina ili se nešto ne strga Razlika između njih i nas je drastična i ne da se smanjuje nego se svakim danom povećava .

Iako sam pisao polako , sumnjam da će ti biti išta jasnije

Živjelo kvazi stvaralaštvo, živjeli kvazi samovci, živjeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

uplakani
01.05.2008., 06:41

tek sad vidim da su nam percepcije drugačije ,ja bi ovo napisao ovako Sam svoj MAJSTOR

amater_total
02.05.2008., 09:32

Poduzetnik nisam. Ali radim dosta stresan posao. Radim puno. Od toga prehranjujem obitelj. I živimo sasvim solidno. Vremena (slobodnog) uopće nemam na bacanje. Dapače, imam ga malo. A ipak ga koristim za obavljanje trivijalnih poslova. Perem limene ljubimce (2 auta i 2 motora), poliram ih, premazujem voskovima....
Na gruntu kosim travu, čistim šikaru, pomažem susjedima...
Potrošio sam i dosta novca na te gluposti. Primjerice imam kozmetike za auto u vrijednosti 1000 kn. Imam trimer, motorku, traktorsku kosilicu, kamp kućicu, grunt od 4500 m2.
Za te novce mogao sam kupiti dionice. Nisam. Kupio sam zemlju. Jer me to veseli. Osječam se dobro kad kosim. Izbacujem stres. Održavam kondiciju. Živim s prirodom. Udišem svježi zrak.
A i inače pokazujem znakove čudnog ponašanja. Renovirao sam jednu staru kuću. Uvodio struju, napravio gotovo sam kompletnu kupaonicu, izbetonirao dvorište, napravio drvenu sjenicu...
Čak i servisiram sam svoje aute... I motore...
Da stvar bude gora ni moj otac nije normalan. I nije poduzetnik. Taj radi sam zvučnike i pojačala, a i pol kuće je sam napravio. Isto kosi travu. I pere auto. Ali on ga na sreću ne polira...
Kako se na takav tip ljudi kao što sam ja lijepe čudne žene, tako i moja nije normalna. Ona je htjela baš mene takvog, koji volim raditi rukama (a ponekad i glavom).
Što da radim? Strah me je ! Pa nas dvoje imamo djecu. Dva sina. Pa neće i oni valjda mojim stopama. Ili da ih dam u poduzetnike....

uplakani
02.05.2008., 11:35
Amater, vidi se da si mlad, ono najvažnije si ipak preskočio, namjerno ili slučajno ?? Suprugu i djecu si spomenuo tek onako kao i da ti nisu važni, kao da ti je najvažnije poliranje i pranje dva auta i dva motora Čitajući ovaj tvoj post stekao sam dojam (možda pogreša ) da su ti trivijalni poslovi koji te osobađaju od stresa (stres je samo posljedica nekompetentnosti na poslu koji čovjek obavlja ) važniji od porodice ??????????????????????

Nemoj više hvaliti svoje "materijalno" jer će na površinu izaći mnoge stvari o kojima ne želiš. plizzzzz

amater_total
02.05.2008., 12:10
Stres je neizbježan pratitelj mog posla. Nema veze s nekompetentnosti. Nisam od tih.
Nisam hvalio svoje materijalno, uopće mi nije bila namjera, nego sam govorio o "vremenu koje provodim baveći se trivijalnim poslovima".
Ženu i djecu sam spomenuo tek uzgred, jer smo na podforumu SAM SVOJ MAJSTOR. Kad budem htio pisati o tim stvarima otići ću na drugi podforum.
A to bi i tebe zamolio.

dizzy_boy
02.05.2008., 12:10
.........
No dobro , nemam ništa protiv, možemo se dogovoriti da pranje auta i mehaničko košenje trave budu novoustoličeni hobiji. Možemo ići i korak dalje pa hobijima proglasiti pranje zuba i svakodnevno tuširanje Šta neeeeee??
......

Čekaj malo. Ko je uopće govorio da je košnja trave hobi?!? To je nekaj kaj se treba napraviti, isto kao i pokrečit, postavit laminat, montirati klimu, zbetonirati nekaj, napraviti šupu i slično kaj se može vidjeti po temama pvpg pdf-a. Većina te stvari ne rade iz hobija nego im je gušt da naprave nekaj sami, a mogućnost da pri tome nekaj uštede je isto tako motiv pri vrhu ljestvice za upustit se u Sam svoj majstor rabotu. Hobi je nekaj s čim se baviš kad nemaš nekog drugog posla.

... stres je samo posljedica nekompetentnosti na poslu koji čovjek obavlja ...

:eek: :eek: :eek: A blago si ga tebi kad si tako űber. Ma blago si ga tebi uopće ...

uplakani
02.05.2008., 12:25
Čekaj malo. Ko je uopće govorio da je košnja trave hobi?!? To je nekaj kaj se treba napraviti, isto kao i pokrečit, postavit laminat, montirati klimu, zbetonirati nekaj, napraviti šupu i slično kaj se može vidjeti po temama pvpg pdf-a.

Guranje kosilice je najgluplji mogući posao za koji ti ne treba ni trunka mozga i nemoj ga gurati u ove poslove koje si nabrojao jer ovo su poslovi za koje trebaš biti koliki toliki MAJSTOR

da ne ispaden da sam neki muški šovinista ali kod mene u ulici kose travu skoro "retardirane" babuskare i uvijek za postavljanje laminata plate majstore a pogotovo za klimu. Zašto??

uplakani
02.05.2008., 12:32
Čak i servisiram sam svoje aute... I motore...

ehhh koja su to lijepa vremena bila dok sam vozio ladu standard i MZ-a Sve bilo na "šaraf" i čista mehanika , niks elektronika I kaj veliš kod tebe još služe ??

Daj molim te smanji malo,ma takove kao što si ti na Jakuševcu treba zaobilaziti u širokom luku Potrošiš na glanc nekoliko tisuća kuna a onda obaviš sam servis na autu ?? Eee taj servis bi volio vidjeti , Auto za obmanjivanje potencijalnih kupaca Izvana galadac unutra jadac

cd_covers
02.05.2008., 12:38
Guranje kosilice je najgluplji mogući posao za koji ti ne treba ni trunka mozga i nemoj ga gurati u ove poslove koje si nabrojao jer ovo su poslovi za koje trebaš biti koliki toliki MAJSTOR

da ne ispaden da sam neki muški šovinista ali kod mene u ulici kose travu skoro "retardirane" babuskare i uvijek za postavljanje laminata plate majstore a pogotovo za klimu. Zašto??

Za nekoga tko je "veliki poduzetnik" i čovjek koji ne radi "priglupe" poslove prilično puno vremena provodiš na svim mogućim temama o kosilicama....
Malo čudno, zar ne? :):):)

Pozdrav

uplakani
02.05.2008., 12:43
:eek: :eek: :eek: A blago si ga tebi kad si tako űber. Ma blago si ga tebi uopće ...

eee da , likovi koji mi padaju na pamet su Donald Tramp i naša inačica R. Čačić Može li njih zamisliti da puknu pod stresom ili da ih stres uopće dotiče?

dizzy_boy
02.05.2008., 13:25
:hebemu: :bang: :amen:

amater_total
02.05.2008., 13:34
Daj molim te smanji malo,ma takove kao što si ti na Jakuševcu treba zaobilaziti u širokom luku Potrošiš na glanc nekoliko tisuća kuna a onda obaviš sam servis na autu ?? Eee taj servis bi volio vidjeti , Auto za obmanjivanje potencijalnih kupaca Izvana galadac unutra jadac

Mene na Jakuševcu nema. Ja sam sve svoje aute do sada prodao:
1. Lada Riva-kolegici s posla (njenom mužu)
2. Suzuki Maruti-svom bratiću
3. Renault twingo-svojoj rođenoj sestri
Prodao sam i svoj prvi motor Tomos automatic-prvom susjedu ![/QUOTE]

uplakani
02.05.2008., 13:35
Za nekoga tko je "veliki poduzetnik" i čovjek koji ne radi "priglupe" poslove prilično puno vremena provodiš na svim mogućim temama o kosilicama....
Malo čudno, zar ne? :):):)

Pozdrav

hmmm nisam VELIKI (otkud ti to ?) no moji motivi se možda mogu razumijeti ako ti velim da sam obožavao Igora Mandića iz mlađih dana Kak je taj znao dići frku i problematizirti neke općeprihvaćene stvari Genijalno je branio šund Sva kulturna javnost se digla na noge a on ih hladno gleda u oči i kenja li kenja a ovi mu ništa ne mogu jer nemaju argumenata. :cerek:

nego što ti misliš koliki je minimalni IQ potreban da bi se gurala kosilica??Iskreno

amater_total
02.05.2008., 13:45
[QUOTE=uplakani;13864137]Guranje kosilice je najgluplji mogući posao za koji ti ne treba ni trunka mozga i nemoj ga gurati u ove poslove koje si nabrojao jer ovo su poslovi za koje trebaš biti koliki toliki MAJSTOR

Guranje kosilice jest glup posao. Ali ima drugih stvari oko kosilice. Moraš odabrati adekvatnu kosilicu. Moraš je platiti (što je problem ako nisi poduzetnik). Moraš je održavati i popravljati da bi ti radila kako treba.
Eto vidiš, o tome ti mi retardirani ljudi koji rade zaglupljujuće i trivijalne poslove ovdje raspravljamo. Ne zaboravi; naslov teme je ROTACIONA KOSILICA !!!

cd_covers
02.05.2008., 13:48
hmmm nisam VELIKI (otkud ti to ?) no moji motivi se možda mogu razumijeti ako ti velim da sam obožavao Igora Mandića iz mlađih dana Kak je taj znao dići frku i problematizirti neke općeprihvaćene stvari Genijalno je branio šund Sva kulturna javnost se digla na noge a on ih hladno gleda u oči i kenja li kenja a ovi mu ništa ne mogu jer nemaju argumenata. :cerek:

nego što ti misliš koliki je minimalni IQ potreban da bi se gurala kosilica??Iskreno

tvoji motivi definitivno se ne mogu razumjeti...

btw.. koji je IQ potreban za pisanje gluposti po forumu na svim živim temema :ne zna:

otprilike isti kao i za košenje trave...:top:

uplakani
02.05.2008., 13:49
konačno smo približili stavove "guranje kosilice je GLUP , ako ne i najgluplji, posao ":)

amater_total
02.05.2008., 13:52
Guranje kosilice je glup posao. Pisati po forumu tek toliko da se nekaj napiše isto tako. Predajem se. Gotov sam s poslom. Lijepo je vrijeme. Čeka me trava. Odoh kositi pa se čujemo sutra...

uplakani
02.05.2008., 13:52
btw.. koji je IQ potreban za pisanje gluposti po forumu na svim živim temema :ne zna:

hmm ja sam ipak puno tolerantniji i obzirniji, nikada im to ne bi rekao tako eksplicitno :rofl:

da se ne bi oslonili na tvoj umijetnički dojam , daj jedan post koji te ono baš oborio sa nogu i bacio u očaj

amater_total
04.05.2008., 21:19
hmm ja sam ipak puno tolerantniji i obzirniji, nikada im to ne bi rekao tako eksplicitno :rofl:

da se ne bi oslonili na tvoj umijetnički dojam , daj jedan post koji te ono baš oborio sa nogu i bacio u očaj

Nije umijetnički nego umjetnički

uplakani
05.05.2008., 06:36
Nije umijetnički nego umjetnički

hebal te vrag , ti kao jezični čistunac, nemreš ondak slušati našeg kardinala i njegov indijanski hrvatski, suosjećam svim srcem

Zvon
06.05.2008., 21:21
Daj se idi plači nekam drugam, a ne z..ti nas ostale kojima je tvoje lupetanje zamorno i prekida, nama, zanimljivo čavrljanje.

uplakani
07.05.2008., 06:16
Daj se idi plači nekam drugam, a ne z..ti nas ostale kojima je tvoje lupetanje zamorno i prekida, nama, zanimljivo čavrljanje.

auuu hebate koliko vas ima

čopor je mnogo veći nego li se na prvi tren može zamijetiti I kaj veliš demokracija tebi nije prihvatljiva, vidim ja da si ti titin piJonir :rofl:

champ
07.05.2008., 06:40
čopor je mnogo veći nego li se na prvi tren može zamijetiti

uplakani, mi smo prema tebi do sada iskazali puno strpljenja i tolerancije, a ti se razbacuješ uvredama, čim ti netko nešto kaže. Zvon je ovdje daleko duže od tebe, i ti bi trebao barem pokazivati više poštovanja prema ostalim forumašima.

Ne znam što ti pokušavaš glumiti i izigravati ovdje, ali ljudi se ovdje okupljaju kako bi razmjenili iskustva i savjete vezane uz razne stvari iz praktičnog života.

Filozofske rasprave spadaju na temu Filozofija, ne znam jesi li primjetio da postoji i takva tema na ovom forumu?

uplakani
07.05.2008., 06:58
uplakani, mi smo prema tebi do sada iskazali puno strpljenja i tolerancije, a ti se RAZBACUJEŠ UVREDAMA .?

možeš li ovo argumentirati ?? Ako ne budeš mogao naći ni jedan jedini post kojim bi mogao potkrijepiti ovu podvalu očekujem da se ispričaš , kao častan forumaš

. Zvon je ovdje daleko duže od tebe, i ti bi trebao barem pokazivati više poštovanja prema ostalim forumašima.?

hoćeš reći da ga trebam poštivati zato što ovdje klati jaja i gubi vrijem duže od mene ?? Čudni neki kriteriji
Koja je razlika u druženju na forumu i sjedenje po zadimljenim birtijama ?? Nikakva

Ne znam što ti pokušavaš glumiti i izigravati ovdje, ali ljudi se ovdje okupljaju kako bi razmjenili iskustva i savjete vezane uz razne stvari iz praktičnog života.?

pa to i ja činim samo što ti ne vidiš suštinu, hebate nije život : sjedni na kosilicu i udri do zore

Filozofske rasprave spadaju na temu Filozofija, ne znam jesi li primjetio da postoji i takva tema na ovom forumu?

filozofija me ne zanima jer nije "znanost" Zanimaju me samo egzaktne stvari

champ
07.05.2008., 07:19
možeš li ovo argumentirati ?? Ako ne budeš mogao naći ni jedan jedini post kojim bi mogao potkrijepiti ovu podvalu očekujem da se ispričaš , kao častan forumaš

hoćeš reći da ga trebam poštivati zato što ovdje klati jaja i gubi vrijem duže od mene ?? Čudni neki kriteriji
Koja je razlika u druženju na forumu i sjedenje po zadimljenim birtijama ?? Nikakva

pa to i ja činim samo što ti ne vidiš suštinu, hebate nije život : sjedni na kosilicu i udri do zore

auuu hebate koliko vas ima

čopor je mnogo veći nego li se na prvi tren može zamijetiti I kaj veliš demokracija tebi nije prihvatljiva, vidim ja da si ti titin piJonir :rofl:

Jesi li ti svjestan uvreda i posprdnog načina na koji ovdje pišeš, i kako opisuješ sve ostale forumaše?

Čopor, zadimljene birtije, klačenje jaja i gubljenje vremena, titin piJonir, muči te i moja kosilica, i još svašta.

I sve to u samo dva posta, od kojih je jedan čak i odgovor na molbu da prestaneš biti bahat i arogantan... :flop:

uplakani
07.05.2008., 08:22
Vidi daragi moj, zna se točno što je uvreda i kao što sam i mislio nemaš ni jedan jedini ARGUMENT kojim bi podkrijepio svoje izmišljotine To što si ti preosjetljiv na komunikaciju u VL-u je samo tvoj problem

Sad mi je jasno zašto neki ovdje tvrde da obavljaju vrlo vrlo stresan posao pa im treba opuštanje uz neke priglupe poslove
Naravno kad zluopotrebljavate dobrotu poslodavca i dolazite ovdje malo ubiti vrijeme i onda skužite da vaši životni stavovi nisu nekima prihvatljivi.

Mrzi me da malo prelistam vaša javljanja ali visite više na ovom forumu nego u "firmi" Važniji su vam okršaji i nadmudrivanja na ovom forumu nego dobrobit firme , ukratko klatiti jaja po forumu

champ
07.05.2008., 08:53
Vidi daragi moj, zna se točno što je uvreda i kao što sam i mislio nemaš ni jedan jedini ARGUMENT kojim bi podkrijepio svoje izmišljotine To što si ti preosjetljiv na komunikaciju u VL-u je samo tvoj problem

Sudeći po načinu kako doživljavaš sve ostale forumaše, preosjetljiv si ti!

Nitko te ne tjera da uopće dolaziš ovdje, a to što si počeo glumiti žandarmeriju koja ocjenjuje razloge zašto i kada netko ovdje piše, govori samo o tebi! Koliko vidim, i ti si aktivan ovdje, ali mene pri tome uopće ne zanima dali kradeš dragocjeno vrijeme svojoj firmi, svojoj ženi ili obitelji...

uplakani
07.05.2008., 09:43
Više poštovanja prema poslodavcu ne bi bilo na odmet.Dobro veliš ovi forumi su čist gubitak dragocijenog vremena Zamisli ovo , dnevno na "forumu" bude 50 000 klikova , toliko ameri nisu potrošili vremena za svoj "apolo" program

hebu nas u zdrav mozak i iskorištavaju naše slabosti , kuiš :confused:

exAzriel
07.05.2008., 10:13
Više poštovanja prema poslodavcu ne bi bilo na odmet.Dobro veliš ovi forumi su čist gubitak dragocijenog vremena Zamisli ovo , dnevno na "forumu" bude 50 000 klikova , toliko ameri nisu potrošili vremena za svoj "apolo" program

hebu nas u zdrav mozak i iskorištavaju naše slabosti , kuiš :confused:

ti si troll, mlatimudan, bitanga, i selski filozof..
dolaziš ovdje samo provocirati.
jesam zaslužio sam sad karton, ali ti si davno zaslužio perma ban zbog trolllanja, i zato jer si klon korisnika pod banom, koji se i dalje nije naučio pristojnosti u ophođenju sa ljudima...
Amen!

jeronimo
07.05.2008., 11:10
hm mislio sam da ću ovdje saznati nešto pametnmo o kosilicama

uplakani
07.05.2008., 11:13
ti si troll, mlatimudan, bitanga, i selski filozof..
dolaziš ovdje samo provocirati.
jesam zaslužio sam sad karton

tooooooo majstore ,ne pada mi na pamet da ti odričem paravo na mišljenje (jamči ga konvencija o ljudskim paravima koju je donio UN davne 40 i neke):rofl:

pozdrav mom inferiornom forumskom prijatelju

jebote koliko vas ima

champ
07.05.2008., 11:29
jebote koliko vas ima

A ti si iz filma "Sam protiv svih", ili "Jedan protiv sto"? :lol:

Svi ostali forumaši su jedno, samo si ti nešto posebno? Da nisi možda iz Udruge poslodavaca, Đuro Popijač osobno? :rofl:

uplakani
07.05.2008., 12:42
A ti si iz filma "Sam protiv svih", ili "Jedan protiv sto"? :lol:

Svi ostali forumaši su jedno, samo si ti nešto posebno? Da nisi možda iz Udruge poslodavaca, Đuro Popijač osobno? :rofl:

Naravno uvijek SAM, krda čopori jata i slične nakupine mi se gade

na jednoj strani smo mi koji punimo proračun a na drugoj ste vi iz raznih državnih firmi koji klatite jaja po forumima i kukate kako imate stresan posao na kome vas nitko ne razumije i na kojem se,jadnički, ne možete afirmirati u svoj svojoj punini Jedino rješenje za vas je afirmacija na sub forumima

Već sam spominjao oskarom nagrađen "Surogat"

amater_total
07.05.2008., 14:41
Taman zakopam ratnu sjekiru a vi mi napadnete uplakanog. Nemojte tako. Čovjek si je dao u zadatak da nam promijeni naše male jadne živote. Želi nam proširiti vidike, on nam nudi širinu u sagledavanju stvari...
Ja sve više osjećam grižnju savjesti što toliko sjedim na kosilici, nastojim posao ne doživljavati tako stresno i nadasve sam se posvetio obitelji. Tek sad vidim koliko sam ih zanemarivao (u postovima na Sam svoj majstor pdf-u)...
Hvala ti uplakani što si svratio među nas. Mene si prosvijetlio. Prosvijetlit ćeš i ostale...
Nisu ti champ, zvon i ostali loši. Oni su samo pretvrdi. Ali obratit će se oni. Ti samo ostani ustrajan i brini se za nas i naše živote. Jebeš kosilicu !

amater_total
07.05.2008., 14:42
hm mislio sam da ću ovdje saznati nešto pametnmo o kosilicama

A omakne nam se i koja riječ o tome...

uplakani
07.05.2008., 14:52
Želi nam proširiti vidike, on nam nudi širinu u sagledavanju stvari...!

griješka, zajebi širinu ,treba gledati usko (teleskop sistem) tek onda možeš VIDJETI jako jako dalekooooooooooooooooooooooooooo :mig:

amater_total
07.05.2008., 19:21
griješka, zajebi širinu ,treba gledati usko (teleskop sistem) tek onda možeš VIDJETI jako jako dalekooooooooooooooooooooooooooo :mig:

Ja te branim a ti ,odjednom ,gledaš usko. Pa kaj je sad? Bar si ti bio taj koji nije htio zapinjati na glupim sitnicama nego je cijelu ovu našu spiku htio sagledati analitički...

rad i red
10.07.2009., 13:09
Onda ću je ja nabaciti!

HONDA KOSILICE SU NAJBOLJE NA SVIJETU!

I to je to amen :Pop:

jeronimo
10.07.2009., 13:53
a Kawasaki , saki ?

niskiudarac
14.07.2009., 23:07
rotaciona kosilica sa motorom briggs&stration 35 clasic tokom košnje bila je
pod prevelikim kutom te je povukla ulje u cilindar pa je neko vrijeme dimila bjeli dim a nakon toga promijenila je zvuk, kao da je izgubila snagu, gasi se nakon nekog vremena i dok se ne ohladi nije ju moguće upaliti, sviječica je crna od gareži, molim savjet i pomoć oko otklanjanja kvara ako je to moguće
inače kosilica je stara 13 mjeseci i istekla joj je garancija

vbr666
15.07.2009., 00:23
neka me veći znalci od mene isprave ako griješim, ali meni se čini da ti je od košenja po kosinama došlo do povećane potrošnje materijala karika tj zbog nedostatka ulja, nedovoljnog podmazivanja su ti se kompresijske karike istrošile i radi toga ti kosilica gubi snagu.
dio tlaka nastalog ekspanzijom ti "iscuri" pored pohabanih karika u prostor iza klipa tj tamo gdje nije predviđeno da se nađe.

pošto si rekao da se radi o B&S motoru, rekao bih da si si upropastio kosilicu, ja imam isto takav motor i nosio sam ga u zagreb kod jednog majstora za strojnu obradu da mi pokuša popraviti pohabanu košuljicu cilindra tj bušiti veći provrt ali je rekao da ne može jer je materijal nikasil neka aluminijska legura što on ne može obrađivati.

preporučio mi je da pitam u nekakvoj firmi koja bi možda mogla to srediti, nalazi se u Bunićevoj ulici u zg-u, preko puta autobusnog kolodvora je ta ulica valjda.

uglavnom, rekao je da je najvjerojatnije i kod njih neisplativo za popravak.

prije nego što išta odlučiš pričekaj moguće nove odgovore ovdje i/ili se konzultiraj sa stručnjakom.

niskiudarac
15.07.2009., 02:30
dakle, promjena karika nebi tu ništa promijenila

champ
15.07.2009., 12:09
Prvo bi kosilicu trebalo temeljito pregledati, vjerojatno i rastaviti. Kad se vidi u čemu je problem, donosi se konačna odluka o isplativosti daljnih ulaganja. Ovdje u SZ Hr postoje servisi koji besplatno obavljaju rastavljanje, pa ako se ustanovi da popravak nije isplativ, dobiješ stroj natrag u dijelovima, u kartonskoj kutiji.

BILJEŽNIK
15.07.2009., 12:20
Ma, isto bilo i kod mene. Rastavio motor, očistio razrjeđivačem cilindar i klip, filter zraka oprao u sapunici i osušio, promijenio svjećicu i radila još tri godine... Neki dan sam je bacio jer je pukao spremnik goriva (onaj dio kojim se spremnik i karburator drže za motor).

champ
15.07.2009., 15:35
Lako je moguće da se od ulja stvorila garež u kanalima klipa, koja sad blokira neku od karika. To je dovoljno očistiti, ne kvari se baš tako lako B&S !

user zoki
15.07.2009., 15:41
Ma, isto bilo i kod mene. Rastavio motor, očistio razrjeđivačem cilindar i klip, filter zraka oprao u sapunici i osušio, promijenio svjećicu i radila još tri godine... Neki dan sam je bacio jer je pukao spremnik goriva (onaj dio kojim se spremnik i karburator drže za motor).
Ako još netko plamira baciti svoju kosilicu neka se sjeti mene . hvala

rad i red
17.07.2009., 11:26
a Kawasaki , saki ?

:kava: -saki? :lol:

Danas sam stvarno funny....

Nikada nisam imao iskustva sa kawasakiem, ne kažem da nije dobro, ali HONDA je HONDA.

Navodno kosilice u Japanu testiraju na životinjama:usama:
sorry neukusna šala.

Zvon
17.07.2009., 12:03
Sve je relativno...pa tak i ova tema, stara godinu dana...
Pojam najbolji NE POSTOJI, postoje samo dobri i bolji...;)

rad i red
06.08.2009., 07:51
Sve je relativno...pa tak i ova tema, stara godinu dana...
Pojam najbolji NE POSTOJI, postoje samo dobri i bolji...;)

Pa naravno da je sve relativno! Što misliš da li je i kvaliteta relativna?

Ja mislim da je, jer nekima je i loše dobro a nekima je i bolji loš!

Onda iz te "duge" teme što bi mogli izvući korisnoga? U biti cilj foruma je baš i ta, da se razmjene iskustva, ne?!

A moje iskustvio govori: HONDA!
ugodan dan svima!:mig:

motovunac
29.08.2009., 13:01
U dilemi sam oko kupnje rotacione kosilice samohodne? Imam cca 1000 m2 okućnice i zanima me nečije iskustvo koju kosilicu da kupim? Jačina KS, cijena i proizvođač? Šta mislite on proizvođaču MTS :confused: koje sam gledao na akciju su u Pevecu i Briko Storu? Čija je to proizvodnja, nije valjda i to Kinesko :ne zna:? Dao bi od 1500-2500 kuna cca za kosilice, molio bi vas ako ima ko kakvo iskustvo i prijedlog da mi kaže.
Hvala

Komar22
29.08.2009., 16:18
U dilemi sam oko kupnje rotacione kosilice samohodne? Imam cca 1000 m2 okućnice i zanima me nečije iskustvo koju kosilicu da kupim? Jačina KS, cijena i proizvođač? Šta mislite on proizvođaču MTS :confused: koje sam gledao na akciju su u Pevecu i Briko Storu? Čija je to proizvodnja, nije valjda i to Kinesko :ne zna:? Dao bi od 1500-2500 kuna cca za kosilice, molio bi vas ako ima ko kakvo iskustvo i prijedlog da mi kaže.
Hvala

Izbjegavaj Pevec..

motovunac
31.08.2009., 12:33
Izbjegavaj Pevec..

Ma OK nije stvar Pevec ili nešto drugo, ima još drugih trgovačkih centara...stvar je u tome kakva kosilica i koja firma? A glede Peveca kupovao sam i hladnjak i el štednjak i za sad nakon 3 godine rade ko švicarski sat tako da sve je to relativno....bitna je firma proizvoda a mislim da kako u Pevecu tako i drugdje treba gledati marku tj. proizvođača...

zmiklauz
31.08.2009., 16:02
Mtd izbjegavaj, za te novce teško mozeš kupit nešto kvalitetno ali evo savjeta:
1.Motor B&S
2.Kučište proizvođaća GGP (alpina, spark,castel garden) uglavnom na onoj naljepnici gdje piše seriski broj mora biti oznaka proizvođaća kosilice

Briggs&straton, kawasaki, ne proizvode kosilice nego samo motore a Hondine kosilice u pevecu nečete nači nego samo kosilice s njihovim motorima a kompletno Hondine kosilice daleko prelaze granicu 2000kn

champ
01.09.2009., 11:00
Izbjegavaj Pevec..

Potpuno isti (indentičan) stroj ili uređaj u Baumaxu najčešće košta duplo skuplje, ali Baumax nije "Pevec", kojega treba izbjegavati.. :rofl:

Mtd izbjegavaj

MTD 3,5 KS kosilica kod mene je već 10 godina, i izdržala je pravi pakao. Kosio sam s njome vinograd i voćnjak na nagnutom terenu, (pre)visoku travu, korov i još svašta. Jednom mi se čak dogodilo da predugo nisam kontrolirao ulje, pa je motor radio gotovo bez ulja, i to na nagnutom terenu.

Motor još i danas pali na prvi potez, a kučište je doživjelo nekoliko krpanja, jer je popucalo zbog nemogućih uvjeta rada. Kosilica je sada u mirovini, jer imam novu s košem, i traktorić. Ali je potpuno ispravna i spremna za rad.

Komar22
02.09.2009., 11:18
Hvala

Daš malo više za Viking kosilicu s košarom i bez brige si(aku buš ju redovito servisiral), meni su one najbolje i imam jednu..:)

Lee Champa
02.09.2009., 14:37
Ne znam što ih je spopalo, ali u BAUMAX-u su podivljali sa cijenama:s

jeronimo
03.09.2009., 12:58
Jel netko ima iskustva s ovom kosilicom (baš ovakvom) : http://www.motorama.hr/prodaja/kosilice/spk53hw.html ???

Komar22
04.09.2009., 18:53
Jel netko ima iskustva s ovom kosilicom (baš ovakvom) : http://www.motorama.hr/prodaja/kosilice/spk53hw.html ???

Čini mi se dobra, ali za tu kvadraturu bi ja kupil nekaj kvalitetnije..

jeronimo
18.09.2009., 12:14
http://www.ehow.com/videos-on_4931_repair-lawnmower.html

Allen315
18.11.2009., 12:30
Dali netko ima saznanja .... dal se na VIKING VX 8000 da spojiti rotaciona kosilica od MIO F600i ??? ..... netko mi je to spomenuo pa nebi htio kupovati na slijepo pošto su te dvije komponente dosta udaljene jedna od druge i nije mi zgodno putovati toliko samo da bi provjerio kompatibilnost .... unaprijed hvala na odgovoru ;) ;)

rovad00
25.07.2011., 12:43
Pozdrav!

Jel mi može netko pomoći oko kupnje kosilice za cca 250-300 m2 okučnice?
Da li je bolje kupiti električnu kosilicu ili benzinsku? Jel iko zna išta o kosilicama na bateriju?
Gledam neke Gardena i Husqvarna kosilice i nije da malo koštaju! Sad dali su i tolko kvalitetnije od drugih ili se plača samo ime?

Armstrong
25.07.2011., 13:39
Uzmi bilo koju, ali na struju.
Za tu površinu ti netreba benzinska, a električna ( zna se) da kosi 10 puta lijepše od benzinske ( zbog težine).

Topla preporuka: 1. viking, 2. gardena...

viking dr.
25.07.2011., 14:08
Uzmi bilo koju, ali na struju.
Za tu površinu ti netreba benzinska, a električna ( zna se) da kosi 10 puta lijepše od benzinske ( zbog težine).
.

ne znam po čemu si to zaključio ali meni ne drži vodu ...meni je bitno da je dobro nabrušen nož i piči,džabe ti sve ako je nož tup i samo žvače travu...
e sad,da li ti se da razvlačiti produžni kabel i paziti da ga ne srežeš ili kupiti jeftiniju benzinsku kosilicu(mislim da bi ti bila dovoljna od 3,5 ks) tvoj izbor,a i ovisno kakav ti je teren,ravan ili strm,ima li grmića i voćki,sve to uzmi u obzir....:kava:

vivivivi
29.04.2012., 14:17
Pozdrav svima!
Zapeo sam oko jednog problema. Ima MTD kosilicu, s Tecumseh motorom. Izdrzala je 4 godine intenzivnog rada bez nekih problema, a ove sezone mi nece upaliti. Igrao sam se s njom, iskru mi malo baca, malo ne. Zvao sam servis, kostalo bi izmedju 250-450 kn servis, ovisno o tome sto je, ako je samo ciscenje, karburator, uobicajen servis, onda bi bila cijena 350, a ako je potrebno vise, dakle, mijenjati modul paljenja. S druge strane, mogu nabaviti novi motor i s ugradnjom bi kostalo 700 kn, i naravno, godina dana garancije... Kakva su iskustva s Tecumseh motorima? Da li ga servisirati ili uzeti novog? Naravno, radi se o vulgaris motoru, 4 konja, nije samohodna kosilica.

totejapitam
29.04.2012., 21:33
Mislim da za novi motor nema smisla dati 700 kn, kad cijelu kosilicu kupiš za 300 kn više. Inače, za Tecumseh mogu reći samo :s :top:
Ako te iskra zeza, možda treba samo provjeriti da nije žica u nekom "poluprekidu".

plus
30.04.2012., 11:38
Mislim da za novi motor nema smisla dati 700 kn, kad cijelu kosilicu kupiš za 300 kn više. Inače, za Tecumseh mogu reći samo :s :top:
Ako te iskra zeza, možda treba samo provjeriti da nije žica u nekom "poluprekidu".
A ja potpuno obrnuto za Tecumseh:mad:, probao sam i Hondu pa vratio u roku 24 sata u trgovinu, koristim i poštujem Briggs i toprvi je bio 3 HP, drugi 5 HP, sada 6,25HP pouzdani su i rade, zadnjeg imam 4 godine.

Lee Champa
30.04.2012., 19:11
..., sada 6,25HP pouzdani su i rade, .....

Samohodna B&S 625 sa elektropokretačem. Nema iskre (na mali prst, niri pokretanje rukom, niti anlaserom:lol:)
U servisu!

Lajsna112
10.07.2013., 11:51
Jel zna netko gdje kupiti kvalitetnu kosilicu u zagrebu, da ne bude skupa benzinska obična ne samohodna?