PDA

View Full Version : Sobna vrata

stranice : [1] 2 3

Mrs Flick
15.04.2006., 16:19
Preuređujem stari stan i moram zamijeniti 6 sobnih i jedna ulazna vrata. Radi se stanu u novozagrebačkim neboderima, gdje sva vrata imaju one svjetlarnike iznad krila (dodatno staklo) jer predsoblje nema prirodnog svjetla.

Pokušala sam nešto s NITA-om prije koji mjesec, ali vidim da su zatvorili salon u Solidumu, a ni onu njihovu buksu na Radničkoj nije jednostavno kontaktirati. Sve mi se nekak čini ko da im baš ne ide, a onda mi se ne da natezati.

Thanks unaprijed!

Mrs Flick

dadex
17.04.2006., 20:18
www.metalia.ba
ima predstavnika u hrvatskom leskovcu.
nasa kombinacija je ispala 30 % povoljnija od nite-lakerka i kompanije a
kvalitetu mozes pogledati u predstavnistvu i fleksibilni su za sve dogovore.

skorpion25
28.08.2006., 22:00
Gdje u Zg ima za kupiti jeftinija sobna vrata zaobljenih štokova nešto kao talijanska a da se pri tome ne treba čekati na njih mjesec i više dana?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

Pozdrav

peepman
29.08.2006., 22:34
znam proizvodjaca u splitu, ali neznam cijenu. hoces da ti provjerim sutra?

o kojoj kolicini i dimenzijama se radi? koje drvo? da li samo štokovi ili i krila?

skorpion25
31.08.2006., 08:46
možeš provjeriti ako imaju kakvu dostavu ili dućan tu u blizini zg...

treba mi za sada jedna vrata 85cm zajedno sa dovratnikom 28cm u boji izbjeljenog hrasta

zahvaljujem

peepman
31.08.2006., 14:03
nema dostave, nema izbjeljenog hrasta, ima obican hrast cijena je 1600 kuna. tijekom dana cu staviti linkove na par slika.

peepman
31.08.2006., 21:50
evo kako izgledaju postavljena vrata

[img=http://img107.imagevenue.com/loc336/th_57448_vrata1_122_336lo.jpg] (http://img107.imagevenue.com/img.php?image=57448_vrata1_122_336lo.jpg)

zainteresirani mogu kontaktirat mene na "ero manki post tocka com". pa cu ga ja povezat.

ILB
13.09.2006., 13:22
Probaj u stolariji Andrasek. Ja sam nasla sobna vrata s prekrasnim stokovima za 1400kn. E sad koliko je to skupo, ne znam. Ali znam da su ulazna kod njih jeftinija 1000-1500kn nego na drugim mjestima. Nalaze ti se u Farkasevcu na glavnoj cesti. Okolica Samobora.

Claire
23.10.2006., 09:58
...za nekog stolara ili koga vec tko to radi...
molim lijepo macho mushkarce da se suzdrze od komentara da to mogu i sama napravit... :D

vrata trebaju bit obicna, bijela... so karnishom/vodilicom gore...
i da nije skupo...

jelena23
23.10.2006., 10:13
i da nije skupo...[/QUOTE]

Mi smo ljetos uzimali isto klizna, sobna i najjeftinije od svih varijanti smo našli u Gramatu ( imaš i i bijelih samo se ja mislim čekaju) a dobro izgledaju. Koliko se sjećam imaju u ponudi izbor za jedno tri širine vrata tj. mislim da je ona tamo izražena širina dimenzija rupe gdje bi trebala biti vrata. Naša su bila srednje širine i bila su oko 1150kn, sa nekim popustom ne sjećam se više da li za gotovinu ili subota-popodne, provjeri ako ti se svide vrata. Inače svi drugi koji rade po mjeri su tražili preko 2000kn. Mestar ih nam je postavio za nekih 150kn čini mi se, jer se mužiću nije dalo gnjaviti s tim a pogotovo što su nam zidovi neravni, a i imali smo već mestre u stanu za druge stvari pa eto...
nadam se da sam pomogla

aaston
23.10.2006., 10:13
...za nekog stolara ili koga vec tko to radi...
molim lijepo macho mushkarce da se suzdrze od komentara da to mogu i sama napravit... :D

i da nije skupo...

Za koji grad?

Sapa
23.10.2006., 10:17
pa ne moraš sama napraviti, ali možeš sama kupiti ako ti trebaju standardne dimenzije. Gramat (tamo sam vidio zadovoljavajući izbor), Bauhaus, Pevec...

btw. nekome tko ti želi preporučiti majstora, možda bi pomogla da kažeš na kojem kraju ove planete želiš ugraditi ta vrata

Claire
23.10.2006., 14:55
Zagreb, ispricavam se...
ma mene ne zanima da ih ja kupujem, trazim ovo ono... nego da frajer dodje, izmjeri sve i stavi ih...
i meni je zid neravan i svasta pa zato ne dolazi u obzir da ih laik postavlja...
btw hvala... :)

ssnjoff
24.10.2006., 09:21
Mi smo ljetos uzimali isto klizna, sobna i najjeftinije od svih varijanti smo našli u Gramatu ( imaš i i bijelih samo se ja mislim čekaju) a dobro izgledaju. Koliko se sjećam imaju u ponudi izbor za jedno tri širine vrata tj. mislim da je ona tamo izražena širina dimenzija rupe gdje bi trebala biti vrata. Naša su bila srednje širine i bila su oko 1150kn, sa nekim popustom ne sjećam se više da li za gotovinu ili subota-popodne, provjeri ako ti se svide vrata. Inače svi drugi koji rade po mjeri su tražili preko 2000kn. Mestar ih nam je postavio za nekih 150kn čini mi se, jer se mužiću nije dalo gnjaviti s tim a pogotovo što su nam zidovi neravni, a i imali smo već mestre u stanu za druge stvari pa eto...
nadam se da sam pomogla

ajd budi drug pa mi uslikaj ta vrata i šibni na mejl? ili to, ili mi jih precizno opiši :)

ja sam u procesu nabavke takovih vratiju, s tim da mi trebaju dvokrilna, a ne da mi se baš potegnut do zagreba ukoliko to nije ono što bin htjela...

fullplava
24.10.2006., 09:44
Mi smo prije nekoliko tjedana naručili klizna vrata, koja idu u knauf zid. Dugo smo tražili i cijene u Zagrebu su koma. Čim se makneš par km od Zagreba, priča je drugačija.
Našli smo proizvođača (tvornicu), i napravit će baš onako kako smo zamislili (htjeli smo zaobljene dovratnike). Ako trebaš info, javi se...

ssnjoff
24.10.2006., 10:25
Ako trebaš info, javi se...

javljam seeee... :)

aaston
24.10.2006., 15:24
Ja sam si isto dao napraviti klizna vrata koja ulaze u knauf (oštemani nosivi zid s jedne i knauf s druge strane). Štok je širine 25cm i pokriva cijelu širinu zida. Bukva. Cijena 3200kn kod privatnog stolara ali daleko, daleko od Zg.
Poslije kad je vidio kako su ispala rekao je da se zajebo i da ih je trebao naplatiti 1000kn više :rolleyes:
Međutim dogovorena cijena se ispoštovala.

Eto, čisto radi primjera da znate s kakvim ciframa možete računati.

stanka
24.11.2006., 12:48
Gdje se može naći unutarnja vrata koja su stvarno dobra i lijepa? Ne mislim na one jeftine i ružne stvari kojim ima svuda.

porte
25.11.2006., 11:00
Pogledaj http://www.iglassvrata.hr
A potražit ću i još koji link talijanskih boljih vrata.

stanka
25.11.2006., 14:59

Hvala, ovo mi se čini ok.
Javi ako nađeš još nešto.

Riz
25.11.2006., 16:37
Pogledaj www.door-2000.com, sigurno ima neka firma u Zagrebu koja ih prodaje,u Rijeci je to mislim InterCasa ili nešto tako slično.

beli29
26.11.2006., 11:54
Dakle!

Vidjeh u talijanskim novinama sklopiva vrata. Zprv ne znam kako se to doista zove na hrvatskom. No, radi se o vratima koja kližu ali se sastoje od dva dijela a nisu harmonika vrata. Nešto između! Za njih ne treba dužinu u koju bi uklizala i stvarno štede prostor. Stavila bih ih za wc koji je doista minijaturan. S normalnim vratima jedva da bi se u njega ušlo, a ovak bi bilo mjesta. Otklizat nemaju gdje, a harmonika mi baš nije nešto. Izgledaju ko kutna vrata ormara.
Zna li netko gdje toga ima i tko to dobro radi u gradu Zagrebu?

darkNess(ie)
26.11.2006., 12:13
meni su kupili puna hrastova vrata, iako nisam u tome vidjela svrhu, a i meni su odvratno ružna.. kažu da su najkvalitetnija..i eto... stari mi to utrapio...
proizvođač je natis iz našica, al ti rade i preko gramata..

http://www.natis-nasice.hr/
http://www.natis-nasice.hr/proizvodi/hsv2.gif (puno hrastovo drvo)

meni su se sviđala ona od mediapana...i ona sasvim obična od iverice i kartona :zubo:

Acidofil
26.11.2006., 13:10
vrata koja nisu harmonika te koja klizhu i netrebaju duzhinu u koju bi uklizala? i kud/kako se onda otvaraju ta vrata?

beli29
26.11.2006., 13:36
Ne znam kak pametnije objasniti. Zprv vjerovah da se takva vrata zovu harmonika, no kad vidjeh harmonika vrata na netu, shvatih da to nisu ta. Ova su od dva dijela i skupe se kao harmonika. Tak zgledaju neka vrata ormara, primjerice kutnog. I naravno kližu po vodilici!

Riz
26.11.2006., 13:51
Možda misliš na zglobna vrata, ona mogu bit iz 2 dijela. Imam sličan problem, pa sam i ja mislio nešto takvo ugraditi, ali me je prijatelj koji se bavi između ostalog i pravljenjem vrata odgovorio od toga, rekavši da to lijepo izgleda i korisno je, ali se teško dolazi do zgloba koji bi izdržao čestu uporabu. Ima još jedno rješenje - pogledaj www.door-2000.com - Roto vrata.

beli29
26.11.2006., 15:40
Je očito mislih na zglobna vrata!
Roto vrata mi izgledaju skroz cool iako nisam sigurna da bi mi riješila problem. A jel toga ima u ZG? I gdje? Možda cijena cca?

Riz
26.11.2006., 17:32
Nr znam za Zg, u Ri ima neki dućan mislim da se zove InterCasa koji ima vrata iz tih kataloga door2000, obična sobna vrata za otvor 80x205 su oko 2000 kn, a od punog drveta oko 5500 kn, sad koliko su ova Roto vrata skuplja i da li su uopće skuplja ne znam. Ona ne uštede možda prostora ko zglobna, ali mi se čini da je sistem puno bolji i dugotrajniji.

porte
27.11.2006., 11:12
Dakle!

Vidjeh u talijanskim novinama sklopiva vrata. Zprv ne znam kako se to doista zove na hrvatskom. No, radi se o vratima koja kližu ali se sastoje od dva dijela a nisu harmonika vrata. Nešto između! Za njih ne treba dužinu u koju bi uklizala i stvarno štede prostor. Stavila bih ih za wc koji je doista minijaturan. S normalnim vratima jedva da bi se u njega ušlo, a ovak bi bilo mjesta. Otklizat nemaju gdje, a harmonika mi baš nije nešto. Izgledaju ko kutna vrata ormara.
Zna li netko gdje toga ima i tko to dobro radi u gradu Zagrebu?

Takva vrata se zovu LIBER (knjižna vrata) - jer se otvaraju (preklapaju) poput knjige i imaju 2 krila. Stavljaju se tamo gdje nema dovoljno prostora ni za zaokretna ni za klizna vrata. Znam da su od zaokretnih skuplja 2.000-4.000 kn (zavisi kako koja). U Italiji je to nešto uobičajeo, a kod nas jako rijetko, naravno radi nešto više cijene. U zagrebu znam da ih ima u iglass vrata - http://www.iglassvrata.hr

stanka
27.11.2006., 11:58
Joj odvratno. Pa tko to uopće kupuje???

stanka
27.11.2006., 12:00
Kako se kreću cijene dobrih i lijepih vrata? Mislim na ona talijanska naravno, nešto malo posebnije.

beli29
27.11.2006., 16:31
A di ima tih zaokretnih vrata?
Sve mi se čini da uz uštedu prostora ide i veći trošak!
Bi li običan stolar to mogao sam napraviti?

porte
27.11.2006., 16:52
A di ima tih zaokretnih vrata?
Sve mi se čini da uz uštedu prostora ide i veći trošak!
Bi li običan stolar to mogao sam napraviti?

Pa normalno da je veći trošak. Ako želiš dobiti neke prednosti naravno da one i dodatno koštaju, ali na kraju ti odlučuješ koje ti je bolje rješenje. Zaokretna vrata su ti obična vrata.
Inače za takve slučajeve postoje i klizna vrata koja se otvaraju u zid, ali to se treba unaprijed predvidjeti, kako bi se mogla u zid ugraditi kazeta. Ona na kraju uopće ne oduzimaju prostor, ali naravno da je i to skuplje rješenje.
A da ti stolar radi vrata koja možda nikad nije ni vidio - ja ne bih hvala. Pitanje je kakva bi ta vrata uopće bila i kako bi funkcionirala, a i koliko bi koštala. A kad kupuješ provjerenu marku onda si sigurna što dobivaš.
Jesi li razmišljala uopće da 1m2 stana u zagrebu košta barem 2.000 eura, a vrata ti zauzimaju skoro toliko. I što ti se na kraju više isplati? Bez uzimanja u obzir i funkcionalnost prostora.

beli29
27.11.2006., 16:59
Sve mi se čini da ću ostaviti normalna vrata i samo ih otvarati na van umjesto unutra.
Naime, wc je toliko mali da je smiješno! A s vratima koja se otvaraju unutra apsolutno je nepraktično.
Harmonika bi riješila problem, ali nisam vidjela niti jednu koja mi dobro izgleda. Za klizna nemam mjesta!
Ne razumijem zašto nitko ne radi harmonika vrata koja nisu od malih dijelova po 10 cm već samo od dva dijela po 35 cm. To bi mi bilo idealno!

porte
28.11.2006., 10:41
Pa rade se - to su ta liber. Ali ti kažeš da su ti skupa, a znaš kako se kaže - ili ovce ili novce.

Driver1
28.11.2006., 11:04

Ova su stvarno super ali i poprilično skupa. Praktički ista možeš naručiti kod stolarije iz Zagorja - ja ih imam, za duplo manju lovu od talijana, a stvarno su dobra. Ljudi su profići, isto su skupi, ali ne ko talijanci.... Šaljem link i telefon na pm ako te zanima....

stanka
28.11.2006., 15:17
Joj nema šanse da dam vrata raditi nekom našem majstoru, pa nisam valjda luda. Kažem da hoću kvalitetno, a ne nešto sklepano. Jedino talijanska dolaze u obzir, jer prema onom kaj sam gledala ni jedna naša nisu bez greški, a tek izgled... Hoću neku kvalitetnu marku - to mi je najbolja garancija da znam kaj dobivam, a sve ostalo - ni u ludilu. A na kraju svega niti nisu toliko skuplja.

porte
29.11.2006., 16:02
Kako se kreću cijene dobrih i lijepih vrata? Mislim na ona talijanska naravno, nešto malo posebnije.

Zavisi što želiš, ali za kvalitetna, a uz to i malo posebnija vrata mislim da treba računati s 5.000 kn. Ukoliko je nešto stvarno posebno (design) onda može biti i 10.000 ili više.

Bani
30.11.2006., 16:55
Ova su stvarno super ali i poprilično skupa. Praktički ista možeš naručiti kod stolarije iz Zagorja - ja ih imam, za duplo manju lovu od talijana, a stvarno su dobra. Ljudi su profići, isto su skupi, ali ne ko talijanci.... Šaljem link i telefon na pm ako te zanima....

imas PM :)

bubica1
21.01.2007., 14:11
jeli tko od vas u zadnje vrijeme kupovao, gledao unutarnja vrata
naime mijenjao bih postojeća pa me malo zanimaju okvirno cijene...
vrata bi trebala biti potpuno ravna bez ikakvih dekora i sl, i štok također bez ikakvih crta, resa i sl.... samo da je zaobljen

BUFFET
21.01.2007., 16:14
Obično ti se to kod stolara izrađuje po naruđbi ili od nekoga ko to prodaje ali i ugrađuje jer sigurno neće imati baš sve dimenzije. Cijene su štokova od 500 kn naviše a vrata od 300 kn naviše (ovo je škart kategorija većinom pevec i sl.) pa do više tisuća kuna. I + okov i kvake koje su isto od 30 kn pa do tzv. skrivenih panti koji mogu koštati i do 700 kn (2 kom jedna vrata)

bubica1
21.01.2007., 16:29
ispada da bih za recimo 1500-2000kn mogao imati relativno pristojna vrata i štok

Lee Champa
22.01.2007., 11:06
Vrata 75 cm komplet 620 kn + štok 250 kn

NoWa
22.01.2007., 11:08
vrata bi trebala biti potpuno ravna bez ikakvih dekora i sl, i štok također bez ikakvih crta, resa i sl.... samo da je zaobljen

gledala ja u bauhausu.
cca 1500-2000 kn

BUFFET
22.01.2007., 13:11
Vrata 75 cm komplet 620 kn + štok 250 kn

Ovo ne preporučujem, ja svakom klijentu koji hoće kupiti takva sranja objasnim da će u kući živjeti ili stanu barem 20 godina a to je 240 mjeseci a trošak skuplih i kvalitetnijih vrata na taj period je manji od 10kn na mjesec ili jedne kave.

moja-kucica
22.01.2007., 17:33

cuj,ako hoces ljepa vrata to ces i platiti..sva ova za 1000-2000 kuna bas i nisu nesto (barem meni)...a kamoli ovo za ispod 1000kn..to mi je vise za šupu...ako hoces prava moderna vrata, bez onog falca, znaci cisti kvadar, sa skrivenim pantima, ljepim ukrasnim lajsnama itd. onda je to 3000+..ja sam svoja tolko platio..to je inace od medijapana i to je zadnji put da uzimam to presano smece..al da su ljepa ljepa su..onako americki stil...ne bi ih sad reklamirao jer se vec 8mj natezem s njima jer jos uvjek nije gotovo...

BUFFET
22.01.2007., 20:33
Znam mjesta di su ugrađena vrata i od 20 000 kn po komadu od punog drva ne medijapani i ne razne ploče ljepljene na okvir. Jelova vrata od izoinda su po 5000 kn, tako da je svaka rasprava suvišna sve ovisi o novcu, ali kako moj jedan radnik veli je...š vrata koja ja sam zdignem :).
Ali oko 2000 - 3000 kn se može dobiti zadovoljavajuča kvaliteta.
Ima čak u Pevecu vrata sobna za 2000 kn, pa trgovac veli je kaj bi vi to su vam kvalitetna vrata :) a pokraj njih su za 500 sa štokom.
Uglavnom građenje kuće je (valjda) investicija koja uz minimalno održavanje i sa srednjom kvalitetom materijala može trajati i preko 100 god tj. ostavljate svojim potomcima nešto za samo manju razliku u cijeni. A ko ne vjeruje u to nek pogleda po gradu staru stolariju na starim zgradama koja je održavana da bolje i ljepše izgleda nego svi ovi novi PVC prozori..... A kad vam se u tim jeftinim vratima rasuše panti i vrata (nakon cca 5 god) više ih nikad nećete moći normalno zatvoriti.

bubica1
23.01.2007., 19:37
vrata će definitivno biti medijapan jer ih želim u pastelnoj boji, zatim zbilja nevidim što imate protiv toga materijala
prešan je i ljepljen kvalitetnim ljepilom i tvrdim da je 1000% krući od bilo kojega drva u komadu
pritom ne mislim na laminirano drvo ljepljeno epoxidom.... to je već nešto interesantno....
ali ljudi moji o kakvim vratima za 100god vi pričate.... pa tko će imati ista vrata 100god.....:) moja trenutno imaju 10-15god i dosadila su mi a ne da imaju preko 100god

moja-kucica
23.01.2007., 21:02
vrata će definitivno biti medijapan jer ih želim u pastelnoj boji, zatim zbilja nevidim što imate protiv toga materijala
prešan je i ljepljen kvalitetnim ljepilom i tvrdim da je 1000% krući od bilo kojega drva u komadu
pritom ne mislim na laminirano drvo ljepljeno epoxidom.... to je već nešto interesantno....
ali ljudi moji o kakvim vratima za 100god vi pričate.... pa tko će imati ista vrata 100god.....:) moja trenutno imaju 10-15god i dosadila su mi a ne da imaju preko 100god

i ja sam pobornik da ne treba kod takovih stvari traziti 100 ljetnu trajnost...dosadit ce ti..

al medijapan vise ne bih hvala..nisam ni znao da je to presani papir..osjetljivo na vlagu ko mačak...osjetljiva na habanje do nebesa..zapni s necim malo ostrijim i vidit ces kako je to osjetljivo

bubica1
28.01.2007., 12:39
i ja sam pobornik da ne treba kod takovih stvari traziti 100 ljetnu trajnost...dosadit ce ti..

al medijapan vise ne bih hvala..nisam ni znao da je to presani papir..osjetljivo na vlagu ko mačak...osjetljiva na habanje do nebesa..zapni s necim malo ostrijim i vidit ces kako je to osjetljivo

meni se čini da to što si ti imao definitivno nije bio medijapan (MDF):confused:

B&B
28.01.2007., 13:43
http://www.lakerko.hr/

moja-kucica
28.01.2007., 14:09
meni se čini da to što si ti imao definitivno nije bio medijapan (MDF):confused:

je i jos uvjek ga imam..vrata nemaju ni godinu dana..

stanka
11.02.2007., 14:25
Evo ja konačno uselila u novi stan. I ja sam u početku muku mučila s vratima jer sve što sam gledala bilo je katastrofa, a vidjela sam u talijanskim časopisima kakva vrata danas trebaju biti. Onda sam na forumu saznala za Iglass vrata i otišla vidjeti. Oduševila sam se ponudom, daleko više od svih očekivanja, ali kako izabrati u takvoj fantastičnoj ponudi. Ali nakon mjesec dana sam se ipak odlučila, naručila sam od njih vrata Impronta, ludnica, pogledajte na http://www.impronta.info . Neka vrata su mi i klizna koja se otvaraju u zid, da još dodatno dobijem na prostoru, a uzela sam i neka staklena Henry glass. Sad svi koji vide stan ostaju fascinirani vratima, daleko najbolja investicija u cijelom stanu. Budem vam još nešto napisala, a možete nešto vidjeti i na http://www.iglassvrata.hr
Inače sva su im vrata talijanska, a to je jedino kaj vrijedi.

zjerneic
11.02.2007., 20:31
Evo ja konačno uselila u novi stan. I ja sam u početku muku mučila s vratima jer sve što sam gledala bilo je katastrofa, a vidjela sam u talijanskim časopisima kakva vrata danas trebaju biti. Onda sam na forumu saznala za Iglass vrata i otišla vidjeti. Oduševila sam se ponudom, daleko više od svih očekivanja, ali kako izabrati u takvoj fantastičnoj ponudi. Ali nakon mjesec dana sam se ipak odlučila, naručila sam od njih vrata Impronta, ludnica, pogledajte na http://www.impronta.info . Neka vrata su mi i klizna koja se otvaraju u zid, da još dodatno dobijem na prostoru, a uzela sam i neka staklena Henry glass. Sad svi koji vide stan ostaju fascinirani vratima, daleko najbolja investicija u cijelom stanu. Budem vam još nešto napisala, a možete nešto vidjeti i na http://www.iglassvrata.hr
Inače sva su im vrata talijanska, a to je jedino kaj vrijedi.

Cijene?

stanka
12.02.2007., 15:49
Cijene?
Pa kako koja vrata. Ova kaj sam ja uzela Impronta su od 10-15.000 kuna, ali ta su stvarno vrhunska. A inače za design vrata, kao ona što se mogu vidjeti po talijanskim časopisima, treba računati sa barem 7-10.000 kuna. Iako ima već od mislim 2.500 kn jednostavnih, ali ipak kvalitetnih vrata. Ali sve su dobre i poznate marke, tako da se može biti potpuno sigurno u kvalitetu. Najveći mi je problem bila tako velika ponuda jer mi se toliko toga jako sviđalo pa se je teško odlučiti.

stanka
14.02.2007., 22:14
Zapravo što se tiče cijena najbolje je usporediti odnos koliko se je spremno uložiti i što bi se htjelo dobiti. Ako ti se nešto svidi i da ti je cijena prihvatljiva onda je to to. A ako to nisi u stanju platiti onda ti je najbolje odrediti plafon pa za tu sumu odabrati što ti najviše odgovara. Ja sam na vrata potrošila daleko više od onoga što sam u startu planirala jer u biti nisam ni znala kakvih sve vrata danas ima. Ali su mi se vrata pokazala kao najbolja investicija jer su mi najbitnija stvar u interijeru. Na kraju mi je bilo žao da sam dosta potrošila na recimo podove koji su mi dali jako malo naspram vrata. Preporučujem svakome da još u startu uređenja stana ili kuće isplanira sve troškove kako mu kasnije ne bi falilo za neke stvari koje se pokažu puno važnijim.

porte
11.03.2007., 14:20
Slažem se, vrata su definitivno jedna od najbitnijih stvari u prostoru. To je prvi namještaj koji se unosi u prostor, a ostaje u njemu najduže. Hvala bogu da danas postoji dovoljno široka ponuda pa si svatko može pronaći vrata po svom ukusu.

morino
11.03.2007., 14:37
mi smo uzimali u biokalniku vrata i štok oko 800 kn možeš birati boju mi smo uzeli hrast,štok ti je puno drvo.

morino
11.03.2007., 14:38
ali uzmeš u njihovom dućanu ako više vrata uzmeš i na 5 vrata jedna dobiš besplatno u odnosu na dućane.

porte
11.03.2007., 14:59
mi smo uzimali u biokalniku vrata i štok oko 800 kn možeš birati boju mi smo uzeli hrast,štok ti je puno drvo.

Takva vrata više ne prolaze, tko bi još to kupio pored svega onoga što se danas nudi. Pa i da ti ih besplatno daju i da ih onda moraš gledati svaki dan u svojoj kući? Hvala, ali ne.

morino
11.03.2007., 18:02
štok zaobljen,vrata bez dekora.
ne znam na šta ti misliš ali pva su čist ok i za 800 kn ako negdje nađeš bolja javi.

porte
11.03.2007., 19:32
štok zaobljen,vrata bez dekora.
ne znam na šta ti misliš ali pva su čist ok i za 800 kn ako negdje nađeš bolja javi.

Poštena vrata ispod 2.000 kn jednostavno ne postoje, a kamoli za 800 kn. Pogledaj malo kako recimo talijani rade vrata, možeš li to uopće uspoređivati s našim šrotom? Dakle nešto najjednostavnije, a kvalitetno imaš već od 2000 kn, za 3-4000 kn ono što bi prosječni građanin stavio u svoj stan da nisu baš ona najjednostavnija vrata, a od 1000 eura na više su već one dizajnerske stvari vodećih marki. Takva i slična vrata koja ti spominješ se rade samo u istočnim zemljama, na zapadu nema šanse. Pa to ti je isto kao i s pločicama, nećeš valjda kupiti one od 20 kn, barem ne za stan ili kuću (druga stvar je za recimo neku šupu). No zavisi da li si prostor uređuješ tek toliko da u njemu preživljaš (silom prilike) ili zato da bi se u njemu osjećao ugodno i zadovoljno. Nedavno sam si uređivao stan pa sam se dobro informirao glede mnogo stvari: podova, namještaja, pa tako i vrata. Mogu ti reći da s nekim stvarima i te kako kaskamo za svijetom jer sam si kao polazište uzeo neke svjetske standarde, a jedino u čemu prednjačimo su cijene nekretnina (potpuno neopravdano obzirom na kvalitetu).

stanka
11.03.2007., 19:52
Slažem se jer sam i ja nedavno prošla iskustvo uređenja stana. Stvarno nema ništa dobro ispod 2-3 tisuće kuna. Jer kada si pogledaš kakvih sve vrata danas ima... Ja sam za vrata na kraju dala nekoliko puta više od onoga kaj sam u početku mislila jer tada nisam ni znala kaj sve postoji. Ali nije mi ni najmanje žao, prezadovoljna sam izborom i uživam u njima svaki dan.

GREŠNIK
11.03.2007., 20:15
Poštena vrata ispod 2.000 kn jednostavno ne postoje, a kamoli za 800 kn. Pogledaj malo kako recimo talijani rade vrata, možeš li to uopće uspoređivati s našim šrotom? Dakle nešto najjednostavnije, a kvalitetno imaš već od 2000 kn, za 3-4000 kn ono što bi prosječni građanin stavio u svoj stan da nisu baš ona najjednostavnija vrata, a od 1000 eura na više su već one dizajnerske stvari vodećih marki. Takva i slična vrata koja ti spominješ se rade samo u istočnim zemljama, na zapadu nema šanse. Pa to ti je isto kao i s pločicama, nećeš valjda kupiti one od 20 kn, barem ne za stan ili kuću (druga stvar je za recimo neku šupu). No zavisi da li si prostor uređuješ tek toliko da u njemu preživljaš (silom prilike) ili zato da bi se u njemu osjećao ugodno i zadovoljno. Nedavno sam si uređivao stan pa sam se dobro informirao glede mnogo stvari: podova, namještaja, pa tako i vrata. Mogu ti reći da s nekim stvarima i te kako kaskamo za svijetom jer sam si kao polazište uzeo neke svjetske standarde, a jedino u čemu prednjačimo su cijene nekretnina (potpuno neopravdano obzirom na kvalitetu).

:s :s Ako ti misliš da je najmanje 2000 kn po vratima sitnica (uspoređujući kvalitetu) varaš se. Što to takva vrata rade - sama se otvaraju kada staneš pred njih?
Za prosječnog građanina ove zemlje smatram da odnos kvalitete i cijene može se tražiti oko 700,00 do 900,00kn/kom. Naime, uzeo sam vrata od medijapana sa punim-"futer" štokom + lajsne od 6-8cm širine (kako kažu malo zaobljene) i sasvim solidno izgledaju - koriste se već 2 godine i ništa im se nije dogodilo - mislim da je bitna i montaža, okov i sl.
A da ih ima za 5000 do 10000 kn po komadu ima - samo ne znam je li to pomodarstvo ili snobizam, ili je i takva cijena u funkciji kvalitete i same funkcionalnosti - TKO MOŽE I IMA NEKA IZVOLI.

stanka
11.03.2007., 20:43
Mislim da griješiš jer ja stvarno nisam vidjela nešto dobro za manje od 2000 kn, a obišla sam stvarno puno toga. Možda ti ni ne znaš da postoje i dobre stvari jer da si ih vidio vjerovatno ne bi ovako razmišljao. Jer ako uzmeš u obzir to da danas prosječni stan u Zagrebu košta 150.000 E onda je sama nekretnina prevelika investicija da bi se u nju stavljalo bilo kaj. Onda smo danas svi mi snobovi jer posjedujemo stanove vrijedne preko 100.000 E. Problem je jedino u tome kaj za razliku od nekih drugih stvari, dobra vrata možeš naći na jako malo mjesta pa ljudi još ni ne znaju čega sve danas ima. Jer kad bi znali onda ne bi razmišljali kao ti. Valjda treba još vremena jer recimo kaj se tiče kupaonica tu je ponuda već stvarno jako dobra.

hipnotajz
11.03.2007., 21:55
imaš za 1k kuna stvarno dobrih vrata koja dizajnom nimalo ne zaostaju za talijanskim i inim
a to što su neki spremni za 1 sobna vrata bacit lovu kao ja na 4kom-tko voli...
za par godina će talijani šminkeri izmislit nekaj novo pa ćemo svi zvat ekipu da nam stave to novo jer to je in,čuj ipak kad mi frendovi dođu nek se dive:zubo:

porte
11.03.2007., 22:13
Za 1000 kn definitivno ne možeš dobiti ništa slično. Nije stvar samo u dizajnu nego prije svega u kvaliteti materijala i kvaliteti izrade, a samim time i u pouzdanosti. Designerske stvari su pak nešto sasvim drugo, to su stvari s potpisom. Ali ako želiš imaš i lažnjake rolexa za 20 eura pa ako hoćeš ti ga kupi. A od domaćih stvari talijanskog dizajna mi je već muka, kao kad mi je jedna domaća stolarija nudila da će mi napraviti Scavolini kuhinju i to bolju i jeftiiju, kako da ne. Pa ne znam zašto onda oni nisu u svijetu poznatiji od scavolinija kad su već toliko "bolji i povoljniji". To me odmah podsjetilo na onu reklamu za peugeot 206 kad ga sklepaju oni indijci. Prijatelju ipak nije original - original bez razloga. Ja biram stvari koje imaju iza sebe neke certifikate jer mi to garantira kvalitetu, a ne ono što netko priča da može napraviti, jer certifikati zato i postoje da bi bili neovisna i stručna garancija.

morino
11.03.2007., 23:08
gle ja fakat nisam neki snob iz socijalizma itd ali fakat mislim da malo brijete ok ako imate pa možete.
ovo što je netko rekao da su stanovi 150 000 € pa zasto ne bi ubili još još brdo para u to ako uzmeš da prosječni hrvat godišnje zaradi 40 000 kn ima dvoje djece(koja usput i jedu,idu u vrtić školu faks) i ti razmišljaš oćeš li djetetu dati 10 kn za sendvić ili 4 000kn za unutarnja vrata s potpisom koja će izaći iz furke za godinu dana onda je to žalosno.
super je ako su to vrata od punog drveta ako imaš para pa uzeti vrijedi ne kupuje se svaki dan ali malo se dovedite u hr standarde kad pričaju neki o normama i priznanjima.
za vrata je bitno da su funkcionalna i oku ugodna.
onaj ko je panj kupit će pločice s potpisom za 500 kn kvadrat od istog materijala koje recimo u ferotermu prodaju za 130 kn zasto jer imaju otisnuti potpis-po meni to je snobizam.

morino
11.03.2007., 23:11
porte krivo gledaš na neke stvari ne znam koliku plaću imaš i koliko veliki stan.

GREŠNIK
12.03.2007., 11:11
to i ja kažem. Cijene su svakave male/velike. Tko ima neka izvoli. Ali koliko vidim ovaj forum je zamišljen kao pomoć oko informacija ljudima u vezi stanovanja (cijene, kvaliteta i ostalo). Za one koji imaju para nisu niti na ovim forumima. Smatram da ne treba kupovati i bacati novce na "nekvalitetu", ali isto tako dobro znam da se neke stvari za puno puno manje para mogu nabaviti i riješiti nego što je to u trgovinama tipa Scavollini i sl. Osobno sam se uvjerio da čovjek radi kuhinje po mjeri i s materijalima kao što su poznate marke, pa tako one što se cijene u trgovinama oko 60-70000 kn, on ih napravi i montira za 20000,00 kn. Pregledavao sam materijale, okove, lajsne i drugo i vidio da se radi o istim stvarima. Još i bolje montira nego ovi iz trgovine.
U Zagrebu su cijene kakve jesu, ali mislim da ljudi imaju plaće samo nešto veće nego u drugim dijelova lijepe naše. Pa razlika u unutarnjoj stolariji od 900kn/ vratima+štok u odnosu na 2500kn/vratima+štok i još ako se pomnoži po broju vrata nije nezanemariva - a vjerujte kvaliteta uopće nije takva. Samo se treba informirati, tražiti i tražiti.

hipnotajz
12.03.2007., 11:21
ponavljam-za 1k kuna se mogu nać ODLIČNA sobna vrata koja niti malo po dizajnu i po KVALITETI ne zaostaju za talijanskim dizajnerskim vratima sa certifikatom(?) -talijanskim certifikatom:rofl:

porte
12.03.2007., 11:54
Gledajte, prije svega nisam nikakav snob, nego pričam o stvarima koje su vani normalne. Nije bila riječ o dizajnerskim vratima (s potpisom) jer takvih nema ispod 1000 eura. Bila je riječ o normalnim vratima kojih ima već od 2000 kn (vrhunske kvalite) ali su jednostavna. Ako ipak želiš nešto malo posebnije onda je to mislim od 3-5000 kn. A kad sam pričao o certifikatima onda su to oni međunarodni, a ne nacionalni. Spominjao sam to da na zapadu nema vrata za manje od 2000 kn jer ih ni nije moguće napraviti da bi udovoljavali određenim standardima kvalitete, ali ti standardi kod nas uopće ne postoje. Ali svatko troši koliko i kako želi. Iako nam svima treba biti jasno da prosječni Hrvat sigurno danas troši daleko više od recimo prosječnog talijana, jedina razlika je što troši na druge stvari. Zašto onda recimo i ti nisi kupio one pločice od 20 kn a ne od 130? Da vas pitam samo par pitanja, koji auto vozite, koji mobitel imate i koju odjeću nosite. Mogu se kladiti da sigurno i kod toga postoje jeftinije varijante, ali ipak niste te kupili. Ja sam si odabrao neku sredinu što se tiče vrata jer me u potpunosti zadovoljava, a i računao sam na to da mi ostaju u stanu barem 20-ak godina, dok ću recimo auto mijenjati za 3-4 godine. No svatko si sam stvara prioritete i odlučuje za sebe.

morino
12.03.2007., 15:40
uzeo sam polčice za 130 kn zato jer mislim da su dobre kvalitete a one od dvadeset sam vidio i keramičar je rekao da se teško slažu jer su nepravilne.
i to nije snobizam po meni jer sam uzeo nešto kvalitetno bez gledanja jer hrvatsko talijansko ili albansko,ako proizvod vrijedi on vrijedi jer je dobar a ne zato jer je nećiji npr mikseta od pioneera ti se radi u maleziji jer sad ona zato smeće a dođe 10 000 kn?naravno da nije to što se radna snaga seli na istok zbog jeftinoće ne znači da te stvari ne valjaju.
da se razumijemo znam da postoje različite klase pa recimo skrhani bojler ne bace nego ga končar proda na istoku negdje a to recimo u hr ili na zapadu ne može prodati,ali ja ti govorim o nečemu potpuno drugom
ti si rekao vrata 900 kn ništa ne vrijede(u dućanu su 1100) a da ih nisi ni vidio?
sad ja tebe pitam šta ti misliš koliko neka stvar kad dođe iz italije košta uračunaj špeditera,putna osiguranja,carinu,pa dođe kod zastupnika u zg koji to da nekom u split koji isto nešto mora zaraditi?
ti poslikaj i stavi sliku po tebi vrata neke srednje klase?

porte
12.03.2007., 16:30
Pa vidim da se u većem dijelu slažemo, tj. da ni ti ni ja nismo snobovi i da svaka cijena ima razlog zašto je takva. Inače skoro svi proizvodi imaju više manje jednake cijene svuda u svijetu, većinom su određene razlike radi različitih poreza u državama. Ono što sam htio reći je to da sam glede vrata obišao puno toga i da jednostavno za manje od 2000 kn nema vrata koja udovoljavaju nekim današnjim uvjetima stambenih prostora. Iako su ona od 2-2,5 tisuće kuna bila jako dobra glede kvalitete ipak sam se odlučio za jedna sa intarzijama koju su bila od 3000 kn na više (moja su došla nešto preko 4 jer sam imao nestandardne mjere). Ali nisam se ni ja odlučio za ona dizajnerska od desetak tisuća (iako su vrhunska i stvarno predivna) jer ću si tako nešto nadam se priuštiti nekom drugom prilikom. Kad sam uređivao stan dobro sam ispregledao prije svega talijanske časopise (jer su oni prvi u svijetu što se toga tiče) i vidio sam što se u svijetu radi pa sam znao što trebam i mogu tražiti. Nažalost je hrvatska proizvodnja u skoro svemu toliko zaostala prije svega s tehnologijom, a i repromaterijalima (najjeftiniji mogući) da je to katastrofa i zato bježim od takvih proizvoda. Pošto si nisam snimao stan potražit ću na internetu fotku mojih vrata pa ti poslati barem link da ih vidiš. Pozdrav.

porte
17.03.2007., 17:57
Evo i link za moja vrata: http://www.gd-dorigo.com/imago.html , moja su Imago art.790/i ali od izbjeljenog hrasta, s intarzijama (nažalost na fotki se intarzije ne vide dobro jer su sitne). A vrata koja su mi se najviše sviđala su isto od firme G.D. Dorigo, ali njihova design kolekcija Iki od Giugiaro designa: http://www.gd-dorigo.com/iki_collection.html

bubica1
19.03.2007., 09:28
zašto pobogu dižete toliko u nebesa ono što je napravljeno vani a sve naše ispada da je smeće.....
ne tvrdim da su naši proizvodi bolji ali da ih ima vrijednih pažnje.... definitivno ima.....
i zašto mislite da samo cijena određuje kvalitetu proizvoda? jeli nekome palo napamet koliko košta radnik u proizvodnji u italiji i kod nas?

zatim pričate o ceritifikatima, ma kakvi su to ceritifikati molim vas, možda neki ISO9001, to je sustav upravljanaja kvalitetom, ali on sam NE ODREĐUJE kvalitetu...
da pojednostavim, možemo napraviti tvornicu vrata od kartona za 100kn komad i uvesti ISO, ISO nije garancija super kvalitete nego unaprijed zadane kvalitete koja može biti od 1 do beskonačno

porte
19.03.2007., 20:08
zašto pobogu dižete toliko u nebesa ono što je napravljeno vani a sve naše ispada da je smeće.....
ne tvrdim da su naši proizvodi bolji ali da ih ima vrijednih pažnje.... definitivno ima.....
i zašto mislite da samo cijena određuje kvalitetu proizvoda? jeli nekome palo napamet koliko košta radnik u proizvodnji u italiji i kod nas?

zatim pričate o ceritifikatima, ma kakvi su to ceritifikati molim vas, možda neki ISO9001, to je sustav upravljanaja kvalitetom, ali on sam NE ODREĐUJE kvalitetu...
da pojednostavim, možemo napraviti tvornicu vrata od kartona za 100kn komad i uvesti ISO, ISO nije garancija super kvalitete nego unaprijed zadane kvalitete koja može biti od 1 do beskonačno

U nekim stvarima zasigurno možemo konkurirati inozemnim, ali u nekima nismo ni blizu i većina se domaćih proizvoda ne može ni uspoređivati s vodećima u svijetu. Svaka čast našim originalnim proizvodima, ali takvih je nažalost jako malo. A što se tiče cijene nju uvijek određuje tržište.
Trošak radnika ili cijena rada? Pa kod nas uopće radnik nije jeftin, istina da košta manje nego na zapadu, ali što to vrijedi kad mu je produktivnost daleko manja pa je na kraju puno skuplji. Ne zato jer je naš radnik toliko lošiji nego zato jer je lošija organizacija proizvodnje. A isto tako, malena proizvodnja ne može biti konkurentna onoj velikoj, jedino ako radi originalne, jako kvalitetne, a samim tim i skupe proizvode.
A certifikati? Istina je da je ISO 9001 certifikat za kvalitetu tvrtke, a ne proizvoda. Ali postoje i certifikati o kvaliteti proizvoda izdani od međunarodnih institucija koji ti garantiraju da je kupljeni proizvod jednak onome kojeg su testirali. Takve institucije nenajavljeno vrše kontrole da bi ustanovile da je svaki proizvod od istih materijala, konstrukcije i kvalitete kao i onaj testirani. Takvi certifikati ti govore kakve je razine kvalitete proizvod kojeg kupuješ.
Očito da mi imamo još jako puno za učiti o kvaliteti.
Ali ti ako želiš kupovati isključivo hrvatsko onda je to tvoj izbor, ja tražim kvalitetu čija god ona bila, tj. najbolji odnos kvalitete i cijene.

iscjeljitelj
19.03.2007., 20:31
Slika vrata (http://lijecenje-kuranom.com/images/vrata.jpg)
Ja sam kupio posebno krila, stokove sam pravi i uzimao kvake(jos nisam sve postavio) i platio sam krila 85 KM (340 kn) stokove sam platio za ruke majstoru 50 KM (200 kn) a drvo je bilo moje.
Tako da su me ovakva troja vrata sa kvakama i stokovima dosla oko 1450 kn.
:)

hipnotajz
19.03.2007., 20:42
kupiš superska vrata za miljon kuna,super neku dizajnersku sjedeću garnituru iz italije-he,he-pa si napraviš kamin neki jako lijepi,ono,kužiš,i onda iznad kamina :rofl: :rofl: staviš plasmu pioneer od 50k kuna pa sve to začiniš nekakvim brđanskim autom u garaži i pravi si baja..
gle mali mi tamo u boravku šara markerom po vratima -lopina jedna gdje se uči pisat,sori moram ić da ne zašara baš sve

bubica1
20.03.2007., 08:01
Ali ti ako želiš kupovati isključivo hrvatsko onda je to tvoj izbor, ja tražim kvalitetu čija god ona bila, tj. najbolji odnos kvalitete i cijene.

nisam napisao da želim kupovati isključivo hrvatsko ali vidim u cijelom ovome topicu predrasude prema ičemu hrvatskome.....
imam osjećaj da se prije toga taj proizvod nije niti pogledao, samo zato što je hrvatski

Zum-zum
20.03.2007., 09:25
Pošto sam se do intenzivno nedavno bavila vratima mogu ti s punom odgovornošću reći da dobar omjer kvalitete i cijene dobiješ kod slovenskih Lip Bled vrata. Naravno i tu imaš jeftinije i skuplje verzije, a pravilo vrijedi: Koliko para, toliko muzike.
Mi smo uzeli model VIVACE i super smo zadovoljni s njima. Naravno, nađi si i dobrog montera vrata jer i to je jako bitno. ;)

MadVlad
20.03.2007., 09:44
Mislim, i meni trebaju unutarnja vrata, ali od vaših snob/nesnob prepucavanja još nisam dobio nikakav savjet.
Evo da ja krenem. Prije par dana je u Ozaljskoj (blizu križanja sa Selskom, odmah do Art Rasvjete) otvoren dućan Moja Vrata. Mi smo došli kad su još uređivali dućan, gazde nije bilo pa mi je tam neka cura dala njegov broj. Čini mi se dosta veliki izbor, a i rade po narudžbi. Pa ko je iz ZG-a nek izvoli. Ja ću vjerojatno danas-sutra pa ću podijeliti dojmove.
A sad, jel ima još neko preporučiti di da se odu pogledati sobna vrata? I ne zanimaju me internet stranice nekih talijanskih proizvođača jer ne idem do njih po jedno vratno krilo.
E,da. Bauhaus, Baumax, Pevec, Gramat i MD-Profil drže razne varijante raznih vrata. Cijene od-do, kvaliteta razmjerna. Obična vratna krila od 300 kn, protuprovalna kineska od 1300 kn, PVC od 1000 kn i tak dalje. Meni su se svidjela neka jelova za 900 kn ali mi ne pašu dimenzijama pa ću vjerojatno dati radit ista takva po mjeri.

Zum-zum
20.03.2007., 14:59
A sad, jel ima još neko preporučiti di da se odu pogledati sobna vrata? I ne zanimaju me internet stranice nekih talijanskih proizvođača jer ne idem do njih po jedno vratno krilo.

Koliko je meni poznato u Zgbu Tetra, na Remetincu, a u Splitu u Građe i u Dujmovači. ;) A ta talijanska vrata ti se dostavljaju doma. Ne trebaš u Italiju po njih :rofl:

Sad će me zbrisat jer će protumačit ko reklamu.

stanka
20.03.2007., 15:12
Ja sam daleko najbolju ponudu vrata vidjela u iglass vrata na kvatriću.

hipnotajz
20.03.2007., 18:53
lip bled :top:

porte
22.03.2007., 20:31
Možda se slovenci i mogu uspoređivati s našima, ali talijanima nisu ni do gležnja. Pa lip bled radi radi štokove od iverice??? što ti dovoljno govori. A naši uzmu štaflu i to bi im kao trebao biti štok. Ali s vremeno ćemo i mi i slovenci možda biti u stanju napraviti poštena vrata, nadajmo se.

stanka
25.03.2007., 23:06
Možda se slovenci i mogu uspoređivati s našima, ali talijanima nisu ni do gležnja. Pa lip bled radi radi štokove od iverice??? što ti dovoljno govori. A naši uzmu štaflu i to bi im kao trebao biti štok. Ali s vremeno ćemo i mi i slovenci možda biti u stanju napraviti poštena vrata, nadajmo se.

Istina, razliku u kvaliteti, tj. izgledu može vidjeti svaki laik već na prvi pogled. Ali kad se vidi od kojih su materijala rađena i na kakav način onda je to doslovno dan i noć. Zapravo ispada da su najjeftinija talijanska vrata 10 puta bolja od najboljih domaćih, a uz to, gle čuda, i puno jeftinija. Sumnjam da ćemo im se ikada uopće približiti po kvaliteti, a po dizajnu nema šanse.

chani
26.03.2007., 08:10
Zašto onda recimo i ti nisi kupio one pločice od 20 kn a ne od 130?
ja sam kemijala one kio/gorenje il koje su vec bile sve kod mene u igri od 20-tak i cak pokoji kvadrat versacea od 200 kn :rofl: :rofl:
znas u cemu je fora sa ovim jeftinim, za 2-3 godine kad mi dojade, potucem ih dolje sa zida (sama) i muz obicno nalijepi druge :rofl:
njemu idu bolje takvi picikato poslovi sa krizicima, izmjerima di i sa kojom plocicom gdje pocet i sl. LOL

bez obzira na "usi" koje imaju,nepravilnosti i sl.
sa fugom u boji znaju izgledati ok :D

nisam toliko izbirljiva oko stolarije,pa sam znala vidjeti i vrata ispod 1000 kn da ok izgledaju, a u to da nasi ne znaju napraviti ok vrata ne vjerujem ...

ima li kakvih stolara da rade vrata?

porte
26.03.2007., 21:20
Stvar je u tome da naši stolari pretežno još rade s tehnologijom starom 20-30 godina. Potrebno je investirati u nove strojeve koji rade čuda naspram onih njihovih. A što se tiče znanja i tu je potrebno investirati i stalno se obrazovati obzirom na današnjicu gdje stalno treba pratiti novosti u struci da se ostane u toku. A na kraju i najbitnija stvar - za kvalitetan proizvod su potrebni i kvalitetni repromaterijali koje je gotovo nemoguće nabaviti na domaćem tržištu jer je ono preplaplavljeno najjeftinijim. Tako da ako se neki naš stolar i maksimalno potrudi neće moći napraviti vrata u istoj klasi, a čak i ako ih napravi biti će daleko skuplja - čista logika.

porte
26.03.2007., 21:26
A i te pločice od 20 kn izgledaju "čisto ok", a u biti su smeće naspram neke srednje klase. Bitno je i ono što se krije ispod površine tj. kvaliteta. Ako se tebi da lupati pločice svakih par godina to je tvoj izbor, no većini ljudi to ne pada na pamet i morali bi angažirati majstore za to, a to je gubitak novaca, vremena, komfora i živaca. 100 ljudi - 100 ćudi.

chani
26.03.2007., 22:20
hocu reci da nekog zadovoljavaju i takve plocice,
kao i vrata do 1000 kn, te i u takvim proizvodima moze se naci estetske ljepote,a o kakvoj kvaliteti pricamo?
nakon nekog vremena ni ne zamjecujes
da nemaju sve isti "uzorak" boja ili pokoje uho,
sretan si u nekim situacijama da imas bilo sta
te mrzim takav nacin razmisljanja da je nesto smece jer ne kosta tolko il onolko, nije talijansko il kaj ja znam kakvo te pristup kojim se namece da kao da manje "vrijedi" dom kao zivotni prostor ako nema elemente spomenute od strane nekih...konkretno recimo ovakve izjave;
jednostavno za manje od 2000 kn nema vrata koja udovoljavaju nekim današnjim uvjetima stambenih prostora.

Ako se tebi da lupati pločice svakih par godina to je tvoj izbor
tocno, i to da naljepim opet nekakve blesave plocice, jer to su samo zidne obloge kojima se moze covjek poigrati i cak biti gotov za par sati rada, sa podnima mi se ne da zezati :zubo:

ne kuzim, stolar napravi krevet od jelovine i bukve za cirka 800 kn,tu ima materijala za jedna vrata recimo,
kakve veze ima tehnologija/alat sa time?
ne trazim sf, nego obicni komad drveta u odredjenom obliku...

ima li mozda kakav sam svoj majstor tutorial izrade vrata na forumu sa nekakvim zgodnim idejama sto se tice materijala?:zubo:
se mogu mozda vrata radit od nekakvih kombinacija parketa?:zubo:

porte
27.03.2007., 23:21
Da ti probam pojasniti na neki drugi način. Stvar je ta da je danas teško uspoređivati fiću koji se proizvodio 1970. sa bilo kojim autom poznate marke iz 2007. To je stvar zastarjelih i modernih tehnologija. Bilo bi danas jako malo ljudi koji bi htjeli kupiti tog novog fiću iz 1970., zato ga više ni ne proizvode. Čak i ako bi tom fići cijena bila u pola manja to je i dalje daleko previše, takve stvari danas više ne zadovoljavaju kupca, barem ne onog evropskog.

chani
28.03.2007., 08:01
eh opet kriva usporedba sto se mene tice,
meni neki auti koji mi se svidaju iz 60' , 70' te i stariji vrijede vise od ovih novih ;-)
na zalost sam freak na oldtajmere ;-)
a i ne proizvode sve "zastarjele" tehnologije samo ficeke ;-)
te danas postoje auti koji su rucna izrada sa cijenama nebu pod oblake,
pitam se zasto uz silne tehnologije ...

ako si i neki iz ministarstva stavljaju kineska vrata sa punoooo boljim primanjima,
sto onda ne bi bilo to dobro i nekima od nas ...

dakako da imam love na bacanje,
opet bi isla stolaru da mi napravi vrata iz punog svijetlog drveta sa nekakvim kerefekama/elementima od egzote ;-),
nesto iz moje glave preneseno na drvo ...

porte
28.03.2007., 16:06
Govorio sam o kvalitetnom gotovom proizvodu ili o poluproizvodu.
Krivo shvaćeno, pravi primjer je recimo yugo koji je bio poluproizvod. Ali tada su se i kupovali poluproizvodi jer na tržištu nije bilo dostupno toliko kvalitete kao danas. Sada su nam dostupne stvari iz cijelog svijeta, jedino što još nemamo dovoljno saznanja o puno toga, jer smo u biti kratko vrijeme otvoreni prema van pa još učimo. Glede nekih stvari smo već u potpunosti uhvatili korak, ali ima još jako puno stvari gdje smo u ogromnom zaostatku. Još malo vremena i doći će sve na svoje mjesto. Iako će uvijek postojati ljudi koji kupuju loše (radi cijene) neovisno o tome koliko novaca imaju, ali i oni imaju potpuno pravo na svoj izbor.

MadVlad
29.03.2007., 07:17
Opet ste zabrijali vas dvoje. Kat d krep!
Nego, jel ima ko broj kakvog dobrog stolara koji bi mi od jelovine napravio vratno krilo po mjeri? Ne iz Italije :zubo:

chani
29.03.2007., 10:48
za soma kn tesko,ako najdes takvog, postaj ;-)

neki poznati od muza trazil je i po 2500 kn ako se dobro sjecam,
ne znam koje drvo je u pitanju bilo ...

MadVlad
29.03.2007., 10:58
U "Moja vrata" me traže 1800 kn za lakirano krilo bez kvake i brave. Ak ima u Baumaxu za 900, onda valjda mogu naći 1 cm šira za manje od 1800. Valjda.

MadVlad
30.03.2007., 11:28
Apdejt. Čova u Moja vrata reko da se zaebo sa cijenom, da mi ispod 3000 kn neće radit puno jelovo vratno krilo po mjeri. Guba, baš si mi super!!! Tenkre!

porte
01.04.2007., 00:10
A zašto krilo od pune jelovine? Da bi se bolje savijalo ili?

hipnotajz
01.04.2007., 18:41
lega napravio vrata od merbau egzota parketa sa murano staklom...savršeno
sve koštalo cca 1500 kn

chani
01.04.2007., 20:04
lega napravio vrata od merbau egzota parketa sa murano staklom...savršeno
sve koštalo cca 1500 kn
zanimljivo zvuci, imas kakvu fotku mozda ? :)

MadVlad
02.04.2007., 10:53
A zašto krilo od pune jelovine? Da bi se bolje savijalo ili?
Zato što ne želim kartonska, a za npr. hrastova ne dam te novce.

porte
03.04.2007., 20:08
Pa danas ti se vrata više ne rade od onoga što zoveš "puno drvo", tj. daski ili štafli. Današnji masiv je ili lamelirano drvo ili multisloj (koji je završno furniran plemenitim drvom). Radi se tako iz tog razloga da bi drvo čim manje radilo, a vrata bila stabilna. A kod nas još rade na zastarjele načine jer nemaju tehnologije, a i pravi repromaterijali su im "skupi". A što se tiče "kartonskih" vrata, pa sva unutarnja glatka vrata imaju ispunu od kartonskog saća, a bitno je kvalitetno završno furniranje, lakiranje, okov i dr. Jedino vanjska drvena vrata se rade u potpunosti od masiva tj. lameliranog drva (troslojno) lakiranog vodenim lakom. Te priče koje pričaju domaći stolari nemaju veze sa današnjim stanjem stvari, jer oni još nemaju pojma o tome pa i dalje rade sranja. A neinfornimirani kupci to puše.

juzer
16.06.2007., 20:51
www.metalia.ba
ima predstavnika u hrvatskom leskovcu.
nasa kombinacija je ispala 30 % povoljnija od nite-lakerka i kompanije a
kvalitetu mozes pogledati u predstavnistvu i fleksibilni su za sve dogovore.

Nazalost, site www.metalia.ba je nedostupan.
Imas li neki kontakt za hrvatski leskovac?

Apocalypso™
29.06.2007., 07:38
Pitanje is subjecta, ova klasika mi bas i nije nesto osobito privlacna a i oni okovi ne odisu kvalitetom.

10X aynway,
Teo

Codegun
29.06.2007., 10:42
Pitanje is subjecta, ova klasika mi bas i nije nesto osobito privlacna a i oni okovi ne odisu kvalitetom.

10X aynway,
Teo

u principu i mene to zanima, bio sam jučer u MDprofilu imaju onaj novi salon otvoren i tamo imaš recimo malo zanimljivijih vrata, no cijene su kao da su zlatna.

Apocalypso™
29.06.2007., 13:33
I did homeowrk :D

http://www.majstor.hr/teme/2004/02/vrata/vrata.shtml

http://www.schachermayer.hr/katalog/pdf/bf.pdf
http://www.nita-promet.hr/sobnavrata.htm
http://www.lakerko.hr/soft_l.htm
http://www.omikron.hr/moderna_vrata.html
http://www.spacva.hr/hrv/vrata3.html
http://www.gradinasplit.hr/vrata/talijanska/talijanska.htm
http://www.gradinasplit.hr/vrata/tipr.htm
http://www.javor-trgovina.hr/vratna_k_vrata.html
http://www.stolarija-cuk.hr/
http://www.iglassvrata.hr/gd001.aspx
http://www.lespromtrade.com/SobVrata.html
http://www.prozori-vrata-andrasek.hr/sobna-vrata.php#hrastova
http://www.kolaric-trgovina.hr/Vrataidovratnici/Sobnavrata/tabid/134/Default.aspx
http://www.stolarija-ljubej.hr/vrata.html
http://www.interijer-markic.com/katalog.asp?Kategorija=Vrata
http://www.sokol-interijeri.com/ponuda_vrata.html

and so on, and so on. . .. . .

Cijene su jos uvijek nepoznanica, poslah 10-ak mailova, valjda bude nesto ;)

Teo

..donata..
29.06.2007., 13:37
U Samoborskoj ulici u Zagrebu ima jedan salon, savršena i moderna vrata. Ne znam kako se zove. Malo su skuplja, ali mislim da vrijede.

Apocalypso™
29.06.2007., 13:45
E takav jedan salon u Splitu ili okolici bi dobro dosao :)

Codegun
29.06.2007., 13:55
U Samoborskoj ulici u Zagrebu ima jedan salon, savršena i moderna vrata. Ne znam kako se zove. Malo su skuplja, ali mislim da vrijede.

daj reci otprilike gdje je to?

ILB
30.06.2007., 06:13
Garofoli.
Ona koja vrijede su bolesno skupa. Ostalo je dobro dizajnirano, a kvaliteta je ravnopravna s prosjecnim vratima. Pripremite se za cca. 800 eura po vratima plus montaza.

Apocalypso™
02.07.2007., 08:42
Pa dao bih 500 recimo, neznam, 800 mi je vec pretjerano.

Kako bilo nadam se da sa dizajnom ide i nesto vec kvaliteta jer ova koja sam gleda bas i ne odisu dogotrajnoscu, osobito oni bezezni okovi, a i ruzna su fakat.. . .

Poslah 10-ak mailova jos nijedan odgovor, nisu bas agilni po tom pitanju.. .. .

Last but not less important, pitao sam ponajvise ako netko ima osobnih iskustava sa nekim od proizvodjaca al izgleda da.. . . .

Teo

elegant
02.07.2007., 13:18
možda ovdje nađeš nešto zgodno ... svaka od tih fronti kažu da mogu biti ili klizna ili klasična vrata

http://www.girasole.hr

meni dali ponudu za klizna ... kaljeno staklo 80/210 cca 5.000 kn

..donata..
13.07.2007., 12:32
daj reci otprilike gdje je to?

Sorry što nisam prije odgovorila. Sad i ja tražim vrata pa sam se vratila na ovu temu. Kad ideš prema Samoboru s desne strane negdje na potezu prije Škorpikove.

djuni
14.07.2007., 11:13
http://www.eurofidas.com/

samoborska cesta 115b

na podsusedu ideš za staru samoborsku i nakon cca 500 m na desnoj strani

vrata su stvarno eleganatna

Apocalypso™
14.07.2007., 13:33
Jel' ima sta blize Splitu :)

teo

solara
17.07.2007., 11:14
Pa pogledaj u Građe a i ovaj Gradina mi se čini ludilo...samo u Građe imaš od 1000-1500 kn pa nadalje sasvim pristojnog dizajna, a ova u Gradine...uh, redimo kompletan stan , muka me fata!

Miss charming
25.09.2007., 07:47
Trebam vrata za cijelu kuću, a dimenzije su raznolike - i vrata i dovratnika.
Gdje naručiti furnirana vrata po mjeri,a da mi ne uzmu po kompletu vrata+dovratnik 3000 ili više kuna? Trebam 14 običnih + dvokrilna + 4 klizna. Imate koga za preporučiti?

B&B
26.09.2007., 15:03

elegant
26.09.2007., 17:47
na Radničkoj ... Zgb ... stolarija Nita .... imaju i web :D

stela25
29.10.2007., 09:45
Dakle, imamo si priliku za 0 kn stavit pjeskareno staklo, e sad rekao nam je covjek da si malo snimimo ideje jer ima stvarno 100 mogucosti, od crta po vratima, krugova, leptirica, stvarno sve, a sta si god zamislimo to ce on napraviti :) pa molim pomoc, linkove ideje sve sto vam padne na pamet :)

2lava
29.10.2007., 11:17
nis nemojte staviti, najobicnije staklo bez kica.
i ispasti ce najljepse. ionako ces dodati lampu, sliku, tepih, policu i to ce ti dati dosta zivota. sve te sitnice mozes dodavati i mijenjati, a vrata kad jednom stavis - ostaju tamo.

stela25
29.10.2007., 12:00
Ma znam, htjela bih nesto jednostavno a da izgleda efektno kad vec imam priliku

Britney Spears
29.10.2007., 14:07
Evo Stela mislim da ćeš ovdje naći neke cool ideje.:top:

Uživaj! :cerek:

http://www.henryglass.it/intro_animata.html

a mislim da ima ponešto i ovdje... http://www.girasole.hr/index.php

elegant
29.10.2007., 14:21
Evo Stela mislim da ćeš ovdje naći neke cool ideje.:top:

Uživaj! :cerek:

http://www.henryglass.it/intro_animata.html

a mislim da ima ponešto i ovdje... http://www.girasole.hr/index.php

odi ovih drugih ja kupila ... svaka preporuka :D

povjetarac
30.10.2007., 12:16
molila bih neku firmu za izradu sobnih vrata, da su kvalitetni i da nisu jako skupi...

elegant
30.10.2007., 12:28
molila bih neku firmu za izradu sobnih vrata, da su kvalitetni i da nisu jako skupi...

u Sesvetama, Mapok

keko_hr
30.10.2007., 15:00
evo ti podaci majstora (http://nekretnine-hrvatska.com.hr/forum/viewtopic.php?f=32&t=149) koji je meni slagao kuhinju, bavi se vise manje svom stolarijom, a prozori i vrata su mu specijalnost..
Slobodno se pozovi na Krešu

Pozz

povjetarac
31.10.2007., 07:25
u Sesvetama, Mapok

pogledala sam njihovu stranicu, no čini mi se da se bave samo PVC stolarijom.
mene bi zanimala ipak drvena ili furnirana vrata..

povjetarac
31.10.2007., 07:27
evo ti podaci majstora (http://nekretnine-hrvatska.com.hr/forum/viewtopic.php?f=32&t=149) koji je meni slagao kuhinju, bavi se vise manje svom stolarijom, a prozori i vrata su mu specijalnost..
Slobodno se pozovi na Krešu

Pozz

hvala, ali meni bi trebao netko tko i izrađuje vrata... naime, imam jedno dvadesetak vrata za ugraditi i nisu sva istih dimenzija, pa mi komplicira stvar i ne mogu kupiti ona standardnih dimenzija...

elegant
31.10.2007., 08:28
pogledala sam njihovu stranicu, no čini mi se da se bave samo PVC stolarijom.
mene bi zanimala ipak drvena ili furnirana vrata..

gledala sam sobna na Radničkoj (negdje nasuprot Dukatu) u Nita stolariji ... rade po mjeri, tako da ako nemaš standardne dimenzije nije bed ... a nisu im cijene bile pretjerani .... sve u svemu, činili su mi se ok.

http://www.nita-promet.hr/

povjetarac
31.10.2007., 10:06
hvala elegant... pokušati ću im poslati upit...

gaultier
02.11.2007., 12:25
http://www.javor-patkovac.hr/

kurioža
21.11.2007., 19:42
kupujemo sobna vrata, ima li tko kakvih savjeta jer sam totalni laik, svidjela su nam se vrata od furnira unutra je iverica i jedna od mediapana a unutra je saća te su nešto povoljnije, u čemu je razlika? :ne zna:

coki
07.12.2007., 18:42
:W kupujemo sobna vrata, ima li tko kakvih savjeta jer sam totalni laik, svidjela su nam se vrata od furnira unutra je iverica i jedna od mediapana a unutra je saća te su nešto povoljnije, u čemu je razlika? :ne zna:
Kaj si na glavu opal :bonk: ?? Kakva iverica? To još samo poljaci delaju a slo i aus ih kupuju i to ti je to! Ali ih nama prodaju pod SUUPER robu!???????:2up: Ja ti preporučujem bolja,od furnira, naravno, bez ispune od iverice,več mdf + saće!!!!!:top: A opet zavisi kaj hočeš od završnog sloja: lak,furnir,laminat(upitan:nono:) iliti kaj već! A ako hoćeš to sve vidjet uživo odi u Iglass vrata i tam bu ju ti sve pokazali! Broj buš dobil na www.iglassvrata.hr(mislim da je tak:misli: ), pa njih najbolje sve pitaj jer (kaj se mene tiće su najbolji i najpouzdaniji)

sky cruiser
22.12.2007., 21:41
Evo , daj nek svi sa iskustvom napišu sve što znaju o tim sobnim vratima. Bilo je već dosta riječi o tome, ali bi htio jedan temeljiti up-date i sve na jednom mjestu.

Mislim da je svojevremeno "moja-kućica" pisao kako nema poštenih sobnih vrata ispod 2000 kn (mislim tu i na štokove i sve ostalo što ide s ugradnjom...) . Treba mi 7-8 vrata, širina 75, 85 i jedna 95 cm, većina imaju i "nadsvjetlo gore iznad " (otvor sa staklom).
E sad, zanima me koliko nadsvjetlo poskupljuje stvar, koji proizvođači su "best buy", gdje kupiti ?

p.s. molim moderatora da ne prebaci ovu temu u "Interijere", namjerno sam je ovdje stavio, jer me tema intersira u kontekstu građenja kuće, planiranja otvora kod gradnje, ugradnje vrata i štokova ...

FuriaTropical
22.12.2007., 23:15
Da li su ti dane sirine od stoka do stoka (dakle neto ono sto ostane za prolaziti) ili od zida do zida (dakle prije nego sto stokovi dodju)? Pitanje bi moglo biti i koliko neki normalni stokovi uzmu?

sky cruiser
22.12.2007., 23:51
Koliko ja znam ide ovako: vrata 75 cm , otvor na zidu 85 cm.

sky cruiser
31.12.2007., 12:26
Šta nema nitko neki dobar savjet ? Gdje ih kupit ?

gaultier
01.01.2008., 16:42
Šta nema nitko neki dobar savjet ? Gdje ih kupit ?

Frend kupovao u "Javor Patkovac", oko 1200 kn sa stokovima i ugradnjom.
Vrata su vrlo dobra.Ljudi izmjere,naprave,ugrade,sve u roku.

Xenia 13
01.01.2008., 18:13
Ja sam plaćala oko 1800 kn vrata od jelovine, sa oblim štokovima , lik pedantan, prezadovoljna. To radi jedna veća firma iz Odžaka, rade po cijeloj RH, ako hoćeš posaljem br. Usporedbe radi, lik ovdje me tražio 2750 kn.

sky cruiser
01.01.2008., 21:29
Daj pošalji ime firme i broj od čovjeka na PM, please

bebac25
03.01.2008., 16:01
mozes u henriu a moses i kod mene kopirat isto
kaj se prasis s staklarom huhu

dom
04.01.2008., 05:57
Pozdrav, prošli mjesec sam kupovao isto nekoliko sobnih vrata i iskreno sam razočaran izborom po raznim trgovinama koje sam obišao. Manje više u ponudi se nalaze samo klasična sobna vrata, hrast, bukva i slično s dovratnikom od jelovine kojeg je potrebno nakon ugradnje, kitati i lakirati. Vrata se prodaju odvojeno od dovratnika, kvake posebno, a nakon kupnje potrebno je još pronaći i majstora koji će ih ugraditi. osobno sam uzeo možda i najpovoljnija vrata, boja trešnje, dovratnik od jelovine 350kn svaka stavka + 200kn za kvake i 150kn za montažu dakle 1050kn po vratima sam prošao. Sad još moram sredit dovratnik i nabaviti neku lajsnu s kojom ću prekriti spoj knaufa i dovratnika. Ima i druga opcija a to je naručiti unutarnja vrata po mjeri i narudžbi u boji i dizajnu po vlastitom izboru no tu je rok isporuke od 30-60 dana negdje i više, a cijena ovisi o željama naručitelja, materijalima koji se koriste i dimenzijama vrata i dovratnika.

Više informacija ima na raznim web stranicama npr.
vrata-prozori.com (http://www.vrata-prozori.com)

Saško
04.01.2008., 07:35

Za ove sam čuo. Navodno dosta dobra kupnja i usluga, nadam se testirati ih ove godine za četvora vrata.

oona
04.01.2008., 08:44
sobna staklena vrata?
malo objasni, please....

jer, ako je spavaca soba u pitanju, hm...ja bas i ne bih.

ako je dnevni boravak u pitanju, ovisi kakvo staklo imas u njemu.
meni je kuhinja i boravak u jednom dijelu i kako ulazni prostor u dnevni dotice kuhinjski zid, staklo na kuhinjskim elementima mi je identicno onom na vratima dnevnog boravka.
malo pjeskaljivo, nikakav agresivan uzorak i ono sto je najbitnije, pri ciscenju mi ne trebaju posebni tretmani, nema jakih reljefa.
mozda mozes i uzeti vise boja, kombiniraj sa ostalim namjestajem...ako je to prvo, ono odredjuje, ako nije, ono se prilagodjava dosada uredjenom.

sky cruiser
04.01.2008., 09:09
bio sam na njihovim stranicama, mislim da ću ih posjetit, djeluje OK

zed_alive
04.01.2008., 09:45
pošteni štokovi su preskupi

elegant
04.01.2008., 10:48
sobna staklena vrata?
malo objasni, please....

jer, ako je spavaca soba u pitanju, hm...ja bas i ne bih.

ako je dnevni boravak u pitanju, ovisi kakvo staklo imas u njemu.
meni je kuhinja i boravak u jednom dijelu i kako ulazni prostor u dnevni dotice kuhinjski zid, staklo na kuhinjskim elementima mi je identicno onom na vratima dnevnog boravka.
malo pjeskaljivo, nikakav agresivan uzorak i ono sto je najbitnije, pri ciscenju mi ne trebaju posebni tretmani, nema jakih reljefa.
mozda mozes i uzeti vise boja, kombiniraj sa ostalim namjestajem...ako je to prvo, ono odredjuje, ako nije, ono se prilagodjava dosada uredjenom.

ja sam uzela staklena, ali mutno staklo, kao pregradna hodnik/blagovaonica (i kuhinja) ... dekorativno, daje svijetla u hodnik ....

casio
04.01.2008., 13:45
Ja sam imao nesreću s unutarnjom stolarijom. Naručio u dućanu u gradu (firma Moja Vrata d.o.o.), dao akontaciju 15.000 kn, i vlasnik umre prije nego ih je naručio u tvornici.Oprostio sam se od 15.000 kn.:(

Zvao sam izravno tvornicu "Contura" u Pleternici i dali su mi ponudu 2360 kn, bukva. 3 D siste, teleskopski dovartnik zaobljeni, teleskopske dvokrilne lajsne zaobljene širine 8 mmsa ugrađenom brtvom i bravom s tri para spojnica.Atestirana na zvučnu izolaciju (Rw=32dB). Jako lijepa vrata sa malim dezenom sa strane. Ukupno 7 vrata od čega su jedna dupla za dnevni boravak, a jedna polustaklo (do polovice), a ostala su puna.

sky cruiser
04.01.2008., 14:50
Zvao sam izravno tvornicu "Contura" u Pleternici i dali su mi ponudu 2360 kn, bukva. 3 D siste, teleskopski dovartnik zaobljeni, teleskopske dvokrilne lajsne zaobljene širine 8 mmsa ugrađenom brtvom i bravom s tri para spojnica.Atestirana na zvučnu izolaciju (Rw=32dB). Jako lijepa vrata sa malim dezenom sa strane. Ukupno 7 vrata od čega su jedna dupla za dnevni boravak, a jedna polustaklo (do polovice), a ostala su puna.

Jel to s prevozom i ugradnjom na području ZG županije cijena , ili se to plaća extra ?

casio
04.01.2008., 14:54
Jel to s prevozom i ugradnjom na području ZG županije cijena , ili se to plaća extra ?

Ne. Cijena montaže i ugradnje na područje grada Zagreba je 360 kn (+ PDV).Čitam s ponude koju su mi poslali.

zh1
04.01.2008., 15:23
Vrlo kvalitetna vrata ,no malo skuplja(cca 5000 kn ako se radi o futer štoku),prodaje "Eurolam" u Stenjevcu,Samoborska !!

moja-kucica
04.01.2008., 15:48
Ja sam imao nesreću s unutarnjom stolarijom. Naručio u dućanu u gradu (firma Moja Vrata d.o.o.), dao akontaciju 15.000 kn, i vlasnik umre prije nego ih je naručio u tvornici.Oprostio sam se od 15.000 kn.:(

ako ne zelis dvostruku nesrecu zaobici conturu u SIIIIIIROKOM luku. ja se vec 2 godine s njima natezem a nisam jedini vjeruj mi. ako to uskoro ne bude rjeseno bit ce jedan poseban topic samo o njim. pa tako ovjde, pa tako na svim forumima, news grupama itd. itd...joj samo kad se sjetim

sky cruiser
04.01.2008., 16:01
A to su ti što tebe navlače ... vidim poznat mi naziv, reko čuo sam već negdje za ove !
A jednog kupca odmah sad izgubili. Križam ih sa spiska . Ima dovoljno drugih na tržištu , pa i iz Bosne ( "Stolarija Karić", Odžak, BIH ... i još neki)

Trenutno mi se "Javor-Patkovac" , kraj Bjelovara čini najozbiljnijim kandidatom da zatražim ponudu...Ne znam imaju li u ZG kakav salon ?

casio
04.01.2008., 16:03
ako ne zelis dvostruku nesrecu zaobici conturu u SIIIIIIROKOM luku. ja se vec 2 godine s njima natezem a nisam jedini vjeruj mi. ako to uskoro ne bude rjeseno bit ce jedan poseban topic samo o njim. pa tako ovjde, pa tako na svim forumima, news grupama itd. itd...joj samo kad se sjetim

Ozbiljno?
Djelovali su mi ok, bili su uzeli mjere i dali ponudu, stavio sam ih na sten-bay dok prespavam ponudu. Vrata koja sma vidio u dućanu su mi jako lijepa. Nažalost to nije bio njihov dućan gdje sam prvotno naručio i spušio akontaciju, zato sam sada kontaktirao izravno njih.
Ali ako tako kažeš odoh 500 km u krug.:trk:

casio
04.01.2008., 16:06
A to su ti što tebe navlače ... vidim poznat mi naziv, reko čuo sam već negdje za ove !
A jednog kupca odmah sad izgubili. Križam ih sa spiska . Ima dovoljno drugih na tržištu , pa i iz Bosne ( "Stolarija Karić", Odžak, BIH ... i još neki)

Trenutno mi se "Javor-Patkovac" , kraj Bjelovara čini najozbiljnijim kandidatom da zatražim ponudu...Ne znam imaju li u ZG kakav salon ?

Pa i nema ih baš, ja tragam već mjesec dana. mislim ima ali su užasno skupi. Ne mislim davat za vrata 5.000 kn. Nekako mi se cijena do 2.500 kn čini prihvatljiva, sve preko toga mi je puno za moj budžet.

Zvao sam ove u Javor ali nitko se ne javlja, bit će da rade do 16h, a po netu vidim da imaju samo salon u BJ.
Poslao sam im mail i tražio ponudu pa me baš zanima što će mi odgovoriti.

sky cruiser
04.01.2008., 16:14
Daj kad si već tu , objasni mi širinu otvora zida u odnosu na širinu vrata. Meni su rekli da ide otvor npr.85 cm / vrata 75 cm ?

I koliko stvar poskupljuje otvor iznad vrata ( nadsvjetlo ) ?

moja-kucica
04.01.2008., 16:32
Ozbiljno?
Djelovali su mi ok, bili su uzeli mjere i dali ponudu, stavio sam ih na sten-bay dok prespavam ponudu. Vrata koja sma vidio u dućanu su mi jako lijepa. Nažalost to nije bio njihov dućan gdje sam prvotno naručio i spušio akontaciju, zato sam sada kontaktirao izravno njih.
Ali ako tako kažeš odoh 500 km u krug.:trk:

poslat cu ti na pm mail sta sam im poslao pa ti sam procjeni...uvjek mi se tlak digne kad ih se sjetim. inace vrata su ok i u tom rangu ja isto nisam naisao na jeftinija ali neznam.moja su bila oko 3000kn...mozda sam mazohista i mozda bih opet ali me zbilja vec zivcira sta 2 godine nije jos sve gotovo...
mislim da ce biti posla za inspekciju, novine itd. itd...

casio
04.01.2008., 16:57
Daj kad si već tu , objasni mi širinu otvora zida u odnosu na širinu vrata. Meni su rekli da ide otvor npr.85 cm / vrata 75 cm ?

I koliko stvar poskupljuje otvor iznad vrata ( nadsvjetlo ) ?

Za nad svjetlo nemam pojma, jer nemam takva.Znam kad sam uzimao vanjsku stolariju (PVC) da sam na vanjska vrata stavljao to nadsvjetlo, i izašla su me skuplja za 700 kn,ali to je za PVC.
No meni su majstori koji mi grade kući rekli da trebam dati dimenzije vrata zidarske (znači one iz projekta) tako su kod mene sva 70 ili 80 cm. Sve otvore sam prekontrolirao i upravo su mi te mjere kao i u projektu, kod naručivanja vrata držim se tih mjera, jer u to onda ulazi i dovratak i vrata.

casio
04.01.2008., 17:04
poslat cu ti na pm mail sta sam im poslao pa ti sam procjeni...uvjek mi se tlak digne kad ih se sjetim. inace vrata su ok i u tom rangu ja isto nisam naisao na jeftinija ali neznam.moja su bila oko 3000kn...mozda sam mazohista i mozda bih opet ali me zbilja vec zivcira sta 2 godine nije jos sve gotovo...
mislim da ce biti posla za inspekciju, novine itd. itd...

Bit ću ti zahvalan.
Jer nakon što sam spušio 2.000 eura, nemam više živaca,pa taman imao najlone na vratima.:D

gaultier
04.01.2008., 17:22

Mislim da nemaju u ZG-u salon,ali velim prijatelj ih je uzimao,decki dosli na Savicu,uzeli mjere,napravili sve u roku,vrata su stvarno ok,zaobljeni stokovi,ako nisi siguran,bolje da ih zoves da ti oni dodju izmjeriti sve mjere.

oktogon
04.01.2008., 19:23
Daj pošalji ime firme i broj od čovjeka na PM, please

ako nisi saznao koja je to firma, ja znam,a imam na poslu i njihove podatke. Javi se na oktogon@net.hr pa ti pošaljem replay

oktogon
04.01.2008., 19:28
Za nad svjetlo nemam pojma, jer nemam takva.Znam kad sam uzimao vanjsku stolariju (PVC) da sam na vanjska vrata stavljao to nadsvjetlo, i izašla su me skuplja za 700 kn,ali to je za PVC.
No meni su majstori koji mi grade kući rekli da trebam dati dimenzije vrata zidarske (znači one iz projekta) tako su kod mene sva 70 ili 80 cm. Sve otvore sam prekontrolirao i upravo su mi te mjere kao i u projektu, kod naručivanja vrata držim se tih mjera, jer u to onda ulazi i dovratak i vrata.

Mjeru ti idu ovako:
a) zidarski otvor: (to ti je "rupa" koju zidar ostavi) 71-72, 81-82,91-92
b) vratno krilo 65 , 75 ,85
c) svijetli otvor (rupa kroz koju prolaziš kad se postave vrata)
61 , 71 ,81

casio
04.01.2008., 21:20
Mjeru ti idu ovako:
a) zidarski otvor: (to ti je "rupa" koju zidar ostavi) 71-72, 81-82,91-92
b) vratno krilo 65 , 75 ,85
c) svijetli otvor (rupa kroz koju prolaziš kad se postave vrata)
61 , 71 ,81

Ebiga kako ću proć kroz rupu kad su vrata zatvorena.:D

Moram priznat da te nisam baš skužio.
Meni su zidarski otvori nakon žbukanja 70 i 80 cm.Mjerio sam metrom, a baš ako mi je i u projektu napisano.
E sad što je tebi krilo, a što rupa i otvor nemam pojma, jer se u to ne kužim.

Ako sam dobro skužio (a nisam :D) , štok od tih vrata bi po tebi bio 5 cm a ostatak otpada na sama vrata? znači 65+5=70 cm ili 75+5=80 cm

sky cruiser
05.01.2008., 16:03
ja sam uzela staklena, ali mutno staklo, kao pregradna hodnik/blagovaonica (i kuhinja) ... dekorativno, daje svijetla u hodnik ....

Daj mi reci , koliko otprilike koštaju ta staklena vrata od Girasolea, i Hennry glass ( gdje se taj henry može kupiti ? ) ?

elegant
05.01.2008., 17:03
Daj mi reci , koliko otprilike koštaju ta staklena vrata od Girasolea, i Hennry glass ( gdje se taj henry može kupiti ? ) ?

moja su dimenzije 90cm širine, 210cm visine i imaju kazetu ugrađenu u knauf ... kaljeno staklo 1cm, cijena cca 5.500kn sa montažom ... Girasole ... Rovinjska ulica, Trešnjevka

henrry glass me tražio oko 1.500kn više ... i mislim da imaš njihovu adresu na webu ... ja ju na žalost ne znam napamet.

sky cruiser
05.01.2008., 19:32
moja su dimenzije 90cm širine, 210cm visine i imaju kazetu ugrađenu u knauf ... kaljeno staklo 1cm, cijena cca 5.500kn sa montažom ... Girasole ... Rovinjska ulica, Trešnjevka

henrry glass me tražio oko 1.500kn više ... i mislim da imaš njihovu adresu na webu ... ja ju na žalost ne znam napamet.

šta ima henrry glas i u HR ?

Reci mi to od Girasola, jesu li to klizna vrata ili imaju i normalna, da se otvaraju. meni isto treba za hodnik, 90 cm širine ?

elegant
05.01.2008., 20:38
šta ima henrry glas i u HR ?

Reci mi to od Girasola, jesu li to klizna vrata ili imaju i normalna, da se otvaraju. meni isto treba za hodnik, 90 cm širine ?

moja su klizna u knauf, ali koliko znam imaju i obična ...

a pročešljaj malo postove, netko je kupovao od Henrry-a ... a koliko znam, imaju salon u Zgb ... pogledaj ovaj link http://www.iglassvrata.hr/index.aspx

casio
07.01.2008., 08:55

U subotu sam poslao mail, jutros u 8h su me već zvali a kroz sat vremena očekujem fax ponudu. Za sad imaju +.:D
Uglavnom cijena vrata im je 1400 kn za modele npr. E-13, E-05, E-14.
U tu cijenu je uračunat dovaratak širine 10 cm, a za svaki cm više je 40 kn.
Njihova izmjera, dostava i montaža 200 kn po vratima. Sve je to bez PDV-a, a ako ne treba račun onda je to ta cijena.:mig:

Međutim sam sam se čuo i sa Spačvom Vinkovci i od 9 mjeseca imaju svoj dućan i u Zagrebu, na križanju Vukovarske-Selske. Pa ću skoknut do njih da vidim kakve su cijene hrasta:D , i vrata kod njih.

::barcode
07.01.2008., 14:29
u Zagrebu, na križanju Vukovarske-Selske. Pa ću skoknut do njih

:misli:

Deder provjeri prije nego kaj skocis

casio
07.01.2008., 15:34
:misli:

Deder provjeri prije nego kaj skocis

Jesam, provjerio i bio.Gore sam napravio feler nije selske već Savske.:top:
Spačva Vinkovci ima salon na križanju Vukovarske i Savske u onoj okrugloj zgradi preko puta Zagrepčanke.
Cijene sobnih vrata su im od 2.400 kn pa na više, s time da su sva puno drvo. Štokovi su standardni 10cm, a ostali su skuplji ovisno o cm.
Imam i njihov katalog, cjenik vrata i cijenik okana.

sky cruiser
07.01.2008., 21:52
Jesam, provjerio i bio.Gore sam napravio feler nije selske već Savske.:top:
Spačva Vinkovci ima salon na križanju Vukovarske i Savske u onoj okrugloj zgradi preko puta Zagrepčanke.
Cijene sobnih vrata su im od 2.400 kn pa na više, s time da su sva puno drvo. Štokovi su standardni 10cm, a ostali su skuplji ovisno o cm.
Imam i njihov katalog, cjenik vrata i cijenik okana.

Jel to 2.400 s pdv-om ?
kak to izgleda , jesu neka seljačka drvena vrata ili imaju i dizajn ? ja bi radije i da je kvalitetan furnir al da dobro izgleda.

casio
08.01.2008., 07:38
Jel to 2.400 s pdv-om ?
kak to izgleda , jesu neka seljačka drvena vrata ili imaju i dizajn ? ja bi radije i da je kvalitetan furnir al da dobro izgleda.

Da, cijena im je s PDV-vom. Međutim ipak su skupa.
Dovratnici su im standard 10 cm, ali ako je druga dimenzija onda plaćaš dodatno:
10-11 cm = 829,60
11-14 cm = 914,05
14-18 cm = 1.038,50
18-22 cm = 1.152,56
20-26 cm = 1.235,52
26-30 cm = 1.379,21
Iskreno meni se nisu niti nešto posebno svidjela, od svih modela samo dvoja su mi bila tako-tako. To je puno drvo (hrast), ali dizajn mi se ne sviđa, baš kao što kažeš vuku mi na stara seljačka vrata, koja mi se nikako ne uklapaju u moderni dizajn gradnje i namještaja.
Stvar ukusa.

bebac25
11.01.2008., 10:13
moja su klizna u knauf, ali koliko znam imaju i obična ...

a pročešljaj malo postove, netko je kupovao od Henrry-a ... a koliko znam, imaju salon u Zgb ... pogledaj ovaj link http://www.iglassvrata.hr/index.aspx

W.4500.00kn ti ja napravim kakva hoces

elegant
11.01.2008., 10:20
W.4500.00kn ti ja napravim kakva hoces

ne kanim riskirati .... osim toga, ovo su jedina koja su mi bila potrebna :D

povjetarac
29.01.2008., 11:58
na sajmu u zagrebu zapazila sam vrata od conture i zatražila njihovu okvirnu ponudu koja mi se činila u redu ( vrata oko 3000 kn, furnirana, modernog dizajna ). sada dolazim u fazu naručivanja vrata i nalazim se u nedomici zbog svega ovdje pročitanog...
molila bih nazive tvrtki koje se bave izradom i postavljanjem sobnih vrata modernijeg dizajna i širokog spektra ( s obzirom da imam više širina i dubina ) na području istre, i naravno samo one za koje iz iskustva znate da su korektni...
za početak ću pokušati kontaktirati javor - patkovac...

casio
29.01.2008., 18:52
Ja sam odustao od Conture, zahvaljujući kolegi forumašu koji mi je otvorio oči.:s

Na kraju sam ih naručio u Javor Patkovac, i moram priznat da sam odnosom prema meni kao kupcu jako zadovoljan. Mjerenje su izvršili u točno dogovoreno vrijeme. Slijedeći tjedan očekujem isporuku i montažu.
A uz lijepa vrata i sve navedeno, još su mi i naj povoljniji.:top:

povjetarac
29.01.2008., 19:50
Ja sam odustao od Conture, zahvaljujući kolegi forumašu koji mi je otvorio oči.:s

Na kraju sam ih naručio u Javor Patkovac, i moram priznat da sam odnosom prema meni kao kupcu jako zadovoljan. Mjerenje su izvršili u točno dogovoreno vrijeme. Slijedeći tjedan očekujem isporuku i montažu.
A uz lijepa vrata i sve navedeno, još su mi i naj povoljniji.:top:

hmhm... i ja ću vjerojatno odustati od conture. nazvala sam danas javor i rekli su da će mi na kućnu adresu poslati prospekte.
ti si naručio na osnovu prospekta ili si posjetio njihov salon? naime, na internet stranici nemaju neki veliki izbor pa se nadam da to nije sve što nude... meni se recimo sviđaju vrata u wenge boji s aluminijskim lajsnama.
čini mi se da si u vrlo kratkom roku sve sredio i da je rok isporuke brz... pa svakako obavijesti kad sve montiraju :)
i još nešto... je si li možda zamijetio da li imaju drugačijih dovratnika - ovi mi se čine dosta klasični?

zjerneic
30.01.2008., 20:46
Ima li tko iskustva sa sobnim vratima Domet, Prelog. Puno drvo, bilo koji model za oko 2000 kn sa futer štokom 25cm.

http://www.domet.hr/proizvodi.html

HP-box
06.02.2008., 09:04
Vidim da dosta vas ima problema sa sobnim vratima. Probajte kontaktirati firmu u Zagrebu Dovratnik d.o.o. na Samoborskoj tel. 01/3498014. Proizvode sobna furnirana vrata po mjeri po dobrim cijenama (od nekih 600 kn). Isporuka se u nekih 3-4 tjedna, a imaju nešto i na lageru

HP-box
07.02.2008., 07:25
www.dovratnik.hr

skinnyfat
29.02.2008., 20:19
i meni trebaju po mjeri, ali do 3000 kn to baš i nije moguće osim ako se hoće neka najjednostavnija. dosta sam gledao zadnje vrijeme i definitivno odlučio da će biti od neke talijanske marke jer su neusporediva i po kvaliteti, materijalima, opremi i prije svega dizajnu.
e sad još jedino odabrati marku, model, materijal, boju... a samim time odlučiti i koliko love uložiti...uh-uh

tina04
01.03.2008., 22:52
http://stolarijakaric.com
Mi ovdje naručili i prezadovoljni smo.
Njihovo sve od mjerenja do montiranja +brava+ključ.
Cijena-nemam pojma više točno otprilike 220€
Svaka vrata su bila drugih dimenzija. Nazovite pa se raspitajte, ja ne znam sve detalje jer je muž dogovarao detalje
Ovakva su naša
http://img217.imageshack.us/img217/467/unutarnjavratabo7.jpg
Valjda nisu u medjuvremenu puno poskupili

skinnyfat
02.03.2008., 15:57
takva vrata bi mogla jedino u neki klasični prostor, a moj nije u klasičnom stilu..

tina04
03.03.2008., 13:37
nisu to jedina vrata koja imaju.
nama su ta najljepša bila i savršeno su se uklopila

skinnyfat
03.03.2008., 19:39
vidio sam da nisu jedina, ali i ostala su stilu koji je demode, danas takva vrata više ne idu... kažem, jedino ako su u pitanju klasična uređenja prostora ili nešto skroz jednostavno... ja tražim nešto suvremeno da mi se uklopi u prostor...

buba_mara_
05.03.2008., 17:08
Da li netko zna gdje se mogu kupiti najpovoljnija protuprovalna ulazna vrata?

tom2802
07.03.2008., 11:10
pogledaj lip bled, imaju prodavaonicu u remetincu zgb, odlična vrata za ok lovu, mene konkretno gotova vrata sa dovratnikom i kvakom sa popustom cca 1000kn/kom. Ne znam dal rade po naruđbi.

tom2802
07.03.2008., 11:12
http://www.lip-bled.si/

matija74
17.03.2008., 16:29
Cijene?
Pa kako koja vrata. Ova kaj sam ja uzela Impronta su od 10-15.000 kuna, ali ta su stvarno vrhunska. A inače za design vrata, kao ona što se mogu vidjeti po talijanskim časopisima, treba računati sa barem 7-10.000 kuna. Iako ima već od mislim 2.500 kn jednostavnih, ali ipak kvalitetnih vrata. Ali sve su dobre i poznate marke, tako da se može biti potpuno sigurno u kvalitetu. Najveći mi je problem bila tako velika ponuda jer mi se toliko toga jako sviđalo pa se je teško odlučiti.

evo gledam ta impronta vrata i stvarno su fenomenalna.Svida mi se vise njih ali idem ovih dana u iglass vidjeti to uzivo.Reci mi koji si model vratiju uzela i koliko se krecu cijene opcenito njihovih vratiju,barem minimum koji mogu ocekivati za obicna,tnx

crnka st
17.03.2008., 18:10
http://www.jadrandrvo.com/albumi/200706/albumi.html ovakva vrata su 1200 kn kao i http://www.gradinasplit.hr/ jednostavnija su 1200-1600 (i prave se po mjeri naravno)

povjetarac
28.04.2008., 07:52
na kraju smo se odlučili za vrata od conture, jer su cjenovno i izgledom bila najprihvatljivija... i nismo pogriješili...
uzeli smo ih preko trgovine "jonny" u puli... došla su u roku... a posebne pohvale robiju koji ih je montirao :top:

igor_zagreb
30.04.2008., 08:27
Problemi,problemi.vrata se ne kupuju svaki mjesec i nije lako naći i dobar dizajn i kvalitetu.Ja sam imao problema sa javorom iz Bjelovara.Od 9 vrata 3 su napravili krivo a grešku neće prihvatiti ,nego su tražili da ponovno platim.:confused: Otišao sam u Vel. Goricu u Euromont i tamo stvarno imaju veliki izbor vrata i kvalitetnih i moderno dizajniranih.:s Ako netko hoće neka nazove 6225910. žao mi je što za njih nisam znao prije.

chunky
26.05.2008., 14:48

izuzetno nezadovoljan spomenutom firmom

sky cruiser
26.05.2008., 17:32
A koji su razlozi , daj malo opiši ?

lionchild
27.05.2008., 22:38
Da li netko ima iskustva sa firmom Istradrvo iz Poreča. Rade interijere, namještaj i vrata, a to posljednje me i interesira. Moderna -od javora horizontalno furnirana cijena 4200 sa montažom.Nije toliko važna cijena ako je kvaliteta vrata i izvedbe vrhunska. Mislim cijena je uvijek važna ali platio bih ako su stvarno dobra. Od hrasta dođu 15% jeftinije, čisto za orjentaciju.

Dajci
20.06.2008., 11:41
Ljudi vi niste normalni - za jedna vrata dati 10 000 kn!

stanka
29.06.2008., 21:01
evo gledam ta impronta vrata i stvarno su fenomenalna.Svida mi se vise njih ali idem ovih dana u iglass vidjeti to uzivo.Reci mi koji si model vratiju uzela i koliko se krecu cijene opcenito njihovih vratiju,barem minimum koji mogu ocekivati za obicna,tnx

Evo ovako, ja sam u biti kombinirala 2 modela impronta. Na dvije prostorije sam stavila dizajnerski model, a na ostale jednostavnija, ali sve u svijetlom hrastu. Onaj dizajnerski model je Over.
Ja sam ih kupovala prošle godine i tada su cijene za Impronta vrata bile od nekih 7 tk pa na gore, mislim bez PDVa. Moja jednostavnija vrata s još nekim doplatama su me došla skoro 10 tisuća, a ona dizajnerska oko 13. E sad, sve zavisi kaj točno biraš, koji modeli, boje, opreme i kaj ja znam...
Ali u svakom slučaju ako si ih možeš priuštiti ja ih prepuručam jer sam više nego zadovoljna, a i svi koji su ih vidjeli su ostali oduševljeni.

tonigirl
19.01.2009., 00:58
Pozdrav svima,
čitam vaše postove i puno mi pomažu pri odlukama što kupiti i gdje. Imam jedno pitanje. Da li je itko naručivao vrata u firmi Bilokalnikdrvo d.o.o. (nexe grupa). vidjeli smo ih na Ambijenti 2008., svidjela su nam se jedna vrata i čovjek nam je rekao da koštaju 700,00 kn, na to sam ga ja još dva puta upitala: Koliko koštaju? Kako samo toliko? Vrata su bila savršena i nisam mogla vjerovat da toliko koštaju. Zanima me vaše iskustvo s njima. Molim vas pomozite.
Hvala svima unaprijed.:mig::)

aida1
22.01.2009., 13:06
Pozdrav svima!:mig::W

Pratim Vas već dulje vrijeme, ali sad sam odlučila i ja postaviti pitanje. Ako ima takva tema već ovdje, molim Vas preusmjerite me.

Zanima me kakvu unutarnju stolariju imate, boju i kojeg proizvođaća?

Ne bi preškodile ni slikice istih.

Također me zanima da li imate klizna vrata od pleksiglasa i gdje se mogu kupiti?:):W

laella
22.01.2009., 13:24
Spojeno u postojeću temu

O kliznim vratima ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=120802)

Ges
29.01.2009., 14:33
Ima li tko za preporučiti gdje bih nabavio sobna vrata za otvor visine 215cm, po mogućnosti sa hladnom ugradnjom, te da tvrtka koja prodaje vrata vrši i montažu? Ne nešto skupo, već najosnovnije, obična vrata bez ikakvog kiča, bijele boje.

nenz
10.02.2009., 22:50
Pozdrav! Vidim da imate svakakvih iskustava sa sobnim vratima, pa evo da pitam za savjet. Ima li tko iskustva sa firmom Lesna-promet iz Sesveta? Dali su mi najpovoljniju ponudu do sada. Recimo: vrata 85/200, sa dovratnikom širine 28cm, 1560kn. Krilo je furnir hrast, ispuna kartonsko saće, dovratnik furnir hrast, izrađen od iverice, sa opšavnom letvicom 5 cm. Koliko je to povoljno?

Ges
11.02.2009., 07:14
Pozdrav! Vidim da imate svakakvih iskustava sa sobnim vratima, pa evo da pitam za savjet. Ima li tko iskustva sa firmom Lesna-promet iz Sesveta? Dali su mi najpovoljniju ponudu do sada. Recimo: vrata 85/200, sa dovratnikom širine 28cm, 1560kn. Krilo je furnir hrast, ispuna kartonsko saće, dovratnik furnir hrast, izrađen od iverice, sa opšavnom letvicom 5 cm. Koliko je to povoljno?
ja sam uzimao kod njih 5 sobnih vrata po takvim specifikacijama materijala.
Moj dojam: vrata su ok za onoliko koliko koštaju. imaju zadovoljavajuću zvučnu izolaciju ako se dobro ugrade, dobro brtve... sve u svemu, za jeftina vrata nije loš izbor... mana vratiju je da ako ih ne naručiš sa kvakama ćeš se mučiti sa bušenjem rupa za okvir od kvake. To je problem jer kako su vrata od tog polu karton materijala, vrlo lako se mogu uništit...

Kao firma su su relativno korektni u poslu: isporučili su mi točno na zadnji dan isporuke u ugovoru (koliko se sjećam, 30 dana se čeka)
zamjerka mi je što nemaju svoje majstore već imaju neke majstore koje preporučuju ali ne odgovaraju za njihov rad, a iz mog iskustva to uvijek dovodi do problema...

nenz
12.02.2009., 07:36
U ponudi mi stoji i cijena ugradnje, tako da se možda i nešto promijenilo. Mislim da ću uzeti od njih, pa ću onda vidjeti i te detalje što se ugradnje tiče.

grunjac_
12.02.2009., 12:16
Koliko bi trebalo ostaviti "lufta" ispod sobnih vrata, mislim s obzirom na pločice i laminat/parket koje mislim naknadno postaviti (znam da se u pravilu stavlja obrnuto). Plan mi je staviti i kameni prag, pa me zanima koliko se inače ostavlja u tom slučaju, a koliko kad bi se odlučio bez praga.
Hvala

grunjac_
13.02.2009., 09:43
Također, ako je "rupa" za sobna vrata ostavljena na cca 85 centimetara što da radim?
Jel se još malo proširuje rupa za krilo od 85 cm, ili se stavlja vratno krilo od 75 cm a ostatak popuni?

Hvala

grunjac_
17.02.2009., 09:23
Nitko ništa? :(

murtila
05.03.2009., 01:18
Može mala pomoć oko vrata.
Brusili smo stara vrata i lakirali ih.Ja sam htjela u bijelo ali MM je htio bezbojnim lakom da se vide godovi i ostalo.
Takva su -kakva su,počela su se i meni sviđati.
Evo par slikica,slikano je mobačom,pa nije toliko realna boja,inače u prirodi su još svjetlija a i ljepša,da budem iskrena

http://i44.tinypic.com/4r2fzr.jpg http://i43.tinypic.com/1y76mq.jpg

http://i42.tinypic.com/35a6fis.jpg

Nisu još dovršena,kvake će doći inox,ne znam koliko se uspjeva vidjeti-polu mat su

U svakom slučaju sad trebam staklo,ali ne znam koje bi mi najbolje pasalo
Prije je bilo ornament ili nešto tako,sad bi ipak nešto modernije a da se uklapa na ovakva klasična vrata
Inače stan će mi biti moderno uređen osim eto tih vrata

Eto ako može kakav savjet

Rossa
05.03.2009., 07:03
Može mala pomoć oko vrata.
Brusili smo stara vrata i lakirali ih.Ja sam htjela u bijelo ali MM je htio bezbojnim lakom da se vide godovi i ostalo.
Takva su -kakva su,počela su se i meni sviđati.
Evo par slikica,slikano je mobačom,pa nije toliko realna boja,inače u prirodi su još svjetlija a i ljepša,da budem iskrena

Nisu još dovršena,kvake će doći inox,ne znam koliko se uspjeva vidjeti-polu mat su

U svakom slučaju sad trebam staklo,ali ne znam koje bi mi najbolje pasalo
Prije je bilo ornament ili nešto tako,sad bi ipak nešto modernije a da se uklapa na ovakva klasična vrata
Inače stan će mi biti moderno uređen osim eto tih vrata

Vrata su krasna!:cerek: Obožavam prirodno drvo u svim varijantama.
I dobro da ti muž nije dao lakiranje u bijelo, s tim uljanim bojama kasnije samo problemi.

Koje staklo? Pa može i najobičnije prozirno,ali ja na takvim vratima odmah vidim neki lijepi vitraj (možda ih se može naći i u modernijim varijantama).
Vjerujem da bi bio poseban ukras vašeg doma..

Ali ako ne želite vitraj, našla sam na brzinu i link za ornament stakla:
http://www.grad-export.hr/stakla.html

Kladi
05.03.2009., 08:50

@bosiljak, a bi li se usudila sama nekaj narisati na tom staklu? hmmmmm?......bojama za staklo. pa ak ne bu dobro - još uvijek stigneš npr. do Vinkovaca

murtila
06.03.2009., 00:09
@rossa,
Hvala ti na savjetu.
Vitraj mi je lijep na svoj način ali za nekoga drugoga,ja ipak ne bi.
Ornament staklo mi je već bilo i gledala sam ga više od 30 godina
Mislila sam možda pjeskareno ili satinato,čak sam mislila stavit neko u boji ali su me doma za to u boji odma sasjekli.
Ne znam još ni sama:ne zna:

@kladionica,
Pa sama da nacrtam na staklu se ipak ne bi usudila.Nekad sam i crtala dobro ali kad se ne radi
nešto jako jako dugo-čovjek ispadne iz mota

Ali mogu dati da mi staklar napravi neku sliku,oni imaju neke svoje a mogu i ja donjeti,iako ne bi ništa previše

Do Vinkovaca....:confused:ja sam ipak malo predaleko :)

tiz
19.03.2009., 06:45
Molim ako tko ima broj kojeg,ne preskupog, montazera sobnih vratiju u Rijeci ?

Hvala

tegla2012
20.03.2009., 17:41
Zna li tko gdje ima trgovina sobnih vratiju u ili oko Rijeke? Postoje li tapecirana vrata?

Upomoć! Starci će mi krv na slamku popiti!!!

mammaRI
22.03.2009., 19:12
Zna li tko gdje ima trgovina sobnih vratiju u ili oko Rijeke? Postoje li tapecirana vrata?

Upomoć! Starci će mi krv na slamku popiti!!!

mi smo kupili vrata kod intercase na potoku. evo i link-a
http://www.intercasa.hr/
nikakvih zamjeri...sve je doslo u roku kako su rekli i montazer je bio ok...

mammaRI
22.03.2009., 19:16
Molim ako tko ima broj kojeg,ne preskupog, montazera sobnih vratiju u Rijeci ?

Hvala

ako se ne varam montaza jednih vrata nas je dosla 250,oo kn i znam da taj montazer kojeg oni uzimaju ima svoj obrt, ali nikako se sjetiti kako se zove...:ne zna:
eto i nisam onda od neke pomoci jel tako?

ivki
06.04.2009., 20:46
Pozdrav svima, evo da se i ja pridruzim s jednim pitanjem. Da li netko zna gdje se u Rijeci ili okolici Rijeke mogu nabaviti ovakva vrata ili nesto tako vrlo slicno??

http://www.dujmovaca.hr/stranice/stolarija/sobna_tre_piu10.html

http://www.dujmovaca.hr/stranice/stolarija/sobna_door_2000_5.html

http://www.dujmovaca.hr/stranice/stolarija/sobna_cooplegno5.html

Dajci
07.04.2009., 18:20
Pozdrav svima, evo da se i ja pridruzim s jednim pitanjem. Da li netko zna gdje se u Rijeci ili okolici Rijeke mogu nabaviti ovakva vrata ili nesto tako vrlo slicno??

http://www.dujmovaca.hr/stranice/stolarija/sobna_tre_piu10.html

http://www.dujmovaca.hr/stranice/stolarija/sobna_door_2000_5.html

http://www.dujmovaca.hr/stranice/stolarija/sobna_cooplegno5.html

Probaj u Građi...

ivki
07.04.2009., 21:30
ok,hvala,pogledati ću u Građi.
Ako još netko zna gdje bi takvih vrata moglo biti molim da mi javi:)

mammaRI
08.04.2009., 15:05
jesi bila u inter casi na potoku kao sto sam prethodno pisala.ja imam vrata door 2000 i super su mi.
priej apr mjeseci sam bila u pevecu i tamo sam vidjela isto modernijih vrata, kakva je situcaija sada neznam, ali su me iznenadili u pevecu sa takvom ponudom jer su do sada imali u ponudi samo ona klasicnija.
imas salon finesa na martinkovcu. osobno nisam zadovoljna sa njima. kupili smo kod njih protprovalna vrata i sad bih najradije zamijenila.
mislim da ima i nesto modernija vrata 100AL ili tako ensto cak sam u tower centru cini mi s ena 3 katu vidjela 2 izlozena vrata bas cini mi se od 100AL.
ako se jos koga sjetim, javim...:)

ivki
09.04.2009., 20:59
hvala mammaRi svakako ću pogledati, da li možda znaš kao im se kreće cijena,barem otprilike?

mammaRI
10.04.2009., 21:00
hvala mammaRi svakako ću pogledati, da li možda znaš kao im se kreće cijena,barem otprilike?

cini mi se od cca 2500,00 pa na gore u inter casi, a za ove druge neznam jer su se meni toliko svidjela ta door 2000 da smo njih odmah i uzeli :)

kviskać
03.05.2009., 15:17
Dragi forumaši, kupila bih sobna vrata od medijapana kod Drvo-stila u Sesvetama, ali su mi dosta skupi. Netko mi je preporučio Ds interijere Dugo selo, ali oni uvoze vrata iz BiH ( znatno su jeftiniji). Ima li itko kakva iskustva vezana uz ove dvije firme. Naime, nisam sigurna koji je proizvođač kod Drvo-stila, a vrata su mi jako lijepa i izgledaju kvalitetno. Pozdrav

Kyra
21.08.2009., 08:54
Pozdrav svima! ima li netko iskustva s Classen sobnim vratima?

mirta2
21.08.2009., 10:28
Obzirom da mi je sva vanjska stolarija PVC, razmišljam dati napraviti i unutrašnju PVC stolariju. Ne znam kako bi to izgledalo obzirom da ne znam nikoga tko to ima. Ima li kakvih iskustava?

mehrpreiss
21.08.2009., 11:29
S obzirom na ova dva zadnja upita classen i stavljanje pvc vrata unutra zanima me vaše mišljenje koliko bi trebala koštati sobna vrata. Mislim znam koliko koštaju cipele, frižideri, televizije, hrana, koliko bi trebala koštati dobra i estetski oku ugodna sobna vrata ? Ima li ideja? Ja mislim od 3 do 5 tisuća kuna znam da ima jeftinijih i znam da ima skupljih što vi mislite?

mirta2
26.08.2009., 08:41
Definitivno nemam namjeru toliko dati za vrata, do 1500 kn limit.

Vodenna
26.08.2009., 09:40
S obzirom na ova dva zadnja upita classen i stavljanje pvc vrata unutra zanima me vaše mišljenje koliko bi trebala koštati sobna vrata. Mislim znam koliko koštaju cipele, frižideri, televizije, hrana, koliko bi trebala koštati dobra i estetski oku ugodna sobna vrata ? Ima li ideja? Ja mislim od 3 do 5 tisuća kuna znam da ima jeftinijih i znam da ima skupljih što vi mislite?

uvijek ima skupljih.....zavisi dal kupuješ jedna ili njih deset, zavisi da li mijenjaš samo vrata ili uređuješ novo zidanu kuću....i još ti fali barem koja stotina tisućica, onda je cijena važna...:cerek::kava:

ancy87
26.08.2009., 12:40
sorry kaj upadam ovak al mogu li se sobna vrata od iverice nekak obnovit??

bulthaup
26.08.2009., 13:09
Pa vjerovatno se mogu kitovati kitom za drvo, a onda prebojiti.

xls
26.08.2009., 19:48
Obzirom da mi je sva vanjska stolarija PVC, razmišljam dati napraviti i unutrašnju PVC stolariju. Ne znam kako bi to izgledalo obzirom da ne znam nikoga tko to ima. Ima li kakvih iskustava?

meni se to nikako ne svidja u "cistom" stambenom prostoru, imam ih u poslovnom objektu izmedju garaze/praone i prizemlja - to jer dobro rjesenje zbog vlage. stavljam ih inace kao vrata spremista za stanove namijenjene trzistu.

mirta2
27.08.2009., 07:36
Hm, i meni se činilo da bi ružno izgledalo. Druga mi je opcija raditi po mjeri vrata od hrastovine sa nadsvjetlima (imam svoje drvo). Glupo mi ih je bojati u bijelo, a s druge strane čini mi se bez veze da je vanjska stolarija bijela a unutrašnja boje drva.

bulthaup
27.08.2009., 07:57
Nema to veze sto je vanjska stolarija bijela, a unutrasnja nije. Vazno je da je i jedna i druga kvalitetna. Ako su unutrasnja vrata od kvalitetnog drveta, steta ih je farbati, ako nisu onda ih je bolje obojiti u bijelo.

mirta2
28.08.2009., 11:33
Odluka je pala na hrastova vrata s nadsvjetlima (predsoblje nema direktnog svjetla) lakirana mat lakom, nešto jednostavno, bez kerefeka i rezbarija. Prema dnevnom boravku bi trebala ići staklena stijena s vratima dimenzije 270×260, također od hrastovine. Nemam ideju kako da to izvedemo. Htjela bih nešto moderno, prozračno, s više stakla nego drveta. Ili uzidati lijevo i desno od vrata zid od staklene cigle, a staviti puno vratno krilo. Sve ideje dobrodošle.

Aviss
31.08.2009., 20:19
Ima li netko iskustva sa vratima BIVA?

pistacija
31.08.2009., 21:37
e mene zanima je li glupo imati ista vrata i stokove kao parket, nisam nikad tako nesto ni vidjela :misli:
I zanima me je li imaju negdje vrata u Zgb od cetkanog bijeljenog hrasta? tnx :w

xls
31.08.2009., 21:54
e mene zanima je li glupo imati ista vrata i stokove kao parket, nisam nikad tako nesto ni vidjela :misli:
I zanima me je li imaju negdje vrata u Zgb od cetkanog bijeljenog hrasta? tnx :w

nije glupo, stvar ukusa - po meni je to odlicno.

pretpostavljam da bi se to dalo u cetkanom biljeljenom hrastu moglo dobiti u "monolitu" krizevci (tvornica parketa) - nedavno sam par puta bio kod njih (pregovaram za parkete i vrata) - vrata dobro izgledaju, a parketi odlicno. nesto smo komentirali da mogu napraviti vrata, parkete i gazista stepenica u "istom rukopisu".

svi detalji su im jasni oko toga, jer su se "specijalizirali" za sve moguce varijante parketa (narocito hrasta) - posebno smo kometirali spomenutu izvedbu jer sam je ugradjivao u zadnji objekt (ne njihov) i zelim ugraditi slicno u novu kucu.

ako hoces mogu ti proslijediti kontakt.

pistacija
08.09.2009., 13:58
E hvala ti, ipak mislim da cemo odustati a i nemamo previse vremena... Jednostavno nikad to nisam ni vidjela pa ne znam na sto bi licilo, da ne bude previse...

mirta2
10.09.2009., 08:00
Odluka je pala na hrastova vrata s nadsvjetlima (predsoblje nema direktnog svjetla) lakirana mat lakom, nešto jednostavno, bez kerefeka i rezbarija. Prema dnevnom boravku bi trebala ići staklena stijena s vratima dimenzije 270×260, također od hrastovine. Nemam ideju kako da to izvedemo. Htjela bih nešto moderno, prozračno, s više stakla nego drveta. Ili uzidati lijevo i desno od vrata zid od staklene cigle, a staviti puno vratno krilo. Sve ideje dobrodošle.

Ima li tko kakav konstruktivan prijedlog ili sličicu? Nadsvjetla su obavezna jer je rupa za vrata ostavljena do stropa (270), a mm neće ni čuti da se to sad zazidava ili oblači u rigips.

pistacija
13.09.2009., 10:00
xls, info radi, kupili smo ipak vrata u boji parketa, imala smo opciju siva koja nikako ne bih, bijela koja mi isto ne pasu . SAd cemo vidjeti ya mjesec dana kad ihpostave na sto ce to liciti, stavim slicicu ;)

muukigirl
13.09.2009., 11:00
@pistacija: ja baš mislim da će to usklađivanje boje ispasti super! i jedva čekam slike.. ;)

xls
13.09.2009., 19:45
xls, info radi, kupili smo ipak vrata u boji parketa, imala smo opciju siva koja nikako ne bih, bijela koja mi isto ne pasu . SAd cemo vidjeti ya mjesec dana kad ihpostave na sto ce to liciti, stavim slicicu ;)

znatizeljno cekamo slike!
:top:

Saško
17.11.2009., 12:34
Imaju li forumaši kakve preporuke za majstore koji mogu odraditi dobavu i ugradnju par komada sobnih vrata sa dovratnicima, a da to sve ne izađe preskupo? Sama vratna krila nisu toliko problem, nisam prezahtjevan i mogla bi proći i ona iz Peveca, ali hoću da dovratnici izgledaju prefetto, te da majstor garantira da će biti sve k'o iz tvornice.
Mali je problem debljina zidova od 7-8 cm a gotovi štokovi su svi debljine 10-12-15 cm. A neću ga štok izgleda k'o da ga je radio Giga u garaži.

Molim preporuke.

murtila
17.11.2009., 21:04
Evo me opet sa vratima,

Prije nekog vremena me mučilo koje staklo da stavim na klasična vrata koja su cijela
obnovljena i lakirana mat,
ja navijam da se lakiraju u bijelo (tako mi je s unutrašnje strane WC-a)
i čekam da MM dosadi njegovih ruku djelo :ceka:
ali eto dok čekam moram imati staklo

pa sam onda stavila staklo satinato i nikako mi se ne sviđa,
odnosno sviđa mi se ona strana satinirana a ova glatka je previše sjajna
ustvari vidim se u njoj i nije mi draga

E sad to je tvornički satinirano i ne postoji na obe strane isto(jedna je uvijek ta glatka)
dok postoji pjeskareno na obe strane
to su ustvari vrlo slična na izgled ali za održavanje ovo pjeskareno na obe strane je ajme
pa sad :ne zna:, izludila sam se

Evo slika (zanemarite nedovršene detalje, privodim ih kraju)
da vidite na što sliči sa takvim staklom :tuzni:
Je li ima tko kakav prijedlog, :)

http://i45.tinypic.com/2wd2ffb.jpg

mehrpreiss
18.11.2009., 09:54
Postoje folije koje rade grafičari i koje su dosta trajne u unutarnjim uvjetima tako da na tu glatku stranu možete pomoću tih folija napraviti neki uzorak sa bojom ili bez. Najbolje se savjetovati sa staklarom koji vam je napravio to staklo jer oni imaju i kooperante s kojima imaju poslovnu suradnju. To ne moraju biti ružice ili nešto slično to može biti neki jednostavan motiv koji već imate na pločicama, zidu i slično.

sly47
18.11.2009., 10:30
@ murtila mozda bi mogla staviti foliju neku ... i to bi cak mogla i sama. Kao sto veli mehrpreiss to rade graficari. Dakle mozes naruciti npr u Print studiu da ti izrade a staviti bi mogla i sama mada tu treba biti extra pedantan da ne ostanu mjehurici :)
Dakle moze biti samo neka mat folija ili mogu ti staviti i neki uzorak koji hoces. Ja sam svojevremeno o tome mozgala u nekoj varijanti a imam i u uredu primjer folije na staklu.

murtila
18.11.2009., 21:24
@ murtila mozda bi mogla staviti foliju neku ... i to bi cak mogla i sama. Kao sto veli mehrpreiss to rade graficari. Dakle mozes naruciti npr u Print studiu da ti izrade a staviti bi mogla i sama mada tu treba biti extra pedantan da ne ostanu mjehurici :)
Dakle moze biti samo neka mat folija ili mogu ti staviti i neki uzorak koji hoces. Ja sam svojevremeno o tome mozgala u nekoj varijanti a imam i u uredu primjer folije na staklu.

Vidiš, uopće mi nije pala na pamet nikakva folija,hvala na savjetu :)
morala bih malo prošvrljati da nađem neke grafičare i vidim kako to izgleda

Print studio je pretpostavljam u ZG, tako da mi to otpada
Ako bi mogla uslikati taj primjer u uredu :s
čak sam gledala i pleksi ali onaj koji ima obe strane mat, nije loš, pa ne mora mi biti staklo jel

Toliko sam se već izludila da je MM rekao da će uzet bilo koje staklo,

@mehrpreiss,

hvala i tebi

Staklari ti pokažu stakla koja imaju i to je to
a jedino kod njih mogu pjeskariti neke motive a to mi i nije loše (mislila sam neke crte koje prate linije vrata i sl. )
ali je opet ta strana
glatka i vidim se u njoj,

mehrpreiss
19.11.2009., 14:02
E Murtila ja imam 14 godišnju kćer koja se bez prekida gleda u ogledalo bit će bolje da nabavim satinato stakla po cijeloj kući tako da nju izvučemo iz kupatila.:rofl: Možda kad di ona žarulja bode jedna lijepa diskretna lampa i bude manje odsjaja od stakla stvar bude bolja pa ne izgledaš valjda tako strašno da se sama sebe preplašiš:mig:

murtila
19.11.2009., 16:06
E Murtila ja imam 14 godišnju kćer koja se bez prekida gleda u ogledalo bit će bolje da nabavim satinato stakla po cijeloj kući tako da nju izvučemo iz kupatila.:rofl: Možda kad di ona žarulja bode jedna lijepa diskretna lampa i bude manje odsjaja od stakla stvar bude bolja pa ne izgledaš valjda tako strašno da se sama sebe preplašiš:mig:

:lol::lol:

Na strani od kupatila mi je satinato strana tako da nema straha,
ali na ovoj strani od hodnika je ta sjajna-ogledalo, međutim u malo kvadrata imam 4 takva stakla pa mi i nije baš drago
mogla sam zamjeniti strane pa da mi s unutrašnje strane vrata(u sobe i kupatilo bude to ogledalo
Imam i ja kćer istih godina pa znam kako ti je :mig:
gledanje u ogledala, slikavanje, tuširanje i lickanje satima.....:rolleyes:

Hoće da joj i u sobi stavim veliko ogledalo, odnosno kad budemo radili ormar
obavezno stranice u staklu :D

Našla sam firmu koja radi sa pleksijem i ima ih raznih vrsta, između ostalog
i neko dual satin koje je matirano na obe strane :s
tako da to moram ići pogledati :)