PDA

View Full Version : Tunis

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24

Sunnce
25.08.2010., 15:46
e, ja nikad nisan putovala avionon...a čitala san da su neka ograničenja što se tiče unošenja tekućine. pa sad ne znam što ću sa šamponima i tako tin stvarima...mi možeš pomoć ako znaš?

ograničenja se odnose samo na ručnu prtljagu, znači sve strpaj u kofer koji predaješ na check-inu i nemaš problema.

rossonero_Zg
25.08.2010., 16:00
zaboravio sam napisati u svom opisu tunisa da smo zena i ja imali jednu torbu preko 20 kila (u povratku 35 kg) i nije bilo nikakvih problema kod check ina samo se mora reci da je torba za dve osobe

Anita2507
25.08.2010., 22:38
Jel ide tko 30.9. s Collegiumom???

PWA
25.08.2010., 22:58
Evo i mojig dojmova iz Tunisa ako nekog zanima..
Bila sam s frendicom 2 tjedna tamo, jedan u Monastiru, drugi u Hammametu.
Prvi tjedan je bio u Monastiru, hotel Skanes. Lokacija je bezveze, oko hotela nigdje ničega, u hotelu animacija samo za djecu, sva sreća da smo uplatile izlet u Saharu jer bi inače riknule od dosade.
Put u Saharu je bio naporan, ali definitivno vrijedan odlaska!
Na ulasku u El Jem nam se neki lik derao "Jadranka Kosor i Ivo Sanader", a unutra nam nudili "Dobru kavu i dobru sarmu" :lol: Suvenire je definitivno najbolje kupovat u Kairouanu jer smo npr. velike bubnjeve tamo platile 5 dinara, a u medini duplo manje bubnjeve od tih nisu dali ispod 15 dinara.
Drugi tjedan smo bile u El Menzahu i oduševile se! Lokacija hotela ne može biti bolja, imale smo pogled na more bez potplaćivanja :), odmah pored hotela je medina i uvijek je gužvovito i živahno.
Svima smo ostavljale po 1 dinar bakše i bili su super ljubazni. Animatori su totalno simpa, svi su odmah zapamtili otkud smo, nabacili koju rečenicu na hrvatskom, onak u prolazu smo samo čule "Bok! Kako si?" i slično. Dosta su se i raspitivali o Hrvatskoj, puno toga znaju i otprije i stvarno se vidi da ih zanima naš jezik, povijest, kultura.. Čak su na bazenu pustili i Coloniju, a jedan od animatora (Mario) ima na mobu pjesmu "Prvi poljubac" :lol:
Jedan savjet za cure koje idu bez muške pratnje..kad vas osoblje ili bilo tko pozove u disko ili na kavu a niste zainteresirane, odmah im recite NE, jer ako se probate izvuć sa možda ili slično ganjat će vas do besvijesti.i na kraju može biti neugodnih situacija.
Što se tiče Sunčanog nemam zamjerki, čak su nam ponudili za prvi tjedan hotel Palace bez nadoplate (koji je skuplji od prvoodabranog) jer su imali mjesta tamo; vodič Kristijan je odličan, sredio nam je transfer iz jednog hotela u drugi po duplo manjoj cijeni od one koju su nam rekli u Zagrebu pri sklapanju ugovora i još se čudio kako nam transfer nije besplatan.
Uglavnom, meni je bilo super i definitivno ću se vratiti u Hammamet prvom prilikom.

dibidus0710
26.08.2010., 07:03
evo vratih se i ja. Nakon iskustva u Sousseu prije dvije godine sada sam malo razočaran. Dakle hotel El Mouradi Hammamet 5* u Yasminu nije loš za obitelji s malom djecom i one kojima je vrhunac zabave ples s animatorima u bazenu. Yasmin je klasično umjetno stvoreno turističko mjesto bez ikakvih sadržaja osim male medine i hrpe preskupih fixed price dućana. Sam Hammamet i nije tako loš, vožnja je 6-7 dinara taksijem, medina neloša, ali ni do koljena onoj u Sousseu. Osoblje hotela solidna trojka, sve im ide na kurac, sobe čiste i uredne, okoliš hotela ok, mjesto kao i svako drugo u Tunisu smrdi na konjsku mokraću, ali sve je to dio Tunisa na koji se treba naviknuti. AI aranžman u hotelu uključuje gotovo sve što si možeš zamisliti, ali malo im se ne da praviti sendviče s piletinom kad iz pijan zoveš oko tri ujutro. Svejedno ih donesu, uzmu bakšu koju im daš i ne kažu ni hvala... Pivo toče u čaše od dva deci, ali isto tako možeš naručiti i dva deci vodke sa limetom.... Uglavnom, mladi su se ljudi tamo znali dobro zabaviti i na bazenu i na plaži s animatorima, ali za one koji traže više od toga - Yasmin Hammamet treba izbjegavati...
Što se Sunčanog odmora tiče, s njima niti jedan problem, apsolutno fer i korektni...

Buda83
26.08.2010., 08:30
Bok svima,
apsolutno se slažem sa gore navedenim. Ja sam u stvari bila prije 3-4 godina, u Hammametu i da nije bilo izleta non-stop /pustinja, oaze, Matmata.../ zaista se ne bih vezano uz Tunis imala čega sjećati...Uglavnom, tak - bila i nikad više...

Evo samo jedan link za one koji misle da je Tunis samo safari ili hotel, nažalost to je jedino što mi imamo u ponudi, pa nije baš fer reći da se Tunis svodi na to, oni koji su išli na safari vidjeli su dio toga, a oni koji su išli u hotel i izlet, dva, nisu vidjeli ništa.

http://www.putovanja.info/forum/topic/11757-tunis-na-4-tocka/

bugi!
27.08.2010., 10:10
Bravo Buda!:top:
Ovo se zove putopis. Dosada najbolji putopis o Tunisu na netu. Đe ga nađe?:s

Buda83
28.08.2010., 21:15
Bravo Buda!:top:
Ovo se zove putopis. Dosada najbolji putopis o Tunisu na netu. Đe ga nađe?:s

Na jednom srpskom forumu, vidio sam da dosta ljudi misli da je Tunis trodnevni safari ili izlet u Kartagu i da je to to, pa sam se sjetio ovog putopisa da se vidi da nije tako, to mi je kao da da kažeš da si vidio cijelu Hrvatsku jer si se okupao u Selcu ili ti ga more je more, kopno je kopno.

Park Avenija 79
31.08.2010., 15:09
Ide li tko 16.09.sa Kompasom?

indijanka9
31.08.2010., 21:10
bok ljudi imam pitanje..kakvo je vrijeme u 10. mjesecu? ili gdje mogu naći tu informaciju? :klap:

Cartman
31.08.2010., 22:03
bok ljudi imam pitanje..kakvo je vrijeme u 10. mjesecu? ili gdje mogu naći tu informaciju? :klap:

http://a.imageshack.us/img824/3750/23458476.jpg (http://img824.imageshack.us/i/23458476.jpg/)

bayern781
01.09.2010., 10:36
Izgleda da ovaj forum polako odumire do slijedećeg proljeća i nove sezone turista.

Evo samo da kazem da su mi u Suncanom odmoru odlučili ispatiti naknadu koju mi je Diners naplati (naknada za obročnu kupnju) jer su mi u Suncanom odmoru prilikom placanja aranzmana rekli da nema ni kamata ni naknada a na kraju se ispostavilo da samo nema kamata a da se po ugovoru s Dinersom naplacuje nakada (za aranzman to mi ispadne 100ak kn sto nije za baciti).

malazaljubljena
01.09.2010., 12:32
zar nitko ne ide u tunis u 9 mjesecu??

charlizeos
01.09.2010., 18:11
danas otišli maturanti iz osječke opće gimnazije

malazaljubljena
02.09.2010., 08:38
blago njima...ja idem tek za tri tjedna...tko će to još sačekati...

Kiborgz
02.09.2010., 15:35
Sada je najbolje vrijeme za putovati u Tunis. Cijene su niže nego u ljetnoj sezoni, i stalno ima Last minute putovanja (http://www.tunis.hr/2010/08/16/tunis-last-minute-ponude-putovanja).

Listopad je vrijeme Ramazana (http://www.tunis.hr/2010/08/18/ramazan-sveti-mjesec-muslimana), kada muslimani poste tokom cijelog dana, sve dok sunce ne zađe.

Planiram u Tunis početkom 10.mj., kada kod nas bude hladno i kišno. :mig:

luce m@ra
02.09.2010., 17:40
jel ima neka agencija koja ima aranžmane od subote do subote? ja sam našla samo one koje idu preko tjedna, npr od srijede do srijede..

papasito
02.09.2010., 17:59
Putujemo (dva bračna para) 6.listopada u El Menzah po preporuci iz Integrala. Za isti je na ovom forumu do sada bilo dosta negativnih dojmova, nadam se da ću biti bolje sreće (kao manje će biti gostiju pa se nadam boljem tretmanu). Ako ima nekog tko ide u istom terminu i želi se družiti (zajedno smo jači) nek se javi. Po povratku pišem o dojmovima.

Buda83
02.09.2010., 19:09
Sada je najbolje vrijeme za putovati u Tunis. Cijene su niže nego u ljetnoj sezoni, i stalno ima Last minute putovanja (http://www.tunis.hr/2010/08/16/tunis-last-minute-ponude-putovanja).

Listopad je vrijeme Ramazana (http://www.tunis.hr/2010/08/18/ramazan-sveti-mjesec-muslimana), kada muslimani poste tokom cijelog dana, sve dok sunce ne zađe.

Planiram u Tunis početkom 10.mj., kada kod nas bude hladno i kišno. :mig:

Ramadan je od sredine kolovoza pa do sredine rujna, vjerovatno zabuna, ali da ljudi krivno ne zapamte.

http://www.worldtravelguide.net/country/283/public_holidays/Africa/Tunisia.html

gmit
02.09.2010., 19:55
Ramadan je od sredine kolovoza pa do sredine rujna, vjerovatno zabuna, ali da ljudi krivno ne zapamte.

pomican je :rolleyes:

Nevidljiva
02.09.2010., 19:57
mi idemo 8.9. na Ali Babinu pustolovinu i danas smo dobili obavijest da imamo let u 18:00 iz Zg-a.

Buda83
03.09.2010., 06:46
pomican je :rolleyes:

Onda je Tunis jedina iznimka u Svijetu budući da je svugdje drugdje već Ramadan, pa je tako bio tj. još uvijek je dok smo mi bili ove godine u Egiptu.:ne zna:

malazaljubljena
03.09.2010., 08:12
ljudi da li je stvarno moguće da na ovom forumu nema nikoga (osim mene :) ) tko ide 22.09. u tunis?

endjelina
03.09.2010., 11:02
Onda je Tunis jedina iznimka u Svijetu budući da je svugdje drugdje već Ramadan, pa je tako bio tj. još uvijek je dok smo mi bili ove godine u Egiptu.:ne zna:

Ramazan se ove godine slavi od 11.8 do 9.9.

Buda83
03.09.2010., 11:29
Ramazan se ove godine slavi od 11.8 do 9.9.

To sam ja i napisao, samo netko tvrdi da je u Listopadu,a drugi da je pomaknut u odnosu na ostale muslimanske zemlje...:top:

gmit
03.09.2010., 11:37
To sam ja i napisao, samo netko tvrdi da je u Listopadu,a drugi da je pomaknut u odnosu na ostale muslimanske zemlje...:top:

'drugi' je rekao da je pomican, a ne da je pomaknut :rolleyes:

ocito je originalni citat o listopadu star nekoliko godina...

Buda83
03.09.2010., 11:58
'drugi' je rekao da je pomican, a ne da je pomaknut :rolleyes:

ocito je originalni citat o listopadu star nekoliko godina...

CE / AD AH First day Last day
2005 1426 4 October 2 November
2006 1427 24 September 23 October
2007 1428 13 September 12 October
2008 1429 1 September 30 September
2009 1430[1] 22 August 20 September
2010 1431[1] 11 August 9 September
2011 1432[1] 1 August 29 August
2012 1433[1] 20 July 18 August
2013 1434[1] 9 July 7 August
2014 1435[1] 28 June 27 July
2015 1436[1] 18 June 16 July
Ramadan dates between 2005 and 2015

Pomicati pomaknuti meni je to isto ukoliko je to sve što rečenica sadrži, a moglo bi stvoriti zabunu i pitanja poput "A jesu onda nabrijani, hoće li me tući, kakvi su konobari...":rolleyes:

gmit
03.09.2010., 12:08
Pomicati pomaknuti meni je to isto ukoliko je to sve što rečenica sadrži, a moglo bi stvoriti zabunu i pitanja poput "A jesu onda nabrijani, hoće li me tući, kakvi su konobari...":rolleyes:

ja se na tvom mjestu ne bi bas hvalio ovakvim nacinom shvacanja...

Buda83
03.09.2010., 12:12
ja se na tvom mjestu ne bi bas hvalio ovakvim nacinom shvacanja...

Ispričavam se Krleža, ali prijavi se na književnu sekciju pa tamo piši Haiku.

Oh,
što,
da,
ne ,
pomicati,
pomaknuti,
vrabac.

endjelina
04.09.2010., 11:31
Bok,društvo!
Da i ja podijelim svoje iskustvo iz Tunisa,bili smo od 25.8. do 1.9.Hotel Royal Jinene****,stvarno je prekrasan,nemam nijedne primjedbe,ima vlastitu plažu,bazen vanjski i unutarnji,barova na sve strane.Ima sestrinski hotel Jinene***,tamo smo išli na terasu na večernji program koji je onako više za djecu,ali je bio i neki tip sa zmijama,trbušna plesačica,fakir show itd. tak da i nije bilo tako strašno.:headbang:Imali smo all inclusive tako da smo non stop pili i jeli.:zivili:Što se tiče hrane,meni je glavno jelo bilo pomfrit i paradajz,s tim da sam uvijek uzimala malo njihovih jela za probu,izdvojila bih brik,fantastičan je.:D A vino i pivo im je stvarno prva liga,boukhu sam pila malo rijeđe,ali je isto ok.Mi nismo uzimali nikakve izlete,zato što smo baš išli na odmor,izležavanje na plaži i malo smo se smucali po Sousseu i Port El Kantaouiu,jedva smo čekali da se vozimo s ludim taksistima.:jumping:Plaćali smo im po 4,5 dinara i za Sousse i Port.Sousse mi se čak više sviđa od Porta,tamo su baš Arapi i ona gužva u medini,totalno cool,jedino što je bilo neizdrživo vruće.:mikroval:Kupovali smo u fixed price,zato što se nismo htjeli cjenkati,dovukla sam cijeli kofer nargila,bubnjeva,privjesaka,figurica,sapuna,ekstra kta parfema,maslinovog ulja itd.Jedino smo se zeznuli što si nismo kupili cigarete kod nas,pa smo pušili njihov ogavni Marlboro.:no:Zadnja dva dana je puhao neki luđački vjetar,valovi su bili poprilično veliki tako da smo se izludirali,bacali se,a za sunčanje smo se povukli u ograđeni dio plaže u kojem ni ne osjetiš taj vjetar i sunčaš se u miru.Jedino što je onda s tim valovima došlo meduza,pa su me opekle par puta,ništa strašno,prođe za par minuta.E da u našem hotelu je bio i onaj Bojan Jambrošić,ja se htjela slikati s njim,pa mi dečko nije dao.:lol::lol:
Sve u svemu bilo je odlično i svima preporučam Tunis.:cheer:
Da li netko možda zna kakvi su aranžmani za Novu godinu,da li je netko bio?

malazaljubljena
06.09.2010., 11:53
pa tu više nitko ne piše... :(

Cartman
06.09.2010., 13:43
pa tu više nitko ne piše... :(

o čemu kad je več sve napisano:D

papasito
06.09.2010., 14:51
Ako netko zna molio bih za odgovor na slijedeće: u hotelu El Mouradi El Menzah koji se nalazi u resortu Yasmine Hammamet postoji WIFI (bežični internet). Da li to znači da trebam imati svoj laptop ili se korištenje interneta ostvaruje putem njihovih kompa koji su u pravilu smješteni u blizini recepcije i da li je ta usluga besplatna u sklopu aranžmana all inclusive ili se naplaćuje (ako da koliko, da li po vremenu ili po prometu). Svaka informacija je dobrodošla, hvala.

PWA
06.09.2010., 23:37
Ako netko zna molio bih za odgovor na slijedeće: u hotelu El Mouradi El Menzah koji se nalazi u resortu Yasmine Hammamet postoji WIFI (bežični internet). Da li to znači da trebam imati svoj laptop ili se korištenje interneta ostvaruje putem njihovih kompa koji su u pravilu smješteni u blizini recepcije i da li je ta usluga besplatna u sklopu aranžmana all inclusive ili se naplaćuje (ako da koliko, da li po vremenu ili po prometu). Svaka informacija je dobrodošla, hvala.

To znači da moraš imati svoj laptop.
Ako ćeš koristiti njihov komp naplaćuju ja mislim 8 dinara po satu-s tim da je iskoristivo u više navrata dok ne potrošiš vrijeme.

papasito
07.09.2010., 09:35
To znači da moraš imati svoj laptop.
Ako ćeš koristiti njihov komp naplaćuju ja mislim 8 dinara po satu-s tim da je iskoristivo u više navrata dok ne potrošiš vrijeme.

Hvala na info., nosit ću svoj laptop, samo mi nije jasno na koji se način konektam (da li je veza slobodna ili je kao kod mene doma zaštićena pa moraš imati kod-šifru koju ukucaš u za to predviđeno polje). Ako je ovo drugo pretpostavljam da isto dobijem na recepciji. Da li se to naplaćuje?

Buda83
07.09.2010., 09:56
Hvala na info., nosit ću svoj laptop, samo mi nije jasno na koji se način konektam (da li je veza slobodna ili je kao kod mene doma zaštićena pa moraš imati kod-šifru koju ukucaš u za to predviđeno polje). Ako je ovo drugo pretpostavljam da isto dobijem na recepciji. Da li se to naplaćuje?

Pa ako ti piše free WIFI onda se ne naplačuje, a ako ti piše kako to zna pisati za recimo frižider, sef... da je uz nadoplatu onda naravno plaćaš, a log in dobiješ tamo.

To mi se čini nekako logično.

Berkut
07.09.2010., 14:44

Nama je u 6 mj vezabila zaštičena..tj uzeo si na br. sobe recepciji šifru od lika koji radi u mjenjačnici.. i ona ti je vrijedila 24 sata od aktivacije...
Nakon par dana te lik već zna i više te ni ne pita za broj sobe...
Makar su nama rekli da će to ukinuti i da će biti free bez šifri..:ne zna:

E, i signal ti je dole u holu super,dok ti u sobi zna štekat,ovisi o lokaciji sobe,jer su im ruteri smješteni po hodnicima i ak ti je ruter blizu imaš signal svugdje po sobi,al ak si malo dalje,onda ga moraš loviti...:D

malazaljubljena
08.09.2010., 10:07
Još uvijek nema nikoga tko ide 22.09.?

junikeki
08.09.2010., 11:13
idemo žena i ja 22.9. u el menzah

malazaljubljena
08.09.2010., 12:33
idemo žena i ja 22.9. u el menzah

:s:s napokon netko :s:s
Mi još ne znamo u koji hotel jer smo uzeli tunišku srećku ali mislim da je el menzah jedna od opcija. Iz zagreba idete?

junikeki
08.09.2010., 18:40
idemo iz Zagreba, samo će nam par dana prije reći kada je let...

papasito
08.09.2010., 19:15
Nama je u 6 mj vezabila zaštičena..tj uzeo si na br. sobe recepciji šifru od lika koji radi u mjenjačnici.. i ona ti je vrijedila 24 sata od aktivacije...
Nakon par dana te lik već zna i više te ni ne pita za broj sobe...
Makar su nama rekli da će to ukinuti i da će biti free bez šifri..:ne zna:

E, i signal ti je dole u holu super,dok ti u sobi zna štekat,ovisi o lokaciji sobe,jer su im ruteri smješteni po hodnicima i ak ti je ruter blizu imaš signal svugdje po sobi,al ak si malo dalje,onda ga moraš loviti...:D

Hvala, ali nisi napisao koliko si to platio. Inače su mi u agenciji rekli (prema njima provjerena informacija od strane njihovog predstavnika u Tunisu) da nije free i da je cijena 8TDN po satu. Živi bili pa vidjeli.
A Maljčeke već dugo nisam poslušao, malo me vratili u mladost.:top::top:

pamić
08.09.2010., 21:02
Bok svima!!! Ja i suprug idemo iz Zagreba 22.09. Još neznamo kada je let, ali su nam rekli popodne!! Tko ide taj isti dan????

foxcro
08.09.2010., 23:02
Jel ide tko 30.9. s Collegiumom???

Yep .. iz Rijeke :)

junikeki
09.09.2010., 07:09
Bok svima!!! Ja i suprug idemo iz Zagreba 22.09. Još neznamo kada je let, ali su nam rekli popodne!! Tko ide taj isti dan????

jel idete možda preko sunčanog?

malazaljubljena
09.09.2010., 07:57

Idemo moj dragi i ja. Zadnja dva tjedna (uključujući i jučer) let je bio u 18:00 h, pa je vjerojatno za očekivati da će tako biti kada i mi idemo. Ne želim se nadat da će biti nešto ranije :(

Berkut
09.09.2010., 09:06
Hvala, ali nisi napisao koliko si to platio. Inače su mi u agenciji rekli (prema njima provjerena informacija od strane njihovog predstavnika u Tunisu) da nije free i da je cijena 8TDN po satu. Živi bili pa vidjeli.
A Maljčeke već dugo nisam poslušao, malo me vratili u mladost.:top::top:

Kakvo plačanje....???:confused:
Pa to ti je free internet,tak da ja u El Menzahu nisam niti kune platio za net...a vjerovatno nećeš ni ti...
Mislim da će ti netko od vodića to reć u busu prilikom vožnje od aerodroma do hotela(voziš se ccca 1,5h i meni je bilo prilično zanimljivo)
Ova cijena koju ti navodiš se vjerojatno odnosi na korištenje njihovih računala prilikom surfanja...

junikeki
09.09.2010., 09:43
pozz!!! zanima me koliko traje let do Tunisa? da si popijem nešto kratko za mirniji let

malazaljubljena
09.09.2010., 10:26
mislim da oko 2 sata ( i ja ću si trebat popit :)

junikeki
09.09.2010., 10:35
definitivno, iako mene nije takva frka kao ženu(buduću) :p

malazaljubljena
09.09.2010., 10:40
i mene je više frka nego mog muža(budućeg), njemu je sve ravno

papasito
09.09.2010., 14:44
Kakvo plačanje....???:confused:
Pa to ti je free internet,tak da ja u El Menzahu nisam niti kune platio za net...a vjerovatno nećeš ni ti...
Mislim da će ti netko od vodića to reć u busu prilikom vožnje od aerodroma do hotela(voziš se ccca 1,5h i meni je bilo prilično zanimljivo)
Ova cijena koju ti navodiš se vjerojatno odnosi na korištenje njihovih računala prilikom surfanja...

Još jednom hvala, nisam te odmah skužil.:s

Berkut
09.09.2010., 19:19
pozz!!! zanima me koliko traje let do Tunisa? da si popijem nešto kratko za mirniji let

Sam let ti traje cca 2 h h i jako je mirno protekao u oba smijera,čak ni moja draga kojaima jako osijetljiv želuček nije ni trepnula..

Berkut
09.09.2010., 19:22
Još jednom hvala, nisam te odmah skužil.:s

Nemaš beda..sve 5 sam uživaj u odmoru...

Sam još jedna sitnica...skype mi je jaako štekao(al to pripisujem udaljenosti:confused:)
Ja sam svoje čuo jasno i glasno al oni mene ne( i na lapu i na Ajfonu),dok je chat išao glatko...
A i brzine surfanja su bile čist OK ...

junikeki
10.09.2010., 07:34
Sam let ti traje cca 2 h h i jako je mirno protekao u oba smijera,čak ni moja draga kojaima jako osijetljiv želuček nije ni trepnula..

hvala na informaciji...znači ne moram si puno popiti :cerek:

Anita2507
10.09.2010., 22:33
U kojoj se knjižari može kupit dobar vodiš za Tunis??

Buda83
10.09.2010., 22:40
U kojoj se knjižari može kupit dobar vodiš za Tunis??

Profil megastore

123pik
11.09.2010., 08:13
Pozzz svima,

gledam da su cijene u odnosu na proslu godinu prilicno vise. Npr. prosle smo godine platili za 2 odrasli i dijete 5800 kn, a sada isti hotel i sve isto 7 700 kn.

Nema vise letova iz Ljubljane???

Moze mi netko preporuciti sto odabrati ovaj put izmedu Port el Kantuia i Mahdie ???

prosle smo godine bili u Yasmin H. pa bi ova put neko drugo mjesto.

Anita2507
11.09.2010., 08:31
Profil megastore

Gledala sam sad na njihovoj int.stranici, izgleda da nema ništa za Tunis.

Buda83
11.09.2010., 11:53
Gledala sam sad na njihovoj int.stranici, izgleda da nema ništa za Tunis.

Provjereno imaju jer sam ja tamo kupio, vjerovatno nemaju svu ponudu na internetu jer je izbor jakooooo veliki..

http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod&kat=130&id=139640

Anita2507
11.09.2010., 12:27
Aha, hvala, jel ima na hrvatskom ili samo na engleskom. Ovaj u algoritmu sam vidjela.

Buda83
11.09.2010., 13:05
Aha, hvala, jel ima na hrvatskom ili samo na engleskom. Ovaj u algoritmu sam vidjela.

Moja je na engleskom, mislim da ni nema na hrvatskom...

Anita2507
11.09.2010., 13:07
Hvala.

HappyTraveller
11.09.2010., 13:46
Ide se 23. 9. :)

Kiborgz
11.09.2010., 15:27
Pozzz svima,

gledam da su cijene u odnosu na proslu godinu prilicno vise. Npr. prosle smo godine platili za 2 odrasli i dijete 5800 kn, a sada isti hotel i sve isto 7 700 kn.

Nema vise letova iz Ljubljane???

Moze mi netko preporuciti sto odabrati ovaj put izmedu Port el Kantuia i Mahdie ???

prosle smo godine bili u Yasmin H. pa bi ova put neko drugo mjesto.

Ne vjerujem da je tako skupo. Pa vidio sam na web stranici od turističke agencije za Tunis (http://www.suncaniodmor.com) da je cijena po osobi oko 1.800 kn + takse. Koliko znam cijena jako varira ovisno o trenutnim last minute ponudama (http://www.tunis.hr/2010/08/16/tunis-last-minute-ponude-putovanja) i mjesecu u kojem se putuje. Ako se malo raspitaš i pričekaš sigurno ćeš puno uštedjeti. :mig:

Anita2507
11.09.2010., 20:51
Jel imaju u njihovim gradovima tur.agencije kao kod nas?

malazaljubljena
12.09.2010., 18:37
Za one koji su imali tunišku srećku...koliko otprilike prije puta se dobije njihovo završno pismo (mail)?

pamić
12.09.2010., 18:39
jel idete možda preko sunčanog?

Da! da!!! I vi??

malazaljubljena
12.09.2010., 19:03
pamić: idete na tunišku srećku ili određeni hotel?

-Domagoj-
12.09.2010., 21:12
Može li mi netko od vas koji su već bili u Tunisu preporučiti koju turu da odaberem: Tunišku avanturu, Ali babinu pustolovinu ili pustinjsku ružu:
http://www.kompas.hr/hr/Putovanja/Pustinjska-ruza-Tura.aspx?tabId=info
http://www.suncaniodmor.com/index.php?lang=hr&id=69&pid=0&cid=42&&section=spezial2
http://www.suncaniodmor.com/index.php?lang=hr&id=67&pid=0&cid=35&&section=spezial

dsztrrezt
12.09.2010., 21:37
Tunis Tunis nabijem Tunis na ...

Sta reci, nikad vise me ti prljavci nece vidjeti(s ovime mislim da 70% stanovnista)... Jedino mozda odem oko sahare u neki hotel sa 5* i nigdje ne mrdao iz njega.

Tunis siguran, mozda al opet kad te u sred bijela dana napadnu te izvade noz ne lici mi na pretjerano sigurnu zemlju. Pored toga sto smo se nalazili u glavnom gradu, 100 metara od autobusnog kolodvora te isto toliko od manje policijske stanice i pored toga sto je bilo 20 ljudi u blizini, to se desilo.

No haj dobro napad se zaboravi, ali kad sam se posao navecer u 19h okupati do mora, nisam mogao jer su kraljevi sva vrata do mora zakljucali te na vrhu neka bodljikava zica. Umalo nisam se upucao, no haj ja sam i smiren nekako bio i nisam toliku vaznost dao.

Hotel 4* no ustvari ne znam vise sta zvijezde znace. Jer u kupatilu 8 dana nije bilo svjetla. U hotelu miris mrtve deve ili pustinjske lisice, koji udje u kozi i vise ga i ne osjetis.
Animatori onako, samo imaju cudan smisao za humor. Naime bila je jednom jedna predstava naziva fontana. I kraljevi se napiju vode, koju ne progutaju i onda moraju imitirati fontanu tako sto ce ovoga kraj sebe gadjati u lice.

Hrana, ja sam svejed, ali se tesko nadje dobra. Tako da sam vise jeo i ne mislio na ostalo.

Tecaj, koja ... je spomenula da se ne mjenja na aerodromu. Naime na aerodromu je 100 Eura 185.5 TND bilo, dok sam u hotelu dobio 186 TND, mislim tolika usteda, ne znam samo sto se to ovdje spominjalo kao bitno.

Tour de sahara, ok. Hrana puno bolja, i ljepota se navecer kupati okruzen palmama i svime vec.

Suveniri su vecinom kao sto ste i rekli.

junikeki
13.09.2010., 07:38
Da! da!!! I vi??

I mi isto, onda se vidimo na avionu:mig:
u koji hotel idete?

neno1966
13.09.2010., 10:11

Sta reci, nikad vise me ti prljavci nece vidjeti(s ovime mislim da 70% stanovnista)... Jedino mozda odem oko sahare u neki hotel sa 5* i nigdje ne mrdao iz njega.

Tunis siguran, mozda al opet kad te u sred bijela dana napadnu te izvade noz ne lici mi na pretjerano sigurnu zemlju. Pored toga sto smo se nalazili u glavnom gradu, 100 metara od autobusnog kolodvora te isto toliko od manje policijske stanice i pored toga sto je bilo 20 ljudi u blizini, to se desilo.

No haj dobro napad se zaboravi, ali kad sam se posao navecer u 19h okupati do mora, nisam mogao jer su kraljevi sva vrata do mora zakljucali te na vrhu neka bodljikava zica. Umalo nisam se upucao, no haj ja sam i smiren nekako bio i nisam toliku vaznost dao.

Hotel 4* no ustvari ne znam vise sta zvijezde znace. Jer u kupatilu 8 dana nije bilo svjetla. U hotelu miris mrtve deve ili pustinjske lisice, koji udje u kozi i vise ga i ne osjetis.
Animatori onako, samo imaju cudan smisao za humor. Naime bila je jednom jedna predstava naziva fontana. I kraljevi se napiju vode, koju ne progutaju i onda moraju imitirati fontanu tako sto ce ovoga kraj sebe gadjati u lice.

Hrana, ja sam svejed, ali se tesko nadje dobra. Tako da sam vise jeo i ne mislio na ostalo.

Tecaj, koja ... je spomenula da se ne mjenja na aerodromu. Naime na aerodromu je 100 Eura 185.5 TND bilo, dok sam u hotelu dobio 186 TND, mislim tolika usteda, ne znam samo sto se to ovdje spominjalo kao bitno.

Tour de sahara, ok. Hrana puno bolja, i ljepota se navecer kupati okruzen palmama i svime vec.

Pa kome nije do deva i pustinja stvarno ne vidim ni jedan dobar razlog za ići tamo kada Turska (pa i Grčka) za istu ili tek neznatno višu cijenu nudi puno više. Ja nisam svejed štoviše jako sam delikatan što se tiče hrane i puno toga ne jedem ali opet nisam ostao gladan u Turskoj :)

gmit
13.09.2010., 10:25
Pa kome nije do deva i pustinja stvarno ne vidim ni jedan dobar razlog za ići tamo kada Turska (pa i Grčka) za istu ili tek neznatno višu cijenu nudi puno više. Ja nisam svejed štoviše jako sam delikatan što se tiče hrane i puno toga ne jedem ali opet nisam ostao gladan u Turskoj :)

turska je minimum dvostruko skuplja od tunisa. grcka takodjer ako gledas hotele vise od 2*.

neno1966
13.09.2010., 10:55
turska je minimum dvostruko skuplja od tunisa. grcka takodjer ako gledas hotele vise od 2*.
Ne bih se složio da je dvostruko skuplje, evo recimo sa odklopa sve 4 zvjezdice, AI iz LJU, sve cca. isti termin, takse uključene:

Tunis, Hotel Nesrine, Hammamet 392 eura

Turska Alanya, Hotel Antique Roman Palace 426 eura.

Grčka, Kreta, Hotel Gouves Park 467 eura

426-392= 34 eura ili Turska je skuplja za nekih 9% a Grčka za 20%.

Za bolju uslugu i hranu valjda se isplati izdvojiti 5 eura dnevno više u Turskoj :)

dehage
13.09.2010., 11:00

Ti mora da si ispao iz pic.. neke parizanke s vilom u Monacu.
Ja idem vec 12 godina na godisnji odmor u Tunis, da mi je lose sigurno ne bih, nikada mi se nije desilo da me neko napadne, a kamoli da noz izvadi (nije ono balkan), idem u hotele s 3 zvijezdice i sasvim sam zadovoljan. Mora se uvijek gledati sta se dobi za koju sumo novaca, ne moze se ici na godisnji odmor da platis € 300,00 ili manje, a da ocekujes uslugu s 5 zvijezdica. Tebi konkretno preporucam da ostajes kuci, jer s obzirom na napisano mislim da dodjes u Dubai u hotel sa 7 zvijezdica ne bi ti bilo ok. Usput da kazem da je najobicnija LAZ da su plaze ogradjene bodljikavom zicom jer u tunisu su SVE plaze otvorene i nema nikakvih ograda, naravno da se ne mozes leci na lezaljke hotela koji nije tvoj, ali plaze su svugdje FREE!

gmit
13.09.2010., 11:15
Ne bih se složio da je dvostruko skuplje, evo recimo sa odklopa sve 4 zvjezdice, AI iz LJU, sve cca. isti termin, takse uključene:

Tunis, Hotel Nesrine, Hammamet 392 eura

Turska Alanya, Hotel Antique Roman Palace 426 eura.

Grčka, Kreta, Hotel Gouves Park 467 eura

426-392= 34 eura ili Turska je skuplja za nekih 9% a Grčka za 20%.

Za bolju uslugu i hranu valjda se isplati izdvojiti 5 eura dnevno više u Turskoj :)

pusti ljubljanu. daj mi aranzmane iz zg, sedmi ili osmi mjesec

gnovak
13.09.2010., 12:52
Može li mi netko od vas koji su već bili u Tunisu preporučiti koju turu da odaberem: Tunišku avanturu, Ali babinu pustolovinu ili pustinjsku ružu:
http://www.suncaniodmor.com/index.php?lang=hr&id=69&pid=0&cid=42&&section=spezial2
http://www.suncaniodmor.com/index.php?lang=hr&id=67&pid=0&cid=35&&section=spezial

Bio na pustinjskoj ruži i definitivno za preporučit:top:

Lovorka111
13.09.2010., 14:22
Pozz svima...

Samo da napišem dvije stvarčice; za one (vrijedi ugl za cure) koje će ići u grad Kairouan, ne kupujte tamo na štandovima parfemčiće(po 5 kom su zapakirani) jer nisu pravi, lik ti da da pomirišiš tester i super sve pet miriši bajno a ono kad je frendica otvorila u hotelu, ni p od parfema, obična obojana voda. I ako ćete kupovati začine na aerodromu su vam po 2-3 dinara, tek tolko info.
Inače išle preko Sunčanog odmora i sve bilo za 5, nikakvih problema.

pozz

dsztrrezt
13.09.2010., 15:36
Ti mora da si ispao iz pic.. neke parizanke s vilom u Monacu.
Ja idem vec 12 godina na godisnji odmor u Tunis, da mi je lose sigurno ne bih, nikada mi se nije desilo da me neko napadne, a kamoli da noz izvadi (nije ono balkan), idem u hotele s 3 zvijezdice i sasvim sam zadovoljan. Mora se uvijek gledati sta se dobi za koju sumo novaca, ne moze se ici na godisnji odmor da platis € 300,00 ili manje, a da ocekujes uslugu s 5 zvijezdica. Tebi konkretno preporucam da ostajes kuci, jer s obzirom na napisano mislim da dodjes u Dubai u hotel sa 7 zvijezdica ne bi ti bilo ok. Usput da kazem da je najobicnija LAZ da su plaze ogradjene bodljikavom zicom jer u tunisu su SVE plaze otvorene i nema nikakvih ograda, naravno da se ne mozes leci na lezaljke hotela koji nije tvoj, ali plaze su svugdje FREE!

Ovako sta mislis o okladi za plaze, da se u hotelu kojem sam bio zakljucavaju? Evo da budem fer na tvoju kunu nudim svojih 100.
Tako da budes i 50 godina, ne mozes poznavati citav Tunis kao sto mislis.
I da, napisao sam da se zakljucavalo u 19:00 tj tad je bilo svaki dan zakljucano i nije se moglo direktno uci. Po danu je citav dan sve ok radilo.

Sto se tice napada, ponovno glumis facu. Jer sam bio u policijskoj stanici i pisao izvjesce punih 2 sata, jer lik nije znao ni njemacki ni engleski. I da nije bio direktni napad sa nozem, nego zalet, skinuo je lancic i poceo bjezati. Kad sam ga skinuo izvadio je noz.

Pod broj 3. Platio nisam 300 € nego 500 € po osobi i to za dvije osobe. Tako da me neces uciti sta za svoje pare zelim dobiti, ali sigurno ne zelim mnoge stvari dobiti koje sam dobio.

Tebi preporucam da se ne pravis pametniji nego sto jesi. :top:

noa22
13.09.2010., 22:12

u svakom slučaju ti preporučujem jednu od ovih tura,i svima koji idu prvi put u Tunis a žele što više vidjeti (nije baš za malu djecu jer ima dosta vožnje,ali je stvarno super.mi smo bili na pustinjskoj ruži preko Kompasa i bilo nam je odlično,ali vidim da je i Alibabina pustolovina vrlo slična i čak imaju u cijeni tu folklornu večeru koju smo mi još dodatno plačali 20 eura,naravno tko je htio.

HappyTraveller
13.09.2010., 23:30
u svakom slučaju ti preporučujem jednu od ovih tura,i svima koji idu prvi put u Tunis a žele što više vidjeti (nije baš za malu djecu jer ima dosta vožnje,ali je stvarno super.mi smo bili na pustinjskoj ruži preko Kompasa i bilo nam je odlično,ali vidim da je i Alibabina pustolovina vrlo slična i čak imaju u cijeni tu folklornu večeru koju smo mi još dodatno plačali 20 eura,naravno tko je htio.

kak ste bili zadovoljni s hotelima na pustinjskoj ruži? nadam se da se neću razočarat

bayern781
14.09.2010., 06:16
Hoteli na pustinjskoj ruži - ako ovo nisam napisao bar 5 puta dosad! U pustinji (2 dana) blaga katastorfa, na obali (5 dana) super!

bayern781
14.09.2010., 06:17
Inace ne znam koju turu da preporucim. Ja sam bio na Pustinjskoj ruži i bilo je lijepo. Suncani odmor je malo drugaciji, ali i jedan i drugi imaju svojih prednosti i mana. Pogledaj 10ak stranica unazad, ima dosta komentara. Ali svakako nemoj uzimat onu 2 dnevnu (jedan od ovih iz SO) jer i na trodnevnoj je sve naknap, a mozes mislit kako je onda na dvodnevnoj turi!

orchid8
14.09.2010., 10:19
Mi idemo(dragi i ja) 22.09. u el mouradi hammamet, iz zagreba :)
ima još nekoga tko ide u isti hotel??

malazaljubljena
14.09.2010., 10:24
Mi idemo taj dan ali još ne znamo u koji hotel...

Anita2507
14.09.2010., 13:00
Jel ima tko da posudi vodič?

nowomannocry10
14.09.2010., 13:06
Mi idemo(dragi i ja) 22.09. u el mouradi hammamet, iz zagreba :)
ima još nekoga tko ide u isti hotel??

idemo nas tri cure u el mouradi beach 22.9. iz zagreba

=cro= cop
14.09.2010., 15:24
ima netko da ide na Ali babinu pustolovinu 22.09. ???

noa22
14.09.2010., 19:06
kak ste bili zadovoljni s hotelima na pustinjskoj ruži? nadam se da se neću razočarat

meni su hoteli bili ok.na obali bolji a u pustinji malo skromniji ali ok,ionak
prespavaš po jednu noć u svakom u pustinji.po meni oni imaju neku svoju draž,naročito onaj u Douzu,skroz mi je bio simpatičan.

bayern781
15.09.2010., 06:44
Kad smo zamjenili sobu onda je bio ok. No dok su na jastuku bile dlake, a ispod kreveta iskorištene papirnate maramice, dotle svakako nije bio dobar!

junikeki
15.09.2010., 08:47
Kad smo zamjenili sobu onda je bio ok. No dok su na jastuku bile dlake, a ispod kreveta iskorištene papirnate maramice, dotle svakako nije bio dobar!

pa ti po svojim negativnim iskustvima kao da si bio u Eritreji ili negdje sl.
stvarno si ili baksuz ili je već nešto drugo u pitanju :confused:

dehage
15.09.2010., 16:56
Ovako sta mislis o okladi za plaze, da se u hotelu kojem sam bio zakljucavaju? Evo da budem fer na tvoju kunu nudim svojih 100.
Tako da budes i 50 godina, ne mozes poznavati citav Tunis kao sto mislis.
I da, napisao sam da se zakljucavalo u 19:00 tj tad je bilo svaki dan zakljucano i nije se moglo direktno uci. Po danu je citav dan sve ok radilo.

Sto se tice napada, ponovno glumis facu. Jer sam bio u policijskoj stanici i pisao izvjesce punih 2 sata, jer lik nije znao ni njemacki ni engleski. I da nije bio direktni napad sa nozem, nego zalet, skinuo je lancic i poceo bjezati. Kad sam ga skinuo izvadio je noz.

Pod broj 3. Platio nisam 300 € nego 500 € po osobi i to za dvije osobe. Tako da me neces uciti sta za svoje pare zelim dobiti, ali sigurno ne zelim mnoge stvari dobiti koje sam dobio.

Tebi preporucam da se ne pravis pametniji nego sto jesi. :top:

Ma ja vidim da si ti neka fina faca, pa ti zato preporucujem da ides ljetovati u Monaco.
P.S. Sto se tice zakljucavanja, to ti nije bila zakljucana plaza jer se plaze nas NIGDJE u tunisu ne mogu zatvoriti, vec su mozda bila zakljucana vrata koja iz hotela vode prema plazi, a to je sasvim druga stvar. Plaza je otvorena i mogao si izaci kroz glavni ulaz u hotel i otici slobodno na plazu.

bayern781
16.09.2010., 06:02
pa ti po svojim negativnim iskustvima kao da si bio u Eritreji ili negdje sl.
stvarno si ili baksuz ili je već nešto drugo u pitanju :confused:

A ti si kao bio u Le Saharien paradisu pa znaš kako je?!

junikeki
16.09.2010., 08:32
A ti si kao bio u Le Saharien paradisu pa znaš kako je?!

nisam, ali ti gdje god si bio u Tunisu, popljuvao si...

Buda83
16.09.2010., 10:38

:top:

Bio sam prošle godine na safariju i onda još dodatnih 7 dana u hotelu, nemam pojma kako su se svi zvali i koliko je koji imao zvjezdica, kakva je bila hrana tj. u kojem je bolja u odnosu na ovaj drugi, nivo čistoće, stav konobara/sobarica....no mogu ti reći da je mojoj curi i meni bilo SUPER sve od A do Ž!

Ne pamtimo glupe stvari jer se njima ne zamaramo, a sad ako tražiš svugdje ćeš naći neku zamjerku, žalosno je samo ako je to sve što nosiš sa sobom nazad...

bayern781
16.09.2010., 10:44

Ja ti mogu potvrditi, a i svako tko je bio 2.1. na pustinjskoj ruži da se dosta ljudi zalilo da nam sobe u Douzu nisu bile pospremljene te smo trazili promjenu sobe. Naravno da je druga soba bila cista:).

Inace na obali su bili super hoteli i to uvijek govorim, pa ti konstatacija bas ne stoji!

Cartman
16.09.2010., 11:00
Inace na obali su bili super hoteli i to uvijek govorim, pa ti konstatacija bas ne stoji!

a moglo je biti i suprotno

la luna llena
16.09.2010., 20:28
Bok svima!
Putujemo u Tunis 22.09. (Yasmine Hammamet, Hotel El Menzah) s bebom od 11 mjeseci. Molim iskusne za savjet oko mogućnosti nabavke hrane za bebe (gotove kašice HIP ili slično). Da li se oslanjati na tuniške trgovine/drogerije ili nositi sve potrebno sa sobom iz Zagreba? Da li su deklaracije na proizvodima pisane na nekom od nama razumljivih jezika?

lisa30
16.09.2010., 21:42
Imam par pitanja vezano za putovanje u Tunis! Naime,decko i ja putujemo 23.09 preko Kompasa. Posto se jos nismo odlucili tocno gdje bi isli a sutra moramo uplatiti moze li nam netko dati kakve informacije za sljedeca mjesta i hotele:hotel Miramar Hammamet u Hammametu,hotel Nahrawes 4*u Hammametu,Yasmine beach 4*,Sousse:hotel Riadh palms 4* i hotel Orient palace 5*. Uz Sousse mi pise i Port el kantaoui pa se ne mogu odluciti...takodjer me i zanima koje je mjesto aktivnije,zabavnije a koje je vise za odmor.
Znam da se puno vas raspisalo ali nisam imala vremena sve citati pa mi sad treba nabrzinu informacija iz prve ruke:)

bayern781
17.09.2010., 06:26
Nahrawes je dosta nahvaljen ovdje na forum, ja sam bio u Riadh palmsu i meni je bilo lijepo (imas diskoteku i odlicne koktelice i mozda najljepše prevdorje). Ostale ne znam kakvi su. Mislim da je za Orijent bilo oprečnih mišljenja.

Cartman
17.09.2010., 08:23
Nahrawes je dosta nahvaljen ovdje na forum, ja sam bio u Riadh palmsu i meni je bilo lijepo (imas diskoteku i odlicne koktelice i mozda najljepše prevdorje). Ostale ne znam kakvi su. Mislim da je za Orijent bilo oprečnih mišljenja.

čekaj malo tebi je važno kakvo predvorje ima hotel?

Nevidljiva
17.09.2010., 08:51
mi smo se 15.9. vratili iz tunisa. Svakako trebate dozivit, osjetit na vlastitoj kozi ;)
Uplatili smo aranzman ali babina pustolovina preko suncanog odmora koji ukljucuje 3 dana Sahare. Vodic nam je rekao da je taj aranzamn bolji od onoga koji ukljucuje 2 dana jer je njima sve natrpano i ne vide sve stvaro koje smo vidjeli mi. Nama je polazak bio u 7, a njima u 4 ujutro i tako dalje.
Neki nisu bili zadovoljni vodicem, ali morate znati da su oni turisticki pratitelji, a ne vodici, tako da na javnim mjestima ne smiju pricati grupi. Nama je to bilo rijeseno tako da nam je na putu do nekog odredista pricao o tome kako je nastao, neku legendu, sto cemo tamo vidjeti i meni je to bilo dobro, nekima nije. Kad smo dosli na odrediste, pustio bi nas da sami razgledamo, slikamo se i ostalo. Hoteli su ok, ali nemojte ocekivati da se sjaje. Izvana su oni toliko izlickani, ali u sobama se zna naci koja dlaka od gosta prije i takve stvari. Nisam gadljiva, a i smjestaj mi je na zadnjem mjestu tijekom putovanja, tako da mi to nije smetalo. Jedino je zadnji hotel bio bas ocajan. Bili smo u el port kantaoui i dobili neku sobu sa skroz straznje strane hotela i tamo je kupaonica doslovno bila u rasulu. Pljesnivo mokro drvo u kupaonici koje je zaudaralo, ali eto i to smo prezivjeli i nije mi pokvarilo cijelokupni dojam ni malo ;)
E da..sto se tice lijekova. Preporucam imodium!! To je njihov (francuski) lijek protiv dijareje. Dobri su i linex, i aktivni ugljen, ali to su europski lijekovi namjenjeni europskim bakterijama, tako da malo sporije djeluju od imodiuma. Moze se kupiti kod njih u ljekarni i kosta 5 dinara i zatvara nekon 2 tablete.
Sto se tice suvenira, meni je zao sto vise toga nisam kupila u Hammametu na sjeveru. Svi na forumu pisu kako je jug jeftiniji, sto je tocno, ali vidjet cete da je jug i puno siromasniji od sjevera, puno neuredniji pa su im takvi i suveniri. Mozda ja nisam naisla na one prave, ali to je moje iskustvo.
E da..prtljaga je 20kg/osoba i nas je bilo troje pa smo se svi troje cekirali. Jedna cura je imala 23kg kad smo isli doma, pa je 3kg morala izvaditi iz torbe i staviti u rucnu prtljagu.
Ako netko ima jos nekih pitanja oko ovog aranzmana, neka slobodno pita sad dok su mi dojmovi jos uvijek svjezi ;)
Sretno svima koji uskoro putuju, malo vam zavidim :D

Nevidljiva
17.09.2010., 08:54
Bok svima!
Putujemo u Tunis 22.09. (Yasmine Hammamet, Hotel El Menzah) s bebom od 11 mjeseci. Molim iskusne za savjet oko mogućnosti nabavke hrane za bebe (gotove kašice HIP ili slično). Da li se oslanjati na tuniške trgovine/drogerije ili nositi sve potrebno sa sobom iz Zagreba? Da li su deklaracije na proizvodima pisane na nekom od nama razumljivih jezika?
Ne znam bas za djecje proizvode, ali uputstva u ljekovima su na arapskom i francuskom, nema engleskog. Postoje marketi, gdje smo mi kupovali vodu, ali ne znam da li imaju hranu za bebe.

gmit
17.09.2010., 09:16
čekaj malo tebi je važno kakvo predvorje ima hotel?

evo, meni je vazno jer je i kicasto, ali raskosno predvorje dio cjelokupnog ugodjaja

Buda83
17.09.2010., 09:46
evo, meni je vazno jer je i kicasto, ali raskosno predvorje dio cjelokupnog ugodjaja

:facepalm:
Kaj je svadba tamo?

Anita2507
17.09.2010., 11:27
Evo jedno blesavo pitanje. Pročitala sam tu na forumu sve i svašta o samostalnim izletima sa taxi-jem i sad me zanima ako npr. idemo samo u Port, kužim doći do tamo, kažemo taksisti da nas ostavi tamo npr. u centri, al što mu reći kad se vraćamo nazad ako smo npr. u sousse-u, kažemo mu hotel ili neko poznato mjesto blizu kojeg smo smješteni???

lisa30
17.09.2010., 11:39
Puno hvala:)
A da li Hammamed ili Sousse,Port el kantaoui?

Anita2507
17.09.2010., 12:01
Sousse je iz mog čitanja ove teme kao i Port više za zabavu, izlaske itd, a Hammamet je više onako turistički za odmor.

junikeki
17.09.2010., 13:39
evo dobio mail za putovanje 22.9. preko sunčanog odmora...piše let ZAG-MIR 16:05 - 17:10
to mi nekako kratko izgleda, a natrag 12:05 - 15:05 što je predugo!
U čemu je fora???

Buda83
17.09.2010., 13:44
evo dobio mail za putovanje 22.9. preko sunčanog odmora...piše let ZAG-MIR 16:05 - 17:10
to mi nekako kratko izgleda, a natrag 12:05 - 15:05 što je predugo!
U čemu je fora???

U vremenskoj razlici tj. kada ti ideš tamo kod njih je 1 sat manje, a kada se vračaš kod nas je sat više, dakle kada ti letiš i ZG-a tu je 16.05, a po sljetanju u Monastir tamo će biti 17.10, a kada se vraćaš u Monastiru će biti 12.05, kada sletiš u Zagreb biti će 15.05. po našem vremenu, dakle let će trajati 2 sata u oba smjera samo što je drukčija vremenska zona.

Buda83
17.09.2010., 13:48
Evo jedno blesavo pitanje. Pročitala sam tu na forumu sve i svašta o samostalnim izletima sa taxi-jem i sad me zanima ako npr. idemo samo u Port, kužim doći do tamo, kažemo taksisti da nas ostavi tamo npr. u centri, al što mu reći kad se vraćamo nazad ako smo npr. u sousse-u, kažemo mu hotel ili neko poznato mjesto blizu kojeg smo smješteni???

Osobno bi ti savjetovao da putovanje od grada do grada koristiš lokalne buseve, jeftinije je a i veći je gušt, npr. mi smo platili kartu od Hammmeta do Tunisa 4 dinara u jednom smjeru, više se ne sjećam koliko je bio izlet sa agencijom u Tunis, Sidi i Kartagu, ali znam da je nas došlo punoooooo jeftinije i nismo imali nikakav pritisak sa vremenom povratka.

Dakle karata Hammamet - Tunis - Hammamet povratna nas je došla 32 kn.

bayern781
17.09.2010., 13:53
:facepalm:
Kaj je svadba tamo?

Blago tebi na tvom sarkazmu!

S obzirom da je cijeli bus visio u loby baru s koktelićima u rukama zavaljen u fotelje, onda nam je bilo bitno kako predvorje (koje je povezano s loby barom) izgleda, a izgledalo je super! Fontanica, sve u mramoru, ono, odaje dojam luksuza. Imas osjecaj da si u hotelu koji je bar 2-3 puta skuplji.

junikeki
17.09.2010., 14:04
U vremenskoj razlici tj. kada ti ideš tamo kod njih je 1 sat manje, a kada se vračaš kod nas je sat više, dakle kada ti letiš i ZG-a tu je 16.05, a po sljetanju u Monastir tamo će biti 17.10, a kada se vraćaš u Monastiru će biti 12.05, kada sletiš u Zagreb biti će 15.05. po našem vremenu, dakle let će trajati 2 sata u oba smjera samo što je drukčija vremenska zona.

e bravo, hvala ti...ma znao sam da je nešto, al sam mislio da smo u istom vremenu, al sad vidim da oni nemaju ljetno računanje...

o pa onda ima još vremena za dobru zaj...kad dođemo tamo :)

Buda83
17.09.2010., 14:10
Blago tebi na tvom sarkazmu!

S obzirom da je cijeli bus visio u loby baru s koktelićima u rukama zavaljen u fotelje, onda nam je bilo bitno kako predvorje (koje je povezano s loby barom) izgleda, a izgledalo je super! Fontanica, sve u mramoru, ono, odaje dojam luksuza. Imas osjecaj da si u hotelu koji je bar 2-3 puta skuplji.

:facepalm: ne čekaj :facepalm: sorry moram još jednom :facepalm:

Pijemo koktelčić u loby baru koji je povezan sa predvorjem, fontanica i fini mramor, odaje dojam luksuza kao da smo u 2-3 puta skupljem hotelu, pa nam je bitno :facepalm:

I još jednom :facepalm:

Buda83
17.09.2010., 14:13
e bravo, hvala ti...ma znao sam da je nešto, al sam mislio da smo u istom vremenu, al sad vidim da oni nemaju ljetno računanje...

o pa onda ima još vremena za dobru zaj...kad dođemo tamo :)

Ma nećeš baš imati sigurno će ti do hotela i smještaja u sobu trebati kojih 2-3 sata, kasna večera ovo ono, taman da se aklimatiziraš za sljedeći dan, ali koja pivica bi mogla uletit.

Anita2507
17.09.2010., 14:32
Osobno bi ti savjetovao da putovanje od grada do grada koristiš lokalne buseve, jeftinije je a i veći je gušt, npr. mi smo platili kartu od Hammmeta do Tunisa 4 dinara u jednom smjeru, više se ne sjećam koliko je bio izlet sa agencijom u Tunis, Sidi i Kartagu, ali znam da je nas došlo punoooooo jeftinije i nismo imali nikakav pritisak sa vremenom povratka.

Dakle karata Hammamet - Tunis - Hammamet povratna nas je došla 32 kn.

Aha, znači s busom. Čitala sam da je puno ljudi išlo taxi-jem ili louageo-om. S busom idem s neke stanice ili s kolodvora???

Baš bi zato što je puno jeftinije htjeli ići samostalno, al me nekakav strah da ćemo se izgubit ili kako ćemo se vratit nazad i sl.

Buda83
17.09.2010., 14:47
Aha, znači s busom. Čitala sam da je puno ljudi išlo taxi-jem ili louageo-om. S busom idem s neke stanice ili s kolodvora???

Baš bi zato što je puno jeftinije htjeli ići samostalno, al me nekakav strah da ćemo se izgubit ili kako ćemo se vratit nazad i sl.

Nema straha, mi smo bili smješteni u starom Hammametu (isto vrijedi za Yasmin, vjerovatno i za Port..) nađeš gdje je autobusna stanici i tamo imaš raspored, kartu kupiš po ulasku u autobus i to ti je to, gdje god da dođeš nekog zaustaviš i kažeš npr Medina, Sidi, Kartaga, čovjek da govori neznam kojim jezikom prstom će ti pokazati u kojem smjeru tak da nije bed, isto vrijedi za nazad, nije to drugi planet, samo drugi grad, vrijede ista pravila kao u bilo koje gradu...a ako vam se baš nigdje ne žuri idite vlakom, stanica je malo van Hammameta, ali u Tunisu stane maltene u centru grada...

Do Sidia ti vozi mali vlakić do kojeg dođeš cca 15-20 min od Medine, karta nije ni 1 dinar, ima nekoliko stanica, za Kartagu siđeš na Hanbal Chartaga, a za Sidi na Sidi Bou Said, ide samo ravno i na svakoj stanici ti je ploča kako se stanica zove...

Hop on hop of shema, moj savijet je vidjeti Tunis, zatim na vlakić do Sidia, ručak, šetnja, nazad vlakić do Kartage, pogledati i nazad vlakićem do Tunisa, tamo na taxi do Place de Barcelona, to je željeznički kolodvor ako ideš vlakom ako ideš busom također možeš do tamo taxijem, mislim da smo mi platili1-2 dinara taxi, a dalje jednu stanicu tramvajem do autobusnog, tamo na bus do Hammameta, YH, Pora...i evo te nazad

Možda zvuči komplicirano, ali vjeruj mi nije, isto ti je kao da odeš u Pariz, grad izgleda kao i velika večina u Europi, ljudi znaju francuski i natucaju engleski...dakle ukoliko te ne bi preplašio Pariz nemaš se čega bojati ni u Tunisu...

Ako želiš mogu ti poslati detaljnije upute na PM

Anita2507
17.09.2010., 16:55
Mi smo u Sousse-u, hvala svejedno.

Komax Alpha
17.09.2010., 19:24
Bok svima!

Mi smo išli sa bebom od 14 mj. i sve smo nosili iz ZG (pola toga nismo trebali , jer tamo ćeš teško naći dućan sa dječjim kašicama tipa HIPP. ima u Yasmm.Ham u jednom dučanu i oko 16kn je bočica , ali ima par vrsta mislim da 4 vrste svega.Tako da uzmi od doma.U hotelu može jesti kuhano tijesto, povrče kuhano ili sa roštilja, ima i puno piletine, puretine, pa joj isto možeš dati, samo gledaj da nije ljuto.Za doručak imaš jogurt, maslac, pekmez, čajeva svakakvih.Deklaracije su na Arapskom i francuskom.Ali na samoj bočici ili ćemu ima na engleskom:mig:Uzmi si i termosicu ako je na bočici.Voče je jeo sve kaj se može oguliti.
Javite kako vam je bilo, nama preodlično, baš odmor

Nevidljiva
17.09.2010., 20:56

Mi smo isli taxijem, i to se vise isplati ako vas je vise u auto. Cijena je cca 1 dinar po km. Za 7 km smo platili 7 dinara, a za 15km 10 dinara. Za nazad samo kazes ime hotela i on te dofura, ne brini, znaju ih napamet na kojem cosku se koji nalazi ;)
I da..cijenu obavezno dogovaras prije nego sjednes u taxi :)

Anita2507
17.09.2010., 21:04
Ima nas 4, 2 cure i 2 dečka. Znači 1din po km?? Hvala.

junikeki
17.09.2010., 21:46
Ma nećeš baš imati sigurno će ti do hotela i smještaja u sobu trebati kojih 2-3 sata, kasna večera ovo ono, taman da se aklimatiziraš za sljedeći dan, ali koja pivica bi mogla uletit.

pa inače sam pivopija, pa bi mogla uletit i koja viška...hehe...živio:D

Nevidljiva
18.09.2010., 12:54
Ima nas 4, 2 cure i 2 dečka. Znači 1din po km?? Hvala.
Da...to je neka okvirna cijena, 1 din/km. Ali pregovaras s njim prije nego udjes u taxi. Stvarno taxista ima puno i ako mozda nece jedan, pitaj drugog. Ako zelite, mozete mu i reci da ukljuci taximetar sto vrlo rijetko rade sami, pa vam je start 430 milima, a 1000milim je 1 dinar. I moj savjet je da decki pregovaraju, jer njih postuju, a zene bas i ne.

bruker
18.09.2010., 14:32
ja sam se vozio taksijem 12 km(sousse-hotel u portu) za dinar. to su oni ala naši kružni.
obični su 4-5-6 dinara .nemojte da vas deru bez veze.

=cro= cop
18.09.2010., 19:30
moze netko savjet za promjenu eura u te njihove dinare? di mjenjat i kolko je najbolje promjenit za pocetk?, posto vidim da je netko napisao da je najbolje da se mjenja vise puta manje kolicine eura, ovisno o potrebama.

Anita2507
18.09.2010., 21:25
U hotelima, sačuvat potvrde, pa ovisno koliko nosiš. Ja planiram za početak promjenit 100E od 200E.

Nevidljiva
18.09.2010., 23:39
moze netko savjet za promjenu eura u te njihove dinare? di mjenjat i kolko je najbolje promjenit za pocetk?, posto vidim da je netko napisao da je najbolje da se mjenja vise puta manje kolicine eura, ovisno o potrebama.

u svakom hotelu postoji mjenjacnica gdje mozes promijenit eure u dinare. Obrnuto se novci mijenjaju samo na aerodromu i treba ti ta potvrda sto dobis u hotelu kad mijenjas pa ju sacuvaj. Prilikom povratka u eure, ispod 100 eura nema gubitka, ali preko 100 eura gubis 30% (tako je bar nama receno), pa je onda moj savjet za pocetak promijenit 100 eura, pa ako ti zatreba lako jos promijenis.:top:

dinocroatia
19.09.2010., 10:39
[QUOTE=dsztrrezt;28891596]Tunis Tunis nabijem Tunis na ...

Suveniri su vecinom kao sto ste i rekli.[/QUOTE

Nedaj bože da recenziju o Tunisu pišeš, nisam bio al idem ubrzo, nadam se da ga neću doživit u takvom svijetlu

Anita2507
19.09.2010., 15:05
Ako nekog zanima rezime ove 104 stranice, nek mi pošalje svoj mail, pa mu pošaljem.

Ja 30-og idem u Sousse pa sam ovdje skupila dosta korisnih informacija.

Koliko dana prije puta od agencije dobijemo informacije o letu, kartama i sl?

speedboy
19.09.2010., 16:42
jel tko ide na Ali babinu pustolovinu 29.09.

pozdrav

Anita2507
19.09.2010., 21:28
Ako idemo sami na izlete s taxistima, jel moguće da pratimo svoju skupina iza busa, i onda idemo iza njih da čujemo barem nešto o znamenitostima. Ha ha

I jel može netko nešto reći o Gusarskom brodu i Tuniškoj večeri, jel se to isplati?

bugi!
20.09.2010., 09:56
Bili smo na Kompasovoj "Pustinjskoj ruži" 2.-9.IX 2010.
O Tunisu sve je već napisano, a sve ostalo je kako tko osobno doživi. Meni je sve bilo OK i Tunis mi definitivo ostaje kao pozitivna uspomena.
Sve pohvale Kompasu i vodiču Marku. Organizacijski dio je bio besprijekoran.
Svima toplo preporučam ovaj aranžman zbog optimalne kombinacije izleta i odmaranja u hotelu.
Dojmova je previše da bi stalo u par riječi ali ovaj forum sadrži sve, samo treba čitati.
Pozdrva svim bivšim i budućim putnicima za Tunis.

MaLena2314
20.09.2010., 13:30
Pozdrav svima!
Trebam pomoć... Naime, uplatili smo tunišku srećku, hotel 4 zvjezdice u koji su spadali Port el kantoui, Club Kantoui (tako nekkao), Skanes i El Menzah, i danas smo dobili mail od agencije da smo smješteni u hotel El Mouradi Beach!! Smatram da to nije fer od agencije jer su u igri bili neki sasvim drugi hoteli ali dobro...šta je tu je... E sad, da li ima netko kakvu informaciju o tom hotelu? Je li još netko u takvoj situaciji?

Cartman
20.09.2010., 13:40
Pozdrav svima!
Trebam pomoć... Naime, uplatili smo tunišku srećku, hotel 4 zvjezdice u koji su spadali Port el kantoui, Club Kantoui (tako nekkao), Skanes i El Menzah, i danas smo dobili mail od agencije da smo smješteni u hotel El Mouradi Beach!! Smatram da to nije fer od agencije jer su u igri bili neki sasvim drugi hoteli ali dobro...šta je tu je... E sad, da li ima netko kakvu informaciju o tom hotelu? Je li još netko u takvoj situaciji?

Pa nije u Tuniškoj srečki baš to da neznaš koji hotel češ dobiti, nego samo biraš kategorizaciju, zato se i zove tuniška srečka.

mislim da ovaj hotel koji si gore nabrojila Skanes je jedno te isto što i El mouradi beach -
http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g297949-d543061-r25485837-El_Mouradi_Skanes-Monastir.html

MaLena2314
20.09.2010., 13:47
nije, to sam i ja pitala. To je el mouradi beach hotel koji se nalazi u hammametu a skanes je nešto drugo

lisa30
20.09.2010., 21:21
Promjena plana:(

Nazalost,u Tunis idemo 29.09...ovaj tjedan nam je vise odogovarao ali jednostavno vise nije bilo mjesta tako da smo dobili ponudu za 29.
Zanima me da li netko ima iskustva sa hotelom Le Hammamed u Hammamedu,vecina boljih hotela je zauzeta pa me zanima kakav je ovaj,tko je bio tamo neka nesto napise,thanks:)

bayern781
21.09.2010., 06:15
nije, to sam i ja pitala. To je el mouradi beach hotel koji se nalazi u hammametu a skanes je nešto drugo

Rado bi ti napisao sazetak zadnjih 30ak stranica o tom hotelu, no kako bi me opet neki dušebrižnici napali jer "samo kritiziram", onda najbolje neka ti oni odgovore kako je sve super!

Inace El Mouradi Beach je nekih 8km od Hammameta (starog dijela grada) ali na suprotnu stranu od Yasmin Hammameta (Yasmin je 8km južno od Hammameta a El Mouradi Beach je uz obalu na sjevero-istočnu stranu i nije ti u nekom naselju (bar koliko sam skužio od ostalih na forumu).

A za komentar pitaj Budu83 jer izgleda da je on najpametnij ovdje a mi svi ostali samo pišemo gluposti:top:!

klaudijak
21.09.2010., 06:59
lisa kaj je takva gužva, preko koje agencije idete?

klaudijak
21.09.2010., 07:04
e sad ja imam pitanje za one koji su bili, mi planiramo ići 20.10. preko integrala u ali babinu pustolovinu, smještaj je u el mouradi hotelima, ali to i nije toliko bitno. mene zanima da li je neko bio tako sredinom ili kraj 10 mj, vidim na netu piše temperature do 25 celzijevaca, šta je najbolje nositi za obući i obuti, da li na tim izletima dovoljne udobne japanke ili neke balerinka-patike (pitanje za ženski dio populacije) i ako imate još neke korisne savjete glede bilo čega (mokrih maramica, krema za sunčanje, flasteri.....)
hvala

Buda83
21.09.2010., 07:33

Evo budući da me Bayern preopručio pišem ti da ti pomoći ne mogu, za razliku od nekih nisam brinuo ima li predvorje hotela mramorni pod i fontanu, mogu li ga vidjeti iz bara hotela i jeli fotelja u kojoj sjedim od prave kože ili nije, sobaricama sam davao napojnice u obliku novaca, a ne sladoled i kavu iz AI usluge koju nisam uplatio kao neki jer nisam htio biti rob obroka u hotelu, jer sam bio pod glupim dojmom da one rade za novac, a ne za kavu pa ih nisam htio ponižavati, nisam ti pisao protestna pisma jer je nađen papirić pod krevetom, nisam svima jeb.. mat.. je rmi nešto nije bilo kako sam si zamislio, ja kreten otišao i opustio se, uzeo stvari takvim kakve jesu i jednostavno upijao sve oko sebe, došao sam tamo nešto vidjeti, a ne kritizirati..

Ako si želiš stvoriti lošu atmosferu prije odlaska poslušaj negativne kritike hotele, siguran sam da će ti Bayern naći neku i idi u Tunis nabrijana,.

Nemoj to doživjeti kao novo isukstvo i novu zemlju, gdje ljudi imaju drugačije navike i drukčiji stil života, ipak je to muslimanska zemlja pa sve mora biti prilagođeno Hrvatima koji dolaze...

Iskreno nemam pojma koja je to tura Tuniška sreća, mi smo išli na safari valjda je to to, bilo nam je super i manje bitno kakav je hotel, na kraju on služi da u njemu prespavaš, za jesti smo uvijek nešto našli, gladni nismo bili...

A sad ako ti je bitno u kakvom si hotelu tih nekoliko sati dok spavaš, imaš li izbor 7 jela ili 14 za obrok, u koliko sati ti sobarica mijenja posteljinu, i masu pooooooooootpuno nebitnih stvari o kojima vjerujem nećeš ni razmišljati kada kreneš nemogu ti pomoći za to pitaj prijatelja Bayerna on zna, on na takve stvari troši svoje vrijeme koje provede u Tunisu.:top:

P.S. Malena

Obavezno provijeri jeli ti Mars u Veneri, ima li podzemnih voda i jeli sve složeno prema Feng Šuiju, koncetraciju peluda i ostalih čestica u zraku, jel tih 8 km zračne linije ili autom, mislim bitno je.

Buda83
21.09.2010., 07:37
Promjena plana:(

Nazalost,u Tunis idemo 29.09...ovaj tjedan nam je vise odogovarao ali jednostavno vise nije bilo mjesta tako da smo dobili ponudu za 29.
Zanima me da li netko ima iskustva sa hotelom Le Hammamed u Hammamedu,vecina boljih hotela je zauzeta pa me zanima kakav je ovaj,tko je bio tamo neka nesto napise,thanks:)

Ja sam bio i bilo nam je super, rado bi ti dao koji savjet, ali pitaj Bayerna781 on zna ziher nešto više.

bugi!
21.09.2010., 08:14
E moj Buda, svaka ti čast kad imaš toliko volje i energije za prepucavanje s Bayernom.
Ja sam odustao nakon prvog posta koji sam razmjenio s njim kada je sve svoje dojmove i suštinu svog boravka u Tunisu sveo na rasprave sa konobarima, sobaricama i recepcionerima u hotelu u kojem je boravio. Odmah sam skužio o kakvom se pacijentu radi.
Nego reci mi molim te svoj doživljaj i usporedbu Tunisa i Egipta, pošto vidim na temi "Fotografije s putovanja" da si očito bio i u Egiptu.
Ja sam nekako dobio volju nakon Tunisa posjetiti iduće godine Egipat.
Thanks!

Cartman
21.09.2010., 08:16
Iskreno nemam pojma koja je to tura Tuniška sreća, mi smo išli na safari valjda je to to

Mislim da je ta tuniška srečka nešto kao ono izabereš samo kategorizaciju hotela a onda te oni smjeste u hotel, neznas do zadnjega trenutka hotel.
kao ono što imaju za tursku svaku godine, turski rulet:Snajper: ili kak se zove, isto izaberes hotel pa ime saznas tek kad dođeš tamo

MaLena2314
21.09.2010., 08:26
A hotel el mouradi gammarth? ima tko šta o njemu reć?

Cartman
21.09.2010., 08:30
E moj Buda, svaka ti čast kad imaš toliko volje i energije za prepucavanje s Bayernom.
Ja sam odustao nakon prvog posta koji sam razmjenio s njim kada je sve svoje dojmove i suštinu svog boravka u Tunisu sveo na rasprave sa konobarima, sobaricama i recepcionerima u hotelu u kojem je boravio. Odmah sam skužio o kakvom se pacijentu radi.
Nego reci mi molim te svoj doživljaj i usporedbu Tunisa i Egipta, pošto vidim na temi "Fotografije s putovanja" da si očito bio i u Egiptu.
Ja sam nekako dobio volju nakon Tunisa posjetiti iduće godine Egipat.
Thanks!

kad sam bio prvi put u Tunisu , zarazio sam se šigelom, te narednih 2 tjedna završio na infektologiji i na infuziji, baš me zanima kaj bi bilo da se to desilo bayernu :rofl:

Buda83
21.09.2010., 08:30
E moj Bugi, nisam ti ja tako iskusni putnik kao bayern,ali mislim da mogu nekome pomoći i izbiti strah jer mu je promijenjen hotel, od muslimanskih zemalja posjetio sam Tunis, Indoneziju, Katar i Egipat i u planu mi je bio Maroko u ožujku sljedeće, ali cura kaže ne, ne, ne ženimo se :rofl:

Pitao me i prijatelj koja mi je bila najbolja Islamska zemlja i kao i njemu reći ću i tebi sve su mi bile mrak...volim njihov mentalitet, jednostavnost, sve je laganini, kažu vuku za rukav i napornu su,a. ja se nigdje nisam tako nasmijao kao na tržnici u Kairu, tako dobro najeo kao u Kataru i Baliju, osjetio takav pijesak kao u pustinji u Tunisu...možda je stvar mog stava prema tim ljudima, ne držim se visoko i poštujem sve bili bogati ili siromašni, čisti ili prljavi, muslimani, hindusi, kopti, židovi, protestanti ovi oni....

Definitivno idi u Egipat, ako ćeš trebati kakvu preporuku javi pa ti pošaljem, nemoj me pitati za hotele i čistoću tu nisam kompetentan, ali ako te zanima ronjenje,što vidjeti što čuti, kako doći negdje jeftinije.... zovi!!

Hoće to, hoće, povuče te, malo Tunis pa hajmo do Egipta, pa do Jordana pa sim pa tam, nikad kraja.

bugi!
21.09.2010., 08:57
kad sam bio prvi put u Tunisu , zarazio sam se šigelom, te narednih 2 tjedna završio na infektologiji i na infuziji, baš me zanima kaj bi bilo da se to desilo bayernu :rofl:

I žena i ja smo imali želučanih i crijevnih problema tijekom boravka u Tunisu i još neko vrijeme nakon povratka kući, ali nam ni na kraj pameti nije bilo okriviti Tunis i Tunižane.
Mi smo to pripisali svoj proždrljivosti u allinclusive aranžmanu, promjeni klime, zraka i ostalog i ne žalimo se nikome. Neki bi zbog toga okrivili konobara jer je tanjur bio prljav a čaša nije bilo dobro oprana.
Sto ljudi sto čudi.
Buda, polako se prebacujem na zimu i moju drugu strast nakon putovanja a to je skijanje.
A na proljeće definitivno krećem na proučavanje topica "Egipat" i svakako će mi trebati tvoja iskustva i ostalih forumaša. Do tada treba delati i nešto prišparati da bi se moglo putovati.
Uskoro ću staviti najbolje fotke iz Tunisa na temu "Fotografije s putovanja".
Pozdrav svima.

Cartman
21.09.2010., 09:18
I žena i ja smo imali želučanih i crijevnih problema tijekom boravka u Tunisu i još neko vrijeme nakon povratka kući, ali nam ni na kraj pameti nije bilo okriviti Tunis i Tunižane.
Mi smo to pripisali svoj proždrljivosti u allinclusive aranžmanu, promjeni klime, zraka i ostalog i ne žalimo se nikome. Neki bi zbog toga okrivili konobara jer je tanjur bio prljav a čaša nije bilo dobro oprana.
Sto ljudi sto čudi.
Buda, polako se prebacujem na zimu i moju drugu strast nakon putovanja a to je skijanje.
A na proljeće definitivno krećem na proučavanje topica "Egipat" i svakako će mi trebati tvoja iskustva i ostalih forumaša. Do tada treba delati i nešto prišparati da bi se moglo putovati.
Uskoro ću staviti najbolje fotke iz Tunisa na temu "Fotografije s putovanja".
Pozdrav svima.

Samo si rezerviraj Egipat, meni jedno od ljepših putovanja.
Kamo krečeš na skijanje?

bugi!
21.09.2010., 09:39
Samo si rezerviraj Egipat, meni jedno od ljepših putovanja.
Kamo krečeš na skijanje?

Hvala na savjetu za Egipat, inače tvoje postove uvažavam.
Skijanje: otvaranje sezone u XII mjesecu produženi vikend u Nassfeldu, a glavna skijača (sedam dana) ove sezone u Italiji, Alta Badija - Sella Ronda!
Ako Bog da zdravlje, a Majka Božja penez!
:) :top:

Cartman
21.09.2010., 10:10
Hvala na savjetu za Egipat, inače tvoje postove uvažavam.
Skijanje: otvaranje sezone u XII mjesecu produženi vikend u Nassfeldu, a glavna skijača (sedam dana) ove sezone u Italiji, Alta Badija - Sella Ronda!
Ako Bog da zdravlje, a Majka Božja penez!
:) :top:

ja jurim u prvom mjesecu za Chamrousse, jesi bio možda tamo?

lisa30
21.09.2010., 10:48
lisa kaj je takva gužva, preko koje agencije idete?

Da,guzva je totalna:(
Mi smo se ispitivali i rekli da cemo razmislitmdosli drugi dan i rekli nam vec da je svre popunjeno,zna npr biti mjesta na polasku a na povratku ne i obrnuto,ma katastrofa,mislim to je super za turizam ali sam ja sad morala mjenjati neke svoje planove da bi isla,ali toliko me zanima da ne zelim to propustiti i cekat sljedece ljeto:)

Uglavnom putujemo 22.09 preko atlas toursa i svima bi preporucila tko zeli ici nek se odmah predbiljezi jer dok smo se mi dogovarali sa curom koja radi u agenciji vec su se popunila desetak mjesta!

lisa30
21.09.2010., 10:52
Rado bi ti napisao sazetak zadnjih 30ak stranica o tom hotelu, no kako bi me opet neki dušebrižnici napali jer "samo kritiziram", onda najbolje neka ti oni odgovore kako je sve super!

Inace El Mouradi Beach je nekih 8km od Hammameta (starog dijela grada) ali na suprotnu stranu od Yasmin Hammameta (Yasmin je 8km južno od Hammameta a El Mouradi Beach je uz obalu na sjevero-istočnu stranu i nije ti u nekom naselju (bar koliko sam skužio od ostalih na forumu).

A za komentar pitaj Budu83 jer izgleda da je on najpametnij ovdje a mi svi ostali samo pišemo gluposti:top:!

Bayern,cujem da sve znas o hotelima i Hamamedu,udjeli koji free advice:)

ogica
21.09.2010., 11:39
Mi planiramo 20. i nekog 10. u Tunis. KOji dio je bolji Yasmine, Hammamet ili Djerba, biramo hotele pa na kojem području da uzmemo...

Thanks

Buda83
21.09.2010., 11:48
@Lisa30

http://www.lehammamet.com/ang/apercu.php

Cartman
21.09.2010., 12:11
Mi planiramo 20. i nekog 10. u Tunis. KOji dio je bolji Yasmine, Hammamet ili Djerba, biramo hotele pa na kojem području da uzmemo...

Thanks

Otok Djerba na jugu Tunisa - bitno se razlikuje od sjevera tunisa gdje sve vrvi životom, dok je na Djerbi puno mirnije, nema puno prometa, nema toliko zanimacije. Jedino mjesto koje je donekle življe je Houmt Souk. Prednost Djerbe je puno bliži odlazak u Saharu. Zanimljivo je još dolje pogledati jedno od največih farma krokodila na mediteranu- krokodili su uvezeni sa madagaskara. još se može vidjeti jedna od najstarijih sinagoga. - u nju se ulazi kroz detekore metala jer se tu prije nekoliko godina dogodio teroristički napad u kojem je poginulu 21 ljudi.

Hammamet - meni zadnje mjesto na koje bih išao u Tunisu, zbog previše hotela koje je tamo napravljeno, sve nekako umjetno i nema mi neku draž tunisa(tipičan primjer masovnog turizma) Mislim da je to super za starčeke koji se vole izležavati samo u resortu i večinu vremena provoditi tamo. tak da ako si taj tip...:top:

Rađe na sjeveru izaberi Sousse - koji je meni super , u kojem su ulice pune i u 3 sata ujutro, jako mnogo mjesta za izači, puno disko klubova i kafiča i 10 min od porta

lisa30
21.09.2010., 14:23
@Lisa30

http://www.lehammamet.com/ang/apercu.php

Zahvaljujem na slicicama:)

Ako tko jos imam kakve informacije neka napise...i da,zar je Hammamet tako grozan i tako dosadan?:(..sad sam u nedoumici a vec smo uplatili za Hammamed....

Anita2507
21.09.2010., 17:00
Da ponovim pitanje, jel imaju oni turističke urede u gradovima, tj.turističke agencije??

HappyTraveller
21.09.2010., 22:43
evo jos jedno, nadam se zadnje :) pitanje prije puta. Znate li moze li se negdje na internetu pronaci raspored tih buseva i vlakova koji voze izmedu Tunisa i Hammameta? ili samo treba doci na stanicu i nadati se kratkom cekanju? Stvarno bih htjela taj izlet obaviti sama, bez agencije.
usput, hvala na svim korisnim informacijama koje ste pisali na milijun stranica prije ove, stvarno su pomogle :)

bayern781
22.09.2010., 06:20
evo jos jedno, nadam se zadnje :) pitanje prije puta. Znate li moze li se negdje na internetu pronaci raspored tih buseva i vlakova koji voze izmedu Tunisa i Hammameta? ili samo treba doci na stanicu i nadati se kratkom cekanju? Stvarno bih htjela taj izlet obaviti sama, bez agencije.
usput, hvala na svim korisnim informacijama koje ste pisali na milijun stranica prije ove, stvarno su pomogle :)

Takve stvare najbolje pitaš na recepciji hotela. Uvijek su voljni pomoći, nazvati, potražiti na internetu. Naravno, počasti šefa recepcije dinarom i uvijek će ti pomoći!

Buda83
22.09.2010., 07:16
Da ponovim pitanje, jel imaju oni turističke urede u gradovima, tj.turističke agencije??

http://www.hts-tunisia.com/?lang=en

Buda83
22.09.2010., 07:22

Stanica od busa ti se nalazi blizu stare medine u Hammametu, možda kojih 200-300 m udaljena od medine u ulici lijevo od nje, nemreš fulat..mislim da ti polaze svakih 1 h na pola, tipa 5.30, 6.30,7.30... znači ideš taxijem do tamo i samo pogledaš šta ti piše na busu, u YH ti postoiji također stanica koja više liči na kolodvor/parking...ista procedura...cijena u jednom smjeru je bila 4 dinara, kupiš ju kada ulaziš u bus i to je to...pogledaš si povratak kada stigneš na kolodvor u Tunisu i prema tome se ravnaš.

ali_baba
22.09.2010., 10:14
pozdarav ekipa, procitao sam cijelu temu i puno korisnih informacija, uz tipadvisor.com slozio sam kompletnu kombinaciju i planiram ici 14 dana u tunis, najvjerojatnije 6.10. u hammamet, all inclusive. imam 2 pitanja, citao sam puno o prijevozu itd i sve jasno, ali mene zanima rent a car. vidio sam da su neki od vas imali iskustva s time pa me zanimaju cijene sa lica mjesta, trazio sam on line i dobio par ponuda ali me zanima situacija sa lica mjesta i takoder me zanima dali je potrebna ona "internacionalna vozacka" koja se moze izvaditi u hak-u i kosta nekoh 500kn(to mi rado izbijegao). hvala na odgovoru.

i jos jedna stvar, molim vas ako netko moze, tko je nedavno bio dole, konkrento napisati cijene, npr litra benzina, cijena klope u nekom lokalnom restoranu(nista fensi), cijena kruha i slicnih artikala u marketu, i takve stvari hvala.

Cartman
22.09.2010., 11:17
takoder me zanima dali je potrebna ona "internacionalna vozacka" koja se moze izvaditi u hak-u i kosta nekoh 500kn(to mi rado izbijegao). hvala na odgovoru.

i.

pa nije 500kn - 170 kn i 20 kn biljegi

ali_baba
22.09.2010., 11:21
odlicno, ugl mi treba ili ne? i kakva je situacija sa rent a car-om dole?

Nevidljiva
22.09.2010., 14:39
i jos jedna stvar, molim vas ako netko moze, tko je nedavno bio dole, konkrento napisati cijene, npr litra benzina, cijena klope u nekom lokalnom restoranu(nista fensi), cijena kruha i slicnih artikala u marketu, i takve stvari hvala.

Nama je vodic rekao da je cijena litre benzina 1,200 dinara, znaci oko 6 kuna. I jos nesto..spominjao je da postoji ekipa koja kupuje benzin u libiji (gdje je jos jeftiniji) pa ga razrijede s vodom i prodaju uz cestu, tako da budi oprezan s tim.

ali_baba
22.09.2010., 16:20
ma benzin razrijeduju i preproodavaju tako po cijelom svijetu, ma nisam lud da kupujem benzu na cesti. ugl nevidljiva, ili bitlo tko durgi tko je se vratio nedavno iz tunisa, mi mozete reci cijene ostalih stvari??? ono, coca cola u ducanu, kruh, litra mlijeka, eventualno cijene one njihove nosnje, koja marama i te stvari? hvala puno. i konacno taj rent a car je koristio tko??? hvala.

ali_baba
22.09.2010., 16:26
p.s nevidljiva, brijem da vam je vodic krivo rekao jer svugdje nalazim da je cijena benzina 0,700 dinara, dizela 0,400 cak.

ali_baba
22.09.2010., 17:38
p.p.s evo sad ssam pak nasao 1.200dinara itd itd, puno je svakakvih informacija, zato mi treba neka osoba koja je konkrento bia nedavno dole, ima li tko takav?!???

Cartman
22.09.2010., 17:42
p.p.s evo sad ssam pak nasao 1.200dinara itd itd, puno je svakakvih informacija, zato mi treba neka osoba koja je konkrento bia nedavno dole, ima li tko takav?!???

ma mislim da se ljudi baš ni ne usude uzimati rentacar dolje , zbog njihove luđačke vožnje, znači nema pravila, nema svjetla nema žmigavaca , glavno sredstvo je truba, tak da bi ja malo razmislio dal bi uzimao renta car

Anita2507
22.09.2010., 17:44
http://www.hts-tunisia.com/?lang=en

Ne mislim to, nego kad dođeš u mjesto, jel ima turistički ured, gdje možeš dobit karte, kataloge i sl, kao kod nas.

ali_baba
22.09.2010., 17:51
ma mislim da se ljudi baš ni ne usude uzimati rentacar dolje , zbog njihove luđačke vožnje, znači nema pravila, nema svjetla nema žmigavaca , glavno sredstvo je truba, tak da bi ja malo razmislio dal bi uzimao renta car

hah, to sam cuo vec 100x, ali mislim da sam ja ludi od arapa sto se toga tice! gas, kocnica, mjenjac i truba je sve sto mi treba. tako i tako se ne mislim voziti po centru grada u krug, nego parkirati lijepo i prosetati malo, a za ostale destinacije (hammamet-tunis-kartaga-hammamet-souse-Kairouana-itd) auto je najkomtniji i ne ovisis o nikomu i dosta je jeftino, 150 eura za 7 nada koliko sam uspio naslutiti (nekih 300dianra max, a sad posto je kraj sezone mozda cak i jeftinije). Za saharu cu uzeti izlet preko agencije dole, 2 ili 3 dana jer je to dosta daleko i ne bi bilo dobro ostati u kvaru negjde na pol puta ali za ostalo, sve zanimljivosti su na 70-ak km radijusa od hammameta, osim Djerbe(koja me ne zanima) tako da je po meni autic najkomotnije rijesenje.

Cartman
22.09.2010., 18:43
hah, to sam cuo vec 100x, ali mislim da sam ja ludi od arapa sto se toga tice! gas, kocnica, mjenjac i truba je sve sto mi treba. tako i tako se ne mislim voziti po centru grada u krug, nego parkirati lijepo i prosetati malo, a za ostale destinacije (hammamet-tunis-kartaga-hammamet-souse-Kairouana-itd) auto je najkomtniji i ne ovisis o nikomu i dosta je jeftino, 150 eura za 7 nada koliko sam uspio naslutiti (nekih 300dianra max, a sad posto je kraj sezone mozda cak i jeftinije). Za saharu cu uzeti izlet preko agencije dole, 2 ili 3 dana jer je to dosta daleko i ne bi bilo dobro ostati u kvaru negjde na pol puta ali za ostalo, sve zanimljivosti su na 70-ak km radijusa od hammameta, osim Djerbe(koja me ne zanima) tako da je po meni autic najkomotnije rijesenje.

vjeruj mi da neznaš voziti kao oni

ali_baba
22.09.2010., 18:53
necemo se sad prepirati tu vozackim sposobnostima samo mislim da se prevelika panika dize oko tih tuniskih vozaca, nek su divlji i bok. ja se mogu snac medu njima bez problem i to nije upitno. koga je strah nek se zeje... sa taxijima agencijama i orgnaiziranim rutama, mene zanima ono sto nije pokriveno u brosurama i one destinacije koje su malo van agencijske ponude cisto da se osijeti pravi duh zemlje. meni je malo blesavo sijest u bus i proc pol zemlje i gledat kroz prozor. ako zelim stat cu stat, vozit cu i uz obalu ako se zelim okupat cu ga sparkat na plazu i bacit se u more itd. ne zelim da mi je neki vodic stalno za vratom i da me fura na isfurana mijesta, sve to mogu pogledati sam a i puno vise. kao sto rekoh, organizirano, agencijski jedino idem u saharu. a tih 100-200km sto cu napraviti dnevno mi je sasvim dovoljno da vidim 80% zemlje, jer kao sto rekoh od hammameta se stigne tik tak svugdje.
ugl ima li konacno neki poluavanturist koji je uzeo rent a car?

ali_baba
22.09.2010., 19:00
p.s Cartman vidim da si ti bio dole, pa mi mozes molim te reci kolika je cijena rucka u nekom restoranu(nis fensi), kolko kosta litra mlijeka u ducanu, ili kila kruha, kolko kosta kola, kolika je cijena kave po tim bircevima i to, koliko kosta ona njihova obleka, neka marama zanimljiva i to, i nemojte mi sad govoriti da se moram cijenkati jer je to jasno nego mi recite realnu cijenu posto ste bili dole i imate predodzbu. hvala.

Cartman
22.09.2010., 19:18
p.s Cartman vidim da si ti bio dole, pa mi mozes molim te reci kolika je cijena rucka u nekom restoranu(nis fensi), kolko kosta litra mlijeka u ducanu, ili kila kruha, kolko kosta kola, kolika je cijena kave po tim bircevima i to, koliko kosta ona njihova obleka, neka marama zanimljiva i to, i nemojte mi sad govoriti da se moram cijenkati jer je to jasno nego mi recite realnu cijenu posto ste bili dole i imate predodzbu. hvala.

Ako izađeš u neke fensi šmensi diskače cijene znaju biti dosta skupe, sok oko 2,5 eura, nešto alkoholno još skuplje. Ulaz u diskač Bora bora je bio samo ulaz 100 kn. u običnim bircevima coca cola oko 1 i pol dinar. u dučanu sve to jeftinije. Na ulici se možeš cjenkati za sve to i na svakom mjestu če ti biti drugačija cijena za istu stvar. Mlijeko, kruh i te stvari nisam kupovao tak da neznam. imaš fiksne dučane pa prvo idi pogledaj u njih , pa češ znati otprilike kak se cijene kreču

Anita2507
22.09.2010., 19:20
Ja sam negdje našla ovakvu informaciju, ne znam jel se to odnosi na diskoteke u Sousse-u:

-izasci u disco - 6 ulaznica + 6 pića = 18 eura

ali_baba
22.09.2010., 19:30
kuzim kuzim, hvala cartman, ma ne mislim ni ja kupoivati kruh i milijeko imam all inclusive nego samo me zanima predodzbe radi.
a jos klopa vani dal netko zna mozda? rucak za dvoje sa litrom vina npr, 5,10,20 dinara? vise, manje? svaka info dobro dosla.
p.s ne zanimaju me tolko diskaci i to jer da hocu brijati okolo isao bi na ibizu. :-)

Crna_Kraljica
22.09.2010., 23:09
Eto i mene iz Tunisa...

hmmm...da podijelim dojmove...možda kome pomognem....

Znači imali smo puni pansion u Mahdii, u hotelu Cap Mahdia...od 15.09. do 22.09...hotel s tri zvjezdice...završno pismo smo dobili u petak prije puta...ja bila sretna što nije dan prije

Općenito o hotelu...3 zvjezdice...pa toliko i vrijedi...ali da se razumijemo poprilično uredan...samo se vidi da je star...i da treba renoviranje... mali sobičak s velikom kupaonom... svježe oprani ručnici i posteljina... mali balkončić s pogledom na mini club (dječiji dio)...na balkončiću plastični stol i 2 stolice te mala vješalica za sušenje robe...tv i daljinski - bez pologa :)... predvorije malo ali jako simpatično s dva biljarska stola i nekoliko igračih konzola (ja sam to tako nazvala)... mali bar...2 restorana...jedan više prilagođen gostima (grill, krumpirići, tjestenine, pizza) drugi nudi svaki dan jedno nacionalno jelo i pet šest drugih...uvijek ima nešto za pojest...u predvorju aparati s flaširanom vodom tako da smo si punili naše flaše koje smo ponijeli iz Zagreba...i imaju malu staju s kojima...pa ih možete dragat ali i jahat ako platite...i hrpa mačaka se šeta oko hotela i totalno su umiljate...

Osoblje:...ljubazno da ljubaznije ne može bit...recepcioner diiiiivan...onaj u mjenjačnici totalno smiješan i stalno se smije...glavni kuhar totalni zahebant..jedan dan mi je ukrao tanjur ispred nosa dok sam stavljala kolače na tanjur...i umro od smijeha kad je vidio moju izbezumljenu facu... konobari odlični...sobarice se trude izvuć maksimalno iz soba i kupaone :) ... napojnice naravno pomažu :) ... konobari na barovima naučili hrpu hrvatskih psovki...pa ako vas dočekaju sa "puši k.u.r.a.c" ili nečim sličnim....ups! mi smo krivi :D...animatori odlični....stalno se trude zainteresirat vas za neku aktivnost...a naveče uvijek nekakve lude predstave....na koju god sam otišla umrla sam od smijeha...stoga bi svakako preporučila da se na te predstave ide...jer u Mahdii se nema kamo otić naveče...

Malo o Mahdii:...od našeg hotela do centra je bilo oko 6 km...što mi nismo znali i svi su nam rekli da do centra ima 2 km...pa smo se nahodali prvi dan...nema se što baš za vidjet...mala medina... na nju se ulazi kroz neka kamena vrata...pa onda se tamo malo cjenkate i tako to...produžite ravno pored par lokalnih kafića...totalno simpatičnih...dođete do velike đamije...u koju naravno ne smijete ući...pa nastavite uz obalu dalje...naići ćete na super kafić na samoj obali...super čaj od mente... i full jeftin...a i druga pića su jeftina...kad prođete njega...naići ćete na ronilački klub (ako nekog zanima)...zatim dolazite do tvrđave u koju se plaća ulaz od 5 dinara po osobi...sa te tvrđave pruža se super pogled na gradić i na groblje koje se nalazi oko tvrđave...i ravno poslije je svjetionik....i to je sve što možete i trebate vidjet u Mahdii...na kraju smo se ipak vratili taksijem... prvo dogovorite cijenu a zatim sjedate...mi nismo više od 3 dinara dali za taksi...i malo dalje od našeg hotela bio je mali zoološki vrt u koji se upad plaćao 5 dinara i još 1 dinar za hranjenje životinja...i onda vam daju hranu i vi tamo hranite životinje koje su totalno pitome.. :)

Malo o agenciji Sunčani odmor: POZITIVNE STVARI: relativno na vrijeme stiglo je to završno pismo na mail, na plesu su nas dočekali s velikim štandom tako da ih ne možete fulat, s lijepim kuverticama u koje su spakirali sve što vam treba...ono od pozdravnog pisma, karata za avion, tiketa za povratak, popisa izleta, nekakvih dobronamjernih savjeta i nešto što se pokazalo neprocijenjivim na kraju - kako se snać na njihovom aerodromu pri povratku, nakon što smo sletili u Monastir točno su nas dočekivali po punktovima tako da se niste mogli izgubit...NEGATIVNE STVARI: iako su bila 4 vodiča...niti jedan nije bio u našem hotelu...došli su nam drugi dan predstaviti izlete... i slijedeći put smo ih vidili na izletu...trebali su nas dočekat i na odlasku ali eto nisu... što je bilo poprilično glupo...al nema veze nije da smo ih pretjerano trebali i meni se nije svidjelo što je vodič za vrijeme izleta pričao premalo i preopćenito...ništa posebno zanimljivo...ali o izletima poslije...

Izleti:...mi smo odabrali dva dana Sahare...i bilo nam je super i nezaboravno...odabrali smo adrenalinsku vožnju zbog kulisa Star Wars-a...pa smo vidjeli mali zoološki vrt poslije vožnje...zatim su nas ti džipovi odvezli do hotela u Tozeuru...(odličan hotel i noćno kupanje do 23h)...tamo smo imali večeru i doručak...naručeno buđenje u 4h jer smo u 5h krenuli dalje...dočekali smo izlazak sunca na slanom jezeru...nešto prekrasno...pa smo se opet malo vozikali pa jahali deve...isto odlično...ali postoji fora kad stignete na dine i deve malo odmaraju stižu neki tipovi na konjima i totalno te zeznu jer te doslovno odnesu na te konje malo divlje jašete s njima na tim konjima i onda vam masno naplate...znači ne pitaju samo vas provozaju i naplate...pa se pazite takvih stvari...nakon jahanja deva išli smo ručat u berberski hotel...prosječan ručak...mislim neki su se žalili i na ručak u hotelu...pa im je ovo bilo još gore...ja sam izjelica i meni je sve fino pa nisam imala problema... :)...u ponudi je bio izlet još i u Tunis...ali nama je to za tjedan dana bilo previše...neki ljudi su išli i na Tunišku večeru...i kažu da je to bilo totalno bacanje novaca....mislim da je cijena bila 45 dinara...jahanje deva je bilo 20 dinara...a vožnja džipovima 45 dinara...znači platili smo hotel, vožnju busom i ulaz u El Jem 80 eura...a ovo smo morali dodatno platit...malo debilno al ok...e da i taj El Jem...ok...ništa posebno...al vrijedi vidjeti...tamo se isplati kupovati pašmine...najveći izbor i ako se znate cjenkati možete ih kupitit za 10 kuna komad...nekako najbolje funkcionira kad kupite 4 komada za 10 dinara...

Suveniri: u Mahdii nije prevelik izbor pa ako imate priliku ić na izlete i ići ćete bilo bi dobro da ih kupujete tamo...recimo bubnjevi su najjeftiniji u Kariuanu (od 1 dinar do 16 dinara), u El Jemu pašmine, a pustinjske ruže u mjestu u kojem jašete deve (1 dinar po komadu što nisam nigdje drugdje uspjela vidjet), i čula sam da je kožne stvari najbolje i najpovoljnije kupovat u medini u Sussu...ali nisam iskusila... :) ...to sam čula od drugih...i naravno ovo su cijene postignute cijenjkanjem...tako da stvarno se isplati biti bezobrazan :)...i svakako im možete reć da ste iz Hrvatske (jel ne razumiju Croatia, nego Hrvatsku zovu Horvatia) i cijene će u startu bit niže...ali...im isto tako recite da vam ovo nije prvi put da ste tu...jer i to utječe na cijenu...ako skuže da ste friški...nabit će vam cijenu...ako ima kažete da ste već bili znat će da znate kako stvari funkcionirau...em vas neće previše gnjavit...em će cijene bit "normalnije"...

eee i plaža...fakat predivna...meduza nigdje...navodno su bile na početku sezone...pa su se sad preselile na sjever...Susse i Hammamet...plaže čiste, more čisto...odlično...što se navodno za druge gradove ne može reći...i da plažom također šetaju prodavači...ali ako želite nešto kupit od njih vi morate doć do njih jer oni ne smiju preći nekakvu imaginarnu crtu na plaži...navodno do zadnje točke do koje plažu za vrijeme plime dodiruje more...tako nešto...ugl...neki su simpatični i spremni na cijenkanje...a neki totalno bezobrazni...

...eto..dečku i meni je bilo odlično...koliko novaca smo dali dobili smo i više nego toliko....gradić je onakav kakav smo očekivali...neuredan i kičast...ali to smo i htjeli...nismo htjeli sterilno turističko naselje...hrana odlična...probava funkcionirala najnormalnije...odmorili se...nasmijali...naučili pokoju glupost i tunišku riječ...saznali tabu teme (nekakav policijski sat za animatore i one koji rade u hotelima, količina vojske i policija)...rijetko o tome pričaju i okolišaju...ali je super izvlačit te informacije...

....ako nekome ovo nije bilo dovoljno... :) slobodno pitajte...dok su mi sjećanja još svježa :)

Crna_Kraljica
22.09.2010., 23:17
pozdarav ekipa, procitao sam cijelu temu i puno korisnih informacija, uz tipadvisor.com slozio sam kompletnu kombinaciju i planiram ici 14 dana u tunis, najvjerojatnije 6.10. u hammamet, all inclusive. imam 2 pitanja, citao sam puno o prijevozu itd i sve jasno, ali mene zanima rent a car. vidio sam da su neki od vas imali iskustva s time pa me zanimaju cijene sa lica mjesta, trazio sam on line i dobio par ponuda ali me zanima situacija sa lica mjesta i takoder me zanima dali je potrebna ona "internacionalna vozacka" koja se moze izvaditi u hak-u i kosta nekoh 500kn(to mi rado izbijegao). hvala na odgovoru.

evo sad pročitah tvoj post..pa da te razveselim... :) ...cijena benzina oko 5 kuna...na benzinskim postajama... :) znači legalno :) .... ne treba ti internacionalna vozačka...poštuju se znakovi stop i ograničenje brzine sve ostalo je skoro pa dopušteno... :D vidjet ćeš na licu mjesta... e sad naši dečki iz hotela su uzeli rent a car...2 dana skup sa benzinom za 900 km (koliko su prevalili) i nekakvim osiguranjem (što ti toplo preporučujem) oko 150 erua...što se tiče hrane...kruh i to nemam pojma...ali mi smo čaj plaćali manje od dinar, a coca - colu 2 dinara...ali vjerujem da cijene variraju...dečki su jeli i po lokalnim prčvarnicama uz cestu i živi i zdravi bez ikakvih probavnih smetnji :) ako imaš još kakvo konkretno pitanje uz to ti pitaj pa ću ih ja kontaktirat da provjerim odgovore...

bruker
23.09.2010., 07:57
što se tiće rentacara, sigurnije je uć u ring sa cro copom (dok se znao borit). tuniški vozači osim što voze bez pravila su maestralni. to mislim na sousse i južnije.
sjevernije se vozi normalnije. i čak ima puni profila autopuita, mislim do soussea.
južnije isto ima autoputa la ne baš previše. to nek napišu oni koji su nedavnije bili u pustinji.

Buda83
23.09.2010., 08:55
Ne mislim to, nego kad dođeš u mjesto, jel ima turistički ured, gdje možeš dobit karte, kataloge i sl, kao kod nas.

To je turistički ured, piše ti adresa, telefon i fax, znači ukoliko si u Hammametu možeš u njega ući, tražiti kataloge, brošure, karte i slično, kao i kod nas.

Hammamet travel service = Turistički ured Hammamet

U dijelu "O nama" piše ti da imaju ured i na Djerb, Monastiru i nekim drugim mjestima, imaš email adrese ljudi koji tamo rade imenom i prezimenom i kratki opis njihovog posla...isto tako piše da mogu organizirati grupna, individualna....putovanja u bilo koji dio Tunisa od bilo kakvog interesa, arheološkog, Sahare, vodenih sportova, najam auta...

Dakle ti nešto trebaš oni to mogu organizirati ili ti barem dati odgovor na pitanje.

Ne razumijem točno kakav bi ti ured htjela?

Anita2507
23.09.2010., 09:33
Ma zanima uglavnom zbog karti i tih kataloga gdje se može šta vidjeti, ako budemo išli sami na izlete, bit ćemo u Sousse-u.

bugi!
23.09.2010., 09:44
što se tiće rentacara, sigurnije je uć u ring sa cro copom (dok se znao borit). tuniški vozači osim što voze bez pravila su maestralni. to mislim na sousse i južnije.
sjevernije se vozi normalnije. i čak ima puni profila autopuita, mislim do soussea.
južnije isto ima autoputa la ne baš previše. to nek napišu oni koji su nedavnije bili u pustinji.

Autoput je od Tunisa do Sfaxa.
Naplata je samo od Tunisa do Soussa a dalje je free of charge jer nemaju dovršenu infrastrukturu, naplatne kućice i sl.
Inače ceste su im čisto OK i autoput i ove ostale, ali vozači su druga priča.

lisa30
23.09.2010., 09:51
Ma zanima uglavnom zbog karti i tih kataloga gdje se može šta vidjeti, ako budemo išli sami na izlete, bit ćemo u Sousse-u.

Da li i vi idete 29?

Anita2507
23.09.2010., 09:52
30-og.

lisa30
23.09.2010., 10:00
evo sad pročitah tvoj post..pa da te razveselim... :) ...cijena benzina oko 5 kuna...na benzinskim postajama... :) znači legalno :) .... ne treba ti internacionalna vozačka...poštuju se znakovi stop i ograničenje brzine sve ostalo je skoro pa dopušteno... :D vidjet ćeš na licu mjesta... e sad naši dečki iz hotela su uzeli rent a car...2 dana skup sa benzinom za 900 km (koliko su prevalili) i nekakvim osiguranjem (što ti toplo preporučujem) oko 150 erua...što se tiče hrane...kruh i to nemam pojma...ali mi smo čaj plaćali manje od dinar, a coca - colu 2 dinara...ali vjerujem da cijene variraju...dečki su jeli i po lokalnim prčvarnicama uz cestu i živi i zdravi bez ikakvih probavnih smetnji :) ako imaš još kakvo konkretno pitanje uz to ti pitaj pa ću ih ja kontaktirat da provjerim odgovore...

Na prethodnom postu svaka cast,super detaljan opis:)..daj mi reci koliko je to mjesto udaljeno od Hammameta i kakva je sad tamo klima?
Rent a car,pametan potez ili taxi? s obzirom na njihovu divlju voznju?

dinocroatia
23.09.2010., 10:37
Netko putovao preko E-Toursa? Kakvu su oni?

Cartman
23.09.2010., 11:31
Kaj se tiče njihove vožnje, kad smo se dolje na jugu vozili nekom magistralom, sa druge strane je bila malo lošija cesta i onima kojima je to smetalo samo su se prebacivali na našu stranu i vozili se suprotnim smjerom, nije nam bilo baš svejedno sjediti u đipu i gledati kako iz suprotnog smjera dolaze automobili po našoj traci, kod nas bi bilo več 10 mrtvih

ali_baba
23.09.2010., 14:24
pozdrav Crna_Kraljica, hvala na info, onda ovako, ako su prevalili 900km uz cijenu benze od 5 kn i uzmimo da auto trosi 10litara/100km sto je max jer koliko sam vidio tamo su sve otvorene ceste i ravnice, osim po gradovima, na benzu su potrosili oko 450kn, ostane 85eura sto su dali za najam i osigranje(da to cu obavezno uzeti, naravno). mislim da su vas mozda malo oderali jer sam ja vec dobio par ponuda tipa 3 dana 65eura( sa osiguranjem) a i vidio sam da sad van sezone se bez beda moze dobiti za 20eura/dan auto, sto znaci 150 eura za 7 dana. znas mozda preko kojeg rent a cara su isli i dali znaju cijene za 7 dana npr.
i kazes decki su jeli po prcvarnicama lokalnim bez problema a? odlicno to i mene zanima, iako imam all inclusive 14 dana, mislim jedno 7 dana bar rucati okolo, po putu, znas mozda cijene, kolko sam ja shvatio po restoranima neki turisticki menu dobis za 20-ak dinara, a po prcvarnicama bi trebalo biti jos jeftninije, tipa, kebab 5 dinara i takve stvari :-)
hvala.

p.s hej lisa30, ja mislim da je rent a car jedino rjesenje da vidis taj sjeverni dio zemlje na miru, kolko sam prikupio informacija za 300dinara ga imas 7 dana, a plus toga od hammameta dodes do tunisa/sousse-a/Kairouana/ El Jema/Nabeul-a i slčicnih zanimljih destinacija za 90-ak km maximalno, samo je El jam na nekih 130km, sto je sat i pol voznje. tako da se svaki dan moze organizirati neki izletic u vlastitom aranzmanu a takvi su najbolji, ne sljivim ja te agencije previse, isao bi i ja dole sam na svoju ruku samo je avion jedini problem, inace hotel sa 4 zvijezdice all in, se da bukirati za 500eura/3500 kn za 10 dana i to za 2 osobe! avion ostaje problem jer dole lete samo charteri al nadajmo se da ce ryan air mozda npr poceti letiti dole pa ce let do tunisa biti smjesnih 40-ak eura pa ce biti sve rijeseno. :-)

Buda83
23.09.2010., 15:04
Možda ti je na distance calculatoru izbacilo 130 km do El Jema, ali sumnjam da ćeš tamo doći za 1.5 sati, istina nemam pojma kako voziš, ali nije to baš sam tak, vidio sam kojom smo se mi brzinom vozili i to u konvoju pa nismo došli za 1.5 h

Uzmi si u obzir da cestu ne poznaješ i da je dosta toga na arapskom, pogotovo na tim cestama van autoputa.

Da bi vidio Tunis/Sidi/Kartgu u jednom danu trebaš krenuti u rano ujutro da bi sve stigao vidjeti kvalitetno i opušteno i vratiti se na večeru u hotel na večeru. 2h u jednom smjeru do ulaska u grad i 2 h u drugom da voziš ne znam kak. Medina, muzej u Tunisu, Kartaga.Sisi, ručak, kava...jasno ako si došao nešto vidjeti ako samo doći i otići onda stigneš sve.

Bizerte koji je još sjevernije nećeš stići u toj turi već ti treba 1 dan samo za njega.

Dougga također jedan dan jer se teško uklopi u nešto drugo, jedino ako nećeš ići u Kirouan pa Dougga pa nazad za Hammamet, što je opet fina tura dosta vremenski ograničena.

Benzin možeš dobiti za 2-3 kn ukoliko ćeš tankati na "benzinskoj" uz cestu tj. iz kanistera složenih u piramidu punjenih sa nisko kvalitetnim libijskim benzinom i ako ti ga budu prodali po toj cijeni.

Stavljam ti link možda pomogne. http://www.putovanja.info/forum/topic/11757-tunis-na-4-tocka/

ali_baba
23.09.2010., 15:22
pozdrav buda 38, ZNACI UZIMAO SI RENT A CAR HA? MOZES MI MOLIM TE RECI CIJENU SA LICA MIJESTA??? HVALA :)ne koristim ja nikakav distance kalkulator imam direktno turisticki vodic od poliglota ispred sebe (danas kupio i svida mi se) i takoder google earth, i sad na vodicu lijepo pise tura od hamameta do el djema 200km s time da ides u Monastir i Mahdia-u, bez toga je 150km. 90% ceste je auto put. e sad ako su njihovi autoputi barem a od autoputa napraviti cu 150km za 2 sata, nek napravim i za 3 sata meni sve jedno 3 tamo 3 nazad i jos mi ostne cijeli dan za razgledavanja. sto se tice tunis/kartaga/sidi bou siad to mogu ici svaki dan tamo vamo jer imam nekih 70 km u jednom smjeru. i takoder mogu jedan dan provesti u svakom. sto se tice Bizerte do njega imam 100-ak km isto al takoder je autoput, nek putujem 3 sata u jednom smjeru max. nis zato. 7 dana imam auto, i u svakom danu mogu komtno obici jednu destinaciju sa 2 sata voznje(90%slucajeva) u jednom smjeru.
sto se tice putokaza na arapskom ili francuskom, GPS je 4 dinara po danu, tkao da nece biti problema. :mig:

ali_baba
23.09.2010., 15:26
p.s evo upravo am provjerio, njihov autoput im je fantastican! :top::top::top:ima 2 trake u svakom smjeru, znaci ko nas autoput rijeka-zagreb, sasvim solidno, znaci 150km se napravi u 2, 2 i pol sata sto je sasvim ok a to je samo jendom jer mi je el djem najdalja tocka putovanja, osim sahare, ali to idem preko agencije.

ali_baba
23.09.2010., 15:38
p.p.s hej, a od hammameta preko sousse-a do monastira picim lungo mare! haha, svakih 12.5km kupanac! mozda nadem negdje i pivicu za maznut :s

ali_baba
23.09.2010., 17:40
ej Crna_Kraljica, imam jos jedno pitnje, kolko si love potrosila, znaci bez izleta i to nego ono cisto đeparca svog? i dali je istina da je Kairouan najjeftiniji i da se tamo isplati kupovati? jer cu ja biti s autom i tamo cu ici pa mogu direkt vecinu toga uzeti tamo.

Crna_Kraljica
23.09.2010., 19:38
ej Crna_Kraljica, imam jos jedno pitnje, kolko si love potrosila, znaci bez izleta i to nego ono cisto đeparca svog? i dali je istina da je Kairouan najjeftiniji i da se tamo isplati kupovati? jer cu ja biti s autom i tamo cu ici pa mogu direkt vecinu toga uzeti tamo.

Proslijedila sam sad pitanja dečkima pa kad dobijem odgovore javim se tu...od džeparca smo dečko i ja zajedno potrošili oko 60 eura...s tim da smo kupili hrpuuuuuu suvenira...meni ti taj kairouan nije bio baš povoljan...ali istina je da smo mi išli s agencijom i da su nas tutnuli u tu jednu suvenirnicu pa nisam imala vremena vidjeti druge ili npr medinu...a u svom postu o putovanju u tunis sam napisala di sam šta najpovoljnije pronašla...sad možda je neko i bolje prošao ili isto tako u drugom gradu...ne znam ja znam što sam ja vidjela :)...

...znači džeparac smo trošli doslovno samo na suvenire i na koju bocu vode... :) a ponijeli smo svaki 100 eura džeparca...za svaki slučaj :)

...u kairouanu ti se isplati kupovat tepihe :D ....mislim fakat su predivni i bagatela su spram cijena istih takvih tu kod nas...pa sad...za ostalo kažem da ne znam jer su nam za taj grad dali doslovno pol sata...mislim kaj moš vidit u pol sata? :ne zna:

ali_baba
23.09.2010., 20:02
ej Crna, 60 eura ihrpa suvenira?!?!? odlicno! ja i cura smo planirali trositi 50 eura/dan, s time da imamo smejstaj hranu prijevoz i benzu rjesenu, znaci prakticki na suvenire i koju kartu za muzej ili tako nes! hah ali sad si me odusevila s tih 60 eura i hrpom suvenira, odlicno:top::top: je to super znaci ja sam malo prenaglio sa 50eur/dan, kul kul odlican savijet, idem procitati opet tvoj post da vidim di si nasla najpovoljnije stvari :top:

plavooka2005
23.09.2010., 22:04
Ja bih zamolila za jednu informaciju ako netko zna. Idem 6.10. u Tunis. Još uvijek se borim između 2 izbora El mouradi el menzah i El mouradi el hammamet. Razlika je u 1 * i u 100 kn po osobi. Kada sam zvala agencije, u jednoj (Elisa tours) su mi rekli da je to u biti isti hotel s istim sadržajima ali da su odijeljeni nekim staklenim vratima i da je razlika samo za sobe i za eventualno malo manje ili više urednosti soba. Isto tako da možemo ako odemo u El menzah koristiti bazene i barove iz Hammameta odnosno cijelu all in uslugu. Jel zna netko je li ta informacija istinita. Jel netko bio i je li bio preko te agencije jer sam kontaktirala i sunčani odmor i bravo.hr ali mi nisu dali tu informaciju. Zvučalo mi je predobro da bi bilo istinito. Unaprijed zahvalna

g_mikulenas
24.09.2010., 08:11
Ja bih zamolila za jednu informaciju ako netko zna. Idem 6.10. u Tunis. Još uvijek se borim između 2 izbora El mouradi el menzah i El mouradi el hammamet. Razlika je u 1 * i u 100 kn po osobi. Kada sam zvala agencije, u jednoj (Elisa tours) su mi rekli da je to u biti isti hotel s istim sadržajima ali da su odijeljeni nekim staklenim vratima i da je razlika samo za sobe i za eventualno malo manje ili više urednosti soba. Isto tako da možemo ako odemo u El menzah koristiti bazene i barove iz Hammameta odnosno cijelu all in uslugu. Jel zna netko je li ta informacija istinita. Jel netko bio i je li bio preko te agencije jer sam kontaktirala i sunčani odmor i bravo.hr ali mi nisu dali tu informaciju. Zvučalo mi je predobro da bi bilo istinito. Unaprijed zahvalna

Istina je sve što su ti rekli. Ako je razlika 100 kn odi u el hammamet. Cura i ja smo bili el menzahu. Dobar je, ali je el hammemt upravo onakav kako si gore napisala. Malko uredniji. Sve u svemu, nećeš pogriješit ni sa jednim od njih... osim ako te ne zadesi soba s pogledom na garažu ili kotlovnicu, al hebiga, to je stvar sreće... to ti se može dogoditi bilo gdje... I OBAVEZNO IDI NA IZLET U SAHARU!!!!!!!!!!!!!

Buda83
24.09.2010., 08:44
pozdrav buda 38, ZNACI UZIMAO SI RENT A CAR HA? MOZES MI MOLIM TE RECI CIJENU SA LICA MIJESTA??? HVALA :)ne koristim ja nikakav distance kalkulator imam direktno turisticki vodic od poliglota ispred sebe (danas kupio i svida mi se) i takoder google earth, i sad na vodicu lijepo pise tura od hamameta do el djema 200km s time da ides u Monastir i Mahdia-u, bez toga je 150km. 90% ceste je auto put. e sad ako su njihovi autoputi barem a od autoputa napraviti cu 150km za 2 sata, nek napravim i za 3 sata meni sve jedno 3 tamo 3 nazad i jos mi ostne cijeli dan za razgledavanja. sto se tice tunis/kartaga/sidi bou siad to mogu ici svaki dan tamo vamo jer imam nekih 70 km u jednom smjeru. i takoder mogu jedan dan provesti u svakom. sto se tice Bizerte do njega imam 100-ak km isto al takoder je autoput, nek putujem 3 sata u jednom smjeru max. nis zato. 7 dana imam auto, i u svakom danu mogu komtno obici jednu destinaciju sa 2 sata voznje(90%slucajeva) u jednom smjeru.
sto se tice putokaza na arapskom ili francuskom, GPS je 4 dinara po danu, tkao da nece biti problema. :mig:

Koliko sam te shvatio želiš iznajmiti auto da bi vidjeli nešto van turističkih ruta onda je to dobar izbor, a ukoliko ćeš ga koristiti za vožnju autoputom do Tunisa ili El Jema (naveo si da idete na izlet u Saharu-El Jem je uključen u to pa nema potrebe da ideš autom do tamo) nema smisla da ga iznajmiš jer nećeš vidjeti ništa više.

Dakle ja bi koristio javni prijevoz tj. autobus, vlak, tramvaj, taxi...prvo zato jer će te ispasti jeftinije, a drugo jer ćeš se kretati među lokalnim ljudima.

Tunis/Sidi/Kartaga dio su jednog grada i nema potrebe najam auta za to, karta Hammamet-Tunis-Hammamet koštati će vas 64 kn za oboje, a dalje su glani trošak suveniri i ručak/kava/cuga/ ovo ono, dakle najam auta je samo neporebni trošak.

Bizerte možeš obići auto, a i nemoraš, jer je sustav javnog prijevoza dobro razgranat.

Osobno bi auto koristio za prijevoz kozjim putevima daleko daleko od autoputa, jer bi time dobio ono što tražiš tj. neutabane turističke rute, link koji sam ti poslao dobar je za upute i što vrijedi vidjeti.

Isto tako vidi da ga iskoristiš da dođeš do vlaka "Le Lézard rouge" http://www.travelpod.com/travel-blog-entries/katherine1965/1/1202650200/tpod.html i napraviš kratku vožnju no on se nalazi blizu Gafse što je van tvog kilometarskog ograničenja.

Dakle ako želiš maksimalno iskoristiti najam auta moja preporuka je da si pročitaš onaj putopis na 4 kotača i vidiš šta bi moglo biti interesantno i opet ti savjetujem da minimalno koristiš autoput ako želiš doživjeti Tunis, snalaziti se rukama i nogama u komunikaciji sa nekom ženom uz cestu na magarcu na nekom križanju bez znaka:ne zna:...to će ti ostati puno veći doživljaj od Hammamet-Tunis autoputa...

Ja više volim javni prijevoz i komunikaciju sa ljudima ili auto i makadam pa kud koji mili moji, čista preporuka nije Sveto pismo.:top:

plavooka2005
24.09.2010., 09:23
Istina je sve što su ti rekli. Ako je razlika 100 kn odi u el hammamet. Cura i ja smo bili el menzahu. Dobar je, ali je el hammemt upravo onakav kako si gore napisala. Malko uredniji. Sve u svemu, nećeš pogriješit ni sa jednim od njih... osim ako te ne zadesi soba s pogledom na garažu ili kotlovnicu, al hebiga, to je stvar sreće... to ti se može dogoditi bilo gdje... I OBAVEZNO IDI NA IZLET U SAHARU!!!!!!!!!!!!!

Hvala na brzom odgovoru:mig:

ali_baba
24.09.2010., 19:20
hej hej hej, ma mislio sam posto sam 14 dana dole da EL Jem i Kairouanu slobodno obidem 2 puta, drugi put kad idem u saharu sa agencijom, ugl sa autom me najvise privlaci sto cu lungo mare pičiti hammamet-sousse-monastir uz more laganica kupanac svako toliko, kad mi se staje cu stat itd, itd, dalje treba mi ako cu do Al-Huwariaha gore i do najsjevernije tocke afrike, tamo je i nacionalni park, to je komotno sa autom proci, a za tunis i kartagu isto mi je komotnije otici sa autom npr nego gubiti vrijeme sa javnim prijevozom cekati itd, iako mozda nije losa ideja da se malo dobi osjecaj tih ludih arapa, ugl moja poanta je da ako cu pit koktele do 3 popodne na bazenu i onda skociti do tunisa npr to i napravim i ne moram gledati dali ce past noc, dali ce taxiji biti skuplji dali cu cekati 2 sata autobus u nekoj zabiti. e ekipa mislio sam jos jednu stvar, onaj Bizerte gore to cu isto obavezno posjetiti, nekih 50km zapadnije je onaj rt sa svijetionikom i da su neke rajske plaze tamo, to sam upravo procitao u vodicu i odusevio sam se, obavezno to moram vidjeti, je tko bio tamo mozda?

ali_baba
24.09.2010., 19:27
p.s evo ekipa obavezno pogledati CAP SERRAT pa omah do je ta ogromna "rajska plaza" evo par fotki http://www.panoramio.com/photo/15313983 http://www.panoramio.com/photo/26857916 http://www.panoramio.com/photo/17250361

Buda83
25.09.2010., 10:31
El Jem je poznat po areni, znači po meni to je jedino što se tamo može vidjeti, a Kirouan po džamiji u koju se ne može ući već samo slikati izvana, Bizerte je ribarsko mjesto i poznato barem nama po groblju srpskih boraca iz 1 svj. rata, a i jako je lijepo nešto tipa Tuniška Venecija, plaže su sve jedna drugoj slične pretežno zato jer je to zapravo jedna velika pješčana plaže, dakle opet po meni - unutrašnjost, unutrašnjost, unutrašnjost, a ti vidi šta ti je od posebnog interesa....što se tiče čekanja negdje nekakvog javnog prijevoza, pogotovo u glavnom gradu koji je miljunski, toga nema, jer svi putevi vode u Tunis, tramvajska mreža je dobro razgranata, do Sidia i Kartage vozi mali vlakić koji ima samo smjer gore i dole, busevi, vlakovi i sve skupa vozi vrlo često tako da nema čekanja, željeznički kolodovr je veći i lijepši nego u Zg-u,a ni autobusni kolodvor im nije loš, jedino što vlak stane malo izvan Hammameta, ali vlakom se može doći kao i busom manje više svugdje, ono što ti pokušavam reći ako misliš uzeti auto po meni ga se isplati iznajmiti ako radiš turu 300-400 km u jednom smjeru i nazad, kreni u smjeru Dougge, zapali do granice sa Alžirom, usputno ćeš naći mala sela koja vrijedi pogledati, stati i prošetati jer nisu turistički razvikana jasno uzmi u obzir da si napustio turistička naselja i da je zemlja muslimanska dakle žena prikladno obučena...opet ti kažem samo preporuka uostalom vidjeti ćeš kada dođeš.

Park Avenija 79
26.09.2010., 06:18

Ručak u restoranu nije skuplji od 5 TD, u turističkim središtima do 7-8 DT, ona janjetina sa roštilja je oko 6 DT. Kruh u marketu je oko 300 milima, voda 1,5 l je oko 700 milima, mlijeko 500 milima. Marame su 5-15 DT, ovisi o materijalu, obleka na buvljaku jeftina, tunike i majice su par dinara, torbe i natikače od kože su 10- 25 DT. Sve povrće i hrana u marketima i na tržnici su jeftini ( 1 kg piletine je oko 2.5 DT), auto po danu okvirno je oko 80 DT, a cijena benzina oko 1.2 DT na benziskoj pumpi.Coca cola u bircu je oko 2 DT, pivo oko 3 DT, kava oko 1-1.5 DT, u manjim mjestima koja nisu u turističkoj zoni kava je oko 300 milima.
1 TD = cca 4 kn

ali_baba
26.09.2010., 15:29
park avenija, hvala ti puno na odgovoru.

Park Avenija 79
26.09.2010., 19:31
park avenija, hvala ti puno na odgovoru.

Samo se ti lijepo provedi. I obavezno probaj onu janjetinu sa žara koju peku uz cestu. Ja čekam sljedeću sezonu.

dead_rose
27.09.2010., 10:14
Hej! Idem u Tunis, Port El Kantaoui. Izlet Tunis/Sibi/Kartaga bi htjela sama organizirati pa me zanima kakve su veze vlakom/busom i cijene karte?
Hvala!

klaudijak
27.09.2010., 14:54
ojla ljudovi, eto mi danas rezervirali Tunis, Alibabina pustolovina preko Integrala 20.10.2010.

jel ima kod da ide isto

dsztrrezt
27.09.2010., 15:43
Hej! Idem u Tunis, Port El Kantaoui. Izlet Tunis/Sibi/Kartaga bi htjela sama organizirati pa me zanima kakve su veze vlakom/busom i cijene karte?
Hvala!

Uzmi autobus ili one male kombije, nece ti biti skupi. U Tunisu odes do "Tunis Marine station" mislim da se tako zove, te imas vlak i za Kartagu i za SBS. Ako sam dobro upamtio, vlak me dosao 2-3 dinara i samo sam uzeo u jednom smjeru.

ali_baba
28.09.2010., 18:11
hej ljudi, totalna drama ovaj termin 6.10 je totalno prebukiran, nigdje vis enema mjesta, hotel al mouradi 5 zvijezdica je na akciji 10 000kn za 14 dana ali je rasprodan svugdje vec pa smo cura i ja uspijeli ubost jedino Samira Club 3 zvijezdice, 14 dana, AI, 8700kn sa osiguranjem i taksama.
iako ima 3 zvijezdice hotel mi se ne cini los i na tripadvisoru ima dobre komentare, pa me zanima ako je netko bio nedavno u Samira Club-u i kakvi su dojmovi... moze cim brze jer sutra idem uplatiti konacno...:)

dinocroatia
28.09.2010., 18:14
Ja idem s ekipom preko Atlas Airtoursa 14.10. u Port el Kantui - Soviva Resort! Ide li još netko tamo? Jedva čekam :), nadam se da me neće gastritis stisnut od njihove hrane :))

klaudijak
28.09.2010., 21:12
mi smo bukirali ali babinu pustolovinu sa punim pansionom ili ai s uključenim cijenama ulaznica, 3-dnevnim safarijem i avionskim taksama, s policama zdravstvenog i otkaz putovanaj za 7471 kn, mislim da je to i više nego povoljna cijena http://www.integral-zagreb.hr/putovanja.php?ID=2010-328&dest=Ali%20Babina%20pustolovina

matan11
28.09.2010., 22:56
Pozdrav!

Ja u četvrtak 30.09 u jutro letim za Tunis na apsolventsko :)

E sad imam jedan problem, studiram na FERu i čim se vratim iz Tunisa čekaju me ispiti, pa bi morao barem nešto malo učiti tamo ako uhvatim slobodnog vremena :P

Obzirom na to da učiti ne mogu bez laptopa, htio bih ga ponijeti sa sobom, masa mu je 2.3 kg tako da ga mogu ponijeti sa sobom u avion kao osobnu prtljagu.

Moje pitanje Vama je dali mi je to pametno?

Dali se moram bojati da će mi netko ukrasti laptop ako ga budem ostavljao u hotelskoj sobi ili ću ga morati okolo nosati sa sobom?

Svi savjeti i komentari dobrodošli :s

Kiborgz
28.09.2010., 23:00
Tunis (http://www.tunis.hr) je zakon :)

bayern781
29.09.2010., 05:52
Pozdrav!

Ja u četvrtak 30.09 u jutro letim za Tunis na apsolventsko :)

E sad imam jedan problem, studiram na FERu i čim se vratim iz Tunisa čekaju me ispiti, pa bi morao barem nešto malo učiti tamo ako uhvatim slobodnog vremena :P

Obzirom na to da učiti ne mogu bez laptopa, htio bih ga ponijeti sa sobom, masa mu je 2.3 kg tako da ga mogu ponijeti sa sobom u avion kao osobnu prtljagu.

Moje pitanje Vama je dali mi je to pametno?

Dali se moram bojati da će mi netko ukrasti laptop ako ga budem ostavljao u hotelskoj sobi ili ću ga morati okolo nosati sa sobom?

Svi savjeti i komentari dobrodošli :s

Mnogi nose laptop i nisam cuo da je ikad itko ima problema.
Pozdrav kolegi! P.S. Znao sam jednog matana koji je prije par godina imao stranicu o nogometu. Jesi to ti?

matan11
29.09.2010., 07:30
Mnogi nose laptop i nisam cuo da je ikad itko ima problema.
Pozdrav kolegi! P.S. Znao sam jednog matana koji je prije par godina imao stranicu o nogometu. Jesi to ti?

Pozdrav!

Hvala puno na odgovoru, lakše se diše kad znam da ga mogu ponjeti :)

Nisam nikad imao stranicu o nogometu, ja sam automatičar :P

ali_baba
29.09.2010., 15:56
i dalje nema nitko da je bio u Samira Club-u u yasminne hammametu?
danas upalceno 8300kn 14 dana, AI, za dvije osobe....
polazak 6.10

plavooka2005
29.09.2010., 17:34
i dalje nema nitko da je bio u Samira Club-u u yasminne hammametu?
danas upalceno 8300kn 14 dana, AI, za dvije osobe....
polazak 6.10

Ja sam bila danas u agenciji i htjela sam bukirati samira club i rekla mi je žena u agenciji da ni u ludilu ne idem tamo jer je katastrofa i da je njena sestra bila u 8. mjesecu i da je odmah uzela drugi hotel. Kaže da je strašno neuradan, neljubazno osoblje i da hrana baš i nije ok. Oni se tobože reklamiraju kao da imaju privatnu plažu, što navodno nije istina, nego se mora ići preko 300 metara. Tako da sam ja na njen savijet uzela Miramar hotel u Hamammetu za istu cijenu. Nadam se da će ti biti dobro, ali ja sam se smrzla kad mi je ispričala.
Sorry, hotel je bio Sandra club

ali_baba
29.09.2010., 18:22
plavooka sory al ja nisam nis razumio?
samira club je jedna stvar, sandra club je sasvim druga stvar.
o cemu ti govoris?

ali_baba
29.09.2010., 18:36
p.s evo nadam se da i vi ostali citate po internetu dojmove o pojedinim hotelima od ljudi iz cijeloga svijeta jer mislim ako se oslanjamo samo na dojmove od "žene u agenciji" ili "susjede od frenda" mislim na necemo dobiti objektivnu sliku.
ugl kod svakog odmora je vazno tko i sto trazi, npr meni nije vazno da je hrana u hotelu totalno extra, glavno da je jestiva a ako fali soli lako ja to zacinim, sto se tice osoblja, cisto me zaboli dali ce me neki konobar Ahmad krivo pogledati pa ce mi pokvariti odmor, lako ja legnem na bazen roknem 4 pivice i onda mi je cisto sve jedno, a i plus toga totalno mi je nevazno dal je ta piva u boci, dal je u plasticnoj, kristalnoj ili papirnatoj casi :rofl:
evo prije su se spominjali sljedeci hoteli: samira club, sandra club i miramar, svi su u yasmine hammametu međusobno udaljeni 2.5minute hoda, odmah kraj mora, samo sandra club je nekih 300-ak metara udaljena od mora. evo tu par linkova sa objektivnim komentarima pa se nadam da ce vam pomoci u buducoj procjeni.
SAMIRA CLUB http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g297943-d324538-Reviews-Samira_Club-Hammamet.html
MIRAMAR HOTEL http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g297943-d596304-Reviews-Miramar_Hotel_Hammamet-Hammamet.html
SANDRA CLUB http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297943-d316528-Reviews-L_Ecrin_Sandra_Club-Hammamet.html

I dalje sam u potrazi za nekim tko je stvarno proveo odmor u Samira Club-u...
hvala :mig:

Cartman
29.09.2010., 20:38
p.s evo nadam se da i vi ostali citate po internetu dojmove o pojedinim hotelima od ljudi iz cijeloga svijeta jer mislim ako se oslanjamo samo na dojmove od "žene u agenciji" ili "susjede od frenda" mislim na necemo dobiti objektivnu sliku.
ugl kod svakog odmora je vazno tko i sto trazi, npr meni nije vazno da je hrana u hotelu totalno extra, glavno da je jestiva a ako fali soli lako ja to zacinim, sto se tice osoblja, cisto me zaboli dali ce me neki konobar Ahmad krivo pogledati pa ce mi pokvariti odmor, lako ja legnem na bazen roknem 4 pivice i onda mi je cisto sve jedno, a i plus toga totalno mi je nevazno dal je ta piva u boci, dal je u plasticnoj, kristalnoj ili papirnatoj casi :rofl:
evo prije su se spominjali sljedeci hoteli: samira club, sandra club i miramar, svi su u yasmine hammametu međusobno udaljeni 2.5minute hoda, odmah kraj mora, samo sandra club je nekih 300-ak metara udaljena od mora. evo tu par linkova sa objektivnim komentarima pa se nadam da ce vam pomoci u buducoj procjeni.
SAMIRA CLUB http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g297943-d324538-Reviews-Samira_Club-Hammamet.html
MIRAMAR HOTEL http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g297943-d596304-Reviews-Miramar_Hotel_Hammamet-Hammamet.html
SANDRA CLUB http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297943-d316528-Reviews-L_Ecrin_Sandra_Club-Hammamet.html

I dalje sam u potrazi za nekim tko je stvarno proveo odmor u Samira Club-u...
hvala :mig:

Kaj te sad zanima tolko taj hotel sad je gotovo ako si ga več uplatio.
i tak si reko da ti nist ne smeta

plavooka2005
30.09.2010., 09:41
plavooka sory al ja nisam nis razumio?
samira club je jedna stvar, sandra club je sasvim druga stvar.
o cemu ti govoris?

-ma ja sam malo smotana. Napisala sam komentar i onda sam shvatila da ne pišemo o istom hotelu kad sam još jednom provjerila. pa sam išla editirati post ali sad kontam da uopće nije jasan.

Samira club, nemam pojma kakav je.:ne zna:

Sandra club je očaj, bar mi je tako žena u agenciji rekla.:flop:

=cro= cop
30.09.2010., 11:23
Evo vratih se iz Tunis jucer, i mogu recu da je super. Treba to vidjet i dozivjet.
Preporucam da sa ode na sve moguce izlete koji se nude i naravno obavezno u saharu.

screppy
30.09.2010., 12:19
pozdrav svima,dali netko zna ima li organiziranih putovanja u tunis za božić,novu godinu? i dali se isplati tada putovati,vrijeme?

ali_baba
30.09.2010., 15:01
@ Cartman: naravno da mi ne smetaju sitnice oko kojih se vecina ljudi zabrinjava, i naravno da mi smeta ako je mrtva pantigana na tanjuru. izmedu sitnica i mrtve pantigane je velika razlika. i kakve veze ima ako sam uplatio? mogu odustati ako hocu, nije nikakav problem.

@ Plavooka: a skuzio sam da si malo smotana, da. :lol: nije frka, onda ti ides u Miramar hotel ha? 6.10 iz ZG ili Ljubljane?

@ =cro= cop: hej, u kojem si hotelu bio? moze malo detalja? tnx.

brunac
30.09.2010., 18:14
Ma ljudi, sto ste toliko zapeli za hotele, pa dovoljno da imate krevet samo di cete prespavati noc !!!!! Pa ne idete u Tunis da provedete cijelo vrijeme u hotelu !!!!! kad smo bili u Susu prosle godine, cijelo smo vrijeme bili vanka, istrazivali grad, isli na nogometnu utakmicu , po medini se rugali sa onim prodavacima, vozili qvadove po port kantanuiu, jedino vrijeme koje smo proveli u hotelu je spavanje od 04h do 07h, cak nijsmo ni jeli u hotelu, nego po njihovim fast foodovima i restoranima, jel su cijene hrane smijesne, a i to je dozivljaj jesti po tim mjestima, i niko od ekipe nije dobio nikakve probavne smetnje, jedino sto treba je kupovati vodu u ducanu , mislim da je boca od 1,5l bila oko 300 milima !!!!!!!

ali_baba
30.09.2010., 18:20
brunac... potpisujem....:top:

Cartman
30.09.2010., 23:15
@ Cartman: naravno da mi ne smetaju sitnice oko kojih se vecina ljudi zabrinjava, i naravno da mi smeta ako je mrtva pantigana na tanjuru. izmedu sitnica i mrtve pantigane je velika razlika. i kakve veze ima ako sam uplatio? mogu odustati ako hocu, nije nikakav problem.

.

pa onda se ni nemoj brinuti , jer neče biti mrtve pantigane, ne mislis da je to malo pretjerano, samo se nemoj brinuti dal ti je postelja zategnuta, kakav hotel ima ulaz i predvorje itd:D

plavooka2005
01.10.2010., 00:10
@ Plavooka: a skuzio sam da si malo smotana, da. :lol: nije frka, onda ti ides u Miramar hotel ha? 6.10 iz ZG ili Ljubljane?

Idem s Atlas airtoursom 7.10. iz zg.

Nakon svih peripetija koje smo imali s putovanjem, konačno mislim da je to to. Uplaćeno je i samo čekamo vrijeme leta...:s

neno1966
01.10.2010., 07:09
Ma ljudi, sto ste toliko zapeli za hotele, pa dovoljno da imate krevet samo di cete prespavati noc !!!!! Pa ne idete u Tunis da provedete cijelo vrijeme u hotelu !!!!! kad smo bili u Susu prosle godine, cijelo smo vrijeme bili vanka, istrazivali grad, isli na nogometnu utakmicu , po medini se rugali sa onim prodavacima, vozili qvadove po port kantanuiu, jedino vrijeme koje smo proveli u hotelu je spavanje od 04h do 07h, cak nijsmo ni jeli u hotelu, nego po njihovim fast foodovima i restoranima, jel su cijene hrane smijesne, a i to je dozivljaj jesti po tim mjestima, i niko od ekipe nije dobio nikakve probavne smetnje, jedino sto treba je kupovati vodu u ducanu , mislim da je boca od 1,5l bila oko 300 milima !!!!!!!
To stoji samo je onda Tunis preskup za to što nudi.:kava:

Buda83
01.10.2010., 07:36
To stoji samo je onda Tunis preskup za to što nudi.:kava:

Pa nisam baš siguran, ako se negdje može biti 14 dana za 4150 kn, AI sa avio prijevozom i svim taksama koliko bi onda zapravo trebalo koštati:ne zna:

neno1966
01.10.2010., 08:43
Pa nisam baš siguran, ako se negdje može biti 14 dana za 4150 kn, AI sa avio prijevozom i svim taksama koliko bi onda zapravo trebalo koštati:ne zna:
Da sad ne izvlačim ponovo, mislim da sam par stranica prije stavio linkove te ako se ne varam da je Turska bila 9% skuplja a Grčka 20%.

Prednost Tunisa jest što ima letova iz Zagreba i što u špici sezone jest nešto povoljniji ali niti smo svi iz Zg niti svi ne putujemo u špici sezone, btw. vidim da i sada mnogi putuju.

Evo baš gledam Turska iz LJ, 14 dana, 4 zvjezdice, AI, 555 eura :mig:

Buda83
01.10.2010., 09:19
Da sad ne izvlačim ponovo, mislim da sam par stranica prije stavio linkove te ako se ne varam da je Turska bila 9% skuplja a Grčka 20%.

Prednost Tunisa jest što ima letova iz Zagreba i što u špici sezone jest nešto povoljniji ali niti smo svi iz Zg niti svi ne putujemo u špici sezone, btw. vidim da i sada mnogi putuju.

Evo baš gledam Turska iz LJ, 14 dana, 4 zvjezdice, AI, 555 eura :mig:

E jbg sad si mi bacio kost, evo gledam 8 dana 7 noći 1595 kn + 790 kn zračne pristojbe, 2385 kn + dodatni tjedan 1595 ( nisam zaračunao vjerovatni popust od kojih 10-30% za dodatni tjedan) = 3980 kn / 7,35 kn = 541 eur. :mig:

Ipak je jeftiniji:rofl:

neno1966
01.10.2010., 09:32
E jbg sad si mi bacio kost, evo gledam 8 dana 7 noći 1595 kn + 790 kn zračne pristojbe, 2385 kn + dodatni tjedan 1595 ( nisam zaračunao vjerovatni popust od kojih 10-30% za dodatni tjedan) = 3980 kn / 7,35 kn = 541 eur. :mig:

Ipak je jeftiniji:rofl:
Slažem se, Tunis općenito jest nešto jeftiniji :s htio sam reći da kod konkurenata za malo više novca dobiješ bolju kvalitetu bez "mrtvih pantagana" (figurativno).

U biti Tunis je najisplativiji u špici sezone i tada se isplati ići kako sezona završava i približava se zima sve je manje konkurentan.

ali_baba
01.10.2010., 21:58
i tako... za par dana polazak... ajmo ajmo! ideo jos tko mozda 6.10 iz Ljubljane?

klaudijak
05.10.2010., 17:07
nema niko novih svježih informacija i doživljaja

ali_baba
05.10.2010., 19:46
bit ce bit ce, sutra ja krecem, vracam se za 14 dana pa cu ispisati 6 stranica s provjerenim info :top:

klaudijak
05.10.2010., 20:32
a onda će biti kasno, krećemo 20.10 pa ću tek moći čitati kad se i ja vratim, ali neka , nema veze

plavooka2005
06.10.2010., 11:37
Evo mi krećemo sutra u Miramar hotel Hamamet s atlas airtoursom. Javim feedback za 8 dana!

1234Lu
06.10.2010., 13:30
Ja isto idem 20.10 preko agencije sunčani odmor u tunis, u subotu idem uplatit ali babinu pustolovinu :=) El Menzah i Club Kantaoui

Anrimu
06.10.2010., 18:50
Kao destinaciju preporučujem Mahdiu! Grad je mali, ništa specijalno, ali su zato plaže fenomenalne. Pjesak je bijeli predivni, mekan ko puder.. :cerek:

klaudijak
06.10.2010., 20:39
1234 onda se možda i vidimo, jest da mi idemo preko integrala ali isto el menzah i club kantaoui

sabina pula
07.10.2010., 11:26
bok! evo ja zajedno sa sinom putujem 13.10. u Tunis. uplatili smo osmodnevni izlet u El Muradi hotelu sa all inclusive aranžmanom blizu Sussa. zanima me ako je netko bio s djcom bio u Sahari i da li bi to moglo biti naporno ili opasno za njega,sin ima 6 godina. Također me zanima ako netko zna gdje još mogu otići sa sinom i da li ima kakve dodatne animacije blizu Susa tako da ne moramo biti cjele dane u hotelu. svaka informacija dobro će doći. hvala!! :s

junikeki
07.10.2010., 13:16
Eto bili 22.09.- 29.09. u Tunisu u hotelu El Menzah. Hotel je sasvim ok i sve normalno funkcionira i štima u njemu. Hrana je zaista dobra i tko kaže da nije imao tamo što jesti- laže ko pas. E sad osoblje je druga stvar. Nekada su ok, a nekada im se ništa ne radi. Što se tiče napojnica, tu su također podijeljeni, ali nikako ne stoji ona "ako ostaviš dinar- tretiraju te ko cara". Pa baš i ne. Ne samo da te ne tretiraju ko cara, nego ti donesu jednom piće i to je to. Međutim opet od čovjeka do čovjeka. Ima ih i koji za taj dinar nekoliko puta dođu do tebe i provjeravaju želiš li štogod.
Hvala (mislim Budi) na informacijama o odlasku u grad Tunis u vlastitom aranžmanu. Žena i ja smo išli sami i bila je starno pustolovina. Do te mjere da smo u Cartagi naišli na tipa koji par metara pred nama krade torbicu i bježi. Taksi je posebna priča, a i vlakovi koji su od lokalnog iz 1928.g. do suvremenog sa klimom i svime ostalim.
Što se izleta tiče treba ići na sve što možete. Od brodova, quadova, jeepova, pustinje... Odlazak u pustinju je naporan (jer se dugo putuje i gubiš 2 dana al incl.) ali treba ju svakako obići. I naravno jahati deve. To je nama Europljanima stvarno doživljaj.
Da i nikako ne kupovati ništa na prvome mjestu jer možda 10 m dalje to isto košta 7-8 dinara manje.
I nakon par dana već vam svi ti Arapi pomalo počnu ići na k... jer svi žicaju neku napojnicu. Al doslovce svi. Međutim takvi su i šta ćeš im.
Dakle Tunis svakako. Ima još hrpa stvari kojih se trenutno ne mogu sjetiti, ali možda hoću pa napišem. Eh da i taj čuveni proljev nije baš tako strašan, samo treba sa piva prijeći na te njihove biljne likerčiće. Hehe.

Pozdrav

Buda83
07.10.2010., 13:33
Eto bili 22.09.- 29.09. u Tunisu u hotelu El Menzah. Hotel je sasvim ok i sve normalno funkcionira i štima u njemu. Hrana je zaista dobra i tko kaže da nije imao tamo što jesti- laže ko pas. E sad osoblje je druga stvar. Nekada su ok, a nekada im se ništa ne radi. Što se tiče napojnica, tu su također podijeljeni, ali nikako ne stoji ona "ako ostaviš dinar- tretiraju te ko cara". Pa baš i ne. Ne samo da te ne tretiraju ko cara, nego ti donesu jednom piće i to je to. Međutim opet od čovjeka do čovjeka. Ima ih i koji za taj dinar nekoliko puta dođu do tebe i provjeravaju želiš li štogod.
Hvala (mislim Budi) na informacijama o odlasku u grad Tunis u vlastitom aranžmanu. Žena i ja smo išli sami i bila je starno pustolovina. Do te mjere da smo u Cartagi naišli na tipa koji par metara pred nama krade torbicu i bježi. Taksi je posebna priča, a i vlakovi koji su od lokalnog iz 1928.g. do suvremenog sa klimom i svime ostalim.
Što se izleta tiče treba ići na sve što možete. Od brodova, quadova, jeepova, pustinje... Odlazak u pustinju je naporan (jer se dugo putuje i gubiš 2 dana al incl.) ali treba ju svakako obići. I naravno jahati deve. To je nama Europljanima stvarno doživljaj.
Da i nikako ne kupovati ništa na prvome mjestu jer možda 10 m dalje to isto košta 7-8 dinara manje.
I nakon par dana već vam svi ti Arapi pomalo počnu ići na k... jer svi žicaju neku napojnicu. Al doslovce svi. Međutim takvi su i šta ćeš im.
Dakle Tunis svakako. Ima još hrpa stvari kojih se trenutno ne mogu sjetiti, ali možda hoću pa napišem. Eh da i taj čuveni proljev nije baš tako strašan, samo treba sa piva prijeći na te njihove biljne likerčiće. Hehe.

Pozdrav

Ajde ful mi je drago da su nekome poslužile upute o samostalnom izletu..vidim da ste fino zaokružili priču i sa vlakom...ko što sam rekao to je posebna pustolovina ako se ide samostalno, a vi ste to tako i doživjeli...svaka čast:top:

junikeki
07.10.2010., 14:54
Pa stvarno su nam puno poslužile tvoje upute! Žena je to sve zapamtila (ja baš i nisam jer sam po prirodi stvarno pustolovan tip pa se nisam ni trudio upamtiti upute- moj je moto: ma nekako ćemo mi to) i krenuli iz Yasmin H. taxijem (za 8 din. nazad za 7). Na želj. stanici u Hammametu vlak ide u 10.05, a tek u 10:03 dolazi blagajnik i pita trebamo li kartu. Vlakom do Tunisa, pa tramvajem do stanice drugoga vlaka (karta vrijedi za tram i vlak do Cartage i košta 1,7 din, a taxist nam uletio da će nas za 15 din odvesti do Cartage) i vlakom do Cartage nekih 7-8 stanica. Onda tamo malo lunjali, obišli muzej i ostalo i opet vlakom za Sidi Bou Said (karta neka mizerija- pola dinara i manje) i malo tamo zajebancije. I nazad isto tako. Hehe samo se treba dobro smiriti jer jako loše svi govore engleski i zna biti nesporazuma. Na kolodvoru nam na informacijama kaže da vlak ide s 4. perona, na nekakvom semaforu piše s 11. perona, a prometnik pokazuje na 10. peron. Pa ti sad znaj. Međutim sve se to sredi i sretno stigneš kući.
:s Hvala Buda još jedanput!!!

Rookie
07.10.2010., 19:10
Mi smo se vratili sinoć. Bili smo u Sousseu u Tej Marhabi. Sva ova turistička mjesta su upravo to i kada ću se vraćati idem drito na jug. Tunis je zemlja kakva je i očekivati švedsku čistoću ili švicarsku efikasnost i slično u arapskoj zemlji je nerealno i takva osoba nema tamo što tražiti. Zemlja ima beskrajan šarm i dobro raspoloženim osobama željnim novih iskustava može biti samo fenomenalno. Jeo sam sve i svašta i to stvarno svugdje i ništa mi nije bilo. Pravilo je kao u svakoj drugoj zemlji ,izbjegavati fast food i slično. Od dobro pečenog komada mesa neće nikom biti ništa i naravno jesti tamo gdje ima čim više ljudi. Sidi bou said i slično je preljepo fakat je ali slijedeći put krećem iz pustinje i pičim samo po jugu jer tamo su ljudi nekako bolji, manje imaju ali su puno otvoreniji i srdačniji. šiša i čaj u pustinji pri izlasku/zalasku sunca neprocjenjivo.

cortexthrill
07.10.2010., 20:25
Evo me došao iz Tunisa, pa utisaka i savjeta...

Vidim neki pišu da nije bitno u kakvom hotelu odsjedate... to su gluposti. Osim ako niste squatter pa vam nije bitno di spavate i hranite se. Hotel je jaaaako bitan. Pogotovo u zemlji poput Tunisa. (Tunis je poprilično zmazana zemlja, kolko god netko govorio kako je to šarmatnta lokacija, ona je prije svega onak...junky)

Ako idete u Tunis, dobar hotel (dakle isključivo sa 5 zvijezdica ili eventualno provjereni sa 4 zvjezdice) su apsolutni must, ako ne želite da vam se odmor pretvori u kolaps. Vjerujte mi, platite nešto malo više i ljetujte ko ljudi, nemojte štediti na tome. ( Ja sam inače škrtica i gledam svaku kunu, bitno je da napomenem ovo)

To ako ćete vi u hotelu provoditi malo vremena je OK, dapače. Što ne znači da ne morate spavati u čistom ili hodati po čistim hodnicima, liftovima, doručkovati na urednim stolovima itd.. pa niste stoka. Hoteli koji nisu 5 zvijezdica su vrlo vrlo riskantni po tom pitanju i nemojte da vam uopće pada na pamet ići u takve aranžmane. Ovo vam govorim iz vlastitog iskustva i iz iskustva nekih mojih prijatelja koju su nažalost "popušili" svoj odor u Tunisu.

Ja sam odsjeo sa ženom u Hotelu El Mouradi Hammameth u Yasmine Hammamethu. OK je hotel, čist. uredan. Oblik potkove oko bazena, jedno krilo je 5 zvijezdica, drugo sa 4. Ovo drugo se zove El Menzah, al u principu to je isti hotel i ponuda je identična. Nema greške ni ako odete u El menzah, isti qurac samo je malo lobby ljepši u Hammameth (inače nitko vam ne brani da ako ste gost Menzaha provodite svoje vrijeme u lobbyju i barovima Hammametha jer oba krila mogu koristiti sve facilitiese i jednog i drugog krila) i sobe nešto ljepše (ne i veće). Ako vam je razlika u cijeni cca 100 kuna, odite u Hammameth, no već za razliku od 200 kuna ja bi išo u Menzah. I dakako, uzmite all inclusive paket (bez obzira ako Vam boravak preko dana u hotelu nije cilj) jer za par sto kuna razlike ste kompletno pokriveni klopom i cugom tokom cijelog dana. Ja puno jedem, kao i žena mi, pa nam je to bitno, a sve i da nije uvijek Vam dođe da popijete neku kavicu, ili popijete neko pivo ako ste se previše zagrijali na plaži, ili pak mrknete jedan hambi kasno navečer jer ste spletom okolnosti premalo pojeli za večeru (ili uopće niste bili u hotelu za vrijeme večere).I tak.. platite si all inclusive i nema brige.

Klopa u hotelu je solidna. Nije spektakl, ali to ne možete niti očekivati u zemlji tog kalibra.. Mislim.. ko je ikad čuo za Tunišku kuhinju? Nitko. Pa naravno, ima i razlog za to. Jela su im priprosta bez nekog posebnog okusa, uglavnom piletina, neke mljevene kombinacije sa junetinom i tak... ima i ribe uvijek na ponudi. Ok je varijanta na gradele. Mi smo uvijek našli na tom švedskom stolu nešto što nam odgovara i fakat nam je fino bilo. E.. a kolači su spektakl. To odgovorno tvrdim. Jako jako dobri kolači. Ukratko... jesti van hotela nema _nikakvog_ smisla, jer nećete dobiti ništa bolje u nekom restoranu (provjereno). a dat ćete pare klošarima (navlakačima koji vas vuku da sjednete u njihov restoran, kao što vas navlače i za sve drugo).

Cuga u hotelu je također OK. Imaju vrlo vrlo dobra lokalna vina (dosta vrsta, naučili ih francuzi dok su im bili gazde) i imaju osrednje pivo (žuja nije ništa bolja) ali nema baš izbora za pivo. Žestica je također pokrivena,imaju čak i Vodku, te njihove poznate rakije od datulje, iako meni žestica nije bitna. Gazirani sokovi klasika-Cola linija i Juicevi neki njihovi onak... više nektari. I naravno flaširanu vodu. Piti van hotela nema _nikakvog_ smisla.

Ono negativno kod hotela je zapravo struktura gostiju, a to je uglavnom mlađarija (protiv čega nemam ništa protiv, dapače) ali kad mlađariji s balkana date all inclusive cugu... hm... Također i srednjovječna gospoda niže platežne moći iz istoka Europe koji su još i gori. I ponavljam.. ne pričam ovo zbog gostiju, jer me to fakat ne smeta ( i sam sam takav) nego zbog osoblja. Jer kad osoblje se bavi s takvom strukturom gostiju onda je i razumljivo da su nerijetko nadrkani i ne fermaju vas baš kako dolikuje hotelu s 5 zvijezdica. Tako da treba i njih razumijeti. U načelu to nije hotel s 5 zvijezdica upravo zbog ove spirale (gosti-osoblje) o kojoj pričam. Prošetajte par sto metara južnije uz plažu do Hotela Afrike,Hasdrubal, Mehari ili Taj Sultan pa ćete vidjeti razliku i kako zapravo djeluju "pravi" hoteli s 5 zvijezdica, al za to treba i malo više odriješti kesu. Također i ti animatori koji se blesave po hotelu. Ok, nekome su zabavni (ako imate oko 23 godine možda vam je to OK) al u pricipu su iritantni i doprinose ukupnom "downgrade-u" i činjenici da to nije rang hotela s 5 zvijezdica. No dobro... ponuda hotela je OK i za tu lovu je i predobar.

Samo mjesto YasmineHammameth je umjetnjak, Novo je sve i tak..široke ceste, šetalište, hoteli, umjetna medina, neki zabavni parkić, dosta dućana, meni je to OK. Plaže su lijepe. Ako želite doživjeti neš toviše (a bilo bi vam pametno da želite) imate par fakultativnih izleta na raspolaganju koji su solidni. O tome možda koji drugi put. Za one pustolove koji sami žele iskusiti "šarm Tunisa" yasmine hammameth i nije najbolja lokacija. U tom slučaju preporučam Sousse. Grad je velik, relativno čist ( za Tuniške pojmove) sa velikom turističkom ponudom, ali i blizinom centra i originalne tuniške "vrve".

Eto toliko za sada..javim se još,sad ne signem više.

Osoblje agencije sunčani odmor koje nam je bilo dolje na raspolaganju je korektno i nemam nikakvih zamjerki na njih.

divazg
07.10.2010., 20:50
blago tebi kad nemaš zamjerki na sunčani odmor! kad sam bila s njima u tunisu, svi izleti su bili skuplji nego što su nam u agenciji rekli. u zadnji čas su nam javili kad nam kreće avion, itd. totalno su neorganizirani, neprofesionalni i nikome ih ne preporučam kao agenciju. sramota je da oni koji organiziraju putovanja SAMO za tunis i egipat uspiju tako usrati stvar. a čula sam da su kao 'najbolji' za tunis!
inače, tunis je stvarno super mjesto za odmor i svakome ga preporučam, ali s nekom drugom agencijom. ali IZBJEGAVAJTE sunčani odmor, da vam odmor ne bi prisjeo!