PDA

View Full Version : Smeta li vas neurednost?

stranice : [1] 2

boaa
19.04.2006., 17:38
dakle ovako: 2 god smo zajedno a godinu i pol od tog živimo skupa.
ja sam otkad znam za sebe dosta neuredna. jako rijetko pospremam, i to kada on popizdi pa kaže: e, sad je dosta!!!, pa onda zajedno pospremimo sve. u biti me zanima da li bih se trebala prisiljavat da postanem urednija ili bi me on trebao prihvatit takvu kakva jesam?

Hello Operator
19.04.2006., 17:44
ja sam otkad znam za sebe dosta neuredna. jako rijetko pospremam, i to kada on popizdi pa kaže: e, sad je dosta!!!, pa onda zajedno pospremimo sve. u biti me zanima da li bih se trebala prisiljavat da postanem urednija ili bi me on trebao prihvatit takvu kakva jesam?
Nadji muskog koji voli spremat. Ili nadji spremacicu. I svi sretni.

walter
19.04.2006., 17:46
Ne, trebala bi ga ostaviti zato što se ne možeš prisiliti da vratiš stvari na svoje mjesto jer si ćerka jedinica pa su te roditelji razmazili. Ma moš mislit! Iako ne sumnjam da će se već naći slučajevi koji će se složiti s tobom.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

boaa
19.04.2006., 17:47
ma daaja, pa nemoj tak, ja svog dečka volim i on mene i nećemo prekinut zbog toga...

Drito Konj
19.04.2006., 19:28
ma daaja, pa nemoj tak, ja svog dečka volim i on mene i nećemo prekinut zbog toga...

Onda koji kurac njurgaš?

Afrika paprika
19.04.2006., 19:37
je treba te prihvatit takvu kakva jesi i živit u smeću truleži i govnima

boaa
19.04.2006., 19:40
kak ste vi svi grubi...

Tija
19.04.2006., 19:42
ako išta ne podnosim to su neuredne žene :D
Mislim, mogu razumjeti da ti se ne da, ne voliš, ne želiš i slično ali onda barem plati nekom da ti očisti i da ne živiš u svinjcu.

B_stard
19.04.2006., 19:43
smeta

Madame Hooch
19.04.2006., 19:55
muške Djevice (djevci ? :zubo: :zubo: :zubo: ) nikako neidu sa Vodenjakicama, Blizankinjama ili Lavicama .....
ma, jel Djevci uopće idu i s kim ?

Gospon Pes
19.04.2006., 20:00
ma, jel Djevci uopće idu i s kim ?Ne.
Ali kad sam saznala kaj je po horoskopu, vec sam se za njega bila udala, jebiga. :( :rofl:

Afrika paprika
19.04.2006., 20:02
muške Djevice (djevci ? :zubo: :zubo: :zubo: ) nikako neidu sa Vodenjakicama, Blizankinjama ili Lavicama .....
s jarčevima. :zubo: :cerek:

Madame Hooch
19.04.2006., 20:09
Ne.
Ali kad sam saznala kaj je po horoskopu, vec sam se za njega bila udala, jebiga. :( :rofl:

ma vi'š, nikaj nisi rekla o sebi a ni o njemu i već sam znala da je on djevac a ti nisi ...baš sam vještica :cheer: :cerek:

Madame Hooch
19.04.2006., 20:12
s jarčevima. :zubo: :cerek:

a to da idu s takvima ...pa , ne bi se baš kladila, možda muški Jarac i Djevica, ali Djevac i Koza ?:confused:

Afrika paprika
19.04.2006., 20:30
a to da idu s takvima ...pa , ne bi se baš kladila, možda muški Jarac i Djevica, ali Djevac i Koza ?:confused:
ama, ženski jarac i muška djevica. :cerek: :cerek: :cerek:

sora
19.04.2006., 20:35
evo jedne Djevice.. kako nebi isla!? :zubo: Ima nas i crnih ovaca...;)
Iz vlastitog iskustva... Jarac (muski) i zenska djevica ijako savrsen par i bla, bla, bla... ne idu skupa

trommel
19.04.2006., 20:45
Mrzim neurednost. Ali, tvom dečku nema spasa! Gotovo. Što je, tu je.

Međutim, pošto nas u ovo suvremeno doba uče da jedino možemo mijenjati sami sebe, a ne druge ljude koji nas okružuju, neka dečko mijenja sebe. Što se tiče tvog dečka, to bi značilo:
1. tebe bi trebao prihvatiti sa svim tvojim prednostima i nedostacima,
2. sebe bi trebao promijeniti, i to, ili bi se trebao početi intenzivno baviti čišćenjem i pospremanjem, ili, bi trebao početi uživati u tvom (nadam se, kreativnom) neredu.

Ecco...

;)

Madame Hooch
19.04.2006., 20:55
evo jedne Djevice.. kako nebi isla!? :zubo: zenska djevica bla, bla, bla...

ma da, nije u pitanju ...pa s kim ti ne bi išla ? :E :E :E

e, ali živjeti s nekim, to je već malo tricky, kaj ne ?;)

ambrozija
19.04.2006., 21:17
... nedaj se Ines samo nastavi tako ... čekaj da on popizdi, pa čistite skupa ... pa to je čisto ok, naglasak je na skupa ... a nekad ga preduhitri pa ti prva popizdi i opet u konačnici čistite skupa:cerek: ... jao tebi ako ga sad naučiš drugačije (na svoju štetu) ... oni ti se učas nauče ... ma vanzemaljci, čisti SF s tim frajerima:rolleyes:

magic blue
19.04.2006., 23:15
u biti me zanima da li bih se trebala prisiljavat da postanem urednija ili bi me on trebao prihvatit takvu kakva jesam?
mozda i te i prihvati ako prije ne krepas u neredu i prljavstini

Stana
19.04.2006., 23:24
99% cura je neuredno, a takve su nenormalno dosadne i znaju pametovati, a nemaju pojma o osnovno ponašanju.......
jebote pa ja imam hrpu prijatelja koji su uredniji od svojih cura, dok one bacaju uloške,gaće,grudnjake po sobi..ufffffff

Natch
19.04.2006., 23:27
istina je da su decki uredniji i vredniji od cura, i to je za svaku pohvalu :top:

Stana
19.04.2006., 23:29
istina je da su decki uredniji i vredniji od cura, i to je za svaku pohvalu :top:

tako je , tako jeeee ...;) :top: :confused:

Natch
19.04.2006., 23:36
da nema deckiju, mnogo bi stanovi ostali nepospremljeni :mig:

Stana
19.04.2006., 23:39
Oni koji se upuštaju u grešni odnos bez zaštitnog sredstva ne krše samo šestu Božju zapovijed nego također čine grijeh teške nerazboritosti riskirajući smrtonosnu zarazu AIDS-om i drugim spolnim bolestima (D.Ž.K.)

Dorky
19.04.2006., 23:54

Trebao bi te pustit da ideš van dok on sprema...zamjenite se...on čisti,kuva pere i pegla a ti donosi lovu u kuću :D

anarchy
20.04.2006., 01:22
Lijepo kameno doba..
Svak je imal po jednu toljagu, a zna se ko ju je noHao :D

Ccovjecce, da mi djevojka ostavi dlake u slivniku posle tushiranja..huhhh..Jedanput i mogu oprostiti.Ipak sam strpljiv i u naccelu ne bijem odmah. I s'toga je fino zovnem, kazzem joj da mi je to ne ogromni turn off nego neshto preko ccega ne mogu preci.Pokazzem gdje stoji "RAP" ..
Sledeci puta kad ostavi fakin smotuljak, nema vishe tushiranja u mom stanu.A kad nema tushiranja nema ni sexa. :D
Ja ionak mogu drkat do besvijesti :rofl: I naci drugu koku naravno..Jednput ce se potrefiti da zna poccistiti iza svoje guzice i glave..

p.s
Tip je lud shto te trpi takvu..Ti gledaj da mu kakav zapis ili neshto nabacish pa da te ne ostavlja.Dobila si na lutriji ;)

sora
20.04.2006., 08:27
da nema deckiju, mnogo bi stanovi ostali nepospremljeni :mig:

:lol: :lol: :lol:

ambrozija
20.04.2006., 09:52
... joj mame, mame što napraviste od svojih dečkića...na kćerkice svoje zaboraviste:s :s :s

Stipe23
20.04.2006., 13:06
"dečki, smeta li vas neurednost kod cura?"

Da.

- Stipe -

Veky
20.04.2006., 13:58
Smeta li me?
Bitna je neurednost, a ne spol. Svejedno je s koje strane dolazi i problem je ako oboje nije donekle podjednako (ne)uredno.

Nije bit u tome da sve pospremaš, glancaš i poliraš sad, odmah i stalno no da možeš imati minimalni obzir prema stvarima koje te okružuju i održavati ih funkcionalnima je minimum minimuma.

Nije važno oprati tanjure odmah i poslije svakog obroka usisavati no nakon jela ću sigurno pokupiti posuđe sa stola, pospremiti hranu i posuđe ubaciti u perilicu ili na hrpu za pranje. Isto tako i sa odjećom i sl. Ne trebam robinju koja će raditi kućanske poslove umejsto mene, no ne želim ni ja biti rob. na kraju krajeva, želim da se zamijenjujemo kad to treba, da se nadopunjujemo i međusobno pomažemo u svemu. Eh, to što ću ja lakše i bolje zabijati slike po zidovima, mijenjati gumice na slavinama, odzračivati radijatore i postavljati karniše nego peglati košulje ili raditi zavjese je funkcionalna i praktična stvar. Ako će ona bolje od mene psotaviti karnišu, ili ako sam ja spriječen zašto da ne... i obrnuto.

A koga mijenjati ? Pa mijenjati sebe! Primjetiš li sam na sebi neki nedostatak popravio si već 50% tog nedostatka.

I zbilja, da... ima dečaka koji su uredniji i radišniji od dobrog dijela žena.

Stipe23
20.04.2006., 14:00
Na stranu ova Vekijeva spika, ja jednostavno volim urednost kod žena.

- Stipe -

Sarasvati
20.04.2006., 14:03
2. sebe bi trebao promijeniti, i to, ili bi se trebao početi intenzivno baviti čišćenjem i pospremanjem, ili, bi trebao početi uživati u tvom (nadam se, kreativnom) neredu.

:top:
Konačno pravi odgovor. Koga smeta, neka čisti!

Dren
20.04.2006., 15:10
Konačno pravi odgovor. Koga smeta, neka čisti!

Odlična racionalizacija. Tipa: "Smeta mi što mi momak jebe okolo. E pa evo ti konačno pravi odgovor: promjeni se i prihvati to". Jea rajt. :rolleyes:

Neurednost jest mana. ONA bi se trebala mjenjati a ne on.*
Ako ona pretjeruje, tip će je ostavit. Nitko normalan ne uživa u životu u svinjcu.

*Naravno ukoliko nije opsesivni čistunac u pitanju.

Natch
20.04.2006., 15:12
Smeta li me?
Bitna je neurednost, a ne spol. Svejedno je s koje strane dolazi i problem je ako oboje nije donekle podjednako (ne)uredno.

Nije bit u tome da sve pospremaš, glancaš i poliraš sad, odmah i stalno no da možeš imati minimalni obzir prema stvarima koje te okružuju i održavati ih funkcionalnima je minimum minimuma.

Nije važno oprati tanjure odmah i poslije svakog obroka usisavati no nakon jela ću sigurno pokupiti posuđe sa stola, pospremiti hranu i posuđe ubaciti u perilicu ili na hrpu za pranje. Isto tako i sa odjećom i sl. Ne trebam robinju koja će raditi kućanske poslove umejsto mene, no ne želim ni ja biti rob. na kraju krajeva, želim da se zamijenjujemo kad to treba, da se nadopunjujemo i međusobno pomažemo u svemu. Eh, to što ću ja lakše i bolje zabijati slike po zidovima, mijenjati gumice na slavinama, odzračivati radijatore i postavljati karniše nego peglati košulje ili raditi zavjese je funkcionalna i praktična stvar. Ako će ona bolje od mene psotaviti karnišu, ili ako sam ja spriječen zašto da ne... i obrnuto.

A koga mijenjati ? Pa mijenjati sebe! Primjetiš li sam na sebi neki nedostatak popravio si već 50% tog nedostatka.

I zbilja, da... ima dečaka koji su uredniji i radišniji od dobrog dijela žena.
lijepo da si nasao zenu koja ce ti bez problema peglat i radit zavjese dok ti "odzracujes radijatore". ja to sigurno nikad necu radit.

Natch
20.04.2006., 15:13
Odlična racionalizacija. Tipa: "Smeta mi što mi momak jebe okolo. E pa evo ti konačno pravi odgovor: promjeni se i prihvati to". Jea rajt. :rolleyes:

Neurednost jest mana. ONA bi se trebala mjenjati a ne on.*
Ako ona pretjeruje, tip će je ostavit. Nitko normalan ne uživa u životu u svinjcu.

*Naravno ukoliko nije opsesivni čistunac u pitanju.ako mu svinjac smeta, neka ga cisti. govorim o svinjcu koji je sam napravio.
il nek ode, siroko mu polje.

Sarasvati
20.04.2006., 15:20
Odlična racionalizacija. Tipa: "Smeta mi što mi momak jebe okolo. E pa evo ti konačno pravi odgovor: promjeni se i prihvati to".

:confused:
ne kužim vezu između ovog i čišćenja, al nek ti bude.

Dren
20.04.2006., 15:31
:confused:
ne kužim vezu između ovog i čišćenja, al nek ti bude.

I jedno i drugo je nedostatak kod druge osobe. Loše navike.
Sad kužiš? Ljudi se nebi trebali prilagođavat lošijim stvarima. Za sad ovo kod ove cure funkcionira, jer se vole. Al te se sitnice nakupe i onda odjednom imaš sranje u vezi a kao nema razloga.

@Natch: Naravno. I od njega se očekuje neka razumna urednost kao i od nje.
Prigodna poslovica: "prvo počisti ispred svog praga..." :D

Sarasvati
20.04.2006., 16:13
Sad kužiš? Ljudi se nebi trebali prilagođavat lošijim stvarima. Za sad ovo kod ove cure funkcionira, jer se vole. Al te se sitnice nakupe i onda odjednom imaš sranje u vezi a kao nema razloga.

S poslovicom se slažem. Ali u zajedničkom životu je i nered zajednički. Ne vidim zašto bi se očekivalo da ona sve sama počisti, pa kad njemu pukne film onda počiste zajedno. Ili neka odmah zajedno čiste, ili neka on čisti ako ga smeta više nego nju. Ne govorim tu o neredu koji napravi isključivo jedna ili druga osoba. Govorim o onim svakodnevnim stvarima kao usisavanje, brisanje prašine i sl. Tu nema moje i tvoje prašine. Neka počisti onaj kome prvom zasmeta ili tko ima više vremena, a ne da jedan prigovara o stanju kuće/stana, a ništa ne poduzima oko toga.

M@3X
20.04.2006., 16:49
S tim stavom "ako me voli prihvatice me takvu kakva jesam i prilagoditi mi se" ne treba pretjerivati, jer s druge strane ako ti njega volis, prihvatices ga takvog kakav jeste i prilagoditi mu se. Koliko ti imas pravo traziti takav "dokaz" ljubavi ima i on.

Ne znam sta zaista podrazumijevas kao neurednost. Ima nas svakakvih.
Moja kuma bi samo cistila i svjesna je toga (mada joj ne smeta ako kod drugog nije savrseno cisto, u njenoj kuci mora sve biti cakum-pakum).
Ja cistim kad mogu i koliko mogu (ne mora sve biti sad i odmah, volim kad je sve cisto i uredno, ali zbog obaveza i umora covjek ne stigne sve sto zeli).
Kuma doduse ne radi pa ima i vise vremena za ciscenje, ja radim, a i honorarno dodatno zaradjujem, dragi radi, ponekad i on honorarno radi, ali ipak se uvijek divim kad vidim kako je kod nje sve savrseno. :)
Medjutim, imam i prijateljica kod kojih je takav dzumbus (skoro uvijek) kakav kod mene nije ni u danima kad radim po 10-15 sati dnevno, a dragi je takodje zauzet.
Prosto, njima pod pun mrvica od kojecega, mrvice i ostaci hrane na dvosjedu, trosjedu, foteljama i po stolicama, sto na kome je sudje od dorucka, uzine, stare solje od kafe, ostaci hrane i otvorena hrana (konzerve, sirevi, suho meso...), uglavnom sve u neredu - uopste ne smeta.
Kad dodjem prvo moram razgledati gdje mogu sjesti. Kafu spuste poguravsi sve sto je vec na stolu u zbijeniju hrpu. Kad peru, onda operu kako treba, ali do tada je sve u opstem haosu. :zubo:

Pitanje je sta je za tebe (i tvog dragog) nered.

Ako ostavljas svoju odjecu svud naokolo umjesto da je odneses u korpu za prljav ves, pokusaj to promijeniti ili jednostavno odaberi jedno mjesto u jednoj prostoriji gdje ces odlagati takve stvari.
Nadjite neki kompromis.
Moras se trgnuti, steci radne navike.
Zamisli jos kad djete dodje - tek ces se onda naci u haosu. :zubo:

Naravno, tvoj momak ako zeli uredan stan mora i sam ucestvovati u ciscenju i drugim kucnim poslovima. ;)

Anastasia
20.04.2006., 17:12
ako išta ne podnosim to su neuredne žene :D
Mislim, mogu razumjeti da ti se ne da, ne voliš, ne želiš i slično ali onda barem plati nekom da ti očisti i da ne živiš u svinjcu.

moram priznati da ni ja ne volim neurednost... a i već ste skužili da imam poseban fetiš na kupatilo :zubo:

Anastasia
20.04.2006., 17:17
S poslovicom se slažem. Ali u zajedničkom životu je i nered zajednički. Ne vidim zašto bi se očekivalo da ona sve sama počisti, pa kad njemu pukne film onda počiste zajedno. Ili neka odmah zajedno čiste, ili neka on čisti ako ga smeta više nego nju. Ne govorim tu o neredu koji napravi isključivo jedna ili druga osoba. Govorim o onim svakodnevnim stvarima kao usisavanje, brisanje prašine i sl. Tu nema moje i tvoje prašine. Neka počisti onaj kome prvom zasmeta ili tko ima više vremena, a ne da jedan prigovara o stanju kuće/stana, a ništa ne poduzima oko toga.

trebalo bi poslove podijeliti...
jer nitko ne voli čistiti, i nitko ne bi volio da samo na njega padne teret tih poslova. jer ovo što ti govoriš dovelo bi do toga da bi na kraju samo jedan čistio.
neka se dogovore i podijele zadatke - nikome ih nije drago imati, ali ne možeš živjeti u svinjcu. uostalom, nije to Bože moj nikakv takav životni problem., uhvatiš se i napraviš. neš ti mudrosti :rolleyes:

PureEvil
20.04.2006., 17:41
boaa pita:
dečki, smeta li vas neurednost kod cura?
aha

lala
20.04.2006., 18:23
Ne.

Pa jeste li uopće stigli popričati prije oltara?:confused: :D

Stana
20.04.2006., 19:43
neuredne ženske su OUT
uredne su IN

Veky
20.04.2006., 20:10
Natch, pronašao sam ženu koja shvaća da muškarac koji ne zna peglati, a zna vješati karniše i zna sve o tiplama, bušilicama i šarafima bolje radi poslove koje razumije nego da pegla veš. Učiti ga peglati i uz svu njegovu volj predstavlja gubitak vremena i nepotrebno ulaganje truda u nešto što netko može obaviti jer ima tu naviku i tehniku. Isto vrijedi i obrnuto. Zar bi trebao na 4 metra visoke ljestve poslati svoju ženu od 45kg s bušilicom od 15kg ? I reći... draga hebi se... ili buši rupe ili si nađi nekoga tko će to napraviti, nisam ja tvoj rob? Iz ljubavi ću izbušiti 500 rupa, a ona će iz ljubavi ispeglati 500 košulja, oboje ćemo u tome biti ekonomični, uspješni i brzi. Bit je u tome.

I vrlo kratka i iskrena poanta - jebeš osobu koja nije u stanju za nekoga nešto učiniti, osobito promijeniti svoju lošu naviku koja nije dobra ni za nju, a kamoli za dtagu joj osobu.

Natch
20.04.2006., 20:15
Natch, pronašao sam ženu koja shvaća da muškarac koji ne zna peglati, a zna vješati karniše i zna sve o tiplama, bušilicama i šarafima bolje radi poslove koje razumije nego da pegla veš. Učiti ga peglati i uz svu njegovu volj predstavlja gubitak vremena i nepotrebno ulaganje truda u nešto što netko može obaviti jer ima tu naviku i tehniku. Isto vrijedi i obrnuto. Zar bi trebao na 4 metra visoke ljestve poslati svoju ženu od 45kg s bušilicom od 15kg ? I reći... draga hebi se... ili buši rupe ili si nađi nekoga tko će to napraviti, nisam ja tvoj rob? Iz ljubavi ću izbušiti 500 rupa, a ona će iz ljubavi ispeglati 500 košulja, oboje ćemo u tome biti ekonomični, uspješni i brzi. Bit je u tome.

I vrlo kratka i iskrena poanta - jebeš osobu koja nije u stanju za nekoga nešto učiniti, osobito promijeniti svoju lošu naviku koja nije dobra ni za nju, a kamoli za dtagu joj osobu.ok ispricavam se. u pravu si.
iako ne mislim da je peglanje tako velika mudrost.

Natch
20.04.2006., 20:17
trebalo bi poslove podijeliti...
jer nitko ne voli čistiti, i nitko ne bi volio da samo na njega padne teret tih poslova. jer ovo što ti govoriš dovelo bi do toga da bi na kraju samo jedan čistio.
neka se dogovore i podijele zadatke - nikome ih nije drago imati, ali ne možeš živjeti u svinjcu. uostalom, nije to Bože moj nikakv takav životni problem., uhvatiš se i napraviš. neš ti mudrosti :rolleyes:
kao prvo trebalo bi ukloniti predrasudu da muskarci ne vole raditi po kuci, jer to naprosto nije istina. pricala sam sa nekoliko prijatelja i oni su me uvjerili da znaju raditi sami sve po kuci i da to rade svaki dan. prema tome, molim vas da nas prestanete plasiti s pricama da muskarci ne rade kucanske poslove.

Stipe23
20.04.2006., 21:15
Medjutim, imam i prijateljica kod kojih je takav dzumbus (skoro uvijek) kakav kod mene nije ni u danima kad radim po 10-15 sati dnevno, a dragi je takodje zauzet.
Prosto, njima pod pun mrvica od kojecega, mrvice i ostaci hrane na dvosjedu, trosjedu, foteljama i po stolicama, sto na kome je sudje od dorucka, uzine, stare solje od kafe, ostaci hrane i otvorena hrana (konzerve, sirevi, suho meso...), uglavnom sve u neredu - uopste ne smeta.
Kad dodjem prvo moram razgledati gdje mogu sjesti. Kafu spuste poguravsi sve sto je vec na stolu u zbijeniju hrpu. Kad peru, onda operu kako treba, ali do tada je sve u opstem haosu. :zubo:

lol

Ovo me podsjetilo na jednog mojeg frenda.
Ekipe na faksu ima svakakve, od onih koji žive sa starcima, onih koji su po domovima, do onih koji dođu odnekud u unajmljene stanove s cimerima.
E tak su bila dva tipa kojima se isto nije dalo prat suđe.
I tako ostane jedan dan (samo ih je dvojica) da im se ne da. Tak ostane i drugi, i treći - kaj ga je više to im se manje da prat. Sve dok se nije napunio sudoper.
Onda ga je bilo malo sa strane, i tak je hrpa rasla sve više, a dalo im se sve manje. To je tak raslo i raslo, i zadnji put kad sam za tu hrpu čuo oni su sve to prebacili u KADU jer više nisu imali kam slagat, pa su napunili kadu prljavim suđem.

Ne znam kak je to završilo.

- Stipe -

Nimoy
20.04.2006., 21:23
ja sam mislio da sam ja neuredan. A onda sam vidio sobu svoje cure. I sad više ne znam šta da mislim :D

ali ne smeta mi, zašto bi mi smetalo. Higijena i čistoća su urođene, uredit se uvijek može :)

Drito Konj
20.04.2006., 21:36
ja sam mislio da sam ja neuredan. A onda sam vidio sobu svoje cure. I sad više ne znam šta da mislim :D

To kaj je ona uberužas ne znači da ti nisi neuredan. Osim toga, nisi bio kod mene. :zubo:

Natch
20.04.2006., 21:38

gledaj svatko od nas ima u svojoj prirodi i urednost i neurednost. ako moj decko uspije u meni probuditi urednost, svaka mu cast. al ja se zbog njega necu strukturno i karakterno mijenjati, jer je to navodno nemoguce.
drito, jesam dobro rekla?

Drito Konj
20.04.2006., 21:50
gledaj svatko od nas ima u svojoj prirodi i urednost i neurednost. ako moj decko uspije u meni probuditi urednost, svaka mu cast. al ja se zbog njega necu strukturno i karakterno mijenjati, jer je to navodno nemoguce.
drito, jesam dobro rekla?

:s :s :s

Nimoy
20.04.2006., 21:53
To kaj je ona uberužas ne znači da ti nisi neuredan. Osim toga, nisi bio kod mene. :zubo:

reko sam da ne znam šta da mislim, ne da sam odjednom prestao bit neuredan. ?*

auauać.

alexxx
20.04.2006., 21:54
Osim toga, nisi bio kod mene.kod tebe se može hodat po podu.:D

Nimoy
20.04.2006., 21:57
može se svuda. Ako si keverica :cerek:

ambrozija
20.04.2006., 22:28
...evo pročitah sve šta su napisale žene, a šta mužjaci...
...nema spasa - uglavnom isto misle:p na vjeke vjekova amen:s
...odoh malo brisati prašinu-jgp opet se nakupilo, a jučer sam brisala:p , a vi dečki odite "vješat karniše"-treba to svaki dan malo namjestiti...i tako svašta nešto slično:bicedobro:

lala
21.04.2006., 01:35
Najjači su mi muški kad se počnu objašnjavati
da oni ne peglaju, ne peru suđe, ne peru robu
jer ("ali zato") pituraju zidove, buše rupe za tiple, karniše....:rofl: :top:
Pa bravo! Kako se mi ne sjetimo toga, posla za jedan dan godišnje.:s
Mogli bi još i lov na bizone spomenuti.

Glede pitanja, živjela sam s raznoraznim ljudima i ćudima i tek tada možeš sebe pošteno ocijeniti.
Ja sam mislila da sam neuredna, (krevet uvijek nepospremljen, grudnjaci po sobi) jer sam mislila da se podrazumijeva prati suđe svaki dan, brisati podove, prati školjku bar jednom tjedno...Ono, u ludim studentskim danima...Ali nije tako.:D
Na kraju kad sve zbrojim, uglavnom sam se osjećala kao nečija dosadna tetka koja gunđa sebi u bradu ili provodi subote ujutro kad su ljudi po kavama ribajući zajednički prostor jer jednostavno ne možeš nekome objasniti da se nije lijepo lijepiti cipelama za pod u kuhinji.:p, ako to ta osoba ne vidi sama- onda si ti taj koji je problematičan i gnjavež.:flop:

Imala sam i jednu, super čistu cimericu, po ovoj logici, vjerojatno je ona šizila zbog mene. :D Iako se nije žalila, ali eto, ne treba značiti. Uglavnom je sve bilo za pet iako ja nisam smatrala normalnim da studenti baš svaki dan kuhaju i da dan prije ispita usisavam pod, ma kakav bio.

U svakom slučaju, dobra škola i treninig za živce.
Dade se zaključiti jedino da je i tu izgleda potrebno naći srodnu dušu:rolleyes: , evo znam neke parove koji su mi po tom pitanju idealni jer ja znam da bi s moje strane svaki dan po jedna svađa bila na tapetu, da živim s nekim od njih. A ni ovi preuredni koji bi mi branili mačku u kući ne bi dobro prošli.

gven_s
21.04.2006., 07:30
Lako je biti uredan ako imaš stan 80-ak kvadrata i osmosatno radno vrijeme.Dođeš s posla staviš prat veš,nekaj skuhaš i ak kreneš spremat stan ti blista za dva-tri sata.Ako imaš kućicu,pa okučnicu,pa djecu,pa kućne
ljubimce(pese kaj rade nered po dvorištu) i još k tome radiš po 12 sati dnevno ne stigneš se okrenuti i već je novi dan.Zato spremam kad stignem(obično vikendom)i ne zamaram se kaj prašina nije pobrisana svaki dan.Rađe poslje radnog dana s dragim odem van nego da rintam do ponoći.S ženama koje spremaju imam loša iskustva uglavnom nisam bila zadovoljna njihovim uslugama(kaj će mi netko za kim moram ići i pokazivati kaj nije dobro napravljno,onda to mogu sama).

Veky
21.04.2006., 07:55
Najjači su mi muški kad se počnu objašnjavati
da oni ne peglaju, ne peru suđe, ne peru robu
jer ("ali zato") pituraju zidove, buše rupe za tiple, karniše....:rofl: :top:
Pa bravo! Kako se mi ne sjetimo toga, posla za jedan dan godišnje.:s
Mogli bi još i lov na bizone spomenuti.

Najjači su ti iz tvoje perspektive. Vjerojatno iz perspektive stana na 6 katu nekog nebodera u Zagrebu gdje doista nemaš što raditi. No ne žive svi u stanu. Ljudi žive u kućama, ljudi žive na selima, da ne kažem i negdje Bogu iza nogu.

Ja imam kuću koju u dvorištu čine 2 objekta, imamo i malu okućnicu na pola pretvorenu u voćnjak i travnjak i dijelom neki sitan vrt da imamo gdje ubrati vlastiti paradajz, luk, peršin i papriku itd. Imam radione sa alatom i strojevima gdje mi je gušt nešto raditi. Kad mi je prošli tjedan supruga rekla da bi trebali cipelar koji bi mogao stajati pred vratima, dakle vani odlučio sam ga sam napraviti jer ne možeš kupiti ormar od iverice koji se bude raskvasio i raspao nakon prve zime. Istina, radit ću ga samo 3 dana. No vidiš onda me čeka farbalnje plota, farbanje drvenarije od bar nekih 100m2, redovito kosimo travu, održavamo voće, frezamo vrt i još hrpu čuda. Kuća je na neki način "živa" i uvijek se moraš o njoj brinuti. Grijemo se na plin, no da nema plina trebalo bi kupiti (eventualno sam srušiti) i dopremiti, napiliti, pospremiti i nacijepati drva. Vjerojatno ne živiš na takav način pa ti na pamet ne padaju tako banalne stvari poput grijanja na drva. Ok, možda bi si "priuštila" radnu snagu koja bi ti za parsto kuna ispilila i naklala drva. A što ako si ne bi financijski to mogla priuštiti nego bi morala sama? Onaj tko ne želi vidjeti posao taj ga ni ne vidi. Netko može imati i kuću pa neće vidjeti da mu zidovi pucaju, da nije okrečio 5 godina, da su se prozori razježili, da štekaju brave i cvile pantovi, da curi na tavanu ili da bi bilo lijepo napraviti neku nadstrešnicu, sjenicu, napraviti garažu i sl.

NHF, samo ti hoću pokazati da nema generaliziranja i ne možeš sve parove ili spolne skupine promatrati isključivo prema svojem aspektu. Misliš da ja recimo ne bi volio subote ujutro i dijelove godišnjeg provoditi isključivo po birtijama i hladeći jaja? Umjesto toga prekjučer smo razgledali jedan vinograd koji je na prodaju. A vinograd je poprilično velika obaveza i izvor (ne)potrebnog posla.
Kad tako pogledaš shvatiš da je netko zbilja neuredna svinja jer nije u stanju pokupiti iza sebe mrvice po kauču, podu ili stolu, a opet nekoga dovedeš u isti rang jer mu je travom obrastao cijeli vinograd. Evo, spada li u domenu urednsoti održavanje auta? Nekome spada, nekome ne. Ja recimo ne stignem prati i čsititi iznutra svoj auto koliko bi trebalo i osjećam se zbog toga neuredan. Moja supruga također. Je li je to neurednost ?

oona
21.04.2006., 08:17
Super Jura, lijepo si im to objasnio...jer je nekima zivot sveden na neurednost jedne sobu ili manjeg stana, nisu u stanju pojmiti da ta neurednost moze umjereno rasti povecanjem zivotnog prostora i zelja koje namecu svoje zahtjeve.
I onda se ne zove neurednost, vec pomanjkanje vremena, ali nikada ne ide u "slampavost" i nered.

studentica21
21.04.2006., 09:17
Kad tako pogledaš shvatiš da je netko zbilja neuredna svinja jer nije u stanju pokupiti iza sebe mrvice po kauču, podu ili stolu, a opet nekoga dovedeš u isti rang jer mu je travom obrastao cijeli vinograd. Evo, spada li u domenu urednsoti održavanje auta? Nekome spada, nekome ne. Ja recimo ne stignem prati i čsititi iznutra svoj auto koliko bi trebalo i osjećam se zbog toga neuredan. Moja supruga također. Je li je to neurednost ?

ah,sad mi je malo lakse sto nemam vremena ofarbati zid oko dvorista i sasijeci lozu iznad nadstresnice,tako je to kad fali muska ruka u kuci;)

:zubo:

Dora K
21.04.2006., 09:28
... nedaj se Ines samo nastavi tako ... čekaj da on popizdi, pa čistite skupa ... pa to je čisto ok, naglasak je na skupa ... a nekad ga preduhitri pa ti prva popizdi i opet u konačnici čistite skupa:cerek: ... jao tebi ako ga sad naučiš drugačije (na svoju štetu) ... oni ti se učas nauče ... ma vanzemaljci, čisti SF s tim frajerima:rolleyes:

Jaooo! Kak je ovo točno!
I ni za živu glavu nemoj priznat da znaš sve sama skuhat! :D

Dren
21.04.2006., 09:53
Jaooo! Kak je ovo točno!
I ni za živu glavu nemoj priznat da znaš sve sama skuhat! :D

Važi i za muškarce. Najbolje će te proći ako se pravite tudumi u kući. Ono probajte napravit ugalj od jaja na oko, progorit košulju na tri mjesta odjednom, razbit 7 od 10 tanjura i s placa donosit najlošije primjerke naručene spize. Ubrzo će sve bit pod kontrolom (čitaj: daljinski)
:D

Dora K
21.04.2006., 10:12
Važi i za muškarce. Najbolje će te proći ako se pravite tudumi u kući. Ono probajte napravit ugalj od jaja na oko, progorit košulju na tri mjesta odjednom, razbit 7 od 10 tanjura i s placa donosit najlošije primjerke naručene spize. Ubrzo će sve bit pod kontrolom (čitaj: daljinski)

Moj probo (da probo, napravio požar u kuhinji).

Nisam popušila :kava:

Sarasvati
21.04.2006., 10:13

Osim ako žena ne igra na istu kartu! Onda ćete uskoro ogladniti i nakon mjeseci naručivanja hrane izvana, shvatit ćete da ipak ne zarađujete dovoljno da bi tako živjeli i primit ćete se kuhače!:D

ambrozija
21.04.2006., 10:19
...Veky ti si izuzetak, a znamo da on potvrđuje pravilo:zubo: ...zbog ovog tvog posta i tebi sličnih svijetlih primjera (brat bratu ja ih neznam baš puno-a vi? ) oni vanzemaljci se poistovjete sa vama, ali samo mislima, ne i djelom i to njihovo napamet naučeno "gradivo" se vrti u većini domova u koje ja zalazim (negdje u vulgaris, a negdje pak u malo sofisticiranijem obliku)...sama opravdanja, jer treba se i braniti, a kud ćeš bolje nego starim provjerenim sistemima, but to uglavnom ne drži vodu, jer i nije takav problem viditi k'o, što i kako teško i često radi......žena treba prati, ribati, kuhati, a mi naravno radimo teže i zahtjevnije stvari bla,bla,bla...a zapravo se sve svede na odgađanje ili kakav-takav rad jednom u mjesec dana) ...hoću reći da se svi vanzemaljci kače za tu univerzalnu postavku podjele poslova, a nemaju nikakve osnove-sram ih bilo:zubo:
...ma to bi trebalo biti jednostavno za organizirati, potrebna je samo empatija i smisao za pravednost sa jedne i druge strane:s (u tvojoj situaciju to šljaka očigledno dobro, ali svi živimo drugačije živote pa nemoj ni ti baš toliko generalizirati).

Sarasvati
21.04.2006., 10:27
Stvar je u tome što većina muškaraca zapravo uživa u tim "muškim" poslovima. Gušt im je zavući se negdje u šupu i piliti, hoblati, raditi ormariće, police... A i dobar izgovor da izgledaju korisni u kući, jer ipak, "na radim ja to za sebe, nego za NAS".

ambrozija
21.04.2006., 10:32
NHF, samo ti hoću pokazati da nema generaliziranja i ne možeš sve parove ili spolne skupine promatrati isključivo prema svojem aspektu

...sorry, ovaj dio uopće nisam pročitala:bonk: ...pa ovo moje "u tvojoj situaciji to šljaka očigledno dobro, ali svi živimo drugačije živote pa nemoj ni ti baš toliko generalizirati" ... ne stoji:D ...tako mi i treba kad nemam vremena sve čitati...moram nacjepati drva (nevalja mi opravdanje-to se sad ne radi,jel' tako:cerek: )

ambrozija
21.04.2006., 10:36
Stvar je u tome što većina muškaraca zapravo uživa u tim "muškim" poslovima. Gušt im je zavući se negdje u šupu i piliti, hoblati, raditi ormariće, police... A i dobar izgovor da izgledaju korisni u kući, jer ipak, "na radim ja to za sebe, nego za NAS".

...šta, zar ja to nisam napisala:D ... trebala sam:top:

-demetra-
21.04.2006., 11:59
Baš je zanimljivo kako su "muški" poslovi uvijek nekako sličniji hobijima nego pravim dosadnim (čitaj - pranje suđa) kućanskim poslovima.

To je baš jedan kuriozitet :D

Mislim, mogu i ja probat uvjerit dragog da je moje fotografiranje zapravo "kucanski" posao i da nam stan zbog toga bolje izgleda, pa da budemo u fer odnosu, nek on pere suđe dok ja fotkam leptiriće i proljeće :zubo:

Sarasvati
21.04.2006., 12:05
Baš je zanimljivo kako su "muški" poslovi uvijek nekako sličniji hobijima nego pravim dosadnim (čitaj - pranje suđa) kućanskim poslovima.

To je baš jedan kuriozitet :D

Mislim, mogu i ja probat uvjerit dragog da je moje fotografiranje zapravo "kucanski" posao i da nam stan zbog toga bolje izgleda, pa da budemo u fer odnosu, nek on pere suđe dok ja fotkam leptiriće i proljeće :zubo:

Veky
21.04.2006., 12:37
Cijepanje drva može biti gušt jedino kad te žena raspizdi i izbaci iz takta pa imaš više energije za taj posao. A možda si ponetko u glavi zamišlja ženu umjesto drveta koje cijepa ?

Fotkanje se baš i ne bi moglo računati pod koristan posao. Muški vole šarafati? Pa neki vole šarafati, no sigurno tako vole i jesditi pred TV s pivom u ruci, otić na nogač ili u ribičiju.

Sarasvati
21.04.2006., 12:52
Muški vole šarafati? Pa neki vole šarafati, no sigurno tako vole i jesditi pred TV s pivom u ruci, otić na nogač ili u ribičiju.

To volim i ja. Ali i više volim šarafiti nego prati suđe i brisati prašinu. A što se cijepanja drva tiče.. tu se ne bi štela mešat. Mi doma imamo centralno.

Dren
21.04.2006., 13:08
Onda mislim da ćeš imat razloga za brigu kad tvoj donese sikiru doma :zubo:

Sarasvati
21.04.2006., 13:35
Onda mislim da ćeš imat razloga za brigu kad tvoj donese sikiru doma :zubo:
Postoje i druga oružja u kući! :azdaja:

Dren
21.04.2006., 13:41

Crni pojas, treći dan, specijalka u borbi oklagijom? :zubo:

lala
21.04.2006., 13:45
Najjači su ti iz tvoje perspektive. Vjerojatno iz perspektive stana na 6 katu nekog nebodera u Zagrebu gdje doista nemaš što raditi. No ne žive svi u stanu. Ljudi žive u kućama, ljudi žive na selima, da ne kažem i negdje Bogu iza nogu.

?
:kiss: :rofl:
Ajme, Veky di si mene baš naša. :rofl:
Doduše živjela sam zadnjih desetak godina po stanovima, ali odrasla i trenutno sam u kući od 120 kvadrata, na svakom katu, stoke baš nema (osim psa:cerek: ) ali cvijeće i povrće za vojsku.
Predobro znam prednosti gradskog života.
:D Međutim, problem vas muškaraca je u tome što kad preselite u stančiće od 50 kvadrata nastavljate živjeti ko na selu.
Ja doduše žudim za jednom spretnom rukom ko što je tvoja:cerek: :o jer ovi moji muškarci: jedam je spretan samo za tastaturom, nikad motiku u ruku ne uzima a drugi ima volje ali je nespretan (za te tipa stolarske poslove) pa zato mi ženske uglavnom pravimo psu kućice, sadimo povrće i cvijeće a za grube radove (a to ti je ipak rijeđe,) platimo ili pod strogim nadzorom pritegnemo nekog od njih. To nije podjela poslova po spolu, nego po sposobnosti.
A oni svakodnevni poslovi čišćenja jednostavno frustriraju, tu se i stručnjaci slažu: sociološka istraživanja kod američkih kućanica bilježe depresiju i visoku razinu stresa zbog ponavljanja i ponavljanja i ponavljanja...
Meni je veći gušt nešto vani raditi nego stalno prati ono što će sutradan biti isto. (Osim kuhanja, je da završi najljigavije, al eto:p )
Ajme ti se kućanicama na selu, pravom selu, te se ubiju od posla a nigdje rezultata.

Mrs Flick
21.04.2006., 19:32
E, čitam i baš moram pitati - a što kad imaš doma jednog takvog neurednog? Kod mene je stvar nakon višegodišnje borbe (u kojoj sam ja ispala čangrizava vještica, naravno) završila tako da kad stvari dođu do faze da je nered sve po svuda, i ja isto počnem ostavljati stvari okolo - jednostavno mi se više ne da, nemam snage ni volje. Jer koliko god spremala, za najviše dva dana sve izgleda ko da je u stan pala atomska bomba.

Moj muž doduše nije piva-kauč-nogač tip, nego visi na Hyperlobbyju, team speaku i online igricama i njegovo (meni) beskrajno dosadno popodne je uvijek isto - u 5 je doma s posla, pa pojede (ako sam ja skuhala), pa odhrče kojih sat vremena i onda krene premještanje s kauča na računalo i natrag - do 1,2 u noći.

Prije smo se klali oko nabacanog suđa skup s ostacima hrane u sudoperu ili sve posvud po stanu. Sad imamo perilicu, al bože sačuvaj da bi stavio to u nju. Ako ga ja ne objesim, oprani veš može stajat dok se ne usmrdi u mašini, a čarapa ima po cijelom stanu. Kad donese mlijeko iz dućana, stavi vrećicu na pod u kuhinji, pa ako ja ne spremim u hladnjak, tu će i ostati.... A o vešu bolje da ne pričam - gdje se skine, tu baci stvari. I izvlači tonu toga iz ormara, ali kako baci tako se i zgužva pa onda naravno neće opet obuć nego baci u pranje makar to imo na sebi samo dva sata. I onda da bar baci u košaru za veš... nego košara skoro prazna i poklopljena, al poklopac, neš ti, teško dić - pa baci na njega i onda imam dva metra veša u kupaoni.

Ja puno putujem zbog posla i živim s koferima i laptopom, a bogme i donosim 2,5 x veću plaću od njegove + radim na doktoratu + učim francuski i mislim da nije normalno da me kad se vratim s puta nakon tjedan dana dočeka ista ona hrpa veša neoprana jer im "nije ništa trebalo" i usmrđeno suđe u suđerici jer mu je bilo teško upalit stroj.

Ako prigovorim, onda sam čangrizava baba, nema šanse da pustim dok ne popizdi i zasmeta mu jer se to nikad ne dogodi - prije ja ne mogu više živjet u svinjcu pa se primim posla.

A što se tiče muških poslova, dobar dio i toga me dočeka... lijepljenje pločica u špajzi naprimjer sam čekala 7 GODINA - dok mi nije pao mrak na oči i sama sam to sredila kad je otišao na neki službeni put.

Ma, bolje da stanem, mogla bi ovako do sutra jamrat .... :mad: :mad: :mad:

Natch
21.04.2006., 19:37
Fotkanje se baš i ne bi moglo računati pod koristan posao. Muški vole šarafati? Pa neki vole šarafati, no sigurno tako vole i jesditi pred TV s pivom u ruci, otić na nogač ili u ribičiju.
da, bas kao i zenske...:frajer:

Eli_jana
21.04.2006., 22:26
E, čitam i baš moram pitati - a što kad imaš doma jednog takvog neurednog? Kod mene je stvar nakon višegodišnje borbe (u kojoj sam ja ispala čangrizava vještica, naravno) završila tako da kad stvari dođu do .............

Ajme, Mrs Flick, pa ovo zvuči strašno. pretpostavljam da je on Herr Flick...
sorry, ali ja bi ili uvela red, makar padale glave ili pobjegla.

alexxx
21.04.2006., 22:37
mrs flick, jel ima neki razlog što si s njim? :zubo:

lala
21.04.2006., 23:57
i ja isto počnem ostavljati stvari okolo - jednostavno mi se više ne da, nemam snage ni volje. Jer koliko god spremala, za najviše dva dana sve izgleda ko da je u stan pala atomska bomba.

:

E to sam i ja pokušala, s različitim ljudima, ali ništa. Samo sebi štetiš. Popizdit ćeš

Dora K
22.04.2006., 07:48
E, čitam i baš moram pitati - a što kad imaš doma jednog takvog neurednog? Kod mene je stvar nakon višegodišnje borbe (u kojoj sam ja ispala čangrizava vještica, naravno) završila tako da kad stvari dođu do faze da je nered sve po svuda, i ja isto počnem ostavljati stvari okolo - jednostavno mi se više ne da, nemam snage ni volje. Jer koliko god spremala, za najviše dva dana sve izgleda ko da je u stan pala atomska bomba.

Moj muž doduše nije piva-kauč-nogač tip, nego visi na Hyperlobbyju, team speaku i online igricama i njegovo (meni) beskrajno dosadno popodne je uvijek isto - u 5 je doma s posla, pa pojede (ako sam ja skuhala), pa odhrče kojih sat vremena i onda krene premještanje s kauča na računalo i natrag - do 1,2 u noći.

Prije smo se klali oko nabacanog suđa skup s ostacima hrane u sudoperu ili sve posvud po stanu. Sad imamo perilicu, al bože sačuvaj da bi stavio to u nju. Ako ga ja ne objesim, oprani veš može stajat dok se ne usmrdi u mašini, a čarapa ima po cijelom stanu. Kad donese mlijeko iz dućana, stavi vrećicu na pod u kuhinji, pa ako ja ne spremim u hladnjak, tu će i ostati.... A o vešu bolje da ne pričam - gdje se skine, tu baci stvari. I izvlači tonu toga iz ormara, ali kako baci tako se i zgužva pa onda naravno neće opet obuć nego baci u pranje makar to imo na sebi samo dva sata. I onda da bar baci u košaru za veš... nego košara skoro prazna i poklopljena, al poklopac, neš ti, teško dić - pa baci na njega i onda imam dva metra veša u kupaoni.

Ja puno putujem zbog posla i živim s koferima i laptopom, a bogme i donosim 2,5 x veću plaću od njegove + radim na doktoratu + učim francuski i mislim da nije normalno da me kad se vratim s puta nakon tjedan dana dočeka ista ona hrpa veša neoprana jer im "nije ništa trebalo" i usmrđeno suđe u suđerici jer mu je bilo teško upalit stroj.

Ako prigovorim, onda sam čangrizava baba, nema šanse da pustim dok ne popizdi i zasmeta mu jer se to nikad ne dogodi - prije ja ne mogu više živjet u svinjcu pa se primim posla.

A što se tiče muških poslova, dobar dio i toga me dočeka... lijepljenje pločica u špajzi naprimjer sam čekala 7 GODINA - dok mi nije pao mrak na oči i sama sam to sredila kad je otišao na neki službeni put.

Oh, vidi! Imaš mog muža! :zubo:
Pokušala sam i ja jednostavno na početku niš ne radit i ignorirati nered, misliš da je primjetio? Na kraju bih pošizila i pospremila jer JA više nisam mogla tako živjeti.
Kad sam vidjela da mi taktika ne štima, promijenila sam ju. Upornim urlanjem (moj život nakon braka konstantno je na visokim frekvencijama glasa, ponekad se pitam, kaj će mi djeca, kad već imam jedno doma, i još kakvoooo.... :zubo: ) uspjela sam ga natjerati da pospremamo skupa cijeli stan jednom tjedno (trebam ga samo svaki vikend prvo tjerati jedno 5 sati i izgubiti sve živce i uredno se pokušava izvući/ pravi gluhotuponijem jednom mjesečno) i da ne ostavlja sve razbacano po podu i sve izvučeno na sve strane i sve otvoreno nakon sebe (e koji su to nadljudski napori trebali).
Prljavi veš strpat u košaru za prljavi veš? Ma daaajjjj..... pa da to očekujem spoticala bih se cijeli život o njegove smrdljive čarape na podu :zubo: Kad baš ono popizdim, pokupim ih i gurnem mu ih ispod jastuka, ali za to moram biti baš ono jako bijesna.
Veš stavit prat? Samo ako je iznosio sve moje i sve svoje stvari.
Njemu nekaj ispeglat? Peglaš mu ko idiot da bi on odmah sve izgužvao i time onda pomeo pod, sjeo na to.... a ne. :nono: Sada svatko sam sebi pegla. Uopće me ne dira.
Suđe staviti u suđericu nakon kaj je jeo? Pospremiti stol? Samo ako vidi da sam tak ljuta da je vrag odnio šalu. Znači, jednom u 6 mjeseci.
Zna kuhat, živio je sam 10 godina. Otkad smo u braku,ne bi taj nekaj skuhao sebi, kamoli meni sačuvajmebože, ali uvijek bu se prišmajhlal, pa i ak si namažem putra na kruh. OK, volim kuhat, nije problem ako imam vremena, ali ako je on za vikend doma, a ja sam bila dežurna i dojdem s posla u 9 navečer, a on je cijeli dan jeo toast (jer je bio lijen da si barem štrudlu izvuče iz pečnice) i surfao po netu, e onda mi dođe da ga pošteno namlatim.
Ako odem na službeni put, stan je kad se vratim neprepoznatljiv. Zadnji put me nije bilo 3 tjedna. Ja stvarno ne znam što je on radio. U kući, naravno, nema niš za jest. Ni šnita kruha, ni šalica mlijeka, više niš ne radi, nemrem si ni kupit nikaj za jest. Sve razbacano, iskipljeno, otvoreno, zagoreno, pokapano, a WC školjka.... ne želim ni misliti. Naravno, prije nego kaj sam otišla na put sve je bilo popremljeno.
Urlala sam i jurila po stanu poput tornada, okrenula sena peti, izašla van da ga ne ubijem i otišla u hotel. Do jutra je sve bilo popremljeno.

Misliš da je naučio nekaj? Ma izvući će se samo ako može. Ali ne može :azdaja: :zubo:
Svejedno, moram priznat da je u odnosu na početak braka jedno 50% uredniji :zubo: Znači, dok je babaroga doma održava koliko toliko red za sobom, čim mene nema, miševi kolo vode....

Eh, da iste smo struke, radimo potpuno identičan posao.

..a unda
22.04.2006., 10:16
..ne znam kako cats ovo tolerira. pola zenskih topika ovdje je oftopik. i ne samo da su oftopik nego su i sve duzi oftopici.
zamislite koliko se toga moglo napravit po kuci umjesto da ovdje ladite jezike i hrabrite jedna drugu.
..zenski odnos prema redu moze se binarno izraziti. za zemske je red ili opsesivna idealizacija posvecena sterilnosti ili superegoisticna manifestalija.
pojam poput kreativnog nereda za njih ne postoji.
no, presutno ce ga trpjet dok takav nered uredno donosi pare.

dajte decki, opametite se vise..sa tesko zaradjenim parama jeftinije je uzet batlera i dvije francuske sobarice. :cheer:

:raspa:

Eli_jana
22.04.2006., 10:22
pojam poput kreativnog nereda za njih ne postoji...

postoji, ali i on se kad tad mora pospremiti. :rofl:

..a unda
22.04.2006., 10:37
postoji, ali i on se kad tad mora pospremiti. :rofl:
..kreativni nered je proces. :azdaja:

..eto, vidi se koliko je tema slozena. uvodi se i zenski pojam o vremenu. ..kad tad za zene znaci odmah. u najboljem slucaju sutra. naravno, ukoliko se ne predomisle. a ne zna se jel to rade brze ili cesce. no, to je vec druga tema, ali ne manje zanimljiva.

..pa jel ti znas elijana zasto su uvedene kartice. sigurno ne radi drumskih razbojnika. radi zena. a jel znas zasto su uvedeni i limiti na tim karticama? ..pa isto radi zena.

pospremanje nereda na racunima u kad tad terminima puno govori o tome kako drugacije shvacate pojmove koje zelite nametati nama muskicima. :raspa:

Silajn
22.04.2006., 10:42

:D :D

Kreativni nered je rezultat kreativnog procesa :D :D A teško bih takvim shvatila gledanje tevea ili igranje igrica :zubo:

xxGaladrielxx
22.04.2006., 10:42
muskarci koji primjecuju prasinu su... su ciganovici! :mad: :zubo:

Eli_jana
22.04.2006., 10:49
..eto, vidi se koliko je tema slozena. uvodi se i zenski pojam o vremenu. ..kad tad za zene znaci odmah. u najboljem slucaju sutra. naravno, ukoliko se ne predomisle. a ne zna se jel to rade brze ili cesce. no, to je vec druga tema, ali ne manje zanimljiva.

..pa jel ti znas elijana zasto su uvedene kartice. sigurno ne radi drumskih razbojnika. radi zena. a jel znas zasto su uvedeni i limiti na tim karticama? ..pa isto radi zena.

pospremanje nereda na racunima u kad tad terminima puno govori o tome kako drugacije shvacate pojmove koje zelite nametati nama muskicima. :raspa:

za kartice ne bih znala. ja sam valjda jedini primjerak žene koja
nema karticu i ne koristi čekove.
svaki put kad dođem u banku, podsjete me da imam par opcija koje još nisam iskoristila. nemam čak ni minus.
a nije da ne bih mogla sa svojom plaćicom. živim na cash i štedim.

ali zato je red u mom stanu nužan. jednom tjedno, zajedno.
za češće nemam vremena. ni on ni ja.
a bio je tako neuredan... kad se samo sjetim.

..a unda
22.04.2006., 10:51
:D :D

Kreativni nered je rezultat kreativnog procesa :D :D A teško bih takvim shvatila gledanje tevea ili igranje igrica :zubo:

..to nam sluzi samo kao izolacijska podloga za razmisljanje. sveobuhvatnost problema ne moze se sagledati privrzenom lojalnosti ka odanosti prema analizama subdetalja...:raspa:

Eli_jana
22.04.2006., 10:51

ali taj proces ne može trajati vječno.
ako traje unedogled, kako može biti kreativan?

Silajn
22.04.2006., 10:54
..to nam sluzi samo kao izolacijska podloga za razmisljanje. sveobuhvatnost problema ne moze se sagledati privrzenom lojalnosti ka odanosti prema analizama subdetalja...:raspa:

:rigo: :D

Ma, svojedobno sam opsesivno igrala tetris i razmišljala i smišljala razne stvari, pomagalo mi za koncentraciju. Ali, ako ćemo iskreno :zubo:, kurac je to od kreativnog procesa: sporije je, a radiš i veći svinjac nego s papirom i olovkom u ruci.

..a unda
22.04.2006., 11:05
za kartice ne bih znala. ja sam valjda jedini primjerak žene koja
nema karticu i ne koristi čekove.
svaki put kad dođem u banku, podsjete me da imam par opcija koje još nisam iskoristila. nemam čak ni minus.
a nije da ne bih mogla sa svojom plaćicom. živim na cash i štedim.

ali zato je red u mom stanu nužan. jednom tjedno, zajedno.
za češće nemam vremena. ni on ni ja.
a bio je tako neuredan... kad se samo sjetim.

..ma ne prigovaram ja tebi nista. znam da je ovaj forum zarazava postove stilom..ja ovo, ja ono..govorim o rilkeovim krugovima, vi zene ih dozivljavate kao kruznice, kujis?
za vas je nuznost ono sto vam padne na pamet taj tren, za nas je to borba za smislom.. : mice teatralno kosicu sa cela:

..vidi mene opet. :rolleyes: ..kako objasnit smisao i nuznost nekom ko deus eks mahine predstavlja dm. :rolleyes:

:raspa:

..a unda
22.04.2006., 11:17
ali taj proces ne može trajati vječno.
ako traje unedogled, kako može biti kreativan?

..zavisi kome sta znaci kreacija. evo, pogledaj nas svijet. jel kreativan, jel unedogledan, skoro pa vjecan..
daj ne skreci s teme.

..a unda
22.04.2006., 11:27
:rigo: :D

Ma, svojedobno sam opsesivno igrala tetris i razmišljala i smišljala razne stvari, pomagalo mi za koncentraciju. Ali, ako ćemo iskreno :zubo:, kurac je to od kreativnog procesa: sporije je, a radiš i veći svinjac nego s papirom i olovkom u ruci.
:rigo: :cheer:

..brzina nikad nije donijela temeljitost. kreativni proces nisu reklame t-koma. ne mos takav proces ugovorom odredit. (sad ce mi se javit ekonomisti i pravnici kako je njihova profesija, naime umjetnost :rolleyes: ).

..rado bih sad jos trkenjao, ali idem redit kucu. :cerek:

:cheer:

Eli_jana
22.04.2006., 12:24
..ma ne prigovaram ja tebi nista.

posebno mi je zadovoljstvo kad muškarac bude doveden u poziciju
da misli da prigovara. pa se ispriča jer to vjeruje. :cheer: :cheer:

Eli_jana
22.04.2006., 12:25
..rado bih sad jos trkenjao, ali idem redit kucu. :cerek:

:cheer: :D

i još onda ide redit kuću. :D :D

red, rad i mir u kući. malo po malo. :D

dodouprolazu
22.04.2006., 12:44

.

Ajd sad iskreno, kaj mislis koji poslovi se obavljaju cesce? Recimo pegla se svaki tjedan (tko pegla) pa tako iz mjeseca u mjesec iz godine u godinu. A s busilicom pa kako sporo radio si ipak jednom gotov pa je neko vrijeme mir. Mislim ne peglam ni ja ali da je to neka visa znanost, e da ga jebes nije ;)
Na temu, u malom stanu hoces neces moras biti donekle uredan inace je pravi rusvaj.

Natch
22.04.2006., 12:46
Ajd sad iskreno, kaj mislis koji poslovi se obavljaju cesce? Recimo pegla se svaki tjedan (tko pegla) pa tako iz mjeseca u mjesec iz godine u godinu. A s busilicom pa kako sporo radio si ipak jednom gotov pa je neko vrijeme mir. Mislim ne peglam ni ja ali da je to neka visa znanost, e da ga jebes nije ;)
Na temu, u malom stanu hoces neces moras biti donekle uredan inace je pravi rusvaj.
ma ok je, ni ja ne peglam :D:rofl: i ja i decko nosimo dockers hlace :D

dodouprolazu
22.04.2006., 12:54

...neku nadstrešnicu, sjenicu, napraviti garažu i sl.

NHF, samo ti hoću pokazati da nema generaliziranja i ne možeš sve parove ili spolne skupine promatrati isključivo prema svojem aspektu. Misliš da ja recimo ne bi volio subote ujutro i dijelove godišnjeg provoditi isključivo po birtijama i hladeći jaja? Umjesto toga prekjučer smo razgledali jedan vinograd koji je na prodaju. A vinograd je poprilično velika obaveza i izvor (ne)potrebnog posla.
?

Slazem se u opisanoj situaciji ima vise posla oko kuce, mogu reci da se moj prijasnji komentar odnosio na ljude koji zive ili u stanovima ili u kucama u gradu koje imaju ako uopce malo vrta o kojima se cesto (cvjetnjaku) brinu upravo zene. Ovo tvoje je vec podrucje poljoprivrede ;)
Garazu si recimo nikad ne bi radio sam jer nisam zidar po struci a nisam ni od onih koji misle da moraju sve znati ili ne znaju pa sfusaju ionak. Moja satnica je jos uvijek veca od zidarove pa ja radije odem na pola dana ekstra u ured i tak zaradim za zidara. Ko sad :zubo:
Iako mi nije jasno kad spominjes da bi volio hladiti jaja u bircu za godisnji a istodobno kupujes vinograd :confused: mislim oboje je o.k. ali se ond anemas sto zaliti.
Valjda je sve stvar prioriteta, ja recimo nemam nimalo zelje obradjivati vinograd ali bi me jako smetalo da se vozim u zmazanom autu, pogotovo da tako vozim juniorku recimo.

alexxx
22.04.2006., 12:54
. Učiti ga peglati i uz svu njegovu volj predstavlja gubitak vremena i nepotrebno ulaganje truda u nešto što netko može obaviti jer ima tu naviku i tehniku.
da. prosječan muškarac je nesposoban da nauči peglat. uza svu volju.
e neš ti umjetnosti, pomicat peglu po robi. vrtit onaj kotačić za regulaciju temperature. pazit da ne ostane bez vode. uberumjetnost.
ne volim peglat, al da je to zahtjevno svladat, e pa nije.

dodouprolazu
22.04.2006., 12:56

Jesi ti Vojkyjeva zena?:zubo:

dodouprolazu
22.04.2006., 13:09
Urlala sam i jurila po stanu poput tornada, okrenula sena peti, izašla van da ga ne ubijem i otišla u hotel. Do jutra je sve bilo popremljeno

Zakon! :rofl: :top:

trommel
22.04.2006., 16:40
muskarci koji primjecuju prasinu su... su ciganovici! :mad: :zubo:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Mrs Flick
22.04.2006., 16:54
mrs flick, jel ima neki razlog što si s njim? :zubo:

Duga priča alexx, al recimo da se radi o tome da sad ne mogu vući radikalne poteze jer bi se jako odrazilo na materijalnu i poslovnu situaciju, a time bi bespotrebno ugrozila budućnost djeci. I, da ne ispadne krivo, neurednost me izluđuje, ali nikako nije osnovni razlog zašto planiram otići.

Ali kako god okrenem, jednu stvar ne razumijem: doma ih je bilo tri brata i sestra i radili su ama baš sve - kuhali, prali veš, prozore i tepihe, peglali, usisali i brisali prašinu, ribali kupaonu.... i to svi sve, samo su se rotirali po poslovima. A doma pospremi, ali kad i ako ima volju i ko Dorin muž, u najboljem slučaju podgrije gotov čušpajz a ak treba skuhat pa makar samo tijesto, jede sendvič. Jednom sam to u šali spomenula kod svekrve, a ona veli PA ZATO SE OŽENIO DA NE MORA RADITI :mad:

alexxx
22.04.2006., 18:29
sretno. :)

Jalnuški Diletant
22.04.2006., 19:03
ma daaja, pa nemoj tak, ja svog dečka volim i on mene i nećemo prekinut zbog toga...Oooo...

Itekako 'oćete.

Mrs Flick
23.04.2006., 20:45
Jesi ti Vojkyjeva zena?:zubo:

Nisam Vojkyjeva žena. Herr Flick je zapeo dva ispita pred kraj faksa i nikad nije diplomirao. Inače smo iste struke.

Ir@
23.04.2006., 20:51
Ne znam kako kod drugih, ali mene uzasno smeta osobna nehigijena. Mogla bih podnijeti da je u stanu nered, ali ne da se on ne tusira, da je prljava posteljina, ono iz cega jedemo i kupaona. Meni bi ta kljucna (ne)cistoca natjerala da prekinem, ma kako mi stalo do njega.

Atari_ST
23.04.2006., 21:05

Samo mu nemoj raditi ono što je moja bivša (također vrlo neuredna) radila meni:
- kad god bi ja predložio da idemo van, da nekoga posjetimo itd., ona bi se odjednom sjetila da je stan u neredu i da ne možemo nikuda. To mi je išlo na živce puno više od nereda kao takvog, koji je inače uglavnom ona skrivila s tonama svojih krpica, torbica i koječega.

teichy
23.04.2006., 21:27
curo natjeraj se i počni spremat, ružno je to kad je cura jako neuredna

boaa
23.04.2006., 22:09
Samo mu nemoj raditi ono što je moja bivša (također vrlo neuredna) radila meni:
- kad god bi ja predložio da idemo van, da nekoga posjetimo itd., ona bi se odjednom sjetila da je stan u neredu i da ne možemo nikuda. To mi je išlo na živce puno više od nereda kao takvog, koji je inače uglavnom ona skrivila s tonama svojih krpica, torbica i koječega.

ma, bez brige. nisam ja takva :p

Dwarf980
23.04.2006., 22:47

mater damn ....zakaj se nisam rodio par dana prije ili kasnije...jebooooooooo i horoskop..i sve.....:mad: :visi:

al znam skim djevice po horoskopu idu??? Same sa sobom :rofl: :rofl: :rofl:

Dwarf980
23.04.2006., 22:53
Ovaj topic me podsjetio na ljetovanje prosle godine kad smo kompic i ja osli tjedan dana na brac sa dvije frendice....i sad imali mi cijeli kat....i prizemlje samo za nas...dole boravak+kuhinja zajedno....gore dvije sobe + kupaona.....njih dvije uzele sobu sa dva kreveta a nas dvoje je dijelilo veliki krevet...no da skratim...nasa soba je bila cista ko suza....a njihova ajme majko.....nisi mogo proc po sobi a da ne nagazis na nes..od obleke,sminke....kupus na podu....a kad anm je lik cija je kuca bio upao dok smo mi bili na plazi jerbo je bilo nekih pizdarija..pa smo morali dan ranije izac van....i vidio nasu i njihovu sobu....lik se krizo.....ono ajme vasa soba cista njihova ajme majkoo..kaos....

A jebote ja mislio da su cure uredne....vidis ih vani spickane..ulickane...a doma soba kupus od svega....ko stala....:rofl: :rofl:

Ona007
23.04.2006., 23:42
.

.

Ajme kad ovo chitam meni dodje muka!
Ja sam slika i prilika vashih muzheva, zaboravljam kuhat, ostavlajm kupljeno mlijeko pred vratima, ako ne uducanu, radije bacim robu nego sto je operem i opeglam, ako nemam cistog vesa kupujem novi, zhivim u shumi papira bez ikakve ideje kako to fajlirat, naucila sam sincica ( koji je ranoranilac) da si sam pravi dorucak da me ne bi budio...........
mene jednostavno ubija u pojam bilo kakva rutina :(
zavidim onim vec pomenutim ljudima djevicama koje sve stvari rade usvaki dan u odredjeno vrijeme, sto je cudno s takvima sam uvijek najbolji prijatelj i super se slazhemo :D
ja imam ogromni ormar za peglanje gdje neka roba stoji od ljeta do iduceg ljeta..:( nekad stvari samo jednom obucem i operem inikad vise ne obucem jer nije ispeglano.
s vremena na vrijeme me uhvati 'period cistoce' i onda je sve ko u apoteci,a vecina u smecu i opet jovo nanovo.
Djetetu perem uniformu za u skolu navecer za ujutro a ima 5 uniformi :rolleyes:
jednostavcno zaboravljam.. nmeni te stvari uopce nikad nisu na pameti :rolleyes:
Jednu te istu robu perem po 3 puta jer dobije miris od ustajalosti u masini.
Sudje iz masine mi je mrsko vadit pa prljavo perem na ruke :(
Kad sam zivjela s bivsim muzhem ( nije djevica nego bik) vecinom je on radio po kuchi, peglao i moju i svoju robu i skoro svaki dan kuhao jer on nije volio jest hranu spremljenu na brzinu.
meni imati cistasticu nema smisla jer opsesivno volim cist pod, kupatilo i usisanu prasinu i to mi je uvijek OK ali peglanje, hrana i sudje su moje boljke a za to ti treba netko 24 sata spremat za tobom sto je moj bivsi i radio.
Hm.. valjda se jednom naucim stavit stvari na svoje mjesto :(
Evo danas sam npr cijeli dan na forumu jer sam odlucila peglat ogromnu hrpu, cak sam je donijela u istu sobu gdje je kompjuter plus pegla mi je ukljucena od jutros.. ispeglam par komadica i onda sjednem na internet :(
Jednostavno, neki ljudi nisu stvoreni za neke stvari :(

Ona007
24.04.2006., 00:23
mater damn ....zakaj se nisam rodio par dana prije ili kasnije...jebooooooooo i horoskop..i sve.....:mad: :visi:

al znam skim djevice po horoskopu idu??? Same sa sobom :rofl: :rofl: :rofl:

Djevice idu s ribama ;)
Ja obozavam muske djevice, uvjek spremni saslusat svakoga i proanalizirat situaciju i sve probleme zacas i bez pogovora rijese.
Radnici broj jedan:top:

Dora K
24.04.2006., 12:20
Ah, Oona! :kiss:

Kao prvo, nisam djevica po horoskopu, nisam ni nekaj fest hiperuredna, skroz normalno žensko. Odrasla sam samo s mamom i u tom našem ženskom tandemu naučila sam se da svatko održava red za sobom i cijeni tuđi rad, odnosno, ako i kad nekaj pospremim da se to odmah ne rashita okolo. Poludim, ne samo zato kaj me nered nervira (jer me ipak ne nervira toliko), već zato kaj taj netko ne pokazuje poštovanje prema mom vremenu i trudu.
Kasnije sam još i dosta dugo živjela sama i navikla se, valjda, da kad nekaj pospremim da bu to tak i ostalo :zubo:

Drugo, mislim da pretjeruješ kad se uspoređuješ s našim muževima. Recimo, mene uopće ne bi smetalo da on u sebi posjeduje notu opsesivnosti za čistim podom, kupaonom ili obrisanom prašinom, ali jbga.... nema :bonk: :rofl:

Ali, radi toga se čovjek ne rastaje, već prilagodi i sebe i partnera :mig:

Evo, planiramo do kraja ljeta naći veći stan, tak da on ima svoju dječju.... pardon :no: .... RADNU SOBU :zubo: u kojoj bu mogel imat nered do mile volje jer ja ionak ne namjeravam nutra ulaziti ( da me šlag ne strefi) :amen:
Valjda bu onda ostatak stana bio manje na udaru :rofl:

Ona007
24.04.2006., 13:05
Ah, Ona!
Evo, planiramo do kraja ljeta naći veći stan, tak da on ima svoju dječju.... pardon :no: .... RADNU SOBU :zubo: u kojoj bu mogel imat nered do mile volje jer ja ionak ne namjeravam nutra ulaziti ( da me šlag ne strefi) :amen:
Valjda bu onda ostatak stana bio manje na udaru :rofl:

Sretno sa radnom sobom!
Samo da ti kazhem da je kod mene bilo sve podnosljivo dok smo zivjeli u malom stanu i dok se nismo doselili u ovu sada kucu ( koja ima oko 120 kvadrata)
Vise prostora, vishe muke..
I da.. imam radnu sobu ..ako se to mozhe vishe tako nazvat :D :D

Dora K
24.04.2006., 13:30
Ispričavam se Ona :)

deer_hunter
25.04.2006., 13:59
nisam čitala cijelu temu... samo sam osjećala potrebu reći da je vrlo znakovito što sam u svojih 13-tak godina izlaženja u birceve, diskače, klubove i koncerte uvijek doživjela isto - ženski WC-i su ODVRATNI :bljak:

ne radi se (uvijek) o onoj slici koju svi pamtimo iz "Trainspottinga", nego o nečemu što odaje da žene u globalu:
1. ne povuku vodu nakon velike nužde :eek:
2. ne pobuku vodu dovoljno dobro u one dane u mjesecu (i ne mare za to, jer ipak je to ženski WC, pa će "sestre" razumjet". da, da, svakako... :Snajper: )
3. cimaju za štrik na kotliču kao da cimaju nešto drugo, pa uvijek izbace plovak i kotlić se ne da napuniti, pa nakon što pa snajki obavi pos'o, nastali cirkus smrdi kroz zidove do ulice... :mad:
4. bacaju sve i svašta u WC, tako da se ubrzo dogodi situacija slična kao pod 3.
5. sve ovo čine i potom stanu pred špigl i vade sve moguće loreale i revlone iz torbica i trackaju se šprickaju se parfemima i sređuju friz... jer glavno je da fino izgleda (nema veze što nema osnove kulture)
fuj. :kava:

ps. zato se, dečki, nemojte čuditi ako se neka cura zaleti u vaš WC. vjerujte, došla je jer se radi o životu i smrti... :s

Natch
25.04.2006., 14:03
curo natjeraj se i počni spremat, ružno je to kad je cura jako neuredna
je, ruzno je i kad je pijana, pa kaj....

boaa
25.04.2006., 22:14
mislim da postoji potreba na ovom topiscu da se napravi razlika između:

1. neurednosti i opće nezainteresiranosti za pospremanje

2. prljavštine

mislim, ja se svaki dan tuširam i redovito mijenjam čistu odjeći i općenito mnogo držim do osobne higijene, a ni kuća nije prljava, već samo razbacana.

Jalnuški Diletant
25.04.2006., 22:34
mislim da postoji potreba na ovom topiscu da se napravi razlika između:

1. neurednosti i opće nezainteresiranosti za pospremanje

2. prljavštine

mislim, ja se svaki dan tuširam i redovito mijenjam čistu odjeći i općenito mnogo držim do osobne higijene, a ni kuća nije prljava, već samo razbacana.Baš me zanima kako se to čisti razbacana kuća.

Hello Operator
25.04.2006., 23:17
Baš me zanima kako se to čisti razbacana kuća.
Vrlo jednostavno. Platim spremacicu da prenosi stvari s jedne gomile na drugu. Onda pocisti pod ispod prve.

ambrozija
26.04.2006., 09:10
...evo moj stan počistila jedna fina gospoja (30 kn/h)...ja fino sve složila na svoje mjesto (to mi stvarno nije mrsko raditi), a ona sve očistila ... ma ljudi moji miline...kud se prije na to ne odlučih:bonk: ...odoh računati koliko je to manje svađica sa dragim mi vanzemaljcem:s

Piotr
26.04.2006., 11:33
Ne postoji mjesto većeg nereda nego MOJA soba. al ja to zovem kreativni nered i ja se u njemu snalazim. Al svi redom su zgroženi kada ga vide. Od žene se očekuje da budu uredne. Bljak. Dvostruki standardi. Opet - čak i tu. Kod muških je to normalno, pa čak se i očekuje. Bljak na kvadrat

Jalnuški Diletant
26.04.2006., 16:20
Od žene se očekuje da budu uredne. Bljak. Dvostruki standardi. Pa naravno da trebaju dva različita standarda za dvije različite stvari.

boaa
26.04.2006., 17:53
vidim da se muškarci zgroženi neurednim ženama.

a zakaj onda non stop grintate kad vas žene opominju da čarape ne ostavljate po kući, da spuštate dasku i tak dalje kad vam očito odgovaraju žene opsjednute urednošću?!?

alexxx
28.04.2006., 17:36
zašto treba spustit dasku?

naranđica
28.04.2006., 19:49
jedan mi je vječno prigovarao da sam neuredna. jesam, pa kaj? samo što je oh htio da sve bude kao u apoteci, a da on ni prstom ne mrdne. jer je njegova mamica podredila život čišćenju i pospremanju. sad je bivši pa mamica i dalje trči za njim i kupi... nek im je sretno

Jalnuški Diletant
28.04.2006., 19:53
Od žene se očekuje da bude uredna. To je jednostavno dio ženstvenosti.

Neuredna žena je nakako... Kako da kažem...?

Polu-žena.

Nešto kao kineska plivačica ili bacačica kladiva iz bivšeg DDR ili Nevenka Ciganović ili Ira Tigerman.

Tako nešto...

Skviki
28.04.2006., 20:01
mog paučka ne smeta što sam ja neuredna jer je on još veća gica od mene! :cerek:

lala
28.04.2006., 20:28
jedan mi je vječno prigovarao da sam neuredna. jesam, pa kaj? samo što je oh htio da sve bude kao u apoteci, a da on ni prstom ne mrdne. jer je njegova mamica podredila život čišćenju i pospremanju. sad je bivši pa mamica i dalje trči za njim i kupi... nek im je sretno
cheer: :top:

Takvim ženama bi tebalo zabraniti da rađaju mušku djecu.
Nema šanse da se ikad usreće s iti jednom osim s mamicom:bara: :angel:

saska27
28.04.2006., 21:08
Mene vise nervira kada uzme da mi pomogne da sredimo nesto i o tome mi prica mjesec dana, a to i sto uradi, samo smulja, pa ja opet cistim za njim.
Lakse mi je da ga isteram van i da se rastrcim po kuci i mirnija sam.

Natch
28.04.2006., 21:27
Mene vise nervira kada uzme da mi pomogne da sredimo nesto i o tome mi prica mjesec dana, a to i sto uradi, samo smulja, pa ja opet cistim za njim.
Lakse mi je da ga isteram van i da se rastrcim po kuci i mirnija sam.
meni obratno.

studentica21
29.04.2006., 10:30

:rolleyes:

ajme ,tocno znam o cemu govoris.gotovani!sto se mog bivseg ticalo,diplomu sam trebala zalijepiti na kuhinjski ormaric i svaki dan u 2 stavljati gotov rucak na stol:rolleyes:

Ona007
29.04.2006., 11:14

ajme ,tocno znam o cemu govoris.gotovani!sto se mog bivseg ticalo,diplomu sam trebala zalijepiti na kuhinjski ormaric i svaki dan u 2 stavljati gotov rucak na stol:rolleyes:

Kakve ima veze dipoma s kuhanjem?

Sto se mog bivsheg tiche ja sam lijepo rekla da ne znam kuhat, probao par puta i nije mu se svidjelo pa smo to kuhanje lijepo delegirali na njega.
Nekad bi ga ta obaveza kuhanja malo frustrirala pa bih ja uletila, s takeway-om naravno!

Pomutnja je nastala kad smo prestali zhivjet skupa, morala sam pod hitno nauchit kuhat!
Sad mi svi kazhu da super kuham, cak chesto kuham za drushtvo..;)

naranđica
29.04.2006., 21:53
Kakve ima veze dipoma s kuhanjem?

kak ne kužiš? njima diploma ne da nije bitna, nego te onemogućuje da serviraš toplu juhicu na stol ravno u dva. za takve su polupismene tuke koje će im kuhat i spremat a u njima gledat boga. (ili neko ko će zamjenit mamicu)

Anubis33
01.05.2006., 12:24
Nemoraš se presiljavat ,ali malo više bi se mogla primit posla!

Aragorn
01.05.2006., 12:32
uh to me kod cura izluđuje.
Naravno da ne želim da bude picajzla ali ako joj je stan kao da je bomba pala u njega - bježim glavom bez obzira!

Elektra
01.05.2006., 13:46
uh to me kod cura izluđuje.
Naravno da ne želim da bude picajzla ali ako joj je stan kao da je bomba pala u njega - bježim glavom bez obzira!

Jel' to znači da si i ti uredan? :D

Aragorn
01.05.2006., 15:28
Jel' to znači da si i ti uredan? :D

Relativno. Da pita š moju staru - nisam. Ak me usporediš sa većinom moga društva - jesam. ;)

tuljanica
01.05.2006., 22:31

Polu-žena.

Tako nešto...

Da, od žena se očekuje da bude dama u drušvu, ku*va u krevetu i (ono treće uvijek zaboravim), ali recimo, prava domačica.
Osobno, nisam jako uredna, ali nisam niti neuredna. Ne ćistim svaki dan, ali kad se nakupi prašite i sl. počistim. Ne volim živjeti u svinjcu, a još manje volim čistiti za drugim 'svinjicama'.

Jalnuški Diletant
01.05.2006., 23:03
Da, od žena se očekuje da bude dama u drušvu, ku*va u krevetu i (ono treće uvijek zaboravim), ali recimo, prava domačica.
Osobno, nisam jako uredna, ali nisam niti neuredna. Ne ćistim svaki dan, ali kad se nakupi prašite i sl. počistim. Ne volim živjeti u svinjcu, a još manje volim čistiti za drugim 'svinjicama'.To je u redu...

*jezebel*
08.05.2006., 09:20
zaprepascujuce je koliko osoba hoda naokolo usminkano, uvijek u cipelicama (ne d'o bog da ih netko vidi u patikama i staroj trenerci), ali su fajn samo na prvi pogled (istim osobama uspijeva tusiranje jednom u tri dana, za brisanje dupeta su im dovoljna tri listica jednoslojnog papira, a skoljku naravno ne pogode). sjecam se jedne scene u nekom van dammeovom filmu kad je van damme zavrsio u zatvoru, a cuvar mu uz rigorozne uvjete napomene da ce dobivati jednu rolu tp-a mjesecno, a ja si mislim: nekima to i ne bi bio takav bed. ja vise volim biti cista i njegovana, a sminkom i odjecom se bas i ne opterecujem. isto je sa zivotnim prostorom. je, vlada ''kreativni nered'', ali najvaznije mi je da je cisto.

asterija
08.05.2006., 20:45
...evo moj stan počistila jedna fina gospoja (30 kn/h)...ja fino sve složila na svoje mjesto (to mi stvarno nije mrsko raditi), a ona sve očistila ... ma ljudi moji miline...kud se prije na to ne odlučih:bonk: ...odoh računati koliko je to manje svađica sa dragim mi vanzemaljcem:s

:top: :D

samo se ti veseli al bit ce ti 100% kao i meni - jer moj dragi razmislja odmah u sebi : Ok ja sam platio spremacicu da mi se draga moja ne umori pa je sad odmorna i moze se sexat cijelu noc :D

studentica21
09.05.2006., 14:26

samo se ti veseli al bit ce ti 100% kao i meni - jer moj dragi razmislja odmah u sebi : Ok ja sam platio spremacicu da mi se draga moja ne umori pa je sad odmorna i moze se sexat cijelu noc :D

pa platio je...sto je tu krivo?:zubo:

naranđica
11.05.2006., 22:14

Polu-žena.

Tako nešto...

viš, viš a meni je muškarac koji tvrdi ovako nešto... kako da kažem...? idiot

mislim, na stranu ekstremnu neurednost, ali zašto se urednost (koja se tu odnosi na kućanske poslove, i sl. ) pripisuje kao nešto svojstveno ženama???
a ne ljudima općenito, bez obzira na spol, zaposlenje, dob ...

budi frajer, operi suđe!

ambrozija
12.05.2006., 22:55

...no frks...ja jakoooo volem sex (ali ne volem čistiti stan:zubo: - pa tko to sa imalo mozga vole...ima toliko ljepših stvari za raditi na ovom belom svetu:cerek: )

ambrozija
12.05.2006., 23:01
pa platio je...sto je tu krivo?:zubo:

...kod mene pak stvar sljedeća...čistačicu plaćamo oboje...čist račun-duga ljubav i svega u izobilju:zubo: :zubo:

asterija
13.05.2006., 20:22
...no frks...ja jakoooo volem sex (ali ne volem čistiti stan:zubo: - pa tko to sa imalo mozga vole...ima toliko ljepših stvari za raditi na ovom belom svetu:cerek: )

i mene iskreno ciscenje odmara al et imam * ludu srecu* da mog dragog umara :D

Meni ne idu u glavu zenske koje su neuredne ili koje ne volite cistiti stan- sori mozda sam staromodna al eto :rolleyes: ne idu mi u glavu i one iz vana nacifrane i uredjena od glave do pete a doma odvratno zmazano da ti se gadi kod istih i casu vode uzeti. pa kakve su to zene? da ne pricam o onima koji imaju kucne ljubimce pa cim vrata otvore smrdi UZAS!

explorer-1
13.05.2006., 20:49
da jako

Natch
13.05.2006., 21:07
vise mi smeta kod muskaraca.

Vera Pavladoljska
13.05.2006., 23:47
Meni ne idu u glavu zenske koje su neuredne ili koje ne volite cistiti stan- sori mozda sam staromodna al eto :rolleyes: ne idu mi u glavu i one iz vana nacifrane i uredjena od glave do pete a doma odvratno zmazano da ti se gadi kod istih i casu vode uzeti. pa kakve su to zene? da ne pricam o onima koji imaju kucne ljubimce pa cim vrata otvore smrdi UZAS!

Slažem se od riječi do riječi.
I zabole me jesam li "staromodna" :cool:

alexxx
14.05.2006., 13:38
Meni ne idu u glavu zenske koje su neuredne ili koje ne volite cistiti stankoje ne vole čistit? ti voliš? :eek:
kad dođeš doma, onda za razonodu ideš čistit? jer te veseli samo čišćenje?

Nimoy
14.05.2006., 13:53
ja znam jednu ženu kojoj je odgovor na to pitanje da. Ne uvijek, ali zna bit da :kava:

:(

M@3X
14.05.2006., 15:51
i mene iskreno ciscenje odmara al et imam * ludu srecu* da mog dragog umara :D

Ja ne volim cistiti stan i ne idu mi u glavu zene kojima ne ide u glavu da postoje zene koje ne vole cistiti stan.
Da se razumijemo, ja cistim svoj stan.
Juce sam bas napravila generalku, jer me zadnjih 10 dana skoro i nije bilo u kuci, pa sam samo prala sudje ako bih uhvatila vremena i usisala par puta (dragi je preuzeo na sebe i kuhanje i sve).
Ali to nije ono sto ja volim raditi.
Radije bih bila s prijateljicom na kafi, otisla u kino pogledati film ili radila nesto sto me ispunjava.
Ciscenje je obaveza koji izvrsavam, ali me bas ne cini sretnom, zapravo cini me umornom. :zubo:
Jos sam juce umalo ispala kroz prozor, sa treceg sprata, peruci prozore i drvenariju.
Tad sam shvatila da nisam normalna (lazem, sumnjala sam ja i ranije :zubo: ), jer kad sam se spustila i sjela na kauc proslo mi je kroz glavu kako bi ljudi mogli pomisliti da sam se mozda namjerno ubila, jer ko bi povjerovao da je zena od 30 godina slucajno ispala peruci prozor (to se samo meni moze desiti), a sledeca misao je bila da bi mozda cak mogli kriviti mog dragog za moje "bacanje" kroz prozor. Tek onda sam se zabrinula sto sam ja mogla ispasti kroz prozor i sto je moglo biti da me vise ne bude. :tuzni: :tuzni: :tuzni:
A onda sam se zabrinula za svoje mentalno stanje kad sam uvidjela tok mojih razmisljanja i ono sto mi je prvo palo na pamet nakon sto sam umalo slucajno ispala kroz prozor. :zubo:

Takodje bih htjela naglasiti da je velika razlika izmedju zena koje ne vole cistiti stan i zena koje ne ciste stan. Jer dosta zena to bas i ne voli, ali to radi jer 'mnogo vise ne voli' zivjeti u prljavom, zivjeti u svinjcu. :mig:

Ja volim cvijece, volim ga presadjivati, paziti, maziti, pregledati da li ima uvelih listova koje odstranjujem prilicno redovno (kad me nema kuci po cijeli dan normalno da tada nemam vremena ni za cvijece), ali cistiti ne volim iako to radim. Jer ne bi mi bilo prijatno zivjeti u prljavom i zapustenom stanu.

M@3X
14.05.2006., 16:00
Da, htjela bih dodati da ne bih mogla platiti nekome da mi ocisti stan, jer bih imala utisk da to nije onako dobro kako bih ja to uradila. :zubo:

A i ako bih bila tu prisutna vjerovatno bi me "zasvrbili zivci" i htjela bih "ja njoj pokazati kako ja to radim" i vjerovatno bih samo napatila i izivcirala tu osobu. :rofl:
A da neko prevrce po mom stanu dok me nema, mislim da bih to dozivjela kao gubljenje moje privatnosti. :tuzni:

Tako da mi preostaje da i dalje ne volim cistiti, ali da to redovno radim do kraja zivota. :rolleyes:

Znam da nisam normalna.
Svjesna sam kako bi bilo super vratiti se kuci, a stan predivan, cist, mirisan...
Ali dragi mi pomaze, pa mi je lakse. Cisti i on, ali me jos nije obradovao tako da po povratku kuci shvatim da je odradio generalno spremanje i ciscenje. :D

Jalnuški Diletant
15.05.2006., 11:09
viš, viš a meni je muškarac koji tvrdi ovako nešto... kako da kažem...? idiot

mislim, na stranu ekstremnu neurednost, ali zašto se urednost (koja se tu odnosi na kućanske poslove, i sl. ) pripisuje kao nešto svojstveno ženama???
a ne ljudima općenito, bez obzira na spol, zaposlenje, dob ...

budi frajer, operi suđe!Zbog toga što je urednost (koja se odnosi na kućanske poslove) osobina naročito svojstvena ženskom spolu.

Neuredna žena je ženstvena otprilike onoliko koliko i žena bez sisa.

A ne odnosi se na ljude općenito jer samo totalna budala ili slijepac ne primjećuje spolne razlike među ljudima.

asterija
15.05.2006., 16:05
Mene da se pita (obzirom da mene ciscenje odmara i da cistiti volim) radije bih bila domacica i doma lickala stan muza i npr. djecu nego sljakala po citave dane na poslu al eto neam izbora :) mozda tako razmisljam jer ne zivimo velikom stanu da bi me *jadnu* ciscenje bas toliko umorilo (upoznata sam sa cinjenicom da ZENE uvijek kukaju kako su se naradile po doma cak ako i kad to nije istina) . nikako da shvatim sta se tu ima toliko za raditi i cistiti ako makar 1 x tjedno pocistis stan onak kako spada ( dosadno peglanje ne brojim ). NPR. Usisavanje 50tak kvadrata traje 30 min. do 45 min.maximalno, brisanje podova (od coska do coska sobe- temeljito) je cca 30 min, brisanje prasine (temeljito) cca 40 min. ili 15 min (traljavo), prozori 1x tjedno(4 krila prozora) 45 min maximalno.... Kad steknes naviku ciscenja ovih navedenih stvari sve ti postane nekako rutina i ide brze i sta je tu toliko tesko i naporno i kako to ne voljeti? kako ne voljeti miris detrdjenta i mirisljavi stan po npr. ajaxu od limuna ?:)
isto tako ....sjednem gledat tv pa ako vidim imalo prasine na tv ili pod stolom ili ako vidim u kupaoni ista prljavo odmah uzimam stvar u svoje ruke i idem cistiti jer me prljavo zivcira - ne pomaze ni ako zatvorim ochi dok se ljubim :) napominjem i da jaku volju za ciscenjem dobijem narocito nakon sexa ( pa makar to bilo i u 1 iza ponoci), ne znam kako i zasto al iz hiperaktivne zene nakon sexa odjednom se pretvaram u GT hiperaktivna i fakat nemam mira na sta ovaj moj poludi :cerek:

lawoman
15.05.2006., 22:33
Moj decko ne bi htio biti s tobom.
Eto ti ga na,spusila si.

Stipe23
15.05.2006., 23:12
Well, I just got into town about an hour ago.....

Took a look around, seen which way the wind blows

Met a little girl, in a Hollywood bungalow...

- Stipe -

naranđica
15.05.2006., 23:56
Mene da se pita (obzirom da mene ciscenje odmara i da cistiti volim) radije bih bila domacica i doma lickala stan muza i npr. djecu nego sljakala po citave dane na poslu al eto neam izbora :) mozda tako razmisljam jer ne zivimo velikom stanu da bi me *jadnu* ciscenje bas toliko umorilo (upoznata sam sa cinjenicom da ZENE uvijek kukaju kako su se naradile po doma cak ako i kad to nije istina) . nikako da shvatim sta se tu ima toliko za raditi i cistiti ako makar 1 x tjedno pocistis stan onak kako spada ( dosadno peglanje ne brojim ). NPR. Usisavanje 50tak kvadrata traje 30 min. do 45 min.maximalno, brisanje podova (od coska do coska sobe- temeljito) je cca 30 min, brisanje prasine (temeljito) cca 40 min. ili 15 min (traljavo), prozori 1x tjedno(4 krila prozora) 45 min maximalno.... Kad steknes naviku ciscenja ovih navedenih stvari sve ti postane nekako rutina i ide brze i sta je tu toliko tesko i naporno i kako to ne voljeti? kako ne voljeti miris detrdjenta i mirisljavi stan po npr. ajaxu od limuna ?:)
isto tako ....sjednem gledat tv pa ako vidim imalo prasine na tv ili pod stolom ili ako vidim u kupaoni ista prljavo odmah uzimam stvar u svoje ruke i idem cistiti jer me prljavo zivcira - ne pomaze ni ako zatvorim ochi dok se ljubim :) napominjem i da jaku volju za ciscenjem dobijem narocito nakon sexa ( pa makar to bilo i u 1 iza ponoci), ne znam kako i zasto al iz hiperaktivne zene nakon sexa odjednom se pretvaram u GT hiperaktivna i fakat nemam mira na sta ovaj moj poludi :cerek:

dakle:rofl:

Cordelia
16.05.2006., 00:39
Mrzim kućne poslove jer su dosadni, nekreativni i svakodnevni i nije mi jasno kako kao takvi nekome predstavljaju zadovoljstvo, ali ukusi su različiti. Ne volim prljavi wc i neoprano suđe pa sam tu redovita, ali peglam tek kad mi nešto zatreba i ostalo čistim kad vidim da baš treba. Radit ću na poslu 24 sata samo da ne moram po kući i uvalit ću te poslove svima koji su ih spremni raditi umjesto mene. Dragi će pomoći ako ga uhvatim i držim na oku da ne zbriše ili kad vidi da sam baš ljuta jer je on najveći stvaratelj nereda u našem kućanstvu ( ja se trudim stavljati stvari na mjesto baš zato da imam manje za spremati, ali on je grozan).

Cordelia
16.05.2006., 00:44
Zbog toga što je urednost (koja se odnosi na kućanske poslove) osobina naročito svojstvena ženskom spolu.

Neuredna žena je ženstvena otprilike onoliko koliko i žena bez sisa.

A ne odnosi se na ljude općenito jer samo totalna budala ili slijepac ne primjećuje spolne razlike među ljudima.

Urednost koja se odnosi na kućne poslove nije svojstvena ženi nego je nametnuta ženi. Nekad je to bila ženska obaveza jer je bilo pravilo da muškarac radi u polju ili na poslu, a žena je bila kućanica. Danas se takva podjela poslova izgubila, ali ženi je i dalje ostala obaveza čišćenja kuće. Spolne razlike postoje, ali želja za dosadnim kućnim poslovima nije kod žena ništa veća nego kod muškaraca.

Natch
16.05.2006., 07:04
Urednost koja se odnosi na kućne poslove nije svojstvena ženi nego je nametnuta ženi. Nekad je to bila ženska obaveza jer je bilo pravilo da muškarac radi u polju ili na poslu, a žena je bila kućanica. Danas se takva podjela poslova izgubila, ali ženi je i dalje ostala obaveza čišćenja kuće. Spolne razlike postoje, ali želja za dosadnim kućnim poslovima nije kod žena ništa veća nego kod muškaraca.
upravo tako. cak bih rekla da su muskarci prirodno puno skloniji kucanskim poslovima.

Natch
16.05.2006., 07:06
Zbog toga što je urednost (koja se odnosi na kućanske poslove) osobina naročito svojstvena ženskom spolu.
:top::rofl: :s

Stipe23
16.05.2006., 10:21
Urednost koja se odnosi na kućne poslove nije svojstvena ženi nego je nametnuta ženi.

Aha.... i PMS nije svojstven ženi nego je nametnut ženi, i trudnoća nije svojstvena ženi nego je nametnuta ženi, i pička nije svojstvena ženi nego je nametnuta ženi...

Urednost je ženi nametnuta, kaj ću još čuti.... :D

- Stipe -

ambrozija
16.05.2006., 10:59

:rofl: :zubo: :s

D023
16.05.2006., 11:02
DA

asterija
16.05.2006., 12:22
Urednost koja se odnosi na kućne poslove nije svojstvena ženi nego je nametnuta ženi.

:rofl: :rofl: :rofl:

eh VI ZENE , samo si riktate kako vam pase ;) nadam se kako je *nametnuto* (i neistina) i to da je zena * njezni spol, nemocno krhko i njezno biche* ili je ipak stvarno tako jer je tvrdnja istinita?:D

rompepe
16.05.2006., 14:12
clean house is a sign of wasted life.

iskljucujem, naravno, elitu koja plati da joj se cisti.

prometej
16.05.2006., 14:13
svaka čast brus li. podapisujem. ;)

asterija
16.05.2006., 15:09
Moj decko ne bi htio biti s tobom.

samo ti njeg dovedi k meni pa da vidimo :D :D :D

asterija
16.05.2006., 15:20
clean house is a sign of wasted life.

iskljucujem, naravno, elitu koja plati da joj se cisti.

ovo ziher nije mene islo jer nisam *elita* i jer spremacica najvise trosi vremena na peglanje :D

(ako je mene islo ) ja *elita* radim od petka do svetka i blagdane i praznike i subote i nedjelje, cak nekad prvi put tokom dana *elita* jede u 20 sati na vecer pa ne stigne (a obozava cistiti) i to je OPRAVDAN RAZLOG. Inace ni spremacica ti ne treba svaki dan ( nego 1 x u 8 il 10 dana) kad i ako sam svaki dan malo nered docekujes krpom pa makar to bilo i iza dobrog sexa nakon ponoci :D ... ALI .....Mislim da su ipak u goroj kategoriji one koje nista ne rade, sjede doma i umiru dosadjujuci se a onda kazu kako ni ne vole cistiti - takvima nema spasa nja nja nja :zubo:

soks
16.05.2006., 16:49
Kaj ja znam, ja ne volim nered i bolje se osjećam gdje je uredno, ali nisam baš uredna. A pogotovo ako mi je neka frka, zbrka u mom životu nastane kaos. A moja gora polovica, njega baš briga. Nisam baš navikla na taj stil kod muških, moj brat je bio katastrofa po pitanju urednosti. kad se vratio iz vojske jedno vrijeme me je terorizirao da slažem krevet na crtu.

rompepe
16.05.2006., 18:09
ovo ziher nije mene islo jer nisam *elita* i jer spremacica najvise trosi vremena na peglanje :D

(ako je mene islo ) ja *elita* radim od petka do svetka i blagdane i praznike i subote i nedjelje, cak nekad prvi put tokom dana *elita* jede u 20 sati na vecer pa ne stigne (a obozava cistiti) i to je OPRAVDAN RAZLOG. Inace ni spremacica ti ne treba svaki dan ( nego 1 x u 8 il 10 dana) kad i ako sam svaki dan malo nered docekujes krpom pa makar to bilo i iza dobrog sexa nakon ponoci :D ... ALI .....Mislim da su ipak u goroj kategoriji one koje nista ne rade, sjede doma i umiru dosadjujuci se a onda kazu kako ni ne vole cistiti - takvima nema spasa nja nja nja :zubo:

nije islo ni tebe ni nikog drugog. prva recenica je bitna, druga je objasnjenje iznimki od prve.

Jalnuški Diletant
17.05.2006., 00:23
Urednost koja se odnosi na kućne poslove nije svojstvena ženi nego je nametnuta ženi. Nekad je to bila ženska obaveza jer je bilo pravilo da muškarac radi u polju ili na poslu, a žena je bila kućanica. Danas se takva podjela poslova izgubila, ali ženi je i dalje ostala obaveza čišćenja kuće. Spolne razlike postoje, ali želja za dosadnim kućnim poslovima nije kod žena ništa veća nego kod muškaraca.Nu.

Kod svih životinjskih vrsta, pa tako i čovjeka - kao nerazdvojna dijela svekolike prirode - postoje NAGONI koji pojedine jedinke nagone na određena ponašanja.

Pa tako - kao što vjevericu nagoni da zakapa lješnjake ili kao što ZDRAVU ženu NAGON nagoni da se kiti i pirlita, a muškoga da se junači i šegači - tako taj isti NAGON nagoni ZDRAVU JEDINKU ženke ljudskog roda da redi i održava svoje gnijezdo.

A to što ti svojim razumom (obrađenim i prepariranim feminističkim manipulacijama i tlapnjama ter nekvalitetnim odgojem) zatireš naravni zakon i time mjesto žene od sebe činiš NE-Ženu - tvoj je problem.

Ali kao svaki lonac nađe poklopac - tako ćeš i ti, možda, naći nekog svog Nevena Ciganovića i živjet će te dugo i sretno sve do svoje smrti u svom smrdljivu gnijezdu.

Cordelia
17.05.2006., 02:30
Nu.

Kod svih životinjskih vrsta, pa tako i čovjeka - kao nerazdvojna dijela svekolike prirode - postoje NAGONI koji pojedine jedinke nagone na određena ponašanja.

Pa tako - kao što vjevericu nagoni da zakapa lješnjake ili kao što ZDRAVU ženu NAGON nagoni da se kiti i pirlita, a muškoga da se junači i šegači - tako taj isti NAGON nagoni ZDRAVU JEDINKU ženke ljudskog roda da redi i održava svoje gnijezdo.

A to što ti svojim razumom (obrađenim i prepariranim feminističkim manipulacijama i tlapnjama ter nekvalitetnim odgojem) zatireš naravni zakon i time mjesto žene od sebe činiš NE-Ženu - tvoj je problem.

Ali kao svaki lonac nađe poklopac - tako ćeš i ti, možda, naći nekog svog Nevena Ciganovića i živjet će te dugo i sretno sve do svoje smrti u svom smrdljivu gnijezdu.

Naravno da tebi odgovara zastupati tezu da je prirodno da žena rinta po kući. Jer ako priznaš da nije tako morat ćeš zasukati rukave i ravnopravno učestvovati u kućnim poslovima umjesto da ih netko radi umjesto tebe. Ti tvrdiš da je moja teza feministička, a ja da je tvoja sebična, zastarjela i šovinistička. A Neven Ciganović je koliko ja znam homić pa nema opasnosti da završim s njim. Jedino nam je zajedničko što oboje volimo muškarce. Moj dragi je muškarac koji se ne plaši mojih stavova. Stan uredimo kad moramo, a vrijeme oboje koristimo na kreativnije načine.

Natch
17.05.2006., 06:10
Nu.

Pa tako - kao što vjevericu nagoni da zakapa lješnjake ili kao što ZDRAVU ženu NAGON nagoni da se kiti i pirlita, a muškoga da se junači i šegači - tako taj isti NAGON nagoni ZDRAVU JEDINKU ženke ljudskog roda da redi i održava svoje gnijezdo.e, nu, usisaj de malo nakon sto pristavis rucak i zakopas ljesnjake :D

Jalnuški Diletant
17.05.2006., 08:44
Naravno da tebi odgovara zastupati tezu da je prirodno da žena rinta po kući. Jer ako priznaš da nije tako morat ćeš zasukati rukave i ravnopravno učestvovati u kućnim poslovima umjesto da ih netko radi umjesto tebe. Ti tvrdiš da je moja teza feministička, a ja da je tvoja sebična, zastarjela i šovinistička. A Neven Ciganović je koliko ja znam homić pa nema opasnosti da završim s njim. Jedino nam je zajedničko što oboje volimo muškarce. Moj dragi je muškarac koji se ne plaši mojih stavova. Stan uredimo kad moramo, a vrijeme oboje koristimo na kreativnije načine.
Nu.

Ajde koji puta, ako si u prigodi, uđi u stan di sama živi normalna i zdrava žena i u stan di sam živi normalan i zdrav muškarac.

Ili da jasnije kažem na hipotetskom primjeru:

Da uđeš u neki stan i da ne znaš tko u njemu živi - na prvi pogled bi, čim uđeš, znala živi li u njemu žena ili ne. Pod uvjetom da se radi o normalnoj ženi.

Cordelia
17.05.2006., 10:29
Nu.

Ajde koji puta, ako si u prigodi, uđi u stan di sama živi normalna i zdrava žena i u stan di sam živi normalan i zdrav muškarac.

Ili da jasnije kažem na hipotetskom primjeru:

Da uđeš u neki stan i da ne znaš tko u njemu živi - na prvi pogled bi, čim uđeš, znala živi li u njemu žena ili ne. Pod uvjetom da se radi o normalnoj ženi.

Naravno da bi znala. Žene u stan biraju drugačije detalje od muškaraca, ali uredan ili neuredan stan može biti podjednako kod žene kao i kod muškarca. Nema to nikakve veze s prirodom spolova. Znam muškarce koji su uredniji od bilo koje žene. Što bi to značilo da nisu normalni? Ženi i muškarcu je društvo nametnulo određene uloge ne priroda. a naravno da se muškarcima sviđa podržavati situaciju kod koje je žena zadužena za dosadne poslove da ih ne moraju raditi oni. Naravno, lakše je doći s posla i vikati ženo šta ima za ručak i poslije malo odspavati. Dok žena poslije posla mora obaviti još i pranje, čišćenje, ručak za sutra (ako radi ujutro). Bogami i ja bi se zalagala da je prirodno da to netko radi umjesto mene.

Stipe23
17.05.2006., 10:44
Znam muškarce koji su uredniji od bilo koje žene.

Znam ja žene koje su više od većine muškaraca.

A to ima veze s temom koliko i ovo tvoje :D

- Stipe -

M@3X
17.05.2006., 11:06
Vidim ja, neki muskarci ovdje jos uvijek skacu s grane na granu. :rofl:

Stipe23
17.05.2006., 11:19
I napenalimo žene bez da pitamo.... samo nam fale toljaga i pećina :D

- Stipe -

Jalnuški Diletant
17.05.2006., 14:14
Naravno da bi znala. Žene u stan biraju drugačije detalje od muškaraca, ali uredan ili neuredan stan može biti podjednako kod žene kao i kod muškarca. Nema to nikakve veze s prirodom spolova. Znam muškarce koji su uredniji od bilo koje žene. Što bi to značilo da nisu normalni? Ženi i muškarcu je društvo nametnulo određene uloge ne priroda. a naravno da se muškarcima sviđa podržavati situaciju kod koje je žena zadužena za dosadne poslove da ih ne moraju raditi oni. Naravno, lakše je doći s posla i vikati ženo šta ima za ručak i poslije malo odspavati. Dok žena poslije posla mora obaviti još i pranje, čišćenje, ručak za sutra (ako radi ujutro). Bogami i ja bi se zalagala da je prirodno da to netko radi umjesto mene.:W

Profinjena
17.05.2006., 15:04
Ja sam ponosna tipicno-atipicna Djevica, uredna sam, pristalica reda i cistoce (ali opet ne na neki fanatican nacin). No ipak toliko da sam medu bliznjima poznata kao - uredna :)
Esteta sam i uzivam u lijepom okruzju, pazim na sitnice i detalje kako u svom domu, tako i u odijevanju, higijeni, prehrani, zdravlju, a i u intelektualnom i duhovnom zivotu.
I ponosim se time jer svi taj znak Djevice smatraju toliko ozloglasenim, a u biti je to sve individualno i varira od osobe do osobe. Meni se svida kako su mi se poslozile neke osobine koje sam preuzela jer sam rodena u tom znaku. Cistoca je apsolutno 1 od njih

Jalnuški Diletant
17.05.2006., 15:06
Ja sam ponosna tipicno-atipicna Djevica, uredna sam, pristalica reda i cistoce (ali opet ne na neki fanatican nacin). No ipak toliko da sam medu bliznjima poznata kao - uredna :)
Esteta sam i uzivam u lijepom okruzju, pazim na sitnice i detalje kako u svom domu, tako i u odijevanju, higijeni, prehrani, zdravlju, a i u intelektualnom i duhovnom zivotu.
I ponosim se time jer svi taj znak Djevice smatraju toliko ozloglasenim, a u biti je to sve individualno i varira od osobe do osobe. Meni se svida kako su mi se poslozile neke osobine koje sam preuzela jer sam rodena u tom znaku. Cistoca je apsolutno 1 od njih
Nabijem na kurac sve one kojima je horoskop mjerilo za išta. :cool:

Profinjena
17.05.2006., 15:16
Nabijem na kurac sve one kojima je horoskop mjerilo za išta. :cool:

Ja ne vjerujem u neke horoskopske 'prognoze', predvidanja za svaki dan/mjesec/godinu i sl...
Ali karakterizacije licnosti pojedinih znakova cesto imaju slicnosti s osobama koje su rodene u tom i tom znaku i neke se osobine cesto znaju poklopiti. Najcesci su atipicni znakovi, no definitivno ima i mnogo tipicnih. No to je vise neko stivo za zabavu i relaksaciju, nije to neka putanja po kojoj zivim i procjenjujem ljude, ne znam cemu tako grub komentar.
A spomenula sam horoskop u svom postu jer sam vidjela da su na ovoj temi ljudi spominjali neke znakove, to je sve, eto. ;)

asterija
17.05.2006., 15:21
nije islo ni tebe ni nikog drugog. prva recenica je bitna, druga je objasnjenje iznimki od prve.

sram me sad jer.... brzopleto sam procitala recenicu pa sam shvatila sta je pjesnik htio reci a onda sam isto tako brzopleto dala svoj glupi komentar koji veze nema sa tvojim :D :bonk:

Jalnuški Diletant
17.05.2006., 15:21
Ja ne vjerujem u neke horoskopske 'prognoze', predvidanja za svaki dan/mjesec/godinu i sl...
Ali karakterizacije licnosti pojedinih znakova cesto imaju slicnosti s osobama koje su rodene u tom i tom znaku i neke se osobine cesto znaju poklopiti. Najcesci su atipicni znakovi, no definitivno ima i mnogo tipicnih. No to je vise neko stivo za zabavu i relaksaciju, nije to neka putanja po kojoj zivim i procjenjujem ljude, ne znam cemu tako grub komentar.
A spomenula sam horoskop u svom postu jer sam vidjela da su na ovoj temi ljudi spominjali neke znakove, to je sve, eto. ;)Podivljam kada netko spomene horoskop, a naročito kao argument za bilo što. :grli:

Profinjena
17.05.2006., 15:29
Podivljam kada netko spomene horoskop, a naročito kao argument za bilo što. :grli:

Nemoj divljati na mene, meni horoskop nije bio argument nego sam komentirala postove o horoskopu drugih forumasa :w :)

Cordelia
17.05.2006., 15:30
:W

Ah u nedostatku argumenata stavi se smajlić:) evo i tebi jedan.

asterija
17.05.2006., 15:36
:W

auuu :D ako smijem primjetiti sa ovim zelenim i boldanom recenicom Nema to nikakve veze s prirodom spolova fakat si joj *spustio* :D Rekoh odavno da su zene cudne biljke, malo su ravnopravne sa muskima pa malo nisu, pa im je ravnopravnost kao normalna stvar a onda su ipak one te koje rade razlike - ah tko bi im ugodio :D

Jalnuški Diletant
17.05.2006., 22:22
Ah u nedostatku argumenata stavi se smajlić:) evo i tebi jedan.A što ću argumentirati nekome kome je jedina razlika među spolovima ta da dečkići imaju pišu, a curice crticu? :rolleyes:

ambrozija
18.05.2006., 12:10
A što ću argumentirati nekome kome je jedina razlika među spolovima ta da dečkići imaju pišu, a curice crticu? :rolleyes:

... jel' znaju tete iz vrtića da im visiš na kompaču:zubo:

Cordelia
18.05.2006., 12:22
A što ću argumentirati nekome kome je jedina razlika među spolovima ta da dečkići imaju pišu, a curice crticu? :rolleyes:

To ja nisam nigdje rekla. Ja sam rekla da urednost nije stvar spola i da to što kućanske poslove obavlja žena nije prirodno uvjetovano nego je stvar iz ljudske prošlosti u kojoj je žena bila doma s dijecom , a muž radio u polju ili na poslu. Danas je društvo drugačije uređeno. Žene rade kao i muškarci, a tradicija po kojoj se curice ODGAJAJU da je čišćenje stana isključivo ženski posao je ostala. Čak si i sam u jednom postu (mislim prvom na koji si mi odgovorio) spomenio da je moje razmišljanje uvjetovano mojim odgojem. Po tebi je to pogrešan po meni ispravan odgoj ali to je nebitno. Činjenica je da ženi obavljanje kućanskih poslova nije urođeno nego se djevojčice odgaja od malena da je to ženski posao, a dječake se odgaja da su papci ako ih rade. žene i muškarci se razlikuju u načinu razmišljanja. Istom problemu prilaze na različite načine. Zadaš li nešto muškarcu i ženi oboje to mogu riješiti, ali postupak riješavanja će biti potpuno drugačiji. Spolovi jesu različiti. ali razlika nije u tome da su žene urednije ili da ih nešto nagonski tjera da čiste i peru.

Jalnuški Diletant
18.05.2006., 23:22
To ja nisam nigdje rekla. Ja sam rekla da urednost nije stvar spola i da to što kućanske poslove obavlja žena nije prirodno uvjetovano Aj' da se ovdje zaustavim, a poslije ću pročitati ostatak.

Dakle, svatko imalo razuman, objektivan i tko slijep ne baulja ovim svijetom ZNA da je urednost PRIROĐENA osobina žena.

Toliko za sada.

Natch
18.05.2006., 23:26
Aj' da se ovdje zaustavim, a poslije ću pročitati ostatak.

Dakle, svatko imalo razuman, objektivan i tko slijep ne baulja ovim svijetom ZNA da je urednost PRIROĐENA osobina žena.

Toliko za sada.
e nije bogami, pa postavio se ti na vrh trepavica.

Jalnuški Diletant
18.05.2006., 23:39
(...) nego je stvar iz ljudske prošlosti u kojoj je žena bila doma s dijecom , a muž radio u polju ili na poslu. Ovdje se krije odgovor onome tko ga želi vidjeti.Danas je društvo drugačije uređeno.:rofl: Žene rade kao i muškarci,Na veliku štetu i žalost normalnih žena... a tradicija po kojoj se curice ODGAJAJU da je čišćenje stana isključivo ženski posao je ostala. Ženo... Veze to nema s tradicijom. Ostavi djevojčicu samu s dijapazonom igračaka od kamiončića preko lončića i malih rozih kućica do barbike i vidjeti ćeš što će SAMA ODABRATI.Čak si i sam u jednom postu (mislim prvom na koji si mi odgovorio) spomenio da je moje razmišljanje uvjetovano mojim odgojem.Ne baš odgojem, nego promidžbenim uticajem današnje """američke ilitiga zapadne kulture"""" na današnje žene. Hoću između ostaloga reći da dok se danas sa zapada propagira malo djece - britanski premijer krsti svoje četvrto... Po tebi je to pogrešan po meni ispravan odgoj ali to je nebitno. Ponavljam - nije stvar u odgoju, jer odgoj se odnosi na uticaj na malu, nedoraslu djecu. Ovdje se radi npr. o (kao primjer) uticaju na modu, propagandu ili, kako ja to volim nazvati - glačanju moždanih vijuga. Ali to je već šira tema o kojoj bih također mogao na dugo i na široko. Činjenica je da ženi obavljanje kućanskih poslova nije urođeno nego se djevojčice odgaja od malena da je to ženski posao, a dječake se odgaja da su papci ako ih rade.Još jednom: Osnovni je spor u tome što ti smatraš da se radi o odgoju, a ja tvrdim da se radi o najnormalnijoj prirodnoj pojavnosti. Ponašanje suprotno od toga naravnog je, zapravo, posljedica ispiranja mozga i ostalih pizdarija među koje spada i moda.

Kako je lako žene uvjeriti da im se "ovoga proljeća" sviđa pastelnozelena ili špicaste cipele ili visoke čizme u srpnju, a već iduće ljeto ih uvjeriti da im se zapravo sviđa siva i cipele s plutenim đonom od 23 cm - jednko ih je tako lako uvjeriti i da su one zapravo toliko muškarci kao i sami muškarci da im je zapravo draže voziti viljuškara nego dojiti dijete. žene i muškarci se razlikuju u načinu razmišljanja.I načinu osjećanja i načinu kako stavljau odjeću na vješalicu i u tome kako voze automobil i u tome kakao uticati na muškarca i u držanju tri kantuna kuće i u odnosu prena djeci i u odnosu prema cvijeću i u sklonosti određenim vrstama glazbe i u prepoznavanju zaleđa u nogometu i u igranju šaha. Istom problemu prilaze na različite načine.:s Zadaš li nešto muškarcu i ženi oboje to mogu riješiti, ali postupak riješavanja će biti potpuno drugačiji.I ne samo to. Neke zadatke će muškarci puno brže i lakše riješiti (npr. orjentacija u prostoru), a u nekima će žena poniziti muškarce (prepoznavanje osjećaja novorođenčeta). Spolovi jesu različiti. :s ali razlika nije u tome da su žene urednije ili da ih nešto nagonski tjera da čiste i peru.Između ostalog - i to je razlika.

Natch
18.05.2006., 23:40
jalnuski, ti si jos nevin, jelda?

blackleaf
18.05.2006., 23:45
zena se treba ubit od posla a muskarce treba gladit peruskom po guzici

Jalnuški Diletant
18.05.2006., 23:46
jalnuski, ti si jos nevin, jelda?Ja sam nevin tamo di ti nisi. :D

Natch
18.05.2006., 23:48
Ja sam nevin tamo di ti nisi. :D
ne mogu vjerovati da jos nisi pusio kurac :D

Jalnuški Diletant
18.05.2006., 23:50
ne mogu vjerovati da jos nisi pusio kurac :DKao što rekoh maloprije... :rofl:

Vera Pavladoljska
19.05.2006., 00:03
zena se treba ubit od posla a muskarce treba gladit peruskom po guzici

ne, ne treba, muškarac ima svoj dio posla, žena svoj. ipak mislim da se ovdje ne govori o tome - već vrlo jasno - privlače li muškarce uredne ili neuredne žene? i eventualno zašto?

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 00:04
ne, ne treba, muškarac ima svoj dio posla, žena svoj. ipak mislim da se ovdje ne govori o tome - već vrlo jasno - privlače li muškarce uredne ili neuredne žene? i eventualno zašto?
Privlače ih uredne.

Iz istog razloga iz kojeg ih privlače one sa sisama (bez obzira na veličinu tih mliječnih žlijezda) za razliku od onih nesretnica bez istih.

Vera Pavladoljska
19.05.2006., 00:10
Privlače ih uredne.

Iz istog razloga iz kojeg ih privlače one sa sisama za razliku od onih nesretnica bez istih.

okej. :) a sad druga strana - ono što cure žele reći i ja se s tim (djelomice) slažem jest da kućanski poslovi jesu dobrim dijelom uvjetovani - ne spolom - već nametnutim pradavnim šprancama. Pradavna vremena - muškarci lovci - žene griju ognjište. Činjenica je da smo sada gotovo jednako i lovci i ognjištarci - te da je podjela poslova jedina moguća za opstanak (zdrave) zajednice.

No, moram priznati da sam ja odgajana da mi se kuća mora blistati - no stvar je kod mene u tome - da ja zaista nemam ništa protiv toga.Nisam rob kuće, ali smeta me nečistoća, nakupine, prljavština, kao da sam sama prljava.

Meni ( i još žena) to nije tlaka, drugim ženama možda je - što je opet sasvim normalno i ne mora dovoditi u pitanje full njihovu ženstvenost.

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 00:15
okej. :) a sad druga strana - ono što cure žele reći i ja se s tim (djelomice) slažem jest da kućanski poslovi jesu dobrim dijelom uvjetovani - ne spolom - već nametnutim pradavnim šprancama. Pradavna vremena - muškarci lovci - žene griju ognjište.
OK.

Vidim da ste se ovoga uhvatile...

Ajde onda ti meni reci zbog čega "onda" muškarci između ostalog nisu "grijali ognjište", a žene ponekad "bile lovci"?

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 00:17
No, moram priznati da sam ja odgajana da mi se kuća mora blistati - no stvar je kod mene u tome - da ja zaista nemam ništa protiv toga.Nisam rob kuće, ali smeta me nečistoća, nakupine, prljavština, kao da sam sama prljava.

Meni ( i još žena) to nije tlaka,:cerek: :cerek: :cerek:

Prava ženskica! :kiss:
drugim ženama možda je - što je opet sasvim normalno i ne mora dovoditi u pitanje full njihovu ženstvenost.Ma ima žena i bez sisa koje djeluju ženstveno. :rolleyes:

Vera Pavladoljska
19.05.2006., 00:19
OK.

Vidim da ste se ovoga uhvatile...

Ajde onda ti meni reci zbog čega "onda" muškarci između ostalog nisu "grijali ognjište", a žene ponekad "bile lovci"?

a kako si ti siguran u to s tolikim postotkom?
nadalje - tako je VEĆINOM bilo, no tako više nije.
vremena su luđačka, tempo je luđački - došlo je do neminovnog miješanja, ispreplitanja "muško-ženskih" poslova.
nadalje - ja čistim kuću dva puta tjedno i na taj način - si održavam životni prostor sa recimo malo većim naglaskom na kupaonicu. volim kupaonicu - sjajnom i dezinficiranom.
on za to vrijeme kuha, spremi ponekad krevet ili nešto što mi treba pomoći.

s druge strane - ja nosim ormar s njim ako treba ili mu pomažem oko nekih sitnijih stvari.i to je to.

LjutiBronxBomber
19.05.2006., 00:20
Ja sam nevin tamo di ti nisi. :D

HAHAHAHAHA

:rofl: A, jebate pas.... otvorio sam forum.hr, sa stranice pregleda citavog foruma vidio da si ostavio zadnji upis tu... pa sam dosa vidit..

A jesi legenda.

:s

Vera Pavladoljska
19.05.2006., 00:22
Prava ženskica! :kiss:
Ma ima žena i bez sisa koje djeluju ženstveno. :rolleyes:

jel to zbog sisica ili spremanja? :o

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 00:26
a kako si ti siguran u to s tolikim postotkom? Nisam.

Vi ste se uvatile te teze.

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 00:47
jel to zbog sisica ili spremanja? :o
Zbog dupeta.

Cordelia
19.05.2006., 01:03
Ovdje se krije odgovor onome tko ga želi vidjeti.:rofl: Na veliku štetu i žalost normalnih žena... Ženo... Veze to nema s tradicijom. Ostavi djevojčicu samu s dijapazonom igračaka od kamiončića preko lončića i malih rozih kućica do barbike i vidjeti ćeš što će SAMA ODABRATI.Ne baš odgojem, nego promidžbenim uticajem današnje """američke ilitiga zapadne kulture"""" na današnje žene. Hoću između ostaloga reći da dok se danas sa zapada propagira malo djece - britanski premijer krsti svoje četvrto... Ponavljam - nije stvar u odgoju, jer odgoj se odnosi na uticaj na malu, nedoraslu djecu. Ovdje se radi npr. o (kao primjer) uticaju na modu, propagandu ili, kako ja to volim nazvati - glačanju moždanih vijuga. Ali to je već šira tema o kojoj bih također mogao na dugo i na široko. Još jednom: Osnovni je spor u tome što ti smatraš da se radi o odgoju, a ja tvrdim da se radi o najnormalnijoj prirodnoj pojavnosti. Ponašanje suprotno od toga naravnog je, zapravo, posljedica ispiranja mozga i ostalih pizdarija među koje spada i moda.

Kako je lako žene uvjeriti da im se "ovoga proljeća" sviđa pastelnozelena ili špicaste cipele ili visoke čizme u srpnju, a već iduće ljeto ih uvjeriti da im se zapravo sviđa siva i cipele s plutenim đonom od 23 cm - jednko ih je tako lako uvjeriti i da su one zapravo toliko muškarci kao i sami muškarci da im je zapravo draže voziti viljuškara nego dojiti dijete.I načinu osjećanja i načinu kako stavljau odjeću na vješalicu i u tome kako voze automobil i u tome kakao uticati na muškarca i u držanju tri kantuna kuće i u odnosu prena djeci i u odnosu prema cvijeću i u sklonosti određenim vrstama glazbe i u prepoznavanju zaleđa u nogometu i u igranju šaha.:s I ne samo to. Neke zadatke će muškarci puno brže i lakše riješiti (npr. orjentacija u prostoru), a u nekima će žena poniziti muškarce (prepoznavanje osjećaja novorođenčeta). :s Između ostalog - i to je razlika.

Ostaviš li dijete s raznim igračkama a da mu nisi rekao ovo su muške, a ovo ženske igračke igrat će se i s jednim i s drugim igračkama i neće ih dijeliti.
Muškarci jednako prate modu kao i žene možda u nešto manjem postotku ali i to se sve više mijenja. Osobno spadam u osobe koje ne prate modu i najveći dio stvari koje nosim su nemoderne jer ne volim uniformiranost i mrzim kad np. majicu koju nosim vidim na pola cura u gradu. Ti očito gledaš na žene kao na manje inteligentna bića koja je lako uvjeriti što će nositi i kako trebaju živjeti. Jedinu svrhu nam vidiš u rađanju i odgoju dijece i čišćenju kuće. Iskrena sućut jadnici koja se odlući živjeti s tobom.

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 01:06
Ti očito gledaš na žene kao na manje inteligentna bićaUpravo suprotno, upravo suprotno...

Stipe23
19.05.2006., 11:16
Obično je o rezultatu ovakvih stvari bespredmetno pričati od samog početka.

Imamo na jednoj strani ženu koja nije na miru s idejom o ženi - majci. Koja bi radjie nešto drugo.

No, Jalnuš je zasad pokazao zavidno strpljenje.

Dajem mu velikodušno fifty fifty šanse da će odustati prije nego Cordelia išta prihvati :D

- Stipe -

Stipe23
19.05.2006., 11:18
Upravo suprotno, upravo suprotno...

Imaš tešku situaciju....

...sve što govoriš je evidentno i jasno.
Međutim, iz Cordelijinih postova (a i ovog sad na koji si replyao), ona iz nekog razloga majčinstvo, domaćinstvo i slično smatra nečim za osobe "niže inteligencije". Komentari koje je slušala u mladosti, od oca, braće, ekipe u školi.
Ona emotivno reagira na to, iako je (po meni) takva veza nebulozna.

Sa zanimanjem ću pratiti prirodu daljnjeg tijeka ovog razgovora :D

- Stipe -

Natch
19.05.2006., 13:20
Privlače ih uredne.

Iz istog razloga iz kojeg ih privlače one sa sisama (bez obzira na veličinu tih mliječnih žlijezda) za razliku od onih nesretnica bez istih.
nazalost i nasrecu, u ovom svijetu zene biraju.

Cordelia
19.05.2006., 13:49
Imaš tešku situaciju....

...sve što govoriš je evidentno i jasno.
Međutim, iz Cordelijinih postova (a i ovog sad na koji si replyao), ona iz nekog razloga majčinstvo, domaćinstvo i slično smatra nečim za osobe "niže inteligencije". Komentari koje je slušala u mladosti, od oca, braće, ekipe u školi.
Ona emotivno reagira na to, iako je (po meni) takva veza nebulozna.

Sa zanimanjem ću pratiti prirodu daljnjeg tijeka ovog razgovora :D

- Stipe -

Ah da sve što on govori je evidentno i jasno, ali ono što ja govorim poteklo je od nekog drugog (komentari koje sam slušala od oca , braće, ekipe....). Ako mi pokažeš argumente po kojima je točno upravo ono što on tvrdi, prihvatit ću da je to nekakva ljudska rasprava, a ako ih nemaš onda je razgovor bespredmetan. I po čemu je to što ja iznosim argumente protiv njegove teze emotivno reagiranje, a to što on iznosi svoje argumente protiv moje teze strpljenje. I koliko daješ meni prije nego odustanem a da Jalnuš nešto prihvati. Dvostruka mjerila su karakteristika razmišljanja poput tvoga. A majčinstvo držim nečim predivnim i nikako ga ne smatram nečim što je karakteristika nekog niže inteligencije (to bi značilo da ponižavam vlastiti spol. a to sigurno ne radim). Ali mislim da žena ima život i osim majčinstva. I mislim da očevi koji ne učestvuju ravnopravno u odgoju svog dijeteta jer misle da je to ženski posao gube mnogo i zbog dijeteta, a i zbog braka. Ako ženu koja se želi okušati i u drugim stvarima osudiš samo na domaćinstvo, uskoro ćeš imati nezadovoljno i čangrizavo ljudsko biće (kao što se to događa i muškarcu ako ga prisiliš na život koji ga ne zadovoljava). Danas muškarac i žena oboje rade i imaju hobije i zanimacije i ako žele skladnu obitelj u kojoj neće nitko patiti, a najvažnije dijeca (jer jedan od osnovnih pravila sretnog dijeteta su i sretni roditelji) trebaju ravnopravno podjeliti i odgoj i poslove (bez glupe podjele na muške i ženske). Domaćinske poslove držim dosadnim i nekreativnim i na žalost svakodnevnim i ničim što potiče inteligenciju. Ali moraju se obaviti ma koliko mi neuredni ponekad bili. I da, moje je mišljenje da takvi poslovi nisu urođeni ženi i da ih sasvim dobro može obaviti i muškarac i da ih prtneri moraju dijeliti prema tome tko u određenom trenutku ima više vremena ili je odmorniji, a ne da budu prepušteni samo ženi.

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 15:10
u ovom svijetu zene biraju.
Ovo je živa istina. :s

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 15:27
A majčinstvo držim nečim predivnim i nikako ga ne smatram nečim što je karakteristika nekog niže inteligencije (to bi značilo da ponižavam vlastiti spol. a to sigurno ne radim). Ali mislim da žena ima život i osim majčinstva. I mislim da očevi koji ne učestvuju ravnopravno u odgoju svog dijeteta jer misle da je to ženski posao gube mnogo i zbog dijeteta, a i zbog braka. Ako ženu koja se želi okušati i u drugim stvarima osudiš samo na domaćinstvo, uskoro ćeš imati nezadovoljno i čangrizavo ljudsko biće (kao što se to događa i muškarcu ako ga prisiliš na život koji ga ne zadovoljava). Danas muškarac i žena oboje rade i imaju hobije i zanimacije i ako žele skladnu obitelj u kojoj neće nitko patiti, a najvažnije dijeca (jer jedan od osnovnih pravila sretnog dijeteta su i sretni roditelji) trebaju ravnopravno podjeliti i odgoj i poslove (bez glupe podjele na muške i ženske).Domaćinske poslove držim dosadnim i nekreativnim i na žalost svakodnevnim i ničim što potiče inteligenciju. Ali moraju se obaviti ma koliko mi neuredni ponekad bili. U suštini - ovdje nema ničega što ne bih osobno potpisao. :sI da, moje je mišljenje da takvi poslovi nisu urođeni ženi i da ih sasvim dobro može obaviti i muškarac i da ih prtneri moraju dijeliti prema tome tko u određenom trenutku ima više vremena ili je odmorniji, a ne da budu prepušteni samo ženi.Pa čak i ovdje. :top:

Znao sam da negdje mora biti "kvaka" jer vjerujem da se dvoje normalnih ljudi može sukobiti samo nesporazumom.

A ta "kvaka" je u tome što ja znam nešto što Cordelia ne zna ili ne želi znati ili je umjetnim putem (osobno u to najviše vjerujem) "cijepljena" da jednostavnu i očitu stvar ili ne vidi ili ne želi vidjeti, a to je činjenica, ako govorimo o normalnim jedinkama, da žene, kao uostalom i muškarci, imaju spolne odrednice i obilježja koja nadilaze pišu i koku.

Jedno od tih spolnih obilježja je i naravni nagon kod zdravih žena za održavanjem svoga "gnijezda" i brigom za svoje "piliće".
Od muža do dječice, što se najbolje vidi u situacijama kada se, npr. neki član njenog "jata" razboli ili je u bilo kojoj vrsti nevolje.

(poslovica: "Žena drži tri kantuna kuće.")

Vraćajući se na temu i ono što se iz nje izrodilo - teza da su zdrave žene jednostavno rođene "spremačice" i "uređivačice gnijezda" - mogu potkrijepiti istim primjerom kojega sam već naveo, jer se boljega i očitijega jednostavno ne mogu sjetiti, a to je:

Uđi u stan u kojemu živi i stan u kojemu ne živi žena.

Sve će ti biti jasno.

crtica
19.05.2006., 15:41
Jalnuški, trebaš doć kod mene u stan...Teorija ti pada u vodu :D

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 15:42
Jalnuški, trebaš doć kod mene u stan...Teorija ti pada u vodu :DZovi, samo zovi... :romeo:

Cordelia
19.05.2006., 15:55
U suštini - ovdje nema ničega što ne bih osobno potpisao. :sPa čak i ovdje. :top:

Znao sam da negdje mora biti "kvaka" jer vjerujem da se dvoje normalnih ljudi može sukobiti samo nesporazumom.

A ta "kvaka" je u tome što ja znam nešto što Cordelia ne zna ili ne želi znati ili je umjetnim putem (osobno u to najviše vjerujem) "cijepljena" da jednostavnu i očitu stvar ili ne vidi ili ne želi vidjeti, a to je činjenica, ako govorimo o normalnim jedinkama, da žene, kao uostalom i muškarci, imaju spolne odrednice i obilježja koja nadilaze pišu i koku.

Jedno od tih spolnih obilježja je i naravni nagon kod zdravih žena za održavanjem svoga "gnijezda" i brigom za svoje "piliće".
Od muža do dječice, što se najbolje vidi u situacijama kada se, npr. neki član njenog "jata" razboli ili je u bilo kojoj vrsti nevolje.

(poslovica: "Žena drži tri kantuna kuće.")

Vraćajući se na temu i ono što se iz nje izrodilo - teza da su zdrave žene jednostavno rođene "spremačice" i "uređivačice gnijezda" - mogu potkrijepiti istim primjerom kojega sam već naveo, jer se boljega i očitijega jednostavno ne mogu sjetiti, a to je:

Uđi u stan u kojemu živi i stan u kojemu ne živi žena.

Sve će ti biti jasno.

Ali ja znam dosta žena u čiji stan da uđeš istina odmah znaš da je ženski ali je daleko od toga da je uredan, dapače vrlo je neuredan (a znam i obrnute situacije, dvoje mojih vrlo dragih prijatelja su bračni par u kojem je on iznimno uredan, a ona neuredna) . Pa ipak te žene ne držim nenormalnima ni neprirodnima samo neurednima (i sama kad mogu izbjegnem sređivanje). Imam prijateljice, a i radila sam na mjestu s dosta žena. Za nešto što nam je kao što ti tvrdiš urođeno vrlo je malo onih koje su sretne s obavljanjem kućnih poslova. Drže ih nužnošću koja se treba obaviti jer nema druge, ali svaka će ih se vrlo rado odreći. I dalje ostajem pri tome da dosadni poslovi nisu urođeni ni jednom određenom spolu, ali skidam kapu za raspravu na razini. Uostalom ne možemo svi isto razmišljti.;)

Ps:Uostalom složili smo se mi u tome da su muškarci i žene različiti. Sporimo se oko toga u čemu su razlike

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 16:01
Ali ja znam dosta žena u čiji stan da uđeš istina odmah znaš da je ženski ali je daleko od toga da je uredan, dapače vrlo je neuredan
Mislim da bi konzilij trebao odlučiti što je to "uredan", a što "neuredan". :)

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 16:05
Za nešto što nam je kao što ti tvrdiš urođeno vrlo je malo onih koje su sretne s obavljanjem kućnih poslova. Drže ih nužnošću koja se treba obaviti jer nema druge, ali svaka će ih se vrlo rado odreći.Čuj...

Žene često kukaju i imaju potrebu potencirati svoje zasluge. Te žene kukaju i, "verbalno", bi se rado "odrekle" tih "obaveza", ali pouzdano znam da bi "umrle" da ih ne izvršavaju. Goni ih nagon.

Ufff...

Koliko navodnika... :o

crtica
19.05.2006., 16:06
Zovi, samo zovi... :romeo:

Prvo se moraš cijepit protiv tetanusa :D
I nadam se da nisi alergičan na prašinu :rofl:

Cordelia
19.05.2006., 18:16
Čuj...

Žene često kukaju i imaju potrebu potencirati svoje zasluge. Te žene kukaju i, "verbalno", bi se rado "odrekle" tih "obaveza", ali pouzdano znam da bi "umrle" da ih ne izvršavaju. Goni ih nagon.

Ufff...

Koliko navodnika... :o

Ne kažem da nema i takvih, ali većina ih iskreno ne voli te poslove. Kad vidim nešto neuredno nemam želju odmah krenuti u akcjiu početi ribati kao neke žene. Ali i ta osobina da skaču kad vide np. prašinu može biti uvjetovana odgojem. Kad te netko od malena uvjerava i uči da sve mora biti tip-top to ti na kraju uđe u krv.

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 18:23
Ne kažem da nema i takvih, ali većina ih iskreno ne voli te poslove. Kad vidim nešto neuredno nemam želju odmah krenuti u akcjiu početi ribati kao neke žene. Ali i ta osobina da skaču kad vide np. prašinu može biti uvjetovana odgojem. Kad te netko od malena uvjerava i uči da sve mora biti tip-top to ti na kraju uđe u krv.
Mislim da smo iscrpili temu.

Barem što se nas dvoje tiče.

:grli:

blackleaf
19.05.2006., 19:28
ja mrzim neuredne muskarce!

Natch
19.05.2006., 20:14
ja mrzim neuredne muskarce!
ja glupe ljude.

Cordelia
20.05.2006., 23:18
Mislim da smo iscrpili temu.

Barem što se nas dvoje tiče.

:grli:

Slažem se. I tebi:kiss:

alexxx
20.05.2006., 23:33
osobina da skaču kad vide np. prašinu
utrneš svjetlo i dobro. :D

Cordelia
21.05.2006., 00:01
utrneš svjetlo i dobro. :D

To im ja svima ovdje pokušavam objasniti, ali ne vjeruju mi:D

lala
21.05.2006., 00:13
Ajme, kad se ljudi danas pozivaju na nagone kod životinja da bi potvrdili svoje teze kod ljudi..

Pa jel čovjek mora doktorirati filozofijsku antopologiju da bi skužio kako čovjek ima napr. inteligenciju (u užem smislu, doduše ne svaki:p ) i prilagođava se okolnostima, služi se apstraktnim mišljenjem...
Ili nekom nije jasno da životinje imaju prirodu a ljudi i kulturu?

Ili stvarno ima primjeraka koji su vjerni isključivo svojoj prirodi,
pa ne sputavaju nagone prdenja, češkanja i parenja, bez obzira kakve su okolnosti koje ih u tom trenutku okružuju?!:eek: :p

Jel bi se ja možda trebala osjećati manje ženstvenom jer se nisam poseksala baš sa svakim koji mi je pao na pamet?
Ili što bar ne dopustim svakom uspaljeniku da me ponjuši između nogu, jer i to nam je u nagonima?:zubo:

Jalnuški Diletant
21.05.2006., 15:24
Ajme, kad se ljudi danas pozivaju na nagone kod životinja da bi potvrdili svoje teze kod ljudi..

Pa jel čovjek mora doktorirati filozofijsku antopologiju da bi skužio kako čovjek ima napr. inteligenciju (u užem smislu, doduše ne svaki:p ) i prilagođava se okolnostima, služi se apstraktnim mišljenjem...
Ili nekom nije jasno da životinje imaju prirodu a ljudi i kulturu?

Ili stvarno ima primjeraka koji su vjerni isključivo svojoj prirodi,
pa ne sputavaju nagone prdenja, češkanja i parenja, bez obzira kakve su okolnosti koje ih u tom trenutku okružuju?!:eek: :p

Jel bi se ja možda trebala osjećati manje ženstvenom jer se nisam poseksala baš sa svakim koji mi je pao na pamet?
Ili što bar ne dopustim svakom uspaljeniku da me ponjuši između nogu, jer i to nam je u nagonima?:zubo:
Daj, ne seri. :rolleyes:

lala
21.05.2006., 17:57
Daj, ne seri. :rolleyes:

:confused: A zašto ne bih?
:rofl:

Stipe23
21.05.2006., 18:28

Ne znam jesi li doktorirala "filozofijsku antropologiju" :D

Ali ovo si maestralno otipkala.
Kažeš, mi imamo inteligenciju, prilagođavamo se okolnostima i služimo se apstraktnim mišljenjem.

Životinja ti se isto prilagođava okolnostima..... a sačuvaj me Bože žene koja se, kad treba obrisati prašinu, krene baviti "apstraktnim mišljenjem"... :D :D

- Stipe -

lala
21.05.2006., 18:56
Ne znam jesi li doktorirala "filozofijsku antropologiju" :D

Ali ovo si maestralno otipkala.
Kažeš, mi imamo inteligenciju, prilagođavamo se okolnostima i služimo se apstraktnim mišljenjem.

Životinja ti se isto prilagođava okolnostima..... a sačuvaj me Bože žene koja se, kad treba obrisati prašinu, krene baviti "apstraktnim mišljenjem"... :D :D

- Stipe -

Malo sam se makla s teme i svašta nadrobila, priznajem, ali bio je dobar topic na filozofiji (Aganor, prije par godina) o razlici između ljudske i životinjske inteligencije i tu sam izložila i argumentirala svoj stav.

U svakom slučaju, postoji itekakva razlika, puno veća nego što scijentistički nabrijani autori tvrde.
Najvažnija razlika jest slobodna volja koja kod životinja ne postoji.
Zato smo ovdje gdje jesmo. S dobrim i lošim stranama naše kulture.

Nitko od vas ne pobija valjda činjenicu da je jedan najveći dio ljudskih nagona trajno potisnut ili eliminiran iz naše prirode, zbog prilagodbi uvjetima koje nam zadaje kultura.

Imamo volju koja može kontrolirati nagone, za razliku od psa kad nanjuši kuju koja se tjera.

I ne sramim se baš zbog toga, dapače.

E pa tako ja mislim i o ovom tzv. nagonu.:rolleyes:

Evo, Jalnuški: daj ne seri!:D
Po tebi su onda čistačice najženstvenije i najodanije svojim nagonima?

Čisti danas onaj tko nema boljeg izbora i točka.:flop:

Natch
21.05.2006., 19:03
bas...evo ja sad idem cistiti jer mi nema ko drugi.:D

lala
21.05.2006., 22:01
bas...evo ja sad idem cistiti jer mi nema ko drugi.:D

A ne, ne Nać...:nono: :nono:

Krivo si ti ovo moje "danas" shvatila.

Mislila sam općenitije, na današnje vrijeme a ne na današnji dan, sv.nedjelju kad čiste samo ateisti i heretici.
Ne preuzimam odgovornost za tvoju dušu.:zubo:

Ja čekam pms, tad me uhvati nagon za čišćenjem gnijezda...ups! Sad sam se izlanula:no: :bonk: :bonk:
:Placebo:

Natch
21.05.2006., 22:08
A ne, ne Nać...:nono: :nono:

Krivo si ti ovo moje "danas" shvatila.

Mislila sam općenitije, na današnje vrijeme a ne na današnji dan, sv.nedjelju kad čiste samo ateisti i heretici.
Ne preuzimam odgovornost za tvoju dušu.:zubo:

Ja čekam pms, tad me uhvati nagon za čišćenjem gnijezda...ups! Sad sam se izlanula:no: :bonk: :bonk:
:Placebo:hm, ma ja sam cistila samo zato jer sam prije isla trcat, pa rekoh, kad sam vec oznojena, mogu potrosit jos 10 minuta na usisavanje, isto je fizicka aktivnost.
a onda sam jos i veceru spremila, da ne smrsavim previse od silnog kretanja :D

Vera Pavladoljska
21.05.2006., 23:33

Sereš. Moja je majka imala deset godina kućnu pomoćnicu - ona je dolazila utorkom i subotom utorak je bio za glačanje i sitne stvari, a subota za generalku - totalku.
Mama si je to mogla i željela priuštiti.

Ja sam alergična na kućne pomoćnice. Nemam želju da mi čisti po mom stanu, već to činim ja.
A mogla bih si ju hladno priuštiti. Hla-dno.

I šta sad s tvojom genijalnom konstatacijom?:rolleyes:

lala
22.05.2006., 00:09
Sereš. Moja je majka imala deset godina kućnu pomoćnicu - ona je dolazila utorkom i subotom utorak je bio za glačanje i sitne stvari, a subota za generalku - totalku.
Mama si je to mogla i željela priuštiti.

Ja sam alergična na kućne pomoćnice. Nemam želju da mi čisti po mom stanu, već to činim ja.
A mogla bih si ju hladno priuštiti. Hla-dno.

I šta sad s tvojom genijalnom konstatacijom?:rolleyes:

:s :rolleyes:

Moja majka nije imala kućnu pomoćnicu.
Ona je na poslu čistila.
Kad nije mogla bolje tj. kad nije imala posao u svojoj struci.:p
Mama si to nije "mogla i željela priuštiti "(mislim na nezaposlenost i nerad).

Pa što?

Ne shvaćam bit ovoga s tvojom majkom, :confused:
kako se to uklapa u temu,
je li ona neženstvena ili
si samo htjela da znamo da je tvoja majka
"imala, htjela, željela kućnu pomoćnicu"?:p

Super što si ženstvena, ako osjećaš da je to tvoj poziv, a potreba nije (jer hla-dno, hla-dno ...pa love imaš)
možeš doći kod mene čistiti?:zubo:
(Mukte, naravski iako bismo moja majka i ja danas mogli priuštiti kućnu pomoćnicu, ali ne baš hla-dno, hla-dno, priznajem, škrta sam).

Ups. zaboravih uzvratiti tvojim pozdravom:
Sereš! :W (Kako je to ženstveno!)

lala
22.05.2006., 00:17
a onda sam jos i veceru spremila, da ne smrsavim previse od silnog kretanja :D

Ne daj se Nać,ne daj!

Vera Pavladoljska
22.05.2006., 00:42
Ona je na poslu čistila.

vidim, traume su ti ostale i to preogromnih razmjera.
a lijepo si i vlastitu majku opisala u onom prethodnom postu - "Čisti danas onaj tko nema boljeg izbora"
Koja si ti ograničena njuška to svijet nije vidio - dakle, svaka ona koja smatra da to (čišćenje) može/ želi/ mora sama obaviti čini to "jer nema boljeg izbora"?

Idi, dete, s milim bogom :Pop:

:rofl:

Vera Pavladoljska
22.05.2006., 01:01
Ne shvaćam bit ovoga s majkom

Evo, pokušat ću nacrtati:D :

topic je o tome vole li muškarci uredne žene ----- zatim se javljaju ljudi sa svojim stavovima------ žene upiru da osjećaj/ potreba spremanja nije isključivo ženska stvar------ ja se držim, ipak, negdje između u svom stavu----- na kraju------- primjer majke (moje slučajno) je tu kako bi se vidjelo da jedna žena - ne osjeća potrebu to raditi ----- odabire opciju da unajmi spremačicu - dok druga žena (ja i još puno njih) može i želi sama spremati svoje gnijezdo----- jer ima taj osjećaj da je to jednim dijelom i njezino "žensko" zadovoljstvo.
Poanta je u raznolikosti ženskih profila i karaktera.
A to bi vidjela da nisi puna neke nabrijanosti od početka topica
Btw- zašto bi izraz "sereš" bio neženstven? - ja mislim da je baš savršeno stilsko sredstvo, :zubo: a za razliku od tebe, kao profeministički nastrojene - ne pripisujem monopol, na taj izraz, ni ženi ni muškarcu.
Aj' se ti odluči na kojoj si liniji, pa budemo onda razgovarali.:cerek: