PDA

View Full Version : PMS

agathaa
28.04.2006., 10:04
kako pobjedujete PMS, kaj vas najvise pere? nervoza, zelja za slatkim ...

tash@
28.04.2006., 10:09
kako pobjedujete PMS..

MS-om :D

ništa posebno mi se ne događa za vrijeme PMS-a osim što me jedan dan boli glava ;)

agathaa
28.04.2006., 10:29
MS-om :D

ništa posebno mi se ne događa za vrijeme PMS-a osim što me jedan dan boli glava ;)

:eek: blago tebi i takvima! ja nemam toliko bolove koliko imam sve druge simptome. zivcana sam, pa sam dobre volje, pa sljedece mminute sam neraspolozena, pa bi najrade plakala! a o slatkom da ne govorim, ugusila bi se u cokoladi:cerek:

tash@
28.04.2006., 10:57
:eek: blago tebi i takvima! ja nemam toliko bolove koliko imam sve druge simptome. zivcana sam, pa sam dobre volje, pa sljedece mminute sam neraspolozena, pa bi najrade plakala! a o slatkom da ne govorim, ugusila bi se u cokoladi:cerek:

ako izuzmemo čokoladu, meni je cijeli život takav :rofl:

flakey
28.04.2006., 11:54
ja nemam toliko bolove koliko imam sve druge simptome. zivcana sam, pa sam dobre volje, pa sljedece mminute sam neraspolozena, pa bi najrade plakala! a o slatkom da ne govorim, ugusila bi se u cokoladi:cerek:
e takva sam i ja s iznimkom da imam uzasne bolove pa sam jos zivcanija radi toga... a hrana, kao da sam trudna, kombinacije slatko slane i svakakve... samo da nesto zvackam stalno...

meg
28.04.2006., 12:01
cmoljim k'o mutava.... :cry:

bambi
28.04.2006., 12:03
Da nažalost i ja imam takve simptome ...ali samo kojih deset dana prije ...ali sa užasno jakim grčevima ...što me užasno umara ...čas mi je toplo čas hladno ...baš grozno ..:flop:

agathaa
28.04.2006., 12:19
Da nažalost i ja imam takve simptome ...ali samo kojih deset dana prije ...ali sa užasno jakim grčevima ...što me užasno umara ...čas mi je toplo čas hladno ...baš grozno ..:flop:
jel znate mozda, jeste li cule dali postoji mozda kakva hrana ili kombinacija neke hrane ili bilo sto drugo (:p ..jesam se razvezla) sto moze ublaziti simptome! ja npr. inace ne jedem pikantno, ne jedem cips i slicne grickalice, ali tijekom ciklusa moram pojesti tortille i najpikantniji umak, ;) cak mi je to sve preblago! tijekom ciklusa znam dobiti po kilu dvije, a ciklus mi traje 4-6 dana:)

shkmish
28.04.2006., 12:59
Ja se u PMS-u ne mogu prepoznati...samo tulim, sve mi smeta, zderem slatkise...tih nekoliko dana zalim svog decka.

agathaa
28.04.2006., 13:14
Ja se u PMS-u ne mogu prepoznati...samo tulim, sve mi smeta, zderem slatkise...tih nekoliko dana zalim svog decka.
ali ja uvijek kazem da tih par dana imam pravo na to, imam pravo izderati se na njega, rasplakati se i smijat mu se u facu, jer u tom trenutku ne mogu prestati:p
htjela bi necime umanjiti sve te simptome, jer idem sama sebi na zivce;)

Kent
28.04.2006., 13:42
non stop o pms-u, zato i idemo muškima na pim***

Natch
28.04.2006., 14:23
seksom i sportom, te znanstvenim radom :D

Natch
28.04.2006., 14:24
non stop o pms-u, zato i idemo muškima na pim***
a zasto im ne bismo isle?

Natch
28.04.2006., 14:26
jel znate mozda, jeste li cule dali postoji mozda kakva hrana ili kombinacija neke hrane ili bilo sto drugo (:p ..jesam se razvezla) sto moze ublaziti simptome! naravno da znamo.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/05pms.asp

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/stil/01_pms.asp

dobartek :D

kontra
28.04.2006., 15:14

ja svoga pocnem zaliti tek par dana kasnije kad shvatim kakve sam sve gluposti rekla. mislim, nisu gluposti, ali tih mi se dana nesto dogodi i sve mi se cini negatuvno i uzasno pa istresem iz sebe i ono sta bih trebala i sta ne bih... inace, o cokoladi ne cemo. vec je navikao da tih dana nestaje na kilograme... :rolleyes:

witch
28.04.2006., 15:21
blago tebi i takvima! ja nemam toliko bolove koliko imam sve druge simptome. zivcana sam, pa sam dobre volje, pa sljedece mminute sam neraspolozena, pa bi najrade plakala! a o slatkom da ne govorim, ugusila bi se u cokoladi

ako izuzmemo čokoladu, meni je cijeli život takav :rofl:

meni je samo dio s čokoladom cijeli život takav :D

gottcha
28.04.2006., 17:33
psihička tortura na ljude oko sebe :misli:

ili ne :D nikako :)

Gazda
28.04.2006., 17:47
Ja plačem, jedem puno čokolade i keksa, i pojebem se sa susjedom. :cry: :tuzni: :mama:

gottcha
28.04.2006., 17:49
Ja plačem, jedem puno čokolade i keksa, i pojebem se sa susjedom. :cry: :tuzni: :mama:

što ti je susjed kriv...

shkmish
28.04.2006., 17:55
ja svoga pocnem zaliti tek par dana kasnije kad shvatim kakve sam sve gluposti rekla. mislim, nisu gluposti, ali tih mi se dana nesto dogodi i sve mi se cini negatuvno i uzasno pa istresem iz sebe i ono sta bih trebala i sta ne bih... inace, o cokoladi ne cemo. vec je navikao da tih dana nestaje na kilograme... :rolleyes:

sto je najgora ja sam svjesna svog ponasanja u trenutcima kad se događa ali ne mogu se sabrati...jednostavno serem i serem i u pravu sam, naravno da se decko mora sloziti sa mnom ali ni onda nije dobro, jos sam luđa jer znam da to cini zbog mog stanja. Prestrasno!Da on ima takvih par dana u mjesecu, ja bih podivljala i rekla mu da se tera u 3 pm...sta je previse je previse:zubo:

majleja
30.04.2006., 11:49
Sve mi ide na živce i teško mi pada nepravda pogotovo na poslu. Bolova jakih nemam, ali mi zato glavobolja ne da mira.
I još sam umoooorna, spava mi se, ne mogu preko slamke, sva sam slomljena .

popijem ketonal ili plivadon da mi se malo razbistri, ali sve to uglavno slabo pomogne.

kem
30.04.2006., 12:00
Upravo čekam da prođe. "malo" sam živčana i tamanim sve po redu. Sinoć pojela lonac knedli sa šljivama. :rolleyes: Srećom, drži me samo 2-3 dana.

tockicha
30.04.2006., 15:23
bezvoljna sam, spava mi se i samo bi jela cokoladu.... i da, sise mi narastu za broj-dva :D

enigma
30.04.2006., 15:53
jebo vas sve pms :rolleyes:, mene nista ne pere.

Grim
30.04.2006., 16:09
Mene nekad ulovi, nekad ne. Kad me ulovi žderem sendviče 10 dana prije i totalno gubim živce zbog sitnica :E

saska27
30.04.2006., 18:29
Nekad mrzim čitav svijet oko sebe, a nekad moj momak pokušava da se sakrije, jer ne može da se sexa više sa mnom:rofl:

ime hana
30.04.2006., 23:08
kad skužim da se svađam bez veze i da plačem na akcijski film skužim da je krenulo "to". a onda krene moja "vižita" po frižideru...e to je tamo u krajnjoj fazi !

teardrop
02.05.2006., 10:25
hehe, pohod na frižider-poooznato mi zvuči..:zubo:
i deranje na sve oko sebe ponekad...
i leđa me bole...i sise su mi teške...
mrzim PMS!!:mad:

dijana
03.05.2006., 12:10
:flop: Pogledajte ovo:

http://www.covermagazin.com/zanimljivost.php?NID=238

Najnovija istraživanja pokazala kako su muškarci krivi za PMS...Znala sam... Nikad nije do nas :E

Arianne
03.05.2006., 12:25
mene stomak toliko boli da sam cijelo vrijeme samo zivcana

sve mi smeta tad :( sreca sto dugo ne traje ta moja nervoza vec samo dva dana :D

rasp
03.05.2006., 14:41
kako pobjedujete PMS
Pusim i skratim si vrijeme..ni dobro..

Bitchka
26.08.2006., 18:55
Postanem jako razdražljiva i pizdim.:visi:

patuljica
26.08.2006., 19:44
:flop: Pogledajte ovo:

http://www.covermagazin.com/zanimljivost.php?NID=238

s ovim bih se slozila.samo nije kriv jedan muskarac nego cijela okolina,a opet...gazi nas se samo onoliko koliko dozvolimo.i tako u krug:zubo:
OT:ne puca me nesto pms,samo mi sise naoteknu.ali se zato prvi dan menstruacije osvetim dezurnoj zrtvi za sav stres koji se nakupljao tokom ciklusa.ili,cesce,budem cendrava

Natch
26.08.2006., 19:50
meni pomaze fizicki posao.
sad sam recimo prefarbala pola stana, onda pocistila za sobom i jos par sati spremala po kuci.
to me fino smirilo.

Bitchka
26.08.2006., 20:08
meni pomaze fizicki posao.
sad sam recimo prefarbala pola stana, onda pocistila za sobom i jos par sati spremala po kuci.
to me fino smirilo.

Odakle takva volja za vrijeme pms-a?
Iako,moram priznati da i mene čišćenje smiruje,ali u te dane :Slin:

Natch
26.08.2006., 20:14
Odakle takva volja za vrijeme pms-a?
Iako,moram priznati da i mene čišćenje smiruje,ali u te dane :Slin:
pa sve imamo "visak energije" tih dana. stvar je samo kako ga koristimo.
ja mislim da je bolje nesto raditi nego divljati po kuci, ili se prezderavati i raditi pizdarije.

Bitchka
26.08.2006., 20:29
Ma slažem se ja s tim,inače sam jako radišna,ali tih dana :bonk:

teichy
26.08.2006., 20:35
nervoza& slatkiši

Natch
26.08.2006., 20:41
meni se jednostavno dogodilo. usla sam u kucu i umjesto da navalim forsirati frizider, krenula sam farbat. vjerojatno se radi o poremecaju nagona :D

Bitchka
26.08.2006., 20:51
Iako ponekad me uhvati faza kuhanja i pravljenja kolača...

Lady Arwen
27.08.2006., 10:18
nervoza& slatkiši

u potpunosti se slazem s tobom. :D

frikusha
27.08.2006., 10:26
ja sam jedna od rijetkih koja nema ''pms''.. nit sam nervozna nit razdrazljiva.. samo jedem puno slatkog ali to inace radim pa pms nije uzrok ocito..

fallen_angel
27.08.2006., 13:03

joj ja isto :cry:

Lady Arwen
27.08.2006., 14:25
moj decko bjezi od mene u te dane.

slonica
31.08.2006., 13:44
PMS meni postaje neizdrživ i jedva čekam da zatrudnim da se malo odmorim od njega. Počinje i tjedan dana prije , a simptomi su cice koje bole ko lude imam osječaj da s njima lupam po podu dok hodam, malo mi je vruče a malo zima već su me pitali jel imam valunge :rofl:, režim i plačem na smjenu odnosno ukratko pretvaram se u razjarenu babu :azdaja:

tash@
31.08.2006., 13:54
PMS meni postaje neizdrživ i jedva čekam da zatrudnim da se malo odmorim od njega.

nemoj biti baš sigurna da će tada proći :E :D

Bitchka
31.08.2006., 14:00
A što vam pomaže za vrijema PMS-a?

Meni kad se sklupčam na krevetu,kad me on mazi,lagana glazba,spavanje.

momi
31.08.2006., 14:04
Uuu PMS najgora noćna mora mog muža :zubo: ...s obzirom da mi menga neredovita PMS traje i po 2-3 tjedna :mad: ...napuhnutost,bolni jajnici,razdražljiva,živčana,gladna... :cerek:

Thandie
31.08.2006., 14:42
Ja nemam PMS:D , ako ga i imam ja sam uvjerena da ga nemam i tako to "riješavam" - stavom :zubo:
Ako me netko iživcira sigurno postoji razlog - ma ne može to biti priviđenje zbog mojih hormona.
Ako mi se jede slatko to je zato jer volim slatko - ne može to biti PMS.
Ako mi se cmizdri za vrijeme filma to je zato je je film tužan, a ne jer mi divljaju hormoni.
I tako dalje...možete reći da negiram stvarnost, ali me ne možete razuvjeriti jer ovo pomaže :zubo:

Grazia
31.08.2006., 15:23
Uuu PMS najgora noćna mora mog muža :zubo: ...s obzirom da mi menga neredovita PMS traje i po 2-3 tjedna :mad: ...napuhnutost,bolni jajnici,razdražljiva,živčana,gladna... :cerek:

2-3 tjedna?? :zvrko:

Grazia
31.08.2006., 15:25
A što vam pomaže za vrijema PMS-a?

Meni kad se sklupčam na krevetu,kad me on mazi,lagana glazba,spavanje.

Pomaze vitamin B, evening primrose oil kapsule....borage oil ( ne znam kako se to zove na naski :D ). Uglavnom nesto da ti balansira hormone.

Bitchka
31.08.2006., 15:30
moj decko bjezi od mene u te dane.

Moj od mene nikad ne bježi. :B

Bercana
31.08.2006., 15:30
Moj od mene nikad ne bježi. :B

Pa kad televizor nema noge.

Bitchka
31.08.2006., 15:40

Bit će bolje :bicedobro:

TV će uvijek biti tu kada ti bude teško

Bitchka
31.08.2006., 15:43

3 tjedna PMS-a + tjedan menge :bonk:
Pa kad si ti ok onda? nije ni čudo da bježi jadnik :zubo:

Bercana
31.08.2006., 16:08
Bit će bolje :bicedobro:

TV će uvijek biti tu kada ti bude teško

:confused:

this chick needs help.

momi
31.08.2006., 16:38
3 tjedna PMS-a + tjedan menge :bonk:
Pa kad si ti ok onda? nije ni čudo da bježi jadnik :zubo:
Ali pazi PMS se javlja 2-3 tjedna prije menge, ali menga zna kasniti po mjesec-dva,tak da i imam razdoblje kad sam ok :zubo: ...

tadukepa
01.09.2006., 07:58
imam pojačani apetit za hranom i seksom,:cerek: nadalje puca mi glava od bolova al ne svaki put hvala dragom bogu.plače mi se,
bez razloga sam tužna.
nakon toga me čopava histerija.urlam i vičem na muža bez razloga.inače to ne radim.:cool: :zubo: miroljubiva sam.:D

tash@
01.09.2006., 08:09

ajde spat :rofl:

Jedna Tanja
01.09.2006., 10:05
Cure, ima li neko ideju zašto sve menstruacija može kasniti (osim trudnoće, naravno)?...

Već negdje 5 dana, neuobičajeno... a inače dobijem i na 25 dana nekad, najdalje 28... :tuzni:

Ne ide mi se ginekologu baš iz cuga... A PMS me trese užasno! :rolleyes:

Bitchka
01.09.2006., 12:20
Cure, ima li neko ideju zašto sve menstruacija može kasniti (osim trudnoće, naravno)?...

Već negdje 5 dana, neuobičajeno... a inače dobijem i na 25 dana nekad, najdalje 28... :tuzni:

Ne ide mi se ginekologu baš iz cuga... A PMS me trese užasno! :rolleyes:

I meni se to dešava...
Može biti i zbog stresa.Jesi li na dijeti?

Jedna Tanja
06.09.2006., 23:08
Eh, dobro pitanje. Nisam na klasicnoj dijeti, ali sam (kombinovanjem nekih metoda ishrane i tjelovjezbama) smrsala prilicno kg za 2 mjeseca... nisam sigurna, mozda 6-7... mozda i vise!:misli:

Da li hoces reci da mi se to sada sveti?! :eek:

Vec ima preko 10 dana i nista... :(

slonica
07.09.2006., 07:39
Moguće da je od dijete ili od stresa ili od nekih samo njoj poznatih razloga.
I meni se to dešavalo kad sam imala mali višak kila( oko 7,8 kg viška). Kasnila je i po 15 dana a PMS divljao ko lud svo to vrijeme. Od kada sam otišla na dijetu i počela skidati višak ciklusi se vratili u normalu i sad su da pokucam u tvrdo točni :top:

BabyNicky
07.09.2006., 08:48
mene šora želja za harnom, ali ne čokoladam, kolačima i tim slatkim sranjima.
tih dana ja bih jela neke fine kretenarije koje sam jela po nekim fencsi šmensi nensi hohenberger restoranima. Vrlo dobro znam da bih baš jela nekaj specifično tipa - tikvice malo zapečene sa sirom i prsutom na maslinovom ulju i neke druge kretenarije za čiju pripremu nemam vremena ili znanja.

I malo sam nervoznija nego inače. I mogu se rascmoljit na neku happy vijest u novinama - tipa tigrica usvojila 15 praščića i slično.

oko_zeleno
07.09.2006., 10:06
Mene PMS pere dva tjedna i onda me hvata bolesna urednost, non stop pospremam, usisavam, tlak mi digne i najmanja mrvica na podu.
Ta dva tjedna sam doslovce ko spremačica :zubo:

Jedna Tanja
08.09.2006., 09:56
Mene PMS pere dva tjedna i onda me hvata bolesna urednost, non stop pospremam, usisavam, tlak mi digne i najmanja mrvica na podu.
Ta dva tjedna sam doslovce ko spremačica :zubo:

:lol: Mene to hvata prvi dan kad dobijem. Zato mi je valjda sad kuca u haosu... :zubo:

Inace, produzeni PMS je gadan, slonice, sad vidim... ko bi to izdrzao da se oduzi...:bonk: A niko nas ne razumije u tim danima, sto smo nervozne...:tuzni:

Idem danas kod ginekologa, daj Boze da nije nista ozbiljno...:moli:

Hyacinth Lilith
13.09.2006., 12:53
hehe nekako mi lakse pada taj moj PMS znajuci da nisam jedina koja se mucim s tim simptomima razdrazljivosti, ludog apetita, promjenom raspolozenja, zadrzavanjem vode, napuhnutosti itd,itd.... Meni su preporucili tablete al nekako zazirem od gutanja hormona....;-(

blizanka
13.09.2006., 18:30
Evo mene u PMS-u i ne znam odakle bi počela...

Maloprije sam u 15 minuta iskombinirala knedlu sa šljivama kiselim vrhnjem i šećerom, paštetu od tunjevine u kombinaciji sa zimskom i nekim namazom od sezama, štapiće, sok od paradajeza, hektolitar vode i sad bi opet nešto slatko :zubo: Grudi me bole, lovi me vrtoglavica, mučnina, mirisi mi se izmjene, plačem na sve, histeriziram na sve i redovito sam uvjerena da sam u pravu! pa na sve gledam negativno, počnem filozofirati i od muhe raditi slona.
Čas mi je vruče, pa mi je hladno, pa me glava boli.... :rolleyes:

Čovjek bi pomislio da sam tudna! Čak su me par puta već i pitali jesam li trudna.... Da i jesam mislila bi da je PMS

Natch
13.09.2006., 18:31
meni je isto tako vec 2 dana, iako nisam u pms-u.
s tim da ja ne pojedem bas sve sto mi padne na pamet :D

blizanka
13.09.2006., 18:32
E da zaboravila sam na sve to napisati da i naoteknem ko buhtlica.

Iskreno ne znam kako bi se borila protiv svega toga, ali definitivno me PMS iscrpi do daske. Znam samo da mi paše kad me maze i grle...

Natch
13.09.2006., 18:34
E da zaboravila sam na sve to napisati da i naoteknem ko buhtlica.

Iskreno ne znam kako bi se borila protiv svega toga, ali definitivno me PMS iscrpi do daske. Znam samo da mi paše kad me maze i grle...
meni isto pase da se seksam, umjesto da histeriziram.
btw, i ja sam isto buhtilica :D

blizanka
13.09.2006., 18:37
meni je isto tako vec 2 dana, iako nisam u pms-u.
s tim da ja ne pojedem bas sve sto mi padne na pamet :D

Već se spremam u novi napad na frižider! Jesu lude kombinacije, ali kad ti paše ne razmišljaš previše o sastavu, tek kasnije ti padne napamet što si potrpala u sebe, a onda :zvrko:
Jedino me muči što sam tek na početku PMS-a i tko zna kako ću preživjeti još 7-10 dana :tuzni:

Natch
13.09.2006., 18:45
Već se spremam u novi napad na frižider! Jesu lude kombinacije, ali kad ti paše ne razmišljaš previše o sastavu, tek kasnije ti padne napamet što si potrpala u sebe, a onda :zvrko:
Jedino me muči što sam tek na početku PMS-a i tko zna kako ću preživjeti još 7-10 dana :tuzni:
zasto radije ne odes peglat?

blizanka
13.09.2006., 18:58
zasto radije ne odes peglat?

NE, samo peglanje ne! :horor:
Pokušavam učiti pa sam zato cijeli dan oko neta i frižidera. :zubo:

Natch
13.09.2006., 18:59
NE, samo peglanje ne! :horor:
Pokušavam učiti pa sam zato cijeli dan oko neta i frižidera. :zubo:
odi trcat. ja cu pocet isto ovaj vikend :D

Jedna Tanja
14.09.2006., 21:15
Jao, PMS koji traje preko 7 dana, pa to je strashno... ne dao Bog!...:eek: :mig:

Inace, ja sam se kanila da odem kod ginekologa dugo, pa dok sam prebacila karton... pa su poslije bile neke guzve par puta ( svaki izgovor je dobar:zubo: ), da bih na kraju "ubola" neku jako dobru zensku-ginekologa i... taman kad sam legla, osjetim da moram u wc... a tamo otkrijem da mi je krenulo! :s

A kasnila je 18 dana... da ne povjerujes... :rolleyes:

blizanka
17.09.2006., 09:43
Samo da se malo potužim. Opet mi se cijela soba izokrenula :( I prištevi su mi iskočili...

Mavis
18.09.2006., 09:30
o,di me nađe s ovom temom baš danas..
meni je tak da bih pojela baš sve..slatko,pa preslano,pa kiselo,samo trpala redom..čas živčana,pa onda opet umirem od smijeha..
al kad bolje promislim-bolje i to kolko god da traje-neg bolovi koji kasnije uslijede :nono:

Ely
19.09.2006., 18:07
Sad bi sve dala da sam musko.

Bitchka
19.09.2006., 19:19
Sad bi sve dala da sam musko.

da baš! :rolleyes:

Natch
19.09.2006., 19:20
sise su mi O-GRO-MNE, preteske, ko dvije mega-kruske :mad: :tuzni:

Kent
19.09.2006., 19:37
jooooj, i meni je teško. jako sam gladna. grizla bih sve oko sebe. cice me bole. u posljednje vrijeme mi se pms pogoršao :(

Natch
19.09.2006., 19:54
zapravo su ko lubenice :cerek: