PDA

View Full Version : Gljivična infekcija nokta

stranice : [1] 2

Oblak14
28.04.2006., 20:21
Imam grozne gljivice na noktu jednog nožnog palca. Mažem ga kremom Rojazol već pet tjedana ali nikako ne prolazi :confused: Jel imao tko sličan problem? Nokat tako sporo raste a te gljivice su smeđe ispod nokta, već se brinem da nije nešto drugo??? Što ste koristili da se riješite tih gadosti?

ambasadorica
28.04.2006., 20:49
jesi bila kod doktora?
za ozbiljnije slučajeve gljivica postoje tablete. možda bi trebala otić (opet),i posavjetovat se jer bi ti gljivice mogle unišitit nokat skroz...

Oblak14
28.04.2006., 20:56
Uh, pa bila sam kod doktora, eto prije pet tjedana kad sam dobila tu kremu. Sad sam se baš zabrinila, kako mi mogu uništit nokat? Morat ću opet otići, baš mi je dosta nokat zahvaćen :(

BBlue
29.04.2006., 06:43
Načula sam da postoji nekakav lak koji pomaže kod gljivica na noktima. Zna li itko išta o tome?

Nanna
29.04.2006., 10:02
Svakako trebate ponovno posjetiti liječnika. U ovom slučaju će biti preporučljive tablete - gljivice su UNUTAR nokta a ne na njemu i niti
jedna mast NE moze prodrijeti unutar istoga osim oralno uzetog lijeka koji cirkulacijom dospijeva na potrebno mjesto.
Bilo je razno raznih pokusa s kremama čak i lakovima koji se namažu na oboljeli nokat ali efekt je ravan 0.
Većina lijekova za ovaj problem imaju dosta nuspojava. Napravite jetrene probe.

Denys
29.04.2006., 10:07
Načula sam da postoji nekakav lak koji pomaže kod gljivica na noktima. Zna li itko išta o tome?

Nije lak, nego tinktura. Ne znam moze li se kupiti na HR trzistu.

DAKTARIN
antimycoticum
sastav-miconazolum 20 mg pro ml

Pomaze, proces je dugotrajan, nekoliko mjeseci.

Angelica
29.04.2006., 11:05
ja sam imala gljivice na noznom palcu (bar je moja doktorica rekla da su to gljivice), i to je izgledalo tak da mi je pola nokta bilo onak bijelo i mekano. i dermatologica mi je rekla da moram namakati noge i odrezati kolko mogu tog nokta i da onda dodjem, i ja tak radila. i vise se nije pojavilo. je moguce da gljivice nestanu same od sebe, ili cuce jos negde? :zubo:

Nanna
29.04.2006., 11:19
zavisi na kojem dijelu nokta su se nalazile, ako su se nalazile na slobodnom rubu nokta koji se rezanjem mogao ostraniti. ok, ali ako se nalaze pri korjenu nokta, teško da ćemo škaricama moći doprijeti do njih.

mrkvich
29.04.2006., 11:22
ja sam imala gljivice na palcu na nozi, po opisu nesto tipa kao sto je Angelica opisala (bijelo i mekano), no nisam isla doktoru ni nis nek mi mama dala da mazem LAMISIL kremom i da odrezem kolko ide nokta i to je to.mazala sam rijetko jer bi zaboravila al je proslo eto.sad samo cekam da mi izraste taj dio nokta.

nefretiti00
04.05.2006., 19:46
Obavezne su Itrac 3 kapsule i neka od krema, liječenje može potrajati više mjeseci.

MangoAnanas
04.05.2006., 20:44
U ovom slučaju će biti preporučljive tablete - gljivice su UNUTAR nokta a ne na njemu i niti
jedna mast NE moze prodrijeti unutar istoga osim oralno uzetog lijeka koji cirkulacijom dospijeva na potrebno mjesto.

Koja arterija prolazi kroz nokat?! :zubo: Mislim stvarno!

Nanna
05.05.2006., 12:38
mango ne budi čangrizava:zubo:

gdje si ti pročitala spominjanje kakvih arterija koje prolaze kroz nokat :eek:

post nakon editiranja:zubo:

a kak ti misliš da oralno uzeti lijek dospije na ciljno mjesto djelovanja-tamo ga donesu mali zeleni ili ima cirkulacija kakve veze s tim:eek:

da citiram - mislim stvarno :mig:

MangoAnanas
05.05.2006., 20:08
Nana, ne moze na sva mjesta lijek uzet oralno dospjeti u dovoljnoj koncentraciji, pogotovo ne u nokat koji se hrani difuzijom. :zubo: :kiss:

Nanna
05.05.2006., 20:32
ne moze na sva mjesta lijek uzet oralno dospjeti u dovoljnoj koncentraciji

pa naravno da nemože. zato i nije svaki lijek za liječenje sveg i svačeg. :zubo:

ali isto tako postoje antimikotici koji se uzeti per os koncentriraju u koži, kosi i noktima u fungicidnim koncentracijama. i kao takvi se koriste;)

inače čemu bi ta terapija služila:confused:

:kiss:

MangoAnanas
05.05.2006., 21:32
Mozes si misliti kakva je koncentracija antimikotika u kozi i noktima, :zubo: pogotovo ako su uzeti per os. Nikakva, zato se u dermatologiji koriste topicki prepatati. A, takva sveznalica kao ti bi trebala znati kakva je apsorpcija peroralno uzetih antimikotika. :zubo: Daju se parenteralno, i to samo kod sistemskih infekcija.

BTW, nema gljiva u kosi :kiss: na vlasistu da, ali ne u kosi. ;)

Oblak14
05.05.2006., 21:47
Obavezne su Itrac 3 kapsule i neka od krema, liječenje može potrajati više mjeseci.

Jel ima tih kapsula u slobodnoj prodaji ili idu samo na recept?

Nanna
06.05.2006., 08:37
Nikakva, zato se u dermatologiji koriste topicki prepatati.

btw Itrac, Diflucan? rings a bell?

A, takva sveznalica kao ti

bi ipak trebala znati za njih;)

MangoAnanas
06.05.2006., 13:04
Mozda nesto jednostavnije tipa gencijan-violet :kiss:

MangoAnanas
06.05.2006., 13:08
Jel ima tih kapsula u slobodnoj prodaji ili idu samo na recept?

Naravno da idu na recept.

annerri
06.05.2006., 13:45
Nanna je u pravu.Tablete su u pitanju,a rješavaju i najtvrdokornije gljivišne probleme.Uzimaju se,mislim 1x tjedno. Higijena je od velike važnosti: pranje,sušenje(čak fenom),isljučivo pamučne čarape,koje se mogu iskuhavati.S kremama to može trajati mjesecima,uz velike napore,a ne mora uspjeti. Najvažnije je spriječiti u začetku,dok se nokat ne odlijepi sav.

annerri
06.05.2006., 13:45
Nanna je u pravu.Tablete su u pitanju,a rješavaju i najtvrdokornije gljivišne probleme.Uzimaju se,mislim 1x tjedno. Higijena je od velike važnosti: pranje,sušenje(čak fenom),isljučivo pamučne čarape,koje se mogu iskuhavati.S kremama to može trajati mjesecima,uz velike napore,a ne mora uspjeti. Najvažnije je spriječiti u začetku,dok se nokat ne odlijepi sav.

MangoAnanas
06.05.2006., 14:03
Da, terapija lijekovima koji su nefrotoksicni i hepatotoksicni. Kad se mora, mora se, sad opcenito govorim za sve lijekove, ali prvo treba iscrpiti sve mogucnosti topickog lijecenja.

Rekao si 1x tjedno, ali terapija traje 6 tjedana.

Nanna
06.05.2006., 14:46
opla mango, dakle postoji i druga terapija osim topičke :bicedobro:
ko bi reko:zubo: čovjek uči dok je živ:top:

liječiti teške mikotične infekcije nokta gencijanom violet je u najmanju ruku greška (ako ne i nešto drugo :rolleyes: )

liječenje gljivičnih infekcija noktiju se počinje obično topičkim preparatima,ali od njih u takvim situacijama obično nema ništa koristi,autor topica je i spomenuo da mazucka nokat kremicom od koje se stanje ne poboljšava. u takvim situacijama normalno da mijenjamo terapiju, da lijekovima koji imaju nuspojave (a koji nemaju:misli: ), zato sam i napomenila da prije njihove upotrebe treba napraviti jetrene probe. daljnji pokušaji mazuckanja samo kremicama mogu dovesti do trajnog gubitka nokta a nikako ne želimo. zato problemu pokušavamo pristupiti sa svih mogućih linija tj "iznutra"-tabletama i "izvana"-lokalnom terapijom. ali kao što annerri kaže, obavezno je puno pažnje posvetiti higijeni jer bez toga je sve besmisleno

annerri
06.05.2006., 19:08
Nanna,100% si u pravu.Ne znaju o čemu govore.Prepisuju ili se uče na svojim greškama? Skoro sam doktorirala. Imam bolest koju zovu "Bolest sa 1000 lica". MS. Žao mi je vidjeti da neki moraju lutati godinama ,kao što sam ja nekad.Zato su danas sva područja moja.Pozdrav

Anson
10.05.2006., 21:39
prije 4 god. (ako ne i vise) 1/4 nokta na noznom palcu se odvojila od koze (i to onaj dio uz vrh nokta). nis me ne boli, osim ako ne nosim jako uske cipele, al ruzno izgleda. otisla sam kod pedikerke (vise njih) koja mi je rekla da to nisu gljivice nego da je to jednostavno tak i da nema pomoci.
e sad ja vas pitam, da su to gljivice jel bi se to prosirilo nakon tolko vremena?
meni se ovo nis ne siri, nokat najnormalnije raste jedino kaj se taj dio ne prihvaca za kozu

Anson
13.05.2006., 15:49
kaj bas nitko? :ceka:

Hannuma
27.12.2006., 10:03
...na nožnom palcu...:(

imam ih godinama već...sve sam probala, svakakve pizdarije, kreme, ništa ne pomaže..

help pls!

baja
27.12.2006., 12:58
moja se sestra bori s njima, budu bolje i gore faze... mislim da mi je rekla da ulje čajevca dobro funkcionira.
inače, ako si sklona gljivicama trebala bi izbjegavati slatko jer šećer na njih djeluje k'o ulje na vatru.

Utpala
27.12.2006., 17:22
Citrosept

lianne
28.12.2006., 01:24
Citrosept
a to je..nabavlja se..kosta otprlike...koristi se...:confused:

ice cream girl
13.08.2007., 14:11
Vec 6 miseci muku mucim sa gljivicama na noktu - na ruci.Sve sam provala od Itrac 3 tableta, Plymicola,....nista ne pomaze.Danas mi je dr.dala tablete Diflucan.Ima li tko iskustva sa njima? Puno hvala.

Ivanicapeca
13.08.2007., 14:13
Vec 6 miseci muku mucim sa gljivicama na noktu - na ruci.Sve sam provala od Itrac 3 tableta, Plymicola,....nista ne pomaze.Danas mi je dr.dala tablete Diflucan.Ima li tko iskustva sa njima? Puno hvala.

Kod kandidoze, al one dolje, mi je pomoglo, ali kratko je trajalo.
Ako ti ne pomogne to pitaj je za Canasten i Diprogenta mast.

ice cream girl
13.08.2007., 14:19
Kod kandidoze, al one dolje, mi je pomoglo, ali kratko je trajalo.
Ako ti ne pomogne to pitaj je za Canasten i Diprogenta mast.

Hvala!

kemik
13.08.2007., 14:21
diprogent je kombinacija kortikosteroida i antibiotika, te se nikako ne bi smio upotrebljavati protiv gljivica :)

phyto
13.08.2007., 14:33

Mislim da ako nije pomogao itrakonazol da neće ni flukonazol.Jeste pili terbinafin (lamisil).Nažalost s gljivičnim infekcijama nokta treba biti jako uporan kao šta ste već i sami vidjeli.Jeste probali i lokalno tretirati?Ako lijekovi zakažu postoje i djelotvorne kombinacije eteričnih ulja za taj problem.Upotrebljavaju se jako visoke koncentracije jako fungicidnih,ali i jako iritativnih ulja.Bolje se ne igrati sam s time!

ice cream girl
13.08.2007., 14:39
Mislim da ako nije pomogao itrakonazol da neće ni flukonazol.Jeste pili terbinafin (lamisil).Nažalost s gljivičnim infekcijama nokta treba biti jako uporan kao šta ste već i sami vidjeli.Jeste probali i lokalno tretirati?Ako lijekovi zakažu postoje i djelotvorne kombinacije eteričnih ulja za taj problem.Upotrebljavaju se jako visoke koncentracije jako fungicidnih,ali i jako iritativnih ulja.Bolje se ne igrati sam s time!

Poslje Itraca 3, dr. je rekao da nece ni Lamislil pomoc onda.Pa me stavio na Diflucan.Jesan probala sam lokalno tretirat, sa jednom otopinom Fungicide i nista (al na malom prstu noge taj mi je Fungicide pomoga :confused: ), etericno ulje cajevca sam stavljala 2 miseca, opet nista.Strah me da se ne prosiri na druge nokte na ruci.

Ivanicapeca
13.08.2007., 14:41
diprogent je kombinacija kortikosteroida i antibiotika, te se nikako ne bi smio upotrebljavati protiv gljivica :)

Imam gljivce po prstima (mjehurićasti osip koji puca i svrbi) i nije mi ništa pomagalo dok mi na kraju nisu dali Diprogentu. Sad, kao što rekoh, ne znam o čemu se radilo točno kod mene, a o čemu kod začetnika threada, pa nek pita dr. bili to pomoglo.

phyto
13.08.2007., 15:08
Poslje Itraca 3, dr. je rekao da nece ni Lamislil pomoc onda.Pa me stavio na Diflucan.Jesan probala sam lokalno tretirat, sa jednom otopinom Fungicide i nista (al na malom prstu noge taj mi je Fungicide pomoga :confused: ), etericno ulje cajevca sam stavljala 2 miseca, opet nista.Strah me da se ne prosiri na druge nokte na ruci.

Čajevac je odveć slab za gljivične infekcije nokta.Mora se pojačati fenolnim uljima i uljima bogatim geraniolom,oksidima te cinamaldehidom.

viky
13.08.2007., 16:46
Ja sam imala isto i Canesten kapi su mi pomogle. Tjedan dana sam ih koristila i gljivice su nestale.

ciganche
13.08.2007., 21:40
canesten kapi

extreme
13.08.2007., 22:10
moja sestra je imala problema s rim šugavim gljivicama- kaže da joj ni jedan antibiotik nije pomogao dok se nije uhvatila čajevca.
al pravog-ne onog iz dm-a.
sad joj se nokat napokon vrača u normalu...

i maloj (4.god) je tako riješila gljivice na palcu noge...

bjelovarcanka
13.08.2007., 23:07
bok,evo da se prikljucim ovoj temi, evo meni na noznim prstima opadaju nokti ,tj na nogama.neznam sta da radim.da li su to neke vrste gljivica ili nekaj drugo ,i kome da se obratim.

nea
13.08.2007., 23:17
ja sam prije 7 g imala na kaziprstu ruke neku gljivicu pojelo mi je pola nokta, i izgledlo je grozno
i doktor mi je dao diflukan (pije se jedna tableta mjesecno) i ja sam to pila 6 mj, i plus toga sam to stalno cistila i kidala i kopala da gljivica ne stoji na prstu i stvarno je proslo
smo je onda doktor trazio da napravim svu silu nalaza jer te tablete i nisu bas zdrave

ice cream girl
14.08.2007., 14:23
ja sam prije 7 g imala na kaziprstu ruke neku gljivicu pojelo mi je pola nokta, i izgledlo je grozno
i doktor mi je dao diflukan (pije se jedna tableta mjesecno) i ja sam to pila 6 mj, i plus toga sam to stalno cistila i kidala i kopala da gljivica ne stoji na prstu i stvarno je proslo
smo je onda doktor trazio da napravim svu silu nalaza jer te tablete i nisu bas zdrave

1 X mjesecno? A meni je dao 1 dnevno od 100 mg 7 dana da pijem terapiju.

ice cream girl
14.08.2007., 14:24
moja sestra je imala problema s rim šugavim gljivicama- kaže da joj ni jedan antibiotik nije pomogao dok se nije uhvatila čajevca.
al pravog-ne onog iz dm-a.
sad joj se nokat napokon vrača u normalu...

i maloj (4.god) je tako riješila gljivice na palcu noge...

I ja sam imala pravi, ne oni od DM i nista.

funnygirl33
14.08.2007., 15:10
Koji su simptomi gljivica na noktima? Kako se to manifestira? Krenula sam gelirati nokte pa da znam ak se desi :)

extreme
14.08.2007., 16:02
I ja sam imala pravi, ne oni od DM i nista.

a izgleda da svatko drukčije reagira...

Ivanicapeca
14.08.2007., 18:09
Izgleda da je većina za Canesten :misli:

zuzi666
14.08.2007., 19:03
mene zanima koliko ste se dugo vi liječili da se to maklo?
ja sam u veljači bila kod doktorice opće prakse koja mi je prepisala (bez da me je pogledala :azdaja: ) Lamisil kremu. ja sam mazala 2 mjeseca jednom na dan. i pustila da nokti rastu da vidim da li se nekaj riješilo. od 3 nokta na nozi, kao da je samo jedan malo bolje.
koliko dugo ste se vi mazali s kanestenom. i kaj vam je vaša doktorica prepisala kanesten?

a ja sam misla da sam jadina s tim problemom!!! :kiss:

viky
14.08.2007., 19:05
Meni je prepisala pedikerka canesten kapi. Imala sam gljivice na noktu malog prsta na ruci. Vec sam napisala, proslo za tjedan dana.

dar mar
21.12.2007., 22:05
Jel zna netko kako se riješiti gljivica na noktu?!
Probala lamisil, nistatin, al ta gamad se ne da!
Help!

bmw-plavusa
21.12.2007., 22:08
cula da pomaze antibiotik od dermatologa...iskustvo nemam!

viky
21.12.2007., 23:18
Jesi probala Canesten kapi?
Ja sam ih koristila isto za gljivice na noktu i kroz tjedan dana su mi nestale.

snow1401
21.12.2007., 23:35
Jesi probala Canesten kapi?
Ja sam ih koristila isto za gljivice na noktu i kroz tjedan dana su mi nestale.

canasten kapi su odlične.i ja ih preporučam ili prošetaj do dermatologa

bjelovarcanka
21.12.2007., 23:41
hej i meni treba pomoc , kako izgledaju gljivice na nogama,na noktima,

viky
22.12.2007., 00:01
Meni je nokat pozutio na jednom mjestu, nisam ni znala da su to gljivice dok mi pedikerka, kod koje sam bila za sasvim drugu stvar, nije rekla.

dar mar
22.12.2007., 11:20
hej i meni treba pomoc , kako izgledaju gljivice na nogama,na noktima,
Izgleda ti ko da se nokat raspada, počne žutiti i ljuštiti se. Koža oko njega svrbi, boli, naotečena je i crvena.

Canesten mast sam koristila protiv kandide (vaginalni dio). Jeli to ista stvar kao kapi?

Btw. hvala svima!:)

bjelovarcanka
22.12.2007., 11:29
a meni je ispod nokta smeckasto ,i to na lijevom i na desnom noktu, a zna mi se dogoditi da mi ispada nokti,jesu li to gljivice.

dar mar
22.12.2007., 13:29
Vrlo vjerojatno, najbolje da odeš do dermatologa. Meni se ljušti, izbrazdan je i ko da se raspada. Možeš pitati i u ljekarni, oni imaju dosta iskustva.:raspa:

Zla patka
22.12.2007., 17:22
ako si iz zagreba odi kod ljecnika opce prakse nek ti da uputnicu i onda odes na salatu u dermatolosku ambulantu, rade mislim do 16sati, laboratorij radi do 13sati...uzet ce ti uzorak odmah pogledat pod mikroskopom, drugi nalaz ce ti bit gotov za 2 tjedna.prepisat ce ti terapiju ako je potrebna...

ne moraju biti gljivice u pitanju, mozda imas nedostatak vitamina h

citala sam da su najbolja opcija za gljivice na noktu tablete (mislim da se zovu diflucan ali nisam bas sigurna) ove kremice, kapi nisu uvijek uspjesne jer ne mogu uci u nokat

bjelovarcanka
22.12.2007., 19:50
evo cijeli dan si mazem sa melemom i stvarno mi pomaze,jos sutra i izlijecena sam,,,hvala vam

funkina
20.02.2008., 22:34
hej cure..zanima me da li ste ikad imale problema sa gljivicnom infekcijom na noktima od stopala??

Jovan Trapatoni
20.02.2008., 22:42
g

bjelovarcanka
20.02.2008., 23:30
evo ja se mucim ,sa time i idem drugi tjedan dermatologu za to .a ti

funkina
21.02.2008., 00:15
evo ja se mucim ,sa time i idem drugi tjedan dermatologu za to .a tia

ajde pa si mogla javit sta ti je preporucio??ja koriszim cajevac-ulje po savjetu kozmeticarke..moze i na private..bila bih ti zahvalna

LaraFabian
21.02.2008., 15:29
ja sam čula da je najefikasnije sve s gljivicama na stopalima sljedeće - namakati tjedan dana svaki dan stopala po pola sata u čaju... ne sjećam se detalja, ali navodno čaj reducira uzrok gljivica (i smrada!)

bjelovarcanka
21.02.2008., 19:11
budem ti javila , 3.3 sam narucena.a koji caj je dobar.

funkina
21.02.2008., 19:56
ja nemam po stopalima...vec imam problema sa noktima..kozmeticarka mi je preporucila da svaku vecer nekakvim hidrogenom (kupit u ljekarni) obilno zalijem nokte i pricekam sekundu,dve pa bi one trebale pobijelit i onda bih to trebala cistit ispod nokta i to i onda na kraju zaliti etericnim uljem cajevca..kao da je to najefikasnije...i da je to dugotrajan proces..bla bla...a kojim cajem?? ps..hvala bjelovarcanki:eek:

bjelovarcanka
21.02.2008., 23:12
pa i ja isto imam problema sa noktima na stopalima, poludjet cu, vidjet cu sta ce mi dermatologica reci,ja ti javim.i tebi pozdrav FUNKINA

count down
22.02.2008., 10:28
ja sam imala problema s tim,nije ih bilo puno ali su se pojavile na leđima i toga se teško riješiti a kožu ionako nije zdravo stalno mazati daktarinom,i ne pomaže baš!

pa sam slučajno pročitala recept na stranici CENTRA CEDRUS baš za te gljivične infekcije i napravila sam si to,
ugavnom, od baznog ulja MAKADAMIJE i eteričnih ČAJEVCA I PALMAROSE

stvarno se isplatilo!
ne košta puno s obzirom da dugo traje i uspjela sam ih se riješiti

no ove god su se opet pojavile a ja tog recepta više ne vidim, važan je omjer tih ulja,mislim da je bilo 30ml makadamije i 15kapia palmarose i 30kapi čajevca.
to se kupi u bilo kojoj trgovini zdrave hrane,ima u ilici i jurišićevoj koliko ja znam,ž
a bočicu za miješanje sam kupila u ljekarni

no treba to pomiješati u pravom omjeru,ne otprilike...
ako tko sazna točan recept neka javi....

Maremonti
23.02.2008., 09:50
U dublju posudu staviti malo tekuceg sapuna, u njega ukapati ulje cajevca i lavande te doliti mlaku vodu.Tocati pet minuta ruke i potom pet minuta stopala do clanka. Namazati obilno kremom, obuti carape i rukavice i spavati do jutra. Prvih par dana pecka, potom nema reakcije. Koza cista ko kod bebica. Ovo radeno po savjetu lijecnika. Po njemu treba dodati i jabucnog octa no to smrdi.

www_www
29.07.2008., 23:09
Nije lak, nego tinktura. Ne znam moze li se kupiti na HR trzistu.

DAKTARIN
antimycoticum
sastav-miconazolum 20 mg pro ml

Pomaze, proces je dugotrajan, nekoliko mjeseci.

isprobao sam sve i svasta, mazao se :flop: , sopao tabletama :flop: , neznam u cemu sve nisam namakao noge :flop: .
i napokon dosao do ovoga: :s:s:s
"tinktura antimikotica" za nokte (ovo hvala bogu ne trbam :top: )
"mixtura antimikotica" za stopala (isprobao i napredak se vidi vec nakon tjedan dana :top::top::top: )
oboje za vanjsku primjenu, i da, ima ih za kupit u hr, tocnije u RI, ali se mora sacekat dan-dva da to skemijaju, 1 dcl je oko 45-50 kn

AurelijaB.
30.07.2008., 16:58
Ja se gljivica na noktima ruku riješila upornim mazanjem uljem gospine trave (kantarionovo ulje ).:)

ZTS
31.07.2008., 03:27
Pricate o rjesavanju od njih, a ja cu pitati kako se dobiju? Nije da zelim, nego da mogu poduzeti jos jednu mjeru opreza da ih ne dobijem.

Ivanicapeca
31.07.2008., 08:33
Pricate o rjesavanju od njih, a ja cu pitati kako se dobiju? Nije da zelim, nego da mogu poduzeti jos jednu mjeru opreza da ih ne dobijem.

Npr. medicinske sestre koje rade u rodilištima dobiju to od bebica kada im čiste usta od gljivica koje one pokupe zbog mlijeka.

http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=246

Dobar je Itrac 3

www_www
19.12.2008., 19:41
evo ljudi, moram vam se pohvalit, ja sam se uspio rijesit gljivica i to pomocu "mixture antimikotice" :s:s:s
:top::top::top::top::top::top:

Filip Zeto
17.01.2009., 21:15
Moja mama si rješila gadne gljivice na noktu (već se raspadao!) s mješavinom eteričnih ulja u biljnom ulju. Nokat joj se počeo oporavljat već nakon mjesec dana.

Evo recepta ovdje (http://www.tigrus.hr/include/pdf/Gljivicne_kozne_infekcije.pdf).

bjelovarcanka
27.03.2009., 13:52
dobar dan! ovako javljam se jer sam bila kod dermatologa pa bih zeljela jos jedan vas savjet ili odgovor! dakle bila sam kod doktora radi gljivica na noznim nogama,, na oba dvije noge su mi zuti nokti,,i zdebljani,, a 2 nokta na oba dvije noge su mi crni.,, i radi toga sto mi se ljusti lice vec par dana! dakle dijagnoza je ONYCHOMYCOSIS DIG.PEDIS a lice mi je dijagnoza DERMATITIS SEBORRHOICA FACIEI! dermatoloski status je diskolaracija noktiju palceva stopala uz hemoragicne subungualne na 2 prstima stopale! nalazi pozitivna.terapija za lice je sensibo ds crema 2x dnevno, a za gljivice je itrac 3 capsule 2x2 kroz 1 tjedan u 3 do 4 ciklusa, preporuke kontrola transaminaza,ggt,bilirubina,, kontrola za 1,5 mjesec! e sada mene zanima kakve su to pretrage, imam 28god. nedavno sam saznala da sam na pocetku dijabetesa!

NewArtist
27.03.2009., 14:13
dobar dan! ovako javljam se jer sam bila kod dermatologa pa bih zeljela jos jedan vas savjet ili odgovor! dakle bila sam kod doktora radi gljivica na noznim nogama,, na oba dvije noge su mi zuti nokti,,i zdebljani,, a 2 nokta na oba dvije noge su mi crni.,, i radi toga sto mi se ljusti lice vec par dana! dakle dijagnoza je ONYCHOMYCOSIS DIG.PEDIS a lice mi je dijagnoza DERMATITIS SEBORRHOICA FACIEI! dermatoloski status je diskolaracija noktiju palceva stopala uz hemoragicne subungualne na 2 prstima stopale! nalazi pozitivna.terapija za lice je sensibo ds crema 2x dnevno, a za gljivice je itrac 3 capsule 2x2 kroz 1 tjedan u 3 do 4 ciklusa, preporuke kontrola transaminaza,ggt,bilirubina,, kontrola za 1,5 mjesec! e sada mene zanima kakve su to pretrage, imam 28god. nedavno sam saznala da sam na pocetku dijabetesa!

Što se seboreje na licu tiče - pročitaj si topic Seboreja. A da ti mrvicu ubrzam - kupi si sapun od drTempta (Novi Zagreb, Siget, plava zgrada nasuprot velesajma) i umivaj se s njime (a možeš si i cijelo tijelo s tim oprati).

bjelovarcanka
27.03.2009., 14:17
joj hvala ,, a znas li mozda koliko kosta taj sapun,,jer nisam iz zg,, ali sam iduci tjedan u zg!

NewArtist
27.03.2009., 14:25
joj hvala ,, a znas li mozda koliko kosta taj sapun,,jer nisam iz zg,, ali sam iduci tjedan u zg!
Znam, 50 kn ti je. Ja sam ga kupila prije par dana i oduševljena sam. Ja se umivam s njim i perem kosu, a preporučaju ga za tuširanje i pranje cijelog tijela.. Odličan je!

bjelovarcanka
27.03.2009., 14:43
joj super ,,bas cu si ga kupit iduci tjedan. daj mi reci da li znas ,,kad bi isla vaditi vitamine,, mozda mi fali vitamina,, pa koliko bi me to kostalo ako idem na socijalno i imam dopunsko!

NewArtist
27.03.2009., 14:47
joj super ,,bas cu si ga kupit iduci tjedan. daj mi reci da li znas ,,kad bi isla vaditi vitamine,, mozda mi fali vitamina,, pa koliko bi me to kostalo ako idem na socijalno i imam dopunsko!

Stvarno ti ne bi znala - možda najbolje da nazoveš u jednu od bolnica i tražiš info..

bjelovarcanka
27.03.2009., 15:39
ok! tanx...

Vess
31.03.2009., 14:51
Daklem, radi se o posebno otpornim gljivicama ispod nokta, opstaju već par godina!

Kako lokalna terapija royazolom, plymicolom, canestenom ne pomaže, čovjek je ispio 8 tableta diflucana. Gljivice se povukle, ali ne i nestale, pa sad rastu ponovno.

Navodno, jedina 100% učinkovita terapija je Lamisil (terbinafinum), a istovjetno tome je Atifan (također terbinafinum).

No, dr. prepisuje Itrac (itraconazolum) s tvrdnjom da je to isto.

Nemre biti isto kad je jedno terbinafin, a drugo itrakonazol. Doduše, jedno i drugo jest protiv gljivica, kao i diflucan...

Molim vas, je li itko upoznat s tim tabletama, kako se koriste i uništavaju li gljivice baš do kraja?

Koliko vidim, opasne su za jetru kao i Lamisil :(

tatjana8888
31.03.2009., 21:40
bok, susjeda ima najvjerojatnije gljivice ispod jednog nokta (odvojila joj se koža od ispod nokta)i bila je kod doktora i preporučio joj je da svaki, ali baš svaki dan kapa čisto maslinovo ulje ispod nokta i 1x tjedno da umoči cijeli prst u maslinovo ulje i da drži 10 min. Evo ona to već radi 2 tjedna i kako nokat raste, točno se vidi kako i te gljivice idu prema dolje, ne širi se kao prije prema korjenu nokta. Nije na odmet probati. Ako se odlučiš, javi mi na pm. Pozdrav.

choupette
31.03.2009., 22:25
moram te razocarati: nema totalno efikasne terapije kontra tih gljivica....
jer stogod koristia, problem je u tome sto su noge vecinom u vlaznoj okolini, zatvorene u carapama i zatvorenim cipelama, a vlaga pogoduje njihovom razmnozavanju....
ono sto najvise pomaze je da se stopala nastoje sto vise drzati suhima, da se sto vise vrimena provodi sa prstima na zraku, pogotovo na suncu (gljivice ga ne vole, zato je lito preporod za noge) i da se uvik otkine dio vec dignutog nokta i strpljivo ceka da nokat naraste uvik iznova kidajuci "zarazeni" dio...
s vrimenom ce zdravi dio nadvladati i otada uvik triba voditi racuna o redovnom sisanju nokata, da se gljivice ne prosire ponovno...
ovo je moje iskustvo nakon godina borbe....
sritno...:D

mariah-zgb
01.04.2009., 18:27
Daklem, radi se o posebno otpornim gljivicama ispod nokta, opstaju već par godina!

Kako lokalna terapija royazolom, plymicolom, canestenom ne pomaže, čovjek je ispio 8 tableta diflucana. Gljivice se povukle, ali ne i nestale, pa sad rastu ponovno.

Navodno, jedina 100% učinkovita terapija je Lamisil (terbinafinum), a istovjetno tome je Atifan (također terbinafinum).

No, dr. prepisuje Itrac (itraconazolum) s tvrdnjom da je to isto.

Nemre biti isto kad je jedno terbinafin, a drugo itrakonazol. Doduše, jedno i drugo jest protiv gljivica, kao i diflucan...

Molim vas, je li itko upoznat s tim tabletama, kako se koriste i uništavaju li gljivice baš do kraja?

Koliko vidim, opasne su za jetru kao i Lamisil :(

meni su davali itrac tablete i lamisil kremu.. nisam terapiju odradila do kraja kako je trebalo al gljivica vise nama... pa sad dal je od toga il ne.. ne znam.. al sa gljivicama treba bit uporan i ustrajan.. jos jedna krema za gljivice ja rojazol.. pa vidi.. raspitaj se.. sretno..:cerek:

dadic
24.07.2009., 13:33
ima li neko iskustva sa time?Pomažu li ove nove stvari što reklamiraju na TV-u?

loccitane
25.07.2009., 12:12
Probaj sa canesten kapima ili onom olovkom koju reklamiraju na TV. Moraš biti uporan-na jer se to jako dugo liječi.

ombia
28.07.2009., 13:16
Imas poseban Canesten za nokte u kutijici dolazi i mala turpijica i flasteri, dakle poanta je omeksati i fizicki odstraniti dio oboljelog nokta, postepeno jer ispod raste novi nokat. Traje to sve 2-3 mjeseca svakodnevno, malo oribas nokat, krema i na kremu flaster da kremu ne izbrise carapa nego da djeluje satima, nakon tusiranja ponovo i tako tjednima. Na kraju napravi test da budes siguran da je sve otislo, postruzu nokat i daju testirati u laboratoriju.

šećerna vata
01.08.2009., 15:53
Pozdrav!

Jedno pitanje: dobila sam na nožnim noktima gljivice i bila kod dermatologa i on mi je dao kremu Lamisil da mažem svaku večer i Canesten otopinu 2x dnevno. I sad dal je to dovoljno da se gljivice izliječe, čula sam a se inače dobije lijek u obliku tebleta. ali on mi je rekao da ja imam malo, kao gljivice nisu zahvatile cijeli nokat nego samo manji dio (meni je i to previše!, al dobro) pa mi je valjda zato dao kremu i otopinu. a na kontrolu trebam tek sredinom 10. mjeseca..

I još nešto: sad već 2 tjedna koristim tu kremu i canesten otopinu i primijetila sam da su mi se oboljeli nokti počeli mrviti i lomiti onako do mesa i preko mesa i ne mogu to odrezati jer bi mi sve krvarilo - skoro pola nokta mi se savije i odlomi napola. Znam da vam je možda ovo gnjusno čitati, ali ako netko ima savjet, please!!:s sad ne mogu samo otić k njemu ponovno jer je rekao da dođem tek u 10. mjesecu, a ja se strašno bojim da mi ne otpadne cijeli nokat...

snnopy
02.08.2009., 01:11
ja sam na kažiprstu ove zime prvi put dobila gljivice, užasno je izgledalo.
kupila sam ovu olovku šta je reklamiraju na tv-u nailner.repair. nešto kratko sam ju koristila jer sam lijena, al mogu rec da je stvarno riješila problem-nema više gljivica i to u rekordnom roku.

teretana
02.08.2009., 18:34
ja ist dobio canesten i sve proslo,a dobio valjda na bazenu

zabrinuta majka
08.08.2009., 20:01
moj sin koji ima 18god.ima problema sa gljivicama na noznim noktima.gljivice su obuhvatile sve nokte,poceli smo sa canesten terapijom,i to prvo noge stavi u toplu vodu 10min,zatim mu sa turpijicom ostranjujem izumrli(mekani)dio noktiju,kada to uradim na svi noktima slijedi nanosenje canesten otopine,pa canesten krema i na kraju izlijepimo sve nokte flasterima.iz dana u dan nokti mu sve vise meksaju i lagano otpadaju.interesuje me koliko dugo ce to trajati,i bojim se dali ispravno postupam posto mu sve nokte skidam sa turpijom.a ne pije nikakve lijekove uz to,ako neko moze da mi odgovori da li je imao takvih problema i da li je koristio ovu canesten terapiju bez tableta,jer cula sam da su te tablete protiv gljivica previse jake,unaprijed hvala svima koji se jave.mozete mi slati i na e-mail jelenaaa_gajic@hotmail.com zabrinuta majka

zabrinuta majka
08.08.2009., 20:03
i jos nesto dali mogu uporedo da koristim i NAILNER,koji stalno reklamiraju

bjelovarcanka
08.08.2009., 22:21
bok!evo i mene,i ja imam na koznim nogama gljivice,,bila sam kod dermatologa i dao mi je samo itrac 3 da pijem,,ali sam skuzila da mi malo pomazu.zanima me koliko ta olovka nailner kosta!

Anrob
13.08.2009., 14:45
Pitanje, jel se taj nailner olovka treba isprat? Pise ostavit da djeluje 1-2mim, al ne pise operi,pa sad.....:ne zna:

Miary
14.08.2009., 00:44
ja imam isti problem kao i šećerna vata! Lamislil mi nije pomogao, nokti mi se i dalje mrve, ali eto, probat cu sa tom olovkom:mig:

crazy bitch2
04.09.2009., 12:45
. . hej ljudi. .ja sam imala gljivicu na malom prstu na lijevoj ruci,zapravo nisam bila uopće sigurna je li to gljivica ili ne. . ukratko:ja s tim nisam poduzimala apsolutno ništa i sada mi je pola nokta otpalo,vjerojatno taj dio koji je bio''zaražen''. . .zanima me sada hoće li mi nokat narasti. .nekako je baš gadno ovako. . :((((((

monka24
11.02.2010., 11:53
dugo sam se borila protiv gljivica na nogama, tj.imala sam ih po stopalu (nakon nošenja gipsa su se pojavile), zatim su mi zahvatile nokte, tri mala na lijevoj nozi, a i palčevi na nogama su mi bili bolesni, pucali su, bili mekani, neugodan miris.. S time se borim već par godina,oko sedam, ak ne i duže. Liječnica mi je rekla da koristim rojazol kremu, a i prije nje sam koristila i neku slabiju, ne sijećam se više. Kremom sam riješila gljivice sa stopala, i već ih dugo nemam. A gljivice na noktima nisam mogla nikako uništiti, i jako mi je bilo neugodno zbog takvih noktiju, mazala sam ih lakom kako bi to prikrila preko ljeta. Nokte sam također mazala rojazol kremom, ali potrošila sam valjda 4-5 krema ovih godina, i nikako da se poboljša. Sada sam na vlastitu ruku probala sa NAILNER REPAIROM i već koristim drugu olovku, i rezultati su super! Javila sam se na ovaj post kako bi pomogla svima vama koji vodite borbu s gljivicama na noktima, jer vas razumijem. Ja bi vam preporučila da probate sa nailnerom, košta oko 150-160 kn, ali nije mi žao ni jedne kune, jer pomaže:) sretno!

agentm
08.09.2010., 22:46
Ljudi dragi,sto se Nailner R.olovke tice....moja ju je sestra koristila i pomogla joj je.uglavnom,nanosi se na cist nokat,dva puta na dan,kroz nekoliko tjedana.nije potrebno ispirati.treba biti uporan i ne lakirati nokat za to vrijeme.samo olovka i to je to....

tinagrad
09.12.2010., 20:48
imam gljivice na nožnim noktima, pokušavala sam sa canestenom, eteričnim uljem čajevca al nije baš pokazalo nešto bolje, pa sam uzela aloju koja mi je prije godinu dana uspjela obuzdat veruke koje ni paljenjem nisam mogla, javljat ću kak će proć sa alojom

pašteta
27.01.2011., 11:04
i kako je prošlo?

Ja sam pila itrac 3. Početkom 12. mjeseca sam završila. A istovremeno sam mazala, i još uvijek mažem Lamisil kremom. Itrac djeluje iz korjena nokta, a Lamisil od vrhova. :)

Da, treba dosta puno vremena proć da se nokat potpuno oporavi, a brže se oporavlja ukoliko je manje zahvaćen.

U tom dugom periodu ljudi obično izgube pojam o poboljšanju jer je ono jako sporo, pa misle da su uvijek na istome, zato je dobro fotografirati nokte jednom u mjesec dana, tako se najbolje vidi napredak ;).

dharma108
28.02.2011., 11:10
Dignula sam temu jer me zanima kakva su vaša iskustva saNAJLNER R. Sada mažem nokat uljem čajevca nekih 14 dana ali je prekratki rok da bi primjetila neko poboljšanje.Kupila bi najlner ali voljela bi čuti jel stvarno pomaže obzirom da košta 160 kn a vjerojatno treba dvije olovke kroz vrijeme potrošiti.

Cetripenula
28.02.2011., 14:11
Dignula sam temu jer me zanima kakva su vaša iskustva saNAJLNER R. Sada mažem nokat uljem čajevca nekih 14 dana ali je prekratki rok da bi primjetila neko poboljšanje.Kupila bi najlner ali voljela bi čuti jel stvarno pomaže obzirom da košta 160 kn a vjerojatno treba dvije olovke kroz vrijeme potrošiti.

Evo, ja sam koristila nailner i jako sam zadovoljna :top: Nokti su se oporavili i kupila sam još jednu olovku s kojom se mažem preventivno.

coconut30
10.03.2011., 10:19
Nailner Repair olovka - provjereno i sigurno djeluje....vukla sam neku gljivicetinu (prvo nisam ni znala da se pojavila) na noznom palcu, fuj, grozno je izgledalo, dokica mi je davala i Lamisal kremu, poslije toga sam koristila Canesten kapi, nista od toga nije djelovalo.......dok nisam uzela Nailner Repair, ni u to nisam polagala neke nade (cak nisam dugo ni koristila, mozda, mjesec i pol dana) nakon jedno pol godine od koristenja primjetila sam da raste napokon zdravi nokat, al svi ti antimikotici imaju produzeno djelovanje, dakle i nakon prestanka upotrebe...
Evo sad mi je moj noktic ko novi, ova olovkica je super stvar, a inace za istjerivanje te gamadi treba malo vise vremana, nemojte panicarit..samo strpljivo...
....eto nadam se da ce nekom pomoc...

hope_010
10.03.2011., 17:26
Sve to stoji ali za one tanjeg džepa probajte sa Kanesten otopinom. ;)

pašteta
10.03.2011., 17:29
Sve to stoji ali za one tanjeg džepa probajte sa Kanesten otopinom. ;)

da, jedna olovka nailner repair stoji 150 kn... previše...

ja sam još uvijek uvjerenje da jedino itrac 3 pomaže, ako se mučiš sa gljivicama više godina. Ako je infekcija takoreći na početku pomaže i lamisil i canasten ;)

hope_010
10.03.2011., 17:31
hah dok sam ja došla do prave stvari... moja dok nije pojma imala što da mi da. tako da sam tablete preskočila u potpunosti. samo pazite kad nokat ponovno raste da vam ne ode u meso... sad mi je to najveći problem. prvo nema nokta sad ga ima previše... :D

pašteta
10.03.2011., 17:41
hah dok sam ja došla do prave stvari... moja dok nije pojma imala što da mi da. tako da sam tablete preskočila u potpunosti. samo pazite kad nokat ponovno raste da vam ne ode u meso... sad mi je to najveći problem. prvo nema nokta sad ga ima previše... :D

uuu, to je onda tebi gadno... ja se još nisam našla u situaciji da praktički nisam imala nokta :eek:.

Najgore šta mi je bilo je da se jedan nokat izvitoperia i pola nokta se zadebljalo... tako da se relativno jednostavno obnavlja, samo raste dalje, a ovaj kraj šta je bia zadebljan mažem lamisilom, pa se vratilo skoro na staro :top:

coconut30
11.03.2011., 09:18
samo da se jos nadovezem o skupoci olovke, naravno da nikome nije do razbacivanja novaca, ali kad 2 god od bruke ne mos obut japanke po ljeti, a nis ne pomaze za tu gamad, 150 kn nije puno za spas, ako ce nesto pomoc, lova ce se tako i tako potrosit, ugl. meni je to pomoglo - a pobornik sam rjesavanja takvih i sl. stvari na lokalnoj bazi, u sirokom luku zaobilazim sve sto ulazi u organizam (samo mi dodatno jos nes treba :nono:)
svatko zna za sebe valjda sta je najbolje :)..,pozdrav

Cetripenula
11.03.2011., 09:58
Potpisala bih coconut30 što se tiče olovke. Ja na rukama skoro više nisam imala noktiju, bilo je i bolno, a koja bruka kad bi mi stranke i kolege vidjeli nokte na poslu. Da, moram dodati da sam bila trudna u tom razdoblju i nikakve tablete nisu dolazile u obzir. Olovka je skupa sama po sebi, al ja bi valjda zgrebala zadnju kunu iz novčanika za nju :s

pašteta
11.03.2011., 16:04
Potpisala bih coconut30 što se tiče olovke. Ja na rukama skoro više nisam imala noktiju, bilo je i bolno, a koja bruka kad bi mi stranke i kolege vidjeli nokte na poslu. Da, moram dodati da sam bila trudna u tom razdoblju i nikakve tablete nisu dolazile u obzir. Olovka je skupa sama po sebi, al ja bi valjda zgrebala zadnju kunu iz novčanika za nju :s

dobro, to je drugo, kad ne smiješ pit tablete - ne smiješ ;)

Al baza je da sam u ljekarni sa receptom za lamisil pitala tetu šta je bolje, olovka ili lamisil i pokazala nokte, ona mi je rekla da je lamisil po sastavu najjači, a da je sa olovkom samo lakše za nanosit. Tako da je preporučila lamisli :D

n0_limits
23.05.2011., 21:53
Ljudi, jel mogu gljivice pokupiti od ukućana, npr.u kadi ako se tuširam polije te osobe i sl.? ja sam imala prije problema s gljivicama, al sam bila uporna i riješila ih se relativno brzo.. no moja mama ih ima sad, vidjela sam to svojim očima, ali problem je što je njoj svejedno:eek: i znam da neće otići doktoru radi toga, a ja ne želim to od nje opet pokupiti..znam kolko je potrebno vremena i muke da se riješiš gljivica.. baš koma..:(

pašteta
27.05.2011., 19:34
Ljudi, jel mogu gljivice pokupiti od ukućana, npr.u kadi ako se tuširam polije te osobe i sl.? ja sam imala prije problema s gljivicama, al sam bila uporna i riješila ih se relativno brzo.. no moja mama ih ima sad, vidjela sam to svojim očima, ali problem je što je njoj svejedno:eek: i znam da neće otići doktoru radi toga, a ja ne želim to od nje opet pokupiti..znam kolko je potrebno vremena i muke da se riješiš gljivica.. baš koma..:(

mislim da ne možeš baš tako lako, odnosno, trebalo bi ti se poklopit par faktora (slab imunitet, ranica blizu nokta...) da odmah pokupiš. Ali nisam sigurna.

Najgore mi je kad nekoga nije briga, pa kasnije plače kad mu otpadne nokat - imam i ja jedan slučaj :eek::(...

Btw, ja se još borim sa svojim gljivicama, al ide dobro, jaaaako sporo doduše :p

mia**
30.05.2011., 19:11
smijem li lakirati nokte dok koristim nailner repair? može li to naštetiti noktu?
evo ja danas počinjem to koristiti (na vlastitu ruku) pa javim (nadam se dobre) rezultate :cheer: :cheer:

Cetripenula
30.05.2011., 22:14
smijem li lakirati nokte dok koristim nailner repair? može li to naštetiti noktu?
evo ja danas počinjem to koristiti (na vlastitu ruku) pa javim (nadam se dobre) rezultate :cheer: :cheer:

Ja nisam lakirala nokte u tom razdoblju jer ne znam kak bi mi nailner prošao "kroz" lak, kužiš kaj hoću reći :misli:

pašteta
31.05.2011., 11:26

nije dobro lakirati nokte dok imaš gljivice, jer svjetlo ne može proć kroz nokat, tj, ispod nokta se stvara tama, a tamna i vlažna mjesta su idealna za razmnožavanje gljivica...
Tako da i u onom dijelu dana kada skineš cipele i čarape područje ispod nokta je "u mraku". Iz istog razloga gljivice lakše prolaze u ovim sada vremenima kada se nosi ljetna obuća nego zimi ;)

pričekaj radije dok ne prođe ;)

mia**
31.05.2011., 21:15
ok, hvala na savjetu.. imam još jedno pitanje (možda glupo), ali ja uopće ne kužim da meni išta izlazi kroz tu olovku :/ ne znam šta radim krivo :confused:

Cetripenula
31.05.2011., 21:22
ok, hvala na savjetu.. imam još jedno pitanje (možda glupo), ali ja uopće ne kužim da meni išta izlazi kroz tu olovku :/ ne znam šta radim krivo :confused:

Hm, pa jel osjetiš miris, dosta intenzivan miris ima (kak bi ja rekla po čempresima :D). Ja kad namažem dosta brzo se to posuši na noktu.

BlueWhale
05.06.2011., 21:45
Koliko znam te "olovčice" nisu od neke pomoći za gljivično oboljenje noktiju, prema struci tada se daju sistemno antifungalni lijekovi koji dolaze do uzročnika i uništavaju ga, sistemna terapija ima i loše strane a to su, kao i kod svih lijekova -nuspojave koje netko može ali i ne mora iskusiti!. Fora je u tom da lokalni pripravci jednostavno ne dolaze do gljiva koje uzrokuju oboljenje. Inače, čak i uz sistemnu terapiju liječenje može trajati dugo dok se ne iskorjene gljivice, recidivi su mogući. Najbolje se posavjetovati s dermatologom ukoliko tvrdokorna infekcija ne odlazi.

teta M
10.06.2011., 18:22
Pozdrav,
evo ovako, moj problem je sljedeci...provela sam praksu na bazenu(fizioterapeut) i zaradila gljivice na nogama, tj. na oba palca. Riješila sam to sama, sa esencom (koncentrirana octena kiselina, i sve je proslo) ali sam morala maksimalno odrezat nokte. I to jesam, ali estetski to naravno nije lijepo jer je u svim smjerovima. Cula sam za neku Gehwol tehniku geliranja, taj neki poseban gel koji ima antimikoticno djelovanje i guglam ali ne mogu naci dali to itko u zg radi. Sve sto sam nasla je da tretiraju kozu Gehwol proizvodima, ali gelovi nista. Ima tko kakva saznanja, i ako zna mi moze reci cijenu?
puno hvala

mari_2011
10.06.2011., 22:06
ovaj zeleni ;) http://www.ljekarnesvaljek.com/02_slike/06_proizvodi/Picture011.jpg

biblioteka2011
13.06.2011., 13:15
Canesten kapi u ljekarni. Helps.

Problematic
16.06.2011., 08:54
Dakle, imam pitanje: vučem već neko vrijeme problem na nožnom palcu s gljivicama, malo sam i sama kriva jer nisam dovoljno uporna, uglavnom lani mi se na kraju ljeta nokat negdje napola odvojio od kože, ja sam to uredno odrezala i očistila i cijelu zimu pustila nokat da izraste i izrastao je ok (dosta dugo mu je trebalo). Međutim, tupava kakva jesam ovih 10-tak vrućih dana umjesto da obujem sandale provela sam ih u zatvorenoj obući, a i inače mi se stopala pojačano znoje. I imam što vidjeti, nokat mi se komplet do korjena odvojio od kože i mogu ga komotno odrezati :rolleyes:

E sad ono što me zanima: ne mogu biti bez nokta cijelo ljeto i želim si staviti umjetni, koliko mi je to pametno? Kupila bi olovku i mazala samo korjen, pa poslije sve ono što polako izrasta, ali se bojim da ugradnjom umjetnog ne napravim još veće sranje? Hvala :)

Problematic
16.06.2011., 09:17
Evo mene opet sa friškim informacijama:

U Rijeci i Karlovcu postoje saloni (drži ih ista žena i radi sama u oba) koja obavlja medicinsku pedikuru i ugradnju umjetnog nokta, pedikura 140, ugradnja nokta 80 kn.

Kaže da je gel(nokat) antibakterijski i da se nema ispod što pogoršati, izgleda prirodno, a da, naravno, nije preporučljivo biti bez nokta. Javim se kad obavim tretman sa detaljima

hope_010
18.06.2011., 11:05
Canesten kapi u ljekarni. Helps.

Slažem se u potpunosti. Mislim da se čak uz nadoplatu može dobiti i na recept. Samo pazite kad nokat počne rasti, meni se kompliciralo, išla kod kirurga rješavati... Ne ponovilo se.... :s

Hvedica
18.06.2011., 17:03
Dakle, imam pitanje: vučem već neko vrijeme problem na nožnom palcu s gljivicama, malo sam i sama kriva jer nisam dovoljno uporna, uglavnom lani mi se na kraju ljeta nokat negdje napola odvojio od kože, ja sam to uredno odrezala i očistila i cijelu zimu pustila nokat da izraste i izrastao je ok (dosta dugo mu je trebalo). Međutim, tupava kakva jesam ovih 10-tak vrućih dana umjesto da obujem sandale provela sam ih u zatvorenoj obući, a i inače mi se stopala pojačano znoje. I imam što vidjeti, nokat mi se komplet do korjena odvojio od kože i mogu ga komotno odrezati :rolleyes:

E sad ono što me zanima: ne mogu biti bez nokta cijelo ljeto i želim si staviti umjetni, koliko mi je to pametno? Kupila bi olovku i mazala samo korjen, pa poslije sve ono što polako izrasta, ali se bojim da ugradnjom umjetnog ne napravim još veće sranje? Hvala :)

Nažalost gljivice na noktima se liječe jednu do dvije godine, treba biti jako, jako uporan :/

hatrick
18.06.2011., 18:34
Slažem se u potpunosti. Mislim da se čak uz nadoplatu može dobiti i na recept. Samo pazite kad nokat počne rasti, meni se kompliciralo, išla kod kirurga rješavati... Ne ponovilo se.... :s

cijela paleta canesten proizvoda kapi,kreme vaginalete sad su otc proizvodi tj bezreceptni

hope_010
18.06.2011., 19:18
hmm davno sam ja to uzimala pa ne znam. ali eto canesten se pokazao najbolji.

Stormcatcher
24.06.2011., 12:01
može li netko napisati koliko koštaju te canesten kapi

mladunche
25.06.2011., 14:02
Ja sam isto zainteresirana za cijenu. Također me zanima je li to isto što i otopina, kapi ne nalazim na webu. Hvala :)

iva2301
25.06.2011., 16:54

Ja sam isto zainteresirana za cijenu. Također me zanima je li to isto što i otopina, kapi ne nalazim na webu. Hvala :)

hope_010 : Što ti se zakompliciralo? Sad me strah pokušavati bilo što sama kad si spomenula kirurga :eek::eek:

mladunche : kad sam kupovala kremu canesten bilo je oko 50 kn...a sad neznam za ove druge vrste koje postoje :ne zna:

mladunche
25.06.2011., 17:06
Hvala, znam za kremu, zanima me cijena tih kapi i je li to isto što i otopina.

sud
30.06.2011., 16:18
Dao sam uzorak nokta u laboratorij i analizom je ustanovljeno da nemam gljivicu na noktu a izgleda kao da imam :confused:. Pio sam forcapil tablete bezuspješno. Mislio sam probat nailner repair al zdrav razum mi govori da ništa neće bit od toga al ne znam više kaj da probam. Kaj je najbolje radi se o noktu na nožnom palcu i vidi se iz svemira :D. Dermatolog mi je rekao da je to vjerojatno posljedica neke traume il nešto al da lupam noktom u zid 10x bio bi plav a ne ovakav,kako da ga onda uljepšam,šta da radim,svaki savjet je dobrodošao :mad:

Evo fotke- http://img683.imageshack.us/img683/472/nokat.jpg

luckiradnik14
17.07.2011., 18:28
Dali mi netko moze pomoci imam lisajeve na leđima i zanima me koja je najbolja krema za to?:kava:

dharma108
19.08.2011., 13:17
Več par mjeseci mažem sa nailner olovkom nokat i vide se super rezultati.Koliko god pazila da ne mažem po koži oko nokta svejedno sam je jako oštetila pa se ljušti i nekako je upaljena.Nemam ideju čime da potaknem epitelizaciju jer mi se čini da koju god kremu namažem rezultat je još gori
.Nisam nigdje pročitala da je netko imao takav slučaj jer sad palac stvarno bolesno izgleda.

pašteta
19.08.2011., 14:28
Več par mjeseci mažem sa nailner olovkom nokat i vide se super rezultati.Koliko god pazila da ne mažem po koži oko nokta svejedno sam je jako oštetila pa se ljušti i nekako je upaljena.Nemam ideju čime da potaknem epitelizaciju jer mi se čini da koju god kremu namažem rezultat je još gori
.Nisam nigdje pročitala da je netko imao takav slučaj jer sad palac stvarno bolesno izgleda.

nisam sigurna je li to kod tebe slučaj, ali gljivice napadaju i kožu oko noktiju, i ljušti se... je li možeš staviti sliku?

Ja mažem lamisilom pa se ta koža odmah oporavi, jer je lamisil bolji za kožu nego za nokte, al isto napreduje ;).
Isto tako, ljeti se češće tuširamo, a i kupamo se u moru, pa stvaramo idealnu situaciju za razvoj gljivica...

dharma108
19.08.2011., 14:53
nisam sigurna je li to kod tebe slučaj, ali gljivice napadaju i kožu oko noktiju, i ljušti se... je li možeš staviti sliku?

Ja mažem lamisilom pa se ta koža odmah oporavi, jer je lamisil bolji za kožu nego za nokte, al isto napreduje ;).
Isto tako, ljeti se češće tuširamo, a i kupamo se u moru, pa stvaramo idealnu situaciju za razvoj gljivica...

Pomislila sam i ja da su to možda gljivice .Nažalost nemogu stavit sliku .Našla sam među ljekovima Canesten protiv gljivica pa idem pokušati namazati.Zbunjuje me ako su to gljivice dali su to one sa nokta ili neke druge:ne zna:

pašteta
19.08.2011., 22:06
Pomislila sam i ja da su to možda gljivice .Nažalost nemogu stavit sliku .Našla sam među ljekovima Canesten protiv gljivica pa idem pokušati namazati.Zbunjuje me ako su to gljivice dali su to one sa nokta ili neke druge:ne zna:

U pravilu gljivice prvo napadnu kožu stopala i ruku, pa se tek onda presele na nokat, samo šta je kožu dosta lakše liječit od nokta pa se tako "manje skuži".

Otežana okolnost je šta se sve te kremice ne bi trebale nanosit na kožu sa ranama, pa sad ne znam kakvo je stanje kod tebe...

Meni koža ispuca i ljušti se kad napravim pauzu mazanja, a ne bi smjela :mad: ali se vrlo brzo oporavi kad opet počmem. Inače kad mažem lamisilom, namažem i nokat i kožu okolo, pa čak i ako mi se čini da nije zahvaćeno, i nikad mi se nije dogodilo da je ispucala zbog mazanja.

Stoga mi nije logično zašto sa tom olovkom ne smiješ mazat i kožu, kad gljivica ima posvuda na noktu i okolo.

pandora_5
20.08.2011., 21:01
eh ovako. da ne otvaram novu temu. meni su pred mjesec dana, tri nokta na prstima onak pukla po sredini, od kožice. na palcu mi je već izrastao novi. i tak mi je na palcu na nogi. al taj je požutio i onak malo smeđ sa strane :horor: jesu to isto gljivice? ali na prstima ti koji su pukli nisu požutili niti smeđi. kako sad onda? :ne zna: inače nikad nisam imala takvih problema

pašteta
20.08.2011., 21:35
Imam par pitanja prije utvrđivanja:

- jesu li noki pukli islijed nekakve sile (mehaničko oštećenje) ili "sami od sebe"?
- ako gledaš smjer izrasta nokta (od kožice gdje je onaj bijeli polumjesec pa do onoga kraja koji režeš) jesu li pukli okomito ili paralelno sa tim smjrom rasta?

ako možeš, stavi slike... pokušavam nać neke slike na netu, pa ću stavit ako nađem...

dharma108
20.08.2011., 21:48
U pravilu gljivice prvo napadnu kožu stopala i ruku, pa se tek onda presele na nokat, samo šta je kožu dosta lakše liječit od nokta pa se tako "manje skuži".

Otežana okolnost je šta se sve te kremice ne bi trebale nanosit na kožu sa ranama, pa sad ne znam kakvo je stanje kod tebe...

Meni koža ispuca i ljušti se kad napravim pauzu mazanja, a ne bi smjela :mad: ali se vrlo brzo oporavi kad opet počmem. Inače kad mažem lamisilom, namažem i nokat i kožu okolo, pa čak i ako mi se čini da nije zahvaćeno, i nikad mi se nije dogodilo da je ispucala zbog mazanja.

Stoga mi nije logično zašto sa tom olovkom ne smiješ mazat i kožu, kad gljivica ima posvuda na noktu i okolo.

Olovka između ostalog sadrži eterično ulje čajevca koje je dosta jako i iritira osjetljivu kožu. Ja mažem kremom protiv gljivica od jučer. Za koliko dana bi se trbalo vidjet poboljšanje?

w.zlata
20.08.2011., 22:07
treće ljeto/godinu ratujem s gljivama na nožnim palčevima! prvim puta san ih "nabrala" u salonu za pedikuru. pokušavala sam s octom, čajevcem...potrošila 3 nailner repaira...odrezala nokat do kraja... sve se popravi i kasnije se opet pojavi, samo se "odlijepi" od palca. ovo ljeto sam krenula s varikinom! svaki dan ujutro i navečer, iza kupanja, namočim štapić za uho u varikunu i natackam po noktu za sada je narasla trećina nokta od lipnja ( bio je odrezan do korijena) i djeluje zdravo. nemam većih problema, osim estetike, a to rješavam hansaplastom (nije najljepše za izlazak ali je učinkovito), dok sam u kući bosa... i da, sve cipele, čarapice i sl. obrisane su alkoholom i dezinficijensom (da se unište gljive). vidjet ćemo kako će biti slijedeće ljeto ! i povremeno (2 puta tjedno namačem noge u otopini hipermangana).

pašteta
20.08.2011., 22:07
Olovka između ostalog sadrži eterično ulje čajevca koje je dosta jako i iritira osjetljivu kožu. Ja mažem kremom protiv gljivica od jučer. Za koliko dana bi se trbalo vidjet poboljšanje?

Aha, tako...
na koži da, na noktima bi za oko 10 dana trebala vidit poboljšanje. Samo treba biti uporan i mazat baš, baš, baš svaki dan, i za određeno poduže vrijeme će gljivice skroz otići.

Ja sam znala mazat po 3-4 mjseca stanje mi se toloko poboljšalo da bi me ljudi gledali ko ludi kada bi im rekla da imam gljivice, onda zbog obaveza ne bi mazala 15-20 dana i onda bi se vratile :(.... al bar mi je lakše kad znam da se ipak može riješit :D

pandora_5
21.08.2011., 19:42
Imam par pitanja prije utvrđivanja:

- jesu li noki pukli islijed nekakve sile (mehaničko oštećenje) ili "sami od sebe"?
- ako gledaš smjer izrasta nokta (od kožice gdje je onaj bijeli polumjesec pa do onoga kraja koji režeš) jesu li pukli okomito ili paralelno sa tim smjrom rasta?

ako možeš, stavi slike... pokušavam nać neke slike na netu, pa ću stavit ako nađem...

ma sami od sebe. paralelno sa smjerom rasta. na svakom od ta tri nokta. a nemogu slikat nemam fotić a prek mobitela ispadne mutno i niš se ne vidi

pašteta
21.08.2011., 22:41
ma sami od sebe. paralelno sa smjerom rasta. na svakom od ta tri nokta. a nemogu slikat nemam fotić a prek mobitela ispadne mutno i niš se ne vidi

Nema veze za sliku.
ako je paralelno onda sa noktima nešto nije ok. Mehanička oštećenja se događaju 90% okomito na rast nokta, a šansa da se ovo tvoje mehanički dogodilo i to na 3 prsta je ravno nuli.

Preporučila bi ti da odeš kod doktora opće prakse, tamo ćeš dobit uputnice za testiranje, ali će on/a znat šta da radi. Možda ti fali kronično nekog sastojka, a možda su gljivice, al treba djelovat šta prije :mig:

pašteta
21.08.2011., 22:54
treće ljeto/godinu ratujem s gljivama na nožnim palčevima! prvim puta san ih "nabrala" u salonu za pedikuru. pokušavala sam s octom, čajevcem...potrošila 3 nailner repaira...odrezala nokat do kraja... sve se popravi i kasnije se opet pojavi, samo se "odlijepi" od palca. ovo ljeto sam krenula s varikinom! svaki dan ujutro i navečer, iza kupanja, namočim štapić za uho u varikunu i natackam po noktu za sada je narasla trećina nokta od lipnja ( bio je odrezan do korijena) i djeluje zdravo. nemam većih problema, osim estetike, a to rješavam hansaplastom (nije najljepše za izlazak ali je učinkovito), dok sam u kući bosa... i da, sve cipele, čarapice i sl. obrisane su alkoholom i dezinficijensom (da se unište gljive). vidjet ćemo kako će biti slijedeće ljeto ! i povremeno (2 puta tjedno namačem noge u otopini hipermangana).

Rezanje nokta do kraja koristi samo zato da se u "jednom potezu" riješi poprilična kolonija gljivica, ali one će se i dalje širiti. Veliki problem kod njih je šta se vrlo lako vraćaju. Negdje sam pročitala da kada na noktu vidiš i najmanje znakove gljiva, imaš ih sigurno već godinu - 2, možda i više, jer u početku djeluju jaaaako polako, al kad se zalaufaju, sataru nokat "u trenu".
Problem je i kad gljivica dođe do korjena nokta da njemu treba puuuno više da se oporavi, za razliku od onog kojeg je tek načela, pogotovo ako je ovaj prvi iskrivljen i kao takav novi raste.
Veliki problem je također šta obično nokat izgleda kao da su gljivice otišle, nakon terapije, ali su one još tu, pa se vrate.
Obično se zato preporučuje da se nokat maže puno duže.
Ako je nokat poprilično zahvaćen, kao u tvom slučaju - rezala si ga do korjena - onda su gljivice tu godinama, znači... ako mažeš nokte 6 mjeseci i "prođe" treba mazat barem još 2-3 mjeseca, za razliku od mene šta ću, jednog lijepog dana kad gljivice konačno sredim trebat mazat još barem 2-3 x duže... jbg, tako si barem sigurna da je riješeno.

Btw, jednom sam pitala tete u ljekarni koja je razlika između lamisila i olovke i rekla je da je lamisil po sastavu jači, a olovka je praktičnija :ne zna:.
Lamisil je za kožu, znam, za nokte se ne daje, ali vidim po sebi razliku koliko nokti propadnu kada 10 dana ne mažem i koliko se poprave kada nakon toga mjesec dana mažem redovito :s.
Kod mene je najveći problem šta nisam toliko uporna, pa onih 2-3 mjeseca mazanja potpuno upropastim sa 15 dana pauze. A kako ih imam godinama praktički ću se trebat prisilit m barem 2, možda 3 godine u komadu, bez pauze..... :eek: :D

pašteta
21.08.2011., 23:00
E da, trebam još nešto napomenuti - svi vi koji se borite sa gljivicama:

ljeti se stanje pogorša jer smo stalno u vodi, vrućine pa se znojimo.... eto, da se ne bi zabrinili ako ne djeluje nešto ljeti ;)

btw, w.zlata, varikina je klor koliko sam upućena?
ne znam baš koliko je to ok za nokat, možda ubija gljivice, ali sigurno nešto loše radi i noktima, ipak je to poprilično jako sredstvo...

VesnaSK
25.08.2011., 16:11
ja se broim s noktom na ruci već 2 godine, liječnička terapija (neki gel, krema, što li je sve bilo) ne pomaže pa sam zadnja 2 mjeseca na Nailneru. On je pomogao po sredini nokta koji se očistio od gljivica ali rubovi uz korijen i dalje ostaju gljivasti. Redovno nokat brusim duboko električnom rašpicom za nokte skroz dokle ide, znači u kutovima skoro do samog kraja nokta jer sve ode, sve je gljivasto po rubovima. Sredina je od nailnera prizdravila i narasla zdrava do pola i dalje ne ide.
Jel ima smisla da koristim više terapija paralelno? Želim ih isterorizirati ;) Npr. ujutro nailner, u podne ulje čajevca, popodne ocat, navečer kantarion...???

pašteta
25.08.2011., 16:21
prestani brusiti nokte jer se strugotine kupe na rubovima, čak i ako ih ne vidiš, a postoji velika šansa da ih preneseš na druge nokte....

BlueWhale
25.08.2011., 19:32
ja se broim s noktom na ruci već 2 godine, liječnička terapija (neki gel, krema, što li je sve bilo) ne pomaže pa sam zadnja 2 mjeseca na Nailneru. On je pomogao po sredini nokta koji se očistio od gljivica ali rubovi uz korijen i dalje ostaju gljivasti. Redovno nokat brusim duboko električnom rašpicom za nokte skroz dokle ide, znači u kutovima skoro do samog kraja nokta jer sve ode, sve je gljivasto po rubovima. Sredina je od nailnera prizdravila i narasla zdrava do pola i dalje ne ide.
Jel ima smisla da koristim više terapija paralelno? Želim ih isterorizirati ;) Npr. ujutro nailner, u podne ulje čajevca, popodne ocat, navečer kantarion...???

Jeste li pili kakav antifungalni lijek na usta?? Obično se gljive ne povlače s noktiju lokalnom terapijom već je potrebno uzimati lijekove.

honey11
26.09.2011., 14:38
jel mozda netko koristio ili koristi onyster flastere?

sladana5
27.09.2011., 11:43
Joj ja sam dobila gljivice na oba nozna palca!:eek:
I to prek noci!:(
Najbolje je lijepo odmah k doktoru opce prakse,lijepo mi je dal neku kremu di su mi prvo otpali ti bolesni nokti potpuno!:horor:
Pa sam dobila neku kremu za sprecavanje daljnjih gljivica a i za zdravi rast novog nokta...Koma.To je sve trajalo dobrih nekoliko mjeseci da bi mi konacno narasli novi,zdravi nokti na palcevima.Pa sam se bojala kak budu zgledali,uglavnom kad nolti ponovno rastu nakon gljivicne infekcije izgledaju nekak deformirano,nimalo privlacno.
Al eto moji izgledaju normalno,ko i prije.:cerek::cerek:

mladunche
27.09.2011., 11:48
Joj ja sam dobila gljivice na oba nozna palca!:eek:
I to prek noci!:(
Najbolje je lijepo odmah k doktoru opce prakse,lijepo mi je dal neku kremu di su mi prvo otpali ti bolesni nokti potpuno!:horor:
Pa sam dobila neku kremu za sprecavanje daljnjih gljivica a i za zdravi rast novog nokta...Koma.To je sve trajalo dobrih nekoliko mjeseci da bi mi konacno narasli novi,zdravi nokti na palcevima.Pa sam se bojala kak budu zgledali,uglavnom kad nolti ponovno rastu nakon gljivicne infekcije izgledaju nekak deformirano,nimalo privlacno.
Al eto moji izgledaju normalno,ko i prije.:cerek::cerek:

Koje kreme si dobila?

sladoled.
28.10.2011., 09:55
Evo da se i ja pridružim :). Nedavno mi je nokat na ruci počeo mijenjati boju, pri korijenu je kao bijele boje postao i ako bi pritisnula, ispod kože mi je gnoj počeo izlaziti... E sad.. Nisam sigurna jesu to baš gljivice, doktorica mi nije rekla, ali ako se ko prepozna i to mu pomogne... :)
I otišla sam u doktorice, prepisala mi je hidrogen za čišćenje te poslije stavljanje masti BETRION 3x dnevno te oralno uzimanje tableta CEFALEXIN svakih 12 h i tako tjedan dana.... Već nakon jednog dana mi se čini da se to bijelo područje smanjilo.. Nadam se da će kome post pomoć :)

cuppycake
08.11.2011., 22:29
zanima me ima li tko da mi pomogne...poslala bi mu sliku da mi kaže jeli to gljivična infekcija ili ne..budući da sam student i ne mogu tako često doma kod doktora :(

krco
08.11.2011., 22:51
Nalazom mi je utvrdjeno prisustvo gljivica na kozi i na noktima. na jednom noktu je primjetno, a na ostalima manje.. Doktor mi je prepisao Mycofin krem 1%. Da li je neko koristio ovu kremu i kako se pokazala ?

pašteta
11.11.2011., 17:05
zanima me ima li tko da mi pomogne...poslala bi mu sliku da mi kaže jeli to gljivična infekcija ili ne..budući da sam student i ne mogu tako često doma kod doktora :(

ja sam laik, sa gljivicama na noktima :zubo:

mogu ti jedino reć ako mi to sliči na gljivice, al ne mogu bit 100% sigurna jer nisam doktor ;)

krco
19.11.2011., 09:59
Rezanje nokta do kraja koristi samo zato da se u "jednom potezu" riješi poprilična kolonija gljivica, ali one će se i dalje širiti. Veliki problem kod njih je šta se vrlo lako vraćaju. Negdje sam pročitala da kada na noktu vidiš i najmanje znakove gljiva, imaš ih sigurno već godinu - 2, možda i više, jer u početku djeluju jaaaako polako, al kad se zalaufaju, sataru nokat "u trenu".
Problem je i kad gljivica dođe do korjena nokta da njemu treba puuuno više da se oporavi, za razliku od onog kojeg je tek načela, pogotovo ako je ovaj prvi iskrivljen i kao takav novi raste.
Veliki problem je također šta obično nokat izgleda kao da su gljivice otišle, nakon terapije, ali su one još tu, pa se vrate.
Obično se zato preporučuje da se nokat maže puno duže.
Ako je nokat poprilično zahvaćen, kao u tvom slučaju - rezala si ga do korjena - onda su gljivice tu godinama, znači... ako mažeš nokte 6 mjeseci i "prođe" treba mazat barem još 2-3 mjeseca, za razliku od mene šta ću, jednog lijepog dana kad gljivice konačno sredim trebat mazat još barem 2-3 x duže... jbg, tako si barem sigurna da je riješeno.

Btw, jednom sam pitala tete u ljekarni koja je razlika između lamisila i olovke i rekla je da je lamisil po sastavu jači, a olovka je praktičnija :ne zna:.
Lamisil je za kožu, znam, za nokte se ne daje, ali vidim po sebi razliku koliko nokti propadnu kada 10 dana ne mažem i koliko se poprave kada nakon toga mjesec dana mažem redovito :s.
Kod mene je najveći problem šta nisam toliko uporna, pa onih 2-3 mjeseca mazanja potpuno upropastim sa 15 dana pauze. A kako ih imam godinama praktički ću se trebat prisilit m barem 2, možda 3 godine u komadu, bez pauze..... :eek: :D

Znaci da bi najbolje rjesenje bilo da se koza maze lamisilom, a nokti ovom olovkom ?
ja maze lamisilom i nokte i kozu. dok je na kozi vidljiv napredak, nokti nisu ni "trepnuli" :)

pašteta
19.11.2011., 13:18
Znaci da bi najbolje rjesenje bilo da se koza maze lamisilom, a nokti ovom olovkom ?
ja maze lamisilom i nokte i kozu. dok je na kozi vidljiv napredak, nokti nisu ni "trepnuli" :)

Gle, imam gljivice jako dugo, godinama, nikad do zadnjih 3 mjeseca nisam ZBILJA mazala lamisilom REDOVITO - SVAKI DAN. Mazala bi redovito mjesec dana i onda napravila pauzu od nekih 10 dana, jer mi se nije dalo mazat. A za to vrijeme bi se stanje i sa noktima i kožom vratilo na početak.
Nakon toga sam prošla terapiju tabletama i više-manje redovito mazala lamisilom. Tablete djeluju iznutra, od korjena nokta, ali ti gljivice svejedno mogu "pojest" nokat (od vanjskog ruba put unutra), jer brže ga one jedu nego šta se on regenerira uz pomoć tableta.

Zadnja oko 3 mjeseca mažem lamisilom apsolutno redovito, baš svaki dan i mogu reć da se stanje utoliko popravilo da netko tko ne zna šta su gljivice ne može na prvu zaključit :)

Poanta ove priče: lamisil pomaže, poprilično pomaže, samo trebaš bit jako jako uporan i svaki dan mazat.
Prvih mjesec - mjesec ipo - dva jedva da vidiš napredak, ali onda kada nastaviš dalje krene na bolje puno brže.

Dragi forumaši ( supatnici :cerek: ), nemojte odustat, samo hrabro i kontinuirano naprid ;)

EDIT: da dodam... tabletama treba jedno 6 mjeseci da se pokaže djelovanje od prestanka uzimanja, tako da treba i dosta vremena da se pokaže djelovanje lamisila - no, lamisil je stvarno dobra i jaka krema :)

ako nađem slike svojih noktiju prije i poslije (to sam radila da se motiviram :D) stavit ću ih ovde :)

hope_010
19.11.2011., 16:52
Kanesten krema i otopina. Nije da hvalim ali fantastično. samo pazite kad rastu opet, ja sam morala kirurgu :D

bubamarax
29.01.2012., 20:30
bok svima! evo moje iskustvo sa gljivicama na noktima. nadam se da ce mnogima pomoci da se rijese ovih dosadnih zlica ;) zapravo gljivice na noznom palcu je imao moj suprug i kad smo na forumima trazili rijesenje dosli smo do informacije kako ionsko srebro unistava sve gljivicne organizme u tijelu pa smo narucili onaj aparatic za proizvodnju ionsko-koloidnog srebra posto je puno jeftinije nego kupovati flasiranu tekucinu. I u roku od 3 mjeseca, cak i sa periodima neredovitog tretiranja kada bi se djelomicno povucene gljive ponovo nakotile, dakle danas nakon neka 3 mj. oralnog i vanjskog tretmana gljivice su skoro pa skroz nestale. toplo preporucam svima, srebro je dobro i ovako za zdravlje za razliku od antibiotskih i antimikotickih preparata koji imaju brojne nuspojave pa tako osim sto unistavate gljive na noktima imate i visestruke benefite za svoje zdravlje. kupite si aparatic ( 550 kn sa postarinom - nije reklama !!!), uguglajte srebrna voda projekt, to je ekipa iz srbije i dobit cete i sve potrebne informacije o upotrebi... i to je sve... gljivice na noktima rijesene ;)) imam i fotke prije i poslije ako nekoga zanima :) pozdrav

enke
31.01.2012., 09:21
Pozdrav,
evo čitam vaš post i taj problem s gljivicama na nožnom palcu ima moja kćerka. Već nekoliko godina ona se pokušava riješiti tih nametnika. Vrlo je deprimirana da ne kažem iskompleksirana ljeti kad se poćnu nositi sandale. To joj je poćelo odjednom, samo joj je poćeo crniti nokat. Sad su kao dva nokta jedan iznad drugoga. Upotrebljavala je razne preparate : olovku ,tekućine, ulja, masti i sve što bi moglo pomoći. Da li bi to srebro moglo pomoći u njenom slučaju ?? Lijep pozdrav.

El Gato Félix
31.01.2012., 19:06
Upozorenje forumašicama i forumašima: Na pdf-u Zdravlje strogo je ZABRANJENO pisati o koloidnom srebru/srebrnoj vodi. Lijepo vas molim da o tome pišete na pdf-u Alternativa > Alternativno liječenje.

Kršenje ovog upozorenja podložno je sankcioniranju postova kartonima.

Zahvaljujem na pozornosti.

makedonija
31.01.2012., 20:22
Probajte premazati nokat rakijom :D Meni je pomoglo :mig:

enke
31.01.2012., 20:43
Prihvaćam upozorenje i iskreno se izvinjavam moderatorima.Lijep pozdrav.

enke
01.02.2012., 11:14
bok svima! evo moje iskustvo sa gljivicama na noktima. nadam se da ce mnogima pomoci da se rijese ovih dosadnih zlica ;) zapravo gljivice na noznom palcu je imao moj suprug i kad smo na forumima trazili rijesenje dosli smo do informacije kako ionsko srebro unistava sve gljivicne organizme u tijelu pa smo narucili onaj aparatic za proizvodnju ionsko-koloidnog srebra posto je puno jeftinije nego kupovati flasiranu tekucinu. I u roku od 3 mjeseca, cak i sa periodima neredovitog tretiranja kada bi se djelomicno povucene gljive ponovo nakotile, dakle danas nakon neka 3 mj. oralnog i vanjskog tretmana gljivice su skoro pa skroz nestale. toplo preporucam svima, srebro je dobro i ovako za zdravlje za razliku od antibiotskih i antimikotickih preparata koji imaju brojne nuspojave pa tako osim sto unistavate gljive na noktima imate i visestruke benefite za svoje zdravlje. kupite si aparatic ( 550 kn sa postarinom - nije reklama !!!), uguglajte srebrna voda projekt, to je ekipa iz srbije i dobit cete i sve potrebne informacije o upotrebi... i to je sve... gljivice na noktima rijesene ;)) imam i fotke prije i poslije ako nekoga zanima :) pozdrav

BUBAMARAX lijep pozdrav,
vrlo me zaintrigiralo izlječenje vašeg supruga od gljivica i voljela bi ako možete poslati fotografije prije i poslije tretmana. Kći se tim problemom dugo suoćava i još nije našla rješenje. Sve treba pokušati,što može pomoći.

ona994
18.02.2012., 10:21
heelp!!ovak,imam problem s noktom nožnog palca otkad znam za sebe...nokat mi nepravilno raste,zadeblja se,otpadne i naraste novi...i tako već godinama,već tri puta sam čupala taj nokat...i nije pomoglo...pokušala sam s canesten otopinom i turpijala nokte,rezala sve moguće i nije pomoglo....također sam išla testirat komadić nokta i pokazalo se da nemam gljivice...dermatologinja mi je rekla da je uslijed svega toga oštećeno ležište nokta i da mi nikad neće narasti normalan nokat...no ja se ne mogu pomiriti s tim...tako da ako netko ima savjet nek mi se javi,molim vas!trenutno nokat pravilno raste,no mislim da će ponovno otpasti zbog zadebljanja mesa iznad što je posljedica ne ˝rasta˝ nokta dalje od polovice.... :S

tec00
30.04.2012., 11:18
evo samo da dam svoja iskustva s nail repairom jer sma i ja citala po forumima i trazila iskustva :)..koristim je vec mjesec i pol i rezultati su ociti :D i olovke jos ima dosta makar mazem oba palca, prezadovoljna sam tako da 160 kuna i nije tako stasno sto sam izdvojila .. nestaje zutilo i zadebljanje i vidi se da raste novi noktic...nokti mi nisu bili bas kao sto prikazuju na telki u reklami pa su mozda zato rezultati brze vidljivi..sve ovisi o tome koliko je zahvacen nokat ali budite uporni :) nadam se da ovo ljeto necu morat vise lakirat nokte s tamnim lakom :D

-Cruella-
22.05.2012., 20:44
ide li lamisil na recept ili se može kupiti?

a nail repair ima u ljekarnama? :misli:

pašteta
23.05.2012., 11:22
ide li lamisil na recept ili se može kupiti?

a nail repair ima u ljekarnama? :misli:

lamisil ide na recept, a nail repair ne, tu olovku kupuješ ;)

-Cruella-
23.05.2012., 11:27
lamisil ide na recept, a nail repair ne, tu olovku kupuješ ;)

to znam.:rofl: ali gdje? u ljekarni ili negdje drugo?

pašteta
23.05.2012., 11:32
to znam.:rofl: ali gdje? u ljekarni ili negdje drugo?

da, u ljekarni, a di drugdi? :rofl:

-Cruella-
23.05.2012., 11:37
a svašta je moguće.:rofl::rofl:

hvala!

melinaxs
04.06.2012., 17:29
Ne biste vjerovali ali obična riblja mast će vam učinkovito i vrlo brzo otkloniti gljivice. Moj decko probao je sve,od canastena pa sve do nail repair olovke,godinama se borio sa gljivicama na noktima (na nogama) i onda mi je netko rekao da pokuša sa ribljom masti,i stvarno je upalilo.Ima je u ljekarni za kojih 30-tak kuna.

wanny
10.06.2012., 00:25
Bok.da li postoje antibakterijski gelovi za liječenje gljivične infekcije??
Dolazi ljeto,a nokat koji je obolio je ružan za vidjeti pa bi to nekako htjela srediti.

endi
10.06.2012., 12:50
Bok.da li postoje antibakterijski gelovi za liječenje gljivične infekcije??
Dolazi ljeto,a nokat koji je obolio je ružan za vidjeti pa bi to nekako htjela srediti.

antibakterijski gelovi za liječenje gljivične infekcije NE POSTOJE. jednostavno zato što bakterije i gljivice nisu jedno te isto :503:

** Tara **
10.06.2012., 14:32
Tako je.
Gljivice se liječe antimikoticima, a bakterije antibioticima.

wanny
10.06.2012., 14:48
pa je li postoji neki gel koji je takav da pomaže liječenju od gljivica tako da za vrijeme ljeta taj nokad izgleda ljepše????

nina91zg
17.06.2012., 15:36
Postoji, gehwol gel

pašteta
18.06.2012., 12:16
Svako sredstvo za liječenje gljivica čini da nokat izgleda ljepše... s vremenom...

por amarte
19.06.2012., 19:46
prije nekoliko mjeseci sam primjetila zadebljanje na kažiprstu desne noge i nisam pretjerano obraćala pažnju na njega sve dok mama nije primjetila isto i rekla mi da je to gljivica :(
počela sam ga mazati Canesten kremom i malo se popravio pa sam prestala obračati pažnju na njega

ali

nedavno mi se na kažiprstu lijeve noge odjednom napravila crna točka i malo zadebljanje :503:
a stari oboljeli prst se počeo kriviti :(
sad pokušavam s čajevcem a doktorica je rekla da budem uporna i s canestenom
vaše mišljenje?
da probam s lijekovima? jesu mi nokti jako ugroženi?

Dirk
25.07.2012., 10:50
Kako se riješiti gljivica na noktima? Imam gljivice na nožnim noktima i na vratu. Mislim da sam to dobio kupajući se u kupaonicama na sportskim terenima...

atomas99
29.07.2012., 12:20
Pozdrav svima.
Htio sam ovdje upitati za jedan savjet. Naime već oko 4 mjeseca rabim "Nailner repair" po uputstvu ali meni nije pomogao. Ćak bih rekao da mio je stanje nokta nešto gore nego je bilo prije upotrebe ovog preparata.A imam i sliku trenutnog stanja.
(http://my.imageshack.us/v_images.php)
Možda je moja gljivica nešto drugaćija pa mi "Nailner" nemože pomoći. Ima li netko kakav savjet? Hvala unaprijed.

exyugirl
21.08.2012., 23:19
pozdrav,nisam sve citala tako da ukoliko se nesto ponovi izvinite.Imam problem godinama i sada sam rijesila da mu stanem na put.Naravno,radi se o glivicama na noktima.Probala sam i onu olovku nailrepair,canesten kapi (doduse,moram da priznam jako neredovno!)...Upravo sam citala na nekom forumu provjerenom "receptu" i odlucila sam da probam.Javljali su se ljudi koji su tako rijesil problem."Recept" je dala doktorka koja je sebi rijesila problem a i svojim pacijentima.Naime,redovno mazati nokte sa esencijom.Znaci,na stapic za uho staviti esenciju i premazati nokat kao da ga lakiras.Bilo bi pozeljno malo ga isturpijati i stanjiti.Treba biti jako uporan i svi koji su se javili kazu da su uspjeli.Ja krecem od sutra!Takodje je dobro ukapavati nevenovo i kantarionovo ulje.Nemojte sve odjednom vec dajte sansu nekom od preparata da djeluje.Lijep pozdrav!

krco
09.09.2012., 23:19
Lamisil, odnosno mycofin (lamisila valjda vise nema). Samo uporno ! Rezultati su vidjlivi nakon 4-5 mjeseci..

pašteta
14.09.2012., 19:39
Lamisil, odnosno mycofin (lamisila valjda vise nema). Samo uporno ! Rezultati su vidjlivi nakon 4-5 mjeseci..

Ima Lamisila, još uvijek ga koristim. Rezultati su relativno brzo vidljivi, samo što mi se uvijek ljeti pogorša stanje.
Inače mi škodi pranje suđa i rublja ručno - deterđenti su očit dosta agresivni pa se gljivice razbahate - pa koristim jednokratne rukavice od lateksa, čak ih ne koristim duže od jedan dan (1, 2 ili 3 korištenja), ali se svejedno stanje pogorša (malo manje nego bez rukavica).

Živim na moru pa se kupam cijelo ljeto, a u jesen, kada prestane kupanac, nokti se vidno počnu poboljšavat nakon 10-15 dana.

Je li i vama tako?
Je li to normalno?

:eek::eek::eek:

delete8
27.09.2012., 22:42
koristila sam nailner repair i ispočetka ga nisam redovito koristila pa bilo ikakvog pomaka,početkom ljeta i otkrivenim prstima(sandale,japanke) počela sam ga koristiti po uputama->ujuto i navečer i novi nokat mi je počea rasti,totalno se vidi razlika novog i lipog nokta i onog starog i žutog i odvatnog..međutim kad sam nailner potošila kupila sam jeftiniji nail expert(iz slovačke) počela koristiti i ništa se nije događalo tjedan dana :503: sve do jednom opet je novi i lipi nokat počea rasti, nakon 6 miseci imam pola zdravog nokta pola još triba narasti :cerek:
na moje iznenađenje stvarno djeluje(ako redovito koristite naravno) upornost mi se isplati s pola nokta,dakle do sljedećeg lita ili prije imati ću normalne nokte nadam se (fingers crossed:)

bubamara_mala
11.10.2012., 14:14
koristila sam nailner repair i ispočetka ga nisam redovito koristila pa bilo ikakvog pomaka,početkom ljeta i otkrivenim prstima(sandale,japanke) počela sam ga koristiti po uputama->ujuto i navečer i novi nokat mi je počea rasti,totalno se vidi razlika novog i lipog nokta i onog starog i žutog i odvatnog..međutim kad sam nailner potošila kupila sam jeftiniji nail expert(iz slovačke) počela koristiti i ništa se nije događalo tjedan dana :503: sve do jednom opet je novi i lipi nokat počea rasti, nakon 6 miseci imam pola zdravog nokta pola još triba narasti :cerek:
na moje iznenađenje stvarno djeluje(ako redovito koristite naravno) upornost mi se isplati s pola nokta,dakle do sljedećeg lita ili prije imati ću normalne nokte nadam se (fingers crossed:)

jesi taj nail expert isto kupila u ljekarni i koliko košta?

jenki zj
12.01.2013., 20:17
jesi taj nail expert isto kupila u ljekarni i koliko košta?

U periodu od nepuna četiri mjeseca sam izlječio nokte na nogama zaražene gljivicama pripravkom na biljnoj bazi u kombinaciji od nekih eteričnih ulja i propolisa. Pripravak je 100% djelotvoran uz tri puta dnevno mazanje u periodu nepuna četiri mjeseca jer toliko je potrebno novom noktu da kompletan izraste i da oboljeli nestane
Napominjem bez upornog mazanja u tom periodu nema izlječenja ali prednost je velika jer nema potrebe piti farmaceutske proizvode koji dokazano štetno djeluju na JETRU

sladana5
15.01.2013., 09:37
Rijesiti se gljivica na noktima je dugotrajan proces. Iako nokat lijepo izraste nov i izgleda zdrav, one mogu jos uvijek biti u korijenu, te ako se prestane sa terapijom, ponovno se ubrzo javljaju.
Ja si vec godinu dana kapljem po kap Gerhwol kapi protiv gljivica ujutro i navecer, jako se brzo upijaju.
Gljivice na jednom noznom prstu vise nema, ali ja i dalje kapljem, i nastaviti cu jos nekoliko mjeseci.
Isto tako dobro je uzeti ulje cajevca iz ljekarne, pa umociti stapic za usi i s time premazati zarazeni nokat dva put na dan.
Ali cim se pojavi poboljsanje ne smije se naglo prestati, nego uporno nastaviti s uljem, pa i onda kad nokat izgleda potpuno zdrav, nikad ne znas kaj je ostalo u korijenu nokta.

jenki zj
22.01.2013., 07:35
Rijesiti se gljivica na noktima je dugotrajan proces. Iako nokat lijepo izraste nov i izgleda zdrav, one mogu jos uvijek biti u korijenu, te ako se prestane sa terapijom, ponovno se ubrzo javljaju.
Ja si vec godinu dana kapljem po kap Gerhwol kapi protiv gljivica ujutro i navecer, jako se brzo upijaju.
Gljivice na jednom noznom prstu vise nema, ali ja i dalje kapljem, i nastaviti cu jos nekoliko mjeseci.
Isto tako dobro je uzeti ulje cajevca iz ljekarne, pa umociti stapic za usi i s time premazati zarazeni nokat dva put na dan.
Ali cim se pojavi poboljsanje ne smije se naglo prestati, nego uporno nastaviti s uljem, pa i onda kad nokat izgleda potpuno zdrav, nikad ne znas kaj je ostalo u korijenu nokta.

u ovome pripravku koji ja upotrebljavam ulje čajevca je u njemu tim damije kolegica koja je magistar farmacije napravila nekakav prah koji naveče pospem u cipele osobito vrh gdje dođu prsti koji ubija gljivice koje su ostale u obući tako da nema širenja gljivica iz obuće na nokte
iako ujuto neuspijem sav prah istresti iz obuće nemam nikakvih nus pojava na stopalima nije se uzalud školovala zna posao

jenki zj
28.01.2013., 11:26
u ovome pripravku koji ja upotrebljavam ulje čajevca je u njemu tim damije kolegica koja je magistar farmacije napravila nekakav prah koji naveče pospem u cipele osobito vrh gdje dođu prsti koji ubija gljivice koje su ostale u obući tako da nema širenja gljivica iz obuće na nokte
iako ujuto neuspijem sav prah istresti iz obuće nemam nikakvih nus pojava na stopalima nije se uzalud školovala zna posao

zašto je gljivično oboljenje noktiju tabu tema kad mi je poznato da mnogo ljudi od toga boluje i nastoji se izlječiti li se srame izaćiu javnost sa svojim problemom
po meni ovaj ubrzani tempo života ne dozvoli višekratno dnevno održavanje higijene nogu i mijenjanje čistih čarapa i suhe obuće

butterfly55555
03.02.2013., 09:17
Dakle, ovako, da i ja podijelim svoje iskustvo s gljivicama na noktima.
Prošle jeseni sam oba nokta na palčevima na nogama izudarala da bi oni nakon nekog vremena jednostavno otpali. I počeli su rasti novi nokti, ali debeli, žuti, grbavi, na vrhovima kao da ih se moglo odlomiti. Počeli su se otrkrnjivati i to okomito na rast nokta, što mi je tada bilo čudno. Tada mi je netko rekao da su to gljivice. I počela sam to mazati Plymicolom kojeg sam nešto malo imala kod kuće, a kad sam to potrošila otišla sam u ljekarnu uzeti Canesten baš protiv gljivica (što sam pročitala da su neki ovdje koristili). Mislila sam prvo s tim a onda s onom olovkom ako ne bude napretka. I tako mene u ljekarni magistra pita tko mi je uopće preporučio Canesten jer u njegovom sastavu ima vode, a gljive na njima žive. I preporuči ona meni ulje čajevca, nekih 54 kune košta. Kupila sam to, kapam već skoro tri mjeseca i točno se na površini nokta može vidjeti gdje sam ga počela koristiti. Stari dio nokta je ružan i žut, a od početka tretmana eteričnim uljem čajevca raste zdravi ružičasti nokat. U uputstvima za upotrebu piše da se nanese štapićem za uši, no ja to dobro nakapam da se ulje razlije i dopre i ispod nokta tako da sam potrošila već dvije bočice, ali vjerujte nimalo mi nije žao. Ulje ima malo neugodniji miris ali on brzo ishlapi i s obzirom da je zaista učinkovito u borbi protiv gljiva taj miris je potpuno zanemariv. Kapam ga dva puta dnevno, ujutro i navečer prije spavanja. Eto, meni je pomoglo. I da, btw, magistra mi je rekla da je to ulje aktivna tvar u onoj olovci, tako da je zapravo ovo ulje jeftinija i zdravija varijanta od svih ostalih.

jezic
03.02.2013., 18:30
Dakle, ovako, da i ja podijelim svoje iskustvo s gljivicama na noktima.
Prošle jeseni sam oba nokta na palčevima na nogama izudarala da bi oni nakon nekog vremena jednostavno otpali. I počeli su rasti novi nokti, ali debeli, žuti, grbavi, na vrhovima kao da ih se moglo odlomiti. Počeli su se otrkrnjivati i to okomito na rast nokta, što mi je tada bilo čudno. Tada mi je netko rekao da su to gljivice. I počela sam to mazati Plymicolom kojeg sam nešto malo imala kod kuće, a kad sam to potrošila otišla sam u ljekarnu uzeti Canesten baš protiv gljivica (što sam pročitala da su neki ovdje koristili). Mislila sam prvo s tim a onda s onom olovkom ako ne bude napretka. I tako mene u ljekarni magistra pita tko mi je uopće preporučio Canesten jer u njegovom sastavu ima vode, a gljive na njima žive. I preporuči ona meni ulje čajevca, nekih 54 kune košta. Kupila sam to, kapam već skoro tri mjeseca i točno se na površini nokta može vidjeti gdje sam ga počela koristiti. Stari dio nokta je ružan i žut, a od početka tretmana eteričnim uljem čajevca raste zdravi ružičasti nokat. U uputstvima za upotrebu piše da se nanese štapićem za uši, no ja to dobro nakapam da se ulje razlije i dopre i ispod nokta tako da sam potrošila već dvije bočice, ali vjerujte nimalo mi nije žao. Ulje ima malo neugodniji miris ali on brzo ishlapi i s obzirom da je zaista učinkovito u borbi protiv gljiva taj miris je potpuno zanemariv. Kapam ga dva puta dnevno, ujutro i navečer prije spavanja. Eto, meni je pomoglo. I da, btw, magistra mi je rekla da je to ulje aktivna tvar u onoj olovci, tako da je zapravo ovo ulje jeftinija i zdravija varijanta od svih ostalih.

Bok-da se javim svojim iskustvom!Godinu i pol sam na samo jednom prstu ruke liječila nokat od gljivica.Sve te kreme NE DJELUJU!Ne smijete močiti-jer one vole vlagu-što već znate.Ja sam isto zalječila-nakon upornog natapanja :uljem 100 postotnog čajevca i kantarionovog ulja-omjer:pola-pola.Jer čajevac je protiv bakterija i gljivica,a kantarion pomaže zacjeljivanju te smanjuje upalu i pojačava djelovanje čajevca.Meni je JAKO pomoglo-probajte-nakapati dobro-par puta na dan,kad izgleda da je prošlo-nastaviti još bar 2 mjeseca.Meni je novi nokat sad OK,ali još kapam-preventivno.

sladana5
07.02.2013., 08:17
Da cula sam da ulje cajevca najbrze i najbolje "ubija" gljivice.
A probala sam krema i krema....Mada ovo Gerhwol ulje nije lose, ali to ide tako sporo.:504:
Bacam se na ulje od cajevca.:)

pašteta
07.02.2013., 08:47
Da cula sam da ulje cajevca najbrze i najbolje "ubija" gljivice.

je li zbilja tako dobro? Šta liječnici kažu na to?

aliceocean
07.02.2013., 15:51
Meni je nokat (na nožnom palcu)) u desnom uglu kod korijenta počeo žutjeti i pucati. Onda se počeo ljuštiti. Pa se oljuštio gotovo do kože :eek:, a kad se pritisne na to mjesto, boli me, izlazi žuta tekućina (gnoj?) i vidno je stanjeno. I izgleda mi kao da tako raste i iz korijena - stanjeno.

Inače me je ljeto na moru hrpa komaraca ujela baš oko tog ugla nokta pa mi je nokat natekao, kao da je 'limfa' curila iz njega, a nisam obuti ništa osim japanki jer je sve bilo usko. I onda mi je jednu večer neka cura stala sočno na nogu - naravno, sve se upalilo još više. Upalu sam riješila Tyrosur kremom (lokalni antibiotik).
E sad, zašto to govorim. Kod korijena nokta na koži je još od tada ostalo crveno (za razliku od nokta na drugoj nozi), samo nisam obraćala pažnju na to.
A onda se desilo to ljuštenje i sada rupa.

Jesu li to gljivice? (Pošto svi s gljivicama uglavnom imaju zadebljanje :ne zna:)

Idem doktorici, ali za svaki slučaj i da tu pitam...

jenki zj
09.02.2013., 08:56
je li zbilja tako dobro? Šta liječnici kažu na to?
meni je dermatologinja i preporučila ovaj pripravak eteričnih ulja u kojem ima i ulja čajevca u nekom omjeru

jenki zj
18.02.2013., 09:39
meni je dermatologinja i preporučila ovaj pripravak eteričnih ulja u kojem ima i ulja čajevca u nekom omjeru
uz ulje čajevca u istom omjeru je i ulje origana koje ulupno čine 50% tekućine uz još tri vrste ulja i propolisa koje je 100% djelotvorno uz nisku cijenu na osnovu što kakvih farmakoloških pripravaka kupitih u apotekama

iha84
25.02.2013., 23:41
Pozdrav svima,
ja isto muku mučim s noktom na nozi,požutio mi je i mažem s canestenom već mjesecima,al mi se čini kao da bi mogao otpasti..počeo je pucat. pročitala sam da si je netko rezao do korijena nokat,ali mene zanima da li nokat sam s vremenom otpadne ili šta se dešava?? Razmišljam da počnem mazat s tim uljem čajevca,jel bi to moglo spriječit da otpadne ili će vjerojatno bez obzira na to otpast?

Hvala

mari_2011
26.02.2013., 06:44
moja mama si to rjesila sa onim flomasterom... predobro je,kaze... ;)

iha84
26.02.2013., 14:45
moja mama si to rjesila sa onim flomasterom... predobro je,kaze... ;)

a jel joj je bio nokat takav da izgeda kao da se već lagano raspada?

minek
01.03.2013., 13:50
jel probao netko OLIVAL olovku?

Ili Nailexpert od Wartnera?

jenki zj
01.03.2013., 18:14
a jel joj je bio nokat takav da izgeda kao da se već lagano raspada?
ako se raspada onda je zaražen gljivicama fajn do kraja i treba bolji pripravak za mazanje da što prije počne rasti zdrav nokat

jezic
01.03.2013., 19:19
Pozdrav svima,
ja isto muku mučim s noktom na nozi,požutio mi je i mažem s canestenom već mjesecima,al mi se čini kao da bi mogao otpasti..počeo je pucat. pročitala sam da si je netko rezao do korijena nokat,ali mene zanima da li nokat sam s vremenom otpadne ili šta se dešava?? Razmišljam da počnem mazat s tim uljem čajevca,jel bi to moglo spriječit da otpadne ili će vjerojatno bez obzira na to otpast?

Hvala

točno-ulje čajevca-natopi dobro par puta na dan.Još bolje ako pomješaš kantarion sa čajevcem-pla-pola.Treba mazati bar 4 mj. dok ti ne naraste novi nokat i što manje namakati vodom.

iha84
01.03.2013., 23:25
Kapam ujutro i navečer uljem čajevca,a popodne namažem s kantarionovim jer dosta isušuje taj čajevac. Da,inače,meni trenutno taj nokat baš i ne raste,tj.jako sporo raste.

jenki zj
02.03.2013., 12:45
Kapam ujutro i navečer uljem čajevca,a popodne namažem s kantarionovim jer dosta isušuje taj čajevac. Da,inače,meni trenutno taj nokat baš i ne raste,tj.jako sporo raste.
naj kvalitetnije ulje čajevca je australski čajevac ali i naj skuplje od čajevaca

iha84
04.03.2013., 14:47
jel probao netko OLIVAL olovku?

Ili Nailexpert od Wartnera?

Nisam probala,al ću probat ovu olival olovku jer je navodno jako dobra (sadrži ulje čajevca,lavande i klinčića što je sve jako dobro za rješavanje gljivica).

determinacija
05.03.2013., 13:34
Esencija octene kiseline 80% koja se pazljivo maze na plocu nokta.Paziti da ne dodje u dodir sa kozom jer moze izazvati opekline.Najbolje sa stapicem za usi,nekoliko puta dnevno premazati nokat.
Ne postoji bolje rjesenje od toga.Tko ne vjeruje neka proba.Nikakve olovke ni kreme,najobicniji ocat za zimnicu koji se moze kupiti u supermarketima i ljekarnama.

fsquad
05.03.2013., 17:35
Esencija octene kiseline 80% koja se pazljivo maze na plocu nokta.Paziti da ne dodje u dodir sa kozom jer moze izazvati opekline.Najbolje sa stapicem za usi,nekoliko puta dnevno premazati nokat.
Ne postoji bolje rjesenje od toga.Tko ne vjeruje neka proba.Nikakve olovke ni kreme,najobicniji ocat za zimnicu koji se moze kupiti u supermarketima i ljekarnama.

di ste ga točno kupili i koliko košta?

determinacija
06.03.2013., 14:54
di ste ga točno kupili i koliko košta?

Bilo je to prije vise od godinu dana.Kupila sam u Getrou.To stoji u posebnom ormaricu zakljucano.Mislim da je ta najmanja bocica bila oko 25 kuna.I ta najmanja je puno previse.

manchild
07.03.2013., 00:17
mislim da se to više ne može kupiti budući da je ta konc. octene kiseline jako opasna

ocat i octena kiselina nisu isto!!!

determinacija
07.03.2013., 14:24
mislim da se to više ne može kupiti budući da je ta konc. octene kiseline jako opasna

ocat i octena kiselina nisu isto!!!

Naravno da ocat i octena kiselina nisu isto.
A 80% octena kiselina se svakako moze kupiti u gotovo svim ducanima u vrijeme zimnice i u gotovo svakoj ljekarni.Naprimjer ima je u Farmaciji.
Naziv te kiseline je koncentrirani ocat za zimnicu jer se za to uredno koristi.U ljekarnama poznatiji kao esenca ili prehrambena octena kiselina 80%.
To nije nesto sto sam ja izmislila,ako se progugla naziv naci ce se na stotine ljudi koji su na taj nacin rijesili problem gljivicnih infekcija noktiju.

leeloo27
07.03.2013., 22:27
Ja ne bi savjetovala ovakva eksperimentiranja bez konzultacije sa liječnikom. :)

frckomali
11.03.2013., 16:41
Pozdrav ljudi. Već sigurno pola godine me muči nokat na palcu na ruci. Naime, iz nekog razloga počeo mi se postepeno odvajati od samog prsta. U početku je to bilo u gornjem kutu nokta te se počelo širiti prema sredini nokta. Sad se toliko odvoji da ja mogu vidjet unutra između nokta i prsta i izgleda mi odvratno jer ispod nokta ko da ima neke kože koja se guli. S obzirom da se on odvojio, ja sam počeo zapinjati s njim pa sam ga odrezao koliko god duboko sam mogao jer više nisam znao što da radim s njim. Nisam mazao s ničim nit išta. Jel netko imao možda sličan problem da me posavjetuje ako se uspio riješiti toga jer mi prst izgleda katastrofalno. Hvala. Svaki savjet je doista dobrodošao.

jezic
12.03.2013., 14:14
Pozdrav ljudi. Već sigurno pola godine me muči nokat na palcu na ruci. Naime, iz nekog razloga počeo mi se postepeno odvajati od samog prsta. U početku je to bilo u gornjem kutu nokta te se počelo širiti prema sredini nokta. Sad se toliko odvoji da ja mogu vidjet unutra između nokta i prsta i izgleda mi odvratno jer ispod nokta ko da ima neke kože koja se guli. S obzirom da se on odvojio, ja sam počeo zapinjati s njim pa sam ga odrezao koliko god duboko sam mogao jer više nisam znao što da radim s njim. Nisam mazao s ničim nit išta. Jel netko imao možda sličan problem da me posavjetuje ako se uspio riješiti toga jer mi prst izgleda katastrofalno. Hvala. Svaki savjet je doista dobrodošao.
Isto to imam ja-liječim već godinu i pol.Najbolje kupi ulje čajevca-pomješaj s kantarionovim uljem-omjer-pola pola i kapaj nekoliko puta na dan.Trebaš kapati BAR 4 mjeseca-dok ti ovaj tvoj nokat ne izraste skroz,zamjeni ga novi.I nakon što ti bude ok maži još mj. dva preventivno,traje dugo,ali se mora!Nemoj namakati vodom-što manje-to bolje.

frckomali
12.03.2013., 19:43
Hvala ti puno. Gdje mogu kupiti ta ulja? Jesu to ona ulja kao eterična ili su baš neka posebna?

iha84
13.03.2013., 13:59
Hvala ti puno. Gdje mogu kupiti ta ulja? Jesu to ona ulja kao eterična ili su baš neka posebna?

Takve stvari kupuj u ljekarni i pazi da ti bude 100% čisto ulje čajevca i da je iz Australije.

leeloo27
13.03.2013., 21:37
Malo off: ja imam doma neko iz ljekarne i to je eterično (nemam blage odakle je), moja majka si je kupovala i to su joj dali. :ne zna: Tako da ne znam šta se sve i prodaje po ljekarnama, možda ne bi bilo loše naglasiti za šta se misli koristiti.

jenki zj
20.03.2013., 08:15
Naravno da ocat i octena kiselina nisu isto.
A 80% octena kiselina se svakako moze kupiti u gotovo svim ducanima u vrijeme zimnice i u gotovo svakoj ljekarni.Naprimjer ima je u Farmaciji.
Naziv te kiseline je koncentrirani ocat za zimnicu jer se za to uredno koristi.U ljekarnama poznatiji kao esenca ili prehrambena octena kiselina 80%.
To nije nesto sto sam ja izmislila,ako se progugla naziv naci ce se na stotine ljudi koji su na taj nacin rijesili problem gljivicnih infekcija noktiju.
i moja pametna poznanica mazala je octenom kiselinom i spržila kožu oko noktiju ali nije stalo samo na koži nego su se otvorile rane koje su jako teško zarastale i patila se više od godinu dana zamotanih prstiju i učestalog previjanja uz lječničku kontrolu
Čak je i ulje čajevca pre agresivno za neki tip kože sve je to individualno od osobe do osobe zato pažljivo sa mazanjem
ja sam sebi bio kupio tanki kist za likovni odgoj u knjižari i tanko više puta mazao pazeći da ne dodirujem kožu jer ako se nanese u debljem sloju sa nokta se sljeva pod kožu i onda dolazi do iritacije kože, pečenja, i otvaranja rana u težim slučajevima. Zato smireno i pažljivo mazati minimalno četiri mjeseca sve nokte i ne samo to ako u gljivice na nogama čarape i obuću koju ste nosili dok su nokti bili zaraženi više nesmijete nositi jer su gljivice ostale u njima.
TEŠKA JE I NAPORNA BORBA SA GLJIVICAMA i traje minimalno šest mjeseci

iha84
28.03.2013., 12:46
Jel mi može netko reći da li treba otići u bolnicu da oni maknu nokat ili će sam otpasti kad mu dođe vrijeme? Jel ima netko iskustva?
Hvala

jenki zj
30.03.2013., 07:47
Jel mi može netko reći da li treba otići u bolnicu da oni maknu nokat ili će sam otpasti kad mu dođe vrijeme? Jel ima netko iskustva?
Hvala
netreba ići nikuda sam bezbolno odpane
nokat pukne pet šest milimetara od korijena nokta i treba mu dosta dugo dok kompletan ne odpane jer potiskuje ga zdravi nokat koji izrasta ali treba mazati i taj novi nokat preventivno da gljivice iz starog ne pređu na njega kod mlađih ljudi do 30godina raste brže a kod starijih sporije tako na rukama rastu brže nego na nogama i još po zimi rastu nokti sporije nego po ljetu
Mogao bih čak doktorirati na noktima koliko sm u ovih trideset godina pomogao raznim ljudima da se uspješno riješe gljivica na noktima

iha84
30.03.2013., 13:18
Hvala na odgovoru,to me dosta brinulo jer mi izgleda kao da bi trebao otpasti,ali nikako da otpadne. Mažem cijeli nokat i susjedne nokte,al baš još i ne primjećujem da mi je počeo rasti novi. Štoviše,čak je zadnja 2 dana nešto žutiji nego inače,kao da se malo ugnojilo možda od ispod..ne znam..čudno izgleda.

determinacija
30.03.2013., 17:59
i moja pametna poznanica mazala je octenom kiselinom i spržila kožu oko noktiju ali nije stalo samo na koži nego su se otvorile rane koje su jako teško zarastale i patila se više od godinu dana zamotanih prstiju i učestalog previjanja uz lječničku kontrolu
Čak je i ulje čajevca pre agresivno za neki tip kože sve je to individualno od osobe do osobe zato pažljivo sa mazanjem
ja sam sebi bio kupio tanki kist za likovni odgoj u knjižari i tanko više puta mazao pazeći da ne dodirujem kožu jer ako se nanese u debljem sloju sa nokta se sljeva pod kožu i onda dolazi do iritacije kože, pečenja, i otvaranja rana u težim slučajevima. Zato smireno i pažljivo mazati minimalno četiri mjeseca sve nokte i ne samo to ako u gljivice na nogama čarape i obuću koju ste nosili dok su nokti bili zaraženi više nesmijete nositi jer su gljivice ostale u njima.
TEŠKA JE I NAPORNA BORBA SA GLJIVICAMA i traje minimalno šest mjeseci

Ja stvarno ne razumijem koliko glup trebas biti da ako ti i slucajno pobjegne na kozu to odmah ne isperes,nego dozvolis da ti se stvore rane??
Ja sam mazala sa kiselinom 4 mjeseca,nekoliko puta dnevno ili po par dana nista.Nokat mi je na palcu bio potpuno crn i zadebljan.Nije mi otpao nego izrastao novi,za pola godine kao da nista nije bilo,a tako je i sada.I uredno nosim sve tenisice koje sam nosila i tada.

jenki zj
31.03.2013., 11:31
Ja stvarno ne razumijem koliko glup trebas biti da ako ti i slucajno pobjegne na kozu to odmah ne isperes,nego dozvolis da ti se stvore rane??
Ja sam mazala sa kiselinom 4 mjeseca,nekoliko puta dnevno ili po par dana nista.Nokat mi je na palcu bio potpuno crn i zadebljan.Nije mi otpao nego izrastao novi,za pola godine kao da nista nije bilo,a tako je i sada.I uredno nosim sve tenisice koje sam nosila i tada.

nije žena glupa nego je starija i teško joj se sagnuti a stopala noge morju biti na podu kad se maže ili ruke na stolu da se ne sljeva pod kožu kužite jer nismo svi jednako otporni zato sam ja pobornik za ova četiri eterična ulja razređena prirodnim emulgatorom jer ulja nisu topiva u vodi i nema iritacije kože niti rana

x-type
07.04.2013., 11:19
dajte mi recite kako nanosite ulje čajevca. jel nakapate i pod nokat ili samo izvana namažete?
ja sam si prištunuo prste na ruci vratima auta prije nekoliko mjeseci i sad kužim kad su podljevi nestali da su se namnožile gljivice ispod nokta i prešle su i na prste druge ruke, što je najgore. nisam imao pojma zapravo kako gljivice izgledaju tako da sam tek sad nešto poduzeo jer je čudno bilo to što su se nokti listali i nisu izrasli lijepo zbog tih bijelih nakupina ispod.

iha84
08.04.2013., 10:34
Ja si kapnem na nokat i onda to u biti ode malo i pod nokat,al kožu oko nokta odmah obrišem jer jako isušuje.

jenki zj
09.04.2013., 09:32
Ja si kapnem na nokat i onda to u biti ode malo i pod nokat,al kožu oko nokta odmah obrišem jer jako isušuje.
ne samo što isušuje nego manje otporne i peče zato uz ulje čajevca treba biti i ulje koje podmazuje nokat i daje mu normalnu vlagu tako kad izraste novi da bude ljep i zdrav osobito ao se radi o noktima na ruci mora dobiti i svoju zdravu boju

iha84
09.04.2013., 14:28
Zato ja koristim i kantarionovo ulje pa s tim mažem kad se tako isuši,a uostalom kantari.ulje ima ujedno i protugljivično djelovanje tako da je dobro mazati i s jednom i s drugim.

female trouble
17.04.2013., 19:36
Pozdrav,
imam gljivice na noktu nožnog palca. Sa svake strane je ko neka bijelo-žuta tvrda hrapava nakupina.
Kome da se obratim, doktorici opće prakse, ili da na svoju ruku kupim nešto? Jel pomažu oni štapići s kojima se premaže nokat, vidjela sam da ih ima u ljekarnama i dm-u?
Mama mi je rekla da namočim nogu u blagu otopinu modre galice, pomaže li to?
help...

iha84
18.04.2013., 14:50
Koji štapići? Milsliš na one olovke? Uglavnom, ulje čajevca (kupljeno u ljekarni) ili olovka protiv gljivica( ja koristim Olival).

female trouble
18.04.2013., 17:10
Da, mislila sam na te olovke :) Tata mi je rekao da su mu u ljekarni rekli da to i nije baš nešto...
Sad namačem u octu i vodi 1:5 pola sata svaki dan, pa ćemo vidjet

jezic
18.04.2013., 20:34
netreba ići nikuda sam bezbolno odpane
nokat pukne pet šest milimetara od korijena nokta i treba mu dosta dugo dok kompletan ne odpane jer potiskuje ga zdravi nokat koji izrasta ali treba mazati i taj novi nokat preventivno da gljivice iz starog ne pređu na njega kod mlađih ljudi do 30godina raste brže a kod starijih sporije tako na rukama rastu brže nego na nogama i još po zimi rastu nokti sporije nego po ljetu
Mogao bih čak doktorirati na noktima koliko sm u ovih trideset godina pomogao raznim ljudima da se uspješno riješe gljivica na noktima

Čovječe-daj mi pomozi,kad si tolikima pomogao-već se mučim dvije godine,jedan mi je nokat već otpao-tretiran čajevcem i kantarionom i eto ih opet!Tih gljivica se neću riješit izgleda skoro?!POMAGAJ!meni je na noktu ruke.

minek
18.04.2013., 23:09
Jel probao tko s ionskim srebrom?

leeloo27
18.04.2013., 23:15
Nećemo ovdje o o tome. Podsjetila bih vas na ovo pravilo:

Poštovane forumašice i forumaši,

nadopunjujemo i pojašnjavamo pravilo vezano uz pisanje o alternativnim načinima liječenja (sve ono što ne spada u službenu medicinu):

Pravilo se mijenja i upotpunjuje te vas molimo da ga pozorno pročitate jer će kršenje istog rezultirati sankcijama.

Na pdf-ovima Zdravlje i Dječje zdravlje strogo je zabranjeno izravno i neizravno svjedočiti u pozitivnom svjetlu (podijeliti osobna iskustva, "Pa samo pišem o onome što je meni pomoglo, to ne znači da to namećem i drugima") i/ili tražiti pozitivna iskustva ("Samo se želim raspitati je li to ikad ikom pomoglo") i/ili nametati i/ili pozitivno i afirmativno pisati:

a) o svim oblicima "liječenja" koji ne spadaju u medicinu, a ista ih smatra opasnim po život i zdravlje ljudi (između ostalih, nije dopušteno pisati o MMS-kapima, koloidnom srebru/srebrnoj vodi, "vitaminu B17" i drugim otrovima) neovisno o tome što netko smatra da su mu ti oblici "liječenja" pomogli;

b) o svim oblicima "liječenja" koji ne spadaju u medicinu, izuzevši iz toga samo biljne pripravke, vitamine, minerale i dodatke prehrani (između ostalih, nije dopušteno pisati o homeopatiji, bioenergiji, biorezonanciji i sl.) neovisno o tome što netko smatra da su mu ti oblici "liječenja" pomogli;

c) nije dozvoljeno izravno ili neizravno odgovarati ostale da odustanu od terapije koju prema svim pravilima struke propisuju liječnici.

O biljnim preparatima, vitaminima, mineralima i dodacima prehrani je dozvoljeno raspravljati pod uvjetom da se ne radi o otrovima koji su opasni po život i zdravlje i da se u postovima izravno ili neizravno ne sugerira da se postupi suprotno odredbama liječnika koji je postupio prema pravilima struke.

Molim vas da ne spominjete stvari koje nisu dopuštene u pravilima, to možete pisati na pdf-u Alternativa.

Simple Fille
19.04.2013., 16:07
Da, mislila sam na te olovke :) Tata mi je rekao da su mu u ljekarni rekli da to i nije baš nešto...
Sad namačem u octu i vodi 1:5 pola sata svaki dan, pa ćemo vidjet

U principu svi su ti preparati dobri,ali treba biti uporan i strpljiv.
Ja sam gljivice riješila sa ovom olovkom. (http://www.nailner.hr/products/nailner-repair-pen.aspx) :top:
Dakle, 3 mjeseca mazanja nokta ujutro i navečer,a tek nakon 6 mjeseci sam imala zdrav nokat.
Te gljive ne odlaze preko noći i ljudi većinom ubrzo odustaju pa govore da nešto ne valja,a samo treba biti dosljedan i uporan.
Doduše, ja sam svoj nokat počela liječiti odmah u ranoj fazi.
Inače sam strašno osjetljiva na stopala i nokte i baš vodim brigu o njima,ali sam valjda te proklete gljive pokupila u bolnici u kojoj sam bila stvarno dugo.

iha84
19.04.2013., 21:57
Slažem se, gljivice treba stvarno duuugooo liječiti.... Ja liječim nekih mjesec i pol i čini mi se da mi je lagano počeo rasti novi nokat..sad ga mažem s olival olovkom jer sam potrošila bočicu ulja čajevca.

female trouble
21.04.2013., 14:14
Simple Fille hvala ti ! ;)
Da, logično je, ipak treba nokat izrasti da bi se vidjeli rezultati.

Još jedno pitanje: je li štetno lakirati nokat koji ima gljivice? Htjela bi ih bar sakriti za sada, ako ništa drugo... :)

jenki zj
23.04.2013., 08:24
Simple Fille hvala ti ! ;)
Da, logično je, ipak treba nokat izrasti da bi se vidjeli rezultati.

Još jedno pitanje: je li štetno lakirati nokat koji ima gljivice? Htjela bi ih bar sakriti za sada, ako ništa drugo... :)
što ćete dobiti lakiranjem nokta samo produžetak agonije
liječenje treba početi što ranije dok nisu gljivice zahvatile i druge nokte i ne samo vaše nego i ostalih u vašem društvu i obitelji jer jako lako se prenose dalje putem dodira i upotrebe nekih predmeta osobito ako su predmeti vlažni tipa ručnik

jenki zj
23.04.2013., 08:58
Čovječe-daj mi pomozi,kad si tolikima pomogao-već se mučim dvije godine,jedan mi je nokat već otpao-tretiran čajevcem i kantarionom i eto ih opet!Tih gljivica se neću riješit izgleda skoro?!POMAGAJ!meni je na noktu ruke.
čemu služe privatne poruke pa se javite
kantarionovo ulje ne djeluje na nokte a tako ni na gljivice

iha84
23.04.2013., 11:38
čemu služe privatne poruke pa se javite
kantarionovo ulje ne djeluje na nokte a tako ni na gljivice

Kako kant.ulje ne djeluje kad sam čitala hrpu članaka vezano uz to i piše da je antifugicidno, između ostalog?

jenki zj
24.04.2013., 06:50
Kako kant.ulje ne djeluje kad sam čitala hrpu članaka vezano uz to i piše da je antifugicidno, između ostalog?

Majka vas rodila pa gljivično oboljenje nokta nije hortikultura, miješate kruške i jabuke hehehe

female trouble
24.04.2013., 12:47
što ćete dobiti lakiranjem nokta samo produžetak agonije
liječenje treba početi što ranije dok nisu gljivice zahvatile i druge nokte i ne samo vaše nego i ostalih u vašem društvu i obitelji jer jako lako se prenose dalje putem dodira i upotrebe nekih predmeta osobito ako su predmeti vlažni tipa ručnik

Nisam mislila zanemariti liječenje i lakirati nokat, nego- liječiti, a onda kad treba izaći vanka i obuti japanke nalakirati nokat. Po povratku kući skinuti lak i nastaviti s liječenjem. Jel to štetno? Lak i aceton po gljivičnom noktu uz istovremeno liječnje?

jenki zj
25.04.2013., 09:58
Nisam mislila zanemariti liječenje i lakirati nokat, nego- liječiti, a onda kad treba izaći vanka i obuti japanke nalakirati nokat. Po povratku kući skinuti lak i nastaviti s liječenjem. Jel to štetno? Lak i aceton po gljivičnom noktu uz istovremeno liječnje?
Ako već imate namjeru lakirati nokat za jedan dan lakirajte nekim od baznih lakova ali nikako lak skidati acetonom ne zbog bolesnog nokta nego onog zdravog koji treba izrasti ili već raste aceton isušuje nokat a nokti bi trebali obavezno biti hidratizirani da očvrsnu i ojačaju.
Zato u pripravku za lječenje od gljivica ima postotak ulja koji hrane i hidratiziraju nokat kao i za poboboljšanje mikro cirkulacije koja ubrzava rast noktiju da što prije izraste zdrav i čvrst nokat i zamjeni onog bolesnog i zaraženog gljivicama.
Izbjegavajte lakirati nokte koliko god možete za vrijeme lječenja tako da što prije izlječite nokat a kad je nokat izlječen može lak gore

Velika_kokos
29.04.2013., 13:48
Moj problem je sljedeći - već mi se godinama na oba nožna palca listaju nokti, onak, kad nokat naraste dovoljno, mogu ga razlistati malo na vrhu ako krenem, ako ga skroz kratko režem, nema problema. I kako sam čitala nešto na netu prije par mjeseci, zaključim ja da su to gljivice i mažem čajevcem već mjesecima. E sad, nakon što sam iščitala ovu temu, čini mi se možda da nisu gljivice jer nikad mi se nije desilo sljedeće - nije se prenijelo na druge nokte, ni na ruke, a prčkam po tome i svako malo gledam, ni na kožu okolo, stopala mi ne smrde, nokti mi se svih ovih godina nisu zadebljali, požutjeli, to se nije povećalo, uvijek je isto. Jel moguće da to ipak nisu gljivice nego samo obično listanje noktiju?

jenki zj
30.04.2013., 11:13
Moj problem je sljedeći - već mi se godinama na oba nožna palca listaju nokti, onak, kad nokat naraste dovoljno, mogu ga razlistati malo na vrhu ako krenem, ako ga skroz kratko režem, nema problema. I kako sam čitala nešto na netu prije par mjeseci, zaključim ja da su to gljivice i mažem čajevcem već mjesecima. E sad, nakon što sam iščitala ovu temu, čini mi se možda da nisu gljivice jer nikad mi se nije desilo sljedeće - nije se prenijelo na druge nokte, ni na ruke, a prčkam po tome i svako malo gledam, ni na kožu okolo, stopala mi ne smrde, nokti mi se svih ovih godina nisu zadebljali, požutjeli, to se nije povećalo, uvijek je isto. Jel moguće da to ipak nisu gljivice nego samo obično listanje noktiju?
mogu li vam ja postaviti jedno pitanje a da ne ulazimo u dublje detalje uzroka bolesti noktiju.
kad ste zadni puta napravili piling nokti i kože oko nokti. kad ste zadnji puta pripravkom izmasirali nokat radi bolje hidratacije i mikro cirkulacije nokta i samog korjena nokta. kad ste pokušali malo učvrstiti svoje nokte određenim pripravcima za učvrćivanje.
ako ih česo lakirate i često skidate stari lak acetonom dolazi do isušivanja nokti te pucanja i listanja
treba naj prije anulirati uzroke koji su se mogli dogoditi ne održavanjem a ako se vidi da nije to uzrok imaju dvije glavne bolesti koje mogu utjecati na pucanje i listanje osobito kod ženskog roda

Velika_kokos
30.04.2013., 13:54
Pa piling stopala i skidanje eventualne tvrde kože radim redovito. Masirala sam uljem čajevca zadnjih par mjeseci sam nokat. Nisam lakirala kroz zime, tako da ne vjerujem da je zbog toga.

Edit - ja zapravo i posjedujem jedan lak koji je baš namijenjen protiv listanja, ali nisam ga stavljala na nokte još. Probat ću to