PDA

View Full Version : 2012. godina

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Begemotica
09.03.2010., 18:03
Pa, imati u kući zalihu vode, hrane i svijeća razumno je u svakom slučaju.

Begemotica
09.03.2010., 18:06
Ajde ja ču pitat kad niko drugi neče...

Što se to zbiva i Španjolskoj i Portugalu?

Za Portugal ne znam, a u Španjolskoj i na jugu Francuske je ovo (http://www.accuweather.com/blogs/news/story/25922/snow-plows-northeastern-spain.asp)

Vicente
09.03.2010., 18:55
Nisam mislio da svi moramo biti sretni, na žalost u današnjem svijetu to je teško ostvarivo stanje... Više sam to napisao iz praktičnih razloga, jer strah blokira našu komunikaciju sa višim stanjima svijesti. Strah nam vuće svijest prema dolje, a mi bi trebali podizati svijest prema gore.

kad smo tu već istina je ono što kažu da postoje samo dvije vrste emocija-strah i ljubav,sve ostale se granaju na neki način iz te dve.
također je istina ono da tko osjeća život doživljava ko tragediju a ko razmišlja ko komediju nešto u tom smislu.
mislim da sam izgubljen u shvaćanju toga i emocija.
kažu sve je ljubav,bog je ljubav,sve je iluzija samo je ljubav istina itd
zašto onda osjećati uopće? tj.imati strah i sve emocije koje se granaju iz njega-mržnja,ljubomora,čak i suosjećanje?! jer po meni negativno utječe na organizam...mogu reć da živim u ljubavi,sreći i smijehu dost dugo i zdravstveno stanje mi je puno bolje od razdoblja kad nisam bio okružen ljubavlju nego strahom i prevelikim razmišljanjima u sebi,suosjećanjima,suzama...
vijesti danas s jaruna našli truplo bez extremiteta,mislim to može samo privuć strah...no zašto suosjećat s nekim,razmišljat o svemu lošem,zaš ne gledat s one pozitivne strane na kojoj su ljubav,smijeh,humor itd čitam komentare ispod tih vijesti i stvarno sam se nasmijao dobar crni humor...zvuči možda čudno no zašto ne gledati na stvari s te strane? nije bitno kakvo je važno da je okrenuto na pozitivu tj.na stranu ljubavi gledano u globalu i smislu da postoje samo ljubav i strah.
otkad razmišljam na taj način zbilja me malo toga može šokirat,ne bojim se skoro ničega,jednostavno osjećam da sam ispunjen nečim što me pokreće naprijed svaki dan

ashwinikumaras
09.03.2010., 19:46
otkad razmišljam na taj način zbilja me malo toga može šokirat,ne bojim se skoro ničega,jednostavno osjećam da sam ispunjen nečim što me pokreće naprijed svaki dan

Slažem se, da ljubav djeluje na čovjeka okrepljujuće i pozitivno na svim razinama postojanja. Mada ako i nismo u stanju ljubavi možemo gledati na svijet na način da ne patimo, možemo sve posmatrati iz kuta čistog intelekta. Tada ne patimo radi raznih štetnih emocija i sl. Kada nam se pruži prilika da budemo sretni samo se za to nešto povežemo emocijom i uživamo.

Mislim da bi trebalo i tu 2012.god. kao i sve slične prognoze prihvatiti na način da sagledamo pozitivne strane. Što bi mi kao vrsta mogli dobiti tim promjenama? A ne da se zamarmo što mi time možemo izgubiti, jer uvijek nešto moramo dati da bi dobili... Sadašnje stanje svijesti ljudske vrste je dosta degradirajuće, barem ga ja takvim doživljavam. Ako je potrebno da se određeni broj ljudi na planeti fizički odstrani i tako "olakša kolektivnu svijest svoga tereta" onda je to nešto pozitivno...

Mama male Sandi
09.03.2010., 19:47
ma dajte pa zar nije bilo ovako panike 2000 pa niss...i prije su se dogadjale katastrofe samo nismo imali toliko mista za informirat...novine,internet,tv...napuhuju apsolutno sve! ja sutra mogu napisat da san vanzemaljac i stavit na internet i sigurna san da cu nac makar 500 ljudi koji ce mi povirovat...dakle sve su to price za malu dicu

StefG320
09.03.2010., 21:40
Nije mi drago ovo reći ali evo, moram, mamice ti si jaaako dosadna osoba.

Mama male Sandi
09.03.2010., 21:55
haahahahhaahah ja san dosadna...vi ste dosadni sa takvin pizdarijama...

kandy7
09.03.2010., 22:01
ma ja samo tvrdin da se smak svita kao ovakav sta tu opisuju ljudi nece jos duuuugo dogodit...nakon toliko najava i filmova ni jedan nije dosa pa nece ni sad...ako cemo i po Bibliji zar Bog nije reka da vise nikad nece unistit zemlju nakon Noine arke???? a ako i On sam dođe na zemlju nigdi ne pise da ce je unistit :) ova 2036 mislin da se "stvorila" jer 2012 je totalno neuvjerljiva pa eto da se imaju ljudi cega bojat...pricala san ja sa jednin covikon koji se razumi u neke stvari pa mi je lipo reka da kad bi isa komet ili neki planet pa i veci od zemlje prema nama,rusija i amerika imaju takvo oruzje da bi ga pretvorili u prasinu...ali vec san gore napisala ako ocete bas citat o pravin smakovima svita koji su svaki dan prisutni medju nama odite na RiD i nadjite temu "roditelji malih andjela" ili temu o maloj Leoni i malom Gregoru...to je pravi smak svita koji ni najgorem neprijatelju ne bi pozelila :(

piše da neće više potopom uništiti zemlju, a u Otkrivenju su navedena uništenja vatrom, zagađenjem, asteroidi se mogu prepoznati itd.

nešto sam utopistički razmišljala, kad bi svi ljudi prestali biti zli, možda se Bog predomsli, tj. ne bi više ni postojala svrha uništenja, bit je valjda uništiti zlo :ne zna:
ali ljudi neće pa neće, važnije je preveslat, iskoristit itd

0x19
09.03.2010., 22:13
ma dajte pa zar nije bilo ovako panike 2000 pa niss...i prije su se dogadjale katastrofe samo nismo imali toliko mista za informirat...novine,internet,tv...napuhuju apsolutno sve! ja sutra mogu napisat da san vanzemaljac i stavit na internet i sigurna san da cu nac makar 500 ljudi koji ce mi povirovat...dakle sve su to price za malu dicu

Ovo sto ljudi pricaju vise manje je istina. Isto nema nikakve veze sa vanzemaljcima vec sa samom srzi covijeka. Vanzemaljskoj teoriji ljudi drasticno manje vjeruju.

Dal ce se isto desit sutra, ovo ljeto, 2011 ili 2012 godine ili kasnije upitno je. Ono sto je cinjenica je da se svijet poceo mijenjat. Poceo je pucat pomalo po savovima. Ja sam skoro pa siguran da ce isti doci tokom mog zivota. Ako mi na ista smrdi, smrdi mi na novo ledeno doba. To bi regeneriralo zemlju, drzave koje inace stvaraju problema nestale bi. Elektronika bi prakticki nestala i dosta ljudi bi prezivjelo al vecina bi umrla. Takodjer zemlja bi se regenerirala. Po prvi puta disali bi cisti zrak al bas cisti. Nestao bi novac i sto je najbitnije svijet bi shvatio jednu nezamislivu cinjenicu... Planetu treba volit vise od sebe ili kao sebe!

Potresi su samo jedan od primjera koji su ukljuceni u slucaju takvog plana. Zanimljivo je cak da i postoji film na tu temu i zove se Day After Tomorrow. Podosta je star vec.

kandy7
09.03.2010., 22:59
onaj tko uništava planetu i zagađuje je antikrist novog doba, to bi se trebalo više govorit i zakonski zaštit zemlju, komunizam je mačji kašalj naspram zagađivača radi novca

Ronnie147
10.03.2010., 02:51
http://www.youtube.com/watch?v=M0BwVoKNFGM&feature=player_embedded

''I was there having coffee, the sky turned grey within seconds. Within second, hail storm. Within 3 minutes, the street has gone chaos. It was a wave pool and flying branches and bins.''

apollo.
10.03.2010., 06:44
Možda će ljudi konačno naučit poštovat prirodu?
Makar iskreno sumnjam :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

SHOGO
10.03.2010., 07:53

Volio bi vidjeti ona dva naša klinca astronoma na ovoj temi...Cikota
Da vidimo jel oni vide Nibiru...ili nešto slično...:top:

http://www.24sata.hr/news/dali-mu-ime-zagreb-braca-nasla-asteroid-kraj-marsa/111973/

Mr. Beam
10.03.2010., 13:53
@Vicente
Shvaćam što želiš reći i s dosta toga se slažem što kažeš (mada ne znam baš za sva ta proročanstva koliko se može njima vjerovati, ali opet ne isključujem ni mogućnost da su neki to pogodili ili znali. Ipak, prekognicija je realan fenomen, htjeli to ljudi prihvatiti ili ne), ali ono što je očito da sad ljudi kao odjednom vide sve katastrofe koje zadese Zemlju i posvećuju im pozornosti, dok one nisu nikakva nova pojava. Prirodnih katastrofa je uvijek bilo. Uvijek je bilo nestabilnosti na Zemlji, uvijek se negdje patilo, a nažalost, izgleda da će uvijek tako i biti. Nadajmo se da neće. No, ono što je osobit klišej oko cijele stvari s 2012. je da sad ljudi (kao) primjećuju ono što su trebali primjećivati već odavno! Nije da trivijaliziram sve te užasne potrese i ostale katastrofe, nego mislim da bi ljudi trebali biti svjesni da na ovoj Zemlji uvijek negdje netko pati, bilo da je zbog neke prirodne katastrofe ili katastrofalnih uvjeta života, itd. i uvijek jeste patio. Svaki dan je negdje nekome bio smak svijeta i "promjena o kakvoj nije sanjao". Dakle, ništa ekstra novo nema, ako se mene pita. Samo što su zbog nekih "proročanstava" mase počele više primjećivati. Pa se digla cijela zavrzlama.
Kao što rekoh, neke istine sigurno ima u tome, čini se da su Maje bili vrsni zvjezdoznanci, ali i ostali narodi (kako znam i u Indiji postoje ona razdoblja Juga), i zasigurno se odvijaju nekakve astronomske promjene (to s poravnanjem galaktičkog središta) koje nesumnjivo utječu na cjelokupne sustave, budući da je sve povezano, ali ako ćemo biti iskreni, cijela stvar je PRENAPUHANA. Eto, to je kako ja vidim. Živjeli.

pahulja8
10.03.2010., 16:23
haahahahhaahah ja san dosadna...vi ste dosadni sa takvin pizdarijama...

Ne,stvarno, dosadna si :kava:

onaj tko uništava planetu i zagađuje je antikrist novog doba, to bi se trebalo više govorit i zakonski zaštit zemlju, komunizam je mačji kašalj naspram zagađivača radi novca

Slažem se! Ma samo ko se usudi uništiti ono od čega živimo!
Priroda nam je sve,i moramo se potruditi je poštivati,a ne onečišćivati!
Nadam se da će doći do osviještenja oko toga

Daj Bože da dođe,pa 2012 godine ili ne,iako vjerujem u proročanstvo 2012,vjerujem da će se nešto dogoditi ili nešto najgore moguće ili nešto pozitivno,oslobađajuće,ali da će se dogoditi,oće!

A vi, ni sama neznam kako bih vas nazvala,kako samo možete pomisliti da će nas Bog kazniti?Da će nam doći ta neka 3 dana tame,ljudi će pomrijeti,čuvajte zalihe hrane i svijeća itd. razlog jer nas Bog kažnjava,ma da mi je znati od kud vam to,otkad nas Bog mrzi?Ako itko ko koga kažnjava,uništava,iskorištava, to radimo sami sebi.
Bog nas voli,a ne mrzi...

Ronnie147
10.03.2010., 16:33
Sta ce nas Bog kaznjavat, ja mislin da tesko moze nesto gore napravit od ovoga sta se događa u svitu. :D

pahulja8
10.03.2010., 16:45
Baš tako! :rofl:

apollo.
10.03.2010., 16:46
Daj Bože da dođe,pa 2012 godine ili ne,iako vjerujem u proročanstvo 2012,vjerujem da će se nešto dogoditi ili nešto najgore moguće ili nešto pozitivno,oslobađajuće,ali da će se dogoditi,oće!

A vi, ni sama neznam kako bih vas nazvala,kako samo možete pomisliti da će nas Bog kazniti?Da će nam doći ta neka 3 dana tame,ljudi će pomrijeti,čuvajte zalihe hrane i svijeća itd. razlog jer nas Bog kažnjava,ma da mi je znati od kud vam to,otkad nas Bog mrzi?Ako itko ko koga kažnjava,uništava,iskorištava, to radimo sami sebi.
Bog nas voli,a ne mrzi...

Bog nema veze s tim. I ljudi stalno traže nešto vani.. naravno da nikad neće vidjeti ono što je unutra, nikad neće otvoriti oći i upoznati sebe, a kroz sebe i prirodu.. beskonaćnost. Čak mi se i ta riječ čini preslaba da opišem "to".

Nosque te ipsum!

Ronnie147
10.03.2010., 19:19
http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/realtime/eit_284/512/latest.jpg

Najebali smo..... :D

Ziki
11.03.2010., 19:14
Nije mi drago ovo reći ali evo, moram, mamice ti si jaaako dosadna osoba.

Upravo to i ja pomislih. :mig: :facepalm:

Mama male Sandi
11.03.2010., 19:23
a vi ste retasi pa sta...ne komentiran van niss tako...ako van smeta citat sta pisen blokirajte me pa necete vidit

Vicente
11.03.2010., 20:02
ugledni znanstvenici i stručnjaci o tome što bi nas moglo uništit

http://bigthink.com/series/31

Mr. Beam
11.03.2010., 20:06
ugledni znanstvenici i stručnjaci o tome što bi nas moglo uništit

http://bigthink.com/series/31

Pa i oni nekako moraju biti u centru pažnje i zaraditi.

Vicente
11.03.2010., 20:42
kak se tu Large Hadron Collider uklapa u cijelu ovu priču s 2012?
neš je čudno.
početkom 2011. ak se ne varam će ga zatvorit na godinu dana pa opet krenut s radovima. da oni znaju neš o potencijalnoj opasnosti koja vreba,ne bi pustili tek tak 3000 stručnjaka da izgine.
zatvorit će ga kakti zbog nekih razloga na neko vrijeme dok ne prođe što god nas očekuje i kasnije opet nastavit s radom.
ko zna možda to mjesto gdje je lhc može poslužit i ko utočište.
ljudi neš se sprema i to ne 2012. nego već ove godine/sljedeće.

Vicente
11.03.2010., 21:27
http://www.christinabreault.net/eMailAd_MAPS.htm

Pacifista
11.03.2010., 23:55
http://www.christinabreault.net/eMailAd_MAPS.htm

A pa da sad :D pa na ovim mapama pola svjeta nema.
Na osnovi čega su ove mape napravljene?
vrhovi od par tisuča metaram jednostavno bi po ovome trebalo završit pod morem. ccc.

night dream
12.03.2010., 07:45
piše da neće više potopom uništiti zemlju, a u Otkrivenju su navedena uništenja vatrom, zagađenjem, asteroidi se mogu prepoznati itd.

nešto sam utopistički razmišljala, kad bi svi ljudi prestali biti zli, možda se Bog predomsli, tj. ne bi više ni postojala svrha uništenja, bit je valjda uništiti zlo :ne zna:
ali ljudi neće pa neće, važnije je preveslat, iskoristit itd

joj molim te....samo Boga nemoj uplitati....u ovu tematiku.
i Otkrivenje.....

armagedon20012
12.03.2010., 21:36
http://www.youtube.com/watch?v=lcvHUci1QCw

:tuzni:

DaVinci
14.03.2010., 21:05
kad smo tu već istina je ono što kažu da postoje samo dvije vrste emocija-strah i ljubav,sve ostale se granaju na neki način iz te dve.
također je istina ono da tko osjeća život doživljava ko tragediju a ko razmišlja ko komediju nešto u tom smislu.
mislim da sam izgubljen u shvaćanju toga i emocija.
kažu sve je ljubav,bog je ljubav,sve je iluzija samo je ljubav istina itd
zašto onda osjećati uopće? tj.imati strah i sve emocije koje se granaju iz njega-mržnja,ljubomora,čak i suosjećanje?! jer po meni negativno utječe na organizam...mogu reć da živim u ljubavi,sreći i smijehu dost dugo i zdravstveno stanje mi je puno bolje od razdoblja kad nisam bio okružen ljubavlju nego strahom i prevelikim razmišljanjima u sebi,suosjećanjima,suzama...
vijesti danas s jaruna našli truplo bez extremiteta,mislim to može samo privuć strah...no zašto suosjećat s nekim,razmišljat o svemu lošem,zaš ne gledat s one pozitivne strane na kojoj su ljubav,smijeh,humor itd čitam komentare ispod tih vijesti i stvarno sam se nasmijao dobar crni humor...zvuči možda čudno no zašto ne gledati na stvari s te strane? nije bitno kakvo je važno da je okrenuto na pozitivu tj.na stranu ljubavi gledano u globalu i smislu da postoje samo ljubav i strah.

" Where do they teach you to talk like this? In some Panama City "Sailor wanna hump-hump" bar, or is it getaway day and your last shot at his whiskey? Sell crazy someplace else, we're all stocked up here. " :rofl:

Strah je iskonska instinktivna emocija koju čovjek (kao i životinje) osjeća od rođenja. Ljubav to nije, pa ne spadaju u istu grupu.
Suosjećanje nije negativna emocija, samo ju slabi ljudi smatraju takvom, jer je za nju potrebno snage i odlučnosti, kao i morala. Nažalost, većina ljudi nije jaka na tim područjima, pa im je lakše gledati samo da je njima dobro.
Zato svijet liči na ovo na što liči...

apollo.
14.03.2010., 22:55
Strah je iskonska instinktivna emocija koju čovjek (kao i životinje) osjeća od rođenja. Ljubav to nije, pa ne spadaju u istu grupu.
Suosjećanje nije negativna emocija, samo ju slabi ljudi smatraju takvom, jer je za nju potrebno snage i odlučnosti, kao i morala. Nažalost, većina ljudi nije jaka na tim područjima, pa im je lakše gledati samo da je njima dobro.
Zato svijet liči na ovo na što liči...

Skoro..
Probaj malo više osjećat emocije a malo manje ih analizirat.

A_N_A
22.03.2010., 17:20
Takodjer zemlja bi se regenerirala. Po prvi puta disali bi cisti zrak al bas cisti. Nestao bi novac i sto je najbitnije svijet bi shvatio jednu nezamislivu cinjenicu... Planetu treba volit vise od sebe ili kao sebe!

Potresi su samo jedan od primjera koji su ukljuceni u slucaju takvog plana. Zanimljivo je cak da i postoji film na tu temu i zove se Day After Tomorrow. Podosta je star vec.

Apokalipsu u kojoj ljudi stradaju i rađa se novo doba ne smartam negativnom. Sve što je u prirodi i potječe od nje ima svoj nastanak, nestanak i ponovno rađanje. Vidimo to svaki dan, na svakom koraku, samo bi to sada bilo u širim razmjerima. Ali opet, koliogod je Zemlja nama velika, tako je u razmjerima univerzuma mala, pa ne vidim razloga da kao takva univerzalna mikro čestica bude pošteđena tog procesa.

Čini mi se da nove generacije čeka veće zlo ako se život na Zemlji nastavi bez te regeneracije. Ukoliko opstanu samo "dobri" i stvore nešto "dobro", život na Zemlji može biti novi raj.

Ako sam ja i moji bližnji predodređeni za brisanje sa lica Zemlje, nekako mi je ljepše doživjeti smrt gdje svi kolektivno nestajemo, nego da svakih nekoliko godina oplakujem nečiji odlazak. Jednostavno, od sutra svi mi više ne postojimo. Činjenica kao takva mi je skroz o.k.
A opet ako preživim, pa makar bez njih, znam da se borim za bolje sutra.

Tako da me apokalipsa plaši manje nego kad me kondukter ulovi bez karte.

WikiMaster
10.04.2010., 18:01
Znam da ova tema već postoji,no ja sam je sada detaljnije objasnio i mnogo opširnije naveo ono što bi se 2012 godine trebalo dogoditi.Ovaj sam tekst kopirao sa svog bloga u kojem sam ga davno napisao.

Sigurno ste već puni priča o kraju svjeta, kraju ove civilizacije. O apokalipsi koja nikako da dođe.Evo još jednog takvog proročanstva ali ovog puta zasnovanog na znanstvenim dokazima.

Dakle da počnemo.

MAYANSKI KALENDAR

Nadam se da ste svi čuli za Maye. Indijanski narod domorodačke Amerike. Živjeli su na Yucatanu u Meksiku a nažalost nestali su u vremenu. Bili su veliki poznavatelji astronomije, matematike te su posjedovali kalendar koji nadmašuje i ovaj koji mi koristimo. Uglavnom Mayanski kalendar najtočniji je kalendar ikad napravljen i nije nikad pogriješio. Po njihovom vjerovanju ovaj svijet je uništen i ponovno stvoren od bogova več nekolko puta (u što nije teško vjerovati ali o tome drugom prilikom). Djelili su Zemljino postojanje u nekoliko svjetova tj doba. pa je tako majanski peti svijet je završio 1987.g. Šesti svijet počinje 2012.g. Dakle, mi smo trenutno "između svjetova". To vrijeme oni zovu "Apokalipsa" ili otkriće. To znači da će realna istina biti otkrivena. Maje su također u svojim zapisima predviđale budučnost pišući ponešto o svakom dobu (svijetu) i predviđajući točno mnoge stvari. Prema Mayama 6. doba ili svijet je npoznat. O njegovoj sudbini tj. događanjima nisu ništa pisali, ništa predviđali. Po njihovom sa početkom 6. doba završava vrijeme, završava postojanje a za nas to znači apokalipsu tj. završetak svijeta; našu propast. Premda taj datum oni nisu nazvali našim završetkom tako izgleda. ipak nekako je sablazno znati da 2012. za njih ne postoji. Prema predviđanju mayanskog kalendara Tzolkin, 2012. godine započinje takozvani Šesti svijet, koji je prazan i neuvjetovan. Na nama je da stvorimo potpuno novi svijet i civilizaciju kakvu želimo. Kraj njihova mjerenja vremena dogodit će se 21.12. 2012. na zimski solsticij u 11.11 h
Nakon toga njihovo mjerenje vremena ne postoji.. To je kraj. Malo nevjerojatna podudarnost, ali te 2012 dogodit će se galaktičko poravnanje koje nitko tko je ikada živio nije bio svjedokom takvog događaja. Poravnanje koje će se dogoditi sada i u takvoj konstelaciji nikada više. Naše sunce poravnat će se sa centrom galaksije. Male je nevjerojatno da je civilizacija koja je nastanjivala đungle znala da će u dalekoj budućnosti, u vrijeme solsticija u prosincu, Sunce poravnati sa središtem galaksije. Večina katasrofičara smatra da je ovo godina svih predviđanja kada bi se trebao dogoditi armagedon. Neki govore da će se magnetski polovi izmjeniti kao što su to puno puta radili u prošlosti, neki misle da će se polarne kape otopiti, neki da će nas pogoditi asteroid, a dobar dio njih vjeruje kako će Nubiru poremetiti naše gravitacijsko polje.

MCKENNA

2012. spominje kao godinu nekih globalnih promjena.
Svakih 26.000 godina, upravo zbog Zemljine precesije, dolazi do poravnanja osi Zemljine rotacije i središta naše Galaksije. Naša Galaksija se sastoji od 200 – 400 milijardi zvijezda, ima oblik diska i nekoliko spiralnih linija po kojima se kreću zvijezde izvan centra. Centar Galaksije obiluje najstarijim zvijezdama naše Galaksije, ogromne je mase, a prema nedavnim istraživanjima pretpostavlja se da se u centru nalazi i velika crna rupa. Upravo taj centar Galaksije, ogromne mase je kao nama naše Sunce – centralna točka oko koje orbitiraju sve ostale zvijezde. Naš Sunčev sustav udaljen je oko 26.000 svjetlosnih godina od centra Galaksije i giba se brzinom od 220 – 240 km/sec oko centra Galaksije. Npr. Zemlja se oko Sunca giba brzinom od oko 30 km/sec. Osim ogromne gravitacijske sile Sunca koja djeluje na na planet, sile iz centra Galaksije su još veće s još većim utjecajem, no mi ih zanemarujemo jer te sile vrlo vjerojatno definiraju našu fizčku okolinu. Također treba napomenuti da iz centra stižu mnoga zračenja. Upravo 2012. će se rotacijska os Zemlje i centar Galaksije poravnati s otklonom od 0 stupnjeva. Iako ovo poravnanje traje 20-ak godina zbog sporosti precesije, 2012. godina je godina kulminacije. Rijedak astronomski događaj se odvija upravo sada. Taj položaj u kojem će se Zemlja naći 2012. Bit će takav samo jednom i više nikada u budučnosti. U prošlosti se Zemlja nalazila u tom položaju i niti jedan čovjek nije doživio takvu promjenu pa ostaje na nama da vidimo što će biti.

2012. spominje kao godinu nekih globalnih promjena.
Svakih 26.000 godina, upravo zbog Zemljine precesije, dolazi do poravnanja osi Zemljine rotacije i središta naše Galaksije. Naša Galaksija se sastoji od 200 – 400 milijardi zvijezda, ima oblik diska i nekoliko spiralnih linija po kojima se kreću zvijezde izvan centra. Centar Galaksije obiluje najstarijim zvijezdama naše Galaksije, ogromne je mase, a prema nedavnim istraživanjima pretpostavlja se da se u centru nalazi i velika crna rupa. Upravo taj centar Galaksije, ogromne mase je kao nama naše Sunce – centralna točka oko koje orbitiraju sve ostale zvijezde. Naš Sunčev sustav udaljen je oko 26.000 svjetlosnih godina od centra Galaksije i giba se brzinom od 220 – 240 km/sec oko centra Galaksije. Npr. Zemlja se oko Sunca giba brzinom od oko 30 km/sec. Osim ogromne gravitacijske sile Sunca koja djeluje na na planet, sile iz centra Galaksije su još veće s još većim utjecajem, no mi ih zanemarujemo jer te sile vrlo vjerojatno definiraju našu fizčku okolinu. Također treba napomenuti da iz centra stižu mnoga zračenja. Upravo 2012. će se rotacijska os Zemlje i centar Galaksije poravnati s otklonom od 0 stupnjeva. Iako ovo poravnanje traje 20-ak godina zbog sporosti precesije, 2012. godina je godina kulminacije. Rijedak astronomski događaj se odvija upravo sada. Taj položaj u kojem će se Zemlja naći 2012. Bit će takav samo jednom i više nikada u budučnosti. U prošlosti se Zemlja nalazila u tom položaju i niti jedan čovjek nije doživio takvu promjenu pa ostaje na nama da vidimo što će biti.

PROROCI

Mnogi proroci među kojima i nostradamus najavljuju velike promjene u vremenu u kojem se nalazimo. Premda Nostradamus nije naveo 2012. kao "dan odluke" navodi godinu 2007.-2012. kao vrijeme kada će se zli vođa s Bliskog Istoka domoći nuklearnog oružja te će ga i upotrijebiti. Također navodi kako će SAD poharana prirodnim katastrofama, ratovima te inflacijom propasti tj. bankrotirati. Slična predviđanja za Ameriku imaju i Maye koje su predvidjele i uragan Katrinu. Također predviđeni su nuklearni ratovi. U svakom slučaju ako se sami ne uništimo priroda će nas

NASA I ZNANSTVENICI

2012. je ciklus na svome kraju i nakon zimskog solsticija iste godine ulazimo u novi svijet. Međutim, putem će se najvejrojatnije zbiti mnoge promjene, možebitno i dramatične - znanstvenici to potvrđuju - jer naš planet ulazi u pojas jakih elektromagnetskih zračenja za koje ne znamo točne posljedice. Neki predviđaju da će se uslijed tog fenomena poremetiti i premjestiti magnetski polovi, da će se Zemlja okrenuti na stranu. Također postoje vjerovanja da će Zemlja zaustaviti rotaciju oko svoje osi na 3 dana i početi se vrtjeti u suprotnom smjeru.2012.g. ravnina našeg solarnog sistema će se izjednačiti sa ravninom naše galaksije, Mlječnog Puta. Taj ciklus traje 26000 godina od početka do završetka. Virgil Armstrong također govori da će se druge dvije galaksije izravnati sa našom u isto vrijeme. Svemirsko događanje! Vrijeme se u stvari ubrzava ( ili raspada ). Tisućama godina Schumann-ova rezonancija ili puls ( kucanje srca ) planete Zemlje je bila 7,83 ciklusa po sekundi, vojska je to uzimala kao vrlo pouzdanu referencu. Međutim, od 1980.g. ta rezonancija polako raste. Sada je preko 12 ciklusa po sekundi ! To znači da je to ekvivalentno s vremenom od manje od 16 sati po danu umjesto "starih" 24 sata.

Živi bili pa vidjeli.

zuni9
12.04.2010., 02:06
Sigurno ste već puni priča o kraju svjeta, kraju ove civilizacije. O apokalipsi koja nikako da dođe.Evo još jednog takvog proročanstva ali ovog puta zasnovanog na znanstvenim dokazima.

Mislim da si sve rekao. :D

Nadam se da ste svi čuli za Maye. Indijanski narod domorodačke Amerike. Živjeli su na Yucatanu u Meksiku a nažalost nestali su u vremenu.
:rofl: E, ovo je jako. Nestali, kažeš. :rolleyes: Potomci Maya i danas žive u Meksiku. To "nestajanje" koje ti spominješ odnosi se na stav znanstvene zajednice o činjenici da su Maje pojedine gradove i regije napustili planski i gotovo u trenu, kao da su baš nestali. Međutim, radilo se o naglo provedenom iseljavanju stanovništva zbog nestanka životno važnih resursa na području na kojem su te zajednice obitavale. Dakle, ni blizu misterioznosti kakvom se rasipaš.

To vrijeme oni zovu "Apokalipsa" ili otkriće.
:confused:

Po njihovom sa početkom 6. doba završava vrijeme, završava postojanje a za nas to znači apokalipsu tj. završetak svijeta; našu propast. Premda taj datum oni nisu nazvali našim završetkom tako izgleda. ipak nekako je sablazno znati da 2012. za njih ne postoji. Prema predviđanju mayanskog kalendara Tzolkin, 2012. godine započinje takozvani Šesti svijet, koji je prazan i neuvjetovan. Na nama je da stvorimo potpuno novi svijet i civilizaciju kakvu želimo.

Malo si zbunjen. :rolleyes: Odlući se, radi li se o našoj propasti ili o novom svijetu. Brkaš stvari. Maje su jednostavno imale ciklički sustav protoka vremena. Kraj jednog ciklusa je početak slijedećeg i ništa više ili manje.

Kraj njihova mjerenja vremena dogodit će se 21.12. 2012. na zimski solsticij u 11.11 h
Nakon toga njihovo mjerenje vremena ne postoji.. To je kraj.
Može jedno pitanje? Bez uvrede, ali koliko ti imaš godina? :eek: Sipaš takve bisere da je to nevjerojatno. Mislim, tvoje mišljenje je tvoja stvar, ali ne daješ ni trunku objektivnih dokaza za tuđa teorijska naklapanja koja ovdje uredno prepisuješ. Ma, pozivam te na kavu 21.12.2012 u 11.11h pa ćemo zajedno vidjeti taj tvoj smak svijeta. :lol:

Večina katasrofičara smatra da je ovo godina svih predviđanja kada bi se trebao dogoditi armagedon. Neki govore da će se magnetski polovi izmjeniti kao što su to puno puta radili u prošlosti, neki misle da će se polarne kape otopiti, neki da će nas pogoditi asteroid, a dobar dio njih vjeruje kako će Nubiru poremetiti naše gravitacijsko polje.
:lol: Car si, nema što. :s Ni Milan Tarot nije ti ravan. :rofl:

goranbo
12.04.2010., 02:36
Bez obzira sto se ovaj post nekome moze ciniti djetinjast, mozda i je, masa ljudi se kaci na takve price i gomila je iluzija izraslo iz tog majanskog kalendara.
Ljudi jednostavno nemogu vidjeti jednu jednostavnu stvar.
Maje su bili jedan od brojnih drevnih naroda, i bili su očito napredni za svoje vrijeme, kao i mnogi drugi narodi u svom vremenu (recimo ko Amerika sada :D )
Koristili su i stvar koju zovemo kalendar. I to u prilicno istom smislu riječi kao recimo vaš zidni kalendar. I ocito su sira kalendarska razdoblja gledali prema odredjenim kozmickim ciklusima, sto je poznato i u mnogim drugim izvorima tokom povijesti. (I danas je poznato je da Zemlja zajedno sa sunčevim sustavom odnosno u odnosu na njega kroz 26000 godina napravi odredjen "krug" kroz sazvijezdja zodijaka, te da je svakih ugrubo 2150 godina pod utjecajem odredjenog sazviejzdja. Svaki ezotericar to zna.)
I sad, Maje su napravili kalendar cije jedno razdoblje zavrsava 2012. godine. Wow!
I sad hrpa newagera tvrdi da ce 2012. godine bit smak svijeta, apokalipsa, armagedon ili tko zna sta. To je vrlo sicno kao da neki idiot tvrdi da ce 1.1.2011. bioti smak sviejta zato sto je kdo mene vidio kalendar na zidu koji zavrsava 31.12.2010. Jako slicna stvar.
Ili ako je vidio u mom rukovniku, da imam saamo sljedece godine: 2008, 2009, 2010, 2011, znate kako je to vec u rokovnicima, i iz toga zakljuci da ce 20012 biti, a sta drugo, smak svijeta i kraj vremena.
Te su price meni dakle isto bedaste jer znam nesto vise o tome, ali je kvaka u tome sto se njima jako siri strah po svijetu, bili vi toga svjesni ili ne, a svaki strah je destruktivan, koči napredak itd. Dakako nije taj trend straha (strah se siri i na druge nacine, ne samo tom pricom, ali an tom podrucju su i mnoge teorije zavjere, recio David Icke je uzasan po tom pitanju, ono sto sam ja imao prilike vidjeti... strah se naravno siri i mnogo prozaicnijim stvarima koje nemau veze s ovim poljem). I kod straha je kvaka u tome sto je zarazan - mozda se to moze vidjeti i po ovom primjeru oko 2012 i smaka svijeta. Dakle širenje takvih priča samo sije strah i ima destruktivno djelovanje.

Ja bih vam preporucio da se radije usmjerite na istrazivanje o tome sto su ta zodijacka doba tj doba kroz koja prolazi Zemlja i svi mi na njoj, sto je doba Riba i sto je doba Vodenjaka; što se uvijek u povijesti Zemlje dogadjalo na prelasku iz jednog u drugo doba? Kakve to energije iz tih sazvijezdja djeluju na Zemlju i covjecanstvo, koje su kvalitete energija Riba a koje energija Vodenjaka? Nakoje načine covjecanstvo odgovara na te vrste energija?. I tako dalje To su prava pitanja i tu cete ako bog da pronaci zanimljive i istinite odgovore, i shvatiti nešto što ima veze sa stvarnošću :)
To je jako zanimljivo područje, čitavo današnje stanje covjecanstva, koje je jako polarizirano izmedju naprednih i nazadnih, da se tako, crno-bijelo izrazim, (i to je vidljivo u svakoj državi, maltene u svako organizaciji), je odraz trenutnog djeovanja tih energija, konkretno posljedica toga da su energije Riba i Vodenjaka trenutno otprilike jednake jačine. Odatle sve ove trenutne velike napetosti u svijetu.

zuni9
12.04.2010., 03:00
U gornjem (prvom) članku nisu sporne astronomske opservacije, već konzekvence koje neki ljudi izvode iz njih. Ni sam ne isključujem mogućnosti prolaznih planetarnih utjecaja na našu planetu, kroz koje je Zemlja prolazila u prošlosti i još uvijek prolazi, jer je i sama dio "nebeskog plesa". Međutim, dovoditi nekakva poravnavanja s katastrofičnim scenarijima je krajnje neozbiljno, budući da nema nikakvih značajnijih znanstvenih osnova za takva predviđanja. Slažem se da ovakve i slične priče "pale" znatiželju, ali isto tako smatram da od pretjerivanja bez ikakvog opravdanja nema nikakve koristi.

goranbo
12.04.2010., 10:51
Teško da će oslanjanjanje samo na znanost pomoći u razmatrnaju ovog pitanja. Znanost (i njezina rubna podrucja) možda moze biti pomoc da se citava stvar sagleda iz jos jedog aspekta (ako ju je covjek sposoban ukluciti u cijelu sliku.)

Štos je takoeđer u tome da je i znanost je sama pod utjecajem svih tih energija o kojima sam govorio, i npr. silna rascjepkanost danasnje znanosti je takodjer produkt onoga kako je covjecanstvo odgovorilo na energije Riba tokom prosalih 2000 godina. Nemam ja nista protiv znanosti, volio bih da danas imamo vise istinske znanosti, prave znanosti, ali nemamo. Ovdje odgovore mogu pruziti ozbiljna ezotericka ucenja, kojima su provjera vlastito iskustvo na osobnoj razini i uvid u svijet oko sebe, da se tako izrazim. Njihov sadrzaj znanost ce tek kasnije potvrditi.

delija
12.04.2010., 15:14
Samo da malo dopunim 2012-tu.

http://i44.tinypic.com/ndtswk.png

Kljucbuc
12.04.2010., 20:24
2012 Što če bit svi si briju neke katastrofe i to . Nakon film što drugo misliti :lol::lol::lol:
Po mojem skromnom razmišljanju i promišljanu i možemo nazvati istraživnjem.... Samo mogu reći da svi mi trebamo biti sretni što će mo to doživiti. Teorija je mnogo ja vjerujem u bolju budućnost možda što sam klasa optimist ili možda što će moja stvarnost biti takava a vaša ? Dobro razmislite što želite jer je to pak ono što će se desiti . :confused::confused::confused:
No da krenem desit će se ono što naša kolektivna svijset na planetu sebi zabrije stoga nadam se da svi vjerujete u bolju budućnost i da napokon ukinemo ovaj odvratno materijalistički,kapitalistički nastrojeni svijet koj čovjeka ubija :top::top::top:

rođo
12.04.2010., 20:50
2012 Što če bit svi si briju neke katastrofe i to . Nakon film što drugo misliti :lol::lol::lol:
Po mojem skromnom razmišljanju i promišljanu i možemo nazvati istraživnjem.... Samo mogu reći da svi mi trebamo biti sretni što će mo to doživiti. Teorija je mnogo ja vjerujem u bolju budućnost možda što sam klasa optimist ili možda što će moja stvarnost biti takava a vaša ? Dobro razmislite što želite jer je to pak ono što će se desiti . :confused::confused::confused:
No da krenem desit će se ono što naša kolektivna svijset na planetu sebi zabrije stoga nadam se da svi vjerujete u bolju budućnost i da napokon ukinemo ovaj odvratno materijalistički,kapitalistički nastrojeni svijet koj čovjeka ubija :top::top::top:

ta 2012 je navodno kao zadnja godina Mayinih kalendara starih 5000 godina i završavaju 2012, zašto to se ne zna; biti će što mora biti:)

Mr. Beam
12.04.2010., 20:50
No da krenem desit će se ono što naša kolektivna svijet na planetu sebi zabrije stoga nadam se da svi vjerujete u bolju budućnost...

Vidiš, ima nešto u tome. Ako uzmemo u obzir teoriju o paralelnim svjetovima, to je onda itekako moguće. Svi oni s nižom svijesti zaglavit će (ako već i nisu) u paralelnim svjetovima koji su više nepovoljni nego povoljni.

da napokon ukinemo ovaj odvratno materijalistički,kapitalistički nastrojeni svijet koj čovjeka ubija :top::top::top:

Tu se u potpunosti slažem. :s:s:s

Ali ne stradava samo čovjek, nego i brojne druge nedužne vrste.

Na ovom mjestu u forumu ima već tema o toj 2012.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=142863

Ace Ventura
12.04.2010., 22:11
Bit će super sve (baš se osjeti kako je svaki dan sve bolje i bolje). Jedino me malo strah svinjske gripe :eek:

zuni9
12.04.2010., 22:55

:top:

zuni9
12.04.2010., 22:58
Na ovom mjestu u forumu ima već tema o toj 2012.

Da, i nekidan je otvorena još jedna tema o 2012-oj. Moderatori su je danas ukinuli i spojili s već postojećom temom. Tako će završit i ova. :D

zuni9
12.04.2010., 23:04
ta 2012 je navodno kao zadnja godina Mayinih kalendara starih 5000 godina i završavaju 2012, zašto to se ne zna; biti će što mora biti:)

Dogodit će se isto ono što se dogodilo na prijelazu iz 1999. u 2000. Dakle, ništa. :rofl: Ljudima očito nedostaje adrenalina kad stalno očekuju nekakve katastrfoe i uništenja. Ili im je jednostavno dosadno u životu? :confused:

Od cijele te fame o 2012. jedinu korist izvukli su sf pisci, šund izdavači, i naravno, Hollywood. :rolleyes:

goranbo
13.04.2010., 00:07
Kaj znači ta slika?

paradigma_12
13.04.2010., 00:28
Juznoamericki Indijanci su izracunali da ce 1492 biti kraj vremena.
Pojavio se Kolumbo, a vrijeme traje i dalje.

Ja cu za svaki slucaj par dana ranije promijeniti baterije na satu, da zbilja ne nastupi kraj vremena.

Kljucbuc
13.04.2010., 00:31
1. Čovječanstvo i planeta Zemlja trenutno prolaze kroz velike promjene i pomak u svijesti i percepciji realnosti.

2. Civilizacija Maya u Centralnoj Americi bila je najnaprednija civilizacija u usporedbi s vremensko/tehnološkim znanjem. Njihov glavni kalendar je najtočniji na planeti. Nikad nije pogriješio. U stvari, imali su 22 kalendara ukupno, pokrivajući mnoge cikluse vremena u univerzumu i našem solarnom sistemu. Neki od tih kalendara će tek biti objavljeni.

3. Majanski peti svijet je završio 1987.g. Šesti svijet počinje 2012.g. Dakle, mi smo trenutno "između svjetova". To vrijeme oni zovu "Apokalipsa" ili otkriće. To znači da će realna istina biti objelodanjena, odnosno otkrivena. To je također vrijeme za nas da poradimo na "našim stvarima" individualno i kolektivno.

4. Majanski 6. svijet je zapravo prazan. To znači da je na nama, kao kreatorima ( ne jedinim ), da počnemo kreirati novi svijet i civilizaciju koju sada želimo.

5. Maje su također rekli da ćemo do 2012.g.-
- odbaciti tehnologije koje sad poznajemo.
- odbaciti vrijeme i novac.
- ući u 5. dimenziju poslije prolaza kroz 4. dimenziju. ( 5. dimenzija je u stvari 4. denzitet )
- planeta Zemlja i solarni sistem će ući u galaksijsku sinhronizaciju sa ostatkom Univerzuma.
- naša DNA će biti "unaprijeđena" ( ili reprogramirana ) iz centra naše galaksije. ( Hunab Ku )
"Svatko na ovoj planeti mutira. Neki su svjesniji od drugih. Ali svakome se to dešava." - Vanzemaljska Misija Zemlje.

6. 2012.g. ravnina našeg solarnog sistema će se izjednačiti sa ravninom naše galaksije, Mlječnog Puta. Taj ciklus traje 26000 godina od početka do završetka. Virgil Armstrong također govori da će se druge dvije galaksije izravnati sa našom u isto vrijeme. Svemirsko događanje!

7. Vrijeme se u stvari ubrzava ( ili raspada ). Tisućama godina Schumann-ova rezonancija ili puls ( kucanje srca ) planete Zemlje je bila 7,83 ciklusa po sekundi, vojska je to uzimala kao vrlo pouzdanu referencu. Međutim, od 1980.g. ta rezonancija polako raste. Sada je preko 12 ciklusa po sekundi ! To znači da je to ekvivalentno s vremenom od manje od 16 sati po danu umjesto "starih" 24 sata.

8. Za vrijeme Apokalipse ili vremena "između svjetova" mnogi ljudi će iskusiti mnoge osobne promjene. Te promjene će biti mnogobrojne i varijabilne. To je sve dio onoga radi čega smo ovdje da bi to doživjeli i iskusili. Primjeri mogu biti razni, od prekida nekih veza, seljenja na druge lokacije, promjena posla, pa sve do promjena u načinima razmišljanja, promjena DNA ( vraćanje neaktivnih dijelova natrag u funkciju ),...itd.

9. Zapamtite, u svakom danom momentu mi radimo male ili velike odluke. Svaka odluka je bazirana na ljubavi ( ljubav ne kao kemijska reakcija našeg tijela, već pravo značenje ljubavi = svjetlo = znanje ) ili strahu ( mrak = suzbijanje znanja = manipulacija ). Odaberite ono što vam dolazi iz vaše intuicije, ne intelekta, slijedite vaše unutrašnje želje. Prilagodite se.

10. Misaone forme su vrlo važne i utječu na naš svakodnevni život. Mi stvaramo našu realnost sa našim mislima. Ako mislimo negativno o drugima, to ćemo i privući. Ako pak razmišljamo pozitivno, privući ćemo pozitivne ljude i događaje. Dakle, budite svjesni svojih misli i eliminirajte nepotrebne negativne ill osuđujuće misli.

11. Budite svjesni da je većina medija kontrolirana od strane manjine. Koristite moć rasuđivanja! Potražite sakrivene motive i planove. Zašto je baš ta informacija dana vama? Što je "njihov" stvarni plan? Da li je to slučaj problem-reakcija-solucija? Da li "oni" kreiraju problem da bi vi reagirali i zahtjevali rješenje tog problema, pa će vam "oni" ponuditi njihovo rješenje? Rješenje je ono što su "oni" na početku i željeli!

12. Zapamtite da se gotovo ništa ne dešava slučajno. Svi događaji su isplanirani od nekih agencija ili bilo čega drugog. Ali, unatoč tome, baš je predivno vrijeme za biti "živ" ovdje u ovo vrijeme!!!

detaljnije na http://www.val.hr/znanje/znanje.html

Opa stari vidim da si ti dobor obrazovan upravo tkvo razmišljnje i ja imam :)
jako sam sretan što sam živ u ovo vrijeme :D:D:D:D:D:D:D

Kljucbuc
13.04.2010., 00:42
Dogodit će se isto ono što se dogodilo na prijelazu iz 1999. u 2000. Dakle, ništa. :rofl: Ljudima očito nedostaje adrenalina kad stalno očekuju nekakve katastrfoe i uništenja. Ili im je jednostavno dosadno u životu? :confused:

Od cijele te fame o 2012. jedinu korist izvukli su sf pisci, šund izdavači, i naravno, Hollywood. :rolleyes:

Hajdemo onda svi na http://www.forum.hr/showthread.php?t=142863
nu se isto tako mora složit sa kolegom forumašem Holyivud je postao toliko bez ideja da hw ovo bilo idealno na zaradu . Možda za tebe neće se ništa značajno promjenit a za vjernika hoće ako gledaš teoiju paralelnih svemira no iskreno se nadam boljoj budućnosti možda kada kuce taj čas neće se ništa drastično dogoditi.
samo savjet ljudima volite druge ljude kao braću i sestre jer to u suštini i jesmo a vjerujem u bolji svijet i što više ljudi vjeruje u tako nešto to je veća vjerovatnost da će se to desit . Stoga Peace Love i jednistvo :)

zuni9
13.04.2010., 01:39
Juznoamericki Indijanci su izracunali da ce 1492 biti kraj vremena.
Pojavio se Kolumbo, a vrijeme traje i dalje.

Ma, nisu baš nešto ni pogriješili. Njima je dolaskom Kolumba stvarno bilo odzvonilo. :D

delija
13.04.2010., 10:12
Kaj znači ta slika?

http://i43.tinypic.com/xcpr80.png

1. To znači da sam u svom PC-u slučajno izbrisao sliku koju sam prije doglednog vremena uradio i u kojoj je opis pisan na našem jeziku.

2. To znaši da sam 23 godine "utrošio" da dođem do onih spoznaja na koje znanstvenici ne znaju odgovoriti.

3. Na primjer ne znaju da se Solarni sustav i Kuiperov pojas ne nalaze u centru Oortovog oblaka, iz kog razloga ne znaju da će teorija Postanka kozmosa, galaksija... KOMPLETNOG Sunčevog sistema uskoro "pasti u vodu" (ubrzo poslije 2012-te), jer ta njihova teorija nema nikakve veze sa stvarnošću.

4. To znači da je ova postavka na slici jedino moguće prihvatljiva da se dokaže; da samo na ovaj način može Solarni sistem mijenjati ravnine galaksije.
Uz to, ta postavka pokazuje da se centar Oortov-og oblaka nalazi od svog postanka u simetrali galaksije.

5. To znači da se po ovoj postavci može dokazati da se Solarni sistem nalazi između dvije crne rupe (pozitivnih karaktera) koje su, obje, u stvari tzv. Nemesis, za koje neki od znanstvenika pretpostavljaju da postoji samo jedan.

6. To znači da su te dvije crne rupe u stvari JEDINI Regulatori gravitacija u Kompletnom Sunčevom sistemu.

7. I to znači da tu sliku možemo postaviti i ovako:

http://i41.tinypic.com/14w366p.png

Nadam se da sam bio dovoljno jasan da mnogi mogu shvatiti poziciju Sunca u 2012-toj godini.

8. Iako ima još, ipak kao na kraju mogu reći da TO ZNAČI DA SE IZGRADNJA KOZMOSA, GALAKSIJA, SUNČEVIH SISTEMA OSTVARUJE PO NEKOM SVJESNOM PROGRAMU - U KOM UČESTVUJE SVIJEST MAJKE PRIRODE I UZ ANGAŽIRANOST STVORITELJA.
No da se razumijemo: Ne Boga Stvoritelja kojeg nam religije nude da u njega vjerujemo - već samo u Stvoritelja (kojeg svi poznajemo - jer taj Stvoritelj pokazuje STANJE u kojem treba da se nađe neki oblik materije kod postanja, odnosno u kom stanju će, po postanju, bivstvovati).

SHOGO
14.04.2010., 10:10
http://i43.tinypic.com/xcpr80.png

1. To znači da sam u svom PC-u slučajno izbrisao sliku koju sam prije doglednog vremena uradio i u kojoj je opis pisan na našem jeziku.

2. To znaši da sam 23 godine "utrošio" da dođem do onih spoznaja na koje znanstvenici ne znaju odgovoriti.

3. Na primjer ne znaju da se Solarni sustav i Kuiperov pojas ne nalaze u centru Oortovog oblaka, iz kog razloga ne znaju da će teorija Postanka kozmosa, galaksija... KOMPLETNOG Sunčevog sistema uskoro "pasti u vodu" (ubrzo poslije 2012-te), jer ta njihova teorija nema nikakve veze sa stvarnošću.

4. To znači da je ova postavka na slici jedino moguće prihvatljiva da se dokaže; da samo na ovaj način može Solarni sistem mijenjati ravnine galaksije.
Uz to, ta postavka pokazuje da se centar Oortov-og oblaka nalazi od svog postanka u simetrali galaksije.

5. To znači da se po ovoj postavci može dokazati da se Solarni sistem nalazi između dvije crne rupe (pozitivnih karaktera) koje su, obje, u stvari tzv. Nemesis, za koje neki od znanstvenika pretpostavljaju da postoji samo jedan.

6. To znači da su te dvije crne rupe u stvari JEDINI Regulatori gravitacija u Kompletnom Sunčevom sistemu.

7. I to znači da tu sliku možemo postaviti i ovako:

http://i41.tinypic.com/14w366p.png

Nadam se da sam bio dovoljno jasan da mnogi mogu shvatiti poziciju Sunca u 2012-toj godini.

8. Iako ima još, ipak kao na kraju mogu reći da TO ZNAČI DA SE IZGRADNJA KOZMOSA, GALAKSIJA, SUNČEVIH SISTEMA OSTVARUJE PO NEKOM SVJESNOM PROGRAMU - U KOM UČESTVUJE SVIJEST MAJKE PRIRODE I UZ ANGAŽIRANOST STVORITELJA.
No da se razumijemo: Ne Boga Stvoritelja kojeg nam religije nude da u njega vjerujemo - već samo u Stvoritelja (kojeg svi poznajemo - jer taj Stvoritelj pokazuje STANJE u kojem treba da se nađe neki oblik materije kod postanja, odnosno u kom stanju će, po postanju, bivstvovati).

Al ste ga zakomplicirali...šala...uostalom kako znati da su znanstvenici u pravu??ili pak Vi??
Da li imate istomišljenike u svijetu??nemoguće da samo Vi imate teoriju o ovome???:top:

delija
14.04.2010., 20:43
Al ste ga zakomplicirali...šala...uostalom kako znati da su znanstvenici u pravu??ili pak Vi??
Da li imate istomišljenike u svijetu??nemoguće da samo Vi imate teoriju o ovome???:top:

Kao prvo ovo iz teksta koji se nalazi na stranicama knjige na kojoj radim:
Opće je poznata izreka znanosti da izvanredne tvrdnje zahtijevaju i izvanredne dokaze.
Prihvaćajući tu izreku potrudit ću se da u ovom tekstu iznesem što više izvanrednih dokaza da bi moje tvrdnje dobili najveću vrijednost, koju i zaslužuju.
Kako će biti okarakteriziran taj tekst od vaše strane to će ipak ovisiti od vas samih.
Svakako da ste već iz naslova mogli izvući zaključak o čemu će biti govora u ovom tekstu.
I upravo radi ozbiljnosti predmeta želim vas navesti na to da trebate shvatiti da ono koje će biti u njemu napisano treba da vam posluži isključivo kao vodić, a donošenje konačnog vlastitog zaključka u vezi pročitanog ostaje na vama samima.
Ta rečenica se odnosi i na to da taj tekst nije napisan da nešto naučite.
Naime u njemu će biti zastupljene razne teze, no iz njih ne možete ništa naučiti već vam one treba poslužiti da vas vode do vlastitog zaključka.
Dakle svaka ponuđena teza od moje strane vam nudi da nađete riješenje pojedinog predmeta, ali konačno riješenje mora biti vaše, a ne, zato jer sam sve to studirao dugi niz godina, povjerovati svemu onom koje sam ja napisao.

SHOGO, kažeš Istomišljenika?
Čitaj ovo koje slijedi.
Opet ti kažeš: nemoguće da samo Vi imate teoriju o ovome???

A sad ja kažem: Odakle ti ovo nemoguće?
Pa svaka nova teorija potiće od jednog čovjeka.

Na kraju.
Znanstvenici ovo neće htjeti prihvatiti, no ne zato što teorija nije točna, već zato, ako bi bila prihvaćena tad bi to bila atomska bomba koja bi eksplodirala u "znanstvenom centru u kojem se nalaze svi velikani znenstvene hijerarhije". :cerek:
Naime prihvativši ovu teoriju prihvatili bi i to da postoji svijest koja nije ljudska, a po čijoj svijesti se Sve IZGRAĐUJE.
Dakle ubili bi svog idola Darwina.

No poslije 2012 će i ova teorija naći svoje mjesto - kod preostalih ljudi na Zemlji.

Kljucbuc
14.04.2010., 23:43
Kao prvo ovo iz teksta koji se nalazi na stranicama knjige na kojoj radim:
Opće je poznata izreka znanosti da izvanredne tvrdnje zahtijevaju i izvanredne dokaze.
Prihvaćajući tu izreku potrudit ću se da u ovom tekstu iznesem što više izvanrednih dokaza da bi moje tvrdnje dobili najveću vrijednost, koju i zaslužuju.
Kako će biti okarakteriziran taj tekst od vaše strane to će ipak ovisiti od vas samih.
Svakako da ste već iz naslova mogli izvući zaključak o čemu će biti govora u ovom tekstu.
I upravo radi ozbiljnosti predmeta želim vas navesti na to da trebate shvatiti da ono koje će biti u njemu napisano treba da vam posluži isključivo kao vodić, a donošenje konačnog vlastitog zaključka u vezi pročitanog ostaje na vama samima.
Ta rečenica se odnosi i na to da taj tekst nije napisan da nešto naučite.
Naime u njemu će biti zastupljene razne teze, no iz njih ne možete ništa naučiti već vam one treba poslužiti da vas vode do vlastitog zaključka.
Dakle svaka ponuđena teza od moje strane vam nudi da nađete riješenje pojedinog predmeta, ali konačno riješenje mora biti vaše, a ne, zato jer sam sve to studirao dugi niz godina, povjerovati svemu onom koje sam ja napisao.

SHOGO, kažeš Istomišljenika?
Čitaj ovo koje slijedi.
Opet ti kažeš: nemoguće da samo Vi imate teoriju o ovome???

A sad ja kažem: Odakle ti ovo nemoguće?
Pa svaka nova teorija potiće od jednog čovjeka.

Na kraju.
Znanstvenici ovo neće htjeti prihvatiti, no ne zato što teorija nije točna, već zato, ako bi bila prihvaćena tad bi to bila atomska bomba koja bi eksplodirala u "znanstvenom centru u kojem se nalaze svi velikani znenstvene hijerarhije". :cerek:
Naime prihvativši ovu teoriju prihvatili bi i to da postoji svijest koja nije ljudska, a po čijoj svijesti se Sve IZGRAĐUJE.
Dakle ubili bi svog idola Darwina.

No poslije 2012 će i ova teorija naći svoje mjesto - kod preostalih ljudi na Zemlji.

ha ajde sada zabriji ovako ? da kompletna ta svijest koja nije ljudska . je u principu kolektivna ljuska svijest (sve naše težnje i razmišljanja itd.) Ta kolektivna svijest oblikuje sve što vidimo i dožvljavamo . Tj da samo mi svi u biti jedna te ista svijst koja se doživljava kroz ovo tijelo.
Ukoliko samo ta svijest oblikuje cijeli svemir znači da svi mi na podsvjesni neki način oblikujemo SVE NA SVIJETU :D

zacky
14.04.2010., 23:56
Što nije Zemlja i Sunčev sustav na 2/3 širine galaksije,tj.
to bi bilo negdje 60 000 - 70 000 svjetlosnih godina od centra galaksije,
pošto je cijela širina 100 000 svjetlosnih godina.

delija
15.04.2010., 09:11
Što nije Zemlja i Sunčev sustav na 2/3 širine galaksije,tj.
to bi bilo negdje 60 000 - 70 000 svjetlosnih godina od centra galaksije,
pošto je cijela širina 100 000 svjetlosnih godina.

Pa ako možeš tvoje pitanje uklopiti u ove dvije skice:

http://i44.tinypic.com/206ct4x.jpg

http://i44.tinypic.com/33v2rfc.jpg

onda su podaci točni. :cerek:

U tom slušaju me nemoj grditi što sam dao krive podatke o položaju Oortovog oblaka, koji se nalazi u centralnoj ravnini nače galaksije. :D

Saharun
17.04.2010., 20:07
samo da rečem da se u proročanstvu Maja navodi da će prije 2012 zemlja uzvratiti udarac, a među inim se navodi da će se aktivirati vulkani i da će rigati samo pepeo, ne i lavu.

početkom godine Čile, sada Island :ne zna:

:D

Vicente
18.04.2010., 09:20
ta proročanstva nisu nikakva prava proročanstva,jednostavno sve ovo se ponavlja,priroda ima svoje cikluse koje ponavlja svakih x godina...evo ja kažem da će opet za kojih 10000 god zemlja ponovit ovaj ciklus bit će potresa diljem globe,vulkani će rigat pepeo ne lavu,suše,poplave...

_el_diablo_
18.04.2010., 13:07
meni nista nije jasno tu ,sta ce se na kraju dogoditi sa ljudima..sta cemo svi umrijet il kaj ,ako hocemo..kaj se onda opterecujete?? vidjet cemo jel to istina ili ne i bok.

Dijaa
18.04.2010., 13:12
što se tiče tih proročanstava, kao i do sada, kad dođe 2012. onda ćemo pričat o 2020.
to da nam ne bude dosadno...

Vicente
18.04.2010., 13:26
da...samo kaj mislim da se ovaj put neš sprema,to i sami vidimo po aktivnosti potresa,vulkana i čegavećne a i imamo same znanstvenike koji predviđaju jak solarni maksimum 2012...naravno da neće doć do kraja svijeta naravno da nećemo svi pomrijet...desit će se to kaj se treba desit i život ide dalje,na samim ljudima je da se spreme i budu na oprezu,no vidimo na koje načine sve ljudi svakodnevno pogibaju,bojim se kak će to bit pri vrhuncu...bit će tolko strašno da će bit komedija

Dijaa
18.04.2010., 13:57
ja se samo nadam da ćemo se nakon apokalipse moć spojit na forum.hr kako bismo se smijali ovome :P

ivana2009
18.04.2010., 22:36
Vlade svih zemalja znaju to već duuuugo, i intenzivno se pripremaju (underground bases etc.)
i već prodaju karte za spasenje po cijeni od nekoliko milijuna zelembaća:rolleyes:

Ja vjerujem da će se nešto značajno dogoditi što će sve iznenaditi ali čisto sumnjam da će se dogoditi neka velika katastrofa gdje će pola populacije otegnuti papke.

Tko zna možda dobijemo posjet nekih bića iz svemira :D

daz
20.04.2010., 14:14
Kalendar ko svaki drugi. Jel na kalendaru za 2010 imate 2011.? Nemate. To ne znači da je 31.12.2010. kraj svijeta...

NewWorldOrder
20.04.2010., 18:18
da...samo kaj mislim da se ovaj put neš sprema

Sprema se,sprema,hehehe :D
All in one,ja bih rekao...Sve u jednom...:D

Ziki
25.04.2010., 09:16
Kalendar ko svaki drugi. Jel na kalendaru za 2010 imate 2011.? Nemate. To ne znači da je 31.12.2010. kraj svijeta...

jako duhovito. lol:rolleyes:

Lord Lancaster
25.04.2010., 10:40
da...samo kaj mislim da se ovaj put neš sprema,to i sami vidimo po aktivnosti potresa,vulkana i čegavećne a i imamo same znanstvenike koji predviđaju jak solarni maksimum 2012...naravno da neće doć do kraja svijeta naravno da nećemo svi pomrijet...desit će se to kaj se treba desit i život ide dalje,na samim ljudima je da se spreme i budu na oprezu,no vidimo na koje načine sve ljudi svakodnevno pogibaju,bojim se kak će to bit pri vrhuncu...bit će tolko strašno da će bit komedija

solarni maksimum se događa svakih par godina. neće se ništa spektakularno dogodit :D

A aktivnosti vulkana i potresa su iste kao i prije, samo što sada imamo bolje mjerenje. Broj seizmoloških uređaja se povećao za 100 puta. Tako je postignuto da se registriraju manji potresi. Broj velikih potresa, poviše 8 richtera, je i dalje ostao na 1 put godišnje (njih smo i prije mjerili). A broj manjih potresa se "povećao" (prije su nam promicali, sada ne)

markić
25.04.2010., 10:50

Ja imam i od 2012. i na datumu 21.12. nacrtana je nekakva mrtvačka glava!:eek: :rofl:

mrkva666
25.04.2010., 19:43
Jel kalendar od neke veterinarske stanice pa 21.12 2012 idu trovat štakore pa je ucrtana mrtvačka glava.

delija
26.04.2010., 10:03
Kako ovdje ima jedan broj humorista, to predlažem tim ha ha ha... forumašima da pogledaju tekst o kompletnom Sunčevom sistemu, kao i o promjenema magnetskih polova Zemlje, koji tekst se nalazi ovdje:
http://rapidshare.com/files/379579279/Hrnjak_Dubravko_-_Promjena_magnetskih_polova_Zemlje.doc

goranbo
26.04.2010., 19:34

Potpis da ne moze bit deblji :)
(Da ne govorim da i sami današnji predstavnici naroda Maja govore isto. Sve ostalo su, ne volim t recui, ali papazjanije new age grupa)

Vicente
26.04.2010., 19:46
malo OT

http://www.index.hr/xmag/clanak/turci-i-kinezi-na-brdu-ararat-pronasli-noinu-arku/488159.aspx

'SKUPINA kineskih i turskih istraživača objavila je kako su 99 posto sigurni da su na vrhu 4 tisuće metara visoke planine Ararat u Turskoj otkrili ostatke Noine arke.'

4 tisuće metara? sad ak neki predviđaju prolaz mrtve zvijezde il whatsoever je izazvalo opći potop,dal možemo opet očekivat plimne valove visoke po par kilometara? mislim kolki je to plimni val trebal bit da je uspjel nasukat brod na visinu od 4 km?

expressivo
27.04.2010., 00:25
malo OT

http://www.index.hr/xmag/clanak/turci-i-kinezi-na-brdu-ararat-pronasli-noinu-arku/488159.aspx

'SKUPINA kineskih i turskih istraživača objavila je kako su 99 posto sigurni da su na vrhu 4 tisuće metara visoke planine Ararat u Turskoj otkrili ostatke Noine arke.'

4 tisuće metara? sad ak neki predviđaju prolaz mrtve zvijezde il whatsoever je izazvalo opći potop,dal možemo opet očekivat plimne valove visoke po par kilometara? mislim kolki je to plimni val trebal bit da je uspjel nasukat brod na visinu od 4 km?

Ihh kolko je to stara vijest s Noinom arkom :rofl:
Al inače, čisto sumnjam da bi se pojavili plimni valovi od par kilometara, prije bih rekao od par stotinjaka metara, od udarca komete ili meteora, a i sumnjam da bi ta arka izdržala takav udarac :D Inače, prije par tisuća godina planet nije ni približno izgledao kao danas, tak da je i razina mora bila drugačija, tak da, tko zna, jednog dana budemo dobili odgovor na naša pitanja :rofl:

Saharun
27.04.2010., 22:50
Ihh kolko je to stara vijest s Noinom arkom :rofl:
Al inače, čisto sumnjam da bi se pojavili plimni valovi od par kilometara, prije bih rekao od par stotinjaka metara, od udarca komete ili meteora, a i sumnjam da bi ta arka izdržala takav udarac :D Inače, prije par tisuća godina planet nije ni približno izgledao kao danas, tak da je i razina mora bila drugačija, tak da, tko zna, jednog dana budemo dobili odgovor na naša pitanja :rofl:

točno, pa žašto se onda opet nakon par tisuća g nebi nešto promjenilo?

expressivo
28.04.2010., 19:11
točno, pa žašto se onda opet nakon par tisuća g nebi nešto promjenilo?

Naravno da će se nešto promijeniti, tko zna, možda bude drastično, a možda se neće ni primjetiti. Možda razina mora bude tad bila manja, možda bude viša, možda potresi budu promijenili krajolike u nekim dijelvima svijeta, a možda i neće, svašta je moguće :D Tako je i moguće da te famozne 2012. godine se zaista dogodi nešto, al opet, 21.12. 2012. možda bude bio samo jedan običan dan :D

Mr. Beam
28.04.2010., 19:44
Ali najvjerovatnije od svega je da će Roland Emmerich te godine debelo zaraditi od prodaje DVD-ova i Blue Ray diskova svog istoimenog trash-filma.

Kad narod krene kupovat, ne bi li se "obrazovao"... :horor:

Vicente
30.04.2010., 19:05
ko ima vremena i volje nek pogleda svih 13 dijelova prezentacije,jako zanimljivo!

http://www.youtube.com/watch?v=PySpWnkRBZM&feature=related

Ponosna_Hrvatica
30.04.2010., 20:09
Ma 2012. će Hrvatska osvojiti nogometni EP... :D

Gustavo
30.04.2010., 20:40
Ma 2012. će Hrvatska osvojiti nogometni EP... :D

Prije će biti smak svijeta:rofl:

lovely_one
05.05.2010., 13:42
U Mayanskom kalendaru se spominje " Doba tame" koje nastupa 2012.
Zar ne mislite da je moguće da vulkan ponovno počne izbacivati pepeo i to ne u majušnim količinama kao prije par tjedana ?! Sada je ponovno počeo.
Kada bi ta erupcija bila golema, to bi bilo više nego dovoljno da zacrni nebo na tko zna koliko dugo. I eto vam " doba tame ". A svi znamo što bi to značilo za civilizaciju.

Vicente
06.05.2010., 20:09
Manuscripts 3:4 When blood drops upon the Earth, the Destroyer will appear, and mountains will open up and belch forth fire and ashes. Trees will be destroyed and all living things engulfed. Waters will be swallowed up by the land, and seas will boil.

Manuscripts 3:5 The Heavens will burn brightly and redly; there will be a copper hue over the face of the land, ‘followed by a day of darkness. A new moon will appear and break up and fall.

Manuscripts 3:6 The people will scatter in madness. They will hear the trumpet and battlecry of the Destroyer and will seek refuge within dens in the Earth. Terror will eat away their hearts, and their courage will flow from them like water from a broken pitcher. They will be eaten u in the flames of wrath and consumed by the breath of the Destroyer.

Manuscripts 3:10 In those days, men will have the Great Book before them; wisdom will be revealed; the few will be gathered for the stand; it is the hour of trial. The dauntless ones will survive; the stouthearted will not go down to destruction.

filip_zg
08.05.2010., 14:50
A kako se nigdje ne spominje da avioni neće moći letjeti? :lol:

Vicente
10.05.2010., 09:02
ovaj dio koji kaže 'in those days men will have great book before them,wisdom will be revealed' mislim da se odnosi na internet kolko god nekom naivno zvučalo...mislim razmislite...kolko samo znanja sadrži globalna mreža,da nema interneta di bi se ljudi informirali i uopće znali nešt o toj kataklizmi/promjeni koja se događa periodično svakih x godina...da ne govorim o ostalim temama

filip_zg
10.05.2010., 10:59
Takva daleka predviđanja su uvijek tako sročena da ih možeš tumačiti na razne načine...
Velika knjiga može biti i Biblija:top:... A slažem se, može biti i internet...

Vicente
10.05.2010., 17:53
op op kreće izgradnja i komercijalna prodaja luksuznih underground bunkera

http://www.youtube.com/watch?v=TBYNSL0a4tc

http://www.youtube.com/watch?v=OUxc2Uqzi2w

josipcvr
11.05.2010., 20:00
op op kreće izgradnja i komercijalna prodaja luksuznih underground bunkera

http://www.youtube.com/watch?v=TBYNSL0a4tc

http://www.youtube.com/watch?v=OUxc2Uqzi2w

Kakve su to gluposti? :rofl: Ak će fakat svijet završit 2012. neće ih nikakvi bunkeri spasiti.. :confused: Budale.. :kava:

NewWorldOrder
11.05.2010., 20:10
Kakve su to gluposti? :rofl: Ak će fakat svijet završit 2012. neće ih nikakvi bunkeri spasiti.. :confused: Budale.. :kava:

Pa neće ih nikakvi bunkeri spasiti...
"Prije će deva proći kroz ušicu igle, nego što će bogataš ući u Kraljevstvo Nebesko!" :mig:

StefG320
11.05.2010., 20:24

Naravno da neće.
Ali može li glupan shvatiti da je glupan.

krena
13.05.2010., 09:10
Što će se dogoditi 2012. Tresti će se brda, a roditi će se MIŠ.

lithium_23
13.05.2010., 10:10
ovako. zezancija je zezancija. ali ja cu postaviti jedno ozbiljno pitanje.

mnogi predvidjaju skoru duhovnu katarzu covjecanstva i uzdignuce duhovnog na visu razinu,humanije drustvo,ravnomjerniju raspodjelu dobara,pravednost,poboljsanje medjuljudskih odnosa,besmisao egoizma itd... (mislim osobno da ce to morati doci kad tad,jer ovo nakaradno drustveno uredjenje i egoizam gutaju sami sebe)

s druge strane,drugi predvidjaju da ce nakon ove krize kapitalizam izaci jos jaci i da od svega toga nece biti nista!

sta vi kazete na sve to? ja mislim da ovo stannje kakvo je trenutno ne moze jos dugo trajati. :top:

Vicente
13.05.2010., 16:04
ogromni plimni valovi,sunčeva i kozmička zračenja mi ne zvuče ko 'kraj svijeta'.
neš će se dogodit,spasit će se oni koji će bit u pravo vrijeme na pravom mjestu i život ide dalje.
nema nikakvog kraja svijeta,planeta je tu jako dugo i bit će još jako dugo.'preživjela' je puno transformacija tokom povijesti i preživjet će nadolazeće.
no neki nikak da shvate da je to normalno,transformacije su dio svemirskog procesa.one su konstanta dok smo mi varijabla,sve ovisi o našoj snalažljivosti dal ćemo preživjet il ne.

Vicente
13.05.2010., 16:10
Pa neće ih nikakvi bunkeri spasiti...
"Prije će deva proći kroz ušicu igle, nego što će bogataš ući u Kraljevstvo Nebesko!" :mig:

krivo shvaćaš ovo...ulaganje u svoj spas mi nikak nejde s ovom rečenicom,to se odnosi na druge stvari.

NewWorldOrder
13.05.2010., 17:48
krivo shvaćaš ovo...ulaganje u svoj spas mi nikak nejde s ovom rečenicom,to se odnosi na druge stvari.

Ti ne shvaćaš što će se sigurno dogoditi i to u bliskoj budućnosti...
I da,to jest povezano sa krajem svijeta...I biti će baš kao što piše u Svetom pismu...

Vicente
13.05.2010., 18:49
al razmisli malo,u vrijeme kad je sveto pismo napisano ljudi su drukčije razmišljali nego danas...njima je neka prirodna kataklizma bila 'kraj svijeta' nisu znali drukčije opisat to...uostalom noa je preživio tu kataklizmu pa zaš nebi i danas netko dobro opremljen preživio opet? ak misliš na 'judgement day' onaj pravi kraj to se neće još dogodit jer prema puno proročanstva čak i onih crkvenih judgement day slijedi tek za kojih 1000 god.

Ponosna_Hrvatica
13.05.2010., 20:55
I da,to jest povezano sa krajem svijeta...I biti će baš kao što piše u Svetom pismu...

Najviše u Knjizi Otkrivenja... koja jednim svojim djelom nevjerojatno podsjeća na proročanstva Maya.

lithium_23
14.05.2010., 07:33
mislim da su sve te teze o kraju svijeta i covjecanstva plasirane od strane zapadnog svijeta i da nisu utemeljene uopce.

pomocu takvih informacija koje plasiraju masovnim medijima stvaraju samo kosmare u glavama ljudi i tako lakse grabe prema globalnoj imperiji.

krena
14.05.2010., 11:52
ovako. zezancija je zezancija. ali ja cu postaviti jedno ozbiljno pitanje.

mnogi predvidjaju skoru duhovnu katarzu covjecanstva i uzdignuce duhovnog na visu razinu,humanije drustvo,ravnomjerniju raspodjelu dobara,pravednost,poboljsanje medjuljudskih odnosa,besmisao egoizma itd... (mislim osobno da ce to morati doci kad tad,jer ovo nakaradno drustveno uredjenje i egoizam gutaju sami sebe)

s druge strane,drugi predvidjaju da ce nakon ove krize kapitalizam izaci jos jaci i da od svega toga nece biti nista!

sta vi kazete na sve to? ja mislim da ovo stannje kakvo je trenutno ne moze jos dugo trajati. :top:

Do sada je bilo na desetke "sudnjih dana" koje su tvrdili razni duhovnjaci. I na kraju je ispao ćorak. Vjerojatno će ispasti ćorak i 2012. godina. Srećom da nije daleka.
Trebamo se malo strpjeti. Moj prijatelj iz firme je veliki alternativac. I on tvrdi da nas čeka katarza. Pogotovo ona duhovna. Ja više mislim na čisto tjelesnu katarzu.
Ljudi su se namnožili ko zečevi. Jedan mali poremećaj i eto ti svjetske gladi. Masovno umiranje od gladi i nije neka katarza. To je više obična katastrofa, poput zemljotresa. Samo masovnija, koja milijarda ljudi.

lithium_23
14.05.2010., 11:57
Do sada je bilo na desetke "sudnjih dana" koje su tvrdili razni duhovnjaci. I na kraju je ispao ćorak. Vjerojatno će ispasti ćorak i 2012. godina. Srećom da nije daleka.
Trebamo se malo strpjeti. Moj prijatelj iz firme je veliki alternativac. I on tvrdi da nas čeka katarza. Pogotovo ona duhovna. Ja više mislim na čisto tjelesnu katarzu.
Ljudi su se namnožili ko zečevi. Jedan mali poremećaj i eto ti svjetske gladi. Masovno umiranje od gladi i nije neka katarza. To je više obična katastrofa, poput zemljotresa. Samo masovnija, koja milijarda ljudi.

kako to mislis "tjelesnu katarzu"??? :rolleyes:

krena
14.05.2010., 14:08
kako to mislis "tjelesnu katarzu"??? :rolleyes:

Obično umiranje od gladi. Tko zna, možda će se ljudi početi hraniti sunčevom energijom, kao npr. Hira Ratan Manek.
http://www.sungazing-hr.org/

lithium_23
14.05.2010., 17:33
Obično umiranje od gladi.

da. to vec sprovode i u praksi na zalost! ali... umirat ce i oni u mukama kao i milijuni ljudi sto umiru od gladi.

mandragora
15.05.2010., 13:19

a što ako se političkim događajima manipulira tako da liče na biblijska proročanstva i imitiraju "božju volju"

[hardcore urote ]

NewWorldOrder
15.05.2010., 20:37
a što ako se političkim događajima manipulira tako da liče na biblijska proročanstva i imitiraju "božju volju"

[hardcore urote ]

A iza manipulatora stoji kreativni Demiurg, poznatiji još kao Vrag ili Sotona, princ materijalnog svijeta koji ima slobodu upravljati svim materijalnim,a time i ljudskim tijelima na zao način.
On (Demiurg) će učiniti sve da slijed događaja ode u smjeru katastrofe po ljude.
Na Sudnji Dan Gospodina Stvoritelja onaj koji upravlja manipulatorom ili manipulatorima će izgubiti svoje moći.
Pitajte se zašto je Demiurg tako aktivan u zadnje vrijeme? :mig:

mandragora
15.05.2010., 22:52
A iza manipulatora stoji kreativni Demiurg, poznatiji još kao Vrag ili Sotona, princ materijalnog svijeta koji ima slobodu upravljati svim materijalnim,a time i ljudskim tijelima na zao način.
On (Demiurg) će učiniti sve da slijed događaja ode u smjeru katastrofe po ljude.
Na Sudnji Dan Gospodina Stvoritelja onaj koji upravlja manipulatorom ili manipulatorima će izgubiti svoje moći.
Pitajte se zašto je Demiurg tako aktivan u zadnje vrijeme? :mig:

nisam ti ja mislila na nikakvog demijurga sinko i nadnaravne pojave, nego na popove koji spletkare i kradu sve otkako je navodno propalo rimsko carstvo. Što blesaviju stvar izmisliš to su veće šanse da ju narod popuši. To ti je - pohlepa plus strah čine čuda.

NewWorldOrder
16.05.2010., 14:32
nisam ti ja mislila na nikakvog demijurga sinko i nadnaravne pojave, nego na popove koji spletkare i kradu sve otkako je navodno propalo rimsko carstvo. Što blesaviju stvar izmisliš to su veće šanse da ju narod popuši. To ti je - pohlepa plus strah čine čuda.

A razmisli što (ili bolje reći tko) stoji iza tih popova koji spletkare i kradu??? :mig:
Nešto (ili netko) ih je potaknuo na zlo. A to je Demiurg ili poznatije ime mu je Sotona.
A njega nije nitko izmislio,već je stvoren od Stvoritelja kao uosatlom i sve oko nas uključujući i nas same.Ako nisi vjernik,teško ti je to pojmiti.Ja jesam vjernik,ali ne katoličke crkve.Ja sam gnostik-katarist.
Pohlepa je,kao uostalom i strah usađen ljudima rođenjem i utjelovljenjem u materijalno.

mandragora
16.05.2010., 17:32
A razmisli što (ili bolje reći tko) stoji iza tih popova koji spletkare i kradu??? :mig:
Nešto (ili netko) ih je potaknuo na zlo. A to je Demiurg ili poznatije ime mu je Sotona.
A njega nije nitko izmislio,već je stvoren od Stvoritelja kao uosatlom i sve oko nas uključujući i nas same.Ako nisi vjernik,teško ti je to pojmiti.Ja jesam vjernik,ali ne katoličke crkve.Ja sam gnostik-katarist.
Pohlepa je,kao uostalom i strah usađen ljudima rođenjem i utjelovljenjem u materijalno.
nešto je slično pisao još davnih, davnih dana Miro Glavurtić, misitik, slikar i pisac u svojoj knjizi Sotona. On je bio član umjetničke grupe Medijala iz Beograda čiji su članovi zastupali ideje prevladavanje sotonskog svijeta obmane itd. Svakako vrlo zanimljiva skupina koja je koz mistični, nadrealistički likovni izraz oblikovala svoje viđenje svijeta. Mislim da su oni bili među prvim teoretičarima urota u bivšoj JU. Zanimljiv slučaj u svakom smislu. S time da su neki poput Milića od Mačve i Dragoša Kalajića skrenuli u ultradesnicu i nacionalizam - što je mnoge poznavatelje umjetnosti prilično neugodno iznenadilo.

Mišljenja sam da u svim meni poznatim slučajevima miješanja mistično - religioznog i okultnog tumačenja svijeta dolazi do opasnih devijacija gdje se umjesto nepoznanice u jednadžbi koja je sasvim svjetovnog karaktera upliću nadnaravne sile što dovodi do dodatne zbrke kad je praksa u pitanju.

PS bilo bi jako zanimljivo ako možeš nešto više reći o katarskom gnosticizmu, (naravno, na zasebnom topicu)

NewWorldOrder
17.05.2010., 16:50
PS bilo bi jako zanimljivo ako možeš nešto više reći o katarskom gnosticizmu, (naravno, na zasebnom topicu)

Otvoriti ću topic o tome,ako vas zanima.

CLS_Rocket
18.05.2010., 02:19
moja nokia pokazuje kalendar do 30/12/2100 tako da ovo sa 2012. ne drzi vodu.
sad, zasto 30., a ne 31.?
smak ocito...

Rapidshare202
18.05.2010., 06:22
moja nokia pokazuje kalendar do 30/12/2100 tako da ovo sa 2012. ne drzi vodu.
sad, zasto 30., a ne 31.?
smak ocito...

Idem odmah otvorit novu temu o tvom mobu kao novom proročanstvu :D

mandragora
18.05.2010., 08:11
Otvoriti ću topic o tome,ako vas zanima.

može -super :top:

Uzvišeni
19.05.2010., 11:03
http://idesh.net/report/kraj-svijeta-stize-samo-sto-nije

Čudno kako ljudi svaki put iznova povjeruju. Što se mene tiče, ako 1. siječnja 2013. godine ne zamjetim ostvarenje bar jednog proročanstva vezanog uz teorije o godini 2012. i uvodu u transformaciju, prestajem vjerovati ili sumnjati u istinitost bilo kakvih teorija o "tajmingu" nestanka čovječanstva. Već znam za još dvije teorije: 2014. po Jehovinim svjedocima i 2060. po Newtonu.

Saharun
19.05.2010., 18:49
http://www.maya12-21-2012.com/

krena
20.05.2010., 08:26
Po MALIM LETEĆIM MEDVJEDIĆIMA će sudbonosna godina biti 2068. Tada će doći do velike kataklizme i do velike duhovne obnove cijelog čovječanstva. Katarza će djelovati na svaku poru čovjekovog života i on će se iz temelja promijeniti.:Pop:

Saharun
20.05.2010., 12:22
Po MALIM LETEĆIM MEDVJEDIĆIMA će sudbonosna godina biti 2068. Tada će doći do velike kataklizme i do velike duhovne obnove cijelog čovječanstva. Katarza će djelovati na svaku poru čovjekovog života i on će se iz temelja promijeniti.:Pop:

daj link :kava:

glacova1
21.05.2010., 13:05
http://danas.net.hr/znanost/page/2010/05/21/0323006.html
možda je ovo početak nečeg.............

NewWorldOrder
21.05.2010., 19:09
http://danas.net.hr/znanost/page/2010/05/21/0323006.html
možda je ovo početak nečeg.............

Je.Dolazi "Kralj nad Kraljevima".:mig:
I ode naš Sunčev sustav u 3 PM...Nema veze,tu je Kraljevstvo Nebesko...:rofl:

SHOGO
22.05.2010., 08:30
Je.Dolazi "Kralj nad Kraljevima".:mig:
I ode naš Sunčev sustav u 3 PM...Nema veze,tu je Kraljevstvo Nebesko...:rofl:

op op!!!di je delija???ovo će njega zanimati:ne zna:

Saharun
23.05.2010., 12:13
Promotrimo orbitu Zemlje oko Sunca.
Zemljina orbita je elipsa, sa malim stupnjem ekscentričnosti. Poglavito zbog orbite i nagiba osi Zemljine rotacije prema ekliptici Sunca imamo pojavu godišnjih doba na Zemlji. Proljeće i jesen ( 21.3. i 23.9. - ravnodnevnica ili ekvinocij) su točke kada je Zemlja u svojoj orbiti najudaljenija od centra - Sunca. Naprotiv, ljeto i zima (21.6. i 21.12. - suncostaj ili solsticij) su točke kada je Zemlja najbliža Suncu.
Ali, od te dvije točke, 21.12. - kada je na našoj polutci početak zime, a na južnoj početak ljeta, to je točka kada je Zemlja fizički najbliža Suncu. 21.12. svake godine, Sunce svojom gravitacijom djeluje na Zemlju najvećom silom, većom od one 21.6 ., a pogotovo od svih drugih točaka Zemljine orbite oko Sunca.
Dakle, 21.12. svake godine je posebna točka na Zemljinoj orbiti, točka za koju možemo reći da je početak i kraj naše elipse, ili početak i kraj Zemaljskog ciklusa na svom putu oko Sunca. Počinje zima (gledajući sjevernu polutku), zatim slijedi proljeće, ljeto i na kraju jesen. Novi 21.12. donosi početak nove zime i poćetak novog ciklusa, a kraj onog starog.

Saharun
23.05.2010., 12:18
Početkom 19-tog stoljeća sunčeve pjege povratile su svoj intenzitet i to je omogućilo uočavanje periodičnosti njihova pojavljivanja. Tu peiodičnost uočio je 1843. Samuel Heinrich Schwabe nakon 17 godina proučavanja i rekonsrukcije aktivnosti Sunca prema sunčevim pjegama koje su vodili njegovi prethodnici, još od Galilea.
Uočeno je pravilno pojavljivanje broja Sunčevih pjega i to prosječno svakih 11.5 godina što je nazvano solarnim (sunčevim) ciklusima. Treba napomenuti da vrijeme solarnih ciklusa varira, od 9 pa do 14 godina, ali u zadnje vrijeme ta brojka je oko 11.5 godina što je i prosječna vrijednost.

No također je bitna magnetska komponenta sunčevih pjega. Pokazalo se da se na početku ciklusa sunčeve pjege pojavljuju na oko 30 stupnjeva sjeverne i južne širine od ekvatora Sunca. Kako se intenzitet i veličina sunčevih pjega povećava, one se sele prema ekvatoru i oko 10 stupneva od ekvatora su najintenzivnije kada slijedi solarni maksimum. Magnetski polaritet sunčevih pjega na suprotnim heisferama (južnoj i sjevernoj) su suprotni te se nakon završetka solarnog ciklusa mjenjaju. Pa tako ustvari ukupan ciklus traje oko 23 godine, kada se polariteti magnetskog polja pjega vraćaju na početno stanje.

Začudo, prije 2.000 godina to su znali i Mayanci koji su govorili da Suncu treba 23 godine za jedan "udisaj i izdisaj".

Saharun
23.05.2010., 12:21
Solarni maksimumi vrijeme su najintenzivnije sunčeve aktivnosti. U tim trenucima, sunčev vjetar je također najintenzivniji. Solarni maksimumi obiluju intenzivnim zračenjima i izbacivanjem ioniziranih čestica, radialno se šireći duž ekliptike Sunčevog sustava.

Poljednji solarni maksimum se bio je 2001/2002. godine i zbog veliko zračenja uzrokovao je probleme na enegetskoj infrastrukturi (zbog oscilacija u ionosferi) i oštetio nekoliko satelita u orbitama iznad Zemlje.Slijedeći solarni maksimum se očekuje 2011/2012. te se predviđa da će biti barem 30-50% intenzivniji nego onaj 2001. Očekuje se da će uzrokovati ozbiljne energetske probleme i oštetiti mnoge satelite. Problem predstavlja i trend slabljenja magnetskog polja Zemlje koje je u posljednjih 30-ak godina oslabilo čak 15-ak posto, a tj trend slabljenja čini se ubrzava. Nasuprot tome, magnetsko polje Sunca je vrlo nestabilno i aktivnost Sunca neprestano raste i iznenađuje NASA-ine znanstvenike. Tako da su izjavili da je ovaj solarni ciklus jedan od najiznenađujćih i najnepredvidljivijih do sada, jer su sva promatranja izvan granica predviđenih modela ponašanja.

Saharun
23.05.2010., 12:30
Terrence McKenna se rodio 1946. u Coloradu, a umro 2000. godine. Njegovu biografiju i više informacija o njegovom životu možete naći na Internetu. Prije svega treba napomenuti da je McKenna bio filozof, a tek zatim sve drugo što mu se pripisuje. U stvarnosti tragao je za istinom i pokušavao je (a možda zapravo i je) vidjeti svijet iz neke druge perspektive, šireći svoja "vrata percepcije". Pripisuje mu se uporaba raznih halucinogenih sredstava na tome putu, posebice DMT-a, snažnog halucigenog sredstva za koje je saznao proučavajući šamanizam u Južnoj Americi.

Početkom 70ih godina, McKenna je napisao jednu zanimljivu knjigu i predstavio svijetu svoju teoriju o vremenu. Novelty Theory ili Teorija noviteta kaže kako vrijeme zapravo akcelerira, tj. da se sve više novih stvari simultano odvija na svijetu kako vrijeme protječe. Također je pretpostavio ciklično kretanje vremena, tj. da je vrijeme zapravo kružnog karaktera automatski pretpostavljajući da svaki ciklus ima točku početka i točku kraja. Kako bi otkrio te točke, pozabavio se I Chingom. I Ching je najstarije kinesko pismo, a prema nekim podacima i najstarije pismo na zemlji uopće.

Pismo se sastoji od 64 simbola. Međutim zanimljivo je da je samo pismo građeno na binarnoj osnovi, tj. računalnog je karaktera. McKenna je promatrao razlike u bitovima susjednih simbola i na temelju tih razlika stvorio jednu konačnu funkciju. Zatim je tu funkciju iterirao tj. fraktalizirao je kako bi dobio fraktal. Tako je dobio jednu cikličnu funkciju koju je nazvao Vremenski val (Time-Wave Zero). TWZ je zapravo jedna matematička teorija koja u sebi sadrži elemente kaosa i fraktala i zanimljivo je da ju dosada nitko nije uspio matematički pobiti, vjerojatno iz razloga što sama teorija kreće iz pomalo lucidne teorije da je I Ching zapravo "bogom-dan" tj. da je na neki način apsolutan i da je referentno mjerilo protjecanja i promjene vremena.Time se naravno ne može naći dokaz koji to podupire, ali teško je naći dokaz koji to osporava, a samim time teško je osporiti i McKenninu teoriju. Koliko je ova teroija vjerodostojna, nitko ne može sa sigurnošću tvrditi, međutim prva spominje famoznu godinu 2012. I da stvar bude još zanimljivija, kraj ciklusa koji McKenna navodi ima i točan datum, 21.12.2012.

Dakle, McKenna je dao točan datum onoga što je on nazvao transformacijom. Njegova ideja je bila da će na kraju tog vrmenskog ciklusa čiji je datum 21.12.2012. čovječanstvo zajedno s našom planetom prijeći u stanje singulariteta, a laičko fizičko objašnjenje singulariteta bi bilo jednostavno postojanje u svim točkama prostora u svim točkama vremena u istom trenutku. Tj. neko hipotetičko biće u singularnosti ne bi poznavalo prostor niti vrijeme, nego bi bilo u mogućnosti postojati svagdje i za svagda.

Uzvišeni
23.05.2010., 13:40
1. Čovječanstvo i planeta Zemlja trenutno prolaze kroz velike promjene i pomak u svijesti i percepciji realnosti.

2. Civilizacija Maya u Centralnoj Americi bila je najnaprednija civilizacija u usporedbi s vremensko/tehnološkim znanjem. Njihov glavni kalendar je najtočniji na planeti. Nikad nije pogriješio. U stvari, imali su 22 kalendara ukupno, pokrivajući mnoge cikluse vremena u univerzumu i našem solarnom sistemu. Neki od tih kalendara će tek biti objavljeni.

3. Majanski peti svijet je završio 1987.g. Šesti svijet počinje 2012.g. Dakle, mi smo trenutno "između svjetova". To vrijeme oni zovu "Apokalipsa" ili otkriće. To znači da će realna istina biti objelodanjena, odnosno otkrivena. To je također vrijeme za nas da poradimo na "našim stvarima" individualno i kolektivno.

4. Majanski 6. svijet je zapravo prazan. To znači da je na nama, kao kreatorima ( ne jedinim ), da počnemo kreirati novi svijet i civilizaciju koju sada želimo.

- ući u 5. dimenziju poslije prolaza kroz 4. dimenziju. ( 5. dimenzija je u stvari 4. denzitet )
- planeta Zemlja i solarni sistem će ući u galaksijsku sinhronizaciju sa ostatkom Univerzuma.
- naša DNA će biti "unaprijeđena" ( ili reprogramirana ) iz centra naše galaksije. ( Hunab Ku )
"Svatko na ovoj planeti mutira. Neki su svjesniji od drugih. Ali svakome se to dešava." - Vanzemaljska Misija Zemlje.

6. 2012.g. ravnina našeg solarnog sistema će se izjednačiti sa ravninom naše galaksije, Mlječnog Puta. Taj ciklus traje 26000 godina od početka do završetka. Virgil Armstrong također govori da će se druge dvije galaksije izravnati sa našom u isto vrijeme. Svemirsko događanje!

7. Vrijeme se u stvari ubrzava ( ili raspada ). Tisućama godina Schumann-ova rezonancija ili puls ( kucanje srca ) planete Zemlje je bila 7,83 ciklusa po sekundi, vojska je to uzimala kao vrlo pouzdanu referencu. Međutim, od 1980.g. ta rezonancija polako raste. Sada je preko 12 ciklusa po sekundi ! To znači da je to ekvivalentno s vremenom od manje od 16 sati po danu umjesto "starih" 24 sata.

8. Za vrijeme Apokalipse ili vremena "između svjetova" mnogi ljudi će iskusiti mnoge osobne promjene. Te promjene će biti mnogobrojne i varijabilne. To je sve dio onoga radi čega smo ovdje da bi to doživjeli i iskusili. Primjeri mogu biti razni, od prekida nekih veza, seljenja na druge lokacije, promjena posla, pa sve do promjena u načinima razmišljanja, promjena DNA ( vraćanje neaktivnih dijelova natrag u funkciju ),...itd.

9. Zapamtite, u svakom danom momentu mi radimo male ili velike odluke. Svaka odluka je bazirana na ljubavi ( ljubav ne kao kemijska reakcija našeg tijela, već pravo značenje ljubavi = svjetlo = znanje ) ili strahu ( mrak = suzbijanje znanja = manipulacija ). Odaberite ono što vam dolazi iz vaše intuicije, ne intelekta, slijedite vaše unutrašnje želje. Prilagodite se.

10. Misaone forme su vrlo važne i utječu na naš svakodnevni život. Mi stvaramo našu realnost sa našim mislima. Ako mislimo negativno o drugima, to ćemo i privući. Ako pak razmišljamo pozitivno, privući ćemo pozitivne ljude i događaje. Dakle, budite svjesni svojih misli i eliminirajte nepotrebne negativne ill osuđujuće misli.

11. Budite svjesni da je većina medija kontrolirana od strane manjine. Koristite moć rasuđivanja! Potražite sakrivene motive i planove. Zašto je baš ta informacija dana vama? Što je "njihov" stvarni plan? Da li je to slučaj problem-reakcija-solucija? Da li "oni" kreiraju problem da bi vi reagirali i zahtjevali rješenje tog problema, pa će vam "oni" ponuditi njihovo rješenje? Rješenje je ono što su "oni" na početku i željeli!

12. Zapamtite da se gotovo ništa ne dešava slučajno. Svi događaji su isplanirani od nekih agencija ili bilo čega drugog. Ali, unatoč tome, baš je predivno vrijeme za biti "živ" ovdje u ovo vrijeme!!!

detaljnije na http://www.val.hr/znanje/znanje.html

Vratimo se na sam početak početaka ove rasprave, godine 2005. po gregorijanskom kalendaru.

* Još su malo više od 2.5 godine do 1. siječnja 2013., kad će se čovječanstvo i planet Zemlja okrenuti raspravama o novim smakovima svijetova i doba (npr. 2014., 2060., 2068., 2020. itd.).
* Par je razloga zašto kalendar završava krajem 2012. - nisu ga dalje radili, to je samo jedan od kalendara (jedan majanski kalendar završava 2004. i tad su neki smještali smak svijeta/doba) itd.
* Sva će istina biti objelodanjena i otkrivena u idućih malo više od 2.5 godine :klopa: .
* Pa samo ljudi kreiraju ljudsku civilizaciju, zar ne :confused: ?
** Odbacit ćemo sve tehnologije i štoviše novac u ovo malo više od 2.5 godine, DNA će biti reprogramirana, dosta će se toga dogoditi... Kao da se DNA nadzire iz središta galaksije :rolleyes: . Što se tiče raznih poravnanja i čuda na nebu, 1998. se dogodilo neko "oblikovanje" galaksije u oblik križa, mnogi su najavljivali čuda, ništa se nije dogodilo. Denziteti su jednostavno besmislena "teorija" prvi put izmišljena od strane Laure u kasnom 20. stoljeću. Nikad se prije ništa slično ne spominje.
* Nisam baš upoznat s prirodom vremena niti je dokazano da uopće postoji, pa nisam mjerodavan suditi.
* I sve to u ovo malo više od 2.5 godine, dosad se ništa nije posebno događalo (od 1987. nadalje) :s .
* Intuicija je podsvijest, tj. moj mozak primjećuje i zapaža nesvjesno, nešto naslućuje i mene informira podsvjesno, intuicija nije odvojena od intelekta, intuicija je umijeće intelekta.
* Gluposti :amen: .
* Politička i diplomatska mućenja su uvijek postojala, ništa novo. Pa Dubrovačka Republika se održala toliko zahvaljujući tome.
* Turističkih agencija?

chembro
23.05.2010., 14:27
, dosad se ništa nije posebno događalo (od 1987. nadalje) :s .,

Ma ništa posebno, samo...;
- propast komunističke ideologije i svih europskih sistema, uključivo kineski model koji je malo izmijenio oblik u "kapitalistički komunizam"
- ratovi na našim prostorima (samo to, pa dovoljno i previše!)
- raspadi velikih komunističkih zemalja Europe i ujedinjenje Njemačke
- raspad SSSRa uz izazivanje ratova između bivših republika
- okupacija Iraka i neprekidan krvavi rat (za naftu) od 1990.
- okupacija Afganistana i širenje NATOa, sve od Balkana nadalje prema sjeveru i istoku
- krvavi ratovi u Africi; Ruanda npr. poznat kao i Ruandski genocid s preko 800.000 mrtvih, pretežno nedužnih civila.
...
tko bi se sve i sjetio, pa

porast prirodnih katastrofa;
- najsmrtonosniji azijski tsunami u novijoj povijesti s preko 150.000 mrtvih i s više od milijun novih beskućnika u 11 zemalja tog područja
- zatim najsmrtonosniji uragan koji je pogodio SAD, Katrina koja je razorila New Orleans i ubila preko 1300 ljudi
razorni potresi u Kini, Iranu, Haiti, Čile s desecima tisuća mrtvih,...
- poplave u Europi i Velikoj Britaniji posljednjih godina nikad zabilježene u takvom razmjeru
- zatim ledene zime sa snježnim padalinama koje Britanci ne pamte, npr.

"samo" to, pa da ne nabrajam više, kako se baš ništa posebno ne događa. Sve ovisi kako se promatra. Nekome je čaša napola puna drugom je napola prazna.

mandragora
23.05.2010., 14:34
I Ching

Ispravak - I Ching nije pismo već knjiga, dakle smatra se jednim od najstarijih Kineskih klasičnih tekstova.

Što se tiče timewave zero:
ovdje se može downloadati taj softver
http://www.fractal-timewave.com/

Uzvišeni
23.05.2010., 15:22
Ma ništa posebno, samo...;
- propast komunističke ideologije i svih europskih sistema, uključivo kineski model koji je malo izmijenio oblik u "kapitalistički komunizam"
- ratovi na našim prostorima (samo to, pa dovoljno i previše!)
- raspadi velikih komunističkih zemalja Europe i ujedinjenje Njemačke
- raspad SSSRa uz izazivanje ratova između bivših republika
- okupacija Iraka i neprekidan krvavi rat (za naftu) od 1990.
- okupacija Afganistana i širenje NATOa, sve od Balkana nadalje prema sjeveru i istoku
- krvavi ratovi u Africi; Ruanda npr. poznat kao i Ruandski genocid s preko 800.000 mrtvih, pretežno nedužnih civila.
...
tko bi se sve i sjetio, pa

porast prirodnih katastrofa;
- najsmrtonosniji azijski tsunami u novijoj povijesti s preko 150.000 mrtvih i s više od milijun novih beskućnika u 11 zemalja tog područja
- zatim najsmrtonosniji uragan koji je pogodio SAD, Katrina koja je razorila New Orleans i ubila preko 1300 ljudi
razorni potresi u Kini, Iranu, Haiti, Čile s desecima tisuća mrtvih,...
- poplave u Europi i Velikoj Britaniji posljednjih godina nikad zabilježene u takvom razmjeru
- zatim ledene zime sa snježnim padalinama koje Britanci ne pamte, npr.

"samo" to, pa da ne nabrajam više, kako se baš ništa posebno ne događa. Sve ovisi kako se promatra. Nekome je čaša napola puna drugom je napola prazna.

* pa što, kao da prije religije tisućljećima čuvane nisu propadale (grčka, rimska itd.), a o ideologijama da se ne govori (feudalizam i robovlasništvo u ekonomiji; slučajan odabir u politici npr.)
* kao da ih prije nije bilo
* pa što, nijedna država nije vječna; raspad Bizantskog Carstva u 15. stoljeću, da nije to pravi početak nečega
* i?
* ma nije se znalo za pojam "okupacija" i za širenje nekih savezništava dosad :rofl:
* najveći genocid u povijesti čovječanstva u koloniziranim državama kroz stoljeća, da nije 1492. pravi početak nečega

* danas su prirodne katastrofe smrtonosnije jer više (mnogo) ljudi živi na skučenim seizmički, vulkanski i ino aktivnim područjima

4_8_15_16_23_42
23.05.2010., 15:29
http://www.exitmundi.nl/Planet-X.htm

chembro
23.05.2010., 19:52
* pa što, .

Pa ništa. Sam si napisao. Od 1987. naovamo (ne od stoljeća 7.) ništa posebno, tebi! :kava:

krena
25.05.2010., 09:24
Imam prijatelja koji je od 1976. bio član SKH, tj. ateist. Sada se dao u laternativu po je počeo vjerovati u svakojake gluposti. Pogotovo u ove vezane za 2012. Ja sam TM-movac već 30 godina, pa bih trebao biti na vrhu vjernika u 2012. Ali nisam. Sve treba kritički istraživati, a ne vjerovati u svakojake fantastične priče. Pogotovo koje nemaju veze sa zdravim razumom.

machkala
10.06.2010., 12:56
http://www.index.hr/vijesti/clanak/znanstvenici-upozoravaju-sunce-se-budi-iz-sna-dolaze-oluje/495789.aspx

NewWorldOrder
10.06.2010., 18:21
http://www.youtube.com/watch?v=aNZ8mu08RBk
Jako dobar opis budućih događaja...

CLS_Rocket
13.06.2010., 15:04
u koliko sati nastupa smak?
hoce li ic po vremenskim zonama?

Analia Rivera
13.06.2010., 23:36

ka i svake godine,11:11 oli ti ga nikad

Davidius
14.06.2010., 10:07

to i mene zanima

a što ako smak bude kad se vrijeme bude pomicalo jedan sat unaprijed? :eek: ili ako bude praznik?!

CLS_Rocket
14.06.2010., 10:47
pa 21/12 se ne mice sat, a nema ni nekih praznika/blagdana, bar ne kod nas.
cini mi se da je prelazak na islam realna opcija za spas s obzirom na njihov kalendar.

NewWorldOrder
14.06.2010., 18:38
21.12.2012. je tek uvod u kraj.Nakon toga datuma više ništa neće biti isto.

CLS_Rocket
14.06.2010., 20:52
do 2016... pa 2029... 2036... itd. itd. :)

Quar
15.06.2010., 19:35

Pa da, odkad smo u informatičkom dobu i percepcija realnosti se prilično promijenila, do te mjere da se mnogi pitaju jesmo li mi samo hologrami nekog božjeg programa i imamo li uopće ikakvu moć nad sudbinom...

2. Civilizacija Maya u Centralnoj Americi bila je najnaprednija civilizacija u usporedbi s vremensko/tehnološkim znanjem. Njihov glavni kalendar je najtočniji na planeti. Nikad nije pogriješio. U stvari, imali su 22 kalendara ukupno, pokrivajući mnoge cikluse vremena u univerzumu i našem solarnom sistemu. Neki od tih kalendara će tek biti objavljeni.Meni je zanimljiv rezlutat jednog davnog pokusa s ljudima koje su izolirali od izvanjskog svjetla neko vrijeme - biološki sat im se podesio kao da dan traje 25 sati a ne 24, baš kao što bi po tim kalendarima trajao dan na planetu koji je navodno kružio nekad u današnjem asteroidnom pojasu...

3. Majanski peti svijet je završio 1987.g. Šesti svijet počinje 2012.g. Dakle, mi smo trenutno "između svjetova". To vrijeme oni zovu "Apokalipsa" ili otkriće. To znači da će realna istina biti objelodanjena, odnosno otkrivena. To je također vrijeme za nas da poradimo na "našim stvarima" individualno i kolektivno.Ah, možda će matematika bit riješena do kraja ako se pojavi neki novi Galois slijedeće godine i ostavi iza sebe (ili sam objavi) taj ostatak.

4. Majanski 6. svijet je zapravo prazan. To znači da je na nama, kao kreatorima ( ne jedinim ), da počnemo kreirati novi svijet i civilizaciju koju sada želimo.Netko je napisao: 1. kaos, 2. teokracija, 3. aristokracija, 4. demokracija, pa onda ispočetka. Valjda još nije otkriven neki novi mogući društveni poredak, pa kaj bi drugo moglo biti nakon raspada demokracije? A čini se da demokracija ipak nije "baš nekaj" i čini se da sve više raspada, a ako netko izumi teleporter i tu tehnologiju objavi javno onda će i državne granice postat besmislene, pa i svi ti državni zakoni...

"Svatko na ovoj planeti mutira. Neki su svjesniji od drugih. Ali svakome se to dešava." - Vanzemaljska Misija Zemlje.Hm, pa današnja informatička tehnologija nam se uvukla u svakodnevni život do te mjere da nam je sve digitalno, samo zato jer se može naplatiti. Zašto ne koristimo besplatnu energiju? Jer je besplatna. A informatičku tehnologiju koristimo jer nam ju mogu naplatiti, a to se može jer postoje šifre, pinovi, koji se zasnivaju na nekim neriješenim problemima teorije brojeva. I kaj ako netko maštovit jedan dan objavi na hrpi foruma po internetu rješenja tih problema? Recimo, uspostavi neku teorijsku strukturu nad fraktalima koja će dovest do tih rješenja? Kaj to ne bi bio terorizam koji bi skoro u jednom danu izbacio i ovu tehnologiju i novac iz upotrebe? Jer ako više nemamo ni novac nego samo digitalni zapis o njemu, onda tog dana nemamo više ni to.
Dakle, teoretski je moguće za manje od 2 godine ovo pod prve dvije natuknice.
A ove ostale natuknice mi ostavljaju dojam neke nove tehnologije koja bi trebala biti otkrivena... pa koja će nas odvest u još neslućenija stanja svijesti od ove "primitivne" informatičke... a nova tehnologija se obično i pojavi nakon nove teorije, tak da je sve ovo moguće odjednom...

6. 2012.g. ravnina našeg solarnog sistema će se izjednačiti sa ravninom naše galaksije, Mlječnog Puta. Taj ciklus traje 26000 godina od početka do završetka. Virgil Armstrong također govori da će se druge dvije galaksije izravnati sa našom u isto vrijeme. Svemirsko događanje!Eto, niš posebno, al dobro zvuči. Poklapa se s ostalim simetrijama u prirodi i podsjeća da ipak nije svemir kaotičan nego samo jako složen.

7. Vrijeme se u stvari ubrzava ( ili raspada ). Tisućama godina Schumann-ova rezonancija ili puls ( kucanje srca ) planete Zemlje je bila 7,83 ciklusa po sekundi, vojska je to uzimala kao vrlo pouzdanu referencu. Međutim, od 1980.g. ta rezonancija polako raste. Sada je preko 12 ciklusa po sekundi ! To znači da je to ekvivalentno s vremenom od manje od 16 sati po danu umjesto "starih" 24 sata.Pa ja mislim da su ljudi u ovom zadnjem dobu prilično živnuli, jer im životi nisu više onak monotoni kao prije par-sto godina, a čak nekak sve teže uspijevamo ulovit "korak s vremenom" kak se sve brzo mijenja, i sve brže... ima nekaj u tome... ipak kao stanovnici Zemlje pasivno pratimo njen ritam...

Ja bih baš voljela da se 2012 svijet promijeni na ovakav način koji sam opisala ispod 3. i 5.

Mr. Beam
15.06.2010., 20:20
Koliko pustih želja...

Quar
15.06.2010., 20:26
Koliko pustih želja...
Pa eto, ja sam bar optimistična. Svi pomišljaju na neki destruktivan scenarij pun asteroida i smrti. Zakaj ne bi bilo ovak?

2012 transfor
18.06.2010., 08:21
Pozdrav!
Na ovoj stranici možete pronaci sve o 2012. godini.
www.2012-transformacijasvijesti.com

Kelly17
18.06.2010., 14:03
Isus Dolazi

uuffoo
18.06.2010., 14:29
Isus Dolazi

Zašto dolazi sa veliko D ?

Busolavk
18.06.2010., 14:57
Jučer sam imao san žestok , valjda puno popio...:D Sanjao sam da se vidio to galaktičko izravnanje i da je svjetlost ko u nuklerane esplozije dolazila na Zemlju... Sakrio sam se u bunker jedan u Vinkulji... (iz 2 svjetskog rata...):D i preživio ... Zanimljiv san... Prije toga na nebu sam vidio vanzemaljski brod , previše čitam ovu alternativu....:D

armagedon20012
18.06.2010., 16:33
ali baš mi palo na pamet nešto... zašto uvijek moraju bit neke gluposti sa brojevima.... mislim 21.12.2012 :rolleyes: ... zašto nije neki normalan datum... ovako je skroz glupo i izlizano :ne zna:

CLS_Rocket
18.06.2010., 19:25
zato jer su glupi ameri to izmislili.

skip-e
23.06.2010., 21:29
2012 ce doci do kraja svijeta zato sto ce se intenzitet zracenja sunca znatno smanjiti. planet zemlja ce uci u ekstremno zimsko doba. to se vec dogadjalo i ponavlja se u odredjenim ciklusima koje su maye poznavale.
zbog gubitka suncevih mrlja i smanjenja mgnetskih sila u suncu znanstvenici najavljuju neocekivane promjene u najskorije vrijeme. pripremite se za najgore!

SoulHunter
23.06.2010., 22:04
2012 ce doci do kraja svijeta zato sto ce se intenzitet zracenja sunca znatno smanjiti. planet zemlja ce uci u ekstremno zimsko doba. to se vec dogadjalo i ponavlja se u odredjenim ciklusima koje su maye poznavale.
zbog gubitka suncevih mrlja i smanjenja mgnetskih sila u suncu znanstvenici najavljuju neocekivane promjene u najskorije vrijeme. pripremite se za najgore!
Moguće je da griješim,ali što nije trenutno intezitet sunčeva zračenja najgori(ako ne kontamo razdoblje kad je Zemlja bila bez omotača)? Mislm znam priče,prije 50 godina su se ljudi sunčali u 2 sata,danas je to smrt za kožu... Sumnjam da će se u dvije godine omotač vratit na svoje,a onda još se i zadebljat do te mjere da se zračenje uvelike smanji

Filip-146
07.07.2010., 13:57
Vidim da puno baš nema ovdje nekih tema o ovome pa bi ja zapoćeo jednu. :)
Jeste li čuli za ovo, 2012 godina smak svijeta? Što vi mislite, je li je to istina?
Ja pomalo čak i vjerujem ali ne do kraja. Mislim pogledajte.
U Bibliji pisalo da će Zapadno Rimsko Carstvo propast, i dogodilo se i još puno događaja je predvidjela Biblija.
Također glavni i najpoznatiji kalendar koji je zapravo otkrio ovu temu o kraju svijeta je Majski Kalendar koji završava 2012 godine. Također i kod Egipćana je pronađeno puno hiroglifa i stvari koji upućuju na apokalipsi 2012-e. Isto tako je nađena ona Kineska knjiga Shi, koja isto govori kraj svijeta 2012. I JOŠ PUNO TAKVIH STVARI a jedan izvor koji je danas najpoznatiji je Knjiga Nostrdamusa.
Nostradamus je u knjizi predvidio (zivio je prije kojih 100-200 godina) 11.rujna kada su srušeni WTC blizanci u New Yorku. Predvidio je Hitlera i 2. svjetski rat i još puno tih događaja i sve je to napisao u knjizi. I nemoguće je da je neka slucajnost ako su svi ti ljudi zivjeli u razlicitim vremenima i 1000km udaljeni.
Provjerite po internetu sami ako ne vjerujete.
Pa što vi mislite o svemu tome? :mig:

chembro
07.07.2010., 15:26
Šta ste svi malo popizdili.

Idite na more, jezero, ... kupajte se, zajebavajte se negdje drugdje

i druge.

Brzo će jesen pa opet u klupe. Dok ih još imate.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=560009

paullaa
07.07.2010., 15:28
pa je bilo u tim proračanstvima da će Sanadr zbrisat onako? ako je , onda vjerujem u proračanstva

prof56
07.07.2010., 19:21
Isti topic i istu temu imate na podforumu 'Na rubu znanosti' - zašto i ovdje ista besmislena priča? Ali kad sam napisao tamo moram i ovdje:
Uopće mi nije jasno zašto raspravljate o ovoj temi, kad postoji više znanstvenih dokaza da neće biti smaka svijeta 2012. godine. Evo nekih:
1. Imam kredit do 2017. godine. Zar mislite da je banka blesava i da bi mi dala kredit koji ću vraćati nakon smaka svijeta?
2. Jućer sam kupio kozervu paštete na kojoj piše rok trajanja do travnja 2013. godine. Ne vjerujem da bi oni mijenjali datume i stavljali one nakon predviđenog kraja svega.
3. Najnovija su istraživanja pokazala da je kalendar Maja stigao samo do 2012. zbog tadašnje administracije. Naime, zbog recesije, astronom koji je pravio kalendar nije imao dovoljno pločica i stalo mu je samo do 2012. Kad je naručio dodatne količine, administrativne zavrzlame su dovele do toga da je on umro prije nego je dobio ostatak pločica. Poslije njega drugi se nisu s tim htjeli zaj....ati, pa je tako ostalo samo do 2012

expressivo
07.07.2010., 23:20
Jeste li čuli za ovo, 2012 godina smak svijeta? Što vi mislite, je li je to istina?
Ja pomalo čak i vjerujem ali ne do kraja. Mislim pogledajte.
U Bibliji pisalo da će Zapadno Rimsko Carstvo propast, i dogodilo se i još puno događaja je predvidjela Biblija.
Također glavni i najpoznatiji kalendar koji je zapravo otkrio ovu temu o kraju svijeta je Majski Kalendar koji završava 2012 godine. Također i kod Egipćana je pronađeno puno hiroglifa i stvari koji upućuju na apokalipsi 2012-e. Isto tako je nađena ona Kineska knjiga Shi, koja isto govori kraj svijeta 2012. I JOŠ PUNO TAKVIH STVARI a jedan izvor koji je danas najpoznatiji je Knjiga Nostrdamusa.
Nostradamus je u knjizi predvidio (zivio je prije kojih 100-200 godina) 11.rujna kada su srušeni WTC blizanci u New Yorku. Predvidio je Hitlera i 2. svjetski rat i još puno tih događaja i sve je to napisao u knjizi. I nemoguće je da je neka slucajnost ako su svi ti ljudi zivjeli u razlicitim vremenima i 1000km udaljeni.

Ne bi vjerovao koliko ima tema o tome, samo treba uključiti mozak, otvoriti tražilicu, upisati pojam i potražiti... :kava:
A o 2012. se ne zamarram, šta bude, bit će...:kava:

Davidius
08.07.2010., 14:27

1. Biblija je puna priča u prenesenom značenju, koje su pisali tko zna koji probisvjetovi i pod utjecajem tko zna kojih supstanci. :kava: Ne bih se ja puno držao knjige koju servira Crkva, jedna od najlicemjernijih ustanova današnjeg vremena.

Vjerujem ja u Boga, daleko od toga, znam tko sam i što sam. No svačije priče neću pušiti.

2. To što Majanski kalendar tad završava ne znači apsolutno išta. Možda je način na koji ga mi shvaćamo danas potpuno kriv. Jer ne vidim da je igdje na njemu pisalo : "ljudi iz 21. stoljeća, 21.12.2012. godine će biti kraj svijeta". :kava:

Uostalom, dosta puta se spominjalo da je računanje vremena kojeg su naši napravili za Majanski kalendar neispravno.

3. Egipćani etc. su crtali sve i svašta, što ne znači da je sve istina. Možda su ljudi imali samo bujnu maštu.

I mi danas imamo "Avatare" u filmovima. Jel to znači da su oni ovdje s nama možda?

4. Nostradamusove priče su jedan od najvećih apsurda ikada. Na stranu što je to pisano tako da se može protumačiti na mali milijun načina, :D nego se te priče da je on nešto POGODIO obično jave kad se nešto već dogodi. Onda svi odjednom nađu simboliku za taj događaj u Nostradamusu. A prije toga nikako. Zanimljivo.

Ne brini ti puno o ovim pričama i ne zamaraj se što bi moglo biti.

Živi život punim plućima! :)

izidoraa
11.07.2010., 22:17
U Bibliji i piše ,ljudi će se ženiti ,jesti i piti ,znači živjet će normalno .....
Onda odjednom buuuum....kad ?ko to zna ...samo da će bit ,bit će
Mi svakako živimo punim plućima jer nemamo pojma kad će se desiti drugi Kristov dolazak ,moramo duhovno biti spremni ,nije on rekao da pakujemo kofere i prestanemo živjeti normalno

nemo123
18.07.2010., 18:04
Drugo je tražiti informacije na internetu, probajte zbilja pročitati te knjige u kojima se to spominje.
Ne govore o kraju svijeta kao o nekoj.. ne znam, ogromnoj eksploziji koja će izbrisati cijelu planetu, nego o kraju svijeta kojeg poznamo, ne bukvalno, nego se misli na to kako će se shvaćanja ljudi promijeniti, doći će do nekih novih spoznaja i to će obilježiti kraj svijeta u kojem živimo po potpuno krivim principima.

RaiinPixie
20.07.2010., 02:03
Ne znam za vas,ali ja vjerujem. Previše je dokaza.Istina,nije ono što sam htjela prihvatiti,ali činjenice su takve.Ne želim da se to dogodi(kao i,vjerujem,svi) ,ali mora,kad tad. Neće biti vječno svijeta.Sve će to jednom nestati.Evo i prilike.U ovo vjerujem što je gore navedeno u prvom postu,ali isto bih htjela istaknuti da smo mi po tom Mayanskom kalendaru već u 2012. godini.Dakle,2015.? Još,nešto u svemiru s mijenja.Znanstvenici su dokazali kako se ove orbite mijenjaju u Sunčanom sustavu te da će negdje 21.11. (ne znam po čijem kalendaru sad ) poravnati planete. Naravno,to će nostiti posljedice.Kakve? To će mo sami otkriti. Vjerovatno te apokalipse. I još,oni svi (Maye,Sumerani itd.) bili su mnogo napredniji od nas.Sada nas to vodi u vezu s vanzemaljcima. Oni su imali kontakata s njima.Imaju dokazi. Ugl. kako god to bilo i kakva god ta veza bila (kalendar nije sam od sebe nastao,mislim da su vanzemaljci imali veze s tim) oni su govorili da nije kraj svijeta,odnosno da samo završava jedan od 3 ciklusa. Spominjali su duše (automatski -tjelesna smrt,apokalipsa,kraj svijeta,kako svi nazivaju) i neke x planete . :confused: Ne znam. Evo samo sam to htjela podijeliti s vama. Nadam se da postoje ljudi koji vjeruju i imaju neke teorije i da nisu samo neke sprdnje.
Pozdrav.

Frater HPK
20.07.2010., 06:56
Neće biti smaka sveta. Zog ekonomske krize MMF nije odobrio kredit i zato se uništenje sveta odlaže dok kriza ne prodje i ne skupe se pare za sveopštu kataklizmu.

SHOGO
20.07.2010., 06:58
http://www.youtube.com/watch?v=XOIpkKD5A3w&feature=related

mala usporedba:eek:

Samsung2007
20.07.2010., 09:56
Uzmimo cinjenicu da ce se "nesto" desiti tog datuma koji je najavljen kao neka velika kataklizma cijelog sistema. Takodje ne znam jesam li napisao tocan datum, no brijem da ce "strucnjaci" do tada izracunati i tocno vrijeme kada ce se "to" desiti.

Gdje je po vama najbolje i najsigurnije pobjeci sa porodicom u tom trenutku?

A. Na neku visoku planinu, po mogucnosti na sami vrh

B. Uzeti neku letjelicu pa cijeli dan biti u zraku

C. Sa nekom brodicom biti na otvorenom moru

D. U vjerskom objektu moliti se Bogu za pomoc i oprost

E. U birtiji za sankom, ubijen do bola

Weedeemer
20.07.2010., 13:03
E. ali ne bas u birtiji neg na nekom proplanku ubijen od žestokih halucinogenih supstanci :)

btw, 21.12.2012.

expressivo
20.07.2010., 13:29
Ja ću tad biti vjerovatno kao i sada, pred kompom, zurit ću u forum, čitat kak se neki forumaši opraštaju od ovog svijeta :zubo:

Necto
20.07.2010., 13:31
Koliko ja znam nije najavljena nikakva kataklizma nego nestu u smislu promjene stanja svijesti, pogleda na svijet i sl.
Uglavnom gluposti u svakom slucaju.

RaiinPixie
20.07.2010., 21:56

ne kužim se baš u to al ne čini mi se dobro :confused: :ne zna:
još će,kako mi se čini,biti više toga na suncu dok ne explodira
nezz sad ni sama dal bi si dala :facepalm: ili :eek:

expressivo
20.07.2010., 22:05

Ništa čudno, pa nije Sunce svakog dana isto. Nekad je veća aktivnost na Suncu, nekad manja i ne znam kakve veze ima sa ovom temom? :rofl:

Duhpravde
21.07.2010., 00:17
dogoditi će se promjena stanja svijesti, naravno, za one koji su otvoreni za sve mogučnosti.

Analia Rivera
21.07.2010., 01:58
sat je vec "izracunat" 11:11 xD uostalom,na discoveryu je jucer bilo da nema sanse da komet zvekne u zemlju bla bla bla ugl. i ja cu bit na forumu :cerek:

Analia Rivera
21.07.2010., 02:00
bilo jucer na discovery ili kako vec da nece bit smak svita nego ness livo al ugl da se niss posebno nebu dogodil :D

anati
21.07.2010., 02:01
Ne znam za vas,ali ja vjerujem. Previše je dokaza.Istina,nije ono što sam htjela prihvatiti,ali činjenice su takve.Ne želim da se to dogodi(kao i,vjerujem,svi) ,ali mora,kad tad. Neće biti vječno svijeta.Sve će to jednom nestati.Evo i prilike.U ovo vjerujem što je gore navedeno u prvom postu,ali isto bih htjela istaknuti da smo mi po tom Mayanskom kalendaru već u 2012. godini.Dakle,2015.? Još,nešto u svemiru s mijenja.Znanstvenici su dokazali kako se ove orbite mijenjaju u Sunčanom sustavu te da će negdje 21.11. (ne znam po čijem kalendaru sad ) poravnati planete. Naravno,to će nostiti posljedice.Kakve? To će mo sami otkriti. Vjerovatno te apokalipse. I još,oni svi (Maye,Sumerani itd.) bili su mnogo napredniji od nas.Sada nas to vodi u vezu s vanzemaljcima. Oni su imali kontakata s njima.Imaju dokazi. Ugl. kako god to bilo i kakva god ta veza bila (kalendar nije sam od sebe nastao,mislim da su vanzemaljci imali veze s tim) oni su govorili da nije kraj svijeta,odnosno da samo završava jedan od 3 ciklusa. Spominjali su duše (automatski -tjelesna smrt,apokalipsa,kraj svijeta,kako svi nazivaju) i neke x planete . :confused: Ne znam. Evo samo sam to htjela podijeliti s vama. Nadam se da postoje ljudi koji vjeruju i imaju neke teorije i da nisu samo neke sprdnje.
Pozdrav.

Zivis u zabludi. Spomenula si dokaze? Uzmi knjigu iz eksperimentalne metodologije i potrazi sto znaci dokaz i kako se do njega dolazi! Nasjela sa kao i hrpa drugih ljudi na blebetanja kvazi-znanstvenika koji vade sve i svasta iz ljudske povijesti i tumace ih na nacin na koji njima pase te ih plasiraju u medije kao reklamu za svoje skupocjene knjige koje naivci kupuju! Utrosite to vrijeme koje batalite na razmisljanje o smaku svijeta na nesta pametno! Sve i da dolazi smak svijeta, mi tu ne mozemo nista, prestanite gubit vrijeme vjerujuci demagozima koji traze nacine zarade zavaravajuci mase! Btw Maje nisu bile naprednije od nas, mozda jedino u duhovnom smislu ili uzimajuci u obzir relativni prostor-vremenski polozaj!

anako
21.07.2010., 15:54
gdje biti? pa u shoppingu! 21.12.2010. bliži se Božić i pokloni! Nubiru/Nibiru whatfekineverbiru se neće pojaviti jer bi u tom slučaju već bio negdje na po puta između zemlje i marsa :D

thoughtless
22.07.2010., 14:27
ma treba spakovat kofere i pravac njemačka :) njih sigurno neće udarit komet:D

Kelly17
22.07.2010., 16:26
A zasto uopće bježati?

Kelly17
22.07.2010., 16:30
Nešto ćemo otkriti sada šta to je pitanje???

RaiinPixie
22.07.2010., 22:05
Zivis u zabludi. Spomenula si dokaze? Uzmi knjigu iz eksperimentalne metodologije i potrazi sto znaci dokaz i kako se do njega dolazi! Nasjela sa kao i hrpa drugih ljudi na blebetanja kvazi-znanstvenika koji vade sve i svasta iz ljudske povijesti i tumace ih na nacin na koji njima pase te ih plasiraju u medije kao reklamu za svoje skupocjene knjige koje naivci kupuju! Utrosite to vrijeme koje batalite na razmisljanje o smaku svijeta na nesta pametno! Sve i da dolazi smak svijeta, mi tu ne mozemo nista, prestanite gubit vrijeme vjerujuci demagozima koji traze nacine zarade zavaravajuci mase! Btw Maje nisu bile naprednije od nas, mozda jedino u duhovnom smislu ili uzimajuci u obzir relativni prostor-vremenski polozaj!

Imaš pravo. :top:

jashari
23.07.2010., 13:23
je*o majku, rodu za noge i nek te na mjesec nosi... tamo je sigurno drugi datum :D

_Playboy_
23.07.2010., 22:39
Majanski kalendar nagovješćuje samo promjenu svijesti ( nabolje :D ) a ne smak svijeta.

Polovi na zemlji se mijenjaju, bioritam zemlje se naglo ubrzava posljednjih godina, a i sami osjećamo promjene u "zraku"... dovoljno ?

JaBitTe
25.07.2010., 10:48
a kud bi ti? od sebe pobjeci ne mozes :p

Koliko ja znam nije najavljena nikakva kataklizma nego nestu u smislu promjene stanja svijesti, pogleda na svijet i sl.

Nadajmo se da dodju takve promjene :mig: ali u jednom danu?????????:eek:

_Playboy_
25.07.2010., 10:57
a kud bi ti? od sebe pobjeci ne mozes :p

Nadajmo se da dodju takve promjene :mig: ali u jednom danu?????????:eek:

Nije to ništa toliko drastično da bi rekao "uh sad se osjećam bolje" ili nešto slično... ta promjena već traje a završit će do kraja 2012te.

Zar ne primjećuješ male promjene u svijesti, ljudi su sve nezadovoljniji starim načinom poretka, oni koji nisu užasno se bore da ga zadrže (ali neće im uspjeti) sve se više analizira, ništa se više ne uzima za gotovo, također nadam se da će religije kroz 10-20 godina izgubiti moć jer su svoj smisao izgubile već odavno.
Poanta je da će ljudi biti svjesniji toga kako moraju raditi sami na sebi, nije važno samo živjeti - šljakati, puniti trbuh, napravit djecu i ničem pametnom ih ne naučiti da oni budu bolji ljudi od tebe.

beno009
25.07.2010., 12:13
Vjerovali mi, ili ne u 21.12.2012, svi ćemo se usrat kad dođe 20.12.2010 :D

Beastko
25.07.2010., 17:19

zass 2010 :ne zna:

xyxyxyxy
25.07.2010., 18:30
Ja ću se sakriti u ormar ili ispod kreveta.:D

0merta
25.07.2010., 20:43
Ili roditeljima u krevet :zubo: obavezno medu uzet.

Rippersenzibilna
25.07.2010., 23:06
Opcija E mi se čini nekako najprihvatljivija:D

nan
26.07.2010., 09:47
Majanski kalendar nagovješćuje samo promjenu svijesti ( nabolje :D ) .....

pa da, dočekaš 21.12. prvo u Australiji, pa onda brzo skočiš na Havaje i imaš promjenu svijesti dvaput. :D

beno009
26.07.2010., 11:01
zass 2010 :ne zna:

mISLIO SAM NAPISAT 20.12.2012

_Playboy_
26.07.2010., 13:14
pa da, dočekaš 21.12. prvo u Australiji, pa onda brzo skočiš na Havaje i imaš promjenu svijesti dvaput. :D

:D mhaha.. a nist, neizvjesnost do tada pa ćemo vidjeti :D

nan
26.07.2010., 14:04
:D mhaha.. a nist, neizvjesnost do tada pa ćemo vidjeti :D

A rekao je i Nostradamus "Mille e non più mille", pa ništa.

Za promjenu svijesti i umiranje je svaki dan dobar.:D

_Playboy_
26.07.2010., 14:37
A rekao je i Nostradamus "Mille e non più mille", pa ništa.

Za promjenu svijesti i umiranje je svaki dan dobar.:D

:D true, al recimo da neki nebi nikad poboljšali svoju svijest pa je malo globalnog stimulansa baš ono što nam treba

Mr. Beam
26.07.2010., 16:23

:rofl:

Jeste li čuli za ovo, 2012 godina smak svijeta? Što vi mislite, je li to istina?

Jeste, kako nije. Ako već i babe po pijaci i polupismeni ljudi pričaju o tome, mora biti istina.

Mr. Beam
26.07.2010., 17:01
Možda Bin Laden zna neko dobro skrovište. :rofl:

Yolexy
28.07.2010., 10:40
Uzmimo cinjenicu da ce se "nesto" desiti tog datuma koji je najavljen kao neka velika kataklizma cijelog sistema. Takodje ne znam jesam li napisao tocan datum, no brijem da ce "strucnjaci" do tada izracunati i tocno vrijeme kada ce se "to" desiti.

To će biti duhovno čiščenje, ako će ti duša biti na dovoljnom nivou svjetnosti, val te iste svjesnoti povuči će ju u drugu dimenziju, gdje češ beztjelesno se uzdizati...ako si previše okovan iluzijom ovog našeg svjeta, nema ti pomoći, umrjet češ u katastrofi,ili ostati zarobljen u ovom svijetu, dok ponovno ne dobiješ priliku da se oslobodiš njegovih okova:top:

Samsung2007
28.07.2010., 11:14
ebote na cemu ste vi???????

rekao sam ja davno da ne treba gledati te cudne filmove i citati te knjige...

Ace Ventura
28.07.2010., 12:39

Bunika :kava: (probaj super je :zvrko:)

is_none
28.07.2010., 12:55
Bunika :kava: (probaj super je :zvrko:)

a da se skinete sa laksih droga :kava:

Yolexy
28.07.2010., 15:20

rekao sam ja davno da ne treba gledati te cudne filmove i citati te knjige...

E ti dragi Samsunže nikud ne ideš s ovakvim stajalištem:ne zna::flop::brukica:

Ace Ventura
28.07.2010., 15:35
a da se skinete sa laksih droga :kava:

Na teže :ne zna:

indio34
28.07.2010., 21:38
Ode ja pravac Njemačka... sa pjesmom... Bože čuvaj Hrvatsku ode ja u Njemačku...

nefertiti_m
28.07.2010., 23:05
Nije to ništa toliko drastično da bi rekao "uh sad se osjećam bolje" ili nešto slično... ta promjena već traje a završit će do kraja 2012te.

Zar ne primjećuješ male promjene u svijesti, ljudi su sve nezadovoljniji starim načinom poretka, oni koji nisu užasno se bore da ga zadrže (ali neće im uspjeti) sve se više analizira, ništa se više ne uzima za gotovo, također nadam se da će religije kroz 10-20 godina izgubiti moć jer su svoj smisao izgubile već odavno.
Poanta je da će ljudi biti svjesniji toga kako moraju raditi sami na sebi, nije važno samo živjeti - šljakati, puniti trbuh, napravit djecu i ničem pametnom ih ne naučiti da oni budu bolji ljudi od tebe.

Uprvao tako...ne znam kako drugi,ali ja osjetim velike promjene u sebi...i radim na sve moguce način na sebi, jer vidim da vise ovako ne ide dalje!
užasno je bolno mijenjati se..ali izgleda da nema druge..nego uči duboko u sebe..i "pročačkati" apsolutno sve!
ali...vidim da i dosta ljudi u mojoj okolini sve više slično razmišlja...vide da neki klinac tu ne valja...i okrecu se spiritulanijim stvarima!

subsonic
29.07.2010., 09:17
skupi pola milijuna kuna i rezerviraj let u svemir. nema sta izgubit, dobis bas prekrasan izlet.

Michael Collins
29.07.2010., 09:24
U Njemačku :D

Gustavo
29.07.2010., 09:28
Uglavnom gluposti u svakom slucaju.

Novac i karijera neće biti na prvom mjestu, ljudi će se vratiti prirodi, neće biti automobila, vozit ćemo se svi javnim prijevozom i biciklima, tvornice koje zagađuju će se zatvoriti :ne zna:

krena
29.07.2010., 09:41
Nikamo. To su same gluposti. Godina 2012. će biti ista kao i sve do sada .

subsonic
29.07.2010., 09:42
Novac i karijera neće biti na prvom mjestu, ljudi će se vratiti prirodi, neće biti automobila, vozit ćemo se svi javnim prijevozom i biciklima, tvornice koje zagađuju će se zatvoriti :ne zna:

samo ne znam kako ce se desiti toliki pomak za svu tu masu. previse smo mi primitivni za takav pohvat. osim ako se ne desi neka razorna katastrofa ogromnih posljedica naprimjer 3.svjetski rat o kojem se prica...

krena
29.07.2010., 09:42

TKO ĆE PROIZVODITI BICILKE. ONE TREBAJU INDUSTRIJU. MOŽDA DRVENE BICIKLE NAPRAVLJENE U MANUFAKTURI:cerek:
ILI GLINENI TRAMVAJI NA PEDALE :lol:

subsonic
29.07.2010., 09:44
TKO ĆE PROIZVODITI BICILKE. ONE TREBAJU INDUSTRIJU. MOŽDA DRVENE BICIKLE NAPRAVLJENE U MANUFAKTURI:cerek:
ILI GLINENI TRAMVAJI NA PEDALE :lol:

cc ti ocito nikad nisi gledao flinstonse :D

friendship
29.07.2010., 09:49
nikam, datum je glupost taman se nešto i dogodilo u bliskoj budućnosti, taj datum nema veze s vezom. budućnost se ne može predvidjeti s tolikom preciznošću, jer nije fiksirana, koliko god se kauzalno ponašala

NewWorldOrder
29.07.2010., 17:52
Nikamo. To su same gluposti. Godina 2012. će biti ista kao i sve do sada .

:lol::lol::lol:
Kaj god...

BD-zg
31.07.2010., 16:22
Ma gluposti nije im se dalo više pisati kalendar pa su stali 2012:lol::lol::lol:
to su sranja da se napravi panika i dok su svi u kaosu vlada mazne lovu iz mirovinskog fonda:lol::lol::lol: naravno ne naša vlada naši su to odavno riješili

a ima par scenarija za 2012 ali onaj komet u 2029 bude nas fulal poprilično blizu i kao postoji kvaka ustvar to astronomi zovu ključanica ako je slučajno pogodi komet se bude skrenuo u zemljinoj gravitaciji i udaril bude u zemlju 2036
to je zasada jedina moguča prijetnja na koju se može računati a ova naklapanja i proročanstva:flop:

Paranormalno
02.08.2010., 16:38
Vjerovali mi, ili ne u 21.12.2012, svi ćemo se usrat kad dođe 20.12.2010

Yep, najutjecajnija "smak svijeta" godina. :) :P

Weedeemer
02.08.2010., 20:43
jel u teoriji moguće da doleti nešto jako velikom brzinom, tj, da znanstvenici to još ne mogu otkriti/pratiti/predvidjeti i sl ?

mrkva666
02.08.2010., 20:58

ma zaseremo se mi skoro svaki dan:lol:

nan
02.08.2010., 21:49
he,he, kad samo pomislim na sve ove račune, koje mi više neće trebat uplaćivat :rofl:

2012 transfor
04.08.2010., 13:23
Na svu srecu nema nikakvog kraja, osim kraja jednog doba (ribe) i ulazak u novo doba (vodenjaka), ili ti kraj tame i ulazak u svjetlo, u doba harmonije i ljubavi. Prelaz nece baš biti bezbolan, ali to nosi svako novo doba, rođenje.

NewWorldOrder
04.08.2010., 17:16
Moguće je da griješim,ali što nije trenutno intezitet sunčeva zračenja najgori(ako ne kontamo razdoblje kad je Zemlja bila bez omotača)? Mislm znam priče,prije 50 godina su se ljudi sunčali u 2 sata,danas je to smrt za kožu... Sumnjam da će se u dvije godine omotač vratit na svoje,a onda još se i zadebljat do te mjere da se zračenje uvelike smanji

Ne,upravo suprotno,omotač bi se mogao jako jako stanjiti. :rofl:

2012 transfor
06.08.2010., 09:13
Eto članak o solarnom ciklusu ako kog zanima
http://www.2012-transformacijasvijesti.com/Solarni%20ciklus.htm

i o slabljenju zemljinog magnetskog polja+novi suncev ciklus
http://www.2012-transformacijasvijesti.com/Slabljenje_zemljinog_magnetskog%20polja.htm

2012 transfor
06.08.2010., 09:30
Eto nešto jako važno za shvatiti o 2012. godini a još važnije za danas
http://www.2012-transformacijasvijesti.com/Zivjeti%20u%20strahu.htm

Jim32
06.08.2010., 09:45
Ma samo nek bude na radni dan!

delija
06.08.2010., 10:27
Eto članak o solarnom ciklusu ako kog zanima
http://www.2012-transformacijasvijesti.com/Solarni%20ciklus.htm

i o slabljenju zemljinog magnetskog polja+novi suncev ciklus
http://www.2012-transformacijasvijesti.com/Slabljenje_zemljinog_magnetskog%20polja.htm

Greška svih onih koji iznose svoje mišljenje o 2012-toj godini je što se svi osvrću na Solarne cikluse, a malo tko na GALAKTIČKE cikluse.

Pa zar ne shvaćate da je naš Solarni sistem (šta više Kompletan sistem, dakle Solarni sistem, Kuiperov pojas i Oortov oblak) "dijete" galaksije Kumova slama ili Mliječnog puta.
I vjerovali ili ne - to "dijete" je pod stalnom paskom Centralnog mozga Galaksije.
A sama riječ Ciklusi nam kaže da se nešto što je započeto uvijek vraća na to započeto.

BD-zg
06.08.2010., 11:56
Ma samo nek bude na radni dan!

A ja ču ostat doma:s

BD-zg
06.08.2010., 11:59
jel u teoriji moguće da doleti nešto jako velikom brzinom, tj, da znanstvenici to još ne mogu otkriti/pratiti/predvidjeti i sl ?

U stvarnosti se jako mali postotak neba promatra u svrhu otkrivanja takvih opasnosti
mislim svi pričaju o stjenama veličine država a što je sa onima veličine od 100m pa mislim da i dio izgori u atmosferi i dalje bi udar bio bolan pogotovo oko naseljenih područja

Ruralna
06.08.2010., 15:20
Ja ću tad biti vjerovatno kao i sada, pred kompom, zurit ću u forum, čitat kak se neki forumaši opraštaju od ovog svijeta :zubo:
Također.
I kavicu skuhati :mudri:

2012 transfor
07.08.2010., 07:02
Delija,
ja sam dao samo dao linkove koji nisu niti najvažniji, niti manje važni od drugih. Sve ima svoju važnost, svoju ulogo. Na ovom linku ima brdo tema o 2012, ali onih naj važnijih, o buđenju i transformaciji svijesti.
http://www.2012-transformacijasvijesti.com/2012.htm

Davidius
07.08.2010., 20:00
Nadam se da ćemo 2012. svi pocrkati tako da se više ne zamaramo sranjima i ne izmišljamo nove datume. :kava:

xPsycho
07.08.2010., 22:52
opcija B je mozda najbolja

izidoraa
09.08.2010., 20:19

Nema bježanja :ne zna:
Ti očito šališ :):)

Slade
09.08.2010., 22:55

Nekako mi sve dobro zvuči osim ovoga D.
Ali E. mi se nekako najviše sviđa.

Slade
09.08.2010., 22:59

Da, kao neka gama zraka koja putuje brzinom svjetlosti nakon što je eksplodirala ta zvijezda. Ako pogodi u Zemlju kažu da bi nas spržilo.. Ne drži me baš previše za riječ, to sam gledao na History Channel-u na onom dokumentarcu The universe davno...

Probat ću nać na netu.

Edit: Našao. Ako te zanima: The Universe - Top 10 ways to destroy Earth (http://www.megavideo.com/?v=UV58XVRU)

KLiK
10.08.2010., 12:28
evo i mog komentara, od 3 minuta nadalje:
http://www.youtube.com/watch?v=Hig74yhS3SA

Slade
10.08.2010., 15:32
evo i mog komentara, od 3 minuta nadalje:
http://www.youtube.com/watch?v=Hig74yhS3SA

:rofl::rofl: ovo je dobro!

Slade
10.08.2010., 16:13
http://209.85.62.24/16/31/0/p263343/bizarro_2012.gif

I bome nas je uplašilo :cerek:

plavamala
10.08.2010., 18:56

danas sam baš čitala o katastrofama i poplavama pa onaj požar u rusiji kako je ove godine od tih raznoraznih katastrofa umrlo puno ljudi ...bit će toga još e sad mene zanima ako će recimo taj rat koji počne ako će se upotrebljavat ta raznorazna kem sredstva i nukl pa to će cijeli zrak bit zagadjen i ovi u rusiji umiru samo zbog UDISANJA zraka nakon požara kako će tek biti nakon onih strahota kamo će ljudi bježati? na planinu? a zrak pun otrova??? u avionima? a sve gori i nemaš kamo nazad??? sa brodicom na moru??? da da moš mislit a tolike poplave...stvarno ne znam i uzmimo situaciju da stvarno ''nešto'' bude da li će država upozoriti ljude recimo ljude sa malom djecom kako i gdje trebaju ići ili će ljudi odlučivati sami i pitam se stvarno kamo će ljudi ići a mislim da nije riješenje biti niti po nekim podrumima bunkerima i birtijama gdje nema ni zraka ni sunca ni ničega...ne stvarno ovo je ozbiljna stvar KAMO bi vi išli? ili bi možda bježali s jednog kraja na drugi i zadržavali se po par dana na nekom mjestu i onda SELI dalje...i što kažete na ovo što amerikancima preko interneta govore da napuste zemlju zbog nwo i obame kamo bi i išli da vam neko kaže da zbog sigurnosti trebate otići i dal bi bili spremni na to...najbolje je mislim ipak otići u neku birtiju i gledat nogomet dok se još može održavati hahhaha :):eek:

NewWorldOrder
10.08.2010., 19:19

danas sam baš čitala o katastrofama i poplavama pa onaj požar u rusiji kako je ove godine od tih raznoraznih katastrofa umrlo puno ljudi ...bit će toga još e sad mene zanima ako će recimo taj rat koji počne ako će se upotrebljavat ta raznorazna kem sredstva i nukl pa to će cijeli zrak bit zagadjen i ovi u rusiji umiru samo zbog UDISANJA zraka nakon požara kako će tek biti nakon onih strahota kamo će ljudi bježati? na planinu? a zrak pun otrova??? u avionima? a sve gori i nemaš kamo nazad??? sa brodicom na moru??? da da moš mislit a tolike poplave...stvarno ne znam i uzmimo situaciju da stvarno ''nešto'' bude da li će država upozoriti ljude recimo ljude sa malom djecom kako i gdje trebaju ići ili će ljudi odlučivati sami i pitam se stvarno kamo će ljudi ići a mislim da nije riješenje biti niti po nekim podrumima bunkerima i birtijama gdje nema ni zraka ni sunca ni ničega...ne stvarno ovo je ozbiljna stvar KAMO bi vi išli? ili bi možda bježali s jednog kraja na drugi i zadržavali se po par dana na nekom mjestu i onda SELI dalje...i što kažete na ovo što amerikancima preko interneta govore da napuste zemlju zbog nwo i obame kamo bi i išli da vam neko kaže da zbog sigurnosti trebate otići i dal bi bili spremni na to...najbolje je mislim ipak otići u neku birtiju i gledat nogomet dok se još može održavati hahhaha :):eek:

Dolaskom i uzdizanjem Nibirua ovo sve što se sada događa u svijetu je mačji kašalj prema tim strahotama.
Nigdje čovjek tada neće biti siguran,ni na moru (zbog masovnih tsunamija), ni u zraku (zbog zagađenja) ni na zemlji (zbog masovnih potresa i pomaka,a ponegdje i pucanja zemljine kore te vulkana).
Osobno sjesti ću negdje na neku uzvisinu,zapaliti omiljenu cigaru i popiti pivicu....i čekati....kraj.

P.S. I ne, Vlade nikoga neće upozoriti gdje da ide jer i sami nemaju rješenje kuda da idu.
Biti će to kraj civilizacije u ovom obliku.Možda bi nas spasila eventualna masovna intervencija UFO-a ako bi bili voljni se umiješati u sudbinu čovječanstva.

Slade
10.08.2010., 19:27
I ne, Vlade nikoga neće upozoriti gdje da ide jer i sami nemaju rješenje kuda da idu.
Biti će to kraj civilizacije u ovom obliku.Možda bi nas spasila eventualna masovna intervencija UFO-a ako bi bili voljni se umiješati u sudbinu čovječanstva.

Aha, baš smo lijepa civilizacija da bi nas trebalo spasiti... :)

plavamala
10.08.2010., 19:38
Dolaskom i uzdizanjem Nibirua ovo sve što se sada događa u svijetu je mačji kašalj prema tim strahotama.
Nigdje čovjek tada neće biti siguran,ni na moru (zbog masovnih tsunamija), ni u zraku (zbog zagađenja) ni na zemlji (zbog masovnih potresa i pomaka,a ponegdje i pucanja zemljine kore te vulkana).
Osobno sjesti ću negdje na neku uzvisinu,zapaliti omiljenu cigaru i popiti pivicu....i čekati....kraj.

P.S. I ne, Vlade nikoga neće upozoriti gdje da ide jer i sami nemaju rješenje kuda da idu.

ja mislim da usprkos svim katastrofama to neće biti definitivan kraj ali svijet više neće biti isti nakon svih tih katastrofa...amerika i današnje sile više neće biti sile nego vjerojatno ove zemlje koje su danas ''nerazvijene'' vanga je rekla da će kina biti nova velesila puno ljudi će zbog katastrofa i ratova poginuti dakle reducirana populacija ''jako malo ljudi će preživjeti i njih će vjerojatno pokušati kontrolirati nwo putem čipova dakle end of the world as we know it ali ne definitivan kraj biti će promjene kao što su svako malo kroz povijest bile promjene ali ne i kraj svijeta ...a ko zna možda ćemo i letjeti u svemir:zubo:

Slade
10.08.2010., 19:46
ja mislim da usprkos svim katastrofama to neće biti definitivan kraj ali svijet više neće biti isti nakon svih tih katastrofa...amerika i današnje sile više neće biti sile nego vjerojatno ove zemlje koje su danas ''nerazvijene'' vanga je rekla da će kina biti nova velesila puno ljudi će zbog katastrofa i ratova poginuti dakle reducirana populacija ''jako malo ljudi će preživjeti i njih će vjerojatno pokušati kontrolirati nwo putem čipova dakle end of the world as we know it ali ne definitivan kraj biti će promjene kao što su svako malo kroz povijest bile promjene ali ne i kraj svijeta ...a ko zna možda ćemo i letjeti u svemir:zubo:

21.12.2012. se neće dogoditi apsolutno ništa.

plavamala
10.08.2010., 20:03

pa da neće tada ali možda god dana prije a ljudi kao čekaju 2012 kad ono ups :zubo:

NewWorldOrder
10.08.2010., 20:17

Nakon prolaska Nibirua neće više biti država...ni vlada...
Preživjeli (ako takvih bude) će morati izgraditi posve novu civilizaciju.

NewWorldOrder
10.08.2010., 20:18

I svi se grohotom nasmijaše. :rofl::D:lol:

xPsycho
10.08.2010., 23:25
a sta govore oni neki "vidovnjaci" oce se sta dogodit ili nece?

DiogenBalkanski
11.08.2010., 08:24

Slažem se.

Proces je već počeo i traje što bi rekli englezi "ongoing" je. I nastaviće se nakon tog datuma.

Na sam taj datum neće biti spektakularnog smaka svijeta u poluvremenu utakmice Hajduk- Dinamo.

Weedeemer
11.08.2010., 10:29
citao sam prije koji mjesec na forumu, ne sjecam se tocno gdje... ugl, netko je dosao na ideju da iskopa rupu i zazida ju sa betonskim zidovima debljine 10m sa svake strane.... :) pa je pitao za savjete...

arka(sa elementima nuklearne podmornice) je ok ideja :)
al opet, od kakvog materijala.... pre skupo... neizvedivo ....
udar u bilo koju stijenu bi bio poguban....
ako ne bi bila nuklearna, opet je pogon upitan i grijanje (u slucaju ledenog doba/velikih poplava)

ili onaj kvazi helic iz mad maxa 2 :D

ajmo slozit popis svih mogucih opcija "spasavanja"... i pros/cons

DiogenBalkanski
11.08.2010., 10:48
Što se mene osobno tiče ja neću bježati nigdje.

Gdje me zatekne zatekne.
Ako je suđeno da zginem - zginuću u koju god se mišju rupu zavukao.
Ako nije suđeno da zginem onda me neće dohvatiti opet gdje god me usud postavio u tom trenutku.

Tako da u oba slučaja znam na čemu sam pa samim time niti straha nema :D

Naravno sve ovo AKO. Ne vjerujem u smak svijeta od 15 min kao što rekoh. Ali da je vrijeme promjena postalo vidljivo na materijalnom nivou jest.

Al čemu paničarit kako god da okreneš ;)

xPsycho
11.08.2010., 12:23
@Weedeemer, avioni i brodovi su ti jedina solucija...

Weedeemer
11.08.2010., 14:10
@Weedeemer, avioni i brodovi su ti jedina solucija...

avioni -

cons:
malo vremena mogu biti u zraku (čak niti pol dana) - sve u svemu, prekratko da se vrijeme stabilizira
ako padaju meteori - bad idea

KLiK
11.08.2010., 16:20

kako ne?

dogoditi će se jedan dan i rođendan od mojeg prijatelja...i rođendan od mame od jednog drugog prijatelja!!

:lol: :rofl:

Mr. Beam
11.08.2010., 20:15
Nakon prolaska Nibirua neće više biti država...ni vlada...
Preživjeli (ako takvih bude) će morati izgraditi posve novu civilizaciju.

Pa kad, po tebi, dolazi taj Nibiru?

plavamala
11.08.2010., 20:24
Što se mene osobno tiče ja neću bježati nigdje.

Gdje me zatekne zatekne.
Ako je suđeno da zginem - zginuću u koju god se mišju rupu zavukao.
Ako nije suđeno da zginem onda me neće dohvatiti opet gdje god me usud postavio u tom trenutku.

Tako da u oba slučaja znam na čemu sam pa samim time niti straha nema :D

Naravno sve ovo AKO. Ne vjerujem u smak svijeta od 15 min kao što rekoh. Ali da je vrijeme promjena postalo vidljivo na materijalnom nivou jest.

Al čemu paničarit kako god da okreneš ;)

http://www.youtube.com/watch?v=8qJT-M3cEUI&feature=related
TBF - smak svita - originalni spot

slažem se s tobom treba živjeti punim plućima i ne zabrinjavat se previše ;):zubo: sve bu ok...onaj ko treba preživit će preživit;) sve lipe ženske moga bi opalit haha dobro bi se napušio ae guštala bi uzela bi sve šta mogu a možda se ni krediti neće trebat vraćat ako će bit smak svita hahha nek vode ljuubav do besvijesti lol:cerek:

Samsung2007
19.08.2010., 11:17
A kakva su tvoja pluca kad smo vec kod toga? :)

elohim
19.08.2010., 18:12
Najbolje otić u Rumunjsku, oni 50 godina kasne za civilizacijom pa će tamo the end doći 50 godina kasnije :)

ONeill
19.08.2010., 20:17
Nemoj tako, ipak je Rumunjska u Europskoj Uniji.

bela_mac
20.08.2010., 20:12
Koje li koindicijencije,ja se sjećam još prije 20 god.kad sam bio na Vranskom jezeru,još prije rata bio sam sa prijateljem i vidio sam zvijezdu padalicu i rekao sam mu "rat će trajati pet godina a tad će zavladati mir koji će trajati" a nisam ni znao za Mayin kalendar do 2012 god nego sam mu rekao "2012 će za čovječanstvo biti presudno".I sad se sjećam ko danas te večeri.

bela_mac
20.08.2010., 20:19
Koje li koindicijencije,ja se sjećam još prije 20 god.kad sam bio na Vranskom jezeru,još prije rata bio sam sa prijateljem i vidio sam zvijezdu padalicu i rekao sam mu "rat će trajati pet godina a tad će zavladati mir koji će trajati" a nisam ni znao za Mayin kalendar do 2012 god nego sam mu rekao "2012 će za čovječanstvo biti presudno".I sad se sjećam ko danas te večeri.

CLS_Rocket
21.08.2010., 12:19
naravno ;)