PDA

View Full Version : VIP Mobile CARNet - mobilni internet

stranice : 1 2 [3] 4 5

Gilach
14.06.2010., 00:32
E ovak ljudi, izluđuje me instalacija VMC-a i modema ZTE K3565-z.
Nabavio sam prepaid paket sa uredjajem ZTE K3565-z no imam problem sa instalacijom. Naime, prilikom ukopcavanja uredjaja, automatski se pokrece VMC instalacija, no problem je u tome sto mi pri kraju izbaci error, prekine instalaciju i pobrise sve dotad instalirano (roll back) tako da u principu ne mogu koristiti internet na taj nacin. Niti rucno kreiranje veze ne pomaze (makar mozda nesto krivo radim).
Mene sada zanima da li se vec netko susreo sa opisanim problemom jer ne znam da li je stvar u tome da je uredjaj neispravan ili na mom laptopu postoji neki konflikt ?
Probao sam skinuti i samostalno VMC pa instalirati, tada je pak sve prošlo ok, no svejedno nisam se mogao spojiti. Prva sumnja mi je bila da driveri nisu instalirani kako spada, no opet sa tim ručno skinutim VMC-om je program pokazivao razinu signala pa me to buni, no od spajanja 0 bodova - error.

Tigrov friend
14.06.2010., 00:49
Potrošnja do 13.06.2010 16:43 iznosi 2,28 kn, od cega je 0,00 kn data (1.814,402 MB) :s:top:

Imaš konflikt to su njegove mušice, bez veze kad nisi on line a ni ne možeš ukloni uređaj iz vmc softwarea, deinstaliraj sa revom i počisti zaostatke, ugasi upali tek onda, počisti ccleanerom, pikni u drugi usb i kreni ponovno instalirati sa usb-a sorf....

ako sam nešto propustio neka nadopune, nije pravilo ali se s njim ponekada da izgubiti živaca...

ili ga instaliraj iz nekog kompabiliti moda ako si na sedmici...

Gilach
14.06.2010., 12:15
Tnx na pomoci, no rezultati su polovicni bez funkcionalnog rezultata.
Naime, instalacija softwarea sa sticka ne ide nikako, probao sam i ciscenje sa revom i ccleanerom još i prije postanja da maknem sve tragove vmc-a pa pokusam ponovo i opet ista stvar, ni system rerstore be pomaže tako da ne kuzim gdje je konflikt.

Probao sam i sa VMC-om sa vipove stranice i taj se instalirao bez problema. Isto tako, tek nakon te instalacije su windowsi prepoznali stick kao modem, prije je bio prepoznat samo kao usb cd-rom :rofl:, no iako ga program sada prepoznaje i hvata signal javlja se slijedeći problem.

Ja kliknem na connect, uredjaj se spoji na net, no ne mogu ga koristiti, vidim da napravi doslovno par kb prometa, ali browser se ponasa kao da sam offline i ne postoji veza tako da ne otvara stranice...
Ja cu poludit s ovim, srecom ne treba mi cesto, no sada se s tim zajebavam jer mi treba od sutra za put, a ne radi, grrr.
Ima li tko ideju sto je pak sad problem da unatoc naizgled uspjesnom spajanju ne mogu nista otvoriti vec se sve ponasa kao da sam offline ?

Tigrov friend
14.06.2010., 16:15
hahah jesi kupio bon i stavio na saldo??? sad mi je palo na pamet :D

Dadichi
15.06.2010., 10:19
Jel su otklonjeni problemi sa provjerom prometa (VIP Mobile CARnet).
Ja se kao friški korisnik pokušavam registrirati na Moj Vip (http://prijava.vip.hr/), a stalno mi izbacuje:
VIPonline prijava je trenutno nedostupna. Molimo, pokušajte kasnije... :mad:

alison
15.06.2010., 17:08
meni radi provjera potrošnje, napokon proradilo:s, možda ne šljakaju nove registracije:ne zna:, probaj ih nazvati

lie
15.06.2010., 19:04
ma s registracijama je stalno zajeb - ja sam prije nego sam uspijela se registrirat dobila jedan te isti error valjda petnaest puta - pokusavaj, jednom ce prihvatit :lol:

i da, napokon radi, cak mi nisu ni puno rekli da sam potrosila :rofl:

Dadichi
16.06.2010., 08:20
ma s registracijama je stalno zajeb - ja sam prije nego sam uspijela se registrirat dobila jedan te isti error valjda petnaest puta - pokusavaj, jednom ce prihvatit :lol:

Je, uspjela mi registracija (popodne) nakon nekih 20-ak pokušaja. :horor:

lie
16.06.2010., 14:59
Je, uspjela mi registracija (popodne) nakon nekih 20-ak pokušaja. :horor:

kao sto sam rekla - treba biti uporan :lol: bravo :mig:

Tigrov friend
16.06.2010., 17:08
To je i mene klalo....

snaga komunikacije...:lol:

lie
16.06.2010., 17:40
"jer mi smo tu zbog vas" :rofl:

Cisco
18.06.2010., 08:26
Ova je meni najdraža:

"Znamo kako!"

uzeti nam novac, valjda.
:lol:

bond007
18.06.2010., 10:07
Tnx na pomoci, no rezultati su polovicni bez funkcionalnog rezultata.
Naime, instalacija softwarea sa sticka ne ide nikako, probao sam i ciscenje sa revom i ccleanerom još i prije postanja da maknem sve tragove vmc-a pa pokusam ponovo i opet ista stvar, ni system rerstore be pomaže tako da ne kuzim gdje je konflikt.

Probao sam i sa VMC-om sa vipove stranice i taj se instalirao bez problema. Isto tako, tek nakon te instalacije su windowsi prepoznali stick kao modem, prije je bio prepoznat samo kao usb cd-rom :rofl:, no iako ga program sada prepoznaje i hvata signal javlja se slijedeći problem.

Ja kliknem na connect, uredjaj se spoji na net, no ne mogu ga koristiti, vidim da napravi doslovno par kb prometa, ali browser se ponasa kao da sam offline i ne postoji veza tako da ne otvara stranice...
Ja cu poludit s ovim, srecom ne treba mi cesto, no sada se s tim zajebavam jer mi treba od sutra za put, a ne radi, grrr.
Ima li tko ideju sto je pak sad problem da unatoc naizgled uspjesnom spajanju ne mogu nista otvoriti vec se sve ponasa kao da sam offline ?

tak ti je to. ja sam bila na slomu živaca zbog takvih i sličnih problema.
Probaj instalirati najnoviju verziju Vodafone Mobile Connect, trebalo bi pomoći

Gilach
18.06.2010., 22:49
Uspio sam neki dan to srediti nakon dvodnevne gnjavaže, naime, trebalo je upisivati u propertisima modema neke gluposti koje nikome ne bi pale na pamet, ali eto. Hvala vipu i vodafoneu na prefantastičnoj programskoj podršci :bang: Da nisam polu geek, nikad to ne bi riješio :rofl:

Tigrov friend
18.06.2010., 22:55
Uspio sam neki dan to srediti nakon dvodnevne gnjavaže, naime, trebalo je upisivati u propertisima modema neke gluposti koje nikome ne bi pale na pamet, ali eto. Hvala vipu i vodafoneu na prefantastičnoj programskoj podršci :bang: Da nisam polu geek, nikad to ne bi riješio :rofl:

ja nisam ništa upisivao, bilo je out of box, samo i tako nekad ima zajebancije, ali manual nisam ništa upisivao, ne znam....

aTomX
26.06.2010., 18:19
a koliko je sigurno kontrolirat potrošnju preko Vodafone Mobile Connect Lite-a?!:kava:
i šta je sa ovom reklamom da je besplatno do kraja godine ako se registriraš do 31.8., vrijedi li to i za mene jer sam se ja registrirao 22.5. ove godine!?:ne zna:

alison
27.06.2010., 14:10
a koliko je sigurno kontrolirat potrošnju preko Vodafone Mobile Connect Lite-a?!:kava:
registriraj se na Vip stranici (moj vip) i tamo kontroliraj potrošnju, plus dodatna kontrola je preko Carneta(to obično koristim kad vip zašteka, npr. prvih 12 dana ovog 6.mj.nije se uopće mogla provjerit potrošnja na vipu), neznam koliko je točan samo ovaj prozorčić VMC-ja njega koristim samo da okvirno vidim koliko sam potrošila prije nego se diskonektiram.

calamitas
27.06.2010., 16:34
Ja imam taj vipov internet preko sticka (5 gb)..i zanima me da li netko zna koliko se plača prekoračenje limita?

Tigrov friend
27.06.2010., 16:40
Ja imam taj vipov internet preko sticka (5 gb)..i zanima me da li netko zna koliko se plača prekoračenje limita?

nemoj ga prekoračivati jer ćeš se jako zajebat, iznenadit će te račun jako, ako trebaš više rađe uzmi 10gb...

digiridan
27.06.2010., 17:25
270 ili 290 kn za gigu prekoračenja, piše ti tamo negdje na stranici :D ja imam onaj neki stari od 10gb, pa mi je 40kn/gb prekoracenja

calamitas
27.06.2010., 17:27
nemoj ga prekoračivati jer ćeš se jako zajebat, iznenadit će te račun jako, ako trebaš više rađe uzmi 10gb...

ma zeznula sam se što nisam odmah uzela 10 gb..a ugovor za 5 gb mi traje još 11 mjeseci. nisam još ni jednom prekoračila ali sam uvijek jako blizu prekoračenju.

calamitas
27.06.2010., 17:33
270 ili 290 kn za gigu prekoračenja, piše ti tamo negdje na stranici :D ja imam onaj neki stari od 10gb, pa mi je 40kn/gb prekoracenja

ajme:rolleyes: stvarno pljačkaju...

Anita2507
27.06.2010., 17:47
Mislim da je 0,28 lipa svaki mb, pa možeš se prebacit na veću tarifu, ne znam jel se prebacivanje još uvijek plaća 200kn.

digiridan
27.06.2010., 18:23
Ja mislim da ne bi trebao biti problem prebacit se na vecu tarifu, meni nisu naplatili kada sam presla sa 3 na 10gb. Mislim da je problem kad ides na manju.
ne "problem" kao problem, nego "problem" kao "košta". :D

calamitas
27.06.2010., 19:53
Ja mislim da ne bi trebao biti problem prebacit se na vecu tarifu, meni nisu naplatili kada sam presla sa 3 na 10gb. Mislim da je problem kad ides na manju.
ne "problem" kao problem, nego "problem" kao "košta". :D

a prije koliko je to bilo? znam da oni stalno izmišljaju neke nove zakone i pravila:rolleyes: I možeš li mi reći koliko plačaš 10 gb? Znam da piše negdje na njihovoj stranici, no ne da mi se tražiti :zubo:

lie
27.06.2010., 20:05
a prije koliko je to bilo? znam da oni stalno izmišljaju neke nove zakone i pravila:rolleyes: I možeš li mi reći koliko plačaš 10 gb? Znam da piše negdje na njihovoj stranici, no ne da mi se tražiti :zubo:

oni koji korite VipCARNet je 150kn a obicnim korisnicima je 300kn s tim da sad ima neka akcija da ak postanete korisnik imate besplatno do kraja godine ( e sad koliko je ovo zapravo besplatno mb nigdje ne kazu, tako da sve to treba dobro provjerit)

inace, cijena mb jedino na vipu je 0,29 lipa po mb bez obzira na paket, ja imam onaj od 12gb i za sve je isto

evo i str. http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-internet/promotivna-ponuda

digiridan
27.06.2010., 20:16

čini mi se 205, imam to već cca 2godine. (radi se o mobile carnetu)
Evo aktualni cjenik http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobile-carnet

Tigrov friend
29.06.2010., 03:24
Znači dobro sam mislio, 290 kn 1gb prekoračenja, ja imam sada 5gb 200kn i dosta meni, još i ostane oko 500mb svaki puta....

Anita2507
29.06.2010., 22:28
Ja plaćam 5gb 109kn

Lollipop*
29.06.2010., 23:16
Jel ima tko od vas problema sa pokrivenosti mreže i brzinom spajanja, osim mene?

Kad sam krenula na faks morala sam uzeti mobilni internet koji je u Zagrebu odlično funkcionirao.
Sad kad sam došla doma, spajam se na GPRS, tak da mi jednu stranicu otvara 3 dana, pogotovo ako ima previše slika, a o jutubu da ne pričam.
Tako da ću 3 mjeseca morati plaćati 109 kn, a ne spajam se na to jer ne znam tko bi imao živaca u ovo doba spajati se na GPRS. :mad:
Ugovor sam potpisala u svom gradu i nitko mi ništa nije rekao o pokrivenosti mreže. Na internetu je pisalo da je brzina prijenosa podataka do 7.2 Mbit/s (HSDPA/UMTS)
yeah right :flop:

lie
30.06.2010., 00:49
Jel ima tko od vas problema sa pokrivenosti mreže i brzinom spajanja, osim mene?

Kad sam krenula na faks morala sam uzeti mobilni internet koji je u Zagrebu odlično funkcionirao.
Sad kad sam došla doma, spajam se na GPRS, tak da mi jednu stranicu otvara 3 dana, pogotovo ako ima previše slika, a o jutubu da ne pričam.
Tako da ću 3 mjeseca morati plaćati 109 kn, a ne spajam se na to jer ne znam tko bi imao živaca u ovo doba spajati se na GPRS. :mad:
Ugovor sam potpisala u svom gradu i nitko mi ništa nije rekao o pokrivenosti mreže. Na internetu je pisalo da je brzina prijenosa podataka do 7.2 Mbit/s (HSDPA/UMTS)

to ti vrijedi za sve, ak nema jake pokrivenosti, nema ni umts :( ( a i jos carnet korisnici imaju nize brzine nego obicni vip korisnici koji placaju duplo vise)
nis neces tu moci napraviti ak si pod ugovorom, al ak ti je to neka utjeha, u manjim mjestima niti t-mobile nema utms a bome ni tele2 :mig:

sve vise mojih frendova koji koriste vip internet su jako razocarani

alison
30.06.2010., 11:16
a i jos carnet korisnici imaju nize brzine nego obicni vip korisnici koji placaju duplo vise)
meni su rekli da je ista brzina i za carnet korisnike i za "obične" vip korisnike - jer to je sve preko Vipa :ne zna:
a stick mi funkcionira uglavnom ok, par puta sam se spajala preko GPRS-a u razno raznim "zabitima", nije nešto brzo, ali je ipak internet:D, kakav-takav :ne zna:, inače većinom hvatam HSDPA signal.

calamitas
30.06.2010., 12:31

ja sam imala istih takvih problema..i onda sam usb stavila u drugi dio kompa..ne onaj u koji inaće ide usb već iza kompa..i sad je super:ne zna:

pionir
30.06.2010., 22:01
sad će ispast da opet pljujem,al šta ću drugo....

ma neeeeemam uopće problema sa spajanjem i s brzinom....jok... zagreb, srednjaci, signal i brzina ZAKU*AC....
zadnjih mjeseci je jebena katastrofa, 10 puta dnevno se moram odspajat i spajat ponovo jer ništa ne otvara...evo sad sam na 2g namjerno, jer me na 3g svako malo prekida....da ne kažem da mi svaki 3.put bar javi grešku pri spajanju pa moram čupat van to sranje i stavljat ponovo i molit alaha da me spoji...

aj mi sad opet obrišite post i dajte karton. hvala

Lollipop*
30.06.2010., 23:56
A znači tako :eek:
Trebala sam se malo više raspitati.. da sam znala nikad ne bi uzela ovaj internet, tj nikakav mobilni.
Danas sam napravila rekord. Punih 12 minuta je otvarao jednu (brojkom: 1 ) stranicu.
Inače bude brži (3-5 min). A kada mi je sretan dan, stranica je otvorena za 2 min ili čak manje. Ali to se ne dešava često. :kava:

lie
01.07.2010., 00:50
to je cinjenica da je vipov net puno gori od t-mobilea ili tele2 ( koji po mojoj procjeni je najbolji al premali paket ima) - sve sam tri koristila i trenutno imam vip ( zbog 12gb) i meni 99% vremena super funkcionira al mojoj ekipi s faksa ( a stvarno ih je dosta na vipu) skoro svima od reda je koma

@Lolipop - aj otidi u centar i pitaj jel mozes vratit jer ti ne funkcionira, mislim da su meni prije par tri mjeseca rekli da imam probni rok ak sve ne funkcionira pa mogu prekinut uslugu ( e sad, ja sam bez ugovora, tj. samo na 3 mj. ) al raspitaj se; ja bi nekog ubila da mi je tak sporo ko tebi

zamantana
09.07.2010., 22:55
krajem listopada mi ističe carnetov username i password, a 2-godišnji ugovor (ja - glupača) iduće godine. nemam šanse naći novi carnet username i password. zna li netko je li mogu raskinuti ugovor bez plaćanja preostale pretplate. thanks.

pionir
09.07.2010., 23:04
ma vjerujem kad bi se malo raspitala da bi našla od nekoga...svi studenti i srednjoškolci su carnetovi korisnici, sigurno bi se našao netko kome ne treba pa ti ga može dati.

pionir
09.07.2010., 23:05
meni ističe ugovor s vipom isto negdje u 10.mj i bježim od tog dreka što dalje

zamantana
09.07.2010., 23:42
ma vjerujem kad bi se malo raspitala da bi našla od nekoga...svi studenti i srednjoškolci su carnetovi korisnici, sigurno bi se našao netko kome ne treba pa ti ga može dati.

dalo bi se naći, ali ja bih najradije raskinula pretplatu.

Tigrov friend
10.07.2010., 03:35
Ja danas generalno imam sranja s tim, već sam 2 put za redom morao instalirati opet,
danima radi većinom ok al kad počne onda počne, vip halo jebemu pa u zg sam nisam u pripizdini dajte signal pojačajte koji vam je ? :mad:

lie
10.07.2010., 21:05
dalo bi se naći, ali ja bih najradije raskinula pretplatu.

jedino ako platis penale tj. mjesece koji s ti preostali do isteka ugovora - inace mislim da neces moci - al najbolje ti ili nazvat sluzbu za korisnike ili otic do vip centra

bond007
13.07.2010., 20:23
Ja danas generalno imam sranja s tim, već sam 2 put za redom morao instalirati opet,
danima radi većinom ok al kad počne onda počne, vip halo jebemu pa u zg sam nisam u pripizdini dajte signal pojačajte koji vam je ? :mad:

Daj skini najnoviji VMC , neće biti problema:)

Tigrov friend
14.07.2010., 13:39
A jesam davno 9.4. jebeš to ni to ne pomaže, kad sere onda sere.... :mad:

purple_girl
16.07.2010., 10:22
vidim da ste tu svi manje više pod ugovorima s vipom, ja sam kupila onaj paket s karticom na bonove i usb stickom za 150 kn, uz to kupila novi broj na pretplatu za 0,91 lipu i obavezan rok trajanja ugovora je samo 3 mjeseca....nema da me tlače 12 ili 24 mjeseca...

Tigrov friend
16.07.2010., 10:25
I ja sam na 3 mj. ali što ću sad moram ih trpiti i kemijati kad nemam alternativu ili imam laptop pod ruku pa šetaj po kafičima koji ima neki hotspot pa da odem na net ovako sam ipak doma...

juraja
18.07.2010., 16:35
Ako mi može netko od upućenijih dati odgovor na moje pitanje: Koristim Carnet spajanje (Elektronički identitet u sustavu AAI@EduH) za ADSL liniju kod kuće (preko Iskona). Da li se mogu s istom šifrom (carnet identitet) istovremeno spojiti i na Vip-ov mobilni internet?!

Znači muči me da li kad se spojim preko sticka izbaci ADSL liniju, zbog korištenja istog elektroničkog indentiteta. Ili to dvoje može raditi istovremeno skupa?!

lie
18.07.2010., 18:40
Ako mi može netko od upućenijih dati odgovor na moje pitanje: Koristim Carnet spajanje (Elektronički identitet u sustavu AAI@EduH) za ADSL liniju kod kuće (preko Iskona). Da li se mogu s istom šifrom (carnet identitet) istovremeno spojiti i na Vip-ov mobilni internet?!

Znači muči me da li kad se spojim preko sticka izbaci ADSL liniju, zbog korištenja istog elektroničkog indentiteta. Ili to dvoje može raditi istovremeno skupa?!

nea ti to veze, mozes se na vise toga spajat istovremeno preko carneta - ja sam vip i tele2 istodobno kombinirala

Dadichi
24.07.2010., 13:00
Potpisao ugovor za VIP Mobile CARNet samo za more (1 km sjeverno od Crikvenice), a signal katastrofa (EDGE 2-3/5 što ispada prosječno 15-ak kbps ili ako se nisam preračunao oko 7 MB za 1 h :mad::mad: )

Pošto mi svaku stranicu diže vjećnost, problem mi je čitati više stranica u nazad, a zanima me kako naj točnije provjeriti iskorištenost paketa?
(imam 1 GB, a ovom brzinom ga ne mogu nikako potrošiti, ali ipak :D )

Ako je to SMS-om, koje podatke treba poslati (šifra korisnika, mobilni broj...) i na koji broj poslati?
(jel se ta poruka naplačuje i po kojoj tarifi?)

Dadichi
24.07.2010., 13:29
1.-Kako naj točnije provjeriti stanje iskorištenosti paketa VIP Mobile CARNet-a?(ako je to SMS-om na koji broj poslati koje podatke?)

2.-Jel stick koji sam uzeo za VIPme Broadband (K3565-Z) mogu koristiti i za t-mobile ili tele-2 mobilni internet?

-----------------------------------------------------------------------

Potpisao sam ugovor za VIP Mobile CARNet (1GB) samo za more, a signal je katastrofa.
1 km sjeverno zračne linije od centra Crikvenice signal je EDGE 2-3/5 što ispada prosječno 15 kbps upload ili ako se ne varam oko 7 MB u 1 h :mad: :mad:
Stranice diže vjećnost pa mi je problem pročitati nekoliko starnica ove teme u nazad.

alison
25.07.2010., 09:10
, a zanima me kako naj točnije provjeriti iskorištenost paketa?
(imam 1 GB, a ovom brzinom ga ne mogu nikako potrošiti, ali ipak :D )
registriraj se na moj vip stranici (http://www.vipnet.hr/moj-vip), tu možeš provjeriti potrošnju, ali oni to obračunavaju svakih dan ili dva, tako da se ne može vidjeti točna potrošnja odmah nakon diskonekta veze nego tek kad oni obračunaju.
A možeš još dodatno provjeriti potrošnju na carnet stranici (http://www.carnet.hr/mobile)

Ako je to SMS-om, koje podatke treba poslati (šifra korisnika, mobilni broj...) i na koji broj poslati?
(jel se ta poruka naplačuje i po kojoj tarifi?)
može se provjeriti SMS-om iz programa VMC (TPO na 777), mislim da naplaćuju poruku, ali te podatke vuku sa stranice moj.vip.hr, tako da je najlakše provjeriti direktno na moj.vip

Potpisao ugovor za VIP Mobile CARNet samo za more (1 km sjeverno od Crikvenice), a signal katastrofa (EDGE 2-3/5 što ispada prosječno 15-ak kbps ili ako se nisam preračunao oko 7 MB za 1 h :mad::mad: )

i meni je na otoku isto signal EDGE, ali bolje išta...nego ništa

Tigrov friend
25.07.2010., 09:16
Isključi flash animacije, slike stavi na lošiju kvalitetu putem vip.fastnet programčića koji radi na xp i sedmici, na visti ne, i da se ubrzati otvaranje stranica.... :top:

Dadichi
25.07.2010., 14:37
Oprostite na duplom postu, ali zbog (pre)spore veze dizalo mi je samo pola postova sa staranice (14-e) tako da nisam vidio duplikat.

Nego, jel mogu sa VIP-ovim stickom (Vodafone Mobile Connect stick K3565-Z *** slika:http://images.bidorbuy.co.za/user_images/425/758425_091121160130___thumb_-max-1454.jpg) koristiti neku drugu mrežu (da probam jel konkurencija ima bolju dostupnost/brzinu)?

lie
25.07.2010., 15:50
mozes al mislim da bi ga trebao dekodirat - sta ti nije bolje uzet stick na bonove ili tele2 ili t-mobile - imas na malo boljem kiosk tele2 od 145kn

Dadichi
25.07.2010., 17:43
Pa i ovaj sam kupio kao "VIPme Broadband paket" za 150kn, kako se ne bi morao vezati 24 mjeseca (za VIP Mobile CARNet), ovako mogu raskinuti ugovor (što i planiram) nakon 90 dana, a ostat će mi stick - pa da ne kupujem još jedan.

Zapravo ne znam jel se kod tele2 i t-mobilea može uzeti samo prepaid podatkovna kartica ili se mora uzeti paket sa stickom? :ne zna:

lie
25.07.2010., 18:01
a sta ces sa karticom bez odgovarajuceg sticka? jer u ovaj od vipovog neces moci ju stavit da ti radi a dekodiranje ces platit ( vjerojatno vise nego si sam stick platio :ne zna: )

inace, iz iskustva ti mogu reci da ak se nalazis u nekom malom mjestu tesko da ce ti t-mobile imat bolji signal, tele2 ako uopce oce biti signala

davidoo123
29.07.2010., 22:13
Ima li netko ovdje iskustva sa mobilnim internetom od carneta(bilo koji od dostupnih - tele,vip,tcom) na podrucju istocne strane krka(tocnije relacija dobrinj - vrbnik)..
Karta za sva tri operatera pokazuje dostupnost samo najnize brzine to jest GPRS na tom podrucju, ali ja se ipak nekako nadam da ce mozda neka antena doprijet do mene iz crikvenice buduci da zracnom linijom nema prepreka s terase ;DD
A buduci da bih net iskoristio vise manje za zahtjevnije igre isplati mi se samo brzina od 3mbits nadalje.. Ima li kakvih preporuka? Zna li itko da li je mapa pokrivenosti signala usitinu tocna?
Inace zivim u rijeci i tu imam flat, pa bih uzeo net tamo samo za ljeto, to je sad 1 mj... pretpostavljam da je isplativost uzimanja bilo kojeg paketa(tim više što su svi uz besplatan stick samo uz ugovor na 24mj), ali svejedno bih volio što drugi ljudi misle ;)

Hvala

Tigrov friend
30.07.2010., 03:31
S kojim ti to paketom misliš igrati zahtjevnije on line igre mjesec dana? sa 5gb ili 10gb?

da imaš brzinu 100mbps mislim da ti je bolje odustati od te ne pametne ideje i posvetiti se odmoru i moru, sunčanju i kupanju.... :top:

davidoo123
30.07.2010., 13:52
To sam i mislio, hvala.. :D
Ma budući da radim, uvijek naiđe malo mora i izlazaka, tako da ipak na igricama nebih baš provodio suludi broj sati, iz iskustva znam i gotovo sam siguran da bi se promet za nekakvu online igricu tipa WoW sto bih eventualno igrao ukrpao u 5gb/mj.

Tigrov friend
30.07.2010., 14:06
A prijatelju probaj,

ali prije potpisivanja kupi stick na kiosku odi na određenu lokaciju i probaj brzinu, sam se uvjeri tako je najbolje, jednom ćeš probati i znati za ubuduče :top:

davidoo123
30.07.2010., 14:09
Ok. A inače, najboljii najjeftiniji način za nabavu nekog univerzalnog sticka s kojim bih se mogao spojiti na mobilni internet vise operatera, relativno osrednje dobre kvalitete? Bez ugovorne obveze naravno.

Tigrov friend
30.07.2010., 15:53
E to ja nebih znao to već ide u sferu odkodiravanja jednog od njih, to će znati oni koji jesu ili oni koji se bave s tim :top:

Dadichi
02.08.2010., 12:59
...prije potpisivanja kupi stick na kiosku odi na određenu lokaciju i probaj brzinu, sam se uvjeri tako je najbolje, jednom ćeš probati i znati za ubuduče :top:

Slažem se sa ovime!
Iz vlastitog (ne)iskustva, prije potpisivanja ugovora za mobilni internet:

a) pozovi prijatelja koji ima mob. internet da proba kvalitetu signala na tvojoj lokaciji

b) kupi prepaid stick (150-200kn) na kojem obično ima prometa za cca 25-50kn i probaj - pa ako si zadovoljan - sklopi ugovor i podatkovnu karticu ubaci u ovaj stick (od prepaida)

(u ovom slučaju, ako si nezadovoljan gubiš samo 150 kn, a ako potpišeš ugovor na min. 90 dana (što je moguće samo u VIP-u) onda te to košta 330kn (za 1GB/mj) :mad:)
ugovorom na 24 mjeseca gubiš puuuno više (ako nemaš pristup normalnim brzinama)

Tigrov friend
11.08.2010., 07:42
Sada ne idem preko VMC softwarea nego preko originalnog ZTE pošto je moj stick sa Z na kraju, upisao data.vip.hr, dial number *99***2#, user name i pass 38591 ime profila vip, i spojio sam se opet, sam je instalirao drivere na 7 x86 kod mene, soft se zove ZTE join air 1.0 našao na google, i čini mi se ista stvar makar su neki hvalili huawei verziju istog sticka tj. oni bez Z da njegov soft bolje hvata signal, da VMC ne valja truč truč, e sad ja sebi gledam tu u diagnostici signal strength jelte, lokacija mi je u banani nema veze soft sa time, na umts/hsdpa 1/99 a na edge/gprs je 15/99 te info nema u VMC, to znači da mi je brže iči preko edge, i hvala Bogu vip.fastnet surađuje i sa ovim softwareom,

ako i netko drugi hoće probati možda njemu i hoće bolje hvatati signal ako nije sad zadovoljan, soft je vrlo lako nači na googleu, s tim da se sa revo uninstalerom prvo makne VMC i sve njegovo iz registra eto;

naravno carnetovci upisuju svoje podatke, ove svoje sam iz glave izvukao čudim se sam sebi da sam zapamtio hehe

a to izgleda ovako:

http://i36.tinypic.com/egvh28.jpg

Tigrov friend
11.08.2010., 17:10
Za sada dobro radi, i primjetih da puno brže nađe mrežu i jako brzo se spoji, tj. odmah tu je vidljivo da je VMC u tome dosta spor odnosno trom, dok on nađe uređaj, pa dok nađe mrežu pa dok se spoji.... ako je i samo u tome to je isto napredak, ali dobro neću puno bla bla da ne pokvarim... :top:

diana_
13.08.2010., 10:41
bok ljudi !
Ovaj mjsec došao mi je račun za vip mobile carnet i iznosi 1600 kn !!!:eek: da padneš u nesvjest. imam taj vip već 4 godine i do sad je bilo sve ok, nekad potrošim malo više pa to naplate 50 kn više, ali ulgavnom sam u tim granicama. i ovaj mjesec šok, ne da nisam potrošila izvan limita, nego nisam ni svih 5 gb kolika mi je tarifa. zanima me jel ima netko sličnih iskustava, šta da radim? planiram ić do njih, ali znam šta će reć, njima nema tu ništa sporno. kako da ja njima dokažem da nisam to potrošila?? a ne pada mi napamet dat im te pare . :ban:
Molim Vas za neki savjet.
tnx unaprijed.

Lady_D
13.08.2010., 19:22
Ej piplz!
Ovo je zapravo pitanje za drugu temu, običan vip, al tu ima više ljudi i veći je protok informacija, pa se nekak nadam da bi mogli i ovo znat.
Frend nema carnet lozinku, a treba mu bežični net na svega mjesec-dva... Jel mu pametnije uzet na bonove i kolko će ga to ispast ili da uzme ugovor na 3 mjeseca - ako, jel i tu postoje paketi od 1, 3/5 i 10 gb i kolko bi ga to koštalo?

Tigrov friend
13.08.2010., 21:19
Na bonove zaboravi 500mb je 200kn plus bon od 30kn da bi uopče aktivirala paket od 200kn jer ti uzme pola kn za aktivaciju a sa 199.50kn neće aktivirati...

ja imam pretplatu gdje za 5gb dajem iste novce a to je ipak 10 puta više prometa eto, preferiram pretplatu puno je povoljnije

Lady_D
13.08.2010., 21:23
Al ti imaš na carnet il ne? :misli:

Tigrov friend
13.08.2010., 21:26
ne ja sam blizu 4 banke davno bio u školi dok još net-a nije ni bilo :mig:

Lady_D
13.08.2010., 21:35
Hopla...:zubo: Pardon. :zubo:

Znači, preporučili bi mu ovo na ugovor od 3 mjeseca... A ne znam više ni sama... Dosta mi je poslovanja u tuđe ime. :bonk:

Tigrov friend
13.08.2010., 21:39
Hopla...:zubo: Pardon. :zubo:

Znači, preporučili bi mu ovo na ugovor od 3 mjeseca... A ne znam više ni sama... Dosta mi je poslovanja u tuđe ime. :bonk:

pa čuj 500mb ili 5gb za iste novce nije isto a može i uzeti 10gb za 300kn ako hoće,

mislim da sa 500mb ne može proči mjesec, bar ja nisam mogao, to nije mobitel tu ipak ima i updatea raznih itd :top:

i ne moraš mi vikat ovo je forum hehe

Tigrov friend
13.08.2010., 21:41
Joj da bedak, ne znam dali u vipu još traje ona akcija da ako potpiše novi ugovor da ima free na odabranu tarifu do kraja godine, provjeri

Lady_D
13.08.2010., 21:47
Gledala sam, traje. Al vrijedi samo ako potpiše na 2 godine...:rolleyes:

Niš, reć ću mu Vašu:D preporuku, pa nek odluči. :zubo:

Jose Mourinho
14.08.2010., 12:35
Pozdrav
Imam jedan (jako :D) veliki problem sa mobilnim internetom
Strašno je spor :D, svaku stranicu učitava po minutu minimalno, a da ne pričam neki portal sa slikama :rofl:
Koristim vodafone stik, verziju 9.3 Huawei.
Inače je to sestrino, i kaže da je njoj normalna brzina :ne zna:
Pa ako netko zna kako ubrzati učitavanje stranica
Jer me ovo ubija :mad:
Hvala

2_Crazy
16.08.2010., 00:14
Da li ti piše HSDPA, UMTS ili GPRS u aplikaciji?
Brzina na GPRS-u je nekih 10kbps a HSDPA 5000 kbps-a realno
Pogledaj kakavi ti je signal i to je to.

Pomoglo bi da napišeš gdje živiš i koliko si udaljen od VIPovog odašiljača....
Obično je u pripizdinama slab HSDPA signal (ako ga uopće i ima)

Jose Mourinho
16.08.2010., 15:13
GPRS iako mi nekada ( rijetko kada) bude UMTS ali HSDPA nikad :rofl:
Znači moram se mučit sa ovom brzinom? :flop:
Hvala na odgovoru :)

Lady_D
16.08.2010., 15:28
Možda ti je do postavki. Vidi razgovor mene i alison (http://www.forum.hr/showthread.php?p=24566010#post24566010), probaj ovo kaj sam njoj predložila. :mig:

Jose Mourinho
16.08.2010., 20:15
Hvala Lejdi :D

Tigrov friend
18.08.2010., 18:47
Do sada imao samo edge 0.20mbps, danas me vip iznenadio, hsdpa odličan, do sada jako slab
možda su pogriješili

http://www.speedtest.net/result/919433107.png (http://www.speedtest.net)

(na umts željeni mi je još jer mi je edge bio brži, bojim se da sutra toga ne bude)

:D

Tigrov friend
18.08.2010., 21:23
Sad sam tek skužio da mi se pojavio i 3g signal na mobitelu kojeg do sada isto u kući nisam imao nego vani na ulici, znači definitivno su imali radove u zapadnom novom zagrebu, ima nade onda za sve jer eto rade još uvijek na mreži nisu stali

pošto moj stick podržava do 3.6mbps, ovih 2.8mbps je jako dobro, o hvala ti bože sad se konačno osječam kao da sam u metropoli, dosta se već patim s tim edgeom, ko seljo sačekujem svaki download sad to ipak ide brže

znam da ovo u svjetskim razmjerima nije puno ali sa 0.20mbps na 2.80mbps je veliki skok za mene sretan sam ko malo djete hehe

Lady_D
18.08.2010., 22:10
I meni je bilo slično kad sam prešla s one velike crvene pcmcia kartice na ovu malu express card...:rofl::rofl:

Tigrov friend
18.08.2010., 23:10
Ti imaš hsdpa cijelo vrijeme? koje su ti brzine jesi gledala na speedtest.net?

Lady_D
18.08.2010., 23:16
Mislim da većinom imam umts, al kad skidam nekaj, prebacuje se na hsdpa... Ne da mi se preračunavat, al prosječna brzina mi bude oko 100-150 kb/s, a max mi je bilo 500 kb/s. :ne zna:

Tigrov friend
18.08.2010., 23:26
Ne to ovisi od kud skidaš sa kojeg servera, koliko je server zauzet bla bla,

test nazivne brzine kao ovaj moj iznad na toj stranici koju sam napisao, no nije važno samo te zamaram sigurno :top:

Lady_D
18.08.2010., 23:35
Ne želi prek 1,20 mbps. :o A upload mi ode do 0.70 mbps. :ne zna:

Tigrov friend
19.08.2010., 00:05
Server Maribor? taj je nekako referntan neznam zašto hehe

http://www.speedtest.net/result/919738659.png (http://www.speedtest.net)

eto server Dubrovnik,

a ne znam....

uzme par mb po testu nemoj se zanijet s time hehe :top:

inače vidim da im sat kasni dva sata pih

Lady_D
19.08.2010., 00:08
Ma nek ide k vragu... Kad sam prvi put mjerila, brijem da je bilo možda 0,60 mbps...:rolleyes: Nakon pravog downloada je bilo 1,30. Ma. :kava:

Tigrov friend
19.08.2010., 00:13
Ajd ja sam do danas mogao sanjati i 1.30... bit će bolje :top:

bond007
19.08.2010., 09:03
Ja sam neki dan stavljala ponovo windowse i naravno zbrisala program Vodafone mobile connect, i nemogu nijednu od 3 verzije programa instalirati, dođe skoro do kraja i piše da se nemogu instalirati i onda se sve vrati na početak. Već sam valjda 1000 puta probala,a ništa.
J.... ih taj stick koji se nemože normalno instalirati.

Tigrov friend
19.08.2010., 12:18
Da li si s novim widowsima pregazila stare? ne možeš program zbrisati nego deinstalirati, koji windowsi su u pitanju?:top:

bond007
19.08.2010., 19:09
Da li si s novim widowsima pregazila stare? ne možeš program zbrisati nego deinstalirati, koji windowsi su u pitanju?:top:

Xp. Sve kompletno zbrisala i sve nanovo. Ali jbg taj njihov stick je smeće da veće ne može biti. Smeće koje ja još moram plaćati godinu i nešto, a ne mogu koristiti

lie
19.08.2010., 19:30
Xp. Sve kompletno zbrisala i sve nanovo. Ali jbg taj njihov stick je smeće da veće ne može biti. Smeće koje ja još moram plaćati godinu i nešto, a ne mogu koristiti

e a da skines s neta verziju? ne znam jesi to probala

bond007
19.08.2010., 20:33
e a da skines s neta verziju? ne znam jesi to probala

skinula 3 verzije s neta 9.4.4. , 9.4.6., 10.0 i nijedna se nemože do kraja instalirati, pred sam kraj dođe da se nemože instalirati i sve vrati na početak.
Moram probati pa vidjeti dali radi na principu dial-up

Lady_D
19.08.2010., 20:37
Yeah... Al ako ni verzije s neta ne rade, onda ti nije do sticka... Jesi imala kakvih upozorenja tokom instalacije windowsa pa si ih ignorirala? Koliko su ti stari driveri koje si instalirala? Možda to treba updateat...:/

lie
19.08.2010., 20:41
gle, onda ti nije do programa nego do tvog sustava, aj probaj s nekim deinstalacijskim programom kompletno pobrisat ak je sta ostalo i probaj eventualno na neko drugo mjesto instalirat, i pogledaj jesu ti svi drajveri nasnimani
sad bi moglo biti bilo sta - mozda registryje treba pobrisat ( kad se meni ovakve stvari dogode onda isprobam sve sta mi padne na pamet, eksperimentiraj)

bond007
19.08.2010., 20:59
Sad sam napravila dial-up konekciju, i radi, ali bez programa naravno, valjda bude i dalje radilo,a ne ovih 10-ak minuta. Bude valjda ok, program ni neću instaliravati jer mi samo stvara probleme.

Tigrov friend
19.08.2010., 21:05
Nije to do programa imaš sukob u windowsima baci pogled na device manager a i instaliraj ponovo program pa ga deinstaliraj sa revo uninstalerom i obriši s njim nakon deinstalacije preostale tragove u mapama i registru, dodaj ćiščenje sa ccleanerom ugasi upali i ponovno instaliraj, čak i 9.3.3. jer su ove nove verzije valjda više za sedmicu...

ili nađi ovaj gore program koji sam naveo ako imaš ZTE stick, provjeru stanja imaš u logu a i na moj vip

Lady_D
19.08.2010., 21:09
Imam 9.3.6.nešto.nešto i na xp-u nikad nisam imala problema, al imam nekih na sedmici...:/ Brijem da budem početkom sljedećeg mjeseca instalirala nanovo, s troubleshootom.

Tigrov friend
19.08.2010., 21:15
Imam 9.3.6.nešto.nešto i na xp-u nikad nisam imala problema, al imam nekih na sedmici...:/ Brijem da budem početkom sljedećeg mjeseca instalirala nanovo, s troubleshootom.

da valjda je 9.3.6 a ne 9.3.3. već sam zaboravio, to sam napisao za ovaj problem na xp:top:

Lady_D
19.08.2010., 21:29
Ma znam, samo sam htela kukat na sedmicu...:zubo: Za sad not a fan yet...:mad:

Viperus
20.08.2010., 21:11
Imam mobilni carnet pretplatu od 1gb. Stvar je da ću još par dana ostati na moru i fali mi bandwitha. Zna li itko što će se desiti ako odem u moj vip i promjenim tarifu na 5GB. Pročitao sam par stranica ranije da će mi aktivirati tarifu u roku od 24h i da ću dio mj platit pretplatu za 1gb, a dio mjeseca pretplatu za 5gb. No, zna li itko što je sa paketom? Hoću li imati svih 5 GB ili 5GB - 1.2GB (kolko sam potrošio). Il ću pak platit ovih 200MB što sam prešo dok sam bio na 1GB paketu?

Lady_D
20.08.2010., 21:16
Ovih +200 će ti zaračunat ko prekoračenje na 1 gb, a kasnije proporcionalno danima obračunat novu tarifu od 5 gb. Po svoj prilici, platio bi ca dvije trećine pretplate od stare tarife plus 200 mb prekoračenja, i trećinu pretplate nove tarife. :rofl:

Tigrov friend
20.08.2010., 21:47
računaj na tarifi 5gb, 6 dana 1gb,

znači meni je priključeno sedmog u mjesecu i do kraja mjeseca sam imao 4gb koliko sam i platio ne 5gb;

platit ćeš ti i tih 200mb 58kn van paketa i onda se to zatvara i počinje novo računanje kako sam ti gore napisao, na kraju ćeš platiti sve skupa s tim da ćeš od 5gb platiti trečinu cijene jer je trečina mjeseca ostala do kraja, znači 20. u mjesecu ako ti aktiviraju imaš na raspolaganju trečinu od 5gb koliko ćeš i platiti ako pređeš trečinu od 5gb to posebno plaćaš, od 1.9. imaš svih 5gb za 9. mjesec s tim da i plaćaš onda svih 5gb naravno :top:

Viperus
21.08.2010., 07:16
Promjenio jučer navečer u moj vip, i kaže mi danas nemoguća promjena tarife (a nisam ni vezan ugovorom ni ničim). Mislim, nije neki problem pošto je vip 200m od mene, ali ipak, koja je to nesposobnost, šta stave opciju ako neće raditi.

I btw mene ništa ne sprječava da uzmem 5gb pretplatu na 2 mjeseca, pa ju otkažem ostatak godine, i opet tako svako ljeto?

Lady_D
21.08.2010., 11:25
Sprječava te. S niže pretplate možeš u bilo koje doba na višu, al s više na nižu ne. Treba ti proći određeno vrijeme, brijem da 6 mjeseci.

Ne znam koji im je vrag, al njihova stranica qrca ne valja, jučer sam popizdila i skoro laptop bacila u zid...:facepalm: Moj savjet - sve takve radnje obavljat prek njihove korisničke službe. Lijepo fino objasnit i pitat agenta i amen. :mig:

Viperus
21.08.2010., 11:39
Krivo sam se izrazio, ideja je da plačam 5GB ova 2 mjeseca kad sam na moru (to nisam prije mogao pošto sam donedavno bio obavezan ugovorom od 2 god), i onda u potpunosti otkažem pretplatu. I tako svake godine na 2 mjeseca, pošto mi u Zagrebu zbilja ne treba wireless.

Lady_D
21.08.2010., 11:43
Yeah... Nisam baš sigurna da je to moguće...:/

Tigrov friend
21.08.2010., 12:27
Probaj na 3 mjeseca ostvariti pretplatu, onda raskini, ja sam na 3 mjeseca počeo pa su rekli da ako sam ne raskinem da mi oni neće da će ostati i nadalje ugovr i nakon trečeg mjeseca što i je :top:

bond007
21.08.2010., 14:29
Nije to do programa imaš sukob u windowsima baci pogled na device manager a i instaliraj ponovo program pa ga deinstaliraj sa revo uninstalerom i obriši s njim nakon deinstalacije preostale tragove u mapama i registru, dodaj ćiščenje sa ccleanerom ugasi upali i ponovno instaliraj, čak i 9.3.3. jer su ove nove verzije valjda više za sedmicu...

ili nađi ovaj gore program koji sam naveo ako imaš ZTE stick, provjeru stanja imaš u logu a i na moj vip

Hvala.
Ok , shvaćam da je sukob u windowsima,ali nijednom otkada imam kompjuter mi se nije nikada dogodio sukob u windowsima nego samo sa tim glupim programom od Vodafona. Pa reci iskreno ,jeli to ok?
Svaki program bi trebao raditi na svakom kompu kakve god windowse ili sp imali. Što ne?

Ja sam inače uspjela instalirati taj program,ali ne radi mi, tj. izbacuje me svake 2 minuta, izbacuje uređaj. I uspjelo mi je srušiti windowse.
Tako da odustajem od svega, više nemogu to izdržati s tim stickom, od samog početka imam samo probleme. Ugovor mi ne žele raskinuti..tak da mogu dalje samo sjesti i plakati, plaćati,a ne koristiti....

Tigrov friend
21.08.2010., 14:43
pa kažem probaj sa ovim gore programom ako imaš zte stick k3656-z upiši u google zte join air 1.0 i skini instaliraj i vidi, s tim da ručno upisuješ postavke za vip ja sam upisao za vip.data.hr vidi, svaki program može raditi prob neki više neki manje, i microsoft sa svojim sp-ima neke stvari poremete, recimo mnogima nešto nije radilo na sp3 na xp-u pa su se masovno vračali na sp2 gdje im sve radi,

previše je programa, softwarea i hardwarea da bi se oni mogli referirati na sve kod izrade svojih zakrpi pa eto negdje zahebu :top:

lie
21.08.2010., 14:43
najbolje odnesi nekom informaticaru da ti to sredi - najbolje ti je, jer samo ces se dodatno izivcirat a za nekih 200kn ti nije vrijedno trosti zivce ;)

Tigrov friend
21.08.2010., 14:46
ne mora informatičar imati pojma o vip sticku ako isti ne koristi :top:

Lady_D
21.08.2010., 15:19
@ bond
Ako nikaj od gore navedenog ne pomogne, updateaj, tj. skini najnoviju verziju bios drivera. Meni je kartica nekad redovno rušila windowse jer je vukla previše struje i zagrijavala komp. Novi bios je sve sredio. :top:

lie
21.08.2010., 15:19
ne mora informatičar imati pojma o vip sticku ako isti ne koristi :top:

pa cuj, ak je profi trebao bi - ja sam svoj latpop prije 2 god nosila u neki servis jer isto sam imala problema s instalacijom t-mobile interneta i kaj je najtragicnije windowsi su bili novo nasnimani - tri dana sam cupala kosu da bi mi lik sredio to za 10 min

Tigrov friend
21.08.2010., 15:40
Eto ima i novi stick crni u vipu za HSPA+ ne mogu nači pokrivenost

Vip Broadband USB Stick E182E HSPA+

Karakteristike uređajaOsnovne karakteristike
mobilni pristup internetu preko HSPA+, HSDPA, HSUPA, UMTS, EDGE ili GPRS mreže
najviša brzina spajanja u Vip mreži - do 21 Mbit/s
jednostavno povezivanje s računalom preko USB sučelja
automatska instalacija modema pri prvom spajanju s računalom

Najveće moguće brzine u Vip mreži za pojedine mobilne tehnologije su:
HSPA+ - do 21 Mbit/s u downloadu, do 5,76 Mbit/s u uploadu
HSDPA - do 7,2 Mbit/s u downloadu, do 1,4 Mbit/s u uploadu
UMTS - do 384 kbit/s u downloadu, do 64 kbit/s u uploadu
EDGE - do 220 kbit/s u downloadu, do 110 kbit/s u uploadu
GPRS - do 80 kbit/s u downloadu, do 40 kbit/s u uploadu

ta tehnologija HSPA+ je 3.75G i ide na vipu do 21Mbit/s inače vidim po svijetu ide i 28....

kud ide ta tehnika, gledajuči i 4G koji će ići i do 100Mbit/s čeka nas svijetla budučnost samo će još faliti i flat rate za neku normalnu cijenu...

Lady_D
21.08.2010., 15:51
Ne prihvaćam brzinu dokle ne dođe za to isto express kartica. :kava:

Tigrov friend
21.08.2010., 15:55
Ne znam koja je prednost znam da stick virtualno glumi mrežnu karticu ma što to značilo, samo kažem da ni sa brzinama ne moramo brinuti tehnika ide naprijed i još flat rate što već postoji u svijetu duže i sreći nema kraja, možeš surfati i sve ko gospodin čovjek i bez ADSL-a,

naravno nadam se da nove tehnologije idu i u pravcu manje latencije tj. pinga :top:

Lady_D
21.08.2010., 15:57
A kaj express card ne može glumiti mrežnu karticu? :rofl:

Jel se meni to čini ili oni nemaju uopće u ponudi express kartice? :confused:

Tigrov friend
21.08.2010., 15:58
A kaj express card ne može glumiti mrežnu karticu? :rofl:

Pa da kažem da ne znam koja je njena prednost, napisao sam za stick koji koristim ti valjda znaš njenu prednost? :top:

lie
21.08.2010., 15:59
e kod nas flat na mobilni internet nece doci jos nekih 5 godina u najboljem slucaj :rolleyes: zasto i bi, jer ovako ljudi placaj megabajte ko suho zlato, nedaj boze da na vipu prekoracis gigu jer ispod 500kn ti ne gine racun i takve stvari

Lady_D
21.08.2010., 15:59
@ Tigrov frend
Da, naravno da znam. Zato i koristim cijelo vrijeme. Treba mi zadnji put htela uvalit stick, al se ja nisam dala smesti...:rofl:

E, vidi edit gore.

@ lie
Brijem da su dosta pokrali, mogli bi relativno brzo uvest flat flat. A ne flat s ograničenjem na 10 gb. :rolleyes:

Tigrov friend
21.08.2010., 16:09
Eto našao sam opis pokrivenosti HSPA+ signalom, na odabranim lokacijama im je objašnjenje pa sad ti misli dali si na odabranoj lokaciji :p

Vipnet je prvi i jedini operater na hrvatskom tržištu koji je započeo sa uvođenjem HSPA+ tehnologije prijenosa podataka koja omogućava brzine do najviše 21 Mbit/s kod preuzimanja podataka odnosno 5,7 Mbit/s kod slanja podataka. Uvođenje ove tehnologije omogućava do 3 puta brže surfanje Vip mrežom. U ovom trenutku HSPA+ tehnologija dostupna je u potpunosti u Osijeku te na odabranim lokacijama u Splitu, Rijeci i Zagrebu.

Nemam pojma iskreno dali imaju express card i koje nisam koristio :top:

edit: kvragu ako je flat onda je flat nije 10gb, tulipani vipovi :p

Lady_D
21.08.2010., 16:13
A niš, onda bum si uzela modem. :cerek:

lie
21.08.2010., 16:30
@ lie
Brijem da su dosta pokrali, mogli bi relativno brzo uvest flat flat. A ne flat s ograničenjem na 10 gb. :rolleyes:

edit: kvragu ako je flat onda je flat nije 10gb, tulipani vipovi :p

ovo kad ste spomenuli 10 gb i flat me sjetilo na scenu u vipu - procitam ja na netu da vip mobilni net nudi flat opciju i ja sretna poletim u vip i sve ja fino s njima popricam i prakticki potpisem ugovor na 2 GODINE :facepalm: i ja onako ushicena govorim kak je super kaj su napokon dali opciju neogranicenog neta a govori meni zenska pa da, 10gb je jako puno ( jer u to vrijeme je t-mobile davao max 3gb :rof: ) a ja blenila u nju i onako ko da sam s marsa pala "al to nije flat?" govori ona "pa je, al 10gb" a ja govorim "ak je 10 gb onda nije flat" i zenska meni kaze " pa s tim mozete jako puno toga skidat" " a govorim ja njoj, ok, ja cu skinut mjesecno 100giga a vip ce mi oprostit sve iznad 10 - jel moze
nepotrebno reci da sam se okrenula i smijala sam sebi kak ljudi mogu biti mutavi :lol:

imam pitanje za vas - jel ste i vi studenti pa koristite vip internet ?
ja sam 4 godine, do prije tjedan dana bila iskljucivo na tim stickovima i mogla sam si kupit auto koliko sam poplacala racuna a skinula mizernih 10 - 12 gb mjesecno

Lady_D
21.08.2010., 16:38
Ja sam bila uzela prvu pretplatu kao student, a onda je prošlo ljeto bila promocija da se more uzet običan vip po cijeni carneta i to sam uzela jer više nisam imala svoje šifre, a nisam htela posuđivat. Od ove jeseni sam opet student, al ne vraćam se na carnet.

I jedno vrijeme sam imala užasno visoke račune, s tim da su prva dva s pravom bila tolika, al svaki sljedeći je samo slijedio obrazac...:rolleyes: Dokle im nisam jebala mater u korisničkoj službi, pa su se računi smanjili i ostali niski. :cerek:

Sad je sve ok. Trudim se ne preć 10 gb i to je to. Evo, za prošli mjesec imam 30 ćuna više.

A kaj se tiče tehnikalija - na carnetu sam stalno imala neki problem...:facepalm: I užasno malu brzinu. :flop: S prelaskom na novu karticu i običan vip sve se promjenilo i ok je. Samo kad mi brzina ne bi skakala tolko, bilo bi još bolje. :o

lie
21.08.2010., 17:01
e da, svi se zale da je na karnetu im ocajno - meni je brzina bila skroz respektabilna kod skidanja - od 250 a znalo je doc i na 400kb/sec a kod surfanja nije bilo problema ( imam tj. imala sam onaj crveni stick) a mojoj cimerici ( onu karticu kaj je imala) brzina skidanja je bila 10 -15 kb/sec - znaci u istom stanu, u kuhinji za stolom, ja imala svoje xp ona glupu vistu - nije sve u tom karnetu

ja sam 2 god imala racunoe na t-mobile do 800kn nekad i onda sam se opametila i kad sam nakon toga bila i na tele2 ( koji je po mom iskustvu najbolji, al ima premale pakete, al su jeftini kad prekoracis, jer samo je 10 lipa jedan megic) i opet na t-mobileu ( koji se isto popravio od prvi put kad sam ga koristila) pa sad na kraju vip - nikad mi racun nije dosao niti kunu vise od 209,47 ( na vip mislim) i bas sam bila ponosna na sebe

i vipu je u banani ona njihova stranica di pratim potrosnju, mislim da je to bilo u 6 mj. da pol mjeseca nije radio stustav za pracenje potrosnje - pa kaj oni nemaju tehnicku ekipu :facepalm:

i sluzba za korisnike im je u banani - mutavi su i nesposobni - jer kad sam ja zenskoj koju zovem da mi kaze kak funkcionira prebacivanje jer znam da nemaju ono od 1. u mj. i naravno da mi je nest zmuljala al mi je pritom rekla a moram platiti 290 kn ak idem s 12gb na 1gb ( to sam htjela sad jos do 9mj cisto da imam dok su mi ispiti i nisam doma) i ja opet ostala u soku, govorim pa tog nema nigdje, i jos kazem, nisam pod ugovorom u cemu je onda kvaka - a govori ona ko da je pala s marsa, a joj da, onda valjda ne morate placat, a ne znam pogledat cu i tak nakon pol sata nisam nis saznala a pljunula pare jer sam zvala s fiksnog ( toliko o njihovoj efikasnosti) :rolleyes:

Tigrov friend
21.08.2010., 17:09
Nisam student ali eto imam stick da mogu i po vani hodit a nit nemam mogučnost uvest adsl a nit mi treba baš,

eto me vani u lokal kafiću na terasi mjerim brzinu sa istog odašiljača i brzina je ista ovdje na otvorenom ko i kod mene u prizemnici u zatvorenom što je jako dobar podatak meni, stavili su odašiljać na jedan od nebodera ovdje ranije tog izgleda nije bilo jer ja nebih do prije par dana imao samo edge i nekorisni jako slab hsdpa, dakle super i zg pokrivaju, ajde neka metropola je ipak :lol:

Lady_D
21.08.2010., 17:10
@ lie
Da, istina, nije sve ni sam carnet kriv. Ovo kaj veliš za stick i karticu je zato jer je ta velika crveno srebrna pcmcia kartica prvi uređaj koji su izbacili na tržište i nije podržavala razvoj signala, dok je stick izašao kasnije i on jest podržavao. S tim da sam ja imala problema sa slabom konfiguracijom starog laptopa i driverima. :facepalm: Frendu i meni je trebalo neko vrijeme dok smo sve otkrili...:rofl:

Kaj se tiče korisničke službe - rijetko sam ju koristila jer radije sama rješavam probleme, pa ako više ne znam kud i kam, zovem njih, a onda mi onaj prvi agent nemre pomoć jer znam više od njega, nego me mora prespajat kojem tehničaru koji actually nekaj zna. Ti dečki su mi svaki put pomogli. S jednim sam pričala prek pola sata čisto iz gušta...:no: :cerek:

Za druge mreže ne znam, nisam ih nikad koristila, al brijem da niti ne budem...:ne zna:
@ 10 lipa po prekoračenom mb na teletu
Na 10 gb imam 4 lp po mb...:D

@ Tigrof frend
:vidiga: Imadoh u svojoj pripizdini umts zadnje 3 godine, hsdpa zadnjih godinu (isključivo zbog promjene kartice). :D

lie
21.08.2010., 17:20
@ lie
Da, istina, nije sve ni sam carnet kriv. Ovo kaj veliš za stick i karticu je zato jer je ta velika crveno srebrna pcmcia kartica prvi uređaj koji su izbacili na tržište i nije podržavala razvoj signala, dok je stick izašao kasnije i on jest podržavao. S tim da sam ja imala problema sa slabom konfiguracijom starog laptopa i driverima. :facepalm: Frendu i meni je trebalo neko vrijeme dok smo sve otkrili...:rofl:

Kaj se tiče korisničke službe - rijetko sam ju koristila jer radije sama rješavam probleme, pa ako više ne znam kud i kam, zovem njih, a onda mi onaj prvi agent nemre pomoć jer znam više od njega, nego me mora prespajat kojem tehničaru koji actually nekaj zna. Ti dečki su mi svaki put pomogli. S jednim sam pričala prek pola sata čisto iz gušta...:no: :cerek:

Za druge mreže ne znam, nisam ih nikad koristila, al brijem da niti ne budem...:ne zna:
@ 10 lipa po prekoračenom mb na teletu
Na 10 gb imam 4 lp po mb...:D

@ Tigrof frend
:vidiga: Imadoh u svojoj pripizdini umts zadnje 3 godine, hsdpa zadnjih godinu (isključivo zbog promjene kartice). :D

na koju foru to - pa 29 lipa je u vipu prekoracenje ( ja sam imala paket 12gb, s tim da nisam niti jednom prekoracila pa ne znam al tak pise na sluzbenoj stranici

Lady_D
21.08.2010., 17:33
Da, sad vidim da je za sve pakete toliko. Al kad sam potpisivala taj drugi ugovor, još nije bilo. Čim je bio veći paket, tim je prekoračenje bilo manje. Ruku u vatru da mi je 4 lipe. Velim ti da mi je pretplata inače ca 200 kn, sad je račun 230, a garant da sam prešla skoro gigu iznad 10 gb. :mig:

Tigrov friend
21.08.2010., 18:26
Džizus kako je ovaj VMC 10.0.201 ruuuuužan meni i jednostavan ko da je rađen na commodorcu a čak je i veči 6.5mb od 9.4.4

http://i34.tinypic.com/2nqxrog.jpg

ništa se s njim ne dobiva bar ja nisam :cerek::flop:

bond007
22.08.2010., 08:58
Eto ima i novi stick crni u vipu za HSPA+ ne mogu nači pokrivenost

Vip Broadband USB Stick E182E HSPA+

Karakteristike uređajaOsnovne karakteristike
mobilni pristup internetu preko HSPA+, HSDPA, HSUPA, UMTS, EDGE ili GPRS mreže
najviša brzina spajanja u Vip mreži - do 21 Mbit/s
jednostavno povezivanje s računalom preko USB sučelja
automatska instalacija modema pri prvom spajanju s računalom

Najveće moguće brzine u Vip mreži za pojedine mobilne tehnologije su:
HSPA+ - do 21 Mbit/s u downloadu, do 5,76 Mbit/s u uploadu
HSDPA - do 7,2 Mbit/s u downloadu, do 1,4 Mbit/s u uploadu
UMTS - do 384 kbit/s u downloadu, do 64 kbit/s u uploadu
EDGE - do 220 kbit/s u downloadu, do 110 kbit/s u uploadu
GPRS - do 80 kbit/s u downloadu, do 40 kbit/s u uploadu

ta tehnologija HSPA+ je 3.75G i ide na vipu do 21Mbit/s inače vidim po svijetu ide i 28....

kud ide ta tehnika, gledajuči i 4G koji će ići i do 100Mbit/s čeka nas svijetla budučnost samo će još faliti i flat rate za neku normalnu cijenu...

pa i ja sam na području HSDPA pa mi je brzina 20 kb na carnetu....
baš im vjerujem u te brzine....

bond007
22.08.2010., 11:48
Džizus kako je ovaj VMC 10.0.201 ruuuuužan meni i jednostavan ko da je rađen na commodorcu a čak je i veči 6.5mb od 9.4.4

http://i34.tinypic.com/2nqxrog.jpg

ništa se s njim ne dobiva bar ja nisam :cerek::flop:
niti nema za Carnet,....

Tigrov friend
22.08.2010., 11:56
Nema ga ni na vip našao sam na bussines.vodafone.... sto godina mu treba da se pokrene, nađe uređaj i mrežu, leti to van...

Tigrov friend
22.08.2010., 12:07
pa i ja sam na području HSDPA pa mi je brzina 20 kb na carnetu....
baš im vjerujem u te brzine....

i meni pleše brzina sad je malo manja trenutno, zavisi i koliko je opterečenje...

http://www.speedtest.net/result/923704083.png (http://www.speedtest.net)

inače vidio sam neki dan carnetovca na jednom forumu sa 0.76mbps u DL a ping preko 600, reko hebote ja sam još i dobar :D

SHYRAH
22.08.2010., 18:55
Da, sad vidim da je za sve pakete toliko. Al kad sam potpisivala taj drugi ugovor, još nije bilo. Čim je bio veći paket, tim je prekoračenje bilo manje. Ruku u vatru da mi je 4 lipe. Velim ti da mi je pretplata inače ca 200 kn, sad je račun 230, a garant da sam prešla skoro gigu iznad 10 gb. :mig:

ako si prešla gigu i platila ju 30 kn-a ,onda ti je mb 29 lipa.

Lady_D
22.08.2010., 19:00
Nisam napisala da sam prošla gigu, nego malo manje od.

Al ni u tvom slučaju ti ne valja matematika. Ako je 1 prekoračen mb 0.04 kn, onda je 1 prekoračen gb 40.96 kn, a ako je 1 mb=0.29 kn, 1 gb prekoračenja bi mi bio 296.96 kn. :D

Wrbhhh
22.08.2010., 19:04
ako si prešla gigu i platila ju 30 kn-a ,onda ti je mb 29 lipa.

Mislim da si malo fulala računicu. Da je prešla gigu i to platila dodatnih 30 kuna, onda bi 1 MB koštao 2.9 lipa (a ne 29). Tu nešto ne štima.

Tigrov friend
22.08.2010., 19:36
Giga preko je 290kn a 100mb preko je 29kn....:top:

Lady_D
22.08.2010., 19:43
Još smo na tome...:rofl:

Kad vam kažem da imam drukčiji ugovor. Ovo s 29 lipa su uveli kasnije. :mig:

Tigrov friend
22.08.2010., 19:49
Ej trebat će mi dodatna giga ovaj mjesec traže za nju 50kn kako ja da to aktiviram? prošli mjesec sam isto pretjerao pa sam platio 100kn više sad za tih tristotinjak mb, sad bi rađe onda gigu za 50kn ali nisam nikad aktivirao, zna to netko da ne zovem vip tnx :top:

SHYRAH
22.08.2010., 20:10
Mislim da si malo fulala računicu. Da je prešla gigu i to platila dodatnih 30 kuna, onda bi 1 MB koštao 2.9 lipa (a ne 29). Tu nešto ne štima.
ooops ,my bad:rofl:

lie
22.08.2010., 21:03
Giga preko je 290kn a 100mb preko je 29kn....:top:

tak je, za sve smrtnike vrijedi ovo , LadyD je iznimka :top:

Lady_D
22.08.2010., 21:12
:rolleyes:
One cijene koje su u trenu potpisivanja ugovora vrijede do kraja tvoje pretplate.
To ti je ko da sad upišeš faks i platiš školarinu od 5k, a onda ti sljedeće naplate 6 jer su odlučili povisit školarinu - ne mogu jer ti to ne stoji u ugovoru. :ne zna:

Evo, ovaj mjesec sam trenutno u prekoračenju 650 mb. Pogledat ću koliko će biti 31.8. i kasnije javit koliki će mi biti račun. :ne zna:

digiridan
23.08.2010., 08:30
A jeste likovi :D Lijepo vam cura kaze, kada su postojali stari paketi, za tarifu "Flat" (aka 10GB) je 1 GB prometa izvan paketa koštalo 39kn.
Ako od tada nije mijenjana tarifa, prekoračenje i dalje košta toliko. to je jedini razlog zašto sam i dalje na toj staroj tasrifi, iako je nova tarifa 10GB nešto jeftinija od stare. (doduše, moram priznati da odavno nisam provjerila cijene, mozda se nesto i promijenilo sa novim tarifama. Znam da je meni račun 205,50 svaki mjesec)

SHYRAH
23.08.2010., 17:25
A jeste likovi :D Lijepo vam cura kaze, kada su postojali stari paketi, za tarifu "Flat" (aka 10GB) je 1 GB prometa izvan paketa koštalo 39kn.
Ako od tada nije mijenjana tarifa, prekoračenje i dalje košta toliko. to je jedini razlog zašto sam i dalje na toj staroj tasrifi, iako je nova tarifa 10GB nešto jeftinija od stare. (doduše, moram priznati da odavno nisam provjerila cijene, mozda se nesto i promijenilo sa novim tarifama. Znam da je meni račun 205,50 svaki mjesec)

da ,na vipu imaju te fore, npr. novi korisnici Homeboxa plaćaju 1GB 10kn , a stari koji su vezani ugovorom 200kn.

Tigrov friend
23.08.2010., 21:02
Vipnet i Ericsson Nikola Tesla predstavili su najveću brzinu bežičnog prijenosa podataka ikad postignutu u 3G mreži od 42 Mbit/s koja će krajem godine biti dostupna Vip korisnicima. Uvođenje ove tehnologije za Vip korisnike značit će poboljšanje propusnosti i veće brzine skidanja podataka u odnosu na trenutno dostupne brzine do 21 Mbit/s uz HSPA+ tehnologiju. Krajem godine u Vip ponudi bit će i novi USB stick koji podržava Dual Carrier HSDPA tehnologiju. Također, prednosti u propusnosti osjetit će svi korisnici postojećih Vip uređaja za bežični pristup internetu.

Wau dajte to kod mene u novi Zg heh :D

Idem malo čitati o tome i svaki put me sve više iznenade, do prije 5 dana sam imao samo edge i truli hsdpa a gle sad ovo valjda će i do mene doči kroz par godina

lie
23.08.2010., 22:21
Vipnet i Ericsson Nikola Tesla predstavili su najveću brzinu bežičnog prijenosa podataka ikad postignutu u 3G mreži od 42 Mbit/s koja će krajem godine biti dostupna Vip korisnicima. Uvođenje ove tehnologije za Vip korisnike značit će poboljšanje propusnosti i veće brzine skidanja podataka u odnosu na trenutno dostupne brzine do 21 Mbit/s uz HSPA+ tehnologiju. Krajem godine u Vip ponudi bit će i novi USB stick koji podržava Dual Carrier HSDPA tehnologiju. Također, prednosti u propusnosti osjetit će svi korisnici postojećih Vip uređaja za bežični pristup internetu.

Wau dajte to kod mene u novi Zg heh :D

Idem malo čitati o tome i svaki put me sve više iznenade, do prije 5 dana sam imao samo edge i truli hsdpa a gle sad ovo valjda će i do mene doči kroz par godina

jos nek uvedu i flat opciju i di ce biti kraj

Tigrov friend
23.08.2010., 22:48
Flat zavisi i o močnoj mreži, nadam se da će to biti dovoljno močno da proguta sva beskrajna skidanja u isto vrijeme, to je ta propustnost, možda i bude ali sa fair usage klauzolom, znači ipak ne pretjerivati sa par stotina GB mjesečno i takve perverzije :top:

Lady_D
23.08.2010., 22:49
Jel može onda flat od 100 gb? :D

U novom stanu imam flat...:D Sad ne znam kaj da radim s vipovih 10 gb...:D

Tigrov friend
23.08.2010., 22:53
Jel može onda flat od 100 gb? :D

U novom stanu imam flat...:D Sad ne znam kaj da radim s vipovih 10 gb...:D

Pa nama dosta i 100GB za 200kn recimo uz gore navedenu brzinu mi smo skromni, tom brzinom btw vadimo mast svima na adsl-u :lol:

a što da radiš neznam ako ti treba negdje van stana net koristi ako ne otkaži :top:

Lady_D
23.08.2010., 22:55
Jesmo, fakat smo skromni...:rofl:

A trebat će mi kad odem doma, tak da neću otkazivat...:/

Tigrov friend
23.08.2010., 23:04
Opet ću otiči u minus preko 5GB a neznam kako dokupiti još gigu za 50kn ako tog ima još nevidim u opcijama na moj.vip, a mjenjat tarifu mi nedaju na 10GB jer mi je isteklo 3 mjeseca ugovora sad sam bez ugovora kako me mrzi iči opet potpisivati, pa dajte mi prebacite na 10GB, sad kad su mi već dostupili HSDPA od 3Mbps u DL malo mi je 5GB hebiga :mad:

Lady_D
23.08.2010., 23:07
Ne bih znala... Moraš njih zvat...:ne zna:

Tigrov friend
23.08.2010., 23:10
A da morat ću danas po danu sad je kasno :flop:

Lady_D
23.08.2010., 23:11
Kaj oni ne rade 24x7? :zubo:

Tigrov friend
23.08.2010., 23:15
Ma rade ali uvijek kad bi za nešto zvao bi rekli da zovem po danu jer me nemaju kome spojiti, sad radi samo help desk ovo nije za njih sumnjam da oni mi mogu prebaciti tarifu ili nešto, budem rađe po danu, makar ću ispaliti na živce dok ih ne dobijem :p

Lady_D
23.08.2010., 23:18
Ma sigurno ćeš ih dobit. Ja sam jedanput svoju tarifu mjenjala u nedjelju i sredili su mi bez problema od prve...:D Tokom dana, brijem da je bilo oko podneva...:zubo: Poanta je u nedjelji. :o

lie
23.08.2010., 23:52
Flat zavisi i o močnoj mreži, nadam se da će to biti dovoljno močno da proguta sva beskrajna skidanja u isto vrijeme, to je ta propustnost, možda i bude ali sa fair usage klauzolom, znači ipak ne pretjerivati sa par stotina GB mjesečno i takve perverzije :top:

pa vani je to nesto najnormalnije - đizs, di mi to zivimo :rofl:

evo ja bi bila skroz zadovoljna da mi daju 10giga dnevno - s tim bi se mogla zadovoljit :lol: cak ni ne trazim flat :raspa:

Opet ću otiči u minus preko 5GB a neznam kako dokupiti još gigu za 50kn ako tog ima još nevidim u opcijama na moj.vip, a mjenjat tarifu mi nedaju na 10GB jer mi je isteklo 3 mjeseca ugovora sad sam bez ugovora kako me mrzi iči opet potpisivati, pa dajte mi prebacite na 10GB, sad kad su mi već dostupili HSDPA od 3Mbps u DL malo mi je 5GB hebiga :mad:

cekaj malo, ak dobro kuzim ti sad imas 5 gb, imao ugovor na 3 mj. i sad je isteklo . pa ne trebas brate mili nis potpisivat dalje, mozes ljepo nazvat ih i reci da ti prebace s 5 na 10gb i mirna bosna, zapravo tu promjenu mores napravit i na moj.vip.hr ;) (a to znam da se moze jer sam ja prosli mjesec htjela promijeniti tarifu na manje pa mi je rekla sluzbenica da nemre to tak ici, da samo mogu s manje na vecu ( naravno, ak nisi pod ugovorom, mozes i na vise i na manje i bez ikakog potpisivanja )

Tigrov friend
24.08.2010., 00:12
Ne ide preko moj.vip dva puta sam slao piše;
Status:
Pri izvršavanju dogodila se pogreška, molimo ponovite Vaš zahtjev
Komentar:
Unallowed tariff change :D

poslao sam im zahtjev preko pitanja/pomoć valjda će odgovoriti

lie
24.08.2010., 01:23
od te stranice samo dobijes nocne more - stalno neki vrag steka
onda ih sutra nazovi da ti to promijene - al znas kak ti funkcionira kad ti promijene? ak si vec sad prekoracio - svejedno ces to morat platit bez obzira ak se prebacis na vecu tarifu ( toga jedino ima u vipu :facepalm:)

Tigrov friend
24.08.2010., 01:29
Dobro a koliko treba čekati odprilike prebacivanje tarife od kada predam zahtjev? :D

lie
24.08.2010., 01:44
ma napravit ce to tebi oni odma (unutar 24 sata stupa na snagu )
do 24.8 ti je tarifa bila 5gb a onda od 25.8 10gb - al tu prici nije kraj - aj sutra jako dobro sve propitaj i nemoj dati da ti ofrlje odgovore jer te njihove promjene totalno sjebu ljude

Tigrov friend
24.08.2010., 02:19
Hm kako to sad misliš? primjer ukratko?:D

lie
24.08.2010., 03:06
uff, cekaj sad cu to sklepat :rofl:

vjerojatno ce ici nekak ovak: 10240:31=330 mb; onda 330x7= 2.2gb ( e pa toliko ces moci u ovih sedam dana potrosit ak se ne varam) al budu ti oni tocno rekli - ali moras pitat, jer inace ti nebudu rekli i onda ko moja frendica kaj je prekoracila dobije racun od 900kn jer joj nisu rekli da nesmije sve potrosit :facepalm:

e a do 24 budu ti racunali vjerojatno ovih 5 gb - a kak budu napravili razliku - to je van moje domene, (ja sam plavusa pa ne moram znati) kad mi je zenska prosli mjesec objasnjavala jadna se izgubila totalno i onda ju ni ja nisam mogla pratiti pa sam rađe se pomirila i rekla da necu nis mijenjat do prvog u mj. - mozda bi i tebi bilo to najbolje ( al naravski, nazovi sutra i raspitaj se prije nek to napravis ) ;)

Tigrov friend
24.08.2010., 03:25
Aha znam to da se dijeli otprilike giga na tri dana, 10gb 30 dana
pa se zbroji staro i novo,
poslao sam im upit iz moj.vip valjda će se udostojiti odgovoriti ako ne nazvat ću, hvala na trudu, plavušo :top:

ivica75
24.08.2010., 09:42
pozdrav! imam vip internet ,paket 5+1 gratis i zadnji racun je bio 694 kn!! inace mi je mjesecno 99 kn . da li je moguce da imam toliki racun??

digiridan
24.08.2010., 10:58
Pa kolika ti je bila potrošnja? Naravno da je moguće.

bond007
25.08.2010., 21:29
pozdrav! imam vip internet ,paket 5+1 gratis i zadnji racun je bio 694 kn!! inace mi je mjesecno 99 kn . da li je moguce da imam toliki racun??

moguće, možda si zadnjih par dana u mjesecu mislio,e idem potrošiti još ovo malo što mi je ostalo MB, pa nisi računao na to da VIP od 27-31. dana u mjesecu prebacuje megabajte u sljedeći mjesec,tak da ti misliš skroz drukčije onda, uglavnom to ni ne piše u ugovoru niti gdje, obračunsko razdoblje je od 1-31,a na računu opet drugačije.... muljatori.....
s tim da ako gledaš na Moj Vip potrošnju, uvijek kasni par dana, uglavnom to njima odgovara, za razliku od T-coma gdje mogu odmah nakon što se odspojim vidjeti koliko imam potrošeno. Vip je:flop:

lie
25.08.2010., 22:04
nije tocno ovo za 27-31(odakle ti to?) - meni se uvijek uredno od prvog do prvog naplacivalo a prije je bilo od 15-15 u mjesecu

Lady_D
25.08.2010., 22:21
Očito javna tajna...:ne zna: Nisam nikad skužila da su mi to napravili...http://www.gay.hr/forum/images/smilies/shrug.gif

bond007
25.08.2010., 22:45
Pogledajte na ispis spajanja kada dobijete račun za net. Meni se od početka tako naplaćuje.

lie
25.08.2010., 22:48
ziher sam da meni nikad nije tako - pa pratila sam potrosnju, i obicno bi zadnjih par dana kad bi mi ostalo jos dvije tri gige to ispucala i ni jednom mi racun nije dosao iznad 209.34 kn a i nisam cula to da se ikome dogodilo od mojih frendova a fakat ih hrpa koristi ovaj internet :ne zna:

SHYRAH
26.08.2010., 01:31
nije tocno ovo za 27-31(odakle ti to?) - meni se uvijek uredno od prvog do prvog naplacivalo a prije je bilo od 15-15 u mjesecu

točno je ...
to su meni radili na homeboxu svaki mjesec ,29-31 su prebacivali u sljedeće obračunsko razdoblje.
Svaki mjesec su mi obavezno umanjivali račun na moj zahtjev. Tu dižu lovu korisnicima, koji pojma nemaju , ako ne kontroliraju ispis.
Meni su zato i odobrili prebacivanje na povoljniju tarifu, unatoč ugovoru , jer mi ni jedan normalan račun nije bio ispostavljen.
Oni to rade i dalje, samo mi sad nije bitno kad mi je GB 10kn ,al kad je bio 200kn onda mi je bilo.

Da objasnim na primjeru kako to počinje:
Imam pravo na 3 GB. Od 1-31 potrošim točno 3, zadnji Gb potrošim 29. i 30. da ne propadne.
Na sljedećem računu piše mi da sam potrošio 2 Gb od 29.1.-28.2.
Znam da sam potrošio 3 , al tako piše.Meni svejedno jer su imam 3GB pravo potrošit.
Kreće novo razdoblje i ja opet potrošim točno 3GB na koje imam pravo.
Stiže račun i piše potrošnja 4GB , moram platit extra 1Gb 200kn.
Zaračunali su mi potrošnju od 1GB iz prethodnog obračunskog razdoblja 29-31. On je trebao biti besplatan , zaračunat u prethodnom razdoblju.

Tigrov friend
26.08.2010., 08:09
Koliko kužim nikad ne prebace točno u ponoć sa 31. na 1. uvijek mi prebace zadnjeg dana negdje oko podneva ali nije pravilo i onda neko vrijeme nemam uvid jer tako stoji da bi se odjednom stvorio novi mjesec, e sad koliko su oni još ovog mjeseca utrpali u prošli pojma nemam jer isto idem iskoristiti to preostalo, uglavnom jako su klizni nikad ne znaš, ja znam da nas je puno da ne mogu svima prebaciti isti tren ali opet...

i to što im danima ne radi uvid u potrošnju to isto nije slučajno, posebno na samom kraju mjeseca, mogli bi za promjenu malo pošteno početi zarađivati :top:

btw čitam da je kod sestrinske vip-ove firme si.mobil flat internet 20 eura mjesečno valjda pa mi dođe da plačem od muke šta nam rade,
zanimljivo da ne mogu otvoriti stranicu od si.mobil-a neće je otvorit :lol:

lie
26.08.2010., 09:56
točno je ...
to su meni radili na homeboxu svaki mjesec ,29-31 su prebacivali u sljedeće obračunsko razdoblje.
Svaki mjesec su mi obavezno umanjivali račun na moj zahtjev. Tu dižu lovu korisnicima, koji pojma nemaju , ako ne kontroliraju ispis.
Meni su zato i odobrili prebacivanje na povoljniju tarifu, unatoč ugovoru , jer mi ni jedan normalan račun nije bio ispostavljen.
Oni to rade i dalje, samo mi sad nije bitno kad mi je GB 10kn ,al kad je bio 200kn onda mi je bilo.

Da objasnim na primjeru kako to počinje:
Imam pravo na 3 GB. Od 1-31 potrošim točno 3, zadnji Gb potrošim 29. i 30. da ne propadne.
Na sljedećem računu piše mi da sam potrošio 2 Gb od 29.1.-28.2.
Znam da sam potrošio 3 , al tako piše.Meni svejedno jer su imam 3GB pravo potrošit.
Kreće novo razdoblje i ja opet potrošim točno 3GB na koje imam pravo.
Stiže račun i piše potrošnja 4GB , moram platit extra 1Gb 200kn.
Zaračunali su mi potrošnju od 1GB iz prethodnog obračunskog razdoblja 29-31. On je trebao biti besplatan , zaračunat u prethodnom razdoblju.

e ovo fakat prvi put cujem, meni nikad nije tako bilo jer da je - a racuni bi bili barem 500kn veci al nvermind; ak to fakat rade onda s zbilja jadni jer spustit se na taj nivo - pateticno :rolleyes: :facepalm:

a sta ne pise u pravilniku od kad do kad je obracunsko razdoblje?

Koliko kužim nikad ne prebace točno u ponoć sa 31. na 1. uvijek mi prebace zadnjeg dana negdje oko podneva ali nije pravilo i onda neko vrijeme nemam uvid jer tako stoji da bi se odjednom stvorio novi mjesec, e sad koliko su oni još ovog mjeseca utrpali u prošli pojma nemam jer isto idem iskoristiti to preostalo, uglavnom jako su klizni nikad ne znaš, ja znam da nas je puno da ne mogu svima prebaciti isti tren ali opet...

i to što im danima ne radi uvid u potrošnju to isto nije slučajno, posebno na samom kraju mjeseca, mogli bi za promjenu malo pošteno početi zarađivati :top:

btw čitam da je kod sestrinske vip-ove firme si.mobil flat internet 20 eura mjesečno valjda pa mi dođe da plačem od muke šta nam rade,
zanimljivo da ne mogu otvoriti stranicu od si.mobil-a neće je otvorit :lol:

svi nekog vraga kuzite, osim mene :rofl: - sad mi je samo drago da sam se rijesila tog vipa - ak cu opet trebat ikakav internet bit ce to t-mobile ( oni su se popravili)

a ovo s njihovom potrosnjom kaj kasni i to na sluzbenoj stranici, pa se svako malo pokvari - i to nikom nis ( toga nema na t-mobileu ili tele2 - kaj su vipovci privilegirani) :rolleyes:

nemoj ovo za flat spominjat, pliz, dođe mi da pocnem vristat kad se sjetim kak to kod nas funkcionira - covjek bi rekao da zivimo u nekoj drzavi di je BDP 100 000$ po stanovniku koje su nam cijene tih mobilnih svastarija jer toga nigdje nema :facepalm:

al glavno da vip kaze u ponudi flat opcija ( 12gb poslije pise, jer to kao je flat :facepalm: )

bond007
26.08.2010., 10:17
Ja nikad zbog toga baš ni ne potrošim cijeli paket, zadnjih par mjeseci otkad imam adsl ovaj stick koristim samo kad potrošim adsl promet, i onda imam na sticku potrošeno samo po 200-300 MB

Tigrov friend
26.08.2010., 12:29
Vratit će se rode kad sad vip digne brzine na 20-30-40Mbps pa još i uvedu flat rate pa će adsl bit p... dim sa svojim brzinama hehe
samo treba kupovat i novi stick i da pokriju signalom kad ovaj moj ni ne ide iznad 3.6Mbps jadan :lol:

lie
26.08.2010., 13:00
Vratit će se rode kad sad vip digne brzine na 20-30-40Mbps pa još i uvedu flat rate pa će adsl bit p... dim sa svojim brzinama hehe
samo treba kupovat i novi stick i da pokriju signalom kad ovaj moj ni ne ide iznad 3.6Mbps jadan :lol:

oce oce - a ja cu se reinkarnira u audrey hepburn :rofl:
ak ce netko dati flat - najprije bi to mogao biti tele2 ( al sumnjam da nam do toga ne gine jos nekih pet godina ak ne i vise)

ma sta se ti vise zalis sa svojim stickom - koji bog mu je :lol:

Tigrov friend
26.08.2010., 13:18
oce oce - a ja cu se reinkarnira u audrey hepburn :rofl:
ak ce netko dati flat - najprije bi to mogao biti tele2 ( al sumnjam da nam do toga ne gine jos nekih pet godina ak ne i vise)

ma sta se ti vise zalis sa svojim stickom - koji bog mu je :lol:

Neće tele2 jer je on još pola u roamingu t-mobilea nemaju oni cijelu mrežu svoju kamoli dovoljno jaku da proguta flat-anje...

pa nije ništa sticku samo tehnički podržava do 3.6Mbps u DL, i da ima veće brzine on ih ne može prenijeti dakle trebat će i drugi stick, HSPA+ kojeg već ima, ili taj Dual carrier HSDPA kojeg još nema, oni podržavaju i manje brzine sve do GPRS-a ali ovi stari ne podržavaju te nove brzine, a te nove brzine dižu i propustnost i novim i starim korisnicima jer rade na drugačijem boljem algoritmu prijenosa signala :top:

lie
26.08.2010., 13:34
a sta im znaci to silno dizanje brzina kad je kvaliteta usluge jadna :rolleyes:

Tigrov friend
26.08.2010., 16:18
A čuj uvijek netko s nečim nije a netko s nečim je zadovoljan... :top:
Ja sam počeo na bonove na edge, pa se naživcirao oko spore veze a i naplaćao skupih bonova, sad sam na 10gb i na hsdpa, znači napredujem, sve bolje, bit će još bolje ako Bog da samo polako, polako se jež ježi, nema ništa na brzinu,
ne daj Bože većeg zla hehe

Anita2507
29.08.2010., 10:34
Jel ovaj mjesec ima neka akcija, moja trenutačna potrošnja je 4700 a piše da imam još 700mb besplatnih, inače je paket od 5gb do sad bio 5120.

legica21
29.08.2010., 10:37
u 10.mj mi ističe ugovor na 2god... pa me zanima jel mogu ja taj stick koristiti i poslije...bez produženja ugovora?

digiridan
29.08.2010., 12:04
Naravno.

Tigrov friend
29.08.2010., 15:21
Ana neznam za akciju nemoj ti rađe preko iči...:top:

Tigrov friend
29.08.2010., 21:16
Stavit ću i ovdje ovu zanimljivost od večeras, možda ima netko pametan da mi je objasni?

Preko VMC 9.44 (najbrži test)

http://www.speedtest.net/result/932691028.png (http://www.speedtest.net)

Preko ZTE Join air 1.0 (najbrži test)

http://www.speedtest.net/result/932716874.png (http://www.speedtest.net)

alison
26.09.2010., 09:59
U 10.mj. mi ističe carnet-ov username pa sam mislila posuditi od nekog školarca kojem ne treba. Samo bi promijenila e-mail adresu i lozinku u postavkama
Da li u carnetu to kontroliraju? jer račun bi i dalje dolazio meni(imam trajni nalog). Ima netko slično iskustvo?'

lie
26.09.2010., 10:05
U 10.mj. mi ističe carnet-ov username pa sam mislila posuditi od nekog školarca kojem ne treba. Samo bi promijenila e-mail adresu i lozinku u postavkama
Da li u carnetu to kontroliraju? jer račun bi i dalje dolazio meni(imam trajni nalog). Ima netko slično iskustvo?'

mislim da to nije problem, moja frendica je posudila od druge te podatke jer njoj su nest zeznuli u carnetu i nista, isto placa preko trajnog naloga tako da mislim da nije bed ;)

Lady_D
26.09.2010., 15:01
I ja sam imala godinu dana posuđenu šifru, nitko nije ništa pitao. Čak su mi u samom vipu rekli da sve to može biti posuđeno, njima nije bitno.

lie
26.09.2010., 15:20
I ja sam imala godinu dana posuđenu šifru, nitko nije ništa pitao. Čak su mi u samom vipu rekli da sve to može biti posuđeno, njima nije bitno.

ma dokle god ti placas - svi se prave ko da nista nije van zakona - moras voljet ovu drzavu :kava:

alison
26.09.2010., 18:33

ma da... znam da vipovce ne zanima čija je lozinka, već sam bila pitala pa su mi rekli da samo treba imat važeću šifru...njima je bitno samo da im lova sjeda na račun...nego strah me malo carneta, a valjda će sve bit ok

Lady_D
26.09.2010., 18:54
Mislim da carnet ima previše korisnika da bi se brinuli dal neko posuđuje šifru sve dokle ne stigne prijava da je šifra ukradena. :rofl:

alison
26.09.2010., 19:11
i ja se nadam da imaju puuuno posla... :D

Orodiel
26.09.2010., 20:44
Ispričavam se ako ovo već piše, nemam baš vremena sve čitati.

Dakle ovako: imam stick, instalirala sam vodafone mobile connect. I znam da (valjda) trebam još nešto sa carnetom napraviti ali ne znam što. Jer sad kad se pokušam spojiti javi mi:

Ne mogu uspostaviti mobilnu vezu.

- Kroz opciju "Upravljanje uređajima" namjestite mobilni uređaj
(karticu, modem) kojeg trenutno koristite kao primarni
- Provjerite da li neki drugi program koristi mobilni uređaj.
Ako je tako, zatvorite taj program i pokušajte ponovo uspostaviti
vezu za nekoliko minuta
- Obrišite uređaj iz popisa "Upravljanje uređajima", ponovno ga
dodajte, i pokušajte se ponovno spojiti.

Ako se greška ponovi, nazovite Službu za korisnike
vašeg mobilnog operatera.

Info za podršku:
RAS error code 619

lie
26.09.2010., 20:46
moras napravit novu vip vezu ubacit karnet postavke - ne znam sad napamet a ne koristim vise carnet - doci ce @Lady D ili netko tko koristi pa ce ti objasnit

Orodiel
26.09.2010., 20:50
moras napravit novu vip vezu ubacit karnet postavke - ne znam sad napamet a ne koristim vise carnet - doci ce @Lady D ili netko tko koristi pa ce ti objasnit

Ok, hvala, cekati cu. :)

Lady_D
26.09.2010., 20:51
Uf, ja pak se ne kužim u nove programe i carnet. Moraš počekat nekog drugog.

U starom programu je ta greška značila da nekaj ne štima s korisničkim imenom i lozinkom; isto znači i u novome, al to ne znam kak ispravit. http://www.gay.hr/forum/images/smilies/shrug.gif

lie
26.09.2010., 20:53
ajd sacekaj desetak minuta, idem probat nac kak to sredit - svaki put sam si to sredila bez pol beda :)

evo, izguglala sam, skini ovaj prvi pdf dokument i slijedi upute ;)

vip carnet postavke (http://www.google.hr/search?q=vip+mobile+internet+carnet+postavke+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

Orodiel
26.09.2010., 20:53
Uf, ja pak se ne kužim u nove programe i carnet. Moraš počekat nekog drugog.

U starom programu je ta greška značila da nekaj ne štima s korisničkim imenom i lozinkom, znači i u novome, al to ne znam kak ispravit. http://www.gay.hr/forum/images/smilies/shrug.gif

Oki. :) Moj tata je prije koristio taj stick, i sad ga je dao meni i ja sam samo uštekala i instalirala i ne znam što dalje. Ako netko zna, bila bih jako zahvalna da napiše. :)

Tigrov friend
27.09.2010., 00:51
ukloni ga iz softwarea kad nisi spojena i upikni u drugi usb, tad bi se trebao ponovno instalirati i pojaviti u softwareu, tako nekako sam ja riješio

lie
27.09.2010., 03:16
ukloni ga iz softwarea kad nisi spojena i upikni u drugi usb, tad bi se trebao ponovno instalirati i pojaviti u softwareu, tako nekako sam ja riješio

njoj nece zato kaj nije podesila carnet opcije i ovo premještanje s utora u utor u ovom slucaju ne bude koristilo :mig:

Tigrov friend
27.09.2010., 07:13
Ja nikada nisam imao carnet pa mi je izbacivalo tu grešku....

lie
27.09.2010., 16:52
Ja nikada nisam imao carnet pa mi je izbacivalo tu grešku....

jel ti to sumnjas u moju rijec??? :p
ak ne sredi postavke za carnet nikad se nece moci spojit - ni papa ti nemre tu pomoci :mig:

Lady_D
28.09.2010., 00:39
Eh, vidim da se niko ne javlja, pa sam malo čačkala po programu...

Ne garantiram uspjeh, al barem sam probala. :o Napravi sljedeće:

Uštekaj stick, al se ne spajaj na net.
Odi u Upravljanje vezama,
klikni na Pregled,
pa Novo,
u prvom tabu upiši ime veze - Carnet (ne mora bit, al ono, lako raspoznavanje jer je druga veza Vipnet).
U drugom tabu di te traži APN upiši carnet.vip.hr ,
ispod upiši korisničko ime i lozinku od carneta (s tim da nisam sigurna dal treba upisat samo korisničko ime ili punu mail adresu, to trebaju trenutni carnetovci znati, ja sam već zaboravila)
i označi kućicu ispred Koristi autentifikaciju.
U trećem tabu IP/DNS ti sve mora ostat prazno i neoznačeno.
U četvrtom tabu Sigurnost označi samo prvu kućicu Unencrypted Password (PAP).
Klikni OK,
u prozoru kaj ti ostane sad imaš dvije Veze - označi Carnetovu kućicu ispod Auto-VPN i klikni OK
i u trećem, glavnom opet OK.
Probaj se spojit.

Ak ovo ne profunkcionira, s moje strane može biti kriva samo opcija korisničko ime/puni mail kaj sam gore napisala da nisam sigurna - ak uz jedno ne uspije, uz drugo mora.
Other then that, I'm out of options.

Sretno! ;)

Tigrov friend
28.09.2010., 00:55
jel ti to sumnjas u moju rijec??? :p
ak ne sredi postavke za carnet nikad se nece moci spojit - ni papa ti nemre tu pomoci :mig:

prvo žalosno je da nije upisala svoje carnet ime i lozinku, a misli koristiti carnet,
drugo kažem da se ta greška javlja i bez toga i da treba deinstalirati trenutni uređaj kada nije spojena ako treba i restartati računalo, i upiknut stick ponovno da ga ponovno instalira i onda tog označiti za spajanje razumiješ? ne? dobro

:top:

Lady_D
28.09.2010., 00:59
A gle, koja god greška da mi se na običnom vipu pojavi, sam ištekam karticu, na win7 opet uštekam i tak dokle ne profunkcionira, a na XP sam trebala kompletno restartat windowse dokle ne bi proradilo (znala sam ga i po 3-4x restartat)...:lol:

Dok su mi se na carnetu ponekad postavke znale pomješat same od sebe... Jednostavno bi poludile i doslovce masa njih se promjenila bez da sam ja kaj dirala...:confused:
Tak da ste i ti i lie u pravu. ;)

Tigrov friend
28.09.2010., 01:02
Da to znam da počne pizdit i bacati greške bez da sam ja išta dirao ili mijenjao, kad krene s tim onda krene :top:

lie
28.09.2010., 01:07
@Lady D - koliko me sjecanje sluzi, dobro si ispisala postavke za carnet - znam da samo ona PAP kvacica mora biti, to je najbitnije, jer ak je CHAP ili tak slicno ukljuceno sve je uzalud

@Tigrov frend - a gle, ima ljudi koji jednostavno takve stvari ne znaju, ak im ne kazu u centru di uzimaju a to cesto tako bude - izgube se, imala sam ja takvih slucajeva s frendicama
inace, sve ja kuzim, usudim se reci da mi je nivo informaticke pismenosti sasvim respektabilan :kava: ( vidim da si na xp - zbog ovog restarta - muka mi dođe kad se sjetim tih dana kad nis nije radilo, bila na edge vezi i svaki pedeseti put bi se spojilo - fala visim silama da je to iza mene)
i to da sam se poremeti se događa jedino na vipu - koristila sam i tele2 i t-mobile al kod njih problema te vrste nije bilo

Lady_D
28.09.2010., 01:09
Samo se ne mogu sjetit dal pod korisničko ime piše samo prvi dio maila bez domene ili piše kompletan mail...:/

Tigrov friend
28.09.2010., 01:14
Ne nisam na sedmici ultimate sam ali i tu biser uvijek mora restartati da bi mu nešto sjelo u glavu, dakle tu nema pomaka sa xp-a

a može biti da u konkretnom slučaju ne treba restart :top:

Lady_D
28.09.2010., 01:16
Za početak nek cura napravi Carnetov profil u programu kak sam gore opisala, pa bumo vidli dalje. Nemre se spajat prek carneta bez korisničkog imena, šifre i postavki. :mudri:

Tigrov friend
28.09.2010., 01:19
pa meni je logično da ako je navedeno korisničko ime i lozinka, da je onda korisničko ime samo bez @........ nastavka, nek proba oboje pa će vidjeti :top:

lie
28.09.2010., 10:11
pa meni je logično da ako je navedeno korisničko ime i lozinka, da je onda korisničko ime samo bez @........ nastavka, nek proba oboje pa će vidjeti :top:

ne, mora ici i ostatak, jer se razlikuje od faksa do faksa domena i bez toga nejde - to definitivno mora ici - bas sve kaj se dobije na karnetovoj potvrdi

klokanovac
28.09.2010., 16:44
Ispričavam se ako ovo već piše, nemam baš vremena sve čitati.

Dakle ovako: imam stick, instalirala sam vodafone mobile connect. I znam da (valjda) trebam još nešto sa carnetom napraviti ali ne znam što. Jer sad kad se pokušam spojiti javi mi:

Ne mogu uspostaviti mobilnu vezu.

- Kroz opciju "Upravljanje uređajima" namjestite mobilni uređaj
(karticu, modem) kojeg trenutno koristite kao primarni
- Provjerite da li neki drugi program koristi mobilni uređaj.
Ako je tako, zatvorite taj program i pokušajte ponovo uspostaviti
vezu za nekoliko minuta
- Obrišite uređaj iz popisa "Upravljanje uređajima", ponovno ga
dodajte, i pokušajte se ponovno spojiti.

Ako se greška ponovi, nazovite Službu za korisnike
vašeg mobilnog operatera.

Info za podršku:
RAS error code 619

Imao sam gotovo isti problem i pokušao sam ga riješiti u VIP centru ali nije išlo. Rekli su mi da je problem u sustavu Windows. Morat ćeš reinstalirati sustav. Tako sam i ja napravio i internet mi ponovno radi bez problema. Samo te upozoravam da failove premjestiš na CD jer će ti se sve izbrisati.

Lady_D
28.09.2010., 16:49
Ma joj... Nisi sve dobro pročitao, cura nema ni carnetov profil u programu. Dajmo joj cajta da ga napravi, onda ćemo dalje vidjet ako neće funkcionirat...:mudri:

Bože, nikad nisam formatirala lap zbog vipa! :eek: :Pop:

klokanovac
28.09.2010., 16:53
Ma joj... Nisi sve dobro pročitao, cura nema ni carnetov profil u programu. Dajmo joj cajta da ga napravi, onda ćemo dalje vidjet ako neće funkcionirat...:mudri:

Bože, nikad nisam formatirala lap zbog vipa! :eek: :Pop:

Nema to veze. Ja nemam carnet a imao sam isti problem kao i ona. Odnio sam laptop na servis i rekli su mi da reinstaliram Windows. Oni su mi ga reinstalirali jer ja nisam znao kako, ali u svakom slučaju problem je bio u sustavu Windows.

Lady_D
28.09.2010., 16:55
Imala sam i ja isti problem kad nisam imala carnet, i UVIJEK sam problem riješila bez formatiranja. Nemoj plašit curu...:nono:

Ona je rekla da se želi spojit prek carneta, al da je do sad imala običan i da ne zna kak preć na carnet, nek joj pomognemo...

lie
28.09.2010., 17:06
ma naravno da nije potrebno formatirat pobogu - to sta kazu u vipu su besmislice - nije da imaju tehnicke strucnjake, ili ikakve uopce :rolleyes:
slazem se s Lady D

klokanovac
28.09.2010., 17:09
Imala sam i ja isti problem kad nisam imala carnet, i UVIJEK sam problem riješila bez formatiranja. Nemoj plašit curu...:nono:

Ona je rekla da se želi spojit prek carneta, al da je do sad imala običan i da ne zna kak preć na carnet, nek joj pomognemo...

Gle, bio sam kod servisera koji se kompjutorima bave više od 30 godina, pokušali su riješiti problem reinstalacijom uređaja koji sam instalirao 10 puta a da ni sam nisam znao kako i uređaj se jednostavno nije dao maknuti iz sustava. Riješenje je bilo jedino reinstalirati Windows. Baš će se nešto strašno dogoditi ako reinstalira Windows. :rolleyes: Pa serviser mi je rekao da je to preporučljivo napraviti svakih godinu dvije da bi sustav mogao funkcionirati kako treba. Ja ga nisam reinstalirao tri godine i sustav je bio u pravom defektu. Čim sam ga ponovo reinstalirao sve radi fantastično, kao da sam ga jučer kupio.

Lady_D
28.09.2010., 17:11
Gle, nitko ne osporava korist reinstalacije windowsa, dapače, lik ti je dobro rekao. Al u njenom slučaju to nije slučaj, slušaj me, znam o čemu govorim. :o

nije da imaju tehnicke strucnjake, ili ikakve uopce :rolleyes:

Hopla. :nono: Imaju, imaju. :cerek:
Samo trebaš ovog prvog agenta zatrpat hrpom "kompliciranih" informatičkih izraza, da vidiš kak ušuti i veli Molim Vas, pričekajte trenutak, spojit ću Vas našem tehničaru. :lol::lol:
I moraš bit odlučna i znat o čem pričaš. Ili se barem pravit da znaš...:zubo: U par navrata sam čekala po pol sata dok mi se tehničar javio, al mi je onda i pomogao. A divnog li glasa...:cerek::cerek:

lie
28.09.2010., 17:14
Hopla. :nono: Imaju, imaju. :cerek:
Samo trebaš ovog prvog agenta zatrpat hrpom "kompliciranih" informatičkih izraza, da vidiš kak ušuti i veli Molim Vas, pričekajte trenutak, spojit ću Vas našem tehničaru. :lol::lol:
I moraš bit odlučna i znat o čem pričaš. Ili se barem pravit da znaš...:zubo: U par navrata sam čekala po pol sata dok mi se tehničar javio, al mi je onda i pomogao. A divnog li glasa...:cerek::cerek:

e pa onda si ti jedna od onih rijetkih koji su naletjeli na nekog tko se kuzi (zavidim ti na tome - that makes you special :lol: ) - ja sam uvijek pricala s onima koji ne znaju radit svoj posao i stalno jedno te isto ponavljaju, ko da su papige - nakon nekog vremena odustala sam i uzela stvar u svoje ruke i uz pomoc nekih stvarno pametnih forumasa rijesila sve svoje nedace :)

Lady_D
28.09.2010., 17:18
I'm special, Vip loves me...:lol::lol:

Ne znam, ja sam naletila čak na dvojicu koji su znali o čem pričam i znali mi pomoć...:ne zna:
Al inače da, i ja sam tražila pomoć sve po svud drugdi, tek onda kod njih. Moj micek:cerek: i podforum Inf. tehnologija ftw! :headbang: :D

0910
28.09.2010., 19:59
molim Vas da mi netko tko zna objasni, ugl. student sam prve godine,
i htjela bi kupiti Vip stick, pa me zanima što sve treba za to. (potvrda od faksa, carnet?? )
i koje opcije imam što se tiče giga i cijene. hvalaa :))

lie
28.09.2010., 20:06
molim Vas da mi netko tko zna objasni, ugl. student sam prve godine,
i htjela bi kupiti Vip stick, pa me zanima što sve treba za to. (potvrda od faksa, carnet?? )
i koje opcije imam što se tiče giga i cijene. hvalaa :))

samo uzmes na faksu potvrdu za carnet - na kojoj dobijes podatke o svom korisnickom racunu ( skopiraj si tak da imas primjerak za dati u vip)
cijene 12 gb - 200kn
10 gb -150kn
5 gb-100kn
1giga-50kn

moj ti je savjer da kupis stick na bonove ( mislim da je oko 150kn) - otiđi u vip i uzmi si samo na 3 mj. pretplatu ( i dalje mozes normalno koristiti ali nemas pretplatu sto je dobro u slucaju da nisi zadovoljna )

bond007
01.10.2010., 13:51
Gle, bio sam kod servisera koji se kompjutorima bave više od 30 godina, pokušali su riješiti problem reinstalacijom uređaja koji sam instalirao 10 puta a da ni sam nisam znao kako i uređaj se jednostavno nije dao maknuti iz sustava. Riješenje je bilo jedino reinstalirati Windows. Baš će se nešto strašno dogoditi ako reinstalira Windows. :rolleyes: Pa serviser mi je rekao da je to preporučljivo napraviti svakih godinu dvije da bi sustav mogao funkcionirati kako treba. Ja ga nisam reinstalirao tri godine i sustav je bio u pravom defektu. Čim sam ga ponovo reinstalirao sve radi fantastično, kao da sam ga jučer kupio.

Ne pomaže ni reinstalacija, mora se baš naći vodafone program koja verzija odgovara baš za tvoje windowse,a to će trajati mjesecima, izgubit će živce , evo ja sam izgubila uopće volju da eksperimantiram sa programima, i da trošim uzalud vrijeme,skinula sam neki dan neku drukčiju verziju VMC, ako sam bude radilo, dobro,ako ne ,neću više ni isprobavati jer mi je dosta.
Već par mjeseci uopće ne koristim stick.
Btw jedva čekam da se riješim ovog Vipa, dobro su me sredili s tim stickom što ga ni ne mogu koristiti,ali glavno da moram plaćati.

X-Plosiv
05.10.2010., 09:39

Poznajem ljude koji nisu reinstalirali windows preko 5 godina i radi iste brzine kao i prvi dan. Tako da sve ti to ovisi kako ga koristiš.

Ovako, planiram uzeti ovaj VIP USB Carnet whatever stick, od 5gb (100kn mj + 10kn stick)...zanima me u kb/s...kakav je download, kakav upload? vjerujem mizerni upload :D

Živim u Rijeci , na belvederu skroz gore pa me zanima, kakva je dostupnost u Rijeci gore ako netko zna.

Lady, come va :cerek::cerek:

Tigrov friend
05.10.2010., 10:09
Poznajem ljude koji nisu reinstalirali windows preko 5 godina i radi iste brzine kao i prvi dan. Tako da sve ti to ovisi kako ga koristiš.

Ovako, planiram uzeti ovaj VIP USB Carnet whatever stick, od 5gb (100kn mj + 10kn stick)...zanima me u kb/s...kakav je download, kakav upload? vjerujem mizerni upload :D

Živim u Rijeci , na belvederu skroz gore pa me zanima, kakva je dostupnost u Rijeci gore ako netko zna.

Lady, come va :cerek::cerek:

Teško će ti netko konkretno odgovoriti na to pitanje jer to ovisi baš od konkretne lokacije, preko puta ceste je bolje ili idealno ovdje nije, svaka visoka građevina ili slično smeta,
ja sam donedavno imao samo edge u zg dok sam niz ulicu lovio hsdpa ali ne u stanu jako slab signal, sad su očito stavili nešto na neboder tu u blizini pa imam do 3mbps/384kbps iako upload ide i malo više po ovom vipovom mjeračudo oko 450kbps ali to nisu stalne brzine brzina ovdje jako zna varirati a i zavisi od kuda se skida, ali nek ti probaju odgovoriti :top:

X-Plosiv
05.10.2010., 10:17
Inače bi stavio carnet običan internet (kablovi jel), ali nemaju dovod, a ne da mi se kod Tcoma uzeti, iako možda postoji mogućnost da uzmemo ja i cimer zajedničko tcom...ali ovaj USB me intrigira jer ga mogu bilo di koristiti...
koliko ti ide obično preko edgea?

Lady_D
05.10.2010., 14:18
Mucica...:cerek:

Tigorv frend nije spomenuo, svakako gledaj da uzmeš crni stick jer podržava veće brzine. Ima o tome nešt stranicu dvije unazad - razvija se nova brzina/signal nešto nešto i za sad samo taj jedan stick (crni, manji) podržava te brzine. :D

Tigrov friend
05.10.2010., 16:07
da pardon crni stick podržava do 21mbits, bijeli do 7.2 ili oni s kioska 3.6mbps u DL oko nove dolazi još noviji stick za do 42mbits u DL dual carrier hsdpa ovaj sad crni je HSPA+

ovi s večim brzinama podržavaju sve brzine na niže, ovi s nižim brzinama ne podržavaju veće brzine

sa edgeom loviš koliko edge ide 0.20mbps znači obavezna upotreba vip.fastnet programčiča koji isključi animacije i stavi slike lošije kvalitete za malo udobnije brže surfanje...

znači surf i mail ide, youtube ne ide jer moraš sačekati da se spot skine i tek onda gledati a to skidanje zna potrajati, na hsdpa 2-3mbps nema čekanja brže skida nego što gledaš,

i za kraj ove veće brzine ovise također o lokaciji nema ih posvuda, ali isto tako gledajuči moj primjer postoji još uvijek mogučnost da će pokriti bržim signalom negdje gdje je sada edge, ja sam hsdpa dobio tek 18.8. ove godine prije toga par godina na edge kada sam i manji promet radio, brže od 3mbps mi ni ne treba skida i do 400kbps samo da je flat inače GB odu brzo ako su ograničeni

crni stick ima samo u vipu nema ga na kioscima, ako te još nešto zanima pitaj, ako znam odgovorim :top:

edit: ako ikako možeš posudi od nekog stick i probaj na lokaciji gdje misliš koristiti da znaš kakva je situacija

Tigrov friend
06.10.2010., 17:58
Vip od sutra nudi poslovnjacima adsl i uz prijenos broja, u pakete ide 2gb prometa, dodatni gb 15kn a sad najzanimljivije, doplata za flat mobilni internet 99kn XD

prvi mobilni flat kod nas i to poslovnjacima koji imaju love, neznam žalosno, nas ostale ko ebe :flop:

lie
06.10.2010., 18:01
Vip od sutra nudi poslovnjacima adsl i uz prijenos broja, u pakete ide 2gb prometa, dodatni gb 15kn a sad najzanimljivije, doplata za flat mobilni internet 99kn XD

prvi mobilni flat kod nas i to poslovnjacima koji imaju love, neznam žalosno, nas ostale ko ebe :flop:

nemoj zezat da pustaju flat u opticaj? :eek: znas sta, mislim da je ovo velik korak za covjecanstvo (citaj: nas uboge hrvate :lol: ) mozda sad daju za poslovne ljude - moguce da ce ubrzo i za ostatak ekipe dati - znas kak to ide, sad ce t-mobile ponudit ostatku ekipe pa ce opet bit natjecanje i kak to vec ide :raspa:

Tigrov friend
06.10.2010., 18:04
da eto link, valjda neću pobrat ban

http://www.racunalo.com/poslovanje/11418-adsl-u-vipnetovoj-ponudi-prvi-flat-na-mobilnoj-mrei.html

sumnjam da će meni dati flat za 99kn, bilo bi too much, riskiram srčani tad...

lie
06.10.2010., 18:14
da eto link, valjda neću pobrat ban

http://www.racunalo.com/poslovanje/11418-adsl-u-vipnetovoj-ponudi-prvi-flat-na-mobilnoj-mrei.html

sumnjam da će meni dati flat za 99kn, bilo bi too much, riskiram srčani tad...

pa zakaj bi za ovo pokupio ban - nije da radis ista ilegalno :mig:

e sad, U pakete je uključeno 2GB prometa, no korisnici mogu pakete nadopuniti dodatnim paketima prometa ili uzeti 'flat' paket. Cijena svakog dodatnog gigabajta je 15 kuna, a opcija neograničenog 'flat' internet prometa je dodatnih 99 kuna mjesečno.

ili ja dobro ne vidim - al tu se nigdje ne spominje mobilni internet :confused: istina da pise u naslovu - al u tekstu se to izricito ne vidi ili samo ja to ne vidim :misli:

mislim da ak ponude flat svima da ce to biti neka bijesna cifra u pitanju, tipa 500kn i vise ( kad cujem da u francuskoj placaju flat 200kn i jos imaju u to uracunate sve pogodnosti razgovora i pretplate i sve - plakala bi :mama: )

Tigrov friend
06.10.2010., 18:18
pa mobilni isp, mobilni net, kakav bi bio

ma u sloveniji je navodno flat mobilni 20eura što da kažem,

da njih je lakše pokrit manji su. ma nije istina puni su brda, teško je to pokriti

gle ali uporno mi neće otvoriti stranicu simobil.si hahaha, da ne mogu vidjet cijene mobilnog neta u sloveniji, a to sestrinska vipova firma

lie
06.10.2010., 18:27
nadajmo se da je tako

Gilach
07.10.2010., 11:15
Hmm, možda belsavo pitanje, ali moram krenuti od nekud :zubo:

Naime, koristim povremeno VIP Mobile Carnet kada sam izvan stana i radi ok i sve bi bilo u redu da mi carnet račun nije istekao 30.9. Papire za upis nove godine na faksu sam predao jučer i žena koja radi na tome mi je rekla kako upis u sustav mogu očekivati kroz 2 tjedna :rofl:

No da, inače ne bi to bio neki problem, no sutra idem na put na nekoliko dana i trebao bi mi net. I sada, početkom ljeta sam nabavio stick iz vip prepaid paketa kojeg koristim inače u kominaciji sa carnet pretplatom koju imam od prije, no eto kak sada nemam carnet account još neko vrijeme, rekoh ajd koristit cu prepaid vip, no tu nailazim na prvi problem, ne mogu nigdje u kutiji sticka pronaci nikakav username i pass za to pa se sad pitam da li sam ja negdje izgubio te podatke ili se dobivaju na neki drugi način, nekom online registracijom možda preko sim pina, broja ili nešto slično ? :confused: :misli: :ne zna:

Lady_D
07.10.2010., 11:37
lol... Za običan Vip ti ne treba nikakva lozinka, nego novi profil u softwareu. Osim ako ga već automatski nemaš, kaj bi mi bilo nekak logično da imaš.

Nači, kad ti je net odspojen, odi u Upravljanje vezama, pa Pregled i Tam bi ti trebala pisat veza Vipnet. Ako ju imaš, označi kućicu u njenom redu, a ispod Auto-VPN. Poklikaj ok i onda se spajaš prek običnog Vipa. ;)

Tigrov friend
07.10.2010., 23:56
korisničko i pass su 38591 ako traži za običan vip, neznam da carnet ide na bonove... :top:

spooky
12.10.2010., 13:33
nisam siguran ima li igdje sličan post il pitanje, pa molim pomoć. dvomim se, a možda i troumim, ovisno o preporukama, o carnet mobilnom internetu! uzeti t-com ili vip. imao sam vip, na kvatriću lošiji signal, u drugim gradovima super! t-com ima jeftiniji mb nakon što potrošim cijeli paket 0,12 a vip 0,29! uzeo bih odmah 10gb pa molim savjet: t-com, vip ili nešto treće za carnet mobilni net! hvalaa

lie
12.10.2010., 13:44
t-mobile - di god da sam bila uvijek je signal odlican - ne mogu isto reci za vip ( a i sam si rekao cijena pređenog mb je 12 lipa odnosu na 29 sta je jaako velika razlika)
moj ti je savjet da kupis stick i napravis pretplatu bez vremenskog ogranicenja (tak da ak nisi zadovoljan ili sta, najvise sta izgubis je 150kn koliko kosta stick) :mig:

spooky
12.10.2010., 14:45
pretplata bez vremenskog ograničenja? prvi put to čujem...na te stvari te 'djelatnici' nikad ne upozore, ne upoznaju te s ničim! kao da nisu ljudi već ono, roboti t-coma il vipa! neki dan sam se išao raspitati za twin card, pa jedna kaze kako to kod nje nije funkcioniralo, da ONA s tim nije zadovoljna, kao šta će to meni!!?? ja stao i gledam! a druga kaže: ma to ti se više i ne radi! naravno, radi se i dalje, a to što je ona nezadovoljna boli me neka stvar! i to t-com 'centar' u slavonskom brodu! katastrofa! te žene jedva čekaju nekog kako bi ga oderale, uzele sve što ima, što skuplji mobitel i što skuplju pretplatu! dabogda svi propali..
a sad ovo bitno!:) dakle, t-com il vip! u svakom slučaju čini mi se ukoliko uzmem to bez ograničenja da možda neću dobiti neki 'poklon' od njih kad 'produžujem' pretplatu..a naravno bez toga ne želim ostati!:)
cijenim svaki savjet, i zahvaljujem na ovome!:)

lie
12.10.2010., 15:02
pretplata bez vremenskog ograničenja? prvi put to čujem...na te stvari te 'djelatnici' nikad ne upozore, ne upoznaju te s ničim! kao da nisu ljudi već ono, roboti t-coma il vipa! neki dan sam se išao raspitati za twin card, pa jedna kaze kako to kod nje nije funkcioniralo, da ONA s tim nije zadovoljna, kao šta će to meni!!?? ja stao i gledam! a druga kaže: ma to ti se više i ne radi! naravno, radi se i dalje, a to što je ona nezadovoljna boli me neka stvar! i to t-com 'centar' u slavonskom brodu! katastrofa! te žene jedva čekaju nekog kako bi ga oderale, uzele sve što ima, što skuplji mobitel i što skuplju pretplatu! dabogda svi propali..
a sad ovo bitno!:) dakle, t-com il vip! u svakom slučaju čini mi se ukoliko uzmem to bez ograničenja da možda neću dobiti neki 'poklon' od njih kad 'produžujem' pretplatu..a naravno bez toga ne želim ostati!:)
cijenim svaki savjet, i zahvaljujem na ovome!:)

ne, oni ti nis bitnog nece reci i ak si neupucen sjebat ce te

za ovo boldano - jel se ti to zezas ili ozbiljno ? (jer nikakav poklon neces dobit ni u kakvom slucaju)

X-Plosiv
12.10.2010., 20:00
Da malo osvježim...

Uzeo sam ovaj Vip USB Carnet. ..platio sam 150kn jer sam uzeo na 3mj (na bon 5gb 100kn) na 3mj, i onda ako mi se svidi nastavim, ako ne, samo dođem mrvicu prije kraja trećeg mjeseca i raskinem ugovor i to je to.

Mislim da ću ostati na njima, nije da je ultra brz internet, na takvoj sam lokaciji jebiga, ali otvara sve stranice bez problema dovoljno brzo, a i skida 50mb u cca 5min koliko sam vidio, tako nešto..kako god, meni jako jako dobro i dovoljno brzo, za student...kod cure i na faxu budem skidao flat, portable utorrent ftw :)

btw da pitam
koji je broj od vipa a da je besplatan za sve brojeve (0800 nešto ako se ne varam)....da ih pitam koliko imam prvi mjesec, jer mi je rekao da imam nešto malo manje od 5gb, pa da provjerim.

rekao mi je prodavač da je najboljed a nazovem svako toliko vip da vidim koliko sam potrošio, pošto da program nije 100% točan :kava:

lie
12.10.2010., 20:04
ne znam broj, al imas na stranici vipnet.hr si napraviš račun i provjeravas potrosnju, na pocetku mjeseca bas nisu azrni ali kasnije sve super funkcionira, ja sam tako radila i nikad se nije dogodilo da sam presla preko jer su statistike bile netocne

Tigrov friend
13.10.2010., 02:32
ovo za odličnu pokrivenost t skuma objesi mačku o rep, jest da donedavno nisam imao ni pošteni vip hsdpa tj. bio je jako slab, tako da mi je i edge bio brži što sam i koristio, t skum hsdpa još uvijek nemam a na njihov edge se pos..... s oproštenjem, tu ne pomaže 3 opere turbo, a ni nemaju neki fastnet koliko znam, vip edge i fastnet mila majka u odnosu na t skum edge i operu turbo kad ne otvori svaku drugu ili je učitava u nedogled sa i bez turba, moja lokacije kuća zapadni novi zg, tako da treba provjeriti drito na svakoj lokaciji ako ne ide stickom ide mobitelom pa traži mreže i koje imaš i koliko crtica...

i ide na moj.vip regaj se imenom i prezimenom sa ugovora bla bla i prati potrošnju, nekad znaju zakazati ali na kraju su sto posto točni, vmc software nije 100% točan ali nije ni da je sad skroz netočan, ali zna bit par sto mega na 10gb

a koliko imaš ovaj mjesec zavisi od datuma, ako si primjer 10. u mjesecu krenuo imaš 2/3 prometa do kraja mjeseca, ako si recimo 6. imaš 4/5 prometa, 15. pola prometa, razdjeli mjesec primjer na 6x5 dana.... ali stanje ti mora pisati na moj.vip kad obaviš registraciju :top:

spooky
13.10.2010., 07:50
@ lie ma naravno da se šalim, uostalom pokloni su rezervirani za 'djelatnike' i članove obitelji! potrošač, korisnik, klijent uopće nije u nekom boljem položaju zato što ostavlja novce, koristi proizvod i sl. da bar hoće još neka mreža doći i ponuditi sve za 1 kn samo da ljudi pređu, kao što je to 'vani'...dobiješ najbolje usluge, najbolje proizvode za sitnu lovu, a ovo..to ima samo kod nas!

još se premišljam, frend mi kaže da je uzeo vip mobilni net još davno, i po tim starim uvjetima nakon prekoračenja pretplate od 10gb svaki mb se plaća 1lipu! a na vipovim stranicama je cijena 0,29 kn/mb! t-com = 0,12! usb stick je 1kn, od ostalih (ne)pogodnosti sad ne znam ništa reći..

lie
13.10.2010., 07:56
je ti kaj su prije uzeli imaju jeftinije, mislim da je tak nest i @Lady D, ali iz iskustva ti mogu reci jer sam donedavno koristila VIP CARNet da je 0,29 prekoraceni mb
deveti mj. bila sam na t-mobile 10 gb i presla sam skoro gigu preko dobila 250kn sveukupno racuna - da je bio vip u pitanju dobila bi barem 500kn