PDA

View Full Version : Problemi s disanjem

darta
27.06.2004., 16:52
eto nemam ja problem ali ga ima moja mama...ima 46god...prije otpr.3mj.se strasno prehladila i od tad ima problem s disanjem...uzasno je tvrdoglava i kod dr-a je bila samo jednom-nadevno i naravno dao joj je kapi za nos(??!)-nije pomoglo.Ti problemi se javljaju navecer a kad spava cuje se nekakvo "zvizdanje" pri izdisaju kao da joj nesto smeta...ona kaze da nema nikakvih smetnji jedino osjecaj da ima nekakve naslage...to dosta neugodno zvuci...strah me je da nema astmu ili nesto gore..pa kako joj dr-i neznaju pomoc,molim vas da mi date nekakav savjet u vezi toga,mozda netko ima slican problem...:(

Studentica
27.06.2004., 23:14
a gle...ako ima zvizduke pri izdisaju, moguce je da je nesto ozbiljno, ali isto tako i da nije...
a jel njoj doktor poslusao pluca?
ako je i sta je rekao
trebalo bi se to cuti stetoskopom...

darta
28.06.2004., 19:58
Studentica kaže:
a gle...ako ima zvizduke pri izdisaju, moguce je da je nesto ozbiljno, ali isto tako i da nije...
a jel njoj doktor poslusao pluca?
ako je i sta je rekao
trebalo bi se to cuti stetoskopom...
ma poslusao joj je pluca i sve sto ide uz to i rekao je da je sve cisto-i to je ono sto nas zbunjuje...:(

Dav
28.06.2004., 20:21
Jesi sigurna da je pištanje povezano s nedavnom prehladom? Mnogi ljudi pište u snu. Ne mora biti ništa pretjerano ozbiljno.

masterblaster
28.06.2004., 21:15
da li je bila kod doktora opce prakse ili specijalista?
ako zena ima problema sa disanjem, kapi za nos su samo pomocno sredstvo i nisu za dugotrajnu uporabu.

Kristina19
29.06.2004., 10:32
Moju mamu ti je počeo mučiti kašalj još u 4.mj. Mislila je, proći će, samo prehlada. Ali nije prolazilo i tak ti je ona otišla doktoru. I kaže on sve je ok, pluća čista, bla bla. Ali njoj ne prolazi! I bila je na svakojakim tabletama, antibioticima, sve živo je probala ali ništa. I na kraju su joj rekli da ne znaju kaj da rade, da je to najvjerojatnije alergija. Pila je ona i te neke tabletice za alergiju ali kasno je počela. Na kraju su rekli da je dobila astmu (nije to baš tak neka prestrašna bolest, kaj se brineš) i inhalira i ne prolazi. I doktori joj rekli da ne znaju kaj bi više probali, da je to jednostavno takva gadna alergija i da se na žalost mora mučiti dok ljeto ne prođe. A kad joj se to smiri, mora piti redovito nekaj protiv alergije da i sljedeće godine ne bude ovak. Daj natjeraj mamu doktoru, nek se ne zeza. Sve počne od neke prehlade a na kraju ak navuče upalu pluća ili još nekaj gore, bit će puno teže. :kiss: :w

darta
29.06.2004., 17:16
..ma natjerat nju kod doktora je isto kao i ribu na livadu...ali probat cu..a valjda nije nis opasno...ako netko jos ima neki cudotvorni lijek i takve probleme samo mi se javljajte:w :kiss:

Azaleja
29.06.2004., 19:31
darta kaže:
..ma natjerat nju kod doktora je isto kao i ribu na livadu...ali probat cu..a valjda nije nis opasno...ako netko jos ima neki cudotvorni lijek i takve probleme samo mi se javljajte:w :kiss:

To obavezno napravi, ja sam ti isto teška natjerati za to kod doktora, pa znam kako joj je. Međutim, također evo jedne negativne posljedice kada se ne ide doktoru, odnosno kada smatraš da nije ništa opasno. Jedan od mojih bliskih rođaka, od 11 mjeseca je vukao prehladu, bio je stalno promukao i kašljao, te je polagano počeo zaboravljati. Kada je otišao kod doktora i kada su mi slikana pluća i bronhiji, ispostavilo se da ima maligni tumor na hilusu, a isto nije imao nikakvo ovakve simptome. Zato natjeraj mamu kod doktora i isto tako da bude sve u redu, ali opreza nikada dosta. I drži se. Ma sve će biti u redu. :w :kiss: :grli: :top:

masterblaster
29.06.2004., 20:10
ovak, citala sam da mlijecni proizvodi mogu izazvati probleme sa disanjem.mozda da tvoja mama proba par dana koristiti supstitute,pa vidi...
sretno!:)

darta
29.06.2004., 23:18
Ma tako ste mi svi super...moja mama je vec imala tumor,ali ne na plucima-PA NECE VALJDA JOS JEDAN?!:( Nagovorit cu ja nju...MORAM!Hvala svima!!:w

lolo
08.05.2006., 08:14
Ljudi je li netko od vas možda imao problema s disanjem...
Onako ponekad mi se čini da se trebam pomučit da bi uzeo zraka, inače dišem na nos...Je li to možda ima veze sa srcem ili nešto treće....Inače dosta plivam i idem u teretanu pa sad...Hvala

LadyInRed
08.05.2006., 09:17
Može biti svašta, provjeri kod lječnika. Može biti srce, alergije, anksioznost, stres.....sretno:)

ZakS
09.05.2006., 20:14
meni se znalo desit da sam se probudio zbog nedostatka zraka, zbog tog jer sam prestao na trenutak disat.. to mi pocelo odmah nakon operacije, kad sam lezao u bolnici.. u budnom ili sjedecem polozaju ne.. znao sam cijele noci prosjedit u krevetu da ne zaspim i - ne probudim se..
DRi mislili da ih zajeb... , da umisljam, a sad, dvije godine kasnije, nadjoh da i "sluzbeno" postoji takav beteg...
srecom se prorijedilo, gotovo nestalo... fuj osjecaj.. ko utopljenik si.. ¤

kayla
10.05.2006., 20:11
alergija, zeludac, kraljeznica....ko zna

lolo
16.05.2006., 13:01
Uglavnom vrag mi nije dao mira pa sam pošao kod doktorice koja me poslala da pregledam kompletnu krvnu sliku...Inače kad sam imao problema s disanjem bolilo me malo u području prsa pa sam mislio da nije možda srce, otišao sa kardiologu i on je reko da mi je sa srcem sve u redu i da ne trebam brinut...
Uglavnom vadio sam krv i sve je u redu osim jetre...
Rekla mi je doktorica da ponovim opet vađenje krvi i ovajh put su nalazi za jetru bili bolji ali ne još sasvim kakvi bi trebali pa sam se pobojao da nije slučajno hepatitis ali je doktorica rekla da vjerovatno nije jer bi mi na papiru e sad je li Asj ili tako nešto što je meni prvi put bilo 60 sad mi je bilo 49 i rekla je da je hepatitis da bi mi to raslo a ne padalo....Uf pao mi je kamen sa srca iako sam još u panici...Trebam i sljedeći tjedan poć na ultrazvuk pa ću bit pametniji...Uglavnom još imam malu bol u prsima i malo teže dišem ali dosta bolje nego prethodni tjedan...Kaže doktorica opće prakse da nije alergija iako je li moguće slabije disanje ako čovjek ima alergiju iako je ja do sada nikad nisam imao....
Hvala na bilo kakvim odgovorima

dentist
18.05.2006., 06:32
anksioznost i stres. Tipicno za ljude do 40ete

nobrainatall
19.05.2006., 11:08
zeludac,

ej jesi to rekla bezveze ili imas neka iskustva s time? naime ja imam slicnih problema, a imam i problema sa zelucem u zadnje vrijeme. cuo sam da moze biti i stitnjaca tj. to su mi rekli homeopati, ali mi dr. opce prakse ne da uputnicu za testove stitnjace jer on misli da nije.

marijeta
21.05.2006., 19:01
dakle, kao prvo da naglasim da sam astmatičar. već dvije godine nisam imala napad, dapače godinu dana nisam upotrijebila ventolin. na seretidu sam već 3 godine i super mi je.
no u već par dana imam sljedeće simpotome: pritisak ispod prsiju (ili čak više onako između grudi), malo teže dišem - durgim rječima svjesna sam disanja, ne dišem s lakoćom, iako mogu duboko udahnuti, ali prilikom udaha osjećam pritisak. ne bih ovo nazvala klasičnim pritiskom u bronhijima kakav se javlja prilikom astma napada, a i spirometrija koju sam radila prije tjedan dana mi je super. fizički napor me ne zamara, ali enetualno mi se dogodi kao da moram malo uhvatiti zraka.
to mi se javilo zadnjih dana kad su počela ova ludovanja vremena. sinoć mi je bilo ok, i jutros, ali sad mi se pritisak vratio.
može li mi tko pomoći? hvala

Lavica02
21.05.2006., 20:48
Ja nisam asmatičar, no imala sam neki sličan problem prije cca 2 godine. Naime dešavalo mi se da ne mogu udahnuti do kraja, ono ti bi još ali ne ide... odvratan osjećaj, kužiš da ti tijelo treba još zraka, ali ne ide...
Na svašta sam pomišljala, po glavi se počne svašta vrtiti ... Doktori nisu znali što je i govorili da su svi nalazi OK

Onda sam igrom slučaja došla do čovjeka koji se "bavi" namještanjem diskova na kičmi, tetiva... i ostalih stvarčica na kostima. Nije kiropraktičar -toga se užasavam :horor:
Ništa mu nisam rekla, a on me je nakon što mi je "prepipao" kičnu pitao da li imam problema s disanje :eek:
Naime nekakav dio diska mi se pomaknuo i "pikao" u neki dio pluća ili tako nešto... To mi je posložio i od tada nemam problema.

lolo
22.05.2006., 09:21
E baš sam ja otvorio temu disanje i govorio o tome....
Zanima me je li moguće otkriti astmu sa 24 godine ili je se ima od malena...
Imam isti slučaj kao i vi, svi pregledi su dobri a ja ne dišem baš najpravilnije, tj. nekad trebam baš ono jako udahnut....

marijeta
22.05.2006., 09:47
E baš sam ja otvorio temu disanje i govorio o tome....
Zanima me je li moguće otkriti astmu sa 24 godine ili je se ima od malena...
Imam isti slučaj kao i vi, svi pregledi su dobri a ja ne dišem baš najpravilnije, tj. nekad trebam baš ono jako udahnut....

astmu možeš dobiti u bilo kojoj ćživotnoj dobi.. ja sam ju dobila u pubertet, moja kolegica recimo sa 35 godina. astma kod djece najčešće nestane s pubertetom, ali nije nužno.
da bi se ustanovilo da li netko ima astmu potrebno je napraviti spirometirju, zatim ventolin i na kraju metakolin test.

meni ovo moje teško disanje ne liči na astmu, ali danas ću ipak zvati dr da vidim šta ona kaže... ali stvarno me nervira jer stalno zadnja 4 dana osjećam pritisak na prsima i svjesno disanje...

lolo
22.05.2006., 09:58
E Marijeta hvala na odgovoru...
Uglavnom, prije 20 tak dana je mene jako zabolilo u prsima te mi je tako stanje bilo jedno 7 dana i tad sam baš teško disao, nakon toga je bol prestala ali i dalje teže dišem, ne onako kao na početku ali vidim da to nije to...
E sad bio sad kod kardiologa koji je reko da mi je sa srcem sve ok, vadio krv isto sve super....Inače dosta treniram, idem u teretanu pa sad da se i meni nije nešto pošemerilo kao i osobi koja je pisala gore iznad ne znam ni sam...đ
Ne znam više kod kog bi išao, jedino još astmu nisam provjeravao što isto planiram....

marijeta
22.05.2006., 10:39
ma joj ne mogu ti opisati kako mi ide na živce. osjećam ko da mi neko drži ciglu tu između grudi. nemam pojma. pričekat ću još sutra pa ću onda maltretirati dr od astme.. ali kao što rekoh, ne djeluje mi to kao standardni astma problem, tim više šta sam prošli tjedan bila na spirometriji, i bilo je sve ok.

lolo
22.05.2006., 10:59
A znam sve, pogotovo ludim jer ne znam točno šta je....
Nalazi svi super a ja ne dišem kako bi trebao....
E sad je li proljeće, astma, je li se upalio neki živac u prsima, ili se pomakla neka kost koja nije trebala, ne znam ni sam ali me ovaj osjećaj izluđuje...
Jednosatvno nije ugodno

olovni vojnik
23.05.2006., 00:36
jedino još astmu nisam provjeravao što isto planiram....
Reci otkad te to muči točno, jesi li radio alergo testove, da li ti više odgovara suh ili vlažan zrak, topao ili hladan, morski ili kontinentalni? Ja sam imao astmu cijelo djetinjstvo, nestala je početkom srednje škole. Simptomi astme su vrlo subjektivni, jer to je psihogena bolest. Ja sam se liječio koječim i ništa, dok nije sama nestala...

marijeta
23.05.2006., 07:40
Ja sam imao astmu cijelo djetinjstvo, nestala je početkom srednje škole. Ja sam se liječio koječim i ništa, dok nije sama nestala...

kao što sam već rekla, astma u djetinjstvu najčešće nestane s pubertetom, za razliku od astme dobivene u pubertetu (što je kod emne slučaj) ili kasnijim godinama. u svakom slučaju astma može biti alergijska i non alergijska, aspirinska, astma podražaja (napor, vlaga, promjena temperature). u svakom slučaju metakolin test je pravi način dokazivanja (ne)postojanja astme.

olovni vojnik
23.05.2006., 08:28
u svakom slučaju astma može biti alergijska i non alergijska, aspirinska, astma podražaja (napor, vlaga, promjena temperature).
Misliš da meni nisu rekli da je kod mene iz svih tih razloga :rolleyes: ? Dobro, aspirinska ne. Ali svi koje ja poznajem se liječe nasumce, i svima pomogne nešto što oni zamisle da im pomaže. Da znaš dokle mi je više svih onih dijagnoza :rolleyes: ...

marijeta
23.05.2006., 09:18
ma joj ja sam ti isto godinama lutala od dr do dr i svi su samo nesto brljali, trpljali, davali mi claritine i ventolin (a ja uopće nemam alergiju!!!!) i mislili da će proći samo od sebe. i tak sam ja disala na srkge i sve to skupa, dok napokon nisam dobila preavi tretman i terapiju:
- nemam alergiju
- triggeri su mi vlaga, napor i temperatura - to sam i sama zaključila
- sad sam na seretide više od 2 godine - NEMA BOLJE! u te dvije godine nisam niti jednom uzela ventolin niti bilo šta drugo.

a btw, liječenje nasumce? i dont think so, mislim da je ovdje dobar dr itekako potreban.

olovni vojnik
23.05.2006., 09:59
a btw, liječenje nasumce?
:rolleyes: ... Cinkove pločice i slične amajlije i pripravci... Ti si među rijetkima koji su zadovoljni tretmanom moderne medicine.

lolo
23.05.2006., 10:08
Evo ovako....Ja sam inače rođen na moru, iz dalmacije sam i tamo sam živio do srednje škole a nakon toga sam doša na fax u zg...Sve godine življenja na moru nisam imao nikakvih problema a mogu reči ni do sada u zagrebu do prije 2o tak dana....Odjednom me je zabolilo u prsima i to je trajalo jedno 7 dana, dosta sam teško disao i mislio da je nešto sa srcem te sam pošao kardiologu koji je reko da je sa srcem sve u redu...Nakon toga sam išao vadit krv i tu je sve bilo u redu osim jetre gdje je nešto asp bilo više nego je trebalo ali drugi put je i to bilo bolje....Pita sam doktoricu je li možda alergija ali ona je rekla da prema nalazu od krvi nije jer bi isto nešto bilo povećano a meni je normalno...nešto sa E...ne znam ni ja kako se zove...
Uglavnom, bol u prsima je prestala ali ja i sad ne dišem baš kako bi treba... Problem s težim disanjem mi se javlja na faze tijekom dana...Uglavnom uvečer prije spavanja mi je kao najgore a dok se krećem(šetam) ili treniram mi je dobro....Uglavnom još jedino bi trebao poć vidit je li problem s astmom...Šta mislite???

olovni vojnik
23.05.2006., 10:20
Mhm. Čudno da to tako naglo nastaje. Događa li ti se što stresno u životu, ili se događalo nedavno? Možda si stekao neku alergiju. Evo recimo, sličnost; ja sam isto imao napadaje uglavnom navečer i noću, danju je bilo puno bolje, a na moru nikad, baš nikad, nisam imao problema s gušenjem. Možda bi trebao otići provjeriti stanje, ali nemoj se previše brinuti, radi što i inače, opusti se, šetaj, kad faks završi lijepo doma na terapiju morem.

Btw ti jetreni enzimi se znaju povisiti od napora ako je organizam oslabljen.

lolo
23.05.2006., 10:47
Ol. vojnik hvala na odgovoru....
Možda sam malo preforsiro sa treniranjem pa se i mišić upalio ili tako nešto...
Jedva čekam na more, nadam se da će onda i ovo prestat...:top:

olovni vojnik
23.05.2006., 11:09
Ako nema čudnih simptoma, probadanja ili štojaznam kakvih akutnih pojava, nema potrebe da se uzrujavaš, to samo pogoršava stvari, dakle opušteno i zdravo živi, u krajnjoj liniji kad dođeš na more moralo bi proći. Ali ipak, ako imaš vremena, pođi, što i marijeta kaže, napraviti spirometriju.

marijeta
23.05.2006., 13:18
sad sam slučajno nabasala na jednu svoji frendicu s faxa koja mi se požalila na iste probleme s disanjem. ona je isto tako bauljala od dr do dr, nije mogla udfahnuti, gušilo je, i tako 5 mejseci. na kraju su joj otkrili da joj dijafragmu pristišće kralježnica i da zato ne može disati. osim toga našli su joj i gljivičnu infekciju u želucu i bronhijima. uglavnom sve je kriva kičma, loše držanje. ja ionako svaki dan sjedim 8 sati ispred kompjutera stisnuta, ledja me otikidaju, pa možda je i ovaj pritisak od toga.

marijeta
23.05.2006., 19:01
nikad dosta mojih simtoma - danas popodne mi je pri svakom malo većem naporu počelo lupati srce. ja više ne znam šta da mislim o svemu ovome. doduše puno ljudi mi je danas komentralo kako im zadnjih dana zbog ovog vremena nije dobro - isto pritisak i lupanje srca, ali nij e baš da me to utješilo... :confused:

olovni vojnik
23.05.2006., 22:29
Marijeta, jel ti inače to popuštalo na moru ili bi i tamo nastavljalo?

marijeta
24.05.2006., 08:05
zadnje dvije godine mi je super otkad sam na seretidu, jedino me ovih par dana taj neki pritisak muči. ja uglavnom reagiram na vlagu, promjenu temperature. slušala sam prognozu danas, kažu da je jučer bio očajan dan, da su biometeo prilike bile loše kao i prošlih dana, pa se nadam da je moj pritisak bio od toga. vidjet ćemo. ali srce mi je danas još malo napeto. ne znam, mislim da ću ipak kod dr.

lolo
24.05.2006., 10:22
Meni isto srce zna pojačano lupat ovih zadnjih 20 tak dana otkad je sve ovo i krenulo...Uglavnom meni su svi nalazi super tako da se ne brinem da mi je nešto sa srcem tako da je i tebi Marijeta vjerovatno sve ok s tim...
Sad kad si spomenula tu prijateljicu koju si srela i rekla si da joj se nešto pošemerilo pa je to bio razlog disanja, onda pomislih da nije i meni možda nešto pošlo krivo pa bi se trebalo pomjerit...Dosta idem u teretanu pa sam možda koji uteg krivo diga i moguće je i da je od toga... Kod koga bi trebao ići da mi pogleda je li se koji kralježak pomjerio.

marijeta
26.05.2006., 13:16
bila sam kod dr, napravila ekg - sve 5. pluća su mi isto ok. ostaje mi dakle još kičma, mora da je to ipak to. danas cijeli dan pred kompićem, osjećam pritisak otraga u križima i na dnu rebara - baš pritisak. nije ni čudo, kako sjedim u neprirodnom položaju - rebra mi se zabadaju i pritisak mi je na njima. kad se ispružim odmah mi je bolje.
sad sam ja tu napravila sama dijagnozu, ali ne znam više nisam pametna, a ni dr bome.

olovni vojnik
26.05.2006., 18:27
Evo da se i ja pohvalim :) . Sinoć je i mene usred noći uhvatilo teže disanje, valjda je neko teško vrijeme, međutim nikakvih bolova, a i disanje me uopće ne muči danas. Ko da je nešto u zraku čudno...

marijeta
26.05.2006., 19:30
ja sam danas na nagovor prijateljice popila onu biljnu tabletu za smirenje persen, i mogu vam reći da mi je puno bolje. valjda mi se mišići opuste, nisam toliko napeta... sve u svemu sad sam ok :)

H4ni8aLL
29.05.2006., 19:37
Znate ono kada vam se ponekad desi kada udhnete duboko da vas probode u prsima. E pa to me u zadnje vrijeme stalno podbada. Ono malo visem udahnem odmah skljocne i prodje. Jel zna tko sta je, neda mi se kod doktora, jer nije jos takva hitnoca. Hvala :cool:

lolo
30.05.2006., 10:13
Znate ono kada vam se ponekad desi kada udhnete duboko da vas probode u prsima. E pa to me u zadnje vrijeme stalno podbada. Ono malo visem udahnem odmah skljocne i prodje. Jel zna tko sta je, neda mi se kod doktora, jer nije jos takva hitnoca. Hvala :cool:

Ma to ti je normalno, meni je doktorica rekla da je dobro dok osjetiš dok radi jer kad prestane radit onda su belaji:eek:
Šalu na stranu, to ti nije opasno ako nije učestalo, možda si se preforsiro na kakvom treningu ili tako nešto...
Ako potraje podji na ekg i onda si (ne)miran.

H4ni8aLL
30.05.2006., 12:06
aha. ok. :D Jer znalo mi se tu i tamo to dogoditi. ALi u zadnje vrijeme me cesto dere to. Ali istina na treningu sam svaki dan XD :top:

nidjo
08.06.2006., 19:19
bok ljudi, imam probleme slicne onima koje je opisala lavica, ponekad tesko disem, imam osjecaj kao da mi fali zraka. aktivno se bavim sportom, medjutim popnem se na treci kat i dobro se zapusem. bio sam na ekg -u, vadili su mi krv, sve je u redu. molim savjet

luce
14.06.2006., 20:50
Kad sam ja imala takve probleme rekli su mi živci i prepisale tablete za smirenje.
Posle sam se jedva odvikla od tableta.
Gušenja su prošla sama od sebe. Ali sad kad razmislim išla sam i na fizikalnu terapiju zbog kralježnice, mož bit da su prošla i od toga - ako je to od kičme, a moglo bi biti! Nema veze - važno da je prošlo!

Dobri
22.07.2006., 20:07
sad sam slučajno nabasala na jednu svoji frendicu s faxa koja mi se požalila na iste probleme s disanjem. ona je isto tako bauljala od dr do dr, nije mogla udfahnuti, gušilo je, i tako 5 mejseci. na kraju su joj otkrili da joj dijafragmu pristišće kralježnica i da zato ne može disati. osim toga našli su joj i gljivičnu infekciju u želucu i bronhijima. uglavnom sve je kriva kičma, loše držanje. ja ionako svaki dan sjedim 8 sati ispred kompjutera stisnuta, ledja me otikidaju, pa možda je i ovaj pritisak od toga.
Da u pravu ste ,često to može biti od kralježnice, posebice kod mladih koji relativno brzo rastu a nepravilno spavaju.
Uvik bi prvotno preporučia odlazak kod dobrog fizioterapeuta, koji ima dobre ruke i koji će u 5 min. pronaći sve potencijalne blokade u kralježnici.Nakon toga se pluća sama tjeraju da udahnu DO DASKE.
Ako to nije jedini uzrok, treba otići kod liječnika te vidjeti da li je eventualno u pitanju neka OPSTRUKCIJA U DISANJU, drugim stvarima uvjetovana (stres, autoimuno oboljenje i sl.) Tada treba utvrditi koja je ta opstrukcija na pletizmografu i izmjeriti FEV1 i FEV2, ukupne otpore disanja i PEF.
Ne treba se plašiti, to je obično puhanje u cijev a sve mjeri kompjuter.
Rezultati koje izbaci kompjuter, pokazat će stupanj plućne opstrukcije (ako je ima) i vidjeti po GINA standardu koliki je taj stupanj te u što takva opstrukcija spada.Možda je sve prolazno, kao i mnogo toga kod studenata.
Eto ako san pomoga savjeton, noćas mirno spavan i sutra putujm.
Možete me vidjeti i na postovima, astme i multiple, jedno pratim zbog sebe , drugo zbog prijateljice. Sritno...:lux: :lux:

Extraordinary
22.07.2006., 23:47
Malo kasno vidim temu al ne mogu ne pisati. Isto imam astmu i u zadnje mi je vrijeme kolko-tolko ok makar je vrijeme skroz šašavo. Sve sam lijekove na svoju ruku prestala piti već odavno jel su me ubijale nus pojave i skroz mi je isto ko i pod terapijom. Pritisak u plućima sam često osjećala al mislim da je u mojem slučaju to imalo veze sa spazmom. Tu bi dodala da je kod toga kao i kod astme općenito prilično važno pavilno disanje, odnosno disanje trbuhom. Ja sam to učila u Astma školi na Srebrnjaku, traje mjesec-dva, pod nadzorom je fizioterapeuta ali većinu moraš sam vježbati doma po mogućnosti uz nečiju pomoć. Sve se svodi na disanje pomičući ošit pri čemu se trbuh lagano napuhava ostavljajući dojam da dišeš s njim. Ošit je najveći i najjači mišić prsnog koša pa se manji mišići toliko ne zamaraju i ne otežavaju spazam. Nije baš da to riješi sve probleme ali meni je barem malo pomoglo.
I netko je pitao za kontroliranje astme kroz godišnja doba i na moru. Slažem se s tim da je astma barem nekim dijelom psihogena bolest i da svako ima svoju ajmo reč "vrstu" astme. Meni je recimo problem promijena klime i najveću ulogu igra jaka alergija na grinje bez obzira gdje i kad se nalazim. Ipak mi je na moru uvijek bilo bolje, ali treba paziti i na to. Lošinj je inače jedno od najboljih mjesta za asmatičare, dok Rovinj postiže upravo suprotan efekt. Prošle sam godine bila tamo s burazom (isto asmatičarom) i svaki smo dan dva puta morali na inhalacije i infuzije po potrebi. Možda je onda bila vlažna klima, ali svejedno su i doktori rekli da nismo mogli bolje fulat.
Inače, kaj se tiče vremena napadaja, neću više tuvit da je individualno, ali kritična razdoblja su tijekom noći i to najviše oko 1 sat i 5 sati u jutro.
Pozdravljam sve puno..

*Girlie*
23.07.2006., 01:26
da li je nekome poznat slucaj "vracanja asme" tj. da je netko kao malen imao astmu i da ga je proslo nakon kraceg razdoblja i lijecenja i onda u odraslijoj dobi (ranijim dvadesetima) kada je osoba pocela pusit, da se astma vratila? cula sam da je moguce, ali jos nisam cula za tako neki slucaj pa me bas zanima ako netko od vas je... i je li itko cuo za neku "rupicu na plucima" koja ostane kad kao jako malo dijete prebolite tezak bronhitis?

Extraordinary
23.07.2006., 03:10
da li je nekome poznat slucaj "vracanja asme" tj. da je netko kao malen imao astmu i da ga je proslo nakon kraceg razdoblja i lijecenja i onda u odraslijoj dobi (ranijim dvadesetima) kada je osoba pocela pusit, da se astma vratila? cula sam da je moguce, ali jos nisam cula za tako neki slucaj pa me bas zanima ako netko od vas je... i je li itko cuo za neku "rupicu na plucima" koja ostane kad kao jako malo dijete prebolite tezak bronhitis?
Osobno ne poznam nikog kom se astma vratila, ali je moguće sigurno. U pubertetu se obično ili povuče (češće) ili pojača (moj slučaj), ali to je kronična bolest i praktički se cijeli život vodiš ko asmatičar. Simptomi se mogu javit bilo kada, bilo gdje i bilo kome bez obzira na godine, a pušenje definitivno nije preporučljivo. Astma može, ali i ne mora biti nasljedna.
Efekt kod bronhitisa je zapravo gotovo identičan spazmu=astma napadaju. Do njega dolazi kad bronhi dođu u doticaj s iritatorom (alergenima npr), te jače luče sluz a mišići se stežu i sužavaju protok zraka (čuje se hriptanje i zviždukanje kod udisaja, odnosno jače kod izdisaja). Bronhi su sve manji kako se približavaju plućnim mjehurićima pa se mogu sasvim začepiti. Tada ti dijelovi pluća gube svoju funkciju i ako u određenom razdoblju ne dođe do odgovatrajuće intervencije, odumiru. Može li se živjeti i dalje sa takvim plućima stvarno nisam sigurna, ali mi je skroz nelogično da nastaje "rupica", jer bi zrak, a ujedno i krv iz kapilara kroz plućne mjehuriće izlazili iz prsnog koša stvarajući unutarnje krvarenje.
To ti sad nije neko stručno mišljenje, ipak sam obična 17ogodišnjakinja, ali i sama imam astmu pa oću-neću moram znat čim više o tome.
Nadam se da sam barem malo pomogla..

Dobri
30.07.2006., 21:49
Girlie, dijelom ti je odgovorila Extraordinary, međutim možda jeste ostao neki ožiljak (ovisi o čemu je riječ), ali to nebi pravilo velike probleme-ako je to uopće u pitanju.Veći problem može biti pušenje.E pa sad ćete reći da mnogi puše a normalno dišu.To je točno ali moramo razlikovati dvije stvari:
-Opstrukcije u disanju ka posljedicu astme (kronična forma i akutna forma) i
-Opstrukcije u disanju raznih drugih fomi i oblika (ima ih mnogo-od alergijskih itd itd.). Ajde da prvo vidimo stručno što je astma. Po mnogima autoimuno oboljenje uz to Javlja se kao odgovor na alergene i vanjsku sredinu, ali i kao inflamatorna upala zracnih puteva-nastala ne samo alergenskom provokacijom vec i virusima te iritantnim inhalacijama! Naravno razlika je i izmedu akutne i kronicne forme.
Ovo je nešto pojednostavljena definicija, koga bude zanimalo, može dobit i kompleksnu.
Ono što općenito kod astme stvara najveći problem jeste bronhospazam.
Dobra vijest u svemu tome je da su na Klinici za plućne bolesti podhratstovi u Sarajevu, upravo završili testirnje novog lijeka koji je razvijen sa USA i NJemačkom a koji po prvi put, riješava problem bronhospazma kroz (ekspektoraciju- čišćenje-iskašljavanje) od sluzi (do koga kod astmatičara u pravilu ne dolazi), nakon čega se pacijenti osjećaju značajno bolje,vraća im se snaga i kondicija u kretanju.
Mislin da ću pokušat doć do tog lijeka a najviše me privlači šta mi je prijatelj iz studentskih dana reka, kojeg dotura mogu kontaktirati i doista mi je sve reka.
Najbitnije je šta nema apsolutno nikakvih nus pojava. E najgore je šta još primjena nije počela nego se čeka verifikacija u kontrolnim tijelima koja bi tribala bit gotova do 10 miseca.
Od ovih 30 koji su dobijali novi lijek, skoro svi su značajno smanjili pumpice.
U idući petak putujen tamo da iz prve ruke vidim kako stoje stvari.Nadan se da ću uspit, jer pored astme, mene šibaju sve moguće alergije, a taj lijek kako kažu djeluje imunomodulatorno-što je glavna poluga za alergije. Jer ako nemaš imuniteta za nešto, kvragu - sve napada.
U ovi novi lijek gledan sa velikon nadom.:top:
PS.Bija san opširan ali..kako kaže Oliver: vridilo je.:s

tromic
31.07.2006., 06:53
Provjeri krvni tlak. Možda ti je previsok. Hvatanje zraka je jedan od simptoma. Ako nije tlak, mislim da bi pomogle neke Yoga vježbe. Napr. Pozdrav suncu. Ta te vježba natera da dišeš pravilno. Pravilno znači iz trbuha, ne samo gornjim dijelom pluća. Pokušaj udahnuti tako da osjetiš da ti zrak ulazi duboko dolje u trbuh. Meni to pomaže.

Erhard
31.07.2006., 12:02
Jel mi tko moze reci koliko dugo vam je to trajalo (mislim na otezano disanje i nedostatak zraka)? I ja imam s tim problema pa me zanima.

Latinoi
09.08.2006., 21:18
I ja imam taj famozni problem s nemogucnoscu udisanja do kraja ili kako bih ja to nazvao uzaludnim pokusavanjem da se udahne kao normalan covjek.

Ja sam to prvi put primijetio 1. aprila prosle godine i od tada do danas sam poduzeo sve moguce kontrole, pa cak i u inozemstvu ali "nazalost" sve je u najboljem redu ali ja ni sada ne mogu da udahnem kao normalan covjek.
Taj grozni osjecaj mogu razumjeti samo oni koji su to nazalost dozivjeli ili dozivljuju.
Mene je ova moja "bolest" iz temelja promijenila... od tad, kako sam je dobio, ja vise nisam ona stara raspolozena i komunikativna osoba. Sad sam jednostavno neurozan, sve mi smeta, imam nekakvu cudnu vrtoglavicu (glavobolju) ili tako nesto koju prije nisam imao, spava mi se u sred dana - izmoren sam i kad nista ne radim - pa cak i na moru...

Moram jos nesto da kazem sto sam primjetio citajuci kompletan forum na ovu temu, naime da je vecina onih koji imaju ovu "zagonetnu bolest" bas kao i ja - sportisti i to "idu u teretanu".
Da li bi mozda tu moglo biti rjesenje ove zagonetke?

Molim sve koji imaju bilo kakve savjete koji bi mi mogli biti od pomoci da odgovore na forumu ili jos bolje na mail amirkanuric8@sbox.tugraz.at

Unaprijed hvala!

bucek
10.08.2006., 07:47
Ja sam već stavila novu temu ali i ovdje da pitam.
Ja imam problema sa kilogramima (višak oko 30 kg:mad: )!

Zadnjih godinu dana povremeno me zna probadati na lijevoj strani i ponekad prema sredini grudnog koša.To zna trajati nekada po 3-4 dana.
Osječaj je užasan,boli konstantno,nemogu normalno udahnuti,kad hodam još mi je gore.
Bila na ekg-u i sve ok.
Pokušavam smršaviti,krećem se.Doktorica mi je rekla da valjda reagiram na promjene vremena jer obično mi se to tada i dogodi.
Popijem Myoflex za opuštanje mišića i voltaren.
Dali ima netko takvo iskustvo??Evo od jučer me opet boli,spavala sam na 3 jastuka u polusjedećem položaju,smirena sam i nemam pojma od ćega mi je to sada!!!

Dobri
10.08.2006., 14:32
Ja sam već stavila novu temu ali i ovdje da pitam.
Ja imam problema sa kilogramima (višak oko 30 kg:mad: )!

Zadnjih godinu dana povremeno me zna probadati na lijevoj strani i ponekad prema sredini grudnog koša.To zna trajati nekada po 3-4 dana.
Osječaj je užasan,boli konstantno,nemogu normalno udahnuti,kad hodam još mi je gore.
Bila na ekg-u i sve ok.
Pokušavam smršaviti,krećem se.Doktorica mi je rekla da valjda reagiram na promjene vremena jer obično mi se to tada i dogodi.
Popijem Myoflex za opuštanje mišića i voltaren.
Dali ima netko takvo iskustvo??Evo od jučer me opet boli,spavala sam na 3 jastuka u polusjedećem položaju,smirena sam i nemam pojma od ćega mi je to sada!!!

Lako moguće da je kod tebe u pitanju naobičnija stvar vezana za kralježnicu.
Naime (neovisno o kilogramima), nepravilnim spavanjem ili pokretom dođe do uklještenja ( u kome mioflex, voltaren itd.samo trenutno blokiraju bol), problem i dalje ostaje (mogući pritisak na nervus vagus i slično) ili je u pitanju ulještenje u lumbalnom dijelu kralježnice itd.
Vrlo često to je uzrok da osjećate kako ne možete udahnuti do kraja i da vam fali zraka.
Sve to skupa, sa osjećajem boli i djelomične onesposobljenosti dodatno stvara osjećaj straha pa se spirala dodatno pogoršava, nedostaje zraka itd.
Najbolje je za početak izbjeći tablete injekcije i drugo, raspitati se za dobrog fzioterapeuta koji će dobrom deblokadom kralježnice (kičme), odinjeti tu bol kao rukom, dodatno nakon deblokade izmasirati i to je najprirodnija stvar.
Ako ni nekoliko dobrih fizioterapeuta (može to biti i siguran i stručan kiropraktičar), ne nađu uklještenje, treba napraviti CT kralježnice.
E, ako i tada nema ništa na kralježnici, treba vidjeti šta je- za nedostatak zraka i nemogućnost da se do kraja udahne posjetiti pulmologa ( nije zgoreg i neurologa) a za bol u kičmi ako ga i dalje ima napraviti MRI kralježnice (kičme).
To je pravi put čini mi se jer stvari mogu biti puno bezazlenije i nepotrebno se kljukate nesteroidnim antireumaticima koji dodatno pogoršavaju disanje i mogu izazvati (dugotrajnom primjenom kod nekoga) dodatne opstrukcije disanja.
Eto idite ovim redom, pa ako bude kako predviđam (meni je tako bilo), napišitie iskustvo i ostalima.:lux:

Erhard
10.08.2006., 15:36
Latinoi imas PM (Privat message). Nesto ti nevalja s e-mail adresom pa nisam mogao poslati poruku na mail!

lola rose
10.08.2006., 16:16
I ja imam taj famozni problem s nemogucnoscu udisanja do kraja ili kako bih ja to nazvao uzaludnim pokusavanjem da se udahne kao normalan covjek.

Ja sam to prvi put primijetio 1. aprila prosle godine i od tada do danas sam poduzeo sve moguce kontrole, pa cak i u inozemstvu ali "nazalost" sve je u najboljem redu ali ja ni sada ne mogu da udahnem kao normalan covjek.
Taj grozni osjecaj mogu razumjeti samo oni koji su to nazalost dozivjeli ili dozivljuju.
Mene je ova moja "bolest" iz temelja promijenila... od tad, kako sam je dobio, ja vise nisam ona stara raspolozena i komunikativna osoba. Sad sam jednostavno neurozan, sve mi smeta, imam nekakvu cudnu vrtoglavicu (glavobolju) ili tako nesto koju prije nisam imao, spava mi se u sred dana - izmoren sam i kad nista ne radim - pa cak i na moru...

Moram jos nesto da kazem sto sam primjetio citajuci kompletan forum na ovu temu, naime da je vecina onih koji imaju ovu "zagonetnu bolest" bas kao i ja - sportisti i to "idu u teretanu".
Da li bi mozda tu moglo biti rjesenje ove zagonetke?

Molim sve koji imaju bilo kakve savjete koji bi mi mogli biti od pomoci da odgovore na forumu ili jos bolje na mail amirkanuric8@sbox.tugraz.at

Unaprijed hvala!

moja prijateljica je imala iste simptome kao i ti, i "TE" famozne tegobe su je jako promijenile, isto kako si i ti opisao. prošla je sve moguće pretrage i tek su joj na gastroskopiji otkrili kilu na jednjaku. to je vrlo česta promjena na jednjaku, koju ima svaki 3 čovjek /tako je njoj dr rekla/ no njoj pritišće jako dijafragmu i već 6 mjeseci ne može normalno udahnuti i strašno je to muči. sad pije controlock, ali na žalost, nije joj ništa bolje. to je čini strašno nervoznom, ne može spavati, cijela je ta situacija ometa u svakodnevnom normalnom "funkcioniranju". za mjesec dana ide na kontrolu, pa ćemo vidjeti što dalje.

Latinoi
11.08.2006., 19:11
Hval ti puno "lola rose" i "erhard"!

Erhard
28.08.2006., 15:11

Jel mozda znas da li ti je ta frendica rijesila taj problem s didanjem i da li joj je sada bolje?

Erhard
29.11.2006., 17:51
Update! Mozda ima ko kakvih novosti? :p

vivian.22
29.01.2007., 14:10
ovakoca...
jos prije 2 godine sam pocela ostajati bez daha, jednostavno nisam mogla normalno udahnuti sve dok nisam dovoljno jako i dovoljno puta "zjevnula" dok nisam prosla "knedlu" i tada sam mogla normalno disati dalje.napravila sam neke testove i nalazi su bili ok. doktorica me poslala na alergolosko testiranje na inahalacione alergene. danas nalazi: histamin 14mm, kucna prasina 6mm, pljesan 7mm. reakcija veca od 6mm smatra se klinicki znacajnom. u nalazu su mi napisali da moram napraviti rist i rast na prasinu i pljesan. histamin uopce nisu spomenuli. zasto? na njega mi je najveca reakcija.
sta bi jos moglo biti uzrok mom ostajanju bez daha? to me jako smeta jer ne mogu normalno disati.

schwaler
29.01.2007., 16:14
Astma odnosno astmatski bronhitis. Ti bi se trebala javiti spec. interne medicine pulmologu-alergologu. Zajedno sa svim nalazima. Alergološku ambulantu imaš na Sv. Duhu, Interna klinika, Pulmološka i alergološka ambulanta. Imaš i na KB Jordanovac, Klinika za pulmologiju, alergološka ambulanta. Ako si mlađa od 18 godina, onda na Srebrnjaku, Pedijatrijska pulmologija, alergološka ambulanta.
Sorry, ja se raspisao a ne znam da li si u Zagrebu. Ako nisi, javi se na najbližu pulmologiju. U svakom većem gradu pri pulmološkim odjelima postoji i alergološka ambulanta.
Da li koristiš kakav lijek? Čini mi se, ako se radi o alergološkoj kazuistici, da bi ti Singulair bio od pomoći. No, ništa bez alergologa!
Pozdrav, i naruči se što prije na alergološki pregled!

ameli7
29.01.2007., 22:54
mozda je psihosomatski ,??? moj prijatelj je imao slican problem i pokazalo se da je sve na bazi neurovegetativnog sustava,kao gutao je gutao sve u zivotu i negdje se moralo izbaciti van ??!!

ante dumbledore
30.01.2007., 22:39
reakciju na histamin nisu spominjali, ja mislim, nisam na ti sa imunologijom :D , jer histamin ti je molekula koju svi mi imam, ni manje ni više više nego u bazofilima(pogledaj topik)-za ovu info sam siguran :D to znaju i med brucoši...uzrokuje takve alergijske napadaje, među kojima je i alergijska bronhala astma(ne furam duge nazive već postoje i dr oblici astme).ali ne mora biti alergijske etiologije...svakako pulmologu

allegra
30.01.2007., 22:56
Histamin je tzv. "pozitivna proba" i služi za procjenu ostalih alergena.
Da bi se sa sigurnošću utvrdila kožna preosjetljivost (odnosno alergija) kožna reakcija na alergen morala bi biti veća od reakcije na histamin.
U tvom slučaju, ako je reakcija na histamin bila 14, onda bi pozitivna reakcija na alergene trebala biti barem toliko. Sve manje od toga (kao kod tebe) je vrlo upitno.

Inače, ovi simptomi koje opisuješ nisu karakteristični za astmu.

vivian.22
31.01.2007., 11:24
sada bih jos trebala obavili taj rist i rast ali jos nisam ni saznala koliko se caga.
pala mi je astma na pamet, ali ne znam kakvi su simptomi.
schwaler-bila sam na aleroloskom testiranju, napravili su ga i dobila sam rezultate samo na prasinu i pljesan. ne pijem nikakve ljekove, inace imam ostecenu jetru pa ni ne smijem
allegra-ako nije simptom astme, znas li sta bi moglo biti?
preporucujete pulmologa, da to kazem doktorici onda, ne znam sta da radim, pocelo me jako smetati...
jos nesto neobicno mi se desilo- u 9.mjesecu sam isla na trbusni, plesala sam i sve je bilo ok. nedavno sam doma vjezbala i kada sam "mrdala" gornjim djelom, ja sam udahnula a zrak je kao kroz neku rupicu izasao van,culo se kao u filomvima-kada bolesnici disu na cijev, to se desilo par puta. ne usudim se vise plesati.
uz to je lako zadisem, i ako brze pricam, moram stati jer ostanem bez daha.

Ivanicapeca
31.01.2007., 13:24
ovakoca...
jos prije 2 godine sam pocela ostajati bez daha, jednostavno nisam mogla normalno udahnuti sve dok nisam dovoljno jako i dovoljno puta "zjevnula" dok nisam prosla "knedlu" i tada sam mogla normalno disati dalje.napravila sam neke testove i nalazi su bili ok. doktorica me poslala na alergolosko testiranje na inahalacione alergene. danas nalazi: histamin 14mm, kucna prasina 6mm, pljesan 7mm. reakcija veca od 6mm smatra se klinicki znacajnom. u nalazu su mi napisali da moram napraviti rist i rast na prasinu i pljesan. histamin uopce nisu spomenuli. zasto? na njega mi je najveca reakcija.
sta bi jos moglo biti uzrok mom ostajanju bez daha? to me jako smeta jer ne mogu normalno disati.

Jesi bila na pregledu štitnjače? Nekako mi ti simptomi vuku i na neki poremećaj štitnjače. Vidi i to, pa da si mirna.

schwaler
31.01.2007., 16:27
Pozitivna si na kućnu prašinu. Plus tvoji simptomi.
U užoj familiji imam profesora alergologije pa, na temelju onoga što sam čuo, savjetujem ti još jednom, otiđi na pregled pulmologa-alergologa. Ne kažem da imaš astmu (ekstrinzični astmatski bronhitis), to nikako ne mogu zaključiti na temelju chata preko foruma, ali, svakako obavi pregled koji sam ti gore već savjetovao. Ako isključe astmu - super! Ako pak potvrde astmatski bronhitis, onda ćeš barem znati protiv čega i kako se boriti!

ante dumbledore
31.01.2007., 17:21
simptomi su karakteristični za bronhospazam(tzv.wheezing), a vjerojatno mu je uzrok neka alergija. svakako kod pulmologa da se utvrdi etiologija i onda neovisno o uzroku poteškoća uraditi još spirometriju da se utvrdi funkcija pluća.

vivian.22
01.02.2007., 10:36
spirometriju sam radila, ako se ne varam. sve je bilo ok. to i je ono najcudnije, svi nalazi su ok, osim ovih alergoloskih,a ostajem bez daha, mora postojati razlog zasto. netko je napisao da bi razlog mogao biti psihosomatski,palo mi je to na pamet,ali ne vjerujem-meni to traje vec 2 godine, bez obzira na raspolozenje, probleme..i kad sam najmirnija i najuzrujanija.
nista, kad rjesim RIST i RAST trazit cu doktoricu da me poslaje pulmologu pa cemo vidjeti. ne razumijem se u medicinu-on ce mi valjda napraviti test za astmu, i sve ostalo.
hvala ljudi, najbolji ste

gambit
01.02.2007., 10:46
Slazem se s ekipom! Odi vidit stitnjacu. Rist i Rast bi ti trebali pokazat na sta si specificno osjetljiva. Sto se lijekova tice ako se radi o bronhospazmu vjerovatno ce ti dat neki bronhodilatator u pumpici ali ja ti preporucam da sa dijagnozom odes u Prilaz baruna Filipovica, na pulmologiju. Tamo ti ima izvrsna skola disanja. Mogu te nauciti kako da se iskontroliras kad dobijes "napad".

white panties
01.02.2007., 22:36
mozda je psihosomatski ,??? moj prijatelj je imao slican problem i pokazalo se da je sve na bazi neurovegetativnog sustava,kao gutao je gutao sve u zivotu i negdje se moralo izbaciti van ??!!

i sta je bilo sa tvojim frendom?
kako je sebi pomogao?
pitam jer imam slican problem u okolini

Dobri
17.02.2007., 21:23
spirometriju sam radila, ako se ne varam. sve je bilo ok. to i je ono najcudnije, svi nalazi su ok, osim ovih alergoloskih,a ostajem bez daha, mora postojati razlog zasto. netko je napisao da bi razlog mogao biti psihosomatski,palo mi je to na pamet,ali ne vjerujem-meni to traje vec 2 godine, bez obzira na raspolozenje, probleme..i kad sam najmirnija i najuzrujanija.
nista, kad rjesim RIST i RAST trazit cu doktoricu da me poslaje pulmologu pa cemo vidjeti. ne razumijem se u medicinu-on ce mi valjda napraviti test za astmu, i sve ostalo.
hvala ljudi, najbolji ste

Koju spirometriju si radila (na pletizmografu ?), triba ipak utvrditi stupanj plućne opstrukcije po GINA kriterijima i vidit što je?
Moguće da je astma a moguće da je i kronična opstrukcija disanja.
U pravu je schwaler, treba detaljno stvar ispitati i vidjeti što je.
Ako je pak astma, vridi pogledati novi imunomodulatorni lijek za astmu na osnovi peptida, pogledati:farmacija.co.ba, stvar je nova i izvrsna kako kažu i ja je pokušavam dobiti već dugo.Vidit ću hoću li uspit, zasad nisan.
Bdw.
Histamin , poznato je da izaziva bronho-konstrikciju (suženje kanala), ali ne mora značiti da je to uzrok tvojih problema-iako može biti.Samo je bitna kvalitetna dijagnoza a onda tražiti ricetu i lijek, stvar će tada biti O.K.:top: :top:

Dobri
17.02.2007., 21:32
Update! Mozda ima ko kakvih novosti? :p

Pogledaj za astmu novi sistemski lijek :Farmacija.co.ba, možda se nađeš u tome.
:top:

ciganche
18.02.2007., 12:15
To se meni događalo prošlo ljeto, koliko god bi se napregnula ne bi mogla udahnuti onoliko zraka koliko mi treba...gadan osjećaj. Radila sam spirometriju, test na alergije, vadila krv, bris nosa, sve u najboljem redu. Na kraju je ispalo da sam sve umislila:cerek: a sad mislim i da jesam jer mi se više ne ponavlja nakon što su me uvjerili da je sve u redu:top:

Miro3
25.05.2007., 01:27
Pozdrav svima u forumu.

Ovako, prije tjedan dana javio mi se problem otežanog disanja , i imao sam ga dosad 2-3 puta.

Najčešće mi se javi navečer ili po noći.

Jednostavno otežano dišem što se i čuje ali osjetim da to nema problema sa plućima ili nekom boli u prsima, nego mi se grlo malo ili dosta suzi i tjera me na kašalj.

Dosad nisam primjetio da sam alergičan na nešto.

To otprilike traje 30- 40 minuta, a nekad i manje.nakon toga se situacija smiri.

student sam , imam 20godina, ne pušim ali se ni ne bavim previše sportom.

jeste li vi imali ili čuli možda da je netko imao sličan problem?

Michaela
25.05.2007., 07:54
Pozdrav svima u forumu.

Ovako, prije tjedan dana javio mi se problem otežanog disanja , i imao sam ga dosad 2-3 puta.

Najčešće mi se javi navečer ili po noći.

Jednostavno otežano dišem što se i čuje ali osjetim da to nema problema sa plućima ili nekom boli u prsima, nego mi se grlo malo ili dosta suzi i tjera me na kašalj.

Dosad nisam primjetio da sam alergičan na nešto.

To otprilike traje 30- 40 minuta, a nekad i manje.nakon toga se situacija smiri.

student sam , imam 20godina, ne pušim ali se ni ne bavim previše sportom.

jeste li vi imali ili čuli možda da je netko imao sličan problem?

Bez dokotora se općenito ne može ništa sa sigurnošću dijagnosticirati, ali prema ovom što si naveo možda je to samo običan napad panike. Ne bi trebalo biti ništa ozbiljnije.

ante dumbledore
25.05.2007., 13:53
moguće, svakako trebaš kod liječnika napravit krvnu sliku, EKG i RTG pluća...osim napada panike može biti i anemija il alergija neka il bronhitis il ne daj Bože nešto sa srcem...al vjerojatno je bezze neka sitnica, to make sure idi doktoru

Miro3
25.05.2007., 18:39
zahvaljujem na odgovorima.

mad_mike
25.05.2007., 19:59
mene nesto slicno ulovilo prosle i ove godine iz cistog mira... otisao doktoru, ispada da je alergija... al to se moze pogorsati i preci u astmu, tako da treba lijeciti...
u svakom slucaju idi doktoru

kika19
25.05.2007., 20:24
čini se kao bronhitis. Ti nemoraš osjetiti bol ili pritisak u plućima. Ako ti se grlo steže tako često najbolje je da uslikaš pluća i znat ćeš na čemu si.

Taroth
04.06.2007., 13:34
oh, jea, znam da ovo treba dotura pitati, ali mi je daleko...

uglavnom, imam osjecaj nedostatka zraka, a vrlo cesto mi je puls iznad 90 (prilikom lezanja sam jednom imao 106)....
nemam nikakvih drugih problema vezano za to... (uzimam euthyrox 50 jedino)...

(da se razumijemo, vjezbam inace, rolam se i pri tome nemam nekih problema)

da li to moze biti radi euthyroxa ili neceg drugog?

extreme
04.06.2007., 14:40

uglavnom, imam osjecaj nedostatka zraka, a vrlo cesto mi je puls iznad 90 (prilikom lezanja sam jednom imao 106)....

meni su ti isti simptomi bili zbog hipertireoze štitnjače. ne znam jel to slučaj i kod tebe....
možda je i stres? i on se zna tako manifestirati....

ante dumbledore
04.06.2007., 16:35
po ti onda imaš potvrđenu hipertireozu?

strangelove
04.06.2007., 17:31

jel bilo prije nekih smetnji?
liječenje levotiroksinom (euthyrox) može dovesti do subkliničke ili kliničke hipertireoze tj. mogu se javiti simptomi poput tremora, nervoze, kratkoće daha, "lupanja" srca.. itd. iako dosta rijetko, ali treba u slučaju njihove pojave upozoriti liječnika.
EKG.. je kad zadnji put rađen? uzimaš li još neke lijekove?
bilo bi dobro držati se pravila uzimanja lijeka barem pola sata prije doručka.

extreme
04.06.2007., 17:44
po ti onda imaš potvrđenu hipertireozu?

ko? ja? da. već tri godine..

Taroth
04.06.2007., 20:57
jel bilo prije nekih smetnji?
liječenje levotiroksinom (euthyrox) može dovesti do subkliničke ili kliničke hipertireoze tj. mogu se javiti simptomi poput tremora, nervoze, kratkoće daha, "lupanja" srca.. itd. iako dosta rijetko, ali treba u slučaju njihove pojave upozoriti liječnika.
EKG.. je kad zadnji put rađen? uzimaš li još neke lijekove?
bilo bi dobro držati se pravila uzimanja lijeka barem pola sata prije doručka.

- prije nije bilo nikakvih smetnji
- pridrzavam se lijekova kak treba (min pola sata prije dorucka)
- upozorio sam lijecnika (spec.) na to, ali mi je on rekao da ne moze biti to radi toga (redovno mi radi uzv. stitnjace, tsh, t3, t4)
- ekg sam zadnji put radio prije min. 10 god
- ne uzimam nikakve lijekove

hooray
05.06.2007., 12:49
moguce je i pored urednog nalaza imati blage smetnje od euthyroxa,
a moguce je i da ti je zapravo za nijansu prevelika doza euthyroxa, ali se to jos nije pokazalo na nalazu (treba vise vremena da se pokaze visak)

meni se to desilo sa dozom od 75, nakon tri mjeseca mi je bio savrsen nalaz, a nakon pola godine se poceo pokazivati visak, i imala sam lupanje srca i kratak dah i razne simptome od pocetka, ali je potrajalo da i nalaz to pokaze

nekima se pokazalo da malo teze podnose euthyrox, pa zna pomoci ako se ne pridrzavas tocne upute o pola sata nejedenja ili ako razdijelis dnevnu dozu na dva dijela pa popijes pola ujutro pola popodne,

potrazi topic o stitnjaci i procitaj iskustva

strangelove
05.06.2007., 13:15
zapravo, doza od 50 mg se smatra najmanjom, eventualno se kod starijih bolesnika ili onih anamnestički evident. srčanih započinje sa 25 (ali i to je rijetkost) sa postupnim povišenjem do normalizacije klin. slike.
ali, iako se lijek u principu dobro podnosi, postoji mogućnost pojave gorenavedenih simptoma (post od hooray)

taroth, bilo bi dobro što prije napraviti EKG

hooray, kako sad ide podnošenje lijeka?

hooray
05.06.2007., 13:35
velika je razlika izmedju toga sto doktori po nalazima kazu da je ok i onoga sto pacijenti osjecaju da je ok,
ima na topicu o stitnjaci cura koja pije dozu od 25,
ima i doktora sa razlicitim stavovima

ja sam sad dobro, napredujem, evo i pohvalila sam se na drugom topicu,
trenutno pijem dozu za 12,5 mcg manju od one koja mi je pravila probleme (62,5 umjesto 75) i nemam vise ovih simptoma lupanja srca i nedostatka zraka,
puls mi je i dalje nesto visi nego normalno(oko 80) ali to pripisujem svojoj losoj kondiciji, a tu i tamo znam osjecati pritisak u vratu i ako nezgodno lezim kao da me blago gusi, ali normalno disem

strangelove
05.06.2007., 13:45
znači, zdrava ko dren. :D

:top:

hooray
05.06.2007., 14:10
a skoro :D

rango
17.09.2007., 10:03
Pozdrav svima.

Operirao sam devijaciju septuma prije godinu dana i sve je bilo OK nekih 10 mjeseci, no na moju zalost kratko je trajalo. Disanje mi se opet pogoršalo, pa tako danju jos nešto zraka kroz nos i prolazi, ali noću koma. Počeo sam prvo sumnjati na sinuse, ali s obzirom da nemam glavobolje i suh mi je nos, njih sam prekrižio. Bio sam opet na pregledu kod otorinca i sve je OK s nosnim kanalima.
Ono što mene zanima je:
1.dali postoji mogućnost da se zbog zadebljanog (povećanog) trećeg krajnika otežano diše na nos?
2.Dali treći krajnik može biti zadebljan (povećan) iako nikad nisam imao upalnih problema s njim?

Hvala unaprijed na pomoći.

rango
17.09.2007., 21:41
Pa zar nitko da pomogne?

lost_17
08.01.2008., 19:09
Ovako... Sve je počelo prije 5 mj. To otežano disanje... Desi mi se da nemogu udahnuti do kraja. Bila sam kod doktorice. Poslala me na snimanje pluća. Nalaz - sve super. Kompletna krvna slika - sve u redu. Rekla je da nema potrebe da zbog toga opet dolazim. Zanima me da li je moguće da mi je sve to od leđa? Jer inače imam svakodnevne bolove u leđima. I nisam pušač. Ima li tko sličnih iskustava i što bi to moglo biti? Unaprijed hvala :mig:

*Eraser*
08.01.2008., 21:17
hm, slicni problem imam i ja...
samo isti problem ja vec imam godinu dana
isto me bole ledja, mislim da je razlog tome nepravilno sjedenje
i to onda ima refleksiju na disanje

lady in red
08.01.2008., 21:20
ja imam taj problem vec godinama, a ne bole me leda uopce. to je sve na zivcanoj bazi

osbourne
08.01.2008., 21:51
nije na zivcanoj bazi..niam doktor al logicno mi je da kako se leđa krive da se volumen prskog koša smanjuje a s time i kapacitet pluća. dakle ispravnije sjediti, vise kretanja i pravilnog disanja prilikom napora (hodanja trcanja...)!imam isti problem + jako mal kapacitet pluca uslijed jake alergije koju sam prebolio. sad planinarim idem u teretanu i satikma sjedim na netu:) jebiga...

KLCCLK
09.01.2008., 08:44
nije na zivcanoj bazi..niam doktor al logicno mi je da kako se leđa krive da se volumen prskog koša smanjuje a s time i kapacitet pluća.

i jedno i drugo su sasvim moguci odgovori i vrlo cesti slucajevi.
dakle, i kraljeznica i stres/anksioznost.
prije ozbiljnijeg pregleda (ako zbog kraljeznice otezano dises trebas si istu pregledat i pocet s pravilnim vjezbama koje ce ti prepisat fizioterapeut sto hitnije) odgovori sama sebi u kakvim situacijama ti se to dogadja.
ako je konstantno ili upucuje na kraljeznicu (primjerice kad nepravilno sjedis, opteretis se, predugo hodas...) onda je - vjerojatno kraljeznica.
ako ti se dogadja da kad ne mislis na to, zauzeta si nekim poslom, nemas ni problema (dok se ne sjetis) onda je vjerojatniji psihicki uzrok.

lost_17
09.01.2008., 13:14
Hvala svima na odgovorima:mig:Stvarno bi moglo biti od leđa.Inače,do škole imam 4km u jednom smjeru,a idem pješke.Torba bude jakooo teška.A i nepravilno se držim...A bol u leđima mi je najveća u području lopatica.Hvala još jednom:mig:

ganish
31.08.2008., 20:29
trenutno sam u SAD na posijetu kod rodbine i imam problema sa disanjem , a lijecnici su jako skui samo slikanje srca je 1000$. imam problem sa disanjem to je pocelo tijedan dana prije nego cu krenut u SAD. osijecam se koda moram ponekad uzimat visak zraka i koda imam neku prazninu kod srca nesto sto se nemoze opisat ,al hvala bogu nemam nikakvih problema kad spavam, sad neznam jer to na psihickoj bazi ili sta.imao sam takve proble u avionu tesko disanje i neznam sta jednostavno te uhvati panika na samu pomisao da se moras vratit avionom kuci:( vracam se za 2 mj.ako neko ima objasnjenje nek mi javi na mail : senadalimanovic@yahoo.com jer neposijecujemo bas blogove

stidljiva ljubičica
31.08.2008., 22:16
prije se govorilo da je plivanje najbolji sport za razvijanje pluća a onda se otkrilo da klor iz voda iz bazena ipak šteti plućima...neznam za pojedinosti,al možeš i to uzeti u obzir

Wizard's daughter
22.10.2008., 21:45
heh...bok! evo tema je zapuštena, al imam potrebu pomoći drugima svojim iskustvom vezanim za ovo područje. Naime, kod mene je sve počelo kad sam prešla granice svoje izdržljivosti. počela sam razmišljati o svakom udisaju, imala knedlu u grlu, osjećala težinu u prsima. dakle, sve o čemu se radi u ovoj temi. prvo sam mislila da imam bronhitis i pila sam sirup i svakojake stvari za iskašljavanje, ali to nikako nisam mogla izbaciti iz sebe.... potom sam mislila da imam astmu, pa sam obavila sve pretrage, ali ni na to nisu ukazivali simpomi, završila na hitnoj misleći da ću se ugušit, al eto živa sam, zdrava još nisam ,al nadam se da će ova noćna mora jednom prestati.
Tata je pretpostavljao o čemu je riječ , i tako sam završila kod psihijatra , počela uzimati odgovarajuće tablete i polako puževim korakom vraćati život u normalu.
Sada sam super! ne odlično ali puno bolje. Naučeći se nositi s tim , nakon što sam si posložila stvari u glavi disanje se polako vraća u normalu. srezala sam tablete na minimum i sretno odlazim na spavanje jer više ne dišem na škrge!

ferdinand1234
18.06.2009., 10:06
Hello svima

htio bi uraditi refresh teme...jako me muci pa mogu li pomoc dobiti..

imam sve iste simptome kao i osoba sto je napisala:

Ja sam to prvi put primijetio prije 3 godine Taj grozni osjecaj mogu razumjeti samo oni koji su to nazalost dozivjeli ili dozivljuju.
Mene je ova moja "bolest" iz temelja promijenila... od tad, kako sam je dobio, ja vise nisam ona stara raspolozena i komunikativna osoba. Sad sam jednostavno neurozan, sve mi smeta, spava mi se u sred dana - izmoren sam i kad nista ne radim - pa cak i na moru...

uz ovo dodao bi i da mi u sred ovoga odgovara zijevanje..kao da unesem vise kisika..
sto uciniti?

mirjana7
18.06.2009., 16:51
Hello svima

htio bi uraditi refresh teme...jako me muci pa mogu li pomoc dobiti..

imam sve iste simptome kao i osoba sto je napisala:

Ja sam to prvi put primijetio prije 3 godine Taj grozni osjecaj mogu razumjeti samo oni koji su to nazalost dozivjeli ili dozivljuju.
Mene je ova moja "bolest" iz temelja promijenila... od tad, kako sam je dobio, ja vise nisam ona stara raspolozena i komunikativna osoba. Sad sam jednostavno neurozan, sve mi smeta, spava mi se u sred dana - izmoren sam i kad nista ne radim - pa cak i na moru...

uz ovo dodao bi i da mi u sred ovoga odgovara zijevanje..kao da unesem vise kisika..
sto uciniti?
Dali si provjerio stanje pluča i srca?To ti bi itekako moglo biti od toga...Nažalost govovorim iz vlastitog iskustva..konstantni umor,nedostatak zraka,pospanost jako poznate situacije a nakraju je ispalo da je to sve od srca

ferdinand1234
19.06.2009., 10:44
radio sam snimak EKG srca i to je OK..bar tako kazu strucnjaci..
Radio sam i snimak pluca isto tako bez nekih problema.

ne znam ni sam

mirjana7
19.06.2009., 18:28
mogao bi još na uzv srca za svaki slučaj

100godina
23.06.2009., 11:28
a sad tek vidim da nisam usamljen u svom problemu i šta je možda još važnije konačno vidim da netko ima slične simptome, odnosno osjećaj nemogućnosti da se udahne dovoljno kisika u pluća...
mene probelm muči od 12. mjeseca prošle godine kada sam se 2 puta noću budio i nisam mogao doći do zraka, a svaki udisaj je bio bolan dok se nisam malo podignuo i prošetao po kući....
od tada sam druga osoba, a u međuvremenu se pojavio i visoki tlak te srčana aritmija što se polako uz tablete Nibel smiriva, ali i dalje ostaje ovaj osjećaj nedostatka kisika u plućima....
prošao sam gotovo sve kardiološke preglede i većinu plućnih (spirometriju, spiroergometriju, bronhoskopiju, CT pluća), svi su bili manje-više u redu (bez ozbiljnijih dijagnoza), ali pomaka nema...
plus svega šta imam migrirajuće bolove u leđnom dijelu (nekad mislim da su svi koncentritrani u plućima, ali kad malo bolje razmislim i opipam ima ih od donjeg do gornjeg dijela leđa) tako da se loš osjećaj dodatno pojačava...

šta da radim dalje???

zumzula
15.01.2010., 16:38
Imam ja tako slican problem kad je dan normalno dišem,ali kad padne noc i kad trebam spavati jedan mi se nosnica zacepi do kraja da nemogu nikako disat a druga je normalna i tako se smjenjuju,i takoder se budim zbog nedostatka zraka u organizmu

Djevojče
24.02.2010., 15:36
Dakle,unazad par dana imam užasne probleme s disanjem
Ne mogu uzeti dah, steže me u prsima, i doslovno me strah da ne ostanem bez zraka
sad ,planiram danas kod doktora jer mi je koma,noću se budim jer sam ostala bez zraka,svako malo kao da se gušim.
na faksu na predavanju me malo čudno pogledavaju jer dišem ko da sam bila na nekoj ultrateškoj vježbi i to svakih par sekundi
zanima me od čega bi to moglo biti, da se znam pripremiti za doktora(stres,kontracepcija,.. :confused: )

bashanti
24.02.2010., 15:49
Dakle,unazad par dana imam užasne probleme s disanjem
Ne mogu uzeti dah, steže me u prsima, i doslovno me strah da ne ostanem bez zraka
sad ,planiram danas kod doktora jer mi je koma,noću se budim jer sam ostala bez zraka,svako malo kao da se gušim.
na faksu na predavanju me malo čudno pogledavaju jer dišem ko da sam bila na nekoj ultrateškoj vježbi i to svakih par sekundi
zanima me od čega bi to moglo biti, da se znam pripremiti za doktora(stres,kontracepcija,.. :confused: )

Ja sam imala takve probleme baš prošle godine u ovo vrijeme, nisam doslovno mogla disat i pričat istovremeno, samo riječ-dubok udah - riječ- ...
Da ne duljim, pretrage su pokazale: astma. Ne želim te plašit, al svakako doktoru i inzistiraj na pretragama (mene je moja htjela otpilit al se nisam dala).

Djevojče
24.02.2010., 15:54
znam, posumnjala sam odmah na astmu pročitavši simptome.javljalo se to i prije al ne ovak, točno to,ne mogu disat i pričat istovremeno.grozno...guši me doslovno....ni dubog udah od prve ne upali :eek:

daj mi samo objasni kakve pretrage,moram na nešto specijalno u bolnici ili sve može dr opće prakse.
pretpostavljam da će sa stetoskopom gledati disanje,dalje ne znam, možda pulmolog???

bashanti
24.02.2010., 16:07
Gle, ne mora biti astma, al bolje da provjeriš. (Sjetila sam se da sam ja i užasno kašljala noću.)
Ako si iz Zg, tražiš uputnicu za Jordanovac - kompletna obrada. Sve obaviš u jedno prijepodne: spirometrija, alergološko testiranje i još toga, ništa strašno. Stetoskop ne mora ništa otkriti (kod mene nije). Na Jordanovcu su mi odmah prepisali lijek i sve je nestalo ko rukom odnešeno. :top:

Djevojče
24.02.2010., 16:12
ja nemam problema s kašljem
nisam iz zg,iz okolice sam,mislim da ima pulmolog i tu kod mene,al vjerojatno će me poslat u zg , a problem je u tome kaj nijedno prijepodne nemam slobodno osim utorka a teško da ću se moć naručit baš kad mi paše

Djevojče
24.02.2010., 21:25
dakle dobila sam uputnicu za guk, ureu, kompletne krvne nalaze, još hrpu kratica i šifri,
fiz-kem nalazi..svašta,
nije mi ništa rekao što bi moglo bit al polagano paničarim :(

Mrkemič
25.02.2010., 10:45
Da se i ja javim na ovu temu jer i sam imam problema sa disanjem već dugo vremena.Dosta često sam u panici pa sam mislio da se radi isključivo na psihičkoj bazi no nisam više siguran budući da se jako ubrzano dišem i nakon samo laganijeg hoda,a da ne spominjem koliko brzo srce mi lupa.Otežano disanje javlja se i prilikom hranjenja,kao da se umaram a i to je majka primjetila i stoga me uvijek pita zašto tako dišem dok jedem.
Da li mi možete reći koliko bi otprilike koštao odlazak kod privatnog liječnika i da li se može uz pluća pogledati i srce ili se ide kod drugog liječnika.Pitam jer sam pretraživao na internetu i uspio pronaći da se kod pojedinih privatnika može i jedno i drugo obaviti,ali je to u Zg.i predaleko mi je .

femmelatin
25.02.2010., 11:16
Pa ajde za početak odi na pregled kod dr opće prakse i on(a) će te znati uputiti dalje, kao i napraviti osnovni pregled za početak. Nema razloga da odmah trčiš privatniku, a ako se s nečim liječnici svakodnevno susreću to su upravo respiratorne tegobe.

(to ti sugeriram kao astmatičar od 6. godine života i nikad nije bilo potrebe za privatnicima)

bashanti
25.02.2010., 11:37
Djevojchica20, ne paničariti. Kad sve obaviš i otkriju što ti je, dobiješ lijek i preporodiš se. Supach! Kod mene je bilo jasno da je astma jer je bilo i drugih tipičnih simptoma. A što još uzrokuje probleme s disanjem, pojma nemam, al sigurno ima toga. Zato obavi te pretrage i bit će sve ok.
A što se tiče utorka i naručivanja, ja sam se naprosto pojavila u bolnici oko 9, objasnila što mi je i primili su me odmah na pretrage. Ne znam jel to može tako svagdje, al inzistiraj jer ti je hitno.
Pozdrav! :)

Djevojče
25.02.2010., 11:38
ja sam dobila uputnicu za dom zdravlja za krv i to sve, tak da tam mogu svaki dan prije 7 ujutro

Mrkemič
25.02.2010., 12:26
Pa ajde za početak odi na pregled kod dr opće prakse i on(a) će te znati uputiti dalje, kao i napraviti osnovni pregled za početak. Nema razloga da odmah trčiš privatniku, a ako se s nečim liječnici svakodnevno susreću to su upravo respiratorne tegobe.

(to ti sugeriram kao astmatičar od 6. godine života i nikad nije bilo potrebe za privatnicima)

Ne znam nekako sam skloniji privatnicima,ali to je više zbog nekakvih ranijih iskustava na drugim područjima tipa stomatologije i slično,no mislim da ću na kraju ipak otići kod dr.opće prakse pa da me ona uputi,jer mislim da gradu u kojem živim sigurno nema puno privatnika na ovom području tako da mi ništa drugo ni ne preostaje.Nego,jesu li pregledi podnošljivi,kako to ide,pitam da znam što očekivati jer neka snimanja nisu bila ugodna

femmelatin
25.02.2010., 13:09
Gle, i ja idem privatno zubaru i ginekologu. Ali stvarno nema sad potrebe ići privatno, kad sve što trebaš obaviti ide u domenu zdravstvenog osiguranja i ako su za nešto bolji državni, onda je to o čemu pričamo. Prvo i najosnovnije je da odeš do dr opće prakse i ispričaš o čemu se radi i on(a) će ti poslušati pluća i srce, bez toga uopće nema smisla ići privatnom doktoru. iskreno, uopće ne znam jel postoje privatni pulmolozi, nikad čula. Uglavnom, ovako napamet - može biti srce, mogu biti pluća i može biti anksioznost. Sa srcem nemam nikakvih iskustava, pa ne znam kakvi su pregledi, ali plućni stvarno nisu nešto čega se treba bojati. Pregled stetoskopom, spirometrija, možda neko snimanje, ekg, vjerojatno neki laboratorijski nalazi, tlak. To su ti osnove. Nemaš se čega bojati.

Mrkemič
25.02.2010., 17:33
Gle, i ja idem privatno zubaru i ginekologu. Ali stvarno nema sad potrebe ići privatno, kad sve što trebaš obaviti ide u domenu zdravstvenog osiguranja i ako su za nešto bolji državni, onda je to o čemu pričamo. Prvo i najosnovnije je da odeš do dr opće prakse i ispričaš o čemu se radi i on(a) će ti poslušati pluća i srce, bez toga uopće nema smisla ići privatnom doktoru. iskreno, uopće ne znam jel postoje privatni pulmolozi, nikad čula. Uglavnom, ovako napamet - može biti srce, mogu biti pluća i može biti anksioznost. Sa srcem nemam nikakvih iskustava, pa ne znam kakvi su pregledi, ali plućni stvarno nisu nešto čega se treba bojati. Pregled stetoskopom, spirometrija, možda neko snimanje, ekg, vjerojatno neki laboratorijski nalazi, tlak. To su ti osnove. Nemaš se čega bojati.

Da,već sam odlučio da ću ipak otići kod dr.opće prakse,a onda ćemo vidjeti što dalje.Istina je da se ne može na osnovu ovako opisanih simptoma dati nekakva dijagnoza,ali hvala na svakoj informaciji.

Djevojče
25.02.2010., 17:45
ja sam dobila uputnicu za dom zdravlja za krv i to sve, tak da tam mogu svaki dan prije 7 ujutro

mjerim svakih sat vremena tlak
popodne je bio 95-105 70-75 i puls oko 70

sad je 130 80 i puls 85
ne znam ima li to kakve veze?
i ne znam ,al našla sam hrpu simptoma teške anemije,to me strah i sad navečer opet teško uzimam dah(teže nego po danu)

Pero Gmaz
26.02.2010., 14:27
...i ne znam ,al našla sam hrpu simptoma teške anemije,to me strah i sad navečer opet teško uzimam dah(teže nego po danu)

Pa može biti dosta stvari. Glasam za astmu, ali od čega nastaje astma? Po svemu što sam pročitao na tvojim postovima, tu je dosta prisutan strah. Pokušaj vidjeti kako dišeš, možda ti može pomoći vježba (http://www.forum.hr/showpost.php?p=24451079&postcount=3522). Osnovi problem astme bi bila kontrola. Drugim riječima, radi straha se pokuša kontrolirati sebe ili okolinu, a masu put oboje. Promjenom sebe mjenjate osnov problema, te on s vremenom nestaje, a s njime i bolest.

Živi i veseli bili :lux:

roleXXX
14.03.2010., 20:53
Eh ovako, kao dijete sam imao problema sa astmom ali evo vec 13 godina nisam imao nikakav napad niti problem sa disanjem. Sada imam 17 godina i poceo sam da pusim. Pusim nekih mjesec dana, ali po jednu - dvije cigarete dnevno, rijetko kada vise.

Poslednjih 7 dana osjecam otezano disanje i neki pritisak u plucima koje se vremenom smanjuje. Namjeravam da prestanem da pusim, ali me zanima da li je moguce da mi se astma vratila ili tako nesto.

Izvinite na eventualnim greskama, pomalo sam isprepadan. Hvala unaprijed.

FAlonso
22.04.2010., 22:27
Pozz drustvo,vidim da su ovi postovi poprilicno stari i interesuje me da li su neki od ovih korisnika rijesili enigmu oko problema sa disanjem jer imam slican problem.Naime desava mi se da mi naleti period u godini kada imam problema sa disanjem,tj imam potrebu da jako udahnem al kada to uradim imam osjecaj da mi fali zraka,nemogu da udahnem onoliko kolko bih trebao.U isto vrijeme kada udahnem jako desava mi se mali bol u prsima,na razlicitim mjestima.Ovo mi se desava vec 9 godina,medjutim traje nekoliko dana i prodje...onda se opet nakon nekog vremena vrati...Prvi put mi se pocelo desavati nakon sto sam dizao tegove.Isao sam doktoru i radili su mi EKG i rekli da moram raditi dodatne pretrage srca.Isao sam na dodatne pretrage sto je ukljucivalo i nosenje dva-tri dana nekog aparata koji je mjerio otkucaje i rad srca itd...nakon tih pretraga ustanovili su da mi je sa srcem sve OK.Nakon toga mi je prestao da se desava problem sa disanjem pa vise nisam ni isao doktoru.Nakon par mjeseci vratilo se sve kao prije medjutim nisam posjecivao doktore nadajuci se da ce opet nestati i tako je i bilo.Danas poslije devet godina vratilo mi se po ko zna koji put,opet taj problem sa disanjem,uzimanjem vece kolicine zraka i manja bol u prsima,kao i prije...Inace sam poceo da trcim ovih dana,ono malo fitnisa i dok trcim osjecam se dosta dobro,medjutim poslije se opet sve vrati na staro.Imam u planu ici doktoru ovih dana al bi volio znati ima li neko da je rijesio problem i da zna o cemu je rijec...pozzz i hvala;)

Bayern München
05.05.2010., 16:38
Ovi simptomi su mi se pojavili prije 1 mjesec.Pregledavao sam pluća i vadio nalaze,sve OK.U bolnici su mi rekli da sam iskrivio kralježnicu i dali mi da radim neke vježbe ali ja to slabo radim pošto ne vjerujem da ovako može biti od kralježnice.Nekad mi se zrak vrati gotovo potpuno a evo nekada npr.kao sada se gušim.5 puta moram duboko udahnut da bi došao do daha.Već razmišljam da idem pregledat sve:rolleyes:Ovi simptomi za kralježnicu su prejaki.Nekad pomislim da ću se ugušiti.Prije 20 dana sam osjećao i neku prazninu u srcu i žigalo me je.Neznam šta ću:confused:

Shade
28.05.2010., 12:52
Vidim da je ova tema jako stara. Ali, isplati se pokušati...ako netko ima kakav savjet. Ja inače nemam problema s disanjem, živim sasvim normalno, ali u prosjeku dva put godišnje (otprilike, jer ne vodim evidenciju) imam napadaje. Počinje s kašljom, a kako napreduje osjećam se kao da u grlu imam promjer veličine igle kroz koji me netko tjera da dišem. Zavijam, pocrvenim u licu. Grozno. Nisam se nikad testirala, jer sam vrlo neodgovorna po tom pitanju, a imam osjećaj da možda dižem paniku oko ničeg. Inače, imam kronični gastritis, pa sam pretpostavila da problemi proizlate iz toga. Ali, gastritis sam dobila u dobi od 20 godina. Napadaje sam imala prije toga. Inače, pretpostavljam da sam i alergična na mačke (ali, samo pretpostavljam). Zadnji sam napad imala prije 3 tjedna na putovanju i odlučila se napokon pozabaviti s problemom. Ima li tko kakav savjet? Ne želim se ponašati kao hipohondar. Pretpostavljam da nije ništa ozbiljno s obzirom da se između napadaja osjećam u redu.

marula
01.06.2010., 13:20
Vidim da je ova tema jako stara. Ali, isplati se pokušati...ako netko ima kakav savjet. Ja inače nemam problema s disanjem, živim sasvim normalno, ali u prosjeku dva put godišnje (otprilike, jer ne vodim evidenciju) imam napadaje. Počinje s kašljom, a kako napreduje osjećam se kao da u grlu imam promjer veličine igle kroz koji me netko tjera da dišem. Zavijam, pocrvenim u licu. Grozno. Nisam se nikad testirala, jer sam vrlo neodgovorna po tom pitanju, a imam osjećaj da možda dižem paniku oko ničeg. Inače, imam kronični gastritis, pa sam pretpostavila da problemi proizlate iz toga. Ali, gastritis sam dobila u dobi od 20 godina. Napadaje sam imala prije toga. Inače, pretpostavljam da sam i alergična na mačke (ali, samo pretpostavljam). Zadnji sam napad imala prije 3 tjedna na putovanju i odlučila se napokon pozabaviti s problemom. Ima li tko kakav savjet? Ne želim se ponašati kao hipohondar. Pretpostavljam da nije ništa ozbiljno s obzirom da se između napadaja osjećam u redu.

I ja imam nesto slicno ali meni se pojavi jednom godisnje i doktor je zakljucio da je to neka alergija u pitanju,dobila sam inekcije,tablete i sirup i za par dana je sve proslo! Sta ce biti iduci puta ne znam ali ako je alergija u pitanju onda ce se sigurno vratiti!

mpix
11.06.2010., 00:12

Jel teško dišeš tada? Mogla bi biti alergijska astma. U tom slučaju po 1 tabletu Singulair-a svaki dan 'zauvijek' i zaboraviti ćeš na probleme sa disanjem.

betty_boop_19
29.06.2010., 00:48
evo da ne otvaram novu temu. imam i ja problema sa disanjem. inače imam alergiju. pijem singulair (no dr kaže da prema nalazima nije astma, ja uvijek mogu izdahnuti, no teško mi je udahnuti) i claritine. mene muči i slijevanje sekreta niz grlo. imam osjećaj da uopće ne udišem kako spada. dr me slušao i kaže da se na plućima ništa loše ne čuje... pod stresom jesam, ali nevjerujem da je to od toga. šta dalje poduzeti? imam li razloga za brigu?

azamaz
29.06.2010., 14:28
Evo i meni su se problemi s disanjem javili poslije operacije zuci...imam osjecaj "knedle u grlu"...otezano disem...gusi me...pored toga imam neki cudan osjecaj u glavi...vrtoglavicu...osjecaj kao da cu se svake sekunde srusiti...pasti u nesvijest...umor...slabost...malaksalost...to me drzi po cijeli dan vec evo 3,5 mjeseca...a npr. imam dobar apetit i spavam ok...radila sam mnostvo pretraga ali dr jednostavno ne mogu da skontaju sta se desava samnom...od dg imam bilijarni reflux i gerd...i hronicni bronhitis...

yedwy
29.06.2010., 15:01
Imaš GERB/GERD (ovisi jel kratica hrvatska ili engleska) i pitaš...?

Ako ti nisu objasnili (a trebali su) - želučani reflux dovodi do penjanja sadržaja želuca kroz jednjak sve do grla kojeg djelomično udahneš i to ti radi bronhitis/astmu, isto tako i kemijski nadražaj i upalu sluznice donjeg dijela ždrijela, epiglotisa (poklopca koji zatvara ulaz u grkljan) i grkljana te glasnica - ništa novo i nepoznato, nažalost lječenje toga je malo kompliciranija stvar...

azamaz
29.06.2010., 20:01
[QUOTE=yedwy;27512992]Imaš GERB/GERD (ovisi jel kratica hrvatska ili engleska) i pitaš...?

Ako ti nisu objasnili (a trebali su) - želučani reflux dovodi do penjanja sadržaja želuca kroz jednjak sve do grla kojeg djelomično udahneš i to ti radi bronhitis/astmu, isto tako i kemijski nadražaj i upalu sluznice donjeg dijela ždrijela, epiglotisa (poklopca koji zatvara ulaz u grkljan) i grkljana te glasnica - ništa novo i nepoznato, nažalost lječenje toga je malo kompliciranija stvar...

Da...imam i GERD i bilijarni reflux (kojeg sam dobila nakon odstranjene zuci)...
a za bronhitis nebi ni znala da nisam uradila rtg pluca koji je pokazao neke stare upalne promjene tipa hronicnog bronhitisa...to moguce vec odavno imam i vucem mada nisam imala simptoma prije ove operacije zuci...
nalaze vadim evo vec 3,5 mjeseca i neki konkretan odgovor i rjesenje za moje probleme nisam dobila...
gastroenterolog misli da gerd i bilijarni reflux ne mogu da rade takve probleme....koje ja imam (osjecaj gusenja...knedla u grlu...mucnina...neka vrsta vrtoglavice...glava kao da nije moja)...
na sve to mi jos ide i psiha...vise ne znam kome da se obratim...gastroenterologu...pulmologu...ili???
a iako sam laik kad je medicina u pitanju...mislim da je tvoj komentar jako dobar...ovo za upalu sluznice zdrijela i epiglotisa...
zanima me jos da li je moguce da gusenje osjecam zbog te upale zdrijela..jednjaka..epiglotisa..ili cega vec---
kako to mogu sanirati???inace sam iz sarajeva...a ovdje ljekari ili nisu dovoljno upuceni u povezanost astma/bronhitisa sa gerd-om ili jednostavno nece da pomognu...
moja doktorica opste prakse misli cak da se zezam kad pocnem da nabrajam sve simptome koje osjecam...a ja sam svakim danom sve gora i gora...
jos da napomenem da sam za gerd i bilijarni reflux dobila terapiju controloc i reglan...6 sedmica...ali neko poboljsanje nisam osjetila...mozda mi je malo smanjilo bol ali gusenje je i dalje ostalo...
jos jednom hvala na komentaru....

mrkiade
14.07.2010., 11:11
ej ljudi imam i ja problem...
jos prije dva mjeseca pocelo me u grudima da boli, srce lupa uglavnom kad stanem il legnem, al su otkucaji oko 60/min. pa to prestane onda me gusi u prsima. zadnjih deset dana me samo gusi, imam osjecaj kao da je neko sjeo na mene. trenutno je to izrazeno odmah ispod vrata. tesko mi disat. i tako je citavo vrijeme, nepopusta bilo da sjedim, lezim il hodam. krvna slika uredna, ekg, rtg pluca, UZV srca, jetre, bubrega dobro.. sad sam od pulmologa dobio ventolin i klacid tablete, al kod mene je sve isto.. sta mislite da bi moglo bit? imam 23 godine. nepusim, nepijem...

dominvsmalvs
20.07.2010., 23:18
Evo, ja sam ovde novi i nedavno sam precesljao celu temu i sve postove uzduz i popreko upravo zato sto se u poslednjih mesec i vise borim sa 90% ovde navedenih simptoma koje ste dozivljavali. Prolazim raznorazne preglede, radim nalaze, gubim oci listajuci nebrojene clanke na internetu, ali nikako da nadjem leka mojoj misticnoj "bolesti". Samo neki od simptoma koje sam ja osetio su tahikardija, pritisak u grudima, neugodno zatezanje, koje traje, sto bi rekli "kao da mi neko sedi na grudima", neugodni bolovi ili cak probadanja u predelu grudi, srca,"praznina" oko srca, povremene mucnine, uzasno cesti osecaji nedostatka vazduha i nemogucnosti da se dovoljno udahne (mozda najgori od svih :S), pistanje u usima, nekada pritisak ili zapusene usi, i ko zna sta sve ne... Naravno ne dogadja se sve ovo simultano, jer mislim da bih u protivnom izludeo. xD Prirodno sve ovo kao i vecini vas siguran sam cini da "proradi psiha", pa se javlja strah od bolesti, da ne cuje zlo smrti, depresije, umori, osecaj bezizlaznosti, nesposobnosti, "kruzenja u zacaranom krugu"... Nedavno naleteh na ove prilicno slicne clanke o Biofidbeku i mislim da cu vrlo uskoro saznati vise i potraziti svoje konacno resenje bas ovde! Savetujem svima da radi sopstvenog rasterecenja odvoje malo vremena i precesljaju ove zanimljive clanke. Siguran sam da ce se mnogi naci bas ovde i najiskrenije se nadam da ce pomoci! :D Videcete kako samopouzdanje naleti u talasima nakon ovog osvescujuceg i rasvetljujuceg saznanja! :D Pozdrav svima!

http://www.akademijauspeha.org/seminari/vladanje_stresom.html

http://www.biofidbek.com/antistres.html

TommyLeeJones
29.07.2010., 20:18
Tražio sam sličnu temu, no kako nisam nasao, postavljam svoje pitanje na ovakav nacin. Slobodno prebacite temu ako smatrate potrebno.

dakle, u zadnje vrijeme mi se javlja nedostatak zraka koji kao da je vise subjektivan, nego stvaran. Zrak mogu nadoknaditi tek ako zaista punim plucima udahnem. To mi povremeno dodje, pa nakon nekog vremena nestane (periodi kada osjetim nedostatak zraka su dugi).
nemam nekih drugih simptoma poput vrtoglavice ili sl. Imao sam anginu prije nekog vremena, pa od tada cesto kasljem (napominjem jer ne znam da li je povezano).

Sniffy
30.07.2010., 10:18
Tražio sam sličnu temu, no kako nisam nasao, postavljam svoje pitanje na ovakav nacin. Slobodno prebacite temu ako smatrate potrebno.

dakle, u zadnje vrijeme mi se javlja nedostatak zraka koji kao da je vise subjektivan, nego stvaran. Zrak mogu nadoknaditi tek ako zaista punim plucima udahnem. To mi povremeno dodje, pa nakon nekog vremena nestane (periodi kada osjetim nedostatak zraka su dugi).
nemam nekih drugih simptoma poput vrtoglavice ili sl. Imao sam anginu prije nekog vremena, pa od tada cesto kasljem (napominjem jer ne znam da li je povezano).

imala sam sličnu situaciju i kad su napravili sve moguće pretrage i shvatili da je samnom fizički sve u redu - došli smo do zaključka da je uzročnik stres.

napravi rtg srca pluća i sinusa, alergotest i odi pulmologu. ako je sve ok - moglo bi biti od stresa

SSDM
31.07.2010., 10:18
anksioznost i moguce blazi napadi panike, imala slicne situacije.

sudoku22
01.08.2010., 17:54

Totalno ista situacija kod mene u ovih par dana, udisem a kao da nema zraka.. vjerojatno stres i anksioznost igraju ulogu osim sto imam astmu(blazi oblik) i vrijeme je ovih dana bilo sparno :kava: ja obicno ujutro ili navecer 10tak min radim vjezbe disanja :o

princess-mom
26.03.2011., 07:44
dakle nočas sam se nekoliko puta po noći probudila jel nisam mogla disati... tek kad sam se probudila sam uspjela uloviti dah.
neznam o čemu se radi nikada mi se to prije nije dogodilo.
što bi to moglo biti:confused:

hašismotko
26.03.2011., 08:45
Možda je napad panike ili (iako manje vjerovatno) apneja.

princess-mom
26.03.2011., 09:34
Možda je napad panike ili (iako manje vjerovatno) apneja.

ja inaće imam problema sa panikom... diaknosticirana mi je anksioznost i napadaji ali mi se to nikad nije dogodilo po noći... niti mi je ovo djelovalo kao napadaj panike... jel nije bilo nikakvih simptompa osim nedostatak zraka

hašismotko
26.03.2011., 10:16
Vjerovatno se noćni napad, u snu, manifestira samo nedostatkom zraka ili ostalih manifestacij nismo potpuno svjesni. Pročitaj što su pisali prije na ovoj temi, možda bude malo jasnije.

bičvaaa
27.03.2011., 17:32
ja već par mjeseci,od 1.mj.gušim se,jednostavno se noću probudim i jedno 10ak minuta kašljem,jednom nisam dolazila do zraka,oči su mi suzile,bila sam crvena,kao da ću eksplodirati...evo danas igram ps i jednostavno sam se počela gušiti,ne znam od čega ni zašto...nemam problema sa panikom niti sam dezorjentirana...možda je alergija,ali ne znam nikada nisam bila alergična na ništa

Marina_2011
02.06.2011., 15:34
Imam prijateljicu koja ima jedan problem vec dvije sedmice.Posjetila je doktora opste prakse, doktora za pluca i doktora za akupunkturu.

Radi se o sljedecem, na pocetku je imala neki pritisak u prsima i otezano disanje, bol u ledjima koje se u raznim intervalima mjenja.Nekada bude dobro nekada ne, ali u vecini slucajeva ne.

Otisla je kod doktora opste prakse koji je rekao da je mozda upitanju neka alergija ili neki vid gripe.Zatim je posjetila doktora za plucne bolesti koji je napravio test za alergiju i snimio pluca.Ustanovio je da nema alergiju, ali da samo 60% udise vazduh i prepisao joj je kortizon kojeg koriste asmaticari.Medjutim stanje je ostalo isto, tako da to uopste nije pomoglo.Zatim je otisla kod doktora za akupunkturu koji je rekao da je to sve od bolova u ledjima i kicme.Prepiusao joj je neku kremu za opustanje misica i tabelte da pije, ali nista nije pomoglo.

Nakon nekiliko dana osjetila je da je grlo boli i da tesko guta, misleci da nije upala grla.Otisla je ponovo kod doktora koji je rekao da ne vidi nikakvu upalu grla.Malo komicno, ali je tako.

Medjutim taj bol grla se takodje mjenja, sad je boli sad se osjeca kao da je bol prosao.Nakon toga ima problema sa gutanjem hrane i osjeca kao da joj se hrana negdje zaustavi i kasnije ode.Malo je pecka.Ali kao i ostali bolovi, sat vremena je boli, dva sata je sve ok.Stanje se iz minute u minutu mjenja.Bas kad misli da je proslo, pojavi se i tako vec dvije sedmice.

Inace ona je imala prije problema sa ledjima i bolovima, ali ne kao sada jer radi takav posao gdje sjedi citavo vrijeme pred komojuterom.

Da li neko zna ili je imao nesto slicno ovome, da kaze o cemu se ovdje radi?

COCO CHANEL 23
02.06.2011., 22:08
Ovako...i ja imam skoro sve takve simptome kao večina ostalih....već dvije godine teško udišem, mislim da teško dišem kroz nos pa zbog toga, pijem za alergiju tablete ali nemogu ni to 365 dana u godini jer se tijelo navikne nakon nekog vremena, u posljednje vrijeme imam osjećaj da mi preskače srce i mislim da imam s time nekih problema....ali ipak ono što želim da kažem jest da smatram da 90% ovdje prisutnih sve to ima zbog psiholoških razloga...koji možda uistinu jest doveli do toga da se oni pretvaraju u fiziološke, ali mislim da bi prvenstveno trebali okrenuti se zdravoj prehrani, sportu i drugim stvarima i pokušavati se neopterečivati previše ovime i dakako suzbiti stres...jer sve je to od stresa...:) Ponekad je vrijeme sparno ili vam je palo željezo i dakako da tada može biti da mi svi ostanemo bez daha....meni osobno nažalost nikad nisu ništa ozbiljno utvrdili, neka granična astma prije 6 godina, ali od tada ništa....a doslovno sam se gušila danima, spirometrija je uvijek uredna....stres, stres to je to, sve više je toga baš kod nas mladih prisutno, da su neki veći problemi sigurno bi se otkrilo jer zamislite one ljude sa ozbiljnom astmom i takvim stvarima.

Šta se tiče ovog zadnjeg posta- moja sugestija je kičma, ona fakat može dovesti do veelikih problema i poteškoća ako se nepravilno držimo i krećemo, a isto tako možda ima problema sa jednjakom, želucem, hrana joj se možda vraća ili ima oslabljen sfinkter, i meni se zna to nekad dogoditi i mislim da bi to moglo biti to...:)

Pasanax
13.07.2011., 00:57
Imam cudan problem vec 5 mjeseci i nikako neide na bolje... Molio bih za savjet..

Dakle u 2. mjesec sam isao planinarit i sutradan su mi se javili simptomi koji ne odlaze do danas. Pocelo je sa otezanim disanjem, kao da nemogu dovoljno dubok udisaj napravit, ali u toj mjeri da sam morao samo lezati i koncentrirati se na disanje jer je bilo pretjerano. Nakon par dana pocelo je i sa ucestalom aritmijom i boli u dijelu stitnjace.
Simptomi se javljaju ponekad uz bol u razini lopatice na kraljeznici ili malo ispod vrata (i to samo na par sekundi kao da me ubola igla), cesto sami od sebe i uvijek nakon fizicke aktivnosti. Cesto me i zaboli u prsima u dijelu oko srca, ali bol nikad nije na istom mjestu. Najduze je proslo 3 dana otprilike kad se simptomi ne pojave. I cesto imam osjecaj da mi je kicma ukocena i trazi istezanje.
Snimio sam kraljeznicu nema nikakvih ostecenja osim sto su 2 kraljeska malo nazubljena ali je neurolog rekao da to vjerovatno nije uzrok. Vise puta mi je pregledao motoriku i sve je bilo uredu.
Isao sam na ultrazvuk stitnjace koja je bila malo natecena i bilo je malih cista na njoj ali je doktorica rekla da je to normalno. Izvadio krv, hormoni uredu.
Isao na MR mozga, slika je bila uredu.
Pregledao i slikao pluca i srce - sve je u redu.
Isao sam i na test za alergije - takodjer sve u redu.

Dakle niti jedan nalaz mi nije pokazao nista, a ja imam problem koji mi je kvalitetu zivota znatno pogorsao. Nebavim se vise sportom zbog toga, nemogu prakticki nista naporno radit. To disanje me ubije, dakle samo sjedim i disem jer normalni udisaj mi nije dovoljan.

Prije mjesec dana sam poceo ic maseru i malo mi je masaza pomogla, kao da je ublazila mozda malo simptome, ali maser kaze da mi je nakon mjesec dana to vec trebalo prestat ako je do tih misica oko kraljesnice. Persen mi pomogne za aritmiju. Istezanje kicme mi dozvoli normalno disanje mozda minutu ili dvije i to bude to. Tako se sad jedino lijecim, masazom i istezanjem ali mi neide na bolje...

Vise neznam sto da radim, strah me jer mi je netko spomenuo da to moze biti cista na tom dijelu kraljeznice i da mi radi ove probleme... Imam 20 godina i trebam rjesenje...

Zahvaljujem unaprijed onom tko je voljan procitati post...

BlueWhale
13.07.2011., 01:36
Imam cudan problem vec 5 mjeseci i nikako neide na bolje... Molio bih za savjet..

Dakle u 2. mjesec sam isao planinarit i sutradan su mi se javili simptomi koji ne odlaze do danas. Pocelo je sa otezanim disanjem, kao da nemogu dovoljno dubok udisaj napravit, ali u toj mjeri da sam morao samo lezati i koncentrirati se na disanje jer je bilo pretjerano. Nakon par dana pocelo je i sa ucestalom aritmijom i boli u dijelu stitnjace.
Simptomi se javljaju ponekad uz bol u razini lopatice na kraljeznici ili malo ispod vrata (i to samo na par sekundi kao da me ubola igla), cesto sami od sebe i uvijek nakon fizicke aktivnosti. Cesto me i zaboli u prsima u dijelu oko srca, ali bol nikad nije na istom mjestu. Najduze je proslo 3 dana otprilike kad se simptomi ne pojave. I cesto imam osjecaj da mi je kicma ukocena i trazi istezanje.
Snimio sam kraljeznicu nema nikakvih ostecenja osim sto su 2 kraljeska malo nazubljena ali je neurolog rekao da to vjerovatno nije uzrok. Vise puta mi je pregledao motoriku i sve je bilo uredu.
Isao sam na ultrazvuk stitnjace koja je bila malo natecena i bilo je malih cista na njoj ali je doktorica rekla da je to normalno. Izvadio krv, hormoni uredu.
Isao na MR mozga, slika je bila uredu.
Pregledao i slikao pluca i srce - sve je u redu.
Isao sam i na test za alergije - takodjer sve u redu.

Dakle niti jedan nalaz mi nije pokazao nista, a ja imam problem koji mi je kvalitetu zivota znatno pogorsao. Nebavim se vise sportom zbog toga, nemogu prakticki nista naporno radit. To disanje me ubije, dakle samo sjedim i disem jer normalni udisaj mi nije dovoljan.

Prije mjesec dana sam poceo ic maseru i malo mi je masaza pomogla, kao da je ublazila mozda malo simptome, ali maser kaze da mi je nakon mjesec dana to vec trebalo prestat ako je do tih misica oko kraljesnice. Persen mi pomogne za aritmiju. Istezanje kicme mi dozvoli normalno disanje mozda minutu ili dvije i to bude to. Tako se sad jedino lijecim, masazom i istezanjem ali mi neide na bolje...

Vise neznam sto da radim, strah me jer mi je netko spomenuo da to moze biti cista na tom dijelu kraljeznice i da mi radi ove probleme... Imam 20 godina i trebam rjesenje...

Zahvaljujem unaprijed onom tko je voljan procitati post...

Ok, što podrazumjevaš pod "aritmija" nije mi jasno i kako ti Persen pomogne?

Pasanax
13.07.2011., 12:10
Pocne tako da mi srce udari 2-3 puta strasno nepravilno i jako kao da ce mi izletit kroz prsa i nakon toga nastavi sa jakim udaranjem, zatim blaga bol u prsima i tako par sati. tad se javi i disanje nepravilno. A persen tad popijem jer mi umiri to jako udaranje srca

Ivanicapeca
13.07.2011., 12:22
Pocne tako da mi srce udari 2-3 puta strasno nepravilno i jako kao da ce mi izletit kroz prsa i nakon toga nastavi sa jakim udaranjem, zatim blaga bol u prsima i tako par sati. tad se javi i disanje nepravilno. A persen tad popijem jer mi umiri to jako udaranje srca

Imaš simptome GERBa (http://www.cybermed.hr/centri_a_z/gastroezofagealna_refluksna_bolest_gerb/simptomi_gerb_a). Odi pregledati želudac (gastroskopija).

MarioZG
13.07.2011., 13:02
Ja sam imao slično. Uvijek nakon velikog napora, dugotrajnog obično..

Nemam pojma šta je, svi organi kao fol uredu, ali sam u mladosti imao streptokokne angine, pa pretpostavljam da je sve nešto od toga pošemereno, štitnjača ili srčana opna li sl..

Sad imam malo manje simptoma od kad se zdravije hranim, izbaci tvornički šećer iz prehrane..
Dugotrajnu aktivnost treba definitivno izbjegavati. ja se recimo bavim dizanjem utega i čisto dobo funkcioniram jer radim male serije.

Znači izbjegavaj dugotrajne napore i zdravo se hrani. Unosi omega masne kiseline.

Eventualno pregledaj imaš li kakvo žarište u orgnizmu, grlo,zubi:D..

BlueWhale
13.07.2011., 15:31

Vidi, to se zovu palpitacije što osjećaš, ima više uzroka: hipertireoza (poremećen rad štitnjače s viškom hormona), nekakva primarna bolest srca (od grešaka, do upale srčanog mišića, poremećaja ritma...), panični napadaji koji su dosta česti u tvojim godinama i prezentiraju se palpitacijama, strahom, nedostatkom zraka iako panične atake traju kraće pa je teško sad reći na osnovu iznesenog, eventualno GERB iako ne vjerujem...

Trebaš otići kod kardiologa da ti pogleda srce ultrazvukom.
Trebaš napraviti EKG i nositi 24h EKG (holter) - jedino se tako aritmije dijagnosticiraju! Dakle, kardiolog bi ti bio najbolji izbor, ponesi sve nalaze koje imaš i po mogućnosti mu dođi sa svježim laboratorijskim nalazima i ako si davno vadio hormone štitnjače, izvadi ih opet. Trebaš isključiti bolesti srca.

Persen: da oprostiš - sranje koje ne može djelovati na aritmiju, to je glupost, ne uzimaj to, vjerojatno bi ti i prošlo bez persena samo od sebe. Dok ne dođeš kod kardiologa neka ti dr. opće prakse dade Xanax-a od 0.25mg, djeluje brzo, smirit će te, razgovaraj s njom o tome.
Ako ti dr. kardiolog procjeni da su palpitacije više psihogene prirode u smislu paničnih ataka (a tako mi izgleda budući da navodiš da ti Persen pomaže što je placebo efekt) može propisati lijek za smirenje koji sigurno djeluje i za koji se zna kako djeluje, npr. Xanax, Normabel, Misar...Ako su u pitanju panični napadaji onda je najbolje konzultirat psihijatra. Sve najbolje, javi!

Pasanax
14.07.2011., 00:08
Hvala puno na korisnim savjetima! Definitivno cu otic kardiologu opet, ultrazvuk nisam bio mislim da cu otic i to sljedeci tjedan! Krv izvadit takodjer!
Hvala ;)

lazyjukebox
12.09.2011., 17:25
jel možda neko konačno rješio problem s onim kad nemožeš udahnut do kraja? meni se to počelo javljat prije neka 3 mjeseca. ne javlja mi se u pravilnim razmacima i čini mi se da nema veze dal krećem ili ne. radila sam ekg i rtg pluća i srca, sve je ok. kaj mislite jel bi to moglo biti na psihičkoj bazi? aj pliz pomozite ak neko ima slične probleme....

hrvoje dr.
13.09.2011., 10:01
jel možda neko konačno rješio problem s onim kad nemožeš udahnut do kraja? meni se to počelo javljat prije neka 3 mjeseca. ne javlja mi se u pravilnim razmacima i čini mi se da nema veze dal krećem ili ne. radila sam ekg i rtg pluća i srca, sve je ok. kaj mislite jel bi to moglo biti na psihičkoj bazi? aj pliz pomozite ak neko ima slične probleme....
Trebali bi učiniti spirometriju.

baja01
14.09.2011., 07:46
imam puno problema koje su mnogi na ovom postu naveli ... od otežanog disanja, nemogućnosti disanja ili otežanog disanja kroz nos, štrecanja u predjelu srca. probadanja u području slezene i jetre i grčeva u predjelu gornjeg trbuha. napravio sve pretrage i dr. nisu ništa našli ... sada sam u stanju hibernacije, čekam da se samo riješi, pomaže mi lagano trčanje ili pješačenje ali ne planinarenje ... primjetio sam poslije seksa pojačane grčeve i otežano disanje pa izbjegavam seks iako želim seks a i žena je nezadovoljna bez seksa ...
zna li netko gdje bi mogao biti problem ( možda ošit ) jer doktori ne znaju

hrvoje dr.
14.09.2011., 09:31
imam puno problema koje su mnogi na ovom postu naveli ... od otežanog disanja, nemogućnosti disanja ili otežanog disanja kroz nos, štrecanja u predjelu srca. probadanja u području slezene i jetre i grčeva u predjelu gornjeg trbuha. napravio sve pretrage i dr. nisu ništa našli ... sada sam u stanju hibernacije, čekam da se samo riješi, pomaže mi lagano trčanje ili pješačenje ali ne planinarenje ... primjetio sam poslije seksa pojačane grčeve i otežano disanje pa izbjegavam seks iako želim seks a i žena je nezadovoljna bez seksa ...
zna li netko gdje bi mogao biti problem ( možda ošit ) jer doktori ne znaju
Pošto niste napisali koje ste pretrage obavili nemogu vam dati odgovor. Napišite pretrage i rezultate.

baja01
14.09.2011., 10:05
obavio milion pretraga, ultrazvuk abdomena, gastroskopija, probe na alergiju, slali me psihijatru pa mi se čovjek smije da kaj će mi on, neurolog, na pulmologiji mi doktorica rekla da dišem plitko i kratko ali da su pluča u redu, našli na rentgenu kifozu lumbalnog dijela kralježnice i skoliozu torakalnog dijela, bio na fizikalnoj terapiji nekoliko ciklusa ali ne pomaže ... moguće da je problem nastao dugotrajnim sjedenjem pa oslabe kralješnički miišići a nastane grč mišiča ošita ( moje laičko razmišljanje ) jer sam imao isti problem za vrijeme studija pa sam u vojsci riješio problem, jednostavno se ošit "raširio" ??? ( i dozvolio mi da normalno dišem), nekoliko godina sve bilo u redu a onda ponovo isti problem ....
svaki veći napor, dizanje tereta, pješačenje uz breg a naročito seks i problemi se pojačavaju ...
tražio na poslu promjenu radnog mjesta ali mi ne daju jer nemam dijagnozu ..

hrvoje dr.
14.09.2011., 10:12
obavio milion pretraga, ultrazvuk abdomena, gastroskopija, probe na alergiju, slali me psihijatru pa mi se čovjek smije da kaj će mi on, neurolog, na pulmologiji mi doktorica rekla da dišem plitko i kratko ali da su pluča u redu, našli na rentgenu kifozu lumbalnog dijela kralježnice i skoliozu torakalnog dijela, bio na fizikalnoj terapiji nekoliko ciklusa ali ne pomaže ... moguće da je problem nastao dugotrajnim sjedenjem pa oslabe kralješnički miišići a nastane grč mišiča ošita ( moje laičko razmišljanje ) jer sam imao isti problem za vrijeme studija pa sam u vojsci riješio problem, jednostavno se ošit "raširio" ??? ( i dozvolio mi da normalno dišem), nekoliko godina sve bilo u redu a onda ponovo isti problem ....
svaki veći napor, dizanje tereta, pješačenje uz breg a naročito seks i problemi se pojačavaju ...
tražio na poslu promjenu radnog mjesta ali mi ne daju jer nemam dijagnozu ..
Može biti problem kralježnica.

seronjaa
30.09.2011., 17:30
ovo mi se događa već godinama, ali nikad nisam mislila da je to nešto strašno.

kad je sparno ili tako ponekad i kad nije sparno, ne mogu disati kako spada.

evo npr. danas. nekako stalno imam osjećaj kao da nemam dovoljno zraka i želim udahnuti duboko (ili zeijevati, ne znam zašto), ali ne mogu.
kao da su mi pluća minijaturna, a želim udahnit hrpu zraka.

inače ne pušim i ne boravim baš često u zapušenim prostorijama. nemam nikakve probleme inače sa disanjem, kašljanjem, nos, ovo ono.. jedino eto tako kad je vrijeme neko bezveze.

hrvoje dr.
30.09.2011., 19:46

evo npr. danas. nekako stalno imam osjećaj kao da nemam dovoljno zraka i želim udahnuti duboko (ili zeijevati, ne znam zašto), ali ne mogu.

inače ne pušim i ne boravim baš često u zapušenim prostorijama. nemam nikakve probleme inače sa disanjem, kašljanjem, nos, ovo ono.. jedino eto tako kad je vrijeme neko bezveze.
Trebali bi učiniti spirometriju radi procjene plućnog kapaciteta.

seronjaa
30.09.2011., 21:28
Trebali bi učiniti spirometriju radi procjene plućnog kapaciteta.

jel to kod doktora?

hejoj, morat ću onda naić koji dan :(

hrvoje dr.
01.10.2011., 12:40
jel to kod doktora?

hejoj, morat ću onda naić koji dan :(
Da. Test se radi 2min. maksimalno. s objašnjenjem.

Anson
31.10.2011., 07:33
Persen: da oprostiš - sranje koje ne može djelovati na aritmiju, to je glupost, ne uzimaj to, vjerojatno bi ti i prošlo bez persena samo od sebe. Dok ne dođeš kod kardiologa neka ti dr. opće prakse dade Xanax-a od 0.25mg, djeluje brzo, smirit će te, razgovaraj s njom o tome.
Ako ti dr. kardiolog procjeni da su palpitacije više psihogene prirode u smislu paničnih ataka (a tako mi izgleda budući da navodiš da ti Persen pomaže što je placebo efekt) može propisati lijek za smirenje koji sigurno djeluje i za koji se zna kako djeluje, npr. Xanax, Normabel, Misar...Ako su u pitanju panični napadaji onda je najbolje konzultirat psihijatra. Sve najbolje, javi!

znači persen (biljni) je sranje, a xanax (kemija na koju se navučeš u roku 3 tjedna) je ok? bože, na ovom forumu se svi igraju doktora :rolleyes:

hrvoje dr.
31.10.2011., 14:59
znači persen (biljni) je sranje, a xanax (kemija na koju se navučeš u roku 3 tjedna) je ok? bože, na ovom forumu se svi igraju doktora :rolleyes:
Pročitaj te pravilo br.8 podforuma Zdravlje.

leeloo27
31.10.2011., 18:36

Persen nikada ne može smiriti kao npr. već spomenuti xanax.

Pila ja, pile moje legice i ok je prvih par puta dok se tijelo ne navikne a i moraš uzeti u obzir da je tu u većini slučaja u igri i placebo.

femmelatin
01.11.2011., 11:06

I kod mene ista stvar, no povezana je s tjeskobom, stresom. Nije osjećaj gušenja, nego naprosto da fali onaj zadnji milimetar, zadnja kapljica zraka da bi se udah doimao potpunim, pa pokušavam i zijevanjem. To znaje trajati tijekom dana po par puta, sat-dva. Joga mi pomaže jer relaksira, a ima i vježbi koje očito pomažu opustiti taj dio tijela.

Uglavnom, nije pulmo problem, jer se zbog kronične astme redovito liječim i kontroliram, obavljam i spirometriju i s plućima je sve u redu, tako da smo to eliminirali.

Ostala je tjeskoba, kako mi se pojačajavaju stresne situacije u životu, tako mi se i ovaj simptom aktivira i to u pravilu s kašnjenjem u fazi - kad je sami kritični događaj, onda ne, ali kad prođe onda se javi ovo.

I moj psihoterapeut se slaže s tim - i on je prvo mislio da su pluća, ali to smo eliminirali.
I upravo sad dok pišem se natežem s tim. :rolleyes:

Katyyy
05.01.2012., 18:17
ovako ... prije par dana me je uhvatio slab kašalj , koji se povećava iz sata u sat ! sinoć me je uhvatila nagla bol ispod desne dojke ( vjerovatno zbog kašlja ) , međutim , ta se jaka bol javlja i dok opipavam to mjesto ! jako me boli i dok dišem , točnije , dok uzdišem , a tek kada jako kašljem ... užas ! dali je netko imao sličnog iskustva ? pijem amoksicilin , čaj od suhih smokava , mente , al , sve mi je gore ? help ?

Idem_doma
05.01.2012., 18:48
Hitna? Javi se dežurnom liječniku.

UglyKidJoe
05.01.2012., 19:34
ovako ... prije par dana me je uhvatio slab kašalj , koji se povećava iz sata u sat ! sinoć me je uhvatila nagla bol ispod desne dojke ( vjerovatno zbog kašlja ) , međutim , ta se jaka bol javlja i dok opipavam to mjesto ! jako me boli i dok dišem , točnije , dok uzdišem , a tek kada jako kašljem ... užas ! dali je netko imao sličnog iskustva ? pijem amoksicilin , čaj od suhih smokava , mente , al , sve mi je gore ? help ?

Boli međurebrena muskulatura poslijedično kašlju.
Vidim da ništa ne uzimaš za kašalj - ovisno je li produktivan ili suhi uzmi nešto u ljekarni a baci ustranu biljne preparatiće.

Što se tiče uzroka kašlja - tomu treba naći uzrok i to ne moženmo preko neta već pravac u dežurni PZZ.

vertitia
07.03.2012., 09:04
Zadnja tri dana užasno otežano dišem, bol me probada između grudi, od naprijed do iza,pogotovo kada dišem duboko (ne cijeli dan, ali većinu), osjećam stalni pritisak u grudima. Imate kakvu ideju što bi to moglo biti?

baja01
07.03.2012., 12:14
treba se dobro utopliti po danu jer je ovo sunce varljivo i puše hladan vjetar...
a naročito noću kada se tijelo pothladi i cirkulacija uspori, treba imati topli poplun i ispod toplu štep deku ... najviše problema ljudi imaju s mišičima i kralježnicom jer se po noći pothlade, naročito grijani prostori pa samo dekica

kismo
27.03.2012., 18:16
Moram se požaliti, ne znam zbilja kaj mi je.
Već me mjesecima guši, fali mi zraka, kao da me netko drži za vrat, stalno imam potrebu do kraja udahnuti, a nekad ne uspijevam.., onda me malo panika ulovi..

Uglavnom to osjećam skoro svaki dan, s manjim ili većim intenzitetom, od negdje prije ljeta.

Napravila cijelu kardiološku pretragu - imam neki bridging, vele beznačajan.
KKS - u redu
Bila na UZV vrata i štitnjače - sve ok.
Spitometrija na sistematskom u 11. mj. - sve ok. Inače imam alergije na pelud trava, korova, ..., ali me samo ambrozija muči.( oči suze, nos šmrcav). Astmu nemam.
UZV abdomena na sistematskoim,isto sve ok.
Inače patim i od nesanice i imala sam ( ili imam) dg anskioznosti, te sam pila do prije godinu dana Cipralex. Sutra idem opet kod psih. da vidim da li se možda trebam vratiti na AD.
Popijem Normabel 2 mg ili Xanax i zna mi biti malo bolje, ali ne u potpunosti.
Da li je moguće da od te anskioznosti imam tako jake tjelesne simptome?
Ne znam više šta mi je raditi. Da li to može biti još od nečega, da li bi još nešto trebala pregledati.
Evo i sad jedva lovim zrak.

help

Ivanicapeca
27.03.2012., 18:37
Moram se požaliti, ne znam zbilja kaj mi je.
Već me mjesecima guši, fali mi zraka, kao da me netko drži za vrat, stalno imam potrebu do kraja udahnuti, a nekad ne uspijevam.., onda me malo panika ulovi..

Uglavnom to osjećam skoro svaki dan, s manjim ili većim intenzitetom, od negdje prije ljeta.

Napravila cijelu kardiološku pretragu - imam neki bridging, vele beznačajan.
KKS - u redu
Bila na UZV vrata i štitnjače - sve ok.
Spitometrija na sistematskom u 11. mj. - sve ok. Inače imam alergije na pelud trava, korova, ..., ali me samo ambrozija muči.( oči suze, nos šmrcav). Astmu nemam.
UZV abdomena na sistematskoim,isto sve ok.
Inače patim i od nesanice i imala sam ( ili imam) dg anskioznosti, te sam pila do prije godinu dana Cipralex. Sutra idem opet kod psih. da vidim da li se možda trebam vratiti na AD.
Popijem Normabel 2 mg ili Xanax i zna mi biti malo bolje, ali ne u potpunosti.
Da li je moguće da od te anskioznosti imam tako jake tjelesne simptome?
Ne znam više šta mi je raditi. Da li to može biti još od nečega, da li bi još nešto trebala pregledati.
Evo i sad jedva lovim zrak.

help

Pregledaj želudac. GERB npr može imati takve simptome.

kismo
27.03.2012., 18:59
prema UZV abdomena imam lakši gastritis bulbitis

Ivanicapeca
28.03.2012., 11:44
prema UZV abdomena imam lakši gastritis bulbitis

UZV nije premjerodavan po pitanju GERBa, a ni postavljanje dijagnoze gastritisa, više za osnovanu sumnju koja bi se dalje trebala provjeriti gastroskopijom.
Na tvom mjestu bih učinila gastroskopiju, obavezno. Ukoliko imaš GERB koji je prouzročen helicobacter pylori, ona se obavezno mora liječiti jer može prouzročiti ozbiljnije zdravstvene probleme. Dakle, pravac po uputnicu za gastrića :top:
Evo link na topic pa vidi iskustva: http://forum.hr/showthread.php?t=186896

Michaela
31.03.2012., 20:00
Evo samo da te utješim, nisi jedina. Ja sam trenutno u proljetnoj fazi gušenja. Stalno lovim zrak, stišće me u prsima, imam paniku. Dr. me počela ignorirat jer kaže da je sve razlog stres. Čini se da je najbolja terapija psihoterapija. Kod psihologa, ili kažu da pomaže i autogeni trening. Svaku večer kad idem spavat imam strah da ću se ugušiti.

ignacija
19.04.2012., 14:58
..Tvoji simptomi me jakoooooo podsjećaju na napadaje panike, ali prvo dobro provjeri da nije riječ o nekoj organskoj bolesti. No kada te prime takvi simptomi sama sebi reci da si dobro i da će sve biti dobro, jer si već kroz to prošla i bilo je u redu i sada će tako biti.

Acerbus
21.04.2012., 20:54
Zdravo,

napravila sam profil da vas ovo upitam, kada me već roditelji ne doživljavaju. Ne znam da li sam temu svrstala u točnu kategoriju, ako nisam, molim da ju premjestite ili što već.

Dakle, imam jedan problem. Prije oko godinu dana mi se događala ista stvar, ali sam ju ignorirala i nisam nikome pričala o tome. Trajao je neko kraće vrijeme, a onda onda nestao, i sada se opet pojavio, ali još gori no prije da ga jednostavno više ne mogu ignorirati.

Naime, radi se o tome da kad idem nešto jesti, ne mogu više disati. Mislim, dišem ja, ali... ne znam kako da to opišem. Borim se za zrak, hranu brzo prožvačem tako da poslije njenog gutanja mogu udisati zrak, zijevati da dođem do njega, no ne uspijeva mi jer me nešto kao pritišće i neda mi da dođem do njega, tako da mi srce brzo počne kucati, crni mi se pred očima i imam osjećaj kao da ću se svaki čas srušiti. Sve me je strah jesti jer ne želim da mi se to opet događa. Uglavnom, tako to traje nekih 5-10 minuta, a onda počnem normalno disati, premda i tad ne baš normalno, nego otežano, barem kada usporedim sa disanjem prije nego što mi se ovo počelo događati.

E sad, ja sam svojim roditeljima rekla za to, ali oni me ne shvaćaju ozbiljno i kažu nešto u stilu "Otvori prozor pa diši", "Idi se prošeći", i slične stvari, tako da od njih ništa koristi. Ja bih to rado napravila, ali to što bih ja bila na svježem zraku mi ne bi pomoglo, jer mene baš muči to što ja ne mogu punim plućima udahnuti zrak, što me nešto pritišće i guši, i neda mi da do njega dođem.

Ne znam, nadala sam se da će netko ovdje znati zašto mi se to događa, tako da ne moram odlaziti bezveze kod doktora i raditi dramu od toga ako na kraju ispadne da mi ništa nije.

Hvala. :)

malamrvicaa
22.04.2012., 04:28
99% sam sigurna da imas alergije na pelud ili nesto tako.. imam iste simptome i pijem lijekove od rodjenja.. mislim.. u svakoj proljetnoj sezoni po par kutijica.. to ti vjerovatno nikad nece prestat.. tj.isto ce ti bit svakog proljeca.. al mozes otic doktoru da ti propise te tabletice jer ces lakse disat.. ;)

suncica2
22.04.2012., 08:20
kismo, ja sam imala potpuno isti simptom nedostatka zraka i potrebe da stalno duboko udisem. ispostavilo se da su hormoni stitnjace bili previsoki. otkad pijem terapiju za stitnu to je prestalo. mozda ne bi bilo lose da uradis i taj nalaz. sretno!

hrvoje dr.
22.04.2012., 11:47
Zdravo,

napravila sam profil da vas ovo upitam, kada me već roditelji ne doživljavaju. Ne znam da li sam temu svrstala u točnu kategoriju, ako nisam, molim da ju premjestite ili što već.

Dakle, imam jedan problem. Prije oko godinu dana mi se događala ista stvar, ali sam ju ignorirala i nisam nikome pričala o tome. Trajao je neko kraće vrijeme, a onda onda nestao, i sada se opet pojavio, ali još gori no prije da ga jednostavno više ne mogu ignorirati.

Naime, radi se o tome da kad idem nešto jesti, ne mogu više disati. Mislim, dišem ja, ali... ne znam kako da to opišem. Borim se za zrak, hranu brzo prožvačem tako da poslije njenog gutanja mogu udisati zrak, zijevati da dođem do njega, no ne uspijeva mi jer me nešto kao pritišće i neda mi da dođem do njega, tako da mi srce brzo počne kucati, crni mi se pred očima i imam osjećaj kao da ću se svaki čas srušiti. Sve me je strah jesti jer ne želim da mi se to opet događa. Uglavnom, tako to traje nekih 5-10 minuta, a onda počnem normalno disati, premda i tad ne baš normalno, nego otežano, barem kada usporedim sa disanjem prije nego što mi se ovo počelo događati.

E sad, ja sam svojim roditeljima rekla za to, ali oni me ne shvaćaju ozbiljno i kažu nešto u stilu "Otvori prozor pa diši", "Idi se prošeći", i slične stvari, tako da od njih ništa koristi. Ja bih to rado napravila, ali to što bih ja bila na svježem zraku mi ne bi pomoglo, jer mene baš muči to što ja ne mogu punim plućima udahnuti zrak, što me nešto pritišće i guši, i neda mi da do njega dođem.

Ne znam, nadala sam se da će netko ovdje znati zašto mi se to događa, tako da ne moram odlaziti bezveze kod doktora i raditi dramu od toga ako na kraju ispadne da mi ništa nije.

Nije rečena dob.
Dali imate bolove/probadanja u prsištu?
Imate li kakve smetnje s želucem?
Imali u obitelji kakvih problema sa želucem/jednjakom?

Acerbus
22.04.2012., 16:25
99% sam sigurna da imas alergije na pelud ili nesto tako.. imam iste simptome i pijem lijekove od rodjenja.. mislim.. u svakoj proljetnoj sezoni po par kutijica.. to ti vjerovatno nikad nece prestat.. tj.isto ce ti bit svakog proljeca.. al mozes otic doktoru da ti propise te tabletice jer ces lakse disat.. ;)

Bila sam na alergijskom testiranju prije cca jednu godinu, pa mi je samo bilo na grinje, i to nešto sitno. :ne zna:

Nije rečena dob.
Dali imate bolove/probadanja u prsištu?
Imate li kakve smetnje s želucem?
Imali u obitelji kakvih problema sa želucem/jednjakom?

15 godina, nemam bolove u prisištu. Smetnje sa želudcem... prije oko godinu dana sam bila u bolnici na jednu noć, mislim da se to zove gastroskopija, ugl. gurali su mi cijev kroz nos do jednjaka... Onda je ispalo da imam želučani refluks, pa su mi rekli da ne smijem jesti masnu hranu, da moram piti vodu i sl. što i radim. I nema mi nitko problema u obitelji sa želudcem/jednjakom.

hrvoje dr.
22.04.2012., 20:53
Bila sam na alergijskom testiranju prije cca jednu godinu, pa mi je samo bilo na grinje, i to nešto sitno. :ne zna:

15 godina, nemam bolove u prisištu. Smetnje sa želudcem... prije oko godinu dana sam bila u bolnici na jednu noć, mislim da se to zove gastroskopija, ugl. gurali su mi cijev kroz nos do jednjaka... Onda je ispalo da imam želučani refluks, pa su mi rekli da ne smijem jesti masnu hranu, da moram piti vodu i sl. što i radim. I nema mi nitko problema u obitelji sa želudcem/jednjakom.
Obzirom da su tegobe dugotrajnije,uputno je javiti se dr. opće med. na pregled /opća biokemija,ev. EKG,spirometrija/ koji će na osnovu kliničke indikacije odlučiti što dalje,odnosno da li je potrebna obrada GE /EGD,manometrija j./,pulmologa. Potrebno je i utvrditi psihološku/emocionalnu kompnentu.

Miladojkica
03.05.2012., 20:34
Pozdrav dragim forumašima.
Inače imam problema sa ankisoznošću ali danas mi je posebno loše. Već mi je dugo vremena puls do 120 otkucaja, osjećaj otežanog disanja (pritisak u grudima , glad za zrakom, zijevanje i knedla u grlu). Stalno imam potrebu duboko udahnuti, u grlu imam knedlu, te još teže dišem. Isto tako me steže u prsima kao neki pritisak i to još otežava disanje.
Tlak mi je 122/81, zasičenost kisikom (SPO2) 98-99%. Puls 100-110.
Inače sam bila na pretragama kod kardiologa (EKG, holter, RTG, krv, štitnjača) i svi nalazi su u redu. Spirometrija (prije cca 2 mj) je isto u redu.
Ja razumijem da sam teški hipohohondar ali mi ovo uništava život. Ne mogu normalno funkcionirati. Trenutno mislim da imam KOPB ili rak pluća. Ne znam više šta da mislim. Sl.tjedan sam naručena kod pulmologa i sve me strah što će naći. Psihić govori da je to stres ali ne pomaže. Jadanje prijateljici ne pomaže iako mi je velika potpora.
Maloprije sam popila Helex 0,50 i čini se da je počeo djelovati. DIsanje se normaliziralo, jedino me bole bronhi od stalnih dubokih udaha i nekako ko da su pluća natečena. Može li netko napisat kako je to uspio riješit? Što da radim?
Kako je krenulo AD ću opet tribat počet pit... :504:
Hvala lipa.

hrvoje dr.
04.05.2012., 20:32
Pozdrav dragim forumašima.
Inače imam problema sa ankisoznošću ali danas mi je posebno loše. Već mi je dugo vremena puls do 120 otkucaja, osjećaj otežanog disanja (pritisak u grudima , glad za zrakom, zijevanje i knedla u grlu). Stalno imam potrebu duboko udahnuti, u grlu imam knedlu, te još teže dišem. Isto tako me steže u prsima kao neki pritisak i to još otežava disanje.
Tlak mi je 122/81, zasičenost kisikom (SPO2) 98-99%. Puls 100-110.
Inače sam bila na pretragama kod kardiologa (EKG, holter, RTG, krv, štitnjača) i svi nalazi su u redu. Spirometrija (prije cca 2 mj) je isto u redu.
Ja razumijem da sam teški hipohohondar ali mi ovo uništava život. Ne mogu normalno funkcionirati. Trenutno mislim da imam KOPB ili rak pluća. Ne znam više šta da mislim. Sl.tjedan sam naručena kod pulmologa i sve me strah što će naći. Psihić govori da je to stres ali ne pomaže. Jadanje prijateljici ne pomaže iako mi je velika potpora.
Maloprije sam popila Helex 0,50 i čini se da je počeo djelovati. DIsanje se normaliziralo, jedino me bole bronhi od stalnih dubokih udaha i nekako ko da su pluća natečena. Može li netko napisat kako je to uspio riješit? Što da radim?
Kako je krenulo AD ću opet tribat počet pit... :504:
Hvala lipa.
Pulmolog vam neće nikako moći pomoći,psihijatar da.

Lisbeth
04.06.2012., 11:27
Unatrag dvije-tri godine događaju mi se periodi kad ne mogu udahnuti do kraja - ne znam kako to drukčije opisati. Zrak uđe, pluća su čista, nema sluzi, nema sviranja, ne gušim se, ali je neugodan osjećaj da nije ušlo sve i da nije ušlo tamo gdje treba.

To traje nekoliko tjedana a u danu se javlja nekoliko puta po sat-dva kad je baš jako izraženo i tada naglašeno uzdišem ili pokušavam zijevnuti, no tada čak ni zijevnuti ne mogu.

Super je kad kihnem, jer prilikom kihanja se nešto doslovno "otvori" i tada uđe sav zrak, ako uspijem zijevnuti isto! Također ako se sagnem prema naprijed.

Pripisujem to stresu i tjeskobi jer ne vidim organskog uzroka, ali ponekad se zapitam je li moguće da je to simptom neke bolesti?

S obzirom da imam astmu koja je odlično kontrolirana, znam jedino da nije astma jer mogu razlikovati gušenje, odnosno klasične astmatične simptome od ovoga, kad su pluća čista i ne gušim se, ali užasno mi je to naporno postalo.

lana74
04.06.2012., 12:25
imam isti problem već godinama...nikad nisam dobila konkretni odgovor od čega je to:ne zna:...

tanveer
04.06.2012., 13:32
ako je sve inače pod kontrolom liječnika, preporučavam dnevni dodatak magnezija (radi opuštanja glatke muskulature oko respiratornog trakta) i vježbe joge - naglašeno je kontroliranje i vježbe disanja

...

Lisbeth
04.06.2012., 13:54
Idem na jogu i poslije vježbanja mi bude bolje, ali ne prolazi. Prođe na kraju samo od sebe. I dalje pripisujem to stresu i velikom pritisku ali rado bih se toga riješila jednom zauvijek.

Lisbeth
06.06.2012., 08:56
Jel bi mogao netko od liječnika komentirati? Bila bi jako zahvalna.

COCO CHANEL 23
06.06.2012., 10:17
Zdravo,

I ja imam već nekoliko godina slične probleme, kada ponem jesti isto nekakav feeling gušenja, ali samo to, ništa teže, ali imam onda problem što želim udahnuti pa mi se nekoliko puta dogodilo da sam se skoro udavila jer sam hranu skoro udahnula s time...ja mislim da je to zbog začepljenosti nosa, odnosno nemogućnosti disanja na nos,možda zbog alergija - imam alergiju na grinje, na pelin, ali ne pijem ništa jer mi je glupo piti i piti lijekove cijele godine, samo nekad uzmen, imali tko možda neki drugi savjet??

Freyr
27.06.2012., 00:01
Jedna cura mi je rekla da ona spava na boku, da nemoze spavati na trbuhu a ni na ledima jer se tada guši,.
Sto bi to moglo biti ? ima li netko takva iskustva ? dali se to moze liječiti .

hrvoje dr.
27.06.2012., 16:50
Jedna cura mi je rekla da ona spava na boku, da nemoze spavati na trbuhu a ni na ledima jer se tada guši,.
Sto bi to moglo biti ? ima li netko takva iskustva ? dali se to moze liječiti .
Umjesto da okolo priča o tome,bilo bi joj bolje da se javi svom dr.

Freyr
28.06.2012., 10:27
Umjesto da okolo priča o tome,bilo bi joj bolje da se javi svom dr.

ma ne priča to uokolo ja sam je pitao ajmo recimo doslo je do toga da ju pitam u kojem položaju ona voli spavati i ja je pitao zašto bas na boku.
Ona je uvjerena da je to normalno, ja sam se prije htio informirati kod vas. zasto do toga dolazi, ako ima tu neki doktor rado bih čuo mišljenje.

leeloo27
28.06.2012., 12:37
A budući da je guši kad spava na leđima trebala bi otići to provjeriti. To tak može biti kod štitnjače, vraćanja kiseline u želudac, alergija...

ibme74
14.07.2012., 11:40
pozdrav, imam jedno pitanje, zadnjih tjedan dana dana imam jedan problem, naime dođe mi da teško dišem, tj. dišem normalno ali imam osjećaj kao da mi u nešta ima, kako bi taj osjećaj objasnio kao ono zimi kada puno kašljete ili se naudišete hladnoga zraka ili ono kada se jako dugo i puno smijete pa onaj osjećaj što bude kada dišete, nailazi mi par puta dnevno, najizraženije je ujutro kada se probudim...dali netko ima slična iskustva?

Ivanicapeca
14.07.2012., 11:44
pozdrav, imam jedno pitanje, zadnjih tjedan dana dana imam jedan problem, naime dođe mi da teško dišem, tj. dišem normalno ali imam osjećaj kao da mi u nešta ima, kako bi taj osjećaj objasnio kao ono zimi kada puno kašljete ili se naudišete hladnoga zraka ili ono kada se jako dugo i puno smijete pa onaj osjećaj što bude kada dišete, nailazi mi par puta dnevno, najizraženije je ujutro kada se probudim...dali netko ima slična iskustva?

Ja imam taj problem kad me astma zašora, tj. kad me pere alergija.
Najbolje ti je tražiti uputnicu za pulmologa i pretrage tj. spirometriju. Odmah će se vidjeti jeli postoji problem ili ne i što dalje poduzeti.
Preporučujem plućnu u Rockefellerovoj.

ibme74
14.07.2012., 13:53
Ja imam taj problem kad me astma zašora, tj. kad me pere alergija.
Najbolje ti je tražiti uputnicu za pulmologa i pretrage tj. spirometriju. Odmah će se vidjeti jeli postoji problem ili ne i što dalje poduzeti.
Preporučujem plućnu u Rockefellerovoj.

Hvala na odgovoru, imam nekakvu alergiju ali pošto je sada sezona alergija ne mogu ići na ispitivanje do jeseni dok se sve to ne smiri pa mi je doktor dao tablete ( contral ) i sprej za nos ( avamys ) pošto mi je stalno curio nos i imao sam svrbež očiju... i pomoglo mi je nos vise ne curi oci ne svrbe ali eto sada mi se pojavio taj problem -.-'

hrvoje dr.
14.07.2012., 21:30
Hvala na odgovoru, imam nekakvu alergiju ali pošto je sada sezona alergija ne mogu ići na ispitivanje do jeseni dok se sve to ne smiri pa mi je doktor dao tablete ( contral ) i sprej za nos ( avamys ) pošto mi je stalno curio nos i imao sam svrbež očiju... i pomoglo mi je nos vise ne curi oci ne svrbe ali eto sada mi se pojavio taj problem -.-'
Sezona alergija nije kontraindikacija za spirometriju,a ako i bude trebalo alergološke pretrage preko krvi.

ibme74
15.07.2012., 12:25
Sezona alergija nije kontraindikacija za spirometriju,a ako i bude trebalo alergološke pretrage preko krvi.

Pa meni je doktor tako rekao, da me ne može slati da se otkrije točan uzrok alergije dok ne prođe sezona alergije...

Ivanicapeca
15.07.2012., 14:16
Pa meni je doktor tako rekao, da me ne može slati da se otkrije točan uzrok alergije dok ne prođe sezona alergije...

Sezona alergije je cijelu godinu, zavisno o alergenima, na neke nikad ne prestaje tipa grinje, prašina, životinjske dlake, brašno i sl., no kao što je i dr. Hrvoje rekao, to nema apsolutno nikakve veze. Kapaju se kapi na ruku preko ubodnog mjesta, prvo da se izoliraju grupni alergeni, a onda se rarzrađuju konkretno, zavisno koji je izreagirao. Kad se izoliraju, rade se krvne pretrage na antitijela, jer iako na ruci može izreagirati, ne mora nužno pokazati i krvni nalaz isto.
Dr. ti štedi na uputnicama. Nemoj se zezati već obavezno traži da te pregleda pulmolog, jer kad dođe do opstrukcija stvari se mogu dosta zakomplicirati.
Meni recimo Ventolin uopće nije pomagao. ZAvršila sam na Fosteru koji ima kortizone, pila sam Klaretine i morala sam se maknuti iz Zagreba. Trebalo mi je 3 tjedna na moru da dođem k sebi.

ibme74
15.07.2012., 14:46
Sezona alergije je cijelu godinu, zavisno o alergenima, na neke nikad ne prestaje tipa grinje, prašina, životinjske dlake, brašno i sl., no kao što je i dr. Hrvoje rekao, to nema apsolutno nikakve veze. Kapaju se kapi na ruku preko ubodnog mjesta, prvo da se izoliraju grupni alergeni, a onda se rarzrađuju konkretno, zavisno koji je izreagirao. Kad se izoliraju, rade se krvne pretrage na antitijela, jer iako na ruci može izreagirati, ne mora nužno pokazati i krvni nalaz isto.
Dr. ti štedi na uputnicama. Nemoj se zezati već obavezno traži da te pregleda pulmolog, jer kad dođe do opstrukcija stvari se mogu dosta zakomplicirati.
Meni recimo Ventolin uopće nije pomagao. ZAvršila sam na Fosteru koji ima kortizone, pila sam Klaretine i morala sam se maknuti iz Zagreba. Trebalo mi je 3 tjedna na moru da dođem k sebi.

Hval na odgovoru iako si me sad samo dodatno preplašila :( , meni su ti simptomi najgori kada se dignem iz kreveta, navečer ih čak nikako nemam, eo sinoć sam cijelu večer bio odlično, idem sutra kod doktora reći mu sve, skužio sam ujutru kada se probudim da mi na usnama i na jeziku zna biti kao neka bijela lijepljiva sluz, dali si ti imali slicni problem??

hrvoje dr.
16.07.2012., 10:20
Da najprvo sebe nadopunim treba još nadodati u slučaju primjene antihistaminika /Belodin/.

To je čista glupost,dr. opće med se nema što mješati u internu odnosno alergologiju,onda kad očito nema pojma,a kad treba nešto učiniti npr. manje komplicirani slučajevi DM typus II onda se uporno šalju dijabetologu ili malo zaboli trbuh evo uputnica za EGD,kao dobar dan.

ibme74
16.07.2012., 11:22
Da najprvo sebe nadopunim treba još nadodati u slučaju primjene antihistaminika /Belodin/.

To je čista glupost,dr. opće med se nema što mješati u internu odnosno alergologiju,onda kad očito nema pojma,a kad treba nešto učiniti npr. manje komplicirani slučajevi DM typus II onda se uporno šalju dijabetologu ili malo zaboli trbuh evo uputnica za EGD,kao dobar dan.

i ovo vam je moja sreća, odem jutros kod doktora a ambulatna zatvorena do 3.08. zbog obnove, a pacijente ko' šljivi -.-'

elenora
29.07.2012., 21:00
kada se previše smijem, plačem ili uznemirim ostajem bez zraka, jednostavno ne mogu nikako disati, suze mi počnu teći, mišići mi se opuste pa me mogu ni ustati sa stolice, moraju me iznositi na zrak. je li ima netko od vas iskustva s tim?

šmizly
26.08.2012., 12:39
helou:D ako ima tema pls mod pribaci je il me uputi na nju

vako..ima 4godine me prvi put uvatilo i od tad se javlja periodično i poprilično me muči..
neznan uopće kako da to opišem...ko da mi se pluća pri udisaju ne rašire dovoljno,ne udahnem dovoljno zraka nit dobijem dovoljno kisika...sad zadnje vrime mi se počelo dešavat da na momente uopće nemogu udahnit,ko da mi se neki mišić zabloka i kad mi baš dođe krizno(uvati me panika) uspijem..
bila sam u dr nazad 3god zbog toga i poslala me na ono..kad pušeš,neznan kako se zove,i to je bilo u redu...rekla mi je da je to ''u glavi'' i tila mi dat normabel da popijem kad me uvati al ja ne zelim pit to...
nakon tog pregleda se stvarno podosta prorjedilo,dosta vrimena zapravo me i nije uvatilo jer sam i sama svjesna da si panikom koju si stvorim pogoršam stanje,al ono šta me muči je jel postoje kakvi drugi razlozi osim ''u glavi'' zbog kojih se ovo može dešavat,tj čega su ovo ''simptomi''....
da,primjetila sam da me dosta češće vata liti,na vrućine kad je zrak općenito težak za disanje...i inače,nemam nikakve alergije :ne zna:
hvala:D

Beljki
18.10.2012., 15:12
Zena i inace ima teske menstruacije. PMS takodjer, no kad krene podsjeca vise na porod nego menstruaciju. Jaki bolovi, grcevi, hladnoca, tremor, grcenje i trnjenje udova .. Ginekolozi uglavnom ne vjeruju kad opisuje kako je, osim jednog koji je vidio u zivo.

E sad nedavno je uz navedeno imala probleme sa disanjem - prvi puta.

Takodjer je voltaren (cepic) slabo djelovao.

Voltaren medju rijetkim nuspojavama ima i bronhospazam, medjutim do sada nije imala takve nuspojave.

Medjutim isli smo provjeriti kolike se doze mogu uzeti posto joj ovo nije djelovalo pa sam u kontraindikacijama vidio da se ne preporuca uzimati sa kortikosteroidima.

Redovno koristi Avamys nazalni sprej za alergiju sa flutikazonfuroatom (koritikosteroid) pa je mozda to uzrok nedjelovanju voltarena i gusenju? Uzima ga ujutro, zadnji puta negdje cetiri sata prije koristenja voltarena.

Dr Hausše? :zubo:

Eh, sad se sjetih da uzima nesto i za stitnjacu (hipotireoza, hashimoto), valjda hormone stitnjace.. :misli:

Vidim da ovih dana cucla i neki C vitamin za zvakanje (solgar, 500mg).

baja01
19.10.2012., 11:15
treba paziti na dnevni ritam, naročito ujutro kada se probudimo moramo odmah ustati jer ako se još malo kao izležavamo, metabolizam se ubrzao pa usporio, to je šok za organizam, poslije smo pomalo pospani cijeli dan. ako na poslu imamo zahtjevne intelektualne aktivnosti, malo kretanja puno sjedenja onda smo poslije posla crknuti umorni, dođemo doma, prežderemo se, malo ćemo odmoriti pa se malo ispružimo samo pola sata, to opet usporava metabolizam, navečer ne možemo zaspati ili se budimo po noći par puta ..... i tako iz dana u dan sve u krug .... i polako se organi grče, gušterača, jetra, metabolizam masti, plitko disanje. sve se to nakupi vremenom ... više ne pomaže fizička aktivnost jer se brzo umaramo pa problemi još veći ..... treba samo urediti dnevne ritmove, ne izgarati na poslu, prošetati, redovito jesti, ne natrpavati se za ručak, poslije ručka prošetati, ne ležati pred TV pola dana .... i ujutro odmah ustati čim se probudimo i obavezno na desnu nogu ... opasno na lijevu jer nije lijepo vrijeđati susjede odmah ujutro ...

blackdragons
25.12.2013., 23:32
Pozdrav,
Ja sam asmatičar još od kad sam bio djete 3,4 godine.
Kao šta kod mnogo njih bude,astma mi se povukla kad sam usao u pubertet.
U zadnje vrijeme mi se počelo pojavljivati otežano disanje.Ali ne kroz dan ili kad stojim.
Jedino kad se legnem u krevet,nakon nekog vremena pocnem teze disati.I ponekad se cuje ono "skripanje".
Ali bitna razlika je to da kad imas astmu ne mozes doc do zraka.Ti trebaš udahnuti tu neku kolicinu,ali jednostavno ne mozes.
A sad kod ovog mog disanja nema nikakvog naprezanja u plucima.
Pa je moguće da je nešto drugo.

Od malena spavam sa 2 jastuka zbog astme i sad mi je to preslo u naviku.Cim spavam na 1 jastuku imam osjecaj da cu se poceti gušiti,tj. da ce mi se javiti astma i da necu imati zraka za disanje.
To je jedan od najgorih osjecaja koje mozete dozivjeti,a prezivjeti i onda sve ponovo.
Htio sam rec da se mozda moja kraljeznica,ili vratna kost prilagodila,pa sad mi to radi smetnje u disanju.(bilo je nekih koji su pisali da im je bila pomaknuta neka kost)

A mozda se bez veze brinem.Pred nekih mjesec dana sam isao kod doktora po ljekove.Uzimam Singular svaki dan uvece i Ventolin po potrebi(reko je doktor).
Tada sam mu ja spomenuo da mi samo uvece kad idem spavati teze disati,a on je reko da je sad najvjerojatnije vlaga.Pio ja singular ili ne meni je svaki dan isto.A za Ventolin koliko sam ja skuzio trebam uzeti samo onda kad ne mogu disati u smislu kao sto sam gore napisao.Kad ne mozes doc do zraka.

Najgore mi je to kad znam da mi je nešto ali ne znam šta.Tada pomišljam i na najgore bolesti.Svašta može bit,a i ništa.
Nadam se da neko ima neko slicno iskustvo.

Sretan Božić i Nova Godina Svima :D

iskrica3
18.04.2014., 21:39
Pozdrav!

Posljednje vrijeme imam problem s udisajem. To traje zapravo vec par godina ali se javljalo samo ponekad pa nisam obracala preveliku pozornost, no sad je skroz često. Naime, imam potrebu za dubokim udisajem. Često zijevam jer tako uspjjevam doći do zraka koji mi nedostaje a najbolje mi je ukoliko uspijem kihnuti. Tada sve proradi na trenutak :D
Išla sam kod pulmologa, radila analizu krvi, štitnjače, slikala pluća, srce, sinuse, snimala srce... sve je kako treba biti, a ja se uzasno osjecam!
Ima li netko (a vidim sličnih problema) a da je pronašao rješenje tom problemu?