PDA

View Full Version : Promjena prezimena - redoslijed promjene dokumentacije - PROČITATI PRVI POST

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7

iva2110
08.02.2008., 16:01
ja imam jako tesko izgovorljivo prezime na "ić" i uvijek sam se veselila da cu ga jednog dana zamijenit "normalnim" prezimenom, a onda sam shvatila da bi voljela tu tradiciju prenjet dalje, nekako mi se tesko odereci necega sto je dio mene citav zivot, a koliko znam mi smo jedina obitelj s tim prezimenom, i samo moji blzi il daljnji rodjaci imaju to prezime. A onda me dragi bas iznenadio rekavsi, da mu je moje prezime bas posebno i egzoticno i da bi on htio i moje prezime uzet. Tak bi oboje imali duplo prezime..
A to da je onda za djecu problematicno je istina, al oni onda opet imaju opciju zadrzat svoje duplo prezime, il uzet samo prezime supruznika.

to je pravo muško:top:

Nessych
08.02.2008., 17:57
ja imam dva imena (zapravo tri), uh sada da i još iamm dva prezimena....

hihihihi, nema toliko mjesta na dokumentima....

a kako ti je ime more?

more & dupin
09.02.2008., 15:14
anamarija mija

anarita
11.02.2008., 17:22
a sta ako meni na diplomi pise djevojacko prezime a ja se nakon udaje negdje zaposljavam, a na osobnoj muzevo prezime? mozda je glupo pitanje ali ...:ne zna:

sorry, ali ovo je stvarno glupo pitanje, bez uvrede!!

Brančika
11.02.2008., 18:48
a sta ako meni na diplomi pise djevojacko prezime a ja se nakon udaje negdje zaposljavam, a na osobnoj muzevo prezime? mozda je glupo pitanje ali ...:ne zna:

onda te nikako neće zaposlit
reći će kaj nas ova tu vara s tuđom diplomom :azdaja:

:rofl:

guest123
13.02.2008., 14:42
1.
Sve možeš lipo u jedno poslijepodne - ne zaboravi kupiti formulare i platiti pristojbe (duhan u zgradi policije na ulazu a tu ti je i šalter pošte za uplatu)
Isto tako ne zaboravi odmah uzeti broj na automatima.

Ako imaš vozačku i automobil, možes isto tako odmah s tim žutim kartončićem u Heinzelovu u pliciju (ponesi dvije fotografije i kupi formulare u trafici u zgradi - plati na šalteru pošte)

:confused: Mi moze ko objasnit kakvi se formulari trebaju kupiti u trafici i sta je taj broj na automatu :confused:

purpurna kiša
14.02.2008., 09:56
u mup-u dobiješ besplatno formulare za osobnu i putovnicu (vjerojatno i za vozačku), u poreznoj i za radnu knjižicu isto, u banci ti ne trebaju formulari, jedino treba kupiti formulare za zdravstveno i mirovinsko (ali to ti radi poslodavac)
broj na automatu je broj koji uzimaš na ulazu u banku ili u mup i na kojem ti piše koja si po redu :mig:
samo bez panike

Sretna djevojka :)
14.02.2008., 10:32
Okej, pazite sad ovo... Meni osobna istjeće za 2 tjedna, a udajem se za 3mjeseca... Kako to izvest, ha?? Glupo mi je sad radit novu osobnu, i onda, čim dobijem ovu opet vadit drugu... Ima ko kakav savjet?? :)

more & dupin
14.02.2008., 13:14
Okej, pazite sad ovo... Meni osobna istjeće za 2 tjedna, a udajem se za 3mjeseca... Kako to izvest, ha?? Glupo mi je sad radit novu osobnu, i onda, čim dobijem ovu opet vadit drugu... Ima ko kakav savjet?? :)

pa budi bez osobne te tri mjesece a uz sebe uvijek imaj putovnicu koja isto vrijedi kao i osobna. možeš imati i staru uz sebe pa ako ti jako zatreba pokušaš nekom uvaliti možda neće gledati datum. ako i vidi, reci da se udaješ i da si u svim tim pripremama zaboravila dati raditi novu ali zato naravni imaš alternativno riješenje putovnicu....:top::top:

Sretna djevojka :)
15.02.2008., 06:09
pa budi bez osobne te tri mjesece a uz sebe uvijek imaj putovnicu koja isto vrijedi kao i osobna. možeš imati i staru uz sebe pa ako ti jako zatreba pokušaš nekom uvaliti možda neće gledati datum. ako i vidi, reci da se udaješ i da si u svim tim pripremama zaboravila dati raditi novu ali zato naravni imaš alternativno riješenje putovnicu....:top::top:

Nebi vjerovala, al putovnica mi je istekla prije par godina.. A pošto ne idem puno u inozemstvno. Nemam ju.. :D

more & dupin
15.02.2008., 08:00
je mala onda pa ništa. ili u prvu postaju ili se malo švercaj s starom osobnom. možda nitko neće primjetit a i ako primjeti kako sam ti i rekla. izvuci se da nemaš vremena, da se udaješ, da si luda bla...bla...

Irkre
15.02.2008., 08:42
Ej, curke...Jel netko možda zna koliko dugo ti traju dokumenti sa starim prezimenom? Mi bi išli na medeni par dana iza svadbe pa jel ja mogu preko granice s putovnicom sa starim prezimenom?

more & dupin
15.02.2008., 08:49
Ej, curke...Jel netko možda zna koliko dugo ti traju dokumenti sa starim prezimenom? Mi bi išli na medeni par dana iza svadbe pa jel ja mogu preko granice s putovnicom sa starim prezimenom?

da, možeš bez problema. pa oni ne znaju da si ti udana. a i tako svi rade. pogotovo oni koji putuju u zemlje di treba viza. naravno vizu naprave prije svadbe. tako da nemaš brigu. sigurno i provjereno.

iva2110
15.02.2008., 09:53
Promijenila prvo osobnu iskaznicu pa
kartice:lol: (uključujući štednju u stambenoj)
pretplatu za mob i na svim računima koji su na mene - voda, struja
vlasnički list
zdravstveno, i sve u vezi posla (porezna kartica, mirovinsko, radna knjižica)
putovnicu i vozačku
domovnicu (tu sam bila gotova u par minuta, nije mi trebala ni osobna za to)
novi rodni list (ostaje djevojačko samo u primjedbe stave novo prezime zbog
udaje)

Diplomu neću mijenjati, na sandučiću je i djevojačko i udano, i još uvijek skoro 6 mjeseci kasnije dođe pošta na djevojačko, katalozi uvijek

koliko te je sve to koštalo?

Nessych
16.02.2008., 11:15
Nebi vjerovala, al putovnica mi je istekla prije par godina.. A pošto ne idem puno u inozemstvno. Nemam ju.. :D

ja bi ti onda savjetovala da napraviš novu, jer da dođeš meni na posao poslala bi ti pod hitno da napraviš novu, pa nije ti to neki ogroman trošak, 100 kuna i dobro, a slike koje sad napraviš možeš ponovo iskoristiti za novu osobnu kad se udaš

more & dupin
16.02.2008., 17:43
ja bi ti onda savjetovala da napraviš novu, jer da dođeš meni na posao poslala bi ti pod hitno da napraviš novu, pa nije ti to neki ogroman trošak, 100 kuna i dobro, a slike koje sad napraviš možeš ponovo iskoristiti za novu osobnu kad se udaš

to ti je zapravo odlična ideja! ja bez putovnice ne bi mogla ni dan.

the redCat
16.02.2008., 22:12
koliko te je sve to koštalo?

Iskreno ne znam točno, jer nisam sve odjednom...to je potrajalo par mjeseci.
Kartice ništa, osim u Erste 20 kn.
Za vlasnički treba original vjenčani plus takse, skupa cca 60-ak kn
Za putovnicu, osobnu i vozačku cca 350kn (pogledaj za točan iznos na stranicama MUP-a)
Domovnica mislim 30kn
Rodni list isto ili manje

Pa sam ja to rastegnula malo da me ne lupi odjednom sve po džepu:)

__5ra__
17.02.2008., 11:57

Mislim da ovo nije dobar savjet - bit će u prekršaju ako nema osobnu i morat će objašnjavati zašto ima nevažeću osobnu kad bude radila osobnu s novim prezimenom. A to da putovnica vrijedi kao osobna, hmmm, ne znam baš. Nekad da, nekad ne.

mmorana
17.02.2008., 12:55
e. a jel vam jednostavno palo na pamet da ne mijenjamo prezime mi nego ONI!? Zasto bi uostalom uvijek mi bile te? a djecu cemo nosit i rodit i odgajat, da bi onda nosila NJEGOVO PREZIME??
neg si on mijenja dokumente

teta25
17.02.2008., 13:01
e. a jel vam jednostavno palo na pamet da ne mijenjamo prezime mi nego ONI!? Zasto bi uostalom uvijek mi bile te? a djecu cemo nosit i rodit i odgajat, da bi onda nosila NJEGOVO PREZIME??

dakle tema je redoslijed promjene dokumentacije...a ne zašto ću promijenit prezime, zašto on ne mjenja, i ta ostala prepucavanja o iskorištavanju žena spolnoj diskriminaciji, o tome sigurno ima milijun tema negdje dalje:amen:

Nessych
17.02.2008., 15:51
to ti je zapravo odlična ideja! ja bez putovnice ne bi mogla ni dan.

mislila sam na novu osobnu (jer je cura gore rekla da joj ističe osobna), a ne na putovnicu. i trebala bi imati ili jedno ili drugo (po zakonu se kao osobni dokumenat priznaje VAŽEĆA osobna iskaznica ili putovnica). A kako se vjenčanjem mijenja i osobno ime, vjenčanje se mora prijaviti u matičnom uredu, čak i ako će se obaviti u vjerskom obliku, i tamo isto radi netko tko pita osobnu - važeću!

Uvijek se može desiti da službenik to ne primjeti, a ja znam da ja osobno i svi moji na poslu jako pazimo da li je nekome istekla osobna ili putovnica, to gledam odmah nakon osobnog imena i slike, ja znam da se ja ne bi švercala za tih 100 kuna koliko dođe izdavanje nove osobne, bolje nego da me vrate na MUP po novu..... ali to sam samo ja

marija36
18.02.2008., 08:24

zvala sam u mup:
rok za promjenu dokumenata je mjesec dana od dana vjenčanja
jer nakon toga više ne postoji osoba sa starim prezimenom
i ako te uhvate sa starom osobnom mogu ti naplatiti kaznu

more & dupin
18.02.2008., 08:27
mislila sam na novu osobnu (jer je cura gore rekla da joj ističe osobna), a ne na putovnicu. i trebala bi imati ili jedno ili drugo (po zakonu se kao osobni dokumenat priznaje VAŽEĆA osobna iskaznica ili putovnica). A kako se vjenčanjem mijenja i osobno ime, vjenčanje se mora prijaviti u matičnom uredu, čak i ako će se obaviti u vjerskom obliku, i tamo isto radi netko tko pita osobnu - važeću!

Uvijek se može desiti da službenik to ne primjeti, a ja znam da ja osobno i svi moji na poslu jako pazimo da li je nekome istekla osobna ili putovnica, to gledam odmah nakon osobnog imena i slike, ja znam da se ja ne bi švercala za tih 100 kuna koliko dođe izdavanje nove osobne, bolje nego da me vrate na MUP po novu..... ali to sam samo ja

u pravu si . priznajme. mislila sam ako joj se sada ne da raditi da ima uvijek putovnicu uz sebe. a budući da je nema. neka napravi novu osobnu.
a to da svi gledaju da li je osobna važeća ja se nebi baš složila. moj tata je 3 godine bio bez važeće osobne, a radio je takav posao da mu je ona trebala svaki dan i nitko u te tri godine ga nije upitao ništa. kladio se s jednim priajteljem da nema šanse da ga ne skužeo da nema važeću osobnu. a i sama sam imala iskustva s tim. vjerovatno ovisi od službenika do službenika. ti gledaš i to je a svaku pohvalu. ali ima i onih koji to ne prate.

ribica0603
16.04.2008., 16:34
doslo vrijeme da ja osvjezim ovu temu jer me sada ceka silna papirologija....:bonk:

jel netko mijenjao dokumente u zadnje vrijeme?

argentina
17.04.2008., 11:53
ja necu nista mijenjati dok mi ne istekne, osim pasosa jer moram na put.

tko ce me jos pita za osobnu, vozacku, a tek domovnicu i ostalo...!
ne sjecam se akd sam zadnji put pokazala nekome neki dokument, osim pasosa i pokaza u tramvaju.

elegant
17.04.2008., 12:17
hm. ja cu morati ionako mijenjati osobnu i pasos zbog promjene adrese, pa bih se mogla prigodno i udati :cerek:

:klap:

u to ime ... selidba u svibnju, udaja u rujnu :cerek:

slavica_05
17.04.2008., 12:26

A zasto jednostavno tebi nije palo na pamet da je ON taj za kojeg se udajes, i da ga volis i da ti nista nije tesko napravit za njega?!
feministkinjo sebicna!

banirajte me, ovo sam morala napisat:kava:

scandalous_bitch
17.04.2008., 12:48

Pa to je tvoje pravo... ja sam svom rekl da ak želi da ja uzmem njegovo, on će morati moje... :kava:

Naravno da sam se šalila... ali poanta je u tome da možeš svoje ostaviti i da takvih slučajeva ima...
Ne vidim zaista zašto čemu taj ton... pa nitko te valjda ne tjera da se udaš, sve radiš zato jer nekoga voliš i želiš biti s njim... meni je taj či (osim papirne gluposti) priznanje da mu pripadam i da će se zauvijek brinuti o meni...
Da, ja jesam samostalna... imam svoju kuću, svoj posao, svoj auto... i mogu funkcionirati bez njega... u materijalnom smislu...
Ali on je moj oslonac, moje rame za plakanje, moj zaštitnik...
Ako mi je problm promjeniti par dokumenata radi njega, što ja uopće mogu tražiti od njega? Što ja uopće radim s njim?

ane_007
17.04.2008., 14:56
joj mene sad čeka promjena svih dokumenata, a meni se baš ne da sad....ipak ću još malo pričekati...

iva2110
17.04.2008., 19:27
A zasto jednostavno tebi nije palo na pamet da je ON taj za kojeg se udajes, i da ga volis i da ti nista nije tesko napravit za njega?!
feministkinjo sebicna!

banirajte me, ovo sam morala napisat:kava:

mislim da je ona ovo rekla više u šali:ne zna: barem se meni tako čini:mig:

esterika
18.04.2008., 20:33
Ja mislim da to nema veze sa feminizmom, nego sa preseravanjem , jer u zemljama gdje je feminizam i jako izrazen,zene si ne mijenjaju ni ne dodaju prezimena, vec tradicionalno uzimaju muzevo. Danas se ne moras udati, mozes zivjet u vanbracnoj zajednici, mozes i promijenit prezime a da se ne udas. Moje je misljenje, ako se zelim udat,zivjet u braku i osnovati svoju obitelj, onda cemo se i svi jednako zvati. Veci mi je sok promijeniti adresu, okolinu i susjede nego prezime- pa ja ostajem ista osoba,to je kao promjena boje kose:). I premda imam i zvanje u kojem sve zene redovito mijenjaju prezime, jer toboze, nitko nece vise znati tko sam, ja ostajem pri tome, ako prihvacam tradicionalni brak, onda i sve sto ide s tim u paketu:)

ane_007
28.04.2008., 09:22
cure jel neka od vas mijenjala dokumente zadnje vrijeme... kako to ide...gdje trebam prvo ići..???

jelly
28.04.2008., 10:53
cure jel neka od vas mijenjala dokumente zadnje vrijeme... kako to ide...gdje trebam prvo ići..???

ane , ja sam najprije na opcini izvadila vjencani list i otpusnicu (buduci da sam mijenjala prebivaliste) iz te opcine....tada smo muz, svekar (vlasnik kuce...koji pod hitno mora s Tobom na opcinu) i ja otisli na novu opcinu i prijavili me tu. tada sam s tim dokumentima podnijela molbu za novu osobnu i putoivnicu.

Žabica
13.05.2008., 07:52
Frendica se udala, i sad naravno peripetije oko promjene dokumenata. Promjenila je osobnu, vozačku, radnu knjižicu i zaboravila na zdravstvenu:). Dal netko zna koja je procedura sa promjenom zdravstvene iskaznice(ona je nezaposlena, dal nju muž prijavljuje preko sebe ili kako)?

Andrea25
13.05.2008., 08:04
Frendica se udala, i sad naravno peripetije oko promjene dokumenata. Promjenila je osobnu, vozačku, radnu knjižicu i zaboravila na zdravstvenu:). Dal netko zna koja je procedura sa promjenom zdravstvene iskaznice(ona je nezaposlena, dal nju muž prijavljuje preko sebe ili kako)?

ako je prijavljena na burzu onda dobije zdravstveno preko njih, a moze je i muz prijaviti preko sebe

Andrea25
13.05.2008., 08:06
To i mene zanima jer i mi još uvijek imamo različite adrese. Možda kad dođu klinci će to predstavljati problem? A možda ga do onda i nagovorim da ode u Heinzelovu stati u red za promjenu dokumenata :D

tak je svejedno gdje ste prijavljeni :cerek:, postoji ti adresa prebivalista i adresa boravista koja ne mora biti ista...
ne znam dal znas ali on ne moze promjeniti dokumente i adresu ako ujedno nije i vlasnik stana.. s njim mora doci vlasnik stana s potvrdom da je vlasnik i sloziti se da se on prijavi kod njega

ane_007
13.05.2008., 15:35
ja uopće nisam imala problema sa mijenjanjem dokumenata, sve sam promijenila u pola sata, osobnu, vozačku i putovnicu, a mjesto boravišta nisam ni mijenjala...tako da je sve išlo brzo

Nolina
05.07.2008., 18:04
Ok, sad moja zavrzlama:
dakle, udala sam se prošli tjedan, preselila sam se iz Zg u provinciju; znači trebam mijenjati prezime i adresu - osobnu,putovnicu i vozačku. Ali, uz to sam redovni student do 30.09. - rekli su mi da promjena prezimena nema veze s diplomskim (osim ako baš izričito želim da mi je na diplomi novo prezime - što kod mene nije slučaj), ali me pati zdravstvena - osigurana sam preko mame još ova 3 mjeseca dok ne diplomiram - ima li smisla išta mijenjati dok ne diplomiram? Ako imam novo prezime i adresu hoće li mami raditi probleme oko osiguranja? Mislim, ne bi me to inače patilo, ali zdravstvena mi je najbitnija od svih ovih dokumenata i moram paziti da ne ostanem bez zdravstvenog osiguranja jer sam kronični bolesnik, pa me malo frka da mi ne rade probleme..

brazilka
07.07.2008., 03:43
ajme meni... vise nista ne kuzim...jedni pisu jedno, drugi drugo...13.9 je vjencanje a 19.9 idemo na medeni mjesec na 14 dana u Egipat...valjda se smije sa starom putovnicom tj starim prezimenom na put...jer jednostavno nemam vremena raditi novu...

Lajavica
07.07.2008., 09:26
ajme meni... vise nista ne kuzim...jedni pisu jedno, drugi drugo...13.9 je vjencanje a 19.9 idemo na medeni mjesec na 14 dana u Egipat...valjda se smije sa starom putovnicom tj starim prezimenom na put...jer jednostavno nemam vremena raditi novu...

A da nazoveš MUP bi pitaš? Oni će ti sigurno najbolje znati.

Andrea25
07.07.2008., 09:42

a tko ce znati da ti je to staro prezime? uostalom izrada putovnice ti traje mjesec dana, a vjencani list ce ti biti gotov tek kad se vratis iz Egipta, tako da niti ne mozes promjeniti putovnicu... :mig:

more & dupin
07.07.2008., 09:50
putovnica se ne mora mjenjati. 100% možeš sa svojom starom. uostalom kada vadiš vizu, vadiš ju na putovnicu prije vjenčanja. tak da stara putovnica vrijedi.
nemoj se zanemarivati glupostima!

vexy315
07.07.2008., 11:15
Ja nisam još apsolutno ništa promijenila, stalno odgađam i užasavam se toga, al morat ću i to vrlo skoro...

Tia Dalma
08.07.2008., 08:49
ima negdje lista svega što se treba mjenjati?
da mi nebi što promaklo :mig:

sensitive
08.07.2008., 09:23
Ja imam jednu smješnu situaciju: Osobna iskaznica mi istječe ovaj mjesec (srpanj), a u 10. mjesecu se udajem . Malo mi je glupo sad izraditi osobnu sa "starim" prezimenom, a onda za dva i pol mjeseca opet poništavati istu i raditi drugu sa "staro-novim" :rofl:prezimenom.. Hoće li mi trebati osobna u nekom trenutku ili bih se mogla prošvercati bez nje do svatova? :D

Andrea25
08.07.2008., 09:26
Ja imam jednu smješnu situaciju: Osobna iskaznica mi istječe ovaj mjesec (srpanj), a u 10. mjesecu se udajem . Malo mi je glupo sad izraditi osobnu sa "starim" prezimenom, a onda za dva i pol mjeseca opet poništavati istu i raditi drugu sa "staro-novim" :rofl:prezimenom.. Hoće li mi trebati osobna u nekom trenutku ili bih se mogla prošvercati bez nje do svatova? :D

akoimas putovnicu moze ti posluziti umjesto osobne :top:

sensitive
08.07.2008., 09:34
:cheer: Jedna birokratska obaveza manje. Hvala ti! :)

nana30
08.07.2008., 09:36
sestra je prije vjenčanja morala produžiti/izvaditi putovnicu i kad je došla na šalter skužili su da joj je par dana ranije istekla osobna. pokušala je objasniti da se za mjesec dana udaje i da će onda sve mijenjati i nisu joj dali. morala je izvaditi novu osobnu sa starim prezimenom da bi dobila novu putovnicu sa starim prezimenom (jer su putovali i trebala joj je) da bi za mjesec dana to sve opet promjenila. :flop:

petra21
16.07.2008., 13:52
ljudi molim vas sta se sve treba promijenit?

BUBAČ7
24.07.2008., 08:12
Bok ljudi!!!!!

Danas krećem u promjenu dokumenata kao što su putovnica, osobna i vozačka!! To je lako!!!!

Da li netko zna di da krenem što se tiče promjene vezane uz tvrtku? Radim u dvije tvrtke, vlasnik direktor prokurist potpisnik itd.

Help me!!!
thx

mala_24st
27.07.2008., 22:35
Kad dobiješ novu putovnicu ili osobnu iskaznicu, lijepo u Javnog bilježnika gdje je osnivana tvrtka, gdje će ti putem izjave o promjeni adrese ili prezimena, sastaviti novu prijavu za upis u sudski registar. Mislim da će ti samo trebati osobna iskaznica, mogu ti provjeriti al tek iza 04. 08. pa ti dati informacije točne što ti sve triba. Nadam se da sam ti bar malo pomogla, pa ako te šta još zanima pitaj.

BUBAČ7
28.07.2008., 09:57
Hvala ti bar znam sada od kud da počnem!!!! Hvala još jednom!!!!!

colorblind
28.07.2008., 10:56
pozz...
evo ja sam promjenila skoro sve...sad mi je ostala radna knjižica, na koju sam iskreno potpuno zaboravila. budući da sutra moram odnijeti radnu knjižicu u moju novu buduću firmu, ne znam mogu li oni to automatski napraviti...kakva je procedura?
malo mi je problem jer je sjedište nove firme u zg, pa će me oni tamo prijaviti...
koliko vremena treba za to? i šta da im sve ja dostavim ukoliko oni to i mogu napraviti automatski?
pls help.

zbunjena05
28.07.2008., 11:53
pozz...
evo ja sam promjenila skoro sve...sad mi je ostala radna knjižica, na koju sam iskreno potpuno zaboravila. budući da sutra moram odnijeti radnu knjižicu u moju novu buduću firmu, ne znam mogu li oni to automatski napraviti...kakva je procedura?
malo mi je problem jer je sjedište nove firme u zg, pa će me oni tamo prijaviti...
koliko vremena treba za to? i šta da im sve ja dostavim ukoliko oni to i mogu napraviti automatski?
pls help.

prezime na radnoj knižici se mijenja tamo di si je i napravila uz predočenje vjenčanog lista!

amfibija
28.07.2008., 12:40
prezime na radnoj knižici se mijenja tamo di si je i napravila uz predočenje vjenčanog lista!

Znači, trebam je uzeti od poslodavca, promijeniti i onda vratiti poslodavcu... :rolleyes:
Nakon svega što sam pročitala, mislim da stvarno neću mijenjati prezime (dakle, ni mijenjati ni dodavati njegovo) jer ovo mi je sve malo too much birokracije...

aranea
28.07.2008., 12:43
malo too much birokracije za cijeli život...ne... bar se udajemo sve u želji da to i potraje. Nije da češ svaki mjesec morati loviti papire. :mig:

amfibija
28.07.2008., 13:57
malo too much birokracije za cijeli život...ne... bar se udajemo sve u želji da to i potraje. Nije da češ svaki mjesec morati loviti papire. :mig:

To je istina, ali ja ne vidim neki smisao mijenjanja prezimena, a ovo me samo učvrstilo u odluci da ga ne mijenjam :)
Ali naravno, tko voli nek izvoli!

M&N
28.07.2008., 23:03
Ima li netko ikakvo rješenje za moj problem,prije par mjeseci bila sam redovni student (zdravstveno osiguranj preko mame), i sad više nisam,al mi je promaknuo rok prijave na zavod za zapošljavanje(onih mjesec dana),u međuvremenu sam se udala al muž radi vani i ne može me osigurati preko sebe da bi to vrijedilo u Hrv. Nisam zaposlena,pa kako onda da dobijem to osiguranje,čula sam da bi morala naći nekoga da me prijavi par dana,ili postoji još neka mogućnost...hvala vam unaprijed

amfibija
04.08.2008., 18:44
Ima li netko ikakvo rješenje za moj problem,prije par mjeseci bila sam redovni student (zdravstveno osiguranj preko mame), i sad više nisam,al mi je promaknuo rok prijave na zavod za zapošljavanje(onih mjesec dana),u međuvremenu sam se udala al muž radi vani i ne može me osigurati preko sebe da bi to vrijedilo u Hrv. Nisam zaposlena,pa kako onda da dobijem to osiguranje,čula sam da bi morala naći nekoga da me prijavi par dana,ili postoji još neka mogućnost...hvala vam unaprijed

A joj, baš si se zeznula... Moj dečko je isto bio u takvoj situaciji, morao ga je onda netko prijaviti, mislim da nema druge...

zbunjena05
06.08.2008., 17:01

aaaa neznam kako bi pomogla jer san i ja svoje zdravstveno zaboravila riješit....diplomirala, udala se i još nisam riješila to sa zdravstvenima, iako san kad san se prijavljivala na zavod odma iza se prijavila i iman to zdravstveno kao nezaposlena i nisan na nikoga prijavljena...nadam se da neću imat problema sad kad krenem to riješavat......

o jebate život da san znala za ovolike probleme ostavila bi ja sebi svoje prezime i ne zajebavala se ovoliko, izvinite na izrazu!:cerek:

žlica
06.08.2008., 18:04
jel zna netko možda hoću li ja imati problema na granici ili bilo gdje drugdje poslije svadbe(idemo na honeymoon tri dana poslije) a nisam promijenila dokumente a niti ne mogu (kupili smo avionske karte)? nemam pojma jeste me skužili... :)

zbunjena05
06.08.2008., 18:10
jel zna netko možda hoću li ja imati problema na granici ili bilo gdje drugdje poslije svadbe(idemo na honeymoon tri dana poslije) a nisam promijenila dokumente a niti ne mogu (kupili smo avionske karte)? nemam pojma jeste me skužili... :)

nečeš imat problema! vride ti svi tvoji dokumenti misec dana nakon vjenčanja tako da bez brige spakiraj kofere i uživaj!!!!:cerek:

žlica
06.08.2008., 18:22
hvala, sad si me smirila. samo mi je još trebalo da me ne puste na aerodromu! :) o, uživat ću! još da nađemo sve smještaje i gotovo! :) juhu!!

Ciklama
12.08.2008., 15:09
Znači, trebam je uzeti od poslodavca, promijeniti i onda vratiti poslodavcu... :rolleyes:
Nakon svega što sam pročitala, mislim da stvarno neću mijenjati prezime (dakle, ni mijenjati ni dodavati njegovo) jer ovo mi je sve malo too much birokracije...

ovo je nula birokracije dok ne dobiješ djecu pa da vidiš birokracije kad krenu banalne gluposti dokazivanja da su tvoja djeca iako to pise na dokumentima i djeca nose muževo prezime....:rolleyes::rolleyes:

ja još nisam promijenila dokumente niti necu jer mijenjam i adresu (još nije gotov tek 1.9.)...1.10. putujemo u preko bare...viza na staro prezime i niti jedan dokument neću mijenjati....ovi za vizu mi nisu radili problem oko prezimena samo smo priložili vjenčani list....kad se vratimo ću sve dokumente promijeniti a tada će proći 4 mjeseca od vjenčanja...

plagra
12.08.2008., 16:04
Ja nisam dulje vrijeme mijenjala dokumente zbog selidbe i nije bilo problema..kad sam se došla odjaviti na policiji,na tom papiru mi je pisalo muževo prezime jer ako si sama ne promijenim prezime oni mi službeno promjene sami.Tako je gosp.rekla..tako da nikakvih problema ne bi trebali imati...naravno,dok nema djece...

nsegrt
03.09.2008., 12:20
Je li tko zna kako preko neta
ući u trag osobi koja je promjenila prezime?

Andrea25
03.09.2008., 12:47
Je li tko zna kako preko neta
ući u trag osobi koja je promjenila prezime?

nazalost nikako :flop:, jer prema mup-u osaba sa starim prezimenom vise ne postoji :ne zna:

hipi
09.09.2008., 07:21
cure jel istina da je rok za promjenu osobne 15 dana? kaj se placa neka jazna ak se to ne napravi u tom roku? :ne zna:

BillieJean
23.10.2008., 10:03
spremam se na promjenu dokumenata radi novog prezimena.....no promjenila sam i adresu pa bi onda sve to sad promjenila u dokumentima.....no, zanima me koji je postupak bas sto se tice promjene adrese - moji roditelji su vlasnici stana......sta mi je potrebno??

Andrea25
23.10.2008., 10:38
spremam se na promjenu dokumenata radi novog prezimena.....no promjenila sam i adresu pa bi onda sve to sad promjenila u dokumentima.....no, zanima me koji je postupak bas sto se tice promjene adrese - moji roditelji su vlasnici stana......sta mi je potrebno??

sto se tice promjene adrese:
vlasnik stana mora doci s tobom i ponjeti vlasnicki list ( ili neki drugi dokument koji dokazuje da je on vlasnik)
osim toga moras uzeti staru osobnu i to je to :D

elegant
23.10.2008., 12:32

ja taman obavila:

- općina rođenja: rodni list domovnica
- mup: prebivalište (novi stan), osobna, s novim gornjim dokumentima
- onda sve dalje .... dobiješ potvrdu za Poreznu ... prijava na adresu novog stana
- mup heinzelova za vozačku
- bankovne karticom redom ....

:kava:

LUTKA
23.10.2008., 14:44
evo i ja promijenila prezime i sve dokumente i to sve u jednom danu.proces:
-na policiji promijeniš osobnu,putovnicu i vozačku u pola sata-samo ti trebaju nove slike i platiš pristojbe i biljege.sve zajedno izađe nekih 350kn
-na poreznoj upravi promijeniš poreznu karticu(potrebna je nova osobna,tj.ona potvrda koja se dobije umjesto nje)
-na općini,tj.odjelu za mirovinske i pravne poslove promijeniš podatke u radnoj knjizi(koju prvotno zatražiš kod oslodavca radi promjene)
-kod poslodavca predaš staru zdr.iskaznicu sa kopijom osobne i vjenčanog lista i to ti oni promijene
-u banci za promjenu podataka isto je potreban vjenčani list i osobna,te stara kartica.to se plaća 30kn
-i to je to,treba vam bar 5 kopija vjenčanog lista,malo vremena i strpljenja i uopće nije problem,čak i kod promjene prebivališta dovoljan je samo vjenčani list zato ne kužim gdje to tako kompliciraju?

elegant
28.10.2008., 15:16
evo i ja promijenila prezime i sve dokumente i to sve u jednom danu.proces:
-na policiji promijeniš osobnu,putovnicu i vozačku u pola sata-samo ti trebaju nove slike i platiš pristojbe i biljege.sve zajedno izađe nekih 350kn-na poreznoj upravi promijeniš poreznu karticu(potrebna je nova osobna,tj.ona potvrda koja se dobije umjesto nje)

u zagrebačkom mupu?! :misli:

meni je trebalo samo jedan dan za prebivalište i osobnu, ali da je to bio posao od pola sata, lagala bih! Putovnicu još neću vaditi, ali za to je bio zaseban kilometarski red :eek:

Osim toga, vozačka se ne vadi u Petrinjskoj nego u Heinzelovoj ... :rolleyes:

frogi
03.11.2008., 20:33
Evo i ja mijenjala prezime ovih dana i obavila sve osim prometne i kjnižice vozila,pa jel netko zna kak je procedura za to,da li se ide u Heinzelovu ili najbližu stanicu za teh.pregled?Hvala!

Andrea25
04.11.2008., 11:55
Evo i ja mijenjala prezime ovih dana i obavila sve osim prometne i kjnižice vozila,pa jel netko zna kak je procedura za to,da li se ide u Heinzelovu ili najbližu stanicu za teh.pregled?Hvala!

moras u Heinzlovu...

china girl
08.11.2008., 03:15
Drage curke, da li znate za koliko dana moze biti vjencani list gotov nakon vjencanja? Vjencanje u Rovinju u crkvi, a prbivaliste Zagrebu. Ja zivim u Pekingu i vikend nakon vjencanja se vracamo za Peking i nema me opet u ZG 5 mjeseci. Ne znam kako cu izvadit osobnu, putovnicu mogu u Pekingu u ambasadi...a o ostalim dokumetima....to bude pricekalo barem 5 mjeseci....Osobna mi je problme, necu to stici u 5 dana, nema sanse. Neki savjet?

chasingamy
06.04.2009., 08:40
Vidim da po netu ima svakakvih informacija, a na MUPovim stranica nista ne mozemo naci.

Da li netko zna koji je zakonski rok za promjenu dokumenata nakon vjencanja i nakon promjene prezimena? Pogotovo da li ima nekih problema ako se ide na bracno putovanje odmah nakon vjenacanja, a dokumenti glase na staro prezime?

Prije otvaranja nove teme molim provjeriti da li tema već postoji. Pogledati Ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=190443). Hvala.
ana77

prolaznica-
06.04.2009., 08:55
Rok ti je 3 mjeseca a onda si prekršiš zakon i mozeš platiti kaznu! Ne bi trebala imati nikakvih problema, izgovor ti je uvijek "tek vijenčani"! Ja sam svoje promijenila nakon dva mj i sve ok bilo.

chasingamy
06.04.2009., 10:37
Vidim da po netu ima svakakvih informacija, a na MUPovim stranica nista ne mozemo naci.

Da li netko zna koji je zakonski rok za promjenu dokumenata nakon vjencanja i nakon promjene prezimena? Pogotovo da li ima nekih problema ako se ide na bracno putovanje odmah nakon vjenacanja, a dokumenti glase na staro prezime?

Prije otvaranja nove teme molim provjeriti da li tema već postoji. Pogledati Ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=190443). Hvala.
ana77

ali mene zanimaju rokovi, a ne procedura, i dalje nigdje nemogu naci provjerenu 100% tocnu infomrmaciju o rokovima....negdje pise 15 dana, negdje 3 mjeseca, negdje 6 mjeseci .. a mozda su se stvari i promijenile u zadnje 2 godine?

pukita
06.04.2009., 12:34
Po Zakonu o osobnoj iskaznici dužna si zahtjev za novu OI podnijeti najkasnije 15 dana od promjene osobnih podataka, a oni imaju rok od 30 dana za izdati tebi novu, al će ti dati potvrdu da si podnijela zahtjev s kojom možeš vaditi dr. dokumente. Po Zakonu o putnim ispravama putovnicu ne smiješ koristiti ukoliko su ti se promjenili osobni podaci.
Ja ću putovat tjedan dana poslije vjenčanja sa starom putovnicom, ma kaj tko zna jesam se udala il ne!

mops0807
06.04.2009., 12:48
zna li tko kako ove promjene idu u splitu?

aranea
06.04.2009., 12:55
zna li tko kako ove promjene idu u splitu?

U Splitu se prvo okupaš na Baćvicama, pa popiš kavu na rivi pa onda kreneš redosljedom kao i svi ostali u Hrvatskoj! :mig:

mmimmi
06.04.2009., 13:07
Po Zakonu o osobnoj iskaznici dužna si zahtjev za novu OI podnijeti najkasnije 15 dana od promjene osobnih podataka, a oni imaju rok od 30 dana za izdati tebi novu, al će ti dati potvrdu da si podnijela zahtjev s kojom možeš vaditi dr. dokumente. Po Zakonu o putnim ispravama putovnicu ne smiješ koristiti ukoliko su ti se promjenili osobni podaci.
Ja ću putovat tjedan dana poslije vjenčanja sa starom putovnicom, ma kaj tko zna jesam se udala il ne!

daj nemoj me zezati.....
ja 10 dana posle pira putujem,tek kad se vratim mogu ici mjenjati dokumente,jer mi treba putovnica za put.
dakle, proci ce dobrih 20 dana dok ja krenem mjenjati dokumente....pa neće valjda neko zezati zbog toga?

pukita
06.04.2009., 13:43
Vidim da su neke cure tek poslje mjesec- dva išle mijenjat dokumente, pa nikom ništa! Pa kvragu valjda se neće kad mi dođemo na red "odjednom" počet primjenjivat zakonske odredbe! Uostalom znam hrpu slučajeva kojima je osobna bila istekla prije godinu dana, što je naravno isto kršenje zakona, pa kad su je došli produžit nitko im u policiji nije rekao ni riječi! Nemam pojma ni sama, svakako bi bilo pametnije što prije sve promijenit, al znam već da ću tjedan poslje vjenčanja bit izvan sebe od svega, tak da neću imat volje za nić a kamo li za lutanje po petrinjskoj i ostalim adresama! I eto na kraju ću otić sa starom putovnicom na put. Valjda mi se neće odbit od glavinu!:lol:

maybelline
06.04.2009., 13:46
ja sam se vjencala u njem,i nakon mjesec dana dosla u hrv,otisla u maticni prijavit da sam vjencana,drugi dan dobila vjencani list,promijenila osobnu i putovnicu,nakon 3mj otisla u zdravstveno-socijalno promijenit zdravstvenu, vozacku jos nisam,to cu kad se vratim opet u hrv.zaboravila totalno zadnji put kad sam bila.u biti nista nije dugo posla,osim sto se osobna i putovnica cekaju 2-3 tjedna,i eto ako se potrefi guzva na policiji.

chasingamy
06.04.2009., 14:07
a zakonski rokovi?????

pukita
06.04.2009., 14:19
Pa napisala sam ti gore za iskaznicu, ona ti je prva i bez nje ne možeš ništa mijenjat! Ako hoćeš biti ziher za ovaj rok od 15 dana za podnošenje zahtjeva, tak bar stoji u Zakonu, zvrcni petrinjsku pa vidi kaj će ti oni reć! Pa javi ako saznaš nešto korisno!

dvolični blizanac
06.04.2009., 14:28
curke,
ja sam osobnu promijenila nakon 2 mjeseca, bez ikakvih problema,
ali sam tek sada pred 15 dana išla mijenjati putovnicu (dakle nakon 6 mjeseci)
i nitko mi nije spominjao nikakve rokove.
sve je prošlo ok.
i vozačku i papire od auta sam mijenjala kad sam ponovno registrirala auto (nekih 4 mjeseca nakon vjenčanja) i nikom ništa.
mislim da se ne morate brinuti.
i da - ja sam putovala sa starom putovnicom na bračno i nisu mi radili nikakve probleme.
no sikiriki!

pukita
06.04.2009., 14:41
Eto vidiš, super da si se javila da nam daš odgovor iz prve ruke, da se bar oko toga više ne brinemo! Jedna briga manje, bar neko vrijeme! Thanks!:five:

BlackLotus
06.04.2009., 18:41
nije baš tema topica, al bez veze mi otvarat novi

dragi i ja se planiramo u roku par mjeseci vjenčat kod matičara, a u crkvi za par godina

1. može li se prezime mijenjati tek kod drugog vjenčanja u crkvi? ostavila bih za sada svoje, pa mijenjala kasnije, pošto za ovo vjenčanje ne bi skoro nitko znao :)

2. trebam li mijenjati ikoji dokument ak mi je prezime isto? npr, zdravstveno sam osigurana preko oca i na njegovoj sam poreznoj, da li im nešto znači to što sam udana ako sam i dalje u istoj kući i s istim prezimenom?

Francesca
06.04.2009., 19:51
1. black, kad budete kod matičara ranije na razgovoru ona će te pitati koje prezime želiš - a ti ćeš onda reći želiš li ostaviti svoje, uzeti njegovo, ili dodati njegovo

2. ne trebaš ništa mjenjati, već će te samo muž morati prijaviti preko sebe i to je sve...

chasingamy
06.04.2009., 19:54
1. black, kad budete kod matičara ranije na razgovoru ona će te pitati koje prezime želiš - a ti ćeš onda reći želiš li ostaviti svoje, uzeti njegovo, ili dodati njegovo

2. ne trebaš ništa mjenjati, već će te samo muž morati prijaviti preko sebe i to je sve...

da, samo sto onda kasnije kad bude htjela u crkvi onda vise nema mjenjanja...ili?

BlackLotus
06.04.2009., 20:03
da, samo sto onda kasnije kad bude htjela u crkvi onda vise nema mjenjanja...ili?

e to me zanima...
mogu li kod tog drugog, crkvenog vjenčanja promijenit prezime

i što ako mi je muž student, pa nema svoju karticu? ne mogu ostat na očevoj?:confused::confused:

Francesca
06.04.2009., 20:07
cure, vi prezime možete sad promjenit u bilo koje prezime želite, samo je procedura malo dulja...
ne znam točno kakva je procedura kad je crkveno vjenčanje kasnije ali 100% možete kasnije uzeti muževo prezime...

što se tiče ovog zdravstvenog - ni ne možeš se prijaviti na muža dok on ne zarađuje, mislim nemaš se na što prijaviti... ostaješ tatina do daljnjeg ;)
to nije samo stvar kartice već i plaćanja zdravstvenih doprinosa a to plaćaju samo oni koji rade, i on ima zdravstveno preko nekoga dok god se školuje...

BlackLotus
06.04.2009., 20:23
supeeer :s

znači tehnički ništ se neće promijenit dok ne počnemo radit i starci ne trebaju znat da ćemo kod matičara :kava:

budemo još razgovarali s matičarem, valjda će se moć to s prezimenima sredit nakon crkve :D

Francesca
06.04.2009., 20:57
ma moći ćete sigurno, ali pitajte još kad ćete biti tamo...

ček, a starci vam ne znaju da se ženite?

BlackLotus
06.04.2009., 22:50
kolko kuzim mihaela, oni to rade zbog sebe i svoje zelje, a ne zbog djeteta koje ce tad vec i biti rodjeno medjuostalim.
i zbog toga mi je to bas :cerek: divotica.
po meni je najveca glupost ulazit u brak, civilni ili crkveni - nebitno, samo zbog djeteta.. i ja to nikada ne bih napravila a da o braku s tom osobom nisam razmisljala i prije djeteta.
al dobro, to sam samo ja..

:top:
sve si rekla :mig:

još samo da ta prezimena ne ispadnu problematična... :zubo:

chasingamy
07.04.2009., 08:19
e to me zanima...
mogu li kod tog drugog, crkvenog vjenčanja promijenit prezime

i što ako mi je muž student, pa nema svoju karticu? ne mogu ostat na očevoj?:confused::confused:

a da dignes svoju karticu??

Francesca
07.04.2009., 08:39
Chas - ona priča o kartici od zdravstvenog...

dvolični blizanac
07.04.2009., 09:26
još samo da ta prezimena ne ispadnu problematična... :zubo:

mislim da neće.
meni je matičarka rekla da ako se predomislim u vezi prezimena (jer sam uzela muževo),
da ga mogu kasnije promijeniti kad želim (samo to tada ulazi u redovnu proceduru).
al pitaj ti za svaki slučaj vašeg matičara.

Francesca
07.04.2009., 09:30
ako kome treba redovna procedura mjenjaja prezimena - javite... znam ja ;)

zeljka2905
07.04.2009., 09:39
Ja sada krecem u promjenu prezimena u osobnoj i u putovnici i tako redom, tri godine nakon maticnog i 9 mjeseci nakon crkvenog braka....Tek sam vjencani list dobila za Bozic, a tada nisam mogla mjenjati osobnu jer mi je stara ostala doma, nisam ju imala sa sobom u hrv.
Imala bi pitanje ako netko zna, da li kad dodem kod tete tamo na salter za mjenjanje putovnice i predam zahtjev za izradu nove ili produzenje (neznam kak se kaze), da li mi ona mora odmah ponistiti staru ili kako...to mi je malo frka jer meni treba putovnica odmah za izlazak iz zemlje..nemrem cekati 3 tjedna ili kolko da naprave novu putovnicu...hm....

dvolični blizanac
07.04.2009., 10:34
Imala bi pitanje ako netko zna, da li kad dodem kod tete tamo na salter za mjenjanje putovnice i predam zahtjev za izradu nove ili produzenje (neznam kak se kaze), da li mi ona mora odmah ponistiti staru ili kako...to mi je malo frka jer meni treba putovnica odmah za izlazak iz zemlje..nemrem cekati 3 tjedna ili kolko da naprave novu putovnicu...hm....

opet ja znam (a šta ću kad sam sveznalica:lol:).

meni je teta u MUP-u ovako rekla -
kad sam predala zahtjev za novu putovnicu ostavila mi je staru,
i rekla da s njom takvom, papirom da sam predala novu na izradu i osobnom mogu bez problema prelaziti granicu.
staru sam odnijela kad sam išla podignuti novu (rok izrade je 3 tjedna),
i tek tada mi ju je poništila.

s time da ako ti hitno treba - možeš napraviti novu u Ministarstvu u Zagrebu u 1 dan, al te košta duplo više.

zeljka2905
07.04.2009., 10:47
s time da ako ti hitno treba - možeš napraviti novu u Ministarstvu u Zagrebu u 1 dan, al te košta duplo više.

Hvala ti...nije da meni treba hitno ali mi bi bio problem ako bi mi ju probusili onda ne bi mogla nazad doma...ovako ako mogu podici kasnije nije problem jer mi stara jos vrijedi...:D
Uf nekak mi je sada lakse....
Kad si ti mjenjala putovnicu?

chasingamy
07.04.2009., 13:15
Chas - ona priča o kartici od zdravstvenog...

aha - a ja mislio o kreditnoj ;)

dvolični blizanac
07.04.2009., 14:19
Hvala ti...nije da meni treba hitno ali mi bi bio problem ako bi mi ju probusili onda ne bi mogla nazad doma...ovako ako mogu podici kasnije nije problem jer mi stara jos vrijedi...:D
Uf nekak mi je sada lakse....
Kad si ti mjenjala putovnicu?

evo baš prošli tjedan sam podignula novu.
vjerojatno je bila gotova i prije,
jer je šogoru bila gotova za 10 dana.

zeljka2905
07.04.2009., 14:36
Ok, joj kak me zivciraju tak kad ljudi bubnu nekaj pogotovo kaj nije tocno :rolleyes: ...Eto i moja mama zvala MUP i rekli joj isto kao i ti meni.... :D

dvolični blizanac
07.04.2009., 20:05
Ok, joj kak me zivciraju tak kad ljudi bubnu nekaj pogotovo kaj nije tocno :rolleyes: ...Eto i moja mama zvala MUP i rekli joj isto kao i ti meni.... :D

tebi su rekli da traje duže izrada ili?
jer ja sam otišla kako mi je žena rekla točno nakon tri tjedna i čekala me gotova.
ovaj moj šogor se zabunio u vezi dana kad je trebao ić po nju,
pa kad je došao tamo žena mu je rekla neka sačeka da provjeri, i bila mu je gotova.
možda je u Zg drukčije - ne znam!
ja znam i za slučajeve kod nas u Puli kad je i osobna bila gotova za tjedan dana.

mops0807
07.04.2009., 21:26
U Splitu se prvo okupaš na Baćvicama, pa popiš kavu na rivi pa onda kreneš redosljedom kao i svi ostali u Hrvatskoj! :mig:

to sam pitala jer kao sta se prijave za vjencanje i sl stvari razlikuju od grada do grada,od župe do župe tako se mozda i ovo...eto,zato sam pitala...

zeljka2905
08.04.2009., 16:31
tebi su rekli da traje duže izrada ili?

Ma ne nego je meni jedna cura provalila da ti odmah poniste staru putovnicu cim predas zahtjev za novom, a ne tek kad ti nova bude gotova :rolleyes:

dvolični blizanac
10.04.2009., 10:58
Ma ne nego je meni jedna cura provalila da ti odmah poniste staru putovnicu cim predas zahtjev za novom, a ne tek kad ti nova bude gotova :rolleyes:

a vidiš,
možda je kod nje tako i bilo.

meni je ta teta na šalteru baš rekla da će mi je namjerno ostaviti.
i još mi je na onaj papir s kojim sam podignula novu napisala podsjetnik da ne zaboravim donijeti staru putovnicu.

ashatanay
03.05.2009., 15:01
Moze li mi netko pomoci? Idem u UK za 2 tjedna na spouse visu il etim manje od mjeseca dana nakon udaje. Novu putovnicu nisam stigla napraviti jer mi je donedavno bila u ambasadi gdje su mi na staro prezime dali vizu te ne mogu do Zagreba jer sam u visokorizicnoj trudnoci te ce mi i 2 sata do Londona biti dugo. Hocu li imati kakvih problema na granici zbog upotrebe djevojackog prezimena ( a nova osobna mi je takodjer u izradi) a i karte su mi na djevojacko prezime, te prilikom vracanja u Hrvatsku? Hvala unaprijed...

ashatanay
03.05.2009., 15:09
Moze li mi netko pomoci? Idem u UK za 2 tjedna na spouse visu il etim manje od mjeseca dana nakon udaje. Novu putovnicu nisam stigla napraviti jer mi je donedavno bila u ambasadi gdje su mi na staro prezime dali vizu te ne mogu do Zagreba jer sam u visokorizicnoj trudnoci te ce mi i 2 sata do Londona biti dugo. Hocu li imati kakvih problema na granici zbog upotrebe djevojackog prezimena ( a nova osobna mi je takodjer u izradi) a i karte su mi na djevojacko prezime, te prilikom vracanja u Hrvatsku? Hvala unaprijed...

inoxica
06.05.2009., 16:02
Kada ideš u drugu zemlju, mora ti putovnica vrijediti i u putovnici i u avionskoj karti mora biti isto prezime. Nema veze ako je djevojačko, ja sam se udala prije 2 tjedna, a letim u 6 mjesecu,ali mi je karta isto na djevojačko prezime i nema ti to veze. Njima je bitno da je avionska karta i putovnica na isto prezime. Osobna ti ionako ništa ne znači u drugoj državi, kao niti zdravstvena knjižica.

Ereshkigal
11.05.2009., 18:31
Jedno glupo pitanje-da li kod promjene prezimena za osobnu i druge dokumente treba negdje ostaviti original vjenčani list ili ga treba samo pokazati, a ostaviti eventualno kopiju?
Da li se ostale isprave mjenjaju kad bude gotova osobna ili se može njih odmah promjeniti na temelju vjenčanog lista?

miss_djurdja
12.05.2009., 14:11
Jedno glupo pitanje-da li kod promjene prezimena za osobnu i druge dokumente treba negdje ostaviti original vjenčani list ili ga treba samo pokazati, a ostaviti eventualno kopiju?
Da li se ostale isprave mjenjaju kad bude gotova osobna ili se može njih odmah promjeniti na temelju vjenčanog lista?

Moraš imati sa sobom original(koji daješ na uvid) i kopiju vjenčanog lista(koji ostaje njima)!! Za putovnicu ti ne treba osobna samo pokažeš onu zamjensku kaj dobiš,za vozačku neznam,jel je neću tak brezo mijenjati.U banci sam isto sve obavila sa zamjenskom osobnom i vjenčanim listom(kopija ostaje njima)

Zdravstvena,radna knjižica,porezna i ostalo kaj još treba mijenjaš tek kad ti bude gotova osobna!!!

I uvijek sa sobom nosi original vjenčani list i par kopija!!!!

Sretno!!!

Ereshkigal
12.05.2009., 14:27
Hvala, evo upravo danas sam dala napavit novu osobnu i rješila banku.

ljutakopas
13.05.2009., 09:21
Što je s poreznom karticom i radnom knjižicom, jel ih moram dići u firmi i nositi u poreznu upravu, ili samo u firmu dam vjenčani list?

Ereshkigal
13.05.2009., 13:11
Meni su danas u firmi rekli da oni mjenjaju zdravstvenu, a da ja sama moram ić mjenjati radnu knjižicu i poreznu karticu.

NoWa
13.05.2009., 20:01
Što je s poreznom karticom i radnom knjižicom, jel ih moram dići u firmi i nositi u poreznu upravu, ili samo u firmu dam vjenčani list?
u firmu uzmes PK karton i radnju knjizicu i ides to sama mijenjati, a oni ti rijese HZZO.

al sta s mijenjanjem papira na gruntovnici, ako si vlasnik stana, jel i to moram:confused:

NoWa
13.05.2009., 20:06
mislim da nece biti frke, bitno da je putovnica vazeca i da su ista prezimena u njoj i na kartama. no svejedno mozes nazvat, recimo, MUP i(li) croatia airlines i pitaj. mozda mozes dat raditi novu putovnicu, a sa sobom nosis staru na koju glasi karta? (meni je isto bezveze to, jer mi je USA viza na jedno prezime, a sad dobivam novu putovnicu na drugo prezime. al kao, mogu nosit obje:ne zna:

najbolje da se pravis bedasta, kao da ce oni provjeravajuci pasoš znat da si promijenila prezime:confused:

lizianthus
09.06.2009., 11:32
Isuse...ubiše me ovi svi podatci o promjeni dokumenata
sad tek niš ne znam :(
moje pitanje je: moram promjeniti sve dokumente al krenula bih od osobne.
Promjenit ću prezime (već jesam :cerek:) i adresu stanovanja- grad je ostao isti - Zg.
Da li pošto jel mjenjam i adresu stanovanja, trebam i onu neku potvrdu o prebivalištu il kaj? :ne zna:
il samo kažem, nova adresa mi je ta i ta i to je to?

slatkica555
09.06.2009., 11:52
Upravo zbog takvih peripetija ću ja ostaviti svje prezime, ali jednoga dana....tko zna. :)

rearview
09.06.2009., 12:04
lizi, ako je stan tvoj, onda doneseš vlasnički i iz katastra uvjerenje o kućnom broju. ako je neko drugi vlasnik, trebat ćeš neku izjavu od vlasnika da dozvoljava da ti prijaviš prebivalište na njegovoj adresi

mayamaya
09.06.2009., 17:29
za prijavu prebivalista vlasnik stana treba ici sa tobom ili treba izjavu ovjeriti kod javnog biljeznika...

lizianthus
10.06.2009., 08:06
onda vlasnik stana (čitaj; moj mužek) ide samnom i dopušta mi da se prijavim kod njega :rofl:
kak je to smiješno, koda sam ga pitala kad sam se doselila pred već više od godinu dana.
no, ok. hvala puno!

slatkish
10.06.2009., 08:57
ja sam baš zato jučer bila i ništa nisam riješila:mad:
prije osobne treba promjena prezimena i prebivališta. e sad..., za promjenu prebivališta treba ovjerena izjava od stanodavca (u mom slučaju muža) kod bilježnika ili on treba doći. zatim treba i dokaz o vlasništvu, vlasnički list, izvadak iz gruntovnice ili sl., ali ne stariji od godinu dana. i vjenčani list naravno. tak da danas idem opet.

NikolinicaR
13.06.2009., 07:56
pozzzz svima i ja se udala i evo me u mukama promjena prezimena:cerek:
Znaci ako zelim promjeniti prezime odnosno na svoje dodasm muzevo na osobnoj odem u PU sa kopijom i org vjenčanog lista...a ako zelim promjeniti i adresu vlasnik kuće mora ići samnom sa kojim dokumnetima...sigurno negdje pise ali:D...
A za putovnicu koja je procedura????

hvala curice:s

Francesca
13.06.2009., 09:40
Nikolinica - kad mjenjaš osobnu onda odmah pitaj i za putovnicu kak ide - znaju ti oni sve - možda ćeš moći odmah sve u komadu da ne moaš opet ići...

NikolinicaR
13.06.2009., 09:47
Hvala Fran....
Znaci sa starom osobnom idem u PU i kopijom vjenčanog lista i orginalom naravno...ili mi jos nesto treba???
A sto je sa promjenom adrese? dali je dovoljno da ode muz ili svekriva samnom ili jos treba nesto od papira????
Hvala curice:mig:

mayamaya
14.06.2009., 11:09
Hvala Fran....
Znaci sa starom osobnom idem u PU i kopijom vjenčanog lista i orginalom naravno...ili mi jos nesto treba???
za osobnu ti treba papir da si promjenila adresu stanovanja, kod njih na salteru kupis biljege i potrebne zahtjeve i naravno slike ;)

A sto je sa promjenom adrese? dali je dovoljno da ode muz ili svekriva samnom ili jos treba nesto od papira????
Hvala curice:mig:

vlasnik stana mora donjeti i vlasnicki liste na stariji od godinu dana

maybelline
17.06.2009., 23:31
pozzzz svima i ja se udala i evo me u mukama promjena prezimena:cerek:
Znaci ako zelim promjeniti prezime odnosno na svoje dodasm muzevo na osobnoj odem u PU sa kopijom i org vjenčanog lista...a ako zelim promjeniti i adresu vlasnik kuće mora ići samnom sa kojim dokumnetima...sigurno negdje pise ali:D...
A za putovnicu koja je procedura????

hvala curice:s

kad promijenis osobnu,dobijes onaj zuti papir koji ti sluzi kao osobna dok ti osobna nebude gotova i vec s njim mozes predat zahtjev za putovnicu,ako neces cekati da ti osobna bude gotova.
tako sam ja
predala zahtjev za osobnu(ja nisam mijenjala adresu,samo prezime,tako da mi nije trebalo nicije dopustenje,nego samo vjenacni list,koija i original na uvid) i odmah za putovnicu

stich981
29.06.2009., 09:14
[QUOTE=Francesca;19855515]ako kome treba redovna procedura mjenjaja prezimena - javite... znam ja ;)[/QUOTE

molim te, može pojašnjenje oko redovne procedure mijenjanja prezimena..
ja sam uzela dva, sad bi možda promijenjila u jedno...u kojim dokumentima i na koji način se ta promjena zavede!?

BlackBerry
29.06.2009., 10:19
za osobnu ti treba papir da si promjenila adresu stanovanja, kod njih na salteru kupis biljege i potrebne zahtjeve i naravno slike ;)

vlasnik stana mora donjeti i vlasnicki liste na stariji od godinu dana

Evo ja promjenila osobnu prije manje od mjesec dana u PU zagrebackoj i vlasnica stana je otisla ko dbiljeznika i dobila sam izjavu suglasnosti da se tam smijem prijaviti ( sto ju je kostalo 40 kn) i s time sam otisla na salter i to je to.

nikakvi vlasnicki listovi i izvadci ili ini dokazi o tome da je doticna stvarno vlasnik tog stana.

naime isla sam na APP + "ja sam blesava i nemam pojma o nicemu"
ja nisam spominjala oni nisu trazili i eto moje nove adrese i osobne :)

suedehead
30.06.2009., 08:00
Ne kužim čemu su onda uvodili taj OIB kojim se kao objedinjuju svi podaci:ne zna:

jednim klikom u komp bi na temelju vjenčanog lista trebalo promijenit ženino djevojačko prezime i adresu i na temelju toga dalje izmijenit sve dokumente,okej neka naplate al nek ne jebu sa tim procedurama i hrpom papira,suglasnostima i vucaranjima po šalterima...pogotovo sad u vrijeme godišnjih...koja je to banda :clint:.

sonja6.6
30.06.2009., 10:28
Joj poludjeti ću...znači najbitnije je prvo promijeniti osobnu?

Orlandica
30.06.2009., 14:04
Joj poludjeti ću...znači najbitnije je prvo promijeniti osobnu?

Ako si mijenjala adresu, onda prvo odeš prijavit promjenu adrese pa onda po novu osobnu. Ja sam to napravila u istom danu prošli petak. Dok sam čekala red za adresu odmah uzela brojček za osobnu i sve formulare ispunila.

Mujer_latina
30.06.2009., 19:17
Zna li netko da li žena može dodati muževo prezime na svoje, a on isto tako ženino na svoje? čitala sam nešto o tome pa mi nije jasno dozvoljavaju li takav redoslijed, npr. Ana Anić i Pero Perić = Ana Anić Perić i Pero Perić Anić? :ne zna:

Roza Smota
30.06.2009., 20:01
znam za najmanje jedan takav slučaj. roman simić bodrožić (pisac) je dodao ženino prezime. ne vidim zašto se ne bi moglo ako se partneri usuglase.

inače, startala sa promjenom dokumentacije.
ako se ne mijenja adresa-onda redoslijed koraka ide:
-prijava novog prezimena (u prizemlju na prijavništvu)
-zahtjev za izdavanjem nove OI
-onda zahtjev za putovnicu
-u Heinzlovoj za vozačku
(za ovo troje mi je trebalo ukupno 6 sati, u jutarnjim satima- dakle, ponesite debelu knjigu i vode)

- još se veselim zamjeni radne knjižice i PK, bankovnih racuna, mijenjanju mailova i sl.

NikolinicaR
01.07.2009., 09:23
Evo ja promjenila osobnu prije manje od mjesec dana u PU zagrebackoj i vlasnica stana je otisla ko dbiljeznika i dobila sam izjavu suglasnosti da se tam smijem prijaviti ( sto ju je kostalo 40 kn) i s time sam otisla na salter i to je to.

nikakvi vlasnicki listovi i izvadci ili ini dokazi o tome da je doticna stvarno vlasnik tog stana.

naime isla sam na APP + "ja sam blesava i nemam pojma o nicemu"
ja nisam spominjala oni nisu trazili i eto moje nove adrese i osobne :)

aha tu izjavu dobijes u PU-Petrinjska ili??Mislim hocu sve papire skupiti prije nego stanem u red...i sta od zahtjeva jos uz,em u petrinjskoj????
hvala:ne zna:

NikolinicaR
01.07.2009., 11:27
evo ja zvala u PU Petrinjska...
Treba mi:
1.Orginal vjenčani list+kopije
2.stara osobna
3.Vlasnik stana ( njegova osobna sa njim )+vlasnički list

Nema nikakvog ovjeravanja kod javnog biljeznika 2* sam pitala nego tamo potpise izjavu o suglasnosti.

4. slike za osobnu+putovnicu

2* sam zvala i 2* dobila istu informaciju :cerek:

Francesca
01.07.2009., 15:41
evo ja zvala u PU Petrinjska...
Treba mi:
1.Orginal vjenčani list+kopije
2.stara osobna
3.Vlasnik stana ( njegova osobna sa njim )+vlasnički list

Nema nikakvog ovjeravanja kod javnog biljeznika 2* sam pitala nego tamo potpise izjavu o suglasnosti.

4. slike za osobnu+putovnicu

2* sam zvala i 2* dobila istu informaciju :cerek:

NikolinicaR
02.07.2009., 10:30

:five:
i danas zvala ista info:D..ja idem u ponedeljak pa javim, ako nije tako okrenut cu Petrinjsku naglavacke:kava:

Jel netko bio ovaj tjedan iz ZG i dali je slucajno drukcija info od ove moje?

Orlandica
02.07.2009., 10:34
:five:
i danas zvala ista info:D..ja idem u ponedeljak pa javim, ako nije tako okrenut cu Petrinjsku naglavacke:kava:

Jel netko bio ovaj tjedan iz ZG i dali je slucajno drukcija info od ove moje?

O Bože, pa koliko ti puta treba ista informacija???
Ne treba niš drugačije, ja bila prošli petak, kupila odmah sve formulare dolje, sveki pokazala vlasnički list i potpisala da se mogu prijavit na toj adresi, ostavlia kopiju vjenčanog lista (original na uvid) i to je to. Za osobnu sam samo pokazala vjenčani list, nisam trebala ni ostavit kopiju, ovaj papir s adresom teta nije htjela ni gledat jer vidi u kompu, a sve ostalo je standardna procedura za vađenje osobne.

Francesca
02.07.2009., 22:23
pa Nikolinica samo ne želi ići tamo bezveze...

usput - jel znate jel radi Petrinjska subotom, i do kad radi radnim danom? Hvala ;)

Roza Smota
02.07.2009., 23:11
radnim danom do 19, recimo da najkasnije u 18.45 dodjete po broj. za sub ne znam, al dan prije praznika skrate...

Orlandica
03.07.2009., 08:03
radnim danom do 19, recimo da najkasnije u 18.45 dodjete po broj. za sub ne znam, al dan prije praznika skrate...

Al trebalo bi vidit kad kreću na ljetno radno vrijeme. Prošle godine sam pozvizdila kad sam došla podić osobnu i poljubila vrata jer su baš dan prije (kad su mi SMSom javili da je gotova) počeli radit skraćeno (mislim do 15:30 ili 16h) :rolleyes:

Francesca
03.07.2009., 08:07
joj Roza - thx :cerek:
ja radim do 4 pa ću stići... bitno mi je da ne moram s posla izlaziti zbog toga

Skura
03.07.2009., 08:13
Jel mogu muž i žena imati različito prebivalište? :rofl:

Naime, ja sam prijavljena u jednom gradu, MM u drugom, a živimo u trećem :D

Kako ja trebam mijenjati dokumente jer sam dodala njegovo prezime, odmah bi se prijavila u gradu u kojem živimo. A MM sad nema vremena mijenjati svoje prebivalište pa bi ostao tamo (u drugom gradu) do daljnjega prijavljen...

E pa sad me zanima jel to naše mešetarenje ima kakvih pravnih ili drugih posljedica?
Ili da se ja prijavim na njegovu adresu pa da onda skupa živimo u drugom gradu?

I još nešto - jel se moram osobno ići odjaviti u mjesto prebivališta ili to može netko drugi za mene učiniti - obzirom da je isto 800 km daleko i nema šanse da tek tako tamo stignem :(

Orlandica
03.07.2009., 08:18
Jel mogu muž i žena imati različito prebivalište? :rofl:

Naime, ja sam prijavljena u jednom gradu, MM u drugom, a živimo u trećem :D

Kako ja trebam mijenjati dokumente jer sam dodala njegovo prezime, odmah bi se prijavila u gradu u kojem živimo. A MM sad nema vremena mijenjati svoje prebivalište pa bi ostao tamo (u drugom gradu) do daljnjega prijavljen...

E pa sad me zanima jel to naše mešetarenje ima kakvih pravnih ili drugih posljedica?
Ili da se ja prijavim na njegovu adresu pa da onda skupa živimo u drugom gradu?

Mislim da ti to nema nikakvih posljedica, a čak možeš ostavit prebivalište gdje hoćeš i promijenit boravište. Tako ti je primarna i stalna adresa prebivalište, a boravište kao neka privremena na koju primaš poštu i sl. dok si tamo.

Skura
03.07.2009., 08:42
Mislim da ti to nema nikakvih posljedica, a čak možeš ostavit prebivalište gdje hoćeš i promijenit boravište. Tako ti je primarna i stalna adresa prebivalište, a boravište kao neka privremena na koju primaš poštu i sl. dok si tamo.

Znači defacto ja mogu otputovati i dolje samo promijeniti dokumente svoje zbog prezimena - a ne promijeniti prebivalište?

Dosad nisam mijenjala ni boravište :zubo: pa možda ni sad neću to napraviti :zubo:

NikolinicaR
03.07.2009., 08:43
O Bože, pa koliko ti puta treba ista informacija???
Ne treba niš drugačije, ja bila prošli petak, kupila odmah sve formulare dolje, sveki pokazala vlasnički list i potpisala da se mogu prijavit na toj adresi, ostavlia kopiju vjenčanog lista (original na uvid) i to je to. Za osobnu sam samo pokazala vjenčani list, nisam trebala ni ostavit kopiju, ovaj papir s adresom teta nije htjela ni gledat jer vidi u kompu, a sve ostalo je standardna procedura za vađenje osobne.

Kao sta kaze Fran meni se ne sece, zvala sam radi sebe i radi informacija ostalim curama....:mig:
Cuj nisam tebe pitala informaciju nego PU-stoga ne vidim razlog tvog uznemiravanja:mad:...ako procitas par stranica unazad vidjet ces koliko su cure dobile razlicitih info pa stoga ja sam vodena motom bolje 2 puta pitati nego jedamput sj...

kika78
03.07.2009., 10:20
pa Nikolinica samo ne želi ići tamo bezveze...

usput - jel znate jel radi Petrinjska subotom, i do kad radi radnim danom? Hvala ;)

od 06.07. - 28.08. prelaze na ljetno radno vrijeme i radit će od 8 do 17h :mig: za subotu ništa ne piše..

Orlandica
03.07.2009., 10:48
Kao sta kaze Fran meni se ne sece, zvala sam radi sebe i radi informacija ostalim curama....:mig:
Cuj nisam tebe pitala informaciju nego PU-stoga ne vidim razlog tvog uznemiravanja:mad:...ako procitas par stranica unazad vidjet ces koliko su cure dobile razlicitih info pa stoga ja sam vodena motom bolje 2 puta pitati nego jedamput sj...

Ja ti se uopće ne uznemiravam oko takvih gluposti pa ti je ovaj :mad: totalno nepotreban :kava:

Orlandica
03.07.2009., 10:54
Znači defacto ja mogu otputovati i dolje samo promijeniti dokumente svoje zbog prezimena - a ne promijeniti prebivalište?

Dosad nisam mijenjala ni boravište :zubo: pa možda ni sad neću to napraviti :zubo:

1. Što je prebivalište, a što boravište?

Prema Zakonu o prebivalištu i boravištu građana, prebivalište je mjesto u kojem se građanin naselio s namjerom da u njemu stalno živi (Narodne novine, br. 53/91, 26/93, 11/00).
Zakon o prebivalištu i boravištu građana poznaje i institut boravišta, i to uobičajenog, koje je definirano kao mjesto u kojem građanin trajnije boravi bez namjere da se u tom mjestu naseli, te privremenog, koje je definirano kao mjesto u kojem se građanin zadržava do 30 dana.
Prema navedenom Zakonu, građani su dužni prijaviti i odjaviti prebivalište, prijaviti uobičajeno boravište te prijaviti promjenu adrese stanovanja i to u roku od 8 dana od dana nastale promjene. Prijave i odjave se podnose policijskim upravama ili policijskim postajama Ministarstva unutarnjih poslova prema mjestu u kojem se želi prijaviti ili odjaviti prebivalište, odnosno prijaviti boravište ili promjena adrese stanovanja. Propuštanje podnošenja prijave u roku povlači za sobom prekršajnu odgovornost po članku 16. navedenog Zakona.
Građanin je dužan prilikom prijave i odjave prebivališta, te prijave boravišta i promjene adrese stanovanja dati točne i istinite podatke, a protivno postupanje se prekršajno kažnjava i povlači za sobom brisanje prijave iz evidencije prebivališta.

2. Koja je dokumentacija potrebna za prvu prijavu prebivališta u RH?

Zahtjevu za prvu prijavu prebivališta potrebno je priložiti:
- izvod iz matične knjige rođenih,
- domovnicu,
- dokaz o identitetu,
- dokaz kojim se potkrepljuju činjenice na kojima stranka temelji svoj zahtjev za prijavu prebivališta.
Kao dokaz kojim se potkrepljuju činjenice na kojima stranka temelji svoj zahtjev za prijavu prebivališta može se priložiti:
- vlasnički list,
- ugovor o kupoprodaji i dokaz o izvršenoj isplati dogovorene cijene - tabularnu ispravu i/ili zapisnik o primopredaji nekretnine (naime, ovisno o okolnostima pojedinog slučaja ponekad se traži samo tabularna isprava, ponekad zapisnik o primopredaji nekretnine, a ponekad i jedno i drugo),
- ugovor o najmu ovjeren kod javnog bilježnika,
- izjava stanodavca, odnosno vlasnika stana o suglasnosti za prijavu, dana pred službenikom kod kojeg se podnosi zahtjev ili ovjerena kod javnog bilježnika.

Ako stanodavac i sam nije prijavljen po osnovi vlasništva na adresi za koju daje suglasnost za prijavu prebivališta, mora se priložiti i dokaz o vlasništvu nekretnine.

3. Prebivalište mi je na jednoj adresi, a želim prijaviti boravište na drugoj adresi u istom mjestu (gradu). Da li je to moguće?

Prebivalište i boravište građana su dvije različite pravne kategorije regulirane Zakonom o prebivalištu i boravištu građana. Građanin koji ima prijavljeno prebivalište u Republici Hrvatskoj može prijaviti i boravište izvan mjesta prebivališta.

Naime, prema odredbama Zakona o prebivalištu i boravištu građana prebivalište je mjesto u kojem se građanin naselio s namjerom da u njemu stalno živi. Pod uobičajenim boravištem Zakon podrazumijeva mjesto u kojem građanin trajnije boravi bez namjere da se u tom mjestu naseli, dok je privremeno boravište mjesto u kojem se građanin zadržava do 30 dana.

Prema tome prebivalište i boravište su kategorije koje isključuju jedna drugu, ukoliko bi ih se htjelo prijaviti u istom mjestu.

Ne znam jel ti ovo dovoljno, al brijem da to možeš tak napravit i lijepo si u drugom gradu eventualno boravište prijavit :mig:

Skura
03.07.2009., 13:04
Hvala puno :)

Upravo me zabolila glava od silnih procedura koje me čekaju :(

A još ni vjenčani list iz Dubrovnika nije došao :rolleyes:

Dotad ću valjda smisliti gdje želim živjeti :rofl::D

Francesca
04.07.2009., 00:20
od 06.07. - 28.08. prelaze na ljetno radno vrijeme i radit će od 8 do 17h :mig: za subotu ništa ne piše..

aaaaaaaaaaaaaaaaah... znala sam... opet kasnim :D

dakle papire rješavam iza 28.8. :rofl:

hvala kika ;)

vjestica35
07.07.2009., 11:55
Evo javljam moje iskustvo, ja sam konačno danas promjenila ono najvažnije prebivalište, osobnu, radnu knjižicu i poreznu karticu.
Ako mjenjate prebivalište i prezime kao ja, prvo se odete odjaviti (ako se radi o drugom mjestu) sa stare adrese (u policijskoj postaji u vašem dosadašnjem mjestu) nakon toga odete u pp u novom mjestu i sa sobom ponesete potvrdu o odjavi prebivalitša, staru osobnu, kopiju vjenčanog lista i original na uvid, morate ispuniti formular Zahtjev za promjenu prebivališta (kupuje se u NN) i zahtjev za izdavanje osobne iskaznice i uplatnica na 48,00 kuna (u policijskoj postaji). U policiji ćete dobiti potvrdu o promjeni prebivališta i potvrdu za čekanje osobne iskaznice. Ako kuća u koju se prijavljujete ne glasi na vas onda vlasnik mora ići s vama (s menom je išao svekar) i on isto mora ispunjavati izjavu koju dobi u policiji. Ako ste vlasnik stana onda samo vlasnički list iz kojeg je vidljivo da ste vlasnik.
Za promjenu prezime i prebivališta u poreznoj kartici (poreznu karticu uzmete kod svog poslodavca ako radite) dođete u poreznu upravu dobijete obrazac koji ćete ispuniti a vi im date kopiju vjenčanog lista i predočite original vjenčanog lista, staru osobnu i potvrdu o izdavanju nove, potvrda o promjeni prebivališta izdanu u pp. U poreznoj upravi ne morate plaćati nikakve takse. Poreznu karticu vam izrade odmah i nju vraćate poslodavcu. Za promjenu prezimena u radnoj knjižici idete u Ured državne uprave u vašem mjestu ili za one s područja Zagreba, u Vodnikovu a mislim da ima i u Novom Zagrebu, to je najčešće odjel za rad i zdravstvo ili za društvene djelatnosti i tamo nosite sa sobom također kopiju v. lista i original na uvid, staru osobnu i potvrdu o izdavanju nove. Promjene u radnoj knjižici su vam odmah gotove i ne plaćaju se nikakve takse. Za zdravstvenu iskaznicu (ako ste zaposleni) svom poslodavcu dostavite kopiju v. lista i potvrdu o izdavanju nove osobe i on vam sam šalje na zahtjev za izradu nove zdravstvene iskaznice (mora vam dostaviti potvrdu o podnijetom zahtjevu). I to je to. U bankama uglavnom donesete kopiju v. lista. Ako netko od vas studira onda u referadu na faksu treba donijeti index i kopiju v. lista. Iskreno bolje je promjeniti prezime prije diplomiranja da vam kasnije to ne stvara probleme jer ćete svaki put morati uz diplomu dostavljati i kopiju v. lista.
Za one koji ne znaju svoj OIB piše na izvadku iz matice vjenčanih iznad imena.

NikolinicaR
07.07.2009., 17:13
[QUOTE=vjestica35;21431725]Evo javljam moje iskustvo, ja sam konačno danas promjenila ono najvažnije prebivalište, osobnu, radnu knjižicu i poreznu karticu.
Ako mjenjate prebivalište i prezime kao ja, prvo se odete odjaviti (ako se radi o drugom mjestu) sa stare adrese (u policijskoj postaji u vašem dosadašnjem mjestu) nakon toga odete u pp u novom mjestu i sa sobom ponesete potvrdu o odjavi prebivalitša, staru osobnu, kopiju vjenčanog lista i original na uvid, morate ispuniti formular Zahtjev za promjenu prebivališta (kupuje se u NN) i zahtjev za izdavanje osobne iskaznice i uplatnica na 48,00 kuna (u policijskoj postaji). U policiji ćete dobiti potvrdu o promjeni prebivališta i potvrdu za čekanje osobne iskaznice. Ako kuća u koju se prijavljujete ne glasi na vas onda vlasnik mora ići s vama (s menom je išao svekar) i on isto mora ispunjavati izjavu koju dobi u policiji. Ako ste vlasnik stana onda samo vlasnički list iz kojeg je vidljivo da ste vlasnik.

kao sto i ja rekoh samo je kod tebe bila i promjena prebivalista( drugo mjesto)...supac....Hvala
koliko si vremena izgubila?
Hvala

Mujer_latina
20.07.2009., 14:17
Jooj, ja ću poludit!!!:mad:
Bili smo danas u matičnom uredu i na kraju nismo mogli dobit papire jer nam je ženska rekla da naša kombinacija prezimena nije moguća, tako da moramo doć ponovno kad se usuglasimo!!!
A ja sam jednostavno htjela dodat njegovo i on dodat moje, ali ona tvrdi da nam kombinacija, odnosno redoslijed mora biti isti...i ja ne kužim zašto ako to nija opcija br. 3 gdje biramo zajedničko prezime, već br. 4 gdje svaki uz svoje nadodaje i prezime drugog supružnika. Ja ne znam tko je tu glup, ili ja ili oni...
Zakon kaže:
Članak 31.

(1) Prilikom sklapanja braka nevjesta i ženik mogu se sporazumjeti:

1. da svako zadrži svoje prezime,

2. da kao zajedničko prezime uzmu prezime jednog od njih,

3. da kao zajedničko uzmu oba prezimena,

4. da svaki od njih uz svoje prezime uzme i prezime bračnog druga i odluči koje će upotrebljavati na prvom, a koje na drugom mjestu.

(2) U slučaju sporazuma o prezimenu iz stavka 1. točke 3. ovoga članka nevjesta i ženik odlučit će koje će prezime upotrebljavati na prvom, a koje na drugom mjestu.

(3) Sporazum o prezimenu mora biti u skladu s odredbama posebnog zakona.

Jel ima tu kakav pravnik da mi to pojasni ili neki konkretan primjer?:ne zna:
Matičarka ide na godišnji, a mi ne možemo dobit papire dok to ne odlučimo.HEEELLPP!!!

Orlandica
20.07.2009., 14:35
Jooj, ja ću poludit!!!:mad:
Bili smo danas u matičnom uredu i na kraju nismo mogli dobit papire jer nam je ženska rekla da naša kombinacija prezimena nije moguća, tako da moramo doć ponovno kad se usuglasimo!!!
A ja sam jednostavno htjela dodat njegovo i on dodat moje, ali ona tvrdi da nam kombinacija, odnosno redoslijed mora biti isti...i ja ne kužim zašto ako to nija opcija br. 3 gdje biramo zajedničko prezime, već br. 4 gdje svaki uz svoje nadodaje i prezime drugog supružnika. Ja ne znam tko je tu glup, ili ja ili oni...
Zakon kaže:
Članak 31.

(1) Prilikom sklapanja braka nevjesta i ženik mogu se sporazumjeti:

1. da svako zadrži svoje prezime,

2. da kao zajedničko prezime uzmu prezime jednog od njih,

3. da kao zajedničko uzmu oba prezimena,

4. da svaki od njih uz svoje prezime uzme i prezime bračnog druga i odluči koje će upotrebljavati na prvom, a koje na drugom mjestu.

(2) U slučaju sporazuma o prezimenu iz stavka 1. točke 3. ovoga članka nevjesta i ženik odlučit će koje će prezime upotrebljavati na prvom, a koje na drugom mjestu.

(3) Sporazum o prezimenu mora biti u skladu s odredbama posebnog zakona.

Jel ima tu kakav pravnik da mi to pojasni ili neki konkretan primjer?:ne zna:
Matičarka ide na godišnji, a mi ne možemo dobit papire dok to ne odlučimo.HEEELLPP!!!

Meni se po ovome svemu čini da ona ne zna dobro čitat jer kaže da morate odlučit o redoslijedu samo za točku 3. stavka 1, a za 4. nemate šta dogovarat, ti si AB, on BA i :amen:

Francesca
20.07.2009., 14:48
meni se isto čini

uzmi ti fino zakon i k njoj - nema šta ona sad tu mudrirat...

vjestica35
20.07.2009., 16:03
kao sto i ja rekoh samo je kod tebe bila i promjena prebivalista( drugo mjesto)...supac....Hvala
koliko si vremena izgubila?
Hvala[/QUOTE]

Pošto sam se dan ranije odjavila u prijašnjem prebivalištu ostalo sam slijedeći dan ujutro obavila za dva sata. Moje mjesto je malo i sve na jednom mjestu.

inka1104
20.07.2009., 16:34
Evo javljam moje iskustvo, ja sam konačno danas promjenila ono najvažnije prebivalište, osobnu, radnu knjižicu i poreznu karticu.
Za promjenu prezime i prebivališta u poreznoj kartici (poreznu karticu uzmete kod svog poslodavca ako radite) dođete u poreznu upravu dobijete obrazac koji ćete ispuniti a vi im date kopiju vjenčanog lista i predočite original vjenčanog lista, staru osobnu i potvrdu o izdavanju nove, potvrda o promjeni prebivališta izdanu u pp. U poreznoj upravi ne morate plaćati nikakve takse. Poreznu karticu vam izrade odmah i nju vraćate poslodavcu. Za promjenu prezimena u radnoj knjižici idete u Ured državne uprave u vašem mjestu ili za one s područja Zagreba, u Vodnikovu a mislim da ima i u Novom Zagrebu, to je najčešće odjel za rad i zdravstvo ili za društvene djelatnosti i tamo nosite sa sobom također kopiju v. lista i original na uvid, staru osobnu i potvrdu o izdavanju nove. Promjene u radnoj knjižici su vam odmah gotove i ne plaćaju se nikakve takse. Za zdravstvenu iskaznicu (ako ste zaposleni) svom poslodavcu dostavite kopiju v. lista i potvrdu o izdavanju nove osobe i on vam sam šalje na zahtjev za izradu nove zdravstvene iskaznice (mora vam dostaviti potvrdu o podnijetom zahtjevu). I to je to. U bankama uglavnom donesete kopiju v. lista. Ako netko od vas studira onda u referadu na faksu treba donijeti index i kopiju v. lista. Iskreno bolje je promjeniti prezime prije diplomiranja da vam kasnije to ne stvara probleme jer ćete svaki put morati uz diplomu dostavljati i kopiju v. lista.
Za one koji ne znaju svoj OIB piše na izvadku iz matice vjenčanih iznad imena.

uf ja sam se tako bojala te promjene dokumenata i nase birokracije ali na kraju je ispalo lakse nego kad sam skupljala papire za udat se :
dakle otisla u PU predala vjencani list i staru osobnu i putovnicu ,platila 400 kn taksenih maraka i za tri tjedna dobila sam sve novo ....onda u firmu dala novu osobnu dali mi radnu knjizicu i pk karticu ostisla na opcinu ,predala radnu knjizicu i novu osobnu nekoj staroj teti koja je preskrabala moje staro prezime i dodala novo ,ukupno pet minuta posla ,sisla kat nize predala pk karticu i opet novu osobnu ispunila jedan formular i paf evo nove pk kartice ...vratila sve to u firmu i oni se dalje brinu za zdrastveno ...na banku donjela novu osobnu i rekla da imam promjenit kartice i evo u cetvrtak predala zahtjev za nove danas danas u ponedjeljak i dignula i to je to ...
sve je bilo ko od lake sale ....sad mogu na medeni mjesec jer su mi karte bookirane na novo prezime :rofl::rofl::rofl:

a poanta svega je negdje maltretiraju sa dodatno papirologijom a ja sam npr. totalno sokirana bila jer su me samo jednom pitali za vjencani list i to kod izrade nove osobne i putovnice ...pa mi je teta u opcini objasnila da je to zapravo normalno jer sa novom osbnom dokazujem da sam udana jer nju nebi dobila bez vjencanog lista ...uglavnom moje prvo ugodno iskustvo sa hrv birokracijom....samo su me ubile njihove pauze od 2 i pol sata :rofl::rofl: umjesto pola sata al ok nemos ovce i novce

ridikul
20.07.2009., 22:02
uf ja sam se tako bojala te promjene dokumenata i nase birokracije ali na kraju je ispalo lakse nego kad sam skupljala papire za udat se :
dakle otisla u PU predala vjencani list i staru osobnu i putovnicu ,platila 400 kn taksenih maraka i za tri tjedna dobila sam sve novo ....onda u firmu dala novu osobnu dali mi radnu knjizicu i pk karticu ostisla na opcinu ,predala radnu knjizicu i novu osobnu nekoj staroj teti koja je preskrabala moje staro prezime i dodala novo ,ukupno pet minuta posla ,sisla kat nize predala pk karticu i opet novu osobnu ispunila jedan formular i paf evo nove pk kartice ...vratila sve to u firmu i oni se dalje brinu za zdrastveno ...na banku donjela novu osobnu i rekla da imam promjenit kartice i evo u cetvrtak predala zahtjev za nove danas danas u ponedjeljak i dignula i to je to ...
sve je bilo ko od lake sale ....sad mogu na medeni mjesec jer su mi karte bookirane na novo prezime :rofl::rofl::rofl:

a poanta svega je negdje maltretiraju sa dodatno papirologijom a ja sam npr. totalno sokirana bila jer su me samo jednom pitali za vjencani list i to kod izrade nove osobne i putovnice ...pa mi je teta u opcini objasnila da je to zapravo normalno jer sa novom osbnom dokazujem da sam udana jer nju nebi dobila bez vjencanog lista ...uglavnom moje prvo ugodno iskustvo sa hrv birokracijom....samo su me ubile njihove pauze od 2 i pol sata :rofl::rofl: umjesto pola sata al ok nemos ovce i novce

joooooj kako se to meni nikako nedaaaaaaa :facepalm:
ima skoro dva miseca od pira a ja se nisam ni makla s promjenom sve te papirologije osim što sam izvadila vjenčani list..lijena sam ko prasica :hrk:
dala sam si dead line do iza godišnjeg kad napunim baterije..sad nema šanse da to odradim :D

vjestica35
21.07.2009., 07:43
ima skoro dva miseca od pira a ja se nisam ni makla s promjenom sve te papirologije osim što sam izvadila vjenčani list..lijena sam ko prasica :hrk:
dala sam si dead line do iza godišnjeg kad napunim baterije..sad nema šanse da to odradim :D

Tak sam i ja odugovlačila onda sam u jednom danu sve obavila. Nije to ništa strašno ako je sve na jednom mjestu. Bed je ako ti je svaka od tih stvari na suprotonoj strani grada.

vjestica35
21.07.2009., 07:44

Pitali su ste samo jednom jer si već imala izrađenu novu osobnu kad si išla mjenjati podatke u radnoj knjižici i p karticu, a ja sam to sve odradila u jednom danu ali bez nove osobne.

sonja6.6
21.07.2009., 07:53

Znam kako ti je...ja još blesača nosim vjenčani list stalno sa sobom kako bi samu sebe natjerala da to napokon obavim...:rofl:
Ne bude mi valjda kasno?
Baš sam lijenčina...
:bonk:

Francesca
21.07.2009., 07:53
ja još nemam ni vjenčani list :raspa:
hebemu - kad mi je u Zaprešiću :D
a mora on izvadit i vlasnički list novi na što posebno pizdi jer kaže nosio ga je kad je sebi mjenjao adresu i bilo bi logički da ga oni imaju negdje u evidenciji - kažem mu ja: da je normalna država, imali bi, a ovako - moraš ponovno vadit
to ću muža poslat jedan dan a onda kad se ovi u Petrinjskoj upristoje s radnim vremenom - krećem

vjestica35
21.07.2009., 07:59
a mora on izvadit i vlasnički list novi na što posebno pizdi jer kaže nosio ga je kad je sebi mjenjao adresu i bilo bi logički da ga oni imaju negdje u evidenciji - kažem mu ja: da je normalna država, imali bi, a ovako - moraš ponovno vadit
to ću muža poslat jedan dan a onda kad se ovi u Petrinjskoj upristoje s radnim vremenom - krećem

Pitaj da li ti mogu VL poslati poštom, znaju biti susretljivi. Tel. 3350-555, rade od 7.30 do 15.30.

Francesca
21.07.2009., 08:23
Vjestice - hvala... zvala sam ih i poslat će mi :D

lizianthus
21.07.2009., 08:27
F, nama rekli da treba vlasnički, mi izvadili, žena na šalteru ma da je mrdnula...ni pitala nas nije dal imamo a kamoli da ga pokažemo
probajte prije bez vlasnićkog

Francesca
21.07.2009., 08:41
hm... APP ha?... predložit ću supružniku :D

sonja6.6
21.07.2009., 08:54

Da i mi smo ga čekali mjesec dana...da poludiš...još sam ja stalno zvala pa sam teti tamo valjda dosadila pa mi ga je poslala...
:s

vjestica35
21.07.2009., 09:28
Vjestice - hvala... zvala sam ih i poslat će mi :D

Znala sam da hoće, zato sam ti to i predložila. Ipak ja tu ekipu poznajem.

vjestica35
21.07.2009., 09:30
Da i mi smo ga čekali mjesec dana...da poludiš...još sam ja stalno zvala pa sam teti tamo valjda dosadila pa mi ga je poslala...
:s

Izvod iz vjenčanog lista vam je jako brzo gotov, u pravilu u subotu se udajete u srijedu ga već možete podignuti.
Možda je bila navala s vjenčanjima na tom području, a jedna od matičarki je bila na go pa si zato čekala. U principu kažem najkasnije za tjedan dana možete doći po njega.

trendseterica
21.07.2009., 09:35
Može li mi netko tko je nedavno imao iskustva s mijenjanjem prezimena udajom navesti redoslijed promjene dokumenata???

Pretpostavljam da se prvo vadi vjenčani list pa promjena osobne na MUP-u ...
Kako stoji stvar s domovnicom???
Što je s radnom knjižicom, mirovinskim i zdravstvenim...?

Vjencani list dobijesh kad se udas (nama je maticarka odmah dala u trenutku sklapanja vjencanja) i on vrijedi mjesec ili tri mjeseca- nisam sigurna tocno (znaci vjencani list stariji od toliko ne vrijedi vec vadish novi), mijenjash osobnu, prezime u radnoj knjizici preprave, mijenjash zdravstvenu iskaznicu radi prezimena (ja nisam odmah promijenila zdravstvenu vec kad mi je istekla i nije bilo problema u medjuvremenu), domovnicu nisam mijenjala.

trendseterica
21.07.2009., 09:41
!

Mislim da mozete imati takvu kombinaciju da ti dodas njegovo uz svoje i on tvoje uz njegovo. Ne mora biti isti redoslijed. Pa ni muz i ja nemamo isto- on ima svoje a ja dodala njegovo uz moje- znaci svatko od nas ima drugacije prezime

amidala35
21.07.2009., 09:43
domovnicu nisam mijenjala.

Nju ni ne trebaš mjenjati, matični ured je promijeni automatizmom.

trendseterica
21.07.2009., 09:52
Nju ni ne trebaš mjenjati, matični ured je promijeni automatizmom.

nesto me zanima, jel se domovnica vadi u mjestu prebivalista ili u mjestu gdje si rodjen?

inka1104
21.07.2009., 09:58
Pitali su ste samo jednom jer si već imala izrađenu novu osobnu kad si išla mjenjati podatke u radnoj knjižici i p karticu, a ja sam to sve odradila u jednom danu ali bez nove osobne.

a ti si jos bolja ...ali iskreno da sam ovo radila u splitu siznula bi jer bi trebala uzet slobodan dan zbog presetavanja grada s jedne strane na drugu ....ovak o mi je super u malom mistu svak svakoga zna i sve bilo gotovo odmah

vjestica35
21.07.2009., 10:17
nesto me zanima, jel se domovnica vadi u mjestu prebivalista ili u mjestu gdje si rodjen?

Tamo gdje si rođen. Ona se isto može slati poštom, nazoveš matični ured i kažeš da ti treba onda im pošalješ ili uplatiš općeom uplatnicom takse i faksiraš a oni ti poštom pošalju domovnicu.
Međutim, ako je teta u matičnom uredu u tvom kvartu ok, ona će ti tamo izdati domovnicu makar to nije ispravno.

vjestica35
21.07.2009., 10:18
a ti si jos bolja ...ali iskreno da sam ovo radila u splitu siznula bi jer bi trebala uzet slobodan dan zbog presetavanja grada s jedne strane na drugu ....ovak o mi je super u malom mistu svak svakoga zna i sve bilo gotovo odmah

Zbog promjene prebivališta dobila sam po kolektivnom ugovoru 4 dana slobodna (selidba iz mjesta u mjesto) a ako se seliš unutar mjesta dobiješ 2 dana, tako da sam jedno jutro sve obavila, a ostala tri dana se izležavala.

trendseterica
21.07.2009., 10:28
Tamo gdje si rođen. Ona se isto može slati poštom, nazoveš matični ured i kažeš da ti treba onda im pošalješ ili uplatiš općeom uplatnicom takse i faksiraš a oni ti poštom pošalju domovnicu.
Međutim, ako je teta u matičnom uredu u tvom kvartu ok, ona će ti tamo izdati domovnicu makar to nije ispravno.

hvala na odgovoru

vjestica35
21.07.2009., 11:35
hvala na odgovoru

nnč i drugi put.

rearview
21.07.2009., 21:05
i mi smo dobili vjenčani list na vjenčanju. putovnicu i osobu sam rješila (mislim, još ih čekam) u sat vremena, trebala je samo kopija vjenčanog lista i original na uvid. a što se tiče radne knjižice, zasad ne planiram ništa poduzimat, osim ako kadrovska ne bude reagirala.

vikica
22.07.2009., 16:06

Hvala! Hvala! Hvala! :top:
Ovo je tako utješno. Ja si sve mislim ne mijenjati prezime samo zbog papira!
Putovnica, osobna, vozačka, pk, kartice od banke, radna knj i tko zna što još....

Ja mijenjam samo prezime (ne i prebivalište jer vec odavno živimo skupa), pa sam čak mislila: ma što, pa nitko neće znati zovem li se čččč ili ččč ššš :D :D :D

miss_djurdja
23.07.2009., 14:46
i mi smo dobili vjenčani list na vjenčanju. putovnicu i osobu sam rješila (mislim, još ih čekam) u sat vremena, trebala je samo kopija vjenčanog lista i original na uvid. a što se tiče radne knjižice, zasad ne planiram ništa poduzimat, osim ako kadrovska ne bude reagirala.

S radnom kjnižicom si najbrže gotova,prije si vani nego unutra kak bi se reklo!!! Nisam ni 10 minuta čekala!!!

inka1104
23.07.2009., 16:02
Zbog promjene prebivališta dobila sam po kolektivnom ugovoru 4 dana slobodna (selidba iz mjesta u mjesto) a ako se seliš unutar mjesta dobiješ 2 dana, tako da sam jedno jutro sve obavila, a ostala tri dana se izležavala.

:lol::lol::lol: ajme ti nasi kolektivni ugovori su cudo ...nisam to znala jer ja nisam to trebal mjenjat mi vec godinama zivimo skupa tako da...ali da sam znala za taj zakon...prominila bi boraviste opet kod mame ,,,:lol::lol::lol:

stellesel
25.07.2009., 09:14
Evo jedno pitanje šta se tiće promjene prebivališta. Ukoliko je on prijavljen na adresi gdje živi s roditeljima (stan glasi na njihovo ime), jel dovoljan samo vlasnički list da se ja prijavim gdje je i on prijavljen ili je potrebno dovuć nekog od roditelja da potpišu?

vjestica35
25.07.2009., 09:36
Evo jedno pitanje šta se tiće promjene prebivališta. Ukoliko je on prijavljen na adresi gdje živi s roditeljima (stan glasi na njihovo ime), jel dovoljan samo vlasnički list da se ja prijavim gdje je i on prijavljen ili je potrebno dovuć nekog od roditelja da potpišu?

Nazovi policijsku stanicu gdje se trebaš prijaviti i pitaj (negdje traže samo osobnu vlasnika, vlasnik ne mora doći, a negdje vlasnik mora doći), ja sam morala dovući svog svekra jer na njega glasi kuća, on nije trebao donijeti vlasnički list već je samo pokazao osobnu.

vjestica35
25.07.2009., 09:37
:lol::lol::lol: ajme ti nasi kolektivni ugovori su cudo ...nisam to znala jer ja nisam to trebal mjenjat mi vec godinama zivimo skupa tako da...ali da sam znala za taj zakon...prominila bi boraviste opet kod mame ,,,:lol::lol::lol:

sad je gotovo, Kosorica je izjavila da se poništavaju svi kolektivni ugovori, tako da to više sigurno ne bi niti mogla iskoristiti.

inka1104
26.07.2009., 23:11
sad je gotovo, Kosorica je izjavila da se poništavaju svi kolektivni ugovori, tako da to više sigurno ne bi niti mogla iskoristiti.

:rofl::rofl::rofl:

j@dr@
27.07.2009., 12:17
molim vas, koji je rok za promjenu dokumenata, citam pa vidim razlicite rokove...
nakon koliko moram promijeniti osobnu?tj do kada?
a kad ostale dokumente?
naime citam da je rok za promjenu osobne 15 dana zbog promjene prezimena,meni je to isteklo.
a ne bih mijenjala dokumente jer se nemam gdje prijaviti, cekala bih da kupimo stan u roku 1 mj? da li to smijem? plz help...

vikica
27.07.2009., 13:46
Ma smiješ. Zakonski rok je takav, ali nitko ti neće kaznu zbog toga naplatiti. E sad jedino je bad ako si mijenjala prezime, stan ne možeš kupiti sa starom osobnom i strarim prezimenom :)

j@dr@
27.07.2009., 13:57
ma to mi nije problem jer ce stan biti na muža. bitno mi je samo da nemam problem s policijom. isla bih na more i u shopping u ita, valjda ne znaju na granici odmah da sam udana, mslim da maticar ne javlja odmah u mup?

Francesca
27.07.2009., 15:23
ma ne javlja matičar nigdje - ne brini ;)
nitko u našoj kiflica zemlji nije umrežen :jumping: što je ponekad dobro a ponekad loše ;)

vjestica35
28.07.2009., 13:30
Ja sam dokumente promijenila nakon dva mjeseca s time da sam se sa starog mjesta odjavila 26. 7. a na novo prijavila tek za osam dana i nitko mi nije stvarao probleme.

klaudijak
29.07.2009., 09:25
pitanje curke, kaj s vozačkom dozvolom, ja baš gledala jučer i vidim da ima samo za promjenu prebivališta za unesti, kaj još i to moram novo vaditi, pobogu

vjestica35
29.07.2009., 09:49
pitanje curke, kaj s vozačkom dozvolom, ja baš gledala jučer i vidim da ima samo za promjenu prebivališta za unesti, kaj još i to moram novo vaditi, pobogu

Da, svi dokumenti gdje moraš promjeniti i jednu riječ moraš mijenjati.

klaudijak
29.07.2009., 09:52
ma meni je problem to što sam obrtnik, pa sad moram i obrtnicu i žig, i prijave za radnice...... katastrofa

vjestica35
29.07.2009., 10:24
E tak ti je to, nemaš izbora, moraš samim time zbog obrta.

klaudijak
29.07.2009., 10:35
kaj me bu to prezime koštalo.... ;o)

klaudijak
29.07.2009., 13:55
eto bila ja danas u misiji promjene prezimena i prebivališta i dokumenata, daklem sve je to trajalo nekih pola sata, došla u policiju, rekla kaj trebam, dali mi uplatnice za osobnu 48,50 kn, za putovnicu 150 kn i vozačku 50 kn, i još morala kupiti biljege 70 kn putovnica i 35 vozačka, ošla, uplatila, kupila, vozačku dobila odma, a putovnicu i osobnu za dva tjedna, i to mi javljaju mobitelom. Trebalo mi samo vjenčani list i slike
u banci osobna i vjenčani za promjenu podataka na karticama

miss_djurdja
29.07.2009., 15:53
nitko u našoj kiflica zemlji nije umrežen :jumping: što je ponekad dobro a ponekad loše ;)

O da,itekako su umreženi....naime išla sam nakon 3 mj.mijenjati dokumente,i kad sam došla na šalter za promjenu prezimena,teta mi rekla da sam već zavedena pod novim prezimenom,tj.iz matičnog ureda(Zaprešić) su već nakon mj.dana poslali u MUP....

Al nisu mi radili probleme,samo su mi rekli da vjenčani list ne smije biti stariji od 6.mj.

vjestica35
29.07.2009., 17:42
O da,itekako su umreženi....naime išla sam nakon 3 mj.mijenjati dokumente,i kad sam došla na šalter za promjenu prezimena,teta mi rekla da sam već zavedena pod novim prezimenom,tj.iz matičnog ureda(Zaprešić) su već nakon mj.dana poslali u MUP....

Al nisu mi radili probleme,samo su mi rekli da vjenčani list ne smije biti stariji od 6.mj.

Ma da, ja sam isto u matičnom uredu Zaprešić imala promjenu prezimena ali kada sam nakon 2 mjeseca došla u policiju nitko mi nije ništa rekao. Čudno :ne zna:

vikica
29.07.2009., 17:49
To ti je dokaz da kod nas svaktko po svom. Ovisi od službenika do službenika :lol:
Ma kad sam se ja preselila, promjenila adresu na osobnoj i putovnici, ovi na MUPu -odjel za vozačke nisu imali pojma o tome-2 god sam se furala sa starom :D

miss_djurdja
30.07.2009., 11:05
To ti je dokaz da kod nas svaktko po svom. Ovisi od službenika do službenika :lol:
Ma kad sam se ja preselila, promjenila adresu na osobnoj i putovnici, ovi na MUPu -odjel za vozačke nisu imali pojma o tome-2 god sam se furala sa starom :D

E vidiš..mene prije 14 dana zaustavila murja u Gorskom Kotaru(prebrzo sam vozila:rofl:) i ide me teta provjeravati(vozačku još nisam promijenila) ...a ja ono..khm,khm...kažem da sam promijenila sve dokumente al vozačku ne...i ona preko voki-tokija zove stričeka policajca i kaže mu djevojačko prezime(kak piše u vozačkoj) a mene nema...:lol::lol: pa je rekla novo prezime i nađu me!!!!

I onda mi rekla da promijenim što prije vozačku,jel je ova kao nevažeća i da je kazna 700kn...:confused:

Mislim...još je nisam promijenila...:lol::lol:

A moja sestrićna se već 7 god vozi sa starom vozačkom!!!

klaudijak
30.07.2009., 12:40
vozačku dobiš isti dan, sve skupa 85 kunića i dve fotkice i gotojo za 5 min

vikica
30.07.2009., 13:26
A moja sestrična se već 7 god vozi sa starom vozačkom!!!
:top: Rekorderka!

vjestica35
30.07.2009., 13:44
E vidiš..mene prije 14 dana zaustavila murja u Gorskom Kotaru(prebrzo sam vozila:rofl:) i ide me teta provjeravati(vozačku još nisam promijenila) ...a ja ono..khm,khm...kažem da sam promijenila sve dokumente al vozačku ne...i ona preko voki-tokija zove stričeka policajca i kaže mu djevojačko prezime(kak piše u vozačkoj) a mene nema...:lol::lol: pa je rekla novo prezime i nađu me!!!!

I onda mi rekla da promijenim što prije vozačku,jel je ova kao nevažeća i da je kazna 700kn...:confused:

Mislim...još je nisam promijenila...:lol::lol:

A moja sestrićna se već 7 god vozi sa starom vozačkom!!!

Normalno da imaju tvoje novo prezime jer si promjenila sve osim vozačke, a kad te kontroliraju kontroliraju te preko podataka za osobu ili preko popisa državljana.

efzg2009
02.08.2009., 12:06
evo i mi se vjencali, e sad moze pomoc? ja sam na jednoj adresi u zg a dragi iz drugog grada, e sad trebam ja prebivaliste promijenit a i on na zajednicki stan i prezime, zna li tko sta sve trebam od dokumenata?

danagirl
05.08.2009., 16:40
mene zanima slijedeće ako mi tko zna odgovoriti: što ako sam prije vjenčanja potpisala da uzimam muževo prezime, ali se nakon vjenčanja predomislim i želim njegovo dodati uz svoje? jel to moguće i kakva je procedura. još nisam izvadila vjenčani list. ako itko zna molim savjet.

kovrčava Sue
14.08.2009., 14:02
Pročitala sam sve... Znam što sve moram mijenjati i kako i za osobnu, putovnicu, vozačku, indeks, banke... Međutim, u trenutku udaje bit ću studentica (redovna, nezaposlena). Što s mirovinskim, zdravstvenim, poreznom? Dragi je zaposlen. Hoću li preko njega to sve obavljati? Mora li on za poreznu u svoju firmu što nositi? Navodno mu je veća porezna olakšica ako ima mene prijavljenu na sebe. U poreznoj nisam roditeljima na olakšici (duga priča, malo radila, malo nisam radila pa se mami to nije dalo rješavati). Sada sam zdravstveno osigurana preko tate. Uglavnom, redovna studentica sam (nezaposlena), što trebam napraviti po pitanju porezne, mirovinskog i zdravstvenog?

kovrčava Sue
14.08.2009., 14:03
mene zanima slijedeće ako mi tko zna odgovoriti: što ako sam prije vjenčanja potpisala da uzimam muževo prezime, ali se nakon vjenčanja predomislim i želim njegovo dodati uz svoje? jel to moguće i kakva je procedura. još nisam izvadila vjenčani list. ako itko zna molim savjet.

Moguće, naravno. Ne znam proceduru, pitaj u matičnom uredu.

Malena30
14.08.2009., 18:53
bok svima, kad spominjate kopiju vjenčanog lista, dal te kopije tražim u matičnom uredu gdje sam dobila i orginal (svaka kopija se plaća - to mi je rekla teta u matičnom) ili ga samo fotokopiram a orginal nosim na uvid :confused:

hvala svima :cerek: puno ste mi pomogle oko organizacije vjenčanja, pusa :cerek:

kovrčava Sue
15.08.2009., 11:04
Ma, sama fotokopiraj, nemoj da ti oni prave ovjerene kopije, ne isplati se. I tako ćeš sa sobom uvijek nositi original na uvid.

annaaa
16.08.2009., 13:38

to i mene zanima...ja se, doduše, još premišljam, ali zanima me šta sve treba, jer znam da je moguće.

annaaa
18.08.2009., 10:40
evo koga zanima za promjenu prezimena nakon vjenčanja, tj. dodavanje svojeg uz muževo: treba kopije rodnog lista, domovnice, vjenčanog lista i uvjerenje o prebivalištu donijeti u vaš matični i platit biljeg 70 kuna. oni će u roku mjesec i pol izdati novi rodni list i ostalo šta treba pa se dalje mjenjaju dokumenti. :)

lavić26
18.08.2009., 11:22

da potvrdim to, meni je kazna koju sam napravila prije vjenčanja došla kući neki dan na novo prezime :rofl::rofl::rofl:, baš me to zbunilo jer nisam još bila mjenjala dokumente :lol:, tek prije dva tjedna, još mi nisu gotovi :rolleyes:

nisu ni meni radili probleme kad sam došla promjenit dokumente :D

danagirl
18.08.2009., 12:19
hvala annaaa:)

27dresses
18.08.2009., 13:14
ciao cure! evo da ne čitam sve postove, jel bi mi koja mogla pomoći sa informacijom koliko vremena imam od vjenčanja (2mj ili 6mj.?? ) da si promijenim sve dokumente? jer bismo htjeli ići na medeni mjesec u 11mj i na neko putovanje u 1mj.pa me zanima da li do 1.mj.moram sve promijeniti ili imam vremena?? :ne zna:

lavić26
18.08.2009., 13:31
ciao cure! evo da ne čitam sve postove, jel bi mi koja mogla pomoći sa informacijom koliko vremena imam od vjenčanja (2mj ili 6mj.?? ) da si promijenim sve dokumente? jer bismo htjeli ići na medeni mjesec u 11mj i na neko putovanje u 1mj.pa me zanima da li do 1.mj.moram sve promijeniti ili imam vremena?? :ne zna:

ja sam na medeni mjesec išla sa starom putovnicom, ali ja sam išla odmah, a tebi vidim vjenčenje u 9.mjesec, pa bi ti bilo dobro da promjeniš dokumente za putovanje u 1.misec, bar putovnicu i osobnu. osobna bude gotova za 2tjedna, putovnica za nekih 3-4tjedna, tako da sve stigneš. vjenčani list možeš dignit par dana nakon vjenčanja, tako je bar meni bilo.

annaaa
18.08.2009., 15:26

ja sam danas baš zvala u mup i rekli su mi da je zakonski rok za promjenu dokumenata 2 tjedna.

s obzirom da ja bi trebala ići danas u sloveniju (a od vjenčanja je prošlo skoro 2 mjeseca), rekla mi je teta u mupu da neću moć proć sa starim dokumentima ako su iz matičnog već poslali obavijest mupu o promjeni podataka.

s obzirom da bi mogla platit možda i neku kaznu, ništa od odlaska izvan hrvatske za sad :rofl:

ugl, 27, promjeni si osobnu i putovnicu a ostalo ti može čekat...

ja ću ovaj tjedan sve riješit, napokon...

NikolinicaR
19.08.2009., 08:18
pozzzz
ja jucer sve obavila:p
Ovako za cure i ZG:
potrebni dokumenti
stara osobna
stara putovnica
vjenčani list i 2 kopije ( nemoraju biti ovjerene)
1 otici na šalter prijave prezimena i tamo prijaviti prezime novo i boraviste ako imate promjenu ( sa vlasnikom nekretnine i vl.listom) ja nisam trebala promjenu jer sam ostala na staroj
2. osobna na 1 kat 2 VELIKE slike sa org. vjenčanim listom i kopijom
3. putovnica

Takav redosljed mora biti

Cure su zezeali kojima je prosolo 3 mjeseca jer je nevazeci vjenčani list tako da na to obratite pozornost.

Izgubila cca 4.30h:kava:

Uzivajte

Orleanska I.
19.08.2009., 13:56
Pročitala sam sve... Znam što sve moram mijenjati i kako i za osobnu, putovnicu, vozačku, indeks, banke... Međutim, u trenutku udaje bit ću studentica (redovna, nezaposlena). Što s mirovinskim, zdravstvenim, poreznom? Dragi je zaposlen. Hoću li preko njega to sve obavljati? Mora li on za poreznu u svoju firmu što nositi? Navodno mu je veća porezna olakšica ako ima mene prijavljenu na sebe. U poreznoj nisam roditeljima na olakšici (duga priča, malo radila, malo nisam radila pa se mami to nije dalo rješavati). Sada sam zdravstveno osigurana preko tate. Uglavnom, redovna studentica sam (nezaposlena), što trebam napraviti po pitanju porezne, mirovinskog i zdravstvenog?

I mene ovo zanima.

miss_djurdja
19.08.2009., 14:29
pozzzz
ja jucer sve obavila:p
Ovako za cure i ZG:
potrebni dokumenti
stara osobna
stara putovnica
vjenčani list i 2 kopije ( nemoraju biti ovjerene)
1 otici na šalter prijave prezimena i tamo prijaviti prezime novo i boraviste ako imate promjenu ( sa vlasnikom nekretnine i vl.listom) ja nisam trebala promjenu jer sam ostala na staroj
2. osobna na 1 kat 2 VELIKE slike sa org. vjenčanim listom i kopijom
3. putovnica

Takav redosljed mora biti

Cure su zezeali kojima je prosolo 3 mjeseca jer je nevazeci vjenčani list tako da na to obratite pozornost.

Izgubila cca 4.30h:kava:

Uzivajte

E vidiš,meni je teta u MUP-u rekla da vjenčani ne smije biti stariji od 6mj.
A ja mijenjala dokumente nakon 3mj.i nitko mi nije ništa prigovarao!!!

annaaa
19.08.2009., 15:54
joj cure nemojte me plašit s vjenčanim!!! samo mi još to treba :o ja ću ić nakon 4 mjeseca ukupno jer sad čekam rješenje jedno i ne mogu ni ić ranije.

NikolinicaR
20.08.2009., 07:08

Draga tamo se nazna tko pije a tko placa....
mene je pitala kada je bilo vjencanje ja kazem u 6 mjesecu, ok koji datum pita ona ja kazem 05.06. ( a bila 18.08 u PU ) ok taman da nemorate vaditi novi vj.list....
Vjerojatno da sam dosla sutra i da je bila druga teta bi mi rekla tko zna sta...:kava:
ja nisam znala da moram prijaviti promjenu prezimena a tamo je NAJJJJVECI red...zato curke cim dodete odmah to napraviti prizemlje salter desno.....

vjestica35
20.08.2009., 08:21

Nevjerojatno, nigdje u niti jednom zakonu ne piše da dokumenti ne smiju biti stariji od tri ili šest mjeseci, to je samo trik za punjenje proračuna jer se svaki izvod naplaćuje.

annaaa
20.08.2009., 13:03

matičar je upravo taj koji javlja, i to u gradski ured za opću upravu gdje odmah to bilježe radi rodnog lista. nakon toga ne znam ko kome javlja il je umreženo, ali svugdje si onda s novim prezimenom. ja više, recimo, ne postojim, a vjenčanje je bilo prije točno 2 mjeseca. s tim da su me uveli s novim prezimenom već prije, i to bar mjesec dana nakon vjenčanja.

bar je tak kod mene. :ne zna:

meni jučer nisu htjeli izdat uvjerenje o prebiavlištu jer mi moja osobna više ne vrijedi pa sam morala odmah ić vadit novu s muževim prezimenom.

vjestica35
20.08.2009., 17:38
matičar je upravo taj koji javlja, i to u gradski ured za opću upravu gdje odmah to bilježe radi rodnog lista. nakon toga ne znam ko kome javlja il je umreženo, ali svugdje si onda s novim prezimenom. ja više, recimo, ne postojim, a vjenčanje je bilo prije točno 2 mjeseca. s tim da su me uveli s novim prezimenom već prije, i to bar mjesec dana nakon vjenčanja.

bar je tak kod mene. :ne zna:

meni jučer nisu htjeli izdat uvjerenje o prebiavlištu jer mi moja osobna više ne vrijedi pa sam morala odmah ić vadit novu s muževim prezimenom.

Nevjerojatno, meni nitko nije stvarao probleme, a dokumente sam mjenjala tek nakon dva mjeseca i nigdje se nije pojavljivalo moje novo prezime.

miss_djurdja
20.08.2009., 20:37
Nevjerojatno, meni nitko nije stvarao probleme, a dokumente sam mjenjala tek nakon dva mjeseca i nigdje se nije pojavljivalo moje novo prezime.

Već sam napisala,jednom...i evo opet....

Mijenjala dokumente nakon 3 mj. Već su me imali zavedeno pod novim prezimenom,rekla mi žena na šalteru da je poslano mj.dana nakon svadbe!!!

Udavala sam se u Zaprešiću,a dokumente mijenjala u Zagrebu!!!

Znači matični uredi šalju nove podatke!!!!

Al pošto u našoj lijepoj Hrvatskoj svak radi kak mu se hoće,tak izgleda neki šalju a neki ne!!!!

vjestica35
21.08.2009., 10:05
Već sam napisala,jednom...i evo opet....

Mijenjala dokumente nakon 3 mj. Već su me imali zavedeno pod novim prezimenom,rekla mi žena na šalteru da je poslano mj.dana nakon svadbe!!!

Udavala sam se u Zaprešiću,a dokumente mijenjala u Zagrebu!!!

Znači matični uredi šalju nove podatke!!!!

Al pošto u našoj lijepoj Hrvatskoj svak radi kak mu se hoće,tak izgleda neki šalju a neki ne!!!!

E sada mi je još nevjerojatnije jer sam se i ja udavala u Zaprešiću i s obzirom da su matičarke kolegice mog muža poznata mi je procedura. Jedino ako u mupu nisu gledali podatke iz popisa birača što je lako moguće jer mup zna provjeravati te podatke, a tamo matičari odmah promijene podatke.

ridikul
21.08.2009., 11:08
Curke ovako, trebam mjenjati prezime i prebivalište na osobnoj iskaznici, za sada sam se jedino odjavila kod sebe doma. Dal mi može netko u par crtica reći što je sve potrebno kad mjenjaš prezime i prebivalište odjednom, tj. koji su dokumenti potrebni, da ne moram ić ko ćorava kokoš 10 puta u Petrinjsku?

vjestica35
21.08.2009., 12:05
Curke ovako, trebam mjenjati prezime i prebivalište na osobnoj iskaznici, za sada sam se jedino odjavila kod sebe doma. Dal mi može netko u par crtica reći što je sve potrebno kad mjenjaš prezime i prebivalište odjednom, tj. koji su dokumenti potrebni, da ne moram ić ko ćorava kokoš 10 puta u Petrinjsku?

ridikul
21.08.2009., 12:28

Jeeeeeej :jumping: Puno ti hvala!!!!:s:s:s

ridikul
21.08.2009., 12:30

još samo jedno pitanje, da li taj zahtjev za izdavanje osobne iskaznice iz policijske postaje slučajno Obrazac 1 koji se može isprintati sa stranica PU Zagrebačke?:ne zna:

sonja6.6
21.08.2009., 12:56
još samo jedno pitanje, da li taj zahtjev za izdavanje osobne iskaznice iz policijske postaje slučajno Obrazac 1 koji se može isprintati sa stranica PU Zagrebačke?:ne zna:

Ja sam isto printala sa stranica PU, samo se ne sjećam dali je broj 1, ali jedan jedini je tamo na stranici za osobnu i taj sam printala, i sve je bilo ok u petrinjskoj!

sonja6.6
21.08.2009., 12:58
Samo pripazi, oni ti sada po ljetnom radnom vremenu rade do 17 h, a ne do 19, ja sam se zeznula prije mjesec dana kad sam išla...:mig:

Malena30
21.08.2009., 14:42
malo me buni ta odjava i prijava prebivališta u policijskoj postaji, ja sam u Zagrebu i udajom ostat ću u Zagrebu, kaj se to sve ne obavlja u Petrinjskoj :confused:
znači svaki kvart tj. općina u kojoj živiš ima svoju pp u kojoj radiš prijavu tj. odjavu :ne zna:

ridikul
21.08.2009., 14:54
Samo pripazi, oni ti sada po ljetnom radnom vremenu rade do 17 h, a ne do 19, ja sam se zeznula prije mjesec dana kad sam išla...:mig:

Hvala ti puno! Već sam je isprintala. Zove se zahtjev za izdavanjem osobne iskaznice...
a usput sam vidila da rade od 8 do 17. nemaš beda! hvalti još jednom:mig:

annaaa
21.08.2009., 15:29
malo me buni ta odjava i prijava prebivališta u policijskoj postaji, ja sam u Zagrebu i udajom ostat ću u Zagrebu, kaj se to sve ne obavlja u Petrinjskoj :confused:
znači svaki kvart tj. općina u kojoj živiš ima svoju pp u kojoj radiš prijavu tj. odjavu :ne zna:

ako ne mjenjaš mjesto, ne trebaš odjavu...

Francesca
21.08.2009., 16:30

grad zagreb ti je sve pod petrinjskom
ali recimo sesvete su posebno mjesto za sebe - to konkretno znam jer sam iz sesveta...

NikolinicaR
24.08.2009., 07:23
Cure moje pomoć....

dali netko zna u ZG u Vodnikovoj sta je potrebno za promjeniti prezime u radnoj knjižici? Do kada rade?:ne zna::ne zna:

hvala

vjestica35
25.08.2009., 10:24
Cure moje pomoć....

dali netko zna u ZG u Vodnikovoj sta je potrebno za promjeniti prezime u radnoj knjižici? Do kada rade?:ne zna::ne zna:

hvala

standardno ti treba kopija vjenčanog lista i original na uvid. Ne bi trebala plaćati nikakve takse, ja nisam. Forumulara koliko znam nema jedino ako Vodnikova nema interno nešto za sebe.

Silva27
26.08.2009., 09:41
jel ima netko iskustva sa promjenom prometne?
prolistala sam vaše postove ali nisam nigdje našla. na mup-ovoj stranici piše:
1. moram u policijsku upravu gdje je registrirano vozilo- i tamo uzmem uplatnicu
2. naravno platim to u FINI ili banci
3. opet idem u policijsku upravu i tam čekam sto godina i to je to...

Ako sam nekaj krivo shvatila moliv vas da me ispravite. I nije mi jasno dal to mogu samo sa osobnom ili papiričem koji dobim dok mi se radi nova osobna.

Unaprijed vam hvala na odgovoru!

lavić26
26.08.2009., 10:01
jel ima netko iskustva sa promjenom prometne?
prolistala sam vaše postove ali nisam nigdje našla. na mup-ovoj stranici piše:
1. moram u policijsku upravu gdje je registrirano vozilo- i tamo uzmem uplatnicu
2. naravno platim to u FINI ili banci
3. opet idem u policijsku upravu i tam čekam sto godina i to je to...

Ako sam nekaj krivo shvatila moliv vas da me ispravite. I nije mi jasno dal to mogu samo sa osobnom ili papiričem koji dobim dok mi se radi nova osobna.

Unaprijed vam hvala na odgovoru!
ja sam to radila prije mjesec dana, uglavnom meni je istekla bila prometna, pa ne znam da li je isi postupak. valjda je. ja sam samo došla sa starom prometnom, knjižicom vozila, i onom ''žutom'' osobnom i žena mi je to napravila u roku 5 minuta. nisam ništa plaćala, ako se dobro sjećam :misli:, mislim da nisam, a jesam senilna, ne sjećam se :misli:. ne nisam.

imam ja pitanje, cure koliko ste čekale novu putovnicu? meni je prošlo već 26 dana, a još ni p od putovnice :confused::confused:

sonja6.6
26.08.2009., 10:02
Hvala ti puno! Već sam je isprintala. Zove se zahtjev za izdavanjem osobne iskaznice...
a usput sam vidila da rade od 8 do 17. nemaš beda! hvalti još jednom:mig:

Ma nema na čemu!
:mig::mig:

sonja6.6
26.08.2009., 10:16
Cure moje pomoć....

hvala

Kopija vjenčanog lista i orginal na uvid, nova osobna iskaznica i radna knjižica, ništa se ne plaća, i gotovo je u roku 5 minuta, nisam sigurna do kad Vodnikova radi jer sam ja mijenjala u Dubravi (po mjestu stanovanja), a Dubrava je radila od 8 i 30 do 15 ili 16, a pauza im je od 10 do 11, mislim da tako i u Vodnikovoj rade, ali ti nazovi prvo i pitaj, to ti je najbolje...
Evo našla sam:

5. ZA UPIS PROMJENE PREZIMENA U RADNU KNJIŽICU USLIJED UDAJE POTREBNO JE PRILOŽITI:

- radnu knjižicu,

- osobnu iskaznicu izdatu na novo prezime ili neisteklu i urednu postojeću osobnu iskaznicu i potvrdu Policijske uprave o podnijetom zahtjevu za izdavanje nove osobne iskaznice. Taj zahtjev osoba je dužna podnijeti Policijskoj upravi u roku 15 dana od dana nastanka promjene tj. zaključenja braka.

- vjenčani list u izvorniku.

Navedeni poslovi obavljaju se na tri lokacije: Vodnikova 14, PU Novi Zagreb – Avenija Dubrovnik 12 i PU Dubrava – Dubrava 49.

Uredovno vrijeme: svaki radni dan (ponedeljak – petak) u vremenu od 8.30-15.30 sati.

Informacije: u Vodnikovoj 14 na broj telefona: 6100-373, 6100-374, 6100-385, 6100- 386, u PU Novi Zagreb – broj telefona 6585-630, u PU Dubrava – broj telefona 6585- 420 i 6585-397

Nadam se da sam malo pomogla!
:mig: