PDA

View Full Version : Strije

stranice : 1 [2] 3

charlyse
03.12.2007., 21:45
Moji roditelji su kućni prijatelji s jednim dermatologom. Budući da sam sad trudna, raspitivala sam se kod njega o kremicama koje mogu pomoći pri sprečavanju stvaranja strija te kako izblijedit postojeće. Rekao mi je neka ne bacam novce na skupe kreme jer ne postoji krema koja će "obrisat" postojeće strije, a vrlo malo pomažu kod sprečavanja nastajanja strija.Sve je u genima, a najučinkovitije je ne dobiti previše kila...:mig:
Savjetovao mi je da kupim neku masnu kremu i da svaki dan masiram "opasna" područja i ne papati previše ugljikohidrata.
Imam afroditinu dnevnu i noćnu kremu i za sada ih nisam dobila, ali nisam dobila ni puno kila tako da...ne vjerujem da je zbog kreme...
:kiss:

philemon
03.12.2007., 23:11
hallo everybody ! evo malo nostalgije za ovom neiscrpnom temom. ako nekog zanima lasersko ukljanjanje strija nek se javi na čavrljanje. ja bila pre par dana...

ludilo...

Kako bilo? Koliko si platila? Je li uspjelo koliko toliko? moraš li ići opet? :cerek:

Evo mene znatiželjne :mig:

deedeedee
31.01.2008., 01:52
up. triba nam neki : strije support group :
:tuzni:

reader
31.01.2008., 12:35
Ja ih imam po unutrašnjoj strani bedara - od naglog rasta i debljanja u djetinjstvu (rasla sam i uzduž i popreko naglo!), po trbuhu od trudnoće i po grudima od upale dojki nakon poroda. Uza svo mackanje kremama...
Tako da tu ima siguirno veze sa genetikom, i moja mama ih ima.
No meni to fantastično ne smeta! KAd se sjetim šta sam sve prošla, najmanje što me moglo zadesiti je da mi ostanu strije!
Tako da je meni to "no problem" stvar!

deedeedee
31.01.2008., 14:13
imaš super stav! :)
on the other hand, ja ih od naglog debljanja imam svugdje. i mrzim ih. :cry:

nebitno22
13.03.2008., 17:56
a ima li itko iskustava sa laserom - da je uklonio mrlje tj hiperpigmentaciju?

--Phoenix--
18.03.2008., 18:52
Ovisi o tipu pigmentacije, no senilne ili solarne fleke idu vrlo dobro i jednostavno. Samo doktor mora imati adekvati laser za to. KTP ili Dye su dobar izbor. Sto su pigmentacije bogatije melaninom (tamnije) to ih je lakse i skinuti. Za melasmu je malo drugacije i bilo je vec rijeci o tome.

nebitno22
19.03.2008., 00:02
phoenix radi se o tamnim pigmentacijama ostalih od prištića.. kem piling mi nije pomogao sad namjeram probati laser.. a ti si neki dermatolog kad si tako educiran/a?

--Phoenix--
19.03.2008., 08:54
U tom slucaju ja bi optirao za KTP ili Dye laser. Ovisi o razini ostecenja koze. Dobar IPL kroz 4-5 seansi bi dao isto dobre rezultate.

Innocent
11.04.2008., 14:33
Mama mi ima pjege na rukama, jer nije pazila na njih za vrijeme vožnje, pa je to vjerovatno sunce+starost faktor. Zanima me, zna li itko, da li je bolje skidati to laserski ili ići na tretmane dušikom?

--Phoenix--
12.04.2008., 19:37
Ja bi apsolutno isao na laser kad bi to bio KTP ili Dye laser. Puno manja invazivnost i ne ostaju tragovi. Cak i sa dobrim IPL se mogu dobiti dobri rez na rukama, no KTP je gold standard za to. Emitira zelenu svijetlost koja se jako dobro apsorbira u melanin tako da je moguce vrlo selektivno "skuhati" fleku.

Angelica
08.06.2008., 21:19
ja imam strije (istina, malo ih je)i to na donjem dijelu leđa. vodoravne crte kroz cijela taj dio i jako me smetaju pa sam malo razmisljala i pala mi napamet jedna glupa ideja... mislite li da bi se strije mogle istetovirati u prirodnu boju koze? :confused:imam ih samo dvije, tri, al su na takvom mjestu da se vide (volim niske hlace)

Ponosna
09.06.2008., 17:19
Jedna jedina učinkovita stvar-Lieracova krema protiv strija.

Angelica
09.06.2008., 17:42
kaj stvarno?

Ponosna
09.06.2008., 18:55
Bogme da, frendica ih se riješila i to još u trudnoći.

Angelica
12.06.2008., 15:00
to su onda sigurno bile friške, još ljubičaste. al za ove stare...:rolleyes:

lente
16.06.2008., 13:24
mene baš zanima je li koja bila na laserskim tretmanima?
malo sam bila na stranici klinike Poliderma i koliko sam ja shvatila, strije se ne mogu ukloniti, ali one koje nisu pobijelile jako im se dobro smanji vidljivost, tj. skoro pa se izravnaju, a bijele je teže srediti!
je li bila koja na takvim tretmanima?

Mikany
16.06.2008., 19:06

I ja ih imam jos iz trudnoce.Mislis da bi mi to moglo pomoci da ih bar upola smanjim?

¤amélie¤
23.06.2008., 21:43

...vjerojatno jedna od mnogih kremica...sumnjam da pomazu jer kada su strije vec bijele onda je gotovo...ne mogu se nikada maknuti....mozda ublaziti...

Nego, koliko kosta ta kremica i di se ima za kupiti da vidimo? :rofl:

*XXX*
25.06.2008., 10:13
ej, vidim da se mnoge mučite sa strijama, uključujući i mene.ja sam ih dobila jer sam se naglo udebljala(negdje 6kg:mad:).po bedrima imam par crvenih strija...za te cu otici dermatologu da ih se riješim.imam i par bijelih te su odmah bile bijele, čim su se pojavile, a ne ljubičaste ili crvene :confused:.nemojte se toliko zamarati sa strijama, pa noge su nam gole sam po ljeti, 2,3 mjeseca i gotovo...ako ih želite prekiti naručite COVERDEM SUPERFECTION. prekriva strije, vene, kapilare, fleke, kaj god postoji a i dobijete lijepu preplanulu boju...noge nakon toga izgledaju savršeno, čak i presavršeno :lol::cerek:.svi mi dođu kak imam lijepe noge bez ijedne flekice, ožiljka :rofl::rofl::rofl: COVERDERM :top:

nikky55
25.06.2008., 12:59
ej, vidim da se mnoge mučite sa strijama, uključujući i mene.ja sam ih dobila jer sam se naglo udebljala(negdje 6kg:mad:).po bedrima imam par crvenih strija...za te cu otici dermatologu da ih se riješim.imam i par bijelih te su odmah bile bijele, čim su se pojavile, a ne ljubičaste ili crvene :confused:.nemojte se toliko zamarati sa strijama, pa noge su nam gole sam po ljeti, 2,3 mjeseca i gotovo...ako ih želite prekiti naručite COVERDEM SUPERFECTION. prekriva strije, vene, kapilare, fleke, kaj god postoji a i dobijete lijepu preplanulu boju...noge nakon toga izgledaju savršeno, čak i presavršeno :lol::cerek:.svi mi dođu kak imam lijepe noge bez ijedne flekice, ožiljka :rofl::rofl::rofl: COVERDERM :top:

a gdje ti to naručuješ odnosno kupuješ i koliko dođe?????

*XXX*
25.06.2008., 20:04
http://minishop.t-com.hr/mandarin
mislim da se to može naručiti sam preko interneta, pitala sam u ljekarni,al nisu imali :ne zna: dođe ti 140 kn + poštarina (negdje 30-ak kn).isporuče ti to za dan,dva.ak uzmeš javi dojmove:top: :W

nikky55
25.06.2008., 20:27
http://minishop.t-com.hr/mandarin
mislim da se to može naručiti sam preko interneta, pitala sam u ljekarni,al nisu imali :ne zna: dođe ti 140 kn + poštarina (negdje 30-ak kn).isporuče ti to za dan,dva.ak uzmeš javi dojmove:top: :W

a reci mi jel ti ostaju recimo tragovi po robi tipa ko neki puder? .. s obzirom da si rekla da ostavlja tamniju podlogu..
hm.. ne znam zakaj ja to na ovoj stranici ne vidim.. :confused:

nikky55
25.06.2008., 20:28
pardon našla.. malo sam se zaletjela.. jer ne čitam.. :)

nikky55
25.06.2008., 20:29
tu su tri nijanse.. eh.. to je sad malo teže.. jer ne mogu probat koja je kakva..

*XXX*
25.06.2008., 20:34
ne ostavljaju nikakvi tragovi, ništa se ne ljušti, i vodootporan je...skida se sapunom ili gelom za tuširanje..ja sam uzela nijansu za osobe srednje tamne puti jer nisam ni bijela ni crna..postoji i puder za prekrivanje(nisam ga koristila) al mislim da je teško nać nijansu,sve mi neprirodno izgledaju,puder ne potamnjuje

nikky55
25.06.2008., 21:29
ne ostavljaju nikakvi tragovi, ništa se ne ljušti, i vodootporan je...skida se sapunom ili gelom za tuširanje..ja sam uzela nijansu za osobe srednje tamne puti jer nisam ni bijela ni crna..postoji i puder za prekrivanje(nisam ga koristila) al mislim da je teško nać nijansu,sve mi neprirodno izgledaju,puder ne potamnjuje

vau!!! ovo je super ako ne ostavlja tragove i vodootporan.. :top:

*XXX*
28.06.2008., 14:11
meni u pon stiže...naručila ga opet:D...jedva čekam :cheer:

nikky55
28.06.2008., 15:39

a daj mi reci ja ću si ga u uto naručit.. ali recimo ako si uzmem taj srednji.. dakle ne onaj nasvjetliji.. recimo sada ljeto sam malo tamnija od sunca.. pa jel to jako odudara jer inače sam svjetle puti.. nisam tamna.. ne znam stvarno koju bi uzela tu najsvjetliju ili tu tamniju..jer recimo ako stavim svjetlu na tamniju kožu onda će mi noge biti bijele a ostalo tamno.. ili???

*XXX*
29.06.2008., 13:41
ja nikad nisam koristila najsvjetliji, samo onaj srednji...mislim da ti noge nece bit bijele od njega...a jesi jako sad potamnila?meni od ovog srednjeg bude baš lijepa preplanula boja...baš prirodno izgleda,ko da sam se dugo sunčala.ne bude ti lažna narančasta koju sam znala dobiti od dovea, johnsonsa, nivee i drugih gluposti...stvarno ne znam koji da ti preporučim...ako su ti sada noge tamne mislim da bi ti ih onda ovaj najsvjetliji nebi bas potamnio neg samo prekrio strije :ne zna:

nikky55
29.06.2008., 15:00
nisu mi sada tamne samo nisu blijede ko kako je to cijele godine dok sam u hlaćama.. onak imaju laganu bojicu.. ali recimo sada kada bi bila na moru tjedan dana bila bi crna.. i sada ne znam ako stavim recimo kremu preko toga jel se vidi neko veliko odudaranje.. ali sve mislim da ću tu srednju naručit i držat fige da mi odgovara..

BeautifullyChaotic
30.06.2008., 09:44
Ja imam strije iza koljena i na dnu leđa, neke bijele neke plavkaste ali me užasno živciraju... našla sam neku kremicu u dm-u pa sad isprobavam, a kolegica mi je preporučila da si sama napravim nekakvo "mazalo" od ad kapi, mineralne vode i ulja za tijelo. Ona se time mazala u trudnoći i nema nijedne strije... je li netko isprobao nešto takvo? zaboravih omjere.

nikky55
30.06.2008., 13:53

hej.. evo ja sebi to naručila ali daj mi reci kaj si stavila pod način dostave???

*XXX*
30.06.2008., 15:00
kak misliš način...misliš kak sam platila...ja sam gotovinom

nikky55
30.06.2008., 15:06
pa piše opcija koju ti oni daju način dostave..pa ima tri ocije dostava u Hrvatskoj i još dvije sa FedEx-om pa nisam znala kaj da stavim..

nikky55
03.07.2008., 10:52
hej.. evo ja sebi to naručila ali daj mi reci kaj si stavila pod način dostave???

stigla mi krema.. i dalje se vide strije.. jer na tom mjestu koža potamni ali te crtice su svjetlije pa se tek onda jače vidi..grrrrrrrrrrrrrr.. nema tu pomoći.. :(
baš užas nisam ni trudna bila, niti sam se debljala niti mršavila.. a imam ih po guzi koliko oćeš..

*XXX*
03.07.2008., 12:30
a baš mi je žao:(...ne znam mislim da ti i vichy ima neke proizvode za prekrivanje a i coverderm ima neki puder za tijelo...:ne zna:
nažalost, strije se ne mogu ukloniti, može se laserom dosta smanjiti njihova vidljivost...

kontradiktorna
18.07.2008., 11:38
Imam pitanje. U roku od mjesec i pol pojavile su mi se ogromne strije po rukama, sisama, trbuhu i nogama. Nisam se udebljala, nisam smrsavila, nisam ni prije imala fazu da sam mrsavila ili se naglo debljala.. Uvijek sam tu negdje. Mažem se istim stvarima kao i prije.. Ne znam gdje bi mogao biti problem? U prehrani? U zadnje vrijeme jedem mozda manje mesa nego inace, ostalo je sve isto. Zanima me u cemu bi jos mogao biti problem? Do sada ih prakticki uopce nisam imala, a sada su rasirene po svemu. Znam da ih vecina ljudi ima, ali ovo je totalno kratak period za pojavit se bas na svim mjestima na kojima se mogu pojaviti!

EDIT: Sad sam uocila i ovo sa hormonima...

nikky55
18.07.2008., 12:00
Imam pitanje. U roku od mjesec i pol pojavile su mi se ogromne strije po rukama, sisama, trbuhu i nogama. Nisam se udebljala, nisam smrsavila, nisam ni prije imala fazu da sam mrsavila ili se naglo debljala.. Uvijek sam tu negdje. Mažem se istim stvarima kao i prije.. Ne znam gdje bi mogao biti problem? U prehrani? U zadnje vrijeme jedem mozda manje mesa nego inace, ostalo je sve isto. Zanima me u cemu bi jos mogao biti problem? Do sada ih prakticki uopce nisam imala, a sada su rasirene po svemu. Znam da ih vecina ljudi ima, ali ovo je totalno kratak period za pojavit se bas na svim mjestima na kojima se mogu pojaviti!

EDIT: Sad sam uocila i ovo sa hormonima...

stvarno ti ne znam za prehranu.. moram priznati o tome nisam nikada ništa čula.. osim za celulit.. ali za strije samo znam za tri načina nastanka.. a to je ili nagli rast.. pa se koža rastegne ili ta nagla promijena težine.. i treći puno sjedenja i to dakle vrijedi samo za guzu.. moram priznati i meni je čudno da ti se to tako naglo pojavilo jesi sigurna da to prije nisi primječivala?

kontradiktorna
18.07.2008., 12:46
stvarno ti ne znam za prehranu.. moram priznati o tome nisam nikada ništa čula.. osim za celulit.. ali za strije samo znam za tri načina nastanka.. a to je ili nagli rast.. pa se koža rastegne ili ta nagla promijena težine.. i treći puno sjedenja i to dakle vrijedi samo za guzu.. moram priznati i meni je čudno da ti se to tako naglo pojavilo jesi sigurna da to prije nisi primječivala?

Ma sigurna sam, to su "svjeze" strije, ljubicaste.. I to prvo po rukama (od pazuha prema dolje) i onda sam bila iziritirana time i stalno sam gledala jel ih ima jos negdje i tad ih jos nije bilo drugdje (negdje u svibnju/lipnju), a od onda sam ih uocila i po sisama pa po trbuhu i bas neki dan i po nogama. Na guzi nemam (jos).

Nisam ni ja cula za prehranu, uvijek je to bilo debljanje/mrsavljenje/trudnoca, ali kako je jedino sto mi se u zadnje vrijeme promijenilo to sto jedem dosta manje mesa nego inace, covjek se zapita..

Netko je napisao nesto o poremecajima hormona. Mislim da cu se zaputiti lijecniku prije nego sto se sva ostrijim.

tigress_ri
15.08.2008., 16:14
vidim da nisam jedina s takvim problemima, ja sam dobila ih zbog naglog rasta i to od bedra do koljena, već sam dugo bila iskompleksirana time jer nisam vidjela nijednu curu s toliko strija kao i ja. Neugodno bi mi bilo ići na plažu s nekim a pogotovo s dečkom, a da ne kažem kako mi je neugodno tijekom spolnog odnosa jer imam osjećaj da non stop gleda u njih, i ne mogu se opustiti zato uvijek preferiram mrak :( no to je već druga tema.
Kaže se da kada koža potamni na suncu da se strije manje vide , iskreno moje su bijele i kako sam potamnila više ih vidim nego prije :ne zna:
moje su već stare i ako netko zna što bi moglo pomoći da se manje vide bila bih zahvalna
Za kremu Coverderm sam čula tj pročitala da pomaže samo da preko neta se može kupiti, zna li netko tko je koristi koliko traje jedna krema
unaprijed se zahvaljujem :D

nikky55
16.08.2008., 16:20
vidim da nisam jedina s takvim problemima, ja sam dobila ih zbog naglog rasta i to od bedra do koljena, već sam dugo bila iskompleksirana time jer nisam vidjela nijednu curu s toliko strija kao i ja. Neugodno bi mi bilo ići na plažu s nekim a pogotovo s dečkom, a da ne kažem kako mi je neugodno tijekom spolnog odnosa jer imam osjećaj da non stop gleda u njih, i ne mogu se opustiti zato uvijek preferiram mrak :( no to je već druga tema.
Kaže se da kada koža potamni na suncu da se strije manje vide , iskreno moje su bijele i kako sam potamnila više ih vidim nego prije :ne zna:
moje su već stare i ako netko zna što bi moglo pomoći da se manje vide bila bih zahvalna
Za kremu Coverderm sam čula tj pročitala da pomaže samo da preko neta se može kupiti, zna li netko tko je koristi koliko traje jedna krema
unaprijed se zahvaljujem :D

evo ja sam koristila ovoga ljeta tu kremu jer sam si je bila naručila. kako mi je xxx rekla.. dobra m ije krema ali samo za žilice.. za ožiljke, strije ne jer na tom mjestu ostane svjetlo a ostalo potamni.. tako da ti je to ko i sunce.. kada potamniš potamniš svugdje samo ne na ožiljcima.. uglavnom mene prestalo smetat te strije.. pričala sam sa jednom frendicom.. i male bebe imaju i strije i celulit.. i onda sam rekla.. ma krvragu i sve.. i te strije to je normalno..i to svi imamo i muški i ženski pa zašto da se više opterečujem.. mažem se i dalje sa olival uljem.. i manje ih primejćujem jer ih uopće ne gledam.. :)

tigress_ri
16.08.2008., 23:26
evo ja sam koristila ovoga ljeta tu kremu jer sam si je bila naručila. kako mi je xxx rekla.. dobra m ije krema ali samo za žilice.. za ožiljke, strije ne jer na tom mjestu ostane svjetlo a ostalo potamni.. tako da ti je to ko i sunce.. kada potamniš potamniš svugdje samo ne na ožiljcima.. uglavnom mene prestalo smetat te strije.. pričala sam sa jednom frendicom.. i male bebe imaju i strije i celulit.. i onda sam rekla.. ma krvragu i sve.. i te strije to je normalno..i to svi imamo i muški i ženski pa zašto da se više opterečujem.. mažem se i dalje sa olival uljem.. i manje ih primejćujem jer ih uopće ne gledam.. :)

hvala ti na savjetu :)
ma ja ih pokušavam ne primjetiti ali taman kada ih zaboravim drugi me podsjete na njih pa malo je teže ih zaboraviti :mad:

nikky55
17.08.2008., 08:03
hvala ti na savjetu :)
ma ja ih pokušavam ne primjetiti ali taman kada ih zaboravim drugi me podsjete na njih pa malo je teže ih zaboraviti :mad:

a joooooj! ta osoba koja te podsjeća je stvarno zločka! :)
ali vjeruj mi stvarno nema osobe kojoj se negdje neće pojaviti.. ja sve koje poznajem znam da imaju na nekom dijelu tijela.. čak mi i nekoliko dečkiju priznalo da ih ima i samo me gledaju i govore ma zašto se sa time opterećujem?

mateja988
11.09.2008., 11:59
meni su se strije pojavile kad sam se naglo udebljala a i općenito malo zapustila i prestala mazanjem tijela ali kad sam se ponovo vratila staroj navici redovitog mazanja tijela

gotovo su postale nevidljive a bile su baš ljubičaste i široke...tako da mislim da bilo koje mlijeko za tijelo pomaže samo da je masno i da se redovito mažete!!!!

nikky55
12.09.2008., 12:40
meni su se strije pojavile kad sam se naglo udebljala a i općenito malo zapustila i prestala mazanjem tijela ali kad sam se ponovo vratila staroj navici redovitog mazanja tijela

gotovo su postale nevidljive a bile su baš ljubičaste i široke...tako da mislim da bilo koje mlijeko za tijelo pomaže samo da je masno i da se redovito mažete!!!!

istina može se malo popravit stanje ali uvijek će se one vidjeti.. to su ožiljci i to ne nestaje.. jednostavno je to preduboko popucala koža da bi nestalo.. ali mogu biti tanje..

Dijaa
15.11.2008., 08:24
ja imam puno tih strijetina.. ma meni i ne smetaju toliko, odvratne su, ali šta sad, dokazuju da sam čovjek :D
jedino mi smeta kad mi netko upadne, ajme imaš strije grrrr! a što je smješnije i dotična ih osoba ima

tigress_ri
16.11.2008., 21:18
da istina smao ja uvijek smatram da ja ih imam više i da su moje ružnije , previše sam njima opterećena:(

Dijaa
17.11.2008., 09:54
vjeruj mi ja sam ih puna tako da nisi jedina :) a da ne spominjem kako su ružne i kako se sjaje na suncu kao gliste

tigress_ri
17.11.2008., 10:38
ja ne jedem šunku me podjećaju na nju znaš ono bijelo što zna biti u salami ili prozirno bljak a prije mi to bila omiljena salama :(

patientia
17.11.2008., 10:41
Ne jedes sunku jer te podsjeca na strije koje pak podsjecaju na gliste :rofl:

EDIT: Ni ja ne jedem sunku, ali zato jer ne zelim dobit jos celulita. No, to je za neku drugu temu...

tigress_ri
17.11.2008., 10:45
:rofl: gliste mi pak nisu pale na pamet , nisam ih nikada tako gledala :lol:

patientia
17.11.2008., 10:47
Meni su najgore kad su ljubicaste. Kad posvijetle ne vide se toliko.

Kreme s AHA ih pomazu uciniti manje vidljivima.

tigress_ri
17.11.2008., 10:53
meni kremice ne pomažu baš sada ću počet nešto s nevenom se mazati mislim da sam u 24 sata vidjela neki recept pa da vidim kako će mi biti , meni su inače bijele jer ih imam par godina već stare su :(, ne vide se toliko sada ali po ljeti kada potamnim se primjete bijele pruge

Dijaa
18.11.2008., 10:57
strije izgledaju kao gliste ooo da :) ali kad vidim gliste ne jedem ih zato što su ružne, a ne zato što podsjećaju na strije :D

angelina5
13.01.2009., 15:55
Cure, molim vas.... Imam veliki problem a to je da su mi se prije par god pojavile crvene strije... Sada se nesto manje vide, ali mi rade veliki prob... Je li imate dobrih iskustava s kremama i sl?:s
Molim vas nesto... :s

Zvjezdica86
13.01.2009., 15:59
Cure, molim vas.... Imam veliki problem a to je da su mi se prije par god pojavile crvene strije... Sada se nesto manje vide, ali mi rade veliki prob... Je li imate dobrih iskustava s kremama i sl?:s

mislim da si pogrijsila gdje ces temu staviti.
ja bi se preselila na njegu tjela, tamo sigurno ima nesto o tome:)

nikky55
21.01.2009., 19:29

pa probaj se mazati sa uljima.. ili masnijim kremama.. nema ti ni jedne kreme ko je sto posto učinkovita.. dakle samo je poantan mazanja što češće kako bi ti koža bila elastičnija.. jer ona kada se suši i puca.. to je nažaost problem kod večine žena.. pa i muškaraca.. ja recimo koristim sada će pa skoro biti godina dana ulje od maslinovog ulja i bademovog ulja i pšenične klice.. jeftino je i to koristim svaku večer.. i nekad ujutro kada se sjetim.. masiram dobrih 5 min.. i popravilo se u smislu da se više ne vide na km.. nego samo ako dođeš kako blizu i buljiš u njih.. ostali su ti mali ožiljci ali dosta su mi se skratile i nisu više onako jako duboke kako su bile.. ja zadovoljna.. i nastavit ću tako.. jer ne želim da mi se povečava broj..

BlackLotus
07.02.2009., 23:59
upomoć :(

19 god, trudna tek 19 tjedana, trbuh je tek počeo rasti, mažem se 2-3 puta dnevno uljem protiv strija(prije spavanja jer je jako masno), nevenovom mašću, kremom od nevena i/ili novim niveinim SOS body losionom za jako suhu kožu, i to mi dragi umasira u kožu, ponekad umasiram i aloe vera gel, a već sam počela pucati po trbuhu (doduše sa svake strane trbuha je po 1 dugačka pola cm, al budu se one protegle :( ) i po sisama.

sise su, čini se, osuđene da od njih nastane horor-nisu počele pucati ljubičasto, nego su se pojavile već linije za nijansu tamnije od kože koje se točno vide da će kad tad puknuti i postati prave, ružne, velike, debele, crveno-ljubičaste strije. :eek: i dođe mi da plačem.

ne znam više što da radim, ima li itko kakva iskustva sa nečim "jačim" od ovih glupih ulja i krema koji su očito čisto skupljanje para od nadobudnih ljudi poput mene?

laser, plastična operacija? bilo što? :cry:

patientia
08.02.2009., 00:16
Neke trudnice ni ne dobiju strije, neke dobiju par tjedana prije poroda, a neke su pune strija, izgleda da najvecu ulogu igra genetika. Strije mogu biti pokazatelj nedostatka cinka (ako ga mislis uzimati u tabletama, svakako se prije posavjetuj s ginekologom).

Nazalost, mazanje uljima ne pomaze protiv strija (iako su ulja dobra za kozu i svakako se treba mazati):
http://www.cosmeticscop.com/body-nail-care-skinny-stretch-marks.aspx

BlackLotus
08.02.2009., 01:21
ma ulje je baš kao "protiv nastanka strija u trudnoći"... s uljima badema, pšeničnih klica i maslina... i nevenovu mast i kremu koristim... i taj SOS... al ništa ne pomaže...

pijem prenatal i jedem dosta voća i svega, stvarno više ne znam kaj da radim :o

nikky55
08.02.2009., 11:11
gle, ne želim zvučati ko da to zagovaram nešto što je 100 posto učinkovito.. ali od kada sam prošle godine u 3 mj primjetila kako imam strije i to strije u smislu ko da te netko dobro ogrebao, crte ko neke udubine.. počela sam se mazati.. i da, u početku nije bilo velikog učinka.. u prvih dva mjeseca iako sam ja to htjela svom silom.. i sada mi je toliko žao što se nisam uslikala prije početka mazanja jer promijena je ogromna.. ne bih to govorila.. meni je iskreno puno pomoglo.. vide mi se još samo malo tanke nijanse.. možda nikada ne nestanu ali u odnosu kako mi je bilo i kako je to odvratno izgledalo sada sam više nego zadovoljna.. jer se mogu pogledat i reći si da to nije ružno kako je bilo.. i još prem koža mi je na tim mjestima tako glatka ravna i elastična.. da se stvarno ništa ne kuži ako ti dečko ne dođe do same kože i ne počne gledati što mu ti sama pokažeš.. eto to je samo moje iskustvo.. (sa unutrašnje strane bedra mi se jako popravilo.. sa strane guze kako su tamo bile puno duže je malo jače.. ali isto puno veće poboljšanje..= :) vjerujem da vam mogu pomoći ulja.. ali rezultati se vide nakon puno duže vremena.. a ne nakon tjedan dana ili mjesec dana.. tako da treba strpljenja i biti uporan.. uvesti mazanje kao dio života.. i vjerujte mi kada se koža regenrira ona se stvarno vrati u normalu.... a da bi se dubinski regenrirala treba joj nekoliko i godina a kamoli ne mjeseci, zato je apsurdno očekivati ne znam kakve razultate u kratkom vremenu.. treba čovjek biti realan.. ali vjerujte mi ništa vam ne može odmoći..

nikky55
08.02.2009., 11:12
nadam se da ćete naći rješenja za svoje probleme.. :)

patientia
08.02.2009., 12:56
Strije postanu s vremenom manje vidljive, neovisno o tome koristite li nesto na cemu pise da je protiv strija ili ne. I moje su bile ljubicaste, pa se sad jedva vide, a nisam koristila takve proizvode (osim 3 tjedna jedan Avonov, ali ne na svim zahvacenim dijelovima, a strije su mi svugdje postale puno manje vidljive).

nikky55
08.02.2009., 14:15
pa ne kažem ja da se radi o jednom striktno prepraratu nego da treba kožu njegovati..a to znači mazati s čim ti hoćeš.. bilo ulje.. bilo neka masna krema.. one same od sebe neće nestati..ako imaš suhu kožu i ako ti je podložna pucanju..

nikky55
08.02.2009., 14:17
ja prije tih strija nisam ništa koristila.. nikakav preparat za njegu.. i kada sam ih jednom ugledala.. smučilo mi se.. a nisam bila ni trudna iti sam prolazila faze naglog debljanja i mršavljenja..jedino što je to pospješilo je treći uvjet nastanka strija a to je puno sjedenja.. ali sada kako se mažem i njegujem to se popravlja sa vremenom.. hoće li do kraja nestat ili ne ne znam..ali znam da neću prestati sa hidratacijom i sa njegom..

patientia
08.02.2009., 14:21
Kozu treba mazati losionima/kremama/butterima, s tim se slazem, ali to mazanje nece imati nikakvog utjecaja na strije.

Zasto mislis da puno sjedenja uzrokuje nastanak strija? Ili mislis posredno, manje kretanja -> debljanje -> strije.

chanelchance
09.02.2009., 03:33
upomoć :(

19 god, trudna tek 19 tjedana, trbuh je tek počeo rasti, mažem se 2-3 puta dnevno uljem protiv strija(prije spavanja jer je jako masno), nevenovom mašću, kremom od nevena i/ili novim niveinim SOS body losionom za jako suhu kožu, i to mi dragi umasira u kožu, ponekad umasiram i aloe vera gel, a već sam počela pucati po trbuhu (doduše sa svake strane trbuha je po 1 dugačka pola cm, al budu se one protegle :( ) i po sisama.

sise su, čini se, osuđene da od njih nastane horor-nisu počele pucati ljubičasto, nego su se pojavile već linije za nijansu tamnije od kože koje se točno vide da će kad tad puknuti i postati prave, ružne, velike, debele, crveno-ljubičaste strije. :eek: i dođe mi da plačem.

ne znam više što da radim, ima li itko kakva iskustva sa nečim "jačim" od ovih glupih ulja i krema koji su očito čisto skupljanje para od nadobudnih ljudi poput mene?

laser, plastična operacija? bilo što? :cry:

NEMOJ OČAJAVAT !!!!!!!!!

govorim iz vlastitog iskustva ....

ja sam prije 2 godine bila popucala po trbuhu , crvene , velike ,debele strije ...

danas se više uopće ne vide ....izblijedile su ,uistinu se moraš približit da ih vidiš , i smanjile su se ....

nemoj se brinut , stvarno nije toliko strašno kako se čini ...

i ne savjetujem ti nikakve operacije ,lasere i sl. jer koža napravi svoje ....obnovi se ....

ja se mažem ponekad trenutno dove losionom i ok mi je ....

zaboravi na kreme protiv strija , ako trebaju doći , neće ih nikakva krema zaustaviti .....

maži se ,ali izaberi si jedan proizvod ....hidratacije radi ....sve drugo potroši i baci u smeće

vjeruj mi ....potrošit ćeš novac na ništa ....

a nakon poroda , kad se oporaviš vježbaj , i vidit ćeš da će sve bit ok ....

samo ne paničari , nemaš zašto .....tvoja beba je vrijednija od bilo koje strije koja i tako kasnije postane nevidljiva i nevažna

nikky55
09.02.2009., 08:44
Kozu treba mazati losionima/kremama/butterima, s tim se slazem, ali to mazanje nece imati nikakvog utjecaja na strije.

Zasto mislis da puno sjedenja uzrokuje nastanak strija? Ili mislis posredno, manje kretanja -> debljanje -> strije.

pa da.. bila sam u razgovoru sa jednom osobom koja je baš s tim strijama na ti.. i zna sve o njima koliko sam skužila i rekla mi je za tri načina nastanka.. ne kažem da zbogm manje kretanja dolazi do debljanja jer ja se ne debljam.. dapače vrlo sam mršava čak bi i mi dobro došao koji kg.. nego jednostavno valjda samo sjedenje kao i npr.. ako previše sjediš tako da su ti noge prekrižene.. meni je to isto malo čudno.. ali pretpostavljam da tu ima veze jedna stvar.. ljudi bi svaki dan trebali biti masirani.. da se koža dobro izmasira..
ne znam koji bi 4 razlog bio mog nastanka strija.. neovisno o genetici ne znam zašto bi nastala same od sebe.. jer velim nisam bila ni trudna.. nisam imala promijene težine ..to je svega jedan dva kg.. a to stvarno nije ništa značajno.. tako da sam povjerovala da mi je od toga jer stvarno cijele dane sjedim..

BlackLotus
09.02.2009., 15:38
NEMOJ OČAJAVAT !!!!!!!!!

govorim iz vlastitog iskustva ....

ja sam prije 2 godine bila popucala po trbuhu , crvene , velike ,debele strije ...

danas se više uopće ne vide ....izblijedile su ,uistinu se moraš približit da ih vidiš , i smanjile su se ....

nemoj se brinut , stvarno nije toliko strašno kako se čini ...

i ne savjetujem ti nikakve operacije ,lasere i sl. jer koža napravi svoje ....obnovi se ....

ja se mažem ponekad trenutno dove losionom i ok mi je ....

zaboravi na kreme protiv strija , ako trebaju doći , neće ih nikakva krema zaustaviti .....

maži se ,ali izaberi si jedan proizvod ....hidratacije radi ....sve drugo potroši i baci u smeće

vjeruj mi ....potrošit ćeš novac na ništa ....

a nakon poroda , kad se oporaviš vježbaj , i vidit ćeš da će sve bit ok ....

samo ne paničari , nemaš zašto .....tvoja beba je vrijednija od bilo koje strije koja i tako kasnije postane nevidljiva i nevažna

ma budem se nastavila svime mazat, valjda će barem malo ublažit :(
a ako se budu vidjele nakon godinu dana, mislila sam laserom skidat. samo bogtepitaj kolko to košta :o

chanelchance
09.02.2009., 20:22
ma budem se nastavila svime mazat, valjda će barem malo ublažit :(
a ako se budu vidjele nakon godinu dana, mislila sam laserom skidat. samo bogtepitaj kolko to košta :o

neznam koliko ti laser košta ....

ali kažem ti ....strije izblijede , i evo stvarno ja svoje ne vidim dok se stvarno ne zagledam ....

a nisam išla na nikakve tretmane

chanelchance
09.02.2009., 20:33
pa da.. bila sam u razgovoru sa jednom osobom koja je baš s tim strijama na ti.. i zna sve o njima koliko sam skužila i rekla mi je za tri načina nastanka.. ne kažem da zbogm manje kretanja dolazi do debljanja jer ja se ne debljam.. dapače vrlo sam mršava čak bi i mi dobro došao koji kg.. nego jednostavno valjda samo sjedenje kao i npr.. ako previše sjediš tako da su ti noge prekrižene.. meni je to isto malo čudno.. ali pretpostavljam da tu ima veze jedna stvar.. ljudi bi svaki dan trebali biti masirani.. da se koža dobro izmasira..
ne znam koji bi 4 razlog bio mog nastanka strija.. neovisno o genetici ne znam zašto bi nastala same od sebe.. jer velim nisam bila ni trudna.. nisam imala promijene težine ..to je svega jedan dva kg.. a to stvarno nije ništa značajno.. tako da sam povjerovala da mi je od toga jer stvarno cijele dane sjedim..

strije ne nastaju od sjedenja , ili od prekriženih nogu ...

vjeruj mi ....

pitaj sve kozmetičare ,dermatologe , i neznam koje sve stručnjake ovog svijeta ,i svi će ti reći da strije nemaju veze s tim ......

ovo za prekrižene noge mi je čak i smiješno...oprosti ,ali uistinu osoba koja ti je to rekla nema baš 2 čiste u glavi ....

ne opterećuj se , svi ih manje više imamo , moja rođakinja trenira svaki dan ,jer ima fitness grupe koje vodi ----uvijek ista kilaža ,nikad nije bila trudna , non stop je u pokretu , i isto se prošlo ljeto iznenadila sa strijama ...

nikky55
10.02.2009., 08:36
dobro vjerujem ti .. i meni je to bilo čudno za čuti.. ali nevjerojatno mi je da bi nešto nastalo samo od sebe.. opet velim ne želim uvlačiti u to genetiku.. jer genetika znači da možeš biti podložan tome više ili manje..a ne da će samo od sebe nastati.. onda mora biti način prehrane jer više ne znam koji bi razlog tome izmislila.. :)

AlgidBabe
09.03.2009., 15:21
mislila sam laserom skidat.

Znaci, postoji laserski tretman uklanjanja strija? Jel netko mozda isao na to.. zanima me jel djeluje, kolko para ili barem neki link/ broj di mogu saznati, hvala hvala :D

*soul*mate*
10.03.2009., 19:08
Znaci, postoji laserski tretman uklanjanja strija? Jel netko mozda isao na to.. zanima me jel djeluje, kolko para ili barem neki link/ broj di mogu saznati, hvala hvala :D

Postoji IPL metoda. većina dermatologa (privatnih) provodi te tretmane, a i neki kozmetički saloni.

Ovdje (http://www.ipo.hr/novosti/135) pročitajte više o IPLu. (činit će vam se da ne funkcionira kad su strije u pitanju, no pri kraju članka spominju se i one :mig:) E i da, cijena vam ovisi o površini tijela koju "obrađujete".
Kod mog dermatologa (u Osijeku, privatnik) površina širine 1 cm i duljine 5cm jedanput kad se "bljesne" tim aparatom dođe 50kn, s tim da je minmalno potrebno 8x ići.

AlgidBabe
11.03.2009., 17:03
Aha, okej, odlicno, hvala ti

~StarPrincess~
13.03.2009., 17:43
e ovak ja imam na svakom kuku, onak taman di kost onako viri , fino po par dugackih i debelih strija
to sam dobila u pubertetu dok sam rasla, i one su nekako okomite, tj kose...i bash su belike, po 5 cm dugacke i negdje i do 3-4 mm siroke :(
nisu ni crvene ni bijele, nego nekako ko prozorne :S
i onako se sjaje, sto mislite i dali imate kakvih iskustava, moze li se s njima sto napravit?

izgledam ko zebre po kukovima :S:S onak sjajne crte

nikky55
13.03.2009., 17:49
e ovak ja imam na svakom kuku, onak taman di kost onako viri , fino po par dugackih i debelih strija
to sam dobila u pubertetu dok sam rasla, i one su nekako okomite, tj kose...i bash su belike, po 5 cm dugacke i negdje i do 3-4 mm siroke :(
nisu ni crvene ni bijele, nego nekako ko prozorne :S
i onako se sjaje, sto mislite i dali imate kakvih iskustava, moze li se s njima sto napravit?

izgledam ko zebre po kukovima :S:S onak sjajne crte

pa jesi već što pokušavala?

Hvedica
02.04.2009., 15:26
ja od kada sam počela piti yasmine, dobila sam strije na trbuhu , ružne ljubičaste, nisam se udebljala ni grama, ma ništa i onda sva očajna nisam znala iz kojeg razloga su nastale, ali uspostavilo se da je pod utjedajem hormona to bilo. inaće nemam strija, nisam ih dobila ni u pubertetu.sada sam ih prestala piti i krenulo je na bolje. zato pazite i s kontracepcijskim tabletama.

Exclusive
08.04.2009., 13:52
ja sam se na naglo razvila u pubertetu i ostale su mi strije na grudima i guzi... onda nisam ni znala da postoje strije pa je bilo kasno za bilo kakvu preventivu..
živim s njima već 10god i nisam zbog toga opterećena...

--Phoenix--
09.04.2009., 07:17
ja od kada sam počela piti yasmine, dobila sam strije na trbuhu , ružne ljubičaste, nisam se udebljala ni grama, ma ništa i onda sva očajna nisam znala iz kojeg razloga su nastale, ali uspostavilo se da je pod utjedajem hormona to bilo. inaće nemam strija, nisam ih dobila ni u pubertetu.sada sam ih prestala piti i krenulo je na bolje. zato pazite i s kontracepcijskim tabletama.

Tako je. Strije ne nastaju radi prekomjernog istezanja koze vec radi gubljenja elasticnosti koze usljed djlovanja hormona. To zanci drugim rijecima da kod nekih osoba se nece nikad formirati pa dobili oni kile ili ne. Iz istog razloga kreme ne funkcioniraju vec mogu samo malo ublaziti situaciju.

meche
09.04.2009., 09:06
Da li se strije mogu u potpunosti ukloniti laserom? Ako ne, koliko su uspješni ti tretmani? Da li se mogu tretirati i stare strije?

Emče
09.04.2009., 12:11
Jel se mogu ukloniti nekom kremicom?

Jaomenijoj
10.04.2009., 20:52
Cure imam preporuku
Strije imam od puberteta, prenaglo sam se razvila i dobila ih po grudima i bokovima i to podosta. Sve sam kreme isprobala i ništa. Prije godinu dana otkrila sam Niveino ulje za jako suhu kožu (ne dječje već za odrasle) i to mi je djelomično pomoglo, ali nisam bila skroz zadovoljna, dok nisam otkrila savršenu kombinaciju. Kupila sam u ljekarni kremu za dječju guzu. Baš za guzu. Na kutiji piše- Bademova dječja krema (ljekarnički proizvod) Kutija je ona obična bijela iz apoteke s crvenom etiketom. E, cure moje ta kremica u kombinaciji sa Niveinim uljem mi je totalno rješila problem. Strije na grudima mi se gotovo ne vide. One s bokova nestale. Trebaš ih tražit mikroskopom, a kakve su prije bile da vam ne pričam. Ove na grudima virile su čak iz kupaćeg kostima, dobila sam nadimak-Zebra. Bez šale. Toplo preporučam.
Bivša Zebra

v1rg1n1a
13.04.2009., 23:05
Cure imam preporuku
Strije imam od puberteta, prenaglo sam se razvila i dobila ih po grudima i bokovima i to podosta. Sve sam kreme isprobala i ništa. Prije godinu dana otkrila sam Niveino ulje za jako suhu kožu (ne dječje već za odrasle) i to mi je djelomično pomoglo, ali nisam bila skroz zadovoljna, dok nisam otkrila savršenu kombinaciju. Kupila sam u ljekarni kremu za dječju guzu. Baš za guzu. Na kutiji piše- Bademova dječja krema (ljekarnički proizvod) Kutija je ona obična bijela iz apoteke s crvenom etiketom. E, cure moje ta kremica u kombinaciji sa Niveinim uljem mi je totalno rješila problem. Strije na grudima mi se gotovo ne vide. One s bokova nestale. Trebaš ih tražit mikroskopom, a kakve su prije bile da vam ne pričam. Ove na grudima virile su čak iz kupaćeg kostima, dobila sam nadimak-Zebra. Bez šale. Toplo preporučam.
Bivša Zebra

vec bijele si uspjela kamuflirati? wow, misim da ce kremica nestati :cerek: al cuvaj se zebro ako ne zboris egzaktno, bit ce jao tebi :D nego, kako si i koliko to kombinirala, dan/noc, jedno za drugim, mix? :confused:

Hvedica
13.04.2009., 23:18
ja imam to niveino ulje od avokada, onak prozirna bočica kao jel? e meni je tu super, kožda mi se oporavi s tim. eto da vam kažem da od kada ne pijem yasmine, situacija ide na bolje, kožda mi dolazi k sebi, više nije suha već normalna kakva je i bila. stvarno sam bila ponosna bar na svoju kožu, ali su mi onda te tablete sve zeznule..joj joj

--Phoenix--
15.04.2009., 11:22

Dok su crvene , da,za stare samo dermoabrazija (laserska). I u jednom i u drugom slucaju se ne uklanjaju kompletno vec se samo ublazavaju.

nikky55
15.04.2009., 18:12
i meni je to ulje od avokada super.. za noge.. od kada sam prošle godine uništila noge i dobila flekice.. ove godine evo noge se skroz oporavile.. nema više ožiljaka..

shakti
15.04.2009., 18:51
Ne znam je li netko već prije napisao, za strije vam je super ulje pšeničnih klica. Neće ih ukloniti je rto ne može ništa, ali ih može malo ublažiti. Ja ga koristim sad nakon poroda i strije na trbuhu su se vidno ublažile!

kikica :o)
15.04.2009., 19:37
Ah te strije...užas kako mi idu na živce...:(:(:(:(:(:(
Imam tek 15 godina i puun trbuh strija...i u preponama i nešto malo na grudima...ali najviše mi smetaju ove na trbuhu...nastale su prije par godina kada sam bila 25 kila deblja užas..inače sam jako tamna i one su bijele te se dosta ističu..čula sam da se nemogu skroz ukloniti...ali me zanima kako se zove taj laser (najučinkovitiji), kolika je cijena, gdje to ima te da li postoji dobna granica za to...
bila bi vam jako zahvalna..:):):s

15.04.2009., 19:41
:confused: :confused: :confused:
Oprosti, al kak ti se strije mogu nekad vidjet, a nekad ne? To je koza koja je popucala zbog sirenja ili stezanja, prema tome, kak one mogu - otic :D

Kaj nekad ih poplasis pa one :horor: :trk: a nekad ih njegujes pa se ugnjezde :cerek:

:confused:

hahahahaha to si dobro rekla...one se jedino manje vidi 5 sekundi nakon što se namažeš nekom kremicom pa dok ih ne upije xd...inače :flop::ne zna:

deedeedee
15.04.2009., 19:49
erm, moje se katkad vide jače, katkad slabije. :confused: :rofl:

i svečano obznanjujem da sam se skoro sprijateljila sa svojima. :zubo:

nikky55
15.04.2009., 21:43
Ne znam je li netko već prije napisao, za strije vam je super ulje pšeničnih klica. Neće ih ukloniti je rto ne može ništa, ali ih može malo ublažiti. Ja ga koristim sad nakon poroda i strije na trbuhu su se vidno ublažile!

da u svakom slučaju ne može škoditi.. ja koristim kombijaciju sa maslinovim uljem.. i isto mi se znatno u odnosu na prošlo godinu ulbažilo.. ..
i isto tako gledam ih svakih par dana..i sve više se sprijateljujem.. .):):):):):)
nisu tako strašne.. :):):):)

16.04.2009., 15:39
erm, moje se katkad vide jače, katkad slabije. :confused: :rofl:

i svečano obznanjujem da sam se skoro sprijateljila sa svojima. :zubo:

hehe...ja svoje još ne prihvaćam...u skorom planu mi je ić na lasersko uklanjanje... svjesna sam da neće nestat...ali će se manje vidit jeeeahhh :):):top::):D:D

Filozovka
29.04.2009., 08:44
OK. Ja rodila, sve super.... osim težine i strija. Uspijela sam smršaviti 16 kg Evo kako (http://www.missmayday.blog.hr/) i imam još tri da se vratim na svoju predtrudničku težinu.

Evo mojih problema.
Strije na trbuhu
http://img2.imageshack.us/img2/8725/strijenatrbuhu.jpg
Bočne strije
http://img530.imageshack.us/img530/2309/bonestrije.th.jpg

Što da radim?

Evo što doktor kaže:

Poštovana,

Nastavite s dijetom i vježbanjem dalje, a što se tiće strija morat ćete se posavjetovati sa dermatologom te otići na dermatološki tretman, bez toga vam neće puno pomoći kreme i mazanje.

Sponza ri
29.04.2009., 16:10
ja se preventivno mazem babylove uljem :)

Zy1991
30.04.2009., 12:37
evo da se i ja ubacim u raspravljanje o strijama iako sam muško :D :D..

@Marina, kao što su već neki rekli, tu se nemože ništa veće napravit, znači nemožeš ih uklonit, jedino možeš nekim kremama to ublažit i možda spriječit strije koje će se možda pojavit..
ja recimo isto ih imam po trbuhu (zbog nagle debljine prije par godina) i po još nekim dijelovima tijela (većinom od teretane), i zato jedva čekam ljeto kad dođu kupanja i to sve, pa kad sunce fino prži onda gledam da te neke dijelove što više izlažem suncu jer strije izgube svoju crvenkastu/ljubičastu boju i postaju nekako prozirno bijele, znači smanji im se ona upadljiva vidljivost. Neznam kolko može pomoći kvarcanje, čuo sam od par njih da im je to također pomoglo oko prikrivanja strija ;)

Hiperaktivna
30.04.2009., 12:48
ja ih imam par komada na bedrima ( i pazi ovo i na jednoj nozi i na drugoj iste velicine na isto mjestu)...vec dugo..par godina tocnije 3 godine...i kvarcama se i onda mi se jos jace isticu..ostanu bijele? ne kuzim..ili mi se samo cini..ma zivciraju me..hvala bogu kad obucem kratke vruce hlacice ne vide se ali kad sam u badicu vide se..taman su na onom prijelazu sa guze na nogu... bezveze..iako svi govore da nisu tak strasne,i mam mi kaze da se vie tek kad se skroz zapisljis u nogu,i ja isto tak mislim,al puno puta me obuzme neki strah dali se to vidi i izdaleka..kaze mama da kad hodam ispred nje da se nis ne kuzi smaokad dodena par centimetara od njih i kad se zabulji..ah tjesim se :D...jer ih na svakoj nozi imam po 4 komada velicine oko 5cm,neke i manje..al me zivciraju-proklete bile!!!!! al dobro kaj je tu je..jer zna netko kolko kosta lasersko uklanjanje?znam da ih nemoze uklonit totalno al da ih bar prikirije za 50 % to bi bilo predobro :)

TheEmpress
03.05.2009., 14:11
Ufff, čitam vas tu i samo me još više zbunjujete. :zubo:

Uglavnom, imam strije po nogama, tj bedrima. Ali one ružne ljubičaste. Nema šanse da obučem malo kraći šos, jer se odmah vide. :( Znam da neće nestat, s tim sam se već pomirila, ali može ih se ublažiti. I sad, počnem čitat ovu temu i predlažete hrpu kremica, ulje ovakvo, ulje onakvo, ulje od ovog, od onog... :zubo: Dajte neki savjet što od svega toga da kupim, a da nije preskupo. :moli:

Zy1991
04.05.2009., 11:04
Ufff, čitam vas tu i samo me još više zbunjujete. :zubo:

Uglavnom, imam strije po nogama, tj bedrima. Ali one ružne ljubičaste. Nema šanse da obučem malo kraći šos, jer se odmah vide. :( Znam da neće nestat, s tim sam se već pomirila, ali može ih se ublažiti. I sad, počnem čitat ovu temu i predlažete hrpu kremica, ulje ovakvo, ulje onakvo, ulje od ovog, od onog... :zubo: Dajte neki savjet što od svega toga da kupim, a da nije preskupo. :moli:

a najbolje ništa :D.. al ozbiljno, bar ja imam takvo mišljenje za sve kreme, ako baš inzistiraš da uzmeš kremu, onda možda najbolje da odeš u ljekarnu i pitaš šta preporučavaju :rolleyes:

Tanamera
04.05.2009., 13:00
Kreme baš i ne pomažu, mogu malo ublažit situaciju, ali uvijek ostanu vidljive... Tako da je najbolje rješenje otići na aparativno uklanjanje koje nije štetno i koje zaista ima učinak....

TheEmpress
04.05.2009., 16:00
Ma imam maturalnu za mjesec dana i pošto planiram uzet kratku haljinu, bojim se da se ne vide, pa čak i da ih ublažim malo bi mi dosta značilo... Ah... Morat ću se pomiriti s njima...

Tanamera
04.05.2009., 17:10
Ma imam maturalnu za mjesec dana i pošto planiram uzet kratku haljinu, bojim se da se ne vide, pa čak i da ih ublažim malo bi mi dosta značilo... Ah... Morat ću se pomiriti s njima...
Strije mogu potpuno nestati, ali mislim da si se prekasno sjetila ako ti je maturalna za mjesec dana. Ali dobro, nakon nje dolazi ljeto :D

TheEmpress
04.05.2009., 21:08
Ma da, znam... Ja uvijek sve u zadnji čas. :zubo:

Sponzorushica
05.05.2009., 08:22

nemoj se pomirit s time!ko ce se brinu o tvom tjelu ako neces ti!
nije samo stvar u maturalnoj(oke cinjenica je da ih se nemozes rijesiti do tad) nego to kaj ces te faking strije imat cijeli zivot!sto prije pocnes sa mazanjem to bolje!u svakom slucaju odmoc ti nemoze nikak:mig:

Tanamera
05.05.2009., 08:33
nemoj se pomirit s time!ko ce se brinu o tvom tjelu ako neces ti!
nije samo stvar u maturalnoj(oke cinjenica je da ih se nemozes rijesiti do tad) nego to kaj ces te faking strije imat cijeli zivot!sto prije pocnes sa mazanjem to bolje!u svakom slucaju odmoc ti nemoze nikak:mig:
Slažem se, strije ne postoje samo jednu večer u životu. Samo se ne slažem s tim mazanjem, jer nijedna krema ne može imati tako dobar učinak kao aparativno uklanjanje. To je čisto bacanje novaca, htjeli vi to priznati ili ne. Kreme se mogu i trebaju koristiti nakon tretmana, ali od samih krema se ne dobije neka prevelika pomoć. One mogu promijeniti boju strija i približiti ih nijansi tijela, ali to jednostavno nije to... Isto kao kad probušenu gumu idete zakrpati kaugumom umjesto pravim stvarima. :D

Zy1991
05.05.2009., 10:43
@Tanamera, znaš li možda koja je točna cijena laserskog uklanjanja?

Tanamera
05.05.2009., 12:24
@Tanamera, znaš li možda koja je točna cijena laserskog uklanjanja?
Ovisi o veličini, dubini, tj.površini koja se tretira. Jer je glupo naplaćivati istu cijenu nekome s dvije, tri strijice i nekome tko ih ima puno. Svi zainteresirani se mogu javiti bilo kada.

Zy1991
05.05.2009., 18:10
Ovisi o veličini, dubini, tj.površini koja se tretira. Jer je glupo naplaćivati istu cijenu nekome s dvije, tri strijice i nekome tko ih ima puno. Svi zainteresirani se mogu javiti bilo kada.

Hvala ti na odgovoru ;).. i još nešto, a gdje se to može obaviti? grad, mjesto, poliklinika il šta već

Tanamera
06.05.2009., 10:07
Hvala ti na odgovoru ;).. i još nešto, a gdje se to može obaviti? grad, mjesto, poliklinika il šta već
Imate PM :)

nikky55
06.05.2009., 10:31
ma povuče se to samo treba vremena.. ja tek vidim dobre rezultate nakon godinu dana mazanja.. tako da stvarno u mjesec dana ne možeš puno toga promijenit..

LoLu
20.05.2009., 09:59
zanima me dal je netko probao ovo ulje protiv celulita i strija i da li stvarno pomaže? na prirodnoj je bazi i čula sam/pročitala dosta pozitivnih iskustava s njegovom uporabom... zanima me vaše. i gdje ga u Rijeci mogu nabaviti?

patkicaSlatkica
25.06.2009., 12:25
znaci,te odurne strije....mrzim ih!!
ako bi mi netko bilo tko mogao pomoci,preporuciti nesto neku kremicu da mazem ili da odem negdje,bila bih onak pre pre pre zahvalna....
naravno imam strija kao i svaka cura,ali moje su odurne velike,bijele,i doslovno je prekriven svaki cm mog dupeta strijama!:mad:
Stvar je u tome sto imam tek 18 godina,i smeta mi uzasno,nebi meni smetalo da je to par strijica koje se jedva vide ali ove su kao oziljci i jaaako se vide!
Nikad se nisam naglo debljala,naglo mrsavila,cak se nisam naglo ni razvila,niti mi mama ima toliko strija da bi imala genetkse predispozicije...mazem se kremama ali koza mi i dalje puca!uopce nisu crvene na pocetku,nego odmah pobijele,kao da mi koza konstantno puca....vec sam ocajna,nesjecam se da sam ikad vidjela djevojku od 18 godina sa toliko strija koliko ja imam,cak se i moja mama cudi kak se vide i koliko ih je.....sto mi je ciniti?????:(

Rosa7
26.06.2009., 22:25
ako bi mi netko bilo tko mogao pomoci,preporuciti nesto neku kremicu da mazem ili da odem negdje,bila bih onak pre pre pre zahvalna....
naravno imam strija kao i svaka cura,ali moje su odurne velike,bijele,i doslovno je prekriven svaki cm mog dupeta strijama!:mad:
Stvar je u tome sto imam tek 18 godina,i smeta mi uzasno,nebi meni smetalo da je to par strijica koje se jedva vide ali ove su kao oziljci i jaaako se vide!
Nikad se nisam naglo debljala,naglo mrsavila,cak se nisam naglo ni razvila,niti mi mama ima toliko strija da bi imala genetkse predispozicije...mazem se kremama ali koza mi i dalje puca!uopce nisu crvene na pocetku,nego odmah pobijele,kao da mi koza konstantno puca....vec sam ocajna,nesjecam se da sam ikad vidjela djevojku od 18 godina sa toliko strija koliko ja imam,cak se i moja mama cudi kak se vide i koliko ih je.....sto mi je ciniti?????:(Maži ih lavandinim i kantarionovim uljem,probaj vichy kremicu za strije ona će ti pomoći da ne dođe do većih proširenja,pucanja kože..:mig:

Stefani
28.06.2009., 16:11
Nikad se nisam naglo debljala,naglo mrsavila,cak se nisam naglo ni razvila,niti mi mama ima toliko strija da bi imala genetkse predispozicije...mazem se kremama ali koza mi i dalje puca!uopce nisu crvene na pocetku,nego odmah pobijele,kao da mi koza konstantno puca....vec sam ocajna,nesjecam se da sam ikad vidjela djevojku od 18 godina sa toliko strija koliko ja imam,cak se i moja mama cudi kak se vide i koliko ih je.....sto mi je ciniti?????:(

I meni je u tvojim godinama počela naglo pucati koža i bila sam jako opterećena s time. U periodu kad koza puca strije izgledaju jako izražene, a kad koža stane pucati one se malo smire i povuku pa ne izgleda tako strašno.
Ako ti je to neka utjeha, nakon te godine meni su strije prestale pucati i više se nisu nove pojavljivale evo i dosta godina kasnije.

Ribica****
30.06.2009., 08:48
Da li je itko koristio za strije ELICINA KREMA NA BAZI PUŽEVE SLUZI!!!!! Imam strije i koristila sam sve moguće kremice ali u zadnje vrijeme sam čula puno o toj kremi ali nisam čula slučajeve gdje je ona zaista pomogla pa me zanima vaši dojmovi i iskustva !!!!!!!:confused::top:

Hvala

patkicaSlatkica
30.06.2009., 09:02
I meni je u tvojim godinama počela naglo pucati koža i bila sam jako opterećena s time. U periodu kad koza puca strije izgledaju jako izražene, a kad koža stane pucati one se malo smire i povuku pa ne izgleda tako strašno.
Ako ti je to neka utjeha, nakon te godine meni su strije prestale pucati i više se nisu nove pojavljivale evo i dosta godina kasnije.

kmeee:mama::mama:,sramota me uci u bilo koji badic zbog njih..poludit cu!aj da sam malo veca cura pa me ne bi bilo sramota,al svi kazu da sam zgodna i onda te strije....sa 18 godina...pa ja ne mogu vjerovati...ovo je prestrasno,uzasne su na dodir,ko neki oziljci:mad:

jel zna netko koliko dode lasersko "uklanjanje" ??:confused:

Zy1991
30.06.2009., 22:57
kmeee:mama::mama:,sramota me uci u bilo koji badic zbog njih..poludit cu!aj da sam malo veca cura pa me ne bi bilo sramota,al svi kazu da sam zgodna i onda te strije....sa 18 godina...pa ja ne mogu vjerovati...ovo je prestrasno,uzasne su na dodir,ko neki oziljci:mad:

javi se Tanameri na pm u vezi toga ;)

nikky55
02.07.2009., 15:07
pa dobro cure koliko ste vi to dugo mazale da nije bilo nikakvog učinka sa niti jednim preparatom? ne očekujete valjda čuda u mjesec dana..?

anela
03.07.2009., 09:39
Pa ja se mažem godinama pa nikakvog učinka!

Tanamera
03.07.2009., 15:14
pa dobro cure koliko ste vi to dugo mazale da nije bilo nikakvog učinka sa niti jednim preparatom? ne očekujete valjda čuda u mjesec dana..?

Možete mazati 4 godine, ali svu lovu koju potrošite na kreme bi bilo pametnije uložiti u par tretmana aparatima. ;)

patkicaSlatkica
03.07.2009., 16:10
Možete mazati 4 godine, ali svu lovu koju potrošite na kreme bi bilo pametnije uložiti u par tretmana aparatima. ;)

Tanamera poslala sam ti pp i nisi mi odgovorila :(:(

nikky55
03.07.2009., 21:02
pa eto meni se povuklo.. ono što je prije bila __________________ sada je ________ i vrlo tanka.. znam da nisu nestale ali ne vide se više na kilometre. NIsam još čula za ni jednu opciju potpunog uklanjanja strija. Ali znam da se meni povuklo..

anela
04.07.2009., 08:09
Tanamera, aj malo pobriši poruka u inboxu...poslala sam ti pp ali kaze da ti je inbox pun :)

Tanamera
04.07.2009., 14:57
Tanamera poslala sam ti pp i nisi mi odgovorila :(:(

Probala sam odgovoriti, ali je i tvoj inbox pun. ;)

Tanamera
04.07.2009., 15:00
Tanamera, aj malo pobriši poruka u inboxu...poslala sam ti pp ali kaze da ti je inbox pun :)
Isprike svima. Ah, ta tehnologija. :D

Tanamera
04.07.2009., 15:02
pa eto meni se povuklo.. ono što je prije bila __________________ sada je ________ i vrlo tanka.. znam da nisu nestale ali ne vide se više na kilometre. NIsam još čula za ni jednu opciju potpunog uklanjanja strija. Ali znam da se meni povuklo..

Niste pažljivo slušali. :)
Kreme mogu ublažiti ožiljak, ali opet sve ovisi o koži. Neki će vidjeti blagu razliku, neki neće uopće. Stvar je u tome da nije dovoljno mazati 4 mjeseca nego puno puno više. Zbog toga je cijeli postupak zamoran i ljudi prestanu vjerovati u pomak ako ne vide razliku nakon mjesec dana. S razlogom. :)

Tanamera
04.07.2009., 15:07
Čemu navodnici kod uklanjanja? :D
Dajte malo vjere, tehnologija se sve više razvija. Stare aparate i bezbroj krema mijenjaju učinkoviti aparati i načini rada. Nemojte dopustiti da vas navlače na gluposti, poput neke kremice od puževe sline, čega već. Mislim, to spada u kategoriju provale stoljeća. :)

patkicaSlatkica
04.07.2009., 16:08
Čemu navodnici kod uklanjanja? :D
Dajte malo vjere, tehnologija se sve više razvija. Stare aparate i bezbroj krema mijenjaju učinkoviti aparati i načini rada. Nemojte dopustiti da vas navlače na gluposti, poput neke kremice od puževe sline, čega već. Mislim, to spada u kategoriju provale stoljeća. :)

pa cula sam da se sa laserskim tretmanima mogu samo ublaziti do maltene ne primjetnosti a ne potpuno ukloniti...pa zato navodnici...inace,odg sam ti imas pp:)

Tanamera
05.07.2009., 16:20
pa cula sam da se sa laserskim tretmanima mogu samo ublaziti do maltene ne primjetnosti a ne potpuno ukloniti...pa zato navodnici...inace,odg sam ti imas pp:)

Ne vjerujte svemu što čujete :)
Ali shvaćam, ipak je to nova tehnologija... :)

patkicaSlatkica
05.07.2009., 17:25
Ne vjerujte svemu što čujete :)
Ali shvaćam, ipak je to nova tehnologija... :)

da se mogu potpuno ukloniti bi bilo pre pre super,ja mislim da ne bi nitko bio sretniji od mene...:D:D

Lua
05.07.2009., 22:02
ako bilo koja od vas namjerava ici u polikliniku Poliderma u zagrebu na uklanjanje strija,toplo preporucam da odustane na vrijeme,prije nego sto iskešira velike novce i bude razocarana rezultatima....:mig:

limeta01
06.07.2009., 14:00
ja sam dobila strije u 18 godini života, prestrašno, i dalje sam ih vukla sa sobom narednih puno puno godina
kupovala svakakve kremice ali ništa od rezultata
jedan dan sam nevezano odlučila krenuti na jedan plan prehrane da skinem višak kila oko struka, kolegica je jedna tako skinula, jela je samo svježe voće i povrće,još ga je ona miksala u blenderu, idealno za ljetno doba, bila je na tome 42 dana, super je skinula svo salo oko struka
dakle, da ne duljim, krenula sam tako i ja...i onda se počelo pokazivat na tijelu da su mi strije sve manje i manje i pomalo nestaju i to nakon toliko godina
nisam mogla vjerovati....smanjile se na bedrima, na rukama, na stomaku skoro nestale, oko sisa skoro nestale...nevjerojatno

evo probajte i vi....ništa vas ne košta 42 dana promijeniti prehranu
onda sam još čitala da uistinu taj raw food otklanja ožiljke na koži

inače nisam pobornica samo nečega....sada jedem sirovo voće, sirovo/grill/kuhano povrće, grill/kuhanu ribu, grill/kuhanu piletinu/puretinu

miss_black007
06.07.2009., 17:15
aa strije..mrzim ih..
dobila sam ih prije pola godine..neke crvenkaste crte po guzi i bedrima..nisam ni znala sto je to..
ja sam to mazala kremama za tijelo i ond sam misla da se to smirilo..no kako je sad ljeto i potamnila sam.
skuzila sam da su zapravo pobjelile..aaa..ocajna sam..a tek cu navrsit 16 godina..mama ih ima jako malo po stomaku od trudnoce..
a nisam ni debela pa da je od toga imam 55 kg i 169 cm..
kako to sprijeciti =(=(=(

big girl
07.07.2009., 07:13
jooooooj... ja imam toliko strija, a samo mi je 16 godina. stvar je u tome šta sam naglo izrasla, a moja koža to nije mogla pratit. sad imam nekoliko s unutrašnjih strana koljena, po cijelim bedrima sa strana i cijelo dupe. sreća da su bijele, a ja sam izrazito blijede puti. al sad će ljeto i kad pocrnim, ajme majko...

Tanamera
08.07.2009., 08:57
ako bilo koja od vas namjerava ici u polikliniku Poliderma u zagrebu na uklanjanje strija,toplo preporucam da odustane na vrijeme,prije nego sto iskešira velike novce i bude razocarana rezultatima....:mig:

Na kojem ste tretmanu bili? Možete ukratko opisati?

leek
08.07.2009., 09:53
Sve je to stvar elasticiteta kože.
Moja koža nije uopće elastična, dobila sam prve strije u pubertetu kad sam rasla i debljala se naizmjence; po unutrašnjoj strani bedara.
U trudnoći sam "ispucala" da nije normalno. A cijelu trudnoću sam se mazala kojekakvim skupim uljima baš protiv strija....trbuh mi je katastrofa, cice su ispuckale isto (gornji dio, baš dekolte), kao i "jastučići" iznad bedara....
Ali meni je to tak svejedno, uopće me ne brine jer znam od čega je i da nije ništa što bi mi ugrožavalo zdravlje....
Ne se sekirati radi strija! One su tu i bit će tu i ništa loše vam od njih neće biti......

Lena Leh
08.07.2009., 23:40
Danas sam kupila Babylove ulje za trudnice. Mislim mazati svoje strije na guzi s time. Nadam se da će pomoći. :moli:

doriana gray
09.07.2009., 09:14
Sve je to stvar elasticiteta kože.
Moja koža nije uopće elastična, dobila sam prve strije u pubertetu kad sam rasla i debljala se naizmjence; po unutrašnjoj strani bedara.
U trudnoći sam "ispucala" da nije normalno. A cijelu trudnoću sam se mazala kojekakvim skupim uljima baš protiv strija....trbuh mi je katastrofa, cice su ispuckale isto (gornji dio, baš dekolte), kao i "jastučići" iznad bedara....
Ali meni je to tak svejedno, uopće me ne brine jer znam od čega je i da nije ništa što bi mi ugrožavalo zdravlje....
Ne se sekirati radi strija! One su tu i bit će tu i ništa loše vam od njih neće biti......

ajme napokon netko normalan :mig:

ja sam u ranom pubertetu narasla 30 cm između dva sistematska u školi koji su bili svake godine (a meni se to desilo između 3. i 4. osnovne). posljedica-strije! nekako sam srasla s njima, a iskreno i ne da mi se zamarati s tim jesu li nekome gadne ili ne. mislim da se zapravo puno manje primjećuju nego što mi mislimo, primjetite li vi kad druge žene na plaži imaju nepočupane obrve, celulit ili strije? iskreno, ja uopće to ne vidim na drugima, samo na sebi, valjda radi kritičnosti prema svom tijelu koju svaka od nas posjeduje. u mom nisu posljedica debljanja i ekstremnih dijeta, nego rasta u pubertetu, a i nisam jedina tak da mi je glupo praviti bauk od njih

navaha
10.07.2009., 21:21
a zasto kreme ako ne pomazu???!!!
pomazu da ne nastanu nove...al nece ukloniti vec nastale!
samo ih moze ukloniti laser ili skalpel!
ko sto je recimo demi moor za film striptizeta :rofl::lol:

Tanamera
12.07.2009., 10:27
a zasto kreme ako ne pomazu???!!!
pomazu da ne nastanu nove...al nece ukloniti vec nastale!
samo ih moze ukloniti laser ili skalpel!
ko sto je recimo demi moor za film striptizeta :rofl::lol:

Zabluda broj 1.
Loše kreme čak mogu uzrokovati stvaranje novih ili proširenje postojećih strija.

Zabluda broj 2.
Postoje aparati kojima se mogu ukloniti, nije potrebno izglagati tijelo traumi kirurgije.

Ribica****
13.07.2009., 11:11
Eto po drugi put pišem....i dalje nisam ništa saznala u vezi te kreme za ožiljke...elician na bazi puževe sluzi...pa vas molim ako je itko čuo kako djeluje na strije molim vas javite mi

Hvala:confused::ne zna::s:cerek::(:mig:

anela
13.07.2009., 11:19
Eto po drugi put pišem....i dalje nisam ništa saznala u vezi te kreme za ožiljke...elician na bazi puževe sluzi...pa vas molim ako je itko čuo kako djeluje na strije molim vas javite mi

Zao mi ali nisam cula :(
pa di to uopće ima za kupitit??

Ribica****
13.07.2009., 13:20
Zao mi ali nisam cula :(
pa di to uopće ima za kupitit??

Našla sam na stranici te kreme elician.....popis ljekarna u kojima ima za kupiti....također sam i čukla za nju na tv prodaji....nije skupa oko 200 kn ali kažu da je u biti za ožiljke , strije, itd..... pa me sad zanima jeli itko koristio i kakva su iskustva.....također sam čitala na nekom forumu da učinkovito briše strije ...... :ne zna: e sad ne znam.... pa sam zato htjela prvo čuti iskustva....pa da se onda odlučim na kupnju

MIŠICA
13.07.2009., 13:54
Našla sam na stranici te kreme elician.....popis ljekarna u kojima ima za kupiti....također sam i čukla za nju na tv prodaji....nije skupa oko 200 kn ali kažu da je u biti za ožiljke , strije, itd..... pa me sad zanima jeli itko koristio i kakva su iskustva.....također sam čitala na nekom forumu da učinkovito briše strije ...... :ne zna: e sad ne znam.... pa sam zato htjela prvo čuti iskustva....pa da se onda odlučim na kupnju

Gdje ima kupiti, u ZG?
Ja bi to kupila.

MIŠICA
13.07.2009., 14:06
Evo ja malo pročitala.
Ja imam stare, bijele. Dakle, sumnjam da bi ovo moglo pomoći.

Tanamera
13.07.2009., 15:09

Za strije, ali na džep i živce imaju :mig:

Ribica****
13.07.2009., 15:47
Gdje ima kupiti, u ZG?
Ja bi to kupila.

http://www.elicina.hr/hr/faq.shtml

Ovo je stranica od te kreme...tu imaš popis ljekarna gdje se sve može kupiti

arnaut.a
30.07.2009., 21:00
curke vitamini b kompleksa u velikim kolicinama konzumirati :P i vidjecete promjenu uzeti do 1.5 g :P pusa

nikky55
31.07.2009., 13:41
curke vitamini b kompleksa u velikim kolicinama konzumirati :P i vidjecete promjenu uzeti do 1.5 g :P pusa

kaj tako su se tebi povukle strije?

Mopsly
31.07.2009., 13:50
Od B vitamina ti se sigurno ne mogu povući strije..:mig:
Strije se ne mogu nikakvim putem (osim kiruškim) odtraniti u potpunosti već ih možeš samo napraviti manje vidljivima i to je to...
!B vitamin je nužan za čistu kožu, mladolik izgled, te za odgađanje pojave sijedih vlasi kose. Istraživanja su pokazala kako 40% pacijenata koji boluju od dermatitisa imaju nedostatak B vitamina. B vitamin je također borac protiv stresa. Nedostatak vitamina B complexa može dovesti do sijedenja kose, prhuti, isušivanja kože, ispucalih usana, crvenila ili iritacija na koži, pojave preranih bora, sporijeg rasta kose."
Ali moramo uzeti u obzir da se od vitamina B također vrlo često dobiva i na kilaži tako da oprezno s količinom tog vitamina:mig:

tejka.
05.08.2009., 15:03
Danas sam kupila Babylove ulje za trudnice. Mislim mazati svoje strije na guzi s time. Nadam se da će pomoći. :moli:

ima i ona babylove zelena ...

kaj mislis o tome?:ne zna:

Mopsly
05.08.2009., 16:30
Babylove zelena krema je najobičnija krema sa visokim postotkom cinka a on ne utječe ni pozitivno ni negativno na strije :kava:

SKOROpaSAVRŠENA
12.08.2009., 22:59
pozdrav svim ''strijašicama'' xD
imam 19 god, i imam strije s gornje strane i unutrašnje strane bedra i malo po krajevima guze.. imam ih već godinama.. do sad me to nikad nije previše nešto diralo.. al u zadnje vrijeme su mi na plaži svi počeli to primjećivat i komentirat: odi si kod dermatologa za neku kremu za to, odi si to laserom makni blablabla

pročitah cijeli topik, i da, slažem se s vama koji kažete da ima puno gorih stvari od strija i da se s njima jdnstvn treba pomiriti i naučiti ih voljeti kao dio sebe..

al eto.. iz svog iskustva mogu reć, da sam odavno prestala s navikom mazanjem svog tijela raznim losionima i/ili mlijekom za tijelo.. a kako se prije sjećam, dok mi strije nisu predstavljale neki problem, to je djelovalo..em za prevenciju, em za ublažavanje ovih postojećih..
meni su one svijetle, al kad potamnim, dio njih zna potamnit s ostalom kožom, a dio ne (sad dođe onaj smajl s upitnicima)
ugl, mislim da možete samo preventivno na njih djelovat, a na ove postojeće.. recept za većinu stvari: zdrav život i te fore.. puno vode za vlažnost i hidrataciju iznutra.. te neko mlijeko npr ono od nivee plavo - dost je masno.. il tu sam vidjela da preporučujete od afrodite.. il neko za koje ste čuli da je oke za vlažnost kože i to je to..

mislim da se pare mogu i trebaju utrošit na pametnije i potrebnije stvari od laserskog (ne)uklanjanja strija..

ajetam
13.08.2009., 20:05
ja skoro da sam se navikla na svoje strije al onda moje krhko samopuzdanje se poljuljalo kad mi par frendica reklo kaj ti imaš strije s te strane(jer ih jeb... kao nitko nema od njih) na unutrašnjoj strani potkoljenice od pegiba pa po listovima...e od onda me malo jače smetaju...a ove na guzi,bokovima itd manje ..... /nadam se da mi nece trbuh kompletno ispucat jednog dana..al s time cu se zabavljat onda :) ........

Hello
26.08.2009., 18:59
Vidim ima vas i mlađih koji imate strije, al niko ko ja (14 :D al ih imam dugo..)
Meni one užaaaasno smetaju, imam i odvratni celulit :( A tek mi je 14 :rolleyes: Moje strije nikad ne budu crvene il tako nešt, sve su bijele :ne zna:Im a nekih koje nisu čak ni bijele, samo postoje udubljene linije u koži koja se osjete pod rukom i vide se al nemaju neku boju. I ima ih tona, ali samo po bedrima, i vanjskoj i unutrašnjom strani i par po bokovima..

šećerna vata
26.08.2009., 20:14
Jel itko od vas išao na lasersko uklanjanje strija u polikliniku Poliderma? ja bi otišla ali me zanimaju iskustva.. svuda na internetu čitam sve negativne komentare o njima.. a kolko vidim oni to jedini rade u Zagrebu. ako znate nekog drugog da to radi molim vas napišite!!:s ili ako je netko bio u Polidermi..

lalaloo enter
27.08.2009., 15:08
da li mi netko može reč koliko je vremena potrebno da strije od onih crvenih, kad se koža tek raspuca, postanu bijele. ja sam rodila prije mjesec dana i usprkos neumornom mazanju tokom cijele trudnoće trbuh mi se raspucao da je to strašno i to u zadnjih mjesec dana trudnoće. a udebljala sam sam se svega 9 kg al je beba u zadnjih mjesec dana dobila oko kilu. imam i strije po bedrima i guzi ali to je još iz puberteta tako da sam se s njima već pomirila. kupila sam sad od mustele "intenzivni gel-serum za strije" pa me zanima da li je to netko koristio i kakva su iskustva? koristim ga tek par dana a preporuča se koristiti 2-3 mj. cijena mu je dosta visoka,oko 280 kn pa me zanima dali sam bezveze bacila novac :)

v1rg1n1a
30.08.2009., 21:46
jel probao tko trackati se niveinim baby uljem od badema? ima minimalno sastojaka za razliku od nekih dm-ulja, pa pretpostavljam da je dosta 'cisto'.. :confused:

tina sch
19.09.2009., 20:02
jel probao tko trackati se niveinim baby uljem od badema? ima minimalno sastojaka za razliku od nekih dm-ulja, pa pretpostavljam da je dosta 'cisto'.. :confused:

bolje kupi u ljekarni bademovo ulje
to ti je sigurno njačišće

grogica
29.09.2009., 20:57
da li mi netko može reč koliko je vremena potrebno da strije od onih crvenih, kad se koža tek raspuca, postanu bijele. ja sam rodila prije mjesec dana i usprkos neumornom mazanju tokom cijele trudnoće trbuh mi se raspucao da je to strašno i to u zadnjih mjesec dana trudnoće. a udebljala sam sam se svega 9 kg al je beba u zadnjih mjesec dana dobila oko kilu. imam i strije po bedrima i guzi ali to je još iz puberteta tako da sam se s njima već pomirila. kupila sam sad od mustele "intenzivni gel-serum za strije" pa me zanima da li je to netko koristio i kakva su iskustva? koristim ga tek par dana a preporuča se koristiti 2-3 mj. cijena mu je dosta visoka,oko 280 kn pa me zanima dali sam bezveze bacila novac :)

isti sam kupila u ljekarni jer slovi kao jedan od boljih..no nikakve koristi..ispucala sam katastrofa...(koristila sam ga tijekom trudnoće)

SSDM
29.09.2009., 21:45
A joj kako mi je zao kada vidim koliko se neke od vas trude da raznim kremama uklone strije. To je nemoguce, kao ni ukloniti potpuno ni jedan oziljak osim kirurskim putem. Bitna je prevencija i redovna njega koze kako ne bi doslo do strija.
Moja frendica je u trudnoci koristila maslinovo i kantarijonovo ulje poslije kupanja, a i cesto je tijekom dana mazala stomak i lagano masirala i nije dobila ni jedne strije. Medjutim grudi su joj nakon poroda ispucale radi naglod nadolazenja mlijeka.
Zato zene samo prevencija je bitna.

mala_zg23
30.09.2009., 17:50
da li je netko koristio afroditino ulje protiv strija?

malaSplit87
04.10.2009., 19:14
Ja neman strija nigdi na tijelu osim na grudima.
Da, na grudima, i to na onom dijelu blizu pazduha.
Iman velike grudi pa mi se vjerovatno od težine rasteže koža.
Ali nisu to strije da se nešto pretjerano vide, ono nisu ni crvene ni bijele, a opet ih iman, samo šta se ne vide pretjerano.
Šta bi mi preporučili koristit s obzirom da se radi o području grudi?

grogica
11.10.2009., 21:16
A joj kako mi je zao kada vidim koliko se neke od vas trude da raznim kremama uklone strije. To je nemoguce, kao ni ukloniti potpuno ni jedan oziljak osim kirurskim putem. Bitna je prevencija i redovna njega koze kako ne bi doslo do strija.
Moja frendica je u trudnoci koristila maslinovo i kantarijonovo ulje poslijeto kupanja, a i cesto je tijekom dana mazala stomak i lagano masirala i nije dobila ni jedne strije. Medjutim grudi su joj nakon poroda ispucale radi naglod nadolazenja mlijeka.
Zato zene samo prevencija je bitna.

mazala sam se isto uljima i to obilno i masirala i koristila svakakve kreme redovito i opet nije bilo koristi,ispucala sam..

šećerna vata
11.10.2009., 22:04
Jel itko od vas bio na laserskom 'uklanjanju' strija (znam da ni to nije trajno i potpuno uklanjanje za sam stavila pod navodnike..)? nije mi važno koliko košta, samo pliiiiiz ako je itko bio na tom nek podijeli ovdje svoje iskustvo...

obicna
11.10.2009., 22:17
da li je netko koristio afroditino ulje protiv strija?

ja, još davno i naravno ništa od toga! :flop:

FFdreamer
17.10.2009., 18:51
Iz Zagreba sam, napravilo mi se par strija pod pazuhom i još su crvene pa bih volio to možda malo popravit nekim tretmanom, laserskim koliko sam shvatio, inače dobio sam ih od dizanja utega, zanima me jel bio tko na nečemu sličnom i kako se kreću cijene? Vjerojatno ovisi i o veličini područja koje se tretira... Hvala.

bad
07.12.2009., 17:28
ja imam strije na trbuhu i rukama, ali mi se nasreću nevide od dlaka :D xD

nikky55
09.12.2009., 10:42
ja se već preko godinu dana redovito svaki dan mažem sa uljima i strije su mi se svele na minimum minimuma.. gotovo da je sada ostala samo mala rupica od crta koje su bile.. tako da sam ja odlučila to uvesti u svakodnevni tretman..i više mi ne pada na pamet otić na spavanje a se prije toga ne namažem.. :) treba biti samo uporan i kao što je neko rekao bitna je prevencija.. a ne plakati nakon što se stvore..:):):):)

5rich
09.12.2009., 11:23
kojim uljima?
bademovo,maslinovo??:ne zna:

blenta
09.12.2009., 11:42
Ja znam za bademovo. Imam ga još kod kuće, ali sam ga prestala koristiti poslije kojih mjesec dana. Ako stvarno šljaka, mogla bi početi opet s njim.

nikky55
09.12.2009., 15:24
kojim uljima?
bademovo,maslinovo??:ne zna:

mislim da nije toliko bitno koje ulje.. bitno je da se to redovito maže.. i masira.. a ja sam inače kupila sebi ulje protiv strija od OLIVE.. piše na njemu da je kombinacija maslinovog ulja, bademovog i ulje pšenićne klice. međutim više ga u mom dm-u nema.. pa koristim babylove ulje za trudnice.. u svakom slučaju koristila sam jedno i drugo i već nakon 3 mjeseca se vidjelo poboljšanje.. sada nakon više od godine dana redovitog mazanja morala bi naslonit svoje oči na udaljenost od 1 cm na moju kožu da to dobro vidiš.. dakle ja prezadovoljna sa tim učinkom.. jer prije sam vidjela to na kilometre.. e sada oće li to do kraja nestati ne znam.. ali ja ne mislim prestati tretirati svoju kožu.. jer ne želim nove strije..

nikky55
09.12.2009., 15:28
bitno je da shvatite da koži treba dugi period za regeneraciju.. i jednostavno morate imati strpljenja sa time.. jer u mjesec dana vam ništa neće nestati..strije su jednostavno jedan oblik ožiljaka na koži.. i dok se koža dubinski ne obnovi ne može to nestati.. a vi možete pomoći da joj osigurate bolju elastičnost a ne da je stalno suha i da puca zbog toga...:)

myrrha
10.12.2009., 08:06
ma nema te kreme ni ulja koje može izbrisati strije.strije su puknuta koža.vjerovatno bi samo laser mogao nešto ispraviti ili nož naravno.a to je već radikalan zahvat.imam ih po nogama već 15 god.,od trudnoće,a po trbuhu ni jedne,svremenom izblijede,a ipak me nerviraju,još uvijek

5rich
10.12.2009., 08:15
mislim da nije toliko bitno koje ulje.. bitno je da se to redovito maže.. i masira.. a ja sam inače kupila sebi ulje protiv strija od OLIVE.. piše na njemu da je kombinacija maslinovog ulja, bademovog i ulje pšenićne klice. međutim više ga u mom dm-u nema.. pa koristim babylove ulje za trudnice.. u svakom slučaju koristila sam jedno i drugo i već nakon 3 mjeseca se vidjelo poboljšanje.. sada nakon više od godine dana redovitog mazanja morala bi naslonit svoje oči na udaljenost od 1 cm na moju kožu da to dobro vidiš.. dakle ja prezadovoljna sa tim učinkom.. jer prije sam vidjela to na kilometre.. e sada oće li to do kraja nestati ne znam.. ali ja ne mislim prestati tretirati svoju kožu.. jer ne želim nove strije..

jel to ovo:
http://zena.hr/images/upload/product_558.jpg

i ja se mazala time,više od godine dana...
nisam se udebljala u tih godnu dana,ali nakon nekog vremena kao da je prestalo djelovati,
tj.strije su bile vidljive ko i prije..
onda sam se rasp**** i sad se mažem samo losionom,i puno mi je bolje od ičega :neznam:

btw,ak je to to,imaš u kozmu..

nikky55
10.12.2009., 19:01
da to je to.. ne znam.. meni se ništa ne vraća.. onako kako se povuklo tako je i ostalo uz i dalje mazanje..

.točka.
14.12.2009., 21:46
jel zna itko koliko koštaju tretmani laserom

V@is
28.12.2009., 10:24
Ovaj laser i mene zanima, kolika je učinkovitost i cijena?

blue~angelina
28.12.2009., 16:35
meni je za strije na guzi pomogla eveline zelena krema i serum. jako su se smanjile. isto sam koristila i taj piling. nekad u kombinaciji, nekad samostalno.

die4limoni
02.01.2010., 11:20
meni je za strije na guzi pomogla eveline zelena krema i serum. jako su se smanjile. isto sam koristila i taj piling. nekad u kombinaciji, nekad samostalno.

gdje se to može kupiti? dm?

5rich
02.01.2010., 12:42
gdje se to može kupiti? dm?

i dm i kozmo:mig:

FFdreamer
29.01.2010., 13:38
Centar Bella i Sensa - Centar zdravlja i ljepote nude tretmane radiofrekvencijom i IPL-om za uklanjanje crvenila strija. Jel bio netko kod njih (premda se radi o kozmetičkim salonima, gdje ne rade sad baš liječnici pretpostavljam) i imate li šta reć o njima, bilo pozitivno ili negativno?

Isto me zanima da li IPL kad ukloni crvenilo vraća i pigment ili će strije svejedno kasnije biti par nijansi svjetlije od ostatka kože i izgubiti pigment?

tea4patd
06.04.2010., 09:07
e dali neko zna za neke "korektore" koji prekrivaju strije

ja sam na nekim forumima nasla ovo
http://www.maccosmetics.com/product/spp.tmpl?CATEGORY_ID=CAT158&PRODUCT_ID=393

kazu da se to stavi na strije
i vodootporno je
pa da se manje vide

ili je bolje mozda da kupim kremu za samotamnjenje??

i probacu jos onda s tim olival uljem....

tea4patd
06.04.2010., 09:08
jel to ovo:
http://zena.hr/images/upload/product_558.jpg

i ja se mazala time,više od godine dana...
nisam se udebljala u tih godnu dana,ali nakon nekog vremena kao da je prestalo djelovati,
tj.strije su bile vidljive ko i prije..
onda sam se rasp**** i sad se mažem samo losionom,i puno mi je bolje od ičega :neznam:

btw,ak je to to,imaš u kozmu..

kakvim losionom se to mazes? :D

straw20
19.05.2010., 10:15
Nitko u mojoj obitelji nema strije. Nemaju bake, nema mater, nema sestra, ali zato ja imam na koljenima, s unutrašnje strane bedra, po trbuhu i najnovije, ekstra specijalno samo za mene da me do kraja sjebe i pojebe - na lijevoj ruci s vanjske strane. Veeelika, duboka crvena crta. 10 cm duga.Nakaradna. Puno puta sam znala čuti pametovanja od strane sretnica koje nemaju niti jednu kako se opterećujem glupostima, no baš me interesira koja bi se mijenjala sa mnom:(.

Prije 5 godina sam provela mjesec dana na moru, pocrnila i strije su se smanjile i pobjelile. No, u međuvremenu su iznikle nove, dublje i crvenije.
Izgleda da sam predodređena da snosim karmički teret čitave familije. Ne znam zaista...Možda bih trebala testirati hormone, no privatno je preskupo, a i nikad dosta pretraga. Napravila sam hrpu pretraga koje su me izašle oko 3000 kn, pojavila se kod endokrinologa i dermatologice i tražili su još i još. U bolnici bih čekala 8 mjeseci, al jednostavno više nemam živaca. Tješila bih se da su tigrić uzorci jako super i fora da mi se nedavno nije pojavila ooogromna, duboka crvena nakaza na ruci, ali ovako...zaista sam očajna. Mažem se maslinovim uljem, ali imam osjećaj kao da mi od njega još više rastu:eek:
Jedino što je donekle pomoglo bile su phytostil lierac ampule protiv strija.
Međutim, oni preporučuju mazat 2 puta dnevno kroz 8 tjedana min., a moje strije niti 5 ampula ne može u prvom mahu namazat. Dakle, tih 20tak ampula što stave u kutiju potrošila bih u par dana, a baš i nemam 350kn da svakih 5 dana trošim na ampule. Mislim, pomogle su, al jbg preskupo mi je:(.
Ostalo je sve za bacit u smeće. Eventualno da počnem piti kapsule s vitaminom E.Ne znam, zaista. Mrzim svoju kožu:(((

gyioia
27.05.2010., 18:10
Na koje kirurske tretmane mislite kad spominjete da uklanjaju strije?
Moje su grozne , na onom dijelu grudi koji se vidi kad nosim dekolte i jako mi smetaju, sto je najucinkovitije????

Diegos
27.06.2010., 18:44
Imam problema već par godina sa tim strijama, već sam lagano počeo ludit.
Iz neobjašnjivog razloga sam u kratkom roku prije par godina nabacio 15-ak kg, naravno počele su se pojavljivati strije. Nakon nekog vremena smršavio sam tih 15 kila i već sam 1,5 godinu na istoj težini. Ali strije se i dalje stvaraju.

Mazao sam se svakakvim kremama i uljima, ali ništa nije pomoglo niti u prevenciji. Strije su mi zahvatile bokove, trbuh, ispod pazuha i nešto malo po prsima, ali ajde nekako sam se pomirio sa time. Ali sad su mi se pojavile na rukama! i to na djelu ruke ispod lakta, tako da sad usred ljeta kad nosim majicu sa kratkim rukavima vide se te strije.

Već sam van sebe i u totalnoj depresiji zbog toga.
Zanima me postoji li koji način uklanjanja strija (ne kreme)?
Šta je sa tim laserom? Jel to učinkovito i koliko košta? Možda presađivanje kože ili nešto takvo?
Maksimalno sam isfrustriran, ne mogu ni spavati po noći, život mi se srušio i spreman sam dignuti kredit ako treba, samo da se riješim toga.

I da ako netko zna nekog doktora u Ri kome bih se mogao obratiti.

TheEmpress
27.06.2010., 19:05
Ja sam godinama imala strije, ali one ružne ljubičaste. I sad sam u zadnje vrijeme skužila da su se kao skupile ili povukla, uglavnom, većina ih je skroz pobijelila, skoro pa se ne vide. A nisam se ničim posebnim mazala. :misli: Mislim, nije da se žalim, samo mi nije jasno od čega odjednom takva promjena?

Eneida
28.06.2010., 10:43
ajme i ja imam te ljubičaste,ali samo po grudima...da barem moje nestanu!!! te će se sad baš vidjet u badiću! :(

TheEmpress
28.06.2010., 11:50
Ja sam ih dobila u 7. razredu osnovne. :horo: I otad ih imam, ljubičaste, al po bedrima. :( I sad odjednom, ono, sve pobijelile, par ih je ostalo tamnijih još. A nemam pojma otkud takva promjena odjednom. :ne zna: E da, na :cice: imam onak po jednu, dvije skroz male, to sam dobila jer su mi od Cilesta narasle. Al dobro, sreća pa sad više ne rastu, jer bi inače i strije narasle.

Eneida
28.06.2010., 12:36
da i meni je to od pilula! a sad kad to prestanem pit, hm :cice: će nestat, a strije će ostat! :(

TheEmpress
28.06.2010., 13:54
A ne mora bit, ja sam prestala Cilest pit, al su sise ostale. :zubo:

micek<3
04.07.2010., 11:59
Dali je netko koristio ovaj shea maslac i dlai znate gdje se moze kupiti jer vidim da je soldout :(

http://www.tkoskin.com/SearchResults.asp?Cat=38

sandymandy
08.07.2010., 16:53
Čitala sam u zadnjem broju danskog časopisa "I form" studiju jedne ekipe doktora koji su ispitivali kreme protiv strija (na dobrovoljcima i na umjetno uzgojenoj ljudskoj koži u nekakvoj zaštitnoj atmosferi) i došli su do zaključka da do danas na tržištu ne postoji niti jedna krema (ili ulje) koja odstranjuje strije! Među testiranim bili su Vichy, Striatridin, Mustela te mnogi drugi preparati (ukupno 44) i po testovima niti jedan nije imao nikakvog učinka.

Preporučuju uzimati jedino iz prevencije, jer kreme omekšavaju, hrane i vlaže kožu.
Jedino učinkovito uklanjanje strija je nekim co2 laserom, i uklonli su 80% strije (znači i nakon tretmana lasera se vidi strija, ali je skoro boje kože). 100% uklanjanje strija moguće je samo presađivanjem kože!!!

Od prevencije su naveli; vitamin E i cink, što češće kupanje u toplim kupkama (kako bi tijelo povuklo što više vlage), svakodnevno tuširanje, izbjegavanje kupanja u moru (sol isušuje kožu), izbjegavanje izlaganja suncu, pokušati smršaviti min 5kg (jer je to granica kada se počinje znatno suzivati struk i dokazano je da direktno utječe na spriječavanje nastanka strija)...

Vrlo jasno su naglasili da se može prevencija kvalitetno izvesti i bez skupih krema; tako su između ostalog naveli svakodnevno mazanje maslinovim i bademovim uljem (za pšenične klice nisu imali pozitivnih učinaka), te kokosovim maslacom i sve to uz uobičajne kreme za hidratiziranje kože.

Znači: samo prevencija ili laser!

cvajo
14.07.2010., 12:56
kaladont na strije i vidit čete rezultat :)

Sarajka_Mazza
17.07.2010., 09:52
Nema cudotvorne kreme za bijele strije. Sto se prije pomirite sa tom cinjenicom- zivot ce vam biti ljepsi :)
Ljubicaste se mogu sanirati, jest da treba punooo truda ali je moguce.
Bijele ne.
Ja sam ih dobila sa 13-14 god. i nakon 10 godina, tu su :)
Ne gledamo se pa mi vise ne smetaju. Ima ih svaka cura/zena i sta me briga :)

Tsigalko 11
01.08.2010., 00:27
Muško sam,23 godine, imam strije na unutarnjoj strani bedara već 4-5 godina...
U zadnjih godinu-dvije, s vremena na vrijeme, na tim strijama mi se pojave kao neka zadebljanja, ne puno, 2-3. nakon nekoliko dana malo se povećaju i kad sam ih pokušao istisnuti izlazi krv...može li mi netko reći što je to uopće?

divazg
01.08.2010., 18:40
ja sam se bila udebljala oko 6kg dosta naglo i pojavile su mi se strije na bedrima i bokovima. svaki dan sam se dvaput mazala sa evelineovom kremom protiv celulita i strija i nakon dva tjedna su postale manje vidljive. krema je u zelenoj tubi i ima je u dmu-u, a košta 30kn

nolalu
01.08.2010., 20:49
ja sam koristila goodbye stretch marks od mama mio. dugo sam se mislila kupiti ga ili ne a onda sam rekla idem pa šta bude! stvarno sam se mazala redovito, doslovno pobožno,3x dnevno i danas mi je zadnji dan kure od 12 tjedana i preprezadovoljna sam! trebale su mi 2 bočice od po 100ml.imam ih na vanjskoj, unutarnjoj i na stražnjoj strani bedara.a jesam i objasnila:)u trudnoći ih nisam dobila,ali ih zato od puberteta imam na izvoz i nikad se nisam pomirila s tim.na siteu su rekli da je poboljšanje od 80% i meni je i više nego istina! neke su mi skroz nestale, a za neke, koje su bile baš fuj za vidit sad mi treba ogledalo i jako svjetlo pa da ih nađem:cerek:inače sam se navukla na njihove proizvode totalno!koristim ih i za dvogodišnjeg sina jer nemaju ništa štetno,a meni je to strašno bitno. uglavnom, sve pohvale:top:

Splenda
02.08.2010., 18:51
jel bila neka od vas na laseru?

TheEmpress
02.08.2010., 21:47
Dobila sam Afrodita noćnu kremu za strije. Malo je gušča, ali se fakat jako lagano razmaže i brzo upije, jako fini miris ima, a sad, bumo vidli oće bit rezultata. Evo kaj piše na njoj:

Skin Form Noćna njegujuća krema protiv strija
-sprječavanje & korekcija

Zbog svoje iznimne regenerativne moći idealna je za sprječavanje nastanka i smanjenje izraženosti već postojećih strija. Nježna masaža noćnom kremom sprječava pucanje tkiva, potiče krvotok i izlučivanje kolagena i elastina. Krema ujedno izdašno hrani kožu i pomoću svakodnevne večernje masaže vraća joj elastičnost. Koža ostaje lijepa, zdrava i napeta još dugo vremena.

deedeedee
02.08.2010., 22:58
tu sam ja sinoć počela koristit. :zubo:

Mayalenna
02.08.2010., 23:02
Cure moje Afoditine kreme za strije su vam drek na šibici..:(

TheEmpress
03.08.2010., 12:59
A ono, baš si puna podrške. :zubo: Nemam pojma, neki vele da im valja, neki da ne valja, ja sam se dosad dvaput s njom namazala, bumo vidli... Ak neće imat učinka, probat ću nekaj drugo, kaj sad.

Mayalenna
03.08.2010., 23:00
A ono, baš si puna podrške. :zubo: Nemam pojma, neki vele da im valja, neki da ne valja, ja sam se dosad dvaput s njom namazala, bumo vidli... Ak neće imat učinka, probat ću nekaj drugo, kaj sad.A jebiga,iskrena i izravna uvijek..:p:DNajbolje se meni pokazalo pšenične klice ulje uklonilo mi za nekih 60% nakon 3 mj korištenja i svakodnevnog mazanja.:mig:

TheEmpress
03.08.2010., 23:23
Pa, na ovoj kremi piše da ima aktivne sastojke vitamin E i uljni ekstrakt pšeničnih mekinja. :ne zna: A ono, bumo vidli. :zubo:

Mayalenna
04.08.2010., 09:12
Pa, na ovoj kremi piše da ima aktivne sastojke vitamin E i uljni ekstrakt pšeničnih mekinja. :ne zna: A ono, bumo vidli. :zubo:Ma to je ništa šta ima u kremi:p:D,uzmeš u Aromatici pšenične klice,maži svaki dan,nekoliko mjeseci i vidjet ćeš jasan rezultat:s,moje se više ni ne vide,a i koža mi je nekako elastična,zategnuta,ne znam kako sad opisati.:rofl:

BlackLotus
12.08.2010., 01:15
A ne mora bit, ja sam prestala Cilest pit, al su sise ostale. :zubo:

:o nakon kolko su narasle :lol:

menu su sise sad manje neg prije nego sam ostala trudna i to me ful bedira, oću da se malo popune pa sam voljna eksperimentirat s pilulama ak ne mora bit na dulje staze :rofl:

btw ja imam strije po bedrima, guzici i sisama. ovo drugo dvoje sam dobila u trudnoću, po bedrima u pubertetu akd sam se zdebljala 5kg :zubo:

nolalu
12.08.2010., 08:58
menu su sise sad manje neg prije nego sam ostala trudna i to me ful bedira, oću da se malo popune pa sam voljna eksperimentirat s pilulama

uzmi boob tube kremu, mani se pilula! nevjerojatno se grudi podignu i popune, ne treba ti ni grudnjak:mig:imaš o toj kremi na temi njega grudi.meni su se osušile i objesile nakon trudnoće i dojenja, a da me vidiš sad:D ima još cura koje su je koristile i prezadovoljne su.

BlackLotus
12.08.2010., 10:49
uzmi boob tube kremu, mani se pilula! nevjerojatno se grudi podignu i popune, ne treba ti ni grudnjak:mig:imaš o toj kremi na temi njega grudi.meni su se osušile i objesile nakon trudnoće i dojenja, a da me vidiš sad:D ima još cura koje su je koristile i prezadovoljne su.

kaj stvarno ima krema za sise koje djeluju?
meni je to SF :confused:
idem vidjet :rofl:

anela
19.08.2010., 12:33
ja sam koristila goodbye stretch marks od mama mio. dugo sam se mislila kupiti ga ili ne a onda sam rekla idem pa šta bude! stvarno sam se mazala redovito, doslovno pobožno,3x dnevno i danas mi je zadnji dan kure od 12 tjedana i preprezadovoljna sam! trebale su mi 2 bočice od po 100ml.imam ih na vanjskoj, unutarnjoj i na stražnjoj strani bedara.a jesam i objasnila:)u trudnoći ih nisam dobila,ali ih zato od puberteta imam na izvoz i nikad se nisam pomirila s tim.na siteu su rekli da je poboljšanje od 80% i meni je i više nego istina! neke su mi skroz nestale, a za neke, koje su bile baš fuj za vidit sad mi treba ogledalo i jako svjetlo pa da ih nađem:cerek:inače sam se navukla na njihove proizvode totalno!koristim ih i za dvogodišnjeg sina jer nemaju ništa štetno,a meni je to strašno bitno. uglavnom, sve pohvale:top:

Ja očito nisam sretnica ka ti...potrošila sam dvi boce te kreme i ama baš nikakvog pomaka na bolje nema :(

nolalu
22.08.2010., 14:20
Ja očito nisam sretnica ka ti...potrošila sam dvi boce te kreme i ama baš nikakvog pomaka na bolje nema :(

eto, na! baš mi je žao... znam još par cura/žena koje su je koristile i oduševljene su. sve se ipak svede kako kome šta paše:ne zna:

mala_zg23
23.08.2010., 16:17
ja imam par bijelih koje se ne vide jako ali su samo na jednoj strani i to na bedrima što da mažem da budu manje vidljive ? onako su samo kao bijele crte ima ih većih i manjih

Electra8472
24.08.2010., 11:01
ja imam par bijelih koje se ne vide jako ali su samo na jednoj strani i to na bedrima što da mažem da budu manje vidljive ? onako su samo kao bijele crte ima ih većih i manjih

takve su i moje. i nista ne pomaze. :rolleyes:

MIŠICA
27.08.2010., 08:03
Je li itko koristio Trilastin sr kremu,tako nešto? Da li je uopće ima kod nas? Gledala sam malo preporuke i vele vraćaju novac ako ne pomogne...
Moje su bijele,stare i izgledam ko zebra : (

mia1987
09.09.2010., 16:39
da li je itko probao dermaroller masazer? citala sam da pomaze u otklanjanju strija. naravno da ne ocekujem cuda, ali da se bar malo manje vide.
poludit cu vise s njima, imam osjecaj da se svako jutro probudim sa nekoliko novih bijelih strija iako mi je tezina vec par godina ista.
sram me skinit se na plazi, sram me nositi kratke hlace... toliko sam iskompleksirana zbog njih da bi se najradije zabundala od glave do pete da mi se ne vidi niti centimetar koze jer ih imam doslovno na svim djelovima tijela osim na stomaku. a tek mi je 23 :(:(:(:(:(

mia1987
09.09.2010., 17:54
upravo sam ugledala sa straznje strane koljen 3 "prekrasne" ljubicaste :mad::mad::mad::mad: pa otkud vise????????????? zasto????????????????

SekaSis
09.09.2010., 17:59
upravo sam ugledala sa straznje strane koljen 3 "prekrasne" ljubicaste :mad::mad::mad::mad: pa otkud vise????????????? zasto????????????????

Draga, znam kako ti je, ja na tom dijelu imam bijele, ne vide se previse, ali tu su. Ne vidim da ih druge cure bas imaju tamo, tako da se osjecam ko frik :(. Kratke hlace su za mene veliki no-no. Ipak, krecem u borbu s njima, tek sam otkrila ovaj topic, a i sad stize hladnije vrijeme te ih stignem mazati nekim kremama. Sretno i vama cure !

mia1987
11.09.2010., 09:42
Draga, znam kako ti je, ja na tom dijelu imam bijele, ne vide se previse, ali tu su. Ne vidim da ih druge cure bas imaju tamo, tako da se osjecam ko frik :(. Kratke hlace su za mene veliki no-no. Ipak, krecem u borbu s njima, tek sam otkrila ovaj topic, a i sad stize hladnije vrijeme te ih stignem mazati nekim kremama. Sretno i vama cure !

ja strije imam godinama i od onda se svakodnevno zgrazam kad ih vidim. godinama izbjegavam plaze sa puno ljudi pod izgovorom da volim osamljene, tzv.divlje plaze, izbjegavam ici sa drustvom, pa cak i sa svojom rodbinom na kupanje,izbjegavam nositi bilo kakvu odjecu povise koljena, eventualno kad je neki nocni izlazak al se ni onda ne osjecam ugodno.
ima jedan deckao koji vec dosta dugo zeli biti sa mnom, i on se meni stvarno stvarno svidja ali ne zelim biti s njim jer me sram zbog tih strija, mislim da cu mu se poceti gaditi kada me vidi jednog dana golu.
zalosno je sto sve propustam zbog te iskompleksirnosti ali ne mogu si pomoci.

5rich
13.09.2010., 23:27
da li je itko probao dermaroller masazer? citala sam da pomaze u otklanjanju strija. naravno da ne ocekujem cuda, ali da se bar malo manje vide.
poludit cu vise s njima, imam osjecaj da se svako jutro probudim sa nekoliko novih bijelih strija iako mi je tezina vec par godina ista.
sram me skinit se na plazi, sram me nositi kratke hlace... toliko sam iskompleksirana zbog njih da bi se najradije zabundala od glave do pete da mi se ne vidi niti centimetar koze jer ih imam doslovno na svim djelovima tijela osim na stomaku. a tek mi je 23 :(:(:(:(:(

strije ti može otkolniti samo dermoabrazija, one s vremeno blijede,a dok ne izblijede,jedino kaj ti možeš je hidratizirati kožu koja ti je očito jako suha pa puca...
probaj s balea oil balzamom,tj losionom za jako suhu kožu s uljem...mažem se s njim tek 2 tjedna,a one strije koje su se vidjele se više ne vide,a koža je prekrasna :cerek: jedna od jeftinijih a boljih stvari koju sam probala...

mia1987
14.09.2010., 21:09
strije ti može otkolniti samo dermoabrazija, one s vremeno blijede,a dok ne izblijede,jedino kaj ti možeš je hidratizirati kožu koja ti je očito jako suha pa puca...
probaj s balea oil balzamom,tj losionom za jako suhu kožu s uljem...mažem se s njim tek 2 tjedna,a one strije koje su se vidjele se više ne vide,a koža je prekrasna :cerek: jedna od jeftinijih a boljih stvari koju sam probala...

inace imam masnu kožu, ali ocito jako neelasticnu. mazem se godinama sa svakakvim losionima, mlijekom, butterima ali nista na pomaze

Lo La Lo
24.09.2010., 18:48
ja sam koristila goodbye stretch marks od mama mio.

Ima li te kreme u DM-a? :)

Mopsly
24.09.2010., 19:41
Nema :mig:

LadyMoonlight
24.09.2010., 22:02
Ja sa 14 već imam po bedrima i guzi.. I smetaju me, jako.
Mislim nisu previdljive, osim ako se ne zagleda. AL ja ih vidim :zubo:

...Luciferka...
24.09.2010., 23:28
Ja sa 14 već imam po bedrima i guzi.. I smetaju me, jako.
Mislim nisu previdljive, osim ako se ne zagleda. AL ja ih vidim :zubo:

Zasto si ti uopce sa 14 godina tu, u ovo doba, na ovom podforumu?
Inace, on topic, ja sam koristila kremu od mustele za trudnice i dobra je, ima neki efekt da se odmah nakon mazanja strije manje vide, ali s vremenom se fakat manje vide, krema fino mirisi, lako je razmaziva i brzo se upija..

nolalu
25.09.2010., 11:02
Ima li te kreme u DM-a? :)

Evo rekla ti je Mopsly.nema:mig: preskupa je za dm kategoriju.pjeva 420kn.

mateox
18.12.2010., 21:28
Bok cure...nisam citala sve postove pa ne znam dali ste spominjale
Klein Becker
Strivectin - SD intenzivni koncentrat za postojeće strije !
Procitala sam da ova krema radi cuda pa me zanima dali ju je koja
od vas mozda koristila ili nesto zna vise o njoj...plz help luda sam
od strija koje su me preplavile nakon poroda :mad: :(

Brinettaa
26.12.2010., 10:38
Cure gdje se moze nabaviti ta krema sa "puževom sluzi"?

aria
18.01.2011., 23:08
Malo dizem temu ako je tko otkrio dobru kremu da podijeli s nama :D

mala kovrčava
19.01.2011., 12:22
Imam stare strije još od puberteta pa zna li netko kremu koja bi bila dobra protiv njih? Hvala

Mopsly
19.01.2011., 14:24
Ne postoji krema koja će ti ukloniti niti smanjiti "stare strije" dakle one koje su već bijele :mig:

mala kovrčava
19.01.2011., 21:28
Šteta, ponadala sam se :(. Dok su mi bile nove uporno sam koristila kreme protiv strija, ali nažalost meni nijedna nije pomogla

MiaMao
19.01.2011., 22:15
tjelovjezba! :mig:

Mopsly
21.01.2011., 13:11
Tjelovježba sigurno neće ukloniti strije :kava:

Mala18
21.01.2011., 18:23
Bok svima. Imam 19 god i isto problema sa strijama na guzi,već su bijele i stvarno se vide. Dečko mi ih je isto primjetio i njemu je to smiješno -.- jel ih se mogu ikako rješiti? Stvarno me nerviraju i to ružno izgleda. Nemam ih nigdje osim na guzi.

MiaMao
25.01.2011., 11:34
ja sam imala po dvije sa svake strane bokova i nesto celulita,kada sam pocela vjezbati (svaki dan u teretani),koza se zategnula i ne vidi se vise.
stvarno s moze puno napraviti sa vjezbom + mozda u kombinaciji sa nekim dobrim preparatima. mada ih ja jos nisam srela.

mala kovrčava
25.01.2011., 19:21
ja sam imala po dvije sa svake strane bokova i nesto celulita,kada sam pocela vjezbati (svaki dan u teretani),koza se zategnula i ne vidi se vise.
stvarno s moze puno napraviti sa vjezbom + mozda u kombinaciji sa nekim dobrim preparatima. mada ih ja jos nisam srela.

Koliko dugo je vremena prošlo dok si počela primjećivati rezultate? Mjesec, dva, više?

MiaMao
28.01.2011., 10:55
Koliko dugo je vremena prošlo dok si počela primjećivati rezultate? Mjesec, dva, više?

nakon 2 mjeseca.ali s time da svaki dan odvojim barem po sat vremena za teretanu. koza sezategne,misici ucvrste pa samim time i one postanu puno manje vidljive. ne nestanu skroz,ali puno bolje nego prije. isto je tako i sa celulitom.

jadzi
01.02.2011., 11:37
Pohvaljujem Eveline slim extreme 3 d serum, to je anticelulitna krema, ona u velikoj bijeloj tubi sa zelenim čepom. Kupila sam ju naravno za celulit a nije mi se baš davalo neke velike pare jer slabo vjerujem u te kremice protiv celulita pa sam uzela ju tek toliko da se imam s čim masirati i nakon samo dva dana mazanja sam skužila da su mi potpuno nestale strije s unutranje strane bedara. Nisam u uopće kupila u tu svhu i nisam ni očekivala da će te strije ikad nestati ali evo više ih nema. Naglašavam, strije nisu bile one bijele tvdokorne nego crvene, crveno-plave, nastale uslijed mršavljenja-debljanja-mršavljenja, ali najbitnije je da ih više neema :s

Velika_kokos
01.02.2011., 20:25
Ja mislila da su bijele nestale i vec sam napisala da je to nemoguce. Za crvene ne znam! Super ak su se povukle :-)
Ja imam par sitnih na guzi i 3-4 veće iznad guze, na donjem dijelu leđa. Sve su već bijele! Ove na guzi se ne vide baš, ali me ove na leđima žderu užasno, stalno pazim da mi se majica ne digne ili slično!!! A joj

nada91
28.02.2011., 22:04
nova sam ovdje .....a imam toliko pitanja vezanih za strije....
pa dali itko zna kako ih mogu ukloniti bar malo a da ne moram na lasersko posto nemam par za to :( neznam neke kremice ali da su ucinkovite ??:ne zna: ....... ako itko zna odgovor zahvaljujem :D

Dobrica mala
13.03.2011., 14:49
Kreme bas i ne pomazu. Moja sestra nakon trudnoce ih je bila puna po trbuhu i prsima . .najbolji je laser koji ih moze dosta smanjiti

donna mia
13.03.2011., 16:23
Strah me roditi samo zbog tih nesretnih strija :(

meche
14.03.2011., 14:15
Nemoj se bojati, samo se disciplinirano maži. U vrijeme kad sam ja bila trudna od nas jedno 10tak, što prijateljica, što rođakinja, što poznanica, samo je jedna dobila strije na trbuhu i ona je priznala da se nije uredno mazala. Mi ostale smo uredno i često mazale i nijedna nije dobila bez obzira na to imale od prije (od puberteta) ili ne, isto tako bez razlike s obzirom na cjenovni rang (neke su koristile prilično skupe kreme, pa sve do najjeftinije dmovske). Bilo bi dobro da odmah počneš i trudiš se redovito mazati, a ako ti se ne da, ja bih ti savjetovala godinu dana prije trudnoće ako planiraš. Pripazi i na leđa, odnosno područje od trbuha pa prema leđima sa strane, tu nekima zna biti veliko opterećenje pa popucaju. Ja vjerujem u moć kreme u ovom slučaju kada se ne radi o tajnom receptu pomlađivanja, nego jednostavnom vlaženju i hranjenju kože.

Wedding
16.03.2011., 14:27
Nemoj se bojati, samo se disciplinirano maži.U vrijeme kad sam ja bila trudna od nas jedno 10tak, što prijateljica, što rođakinja, što poznanica, samo je jedna dobila strije na trbuhu i ona je priznala da se nije uredno mazala. Mi ostale smo uredno i često mazale i nijedna nije dobila bez obzira na to imale od prije (od puberteta) ili ne, isto tako bez razlike s obzirom na cjenovni rang (neke su koristile prilično skupe kreme, pa sve do najjeftinije dmovske). Bilo bi dobro da odmah počneš i trudiš se redovito mazati, a ako ti se ne da, ja bih ti savjetovala godinu dana prije trudnoće ako planiraš. Pripazi i na leđa, odnosno područje od trbuha pa prema leđima sa strane, tu nekima zna biti veliko opterećenje pa popucaju. Ja vjerujem u moć kreme u ovom slučaju kada se ne radi o tajnom receptu pomlađivanja, nego jednostavnom vlaženju i hranjenju kože.

to se smao tako potrefilo - sklonost strijama je genetska i samo mazanje ne moze bas puno utjecat.

Ja se nisma uopce redovito mazala pa nisma popucala i trbuh mi je kao i prije poroda ali sam pri samom porodu tj izgonu popucala medju nogama a tamo ionako imam viska koze:mig:. najveca je parodija sto se preporucaju masne kreme tipa Nive ali to je sasvim krivo jer strije nastaju kada je koza dehidrirana a recimo Nivea u sebi sadrzi vrlo malo hidratantnih supstanci, ona je primarno vrlo masna krema tj losion koji kozi vraca masnocu (al prije bi to nazvala cepljenjem pora)
Najbolje se mazat prirodnim uljima - recimo bademovim:D

meche
17.03.2011., 10:03
Ja imam genetsku predispoziciju, em sam u pubertetu popucala po bedrima. Tako da kategorički stojim iza svoje tvrdnje da mazanje u najmanju ruku pomaže - značajno. Pomirila sam se sa strijama unaprijed radi svega što sam pročitala o genetici itd, a nisam dobila niti jednu, ni najmanju striju u trudnoći.

Da, bademovo ulje je dobar odabir, i dosta dobro ublažava onaj svrbež.

Skura
17.03.2011., 10:33
najveca je parodija sto se preporucaju masne kreme tipa Nive ali to je sasvim krivo jer strije nastaju kada je koza dehidrirana a recimo Nivea u sebi sadrzi vrlo malo hidratantnih supstanci, ona je primarno vrlo masna krema tj losion koji kozi vraca masnocu (al prije bi to nazvala cepljenjem pora)
Najbolje se mazat prirodnim uljima - recimo bademovim:D

Onaj koji preporučuje kreme za strije tipa Nivea nema pojma o kozmetici ;)
Za razliku od nas ovdje :cerek:

Al ovaj post je dobar obzirom da će dosta cura htjeti poslušati taj savjet, i iskreno se nadam da će u međuvremenu i pročitati ovaj topic :)

Btw, ja sam sklona strijama, i mazat ću se i sprječavat ih na sve moguće načine, pa vam javim jesam li uspjela :)
(mislim da hoću jer znam dovoljno o tome, a i kožu i tijela i lica sad itekako znam održavati...)

Wedding
17.03.2011., 13:22
Ja imam genetsku predispoziciju, em sam u pubertetu popucala po bedrima. Tako da kategorički stojim iza svoje tvrdnje da mazanje u najmanju ruku pomaže - značajno. Pomirila sam se sa strijama unaprijed radi svega što sam pročitala o genetici itd, a nisam dobila niti jednu, ni najmanju striju u trudnoći.

Da, bademovo ulje je dobar odabir, i dosta dobro ublažava onaj svrbež.

i ja sam u pubertetu popucala po bedrima:kava: a u trudnoci jok ijako se nisam bas mazala:mig:
-mazanje ce u neku ruku prevenirat do neke granice i ja nisam niti jednom rijecju rekla da NECE ali mazanje kremamane moze sprijecit pucanje koze tj strije a mnoge zene se upravo povode za time da ce budu li se mazale izbjec i strije - jok
- ako je koza genetski predispozirana + mnogi faktori koji u trubnoci utjecu na kvalitetu koze tj na omjer stanica, fluida, nakupljanje tekucine u medjustanicnim prostorima itd u kozi a da ne spominjem i tlak koji u trudnoci varira a uvelike znaci za cijeli organizam

+ ono sto mnogi ne kuze ili ne zele kuzit da svakli dio tjela nije pokriven istom kvalitetom koze - nekome na srecu a nekome na zalost:D
( ja upravo imam vrlo kvalitetnu kozu trbuha:s koja mi se povukla potpuno nakon poroda dok su mi gornji dio bedra koma ali morma naglasit da mi bedra uopce nisu suha, nadlaktice imam uzasno dehidrirane a lice mi je intolerantno i sklono zaprljanjima:(

hate_nicknames
20.03.2011., 15:47
Evo malo nade ljudima sa strijama!:lux::lux:
Moje strije su se pojavile na pocetku puberteta,ničim izazvane,po bokovima i donjem dijelu leđa.Nikad se nisam debljala,a ne mogu se pohvalit ni da sam nesto puno i naglo narasla.:( Ugl. kad su se pojavile nisam ni znala što su strije?!:confused:
I naravno,nakon što je prošllo više od 10 godina,a one postale velike i bijele počelo smetati i napokon sam odlučila nešto poduzeti.Svi su me obeshrabrili rječima da tu nema pomoči,no odlučila sam se mazati,tek toliko da se uvjerim da sam napravila nešto.
Otišla sam u ljekarnu,preporučili su mi vichy kremu i mažem svakodnevno već 2 mjeseca.Danas ujutro pogledam i woooooow:eek::rofl::eek::rofl:...nisu nestale ali jako su se stanjile i više uopće nisu toliko vidljive..
Vichy:cerek: