PDA

View Full Version : Daljinsko zaključavanje

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7

Lac
09.11.2006., 11:17
golf 3 se spaja po shemi jedan. mogao je spojit po nekoj drugoj shemi samo ako je cviko neš po autu.

Prvo moraš znak kakvo ti je centralno i na kojem principu radi sheme su točne.
Ništa se ne kuri ako dobro spojiš.

Zašto trebaš stalni minus????????

DexterLab
09.11.2006., 13:27
Evo, ugradio sam Venom...stvarno dobro radi..samo neznam kako bi ključ smjestio u onaj daljinski...Ima li netko da to radi ? Stvar je u tome što ima kod..
Kako si to spojio?Imaš li vakum pumpu i onaj prekidač na vratima za zaključavanje?Što se tiče transpondera,stvai ga u daljinski od Venoma.Ja jesam i radi mi.Nažalost radi samo to.

rabbit
09.11.2006., 14:26
golf 3 se spaja po shemi jedan. mogao je spojit po nekoj drugoj shemi samo ako je cviko neš po autu.

Prvo moraš znak kakvo ti je centralno i na kojem principu radi sheme su točne.
Ništa se ne kuri ako dobro spojiš.

Zašto trebaš stalni minus????????

Na Hyundai-u sam morao imati stalni minus jer kad otključaš ima plus a kad zaključaš radi kontra ali neće ako nema masu (ne mogu se više točno prisjetiti ispada da muljam nešto ) ali tako am morao spojiti mislim da je to bilo po šemi 2 one dvije smeđe moraju na masu ili ne radi

sinko
09.11.2006., 16:34
Baš bi trebao netko napisati vodič za spajanje Venoma za nekoliko vrsta centralnog (sa el. bravama, sa pneumatskim bravama, za japance i tak), pošto je ova Venom-ova shema zbilja zbunjujuća.
Ili barem napraviti neku listu automobila koji se kako spaja.

Jer bi to ljudima zbilja dobro došlo i olakšalo spajanje, pošto oni koji misle spajati sami će se svejedno mučiti dok sami ne napipaju žice.
A oni koji se ne žele petljati sa spajanjem će ionako otići kod elektičara da im to spoji.

acer
09.11.2006., 16:54
Nije loša ideja, s obzirom da ima ljudi koji su to ubacivali u razne vrste auta.
Ja mogu napisati kako se ubacuje u Ford Focus ako bude interesa za takvu akciju.

DexterLab
09.11.2006., 18:44
Vidim da često postaš i da se razumiješ u elektriku.Imaš li ideju kako spojiti Venom na Audi A4 '97 god,vakum pumpa i mali botunić na vozačevim vratima(centralno daljinsko zaključavanje)?

acer
09.11.2006., 18:53
Razumijem se ali ne bas toliko da bih ti mogao ovako napamet reci kako to ide u A4,ne znam ako nisi ali prolistaj malo cijelu temu mislim da je vec negdje netko napisao kako se to ubacuje u audi.
Koliko sam shvatio iz svega izgleda da je najkompliciranije tio ugraditi u VW grupaciju vozila(Audi, Škoda Seat itd) zbog toga sto imaju vakum motorice.

rabbit
09.11.2006., 20:02
Ja imam VW G4 i postavio sam ga tako da sam skinuo tapacirung sa vrata (vozačevih) i pronašao koja žica otklj. a koja zaklj. sa "duplim zvukom" tako da kad se zaključa da radi lampica od alarma na vratima, žice nađeš tako da staviš prob lampu 12V na masu i bodeš po žicama od vrata dok se vrata ne zaključaju i otklj. tako znaš da ti je potrebna masa za zaklj. ili otklj. (jer je prob lampa na masi)(ako ne radi tako onda prob lampa na 12V pa ponoviti postupak u tom slučaju dolazi 12V za otklj.-zaklj a može biti i kombinacija),povukao sam paralelno dvije žice sa tima kroz vrata do osigurača i vratio tapacirung. Ispod osigurača sam našao živu struju 12V i Venom spojio kako treba crv 12V, crna -, otklj i zaklj sa one dvije iz vrata i obje žute na masu, poslije sam našao ispod plastike u pragu žmigavce tako da sam upalio sva 4 žmigavca i opet bockao jednu po jednu dok nisam našao obje žice (lijeva i desna strana) spojio ljubičastu sa diodama sa te dvije i to je bilo to.

Eto toliko od mene

Lac
09.11.2006., 23:42
A4 97g - dali auto kad zaključaš s ključem i držiš tako na zaključavanju podiže prozore a kad otključaš držiš spušta prozore? ako radi tako onda okida minus komanda shema 1 a ako samo podiže onda je onaj sa sheme 4

shema nije zbunjujuća na svakom alarmu i daljinskom centralnom je ista shema gdje se žice žuta i žutocrna spaja na common wire je komanda koja otključava i zaključava vrata znači minus ili plus.

DexterLab
10.11.2006., 09:47
Je kad držim ključ podiže i spušta prozore(vozača i suvozača) i ima onaj mali botunić na vratima sa kojim mogu zaključati centralno iznutra.Kako to spojiti?Di uvaliti Venom.Help!

Lac
10.11.2006., 17:20
žice od centralnog su ti ispod one plastike ispod ručice za otvaranje haube na smeđem konektoru prvi odozgo prema tebi a spajaš po shemi jedan žmigavci su isto tu crno bijela i crno zelena na konektoru ispod ovog

Doktor-X
11.11.2006., 11:40
meni je danas tip trebo ugradit u matiz centralno popodne i zove on mene ujutro da nist od toga da je dobio deset venema i da cetiri uopce nerade da je ta firma venom sada nesto u venomu promjenjeno i da nedadi uglavno dali netko zna nesto o tome.

DexterLab
11.11.2006., 18:03
Za Audi A4 '97 god.
Konektor se nalazi ispod plastike odmah ispod ručice kojom se otvara hauba.Bočno ispod ručice.
Konektor je onako smeđe boje,prvi odozgo i do vas kad radite.
Na konektoru pronađite žice žuto-plavu i sivo-bijelu.Ove su žice za zaključavanje i

otključavanje.
Ispod ovog konektora se nalazi još jedan konektor.Na njemu pronađite žice crno-bjelu i

crno-zelenu.Ovo su vam žice od žmigavaca.Na njih spojite ljubičastu žicu ali pomoću

dioda.Diode neka budu 12 V i to je dovoljno.Obe žute žice sa Venoma spojite na masu.Možete i

na crnu pa na masu.
Crvena naravno ide na +
Siva i smeđa ostaju neiskorištene.
To je to otprilike i radi!
Hvala "Lac-u"!
I da ovo je na Audiju A4 '97 god sa onim botunom na vratima za centralno daljinsko zaključavanje i sa podizanjem i spuštanjem prozora pomoću ključa.
Također isti Venom je ugrađen,na isti način i na Alfu 156 '00 god

Lac
11.11.2006., 23:28
meni je danas tip trebo ugradit u matiz centralno popodne i zove on mene ujutro da nist od toga da je dobio deset venema i da cetiri uopce nerade da je ta firma venom sada nesto u venomu promjenjeno i da nedadi uglavno dali netko zna nesto o tome.

ja sam danas ugradio tj već sad jučer ugradio 2kom i svi rade odlično i bez probleme i to je sad iz zadnje pošiljke

Lac
11.11.2006., 23:30
Za Audi A4 '97 god.
Konektor se nalazi ispod plastike odmah ispod ručice kojom se otvara hauba.Bočno ispod ručice.
Konektor je onako smeđe boje,prvi odozgo i do vas kad radite.
Na konektoru pronađite žice žuto-plavu i sivo-bijelu.Ove su žice za zaključavanje i

otključavanje.
Ispod ovog konektora se nalazi još jedan konektor.Na njemu pronađite žice crno-bjelu i

crno-zelenu.Ovo su vam žice od žmigavaca.Na njih spojite ljubičastu žicu ali pomoću

dioda.Diode neka budu 12 V i to je dovoljno.Obe žute žice sa Venoma spojite na masu.Možete i

na crnu pa na masu.
Crvena naravno ide na +
Siva i smeđa ostaju neiskorištene.
To je to otprilike i radi!
Hvala "Lac-u"!
I da ovo je na Audiju A4 '97 god sa onim botunom na vratima za centralno daljinsko zaključavanje i sa podizanjem i spuštanjem prozora pomoću ključa.
Također isti Venom je ugrađen,na isti način i na Alfu 156 '00 god

nema na čemu ako neš traba samo javi:):):)

Lac
12.11.2006., 13:38

za sad sve radi ok ugradio sam i par kom iz zadnje pošiljke i svi super rade

Xabo
17.11.2006., 22:59
ljudi trebam pomoc, kako da spojim na kadeta e, 91god, 4 vrata imam centralno... po kojoj shemi da salzem i ako netko zna na koje zice trebam spojiti... puno hvala... help!!!

Nikiliba
18.11.2006., 05:59
Slazes po prvoj shemi a to centralno nije orginal tako da nitko nezna kakve su zice! Nadji ih! I^M BACK

Xabo
18.11.2006., 07:26
Slazes po prvoj shemi a to centralno nije orginal tako da nitko nezna kakve su zice! Nadji ih! I^M BACK

Centralno je original, serijski s autom, a zice bi trebale biti standardne! ali kako da nadjem zice i da nista ne spalim... da zanima me kako da provejrim dali mi motoric u mojim vratima radi, jer naime.... spojio sam po prvoj shemi, znaci crna, crno-zuta i zuta na masu, crvena na 12, ljubicasta na 2 preko dioda na zmigavce, i ostale mi jos za spojiti plava i zelena, a one 2 ne spajam! Tako? i ja to spojio na zice koje idu iz mojih vrata prema nazad (?!) tamo sam ih nasao, kod vozacevih vrata, ali se nalaze u posebnmom snopu, njih 5...
e sada je sve radilo djelomicno... zimgavci su ok, sve radi, vrata sam mogao prije otkljucati centralno samo kljucem na svojim vratima i ona su kao glavna... e sada kada sam spojio daljinski, kada stisnem zaklj. on zakljuca sve osim vozacevih, a ove sto je zakljuco odmah podigne (kontam da je odmah podigao zbog glavnih vrata a ona su ostala otklj) a kada rucno zaklj i stisnem otklj, otkljuca sve osim vozacevih!
E sad mene zanima jesam mozda trebao spojiti na te 2 zice prije mojih vrata, ili na njihovom izlazu (kako jesam) ili na neke 2 dvije! mogu napisati i boje ako nekom treba i ako ce nekom nesto znaciti... ljudi puno vam hvala, inace mene su zajebali i platio 300kn... :mad: pomagajte...

Nikiliba
18.11.2006., 11:51
Vjerovatno ti motoric treba u vozaceva vrata ili je riknuo! Plavu i zelenu spajas otkljucavanje i zakljucavanje! Neso si mozda krivo spojio kada ti se odmah otkljuca!

Lac
18.11.2006., 16:17
nešto je krivo spojeno

Xabo
18.11.2006., 16:28
e ovako, a dali tu plavu i zelenu trabam spojiti na zice prije mojih vrata znaci na dolazu (tamo ih nema ili su druge boje) ili mogu na zici iz vrata koja ide prema iza, ali nakon motorica u mojim vratima?
i drugo pitanje ostale zice, znaci zmigavce, masu i napajanje sam spojio na snop koji mi se nalazi odvojen od ovih zice... dali je to ok?

Xabo
18.11.2006., 16:30
e da, iz motorica mi ide van 5 zica, kako da gadjam na koju spajam otvaranje i zatvaranje? mogu javiti boje, mislim da su smedja, smedje-crvena, smejde-bijela, i jos 2, to cu pogledati ovih se sjecam...
hvala

Lac
18.11.2006., 17:09
uzmi probirku ispitivač stavi ga na minus i pikaj tih 5 žica kad s njom nađeš pravu otvarat i zatvarat će centralno tu spoji zelenu i plavu vrata moraju bit obavezno zabravljena dok to radiš, žuta i žuto crna na venomu idu na minus a sivu i smeđu ne koristiš žmigavci na opelu su ti u pragu crno bijela i crno zelena tu spajaš ljubičastu ali pomoću dioda odvoji lijevu idesnu stranu

Lac
18.11.2006., 17:11
da od onih 5 otvaranje i zatvaranje su ti pne tanje žice mislim na opelu smeđe bijela i smeđe crvena a smeđa je common wire

Xabo
18.11.2006., 18:17
de mi samo reci na venomu koja mi je zica cammon wire? koja ide na tu smedju?
rekli su mi maloprije i jedan lega da su mi za otvaranje i zatvaranje smedje-bjela i smedje-crvena, i na nju mi kako ti velis idu plava i zelena, crvenu sam spojio na napajanje; crnu, zutu, zuto-crnu na masu, sivu i smeju sam ostavio, ljubicastoj stavio diode i radvojio i stavio na zmigavce (u pravu si, crno-bijela, crno-zelena)... e sada koja mi ide na moju smejdu, koja je ta cammon wire?
hvala

acer
18.11.2006., 18:30
Pa da li ti radi ta kombinacija? Da li si spojio i probao?
Msilim da na tu tvoju sedju ne spaja se nista.

Xabo
18.11.2006., 19:11
sa tom kombinacijom (znaci sve osim plave i zelene su spojene na ono brdo kablova sto ide od osiguraca do ispod lijevo od papucica, a zelena i plava ispod praga na centralno)... znaci tako je spojeno, ali ne radi! zmigavci rade kako treba u potpunosti, ali zakljucavanje ne radi, zakljuca sve osim mojih vrata i odmah otkljuca (valjda skonta da su glavan otkljucana), a kada rucno sve zakljucam i onda stisnem onda mi otkljuca sve osim mojih vrata... nisam siguran dali je problem sto sam zelenu i plavu spoji na izlaz, znaci poslej motorica u mojim vratima, mozda sam trebao ispred (ali tamo nemam te boje zica) ili mozda je motoric rika u mojim vratima pa ne radi, ili mozda nemam motoric vec samo neki signal dali je otkljucanmo ili zakljucano a moja vrata ja otklj/zaklj rucno...
dali netko zna kako da to provjerim, kada sam skinuo tapacirung cini se da ima motoric... kako da to testiram ili da spojim pa da vidim u cemu je problem... ovo sto sam spojio mi je i logicno, al jebiga ne radi, tj radi... DJELOMICNO.. :confused:
hvala

Lac
18.11.2006., 21:37
odi na suvozačku stranu probaj otklj izaklj ako rade vozačka onda sve uredu a ako ne onda neš ne valja

Xabo
19.11.2006., 08:34
nula bodova, nema nista od suvozacke strane, tj ne otvara vozacku... a cini mi se da motoric postoji... ako ga skinem samo ga roknem na akumulator i vidim dali radi? tocno? thx

Lac
19.11.2006., 11:57
da ali samo na sekundu ako ne radi probaj kontra okrenut žice pa opet one deblje su od motorića a i nemoraš ga skidat uzmi probirku i vidi dali dolazi struja do njega kad otključaš i zaključaš znaju pucat kablovi u onoj gumi između vrata i štoka

nfijok
20.11.2006., 18:36
dali ima ko iskustva sa spajanjem venoma na mazdu 323f?

Lac
20.11.2006., 20:06
aha žice od centralnog su ti na suvozačkoj strani ispod naslona za nogu komanda ti je minus znači žuta i žuto crna na minus, žmigavci na vozačkoj strani u pragu i to je to plus negdje kod osigurač kutije a minus na šasiju

Plutonx
20.11.2006., 20:27
Za Lac-a i ostale.
Jel itko ugradjivao daljinski u Hyundai Accent 2001 g.
Narucio sam daljinski Eaglemaster i aktuator (receno mi je da je sa 5 zica)
Daljinski cu lako pospojiti al jel problem taj aktuator sa 5 zica jer sam ocekivao da mi treba sa 2 zice.

Lac
20.11.2006., 20:34
spoji samo zelenu i plavu na motoriću ove ostale ne trebaš spajat radit će dalje na ključ i na daljinski a spajaš po shemi 2 žmigavci ispod volana malo ti je jedino zafrknuto provuć kablove u vrata al snaći ćeš se nekak ove ostale tri žice su samo komande a ti ih već imaš u vratima

Plutonx
20.11.2006., 20:56
OK
Lac zakon si.
Pomogao si mi puno.
Javiti cu ti kako sam napredovao.Za zmigavce znam tocno koje su zice ispod volana, struju cu dovest sa akumulatora direkt (Eaglemaster ima osigurac na zici tako da moze), jedino prikacit aktuator na vrata i na onu
"sipku" od zakljucavanja.

Gregor Samsa
20.11.2006., 21:00
Kopam po ovoj temi i zavrtilo mi se u glavi od pustih žica.
Moj problemčić je kako slijedi..
Na mazdi 96god. imam centralno i alarm. Htio bih stavit daljinsko.
U Splitu sam. E sad molim nekoga da mi preporuči električara u St. i kaže mi okvirnu cifru koliko takav zahvat košta??
Može li se to sve spojit u jedno?

Lac
20.11.2006., 21:10
koji je alarm? oko 200kn samo treba stavit motorić u vozačka vrata i to spojit na alarm

Lac
20.11.2006., 21:12
OK
Lac zakon si.
Pomogao si mi puno.
Javiti cu ti kako sam napredovao.Za zmigavce znam tocno koje su zice ispod volana, struju cu dovest sa akumulatora direkt (Eaglemaster ima osigurac na zici tako da moze), jedino prikacit aktuator na vrata i na onu
"sipku" od zakljucavanja.

nemoj vuč žicu od akumulatora jer bi onda trebao stavit i osigrač blizu akumulatora uzmi s osigurač kutije neku deblju ovo ti je skroz bezpotrebno ili uzmi s brave napajnje stalni plus tak se to inače radi

Gregor Samsa
20.11.2006., 21:13
E diga si me.
Mora san otić vidit vani.
Srića da ne kiši.:)
Laserline piše.
Kažeš 200kn. Pa to je super. I dobijem i daljinsko? Koju marku da tražim ili nije bitno?

Lac
20.11.2006., 21:15
pa svaki alarm ima daljinsko kaj nemaš daljinski od alarma kak ga pališ i gasiš?

Gregor Samsa
20.11.2006., 21:18
Imam.Imam.
Nego oće li moć na isti daljinac i daljinsko otključavanje?
O ovim stvarima pojma nemam pa pardon;)

Lac
20.11.2006., 21:22
da na isti taj daljinac al čudi me kaj to nisu odmah napravili ha majstora

Gregor Samsa
20.11.2006., 21:27
e jebiga
To sam nasljedija od prošlog vlasnika.
Uglavnom idem kod nekoga u St da mi to spoji.
Računam do 300kn. Ako mi kaže više smatrat ću da me pljačka.
Jeli to u redu?
I veliki TENX

Lac
20.11.2006., 21:37
da u potpunosti ili dodi u zg:)

DexterLab
21.11.2006., 06:20
LAC pitanje za tebe...
Kako spojiti Venom na BMW E36.Ukratko.Ajde pliz!

Lac
21.11.2006., 09:13
LAC pitanje za tebe...
Kako spojiti Venom na BMW E36.Ukratko.Ajde pliz!

Bmw e36 je jedini auto kod nas koji se slaže po shemi3 znači moraš nać žice od motorića ne komande i ostalo po shemi 3 žice su ti ispod plastike di se nalazi vozački zvučnik žmigavci ti idu iz volana al ne blinkaju kad ih upališ na testeru već samo svijetle.

cochise
21.11.2006., 16:20
evo i ja bas kontam ugraditi VENOM-a u renault megane 97 godiste kojem su otisla oba dva kljuca pa sada mehanicki otkljucavam vozaceva vrata,pa preko tipke u autu otkljucavam ostala vrata.
ako mi moze onda netko rec kako bi to islo bio bih zahvalan :kiss:

nfijok
21.11.2006., 16:34
Hvala Lac. Mazda spojena,jos samo zmigavci (treba negdje kupit diode)

Xabo
21.11.2006., 16:45
e ovako, ustanovio sam da mi na autu ne radi motoric na mojim vratima, pa sam odlucio kupiti i spojiti... e ovako, rekli mi da ne mogu kombinirati novi motric (zamjenski) sa ovim ostalima koje ve imam, buduci da mi je centralno u autu original tvornicko, pa mi kao nece raditi... a kao imaju neki motoric koji bi mozda mogao raditi pa bi mi onda mozda radio venom, al za njega traze 200kn (jedan motoric), e sada mene zanima dali oni baljezgaju to sa original ili ne, i dali motoric vrijedi 200kn?

Lac
21.11.2006., 16:47
možeš kombinirat univerzalni samo ga moraš stavit na ono štangicu evo ti moj broj na pm pa se javi ako trebaš još kakvu pomoć

Lac
21.11.2006., 16:49

u chipoteci uzmi velike 6A

Plutonx
21.11.2006., 20:08

Ajd Lac ili netko k ima te diode da mi posalje 4 komada postom. Ja cu mu uplatiti na racun koliko dodju i js nekih 20-tak kuna za trud.
Gleda sam u Splitu u chipoteci i nema ih (neki smokljo iz Chipoteke uopce ne zna sta je dioda)

rabbit
21.11.2006., 21:08
A nema šanse kolega da nema u Splitu dioda pogotovo u chipoteci ima sigurno ovo sa poštom je kompliciranije nego tamo tražit nekog šefa ne?
ja kupio u chipoteci u Osijeku

crunchas
21.11.2006., 21:22

Nemoj se mučiti i spajati žice od žmigavaca one ispod volana! Ja sam ih spajao i prvo kaj su svijetlili samo prvi žmigavci, a drugo kaj su žmigavci nekek čudno svijetlili!! Ispod prvog praga ti se nalaze dvije žice koje rade kak spada, mislim da čak niti netrebaš prag vaditi, tj. plastiku na pragu jer se do žice može doći i na početku praga, odmah ispod kutije od osiguraća!!

crunchas
21.11.2006., 21:29
E vidio kod starog u autu da kad zaključa sva vrata preko centralnog da se upali crvena led dioda koja blinka!! Znam da postoje diode, čak imam i nekoliko komada doma, koje same blinkaju kad im se dovede odgovarajuću napon!!!!

Znalci recite, jel postoji koja mogućnost da se to složi na Venom ili treba još koji dodatni sklop ugraditi da bi se to postiglo sa ledicom!! Znači vrata zaključana - ledica svijetli, vrata otključana - ledica ne svijetli!!

Sad dok sam pisao ovu posljednju rečenicu palo mi je na pamet da se ledica složi preko motorića na vratima za zaključavanje!!??

Plutonx
21.11.2006., 21:35
A nema šanse kolega da nema u Splitu dioda pogotovo u chipoteci ima sigurno ovo sa poštom je kompliciranije nego tamo tražit nekog šefa ne?
ja kupio u chipoteci u Osijeku

Kad Vam kazem.
Bia sam nesto u Splitu danas i zaletio se do chipoteke i pitam dajte mi dvi diode 6 ampera za u auto, a ovaj blenio koda sam ga pitao za Plutonij za sklopit A-bombu.
Kaze on toga ti mi nemamo.A sada da ponovo potegnem iz Ploca u Split zbog dvi diode ne isplati mi se preci 300 km.
Pa zato daj nek mi netko grune postom.Platit cu pouzecem samo da dobijem dvi diode. (ne treba 4, to sam napisao da imam rezervne)

Lac
21.11.2006., 23:05
E vidio kod starog u autu da kad zaključa sva vrata preko centralnog da se upali crvena led dioda koja blinka!! Znam da postoje diode, čak imam i nekoliko komada doma, koje same blinkaju kad im se dovede odgovarajuću napon!!!!

Znalci recite, jel postoji koja mogućnost da se to složi na Venom ili treba još koji dodatni sklop ugraditi da bi se to postiglo sa ledicom!! Znači vrata zaključana - ledica svijetli, vrata otključana - ledica ne svijetli!!

Sad dok sam pisao ovu posljednju rečenicu palo mi je na pamet da se ledica složi preko motorića na vratima za zaključavanje!!??

ne,ože prek motorića jer on samo daje signal. al možeš ovako imaš treptajuću diodu tzv varalicu kojoj plus spojiš na plus a masu spojiš na kontakt i onda kad ugasiš kontakt led blinka jer kroz kontakt teče masa dok je isti ugašen

rabbit
22.11.2006., 05:17
Kad Vam kazem.
Bia sam nesto u Splitu danas i zaletio se do chipoteke i pitam dajte mi dvi diode 6 ampera za u auto, a ovaj blenio koda sam ga pitao za Plutonij za sklopit A-bombu.
Kaze on toga ti mi nemamo.A sada da ponovo potegnem iz Ploca u Split zbog dvi diode ne isplati mi se preci 300 km.
Pa zato daj nek mi netko grune postom.Platit cu pouzecem samo da dobijem dvi diode. (ne treba 4, to sam napisao da imam rezervne)

E greška u koracima :) zbunio si ga sa ovim za auto, to ti je obična dioda kažu ispravljačka i ne mora biti 6A ali je obično 6A (mislim to prvo ponude) e sad kako ti to poslati (zar ni u Pločama nema neka elektro radnja?) nije mi teško ali nemam kad :confused: eto ako se nitko ne ponudi i ne nađeš u Pločama (ali mora biti) onda kad ja stignem samo mi pošalji adresu na PM ali morat ćeš čekati

DexterLab
22.11.2006., 06:39
Bmw e36 je jedini auto kod nas koji se slaže po shemi3 znači moraš nać žice od motorića ne komande i ostalo po shemi 3 žice su ti ispod plastike di se nalazi vozački zvučnik žmigavci ti idu iz volana al ne blinkaju kad ih upališ na testeru već samo svijetle.

Probao sam spojiti po shemi 3 i neće radi.Samo izgara osigurač.Brava radi na plus...spojim žicu nas kojjoj je plus na neke dvi žice i centralna odradi.Kad spojim Venom po shemi 3 izgara osigurač(na Venomu).

nfijok
22.11.2006., 17:26
a najbliza chipoteka je oko 100 km od mene

Lac
22.11.2006., 18:33
Probao sam spojiti po shemi 3 i neće radi.Samo izgara osigurač.Brava radi na plus...spojim žicu nas kojjoj je plus na neke dvi žice i centralna odradi.Kad spojim Venom po shemi 3 izgara osigurač(na Venomu).

neeee moraš nać dvije žice deblje su oko 2kvadrata to su žice od motora ne komande još jednom nego žice koje pokreću motor to trebaš spojit po shemi 3 pazi žice se trebaju odrezat pa spojit

crunchas
22.11.2006., 19:04
ne,ože prek motorića jer on samo daje signal. al možeš ovako imaš treptajuću diodu tzv varalicu kojoj plus spojiš na plus a masu spojiš na kontakt i onda kad ugasiš kontakt led blinka jer kroz kontakt teče masa dok je isti ugašen

Svaka čast Lac odlična i superjednostavna ideja!! Bilo bi pametno i neki osigurać staviti jel? Od kolko Ampera??

To što bi na ledicu s obje strane dolazio plus signal kad je kontakt upaljen nema nikakvog utjecaja pošto ledica propušta smjer samo u jednom smjeru, jel tak?

Lac
22.11.2006., 20:12
nema nikakvog utjecaja. osigurač ti ne treba to je struja kad blinkne od 0,05A tak da takvog nećeš nać a i na alarmima ledice nemaju osigurača imaš u chipotheci takvu ledicu crvene boje na 12v u chrom kučištu sa blnkalicom unutra ne treba otpornik košta 23kn ja to ljudima stavljam kad im radim skriveni šalter kad je uključena blokada led blinka a kad je isključena ne blinka
staviš je na onu plastiku iznad volana i spojiš je na bravu imaš plus i i kontakt odma jedno do drugog:)

crunchas
22.11.2006., 22:00
Evo našao sam to na što ti misliš:
http://www.chipoteka.hr/www/pics/2030020051.jpg

Odlično, Hvala Ti!!

Lac
23.11.2006., 00:22
baš ta hehehe

Xabo
23.11.2006., 07:46
Evo ljudi, uspio sam, radi mi sve kako treba, problem je kao sto sam i mislio bio u motoricu u mojim vratima, nabacio je riku, nisam znao dali se moze popravljati, pa ja uzeo novi, neznam jesu me oderali (200kn), ali sam napravio, sve sljaka bez beda! Bio sam spojio i prvi puta, ali ono automatsko vracanje, cudno ponasanje vrata... uzrok-neispravni motoric!!!!! Posebno hvala Lac-u, puno si mi pomogao, i uspio sam staviti ga na onu sipkicu kako si rekao, malo podmazo wdom, i sve slajka... Hvala...

DexterLab
23.11.2006., 08:29
pa ja sam to tako i spojio...međutim na autu nema taj neki central lock switch ili ja ne znam di je.Triba li ove dvi žice (žutu i žuto-crnu) spojiti na + ili što?Izgara osigurač na Venomu.Nešto povuče neku veliku struju(Venom povuče)i izgara osigurač a ne otvori bravu.Triba li možda staviti zadršku,onaj jumper na 4 sec?

acer
23.11.2006., 08:50
Pa ako brava reagira na plus onda bi trebalo žutu i žutocrnu spojiti na plus.
A da ti nije možda venom neispravan?
Jer to bi moralo raditi.

Lac
23.11.2006., 10:04
jumper ni slučajno na 4 sec. žuto crna i žuta idu na plus.
e sad da vidimo jel si našao prave žice ovako staviš probirku na minus i pikneš žicu na njoj prilikom zaključavanja mora blinknut + onda probirku staviš na plus i ponovno pikneš istu žicu ako je na njoj minus prilikom otključavanja onda je to žica od motorića moraš nać još jednu takvu ali kod nje su polovi obratni. žice odsjećeš tam iznad zvučnika one koje ti ulaze prema vratima na njih spajaš one na shemi di piše motor a one koje idu iz auta spajaš one sa sheme di piše central lock switch
Ak si u zg dodi kod mene pa cu ja spojit i problem riješen al nekaj će i koštat:)

DexterLab
23.11.2006., 10:40
hvala Lac uspio sam spoiti,svaka cast.

Lac
23.11.2006., 11:37
eto vidiš nadam se da je pomoglo ajde ljudi ima još koji ubitačan auto

nfijok
23.11.2006., 19:05
a najbliza chipoteka je oko 100 km od mene
Pronasao ja stari telefon na tavanu a kad tamo iznenadjenja-u njemu dvije diode,
i odmah na posao pa sad i zmigavci rade

ZubnoMeso
24.11.2006., 09:38
Jel ima negdje Group buy?

acer
24.11.2006., 09:51
Imas manje vise na svim auto forumima,a pronjusi malo i news grupe, npr. hr.ponuda.automobili

voahyeah
24.11.2006., 12:44
aha žice od centralnog su ti na suvozačkoj strani ispod naslona za nogu komanda ti je minus znači žuta i žuto crna na minus, žmigavci na vozačkoj strani u pragu i to je to plus negdje kod osigurač kutije a minus na šasiju
Nisam siguran sta je to naslon za noge (ispod tepiha ili?) sorry na glupom pitanju ali danas popodne bi trebao ici kod frenda spojit venom-a pa da ne trazim puno da budem siguran. Jel bi to onda bila shema 1? Dali se sjecas boja zica sa te mazde? Hvala puno unaprijed vidim da puno znas. Ja sam kod sebe u astri (97) spojio bez problema (na zice koje idu iz vozacevih vrata i proradilo iz prve) pa vidio frend pa oce i on i juce kod njega u garazi pokusavamo i neide raskopao ja vrata ali nisam mogao pronaci kako bi to spojio pa reko sigurno neko tu zna...

nfijok
24.11.2006., 15:36
Nisam siguran sta je to naslon za noge (ispod tepiha ili?) sorry na glupom pitanju ali danas popodne bi trebao ici kod frenda spojit venom-a pa da ne trazim puno da budem siguran. Jel bi to onda bila shema 1? Dali se sjecas boja zica sa te mazde? Hvala puno unaprijed vidim da puno znas. Ja sam kod sebe u astri (97) spojio bez problema (na zice koje idu iz vozacevih vrata i proradilo iz prve) pa vidio frend pa oce i on i juce kod njega u garazi pokusavamo i neide raskopao ja vrata ali nisam mogao pronaci kako bi to spojio pa reko sigurno neko tu zna...
Za mazdu:desno dolje kraj suvozacevih nogu skines plastiku i tamo pronadjes bijeli konektor sa 6 zica koji je ustekani u crnu kutiju. PLavu zicu od venoma spajas na zeleno-bijelu sa sivom tockom a zelenu sa venoma spajas na zeleno-crvenu s tockom.
Zmigavci: ispod kutije od osiguraca na zelenom sirokom konektoru spajas na zeleno-crnu s tockom (4. s desna, gornji red) i zeleno-bijelu s tockom (1. s desna donji red)
Barem je kod mene tako

nfijok
24.11.2006., 15:38
kako spojiti venom na fiat bravo? gdije su zice od zmigavaca?

acer
24.11.2006., 15:46
Mislim da su dvije plave iznad one kutije sa osiguracima.
Upali sva cetiri i ona bockaj pa ces naci ali mislim da su te dvije.

http://www.fiatisti.hr/forum/viewtopic.php?t=2393

Evo tu imas i slike

crunchas
25.11.2006., 17:31
Evo našao sam to na što ti misliš:
http://www.chipoteka.hr/www/pics/2030020051.jpg

Odlično, Hvala Ti!!

E koja je dioda to? 3mm ili 5mm??

Lac
26.11.2006., 10:04
5mm

voahyeah
27.11.2006., 06:59
nfijok hvala tako je kako si opisao spojio sam samo je kod frenda bila zelena kutija (lako ju je pronaci jer na njoj pise door lock). Tad sam stavio ispitivac (za aute) na masu i drugim krajem ispitivao jednu po jednu zicu i kad dotaknem pravu auto se zakljuca ili otkljuca (na taj nacin nemogu nista skurit) i tako sam skuzio koje su zice. Hvala puno na svim odgovorima.

Doktor-X
27.11.2006., 13:26
mene mući drugi problem dali netko zna ima li matiz mogućnost stavljanja motorića u bunker tako da se može na daljincom otvarat šteta mi je dati 60kn za motorićmo ako se nemoze stavit

acer
27.11.2006., 13:51
mene mući drugi problem dali netko zna ima li matiz mogućnost stavljanja motorića u bunker tako da se može na daljincom otvarat šteta mi je dati 60kn za motorićmo ako se nemoze stavit

Sve se moze samo treba malo volje i vremena.

Lac
27.11.2006., 14:15
jel imaš možda onu polugu za otvaranje gepeka? ako imaš onda ide spajaš na izlazni kanal za otvaranje gepeka al obavezna upotreba releja

crunchas
27.11.2006., 14:41
Za što se koriste siva i smeđa žica koje izlaze iz Venoma?? Jel daju kakve signale ili šta??

Lac
27.11.2006., 17:03
siva, smeđa, žuta, žutocrna, zelana i plava žica su žice od releja za centralno nemogu se koristiti za ništa drugo. jedino ona pink žica na posebnom konektoru se može koristit ona daje signal jednu sec kad se stisne gumb

rabbit
27.11.2006., 18:00
Ajd Lac ili netko k ima te diode da mi posalje 4 komada postom. Ja cu mu uplatiti na racun koliko dodju i js nekih 20-tak kuna za trud.
Gleda sam u Splitu u chipoteci i nema ih (neki smokljo iz Chipoteke uopce ne zna sta je dioda)

Poslano

Ivo_22
27.11.2006., 18:09
da ne otvaram topic novi,
ja bi ugradio centralno zaključavanje sa daljinskim upravljanjem u Polo 2000. god sa 3vrata.
gdje bi mogao kupit to i koliko bi me doslo sa ugradnjom ?
da li se moze i na prtljaznik stavit il samo na vrata centralka ?

crunchas
27.11.2006., 18:43
jedino ona pink žica na posebnom konektoru se može koristit ona daje signal jednu sec kad se stisne gumb
Na koji gumb daje signal??

Lac
27.11.2006., 19:15
pa neznam pogledaj na uputstvima piše gore

Doktor-X
27.11.2006., 19:20
jel imaš možda onu polugu za otvaranje gepeka? ako imaš onda ide spajaš na izlazni kanal za otvaranje gepeka al obavezna upotreba releja
sad si me zbunio dali se motor stavlja u bunker kod bravice ili kod poluge sa vozaceve strane. moj sistem otključavanja bunkera je sljedeći manualno centralno koje je na autu nije povezano sa bunkerom nego se bunker otvara manualno i to na dva načina ili da povučem onu polugicu sa vozačeve strane ili da stavim ključ u otvor na bunkeru i okrenem ga desno, u oba slučaja otključavavanje i otvaranje se vrši odjednom. Gdje ide taj relej?

Lac
27.11.2006., 21:36
motorić ti se spaja na tu sailu od otvaranja gepeka znači kad pritisneš daljinac
događa se ista stvar kao da si povukao polugicu

Relej ti ide između venoma i motorića ovisi sve kako ćeš slagat

Doktor-X
28.11.2006., 09:12
motorić ti se spaja na tu sailu od otvaranja gepeka znači kad pritisneš daljinac
događa se ista stvar kao da si povukao polugicu

Relej ti ide između venoma i motorića ovisi sve kako ćeš slagat
a dali ja mogu i dalje otvarat bunker sa polugom i sa ključem

Lac
28.11.2006., 09:58
naravno da možeš isto kao i vrata

Doktor-X
28.11.2006., 14:38
lac ajd ti meni nešto reci evo šaljem shemu od Eaglemaster daljinskog tj. onog novog koji je isti
kao i venom ali ima 4 tipke na daljincu. Uglavno evo mog pitanja ako sam ja dobro skužio ovu
shemu a mislim da jesam ja na matiza spajam po drugoj shemi, znaci ja moram napravit ovo:
raskopat vrata i u njih ugraditi motor koji ima pet ili dve žice tako je svejedno jer samo dvije
koristim, nakon toga dovučem iz motora te dvije žice tj. žicu za otključavanje i zaključavanje i
spojim ih sa zelenom i ljubičastom na daljinskom modulu. Crnu i Bijelu sa modula spajam na minus
odnosno na masu. Naranđastu i Rozastu sa modula spajam na stalni plus. i to je sve što se
tiče ovog glavnog djela još treba spojiti Žutu na žmigavce pomoću dioda, sivu spojiti na motor u
bunkeru crnu na minus i crvenu na stalni plus i to je sve ako se nevaram.
sad ti meni lac reci dali sam ja to dobro skužio. tj. dali ja to mogu ipak onda spojiti sam bez
da idem kod autoelektričara i dali će na taj način koji sam ja opisao centralno raditi i manualno
ako je to sve uredu onda je najveći problem ugraditi motor i naći žmigavce
http://img451.imageshack.us/img451/8061/shemadaljin2vq4.jpg

Lac
28.11.2006., 17:29
sve si dobro skužio sve 5

Doktor-X
28.11.2006., 18:29
pa to je onda jednostavno

rabbit
28.11.2006., 20:10
pa to je onda jednostavno

Na papiru jednostavno vidjet ćemo u praxi ;)

Plutonx
28.11.2006., 20:22
lac ajd ti meni nešto reci evo šaljem shemu od Eaglemaster daljinskog tj. onog novog koji je isti
kao i venom ali ima 4 tipke na daljincu. Uglavno evo mog pitanja ako sam ja dobro skužio ovu
shemu a mislim da jesam ja na matiza spajam po drugoj shemi, znaci ja moram napravit ovo.....
....sivu spojiti na motor u bunkeru

Ja sam u sebe spajao Eaglemaster i sivu nisam stavljao na minus nit sam je spajao na ista jer je koliko ja mislim siva samo za gepek otvarat. (Trunk = eng. gepek)
Jesam li u pravu ?
BTW
Rabbit hvala ti na diodama

Lac
28.11.2006., 20:52
Tako je siva je za gepek ali ako je se stavlja za otvaranje gepeka između mora ić relej obavezno

Doktor-X
29.11.2006., 09:20
tip koji prodaje daljinska mi kaže da mi netreba relej

Lac
29.11.2006., 14:24
onda ti samo napravi bez releja.

tip koji me ubo nožem rekao mi da nemoram na šivanje:)

Doktor-X
29.11.2006., 22:24
bas me briga dali treba ili netreba relej ionako necu bunker spajat odusto sam

Lac
29.11.2006., 23:54
Tako je to ostavi ljudima koji su izučeni za to i kojima je to kruh nisu te stvari za svakoga:)

Igor24
30.11.2006., 11:19
Je li može netko postat ili dat link na stranicu na kojoj je objašnjeno u kratkom crtama ugradnju Venom sustava u npr. Audi A4 97. god koji ima centralnu.
Ne snalazim se baš u moru ovih opisa i broju stranica pa ako nije problem da netko ponovo napiše ili paste-a link gdje to najkraće i najbolje objašnjeno.
Hvala
:)

Doktor-X
30.11.2006., 13:45
piše par stranica iza

Wrbex
01.12.2006., 18:22
Evo procitah ovih 20 i kusur strana i sve mi je jasno :-)
Ali da ja ne lutam puno po zicama. Da li netko (lac?!) zna gdje su zice za Mercedes c klasu (1994) za otkljucavanje/zakljucavanje? I sto i za zmigavce? I koje su boje eventualno.

eh da sad se sjetih jos jednog pitanja. Spominjete diode 5mm da idu izmedju venoma i zice od sva 4 zmigavca? Jel to mora ili ? Zboga cega se stavlja?
I da za sta je smedja zica koja ide iz venoma?

Lac
01.12.2006., 20:45
Evo procitah ovih 20 i kusur strana i sve mi je jasno :-)
Ali da ja ne lutam puno po zicama. Da li netko (lac?!) zna gdje su zice za Mercedes c klasu (1994) za otkljucavanje/zakljucavanje? I sto i za zmigavce? I koje su boje eventualno.

eh da sad se sjetih jos jednog pitanja. Spominjete diode 5mm da idu izmedju venoma i zice od sva 4 zmigavca? Jel to mora ili ? Zboga cega se stavlja?
I da za sta je smedja zica koja ide iz venoma?

Mercedes c-klase žmigavci crno-bijela i crno zelena ide iz bunta kablova koja izlaze iz volana. Dioda mora ići jer imaš na venomu samo jednu žicu a na autu lijevu i desnu stranu pa to treba nekako razdvojit kako se pri paljenju desnog nebi palio i lijevi žmigavac znači dioda propušta struju kroz jednu stranu dok i drugog smjera ne.

Smeđa žica se upotrebljava kod raznih tipova centralnih

Centralno na meci jel imaš onu tipku za zaključavanje auta na sredini konzole iznad radia? ako imaš onda se tamo moraš spojit al neznam napamet koje je boje žica

Lac
01.12.2006., 21:42
Ovako cijena ugradnje daljinskog zaključavanja je 200kn ako vi nabavite uređaj radim s venomom i ovjeravam garanciju.

To mi je kruh moram i ja od nečega živjeti

Wrbex
02.12.2006., 09:14
Mercedes c-klase žmigavci crno-bijela i crno zelena ide iz bunta kablova koja izlaze iz volana. Dioda mora ići jer imaš na venomu samo jednu žicu a na autu lijevu i desnu stranu pa to treba nekako razdvojit kako se pri paljenju desnog nebi palio i lijevi žmigavac znači dioda propušta struju kroz jednu stranu dok i drugog smjera ne.

Smeđa žica se upotrebljava kod raznih tipova centralnih

Centralno na meci jel imaš onu tipku za zaključavanje auta na sredini konzole iznad radia? ako imaš onda se tamo moraš spojit al neznam napamet koje je boje žica

Hvala na detaljno objasnjenju.
Jel imas neki hint kako doci do zice od te tipke na konzoli?
Znaci za centralo kod mene ne vrijedi da idem trazit zice koje idu iz vrata pa jednu po jednu probat koja je? Ili moze i tako.
Lac jasno je meni da ti zivis od toga, a i ovo sto si pomagao na ovih 20 i kusur stranica je za svaku pohvalu, i ne bi bash svatko tako "jeftino" prodao svoje znanje.
Ja bi dosao do tebe, ali si mi malo daleko da bi samo zbog toga dolazio...(culi smo se vezano za daljinsko paljenje).

Doktor-X
02.12.2006., 13:15
rastavio sam tapacirung na vozačkim i suvozačkim vratima i u jednima i drugima našao motor samo što suvozačka imaju 2 a vozačka 4 žice
lac znaš li što tome dali meni onda ipak netreba možda motor

Wrbex
02.12.2006., 13:44
Krenio sam danas ugradjivat venom u punto 1.2 8v 11/2002 3v. Centralo radi s obje brave znaci zakljuca/otkljuca i s vozackih i suvozackih vrata manualno. Našao sam jednu zicu koja zakljucava ili otkljucava (tanka zeleno-bjelu koja ide iz vrata), ali nikako da nadjem drugu koliko god da duboko ubodem/probodem iglu ili sam ispitivac. Nista tu sam lagano postao nervozan i kontaktiram Majcena telefon. Covjek full usluzan ode do auta i na licu mjesta mi kaze kako je on spojio. Uglavnom kod njega ide ovako

Punto zice (idu iz vrata) - venom zice
Zeleno bjela - plava
plavo-ljubicasta - zelena

I reko ajd prije nego pocnem spajat da jos jednom probam ispikat tu plavo-ljubicastu, ali auto uopce ne reagira?! Na zelno bjelu reagira, ali na ovu plavo-ljubicastu nikako. Jel to nesto ne stima ili sto? Takodjer niti na jednu drugu (ukljucujci i deblje) zicu ne reagira?
Tako da sam za sad pauzirao ugradnju...
btw: zmigavec nisam jos spajao, i ne mislim jos neko vrijeme.
Ima netko kakvu ideju sto ne stima?
Jos jednom thnx Majcenu na pomoci!
objasnjenje kako je Majcen ugradio na
http://www.crofiat.com/forum/showthread.php?t=5113

Wrbex
02.12.2006., 17:07
Evo mene opet s ugradjenom venomom....problem u gornjem postu je bio taj sto sam trazio zicu s otvorenim vratima. Cim sam ih zatovrio ljubicasto-plava zica je pocela reagirati. Sve slozeno i funkcionira oke.

Lac
02.12.2006., 19:27
Hvala na detaljno objasnjenju.
Jel imas neki hint kako doci do zice od te tipke na konzoli?
Znaci za centralo kod mene ne vrijedi da idem trazit zice koje idu iz vrata pa jednu po jednu probat koja je? Ili moze i tako.
Lac jasno je meni da ti zivis od toga, a i ovo sto si pomagao na ovih 20 i kusur stranica je za svaku pohvalu, i ne bi bash svatko tako "jeftino" prodao svoje znanje.
Ja bi dosao do tebe, ali si mi malo daleko da bi samo zbog toga dolazio...(culi smo se vezano za daljinsko paljenje).

ne kod mercedesa i bmwa je to malo kompliciranije radi ti samo pomoću te tipke u sredini konzole. Do žice dođeš tako što prvo izvadiš radio i ispod imajiu dva vijka skineš ih i onda ako se dobro sjećam ide cijla ta središnja konzola van i mislim da ti jedna žica i zaključava i otključava bijela ili siva tako nešto davno sam radio tog mercedesa

Lac
02.12.2006., 19:29
rastavio sam tapacirung na vozačkim i suvozačkim vratima i u jednima i drugima našao motor samo što suvozačka imaju 2 a vozačka 4 žice
lac znaš li što tome dali meni onda ipak netreba možda motor

jesi li siguran da je to motor da nije samo mikroswitch motor s komandama ima 5 žica ne 4

Doktor-X
02.12.2006., 19:45
a jebiga neznam ali izgleda koliko sam vidio i kao onaj kod suvozaća

Lac
02.12.2006., 20:09
pa ispitaj trebala bi biti negativna komanda zabravi sva vrata stavi probirku na minus i pikaj te 4žice ako ti otključa zaključa sva vrata uključujući i vozačka onda ima a ako ne onda nema

Lac
09.12.2006., 14:10
hehe otkad sam rekao da ne dijelim više samo tako savjete ovaj post je otišao u zaborav

Doktor-X
09.12.2006., 18:33
Ja ugradio. Sve skupa 650kn

rabbit
09.12.2006., 22:51
:rofl: :rofl: a ja za 250KN sve skupa :s :rofl:

Lac
10.12.2006., 11:44
Lijepo su te odrali hehehehehe

M-NeMeC
10.12.2006., 12:47
Gdje je to daljinsko + ugradnja 650? to je puno

www.daljinsko.com

Doktor-X
10.12.2006., 20:05
ja sam kupio daljinsko + motor i platio 350 (sa poštarinom) za ugradnju daljinskog sam platio 200 + 100 za ugradnju motora.

Lac
11.12.2006., 01:37
a ipak je trebao motor u vozačka vrata kaj nisi rekao da ga ima????

Doktor-X
11.12.2006., 15:09
a jebiga, neznam ispalo je da je to micro switch a ne motor

Gregor Samsa
12.12.2006., 11:54
koji je alarm? oko 200kn samo treba stavit motorić u vozačka vrata i to spojit na alarm

U lipu!

Lac :Pivo:

Lac
12.12.2006., 12:07
hehe kad si u Zg onda plati pravu pivu:) sad je negdje mrak kad otključavanjem auta gasiš alarm a zaključavanjem pališ

ZubnoMeso
13.12.2006., 10:18
Jel zna netko dali se Venom može spojiti na alarm od honde civic?
Dakle kad zaključavam preko venom daljinskog da se aktivira tj. deaktivra kad otkljulčavam.

Lac
13.12.2006., 10:37
koja honda civic?? godina?? model?? i kak se tebi aktivira i deaktivira alarm preko daljinca ili preko ključa

ZubnoMeso
13.12.2006., 10:47
koja honda civic?? godina?? model?? i kak se tebi aktivira i deaktivira alarm preko daljinca ili preko ključa

Civic '97 englez, daljinca nemam jel nisam dobio ali je serijski ugrađeno daljinsko i alarm, a alarm se aktivira ključem.

ZubnoMeso
13.12.2006., 10:49

Civic '97 englez 5v, daljinca nemam jel nisam dobio ali je serijski ugrađeno daljinsko i alarm, a alarm se aktivira ključem.

Lac
13.12.2006., 10:52
i deaktivira onda preko ključa jer inače bi svirao kad uđeš u auto. Ako je tako onda je odgovor na tvoje pitanje potvrdan

ZubnoMeso
13.12.2006., 10:56
i deaktivira onda preko ključa jer inače bi svirao kad uđeš u auto. Ako je tako onda je odgovor na tvoje pitanje potvrdan
Da i ključem se deaktivira, a jel znaš možda proceduru ili ?

Lac
13.12.2006., 11:04
znam 200kn ti je ugradnja

ZubnoMeso
13.12.2006., 11:09
Skupa sa motorićem za gepek?

Lac
13.12.2006., 11:12
hehe ne ugradnja motrića za gepek ti je još 150kn jel trebaš i relej

ZubnoMeso
13.12.2006., 11:14
hehe ne ugradnja motrića za gepek ti je još 150kn jel trebaš i relej

150 kn sa tvojim materijalom?

A neki božićni popust? :D

Lac
13.12.2006., 11:18
nemaš motorić? ako ne onda je 250kn a 150kn je ako imaš motorić a ostalo je moje

ZubnoMeso
13.12.2006., 11:23
nemaš motorić? ako ne onda je 250kn a 150kn je ako imaš motorić a ostalo je moje

Motorić ću imat, kad se zbrojim nazovem te samo mi pošalji broj na mail ili PP
E da, alarm se akt./deakt. i kad zatvaram/otvaram samo gepek ...

Lac
13.12.2006., 11:26
znči ugradnja i motorića i daljinskog ti je 350kn ukupno a ovo za gepek te nisam skužio??

ZubnoMeso
13.12.2006., 12:18
znči ugradnja i motorića i daljinskog ti je 350kn ukupno a ovo za gepek te nisam skužio??
Znači alarm se isto akt/deakt na bravu od gepeka isto kao i na vratima,
sad više nisam siguran jel tako, zaboravi.

Lac
13.12.2006., 12:22
koliko si ti siguran da imaš alarm???? takvo akt i deakt je glupo. razvalim ti bravu i otključam auto i normalno alarm se deaktivira

ZubnoMeso
13.12.2006., 12:36
koliko si ti siguran da imaš alarm???? takvo akt i deakt je glupo. razvalim ti bravu i otključam auto i normalno alarm se deaktivira

Pa sad, nisam 100% siguran ali prema manualima auto ima alarm i kad zaključam počne svijetlit ledica u vratima

Lac
13.12.2006., 12:41
to je samo znak za blokadu motora, probaj sljedeće 1 sjedni u auto otvori prozor i zaključaj vrata pomoću ključa i onda nakon 30sec otvori vrata iznutra ako se alarm aktivira onda ga imaš ako ne onda ga nemaš. Još jedna stvar probaj auto zaključat s suvozačke strane i dal ti se zaključaju samo ta vrata ili sva??

ZubnoMeso
13.12.2006., 12:44
to je samo znak za blokadu motora, probaj sljedeće 1 sjedni u auto otvori prozor i zaključaj vrata pomoću ključa i onda nakon 30sec otvori vrata iznutra ako se alarm aktivira onda ga imaš ako ne onda ga nemaš. Još jedna stvar probaj auto zaključat s suvozačke strane i dal ti se zaključaju samo ta vrata ili sva??
Ok, javim ti navečer za prvo, a za drugo sam 99% siguran da se sva vrata zatvaraju ali budem još probao.

Lac
13.12.2006., 12:47
ok probaj sve pa javi

Žec Studio
14.12.2006., 00:10
Zna li netko gdje je na Peugotu 206 HDI modul od centralnog i koje se boje spajaju na koje za venom daljinsko. Inače još do 16-og je otvoren group-buy za venome na HRAWebu.

Lac
14.12.2006., 00:32
na 206 nema šanse da ga sam spojiš ni pod razno

ZubnoMeso
14.12.2006., 21:06

Alarm se oglasio i centralno radi na suvozačevoj strani ...

Žec Studio
14.12.2006., 21:10
na 206 nema šanse da ga sam spojiš ni pod razno

Zašto, u čemu je fora?

Lac
14.12.2006., 22:18
Alarm se oglasio i centralno radi na suvozačevoj strani ...

ok onda je sve kako sam i rekao, kad se odlučiš samo se javi. Pozdrav

2 Žec studio. jel se nespaja ni po jednoj shemi dobivenoj uz venom.
Na tvom autu jedna žica vrši zaklj i otklj. Kad tu žicu otcvikaš auto se zaključa a dok je spojena auto i na nju dovedeš minus on se otključa.
Za to je potreban još jedan relej i vjeruj mi da sam to nemožeš napravit

Za taj auto ugradnja daljinskog je 300kn

joke6
14.12.2006., 22:54
Lac, jel bi moga nabavit kod. ključ sa dalj. centr. za audi a6 96. god. i koliko bi to koštalo?
Auto ima alarm.
Kovačić u splitu je preskup

Žec Studio
14.12.2006., 23:01
2 Lac: Ako bi mi mogao mail-at neku shemu sigurno bih to mogao spojiti, jer i sam radim s elektronikom. Moj mail: zecstudio@gmail.com Slijedi cuga!

Lac
14.12.2006., 23:01
kopiranje ključa za tvoj auto je 200kn, al nema daljinca na njemu već običan ključ.
On ga kopira sa tvog ključa tako da moraš bit ovdje.
Super brava na jarunskoj tržnici

Lac
14.12.2006., 23:06
2 Lac: Ako bi mi mogao mail-at neku shemu sigurno bih to mogao spojiti, jer i sam radim s elektronikom. Moj mail: zecstudio@gmail.com Slijedi cuga!

Sheme nemam osim u glavi a to jedino telepatijom a i uostalom moram i ja od nečega živjet

auto je ful sjeban nesmiješ ga pikat običnom probir lampicom, jel airbag iskače ako pikneš krivu žicu hehe.

Koja je godina? Zanima me jel ima bsi?

Žec Studio
15.12.2006., 01:00
Sheme nemam osim u glavi a to jedino telepatijom a i uostalom moram i ja od nečega živjet

auto je ful sjeban nesmiješ ga pikat običnom probir lampicom, jel airbag iskače ako pikneš krivu žicu hehe.

Koja je godina? Zanima me jel ima bsi?

Ne znam koja je godina. Ja sam sebi u golfa sve kompletno pospajao+složio zadnju haubu na gumbić, stavio još jedan motorić. Kompić me sada gnjavi da njemu spojim daljinsko, a teško mi ga odbit. Sve se to odvija u Zagorju, tako da ti nisam konkurencija, ali ako je takva frka možda je bolje ništa ne dirat. Pomagaj!

Lac
15.12.2006., 08:32
zato saznaj koja je godina. da vidim jel ima bsi

Doktor-X
15.12.2006., 13:19
tak je i matiz sjeban pa je nakraju stavljen motor koji služi "umjesto ključa u bravici" tako da kad stisnem gumb motor okrene bravicu a orginalno centralno otključa ostala vrata možda bi se dalo nešto takvo iskonstruirati, na svome pežojcu, ako se lac samnom slaže

Lac
15.12.2006., 14:16
tak je i matiz sjeban pa je nakraju stavljen motor koji služi "umjesto ključa u bravici" tako da kad stisnem gumb motor okrene bravicu a orginalno centralno otključa ostala vrata možda bi se dalo nešto takvo iskonstruirati, na svome pežojcu, ako se lac samnom slaže

peugeot ima motorić a ja za matiza nikad nisam rekao da je sjeban:) bitno je jel ima bsi ako ima onda ga i ja mogu teško napravit

Doktor-X
15.12.2006., 19:16
nisi ti ali je moj elektrićar

Lac
18.12.2006., 10:01
hehe jel električari se ne bave baš s takvim stvarima

Lac
23.12.2006., 18:30
ugradnja venoma za većinu auta 200kn

joke6
23.12.2006., 22:21
Lac iman problem
Alarm mi je ugradija tip koi više ne radi (ako radi neznan di je)
Jel se može napravit još jedan daljinac za taj alarm?
Alarm je ugradija almel

Lac
24.12.2006., 03:22
koja je marka alarma???

joke6
24.12.2006., 13:20
Ispod zadnjeg sidala je original alarm:confused:
Ključ nije original audi
Ispod haube ima uređaj bez naljepnice al to sam, mislim, vidio na gt alarm
Na staklima mi je nalja almel alarm:rolleyes:

Lac
24.12.2006., 13:27
mišta od toga to je onaj alarm što je cijeli ispod haube za to se više ne rade dijelovi

joke6
24.12.2006., 13:30
A njega izvadit i stavit novi sa daljinskim na ključu...
Koliko bi to koštalo?
Na onoj "sireni" ispod haube ima neka žica koja nije nigdi spojena a alarm mi je ispravan

Lac
24.12.2006., 17:34
to se može napravit urađaj zajedno s ugradnjom je 450kn a ta žica je antena od alarma

mobipro
29.12.2006., 19:12
moze netko sliknut upute za ugradnju Eglemastera daljinsko poslati na mail.
vedran.curac@st.t-com.h

Zahvaljujem

sinko
10.01.2007., 21:20
moze netko sliknut upute za ugradnju Eglemastera daljinsko poslati na mail.
vedran.curac@st.t-com.h

Zahvaljujem

Imaš na par stranica prije tu shemu.

sinko
10.01.2007., 21:22
Može mala pomoć

Ugradio sam Venom sebi i još nekim frendovima u FIAT-e i to je zbilja pljuga.

Ali sada me jedan frend traži da mu to uvalim u Audi B4 '93 pa imam par pitanja ?

Pošto taj auto pretpostavljam ima pneumatske brave:
- po kojoj shemi se spaja 1, 2, 3, 4 ?
- gdje je najjednostavnije naći žice i spojiti modul
- ako je netko već spajao koje žice su u igri da puno ne tražim
- gdje je najjednostavnije spojiti signal za žmigavce

Hvala :s

Lac
11.01.2007., 03:33
po onoj di ti piše air compresor:)

roginic
11.01.2007., 17:55
lac kaj si zmislil sa žaruljama. nema? kaj da stavim grla od ubodne žarulje u žmig i ......................ili........relej (izmjena) samo neznam gdje?

zweitakt
11.01.2007., 21:22
Može mala pomoć

Ugradio sam Venom sebi i još nekim frendovima u FIAT-e i to je zbilja pljuga.

Ali sada me jedan frend traži da mu to uvalim u Audi B4 '93 pa imam par pitanja ?

Pošto taj auto pretpostavljam ima pneumatske brave:
- po kojoj shemi se spaja 1, 2, 3, 4 ?
- gdje je najjednostavnije naći žice i spojiti modul
- ako je netko već spajao koje žice su u igri da puno ne tražim
- gdje je najjednostavnije spojiti signal za žmigavce

Hvala :s

zica ti se najlakse nadje u spoju vozackih vrata vrata i stoka(mislim da je zelena,ali ne drzi me za rijec)lako ces ju locirat jer mijenja polaritet ovisno dali je auto zakljucan ili otkljucan(recimo kad je zakljucan je minus,a kad je otkljucan je plus)zmigavci su ti ispod volana,u buntu koji ide sa rucice,boja crna/zelena i crna/bijela,naravno razdvoji to sa diodama,za plus i minus budes se valjda i sam snasel

Lac
11.01.2007., 22:15
lac kaj si zmislil sa žaruljama. nema? kaj da stavim grla od ubodne žarulje u žmig i ......................ili........relej (izmjena) samo neznam gdje?

kao što već rekoh nema nitko te sijalice uzmi druga grla i miran....

roginic
11.01.2007., 22:33
kao što već rekoh nema nitko te sijalice uzmi druga grla i miran....
hvala pozzz

Arem
13.01.2007., 07:30
Bok ekipo!
E Lac! Imam pitanje za tebe, a moze i za ostale ak ko zna...
Imam Focusa 99god i dok je vani hladno nece mi radit centralno, a cim malo zatopli ili kad auto radi cca 15min sve je ok. (kao da dodje k sebi) Jesi imao mozda takav ili slican slucaj, i dali bi se sta promjenilo kad bi stavio daljinsko na njega ili bi ostalo sve po starom?

Lac
13.01.2007., 16:00
hm nisam imao taj slučaj il je stvar do modula od centralnog ili do onog konektora između vrata i štoka s tim konektorom su fordovi imali problema i u prošlosti......uglavnom trebalo bi provjerit neke stvari dok centralno ne radi šta se točno događa

sinko
13.01.2007., 16:36
zica ti se najlakse nadje u spoju vozackih vrata vrata i stoka(mislim da je zelena,ali ne drzi me za rijec)lako ces ju locirat jer mijenja polaritet ovisno dali je auto zakljucan ili otkljucan(recimo kad je zakljucan je minus,a kad je otkljucan je plus)zmigavci su ti ispod volana,u buntu koji ide sa rucice,boja crna/zelena i crna/bijela,naravno razdvoji to sa diodama,za plus i minus budes se valjda i sam snasel

OK, znaci presjecem tu zicu i na jedan kraj joj dovedem zelenu na drugi kraj sivu, a plavu i smeđu spojim zajedno ?

Što se tiče tih žmigavaca, jel li lako dođi do releja ili se on vidi, pretpostavljam da bi bilo najlakše spojiti upravo kod njega ?

I naravno je li to 100% sigurno takav sistem za B4, jer mi neki pričaju da se na Golfu 3 spaja po prvoj ili drugoj shemi, a mislim da i on ima pneumatske brave ?

zweitakt
13.01.2007., 19:23
OK, znaci presjecem tu zicu i na jedan kraj joj dovedem zelenu na drugi kraj sivu, a plavu i smeđu spojim zajedno ?

Što se tiče tih žmigavaca, jel li lako dođi do releja ili se on vidi, pretpostavljam da bi bilo najlakše spojiti upravo kod njega ?

I naravno je li to 100% sigurno takav sistem za B4, jer mi neki pričaju da se na Golfu 3 spaja po prvoj ili drugoj shemi, a mislim da i on ima pneumatske brave ?

trebal bi presjec da,neznam kak venom ima to rijeseno,al ima sema za vakuum centralno,zice od zmigavaca ti se nalaze u onom snopu zica koji ide sa same rucice prema releju,pa ja mislim da ti je lakse tam to naci,boje sam ti vec napisal

golf 3 i njemu slicni auti imaju pneumatske brave,ali rade na 2 zice,nist ne cvikas,tamo je obicna + kontrola(znaci piknes plusom sivu zicu=zakljucano,piknes zelenu=otkljucano)naravno ne pikas sa nozem ili bajunetom nego sa onom testnom lampicom iz molydona za kaj ja znam jedno 20kn

sinko
14.01.2007., 13:19
golf 3 i njemu slicni auti imaju pneumatske brave,ali rade na 2 zice,nist ne cvikas,tamo je obicna + kontrola(znaci piknes plusom sivu zicu=zakljucano,piknes zelenu=otkljucano)naravno ne pikas sa nozem ili bajunetom nego sa onom testnom lampicom iz molydona za kaj ja znam jedno 20kn

Znači Golfać 3 ima pneumatske brave, ali zapravo se spaja po shemi 1 :confused:
Kakav onda sistem imaju noviji Passati, Golf4, A4... :confused:

I još jedno pitanje oko tih daljinskih (pretpostavljam da Lac zna) :confused:
Koja je razlika između Venom i Eaglemaster sistema, ima li neke funkcionalne/kvalitativne razlike, ili je to isto, pošto koliko vidim proizvođač je isti "Saca" :confused:

Lac
14.01.2007., 14:07
da golf 3 shema 1, a4 95,96g shema za kompresor ostali navedeni shema1........ma sve ti je to relativno ja imam zapisane žice za 95% autiju proizvedenih do 2002g znači auti koje sam radio a nemogu se sjetit nekog da nisam i ponovno uzmem probirku kad radim neki auto i prvo ispitam sve......

pa razlike neke i nema....eaglemaster kad se otvori izgleda malo kavalitetnije i ozbilnije

Arem
15.01.2007., 12:18
Evo i ja kupio Venom, sve pospoio ali ne radi Spajao sam po 1 shemi
crvena +
crna - masa
ljubicasta - zmigavci (sa diodama)
plava i zelena otkkljucavanje i zakljucavanje
E sad imaju 2 zice zuta i zuto crna, spoim ih zajedno kao na shemi ali neznam kamo dalje s njima pa molim da mi se pomogne, sta je taj common wire?

Inace relej u uredjaju radi (skljoca) ali ne dobiva napon na izvode koji idu na
zmigavce i otklj. i zaklj. dobiva samo napon na onu zicu koja je za parkirno svjetlo. probao sam spojiti te 2 zice prvo na masu, nije se nis dogodilo a kad sam spoio na + onda mi je riknuo osigurac
auto je focus 99god.

acer
15.01.2007., 12:29
Na fokusu je minus common,te dvije zice spoji na masi negdje i to je to.
ZIce od motirca su ti ispod onih plastika ljevo od vozacevih nogu,kad to sve skines imas bunt zica koje dolaze iz vrata,tamo imas dvije tanke zice ne znam koje su boje,potrazi malo po temi negdje je bilo tocno napisano koje su zice.

Kakvo parkirno svjetlo?

zweitakt
15.01.2007., 18:32
areme prijatelju:

preporucam ti posjet nekome ko razumije te stvari jer ces napravit sranje,ja ti mogu dat boje zica,al po tvome postu vidim da ce prije charles barkley osvojit titulu svjetskog prvaka u sahu,nego kaj bus ti sam spojil to....

dakle evo boja za focus:

centralno:u buntu koji ide iz vrata u stok,sa unutrasnje strane(radi sa minus signalom)
crna/zelena
crna/narandasta

zmigavci:11 polni konektor crne boje,ispod volana potrazi
plava
plava/narandasta

plus imas na debeloj crvenoj koja ulazi u kutiju sa osiguracima
masu na sasiju

zmigavce razdvoji diodama

sretno.....:)

Lac
16.01.2007., 06:56
heheh zweitakt al si me nasmijao.......a bogme i čovjek s focusom:)

ne kužim ja ljude kojima je teško izdvojit 200kn da im to netko ugradi profesionalno, vidio sam kak to ljudi sami slažu: žice vire pod nogama, pol toga neizolirano na autu piše zapali me! ajde dobro još na starom autu al na novijem pikat žice s probirkom iz peveca pa još će mu se i airbag otvorit.......pa i ja znam servis napravit sam al radije to platim mehaničaru to nije moj posao i ne petljam se u to....

zweitakt
16.01.2007., 14:16
nisu nikad vidli kak to zgleda kad instalacija gori....:)

naucice:)

ja volim pomoc,al kad ne ide NE IDE

sam sung
17.01.2007., 12:31
dakle,imam navedeni auto a nemam centralnu bravu.Pa me zanima može li se ugraditi centralno tj.mogu li se ubaciti motorići?
Ili još bolje ako neko zna u okolici Splita ko postavlja centralne? LP

Arem
17.01.2007., 16:08
Uspio slozit daljinsko! naravno uz pomoc Vas i zato HVALA:top:
trebalo mi je 20tak min da popravim zice koje su bile krivo spojene...
Mozda sam napisao malo komplicirano post ali glavno da sam ja vas dobro skuzio:s
Danas sam ugradio burazu jos jedan u venta i mislim da to nije nikakva mudrost (dok ti netko sa foruma ne kaze) :D
Inace ja sam po struci elektromehanicar -tak da nebu gorjelo ni u jednom autu po kojem bum ja prckal kaj se struje tice, a imam i 2 dig unimera tak da skoro sve radim s njima:flop:

zweitakt
17.01.2007., 19:01
dakle,imam navedeni auto a nemam centralnu bravu.Pa me zanima može li se ugraditi centralno tj.mogu li se ubaciti motorići?
Ili još bolje ako neko zna u okolici Splita ko postavlja centralne? LP

moze se,trebas samo naci nekoga tko to radi u okolici splita...;)

daljinsko
18.01.2007., 11:07
Znam tipa iz Šibenika koji ugraduje. Za njegov broj javite na pm.

Bare_st
18.01.2007., 23:33
Vidio sam na nekim novim autima recimo Golf R32 da mu se svjetla pale kad otkljuca auto, a jel se takva shema moze sloziti i sa tim daljinskim?:)

Arem
19.01.2007., 12:01
Dali bi netko od vas iskusnih autoelektricara htio napisat u koje sve marke automobila je potrebno ugradit motoric sa vozaceve strane pa da bi se onda ugradilo daljinsko?
thanks!

Lac
19.01.2007., 16:07
Vidio sam na nekim novim autima recimo Golf R32 da mu se svjetla pale kad otkljuca auto, a jel se takva shema moze sloziti i sa tim daljinskim?:)

može se složit da blica al ne da se pale.....to inače ide preko alarma

Lac
19.01.2007., 16:08
Dali bi netko od vas iskusnih autoelektricara htio napisat u koje sve marke automobila je potrebno ugradit motoric sa vozaceve strane pa da bi se onda ugradilo daljinsko?
thanks!

svi japanski modeli osim nekih novijih i par mazdi i poneki volvo

Arem
20.01.2007., 12:08
Hvala, A jel znas mozda boje zica otkljucavanje-zakljucavanje za ford mondeo clx 94god?
ja sam danas trazio ali bezuspjesno, a po konektorima nisam htio prckat da nebi bilo :eek:

zweitakt
20.01.2007., 15:00
Hvala, A jel znas mozda boje zica otkljucavanje-zakljucavanje za ford mondeo clx 94god?
ja sam danas trazio ali bezuspjesno, a po konektorima nisam htio prckat da nebi bilo :eek:

taj stari mondeo ti radi na zivi plus,dakle morat ces signal sa venoma pojacati(neznam semu,mozda vec ima i gotovo rijesenje)zice su ti u pragu,najlakse je tamo doci do njih,samo ces se usrat u gace dok skines prag dole jer ima plasticne srafe,neces ih moci na pikalo(tester pokrenut)nego ces ih samo locirati sa njime,dakle,kad zakljucavas i otkljucavas,na zicama mora u tom trenu ic plus,te zice koje tako reagiraju ispitaj da uzmes zivi plus sa osiguracem od max 10a,probaj sa 7,5(mondeo dosta povuce) i pikas po te dvije zice....

pffff,nadam se da bus shvatil ovo.....:confused:

Lac
20.01.2007., 20:09
sad mi nekaj nije jasno Arem koliko ti autiju imaš?? ili to okolo ekipi ugrađuješ a nas pitaš boju žica pa to lijepo naplatiš???

Arem
20.01.2007., 21:21
mislim da sam shvatil, sad sam doso s posla i idem u garazu, bum probal nekaj skemijat ak bu islo... fala!

Lac; prvo sam ugradil sebi, pa burazu, zatim susedima, frendovima....
gle do sad sam samo ugradjival pojacala, zvucnike... i sve kaj se tice audio opreme, a sad sam se odlucio malo prosirit i na daljinsko zakljucavanje (ova jednostavnija bez motorica...) U zivotu je sve dobro znati, ak nekaj neznas a zanima te onda pitas, gle meni nije namjera i cilj tebi uzet musterije... a nisam ni iz zg-a neg iz okolice Huma na Sutli a tu kod nas u opcini ti bas i nema nekog ko se u to previse razumije pa ti onda ja malo prckam po tome i bas ne okrecem neku gadnu lovu, to mi je vise hobi a svoj rad naplacujem s kavama i pivama.

Arem
20.01.2007., 21:23
mislim da sam shvatil, sad sam doso s posla i idem u garazu, bum probal nekaj skemijat ak bu islo... fala!

gle do sad sam samo ugradjival pojacala, zvucnike... i sve kaj se tice audio opreme, a sad sam se odlucio malo prosirit i na daljinsko zakljucavanje (ova jednostavnija bez motorica...) U zivotu je sve dobro znati, ak nekaj neznas a zanima te onda pitas, gle meni nije namjera i cilj tebi uzet musterije... a nisam ni iz zg-a neg iz okolice Huma na Sutli a tu kod nas u opcini ti bas i nema nekog ko se u to previse razumije pa ti onda ja malo prckam po tome i bas ne okrecem neku gadnu lovu, to mi je vise hobi a svoj rad naplacujem s kavama i pivama.

Zutija
21.01.2007., 12:49
Bok ekipa imam jedan problem kupio daljinsko venom i sada treba to spojiti auto je audi a3 97'...sigurno je netko od vas to radio pa molim pomoc

Bare_st
21.01.2007., 21:28
Pa lac jel znas di ima takva shema da se to Spoji jel se to moze sa Venom daljinskim te bi bila ugradnja za Fiat Tipo:)

Lac
21.01.2007., 21:43
pa shema je u kutiji s venomom sve lijepo piše.....

Bare_st
21.01.2007., 22:21
Ok nisam znao kako to ide jer tek bi ga trebao naruciti:)

destroyer
21.01.2007., 23:04
onda prvo pregledaj ovu temu otpočetka do kraja

miodragpopravak
29.01.2007., 17:54
Dali mi netko moze reci gdje mogu narucit taj venom?

zelis li vise komada ili jedan,cjena kod mene je 240kn komad

miodragpopravak
29.01.2007., 18:06
da ne otvaram topic novi,
ja bi ugradio centralno zaključavanje sa daljinskim upravljanjem u Polo 2000. god sa 3vrata.
gdje bi mogao kupit to i koliko bi me doslo sa ugradnjom ?
da li se moze i na prtljaznik stavit il samo na vrata centralka ?

moze i na prtljaznik naravno,kod mene kosta 240kn

miodragpopravak
29.01.2007., 18:17

gle do sad sam samo ugradjival pojacala, zvucnike... i sve kaj se tice audio opreme, a sad sam se odlucio malo prosirit i na daljinsko zakljucavanje (ova jednostavnija bez motorica...) U zivotu je sve dobro znati, ak nekaj neznas a zanima te onda pitas, gle meni nije namjera i cilj tebi uzet musterije... a nisam ni iz zg-a neg iz okolice Huma na Sutli a tu kod nas u opcini ti bas i nema nekog ko se u to previse razumije pa ti onda ja malo prckam po tome i bas ne okrecem neku gadnu lovu, to mi je vise hobi a svoj rad naplacujem s kavama i pivama. Zelis li da ti dostavljam venom daljinske

temsi
30.01.2007., 19:59
...

-RinMa-
31.01.2007., 15:18
Jel zna itko ko ima Astru 2. generacije kako popravit taj jebeni ključ ?? Ne radi mi daljinsko već pol godine i nikako da popravim to.

Zamijenio bateriju a on opet ne radi. Sinkroniziro 100 puta i banana... Baterija radi ziher jer kad klikneš blinka crvene boje. Doduše nekad poludi pa blinka nonstop ili cijelo vrijeme svijetli.

Totalno smeće os auta, treba prodat što prije... :mad:

zweitakt
31.01.2007., 20:26
Jel zna itko ko ima Astru 2. generacije kako popravit taj jebeni ključ ?? Ne radi mi daljinsko već pol godine i nikako da popravim to.

Zamijenio bateriju a on opet ne radi. Sinkroniziro 100 puta i banana... Baterija radi ziher jer kad klikneš blinka crvene boje. Doduše nekad poludi pa blinka nonstop ili cijelo vrijeme svijetli.

Totalno smeće os auta, treba prodat što prije... :mad:

dovoljno je samo jednom SINHRONIZIRAT,ali pravilno,imas u servisnoj knjizi proceduru,ako niti nakon mjenjanja baterije niti nakon sinhronizacije nebude radilo vrijeme je za troskove....;)

Sinn69
01.02.2007., 16:14
Ugradio bi Venom 2 Daljinsko centralno u Audi A6 Avant '95.
Pa bi molio ukoliko mi moze netko pomoci sa bojama zica da ne prckam bezveze i probadam,a netko je vec radio i ima boje u malom prstu.
I da koje diodice da kupim za zmigavce?

Unaprijed hvala

Lac
01.02.2007., 19:57
ako netko nema ispod 100postova o boji žica ne pričam....kaj se vi ljudi ovdje regate samo radi toga???

HondicaAccord
01.02.2007., 23:09
honda accord 96god. ima daljinsko preko alarma orginal honda, ali daljinac ne valja. alarm sada radi na principu da prvo spustim pipak na voz. vratima i zalupim tek se onda aktivira, ključem se ne akt. ali se zato deaktivira ključem alarm... :S pa me zanima dal bi to daljinsko moglo radit s alarmom. i da li je potreban još jedan motorić za zaključavanje? na suvozačevoj strani nema brave

Lac
01.02.2007., 23:33
taj daljinac može služit za paljenej alarma na hondi nedavno sam slagao baš dečku tu sa forma ......

HondicaAccord
01.02.2007., 23:52
a jel potreban taj dodatan motor? ako nije odmah naručujem
ima na www.daljinsko.com

Sinn69
02.02.2007., 20:19

Vazi li to isto za A6 Avant '95 ?

Jean
07.02.2007., 16:24
Imam Clio 99. godište i crko mi ključ. Budući da mi je bilo jeftinije, ugradio sam Venoma, ali mi električar nije spojio žmigavce. Ja bi to probao sam napraviti, ali ne znam kamo moram spojiti onu ljubičastu žicu da to šljaka. Možda netko zna?

Lac
07.02.2007., 17:40
moraš je razdvojit diodama lijevu i desnu stranu a žmigavce imaš ispod volana

Jean
08.02.2007., 01:23
moraš je razdvojit diodama lijevu i desnu stranu a žmigavce imaš ispod volana

Šta se ne može spojiti negdje na prekidač od sva 4? On mi je udaljen od centralne svega 20-tak centimetara. Ako se može, na koju stopicu?

miodragpopravak
08.02.2007., 17:08
Naručio sam Daljinsko zaključavanje od firme Venom, zanima me zna li neko gdje mogu na netu naći taj proizvod. Tražim ali ništa. PRODAJEM,Venom i Eglemaster daljinska zakljucavanja,cjena 220kn,centralne brave i alarme jako povoljno

Lac
08.02.2007., 22:40
PRODAJEM,Venom i Eglemaster daljinska zakljucavanja,cjena 220kn,centralne brave i alarme jako povoljno

jooooj čovječe pa kasniš na veliko to ljudi već prodaju 1g i sad ti pokušavaš se ubacit u prodaju niš od toga.....

nfijok
13.02.2007., 13:18
jel ko ugradjivao venom u toyotu paseo?
dal ide preko + ili - i gdje su zice od centralnog i od zmigavaca?

Lac
13.02.2007., 20:20
jel ko ugradjivao venom u toyotu paseo?
dal ide preko + ili - i gdje su zice od centralnog i od zmigavaca?

motorić u vozačka vrata.....

nfijok
14.02.2007., 18:59
neda mi se bas to, nema jednostavniji nacin?

acer
15.02.2007., 08:12
Nema :)

ZubnoMeso
15.02.2007., 08:59

Ima, plati nekom da ti napravi

Lac
16.02.2007., 13:30

pa nemaš motoria u vozačkim vratima već samo komande koje ti manualno okrećeš...

*menace*
06.03.2007., 13:23
ej dečki!!
neznam dal ko još čita ovu temu ali imam jedno pitanje pa......
di se može kupit u varaždinu ili u zagorju daljinsko.
imam calibru sa centralnim i sad bi htio ugradit dljinsko.
di mogu naći kakve sheme???
hvala

Jumfer111
19.03.2007., 17:41
Jel zna neko kako najlakše ključ ubacit u kučište od venoma. Išo sam do 2-3 ključara i svi seru ljevana plastika treba poseban ključ sa rupom da bi se to složilo.

Lac
20.03.2007., 09:55
koji auto???

Jumfer111
20.03.2007., 15:40
daiahtsu applause nema nikakvog koda ništa smo bi trebalo odrezat plastiku i izbušit rupu

Luigi_-
21.03.2007., 19:42
Ima ko broj od Nikiliba ?

dejanr
22.03.2007., 12:23
zna li neko za citroen saxo kako povezati

Blindknight
22.03.2007., 16:44
kak se stavi kljuc od golfa IV na skakavca

Lac
22.03.2007., 17:05
ej odg sam ti na vw forumu..uglavnom moraš napravit umetak za ključ košta 60kn i iz svo jednog ključa moraš code prebacit inače neće palit auto...

Blindknight
22.03.2007., 22:47
oke fala lac, svugdje te ima
svaka cast

opcc
23.03.2007., 13:13
Evo ugradio sam Venom daljinsko u golfa 3. Nadam se da će izdržati bar godinu dana, obzirom da mi je jedan skakavac već prošuškao ne ulijeva mi previše povjerenja. Kakva su vam iskustva s Venomom? Čuo sam da je Eaglemaster nešto kvalitetniji, je li to istina?

msporis
23.03.2007., 13:15
moj venom radi već godinu dana bez problema. oba daljinca

acer
23.03.2007., 13:19
Meni isto radi bez problema.

Lac
23.03.2007., 13:25
pa na skakavcima brzo baterija odlazi i nije baš dobro da padne jer zna se izgubit code koji je fiksan pa neće ga prihvatit centralna jedinica....eaglemaster je dosta kvalitetniji ima rolo code možeš programirat daljinske sam i ima izlaz za podizanje prozora dok venom toga nema...problem oko baterija je kod oba daljinca zbog one velike ledice naprijed...uglavnom ako netko ima oba uređaja neka ih otvori oba dva i sve će mu bit jasno:)

opcc
23.03.2007., 17:45
Treba bi naručit još jedan daljinski za Astru. sad se mislim da naručim Eaglemaster. Međutim, vidim da ima dosta "kromiranih" dijelova po sebi pa mislim da će se to brzo oguliti pa neće sličiti na ništa. Koliko sada dođe ugradnja u Zg s postavljenjem kljuceva u daljince? Kolega mi je u Splitu ugradio za 80 kuna bez ugradnje ključeva u skakavce. Kaže da je ugradnja trajala 25 min

Nikiliba
24.03.2007., 15:40
Nebih bas reko da mu je neki majstor ugradio daljinsko za 80kn to mu je neki kolega pa je tako! Kod vecine majstora cca 150-250kn!

opcc
25.03.2007., 19:48
200 ili više kuna za spojit pet žica je čisti bezobrazluk i pohlepa. Znam nekoliko momaka po dalmaciji koji to rade za 100 kuna, što smatram poštenim, jer ipak tu ima oko sat veremena rada. Morate znati da Venom, Eaglemaster i slični daljinci uvoznike za RH dođu oko 11-12 Eura (obziron da naruče preko 1000 komada). Znači na samom uređaju zarade oko 200 kuna (ovisno koja su ruka), što je sve ništa kako je bilo prije godinu, dvije...

Lac
26.03.2007., 12:53
je da vidio sam ja te koji su ugrađivali po 100kn a aute su im vidli i vatrogasci....imaš tu takvih samozvanih majstora koji dođu samo da bi pitali koje žice i kak a kad im vidiš kak je to spojeno u autu izgleda kao pravi kupus...

opcc
26.03.2007., 13:41
Može ti netko uzeti i 500 kuna i napravit sranje, to apsolutno nema veze s tim. Mislim da je satnica električara od 100 kuna i više nego poštena. Osobno sam gledao kad mi je ugrađivan Venom u golfa 3. Momak je stvarno pažljivo skinuo plastike, zalemio diode, spojio žice, sve uredno pričvrstio i izolirao. Nemam ni najmanje zamjerke. Radio je oko sat vremena i uzeo mi 100 kuna. Prijatelj mi je u ZG ugradnju za Fabiu platio 250 kn, čista deračina neznanih ljudi. Prošlo je vrijeme kad se za Venom s ugradnjom uzimalo 100 Eura. Konkuraencija radi svoje!

opcc
26.03.2007., 13:44
Pa i sami uređaji su već pali na oko 200 kuna. Mislim da bi svaki švercer morao biti zadovoljan s maržom od 100%

khm
26.03.2007., 22:55
Ovaj tjedan uzimam Audi A3 '98, i treba mi daljinsko zaključavanje...
Narucio bih si sa daljinsko.com, ima 3 modela:

http://www.daljinsko.com/images/v620.jpg

http://www.daljinsko.com/images/glavnaVENOM2.jpg

http://www.daljinsko.com/images/glavnaVENOM3.jpg

kolko vidim na slikama drugi je eaglemaster, a prvi i treci su venom, zanima me postoji li neka bitna razlika?
Mislim da cu uzeti eagle posto ima jednu tipku vise ali me zanima jel moram jos sta gledat ili je to u principu isto?

bavarac
27.03.2007., 17:46
imam problem pa ako netko ima slicna iskustva neka pomogne.

U pitanju je Venom daljinsko sa iskakajucim kljucem, problem je u tome sto daljinac danas radi sutra ne radi i tako iz dana u dan. Naime, ujutro idem na posao i normalno otljuca, izlazim s posla i nece da mrdne, onda ga izvadim lupnem par puta i radi. I tako stalno.
jel netko zna sta bi moglo bit?