PDA

View Full Version : Daljinsko zaključavanje

stranice : 1 2 3 [4] 5 6

balbos
27.03.2007., 18:03
Procitajte predzadnji post pri dnu stranice!

http://www.fortified-iron.com/forum/index.php?showtopic=38516&st=0&gopid=688909&#entry688909

Lac
27.03.2007., 18:41
imam problem pa ako netko ima slicna iskustva neka pomogne.

U pitanju je Venom daljinsko sa iskakajucim kljucem, problem je u tome sto daljinac danas radi sutra ne radi i tako iz dana u dan. Naime, ujutro idem na posao i normalno otljuca, izlazim s posla i nece da mrdne, onda ga izvadim lupnem par puta i radi. I tako stalno.
jel netko zna sta bi moglo bit?

bilo je par slučajeva toga zna se zblesirat vjerovatno ga negdje muči hladni spoj....trebalo bi ga otvorit i prelemit ili ga zamjeni za drugi....

bavarac
27.03.2007., 19:07
bilo je par slučajeva toga zna se zblesirat vjerovatno ga negdje muči hladni spoj....trebalo bi ga otvorit i prelemit ili ga zamjeni za drugi....

vrlo sam zahvalan!:top:

Josip4
27.03.2007., 19:35
Ima netko sheme za spajanje Daljinsko zaključavanje? Zanima me koji je postupak i dali mogu što zeznut?

Kupujem ALU FELGE 14 cola komplet do nekih 1200kn

imam ti ja sa gumama za 1400 ko nove su, 5 kraka

Luigi_-
06.04.2007., 23:42
Trebam sliku one sheme koja je po Hr jeziku netko ju je sam napravio pa bi mi bila od velike pomoći

nfijok
23.04.2007., 15:36
ona toyota paseo ima gumb za zaklj/otklj na vratima pa ja mislim da bi trebao biti motoric u vratima jer gumbic daje signal na nesto.....
Zmna mozda tko gdije su zice na passatu 98. g.? prema zvuku zakljucavanja bi rekao da nema vakum pumpu nego motorice. ima i prekidac na vratima

Lac
23.04.2007., 23:20
ona toyota paseo ima gumb za zaklj/otklj na vratima pa ja mislim da bi trebao biti motoric u vratima jer gumbic daje signal na nesto.....
Zmna mozda tko gdije su zice na passatu 98. g.? prema zvuku zakljucavanja bi rekao da nema vakum pumpu nego motorice. ima i prekidac na vratima

ima gumbić ili ima onaj poipac kaj moraš pomaknut kod kvake vratiju? jel passat ima el.podizače prozora???

nfijok
24.04.2007., 19:31
toyota ima gumbic kraj el. podizaca. passat ima el. podizace (samo prednja stakla)

Autoelektricar-ST
25.04.2007., 18:06
Ugradujem venome i sve ostale daljinse komande...u servisu...cijene 150 kn za sva auta, u ugradnju ukljucene i diode za zmigavce...

Lac
25.04.2007., 20:29
passat žice samo u vozačevim vratima centralna jedinica je ukomponirana u motorić od podizača prozora negativna komanda...kad isprobavaš samo nemoj zaboravit zabravit vrata...ako na tojoti kad zaključaš suvozačka vrata zaključaju se sva onda ne treba motorić u vrata a ako ne onda treba....

nfijok
26.04.2007., 18:32
hvala

avladis
01.05.2007., 13:48
ugradio sam venon...sad jos trebam kodirani kljuc ubacit u daljinski
di se to moze napravit?

Lac
01.05.2007., 14:00
kod bravara ili mene:)

avladis
01.05.2007., 19:31
kod kojeg to bravara i koliko kosta?
nudis neki popust? :)

Lac
01.05.2007., 20:59
o kojem se autu radi?

avladis
02.05.2007., 11:42
golf III
al trebam samo ubacit kodirani kljuc u daljinski

Lac
02.05.2007., 20:03
sve jasno jel trebaš ubacit i metalni dio ili samo code sa ključa???

avladis
03.05.2007., 12:02
oboje...i kljuc i kod
di se to moze i za koje pare?

Lac
03.05.2007., 16:49
poslao sam ti broj na pm....možeš kod mene od 40 do 100kn košta ovisi koji model ključa imaš ako je onaj izrezbaren na sredini samo onda je 100kn

avladis
07.05.2007., 15:40
sta se ti sarafici nemogu nigdje kupiti...ili zamjeniti sa nekim drugima?

Lac
07.05.2007., 16:51
ne nigdje ih nema....:((

Sasa31
08.05.2007., 20:54
Za upučene:

Na www.daljinsko-zakljucavanje.com prodaje se i alarm (cijena 400 kn).
Da li isti može služiti kao modul daljinskog centralnog i kao alarm ?

msporis
08.05.2007., 20:59
Za upučene:

Na www.daljinsko-zakljucavanje.com prodaje se i alarm (cijena 400 kn).
Da li isti može služiti kao modul daljinskog centralnog i kao alarm ?

dakako, služi kao modul za daljinsko i alarm u jednom.
no jeftiniji ti je na www.c-mod.hr, a radi se o istom proizvodu

Lac
08.05.2007., 21:36
nije istina da se radi o istom alarmu

da i može služit kao modul za daljinsko

msporis
08.05.2007., 21:52
nije istina da se radi o istom alarmu

tvrdiš li da je ovaj sa daljinsko-zakljucavanje.com kvalitetniji? nemoj pričat gluposti:top: :top: :top: možda se radi o različitim imenima, al proizvođač je potpuno isti

Lac
09.05.2007., 02:02
tvrdiš li da je ovaj sa daljinsko-zakljucavanje.com kvalitetniji? nemoj pričat gluposti:top: :top: :top: možda se radi o različitim imenima, al proizvođač je potpuno isti

joj kak se neki kače na gluposti gle alarmi su novi na tržištu i vrijeme će pokazat o kvaliteti istih malo se duže bavim ovim i radim sa jednim i drugim čovjekom
i ne nisu isti proizvođači tu su linkovi pa provjeri
ovo su ti alarmi sa daljinsko.com
http://www.clauto.com.tw/htm/0003-1-1.htm

a ovo sa c-mod
http://www.fortuneease.com/products.htm

msporis
09.05.2007., 06:06
joj kak se neki kače na gluposti gle alarmi su novi na tržištu i vrijeme će pokazat o kvaliteti istih malo se duže bavim ovim i radim sa jednim i drugim čovjekom
i ne nisu isti proizvođači tu su linkovi pa provjeri
ovo su ti alarmi sa daljinsko.com
http://www.clauto.com.tw/htm/0003-1-1.htm

a ovo sa c-mod
http://www.fortuneease.com/products.htm

i jedan i drugi prodaju eaglemaster.. samo je c-mod jeftiniji

Lac
09.05.2007., 17:41

aj pogledaj stranicu od c-moda i nazovi mislava i pitaj koji su njegovi alarmi...pa radim s čoovjekom valjda znam....

Sasa31
12.05.2007., 08:22
@ Lac

Radi se o BMW E36, čitajući ranije postove objasnio si da treba naći žice od motora i njih odrezati, gdje se spajaju one dvije žice (central lock swich) ?

Evo točna shema centralnog za E36 pa mi pojasni ako nije problem (koje žice na motoru se režu i gdje spajam 2 žice central lock swich...)

http://img523.imageshack.us/img523/9163/e36centralnomo4.jpg (http://imageshack.us)

crunchas
14.05.2007., 20:04
Moj jedan dobar prijatelj je nabavio modul za daljinsko za svoj Golf 4!!
Nema električne podizače stakla!! Ovdje na forumu sam pročitao da se žice za centralno nalaze iza ručice za podizanje haube, no jel zna možda tko koje boje su te dvije žice da se ne mučimo s traženjem i pikanjem!!

Hvala!

Sasa31
15.05.2007., 18:57
Riješeno, radi i stvarno je jednostavno ! :)

ivanmarin
16.05.2007., 21:53

nevidim po cemu je jeftiniji,na www.daljinsko-zakljucavanje.com alarmi su dosta jeftiniji:top:

Lac
17.05.2007., 03:04
@ Lac

Radi se o BMW E36, čitajući ranije postove objasnio si da treba naći žice od motora i njih odrezati, gdje se spajaju one dvije žice (central lock swich) ?

Evo točna shema centralnog za E36 pa mi pojasni ako nije problem (koje žice na motoru se režu i gdje spajam 2 žice central lock swich...)

http://img523.imageshack.us/img523/9163/e36centralnomo4.jpg (http://imageshack.us)

sorry nisam prije vidio post ..al vidim da si riješio sam pa onda super:)

Lac
17.05.2007., 03:06
Moj jedan dobar prijatelj je nabavio modul za daljinsko za svoj Golf 4!!
Nema električne podizače stakla!! Ovdje na forumu sam pročitao da se žice za centralno nalaze iza ručice za podizanje haube, no jel zna možda tko koje boje su te dvije žice da se ne mučimo s traženjem i pikanjem!!

Hvala!

hm ovako ispod te ručke kad skineš plastiku imaš dva konektora smeđi i još jedan mislim zeleni

na smeđem konektoru imaš dva reda po tri ili četri žice desni red najgornja i najdonja su ti otkl odnosno zaklj minus komanda samo zabravi vrata kad isprobavaš....

boje su ti mislim plavo-žuta zak i zeleno-crvena otklj

msporis
17.05.2007., 20:54
nevidim po cemu je jeftiniji,na www.daljinsko-zakljucavanje.com alarmi su dosta jeftiniji:top:

zato se kod c-moda na GB-u kupi i 20% jeftinije od ovih što si ti naveo

ivanmarin
18.05.2007., 09:16
zato se kod c-moda na GB-u kupi i 20% jeftinije od ovih što si ti naveo

ako ti tako kazes ok... samo sam usporedjivao cijene na jednoj i drugoj stranici:flop:

Jocc
20.05.2007., 15:42
Pošto sam se upravo registrirao na forum želio bih pozdraviti sve članove i pohvaliti savjete koje dajete!!

mislav
21.05.2007., 08:46
Evo da se i ja javim. Naši alarmi (www.c-mod.hr) imaju i daljinsko paljenje automobila (sa senzorima), mogućnost dodavanja novih daljinskih upravljača, ultrazvučni i 2-struki shock senzor itd. uz ostale standardne funkcije... :top:

ivanmarin
24.05.2007., 21:17
evo da se pohvalim :top: da sam sklopio alarm+daljinsko zaklju sa www.daljinsko-zakljucavanje.com,eaglemaster sa privjescima i super sam zadovoljan:top: sve sto pise na kutiji od opcija to i sljaka na alarmu...nisam se nadao da cu to sve dobiti za 350kn:s

walbandon
25.05.2007., 21:27
preporucam mislavovu robu, jer i sam uzimam od njega, dosta toga samo ja i kolega ugradjivali, i sve RADI...mislav, cekamo robu kao ozeblo sunce:)

ampi
27.05.2007., 11:34
Bok ekipa,
da vas pitam; prestao mi raditi daljinski na autu. Prvo sam mislio da je baterija, zamjeni je, ali nije to. Ne radi ni drugi daljinski. Jel imate kakve ideje sta bi bilo? Inace, centralno radi normalno na kljuc. Auto je Opel Vectra B 99. godiste. Jel' znate kol'ko me to moze kostati? I di otici, a da me ne ozene s prevelikom sumom.
Thnx

Autoelektricar-ST
28.05.2007., 02:45
Hvala Lac na pomoci sa onom C-klasom.....nadam se da se vidimo na street race-u...pozdrav iz Splita

ivanmarin
29.05.2007., 20:26
preporucam mislavovu robu, jer i sam uzimam od njega, dosta toga samo ja i kolega ugradjivali, i sve RADI...mislav, cekamo robu kao ozeblo sunce:)

da najbolje je nekoga reklamirati,ako ce mo reklamirati ja sam uzeo od www.daljinsko-zakljucavanje.com par kokmada daljinskih centralnih i alarma i sve super sljaka na drugim autima kad postavim:top: inace super mu je cijena centralnog i daljinskog sa skakavcem od croma,valjda ce me sad tip nagraditi sa povoljnijom cijenom st ga reklamiram:)

walbandon
30.05.2007., 12:37
nisam bas skuzio to tvoje..ja cu kod njega imati istu cijenu, napisao ja bilo gdje sta ili ne...preporucio sam njega, jer do sada nisam imao problema, jednom je jedna centrala bila u klincu, samo mi je posalo drugu, i ja sam njegmu tu poslao, da vidi sta joj je...a, sto se same cijene tiche, nekako mi se cini da je ipak on najjeftiniji...a, sto se tiche daljinsko-zakljucavanje.com(jadranko), jednom sam i sa njim poslovao, i on je bio fer, cak smo se malo i oko cijene uspjeli dog., pa ne vidim cemu napad na mene... no, kao sto rekoh, najvishe sam sa mislavom, zato sam ga i preporucio

ivanmarin
01.06.2007., 21:09
nisam bas skuzio to tvoje..ja cu kod njega imati istu cijenu, napisao ja bilo gdje sta ili ne...preporucio sam njega, jer do sada nisam imao problema, jednom je jedna centrala bila u klincu, samo mi je posalo drugu, i ja sam njegmu tu poslao, da vidi sta joj je...a, sto se same cijene tiche, nekako mi se cini da je ipak on najjeftiniji...a, sto se tiche daljinsko-zakljucavanje.com(jadranko), jednom sam i sa njim poslovao, i on je bio fer, cak smo se malo i oko cijene uspjeli dog., pa ne vidim cemu napad na mene... no, kao sto rekoh, najvishe sam sa mislavom, zato sam ga i preporucio

ma ne napadam te ja,ako si tako shvatio sorry :s
pozdrav

walbandon
04.06.2007., 19:06
ma, sve 5..pozz

bubi
05.06.2007., 22:02
Pozdrav svima na forumu:Pivo:
Danas mi stiglo daljinsko od Mislava, pa sam naravno malo proucio kako to izgleda, da ugradim u auto.
Koliko sam shvatio spaja se ovako, pa bi zamolio nekog od vas ko se kuzi da mi kaze jel to dobro.
Auto je Fiat Tipo 1.6 95. god, ima centralno zakljucavanje.
Hvala unaprijed:)
http://img518.imageshack.us/img518/5254/radnashemakonektorapo0.jpg

Lac
05.06.2007., 22:20
već sam ti odg na crofiatu

walbandon
09.06.2007., 23:01
je, dobro je, samo nadji na origigi centralnom zice up/down...i spjis se na "signal pobude motorica"

dragan88
21.06.2007., 00:10
moze mala pomoc...
posto mi je bratu rockas, a meni dosla ideja da mu ugradim daljinsko zakljucavanje na autu, zanima me kolko bi odprilike to sv skupa kostalo......

Jos bolje ak je z blizini varazdina....

Jocc
21.06.2007., 11:46
Ima možda netko o okolici kr zainteresiran za ugradnju daljinskog u Hyundai Accenta?
Pozdrav

mario_st
21.06.2007., 15:29
što je tiče daljinskog uzeo sam venom2.

ako ipak tražite nešto bolje definitivno preporučam da posjetite:
http://www.timsel-alarm.hr/
vrhunski sustav i usluga ;)

ivanmarin
25.06.2007., 15:24
što je tiče daljinskog uzeo sam venom2.

ako ipak tražite nešto bolje definitivno preporučam da posjetite:
http://www.timsel-alarm.hr/
vrhunski sustav i usluga ;)

neznam kakve su kvalitete:rolleyes: ,ali su preskupi:flop:

mario_st
25.06.2007., 17:38
ako je ovo skupo, onda uvijek postoji venom2 ;)

bavarac
26.06.2007., 11:51
ima li netko u Splitu tko povoljno radi servis centralne brave? Ugradio sam venom 2 i štekaju mi suvozačka vrata. Decibel neće da servisira onu što drugi zeznu:mad:

nadrazen
26.06.2007., 21:26
bok ekipa imam mali problem kaj se tiće ključa s daljanskim-polomljena mu je plastika(gornji dio)inaće ključ radi ok,htio bi zamjenit ključ jer grozno izgleda,išao sam pitat ovlaštenog veli 1000 kn a vidim da ekipa tu ugrađuje komplet daljinsko s dva ključa 200 kn-šta da radim svi prjedlozi dobrodošli,thx,inaće okolica vž sam

mario_st
27.06.2007., 07:32
2 bavarac:

odi do onoga na skalice, s sjeverne strane dispanzera.
na vrh jezika mi je ime, možda pele?!

bavarac
27.06.2007., 09:35
2 bavarac:

odi do onoga na skalice, s sjeverne strane dispanzera.
na vrh jezika mi je ime, možda pele?!

neki broj telefona?

ivanmarin
28.06.2007., 11:14
ako je ovo skupo, onda uvijek postoji venom2 ;)

vidim da je i taj venom nestao iz prodaje:top: vidim da sad se uzima najvise eaglemaster i frigate:top: i po mojo procjeni su puno kvalitetniji od venoma

Thurgood
28.06.2007., 11:34
kako definiraš tu kvalitetu, koji su kriteriji? pa ta elektronika unutra je za današnje pojmove teška banalnost. radi sve što treba raditi i to par godina sigurno, ima dobar domet daljinskog... što još? jedino po čemu se skuplji mogu podičiti je ime za koje pljuneš pare i "osjećaš" se sigurnije što uopće ne mora biti stvarno :kava:

majstor79
05.07.2007., 16:52
Pozdrav svima!
Kupio sam dalj. frigate dali netko može da mi objasni gdje da ugradim kutiju i kako spojiti ili ako netko zna majstora za ugradnju u Osijeku ili okolici?
Unaprijed hvala!

ivanmarin
10.07.2007., 20:27
imas www.daljinsko-zakljucavanje.com u Sb,jadro

khm
10.07.2007., 23:17
jel prodaje ko od vas ili mozda zna di se moze nabaviti ovakav daljinac:

http://img160.imageshack.us/img160/223/61842963nc8.th.jpg (http://img160.imageshack.us/my.php?image=61842963nc8.jpg)

to je original Audi-look ako se ne varam

http://cgi.ebay.de/Klapp-FUNKFERNBEDIENUNG-AUDI-A4-B5-mit-Blinker-V60_W0QQitemZ200086776552QQihZ010QQcategoryZ53909Q QtcZphotoQQcmdZViewItem

sinko
12.07.2007., 14:33
Imam već dulje vrijeme (oko 2 godine) Venom daljinsko (skakavac), pomogao ga ugraditi nekim frendovima, i nikad nikakvih problema sa njim, čak ni baterije nisam mijenjao...

Ali sada trebam daljinsko za drugi auto i od sve te hrpe proizvoda neznam što bi izabrao i što je trenutno najkvalitetnije (a vidim sad ima i zbilja zgodnih daljinaca od raznih proizvođača):

-Steeli Men
-Frigate
-SPY
-Eaglemaster
-EMTC
koliko mi se čini sve je to skoro jednako, slična kućišta, iste žice sa osiguračima, iste sheme...

-Venom
S njim imam pozitivno iskustvo, osim što mi njihovo kućište izgleda nekako klimavo...

Dakle, što se pokazalo kao najbolje i ima li možda još nešto bolje u toj klasi do 250KN ?

msporis
12.07.2007., 17:31
Imam već dulje vrijeme (oko 2 godine) Venom daljinsko (skakavac), pomogao ga ugraditi nekim frendovima, i nikad nikakvih problema sa njim, čak ni baterije nisam mijenjao...

Ali sada trebam daljinsko za drugi auto i od sve te hrpe proizvoda neznam što bi izabrao i što je trenutno najkvalitetnije (a vidim sad ima i zbilja zgodnih daljinaca od raznih proizvođača):

-Steeli Men
-Frigate
-SPY
-Eaglemaster
-EMTC
koliko mi se čini sve je to skoro jednako, slična kućišta, iste žice sa osiguračima, iste sheme...

-Venom
S njim imam pozitivno iskustvo, osim što mi njihovo kućište izgleda nekako klimavo...

Dakle, što se pokazalo kao najbolje i ima li možda još nešto bolje u toj klasi do 250KN ?

svima ti je njima isti proizvođač (sacacar), tak da ti je jedina razlika u dizajnu daljinaca...

ivanmarin
15.07.2007., 06:37
svima ti je njima isti proizvođač (sacacar), tak da ti je jedina razlika u dizajnu daljinaca...

da,upravu si samo kolko sam skuzio VENOM skorom vise niko nenudi,jer imao sam na par komada reklamacija a ovaj SPY plastika mi je losa od daljinaca,inace radim sa FRIGATE i EAGLEMASTER i sasvim mi je :top:

alan_ford
15.07.2007., 08:17
moze li mi netko reci po kojoj shemi se spaja frigate u volvo 460?
znam da u vozacevim vratima nema motoric, kupio sam uz frigate i jedan motoric.

znaci, treba mi samo po kojoj shemi od 4 koje su nacrtane u uputstvu trebam spojiti?

msporis
15.07.2007., 14:49
da,upravu si samo kolko sam skuzio VENOM skorom vise niko nenudi,jer imao sam na par komada reklamacija a ovaj SPY plastika mi je losa od daljinaca,inace radim sa FRIGATE i EAGLEMASTER i sasvim mi je :top:

ja imam venom godinu dana i funkcionira besprijekorno ( i on i motorići), al sad da uzimam razmislio bi o privjesku a ne skakavcu, jer je skakvac bio super u početku, al sad se sav olabavio, a i pukla je plastika za privjeske pa nemrem držat ključeve od kuće i sl. na njemu...

ivanmarin
15.07.2007., 21:30
ja imam venom godinu dana i funkcionira besprijekorno ( i on i motorići), al sad da uzimam razmislio bi o privjesku a ne skakavcu, jer je skakvac bio super u početku, al sad se sav olabavio, a i pukla je plastika za privjeske pa nemrem držat ključeve od kuće i sl. na njemu...

sigurno si dao djeci da se igraju sa skakavcima:)

sinko
16.07.2007., 11:42
Može se još nabaviti i Venom
Ja imam Venom sa kromiranim skakavcem (dakle onaj dio privjeske je metalni i nema šanse da pukne, i ljepši mi je od Eaglemaster-a koji ima 4 tipke a ovaj ima 3) i zbilja nemam prigovora na kvalitetu, sve izgleda i radi kao prvog dana...

Ali fora su mi ovi novi daljinci drugih marki, jer zbilja ima vrlo zgodnih samo neznam što je od toga najkvalitetnije da se ne zaje...

A možda bi ugradio i Alarm jer ima više mogućnosti nego daljinsko, a ni cijena nije puno veća.
I zanima me još ako bi si ugradio taj jeftikaner Alarm (Eaglemaster, ....) da li se to prizna kod kasko osiguranja, ili bi mi to baš morao ugraditi i ovjeriti neki električar :?:

Pollux
16.07.2007., 18:21
http://www.daljinsko-zakljucavanje.com/daljinskiIpaljenje.htm

to se traži.... :)

Pollux
16.07.2007., 18:36
Ne ne ne....

http://www.raptor.hr/content/view/15/32/
Ovo...je li to VIPER? Mislim da sam negdje vidio i kombinaciju za 2500,00 kn sa daljinskim paljenjem...

walbandon
16.07.2007., 21:07
eto, prije 2 dana stavljen alarm sa daljinskim paljenjem na vw polo clasic benzinac i paljenje radi savrseno, sa nekih 50-60m...milina..uf, sto bi ja to stavio na svoj auto:( al nemogu:( ...ovih dana bi trebao na jednog protona od frenda upasti alarm2- 2 way lcd daljinac...pa da vidimo kako to svira:)...

goginjo
19.07.2007., 12:34
dajte ljudi shemu po bojama zica za venom daljinsko u focus 99g.Acer faco ti to znas, pomagaj.

sinko
24.07.2007., 09:14
eto, prije 2 dana stavljen alarm sa daljinskim paljenjem na vw polo clasic benzinac i paljenje radi savrseno, sa nekih 50-60m...milina..uf, sto bi ja to stavio na svoj auto:( al nemogu:( ...ovih dana bi trebao na jednog protona od frenda upasti alarm2- 2 way lcd daljinac...pa da vidimo kako to svira:)...

I kako to šljaka, držiš tipu dok alnasuješ dok ne uhvati, ili ?
Pretpostavljam da to na Diesele ne ide bog grijača ?

Što u slučaju ako je auto u brzini ?

1.8t
24.07.2007., 11:22

dobro pretpostavljaš na dizele ne ide,al vani ima kupit modul kaj ide na dizele,kod nas ce doc za par mjeseci. da bi ti radilo daljinsko paljenje auto ti mora bit u leru i dignuta ručna.stavlja se senzor na ta dva mjesta. ako je u brzini taj gumb za paljenje ne radi

1.8t
24.07.2007., 11:31
http://img301.imageshack.us/img301/2467/shemazaspajanjefrigatedxg9.th.jpg (http://img301.imageshack.us/my.php?image=shemazaspajanjefrigatedxg9.jpg)

crunchas
25.07.2007., 21:32
Molim ako ima bi se našao tko da mi potvrdi dal je OK moj uradak:

Već su mi postali dosadni žmigavci kao indikatori za daljinac, pa sam stavio preko releja da mi blicaju duga svjetla umjesto žmigavaca!!

Žicu za dugo svjetlo sam našao u žicama koje izlaze iz tog skopa gdje se gase i pale duga, kratka svjetla i pozicija!!
Dal je u redu uzeti od tud žicu za dugo svjetlo, relej sam stavio od 35A, dal nije slučajno pre slabi i vidim da ta žica od dugog svjetla je nešt podeblja od 0,75mm, jel je potrebno staviti istu debljinu prema releju??

Morski.
25.07.2007., 21:55
Ugradio sam daljinsko zakljucavanje sa "skakavcem". I otisao sam da mi naprave novi kljuc koji bi mi mogao stati u skavca.
Buduci da sam se vec dogovorio sa momkom koji mi je instalirao daljinsko da ce mi podesiti transpondere ja sam covjeku rekao da mi napravi kopiju kljuca kojeg ce oni poslje programirat.Medutim,ja nigdje ne vidim gdje je on stavio taj prokleti cip :(
Jesam ja panicar ili sam upravo bacio 250 kn u vjetar :(

sparco
26.07.2007., 13:00
imam na autu serijsko daljinsko zaljučavanje sa nekom kombinacijom kodiranja ključa i paljenja, nedavno mi je daljinac prestao raditi, promijenio sam bateriju i očistio daljinac i ništa, ne radi. odem do servisa i kažu mi da samo dolazi u obzir da uzmem novi daljinac, koji kod njih košta 1200 kn:rolleyes:
sad me zanima da li mogu ugraditi neko drugo daljinsko zaključavanje (jeftinije)

walbandon
28.07.2007., 18:38

znaci kad sve pospajas ... stisnes 2 tipke na daljincu i on zapocne paljenje...da kontakt i priceka par sec i pocne verglati, i cim se auto upali, prestane verglati( ima jedan senzor-zicu spojenu na bobinu od auta) ...a, ako ne upali, nakon par sec proba opet, s time da za pola sec duze vergla....znaci pri put recimo da vergla 3 sec..i tako ja mislim nekih 6 puta...on se da i bez modula skemijati na dizela, ali novijeg godista, koji ima predpaljenje, da se dizne stignu zagrijati...
to je bilo za onaj jeftiniji alarm
a, na onom skupljem, 2way...ima senzor, zicakoja se spaja na lampicu od ulja da prestane verglati(ili na okretaje-RPM) i za dizele ima zicu koja se spaja na lampicu od grijaca, tako da kad se lampica grijaca ugasi, on pocne verglati..no, mislim da to nije potrebno toliko, jer od trena kad da kontak do verglanja ima pauzu od nekih 6 sec, sto bi trebalo biti dovoljno za zagrijati dizne...
dobro pretpostavljaš na dizele ne ide,al vani ima kupit modul kaj ide na dizele,kod nas ce doc za par mjeseci. da bi ti radilo daljinsko paljenje auto ti mora bit u leru i dignuta ručna.stavlja se senzor na ta dva mjesta. ako je u brzini taj gumb za paljenje ne radi
koji je to senzor? ja ga nisam nasao(osim za automatike) i, kako ga postaviti?
cuj, moras se nauciti da ne pustas auto u brzini, i da dizes rucnu...sto ja cinim od prvog dana od kada sam kupio rovera(jer u ladi nisam imao rucnu kako treba:))

imam na autu serijsko daljinsko zaljučavanje sa nekom kombinacijom kodiranja ključa i paljenja, nedavno mi je daljinac prestao raditi, promijenio sam bateriju i očistio daljinac i ništa, ne radi. odem do servisa i kažu mi da samo dolazi u obzir da uzmem novi daljinac, koji kod njih košta 1200 kn:rolleyes:
sad me zanima da li mogu ugraditi neko drugo daljinsko zaključavanje (jeftinije)

cuj, po meni, ne bi trebao imati nikakvih problema sa ugradnjem dodatnog daljinskog, jer vecinom kod bude na kljucu, a on ostaje isti....jedino, ako kao ja nemas neki imobilizator koji se iskljucuje samo sa daljinskim(no, u tom slucaju ne bi mogao sada paliti auto)...znaci, ako imas centralno,glavni motoric na vozacevim vratima, samo trebas izguliti par zica da se spojis sa novim (npr frigate) daljincem....

ivanmarin
07.08.2007., 20:03
Ugradio sam daljinsko zakljucavanje sa "skakavcem". I otisao sam da mi naprave novi kljuc koji bi mi mogao stati u skavca.
Buduci da sam se vec dogovorio sa momkom koji mi je instalirao daljinsko da ce mi podesiti transpondere ja sam covjeku rekao da mi napravi kopiju kljuca kojeg ce oni poslje programirat.Medutim,ja nigdje ne vidim gdje je on stavio taj prokleti cip :(
Jesam ja panicar ili sam upravo bacio 250 kn u vjetar :(

cip ti je na plocici u samom skakavcu,sa poledjine imas mali sarafic pa ga otvori pa ces vidjeti crnu ampulicu zaljepljenu na plocici daljinskog

pearl01
07.08.2007., 22:29
prvi puta se javljam i naravno trebam savjet i pomoć....
Ne radi mi daljinsko ni centralno zaključavanje na Cliu starom 7god.???
Do juče je sve bilo u redu, ali mi je kodirani ključ pao i nakon toga počinju problemi. Kod Štarkelja je samo detekcija kvara cca 270,00 kn, a tko zna koliko je dalje. Obzirom da sam potpuna neznalica i "friški" vlasnik auta, bojim se da nije u pitanju neki banalni detalj, pa molim savjet. Problem je počeo kada sam htjela upaliti auto koji sam najnormalnije otvorila pomoću " daljinca",i ostavila otvorna vrata da se auto lufta, a kada sam htjela upaliti auto nakon nekih pola sata - ništa.. Gore žaruljice ulje, akumulator i nikakav zvuk pokretanja... zovem mehaničara iz radione i on postavlja dijagnozu akumulator, posudi mi malo struje i stigla ja na posao, pokušavam zaključati autu daljinskim ali ništa.., po povratku kući ponovno pokušavam upaliti istim ključem i opet situacija od jutra... odlazim u kuću po rezervni ključ, i upalim auto bez problema.... danas zovem servis a oni kažu da moram doći ( jasno mi je da je teško nešto reći na neviđeno) ali kao što sam rekla bojim se da je neka banalnost za koju mi se ne plaća 270 kuna, ako netko ima ideju što bi moglo biti, molim savjet

DadCav
08.08.2007., 17:25
http://www.daljinsko-zakljucavanje.com/daljinskiIpaljenje.htm

to se traži.... :)

da to sam i ja trazio...jel netko ugradjivao ili kupovao kod njih...zanimaju me dojmovi!

ivanmarin
12.08.2007., 19:51
da to sam i ja trazio...jel netko ugradjivao ili kupovao kod njih...zanimaju me dojmovi!

ja kupovao i decko prva liga:top: nemas nikakvih problema

PREDSJEDNIK
12.08.2007., 21:00
prvi puta se javljam i naravno trebam savjet i pomoć....
Ne radi mi daljinsko ni centralno zaključavanje na Cliu starom 7god.???
Do juče je sve bilo u redu, ali mi je kodirani ključ pao i nakon toga počinju problemi. Kod Štarkelja je samo detekcija kvara cca 270,00 kn, a tko zna koliko je dalje. Obzirom da sam potpuna neznalica i "friški" vlasnik auta, bojim se da nije u pitanju neki banalni detalj, pa molim savjet. Problem je počeo kada sam htjela upaliti auto koji sam najnormalnije otvorila pomoću " daljinca",i ostavila otvorna vrata da se auto lufta, a kada sam htjela upaliti auto nakon nekih pola sata - ništa.. Gore žaruljice ulje, akumulator i nikakav zvuk pokretanja... zovem mehaničara iz radione i on postavlja dijagnozu akumulator, posudi mi malo struje i stigla ja na posao, pokušavam zaključati autu daljinskim ali ništa.., po povratku kući ponovno pokušavam upaliti istim ključem i opet situacija od jutra... odlazim u kuću po rezervni ključ, i upalim auto bez problema.... danas zovem servis a oni kažu da moram doći ( jasno mi je da je teško nešto reći na neviđeno) ali kao što sam rekla bojim se da je neka banalnost za koju mi se ne plaća 270 kuna, ako netko ima ideju što bi moglo biti, molim savjet

Kod vozila sa kodiranim ključem u glavi ključa nalazi se elektronski sklop koji služi za elektronsko prepoznavanje ključa prilikom paljenja vozila.Ukoliko vozilo ne prepozna kod ključa vozilo se nemože upaliti bez obzira što ključ paše u bravicu volana.Vjerojatno se neki element ili čip ili pločica napukla ili dosjed baterije prilikom pada pa šteka.Treba ga otvoriti pa vidjeti.

Actros1841
12.08.2007., 21:43
Precednik da se malo našalim ...........jesi siguran da se nemre upaliti ?

samo direktni plus s akumulatora na bobinu ..............i prede ko mali mačak .......( naravno ako ne računamo baš onaj hebenei sklop koji ne dozvoli gorivu da dođe u cilindre)

walbandon
12.08.2007., 22:23
nisam kod njega uzeo,ali ugradjeno na frendovog protona, i radi odlicno..

sparco
21.08.2007., 10:28
zanima me gdje u rijeci mogu ugraditi daljinsko zaključavanje, samo da je neki pouzdan i provjeren majstor :)

goran666
10.09.2007., 18:14
Ugradio sam centralno + daljinsko nakon ugradnje motora u vrata isprobam i sve radi. nakon toga spojim žmigavce i onda mi nece zaključati zadnja desna vrata, a ljeva zaključa do pola. kada sam isključio samo jednu stranu žmigavaca centralno radi dobro.
čini mi se da nema dosta struje da sve to obavi? mislio sam da ugradim relej ali neznam koje snage? a možda je nešto drugo problem pomagajte!

fiftisent
26.09.2007., 09:51
ugradio sam daljinsko+centralno komplet
sad ostale su mi dve žice otpojene, sa one centralne jedinice
radi se o smeđoj i bijeloj
na shemi piše connect manual switch i remote control system
čemu one služe, jel možda za žmigavce
ako može netko odgovorit

radi se o venom sustavu daljinsko+centralno u paketu

acer
26.09.2007., 10:13
Nisu za žmigavce, te žice služe eventualno da kasnije spojis alarm na te žice.
Za žmigavce bi trebala biti samo jedna žica, moralo bi it biti nacrtano na shemi.

Doktor-X
26.09.2007., 19:14
mene zanima koliko struje troši daljinsko eaglemaster

fiftisent
27.09.2007., 12:49
Nisu za žmigavce, te žice služe eventualno da kasnije spojis alarm na te žice.
Za žmigavce bi trebala biti samo jedna žica, moralo bi it biti nacrtano na shemi.

onda ni nema opciju spajanja na žmigavce
jer mi više ništa nije slobodno, a na shemi nema nigdje za spojit

acer
27.09.2007., 12:52
mora biti stavi shemu ovdje ako je imas

walbandon
27.09.2007., 21:29
daljinsko+centralno set nema spajanje na zmigavce..

ivanmarin
28.09.2007., 07:39
daljinsko+centralno set nema spajanje na zmigavce..

mislim da se to odnosi samo na venomov set:mad: ...imam komplet dalj+centr eaglemaster i ono ima zice za spajanje na zmigavce:top:
P

acer
28.09.2007., 09:34
Pa imam je isto od Venoma alarm pa ima izlaz za zmigavce.

Imam pitanje koje su zice na VW Polo 2000g od centralne i od zmigavaca.

Lac
28.09.2007., 18:25
siva i zelena centralno, crno bijela i crno zelena žmigavci....

svi kompleti kod nas imaju izlaze za žmigavce....

bijela i smeđa na modulu za centralno koriste se za spajanje daljinskog

acer
28.09.2007., 21:30

Lokacija zica, lijevo ispod volana?

fiftisent
29.09.2007., 12:27

Ali to je daljinsko i centralno u jednom
jel se može signal od nekud dopeljat do žmigavaca da se upale
pa isto onako sa diodama zaštitit sam uređaj

jer očito nema za žmigavce, a znam i sheme čitat

Lac
29.09.2007., 22:42
aj postavi shemu ovdje na net i stvarno sam radio ugradnju svih uređaja koji su u prodaji kod nas i niti jedan nije bio bez izlaza za žmige

Lac
29.09.2007., 22:44
Lokacija zica, lijevo ispod volana?

žmigavci od volana prema osig kutiji a centralno na konektoru iznad ručice za otvaranje prednje haube

acer
30.09.2007., 17:46
žmigavci od volana prema osig kutiji a centralno na konektoru iznad ručice za otvaranje prednje haube

TNX

fiftisent
30.09.2007., 18:05
evo sheme
http://img220.imageshack.us/img220/5119/dsc00062ot2.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=dsc00062ot2.jpg)

acer
30.09.2007., 18:12
Fakat nema za zmigavce, da se to rijesiti.
Meni isto komplet koji sam ugradio u svoj auto nije imao za signalizaciju za zmigavce.
Nadji nekog elektronicara on ti to slozi za cas jedan sklopic

fiftisent
30.09.2007., 18:43
Fakat nema za zmigavce, da se to rijesiti.
Meni isto komplet koji sam ugradio u svoj auto nije imao za signalizaciju za zmigavce.
Nadji nekog elektronicara on ti to slozi za cas jedan sklopic

ma složit ću si sam..samo otkud da signal uzmem
ima li tko ideju kako da izvedem to

ivanmarin
30.09.2007., 20:15

bas zanimljivo da nema izlaz za zmigavce:flop: cija je to proizvodnja ako se zmije znati,tj,koje proizvodzac:ne zna:

fiftisent
30.09.2007., 20:18
bas zanimljivo da nema izlaz za zmigavce:flop: cija je to proizvodnja ako se zmije znati,tj,koje proizvodzac:ne zna:

venom

jonny
30.09.2007., 21:18
Dali je netko spajao daljinsko zakljucavanje na skoduFeliciju...centralno ima,ali neznam di se nalazi upravljacka jedinica na koju spajam daljinsko otkljucavanje.

acer
30.09.2007., 21:44

Signal uzmes sa plave i zelene zice,samo ce ti trebati jedan sklop koji ce zadrzati signal par sekundi i onda drugi koji ce ovisno kako se izvede okinuti na zmigavce neki broj puta.

Kod mene je bilo tri put za otkljucavanje i jednom za zakljucavanje.

Lac
01.10.2007., 13:26
evo sheme
http://img220.imageshack.us/img220/5119/dsc00062ot2.th.jpg (http://img220.imageshack.us/my.php?image=dsc00062ot2.jpg)

sad si me nasmijao do suza pa ovo je shema za centralno na ključ i imaš dva ulaza za daljinsko brown & white piše ti lijepo spoji manual switch ili remote control

Lac
01.10.2007., 13:27
Dali je netko spajao daljinsko zakljucavanje na skoduFeliciju...centralno ima,ali neznam di se nalazi upravljacka jedinica na koju spajam daljinsko otkljucavanje.

ispod instrument table

xmxm
01.10.2007., 13:57
Ima li netko nekog majstora za centralno, daljinsko zakljčavanje na XM-u koje malo radi,malo ne radi ?
Hvala

fiftisent
01.10.2007., 16:45
sad si me nasmijao do suza pa ovo je shema za centralno na ključ i imaš dva ulaza za daljinsko brown & white piše ti lijepo spoji manual switch ili remote control

ali meni je to centralno+daljinsko u jednom
i imam iste žice slobodne kao šta je na toj shemi
ove žice su za spojit venom alarm(navodno)

ja i sa tom shemom imam centalno-daljinsko na peugeotu 205 koji serijski nema ništa od toga

jonny
01.10.2007., 21:17
ispod instrument table

Hvala na odgovoru,gledao sam malo oko toga ali ne mogu bas skuzit kako da skinem instrument tablu,skidam je takodjer jer je mi je prosla zaruljica pa mi pola brzinomjera svijetli a pola ne....pitam da ne pokidam pola auta

ruby
21.10.2007., 15:41
kakospojit točno daljinskona golfa 4s el.podizačima.
našo sam dvije žice kojima treba negativni impuls zaotključavanje i zaključavanje i na njih spojio, bijele od daljinskog, crnu i žute samspojio namasu i crvenu na plus,žmigavce našo u pragu prema iza, i sve radi ali vozačeva vrata ne želi zaključati, tjkrene ih zaključavat ali se pipac odmah vrati, a dok ga zaključam na ključ onda je ok, i onda kada je zaključan pa ga idem otključavat na daljinsko onda mi se otljuča sve! radi se o kompletu frigate

Luigi_-
21.10.2007., 17:29
Kupi daljinsko SPY

ivanmarin
23.10.2007., 20:44
Kupi daljinsko SPY

ugradio sam decku taj model i katastrofa :mad: radio tjedan dana i neradi vise i po izradi dosta su slabiji od frigate i eaglemaster

Luigi_-
23.10.2007., 23:36
Ako je SPY slabiji od Frigate i Eaglemastera, onda ja sponzoriram 1000 komada SPY daljinskih besplatno, stavi u ruku SPY, Frigate ili bilo koji drugi i odmah se osjeti i vidi kvaliteta. Tek onda možemo razgovarati, i taj jedan koji kao ne valja daj ga meni ja ti nabavim 10 besplatnih za taj jedan ako ne valja!

Već se po slikama vidi kvaliteta i da imaš pojoma o čemu pričaš... znao bi da SPY radi za VW, Audi, Citroen i ostale...

Lac
25.10.2007., 00:44
Ako je SPY slabiji od Frigate i Eaglemastera, onda ja sponzoriram 1000 komada SPY daljinskih besplatno, stavi u ruku SPY, Frigate ili bilo koji drugi i odmah se osjeti i vidi kvaliteta. Tek onda možemo razgovarati, i taj jedan koji kao ne valja daj ga meni ja ti nabavim 10 besplatnih za taj jedan ako ne valja!

Već se po slikama vidi kvaliteta i da imaš pojoma o čemu pričaš... znao bi da SPY radi za VW, Audi, Citroen i ostale...

samo meta radi daljinske za navedena vozila.....

spy, frigate i svi ostali isti klinac...čak spy ima nešto slabije releje nije bitan izgled bitno je kako to izgleda iznutra

Lac
25.10.2007., 00:46
kakospojit točno daljinskona golfa 4s el.podizačima.
našo sam dvije žice kojima treba negativni impuls zaotključavanje i zaključavanje i na njih spojio, bijele od daljinskog, crnu i žute samspojio namasu i crvenu na plus,žmigavce našo u pragu prema iza, i sve radi ali vozačeva vrata ne želi zaključati, tjkrene ih zaključavat ali se pipac odmah vrati, a dok ga zaključam na ključ onda je ok, i onda kada je zaključan pa ga idem otključavat na daljinsko onda mi se otljuča sve! radi se o kompletu frigate

šta ti se događa sa vozačkim vratima kad otklj i zaključaš na ključ sa suvozačke strane?????

sinko
25.10.2007., 11:49

To ti je sigurno napričao onaj tko ti ga je i prodao...

Nisam još vidio ni jedan modul da je izgorio bez razloga (ili je greška u proizvodnji pa odmah izgori, ili je greška kod spajanja pa zbog toga izgori).

Svi ti daljinci Venom, Frigate, SPY, Eaglemaster,... su napravljeni na isti kalup, odnosno kvaliteta je tu negdje, jedino je dobro kod ovih novijih daljinaca što imaju osigurače pa se rijeđe dogodi da izgori sam modul, ali evo ja imam običan Venom ve dvije godine i nikad nikakvih problema, još nisam ni baterije zamjenio...

ivanmarin
25.10.2007., 19:31

nepricaj gluposti i nepjeni se bezveze:lol: ako seres po frigate i eaglemaster onda reci da je i SPY govno kinesko:ne zna: malo pogledaj po netu pa ces vidjeti da te taj koji prodaje dobro izigrao:flop:

Lac
25.10.2007., 21:47
sve je to isto samo venom ima fikasan code dok ostali imaju rolo

johny99
30.10.2007., 11:01
Ej ljudi ovako.. htio bi ugraditi daljinsko zaključavanje(Kia Shuma '99god) pa me zanima ako netko ima za prodat daljinsko i jedan motorić

pozz

ddarkok.
30.10.2007., 11:49
Ej ljudi ovako.. htio bi ugraditi daljinsko zaključavanje(Kia Shuma '99god) pa me zanima ako netko ima za prodat daljinsko i jedan motorić

pozzwww.daljinsko-zakljucavanje.com
jedan motorić 50 kn(univerzalni)dalj.235 kn.Nazovi nećeš se pokajati i ja sam kod njega uzeo baš isto što treba i tebi,sve radi odlično.

johny99
30.10.2007., 15:47
Htio bi ugradit daljinsko zaključavanje (imam centralno i podizače), auto: Kia Shuma, tražim nekog ko ce mi to sve složit(daljinsko i jedan motorić) jer se ja nemam kad s tim zafrkavat .. ak je netko zainteresiran nek se javi na forumu ili na mail: johny9@net.hr , pa cemo se sve detaljnije dogovorit ...

Pozz :top:

johny99
30.10.2007., 15:54
www.daljinsko-zakljucavanje.com
jedan motorić 50 kn(univerzalni)dalj.235 kn.Nazovi nećeš se pokajati i ja sam kod njega uzeo baš isto što treba i tebi,sve radi odlično.

A gdje si montirao ? sam ili ?

ddarkok.
30.10.2007., 16:12
A gdje si montirao ? sam ili ?ne ,nisam sam nego sam platio 80 kn auto električaru i za čas gotovo.to ti svako može ugraditi tko se imalo razumije u shemu koju dobiješ u pakovanju.

deny7
30.10.2007., 16:37
ne ,nisam sam nego sam platio 80 kn auto električaru i za čas gotovo.to ti svako može ugraditi tko se imalo razumije u shemu koju dobiješ u pakovanju.

A di si to nasao tak povoljno ? daš mi broj, adresu il nest? :confused:

ddarkok.
30.10.2007., 17:28
A di si to nasao tak povoljno ? daš mi broj, adresu il nest? :confused: gore ti je link a električara potraži u svom mjestu jer ova firma je iz Sl.Broda što ih ne sprečava da ti za jedan dan pošalju što naručiš.

ruby
30.10.2007., 19:30
šta ti se događa sa vozačkim vratima kad otklj i zaključaš na ključ sa suvozačke strane?????

onda ih zaključa ili otključa tj. kako treba! prije je zaključavao i sva vrata na onaj gumb unutra a sada nećevozačeva na njega nego vraća pipac nazad isto ko na daljinac samo na ključ se daju vozačeva zaključati!

ali pipac krene pa se vrati znači koda nešto šteka???

MEP
30.10.2007., 20:58
Ispričavam se na lijenosti, kenuo sam u potragu za odgovorim, al tema ima 30-ak strana, neznam od kuda početi, a tražilica mi nije od koristi... pa ću ipak ovako pitat iako je vjerovatno već par puta odgovoreno.

Uglavnon, kakvo daljinsko ugradit u Audi 100 iz 1991 godine. Treba mi nešto ok, al opet ne preskupo, te da se može kupit i montirat (neda mi se s tim zezat) u Splitu ili okolici

Pa ako netko ima nekakav prijedlog, savjet, iskustvo, link,...bija bi zahvalan:)

deny7
30.10.2007., 21:37
za sve koji nemaju roll cod primjetih to i ranije al ja to ne prodajem već samo ugrađujem mene to ne zanima

Lac za kolko para bi mi spojio daljinsko(imam centralno i podizače) , treba stavit jedan motorić i daljinsko !? Auto: kia shuma

Lac
31.10.2007., 09:23
Lac za kolko para bi mi spojio daljinsko(imam centralno i podizače) , treba stavit jedan motorić i daljinsko !? Auto: kia shuma

sve zajedno 300kn

Lac
31.10.2007., 09:24
onda ih zaključa ili otključa tj. kako treba! prije je zaključavao i sva vrata na onaj gumb unutra a sada nećevozačeva na njega nego vraća pipac nazad isto ko na daljinac samo na ključ se daju vozačeva zaključati!

ali pipac krene pa se vrati znači koda nešto šteka???

krivo si nešto spojio

vhrkac
31.10.2007., 09:49
sve je to isto samo venom ima fikasan code dok ostali imaju rolo

Evo malo sam citao o ovome tu na forumu.vidim da ugradjujes daljinske i to pa me int jel ih i prodajes?jer uzeo bih jedan ali da mi ga odmah i ugrade jer neda mi seprckati po autu.
Uzeo bih onaj privjesak-eaglemaster ili neki malo bolji.
Auto je passat 2000 god.ima centralno zakljucavanje..

Pa ako netko prodaje i ugradjuje nek mi se javi tu ili na pm.hvala:top:

ViperZG
31.10.2007., 11:54
jel zna netko na koje žice ide i po kojoj šemi za spajanje u Audi 80 ? daljinsko je venom.. hvala

Lac
31.10.2007., 18:39
jel zna netko na koje žice ide i po kojoj šemi za spajanje u Audi 80 ? daljinsko je venom.. hvala

shema je za pneumatsko zaključavanje

mario_st
31.10.2007., 18:49
Ispričavam se na lijenosti, kenuo sam u potragu za odgovorim, al tema ima 30-ak strana, neznam od kuda početi, a tražilica mi nije od koristi... pa ću ipak ovako pitat iako je vjerovatno već par puta odgovoreno.

Uglavnon, kakvo daljinsko ugradit u Audi 100 iz 1991 godine. Treba mi nešto ok, al opet ne preskupo, te da se može kupit i montirat (neda mi se s tim zezat) u Splitu ili okolici

Pa ako netko ima nekakav prijedlog, savjet, iskustvo, link,...bija bi zahvalan:)

odi do audiodecibela na sućidar, ako ne znaš di je slobodno se javi, pa ti detaljnije objasnim ;)

Luigi_-
31.10.2007., 19:27
daljinsko.com
ti ima servise za ugradnju po cjeloj Hr.

MEP
31.10.2007., 22:23
odi do audiodecibela na sućidar, ako ne znaš di je slobodno se javi, pa ti detaljnije objasnim ;)

Posal san ti PM.

daljinsko.com

Firma je daleko od mene:D. Na koji onda princip ide ugradnja ?
Jel kvalitetan ovaj Spy. Čua sam o njemu svašta ?

I vidim da većina firmi ima jedne te iste daljinske, te li-la cijene. Šta je iz iskustva najbolje od ova 3 tipa - http://www.c-mod.hr/?section=kategorija&idkat=8

ivanmarin
01.11.2007., 21:33
daljinsko.com

nedajte ih boze ikome

Lac
02.11.2007., 02:27
Posal san ti PM.

Firma je daleko od mene:D. Na koji onda princip ide ugradnja ?
Jel kvalitetan ovaj Spy. Čua sam o njemu svašta ?

I vidim da većina firmi ima jedne te iste daljinske, te li-la cijene. Šta je iz iskustva najbolje od ova 3 tipa - http://www.c-mod.hr/?section=kategorija&idkat=8

tip 2

tomekk
03.11.2007., 13:52
Bok dečki!
Imam problem. Kupio sam daljinsko SPY i accutor sa dvije žice. Imam Hyundai Acent 2002.g. Ugradio sam motor u vozačeva vrata i isprobao direktno i radi. Onda sam sa probirkom našao dvije žice Žutu i Bijelu koje daju minus (jedna kod zaklj a druga kod otklj.). Probao sam spojiti centralu na te žice i ništa gore mi osiguraći.

tomekk
03.11.2007., 13:56
Mislim da sam skužio. Ja moram samo sa te dvije žice iz centrale potegnut dvije žice u vrata direktno na motor a on če dalje napravit ostalo.
Kako sad spojiti motor, dali po shemi F4 Positive/Negative Trigger? ili drugačije?

gray
09.11.2007., 23:28
Ugradio bi frigate Daljinsko centralno u škodu octaviu
Pa bi molio ukoliko mi moze netko pomoci sa bojama zica da ne prckam bezveze i probadam,a netko je vec radio i ima boje u malom prstu. centralno vec imam serijski.
i jos bi me zanimalo da li je moguce spojiti i prozore da se automatski zatvaraju?

nekson
09.11.2007., 23:42
Pretpostavljam da na autu već imaš ugrađeno centralno zaključavanje? :confused:

čudno moje ime i godina rođenja-pozdrav

"Q"
11.11.2007., 12:03
Imam Mazdu 323F 2001g ima centralno al` ne daljinsko. Malo sam gledo ono Spy daljinsko pa neznam jel bi ja mogao kako prebacit moja 2 kljuća u onaj skakavac (na koji način?) ili se mora uzet onaj privjesak

ivanmarin
14.11.2007., 20:44
Imam Mazdu 323F 2001g ima centralno al` ne daljinsko. Malo sam gledo ono Spy daljinsko pa neznam jel bi ja mogao kako prebacit moja 2 kljuća u onaj skakavac (na koji način?) ili se mora uzet onaj privjesak

mozes prebaciti kljuceve u skakavce i Spy,frigate,eaglemaster...

Luigi_-
14.11.2007., 22:28
Može trebaš onaj komad metala koji se dobije sa SPY daljinskim odnjet nekom ključaru i on ti napravi iz njega isti tvoj.

ruby
18.11.2007., 13:09
krivo si nešto spojio

a dali bi trebala onda biti oš nekažica? jer kada isprobavam vani sa ključom zalkjučavati na toj žici se pojavi minus na koju sam ja spojio, zato mi nie jasno!

bijlu sam jednu spojio na otklučavanje na žici koju samnašao, i ta radi dobro a na ovu drugu sam dal drugu bijelu iona me zeza s tim vozačevim vratima, ne želi ih zaključati! narančaste sam spojio na masu u autu, crvenu na plus i crnu isto na masu, a žute nisam dirao!

ivanmarin
18.11.2007., 20:35
Može trebaš onaj komad metala koji se dobije sa SPY daljinskim odnjet nekom ključaru i on ti napravi iz njega isti tvoj.

zasto se predstavljas sa tim imenom a ne sa svojim kao na pocetku ovoga foruma sto si otvorio a to je da ti prodajes daljinska zakljucavanja SPY i ovdje samo reklamiras svoje proizvode:flop: nismo mi tako glupi kao sto mislis i zato malo prosetaj decko:rofl:

arjen19
25.11.2007., 14:51
Bok, zanima me koliko kosta ugradnja daljinsko zakljucavanja za Hyundai Accent 2001.h S tim da ima centralno, dakle samo daljinsko? uredjaj i ugradnja.
moze odgovor i na mail arjen19@net.hr

tomekk
25.11.2007., 15:37
Dal je tko postavljao na novi Aveo?

Lac
25.11.2007., 23:52
Dal je tko postavljao na novi Aveo?

jesam na par komada ako ne zaključava sva vrata sa suvozačke strane potrebno je staviti motorić u vozčka vrata

avladis
29.11.2007., 15:02
Ugradio sam Venon u golf III prije 6 mj i sad mi je nesto riknulo! Zakljucava ga normalno, ali kada pokusam otkljucati, krene otkljucavati i onda naglo stane i zakljuca ih ponovo!
zna li netko u cemu je problem?

walbandon
30.11.2007., 20:05
hyundai svi trebaju dodatni motoric...(bas jucer probali ja i kolega na coupeu naci neke zice koje bi bile od pomoci, ali nista, uglavili motoric na vrata)
avladis...sta si ugradio? centralno ili daljinsko? probaj vidjeti da ti nije ublokiran koji motoric u prednjim vratima, pa zato nece...

bond007
01.12.2007., 20:03
jel ide to na svaki, ama baš svaki auto?

kespa
01.12.2007., 22:14
Pitanje za majstore. Ugradio bi centralno-daljinsko. Predmet ugradnje Renault Kanguoo dostavno 3 vrata, nema centralno(svaka vrata moram otvoriti posebno). Šta mi sve treba(1 ili 3 motora, modul za daljinsko ili je bolje motorič-i + alarm)

acer
02.12.2007., 13:28
jel ide to na svaki, ama baš svaki auto?

Ide u svaki auto bez problema većih.

ivanmarin
02.12.2007., 19:57
Pitanje za majstore. Ugradio bi centralno-daljinsko. Predmet ugradnje Renault Kanguoo dostavno 3 vrata, nema centralno(svaka vrata moram otvoriti posebno). Šta mi sve treba(1 ili 3 motora, modul za daljinsko ili je bolje motorič-i + alarm)

trebas na svaka vrata staviti motoric tj,3 motorica,+modul za daljinsko ili alarm a u njemu imas odmah i daljinsko zakljucavanje...koliko se ovdje prica najpovoljnije ti je na www.daljinsko-zakljucavanje.com ili www.c-mod.hr

bond007
02.12.2007., 20:51
kolko košta ugradnja , budući da neznam solo složit?

avladis
07.12.2007., 14:56
imao sam centalno, ugradio sam samo Venon daljinsko. Zablokiralo mi prije tjedan dana i nemogu otkljucati. krene se otkljucavati, sva vrata osim vozacevih cak i otkljuca, i onda nazad zakljuca. zakljucava se normalno!
i tako je bilo 2 dana, i onda je ponovo normalno radio do danas!
sto moze biti problem?
temperatura mozda?

lakimiky
13.12.2007., 17:03
bok narode. evo ovako ugradio sam centralnu bravu u Mercedes 123 jako zajebana ugradnja ali se isplatilo neprotezem se vise po kabini dok otkljucavan:-) vrata:_), sutra mi dolazi daljinsko pa me zanim to spajanje na zmigavce. skuzio sam da treba naci zice:-) ali malo me buni jer sam procitao u nekim postovima ovdje da treba ugradit DIODE, dali su one potrebne da bi zmigavci blinkali???

moze li bez dioda?

ak ne gdje ih nabaviti??

Hvala

ADY-A3
13.12.2007., 19:22
ajd znalci odgovorite, i mene to zanima ! e, i jel se može prebrikat sa žmigavaca na svijetlo, pa da i svijetla trepnu kad se otključa !?

Type22
13.12.2007., 23:39
Može se i to.
www.daljinsko.com

ADY-A3
14.12.2007., 00:28
di ? kaj !? ne vidim o čem pričaš !

ivanmarin
14.12.2007., 07:55
Može se i to.
www.daljinsko.com

bas sam ugradjivao te SPY i nisam zadovoljan zato sto nema rotirajuci kod :flop:

Type22
14.12.2007., 10:03
A ja sam ugrađivao Frigate i Venom... pa se nakon godine dana daljinci raspadnu nažalost!
Ovi SPY imaju rotirajuči kod, onda si neke kopije ugrađivao.

RENT-A-IDIJOT
14.12.2007., 20:08
Evo imao iskustva sa 2 narucena kit-a s ovoga gore daljinsko.com
Kitovi su imali centralno+daljinsko i ključi popularno zvani "skakavci"
Lik koji nam je poslao dotični set.. nema pojma o načinu rada... kaze da on to samo prodaje...
U tom kompletu se dobije šema al previse je komplicirana da bi se moglo skontat gdje što i kako...
Srecom ovaj je imao jednog kupca na vise primjeraka pa smo zvali njega...
500kn nije neka lova al eto ovi neocekivani problemi zahebu stvar.

ADY-A3
14.12.2007., 20:24
koje jačine bi trebale bit diode ako bi spajao da mi blinkaju i žmigavci i svjetla !? nebude ništ izgorilo !?

Type22
14.12.2007., 22:18
Sigurno si razgovarao s nekim ko se bavi samo prodajom,
ima par dečkiju za montažu koji sve znaju,
nama su preko mobitela pomogli, treba samo zatražit ako si njihov
kupac i pomoći će ti.

RENT-A-IDIJOT
15.12.2007., 16:44
da.. liku kojem sam uplatio taj mi je i rekao da nema pojma.. da on samo prodava... A nije nas uputio k tim likovima koji ugrađuju.. do njih sam dosao preko trece ruke..
Uglavnom shema je za shit

ivanmarin
15.12.2007., 18:56
Lik koji nam je poslao dotični set.. nema pojma o načinu rada... kaze da on to samo prodaje...
U tom kompletu se dobije šema al previse je komplicirana da bi se moglo skontat gdje što i kako...

dobro te sjebao, 500kn te bas oderao pogledaj kod drugih ponudu pa ces vidjeti da za manje novac dobijes puno bolje daljinsko i centralno,a ja sam isto imao prituzbi od frendova da decko slabo ugradjuje ta daljinska

ivanmarin
15.12.2007., 18:56

dobro te sjebao, 500kn te bas oderao pogledaj kod drugih ponudu pa ces vidjeti da za manje novac dobijes puno bolje daljinsko i centralno,a ja sam isto imao prituzbi od frendova da decko slabo ugradjuje ta daljinska

ivanmarin
15.12.2007., 18:58
A ja sam ugrađivao Frigate i Venom... pa se nakon godine dana daljinci raspadnu nažalost!
Ovi SPY imaju rotirajuči kod, onda si neke kopije ugrađivao.

a gdje ti to ugradjujes ako se smije znati,pitaj Laca pa ces malo znati da li ima rotirajuci kod ili ne,sigurno si jako dobar majstor pa kad kazes da SPY ima rotirajuci kod:ne zna:

pa3s
18.12.2007., 16:34
Kupio bih SPY skakavac za ugraditi u Opel Zafiru 2001. jer mi je crko daljinski. Jel ima natko nešto protiv ili bolju ideju i dali netko zna gdje se nalazi prijemnik u mom autu. :mudri:

khm
20.12.2007., 22:26
Ako imam kodiran kljuc, i ugradim daljinac u auto, moze li se prebaciti kod i na daljinac?
Tako da mogu i palit auto sa daljincem, a ne samo otkljucavat/zakljucavat?

Vidio sam da se dobiju oni limići s tim daljincima, pretpostavljam da ih nije problem istokarit da izgledaju kao original kljuc, ali ne znam kakva je situacija sa kodom...

RENT-A-IDIJOT
20.12.2007., 23:37
Nisam to sebi ugradio neg 2ici frendova... Onis u to odnekud naručili pa nakon problema zvali smo tog lika...
Zato sam i odustao zasad za sebi ugradit :)

Type22
20.12.2007., 23:43
da.. liku kojem sam uplatio taj mi je i rekao da nema pojma.. da on samo prodava... A nije nas uputio k tim likovima koji ugrađuju.. do njih sam dosao preko trece ruke..
Uglavnom shema je za shit

Nikome iz te firme nisi nista uplatio, to se radilo o nekom drugom.
Njima se ništa ne uplačuje.

RENT-A-IDIJOT
20.12.2007., 23:54
pa da.. lik je rekao da samo prodaje...

lakimiky
21.12.2007., 14:50
jel netko zna sto znaci ovo na shemi spajanja??? zaokruzio sam crvenom. nesto je u vezi automatskog zakljucavanja ilii??? helphttp://img511.imageshack.us/img511/2337/shemazaspajanjefrigatedry9.jpg

Plutonx
22.12.2007., 18:54
Nije nego na daljinskom imas mali poklopac i kada ga otvoris vidjeti ces u njemu 2 jumpera JP1 i JP2 i tipku za uciti nove kljuceve.

Kada tipku pritisnes daljinsko je u modu ''ucenja'' i ceka kada ti pritisnes kljuc da ga zapamti. Pamti tako do 4 kljuca. (barem je u mene tako slucaj)

E sad kada prespojis na JP1 (jumper) imati ces opciju da kada pritisnes na kljucu opciju za gepek on ce ti otkljucati gepek (podrazumijeva se da si spojio zicu na gepek koji ima motor)
Meni osobno se nije dalo zaje*avat jer sta ce mi gepek otvarat sada bezveze.

JP2 ti je opcija da ti odgodi vrijeme otkljucavanja sa 0.5 sekundi na 3.5 sekunde

Eto to ti je to

BTW
Vidim da je netko na ovoj shemi nacrtao diodu koja uopce ne treba jer ovo daljinsko ima izlaz za dvije zice. Znaci posebno za lijevi i posebno za desni zmigavac tako da ta dioda vise nije potrebna.
Dioda je bila potrebna kada na daljinskom imas samo jednu zicu za desne i lijeve zmigavce a ovako kada ima dvi nije potrebno

lakimiky
22.12.2007., 19:12
Nije nego na daljinskom imas mali poklopac i kada ga otvoris vidjeti ces u njemu 2 jumpera JP1 i JP2 i tipku za uciti nove kljuceve.

Kada tipku pritisnes daljinsko je u modu ''ucenja'' i ceka kada ti pritisnes kljuc da ga zapamti. Pamti tako do 4 kljuca. (barem je u mene tako slucaj)

E sad kada prespojis na JP1 (jumper) imati ces opciju da kada pritisnes na kljucu opciju za gepek on ce ti otkljucati gepek (podrazumijeva se da si spojio zicu na gepek koji ima motor)
Meni osobno se nije dalo zaje*avat jer sta ce mi gepek otvarat sada bezveze.

JP2 ti je opcija da ti odgodi vrijeme otkljucavanja sa 0.5 sekundi na 3.5 sekunde

Eto to ti je to

BTW
Vidim da je netko na ovoj shemi nacrtao diodu koja uopce ne treba jer ovo daljinsko ima izlaz za dvije zice. Znaci posebno za lijevi i posebno za desni zmigavac tako da ta dioda vise nije potrebna.
Dioda je bila potrebna kada na daljinskom imas samo jednu zicu za desne i lijeve zmigavce a ovako kada ima dvi nije potrebno

ok hvala puno na objasnjenju. sto se tice dioda to sam skuzio, jer imam dvije zice za zmigavce. sema je skinuta s ovog foruma ali sam i sam dobio takvu uz daljince tako da mislim da mi je shema stara a modem noviji a kljucevi su skakavci s 3 tipke, mislio sam dacu dobit s 4 ali eto:ne zna:

lakimiky
22.12.2007., 19:14
zna li mozda netko gdje se nalazi daljinsko za alfu 166??? neraadi daljinac na tom autu pa bi pokusao nesto procackat. hvala

karlo.brajkovic
22.12.2007., 23:02
http://www.cice.com.hr/forum/showthread.php?t=11368&highlight=centralno+zaklju%26%23269%3Bavanje

Ja si planiram naručit od ovog tipa daljinsko centralno, šta kažete na to? Jel bi to mogo bit neki kineski k...c ili?

Plutonx
23.12.2007., 21:00
http://www.cice.com.hr/forum/showthread.php?t=11368&highlight=centralno+zaklju%26%23269%3Bavanje

Ja si planiram naručit od ovog tipa daljinsko centralno, šta kažete na to? Jel bi to mogo bit neki kineski k...c ili?

Ma takvi ti sada vecinom dodju svugdje

Lac
24.12.2007., 00:07
Ako imam kodiran kljuc, i ugradim daljinac u auto, moze li se prebaciti kod i na daljinac?
Tako da mogu i palit auto sa daljincem, a ne samo otkljucavat/zakljucavat?

Vidio sam da se dobiju oni limići s tim daljincima, pretpostavljam da ih nije problem istokarit da izgledaju kao original kljuc, ali ne znam kakva je situacija sa kodom...

možeš prebacit code ali ulošci za ključeve samo ako su isti kao na tvome autu
mogu se izrezbarit u suprotnom rastavi svoj ključ i ubaci ga unutra

Što se tiče rolo code-a na daljinskima svi uređaji na kojima možeš isprogramirat novi daljinac imaju rolocode a oni koji ga nemaju moraš naručit daljinski posebno po broju

DadCav
27.12.2007., 14:20
Hej Lac,

neki dan smo se čuli oko ugradnje daljinskog koje sam htio uzeti od Jadranka, ali koje se na žalost ne može ugraditi u C4 kako si mi rekao!

Da li ti znaš postoji li kakva druga mogućnost da to riješim na sl. način a da nije tako skupa kao izrada novog originalnog ključa u Citroenovom servisu...dođe oko 700-800kn!
Naime, auto sam uzeo 2 god star i vozila ga je neka ženska prije mene koja je svojim nježnim noktima "nježno" stiskala tipku za otključavanje koje naravno više ne radi...zaključavanje je ispravno!
Hvala

walbandon
06.01.2008., 00:20
karlo ja od njega stalno uzimam robu... onjegopva stranica ti je www.c-mod.hr ... do sada nisam imao problema...a i covjek je odradio posao za jednu vecu hr tvrtku sa jako puno dostavnih vozila, ja i kolega u puli odradili nekih 7 komada...
a, sto se tiche jumpera vrmenski, ako se dobro sjecam to imaveze sa autima koji imaju obicne ili vakumske motorice...

samsvojmajstor
12.01.2008., 16:45
LJUDI, KUPIO SAM POŠTOM DALJINSKO ZAKLJUČAVANJE SPY CENTRAL DOOR LOCK C-103 ALI MI JE TIP DAO UZ NJEGA SAMO JEDNU SHEMU ZA SPAJANJA ELEKTROMOTORA ILI ELEKTROMAGNETA A MENI TREBA ZA SPAJANJE NA PNEUMATIKU.KAD SAM GA ZVAO DA MI POŠALJE SHEMU KOJA MI TREBA ILI DA MI DA BAREM NEKU ADRESU TKO MI TO MOŽE SPOJITI REKAO JE DA NEMA DRUGU SHEMU I DA MI TO MOŽE SPOJITI SVAKI AUTO AUTOELEKTRIČAR.NEKI SU PROBALI ALI BEZ SHEME NE ZNAJU, STOGA BIH MOLIO AKO NETKO IMA SLIČNO DALJINSKO DA MI POŠALJE SHEMU ILI DA ME UPUTI NEKOM TKO MI TO MOŽE SPOJITI U SISKU ILI U ZAGREBU.
HVALA!

ivanmarin
12.01.2008., 17:14
LJUDI, KUPIO SAM POŠTOM DALJINSKO ZAKLJUČAVANJE SPY CENTRAL DOOR LOCK C-103 ALI MI JE TIP DAO UZ NJEGA SAMO JEDNU SHEMU ZA SPAJANJA ELEKTROMOTORA ILI ELEKTROMAGNETA A MENI TREBA ZA SPAJANJE NA PNEUMATIKU.KAD SAM GA ZVAO DA MI POŠALJE SHEMU KOJA MI TREBA ILI DA MI DA BAREM NEKU ADRESU TKO MI TO MOŽE SPOJITI REKAO JE DA NEMA DRUGU SHEMU I DA MI TO MOŽE SPOJITI SVAKI AUTO AUTOELEKTRIČAR.NEKI SU PROBALI ALI BEZ SHEME NE ZNAJU, STOGA BIH MOLIO AKO NETKO IMA SLIČNO DALJINSKO DA MI POŠALJE SHEMU ILI DA ME UPUTI NEKOM TKO MI TO MOŽE SPOJITI U SISKU ILI U ZAGREBU.
HVALA!

javi se lacu

ivanmarin
12.01.2008., 17:16
HVALA!

tako ti je to kad kupis od nekoga sto nezna posao oko daljinskih zakljucavanja:D

samsvojmajstor
13.01.2008., 11:45
Hvala na savjetu ivanmarine

Malex
18.01.2008., 14:49
ivanmarin, da li mi mozes objasniti kako bi ugradio daljinsko zakljucavanje na Golf IV? Daljinsko je FRIGATE, te sam ga kupio od Jadranka!

IVAN115
19.01.2008., 12:58
Molio bih savjet onih koji kuze ugradnju centralnog-daljinskog u BMW E30 coupe
prokleta stvar ne funkcionira po treci put, a vec sam ga vodio kod dva majstora koji veze nemaju a ja sam ne znam pa bih volio uz vasu pomoc skrpat nesto.
Uglavnom nitko ne zna gdje se kod tog tipa BMW-a vezu motorici u vrata, stavili smo ih na mjesto na kojem je bila tvornicki probusena rupa u vratima misleci da je to originalan polozaj motorica ali nije, kad otvaram vrata poluga brave zapinje o neku plastiku koja drzi prozor, nekakav bijeli komad.
Ako netko zna i ugradjivao je u E30 coupe, da mi samo kaze di motorici trebaju biti smjesteni i problem cu najvjerojatnije rjesit:top:

ivanmarin
20.01.2008., 09:10
ivanmarin, da li mi mozes objasniti kako bi ugradio daljinsko zakljucavanje na Golf IV? Daljinsko je FRIGATE, te sam ga kupio od Jadranka!

Da se ne pise po ko zna koji put vrati se par stranica na ovom forumu pa ces naci za IV kako se ugraduje daljinsko:top:

max alarm
20.01.2008., 10:28
Ima netko sheme za spajanje Daljinsko zaključavanje? Zanima me koji je postupak i dali mogu što zeznut?

Kupujem ALU FELGE 14 cola komplet do nekih 1200kn

svaki auto/kamion može imati daljinsko nije to nikakav problem ni prevelika mudrost..radim te igračke zadnih 15 godina..pa eto da se to malo pojasni

ako auto ima normalno centralno zaključavanje..dakle možeš sa SUVOZAČEVE strane centralnim zaključati ili otključati auto trebaš samo modul za DALJINSKO

200 - 300 kn

ako centralnim upravljaš samo sa vozačeve strane onda ti treba modul i motorič koji češ ugraditi u vozačeva vrata jer u tim vratima imaš samo prekidač za upravljanje..dakle motorič koji če odraditi naredbu iz daljinca i usput pokrenuti prekidač za originalno centralno..

motoriči od 75 - 150 kn večinom stavljamo ovaj 75..

auto ako uopče nema centralno moraš staviti motorič u svakaka vrata pa i gepek ako hočeš ....dakle zbroj si koliko motora x 75 kn plus modul i to je to ..
fore sa indikacijom žmigavcima (blinkanje u otvaranju/zatvaranju) ako to modul ima ..neki kinezi nemaju odrađeno na taj način več samo jednu žicu,trebaš dvije diodice oko 5 A da razdvojiš ljevi/desni žmigavac..5 kn..

kod mene je daljinac sa ugradnjom 500 kn...motor sa ugradnjom 200 kn...

ako ti daljinac ima i treče dugme za gepek ili nešto iskoristi ga..možeš za gepek možeš za LED rasvjetu pod autom...nešto se uvjek nađe sto bi valjalo da radi na daljincu...

SPAJANJA: nisu neka nauka no prvo definiraj koji sistem imaš na autu..dakle zračni ili električni....merkedes,audi i neki vw su zračni ostali su uvjek električni...

definiraj kojim signalom se upravlja da li plus naponom ili minusom...

definiraj koje 2 žice ti trebaju za upravljanje...

u paketu sa daljincima imaš šemu koja se odnosi na modul ..nečeš nikad nači šemu sa bojom žica i oznakama za tvoj auto..otkud kinez zna kud ti to stavljaš

jedino ako kupuješ kineza u švabinoj kutiji onda imaš dobre šanse da kupiš set za baš tvoj auto gdje ti je označeno točno po boji žice kuda to ide...

inače venom/raptor/excalibur..i kako sve ne..su klasični kinezi i tu nebi trebao imati problema..no moja preporuka ako je uto mlađi od 2002(dakle malo skuplji) nemoj bas te jeftine stavljati kupi kobru ili spal ..ili sta vec imas u susjedstvu ..ipak oni imaju malo bolju zastitu od kopiranja koda daljinca....

Inače ako ste zainteresirani mogao bi dogovoriti prodaju daljinskih modula po cjeni 270 kn...sa DETALJNIM uputama sa specifični auto..pa i bojama žica na koje se spajaš...sinu je i tak dosadno pa neka vam on to slaže...i pakuje

ajde da vidim baš koliko bi bili zainteresirani za tako ..nesto..

auti koji imaju originalni daljinac su neka druga priča i o tome možemo danima..ako ima kakvih problem slobodno pitajte..pomoči ću ako mogu i ako znam...
:)

max alarm
20.01.2008., 10:41
javi se lacu

spy ti je jednostavan kao i svi kinezi..imas 2 releya ..1 je za zaključavanje a drugi otključavanje dakle definiraj kojih 6 žica imaš za centralno...nakon toga definiraj koje 3 su otključavanje a koje 3 zaključavanje...šema koju imaš sigurno ce ti pomoči...daj mi bar boje žica napiši pa da probamo...
e da i koji je auto..

kolega majstor koji ti to nemože napraviti..je limar ili ...pekar....majstor električar sigurno nije...

no ne sekiraj se nije to problem...popiši sve boje žica koje imaš na modulu..javi

samsvojmajstor
20.01.2008., 22:08
Iako sam se dogovorio doći Lac-u na ugradnju jako me zanima kako se spaja tj.što sa žicama od mog daljinskog koji ima svega 8 žica:dvije smeđe i dvije bijele koje su potpuno iste samo se duplaju jer je jedan par (bijela i smeđa) predviđen za spajanje na (manual switch);zatim imam crvenu i crnu što je napajanje (+ 12 V i GND);te mi ostaju plava i zelena koje koliko sam vidio izlaze sa releja.Daljinsko je spy cetral door lock c-103 a pitanje je za max alarm.Kad se spoje crvena i crna na napajanje pritiskom na daljinski ne dolazi do reakcije releja znači da nešto treba pespojiti.Ako se jedan par bijele i smeđe uzemlji kako je predviđeno na shemi opet ništa.Inače auto je audi 80 B4 a centralno je pneumatsko.Bio bih zahvalan na odgovoru.Pozdrav!

max alarm
27.01.2008., 12:36
Iako sam se dogovorio doći Lac-u na ugradnju jako me zanima kako se spaja tj.što sa žicama od mog daljinskog koji ima svega 8 žica:dvije smeđe i dvije bijele koje su potpuno iste samo se duplaju jer je jedan par (bijela i smeđa) predviđen za spajanje na (manual switch);zatim imam crvenu i crnu što je napajanje (+ 12 V i GND);te mi ostaju plava i zelena koje koliko sam vidio izlaze sa releja.Daljinsko je spy cetral door lock c-103 a pitanje je za max alarm.Kad se spoje crvena i crna na napajanje pritiskom na daljinski ne dolazi do reakcije releja znači da nešto treba pespojiti.Ako se jedan par bijele i smeđe uzemlji kako je predviđeno na shemi opet ništa.Inače auto je audi 80 B4 a centralno je pneumatsko.Bio bih zahvalan na odgovoru.Pozdrav!

Sory što kasnim....malo je bila gužva u radnji ovih dana..po tvom opisu imaš Krivi modul za svoj auto...to što si dobio je modul koji se koristi za ugradnju centralnog na autima koji ga nemaju...no sve je ok PLAVA i ZELENA su izvodi za motorič...crna/crvena napajanje ..smeđa i bjela su ti upravljanje dakle idu na nekakav taster (2x) i na motor u slučaju da imaš motor sa 5 žica..tvoj auto ima pneumatsku centralu pa ovaj set nije za za tebe...je ali bi morao otvoriti modul nači 2 releya koji su za motor i presložiti izvode ...jer ono što ti trebaš za svoj auto je signal plus u zaključavanju i signal minus u otključavanju...ili da se ne zajebavaš ako nisi vičan lemilici onda samo ugradi motor tako kako sam opisao i mehanički ga poveži sa polugicom na vratima...nije ti to nekakav veliki problem tvoj auto ima onaj stupič koji proviri kad ga zaključavaš....žica koja te zanima na autu a služi upravljanju centralom je žuta (mislim) dakle nađeš snop koji ide iz tvojih vozačevih vrata potraži žutu..odsjeci ju i spoji štipaljku od ispitivača sa lampicom na nju špicem ispitivača dodirni plus bilo gdje ..taj audi ima malu konzolu tamo kod tog ulaza u vrata vidi na njoj vijak sa oznakom 30 to ti je trajni plus...auto bi trebao zaključati..kad špicem ispitivača dodirneš masu ...bilo koji limeni dio trebao bi otključavat...e sad jebi ga možda je to zelena žica ali nema beda ako radis sa ispitivačem sa lampicom nečeš nista sjebat neboj se...dakle mora biti sa lampicom ne sa LED...

samsvojmajstor
27.01.2008., 13:59
max alarm nemam riječi na tvom iscrpnom odgovoru i puno ti hvala , međutim bio sam u međuvremenu kod Lac-a i potvrdio je sve ono što mi kažeš ali nije se upuštao u nikakvo prespajanje izvoda nego mi je ugradio normalno daljinsko a ja ću ovo lijepo poslati tipu od kojeg sam to kupio i koji me uvjeravao da se to može bez problema ugraditi na svaki auto pa nek to sebi ugradi.Tebi još jednom puno hvala i lijep pozdrav.

ivanmarin
30.01.2008., 07:02
max alarm nemam riječi na tvom iscrpnom odgovoru i puno ti hvala , međutim bio sam u međuvremenu kod Lac-a i potvrdio je sve ono što mi kažeš ali nije se upuštao u nikakvo prespajanje izvoda nego mi je ugradio normalno daljinsko a ja ću ovo lijepo poslati tipu od kojeg sam to kupio i koji me uvjeravao da se to može bez problema ugraditi na svaki auto pa nek to sebi ugradi.Tebi još jednom puno hvala i lijep pozdrav.

pa barem nam reci ko te to zajebao da znamo :flop:

škašiškafnjak
05.02.2008., 17:41
ljudi, puknite mi Lacov broj mobitela na pm jer mi je mobitel gecrknuo a trebam covjeka!
hvala

Cigla
06.02.2008., 11:25
Zna li netko na koje zice unutar auta (dakle ne u vratima nego negdje ispod volana/kod osiguraca) se spaja modul daljinskog, tj. lock i unlock impulsi?...radi se o Civicu '97. HB sa naknadno ugradjenim motoricem u vozacka vrata...

sokre777
10.02.2008., 11:31
nakon svih 39 stranica ja nisam uspio saznati kakav je tocno onaj dodatni relej za otvaranje gepeka... karakteristike... da znam kaj otic kupit u chipoteku... please help...

Lac
10.02.2008., 17:43
12v klasični auto relej sa 4 izvoda 85, 86, 30 i 87 koje daljinsko spajaš? možda imaš relej već unutra?

sokre777
11.02.2008., 21:52
tesko da imam jer si mi ti bas rekao prije nekih god dana kad sam si kljuceve radio kod tebe za sebe, curu i curinog tatu da mi treba neki relej... al nisi komentirao koji... uglavnom... jedna stvar koju ne kuzim je taj negative pulsed output wtf???:ne zna: na pokrene taj relej i koji od cetiri gumbica mi je onda za geypek???:D

ruby
22.02.2008., 18:55
hej lac kakoide daljinsko na alfu 156? isto ko kod fitata punta na žice koje dolaze iz vrata???

ruby
23.02.2008., 17:28
evo našo sa dvije žice nisu ko na puntu, tu su naranđasta i siva čim jednu piknem ispitivačem koji je spojen na masu se zaključa a na drugu otključa znači treba im masa! e sad nešto me je daljinsko zajebavalo nisam nikak mogo dobiti dobro, stavil sam crnu i žute na masu a crvenu na plus, i bijele spojil na tu naranđastu i sivu ali samo na jednu tipku otljučava i na istu tipku zaljučava nekužim sad to!

moram se jošpoigrati malo s tim!

Lac
23.02.2008., 22:35
probaj obje te žice piknut s ispitivacem 2puta i koje si daljinsko spajao te?? koju si crvenu spojio na plus??

zacky
23.02.2008., 22:52
Pa to otvoriš sa univerzalnim daljinskim

ruby
23.02.2008., 23:32
frigate daljinsko, najdeblju crvenu onu koja moraići na plus

Lac
25.02.2008., 22:43
trebao bi pogledat ništa ovak napamet:(

brzina
26.02.2008., 08:07
Pozdrav svima,

Kupio sam daljinsko centralno+centralno sa 4 motorica firme INCA-PRO tip VT-500TW, to je komplet sa onim finim ključevima što se slože u kućište.
Ugradio sam to jucer u roku 4 sata, posto mi je to prvi put.Inace imam neke osnove elektrotehnike pa nije bio veliki problem, jedino jedan osigurac je doso spaljen od 10A pa sam ga zamijenio i sve funkcionise kako mora.

Najprije sam namjestio motoriće u vrata, pošto mi je vozilo sa 2 vrata,
nisam trebo 2 motorića sa 2 žice, pa sam koristio motoriće sa 5 žica.
Otvorio poklopac ispod volana gdje mi stoje osigurači i tu sam i postavio centrale. Struju sam uzeo sa velike crvene a masu na crnu postojeću.
To se bolje na shemi vidi.
Sa lijevog praga ispod zaštitne pastike ima bunt žica iz kojeg sam našo lijevu i desnu stranu žmigavaca i to povezo sa braun žicama iz daljinske centrale.
U glavnom kad su svi spojevi bili spojeni upotrijebio sam konektore za spajanje žica, onda sam uzeo prvo glavnu centralu priklopio na konektor pa onda centralu za daljinsko zaključavanje.

Slijedila je proba, još prije sam provjerio sve osigurače jesu ispravni.

I to je to, stvar radi!!!
Domet je negdje oko 100 do 140 m ako je na otvorenom.

Nadam se da če ova shema kome pomoći, sretno!:top:

http://shrani.si/f/1b/MQ/4HeuPRKy/shema-daljzaklepanja-moj.jpg:kava:

brzina
26.02.2008., 08:11
Inače sam iz Slovenije, tačnije iz Velenje, zato sam piso u slovenskom neke stvari.:mig:

alessandro
26.02.2008., 19:13

Bok može pomoć. Za audi b4 94. god. pneumatsko zaključavanje shema 4, već imam centralno , koja je common wire (zajednička žica)? Može li se daljinsko staviti u gepek kod pneumatskog motorića i tamo spojiti i žmigavci i centralno ? Jesu li smeđe/plava i smeđe/zelena žice za otklj. i zaključavanje ? Mora li i u mom slučaju biti relej za otvaranje gepeka pošto na bravi gepeka ključem mogu i zaključati i otključati sva vrata isto to mogu napraviti i na suvozačevim vratima ?

Lac
27.02.2008., 00:35
ti gepek nemožeš spojit posebno....sve žice su ti naprijed kod volana od centrlnog napajanja i žmigavaca

alessandro
02.03.2008., 09:12
Dobar dan.
Jesam li ja poseban slučaj, uspio sam u audia b4 94 god. ugraditi daljinsko zaključavanje na malo drugčiji način. Naime svi govorite da se to ne može spojiti u gepeku kod pneumatskog kompresora nego samo naprijed ispod volana.
Dakle ja sam kompresor našao u gepeku kod boce za pranje zadnje šajbe kao što ste mi rekli. Kompresor ima 3 konektora ja sam istraživao i našao na crnom konektoru sa 11 žica dvije žice za otključavanje/zaključavanje. Na njih sam spojio narančastu i rozu.
Na srednjem konektoru našao sam stalni plus za napajanje daljinskog minu normalno na masu. Žutu za žmigavce sam preko dioda spojio samo na zadnje žmigavce. Za desni sam imao dovoljno žice a lijevi sam produžio sa metar žice poslije diode. Naime pojavio se problem sa Zajedničkom žicom (Common wire) , po vašim savjetima sam ju pokušavao naći no neuspješno. Mada je na shemi nacrtano da je ona povezana između motora i pneumatskog kompresora. Dalje sam prebrikao crnu i ljubičastu kao na shemi. Bijelu sam ostavio slobodnu a Zelenu što je najbitnije odveo na masu a ništa nisam spalio.I sve radi bez problema i najmanje je 50 puta isprobano . Ako neko nešto zna da je tu neki problem što je zelena na masi a bijela slobodna nek mi javi.

alessandro
02.03.2008., 09:17
Ali treba mi pomoć oko spajanja za otvaranje gepeka pa vas molim za pomoć????? Gdje na koju žicu spojiti sivu (minus, provjerio sam i minus je) izlaz iz centralne jedinice za daljinsko ? :confused:

tomitaho
03.03.2008., 20:31
E bok. Danas kupio Spy, daljinsko zaključavanje. Dosta mi je bilo da mi samo žena ima daljinsko( u mojoj Astri ima samo jedan ključ daljinsko).
E sad nastupajku problemi.....možda, ma sigurno neko zna gdje se nalazi modul od centralnog.
Ako neko može pomoći .... da li otpajam taj modul i spajam SPY.
Samo polako i možda ništ ne skurim

boromir
05.03.2008., 07:57
Moje pitanjce:
Crklo centralno na Cliu iz 1996. godine. Može li se što učiniti bez majstora? Ima li tko kakvog iskustva s ovim autićem?
Hvala
Pozdrav

-tex-
15.03.2008., 11:42
Pozdrav svima,

nedavno mi je došao naručeno daljinsko zatvaranje "SPY" za vozilo jer ga nisam imao do sada pa sam poželio da nemoram pogotovo noću tražiti bravicu od vrata. Pomislio sam da ću ga jednostavno ugraditi, ali mi se pojavio veliki upitnik kad sam krenuo u postavljanje.

Pregledao sam cijeli forum i pomogao mi je u pronalaženju nekih mjesta.
Da neduljim više, auto je Audi A4 1995 godište sa centralnom bravom za sva vrata i gepek. Sva vrata je moguće otvarati sa prednjih vrata kao i sa gepeka. Pronašao sam žice ispod volana kao što je spomenuto u prijašnjim postovima i našao sam kompresor u gepeku.

E sad, pitanje kako i gdje pospajati daljinsko.

Unaprijed zahvaljujem

-tex-
15.03.2008., 15:16
Pozdrav svima,

nedavno mi je došao naručeno daljinsko zatvaranje "SPY" za vozilo jer ga nisam imao do sada pa sam poželio da nemoram pogotovo noću tražiti bravicu od vrata. Pomislio sam da ću ga jednostavno ugraditi, ali mi se pojavio veliki upitnik kad sam krenuo u postavljanje.

Pregledao sam cijeli forum i pomogao mi je u pronalaženju nekih mjesta.
Da neduljim više, auto je Audi A4 1995 godište sa centralnom bravom za sva vrata i gepek. Sva vrata je moguće otvarati sa prednjih vrata kao i sa gepeka. Pronašao sam žice ispod volana kao što je spomenuto u prijašnjim postovima i našao sam kompresor u gepeku.

E sad, pitanje kako i gdje pospajati daljinsko.

Unaprijed zahvaljujem

Malo sam istraživao i našao sam na mjeto ispod vozačevih nogu jedan od sklopova koji bi mi na način jedan kraj na masu a drugim sam prelazio preko žica i našao dvije koje su jedna za otvaranje a druga za zatvaranje. Iako ima opcija da se prilikom zatvaranja ključ duže zadrži u krajnjem položaju i podižu se stakla nisam uspio to sa ovim načinom.

Ipak idalje mi je nejasna šema i kako se spaja.

Može li tko pomoći sa savjetom? možda Lac ili max

max alarm
18.03.2008., 19:22
ma znam da kasnim ..ali jebaji ga ljudi nema se toliko vremena za lapež na netu..moram raditi ..ipak sam ja pošteni obrtnik pa svoje dane provodim u garaži..

a i pitanja o tim kineskim sranjima..a ljudi nemožemo se uvjek vračati na početak..jedna te ista pitanja...imas za kupiti setove daljinaca u kojima su ti točne boje žica na tvom autu..

ajmo ovaj tvoj slučaj..dakle našao si žicu za zaključavanje LOCK
za otključavanje UNLOCK znači imaš sve.. žica koja radi LOCK ujedno zatvara i prozore ako VRIJEME trajanja impulsa produžiš..dakle kad stisneš tipku zaključavanje .ti si poslao impuls koji traje tek 0.5 sec ..to je OK za zaključati ali da bi zatvorio prozor moraš taj impuls zadržati koliko god dugo ti treba da zatvoriš prozor..neki daljinci imaju posebnu žicu za to i obilježavaju je COMFORT...(isto tako i premudri vw) ako imas jeftino kinesko ključanje onda možeš izvodom kojim inače upravljaš otvaranjem gepeka (POP UP) uzeti za tu funkciju...audi ima negativno upravljanje..dakle po šemi žutu i žutocrnu spajaš na masu...plavu i zelenu koristiš za upravljanje dakle lock unlock..druge 2 od centralnog ne koristiš...crna je minus crvena plus...žmigavci na audiju su crna sa zelenom i crna sa bjelom....

mislim dečki glupo je pričati o nekoj šemi... pa radi se o 6 žica ..koji če mi k.... šema za 6 žica...
inače u mom kraju mi to radimo za 500 kn materijal i usluga..možda je puno ali kad se radi kako treba onda to tako mora biti..jer ja nemotam izolirkom nikada i ništa...postoje termobužiri vec 20 godina...ne sječem originalne kablove jer postoje stopice..onda to je taj stil rada i to kosta toliko ..kom je puno neka si ljepe sami..
ja mogu pomoči nekim pametnim savjetom ..kako odraditi nesto posebno ..ali objašnjavati kako spojiti daljinsko na auto ..nema tu nista za mene..imas šemu pogledaj bolje i vidjet čes da one 3 slikice pokrivaju baš sve situacije.....ponekad djeluju glupo na prvi pogled ..ali to samo znači da ne kužiš što je što u šemi..potraži kolegu koji zna napamet spojiti 2 releya i to je to ...največi je problem nači 2 žice koje su za LOCK UNLOCK ostalo je igra...oko releya za gepek..skoro svi daljinci šalju impuls negativan (minus) znači ide na reley izvod 85..izvod 86 ide na plus ili na autu terminal sa oznakom 30..taj isti plus spoji na izvod 30 od RELEYA..dakle ostao je na releju izvod koji vodiš na motorič za otvaranje gepeka..drugi izvod motoriča ide na masu..ako ti se kod aktiviranja gepeka motor izbacuje na krivu stranu samo zamjeni ivode na motoru i to je to....
nisam baš često na forumu..jebi ga radim u garaži stalno ..moj pm svukic5@htnet-dsl pa eto tu sam za PAMETNA pitanja oko autoelektronike

Xplamous
18.03.2008., 19:44
help raja. da ne čitam sad sve.
pokušao sam danas ubacit daljinsko u svoje auto. ugl.
sve spojim žice po nacrtu, al neće ništa. nit da otključa ni da zaključa. modul ispravan, kompresor isto. u čemu može bit kvaka?
auto audi 100 87

-tex-
18.03.2008., 19:47
ma znam da kasnim ..ali jebaji ga ljudi nema se toliko vremena za lapež na netu..moram raditi ..ipak sam ja pošteni obrtnik pa svoje dane provodim u garaži..

a i pitanja o tim kineskim sranjima..a ljudi nemožemo se uvjek vračati na početak..jedna te ista pitanja...imas za kupiti setove daljinaca u kojima su ti točne boje žica na tvom autu..

ajmo ovaj tvoj slučaj..dakle našao si žicu za zaključavanje LOCK
za otključavanje UNLOCK znači imaš sve.. žica koja radi LOCK ujedno zatvara i prozore ako VRIJEME trajanja impulsa produžiš..dakle kad stisneš tipku zaključavanje .ti si poslao impuls koji traje tek 0.5 sec ..to je OK za zaključati ali da bi zatvorio prozor moraš taj impuls zadržati koliko god dugo ti treba da zatvoriš prozor..neki daljinci imaju posebnu žicu za to i obilježavaju je COMFORT...(isto tako i premudri vw) ako imas jeftino kinesko ključanje onda možeš izvodom kojim inače upravljaš otvaranjem gepeka (POP UP) uzeti za tu funkciju...audi ima negativno upravljanje..dakle po šemi žutu i žutocrnu spajaš na masu...plavu i zelenu koristiš za upravljanje dakle lock unlock..druge 2 od centralnog ne koristiš...crna je minus crvena plus...žmigavci na audiju su crna sa zelenom i crna sa bjelom....

mislim dečki glupo je pričati o nekoj šemi... pa radi se o 6 žica ..koji če mi k.... šema za 6 žica...
inače u mom kraju mi to radimo za 500 kn materijal i usluga..možda je puno ali kad se radi kako treba onda to tako mora biti..jer ja nemotam izolirkom nikada i ništa...postoje termobužiri vec 20 godina...ne sječem originalne kablove jer postoje stopice..onda to je taj stil rada i to kosta toliko ..kom je puno neka si ljepe sami..
ja mogu pomoči nekim pametnim savjetom ..kako odraditi nesto posebno ..ali objašnjavati kako spojiti daljinsko na auto ..nema tu nista za mene..imas šemu pogledaj bolje i vidjet čes da one 3 slikice pokrivaju baš sve situacije.....ponekad djeluju glupo na prvi pogled ..ali to samo znači da ne kužiš što je što u šemi..potraži kolegu koji zna napamet spojiti 2 releya i to je to ...največi je problem nači 2 žice koje su za LOCK UNLOCK ostalo je igra...oko releya za gepek..skoro svi daljinci šalju impuls negativan (minus) znači ide na reley izvod 85..izvod 86 ide na plus ili na autu terminal sa oznakom 30..taj isti plus spoji na izvod 30 od RELEYA..dakle ostao je na releju izvod koji vodiš na motorič za otvaranje gepeka..drugi izvod motoriča ide na masu..ako ti se kod aktiviranja gepeka motor izbacuje na krivu stranu samo zamjeni ivode na motoru i to je to....
nisam baš često na forumu..jebi ga radim u garaži stalno ..moj pm svukic5@htnet-dsl pa eto tu sam za PAMETNA pitanja oko autoelektronike

našao sam LOCK i UNLOCK i žmigavce ali nisam znao za zatvaranje prozora jer sam držao piknuto - i LOCK sa otvorenim prozorom ali mi ga nije podizao pa me to interesiralo. gepek me ne zanima. imam 4 dugmeta lock,unlock, svjetlosni signal i gepek ali mislim opciju za gepek moža kasnije iskoristit za što drugo a ni šema nije baš onakva kakvu si spominjao već ima i posebnu žicu (red) za prozore zatvarat. evo i sheme:

Ivan0705
19.03.2008., 17:13
Pitanje za Laca i ostale!
Imam Škodu Feliciju na kojoj me zeza centralno. Naime otključati mogu samo sa strane suvozača ali ne mogu zaključati.Da bi zaključao sva vrata otvorim jedna zadnja vrata (bilio lijeva bilo desna) stisnem iznutra pipac na prednjim vratima i zalupim vratima.Na ostalim vratima pipci se spuste uredno dole i sve je zaključano.Bio sam neki dan na servisu na Slavonskoj Aveniji u Škodinom servisu i rekao im za moj problem sa centralnim.Kad sam za dva dana došao po auto i platio rekli su mi da mi ne mogu pomoči jer ja nisam mogao nać pločicu na rezervnom ključu sa kodom .Pa su me tražili broj šasije moje ime i neznam što sve jer moraju poslat upit u tvornicu da bi mi ovi poslali taj kod,a to če malo potrajati Ne znam da li bi oni trebali mjenjat motorič (oko 150.k-kak ti original). Nešto su rekli da moraju promjeniti ali trebaju prije toga dobiti kod.Nisam ni pitao koliko bi ta igra koštala...Pitanje :šta da radim? Da li se to može srediti i bez tog vražjeg koda ali da mogu koristiti moj postoječi ključ i da imam normalno centralno i da na to nadogradim daljinsko.Znači da mogu normalno otvarati sa mojim ključem ili ako želim preko daljinskog. Molim Vas koji to kužite da mi odgovorite a onda bi se ja s nekim od Vas dogovorio da mi to napravi.Sreča pa sam naišao na netu ovu temu te dva puta ju skroz pročitao.ILi moram prvo kod njih srediti centralno pa onda ići dalje...

Poz

nfijok
24.03.2008., 19:14
MOLIM POMOĆ HITNO!!!!!!!

Imam problem oko spajanja daljinskog na vakum pumpu. Na pumpi se nalaze tri žice crveno plava, smeđa, crveno zelena. Prilažem sliku daljinskog pa ako mi netko može pomoći kako da to spojim!!!! PLEASE

HVALA

digiartbh
25.03.2008., 13:43
Dobio sam da alarm i normalno ima i daljinsko otkljucavanje ali nikako nisam jos uspio da ga spojim. Imam Mercedes 190 E i vidio sam i nacitao se naforumu da je kod njega vakumska centralna brava. Na sve moguce nacine sam pokusavao da spojim ali nisam uspio. Uopste ne znam gdje grijesim. Uspio sam da spojim sve sem centralnog zakljucavanja i releja koji stoji u shemi koju saljem u attachementu. Zaokruzeno crvenim krugom pod broj 1 je relej koji mi je dosao sa alarmom ne znam kako da ga spojim i na koju zicu, takodje ne znam gdje da spojim onu bijelu zicu sa modula na bravu za paljenje oznacenu kao ACC. Sta mu znaci to ACC. Uglavno skoro sve radi sem centralne brave i imam problem kako god da spojim relej kada dam kontakt u i naravno dok je auto upaljeno alarm se ne gasi. Da jos napomenem nisam spojio one dvije famozne zice koje idu prema vakuum pumpi. Ima li to utjecaja. Shock senzor radi, led dioda radi alarm se ukljucuje i iskljucuje na daljinski. Ako je alarm aktiviran kada otvorim vrata on se odmah oglasi i mogu ga ugasiti preko daljinskog. Poziciona svetla mi rade za trazenje auta na parkingu samo me koci znaci ovaj relej i spajanje zica na centralnu bravu. Molim dobru dušu da mi pomogne da desifrujem ovu shemu. Unaprijed hvala. Inace ovo mi je prvi put da nesto ovako radim pa ne bih da rizikujem previse da ne bih nesto spalio. Unaprijed zahvalan.

ZZac
26.03.2008., 06:41
Pozdrav svima.
Kad imaju svi hoću i ja :) daljinsko zaključavanje/otključavanje. Centralno imam, otključavam sva vrata i sa suvozačevih vrata tak da dodatni motorić ne trebam (nešto se i nauči uz ovaj forum :s ). Sad me zanima, spy ili venom ili nešto treće i koji tip treba za moj Passat (centralna jedinica nalazi se u prtljažniku). Razmišljao sam i o onim modelima koji imaju i alarm. Nešto su skuplji, 350 - 400 kn.
Htio bih "skakavca" zbog nošenja u đepu hlača.
Kaj preporučate?
Lac kod tebe bih došao na ugradnju jer sam iz Zg. Koliko me izađe ak kod tebe kupim sve + ugradnja. Ovaj tjedan sam na godišnjem pa imam vremena i nešto novčeka :D .

-tex-
27.03.2008., 13:16
Za Audi A4 '97 god.
Konektor se nalazi ispod plastike odmah ispod ručice kojom se otvara hauba.Bočno ispod ručice.
Konektor je onako smeđe boje,prvi odozgo i do vas kad radite.
Na konektoru pronađite žice žuto-plavu i sivo-bijelu.Ove su žice za zaključavanje i

otključavanje.
Ispod ovog konektora se nalazi još jedan konektor.Na njemu pronađite žice crno-bjelu i

crno-zelenu.Ovo su vam žice od žmigavaca.Na njih spojite ljubičastu žicu ali pomoću

dioda.Diode neka budu 12 V i to je dovoljno.Obe žute žice sa Venoma spojite na masu.Možete i

na crnu pa na masu.
Crvena naravno ide na +
Siva i smeđa ostaju neiskorištene.
To je to otprilike i radi!
Hvala "Lac-u"!
I da ovo je na Audiju A4 '97 god sa onim botunom na vratima za centralno daljinsko zaključavanje i sa podizanjem i spuštanjem prozora pomoću ključa.
Također isti Venom je ugrađen,na isti način i na Alfu 156 '00 god

Imam audi a4 95 godište, i meni na žuto-plavoj žici kad spojim jednu stranu sijalice na masu a drugu na navedenu žicu sijalica svijetli znači da mi je ta žica povezana sa plusom, a sivo-bijela je minus. jel to tako uredu? inače jučer sam spajao daljinsko i radilo mi je otključavanje, žmigavci ali nisam spajao zaključavanje na žuto-plavu. Kad bih zamjenio žice sa daljinskog na sivo bijeloj radilo mi je zaključavanje. Molio bih pomoć za pronalaskom druge žice.

Xplamous
27.03.2008., 18:57
gdje da nabavim te diode?
i kakve mi trebaju točno?

Ivan0705
06.04.2008., 12:05
Bog ljudi!
Evo ja konačno sredio centralno na feliciju pa bih molio da mi neko kaže koliko bi me koštalo da mi se instalira daljinsko zaključavanhje?
Čitajuči postove na ovu temu skužio sam da neki kolege to rade naravno uz naknadu.Molio bih informaciju na forumu ili na P.P.
Hvala unaprijed!
Poz...

ren95
06.04.2008., 19:14
Stavio sam spy daljinsko u Hondu civic, sve spojio i uredno radi.
Neznam jedino kako i kamo spojit žicu sa modula da mi se prozori zatvaraju pri zaključavanju? i dali je moguće?

Auto nema mogućnost zatvaranja prozora preko ključa.

RROBHI1971
17.04.2008., 19:49
http://www.geocities.com/zerocentar/centralno.jpg
Kupio sam od lika 4 ovakva kompleta daljinska za 700 kn sve ukupno, 2 su sa klasićnim privjeskom 2 sa masivnim skakavcem sve novo zapakirano , interesira me koje je proizvodnje jer su kutije potpuno bijele jedino su unutra ova uputstva-sheme. Pokušavam to spojit na Passat TDI 1998 godinu imam karavana a brat klasićnu limuzinu i prema ovim nacrtima nema šanse da to proradi ,u oba auta nije kompresor već motorići u vratima ,kod ručkice otvaranja haube sam isprobao sve moguće kombinacije preštekavanja i ništa ni na jednom ni na drugom autu,oko 5 sati ukupno dok mi nije dop***ilo da ne duljim puno konkretno interesira me dali neko na forumu zna na koje žice (boja žica) na autu se spaja ovaj model .Zahvaljujem na pomoći ,
ako nekom treba nacrt za Freegate imam originalni nacrt za montažu u Audi a4 sa kompresorom 95-2000 radi odlićno ,montirao sam ih nekoliko ,potrebno je oko 20 tak minuta za montažu.

Lac
20.04.2008., 12:22
ide to na passata bez problema i jednog i drugog čak možeš dizat prozore preko daljinskog....imaš pm pa se dogovorimo za ugradnju

1mario1
21.04.2008., 20:28
Pozdrav,
imam jedan problem s auto alarmom pa ako mi netko može pomoći bio bi mu zahvalan.
Riječ je o audiu A4 '95, i stvar je u tome šta sve radi kako treba samo je problem taj
što se prilikom zatvaranja vrata auta žarulja ne gasi odma nego tek kad se zaključa, a to pravi smetnju
prilikom zaključavanja i aktiviranja alarma putem daljinskog, jer alarm registrira da su vrata otvorena i daje dodatni zvučni signal
kao da su vrata otvorena, a u stvari sve je zatvoreno, pa ako netko imanekakav savjet kako riješit ovaj problem nek napiše nešto
hvala

Lac
23.04.2008., 07:51
spoji se direkt na prekidač od svijetla na svim vratima znači direktno na vratima na switcheve....to se događa sa ne baš novijim alarmima jer nemaju funkcije door arming delay

1mario1
23.04.2008., 16:43
znači morao bi spojit sve 4 žice od sva 4 vrata na tu jednu žicu koja bi dobila masu preko tih prekidača, čini mi se puno posla,
a na kojem principu radi to svjetlo sa zakašnjenjem, mogu li ja napraviti ikako da se odma gasi, a ne nakon nekoliko vremena, tako i tako mi to svjetlo rijetko kad stoji upaljeno, pa bi možda bilo jednostavnije napraviti da se gasi odma prilikom zatvaranja vrata, i u tom slučaju bi riješio i pitanje ovoga problema, ako je to uopće moguće napraviti

max alarm
23.04.2008., 21:47
http://www.geocities.com/zerocentar/centralno.jpg
Kupio sam od lika 4 ovakva kompleta daljinska za 700 kn sve ukupno, 2 su sa klasićnim privjeskom 2 sa masivnim skakavcem sve novo zapakirano , interesira me koje je proizvodnje jer su kutije potpuno bijele jedino su unutra ova uputstva-sheme. Pokušavam to spojit na Passat TDI 1998 godinu imam karavana a brat klasićnu limuzinu i prema ovim nacrtima nema šanse da to proradi ,u oba auta nije kompresor već motorići u vratima ,kod ručkice otvaranja haube sam isprobao sve moguće kombinacije preštekavanja i ništa ni na jednom ni na drugom autu,oko 5 sati ukupno dok mi nije dop***ilo da ne duljim puno konkretno interesira me dali neko na forumu zna na koje žice (boja žica) na autu se spaja ovaj model .Zahvaljujem na pomoći ,
ako nekom treba nacrt za Freegate imam originalni nacrt za montažu u Audi a4 sa kompresorom 95-2000 radi odlićno ,montirao sam ih nekoliko ,potrebno je oko 20 tak minuta za montažu.

e tebi baš neču pomoči jer si nelojalna konkurencija nama koji radimo kao obrtnici..ide to na pasata bez jebem ti i imaš i šemu tu gore samo ju nevidiš jer nemaš pojma šta gledaš..izvedba 20 minuta sa finim materijalima..

Lac
24.04.2008., 02:44
moguće je napravit al ponovno moraš nać modul za kašnjenej gdje ulaze sve žice od vrata....iskreno nemam pojma di se nalazi radim sa boljim alarmima pa nema tih problema. ili jednostavno zatvoriš vrata čekaš da se lampa ugasi jedno 15sec i onda protisneš zaključavanje:)

1mario1
24.04.2008., 08:37
Ok, hvala na pomoći, morat ću se malo pozabavit pa pronać taj modul
pozdrav

Ivan0705
25.04.2008., 18:23
Lac bok!
Daj mi reci ak možeš ovako, ili ak je tajna na PP,koliko je ugradnja daljinca na feliciju koja več ima centralno.Znači koji model i koja opcija?(tvoj materijal)
Poz...:)

Nino81
30.04.2008., 20:51
Lijep pozdrav imam frigate dalj. ima neko malo volje ko si je spajal na 146-icu da veli koje žice idu kamo znači alfica 146 98 godina ts. Planiral sam da mi spoji kompić al može tek za mjesec dana. Pa bi probao sam se poigrati.:D

Ivan0705
01.05.2008., 14:52
Evo ja konačno otišao kod Laca i stavio daljinac na škodu feliciju.Nisam čekao ni sat vremena a ono gotovo i povoljno.Vidi se da čovjek ima znanje i iskustvo.
Ovo nije reklama Lacu,vidi se da čovjek zna posao!
Poz...:)

crunchas
02.05.2008., 15:25
Molim jel mi može tko reći gdje se nalaze žice LOCK i UNLOCK kod Suzuki Swifta 91.!?!

Nino81
06.05.2008., 06:43
Ako kome treba pomoć kod ugradnje na alfu 146 pm-ajte svoje sam uspješno ugradio i rado ću pomoći jer ja sam se na....l dok sam našao lok i unlok:D