PDA

View Full Version : Daljinsko zaključavanje

stranice : 1 2 3 4 [5] 6

Sioux
10.05.2008., 14:26
Koji shemu uzeti za golf 3?
Ima pneumatsko centralno al covijek mi rekao da se ne spaja po toj shemi nego nekoj drugoj i to me sad zbunjuje?

shema 1
http://www.max-save.org/pix/w4jd2rx.jpg

shema 2
http://www.max-save.org/pix/angoj2o.jpg

Shema 3
http://www.max-save.org/pix/l940hnk.jpg

Shema 4
http://www.max-save.org/pix/hzvrob2.jpg

Po kojoj da spajam?

Pilatus
10.05.2008., 22:35
Po zadnjoj:top:

zweitakt
11.05.2008., 08:53
Po zadnjoj:top:

LOL

-tex-
16.05.2008., 15:10
Uspio sam sastaviti daljinsko za audi a4 1995. godište po šemi 4 (gornjih slika) na način da sam precvikao
plavo-žutu žicu koja dolazi na konektor ispod volana i ručice za otvaranje poklopca motora i na jedan kraj spojio narančasto-crnu, a na drugi kraj prema pumpi bijelu,
dvije smeđe na zeleno-crnu i zelenu za svjetlosnu signalizaciju preko žmigavaca,
crnu i žutu na minus,
deblju crvenu i žuto-crnu na stalni plus i radi,

ali problem mi je što imam već original alarm koji se kad zaključavam ključem uključi ali ne i na ovako spojen daljinski preko daljinskog upravljača. također kad ključ okrenem do kraja i držim podižu mi se prednja stakla, a neznam gdje da spojim onu tanku crvenu koja bi preko daljinskog slala taj signal da mi se podižu prozori i preko daljinskog pa ako netko zna bio bih zahvalan na savjetu

kale14
16.05.2008., 19:39
jel mi moze netko reci za opel vectru, 95.god.?hvala

vraže
18.05.2008., 15:25
Ajde pa javi koja je shema kad sastavis i sta si tocno dobia ? :top: ...Jer meni je isa daljinski u kurac(i 1an i 2gi i 3ci) mojon krivnjon,pali svi u vodu :) i sad mi je ovlasteni posra kvaku da moran kodirani kljuc (specjalni crveni) poslat u britaniju pa da onda oni izrade novi daljinski po kodu i da moran kupit i elektroniku koja omogucava rad daljinskog itd itd , sve skupa lipo 4500kn hahahha Zavaria san mu u facu :rofl:

meni kad je caca uzea auto dobija je samo jedan kjuć i onda je on pita jel ima jos jedan i glavnom on je otisa u mercedesa i da im je br. kljuća oni su to poslali u njemaćku i doša je novi kljuć za 2-3 tjedna

Sex-machine
18.05.2008., 20:41
Ovako.. kupio sam daljinsko frigate prije jedno 2 mj, i jos ga nisam ugradio. auto je alfa romeo 156... zanima me, jel tko kad radio to, i kako se spaja?? i gdje :D

Sioux
18.05.2008., 21:32
Uspješno spojeno daljinsko frigate u golf 3, spajano po drugoj shemi.
Zahvala Zweitaktu za pomoć, puno mi je pomoglo!:Pivo::top:

Sve šljaka odlično, otključavanje, zaključavanje, žmige...

E sad jedini problem je u trećoj tipki na daljincu (skakavcu) , ne daje mi nikakvu pobudu ili signal kad ju stisnem...ispitivano sa lampicom ili kako se to već zove? ideja je bila spojiti ju na jedan zvučnik od alarma, ali naravno kad sam spojio ništa...može li mi netko objasniti u čemu je caka?

Sex-machine
18.05.2008., 22:19
e imam i ja frigate. jel mi mozes objasnit kako se spaja? ja znam gdje sta treba. tj na kojem mjestu u autu,al ne znam koje su zice u autu za sta

Sioux
19.05.2008., 08:16
Pojma ti nemam za boje žica u autu, mislim znam za svoj al vjerojatno je različito, valjda će ti netko stručniji pomoć, ja bi al ne znam. Eto sretno!:top:

Nino81
19.05.2008., 12:21
Joj sex mašina ali si jadni pa imaš search, slušaj vamo:D : crvena na stalni plus,
( imaš ispod volana od prozora ) crna i dve žute na masu, plava i belo plava na plavu i belu od auta, skini oplatu za vrata ili sa ispitivačem sprobaj, naranđaste zvadiš van iz sistema .

u biti od frigeta sve žice idi po orginal šemi bar kaj se tiče alfi.. al ak nisi stručan a sudeći po tvojim temama da imaš čudne ideje ( voda u naftu:D ) daj nekome stručnom da ti to riješi.

toksikolog
20.05.2008., 17:17
Pozdrav svima.Evo i ja kupio Frigate i dodatni motorić(sa dvije žice),skinuo tapacirung s vrata i ....šta sad.Trebam li imati dva motorića u vratima ili je jedan višak.Originalni je sa 5 žica.Jedino ako taj nakon spajanja drugog motorića ne služi samo kao prekidač za ostala vrata?hvala.:s

Dakle ipak idu dva motorića u vrata.Hvala Ruby

tomitaho
20.05.2008., 19:36
A da li ima koje daljinsko koje radi na 8V.

toksikolog
20.05.2008., 20:21
Mislim da svi mogu raditi na 8v (gdje si to iskopao).Evo ovih dana kad budem spajao svoje probat ću prvo sa smanjenim naponom.Moguće da zbog malog napona mehanika ne radi dobro(nema snage) a i domet bi se trebao drastično smanjiti.

Dtg321
06.07.2008., 17:34
nisam uspio naći na forumu pa:molio bih nekoga tko ima iskustva sa ugradnjom daljinskog zakljucavanja (frigate) u doticno auto da me malo uputi.koja žica za šta,koja shema,di najbolje smjestit modul i tako??? auto ima original dalj. ali neradi a u servisu traže previše za napravit novi ključ!:kava:

crunchas
19.07.2008., 13:13
Molim, može kakva pomoć za ugradnju daljinskog u Audi B4 96.g, ima centralno!!

Žice za masu, napajanje i žmigavce znam, samo me zanimaju ove naranđaste, žutei bijele žice(frigate)!!

Puno Hvala

Cigla
22.09.2008., 10:28
Moze li mi tko reci zice i shemu na VW Polu sa pneumatskim bravama...?

chuspy
29.10.2008., 10:58
Moze li mi neko rec zan li prodaje li neko u Splitu module?

ADY-A3
07.11.2008., 09:52
imam problem !

auto je fiat punto, 1.2, 2002 godina, 5 vrata, ima centralno..
kupljeno je daljinsko SPY sa one 4 tipke, sve je pospajano, i 3 puta je zaključao, otključao, i više ne radi, u onoj kutijici crnoj -čuje se kak relej škljoca kad se pritisne tipka na daljincu, al ništa se ne zaključava, jednostavno ne radi..

molio bih odgovor šta bi moglo biti..
auto su gledala 2 majstora i sve je dobro spojeno, sumnjaju da taj spy nejde na taj auto, jel to moguće ?

Nino81
07.11.2008., 10:27
Napamet neznam ali bi morao ići, očito vjerojatno ipak nije sve dobro pospajano, ( da nije vrisnul koji osigurač na modulu )? odi nekom auto električaru i vjerojatno če ti riješiti problem.

ADY-A3
07.11.2008., 11:08
riknul je jednom osigurač i to kod prvog spajanja, al je zamjenjen, i sad su svi ispravni.. idem još kod autoelektričara, ako nitko nebude znao, onda ću tu tražit nekog da to spoji kak treba..
hvala na odgovoru.. (u prijašnjim postovima sam vidio da je dečko uspješno spojio, samo s vrata trebala biti zatvorena) moram i to napomenut onom tko će slagat..

Nino81
07.11.2008., 12:55
čuj ja ti imam slike kak sam spajal na alfi frigata, i evo skoro godinu dana radi bez greške, pa ti mogu mejlat, ak nebuš imao sreče s aelektričarima..

ADY-A3
07.11.2008., 14:42
samo pošalji, možda proradi..-imaš pm.

Elan sport
08.11.2008., 18:30
pozdrav,
zanima me gdje u Puli i okolici mogu nabaviti daljince "skakavac" kakve i imam tvorničke, ali daljinsko je crklo, auto je fabija 2000. god. Hvala...

helena1
21.11.2008., 11:30
e sad , kaj da velim. auto je p 206
kupim ja bateriju istu kakva je bila unutra na daljinskom, namontiram u ključ, dojdem doma i čitam uputstvo
stisni tipku i drži dok ne prestane lampica na ključu treperiti, tada pustite tipku i lampica će stalno svijetliti,
nakon toga ponovo pritisnite i lampica će se ugasiti, dajte kontakt, zgasite kontakt, pričekajte otprilike 5 sek i tad bi trebalo centralno radit.
međutim ne radi. i sad ne bi to bila tragedija, mislim imala ja kadeta bez centralnog, ali ne mogu gepek zatvoriti.
ne radi centralno. probam ključem otvoriti vrata(2 vrata + gepek) tad otključam samo svoja, a suprotna ne otvorim, gepek mrtav.

upomoć nemrem bit sa stalno otvorenim gepekom, a na njemu nema brave.
i da ja kao optimista, koliko bu me to koštalo?

pod bor :)

Bokun
02.12.2008., 14:54
di ima u splitu uzet centralno + daljinsko

zeljko323
16.12.2008., 21:58
Imam mazdu 323 F, 1994.g., ugradio bih daljinsko zaključavanje, kupio sam excalibur autoin alarm sistem... jel ima netko shemu spajanja ? Unaprijed hvala

zeljko323
16.12.2008., 22:39
Ima centralno i gdje se na mazdi 323f nalazi centralna upravljacka kutija ,excalibur je kineske proizvodnje.

Benjamin190
18.12.2008., 21:42
Ovako imam i ja sljedeci problem..kupio sma frgate daljinsko centralno i sad sam probao spajati prema shemi koja je navedena za mercedes..jel imam mercedes w201 s vakuum pumpo...odnosno vakuumskim centralnim...i sad prema toj shemi mi ne dela nis..

Jel zna mozda neko u cem je problem..

I zice su 100% tocno spojene ali neradi da to odmah razjansim..i nosio sam uredaj pod garanciju i dobio novi ali opet ista stvar..neznam sta bi vise skemijao..

probao sma spajati prema shemi za centrlano s obicnim elektormotorom ..ali tam sam mogao sma odkljucati i odna su izgarali osiguraci...

Nadam se da zna neko rijesenje problema..

sinisa-zg
19.12.2008., 10:21
Ovako imam i ja sljedeci problem..kupio sma frgate daljinsko centralno i sad sam probao spajati prema shemi koja je navedena za mercedes..jel imam mercedes w201 s vakuum pumpo...odnosno vakuumskim centralnim...i sad prema toj shemi mi ne dela nis..

Jel zna mozda neko u cem je problem..

I zice su 100% tocno spojene ali neradi da to odmah razjansim..i nosio sam uredaj pod garanciju i dobio novi ali opet ista stvar..neznam sta bi vise skemijao..

probao sma spajati prema shemi za centrlano s obicnim elektormotorom ..ali tam sam mogao sma odkljucati i odna su izgarali osiguraci...

Nadam se da zna neko rijesenje problema..

vrlo jednostavo,50 kn u džep i kod majstora...dok nisi skurio pumpu koja košta 150 eura

Benjamin190
19.12.2008., 19:00
Da ak kupim novu u ducanu..fala bogu pa postoje sajmovi di ima za 300kn...

Ali ta pumpa nebu tak brzo zgorila..prije budu 6 frigate centralna uredaja izgorila...

Bill i kod majstora i probao spajati po shemi i nekaj po svojoj teoriji ali nista i reko da mu se neda zajebavati s tim...bezveze bu mi zel novce..odnosno vise nego kaj to vrijedi...

labtec
22.12.2008., 12:11
dakle imam hondu civic 97g s centralnim i htio bi si staviti daljinsko pa bitptvo tu pitao na šta trebam spajati u vratima ili doje na izlazu iz vrata ili?

do sad sam si stavljao na bivši auto golf 3 pa bi valjda i znao ovdje samo da znam gdje da tražim žice ???i što tražimminus ili plus?

Vlado-cro
22.12.2008., 19:42
Imam hyundai accenta 2003 s centralnim zakljucavanjem i razmisljam da uzmem frigate daljinsko pa jel ga tko ugradivao u accenta?

reso28
04.01.2009., 21:23
imam fiata tipa..eh sada..centralno mi radi samo kada zakljucavam samo sa suvozaceve strane i onda zakljuca i vozaceva vrata.kada zakljucam sa vozaceve strane onda zakljuca samo ta vrata i ne cuje se motoric.zanima me sto bi li to moglo biti i da li bi rijesio to sa ugradnjom daljinskog?konkretno..da li bi zakljucavao sva vrata bez obzira sto ne radi zakljucavanje na vozacevoj strani?:ne zna::)

my_name
04.01.2009., 23:20
imam fiata tipa..eh sada..centralno mi radi samo kada zakljucavam samo sa suvozaceve strane i onda zakljuca i vozaceva vrata.kada zakljucam sa vozaceve strane onda zakljuca samo ta vrata i ne cuje se motoric.zanima me sto bi li to moglo biti i da li bi rijesio to sa ugradnjom daljinskog?konkretno..da li bi zakljucavao sva vrata bez obzira sto ne radi zakljucavanje na vozacevoj strani?:ne zna::)

brijem da je vrisnuo (zaprljao se) mikroprekidac na bravi vozacevih vrata koji daje signal drugim vratima da se zakljucaju!!! Ako se kuzis imalo u elektromehaniku pokusaj to raskopat pa malo pocistit i naspricat kontakte i sl sa kontakt sprejom!
ugradnjom daljinskog mislim da bi se zakljucavala oba vrata al nisam siguran!

reso28
05.01.2009., 08:00
zato jer sam bio rastavio vrata i nadjem tamo neki jack otkopcan..ja ga zakopcam i kada sam ga zakopcao onda se cuo neki klik od suprotnih vrata i ne radi nista..kontam kada bi uspio to daljinsko centralno spojiti nekako na tu bravu sto valja...:confused:

njuskalo
05.01.2009., 19:39
imam centralno daljinsko i neko vrijeme mi je pri zakljucavanju u vratima suvozaca culo "trrrr".sada mi ne zakljucava ta vrata niti sa daljinskim ni bez njega.
zanima me gdje da trazim kvar na vratima vozaca ili?od suvozaca sam ih otvorio,mozda nisam dobro vidio ali tamo nisam nikakav kvar otkrio....
molim ak je netko imao ovakav problem ili ako netko zna nesto jer neznam dali mi se isplati otvarati vrata od vozaca,ili odmah gas do majstora:ne zna:

smiljko15
14.01.2009., 21:35
Ugradio neki dan navedeni alarm, ali u uputama i sve radi super, ali ne mogu naći kako isključiti opciju paljenja žmigavaca kad su vrata otvorena. Ako netko zna bio bi mu jako zahvalan, jer me baš živcira kad se pale žmigavci svaki puta kada otvoriš vrata.
:kava:

dizdar
15.01.2009., 19:47
i ja isto,samo sto se meni salje HP pa ce izaci malo vise.
Dal mozda znate koliko kosta slanje HP.

evo,autoelektricar mi ugradio koji se bavi stim,ali domet mi je samo 15-20 metaramax.Straga kad dodem 5 metara jedva.S oba dvadaljinskaisto.JEL TO MOGUCE.

ja sam ovdje novi,,,,,,,A koja je marka daljinskog ??

dizdar
15.01.2009., 19:53
@ Hrvoje xyz : Da, imao sam centralno, ali za one koji nemaju postoji i set sa motorima pa si mogu ugraditi centralno + daljinsko upravljanje.

Golfijaner na generalki???

@ Nisha 665 : Meni radi po propisu ; veliki gumb zaključava i traži auto, mali otključava, a onaj za gepek nisam spojio jer mi zadnja vrata imaju kvaku, a ne izbacuju se van na ključ tako da nema smisla spajati to.

@ DNX : Da bi domet bio veliki, treba antenu izravnati. Moj prijemnik je pod armaturom, a antena je zalijepljena za nju da stoji ravno ko pimpek u erekciji.
Dečki, čitajte upute... sve piše!!!

Antenu možete izvući ispod kedera,,,tako je na najbližem mjestu za vani !!

dizdar
15.01.2009., 20:08
E da ga jebeš ali nemrem to spojiti nikao. Ove šeme priložene k***a ne vrijede. Sve sam radio još kako si mi ti prethodno bio rekao (osim ovog zadnjeg, sa običnom žicom). Skurio pun k***c osiguraca i sve to uzaludno...

Jesi ti to kad slagao na taj audi 80 (ili passata tog godišta) ili na bilo koji sl njemački auto? Jel znaš možda kojeg frenda/poznanika koji je to postavio/slagao već u gorenavede aute, pa da ga točno pitaš postupak??

Ajde, još jednom, ako znaš šta znače točno žice sa konektora:
redom crna, crvena, ljubičasta, žuta/crna, žuta, telena, plava, smeđa, siva.

Evo, baš me zanima ako (i gdje) sam ja pogriješio.

@ DnX: majstore, jesi uspio ti šta iskombinirati? Jel ima kakvih pomaka??

Tebe to toliko mučiiiii ????

dizdar
15.01.2009., 20:19
al fakat nemreš niš bez unimera...

ma jebeš unimer,,,,,to se skopča za 20 minuta,,,,,kaj ste zakompliciraliii?

dizdar
15.01.2009., 20:21

ma jebeš unimer,,,,,,to se skopča za 30 minuta,,,kaj komplicirate !!!

dizdar
15.01.2009., 20:26

Haha, i ja se nisam pohvalio. Naime i meni sa 4 svijetle :bonk:
I naravno da su mi trebala 2 dana da skužim to :cerek:

Sad provizorno imam spojeno samo jednu stranu i to, čini se, normalno funkcionira.

Dakle, šta i kako sad dalje?? Kakve su to diode? Jel mogu sa LEDicama nešto iskombinirati (pošto nemam tih ispravljačkih, ako se dobro izrazio)?

Ovako, imam ispod volana taj relej za žmigavce (100% je to taj) i konektor ima 3 žive i isto toliko ih ima relej (neka oznaka 41ili45 a ili b). I tu smo ja i 2 frenda kemijali no nikako do željenih rezultata. Također, ispikali smo sve živo i došli do zaključka da sve funkcionira jedino kad je relej maknut (dakle žica je fizički spojena u konektor i kad mi je dignuta capica za signalizaciju sva 4 žmigavca).

E a iz u gepeku naravno imam konektore za zadnje farove+žmigavci. I ja sam prvotno jednostavno razgranao tu ljubičastu venom žicu i svaki kraj bio spojio na - od žmigavca (preko one licne u samom faru). I na oko je sve super funkcioniralo, tj i zadnji i prednji su mi se palili žmigavci prilikom otključavanja/zaključavanja/traženja. Ali naravno nisam skužio da mi u vožnji uvijek signalizira sva 4 bilo koji žmigavac da sam upalio. Ufffff

Sad mi to stoji spojeno samo na desnoj strani (dakle spojeno samo na minus u desom faru a može i samo na lijevi -> uglavnom nebitno:) ) i prilikom zaklj/otklj mi signalizira samo tu desnu stranu (dakle i zadnji i prednji) a žmigavci mi inače normalno (kao i prije funkcioniraju).

Čekam daljnje upute :confused:

p.s. načuo sam da su neki takve situacije rješavali preko nekih dodatnih releja/automata pa pitam šta mi je ovako isplatljivije, lakše i tome sl.???

Novi sam ovdje,,,,,,najlakše ti je sa tim diodama,,,, !!!

MEP
15.01.2009., 20:30
Dobro, shvatili smo da si nov ovdje, al zar zaista moraš izvlačit postove iz 2006 godine?
Zar stvarno misliš da ljudi u ove 2,3 godine nisu rješili svoj problem?:rofl:

dizdar
15.01.2009., 22:29
e ovak izostavi modul od centralnog, venom spajaj po shemi broj 2 na vozačkom motoriću ne koristiš one tri žice koje su različite nego kod ostalih motorića znači ostaju ti dve žice koje se spajaju sa svih motorića na zelenu i plavu direkt na venom

i onda radi samo na daljinski,,,,što neznači da će i na ključ !!!

dizdar
15.01.2009., 22:32
tako je onda nemaš manualno centralno nego samo na daljinski a i sumnjam da ćeš pored daljinskog koristit ono na ključ.

pa nekad se desi da i ključ zatreba,,,,no ipak bitno je da šljaka !!!
Novi sam ovdje,,,,pa i nisam IN !!

dizdar
15.01.2009., 22:35
Pa znam ali vec kad ima sta mu je spojiti jos tri zice!

da u,pravu si,,,,nije bed i te tri spojit pa da sve kupljeno šljaka !!!

dizdar
15.01.2009., 22:38
ja sam spojio zajedno i jedinu korist vidim u slučaju da mi krepaju bateriju u skakavcu

ispravno,,,,tad ti manuelno koristi,,

dizdar
15.01.2009., 22:55
Ova rasprava pomalo odlazi u stranu,a optuzivati covjeka zato sto vam je nesto prodao nije u redu. Nitko vas nije tjerao da to kupite.
O kvaliteti necu puno pricati vrijeme ce pokazati svoje.
Koliko citam po drugim forumima dosta ekipe je ugradjivalo venome, ja imam alarm od Venoma koji zasad radi bez greske.
Nitko se zasad nije zalio da nije uredu.
Danas pogotvo ne mozemo suditi o kvaliteti elektronike s obzirom da je to postalo upitno.Prema mome iskustvu vecina nazovimo poznatih marki nije ono sto je bila prije 20-tak godina.
Zalosno ali istinito izgleda da su dugotrajniji divljaci nego poznate marke.
Svi kukate oko tog roll coda,ja vas pitam kolika je sansa da se vase daljinsko poklopi sa necijiom drugim,mislim vrlo mala

Venom kao el,dio je ok,,,ali mehanički dio na ključu,,tj,,na daljinskom,,,,i nije za pohvalit,,,,

dizdar
15.01.2009., 23:47
Evo ugradio sam Venom daljinsko u golfa 3. Nadam se da će izdržati bar godinu dana, obzirom da mi je jedan skakavac već prošuškao ne ulijeva mi previše povjerenja. Kakva su vam iskustva s Venomom? Čuo sam da je Eaglemaster nešto kvalitetniji, je li to istina?

venom se brzo kvari,,,,mislim mhanički dio na ključu,,,daljinskom,,,,,pomeni exalibur,,,,je bolji !!!

Sex-machine
16.01.2009., 13:57
Kako ugradit daljinsko na tigru?gdje se spaja?

bimboo
20.01.2009., 14:56
Bmw e36 je jedini auto kod nas koji se slaže po shemi3 znači moraš nać žice od motorića ne komande i ostalo po shemi 3 žice su ti ispod plastike di se nalazi vozački zvučnik žmigavci ti idu iz volana al ne blinkaju kad ih upališ na testeru već samo svijetle.

moze li mi neko reci boje žice od motorića???? Hvala puno

zeljko323
31.01.2009., 17:54
mazda323f u vozacevim vratima ima motoric sa pet zica dvije su spojene (crvena i plava) sa zicama koje idu ispod volana (te dvije su po probi masa) spojio bih si daljinsko zakljucavanje pa molim ako neko moze pomoci na mikro prekidac dolazi +

schimek1
31.01.2009., 19:52
Evo ja prije godinu dana ugradio u polo Kobrino centralno zaključavanje, i u roku pola godine je radilo jako dobra, pa sam prodao auto, pa neznam jel i dalje radi bez problema ili ne. Inače su mi pričali kak su ljudi znali kupiti novi takav polo i onda ugraditi centralno dodatno, pa da im se nije zaključavao, ili su se zaključala dvoja vrata a druga su ostala otključana i tak nešto. Al ja nisam imao takvih problema.

miki_zg
02.02.2009., 13:35
POMOĆ POTREBNA!!!
kupio sam frigate daljinac, išao spajat na punto mk1 ...
našao čak shemu centralnog zaključavanja (na češkom) i spajao žice na motorić centralnog... ide bijela iz frigatea na bijelu u vratima za zaključavanje-to sam spojio i radilo je... onda sam zatvorio vrata i tražio otključavanje, trebala
je biti plava za otključavanje ali sam izgleda napravio šlus u tom momentu... i od tada mi ne radi centralno zaključavanje ni s ključem...:confused:
šta je moglo riknut? osiguraće sam provjerio-nisu, jedino može biti da mi je crko motorić od centralnog na tim vratima ili možda relej... nisam pametan...
šta mislite? kak mogu ispitat dali mi je riknuo relej a kak motorić? :ne zna:

drazac4
08.02.2009., 11:54
Ej decki kada zaključavate auto žmigavci moraju signalizirati zaključavanje i kada otključavate a ne samo kada pritisnete na dalj. da vam samo pali zmigavce! Ljubicasta debela žica sa sklopa se spaja preko dioda posebno na ljevi i posebno na desni a te žice od žmigavaca možete naći tako da skinete plastiku izmedju vozačevih vrata i sjedala odma uz karoseriju vodi bunt žica na zadnji kraj automobila, upališ žmigavce uzmeš ispitivač nađeš posebno ljevi, posebno desni žmigavac Dvije diode (samo pazi diode u jednom smjeru vode u jednom ne i ne dobijes ih u paketu s daljinskim) znaci kada utvrdite smjer vođenje (na diodama ima jedan kraj označen crticom e taj kraj okreceta prema trošilu znači žmigavcima tj. nazad a na drugoj strani gdje ih trebate spojiti s debelom zicom iz sklopa zalemite dva kraja dioda na tu žicu ui izolirate! I mora raditi osim ako ne okrenete diode u krivonm smjeru! :s

Kakve diode trebaju biti, da li može obične LED ili neke druge,jer sam probao sa njima pa mi ne radi, samo izgori dioda.Inače te žice (za ljevu i desnu stranu )sam pronašao na prekidaču za sva četiri žmigavca

KarloDelPontiac
08.02.2009., 12:30
POMOĆ POTREBNA!!!
kupio sam frigate daljinac, išao spajat na punto mk1 ...
našao čak shemu centralnog zaključavanja (na češkom) i spajao žice na motorić centralnog... ide bijela iz frigatea na bijelu u vratima za zaključavanje-to sam spojio i radilo je... onda sam zatvorio vrata i tražio otključavanje, trebala
je biti plava za otključavanje ali sam izgleda napravio šlus u tom momentu... i od tada mi ne radi centralno zaključavanje ni s ključem...:confused:
šta je moglo riknut? osiguraće sam provjerio-nisu, jedino može biti da mi je crko motorić od centralnog na tim vratima ili možda relej... nisam pametan...
šta mislite? kak mogu ispitat dali mi je riknuo relej a kak motorić? :ne zna:

osim motoricha i releja, u tom sklopu centralnog zakljuchavanja imash i centralu.... zakaj mislish da nie ona zgorila? ili relejchek u njoj?

@drazac4

LED diode idu na 1.5 V, a ne direktno na 12V.... morash im u seriju dati mali otpornik koji che "pojesti" ostali napon..... ili kupi u chipoteci LED diode na 12V...

al ne vidim svurhu tih dioda.. kaj che ti one uopche?

Tomislav2703
11.02.2009., 16:32
Ovak ekipa, trebo bi pomoci malo. Naime, na auto od stare, Nissan almera 2000g, ima centralno bez daljinskog. I neko je valjda negdje na parkiralistu prcko nesto po bravi na vozacevim vratima i sad vise neide kljuc unutra nego se mora otkljucavat i zakljucavat na suvozacevim. E sad, jel ima kakve veze ako ja ugradim daljinsko zakljucavanje s tom sjeb... bravicom? I kojeg proizvođača da uzmem?

KarloDelPontiac
11.02.2009., 17:41
ako je problem samo u tome shto kljuch ne ide unutra,apsolutno chesh si pomochi sa daljinskim zakljuchavanjem......
u kompletu chesh dobiti dva daljinska i sve 5..... ako uspijesh nach kakvu el. schemu od auta, tim bolje... ako i ne, nie problem...

vidio sam na google-u da ih ima, pa malo pogledaj...

inache, ja koristim META sistem i nemam primjedbi....

jedino bih te upozorio na jednu stvar, koju sam vidio da muchi neke tu na forumu, a to je domet..... vechi domet daljinskog chesh imati ako ga ugradish u kabinu, nego da ga ugradish pod haubu... isti sistem u istom autu ugradjen pod haubu lovio je 5-10m, a u kabini, lijevo od volana oko40-50m.....

Tomislav2703
11.02.2009., 17:46
ako je problem samo u tome shto kljuch ne ide unutra,apsolutno chesh si pomochi sa daljinskim zakljuchavanjem......
u kompletu chesh dobiti dva daljinska i sve 5..... ako uspijesh nach kakvu el. schemu od auta, tim bolje... ako i ne, nie problem...

vidio sam na google-u da ih ima, pa malo pogledaj...

inache, ja koristim META sistem i nemam primjedbi....

jedino bih te upozorio na jednu stvar, koju sam vidio da muchi neke tu na forumu, a to je domet..... vechi domet daljinskog chesh imati ako ga ugradish u kabinu, nego da ga ugradish pod haubu... isti sistem u istom autu ugradjen pod haubu lovio je 5-10m, a u kabini, lijevo od volana oko40-50m.....

Hvala puno.

billy188
11.02.2009., 21:28
Kako spojiti daljinsko u Pola iz '98 il '99 godine..jel velika razlika od golfa 3? Golf se spaja u štoku kod vrata pa me zanima jel približno na Polu?
Hvala

KarloDelPontiac
11.02.2009., 21:43
ne znam za konkretan auto, ali kvaka je u tome da morash "presresti" zhice koje idu od vozachkih ( ili suvozachkih ako i preko njih mozhesh zakljuchati cijeli auto) vrata koje daju impuls centrali za centralno, jedna za zakljuchavanje i jedna za otkljuchavanje.... ali je bitno da saznash jel tvoj sistem ima zajednichku masu ili zajednichki plus... tu najbolje pomazhe schema...

neki auti imaju u kabini tastere za zakljuchavanje i otkljuchavanje cijelog auta, pa onda ne morash trazhiti zhice sa vrata vech mozhes iskoristiti zhice sa tih tastera....

billy188
11.02.2009., 21:50
znači moguće je da su ko na golfu rasporedi?

midoni
12.02.2009., 16:19
tvornićki ugradženo centralno zaključavanje (četvero vrata i gepeka) sa vakum pumpom Audi 90

konektor žica na pumpi:

1.crveno/crna - stalni plus +
2.smedža - masa ili minus
3.zeleno crvena x2
4.plavo zelena
5.crvena +

crveno/crna i crvena su prespojene

interesuje me kako povezati sa modulom daljinskog zaključavanja

žice na modulu:

1.narandžasta
2.bijela
3.žuta
4.narandžasto/crna
5.bijelo/crna
6.žuto/crna

7.ljubičasta (ide na žmigavce i svirenu) to sam spojio i radi preko releja i dioda OK
8.crvena- + stalna
9.crna - - minus ili masa
10.roza(pink)

spajao po šemi za spajanje sa kompresorom i nigdje veze jedino rade žmigavci i sirena ostalo nula bodova

MOLIM ZA POMOĆ
HVALA

KarloDelPontiac
12.02.2009., 20:33
ovako napamet bih se usudio samo garantirat kuda idu crvena i crna... sve ostalo bi bilo igra pogadjanja i pretpostavki....

uz daljinsko si sigurno dobio i neku skicu ili manual..... nisi naveo nishta o modelu daljinskog...

billy188
12.02.2009., 21:38
frigate modul...uspio sam spojiti.
sivo crna -bijela na modulu
sivo crvena-bijelo crna na modulu
žuta i žuto crna idu na plus

midoni
15.02.2009., 07:23
ovako napamet bih se usudio samo garantirat kuda idu crvena i crna... sve ostalo bi bilo igra pogadjanja i pretpostavki....

uz daljinsko si sigurno dobio i neku skicu ili manual..... nisi naveo nishta o modelu daljinskog...

da imaju šeme i to:
1.fig1:Car Alarm Out-port
2.fig2:Negative Trigger
3.Fig3:Positive Trigger
4.Fig4:Positive/negative Tigger
5.Fig5:Pneumatic Look
Radio sam po 5 šemi i nula bodova jer mi je u gepeku kompresor pumpa
A na modulu nema ko je proizvodžać jer sam ga dobio bez kutije samo modul sa konektorom šeme i dva skakavca (ključa)

tom1234
19.02.2009., 17:48
pomozite......

imam golf 4 i ne radi mi daljansko zakljucavanje,baterija je nova,al je nisam odmah zamjenil.neki mi vele da se treba ponovo ukucati kod.

hasnfefer
19.02.2009., 19:16
pomozite......

imam golf 4 i ne radi mi daljansko zakljucavanje,baterija je nova,al je nisam odmah zamjenil.neki mi vele da se treba ponovo ukucati kod..

Kod mene (OPEL) se mora ubacit ključ u btravicu, spalit kontakt (ne motor) i stisnuti oba gumba na daljinskom i čekati oko 30 sekundi. Jedini je problem što mi to nikada nije uspjelo!! Inače, čuo sam da se sve to može izbjeći ako promjeniš bateriju na vrijeme, dok još ima nešto malo struje, i ako posao obaviš za manje od 3 minute nije potrebno ponovno kodiranje!! Uputstvo u ruke, ili potraži savjet na VW forumu, ima tu složeno po proizvođaču!!

Ivo_22
19.02.2009., 19:41
u manualu ti mora pisati, pod sinkronizacija.
za polo kaže : (vjerujem da je i za golf isto)
0)postupak ne smije trajati više od 1 minute
1) pristisnuti jedan puta tipku za zaključavanje ili otključavanje na daljinskom u trajanju od jedne sekunde
2)vozilo zaključati ili otključati jednom (mehanički)
3)i onda bi se trebao utvrditi novi kod i to bi trebalo radit

MOBILTRONIC
21.02.2009., 17:39
Tome 1234 i tako u nedogled.Slusaj prijatelju,uzmi nekog ko ima VAG COM dijagnostiku,ukljuci u steker,kontakt,idi dijagnozom u 46 kanal a to je komfort modul,funkcija 10 adaptacija,kanal 01,pise broj daljinskih,sve obrisi upisi 0,test,save pa ce te pitati da li ces sacuvati,ti stisni OK.Time su svi kljucevi obrisani.Sada upisi u kanal 01 broj 1,test,save i ponovo te pita da sacuvas,ti stisni OK i tada kad stisnes OK stisni tipku zaklj. ili otklj.na svom daljinskom.Ako je sve uredu mora se cuti skljocanje motorica.Izadji iz programa,istekaj uredjaj,izvadi kljuc,zatvuri vrata i probaj ako je sve ispravno na tvom vozilu to je to.Ako nije proradilo potrazi pomoc majstora a provjeriti i rad daljinca.Za ovu akciju ti netreba kod vozila jer to nije sigurnosni kljuc vec prijava daljinskog.

ruby_pregrada
22.02.2009., 12:25
dali zna tko kak da sestri spojim daljinsko firgate na mazdu 626 2000g

gledao sam žice dolje ispod osigurača i našo jednu koja daje plus kad se zaključa auto i drugu koja daje plus kad se otključa ali kad na to spojim daljinsko i stavim žute na plus da daju bijele kontakt plus onda gori osigurač???

zna li netko u čem bi bio problem?

Goran69
22.02.2009., 13:32
Imam Ford fiestu 1.3i Ambiente 2007god.. Hteo bih da ugradim centralnu bravu...posto na tu verziju nije bilo... a to mi je potrebno.. jer pozadi vozim malu decu.. pa moram im rucno otklucavati..Dali je to tesko da se izvede.. posto fordovi se zaklucavaju.. samom rucicom za otvaranje...i dali postoji bojaznost da se nesto pokvari pri demontazi i montazi...
Hvala...

KarloDelPontiac
22.02.2009., 14:17
dali zna tko kak da sestri spojim daljinsko firgate na mazdu 626 2000g

gledao sam žice dolje ispod osigurača i našo jednu koja daje plus kad se zaključa auto i drugu koja daje plus kad se otključa ali kad na to spojim daljinsko i stavim žute na plus da daju bijele kontakt plus onda gori osigurač???

zna li netko u čem bi bio problem?

postoje sistemi koji koriste zajednichku masu i sitemi koji koriste zajednichki plus... izgleda da si spojio u krivom sistemu...

sinisa_7
22.02.2009., 14:41
postoje sistemi koji koriste zajednichku masu i sitemi koji koriste zajednichki plus... izgleda da si spojio u krivom sistemu...

Znaš, fakat loše zgleda kad za npr. č koristiš ch...forum podržava ove znakove tak da nije bed.

walbandon
22.02.2009., 15:21
Kakve diode trebaju biti, da li može obične LED ili neke druge,jer sam probao sa njima pa mi ne radi, samo izgori dioda.Inače te žice (za ljevu i desnu stranu )sam pronašao na prekidaču za sva četiri žmigavca

obicna dioda kojoj je svrha da struju propusta samo ui jednom smjeru..a koristi se kad iz daljinskog/alarma nemas 2 izlaza vec samo jedna za zmigavce....
kad bi spojio bez dioda obje strane L+D zmigavce, onda bi ti se svi palili na bilokoju stranu ti stavio rucicu...zato se stave te 2 diode, tako da nema povrata struje i nema mjesanja strana....

vw polo...nadjes jednu zicu koja ti daje signal, recimo kad je auto zakljucan ona ima - , a kad ga otkljucas ga izgubi...i, kupih ohmski otpornik , npr 800-900ohma, tako nesto, jos nisam to spajao, vec kolega....i obje zice sa daljinskog(upareno po shemi za minus spajanje) spojis na tu jednu zicu na autu, samo sto jednu zicu od daljinskog spojis preko otpornika...

slobdono pitajte na pm ako sto zapne, rado pomognem akomogu, samo, nisam cesto tu..

ruby_pregrada
22.02.2009., 15:40

kako bi onda trebao spojiti?
znači da nisam dobre žice našo ili?

Killer Death
28.02.2009., 08:31
Pozdrav! Jel mi možete reći da li se može na bilo koji auto koji ima centralno ugradit daljinsko centralno bez obzira jel vakuumsko ili neko drugo jer jedan mehaničar mi je rekao da je to problem ako je vakuumsko i koliko košta ugradnja. Hvala.

Vieri
28.02.2009., 22:25
Možeš ugraditi, i nije toliki problem ugradnja, a ugradnja ti je između 200-250kn

pošto čitam da puno ljudi pitaju za boje žica, pa da im malo pomognem budem postao par slika, pošto sam slikao dok sam ugrađivao u golfa 4.

Znači, golf 4 nema vakum pumpu, nego električne motoriće.

Ne treba ugrađivati dodatni motorić u vozačeva vrata, (kao što na nekim korejancima se mora).

I kada sve ugradite i stavite tapecirung i kada zaključate auto, a pipac (na vratima što kad pokazuje da je auto zaključan/otključan) uđe do pola unutra (kao kad je auto zaključan) pa se vrati natrag, to se događa jer su vrata otvorena, zatvorite vrata i pogledajte da će ići pipac do kraja unutra.
Ako modul ima jedan izlaz (žicu) za žmigavce onda vam trebaju dvije diode, ne svjetleće nego ispravljačke, tako je svejedno koje kupite, glavno da su ispravljačke, ionako vam trebaju da propuštaju struju u jednom smjeru i to je sve. I ne kupujte zener diodu ako vam ponude u dućanu.
Ako modul ima dvije žice za žmigavce, ne trebaju vam diode.

Shema spajanja je negativna, jer motorić dobiva signal preko minusa, tako da gledate shemu gdje piše negative trigger.

Narančastu i narančasto/crnu žicu ne koristite te ju možete slobodno precvikati.
Rozu isto ne koristite jer golf nema motorić za otvaranje gepeka, isto ju možete precvikati ili ju spojiti na nešto drugo, npr. (svjetla, trubu,...).

Crvena je stalni plus, nju možete spojiti, najlakše bi vam bilo na konektoru koji dolazi iz vozačevih vrata (kod ručke za otvaranje haube, trebate skinut ručku i taj tapecirung), isto crvena boja žice je na konektoru od stalnoga plusa.

Crna, žuta, žuto/crna, te tri žice idu na masu, njih spojite na konektor isto od vozačevih vrata na smeđu žicu.

Još trebate spojiti s modula bijelu i bijelo/crnu žicu, njih spajate na žice na vozačevim vratima što idu iz motorića centralnoga.

Crno/bijelu spajate na zeleno/crvenu žicu. Zeleno/crvena žica je zaključavanje.

Bijelu spajate na žuto/plavu žicu. Žuto/plava žica je otključavanje.

Još trebate spojiti ljubičastu žicu na žmigavce, pošto je moj modul imao jedan izlaz morao sam koristiti diode, jer inače kad bi uključio žmigavac u vožnji svjetlila bi mi sva četri žmigavca.
Žicu od žmigavaca ćete naći u pragu, tj. dvije žice, jedna za lijevu stranu, jedna za desnu.
Lijeva strana je crno/bijela žica, desna strana je zeleno/crna žica.
Na te dvije žice spajate ljubičastu žicu iz modula.
Kada spajate diode, morate paziti kako ih okrenete, ako naopako okrenete, neće prolaziti struja, tako da žmigavci neće raditi.
Zato struja ide iz modula prema žmigavcima, tako okrenite diodu, a ne iz žmigavaca prema modulu.
Inače ako neznate sami provjeriti u kojemu smjeru propušta dioda struju, dioda ako je npr. u crnoj boji, a na jednom kraju je siva boja, pušta struju prema sivoj boji, lako se može uočiti prema kojoj strani propušta, jer je ta strana uvijek manje pobojana nego ona kroz koju ne pušta.

To bi bilo to što se tiče spajanja, i tako bi trebalo sve raditi, naravno antena mora biti uspravno postavljena, jer je tako veći domet, ako nekoga zanima zašto žice nisam vukao ispod volana, to je zato jer nemogu ruku progurat do tamo da bi spojio žice, jer je skučeno, a da bi išao to raskapati, ima puno posla, tako da mi se nije dalo raditi.

Vieri
28.02.2009., 23:19
http://img13.imageshack.us/img13/2442/25022009151.th.jpg (http://img13.imageshack.us/my.php?image=25022009151.jpg)

http://img145.imageshack.us/img145/5495/25022009155.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=25022009155.jpg)

http://img338.imageshack.us/img338/5531/27022009176.th.jpg (http://img338.imageshack.us/my.php?image=27022009176.jpg)

http://img145.imageshack.us/img145/980/27022009177.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=27022009177.jpg)

http://img338.imageshack.us/img338/8193/27022009178.th.jpg (http://img338.imageshack.us/my.php?image=27022009178.jpg)

http://img145.imageshack.us/img145/6196/27022009179.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=27022009179.jpg)

http://img145.imageshack.us/img145/6250/27022009180.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=27022009180.jpg)

http://img145.imageshack.us/img145/2449/27022009182y.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=27022009182y.jpg)

http://img13.imageshack.us/img13/9438/27022009183.th.jpg (http://img13.imageshack.us/my.php?image=27022009183.jpg)

http://img145.imageshack.us/img145/7838/27022009184.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=27022009184.jpg)

Vieri
28.02.2009., 23:19
http://img13.imageshack.us/img13/7690/27022009185j.th.jpg (http://img13.imageshack.us/my.php?image=27022009185j.jpg)

Naravno da su sve žice zalemljenje i izolirane i da je to sve složeno kako treba i spada, da nebi mislili da je ostalo ovako kako je na slikama.

putt
01.03.2009., 17:47
ima koji link di bi se moglo narucit daljinsko zak.??
vec imam dalj. ali mi ne radi jer se polomilo nesto u kljucu .i sad me interesira dali povrh ovog sta imam mogu ugradit novo( kruha nad pogacom :D )
ako imam kakav link ili di bi u rijeci to mogao nac

ko zna njemu dva:)

Vieri
01.03.2009., 18:52
odi na plavi oglasnik, njuškalo, ima ljudi koji prodaju.
Ako imaš daljinsko zaključavanje original, onda si možeš ugraditi ovo "zamjensko", al ak već imaš zamjensko, onda si pogledaj da kupiš novi ključ.

putt
01.03.2009., 21:37
:top:

Blindknight
02.03.2009., 21:07
ja spoio ko i ti, ali iz nekog razloga meni samo zakljucava auto?
???
samo moj nema el podizace prozora.

Vieri
02.03.2009., 22:09
Navodno možeš na modelima što nemaju el. podizače, odmah vući žicu iz konektora vrata za otključavanje/zaključavanje, pa probaj vidjet na konektoru žicu od otključavanja, i premjestiti ju s vrata.
Ako neće ni tada pogledaj dvije žute žice od mase , dali ne gube spoj negdje.

Phurgy
09.03.2009., 17:32
Ovako...
molio bih nekog znalca(znalce) da mi kaze gdje i koliko košta zamjena daljinskog koji ujedno i gasi blokadu motora pri paljenju(ono kaj pišti dok daš kontakt) jer mi se pohabao i primi svaki deseti put. Vjerojatno treba reprogamirati sami sistem?(ili koja je već procedura) i znači treba mi novi daljinski.Auto je rover 420di
Đe i koliko?
:s:s

Tarzan_Jungle
10.03.2009., 20:19
bok bechari, imao bih pitanje, kupio sam daewoo lanosa 2002g. i ima centralno zakljuchavanje bez daljinskog, a problem je u tome shto kad zelim odkljuchat ne reagira vech samo odkljucha vrata na kojima odkljuchavam, i potom recimo iznutra odkljucham ostala vrata i na kljuch zakljucha sva vrata, i ponovi zelim odkljuchat neche, odem na suvozacheva vrata on sve odkljucha i zakljucha i odma ponovo zelim odkljuchat a on samo ta vrata odkljucha, i tako bezveze ili odkljucha il ne bez obzira na neko pravilo, kako mu se oche u kojem trenutku i kako mu volja dodje, a dok se vozim onda recimo se sjeti i odkljucha auto, a shto me iznenadjuje neki puta u voznji on makar je auto odkljuchan on zna shkljocat ali bez da zakljucha i odkljucha, samo se chuje da on nesto shkljoca, pa me zanima mozda je tko imao takav problem ili mozda zna u chenu je problem i zna kako bi se to dalo rijeshit, jer on dela kako se njemu hoche, hvala na odgovoru!

Killer Death
12.03.2009., 23:09
Može pitanje. Kad zaključam na daljinski Golf 3, ostanu mi nekad upaljeni desni žmigavci. U čemu bi mogao biti problem? Hvala.

darkom
13.03.2009., 22:57
Pozdrav ljudi, ugradio sam sebi centralno zakljucavanje, kupio sam posebno centralno, posebno daljinsko, postavio sve motorice, razveo kablove i modul od centeralnog zamjenio daljinskim ali samo hoce da mi zakljuca vozilo, a nece da otkljuca. Zna li neko sta trebam uraditi.

darkom
13.03.2009., 23:35
Kolega mi rece da mi treba relej ali ja ne znam sta je to. Na daljinskom ima 10 zica crvena +, crna -, zelena i plava idu na motore, zuta, zuto crna, smedja, siva, roza mi ne treba to je za prozor i ljubicasta za migavce. Ja sam spoijo ovako: na crvenu + sam dodao još žutu i žuto crnu, na crnu - sam dodao sivu i smeđu, a zelenu i plavu stavio na motore i zaključavanje radi ekstra ali otključavanje kad stisnem samo u modulu nešto klika.Ne znam šta da radim.

Vieri
14.03.2009., 11:21
Dali ti radi zaklj/otklj na ključ??
Relej ti ne treba samo za otključavanje i zaključavanje, relej bi ti trebao samo u slučaju da ideš dalje dodavati nešto, npr na žmigavce ideš spojiti trubu, ali to ti ne treba nadam se, pa ti ne treba ni relej.
Probaj žuto, žuto crnu prebaciti na masu.
I ako ti radi zaključavanje, provjeri žicu otključavanja, dali je dobro spojena, ali prvo probaj s prebacivanjem ovih dviju žica.
I još o kojemu se autu radi, ako se smije znati?

darkom
14.03.2009., 13:28
radi mi zaključavanje i otključavanje kad dodirnem one dvije žice bijelu i smeđu od centralnog, onda radi ekstra, ali kad spojim na daljinsko onda samo radi zaključavanje. A ovo je raspored žica od modula centralnog: crvena +, dvije crne -, plava za motorić, zelena za motorić, bijela, smeđa, pa opet bijela i smeđa i njih dvije kad dodiruje onda radi centralno ali kad nije prikopčano daljinsko.

darkom
14.03.2009., 13:29
A auto je fiat brava 1996 godište

darkom
14.03.2009., 13:34
Ovako sam spajao kad mi je radilo zaljučavanje na centralnom: crna, smeđa i siva zajedno, crvena žuta i žutocrna zajedno, zelena i zelena plava i plava.

darkom
14.03.2009., 13:44
probao sam žutu i žuto crnu na masu, sad ništa ne radi samo klika.

Vieri
14.03.2009., 17:11
vrati crnu i crno žutu na +, nego daj mi objasni zaklj/otklj s ključem radi, a kada s žicom dodiruješ žice otklj/zaklj radi, ali kada ih spojiš ne radi???

darkom
14.03.2009., 18:59
druže napravio sam radi daljinsko perfekt, još trebam prikopčati da mi žmigavci blinkaju ali to moram sa diodama pošto imam samo jednu žicu.

Vieri
14.03.2009., 19:33
Ok, onda super, nego napiši gdje je problem bio??
A diode imaš gore u postu objašnjeno kako se spajaju, tako da ti to neće biti problem nikakav, uglavnom cijena diode je mizerno mala, nekih 10-tak lipa.

darkom
14.03.2009., 20:29
mogu li diode iz radia, posto sam ja to isao kupiti i nema ih nigdje, a problem je bio u pogresnom spajanju zica, od modula smedja je za zakljucavanje a zuta za otkljucavanje i samo spojiti na plavu i zelenu

Vieri
14.03.2009., 21:23
Diode su diode, tako da, ako puštaju kroz jednu stranu struju, kroz drugu ne, onda slobodno uzimaj iz radia.

darkom
14.03.2009., 23:04
A kako se još mogu otkriti koje su boje od žmigavaca, pošto u mene nisu žice boje kao što je navedeno gore i kad postavim diodu da li ja ljubičastu žicu lemim ispred ili iza nalemljene diode?

darkom
15.03.2009., 09:55
nasao sam 6 zica na jednom dzeku od kojih su 4 od zmigavaca ali ne znam koje, kako to da otkrijem. boje zica su dvije plave, dvije crno plave jedna crno smedja i jedna bijela.

Vieri
15.03.2009., 12:17
Uzmeš "probirštiht", ili probnu lampicu, jedan kraj na masu (-), drugi kraj pikaš na taj konektor, tj. u konektor gdje ulaze tih 6 žica, imaš mali kvadratić za svaki ulaz žice i u taj kvadratić na žicu pikneš drugi dio probne lampice, naravno moraju ti žmigavci biti uključeni, i kada nađeš pojedinu stranu mora ti probna lampica žmigati zajedno s žmigavcima, da se nebi zeznuo i našao stalni +, tako nađeš i lijevu i desnu stranu žmigavaca.
Napravio sam na brzinu shemu, kako bi trebao spojiti diode zajedno s žmigavcima, i u kojem smjeru dioda propušta struju, pa će ti sve dalje biti jasno.

http://img12.imageshack.us/img12/5871/shemab.th.png (http://img12.imageshack.us/my.php?image=shemab.png)

Ljubičasta je žica iz modula od žmigavaca, vidiš na shemi kako se spajaju dvije žice na žmigavce, i diode, njih spajaš da puštaju struju iz modula prema žmigavcima.
Dolje sam ti još nacrtao kako izgleda dioda u stvarnosti, ove dvije gore to ti je simbol diode za shemu, a dolje kako izgleda, da te ne zbuni.

Tarzan_Jungle
15.03.2009., 19:34
bok bechari, danas sam oprao lanosa i sad radi centralno zakljuchavanje bez problema, bash me zanima kad se auto posushi oche me opet zezat, planiram ugradit daljinsko zakljuchavanje/odkljuchavanje pa neznam oche me to i onda zezat,
pa ako je tko imao ovakav problem, nek mi reche da znam kaj trebam poduzet

darkom
16.03.2009., 09:30
Napravio sam i blinkanje žmigavaca, dvije plave i dvije plavo crne su bile od žmigavaca i povezao sam sa četiri diode i radi super.

neno1966
16.03.2009., 09:37
bok bechari, danas sam oprao lanosa i sad radi centralno zakljuchavanje bez problema, bash me zanima kad se auto posushi oche me opet zezat, planiram ugradit daljinsko zakljuchavanje/odkljuchavanje pa neznam oche me to i onda zezat,
pa ako je tko imao ovakav problem, nek mi reche da znam kaj trebam poduzet
Isto će te zezat. Elektronika centralnog zaključavanja je na mjestu izloženom vlazi. Ja sam promijenio elektroniku i montirao ju na drugo mjesto (više).

Tarzan_Jungle
16.03.2009., 17:58
hvala neno1966
nego danas kao shto velish ne radi
a dal mozda znash di mu je ta elektronika na daewoo lanoss 2002g.
i ako bi ugradil daljinsko jel bi bio isti proble, ili to ima veze samo s kljuchem?

gmz
20.03.2009., 18:36
Pozdrav,
Prije par mjeseci kupio sam GOLF-a III i sve je fukcioniralo kako valja dok mi se sad alarm nešto pobrkao.
Alarm je EXCALIBUR AL-1000-E.
Daljisko zaključavanje ide preko alarma i funkcionira. Migavci normalno rade jedino se svirena ne oglašava.
Na svirenu dolaze nekakve 4 žice dok sa centrale alarma izlazi jedna BRAON oznaka svirena + nisam dalje raskopavao i nesmijem.
kad se aktivira alarm (simulacija provale) nema nikakvog napona na izlazu za svirenu dok sve ostalo funkcionira.
Molio bi ukoliko neko ima više podataka o ovom alarmu (bojim se da nije šta oko programiranja).
Hvala puno.....................

midoni
22.03.2009., 10:59
Pozdrav
Uspio sam spojiti sve i radi bez problema

Boja žica na modemu su sledeče.

br. 1.narandžasta
br. 2.bijela
br. 3.žuta
br. 4.narandžasto/crna
br. 5.bijelo/crna
br. 6.žuto/crna
br 7.ljubičasta
br. 8.crvena
br. 9.crna
br.10.roza

Boja žica koja idu u vrata:

br. 1.crveno/crna
br. 2.braon
br. 3.zeleno/braon

Spoio sam ovako:

br.9.Crna ide na stalnu masu ili minus
br.8.crvena se spaja na stalni plus
br.7.ljubičasta se spaja na žmigavce (tako da na nju naleniš još tri žice)
od kojih jedna ide na lijevi žmigavac,druga na desni žmigavac (imedžu
žmigavaca idu diode 1A) i treča na trubu (preko releja koji se stavi prije
trube).
br.6.žuto/crna(modem) se spaja sa br.1.crveno/crnom (vrata)
br.3.žuta(modem) se spaja sa br.2.braon (vrata)
br.2.bijela(modem) se spaja na br.3.zeleno/braon (vrata)
br.4.narandžasto/crna(modem) se spaja na br.3.zeleno/braon(vrata)
NAPOMENA:
žica br.3.zeleno/braon se presječe pa se br.2 bijela spoji s jednim kraje a
br.4.narandžasto/crna s drugim krajem (to je žica za zaključaj/otključaj)
br.1.narandžasta(modem) i br.5.(modem) se spajaju jedna za drugu na
modemu.
br.10 nisam spojio ona je za gepek ili ti peta vrata ili prtljažnik

Sve se spaja prema šemi za pneumatsku pumpu samo trebate naći prave žice
koje idu u vozačeva vrata...http://img26.imageshack.us/img26/4694/hzvrob2.th.jpg (http://img26.imageshack.us/my.php?image=hzvrob2.jpg)

H5-N1
29.03.2009., 19:40
Pozdrav
Uspio sam spojiti sve i radi bez problema

Boja žica na modemu su sledeče.

br. 1.narandžasta
br. 2.bijela
br. 3.žuta
br. 4.narandžasto/crna
br. 5.bijelo/crna
br. 6.žuto/crna
br 7.ljubičasta
br. 8.crvena
br. 9.crna
br.10.roza

Boja žica koja idu u vrata:

br. 1.crveno/crna
br. 2.braon
br. 3.zeleno/braon

Spoio sam ovako:

br.9.Crna ide na stalnu masu ili minus
br.8.crvena se spaja na stalni plus
br.7.ljubičasta se spaja na žmigavce (tako da na nju naleniš još tri žice)
od kojih jedna ide na lijevi žmigavac,druga na desni žmigavac (imedžu
žmigavaca idu diode 1A) i treča na trubu (preko releja koji se stavi prije
trube).
br.6.žuto/crna(modem) se spaja sa br.1.crveno/crnom (vrata)
br.3.žuta(modem) se spaja sa br.2.braon (vrata)
br.2.bijela(modem) se spaja na br.3.zeleno/braon (vrata)
br.4.narandžasto/crna(modem) se spaja na br.3.zeleno/braon(vrata)
NAPOMENA:
žica br.3.zeleno/braon se presječe pa se br.2 bijela spoji s jednim kraje a
br.4.narandžasto/crna s drugim krajem (to je žica za zaključaj/otključaj)
br.1.narandžasta(modem) i br.5.(modem) se spajaju jedna za drugu na
modemu.
br.10 nisam spojio ona je za gepek ili ti peta vrata ili prtljažnik

Sve se spaja prema šemi za pneumatsku pumpu samo trebate naći prave žice
koje idu u vozačeva vrata...http://img26.imageshack.us/img26/4694/hzvrob2.th.jpg (http://img26.imageshack.us/my.php?image=hzvrob2.jpg)
Hvala ti si bio od največe pomoči nego samo da te pitam da mi malo pobliže obijasniš kako si žmigavce spoija jesi vuka žice sa prekidača za sva četri ili??? Inače imama audija 80 al mislim da je to isto.

midoni
01.04.2009., 12:21
Hvala ti si bio od največe pomoči nego samo da te pitam da mi malo pobliže obijasniš kako si žmigavce spoija jesi vuka žice sa prekidača za sva četri ili??? Inače imama audija 80 al mislim da je to isto.

Ovako :
Našao sam žice koje se nalaze ispod volana(sa auto ispitivačem bockao) posebno sam našao za lijevi a posebno za desni žmigavac.NISAM VUKAO ŽICE NIGDJE I NE SA PREKIDAČA. MODEM SAM POSTAVOI ISPOD VOLANA I UČVRSTIO IMA MJESTA
Najlakše bi ti bilo da vidiš koje je boje žica za žmigavac.To češ uraditi najlakše iz gepeka za lijevi i desni.
Kad utvrdiš koje su boje onda te iste češ boje žica naći ispod volana na konektoru i tu spajaš. Između žice koja ide s modela zalemiš diodu od 1A
i spojiš na žicu od žmigavca koja se nalazi na konektoru.Znaći trebaju ti dvije diode jedna za lijevi a druga za desni i onda fercera bez problema.

H5-N1
01.04.2009., 20:55
Ovako :
Našao sam žice koje se nalaze ispod volana(sa auto ispitivačem bockao) posebno sam našao za lijevi a posebno za desni žmigavac.NISAM VUKAO ŽICE NIGDJE I NE SA PREKIDAČA. MODEM SAM POSTAVOI ISPOD VOLANA I UČVRSTIO IMA MJESTA
Najlakše bi ti bilo da vidiš koje je boje žica za žmigavac.To češ uraditi najlakše iz gepeka za lijevi i desni.
Kad utvrdiš koje su boje onda te iste češ boje žica naći ispod volana na konektoru i tu spajaš. Između žice koja ide s modela zalemiš diodu od 1A
i spojiš na žicu od žmigavca koja se nalazi na konektoru.Znaći trebaju ti dvije diode jedna za lijevi a druga za desni i onda fercera bez problema.

Ma jasno mi je to sve samo sta ti je kod mene to sve minjano zada jedne boje žica na žmigavcima sprida druge a na konektorima treče pa sam mislija ako točno znaš koji je broj na konektoru da mi kažeš. i meni netribaju diode imam frigate ima posebno žice za livi i desni žmigavac. Jedna baza ako nemaš gepek automatski a na modemu imaš žicu za njega spoji je na trubu možeš trubit na daljinski fora je.

joskanst
02.04.2009., 20:45
haj ekipa,zanima me kvaliteta daljinskog excalibur i postoji li mogućnost ugradnje u fabiu? Jeli ga neko već ugrađiva i ima li šemu?
jeli ima promjenjivi kod ili je stalan i jeli se puno razlikuje od ovih klasičnih frigate,spy,venom...? svaka pomoć je dobrodošla i unaprid zahvaljivam.

archibald
02.04.2009., 20:48
Pozdrav. Ugradio bih si daljinsko zaključavanje u Kiju Pride. Ima dvoja vrata. Znam da mi ne treba daljinsko, ali bih ga ipak ugradio :D. Ali normalno, nema centralno :(. I sad neznam dal da kupim posebno daljinsko, posebno centralno, ili da kupim daljinsko+centralno u jednom. Jel ima kakve razlike u kvaliteti? Uzeo bih onaj skakavac model. Može kakvi savjeti?
I još nešto me zanima. Gepek se otvara na ključ (ili se u kabini povuće ručica). Zanima me jel se to može spojiti na daljinsko zaključavanje da mogu na tipku otvoriti gepek ili se to može samo na onim autima na kojima se kvakom otvara gepek?
Ima li tko iskustva sa www.krhificentar.com jer je tamo daljinsko+centralno 300 kn, ili je možda sigurnije naručit sa www.c-mod.hr iako je tamo nešto skuplje?
Hvala!

igor_vtc
03.04.2009., 19:45
Tarzan_Jungle kaze:
bok bechari, imao bih pitanje, kupio sam daewoo lanosa 2002g. i ima centralno zakljuchavanje bez daljinskog, a problem je u tome shto kad zelim odkljuchat ne reagira vech samo odkljucha vrata na kojima odkljuchavam, i potom recimo iznutra odkljucham ostala vrata i na kljuch zakljucha sva vrata, i ponovi zelim odkljuchat neche, odem na suvozacheva vrata on sve odkljucha i zakljucha i odma ponovo zelim odkljuchat a on samo ta vrata odkljucha, i tako bezveze ili odkljucha il ne bez obzira na neko pravilo, kako mu se oche u kojem trenutku i kako mu volja dodje, a dok se vozim onda recimo se sjeti i odkljucha auto, a shto me iznenadjuje neki puta u voznji on makar je auto odkljuchan on zna shkljocat ali bez da zakljucha i odkljucha, samo se chuje da on nesto shkljoca, pa me zanima mozda je tko imao takav problem ili mozda zna u chenu je problem i zna kako bi se to dalo rijeshit, jer on dela kako se njemu hoche, hvala na odgovoru!
Ovako prijatelju: Ja imam Opel Vectru A iz 91. a imao sam sličan kvar kao i kod tebe. Skužio sam da imam takvih problema kada ključem zaključam otraga bunker, zapravo kada je taj zadnji motorić nekako blokiran. Dok ostavim otvoreno, zapravo da centralno zakljucava gepek onda je sve u redu. Vidi da ti nije koji motorić blokiran ili teško radi. A i možda ti negdje gubi masu ili sami konektori kod bilo kojeg motorića negdje gube kontakt. To si sve pregledaj i vjerujem da ćeš riješiti problem.

miro2.8V6 audi
05.04.2009., 23:16
pozdrav,
ako mi netko može pomoći, bio bih vrlo zahvalan!
imam audi a4 b5 iz '95god. i kupio sam alarm sa daljinskim zak. ali neznam na koje zice da spojim na centralom modulu u gepeku,
ako netko zna koje su to dvije zice za lock i unlock bilo bi super jer pogađanjem bi mogao nešto zeznut..........! hvala!

H5-N1
09.04.2009., 19:35
pozdrav,
ako mi netko može pomoći, bio bih vrlo zahvalan!
imam audi a4 b5 iz '95god. i kupio sam alarm sa daljinskim zak. ali neznam na koje zice da spojim na centralom modulu u gepeku,
ako netko zna koje su to dvije zice za lock i unlock bilo bi super jer pogađanjem bi mogao nešto zeznut..........! hvala!

Ako ti je kao u mom audiju (80) a vijerojatno je. onda ti se ne spaja u gepek nego ispod volana prati zice koje ti izlaze iz vrata najbolje bi ti bilo da skineš tapecirung sa vrata (vozačevih) unutra češ naći pumpicu motorić ili šta je ono več sa kojeg idu tri žice Uzmi ispitivač ili instrument i gledaj jedna ti je + druga - a treca nebi tribala davat ništa. sad zavisi koji si sistem uzeo al uglavnom tu trcu zicu sta ne daje ništa trebaš cvikat, prerezati i na jedan kraj spajas unlock a na drugi lock posalji sliku sheme koju si dobio sa uredjajem pa cemo ti nastojat jos pomoc. a za zmigavce moras trazit na konektoru iza volana to ni ja neznam nisam uspio naci ni sebi.

miro2.8V6 audi
10.04.2009., 00:43
eh, zmigavce sam spojio preko dioda, to funkcionira super, by the way, alarm je frigate, i sad pazi, spojio sam u gepeku na lock i unlock žicu, našao sam ih, i kad zaključam sve super, jedino kod otključavanja preko tog daljinca mi se pali alarm, on otključa sva vrata ali se odmah pale svi žmigavci i alarm počne svirati. jel to možda zbog toga što ja imam onaj sistem sa rasvjetom u autu, kad se otključa auto, odmah se pale umutrašnja svijetla, a kad ga zaključam i ta svjetla se gase. naime, ja sam spojio alarm na tu žaruljicu od unutrašnjeg svjetla, nisam vukao žice sa svih vrata već s jedne žaruljice, jer tako i tako kad otvorim bilo koja vrata, sve se lampe u unutrašnjosti upale....

H5-N1
10.04.2009., 14:20
eh, zmigavce sam spojio preko dioda, to funkcionira super, by the way, alarm je frigate, i sad pazi, spojio sam u gepeku na lock i unlock žicu, našao sam ih, i kad zaključam sve super, jedino kod otključavanja preko tog daljinca mi se pali alarm, on otključa sva vrata ali se odmah pale svi žmigavci i alarm počne svirati. jel to možda zbog toga što ja imam onaj sistem sa rasvjetom u autu, kad se otključa auto, odmah se pale umutrašnja svijetla, a kad ga zaključam i ta svjetla se gase. naime, ja sam spojio alarm na tu žaruljicu od unutrašnjeg svjetla, nisam vukao žice sa svih vrata već s jedne žaruljice, jer tako i tako kad otvorim bilo koja vrata, sve se lampe u unutrašnjosti upale....

nemam ti nažalost pojma o tome morat ces nekog drugog pitat ja sam stavljao samo (frigate) daljinsko zaključavanje bez alarma. i meni radi bez problema jedino žmigavce nemogu nikako naći.

miro2.8V6 audi
10.04.2009., 18:07
nemam ti nažalost pojma o tome morat ces nekog drugog pitat ja sam stavljao samo (frigate) daljinsko zaključavanje bez alarma. i meni radi bez problema jedino žmigavce nemogu nikako naći.

ma, mislim inače, alarm se čini ok, nije ni skup, a imam i daljinsko paljenje auta i mislim da nebi trebalo biti problema s njim, jedino što mene muči to sa otključavanjem auta dok je pod alarmom, ne kužim zašto se pale sva četiri žmigavca i sirena kad ga otključam..... - kod zaključavanja je sve ok, zaključa ga, spusti motoriće centralnog (sva četiri i gepek), zažmigaju žmigavci i sve pet, jedino to otključavanje nisam skužio još....
u svakom slučaju, hvala što si pokušao pomoć.....

archibald
10.04.2009., 22:03
Ja bih molio pomoć oko ugradnje centralnog zaključavanja. Ne kužim di spojiti te motoriće, na što, di, kako? Otkud da žice povučem? Kužim kako spojiti motorić na bravu ali di to spojiti mi nikako nije jasno.
Centralno zaključavanje je Frigate.
Fala

danijel..
19.04.2009., 10:52
pozdrav,evo novi sam ovdje.procitao sam svih 28 stranica..ali naravno nisam spojio kako treba.kupio sam daljinsko sa krhificentra.spojio sam po shemi positive and negative trigger.i sad daljinsko radi dobro 10ak puta,i onda samo od sebe prestane raditi.nekad ne zakljucava vozaceva vrata.kad probam s kljucem otkljucati izvana automatski izgori osigurac od centralnog.
jel ima tko ideju.taman kad se ponadam da radi,probam jos 2,3 puta,radi,slozim plastike nazad i nece..jbg.
auto je vw vento,94.god pneumatsko centralno.
evo sheme.molim pomoc
http://img22.imageshack.us/img22/6976/p4190203.th.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=p4190203.jpg),http://img22.imageshack.us/img22/2821/p4190206.th.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=p4190206.jpg),http://img22.imageshack.us/img22/955/p4190207.th.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=p4190207.jpg)

danijel..
19.04.2009., 14:06
btw.skužio sam da mi ne radi km/h sat na ploci i gubi struju kad izvadim kljuc,ostalo radi.mozda sam krivi + uzeo..a uzeo sam sa motorica..

Killer Death
19.04.2009., 14:36
Pozdrav. Meni radi daljinsko centralno samo kad sam na pola metra do metar od auta, a na 2 metra nekad hoce, nekad neće. Probao sam s novom baterijom i ne pomaže. U čemu bi mogao biti problem? Hvala.

KarloDelPontiac
19.04.2009., 14:40
Pozdrav. Meni radi daljinsko centralno samo kad sam na pola metra do metar od auta, a na 2 metra nekad hoce, nekad neće. Probao sam s novom baterijom i ne pomaže. U čemu bi mogao biti problem? Hvala.

ako je tvornički predviđen veći domet, onda ti je vjerovatno fali antena na uređaju.... ako je nema, onda je cijeli uređaj na preskrivenom mjestu.
probaj ga izvaditi negdje bliže instrument ploči, ako je u kabini, pa probaj....

ako je pod poklopcem motora, otvori haubu i onda pokušaj vidjeti domet...

KarloDelPontiac
19.04.2009., 14:45
btw.skužio sam da mi ne radi km/h sat na ploci i gubi struju kad izvadim kljuc,ostalo radi.mozda sam krivi + uzeo..a uzeo sam sa motorica..

prvo vrati instalaciju u prvobitno stanje ( odspoji žice) da vidiš da li je to razlog što ti ne radi km/h i drugo.... najvjerovatnije nisi dobro spojio....

imaš li el. šemu od auta ili si spajao napamet?

danijel..
19.04.2009., 15:33
pa isprobavanjem,ispitivac u ruke,koja otkljucavamkoja zakljucava,masa,stalni plus.tak sam trazio.
nemam shemu od auta.ako netko zna reci tocne zice koja na koju nek napise,gore su boje od daljinskog..a auto je isti kao golf 3

KarloDelPontiac
19.04.2009., 17:14
pa isprobavanjem,ispitivac u ruke,koja otkljucavamkoja zakljucava,masa,stalni plus.tak sam trazio.
nemam shemu od auta.ako netko zna reci tocne zice koja na koju nek napise,gore su boje od daljinskog..a auto je isti kao golf 3

postoje samo dvije mogućnosti, ili imaš neispravan uređaj ( što ne vjerujem baš) ili si se zapiknuo na krive žice....

počni ispočetka.... prvo nađi žice u instalaciji koje provode impuls pri otvaranju, i zatvaranju.... budi 100% siguran da su to te (ako imaš prkidače u kabini za kompletno zaključavanje i otključavanje vrata, skini s njih).... izmjeri instrumentom jel se radi o plus ili minus impulsu.... kad to utvrdiš, nadji odgovarajuću šemu uređaja koja odgovara tom načinu rada i zakači se na njih i spoji još samo plus i minus od uređaja za daljinsko zaključavanje... nemoj spajati ništa drugo, ni žmigavce, ni trubu ini ino, ako ima.... isprobavaj to neko vrijeme.... ako bude sve u redu, kreni spajati dalje žicu po žicu....

nažalost, ne mogu ti pomoći napamet, ne znam ni koji je auto u pitanju, a i da znam, ne znam mu instalaciju napamet...

danijel..
19.04.2009., 20:09
napisao sam da je o volkswagen ventu rijec.nema prekidac,kad stisnes ono od vozacevih vrata iznutra onda sve zakljuca i otkljuca,znaci na glavni motoric od centralnog,kako da tu vidim jel radi na pozitivni ili negativini?

Nikiliba
19.04.2009., 20:36
Kod venta spajas direktno na kompresor od centralnog spajas po semi negative triger

Nikiliba
19.04.2009., 20:38
Uzmi ispitivac stavi stipaljku na masu i bockaj po zicama mora otkljucati i zakljucati kad pogodis koja je zica i na njih spaja po shemi od otkljucavanja i zakljucavanja

danijel..
19.04.2009., 20:40
znaci direktno u gepeku kod kompresora spajam?

danijel..
19.04.2009., 20:42
e super lega hvala,sutra probam,navrati navecer ovdje pa ces vidjet dokle sam dogurao

Nikiliba
19.04.2009., 20:44
Da tamo imas i plus i minus vjerovatno radi preko mase i spajas po shemi negative trigger zmigavci su ti dvije smedje posebno lijevi posebno desni !

Nikiliba
19.04.2009., 20:45
A bas ako ne uspijes spojiti riskiraj malo goriva i provozaj se do mene u Vu i ja cu ti besplatno to ugradit!

danijel..
19.04.2009., 20:50
moze,probat cu..znaci po ovome negative triger,imam narancastu bijelu zutu i narancasta(s crnom)bijela(s crnom),zuta(s crnom)..
znaci narancastu ne spajam,bijelu spajam na zicu sto kljuca,zutu na masu, onda ne pise za narancasto crnu i onda pise da bijelo crnu ne spajam i zutu spajam na signal sto otkljucava..
pogledaj gore shemu pa mi napisi zast za 4 zicu po redu nist ne pise..

Nikiliba
19.04.2009., 21:00
Bijela, i crno bijela su otkljucavanje i zakljucavanje zuta i zuto crna idu na masu i ima crvenu to je plu crna minus i smeđa jedna je lijevi zmigavac i druga smeđa je desni žmigavac i to je sva mudrost!

Nikiliba
20.04.2009., 20:42
Neznam jel danijel uspio ne javlja se reko je da ce javit novosti?

KarloDelPontiac
20.04.2009., 20:47
valjda nie kaj zapalil...:)

danijel..
20.04.2009., 23:11
ma evo radi sad,ali opet nije radilo prema shemi negativ trigger nego po sasvim desnoj,pozitiv and negativ trigger..ulgavnom zasad sve perfektno radi..
i ne gori nista.nisam bas toliko..jbg..tamo sam uzeo napajanje od motorica i s tim sa imao problema.sad vise nema..hvala decki

Nikiliba
22.04.2009., 21:07
Za ono svijetlo sto si rekao, to ti je previse komplicirano predlazem da se ostavis toga! Nema nikakav predvidjen relej za to, morao bi kombinirati s nekim vremenskim relejom- do brisaca ili grijaca, MA PREVISE POSLA ZA NISTA!

danijel..
22.04.2009., 22:26
ok,ako ti tako kazes.

bobaxxx
27.04.2009., 16:24
jel zna tko di da spojim uredaj za daljinsko zakljucavanje??? na glavnom motoricu ili mogu na nekom drugom mjestu???

danijel..
27.04.2009., 19:49
koji auto koje daljinsko,kak da netko zna o cemu ti pricas

bobaxxx
27.04.2009., 20:10
koji auto koje daljinsko,kak da netko zna o cemu ti pricas

daljinsko je blue-guard auto je fiat doblo 2002 ??? sve sam spojio po shemi al neznam na koji motor treba spojiti ili ako se moze jos spojiti na nekom drugom mjestu??? HVALA

danijel..
27.04.2009., 20:23
pa sve zice imas na izlazu iz vrata i u pragu,sto se tice zica.spajas na glavni motoric od centralnog,tako su govorili,iako u mom slucaju to nije upalilo..pricekaj nekog drugog da ti kaze za taj auto

Nikiliba
27.04.2009., 20:57
U fiatu imas ispod plastike u pragu zice za otkljucavanje i zakljucavanje nadjs ih ispitivacem a procesor od daljinskog spakujes kod kutije osiguraca tu u pragu su ti i ostale zice -od zmigavaca a plus i masu uzmi s kutije osiguraca

bobaxxx
27.04.2009., 22:21
hvala

bobaxxx
28.04.2009., 23:45
U fiatu imas ispod plastike u pragu zice za otkljucavanje i zakljucavanje nadjs ih ispitivacem a procesor od daljinskog spakujes kod kutije osiguraca tu u pragu su ti i ostale zice -od zmigavaca a plus i masu uzmi s kutije osiguraca

nije bas tako jednostavno, jel znas mozda koja je šema za fiata ova zadnja koju sam htio probat zahtjeva da prerezem zice kod glavnog motorica koji ja nemam pojma di je...ako netko zna di je jeli u vratima ili u osigurackoj kutiji tako ako netko zna puno bi mi pomogao jer sad zelim to stavit gore kad sam ulozio toliko truda...HVALA

danijel..
29.04.2009., 09:24
pa de sliku shema pa ce ti reci po kojoj spajas.a glavni motoric treba biti u vozacevim vratima
a te iste zice su u pragu

Interseptor
29.04.2009., 20:35
Ugradio sam daljinsko zaključavanje FRIGATE(kod autoelektričara),sve je radilo ok,dok jedna vrata nisu do kraja bila zatvorena,a stisnuo sam zaključavanje,od tad problemi,malo radi malo ne radi.Npr ako pomoću centralnog zaključam auto,daljinskim ga mogu otključat,ali ne i zaključat.Nekad kad ga ne mogu zaključat pritisnem gumb za otključavanje pa ponovno zaključavanje i onda ulovi,ali rijetko.Ko da je pošašavilo,malo radi malo ne radi,u čemu je greška i kako ispravit ju?Hvala:confused:

boki_bl
28.05.2009., 13:24
A sta bi moglo kod mene da ne valja !?
Imam ford mondea 97g i radi mu jedno vrijeme daljinsko centralno zakljucavanje OK !!!
Medjutim, evo jutros nisam mogao da zakljucam auto daljinskim zakljucavanjem..
Nece da ga zakljuca povremeno.. ja ga zakljucam rucno a na daljinskom mogu otkljucati al nemoze se zakljucati..

Sta bi to moglo biti ???

E da napomenem.. jel normalno da se na suvozaceva vrata kljucem sve zakljucava a na vozaceva nece da radi centralna !?
Isto sam primjetio kad zakljucam suvozaceva vrata a bila su otvorena vozaceva onda mi poslje toga radi daljinsko zakljucavanje medjutim samo jednom odradi..

Eto strucnjaci pa da vas cujemo :D

CroRipke
03.06.2009., 20:19
Pretpostavljam da na autu već imaš ugrađeno centralno zaključavanje? :confused:

EJ a za šta služi onaj modul (čini mi se da se zove),ona kutija mala,di se to stavlja?

Antoniox
09.06.2009., 21:59
Pozdrav ekipo,

Spojio sam frigate na octaviji i to još prije godinu možda i više i sve šljaka mislin da je kombinacija crna, žuta, i crno žuta na masi crvena na + , bijela i crno bijela na vrata za zaključavajne i otključavanje sad sam stavio motor za otvaranje gepeka nači da mogu na daljinki otvorit tj, umjesto one ručkice za otvaranje i sad me muči koja je kombinacija žica da mogu aktivirat onu treću tipku na frigateu za otvaranje gepeka? Hvala

sinko
16.06.2009., 07:33
http://www.imagesforme.com/out.php/i543731_3.jpg

Sviđa mi se baš ovakav model daljinaca, i koliko vidim takve radi SPY i Frigate.

E sad tko zna:
- Što je bolje SPY ili Frigate ?
- Imaju li SPY ili Frigate rolling code, ili fiksni code ?
- Imaju li SPY ili Frigate mogućnost zamjene/dodavanja novih daljinaca kao recimo Scorpion moduli ?
- I naravno tko ih prodaje najpovoljnije ?

surfer00
19.06.2009., 15:48
pozdrav svima...nisam često na forumu...al evo odlučio sam ugraditi daljinsko zaključavanje u svoju vectru (1.6 92g.) ima centralno sad samo moram spojit daljinski.....ali zanima me ako spojim žmigavce kao što je već navedeno u onim šemama sa diodama.....znam da su te diode tu sa razlogom da struja žmigavaca se može nikako oštetiti sklop daljinskog prijemnika ali dali je moguće da ako u trenutku da su upaljena sva 4 žmigavca i neko slučajno pritisne dugme za zaključavanje dali možde doći do zbrajanja napona modula daljinskog i napona koji već je na upaljenim žmigavcima i tako uništiti neki sklop u autu.....
malo jesam zakomplicirao ali zanimam me dali je to moguće....hvala...

Vieri
19.06.2009., 16:33
pozdrav svima...nisam često na forumu...al evo odlučio sam ugraditi daljinsko zaključavanje u svoju vectru (1.6 92g.) ima centralno sad samo moram spojit daljinski.....ali zanima me ako spojim žmigavce kao što je već navedeno u onim šemama sa diodama.....znam da su te diode tu sa razlogom da struja žmigavaca se može nikako oštetiti sklop daljinskog prijemnika ali dali je moguće da ako u trenutku da su upaljena sva 4 žmigavca i neko slučajno pritisne dugme za zaključavanje dali možde doći do zbrajanja napona modula daljinskog i napona koji već je na upaljenim žmigavcima i tako uništiti neki sklop u autu.....
malo jesam zakomplicirao ali zanimam me dali je to moguće....hvala...

Krivo razmišljaš, diode nisu tu da struja žmigavaca ne ošteti sklop.
Diode se stavljaju, samo na modele centralnoga kada iz modula ide jedna žica za žmigavce, a ne dvije žice, i stavljaju se iz razloga, kada upališ jednu stranu žmigavaca, da ti nebi svjetlila sva 4 žmigavaca.

I da, najvažnije, neće ti se ništa dogoditi autu, jer i da je prejaka struja, opet imaš osigurač prije modula centralnoga.

Killer Death
19.06.2009., 16:36
Sviđa mi se baš ovakav model daljinaca, i koliko vidim takve radi SPY i Frigate.

E sad tko zna:
- Što je bolje SPY ili Frigate ?
- Imaju li SPY ili Frigate rolling code, ili fiksni code ?
- Imaju li SPY ili Frigate mogućnost zamjene/dodavanja novih daljinaca kao recimo Scorpion moduli ?
- I naravno tko ih prodaje najpovoljnije ?

Mene isto zanima za spy. Ako netko zna, jel istina da je domet 80m kako reklamiraju (link (http://www.autosound.hr/ponuda/opsirno/SPY_Daljinsko_zaklju__avanje-43-215/)) i jesu kvalitetni?

surfer00
19.06.2009., 20:04
Krivo razmišljaš, diode nisu tu da struja žmigavaca ne ošteti sklop.
Diode se stavljaju, samo na modele centralnoga kada iz modula ide jedna žica za žmigavce, a ne dvije žice, i stavljaju se iz razloga, kada upališ jednu stranu žmigavaca, da ti nebi svjetlila sva 4 žmigavaca.

I da, najvažnije, neće ti se ništa dogoditi autu, jer i da je prejaka struja, opet imaš osigurač prije modula centralnoga.

ok.....hvala ti što si mi to pojasnio....znači ako imam dvije žice neam nikakvih potreba za diodama? i gdje bi bilo najbolje spajati što se tiče žmigavaca?

surfer00
19.06.2009., 20:57
imam još jedno pitanje....vrlo specifičan slučaj...znači...auto je Opel Vectra 1.6 92.g. i sad imam problema sa centralnim zaključavanjem...naime kad zaključavam izvana na suvozačevim vratima zaključa mi sva vrata, a kad zaključavam iznutra samo ta vrata zaključa.....kad zaključavam sa strane vozača zaključa mi sva vrata osim suvozačevih, pa se automatski odma sva otključaju.....a nekad i to vrlo rjetko zna se desit da sve šljaka ok.....al ne zadugo...možda 5 od 100 zaključavanja sve radi, a ostalo vrijeme neče.....stoga uvjek moram prvo iznutra zaključati suvozačeva vrata da bi mogao zaključati sva vrata na bravici od vozačevih vrata.....
molim vas da mi pomognete, ako neko imam kakvih ideja ili savjeta nek javi.....jer kroz koji dan mi treba doči daljinsko zaključavanje pa bi si to ugradio i htio bi da sve šljaka bez problema......i dali je možda moguće da će sve šljakati ok ako budem koristio daljinac za zaključavanje?
hvala svima unaprijed

Vieri
19.06.2009., 21:24
Vrlo vjerojatno ti je problem u bravi na suvozačevoj strani, izgleda da negdje zapinje, ipak je 17 godina već u korištenju, pokušaj prvo s wd-om malo, ako i dalje zeza, rastavi - izvadi bravu i očisti, ako neće ni tada, nova brava.
Da, ako imaš dvije žice iz modula za žmigavce, ne trebaju ti diode, a žmigavce najbolje spojiti negdje u pragu, u pragu su žice koje idu prema stražnjem dijelu auta.

surfer00
19.06.2009., 21:34
Vrlo vjerojatno ti je problem u bravi na suvozačevoj strani, izgleda da negdje zapinje, ipak je 17 godina već u korištenju, pokušaj prvo s wd-om malo, ako i dalje zeza, rastavi - izvadi bravu i očisti, ako neće ni tada, nova brava.
Da, ako imaš dvije žice iz modula za žmigavce, ne trebaju ti diode, a žmigavce najbolje spojiti negdje u pragu, u pragu su žice koje idu prema stražnjem dijelu auta.

prijatelju hvala ti na odgovoru. pokušat ću to rješit sutra.samo što mi nikako nije jasno kako se skida onaj prokleti podizač stakla.... već sam ga bio pokušavao skinut al bezuspješno.....negdje sam pročitao da ima onaj osgurač kao slovo U al nikako ga nemogu vidjet....kod mene između podizača i tapacirunga ima kako neki plastični prsten....pa mi nije jasno el on iza njega il između prstena i samog podizača...pitam te da znam gdje da upotrijebim silu šarafcigera, a da pritom nije uzaludan pokušaj....ne bi htio da mi se nešta polomi!?....

Vieri
19.06.2009., 22:26
Ti imaš "ručne" prozore???
Onda češ morati uzeti mali ravni šarafciger, malo nategnuti prema van ručicu, nemoj previše da ti nebi pukla i izbiti taj osigurač u slovu "U", ako nečeš moći, zaleti se negdje do nekog servisa, ostavi dečku za pivu i skinut će ti, a dalje češ sam raditi.

Lac
27.06.2009., 11:36
prijatelju hvala ti na odgovoru. pokušat ću to rješit sutra.samo što mi nikako nije jasno kako se skida onaj prokleti podizač stakla.... već sam ga bio pokušavao skinut al bezuspješno.....negdje sam pročitao da ima onaj osgurač kao slovo U al nikako ga nemogu vidjet....kod mene između podizača i tapacirunga ima kako neki plastični prsten....pa mi nije jasno el on iza njega il između prstena i samog podizača...pitam te da znam gdje da upotrijebim silu šarafcigera, a da pritom nije uzaludan pokušaj....ne bi htio da mi se nešta polomi!?....

90% da ti je riknuo motorić u suvozačkim vratima to je boljka svim vectrama onih 10 posto ostaje na žicama između štoka i vrata!!

surfer00
27.06.2009., 13:25
90% da ti je riknuo motorić u suvozačkim vratima to je boljka svim vectrama onih 10 posto ostaje na žicama između štoka i vrata!!

problem riješen...ugradio daljinsko zakljucavanje......izvadio motoric iz suvozacevih vrata....rastavio ga (jako je težak za rastavljanje, morao sam ga malo potrgat).....odlemio jedan mikroprekidac....napravio kratki spoj između dvije nožice (treća ostavljena), vratio sve natrag......tako da sad sustav misli da su vrata uvijek zakljucana i radi otkljucavanje i zakljucavanje bez problema.....jedino što sam izgubio jest mogućnost zaključavanja svih vrata sa suvozačeve strane (otkljucavanje radi)...ali s tim mogu živjeti...jer tko uopće i koristi tu bravicu.....
jedino me zanima kakvu bi sirenu mogao ubacit na modul daljinskog jer ima ostavljena žica za sirenu, a ja bi htio da dobijem onaj zvuk pri zaključavanju..ono nešta kao u filmovima što ameri imaju ili nešta slično?

surfer00
27.06.2009., 13:28
Ti imaš "ručne" prozore???
Onda češ morati uzeti mali ravni šarafciger, malo nategnuti prema van ručicu, nemoj previše da ti nebi pukla i izbiti taj osigurač u slovu "U", ako nečeš moći, zaleti se negdje do nekog servisa, ostavi dečku za pivu i skinut će ti, a dalje češ sam raditi.

ma rješen je taj "problem", zvao strica da mi to skine, čovjek to napravio za cca 30s, sad kad sam vidio koji je sistem skinem ga sam bez problema....

Lac
27.06.2009., 16:20
imaš u chipoteci sirene za auto alarme cca80kn

odelzhausen
28.06.2009., 19:33
Pozz ljudi

Pomozite ako znate, ja sam na svojoj vectri b ubacivao jaći motor 2.0 16V.
Imao sam daljinsko na kljucu, a sad sam dobio novi kljuc koji ima daljinsko ali kao privjesak i jedno vrijeme je radilo,a sada ne radi.
Zanima me zašto to više ne šljaka i da li bi se kod iz kljuca sa privjeskom mogao prebaciti u stari kljuc koji na sebi ima tipke
Ili ako i to nije moguće da li bi mi netko mogao staviti novi modul daljinskog sa skakavcem i na njega staviti kod

odelzhausen
29.06.2009., 20:56
pozz ljudi

daljinsko proradilo, samo kontakt i stisnuo dugmic i zakljuca se
Još sada nekoga kako prbaciti kod u stari kljuc ili neko drugo rješenje, ajde pomagajte

kemolux
30.06.2009., 20:54
Zahvaljujući vašim savjetima sve sam uspio riješiti osim dvije male sitnice! :-) Na Rover 620ti iz 99.god. dvije tanke zelene žice za otklj. i zaklj. se aktiviraju masom (u vozačevim vratima) ALI te dvije žice ne mogu pronaći među svim dostupnim žicama oko stupa i praga! Našao jesam takve iste ali ne reagiraju na masu a i u jednom servisu smo ih spajali na zujalicu (digitalni unimer...)i nije bilo nikakvog znaka što znači da nisu te žice. Sljedeći korak bi trebao biti skidati kutije s osiguračima da bi se moglo doći do bužira koji ulazi u karoseriju od vrata a tu će biti dosta posla.... Ima li slučajno tko saznanje gdje da nađem te dvije žice da ne moram dalje kopati... ? Zahvaljujem unaprijed...

surfer00
30.06.2009., 21:04
Zahvaljujući vašim savjetima sve sam uspio riješiti osim dvije male sitnice! :-) Na Rover 620ti iz 99.god. dvije tanke zelene žice za otklj. i zaklj. se aktiviraju masom (u vozačevim vratima) ALI te dvije žice ne mogu pronaći među svim dostupnim žicama oko stupa i praga! Našao jesam takve iste ali ne reagiraju na masu a i u jednom servisu smo ih spajali na zujalicu (digitalni unimer...)i nije bilo nikakvog znaka što znači da nisu te žice. Sljedeći korak bi trebao biti skidati kutije s osiguračima da bi se moglo doći do bužira koji ulazi u karoseriju od vrata a tu će biti dosta posla.... Ima li slučajno tko saznanje gdje da nađem te dvije žice da ne moram dalje kopati... ? Zahvaljujem unaprijed...

el ti znaš da signal koji teče kroz te žice traje samo 0.8s? a vjerujem da, ako si ga spajao na zujalicu ili nekakav svjetleći ispitivač, nema šanse da će zazujati tj. zasvjetliti jer nijedan od tih "ispitivača" nije toliko brz da uspije reagirat na taj signal! vjerujem da žice idu kroz prag i da nije potrebno da raskopaš cijeli auto, jer većina auta ima i na gepeku motorić koji ima potpuno istu funkciju tj. broj žica sa istom funkcojim kao i motorić na vratima od vozača, tako da žice 100% proalze kroz prag...osim ako ti žice nisu potrgane, što ne vjerujme da je moguće...al eto....
i da ne zaboravim, moguće je da te netko krivo informirao što se tiče boje žica...da sam na tvom mjestu isprobavao bih sve žice, ali pažljivo da nešta ne sjebeš ili se javi nekom ko će ti to uz neku kintu rješit za 10 minuta! ! ! najlakše će ti bit ako imaš pristup nekom od motorića da pogledaš na samoom motoriću koje su boje žice i to je to!! ! !

type-r
30.06.2009., 22:17
pa ako ti trebaju reagirat na masu, probnu lampu ili ispitivac stavis na stalni + i kad dotaknes tu drugu zakljucat ce,ili otkljucat,pa ces znati koja je koja..
to bi trebalo biti to.tak sam ja nasao zice

surfer00
30.06.2009., 22:33
pa ako ti trebaju reagirat na masu, probnu lampu ili ispitivac stavis na stalni + i kad dotaknes tu drugu zakljucat ce,ili otkljucat,pa ces znati koja je koja..
to bi trebalo biti to.tak sam ja nasao zice

da ne zaboravimo da postoje dvije vrste načina otključavnja/zaključavanja tzv: positive trigger & negative trigger.....što bi značilo da ako imaš dvije mogućnosti spajanja...možeš testirati žice tako da imaš stalni + na jednom kraju i ispitivaš žice ili da imaš stalan - na (masu) na jednom kraju ispitivača a drugi kraj ubadaj u žice.....

Lac
04.07.2009., 20:27
da ne zaboravimo da postoje dvije vrste načina otključavnja/zaključavanja tzv: positive trigger & negative trigger.....što bi značilo da ako imaš dvije mogućnosti spajanja...možeš testirati žice tako da imaš stalni + na jednom kraju i ispitivaš žice ili da imaš stalan - na (masu) na jednom kraju ispitivača a drugi kraj ubadaj u žice.....

postoji jedno 7-8 kojih se mogu sjetit napamet...

kemolux
07.07.2009., 23:56
Problem riješen, hvala!!!

renez
10.07.2009., 14:22
Meni treba pomoc za spajanje Opel Corse koja ima centralno iz 1998 i spojio sam sve skoro kako treba (umjesto zmigavaca spojio pozicijska svjetla :)), osim otkljucavanja i zakljucavanja. Raskopao sam vrata jedna druga i ne mogu naci gdje da spojim dvije zice.. jedna koja ce otvarati a druga koja ce zatvarati.. hvala na pomoci....

rastika- golf 4
11.07.2009., 20:28
Zanima me gdje u osijeku mogu ugradit daljinsko zakljucavanje? i kakav dobijem kljuc? jel se moze dobit onaj original volkswagenov kljuc? ako neko zna nek mi odgovori! molim vas

Lac
12.07.2009., 13:10
Meni treba pomoc za spajanje Opel Corse koja ima centralno iz 1998 i spojio sam sve skoro kako treba (umjesto zmigavaca spojio pozicijska svjetla :)), osim otkljucavanja i zakljucavanja. Raskopao sam vrata jedna druga i ne mogu naci gdje da spojim dvije zice.. jedna koja ce otvarati a druga koja ce zatvarati.. hvala na pomoci....

na mikro prekidač u vratima!

renez
14.07.2009., 08:21
na mikro prekidač u vratima!

mirko prekidac je kad se skine tapecirung i najlon onaj mali konektor sa tri vodica? Sve sam raskopao ali stvarno ne znam gdje je to.
Mogu opet skinuti pa poslati sliku..

Lac
21.07.2009., 19:26
tako je sa tri vodića na bravici trebalo bi bit smedja, smedjo-bijela i smedjo-crvena

VWFORLIFE
21.07.2009., 20:20
Ja san za mk2 uzeo dva motorića i dva kljuca skakavca, sve skupa 300 kuna. Ugradio uz pomoć prijatelja bez problema.

kaj_buljiš
22.07.2009., 15:17
pozdrav svima,
sa frendom sam si stavio daljinac + centralno na fiestu mk3 i sve radi divno super samo što nemam nikakav svijetlosni ni zvučni signal kad ga zaključam jer on nije strujić pa nije znao to spojit:ne zna:...šema spajanja je katastrofa za skužit pa me zanima jel ima neko ko bi to mogao učinit za nekakvu naknadu?daljinac je kupljen u kr centru www.krhificentar.hr

Stilios
22.07.2009., 21:01
Ima li netko savijet ili shemu kako ugradit daljinsko samo na VW Polo, 2006. g.? Auto ima centralno i kupio sam aftermarket daljinsko ali nigdje ne mogu naći kutijicu za njegovo centralno niti ikakav modul - centralno je na struju, znači nije ono zračno kakvo imaju stariji VW modeli - mogu li nekako direkt na motorić u vratima spojit to daljinsko kad već ne mogu naći njegov modul?

leo006
22.07.2009., 23:07
može li mi ko dat preporuku koje daljinsko da kupin vozin se u golf 2, 5 vrata centralna brava (orginalna) ona koja se radi samo kad se otključava vozačeva strana i da se to daljinsko može ugradit bez elektrotehničkog fakulteta (da sam ugradim il neko po st a da mu ja platim pivu ) unaprid fala...

Lac
23.07.2009., 21:38
kod pola ti je sve kod osigurač kutije!!

type-r
23.07.2009., 22:31
pozdrav svima,
sa frendom sam si stavio daljinac + centralno na fiestu mk3 i sve radi divno super samo što nemam nikakav svijetlosni ni zvučni signal kad ga zaključam jer on nije strujić pa nije znao to spojit:ne zna:...šema spajanja je katastrofa za skužit pa me zanima jel ima neko ko bi to mogao učinit za nekakvu naknadu?daljinac je kupljen u kr centru www.krhificentar.hr

ovisi o modelu koji si kupio..i jel zelis zvucni ili svijetlosni znak..
ja sam tamo kupio i imas shemu,2 smede zice su lights..njih spojis na zmigavce,jednu na lijevi jednu na desni...i to je to...zmigaju..a ako imas samo jednu zicu onda spojis sa diodama..
najjednostavnije da das shemu tu pa ce ti netko reci koju zicu kuda

Stilios
24.07.2009., 18:33
kod pola ti je sve kod osigurač kutije!!

Možeš li mi to malo bolje opisati?
Rastavili smo sve na Polu - on ima samo matičnu ploču gdje se štekaju jackovi, sve smo ispitali ali centralni modul ne postoji tamo niti ima posebna kutijica za to...
Može li se možda preko unutarnjeg prekidača sa zatvaranje/otvaranje uzeti signal tj. tamo spojiti modul za daljinsko?

Lac
25.07.2009., 09:36
pa na centralnom modulu su ti žmigavci a pored njega iz vrata dolaze žice od centralnog

Stilios
25.07.2009., 14:46
pa na centralnom modulu su ti žmigavci a pored njega iz vrata dolaze žice od centralnog

centralni modul je cijela ona matična ploča ispod volana ili? gdje točno spajam one dvije bijele žice iz modula daljinskog koje su zapravo bitne, koje šalju impulse da zaključavanje/otključavanje? Positive ili negative trigger?

Zahvaljujem unaprijed :top:

Elan sport
26.07.2009., 18:53
pozdrav
pošto mi je tvorničko daljinsko crklo, a kako kažu u servisu, greška je u bazi-modulu, te isti košta 2500 kn (neznam ako su i ključevi u toj cjeni) a auto je fabija 2000 god, a ključevi su skakavac sistem, pa me zanima što kupiti (konkurencija) da prebacim ključeve i da budu slični i funkcionalni, (čim bolji) i gdje kupiti pošto sam u Puli.

Lac
29.07.2009., 13:19
pozdrav
pošto mi je tvorničko daljinsko crklo, a kako kažu u servisu, greška je u bazi-modulu, te isti košta 2500 kn (neznam ako su i ključevi u toj cjeni) a auto je fabija 2000 god, a ključevi su skakavac sistem, pa me zanima što kupiti (konkurencija) da prebacim ključeve i da budu slični i funkcionalni, (čim bolji) i gdje kupiti pošto sam u Puli.

znači centralna brava ti radi? ako da imaš zamjenskih daljinskih sa ugradnjom oko 400kn samo neznam kod koga u puli to uzet....

Elan sport
29.07.2009., 20:30
znači centralna brava ti radi? ako da imaš zamjenskih daljinskih sa ugradnjom oko 400kn samo neznam kod koga u puli to uzet....

da, centralna brava radi, čak i nakon malo dužeg držanja okrenutog ključa zatvara tj otvara prozore, ovisno dali se auto otključava ili zaključava. Domet dok su daljinci radili je bio oko 50-ak metara, a prestali su raditi istovremeno, tako da je bilo za pretpostaviti da nisu oba crkla istovremeno, i probali su u servisu ukucati nove kodove preko dijagnostike, ali nije išlo, no srećom ručno centralno radi.

Lac
30.07.2009., 14:45
onda samo zamjensko daljinsko uzmeš i problem riješen ne trebaš ni ključeve radit tvoji se iskoriste...

Elan sport
30.07.2009., 21:21
onda samo zamjensko daljinsko uzmeš i problem riješen ne trebaš ni ključeve radit tvoji se iskoriste...

E hvala, samo mi reci koji model uzeti, da je dobar i da ključevi pašu, (nebitno 100 kn gore dole) i dali se možemo dogovoriti da se to poštom pošalje, no da ne reklamiramo, poslat ću poruku na PM

Opomena
22.08.2009., 22:19
Pozdrav, imam pitanje... ugradio bi daljinsko s alarmom u Mercedes C 180, 95. god. (ima centralno). Nešto sam malo gledao na daljinsko.com, oni koliko vidim samo nude SPY. Pa me zanima je li ga moguće ugraditi, koliko komplicirano, i jel to što uopće valja?

Vieri
23.08.2009., 15:19
Pozdrav, imam pitanje... ugradio bi daljinsko s alarmom u Mercedes C 180, 95. god. (ima centralno). Nešto sam malo gledao na daljinsko.com, oni koliko vidim samo nude SPY. Pa me zanima je li ga moguće ugraditi, koliko komplicirano, i jel to što uopće valja?

1.Je
2.Ako se malo kužiš u struju, možeš i sam, ako ne, uzet će ti prijatelj pivu ili lokalni električar 200kn
3.Valja

Mislim da ti alarm nije potreban, nego samo bacanje novaca, ali na tebi je odluka.

Opomena
23.08.2009., 21:22
1.Je
2.Ako se malo kužiš u struju, možeš i sam, ako ne, uzet će ti prijatelj pivu ili lokalni električar 200kn
3.Valja

Mislim da ti alarm nije potreban, nego samo bacanje novaca, ali na tebi je odluka.

Zapravo i tražio sam samo daljinsko, jer glupo mi je stavljati alarm na takav auto, ali razlika je svega nekih 50-ak kn... Tnx na odg.

Killer Death
24.08.2009., 09:07
Jel zna tko koliki je u praksi domet daljinskog zaključavanja spy (bez alarma)?

Vieri
24.08.2009., 13:52
Računaj nekih 40-50m, na otvorenom, tj. kada nema prepreke između daljinca i auta, naravno kada si na parkingu punom automobila, je manji cca 15-20m što je poprilično dosta, sve više je previše :rofl:

Killer Death
25.08.2009., 18:17
Hvala.

Opomena
26.08.2009., 22:06
Btw, ima možda tko iskustva sa firmom C-Mod ili daljinsko.com? C-Mod prodaje Frigate, daljinsko.com prodaje Spy. Ima li razlike? Malo sam guglao ali ništa nema...

Vieri
26.08.2009., 23:44
To svi pitaju, al u pravilu nema ni boljeg ni lošijeg, oba će raditi, ako se dobro složi i ne zezne nešto prilikom montaže.

Killer Death
28.08.2009., 09:35
Jel mi može tko reći da li ima Spy fiksni kod ili promjenjivi kod?

surfer00
28.08.2009., 11:03
Jel mi može tko reći da li ima Spy fiksni kod ili promjenjivi kod?

ma care svi ti oni imaju promjenjivi kod.......to što neki prije nisu imali to je bilo neko smeće za male pare.......nije niko idiot da napravi daljinski kojim bi otkljucavao cjeli "parking".......

gogo111
28.08.2009., 11:45
ma care svi ti oni imaju promjenjivi kod.......to što neki prije nisu imali to je bilo neko smeće za male pare.......nije niko idiot da napravi daljinski kojim bi otkljucavao cjeli "parking".......

Ma ne kontaš što pita...

Svaki zaseban daljinski ima svoj kod, ali da li se taj kod pseudogenerira ili je fixan...

Jer u protivnom netko može snimiti tvoj kod i pomoću njega otključati auto...

surfer00
28.08.2009., 13:38
Ma ne kontaš što pita...

Svaki zaseban daljinski ima svoj kod, ali da li se taj kod pseudogenerira ili je fixan...

ma kužim ja šta on pita samo što ti nisi skužio da sam mu ja dao točan odgovor samo sam se možda malo krivo izrazio.......al uglavnom spy ima rotirajući kod tako da se nemoraš brinit ako ti to predstavlja problem ili tako nešta.......

Killer Death
29.08.2009., 12:49
ma kužim ja šta on pita samo što ti nisi skužio da sam mu ja dao točan odgovor samo sam se možda malo krivo izrazio.......al uglavnom spy ima rotirajući kod tako da se nemoraš brinit ako ti to predstavlja problem ili tako nešta.......

Ok, hvala.

nfijok
31.08.2009., 18:03
imam daljinsko venom i krepala su mi oba dva daljinca.....nabavio sam daljinski od drugog venoma pa me dal de moze kako isprogramirati da moje daljinsko radi s drugim daljicem?

mariosmarty
02.09.2009., 16:32
Pozdrav ekipi...evo novi sam i muke su stigle..
Imam već neko vrijeme "Meta" security alarm sa daljinskim.
Bio ugrađeni u prošli auto pa sam ga izvadio...onak za neku ugradnju u budućnosti. Imam Smarta For2 i ima daljinsko, ali reko ajde da ugradim ovaj Meta sa alarmom. I sad problemi nikako da nađem žice za otključavanje i zaključavanje i one za žmigavce....Gdje da tražim ...kod osigurača sa kutijama ili negdje drugdje. Imam shemu spajanja pa mogu poslati ako treba.
Evo molio bih za pomoć ako je moguće i unaprijed se zahvaljujem svima.

mariosmarty
04.09.2009., 05:51
Pa evo javljam se opet. Nešto sam spojio ali mi fale dvije žice za otkl-zakl i one za žmigavce. Gdje da ih nađem, da li su kod kutije sa osiguračima ili negdje drugdje...i koje boje su ako netko zna.

goginjo
06.09.2009., 14:28
Poz ekipa, ima li ko shemu kako spojiti Spy da mi otvara gepek na predviđeno dugme, gepek se otvara sa dugmetom u kabini, iz njega idu dvije žice i koje trebam spojiti na njih, help plizzzz.

surfer00
06.09.2009., 15:12
Pa evo javljam se opet. Nešto sam spojio ali mi fale dvije žice za otkl-zakl i one za žmigavce. Gdje da ih nađem, da li su kod kutije sa osiguračima ili negdje drugdje...i koje boje su ako netko zna.

najbolje ti je skinuti onu plastiku sa praga kod vozačevog mjesta i tamo ispitati žice sa ispitivačem (12V za auto)....a što se tiče onih žica za žmigavce pogledaj kod žmigavaca znači ako u prtljažniku možeš skinuti one poklopce od svjetala tu vidi koje su boje žice za žmigavce....a ako ne možeš nači žice od zaklj-otklj onda traži di ti je motorić i gledaj koje su boje....

Vieri
06.09.2009., 15:18
Poz ekipa, ima li ko shemu kako spojiti Spy da mi otvara gepek na predviđeno dugme, gepek se otvara sa dugmetom u kabini, iz njega idu dvije žice i koje trebam spojiti na njih, help plizzzz.

Vjerojatno ti treba samo + žica od te dvije, a masu dobiva preko modula od daljinskog.
Ovako probaj, ako nemožeš naći koja je + a koja - žica za gepek.
Žicu s modula od gepeka prvo probaj spojiti na jednu žicu pa pokušaj otključavati, zatim probaj spojiti na drugu žicu pa pokušaj otključavati i vidi koja je žica, nju onda zalemi i izoliraj.

goginjo
06.09.2009., 15:38
Vjerojatno ti treba samo + žica od te dvije, a masu dobiva preko modula od daljinskog.
Ovako probaj, ako nemožeš naći koja je + a koja - žica za gepek.
Žicu s modula od gepeka prvo probaj spojiti na jednu žicu pa pokušaj otključavati, zatim probaj spojiti na drugu žicu pa pokušaj otključavati i vidi koja je žica, nju onda zalemi i izoliraj.

Hvala na pomoći, ali meni treba pronaći iz modula koju žicu spajam pošto nemam sheme, ima li tko odgovor?

Vieri
06.09.2009., 16:00
Imao sam shemu negdje, ali sam ju zagubio, ali ti mogu reći ako nitko nema shemu kako da sam provjeriš koja je žica.
Spoji preko probne lampice žice koje su ti ostale od modula, (računam na to da si spojio žmigavce i zaklj i otklj), spajaš jednu po jednu žicu na masu i stiščeš na daljinskom tipku za otključavanje, i vidjet češ koja je žica.

goginjo
07.09.2009., 19:26
Imao sam shemu negdje, ali sam ju zagubio, ali ti mogu reći ako nitko nema shemu kako da sam provjeriš koja je žica.
Spoji preko probne lampice žice koje su ti ostale od modula, (računam na to da si spojio žmigavce i zaklj i otklj), spajaš jednu po jednu žicu na masu i stiščeš na daljinskom tipku za otključavanje, i vidjet češ koja je žica.

Hvala stari, nema do probe. sve spojeno i sve radi, hvala na savjetu.

Vieri
07.09.2009., 19:33
Drago mi je da sam ti pomogao.

joza_90
01.10.2009., 15:22
pozdrav imam trojku 97g.Htio bi stavit daljinsko ali ne znam.cuo sam da bi ga trebalo stavit kod kompresora(gepek)na koje zice to treba spojit, ne znam kak daljinsko zove na kutiji pise keyless entry system.po shemi bi trebao zbrikat narancastu i bijelo crnu,zutocrnu na +, zutu na - bijelu na 1 kraj NEKE zice inaranc/crnu na drugi kraj te zice.moza li mi netko rec koja je to neka zica.po onom kak sam citao na postovima trebam zicu koja salje signal na kompresor.sa lijeve strane na kompr idu 2 zice siva i zelena(treca je +).jedna kad zakljucam trepne(probirka) a druga kad otkljucam.na centrali imam jos pun k.. zica crvena na sebi ima osig sto bi trebalo znacit da bi nju trebo dat na + ali nisam siguran,bojim se da ga ne skurim.molim pomoc

DonDuck
02.10.2009., 08:24
Ma ne kontaš što pita...

nedavno sam svojimdaljinskim slučajno otključao tuđi auto... imam Venom

gogo111
02.10.2009., 08:39
nedavno sam svojimdaljinskim slučajno otključao tuđi auto... imam Venom

Da, osjetio i vidio na svojoj koži...

Ovi u tvornici programiraju eprome na način pseudorandom brojeva.

Isto ko ključanice i ključevi, kod kojih ipak naletiš na dve brave koje se daju istim ključem otvorit... :)

joza_90
02.10.2009., 21:40
pozdrav imam trojku 97g.Htio bi stavit daljinsko ali ne znam.cuo sam da bi ga trebalo stavit kod kompresora(gepek)na koje zice to treba spojit, ne znam kak daljinsko zove na kutiji pise keyless entry system.po shemi bi trebao zbrikat narancastu i bijelo crnu,zutocrnu na +, zutu na - bijelu na 1 kraj NEKE zice inaranc/crnu na drugi kraj te zice.moza li mi netko rec koja je to neka zica.po onom kak sam citao na postovima trebam zicu koja salje signal na kompresor.sa lijeve strane na kompr idu 2 zice siva i zelena(treca je +).jedna kad zakljucam trepne(probirka) a druga kad otkljucam.na centrali imam jos pun k.. zica crvena na sebi ima osig sto bi trebalo znacit da bi nju trebo dat na + ali nisam siguran,bojim se da ga ne skurim.molim pomoc

djelomicno rijeseno.to znaci-nemogu nac zicu koja zakljucava u stvari otkljucava.imam 1 ona otlj ili zaklj ovisno o tome di je spojim.jel zna netko kak da dobijem i tu drugu zicu sve sam ispito probirkom i nemogu je nac

Stilios
11.10.2009., 00:01
Naime radi se o Fiat Puntu 2001 god. mk2 linija - centralno ima serijski, daljinsko je nabavljeno jučer (ht-188) i htio bih to ugraditi pa me zanima na koje točno žice se spajaju otključavanja i zaključavanje?
Uradio sam negative trigger shemu i napipavao na žicama od motorića u vozačevim vratima ali ne radi nikako - na istu žicu mi i zaključava i otključava - ima li netko iskustva oko ugradnje u ovaj automobil? :confused:

ŠTEVA 071
11.10.2009., 13:55
Nađeš žce koje idu iz lijevih vrata ,ja spojio za 15 min,nikad ni na jednom autu nisam bio tako brzo gotov.

Stilios
11.10.2009., 14:33
Nađeš žce koje idu iz lijevih vrata ,ja spojio za 15 min,nikad ni na jednom autu nisam bio tako brzo gotov.
Koje su boje znaš li možda? Negativ trigger jelda?

Stilios
11.10.2009., 18:20
Riješeno - žice koju idu iz vozačevih auta (plavo-ljubičasta i bijelo-zelena) spojene na modul daljinskog - radi bez greške, zahvaljujem :top:
Zanima me još samo gdje bih najlaške mogao spojiti one žice za žmigavce - na prekidač za sva četiri ili ima nekakvo pristupačnije riješenje?

ŠTEVA 071
11.10.2009., 22:21
Na osiguračkoj kutiji desno jedan đek ,ja ih našal odmah.

daljinac
20.10.2009., 19:22
Pozz,ljudi. Nabavio sam daljinsko zakljucavanje MONGOOSE prije dugo vremena.U meduvremenu sam,nekako zagubio semu spajanja.Moze li mi netko pomoci ili poslikati neku semu i dostaviti ovdje ili na mail?Radi se o audiu a4 sa vakum zakljucavanjem.Evo i popis zica na modulu.

1.crvena
2.crna
3.zuta
4.narandasta
5.bijela
6.zutocrna
7.narandastocrna
8.bijelocrna
9.ljubicasta
10.roza

Hvala

PricuvajMiJahtu
21.10.2009., 00:35
Ja sam još jedan pacijent s pitanjem.

Imam Peugeot 406, 1996 godište, ima ugrađeno daljinsko otključavanje koje trenutno nije u funkciji, na privjesku piše "Cobra". Baterije su OK, centralno radi, ali daljinski ne otključava. Bio sam u servisu prošle godine i lik je nešto čačko po tome i naredio, ali je opet nakon nekog vremena prestalo raditi. Mislim da bi trebalo "prijaviti" daljinac ponovno, ali ne znam kako se to radi. Skužio sam da svaki taj sistem ima neku foru tipa "držite tipku 10 sec...bla bla..." i googlam već noćima, ali nigdje nisam našao nekakav manual za glupe ( za mene ;) ). Ako netko zna unaprijed mu zahvaljujem.

daljinac
21.10.2009., 16:55
Ja sam još jedan pacijent s pitanjem.

Imam Peugeot 406, 1996 godište, ima ugrađeno daljinsko otključavanje koje trenutno nije u funkciji, na privjesku piše "Cobra". Baterije su OK, centralno radi, ali daljinski ne otključava. Bio sam u servisu prošle godine i lik je nešto čačko po tome i naredio, ali je opet nakon nekog vremena prestalo raditi. Mislim da bi trebalo "prijaviti" daljinac ponovno, ali ne znam kako se to radi. Skužio sam da svaki taj sistem ima neku foru tipa "držite tipku 10 sec...bla bla..." i googlam već noćima, ali nigdje nisam našao nekakav manual za glupe ( za mene ;) ). Ako netko zna unaprijed mu zahvaljujem.

Pokusaj ovo:sjedni u auto,zatvori vrata,stavi kljuc u bravu i daj kontakt.Vrati kontakt na nulu,izvadi kljuc i pokusaj,sjedeci unutra,daljinskim zatvoriti vrata.Trebalo bi uspjeti.To obicno pali i kada mijenjas akumulator,pa se komp u autu malo zblesira.Nadam se da sam pomogao.

PricuvajMiJahtu
21.10.2009., 20:02
Pokusaj ovo:sjedni u auto,zatvori vrata,stavi kljuc u bravu i daj kontakt.Vrati kontakt na nulu,izvadi kljuc i pokusaj,sjedeci unutra,daljinskim zatvoriti vrata.Trebalo bi uspjeti.To obicno pali i kada mijenjas akumulator,pa se komp u autu malo zblesira.Nadam se da sam pomogao.

Probao, ali ništa :(. U svakom slučaju hvala puno.
Otići ću do servisa, pa ću to tamo probati riješiti, al sad ću ga pratit što radi, pa ću tutorial staviti na internet ;)

PricuvajMiJahtu
21.10.2009., 21:40
Otići ću do servisa, pa ću to tamo probati riješiti, al sad ću ga pratit što radi, pa ću tutorial staviti na internet ;)

P.S. nađoh ovo, za puno raznih modela automobila, kako da programirate daljinski.
http://www.onlinefreeebooks.net/automotive-machinery-power-equipment-ebooks/auto-parts-3rd-parties/autotec-guide-key-and-remote-coding-pdf.html

type-r
21.10.2009., 21:52
djelomicno rijeseno.to znaci-nemogu nac zicu koja zakljucava u stvari otkljucava.imam 1 ona otlj ili zaklj ovisno o tome di je spojim.jel zna netko kak da dobijem i tu drugu zicu sve sam ispito probirkom i nemogu je nac

zelena i siva otkljucavaju i zakljucavaju..neznam sad koja sta..isprobaj koja je koja i spoji prema shemi...

joza_90
25.10.2009., 11:57
zelena i siva otkljucavaju i zakljucavaju..neznam sad koja sta..isprobaj koja je koja i spoji prema shemi...

znam nasao sam te zice,ali me j... na modulu to sto nema zice koja otklj imam bijelu ona otklj ili zaklj ovisi na koju spojim,po shemi bi narancasta ili narancasto-crna bit ta druga ali na njoj nema nikakvog signala a shema kaze da bi trebo cvaknut zelenu.spojio sam jednu smedu da mi zakljucava i to radi.

jel netko zna sta bi moglo bit na pasatu 2001g ne radi daljinac,centralno radi u kljucu nova baterija

joza_90
25.10.2009., 12:02
ja imam isti problem na pasatu 2001g daljinac mi ne radi vec godinu dana,zamjenio bateriju ali nista imam vagcom idem probat rijesit

marq.fcb
25.10.2009., 12:17
i ja imam isti problem na 03' Caddy-u :mad:
sa vremenom je sve teže zaključavalo i otključavalo, ali i dalje je zasvjetlila diodica kad bi stisnuo gumb, ali nije više htjelo pa sam promjenio bateriju i isti k......:mad:

probat ću danas ovo iz trećega posta, ali ako još tko ima kakav savjet neka napiše

Klek
25.10.2009., 13:09
Za passata i caddy...

- Switch ignition ON
- Insert key to be programmed into drivers door lock
- Lock vehicle manually
- Press lock or unlock button
- Wait at least 1 second
- Press lock or unlock button again
- Vehicle horn sounds to indicate correct programming

Klek
25.10.2009., 13:20

Na daljinskom stisni zajedno gumb za zaključavanje i otključavanje i tako drži dok se lampica ne ugasi. Zatim otpusti gumbe i lampica će se upalit i samo jednom stisni gumb za otključavanje ili zaključavanje. Trebalo bi radit!

marq.fcb
25.10.2009., 13:25
Za passata i caddy...

- Switch ignition ON
- Insert key to be programmed into drivers door lock
- Lock vehicle manually
- Press lock or unlock button
- Wait at least 1 second
- Press lock or unlock button again
- Vehicle horn sounds to indicate correct programming

znači prvo dam kontakt pa onda tek ključ u bravu? ili sa drugim ključem dam kontakt?

Klek
25.10.2009., 13:40
znači prvo dam kontakt pa onda tek ključ u bravu? ili sa drugim ključem dam kontakt?

Jedan ključ za kontakt, a drugi u bravu. Probaj pa javi rezultate. :)

marq.fcb
25.10.2009., 15:00
ne radi taj postupak :(

fulcrum
25.10.2009., 15:39
Ja imam isti problem na ALfi 145 :)
Jel tu ima neki postupak?

joza_90
25.10.2009., 18:34

ja sam to pokusao vec par puta i nije mi uspjelo,ni preko dijagnostike nemogu nista u 46komforne funk mi opce ne daje taj broj kljuceva nego u instrument poci ali tam nemogu to ponistit kad promjenim broj pise eror

jel znate kak u golfa trojku stavit daljinski jedni kazu kod osiguraca drugi pak kod kompresora ja sam cacko tam kod kompresora i spojio onak bez veze(posto je auto rastavljen) i tak radi mislim da cu ga ostavit tam

funfara
26.10.2009., 12:30
imam clio 2001 i problem je da mi radi daljinski al me zeza brava. moram svaki dan kodirati kljuc. nekad mi neda da zapalim auto ni sa orginalom a niti sa rezervnim. sta me to zeza. jel ko zna? i sta da se radi

kodira se tako da se stavi kljuc u bravu i onda se drzi gumb za zakljucavanje jedno 5 sekundi dok se sva vrata ne zakljucaju tj. otkljucaju.

blur22
26.10.2009., 12:48
pomozite......

imam golf 4 i ne radi mi daljansko zakljucavanje,baterija je nova,al je nisam odmah zamjenil.neki mi vele da se treba ponovo ukucati kod.

Ja imam 4-tvorku i mjenjao sam bateriju već 5 puta, i sve radi, nisam morao ponovno kodirati!!

Jedan daljinski mi u 2 tj. potroši bateriju, neznam jel to neki kvar ili sam slučajno 3 puta kupio praznu bat., ali drugi radi stalno, al izbliza čak i kad je bat. nova!

neznam jedino ako je baterija duže vani dal se šta mjenja!

pinkskin
26.10.2009., 14:19
e sad najbolje kad bi mogao pogledat koji je napon na bateriji kad ju kupiš

Ja sam jednom kupio "nove" baterije AA za fotić, dovoljno je reći da se nije mogao ni upalit

PricuvajMiJahtu
27.10.2009., 14:53
Na daljinskom stisni zajedno gumb za zaključavanje i otključavanje i tako drži dok se lampica ne ugasi. Zatim otpusti gumbe i lampica će se upalit i samo jednom stisni gumb za otključavanje ili zaključavanje. Trebalo bi radit!

Probao i neće, ali sam taj tutorial našao na jednom sajtu, baš za cobru...
Možda je kod mene nešto drugo u pitanju. U svakom slučaju hvala!

DoSe
01.11.2009., 13:08
Danas sam si kupio neki alarm i dva motorica za centralno(oba su ista sa 5 zica),jel mi treba i centrala(modul) za centralno jer mi je lik od kojeg sam kupio rekao to sutra donijeti za dzaba-mozes mislit:-)
Dakle to sve namjeravam ugraditi na mk2 sa 3 vrata
Sljedece sheme sam dobio sa alarmom,evo slike:http://img407.imageshack.us/g/centralcontrolerlock.jpg/
koliko sam skontao treba mi ova shema za centralno "negatire touch"?
Ako neko zna da mi pojasni na ovoj shemi od alarma ovaj konektor 2P SWITH i ovaj dio koji se odnosi na povezivanje centalnog zakljucavnja-gdje koja zica ide,odnosno kako se to spaja sa centralnim?
Mozda je glupo al ako ima neko sliku motorica fiksiranog u vratima bio bih mu veoma zahvalan!
Evo i update,dakle dobio sam i modul sa pripadajucim konektorom,sad mi je samo problem kako spojiti taj modul sa alarmom-pomogajte ljudi da se bacim na posao,evo i centralne http://img692.imageshack.us/g/centrala.jpg/

eros9
04.11.2009., 13:40
Zna li netko gdje u Splitu ili Zagrebu mogu kupit daljinsko zaključavanje?Vidio sam po oglasnicima raznorazne oglase,ali nemam baš puno povjerenja u to,preferiram dućane koji daju garanciju i sl. Tnx!