PDA

View Full Version : Prebacivanje iz jedne srednje u drugu

stranice : 1 [2]

The Druid
01.09.2011., 19:21
Jel se može prebacit iz Gimnazije u primjenjenu?

Mislim da se iz gimnazije može

BlackBoy :)
03.09.2011., 14:51
a super. :)
U trenutnoj školi mi je dosadno :/ Tako da SPUD <3

Katyyy
05.09.2011., 17:37
Zdravo!

Imam par pitanja, stoga bih zamolila cure i dečke, koji su bili u ovakvoj situaciji, da mi pomognu!

Naime, željela bih se prebaciti iz HTT ( Hotelijersko turistički - tehniičar ) , u zanimanje PT ( Poslovni tajnik ) !

Ostalo je još jako malo vremena za to, ali u posljednji trenutak sam donijela takvu odluku, radi ozbiljnih razloga!

Stoga bih vas molila da mi kažete, koje predmete trebam polagati, i kako ide daljnji tijek školovanja?

Da napomenem, završila sam 1. razred, i sad se planiram prebaciti u 2. - ali, potpuno druge škole...

Hvala svima, i ugodan dan! :)

The Druid
07.09.2011., 11:51
Mislim da to ovisi o razlici predmeta. Npr. jako se teško prebaciti iz neke tehničke u prirodnu školu zato što je razlika predmeta ogromna, ali iz jezične gimnazije u opču se prebaciš bez problema zato što je razlika predmeta jako mala, ako je uopče ima

_melanie
11.09.2011., 17:43
ljudi,bok!

Upisala sam se u sasvim bezveznu srednju školu koja me zaista NE ZANIMA.Mislila sam kad počne škola upoznat ću novu ekipu bit će mi lakše nekako ću zavoljeti to zanimanje,no meni je glupa ekipa,profesori,škola,zanimanjee,SVE što se tiće toga,željela sam upisati sasvim nešto deseto,no...uglavnom htjela bi pitati da li se ja mogu preseliti sada u ovo doba godine u drugu školu,naravno u koju ja hoću.što treba sve učiniti,kakvi su kriteriji,da li se već neko prebacio i može li mi itko malo pojasniti nešto o tome??! :)

Hvala!

azzra
11.09.2011., 18:14
Najbolje ti je da to pitaš u školi, šta ti sve treba za prebacivanje.
I pitanje je dal imaju mjesta još u toj školi u koju bi se htjela prebacit. Ali ako ima, mislim da bi ti to trebalo bit omogućeno, jer je kratko vrijeme prošlo od početka škole. Pa pitaj onda u tajništvu il negdje, tamo će ti sve reći.

_melanie
11.09.2011., 19:29
[QUOTE=azzra;35723433]Najbolje ti je da to pitaš u školi, šta ti sve treba za prebacivanje.
I pitanje je dal imaju mjesta još u toj školi u koju bi se htjela prebacit. Ali ako ima, mislim da bi ti to trebalo bit omogućeno, jer je kratko vrijeme prošlo od početka škole. Pa pitaj onda u tajništvu il negdje, tamo će ti sve reći.[/Q

hvala

pepac
11.09.2011., 19:58
Ovako, imam i ja jedno pitanje :D

Ja sam jedan od onih koji nisu učili u osnovnoj, pa se pokušo upisat u gimnaziju pa nije uspijelo, tako da sam mogao u ekonomsku, strukovnu i tehničku, ja sam ošao u strukovnu u smijer koji se otvorio tek ove godine, Arhitektonski tehničar, kažu da je program kao u gimnaziji težak, no to nije bitno, ja mislim da imam dosta znanja, i da učim mogao bi lagano prolazit u gimnaziji, e al sad je problem kako preći, znam da kod prelaženaj u drugu školu moraš nešto polagati, neke molbe i ispite, pa bi molio nekog da mi objasni opširnije ako može, kako/kada/šta/jel moguće.... :D hvala unaprijed

lukaXXkralj
12.09.2011., 00:18
samo poslat zamolbu sa razlogom,napisat ime i koji smjer oš i to daš ravnatelju.....onda na sjednici odluče oće li te primit ili neće...mene je primilo :D

The Druid
13.09.2011., 17:27
ljudi,bok!

Upisala sam se u sasvim bezveznu srednju školu koja me zaista NE ZANIMA.Mislila sam kad počne škola upoznat ću novu ekipu bit će mi lakše nekako ću zavoljeti to zanimanje,no meni je glupa ekipa,profesori,škola,zanimanjee,SVE što se tiće toga,željela sam upisati sasvim nešto deseto,no...uglavnom htjela bi pitati da li se ja mogu preseliti sada u ovo doba godine u drugu školu,naravno u koju ja hoću.što treba sve učiniti,kakvi su kriteriji,da li se već neko prebacio i može li mi itko malo pojasniti nešto o tome??! :)

Hvala!

Mojem nečaku su rekli da on nije jedini koji se želi prebaciti i kad bi njega naknadno upisali trebali bi i ostale. Najbolje ti je čekati polugodište i onda položiti razliku premeta (to učiš u slobodno vrijeme)

debilka8
14.09.2011., 11:18
idem u dopisnu imnaziju,drugi razred ću završiti u 11mj.Dali je moguće prebaciti se u redovan treći razred s 2mj zaostatka?

melkior23
21.09.2011., 17:59
ovak ljudi, dal neko zna jel se može prebacit iz SŠ Pregrada smjer Farmaceutski tehničar u isti smjer SŠ u Zagrebu? :/ hvala

vanjalikic
22.09.2011., 19:37
ja zelim iz strukovne u primijenjenu za fotografa i molim vas da mi kazete dali je to moguce i kako ? nadam se da je moguceee :confused:

lukaXXkralj
22.09.2011., 19:40
AJDE U RAVNATELJA PITAT -.-

m5forever
25.11.2011., 16:14
jel moguće se prebaciti iz elektrotehničke škole 3 razred na polugodištu u ekonomsku/komercijalnu/gimnaziji.
i koje predmete bi trebalo se polagati?

Braco11
27.11.2011., 18:23
U prvi tren sam htio napisati sve velikim slovima ali sam poslije odustao. Čini mi se da pitanja postavljaju na krivom mjestu.
Idemo redom.
Prvo. Treba napisati molbu u školu u koju želite preći, napisati u koji razred i koji je razlog prelaska.
Drugo. Nakon toga škola, čitaj ravnatelj, odlučuje da li je to uopće moguće i koje razlike treba položiti ako ih ima.
Treće. Ako molba pozitivno prođe tražite ispisnicu iz stare škole i prelazite u novu.
Četvrto. Nitko na forumu ne može vam odgovoriti da li je prijelaz iz neke škole u neku drugu školu moguć ili nije. To ovisi o mnoštvu stvari, od slobodnog mjesta do dobre volje ravnatelja.
Zaključak takav problem se rješava na drugom mjestu.

gibson797
01.12.2011., 12:03
Ljudi može pomoć prebacio bih se iz xv. gimnazije u prelog ili 3. ocjene mi nisu baš bajne 2,3,4 to je raspon mojih ocjena. Pošto imam takve ocjene jel se moguce prebaciti te kako mora izgledati molba koji bi dobar razlog bio??? tnx

tinkerbell_xX
14.12.2011., 12:37
Pozz..htjela bi se prebaciti iz 9 gimn. u htt u frankopansku. Vjerojatno cu imati 1 iz matise i kemije.Iako kemije nema tamo,hoce li mi stvarati to problem? I jel cu moc se prebacit sa jedinicom iz matise? :/

velikibraco
14.12.2011., 22:22
dakle zanima me sve u detalje. nemojte me pitat koji razlozi su šta se selim u drugu srednju školu, ne da mi se objašnjavat. tek tolko da znate, nije zbog ocjena. svakog koga pitam ima svoju priču pa bi htio ak netko stvari zna. idem iz gimnazije u gimnaziju (opći smjer). jel se gleda to po mojim ocjenama(neki govore po svim ocjenama iz imenika, neki samo po zaključnima) ili bodovima na upisu? jel važno to da idem iz škole koja je na glasu kao lagana škola u težu školu?

tinkerbell_xX
21.12.2011., 19:34
dakle zanima me sve u detalje. nemojte me pitat koji razlozi su šta se selim u drugu srednju školu, ne da mi se objašnjavat. tek tolko da znate, nije zbog ocjena. svakog koga pitam ima svoju priču pa bi htio ak netko stvari zna. idem iz gimnazije u gimnaziju (opći smjer). jel se gleda to po mojim ocjenama(neki govore po svim ocjenama iz imenika, neki samo po zaključnima) ili bodovima na upisu? jel važno to da idem iz škole koja je na glasu kao lagana škola u težu školu?

Gle,ja znam da ti gimnazije tesko primaju ako imas nesto 1 na pol. Cini im se kao da bjezis od problema i njima donosis problem,pa rijetko kad prihvate takve. Ako imas sve pozitivno,imas sanse za upad,no drugi razlog da te ne prime ti moze biti npr. ako je u svim razredima popunjen maksimalan broj ucenika da nema mjesta za tebe :/...znaci gledaju ti se zakljucne ocjene. Nije ti bitno to na kakvom je skola glasu.To nebi trebalo utjecat na prebacivanje. Znam dosta toga jer se ja zelim prebacit u strukovnu,ali neznam dal ce me primit,imat cu dva predmeta 1,latinski(kojeg nema u toj sk) i matisu(zbog nje mi ovisi dal ce me primit) -.-

velikibraco
21.12.2011., 20:15
ja nemam 1 iz ničeg, odnosno mogu imat iz matematike ali sto posto sam siguran da sam barem za 3 napisao zadnji test tak da prolazim. već sam se informirao dosta, još samo da starce nagovorim i to je to. rekli su mi da mogu i jezik mijenjat, i na etiku otić i zamolit da upadnem u neki razred koji ja hoću. poznam ih dosta u toj drugoj školi, dat ću sve od sebe da uspijem. šta se tiče učenika u razredu... gle nas u ovoj školi ima 39 u razredu, u ovoj drugoj školi najmanji razred ima 31 učenik, ja želim upast u razred gdje ih ima 32. vidjet ćemo...

osijek '88
21.01.2012., 14:21
Imam jedno pitanje koje zanima mog mlađeg brata(nema acc pa ja moram pitati sa svog). Dakle on ide u Strojarsko-tehničku školu u trogodišnji smjer i sad je 2. razred, odjednom mu je došlo u glavu da nebi htio plaćati 4. godinu pa se želi prebaciti u viši smjer u 3. razredu. Jeli to moguće s obzirom da je imao jednu jedinicu, ali ju je ispravio, i kada bi trebao podnijeti zahtjev?

Silence, please
21.04.2012., 20:29
Jel to moguce?
Htijela bi u 3.krenut u kozmeticarke, a trenutno sam u umjetnickoj.
Jel zna netko mozda sa sigurnoscu mi rec?

lord stark
15.05.2012., 19:01
neznam jel ova tema spada tu, no neznam gdje bi drugdje pitala
ugl, imam veliki problem(ili je bar za mene velik) :/
upisala sam gimnaziju(opću u sinju). ta škola je otprije poznata po neradu i po tome da učenici više provedu na kavama nego u školi
ne pruža mi dovoljno znanja u prirodnim predmetima, npr. fizika
a prirodni predmeti me najviše zanimaju i planiram nastaviti školovanje na nekom takvom faksu
također je i informatika jako jako loša
sad sam drugi razred, i svaki dan sve više i više žalim što nisam upisala neku drugu školu npr.mioc u splitu
i sad zanima me što mislite jeli moguće nadoknaditi ove dvije godine propuštenog znanja iz fizike i informatike, ali i matematike(problem je preblaga profesorica)
strah me mature, pa ako imate neki savjet kako da najbolje naučim prpušteno gradivo
koje su stvari najbitnije, savjeti oko zbirki, skripte na netu itd.
ovo je jedino misto na kojem mogu postavit ovo pitanje, u svojoj blizini nemam stariju osobu kojoj bi se mogla obratit, i koja bi mi mogla pomoći oko ovoga, a o svojim vršnjacima da i ne govorin, većina ih nema ovakvo razmišljanje kao i ja, njima je drago što su upisali ovu školu jer im takav princip rada paše, ali meni se od ove škole smučilo :(
ugl unaprijed puno hvala za sve savjete(ako ih bude xd)! :)

Sparkly
15.05.2012., 19:58
lord stark ja bih ti preporučila da ako ti ne smeta malo duže putovanje do škole (a čovjek se na sve navikne) da se što prije konzultiraš sa svojima i prebaciš u mioc u split, nije to tako komplicirano (u mojoj gimnaziji su stalno ljudi dolazili i odlazili pa pretpostavljam nije neka strašna procedura) ono što ja znam iz iskustva je da ti je na prvoj godini faksa predznanje zlata vrijedno, ne samo da ćeš lakše položiti maturu i upisati faks već je vrlo vjerojatno da ćeš imati i bolji uspjeh na tom faksu i time si skratit muke nadoknađivanja prvih par godina
samo hrabro i sretno! :mig:

lord stark
15.05.2012., 20:54
hvala na ohrabrenju i savjetu :) ali mislin da mi je sad već prekasno za prebacivanje u neku drugu školu, pogotovo zbog dosadašnjeg (ne)naučenog gradiva, a i mislin da nije moguće prebacivanje ovako kasno (kraj drugog razreda)
kad sam se upisivala u srednju upravo san imala dvojbe oko ove dvije skole (mioc/opća) ali sam zbog putovanja(iako ni to nije neki problem) upisala opću
a i svi su mi govorili da "tko hoće učit, učit će u bilo kojo školi" no ja mislim da to nije istina, mislim da veliku ulogu u obrazovanju igraju profesori koji će nas na kraju krajeva potaknuti na rad i zalaganje,
u osnovnoj mi je trebala minimalna pomoć profesora,bila sam dosta samostalna, tako da mislim da bi mi u srednjoj trebalo samo usmjerit i potaknuti što u ovoj školi nažalost ne dobivam
jer jednostavno kad to nitko od vas to ne traži i ne potiče vas, teško je uzeti knjigu u ruke i sam vježbati i svladavati gradivo, a znate da ćete i bez toga dobit dobre ocjene te se prepustite tome
mislim nije da neznam ništa, jer sam neke stvari sama učila, no opet se to znanje nemože mjeriti sa znanjem učenika iz drugih škola, čijim je profesorima stalo da učenicima prenesu znanje

a ništa, sad mi jedino preostaje uzeti stvar u svoje ruke,prionuti na posao i pokušat nadoknadit sve

Orcisus
15.05.2012., 23:17
lord stark, istina je, veliku ulogu imaju i profesori, a i svako predznanje dobro dode, slazem se sa sparklyjem. imas vremena odluciti do jeseni hoces li se prebaciti, zar ne? i ako to zaista odlucis, na tvojem bih pokusala preko ljeta nadoknaditi gradivo..znam da je ljeto :D

sto se tice nadoknadivanja znanja, mozda bih preporucila ovo, ako si ok s engleskim: http://www.khanacademy.org/ nadam se da smijem staviti link, tu imas filmice, mislim da mozes vjezbati, imas sve predmete... mozda te tak nest zaokupi i pomogne.. a ako ostanes u staroj skoli, radi na znanju prirodnih predmeta sto vise sama. :mig:

borntobewinner
15.05.2012., 23:22
Moja škola je recimo, dno dna po pitanju fizike, kemije i biologije, baš zbog profesora. Ali eto, znam ljude koji su iz nje upisivali farmaciju, stomatologiju, medicinu i prehrambenu tehnologiju u Zagrebu. Istinabog, nije ih baš puno, ali su uspjeli. Imali su volju, radili su samostalno, povremeno bi otišli na instrukcije da ih neki prof. usmjeri itd. Hoću reći - može se. :mig: Sretno.

Štreberica
15.05.2012., 23:28
Evo na pravu temu.

Koliko znam kraj 2. / početak 3. raz. je zadnji čas za prebacivanje u drugi gimnazijski smjer (ili je barem tako bilo kad sam se raspitivala prije nekih 4 godine), dakle ako si odlučila da to želiš raspitaj se u školi u koju bi se prebacila što prije.

iwanamilinkovic
29.05.2012., 05:58
Da li je moguće preseliti se iz dopisne gimnazije , u koju sam isla samo jednu godinu , proći cu s 4,7-4,8 , u državnu opću gimnaziju , radi se o gradu Zagrebu...?
I da li je moguće prebacivanje u iduci razred nakon početka nastave , 10.ili 11.mjesec...? Jel' netko upućen kada skole imaju sjednice?
Hvala puno!

Kovsi
17.07.2012., 11:01
U 9 mjesec krecem u 1.razred.Upisao sam Srednju Elektrotehničku školu split, smjer računalstvo.No djelatnici škole su prije upisa objavljivali na svojim stranicama obavijest o novom programu, koji bi trebao omoguciti bolje obrazovanje.Ja sam se zainteresirao za taj program, našao sam i kurikulum i svidio mi se, jer je bilo dosta zanimljivog gradiva, o kojem ponešto i znam.I sada kad sam se išao upisati pitao sam u školi hoce li nam biti taj novi program što su govorili, a oni su rekli da tek treba biti potvrđen i da bi se to trebalo znati tokom 8 mjeseca..I evo sada oni objavljuju knjige za 1.razred i vidim knjige iste kao i prošle godine.Sada se bojim da ne bude program kao i prošlih godina, jer par prijatelja šta idu 4 srednje ili 3 srednje su mi rekli da ovo šta oni uce nema veze sa racunalstvom.I odlucio sam da ako ne prihvate program da cu se pribacit u gimnaziju.Na upisima sam mogao birati bilo koju školu, znaci mogao sam upisati što god sam htio, a upisao sam ovo pošto su me zainteresirali sa tim novim programom, i jer imaju predmete tipa programiranja, koje ja znam i htio sam usavršit.Sada vas želim pitati, kada se može pribaciti u drugu školu?Može li se na početku 1 razreda, ili na kraju?Što trebam uciniti?

Art With Heart
07.09.2012., 13:36
Pozdrav !

Završila sam 1. razred ekonomske i upravo krenula u 2...
prošla sam s 5 ali na silu jer me ekonomija uopće ne zanima. Imam volje učiti samo ne to.

Može li se u 2. godini prebaciti na medicinsku? Moram li polagati nekakve ispite, dodatno učiti... ?

Hvala :)

Art With Heart
08.09.2012., 14:47
Itko bilo tko...? Iskustva, mišljenja..? Što će mi gledati pri upisu - ocjene iz osnovne ili srednje ? Koje predmete ću morati polagati?

Gamer09
06.03.2013., 21:18
Koja se razlika predmeta treba polagati ako se želim prebaciti iz matematičke gimnazije u opću? sad sam 1. matematičke i htio bih nastaviti 2. u općoj..
Ima li itko da je to već napravio pa da mi pobliže objasni cijeli postupak?
hvala :)

Štreberica
07.03.2013., 22:41
Koja se razlika predmeta treba polagati ako se želim prebaciti iz matematičke gimnazije u opću?
Pretpostavljajući da si 1. ili 2. raz. (kasnije prebacivanje u pravilu nije moguće, osim ako je nužno zbog preseljenja) - glazbena i likovna umjetnost (i psihologija ako si 2. raz.). I 2. strani jezik ako ga nisi imao. No, moglo bi ovisiti o školi, pa za posve pouzdanu informaciju moraš pitati u školi u koju se prebacuješ.

beba001
09.04.2013., 11:48
Pozdrav svima,

Zanima me ako netko od Vas ima iskustva s prebacivanjem iz jedne srednje škole u drugu. Naime, trenutno idem u 1.razred Srednje Ekonomske škole te bih se htjela preabciti u IX. ili XI. Gimnaziju. Nisam sigurna me koji su sve papiri potrbni i jeli potrbno pisanje molbe ili samo odlazak ravnatelju ili taniku.

Hvala : )

gamechanger
22.04.2013., 09:41
Da i mene to zanima i je li se treba proc sa 5 da bi se upisalo u opcu gimnaziju? Inace iden u ekonomsku u splitu.

ened
13.05.2013., 19:46
Poz...Imam pitanje u vezi prelaska iz jedne skole u drugu.Ja sam trenutno prvi razred građevinske skole u Bugojnu (BiH),a volila bi se prebaciti u srednju umjetnicku u Splitu.Pa me zanima da li je taj prelazak moguc? :confused:

Burkey
13.05.2013., 19:48
Da je iz istog tipa škole prijelaz bi bio izravan, ovako ne znam bi li trebala polagati razliku predmeta, a i možda kakav test jer bi prijelaz ( ja mislim ) tek bio moguć iduće godine s obzirom da je već skoro pa gotova školska godina.

ened
13.05.2013., 19:52
Polaganje razlike predmeta mi nije neki problem,ali sam mislila da li mogu ovdje da zavrsim ovu godinu pa u 9 mjesecu da nastavim u umjetnickoj u drugom razredu :)

ened
14.05.2013., 16:40
Ima li itko da zna ista o ovome.....??? hitno mi je potreban odgovor.:(

Štreberica
14.05.2013., 19:08
Polaganje razlike predmeta mi nije neki problem,ali sam mislila da li mogu ovdje da zavrsim ovu godinu pa u 9 mjesecu da nastavim u umjetnickoj u drugom razredu
Da, gotovo sigurno ćeš ne samo moći nego i morati prvo završiti godinu. Za ostalo pitaj u školi u koju se prebacuješ (vjerojatno imaju nekakav mail ili telefon za informacije, da im ne moraš upadati u referadu).

gamechanger
15.05.2013., 19:03
jel se moguce prebacit iz ekonomske skole u gimnaziju?

gamechanger
27.05.2013., 21:06
molim vas ako ko moze pomooc

blax
28.05.2013., 13:03
molim vas ako ko moze pomooc

naravno da se može..obrati se razredniku/razrednici i on/a će te uputiti kaj sve trebaš napraviti.. :)

Computer235
02.06.2013., 01:02
Zanima me, kada se mogu najprije prebaciti u drugu srednju školu?
Naime, u školu koju mislim upisati neću vjerojatno upasti u program prirodoslovno-matematičke gimnazije, no ta škola ima i program opće gimnazije u koji bih mogao upasti. Ja bih se htio što ranije prebaciti u PMG jer mene opća ne zanima dok je PMG za mene škola iz snova. Pretpostavljam da će prebacivanje ići nešto lakše s obzirom da se radi o istoj školi. Koji je postupak prebacivanja i kada se mogu najranije prebaciti?

loodak23
12.06.2013., 18:34
trenutno sam 1. r i zanima me da li se mogu prebacit iz tesle u koncar ako prodem na 1 roku popravnog??

k4rolin4
09.07.2013., 09:12
ovako znaci ja cu biti sad 1.srednje i ocu se prebaciti u 4.godišnju srednju dali je to moguće? znaci mjenjam i smjer i srednju školu
točnije htjela bih iz strojobravara u neku graditeljsku skolu uglavnom nije bitno,dali se mogu prebaciti ??

Dorica767
09.07.2013., 10:34
ovako znaci ja cu biti sad 1.srednje i ocu se prebaciti u 4.godišnju srednju dali je to moguće? znaci mjenjam i smjer i srednju školu
točnije htjela bih iz strojobravara u neku graditeljsku skolu uglavnom nije bitno,dali se mogu prebaciti ??

Prvo moraš nazvati ravnatelja ili ravnateljicu te škole u koju se želiš prebaciti i prvo njih pitati možeš li se prebacit. Onda moraš imati jako dobar razlog za prebačaj i jako dobre ocjene na kraju polugodiša ili nastavne godine (ovisi kada se želiš prebaciti. Ali, sve u svemu moguće je moja prijateljice se prebacila iz frizerske u ekonomsku (ali je ona imala stvarno jako dobar razlog za prebačaj). I još ćeš morati položiti sve predmete koji oni imaju a ti nemaš. Nadam se da sam pomogla :)

buba777
12.07.2013., 18:35
POZDRAV

prebacila sam se iz strukovne u gimnaziju u 2. razz.
i moram polagat razliku predmeta:latinski, talijanski, likovni i glazbeni.

I ja sad nezz dal ce mi dat novu svjedodžbu'??? Rekli su mi da ce mi ocjene koje dobijem iz polaganja ovih predmeta biti upisane u E MATICU ?? sta je to... jel ce se onda meni te ocjene gledat za FAX?? :(:confused::cry::cry:

a ja ne mogu to sve naucit u 1 mjesec.. za 5 i 4.. i srusit cu si prosjek.. i na kraju 1.razz sam prosla s 5 u strukovnoj.. a sad ce ispast da ipak prolazim s 4 razz:(

:Server:

Štreberica
12.07.2013., 18:52
POZDRAV

prebacila sam se iz strukovne u gimnaziju u 2. razz.
i moram polagat razliku predmeta:latinski, talijanski, likovni i glazbeni.

I ja sad nezz dal ce mi dat novu svjedodžbu'??? Rekli su mi da ce mi ocjene koje dobijem iz polaganja ovih predmeta biti upisane u E MATICU ?? sta je to... jel ce se onda meni te ocjene gledat za FAX??
Da. Dali ti papirnatu svjedodžbu ili ne, to znači da će biti upisane i u sustav za faks. Ipak, vjerojatno u moru ocjena za faks neće tih nekoliko biti presudno.

Nema sad plakanja, mogla si ih to sve tamo pitati da ti objasne prije nego što si se prebacila, a mogla si i prije započeti cijeli proces kako bi prije počela učiti. Likovni, glazbeni i početnu godinu jednog jezika možeš naučiti u mjesec dana ako misliš uspijevati u gimnaziji (uzmi instrukcije za jezik ako odmah vidiš da ti teško ide), za drugi možda da se probaš dogovoriti da bude par mjeseci kasnije :ne zna: (iako teško da će to pomoći, uz sve nove predmete i gradivo)

buba777
12.07.2013., 19:07
Da. Dali ti papirnatu svjedodžbu ili ne, to znači da će biti upisane i u sustav za faks. Ipak, vjerojatno u moru ocjena za faks neće tih nekoliko biti presudno.

Nema sad plakanja, mogla si ih to sve tamo pitati da ti objasne prije nego što si se prebacila, a mogla si i prije započeti cijeli proces kako bi prije počela učiti. Likovni, glazbeni i početnu godinu jednog jezika možeš naučiti u mjesec dana ako misliš uspijevati u gimnaziji (uzmi instrukcije za jezik ako odmah vidiš da ti teško ide), za drugi možda da se probaš dogovoriti da bude par mjeseci kasnije :ne zna: (iako teško da će to pomoći, uz sve nove predmete i gradivo)

ah :( a ako sam 8 godina u osnovnoj ucila vjeronauk.. ali u 1. srednje etiku.. i sad bih u 2. zeljela vjeronauk opet.. dali i to moram polagat?? :(

Štreberica
12.07.2013., 19:20
ah :( a ako sam 8 godina u osnovnoj ucila vjeronauk.. ali u 1. srednje etiku.. i sad bih u 2. zeljela vjeronauk opet.. dali i to moram polagat?? :(
Pitaj u školi, moglo bi se desiti da moraš, ili čak da ne možeš uopće promijeniti, ali ovaj put pazi da ti sve objasne najbolje što mogu, i oko ovog i svakog drugog pitanja koje imaš (prvo ih sva prikupi, bilo bi dobro da ih i zapišeš).

Iva2408
16.07.2013., 13:28
Želim se prebaciti iz trgovačke u 4. stupanj komercijalne, i gadovi žele da im pišem zamolbu za daljnje školovanje,a ja to neee znam:confused::confused:, ajde ako ima neki pisac neka mi napise zamolbu bit ću zahvalna puno puno :)

Fuhrer
12.09.2013., 19:45
Kod mene je situacija ovakva . Trenutno sam 3. razred tehničke škole . Smjer koji idem ne zanima me ni malo , ali sam jedan od onih koji nisu učili u osnovnoj pa nisam imao bodova za gimnaziju . E sad moje pitanje je da li je moguće da se ja prebacim na polugodištu(nisam siguran jer sad nema zaključivanja ocjena) ili na kraju godine u gimnaziju ( znam da ima mjesta)? Tj. pitanje je da li se gledaju bodovi koje sam imao na upisu u srednju ili samo trebam položiti razliku predmeta i imati dobar prosjek u trenutnoj školi . Možda je glupo tek sad razmišljati o tome ali to je moj problem . Hvala unaprijed .

Fuhrer
22.09.2013., 22:06
Zar na cijelom forumu nitko nema bas nikakvu informaciju ? :/

Štreberica
22.09.2013., 22:19
Zar na cijelom forumu nitko nema bas nikakvu informaciju ?
3. razred 3-godišnje ili 4-godišnje? Mislim da je 3. razred prekasno za bilo kakvo prebacivanje bez gubitka godine, osim možda u vrlo srodnu školu. Ako je 3-godišnja, završi ju, pa završi 4. godinu negdje drugdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=443822), ako hoćeš nečeg drugog uz polaganje razlike, pa ćeš imati i to drugo zanimanje i moći na fakultet. Konačne odgovore vjerojatno možeš dobiti jedino u školi u koju bi se prebacio, nije uobičajeno da se ljudi prebacuju tako kasno - vjerojatno je upis bio predavno da bi se gledali ti bodovi, nego će ti gledati prosjek pa možda i imaš šanse, osobito ako je odličan.

Fuhrer
23.09.2013., 18:50
4-godišnja sam škola . Znam da je kasno i da nije uobičajeno ali eto . Gadi mi se to što idem , i ne sviđa mi se apsolutno ništa što se tiče te škole . Hvala puno na informaciji . I da škola je tehnička ,a prebacila bih se na gimnaziju .

rena1
24.09.2013., 11:53
iskustvo mog nečaka koji se trenutno pokušava prebaciti iz ruđera 2. srednje u bilo koju tehnički smjer, apsolutno svi govore da im je popunjena kvota, nitko nema sluha za djecu koja se nisu snašla u dotičnoj školi i htjela bi u lakšu s tim da je na kraju 8. razreda imao odlične ocjene i bez problema bi upisao te lakše škole,sada ima dovoljan uspjeh jer naravno škola mu se gadi i ne želi učiti i iz tog razloga mijenja školu, da ima odličan ili vrlo dobar uspjeh kao što oni traže vjerojatno se ne bi niti selio, dakle totalni apsurdi i šta sad s njim, u ruđer više ne želi a veze nemamo, divna podržavajuća država.

Frenzy14
03.10.2013., 07:54
Bok svima
Idem u Ruđer prvi razred i htio bi se prebacit u teslu.Da li je to uopce moguce? Tek je proso prvi mjesec skole i ja sam jako nezadovoljan i stvarno bi se prebacio ali neznam kako i jel to moguce? Da li bi trebao polagat nekakvu razliku predmeta pošto su isti predeti i u tesli i u ruderu i dali je to jako komplicirana procedura? Hvala svima koji odgovore

Fuhrer
21.11.2013., 23:58
Zanima me kod prebacivanja u drugu školu , što ako se ne položi razlika predmeta do određenog roka ? Da li se leti iz škole ili se samo ponavlja razred ? Kontaktirao sam ravnatelja te škole i rekao mi je da se mogu prebaciti bez obzira na prosjek . Nisam ga baš najbolje skužio pa me zanima kak oide taj proces prebacivanja ?

jakow14
28.11.2013., 12:08
Idem u Gimnaziju i po cijele dane se mucim uceci al nigdje rezultata...
Ovi tzv. profesori u ovoj gimnaziji umisljaju si kao da su na fakultetu..mislim tako barem predaju..pravi primjer je profesor matematike...lik je doktorirao matematiku
i predavao jena raznim sveucilistima i umjesto da nam sve fino objasni lik nam napise jedan zadatak kojeg ne objasni, izvuce nam formulu i kaze to vam je to, tko ce na plocu i ajd, mi sad mislimo pokusat cemo na ploci uradit mozda nam pomogne al ne...i sad mi umjesto da naucimo u skoli matematiku i ostale predmete poput fizike i kemije mi moramo placati instrukcije da bismo nesto naucili mi moramo placati instrukcije...sta kaze moj stari "Je*** takvu skolu"
ii upravu je i stvarno mi je zbog toga ova skola, da oprostite, dopi*****..
Inace nisam htio upisivati gimnaziju da se nisam dvoumio između medicine i informatike.Sad sam se potpuno predomislio i bas ne zelim studirati medicinu..a i ne zanimaju me bas latinski, biologija i povijest..Mislim stvarno, ajde latinski nekako, al povijest..sad da ja ucim bogove, tko je kome tetka, mater stric...pa te mitove kad citam koda gledam meksicke sapunice..a i sta mene boli briga od cega su građeni listovi maslacka -.- iiii da STA CE MENI LIKOVNO I GLAZBENO u skoli...zar ce meni ikad u zovotu trebati likovno ili glazebeno...zar je u zivotu trebam znati s kojim je bojama obojana neka slika...ili kakva je harmonija neke skladbe..pa to je samo ISPIRANJE MOZGA, to upce nije normalno.
Jos malo pa ce i pismeni i usmeni ispit uvest ta tjelesno,samo im jos to fali..

Zato me zanima bili se mogao na pola godine prebaciti u strukovnu skolu u smjer racunalstvo i hocu li trebati polagati pojedine predmete ?
Molim vas sto prije odgovorite !

Ja se izvinjavam ako sam nekoga uvrijedo, al ovo je moje misljenje !

Pozdrav !!

crokid
28.11.2013., 16:32
Iz svog malenog iskustva u Ruđeru, mogu ti rec da tehnicke skole (kako koja) nisu bas bajke, ne ucis ti svaki dan o racunalima kao sto vecina misli, također se uci povijest i hrpa nepotrebnih stvari te ima profesora koji ce traziti najmanju sitnicu da se mogu izivljavati na tebi.Ako se prebaciš mogu ti sa sigurnošću reći da ćeš puno zaostajati, pogotovo u strukovnim predmetima.Koliko ja znam trebao bi polagati ispite

mihaelmikulan2
16.02.2014., 22:44
Dakle ovako,idem drugi razred kuhara obrtničke škole i želim se preseliti u prirodoslovnu matematicku gimnaziju.Je li to moguce i kako i jeli moram onda polagati razlike izmedu predmeta za samo drugu godinu ili moram i za prvu??Ocjene imam odlične tako da to nije problem.

Computer235
17.02.2014., 08:31
Najbolje bi ti bilo predati molbu nastavničkom vijeću škole u koju se želiš prebaciti i čuti što će oni reći. Zakonom prebacivanje po meni nije dovoljno definirano, tamo ti piše da svaki redoviti učenik srednje škole može promijeniti školu i obrazovni program, a o tome hoće li ga neka škola primiti kao učenika i kakve razlike mora polagati odlučuje vodstvo škole, no sumnjam da bi ti dali da polažeš samo drugi razred, ima u prvom razredu u programu iznimno puno toga različitog od programa kuhara.

mihaelmikulan2
17.02.2014., 12:15
Hvala na pomoći.

tina k
01.04.2014., 17:29
Jel moguće? Što poduzeti?

Computer235
01.04.2014., 19:45
Teoretski je moguće uz relativno puno polaganja razlika (ovisno o razredu), no ne sad nego tek druge školske godine s obzirom da se je moguće prebaciti samo do 1.3.

tina k
02.04.2014., 16:32
Teoretski je moguće uz relativno puno polaganja razlika (ovisno o razredu), no ne sad nego tek druge školske godine s obzirom da se je moguće prebaciti samo do 1.3.

pa zar ne mogu po završetku školske godine poslati molbe i položiti razlike pa da drugu školsku godinu odmah krenem tamo?

Computer235
02.04.2014., 19:56
To možeš, s obzirom da se o tome odlučuje na sjednici nastavničkog vijeća, a vijeće se sastaje većinom pred početak nove školske godine, možeš ti prije toga predati molbu pa će onda tamo odlučiti o tome da ćeš se prebaciti i započeti novu školsku godinu u novoj školi.

MikkelHansen
06.04.2014., 14:07
Jel se može 2 puta prebaciti iz jedne škole u drugu u istoj tekućoj godini? ali pritom ocijene nisu problem ni ništa. Npr. prvo iz PM gimnazije u opću gimnaziju pa opet u PM gimnaziju, s time da je opća gimnazija bila u drugome gradu i da je razlog prebacivanja jako realan.

Štreberica
06.04.2014., 21:00
Jel se može 2 puta prebaciti iz jedne škole u drugu u istoj tekućoj godini? ali pritom ocijene nisu problem ni ništa. Npr. prvo iz PM gimnazije u opću gimnaziju pa opet u PM gimnaziju, s time da je opća gimnazija bila u drugome gradu i da je razlog prebacivanja jako realan.
Pa ako se seliš s jednog kraja države na drugi trebalo bi moći koliko god puta treba dokle god možeš pratiti nastavu, ali naravno u školi u koju se prebacuješ imaju zadnju riječ.