PDA

View Full Version : Hvar

stranice : 1 [2] 3 4

nasmijanonebo
01.07.2008., 14:56
s hvarske rive ti vozi vise tih brodova do palmizane, i stalno idu ti brodovi, svakih pol sata ili sat...vozis se nekih 15-20 min do ACI marine u palmizani..i onda pjesacis nekih 10 min kroz predivan park/sumu i dodjes na tu plazu koja se vidi na gornjim fotkama kaj je stavila fleur delacour..na dnu uvale je divan fini pijesak s tirkiznoim morem a sa strane stijene i borova suma...
lani je povratna karta do palmizane bila 80 kn (!) sto je preskupo al sto sad..menenghelo jesu na palmizani al to je samo njihov posjed,kuca itd, a ne cijeli otok, ma kakvi..imas i kafica itd....inace svatko moze doci na palmizanu i kupati se..
eh, kad sam bila prvi put tamo, bila sam odusevljena palmizanom, raj na zemlji itd..ono top 10 plaza u hrv. al onda kad sam isla lani, skoro sam se rasplakala sto su napravili od nje-em je prekrcato turistima, em je nacickano toliko jahti da ne mozes ni normalno plivati i onda je zbog njih more bilo prljavo (lani po cijelom jadranu nisam vidjela prljavije more, pa onda je jasno koliko je tam jahti i ljudi bilo!:mad:) (cak su s nekih jahti prali suđe deterdzetnom u moru 2 m od obale!!)..zato ne treba ici tamo kad je spica sezone, jer je sve puno jahti, nego treba otici kad je manje turista da se vidi prava slika predivne palmizane jer je stvarno raj..i da, ima jedan fora birc sa lijeve strane te uvale kod stijena , to treba dozivjeti-na maslinovim stablima stavili jastuke i grede i daske i sjedis na grani i pijuckas :cerek: uz samo more..stvarno origninalno i za dozivljaj!eto-moja preporuka je palmizana izvan špice sezone! jer otok je stvarno krasan, od te plaze pa krasne prirode,pa mirisi itd-raj!

NoWa
01.07.2008., 20:26
i sveti klement na paklenjacima je :cerek:

i voze se ture do tamo isto. colnago obitelj

Noa@
11.07.2008., 00:00
[QUOTE=Fleur Delacour;14717389]I šećer na kraju...

Palmižana
http://img524.imageshack.us/img524/1218/palmiana1em8.jpg

Fleur D. kad gledam ove tvoje slike srce mi poskoči, sjetim se koliko mi je prošlo ljeto bilo prekrasno. I poželim se vratit na taj jedinstven otok što prije.

zlatna
11.07.2008., 10:43
[img=http://img510.imageshack.us/img510/2846/img1571gx0.th.jpg] (http://img510.imageshack.us/my.php?image=img1571gx0.jpg)

mush mushi
12.07.2008., 12:56
mi se upravo vratili s Hvara, bili smo smješteni u Vrboskoj - Adriatic, hotel teški socijalizam, ko da smo se vratili u 60-e :D
od cijelog Hvara najljepša je meni osobno ona druga strana otoka prema Visu i Korčuli, koja je i strmija - ali zato sve puno predivnih uvala i more puno čišće i ljepše

Vrboska je malo simpatično mjesto sa par zgodnih restorančića, slično i Jelsa al grozno smrdi na rivi, skoro sam se onesvjestila...Starigrad mi se svidio kao gradić al nema baš nekih plaža

izgleda da se najviše isplati biti smješten oko Hvara al u nekom jeftinijem hotelu jer mi smo se svaki dan vozikali Vrboska -Hvar a ima oko 23 km u jednom smjeru

grad Hvar je cijeli predivan, skupa sa paklenim otocima....mi smo išli samo do Stipanske i karta je 30 kn povratna, a do Palmižane je sad 50 kn - tamo nismo ni išli jer su svi rekli da ima previše jahti i jedrilica, te previše gužve i kafića...vjerojatno je to dalje kad ideš pješice do tih skrivenih uvala ljepše al nama je i Stipanska bila čist ok, podsjeća me malo na Badiju taj otočić

sve u svemu Hvar je vrlo lijep otok, sa bezbroj nedostupnih uvala koje samo čekaju da ih se istraži...većina ih nije dostupna kopnenim putem al i one koje smo obišli i do kojih se može doći su predivne, pogotovo Milna, Zarače i Sv. Nedjelja

ceste su na otoku očajne, sve osim glavne (od Jelse do Hvara)

mush mushi
12.07.2008., 13:00
što se tiče samog grada Hvara još da dodam - može se naći i besplatan parking jer smradovi naplaćuju dolje kod autobusnog kol. 10 kn na sat! samo se treba maknut malo od centra, a može se naći i fina kava za 10 kn :D i pizza za 40-50 kn, dakle cijene su ima čak ok, ja sam očekivala da će sve to biti puno više, napuhane cijene

bakterije
13.07.2008., 20:40
zanima me vrboska, kakav je tamo nocni zivot, ima li mladih tamo, kakvih bircova i tako nesta, koliko ima pjeske ili nekako drugacije do jelse..nemam auto. divlje se ide na more

mush mushi
14.07.2008., 09:02
Vrboska je slatko malo mjesto, sa dosta restorana i birceva al noćni život nije neki barem kolko smo mi uspjeli primjetit....Jelsa je slična po sadržaju ali Starigrad ima puno više za ponudit
pješke do Jelse imaš dosta uz more, sigurno pola sata ili više

al nema do Hvara, mi smo svaki dan skoro bili u Hvaru a samo smješteni u Vrboskoj

bakterije
14.07.2008., 09:28
Vrboska je slatko malo mjesto, sa dosta restorana i birceva al noćni život nije neki barem kolko smo mi uspjeli primjetit....Jelsa je slična po sadržaju ali Starigrad ima puno više za ponudit

al nema do Hvara, mi smo svaki dan skoro bili u Hvaru a samo smješteni u Vrboskojmislim da si nesta pomjesao/la..gledam sad kartu hvara, vrboska odma do jelse. starigrad dosta dalje, a hvar na potpuno drugoj strani..evo pa pogledaj..ili sam ja nesta krivo gledao http://www.hvarinfo.com/images/stories/maps/hvar-map.jpg

Tomislav13
14.07.2008., 10:20

al nema do Hvara, mi smo svaki dan skoro bili u Hvaru a samo smješteni u Vrboskoj

:lol:.....izmjesali su se tebi mjesta na Hvaru ocito

sis
14.07.2008., 11:22
-em je prekrcato turistima, em je nacickano toliko jahti da ne mozes ni normalno plivati i onda je zbog njih more bilo prljavo (lani po cijelom jadranu nisam vidjela prljavije more, pa onda je jasno koliko je tam jahti i ljudi bilo!:mad:)

Tako sam i ja doživila Palmižanu. More prljavo kao u riječkoj luci.

goldietrickz
14.07.2008., 11:42
mislim da si nesta pomjesao/la..gledam sad kartu hvara, vrboska odma do jelse. starigrad dosta dalje, a hvar na potpuno drugoj strani..evo pa pogledaj..ili sam ja nesta krivo gledao http://www.hvarinfo.com/images/stories/maps/hvar-map.jpg

od Vrboske do Jelse jes pola sata laganog hoda, po prekrasnoj setnici, uz koju su svako malo, plazice...

do starog grada od vrboske ima 6-7 km, kroz ona polja po skoro skroz neasfaltiranoj cesti, ili po glavnoj cesti, hvarskom "autoputu". ja bih uvijek isao tom starom cestom kroz polja, vinograde, a prodje se cak i jedan pravi pravcati aerodrom...

grad Hvar je iz Vrboske dostupan po dvjema cestama... staroj koja ide preko Selca, Vidikovca (prekrasan pogled na Stari Grad), Brusja... pa kraj smetlista (jedini minus ove prekrasne ceste, sada popularnog bike traila), do grada Hvara, i to sve skupa je nekih 27-28 km.

nova cesta je, nesto kraca, ide se kroz tunel, pa onda juznom stranom uz more (prekrasan pogled na Vis i otvoreno more), uz neke odlicne plaze... tom cestom se dosta brzo moze voziti, skoro cijelom duljinom, pa je put od Vrboske do Hvara, autom, nekih 40 min.

moja preporuka, osim mjesta na juznoj strani, su i neka na sj.strani, i u unutrasnosti... vala V.STiniva, je prekrasna, mjesta Poljica i Zastrazisca (kojem i pripada V.Stiniva) isto.

sela Svirce, Dol, Vrbanj... su prekrasna, i bila bi moj prvi pick za smjestaj. odatle je sve blizu biciklom ili skuterom, a ako bas mora, i autom...

bakterije
14.07.2008., 13:43
od Vrboske do Jelse jes pola sata laganog hoda, po prekrasnoj setnici, uz koju su svako malo, plazice...

do starog grada od vrboske ima 6-7 km, kroz ona polja po skoro skroz neasfaltiranoj cesti, ili po glavnoj cesti, hvarskom "autoputu". ja bih uvijek isao tom starom cestom kroz polja, vinograde, a prodje se cak i jedan pravi pravcati aerodrom...

grad Hvar je iz Vrboske dostupan po dvjema cestama... staroj koja ide preko Selca, Vidikovca (prekrasan pogled na Stari Grad), Brusja... pa kraj smetlista (jedini minus ove prekrasne ceste, sada popularnog bike traila), do grada Hvara, i to sve skupa je nekih 27-28 km.

nova cesta je, nesto kraca, ide se kroz tunel, pa onda juznom stranom uz more (prekrasan pogled na Vis i otvoreno more), uz neke odlicne plaze... tom cestom se dosta brzo moze voziti, skoro cijelom duljinom, pa je put od Vrboske do Hvara, autom, nekih 40 min.

moja preporuka, osim mjesta na juznoj strani, su i neka na sj.strani, i u unutrasnosti... vala V.STiniva, je prekrasna, mjesta Poljica i Zastrazisca (kojem i pripada V.Stiniva) isto.

sela Svirce, Dol, Vrbanj... su prekrasna, i bila bi moj prvi pick za smjestaj. odatle je sve blizu biciklom ili skuterom, a ako bas mora, i autom...

hvala na ovolikom postu, dobar je, samo problem je sto nemam auto. namjeravao sam ici dan dva u Split, cisto ovako vidjeti sto ima i kakvo je stanje tamo, poslije toga trajektom do Vrboske, i nakon nekih 2 tjedna, pjeske do Jelse na brod(oni fishpicnick brodovi, inace radim na tom brodu vec 3-4 godine). pa idem i ove na taj brod, Trpanj se zove, mozda netko zna ili je bio tamo, hehe.

Ali zanima me Vrboska, sva ova druga mjesta sam ja obisao, na Jelsi sam bio svaki dan po par sati dok su turisti se prosetali i mi im napravili rucak i to, ali neznam kakvo je navecer stanje, pa me zanima jel se isplati iz Vrboske navecer ici pjeske do Jelse na neki dernek, ili ima i kvalitetnih mjesta u Vrboskoj.

goldietrickz
14.07.2008., 14:04
hvala na ovolikom postu, dobar je, samo problem je sto nemam auto. namjeravao sam ici dan dva u Split, cisto ovako vidjeti sto ima i kakvo je stanje tamo, poslije toga trajektom do Vrboske, i nakon nekih 2 tjedna, pjeske do Jelse na brod(oni fishpicnick brodovi, inace radim na tom brodu vec 3-4 godine). pa idem i ove na taj brod, Trpanj se zove, mozda netko zna ili je bio tamo, hehe.

Ali zanima me Vrboska, sva ova druga mjesta sam ja obisao, na Jelsi sam bio svaki dan po par sati dok su turisti se prosetali i mi im napravili rucak i to, ali neznam kakvo je navecer stanje, pa me zanima jel se isplati iz Vrboske navecer ici pjeske do Jelse na neki dernek, ili ima i kvalitetnih mjesta u Vrboskoj.

trajektom do Vrboske? kakav je to trajekt? :D

ima onaj za Jelsu... i to nije trajekt vec katamaran Jelsa-Bol-Split

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/Jelsa-Bol-Split%209603.eng.pdf

nemas u Vrboskoj neke lude zabave i partijanja. ima onaj jedan solidan kafic na rivi tamo kod konzuma, i to je, koliko ja znam, to.

bakterije
14.07.2008., 14:15
a dobro na to mislim, znam da nema do vrboske nego do jelse, no nezelim komplicirat i to pa sam tako napisao.:D

nema na vrboskoj, pa jel nema nekih okupljalista, neki parkovi i to gdje se cuga navecer, ili se do jelse mora ici.

mush mushi
14.07.2008., 20:36
:lol:.....izmjesali su se tebi mjesta na Hvaru ocito

upravo sam se vratila sa Hvara tako da mi se nije ništa pomiješalo :D

Jelsa je odmah poslije Vrboske i ima pola sata šetnje a to sam i rekla

Hvar je na drugoj strani cca 22 km od Vrboske, šta tu nije jasno??

mush mushi
14.07.2008., 20:39
... tom cestom se dosta brzo moze voziti, skoro cijelom duljinom, pa je put od Vrboske do Hvara, autom, nekih 40 min.

novom cestom od vrboske do Hvara ima 20 - 25 min vožnje uvrh glave osim ako ne voziš cijelo vrijeme 50 km/h :D

goldietrickz
14.07.2008., 21:14
novom cestom od vrboske do Hvara ima 20 - 25 min vožnje uvrh glave osim ako ne voziš cijelo vrijeme 50 km/h :D

vozim koliko mi ogranicenja brzine i mnogobrojne krivine, kao i kamion tegljac ispred mene dozvole.
ako ces vozit 90 na sat prosjecno, onda je 20 min.

ja ne vozim.

sis
15.07.2008., 07:10
upravo sam se vratila sa Hvara tako da mi se nije ništa pomiješalo :D

Jelsa je odmah poslije Vrboske i ima pola sata šetnje a to sam i rekla

Hvar je na drugoj strani cca 22 km od Vrboske, šta tu nije jasno??

Pročitaj ponovno kaj si napisala. Napisala si da je od Starigrada do Jelse pola sata hodanja. Ja kužim da si mislila na Vrbosku, a ne na Starigrad, ali tako ne piše.

ashley
15.07.2008., 07:37
Moze li mi netko reci ima li kakav brod ili katamaran koji vozi na relaciji Stari Grad - Bol ili mozda Jelsa - Bol? I kolika je cijena?

mush mushi
15.07.2008., 08:40
imaš izleta do Bola i iz Jelse i iz Starigrada a mislim da je cijena nekih 80 kn povratna

mush mushi
15.07.2008., 08:42
Pročitaj ponovno kaj si napisala. Napisala si da je od Starigrada do Jelse pola sata hodanja. Ja kužim da si mislila na Vrbosku, a ne na Starigrad, ali tako ne piše.

a sorry, dobro sam mislila al krivo sam se izrazila :)

mush mushi
15.07.2008., 08:47
vozim koliko mi ogranicenja brzine i mnogobrojne krivine, kao i kamion tegljac ispred mene dozvole.
ako ces vozit 90 na sat prosjecno, onda je 20 min.

da, zaboravih da moj dragi voli preticati, nedaj bože da je neki spori kamion ispred njega ili neki deda ili stranac koji vozi 40 - 50 km/h tako da smo mi uvijek do Hvara stigli u ekspresnom roku :D

a zbilja je pogled predivan kad se voziš poslije tunela pa tamo do Milne - ima puno lijepih uvala al su sve dosta strme

natalija
15.07.2008., 09:06
Moze li mi netko reci ima li kakav brod ili katamaran koji vozi na relaciji Stari Grad - Bol ili mozda Jelsa - Bol? I kolika je cijena?

Ima Jadrolinijin katamaran Jelsa-Bol ujutro u 6 sati (nedjeljom u 7), cijena je mislim 11 kn u jednom smjeru (22 kn je bila prošlo ljeto povratna,nema popusta,ne znam jel poskupila), a Bol-Jelsa u 17 sati. Vozi pola sata. Evo,nadam se da sam pomogla.

ashley
15.07.2008., 13:00
musi musi, natalija hvala na odgovoru!

Samo nekako vam je velika razlika u cijenama! :ne zna:

mush mushi
15.07.2008., 18:00
e sad ne znam za katamaran, oni su uvijek jeftiniji...ja sam ti napisala za izletničke brodove, ne znam točno šta ti treba

ashley
15.07.2008., 18:33
e sad ne znam za katamaran, oni su uvijek jeftiniji...ja sam ti napisala za izletničke brodove, ne znam točno šta ti treba

Aha! Onda okej! Svejedno nam je! Bitno da nije nista preskupo, a ovo definitivno nije! Hvala jos jednom! :top:

Scroll
15.07.2008., 21:51
Ove godine idem u Ivan Dolac na Hvaru. Jel je bio možda tko tamo, da mi kaže svoje iskustvo s tim mjestom?

doblo
16.07.2008., 08:50
Jel ima tko da preporuči neki dobar a ne preskup apartman u Hvaru ili malo oko njega, ne volim ići na neviđeno ili barem bez neke preporuke a htio bih vidjeti Hvar o kojem se tolko priča! Nek mi barem pošalje tel. broj ili još bolje link na stranicu sa slikama ako ima, može i na PM!

mush mushi
16.07.2008., 09:22
ne znam koliko je cijena apartmana u samom gradu ali blizu Milne, to je odmah prije Hvara su apartmani sa 3 zvjezdice 70 eura pa ti vidi
mi kad smo prvu večer došli u Hvar odmah su babe navalile na nas ko kobci dal nam treba soba, pa bi ja rekla da baš i nije neka gužva kod njih....a mogu mislit kolko traže :D

Deedy
16.07.2008., 12:31
Sinoć sam rezervirao apartmančić za nas 3je odraslih, 35€ u Jelsi na Hvoru... Znam, super je povoljno... to je kao manji private hotelčić, bili mi frendovi (par) tamo prije 3 godine, zadovoljni, blizu mora, pri centru Jelse... ima kupaonicu i balkon sa stolom vani... te kuhinju na zajedničku upotrebu s ostalih 2-3 app...

Dakle, od 5.8.mog smo tamo 8 dana cca... :top:

Usput, bilo je još 1,2 ponude oko 45€ u Jelsi i Voloskoj (koja je do Jelse), ali ovo je uz preporuku i cijena nije sisala veslo... :D

doblo
16.07.2008., 13:47
ne znam koliko je cijena apartmana u samom gradu ali blizu Milne, to je odmah prije Hvara su apartmani sa 3 zvjezdice 70 eura pa ti vidi
mi kad smo prvu večer došli u Hvar odmah su babe navalile na nas ko kobci dal nam treba soba, pa bi ja rekla da baš i nije neka gužva kod njih....a mogu mislit kolko traže :D

ma zovem ja osobni i preko agencija i oko 80% je zauzeto, i svi vele navala je i gužva (možda jer im tako paše) a ići na blef da me možda koja baba zgrabi nije mi baš svejedno, našao sam ja u Hvaru za 60Eur apartman mali pa mislim da ću i prihvatiti, ja se samo nadam da Hvar vrijedi tolko kolko se priča o njemu!

david-_-vz
28.07.2008., 11:38
e bok ljudi...ja i moja dva frenda dolazimo na hvar ove godine i neznamo bas nikog od tamo...dolazimo 2.8. tamo...iamo 17 18 19 godina...ako ima koja ekipica da se malo upoznamo...nek napise ovde..ili ICQ 474-067-813 ili msn : David112@net.hr ne objavljivati brojeve na forumu ;)

Vidimo se :P

mush mushi
28.07.2008., 23:16
pa valjda ćete se na Hvaru s nekim skompati

ashley
01.08.2008., 15:14
Uparavo sam se vratila s otoka pa eto da dam svoj osvrt. Ona cesta sto se i ovdje spominjala od Sucurja do Stari Grada je zivi horor. Pogotovo kad ides u smjeru Stari Grada jer ne ides uz brdo. Branika ima doslovce 3 na putu od 60 km koliko je ta relacija. Cesta rezana, uska, stara, okolo strmina. Cijelim putem od 12 sati glava me zaboljela na samom kraju balade. Strava i nikad vise. Ali usteda na trajektu po osobi i za auto nije neprimjetna u odnosu na trajekt iz Splita.

Otok je lijep, plaze nisu nista osobito, ali to sam i ocekivala. Stijene ne preferiram, a njih je najvise. Stari Grad je lijepo, mirno mjesto, nocni zivot nije neki, al to nas nije ni zanimalo. Jelsa isto okej. Lijep riva i i najtoplije more na otoku (barem meni bilo). Hvar je zato nesto sasvim drugo. Prepun turista, iako nocni zivot zavrsava u 2 ne nedostaje ga. Ima svega. Plaza Bonj odlicna, mjuza na palzi isto....jako me se dojmilo.

Cijene...a svakakvih ima. Hvar definitivno najskuplji. U jednoj konobi sam piletinu sa zara gdje sam na ogoromnom tanjuru dobila tako mali komad bijelog mesa da bi to i dijete uspjelo pojest. I platila 70 kn bez priloga. Prilozi su naravno sada svagdje posebna stavka. Sto se tice kupovanja u trgovinama u Kerumu su stvarno cijene kao i u ostatku Hrvatske. Uopce nisu previsoke nego normalne. U Starom Gradu smo kavu obicno ispijali u kavani i iznenadena sam cijenama. Nesica je 10 kuna, kava s mlijekom velika 8 kuna. Nisam mogla vjerovat. A kokteli su opcenito gledano od 35-100 kn. Najbolja i najjeftinija pizza je u trg. centru Kerum u Stari Gradu kod trajektne luke. Velika pizza 30 kn, a predobra!

Suma sumarom - lijep otok, vrijedan da se ode i vidi, ali to je sve! :mig:

david-_-vz
01.08.2008., 15:49
e a ima ko s hvara jer mi dolazimo sutra..tj..preksutra ujutro...pa da se najdemo ili sl... ?

Deedy
02.08.2008., 14:03
@ashley: Hvala na osvrtu, pomogao mi je, neke stvari su mi jasnije...

Hm, idem u utorak ujutro autom, mislimo ići do Drvenika, pa trajekt za Šućuraj... pa do Jelse... kažeš cesta koma... al je cijena ono triput niža... :ne zna:

Noćni život? Ha- ajde izdržat ću i bez toga, makar ću cca 2 puta gledati da okusim barem djelić dobrog provoda... mjuza, ples i kokteli... ostatak ide na istrživanje, pijuckanje u hladu i dobru klopu u zabačenim konobama...

Imaš li neku konobu baš za preporučiti??

Osvrt na okus, cijene i gdje se nalazi... Ostali??

thnx.. :)

mush mushi
02.08.2008., 17:31
Otok je lijep, plaze nisu nista osobito, ali to sam i ocekivala. Stijene ne preferiram, a njih je najvise. Stari Grad je lijepo, mirno mjesto, nocni zivot nije neki, al to nas nije ni zanimalo. Jelsa isto okej. Lijep riva i i najtoplije more na otoku (barem meni bilo). Hvar je zato nesto sasvim drugo. Prepun turista, iako nocni zivot zavrsava u 2 ne nedostaje ga. Ima svega. Plaza Bonj odlicna, mjuza na palzi isto....jako me se dojmilo.

Cijene...a svakakvih ima. Hvar definitivno najskuplji. Najbolja i najjeftinija pizza je u trg. centru Kerum u Stari Gradu kod trajektne luke. Velika pizza 30 kn, a predobra!

Suma sumarom - lijep otok, vrijedan da se ode i vidi, ali to je sve! :mig:

slažem se s tobom, nama je ovo isto bio prvi posjet otoku i mogu reći zanimljiv i lijep otok, dosta raznolik a možda ga je najbolje istraživati nekim brodićem...dosta strmih i teško dostupnih uvala al takve su obično i najljepše...mi smo bili smješteni u Vrboskoj al tamo smo se namanje kupali, najbolje plaže su na drugoj strani otoka prema Hvaru, kod Milne :top:

ko voli stijene u kombinaciji sa dubokim morem preporučam sv. Nedilju

što se cijena tiče mislim da sam već pisala o tome, mi smo našli i gradu Hvaru dobru kavu po 10 kn i to čak na 2 mjesta :D

a ovo za pizzu u Kerum centru zbilja nisam znala, mi smo probali u Vrboskoj jedan restorančić, navodno među boljima al pizze su po meni očajne, preskupe i presuhe sa vrlo malo sadržaja - čitaj samo tijesto za 40 kn

Hvar definitivno ima najbolju ponudu i najviše sadržaja

pitanje - jel bio tko u istraživanju po spiljama i na drugoj strani otoka prema Sućuraju? isto ima dosta strmih uvala pa me zanima kako je tamo?

bezimeny
03.08.2008., 17:10
Noćni život ne završava u 2 već u 6 ujutro. U 2,30 - 3,00 zatvaraju birtije, pa se zabava seli u disko Venerandu ili na paklene otoke u Carpe Diem 2.:rofl:

krenk007
07.08.2008., 19:36
Hvar je savršen :rofl:

marioxp
09.08.2008., 11:48
Ove godine idem u Ivan Dolac na Hvaru. Jel je bio možda tko tamo, da mi kaže svoje iskustvo s tim mjestom?

Ivan Dolac ti ima jednu sredisnju sljuncanu plazu i jos jednu nesto udaljeniju.
Ja sa bio u Zavali ali smo isli se cesto se kupati u Ivan Dolac. Plaza mi je dobra ali more super. Zavala mi je jos bolja od Ivan Dolca jer ima manje turista i ako hoces da plazu djelis sa malo ljudi odi u Zavalu. U svakom slučaju jako sam zadovoljan s južnom stranom otoka jer je sunčanija i mirnija.
Nemoj ocekivati puno od sadržaja, trgovina, birc, restoran i to je to, ali ako ti treba odmor onda je super.

dite
12.08.2008., 21:37
E ovako. Ja sam iz Starog Grada i preporučavam svima koji žele otići tamo kao turisti da ga izbjegavaju u širikom krugu. Možda jedino starci iznad 70 godina koji su došli s namjerom da umru mogu tamo uživat pred kraj svog života. Nije da volim gadit svoje mjesto, ali tamo je sadašnja situacija jednostavno KATASTROFALNA! Možda za kojih 10-20 godina i bude bolje, kada se promijeni vlast te dođu ljudi s stvarnim znanjem o vođenju mjesta, voljom za turističkim razvojem te puno manjom pohlepom za novcima. Da se mene pita, ljudi u općini koji su dovukli Stari Grad do te mjere raspada kakav je danas, ne samo da bi bili smjenjeni s sadašnjih položaja već bi velika većina visila po zatvorima, jer iskreno to su kriminalci u punom smislu te riječi! Stari Grad je mjesto tuge i socijalnog raspada.

PennyKrum
13.08.2008., 15:27
Pozdrav ljudi... tražim apartman za nas 4 u Hvaru, od sutra do nedilje.... sve šta gledam preko neta piše da je rezervirano :-(( pa ako neko zna za slobodni smještaj (ili bar javite ima li onih baba šta navale na trajekt i katamaran) PLIZ javite. Thanx

maler & CO.
18.08.2008., 22:36
Da se i ja osvrnem malo na Hvar s kojega sam upravo došao.

Neću se osvrtati na cijene,jer to ionako svi znaju.Ali osvrnut ču se na uslugu koja je katastrofa.

Sjednem na Bonj 15 minuta čekam kavu(u praznome baru),pa moram sam i po kavu i po pepeljaru."Gužvu" sam i slikao
http://img146.imageshack.us/img146/377/bonjex4.jpg (http://imageshack.us)

Tri dana tražim restoran u kojem je dobra hrana,tek Macondo spasi situaciju.U jednome me konobar dočekao češuči se po jajima,sa Bok.Istoimeni se preporuča u vodičima.

Razvodnjene cuge po kafićima ko u priči,žao mi je zato jer smo to skupo plaćali a išao sam više pišat nego šta sam se napio.

Fabrika je je bila korektan bar,Top Bar na vrhu Adriane najljepši.U diemu bio jednom,ne sviđa mi se izgleda ko rupa i svi navalili tamo.
http://img511.imageshack.us/img511/8181/ggggnr8.jpg (http://imageshack.us)

Sve u svemu,Hvar je prekrasan ali ljudi koji pružaju uslugu,spori,flegmatični,i nije ih previše briga za gosta.

Možda i je ako svaku noć ostaviš konobaru tringelt od 100 - 200 kn,pa te skenira drugu večer.

U svakome slučaju,ako netko misli ludo se zabaviti a nema love,bolje da i ne ide.Upad u disko je 100 kn,plus cuga dalje.

Odsjeo sam u Amfori koja je prekrasna,pogotovo bazen.Soba je oko 1500 kn dnevno sa doručkom,a gdje je još ručak,večera,izlasci.Ode bolji rabljeni auto.
http://img511.imageshack.us/img511/4276/amforary4.jpg (http://imageshack.us)
http://img511.imageshack.us/img511/4276/amforary4.66264ecf94.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=511&i=amforary4.jpg)

Nije mi krivo što sam bio,niti se hvatam za cijene,niti sam zahtjevan.Ali brate daj me barem pozdravi kada ti ulazim kao gost,a ne da se osjećaš ko zadnji šupak.

Hvar ima sve predispozicije da postane "top",meni je žao ali čini mi se da ako se ovako nastavi,nema ništa od toga.

Potrošiš sa hotelom dnevno 500 eura,loše jedeš,u 5 ujutro si trijezan,nitko te ne pozdravi niti kada dolaziš niti kada odlaziš.Osim ovih par navedenih.

Najbolje da iduće godine niti ne dolazim,već pošaljem samo pare u koverti.

Eto j.bi ga,ja sam to doživio,fore sve kužim i sve mi je jasno.Doči ču i iduće godine očito malo iskusniji.

dite
19.08.2008., 08:25
Nemam pojam što svi idu na Hvar ljeti. Grad Hvar je toliko prerazvikano mjesto, a tamo nema ničeg. Mislim, ako želite ići na Hvar preporučavam da idete na južnu stranu gdje ima super uvala za kupanje te da se ne stacionirate na jedno mjesto. Na Hvaru je najbolje ako imate auto te svaki dan idete na drugo mjesto i kad vam to dosadi pobjegnite s otoka. Ali oni koji dolaze na Hvar za partijati totalno su pogriješili mjesto. Hvar je za kupanje, razgledavanje, šetanje, odnosno za odmor tijela i duše! Fenomenalno mjesto za recimo mladi par koji su došli pustiti mozak na pašu. Ići po nekakvim skupocijenim hotelima jednostavno se ne isplati. Najbolje je naći apartman u nekom mjestu dalje od grada Hvara, jer je tamo preskupo, te svaki dan ići na izlete.

NoWa
19.08.2008., 09:05
Noćni život ne završava u 2 već u 6 ujutro. U 2,30 - 3,00 zatvaraju birtije, pa se zabava seli u disko Venerandu ili na paklene otoke u Carpe Diem 2.:rofl:carpe je u hvaru, ne na paklenjacima:mig:

bezimeny
19.08.2008., 16:16
Jedan je u gradu Hvaru, a drugi na Paklenim otocima, zato sam i stavio Carpe Diem 2...:mig:

ane_007
22.08.2008., 18:00
vidim da su podijeljena mišljenja pa što mislite hvar ili vis????

ane_007
22.08.2008., 23:52
dajte ja se ne mogu odlučiti između hvara i visa...čula sam da je hotel amofra odličan, šta vi kažete? je da je malo skuplji al mi se po slikama čini fenomenalno.......

ane_007
23.08.2008., 18:22
jel netko bio u vili rosmarinus na hvaru, kako je tamo?:)

jebe se non
23.08.2008., 19:23
amfora je trenutno naj hotel na hvaru,definitivno odlican

a hvar ili vis?osobno uvijek biram vis
od ljudi do prirodnih ljepota uopce se ne daju usporedjivati,al naravno stvar je ukusa

Deedy
23.08.2008., 19:49
Bio na Hvaru, jako je fino.... hotel Amfora je super (izvana) hahaha, osobno sam bio smješten u vrlo ok app u Jelsi..... cijena sjajna.... autom išli gotovo svaku večer u grad Hvar... svaki dan na drugu plažu, uključiv i Bol, Zlatni rat.. paklenske (s Carpe diemom 2 na Stipanskoj), etc.....

I nama je bila dilema Hvar ili Vis... ove godine pobijedio Hvar za dlaku, sljedeće godine vjerojatno Vis... Zašto birati, valja otići svagdje, a vraćati se tamo gdje nam je najbolje...

Dobar mi je coctail bar pri početku rive, 100m od carpe-a 1.. cijene ok, nije razvodnjeno.... i coolerska atmosfera... A Carpe je ušminkaćena gužvetina, gdje iza 10 ne možeš pomisliti na pokret veći od 20 cm... Carpe Diem 2 i ta plaža koji metar ispod nj. je jaaaaako dobra, izvrsna, kako dobro uređenje... bazen pa odmah more... wow... 30 kn povrtna karta od grada Hvara, al povratak u 19 zadnji... hm... :)

I ono... ne vidim da su cijene nešto ekstra skuplje nego drugdje...
Smještaj u gradu Hvaru je skup, ali i tamo se da naći soba ili app po prihvatljivoj cijeni (privatno), a ako se želi u hotel, onda valja imati novca. I gotova stvar... pa tamo noćenje s doručkom u lošem 2* hotelu dođe 70€ za 2 osobe.... što je koma, jer za 45 se da naći app za 2 osobe.
No, svakom na izbor.. ;)

ane_007
24.08.2008., 09:38
mi smo mislili u hotel amforu i trenutno nema niti jedne slobodne sobee nažalost....sad gledam ostale hotele, jel znate možda koji je još dobar....

inka1104
24.08.2008., 10:28
Da se i ja osvrnem malo na Hvar s kojega sam upravo došao.

Neću se osvrtati na cijene,jer to ionako svi znaju.Ali osvrnut ču se na uslugu koja je katastrofa.

Sjednem na Bonj 15 minuta čekam kavu(u praznome baru),pa moram sam i po kavu i po pepeljaru."Gužvu" sam i slikao
http://img146.imageshack.us/img146/377/bonjex4.jpg (http://imageshack.us)

Tri dana tražim restoran u kojem je dobra hrana,tek Macondo spasi situaciju.U jednome me konobar dočekao češuči se po jajima,sa Bok.Istoimeni se preporuča u vodičima.

Razvodnjene cuge po kafićima ko u priči,žao mi je zato jer smo to skupo plaćali a išao sam više pišat nego šta sam se napio.

Fabrika je je bila korektan bar,Top Bar na vrhu Adriane najljepši.U diemu bio jednom,ne sviđa mi se izgleda ko rupa i svi navalili tamo.
http://img511.imageshack.us/img511/8181/ggggnr8.jpg (http://imageshack.us)

Sve u svemu,Hvar je prekrasan ali ljudi koji pružaju uslugu,spori,flegmatični,i nije ih previše briga za gosta.

Možda i je ako svaku noć ostaviš konobaru tringelt od 100 - 200 kn,pa te skenira drugu večer.

U svakome slučaju,ako netko misli ludo se zabaviti a nema love,bolje da i ne ide.Upad u disko je 100 kn,plus cuga dalje.

Odsjeo sam u Amfori koja je prekrasna,pogotovo bazen.Soba je oko 1500 kn dnevno sa doručkom,a gdje je još ručak,večera,izlasci.Ode bolji rabljeni auto.
http://img511.imageshack.us/img511/4276/amforary4.jpg (http://imageshack.us)
http://img511.imageshack.us/img511/4276/amforary4.66264ecf94.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=511&i=amforary4.jpg)

Nije mi krivo što sam bio,niti se hvatam za cijene,niti sam zahtjevan.Ali brate daj me barem pozdravi kada ti ulazim kao gost,a ne da se osjećaš ko zadnji šupak.

Hvar ima sve predispozicije da postane "top",meni je žao ali čini mi se da ako se ovako nastavi,nema ništa od toga.

Potrošiš sa hotelom dnevno 500 eura,loše jedeš,u 5 ujutro si trijezan,nitko te ne pozdravi niti kada dolaziš niti kada odlaziš.Osim ovih par navedenih.

Najbolje da iduće godine niti ne dolazim,već pošaljem samo pare u koverti.

Eto j.bi ga,ja sam to doživio,fore sve kužim i sve mi je jasno.Doči ču i iduće godine očito malo iskusniji.

eh dragi moj steta sto nisi taj dan kad si bio na bonju slikao donji dio bonja ....na kojem je bilo vjerovatno 300 ljudi .ja sam lezala na bonju taj dan na lezaljci i konobari nisu prestali obljetati oko nas .
gornji dio bonja je ionako namjenjen samo za hladovinu ,navecer je tamo ludilo nocni zivot party sa nekim fora slusalicama itd.
mi smo spavali u amfori sezam noci i bilo nam je nezaboravno .ljudi se ful trude i paze na svaki detalj

ane_007
24.08.2008., 10:48
e blago vama koji ste uhvatili amforu, ja se još trudim pronaći neki smještaj....kakav je taj hotel podstine, evo nešto gledama na netu pa ne izgleda loše, ili ako ima netko da mi preporuči neki drugi dobar hotel?
ajde please pomozite, dosta mi je više traženja

ane_007
25.08.2008., 10:45
ajde ljudi zar nitko ne zna ništa o ovom hotelu:(

bezimeny
25.08.2008., 22:28
Podstine je odličan hotel, ali je skup, dosta skup, a ne nudi puno... Ne znam kolika je cijena u hotelu Riva, ali on ti je odmah u gradu, dok je Podstine malo izvan grada, a cijena bi bila mislim ista. Ali sve ti je to u istom rangu, Amfora, Riva i Podstine, jedino je Adriana hotel za bogatune. No, ako ti nije problem skuhati, apartmanima je cijena jako pala sada, pa možeš naći i za 30 eura apartman za dvoje.

A svi vi koji se žalite da je Hvar skup, to je uglavnom zbog ljudske gluposti. Svi žele doći u 8 mjesec, pa se onda žale da je jako skupo i ogromna gužva,a to je osnovno pravilo kapitalizma, ako je potražnja velika i cijene su velike. I koliko god se pričalo o Hvaru tu se uvijek početkom 8 mjeseca traži soba više...

Vrijeme je isto ili bolje u 7 ili 9 mjesec, a cijene su 50-70 % jeftinije i manja je gužva...:rofl:

bezimeny
25.08.2008., 22:35
Vis ili Hvar?

Pošto sam Hvaranin, a bio sam i na Visu nekoliko puta, mogu biti objektivan...
Samo pogled s Hvarske tvrđave vrijedi više nego išta na Visu. O prirodnim ljepotama nema potrebe raspravljati jer su to dva slična dalmatinska otoka, ali Hvar ima samo oko grada više uvala u koje možete pobjeći, nego cijeli otok Vis, a o Paklenim otocima da i ne govorim. Hvar je grad s tisućljetnim duhom koji se osjeti čim kročite na rivu, s tim se ne može mjeriti ni jedan otočni grad...

Ponavljam, ako želite mir i tišinu, dođite u 6, 7 ili 9 mjesec, tada nije velika gužva, a noćni život je odličan, što se za Vis ne može reći ni u 8 mjesecu...

Iako sam očigledno pristran, siguran sam da bi se s ovim složio svatko tko je oba otoka prošao...:top:

ane_007
26.08.2008., 09:49
Podstine je odličan hotel, ali je skup, dosta skup, a ne nudi puno... Ne znam kolika je cijena u hotelu Riva, ali on ti je odmah u gradu, dok je Podstine malo izvan grada, a cijena bi bila mislim ista. Ali sve ti je to u istom rangu, Amfora, Riva i Podstine, jedino je Adriana hotel za bogatune. No, ako ti nije problem skuhati, apartmanima je cijena jako pala sada, pa možeš naći i za 30 eura apartman za dvoje.

A svi vi koji se žalite da je Hvar skup, to je uglavnom zbog ljudske gluposti. Svi žele doći u 8 mjesec, pa se onda žale da je jako skupo i ogromna gužva,a to je osnovno pravilo kapitalizma, ako je potražnja velika i cijene su velike. I koliko god se pričalo o Hvaru tu se uvijek početkom 8 mjeseca traži soba više...

Vrijeme je isto ili bolje u 7 ili 9 mjesec, a cijene su 50-70 % jeftinije i manja je gužva...:rofl:

zar nije hotel riva ipak skuplji od hotela podstine i malo ekskluzivniji:confused::confused:
pa koliko je onda taj hotel podstine udaljen od grada, mi bi došli motorom:ne zna::ne zna:
ja vidim da hotel podstine daje doručak, i ima taj neki wellnes, saune, masažne kade i ne znam da li je to uračunato u cijenu, a mislim da je noć oko 1000 kn...:ne zna::ne zna:
ja sam našla i neku villu rosemarinus pa se sad mislim između nje i tog hotela...

a mislim da je u rivi tri dana 600 eura...

bezimeny
26.08.2008., 10:43
Ako ste s motorom, onda je Podstine odličan izbor...

ane_007
26.08.2008., 15:22
Ako ste s motorom, onda je Podstine odličan izbor...

a villa rosemarinus ili hotel podstine????:confused::confused: aj molin te još me zanima samo to...

ane_007
26.08.2008., 16:24
a recite mi jel ovo ima trajekt samo za stari grad:ne zna:, a nema izravno na hvar....vidim da ima u 8:30 ujutro, mi bi išli sa motorom?? ajme, ja mislila da taj trajekt vozi manje, čak tri sata...:confused:

nasmijanonebo
27.08.2008., 09:06
a recite mi jel ovo ima trajekt samo za stari grad:ne zna:, a nema izravno na hvar....vidim da ima u 8:30 ujutro, mi bi išli sa motorom?? ajme, ja mislila da taj trajekt vozi manje, čak tri sata...:confused:

da, na zalost trajekt vozi samo do starog grada..do grada hvara iz splita samo katamaran..velik je trajekt i zato je spor..
al dobro, od starigrada do grada hvara nema puno voznje, uvrh glave pola sata..

love2travel
27.08.2008., 12:49

Hm, ja sam išao iz starog grada trajektom za split i trebalo mu je 1h 45min :confused:

A do Hvara katamaran, trajalo je malo više od 1h.

Inače, karta za trajekt je 42kn, a za katamaran 22.

nasmijanonebo
27.08.2008., 13:45
Hm, ja sam išao iz starog grada trajektom za split i trebalo mu je 1h 45min :confused:

A do Hvara katamaran, trajalo je malo više od 1h.

Inače, karta za trajekt je 42kn, a za katamaran 22.

da, te cijene jesu..
al opaska: na katamaran samo pjesaci, ne primaju motore, skutere, cak ni bicikl (bicikl bi teoretski bar mogli, al ne daju)

love2travel
27.08.2008., 14:53
da, te cijene jesu..
al opaska: na katamaran samo pjesaci, ne primaju motore, skutere, cak ni bicikl (bicikl bi teoretski bar mogli, al ne daju)

Naravno, nema motora, spomenuo sam ga samo zbog vremena vožnje ;)

ane_007
27.08.2008., 15:18
da, na zalost trajekt vozi samo do starog grada..do grada hvara iz splita samo katamaran..velik je trajekt i zato je spor..
al dobro, od starigrada do grada hvara nema puno voznje, uvrh glave pola sata..

znači ipak ću na trajekt morati, vidila sam da ima ujutro u 8:30 i u 11:30 jel tako:ne zna:, a smještaj još nisam ni rezervirala valjda ću naći nešto kad dođem tamo...di god sam zvala ima slobodnih soba

love2travel
27.08.2008., 16:38
znači ipak ću na trajekt morati, vidila sam da ima ujutro u 8:30 i u 11:30 jel tako:ne zna:, a smještaj još nisam ni rezervirala valjda ću naći nešto kad dođem tamo...di god sam zvala ima slobodnih soba

Imaš ih kroz cijeli dan, pogledaj na jadrolinijinim stranicama.

ane_007
27.08.2008., 23:30
Imaš ih kroz cijeli dan, pogledaj na jadrolinijinim stranicama.

je evo baš sam gledala, a koliko vozi trajekt do hvara?:confused:

love2travel
28.08.2008., 12:25

Pa nema trajekta za hvar, koliko ja znam

Ili misliš iz splita za otok hvar, tj. stari grad?

natalija
28.08.2008., 12:51
Pa nema trajekta za hvar, koliko ja znam

Ili misliš iz splita za otok hvar, tj. stari grad?

Ima iz Splita trajekt i za Stari Grad i za Hvar, ali koliko znam u Hvaru nema iskrcaja auta (prepostavljam ni motora), samo putnika. To je trajekt koji vozi dalje za Korčulu. Nisam sigurna koliko vozi, možeš nazvati Jadroliniju i pitati.

love2travel
28.08.2008., 13:06
Ima iz Splita trajekt i za Stari Grad i za Hvar, ali koliko znam u Hvaru nema iskrcaja auta (prepostavljam ni motora), samo putnika. To je trajekt koji vozi dalje za Korčulu. Nisam sigurna koliko vozi, možeš nazvati Jadroliniju i pitati.

To je katamaran :) ide dalje za korčulu i lastovo

natalija
28.08.2008., 13:20
To je katamaran :) ide dalje za korčulu i lastovo

Ispričavam se, u pravu si,provjerila sam i nema više tog trajekta koji je vozio za Hvar (znam da je godinama vozio i da je bilo tako kako sam napisala-u Hvaru nije iskrcavao vozila nego samo putnike,ali eto izgleda da više ne vozi,ne znam kad su ga ukinuli) nego samo katamaran.

CroatiaChic
02.09.2008., 18:54

SPLIT - HVAR
Katamaran ide u 11:30, 15:00 i u 17:00 (ali Krilo)

SPLIT - STARIGRAD
Trajekti idu svako malo (na stranicama) i treba ti 1 sat i 45 minuta voznje.
Starigrad - Hvar ti treba jos 15 minuta, te od centra do Podstina jos 5 - 10 minuta (moras sve okolo)

Rivu bi ti definitivno preporucila (ili Amforu - pokusajte zvati rezervacije Suncanog Hvara jos jednom, sada su grupe na Hvaru, pa se cesto otpusti koja soba...ili vidi direktno na njihovim stranicama). Sa rivom imas i koristenje Amforinog bazena, kao i 10 % popusta na sve usluge SHH (a na Hvaru ih bar ima) koje placas kljucem od sobe i sve to na kraju platis na odlasku. Sobe su super! I preporucam pogled grad - radi tisine navecer kao prvo, a kao druo jer ste preko dana vani i za kratko vrijeme u sobi se ne isplati davati toliku razliku u cijeni.

Hrana - Antika u Strigradu, Gariful ili Paladini za ribu, Hanibal za meso.
Jeftinija verzija - Marinero, For, BB klub u Rivi, Delfin
Fensi - Yaksa (ali meni hrana i nije top), Val Marina

Pozdrav :)

Ken
02.09.2008., 19:33
Croatia, vidim da si na Hvaru, super, imat ces mi sigurno odgovore. :D

Prema stranici (http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1208) jadrolinije, u petak katamaran iz splita ide samo u 11:30 i u 15, ne u 17. A ovaj u 17 je idealan :zubo: otkuda ti taj termin, jel to sigurno? druga opcija je bila odlazak trajektom u stari grad u 6 popodne pa hvatanje busa za hvar u 10 navecer (barem tako kaze stranica nekog prijevoznika sa hvara), ali ako ima u 17 direktno za hvar, to spasava situaciju :s :s :s

Ken
02.09.2008., 20:19
Guglao sam malo i nasao ovo:

http://www.korculainfo.com/ferries/catamaran-korcula.htm

sad, ide u 5 iz Splita, spominje se tu Krilo, ti spominjes neko Krilo, pise da iode u Hvar u cemu je stvar :zubo: ako vozi taj u 17 iz Splita za Hvar, onda savrseno...

maler & CO.
03.09.2008., 14:04
eh dragi moj steta sto nisi taj dan kad si bio na bonju slikao donji dio bonja ....na kojem je bilo vjerovatno 300 ljudi .ja sam lezala na bonju taj dan na lezaljci i konobari nisu prestali obljetati oko nas .
gornji dio bonja je ionako namjenjen samo za hladovinu ,navecer je tamo ludilo nocni zivot party sa nekim fora slusalicama itd.
mi smo spavali u amfori sezam noci i bilo nam je nezaboravno .ljudi se ful trude i paze na svaki detalj

Sumnjam ja da si ti vidjela Bonja a kamoli odsjela u Amfori čim ovo sve pišeš.

Ludilo party na Bonju,majko moja svašta.A to za slušalice su čuli svi.

Baci neku slikicu,imam ih ja i sa balkona i iz sobe.Koje su naravno malo premale za te pare.

CroatiaChic
03.09.2008., 14:52
Croatia, vidim da si na Hvaru, super, imat ces mi sigurno odgovore. :D

Prema stranici (http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1208) jadrolinije, u petak katamaran iz splita ide samo u 11:30 i u 15, ne u 17. A ovaj u 17 je idealan :zubo: otkuda ti taj termin, jel to sigurno? druga opcija je bila odlazak trajektom u stari grad u 6 popodne pa hvatanje busa za hvar u 10 navecer (barem tako kaze stranica nekog prijevoznika sa hvara), ali ako ima u 17 direktno za hvar, to spasava situaciju :s :s :s

Dragi Ken,

Ima ti u 17:00, ali to nije Jadrolinijin vec Krilo. Mislim da je web www.krilo.hr sa potpunim rasporedom, ali u 17:00 iz Splita ide sigurno. Krece sa gata sv. Petra, a tamo mozes kupiti i karte na standu Jadrolinije i kostaju 22 kn. Ali pazi da ne cekas red na prvim kucicama Jadrolinije, na okuci na ulasku u Splitsku luku jer taj stand ne prodaje :ne zna: U 18:00 si odmah u Hvaru. Ako nisi nasao smjestaj, cekaju te bakice i djedice odmah na izlazu ''sobe, zimmer itd'' Inace, jos uvjek ima poprilicno ljudi na Hvaru, samo ne onako da su jedan na drugome kao u osmi mjesec....milina! Ako ti treba jos informacija, pitaj!

Ken
03.09.2008., 23:45
Eto, sto se katamarana tice, vise nema veze, idemo na onaj u tri, post ti je dosao prekasno, znamo za drugi put sada ;) samo se nadam da ce biti karti, nisam rezervirao (premda mogu jos sutra nazvati, ako uopce treba rezervirati?). Tako da sam u 4 u Hvaru, stici cu se i okupati isti dan :D
Nemam vise pitanja, zahvlaljujem na ovim informacijama :lux:

CroatiaChic
05.09.2008., 15:35
Eto, sto se katamarana tice, vise nema veze, idemo na onaj u tri, post ti je dosao prekasno, znamo za drugi put sada ;) samo se nadam da ce biti karti, nisam rezervirao (premda mogu jos sutra nazvati, ako uopce treba rezervirati?). Tako da sam u 4 u Hvaru, stici cu se i okupati isti dan :D
Nemam vise pitanja, zahvlaljujem na ovim informacijama :lux:

Valda ste vec sada i u moru.....

PS - preporucujem posjet kampu Vira, sa super plazom, barom i restoranom povise bara gdje obavezno narucite fokacu i pastetu od tune za predjelo a dalje prema gustu...cijene normalne!

ane_007
07.09.2008., 08:52
SPLIT - HVAR
Katamaran ide u 11:30, 15:00 i u 17:00 (ali Krilo)

SPLIT - STARIGRAD
Trajekti idu svako malo (na stranicama) i treba ti 1 sat i 45 minuta voznje.
Starigrad - Hvar ti treba jos 15 minuta, te od centra do Podstina jos 5 - 10 minuta (moras sve okolo)

Rivu bi ti definitivno preporucila (ili Amforu - pokusajte zvati rezervacije Suncanog Hvara jos jednom, sada su grupe na Hvaru, pa se cesto otpusti koja soba...ili vidi direktno na njihovim stranicama). Sa rivom imas i koristenje Amforinog bazena, kao i 10 % popusta na sve usluge SHH (a na Hvaru ih bar ima) koje placas kljucem od sobe i sve to na kraju platis na odlasku. Sobe su super! I preporucam pogled grad - radi tisine navecer kao prvo, a kao druo jer ste preko dana vani i za kratko vrijeme u sobi se ne isplati davati toliku razliku u cijeni.

Hrana - Antika u Strigradu, Gariful ili Paladini za ribu, Hanibal za meso.
Jeftinija verzija - Marinero, For, BB klub u Rivi, Delfin
Fensi - Yaksa (ali meni hrana i nije top), Val Marina

Pozdrav :)

ej hvala ti puno na svim informacijama:s, nažalost poruku sam tek sada vidila kad sam došla sa hvara...
nažalost amfora je bila rezervirana bila je samo soba koju bi trebali plaćati oko 400 eura po noći ali to je preskupo:flop:, a u rivu nisam ni zvala nažalost...
mi smo na kraju bili smješteni u villi rosemarinus i nismo baš bili zadovoljni, plaćali smo 65 eura, a nismo ni dobili apartman nego samo sobu i wc, a kuhinju smo dijelili sa još jednim gostima, mislim meni je to bezobrazno...ako već naplaćuješ toliko na kraju sezone onda bar daj sve uvjete koje treabaš dobiti u toj cijeni, e i dobili smo 2 ručnika u 3 dana, sreća šta sam ja ponila svoje....a kad sam ga pitala još ručnika on me onako čudno pogledao, kao pa kako ste već zašporkali ručnike:flop::flop:, uglavnom tamo mi nije bilo nešto naj naj...

a šta se tiče hvara mi smo se super proveli, svaku večer bi otišli popit piće u grad, po danu bi išli malo izvan hvara, do starog grada ili jelse
nažalost taj restoran gariful nismo uspjeli pronaći iako mi je dosta ljudi preporučilo, mi smo jeli u restoranu "paradise garden", hrana mi je bila odlična sve 3 večeri, lijepa mirna atmosfera i usluga fenomenalna:top::top:

e moram i ovo reći, da smo sjeli u onaj restoran do hanibala koji se zove "pošteni", naručili smo mesnu platu za dvoje i dobili je doslovno u roku od 5 min:flop:, meni se zgadio život kad sam vidila što smo dobili , koliko smo dobili i kad sam to probala, a cijena jela je bila 220...uglavnom sve podgrijano i smrdljivo:flop::flop:

Ken
07.09.2008., 23:28
gariful je restoran na samom kraju rive, nakon carpe diema (ja mislim da je, nisam 100% siguran), tamo di katamaran iskrcava putnike, mi da cemo tamo u subotu, ali nekako nismo bili gladni navecer, steta, dan prije sam vidio vani da imaju super izbor riba :zubo: a ovaj posteni je jedini restoran kojeg sam ja vidio da zjapi prazan cijeli vikend, sve ostalo je bilo puno osim njih :D
bilo je toplo ovaj vikend, jos samo da nije tako puhalo bi bilo idealno...

i naravno, vrhunac mi je jadrolinijina pljacka, katamaran u 1 uru popodne kosta tocno duplo nego u 11 sati :rofl::rofl::rofl: a moras kupit karetu jer inace nemas sa kime sa otoka :rofl:

ane_007
08.09.2008., 15:39
gariful je restoran na samom kraju rive, nakon carpe diema (ja mislim da je, nisam 100% siguran), tamo di katamaran iskrcava putnike, mi da cemo tamo u subotu, ali nekako nismo bili gladni navecer, steta, dan prije sam vidio vani da imaju super izbor riba :zubo: a ovaj posteni je jedini restoran kojeg sam ja vidio da zjapi prazan cijeli vikend, sve ostalo je bilo puno osim njih :D
bilo je toplo ovaj vikend, jos samo da nije tako puhalo bi bilo idealno...

i naravno, vrhunac mi je jadrolinijina pljacka, katamaran u 1 uru popodne kosta tocno duplo nego u 11 sati :rofl::rofl::rofl: a moras kupit karetu jer inace nemas sa kime sa otoka :rofl:

a to je GARIFUL, uf pa prošla sam tamo sto puta, i gledala sam tu ribu kako je peku i sve ostalo, ali uvijek kad smo prošli bilo je sve krcato, nije uopće bilo slobodnog stola i čak su ljudi čekali vani red da bi sjeli...mi nismo jeli ribu, jer smo se toga najeli cijelo ljeto, više smo meso jeli...:cerek:
a drugi put ću baš ići probati i tamo, kad je toliko popularan...

Ken
08.09.2008., 18:12
je, krcato je, mi mislili ici, jer nam je i ambijent bio super, ali eto, nismo. u svakom slucaju, definitno cemo ici sljedeci put kad budemo na hvaru.

doblo
11.09.2008., 10:49
Da i ja kažem svoje dojmove, sve prekrasno i sve 5., smještaj sam našao u apartmanu (ulica odmah iznad Amfore) za 70eur pogled na paklenjake i centar grada - prekrasno, kupanje na HulaHuli e sad bilo bi bolje da su ljepše plaže a ne samo stijene, cijene nisu tak nabrijane u BB Club je kava 18kn i to je mislim najskuplja ali je zato birc predobro uređen i na odličnoj lokciji gdje gledaš takve jahte kakvih nema ni na sajmovima kod nas, pizzu sam naručivo po 35hrk, a klopa u restoranima nije nabrijana, Studenac mi je super dučan cijene ko u zg. Profil ljudi koji su tu na ljetovanju isto mi se svidio nema puno ni seljačina ni idiota. Na paklenjacima sam bio jednom na Palmižani i nisam našao dobru plažu-to je otok baš za jahtaše, a na druge nažalost nisam išao. Sve u svemu jako je ljepo jedino mi je bilo skupo doći, trajekt u jednom smjeru auto+osoba cca400kuna pa autoput i benzin-nakupi se ali that is Hvar! Svakako za prporučit svakome!

CroatiaChic
11.09.2008., 15:27
Da i ja kažem svoje dojmove, sve prekrasno i sve 5., smještaj sam našao u apartmanu (ulica odmah iznad Amfore) za 70eur pogled na paklenjake i centar grada - prekrasno, kupanje na HulaHuli e sad bilo bi bolje da su ljepše plaže a ne samo stijene, cijene nisu tak nabrijane u BB Club je kava 18kn i to je mislim najskuplja ali je zato birc predobro uređen i na odličnoj lokciji gdje gledaš takve jahte kakvih nema ni na sajmovima kod nas, pizzu sam naručivo po 35hrk, a klopa u restoranima nije nabrijana, Studenac mi je super dučan cijene ko u zg. Profil ljudi koji su tu na ljetovanju isto mi se svidio nema puno ni seljačina ni idiota. Na paklenjacima sam bio jednom na Palmižani i nisam našao dobru plažu-to je otok baš za jahtaše, a na druge nažalost nisam išao. Sve u svemu jako je ljepo jedino mi je bilo skupo doći, trajekt u jednom smjeru auto+osoba cca400kuna pa autoput i benzin-nakupi se ali that is Hvar! Svakako za prporučit svakome!

Za sljuncane plaze (i ako si s autom) odi do Dubovice ili Zaraca (na putu za Starigrad, negdje na pola puta, dakle 10 minuta voznje od Hvara) - stvarno su predivne. Takodjer imas Pokonji Dol (preko puta onog otocica sa svjetionikom), plazu u kampu Vira i plazu hotela Sirena (ovo su javne plaze, i super su) koje su u samom Hvaru.

Ken
11.09.2008., 19:55
Mi smo bili malo u vodi, dosta je puhalo taj vikend, a i cudi me kako se tako jako osjeti vjetar, djeluje kao da je zatvoreniji otok, zasticeniji. Cijene su takve kakve jesu, dva pica u carpe diemu, 120 kn, kava 15-ak, hrana u restoranima nam cak i nije bila tako skupa, ocekivao sam vece cijene. Sve u svemu, tko dolazi na Hvar zna sto moze ocekivati, nema smisla se zaliti ;)

ane_007
13.09.2008., 11:44
Mi smo bili malo u vodi, dosta je puhalo taj vikend, a i cudi me kako se tako jako osjeti vjetar, djeluje kao da je zatvoreniji otok, zasticeniji. Cijene su takve kakve jesu, dva pica u carpe diemu, 120 kn, kava 15-ak, hrana u restoranima nam cak i nije bila tako skupa, ocekivao sam vece cijene. Sve u svemu, tko dolazi na Hvar zna sto moze ocekivati, nema smisla se zaliti ;)

pa da, nisu ni meni bile toliko skupe cijene, ja sam očekivala još veće cijene....dobro u restoranima u prvom redu i jesu cijene malo veće, ali čim zađeš u uličicu ima normalnih cijena, mi smo jeli u dobrom restoranu koji je imao normalne cjene po meni i bili smo super zadovoljni sa hranom...dobro carpe je skup i mi smo dva koktela platili 120 kn, ali to je carpe...ma meni je bilo odlično, i drago što sam tamo otišla...

i-wan
23.10.2008., 12:29
Ma Hvar je prekrasan. Van svih onih kafića i klubova na Hvaru zaista ima šta za vidit. Samo se treba pomaknit sa jutarnje kave (u podne).

marmelada5
27.03.2009., 13:42
predivan otok..jedina mana što nema plaža...ali i za to ima rješenje..pakleni otoci na koje se ide brodicom..plaže kao iz bajke..savršeno..hvar tako živ,veseo,exkluzivan....

Lindy2008
29.03.2009., 10:49
Bili jednom na Hvaru i nikad više. Zamjerio mi se kako je dug i širok. Išli na Drvenik- Sućuraj pa kroz cjeli otok do Starigrada (da prišparamo za trajekt 8 sati dolje + 2 sata još do Starigrada). Kao prvo, otišli mi amortizeri na skoro novom autu na onim jeb... zavojima i rupama, vožnja max. 50 rijetko i malo 60 !!

U Starigradu, zagađen zaljev, razboljeli se od zmazane vode, sve nas peklo. Vozili se svaki dan drugam, najviše tam gdje su pješčane plaže, oko Jelse, Milne, Gudeće(?), Vrboska,Grebišće, i preko brdo kroz špiljski tunel, do mislim da se zove mjesto Sv. Ivan Dolac, majko milena i puta, mislila sam da ću kotače ostaviti u zavojima, cesta je u spiralu složena i strmo se spušća.:s

Bili dva puta i u Hvaru, ništa posebnog za vidit, elita se šminka s jahtama i skupim kafićima (to mi nije odmor), a za parking da ne pričam, ne može se naći, a skup do bola.

Vračali se trajektom i Starigrada jer nam pred nosom bio, 2 sata vožnje do ST.

Bili, vidjeli, otišli, i nikad se više ne vratili.

To je naš utisak, a ako ne tko doživio divotu, svaka mu čast.

black_man
26.05.2009., 16:36
Bili smo prošle godine u privatnom smještaju,u nekoj staroj kamenoj kućici uz stepenice prema tvrđavi. Nije bilo pogleda na more,ni velike terase:mad: ali ambijent je super. Po tim uličicama ima simpatičnih barova i restorana,po danu je dobra zabava u nekom beach baru iza Amfore,Hula hula mislim,ali to smo otkrili tek zadnja tri dana. Carpe diem me je razočarao,kao da se u konopom ograđenom prostoru nakrca 100 ljudi,ali na suprotnoj strani od pjace ima i boljih noćnih barova, na žalost ne rade do jutra pa poslije htio ili ne moraš u Venerandu,ali može se otkriti nekih cool mjesta koja rade i do 17,primjerice neki birc s lijeve strane s pjace prema konzumu.U Venerandi su cocktaili relativno skuplji i plaća se ulaz 100 kn,dvije večeri je bilo ok,ostale pomalo pusto,ali recimo da je ok.

Ove godine idemo opet,rezervirao sam već apartman:D,a zvao sam barem 150 oglasa i svi apartmani su već bili popunjeni od 20.7 do 10.8.:rolleyes: Tako ako želite BIRATI požurite jer već za dva tjedna će biti 'uzimam prvi alobodni'.

Ove godine želim doć bolje pripremljen,pa ako netko zna neko dobro mjesto za noćni provod ili neku dobru plažu u blizini,neka napiše.
Ima li kakvih provoda na Paklenim otocima osim hrane i kupanja?

CroatiaChic
26.05.2009., 21:32
Plaza - probaj plazu u kampu Vira, neces pogrijesiti. Treba ti cca pet minuta autom od Amfore. Malo dalje - Dubovca i Zorace.
Na Paklenim nista od partijanja, osim Carpe Diem Beach koji zavrsava u sest.
After beach na Hula Hula i Splash pored Amfore.
Ove godine DJ koji je ''stvorio'' Papayu ce raditi za Hvar te osmisljavati neke evente, mjesta i naravno mjuzu.
Novitet: Bonj bi trebao svaku vecer imati ''silent partije'' sa slusalicama i nekoliko kanala muzike - dakle biti ce ''zamjena'' za Venerandu.
Jos se ne zna hoce li Kopito otvorit (disco na izlazu iz grada, na cesti za Starigrad), ako da, i ono radi do ranih jutarnjih sati.
Takodjer ima manjih barova koji znaju radit cijelu noc - Jazz bar, Ka Lavanda, onaj na kazalistu.
Ove godine se ''siri'' i ex Bobis, tj. Fabrika, sa izvrsnim cijenama i savrsenim straznjim dijelom - dakle iza lokala su stavili par stolova sto je u biti na nakom malom trgicu u ''otvorenom'' centru, tako da se moze i pusit...
Predivan TOP bar ce isto imati super muziku al ne do jutra..za one koji vole ''fancy'' i najbolji pogled u gradu.
Za one koji vole domace, kao i extra dobre cijene, tu je Atelje na samoj Pjaci.
Naravno, postoji opcija sa plazom, gitarom i mnogo vina koja je po meni i najbolja..
Uzivajte!

Mbkl
20.06.2009., 17:53
Za nas je Hvar najljepši otok, najviše volimo Milno gdje su svi vrlo ljubazni, tako, da se več svi veselimo kad 18.7. dolazimo na Hvar.

maja777
01.07.2009., 21:53
voznja od sucuraja do staroga grada je naprosto prekrasna... miris i zvukovi dalmacije, sunce pichi kroz sajbu, laganini voznja, vino, maslinovo ulje i slicno uz cestu... za sat i pol ste u starome gradu. cesta je sasvim okej, normalna otocka cesta, nije autoput. moze se ponegdje i potegnuti do 80 :D niti nema potebe za vecom brzinom.
prolazi se kroz mala hvarska sela, te takodjer kroz jelsu, prekrasni pogledi na jos prekrasnije uvale i uvalice :) i na otok brac preko puta :) i eto vas zacas do farosa :)
eto to je moje vidjenje toga "uzasnog puta po otoku" i te "grozne ceste".

i jos, ako vas u starome gradu smrdi i ako vam je voda prljava, imate na poluotoku Kabalu (koji se nadvija nad gradom) gro uvalica gdje se mozete kupati u najciscoj vodi jadrana i na prekrasnim prirodnim plazama :) ne morate se nuzno kupati na trajektnom pristanistu i na hotelskoj plazi :S
takodjer preporucam plaze u Velikoj i Maloj Rudini.
zasad toliko ;)

Putnik92
03.07.2009., 08:05
laganini voznja, vino, maslinovo ulje i slicno uz cestu...

A smokve, di su smokve, pun ih je otok, samo staneš uz cestu di god i dohvatiš par komada!

Prolaznica
03.07.2009., 09:39
i ja ću ove godine na Hvar, jedva čekam :cerek:

maja777
04.07.2009., 13:35
A smokve, di su smokve, pun ih je otok, samo staneš uz cestu di god i dohvatiš par komada!

je je je i smokvice isto :D ma cista uzivancija :mig:

Vlada79
07.07.2009., 12:31
U Petak krecem za Hvar,malo smo u nedoumici gde se smestiti..............
Grad Hvar ili Jelsa?
Nemamo nikakav smestaj vec smo resili tamo uzeti kada stignemo.............
Citao sam prethodne postove i opet ne mogu odluciti u kom se mestu smestiti, nije nam bitan toliko nocni provod, vise je bitno da je preko dana ok, planiram ici na Paklene otoke par puta, inace ovo je moja prva poseta Hvaru.

Ako neko moze pomoci , bio bih zahvalan :top:

nasmijanonebo
07.07.2009., 15:54
bolje biti u gradu hvaru od jelse..jelsu obidjes vrlo brzo a u hvaru imas stvarno sto vidjeti i ako ne bude kupanja zbog kiše npr..
a i o movingu da ne pricam..a plaze ima svuda, sto brodicem okolo a sto autom..ima i lokalni javni bus koji ide do nekih manjih mjesta na hvaru (bar do jelse, starigrada)..al stvarno je bolje autom ili skuterom po otoku.
paklinski otoci-najljepsi je od njih palmizana..

lillianna
08.07.2009., 10:31
Idem u grad Hvar, interesuju me cijene u Beach barovima preko dana, ako znate? I koje su cijene po nocnim barovima, hrana...I jos jedno pitanje..Dolazim u Split oko 12:00, da li karta za katamaran mora da se rezervira unapred (da ne zakasnim sa kupnjom karte)??

maja777
09.07.2009., 23:54
okey, jel nasao netko nekakav internet caffe na hvaru? mozda stari grad negdje?

nasmijanonebo
10.07.2009., 08:29
Idem u grad Hvar, interesuju me cijene u Beach barovima preko dana, ako znate? I koje su cijene po nocnim barovima, hrana...I jos jedno pitanje..Dolazim u Split oko 12:00, da li karta za katamaran mora da se rezervira unapred (da ne zakasnim sa kupnjom karte)??

ja isla par puta katamaranom pa kupila dan prije (igrom slucaja bila u splitu smjestena kod poznatih pa..)..probaj rezervirati karte ako se to moze, nikad se ne zna..vikendom je udarno za taj katamaran a preko tjedna kako kad..u 7.mj dosta manja guzva nego u 8.mj.

nastasja_adria
10.07.2009., 18:50
1. Znam da je pitanje bilo Xputa, ali nigdje nisam našla konkretan i svjež odgovor. Kako je najbolje s Hvara na Paklene? Koliko košta prijevoz i kada brod/taxi/što već ide, a kada se vraća? Jel tamo postoji ikakav beach bar?

2. Hvar (grad) je super, ali za kupanje nije baš nešto. More jeste čisto, ali nema baš finih plaža. Znam samo za Pokonji dol (plažica vrhunska)...ima li nekih dobrih plaža na drugoj strani grada hvara, tamo iza hotela?

Putnik92
11.07.2009., 12:33
Kako je najbolje s Hvara na Paklene? Koliko košta prijevoz i kada brod/taxi/što već ide, a kada se vraća?

Odeš na početak rive, sjedneš u kafić popit kavu i glasno kažeš "oću na Paklenjake" - barkarijoli vjerojatno sjede do tebe ili skaču po barkama i skupljaju turiste te jedino pitanje ostaje koji otočić odabrati...

bira
11.07.2009., 17:02
Od 9h do 18h idu taxi brodovi od rive do paklenih i nazad,cena je izmedju 30kn i 50kn,ako vas ima vise bolja je varijanta iznajmiti mali camac za 350kn ceo dan i obici cele paklene...

poz

Zookey
20.07.2009., 15:43
Još 2 dana i odo na Hvar :D
Kakva je situacija dolje? Jel ima šta ljudi?
Brijem da nije neka gužva...

Prolaznica
20.07.2009., 15:55
Za poznavatelje Hvara, imam jedno pitanje vezano za katamaran Krila. Nikako da dešifriram onaj njihov red plovidbe, pa me zanima da li mogu sa Hvara na Korčulu i nazad u jednom danu.
Još nešto, da li znate ako mogu bicikli na katamaran?
Hvala svima :)

MihaljKertes
20.07.2009., 16:32
Možda sam padobranac u temu sa ponovljenim pitanjem ali kako nema iskrcaja auta u Starom gradu...Koliko ja znam trajekt je 212kn za auto plus jedna osoba,savaka slijedeća osoba je 32 kn u jednom smjeru...Jadrolinijin trajekt?I to je cjenik 1.7 do 1.9...Sad ako netko ima drugačija iskustva i informacije bio bih zahvalan da ih kaže...Hvala..

Mani83
20.07.2009., 16:51
ma ko je reko da nema iskrcaja auta u starom gradu? ili te ja ne kuzim sta oces pitat........ugl i ne bih ti znala za cijene tocno rec jer ja placam po otockoj tarifi. ali znam kad ide koji trajekt i da naravno voze auta!

MihaljKertes
20.07.2009., 17:25
ma ko je reko da nema iskrcaja auta u starom gradu? ili te ja ne kuzim sta oces pitat........ugl i ne bih ti znala za cijene tocno rec jer ja placam po otockoj tarifi. ali znam kad ide koji trajekt i da naravno voze auta!

Ma gore na ovoj stranici prvih par postova spominju da kao ima trajekt ali nema iskrcaja auta...Čudno mi je bilo al reko da se nije nešto izmjenilo šta ja znam sve je moguće...

spyker22
20.07.2009., 17:30
Imaš u Hvaru na svakom koraku.

1. Znam da je pitanje bilo Xputa, ali nigdje nisam našla konkretan i svjež odgovor. Kako je najbolje s Hvara na Paklene? Koliko košta prijevoz i kada brod/taxi/što već ide, a kada se vraća? Jel tamo postoji ikakav beach bar?
Evo najsvježije - do Jerolima i Stipanske cijena karte (povratne!) je 30-35 kuna, a do Palmižane je 50 kuna. Kreće se od 9-10.30 h, a vraća se od 16-18 sati.
Ne moraš se vratiti istim brodom kojim si i otišla.
Prijevoz ćeš lako naći - čim dođeš na rivu, tu su oni, čekaju s brodicama.

Za J.i S. ne znam, al na Palmižani su ti većinom restorani..beach bar nisam primjetio, bar ne u klasičnom smislu.

@Zookey - gužve ima..pogotovo kad padne sunce..

Možda sam padobranac u temu sa ponovljenim pitanjem ali kako nema iskrcaja auta u Starom gradu...Koliko ja znam trajekt je 212kn za auto plus jedna osoba,savaka slijedeća osoba je 32 kn u jednom smjeru...Jadrolinijin trajekt?I to je cjenik 1.7 do 1.9...Sad ako netko ima drugačija iskustva i informacije bio bih zahvalan da ih kaže...Hvala..
Al je neko napisa da nema?
Cijena za auto je 286 kn, a karta za jednu osobu je 42 kn, bila ona prva ili sljedeća.

@Prolaznica - ništa od bicikla na katamaran. Jedino trajektom.

NoWa
21.07.2009., 13:11
Ma gore na ovoj stranici prvih par postova spominju da kao ima trajekt ali nema iskrcaja auta...Čudno mi je bilo al reko da se nije nešto izmjenilo šta ja znam sve je moguće...
ako ides u starigrad, uvijek se mogu iskrcavati auta. ako ides u hvar, ne:D

babysittingnatalija
26.07.2009., 07:42
I ove godine ljetujem s dragim na Hvaru, konkretno, u Milni.
Hrana i smještaj su nam bili super, jedan dan smo se pješke zaputili u Hvar koji nas i nije previše oduševio, osim tvrđave :-D

E sada...kako nemamo auto, zanima me kako saznati kada i koliko česte voze autobusne linije pa da odemo na koji izletić bilo gdje na Hvaru (to ćemo još razmisliti gdje)

Da li netko zna još koju plažu a da nije FFK u blizini Milne, da se do nje može doći pješke.
Ova u Milni baš i nema hlada, a i bila je velika gužva (ovaj put idemo 1.9. pa se nadam manjim gužvama)

Neću pitati koja mjesta preporučate da vidimo, to ću pročitati, vidim pisali ste.

Još se moramo raspitati da li postoji veza od Milne na Paklenske otoke :-/

harakiri2
26.07.2009., 17:44

ne znam za grad Hvar u Starom Gradu je Internet caffe u jednoj zgradi na sredini rive di se vezuju jedrilice

maja777
27.07.2009., 23:33
harakiri hvala, to jelda tamo di su one palmice i klupice, prije onog "ducana" sa prosekom vinom i td :D

TinkyLala
28.07.2009., 14:09
Bok svima! Ja idem na Korčulu ali planiram jednodnevni izlet na Hvar katamaranom, kreće rano ujutro i predvečer natrag. Tako me zanima što preporučate da se vidi u jedan dan, budući da nećemo imati auto ne možemo napraviti krug po otoku nego smo ograničeni na grad Hvar. Gdje se u blizini grada Hvara ima za okupati, nešto i pojesti po prihvatljivim cijenama, da nije neko jet-set mjesto. Ima li smisla u tako malo vremena otići i do Paklenih otoka?

dite
30.07.2009., 12:03
Pa najbolje bi ti bilo ljepo cim se iskrcate u Hvar da odmah idete brodicom po Paklenih otoka i ljepo tamo cijeli dan kupanje i restoran :mig:

Poslije kad se vratite popijete kavicu na rivi i cekate katamaran nazad za korculu, eto ..

Zakinen
30.07.2009., 12:48
Friško sa Hvara

http://lh5.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SlmWJ-yMBjI/AAAAAAAAOb4/7RnZWcvUwRA/s640/11072009098.jpg
Trajekt za dvoje i auto

Vrboska
http://lh6.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SlmWn_OpiwI/AAAAAAAAOcE/8A9q4DeLjHo/s800/11072009099.jpg

http://lh6.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SlpXwmIFfiI/AAAAAAAAOhg/L52F-y4GOPk/s512/12072009139.jpg

http://lh6.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SlpR0EarnkI/AAAAAAAAOf4/h9Mi2tOQLRY/s720/12072009104.jpg
Maslinica - na izlazu iz centra vrboske ravno po makadamu

http://lh4.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SlpYunQP4mI/AAAAAAAAOh0/YhTJsuuE_xE/s912/12072009149.jpg
Plaža Soline - pored Vrboske, besplatan parking, ugostiteljski objekti, 3G signal :)

http://lh4.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SlpZrglbrLI/AAAAAAAAOiM/HaydOfKPfZc/s512/12072009161.jpg
Jelsa

http://lh5.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SluFp8o-rCI/AAAAAAAAOrs/kBfeAjD3qJo/s800/13072009193.jpg
Uvala Zaraće

http://lh4.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SluG1cvTK5I/AAAAAAAAOr8/d4zKgeizXGY/s512/13072009198.jpg

Zakinen
30.07.2009., 12:48
http://lh5.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SluKASHoN1I/AAAAAAAAOtA/9ByaOCH4LSQ/s720/13072009234.jpg
Plaža Dubovica, na izlazu iz tunela kad se ide iz Starog Grada u Hvar, 15-ak minuta spuštanja sa ceste, preporuka za "babysittingnatalija"

http://lh4.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SluK-AQ4psI/AAAAAAAAOtM/kLRgV5grWL0/s720/13072009240.jpg

http://lh3.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SluLR74kuTI/AAAAAAAAOtQ/whsT6rTaQ4o/s720/13072009242.jpg

http://lh4.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SluMpdXz_MI/AAAAAAAAOto/AJ-dEVw4Sm8/s720/13072009259.jpg

http://lh4.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SluNeVEzkKI/AAAAAAAAOt0/19GhyCKsX5M/s720/13072009268.jpg
Plaža u Zavali

http://lh6.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SluNm_0ra8I/AAAAAAAAOt4/5smpiFgORWU/s512/13072009271.jpg

http://lh4.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SluN7BVUP7I/AAAAAAAAOuI/nuxF8kLri70/13072009224.jpg
Sve piše na slici

http://lh6.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SlzGJWH8PDI/AAAAAAAAOv8/e7NsszLLK1w/s720/14072009292.jpg
Palmižana

Zakinen
30.07.2009., 12:49
http://lh6.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SmbVQNFLTNI/AAAAAAAAO5s/3kE-rsM999s/s720/17072009406.jpg
Uvala Jagodna na južnoj strani, meni najbolja plaža

http://lh5.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SmAwkgViCfI/AAAAAAAAO2c/HhZHvyeyA-M/s800/16072009392.jpg
Hvar - sa tvrđave

http://lh5.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SmbW-1o3-7I/AAAAAAAAO7E/8slebnegse8/s720/18072009437.jpg
Bol - Zlatni rat, 50kn je povratna karta iz Jelse, kreće u 9 i 9:30

http://lh6.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SmbXYMrnoFI/AAAAAAAAO7Y/TyqcigDYAy8/s720/18072009447.jpg

http://lh6.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SmbXxRrKhUI/AAAAAAAAO7o/UaNsqq4q6XQ/s912/19072009461.jpg
restoran Bilo Idro u Sv. Nedilji

http://lh6.ggpht.com/_Uz-iCbvQpn4/SmbYxbHWP5I/AAAAAAAAO8c/oNlhDjptt6g/s720/21072009501.jpg
Cjena trajekta u Sućuraj - Drvenik

get
30.07.2009., 13:03
Što reći, osim da je naše more stvarno predivno :)

gfosa
01.08.2009., 07:11
Zakinen što reći nego svaka čast na sličicama:eek:.
Sutra ujutro krećem na Hvar, preko Sućuraja u Vrbosku, baš mi je ovo trebalo :)

sile
01.08.2009., 12:47
Joooj idem i ja sutra, bas istom tom rutom ajmo zajedno????

kaduljica
01.08.2009., 14:34
Zakinen što reći nego svaka čast na sličicama:eek:.
Sutra ujutro krećem na Hvar, preko Sućuraja u Vrbosku, baš mi je ovo trebalo :)

samo se pazi na cesti prema Vrboskoj, ako još nikad nisi bio/bila. katastrofa je.

gfosa
01.08.2009., 16:23
samo se pazi na cesti prema Vrboskoj, ako još nikad nisi bio/bila. katastrofa je.

Hvala na upozorenju :top:, čula sam već za to, opreza nikad dosta :mig:

babysittingnatalija
03.08.2009., 07:41
Zakinen, hvala!!! :top:

maja777
11.08.2009., 22:21
prekrasne slike... gdje je tocno ova plaza, tj uvalica jagodna?

Plaža Soline - pored Vrboske, besplatan parking, ugostiteljski objekti, 3G signal

parking se placa, do 14,00h je 20,00kn, iza 14,00h je 10,00kn.

natalija
12.08.2009., 09:59
prekrasne slike... gdje je tocno ova plaza, tj uvalica jagodna?

Plaža Soline - pored Vrboske, besplatan parking, ugostiteljski objekti, 3G signal

parking se placa, do 14,00h je 20,00kn, iza 14,00h je 10,00kn.

Uvala Jagodna je na južnoj strani otoka, između mjesta Ivan dolac i Sveta Nedjelja.

NoWa
12.08.2009., 17:00
zakinen, awwww, fala na fotkama: brings back sweet memories:

ja sam ove godine samo skoknula do sela povirit nonu i uzet bocu maslinovog ulja, nisan se ni stigla okupat:tuzni:

ali da, Jagodna je:s

i plaze na Paklenjacima, naravno;)

Ninjamaster
14.08.2009., 08:50
Evo i moj kratki izvještaj.

Bio sam smješten u Starom Gradu i mislim da sam dobro odabrao. More u samoj uvali je prljavo i nije za kupanje, a što se noćnog života tiče, poslije 1 se sve zatvara, ali meni nije bio cilj tulumariti do jutra. S pozitivne strane Stari Grad ima dobru poziciju. Na sjeveru iza Rudina ima mnogo lijepih uvala prema Braču i kupanje tamo je vrlo dobro. Može se kupati i u uvali, ali iza hotela, ali za to nema potrebe. Također, čini mi se da u odnosu na Jelsu i Vrbosku, Stari Grad ima veći broj boljih restorana, a cijene su vrlo korektne. Mislim da je Stari Grad najjeftinije mjesto na otoku, ali je kvaliteta ponude po meni bolja i od Jelse i od Vrboske. Pošto sam se hranio samo vani i obilazio restorane, to nije zanemarivo. Također, smještaj je koštao 150kn po osobi u odličnom apartmanu. Ermitaž koji je već spomenut ovdje je odličan. Ako nekoga zanima, brancin u umaku od šafrana sa povrćem kao prilogom košta 80kn. Po mom mišljenju, vrlo dobar omjer cijene i kvalitete. Ako netko voli na odmoru vidjeti ugledne članove društvo-političke zajednice, jednu večer tamo navratio Dikan i Dolores. ;)

Osim toga, Stari Grad ima gotovo idealnu središnju poziciju za posjete drugim mjestima. 9 km do Jelse, 17 km do Hvara. Jelsa mi je ostavila nekakav sterlini dojam. Na nekih 100m2 u središtu se nalazi slastičarna, restoran i kafić i tamo se svi naguraju, ostatak mjesta navečer je djelovao nekako uspavano.

Svakako treba proći na južnu stranu otoka prema mjestima tipa Ivan Dolac, Zavala i Sv. Nedjelja. Pravo horor iskustvo. Prvo se prolazi kroz klaustrofobični tunel koji svakako treba vidjeti. Kada sam ušao u tunel, počeo sam se smijati. Ne mogu zamisliti da je netko prolazio kroz taj tunel bez semafora. Dug je 1,7km, širok je 2m i izgleda kao pećina. Poslije ovog klaustrofobičnog iskustva dolazi poslastica za one koji se boje visine. Cesta na nekim mjestima toliko uska da se dva auta ne mogu mimoići, a s jedne strane ceste, strmina od nekih 200, 300 m. I na kraju dolazi spuštanje u neko od ovih mjesta, svađanje sa česima za parkirno mjesto... Treba probati, ali ne vjerujem da će netko dva puta ići tamo. Posebno s obzirom na alternative.

Kada ste na Hvaru na ovom području predlažem iznajmljivanje bicikla i vožnju po unutrašnjosti. Ima lijepih mjesta za vidjeti, a sve je blizu.

I na kraju grad Hvar. Sve osim novina i cigareta u ovom gradu je dva puta ili tri puta skuplje nego u drugim mjestima na otoku i to je ono što ostavi snažan dojam. Grad je lijep, ali nije me impresionirao. Ništa posebno. Da kojim slučajem nema Paklene otoke ispred sebe. Pakleni otoci su najbolje mjesto na Jadranu za kupanje (drugo mjesto mi je Lubenice na Cresu, a treće Bol). Nema gužve, more predivno, krajolik predivan. Jednostavno se moraju posjetiti. Taxi čamci voze do raznih otoka, kreću svakih 20 minuta, karta je 30kn, a povratak je besplatan sa bilo kojim čamcem koji se vraća. Dakle, ne morate se vraćati onim s kojim ste došli.

Otok Hvar je odličan i svakako ga treba posjetiti.

NemremSeSjetit
14.08.2009., 20:18
I ja sam se upravo vratila s otoka Hvara koji sam posjetila prvi put.

Bila sam u Jelsi, koja je zaista mala i nema nikakvog sadržaja kasnije navečer, no zbog toga sam je i odabrala - da imam mir i odmor kakav mi je ove godine trebao.

Bili smo smješteni u apartmanima Pinus (dio turističkog naselja Fontana), koji baš ne opravdavaju svoju **** cijenu, a zbog nesnosnog divljanja Talijana koji su "okupirali" cijelo turističko naselje prošlog vikenda, mi smo se pokupili doma 2 dana prije isteka plaćenog termina.

Jelsa je sladak gradić za one koji ne žude za noćnim životom, sviđala mi se 10-minutna lungo mare šetnica svaku večer od Fontane do grada. Nakon vjetrovite noći pogled na Brač i Biokovo su spektakularni. Za one koji vole dobro pojesti preporučam konobu Pelago, usluga iznad svih očekivanja i odlična riba, prihvatljive cijene, izdaju račun :). Konoba je u drugom redu uličica iza rive (ako nije dopuštena ovakva preporuka, molim moderatore da obrišu i ispričavam se). Na drugim mjestima u Jelsi smo doživjeli sve i svašta, do toga da su nam u jednoj konobi donijeli vadičep da si sami otvorimo butelju jer konobarica "baš ne zna kako se to radi" i to sve nakon što nisu imali za ponuditi niti jedno vino koje nije buteljirano (makar svugdje možete kupiti Hvarski plavac u rinfuzi) :p Ali mene takve stvari ne nerviraju, više zabavljaju, to je dio folklora Dalmacije.

Moram istaknuti ono što me osobito smetalo: na večini mjesta, pogotovo u kafićima, ne izdaju se računi i s tim su mi se stvarno zamjerili. To vrijedi i za Stari Grad.

U Stari Grad smo izašli 3 puta, na večeru i šetnju, grad je vrlo lijep i zapravo me iznenadio veličinom, strukturom i uređenošću, a stoji sve što je netko iznad mene napisao. One uvučene pjace s konobicama svakih par sto metara su prelijepe. Jedino što me mučilo kod Starog Grada je: gdje se ti ljudi kupaju?

Grad Hvar me nije nimalo impresionirao; centar je naravno jako lijep, ali je gužva nesnosna, ja si ne mogu zamisliti da tamo provedem 10-15 dana. No o ukusima se ne raspravlja. Meni je bila dovoljna jedna večer, vidjela i pobjegla. Čudno je da gradske vlasti ne urede onaj pješački prilaz od parkinga do ulaza u centar, to je strašno koliko je prljavo, oronulo i zapušteno!

Zavala je seoce s prekrasnim plažama i doživljaj je proči kroz grubo (bez ikakve obrade) u stijenama izbušen tunel od kilometar i pol, bez rasvjete i ikakvih oznaka; za dana se nazire krug svjetla na suprotnom portalu, no noću nema baš nikakvog orjentira. Ulazak sa svake strane reguliran je semaforima, ali koliko sam vidjela mnogi se toga ne pridržavaju, pa se nekako mimoilaze na 2-3 tunelska proširenja. Nije baš zabavan doživljaj.

Uglavnom, Hvar je lijep i isplati se vidjeti, ali ja se vraćam Braču i Visu.

Dlapek
17.08.2009., 10:33
NemremSeSjetit - hvala.
Molim vas - je li netko bio u hotelu Hvar u Jelsi (bivša Mina)?

Dlapek
17.08.2009., 10:36
Evo i moj kratki izvještaj.

Bio sam smješten u Starom Gradu i mislim da sam dobro odabrao. More u samoj uvali je prljavo i nije za kupanje, a što se noćnog života tiče, poslije 1 se sve zatvara, ali meni nije bio cilj tulumariti do jutra. S pozitivne strane Stari Grad ima dobru poziciju. Na sjeveru iza Rudina ima mnogo lijepih uvala prema Braču i kupanje tamo je vrlo dobro. Može se kupati i u uvali, ali iza hotela, ali za to nema potrebe. Također, čini mi se da u odnosu na Jelsu i Vrbosku, Stari Grad ima veći broj boljih restorana, a cijene su vrlo korektne. Mislim da je Stari Grad najjeftinije mjesto na otoku, ali je kvaliteta ponude po meni bolja i od Jelse i od Vrboske. Pošto sam se hranio samo vani i obilazio restorane, to nije zanemarivo. Također, smještaj je koštao 150kn po osobi u odličnom apartmanu. Ermitaž koji je već spomenut ovdje je odličan. Ako nekoga zanima, brancin u umaku od šafrana sa povrćem kao prilogom košta 80kn. Po mom mišljenju, vrlo dobar omjer cijene i kvalitete. Ako netko voli na odmoru vidjeti ugledne članove društvo-političke zajednice, jednu večer tamo navratio Dikan i Dolores. ;)

Osim toga, Stari Grad ima gotovo idealnu središnju poziciju za posjete drugim mjestima. 9 km do Jelse, 17 km do Hvara. Jelsa mi je ostavila nekakav sterlini dojam. Na nekih 100m2 u središtu se nalazi slastičarna, restoran i kafić i tamo se svi naguraju, ostatak mjesta navečer je djelovao nekako uspavano.

Svakako treba proći na južnu stranu otoka prema mjestima tipa Ivan Dolac, Zavala i Sv. Nedjelja. Pravo horor iskustvo. Prvo se prolazi kroz klaustrofobični tunel koji svakako treba vidjeti. Kada sam ušao u tunel, počeo sam se smijati. Ne mogu zamisliti da je netko prolazio kroz taj tunel bez semafora. Dug je 1,7km, širok je 2m i izgleda kao pećina. Poslije ovog klaustrofobičnog iskustva dolazi poslastica za one koji se boje visine. Cesta na nekim mjestima toliko uska da se dva auta ne mogu mimoići, a s jedne strane ceste, strmina od nekih 200, 300 m. I na kraju dolazi spuštanje u neko od ovih mjesta, svađanje sa česima za parkirno mjesto... Treba probati, ali ne vjerujem da će netko dva puta ići tamo. Posebno s obzirom na alternative.

Kada ste na Hvaru na ovom području predlažem iznajmljivanje bicikla i vožnju po unutrašnjosti. Ima lijepih mjesta za vidjeti, a sve je blizu.

I na kraju grad Hvar. Sve osim novina i cigareta u ovom gradu je dva puta ili tri puta skuplje nego u drugim mjestima na otoku i to je ono što ostavi snažan dojam. Grad je lijep, ali nije me impresionirao. Ništa posebno. Da kojim slučajem nema Paklene otoke ispred sebe. Pakleni otoci su najbolje mjesto na Jadranu za kupanje (drugo mjesto mi je Lubenice na Cresu, a treće Bol). Nema gužve, more predivno, krajolik predivan. Jednostavno se moraju posjetiti. Taxi čamci voze do raznih otoka, kreću svakih 20 minuta, karta je 30kn, a povratak je besplatan sa bilo kojim čamcem koji se vraća. Dakle, ne morate se vraćati onim s kojim ste došli.

Otok Hvar je odličan i svakako ga treba posjetiti.
Može na pp podaci o apartmanu?
hvala

CroatiaChic
17.08.2009., 15:31
Cesta je prestrasna, mislim da je i proglasena najgorom cestom u Europi (citala sam u Slobodnoj?)
Jelsa je super, Vrbovska isto. Starigrad miran. Hvar je Hvar, al se moze i tu dobro proci sa cijenom, ovisi tko sta voli. Umjesto partijanja po Carpe-u, moze se na pice u Kiwu, Sidro ili Atelje (razliciti provodi i vrste muzike, ali cijene OK). Jesti se moze iz Konzuma pa spremati u apartmanu, ili u restoran For, Vila Dinka ili Marinero koji su cjenovno ''normalni''. Izbjegavajte Venerandu (upad za ne-Hvarane je mislim 100 kn, a 0.03 votke Vigor je 32 kune + jos 30 kn za gazirani sok. Boca votke Vigor nije povoljnije kada se naruci kao boca sto je na drugim mjestima normlano, vec je boca Vigor najjeftinije votke 1056 kuna plus sokovi. Za one koji vole domacu glazbu postoji La Struya ili popularno Kopito (ici iz 02.30) na koje se skupljaju domaci. Radi cijelu noc, upad 10 kn, mix pica 15 - 20 kn. Kupati se moze besplatno na plazi hotela Sirena (super plazica, hotel ne radi pa nema ljudi), zatim u campu VIRA (isto super plazica i super klopa), na Pokonjem Dolu ili na plazi / stijenama pred Amforom. Naravno, moze se i brodom na otocice ispred (Palmizana ima pjescanu plazu, osim nje dobri su Mlini i Stipanska (na kojoj je Carpe Diem 2). Mozete iznajmiti onaj mali brum brum brodic sa pentom i otici u skrivene uvale Paklenih otoka - divota. ako ste sa autom, mozete i dalje - pitajte lokalce (Dubovica, Zarace).
Za smjestaj, uvije ima onih bakica na autobusnom sto iznajmljuju ali su bahate jer su jako skupi u osmi mjesec (apartman dodje i do 70 EUR po sobi, a mozete naci hotel** sa doruckom od 90-desetak Eura sa ukljucenim doruckom). Al ako niste dosli bas u spicu, moze se naci dobar i povoljan smjestaj. Ako zelite unaprijed rezervirat, kontaktirajte lokalnu agenciju.
Jedan dan odite do Visa sa onim drvenim brodicima ispred (nije skupo, a fora je) ili do Bola - Zlatni Rat.
I na kraju vas odmor na Hvaru moze kostati priblizno ko i na drugim destinacijama!

NoWa
17.08.2009., 16:40
Izbjegavajte Venerandu (upad za ne-Hvarane je mislim 100 kn, a 0.03 votke Vigor je 32 kune + jos 30 kn za gazirani sok. !

a di da ides nakon 2-3 ujutro? u carpe diema:lol:

veneranda je jedino misto di mozes ruzit do ujutro, a da je koliko-toliko normalno. upad 100 kuna:confused:
il je bila neka specijalna večer, il te redar nije volio:D

CroatiaChic
17.08.2009., 16:45
Nije posebna vecer, to je jednostavno koliko naplacuju na ulazu za strance / ne Hvarane. Odi pa vidi. Ne kazem da li ja placam ili ne.
Iza 2? Pa ako je party, Carpe Diem Beach. Ili Tri Prsuta. Ili Jelsa. Ili La Struya - ako mozes slusati domacu muziku, ko sta sam napisala.
Ili ako zelis da te obljetaju Talijani i da te posteno oderu, odi u Venerandu. Svako kako voli!

NoWa
17.08.2009., 17:16
Nije posebna vecer, to je jednostavno koliko naplacuju na ulazu za strance / ne Hvarane. Odi pa vidi. Ne kazem da li ja placam ili ne.a sta doslovno pise "Hvarani=o kuna, Stranci=100 kuna" il je to tvoja procjena:confused:

Nisam bila ovo ljeto, al mi nikad tamo nisu naplatili upad. Ni meni Hvaranki, ni mojim prijateljicama Splićankama, Zagrepčankama itd..mozda je neki novi đir od ove godine:ne zna:

nasmijanonebo
18.08.2009., 08:50
evo lani bila u hvaru i stvarno su trazili upad za venerandu 100 kn, jer nisam foranka:D...ja se prosvercala nekako unutra (kao da me puste na 5 min unutra da vidim kak je) i bilo je poluprazno..jest da je lijep prostor itd..al 100 kn ne vrijedi.

Zookey
19.08.2009., 08:08
Istina je, u Venerandi je upad 100 kn.
što je najbolje, kada smo prvi put bili u
Hvaru, oko 20.07. upad je bio 80 kn (pretpostavljam jer još nije bio vrhunac sezone), a drugi put kada smo se vratili na Hvar, oko 05.08. eto upad hladnih 100 kn:flop:.
I to za običnu večer nikakav DJ ili koncert pa tko je lud nek izvoli...
Mi iz principa nismo htjeli uc.
A deru tako bestidno jer je to jedino mjesto koje radi iza 2 pa imaju praktički monopol (osim one la sruje koja čini mi se radi samo subotom al je gore na brdu na ulazu u grad).
Šta reć ljudi, to vam je Hvar(grad). Ostatak otoka je normalniji

Dlapek
19.08.2009., 08:34
Da li je netko bio u hotelu Hvar u Jelsi?
Dobro?
Koma?
Osrednje?

željkica24
19.08.2009., 16:10
bok,
upravo sam se vratila sa ljetovanja sa Hvara-grad Hvar i doživjela takvu neljubaznost od prodavačice u jednoj suvenirnici na rivi da mi je to pokvarilo cjelokupni dojam na Hvaru,smatram da za svoje novce mogu gledati dulje od 5 minuta,ne znam dali je to zbog toga što sam domaći turist ali sumnjam da bi se tako ponašala da sam strankinja.krajnje neukusno i žalosno takvo ponašanje od te gospođe.
Osim toga za noćni život treba iskeširati poveću paru te nema bas lijepih plaža za kupanje.
Ali zato su prekrasni pakleni otoci na kojima sam se stalno kupala te tvrđava sa koje se pruža prekrasan pogled.
Ostalu stranu otoka nisam vidjela što mi je žao jer čitajući vaše postove zvuči zaista prekrasno

PAULA123
19.08.2009., 19:57
Evo budući sam ljetovala u Hvaru, pokušati ću prenijeti svoje dojmove.

Istina bog bila sam tamo prije 5 godina, pa ne znam da li se što i koliko promijenilo, ali 2004.g. to je izgledalo ovako:

Grad Hvar je lijep, ima se kuda prošetati, pun. je turista, recimo čak u 12 popodne grad je pun (svi negdje idu), navečer isto vreva, sve puno ljudi. Ima se za vidjeti tvrđava iznad grada i čak mogu reći da putem do nje ima puno hlada pa nije bio problem niti uspest se na nju i pruža se lijep pogled na grad, a gore ima i kafić. Isto tako navečer dosta dugo grad živi, ne zaspi sve u 11 kao u nekim drugim mjestima.

Velika boljka grada Hvara su plaže. Naime u samom gradu plaža gotovo i nema, odnosno ima ispod hotela Amfora u obliku položenih stijena (ono kupaš se i praktički ispred tebe svoji barka, osobno ne volim to) i nešto jako jako jako malo šljunka.

Zato se uglavnom idem na Paklenske otoke. Osobno preferiram velike šljunčane sređene plaže, tako da ovo sve skupa na tim Paklenskim otocima jednostavno nije za mene. Ono još najbolje što bi izdvojila, ako se tako može nazvati je Jerolim, tamo ima dosta nekakvog šljunka, pa stijena sa strane tko voli, nije neka pustara, nađe se i ljudi. Zatim bila u Ždrilcu, meni osobno KATASTROFA, koliko se sjećam bili u nekoj uvali, u kojoj sve puno ježeva i sada preko puta te uvale neki otočić i to se može prepješačiti jer je na tom dijelu voda plitka. Barem koliko me sjećanje služi. Znam da je frendica otišla dalje i skakala sa nekih stijena u more, pa jedva izašla van, uglavnom KATASTROFA. I još smo bili u nekoj maloj uvali, ali zaboravila sam ime.
No jedina dobra strana tih plaža je to što zaista i najveća zabit od plaže ima kafić - restoran i WC. Ajde barem to je veliki plus.

Što se tiče smještaja bila sam u hotelu Pharos. Hotel sastavljen od paviljnona i barem je tako bilo 2004.g. sobe su bile u dosta lošem stanju, osim jednog paviljona ali on je bio namijenjen samo Talijanima. No za razliku od soba hrana je bila FANSTASTIČNA, izbor od 5 menija, predjelo, glavno jelo, desert, hrana ČISTA DESETKA.

Sad što se tiče hotela tamo ima boljih ima gorih, ali ne bi nikako preporučila hotel čini mi se da je Bodul, plave boje sa suprotne strane od Pharosa i Amfore. Naime nisam bila u unutrašnjosti hotela (ne čini mi se nešto), ali glavni problem je taj što tamo nemate zaista nikakve plaže u blizini (ili nešto što teško da se može zvati plažom) , navodno da voze brodovi na Paklenske, sada da li je to tako i danas ne znam. A do gradske plaže ima dosta za hodati.

Eto, na otoku dalje nisam bila.

Uglavnom, grad Hvar vrijedi vidjeti, lijep je, plaže su loša strana, mada meni osobno bilo je gradova koji su ostavili puno dublji dojam.

CroatiaChic
20.08.2009., 17:01
a sta doslovno pise "Hvarani=o kuna, Stranci=100 kuna" il je to tvoja procjena:confused:

Nisam bila ovo ljeto, al mi nikad tamo nisu naplatili upad. Ni meni Hvaranki, ni mojim prijateljicama Splićankama, Zagrepčankama itd..mozda je neki novi đir od ove godine:ne zna:

Ne nego da bi dobio besplatan upad pokazes vozacku ili osobnu u kojoj ti je mjesto stanovanja HVAR ili neki drugi dokaz da zivis na Hvaru. I puste te unutra besplatno. Ako to nemas, onda im se moras ili svidit ili ih moras namolit ili sto ja znam da te puste. Oni koji zive na Hvaru ili imaju osobnu na hvar to valjda znaju pa im ne treba nikakv poseban natpis, jer bi time pljacka bila samo jos ocitija.

NoWa
21.08.2009., 08:30
Ne nego da bi dobio besplatan upad pokazes vozacku ili osobnu u kojoj ti je mjesto stanovanja HVAR ili neki drugi dokaz da zivis na Hvaru. I puste te unutra besplatno. Ako to nemas, onda im se moras ili svidit ili ih moras namolit ili sto ja znam da te puste. Oni koji zive na Hvaru ili imaju osobnu na hvar to valjda znaju pa im ne treba nikakv poseban natpis, jer bi time pljacka bila samo jos ocitija.

dobro, ja nemam osobnu na HVAR, al govorim forski pa valjda skuze da ne treba dokaz. al ocito se nesto promijenilo, poludili za lovom:zvrko:

šteta

rokolina
27.09.2009., 22:08
Pa najbolje bi ti bilo ljepo cim se iskrcate u Hvar da odmah idete brodicom po Paklenih otoka i ljepo tamo cijeli dan kupanje i restoran :mig:

Palmizana nema osnovnu infrastrukturu a otok je krcat ljudima, brodovima, konobama i (vrlo skupim) restoranima = gomile stakora, trce po plazi usred bijela dana izmedju mnostva kupaca i lezaljki! (A i ne trce bas, vise ono, plaze, jer ih bas i nije previse strah ljudi koji ih toleriraju.):eek::eek::eek:

Mislim, da smo u Indiji to me i ne bi toliko cudilo, ali radi se o jednom od pretencioznijih mjesta na Jadranu. Fuj! Nek si srede odvoz smeca! :flop::flop:

CroatiaChic
28.09.2009., 09:48
Ti bi se trebala prijavit u ambasadore hrvatskog turizma :)

sis
28.09.2009., 10:27
I mene je Palmižana totalno razočarala i prljaviju plažu i prljavije more nigdje nisam vidila, sve puno smeća koje jahtaši bacaju s brodova.

nasmijanonebo
28.09.2009., 13:13
ja sam prvi put bila na palmizani '95..negdje par dana iza oluje (vojne akcije, ne meteoroloske oluje:D)..nije bilo uopce turista u hvaru i tada je palmizana bila raj na zemlji :s
medjutim iza 2000 godine se razvikala i usred sezone je stvarno prljavo, guzvovito,prepuno jahti itd..pa sad pusem na hladno, samo izvan glavne turist.spice treba dozivjeti palmizanu. tada je bez ljudi a to je totalno druga prica..
palmizana je pravi primjer kako guzva/ljudi utjecu na dozivljaj plaze itd..

osobaB
28.09.2009., 19:51
Ljetujem godinama na Hvaru i nema mi ljepseg mjesta za otic se odmorit. Ljetujem u maloj uvali na sjeveru otoka, mir, tisina, nema turista, divota.

Nakon godina dolazenja na Hvar shvatio sam kako ustvari nimalo ne poznajem neke dijelove otoka (ako izuzmem gradove/mjesta tipa Hvar, Stari Grad, Jelsa, Sucuraj, Sv. Ivan Dolac, Vrboska...) pa smo odlucili provesti par dana na Hvaru na nesto drugaciji nacin od uobicajenog: prehodali smo jedan dobar dio otoka, od Humca do Hvara. Trebalo nam je cetri dana, spavali smo ili vani ili u satoru, hranu smo imali sa sobom, kao i dobar dio vode, a dio vode smo vadili iz cisterni kojih ima dosta u unutrasnjosti otoka.

Bilo je naporno, ali vidjeli smo prekrasne vidike, otoke sa svih strana, hvarske gradove iz potpuno nove perspektive, bili smo na najvisem vrhu, Sv. Nikoli, i od tamo gledali sunce kako izlazi iza Biokova... uglavnom, isplatilo se.

Ah, a kupanje u prekrasnom moru nakon 3-4 dana hodanja? Neprocjenjivo.

Pa evo, mozda sam nekome dao ideju, a ako se netko jos koleba, evo par fotki, ako vam je previse nemojte zamjeriti, jedva sam ih probrao.

Pogled prema istoku otoka s jednog od vrhova na koji smo se uspentrali.

http://www.mrbmrb.com/slike/01_poglednaistok.jpg

Pogled prema Jelsi, u daljini se vide Brac i Biokovo.

http://www.mrbmrb.com/slike/02_poglednajelsu-640x426.jpg

Pogled na Pitve. Cuveni rukom prokopan tunel je negdje ispod nas.

http://www.mrbmrb.com/slike/03_iznadpitvi-640x478.jpg

Prolazak kroz polja lavande.

http://www.mrbmrb.com/slike/04_poljalavande-640x479.jpg

Nazalost spaljena visoravan.

http://www.mrbmrb.com/slike/05_spaljenaunutrasnjost-640x479.jpg

Pogled prema gradu Hvaru s najviseg vrha Sv. Nikole.

http://www.mrbmrb.com/slike/06_poglednazapadsasvnikole-640x479.jpg

Pogled prema Sv. Nikoli.

http://www.mrbmrb.com/slike/07_premasvnikoli-640x478.jpg

Izlazak sunca sa Sv. Nikole.

http://www.mrbmrb.com/slike/08_izlazaksunca-640x426.jpg

Kapelica u velikoj pecini iznad Sv.Nedjelje.

http://www.mrbmrb.com/slike/09_kapelicauspiljiiznadsvnedjelje-640x426.jpg

Pogled na sjeveroistok sa Sv. Nikole i kapelica na Sv. Nikoli.

http://www.mrbmrb.com/slike/10_svnikolapogled-800x158.jpg

sis
29.09.2009., 06:52
Krasne su ti fotke. Čestitke na avanturističkom duhu.
Za mene je hodanje Humac-Grapčeva špilja bilo vrhunac avanturizma i lijepo je bilo.

nasmijanonebo
29.09.2009., 08:04
osobaB :s za fotke! i :s sto ste prehodali po otoku tegleci teske rukskae na ledjima
..ovakvi motivi hvara se jako jako rijetko viđaju! stavi jos fotki - pod temu "fotografije s putovanja" (imas tu temu na vrhu pdf turizam)..

osobaB
29.09.2009., 10:28
Krasne su ti fotke. Čestitke na avanturističkom duhu.
Za mene je hodanje Humac-Grapčeva špilja bilo vrhunac avanturizma i lijepo je bilo.

osobaB :s za fotke! i :s sto ste prehodali po otoku tegleci teske rukskae na ledjima
..ovakvi motivi hvara se jako jako rijetko viđaju! stavi jos fotki - pod temu "fotografije s putovanja" (imas tu temu na vrhu pdf turizam)..

hvala ekipa :)
najgora stvar je bila voda... vani je vruce, nema bas hladovine, a kolicina vode koju mozes ponijet je ogranicena, a zeeeedaaan si grozno. natakali smo vode u sebe konstantno, i sve iznojili :) sreca za cisterne s vodom (btw, ako netko planira to izvest, treba imat uze i kanticu za vodu :) )

ah, da i jedna od najboljih stvari je nakon 4 dana bauljanja i nesretanja drugih ljudi spustit se tako umoran, neobrijan, mokar od znoja, zmazan, natovaren (zamislili ste si?) u grad Hvar medju sredjenu ekipu :D

bili smo i u grapcevoj spilji prije polaska, i stvarno je posebno.
stavih jos nesto fotki na tu temu.

nasmijanonebo
29.09.2009., 10:52
stvarno moram jos jednom :s za fotke (vidjela ostale fotke)..
i zavidim sto ste sve to prosli pjeske unatoc žeđi:mig:...
odusevila me ova kapelica iznad sv.nedjelje, nisam znala za nju.
je l ima do nje ikakva utabana staza (makar kozjom stazom) ili ste to dosli do nje totalno na divljaka?

osobaB
29.09.2009., 10:57
btw, nisu sve fotke moje, negdje pola pola smo frend i ja slikali, ali tko ce vise znat tko je sto slikao :)

da, ta kapelica je stvarno posebna. unutra je i cisterna s cistom, hladnom, prekrasnom, pitkom vodom i veeelikom limenom kantom na uzetu. zamisli nase srece nakon 3 dana hodanja... mislim da smo jedno 300 litara vode potrosili polijevajuci se :)
ima do nje utabana (vise-manje) staza iz Sv.Nedjelje. A onda se od kapelice moze ici dalje po stazi prema Sv.Nikoli - vidik samo takav :)
Ako se rano krene, moze se to relativno bezbolno obavit (mislim na vrucinu).

nasmijanonebo
29.09.2009., 11:06
puno ti hvala na info:mig:..
bilo bi najbolje po otocima landrati u 6.i .9.mj. kad nije vruce, a jos uvijek toplo za kupanje:mig:..znam, problem je nedostatak dovoljno dana godisnjeg :ne zna:
jeste li sto sretali ljude u ta 4 dana?tj. ima li jos ljudi u tim raznim zaseocima il je sve opustjelo?

osobaB
29.09.2009., 12:07
uh, moram priznat da mi se i 6 i 9 mjesec cine jos uvijek prevrucima... travanj/svibanj i listopad mi se cine puno prihvatljivijima... al ono, ja sam isao dva puta (godinu za godinom) u kolovozu, tako da... :)

od Humca do Sv. Nikole (setnja 2 dana, relativno sporo smo isli, jer smo ipak nastojali ne hodat po najgorem suncu) nismo sreli nikoga.
na Sv. Nikoli smo naisli na Pripadnika Hrvatskih Suma koji gore cuci u svojoj kucici i gleda jel ima negdje pozara.
Hodali smo kojekuda i gdje je bilo puta i gdje nije i na koncu smo ispali na cestu tocno kod novog tunela koji spaja juznu i sjevernu stranu otoka i taj zadnji dio puta smo prehodali po cesti, pa smo tu nalijetali na ljude, jel. do tada, samo ovaj Pripadnik Hrvatskih Suma :)

rokolina
02.10.2009., 14:51
Ti bi se trebala prijavit u ambasadore hrvatskog turizma :)

A cuj, jbga, zbilja mi je pocelo kljucat u glavi jer ja tamo i jesam sa sobom dovela par stranaca da se i oni i ja nakratko nauzivamo u tom "raju na zemlji".

Guzvu i skupocu sam ocekivala, kao i to da je mjesto najvjerojatnije prehvaljeno, ali sam se ipak nadala da se, shodno cijenama i "jet-setu" koji se tamo navodno skuplja, pazi na osnovne zahtjeve ugostiteljstva kojima bi trebala udovoljiti i svaka prcvarnica, a kamoli restorani u kojima je kila tunjevine 480 Kn (120 porcija, bez priloga).Plaza je naime produzetak tih restorana koji bi onda trebali paziti na odlaganje hrane i smeca!

Mislim, otok je lijep i onaj "botanicki vrt" / park ima puno sarma, ali potpuno udomacene pantagane na koje se nitko ne obazire zbilja ne mogu tolerirati!
Nije mi jasno zasto tamo ne nasele macke (nisam vidla ni jednu) ili one jack russell terijere koji bi vrlo brzo sredili stvar, ili barem doveli situaciju na neku normalu.
Jednostavno popizdim kad naidjem na domacu megalomaniju (nase more najlipse na svitu pa nek je skupo) u tandemu s potpunim nemarom i nebrigom za osnovne civilizacijske uvjete.

nasmijanonebo
02.10.2009., 15:47
eh da si se raspitala prije o hvaru, znala bi kakva je situacija usred sezone-guzve i mozda preskupo..trebala si strendzere dovesti uu 6.mj. ili iza 15.8...to je druga prica:cerek:...

rokolina
02.10.2009., 19:07
Ma nemam ja problem s Hvarom, volim otok i svidja mi se, bila sam dosta puta i u Hvaru i Jelsi i Vrboskoj i Starigradu. Kuzim gdje i kad treba kamo ici i to sve stima.:top:

Cak su i price o uzasnoj skupoci malo prenapuhane - ima i toga ali bome postoji solidan izbor stvari po prihvatljivim cijenama. Jbga, znas da ce kava biti skuplja tamo gdje se cilja na stranu klijentelu ali mozes je popiti deset metara dalje za normalnu lovu. Mislim da time uopce toliko ne odudara od ostalih otoka, zelim reci da je svugdje kod nas sve skupo i da se Hvar demonizira po tom pitanju.
I da, jako je lijep.

Ono s cim ja imam problem je Palmizana = Otok Pantagana!

ps. btw, "to" se desilo pocetkom rujna

nasmijanonebo
05.10.2009., 08:06
ne mogu vjerovati da se to dogodilo poc.rujna..a izgleda da je to onda bila iznimka, tj. sezona se ove godine produljila... nije ovdje nitko "demonizirao" otok hvar, nego grad hvar-tocnije centar hvara...al necemo raspravu o tome, vec se pricalo o tome:mig:

Otka123
13.03.2010., 15:36
Ovdje (http://apartma-on.net/en/search.html?calledByModule=mod_jomsearch_m0&town=hvar) češ sigurno pronači nešto:headbang:

kukomah
29.04.2010., 20:18
Mene zanima, kakav je grad Jelsa. Imam jedno jeftino mogučnost, da provedem odmor tamo. Zanima me najviše, ima li dobrih plaža v okolini in kakav je nočni život?

Inače sam želio iči na Vis (sa curom), tako da doista ne znam koji otok da izabrem. Najviše sa curom želimo dobre (po mogučnosti privatne plaže) sa čistim morem, i da na večer možemo malo u šetnju i na koje piče (da ima malo nočnog života). Možda znate, kakve so cijene apartmana za dvije osobe u blizine mora na Visu i na Hvaru (na kraju 6. ili na početku 7. mjeseca)?

I još nešto, da li ima trajekta između Hvara i Visa?

hvala puno!

nasmijanonebo
29.04.2010., 20:48
Imas katamaran vis-hvar i obratno (tj. split-hvar-vis)..
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/9602.2010.ljeto.hr.pdf

ne mogu naci trajekt (za aute) hvar-vis, iako znam da ga je bilo (jer sam ja jedno ljeto isla bas trajektom iz visa za hvar)..da li su ga ukinuli ili ne, to ne znam.
jelsa je mala.brzo je se obidje, ali mozes se prosetati. sto se tice privatnih plaza, sto to znaci? da budete sami samcati?plaze oko jelse su uglavnom stijene sa borovom sumom.mozete i biti sami, na stijenama, ali ne nudisti, jer brodovi stalno prolaze:rofl:, prometno je...ima i kraj jelse jedna pjescana uvala i sljuncana itd.
nocni zivot krajem 6. i poc.7.mj nije bas buran (živ), jer jos nema bas puno turista.ali ima kafića, bez brige.imate di popiti pice,nije bas tako mrtvo.ali nije ni ludilo.
prednost je sto mozete obici otok hvar iz jelse..vrboska vam je blizu (manje od 5 km), starigrad (5 km)..grad hvar nije daleko (cak ima i javni bus), starigrad : kao mjesto je zanimljivo, najstariji sacuvani rimski ager na jadranu, ali plaze pretezno stijene itd.
najljepse plaze na otoku hvaru su na paklenskim otocima i na juznoj strani otoka.
i hvar i vis su lijepi , tesko je izabrati bas jedan od ta 2.
vis isto ima krasnih plaza, ali isto nije ludilo od nocnog zivota u tom periodu.ali ima kafica i imas se gdje prosetati.
ali bih preporucila da na bilo koja od ta 2 otoka svakako imate neki prijevoz (npr. skuter) da obidjete sto vise mjesta.
cijene su nize nego u sezoni. jelsa i starigrad na hvaru su jeftiniji nego sam grad hvar.
na visu je smjestaj u gradu visu malo jeftiniji od komize.
sto se tice cijena smjestaja u vasem periodu, moja procjena je da se daju naci sobe za 15 eura po osobi i na hvaru i na visu.

kukomah
30.04.2010., 07:48
[QUOTE=nasmijanonebo;26392361]Imas katamaran vis-hvar i obratno (tj. split-hvar-vis)..
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/9602.2010.ljeto.hr.pdf

Definitivno idemo mi sa autom. Možda poznate koji dobar apartma uz samo more ili na Visu ili na Hvaru? (može na PM)
Jer u Jelsi imamo mogučnost da bivamo u hotelu Hvar ali sa curom si više želimo apartma uz samo more.

nasmijanonebo
30.04.2010., 09:44
za otok hvar mozete iz splita trajektom za starigrad na hvaru (5 km od jelse) ili autom do drvenika (makarska rivijera) pa trajektom do sućuraja. ali od sucuraja do jelse ima nekih cca 1h voznje po dosta losoj cesti (po meni najlosija cesta u hrvatskoj:rofl:, a otok kao nobl:lol:).
na zalost, ne mogu ti nista preporuciti od smjestaja, jer sam bila smjestena u samom hvaru dok jos nije bilo extra skupo a na visu u kuci poznanika.
U Jesli se dosta partmana iznajmljuje uz more. Mozda ne bi bilo lose za prvi put otici na Hvar pa autom obilazite otok jer ima se sto vidjeti a veci je od Visa. Makar, ni sa Visom ne mozete nikako pogrijesiti jer i tamo se isto ima sto obici (vis, komiza,plaze, spilje)..

irrenca
30.04.2010., 14:30
Bok
Molim tiste koji znate za koju dobru konobu ili jedan manji panzion ,koji nije više od 10 m od mora,bilo gdje na Hvaru,da mi javi na PP,da ne bude problema da radimo reklamu.
Prošle godine sam bila na Korčuli i je bilo stvarno predivno,dobra hrana ,čisto more i sada bi rada posjetila i Hvar na kojem još nisam bila

puno hvala

shinobi_
01.05.2010., 08:11
Ima na Hvaru dosta plaža i uvala na kojima nikog ne bude, iako uglavnom makadam vodi do njih, upiši uvala stiniva + hvar na google, ili uvala dubovica, imaš Milnu koja ima jako lijepe plaže, a možda tamo susretneš i Igora Tudora koji dolazi iz tog mjesta, što se tiče smještaja, najjeftinije u Stari Gradu, zatim Jelsa, pa Hvar, ali vjerujte može se i u Hvaru dosta jeftino proći, ako slučajno budete išli u Hvar otiđi u Atlas Hvar, nalazi se odmah uz hotel Adriana, tamo će ti jedna teta pomoći da nađeš neki povoljan smještaj, treba također napomenuti da je Hvar dosta življi od ostalih gradova i nema baš plaža blizu grada do kojih se može ići pješke, izuzev plaže Pokonji dol koja i nije nešto, a zato možete svaki dan skoknuti do Paklinskih otoka, ali meni osobno tamo i nije baš nešto, sve je strašno skupo i imaš jednu lijepu plažu(Palmižana). Inače su Hvar - Stari Grad - Vrboska - Jelsa udaljeni 23 km - 6 km - 2 km respektivno. Ček, ovo može biti zbunjujuće, daklem, od Stari Grada do Hvara imaš znači 23-24 km, ne znam više točno, Stari Grad - Vrboska je 6-7 km, i onda od Vrboske do Jelse imaš dva kilometra.
E da, zaboravio sam napomenuti, trajekt ti je dosta skup, ne sjećam se više točno ali mislim da je oko 360 kuna za auto, u tu cijenu uključena je karta za jednu osobu, tj. za vozača, a za curu moraš opet dodatno platiti, što dođe znači još dodatnih 40-ak kuna, i to samo u jednom smjeru.

Na Visu sam bio više puta, obišao sam cijeli otok gliserom, jako puno lijepih plaža, ali isto kao one na Hvaru, najljepše plaže nisu baš pristupačne, ali svakako je zanimljiv otok, meni je osobno ljepša Komiža od Visa, iako je zato i malo skuplja, iz Komiže se može ići do Biševa na kojemu se nalazi i modra špilja koju svakako treba obići, pa onda bih preporučio uvalu Porat koja ima djelomice pješčanu plažu, brodovi voze tamo svaki dan tako da nije problem doći. Ne znam više što bih pisao, ako te još nešto zanima pitaj.

kukomah
01.05.2010., 13:22
Još se biram između Hvara i Visa.
Sa curom želimo ove godine da se naučimo malo surfati (sa jadrom). Ima li na kojim otoku renta surf ili možda i škola surfa?

shinobi_
01.05.2010., 13:31
Na Hvaru ih ima, ne znam gdje, ali sam viđao ljude wind-surfajući, treba se malo raspitati, za Vis nisam siguran, ali brijem da nema tamo.

Moj preporuka, pogotovo ako ste mlađi par(pod mladim smatram ljude do 40 godina), onda svakako Hvar, ako vam se svidi tamo onda možete neke druge godine otići na Vis koji je po prirodnim ljepotama isto toliko lijep, ako ne i ljepši, no zato je i malo mirniji.

eli30
19.05.2010., 13:41
dobar dan svima,

ovo moje pitanje nema veze sa turizmom, ali ipak da pokušam. tražim jednu osobu sa hvara. zove se josip dešković, stariji čovjek. adresa mu je groda bb, grad hvar. nikako ga ne mogu dobiti putem telefona. jeli ga iko poznaje??? znam da je ovo moje pitanje glupo i na krivom mjestu, ali možda mi ipak neko može pomoći, mada su šanse sigurno male.

srdačan pozdrav i prelijep dan

eli

*eva*
20.05.2010., 21:54
Još se biram između Hvara i Visa.
Sa curom želimo ove godine da se naučimo malo surfati (sa jadrom). Ima li na kojim otoku renta surf ili možda i škola surfa?

u bolu na bracu imas skolu za windsurf. ovdje je cilo lito sve krcato surferima jer uvik ima vitra. lipi maestral od 12 do 18 skoro svaki dan.

evo ti i stranice pa vidi sam cijene i ostalo:
http://www.big-blue-sport.hr/ - windsurfing
http://www.zutimacak.hr/kite/ - kiteboarding

i da...surfat na visu? ou man...ako te odnese nemas kopna do it :D :D :D

dancingQueen
31.05.2010., 22:47
planiram da idem na hvar u avgustu. da li neko ima neku preporuku za smeštaj u gradu hvaru? :ne zna:ne daleko od sentra pošto nećemo biti kolima. ne preterano skup...ako je to u gradu hvaru uopšte moguće! unapred hvala!

anatrina
01.06.2010., 18:14
evo i mog prvog posta!
godinama koristim savjete dobrih ljudi aktivnih na ovoj temi (hvala svima, btw.) pa mi se činilo da bi bio red da konačno i ja dam neki doprinos :mig:

također putujem na Hvar ovo ljeto, u sam grad Hvar.
našla sam solidan novouređeni apartman, 500 m od trga i 300 od plaže, cijena mi je ok - 46 € pa eto... preporučila bih.

pretražila sam on-line ponudu smještaja na raznim otocima i, budući da kompliciram i preferiram apartamane s klimom i perilicom rublja (stvarno sam komotna, užas), jedva sam ovo pronašla :)
jedna od generalno boljih ponuda...
ako te zanima, slobodno javi na PM da ti proslijedim link.

tribequeen
04.06.2010., 15:48
Naša mala obitelj koja se sastoji od supruga, dvadesetomjesečne djevojčice, mene i psa traži mjesto za odmor. Prvi uvjet je apartaman gdje su dozvoljeni kućni ljubimci a zatim blizina plaža koje su pogodne za malo dijete ali i za psa. Znači da nisu prenapučene ljudima i da nisu glavne gradske plaže. Preferiramo mirnija mjesta i netaknutu prirodu. Inače, bavimo se izradom internet stranica pa postoji i mogučnost kompenzacije; vlastita kvalitetna internet stranica za kvalitetan smještaj. I s tim rješavate problem oglašavanja. Jednom zauvijek rješite problem Ako imate konkretne prijedloge, pucajte...

Asonsion
26.06.2010., 17:04
Ja sam iz Srbije i odlučio sam da, sa porodicom, ovo leto provedemo na najlepšoj obali u Evropi (to se ja malo šlihtam :D) i posetimo Hvar. Verujem da ovde ima nekoga sa toga ostrva ili makar putnika koji će mi preporučiti privatni smeštaj.

U principu ne tražimo ništa posebno, da je uredno i čisto, da imamo poseban WC, parking mesto i da je blizu centra i plaže... Napominjem da je porodica četvoročlana. Takodje, zanimalo bi me, pošto dolazim kolima da li je bolje doći ferijem iz Dubrovnika, Splita ili premostiti do Sućuraja pa onda putem do Hvara.

Planirano je da odsedamo u Hvaru, ali nije nemoguće ubediti me da je Jelsa ili Stari Grad bolje rešenje... :) I da, svaki dobronameran i koristan savet bi mi dobrodošao. Najlepše se zahvaljujem, unapred, svima koji budu imali živaca da mi odgovore. :top:

Asonsion
26.06.2010., 21:22
Anyone?! :(

Čiribimbaš
27.06.2010., 00:05
probaj na temi Hvar tamo će ti netko već odgovorit ..ne znam nitkoga ko tamo apratmane iznamljuje..

Asonsion
27.06.2010., 13:30
Ja sam iz Srbije i odlučio sam da, sa porodicom, ovo leto provedemo na najlepšoj obali u Evropi (to se ja malo šlihtam ) i posetimo Hvar. Verujem da ovde ima nekoga sa toga ostrva ili makar putnika koji će mi preporučiti privatni smeštaj.

U principu ne tražimo ništa posebno, da je uredno i čisto, da imamo poseban WC, parking mesto i da je blizu centra i plaže... Napominjem da je porodica četvoročlana. Takodje, zanimalo bi me, pošto dolazim kolima da li je bolje doći ferijem iz Dubrovnika, Splita ili premostiti do Sućuraja pa onda putem do Hvara.

Planirano je da odsedamo u Hvaru, ali nije nemoguće ubediti me da je Jelsa ili Stari Grad bolje rešenje... I da, svaki dobronameran i koristan savet bi mi dobrodošao. Najlepše se zahvaljujem, unapred, svima koji budu imali živaca da mi odgovore.

C/P :D

Asonsion
27.06.2010., 13:31
OK, hvala

mac09
27.06.2010., 16:44
Izabrao si, po meni, jedno od najboljih mjesta za posjetiti...ostani kod Hvara i zaboravi Starigrad i Jelsu. Ljetovao sam u sva tri i Hvar je ipak svijet za sebe. No, pripremi se i na cijene koje su na Hvaru izrazito visoke i nisu odraz stvarnih cijena u ostatku jadranske Hrvatske. Što se plaža tiče ima ih dosta, a osobno sam preferirao odlazak na neke od mnogobrojnih uvala.

Asonsion
27.06.2010., 22:59
Hvala na odgovoru...

Šta znači "skupo" kada je u pitanju privatan smeštaj? Da li si ti bio privatno ili u nekom hotelu?!

Almos
01.07.2010., 14:11
Ja sam iz Srbije i odlučio sam da, sa porodicom, ovo leto provedemo na najlepšoj obali u Evropi (to se ja malo šlihtam :D) i posetimo Hvar. Verujem da ovde ima nekoga sa toga ostrva ili makar putnika koji će mi preporučiti privatni smeštaj.

Planirano je da odsedamo u Hvaru, ali nije nemoguće ubediti me da je Jelsa ili Stari Grad bolje rešenje... :) I da, svaki dobronameran i koristan savet bi mi dobrodošao. Najlepše se zahvaljujem, unapred, svima koji budu imali živaca da mi odgovore. :top:

I ja sam iz Srbije,a Hvar...svadbeno, ima tome 20 i kusur.Planiramo ove godine
a posto "nismo besni" oko smestaja,pronasao sam:
Jelsa,Hotel "Fontana",apartmani-paviljoni ( www.jelsa-hotels.com );borovi,mo-
re,setnje.Samo sam neodlucan oko transporta: bus ili kolima, preko Bosne ( i
tom zadovoljstvu ima 20 i kusur )
Pozdrav

mac09
01.07.2010., 18:51
Hvala na odgovoru...

Šta znači "skupo" kada je u pitanju privatan smeštaj? Da li si ti bio privatno ili u nekom hotelu?!

Ja sam privatan smještaj plaćao 60 eura...soba odvojeno, kuhinja i dnevni boravak zajedno....sad, nikako nemoj uzimato apartman na neviđeno...svašta se prodaje pod apartman. Sjećam se , jedne godine, dolazio jedan par da nas posjeti pa smo im išli nać smještaj...svačega smo se nagledali...za hoteslki smještaj ne bih znao. Ovdje smo mi bili http://www.hvar-croatia.com/antoana/indexcro.htm

shinobi_
02.07.2010., 09:01
Napiši što te konkretno zanima pa ću ti napisati, već nekoliko godina radim na Hvaru, prošao sam ga cijelog po kopnenom dijelu, a i morskim putem sâm obišao cijeli otok iliti ostrvo.

Što se tiče smještaja, ne znam kako su ove godine cijene kreću, ali računaj da nećeš proći ispod 60€ po noći, ako tražiš malo bolju lokaciju 80+€, moje mišljenje je da ako ne poznaješ otok i grad najbolje da odeš odmah u neku agenciju poput Atlas Hvar, nalazi se u samom centru pored hotela Adriana, tamo će ti gospođa i gospođice pomoći oko svega, naći će Vam smještaj prilagođen za djecu i za Vas, a dobit ćete i preporuke o dobrim restoranima, plažama i sličnim stvarima. Što se tiče kako doći, btw. trajekt iliti feri na koji si ti mislio ide iz Drvenika, ne iz Dubrovnika, iako ima i jedan što ide iz Dubrovnika za Rijeku, a staje i na Hvaru, ali ne znam zašto bi išao do Dubrovnika samo da dođeš tim trajektom, to bi bilo bezvezno trošenje vremena i novca, uglavnom, iz Splita ili preko Sućurja, moja preporuka je svakako iz Splita, možda je malo skuplje, ali svakako i sigurnije, cesta od Sućurja do Jelse je blago rečeno katastrofa, voziš se cijelo vrijeme uz provaliju i to jako uskom cestom, ovi domaći voze jako brzo pa se dosta ljudi uplaši kada ih vide kako jure i stanu u zadnjem trenu ispred vas. A uostalom to što ćeš uštediti na jeftinijem trajektu iz Drvenika potrošiš na gorivo tijekom vožnje do Sućurja.

Ako te još nešto zanima, slobodno pitaj. A pogledaj si malo i na web-sajtu Turističke zajednice Hvara (http://www.tzhvar.hr/hr/).

Almos
02.07.2010., 12:03
Voznja autom, NS (Novi Sad) table?

shinobi_
02.07.2010., 12:22
Znam oznake za Novi Sad. :)

Na Hvaru se oko toga ne trebate brinuti. Ako idete u neka druga obalna mjesta onda treba pripaziti gdje auto parkirate, nikad se ne zna hoće li naletiti neka budala, u svakom slučaju bolje platiti parking na nekom velikom parkiralištu nego zavlačit se u neke uličice da bi uštedjeli 5-10 kuna ilti 60-120 dinara, a netko napravi štetu od 20-30.000 dinara.

Zadnje 2-3 godine sam upoznao dosta ljudi iz Srbije na Hvaru i nitko mi se nije požalio na neugodnosti, dijelom je to sigurno i zbog toga što jako malo Hrvata ljetuje na Hvaru, a ovi domaći s otoka su jako ljubazni prema turistima odakle god bili. Ako dolazite u sedmom mjesecu čut ćete uglavnom engleski, francuski i njemački jezik, a u osmom mjesecu najviše talijanski jezik, meni to recimo odgovara, volim doći na Hvar zato što imam osjećaj kao da sam u Monaku ili St.Tropezu, za razliku od recimo Makarske gdje prevladavaju Balkanci i ovi istočno-slavenski narodi.

Još jedna stvar što uglavnom zadivi turiste su mega-jahte koje dolaze na Hvar, to će Vam se sigurno svidjeti.

Almos
02.07.2010., 17:48
Znam oznake za Novi Sad. :)

Na Hvaru se oko toga ne trebate brinuti. Ako idete u neka druga obalna mjesta onda treba pripaziti gdje auto parkirate, nikad se ne zna hoće li naletiti neka budala, u svakom slučaju bolje platiti parking na nekom velikom parkiralištu nego zavlačit se u neke uličice da bi uštedjeli 5-10 kuna ilti 60-120 dinara, a netko napravi štetu od 20-30.000 dinara.

Zadnje 2-3 godine sam upoznao dosta ljudi iz Srbije na Hvaru i nitko mi se nije požalio na neugodnosti, dijelom je to sigurno i zbog toga što jako malo Hrvata ljetuje na Hvaru, a ovi domaći s otoka su jako ljubazni prema turistima odakle god bili. Ako dolazite u sedmom mjesecu čut ćete uglavnom engleski, francuski i njemački jezik, a u osmom mjesecu najviše talijanski jezik, meni to recimo odgovara, volim doći na Hvar zato što imam osjećaj kao da sam u Monaku ili St.Tropezu, za razliku od recimo Makarske gdje prevladavaju Balkanci i ovi istočno-slavenski narodi.

Još jedna stvar što uglavnom zadivi turiste su mega-jahte koje dolaze na Hvar, to će Vam se sigurno svidjeti.

:top:
A u trajektnoj luci Split?

pipi narančada
02.07.2010., 18:28
morate proć kroz tunel!doživljaj je to!ko da ste u Gardanlandu;))
kad prođete tunel je Zavala,pa Ivan Dolac,pa Jagodna zatim Bojanić Bad,a na kraju predivno misto Sveta Nedija:)
U Svetoj Nediji ima dobrih restorana,ima baš prostor za penjanje po stijenama i lip je stari dio sela.Moje se misto smjestilo odma ispod najvišega vrha Sv.Nikole,poviše sela je i špilja u kojoj su živjeli Augustinci,divno je rano ujutro planinariti do gore.Pa eto ljudi svratite;D uvik se nađe slobodan apartman,heheh

shinobi_
02.07.2010., 19:12
:top:
A u trajektnoj luci Split?

Tamo ima milijun ljudi, ne vjerujem da će se netko usuditi tamo napraviti neku štetu, uostalom auto će Vam biti odmah uz brodove, tamo niti nema ljudi, tj. tamo su samo oni koji idu na trajekt.

rory258
02.07.2010., 20:48
Zna li netko koliko dođe karta u autobusu iz jelse za hvar?
Hvala!

pingpongloptica
03.07.2010., 02:47
morate proć kroz tunel!doživljaj je to!ko da ste u Gardanlandu;))
kad prođete tunel je Zavala,pa Ivan Dolac,pa Jagodna zatim Bojanić Bad,a na kraju predivno misto Sveta Nedija:)
U Svetoj Nediji ima dobrih restorana,ima baš prostor za penjanje po stijenama i lip je stari dio sela.Moje se misto smjestilo odma ispod najvišega vrha Sv.Nikole,poviše sela je i špilja u kojoj su živjeli Augustinci,divno je rano ujutro planinariti do gore.Pa eto ljudi svratite;D uvik se nađe slobodan apartman,heheh

:cerek::cerek::cerek::cerek:Sveta Nedilja:cerek::cerek::cerek::cerek:

raky
08.07.2010., 08:19
hajde da i ja napisem koju...hvar je skup,ali s obzirom na sezonsko iskustvo tamo, mogu vam potvrditi da se moze proci i dosta jeftino. ja sam recimo SOBU nasao za 100 kn dnevno, i to zapravo vise njih. iznad hotela amfora, generalno tu su i apartmani malo jeftiniji,ako vam nije problem 5-10 minuta hoda do plaze u brdo. u svakom slucaju samo nemojte na autobusnoj pitati bakice za smjestaj jer cete tako proci najskuplje.
sto se hotela tice, prosle godine je pharos bio jeftin, to je hotel sa 2 zvjezdice,ali nije los,imas hranu,peskire,bazen....a ko hoce i kome treba bolje,adriana,riva,amfora cekaju.
hrana za ljude skromnijih mogućnosti,odnosno onih koji ne idu na more sa pola miliona eura, se može naci povoljno,acak i ako ne pravite sami :)
uz venerandu je bila picerija,cijene 35-45 kn,sto je duplo jeftinije nego na pjaci,pa onda ima jos 5-6 restorana koji nude dnevne menie po 45 kn.
ima jedan vrlo dobar restoran,zaboravio sam ime,ali restoran je odmah do amfore,i svakako bi preporucio. naravno,za one sa pola miliona eura...idite dalje ;
s obzirom da sam i ja srbin,ali iz hrvatske, moram napomenuti svima koje zanima dolazak iz srbije da je hvar jedan od najboljih izbora sto se tice gostoljubivosti. drugi svemir prema ostatku dalmacije....mada sve to tolazi na svoje. jesu dalmosi malo neugodni,ali takvi su prema svima...i cehe bi terali, englezi im ne trebaju....ali uglavnom je ok,koliko tu ljudi prođe u 2 mjeseca, super je sigurno. ne morate se bojati za auto niti u splitu.

e sad....za mlade nebi hvar nikada preporucio...idite u novalju,tamo je zivot. hvar je sminka...osobno,cak mi je i baska voda daleko ispred hvara po tom pitanju. na hvaru ima jedan disko, veneranda koja jedina radi iza 2. do 2 ima barova,kafica i sve je ok...svakako preporucujem hula hulu, pa i carpe diem,koji povremeno pravi partije i na palmizani.
ali uz tako komercialno ime hvar nema niti pravih plaza....ok,netaknuta priroda,kakvu je bog stvorio....i ne treba praviti pjescane plaze,ali s obzirom na toliko price i furanja na elitu ne mogu shvatiti da ni na jednoj plazi nisu mogli staviti TUŠ? tj ima, ispred amfore...

Almos
10.07.2010., 10:32
hajde da i ja napisem koju...hvar je skup,ali s obzirom na sezonsko iskustvo tamo, mogu vam potvrditi da se moze proci i dosta jeftino. ja sam recimo SOBU nasao za 100 kn dnevno, i to zapravo vise njih. iznad hotela amfora, generalno tu su i apartmani malo jeftiniji,ako vam nije problem 5-10 minuta hoda do plaze u brdo. u svakom slucaju samo nemojte na autobusnoj pitati bakice za smjestaj jer cete tako proci najskuplje.
sto se hotela tice, prosle godine je pharos bio jeftin, to je hotel sa 2 zvjezdice,ali nije los,imas hranu,peskire,bazen....a ko hoce i kome treba bolje,adriana,riva,amfora cekaju.
hrana za ljude skromnijih mogućnosti,odnosno onih koji ne idu na more sa pola miliona eura, se može naci povoljno,acak i ako ne pravite sami :)
uz venerandu je bila picerija,cijene 35-45 kn,sto je duplo jeftinije nego na pjaci,pa onda ima jos 5-6 restorana koji nude dnevne menie po 45 kn.
ima jedan vrlo dobar restoran,zaboravio sam ime,ali restoran je odmah do amfore,i svakako bi preporucio. naravno,za one sa pola miliona eura...idite dalje ;
s obzirom da sam i ja srbin,ali iz hrvatske, moram napomenuti svima koje zanima dolazak iz srbije da je hvar jedan od najboljih izbora sto se tice gostoljubivosti. drugi svemir prema ostatku dalmacije....mada sve to tolazi na svoje. jesu dalmosi malo neugodni,ali takvi su prema svima...i cehe bi terali, englezi im ne trebaju....ali uglavnom je ok,koliko tu ljudi prođe u 2 mjeseca, super je sigurno. ne morate se bojati za auto niti u splitu.

e sad....za mlade nebi hvar nikada preporucio...idite u novalju,tamo je zivot. hvar je sminka...osobno,cak mi je i baska voda daleko ispred hvara po tom pitanju. na hvaru ima jedan disko, veneranda koja jedina radi iza 2. do 2 ima barova,kafica i sve je ok...svakako preporucujem hula hulu, pa i carpe diem,koji povremeno pravi partije i na palmizani.
ali uz tako komercialno ime hvar nema niti pravih plaza....ok,netaknuta priroda,kakvu je bog stvorio....i ne treba praviti pjescane plaze,ali s obzirom na toliko price i furanja na elitu ne mogu shvatiti da ni na jednoj plazi nisu mogli staviti TUŠ? tj ima, ispred amfore...
A sta cemo sa ovim transparentom u Splitu od juce?Ja razumem "budale,zna-
te,pijani,drogirani,ne znaju sta rade...", ali ako ja i moja porodica naletimo
bas na takvog, meni posle ne znaci nista Bajsovo i Karamarkovo posipanje
pepelom.Ja samo zelim:kava:

Ruralna
10.07.2010., 13:10
A sta cemo sa ovim transparentom u Splitu od juce?Ja razumem "budale,zna-
te,pijani,drogirani,ne znaju sta rade...", ali ako ja i moja porodica naletimo
bas na takvog, meni posle ne znaci nista Bajsovo i Karamarkovo posipanje
pepelom.Ja samo zelim:kava:
Budala nažalost uvijek ima i uvijek će ih biti.
Ipak, realno mislim da vas nema čega biti strah. Srbi uredno dolaze već godinama i nisam još čula da netko ima problema, a pošto idete na Hvar, tamo razloga za brigu pogotovo nema, izuzetno su tolerantna sredina;)
Ugodan odmor!

Asonsion
10.07.2010., 15:10
Mi dolazimo u na Hvar krajem Jula (25.7.-5.8.), pa smo želeli da se malo raspitamo oko plaža i eventualnih izleta po ostrvu. Naravno, dolazimo kolima (iz Srbije) i malo sam istraživao i otprilike za kupanje izdvojio delove ostrva kao što su uvale severno od grada Hvara (Jagodna, Stiniva), uvalice na poluostrvu Kabal kod Starog Grada, plaže u Milni (za koje sam čuo da su izuzetno lepe), uvalice na južnoj strani ostrva, iza tunela (sv. nedjelja, jagodna, zavala i dr...), Jerolim i Štipansku na Paklenim ostrvima (zanima nas da li su to nudističke plaže O.o ?!). Šta mislite o ovim plažama, da li bi ste neku dodali i oduzeli i svaki savet što se tiče plaža bi koristio...

E sad, "nekupališni" izleti. S obzirom da dolazimo preko Drvenika, već prvi dan ćemo proći tu čuvenu horor cestu Sućuraj-Jelsa-Hvar. S obzirom da ćemo više puta ići na relaciji Hvar-Stari Grad(-Jelsa) planirali smo da idemo i preko novog, ali i preko starog puta, za koji smo čuli da ima predivne vidikovce. Ono što nas još zanima je i najviši vrh ostrva Sv. Nkola. Da li je do njega moguće doći kolima (ili makar negde u neposrednu blizinu), da li se može doći iz pravca Hvara ili samo preko Jelse, opdnosno Svirčeta? Takodje, možete nam predložiti još neka zanimljiva mesta za izlete i reći nešto o ovima koje sam ja izdvojio...

Pozdrav i hvala svima na odgovoru

Ruralna
10.07.2010., 15:26
Jerolim jest nudistički;)
Možda bi još za kupanje preporučila uvalu Dubovicu, svakako posjetiti.:D

legica2
10.07.2010., 20:11
Dečko i ja, te još jedan par sa psom odlučili smo se za ljetovanje u starom gradu. Našli smo jedan apartman za 80e pa me zanima jel to ok cijena. Inače je super teško naći apartman gdje primaju pse ( u našem slučaju štene ).
S obzirom da imamo psa zanima me koja je najbolja plaža ( ili uvala ) za kupanje i da li na paklene otoke taxijem možemo povesti psa ?

shinobi_
11.07.2010., 09:54
@Legica

Možete povesti psa na Paklinske, mislim da većina taxista nema ništa protiv.
Što se tiče cijene apartmana, mislim da je okay, teško da ćete naći jeftinije od 15.7. pa nadalje, pogotovo što vas je četvero plus kućni ljubimac.

@Asonsion

Kada ideš iz Hvara prema Stari Gradu imaš jedan put prije tunela s desne strane, mislim da stoji tamo i velika ploča s natpisom: "Obiteljsko domaćinstvo Kolumbić", tu skreneš i taj put vodi do Svetog Nikole, tako ti je najbrže i najjednostavnije, imaš dva mjesta gdje se put razdvaja, oba puta skrećeš desno. No ako ideš običnim automobilom svakako oprez zbog pregrijavanje auta, cijelim putem je makadam i ima puno uspinjanja.
Da odmah napomenem da je stara cest Hvar-Stari Grad slična kao ova od Drvenika do Jelse, da znate šta vas čeka.
Što se tiče ostalih izleta, možete posjetiti staro napušteno selo Malo Grablje, to je 2 km udaljeno od Hvara, odmah kod skretanja za Milnu ima s druge strane put koji vodi za to selo.
A što se tiče plaža, da odmah kažem da je Stipanska, makar meni, bez veze, na toj plaži klub Carpe Diem organizira svoje after-beach partyije iliti žurke. Dubovicu svakako treba posjetiti, meni jedna od najljepših plaža na otoku. Plaže u Milni bih svakako preporučio, Jerolim baš i ne, to je nudistička plaža, a i nije zanimljiva, uvale na Kablu mi isto nisu baš nešto, Svetu Nedilju se može posjetiti, kao i Zavalu, ali plaže nisu nešto posebno lijepe, no vrijedi posjetiti, e da, iz Zavale imate izlete za otok Šćedro, možete i tamo otići, ne znam točno kolika je cijena da vas privezu tamo, ali ne vjerujem da je skupo, kratka je relacija.

Putnik92
11.07.2010., 12:39
S obzirom da dolazimo preko Drvenika, već prvi dan ćemo proći tu čuvenu horor cestu Sućuraj-Jelsa-Hvar.

Nije to nikakva "horor" cesta, to je cesta kakvih ima po svim jadranskim otocima, iste takve ćeš naći i na Visu i na Cresu...

nasmijanonebo
11.07.2010., 15:09
:D, pa nije bas tako losa na cresu i visu..ovo je fakat najgora cesta u hrv. (a prosla po cijeloj zemlji i po selendrama).

Almos
14.07.2010., 13:08
Jelsa, hotel "Fontana", utisci?:top::flop:

nukac
15.07.2010., 12:37
Googlam cijelo jutro, i nalazim da sa Hvara na Vis ima samo Jadrolinijin katamaran jednom tjedno. Jel moguće otići s Hvara na Vis na jednodnevni izlet?

I kakva je situacija za katamaran Split - Hvar, jel treba kartu kupit ranije, ili je dosta ujutro kupit za popodnevni? :)

nasmijanonebo
15.07.2010., 13:02
katamaran split-hvar sam ja kupovala isti dan, nisu mi dali dan prije da kupim...mislim da za katamaran nigdje ne daju da kupis dan prije itd..npr. katamaran novalja-rijeka nikako ne daju kupnju dan prije., jer prednost imaju domaci i onda turisti ne mogu upasti na to:flop:
uglavnom, moras doci ranije jer zna biti guzve na blagajni. pazi, blagajna za katamaran za hvar u ST ti nije u onoj jadroliijion zgradi na kraju rive, nego imas kiosk prije busnog kolodvora..i dodji ranije, jer bude guzva, puno nervoznih furesti pa dok skontaju kak doci do njegdje i napravi se cep itd itd:rofl:

nukac
15.07.2010., 13:09
Ma bezveze. Frend je navalio i hoće ići na Hvar, kao čuo super mjesto. A meni se baš i ne ide. Kao prvo skupo mi je platit 700-tinjak kn za trajekt, ili 300 kn za drugi pa se vozikat cesticama po Hvaru. A ako upadnem na trajekt ko pješak, onda opet treba organizirat prijevoz Starigrad-Hvar.
Još nisam rješio ni problem gdje ostavit auto u Splitu.

Dlapek
15.07.2010., 13:20
Jelsa, hotel "Fontana", utisci?:top::flop:

gle ovo:

http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g659962-d576186-r68094013-Fontana_Hotel-Jelsa_Hvar_Island.html#CHECK_RATES_CONT

plavetnilo100
15.07.2010., 14:02

U Splitu moš auto ostavit bilo di, neće ti ga niko dirat (opljačkat, ukrast)... imaš besplatnih parkinga oko zgrada...

nukac
15.07.2010., 14:40
Ma tako sam si i mislio, osim toga, nemam ZG tablice. :)

demon
15.07.2010., 14:46
Googlam cijelo jutro, i nalazim da sa Hvara na Vis ima samo Jadrolinijin katamaran jednom tjedno. Jel moguće otići s Hvara na Vis na jednodnevni izlet?

I kakva je situacija za katamaran Split - Hvar, jel treba kartu kupit ranije, ili je dosta ujutro kupit za popodnevni? :)

Koliko mi je poznato postije organizirani jednodnevni izleti sa Hvara na Vis i Biševo. Vjerovatno se ode većim brodom do Komiže, tamo te prebace na manje brodove i odvedu na Biševo. Povratak ide istom rutom.

nasmijanonebo
15.07.2010., 15:04
Ma bezveze. Frend je navalio i hoće ići na Hvar, kao čuo super mjesto. A meni se baš i ne ide. Kao prvo skupo mi je platit 700-tinjak kn za trajekt, ili 300 kn za drugi pa se vozikat cesticama po Hvaru. A ako upadnem na trajekt ko pješak, onda opet treba organizirat prijevoz Starigrad-Hvar.

pa odi katamaranom.kao sto si rekao, ujutro kupis kartu za popodnevnu voznju..
a mozete i ovako: izlet: odete iz ST ujutro katamaranom do hvara, pa kad stignete tamo, na kupanjac na paklinske otoke, povratak, bauljanje po gradu, navecer klopa, cuga i onda ujutro u 6h natrag na katamaran za ST..tako smo mi jedno ljeto iz stosa (jer vec bila na hvaru vise puta pa da se prisjetim gradiva:D)
to ti je low budget izlet.
u 5h ujutro vec mozes kupiti kruha itd u pekarama:mig: (na glavnom trgu)
eto frend ce biti zadovoljan sto ce ipak vidjeti grad hvar a i ti ako ti se bas ne ide toliko.

nukac
15.07.2010., 20:10
MA i ja razmišljam o sličnoj varijanti. Dođe kasno navečer avionom, prespavamo u Splitu, sljedeći dan Hvar, eventualno 2-3 noćenja tamo i onda iz Splita pravac Pag i Zrće noć dvije. Jedino ne znam jel u tjednu od 16-22.8. još uvijek Zrće aktualno ili se već seli zabava u ZG.Ovo između Splita i Paga smo bili prošle godine, tak da se ne trebam tamo zaustavljat. :)

shinobi_
16.07.2010., 08:45
Koliko mi je poznato postije organizirani jednodnevni izleti sa Hvara na Vis i Biševo. Vjerovatno se ode većim brodom do Komiže, tamo te prebace na manje brodove i odvedu na Biševo. Povratak ide istom rutom.

Izletni brodovi svi voze direktno na Biševo i prvo se posjeti Modra špilja te nakon toga se ide u Komižu.

nasmijanonebo
16.07.2010., 08:55
MA i ja razmišljam o sličnoj varijanti. Dođe kasno navečer avionom, prespavamo u Splitu, sljedeći dan Hvar, eventualno 2-3 noćenja tamo i onda iz Splita pravac Pag i Zrće noć dvije. Jedino ne znam jel u tjednu od 16-22.8. još uvijek Zrće aktualno ili se već seli zabava u ZG.Ovo između Splita i Paga smo bili prošle godine, tak da se ne trebam tamo zaustavljat. :)

sto se tice Zrća, udarna spica je do 15.8.
ali bude dobro i iza 15.8, negdje do 20.8.iza tog datuma je vec dosta praznije...sad sam provjerila da ce biti Tiesto 18.8. u Papayi, da ima jos nekih atraktivnih partyja i u Aquariusu..

PAULA123
17.07.2010., 05:42
Mi dolazimo u na Hvar krajem Jula (25.7.-5.8.), pa smo želeli da se malo raspitamo oko plaža i eventualnih izleta po ostrvu. Naravno, dolazimo kolima (iz Srbije) i malo sam istraživao i otprilike za kupanje izdvojio delove ostrva kao što su uvale severno od grada Hvara (Jagodna, Stiniva), uvalice na poluostrvu Kabal kod Starog Grada, plaže u Milni (za koje sam čuo da su izuzetno lepe), uvalice na južnoj strani ostrva, iza tunela (sv. nedjelja, jagodna, zavala i dr...), Jerolim i Štipansku na Paklenim ostrvima (zanima nas da li su to nudističke plaže O.o ?!). Šta mislite o ovim plažama, da li bi ste neku dodali i oduzeli i svaki savet što se tiče plaža bi koristio...

E sad, "nekupališni" izleti. S obzirom da dolazimo preko Drvenika, već prvi dan ćemo proći tu čuvenu horor cestu Sućuraj-Jelsa-Hvar. S obzirom da ćemo više puta ići na relaciji Hvar-Stari Grad(-Jelsa) planirali smo da idemo i preko novog, ali i preko starog puta, za koji smo čuli da ima predivne vidikovce. Ono što nas još zanima je i najviši vrh ostrva Sv. Nkola. Da li je do njega moguće doći kolima (ili makar negde u neposrednu blizinu), da li se može doći iz pravca Hvara ili samo preko Jelse, opdnosno Svirčeta? Takodje, možete nam predložiti još neka zanimljiva mesta za izlete i reći nešto o ovima koje sam ja izdvojio...

Pozdrav i hvala svima na odgovoru

Što se tiče plaža u samom gradu Hvaru, tamo praktički i nemaš plaža i po meni jako su loše. Ono što imaš od plaža to je ispod hotela Amfora i to su položene stijene (u blizini stoje brodice, meni osobno nije neki ugođaj za kupanje) i pokraj tih stijena imaš nešto kao kombinacija šljunka i betoniranog dijela, ali to je dosta malo, i koliko se sjećam i nije bilo niti nekog hlada.

Zato ljudi uglavnom idu s brodicama okolo, i mi smo s njima išli jer smo bili bez auta tamo i uglavnom smo išli na jerolim, tamo je isto nešto kao položene stijene i ima stijena dosta stijena i ima dosta hlada. To je ona strana što gleda prema Hvaru a i s druge strane prema Visu je plaža, ali nismo tamo išli, pa ne mogu reći kakva je tamo.
Osobno nisma ljubitelj stijena, tako da iskreno meni je to bilo :flop:

Išli smo na Ždrilce,meni je tamo katastrofa. znam da je to kao razvikano (tamo ima dosta jahtaša), ali sjećam se da smo bili na nekakvoj plažici, odnosno uvali koja je bila šljunčana, sve puno ježeva, preko puta neki mali otočić do kojeg su ljudi pješačili po moru, hlad je bio onako u šumi ponad te uvalice, sjećam se da se moja frendica na kraju otišla bacati u more s nekih stijena, jer i nije bilo nešto za kupati tamo.

Moram napomenuti da stijene i neku osamu ne volim:flop: i da je meni sve to iskreno bilo koma što se tiče plaža, za mene su one dugačke prekrasne šljunčane plaže sa puno hlada , naravno opet sve ovisi o ukusima, no onaj tko to voli njemu će biti ok.

Isto tako oo što je pozitivno barem za mene u cijeloj toj priči je to što na svakoj takvoj plažici na koje voze te brodice iz Hvaa, ma bila na njoj samo 5 ljudi, imaš restoran gdjem ožeš nešto pojesti i popiti,tako da gladan nećeš ostati:top:

No bez obzira što nisam oduševljena plažama u gradu i okolici i što je mi to tamo bila najlošija strana ljetovanja, sam grad Hvar je jako lijep i vrijedi ga vidjeti.

Studentica
18.07.2010., 21:32
Dragi forumasi,

Molim Vas da mi nabrojite top najboljih plaza na otoku hvaru? autom smo pa bismo se vozali na predivna mjesta....

Takodjer molim savjete gdje se fino moze papati za normalnu cijenu?

Hvala

Ana28
20.07.2010., 12:55
Dragi forumasi,

Molim Vas da mi nabrojite top najboljih plaza na otoku hvaru? autom smo pa bismo se vozali na predivna mjesta....

Takodjer molim savjete gdje se fino moze papati za normalnu cijenu?

Hvala

Za klopu preporučam "Moli Ante" - Milna i "Zorače" - Uvala Zarače.
Prefina hrana i ugođaj :)

bvrank11
24.07.2010., 14:47
:cerek::cerek::cerek::cerek:Sveta Nedilja:cerek::cerek::cerek::cerek:

Iznajmljujem apartman u sv.nedjelji za 40€ noć za dvije osobe,tri osobe 50€.Velika soba,kuhinja,klima,sat,TV,parking,bežični internet.Udaljeni smo 17km od grada Hvara,a jeftiniji barem 30€.Slobodan 29,30 i 31.07 i od 19.08 pa nadalje.Od 25.08 cijena pada za 10€.Ako koga interesira nek se javi na pp,i dobije link.U TAMARISA u Sv.Nedjelji mala kava košta 6 kn,koka kola 12kn i pojedete najbolju picu iz krušne peći na Hvaru za 45kn.Grad Hvar je samo šminka,puno bolje je naći smještaj u manjim mjestima poput Sv.Nedjelje,Jagodne,Ivan dolca ili Zavale.Cijene su za 50 posto niže nego u gradu Hvaru,a mjesta za kupanje ima mnogo više.Ako se odlučite na večer otić u Hvar,stignete autom za pol sata,i platite 6 sati parkinga 60kn,a hrani i piću duplo više nego u manjim mjestima.

Azra_
26.07.2010., 13:44
Dragi hvaroljupci,molim za savjet
Htjela bih sa muzem nekad sredinom 9. mjeseca doci na hvar na godisnji odmor, s tim da mi preferimamo odmor, da nadjemo neku uvalicu, plazicu da budemo sami, gdje ima hlada, i gdje voda nije odmah jako duboka, vec da ima plicaka. naravno bit cemo s autom, tako da nije frka ni da se vozamo svaki dan do plaze samo ne znam gdje bi nam najbolje bilo da odsjednemo, jer ja nikad nisam bila na hvaru. ako moze savjet, bila bih vam jaaakkooo zahvalna :))
pozz

anatrina
26.07.2010., 16:42
Predložila bih ti Jelsu, odnosno uvalu Mina za kupanje.
Jelsa je mirnija, a opet ne predosadna. Na pjaci je super sjediti kad padne mrak (preporučujem koktele u Taranteli) :mig:
Cijene su puno normalnije nego u Hvaru.
Mina je pješčana vala, jako plitka - imaš se šta šetati dok ne dođeš do dubljeg. Okružena je borovima s obje strane pa lijepo ležiš ispod njih i spustiš se ravno u more. Bez obzira na to što je baš dobra za djecu, mi smo se kupali tamo prošli tjedan i još uvijek nije bilo gužve. Vjerujem da će i u 9.mj. biti ok.
pogled iz zraka (http://www.generalturist.com/FotoGalerija/Formati/14412_Velika_Hotel-Mina.JPG)
kroz borove (http://www.hvar-travel.com/App_Resources/destination/969/img_1_3.jpg)

Mi smo bili smješteni u Hvaru (koji definitivno nije to što tražiš kad je odmor u pitanju), ali smo obišli cijeli otok, skupa s Paklenima. Ako tražiš smještaj, mogu preporučiti na pm, iako mislim da bi ti u Jelsi sve bilo jednostavnije - bliža je južnoj strani otoka i većini naselja.

Iskreno, ne vjerujem da ćete igdje biti baš sami na plaži (osim ako imate barku ili volite duga pješačenja :)), ali nigdje, osim u Hvaru, nije bilo gužve. Barem ne u usporedbi s ovim našim plažama na opatijskoj rivijeri...
Probajte otići i u npr. Ivan Dolac - na glavnoj plaži imaju sitni šljunak, super je. Meni je najbolja bila uvala Mekićevica blizu Hvara. Do nje treba hodati 20-30 min. po kozjoj stazici, ali isplati se. Naknadno sam skužila da se može i taxi boatom sa hvarske rive, ali šta se može :mig:
Vidi tu (http://www.robinson-hvar.hr/)
Svidjele su mi se i uvale Dubovica, Zaraće i Ždrilca (na otoku Marinkovcu - Pakleni). Nešto manje me se dojmila Palmižana jer sam se sjetila mudrih riječi jedne forumašice koja je spominjala štakore koji tamo sretno obitavaju... i nažalost, ipak smo vidjeli jednog kako trči među kupačima :eek:
Stvarno sramota da ništa ne poduzimaju u vezi toga, a sve je kao fancy u toj vali, od jahti do cijena u restoranima :rolleyes:

Eto, nadam se da ovo nešto pomaže :w

bvrank11
26.07.2010., 20:35
Dragi hvaroljupci,molim za savjet
Htjela bih sa muzem nekad sredinom 9. mjeseca doci na hvar na godisnji odmor, s tim da mi preferimamo odmor, da nadjemo neku uvalicu, plazicu da budemo sami, gdje ima hlada, i gdje voda nije odmah jako duboka, vec da ima plicaka. naravno bit cemo s autom, tako da nije frka ni da se vozamo svaki dan do plaze samo ne znam gdje bi nam najbolje bilo da odsjednemo, jer ja nikad nisam bila na hvaru. ako moze savjet, bila bih vam jaaakkooo zahvalna :))
pozz

Predlažem Vam smještaj u Sv.Nedjelji,a kupanje u uvali lučišće koja se nalazi 2km zapadno od Sv.Nedjelje,i ima lijepu plažu,a do nje vodi neasfaltirana cesta.

shinobi_
26.07.2010., 20:45
Jesu probili onu cestu od Svete Nedilje prema Hvaru, tj. ona što ide iznad Dubovice i izlazi prije tunela?

Azra_
27.07.2010., 09:06
Ma prvo smo mislili na mljet, ali nam je preskup, pa smo se preusmjerili na hvar:)
dakle hocemo mir, uzivanje, voznja biciklima.... i hocemo da istrazujemo da zaista nadjemo neke uvalice gdje cemo biti all alone :))))
naravno ni pjesacenje po kozijim stazicama nije problem. dakle preporucujete jelsu ili sv. nedilju

Almos
27.07.2010., 09:21
Ma prvo smo mislili na mljet, ali nam je preskup, pa smo se preusmjerili na hvar:)
dakle hocemo mir, uzivanje, voznja biciklima.... i hocemo da istrazujemo da zaista nadjemo neke uvalice gdje cemo biti all alone :))))
naravno ni pjesacenje po kozijim stazicama nije problem. dakle preporucujete jelsu ili sv. nedilju

Jelsa, "Fontana" apartmani, 50% popust, u rujnu:top:

anatrina
27.07.2010., 09:58
Mene se, nažalost, Sv.Nedjelja nije baš dojmila. Mjesto (u brdu) je lijepo, ali do mora se spušta cestica kroz apartmansko/vikendaško naselje (a to su mi najmanje dragi djelovi naših obalnih mjesta). Do gore spominjane plaže nisam išla, ali one čim se spustiš na obalu i nisu nešto.
Sv.Nedelja je dosta izolirana. Asfaltirana cesta ide samo prema Zavali (do sjeverne strane, gdje se nalaze Jelsa, Vrboska i Stari Grad još treba proći i tunel Pitve). Cesta prema Hvaru (oko Dubovice) je makadam, a udaljenost je dosta velika. A nemam pojma - možda je za biciklu ok :)
S biciklom možete i na drugu stranu - od Zavale do Gromin Dolca. Također bijela cesta, mi smo probali s autom, ali nije baš išlo... Trebao bi bar neki SUV :)
Ako volite hodati, svakako se spustite u Dubovicu (15 min. negdje). I Mekićevicu, naravno :mig:

Anavi=)
01.08.2010., 11:02
Evo mene već drugu godinu u Starom Gradu, i mislim da više neću. Grad je preeeeemiran, izuzev kada su ribarske večeri. Samo jedan jedini klub za izaći. Vjerujem da bi se grad jako svidio ljudima koji vole mirne odmore i lijepe plaže.
Sutra konačno idem u Hvar pa me zanima, što bi bilo za dobro vidjeti (onako kulturno-povijesno) ako netko zna, nemogu iz googlati. Baš bi ga temeljito obišla :-)
I još nešto, neki izleti na okolne otoke iz Starog Grada? Ima to?

shinobi_
02.08.2010., 00:17
Imaš izlete za Brač, tj. Bol, valjda voze svaki dan, zaboravih ime broda, stoji kod glavnog trga, preko puta kafića Lampedusa.

PAULA123
02.08.2010., 09:35
Evo mene već drugu godinu u Starom Gradu, i mislim da više neću. Grad je preeeeemiran, izuzev kada su ribarske večeri. Samo jedan jedini klub za izaći. Vjerujem da bi se grad jako svidio ljudima koji vole mirne odmore i lijepe plaže.
Sutra konačno idem u Hvar pa me zanima, što bi bilo za dobro vidjeti (onako kulturno-povijesno) ako netko zna, nemogu iz googlati. Baš bi ga temeljito obišla :-)
I još nešto, neki izleti na okolne otoke iz Starog Grada? Ima to?

Odi obavezno na tvrđavu iznad grada, kada se popneš gore prakrasan je pogled na grad Hvar, Paklenske otoke, imaš gore i neki kafić za popiti nešto, a cijeli put do gore ti je u hladu tako da nije problem doći do gore.

Svidjeti će ti se sigurno grad Hvar jer je sušta suprotnost Starom gradu, barem što se tiče života, jako je živo, sve puno života u bilo koje doba dana, ima dosta malih uskih uličica, uglavnom imaš se kuda za prošetati.....

Ruralna
06.08.2010., 14:13
Odi obavezno na tvrđavu iznad grada, kada se popneš gore prakrasan je pogled na grad Hvar, Paklenske otoke, imaš gore i neki kafić za popiti nešto, a cijeli put do gore ti je u hladu tako da nije problem doći do gore.

A radi taj kafić na tvrđavi ove godine? :misli:

Prošle je bio zatvoren, a ovo ljeto još nisam stigla skoknit do Hvara.
Ako sve bude ok, budem idući tjedan:cerek:

Toma Sawyer
06.08.2010., 15:08
idem na jednodenvni izlet do Starog Grada.
nemam vozilo i molim preporuku za neku obližnju plažu.
Hvala.

anatrina
06.08.2010., 16:50
@ ruralna

kafić na tvrđavi radi :)

ex0501
07.08.2010., 13:59
Pozdrav svima!!!

Zamolila bi nekoga za pomoć vezano za smještaj na Hvaru....

Dakle...trebam smještaj za 8 ljudi negdje na Hvaru, nebitno u kom mijestu (bilo bi dobro da je bliže grada Hvara, ali nije nužno) da nije više od 12 eura po osobi.

Jel moguće naći tako nešto??? Može biti i kamp, bungalov bilo šta. U periodu od 11. do 25.8.

Molim vas pomagajte...na internetu nema baš nekog izbora :ne zna:

Almos
13.08.2010., 14:00
Budala nažalost uvijek ima i uvijek će ih biti.
Ipak, realno mislim da vas nema čega biti strah. Srbi uredno dolaze već godinama i nisam još čula da netko ima problema, a pošto idete na Hvar, tamo razloga za brigu pogotovo nema, izuzetno su tolerantna sredina;)
Ugodan odmor!
Pa dobro ljudi,Splicani, sta je vama?Index kaze:napadnuti Talijani,bomba
(BOMBA!) u autu iz Srbije,na plazi!
Pa vi samo sto ne mrzite sami sebe.Tako cete naterati mnoge da zaobilaze
vas divan grad.Steta.:confused:

Ruralna
14.08.2010., 10:15
Pa dobro ljudi,Splicani, sta je vama?Index kaze:napadnuti Talijani,bomba
(BOMBA!) u autu iz Srbije,na plazi!
Pa vi samo sto ne mrzite sami sebe.Tako cete naterati mnoge da zaobilaze
vas divan grad.Steta.:confused:
Index je bombastičan sam po sebi, vole pretjerivati :zubo:
Nisam Hvaranka, ali od djetinjstva tamo ljetujem i rado mu se vraćam.
Preko ljeta obilazim puno gradova i mjesta uz obalu i po otocima i zbilja sam srela puno Srba koji dolaze na odmor i bez ikakvih neugodnosti ga provode već dugi niz godina:ne zna:
Ostajem pri svome da se uvik može naletiti na budalu, ljudskoj gluposti nažalost nema lijeka.

Almos
14.08.2010., 10:52
Preko ljeta obilazim puno gradova i mjesta uz obalu i po otocima i zbilja sam srela puno Srba koji dolaze na odmor i bez ikakvih neugodnosti ga provode već dugi niz godina:ne zna:
Ostajem pri svome da se uvik može naletiti na budalu, ljudskoj gluposti nažalost nema lijeka.
Slazem se,skroz.
Mozda bi "lek" za takvu "ljudsku glupost" sada bio da g.Bajs objavi preko
BBC-a ili TRAVEL CHANNEL-a da drzava Hrvatska, na racun proracuna
grada Splita (!) ugoscuje doticnog g.Borisa (Makedonac!) i njegovu po-
rodicu, 14 dana u vili "Agava" u Dubrovniku,i to zato sto je,svojom
hladnokrvnom reakcijom, pomogao da g.Kerum nema vecih problema sa
gomilom turista,koji nisu ni znali pored cega uzivaju na plazi.:s

Insider2
19.08.2010., 11:46

Hvar je miran otok, a takvi su i ljudi.
Index je opet pretjerao.

rokolina
19.08.2010., 14:47
Pozdrav svima! Ljetujem na Visu no svake godine si priustim jednodnevni izlet na Hvar posto utorkom katamaran vozi u Split i natrag preko Hvara. (Doduse ove ce to godine biti vise poludnevni izlet posto se iza 5.9. katamaran vraca
u Vis vec u 16 h :()

E sad, ja bih vas lijepo molila za prijedlog kako osmisliti dan. Jelsu, Vrbosku i Starigrad poznajem, bila sam u Milni a lani bome i na Palmizani. (Istu sam na ovom topicu popljuvala zbog najezde pantagana i sveopce necistoce i nedostatka infrastrukture koja bi parirala cijenama ponude.)

Ove bismo godine mm i ja rado krenuli negdje u "unutrasnjost" s mogucnoscu kupanja (nije strogi uvjet), kusanja vina, dobre domace klope i sl. Sveta Nedija ili Ivan Dolac? Jako bih rado vidjela bar jedno od tih mjesta. Ili mozda nesto trece?
No, kako do tamo? S obzirom da smo na otoku samo od 8-16h, isplati li se iznajmiti bicikle, uhvatiti neki lokalni bus koji vozi starom cestom? Ili da hodamo - to nam naime uopce nije mrsko pod uvjetom da je put slikovit?

Hvarani, znalci, zaljubljenici, nasmijanonebo - lijepo molim za prijedloge.
Puno, puno hvala!:)

anatrina
19.08.2010., 15:55
a to si ti bila sa pričom o štakorima :mig:
uglavnom, i ja sam vidjela jednog i sjetila se tvog posta...

mi smo bili u Zavali, Ivan Dolcu i Sv.Nedjelji. nisu me pretjerano impresionirala sama naselja (osim starog djela Sv.Nedjelje, tamo je lijepo i eventualno starog dijela Zavale). mjesta su dosta apartmanizirana pa ne djeluju nešto autentično. klasična obalna priča...
kupali smo se u Ivan Dolcu, plaža je baš ok. također smo stali u Pitve na večeru, u konobu Dvor Duboković. mjesto je stvarno simpatično, a hrana je bila super. bili smo baš zadovoljni.

možda da iznajmite scooter u Hvaru pa idete s njim?
za biciklu ili pješke mi se čini dosta daleka ta južna strana (preko 30 km cca). ovako bi mogli do nje kroz tunel Pitve i eventualno i do drugih mjesta u unutrašnjosti u blizini Jelse (Vrisnik, Svirče ili Vrbanj).

neznam koliko ovo pomaže, ali želim ti ugodan odmor - bez glodavaca :)

bvrank11
20.08.2010., 12:11
Savjetujem Vam iznajmljivanje skutera,iza dubovice imate 6km makadama koji vodi do Sv.Nedjelje,pa asfaltirana cesta do Ivan dolca i Zavale.Kad skrenete na makadam nemate nikakvu oznaku za Sv.Nedjelju,ali vidite cestu iz Dubovice.Opisanom cestom do Sv.Nedjelje ima 17 km,a ako krenete kroz Stari grad i Jelsu do Sv.Nedjelje ima 42 km.Preporučan u Sv.Nedjelji restoran Bilo idro gdje možete probat sva vina od velikog vinara Plenkovića.Restoran se nalazi u lučici uz more.U Sv.Nedjelji se nalazi još restoran Tamaris gdje je hrana fenomenalna.Ako tražite plaže za kupanje preporučan Zavalu i Ivan dolac.A najbolju hranu i najbolja vina će te probati u spomenutim restoranima.

softplaytime
22.08.2010., 13:26
uskoro idemo na maturalac u Starigrad
e sad kolko sam skužila nema tamo baš mjesta za izać..
Imate kakve prijedloge?

M.74
23.08.2010., 08:36
E ovako. Ja sam iz Starog Grada i preporučavam svima koji žele otići tamo kao turisti da ga izbjegavaju u širikom krugu. Možda jedino starci iznad 70 godina koji su došli s namjerom da umru mogu tamo uživat pred kraj svog života. Nije da volim gadit svoje mjesto, ali tamo je sadašnja situacija jednostavno KATASTROFALNA! Možda za kojih 10-20 godina i bude bolje, kada se promijeni vlast te dođu ljudi s stvarnim znanjem o vođenju mjesta, voljom za turističkim razvojem te puno manjom pohlepom za novcima. Da se mene pita, ljudi u općini koji su dovukli Stari Grad do te mjere raspada kakav je danas, ne samo da bi bili smjenjeni s sadašnjih položaja već bi velika većina visila po zatvorima, jer iskreno to su kriminalci u punom smislu te riječi! Stari Grad je mjesto tuge i socijalnog raspada.

Ja sam ove godine bio na Hvaru i mogu reči da je Stari Grad vrlo lijep gradič, koji preporučujem svakom da ga vidi, jer to je gradič sa dušom.
A prostora za napredak svakako ima ali u kojem turističnom gradu u Hrvatskoj toga nema? Stari Grad :top:

bvrank11
26.08.2010., 07:21
Iznajmljujem apartman na hvaru za šest osoba 50€,jedna noć.Prvi red do mora,tri sobe,tri kupatila,kuhinja i terasa.Zainteresirani se javit na pp

Buda83
26.08.2010., 13:19
Pozdrav svima! Ljetujem na Visu no svake godine si priustim jednodnevni izlet na Hvar posto utorkom katamaran vozi u Split i natrag preko Hvara. (Doduse ove ce to godine biti vise poludnevni izlet posto se iza 5.9. katamaran vraca
u Vis vec u 16 h :()

E sad, ja bih vas lijepo molila za prijedlog kako osmisliti dan. Jelsu, Vrbosku i Starigrad poznajem, bila sam u Milni a lani bome i na Palmizani. (Istu sam na ovom topicu popljuvala zbog najezde pantagana i sveopce necistoce i nedostatka infrastrukture koja bi parirala cijenama ponude.)

Ove bismo godine mm i ja rado krenuli negdje u "unutrasnjost" s mogucnoscu kupanja (nije strogi uvjet), kusanja vina, dobre domace klope i sl. Sveta Nedija ili Ivan Dolac? Jako bih rado vidjela bar jedno od tih mjesta. Ili mozda nesto trece?
No, kako do tamo? S obzirom da smo na otoku samo od 8-16h, isplati li se iznajmiti bicikle, uhvatiti neki lokalni bus koji vozi starom cestom? Ili da hodamo - to nam naime uopce nije mrsko pod uvjetom da je put slikovit?

Hvarani, znalci, zaljubljenici, nasmijanonebo - lijepo molim za prijedloge.
Puno, puno hvala!:)

Iz grada Hvara imaš nekoliko izleta na paklenske otoke, meni je Sv. Klement bio super, Mekičevica - Robinson beach (ove dvije su ok ako tražiš mir i tišinu), Milna mi je lijepa, mi smo se kupali na plažama koje nisu u samom mjestu već izolirane i tamo ima svega 10-ak ljudi, Zvalala mi je također ok, Dubovica isto....Ždrilce ti također vozi brodić iz luke.

Laura Scott
28.08.2010., 07:59
Hvar :cerek: Bili smo prije 2 dana na jednodnevnom izletu u gradu Hvar. Predivno mjesto :cerek: Vracamo se iduci tjedan na 3 dana pa molim savjete sto jos obici (na Paklenim otocima smo vec bili drugom zgodom :mig:). Hvala :)

ivona.susnik
01.09.2010., 09:37
pozdrav ljudi....

zanima me jedna informacija...u nedjelji idemo na hvar-jelsa... voljela bi šta više vidjeti jer sam dole 12 dana.... pa mi preporučite otočiče koje bi mogla vidjeti,čula sam da imaju brodice cijeli dan npr.za bol, ujutro te ostave popodne te pokupe...;:)

šta ima još toga tipa....hvala vam unaprije......

nasmijanonebo
01.09.2010., 14:01
u jelsi u sezoni 2x dnevno vozi brod do bola..ne znam kako je izvan sezone, valjda ide bar 1x dnevno..

Almos
14.09.2010., 10:11
U nedelju smo se,ja i moja porodica vratili sa odmora.
HVAR:PREDIVNO,FANTASTICNO,KRASNO:):):)
Jelsa:mi smo ODUSLJEVENI,FASCINIRANI predelima,prirodom,samim mestom,
a POGOTOVO LJUBAZNOSCU I SUSRETLJIVOSCU LJUDI!:s
Obisli smo i grad Hvar,Stari Grad,Vrbosku,Pitve,Zavalu,Ivan Dolac,Sv.Nedilju,
i nigde,BAS NI NA JEDNOM KORAKU, nismo naisli niti na nagovestaj bilo kakve
podozrivosti,"mrkih pogleda",a kamoli komentara, iako niti u jednom momentu
nismo "krili" da smo iz Srbije,Novi Sad.:)
SVAKA CAST HVARANIMA!:s
DOLAZIMO,SVAKAKO I SLEDECE GODINE,i to sigurno ne sami.:top:

Ruralna
17.09.2010., 11:03
@ Almos, drago mi je pročitati da vam je bilo super na odmoru, pogotovo što si imao nedoumica oko toga;)

Almos
22.10.2010., 14:41
Zna li netko koliko dođe karta u autobusu iz jelse za hvar?
Hvala!
30 Kn:mad:

Dalle
25.10.2010., 13:17
Pozdrav trazim Apartam na Havaru u blizini plaze Soline, koliko sam shvatio to je jedna od najboljih plaza za djecu.
Znaci apartman za 2 odrasle osove i dvoje djece u dobi 8 i pet godina.

Nisam zaintersiran za voznju auta na plazu nego kad parkiram auto ne diram ga do do odlaska sa hvara. Znaci ca 100 m do plaze.

hvala!

kdance
14.04.2011., 21:02
iznajmljujem novi klimatiziran dvosobni apartman (za 4 osobe) u Jelsi,s pogledom na more u terminu 19.7.-13.8.
poseban ulaz,150 m od mora,parking:) sve ponude na pm:)