PDA

View Full Version : Hvar

stranice : 1 2 [3] 4

sandych
09.05.2011., 19:30
Ovo ljeto sam vrlo zaintesresovana za posjet Hvaru, od svih ponuda najvise mi se svidjela Jelsa, narocito hotel Hvar. S obzirom da jos nikada nisam posjetila Hvar, da li bi mi mogao netko reci nesto o Jelsi, il' opcenito Hvaru. Cula sam dosta lose price o putu koji vodi od Sucuraja do Jelse, pa me interesuje da li se ista na tom planu promjenilo? Imam mladu kcerku, a i sama nisam ljubitelj kamenih plaza. :( Ako mi ikako moze pomoci bila bih zahvala....molim vas sto prije :confused:

nasmijanonebo
09.05.2011., 20:07
Ovo ljeto sam vrlo zaintesresovana za posjet Hvaru, od svih ponuda najvise mi se svidjela Jelsa, narocito hotel Hvar. S obzirom da jos nikada nisam posjetila Hvar, da li bi mi mogao netko reci nesto o Jelsi, il' opcenito Hvaru. Cula sam dosta lose price o putu koji vodi od Sucuraja do Jelse, pa me interesuje da li se ista na tom planu promjenilo? Imam mladu kcerku, a i sama nisam ljubitelj kamenih plaza. :( Ako mi ikako moze pomoci bila bih zahvala....molim vas sto prije :confused:

cesta je i dalje grozna:D (valjda najgora u hrvatskoj, jer mi se tesko prisjetiti gore od ove, a prosla svakakve rupe po Hrv.)Jelsa je mirno malo mjesto. Sto se tice plaza, prevladavaju stjenovite plaze sa borovom sumom iako se mogu naci neke male sljuncane plazice ili pjescane ali ne u samom mjestu nego malo dalje (15-20 min hoda). 2x dnevno iz Jelse ide brod za Bol na Bracu (kupanje)..
Sto se tice Hvara i otoka Hvara, procitaj cijelu temu

VK Girl
10.05.2011., 09:13
NN da te pitam - ima li smisla dolazit u Jelsu na halo, bez rezerviranog smještaja, plana ostanka i tome slično tamo negdje od 5. 8.?

nasmijanonebo
10.05.2011., 09:53
ako ste s autom vjerujem da bi se naslo..ima u okolici jelse dosta kuca ako ne bude nista u jelsi..a i vrboska je jako blizu, nije toliko popularna kao jelsa i hvar. ja sam nasla smjestaj u samom gradu hvaru na blef (onako kako bi ti), u 8.mjesecu (druga ulica paralelno od rive, zenska slucajno imala rupu u popunjavanju smjestaja pa sam taman uletila..kao i drugdje:D)..u jelsi bila par puta po 1 cijeli dan ili navecer na cugi itd, nisam tamo trazila spavanje.

VK Girl
10.05.2011., 10:17
Za grad Hvar znam da je riksantno ići na blef, ali meni je cilj samo Jelsa (u Vrboskoj sam bila i nije mi se svidjela, nimalo). Frendica me malo prepala pa sam te zato pitala...nismo još sigurni gdje ćemo pa zato ne želim niš rezervirati. A uvijek možemo probati, ako prođe - prošlo je :mig:

Buda83
10.05.2011., 10:19

Ja bi ti osobno savjetovao Milnu, udaljena je svega par minuta od grada Hvara, jeftiniji je smještaj, a i cijene u restoranima, pogodno je za malu djecu, ima lijepu "gradsku plažu" pješčanu i jednu koja je meni jedna od najlijepših na Jadranu do koje vodi kratki puteljak od mjesta, ali izgleda potpuno skrivena.

Ima bus do grada Hvara i košta par kuna, sad koliko često vozi nemam pojma, ali to samo ako ste bez auta, Milna je meni ok kao baza za plandovanje po otoku ili svakodnevno odlaženje do grada Hvara od kuda voze raznorazni brodići na izlete tipa Sv. Klement, Palmižanu, Ždrilce, Mekičevica..., a možeš i busom produžit na kontra stranu otoka i napraviti jednodnevni izlet do Dubovice, Zavale, Jelse....Jelsa mi je ok ali kako veli NN imaš samo taj izlet na Bol i pješčane plaže se nalaze dosta udaljene od centra mjesta, iako je Jelsa dosta jeftinija od recimo razvikanog Hvara što je definitivno njen plus.

http://www.milna-hvar.com/lokacija.htm

ina herc
10.05.2011., 10:32
Cesta je i dalje jako ružna,ali lagana vožnja,polako i oprezno i nije tako kritično.

Ja sam prošla godine bila u gradu Hvaru,sredina sedmog mjeseca,našli smještaj na blef u centru Hvara. Meni je sam grad H ljepši od Jelse.
Ispred Hotela Amfora je predivna šljunčana plaža,a i sam hotel je super.
Mi smo se tu kupali.Imaš gdje ručati,popiti kavu,a i gužva nije prevelika,ali opet ima ljudi.
Tu ti je sve na jednom mjestu,a ostali dio su uglavnom stijene,ja ih osobno ne volim.

nasmijanonebo
10.05.2011., 10:51
Za grad Hvar znam da je riksantno ići na blef, ali meni je cilj samo Jelsa (u Vrboskoj sam bila i nije mi se svidjela, nimalo). Frendica me malo prepala pa sam te zato pitala...nismo još sigurni gdje ćemo pa zato ne želim niš rezervirati. A uvijek možemo probati, ako prođe - prošlo je :mig:

ako sam uspjela u hvaru na blef, onda ces vjerojatno i ti jelsu..ma nikad nisu kapaciteti 100% popunjeni, uvijek se nadje netko tko ima rupu (ili mu netko otkazao itd):mig:

sandych
10.05.2011., 14:33
Aj hvala ti, i svi dr. koji su pomogli... Al' kako se cini taj Hvar je vise precjenjen nego sto vrijedi, put me malo prepada al' ok. Mogla bih vidjeti par ponuda i za Milnu...uostalom ima jos vremena za odluku. HVALA VAM OPET SVIMA ;)

PAULA123
16.05.2011., 18:04
Hvar je precijenjen. A što se tiće plaža, nema ništa.
Jelsa ima najviše plaža na otoku. Preporučio bi Jelsu, a pogotovo smještaj u mojim apartmanima :))))) ali to se ne smije pa ništa od toga

Meni je Hvar super što se tiče noćnog života i živi je grad, ima se zaista kuda i prošetati i grad zaista živi skoro pa 24 sata.

Ali to što kažeš za plaže da se tamo (u samom gradu) nemaš gdje kupati je istina. Kada sam ja bila tamo prije desetak godina sjećam se bila je ona mala plažica onako pola šljunak pola betona ispod amfore, nije niti to bilo nešto, a navodno sada je to sve od Amfore i tamo mogu samo gosti hotela Amfora.

Tako da jedino mjesto u samom gradu gdje se ti možeš kupati su one položene stijene isto ispod hotela Amfora, meni osobno se te stijene nimalo ne sviđaju, i još plus toga u blizini oni brodovi, meni baš bezveze.

To je po meni jedini minus samog grada, jednostavno u samom gradu nema plaže (naravno ako nisi gost hotela Amfora).

Kikica
16.05.2011., 18:12
Ali to što kažeš za plaže da se tamo (u samom gradu) nemaš gdje kupati je istina. Kada sam ja bila tamo prije desetak godina sjećam se bila je ona mala plažica onako pola šljunak pola betona ispod amfore, nije niti to bilo nešto, a navodno sada je to sve od Amfore i tamo mogu samo gosti hotela Amfora.

).

tu plažu od Amfore mogu koristiti svi, ne samo gosti hotela :mig:

s druge strane grada kod Franjevačkog samostana postoji još jedna manja plaža i onda dalje kod Bodula još jedna ta šljunčana. U produžetku se dolazi do Pokonjeg dola (ali ima i prečica gore poviše Križne luke za one koji znaju ;) )

keramičar
16.05.2011., 19:54
11 godina ljetujem po 3 tjedna na otoku Hvaru u Jelsi.
To dovoljno govori koliko sam očaran ljepotama tog otoka.
I nije istina da je precijenjen...možda neki dijelovi...ali generalno cijene nisu ništa više od ostatka Jadrana, čak bih rekao da ima itekako skupljih mjesta na Jadranu od otoka Hvar !

Svi koji imaju namjeru ići na Hvar, toplo im ga preporučam.
A kaj se tiče ceste, daj molim vas nemojte pisati gluposti.
istina je da cesta nije široka 6 metara, ali isto je tako istina da se može normalno voziti i mimoići sa svakim autom.
Vozim terenca i sa svakim kamionom se na svakom dijelu ceste mogu mimoići,
pričamo o cesti prema Sučuraju.
Naravno da se ne mogu mimoići brzinom od 100 km na sat…ali, normalnom vožnjom se možeš i normalno voziti.

Rezime ; - otok za poželjeti…a plaže…konobe…maslinovo ulje..ma sve im za pet…

Uvala maslenica u Vrboskoj…ma raj na zemlji…

ad000nis
19.05.2011., 13:25
Zdravo,

planiram krajem 7. mjeseca (jula/srpnja) da se upustim u avanturu zvani Hvar. Pročitao sam manje više ovaj dio, pa me zanima Milna koju preporučuju, a koja nije daleko od grada Hvara.

Veliki su dogovori krenuli oko ljetovanja 2011, sa dosta ljudi, medjutim poznavajući sebe i ostale, ovo ce spasti na dvoje ljudi, pa me zanima sljedeće:

- ponuda na Milni, dvokrevetna soba, da nije pretjerano skupo, a kvalitetno (da ima osnovne stvari - do 20€ per capita)
- biću sa biciklom, da li je moguće parkirati auto i obilaziti biciklom Hvar, Jelsu, Stari grad (aktivni sam biciklista, samim time i u kondiciji)? Također, smatram da ću biciklom lakše i do plaža koje nisu dostupne baš autom (pretpostavljam na južni dio Hvara, neke preporuke)?
- nudističke plaže (da, po zanimanju sam nudista :mig:) u okruženju Milne i šire (znam za Paklene).

Hvala unaprijed,
A:)

daisydai
21.05.2011., 13:10
hvar je apsolutno predivan i svatko tko kaze da nema nista od plaza krivo je iskoristio vrijeme ondje. toliko prekrasnih pjescanih plaza, zrcalno zeleno more, plitka voda i zvukovi prirode, nikad nisam vidjela ljepse plaze nego na hvaru. :) od onih gdje nema apsolutno nikoga, a raj su na zemlji, do onih koje su pune mladih turista, dobre glazbe i zabave. svakako preporuke, jedan od ljepsih nasih otoka, nade se ponesto za svakoga.

PAULA123
22.05.2011., 10:45
hvar je apsolutno predivan i svatko tko kaze da nema nista od plaza krivo je iskoristio vrijeme ondje. toliko prekrasnih pjescanih plaza, zrcalno zeleno more, plitka voda i zvukovi prirode, nikad nisam vidjela ljepse plaze nego na hvaru. :) od onih gdje nema apsolutno nikoga, a raj su na zemlji, do onih koje su pune mladih turista, dobre glazbe i zabave. svakako preporuke, jedan od ljepsih nasih otoka, nade se ponesto za svakoga.

Što se tiče plaža, da su loše, to se odnosi na sam GRAD HVAR a ne na cijeli otok. Jednostavno, nisu svi s autom tamo i isto tako ima ljudi kojima se ne da na godišnjem odmoru vozikati se stalno u autu i tražiti okolo plaže. Ima onih koji se žele odmoriti i od auta...
Zaista, ne može mi nitko tvrditi da su u GRADU HVARU odlične plaže jer nisu.
Ok, za onaj preuređeni dio koji koriste gosti od Amfore neću tvrditi, (navodno jedan dio mogu koristiti samo gosti od tog hotela), a opet što ti to vrijedi ako i jesu dobre ako nisi gost tog hotela. Ok, to zaista nisam sigurna jer jedni kažu da to mogu koristiti samo gosti hotela, dok drugi kažu da mogu svi koristiti taj preuređeni dio plaže..... Sjećam se samo da je prije 7 godina to bila mala plažica, pola šljunak, pola beton, ali jako jako malo pa je bio teško uopće mjesto pronaći....

Inače, vrijeme sam iskoristila odlično tamo, bez obzira na loše plaže, jer mi one i nisu toliko bitne, koliko bogat noćni život samog Hvara koji je zaista odličan (jedno od rijetkih mjesta na Jadranu što se toga tiče), a Jadran je nažalost takav da teško da ćeš naći i odlične plaže i bogat noćni život istovremeno (iznimka je recimo Makarska)....

hondaCBR
27.05.2011., 11:03
Krajem 7mj. sa curom dolazim na Hvar (grad Hvar) pa nas zanima dali je istina da su stvarno tako visoke cijene tamo? Čitali smo po netu da su hamburgeri po nekim restoranima po 80kn, kave iznad 20kn... Dali se nađu mjesta gdje baš nisu toliko nabrijane cijene?

Yamas
27.05.2011., 17:21
Krajem 7mj. sa curom dolazim na Hvar (grad Hvar) pa nas zanima dali je istina da su stvarno tako visoke cijene tamo? Čitali smo po netu da su hamburgeri po nekim restoranima po 80kn, kave iznad 20kn... Dali se nađu mjesta gdje baš nisu toliko nabrijane cijene?

Takve cijene ćeš sigurno naći na samom trgu i u kafićima/restoranima po rivi u gradu Hvaru. Cijene u ostalim mjestima (Stari Grad, Jelsa, Vrboska) su normalnije što se hrane i pića tiče. Ja sam bila oduševljena Starim Gradom i cijenama po restoranima tamo. Prije dvije godine se za 200-250 kn mogla pojesti pristojna riblja večera za dvoje zajedno s cugom.

Što se plaža tiče, meni su najljepše dvije na potezu od Milne prema Starom Gradu: Pleturina i Dubovica. Lijepa je i Sveta Nedilja na južnoj strani otoka, ali je mala i često prenapučena ljudima.

leylab
07.06.2011., 14:04
Pozz svima!
Pliz da li je neko bio na Hvaru u septembru?
Nisam nikad bila na moru u septembru pa me zanima vrijeme, temperatura mora. Opcenito, ima li uopste turista ili je sve pusto?

manekenka
14.06.2011., 16:28
ovako, spremam se s frendicom 4 dana u 8.mj. na hvar, pa me zanima par stvari. najbitniji nam je provod, pa me zanimaju otprilike cijene u carpe diemu i venerandi (i ako znate još neko dobro mjesto slobodno ga preporučite). mislile smo ići katamaranom iz splita, pa jel zna netko kolko dugo vozi? ili je trajekt bolja opcija? idemo bez auta. malo smo gledale po netu, ima apartmana za 50 eura dnevno, to mi se ne čini preskupo za hvar. i koja je najbolja plaža? čula sam da je palmižana krcata i zmazana. hvala :)

PAULA123
14.06.2011., 17:16
ovako, spremam se s frendicom 4 dana u 8.mj. na hvar, pa me zanima par stvari. najbitniji nam je provod, pa me zanimaju otprilike cijene u carpe diemu i venerandi (i ako znate još neko dobro mjesto slobodno ga preporučite). mislile smo ići katamaranom iz splita, pa jel zna netko kolko dugo vozi? ili je trajekt bolja opcija? idemo bez auta. malo smo gledale po netu, ima apartmana za 50 eura dnevno, to mi se ne čini preskupo za hvar. i koja je najbolja plaža? čula sam da je palmižana krcata i zmazana. hvala :)

Trajektom imaš nekih, sat i pol, sat i 45 minuta, ne znam točno ali tu negdje. Uglavnom sat i pol imaš sigurno. Katamaranom imaš sigurno manje, ali ne sjećam se više točno koliko, mislim negdje oko sat vremena.

Možda bi bilo najbolje da odete na Jerolim, tamo s jedne strane imate šljunak i stijene, i ima dosta hlada i nije gužva, dok s druge strane je isto plaža, no ne znam točno kakva jer tamo nismo išli, no tamo je bilo dosta živo, glasna muzika iz kafića, čini mi se da je ta druga strana otoka onako baš neki đir za mlade.....

Ja sam u Hvaru bila prije par godina i što se tiče provoda, grad je zaista super, živ, meni se jako svidio, valjda je još uvijek tako:)

nasmijanonebo
14.06.2011., 19:02

katamaran je daleko brzi (mnislim 45 min ili sat vremena)..nije skup a udoban je...samo zna biti navala za te karte, pa bolje da odete radnim danom:mig: i ne dovi na blagajnu pola sata prije polaska katamarana nego ranije:mig:
na zalost palmizana je prekrcata:mad:...same jahte koji jako prljaju more (ja vidjam da ljudi peru sudje u moru sa deterdzentom:eek:..svasta sam im rekla, tj. da je to zabranjeno blabla, ekoloski blabla)...steta, jer je to najljepsa plaza od svih plaza na paklinskim otocima. kad nema jahti i prevelike guzve tad je plaza jedna od najljepsih na jadranu :cerek:.

veneranda ti je vrlo skupa:eek:..i ulaz i cuga..vrlo cesto je prazno
carpe diem - nekad bude sve prepuno a nekad tak tak..prije, na pocetku je bilo puno zivlje i spontanije, sad se to vec malo potrosilo ili je postalo izrazito snobovski pa se vise ne plese toliko..ali ima dobrih mjesta po gradu hvaru di su sami domaci pa je dobra atmosfera:mig:vrlo..u starom dijelu hvara, nije velik pa cete lako skuziti..
e da, sjetila sam se - beach bar "hula hula" na plazi kod hotela amfora -tu je zadnjih par ljeta after beach bar i tu je bilo najzivlje i bolje nego u carpe diemu..:top:

u hvaru ima sljuncana plaza kad se ide prema samostanu..od centra,tj .kraja rive (di je capre diem) pa setnicom prema istoku uz more i odmah iza ugla vrlo brzo se vidi ta mala sljuncana plaza..sad se nemrem sjetit kak se zove..

nukac
14.06.2011., 19:58
Za karte za katamaran je najbolje ustat u 8 ujutro i kupit ih, jer kasnije nestanu. Mislim da je vžnja oko sat i pol, a trajektom 2 i pol sata ali do Starigrada pa još sat vremena busom. Prošle godine je katamaran bio skoro ista cijena ko i trajekt.
Za nazad je karte najbolje kupit dan ili dva prije, jer u Splitu prodaju karte samo na dan kad katamaran plovi, a na Hvaru i par dana prije.

Kikica
15.06.2011., 10:34

ima super restorančić gore iznad pošte koji nudi gablece svaki dan po super cijeni al se sad ne mogu sjetiti kako se zove
idem prije tebe pa mogu javiti tu ;)

hondaCBR
15.06.2011., 12:34
ima super restorančić gore iznad pošte koji nudi gablece svaki dan po super cijeni al se sad ne mogu sjetiti kako se zove
Naravno samo ti javi i prenesi iskustva i proporuke :)

PAULA123
15.06.2011., 15:50
Za karte za katamaran je najbolje ustat u 8 ujutro i kupit ih, jer kasnije nestanu. Mislim da je vžnja oko sat i pol, a trajektom 2 i pol sata ali do Starigrada pa još sat vremena busom. Prošle godine je katamaran bio skoro ista cijena ko i trajekt.
Za nazad je karte najbolje kupit dan ili dva prije, jer u Splitu prodaju karte samo na dan kad katamaran plovi, a na Hvaru i par dana prije.

Nije istina da trajekt vozi samo do Starigrada.

Ima trajekt do Starigrada, ali na njega idu oni koji su sa autom, ali ima trajekt direktno i za Hvar, ali naravno na njega ne idu automobili......A mislim da su ove cure rekle da su bez auta ......

rokolina
15.06.2011., 16:59

For.:)

@hondaGBR - naravno da ima kave za popit po normalnim cijenama, pa di bi inace lokalni pili? Samo nemoj ici na mjesta bas na glavnom trgu, pogotovo ne ona gdje je cjenik na engleskom. Samo se pomakni malo na lijevo ili desno i uzivaj u kavi koja te nece dovesti na prosjacki stap.:top:

nukac
15.06.2011., 17:05
Drito za Hvar ima samo katamaran. Dužobalna linija više ne ide za Hvar nego samo Starigrad.

Evo i link: http://www.hvarinfo.com/hr/trajekti-hvar/

Ruralna
16.06.2011., 09:49
Pa u Hvar je bolje ići katamaranom, prvo jer ideš samo sat vremena, a drugo što je prijevoz jedno 3 puta jeftiniji nego trajektom (karta za trajekt duplo skuplja + karta za bus do hvara).
Karte kupiti rano ujutro, a za povratak u Split ima jedna agencija na rivi pokraj Carpe diema koja prodaje ranije karte.

hondaCBR
16.06.2011., 10:09
Ja i cura dolazimo Samoborčekom 25.7. u 04h ujutro u Split. Kolko vidim po rasporedu katamarana (baš ga i ne kužim) uopće ne vozi u jutarnjim satima prema Hvaru? Kolke su cijene uopće katamarana po osobi a kolko tajekta? Kako voze ti autobusi iz Stari Grada prema gradu Hvaru i kolka je cijena karte?

rambla
16.06.2011., 10:15
imas katamaran u 14 i u 15 sati... cijena katamarana ti je 45 kuna, a trajekta 47. Autobusi iz Starigrada za Hvar cekaju u trajektnoj, mislim da im je cijena negdi 20 kuna, al to nisam sigurna

Ruralna
16.06.2011., 10:25
Ja i cura dolazimo Samoborčekom 25.7. u 04h ujutro u Split. Kolko vidim po rasporedu katamarana (baš ga i ne kužim) uopće ne vozi u jutarnjim satima prema Hvaru? Kolke su cijene uopće katamarana po osobi a kolko tajekta? Kako voze ti autobusi iz Stari Grada prema gradu Hvaru i kolka je cijena karte?Busevi su namješetni tako da idu iza trajekta, budu ti parkirani odmah u luci, karta je nekih 25kn.

imas katamaran u 14 i u 15 sati... cijena katamarana ti je 45 kuna, a trajekta 47. Autobusi iz Starigrada za Hvar cekaju u trajektnoj, mislim da im je cijena negdi 20 kuna, al to nisam sigurna
Što nemaju dvije firme koje voze i kod jednih je 40 i nešto kuna, a drugi su subvencionirani i karta je 22kn za katamaran?

hondaCBR
16.06.2011., 10:35
Da ne gubimo pola dana doći ćemo busom u 04h u ST i onda na trajekt koji kreće u 5h i dolazi negdje u Stari Grad oko 7h. I onda na taj bus koji vozi prema gradu Hvaru... koliko on uopće vozi dugo?

Ruralna
16.06.2011., 10:38
A joj, nisam sigurna. Čim dođem na otok, izgubim pojam o protjecanju vremena.
Čini mi se da ne vozi dugo, možda nekih 15-20min.

nasmijanonebo
16.06.2011., 12:16
Ja i cura dolazimo Samoborčekom 25.7. u 04h ujutro u Split. Kolko vidim po rasporedu katamarana (baš ga i ne kužim) uopće ne vozi u jutarnjim satima prema Hvaru? Kolke su cijene uopće katamarana po osobi a kolko tajekta? Kako voze ti autobusi iz Stari Grada prema gradu Hvaru i kolka je cijena karte?

ma ima i ujutro katamarana za hvar:mig:, ja isla osobno pa je to provjereno!
vozni red
http://www.tzhvar.hr/hr/info/brodske_linije/

i drugi katamarani za hvar
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/9603A.ljeto.2011.hr.pdf
ja isla ovim u 11.30
a vracala se katamaranom koji ide iz korcule preko hvara za ST..taj ide u 6.30 ujutro, tako nekako.

hondaCBR
16.06.2011., 13:21
Najraniji katamaran za Hvar ide tek u 11:30h, ipak ću rađe ovom kombinacijom sa trajektom iz ST-a u 5h da sam već u apartmanu negdje oko 8h :)

jedrilicar
16.06.2011., 21:25
Najraniji katamaran za Hvar ide tek u 11:30h, ipak ću rađe ovom kombinacijom sa trajektom iz ST-a u 5h da sam već u apartmanu negdje oko 8h :)

vodite računa ako netko iz tog apartmana izlazi (a sigurno izlazi na taj datum) da vam je uobičajeni termin ulaska u apartman u 12 ili u 14 sati, pa slobodno možete dio jutra provesti i u splitu.. ili po hvaru..... :)

Ruralna
16.06.2011., 21:48
Zapravo ne bi bilo pristojno doći barem prije 14 sati, osim ako se nisu drugačije dogovorili.
Gosti kasno izađu iz apartmana, a treba još raditi i generalku, tako da, bolja je opcija katamaran u 14 ili 15 sati.

cazagrande
18.06.2011., 11:56
ljudi dolazim sa curom i malim ludim JackRussellom 05.07 na hvar,uzeli smo apartman u Vrboskoj.Želimo obići cijeli Hvar al me posebno zanimaju divlje plaže jer se moj ludi pas obožava kupat,kak da dodjem do tih plaža,jesu bar donekle pristupaćne s autom...koji dio otoka preporučate za nesmetano uživanje sa psom...Daj ljudi pomozite:confused:

cazagrande
18.06.2011., 13:20
11 godina ljetujem po 3 tjedna na otoku Hvaru u Jelsi.
To dovoljno govori koliko sam očaran ljepotama tog otoka.
I nije istina da je precijenjen...možda neki dijelovi...ali generalno cijene nisu ništa više od ostatka Jadrana, čak bih rekao da ima itekako skupljih mjesta na Jadranu od otoka Hvar !

Svi koji imaju namjeru ići na Hvar, toplo im ga preporučam.
A kaj se tiče ceste, daj molim vas nemojte pisati gluposti.
istina je da cesta nije široka 6 metara, ali isto je tako istina da se može normalno voziti i mimoići sa svakim autom.
Vozim terenca i sa svakim kamionom se na svakom dijelu ceste mogu mimoići,
pričamo o cesti prema Sučuraju.
Naravno da se ne mogu mimoići brzinom od 100 km na sat…ali, normalnom vožnjom se možeš i normalno voziti.

Uvala maslenica u Vrboskoj…ma raj na zemlji…

planiram obić cijeli otok sa curom i psom,smješteni smo u Vrboskoj,imamo auto a niti hodat nam nije problem...pričaj sve o mjestima gdje me nitko neće jebat zakaj se moj pas tu kupa makar je svaki pas čišči od 50% ljudi.
Treba mi samo mir,tišina a u bistro more ne sumnjam

bvrank11
18.06.2011., 14:46
planiram obić cijeli otok sa curom i psom,smješteni smo u Vrboskoj,imamo auto a niti hodat nam nije problem...pričaj sve o mjestima gdje me nitko neće jebat zakaj se moj pas tu kupa makar je svaki pas čišči od 50% ljudi.
Treba mi samo mir,tišina a u bistro more ne sumnjam

Ako baš želiš na plaži biti sam u tom terminu jako teško nać takvo mjesto,ali pošto sam sa Hvara i upoznat sam sa većinom plaža osobito na južnoj strani preporučujem ti plaže kod Gromin dolca na južnoj strani.Voziš iz Vrbovske prema Jelsi,Pitvama,famozni tunel,iza tunela skrećeš u Zavalu.U Zavali kod crkve koja nije završena skrećeš lijevo i dolaziš na makadam,oko 2do3km puta.Imaš na tom putu nekoliko manjh plaža koje nisu vidljive iz ceste i u najvećoj sezoni budu prazne.Ali ih nije lako naći.Svaka plaža vidljiva iz ceste je ogromna gužva.
Sretno i dobar provod.

nadomak smisla
18.06.2011., 21:38
A negdje blizu grada Hvara?
Neke slatke ne tak poznate plaže?

samba2005
19.06.2011., 11:48
oprostite, ja sam se pogubila u ovim nabrajanjima plaža.. konkretno, idem u hotel pharos u grad hvar.jel blizu njega postoji plaža?? piše da je desetak minuta od plaže.al kakve? tu nema onako većih plaža? kolko su te sve uvale udaljene..bojim se da neće bit za kupanje.nemamo auto, dolazimo busom..

Ruralna
19.06.2011., 12:06
A negdje blizu grada Hvara?
Neke slatke ne tak poznate plaže?

oprostite, ja sam se pogubila u ovim nabrajanjima plaža.. konkretno, idem u hotel pharos u grad hvar.jel blizu njega postoji plaža?? piše da je desetak minuta od plaže.al kakve? tu nema onako većih plaža? kolko su te sve uvale udaljene..bojim se da neće bit za kupanje.nemamo auto, dolazimo busom..
Od Pharosa ima i manje od deset minuta do plaže. Na tom dijelu mi čak plaža i nije nešto, jer je ispod hotela, lijepo mi je put Hula Hula tko se voli smjestiti na stijenama:D
Ako dolazite bez auta, a smješteni ste u Hvaru, po meni najbolja je opcija ići s malim taxi brodovima koji voze na Paklenjake i tamo se kupati.

samba2005
19.06.2011., 12:47
hvala! a plaža ispod hotela je onako mala, šljunčana? nije mi problem ni hodat do nekih drugih, valjda ćemo se snaći :-)

PAULA123
21.06.2011., 07:51
hvala! a plaža ispod hotela je onako mala, šljunčana? nije mi problem ni hodat do nekih drugih, valjda ćemo se snaći :-)

Ja sam ti bila u Pharosu prije desetak godina, onda ti je odmah ispod hotela, samo se spustiš dolje bila jako mala plažica, onako pola šljunak pola beton , ali jako mala i ako dođeš kasnije teško i mjesto više uloviš i odmah iza nje imaš položene stijene, ali meni je tamo bilo bezveze, jer u blizini su ti odmah brodovi, ako želiš u hlad, moraš sjesti na zidić, ne volim stijene tako da je meni to bilo jako loše.....

No, sada ti je ispod Amfore (to ti je hotel odmah pokraj Pharosa) preuređen taj dio gdje je plaža, pa ne znam kako sada to izgleda i da li je sada nešto bolje, ali kada sam ja bila tamo prije desetak godina bilo je tako kako sam ti napisala....

Inače lijep je taj dio ispod Pharosa i Amfore, ima dosta šume i lijepo je za prošetati, ali plaže u samom gradm kada sam ja bila tamo su poprilično loše...

Miichelle
29.06.2011., 15:07
pomoć
jelsa, resort fontana
kakve su plaže tamo? ima li u blizini hotela kakva šljunčana ili pješčana plaža?

danci
30.06.2011., 11:26
Evo i ja imam slično pitanje kao i iznad hehe. Ove bih godine htjela otići za promjenu na neki otok. Izbor je pao na Hvar i sad gledam u Jelsi Resort Fontana i Hvar. Cijenom su tu negdje mislim da je Hvar malo skuplji. E sad jel stvarno to što je skuplji onda i bolji. I kakve su plaže oko tih hotela s obzirom da sam navikla na ljetovanja u Brelima, znači ne snalazim se na stjenama i slično

Michyla
01.07.2011., 08:48
Po meni doci na Hvar bez auta se ne isplati. Biti vezan samo na jednom mijestu i ne vidjeti nista od otoka je steta. Ja sam bila u Jelsi u privatnom smjestaju u kuci s bazenom i jako sam zadovoljna. Sto se tice cijena grad Hvar je skuplji od Jelse u svemu pocevsi od smjestaja pa na dalje.......
U samom mjestu se ne mozes kupati ali ima ludilo plaza na juznoj strani.....divota jedna

nasmijanonebo
01.07.2011., 12:34
Evo i ja imam slično pitanje kao i iznad hehe. Ove bih godine htjela otići za promjenu na neki otok. Izbor je pao na Hvar i sad gledam u Jelsi Resort Fontana i Hvar. Cijenom su tu negdje mislim da je Hvar malo skuplji. E sad jel stvarno to što je skuplji onda i bolji. I kakve su plaže oko tih hotela s obzirom da sam navikla na ljetovanja u Brelima, znači ne snalazim se na stjenama i slično

ako si navikla na breljanske plaze, tesko da ces biti zadovoljna sa plazama na hvaru:mig:..tamo su najljepse male plazice, relativno tesko pristupacne..u samim mjestima jelsi i hvaru su plaze daleko losije od breljanskih.

PAULA123
01.07.2011., 19:02
Po meni doci na Hvar bez auta se ne isplati. Biti vezan samo na jednom mijestu i ne vidjeti nista od otoka je steta. Ja sam bila u Jelsi u privatnom smjestaju u kuci s bazenom i jako sam zadovoljna. Sto se tice cijena grad Hvar je skuplji od Jelse u svemu pocevsi od smjestaja pa na dalje.......
U samom mjestu se ne mozes kupati ali ima ludilo plaza na juznoj strani.....divota jedna

Pa dobro, ali ako želi vidjeti ostala mjesta na otoku, ima bus i solidno je povezano, tako da što se toga tiče mislim da im auto i nije neophodan.

Jedino ako su zainteresirani za ove manje puste plaže, onda da, ali ako žele vidjeti ostala mjesta, tu je autobus.....

bira
02.07.2011., 13:44
Da li mozete da mi prporucite neke autenticne konobe po Hvaru i na Paklenjacima koje vredi posetiti?

Hvala puno.
Poz...

anabela12
02.07.2011., 15:02
molim vas ako mi neko može reći koliko košta vađenje sanitarne iskaznice na hvaru i u kojem to točno gradu tamo mogu obaviti?? hvalaaa... :))

leticia21
02.07.2011., 19:20
trazim smjestaj na hvaru oko 20.7..pa ako ima tko kakvu dobru preporuku bila bih zahvalna,molim na pp :)

Nadinka
05.07.2011., 09:18
Mozda vam bude kroistan ovaj clanak o Hvaru, ja sam tu skupila ono stos ma sama u tri godine tamo vidjela, probala,obisla..
http://malezensketeme.com/post/2163

Forla
05.07.2011., 20:12
trazim smjestaj na hvaru oko 20.7..pa ako ima tko kakvu dobru preporuku bila bih zahvalna,molim na pp :)

Baš u Hvaru ili?
Meni je osobno južna strana otoka najljepša :cerek:

Free like a wind
13.07.2011., 16:41
Ima li itko iskustva sa hotelom Pharos na Hvaru?

PAULA123
14.07.2011., 16:41
Ima li itko iskustva sa hotelom Pharos na Hvaru?

Ja sam ti bila u Pharosu prije nekoliko godina. Sobe su ti jako skromne, nema klime, nema TV,stari namještaj, tako je bilo prije par godina, mislim da je tako i ostalo. Inače položaj je lijep, smješten je u šumi.

Hrana je odlična. Kada sam ja bila bilo je predjelo, juha, glavni meni izbor 6 jela i još jako fini deserti.

Po meni ja bih vam radije preporučila hotel Delfin, če znam da li idete prekoi agencije, ali i ja sam gledala to ove sezone, oba hotela su 2 zvjezdice, Delfin je samo 100, kn skuplji, ali sobe mi izgledaju ipak nešto bolje nego u Pharosu.

Inače i jedan i drugi hotel su blizu centra, Delfin gotovo u centru, a Pharos nekih maksimalno 10 minuta.

arwen76
15.07.2011., 13:47
hi:)
treba mi smještaj u Hvaru predio, po mogućnosti Majerovica ili drugi mirniji dio mjesta Hvar , apartman za 2 osobe, ali da ima sobu, klimu, tv, cijena do 100 eura je prihvatljiva, ali da je fino.... od 13.8. do 20.8.

Ako imate ideju za neki fin smještaj , može i pansion u nekoj mirnoj uvali blizu Hvara isto nam paše

hvala svima koji se potrdue odgovoriti i dati nam pravu infromaciju:mig::mig:

bvrank11
16.07.2011., 21:36
hi:)
treba mi smještaj u Hvaru predio, po mogućnosti Majerovica ili drugi mirniji dio mjesta Hvar , apartman za 2 osobe, ali da ima sobu, klimu, tv, cijena do 100 eura je prihvatljiva, ali da je fino.... od 13.8. do 20.8.

Ako imate ideju za neki fin smještaj , može i pansion u nekoj mirnoj uvali blizu Hvara isto nam paše

hvala svima koji se potrdue odgovoriti i dati nam pravu infromaciju:mig::mig:

Kad ću ja naletit na ovakvog gosta,nudi 100€ za apartman,a može nać za 60 gdje god hoće.
P.S Pokušaj pansion Tamaris Sv.Nedjelja prvi red do mora oko 40€ polupansion
fenomenalna hrana.:s:s:s:s

arwen76
18.07.2011., 13:28
Kad ću ja naletit na ovakvog gosta,nudi 100€ za apartman,a može nać za 60 gdje god hoće.
P.S Pokušaj pansion Tamaris Sv.Nedjelja prvi red do mora oko 40€ polupansion
fenomenalna hrana.:s:s:s:s

hvala lijepo, ali apartman s ovim što ja tražim na Hravtu u mjestu Hvaru baš i nije lako naći...:-)

Lil miss
19.07.2011., 11:43
Zna li netko ima li šanse uloviti jeftin smještaj na pristaništu? Ona ekipa koja nudi smještaje - da li se naći nešto po 23 eura po osobi? Sobice i sl.?

dengi
19.07.2011., 13:14
Joj što sam se načitala na ovom forumu loših komentara o Starom Gradu... nadam se da nije tako loše jer dragi i ja planiramo u 8 mjesecu tamo boraviti 7 dana (bez auta). E sad pitanjaca par: ima li kakva ne preskupa konoba ili restoran u Starom Gradu di je dobra papica? i kakav je provod navečer - mi smo stari rockeri - ne treba nam disco, ni coctail bar - dovoljno nam je neko "normalno" mjesto sa "normalnom" muzikom i "normalnim" cijenama - ima li takvih birtija ili klubova?
Fala unaprijed

lumbo13
19.07.2011., 15:46
Tražim apartman za 2 osobe.

Vrijeme: 05.08. - 10.08.
Treba imati: Kupaonica, bračni krevet, poželjno i malou kuhinjicu.
Prednost je blizina mora i centra grada.
Max. 55€(400kn)

Free like a wind
19.07.2011., 20:04
Ja sam ti bila u Pharosu prije nekoliko godina. Sobe su ti jako skromne, nema klime, nema TV,stari namještaj, tako je bilo prije par godina, mislim da je tako i ostalo. Inače položaj je lijep, smješten je u šumi.

Hrana je odlična. Kada sam ja bila bilo je predjelo, juha, glavni meni izbor 6 jela i još jako fini deserti.

Po meni ja bih vam radije preporučila hotel Delfin, če znam da li idete prekoi agencije, ali i ja sam gledala to ove sezone, oba hotela su 2 zvjezdice, Delfin je samo 100, kn skuplji, ali sobe mi izgledaju ipak nešto bolje nego u Pharosu.

Inače i jedan i drugi hotel su blizu centra, Delfin gotovo u centru, a Pharos nekih maksimalno 10 minuta.

Sto se soba tice, izgleda da je tako ostalo otkako si ti bila u Pharosu. :)
Upravo pisem od tamo, sobe skromne, osoblje ne osobito ljubazno, naime vec sam ih 2 puta pitala da mi donesu stolicu, rekli su da ce donjeti, ali od stolice ni S.:kava:
Hrana solidna, cak dobra, osobito vecere kada ima dosta jela za izabrati, deserti takodjer ukusni. Zamjerka je sto u meni vecere ne ulaze pica, kao sto je slucaj sa doruckom..
Dakle pica moram zasebno platiti, ne smijem unositi ni konzumirati kupljeno, ne nose ni case vode besplatno. Polozaj je dobar, ali treba uloziti napor penjajuci se do paviljona, osobito popodne kad sunce zapece, ali to nije nuzno lose :D

PAULA123
21.07.2011., 16:15
Sto se soba tice, izgleda da je tako ostalo otkako si ti bila u Pharosu. :)
Upravo pisem od tamo, sobe skromne, osoblje ne osobito ljubazno, naime vec sam ih 2 puta pitala da mi donesu stolicu, rekli su da ce donjeti, ali od stolice ni S.:kava:
Hrana solidna, cak dobra, osobito vecere kada ima dosta jela za izabrati, deserti takodjer ukusni. Zamjerka je sto u meni vecere ne ulaze pica, kao sto je slucaj sa doruckom..
Dakle pica moram zasebno platiti, ne smijem unositi ni konzumirati kupljeno, ne nose ni case vode besplatno. Polozaj je dobar, ali treba uloziti napor penjajuci se do paviljona, osobito popodne kad sunce zapece, ali to nije nuzno lose :D

Ali svugdje ti se piće uz večeru i ručak posebno naplaćuje, to je uobičajeno....
Ne znam, ja recimo da biram sad između Pharosa i Delfina, ipak bih izabrala Delfin, tamo se ne moraš penjati, a malo su i sobe bolje, istinabog ne znam kakva je hrana tamo:mig:

blebletalo
21.07.2011., 17:04
Mi smo na Hvaru kod jedne bake koja ima neprijavljene sobe.... minut od Pjace. Znači nema klime, dijeljena kupaonica... 100 kuna po osobi. Ako kome triba broj od vas elitnih (eheheh) nek se javi ;)

arwen76
22.07.2011., 09:51
apartmanski smještaj kakav tražim konačno nađoh, jest papreno ali po slikama je odlično, al jednom se živi...zanima me preporuka za neki fin nerazvikan riblji restoran/konoba u i oko Hvara gdje se čovjek može fino nažderati ribe s gradela..:klopa::klopa:

bvrank11
22.07.2011., 10:52
apartmanski smještaj kakav tražim konačno nađoh, jest papreno ali po slikama je odlično, al jednom se živi...zanima me preporuka za neki fin nerazvikan riblji restoran/konoba u i oko Hvara gdje se čovjek može fino nažderati ribe s gradela..:klopa::klopa:
Tamaris Sv.Nedjelja 17km od Hvara,od toga 6km makadama je sigurno jedan od boljih ribljih restorana na Hvaru.Škarpine,jastozi,zubatci,šanpjeri........... ....
Sve jadranska riba,ako ne budeš zadovoljan ja ću platit večeru umjesto tebe.:top::top::top::top:

Free like a wind
22.07.2011., 19:17
Ali svugdje ti se piće uz večeru i ručak posebno naplaćuje, to je uobičajeno....
Ne znam, ja recimo da biram sad između Pharosa i Delfina, ipak bih izabrala Delfin, tamo se ne moraš penjati, a malo su i sobe bolje, istinabog ne znam kakva je hrana tamo:mig:

Nisam cesto po hotelima, pa neznam. Ali sam Hvar je jako skup, apsolutno sve; hrana, suveniri... Naravno samo dok traje sezona. I ja sam dvojila izmedju ta dva hotela jer mi je preskupo placati skuplji smjestaj, pa sam slucajno izabrala ovaj. Ako odabras Pharos, mogu ti reci da je hrana ostala dobra ;). Meni je osobno hrana vaznija od sobe :D, naravno sve je stvar ukusa. Poviseniji polozaj nije nuzno losiji, penjanje je dobro za noge i opcenito odrzavanje kondicije :D iako je naporno ponekad. Sada su u Pharosu neke pubertetlije iz inozemstva na maturalcu,kucaju po vratima, uznemiravaju goste, ne moze se spavat od njih :mad:. Dakle plus su hrana i polozaj a minus sobe i nemirni gosti :rofl:

Free like a wind
30.07.2011., 14:36
Puno bolje nego u 7. i 8.
More je sasvim toplo, plaže nisu prekrcane. A ako te zanima smještaj napiši poruku...
I jeftinije je :)
Ducani skidaju cijene pocetkom rujna, pa vise neces morati za bocicu mineralne davat 20 kn :rofl:

keramičar
31.07.2011., 08:39
Svima vama kaj ste još uvijek neodlicni, samo da vam kažem da dodjite na otok Hvar.
Raj na zemlji.
Pozdravljam vas sa otoka Hvara....trenutno sam u Jelsi.
Uzivamo u plažama, dobroj ribi i mirnim uvalaama...vino, riba, maslinovo ulje...neprocjenivo

:top:

strijelčica
31.07.2011., 10:37
Imali netko za preporučiti neki dobar hotel na Hvaru

misterijazivota
03.08.2011., 13:17
Ako si u Hvaru, gdje se ima za kupati, ako nisi autom? Jel uopće ima smisla onda dolaziti, a da se ne kupaš u kanalizacijskim vodama?

Isto tako, ja plažom ne smatram "ležibareve" sa suncobranima i sl. Plaža je za mene kamen, stijena, šljunak, beton :-)
Anyone?

hondaCBR
04.08.2011., 09:07
Ja sam se vratio pred par dana imali smo apartman u samom centru i bili bez auta, a u biti i nebi nam trebao jer smo za 1min. na Pjaci... kaj se tiće plaža kupali smo se kod hotela Amfora tamo na onim stjenama, uvalicama (pješćane) kad smo uhvatili mjesta a jedan dan smo se otišli malo prošetati do hotela Sirena. A tamo nigdje nikoga jer je hotel zatvoren pa smo bili jedini uz još jedan par koji se kupao u toj uvali....

leylab
04.08.2011., 13:13
Puno bolje nego u 7. i 8.
More je sasvim toplo, plaže nisu prekrcane. A ako te zanima smještaj napiši poruku...

Kakvo je vrijeme bilo u julu i sada? Cini mi se da ovo ljeto nigdje nije prevruce i da stalno pada kisa zato me i strah kakvo ce biti u septembru :( a ako nije toplo nece se ugrijat ni more i u septembru ce biti hlado :(

keramičar
05.08.2011., 21:15
More je skroz dovoljno toplo, meni osobno malo i pre toplo ...24 pa i 25 stupnjeva...

Kupam se u uvali Maslenica u Vrboskoj...svi koji ste na Hvaru, a niste bili u toj uvali, a volite mir i tišinu, svakako ju posjetite.

hondaCBR
06.08.2011., 09:29
Zna netko kako se zove ona utvrda na brijegu iznad tvrđave "španjole" , tamo je bio nekakav disco club pred 11g. ... Ima tko kakvih informacija o tome ili kakvu fotku?

ZARA-HVAR
06.08.2011., 20:18
Šta bih dala , da sad mogu biti na HVARU! Za Hvar treba imati novaca, ako hoćeš uživanciju, bez gnjavaže. Meni je lijep Hotel Amfora, ali, cijene
su bezobrazno skupe,2 čaše Plenkovićevog vina,na terasi s pogledom na Paklene otoke, samo 98,00 kuna. Osobno, namještaj modernističkog i nekog
retro stila, mi se ne sviđa. Sobice su nekako uspjeli modernizirati i ugraditi sva moguća tehnološka čudesa..
Najveći promašaj je WC koji je dizajnom sličan poljskim zahodima , sa izrezanom drvenom pločom..
Jedna od glupljih inovacija dizajnera su i pomična vrata, koja se ne daju zatvoriti do kraja tako, kad sjediš na WC-u i odmaraš- onaj tko leži
na krevetu- može te lijepo promatrati do mile volje u zanimljivom položaju...
Švedski stol- ujutro....BAJNO...nema , čega nema, tu su se popravili najviše..Kolača, sireva, pršuta do mile volje, voća, frapea,mesa,jaja na sto načina..
ima svega, stolovi ušminkani, posluga vrlo ljubazna... Pogled na more- nezaboravan..čal i stranci- ostaju bez teksta.
Na Hvaru, ovog ljeta posebno otkriće , meni najdraža plaža Pokonji dol, i mali bistro uz nju- sa toplom užinom...zvuci ugodne glazbe,
svjetionik okupan suncem i ....što ti treba više...?!

kikki0408
07.08.2011., 18:10
pozz, planiramo jednodnevni izlet na hvar (grad hvar) iz splita bez auta. najbrze je stici katamaranom, ima li koji s polaskom prije 11.30? preporuka za povratak? zelja je ostati na otoku barem do 20 sati. procitala sam da u samom gradu hvaru nema nekih lijepih plaza pa bi mi mozda do nekog otocica. kako se krecu cijene taxi brodova, do koje plaze otici? svaka pomoc je dobrodosla.....eh, da i neko pristojno mjesto za rucak.....hvala!!

voayer
08.08.2011., 14:26
Da ne bude da je smestaj na Hvaru skup, slucajno sam potrefio last minute ponudu kompanije Relax, i za samo 158eura/4dana uplatio smestaj(apartman,cak imam i jedan krevet viska) za mene i devojku :p

http://www.relax.rs/ponudba/2683/akcija-hotelsko_naselje_fontana_resort-hvar-hrvatska/82

To je hotel u Jelsi, pa ako neko ima predloge za dobre plaze u blizini(ne mogu dalje jer nisam motorizovan)neka pise, kao i neke preporuke za dobru hranu, izlaske...ma sve me interesuje, s obzirom da cu prvi put biti na Hvaru, tj Jelsi.

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

MillionMan
09.08.2011., 06:12
ako ste mladi i zeljni zabave/upoznavanja/ljubakanja, ja preporucam greenlizard od smjestaja. samo se morate naucit platit i prilagodit se.

melani-m
09.08.2011., 12:32
Da ne bude da je smestaj na Hvaru skup, slucajno sam potrefio last minute ponudu kompanije Relax, i za samo 158eura/4dana uplatio smestaj(apartman,cak imam i jedan krevet viska) za mene i devojku :p

http://www.relax.rs/ponudba/2683/akcija-hotelsko_naselje_fontana_resort-hvar-hrvatska/82

To je hotel u Jelsi, pa ako neko ima predloge za dobre plaze u blizini(ne mogu dalje jer nisam motorizovan)neka pise, kao i neke preporuke za dobru hranu, izlaske...ma sve me interesuje, s obzirom da cu prvi put biti na Hvaru, tj Jelsi.

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

kako se zove hotel???

melani-m
09.08.2011., 12:33
ako neko zna cijenu taxi broda za paklene otoke....:s ???

melani-m
09.08.2011., 16:52
ako neko ima smještaj za 2 osobe dolazimo sutra. Trebalo bi nam za 1 ili 2 noći. Soba sa wc-om ili apartman. Ako neko slučajno ima neka mi javi na pm :)

misterijazivota
10.08.2011., 09:43
Cijena taxi boata za paklenjake je od 30 do 50 kn, zavisi u koje vrijeme i s kim ides. Placas kad ides tamo a nazad se vracas s bilo kim, dzabe. Ekipa se organizirala:))) Na hvaru mi je bilo ok, jucer sam otisla dalje. Imala sam jeftinu sobu s kupaonicom i upotrebom kuhinje, 30 eura, ok. Losa iskustva su u slasticarnici odmah pored arsenala, ukiseljeni kolaci, nejestivi i bahata vlasnica/ konobarica. Imaju bijele stolce vani, preporucujem izbjegavati u veeeeelikom krugu!!! Na trznici me tip ozenio za sir i na kraju mi ga na brzinu naplatio 270 kn. Da, dobro ste procitali!!! Postoje dva prodavaca sira, onaj prvi, s vecim izborom je taj muljator, a taj drugi do je neka postenjacina izgleda, ne gura se i samo uzdise. Sad mi je zao sto me taj prvi odvukao. Ali ne zbog love, nego zato sto sam odmah vidjela da je nekimsher, al jebiga, nikad nisam znala kupovat na trznici. Inace mi je prvo bio rekso da je cijena 100 kn, ne znsm uopce kako smo uspjeli doc do 27o?!

misterijazivota
10.08.2011., 09:51
Pekarnice su im bolesno skupe, mafin 10 kn!!! Imate konzum kod busnog kolodvora, lijevo od katedrale sv stjepana pa tamo kupujte sve! Ima ikerum u nekom prolazu na rivi i tu i tamo koji ok ducan mjesovite robe! U nekim stvarima su prejeftini a u drugima bolesno skupi. Biza na rivi 200 kn!!!! I LAZNO srebro, stonje ustvari nehrdjajuca legura, sto ce vam priznat i trgovci!!!! Nema zig!! I tako, lijepo je:))) kupila sam preskup sir, u 8 ujutro staro pecivo, 2 cokolade pobijeljele od vrucine, dvije zlice przenih lignji u restoranu za 80 kn, i opcenito mi je najgore iskustvo s kvalitetom hrane na koju sam osjetljiva. Ali drugo je lijepo, svida mi se grad i otoci, sve. Nije bad ni bez auta. Tko ima zdrave noge i psihu, moze nac super plazu, a ima i bus ak bas morate nekamo. U Starom gradu se nikako nemojte kupati, kanalizacija tamonije rijesena i razbolit cete se od neceg!!

misterijazivota
10.08.2011., 09:55
Kiki, iz hvara nemas cime nazad, mislim da je zadnji katamaran oko pola dva. Ali mozes na bus za stari grad pa od tamo za split, mislim da je zadnji od tamo oko pol devet, ali veliki je problem ulovit kartu...

melani-m
10.08.2011., 12:28
:(Cijena taxi boata za paklenjake je od 30 do 50 kn, zavisi u koje vrijeme i s kim ides. Placas kad ides tamo a nazad se vracas s bilo kim, dzabe. Ekipa se organizirala:))) Na hvaru mi je bilo ok, jucer sam otisla dalje. Imala sam jeftinu sobu s kupaonicom i upotrebom kuhinje, 30 eura, ok. Losa iskustva su u slasticarnici odmah pored arsenala, ukiseljeni kolaci, nejestivi i bahata vlasnica/ konobarica. Imaju bijele stolce vani, preporucujem izbjegavati u veeeeelikom krugu!!! Na trznici me tip ozenio za sir i na kraju mi ga na brzinu naplatio 270 kn. Da, dobro ste procitali!!! Postoje dva prodavaca sira, onaj prvi, s vecim izborom je taj muljator, a taj drugi do je neka postenjacina izgleda, ne gura se i samo uzdise. Sad mi je zao sto me taj prvi odvukao. Ali ne zbog love, nego zato sto sam odmah vidjela da je nekimsher, al jebiga, nikad nisam znala kupovat na trznici. Inace mi je prvo bio rekso da je cijena 100 kn, ne znsm uopce kako smo uspjeli doc do 27o?!

cijena za taxi mi je prihvatljiva. Evo mi smo trebali ići danas tj. već smo trebali bit na hvaru ali je udrila luda buretina :( pa smo odgodili za petak...duboko se nadam da će vrime bit ok.
Reci mi dali znaš jel ima šta onih baba po trajektnoj luci šta iznajmljuju sobe ili apartmane? E i dali si bila na paklenima, koja uvala???

kikki0408
10.08.2011., 13:16
hvala na info!

voayer
11.08.2011., 12:11
kako se zove hotel???

Hotelsko naselje FONTANA RESORT...ima jedan deo koji su sredili on je luks varijanta, a ovaj je sa dve zvezdice i cene su zaista povoljne!

misterijazivota
11.08.2011., 17:21
E da, svi pricaju o toj nekoj buri, a mi ju tamo skoro ni osjetili:)) ne vjerujte svemu sto vidite na tv!;))) ima dedeka i baba, gledaj stare ljude!!! Obicno su lijevo od luke, na pocetku trga, sjede na kamenoj klupi kod arsenala!!! Sk nist ne nadjete pitajte u turistickom kod busnog ili bilo koga lokalnog, ima soba viska al ti se ta stara ekipa srami nudit, to im ka neka sramota pa se stisnu i ti njih moras vuc za rukav!!! Nema brige, necete ostat na cesti! Na paklenima bilanastipanskoj, tamo ti je i carpe diem, i na jerolimu! Ma sto god uzmes ti je suoer, blizu, ugodno, nes se pokajati!!! Ja sam odusevljena hvarom!!! Dane govorim o crkvama, bogatom vecernjem kulturnom zivotu, koncerti, predstave, izlozbe....prvo kazaliste, prvi hotel, pipnite se na tvrdjavu samo je 20 min hoda...'ma genijalno!!!!

misterijazivota
11.08.2011., 17:24
I da velim za onaj sir, nije me ipak tip zavaljao, to je cijena. Jedino kaj je meni bila koma jer sam u lici za 50/70 kn kupila cijeli kolut a ovdje za 270. Sorri kaj sam pljuvala, moj grijeh!!!

callere
13.08.2011., 20:36
Ako netko želi na Hvar ja imam plaćen smještaj tamo, ali sam u nemogućnosti ići, jer sam morala poći raditi. Inače je smještaj u luksuznom apartmanu, sve je blizu, čak i trgovina sa prihvatljivim cijenama, gazda ima domaću kuhinju, vlastitu uljaru, teniski teren, ma prekrasno, a ima i najam broda...inače je cijena 75 E po danu ja dajem za 3000 kn u pola cijene. E da inače je za razdoblje od 21.-30.08.2011.javite se tko je zainteresiran zaozbiljno dati ću i njegovu službenu web stranicu i privatne slike.

callere
14.08.2011., 08:46
samo da dopunim...za 2600 kn ustupam ljetovanje , vidim da ima zaljubljenika pa evo prilika....

misterijazivota
14.08.2011., 10:19
@callere, probaj staviti još i na njuskalo, nadam se da ces imati srece, da ne propadne...

@inače, ja sam saznala da 30 eura po danu i nije neki bargin, da se cijene kreću oko 15-20 eura po osobi ili 130 kn po osobi. Ok, sad znam i to. Naravno da ovi što su na webu deru velike cijene, ali ima tamo dedeka i bakica koji daju jeftinije. Na kraju krajeva, što vam treba, krevet i hladnjak?

Evo par praktičnih savjeta još:

- raspored buseva Hvar-Stari grad koji je izvješen na uredu Jadrolinije (a napisali su i trajekte koji se na njih vežu) nema veze s mozgom i nije točan. NE POUZDAJTE SE U TO, iako je fino isprintano i djeluje kao da vam žele pomoći.

- raspored buseva je točan na Turističkom uredu, kod placa, i tako voze (puno rjedje nego što to piše na Jadrolinijinom uredu)

- ako "vežete" sredstva prijevoza računajte na to da ćete barem jedan "preskočiti" jer nećete u njega moći ući zbog gužve. Dakle, ne računajte da ćete tim i tim busom doć do starog grada, pa na taj i taj trajekt, pa na taj i taj vlak - jer NEĆETE. Ja sam morala propustiti jedan bus, kad sam došla do trajekta zakasnila sam jer sam 1,5 sat čekala da kupim kartu, onda sam došla do vlaka na koji,iako sam imala povratnu kartu, nisam mogla uć jer su mi rekli da ne trebam kupovat rezervaciju unaprijed :-) pa sam uglavnom od Hvara do Zagreba putovala točno 13 sati :-) A iz Rumunjske do ZG mi je trebalo 8 :-)))))

Što hoću reći, informirajte se o svemu sami i direktno, ne vjerujete previše natpisima, vozni red vlakova na netu HZ-a je takodjer netočan, zovite obavezno informacije da vam teta osobno kaže kad ima vlak! I sretno!:-)))

misterijazivota
14.08.2011., 10:20
E, da i još nešto jako bitno! Na HVARU JE SUPER :-) Preporučujem!

Kikica
14.08.2011., 10:26
- ako "vežete" sredstva prijevoza računajte na to da ćete barem jedan "preskočiti" jer nećete u njega moći ući zbog gužve. Dakle, ne računajte da ćete tim i tim busom doć do starog grada, pa na taj i taj trajekt, pa na taj i taj vlak - jer NEĆETE. Ja sam morala propustiti jedan bus, kad sam došla do trajekta zakasnila sam jer sam 1,5 sat čekala da kupim kartu, onda sam došla do vlaka na koji,iako sam imala povratnu kartu, nisam mogla uć jer su mi rekli da ne trebam kupovat rezervaciju unaprijed :-) pa sam uglavnom od Hvara do Zagreba putovala točno 13 sati :-) A iz Rumunjske do ZG mi je trebalo 8 :-)))))
[B]

kartu za trajekt kupite u Jadroliniji u Hvaru, ne morate u S.gradu - linije buseva se uvijek vežu na trajekt, taj info vam daju i tete u Jadrolinij, bus stane kod trajekta i samo s eukrcate sa kartom koju ste kupili u Hvaru.

Ja idem katamaranom ali prijatelji koji dolaze uvijek idu ovako i nikada nije bilo problema :top:

strijelčica
14.08.2011., 13:54
I ja odoh za Hvar moj dragi je zaljubljenik u taj otok i kaže da me vodi na najljepšu plažu na otoku ,e kada se vratim znam vam reći nešto više:D

Wishman01
23.09.2011., 20:16
linije buseva se uvijek vežu na trajekt,

Ma, okej iz Hvara za Split, ali kad se ide iz Splita preko starigrada zadnji trajekt iz splita polazi u 20.30, stiže u Starigrad u 22.30, a zadnji Bus ide u 22.05 prema Hvaru :504: :503:
Zna li netko nešto više, ovo sam pročitao na voznim redovima Jadrolinije i Čazmatransa?

realistični
09.01.2012., 11:10
Već gledam lagano potencijalno mjesto za ljetovanje ove godine. Uglavnom najveći izgledi su za Hvar. Bio sam na Hvaru par puta, ali uglavnom kao dijete, sada sam student i u najboljim godinama haha pa tražim dobro mjesto za zabavu. Kakva sve mjesta za izlaske postoje u Hvaru tj. zanima me zbog čega je stekao epitete jednog od najboljih mjesta na Jadranu? Čuo sam za taj famozni Carpe Diem bar i Hula Hula beach bar, Jeli i ako da kakve diskoteke postoje, kakve su cijene alkoholnih pića u barovima i disku (kokteli, piva, žestoka pića...) i koliko okvirno stoji apartman u kolovozu za recimo 4 osobe (u eurima). Unaprijed hvala na odgovorima

voorn7
10.01.2012., 09:09
Već gledam lagano potencijalno mjesto za ljetovanje ove godine. Uglavnom najveći izgledi su za Hvar. Bio sam na Hvaru par puta, ali uglavnom kao dijete, sada sam student i u najboljim godinama haha pa tražim dobro mjesto za zabavu. Kakva sve mjesta za izlaske postoje u Hvaru tj. zanima me zbog čega je stekao epitete jednog od najboljih mjesta na Jadranu? Čuo sam za taj famozni Carpe Diem bar i Hula Hula beach bar, Jeli i ako da kakve diskoteke postoje, kakve su cijene alkoholnih pića u barovima i disku (kokteli, piva, žestoka pića...) i koliko okvirno stoji apartman u kolovozu za recimo 4 osobe (u eurima). Unaprijed hvala na odgovorima

pa sad, ako si student i prvi put u nocnom zivotu hvara, bit ce ti zanimljivo. nama starijima je to vec sve vidjeno i poprilicno dosadno. svako ljeto kupim neku citalicu i gledam slike ludog provoda i pitam se : a di je to tocno?:D

da, popularan je carpe, carpe beach i veneranda. to je ono sto radi duze od 12 ili 1. ali samo do 4. carpe beach zna raditi do 5. hula hula je mjesto di se ide na after beach jer je carpe na neko vrijeme to ukinuo. dal su opet sad tamo krenuli after beach nema pojma, mozda i jesu.:ne zna: prestalo me to zanimati pa ako u prolazu vidim, znam da se nesto dogadja, inace zivim u blagom neznanju:D

cuga je bolesno skupa, posebno ako izlazis u carpe i carpe beach. pripremi se na europske cijene cuge, i to u rangu pariza i londona.

kaj se tice smjestaja, znam da u cik sezone, pocetkom 8. mj. krevet ide po 100-150 kn i to u ne bas luksuznoj sobi. ako uopce ima kaj slobodnog.

hvar je jako skupa destinacija, prilagodjena englezima i dr. europejcima. s druge pak strane, ako odes na drugi kraj otoka, uzivat ces u trostruko manjim cijenama smjestaja i hrane (jelsa, starigrad, vrboska).

Sara B
11.01.2012., 16:07
Ne bih se baš složila.
Hvar je zanimljiva destinacija uvijek. Tko voli noćni život, ponuda je u gradu Hvaru raznolika i sve je blizu.
Ako želite mirniji odmor ima puno manjih mjesta na otoku, prekrasnih uvala sa dobrom ponudom smještaja. Smještaj se može naći vrlo povoljno samo treba izgubiti malo vremena i šrosurfati.
Evo korisnog linka na kojem možete vidjeti sve destinacije na otoku i kako izgledaju plaže, također možete pronaći i vrlo povoljan smještaj, pogotovo krenete li rezervirati odmah.
http://www.otok-hvar.hr/destinations/hvar/hvar

good luck :)

voorn7
12.01.2012., 10:07
Ne bih se baš složila.
Hvar je zanimljiva destinacija uvijek. Tko voli noćni život, ponuda je u gradu Hvaru raznolika i sve je blizu.
Ako želite mirniji odmor ima puno manjih mjesta na otoku, prekrasnih uvala sa dobrom ponudom smještaja. Smještaj se može naći vrlo povoljno samo treba izgubiti malo vremena i šrosurfati.
Evo korisnog linka na kojem možete vidjeti sve destinacije na otoku i kako izgledaju plaže, također možete pronaći i vrlo povoljan smještaj, pogotovo krenete li rezervirati odmah.
http://www.otok-hvar.hr/destinations/hvar/hvar

good luck :)

ne znam bas s cim se tocno ne slazes:confused: zanimljiv je otok i nadasve prekrasan ali kolko mi se cini decko je pitao za grad hvar i zabavu jer je student.
a pisem iz 13 god. iskustva ljetovanja na tom otoku. baza mi je grad hvar ali sam prosla apsolutno svaku rupu na otoku, cak i scedro:D

a za smjestaj sam govorila iskljucivo za grad hvar u 7. i 8. mj. tj. na vrhuncu sezone.
:ne zna:

dite
03.02.2012., 12:10
Eh na žalost sada za ić na Hvar trebam uzet godišnji :(

goldietrickz
03.02.2012., 15:39
moze li se sad dobit besplatni smjestaj na Hvaru ili ne?

But this morning was a different story - WOW! And even better than this, as luck would have it, we are having a meeting with Suncani Hvar at Hotel Riva this morning, and you know what the great Hvar legend is - if it snows, guests can stay in the hotels for free. So, we will be putting this to the test. Our suitcases are packed and we will be looking forward to a week of luxury...

:D

http://total-hvar.com/index.php/hvar-blog/item/and-then-it-really-snowed-free-room-from-suncani

rose124
05.02.2012., 15:03
Nisam jos nikad bila na Hvaru, ali voljela bi ove godine, pa sam malo trazila po googlu i nekako mi je zanimljiva uvala Basina, pa ako mi moze neko nesto vise reci o tome kako je tamo bila bi jako zahvalna. Hvala i lijep pozdrav :)

akafi
06.02.2012., 06:51
zapeli su mi za ko apartmani u kućama na području ivan dolac, sv. nedelja
tražim mir, tišinu, hlad, maksimalno 50 m do plaže - u ovom slučaju vidim da su to manjeviše stijene, ali imam malo dijete pa bi mi neki komad žljunka/pijeska z a kopanje bio super :)
ako mi netko može reći da li bi ovo područje odgovaralo takvim zahtjevima i naravn ako se ima za preporučiti

rokoo
06.02.2012., 10:58
Ako nekom treba preporuka za smještaj može se javiti porukom.

istra u srcu
24.02.2012., 10:39
pozdrav svima,
Molio bih pomoć/savjet/preporuku u svezi ovogodišnjeg ljetovanja. naime,djevojka i ja bismo na Hvar, termin kraj 8. početak 9. mjeseca i zanima nas sljedeće:
-cjenovno fer apartman/sobu blizu mora
-što mirnije (i osamljenije) mjesto
-polupansion u aranžmanu domaćih judi
-mogućnost odlaska u ribe s domaćinom
Unaprijed zahvaljujem
:)

Sarah Kejić
04.04.2012., 10:12
Nisam jos nikad bila na Hvaru, ali voljela bi ove godine, pa sam malo trazila po googlu i nekako mi je zanimljiva uvala Basina, pa ako mi moze neko nesto vise reci o tome kako je tamo bila bi jako zahvalna. Hvala i lijep pozdrav :)
Pozdrav!
S obzirom da godinama ljetujem na Hvaru mogu ti reći da je Basina odlična ako želiš mir...Dosta je udaljena i dislocirana pa ako ideš ,obavezno autom !!!

pupa265
09.04.2012., 18:13
pozdrav svima,
Molio bih pomoć/savjet/preporuku u svezi ovogodišnjeg ljetovanja. naime,djevojka i ja bismo na Hvar, termin kraj 8. početak 9. mjeseca i zanima nas sljedeće:
-cjenovno fer apartman/sobu blizu mora
-što mirnije (i osamljenije) mjesto
-polupansion u aranžmanu domaćih judi
-mogućnost odlaska u ribe s domaćinom
Unaprijed zahvaljujem
:)

www.sucuraj.com...

Dlapek
11.04.2012., 13:59
Inače nikad ne idemo na odmor u apartmane ,ali ove godine ćemo morati.
Molim preporuku nekog dobrog apartmana za dvoje,obavezno s balkonom i pogledom na more.
U obzir dolaze sva mjesta na Hvaru osim Jelse.
Molim preporučite mi domaćine koji nas neće gnjaviti "gostoprimstvom" - nuđanje na prodaju svojih proizvoda,pokušaji druženja,pozivi na kave,rakije...

edit: termin je nakon 25.kolovoza

nasmijanonebo
11.04.2012., 15:53
imamo mi jednog naseg forumasa koji renta apartman na hvaru:mig:
taj forumas je bvrank11 pa mu se javi. cak je rekao i di, na temi di se okupljaju iznajmljivaci na ovom pdf :mig:

Dlapek
12.04.2012., 10:40
imamo mi jednog naseg forumasa koji renta apartman na hvaru:mig:
taj forumas je bvrank11 pa mu se javi. cak je rekao i di, na temi di se okupljaju iznajmljivaci na ovom pdf :mig:

hvala

sezonia
12.04.2012., 17:50
Za sve koje zanima smjestaj u sobama ili apartmanima na otoku Hvaru mogu mi se javiti na pp.
Kuca se nalazi 20 metara od plaze (vise njih), malo mjesto, bez velike gužve, ugodna atmosfera, cisto, klimatizirano, s balkonima i pogledom na more. Sobe i apartmani se iznajmljuju s polupansionom ali nije obavezno.
Ne želim se havliti ali spiza je jako fina, može se dogovoriti ako više preferirate meso ili ribu, vegetarijanac ste ili ...
Povrce i voce su takoder iz naseg vrta, radimo i vino, ulje, marmelade..
Eto, to bi bilo to od mene, ako koga zanima vise neka se javi. pozz

willetteeast
13.04.2012., 13:34
ja idem za mjesec dana prvi put i u 8. mjesecu opet

miral
02.05.2012., 14:00
Dragi ljudi,
ja bih rado na Hvar ali, naravno, u recesijskom aranžmanu:) Zanima me da li netko zna koji je najjeftiniji kamp na Hvaru, bilo gdje na otoku? Ili možda neki drugi jeftini smještaj? Unaprijed hvala na odgovoru:)

rokoo
11.05.2012., 09:36
Ako nekom treba smještaj neka se javi ovdje porukom.

STani
26.05.2012., 10:49
Ako netko nudi privatni smjestaj u razdoblju od ( 7.7 - 10.7, jedna osoba, grad Hvar), molim da mi cijene posaljete u inbox!
Hvala!!

CaptainCrash
26.05.2012., 16:45
Pozdrav svima...
Evo,nadjoh ovaj forum i registrovao sam se kako bi zatrazio pomoc od onih koji su spremni i voljni da pomognu jer nisam iz HR.
Vidim da je ova tema vezana za Stari grad Hvar pa me je zato i privukla.
Trazim jednu osobu iz tog mesta pa bi mi svaka informacija bila izuzetno dragocena,stari prijatelj koga nekoliko decenija nisam ni video a ni cuo.
U pitanju je Glasinovic Petar,Pera ili Pere kako smo ga zvali.Rodjen je 1950 god ako se ne varam i sluzio je vojni rok u Skopskom Petrovcu u Makedoniji.
Na zalost od ostalih informacija ne znam nista,znam samo da mu je otac bio profesionalni ribolovac.
Ako iko od vas zivi na Hvaru ili negde u okolini,mozda nesto ili poznaje gospodina bilo bi mi drago da podeli te informacije samnom.Slobodno mozete da pisete i u inbox i nadam se da nisam otisao offtopic sa ovim pitanjem.
Unapred hvala!
PS...bilo bi mi izuzetno drago da ako je nekako moguce doznam broj telefona kako bi mogao i da se cujem sa njim.Pokusavao sam da nadjem neki online imenik gde bi mogao ukucati prezime pa traziti ali nisam nasao... :confused: :ne zna:
Toliko od mene i hvala svima unapred..

bvrank11
30.05.2012., 10:59
Pozdrav svima...
Evo,nadjoh ovaj forum i registrovao sam se kako bi zatrazio pomoc od onih koji su spremni i voljni da pomognu jer nisam iz HR.
Vidim da je ova tema vezana za Stari grad Hvar pa me je zato i privukla.
Trazim jednu osobu iz tog mesta pa bi mi svaka informacija bila izuzetno dragocena,stari prijatelj koga nekoliko decenija nisam ni video a ni cuo.
U pitanju je Glasinovic Petar,Pera ili Pere kako smo ga zvali.Rodjen je 1950 god ako se ne varam i sluzio je vojni rok u Skopskom Petrovcu u Makedoniji.
Na zalost od ostalih informacija ne znam nista,znam samo da mu je otac bio profesionalni ribolovac.
Ako iko od vas zivi na Hvaru ili negde u okolini,mozda nesto ili poznaje gospodina bilo bi mi drago da podeli te informacije samnom.Slobodno mozete da pisete i u inbox i nadam se da nisam otisao offtopic sa ovim pitanjem.
Unapred hvala!
PS...bilo bi mi izuzetno drago da ako je nekako moguce doznam broj telefona kako bi mogao i da se cujem sa njim.Pokusavao sam da nadjem neki online imenik gde bi mogao ukucati prezime pa traziti ali nisam nasao... :confused: :ne zna:
Toliko od mene i hvala svima unapred..

Imaš od mene PP

zokiiii
09.06.2012., 21:58
Trazim apartman za 2 osobe u Starom Gradu u terminu 21.07.-28.07.
Ako imate kakvih preporuka, slobodno na PM.

Photo
12.06.2012., 08:10
cijenio bih svacije preporuke za neki pristojan hotel, recimo 3 zvjezdice, za koji znate da je cist i uredan a da je budget tip u gradu hvaru ili starom gradu.

ili ako imate neke druge preporuke za hvar za porodicu sa jednim djetetom.

hvala

neutroroberts1
16.06.2012., 11:57
dobar dan, imam jedno posebno pitanje - tj. trazim osobu za pomoc u kuci/babysittericu za mjesec srpanj (a vjerojatno i prvu polovicu kolovoza - po dogovoru) u vrboskoj. ne znam gdje bih mogla staviti ovaj post, mozda najbolje na ovom topic-u.
posao nije "live-in", prema tome trebala bi mi osoba koja zivi u blizini (ima prijevoz).
kratak opis posla: od ponedjeljka do petka, od 9AM do 4PM (ili manje, po dogovoru) - jednostavno pospremanje (oprat sudje, stavit prat robu), jednostavno kuhanje (juha ili manistra ili salata, nesto u tom smislu) i najvise babysitting trogodisnje kcerke.
posto radim skoro cijeli dan treba mi osoba koja bi se malo brinula o domacinstvu i igrala s malom. prilicno smo fleksibilna obitelj, vecinu vremena provodimo u vrtu (kucu skoro ne koristimo, a nije mi bit da se pod svaki dan glanca, nego da nije nered i da imamo nesto za pojest).
ako se jedni drugima svidimo, kolaboracija se moze produljiti, a moze postati i dugorocnija (npr. 3 mjeseca slijedece ljeto).
trazim pouzdanu lokalnu curu/zenu. ako mislite da imate volje za ovakav posao i zivite lokalno molim vas javite mi se na pp. (mozemo se dogovoriti o satnici, razdoblju (cijeli mjesec, pola mjeseca, vise od mjeseca, itd.)
unaprijed hvala! :-)

acmilan
26.06.2012., 13:25
gdje ima dobra i ne preskupa klopa (tipa konoba) u gradu Hvaru????

neutroroberts1
02.07.2012., 09:10
dobar dan, imam jedno posebno pitanje - tj. trazim osobu za pomoc u kuci/babysittericu za mjesec srpanj (a vjerojatno i prvu polovicu kolovoza - po dogovoru) u vrboskoj. ne znam gdje bih mogla staviti ovaj post, mozda najbolje na ovom topic-u.
posao nije "live-in", prema tome trebala bi mi osoba koja zivi u blizini (ima prijevoz).
kratak opis posla: od ponedjeljka do petka, od 9AM do 4PM (ili manje, po dogovoru) - jednostavno pospremanje (oprat sudje, stavit prat robu), jednostavno kuhanje (juha ili manistra ili salata, nesto u tom smislu) i najvise babysitting trogodisnje kcerke.
posto radim skoro cijeli dan treba mi osoba koja bi se malo brinula o domacinstvu i igrala s malom. prilicno smo fleksibilna obitelj, vecinu vremena provodimo u vrtu (kucu skoro ne koristimo, a nije mi bit da se pod svaki dan glanca, nego da nije nered i da imamo nesto za pojest).
ako se jedni drugima svidimo, kolaboracija se moze produljiti, a moze postati i dugorocnija (npr. 3 mjeseca slijedece ljeto).
trazim pouzdanu lokalnu curu/zenu. ako mislite da imate volje za ovakav posao i zivite lokalno molim vas javite mi se na pp. (mozemo se dogovoriti o satnici, razdoblju (cijeli mjesec, pola mjeseca, vise od mjeseca, itd.)
unaprijed hvala! :-)

hvala, nasli smo :)

bvrank11
02.07.2012., 10:23
Ako netko traži smještaj na Hvaru,imamo slobodan apartman 2+1 od 26.07-11.8 i od 19.08.Udaljenost od mora 100m.I kuća za šest osoba slobodna od 29.07-05.08 udaljenost od mora 10m

nasmijanonebo
05.07.2012., 08:26
prosli tjedan sam bila na Hvaru i bilo je odlicno:cerek:
Obisla zapadnu polovicu otoka Hvara (negdje do Zastrasisca).
sam grad Hvar ima nesto turista, "Carpe diem" na hvarskoj rivi naveliko radi (after beach party-velika guzva u kojem publiku cine 90% engleskih turista. to ih je valjda animirao princ Harry proslogodisnjim partijanjem po Hvaru:D)..ostala mjesta nisu bas imala nesto previse turista ali nije bilo ni prazno.
Vidjela sam da je izlet iz Jelse ili Vrboske brodom do Bola 70 kn..
Izlet iz Hvara do Palmizane je 40-50 kn (ovisno o brodu, jer je velika konkurencija) a do ostalih otocica iz skupine Paklinskih otoka 40 kn.
Na zalost, vidim da ove godine nije bilo brodova koji bi vozili npr.do Sv. Nedjelje, Ivandolca i sl. jer sam to vidjela prije 3-4 godine.
Bilo bi zgodno da ima takav brod koji bi do tamo vozio ili do gdinjskih uvala. Cudilo me da toga nije bilo u ponudi jer na Visu ima lokalnih deckiju koji voze tamo di turisticki brodovi ne voze.. ili da iz Jelse brod vozi do plaze Vela Stiniva, Pokrivenik itd.
Tko bude bio u Starigradu, preporucujem da ode svakako pogledati izlozbu ateljea Tadica "Fantazam". Guglajte "fantazam" i vidjet cete o cemu pricam. Taj umjetnik radi fenomenalne zivotinsjke i SF figure od stvari nadjenih u prirodi (stari otpaci drveta, perja, kosti itd).
Koga zanima jos neki info, neka pita dok jos imam svjeze dojmove:D..

I da, javni prijevoz izmedju Hvara, Starigrada, Jelse i Vrboske se ravna prema trajektu koji dolazi iz Splita u Starigrad. Ima i opcija obilaska otoka sa doubledecker busom, po onom sistemu "hop on, hop off bus". bus ima stanice : Hvar, Starigrad, Vrboska i Jelsa te jos jedan agroturizam u Starigradskom poljju. ide svaka 2h. dnevna karta je 75 kn.
Ja nisam isla s tim, jer sam dosla skuterom na otok i obilazila ga s tim:cerek:

LaraFabian
05.07.2012., 13:58
Molim ako netko iznajmljuje povoljno sobu u kolovozu za bračni par s malim djetetom, blizu šljunčane plaže (s hladom!) na Hvaru (grad Hvar), neka se javi na PM

Karlovski
09.07.2012., 10:39
pozdrav :) u kojem dijelu hvara su najbolji nocni provodi za mlade? bas grad hvar ili stari grad? :) i koliko je to udaljeno jedno od drugoga :) hvala :)

goldietrickz
09.07.2012., 22:22
pozdrav :) u kojem dijelu hvara su najbolji nocni provodi za mlade? bas grad hvar ili stari grad? :) i koliko je to udaljeno jedno od drugoga :) hvala :)

Grad Hvar, Sidro, Kiva Bar, Carpe Diem, Hula Hula...

Stari Grad je 20km daleko, I ima par ok kafica, ali sad je glavni provod u disku u trajektnoj luci, koji km daleko od samog centra mjesta.

nasmijanonebo
09.07.2012., 22:30
da, grad hvar definitivno-kako je i goldietrickz rekao.
carpe diem i hula hula uglavnom stranci, domaci vise u sidro i kiva bar. i da, uz ova mjesta i "veneranda" u sezoni (uglavnom stranci)..ako i ove sezone radi, bar se mogla cuga popiti sad u 6.mj.
a taj disco kod starigrada-hm, vidjela najave za ovo ljeto da ce biti par koncerata cajki a inace je lijep disco, dobar prostor.

goldoie, si ti bio mozda u vrboskoj s amerima biciklistima oko 27.6., tako nekako oko tog datuma?

goldietrickz
10.07.2012., 09:15
da, grad hvar definitivno-kako je i goldietrickz rekao.
carpe diem i hula hula uglavnom stranci, domaci vise u sidro i kiva bar. i da, uz ova mjesta i "veneranda" u sezoni (uglavnom stranci)..ako i ove sezone radi, bar se mogla cuga popiti sad u 6.mj.
a taj disco kod starigrada-hm, vidjela najave za ovo ljeto da ce biti par koncerata cajki a inace je lijep disco, dobar prostor.

goldoie, si ti bio mozda u vrboskoj s amerima biciklistima oko 27.6., tako nekako oko tog datuma?

:rofl:

da, to je bila moja grupa, sjedili su svi u Paparazziju kod mog frenda... Nas ti je uvijek 2 vodica, a ja sam tocno tada bio u Jelsi, spremao picnic za te iste goste koje si vidjela.

http://easycaptures.com/fs/uploaded/592/5760868882.jpg

mali je svijet.

I je, u klubu "Four" (For) u Starom Gradu (trajektna luka), ima svega, od Miroslava Ilica do Majki i Kocanog Orkestra. Ja tamo volim sjest i popit kavu dok cekam trajekt za Split, sjajna terasa...

http://www.facebook.com/pages/FOUR/125390974202666

nasmijanonebo
10.07.2012., 09:24
ja sjedila u paparazziju kraj tih amera biciklista:D. i pomislila odmah da si ti njihov vodic i skoro da sam mu se javila:D, ali dobro, bar je tvoj frend. i umrla od smijeha jer je naziv birca bio indikativan s obzirom da sam promatrala te amere i vodica vrlo pomno:rofl:
a ja nocila 4 noci u apartmanu na pocetnom potezu te setnice od jelse prema vrboskoj, pa se okupala i ondje na tvojoj fotki..
tako da sam te mozda u jelsi vidjala.
a jesi bio u visu izmedju 19. i 23.6.?

i da, slazem se da je terasa "Four" u Starigradu idealna za cekanje trajekta.

DdorizZ
10.07.2012., 18:36
pozdrav, zanima me da li ima na zapadnoj strani otoka negdje neka plaža da je onako više za mlade, da ima neki klub ili kafić u blizini da se pušta komercijala i slično (nešto tipa Zrće). Ove sam godine dečka nagovorila da odemo na Hvar budući da ja više volim osamljene i tihe uvalice, pa da mu ne bude baš cijeli tjedan dosadno (bar preko dana).

nasmijanonebo
11.07.2012., 14:25
http://img232.imageshack.us/img232/7789/vrboska.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/232/vrboska.jpg/)

Vrboska, na rivi.

nasmijanonebo
11.07.2012., 14:25
Ddoriz,hm, ima hula hula bar, kod hotela amfora gradu Hvaru..ali tamo su stijene i beton. osim carpe diema i tamo budu after beach partyji.
drugdje na hvaru nemas bas klubova na plazi.

DdorizZ
11.07.2012., 16:29
Ddoriz,hm, ima hula hula bar, kod hotela amfora gradu Hvaru..ali tamo su stijene i beton. osim carpe diema i tamo budu after beach partyji.
drugdje na hvaru nemas bas klubova na plazi.

a carpe diem je na paklenim, je li? se plaća ulaz tamo preko dana?

goldietrickz
11.07.2012., 23:38
j
a jesi bio u visu izmedju 19. i 23.6.?

Nazalost ne, na Visu sam bio u svibnju i pocetkom lipnja. Ako si vidjela neku ekipu biciklista, to su mozda moji frendovi iz ID Rive...

nasmijanonebo
12.07.2012., 07:31
a carpe diem je na paklenim, je li? se plaća ulaz tamo preko dana?

ima carpe diem na hvarskoj rivi i na otocicu Stipanska (paklinski otoci)..
svakako odite onda do Stipanske zbog tvog dragog..ne placa se ulaz, placas cugu ako sjednes tamo na cugu itd.
voze taxi brodici do tamo, obicno je to ruta do jerolima i stipanske. mislim da je 40 kn..do palmizane je 50 kn, do ostalih otocica paklinskih je 40 kn. tako je bilo sad u 6.mj, valjda nece dizati cijene sad u sezoni:D

goldietrickz, da, to je bio brod ID Rive i vidjala ujutro kak idu sa broda na bicikle i onda bih ih po otoku vidjala a navecer kak se spanciraju.
ergo, svugdje susrecem tvoje frendove :D

goldietrickz
12.07.2012., 08:32
i

goldietrickz, da, to je bio brod ID Rive i vidjala ujutro kak idu sa broda na bicikle i onda bih ih po otoku vidjala a navecer kak se spanciraju.
ergo, svugdje susrecem tvoje frendove :D

Da, a prilicno zeznuto brdo svi ti starceki i mladeki imaju kad se vracaju iz Komize do Visa i svog broda, uvijek mi ih bude zao. :D

Glede mojih frendova, dobro je sve dok ih ne pocnes susretat u svom komsiluku.:rofl:

nasmijanonebo
12.07.2012., 08:51
mene fascinira kak ti starceki djipaju po visu i hvaru po tim brdima. hvar jos ajde, ali vis:eek:..i to jos po vrucini na 34 stupnja u rano popodne kad se mi hladimo na skuteru..a oni na bicu..bas sam se brinula kak ce oni dopedalirati.
di to pedalirate po Hvaru? Koje su to rute?Do Starigrada preko polja, Jelse, Vrboske i tako to?

goldietrickz
12.07.2012., 11:30
mene fascinira kak ti starceki djipaju po visu i hvaru po tim brdima. hvar jos ajde, ali vis:eek:..i to jos po vrucini na 34 stupnja u rano popodne kad se mi hladimo na skuteru..a oni na bicu..bas sam se brinula kak ce oni dopedalirati.
di to pedalirate po Hvaru? Koje su to rute?Do Starigrada preko polja, Jelse, Vrboske i tako to?

Sve sam ti ja odpedalirao s raznim firmama. Hvar-Brusje-Stari Grad-Vrboska-Jelsa-Pitve-Vrisnik-Svirce-Vrbanj-Dol-Stari Grad npr...

Nije ni ta bas jednostavna, posebno dio od Starog Grada do Brusja i od Hvara gore.

Onda ti radimo do Stinive, zadnja 2 puta sam isao i do Sucurja, preko Zastrazisca, Gdinja.. cijeli otok se radi...

Meni je ubjedljivo najgore brdo od svih, ono od Komize prema Visu, kracom cestom. Uvijek se potrefi da smo se bas nazdrali, da je 2 popodne, da je zvizdan upeko, da su neke 2 babe odustale od bicikliranja, a meni ostavile bicikle da ih vucem do gore... :D

DdorizZ
12.07.2012., 16:12
ima carpe diem na hvarskoj rivi i na otocicu Stipanska (paklinski otoci)..
svakako odite onda do Stipanske zbog tvog dragog..ne placa se ulaz, placas cugu ako sjednes tamo na cugu itd.
voze taxi brodici do tamo, obicno je to ruta do jerolima i stipanske. mislim da je 40 kn..do palmizane je 50 kn, do ostalih otocica paklinskih je 40 kn. tako je bilo sad u 6.mj, valjda nece dizati cijene sad u sezoni:D

super, puno hvala :mig:

damaV
14.07.2012., 15:03
Trazim sobu/apartman za 2 osobe u Starom gradu, od 08.08., pa nadalje. Ako tko ima neki kontakt, molim javite na PM!

Hvala :)

kdance
18.07.2012., 12:44
Iznajmljujem dvosobni klimatizirani apartman s pogledom na more,u Jelsi u periodu od 27.7.-6.8. javite se na pp

Sasha
23.07.2012., 00:28
Tražim apartman na Hvaru sredinom 8. mj, 7+ dana, nas 2 i dijete 18 mjeseci.
Klima, parking, uredno, prostrano, plaža što bliže, najbolje odmah do terase, ali stvarno :)
Može možda i neka kombinacija sa klopom, ali i sam smještaj je ok.

Može na pm, hvala!

Bojan-BG
24.07.2012., 20:50
Pozdrav svima,

planiram kampovanje na Hvaru od 6.08 pa me zanima da li je neko bio u kampu Lili i šta misli o njemu, takođe, interesuje me kako stići od Starigrada do kampa i kako uopšte funkciniše prevoz na Hvaru, dobrodošli su i predlozi za neki drugi kamp.

hvala

nevanevičicaa
24.07.2012., 23:36
sutra (u biti danas) je concert jinx -a :D

castanea
30.07.2012., 12:51
Pozdrav svima!
Od 18.8. ću biti 10 dana na Hvaru, Jelsa, rezervirali smo polupansion u turističkom naselju Adriatiq Resort Fontana.
Jel netko bio tamo u tom resortu?
Dojmovi? Plaža u blizini? Hrana?

Kralj567
30.07.2012., 16:28
Koji dio Hvara je najljepši i najbolji za mlade, ali i ne jako stare? ;)
I naravno da nije preskup smještaj. Ako netko ima kontakt neki može mi se javit, vjerojatno dolazimo 5.8. pa do 13.08.

crocrni
30.07.2012., 20:25
Bungalovi Jurjevac Stari grad-molim dojmove...hvala...

nasmijanonebo
30.07.2012., 20:43
MmPozdrav svima!
Od 18.8. ću biti 10 dana na Hvaru, Jelsa, rezervirali smo polupansion u turističkom naselju Adriatiq Resort Fontana.

Prije mjesec dana bila sam u apartmani blizu tog resorta.plaza ispod hotela je betonski plato i ima hlada i super pogled ali je jako cisto more.nekih 50m od hotelske plaze u smjeru vrboske uz setnicu imas lijepu sljuncanu uvalicu sa borovom sumom.a u produzetku te setnice prema vrboskoj imas ispod setnica uvalica sljuncanih,stijena a sve borova suma.setnica od fontane do vrboske je duga cca 4 km a moze se proci i autom laganom voznjom.meni je taj dio najljepsi dio jelse zbog bogate borove sume,najmirniji je dio..suma koja divno mirise i mirno je.od fontane do centra jnelse ima do deset minuta setnje setnicom uz more. I odite jednom do vrboske,slatko mjesto i zovu je mala venecija plis crkva koja je ujedno i tvrdjava je tamo.

DdorizZ
31.07.2012., 18:35
Pozdrav svima!

jelsa je cijela zabetonirana, osim one jedne šljunčane plažice na desnoj strani grada, ako cete bit s autom ili želite biciklirat par km a izbirljivi ste ko ja šta se plaža tiče :) ja vam savjetujem da odete na plažu soline u vrbosku, parking se plaća 4kn/sat, imate odmah tamo za jest, a prije nje su na desnoj strani dvije krasne uvalice

ima još nekoliko uvala u blizini jelse ali nisam bila tamo tako da ti ne znam reć

MajaRi
31.07.2012., 20:04
Bok Bojan BG, ja također planiram u kamp lili sredinom 8.mj pa ako saznas kako najlakse do tamo bila bi zahvalna :) Cim nesto saznam javim :D Pozdrav

nasmijanonebo
31.07.2012., 21:14
jelsa je cijela zabetonirana, osim one jedne šljunčane plažice na desnoj strani grada, ako cete bit s autom ili želite biciklirat par km a izbirljivi ste ko ja šta se plaža tiče :) ja vam savjetujem da odete na plažu soline u vrbosku, parking se plaća 4kn/sat, imate odmah tamo za jest, a prije nje su na desnoj strani dvije krasne uvalice

ima još nekoliko uvala u blizini jelse ali nisam bila tamo tako da ti ne znam reć

Ima osim te sljuncsne kraj fontane i ta mala sljuncana prema groblju i kampu mina.do kampa mina od centra jelse je cca 15 kin hoda.to je pjescana uvala a uvalu dalje je uvala grebisce di je sam pijesak,tamo je meni bilo super.i soline u vrboskoj je super a pogotovo male uvalice ispod setnice iznedju fontane i vrboske.

castanea
01.08.2012., 09:30
@nasmijanonebo i DdorizZ hvala vam, ovo su odlične informacije.

Imat ćemo auto, pa svakako namjeravamo obići što više budemo stigli, i sam grad Hvar, okupat se na Paklenim otocima, obići Stari Grad, Ivan Dolac, Vrbosku i još puno toga (ne znam samo koliko ćemo sve stići :D)...gledala sam malo na internetu i Grapčeva špilja mi se čini jako zanimljiva.

kranjski janez
01.08.2012., 10:28
Za mene kod Vrboske najlijepša plaža je u maloj uvali Maslinica, samo jedno 300 m iz grada pravo gore po cesti pa preko brda po manjoj stazi. Tako prirodna, mirna, intimna... ( u devetom mjesecu barem). A mislim, da se mnogima ipak svidjaju i plaže oko Jelse, ponajviše one od hotela Hvar pa na istok.

Plaže na drugoj strani od famoznog tunela Pitve su fantastične. Za mene prije svih Jagodna, pa one kraj sv. Nedilje i u Ivan Dolcu.

Kod grada Hvara mene više od plaža Paklenih otoka sa puno nautičara impresioniraju intimnije uvalice kot dvorca Dubovica, pa dvije uvale kod Zarača. Divota.

Možda je Hvar onaj jadranski otok sa najviše punkta, koje stvarno vrijedi posjetit. Za ostat barem mjesec dana, ako bi bilo moguće.:)

marina1981
02.08.2012., 09:13
Pozdrav svima,
kupujem povoljno ili iznajmljujem povoljno skuter za otok hvar!
treba mi od 04.08-19.08
u obzir dolaze skuteri do 50 jer nemam A kategoriju.

Otvorena za sve opcije, javite se! :)

djordje5
08.08.2012., 09:01
Ako neko traži apartman na Hvaru,slobodno na pm.

gibo986
08.08.2012., 13:48
Pozdrav!

Zanimljiva tema o Hvaru s obzirom da planiram neki odmor tamo... :)
Zanima me iz prve ruke kakve su cijene na otoku? nemislim samo na smjestaj nego općenito, hrana, restorani, dućani... s obzirom da je na glasu kao elitno mjesto jel i cijene to prate ili je ok za nas obične smrtnike? :D
A i neki smještaj ako netko ima za preporučit, 2 osobe kraj 8. početak 9. mjeseca 10-12 dana, nije bitno gdje, poželjno da je neko mirnije mjesto al opet ne predaleko od nekog većeg mjesta.

djordje5
08.08.2012., 13:52
Kud ćeš mirnije od Vrboske..e sad..ako imaš auto sve ti je blizu,a ako ne onda ti je malo mrcvarenje da čekaš bus da bi otišao u Stari Grad ili grad Hvar..

Čiribimbaš
08.08.2012., 14:42
Jel zna ko kakvi je put od Starog Grada do Dola ?pise da ima 3 kilometra na via michelin mi bi isli pjeske mozda ima kakvi prečac..

djordje5
08.08.2012., 14:55
Gdje po ovoj vrućini da pješačite do Dola..

Čiribimbaš
08.08.2012., 15:52
Jebiga Dorde kako drukcije..necemo sigurno u podne pjesacit ..i nema 20 kilometara nego 3 ..zato i pitan kakvi je put jel puno uzbrdo..mogli bi stopon ako bude ko..idemo ist puhove..mozes nas ti mozda bacit ..oticemo na pivo i jednega puha u dvi fete kruha..:cerek:

djordje5
08.08.2012., 16:20
hahahaha rado..e imate malo uzbrdo kad izadjete iz Stari Grada dok se ne uključite na cestu koja ide prema Jelsi odnosno na drugu stranu što vodi prema trajektnoj luci,ali ste na otvorenom nema hlada...

Čiribimbaš
08.08.2012., 16:29
A pa nećemo prije 7 do Dola ..a koliko ima od luke do centra Starog Grada?i ima li neka plaza blizu luke u Starom Gradu..vidia san da ima Maslinica koliko do nje ima?i znas li ima li u Dolu kakvi Kerum,Studenac?

djordje5
08.08.2012., 16:35
Od luke do centra Starog Grada možda pola sata pješaka.Imaš u luci Keruma.Za Dol da ima Kerum Studenac..neznam iskreno.Do maslinice cca 2 km,nema više.

djordje5
09.08.2012., 09:20
A pa nećemo prije 7 do Dola ..a koliko ima od luke do centra Starog Grada?i ima li neka plaza blizu luke u Starom Gradu..vidia san da ima Maslinica koliko do nje ima?i znas li ima li u Dolu kakvi Kerum,Studenac?

Dali ste se snašli sinoć??

kdance
14.08.2012., 22:50
Pozdrav!

Zanimljiva tema o Hvaru s obzirom da planiram neki odmor tamo... :)
Zanima me iz prve ruke kakve su cijene na otoku? nemislim samo na smjestaj nego općenito, hrana, restorani, dućani... s obzirom da je na glasu kao elitno mjesto jel i cijene to prate ili je ok za nas obične smrtnike? :D
A i neki smještaj ako netko ima za preporučit, 2 osobe kraj 8. početak 9. mjeseca 10-12 dana, nije bitno gdje, poželjno da je neko mirnije mjesto al opet ne predaleko od nekog većeg mjesta.

imaš poruku od mene :)

gigo980
16.08.2012., 21:18
zar nitko nemoze iznest cijene sa Hvara...prvenstveno mislim na ducane oli ti ga butige...jel zbilja istina ono sto u novinama pise za cijenu jogurta od 20 kn ili kuglice sladoleda od 21kn....idem dole krajem 8 mj.pa da se znam pripremit...vuc kao česki turist ili kao pravi hrvatski turist obavit cijelu kupnju na Hvaru...prvenstveno me zanima Starigrad?!

nasmijanonebo
16.08.2012., 21:26
Tko jos vjeruje novinama,he..ne moras se brinuti,u starigradu i jelsi pa i u hvaru su cijene u ducanima,bircevima i sl.normalne cijene..naravno da ima ultraskupih mjesta u hvaru ali ima i puno s normalnim cijenama kao na ostatku jadrana.ja ovo ljeto bila na hvaru,obisla cijeli zapadni dio hvara i sve gledala..hrana u ducanima je mrvu skuplja neg u zg(ili iste cijene),cuga iste cijene kao drugdje na jadranu,smjestaj isto itd...ja nisam lovator i moram paziti na budzet pa sam zadovoljna s napravljenim troskovima.dakle,ne moras nosakati klopu sa sobom.

gigo980
16.08.2012., 22:38
Puno hvala nasmijana....tako sam si i mislio moraju i ti ljudi dole nekako zivjeti!imas nesto zanimljivo za preporuciti....plaza ili mozda kakva konoba gdje se dobr jede u granicama prihvatljivosti..?u biti ono sto te se dojmilo da nelutam uzaludno?!

spyker22
17.08.2012., 01:56
zar nitko nemoze iznest cijene sa Hvara...prvenstveno mislim na ducane oli ti ga butige...jel zbilja istina ono sto u novinama pise za cijenu jogurta od 20 kn ili kuglice sladoleda od 21kn....idem dole krajem 8 mj.pa da se znam pripremit...vuc kao česki turist ili kao pravi hrvatski turist obavit cijelu kupnju na Hvaru...prvenstveno me zanima Starigrad?!
Novinari svojim isforsiranim tekstovima i senzacionalističkim naslovima ljude često dovedu u zabludu. Sićam se da sam u Starom Gradu u onom centru blizu pristaništa u srcu sezone kupovao jeftinije namirnice nego li u Splitu :ne zna:

Neke su stvari skuplje, ali nije to toliko drastično koliko se prikazuje u medijima.
Smetaju me naslovi tipa neki dan u Slobodnoj Dalmaciji: Cijena riblje plate xxx kuna, 0.03 lit viskija 1600 kuna, parking 400 kuna, pjenušac 800.000 kuna pa onda moj stari (i bilo ko ko površno gleda/čita) kaže da nisu normalni, a novinar je izvuka cijenu iz nekog ekskluzivnog restorana di samo zalaze nautičari, cijenu s parkinga ekskluzivnog hotela i negdi pronaša u meniju cijenu ekskluzivnog viskija spešl edišn starog pitaj boga koliko godina i sad tu soli pamet :rolleyes:

nasmijanonebo
17.08.2012., 08:10
Puno hvala nasmijana....tako sam si i mislio moraju i ti ljudi dole nekako zivjeti!imas nesto zanimljivo za preporuciti....plaza ili mozda kakva konoba gdje se dobr jede u granicama prihvatljivosti..?u biti ono sto te se dojmilo da nelutam uzaludno?!

pa otok Hvar je jako lijep, ima puno lijepih plaza, lijepu prirodu, ima puno kult-pov. znamenitosti, dobrog vina itd..Ma otok je stvarno bogat ponudom, imas sto raditi cak i ako uopce ne volis kupanje.
Ne znam kakve plaze volis pa da ti preporucim po tvojim afinitetima..jer ih ima puno. I jesi li s autom/skuterom ili dolazis bez vozila?
Svakako od gradova obidji grad Hvar i Forticu gore iznad Hvara, Starigrad, Jelsu, Vrbosku (u Vrboskoj svakako otici do crkve-tvrđave) itd itd..

goldietrickz
17.08.2012., 08:34
mozda kakva konoba gdje se dobr jede u granicama prihvatljivosti..?u biti ono sto te se dojmilo da nelutam uzaludno?!

"Alviz" kod bus stanice je dobar value for the money, "Stari Mlin" u Starom Gradu, "Zarace" ili "Gego" u uvali Zarace, nesto skuplji izbor, ali sjajno mjesto i pogledi, "Mala Milna" u Milni na plazi...

nasmijanonebo
17.08.2012., 09:41
Malu Milnu i ja preporucujem:cerek:, ovo ljeto jela tamo (ne znam cijene, jer su nas to poznanici castili kad smo ih sreli na plazi). Ispred restorana je lijepa sljuncana plaza. Osim tog restorana na plazi ima jos jedan kafic/restoran.
U samom Hvaru, u staroj jezgri ces vidjeti da jedan restoran nudi dnevni menu za 60 kn. juha, glavno jelo i desert. U jednoj ulici prva paralelno sa rivom, ne mogu se sjetiti imena. Nisam tamo jela, ali cisto da se zna da ima normalnih cijena i u restoranima.

goldietrickz
17.08.2012., 09:44
Malu Milnu i ja preporucujem:cerek:, ovo ljeto jela tamo (ne znam cijene, jer su nas to poznanici castili kad smo ih sreli na plazi)
U samom Hvaru, u staroj jezgri ces vidjeti da jedan restoran nudi dnevni menu za 60 kn. juha, glavno jelo i desert. U jednoj ulici prva paralelno sa rivom, ne mogu se sjetiti imena. Nisam tamo jela, ali cisto da se zna da ima normalnih cijena i u restoranima.

Vjerojatno "For".

gigo980
17.08.2012., 15:57
hvala vam na informacijama...ja i supruga idemo sa brodom iz Rijeke a odlucili smo da nam prijevozno sredstvo bude motor kako bi sto vise uspijeli proc i zavuc se u sto vise ulicica...da nemoramo gubit zivce sa guzvama i trazenjem parkinga!
plan nam je obici citav otok naravno kolko nam 7 dana bude dopustalo...

gigo980
18.08.2012., 14:35
negdje sam procitao za konobu "Kokot"neke hvale....istina ili samo dobra reklama?

lovački
21.08.2012., 21:32
koju konobu bi preporučili u starom gradu? i koji privatni smještaj vam je bio ok? kakav je hostel sunce? di je najbolje domaće vino? rakije? slatko od lavande?

gigo980
23.08.2012., 15:51
NASMIJANA daj mi molim te reci koje plaze su te se dojmile....ono pješcane mi pasu da osjetim kamenčiće na ledjima:-)mada nije na odmet i koja stijena:-)):kava:

goldietrickz
23.08.2012., 16:00
glede plaza na Hvaru:

http://total-hvar.com/index.php/hvar-blog/category/beaches-5

nasmijanonebo
24.08.2012., 09:27
na linku koji je prilozio goldietrickz imas divnih plaza:mig:, dosta mojih favorita je spomenuto.
nisu spomenute jos neke plaze pa evo o njima:
ako si negdje oko jelse, najbolja pjescana je ipak grebisce..to je unutar kampa ali svi mogu tamo na kupanje bez ikakve frke (tako smo mi) i bez placanja..to je pjescana plaza (fin, cist pijesak), ima birc na plazi i bude puno ljudi ako ti ne smeta. meni je puno draze se kupati u drugoj plazi od tog kampa (mala uvalica zapadnije od ove glavne plaze..na plazi je sljunak ali u moru je sam pijesak i puno manje ljudi..)
od hotela fontana u jelsi ima setnica (smiju i auti ali jako sporo se moraju voziti) do vrboske u duzini od 4 km. duz te setnice ima puno uvala..pretezno stijene, sami borovi, a ima i vise tih malih uvalica sa zalima od sitnog sljunka :cerek:..taman da stane samo par ljudi. na toj setnici mi je bila najdraza jedna mala sljuncana (odmah iza hotela fontana), jer mi je to bilo odmah ispod apartmana di sam bila ovo ljeto smjestena:cerek: (ali svugdje smo se isli kupati, landrali smo po cijelom otoku)
u milnoj mi je puno draza plaza mala milna..na zap.rubu plaze je i pijesak, u moru je pijesak/sitni sljunak.
stijene- fora mi je bilo kupati se na kamenim ravnim plocama kod plaze soline u vrboskoj..dakle, kad se dodje na plazu soline (ima restoran), plaza je desno od restaća, a lijevo od restaca se ide nekih minutu do tih stijena. odatle puca pogled na bol, biokovo, vidi se i makarska rivijera ako je cisto nebo itd. i susjedna uvala maslinica kod vrboske je isto jako lijepa..stijene/ravne ploce a u moru sitni sljunak, pijesak, borova suma pa ima hlada itd.
zavala, ivandolac, sv. nedjelja imaju dosta žala sa sitnim sljunkom. to je vec spomenuto.
u starigradu je lijepa plaza maslinica, pijesak/sitni sljunak..to ti je nekih 500 m od trajektnog pristanista u starigradu..od traj.pristanista ne ides cestom za hvar ili centar starigrada itd nego imas sumski put (pjeske dodjes do te plazE)..
http://maps.google.com/maps?saddr=D116&daddr=43.177329,16.567976&hl=hr&sll=43.181742,16.573048&sspn=0.017712,0.027595&geocode=FS3gkgIdouz8AA%3B&mra=mift&mrsp=1&sz=15&t=m&z=15
tocka A je trajektno pristaniste, a tocka B ta plaza.

ispod brusja i gdinja isto ima puno divnih plaza ali do njih ima eventualno makadam pa je to nezgodno ili se ide brodicem. taxi brodova za te uvale i nema, ja se raspitala ovo ljeto, jer je prije par godina bilo.
ma imas po cijelom otoku cijelo cudo lijepih plaza:mig:.
ja sam bila na hvaru u vise navrata jer ne moze sve covjek stici vidjeti u jednoj posjeti.

jedini je minus sto na mnogim takvim teze pristupacnim plazama ima puno brodova/jahti :504:.

gigo980
24.08.2012., 12:31
hvala nasmijana...bas upisujem ove tvoje destinacije....stvari su spremne samo se ceka da dodje 17 sati i gas na Liburniju:-))

nasmijanonebo
24.08.2012., 12:38
nemoj samo moje destinacije..ove najljepse su na linku koji je goldietrick naveo.
dakle, palmizana (pak.otoci), mala milna, zavala, ivan dolac itd. i ona plaza 2 km od ivandolaca makadamom (ima na linku od goldietricka)..dubovica (na cesti kad se ide iz hvara do starigrada pa prije tunela, auto se ostavi na magistrali pa pjeske se spustas 10 min do dole, vidi se plaza sa ceste.
itd itd.

gigo980
24.08.2012., 13:03
cek vi ste iz Rijeke ili?
ma bez brige ja sam to samo ono natuknice si zapisao da se neraspitujem nego da imam neke smjernice...proci cemo mi cijeli otok svakako...zato i idemo sa motorom!

nasmijanonebo
24.08.2012., 13:21
nisam iz rijeke, muz mi je, ajmo reci, iz rijeke (nije rodjeni ali zivio je tamo preko 10 godina) imamo tamo stan, on se doselio k meni u zg (u ri nije bilo posla za me, za njeg u zg bilo i tak je ispalo..bila je i solucija zivot u ri)..ali dobro poznajem rijeku, jako cesto idem tamo. i sve zivo okolo. cesto znam rijeku bolje nego rijecani :D (posto ju gledam iz druge perspektive, pa mi je sve zanimljivo tamo).

s maksiskuterom smo istrazivali skoro cijeli otok(i po ostatku jadrana isto pretezno tim skuterom)..vjetar u kosi:cerek:
aha, sad mi je jasno zasto se ceka 17h..onaj brod sto ide u 19h za ST..pa mozete se na brodu pojaviti tek u 18.30h, jer ionako skuteri ulaze zadnji na brod.:D

gigo980
24.08.2012., 13:32
evo imamo apartman za 4 prikljucite nam se hahahaha!daj mi malo reci kako to izgleda na brodu do dole...kolko sam ja upucen vrece za spavanje i gdje stignes:-))

nasmijanonebo
24.08.2012., 13:44
pa imas vise salona..najbolji za spavanje mi je onaj u kojem su crvene presvucene fotelje i crvene klupe sa stolom..te klupe su najudobnije za s pavanje i privuces fotelje da na nj stavis noge..samo klima i svjetlo radi cijelu noc (klima jako radi, brr) pa se pokrijte s vrecom za spavanje.
na etazi iznad ovog salona ima jos jedan salon zatvoreni , tamo je birc i tv, ali su to sjedala i tu je manje komotnije za spavanje..
ima i paluba, natktiveni dio. ima tamo dugackih klupa i stolova pa ljudi leze i na tom ali su te klupe uske pa je malo neudobno za spavati, pa ljudi vise na podu spavau (na podu u natkrivenom dijelu je tapison)..na palubi sa stranjzih strana broda ima sirokih "klupa" idealnih za spavanje, samo sto puse po noci pa ako se nadje zavjetrina (ako je mirno more, zna biti slucaj) nije ni lose tam spavati. ali najbolje je ipak u tom salonu sa crvenim klupama i crvenim "foteljama"..to je kat iznad recepcije.
eto, sad idem na bus pa picim u rijeku za vikend (muz mi tamo vec gusta).
sretan vam put i uzivajte na hvaru. bit cu na netu preko moba pa ako ima pitanja pitaj.

gigo980
24.08.2012., 13:49
hvala ti puno....ma vjerujem da cemo se snaci...nije nam prvo putovanje:-))...ajde jedne prilike kad budete u Ri pa mozemo dogovoriti i neku vožnjicu sa maxsijima...!

pickaodcovika
29.01.2013., 11:03
volio bi ovo lito tjedan dana na otok, koje je po vama najlipse misto na hvaru? hotel il apartman nema veze, volio bih u blizini imat "klasicnu" plazu jer iman malu dicu, takodjer i ducana i dobrih restorana, i da mi je to sve u blizini jer nezelim na odmoru puno auto koristit. please help! ;-) @ goldtrickz, di si spasavaj??:D

nasmijanonebo
29.01.2013., 13:16
hm, tesko je reci gdje je najljepse..ali za malu djecu su najpogodnije pjescane plaze. e sad, u hvaru ima plaza, ali nema pjescane. starigrad ima lijepih plaza ali dalje od mjesta (tipa bar 15 min hoda od centra, ovisi u kojem dijelu starigrada si smjesten), jelsa ima krasne plaze (i pjescane!) (isto ovisi u kojem dijelu jelse si smjesten, jer s jedne strane jelse imas pjescane plaze, s durge strane jelse sljuncane s hladom od borove sume), vrboska isto ima lijepe plaze, ali nisu u samomn centru, ide se ili setnjom ili autom. meni je favorit jelsa (malo odete jedan dan na pjescane plaze, malo odete drugi dan na potez prema vrboskoj :cerek:)
ja sam bila ovo lejto smjestena u jelsi prema vrboskoj, apartman uz samu plazu, s pogledom (sljuncana s borovom sumom) ali smo isli i na druge plaze.

najvise plaza sitnosljuncanih u samim mjestima imaju ivandolac, sv. nedjelja itd. to su manje sitnosljuncae plaze. mala su mjesta ali ima ducan, restorana i navecer je jako mirno. jeidno ako hoces salabajzati navecer do hvara, put moze malo potrajati.

ili da kazes kakvu plazu bas hoces, pa da suzimo izbor.

goldietrickz
29.01.2013., 13:20
volio bi ovo lito tjedan dana na otok, koje je po vama najlipse misto na hvaru? hotel il apartman nema veze, volio bih u blizini imat "klasicnu" plazu jer iman malu dicu, takodjer i ducana i dobrih restorana, i da mi je to sve u blizini jer nezelim na odmoru puno auto koristit. please help! ;-) @ goldtrickz, di si spasavaj??:D

Bilo gdje između vrboske i jelse, te uža okolica tih mjesta.

Moreeee
06.03.2013., 22:07
Dobro vecer ljudi, vidim da se puno pise i da puno toga lijepog za pisat o Hvaru ima... preso sam doslovno citav topic (i google inace) al nisam uspio nac ono sto me zanima...

Rezervirao sam sobu u uvali Jagodna, sa zapadne strane grada Hvara (blizu kampa Vira), isad me zanima par stvari o kojima nigdje nemogu nista naci, pa ako neko zna nesto...

1) Vidim da je oko uvale Jagodne dosta drugih uvala (Zastupac Stiniva itd) pa me sad zanima, dali se donjih moze doci pjesice i dali su privatne kao sto je u slucaju Ville gdje sam ja uzeo sobu ili su (djelomicno) javne.
2) Dali u blizine uvale jagdona ima nekih restorana i trgovina, ili je najblize u hvaru?
3) Citao sam na internetu da je put do hvara malo zeznut pogotovo navecer (vecinom stranci to pisu), posto bi mi ipak volili navece otici do grada zanima me koliko je zeznuta cesta, dali se po njoj normalno moze voziti i navecer, ili je stvarno opasno? Dali se u gradu hvaru u spici (mi dolazimo u 2. tjednu u kolovozu) moze naci parking za auto, navecer i preko dana (zato sto mislimo otici i na paklene otoke)?
4) dali se slucajno negjde u blizini uvalemoze inzajmiti mala barka s amlim motorom?

Eto pa ako neko ima informacije.... bilo bi super!

minnieee
20.03.2013., 21:07
Dobro vecer ljudi, vidim da se puno pise i da puno toga lijepog za pisat o Hvaru ima... preso sam doslovno citav topic (i google inace) al nisam uspio nac ono sto me zanima...

Rezervirao sam sobu u uvali Jagodna, sa zapadne strane grada Hvara (blizu kampa Vira), isad me zanima par stvari o kojima nigdje nemogu nista naci, pa ako neko zna nesto...

1) Vidim da je oko uvale Jagodne dosta drugih uvala (Zastupac Stiniva itd) pa me sad zanima, dali se donjih moze doci pjesice i dali su privatne kao sto je u slucaju Ville gdje sam ja uzeo sobu ili su (djelomicno) javne.
2) Dali u blizine uvale jagdona ima nekih restorana i trgovina, ili je najblize u hvaru?
3) Citao sam na internetu da je put do hvara malo zeznut pogotovo navecer (vecinom stranci to pisu), posto bi mi ipak volili navece otici do grada zanima me koliko je zeznuta cesta, dali se po njoj normalno moze voziti i navecer, ili je stvarno opasno? Dali se u gradu hvaru u spici (mi dolazimo u 2. tjednu u kolovozu) moze naci parking za auto, navecer i preko dana (zato sto mislimo otici i na paklene otoke)?
4) dali se slucajno negjde u blizini uvalemoze inzajmiti mala barka s amlim motorom?

Eto pa ako neko ima informacije.... bilo bi super!

Ja sam sa otoka Hvara, pa cu Vam dat informacije iz prve ruke! :)

1.Uvala Jagodna je najbliža gradu Hvaru, odnosno Viri. Cesta koja vodi do uvale je dvosmjerna, ali je samo za jedno auto, vrlo je uska. Od uvale do hvara imate nekakvih 15-ak minuta voznje, dakle i nije tako blizu. Imate 3 uvale koje se nalaze ublizini, ali ne postoji mogunost da pješice idete do njih. Dakle od Jagodne gdje god se zaputili morate ić autom.
Uvala stiniva vam se nalazi nekakvih 60-ak kilometara autom od Jagodne.
2. Sto se tice restorana, prije Hvara ih nema. U tim uvala uglavnom domaćini poslužuju samo svoje goste.
3.Do Hvara nije nikakav problem doć. Imate tabele koje vas navode i trenutno se rade nove ceste, tako da ne bi trebali imati problema. U gradu uvijek možete pronaći parking, ali se naravno plaća.
4. Sto se tiče iznamljivanja brodova, možete se raspitati kod vlasnika apartmana ili možete iznajmiti u gradu hvaru, što je ipak predaleko.

gasta
06.05.2013., 09:46
Pozdrav ekipa

dolazim na otok u razdoblju od 24.05. do 09.06.

Dolazim sa suprugom te bebaćem starim 22 mjeseca.

Molio bi Vas za savjet koje mjesto odabrati (negdje gdje su u blizini "normalne" plaže - znači ne stjene) te ako imate preporuka koji apartman odabrati.

Hvala

nasmijanonebo
06.05.2013., 11:37
Jelsa ti je onda najbolji izbor s obzirom na bebača.
E sad, u dijelu Jelse koji zovu Vitarnja ima mala sljuncana plaza sa borovom sumom. Ja sam lani bila smjestena u apartmanu odmah do te plaze:cerek:, prekrasna terasa, borova suma itd. Do centra ima laganini 15 min setnje uz more.
S druge strane Jelse ima jedna manja sljuncana plaza i jedna veca pjescana plaza. Tu ima apartmana u blizini.
U uvali do te pjescane ima jos jedna pjescana plaza (tamo je kamp ali svi se mogu tamo kupati).
Starigrad na Hvaru ima sljuncanih plaza ali predaleko od centra za hodanje s bebom u kolicima. Vrboska isto ima lijepu sljuncanu plazu ali isto predaleko od centra za hodanje.
Sam Hvar- u gradu ima manja sljuncana ali bude guzva i brodovi se motaju tamo itd..onda ima jedna uvala di je lijepo ali ima hodanja od centra ohoho..ali ima apartmana 5 min hoda od te plaze.
Sad dodaj jos neke kriterije da olaksamo izbor.
U tom terminu ce ti svugdje biti mrtvo, osim u gradu Hvaru, tamo ce ipak biti nesto zivota.

gasta
06.05.2013., 14:44
Pozdrav

to mi je jasno da će biti mrtvo, ali kaj kad je tako, samo tada mogu i to je to.

Gledao sam Jelsu i Starigrad. Hvar baš nebi, čini mi se da su tamo cijene za ubit se.

Fora bi bilo da negdje ima mjesta za igranje tipa trampolin za skakanje i takve slične stvari (premda mislim da to polako svi imaju).

glede apartmana da je blizu mora (bilo kakve plaže samo da nisu stjene), da je uredan (ipak je to malo djete), da ima jednu odvojenu spavaću sobu te dnevni sa kuhinjom i po mogućnosti klima uređaj.

da li možeš poslati na pm u kojem si apartmanu bila

bejo
11.05.2013., 10:36
Pozdrav

to mi je jasno da će biti mrtvo, ali kaj kad je tako, samo tada mogu i to je to.

Gledao sam Jelsu i Starigrad. Hvar baš nebi, čini mi se da su tamo cijene za ubit se.

Fora bi bilo da negdje ima mjesta za igranje tipa trampolin za skakanje i takve slične stvari (premda mislim da to polako svi imaju).

glede apartmana da je blizu mora (bilo kakve plaže samo da nisu stjene), da je uredan (ipak je to malo djete), da ima jednu odvojenu spavaću sobu te dnevni sa kuhinjom i po mogućnosti klima uređaj...
Preporučam isto kao i nasmijanonebo, mislim da je Jelsa najbolji izbor. Potraži na googlu Jelsa Mina i Jelsa Grebišće, to su pješčane plaže, super za tako malog bebača. Nisu smještene u samom centru Jelse (možda 20ak min hoda do centra), ne znam jeste li autom i predstavlja li vam to problem.

Što se tiče trampolina, ne mogu se sjetiti da ih imaju igdje u Jelsi. U Starom Gradu ima jedan na lanterni (to je kao neka gradska plaža, ali ne bih je preporučila za malo dijete) i jedan na priko (to je jako blizu starog dijela grada, taj se trampolin ne nalazi na plaži već u nekom malom parkiću). Hotel Lavanda u Starom Gradu je namijenjen obiteljima s malom djecom, ima neke igraonice za djecu (i budu tete koje se igraju s njima i animiraju ih) i dječji bazen. Ne znam tražite li hotel ili apartmane :ne zna: Od tog hotela do centra imate oko 1km, možda malo manje; mislim da kućni ljubimci nisu dopušteni, ako to igra ulogu.

Jako blizu Jelse je i Vrboska, tamo je isto jedna plaža koja je ok i za malu djecu, Soline se zove pa si i to pogledaj. Iz Jelse i Vrboske imate i cjelodnevne izlete brodom u Bol, iz Jelse vozi i katamaran (koji je znatno jeftinija opcija), ali ide dosta rano (oko 7h ujutro).

Apartmane ti nažalost ne mogu preporučiti, no ako te zanima što vidjeti, koje crkve/galerije/muzeje posjetiti, gdje dobro pojesti i popiti, samo pitaj :mig:

goldietrickz
12.05.2013., 16:00
http://img833.imageshack.us/img833/6075/6evupa9e.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/833/6evupa9e.jpg/)

Jelsa sad...

goldietrickz
12.05.2013., 23:11
http://img443.imageshack.us/img443/7375/du8e9upu.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/443/du8e9upu.jpg/)

2km od Jelse ka Vrboskoj.

nasmijanonebo
13.05.2013., 08:23
Tocno iznad ove plaze sam bila smjestena lani. cak sam fotku te plaze slikanu iz drugog kuta neki dan stavila na pogadjanje na temu "Gdje sam ja...":D

goldietrickz
13.05.2013., 13:12
Znao sam. Tu mi zivi frend, ima agenciju u Jelsi.

nasmijanonebo
13.05.2013., 13:50
Tog tipa nisam imala srece upoznati, nismo onda kod njega spavali:D. Ako i jesmo njega upoznali, nije se pohvalio agencijom :rofl: (cisto sumnjam da smo ga upoznali).
Ali ziher zna zensku kod koje smo spavali lani u apartmanu. Ipak su si susjedi, jer na tom dijelu iznad plaze ima par kuca.

goldietrickz
13.05.2013., 22:17
Tog tipa nisam imala srece upoznati, nismo onda kod njega spavali:D. Ako i jesmo njega upoznali, nije se pohvalio agencijom :rofl: (cisto sumnjam da smo ga upoznali).
Ali ziher zna zensku kod koje smo spavali lani u apartmanu. Ipak su si susjedi, jer na tom dijelu iznad plaze ima par kuca.

Onda je kuća do. Tu ti se ja vozam 11 godina već.

Evo i Vrboske
http://img254.imageshack.us/img254/8348/pyhy7u9e.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/254/pyhy7u9e.jpg/)

nasmijanonebo
13.05.2013., 22:30
gustas vadeci mast nama ovdje na kontinentu?:D (neka, mene spasavaju vikendi na moru ;)

Dlapek
14.05.2013., 09:03
Slat ću i ja uskoro slike i sikirat vas.
Iđe se u Stari Grad.

goldietrickz
14.05.2013., 12:53
Jel ovo?

http://img69.imageshack.us/img69/6462/9a2a6y9u.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/9a2a6y9u.jpg/)

Upravo stigosmo tu.

lovački
14.05.2013., 12:59
nabaci kako je bilo u antici, bio sam tamo proslo ljeto slucajno, pa mi se svidilo, taman su bile i one veceri poezije pa je bilo gust sjedit jest i pratit to.

goldietrickz
14.05.2013., 13:42
http://img.tapatalk.com/d/13/05/14/ne6urube.jpg

Evo. :D

Dijete_zvijezda
20.05.2013., 00:18
Pozdrav, vidim da se ovdje masno za plaže raspitujete :D .... a kako sam napola s hvara ne mogu da ne preporučim Maslinicu kraj Vrboske, 20ak min pješke od mjesta :)
http://farm9.staticflickr.com/8165/7141384771_54437b0e7f_z.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7044/6995295842_83d4b197ce_z.jpg

a i kad već reklamiram Vrbosku evo i dvije moje panoramice

http://img12.imageshack.us/img12/2464/img0438panorama.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/1744/img0442panorama.jpg

goldietrickz
24.05.2013., 06:38
http://img24.imageshack.us/img24/379/hvard.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/24/hvard.jpg/)

Jutros...

goldietrickz
25.05.2013., 17:06
http://img841.imageshack.us/img841/610/starigrad.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/starigrad.jpg/)

Stari Grad

Dlapek
27.05.2013., 07:43
Goldi,kao da sam naručila sliku.
Prekrasna je.
Reci mi koja je lokacija sa koje si snimao.

nasmijanonebo
27.05.2013., 08:55
slikano je sa stare ceste Starigrad-Brusje.

goldie, probaj prije postanja smanjiti fotku, jer sam dosad svaku tvoju fotku morala smanjivati :D

goldietrickz
27.05.2013., 09:41
slikano je sa stare ceste Starigrad-Brusje.

goldie, probaj prije postanja smanjiti fotku, jer sam dosad svaku tvoju fotku morala smanjivati :D

Pardoniram, već sam negdje zamolio moderaturu da te fotke smanji, mislim na temi o Braču. Ako netko zna kako se radi pic resize za Tapatalk Android, nek ovdje javi, jer ja to ne mogu pronaći. Nekad su fotke manjih, a nekad većih dimenzija. Ili ako netko zna dobar app za ta svrhu, isto Android.

Fotka je nastala prije dva dana, točno kod "Levande" na Vidikovcu u blizini Velog Grablja, tijekom bicikliranja od Hvara do Starog Grada, starom cestom.

Sjajan sunčani dan, eksplozija mirisa cvjetova u cvatu, pogled na Stari Grad i Brač...

goldietrickz
27.05.2013., 09:46
nabaci kako je bilo u antici, bio sam tamo proslo ljeto slucajno, pa mi se svidilo, taman su bile i one veceri poezije pa je bilo gust sjedit jest i pratit to.

Antika je lokal solidnih cijena i isto takve klope. Zadnji put tamo, uzeo sam tuna steak i bilo je odlično.

Stol nam je bio tamo na onom trgiću iza, prekrasan setting, jedino što smo morali čekati skoro 40 minuta na klopu.

Bio je tamo tek jedan konobar i kuhar, a nas 13, a i bio je to skoro pa početak svibnja.

Prije dva dana, već su bili dobro ekipirani, ne čeka se dugo. Nisam tada ništa jeo, ali gosti su bili zadovoljni, osim jedne iz New Yorka koja je naručila salatu s kozicama i feta sirom. Feta sira nije bilo, pa je ona tražila kozji sir, a konobar joj to naplatio kao posebnu porciju sira. 20 deka 50 kuna. Popizdila je, valjda zato što oni iz New Yorka takvi moraju biti. Konobar joj je nudio čašu vina, nudio joj povrat novca, svašta nešta...

Toplo preporučam. Neće to biti gastronomski spektakl (neće biti ni skupo), ali je mjesto svakako jedno od najboljih u tom dijelu otoka Hvara.

Taraporin
13.06.2013., 08:35
Bog svima,

molim preporuku gdje na Hvaru sa dvoje klinaca, mlađa 15 mjeseci, starija 6 godina. Dakle, treba nam mir i tišina, dobra plažica prilagođena klincima (dakle ne beton, velika kamenja, stijene i slično). Noćni provod zanemarujemo :mig:. U Hvaru smo bili i tamo je super, ali tada smo bili solo, taj tip godišnjeg više ne igra. Hvala unaprijed!

goldietrickz
13.06.2013., 08:45
Bog svima,

molim preporuku gdje na Hvaru sa dvoje klinaca, mlađa 15 mjeseci, starija 6 godina. Dakle, treba nam mir i tišina, dobra plažica prilagođena klincima (dakle ne beton, velika kamenja, stijene i slično). Noćni provod zanemarujemo :mig:. U Hvaru smo bili i tamo je super, ali tada smo bili solo, taj tip godišnjeg više ne igra. Hvala unaprijed!

Između Vrboske i Jelse.

nasmijanonebo
13.06.2013., 09:58
Izmedju Vrboske i Jelse je potpuni mir i tisina, te su tu puno malih uvalica di na malim plazicama stane po jedna obitelj, ali ima puno hlada a kuce su odmah iznad tih plazica. I setnica je u hladu (Jelsa-Vrboska). U tom dijelu vam uopce i ne treba klima jer je borova suma pa je ugodno nocu za spavanje.
Ima jedna malo veca (stane oko 40 ljudi) sljuncana plaza sa hladom, u dijelu Vitarnja (Jelsa/Vitarnja), ta plaza je do hotela Fontana.
A ako se djeca uzele pijeska i gradjenja kule od pijeska, ima u Jelsi plaza Grebisce (od centra udaljeno nekih 2 km). To je plaza ispod kampa Grebisce, ali na kupanje moze svatko doci. Plaza je u cijelosti pjescana, ima hlada, ima i kafic. Mora se puno hodati da se dodje do dubokog. Na zalost, nije pusta plaza, vrlo je popularna, ali opet je velika.
Ima i pjescana plaza Mina, blize centru (10 min pjeske od centra). Isto velika uvala, cijela je pjescana, samo sto je dno uvale pjeskovita plaza a bocne strane uvale di najvise ljudi bude su betonirane plaze ali ima debelog hlada na tom dijelu plaze.
Isto je popularna plaza, pogotovo djeci.

Dlapek
13.06.2013., 10:06
Izmedju Vrboske i Jelse je potpuni mir i tisina, te su tu puno malih uvalica di na malim plazicama stane po jedna obitelj, ali ima puno hlada a kuce su odmah iznad tih plazica. I setnica je u hladu (Jelsa-Vrboska). U tom dijelu vam uopce i ne treba klima jer je borova suma pa je ugodno nocu za spavanje.
Ima jedna malo veca (stane oko 40 ljudi) sljuncana plaza sa hladom, u dijelu Vitarnja (Jelsa/Vitarnja), ta plaza je do hotela Fontana.
A ako se djeca uzele pijeska i gradjenja kule od pijeska, ima u Jelsi plaza Grebisce (od centra udaljeno nekih 2 km). To je plaza ispod kampa Grebisce, ali na kupanje moze svatko doci. Plaza je u cijelosti pjescana, ima hlada, ima i kafic. Mora se puno hodati da se dodje do dubokog. Na zalost, nije pusta plaza, vrlo je popularna, ali opet je velika.
Ima i pjescana plaza Mina, blize centru (10 min pjeske od centra). Isto velika uvala, cijela je pjescana, samo sto je dno uvale pjeskovita plaza a bocne strane uvale di najvise ljudi bude su betonirane plaze ali ima debelog hlada na tom dijelu plaze.
Isto je popularna plaza, pogotovo djeci.

I u Starom Gradu je cijela šuma uz plažu kod hotela Arcada.

Dlapek
13.06.2013., 10:08
Antika je lokal solidnih cijena i isto takve klope. Zadnji put tamo, uzeo sam tuna steak i bilo je odlično.

Stol nam je bio tamo na onom trgiću iza, prekrasan setting, jedino što smo morali čekati skoro 40 minuta na klopu.

Bio je tamo tek jedan konobar i kuhar, a nas 13, a i bio je to skoro pa početak svibnja.

Prije dva dana, već su bili dobro ekipirani, ne čeka se dugo. Nisam tada ništa jeo, ali gosti su bili zadovoljni, osim jedne iz New Yorka koja je naručila salatu s kozicama i feta sirom. Feta sira nije bilo, pa je ona tražila kozji sir, a konobar joj to naplatio kao posebnu porciju sira. 20 deka 50 kuna. Popizdila je, valjda zato što oni iz New Yorka takvi moraju biti. Konobar joj je nudio čašu vina, nudio joj povrat novca, svašta nešta...

Toplo preporučam. Neće to biti gastronomski spektakl (neće biti ni skupo), ali je mjesto svakako jedno od najboljih u tom dijelu otoka Hvara.

Bili prošli tjedan.
Sjedili unutra uz šank.
Konobar je trčao gore dolje uz štenge,pa van,pa okolo...
Umorili smo se gledajući ga.
Hrana jako varira u kvaliteti od jela do jela.Cijene su ok.

Taraporin
13.06.2013., 14:09
Ok, super hvala! To područje sam si nekako i zamislila.
Jel ima netko preporuku za te kuće iznad plaže, ako kršim pravila foruma, može i na pp?

nasmijanonebo
13.06.2013., 14:27
Ok, super hvala! To područje sam si nekako i zamislila.
Jel ima netko preporuku za te kuće iznad plaže, ako kršim pravila foruma, može i na pp?
Mislis na ovu plazu (to je moja fotka)?
http://img832.imageshack.us/img832/21/dsc09046z.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/832/dsc09046z.jpg/)

To je u dijelu Jelse koja se zove Vitarnja. Desno od plaze je hotel Fontana, a 10 min hoda je udaljen centar Jelse.
Ako hoces, poslat cu ti na pm kontakt broj osobe. Renta samo jedan apartman (domacica zivi na katu iznad apartmana, zasebni ulaz). Ovo je 1 i pol sobni apartman (bracni krevet u spavacoj i u dnevnoj kauc na razvlacenje, kuhinja, lijepa kupaona, ukusno uredjeno. S ttim da spavacu sobu od dnevne dijeli zid ali bez vrata. Nama to nije smetalo. Ima i klimu koju nismo palili (iako je tad bilo 34 C), cak smo se nocu pokrivali jer je gusta borova suma pa prirodno hladi.
Prekrasna terasa ispred apartmana, vrt, pogled s terase :cerek:
Javi ako hoces kontakt broj.

goldietrickz
13.06.2013., 20:11
http://img.tapatalk.com/d/13/06/14/zaquda2y.jpg

Mina.

nasmijanonebo
13.06.2013., 23:23
A uslikao si ruzniji dio plaze:D

goldietrickz
13.06.2013., 23:42
A uslikao si ruzniji dio plaze:D

a evo onda par drugih

Jelsa

https://www.dropbox.com/s/2redrmwn8dkds6j/2013-05-12%2017.33.33.jpg

Plaža između Vrboske i Jelse:

https://www.dropbox.com/s/hareoinoh1dc34h/2013-05-12%2017.45.29.jpg

još jedna:

https://www.dropbox.com/s/vt8n504ybi4es71/2013-05-12%2018.12.10.jpg

Vrboska:

https://www.dropbox.com/s/x2zvbwhbelenlr8/2013-05-13%2019.51.14.jpg

Jelsa kod starog hotela:

https://www.dropbox.com/s/xqumkd6dbmnncuf/2013-05-14%2011.25.01.jpg

Stari Grad:

https://www.dropbox.com/s/n67m7l9n49h1gyk/2013-05-14%2015.20.09.jpg

Plaža Soline Vrboska:

https://www.dropbox.com/s/63ff62a20a3tzc4/2013-05-14%2017.42.13.jpg

mali izvod iz tisuća i tisuća fotki koje sam skupljao cijelo desetljeće i više... :D

goldietrickz
13.06.2013., 23:52
Bili prošli tjedan.
Sjedili unutra uz šank.
Konobar je trčao gore dolje uz štenge,pa van,pa okolo...
Umorili smo se gledajući ga.
Hrana jako varira u kvaliteti od jela do jela.Cijene su ok.

Ovi moji gosti, kad god idu tamo zadovoljni su. Navodno su im super te salate i to, ja to nikad nisam ni probao. :D

Ok su cijene, kuhar je iz Raba, ali mi nikako nije jasna ta njihova konobarska ekipa. Prije je isti lik držao i onaj jeftinjava restorančić "Pitstop", sad je tu otvorena malo fensnija zalogajnica koju još nisam probao...

Dlapek
14.06.2013., 07:48
Ovi moji gosti, kad god idu tamo zadovoljni su. Navodno su im super te salate i to, ja to nikad nisam ni probao. :D

Ok su cijene, kuhar je iz Raba, ali mi nikako nije jasna ta njihova konobarska ekipa. Prije je isti lik držao i onaj jeftinjava restorančić "Pitstop", sad je tu otvorena malo fensnija zalogajnica koju još nisam probao...
Meni se taj restorančić sviđa jer se ne preseravaju i ugodno je i vani na trgiću i unutra uz šank ili na maloj terasici.
Riblja juha im je bila loša,tuna malo prepečena,ali hobotnica na salatu,kruh,škampi - sve dobro do odlično.
ot:
jako sam se neugodno iznenadila koliko je Tvrdalj zapušten.
Nisam bila tamo desetak godina i primjetila sam da su radili neke stvari na restauraciji,ne baš posve stručno,po mojem mišljenju.Ali da je vrt sami drač,da je voćnjak nepokošen,da vinograd ne postoji,da ribnjak zaudara...
Neoprostivo.
Pa za sve to treba par sati rada.

ivag
17.06.2013., 09:56
molim za pomoć,

ne znam dal sam uopće na pravom mjestu ako sam fulala preusmjerite me.

kroz nekih mjesec dana po prvi puta ljetovat ćemo na hvaru točnije u jelsi pa bih
molila za informaciju kakava je cesta iz sučuraja prema jelsi?, koliko sam čitala, vidla sam da su lani započeli radovi pa me zanima dal se uopće isplati ići tim putem ili moramo ovim skupljim iz splita.?
Dal je možda netko nedavno išao tim putem?
Koliko otprilike se vozite?
Prvi puta idemo tamo pa molim nekog iskusnog za pomoć ( bitno mi je jer putujemo s dijetetom od 2 god.
hvala )

pastrva
17.06.2013., 16:10
Uplatili bi ljetovanje u ovom hotelu,dali je netko bio,kakva je hrana,smještaj,plaže? Putujemo sa djecom pa nas zanima ima li kakva animacija za djecu i odrasle?

lovre2000
17.06.2013., 17:45
molim za pomoć,

ne znam dal sam uopće na pravom mjestu ako sam fulala preusmjerite me.

kroz nekih mjesec dana po prvi puta ljetovat ćemo na hvaru točnije u jelsi pa bih
molila za informaciju kakava je cesta iz sučuraja prema jelsi?, koliko sam čitala, vidla sam da su lani započeli radovi pa me zanima dal se uopće isplati ići tim putem ili moramo ovim skupljim iz splita.?
Dal je možda netko nedavno išao tim putem?
Koliko otprilike se vozite?
Prvi puta idemo tamo pa molim nekog iskusnog za pomoć ( bitno mi je jer putujemo s dijetetom od 2 god.
hvala )

Po cijeni ti dode skoro isto znaci imas od Splita jos 80 km do drvenika pa trajet 120 za auto pa jos 50 km vijugave ceste koju se u malom dijelu ispred jelse prosirili ali zavoji su ostali,,u svakom slucaju kad uzmes vrucinu i zavoje nece biti ugodno djetetu,,,normalna voznja oko sat a sa tako malim djetetom i vise,,,

gigo980
20.06.2013., 14:57
prošle godine obišli cijeli Hvar sa motorom ja i žena...ove godine tj.sutra ukrcaj opet na brod u Rijeci i pravac Starigrad...tamo nas ceka ekipa na jedrilici...10 dana jedrenja po najljepšim otocima na svijetu.....

NemremSeSjetit
20.06.2013., 19:00
Uplatili bi ljetovanje u ovom hotelu,dali je netko bio,kakva je hrana,smještaj,plaže? Putujemo sa djecom pa nas zanima ima li kakva animacija za djecu i odrasle?

Ja sam bila u Fontani prije mislim 4 godine, Jelsa je lijepa i cijeli Hvar, ali ja ne bih nikada više u Fontanu.

Rezervirali smo jedan od onih **** apartmana u okviru Fontane, koji su naravno imali cijenu za koju gost očekuje i nekakvu uslugu, i prvi dojam je bio katastrofalan, recepcija nešto prestrašno, lik nas je odveo u jedinu kućicu u cijelom "resortu" koja nema pogled ni na što osim susjedni balkon i cestu s druge strane i rekao da je jedina slobodna, a vidiš da je pola naselja prazno ... bio nam je to prvi put na Hvaru i došlo mi se rasplakat od muke što nisam otišla na poznate Vis ili Brač, ali bila sam uporna i tražila drugi apartman, u ovaj uopće nisam htjela ući, bilo koji od svih ostalih s kojih se vidjelo malo mora ili barem borovina. Lik je očito fektao i to me tek iznerviralo. Počeo nabrajati da je "ova kućica za neke Fince koji dolaze za tjedan dana", "ona kućica za Talijane koji dolaze za X dana" i tako. Po****dila sam i rekla da odlazim odavde ako ne nađu apartman u skladu s opisom na netu, onda sam s mužem čekala nekih 3 sata (otišli smo u Jelsu na ručak i cugu) koliko je liku kao trebalo da nešto "izordinira", imala sam dojam cijelo vrijeme da čeka i dalje nešto, moguće je bio samo dojam iz cijele prilično neugodne i nervozne situacije. Kako smo tu već odlučili da ili ostajemo ako nam daju smještaj u skladu s prezentacijom na netu ili idemo dalje pa taman im ostala naša akontacija - pravila sam se blesava i uredno vratila nakon 3 sata po ključeve apartmana kojeg je ovaj trebao "izordinirati".

Sam apartman, jednom kada smo ga dobili upornošću, je bio posve u redu i pristojan, da ne spominjem da je i ta kućica i sve ostale oko nas bile prazne jedno tjedan dana od našeg dolaska, onda su počeli stizati gosti, a vrhunac je bila neka mlada ekipa Talijana od njih valjda 10 ili više koji su dobili baš apartmane iznad nas i dvije noći i 2 dana tulumarili i bučili, skakali, lupali, povraćali preko balkona, mi to nikada nismo doživjeli, a kako nam (i gostima nekim švedima ili norvežanima ako se dobro sjećam kraj nas) recepcija dva dana nije dolazila u pomoć, mi smo odlučili prekinuti ljetovanje 2 dana ranije i prvi i nadam se jedini put u životu prekinuli svojevoljno ljetovanje, samo da se riješimo tog užasa.

Što se tiče okoliša, od Fontane ima par minuta lijepa šetnica uz more do Jelse, ispod Fontane je plaža baš za ljude s djecom, a par sto metara šetnje u smjeru suprotnom od mjesta vodi do prekrasne šljunčane plaže o kojoj su govorili već neki na ovoj temi. Uokolo ima bezbroj varijacija plaža na većoj ili manjoj osami s prilično ugodnim ravnim pločama.

U okviru Fontanei su bliže moru bili apartmani niže kategorije, očito vrlo skromni, ali puno bolje pozicionirani, bliže moru, s lijepim pogledom i borovima iznad svake terase i bez susjeda iznad glave, meni su se s tog aspekta činili puno bolji value for money od skupljih novosagrađenih apartmana malo ponad njih u kojima smo mi bili.

Hotel - tipični veliki hotel iz valjda kasnih 70-tih ili ranih 80-tih, ne znam za sobe, ali okoliš se činio pristojan u okviru stila 80-ih, inaće je sve bilo vrlo uredno i čisto unutar i oko cijelog naselja.

Jelsa je jako lijepa, ima par finih restorančića, za animaciju ne znam jer nas to nije zanimalo.

Jako je lijepo prozujati cijelim otokom, grad Hvar je prelijep, a meni se jako svidio i Stari Grad, bili smo i u Milni i još nekim manjim mjestima kojima se ne sjećam ime, ali s prelijepim plažama. Ne znam kako se zove mjesto do kojeg se dolazi improvizirano-izdubljenim tunelom - ali tamo nam je bilo super i išli smo 3 ili 4 puta skroz od Jelse tamo na kupanje i cjelodnevni boravak.

No iskustvo s Fontanom mi je bilo tako iritantno da nemam u vidu nikakav povratak ikad više ondje, niti bih Fontanu ikome preporučila.

Ne znam je li se u međuvremenu promijenio vlasnik, možda danas rade malo profesionalnije i opravdaju cijenu koja je barem tada bila nemala, dakle uzmi u obzir da sam ja bila prije 4 godine i da možda netko od Forumaša ima novija iskustva.

Osim toga, pogledaj Trip Advisor: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g659962-d649588-Reviews-Adriatiq_Resort_Fontana-Jelsa_Hvar_Island_Split_Dalmatia_County_Dalmatia.h tml

B1968B
25.06.2013., 20:05
Po cijeni ti dode skoro isto znaci imas od Splita jos 80 km do drvenika pa trajet 120 za auto pa jos 50 km vijugave ceste koju se u malom dijelu ispred jelse prosirili ali zavoji su ostali,,u svakom slucaju kad uzmes vrucinu i zavoje nece biti ugodno djetetu,,,normalna voznja oko sat a sa tako malim djetetom i vise,,,

eto kalkulacije:
zg - dugopolje cestarina 181kn + trajekt split - stari grad 318 + 47 x 2 = 412kn + gorivo dugopolje - split - jelsa cca 26 kn ( 32 km ) = 619kn

zg - šestanovac ( izlaz za Drvenik ) 197+ drvenik - sučuraj 108 + 2 x 16 = 140kn + gorivo do jelse ( od izlaza Dugopolje ) cca 140 kn ( 160km ) = 477 kn
Dakle, razlika je 142 kn u jednom smjeru, cca 19 eur.

Put od Drvenika do Jelse je...adrenalinski:mig:
Ušteda nije velika, a imaš 160km više ceste, na Hvaru dosta uske, zavojite i opasne, pa baš i ne preporučujem

dite
26.06.2013., 12:09
Ako nekome treba apartman u Starom Gradu slobodno me kontaktirajte na gomila@net.hr

cupa5
27.06.2013., 19:00
Pozdrav,
rezervirala sam apartman u Sućuraju na Hvaru u 8. mjesecu. Zanima me kakve su plaže i cijene po restoranima? Ima li nekih organiziranih izleta do Staroga grada- Hvara?

Hvala!

dujmovic16
29.06.2013., 16:31
pozdrav!

molim vas, recite mi top 3 plaze na hvaru.. ici cemo u 8.mjesecu i bitno nam je da uzivamo u plazi i moru.. smjesteni smo bas u gradu hvaru, je to dobra pocetna destinacija? koliko ima voznje/hoda do tih plaza?
htjeli bi preko dana uzivati u moru, a navecer bi ipak htjeli biti medu ljudima pa smo zato odabrali grad hvar..

puno hvala!

akcija1
29.06.2013., 17:14
Molim vas za pomoc, planiramo odlazak na ljetovanje u grad Hvar , nisam nikada bio tamo, kako se krecu cijenu apartmana i soba sa upotrebnom kuhinje ? 7 dana bi ostali od 17.8. 2 osobe, eventualno 3 . Sve odarsle osobe. Hvala

trance sender
30.06.2013., 00:40
Molim vas za pomoc, planiramo odlazak na ljetovanje u grad Hvar , nisam nikada bio tamo, kako se krecu cijenu apartmana i soba sa upotrebnom kuhinje ? 7 dana bi ostali od 17.8. 2 osobe, eventualno 3 . Sve odarsle osobe. Hvala

Tebi bi bio idealan Pharos hotel, malo je na brdu, ali 5 minuta hoda od svega, predivan pogled. Nije ništa luksuzno, ali jako jeftino u odnosu na ponuđeno. Odsjeo sam tamo prije nekoliko godina i sve 5.

djordje5
30.06.2013., 09:53
ako je neko zainteresiran za apartman u Vrboskoj slobodno ljudi na djordje5@yahoo.com

tennessee
02.07.2013., 15:04
Bok,
zanima me ima li tko informaciju gdje se na netu moze informirati vezano uz dogadanja na hvaru u razdoblju od 20. 7. do 1. 8. 2013. g. Ono sto me/nas najvise zanima su ribarske feste...gdje su i kada :-) ali i sve ostalo...koncerti, kulturne ili gastro manifestacije isl.
Unaprijed hvala na svakoj informaciji :-)
LP

Dlapek
03.07.2013., 07:49
Bok,
zanima me ima li tko informaciju gdje se na netu moze informirati vezano uz dogadanja na hvaru u razdoblju od 20. 7. do 1. 8. 2013. g. Ono sto me/nas najvise zanima su ribarske feste...gdje su i kada :-) ali i sve ostalo...koncerti, kulturne ili gastro manifestacije isl.
Unaprijed hvala na svakoj informaciji :-)
LP

http://www.tzhvar.hr/hr/hvar/kalendar-dogadanja/?y=2013

tennessee
03.07.2013., 09:43
http://www.tzhvar.hr/hr/hvar/kalendar-dogadanja/?y=2013

Hvala, hvala...ovaj link mi je jos jucer na pp poslao jedan kolega forumas :-) pogledah i ima zanimljivih stvari, svakako ce biti od koristi. sad ostaje saznat informacije za ribarske, a njih ne nalazim na netu tako da ce se to izgleda rijesavati na licu mjesta :-) svakako hvala

baja
03.07.2013., 14:31
pozdrav,

tražim smještaj za bračni par i dijete u zavali ili svetoj nedjelji od 04-15/08
ponude na pp
hvala

OnlyIKnow
07.07.2013., 18:15
Poz
Tražim povoljan smještaj za osmi mjesec u Hvaru ili Svetoj Nedjelji za tri ženske osobe.
Sve ponude šaljite u pp

anastasija0702
13.07.2013., 11:55
Mladi bračni par traži smještaj za sljedeći tjedan od 15. do 19.7. na hvaru -neki mali studio ako tko ima poovljno. Javite mi se na pp čim prije.

anastasija0702
13.07.2013., 13:10
Zanima me ako mi netko može preporučiti za mlade d ali je bolje odsjesti u Hvaru ili u Starom Gradu. Što se tiče plaža nama je sve ok smao da osim kupanja ima i nešto za vidjeti od znamenitosti kao i restorana i dodatnog sadržaja. Kakav je vaš prijedlog?

Putnik92
14.07.2013., 10:15
Zanima me ako mi netko može preporučiti za mlade d ali je bolje odsjesti u Hvaru ili u Starom Gradu. Što se tiče plaža nama je sve ok smao da osim kupanja ima i nešto za vidjeti od znamenitosti kao i restorana i dodatnog sadržaja. Kakav je vaš prijedlog?

Grad Hvar!