PDA

View Full Version : Ožiljci od operacije / zatvaranje kirurškog reza

atlantis
31.05.2006., 13:52
Bok...

od laparoskopske opercije je proslo vise od dva mjeseca... rezovi su josh uvijek ispupceni i tamno ljubicasti, krastice su otpale...

mazem dermatixom...

jel to normalno? kaze dragi da sad izgledaju gore nego poslije operacije :confused:

ako je normalno, kako izgleda tijek toga?

thx :)

polly
31.05.2006., 15:02
bil ti je nedavno topic iste tamatike
spominjala sa nevenova mast

moja doma svoje laparoskopske rupe maže con....tubexom (a ne znam kak se točno zove, mogu ti poslat sms s nazivom poslije)
mislim da je nešto slično kao i to s čim ti mažeš
ožiljci su poprimili normalnu boju, ispupčeni su i vide se, a i vidjet će se zauvijek
tu pomaže samo plastičar

imaš i od avene kremu za ožiljke - cicalfate, tilla ju je hvalila

atlantis
31.05.2006., 15:18
znam ja da ce oni bit svijetliji i ispupceni, al ovi su ljubicasti :D

idem pretrazivat topic :)

kem
31.05.2006., 17:43
znam ja da ce oni bit svijetliji i ispupceni, al ovi su ljubicasti :D

previše se smiješ. :zubo:

atlantis
31.05.2006., 17:45
ne zajebavaj :D josh bum od doktora dobila po pitschki zato jer nisam lezala po cijele dane :zubo:

mene sam zanima jesu li normalne boje za ovu fazu :zubo:

atlantis
31.05.2006., 17:46
polly
nasla sam topic, tamo pise dosta o kremama al ne pishe jel to normalna faza ili ne

:)

kem
31.05.2006., 17:55
ne zajebavaj :D josh bum od doktora dobila po pitschki zato jer nisam lezala po cijele dane :zubo:

mene sam zanima jesu li normalne boje za ovu fazu :zubo:

to ti ja neb' znala kazat. nikad nisam išla pod nož. :nono:

Crimson Petal
31.05.2006., 18:19
ako te tjesi, ja imam oziljak od zahvata koji je radjen u 10. mjesecu prosle godine i jos je svijetloljubicaste boje. :zubo:

Crimson Petal
31.05.2006., 18:20
no, to nije sivano, nego je zarastalo ovako... samo od sebe. :zubo:

Arslan
31.05.2006., 18:22
Koliko su vam siroki/dugacki oziljci od laparoskopije?

Natch
31.05.2006., 18:28
Bok...

od laparoskopske opercije je proslo vise od dva mjeseca... rezovi su josh uvijek ispupceni i tamno ljubicasti, krastice su otpale...

mazem dermatixom...

jel to normalno? kaze dragi da sad izgledaju gore nego poslije operacije :confused:

ako je normalno, kako izgleda tijek toga?

thx :)
za oziljke ti je dobra kombinacija kantarionovog ulja i nevenove masti.
meni se vidi samo mali na pupku, kao od piercinga.

Natch
31.05.2006., 18:29
Koliko su vam siroki/dugacki oziljci od laparoskopije?
mali krizici, niti centimetar sa centimetar.

atlantis
31.05.2006., 18:32
ako te tjesi, ja imam oziljak od zahvata koji je radjen u 10. mjesecu prosle godine i jos je svijetloljubicaste boje. :zubo:

OK daklem to je normala :)
thx :) samo mi je taj info trebao

arslane sirok jedno dva-tri mm, a dugacak hm... (uzimam tipometar i odoh u kupaonu) 38 mm

atlantis
31.05.2006., 18:33
natch thx na infu :)

BBlue
31.05.2006., 18:43
Nakon godinu dana - jedva se vide.

atlantis
31.05.2006., 18:46
thx, sad sam dragog umirila :zubo:

____

hvala smsaocu na savjetu :kiss:

is_none
25.01.2010., 01:06
ok svima! Ovako skidao sam tetovazu prije mjesec dana kirurskim putem,sve je proslo doduse jos mi doktor nije skinuo flaster ali sam malo skicnuo unutra pod flaster i ugledao sam kao rupu na tom mjestu gdje su mi skinuli kozu
Sad me zanima da li ce se to mjesto s vremenom barem malo popuniti ili ce ostat rupa ma da plasticni kirurg kaze to ce biti sve super Molim savjete

is_none
25.01.2010., 01:07
anyone! :moli: :moli: :moli:

Doria
25.01.2010., 01:27
Popunit ce se rupa. Trajat ce neko vrijeme, ali biti ce ok. Ja sam isto panicarala kad sam ugledala svoje rupe (duboke od drenova nakon operacije), ali evo sada dva mjeseca kasnije su popunjene :) tj. izlevelirane :D.

is_none
25.01.2010., 18:25
Popunit ce se rupa. Trajat ce neko vrijeme, ali biti ce ok. Ja sam isto panicarala kad sam ugledala svoje rupe (duboke od drenova nakon operacije), ali evo sada dva mjeseca kasnije su popunjene :) tj. izlevelirane :D.

isuse hvala ti :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: nemas pojam kako si me obradovala

offee
25.01.2010., 18:56
meni se prijateljica mazala sa bepathem kremo+contratubeks posli operacije i ništa joj se ne vidi.inače prvih šest mjeseci do god.dana je normalno da je ožiljak crvenkast

krycek
25.01.2010., 19:11
nekim ljudima jednostavno dugo traje zacjeljivanje i bude jako ružno - primjerice moja mama je operirala štitnu i više od godinu dana je imala jako ružan ožiljak koji se sada ne vidi ali je trebalo vremena dok se smiri, za razliku od nekih drugih osoba kojima je puno prije nestalo crvenilo i onaj ružni izgled ožiljka. dobri su cotratubex i jomelop losion - potonji znatno smanjuje čak i ožiljke od akni :)

is_none
25.01.2010., 20:24
hvala vam svima! Sto se mene tice dosta brzo mi cijele rane i koza mi se regenerira takodjer imam contrtubex i s njime cu mazadti ali tek kad sve kraste otpadnu

is_none
31.01.2010., 19:46
Bok svima evo opet mene s mojim oziljkom od tetovaze volio bi da pogledate i da kaze te svoje misljenje znam da niste doktori ali....evo ovo su te rupice doduse kraste nisu ispale jos ali se uistinu bojim da ce ostati http://img695.imageshack.us/i/012810182528.jpg/ eto zanima me dal da mazem kontratubexom
Za sad mazem pantenolom pa cu kasnije kontraktubexom

Doria
31.01.2010., 20:50
Nece ostat. Mislim da ne smijes mazat contatubexom dok ima krasti.

is_none
31.01.2010., 21:51
Nece ostat. Mislim da ne smijes mazat contatubexom dok ima krasti.

evo veceras mi je ispala i zadnja krasta i evo kako izgleda :(:( :(:(:(:(:(:(:(

http://img23.imageshack.us/i/013110224800.jpg/ hoce li se povuci to crvenilo ako da za koliko mogu to ocekivati

Doria
31.01.2010., 23:57
Povuci ce se. Smiri se, kaj si ocekivao nakon zahvata micanja koze? Samo treba vremena (nekoliko mjeseci, pa i duze) i biti ce ok :).

is_none
01.02.2010., 15:06
Povuci ce se. Smiri se, kaj si ocekivao nakon zahvata micanja koze? Samo treba vremena (nekoliko mjeseci, pa i duze) i biti ce ok :).

joj hvala ti! :) inace jedna od rupa se popunila jos je druga ostala i ta se polako vraca u normalu

is_none
10.03.2010., 16:04
Pozdrav svima proslo je nekoliko jeseci od uklanjanja tetovaze i sada izgleda ovak http://yfrog.com/86031010155712j hoce li se to povuci one rupise sto su bile nestale su ali me zanima oceli se to crvenilo smiriti?

is_none
15.03.2010., 21:21
Pozdrav svima proslo je nekoliko jeseci od uklanjanja tetovaze i sada izgleda ovak http://yfrog.com/86031010155712j hoce li se to povuci one rupise sto su bile nestale su ali me zanima oceli se to crvenilo smiriti?

anyone :moli:

Doria
19.03.2010., 08:21
ali me zanima oceli se to crvenilo smiriti?
Hoce. I opet, treba vremena.. puno vremena.

offee
19.03.2010., 18:13
maži bepathem kremom da ti se to smiri,koža ti je sva izritirana

is_none
22.03.2010., 17:38
hvala vam svima :grli: a mazem bepantenom i contratubexom

Doria
22.03.2010., 17:40
No, sad ja imam jedno pitanje :D. Koliko dugo se isplati mazat kremama protiv oziljaka?

is_none
23.03.2010., 14:58
No, sad ja imam jedno pitanje :D. Koliko dugo se isplati mazat kremama protiv oziljaka?

e to ne bi znao jer mazem kremama otkad su mi otpale kraste i kako si mi ti rekla dakle jedno mjesec dva,cuo sam da dugo treba sto se krema tice i biti bas bas uporan mazati 3-4 puta na dan i po mogucnosti masirati oziljak lagano men se dosta povuklo kako je bilo

Doria
23.03.2010., 15:24
Meni je cetiri mjeseca od operacije i ovisno o obavezama tokom dana mazem rez cetiri do sest puta. Sad me zanima bas koliko dugo da nastavim s tim rezimom? Mozda ce jos netko bacit oko na topic :D.

is_none
23.03.2010., 23:11
Meni je cetiri mjeseca od operacije i ovisno o obavezama tokom dana mazem rez cetiri do sest puta. Sad me zanima bas koliko dugo da nastavim s tim rezimom? Mozda ce jos netko bacit oko na topic :D.

jel ti jos crven? Meni je pocelo bjeliti
a cisto sumnjam vidis da nam topic bjezi na drugu stranu :D

Doria
24.03.2010., 00:59
Crven, ali bljedji nego nakon operacije. Ali ja ti imam okomiti rez na trbuhu, 21 sav dugacak :) i jos tri "rupe" od drenova.

Imam i cetiri reza + dren od laparaskopske operacije isto prije cetiri mjeseca (skoro pet) i oni su stvarno prilicno bljedi.

is_none
24.03.2010., 23:28
Crven, ali bljedji nego nakon operacije. Ali ja ti imam okomiti rez na trbuhu, 21 sav dugacak :) i jos tri "rupe" od drenova.

Imam i cetiri reza + dren od laparaskopske operacije isto prije cetiri mjeseca (skoro pet) i oni su stvarno prilicno bljedi.

e pazi ja se tuiram danas i kad slucajno pogledam na ruku kad ono sve se izravno ok nije bas sve ali vecina jeste i tak sam happy zahvaljuci tebi honey :kiss: a s cime ti mazes?

Doria
25.03.2010., 00:23
Hihi, nema na cemu.. drago mi je da je bolje :)

Trenutacno kremom Contrakel, druga tuba. Prvo sam imala nesto od Avena, onda Contratubex, ali me od njega uzasno svrbio oziljak.. pa su mi u apoteci preporucili ovu koju imam sad.

Georgia_6
25.03.2010., 10:58
moja mama je imala laparoskopsku operaciju žuči... imala je 3 "rupice", tj. reza.. bilo joj je isto tako ljubičasto i svakakvo :P ali ni ona nije mirovala, nakon 1tj se vratila na posao (posao joj nije u uredu, nego u bolnici), znači hodala je i kretala se dosta i tako to.. jedino nije kućanske poslove previše radi šavova, tu se šparala... uglavnom, brzo joj se sve povuklo, ne znam kako joj je bilo nakon npr 1 godinu, ali evo danas skoro 3 godine nakon operacije više niti sama ne može pronaći gdje je imala šavove... :mig:

is_none
25.03.2010., 18:47
Hihi, nema na cemu.. drago mi je da je bolje :)

Trenutacno kremom Contrakel, druga tuba. Prvo sam imala nesto od Avena, onda Contratubex, ali me od njega uzasno svrbio oziljak.. pa su mi u apoteci preporucili ovu koju imam sad.

e koliko si platila tu Contrakel? i jel pomaze?

Doria
25.03.2010., 20:25
90 i nesto kuna .. ne znam jel pomaze, isto kao sto ne znam za ove druge dvije jer nemam referentni uzorak za usporedbu :D. Zato sam i pitala koliko dugo treba mazat da mi se ne dogodi da mi netko za pet godina kaze "ali da si mazala sest mjeseci bi ti imalo efekta" ili tako nesto.

is_none
27.03.2010., 13:17
90 i nesto kuna .. ne znam jel pomaze, isto kao sto ne znam za ove druge dvije jer nemam referentni uzorak za usporedbu :D. Zato sam i pitala koliko dugo treba mazat da mi se ne dogodi da mi netko za pet godina kaze "ali da si mazala sest mjeseci bi ti imalo efekta" ili tako nesto.

e da to bi ja volio znati koliko s edugo treba mazati :confused::confused:

is_none
09.06.2010., 16:24
Pozdrav svima kao sto sam vec opisao imam oziljak od operacije skidanja tetovaze star 6 mjeseci e sada me zanima da li mogu normalno na sunce solariji itd

is_none
09.06.2010., 18:30
Pozdrav svima kao sto sam vec opisao imam oziljak od operacije skidanja tetovaze star 6 mjeseci e sada me zanima da li mogu normalno na sunce solariji itd

anyone :moli: :)

is_none
13.06.2010., 17:46

doria isprazni inbox

Slizim
19.06.2010., 11:25
Jos uvijek imam na stomaku oziljak od op.zahvata dugacak 12 cm koji me ovih dana izuetno svrbucka i pecucka i stalno ide na zivce. Zatim, neko vrijeme nece me zezati,a onda, bez nekog povoda ponovo. Nezgodno mi je zvati ljekara operatora na telefon, pa me zanima kakvi su oziljci drugih osoba nakon 9-10 mjeseci od operacija. Oziljak je vertikalni i pored toga sto me podsjeca sto je sve izvadjeno i na taj dogadjaj, uzasno me sve nervira kada me pocne svrbiti.
Ne izlazem ga suncu jer nosim kupaci sa isjecenim gacicama koje se iznad kukova spajaju.
Takodjer me interesira, ako neko zna odgovoriti, da li se moze ici na ronjenje na dah do 5-6 metara poslije op.zahvata, zanima me i ronjenje u odijelu, ali osjecam da ce mi se obiti o glavu.

Slizim
19.06.2010., 21:33
Javljajte se sa svojim iskustvima o oziljcima od operacija i ginekoloskih i drugih. Evo i sada me svrbi pri dnu oziljak i ide mi na nerve. Vjerojatno jer kisa pada. Koliko ce ta neugoda trajati? Proslo je vec dosta mjeseci.

_unlimited_
19.06.2010., 23:17
Eto moje iskustvo. Imam okomit ožiljak preko trbuha, dug oko 17 cm. Nakon operacije sam mazala contratubexom i to možda koji mjesec nakon operacije kad su otpale kraste (ne sjećam se točno jer je prošlo dosta vremena). Stvarno bi bilo zgodno znati koliko treba mazati da bi bio što bolji rezultat. Inače mi je rez sada svjetloružičast-bijel, malo su bjelji samo tragovi šivanja, i nije pretjerano ispupčen-kada se prelazi rukom vodoravno preko njega osjeti se samo mekša koža na tom dijelu. Ne bi bio niti primjetljiv toliko da nije okomit, pa su nekako izraženiji prijelazi, kao brežuljci ili rupice u odnosu na okolnu kožu. Eto toliko...:)

_unlimited_
19.06.2010., 23:19
I da, ne sjećam se da me mučio ikakav svrbež...:ne zna:

Kikica1111
20.06.2010., 01:08
Moj ožiljak pocinje malo ispod prsiju i proteze se prilicno ispod pupka, ne znam koliko je cm dug, ali ide bas onako "fino" preko cijele sredine trbuha. Sada je star 6 mjeseci i jos je prilicno izbocen i tamno ruzicast. Da stvar bude bolja spajan je metodom ljepljenja koze, a ne sivanjem i ocekivala sam nekako da ce brze nestati. Isto me povremeno svrbi, a nekada cak i lagano boli. Ne znam sto bih rekla, mazem contractubexom od kada su otpale kraste, a krasta je bilo jako malo i kratko nakon operacije su otpale. Eto, ja ovo ljeto ne idem na kupanje, ne kupuje mi se novi kostim, a ovi koje imam su dvodjelni i bas mi se fino vidi oziljak. Sto se ronjenja tice, mislim da to nema veze s oziljkom.

Slizim
20.06.2010., 08:57
Moj pocinje odmah iznad p.... i ide do pupka. Sada je tamno-crven, nekad ljubicast i izgleda kao nekakav osusen konop ili kisna glista cijlom duzinom i osjeti se pod prstima kao tvrdi zilavi konopac za ves.
Danima mi nista ne smeta, a onda zareda nekoliko dana kada bih ga izgrebala.
I nekako se ne osjecam kao kompletna osoba, ide mi na zivce cijelo vrijeme, podsjeca me.

Doria
20.06.2010., 11:32
Slizim, a jel mazes s necime? Mene je oziljak (okomit, 21 cm) svrbio od contrabuxa za popi*dit. Onda sam koristila Contrakal, kremu i to mi je bilo super.

Sto se tice mora ja apsolutno planiram ici u dvodijelnom. Nema sanse da se skrivam zbog oziljka.

Kikica1111
20.06.2010., 15:43
Ja se jednostavno ne osjecam dobro da izlazem oziljak pogledima drugih. Iskreno, rodena sam na moru, cijeli zivot mi je bilo dostupno kada sam htjela i nisam "ovisnik" o njemu. Ugodnije mi je ne kupati se nego pokazivati oziljak.
A isto me muci i sto Slizim kaze, stalni mi je podsjetnik na ono sto se dogadalo i ne volim ga ni sama vidjeti.

Doria
20.06.2010., 16:44
I moj je meni podsjetnik i ne volim se toga sjecat. Prvih par tjedna sam se rasplakala svaki put kad bi ga vidjela jer sam izbjegavala pogledat si niz tijelo. No ja sam ja i taj oziljak je sada dio mene htjela ja to ili ne, a sebe se ne sramim. Kad gledam nesto na tv-u, tipa medicinske serije.. pa netko ide na operaciju, pa pokazu onaj prvi zarez skalpelom ili kasnije torzo s savom.. pocnem se trest od uzasa.
No, ne dopustam da mi to unisti more :D. Da, nisam s mora i meni je taj tjedan/dva sto ga se mogu dokopat jednom godisnje takva uzivancija da nema sanse da ga propustim. A bila sam vec s deckom na bazenima u dvodijelnom.. nisam se dala smetat.. da par ljudi me pogledalo i skrenulo pogled, vise je njima bilo neugodno nego meni.

Slizim
21.06.2010., 09:06
Ja se jednostavno ne osjecam dobro da izlazem oziljak pogledima drugih. Iskreno, rodena sam na moru, cijeli zivot mi je bilo dostupno kada sam htjela i nisam "ovisnik" o njemu. Ugodnije mi je ne kupati se nego pokazivati oziljak.
A isto me muci i sto Slizim kaze, stalni mi je podsjetnik na ono sto se dogadalo i ne volim ga ni sama vidjeti.

Je Kikice moja. Kao da smo manje vrijedne pa ga krijemo. I ja sam na moru. Ne znam sto ti je bilo, ali zasigurno osjecam da se ni ti nisi pomirila sa svim tim dogadjajem. I onda nas oziljak podsjeti taman kada se malkice opustimo misleci o necemu drugom.
Morala sam skupiti svo svoje zensko dostojanstvo i pomiriti se sa zivotom poslije, ne znajuci od pocetka sto sve implicira moja op. (miomatozna maternica sa adneksima i sl.crijevom). Tjelesno potpuno oporavljena, psihicki potpuno nezadovoljna s a stvarima koje su me prije manje smetale.

Hajdemo probati obje, za promjenu ne razmisljati o tome sto ce neko misliti kada vidi oziljak. Da se on prihvati kao legitimni dio tijela. A one koji primijete kresnuti njihovim manama(stomacinama , venam, celavici, id.). Sto mislis?:lol:

Kikica1111
21.06.2010., 12:33
Ja sam imala zapletaj crijeva. Zapravo sam dozivjela veliki psihicki i fizicki sok jer se nisam mogla pripremiti za operaciju. Po noci sam zavrsila zbog bolova na hitnu, a vec sam sutra u jutro bila operirana. To je bilo kao: jedan dan zdrava - drugi dan operirana. Jos uvijek sanjam cesto da sam na operaciji i jos uvijek se nisam bas oporavila od soka iako je proslo 6 mjeseci. Oziljak mi dode kao dodatni podsjetnik.
Zapravo, nije me briga sto ce netko misliti kada vidi moj oziljak, nego se ja sama lose osjecam kada ga izlazem pogledima, nesto kao da sam gola i nije mi ugodno. S obzirom da inace nisam bas "otvorena" osoba, tesko da cu se ohrabriti i otici kupati. Ali tko zna, mozda do kraja ljeta ipak napravim i taj korak. :)

strangerica
21.06.2010., 13:59
Jao, ja sam prije 4 godine morala operirat madez na lijevom ramenu koji je bio crn,a okolo smedi,ravan s kozom..nisam htjela ali sam morala..i nakon operacije je osto veliki oziljak tzv. keloid..nakon nekog vremena se nesto zakompliciralo i moralo sam to isto ponovno operirat..i sad imam duplo veci keloid,ono bas na ramenu,izbocen,onako roze boje..stalno nosim flastere da se ne vidi,bas mi je neugodno otkad ga imam..isla sam kod privatnika na lasersko uklanjanje dosta dugo i apsolutno nista mi nije pomoglo..A prosle godine sam operirala tumor na koljenu i sad i na nozi imam dugacki oziljak slican ovom na ramenu..

nevjerojatno kolko ta 2 oziljka utjecu na mene :(

is_none
21.06.2010., 16:38
Jao, ja sam prije 4 godine morala operirat madez na lijevom ramenu koji je bio crn,a okolo smedi,ravan s kozom..nisam htjela ali sam morala..i nakon operacije je osto veliki oziljak tzv. keloid..nakon nekog vremena se nesto zakompliciralo i moralo sam to isto ponovno operirat..i sad imam duplo veci keloid,ono bas na ramenu,izbocen,onako roze boje..stalno nosim flastere da se ne vidi,bas mi je neugodno otkad ga imam..isla sam kod privatnika na lasersko uklanjanje dosta dugo i apsolutno nista mi nije pomoglo..A prosle godine sam operirala tumor na koljenu i sad i na nozi imam dugacki oziljak slican ovom na ramenu..

nevjerojatno kolko ta 2 oziljka utjecu na mene :(

@Kikica i strangerica nemojte da ti oziljci uticu na vas i ja sam imam 2 oziljka pa sam se pomirio sa time da tako mora biti naravno bilo bi bolje da ih nema ali sto je tu je,da smo samo birali naravno da ih ne bi izabrali . :( i strangerica zao mi je zbog tvoje zdravstvene situacije nadam se da je sada sve ok :kiss:

Slizim
21.06.2010., 19:40
strangerice: I ovaj moj oziljak strasno utice na mene. Jednostavno, cim ga pogledam odjedanput se ukjuci cijeli mozaik slika koje sam u bolnici prezivjela a tada nisam bila svjesna. Pa ti silni neprijatni vagiinalni pregledi, ultrazvucni, raznorazni nepoznati ljudi oko mene, neke ruzne spavacice, nekoliko noci sam sama bila u mracnoj sobi i gledala brodove kako plove u luku, sama, napusstena.
Isto sam ekspresno morala na op. Jednog radnog dana otisla nakon posla ljekaru, za 10 dana legla u bolnicu i za 2 dana op. Probudis se kao nepoznata osoba. I nikad nisi vise ista.
Ja te razumijem.

strangerica
21.06.2010., 21:25
strangerice: I ovaj moj oziljak strasno utice na mene. Jednostavno, cim ga pogledam odjedanput se ukjuci cijeli mozaik slika koje sam u bolnici prezivjela a tada nisam bila svjesna. Pa ti silni neprijatni vagiinalni pregledi, ultrazvucni, raznorazni nepoznati ljudi oko mene, neke ruzne spavacice, nekoliko noci sam sama bila u mracnoj sobi i gledala brodove kako plove u luku, sama, napusstena.
Isto sam ekspresno morala na op. Jednog radnog dana otisla nakon posla ljekaru, za 10 dana legla u bolnicu i za 2 dana op. Probudis se kao nepoznata osoba. I nikad nisi vise ista.
Ja te razumijem.

Tocno to. Kad mi je dijagnosticiran tumor, prvo sto sam pomislila je kako ce mi opet ostat ogroman oziljak. Sjetim se bas svega, terapija na onkologiji, svih bolesnih koje sam vidala s istim problemom. Cak i kad se tusiram, i vidim to mi je nekako nelagodno. Stovise,ja imam 16 godina,srednjoskolka sam. Kad mi neko od prijatelja stavi ruku na rame i osjeti se to, svi se vecinom zgrazaju, onako neprimjetno, ali ipak..:(

Altera
25.06.2010., 22:55
Jedina efikasna stvar protiv ozbiljaka su tzv. silikonske pločice. To se obično treba naručiti u ljekarni.
NE SILIKONSKI GEL koji vam žele uvaliti, nego pločice.

Sve ostalo, posebno Contratubex je apsolutno beskorisno. Ako već bacate novce, kupite pločice, garantiram u učinkovitost. Jedino što ih je potrebno nositi 12 sati dnevno, svaki dan, mjesec dana. Ali isplati se!

Doria
26.06.2010., 14:03
Kako garantiras? Iz iskustva? I sto je tako posebno u njima?

Slizim
26.06.2010., 15:32
Kako garantiras? Iz iskustva? I sto je tako posebno u njima?

Je, i da li ce pomoci 8 mjeseci nakon operacije? Koliko kostaju?

sparina123
27.06.2010., 21:35
moja frendica je isto operirana,na nozi, imala je i presađivanja kože više puta, njoj je dr reko nek redovito maže maslinovim uljem, a još bolje kantarionovim, ak ima koga da joj domaći napravi ne ovaj iz apoteke, maže već dosta dugo, vide se al su puno blaži od onog kak je imala, pa ak netko hoće probat :ne zna:i koža joj je puno mekanija nego prije na tom mjestu

nika2
27.09.2010., 15:32
Sodermix je divan lijek!Sretna sam da su mi ga preporučili.Nakon operacije ramena(skijaški peh) ostao je ružan,veliki ožiljak.Upornim mazanjem Sodermix-om ,2x na dan ja samo mogu reći"SUPER MI JE"

succorosso
11.09.2011., 10:14
Zanima me od ljudi koji su bili na operacijama:
1. da li je uopce bilo moguce govoriti o tehnici zatvaranja reza?
2. sta im je bilo ponudjeno? (npr. steristrips, silikonski pokrovi, subdermalni savovi, support garments, ...)
3. da li je bilo moguce dogovoriti da rez zatvara plasticni kirurg

Ivanicapeca
11.09.2011., 10:38
Zanima me od ljudi koji su bili na operacijama:
1. da li je uopce bilo moguce govoriti o tehnici zatvaranja reza?
2. sta im je bilo ponudjeno? (npr. steristrips, silikonski pokrovi, subdermalni savovi, support garments, ...)
3. da li je bilo moguce dogovoriti da rez zatvara plasticni kirurg

1. ne
2. /
3. ne izvedivo zbog manjka kirurga općenito. Di bi stigli s dogovaranjem zahvata?
Svaki kirurg mora biti obučen kvalitetno zatvoriti rez.
Mene je operirao ginekolog laparoskopski prije 6 god i ti rezovi su zatvoreni koncem. Danas se ne vide.
Rodila sam na hitnoj sekciji i nije mi baš ni na kraj pameti bio taj rez, da ti iskrena budem. Konac se nije vidio i mislim da je taj vanjski rez lijepljen. Radio mi ga je specijalizant i sad nakon 7 mj se djelomice uopće više ne vidi.

succorosso
26.09.2011., 15:22
1. ne
2. /
3. ne izvedivo zbog manjka kirurga općenito. Di bi stigli s dogovaranjem zahvata?
Mene je operirao ginekolog laparoskopski prije 6 god i ti rezovi su zatvoreni koncem. Danas se ne vide.
Rodila sam na hitnoj sekciji i nije mi baš ni na kraj pameti bio taj rez, da ti iskrena budem. Konac se nije vidio i mislim da je taj vanjski rez lijepljen. Radio mi ga je specijalizant i sad nakon 7 mj se djelomice uopće više ne vidi.

1. i 2. Zalosno.:(
3. Stigli bi tamo da pacijent moze donositi neke odluke u vezi sa svojim tijelom, fakat gadno, zar ne?

Pitam se da li bi islo da covijek ponudi da sam plati plasticnog kirurga. No pretpostavljam, da kako su stvari u RH da bi to islo samo ispod stola, odnosno da bi predlozili da se naknadno obavi revizija oziljka. Dakle prvo netko zapacka, a onda ponovo anestezija.

Inace FYI: znam za slucaj da je jedna cura na Rebru dogovarala bas da joj plasticni kirurg zatvara rez jer joj je bilo radi karijere (model) vazno da oziljak bude sto neprimjetniji.

Klasicna izjava za lijecnika. Sta znaci "kvalitetno"? Nekom to da rez bude zatvoren i ne bude inficiran, a to kakav je estetski nije uopce bitno. Netko ce zatvaranje i izostanak infekcije uzeti kao conditio sine qua non i baviti se detaljima estetike za koje zna da nisu uvijek uzeti u obzir.

Sjecam se prica prijateljice koja je dosla kratko volontirati u Hrvatsku iz Kanade, pa je tako sivala rez nakon operacije. Sivala je kako su je naucili u Kanadi, da bi joj glavni kirurg rekao neka radi veci razmak medju savovima jer je dosta operacije, treba ici na kavu.

Svevremenska
26.09.2011., 18:42
Evo, da podijelim s vama i svoje iskustvo.
Izvađena mi je štitnjača prije 6 tjedan.
Bila je velika, pa je i rez bio dvostruko veći od inače.
Rez je na sredini vrata jer sam još mlada, pa se ništa nije spustilo.
No, super je zašiveno. Iznutra, izvana, na jednoj vratnoj bori (pregibu) tako da se i ne vidi skoro.
Mažem isključivo kantarionovim uljem i malo masiram.
Skoro da je boje kože, samo se malo vidi crta crvenkasta i sasvim malo je ispupčen.
Tako da se meni ne čini da je normalno ako je nekome 2 mj. od operacije rez ljubičast i ispupčen.
Eto...

Sherri
27.12.2012., 13:14
Ako moze pomoc, 2011. godine operirala sam sljepo crijevo, nije to nista strasno to znam nego imam jedan problem u vezi reza... Rez jednostavno nikako da zaraste, crven je i kao da je ispupcen i nikako stvarno da se to normalizira, znam kako treba izgledat nakon godine dana ali on tako ne izgleda, sto da radim ? Da to privjerim kod doktora ?

matillda
27.12.2012., 16:47
evo moj rez nakon operacije slijepog crijeva

http://imageshack.us/photo/my-images/507/rezj.jpg/

najviše mi smeta ovaj dio gore kod želuca jer je više od 1 cm u širinu a dug je skoro 3 cm (na slici se ne vidi dužina tog dijela zbog kosine), hoće li se to ikad suziti ili će zauvijek ostati tako?

je li normalno što su mi na ovako dugačak rez stavljani šavovi u razmacima od 3 cm? mislim da bi puno bolje zaraslo da su šavovi bili malo gušće raspoređeni, na onaj najširi dio reza gore je na čitav taj rez stavljen samo jedan jedini šav pa normalno da se rastvorila rana i "zarasla" sistemom rasta divljeg mesa a ne spajanjem kože :(

dok sam bila u bolnici sam cijelo vrijeme imala dvije (pedalj dugački ventrofili) plastične ploče po jedna s lijeve i desne strane reza (na koži, izvana) na koje su bile zavezane neke kao sajle koje su prolazile kroz unutrašnjost trbuha čime je trbuh bio zategnut, kad sam ih pitala što je to rečeno mi je da kad ne bi bilo toga šavovi ne bi mogli držati ovako dugačak rez i cijeli trbuh bi se samo ratvorio i sve bi se raspalo.

inače, 8 mjeseci nakon op cijeli taj rez je jako tvrd i ukočen, kao da neku šipku imam uzduž trbuha, ako se nagnem ova na vrhu me ubode u želudac :(
mažem contratubexom, ali ništa, samo je malo izblijedio :ne zna:
hoće li ikad omekšati?

lukaXXkralj
16.01.2013., 12:04
naime imao sam neku kvrgu na ruci,išao sam 7.1 kod opceg kirurga skidat to....jucer su mi skinuti savovi,a "rana" ovako izgleda
http://img.tapatalk.com/d/13/01/16/a2e9abys.jpg

Jel ovo normalno za 9 dana nakon "operacije"? Oce li ovo izblijesit za koji mjesec,i oce li se ove rupice od savova "obnovit i izravnat" sa kozom? :)

hvala!

leeloo27
17.01.2013., 20:39
Pa jel ti nisu ništa rekli pri skidanju šavova? Valjda bi rekli da nije normalno. Meni to izgleda malo upaljeno. :ne zna:

why-me
06.09.2013., 08:51
ima li netko iskustava s ožiljkom od operacije pilonidalnog sinusa (trtica)? Rana je bila ostavljena otvorena i skroz je sama zarasla, ali me sad zanima s čim bih to mogao mazati da ožiljak brže i bolje zaraste.. Anyone?:)

Zasad koliko sam čitao po forumima bih koristio Contractubex i kantarion ulje, pa možda kasnije dodao i silikonski Dermatix..

audiofonik
06.09.2013., 12:43
ima li netko iskustava s ožiljkom od operacije pilonidalnog sinusa (trtica)? Rana je bila ostavljena otvorena i skroz je sama zarasla, ali me sad zanima s čim bih to mogao mazati da ožiljak brže i bolje zaraste.. Anyone?:)

Zasad koliko sam čitao po forumima bih koristio Contractubex i kantarion ulje, pa možda kasnije dodao i silikonski Dermatix..

ja nisam mazal s ničim, maksimalno biti na zraku (bez gaze na ožiljku) kada izvade šavove. ja sam ispiral onu rupu koju ostave da se iz nje drenira sa hidrogenom i fiziološkom neko vrijeme i to je to. zaraslo je čist fajn. kantarion ti nemre štetit, za ovo ostalo neznam.

Saphi
06.09.2013., 23:30
Ima li netko iskustva sa otvaranjem rane nakon operacije? Imala sam operaciju noge prije mjesec dana, sve skupa je izgledalo ok osim tog prvog šava koji je bio previše stegnut. Nakon vađenja šavova (nakon 17 dana) rana je pukla točno na mjestu tog prvog šava, ostalo se nije otvorilo. Slali su me na kirurgiju više puta nakon tog, ali samo na kontrole. Sad imam veliku okruglu crnu krastu na tom mjestu koja je površinom niža od okolne kože. Doktori kažu da je ok, suha, nije upaljeno, ali da će ostati gadan ožiljak. Meni to izgleda kao da će mi ostati poveća rupa na nozi u najboljem slučaju, a ne pomaže to što svi medicinski tehničari tog trena zašute kad vide ranu i konstantno pogledavaju doktora sa upitnikom iznad glave. Ima netko takvih iskustava? :(

why-me
07.09.2013., 08:18
ja nisam mazal s ničim, maksimalno biti na zraku (bez gaze na ožiljku) kada izvade šavove. ja sam ispiral onu rupu koju ostave da se iz nje drenira sa hidrogenom i fiziološkom neko vrijeme i to je to. zaraslo je čist fajn. kantarion ti nemre štetit, za ovo ostalo neznam.

nije bilo ni šavova ni drena, ostavljena otvorena rana da sama zaraste, to je sad standardna procedura za pilonidalni.. :)

a kakva ti je boja užiljka? jel skroz posvijetlio i izjednačio se s okolnom kožom? koliko dugo je tralalo to zarastanje samog ožiljka, odnosno dok se izjednačila boja?

damir1976
07.09.2013., 19:01
evo moj rez nakon operacije slijepog crijeva

http://imageshack.us/photo/my-images/507/rezj.jpg/

najviše mi smeta ovaj dio gore kod želuca jer je više od 1 cm u širinu a dug je skoro 3 cm (na slici se ne vidi dužina tog dijela zbog kosine), hoće li se to ikad suziti ili će zauvijek ostati tako?

je li normalno što su mi na ovako dugačak rez stavljani šavovi u razmacima od 3 cm? mislim da bi puno bolje zaraslo da su šavovi bili malo gušće raspoređeni, na onaj najširi dio reza gore je na čitav taj rez stavljen samo jedan jedini šav pa normalno da se rastvorila rana i "zarasla" sistemom rasta divljeg mesa a ne spajanjem kože :(

dok sam bila u bolnici sam cijelo vrijeme imala dvije (pedalj dugački ventrofili) plastične ploče po jedna s lijeve i desne strane reza (na koži, izvana) na koje su bile zavezane neke kao sajle koje su prolazile kroz unutrašnjost trbuha čime je trbuh bio zategnut, kad sam ih pitala što je to rečeno mi je da kad ne bi bilo toga šavovi ne bi mogli držati ovako dugačak rez i cijeli trbuh bi se samo ratvorio i sve bi se raspalo.

inače, 8 mjeseci nakon op cijeli taj rez je jako tvrd i ukočen, kao da neku šipku imam uzduž trbuha, ako se nagnem ova na vrhu me ubode u želudac :(
mažem contratubexom, ali ništa, samo je malo izblijedio :ne zna:
hoće li ikad omekšati?

Pozdrav,
ja sam isto imao operaciju slijepog crijeva prije otprilike mjesec dana.Moja rana nije ni približno ovakva,neznam kako i što su ti radili ali ovo nije kako treba po mom mišljenju.Koliko je prošlo od operacije?Moj ožiljak je dugačak cca. 4 cm
https://www.dropbox.com/s/zqtmjgoqcqvffkz/20130907_200731.jpg

audiofonik
09.09.2013., 08:18
nije bilo ni šavova ni drena, ostavljena otvorena rana da sama zaraste, to je sad standardna procedura za pilonidalni.. :)

a kakva ti je boja užiljka? jel skroz posvijetlio i izjednačio se s okolnom kožom? koliko dugo je tralalo to zarastanje samog ožiljka, odnosno dok se izjednačila boja?

Moj je sinus bil malo veći (s time i rez) tak da je meni dio šivan. Boja je između roze i boje kože. Za potpuni oporavak mi je trebalo 2 mjeseca. Probal sam ić radit nakon mjesec dana ali nije išlo.

why-me
09.09.2013., 13:32
Moj je sinus bil malo veći (s time i rez) tak da je meni dio šivan. Boja je između roze i boje kože. Za potpuni oporavak mi je trebalo 2 mjeseca. Probal sam ić radit nakon mjesec dana ali nije išlo.

Thanks. ;)

Da boja između roze i boje kože je sasvim prihvatljiva.. :) Bitno da ne ostane ovak tamno crvena kakvje je boje ožiljak sada kad je rana tek zarasla.. :)

audiofonik
09.09.2013., 13:49
pa ono ak nisi maneken za muške tange i slikaju te samo odozada osim cure/žene nitko to neće vidjet :)

why-me
09.09.2013., 14:29
pa ono ak nisi maneken za muške tange i slikaju te samo odozada osim cure/žene nitko to neće vidjet :)

inače sam gay tak da ono..:D

al mislim da će to ok bit, točno je na samom procjepu između guzova i dobro je zarasla rana, samo da ta boja izbljedi i koliko toliko se izjednači s okolnom kožom..:)