PDA

View Full Version : Piercing i sve o njemu

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14

jarchica!
12.12.2010., 00:21
jel zna netko dal ana iz badaku salona kad radi pierce ispod usne , je to radi ''na živo'' ili stavlja onu neku tekućinu da ti utrne taj dio dok ti ispierca?

Radi pierce ispod usne. Meni nije stavljala tekućinu za ''ubijanje'', koliko ja znam to se stavlja na jezik. Točnije, meni su samo na jezik stavili to za utrnjivanje...A pierceva imam stvarno brdo. :D

E sad pitanje. Koliko dođe strechanje ushesa kod Zeleta? fala!

fairy_dea
16.12.2010., 16:38
Kratko pitanje: Od kakvog je materijala nakit koji se narucuje preko interneta?

Jako si se svida jedan,ali ali kod nas ga nigdje nisam nasla?
http://img529.imageshack.us/img529/2724/slika313820090412401075.jpg (http://img529.imageshack.us/i/slika313820090412401075.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

NAJBOLJA
16.12.2010., 16:49
ja sam probušila nos prije par dana i jako sam happy :cerek:

Faint
16.12.2010., 16:50
@fairy_dea, na kojoj stranici si to našla?,. trebalo bi pisati koji je materijal,.
ovo bi mogao biti kirurški čelik šipkica i akril + cirkoni na kuglicama.

fairy_dea
16.12.2010., 17:01
Nasla sam ,hvala. Malo me je strah tako kupit preko neta pa stavljat na jezik,ajd da je uho,nos ili pupak,al jezik bas :ne zna:

.lee.
16.12.2010., 17:39
u ponedjeljak idem k mezgi na bušenje :cheer: jedva čekam!

spic
16.12.2010., 17:47
kaj ti bude radil?

.lee.
16.12.2010., 17:47
kaj ti bude radil?

neću ti reći :zubo:

Faint
16.12.2010., 19:05
Nasla sam ,hvala. Malo me je strah tako kupit preko neta pa stavljat na jezik,ajd da je uho,nos ili pupak,al jezik bas :ne zna:

a ako kupuješ s provjerene stranice, nemaš beda :)

aktovka
16.12.2010., 19:30
Imam pitanje. :D
Pupak sam probušila prije 11 i pol godina i primjetila sam kako mi se kroz godine smanjivala koža na kojoj se pirs drži pa me frka da mi se ne otrgne negdje pirs pa da ne ostanem bez komada pupka. :zubo:

Može li se pirs izvaditi pa pricekati neko vrijeme da to zaraste ili stolivec pa bušiti na istom mjestu?

Koliko dugo treba cekati da to zaraste prije nego se ponovo buši?

Lesya
16.12.2010., 20:53

strechanje bude besplatno, samo platiš nakit. nakit je od 80kn pa na više (za jedan plug) :mig:

Pikica Pinky
16.12.2010., 23:00
već prije sam imala čudnih iskustava s njim pa mi je posta malo odbojan

i meni također u zadnje vrijeme :zubo:

idač
17.12.2010., 00:04
Aha :)) meni su ringovi bas ljepii haha. mene fakat nije bolilo tebe ?

mene je :D dva put mi je bušio, al me ovaj drugi (celavi, za njega ne znam kak se zove) zabavljal, pa nije bilo previse strasno :p

pa ok su ovi kod mezge, ali mi je malo bezveze bilo to što nije moga stavit nakit pa mi mora 3 puta bušit. već prije sam imala čudnih iskustava s njim pa mi je posta malo odbojan

kakvih čudnih iskustava? :zubo:

Pikica Pinky
17.12.2010., 12:10
ja radi toga lika i ne volim više k mezgi.
meni je taj čelavi onaj sa puno prstenja, ja došla u 3 mjesecu bušit pupak, i mislim da mu je to bilo prvo bušenje u salonu jer mu je mezga govoril kaj da radi i pukla mu je igla kod bušenja. :horor: bilo je krvi svugdi po meni po njemu i onda je mezga uzel posel u svoje ruke... još sad špricam i perem jer izgleda friško bušeni.

mezga mi je bušil nos i obrvu (koju sam nakon 5 godina skinula jer je izvisela) i bila sam super zadovoljna, i sad sam došla ja nakon incidenta s pupkom opet tam i ko za inat opet taj lik, mezge od nikud nikola tetovira... i kaj sad pita on mene kaj bi ti ja reko ring na nosu (imala sam spiralicu do onda). i on mene pita koji ja izaberem ring sjednem na stolac izvadi on stari pierc i kuglica od ringa mu padne na pod i tražil ju je oko 5-10 min :eek:

vjerujem da je lik fantastičan i da zna posel al eto, dolazim samo ako vidim mezgu za pultom ako ne trrrrk iz koninga

idač
17.12.2010., 15:44
:rofl::rofl:
da, totalno je zbunjeni!! ja kad sam stavljala svoj ring me prvo on uveo nutra i sve, a nikad ga prije nisam vidjela pa mi je bilo čudno. onda je još bio nov vjerojatno (početak 4.mj) i samo gledal mezgu dok me pirsal. dobro, i iglu je pridržal. al sam mezga je rekel da vec dugo nije stavljal ringove na nos i mucil mi je nos jedno vrijeme s ringom, pa tek onda isao jos jednom busiti. za to vrijeme je ovaj gledal i nasmijaval me, pa sam se jos pocela tresti od smijanja, pa me jos jace boljelo s tom iglom u nosu :rofl: al da je smijesan, je. prije svog pirsanja, kad sam isla s prijateljicom, ga nisam vidjela tam pa pretpostavljam da jee nov i da ce mu sigurno trebati jedno vrijeme da se navikne, tak da mu nist ne zamjeram sve dok mene ne dira. nek se uci :zubo:

Helpaj<3
18.12.2010., 22:54
HAHAH. Nisam srela tog čelavog. jel neko busio u Zele pirsing salonu u Zg-u?

Pikica Pinky
19.12.2010., 17:17
aham da i to bi htjela pitat, pošto sad studiram u zg zanima me gdje ima pierc studia da su provjereni i povoljni? u zg

AnimusVox
19.12.2010., 17:27
HAHAH. Nisam srela tog čelavog. jel neko busio u Zele pirsing salonu u Zg-u?

ja sam bušila nos tamo. :D

.lee.
20.12.2010., 16:17
bila kod mezge danas...bušil me onaj čelavi. sve super prošlo, izgleda da se spraksiral već :lol:
ja superzadovoljna i jedva čekam da odem po još :cheer:

LittleGoat
21.12.2010., 18:58
šta si bušila? i ja bi opet nešto

.lee.
21.12.2010., 19:18
:cice: :zubo:

očekivala sam nešto strašno, al bolilo me možda nekih 10 sekundi, tek toliko da napravi rupu i provuče nakit...i danas praktički ništa ne osjećam, jedino mi je malo naoteklo. nema čak ni sukrvice, ma super je prošlo. za sad, naravno...al ako su prva dva dana tak dobro prošla, mislim da ne bi trebalo kasmije biti nekih problema :ne zna: tj. nadam se da ih neće bit :D

Helpaj<3
28.12.2010., 14:55
ja sam bušila nos tamo. :D

I kako je :D?

neredica
29.12.2010., 19:00
Pozdrav!
Zna li netko gdje ima za kupit ili naručit piercing za obrvu kojemu je vijak na kuglici a ne standardno?
Bila sam po tattoo studijima i nitko nema.
Hvala!

Ognjena
29.12.2010., 19:04
Pozdrav!
Zna li netko gdje ima za kupit ili naručit piercing za obrvu kojemu je vijak na kuglici a ne standardno?
Bila sam po tattoo studijima i nitko nema.
Hvala!

kako to mislis?
mozda imam ja, al objasni tocno detaljno sto trebas

neredica
29.12.2010., 19:34
Evo ovo : http://img689.imageshack.us/img689/7375/b25897.jpg
Vidiš, vijak je na kuglici.

Ognjena
29.12.2010., 19:45
moram pregledati svu robu pa ti javim

idač
29.12.2010., 19:54
:cice: :zubo:

auč :s:s svaka ti čast :cerek: !
nije bilo neugodnosti? su te jako zajebavali ovi mezgači? :zubo:

.lee.
29.12.2010., 20:04
auč :s:s svaka ti čast :cerek: !
nije bilo neugodnosti? su te jako zajebavali ovi mezgači? :zubo:

ma joj, to uopće nije strašno! al stvarno nije...to mi je prvi pirs i očekivala sam nešto grozno, ali bilo je savršeno i jedva čekam da odem zbušit i drugu :cerek:

nisu me uopće zajebavali, super su bili dečki. mezga si je otišel spušiti tak kaj sam ostala sama s čelavim (da mi slučajno ne bi bilo neugodno ak i on ostane :mig:) i fakat je okej obavio posao. ja nemam apsolutno nikakvih zamjerki :)

neredica
29.12.2010., 21:36
moram pregledati svu robu pa ti javim

Super, hvala ti !

Faint
29.12.2010., 23:11
Evo ovo : http://img689.imageshack.us/img689/7375/b25897.jpg
Vidiš, vijak je na kuglici.

Imaš ovdje (http://www.crazy-factory.com/product_info.php?products_id=2178). Kupovala sam od njih i nakit je odličan, a jako jeftin i brzo stigne. :)

sesy
30.12.2010., 16:25
Ja sam svoj 6 pirs busila u Lyncan u Osijeku,decki su super :cerek:

http://img574.imageshack.us/img574/6338/14827511333602207370110.th.jpg (http://img574.imageshack.us/i/14827511333602207370110.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

AnimusVox
30.12.2010., 17:19
I kako je :D?

ne znam šta te točno zanima, ali ja sam prezadovoljna, došla sam sva uplašena (jer inače imam fobiju od igle), odabrala nakit nakon sugestije od strane pirserice, sjela na stolac, sve se sterilizira pred tvojim očima i gotovo je bilo za sekundu uz minimalno peckanje :D tako da svakako preporučujem taj studio.

Ognjena
30.12.2010., 19:34
ne znam šta te točno zanima, ali ja sam prezadovoljna, došla sam sva uplašena (jer inače imam fobiju od igle), odabrala nakit nakon sugestije od strane pirserice, sjela na stolac, sve se sterilizira pred tvojim očima i gotovo je bilo za sekundu uz minimalno peckanje :D tako da svakako preporučujem taj studio.

kako to mislis "sterilizira se pred tobom"?

idač
30.12.2010., 19:40
Imaš ovdje (http://www.crazy-factory.com/product_info.php?products_id=2178). Kupovala sam od njih i nakit je odličan, a jako jeftin i brzo stigne. :)

e sad ja imam pitanje!
ak si ja kupim recimo preko ove stranice pirs, bude mi ga pirser htio staviti (posto nije kupljen kod njega) ili moram sama? :zubo:

Helpaj<3
30.12.2010., 19:52

:rofl: moja sestricna razmislja o busenju kod njih.:D hvala ti

suzuki750
30.12.2010., 20:27
e sad ja imam pitanje!
ak si ja kupim recimo preko ove stranice pirs, bude mi ga pirser htio staviti (posto nije kupljen kod njega) ili moram sama? :zubo:

Ja sam vec par puta bušila pupak.. pirs sam kupila kod njih, i kad sam išla opet na bušenje morala sam ga donjet u studio dan prije da ga steriliziraju u autoklavu.

Od kojeg materijala je taj pirs koji spominješ? Nesmije bit plastičan, nit sadržavat plastiku.. A i sumnjam da ce ti htjet stavit neki drugi pirs, jer ak poslije bude sranja oni ce bit krivi..

Ognjena
30.12.2010., 21:34
e sad ja imam pitanje!

ja stavljam nakit od ljudi kad donesu, ali mi ga moraju prije dofurat da ga provjerim i steriliziram

Faint
31.12.2010., 13:29
Ja si sama mijenjam, ali kao što suzuki i Ognjena kažu,. u većini salona tako funkcionira,

AnimusVox
01.01.2011., 16:45
:rofl: moja sestricna razmislja o busenju kod njih.:D hvala ti

np :)

kako to mislis "sterilizira se pred tobom"?

tek sad vidim da sam se krivo izrazila, nisam primjetila kad sam poslala reply, pardon :D htjela sam reć da se igle vade iz neotvorenih pakiranja, a to kažem jer sam čitala na raznim mjestima da se ljudi idu bušit u zadnje rupe gdje ''pirser'' iglu iz ladice izvadi.

Ognjena
01.01.2011., 16:48
np :)
tek sad vidim da sam se krivo izrazila, nisam primjetila kad sam poslala reply, pardon :D htjela sam reć da se igle vade iz neotvorenih pakiranja, a to kažem jer sam čitala na raznim mjestima da se ljudi idu bušit u zadnje rupe gdje ''pirser'' iglu iz ladice izvadi.

ok :mig:

da, igle bi trebale biti zapakirane i otvarati se pred vama

suzuki750
02.01.2011., 21:19
Ja si sama mijenjam, ali kao što suzuki i Ognjena kažu,. u većini salona tako funkcionira,

Ma sad si i ja sama mjenjam, kad mi je već sve zaraslo, al za ono prvo bušenje mislim (zapravo 99% sam sigurna, jer tak nekima i piše na stranici) trebaš kupit kod njih njihov nakit.

Ch!cit@
03.01.2011., 21:37
Radi pierce ispod usne. Meni nije stavljala tekućinu za ''ubijanje'', koliko ja znam to se stavlja na jezik. Točnije, meni su samo na jezik stavili to za utrnjivanje...A pierceva imam stvarno brdo. :D

tnx na odgovoru ;)
da da imaš pravo, evo danas sam baš bila kod Ane i piercala se :cerek:
malo je bolilo al ništa strašno :)

patkicaSlatkica
04.01.2011., 19:41
evo da mal i ja pisem posto sam vec pisala o svom pirsu na pupku koji je bio ukoso probusen....pirs sam izvadila 6ti dan nakon busenja....cekala dva tjedna da zaraste (zaraslo kao da nikad nije bilo buseno)....i onda otisla i ponovo probusila kod istog pirsing majstora i sad je super super,ravan i sve...ma odlicno....evo drugi tjedan sam napunila otkako ga imam...nekad me mal zasvrbi...limfa vise bas ne curka toliko...koza se ljustila prije par dana....sve ide fino zasad a nadams ed a ce tako i ostati...obozavam ga:D:cerek::cerek:

Ognjena
04.01.2011., 19:54
evo da mal i ja pisem posto sam vec pisala o svom pirsu na pupku koji je bio ukoso probusen....pirs sam izvadila 6ti dan nakon busenja....cekala dva tjedna da zaraste (zaraslo kao da nikad nije bilo buseno)....i onda otisla i ponovo probusila kod istog pirsing majstora i sad je super super,ravan i sve...ma odlicno....evo drugi tjedan sam napunila otkako ga imam...nekad me mal zasvrbi...limfa vise bas ne curka toliko...koza se ljustila prije par dana....sve ide fino zasad a nadams ed a ce tako i ostati...obozavam ga:D:cerek::cerek:

drago mi je da je ispravio gresku i da si zadovoljna, nadam se da ti to nije naplatio

macka_
05.01.2011., 09:10
Jel ti naplatio to?

Ja bi sad i tragus i pupak i ušnu resicu :rolleyes:

black_girl
05.01.2011., 21:59
imam pierc na obrvi, običnu bananicu s kuglicama, a nedavno sam kupila sa šiljcima :D. pa me zanima kak bi s tim spavala, mislim, da ne zapne za posteljinu pa da ne bi bilo sranja :rolleyes:
ak netko ima iskustva :s

Ognjena
05.01.2011., 23:45
imam pierc na obrvi, običnu bananicu s kuglicama, a nedavno sam kupila sa šiljcima :D. pa me zanima kak bi s tim spavala, mislim, da ne zapne za posteljinu pa da ne bi bilo sranja :rolleyes:
ak netko ima iskustva :s

ovisi koliki je siljak. ako je veliki ja klijentima dam kuglicu koju si zamijene kad idu spavat i sl.

black_girl
06.01.2011., 12:55
ovisi koliki je siljak. ako je veliki ja klijentima dam kuglicu koju si zamijene kad idu spavat i sl.

šiljci su mali, kao kuglice. moram li ih mijenjati navečer ili mogu spavati s njima bez problema?

Ognjena
06.01.2011., 17:37
šiljci su mali, kao kuglice. moram li ih mijenjati navečer ili mogu spavati s njima bez problema?

ako su oni najmanji mozes spavat, doduse puno ovisi i o mjestu pirsanja obrve, ali ako je ono sto mislim da je i ako su siljci oni najmanji koji postoje dakle doslovno veicine male kuglice onda mozes...

ali to je sve receno napamet, ne znam koja je dimenzija u pitanju

black_girl
06.01.2011., 17:51
ako su oni najmanji mozes spavat, doduse puno ovisi i o mjestu pirsanja obrve, ali ako je ono sto mislim da je i ako su siljci oni najmanji koji postoje dakle doslovno veicine male kuglice onda mozes...

ali to je sve receno napamet, ne znam koja je dimenzija u pitanju

imam najmanje kuglice, a i šiljci su takvi. mjesto je hmm standardno, normalno ×D :D

.lee.
08.01.2011., 00:50
dakle...imam pirs na bradavici skoro pa 3 tjedna.
do sad je sve išlo glatko...nit je bilo sukrvice, nit me bolilo, nekad sam skroz i zaboravila da ga imam, ma mogla bi samo pokucat o drvo :mig:
prije par dana mi se tek počela lagano malo ljuštiti koža oko rupica, a zadnja dva dana me NENORMALNO svrbi! :rolleyes:
nemam apsolutno nikakvih promjena na koži, sve izgleda normalno, samo taj prokleti svrbež...
neugodnjak mi se stalno češkat, a ne mogu izdržat koliko me svrbi...
trebala bi se zabrinuti ili?

SwayOdd
08.01.2011., 02:55
do sad je sve išlo glatko...nit je bilo sukrvice, nit me bolilo, nekad sam skroz i zaboravila da ga imam, ma mogla bi samo pokucat o drvo :mig:
prije par dana mi se tek počela lagano malo ljuštiti koža oko rupica, a zadnja dva dana me NENORMALNO svrbi! :rolleyes:
nemam apsolutno nikakvih promjena na koži, sve izgleda normalno, samo taj prokleti svrbež...

Tako je meni bilo kod obrve.. prestalo je nakon recimo tjedan dana.
Svrbilo me jer se koža ljuštila zbog upotrebe Octenisepta. :ne zna:

NancySpungen
08.01.2011., 09:15

i mene je bradavica svrbila
ali to ti znaci da zacjeljuje :top:

i ljustenje koze oko rupice je skroz normalno, vjeruj mi :mig:

Ognjena
08.01.2011., 11:54

vjerujem da je nezgodno kad te svrbi bradavica :rofl:

ali sve je ok, ne brini... ako enma crvenila, otekline ili pristica ok je..
tvoj piercing majstor ti nije dao broj da ga mozes pitati te stvari?
Ja uvijek ljudima kazem neka radije pitaju mene nego da dobiju neke moguce i krive odgovore na internetu ili tko zna gdje..

.lee.
08.01.2011., 13:31
vjerujem da je nezgodno kad te svrbi bradavica :rofl:

ali sve je ok, ne brini... ako enma crvenila, otekline ili pristica ok je..
tvoj piercing majstor ti nije dao broj da ga mozes pitati te stvari?
Ja uvijek ljudima kazem neka radije pitaju mene nego da dobiju neke moguce i krive odgovore na internetu ili tko zna gdje..

da, zna bit prilično nezgodno :zubo:
imam brojček i reko mi je nek se javim ili da samo dođem ako bude bilo kakvih pitanja ili komplikacija, ali pošto nema niti crvenila niti otekline niti prištića, i stvarno je sve u redu osim svrbeža, tu sam postavila pitanje za svrbež jer sam se i nadala tvom odgovoru, znam da to neće bit kriva informacija :mig:

patkicaSlatkica
12.01.2011., 18:04
drago mi je da je ispravio gresku i da si zadovoljna, nadam se da ti to nije naplatio

je super sam zadovoljna i nije mi nista naplatio :):)....sam ovoga nes mi se sitno jos uvijek crveni tj malo pocne,jel to jer ga previse cackam il sta,redovito ga cistim i nis me nit boli nit svrbi...ili mi je smao koza jos malo ostecena.....kad bi se trebalo potpuno maknut to?:)

Lefti
12.01.2011., 19:04
da, zna bit prilično nezgodno :zubo:
imam brojček i reko mi je nek se javim ili da samo dođem ako bude bilo kakvih pitanja ili komplikacija, ali pošto nema niti crvenila niti otekline niti prištića, i stvarno je sve u redu osim svrbeža, tu sam postavila pitanje za svrbež jer sam se i nadala tvom odgovoru, znam da to neće bit kriva informacija :mig:

i mene je nakon cca 2-3 tjedna svrbilo.. nisam mogla nis kad sam bila vani pa sam se lupkala dlanom po sisi :lol: :lol: ajme kad se sjetim :rofl:
prestalo me svrbit tek nakon tjedan dana, izludila sam. Cak sam i obloge od kamilice stavljala - na vaticu za skidanje sminke pa na bradavicu i grudnjak da to drzi, olaksalo mi je malo :)

-clansman-
14.01.2011., 11:36
Cura je svoje bradavice prostrechala na 2mm debele barbelle i preporodila se koliko je ugodnije i bolje, bar ona tak kaze, s tim da su ti deblji od titana...uz to ona jos posjeduje dva na pupku jedan gore jedan dolje, vertical clitoris hood i triangle, ja imam samo ampallang i bradavice :-)
I ona i ja smo imali slucajeve svrbeza i to je vjerojatno posve normalno, inace te pirseve imamo vec jako dugo, ona 4 godine, ja 8 :-)
pozz

malamarina7
24.01.2011., 14:37
spavaš li na trbuhu?
i nosiš li torbe preko ramna?
jao, nikako da se odluicim bih/ne bih hm hm hm.

da, sve normalno
u pocetku ne mozes spavat na trbuhu ali kasnije da..
a koliko ce ti trajat ne mozes procjenit...mislim da i nakit ima neku ulogu... ja imam neku plosnatu sipku, to je nesto novo,puno bolje od obicne sipke za surface, ali ne znam dali svi sad to koriste...

mikr269
05.02.2011., 23:00
ispricavam se ako vec ima nesto o tome na forumu, ali stvarno mi se ne da citati vise od sto stranica,
uglavnom, ima li neki nacin za micanje kamenca sa pirseva?
imam tongue web, i nikako nemogu skinut kamenac s njega (probala cetkicom, stapicima za usi, vodom, ma sve) a + tirkizni je pa se bas vidi na njemu:S
pliz:(

Isadora Cadaver
06.02.2011., 01:06
http://img209.imageshack.us/img209/4617/captivefixedbeadnosehoo.jpg (http://img209.imageshack.us/i/captivefixedbeadnosehoo.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

dali netko zna kako se stavlja ovaj piercing sa kuglicom, išla sam u salon da mi ga skinu jer sam išla na rendgen, a nemam pojma kako se to stavlja, tj. ne kužim uopće kako bi ovu kuglicu stavila ni kako se ona uopće spaja sa ostatkom. tražila sam tutorijale na you tube, ali nijedan nije o onome što meni treba, svi uglavnom imaju onaj nose stud

spooky_
06.02.2011., 01:25
Imala sam ja takav..ta kuglica ti ima 2 male rupice sa svake strane, znaci moras to ''uglaviti'' u šipkice. Malo ih raširiš (kad staviš nakit naravno) i kuglica upada bez problema. Najbolje dati nekome drugom da ti to napravi ako ti je piercing na licu, bar je meni tako lakše bilo :top:

Isadora Cadaver
06.02.2011., 01:41
Imala sam ja takav..ta kuglica ti ima 2 male rupice sa svake strane, znaci moras to ''uglaviti'' u šipkice. Malo ih raširiš (kad staviš nakit naravno) i kuglica upada bez problema. Najbolje dati nekome drugom da ti to napravi ako ti je piercing na licu, bar je meni tako lakše bilo :top:

da, vidjela sam da ima dvije rupice, ali uopće ne kužim kako to staviti u te dvije šipkice, te kuglice su skroz male :misli:
ne znam, vjerojatno ću opet morati do salona...

spooky_
06.02.2011., 01:58
Moraš raširiti malo taj krug:D kad stavis piercing gdje ti vec stoji, dovoljno je za milimetar..dok u drugoj ruci držiš vec namještenu kuglicu da je samo stavis na te dvije šipkice. Neznam meni je prilicno jednostavno :ne zna:

spooky_
06.02.2011., 02:00
Da i rupice na kuglici jesu male ali upadaju bez problema na šipku. Zaboravila sam napisati.

Isadora Cadaver
06.02.2011., 03:00
ma evo probala i meni je to totalno mission impossible (na nosu mi je)
glupi pirsssssss :mad:

spooky_
06.02.2011., 03:16
Onda trk do salona u ponedjeljak ili neka ti sutra netko pomogne :mig: Samo drži nakit u nosu bez te kuglice jer je meni tu rupica zarasla za 2 sata.

Ognjena
06.02.2011., 10:06
Onda trk do salona u ponedjeljak ili neka ti sutra netko pomogne :mig: Samo drži nakit u nosu bez te kuglice jer je meni tu rupica zarasla za 2 sata.

slazem se sa svime, ostavi nakit, a kaj se kuglice tice- neka ti netko pomogne- treba laaaagano rasiriti karike da sjednu tocno u male rupice na kuglici. Ako svejedno ne mozes zaleti se do svog majstora stavit ce ti u sekundi, ali nakit ostavi u nosu

fairy_dea
06.02.2011., 10:23
ispricavam se ako vec ima nesto o tome na forumu, ali stvarno mi se ne da citati vise od sto stranica,
uglavnom, ima li neki nacin za micanje kamenca sa pirseva?
imam tongue web, i nikako nemogu skinut kamenac s njega (probala cetkicom, stapicima za usi, vodom, ma sve) a + tirkizni je pa se bas vidi na njemu:S
pliz:(

Pokusaj taj "tezi" dio strugat s cackalicom,pa poslije operi zube i kuglicu s cetkicom za zube. Meni tako ode.:mig:

Isadora Cadaver
06.02.2011., 11:27
jesam, ostavila sam nakit u nosu ovako bez kuglice, ne želim po 3.-i put na proširivanje rupe :D
hvala na pomoći :mig:

SkullFactory21
06.02.2011., 12:18
Ja si za otprilike 2 tjedna idem bušit jezik, a sestrična mi hoće kupit neki fora nakit. E sad, ona treba znat kolko mm mora bit dugačka ona šipka, a ja nemam pojma....znam da će mi u salonu stavit malo dužu zato jer će mi jezik nateč, a za kasnije nemam pojma...:ne zna:
sad ću postavit malo glupo pitanje....hihi
Kolko je inače ta šipka duga? Mislim, ja sam joj rekla da se strpi malo, tj. da ću pitat čovjeka koji će me pirsat sve o tome, al je ona navalila pa bi mi jaaako pomoglo ako bi mi netko mogao otprilike reć kolko je milimetara najbolje uzet za jezik.....Hvala :)

fairy_dea
06.02.2011., 13:26
Ja si za otprilike 2 tjedna idem bušit jezik, a sestrična mi hoće kupit neki fora nakit. E sad, ona treba znat kolko mm mora bit dugačka ona šipka, a ja nemam pojma....znam da će mi u salonu stavit malo dužu zato jer će mi jezik nateč, a za kasnije nemam pojma...:ne zna:
Kolko je inače ta šipka duga? Mislim, ja sam joj rekla da se strpi malo, tj. da ću pitat čovjeka koji će me pirsat sve o tome, al je ona navalila pa bi mi jaaako pomoglo ako bi mi netko mogao otprilike reć kolko je milimetara najbolje uzet za jezik.....Hvala :)

Svima se na pocetku stavi duza sipkica,jer postoji mogucnost da ce ti jezik prvih dana malo natec,
Ja sam svoju isla smanjit nakon neka 3,4 tjedna. I bila je dosta kraca,ali sam ja jos uvijek mislila da mi je dugacka,pa sam otisla da mi ju smanji jos.Tak da mislim da to ovisi sve od osobe do osobe. Poslije sam kupila metalnu sipkicu i ta mi sad odgovara,ali neznam koje je duzine.

patkicaSlatkica
10.02.2011., 09:18
Mene zanima kako izgleda pirs na pupku nakon nekih mjesec i pol dana...i to u smislu da li se sto stanji koza ili slicno,je li normalno da se onak dosta osjeti kroz kozu kad dodirnes prstom i da se vidi kao mala "izbocina" tj od sipkice trag...ne da se vidi kroz kozu nego da se vidi ocrtavanje sipkice kao ta izbocina ako me razumijete:lol: ? hvala :)

fairy_dea
10.02.2011., 09:54
Mene zanima kako izgleda pirs na pupku nakon nekih mjesec i pol dana...i to u smislu da li se sto stanji koza ili slicno,je li normalno da se onak dosta osjeti kroz kozu kad dodirnes prstom i da se vidi kao mala "izbocina" tj od sipkice trag...ne da se vidi kroz kozu nego da se vidi ocrtavanje sipkice kao ta izbocina ako me razumijete:lol: ? hvala :)

ja mislim da ne :ne zna: tj.meni se nije stanjila koza. a naravno kad pipnem taj dio da osjetim sipkicu unutra,ali se nevidi izbocina (a i da se vidi,ja imam viseci,tak da se meni nebi vidjela).

patkicaSlatkica
10.02.2011., 16:03
ja mislim da ne :ne zna: tj.meni se nije stanjila koza. a naravno kad pipnem taj dio da osjetim sipkicu unutra,ali se nevidi izbocina (a i da se vidi,ja imam viseci,tak da se meni nebi vidjela).

neam pojma stvarno zato sam pitala...nisam mislila doslovno stanjila nego kad je to sve splasnulo i to...ja imam dosta tvrdu kozu tako mi je rekao ovaj kad sam busila i zategnuta mi je koza opcenito dosta pa mi se malo tak vidi izbocina,tj ne vidi se nego ja to kontam ...pa pitam,znam da svatko ima drukckiji pupak i kozu....budem postavila slikicu...:)

lazy bastard
19.02.2011., 19:10

ovisi ti od osobe do osobe.......kad sam busio mi je stavio 25mm , sad nosim 15 jer volim da ima malo "lufta",ali znao sam nosit i 10-12mm,ovisno o raspolozenju :) mislim da je 15mm best buy iako bi vjerojatno stala i 12,ali ionako se sipkica ne vidi,tako da nemora bit fora :) a prelaz s 25 na 15 ce ti bit preporod.kasnije ces vec znat sta ti odgovara samo nek uzme debljinu 1.6 to je najcesca debljina koja se fura na jeziku,a kasnije ces ionako moc saltat kuglice i sipkice kakogod ti bude odgovaralo.......ja sad vec imam doma 6 sipkica razlicitih duzina i nebrojno kuglica pa ih uskladujem s prigodama :rofl:

SkullFactory21
20.02.2011., 22:15
ovisi ti od osobe do osobe.......kad sam busio mi je stavio 25mm , sad nosim 15 jer volim da ima malo "lufta",ali znao sam nosit i 10-12mm,ovisno o raspolozenju :) mislim da je 15mm best buy iako bi vjerojatno stala i 12,ali ionako se sipkica ne vidi,tako da nemora bit fora :) a prelaz s 25 na 15 ce ti bit preporod.kasnije ces vec znat sta ti odgovara samo nek uzme debljinu 1.6 to je najcesca debljina koja se fura na jeziku,a kasnije ces ionako moc saltat kuglice i sipkice kakogod ti bude odgovaralo.......ja sad vec imam doma 6 sipkica razlicitih duzina i nebrojno kuglica pa ih uskladujem s prigodama :rofl:

Ok, hvala ti :)

Mysterious girl
21.02.2011., 09:58
Par pitanja... :D
Koliko košta bušenje hrskavice u studiju?
Jel tragus puno boli? Koliko treba da zaraste?
I možda najvažnije, koliko je pametno ljeti bušit bilo šta?

lazy bastard
21.02.2011., 15:07
Par pitanja... :D
Koliko košta bušenje hrskavice u studiju?

Ovisi od studija dao studija...npr u Badaku u Rijeci su mom frendu trazili 160 kn (bez nakita) :eek: ali oni su vjerojatno najskuplji studio u zapadnoj hemisferi :rofl: Bol je jaka ali trenutacna ionako ovisi od osobe do osobe za svaki pirs......tako npr. jezik moju bivsu nije bolio skoro uopce a ja sam htio kroz prozor skocit........ali zato ja na bradavicu nisam trepnuo a frand je bio u motu "Scream and cry like a giant sissy"......zarasta mjesec-dva,ovisi o osobi i odrzavanju (do najvecih sitnica-nemoj telefonirat na to uho,redovito mjenjaj jastucnice blabla).......a sta se ljeta tice nije pozeljno kupat se u stajacim vodama (bazeni,jezera,pa cak ni vlastita kada) u moru se mozes kupat jer sol ne dopusta razvoj bakterija,gljivica i ostalih cuda....

al najpametnije ti je otic do 2-3 studija i raspitat se malo....tamo ti svako ima svoju teoriju (npr. koristite octanisept obavezno;nemojte nikako jer isusuje kozu;mozete po zelji :confused: ) ali u vecini studija rade totalno pristupacni ljudi koji ce ti sve objasnit,pa se malo popricas s njima, nis te ne kosta.... :)

Mysterious girl
22.02.2011., 10:31
Ovisi od studija dao studija...npr u Badaku u Rijeci su mom frendu trazili 160 kn (bez nakita) :eek: ali oni su vjerojatno najskuplji studio u zapadnoj hemisferi :rofl: Bol je jaka ali trenutacna ionako ovisi od osobe do osobe za svaki pirs......tako npr. jezik moju bivsu nije bolio skoro uopce a ja sam htio kroz prozor skocit........ali zato ja na bradavicu nisam trepnuo a frand je bio u motu "Scream and cry like a giant sissy"......zarasta mjesec-dva,ovisi o osobi i odrzavanju (do najvecih sitnica-nemoj telefonirat na to uho,redovito mjenjaj jastucnice blabla).......a sta se ljeta tice nije pozeljno kupat se u stajacim vodama (bazeni,jezera,pa cak ni vlastita kada) u moru se mozes kupat jer sol ne dopusta razvoj bakterija,gljivica i ostalih cuda....

al najpametnije ti je otic do 2-3 studija i raspitat se malo....tamo ti svako ima svoju teoriju (npr. koristite octanisept obavezno;nemojte nikako jer isusuje kozu;mozete po zelji :confused: ) ali u vecini studija rade totalno pristupacni ljudi koji ce ti sve objasnit,pa se malo popricas s njima, nis te ne kosta.... :)

Hvala puno :mig:

nickolina
22.02.2011., 13:41
Ovisi od studija dao studija...npr u Badaku u Rijeci su mom frendu trazili 160 kn (bez nakita) :eek: ali oni su vjerojatno najskuplji studio u zapadnoj hemisferi :rofl:

nisu, nisu, to je još super cijena. u zg je kod zeleta svako bušenje 200 kn + nakit.
jedino znam da je u piercing salonu u tkalčićevoj nešto jeftinije ako bušiš "manje zahtjevna" mjesta. ali ne puno jeftinije.
ja sam recimo u tkalčićevoj najobičnije bušenje ušne resice na oba uha platila 360 kn. (180kn svako uho) 2 bušenja + 2 barbella.
a hrskavicu osobno nikad ne bih bušila, koliko god mi se to sviđa. (i u nosu i u uhu) jer znam par ljudi koji su imali baš dosta problema sa zarastanjem, a ja jednostavno nemam živaca paziti na takve stvari i gnjaviti se s tim. zato sam odustala i od monroea kojeg sam imala, a i ove uši me sad gnjave i svako malo zapnem negdje, a još mi nisu zarasle rupice. :(

Mysterious girl
22.02.2011., 19:51
nisu, nisu, to je još super cijena. u zg je kod zeleta svako bušenje 200 kn + nakit.
jedino znam da je u piercing salonu u tkalčićevoj nešto jeftinije ako bušiš "manje zahtjevna" mjesta. ali ne puno jeftinije.
ja sam recimo u tkalčićevoj najobičnije bušenje ušne resice na oba uha platila 360 kn. (180kn svako uho) 2 bušenja + 2 barbella.
a hrskavicu osobno nikad ne bih bušila, koliko god mi se to sviđa. (i u nosu i u uhu) jer znam par ljudi koji su imali baš dosta problema sa zarastanjem, a ja jednostavno nemam živaca paziti na takve stvari i gnjaviti se s tim. zato sam odustala i od monroea kojeg sam imala, a i ove uši me sad gnjave i svako malo zapnem negdje, a još mi nisu zarasle rupice. :(
A najvažnije je strpljenje :) Samo šta je meni problem zbog tjelesnog, ne mogu preko godine bušit :o

nickolina
22.02.2011., 20:11
ma daj, pa ja radim u osnovnoj skoli i redovito idem s djecom na tjelesni i nista mi nije! :D i masu rukama i loptama oko mene (i moje glave) i nikad mi nista ni blizu usima nije doslo. vise sam problema imala s pranjem kose i oblacenjem i spavanjem i problemima sa slusalicama za mp3 i nemogucnosti nosenja kape, posebno po ovom vremenu. :mad:

naravno da moras vise paziti, ali nije mi to razlog za cekanje do ljeta. kako hoces! :)

Mysterious girl
22.02.2011., 22:55
ma daj, pa ja radim u osnovnoj skoli i redovito idem s djecom na tjelesni i nista mi nije! :D i masu rukama i loptama oko mene (i moje glave) i nikad mi nista ni blizu usima nije doslo. vise sam problema imala s pranjem kose i oblacenjem i spavanjem i problemima sa slusalicama za mp3 i nemogucnosti nosenja kape, posebno po ovom vremenu. :mad:

naravno da moras vise paziti, ali nije mi to razlog za cekanje do ljeta. kako hoces! :)
Ma nije meni problem hoće li me lopta slupat u glavu :rofl: nego imamo prestrogog profesora i on inzistira na skidanju svakog nakita kojeg imamo. :o:o Začepit će mi se ako skinem.

lazy bastard
23.02.2011., 16:23
Ma nije meni problem hoće li me lopta slupat u glavu :rofl: nego imamo prestrogog profesora i on inzistira na skidanju svakog nakita kojeg imamo. :o:o Začepit će mi se ako skinem.

kupis ful malu kuglicu ili jos bolje disk,prozirnu ili neku narandastu/svjetlosmedu i stavis je neposredno prije tjelesnog (samo kuglicu promjenis,sipkicu ne diras). Nema teoretske sanse da to prof. vidi. A ako nekim ludim slucajem i uoci pomislit ce da je madez ili pristic i nece ti jest govna.Bez brige,muljali smo i mi s tim pirsevima u srednjoj.....tako je frend izgledao kao da ima 6 savseno poslozenih madeza iznad obrve i profa nikad nije skuzila :rofl: Samo onda moras furat octanisept sa sobom na tjelesni da naspricas nakon sta diras s prljavim prstima i/ili se dobro oznojis. Samo se nemoj pojavit s svjetloplavim cirkonom,to brijem da nebi proguto da ti je madez :lol:

idač
23.02.2011., 23:56

:rofl: ja imam ludog profesora i zbog ringa u nosu me zove nosonja, a neizbježna mu je fora prije svakog sata reci mi da bude si donio vodilicu i zakacil me za nju sve dok si ne predomislim i izvadim to van :zubo: sad me nedavno pitao ak cu ga vadit za vjencanje, a kad sam mu rekla da mi i decko ima pirsing, samo se primio za glavu :rofl: ali eto, meni to nist ne smeta, svakom svoje veselje :D

nego još nešto!

cure, imam dva nova novcata pirsinga koja prodajem, pa ako nekog zanima neka se javi. znam da ovo nije prodaja, ali mislim da tu ljudi koji traže i zanimaju ih pirsinzi češće dolaze nego dole na prodaju, pa eto :mig:

jedan je ring koji može biti za nos, usnu, uho.. a drugi su dvije piramidice za već postojeći pirs na obrvi ili gdje vam vec treba.

javite se na pm, pa vam posaljem fotke i sve kaj vas zanima :mig:

Mysterious girl
25.02.2011., 08:35
A možda bi samo bilo ok da zalijepim flaster...jedna cura ima pirs na nosu, stavi flaster i ništa ne reče :ne zna:

lazy bastard
25.02.2011., 20:21
A možda bi samo bilo ok da zalijepim flaster...jedna cura ima pirs na nosu, stavi flaster i ništa ne reče :ne zna:

znam ljude koji bi tom prilikom izgledali ko da ih je bager pregazio :rofl:

Mer girl
26.02.2011., 15:55

ako ti se koža stanjila to ti je prvi znak da ti tijelo odbija pirs i s vremenom će se sve više stanjivati osim ako ga ne skineš. e sad ovo je malo gruba procijena jer to ipak treba vidit teško je ovako po opisu. to što šipku osjetiš pod prstima je ok, ali ne bi ti koža smjela bit izbočena na tom mjestu

@SkullFactory21--> vjerovatno si ga već ispirsala dok sam ja otvorila ovu temu pa nema smisla odgovarati. inače ti je najbolje da ti stavi bioplast šipkicu pa samo mijenjaš kuglice :mig:

SkullFactory21
27.02.2011., 21:47
@SkullFactory21--> vjerovatno si ga već ispirsala dok sam ja otvorila ovu temu pa nema smisla odgovarati. inače ti je najbolje da ti stavi bioplast šipkicu pa samo mijenjaš kuglice :mig:

da....već sam ga pirsala :D i stavili su mi običan metalni barbell

RabidXPanic
28.02.2011., 23:24
nego još nešto!

cure, imam dva nova novcata pirsinga koja prodajem, pa ako nekog zanima neka se javi. znam da ovo nije prodaja, ali mislim da tu ljudi koji traže i zanimaju ih pirsinzi češće dolaze nego dole na prodaju, pa eto :mig:

isto i kod mene, zaviri u potpis ;)

Jaqueline
08.03.2011., 06:42
Imam problem s pirsingom nosa... Prije neka 3 tjedna sam ga pirsala i stavili su mi onaj klasični pirs u obliku slova L. Sve je bilo ok dok ja jučer nisam išla to skidat, onako bezveze :rolleyes: , i onda nisam više mogla stavit :mad: Stavila sam običnu naušnicu da mi to ne zaraste, otišla tamo gdje sam se pirsala i rekli su mi da mi se rupica već dovoljno stisnula da taj L pirs ne može proć. I da, naravno, nisam trebala skidat to dok skroz nije zaraslo. Rekli su mi da sad mogu nositi jedino one obične ravne pirsove kao što su i naušnice, ali ti su puno lošiji. Ili mogu postepeno kupovati šire pirsove kako bi si proširila rupicu, onda bi nakon nekog vremena L pirs uspio proć. Ili da pustim da mi zaraste i nakon 3 mjeseca dođem na ponovno bušenje. Što da radim? Jel imao netko taj problem? I gdje da nađem široke pirseve?? :ne zna:

morgana le fay
08.03.2011., 08:13
Pusti da zaraste i ponovo buši.
Da, bilo je prilično blentavo čeprkati po pirsu uopće dok nije prošao period zarastanja, a kamoli vaditi ga. Nos, jezik, usta (uključujući i obraze) su sluznice i tu se koža puno brže obnavlja nego na drugim mjestima, jedna takva rupica može skroz zarasti u roku od par sati. Čak i nakon perioda zarastanja ne bi smjela biti dugo bez nakita.

morgana le fay
08.03.2011., 08:50
Ne boli toliko, ako osoba zna što radi. Meni je žena u Pragu na silu gurala predebeli ring i to je bolilo užasno :mad: a u Badaku je bilo - "šta je već gotovo?" :)
Kaže internet da zarastanje traje 6-12 mjeseci i da nakit bi smjela mijenjati bar 3-4 mjeseca.
Ljeto je najbolje vrijeme za bušenje ako si na moru! Često toćanje u moru zapravo ubrzava proces zarastanja, sol ubija bakterije i sve to.

Vjerojatno ti je sad koža na tom mjestu zadebljala (tzv. scar tissue), to prođe nakon nekog vremena. Mislim da je i meni u početku bilo tako.

Jaqueline
08.03.2011., 09:23
Pusti da zaraste i ponovo buši.
Da, bilo je prilično blentavo čeprkati po pirsu uopće dok nije prošao period zarastanja, a kamoli vaditi ga. Nos, jezik, usta (uključujući i obraze) su sluznice i tu se koža puno brže obnavlja nego na drugim mjestima, jedna takva rupica može skroz zarasti u roku od par sati. Čak i nakon perioda zarastanja ne bi smjela biti dugo bez nakita.

I ja bih najrađe pustila da mi zaraste i ponovno bušila, jedino što mi je žao vremena i novaca, al bolje da za 3 mjeseca opet imam sve kako treba nego ovako bezveze. Danas sam baš išla kupiti ravni pirs s kuglicom na kraju, žena kaže kirurški čelik 100% a pirs košta 15kn. Kak da ne :lol:

fairy_dea
08.03.2011., 10:13
I ja bih najrađe pustila da mi zaraste i ponovno bušila, jedino što mi je žao vremena i novaca, al bolje da za 3 mjeseca opet imam sve kako treba nego ovako bezveze. Danas sam baš išla kupiti ravni pirs s kuglicom na kraju, žena kaže kirurški čelik 100% a pirs košta 15kn. Kak da ne :lol:

I nisi valda kupila? :eek:

Jaqueline
08.03.2011., 12:04
I nisi valda kupila? :eek:

Kaj je najbolje jesam :rofl: onak u brzopletosti, al poslije si mislim ma nema šanse, il ću imat normalan pirs il neću imat ništa. Al bar je bolji nego npr. neki koje sam gledala u ornamentu, koji su isto 15 kn a vidi se da niš ne vrijede.

fairy_dea
08.03.2011., 16:12
:tuctuc: nemoj se igrati s takvim stavrima. bolje kupi neki kvalitetan i malo skupnji nakit za koji mozes biti sigurna da valja,nego neki jeftini shit.

Jaqueline
08.03.2011., 17:15
:tuctuc: nemoj se igrati s takvim stavrima. bolje kupi neki kvalitetan i malo skupnji nakit za koji mozes biti sigurna da valja,nego neki jeftini shit.

:lol: ma znam, vjeruj kakve sve priče slušam šta neke cure rade ja sam super... npr. kad sam frendici rekla da bih išla pirsat nos, popljuvala me u smislu da zaš bi bacala pare, da si je neka njena frendica "sama bušila nos, i onda joj ispadne pirs kad se napije, i opet si probuši i tak stalno". da, sumnjam da svaki put nakon što izgubi pirs kupuje novi - kvalitetan i skuplji :rolleyes: a kad sam išla pirsat pupak i rekli su mi da moram par dana nosit sterilne gaze, ona mi kaže "pa stavi si one obične blazinice za čišćenje lica iz dm-a" tako da... :eek:

fairy_dea
08.03.2011., 17:51
:lol: ma znam, vjeruj kakve sve priče slušam šta neke cure rade ja sam super... npr. kad sam frendici rekla da bih išla pirsat nos, popljuvala me u smislu da zaš bi bacala pare, da si je neka njena frendica "sama bušila nos, i onda joj ispadne pirs kad se napije, i opet si probuši i tak stalno". da, sumnjam da svaki put nakon što izgubi pirs kupuje novi - kvalitetan i skuplji :rolleyes: a kad sam išla pirsat pupak i rekli su mi da moram par dana nosit sterilne gaze, ona mi kaže "pa stavi si one obične blazinice za čišćenje lica iz dm-a" tako da... :eek:

Bezveze vucete vraga za rep,a kad vam se nesto (nedaj boze) dogodi,onda cete opet doci ovdje i kukat da vam treba pomoc. :flop:

Jaqueline
08.03.2011., 18:00
Bezveze vucete vraga za rep,a kad vam se nesto (nedaj boze) dogodi,onda cete opet doci ovdje i kukat da vam treba pomoc. :flop:

ej, mislim da se nismo skužile... ja NE nosim jeftine pirseve (ovaj koji sam kupila ide u smeće :D) i radim SVE kako mi u pirsing studiju kažu, jedino sranje koje sam napravila je što sam išla skidati pirs prije vremena i to sam požalila. govorim za druge :p

fairy_dea
08.03.2011., 18:09
znam,vidis da sam pisala u mnozini, znaci ne odnosi se samo na tebe :mig:

morgana le fay
08.03.2011., 21:24
ej, mislim da se nismo skužile... ja NE nosim jeftine pirseve (ovaj koji sam kupila ide u smeće :D)
Kad jednom zaraste, ako nisi alergična na nikal neće ti ništa biti, ali ne valja baš na ranu stavljati svašta.

dljilja
11.03.2011., 11:01
Pozdrav svima!
Imam pitanjce,a neda mi se bas citat 118stranica pa vas molim za odgovor... :s
Pirsala sam pupak prije 5tjedana...sve je super cijelo vrijeme...sad mi jos malo curi limfa i to je to..
Dali je netko bio u solariju nakon vise od mjesec dana?? Jel se moze nesto dogodit?? :ne zna:

fairy_dea
12.03.2011., 19:54
Pozdrav svima!
Imam pitanjce,a neda mi se bas citat 118stranica pa vas molim za odgovor... :s
Pirsala sam pupak prije 5tjedana...sve je super cijelo vrijeme...sad mi jos malo curi limfa i to je to..
Dali je netko bio u solariju nakon vise od mjesec dana?? Jel se moze nesto dogodit?? :ne zna:

ja i nije mi nista bilo :top:

dljilja
14.03.2011., 08:21
ja i nije mi nista bilo :top:

Nakon koliko si bila?? :mig:

fairy_dea
14.03.2011., 17:18
Nakon koliko si bila?? :mig:

ma nisam sigurna,mislim da cak i nije proslo mjesec dana,da sam ja isla i ranije :rofl:

RabidXPanic
14.03.2011., 22:27
evo moj novi, nije baš najbolja slika:

Smiley (http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/196157_10150124255858291_826573290_6287010_5468544 _n.jpg)

:cerek:

SkullFactory21
15.03.2011., 16:18
evo moj novi, nije baš najbolja slika:

Smiley (http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/196157_10150124255858291_826573290_6287010_5468544 _n.jpg)

:cerek:

imaš lijepe zube :D

RabidXPanic
16.03.2011., 09:08
imaš lijepe zube :D

tenkju :cerek:

MermaidMe
18.03.2011., 16:43
Imam problem s pirsingom nosa... Prije neka 3 tjedna sam ga pirsala i stavili su mi onaj klasični pirs u obliku slova L. Sve je bilo ok dok ja jučer nisam išla to skidat, onako bezveze :rolleyes: , i onda nisam više mogla stavit :mad: Stavila sam običnu naušnicu da mi to ne zaraste, otišla tamo gdje sam se pirsala i rekli su mi da mi se rupica već dovoljno stisnula da taj L pirs ne može proć. I da, naravno, nisam trebala skidat to dok skroz nije zaraslo. Rekli su mi da sad mogu nositi jedino one obične ravne pirsove kao što su i naušnice, ali ti su puno lošiji. Ili mogu postepeno kupovati šire pirsove kako bi si proširila rupicu, onda bi nakon nekog vremena L pirs uspio proć. Ili da pustim da mi zaraste i nakon 3 mjeseca dođem na ponovno bušenje. Što da radim? Jel imao netko taj problem? I gdje da nađem široke pirseve?? :ne zna:

dogodilo se meni kad sam prvi put bušila nos, ista situacija, već dovoljno zaraslo da mi L ne stane nutra, a od vađenja prošlo možda sat vremena:ne zna:
imala sam sreće pa mi je frajer nanovo bušio besplatno.. inače ti preporučujem da nosiš te obične, jer ako ti i ispadne moći ćeš vratit, taj L ti neće provirivat (a zna se dogodit), a sitnije su pa ljepše..

e sad pitanjce za moju malenkost.. dosta je prošlo od mog zadnjeg pirsanja pa me zanima dal su se digle šta cijene bušenja i naušnica, mene konkretno eto zanima nos i surface..

justterrored
19.03.2011., 22:54
hihii napravila sam pirs na pupku jeeej :cerek: imala sam to u planu jos prije 2 god pa nikako i taman naletila na neki popust i platila 280 kn :D iskreno nisam se ni psihicki pripremila na busenje al isto tako nisam ni trebala,doslovno nisam nista osjetila al stvarnooo cura mi je napravila pirs u 1 sekundu i rekla gotovo je ja mislila da me zeza!!! nisam imala ni crvenilo niti me sad boli niti ga osjetim.....i tako mi je sladak :cerek: povela sam prijateljicu iz zdravstvene skole da vidimo jeli sve sterilno i hvala bogu bilo je :)

justterrored
19.03.2011., 22:57
i da vrlo ako ko od vas ima pirs za pupak nako neki da slatko izgleda slobodno javite taman ih skupljan moran se opremit da iman sta stavit za 3 miseca hehehhe :D

Nanidia
20.03.2011., 15:25
Planiram uskoro skinuti pirs (monroe) pa me zanima dali treba to dodatno zaštititi nakon sidanja i koliko treba da zaraste? Dali su vam ostali vidljivi ožiljci? Računam na neku malu točkicu.
Hvala :)

AnimusVox
20.03.2011., 16:50
(...) iskreno nisam se ni psihicki pripremila na busenje al isto tako nisam ni trebala,doslovno nisam nista osjetila al stvarnooo cura mi je napravila pirs u 1 sekundu i rekla gotovo je ja mislila da me zeza!!! (...)

ista stvar kao i sa mnom kad sam bušila nos prije nešto više od godine dana, ja se pripremila na najgore, sjedim tamo zgrčena i pirserica mi nakon sekunde kaže da je gotovo. ja ono h3h3 ŠTA :D

MermaidMe
20.03.2011., 19:41
joj cure, daj recite mi okvirno cijene kako se kreću!!

..napravila sam pirs na pupku ... naletila na neki popust i platila 280 kn
popust i sve skupa 280kn pupak??:eek:
ja sam platila 250kn bez ikakvih popusta, al dašta je to bilo prije... 6godina? :rolleyes:

nos sam bila platila 200kn ravno.. 6x :kava:

i da vrlo ako ko od vas ima pirs za pupak nako neki da slatko izgleda slobodno javite taman ih skupljan moran se opremit da iman sta stavit za 3 miseca hehehhe :D
ja sam ih kupovala na štandovima, funky fishu i razmišljala o ebayu... nikad mi se ništa nije upalilo, zapravo sam 99% sigurna da su jednake kvalitete ko i ove u tatupirsing šopovima.. samo ovi nabijaju cijenu radi sira i vojne muzike
i za jezik sam kupila na štandu za 5€.. nikad ništa.. sve ok. naravno očistila, oprala, i kakti dezinficirala..

MermaidMe
20.03.2011., 19:48
ista stvar kao i sa mnom kad sam bušila nos prije nešto više od godine dana, ja se pripremila na najgore, sjedim tamo zgrčena i pirserica mi nakon sekunde kaže da je gotovo. ja ono h3h3 ŠTA :D

jooj joj di di di??
i kolko si platila??

justterrored
20.03.2011., 23:27
a di si ti to busila? ja san u sttattoo nemam pojma tamo je inace cjena pupka od 350 do 400 kn ovisi o nakitu...

coccolina
21.03.2011., 07:27
Planiram uskoro skinuti pirs (monroe) pa me zanima dali treba to dodatno zaštititi nakon sidanja i koliko treba da zaraste? Dali su vam ostali vidljivi ožiljci? Računam na neku malu točkicu.
Hvala :)

kad sam ja swoj monroe skinula rupica je totalno zarasla za manje od mjesec dana (znaci nije bilo vise rupice do druge strane) a oziljak je bio dosta widljiw prwa dwa ili tri mjeseca a nakon toga bio je sitna tockica......niko ga nije ni primjetio

AnimusVox
21.03.2011., 12:52
jooj joj di di di??
i kolko si platila??

bušila sam ovdje (http://www.tetoviranje.com/Kontakt.aspx), a platila sam bušenje 200kn + nakit (ovisi što uzmeš, al okvirno su cijene od 100 do 200 kuna, mislim bar) :)

MermaidMe
21.03.2011., 19:59
naravno.. kod zeleta. tamo sam i ja..

e sad koga zanima. kod njega su došle 2 nove cure, da sam saznala prije, do 13.3. su bušile besplatno, plaća se samo nakit, a sad je trenutno bušenje 100kn + nakit.. pa ako nekoga interesira.. mislim da je to za one osnovne - pupak, nos, obrva, usna..

AnimusVox
21.03.2011., 20:08
naravno.. kod zeleta. tamo sam i ja..

e sad koga zanima. kod njega su došle 2 nove cure, da sam saznala prije, do 13.3. su bušile besplatno, plaća se samo nakit, a sad je trenutno bušenje 100kn + nakit.. pa ako nekoga interesira.. mislim da je to za one osnovne - pupak, nos, obrva, usna..

a imaš li kakav info oko toga gdje će irena otvoriti salon?

MermaidMe
23.03.2011., 18:38
a imaš li kakav info oko toga gdje će irena otvoriti salon?

e to nemam pojma..

daca87
26.03.2011., 20:18
ja sam skinula piercing s pupka prije 2 god jer sam ostala trudna a i prošlo je 4-5 god i sad si razmišljam da ga opet stavim pa me zanima oni će to bušit iznad te stare rupe koja je zarasla jer je ova pre nisko pa se bojim kad ga skinem da će mi ostat veelika rupa i ožiljak pa jel ima netko da se javi kako to izgleda nakon dva bušenja?

charlyse
27.03.2011., 09:09
Jel kupovao tko od vas pircinge na ebayu!?
Cijene su super, ponuda odlična!

Imam piercing na pupku već 10ak godina, kod nas su po 150-200 kn...a tamo kupiš 5 kom za tu cijenu!?

Ok vjerovatno nije kirurški čelik, ali koliko je to bitno kad imam već pirs toliko godina!?

fijufiju
27.03.2011., 09:26
Jel kupovao tko od vas pircinge na ebayu!?
Cijene su super, ponuda odlična!

Imam piercing na pupku već 10ak godina, kod nas su po 150-200 kn...a tamo kupiš 5 kom za tu cijenu!?

Ok vjerovatno nije kirurški čelik, ali koliko je to bitno kad imam već pirs toliko godina!?

Neznam koliko je dobro, al' ja sam ih kupila tonu plastičnih za jezik :D
Imam ih više od god. dana i sve je ok :)

lojtes
31.03.2011., 22:14
apsolutno savršeno

http://2.bp.blogspot.com/-DnklasnkMLI/TYp9CPOdW6I/AAAAAAAABOU/2XhDNhaAuaE/s1600/re_mo_2.jpg

justterrored
31.03.2011., 22:31
:( pocrvenila mi rupa na piercu ali samo s jedne strane......ne boli me nego me svrbi pa pretpostavljam da to znaci da zarasta...ugl imam neku malu bjelkastu krasticu i peruta mi se koza oko rupe pa jeli to tako treba bit ili sta..zanima me misljenje onih koji bas znaju sta pricaju

Mrs.EM2105
01.04.2011., 08:38
apsolutno savršeno

http://2.bp.blogspot.com/-DnklasnkMLI/TYp9CPOdW6I/AAAAAAAABOU/2XhDNhaAuaE/s1600/re_mo_2.jpg

Ne kuzim sta je to tocno savrseno? :misli:
Meni zenska ima samo dobru frizuru, nije da je sva ispirsana pa da je to savrseno niti ima neki unusual piercing, pa da je i to savrseno? :ne zna:

lojtes
01.04.2011., 11:47
Ne kuzim sta je to tocno savrseno? :misli:
Meni zenska ima samo dobru frizuru, nije da je sva ispirsana pa da je to savrseno niti ima neki unusual piercing, pa da je i to savrseno? :ne zna:

Savršeno je to kako nosi sve, ne mora da ih ima 50 ili specijalne da bi bila prelepa.. :)

idač
01.04.2011., 11:53
joj cure, daj recite mi okvirno cijene kako se kreću!!

ja sam platila ring na nosu 200kn s nakitom. mislim da se tak krecu cijene tih nekih osnovnih pirsinga. znam da je jezik 300 ili 400kn, ostalo :ne zna:

NAJBOLJA
01.04.2011., 14:59
Pitanje: nakon koliko ste skinuli iz nosa, tj koliko vam je trebalo da rupica zaraste, ja bi trebala maknuti iz nosa, na jedan dan, pa bi vratila? bušila sam 14.12. mislim da je trebalo vec zarasti.... bojim se da ne izvadim, a imam onaj u L, pa necu ga moci nazad vratiti ...:ne zna:

paradoxx
01.04.2011., 16:06
koliko dođe pirsanje obrve s nakitom otprilike negdje u zagrebu?

AnimusVox
01.04.2011., 17:27
Pitanje: nakon koliko ste skinuli iz nosa, tj koliko vam je trebalo da rupica zaraste, ja bi trebala maknuti iz nosa, na jedan dan, pa bi vratila? bušila sam 14.12. mislim da je trebalo vec zarasti.... bojim se da ne izvadim, a imam onaj u L, pa necu ga moci nazad vratiti ...:ne zna:

period zarastanja ti je do 3 mjeseca, a na unutarnjoj strani nosa je sluznica, stoga se kanal vrlo brzo zatvori ako je bez nakita.

nata2907
02.04.2011., 18:02
Hej cure, ovakoc, bušila sam jučer hrskavicu i tek poslije sam vidla samo negativne komentare o silnim upalama i sl. pa me sad malo(jako) strah...Bušila sam kod zlatara s onim pištoljem, i reko mi da moram malo obrisat alkoholom al sam pročitala da se to ne smije, uglavnom od jučer mene to malo boli al ne jako,onak tek da osjećam al ne smijem se taknut il slučajno spavat na toj strani, e sad me zanima ako imate kakav savjet, kak da i s čim to mažem da spriječim upalu i nakon kolko bol nestane i sve ostalo,kad da maknem medicinku....umirem sad od straha i molim vas za pomoć, tnx:)

morgana le fay
02.04.2011., 21:32
O fak, zar još itko ide kod zlatara bušiti pištoljem? Mislila sam da je taj običaj davno izumro, nisam čula nikoga već godinama da je to napravio...

Nikako alkohol jer usporava zarastanje (argh! vidiš kakve ćeš dezinformacije čuti od zlatara), odi u ljekarnu i kupi Octenisept pa špricaj time par puta na dan, a možeš i namakati slanom vodom (1 žličica morske soli u 1 litru prokuhane vode, ili kupi fiziološku otopinu u ljekarni - pola litre oko 10kn). Kupi i antibakterijski sapun i time ispiri svako jutro prvih dva-tri tjedna recimo.

Prouči ovo: http://www.body-piercing.com.au/body_piercing_guide/ear_cartilage_piercing_guide.htm
Nemoj se bojati, najgore što ti se može dogoditi je da ti se pirs zagnoji i da ga moraš izvaditi, ali trebala si se informirati o svemu prije nego si išla bušiti ;)

nata2907
03.04.2011., 10:33
O fak, zar još itko ide kod zlatara bušiti pištoljem? Mislila sam da je taj običaj davno izumro, nisam čula nikoga već godinama da je to napravio...

Nikako alkohol jer usporava zarastanje (argh! vidiš kakve ćeš dezinformacije čuti od zlatara), odi u ljekarnu i kupi Octenisept pa špricaj time par puta na dan, a možeš i namakati slanom vodom (1 žličica morske soli u 1 litru prokuhane vode, ili kupi fiziološku otopinu u ljekarni - pola litre oko 10kn). Kupi i antibakterijski sapun i time ispiri svako jutro prvih dva-tri tjedna recimo.

Prouči ovo: http://www.body-piercing.com.au/body_piercing_guide/ear_cartilage_piercing_guide.htm
Nemoj se bojati, najgore što ti se može dogoditi je da ti se pirs zagnoji i da ga moraš izvaditi, ali trebala si se informirati o svemu prije nego si išla bušiti ;)

Puno ti hvala na odgovoru!!Kupila sam sad octenisept i sapun al nema baš neki posebno antib.tipa safe gard nego u dućanu od palmolive tekući,piše da je antibakt.,e ja sam to stavila malo na štapić za uha i oko rinđice namackala pa isprala vodom i sad sa sprejom pošpricala,jel to tak ok? Jer ne smijem vadit medicinku nego samo oko nje,jel tak? I kupila sam i C vitamin i cink za popit par na dan,pa valda bu bol prošla..:)

morgana le fay
03.04.2011., 19:51
Sve OK. Špricati možeš češće, a peri sapunom jednom na dan. Operi i nakit i ranicu koliko možeš da te ne boli previše, ali osim toga nemoj uopće dirati. Hm ne sjećam se koliko boli hrskavica, možda tjedan-dva..
Medicinku nemoj vaditi bar 6 mjeseci, a i nakon toga nemoj stavljati nakit koji nije kirurški čelik bar prvih godinu dana.. ne znam točno koliko to zarasta, iskusni piercer bi ti znao reći. Ovisi i o tvom imunitetu, zato jedi zdravo.

Mrs.EM2105
04.04.2011., 09:08
Špricati možeš češće.

Ne smije ni pretjerivat s Octeniseptom jer ce doci do kontra-efekta.

fairy_dea
04.04.2011., 12:06
Ja sam svoj pupak spricala 2 puta na dan,ujutro i navecer i sve je bilo ok :top:

nata2907
04.04.2011., 12:16
Hvala vam na savjetima! :)
Dajte mi recite vi koji imate probušenu hrskavicu, nakon kolko ste mogli spavat na toj strani? ja se baš mučim kad se ne smijem okrenut i pitam se jel mi to trebalo al kad mi se to baš sviđa..i, da nakon kolko smijem medicinku izvadit i jel smijem stavit srebrnu naušnicu (inače sve druge u ušima su mi baš srebrne i nisam s tim imala problema, al ne znam jel to i za hrskavicu ok) ??
I još jedanput, hvala :mig:

morgana le fay
04.04.2011., 20:04
Ne smije ni pretjerivat s Octeniseptom jer ce doci do kontra-efekta.
Pa ne svakih sat vremena, ali do 3-4 puta na dan je ok, bar sam ja tako uvijek.

i, da nakon kolko smijem medicinku izvadit i jel smijem stavit srebrnu naušnicu (inače sve druge u ušima su mi baš srebrne i nisam s tim imala problema, al ne znam jel to i za hrskavicu ok) ??
Čitaj što sam ti gore napisala :rolleyes:
Ne vadi medicinku par mjeseci jer hrskavica zarasta i do godinu dana.
I nemoj odmah stavljati srebro na ranu. Smiješ stavljati kirurški čelik, zlato, titanij (njega ima u raznim bojama, i crnoj), niobij i platinu (lol :D).
Nakon godinu-dvije možda možeš i srebro, ako ti koža ne reagira s njim.

nata2907
04.04.2011., 21:43
Pa ne svakih sat vremena, ali do 3-4 puta na dan je ok, bar sam ja tako uvijek.

Čitaj što sam ti gore napisala :rolleyes:
Ne vadi medicinku par mjeseci jer hrskavica zarasta i do godinu dana.
I nemoj odmah stavljati srebro na ranu. Smiješ stavljati kirurški čelik, zlato, titanij (njega ima u raznim bojama, i crnoj), niobij i platinu (lol :D).
Nakon godinu-dvije možda možeš i srebro, ako ti koža ne reagira s njim.

Hvala ti puno!!! :five:

Faint
05.04.2011., 12:24
Ako nekoga zanima, prodajem nešto nakita. Izvadila sam pirseve pa mi samo stoje. Većina je za jezik.
Slikice su tu u albumu (http://public.fotki.com/Faint-Pz/kozmetika/page2.html). :)

MiaMao
05.04.2011., 23:10
zanima me netko sa slicnim iskustvom.
dakle,imam poprilican br piercinga na sebi,ali ovo i se jos nije desilo. mijenjala sam piercing na usni i stavila spiralni (vec sam nebrojeno puta mijenjala). kupila sam malo manji jer ne volim kada mi klepece po ustima. medjutim prvi je dan bilo ok,a onda mi se rupica izvana pocela lagano crveniti i peckati pri odredjenim pokretima,a iznutra nista. uvijek kupujem kirurski celik i nikada nisam imala alergiju ili sl. da li je mozda samo privremeno,dok se usna navikne ili se radi o necem drugom?

hvala unaprijed. :top:

Mrs.EM2105
06.04.2011., 14:03
zanima me netko sa slicnim iskustvom.
dakle,imam poprilican br piercinga na sebi,ali ovo i se jos nije desilo. mijenjala sam piercing na usni i stavila spiralni (vec sam nebrojeno puta mijenjala). kupila sam malo manji jer ne volim kada mi klepece po ustima. medjutim prvi je dan bilo ok,a onda mi se rupica izvana pocela lagano crveniti i peckati pri odredjenim pokretima,a iznutra nista. uvijek kupujem kirurski celik i nikada nisam imala alergiju ili sl. da li je mozda samo privremeno,dok se usna navikne ili se radi o necem drugom?

hvala unaprijed. :top:

Moguce da ti je ring premali, pa da ti reze usnicu. Nemoj se zezati s tim, vadi van :mig:

darkilla
06.04.2011., 14:29
Moguce da ti je ring premali, pa da ti reze usnicu. Nemoj se zezati s tim, vadi van :mig:

tocno...moguce da ti je pramalen...isto tako meni se to desavalo nakon pijane noci...usta mi mi ujutro natekla :rofl: i ako je ring bio premalen urezao bi se...i pad imuniteta moze biti razlog ;) najbolje da a zamjenis ako ne splasne uskoro :mig:

danijela.
07.04.2011., 10:56
eiii pozz svima ... jel možda netko zna koji zlatar u zagrebu bušenji tragusa ???
hvala :))

Mrs.EM2105
07.04.2011., 11:10
eiii pozz svima ... jel možda netko zna koji zlatar u zagrebu bušenji tragusa ???

Odi u piercing studio :kava:

SkullFactory21
07.04.2011., 15:00

e, nemoj MOLIM TE to bušit kod zlatara.....:azdaja:
zlatari smiju sa pištoljem bušit samo ušne resice, a sve ostalo (helix, tragus, industrial...itd.) se ne smije bušit sa pištoljem iako ih većina to radi da bi si zaradili malo.... odi u tattoo/piercing studio, nemoj se zezat s tim stvarima....

danijela.
07.04.2011., 21:38
e, nemoj MOLIM TE to bušit kod zlatara.....:azdaja:
zlatari smiju sa pištoljem bušit samo ušne resice, a sve ostalo (helix, tragus, industrial...itd.) se ne smije bušit sa pištoljem iako ih većina to radi da bi si zaradili malo.... odi u tattoo/piercing studio, nemoj se zezat s tim stvarima....

a zašto se to nesmije bušiti kod zlatara dal se može dobiti infekcija ili...

SkullFactory21
08.04.2011., 14:40

svi profesionalni pirseri će ti reć da se to ne buši sa pištoljem nego sa iglom. da, infekciju možeš dobit jer oni sve ljude buše sa istim pištoljem i rijetko tko se trudi dezinficirat ga...:S
kod tragusa i helixa buši se tvrđi dio uha za koji pištolj nije namjenjen. odi u profesionalni studio, nećeš požalit, jer tamo znaju šta rade..svakakvi ljudi mogu radit u zlatarni ali u studiu su izvježbani ljudi sa dozvolom za to :mig:

ketty_me
08.04.2011., 22:46

Prolistaj si malo ovaj topic, onda ces skuziti da ti to i nije bas pametno :mig:

amarantha
09.04.2011., 12:11
helloo ljudi, unaprid se ispricavam ako vec ima negdi odgovor na ovo pitanje ali stvaarno ima puno postova i nemogu to trazit...

zanima me zna li iko cijenu (otprilike) circural barbela od bioplasta? ili nekog drugog pircinga nije bitno... samo da je bioplast...(bez busenja, samo pirs tj. nakit) :rolleyes:

morgana le fay
09.04.2011., 19:23
1. Zlatari često nemaju sanitarne uvjete kakve bi trebalo (rukavice, sterilizator, antiseptik bez alkohola itd.)
2. Zlatari nemaju pojma o tome kako se piercing treba održavati dok ne zaraste i neće ti dati nikakve korisne informacije. Pročitaj kako par postova unazad cura pita što da radi s piercingom hrskavice koji je radila kod zlatara, ja sam joj napisala ono osnovno što svaki piercer ispriča (ponekad i napiše na papirić) rutinski, nakon svakog zahvata (osim ako ih uvjeriš da sve znaš jer si već puno puta pirsan :D). Na sva tvoja pitanja i nedoumice dobar piercer zna odgovor.
3. Bušenje iglom boli manje od bušenja pištoljem. Medicinka, iako ima malo zašiljen vrh, je puno tuplja od igle, ima veći otpor i zapravo jedino što pomaže kod takvog bušenja je velika sila - zato i treba pištolj, nećeš to nikad uspjeti prstima ugurati. Igla prolazi proz kožu i hrskavicu kao kroz putar i neugoda je stvarno minimalna.
A ako te pirsanje jako boli, vjerojatno piercer baš ne radi kako treba. Ja sam imala jedno neugodno iskustvo s tragusom u piercing studiju u koji inače nisam išla (nenormalno je bolilo kad je provlačila ring), a kad sam išla na drugom uhu kod "svoje" piercerice nisam ni skužila, a već je bilo gotovo- zbog toga više nikad neću ići kod drugih, mada su njezine usluge dosta skuplje.
Da, studio malo više košta, ali radi se o tvom zdravlju i na tome ne treba štediti.

NAJBOLJA
10.04.2011., 17:54
Pomoć! Ja sam danas izvadila piersing iz nosa, imam ga oko pola godine, dakle dobro mi je zarastao, ali mi je taj piersing onaj s kukicom i ne mogu si na gazad vratit, zbog te kukice, ravna npr medicinka ide bez problema, nemam pojma kak da ga nazad uvedem u nos. Piersing studio mi nije tu, a i ne mislim stalno trčati ga vadit i stavljat, zanima me kako ga sam uvesti, i dali ima neki bez kukice za kupiti :confused: jel recimo pola dana bi ga imala pola da mi nije u nosu, zbog opisa posla , hitno :rolleyes:

darkilla
10.04.2011., 17:56
Pomoć! Ja sam danas izvadila piersing iz nosa, imam ga oko pola godine, dakle dobro mi je zarastao, ali mi je taj piersing onaj s kukicom i ne mogu si na gazad vratit, zbog te kukice, ravna npr medicinka ide bez problema, nemam pojma kak da ga nazad uvedem u nos. Piersing studio mi nije tu, a i ne mislim stalno trčati ga vadit i stavljat, zanima me kako ga sam uvesti, i dali ima neki bez kukice za kupiti :confused: jel recimo pola dana bi ga imala pola da mi nije u nosu, zbog opisa posla , hitno :rolleyes:

ja sam imala taj s kukicom i mozes ga sama bez problema vratit samo moras naci pravi kut kako ga okrenut i pogurat :mig:

AnimusVox
11.04.2011., 07:39
ja sam imala taj s kukicom i mozes ga sama bez problema vratit samo moras naci pravi kut kako ga okrenut i pogurat :mig:

slažem se. ja sam se isto mučila s vraćanjem toga s kukicom, treba dosta strpljenja za prvi put plus mirna ruka. uguraš prvi dio i onda vrtiš dok ne nađeš pravi kut za ostatak kukice.

NAJBOLJA
11.04.2011., 09:06
hvala , heh, mama mi je rekla- sve što je izašlo, mora i ući, tako da nemoj rec da ne ide... ali ne ide!!!:ne zna:

AnimusVox
11.04.2011., 10:02
hvala , heh, mama mi je rekla- sve što je izašlo, mora i ući, tako da nemoj rec da ne ide... ali ne ide!!!:ne zna:

možda da pitaš nekoga od prijatelja sa spretnom rukom da ti pomogne, ako stvarno nisi u mogućnosti otići do salona? :)

His Girl
11.04.2011., 11:38
Pozdrav svima, pročitala sam prvih nekoliko stranica i zadnjih par, nisam našla odgovor na pitanje koje želim postaviti (ako sam previdjela negdje, ispričavam se). Uglavnom, pirsala sam pupak prije točno tjedan dana, treniram aerobik (dakle nije kontaktni sport, ali su treninzi dosta intenzivni i uključuju jako, jako puno znojenja), cura koja me pirsala (i koja se time bavi godinama i zna što radi) mi je rekla da već drugi dan smijem na trening, ja sam ipak pauzirala cijeli tjedan, za svaki slučaj, ispirem ga 2 puta dnevno po 10min fiziološkom otopinom kako mi je rekla i sve u svemu baš pazim na njega, izgleda super, nije ni naotekao, ni pocrvenio..ništa. Mene sad zanima smijem li početi trenirati, makar samo trening snage gdje se manje znojim, a kondiciju ću još malo pričekati, za svaki slučaj. Kakva su vaša iskustva? Frendica je čekala 7 dana pa joj se upalilo i bilo je grozno, inficiralo se, druga je trenirala odmah isti dan - ništa joj nije bilo. Malo mi je puno čekati 2 tjedna. :confused:

fairy_dea
11.04.2011., 13:20
Pozdrav svima, pročitala sam prvih nekoliko stranica i zadnjih par, nisam našla odgovor na pitanje koje želim postaviti (ako sam previdjela negdje, ispričavam se). Uglavnom, pirsala sam pupak prije točno tjedan dana, treniram aerobik (dakle nije kontaktni sport, ali su treninzi dosta intenzivni i uključuju jako, jako puno znojenja), cura koja me pirsala (i koja se time bavi godinama i zna što radi) mi je rekla da već drugi dan smijem na trening, ja sam ipak pauzirala cijeli tjedan, za svaki slučaj, ispirem ga 2 puta dnevno po 10min fiziološkom otopinom kako mi je rekla i sve u svemu baš pazim na njega, izgleda super, nije ni naotekao, ni pocrvenio..ništa. Mene sad zanima smijem li početi trenirati, makar samo trening snage gdje se manje znojim, a kondiciju ću još malo pričekati, za svaki slučaj. Kakva su vaša iskustva? Frendica je čekala 7 dana pa joj se upalilo i bilo je grozno, inficiralo se, druga je trenirala odmah isti dan - ništa joj nije bilo. Malo mi je puno čekati 2 tjedna. :confused:

Mozes bez problema :top:

nata2907
13.04.2011., 06:47
Molim vas savjet!!! Prije manje od 2 tjedna sam bušila osim hrskavice i uši dolje di sam već imala prije naušnice, sve je bilo ok i sad bi htjela skinut tu medicinke koje imaju normalno šarafić iza, ali to nikako ne mogu izvadit, okreću se naušnice u uhu i ne boli me al nikak da maknem taj šarafić iza i već me lovi panika...help...

disorder007
13.04.2011., 16:40

Ma možeš slobodno, ja sam krenula nakon 2-3 dana i sve je prošlo bez problema:mig:

charlieunicorn
14.04.2011., 19:40
hej ljudi! zna li itko postoji li kakva krema za liječenje ili kakveć, ožiljaka od pirseva? danas sam morala skinut jedan i ne želim baš da mi ostanu dvije rupice na faci : /
hvala unaprijed!

morgana le fay
14.04.2011., 20:56
Postoje kreme, ali meni baš nije pomoglo. Imam ne rupice nego gotovo rez sa strane svake obrve, malo mi je išlo na živce ali s vremenom zaboraviš na njih dok te netko ne pita od čega ti je :D

Helpaj<3
15.04.2011., 20:09
Evo danas sam bušila pupaaak . :D Naravno,kod Mezge.Izvrsno izgleda,i jako sam zadovoljna.

zvekyca_vk
19.04.2011., 23:23
ja sam ocajna trenutno. danas sam pirsala pupak u vinkovcima u pirs studiu, nis me tip nije informirao o odrzavanju osim da moram s jodnom otopinom cistiti... e sad, jos jedan veci problem... pirs mi nije na sredini pupka. vise je lijevo... hoce se nastimati? ili je to tak ok... ili sta.. danas mi je tamo izgledalo ok.. nije nateceno sad ni nist

morgana le fay
20.04.2011., 09:41
Nije prije pirsanja označio točkicu i pitao te je li mjesto ok? :/
Moj je bio pirsan na sredini ali se znao kriviti u jednu stranu jer sam imala cirkularni pa mi je zapinjao za odjeću, kad sam stavila bananu vratio se na ravno.. ali sumnjam da će se poravnati ako je krivo pirsan.

zvekyca_vk
20.04.2011., 18:05
ne... nikakva tockica... katastrofa :(

telenovelas queen
20.04.2011., 20:19
ne... nikakva tockica... katastrofa :(
Nije ti oznacio?? :O
Kako to?:confused::ne zna:
Znam da se uvijek treba oznaciti mjesto, i s donje i gornje strane. Tako je bar meni bilo.

Isadora Cadaver
24.04.2011., 09:52
dali netko zna bi li mi iz zg-a neki salon htio poslati pirs poštom? ja sam svoj izgubila jer sam ga morala skinuti s lica zbog operacije, a ne želim da mi se rupa zatvori pa sam mislila nazvati u zg neki salon da mi poštom pošalju novi jer nemam nikakvih drugih ideja, a tu kod sebe doma nemam gdje kupiti novi
e da, i sretan uskrs :mig:

Faint
24.04.2011., 11:05
evo, imaš ovdje (http://www.wildcat.hr/Default.aspx) webshop,. :)

Isadora Cadaver
26.04.2011., 17:27
evo, imaš ovdje (http://www.wildcat.hr/Default.aspx) webshop,. :)

Hvala ti za link, naručila sam si :mig:

Sinomnia
27.04.2011., 09:37

Ja sam također u 6. razredu bušila hrskavicu kod zlatara i čistila sam sa vodom u kojoj sam rastopila sol i zaraslo je u roku 2 tjedna, nikakvih problema nisam imala, ali to poprilično ovisi i o koži pojedinca... Al sam isto tako čula dosta ljudi koji su imali probleme s hrskavicom zbog bušenja kod zlatara, tako da, bolje je dat više love pa bit ziher da će sve proć oke, nego dat 20 kn (ko ja) pa ne bit ziher dal će se zagnojit, oteć i sl.

morgana le fay
28.04.2011., 07:39
Ma i moj bivši je bušio hrskavicu pištoljem, neće svatko imati problema, isto kao što će netko imati problema mada sve radi "by the book".

Loa Leana
28.04.2011., 12:25
Već dugo želim piercing septuma i sad sam konačno skupila novaca i spremam se na to pa imam nekoliko pitanja:

Da li neki piercing studio u Zagrebu pierca sa bioplast septum keeperom?
Zna li itko da li je lako uočiti septum keeper kada je okrenut "prema gore" ukoliko nije proziran?
Preporuke piercing studia u Zagrebu?

Mrs.EM2105
28.04.2011., 12:50
Već dugo želim piercing septuma i sad sam konačno skupila novaca i spremam se na to pa imam nekoliko pitanja:

Da li neki piercing studio u Zagrebu pierca sa bioplast septum keeperom?
Zna li itko da li je lako uočiti septum keeper kada je okrenut "prema gore" ukoliko nije proziran?
Preporuke piercing studia u Zagrebu?

Neznam za Zagreb jer sam ga ja radila u Rijeci, ali znam da mi je piercerica rekla da ne stavljam bioplast jer je navodno osjecaj uzasno neugodan.
Pod ''keeper'' mislis na cirkularni ring ili retainer?

Loa Leana
28.04.2011., 12:59
Neznam za Zagreb jer sam ga ja radila u Rijeci, ali znam da mi je piercerica rekla da ne stavljam bioplast jer je navodno osjecaj uzasno neugodan.
Pod ''keeper'' mislis na cirkularni ring ili retainer?
Hvala na brzom odgovoru :D
Mislim na retainer
Neugodan osjećaj prilikom stavljanja bioplasta ili stalno?
Najradije bi bioplast ili monofilament jer na njih nema alergija, a i prozirni su pa ih ne mogu primijetiti oni koji ne želim da vide :D
A ako se i ovi metalni mogu posve sakriti, onda bi mi i to bilo ok :/

evo link sa slikom toga što želim:
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.body-jewelry-shop.com/Merchant2/images/e-2-6c.jpg&imgrefurl=http://www.body-jewelry-shop.com/Merchant2/merchant.mvc%3FScreen%3DPROD%26Product_Code%3DE-2-6C%26Category_Code%3D47%26Product_Count%3D2&usg=__n4shyk4ClxlMQqwfjHsRd8y0wck=&h=165&w=350&sz=4&hl=hr&start=0&sig2=BVSgS4uPkp8c2f_6FdKZ_g&zoom=1&tbnid=qeEkW9ZfxWSfgM:&tbnh=132&tbnw=214&ei=ulW5TZPECMq1tAaipsjrAw&prev=/search%3Fq%3Dmonofilament%2Bseptum%2Bretainer%26hl %3Dhr%26biw%3D1232%26bih%3D571%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=133&vpy=106&dur=2698&hovh=132&hovw=280&tx=156&ty=86&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:0,s:0

Mrs.EM2105
28.04.2011., 13:53
Hvala na brzom odgovoru :D
Mislim na retainer
Neugodan osjećaj prilikom stavljanja bioplasta ili stalno?
Najradije bi bioplast ili monofilament jer na njih nema alergija, a i prozirni su pa ih ne mogu primijetiti oni koji ne želim da vide :D
A ako se i ovi metalni mogu posve sakriti, onda bi mi i to bilo ok :/

evo link sa slikom toga što želim:
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.body-jewelry-shop.com/Merchant2/images/e-2-6c.jpg&imgrefurl=http://www.body-jewelry-shop.com/Merchant2/merchant.mvc%3FScreen%3DPROD%26Product_Code%3DE-2-6C%26Category_Code%3D47%26Product_Count%3D2&usg=__n4shyk4ClxlMQqwfjHsRd8y0wck=&h=165&w=350&sz=4&hl=hr&start=0&sig2=BVSgS4uPkp8c2f_6FdKZ_g&zoom=1&tbnid=qeEkW9ZfxWSfgM:&tbnh=132&tbnw=214&ei=ulW5TZPECMq1tAaipsjrAw&prev=/search%3Fq%3Dmonofilament%2Bseptum%2Bretainer%26hl %3Dhr%26biw%3D1232%26bih%3D571%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=133&vpy=106&dur=2698&hovh=132&hovw=280&tx=156&ty=86&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:0,s:0

Pri stavljanju nista ni ne osjetis :mig: Rekla mi je da stalno bude neugodno.
Ja sam ti prvih mjesec dana nosila ovakav (http://www.body-jewelry-shop.com/Merchant2/images/lab-retainer.jpg) retainer, samo sto je bio od celika, a poslije sam stavila normalan ring. Zadnji sam nosila celicni cirkularni ring (http://www.body-jewelry-shop.com/Merchant2/images/cbb-tt-pol.jpg) i njega kad bi okretala ne bi se vidio :mig:
Tako da ja preporucam onaj obicni retainer u pocetku, a ako pirs moras skrivat onda kasnije stavi cirkularni ring :)

Loa Leana
28.04.2011., 14:02
Pri stavljanju nista ni ne osjetis :mig: Rekla mi je da stalno bude neugodno.
Ja sam ti prvih mjesec dana nosila ovakav (http://www.body-jewelry-shop.com/Merchant2/images/lab-retainer.jpg) retainer, samo sto je bio od celika, a poslije sam stavila normalan ring. Zadnji sam nosila celicni cirkularni ring (http://www.body-jewelry-shop.com/Merchant2/images/cbb-tt-pol.jpg) i njega kad bi okretala ne bi se vidio :mig:
Tako da ja preporucam onaj obicni retainer u pocetku, a ako pirs moras skrivat onda kasnije stavi cirkularni ring :)

A ja sam pak za bioplast čula da ga je teže staviti, ali da je kasnije ugodniji jer je savitljiv :/

Takav ring ti se uopće ne bi vidio? Taj oblik nakita za septum mi je najljepši, ali činilo mi se da bi mogao biti dosta vidljiv pa nisam niti pomislila na njega. Ova prva slika koju si stavila je dobra ideja (u prozirnoj varijanti).

U svakom slučaju hvala, još malo ću razmisliti o tome nakitu...

Ima li još netko iskustva sa nakitom za septum?

Faint
28.04.2011., 14:07
Meni je zbog ovog (http://www.youtube.com/watch?v=2tx5VhNwIks) videa došlo da si ga odmah stavim,. :cerek:
ali predomislih se ipak na kraju,. :rofl: bila je sezona prehlada i gripa i nisam se usudila,. :zubo:

Loa Leana
28.04.2011., 14:20
Malo sam guglala te circular barbelle i evo što sam našla:

Can I flip a circular barbell up in there like a retainer?

We don't recommend it. It works for some people, if their nostrils are large enough and the jewelry is a small enough diameter, with small enough balls to clear. But it can be uncomfortable, can distort your piercing, and may be more visible than a retainer. And not everyone's nose is big enough to make it work. Best to stick with a retainer for a retainer's job, and a circ when you want to show it off.

Sad sam opet više za retainere/keepere

Mrs.EM2105
28.04.2011., 14:21
A ja sam pak za bioplast čula da ga je teže staviti, ali da je kasnije ugodniji jer je savitljiv :/

Takav ring ti se uopće ne bi vidio? Taj oblik nakita za septum mi je najljepši, ali činilo mi se da bi mogao biti dosta vidljiv pa nisam niti pomislila na njega. Ova prva slika koju si stavila je dobra ideja (u prozirnoj varijanti).

U svakom slučaju hvala, još malo ću razmisliti o tome nakitu...

Ima li još netko iskustva sa nakitom za septum?

Nije mi se takav ring uopce vidio :mig:

Meni je zbog ovog (http://www.youtube.com/watch?v=2tx5VhNwIks) videa došlo da si ga odmah stavim,. :cerek:
ali predomislih se ipak na kraju,. :rofl: bila je sezona prehlada i gripa i nisam se usudila,. :zubo:

Imala sam i smiley :zubo:

Faint
28.04.2011., 14:24
hh,. i ja,. :D i to u dva navrata,. :rofl:

Loa Leana
28.04.2011., 14:29
Nije mi se takav ring uopce vidio :mig:

Joj, meni je smiley predivan, ali na žalost prije puno godina sam uspjela potrgati cijelu tu kožu kroz koju ide smiley :(

Mrs.EM2105
28.04.2011., 14:38
Malo sam guglala te circular barbelle i evo što sam našla:

Sad sam opet više za retainere/keepere

Evo ovdje (http://img196.imageshack.us/i/forumrh.jpg/) ti se vidi moj septum, ne mislim da imam nesto prevelike nosnice ni nos, a normalno sam ga stavljala unutra i vadila van :ne zna:

Loa Leana
28.04.2011., 14:46
Evo ovdje (http://img196.imageshack.us/i/forumrh.jpg/) ti se vidi moj septum, ne mislim da imam nesto prevelike nosnice ni nos, a normalno sam ga stavljala unutra i vadila van :ne zna:

Dobro ti stoji ;)
Mislim da su moje nosnice malo veće, ali na drugi način :/
pitat ću ove u piercing studiu za savjet kad budem tamo, valjda će oni znat...
u svakom slučaju, na početku ću ipak imati retainer, a kad zacijeli druge varijante

Anna xD
28.04.2011., 15:00
imam probušene uši, samo ušnu resicu, ne hrskavicu, problem je u tome da ako nosim naušnice tj bižuteriju nakon par sati mi se javi alergijska reakcija, znači naotečeno mi je ili se ognoji, što se tiče narukvica i prstenja od bižuterije nisam to primjetila, znači samo na ušima, da li bi to bila onda alergijska reakcija na nikal? I ako bi si radila monroe znači najbolje da uvijek nosim nakit od kirurškog čelika?

Loa Leana
28.04.2011., 17:40
imam probušene uši, samo ušnu resicu, ne hrskavicu, problem je u tome da ako nosim naušnice tj bižuteriju nakon par sati mi se javi alergijska reakcija, znači naotečeno mi je ili se ognoji, što se tiče narukvica i prstenja od bižuterije nisam to primjetila, znači samo na ušima, da li bi to bila onda alergijska reakcija na nikal? I ako bi si radila monroe znači najbolje da uvijek nosim nakit od kirurškog čelika?

Koliko sam se informirala zadnjih dana po netu, i u kirurškom čeliku zna biti nikla, zato su najbolji materijali titan i umjetni materijali (možda ih ima još koji ne izazivaju alergije, a da sam sad zaboravila na njih XD)

SkullFactory21
29.04.2011., 09:06

Ja sam alergična na nikal i dobijem alergijsku reakciju ako nosim bižuteriju na bilo kojem dijelu tijela, ne samo na ušima. E sad, da si ti alergična na nikal trebala bi imat reakciju na bilo kojem dijelu tijela ko i ja, a možda su ti samo uši jako osjetljive pa ti zato nateknu i zagnoje se...
Osobno, nikad nisam imala problema sa kirurškim čelikom što se tiče piercinga, tako da ti preporučujem da ga se držiš...:top:

gay.unicorn
03.05.2011., 19:59
1. Zlatari često nemaju sanitarne uvjete kakve bi trebalo (rukavice, sterilizator, antiseptik bez alkohola itd.)

zlatari nikad nemaju takve uvijete!
+ i da imaju sterilizator ne koristi im.
ni medicinka ni pištolj ne mogu u njega jer su napravljeni od prejeftinih materijala.
probajte zamisliti zašto medicinka košta 10-20kn..

uz ovo ostalo što si napisala ide i ova činjenica.
kako se pištolj ne može sterilizirati tako na njemu ostaju komadići mesa (jer se prilikom bušenja uho doslovno rasprsne zbog tupe medicinke) od svih ljudi prije.
daklem, ako je netko tko je bušio uši prije vas imao bilokakvu bolest (uključujući hiv, hepatitis..) dobiti ćete je i vi.
zašto se to nije događalo našim bakama?
jer tada nisu te boleštine bile rasprostranjene.

dalje, u piercing salonima se koristi jednokratna sterilna igla, ako bušite dva uha onda dvije igle, stavlja se kvalitetan nakit koji rani daje dovoljno prostora da zaraste (za razliku od medicinke koja stišće ranu).

zlatari najčešće ne buše uši simetrično i buše prenisko, zato dosta starijih gospođa ima onu "obješenu" rupicu..

ako nemate novaca strpite se i skupite. piercing uvijek možete izvaditi, bolest vam ostaje..

Iskry
07.05.2011., 19:41
Alergična sam na metal, i zanima me jel se ja uopće mogu pirsat? Jel mogu odabrati da mi se odmah stavi zlatni ili srebrni nakit?

fairy_dea
07.05.2011., 20:13
Alergična sam na metal, i zanima me jel se ja uopće mogu pirsat? Jel mogu odabrati da mi se odmah stavi zlatni ili srebrni nakit?

Mozes :mig:

gay.unicorn
08.05.2011., 12:34

ili titan?
na njega sigurno nisi alergicna..

Lara 21
08.05.2011., 14:28
Cure, gdje je najveći izbor nakita za pupak?

morgana le fay
08.05.2011., 18:35
Kod bilo koga tko drži Wildcat nakit :)
http://www.wildcat.hr/Proizvodi.aspx?keyword=pupak&scope=w&page=1

LittleGoat
10.05.2011., 11:32
bušila nos opet, na drugu stranu, malo se gnoji.... i malo mi natekla nosnica. valjda je normalno, čistim sa octaniseptom. zaboravila sam kako mi je bilo kad sam prvi put bušila pa se nadam da su to normalne pojave. inače sam osjetljiva na to pa valjda će brzo proć

hydee
10.05.2011., 12:59
Cure, gdje je najveći izbor nakita za pupak?

http://jewellery-watches.shop.ebay.co.uk/Navel-Rings-Bars-/98537/i.html?Type=Body%2520Jewellery&_catref=1&_dmpt=UK_Jewellery_Watches_CostumeJewellery_CA&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282 :mig:

LittleGoat
10.05.2011., 22:24
vauuuu ima tako predivnih <3

jel itko zna u piercing studiju Baraba u Varaždinu jel se može donijet svoj nakit za pirsanje pa da se plati samo bušenje, a ne puna cijena?
kod mezge se to nije moglo koliko znam...

AnimusVox
11.05.2011., 10:12
bušila nos opet, na drugu stranu, malo se gnoji.... i malo mi natekla nosnica. valjda je normalno, čistim sa octaniseptom. zaboravila sam kako mi je bilo kad sam prvi put bušila pa se nadam da su to normalne pojave. inače sam osjetljiva na to pa valjda će brzo proć

meni se isto zagnojila rupica nakon bušenja nosa (a čistila sam octaniseptom i prala onim sapunčićima, tako da nije do toga) i nakon toga sam ju mazala jednom dnevno Betrionom te i dalje čistila kao i prije i prošlo je nakon tjedan dana. mislim da nemaš brige :)

LittleGoat
11.05.2011., 19:44
evo već mi je bolje samo od octanisepta :)

crnka90
15.05.2011., 16:40
pozz curke :w
drugi tjedan idem bušit pupak pa me zanima dali je koja bušila u Rijeci kod Vlade( salon "Točka" ),dali je tamo sve čisto,uredno,sterilno?

i dali pošpricaju pupak da je manja bol? :D

Pikica Pinky
15.05.2011., 18:02
pirs na pupku ne boli toliko da bi trebalo ga nečim špricat. ubiti to kaj neki saloni rade sa tim anesteticima meni nije baš sigurno. nikad nebi pristala na to jer koliko znam niko osim medicinskog osoblja nije ovlašten da ti to da.

h*ebeš pirsanje ako ne osjetiš da ti igla prolazi kroz tijelo.
pirsala sam i osjetljivija područja od pupka i živa sam :angeleye:

.lee.
15.05.2011., 18:57
anestetici?
meni je to glupost.
pa čar pirsanja je da osjetiš kak ti igla prolazi kroz kožu :cerek:

viky15
15.05.2011., 20:44
drugi tjedan idem bušit pupak pa me zanima dali je koja bušila u Rijeci kod Vlade( salon "Točka" ),dali je tamo sve čisto,uredno,sterilno?

i dali pošpricaju pupak da je manja bol? :D

ima dosta ljudi koji će ti reć da je odlazak u ''Točku'' ti je najgora moguća opcija koju možeš odabrat..
ja ti savjetujem da odeš u ''Badaku'' ..salon ti se nalazi kod Kontinentala...i moraš se naručit kod njih..i računaj da u đepu trebaš imat minimalno 400kn

ne špricaju ti nikoji dio tijela da te manje boli..bol nije toliko jaka da se nemože izdržat..sve je to individualno i bol je kratkotrajna..

crnka90
16.05.2011., 07:55
[QUOTE=viky15;33659282]ima dosta ljudi koji će ti reć da je odlazak u ''Točku'' ti je najgora moguća opcija koju možeš odabrat..

:eek: zašto najgora moguća opcija?? loša iskustva ili???

fairy_dea
16.05.2011., 09:44
ne spricaju nista osim jezika - nigdje

viky15
16.05.2011., 10:22
:eek: zašto najgora moguća opcija?? loša iskustva ili???

ja tamo nisam išla..zbog tog jer mi nisu preporučali..frendica je tamo usnu probušila..tj htijela je usnu..al joj lik nekom svojom voljom probušio bradu doslovno..dosta nisko joj je stavio iako ona to nije htjela.. no..znam i ljude koi su tamo bili pa im je sve super i sve 5..sad to sve ovisi o tebi što ćeš odlučit..

crnka90
16.05.2011., 13:45
ja tamo nisam išla..zbog tog jer mi nisu preporučali..frendica je tamo usnu probušila..tj htijela je usnu..al joj lik nekom svojom voljom probušio bradu doslovno..dosta nisko joj je stavio iako ona to nije htjela.. no..znam i ljude koi su tamo bili pa im je sve super i sve 5..sad to sve ovisi o tebi što ćeš odlučit..

Hvala na odgovoru Viky :D
Zvala sam u Badaku za termin dogovorit :)

miss-sunshine91
16.05.2011., 18:07
ima dosta ljudi koji će ti reć da je odlazak u ''Točku'' ti je najgora moguća opcija koju možeš odabrat..
ja ti savjetujem da odeš u ''Badaku'' ..salon ti se nalazi kod Kontinentala...i moraš se naručit kod njih..i računaj da u đepu trebaš imat minimalno 400kn

ne špricaju ti nikoji dio tijela da te manje boli..bol nije toliko jaka da se nemože izdržat..sve je to individualno i bol je kratkotrajna..

potpis na boldano :top: ja sam išla u badaku kod ane , doduše ja imam labret :cerek: ali po meni je ona najbolji odabir ako zelis bit sigurna da je sve higjenski i kako treba, ženska je odlična, sve ti objasni, uvjek joj se možeš javit, putem moba il fejsa, ak imaš neko pitanje i sl. sve pohvale :mig:

suzuki750
18.05.2011., 11:31
anestetici?
meni je to glupost.
pa čar pirsanja je da osjetiš kak ti igla prolazi kroz kožu :cerek:

Da, ziher, baš osjetiš u tih par stotinki kak ti igla prolazi kroz kožu i još stigneš uživat u tome. Osjetiš neki čudan "ubod" i peckanje, nakit i sve traje sekundu. Ne stigneš se ni snać

ne spricaju nista osim jezika - nigdje

Meni nisu. :)

Victoria88
18.05.2011., 14:56

mozes, zasto ne? netko je vec spomenuo titan, a postoji i bioplast :mig:

.lee.
18.05.2011., 15:43
Da, ziher, baš osjetiš u tih par stotinki kak ti igla prolazi kroz kožu i još stigneš uživat u tome. Osjetiš neki čudan "ubod" i peckanje, nakit i sve traje sekundu. Ne stigneš se ni snać

aha....a jel mora nešto trajat sat vremena da bi u tome uživao/la? :rolleyes:
svatko to doživi na svoj način. to kaj se ti nisi stigao/la snać, ne znači da se ne stignu i ostali. uostalom, eventualno se ne stigneš snać kad se pirsaš prvi put i ne znaš kaj da očekuješ. sve nakon toga je skroz druga priča.

fairy_dea
18.05.2011., 22:50
Meni nisu. :)

:eek: stvarno,pa kako to?

suzuki750
19.05.2011., 08:44
aha....a jel mora nešto trajat sat vremena da bi u tome uživao/la? :rolleyes:
svatko to doživi na svoj način. to kaj se ti nisi stigao/la snać, ne znači da se ne stignu i ostali. uostalom, eventualno se ne stigneš snać kad se pirsaš prvi put i ne znaš kaj da očekuješ. sve nakon toga je skroz druga priča.

Pa ne, al da bi uživao u nečem, kak je gore opisano, u tome kak ti igla prolazi kroz kožu, to bi trebao osjetit i osjetit.. Kaj ne? :) Malo predramatično opisano.. Druga stvar je ak zamoliš da te pirsa što sporije :zubo:

Pirsala sam se dosta puta, neke djelove po par puta jer mi tijelo izbacivalo samo pirs i nikad nisam osjetila kak mi igla prolazi kroz kožu nego samo ubod i peckanje. Niti sam osjetila kak mi medicinka prolazi kroz kožu uha kad sam si bušila uši..

:eek: stvarno,pa kako to?

Nemam pojma, jednostavno nisu :)

Jezik tak i tak ne boli uopće, 10 puta je gore kad se sam ugrizeš :)

Jedino, boli poslije :D

.lee.
20.05.2011., 17:31
Pa ne, al da bi uživao u nečem, kak je gore opisano, u tome kak ti igla prolazi kroz kožu, to bi trebao osjetit i osjetit.. Kaj ne? :) Malo predramatično opisano.. Druga stvar je ak zamoliš da te pirsa što sporije :zubo:

Pirsala sam se dosta puta, neke djelove po par puta jer mi tijelo izbacivalo samo pirs i nikad nisam osjetila kak mi igla prolazi kroz kožu nego samo ubod i peckanje. Niti sam osjetila kak mi medicinka prolazi kroz kožu uha kad sam si bušila uši..

ja sam osjetila ubod igle. trajalo je dvije sekunde, ali sam osjetila kako je prošla kroz kožu. a kad je provlačio nakit sam osjetila još intenzivnije... i meni je to bilo dovoljno da kažem da uživam u tome.
i ne, ne mora nešto trajati dugo da bi se u tome uživalo. ne traje ti ni orgazam 5 minuta, pa uživaš u njemu :p

Isadora Cadaver
21.05.2011., 00:39
trebam pomoć :misli:

imam ovakav pirs
http://img861.imageshack.us/img861/8418/lippiercing1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/861/lippiercing1.jpg/)

a sad hoću ovakav
http://img852.imageshack.us/img852/8139/lippiercing2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/852/lippiercing2.jpg/)

naručit ću preko interneta pa ne znam koja bi mi veličina odgovarala; 1.6 x 10, 13, ili 15 mm? što vi mislite?

Mrs.EM2105
21.05.2011., 10:03
trebam pomoć :misli:

imam ovakav pirs, a sad hoću ovakav

naručit ću preko interneta pa ne znam koja bi mi veličina odgovarala; 1.6 x 10, 13, ili 15 mm? što vi mislite?

Ovisi ti od mjesta gdje je probuseno, odnosno koliko ti je udaljeno od usnice. Najbolje odi pitat u neki piercing studio koja velicina bi ti odgovarala.

Isadora Cadaver
21.05.2011., 14:55
Eh, u tome i je problem, sto tu kod mene doma ima samo jedan tattoo studio, a on je samo za tetovaze, tako da nemam drugog izbora nego ovako napamet narucivati

_pinki_
22.05.2011., 09:18
moze mi netko reci koliko tocno kosta antibakt. sapun i koliko kosta octenisept? hvala! :)

AnimusVox
22.05.2011., 13:59
moze mi netko reci koliko tocno kosta antibakt. sapun i koliko kosta octenisept? hvala! :)

octenisept ti košta 37 kuna, a za antibakterijski sapun nisam sigurna :mig:

Mrs.EM2105
22.05.2011., 18:18

Antibakterijski sapun ti kosta par kuna, imas ga i u DMu.

crnka90
24.05.2011., 17:59
pred tjedan dana sam probušila pupak,za sve sve uredu :D al me sad zanima kada mogu na plažu,kupanje sunčanje?

SkullFactory21
25.05.2011., 14:30
al me sad zanima kada mogu na plažu,kupanje sunčanje?

ja ne kužim neke ljude.....kak se možeš ić pirsat ako se prije ne informiraš o svemu, ali baš svemu! -.-' ja sam godinu dana skupljala sve moguće informacije, ne samo o svom, nego o svim pirsevima koji se mogu napravit, prije nego sam se išla bušit....

npr. neki dan si je jedna cura pirsala nos za 40kn kod ZLATARA :eek: i kad sam ju pitala s čim ga čisti i to, ona me pita: ''kaj se to mora?'' onak.....wtf!! i onda ide vadit nakit nakon 3 dana.....:facepalm::bang:

crnka90
25.05.2011., 15:11
ja ne kužim neke ljude.....kak se možeš ić pirsat ako se prije ne informiraš o svemu, ali baš svemu! -.-' ja sam godinu dana skupljala sve moguće informacije, ne samo o svom, nego o svim pirsevima koji se mogu napravit, prije nego sam se išla bušit....

Mislila sam na iskustva drugih cura,nakon koliko vremena poslje su krenule na plažu!!!

Mrs.EM2105
25.05.2011., 17:23

npr. neki dan si je jedna cura pirsala nos za 40kn kod ZLATARA :eek: i kad sam ju pitala s čim ga čisti i to, ona me pita: ''kaj se to mora?'' onak.....wtf!! i onda ide vadit nakit nakon 3 dana.....:facepalm::bang:

Ako znas odgovori curi na pitanje, a ako ne onda takve glupe i nepotrebne komentare sacuvaj za druga mjesta.

Ja ne znam nista sta se pupka tice, samo znam da je more preporucljivo za sve pirseve jer pomaze da brze zacijele :mig:

crnka90
25.05.2011., 17:28
Ako znas odgovori curi na pitanje, a ako ne onda takve glupe i nepotrebne komentare sacuvaj za druga mjesta.

Ja ne znam nista sta se pupka tice, samo znam da je more preporucljivo za sve pirseve jer pomaze da brze zacijele :mig:

:mig:
da znam da je more preporučljivo,samo neznam zbog mazanja,zbog krema i ulja za sunčanje,da mi nedođe do pupka to

Mrs.EM2105
25.05.2011., 18:08
Pa nemoj bas mazati oko pupka, namazi trbuh, ali nemoj bas trackati po pirsu :)

NeonBlack
25.05.2011., 18:18
pred tjedan dana sam probušila pupak,za sve sve uredu :D al me sad zanima kada mogu na plažu,kupanje sunčanje?

Možeš se odmah kupat u moru ukoliko je more jako čisto( npr. da plaža nije prometna, nije blizu luke, da je uvala otvorena, nema otpusta kanalizacije u blizni). Sad, kako sve to i nije lako odokativno provjeriti ja bih ti preporučila strpiti se još minimalno tjedan dana, pa onda ,u slučaju da ne bude nikakvih promjena na rani, se možeš kupati. Iako, budi jako pažljiva i poslije tog perioda, tipa nosi na more octenisept i poslije svakog kupanja u moru isperi čistom vodom i dezinficiraj njim i/ili sapunom. Pridržavala sam se ovih savjeta i osobno ni sa jednim nikad nisam imala problema, ali znam neke ljude koji nisu pa su navukli infekcije. Ne kažem da je pravilo da se u protivnom skupi nešto, ali bolje spriječiti, nego liječiti.:mig: Naravano, najbolje će biti da se posavjetuješ u studiu. Ne znam kakav je praksa u tom u kojem si se pirsala, ali dobro je otići na kontrolu za kojih desetak dana. Naravno, kupanje u bazenima, rijekama, jezerima itd. je strogo zabranjeno barem 6 mjeseci.
Sretno!:)

crnka90
25.05.2011., 18:59
Možeš se odmah kupat u moru ukoliko je more jako čisto( npr. da plaža nije prometna, nije blizu luke, da je uvala otvorena, nema otpusta kanalizacije u blizni). Sad, kako sve to i nije lako odokativno provjeriti ja bih ti preporučila strpiti se još minimalno tjedan dana, pa onda ,u slučaju da ne bude nikakvih promjena na rani, se možeš kupati. Iako, budi jako pažljiva i poslije tog perioda, tipa nosi na more octenisept i poslije svakog kupanja u moru isperi čistom vodom i dezinficiraj njim i/ili sapunom. Pridržavala sam se ovih savjeta i osobno ni sa jednim nikad nisam imala problema, ali znam neke ljude koji nisu pa su navukli infekcije. Ne kažem da je pravilo da se u protivnom skupi nešto, ali bolje spriječiti, nego liječiti.:mig: Naravano, najbolje će biti da se posavjetuješ u studiu. Ne znam kakav je praksa u tom u kojem si se pirsala, ali dobro je otići na kontrolu za kojih desetak dana. Naravno, kupanje u bazenima, rijekama, jezerima itd. je strogo zabranjeno barem 6 mjeseci.
Sretno!:)

znači nakon svakog kupanju u moru da pošpricam s octeniseptom?
da da rekla mi je ženska koja me pirsala da dođem za 2 tjedna da malo pogleda,ić ću drugi tjedan,a do tad ću se malo strpit s kupanjem i sunčanjem :mig:

NeonBlack
25.05.2011., 19:29
znači nakon svakog kupanju u moru da pošpricam s octeniseptom?
da da rekla mi je ženska koja me pirsala da dođem za 2 tjedna da malo pogleda,ić ću drugi tjedan,a do tad ću se malo strpit s kupanjem i sunčanjem :mig:

Aha. Ja sam se sva tri puta ljeti pirsala. Ovo mi je bila praksa i svi su lijepo zarasli :cerek:. Svaki put kad bih izašla iz mora istuširala bih se, ofc ako bi na plaži bilo tuša, ili isprala pirs vodom i sapunom, i poslije malo octenisepta. Ne moraš ovo prakticirat dulje od mjesec dana nakon pirsanja. Izuzev ako se kupaš baš u plićaku gdje ima puno ljudi, onda ga je poželjno očistiti i nakon 2-3 mjeseca, jer je period zarastanja pupka minimalno 6 mjeseci. Npr. meni je pirser savjetovao da se cijelo ljeto uopće ne kupam na Bačvicama.

SkullFactory21
25.05.2011., 19:55
takve glupe i nepotrebne komentare sacuvaj za druga mjesta

forum je mjesto za ostavljanje komentara...bili oni pametni ili glupi, imam pravo izrazit svoje mišljenje, ako ti se ne sviđa, ignoriraj me.

a tebi, crnka90, se ispričavam, nisam znala da samo želiš ćut tuđa iskustva, mislila sam da si jedna od onih koji se samo jednog dana odluče pirsat, a da nemaju nikakvih informacija o tome....sori

morgana le fay
26.05.2011., 20:09
ponekad ne škodi ni pokrenuti search na forumu jer se pitanja često ponavljaju.

_pinki_
31.05.2011., 19:10
pirsala sam pupak prije 7 dana..prvi i drugi dan sve ok, ali 3 mi je vec pocelo crvenilo oko gornje rupice (više) a sad sam primjetila i oko donje ali manje, ponekad me zna svrbit..u studiu mi je rekao da perem antibakt. sapunom kad se tusiram i da fizioloskom ispirem ujutro i navecer.
Ja to radim stapicem za uho, pa malo oko gornje i donje rupice cistim..je tako ok?

crnka90
31.05.2011., 20:07
pirsala sam pupak prije 7 dana..prvi i drugi dan sve ok, ali 3 mi je vec pocelo crvenilo oko gornje rupice (više) a sad sam primjetila i oko donje ali manje, ponekad me zna svrbit..u studiu mi je rekao da perem antibakt. sapunom kad se tusiram i da fizioloskom ispirem ujutro i navecer.
Ja to radim stapicem za uho, pa malo oko gornje i donje rupice cistim..je tako ok?

meni se nakon tjedan dana pocelo malo crvenit oko gornje rupice,ali to ti je sve normalno u procestu zarastanja...i isto ponekad zna svrbit..

a sad ono za čišćenje sa štapićem za uho,meni su u studiu rekli nikako,jer se znaju one niti vatice sa štapića izvuć i može ti ostat tamo oko piercinga,. čišćenje samo s papirnatim ubrusima :)

crna.pantera
03.06.2011., 16:02
_pinki_ možeš slobodno štapićem za uho čistit..ja sam pirsala pupak prije 3 godine, čistila sam i mazala kremom (brijem da je geokorthon ako se dobro sjećam. i bitno je da privjesak svako malo povlačiš gore dolje da ti ne zaraste s kožom. to kaj te svrbi je normalno jer zarasta i to je dobro :)
eto to su bile moje upute prije 3 godine a sad dal su oni kaj promjenili ne znam.

Iskry
10.06.2011., 22:36
piercing tragusa i ljeto? da ili ne?

Mrs.EM2105
11.06.2011., 07:21

Svejedno ti je ljeto ili zima, ako zivis blizu mora onda ti je jos bolje sad busit jer ces ga namakat u moru pa ce brze zacijelit.

DarkGirl
11.06.2011., 10:13
Ima neko za podjelit iskustva oko pirsanja jezika? Znam da prvih 2 tjedna je naotecen jezik i ne moze se jest i sve to.. al malo detaljnije, kak ga se odrzava, kolko dugo se neke stvari moraju izbjegavat, i koje to.. i sl
hvala :)

fijufiju
11.06.2011., 11:45

Da :mig:

@Dark girl - dosta smo o jeziku već pričali i na ovom topicu pa pokušaj naći :mig:
Ugl. jedeš prvih par dana hladne i meke stvari, juhe, kašice... i dosta leda da splasne oteklina :D Sad se više ni ne sjećam dobro, ali mislim kako sam usta trebala ispirati s Oral B bezalkoholnom vodicom svako jutro i večer...
Pitaj ako te još što zanima ;)

chiasm
11.06.2011., 13:34
Ima neko za podjelit iskustva oko pirsanja jezika? Znam da prvih 2 tjedna je naotecen jezik i ne moze se jest i sve to.. al malo detaljnije, kak ga se odrzava, kolko dugo se neke stvari moraju izbjegavat, i koje to.. i sl
hvala :)

ja sam vec prvi dan jela tatine lasagne :cerek: pred 8g... jos mi je probusen :cerek:

DarkGirl
11.06.2011., 13:40
kad vec ispitujem, nemam probusene usi, busila sam ih vec nekoliko puta i uvijek mi se nakon 3-4tjedna zagnoje i prisiljena sam izvadit medicinku i pustit da se zaraste.. bez obzira na sva ispiranja, ciscenja i slicno..

i zato nebi busila nista na kozi, nisam alergicna na metal jer mislim da bi onda iste reakcije imala i od metalnog prstena i sl, no ne znam..

i zato me malo strah kaj se sve moze dogodit ak zbusim jezik, stvarno bi to htjela i vec dugo razmisljam o tome.. i svaki put kad se odlucim to napravit opet procitam clanak o svem kaj moze proc po krivu i onda odustanem, i onda opet kroz neko vrijeme pocnem citat o tome i bi nebi.. ma joj :zubo:

do ceg to moze bit, sa mojim usima, zas ih ne mogu imat probusene i jel moze bit slicno kad i jezik probusim? nadam se da ne :/

Loa Leana
11.06.2011., 14:05
kad vec ispitujem, nemam probusene usi, busila sam ih vec nekoliko puta i uvijek mi se nakon 3-4tjedna zagnoje i prisiljena sam izvadit medicinku i pustit da se zaraste.. bez obzira na sva ispiranja, ciscenja i slicno..

i zato nebi busila nista na kozi, nisam alergicna na metal jer mislim da bi onda iste reakcije imala i od metalnog prstena i sl, no ne znam..

i zato me malo strah kaj se sve moze dogodit ak zbusim jezik, stvarno bi to htjela i vec dugo razmisljam o tome.. i svaki put kad se odlucim to napravit opet procitam clanak o svem kaj moze proc po krivu i onda odustanem, i onda opet kroz neko vrijeme pocnem citat o tome i bi nebi.. ma joj :zubo:

do ceg to moze bit, sa mojim usima, zas ih ne mogu imat probusene i jel moze bit slicno kad i jezik probusim? nadam se da ne :/

Pretpostavljam da si bušila uši u zlatarni i sa onim njihovim medicinkama?
Meni je isto tako bilo nakon te vrste bušenja uha zato jer u zlatarnama imaju loše higijenske uvjete plus one njihove medicinke su neka bižuterija. I sad kad stavim u uho tu medicinku, ono odmah naotekne :o
Jezik se buši u piercing studiju, higijenski uvjeti su nemjerljivo bolji nego u zlatarni i možeš odabrati nakit koji ne izaziva alergije :mig:

fairy_dea
11.06.2011., 16:34
Jezik se i ne budi nigdje dalje nego u pravom salonu!
Ja ima probusen od 9 mjeseca i sve je ok :D
I nebude ti 2 tjedna natecen,je to cista glupost,bude mozda 2,3 dana ako i toliko.
I ne boli nista :p

DarkGirl
11.06.2011., 16:42
ovo mi je dalo krila :zubo: sad samo da se ne predomislim do 9-10 mj!

necu prije, u 8mj tetoviram leđa a moji bi me jako lako mogli van iz kuce izbacit ak stavim i pirs u isto vrijeme :rofl:

fairy_dea
11.06.2011., 17:05
:lol: moji su sokove samnom dozivjeli :rofl:

s 18 pirs pupka,godinu dana poslije tetovaza,onda jezik za koji ni dan danas ne znaju :lol: :D i sad nedavno jos jedna tetovaza :p

DarkGirl
11.06.2011., 17:08
ma moju prvu tetovazu su dobro prihvatili, sad za drugu znaju da cu stavit al ni ne slute da bu prek cijelih leđa, vjerojatno zato ni ne prigovaraju.. a za pirs na jeziku im ne planiram rec, sam moram smislit di bum prvih par dana kad ga spirsam da me ne cuju kak frfljam :zubo: :facepalm:

fairy_dea
11.06.2011., 17:10
ja nisam puno frfljala i eto nisu skuzili,i ne mislim mi ni reci :p

AlgidBabe
11.06.2011., 20:18
Imam pitanje za curke koje imaju pirs na bradavici.. kako to funkcionira u svakodnevnom zivotu- tipa ako je obicni grudnjak (da nije debeli push up i sl), badic, haljinica bez grudnjaka, i sl... jel se vidi (ono, obris, da se kuzi da ima nesto ispod) kroz odjecu??

I jos ako netko zna..sto je sa dojenjem jednog dana?