PDA

View Full Version : Akne u trudnoći

*Zoe*
04.06.2006., 17:32
trudna sam 6 tjedana. i sve je bilo OK do prije 3 dana. tada sam preko noci opristavila. :eek:

malo sam guglala i saznala da je to normalna pojava u trudnoci. no ja bas nikada nisam imala problema s tenom, ni kao tinejdjerka. stvarno si izgledam smjesno.

zanima me smijem li ja to necim mazati ili se i to ne smije? i do kada ta pristavost traje?

zahvaljujem :)

koalica
04.06.2006., 20:50
Imala sam upravo taj problem na samom početku trudnoće. Katastrofa, nikada u životu nisam imala takav ten. Obrazi prepuni potkožnih prištića, velikih i bolnih koji se čak nisu dali istisnuti koliko su duboki bili. Ja sam koristila potpuno iste preparate koje bih koristila i da nisam bila trudna. Ne znam jel to preporučljivo, ali mini se čini da ne može imati loš utjecaj. Akne su prošle nakon otprilike mjesec dana, valjda kad se tijelo priviknulo na nove hormone (jer sve se to događa zbog hormonalnih promjena u tijelu). Sada mi je ten opet kao u djevojčice. Prema tome ne brini se, neće vječno trajati, oboružaj se korektorom i izdrži:top:

Dragana
05.06.2006., 00:58
Identična stvar se desila i meni. Oduvek sam imala dobar ten, pa sam prvu pravu groznu i bolnu aknu na sebi videla tek pre neki dan. E, da sam bar videla samo jednu... No, pomogli su mi stalno umivanje i Oriflemova maska za lice od meda i mleka, tako da mi je ten opet čist. A možda su se i hormoni primirili sami od sebe, jer sam primetila da su istovremeno nestala dnevna povraćanja i bubuljice.

Issa
05.06.2006., 02:26
i kod mene ista stvar. Neke zene se proljepsaju u trudnoci a ja u zivotu nisam bila ruznija. Katastrofa

tough_cookie
05.06.2006., 18:08
nasi stari kazu da curice "poruzne" mamu ... aj javite se kad rodite da vidimo jel vrijedi teorija :rofl:

ne brinite curke, vecini ljudi su trudnice pre-pre-pre-prekrasne bez obzira na ten. jednostavno zrace :cerek:

svima velika :kiss: , bezbrizan ostatak iscekivanja, i kratak, brz i bezbolan porod :cerek:

koalica
05.06.2006., 19:51
Da, izgleda da ja nosim curicu ten je bio koma. Inače moji na poslu kažu da prštim zdravljem. Naki dan mi je čak jedna kolegica došla i rekla da ju boli glava, pa da će me samo malo gledati da ju prođe :D

big mama
09.06.2006., 16:35
prva trudnoća - lice čisto - dečko
druga trudnoća - lice katastrofa do zadnjeg dana - curica
Kod mene su se babe dokazale na djelu!

magic blue
09.06.2006., 17:22
meni je pred dva dana izbio jedan opaki, veliki i jos k tome bijeli na sljepoocnici
jel onda i ja nosim curicu :cerek:

koalica
10.06.2006., 11:29
Magic blue, ako je na sljepočnici onda nije sigurno kaj je :D

Dora K
11.06.2006., 23:44
Evo ja nikada nisam imala problema s tenom, a otkad sam trudna (pogotovo prvi trimestar) otkrivam sve "ljepote" zakašnjelog puberteta :zubo:

Je, cura je! :jumping: :raspa:

Ali, čini mi se da se situacija polako smiruje, a i nekak mi je bedasto moju malu žensku "okriviti" za sve to. Curice, dečki.... ma sve su to isti hormoni trudnoće, ne? :D

magic blue
12.06.2006., 17:40
Magic blue, ako je na sljepočnici onda nije sigurno kaj je :D
ok onda cekam na sred nosa pa da budem ziher :zubo:

Dora K
12.06.2006., 19:09
Čuj, ja sam sigurna da je onaj posred čela bio odlučujući :rofl:

magic blue
13.06.2006., 07:53
ok, onda cekam na sred cela, ali nisam ziher za onu poslovicu: jedna lasta cini proljece, jel tako i s pristom :zubo:

Dora K
14.06.2006., 08:04
Ah, na žalost, neće bit samo jedna lasta :rofl:

magic blue
14.06.2006., 13:32
pa nekako si mislim da bi si ja bas curu a svi me uvjeravaju da nosim decka, pa ak moram imat akne, nek imam i akne samo da se beba rodi bez problema

Hyacinth Lilith
14.06.2006., 13:38
ja uopce ne moram docekat trudnocu ne bi li iskusila cari zakasnjele adolescencije :-) meni izlete prije menge... strasno nesto...svu srecu ne po faci jer bi izgledala grozno...najcesce na ledjima izleti i onda to tretiram gelom na bazi cajevca (tea tree) i ful pomaze....bokte kakva cu onda ja biti kad zatrudnim jednog dana? jedna ogromna hodajuca akna??:confused:

magic blue
14.06.2006., 13:41
od natecenosti trbuha i cica tako ces se samo osjecat, a cijelom svijetu ces ustvari biti prekrasna :cerek:

Zmijica
14.06.2006., 14:07
Ali, čini mi se da se situacija polako smiruje, a i nekak mi je bedasto moju malu žensku "okriviti" za sve to. Curice, dečki.... ma sve su to isti hormoni trudnoće, ne? :D
Navodno bas i nisu... bebica "zna" otpocetka jel decko il curica pa salje preko krvi upute hipofizi, koje hormone trebaju da bi se piso i mozak razvili musko/zenski, i u kojim omjerima.
Trudnica je samo jedan veliki inkubator programiran na "jedi i spavaj", svi drugi sustavi su u outu...

To je samo jedna od teorija koju sam negdje procitala i lose prenijela (meni sve jednostavnim rijecima treba objasnjavat zadnjih tjedana :rofl:), pa me nemojte razapet :zubo:

Dora K
14.06.2006., 17:56
Trudnica je samo jedan veliki inkubator programiran na "jedi i spavaj", svi drugi sustavi su u outu...

Oh, kako istinito! Jedine dvije funkcije koji kod mene uistinu funkcioniraju bez greške :rofl:

magic blue
15.06.2006., 13:08
....meni sve jednostavnim rijecima treba objasnjavat zadnjih tjedana :rofl:), pa me nemojte razapet :zubo:
ma necemo jer smo na ovom podfrumu sve takve :cool:

magic blue
19.06.2006., 16:06
joj, ja i moj dugi jezik, evo mi ga potkoznjak izbio na sred nosa, pa je onda s vremenom gravitirao prema povrsini i onda sam ga ubila :zubo:

kirshna
19.02.2008., 20:31
5 potkožnih u krug (donekle prošle),prištić kod nosa i na čelu...
a tek ću sutra vidjeti jer to zbog trudnoće!

Lake
19.02.2008., 20:57
Ajme ja još neznam kojeg je spola bebač ali sam čirava isto kao i prije trudnoće i samo se iskreno nadam da će mi prestat izbijat kad rodim! Stvarno mi ih je više preko glave i mislim da je glupo i neprikladno imat akne sa 28 godina!!! Neko vrijeme sam pila pilule samo zbog akni i pomoglo mi je, baš su bile nestale ali sam od pilula imala drugih smetnji pa sam ih prestala pit. I opet dobila akne hehehe

Lake
19.02.2008., 20:58

Ja imam feeling da si ti trudna!! Javi nam sutra + !!

funnys
20.02.2008., 10:50

:top: držim ti fige da jest!!! ja sam se isto oprištavila u početku, a kako vrijeme odmiče lice mi se pročistilo, ima tu i tamo koja nevolja na licu, potkožna pa ja to kopam..uvijek sam imala čisto lice i sad zabijam prste u svaku koja iziđe pa pogoršam stvari

danka 29
20.02.2008., 13:01
I ja sam oprištavila nakon nekih 5-6 tjedana trudnoće... i traje još :eek:, od prošlog tjedna (23. tj.) nije narasao nijedan novi i čini mi se da bi se mogla malo proljepšati :rofl:

Lake
11.05.2008., 16:00
U biti me zanima ovo nakon trudnoće!
Ja sam ih imala zadnjih par godina i evo do nedavno, sad pimjećujem poboljšanje veeeliko, možda izbije jedna tu i tamo a to je meni ništa kako bi prije bilo, ono po dvi tri, pet, deset...kako kad, bilo je boljih i gorih perioda...

Uglavnom me zanima hoće li se vratit kad rodim ili napokon prestat?!?
Kažu da uglavnom prestanu kad žena rodi, da se reguliraju hormoni itd.
Jel to istina?! :moli:

vista
11.05.2008., 16:12
U biti me zanima ovo nakon trudnoće!
Ja sam ih imala zadnjih par godina i evo do nedavno, sad pimjećujem poboljšanje veeeliko, možda izbije jedna tu i tamo a to je meni ništa kako bi prije bilo, ono po dvi tri, pet, deset...kako kad, bilo je boljih i gorih perioda...

Uglavnom me zanima hoće li se vratit kad rodim ili napokon prestat?!?
Kažu da uglavnom prestanu kad žena rodi, da se reguliraju hormoni itd.
Jel to istina?! :moli:

Kako kome, Lake. Neke zbilja kažu da su se preporodile kad su rodile, ali nekim stanje ostane isto. Ja mislim da moj tip (ok ja nemam akne, nego more malih, bijelih - sad i ne baš strašno) prestaje tamo oko 40-te. Dakle, još samo 10 god. Obzirom da ih imam već 15god, još će mi i falit kad ih ne bude :lol:

Lake
11.05.2008., 16:34
Kako kome, Lake. Neke zbilja kažu da su se preporodile kad su rodile, ali nekim stanje ostane isto. Ja mislim da moj tip (ok ja nemam akne, nego more malih, bijelih - sad i ne baš strašno) prestaje tamo oko 40-te. Dakle, još samo 10 god. Obzirom da ih imam već 15god, još će mi i falit kad ih ne bude :lol:

bome meni nisu bili mali...nego sve samo ne mali...svakakvi! prvo miteseri pa iz njih akne...prvo potkožni pa izbije...užas! Sad san super, stali su miteseri pa me to tješi da bi se mogli povuć zauvijek, da nije neka trenutna faza...

ima li ijedna slična meni, da je imala kasni pubertet, pa rodila i rješila se napasti?! :confused:

natal8ja
12.05.2008., 14:22
drage moje,

kod mene je prije trudnoće bilo nekad ok, nekad katastrofa, pogotovo prije drage mi M :mad: (policistične jajnike sam imala),u trudnoći sam odvratno lice puno prišteva i akni imala od 5.-6. tj. do kraja 12. tjedna, a sad mi je lice prekrasno, nikad mi nije bilo ljepše.

možda da to ovisi i o tome da sam prije imala nezdraviji način života -pušila kutiju cigareta na dan, neredovito jela.... a sada toga nema više, sva sreća, tako da se i osjećam super zbog toga,iako mi je dosta teško s trbuhom (malo se nazire, al je meni ogroman :rofl: ) i novim kilama obavljati svakodnevne obveze.

Suncica_B
12.05.2008., 18:59
evo i ja sam odmah u 5-6. tj. dobila bubuljice.. bas ih je izaslo puno i bile su opake..
sad se vec smanjuje broj, ali ih ima jos, onih sitnih...

zaista nisam imala ni pikne na licu i bas me ovo nervira, ali sta je , tu je...

i da.. osjecam da nosim curicu :cerek: premda nema veze s tenom...
nocas sam sanjala da sam rodila curu hehehe...

meni svi kazu da sam se proljepsala :eek: unatoc bubuljicama.. ne kuzim ..:ne zna:

ENA29
13.05.2008., 10:50
Moje iskustvo:

prištava otkad sam ušla u pubertet, mada ništa strašno. Ali mi lice nikada nije bilo ko u bebine guze ( osim kada sam pila kontracepcijske ). U prvih nekoliko tjedana trudnoće, lice katastrofalno, pa se negdje oko 12. tjedna smirilo, ali sada sam u 20. tjednu i opet katastrofa. Upravo sam jučer bila na čišćenju lica, pa mi kozmetičarka kaže da osim prištića imam i smeđe flekice...Uglavnom, ona kaže da će mi se poboljšati sada nakon čišćenja, ali mislim da idućih 7 dana neću izlaziti iz kuće jer mi ni Stipe Drviš nije ravan ( sva sam u krastama i natečena ):D

Ma, meni je bitno da je bebo dobro! E da, nosim dečkića tako da...

Lake
13.05.2008., 12:14
Navodno bas i nisu... bebica "zna" otpocetka jel decko il curica pa salje preko krvi upute hipofizi, koje hormone trebaju da bi se piso i mozak razvili musko/zenski, i u kojim omjerima.

To je samo jedna od teorija koju sam negdje procitala i lose prenijela (meni sve jednostavnim rijecima treba objasnjavat zadnjih tjedana :rofl:), pa me nemojte razapet :zubo:

Ovo mi se baš čini istinito...valjda mi je Luka pokupio višak testosterona koji su mi izazivali odvratne akne i sad ih stvarno nemam...ni jednu!! Ali šta će bit poslije poroda?! To mene zanima, hoće li se opet vratit ili će se ti hormoni unormalit i regulirat!!??
Ima li koja mama ex- čiravica :D ?!

bABY_M
14.05.2008., 12:16
Moje iskustvo:

prištava otkad sam ušla u pubertet, mada ništa strašno. Ali mi lice nikada nije bilo ko u bebine guze ( osim kada sam pila kontracepcijske ). U prvih nekoliko tjedana trudnoće, lice katastrofalno, pa se negdje oko 12. tjedna smirilo, ali sada sam u 20. tjednu i opet katastrofa. Upravo sam jučer bila na čišćenju lica, pa mi kozmetičarka kaže da osim prištića imam i smeđe flekice...Uglavnom, ona kaže da će mi se poboljšati sada nakon čišćenja, ali mislim da idućih 7 dana neću izlaziti iz kuće jer mi ni Stipe Drviš nije ravan ( sva sam u krastama i natečena ):D

Ma, meni je bitno da je bebo dobro! E da, nosim dečkića tako da...

Kozmetičarka mi je rekla da smeđe flekice obično imaju mamice koje nose dečke :) I ja ih imam... Kod tebe je ispalo točno, vidjet ćemo kod mene :D

snjeska
19.09.2011., 10:43
cure mene zanima kaj da radim s licem i tijelom ne sam da sam po licu opristavila vec po cijelom tijelu svugdje po malo, ne znam kad sam zadnji put bila tak pristava, uzas
ja defintiivno nisam medu onima kaj se proljepsaju :504::504::504::504::504::504::503::503::503:

A.L.I.C.E.
03.10.2011., 10:25
evo čitam vaše komentare i sama imam problema s prištićima, već je 18. tj. i još ne znam je li curica ili dečko, svi govore da je dečko, ali ja bih tako curicu... :)
uglavnom, javit ću vam za otprilike dva tjedna, nadam se da ćemo tada otkriti tko se krije u meni... pa ćemo vidjeti ima li istine u ovome što kažu za prištiće... :mig:

blond lady
03.10.2011., 15:38
imala jako nečistu kožu, puno akni za vrijeme prve i druge trundoće i imam dvije cure :)

carollina
05.10.2011., 10:45
joj i meni lice puno pristica, a prije trudnoce lice cisto..uzas :ne zna: cistim lice vise puta na dan ali nista ne pomaze. ja sam ih dobila negdje nakon 12 tt. jedino se nadam da bude uskoro.
a da, vele da su pristici znak da je curica.. ne vjerujem u te price, sljedeci tjedan je pregleda pa cemo vidjet kolko ima istine u tome :kava:

woodlands
07.10.2011., 21:18
U prvoj trudnoći sam imala hrpu prištića po licu i leđima, rodila sam curicu. Sad sam drugi put trudna i imam nešto prištića, ali ni blizu kao prvi put i čekam dečka :D

frupy
07.10.2011., 21:27
U prvoj trudnoći sam imala hrpu prištića po licu i leđima, rodila sam curicu. Sad sam drugi put trudna i imam nešto prištića, ali ni blizu kao prvi put i čekam dečka :D

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ne vjerujem!!!
Cestitam!:cerek:

On topic: Meni se u trudnoci ten skroz popravio, a inace sam imala velikih problema. Rodila sam decka.
Jos uvijek mi je lice ok jer dojim, a kak ce biti poslije, vidjet cemo...:ne zna:

wood, idem ti poslat pp!

A.L.I.C.E.
20.10.2011., 17:58
...evo mene opet, prištići i dalje prisutni, a beba mudra, okrenula se na bok dok smo bili na pregledu, pa još ne znamo što je... :confused::)

bella111
16.09.2012., 19:43
Pozdrav svim buducim mamama!!! Nova sam na forumu pa se bas i ne kuzim kak to sve funkcionira! :mig:
Trenutno sam u 12 tjednu trudnoce, inace sve uredu, osim mog lica! Nikad nisam bila pristava i vise od dva prista na licu imala, ali od prije tjedan dana, moje lice je totalna katastrofa!! :503: Ogledala izbjegavam u veliom luku!!!

Kakvo je stanje kod vas, imate li i vi istih ili slicnih problema? Sta koristite za lice i dali pomaze? Bilo kakav odgovor je dobro dosao! :confused:

lianne
16.09.2012., 22:40
sad bi ti stare babe rekle-curica jeeeeee :cerek:

no to su sev mitovi..
to ti je normalno da se u trudnoci od hormonceka pokvari ten..
stabilizirat ce se ili u srednjem tromesjecju ili kad rodis..

nemoj puno cackati po licu da ne dobis fleke i drzi normalnu higijenu..mislim da ti neki preparati nece puno pomoci,au trudnoci se ni ne preporuca nista agresivno ni puno kemije..
to je sad tako..prihvati kao car trudnoce i znaj da ce proci :mig:

Faye Dunaway
17.09.2012., 07:39
I meni se na početku trudnoće ten pogoršao.
Izbacila sam svu kozmetiku i jedino što koristim su losion za čišćenje lica i beblja kremica,i sad sam već dulje vrijeme sasvim zadovoljna kožom. :mig: (36tt)
I da-nosim curicu :cerek:

JustForFun
17.09.2012., 08:45
lojne žljezde mijenjaju svoju aktivnost u trudnoći

kod mene nije bilo nekih bitnih promjena do sada, sada sam 21+3, ali imala sam prije nekih mjesec dana problem sa jendom bubuljicom koja mi je nikla ispod madeža koji je na licu i dosta je velik, možeš mislit kolki je bio kad je nabubrila ta bubuljica / lojna žlijezda

onda mi doktoroca opće prakse probila to i izašla je hrpa gnjoja, ili masti šta već :503: i rekla mi da mažem sa acidi borici vodicom i nekom masti za oči (ona je protiv mikroba) neko vrijeme, tako radila i sve je sad normalno

ali u tom trenutko sam se bila ustravila, već sam u glavi došla do odstranjivanja madeža hehehh

mom2be
17.09.2012., 08:52
meni od pocetka trudnoce vise manje ok.... do proslog tjedna :zubo:
tada se pojavio oooooogroman potkozni prist na samo m vrhu nosa (nos mi je za dva broja veci), pokusala sam ga istisnuti ali sam samo napravila ogroman crveni podljev na vrhu nosa :facepalm:
i to sve dan prije nego sto smo se obiteljski fotkali (malenoj je trebala zajednicka fotka za vrtic) :D

Verbena
17.09.2012., 09:32
ja imam odvratne prišteve, mitesere i akne negdje od 10-tog tjedna do sada-skoro 30-ti. ne koristim neku posebnu kozmetiku za to, čekam da prođe a ništa.... pomoglo mi je more i sada ide malo na bolje, ali generalni zaključak je da izgledam ko pubertetlija. No to su hormoni i nije da se puno i može napraviti, zar ne...

bella111
17.09.2012., 14:29
Ja jednostavno ludim, jako me to smeta. Prije sam uvijek imala cisto lice, ponekad mi je znao samo jedan pristic izaci , ali to uvijek pred mengu! A sta mogu sad, moram se pomiriti s tim, samo se nadam da ce se pvuci kad rodim i da ce mi se vratiti moj stari ten!

bubley
17.09.2012., 16:16
A vidite, meni suprotno. Ja sam prije trudnoće imala problema s tenom (akne i prištići), a sad mi se pročistilo. Naravno, miteseri su i dalje tu, ponekad i koji prištić, ali u usporedbi s prijašnjim stanjem...divota :cerek: Da bar tako ostane cijelu trudnoću i zauvijek nakon poroda :zubo:

brita
17.09.2012., 16:22
moje lice je Koooma...
i prije je bilo loše, ali sam sa Avene diacnal te sebium akn-om od Bio derme to uspjela riješiti... no, sada u trunoći se te kreme ne smiju koristiti i lice mi je nikada gore... područje lijevo i desno od brade je preeeestrašno, sve puno akni.. baš ono pravih akni.. koma živa..
baš sam si ružna....

bubley
17.09.2012., 16:25
Klindamicin se smije koristiti u trudnoći, a mnogim curama je pomogao s upalnim aknama i prištićima. Pa eto, ako koga zanima, ali ide na recept koliko ja znam...

Evil-smile
17.09.2012., 16:37
moje je isto kao i prije trudnoće. s tu i tamo pomacima na bolje.

bez veze,

Hely
17.09.2012., 16:46
Ja nikada snisam imala problema s tenom, čak ni u pubertetu ali zato u trudnoči :503:.. u prvoj i sad u drugoj...Ja ih imam po licu,vratu ,ramenima i leđima...Naj kritičnije je prva četiri mjeseca onda se počne donekle stabilizirati...Sad sam 22+5 i lagano se stanje stabiliziralo. Leđa su mi čista ,ramena kud i koji ,lice i vrat su još u pubertetu... Ne koristim ništa specijalno osim kad baš uništim pola lica i okoline stavim kreme na bazi cinka (u prijevodu - krema za guzu ). Da se još pohvalim u prvoj i sad u drugoj trudnoči tamo oko 16 tt dobijem ekcem ispod usnica ( treba mu jedno mjesec dana da prođe)U prvoj sam mislila da sam nešto pokupila na moru . Sad sam sigurna od čega je :rolleyes:.Babske priče padaju u vodu - opet je dečko:)

bella111
17.09.2012., 16:57
I kod mene su se poceli javljati po ledjima! Ajme, kao da sam se osugala, tak se osjecam, jer mi je ovo sve novo, stvarno nikad nisam imala problema s pristicima! Nadam se samo da ce proci kad rodim! Ali opet koliko mi god to sve smetalo, ja samo pomislim na svog bebaca i odmah mi je sve svejedno! Malo pudera i sminke, kad negdje idem i odmah se manje vidi ! :):):):)

linkina
17.09.2012., 20:05
Ja nisam imala problema s pristicima inace, ali u 3.tromjesjecju mi stalno po bradi nesto izbija :503: Do tad je bilo manje vise ok. I da je, curice je :cerek:

okruglica
18.09.2012., 08:01
Nisam imala pojma da se neke kremice u trudnoći ne smiju koristiti :brukica:

bubley
18.09.2012., 08:10
Nisam imala pojma da se neke kremice u trudnoći ne smiju koristiti :brukica:

Mislim da se ne preporuča koristiti AHA, BHA i salicilnu...ako me pamćenje dobro služi. Zato sam izbacila svu kemiju protiv akni, i prešla na nešto prirodnija rješenja...
I anticelulitne kreme se isto ne preporučuju...

cloey 19
03.10.2012., 07:39
Da te utjesim,znam kako ti je!I ja sam puna pristica ,gore nego u pubertetu...

iva4567
03.10.2012., 08:22
također...14 tt i nadam se da će uskoro prestati..pojavili su se po čelu gdje ih nikad u životu nisam imala, brada koma...ma strašno...ne koristim nikakve posebne kreme niti kemije jer mi sve to samo isuši lice i bude još gore!

chasei
03.10.2012., 10:52
da, brada....kooooma...i vrat... inače imam problema s pristićima i time, al u prvoj trudnoći mi lice bilo potpuno čisto...a sad u ovoj, katastrofa :503: i d, odmah krenule priče da je zato sigurno cura :ne zna:

carrie23
03.10.2012., 11:33
ajme i meni je tako :503:
sad sam 12tt, a lice gore nego ikad! puno čelo i brada ružnih prišteva :mad:
inače nemam problema s time, tu i tamo mi ponekad jedan prišt iskoči!

iva4567
03.10.2012., 14:28
ma koma, nadam se da će uskoro prestati...izbjegavam ogledala do daljnjeg ;)

na mene i mučnine i prištevi, a neke sretnice ništa ;)

nadam se da ćemo dočekati trudnički sjaj :cerek::cerek:

toka13
03.10.2012., 16:33
Ja sam u trudnoći imala katastrofa ten, 10 puta gore nego u pubertetu, ma pubertet je bio mila majka :), imala sam užasno masnu kožu, počelo je negdje sa 4 mjeseca i sve do kraja, plus bilo je ljeto pa je sve to skupa bila grozna kombinacija. svako malo sam se brisala vlažnim maramicama, ali je stalno izbijalo. i leđa su mi bila katastrofa. a dečko je bio u pitanju :)

Roly
03.10.2012., 18:06
meni je u prvom tromjesječju buknulo lice, pa tjeme, a leđa su bila najgora, imala sam doslovno potkožne čireve.
plus što su me ubijale grudi, imala sam osjećaj da ponovno proživljavam pubertet.
sad je sve super, ten mi je ko u bebe.
jedino grudi još luduju.:D

Te-te
09.11.2012., 10:31
u prvoj trudnoći ten mi je bio koma, curka - tada su svi govorili onu babsku "curice mamama "kradu" ljepotu"
u drugoj trudnoći ten je bio savršen, dečko - a onda sam čula drugu stranu i to od pedijatrice "jeste sigurni da je dečko? obično kad se nosi dečko lice bude u komi zbog muških hormona!" kod mene je bilo obrnuto
e sad sam trudna 13 t, ne znam još kojeg mi je pola bebica ali lice mi je u ž a s n o! od puberteta nisam ovako bila prištava---- baš me zanima koju ću teoriju sada saznati :D

JustForFun
09.11.2012., 11:26
ne vjerujm da beba može isouštat tolku količinu hormona da utječe na majku, čula sam da majčini hormoni mogu na bebu utjecat, ali ono onako malo da može ispuštat muške ili ženske hormone u nekoj mjeri značajnoj nigdje veze :)

mihaela8
09.11.2012., 17:09
U 1. trudnoci mi je bilo vise-manje čisto lice - došla curka.
U ovoj T sam dobila dosta pristica, ali ne vjerujem da to ima ikakve veze sa spolom djeteta.

arai
10.11.2012., 18:56
Meni je prije trudnoće kao i za vrijeme iste ten manje više jednak, tj. uredan. Nisam primijetila nikakvih promjena, niti novih iznenadnih prištića. Jedino što izbjegavam šminkanje, koristim prirodnu kremu (nastojim smanjit unos bilo kakvih kemikalija - zbog bebe) a lice povremeno namažem domaćim kantarionovim uljem. Inače s njim tretiram sve probleme s kožom (imam manjih problema sa mjestimičnim isušivanjem iste)... isto mi je super i domaća nevenova mast. Tko ima problema s prištićima, neka slobodno proba kantarion, toplo ga preporučujem, prirodan i siguran u trudnoći. Samo nakon mazanja se koža ne bi smjela izlagat suncu, jer je ulje fototoksično... al mislim da je to relevantnije u ljeti...

mini.
17.11.2013., 16:35
ima tko ideju što se smije od prirodnih stvari koristiti za akne? lice mi je skroz poludilo i nema naznaka da će se smiriti, svaki dan sve gore i gore. ako ne stavim tonu pudera na lice plašim ljude okolo :D a ni puder baš ne pomaže. stvarno stravično izgledam.

mini.
17.11.2013., 16:39
i jel zna tko smije li se ići dermatologu na čišćenje lica u trudnoći? ili ne? jel bio tko?